audacious 1.1.0 - en to el translation catalogue (738 entries)

en: About AudioCompress
el: Περί AudioCompress

en: Ok
el: Εντάξει

en: About Extra Stereo Plugin
el: Περί του αρθρώματος LIRC για το Audacious

en: Configure Extra Stereo
el: Ρύθμιση πρόσθετου στέρεο

en: Effect intensity:
el: Ένταση εφέ:

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: About LIRC Audacious Plugin
el: Περί του αρθρώματος LIRC για το Audacious

en: LIRC Plugin
el: Πρόσθετο LIRC

en: 
    A simple plugin that lets you control
    Audacious using the LIRC remote control daemon
    
    Adapted for Audacious usage by Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    from the XMMS LIRC plugin by:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    You can get LIRC information at:
    http://fsinfo.cs.uni-sb.de/~columbus/lirc/index.html
el: 
    Ένα απλό πρόσθετο που σας επιτρέπει να ελέγχετε
    το Audacious, χρησιμοποιώντας το δαίμονα απομακρυσμένης διαχείρισης του LIRC
    
    Προσαρμοσμένο για χρήση με το Audacious από τον Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    βασισμένο στο πρόσθετο LIRC του XMMS από τους:
    arl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Μπορείτε να βρείτε πληροφορίες σχετικές με το LIRC στο:
    http://fsinfo.cs.uni-sb.de/~columbus/lirc/index.html

en: Close
el: Κλείσιμο

en: LIRC Plugin
el: Πρόσθετο LIRC

en: %s: could not init LIRC support
el: %s: δεν ήταν δυνατή η αρχικοποίηση της υποστήριξης LIRC

en: %s: could not read LIRC config file
    %s: please read the documentation of LIRC
    %s: how to create a proper config file
el: %s: δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του αρχείου ρυθμίσεων LIRC
    %s: παρακαλούμε ανατρέξτε στην τεκμηρίωση του LIRC
    %s: για το πως να δημιουργήσετε ένα έγκυρο αρχείο ρυθμίσεων

en: %s: unknown command "%s"
el: %s: άγνωστη εντολή "%s"

en: %s: disconnected from LIRC
el: %s: αποσυνδέθηκε από το LIRC

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Song Change %s
el: Αλλαγή τραγουδιού %s

en: Commands
el: Εντολές

en: Command to run when Audacious starts a new song.
el: Εντολή προς εκτέλεση όταν το Audacious ξεκινά ένα νέο τραγούδι.

en: Command:
el: Εντολή:

en: Command to run toward the end of a song.
el: Εντολή προς εκτέλεση κατά το τέλος ενός τραγουδιού.

en: Command to run when Audacious reaches the end of the playlist.
el: Εντολή προς εκτέλεση όταν το Audacious φτάσει στο τέλος της λίστας αναπαραγωγής.

en: You can use the following format strings which
    will be substituted before calling the command
    (not all are useful for the end-of-playlist command).
    
    %%F: Frequency (in hertz)
    %%c: Number of channels
    %%f: filename (full path)
    %%l: length (in milliseconds)
    %%n or %%s: Song name
    %%r: Rate (in bits per second)
    %%t: Playlist position (%%02d)
    %%p: Currently playing (1 or 0)
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα ακόλουθα στοιχεία
    μορφοποίησης που θα αντικατασταθούν κατά την
    εκτέλεση της εντολής (δεν είναι όλα χρήσιμα για μια
    εντολή τέλους λίστας αναπαραγωγής).
    
    %%F: Συχνότητα (σε hertz)
    %%c: Αριθμός καναλιών
    %%f: όνομα αρχείου (πλήρης διαδρομή)
    %%l: μήκος (σε milliseconds)
    %%n ή %%s: Τίτλος τραγουδιού
    %%r: Ρυθμός διεγματοληψίας (bps)
    %%t: Θέση λίστας αναπαραγωγής (%%02d)
    %%p: Αν γίνεται αναπαραγωγή (1 or 0)

en: About
el: Περί

en: AMIDI-Plug - warning
el: AMIDI-Plug - προειδοποίηση

en: AMIDI-Plug - select file
el: AMIDI-Plug - επιλογή αρχείου

en: AMIDI-Plug - configuration
el: AMIDI-Plug - ρύθμιση

en: AMIDI-Plug message
el: Μήνυμα AMIDI-Plug

en: Please stop the player before changing AMIDI-Plug settings.
el: Παρακαλώ σταματήστε την αναπαραγωγή πριν αλλάξετε τις ρυθμίσεις του AMIDI-Plug.

en: Name:
el: Όνομα:

en:  MIDI Info
el: Πληροφορίες MIDI

en: Format:
el: Μορφή:

en: Length (msec):
el: Διάρκεια (msec):

en: Num of Tracks:
el: Αριθμός κομματιών:

en: variable
el: μεταβλητό

en:   (invalid UTF-8)
el:   (μη έγκυρο UTF-8)

en: CD Audio Plugin
el: Πρόσθετο CD ήχου

en: CD Audio Track %02u
el: Κομμάτι CD ήχου%02u

en: (unknown)
el: (άγνωστο)

en: Drive %d
el: Συσκευή %d

en: Failed to open device %s
    Error: %s
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της συσκευής %s
    Σφάλμα: %s

en: Failed to read "Table of Contents"
    Maybe no disc in the drive?
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του "Πίνακα Περιεχομένων"
    Μήπως δεν υπάρχει δίσκος στη συσκευή;

en: Device %s OK.
    Disc has %d tracks
el: Συσκευή %s OK.
    Ο δίσκος έχει %d κομμάτια

en:  (%d data tracks)
el:  (%d κομμάτια δεδομένων)

en: 
    Total length: %d:%d
el: 
    Συνολική διάρκεια: %d:%d

en: Digital audio extraction not tested as the disc has no audio tracks
el: Η ψηφιακή εξαγωγή ήχου δε δοκιμάστηκε, καθώς ο δίσκος δεν έχει κομμάτια ήχου

en: Digital audio extraction test: OK
el: Δοκιμή ψηφιακής εξαγωγής ήχου: εντάξει

en: Digital audio extraction test failed: %s
el: Δοκιμή ψηφιακής εξαγωγής ήχου απέτυχε: %s

en: Failed to check directory %s
    Error: %s
el: Δεν ήταν δυνατός ο έλεγχος του καταλόγου %s
    Σφάλμα: %s

en: Error: %s exist, but is not a directory
el: Σφάλμα: Το %s υπάρχει αλλά δεν είναι κατάλογος

en: Directory %s OK.
el: Κατάλογος %s εντάξει

en: Device:
el: Συσκευή:

en: _Device:
el: _Συσκευή:

en: Dir_ectory:
el: Κατ_άλογος:

en: Play mode:
el: Μέθοδος αναπαραγωγής:

en: Analog
el: Αναλογικός

en: Digital audio extraction
el: Ψηφιακή αναπαραγωγή ήχου

en: Volume control:
el: Έλεγχος έντασης:

en: No mixer
el: Δεν υπάρχει μείκτης

en: CDROM drive
el: Συσκευή CDROM

en: OSS mixer
el: Mείκτης OSS

en: Check drive...
el: Έλεγχος συσκευής...

en: Remove drive
el: Αφαίρεση συσκευής

en: CD Audio Player Configuration
el: Παραμετροποίηση αναπαραγωγέα CD ήχου

en: Add drive
el: Προσθήκη συσκευής

en: Device
el: Συσκευή

en: Use CDDB
el: Χρήση CDDB

en: Get server list
el: Ανάκτηση λίστας διακομιστών

en: Show network window
el: Εμφάνιση παραθύρου δικτύου

en: CDDB server:
el: Διακομιστής CDDB:

en: Use CD Index
el: Χρήση CD Index

en: CD Index server:
el: Διακομιστής CD Index:

en: Track names:
el: Ονόματα αρχείων:

en: Override generic titles
el: Παράκαμψη γενικών τίτλων

en: Name format:
el: Μορφή ονόματος αρχείου:

en: CD Info
el: Πληροφορίες CD

en: About the Console Music Decoder
el: Περί της κονσόλας αποκωδικοποίησης ήχου

en: Console music decoder engine based on Game_Music_Emu 0.3.0.
    Audacious implementation by: William Pitcock <nenolod@nenolod.net>, 
            Shay Green <hotpop.com@blargg>
el: Κονσόλα αποκωδικοποίησης του ήχου βασισμένη στο Game_Music_Emu 0.3.0.
    Υλοποίηση για το Audacious από τον: William Pitcock <nenolod@nenolod.net>, 
            Shay Green <hotpop.com@blargg>

en: SPC, VGM, NSF/NSFE, GBS, and GYM module decoder
el: Αποκωδικοποιητής SPC, VGM, NSF/NSFE, GBS, και GYM

en: Arabic (IBM-864)
el: Αραβική (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
el: Αραβική (ISO-_8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
el: Αραβική (Windows-1256)

en: Baltic (ISO-8859-13)
el: Βαλτικής (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
el: Βαλτικής (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
el: Βαλτικής (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
el: Κελτική (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
el: Κεντρικής Ευρώπης (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
el: Κεντρικής Ευρώπης (ISO-8859-2)

en: Central European (Windows-1250)
el: Κεντρικής Ευρώπης (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
el: Απλοποιημένη Κινέζικη (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
el: Απλοποιημένη Κινέζικη (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
el: Παραδοσιακή Κινέζικη (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
el: Παραδοσιακή Κινέζικη (Big5-HKSCS)

en: Cyrillic (IBM-855)
el: Κυριλλική (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
el: Κυριλλική (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
el: Κυριλλική (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
el: Κυριλλική (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
el: Κυριλλική (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
el: Κυριλλική/Ρώσικη (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
el: Κυριλλική/Ουκρανική (KOI8-U)

en: English (US-ASCII)
el: Αγγλική (US-ASCII)

en: Greek (ISO-8859-7)
el: Ελληνική (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
el: Ελληνική (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
el: Εβραϊκή (IBM-862)

en: Hebrew (Windows-1255)
el: Εβραϊκή (Windows-1255)

en: Japanese (EUC-JP)
el: Ιαπωνέζικη (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
el: Ιαπωνέζικη (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
el: Ιαπωνέζικη (Shift-JIS)

en: Korean (EUC-KR)
el: Κορεάτικη (EUC-KR)

en: Nordic (ISO-8859-10)
el: Σκανδιναβική (ISO-8859-10)

en: South European (ISO-8859-3)
el: Νότιας Ευρώπης (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
el: Ταϊλανδέζικη (TIS-_620)

en: Turkish (IBM-857)
el: Τουρκική (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
el: Τούρκικη (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
el: Τουρκική (Windows-1254)

en: Unicode (UTF-32LE)
el: Unicode (UTF-32bE)

en: Vietnamese (VISCII)
el: Βιετναμέζικη (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
el: Βιετναμέζικη (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
el: Οπτική Εβραϊκή (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
el: Δυτικής Ευρώπης (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
el: Δυτικής Ευρώπης (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
el: Δυτικής Ευρώπης (ISO-8859-15)

en: Western (Windows-1252)
el: Δυτικής Ευρώπης (Windows-1252)

en: Arabic (IBM-864-I)
el: Αραβική (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
el: Αραβική (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
el: Αραβική (ISO-_8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
el: Αραβική (MacArabic)

en: Armenian (ARMSCII-8)
el: Αρμενική (ARMSCII-8)

en: Central European (MacCE)
el: Κεντρικής Ευρώπης (MacCE)

en: Chinese Simplified (GBK)
el: Απλοποιημένη Κινέζικη (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
el: Απλοποιημένη Κινέζικη (HZ)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
el: Παραδοσιακή Κινέζικη (EUC-TW)

en: Croatian (MacCroatian)
el: Κροατική (MacCroatian)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
el: Κυριλλική (MacCyrillic)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
el: Κυριλλική/Ουκρανική (MacUcrainian)

en: Farsi (MacFarsi)
el: Περσική (MacFarsi)

en: Greek (MacGreek)
el: Ελληνική (MacGreek)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
el: Εβραϊκή (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
el: Εβραϊκή (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
el: Εβραϊκή (MacHebrew)

en: Hindi (MacDevanagari)
el: Ινδική (MacDevanagari)

en: Icelandic (MacIcelandic)
el: Ισλανδική (MacIcelandic)

en: Korean (JOHAB)
el: Κορεάτικη (JOHAB)

en: Korean (UHC)
el: Κορεάτικη (UHC)

en: Romanian (MacRomanian)
el: Ρουμάνικη (MacRomanian)

en: Turkish (MacTurkish)
el: Τουρκική (MacTurkish)

en: User Defined
el: Καθορισμένη από το Χρήστη

en: Vietnamese (TCVN)
el: Βιετναμέζικη (TCVN)

en: Vietnamese (VPS)
el: Βιετναμέζικη (VPS)

en: Western (MacRoman)
el: Δυτικής Ευρώπης (MacRoman)

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
el: Επιλέξτε τον κατάλογο που θέλετε να αποθηκευτούν τα MPEG streams:

en: Flac Configuration
el: Ρύθμιση Flac

en: Tag Handling
el: Χειρισμός ετικετών

en: Convert Character Set
el: Μετατροπή συνόλου χαρακτήρων

en: Convert character set from :
el: Μετατροπή συνόλου χαρακτήρων από :

en: to :
el: προς :

en: Title format:
el: Μορφή τίτλου:

en: Title
el: Τίτλος

en: Enable ReplayGain processing
el: Ενεργοποίηση επεξεργασίας ReplayGain

en: Album mode
el: Κατάσταση άλμπουμ

en: Resolution
el: Ανάλυση

en: Without ReplayGain
el: Χωρίς ReplayGain

en: With ReplayGain
el: Με ReplayGain

en: Noise shaping
el: Διαμόρφωση θορύβου

en: none
el: κανένα

en: low
el: χαμηλό

en: medium
el: μεσαίο

en: high
el: υψηλό

en: Output
el: Έξοδος

en: Buffering:
el: Φόρτωμα:

en: Buffer size (kb):
el: Μέγεθος buffer (kb):

en: Pre-buffer (percent):
el: Προ-φόρτωμα (ποσοστό):

en: Save stream to disk:
el: Αποθήκευση του stream στο δίσκο:

en: Save stream to disk
el: Αποθήκευση του stream στο δίσκο

en: Path:
el: Διαδρομή:

en: Browse
el: Περιήγηση

en: About Flac Plugin
el: Περί του αρθρώματος Flac

en: Flac Plugin by Josh Coalson
    contributions by
    ......
    ......
    and
    Daisuke Shimamura
    Visit http://flac.sourceforge.net/
el: Πρόσθετο Flac από τον Josh Coalson
    συνεισφορές από
    ......
    ......
    και
    Daisuke Shimamura
    Επισκεφτείτε το http://flac.sourceforge.net/

en: Classic Rock
el: Κλασικό Ροκ

en: Other
el: Άλλο

en: Rock
el: Ροκ

en: Alternative
el: Εναλλακτική

en: Classical
el: Κλασική Μουσική

en: Instrumental
el: Ορχηστρική

en: Noise
el: Bruit

en: Meditative
el: Musique Méditative

en: Instrumental Pop
el: Pop Instrumentale

en: Instrumental Rock
el: Rock Instrumental

en: Electronic
el: Ηλεκτρονική μουσική

en: Celtic
el: Celte

en: Speech
el: Discours

en: Rhythmic Soul
el: Rythmic Soul

en: Duet
el: Duo

en: Synthpop
el: SynthPop

en: Samplerate: %d Hz
el: Ρυθμός δειγματοληψίας: %d Hz

en: Channels: %d
el: Κανάλια: %d

en: Bits/Sample: %d
el: Bits/Δείγμα: %d

en: Blocksize: %d
el: Μέγεθος μπλοκ: %d

en: Samples: %llu
    Length: %d:%.2d
el: Δείγματα: %llu
    Διάρκεια: %d:%.2d

en: Filesize: %ld B
el: Μέγεθος αρχείου: %ld B

en: Avg. bitrate: %.1f kb/s
    Compression ratio: %.1f%%
el: Μέσο bitrate: %.1f kb/s
    Βαθμός συμπίεσης: %.1f%%

en: Filename:
el: Όνομα αρχείου:

en: Tag:
el: Ετικέτα:

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Artist:
el: Καλλιτέχνης:

en: Album:
el: Άλμπουμ:

en: Comment:
el: Σχόλιο:

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Track number:
el: Αριθμός κομματιού:

en: Genre:
el: Είδος:

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Remove Tag
el: Διαγραφή ετικέτας

en: FLAC Info:
el: Πληροφορίες FLAC:

en: File Info - %s
el: Πληροφορίες αρχείου - %s

en: Error
el: Σφάλμα

en: LOOKING UP %s
el: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ %s

en: Couldn't look up host %s
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του %s

en: CONNECTING TO %s:%d
el: ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ %s:%d

en: Couldn't connect to host %s
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση στο %s

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
el: ΣΥΝΔΕΘΗΚΕ: ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση στο %s
    Ο διακομιστής ανέφερε: %s

en: PRE-BUFFERING: %dKB/%dKB
el: ΠΡΟ-ΦΟΡΤΩΜΑ: %dKB/%dKB

en: FLAC Audio Plugin
el: Πρόσθετο ήχου FLAC

en: ModPlug Configuration
el: Ρύθμιση ModPlug

en: Channels
el: Κανάλια

en: Mono (downmix)
el: Μονοφωνικό (σύνθεση)

en: Sampling Rate
el: Ρυθμός δειγματοληψίας

en: Resampling
el: Επαναδειγματοληψία

en: Nearest (fastest)
el: Κοντινότερο (γρηγορότερο)

en: Linear (fast)
el: Γραμμικό (γρήγορο)

en: Spline (good quality)
el: Spline (καλή ποιότητα)

en: 8-tap Fir (extremely high quality)
el: 8-tap Fir (εξαιρετικά υψηλή ποιότητα)

en: Quality
el: Ποιότητα

en: General
el: Γενικά

en: Use Filename as Song Title
el: Χρήση ονόματος αρχείου για τίτλο τραγουδιού

en: Fast Playlist Info
el: Γρήγορες πληροφορίες λίστας αναπαραγωγής

en: Noise Reduction
el: Μείωση θορύβου

en: Play Amiga MOD
el: Αναπαραγωγή Amiga MOD

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Depth
el: Βάθος

en: Delay
el: Καθυστέρηση

en: Bass Boost
el: Ώθηση μπάσων

en: Amount
el: Ποσότητα

en: Range
el: Εύρος

en: Preamp
el: Προενίσχυση

en: Note:  Setting the preamp too high may cause
    clipping / distortion!
el: Σημείωση: Ορίζοντας την προενίσχυση πολύ ψηλά μπορεί
    να προκληθεί παραμόρφωση / σκρατσαρίσματα!

en: Volume
el: Ένταση

en: Looping
el: Επανάληψη

en: Don't loop
el: Όχι επανάληψη

en: Loop
el: Επανάληψη

en: time(s)
el: φορά(ές)

en: Loop forever
el: Ατέρμων βρόγχος

en: Effects
el: Εφέ

en: OK
el: Εντάξει

en: MOD Info
el: Πληροφορίες MOD

en: Filename:
    Title:
    Type:
    Length:
    Speed:
    Tempo:
    Samples:
    Instruments:
    Patterns:
    Channels:
el: Όνομα αρχείου:
    Τίτλος:
    Τύπος:
    Διάρκεια:
    Ταχύτητα:
    Τέμπο:
    Δείγματα:
    Όργανα:
    Μοτίβα:
    Κανάλια:

en: Samples
el: Δείγματα

en: Instruments
el: Όργανα

en: Message
el: Μήνυμα

en: Modplug Input Plugin for Audacious ver
el: Πρόσθετο εισαγωγής modplug για το Audacious εκδοση

en: 
    Modplug sound engine written by Olivier Lapicque.
    XMMS interface for Modplug by Kenton Varda.
    (c)2000 Olivier Lapicque and Kenton Varda.
    Updates and Maintainance by Konstanty Bialkowski.
    Ported to BMP by Theofilos Intzoglou.
el: 
    Μηχανή ήχου modplug από τον Olivier Lapicque.
    Διεπαφή modplug για το XMMS από τον Kenton Varda.
    (c)2000 Olivier Lapicque και Kenton Varda.
    Ενημερώσεις και συντήρηση από τον Konstanty Bialkowski.
    Μεταφέρθηκε στο BMP από τον Θεόφιλο Ιντζόγλου.

en: About Modplug
el: Περί του αρθρώματος ModPlug

en: Couldn't find pixmap file: %s
el: Το αρχείο εικόνας δε βρέθηκε : %s

en: Error loading pixmap file: %s
el: Σφάλμα κατά τη φόρτωση της εικόνας: %s

en: MPEG Audio Plugin Configuration
el: Παραμετροποίηση προσθέτου MPEG ήχου

en: Resolution:
el: Ανάλυση:

en: Channels:
el: Κανάλια:

en: Stereo (if available)
el: Stereo (αν είναι διαθέσιμο)

en: Down sample:
el: Μείωση δειγματοληψίας:

en: Decoder
el: Αποκωδικοποιητής

en: ID3 Tags:
el: Ετικέτες ID3:

en: Disable ID3V2 tags
el: Απενεργοποίηση ετικετών ID3V2

en: ID3 format:
el: Μορφή ID3:

en: Dual channel
el: Διπλό κανάλι

en: Single channel
el: Μονό κανάλι

en: None
el: Κανένα

en: No
el: Όχι

en: Yes
el: Ναι

en:  MPEG Info
el: Πληροφορίες MPEG

en: MPEG Level:
el: Τύπος MPEG:

en: Sample rate:
el: Ρυθμός δειγματοληψίας:

en: File size:
el: Μέγεθος αρχείου:

en: Mode:
el: Κατάσταση:

en: Error Protection:
el: Προστασία σφαλμάτων:

en: Original:
el: Αυθεντικό:

en: Emphasis:
el: Έμφαση:

en:  ID3 Tag
el: Ετικέτα ID3

en: Year:
el: Έτος:

en: Couldn't connect to host %s:%d
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση στον υπολογιστή %s:%d

en: PRE-BUFFERING: %zuKB/%zuKB
el: ΠΡΟ-ΦΟΡΤΩΜΑ: %zuKB/%zuKB

en: AlternRock
el: Εναλλακτικό Ροκ

en: About MPEG Audio Plugin
el: Περί του πρόσθετου ήχου MPEG

en: Audacious decoding engine by William Pitcock <nenolod@nenolod.net>, derived from:
    mpg123 decoding engine by Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Derived partially from mpg123 0.59s.mc3 as well.
    Based on the original XMMS plugin.
el: Μηχανή αποκωδικοποίησης Audacious του William Pitcock <nenolod@nenolod.net>, που προέκυψε από:
    τη μηχανή αποκωδικοποίησης mpg123 του Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Προέκυψε μερικώς από το mpg123 0.59s.mc3 επίσης.
    Βασισμένο στο αρχικό πρόσθετο του XMMS.

en: MPEG Audio Plugin
el: Πρόσθετο ήχου MPEG

en: TiMidity Configuration
el: Ρύθμιση TiMidity

en: Sample Width
el: Εύρος δείγματος

en: TiMidity Configuration File
el: Αρχείο ρυθμίσεων TiMidity

en: TiMidity Player %s
el: Αναπαραγωγέας TiMidity %s

en: TiMidity Plugin
    http://libtimidity.sourceforge.net
    by Konstantin Korikov
el: ΠρόσθετοTiMidity
    http://libtimidity.sourceforge.net
    από τον Konstantin Korikov

en: TiMidity Plugin %s
el: Πρόσθετο TiMidity %s

en: Couldn't load MIDI file
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του αρχείου MIDI

en: About Tone Generator
el: Περί της γεννήτριας τόνων

en: Tone Generator:
el: Γεννήτρια τόνων:

en: Tone Generator %s
el: Γεννήτρια τόνων %s

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
el: Επιλέξτε τον κατάλογο που θέλετε να αποθηκεύετε τα Ogg Vorbis streams:

en: Ogg Vorbis Audio Plugin Configuration
el: Παραμετροποίηση πρόσθετου ήχου Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Tags:
el: Ετικέτες Ogg Vorbis:

en: ReplayGain Settings:
el: Ρυθμίσεις ReplayGain:

en: Enable Clipping Prevention
el: Ενεργοποίηση πρόληψης σκρατσαρίσματος

en: Enable ReplayGain
el: Ενεργοποίηση ReplayGain

en: ReplayGain Type:
el: Τύπος ReplayGain:

en: An error occured:
    %s
el: Προέκυψε σφάλμα:
    %s

en: Error!
el: Σφάλμα!

en: Failed to modify tag (open)
el: Αποτυχία τροποποίησης ετικέτας (άνοιγμα)

en: Failed to modify tag (close)
el: Αποτυχία τροποποίησης ετικέτας (κλείσιμο)

en: Failed to modify tag
el: Αποτυχία τροποποίησης ετικέτας

en:  Ogg Vorbis Tag
el:  Ετικέτα Ogg Vorbis

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Version:
el: Έκδοση:

en: ISRC number:
el: Νούμερο ISRC:

en: Organization:
el: Οργανισμός:

en:  Ogg Vorbis Info
el: Πληροφορίες Ogg Vorbis

en: Length:
el: Διάρκεια:

en: Ogg Vorbis Audio Plugin
el: Πρόσθετο ήχου Ogg Vorbis

en: About Ogg Vorbis Audio Plugin
el: Περί του πρόσθετου ήχου Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Plugin by the Xiph.org Foundation
    
    Original code by
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contributions from
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Visit the Xiph.org Foundation at http://www.xiph.org/
el: Πρόσθετο Ogg Vorbis από το Xiph.org Foundation
    
    Αρχικός κώδικας από
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Προσθήκες από
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Επισκεφτείτε το Xiph.org Foundation στο http://www.xiph.org/

en: About sndfile WAV support
el: Περί υποστήριξης αρχείων WAV

en: Adapted for Audacious usage by Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    from the xmms_sndfile plugin which is:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    This program is free software ; you can redistribute it and/or modify 
    it under the terms of the GNU General Public License as published by 
    the Free Software Foundation ; either version 2 of the License, or 
    (at your option) any later version. 
     
    This program is distributed in the hope that it will be useful, 
    but WITHOUT ANY WARRANTY ; without even the implied warranty of 
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  
    See the GNU General Public License for more details. 
    
    You should have received a copy of the GNU General Public 
    License along with this program ; if not, write to 
    the Free Software Foundation, Inc., 
    59 Temple Place, Suite 330, 
    Boston, MA  02111-1307  USA
el: Προσαρμόστηκε για χρήση με το  Audacious από τον Tony Vroon
    <chainsaw@gentoo.org> από το πρόσθετο xmms_sndfileπου είναι:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    This program is free software ; you can redistribute it and/or modify 
    it under the terms of the GNU General Public License as published by 
    the Free Software Foundation ; either version 2 of the License, or 
    (at your option) any later version. 
     
    This program is distributed in the hope that it will be useful, 
    but WITHOUT ANY WARRANTY ; without even the implied warranty of 
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  
    See the GNU General Public License for more details. 
    
    You should have received a copy of the GNU General Public 
    License along with this program ; if not, write to 
    the Free Software Foundation, Inc., 
    59 Temple Place, Suite 330, 
    Boston, MA  02111-1307  USA

en: sndfile WAV plugin
el: Πρόσθετο αρχείων WAV

en: WAV Audio Plugin
el: Πρόσθετο ήχου Wav

en: WMA Player %s
el: Αναπαραγωγέας WMA %s

en: About %s
el: Περί %s

en:  Close
el: Κλείσιμο

en: OSS Output Plugin
el: Άρθρωμα εξόδου OSS

en: About OSS Driver
el: Περί του οδηγού OSS

en: Audacious OSS Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
el: Οδηγός OSS για το Audacious
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.

en: Default (%s)
el: Προκαθορισμένο (%s)

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: OSS Driver configuration
el: Ρύθμιση οδηγού OSS

en: Audio device:
el: Συσκευή ήχου:

en: Use alternate device:
el: Χρήση εναλλακτικής συσκευής:

en: Mixer device:
el: Συσκευή μείκτη:

en: Devices
el: Συσκευές

en: Buffer size (ms):
el: Μέγεθος προσωρινής μνήμης (ms):

en: Buffering
el: Φόρτωση

en: Mixer Settings:
el: Παράμετροι μείκτη:

en: Volume controls Master not PCM
el: Ο έλεγχος έντασης ελέγχει το κύριο κανάλι, όχι το PCM

en: Mixer
el: Μείκτης

en: About ALSA Driver
el: Περί του οδηγού ALSA

en: Audacious ALSA Driver
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
    Author: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)
el: Οδηγός ALSA για το Audacious
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
    Author: Matthieu Sozeau (mattam@altern.org)

en: ALSA %s output plugin
el: ALSA %s άρθρωμα εξόδου

en: Unknown soundcard
el: Άγνωστη κάρτα ήχου

en: Default PCM device (%s)
el: Προεπιλεγμένη συσκευή PCM (%s)

en: ALSA Driver configuration
el: Ρύθμιση οδηγού ALSA

en: Mixer:
el: Μείκτης:

en: Use software volume control
el: Χρήση ελεγκτή ήχου λογισμικού

en: Mixer card:
el: Κάρτα μείκτη:

en: Device settings
el: Ρυθμίσεις συσκευής

en: Soundcard:
el: Κάρτα ήχου:

en: Buffer time (ms):
el: Διάρκεια buffer (ms):

en: Period time (ms):
el: Περίοδος (ms):

en: Advanced settings
el: Προχωρημένες ρυθμίσεις

en: aRts Driver configuration
el: Ρύθμιση οδηγού aRts

en: Disk Writer Plugin %s
el: Πρόσθετο εγγραφής στο δίσκο %s

en: Select the directory where you want to store the output files:
el: Επιλέξτε τον κατάλογο που θέλετε να αποθηκεύετε τα αρχεία εξόδου:

en: Disk Writer Configuration
el: Ρύθμιση πρόσθετου εγγραφής στο δίσκο

en: Don't strip file name extension
el: Να μη γίνεται απόκρυψη της επέκτασης

en: About ESounD Plugin
el: Περί του αρθρώματος ESounD

en: Audacious ESounD Plugin
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.
el: Πρόσθετο ESounD του Audacious
    
     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307,
    USA.

en: ESD Output Plugin configuration
el: Ρυθμίσεις αρθρώματος εξόδου ESD

en: Host:
el: Διακομιστής:

en: Use remote host
el: Χρήση απομακρυσμένου διακομιστή

en: Server
el: Διακομιστής

en: eSound Output Plugin
el: Άρθρωμα εξόδου eSound

en: About JACK Output Plugin 0.15
el: Άρθρωμα εξόδου JACK 0.15

en: XMMS jack Driver 0.15
    
    xmms-jack.sf.net
    Chris Morgan<cmorgan@alum.wpi.edu>
    
    Audacious port by
    Giacomo Lozito from develia.org
el: Οδηγός XMMS jack 0.15
    
    xmms-jack.sf.net
    Chris Morgan<cmorgan@alum.wpi.edu>
    
    Audacious port by
    Giacomo Lozito από develia.org

en: About the Sun Driver
el: Περί του οδηγού της Sun

en: XMMS BSD Sun Driver
    
    Copyright (c) 2001 CubeSoft Communications, Inc.
    Maintainer: <vedge at csoft.org>.
el: XMMS BSD Sun Driver
    
    Copyright (c) 2001 CubeSoft Communications, Inc.
    Συντηρητής: <vedge at csoft.org>.

en: Audio control device:
el: Συσκευή ελέγχου ήχου:

en: Volume controls device:
el: Συσκευή ελέγχου έντασης:

en: XMMS uses mixer exclusively.
el: Το XMMS χρησιμοποιεί αποκλειστικά μείκτη.

en: Status
el: Κατάσταση

en: Sun driver configuration
el: Ρύθμιση οδηγού Sun

en: BSD Sun Driver %s
el: Οδηγός BSD Sun %s

en: /Toggle Decorations
el: /Εναλλαγή διακοσμήσεων

en: /Close
el: /Κλείσιμο

en: Options:
el: Επιλογές:

en: About Audacious
el: Περί Audacious

en: Credits
el: Μνεία

en: <big><b>Audacious %s</b></big>
    The future of UNIX multimedia.
    
    Copyright (C) 2005-2006 Audacious Development Team
el: <big><b>Audacious %s</b></big>
    Αναπαράγοντας πολυμέσα στο UNIX.
    
    Copyright (C) 2005 Η ομάδα ανάπτυξης του Audacious

en: Audacious core developers:
el: Βασικοί συντελεστές του Audacious:

en: Graphics:
el: Γραφικά:

en: Default skin:
el: Προκαθορισμένο skin:

en: Plugin development:
el: Ανάπτυξη πρόσθετων:

en: 0.1.x developers:
el: Δημιουργοί για το 0.1.x:

en: BMP Developers:
el: Δημιουργοί BMP:

en: Brazilian Portuguese:
el: Πορτογαλικά Βραζιλίας:

en: Chinese:
el: Κινέζικα:

en: Czech:
el: Τσέχικα:

en: Dutch:
el: Ολλανδική:

en: Finnish:
el: Φινλανδικά:

en: French:
el: Γαλλικά:

en: German:
el: Γερμανικά:

en: Georgian:
el: Γεωργιανά:

en: Greek:
el: Ελληνικά:

en: Hungarian:
el: Ουγγρική:

en: Italian:
el: Ιταλικά:

en: Japanese:
el: Ιαπωνικά:

en: Korean:
el: Κορεάτικα:

en: Lithuanian:
el: Λιθουανικά:

en: Macedonian:
el: Σλαβομακεδονική:

en: Polish:
el: Πολωνική:

en: Romanian:
el: Ρουμανικά:

en: Russian:
el: Ρώσικα:

en: Slovak:
el: Σλοβακική:

en: Spanish:
el: Ισπανικά:

en: Swedish:
el: Σουηδικά:

en: Ukrainian:
el: Ουκρανικά:

en: Welsh:
el: Ουαλλική:

en: Translators
el: Μεταφραστές

en: /Load
el: /Φόρτωση

en: /Load/Preset
el: /Φόρτωση/Προκαθορισμένο

en: /Load/Auto-load preset
el: /Φόρτωση/Αυτόματο φόρτωμα προκαθορισμένου

en: /Load/Default
el: /Φόρτωση/Προεπιλεγμένο

en: /Load/Zero
el: /Φόρτωση/Μηδενικό

en: /Load/From file
el: /Φόρτωση/Από αρχείο

en: /Load/From WinAMP EQF file
el: /Φόρτωση/Από αρχείο EQF του WinAMP

en: /Import
el: /Εισαγωγή

en: /Import/WinAMP Presets
el: /Εισαγωγή/Presets του WinAMP

en: /Save
el: /Αποθήκευση

en: /Save/Preset
el: /Αποθήκευση/Preset

en: /Save/Auto-load preset
el: /Αποθήκευση/Αυτόματο φόρτωμα του preset

en: /Save/Default
el: /Αποθήκευση/Προκαθορισμένο

en: /Save/To file
el: /Αποθήκευση/Σε αρχείο

en: /Save/To WinAMP EQF file
el: /Αποθήκευση/Σε αρχείο EQF του WinAMP

en: /Delete
el: /Διαγραφή

en: /Delete/Preset
el: /Διαγραφή/Προκαθορισμένο

en: /Delete/Auto-load preset
el: /Διαγραφή/Προκαθορισμένο που φορτώνεται αυτόματα

en: Audacious Equalizer
el: Ισοσταθμιστής Audacious

en: Preset
el: Προκαθορισμένο

en: Presets
el: Προκαθορισμένα

en: Load preset
el: Φόρτωση προκαθορισμένου

en: Load auto-preset
el: Φόρτωση αυτόματου προκαθορισμένου

en: Load equalizer preset
el: Φόρτωση προκαθορισμένου ισοσταθμιστή

en: Save preset
el: Αποθήκευση προκαθορισμένου

en: Save auto-preset
el: Αποθήκευση αυτόματου προκαθορισμένου

en: Save equalizer preset
el: Αποθήκευση προκαθορισμένου ισοσταθμιστή

en: Delete preset
el: /Διαγραφή προκαθορισμένου

en: Delete auto-preset
el: Διαγραφή προκαθορισμένου που φορτώνεται αυτόματα

en: %s: option `%s' is ambiguous
el: %s: η επιλογή `%s' είναι ασαφής

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
el: %s: η επιλογή `--%s' δεν επιτρέπει ορίσματα

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
el: %s: η επιλογή `%c%s' δεν επιτρέπει ορίσματα

en: %s: option `%s' requires an argument
el: %s: η επιλογή `%s' απαιτεί ένα όρισμα

en: %s: unrecognized option `--%s'
el: %s: δεν αναγνωρίζεται η επιλογή `--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
el: %s: δεν αναγνωρίζεται η επιλογή `%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
el: %s: άκυρη επιλογή -- %c

en: %s: invalid option -- %c
el: %s: λανθασμένη επιλογή -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
el: %s: η επιλογή απαιτεί ένα όρισμα -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
el: %s: η επιλογή `-W %s' είναι ασαφής

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
el: %s: η επιλογή `-W "%s` δεν επιτρέπει ορίσματα

en: <b><big>Unable to create %s.</big></b>
    
    Could not open glade file (%s). Please check your installation.
el: <b><big>Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του %s.</big></b>
    
    Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του αρχείου glade (%s). Παρακαλούμε ελέγξτε την εγκατάστασή σας.

en: <b><big>Unable to play files.</big></b>
    
    The following files could not be played. Please check that:
    1. they are accessible.
    2. you have enabled the media plugins required.
el: <b><big>Δεν ήταν δυνατή η αναπαραγωγή αρχείων.</big></b>
    
    Τα ακόλουθα αρχεία δεν ήταν δυνατόν να αναπαραγχθούν. Παρακαλούμε ελέγξτε ότι:
    1. είναι προσβάσιμα.
    2. έχετε ενεργοποιήσει τα πρόσθετα που απαιτούνται.

en: Don't show this warning anymore
el: Να μην ξαναεμφανιστεί αυτή η προειδοποίηση

en: Show more _details
el: Προβολή περισσότερων _λεπτομερειών

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: No input plugin recognized this file
el: Αυτό το αρχείο δεν αναγνωρίστηκε από κανένα πρόσθετο εισαγωγής ήχου

en: Input plugin: %s
el: Άρθρωμα εισόδου: %s

en: Unable to create log file (%s)!
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του αρχείου καταγραφής (%s)!

en: Could not create directory (%s): %s
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του καταλόγου (%s): %s

en: Usage: audacious [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
el: Χρήση: audacious [επιλογές] [αρχεία] ...
    
    Επιλογές:
    --------

en: Display this text and exit
el: Εμφάνιση αυτού του κειμένου και έξοδος

en: Select Audacious/BMP/XMMS session (Default: 0)
el: Επιλογή συνεδρίας Audacious/BMP/XMMS (Προκαθορισμένη: 0)

en: Skip backwards in playlist
el: Μετάβαση πίσω στη λίστα τραγουδιών

en: Start playing current playlist
el: Έναρξη αναπαραγωγής της τρέχουσας λίστας

en: Pause current song
el: Παύση τρέχοντος κομματιού

en: Stop current song
el: Σταμάτημα τρέχοντος κομματιού

en: Pause if playing, play otherwise
el: Παύση αν παίζει, αλλιώς αναπαραγωγή

en: Skip forward in playlist
el: Μετάβαση μπροστά στη λίστα τραγουδιών

en: Don't clear the playlist
el: Ακύρωση καθαρισμού λίστας αναπαραγωγής

en: Show the main window
el: Εμφάνιση του κυρίως παραθύρου

en: Activate Audacious
el: Ενεργοποίηση Audacious

en: Previous session ID
el: ID προηγούμενης συνεδρίας

en: Disable error/warning interception (logging)
el: Απενεργοποίηση καταγραφής σφαλμάτων

en: Print version number and exit
el: Εμφάνιση του αριθμού έκδοσης και έξοδος

en: 
    Received SIGSEGV
    
    This could be a bug in Audacious. If you don't know why this happened, file a bug at http://bugs.nenolod.net/
el: 
    Ελήφθη SIGSEGV
    
    Αυτό μπορεί να είναι σφάλμα στο Audacious. Εάν δεν γνωρίζετε γιατί συνέβη,
    συμπληρώστε μια αναφορά σφάλματος στο http://bugs.nenolod.net/

en: <b><big>Unable to load skin.</big></b>
    
    Check that skin at '%s' is usable and default skin is properly installed at '%s'
el: <b><big>Δεν ήταν δυνατό το φόρτωμα του skin.</big></b>
    
    Ελέγξτε ότι το skin στο '%s' είναι έγκυρο και ότι το προκαθορισμένο skin είναι σωστά εγκατεστημένο στο '%s'

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) does not work with Audacious.
    Please use GTK+ %s or newer.
el: Η έκδοση του GTK+ που έχετε (%d.%d.%d) δεν είναι συμβατή με το Audacious.
    Παρακαλώ χρησιμοποιείστε το GTK+ %s ή νεότερο.

en: audacious: Unable to open display, exiting.
el: audacious: Αδύνατο το άνοιγμα της οθόνης, έξοδος.

en: /View Track Details
el: /Εμφάνιση πληροφοριών αρχείου

en: /Jump to File
el: /Μετάβαση σε αρχείο

en: /Autoscroll Songname
el: /Αυτόματη κύλιση τίτλου

en: /Stop After Current Song
el: /Διακοπή μετά το τρέχον τραγούδι

en: /Visualization Mode
el: /Οπτικοποίηση

en: /Visualization Mode/Analyzer
el: /Οπτικοποίηση/Αναλυτής

en: /Visualization Mode/Scope
el: /Οπτικοποίηση/Φάσμα

en: /Visualization Mode/Off
el: /Οπτικοποίηση/Κλειστή

en: /Analyzer Mode
el: /Αναλυτής

en: /Analyzer Mode/Normal
el: /Αναλυτής/Κανονικός

en: /Analyzer Mode/Fire
el: /Αναλυτής/Φωτιά

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
el: /Αναλυτής/Κάθετες γραμμές

en: /Analyzer Mode/Lines
el: /Αναλυτής/Γραμμές

en: /Analyzer Mode/Bars
el: /Αναλυτής/Μπάρες

en: /Analyzer Mode/Peaks
el: /Αναλυτής/Κορυφές

en: /Scope Mode
el: /Φάσμα

en: /Scope Mode/Dot Scope
el: /Φάσμα/Τελείες

en: /Scope Mode/Line Scope
el: /Φάσμα/Γραμμές

en: /Scope Mode/Solid Scope
el: /Φάσμα/Συμπαγές

en: /Refresh Rate
el: /Ρυθμός ανανέωσης

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
el: /Ρυθμός ανανέωσης/Πλήρης (~50fps)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
el: /Ρυθμός ανανέωσης/Μισός (~25fps)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
el: /Ρυθμός ανανέωσης/Τέταρτο (~13fps)

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
el: /Ρυθμός ανανέωσης/Όγδοο (~6 fps)

en: /Analyzer Falloff
el: /Πτώση αναλυτή

en: /Analyzer Falloff/Slowest
el: /Πτώση αναλυτή/Αργή

en: /Analyzer Falloff/Slow
el: /Πτώση αναλυτή/Αργή

en: /Analyzer Falloff/Medium
el: /Πτώση αναλυτή/Μέση

en: /Analyzer Falloff/Fast
el: /Πτώση αναλυτή/Γρήγορη

en: /Analyzer Falloff/Fastest
el: /Πτώση αναλυτή/Γρηγορότερη

en: /Peaks Falloff
el: /Πτώση κορυφών

en: /Peaks Falloff/Slowest
el: /Πτώση κορυφών/Αργή

en: /Peaks Falloff/Slow
el: /Πτώση κορυφών/Αργή

en: /Peaks Falloff/Medium
el: /Πτώση κορυφών/Μέση

en: /Peaks Falloff/Fast
el: /Πτώση κορυφών/Γρήγορη

en: /Peaks Falloff/Fastest
el: /Πτώση κορυφών/Γρηγορότερη

en: /Play CD
el: /Αναπαραγωγή CD

en: /Repeat
el: /Επανάληψη

en: /Shuffle
el: /Τυχαία αναπαραγωγή

en: /No Playlist Advance
el: Μη αυτόματη μετάβαση μπροστά στη λίστα τραγουδιών

en: /Play
el: /Αναπαραγωγή

en: /Pause
el: /Παύση

en: /Stop
el: /Σταμάτημα

en: /Previous
el: /Προηγούμενο

en: /Next
el: /Επόμενο

en: /Jump to Playlist Start
el: /Μετάβαση στην αρχή της λίστας τραγουδιών

en: /Jump to Time
el: /Μετάβαση σε χρόνο

en: /About Audacious
el: /Περί Audacious

en: /Play File
el: /Αναπαραγωγή αρχείου

en: /Play Location
el: /Αναπαραγωγή τοποθεσίας

en: /V_isualization
el: /Οπτικοποίηση

en: /_Playback
el: /Αναπαραγωγή

en: /_View
el: /_Προβολή

en: /Preferences
el: /Προτιμήσεις

en: /_Quit
el: /_Έξοδος

en: /Files...
el: /Αρχεία...

en: /Internet location...
el: /Τοποθεσία Ιnternet...

en: /Show Playlist Editor
el: /Εμφάνιση λίστας αναπαραγωγής

en: /Show Equalizer
el: /Εμφάνιση ισοσταθμιστή

en: /Time Elapsed
el: /Χρόνος που πέρασε

en: /Time Remaining
el: /Υπολειπόμενος χρόνος

en: /Always On Top
el: /Πάντα στην κορυφή

en: /Put on All Workspaces
el: /Τοποθέτηση σε όλους τους χώρους εργασίας

en: /Roll up Player
el: /Τύλιγμα του αναπαραγωγέα

en: /Roll up Playlist Editor
el: /Τύλιγμα του επεξεργαστή λίστας

en: /Roll up Equalizer
el: /Τύλιγμα του ισοσταθμιστή

en: stereo
el: στερεοφωνικό

en: mono
el: μονοφωνικό

en: Jump to Time
el: Μετάβαση σε χρόνο

en: minutes:seconds
el: λεπτά:δευτερόλεπτα

en: Track length:
el: Διάρκεια κομματιού:

en: _Queue
el: Στην _ουρά

en: Jump to Track
el: Μεταπήδηση στο κομμάτι

en: Filter:
el: Φίλτρο:

en: Enter location to play:
el: Εισάγετε τοποθεσία για αναπαραγωγή:

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
el: ΜΕΤΑΒΑΣΗ: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: VOLUME: %d%%
el: ΕΝΤΑΣΗ: %d%%

en: BALANCE: %d%% LEFT
el: BALANCE: %d%% ΑΡΙΣΤΕΡΑ

en: BALANCE: CENTER
el: BALANCE: ΚΕΝΤΡΟ

en: BALANCE: %d%% RIGHT
el: BALANCE: %d%% ΔΕΞΙΑ

en: OPTIONS MENU
el: ΕΠΙΛΟΓΕΣ

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
el: ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ του ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΠΡΩΤΟ ΠΛΑΝΟ

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
el: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ του ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ

en: FILE INFO BOX
el: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΡΧΕΙΟΥ

en: ** DOUBLESIZE HAS BEEN REMOVED **
el: ** ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΤΑ ΔΙΠΛΟΜΕΓΕΘΗ **

en: VISUALIZATION MENU
el: ΜΕΝΟΥ ΟΠΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗΣ

en: <b><big>No playable CD found.</big></b>
    
    No CD inserted, or inserted CD is not an audio CD.
el: <b><big>Δε βρέθηκε αναπαραγώγιμο CD.</big></b>
    
    Δεν τοποθετήσατε CD ή αυτό που τοποθετήσατε δεν είναι CD ήχου.

en: <b><big>Couldn't open audio.</big></b>
    
    Please check that:
    1. You have the correct output plugin selected.
    2. No other programs is blocking the soundcard.
    3. Your soundcard is configured properly.
el: <b><big>Δεν ήνταν δυνατό το άνοιγμα του ήχου.</big></b>
    
    Παρακαλώ ελέγξτε ότι:
    1. Έχετε επιλέξει το σωστό πρόσθετο εξόδου.
    2. Κανένα άλλο πρόγραμμα δε μπλοκάρει την κάρτα ήχου.
    3. Η κάρτα ήχου σας είναι σωστά ρυθμισμένη.

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Audio
el: Ήχος

en: Connectivity
el: Συνδεσιμότητα

en: Equalizer
el: Ισοσταθμιστής

en: Mouse
el: Ποντίκι

en: Playlist
el: Λίστα αναπαραγωγής

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Tracknumber
el: Νούμερο κομματιού

en: Genre
el: Γένος

en: Filepath
el: Διαδρομή αρχείου

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Year
el: Έτος

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Category
el: Κατηγορία

en: Preferences Window
el: Παράθυρο προτιμήσεων

en: Archived Winamp 2.x skin
el: Συμπιεσμένο Winamp 2.x skin

en: Unarchived Winamp 2.x skin
el: Ασυμπίεστο Winamp 2.x skin

en: /Show Popup Info
el: /Εμφάνιση αναδυόμενων πληροφοριών

en: /Remove Selected
el: /Αφαίρεση επιλεγμένων

en: /Remove Unselected
el: /Αφαίρεση μη-επιλεγμένων

en: /Remove All
el: /Αφαίρεση όλων

en: /Queue Toggle
el: /Εναλλαγή ουράς

en: /Add CD...
el: /Προσθήκη CD...

en: /Add Internet Address...
el: /Προσθήκη διεύθυνσης internet

en: /Add Files...
el: /Προσθήκη αρχείων...

en: /Clear Queue
el: /Καθαρισμός ουράς

en: /Remove Unavailable Files
el: /Αφαίρεση μη διαθέσιμων αρχείων

en: /Remove Duplicates
el: /Αφαίρεση διπλών

en: /Remove Duplicates/By Title
el: /Αφαίρεση διπλών/Κατά όνομα

en: /Remove Duplicates/By Filename
el: /Αφαίρεση διπλών/Κατά όνομα αρχείου

en: /Remove Duplicates/By Path + Filename
el: /Αφαίρεση διπλών/Κατά διαδρομή + όνομα αρχείου

en: /New List
el: /Νέα λίστα

en: /Load List
el: /Φόρτωση λίστας αναπαραγωγής

en: /Save List
el: /Αποθήκευση λίστας αναπαραγωγής

en: /Save Default List
el: /Αποθήκευση προεπιλεγμένης λίστας

en: /Update View
el: /Ανανέωση προβολής

en: /Invert Selection
el: /Αντιστροφή επιλογής

en: /Select None
el: /Κανένα επιλεγμένο

en: /Select All
el: /Επιλογή όλων

en: /Randomize List
el: /Τυχαιοποίηση λίστας

en: /Reverse List
el: /Αντιστροφή της σειράς της λίστας

en: /Sort List
el: /Ταξινόμηση λίστας

en: /Sort List/By Title
el: Ταξινόμηση λίστας/Κατά όνομα

en: /Sort List/By Artist
el: /Ταξινόμηση λίστας/Κατά καλλιτέχνη

en: /Sort List/By Filename
el: Ταξινόμηση λίστας/Κατά όνομα αρχείου

en: /Sort List/By Path + Filename
el: /Ταξινόμηση λίστας/Κατά διαδρομή + όνομα αρχείου

en: /Sort List/By Date
el: /Ταξινόμηση λίστας/Κατά χρονολογία

en: /Sort Selection
el: /Ταξινόμηση επιλογής

en: /Sort Selection/By Title
el: /Ταξινόμηση επιλογής/Κατά όνομα

en: /Sort Selection/By Artist
el: /Ταξινόμηση επιλογής/Κατά καλλιτέχνη

en: /Sort Selection/By Filename
el: /Ταξινόμηση επιλογής/Κατά όνομα αρχείου

en: /Sort Selection/By Path + Filename
el: /Ταξινόμηση λίστας/Κατά διαδρομή + όνομα αρχείου

en: /Sort Selection/By Date
el: /Ταξινόμηση επιλογής/Κατά χρονολογία

en: Error writing playlist "%s": %s
el: Σφάλμα εγγραφής της λίστας αναπαραγωγής "%s": %s

en: %s already exist. Continue?
el: %s υπάρχει ήδη. Συνέχεια ;

en: <b><big>Unable to save playlist.</big></b>
    
    Unknown file type for '%s'.
el: <b><big>Αδύνατη η αποθήκευση της λίστας αναπαραγωγής.</big></b>
    
    Άγνωστος τύπος αρχείου '%s'.

en: Load Playlist
el: Φόρτωση λίστας αναπαραγωγής

en: Save Playlist
el: Αποθήκευση λίστας αναπαραγωγής

en: Audacious Playlist Editor
el: Επεξεργαστής λίστας αναπαραγωγής

en: Add/Open Files dialog
el: Παράθυρο διαλόγου προσθήκης/ανοίγματος αρχείων

en: Open Files
el: Άνοιγμα αρχείων

en: Close dialog on Open
el: Κλείσιμο παραθύρου διαλόγου κατά το άνοιγμα

en: Add Files
el: Προσθήκη αρχείων

en: Close dialog on Add
el: Κλείσιμο του διαλόγου κατά την προσθήκη

en: <b><big>No output plugin selected.</big></b>
    You have not selected an output plugin.
el: <b><big>Δεν επιλέχτηκε πρόσθετο εξόδου.</big></b>
    Δεν έχετε επιλέξει κάποιο πρόσθετο εξόδου.

en: Close Dialog on Add
el: Κλείσιμο του διαλόγου κατά την προσθήκη

en: Select All
el: Επιλογή 'όλων

en: Deselect All
el: Αποεπιλογή όλων

en: Audacious Preferences
el: Προτιμήσεις του Audacious

en: _Decoder list:
el: Λίστα αποκωδικοποιητών:

en: <span size="medium"><b>Decoders</b></span>
el: <span size="medium"><b>Αποκωδικοποιητές</b></span>

en: _General plugin list:
el: Λίστα _γενικών αρθρωμάτων:

en: <span size="medium"><b>General</b></span>
el: <span size="medium"><b>Γενικά</b></span>

en: _Visualization plugin list:
el: Λίστα αρθρωμάτων _οπτικοποίησης:

en: <b>Visualization</b>
el: <b>Οπτικοποίηση</b>

en: _Effect plugin list:
el: Λίστα αρθρωμάτων _εφφέ:

en: <b>Effects</b>
el: <b>Εφέ</b>

en: Refresh skin list
el: Ανανέωση λίστας skin

en: <b>_Fonts</b>
el: <b>_Γραμματοσειρές</b>

en: _Player:
el: _Αναπαραγωγέας:

en: _Playlist:
el: _Λίστα τραγουδιών:

en: Select main player window font:
el: Γραμματοσειρά κυρίου παραθύρου:

en: Select playlist font:
el: Γραμματοσειρά για τη λίστα τραγουδιών:

en: Use Bitmap fonts if available
el: Χρήση γραμματοσειρών Bitmap αν είναι διαθέσιμες

en: <b>_Miscellaneous</b>
el: <b>_Διάφορα</b>

en: Show track numbers in playlist
el: Εμφάνιση Α/Α κομματιού στη λίστα αναπαραγωγής

en: Show separators in playlist
el: Εμφάνιση διαχωριστικών στη λίστα αναπαραγωγής

en: Use custom cursors
el: Χρήση προσαρμοσμένων δεικτών ποντικιού

en: <b>_Transparency</b>
el: <b>_Διαφάνεια</b>

en: Enables playlist transparency. This is not recommended for slower machines as it requires some CPU time to create and cache the pixmaps used for the transparency.
el: Ενεργοποιεί διαφάνεια για τη λίστα αναπαραγωγής. Αυτό δεν συνιστάται σε πιο αργά μηχανήματα γιατί απαιτεί χρόνο από τον κεντρικό επεξεργαστή για τη δημιουργία και αποθήκευση των εικόνων που χρησιμοποιούνται στη διαφάνεια.

en: Enable playlist transparency
el: Ενεργοποίηση διαφάνειας λίστας αναπαραγωγής

en: <b>Mouse wheel</b>
el: <b>Ροδάκι ποντικιού</b>

en: Changes volume by
el: Αλλάζει την ένταση κατά

en: percent
el: ποσοστό

en: Scrolls playlist by
el: Προχωρά τη λίστα τραγουδιών κατά

en: lines
el: γραμμές

en: <b>Filename</b>
el: <b>Όνομα αρχείου</b>

en: Convert underscores to blanks
el: Μετατροπή κάτω παύλας σε κενό

en: Convert %20 to blanks
el: Μετατροπή %20 σε κενό

en: <b>Metadata</b>
el: <b>Μεταπληροφορίες</b>

en: Load metadata (tag information) from music files.
el: Φόρτωση μεταδεδομένων (πληροφορίες ετικετών) από τα μουσικά αρχεία.

en: Load metadata from playlists and files
el: Φόρτωση μεταδεδομένων από τις λίστες αναπαραγωγής και τα αρχεία

en: Load metadata when adding the file to the playlist or opening it
el: Φόρτωση μεταδεδομένων κατά την προσθήκη του αρχείου στη λίστα αναπαραγωγής ή κατά το άνοιγμά του

en: On load
el: Κατά το άνοιγμα

en: Load metadata on demand when displaying the file in the playlist
el: Φόρτωση μεταπληροφοριών δυναμικά κατά την εμφάνιση του αρχείου στη λίστα τραγουδιών

en: On display
el: Κατά την προβολή

en: Auto character encoding detector for:
el: Αυτόματη αναγνώριση κωδικοσελίδας για:

en: <b>File Dialog</b>
el: <b>Διάλογος αρχείου</b>

en: Always refresh the file dialog (this will slow opening the dialog on large directories, and Gnome VFS should handle automatically).
el: Να γίνεται πάντα ανανέωση του διαλόγου αρχείων (αυτό μπορεί να καθυστερήσει το άνοιγμα του διαλόγου σε μεγάλους καταλόγους, και το Gnome VFS θα πρέπει να το χειριστεί αυτόματα).

en: Always refresh directory when opening file dialog
el: Πάντα ανανέωση των καταλόγων κατά το άνοιγμα του διαλόγου αρχείων

en: <b>Song Display</b>
el: <b>Προβολή τραγουδιού</b>

en: Custom string:
el: Προσαρμοσμένο αλφαριθμητικό:

en: TITLE
    ARTIST - TITLE
    ARTIST - ALBUM - TITLE
    ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
    ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
    ALBUM - TITLE
    Custom
el: ΤΙΤΛΟΣ
    ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ - ΤΙΤΛΟΣ
    ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ - ΑΛΜΠΟΥΜ - ΤΙΤΛΟΣ
    ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ [ ΑΛΜΠΟΥΜ ] - ΤΙΤΛΟΣ
    ΑΛΜΠΟΥΜ - ΤΙΤΛΟΣ
    Προσαρμοσμένο

en: Show information about titlestring format
el: Εμφάνιση πληροφοριών για τη μορφή του τίτλου

en: <b>Popup Information</b>
el: <b>Αναδυόμενες πληροφορίες</b>

en: Toggles popup information window for the pointed entry in the playlist. The window shows title of song, name of album, genre, year of publish, track number, track length, and artwork.
el: Ενεργοποιεί αναδυόμενο παράθυρο πληροφοριών για την επιλεγμένη εγγραφή στη λίστα αναπαραγωγής. Το παράθυρο δείχνει τον τίτλο του τραγουδιού, το όνομα του δίσκου, το είδος, το έτος κυκλοφορίας, τον αριθμό, το μήκος του τραγουδιού και το εξώφυλλο.

en: Show popup information for playlist entries
el: Εμφάνιση αναδυόμενων πληροφοριών στη λίστα αναπαραγωγής

en: Edit settings for popup information
el: Επεξεργασία ρυθμίσεων για τις αναδυόμενες πληροφορίες

en: <b>Presets</b>
el: <b>Προκαθορισμένα</b>

en: Directory preset file:
el: Αρχείο καταλόγου ρυθμίσεων:

en: File preset extension:
el: Επέκταση αρχείου ρυθμίσεων:

en: Available _Presets:
el: Διαθέσιμες _ρυθμίσεις:

en: <b>Proxy Configuration</b>
el: <b>Ρύθμιση διαμεσολαβητή</b>

en: Enable proxy usage
el: Χρήση διαμεσολαβητή

en: Proxy hostname:
el: Διεύθυνση διαμεσολαβητή:

en: Proxy port:
el: Θύρα διαμεσολαβητή:

en: Use authentication with proxy
el: Χρήση πιστοποίησης με το διαμεσολαβητή

en: Proxy username:
el: Όνομα χρήστη διαμεσολαβητή:

en: Proxy password:
el: Κωδικός πρόσβασης διαμεσολαβητή:

en: <span size="small">Changing these settings will require a restart of Audacious.</span>
el: <span size="small">Η αλλαγή αυτών των ρυθμίσεων απαιτεί επανεκκίνηση του Audacious.</span>

en: <b>Audio System</b>
el: <b>Σύστημα ήχου</b>

en: Current output plugin:
el: Τρέχον πρόσθετο εξόδου:

en: Buffer size:
el: Μέγεθος προσωρινής μνήμης:

en: <b>Format Detection</b>
el: <b>Αναγνώριση μορφής</b>

en: When checked, Audacious will detect file formats on demand. This can result in a messier playlist, but delivers a major speed benefit.
el: Αν επιλεγεί, το Audacious θα αναγνωρίζει τη μορφή των τραγουδιών όταν χρειαστεί. Αυτό μπορεί να οδηγήσει σε πιο χάλια λίστα αναπαραγωγής αλλά οδηγεί σε ουσιαστικό κέρδος σε ταχύτητα.

en: Detect file formats on demand, instead of immediately.
el: Εντοπισμός μορφής αρχείων όταν χρειαστεί, αντί αμέσως.

en: <b>Playback</b>
el: <b>Αναπαραγωγή</b>

en: When Audacious starts, automatically begin playing from the point where we stopped before.
el: Αυτόματη έναρξη της αναπαραγωγής από το σημείο που σταμάτησε πριν όταν ξεκινά το Audacious.

en: Continue playback on startup
el: Συνέχεια αναπαραγωγής στην εκκίνηση

en: When finished playing a song, don't automatically advance to the next.
el: Μετά την ολοκλήρωση ενός τραγουδιού, μη μεταβείς αυτόματα στο επόμενο.

en: Don't advance in the playlist
el: Μη αυτόματη μετάβαση μπροστά στη λίστα τραγουδιών

en: Pause between songs
el: Παύση μεταξύ των τραγουδιών

en: Pause for
el: Παύση για

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: Popup Information Settings
el: Ρυθμίσεις αναδυόμενων πληροφοριών

en: While searching for the album's cover, Audacious looks for certain words in the filename. You can specify those words in the lists below, separated using commas.
el: Κατά την αναζήτηση του εξωφύλλου του cd, το Audacious κοιτάει για συγκεκριμένες λέξεις στο όνομα του αρχείου. Μπορείτε να εισάγετε τις λέξεις αυτές στις λίστες παρακάτω, χωρισμένες με κόμματα.

en: Include:
el: Περίληψη:

en: Exclude:
el: Αποκλεισμός:

en: Performer/Artist
el: Καλλιτέχνης

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

en: File extension
el: Επέκταση αρχείου

en: Track name
el: Όνομα κομματιού

en: Track number
el: Νούμερο κομματιού

en: %{n:...%}: Display "..." only if element %n is present
el: %{n:...%}: Απεικόνιση "..." μόνο εάν το στοιχείο %n υπάρχει
