audacious 0.2 - en to cs translation catalogue (809 entries)

en: Filename and song title tags should be inside double quotes (").  Not doing so might be a security risk.  Continue anyway?
cs: Jméno souboru a název skladby je lépe napsat do uvozovek ("), jinak může být ohrožena bezpečnost počítače. Chcete přesto pokračovat?

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Commands
cs: Příkazy

en: Shell-command to run when Audacious starts a new song.
cs: Příkaz, který bude spuštěn vždy na začátku nové skladby.

en: Command:
cs: Příkaz:

en: Shell-command to run toward the end of a song.
cs: Příkaz, který bude spuštěn na konci skladby.

en: Shell-command to run when Audacious reaches the end of the playlist.
cs: Příkaz, který bude spuštěn, jakmile Audacious dosáhne konce seznamu skladeb.

en: You can use the following format strings which will be substituted before calling the command (not all are useful for the end-of-playlist command).
    
    %%F: Frequency (in hertz)
    %%c: Number of channels
    %%f: filename (full path)
    %%l: length (in milliseconds)
    %%n or %%s: Song name
    %%r: Rate (in bits per second)
    %%t: Playlist position (%%02d)
    %%p: Currently playing (1 or 0)
cs: Můžete používat následující formátovací řetězce, které budou před spuštěním příkazu nahraženy (ne všechny jsou užitečné pro příkaz spouštěný na konci seznamu skladeb).
    
    %%F: frekvence (v hertzech)
    %%c: počet kanálů
    %%f: jméno souboru
    %%l: délka (v milisekundách)
    %%n nebo %%s: název skladby
    %%r: datový tok (v bitech za sekundu)
    %%t: pozice v seznamu skladeb (%%02d)
    %%p: právě se hraje (1 nebo 0)

en: OK
cs: Budiž

en: Cancel
cs: Zrušit

en: None
cs: Žádné

en: Name:
cs: Jméno:

en: Title:
cs: Název:

en: Artist:
cs: Umělec:

en: Comment:
cs: Komentář:

en: Year:
cs: Rok:

en: Track number:
cs: Číslo stopy:

en: Genre:
cs: Žánr:

en: CD Audio Plugin
cs: CD Audio modul

en: CD Audio Track %02u
cs: CD audio stopa %02u

en: (unknown)
cs: (není známo)

en: Drive %d
cs: Mechanika %d

en: Failed to open device %s
    Error: %s
cs: Nepodařilo se otevřít %s
    Chyba: %s

en: Failed to read "Table of Contents"
    Maybe no disc in the drive?
cs: Nepodařilo se načíst obsah disku.
    Je disk opravdu v mechanice?

en: Device %s OK.
    Disc has %d tracks
cs: Zařízení %s je v pořádku.
    Disk obsahuje %d stop.

en:  (%d data tracks)
cs: (%d datových stop)

en: 
    Total length: %d:%d
cs: 
    Celková délka: %d:%d

en: Digital audio extraction not tested as the disc has no audio tracks
cs: Čtení zvuku netestováno - tento disk neobsahuje zvukové sotpy.

en: Digital audio extraction test: OK
cs: Test čtení zvuku: v pořádku.

en: Digital audio extraction test failed: %s
cs: Test čtení zvuku selhal: %s

en: Failed to check directory %s
    Error: %s
cs: Nepodařilo se načíst adresář %s.
    Chyba: %s

en: Error: %s exist, but is not a directory
cs: Chyba: %s existuje, ale není adresářem.

en: Directory %s OK.
cs: Adresář %s je v pořádku.

en: Device:
cs: Zařízení:

en: _Device:
cs: _Zařízení:

en: Dir_ectory:
cs: _Adresář:

en: Play mode:
cs: Způsob přehrávání:

en: Analog
cs: Analogově

en: Digital audio extraction
cs: Digitálně

note: * Volume config
en: Volume control:
cs: Ovládání hlasitosti:

en: No mixer
cs: Nepoužívat žádný mixér

en: CDROM drive
cs: CDROM mechanika

en: OSS mixer
cs: OSS mixér

en: Check drive...
cs: Zkontrolovat mechaniku...

en: Remove drive
cs: Odstranit mechaniku

en: CD Audio Player Configuration
cs: Nastavení přehrávače CD Audio

en: Add drive
cs: Přidat mechaniku

en: Device
cs: Zařízení

en: Use CDDB
cs: Používat CDDB

en: Get server list
cs: Získat seznam serverů

en: Show network window
cs: Výpis síťového provozu

en: Use CD Index
cs: Použít server s databází CD

en: CD Index server:
cs: Server s databází CD:

note: * Track names
en: Track names:
cs: Názvy skladeb:

note: Override Tagging Format
en: Override generic titles
cs: Přepsat původní názvy

en: Name format:
cs: Formát názvu:

en: CD Info
cs: Informace o CD

en: SPC, GYM, NSF, VGM and GBS module decoder
cs: Dekodér SPC, GYM, NSF, VGM a GBS

en: Console music decoder engine based on Game_Music_Emu 0.2.4.
    Audacious implementation by: William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
cs: Konzolový hudební dekodér založený na Game_Music_Emu 0.2.4.
    Implementace v Audacious: William Pitcock <nenold@nenold.net>

en: Ok
cs: OK

en: Arabic (IBM-864)
cs: arabštiny (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
cs: arabštiny (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
cs: arabštiny (Windows-1256)

en: Baltic (ISO-8859-13)
cs: pobaltských jazyků (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
cs: pobaltských jazyků (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
cs: pobaltských jazyků (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
cs: keltských jazyků (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
cs: středoevropských jazyků (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
cs: pobaltských jazyků (ISO-8859-2)

en: Central European (Windows-1250)
cs: pobaltských jazyků (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
cs: zjednodušené čínštiny (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
cs: zjednodušené čínštiny (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
cs: tradiční čínštiny (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
cs: tradiční čínštiny (Big5-HKSCS)

en: Cyrillic (IBM-855)
cs: cyrilice (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
cs: cyrilice (ISO-8859-2)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
cs: cyrilice (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
cs: cyrilice (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
cs: cyrilice (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
cs: ruské cyrilice (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
cs: ukrajinské cyrilice (KOI8-U)

en: English (US-ASCII)
cs: angličtiny (US-ASCII)

en: Greek (ISO-8859-7)
cs: řečtiny (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
cs: řečtiny (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
cs: hebrejštiny (IBM-862)

en: Hebrew (Windows-1255)
cs: hebrejštiny (Windows-1255)

en: Japanese (EUC-JP)
cs: japonštiny (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
cs: japonštiny (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
cs: japonštiny (Shif_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
cs: korejštiny (EUC-KR)

en: Nordic (ISO-8859-10)
cs: severských jazyků (ISO-8859-10)

en: South European (ISO-8859-3)
cs: jihoevropských jazyků (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
cs: thajštiny (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
cs: turečtiny (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
cs: turečtiny (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
cs: turečtiny (Windows-1254)

en: Unicode (UTF-7)
cs: unicode (UTF-7)

en: Unicode (UTF-8)
cs: unicode (UTF-8)

en: Unicode (UTF-16BE)
cs: unicode (UTF-16BE)

en: Unicode (UTF-16LE)
cs: unicode (UTF-16LE)

en: Unicode (UTF-32BE)
cs: unicode (UTF-32BE)

en: Unicode (UTF-32LE)
cs: unicode (UTF-32LE)

en: Vietnamese (VISCII)
cs: vietnamštiny (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
cs: vietnamštiny (Windows-1258)

en: Western (IBM-850)
cs: západních jazyků (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
cs: západních jazyků (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
cs: západních jazyků (ISO-8859-15)

en: Western (Windows-1252)
cs: západních jazyků (Windows-1252)

en: Arabic (IBM-864-I)
cs: arabštiny (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
cs: arabštiny (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
cs: arabštiny (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
cs: arabštiny (MacArabic)

en: Armenian (ARMSCII-8)
cs: arménštiny (ARMSCII-8)

en: Central European (MacCE)
cs: středoevropských jazyků (MacCE)

en: Chinese Simplified (GBK)
cs: zjednodušené čínštiny (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
cs: zjednodušené čínštiny (HZ)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
cs: tradiční čínštiny (EUC-TW)

en: Croatian (MacCroatian)
cs: chorvatštiny (MacCroatian)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
cs: cyrilice (MacCyrillic)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
cs: ukrajinské cyrilice (MacUkrainian)

en: Farsi (MacFarsi)
cs: perštiny (MacFarsi)

en: Greek (MacGreek)
cs: řečtiny (MacGreek)

en: Gujarati (MacGujarati)
cs: gujarantštiny (MacGujarati)

en: Gurmukhi (MacGurmukhi)
cs: gurmukhi (MacGurmukhi)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
cs: hebrejštiny (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
cs: hebrejštiny (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
cs: hebrejštiny (MacHebrew)

en: Hindi (MacDevanagari)
cs: hindštiny (MacDevanagari)

en: Icelandic (MacIcelandic)
cs: islandštiny (MacIcelandic)

en: Korean (JOHAB)
cs: korejštiny (JOHAB)

en: Korean (UHC)
cs: korejštiny (UHC)

en: Romanian (MacRomanian)
cs: rumunštiny (MacRomanian)

en: Turkish (MacTurkish)
cs: turečtiny (MacTurkish)

en: User Defined
cs: Uživatelem definované

en: Vietnamese (TCVN)
cs: vietnamštiny (TCVN)

en: Vietnamese (VPS)
cs: vietnamštiny (VPS)

en: Western (MacRoman)
cs: západních jazyků (MacRoman)

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
cs: Vyberte adresář, do něhož chcete vysílání uložit:

en: Flac Configuration
cs: Flac - nastavení

note: Title config..
en: Tag Handling
cs: Zpracování tagů

note: Convert Char Set
en: Convert Character Set
cs: Změnit znakovou sadu

en: Convert character set from :
cs: Změnit znakovou sadu z :

en: to :
cs: na :

en: Title format:
cs: Formát názvu:

en: Title
cs: Název:

note: replaygain
en: ReplayGain
cs: Zesílení přehrávání

en: 6dB hard limiting
cs: Povolit 6dB tvrdé omezení

note: resolution
en: Resolution
cs: Rozlišení

en: Dither 24bps to 16bps
cs: Ditheringem převést 24 bitů na 16

en: Enable dithering
cs: Povolení ditheringu

en: Noise shaping
cs: Tvarování šumu

en: none
cs: žádný

en: low
cs: nízké

en: medium
cs: střední

en: high
cs: silné

en: Dither to
cs: Dithering na

en: 16 bps
cs: 16bitové

en: 24 bps
cs: 24 bitů

en: Output
cs: Výstup

en: Buffering:
cs: Přednačítání

en: Buffer size (kb):
cs: Velikost vyrovnávací paměti (kB):

en: Pre-buffer (percent):
cs: Načíst předem (v procentech):

en: Use proxy
cs: Použít proxy

en: Host:
cs: Adresa:

en: Use authentication
cs: Autorizovat se

en: Username:
cs: Přístupové jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

note: * Save to disk config.
en: Save stream to disk:
cs: Uložit vysílání na disk:

en: Save stream to disk
cs: Uložit vysílání na disk:

en: Path:
cs: Cesta:

en: Browse
cs: Procházet:

en: Enable Icecast Metadata UDP Channel
cs: Povolit Icecast Metadata UDP Channel

en: Streaming
cs: Vysílání

en: About Flac Plugin
cs: O modulu Flac

en: Flac Plugin by Josh Coalson
    contributions by
    ......
    ......
    and
    Daisuke Shimamura
    Visit http://flac.sourceforge.net/
cs: Flac modul

en: Classic Rock
cs: Klasický rock

en: Dance
cs: Taneční

en: Disco
cs: Disko

en: Hip-Hop
cs: Hip-hop

en: Other
cs: Jiný

en: Alternative
cs: Alternativní hudba

en: Vocal
cs: Vokální

en: Fusion
cs: Fúze

en: Classical
cs: Klasika

en: Instrumental
cs: Instrumentální

en: Game
cs: Hra

en: Sound Clip
cs: Zvukový klip

en: Noise
cs: Šum

en: Meditative
cs: Meditativní

en: Instrumental Pop
cs: Instrumentální pop

en: Instrumental Rock
cs: Instrumentální Rock

en: Ethnic
cs: Etnická hudba

en: Gothic
cs: Gotická hudba

en: Electronic
cs: Elektronická

en: Southern Rock
cs: Jižanský rock

en: Comedy
cs: Komedie

en: Cult
cs: Kult

en: Christian Rap
cs: Křesťanský rap

en: Native American
cs: Indiánská hudba

en: Cabaret
cs: Kabaret

en: New Wave
cs: Nová vlna

en: Psychedelic
cs: Psychedelická

en: Acid Punk
cs: Acid punk

en: Acid Jazz
cs: Acid jazz

en: Musical
cs: Muzikál

en: Rock & Roll
cs: Rock'n roll

en: Hard Rock
cs: Hard rock

en: National Folk
cs: Národní lidová

en: Latin
cs: Latinská

en: Celtic
cs: Keltská hudba

en: Avantgarde
cs: Avantgardní

en: Gothic Rock
cs: Gotický rock

en: Progressive Rock
cs: Progresivní rock

en: Psychedelic Rock
cs: Psychedelický rock

en: Symphonic Rock
cs: Symfonický rock

en: Slow Rock
cs: Ploužák

en: Chorus
cs: Chór

en: Easy Listening
cs: Příjemné poslouchání

en: Acoustic
cs: Akustická

en: Humour
cs: Humor

en: Speech
cs: Mluvené

en: Chanson
cs: Šanson

en: Chamber Music
cs: Komorní hudba

en: Sonata
cs: Sonáta

en: Symphony
cs: Symfonie

en: Satire
cs: Satira

en: Club
cs: Klub

en: Folklore
cs: Folklór

en: Ballad
cs: Balada

en: Power Ballad
cs: Rocková balada

en: Rhythmic Soul
cs: Rytmický soul

en: Punk Rock
cs: Punk rock

en: BritPop
cs: Britpop

en: Christian Gangsta Rap
cs: Křesťanský Gangsta Rap

en: Heavy Metal
cs: Heavy metal

en: Black Metal
cs: Black metal

en: Contemporary Christian
cs: Moderní křesťanská

en: Christian Rock
cs: Křesťanský rock

en: Thrash Metal
cs: Thrash metal

en: Samplerate: %d Hz
cs: Vzorkovací kmitočet: %d Hz

en: Channels: %d
cs: Kanálů: %d

en: Bits/Sample: %d
cs: Bitů na vzorek: %d

en: Blocksize: %d
cs: Velikost bloku: %d

en: Blocksize: variable
      min/max: %d/%d
cs: Velikost bloku: proměnná
      min/max: %d/%d

en: Samples: %llu
    Length: %d:%.2d
cs: Vzorků: %llu
    Délka: %d:%.2d

en: Filesize: %ld B
cs: Velikost souboru: %ld B

en: Avg. bitrate: %.1f kb/s
    Compression ratio: %.1f%%
cs: Prům. datový tok: %.1f kb/s
    Kompresní poměr: %.1f%%

en: Filename:
cs: Jméno souboru:

en: Date:
cs: Datum:

en: Save
cs: Uložit

en: Remove Tag
cs: Odstranit tag

en: Error
cs: Chyba

en: LOOKING UP %s
cs: Vyhledávám %s

en: Couldn't look up host %s
cs: Nelze najít server %s

en: CONNECTING TO %s:%d
cs: Připojuji se k %s: %d

en: Couldn't connect to host %s
cs: Nelze se připojit k %s

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
cs: Připojen: čekám na odpověď

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
cs: Nepodařilo se připojit k serveru %s
    Server odpověděl: %s

en: PRE-BUFFERING: %dKB/%dKB
cs: Přednačteno: %d kB/%d kB

en: About Modplug
cs: O modulu Modplug

en: Close
cs: Zavřít

en: ModPlug Configuration
cs: Nastavení ModPlugu

en: 16 bit
cs: 16bitové

en: 8 bit
cs: 8bitové

en: Channels
cs: Kanálů

en: Sampling Rate
cs: Vzorkovací kmitočet

en: Resampling
cs: Převzorkování

en: Nearest (fastest)
cs: Nejbližší (nejrychlejší)

en: Linear (fast)
cs: Lineární (rychlé)

en: Spline (good quality)
cs: Spline (kvalitní)

en: 8-tap Fir (extremely high quality)
cs: FIR filtr osmého řádu (velmi kvalitní)

en: Quality
cs: Kvalita

en: General
cs: Obecné

en: Use Filename as Song Title
cs: Použít jméno souboru jako název skladby

en: Noise Reduction
cs: Redukce šumu

en: Enable
cs: Povolit

en: Bass Boost
cs: Zvýraznění hlubokých tónů

en: Amount
cs: Množství

en: Volume
cs: Hlasitost

en: time(s)
cs: čas (s)

en: Apply
cs: Použít

en: Filename:
    Title:
    Type:
    Length:
    Speed:
    Tempo:
    Samples:
    Instruments:
    Patterns:
    Channels:
cs: Jméno souboru:
    Název skladby:
    Typ:
    Délka:
    Rychlost:
    Tempo:
    Vzorků:
    Nástroje:
    Vzory:
    Kanálů:

en: Samples
cs: Vzorky

en: MPEG Audio Plugin Configuration
cs: Nastavení modulu MPEG Audio

en: Resolution:
cs: Rozlišení:

en: Channels:
cs: Kanálů

en: Stereo (if available)
cs: Stereo (pokud existuje)

en: Down sample:
cs: Snížit vzorkovací kmitočet:

en: Options
cs: Nastavení

en: Content
cs: Obsah

en: Extension
cs: Přípona

en: Extension and content
cs: Obsah i přípona

en: Decoder
cs: Dekodér

en: ID3 Tags:
cs: ID3 tagy:

en: Disable ID3V2 tags
cs: Zakázat ID3v2 tagy

en: Convert non-UTF8 ID3 tags to UTF8
cs: Převést ID3 tagy z jiných kódování do UTF-8

en: ID3 encoding:
cs: Kódování ID3:

en: ID3 format:
cs: Formát ID3:

en: %s
    Unable to write to file: %s
cs: %s
    Nelze zapsat do souboru: %s

en: Couldn't write tag!
cs: Informace nelze zapsat!

en: %s
    Unable to open file: %s
cs: %s
    Nelze otevřít soubor: %s

en: File Info
cs: Informace o souboru

en: %s
    Unable to truncate file: %s
cs: %s
    Nepodařilo se upravit soubor: %s

en: Couldn't remove tag!
cs: Informace nelze odstranit!

en: No tag to remove!
cs: Žádný tag k odstranění!

en: Dual channel
cs: Dva kanály

en: Single channel
cs: Jeden kanál

en: %d KBit/s
cs: %d kb/s

note: MPEG-Info window
en:  MPEG Info
cs:  MPEG informace

en: MPEG Level:
cs: MPEG:

en: Bit rate:
cs: Datový tok:

en: Sample rate:
cs: Vzorkovací kmitočet:

en: Frames:
cs: Rámců:

en: File size:
cs: Velikost souboru:

en: Error Protection:
cs: Chybová ochrana:

en: Copyright:
cs: Autorská práva:

en: Original:
cs: Originál:

en: Emphasis:
cs: Zesílení:

en:  ID3 Tag
cs:  ID3 popis:

en: Copy album tags
cs: Kopírovat společné položky

en: Paste album tags
cs: Vložit společné položky

en: N/A
cs: není známo

en: Variable,
    avg. bitrate: %d KBit/s
cs: Proměnný,
    průměrný datový tok: %d kb/s

en: %lu Bytes
cs: %lu bajtů

en: AlternRock
cs: Alternativní rock

en: About MPEG Audio Plugin
cs: O modulu MPEG Audio

en: MPEG Audio Plugin
cs: Modul MPEG Audio

en: About Tone Generator
cs: O generátoru tónů

note: I18N: UTF-8 Translation: "Haavard Kvaalen" -> "H\303\245vard Kv\303\245len"
en: Sinus tone generator by Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000Hz tone and a 2005Hz tone
cs: Generátor harmonických tónů, vytvořil Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Upraven Danielem J. Pengem <danielpeng@bigfoot.com>
    
    Pro jeho aktivaci zadejte URL: tone://frekvence1;frekvence2;frekvence3;...
    např. tone://2000;2005 pro přehrání tónů o frekvenci 2000 a 2005 Hz.

en: Tone Generator:
cs: Generátor tónů:

en: Tone Generator %s
cs: Generátor tónů %s

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
cs: Vyberte adresář, do nějž bude ukládáno vysílání ve formátu Ogg Vorbis:

en: Ogg Vorbis Audio Plugin Configuration
cs: Nastavení modulu Ogg Vorbis Audio

note: Title config..
en: Ogg Vorbis Tags:
cs: Ogg Vorbis Info:

en: Convert non-UTF8 Vorbis tags to UTF8
cs: Převést Vorbis tagy z jiných kódování do UTF-8

en: Vorbis encoding:
cs: Vorbis - kódování:

note: Replay Gain..
en: ReplayGain Settings:
cs: Nastavení pro zesílení přehrávání:

en: Enable Clipping Prevention
cs: Povolit prevenci před oříznutím

en: Enable ReplayGain
cs: Zapnout zesílení pro přehrávání

en: ReplayGain Type:
cs: Typ zesílení pro přehrávání:

en: use Track Gain/Peak
cs: použít zesílení/vrcholu skladby

en: use Album Gain/Peak
cs: použít zesílení/vrchol alba

en: Enable 6dB Boost + Hard Limiting
cs: Povolit 6 dB boost + tvrdé omezení

en: An error occured:
    %s
cs: Nastala chyba:
    %s

en: Error!
cs: Chyba!

en: Failed to modify tag (open)
cs: Změna tagu se nezdařila (otevření)

en: Failed to modify tag (close)
cs: Změna tagu se nezdařila (zavření)

en: Failed to modify tag
cs: Nepodařilo se upravit informace

en:  Ogg Vorbis Tag
cs: Popis Ogg Vorbis souboru

en: Description:
cs: Popis:

en: Location:
cs: Umístění:

en: Version:
cs: Verze:

en: ISRC number:
cs: Číslo ISRC

en: Organization:
cs: Organizace:

en:  Ogg Vorbis ReplayGain
cs:   Zesílení Ogg Vorbis

en: Track gain:
cs: Zesílení stopy:

en: Track peak:
cs: Vrchol skladby:

en: Album gain:
cs: Zesílení alba:

en: Album peak:
cs: Vrchol alba:

en: Length:
cs: Délka:

en: %d KBit/s (nominal)
cs: %d kb/s (jmenovitý tok)

en: %d Bytes
cs: %d bajtů

en: Ogg Vorbis Audio Plugin
cs: Modul Ogg Vorbis Audio

en: About Ogg Vorbis Audio Plugin
cs: O modulu Ogg Vorbis Audio

en: Ogg Vorbis Plugin by the Xiph.org Foundation
    
    Original code by
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contributions from
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Visit the Xiph.org Foundation at http://www.xiph.org/
cs: Modul Ogg Vorbis od the "the Xiph.org Foundation"
    
    Původní kód napsal
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Přispěli
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Navštivte stránky "the Xiph.org Foundation": http://www.xiph.org/

en: Adapted for Audacious usage by Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    from the xmms_sndfile plugin which is:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    This program is free software ; you can redistribute it and/or modify 
    it under the terms of the GNU General Public License as published by 
    the Free Software Foundation ; either version 2 of the License, or 
    (at your option) any later version. 
     
    This program is distributed in the hope that it will be useful, 
    but WITHOUT ANY WARRANTY ; without even the implied warranty of 
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  
    See the GNU General Public License for more details. 
    
    You should have received a copy of the GNU General Public 
    License along with this program ; if not, write to 
    the Free Software Foundation, Inc., 
    59 Temple Place, Suite 330, 
    Boston, MA  02111-1307  USA
cs: Pro Audacious upravil Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    z původního modulu xmms_sndfile,
    copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
      Tento program je svobodný software; můžete jej šířit a/nebo měnit
    pokud dodržíte podmínky GNU General Public License (GPL) vydané
    Free Software Foundation a to buď ve verzi 2 nebo (dle vaší volby)
    libovolné novější.
    
    Program je šířen v naději, že bude užitečný, ale BEZ JAKÉKOLIV
    ZÁRUKY a to ani záruky obchodovatelnosti nebo vhodnosti pro
    JAKÝKOLIV účel. Více informací najdete v GNU GPL.
    
    S tímto programem byste měli obdržet kopii GNU GPL. Pokud se
    tak nestalo, obraťte se na Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA. Český překlad naleznete na webové adrese
    http://www.gnu.cz/licence.html.

en: WAV Audio Plugin
cs: Modul WAV Audio

en: OSS Output Plugin
cs: OSS výstupní modul

en: About OSS Driver
cs: O modulu OSS

en: Audacious OSS Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
cs: Ovladač OSS programu Audacious
    
     Tento program je svobodný software; můžete jej šířit a/nebo měnit
    pokud dodržíte podmínky GNU General Public License (GPL) vydané
    Free Software Foundation a to buď ve verzi 2 nebo (dle vaší volby)
    libovolné novější.
    
    Program je šířen v naději, že bude užitečný, ale BEZ JAKÉKOLIV
    ZÁRUKY a to ani záruky obchodovatelnosti nebo vhodnosti pro
    JAKÝKOLIV účel. Více informací najdete v GNU GPL.
    
    S tímto programem byste měli obdržet kopii GNU GPL. Pokud se
    tak nestalo, obraťte se na Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA. Český překlad naleznete na webové adrese
    http://www.gnu.cz/licence.html.

en: Default (%s)
cs: Standardně (%s)

en: Default
cs: Standardně

en: OSS Driver configuration
cs: Nastavení ovaldače OSS

en: Audio device:
cs: Zvukové zařízení:

en: Use alternate device:
cs: Použít jiné zařízení:

en: Mixer device:
cs: Mixér:

en: Devices
cs: Zařízení

en: Buffer size (ms):
cs: Velikost vyrovnávací paměti (ms):

en: Buffering
cs: Přednačítání

en: Mixer Settings:
cs: Nastavení mixéru:

en: Volume controls Master not PCM
cs: Hlasitost ovládána Master kanálem místo PCM

en: Mixer
cs: Mixér

en: About ALSA Driver
cs: O ovladači ALSA

en: XMMS ALSA Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
    Author: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)
cs: XMMS ALSA ovladač
    
      Tento program je svobodný software; můžete jej šířit a/nebo měnit
    pokud dodržíte podmínky GNU General Public License (GPL) vydané
    Free Software Foundation a to buď ve verzi 2 nebo (dle vaší volby)
    libovolné novější.
    
    Program je šířen v naději, že bude užitečný, ale BEZ JAKÉKOLIV
    ZÁRUKY a to ani záruky obchodovatelnosti nebo vhodnosti pro
    JAKÝKOLIV účel. Více informací najdete v GNU GPL.
    
    S tímto programem byste měli obdržet kopii GNU GPL. Pokud se
    tak nestalo, obraťte se na Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA. Český překlad naleznete na webové adrese
    http://www.gnu.cz/licence.html.
    Autor: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)

en: ALSA %s output plugin
cs: Výstupní modul ALSA %s

en: Unknown soundcard
cs: Neznámá zvuková karta

en: Default PCM device (%s)
cs: Implicitní PCM zařízení (%s)

en: ALSA Driver configuration
cs: Nastavení ovladače ALSA

en: Mixer:
cs: Mixér:

en: Use software volume control
cs: Hlasitost nastavit softwarově

en: Mixer card:
cs: Mixovací zařízení:

en: Device settings
cs: Nastavení zařízení

en: Soundcard:
cs: Zvuková karta:

en: Buffer time (ms):
cs: Velikost vyrovnávací paměti (ms):

en: Period time (ms):
cs: Perioda (ms):

en: Advanced settings
cs: Pokročilé nastavení

en: 
    Copyright (C) 2000-2004  Peter Eisenlohr <peter@eisenlohr.org>
    
    based on the original OSS Output Plugin  Copyright (C) 1998-2000
    Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson and 4Front Technologies
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
cs: 
    Copyright (C) 2000-2004 Peter Eisenlohr <peter@eisenlohr.org>
    
    založeno na původním OSS modulu, copyright (C) 1998-2000
    Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson a 4Front Technologies
    
      Tento program je svobodný software; můžete jej šířit a/nebo měnit
    pokud dodržíte podmínky GNU General Public License (GPL) vydané
    Free Software Foundation a to buď ve verzi 2 nebo (dle vaší volby)
    libovolné novější.
    
    Program je šířen v naději, že bude užitečný, ale BEZ JAKÉKOLIV
    ZÁRUKY a to ani záruky obchodovatelnosti nebo vhodnosti pro
    JAKÝKOLIV účel. Více informací najdete v GNU GPL.
    
    S tímto programem byste měli obdržet kopii GNU GPL. Pokud se
    tak nestalo, obraťte se na Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA. Český překlad naleznete na webové adrese
    http://www.gnu.cz/licence.html.

en:  Enable
cs: Povolit

en:  left
cs: zbývá

en:  total,
cs: celkem,

en: About
cs: O programu

en: About XMMS Crossfade Plugin
cs: O modulu Crossfade

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Advanced options
cs: Pokročilé nastavení

en: Automatically calculate an optimal buffer size.
    Default: On
cs: Automaticky určit optimální velikost vyrovnávací paměti.
    Standardně: zapnuto

en: Beware that setting this value too low also increases the chance of buffer underruns.
    Default: 250
cs: Pozor, nastavení této hodnoty příliš nízko zvýší riziko podtečení vyrovnávací paměti.
    Standardně: 250

en: Configure
cs: Nastavit

en: Custom (ms):
cs: Vlastní (ms):

en: Delete
cs: Smazat

en: Enable software mixer. Usefull for output plugins without mixer support.
    Default: Off
cs: Povolit softwarový mixér. Užitečné pro výstupní moduly bez podpory mixování zvuku.
    Standardně: vypnuto

en: Enable the selected plugin. Note that after pressing 'Apply' it may take a while until you can hear the effect, since it is applied before the audio data goes into the buffer.
cs: Povolí vybraný modul. Po stisknutí tlačítka ‚Použít‘ může chvilku trvat, než se změny projeví, protože nové nastavení se aplikuje na data před vyrovnávací pamětí.

en: Enable volume control
cs: Povolit ovládání hlasitosti:

en: Enables the Buffer Monitor. This is a small window which shows how much data is in the buffers. The top display belongs to the mixing buffer, the bottom shows how much data is being buffered by the output plugin.
    Default: Off
cs: Povolit sledování vyrovnávací paměti – otevře okno, které bude ukazovat objem dat ve vyrovnávací paměti. Vrchní ukazatel patří vyrovnávací paměti mixéru, spodní vyrovnávací paměti výstupního modulu.
    Standardně: vypnuto

en: End volume (%):
cs: Koncová hlasitost (%):

en: Help
cs: Nápověda

en: Keep output opened
cs: Ponechat výstup otevřený

en: Keep the output device opened all the time, even if XMMS is stopped. This way, you can avoid clicks caused by the soundcard when the device is opened or closed
    Default: Off
cs: Ponechá výstupní zařízení otevřené, i když je přehrávání pozastavené. Tak lze zabránit cvakání, které způsobují některé zvukové karty při svém spuštění/zastavení.
    Standardně: vypnuto

en: Length (ms):
cs: Délka (ms):

en: Load
cs: Načíst

en: Max block size (bytes):
cs: Max. velikost bloku (v bajtech):

en: Max. length (ms):
cs: Max. délka (ms):

en: Mixing buffer size (ms):
cs: Velikost vyrovnávací paměti mixéru (ms):

en: Open the about dialog of the plugin selected above.
cs: Otevře okno s informacemi o výše vybraném modulu.

en: Open the configuration dialog of the plugin selected above.
cs: Otevře okno s nastavením výše vybraného modulu.

en: Output Buffer:
cs: Výstupní vyrovnávací paměť:

en: Output plugin
cs: Výstupní modul

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Position:
cs: Pozice:

en: Presets
cs: Předvolby

en: Quality:
cs: Kvalita

en: Rate:
cs: Tok:

en: Read ID3V2 RVA2 Tag
cs: Číst ID3V2 RVA2 tag

en: Reopen
cs: Znovu otevřít

en: Set the end volume. XMMS-crossfade will fade from 100% to this volume during the time specified above.
    Default: 0
cs: Zadejte koncovou hlasitost. Crossfade ztiší hudbu ze sta procent na tuto hodnotu během výše specifikované doby.
    Standardně: 0

en: Set the maximum length for gaps at the beginning of a stream.
    Default: 500
cs: Zadejte maximální délku pauzy na začátku skladby.
    Standardně: 500

en: Set the maximum length for gaps at the end of a stream.
    Default: 500
cs: Zadejte maximální délku pauzy na konci skladby.
    Standardně: 500

en: Set the maximum volume for gaps at the beginning of a stream. All samples below this value are considered as silent.
    Default: 512
cs: Zadejte maximální hlasitost určující mezeru na začátku skladby. Všechny vzorky pod touto hodnotou budou považovány za ticho.
    Standardně: 512

en: Set the maximum volume for gaps at the end of a stream. All samples below this value are considered as silent.
    Default: 512
cs: Zadejte nejvyšší hlasitost určující mezeru na konci skladby. Všechny vzorky pod touto hodnotou budou považovány za ticho.
    Standardně: 512

en: Set the start volume. XMMS-crossfade will fade from this volume to 100% during the time specified above.
    Default: 0
cs: Zadejte počáteční hlasitost. Crossfade bude hlasitost zesilovat od této hodnoty na 100% hlasitost během doby specifikované výše.
    Standardně: 0

en: Show Buffer Monitor
cs: Zapnout sledování vyrovnávací paměti

en: Silence (ms):
cs: Ticho (ms):

en: Software Mixer
cs: Softwarový mixér

en: Start volume (%):
cs: Počáteční hlasitost (%):

en: Use plugin
cs: Použít modul

en: Volume control options
cs: Nastavení ovládání hlasitosti

en: Volume normalizer
cs: Normalizace hlasitosti

en: Write debug output to <stderr>
cs: Vypisovat chyby na <stderr>

en: You do not need to press 'Apply' after making changes to the effect plugin settings. It may take a while though until you can hear the change, since the plugin is applied before the mixing buffer.
cs: Změny v nastavení modulu aktivujete tlačítkem ‚Použít‘. Protože změny se projeví až na nových datech ve vyrovnávací paměti, může chvíli trvat, než je uslyšíte.

en: same file
cs: shodný soubor

en: Disk Writer Plugin %s
cs: Modul Disk writer %s

en: You cannot use the Disk Writer plugin
    when you're running in realtime mode.
cs: Disk writer nelze použít, pokud
    jste v režimu reálného času.

en: Select the directory where you want to store the output files:
cs: Vyberte adresář, do něhož chcete soubory uložit:

en: Disk Writer Configuration
cs: Nastavení Disk Writeru

en: Don't strip file name extension
cs: Neodstraňovat příponu ze jména souboru

en: About ESounD Plugin
cs: O modulu ESounD

en: Audacious ESounD Plugin
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
cs: Modul ESounD programu Audacious
    
     Tento program je svobodný software; můžete jej šířit a/nebo měnit
    pokud dodržíte podmínky GNU General Public License (GPL) vydané
    Free Software Foundation a to buď ve verzi 2 nebo (dle vaší volby)
    libovolné novější.
    
    Program je šířen v naději, že bude užitečný, ale BEZ JAKÉKOLIV
    ZÁRUKY a to ani záruky obchodovatelnosti nebo vhodnosti pro
    JAKÝKOLIV účel. Více informací najdete v GNU GPL.
    
    S tímto programem byste měli obdržet kopii GNU GPL. Pokud se
    tak nestalo, obraťte se na Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA. Český překlad naleznete na webové adrese
    http://www.gnu.cz/licence.html.

en: ESD Output Plugin configuration
cs: Nastavení výstupního modulu ESD

en: Use remote host
cs: Použít vzdálený počítač

en: Volume controls OSS mixer
cs: Hlasitost ovládána OO mixérem

en: eSound Output Plugin
cs: Výstupní modul  eSound

en: /Toggle Decorations
cs: /Přepnout zobrazení dekorací

en: /Close
cs: /Zavřít

en: Blur Scope: Color selection
cs: Blur scope: výběr barvy

en: Options:
cs: Volby:

en: About Libvisual Audacious Plugin
cs: O modulu Libvisual

en: Libvisual Audacious Plugin
    
    Copyright (C) 2004, Duilio Protti <dprotti@users.sourceforge.net>
    Dennis Smit <ds@nerds-incorporated.org>
    
    The Libvisual Audacious Plugin, more information about Libvisual can be found at
    http://libvisual.sf.net
cs: Modul Libvisual programu Audacious
    
    Copyright (C) 2004, Duilio Protti <dprotti@users.sourceforge.net>
    Dennis Smit <ds@nerds-incorporated.org>
    
    Libvisual Audacious Plugin, více informací o modulu Libvisual naleznete na
    http://libvisual.sf.net

en: Credits
cs: Zásluhy

en: Brazilian Portuguese: Gustavo Sverzut Barbieri
    Dutch: Dennis Smit
    French: Jean-Christophe Hoelt
    Spanish: Duilio Protti
cs: Brazilská portugalština: Gustavo Sverzut Barbieri
    Holandština: Dennis Smit
    Francouzština: Jean-Christophe Hoelt
    Španělština: Duilio Protti

en: Translators
cs: Překlady

en: LibVisual Audacious Plugin
cs: Modul LibVisual

en: Visualization Plugins
cs: Vizualizační moduly

en: Enable/Disable
cs: Povolit/zakázat

en: Fullscreen
cs: Na celou obrazovku

en: You can toggle between normal and fullscreen mode pressing key TAB or F11
cs: Mezi normálním a celoobrazovkovým režimem můžete přepínat klávesami Tab nebo F11.

en: All plugins
cs: Všechny moduly

en: Only non GL plugins
cs: Jen moduly bez GL

en: Only GL plugins
cs: Jen GL moduly

en: Maximum Frames Per Second:
cs: Maximum snímků za sekundu:

en: All plugins enabled
cs: Všechny moduly povoleny

note: Create a new item marked as enabled
en:  (enabled)
cs: (povolený)

en: Version:
cs: Verze:

en: Author:
cs: Autor:

en:  error
cs: chyba

en: There is no info for this plugin
cs: K tomuto modulu nejsou žádné informace.

en: Audacious plugin
cs: Modul Audacious

en: Cannot initialize SDL!
cs: Nepodařilo se inicializovat SDL.

en:  will not be loaded.
cs:  nebude načten.

en: Last plugin: %s
cs: Poslední modul: %s

en: <big><b>Audacious %s</b></big>
    The future of UNIX multimedia.
    
    Copyright (C) 2005-2006 Audacious Development Team
cs: <big><b>Audacious %s</b></big>
    Budoucnost multimédií v UNIXu
    
    Copyright (C) 2005-2006 vývojový tým Audacious

en: Developers:
cs: Vývojáři:

en: 0.1.x developers:
cs: Vývojáři v. 0.1.x:

en: BMP Developers:
cs: Vývojáři Audacious:

en: Brazilian Portuguese:
cs: Brazilská portugalština:

en: Breton:
cs: Bretonština:

en: Chinese:
cs: Činský:

en: Czech:
cs: Čeština:

en: Dutch:
cs: Holandský:

en: Finnish:
cs: Finština:

en: French:
cs: Francouzský:

en: German:
cs: Německý:

en: Georgian:
cs: Gruzínština:

en: Greek:
cs: Řečtina:

en: Hindi:
cs: Hindština:

en: Hungarian:
cs: Maďarština:

en: Italian:
cs: Itaský:

en: Japanese:
cs: Japonský:

en: Korean:
cs: Korejský:

en: Lithuanian:
cs: Litevký:

en: Macedonian:
cs: Makedonština:

en: Polish:
cs: Polský:

en: Romanian:
cs: Rumunština:

en: Russian:
cs: Ruský:

en: Vitaly Lipatov
cs: Vitalij Lipatov

en: Slovak:
cs: Slovenština:

en: Spanish:
cs: Španělský:

en: Swedish:
cs: Švédský:

en: Ukrainian:
cs: Ukrajinština:

en: Welsh:
cs: Welšský:

en: About Audacious
cs: O Audacious

en: 60HZ
cs: 60 Hz

en: 170HZ
cs: 170 Hz

en: 310HZ
cs: 310 Hz

en: 600HZ
cs: 600 Hz

en: 1KHZ
cs: 1 kHz

en: 3KHZ
cs: 3 kHz

en: 6KHZ
cs: 6 kHz

en: 12KHZ
cs: 12 kHz

en: 14KHZ
cs: 14 kHz

en: 16KHZ
cs: 16 kHz

en: /Load
cs: /Načíst

en: /Load/Preset
cs: /Načíst/Uloženou předvolbu

en: /Load/Auto-load preset
cs: /Načíst/Souborovou předvolbu

en: /Load/Default
cs: /Načíst/Standardní předvolbu

en: /Load/Zero
cs: /Načíst/Vynulovat

en: /Load/From file
cs: /Načíst/Ze souboru

en: /Load/From WinAMP EQF file
cs: /Načíst/Ze souboru WinAMP EQF

en: /Import
cs: /Importovat

en: /Import/WinAMP Presets
cs: /Importovat/Předvolbu WinAMPu

en: /Save
cs: /Uložit

en: /Save/Preset
cs: /Uložit/Předvolbu

en: /Save/Auto-load preset
cs: /Uložit/Přiřadit k souboru

en: /Save/Default
cs: /Uložit/Jako standardní

en: /Save/To file
cs: /Uložit/Do souboru

en: /Save/To WinAMP EQF file
cs: /Uložit/Do souboru WinAMP EQF

en: /Delete
cs: /Smazat

en: /Delete/Preset
cs: /Smazat/Předvolbu

en: /Delete/Auto-load preset
cs: /Smazat/Souborovou předvolbu

en: Audacious Equalizer
cs: Ekvalizér

en: Preset
cs: Předvolba

en: Load preset
cs: Načíst předvolby

en: Load auto-preset
cs: Načíst souborovou předvolbu

en: Load equalizer preset
cs: Načíst nastavení ekvalizéru

en: Save preset
cs: Uložit předvolbu

en: Save auto-preset
cs: Uložit souborovou předvolbu

en: Save equalizer preset
cs: Uložit nastavení ekvalizéru

en: Delete preset
cs: Smazat předvolbu

en: Delete auto-preset
cs: Smazat souborovou předvolbu

en: %s: option `%s' is ambiguous
cs: %s: volba `%s' je nejasná

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
cs: %s: volba `--%s' nemá parametr

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
cs: %s: volba `%c%s' nemá parametr

en: %s: option `%s' requires an argument
cs: %s: volba `%s' vyžaduje parametr

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
cs: %s: neznámá volba `--%s'

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
cs: %s: neznámá volba `%c%s'

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
cs: %s: nepřípustný parametr -- %c

en: %s: invalid option -- %c
cs: %s: neplatný parametr -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
cs: %s: volba vyžaduje parametr -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
cs: %s: volba `-W %s' je nejasná

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
cs: %s: volba `-W %s' nemá parametr

en: <b><big>Unable to create %s.</big></b>
    
    Could not open glade file (%s). Please check your installation.
cs: <b><big>Nelze vytvořit %s.</big></b>
    
    Nepodařilo se otevřít soubor %s. Zkontrolujte prosím sovou instalaci.

en: <b><big>Unable to play files.</big></b>
    
    The following files could not be played. Please check that:
    1. they are accessible.
    2. you have enabled the media plugins required.
cs: <b><big>Soubory nelze přehrát</big></b>
    
    Následující soubory nelze přehrát. Zkontrolujte zda:
    1. jsou přístupné,
    2. máte povolené příslušné moduly.

en: Don't show this warning anymore
cs: Příště již nevarovat

en: Show more _details
cs: Ukaž podrobné _informace

en: Filename
cs: Jméno souboru

en: No input plugin recognized this file
cs: Soubor nebyl rozpoznán žádným vstupním modulem

en: Input plugin: %s
cs: Vstupní modul: %s

en: Unable to create log file (%s)!
cs: Nepodařilo se vytvořit logovací soubor (%s)!

en: Could not create directory (%s): %s
cs: Nepodařilo se vytvořit adresář (%s): %s

en: Usage: audacious [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
cs: Použití: audacious [volby] [soubory] ...
    
    Volby:
    ------

note: -h, --help switch
en: Display this text and exit
cs: Zobrazí tento text a skončí

note: -n, --session switch
en: Select Audacious/BMP/XMMS session (Default: 0)
cs: Výběr sezení Audacious/BMP/XMMS (standardně: 0)

note: -r, --rew switch
en: Skip backwards in playlist
cs: Přejít zpět v seznamu skladeb

note: -p, --play switch
en: Start playing current playlist
cs: Přehrát skladby v aktuálním seznamu

note: -u, --pause switch
en: Pause current song
cs: Pozastavit přehrávanou skladbu

note: -s, --stop switch
en: Stop current song
cs: Zastavit přehrávanou skladbu

note: -t, --play-pause switch
en: Pause if playing, play otherwise
cs: Pozastavit při přehrávání; jinak spustit

note: -f, --fwd switch
en: Skip forward in playlist
cs: Přejít na další skladbu

note: -e, --enqueue switch
en: Don't clear the playlist
cs: Nemazat seznam skladeb

note: -m, --show-main-window switch
en: Show the main window
cs: Zobrazit hlavní okno

note: -a, --activate switch
en: Activate Audacious
cs: Aktivovat Audacious

note: -i, --sm-client-id switch
en: Previous session ID
cs: ID předchozího sezení

note: -v, --version switch
en: Print version number and exit
cs: Zobrazí číslo verze a skončí

en: 
    Received SIGSEGV
    
    This could be a bug in Audacious. If you don't know why this happened, file a bug at http://bugs.nenolod.net/
cs: 
    Zachycen SIGSEGV
    
    Asi jste narazili na chybu v programu Audacious. Pokud netušíte proč, kontaktujte vývojáře (anglicky) na http://bugs.nenold.net

en: <b><big>Unable to load skin.</big></b>
    
    Check that skin at '%s' is usable and default skin is properly installed at '%s'
cs: <b><big>Nelze načíst skin.</big></b>
    
    Zkontrolujte, zda skin v '%s' je použitelný a zda je standardní skin správně nainstalován v '%s'.

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) does not work with Audacious.
    Please use GTK+ %s or newer.
cs: Verze knihovny GTK+ (%d.%d.%d) není kompatibilní s Audacious.
    Použijte GTK+ %s nebo novější.

en: Sorry, threads isn't supported on your platform.
    
    If you're on a libc5 based linux system and installed Glib & GTK+ before you
    installed LinuxThreads you need to recompile Glib & GTK+.
cs: Bohužel, váš systém nepodporuje vlákna.
    
    Pokud máte linux založený na libc5 a knihovny Glib a GTK+ byly nainstalovány dříve
    než LinuxThreads, budete muset Glib a GTK+ přeložit znovu.

note: GTK check failed, and no arguments passed to indicate that user is intending to only remote control a running session
en: audacious: Unable to open display, exiting.
cs: audacious: Nepodařilo se otevřít displej. Končím.

en: /View Track Details
cs: /Zobrazit inforamce o skladbě

en: /Autoscroll Songname
cs: /Automatický posun názvu skladby

en: /Visualization Mode
cs: /Typ zobrazení

en: /Visualization Mode/Analyzer
cs: /Typ zobrazení/Analyzér

en: /Visualization Mode/Scope
cs: /Typ zobrazení/Vlnovka

en: /Visualization Mode/Off
cs: /Typ zobrazení/Vypnout

en: /Analyzer Mode
cs: /Sloupce

en: /Analyzer Mode/Normal
cs: /Sloupce/Normální

en: /Analyzer Mode/Fire
cs: /Sloupce/Oheň

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
cs: /Sloupce/Barva výšky

en: /Analyzer Mode/Lines
cs: /Sloupce/Tenké

en: /Analyzer Mode/Bars
cs: /Sloupce/Silné

en: /Analyzer Mode/Peaks
cs: /Sloupce/Vrcholky

en: /Scope Mode
cs: /Sinusovka

en: /Scope Mode/Dot Scope
cs: /Sinusovka/Bodová

en: /Scope Mode/Line Scope
cs: /Sinusovka/Čárová

en: /Scope Mode/Solid Scope
cs: /Sinusovka/Plná

en: /WindowShade VU Mode
cs: /Minimalizovaný režim

en: /WindowShade VU Mode/Normal
cs: /Minimalizovaný režim/Normální

en: /WindowShade VU Mode/Smooth
cs: /Minimalizovaný režim/Jemný

en: /Refresh Rate
cs: /Obnovování

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
cs: /Obnovování/Plnou rychlostí (~50 Hz)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
cs: /Obnovování/Poloviční rychlostí (~25 Hz)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
cs: /Obnovování/Čtvrtinovou rychlostí (~13 Hz)

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
cs: /Obnovování/Osminovou rychlostí (~6 Hz)

en: /Analyzer Falloff
cs: /Klesání sloupců

en: /Analyzer Falloff/Slowest
cs: /Klesání sloupců/Nejpomalejší

en: /Analyzer Falloff/Slow
cs: /Klesání sloupců/Pomalé

en: /Analyzer Falloff/Medium
cs: /Klesání sloupců/Střední

en: /Analyzer Falloff/Fast
cs: /Klesání sloupců/Rychlé

en: /Analyzer Falloff/Fastest
cs: /Klesání sloupců/Nejrychlejší

en: /Peaks Falloff
cs: /Klesání vrcholků

en: /Peaks Falloff/Slowest
cs: /Klesání vrcholků/Nejpomalejší

en: /Peaks Falloff/Slow
cs: /Klesání vrcholků/Pomalé

en: /Peaks Falloff/Medium
cs: /Klesání vrcholků/Střední

en: /Peaks Falloff/Fast
cs: /Klesání vrcholků/Rychlé

en: /Peaks Falloff/Fastest
cs: /Klesání vrcholků/Nejrychlejší

en: /Play CD
cs: /Přehrát CD

en: /Repeat
cs: /Opakovat

en: /Shuffle
cs: /Náhodné přehrávání

en: /No Playlist Advance
cs: /Nepřecházet na další skladbu

en: /Play
cs: /Hrát

en: /Pause
cs: /Pozastavit

en: /Stop
cs: /Zastavit

en: /Previous
cs: /Předchozí

en: /Next
cs: /Další

en: /Jump to Playlist Start
cs: /Přejít na začátek seznamu skladeb

en: /Jump to File
cs: /Přejít na soubor

en: /Jump to Time
cs: /Přejít na čas

en: /About Audacious
cs: /O Audacious

en: /Play File
cs: /Přehrát soubor

en: /Play Location
cs: /Hrát z umístění:

en: /V_isualization
cs: /Způsob _zobrazení

en: /_Playback
cs: /_Hrát

en: /_View
cs: /_Zobrazení

en: /Preferences
cs: /Nastavení

en: /_Quit
cs: /_Konec

en: /Files...
cs: /Soubory...

en: /Internet location...
cs: /Internetová adresa...

en: /Show Playlist Editor
cs: /Zobrazit editor seznamu skladeb

en: /Show Equalizer
cs: /Zobrazit ekvalizér

en: /Time Elapsed
cs: /Dosažený čas

en: /Time Remaining
cs: /Zbývající čas

en: /Always On Top
cs: /Vždy na vrchu

en: /Put on All Workspaces
cs: /Zobrazit na všech plochách

en: /Roll up Player
cs: /Sbalit přehrávač

en: /Roll up Playlist Editor
cs: /Sbalit editor seznamu skladeb

en: /Roll up Equalizer
cs: /Sbalit ekvalizér

en: Jump to Time
cs: Přejít na čas

en: minutes:seconds
cs: minuty:sekundy

en: Track length:
cs: Délka stopy:

en: Un_queue
cs: Ode_brat z fronty

en: _Queue
cs: _Fronta

en: Jump to Track
cs: Skočit na stopu

en: Filter:
cs: Filtr:

en: Enter location to play:
cs: Přehrát umístění:

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
cs: PŘEJÍT NA %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: VOLUME: %d%%
cs: Hlasitost: %d%%

en: BALANCE: %d%% LEFT
cs: VYROVNÁNÍ: %d%% VLEVO

en: BALANCE: CENTER
cs: VYROVNÁNÍ: NA STŘED

note: b > 0 (vl < vr)
en: BALANCE: %d%% RIGHT
cs: VYROVNÁNÍ: %d%% VPRAVO

en: OPTIONS MENU
cs: NASTAVENÍ

en: DISABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
cs: ZAKÁZAT FCI "VŽDY NA VRCHU" (N/A)

en: ENABLE ALWAYS ON TOP (N/A)
cs: POVOLIT FCI "VŽDY NA VRCHU" (N/A)

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
cs: ZAKÁZAT FCI "VŽDY NA VRCHU"

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
cs: POVOLIT FCI "VŽDY NA VRCHU"

en: FILE INFO BOX
cs: INFORMACE O SOUBORU

en: ** DOUBLESIZE HAS BEEN REMOVED **
cs: ** FUNKCE ZDVOJNÁSOBENÍ VELIKOSTI BYLA ODSTRANĚNA **

en: VISUALIZATION MENU
cs: NASTAVENÍ ZOBRAZENÍ

en: <b><big>No playable CD found.</big></b>
    
    No CD inserted, or inserted CD is not an audio CD.
cs: <b><big>Nebylo nalezeno přehratelné CD.</big></b>
    
    Není vloženo CD, nebo vložené CD není typu Audio CD.

en: <b><big>Couldn't open audio.</big></b>
    
    Please check that:
    1. You have the correct output plugin selected.
    2. No other programs is blocking the soundcard.
    3. Your soundcard is configured properly.
cs: <b><big>Nelze přehrávat.</big></b>
    
    Zkontrolujte, zda:
    1. máte vybrán správný výstupní modul,
    2. žádný jiný program neblokuje zvukovou kartu,
    3. vaše karta je správně nakonfigurována.

en: /Remove Selected
cs: /Odebrat označené

en: /Remove Unselected
cs: /Odebrat neoznačené

en: /Remove All
cs: /Odebrat všechny

en: /Queue Toggle
cs: /Přepnout frontu

en: /Add CD...
cs: /Přidat CD...

en: /Add Internet Address...
cs: /Přidat internetovou adresu...

en: /Add Files...
cs: /Přidat soubory...

en: /Clear Queue
cs: /Vyprázdnit frontu

en: /Remove Unavailable Files
cs: /Odstranit nedostupné soubory

en: /New List
cs: /Nový seznam

en: /Load List
cs: /Načíst seznam

en: /Save List
cs: /Uložit seznam

en: /Update View
cs: /Obnovit seznam

en: /Invert Selection
cs: /Invertovat výběr

en: /Select None
cs: /Nevybrat žádné

en: /Select All
cs: /Vybrat vše

en: /Randomize List
cs: /Seřadit náhodně

en: /Reverse List
cs: /Otočit seznam

en: /Sort List
cs: /Řazení

en: /Sort List/By Title
cs: /Řazení/Podle názvu

en: /Sort List/By Filename
cs: /Řadit/Podle jména souboru

en: /Sort List/By Path + Filename
cs: /Řadit/Podle cesty a jména souboru

en: /Sort List/By Date
cs: /Řadit/Podle data

en: /Sort Selection
cs: /Setřídit vybrané

en: /Sort Selection/By Title
cs: /Setřídit vybrané/Podle názvu

en: /Sort Selection/By Filename
cs: /Setřídit vybrané/Podle jména souboru

en: /Sort Selection/By Path + Filename
cs: /Setřídit vybrané/Podle cesty a jména souboru

en: /Sort Selection/By Date
cs: /Setřídit vybrané/Podle času

en: Error writing playlist "%s": %s
cs: Chyba při zapisování seznamu skladeb "%s": %s

en: %s already exist. Continue?
cs: %s už existuje. Pokračovat?

en: <b><big>Unable to save playlist.</big></b>
    
    Unknown file type for '%s'.
cs: <b><big>Nelze uložit seznam skladeb.</big></b>
    
    Neznámý typ souboru %s.

en: Load Playlist
cs: Načíst seznam skladeb

en: Save Playlist
cs: Uložit seznam skladeb

en: Audacious Playlist Editor
cs: /Zobrazit editor seznamu skladeb

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Equalizer
cs: Ekvalizér

en: Mouse
cs: Myš

en: Playlist
cs: Seznam skladeb

en: Plugins
cs: Moduly

en: Artist
cs: Umělec

en: Tracknumber
cs: Číslo stopy

en: Genre
cs: Žánr

en: Filepath
cs: Cesta k souboru

en: Date
cs: Datum

en: Year
cs: Rok

en: Comment
cs: Komentář

en: Enabled
cs: Povolený

en: Description
cs: Popis

en: Category
cs: Kategorie

note: load the interface
en: Preferences Window
cs: Okno nastavení

en: Add/Open Files dialog
cs: Přidat/otevřít soubory

en: Open Files
cs: Otevřít soubory

en: Close dialog on Open
cs: Zavřít dialog při otevření

en: Add Files
cs: Přidat soubory

en: Close dialog on Add
cs: Zavřít dialog při přidání

en:   (invalid UTF-8)
cs:   (neplatné UTF8)

en: Close Dialog on Add
cs: Zavřít dialog při přidání

en: Deselect All
cs: Odebrat vše

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: <b>Effects</b>
cs: <b>Efekty</b>

en: <b>Filename</b>
cs: <b>Jméno souboru</b>

en: <b>Mouse wheel</b>
cs: <b>Kolečko myši</b>

en: <b>Playback</b>
cs: <b>Přehrávání</b>

en: <b>Presets</b>
cs: <b>Předvolby</b>

en: <b>Song display</b>
cs: <b>Zobrazení skladby</b>

en: <b>Visualization</b>
cs: <b>Vizualizační</b>

en: <b>_Fonts</b>
cs: <b>_Fonty</b>

en: <b>_Miscellaneous</b>
cs: <b>_Různé</b>

en: <span size="medium"><b>General</b></span>
cs: <span size="medium"><b>Obecné</b></span>

en: <span size="medium"><b>Media</b></span>
cs: <span size="medium"><b>Média</b></span>

en: <span size="medium"><b>Output</b></span>
cs: <span size="medium"><b>Výstup</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Appearance</b></span>
cs: <span size="xx-large"><b>Vzhled</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Equalizer</b></span>
cs: <span size="xx-large"><b>Ekvalizér</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Mouse</b></span>
cs: <span size="xx-large"><b>Myš</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Playlist</b></span>
cs: <span size="xx-large"><b>Seznam skladeb</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Plugins</b></span>
cs: <span size="xx-large"><b>Moduly</b></span>

en: Audacious Preferences
cs: Nastavení programu

en: Available _Presets:
cs: Dostupné _předvolby:

en: Changes volume by
cs: změní hlasitost o

en: Convert %20 to blanks
cs: Převést %20 na mezery

en: Convert underscores to blanks
cs: Převést podtržítka na mezery

en: Custom string:
cs: Vlastní řetězec:

en: Directory preset file:
cs: Adresář s předvolbami:

en: Don't advance in the playlist
cs: Nepokračovat v přehrávání dle seznamu skladeb

en: File preset extension:
cs: Přípony souborů s předvolbami:

en: Load metadata (tag information) from music files.
cs: Načíst metadata (tagy) z hudebních souborů.

en: Load metadata from playlists and files
cs: Načíst metadata ze seznamů skladeb a souborů

en: Load metadata on demand when displaying the file in the playlist
cs: Načíst metadata na vyžádání při zobrazení souboru v seznamu skladeb

en: Load metadata when adding the file to the playlist or opening it
cs: Načíst metadata při vložení souboru do seznamu skladeb nebo při otevření

en: On display
cs: Při zobrazení

en: On load
cs: Při nahrání

en: Pause between songs
cs: Pauza mezi skladbami

en: Pause for
cs: Pozastavit na

en: Scrolls playlist by
cs: posune seznam skladeb o

en: Select main player window font:
cs: Font v hlavním okně přehrávače:

en: Select playlist font:
cs: Font v seznamu skladeb:

en: Show information about titlestring format
cs: Zobrazit informace o formátu titulku

en: Show track numbers in playlist
cs: Zobrazit čísla stop v seznamu skladeb

en: TITLE
    ARTIST - TITLE
    ARTIST - ALBUM - TITLE
    ALBUM - TITLE
    Custom
cs: NÁZEV
    INTERPRET - NÁZEV
    INTERPRET - ALBUM - NÁZEV
    ALBUM - NÁZEV
    Vlastní

en: The change is now effective in Audacious' configuration database, but won't take effect for playback until the next song!
    
    Optionally, you can stop and restart playback for the change to take effect.
cs: Změny jsou uloženy, ale projeví se až při přehrávání další skladby.
    
    Po zastavení a znovuspuštění se změny samozřejmě projeví i u současné skladby.

en: Use Bitmap fonts if available
cs: Pokud možno, používat bitmapové fonty

en: Use custom cursors
cs: Použít vlastní kurzory

en: When finished playing a song, don't automatically advance to the next.
cs: Po přehrání skladby nepřecházet automaticky na následující.

en: _Current output plugin:
cs: _Aktuální výstupní modul

en: _Effect plugin list:
cs: _Seznam efektových modulů

en: _General plugin list:
cs: _Seznam obecných modulů:

en: _Media plugin list:
cs: _Seznam přehrávacích modulů

en: _Player:
cs: V okně _přehrávače:

en: _Playlist:
cs: V seznamu sklade_b:

en: _Visualization plugin list:
cs: _Seznam vizualizačních modulů

en: lines
cs: řádek.

en: percent
cs: procent.

en: seconds
cs: sec.

en: Performer/Artist
cs: Interpret/umělec

en: File name
cs: Jméno souboru

en: File path
cs: Cesta k souboru

en: File extension
cs: Přípona souboru

en: Track name
cs: Název stopy

en: Track number
cs: Číslo stopy

en: %{n:...%}: Display "..." only if element %n is present
cs: %{n:...%}: Zobraz "..." pouze pokud %n nechybí

en: <b><big>No output plugin selected.</big></b>
    You have not selected an output plugin.
cs: <b><big>Není vybrán žádný výstupní modul.</big></b>
    Musíte vybrat výstupní modul.
