Audacious - en to pl translation catalogue (424 entries)

en: <b><big>Unable to create %s.</big></b>
    
    Could not open glade file (%s). Please check your installation.
pl: <b><big>Nie można utworzyć %s.</big></b>
    
    Nie mógł otworzyć pliku glade (%s). Sprawdź poprawność instalacji.

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: No input plugin recognized this file
pl: Żaden plugin nie rozpoznał tego pliku

en: Input plugin: %s
pl: Wtyczka wejściowa: %s

en: Unable to create log file (%s)!
pl: Nie można utworzyć pliku dziennika (%s)!

en: Could not create directory (%s): %s
pl: Nie można utworzyć folderu (%s): %s

en: Select which Audacious session ID to use
pl: Wybierz sesje Audacious (Standardowa: 0)

en: Skip backwards in playlist
pl: Przeskakuje do poprzedniego utworu na liście odtwarzania

en: Start playing current playlist
pl: Rozpoczyna odtwarzanie bieżącej listy odtwarzania

en: Pause current song
pl: Wstrzymuje bieżący utwór

en: Stop current song
pl: Zatrzymuje bieżący utwór

en: Pause if playing, play otherwise
pl: Wstrzymuje, jeśli odtwarzany jest utwór, w przeciwnym razie wznawia

en: Skip forward in playlist
pl: Przechodzi do następnego utworu na liście odtwarzania

en: Display Jump to File dialog
pl: Wyświetl okno dialogowe Skocz do pliku

en: Don't clear the playlist
pl: Nie czyści listy odtwarzania

en: Add new files to a temporary playlist
pl: Dodaj nowe pliki do tymczasowej listy odtwarzania

en: Display the main window
pl: Wyświetla główne okno

en: Display all open Audacious windows
pl: Wyświetla wszystkie otwarte okna

en: Enable headless operation
pl: Włącza działanie jako serwer

en: Print all errors and warnings to stdout
pl: Wypisuje wszystkie błędy i ostrzeżenia na standardowe wyjście

en: Show version and builtin features
pl: Wyświetla numer wersji i wbudowane opcje

en: FILE...
pl: PLIK...

en: <b><big>Unable to load skin.</big></b>
    
    Check that skin at '%s' is usable and default skin is properly installed at '%s'
pl: <b><big>Nie można wczytać skóry.</big></b>
    
    Sprawdź czy skóra '%s' jest poprawna i czy domyślna skóra jest zainstalowana w '%s'

en: Sorry, threads isn't supported on your platform.
    
    If you're on a libc5 based linux system and installed Glib & GTK+ before you
    installed LinuxThreads you need to recompile Glib & GTK+.
pl: Niestety, twoja platforma nie wspiera wielowątkowości.
    
    Jeśli używasz Linuksa bazowanego na libc5 i zainstalowałeś Glib i GTK+ zanim 
    zainstalowałeś LinuxThreads potrzebujesz przekompilować Glib & GTK+.

en: - play multimedia files
pl:  - odtwarza pliki multimedialne

en: %s: %s
    Try `%s --help' for more information.
pl: %s: %s
    Napisz `%s --help', żeby dowiedzieć się więcej.

en: %s: Unable to open display, exiting.
pl: %s: Nie można otworzyć trybu graficznego, zamknięcie.

en: 
    Audacious has caught signal 11 (SIGSEGV).
    
    We apologize for the inconvenience, but Audacious has crashed.
    This is a bug in the program, and should never happen under normal circumstances.
    Your current configuration has been saved and should not be damaged.
    
    You can help improve the quality of Audacious by filing a bug at http://bugs-meta.atheme.org
    Please include the entire text of this message and a description of what you were doing when
    this crash occured in order to quickly expedite the handling of your bug report:
pl: 
    Audacious przechwycił sygnał 11 (SIGSEGV).
    
    Przepraszamy za kłopot, ale Audacious spowodował błąd i teraz nastąpi jego zamknięcie.
    Jest to błąd w programie i nie powinien nigdy wystąpić w normalnych okolicznościach.
    Twoja bieżąca konfiguracja została zapisana i nie powinna zostać uszkodzona.
    
    Możesz pomóc udoskonalać Audacious poprzez wypełnienie raportu na http://bugs-meta.atheme.org
    Proszę załącz całą treść tej wiadomości i opisz, co robiłeś, gdy wystąþił ten błąd,
    abyśmy mogli szybciej zająć się tym raportem:

en: 
    Bugs can be reported at http://bugs-meta.atheme.org against the Audacious product.
pl: 
    Błędy mogą być raportowane na http://bugs-meta.atheme.org w projekcie Audacious.

en: Your signaling implementation is broken.
    Expect unusable crash reports.
pl: Twoja implementacja sygnałów jest uszkodzona.
    Możesz się spodziewać nieużywalnych raportów o błędach.

en:   (invalid UTF-8)
pl:  (nieprawidłowy UTF-8)

en: <big><b>Audacious %s</b></big>
    
    Copyright (C) 2005-2007 Audacious Development Team
pl: <big><b>Audacious %s</b></big>
    
    Copyright (C) 2005-2007 Zespół twórców Audacious

en: About Audacious
pl: Informacje o Audacious

en: Credits
pl: Zasługi

en: <big><b>Audacious %s</b></big>
    The future of UNIX multimedia.
    
    Copyright (C) 2005-2007 Audacious Development Team
pl: <big><b>Audacious %s</b></big>
    Przyszłość multimediów w Unixie
    
    Copyright (C) 2005-2007 Zespół Twórców Audacious

en: Audacious core developers:
pl: Twórcy podstaw aplikacji Audacious:

en: Graphics:
pl: Grafika:

en: Default skin:
pl: Domyślna skóra:

en: Plugin development:
pl: Twórcy pluginów:

en: Patch authors:
pl: Autorzy poprawek:

en: 0.1.x developers:
pl: Programiści wersji 0.1.x

en: BMP Developers:
pl: Programiści BMP:

en: Brazilian Portuguese:
pl: Brazylijski - Portugalski:

en: Breton:
pl: Bretoński:

en: Bulgarian:
pl: Bułgarski:

en: Catalan:
pl: Kataloński:

en: Croatian:
pl: Chorwacki:

en: Czech:
pl: Czeski:

en: Dutch:
pl: Holenderski:

en: Finnish:
pl: Fiński:

en: French:
pl: Francuski:

en: German:
pl: Niemiecki:

en: Georgian:
pl: Gruziński:

en: Greek:
pl: Grecki:

en: Hindi:
pl: Hinduski:

en: Hungarian:
pl: Węgierski:

en: Italian:
pl: Włoski:

en: Japanese:
pl: Japoński:

en: Korean:
pl: Koreański:

en: Lithuanian:
pl: Litewski:

en: Macedonian:
pl: Macedoński:

en: Polish:
pl: Polski:

en: Romanian:
pl: Rumuński:

en: Russian:
pl: Rosyjski:

en: Serbian (Latin):
pl: Serbski (Latin):

en: Serbian (Cyrillic):
pl: Serbski (Cyrylica)

en: Simplified Chinese:
pl: Chiński uproszczony:

en: Slovak:
pl: Słowacki:

en: Spanish:
pl: Hiszpański:

en: Swedish:
pl: Szwedzki:

en: Traditional Chinese:
pl: Chiński tradycyjny:

en: Turkish:
pl: Tureceki:

en: Ukrainian:
pl: Ukraiński:

en: Welsh:
pl: Walijski:

en: Translators
pl: Lokalizacja

en: Audacious Equalizer
pl: Korektor graficzny Audacious

en: Presets
pl: Ustawienia

en: Jump to Time
pl: Skok do czasu

en: minutes:seconds
pl: minuty:sekundy

en: Track length:
pl: Długość utworu:

en: Audacious - visibility warning
pl: Audacious - ostrzeżenie o widoczności

en: Show main player window
pl: Pokaż głowne okno

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Audacious has been started with all of its windows hidden.
    You may want to show the player window again to control Audacious; otherwise, you'll have to control it remotely via audtool or enabled plugins (such as the statusicon plugin).
pl: Audacious został uruchomiony ze schowanymi wszystkimi oknami.
    Możesz wyświetlić główne okno, aby kontrolować Audacious; możesz też kontrolować go zdalnie poprzez audtool lub uruchomione pluginy (takie jak statusicon).

en: Always ignore, show/hide is controlled remotely
pl: Zawsze ignoruj, wyświetlanie/chowanie kontrolowane zdalnie

en: Enter location to play:
pl: Wpisz lokalizację:

en: <b><big>No playable CD found.</big></b>
    
    No CD inserted, or inserted CD is not an audio CD.
pl: <b><big>Nie znaleziono odpowiedniego CD.</big></b>
    
    Brak CD w trayu, lub włożona płytka nie jest audio CD.

en: <b><big>Couldn't open audio.</big></b>
    
    Please check that:
    1. You have the correct output plugin selected.
    2. No other programs is blocking the soundcard.
    3. Your soundcard is configured properly.
pl: <b><big>Nie można otworzyć wyjścia dźwięku.</big></b>
    
    Sprawdź, czy:
    1. Wybrałeś odpowiednią wtyczkę wyjściową.
    2. Żaden inny program nie blokuje karty dźwiękowej.
    3. Twoja karta dźwiękowa jest poprawnie skonfigurowana.

en: VOLUME: %d%%
pl: GLOSNOSC: %d%%

en: BALANCE: %d%% LEFT
pl: BALANS: %d%% LEWY

en: BALANCE: CENTER
pl: BALANS: SRODEK

en: BALANCE: %d%% RIGHT
pl: BALANS: %d%% PRAWY

en: Error in Audacious.
pl: Błąd w Audacious.

en: Autoscroll Songname
pl: Przewijanie tytułu utworu

en: Stop after Current Song
pl: Zatrzymaj po bieżącym utworze

en: Peaks
pl: Szczyty

en: Repeat
pl: Powtarzaj

en: Shuffle
pl: Losowo

en: No Playlist Advance
pl: Odtwarzaj pliki pojedynczo

en: Show Player
pl: Pokaż główne okno

en: Show Playlist Editor
pl: Pokaż listę odtwarzania

en: Show Equalizer
pl: Pokaż korektor graficzny

en: Always on Top
pl: Zawsze na wierzchu

en: Put on All Workspaces
pl: Na wszystkich obszarach roboczych

en: Roll up Player
pl: Zwinięte okno główne

en: Roll up Playlist Editor
pl: Zwinięta lista odtwarzania

en: Roll up Equalizer
pl: Zwinięty korektor graficzny

en: DoubleSize
pl: Podwójny rozmiar

en: Easy Move
pl: Uproszczone przesuwanie

en: Analyzer
pl: Analizator

en: Scope
pl: Sygnał

en: Voiceprint
pl: Odcisk głosu

en: Off
pl: Wyłączona

en: Normal
pl: Normalny

en: Fire
pl: Ogień

en: Vertical Lines
pl: Pionowe linie

en: Lines
pl: Linie

en: Bars
pl: Słupki

en: Dot Scope
pl: Kropki

en: Line Scope
pl: Linie

en: Solid Scope
pl: Ciągły

en: Ice
pl: Lód

en: Smooth
pl: Płynny

en: Full (~50 fps)
pl: Pełna (~50 fps)

en: Half (~25 fps)
pl: Połowa (~25 fps)

en: Quarter (~13 fps)
pl: Jedna czwarta (~13 fps)

en: Eighth (~6 fps)
pl: Jedna ósma (~6 fps)

en: Slowest
pl: Najwolniejszy

en: Slow
pl: Wolny

en: Medium
pl: Normalny

en: Fast
pl: Szybki

en: Fastest
pl: Najszybszy

en: Time Elapsed
pl: Miniony czas

en: Time Remaining
pl: Pozostały czas

en: Playback
pl: Odtwarzanie

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Next
pl: Następny

en: Visualization
pl: Wizualizacja

en: Visualization Mode
pl: Tryb wizualizacji

en: Analyzer Mode
pl: Tryb analizatora

en: Scope Mode
pl: Tryb sygnału

en: Voiceprint Mode
pl: Tryb odcisku głosu

en: Refresh Rate
pl: Częstotliwość odświeżania

en: Analyzer Falloff
pl: Zanik analizatora

en: Peaks Falloff
pl: Zanik szczytów

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: New Playlist
pl: Nowa lista

en: Select Next Playlist
pl: Następna lista

en: Select Previous Playlist
pl: Poprzednia lista

en: Delete Playlist
pl: Usuń listę

en: Load List
pl: Wczytaj listę

en: Loads a playlist file into the selected playlist.
pl: Wczytanie pliku z listą do wybranej listy odtwarzania.

en: Save List
pl: Zapisz listę

en: Saves the selected playlist.
pl: Zapisuje listę odtwarzania.

en: Save Default List
pl: Zapisz Domyślną Listę

en: Saves the selected playlist to the default location.
pl: Zapisuje wybraną listę odtwarzania w domyślnej lokalizacji.

en: Refresh List
pl: Odśwież listę

en: Refreshes metadata associated with a playlist entry.
pl: Odświeża dane związane z elementem listy.

en: View
pl: Widok

en: Add CD...
pl: Dodaj Audio CD...

en: Adds a CD to the playlist.
pl: Dodaje Audio CD do listy odtwarzania.

en: Add Internet Address...
pl: Dodaj adres internetowy...

en: Adds a remote track to the playlist.
pl: Dodaje zdalną ścieżkę do listy odtwarzania.

en: Add Files...
pl: Dodaj pliki...

en: Adds files to the playlist.
pl: Dodaje pliki do listy odtwarzania.

en: Search and Select
pl: Znajdź i zaznacz

en: Searches the playlist and selects playlist entries based on specific criteria.
pl: Wyszukuje pozycje w oparciu o podane kryteria.

en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: Inverts the selected and unselected entries.
pl: Odwraca zaznaczone z niezaznaczonymi

en: Select All
pl: Zaznacz wszystkie

en: Selects all of the playlist entries.
pl: Zaznacza wszystkie pozycje z listy odtwarzania.

en: Select None
pl: Odznacz wszystkie

en: Deselects all of the playlist entries.
pl: Odznacza wszystkie pozycje listy odtwarzania.

en: Clear Queue
pl: Wyczyść kolejkę

en: Clears the queue associated with this playlist.
pl: Czyści kolejkę związaną z tą listą odtwarzania.

en: Remove Unavailable Files
pl: Usuń martwe pliki

en: Removes unavailable files from the playlist.
pl: Usuwa martwe pliki z listy odtwarzania.

en: Remove Duplicates
pl: Usuń duplikaty

en: By Title
pl: Według tytułów

en: Removes duplicate entries from the playlist by title.
pl: Usuwa powtarzające się pozycje w liście otwarzania według tytułu.

en: By Filename
pl: Według nazw plików

en: Removes duplicate entries from the playlist by filename.
pl: Usuń duplikaty według położenia i nazwy pliku

en: By Path + Filename
pl: Według położenia i nazwy plików

en: Removes duplicate entries from the playlist by their full path.
pl: Usuwa powtarzające się pozycje w liście otwarzania według położenia i nazwy pliku.

en: Remove All
pl: Usuń wszystkie

en: Removes all entries from the playlist.
pl: Usuwa wszystkie pozycje z listy odtwarzania.

en: Remove Unselected
pl: Usuń niezaznaczone

en: Remove unselected entries from the playlist.
pl: Usuwa niezaznaczone pozycje z listy odtwarzania.

en: Remove Selected
pl: Usuń zaznaczone

en: Remove selected entries from the playlist.
pl: Usuwa zaznaczone pozycje z listy odtwarzania.

en: Randomize List
pl: Wymieszaj listę

en: Randomizes the playlist.
pl: Miesza listę odtwarzania.

en: Reverse List
pl: Odwróć listę

en: Reverses the playlist.
pl: Odwraca listę odtwarzania.

en: Sort List
pl: Sortuj listę

en: Sorts the list by title.
pl: Sortuje listę według tytułów.

en: By Artist
pl: Według wykonawców

en: Sorts the list by artist.
pl: Sortuje listę według wykonawców.

en: Sorts the list by filename.
pl: Sortuje listę według nazw plików.

en: Sorts the list by full pathname.
pl: Sortuje listę według położenia i nazwy plików.

en: By Date
pl: Wedug dat

en: Sorts the list by modification time.
pl: Sortuje listę według czasu modyfikacji.

en: By Track Number
pl: Według numerów utworów

en: Sorts the list by track number.
pl: Sortuje listę według numerów utworów.

en: By Playlist Entry
pl: Według kolejności wpisów

en: Sorts the list by playlist entry.
pl: Sortuje listę według kolejności wpisu.

en: Sort Selected
pl: Sortuj zaznaczone

en: View Track Details
pl: Informacje o pliku

en: View track details
pl: Pokaż informacje o pliku

en: Play File
pl: Odtwórz plik

en: Load and play a file
pl: Wczytaj i odtwórz plik

en: Play Location
pl: Odtwórz lokalizację

en: Play media from the selected location
pl: Odtwórz plik z podanej lokalizacji

en: Play CD
pl: Odtwórz Audio CD

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Open preferences window
pl: Otwórz okno ustawień

en: _Quit
pl: Zakończ

en: Quit Audacious
pl: Wyłącz Audacious

en: Jump to Playlist Start
pl: Skocz do początku listy

en: Jump to File
pl: Skocz do pliku

en: Queue Toggle
pl: Dodaj/usuń z kolejki

en: Enables/disables the entry in the playlist's queue.
pl: Dodaje/usuwa pozycję z kolejki.

en: Load
pl: Wczytaj

en: Import
pl: Importuj

en: Save
pl: Zapisz

en: Delete
pl: Usuń

en: Preset
pl: Ustawienie

en: Load preset
pl: Wczytywanie ustawienia

en: Auto-load preset
pl: Automatycznie wczytane ustawienie

en: Load auto-load preset
pl: Wczytaj automatyczne ustawienie

en: Default
pl: Domyślne

en: Load default preset into equalizer
pl: Wczytaj domyślne ustawienia korektora

en: Zero
pl: Wyzeruj

en: Set equalizer preset levels to zero
pl: Wyzeruj ustawienia korektora

en: From file
pl: Z pliku

en: Load preset from file
pl: Wczytaj ustawienie z pliku

en: From WinAMP EQF file
pl: Z pliku WinAMP EQF

en: Load preset from WinAMP EQF file
pl: Wczytaj z pliku WinAMP EQF

en: WinAMP Presets
pl: Ustawienia WinAMPa

en: Import WinAMP presets
pl: Importuj ustawienia WinAMPa

en: Save preset
pl: Zapisywanie ustawienia

en: Save auto-load preset
pl: Zapisz automatycznie wczytywane ustawienie

en: Save default preset
pl: Zapisz domyślne ustawienie

en: To file
pl: Do pliku

en: Save preset to file
pl: Zapisz ustawienie do pliku

en: To WinAMP EQF file
pl: Do pliku WinAMP EQF

en: Save preset to WinAMP EQF file
pl: Zapisz ustawienie do pliku WinAMP EQF

en: Delete preset
pl: Usunięcie ustawienia

en: Delete auto-load preset
pl: Usuń automatycznie wczytywane ustawienie

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Connectivity
pl: Sieć

en: Equalizer
pl: Korektor graficzny

en: Mouse
pl: Mysz

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Artist
pl: Wykonawca

en: Title
pl: Tytuł

en: Tracknumber
pl: Numer utworu

en: Genre
pl: Gatunek

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Filepath
pl: Położenie pliku

en: Date
pl: Data

en: Year
pl: Rok

en: Comment
pl: Komentarz

en: Enabled
pl: Włączona

en: Description
pl: Opis

en: Category
pl: Kategoria

en: Preferences Window
pl: Okno ustawień

en: Archived Winamp 2.x skin
pl: Zarchiwizowana skóra Winamp 2.x

en: Unarchived Winamp 2.x skin
pl: Niezarchiwizowana sĸóra Winamp 2.x

en: Track Information Window
pl: Informacje o utworze

en: Track Number
pl: Numer utworu

en: Track Length
pl: Długość utworu

en: Open Files
pl: Wczytaj pliki

en: Add Files
pl: Dodaj pliki

en: Close dialog on Open
pl: Zamknij to okno przy otwarciu

en: Close dialog on Add
pl: Zamknij to okno przy dodaniu

en: Play files
pl: Odtwórz pliki

en: Load files
pl: Wczytaj pliki

en: Search entries in active playlist
pl: Szukaj pozycji w aktualnej liście

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
pl: Wybierz pozycje w liście odtwarzania wypełniając jedno lub więcej pól. Pola wykorzystują wyrażenia regularne, bez uwzględnienia wielkości znaków. Jeżeli nie wiesz, jak działają wyrażenia regularne, po prostu wstaw część nazwy tego, czego szukasz.

en: Artist:
pl: Wykonawca:

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Clear previous selection before searching
pl: Wyczyść poprzednie zaznaczenie przed szukaniem

en: Automatically toggle queue for matching entries
pl: Autmatycznie wstaw do kolejki znalezione pozycje

en: Create a new playlist with matching entries
pl: Stwórz nową listę odtwarzania ze znalezionych pozycji

en: Error writing playlist "%s": %s
pl: Błąd zapisu listy utworów "%s": %s

en: %s already exist. Continue?
pl: %s już istnieje. Czy chcesz kontynuować?

en: <b><big>Unable to save playlist.</big></b>
    
    Unknown file type for '%s'.
pl: <b><big>Nie można zapisać listy utworów.<b><big>
    
    Typ pliku '%s' nieznany.

en: Load Playlist
pl: Wczytaj listę odtwarzania

en: Save Playlist
pl: Zapisz listę odtwarzania

en: Audacious Playlist Editor
pl: Lista odtwarzania Audacious

en: Entries
pl: Pozycje

en: _Rename
pl: Zmień nazwę

en: Un_queue
pl: Odejmij z kolejki

en: _Queue
pl: Dodaj do Kolejki

en: Jump to Track
pl: Skok do utworu

en: Filter:
pl: Filtr:

en: _Filter:
pl: _Filtr:

en: <b><big>No output plugin selected.</big></b>
    You have not selected an output plugin.
pl: <b><big>Niewybrany plugin wyjścia.</big></b>
    Nie wybrałeś wtyczki wyjściowej.

en: Performer/Artist
pl: Wykonawca

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File path
pl: Położenie

en: File extension
pl: Rozszerzenie pliku

en: Track name
pl: Nazwa utworu

en: Track number
pl: Numer utworu

en: %{n:...%}: Display "..." only if element %n is present
pl: %{n:...%}: Pokaż "..." tylko gdy element %n jest obecny

en: Track Information
pl: Informacje o ścieżce

en: <span size="small">Title</span>
pl: <span size="medium"><b>Tytuł</b></span>

en: <span size="small">Artist</span>
pl: <span size="medium"><b>Artysta</b></span>

en: <span size="small">Album</span>
pl: <span size="medium"><b>Album</b></span>

en: <span size="small">Comment</span>
pl: <span size="medium"><b>Komentarz</b></span>

en: <span size="small">Genre</span>
pl: <span size="medium"><b>Rodzaj</b></span>

en: <span size="small">Year</span>
pl: <span size="medium"><b>Rok</b></span>

en: <span size="small">Track Number</span>
pl: <span size="medium"><b>Numer utworu</b></span>

en: <span size="small">Location</span>
pl: <span size="medium"><b>Lokalizacja</b></span>

en: Audacious Preferences
pl: Ustawienia Audacious

en: _Decoder list:
pl: Lista _dekoderów:

en: <span size="medium"><b>Decoders</b></span>
pl: <span size="medium"><b>Dekodery</b></span>

en: _General plugin list:
pl: Lista wtyczek:

en: <span size="medium"><b>General</b></span>
pl: <span size="medium"><b>Ogólne</b></span>

en: _Visualization plugin list:
pl: Lista wtyczek wizualizacji:

en: <b>Visualization</b>
pl: <b>Wizualizacja</b>

en: _Effect plugin list:
pl: Lista wtyczek efektów:

en: <b>Effects</b>
pl: <b>Efekty</b>

en: <b>_Skin</b>
pl: <b>_Skóra</b>

en: Refresh skin list
pl: Odśwież listę skórek

en: <b>_Fonts</b>
pl: <b>Czcionki:</b>

en: _Player:
pl: Główne okno:

en: _Playlist:
pl: Lista odtwarzania:

en: Select main player window font:
pl: Wybór czcionki okna głównego:

en: Use bitmap fonts if they are available. Bitmap fonts do not support Unicode strings.
pl: Użyj czcionek bitmapowych, jeśli to możliwe. Miej na uwadze, że nie wspierają one znaków Unikod.

en: Use Bitmap fonts if available
pl: Użyj czcionek bitmapowych, jeśli to możliwe

en: <b>_Miscellaneous</b>
pl: <b>Różne:</b>

en: Show track numbers in playlist
pl: Wyświetlanie numerów utworów na liście odtwarzania

en: Show separators in playlist
pl: Wyświetlanie separatorów na liście odtwarzania

en: Use custom cursors
pl: Użyj własnych kursorów

en: This enables the window manager to show decorations for windows.
pl: Włącza dekoracje okien.

en: Show window manager decoration
pl: Pokaż dekoracje okien

en: Show window manager decorations
pl: Pokaż dekoracje okien

en: This enables the XMMS/GTK1-style file selection dialogs. This selector is provided by Audacious itself and is faster than the default GTK2 selector (but sadly not as user-friendly).
pl: Włącza okno wybierania plików w stylu XMMS/GTK1. Jest szybsze niż domyślne okno GTK2, ale niestety nie takie przyjazne.

en: Use XMMS-style file selector instead of the default selector
pl: Użyj styl okna wyboru plików jak w XMMS, zamiast standardowego

en: <b>Mouse wheel</b>
pl: <b>Opcje rolki myszy:</b>

en: Changes volume by
pl: Rolka myszy zmienia głośność o

en: percent
pl: procent

en: Scrolls playlist by
pl: Rolka myszy przesuwa listę o

en: lines
pl: wiersze

en: <b>Filename</b>
pl: <b>Opcje nazw plików</b>

en: Convert underscores to blanks
pl: Zamiana podkreśleń na spacje

en: Convert %20 to blanks
pl: Zamiana sekwencji %20 na spacje

en: Convert backslash '\' to forward slash '/'
pl: Zamień '\' na '/'

en: <b>Metadata</b>
pl: <b>Opcje metadanych</b>

en: Load metadata (tag information) from music files.
pl: Włącza pobieranie metadanych (informacji ze znacznika) z plików muzycznych.

en: Load metadata from playlists and files
pl: Pobieranie metadanych z list odtwarzania i plików

en: Load metadata when adding the file to the playlist or opening it
pl: Pobieranie metadanych przy odtworzeniu utworu lub dodawaniu utworu do listy

en: On load
pl: Przy wgrywaniu

en: On display
pl: Przy wyświetlaniu

en: Fallback character encodings:
pl: Zastępcze kodowanie znaków:

en: List of character encodings used for fall back conversion of metadata. If automatic character encoding detector failed or has been disabled, encodings in this list would be treated as candidates of the encoding of metadata, and fall back conversion from these encodings to UTF-8 would be attempted.
pl: Lista kodowania znaków używana jest podczas konwersji informacji o plikach. Jeśli automatyczne ustawienie kodowania się niepowiodło lub zostało wyłączone, znaki kodowania w tej liście będą uważane jako kandydaci dla kodowania informacji o pliku. Wówczas ta zastępcza próba to kodowania w UTF-8 zostanie podjęta.

en: Auto character encoding detector for:
pl: Autodetekcja kodowania na:

en: <b>File Dialog</b>
pl: <b>Opcje plików</b>

en: Always refresh the file dialog (this will slow opening the dialog on large directories, and Gnome VFS should handle automatically).
pl: Zawsze odświerz listę plików (spowolni to otwieranie katalogów z zawartością dużej liczby plików, Gnome VFS powinno to załatwić automatycznie).

en: Always refresh directory when opening file dialog
pl: Zawsze odśwież katalog otwierając okno dialogowe

en: <b>Song Display</b>
pl: <b>Wyświetlanie utworu</b>

en: Title format:
pl: Format tytułu:

en: Custom string:
pl: Własny:

en: TITLE
    ARTIST - TITLE
    ARTIST - ALBUM - TITLE
    ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
    ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
    ALBUM - TITLE
    Custom
pl: TYTUŁ
    WYKONAWCA - TYTUŁ
    WYKONAWCA - ALBUM - TYTUŁ
    WYKONAWCA - ALBUM - ŚCIEŻKA. TYTUŁ
    WYKONAWCA [ ALBUM ] - ŚCIEŻKA. TYTUŁ
    ALBUM - TYTUŁ
    Własny

en: Show information about titlestring format
pl: Pokaż informację o formacie ciągu tytułowego

en: <b>Popup Information</b>
pl: <b>Informacja w dymkach</b>

en: Toggles popup information window for the pointed entry in the playlist. The window shows title of song, name of album, genre, year of publish, track number, track length, and artwork.
pl: Włącza informacje w dymkach dla wskazanych wpisów w liście odtwarzania. Okno to ukazuje informacje o tytule, nazwie albumu, rodzaju muzyki, roku publikacji, numeru ścieżki, jej długości oraz zdjęcie okładki.

en: Show popup information for playlist entries
pl: Pokaż informacje w dymkach dla wpisów na liście

en: Edit settings for popup information
pl: Edytuj wpisy dla informacji o dymkach

en: <b>Presets</b>
pl: <b>Ustawienia</b>

en: Directory preset file:
pl: Folder pliku ustawień:

en: File preset extension:
pl: Rozszerzenie pliku ustawień:

en: Available _Presets:
pl: Dostę_pne ustawienia:

en: <b>Proxy Configuration</b>
pl: <b>Konfiguracja proxy</b>

en: Enable proxy usage
pl: Włącz ustawienia proxy

en: Proxy hostname:
pl: Nazwa proxy:

en: Proxy port:
pl: Port proxy:

en: Use authentication with proxy
pl: Użyj uwierzytelniania dla proxy

en: Proxy username:
pl: Użytkownik proxy:

en: Proxy password:
pl: Hasło dla proxy:

en: <span size="small">Changing these settings will require a restart of Audacious.</span>
pl: <span size="small">Zmiana tych ustawień wymaga ponownego uruchomienia Audacious.</span>

en: <b>Audio System</b>
pl: <b>System Audio</b>

en: Current output plugin:
pl: Aktualna wtyczka wyjściowa:

en: Buffer size:
pl: Rozmiar bufora:

en: Output Plugin Preferences
pl: Konfiguracja wtyczki wyjściowej

en: Output Plugin Information
pl: Informacje o wtyczce wyjściowej

en: <b>Format Detection</b>
pl: <b>Autodetekcja formatu</b>

en: When checked, Audacious will detect file formats on demand. This can result in a messier playlist, but delivers a major speed benefit.
pl: Gdy ta opcja jest zaznaczona, Audacious będzie sprawdzał formaty plików na życzenie. Może to spowodować wczytanie do listy odtwarzania plików, które nie będą pózniej mogły być odtworzone, lecz znacznie przyspieszy czas jej wgrywania.

en: Detect file formats on demand, instead of immediately.
pl: Rozpoznawaj format plików na życzenie, zamiast natychmiast.

en: When checked, Audacious will detect file formats based by extension. This is slightly slower than detection on demand, but still provides a minimal level of format detection.
pl: Gdy ta opcja jest zaznaczona, Audacious będzie sprawdzał formaty plików, bazując na ich rozszerzeniu. Jest to trochę wolniejsze od sprawdzania na życzenie, ale zapewnia minimalny poziom rozpoznawania formatów plików.

en: Detect file formats by extension.
pl: Rozpoznawaj format plików poprzez rozszerzenie.

en: <b>Playback</b>
pl: <b>Odtwarzanie</b>

en: When Audacious starts, automatically begin playing from the point where we stopped before.
pl: Gdy zostanie włączone Audacious automatycznie zacznij grać od miejscaw którym poprzednio przerwano.

en: Continue playback on startup
pl: Kontynuuj grę od włączenia

en: When finished playing a song, don't automatically advance to the next.
pl: Po zakończeniu odtwarzania utworu nie przechodź automatycznie do następnego.

en: Don't advance in the playlist
pl: Odtwarzanie utworów pojedynczo

en: Pause between songs
pl: Przerwa między utworami

en: Pause for
pl: Przerwij na

en: seconds
pl: sekund

en: <b>Sampling Rate Converter</b>
pl: <b>Konwersja częstotliwości próbkowania</b>

en: Enable Sampling Rate Converter
pl: Włącz konwersję częstotliwości próbkowania

en: Sampling Rate [Hz]:
pl: Częstotliwość próbkowania [Hz]:

en: Converter Type:
pl: Rodzaj konwertera:

en: Reload Plugins
pl: Załaduj ponownie wtyczki

en: Popup Information Settings
pl: Ustawienia Informacje o dymkach

en: <b>Cover image retrieve</b>
pl: <b>Wyszukiwanie okładek albumów</b>

en: While searching for the album's cover, Audacious looks for certain words in the filename. You can specify those words in the lists below, separated using commas.
pl: Podczas poszukiwania okładek albumów Audacious szuka konkretnych słów w nazwach plików. Możesz określić te słowa w listach poniżej, oddzielonych średnikami

en: Include:
pl: Użyj:

en: Exclude:
pl: Omiń:

en: Recursively search for cover
pl: Rekurencyjnie szukaj okładek

en: Search depth:
pl: Głębokość wyszukiwania:

en: <b>Miscellaneous</b>
pl: <b>Różne</b>

en: Show Progress bar for the current track
pl: Pokaż pasek postępu dla aktualnej ścieżki

en: Delay until filepopup comes up:
pl: Opóźnienie wyświetlania informacji:

en: Color Adjustment
pl: Dopasowanie kolorów

en: Audacious allows you to alter the color balance of the skinned UI. The sliders below will allow you to do this.
pl: Audacious pozwala na modyfikację intensywności kolorów w skórce. Aby to zrobić, użyj poniższych suwaków.

en: Red
pl: Czerwony

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: Niebieski
