audacious 1.5.1 - en to ca translation catalogue (641 entries)

en: Filename:
ca: Nom del fitxer:

en: No input plugin recognized this file
ca: Cap connector d'entrada reconeix aquest fitxer

en: Input plugin: %s
ca: Connector d'entrada: %s

en: Unable to create log file (%s)!
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de registre (%s)!

en: Skip backwards in playlist
ca: Salta enrere en la llista de reproducció

en: Start playing current playlist
ca: Comença a reproduir la llista actual

en: Pause current song
ca: Fa una pausa en la reproducció

en: Stop current song
ca: Atura la reproducció

en: Pause if playing, play otherwise
ca: Fa una pausa, o bé reprèn la reproducció

en: Skip forward in playlist
ca: Salta endavant en la llista de reproducció

en: Display Jump to File dialog
ca: Obre el diàleg Salta al fitxer

en: Don't clear the playlist
ca: No neteja la llista de reproducció

en: Add new files to a temporary playlist
ca: Afegeix els fitxers a una llista temporal

en: Display the main window
ca: Mostra la finestra principal

en: Display all open Audacious windows
ca: Mostra totes les finestres obertes

en: Enable headless operation
ca: Activa el mode d'operació sense frontal

en: Print all errors and warnings to stdout
ca: Envia tots els errors i avisos a ‘stdout’

en: Show version
ca: Mostra la versió

en: Used in macpacking
ca: Usat en l'empaquetat per a Mac

en: FILE...
ca: FITXER...

en: - play multimedia files
ca: - reprodueix fitxers multimèdia

en: %s: %s
    Try `%s --help' for more information.
ca: %s: %s
    Proveu ‘%s --help’ per a més informació.

en: <b><big>Unable to load skin.</big></b>
    
    Check that skin at '%s' is usable and default skin is properly installed at '%s'
ca: <b><big>No s'ha pogut carregar la decoració.</big></b>
    
    Comproveu que la decoració a '%s' és utilitzable i que la decoració predeterminada està instal·lada correctament a '%s'

en: Sorry, threads aren't supported on your platform.
ca: Aquesta plataforma no suporta fils.

en: %s: Unable to open display, exiting.
ca: %s: No s'ha pogut obrir la pantalla, sortint.

en: Headless operation enabled
ca: Operació sense frontal activada

en: <b><big>No output plugin selected.</big></b>
    You have not selected an output plugin.
ca: <b><big>No hi ha cap connector de sortida seleccionat.</big></b>
    No heu seleccionat cap connector de sortida.

en: Module loading not supported! Plugins will not be loaded.
ca: Càrrega de mòduls no suportada! No es carregarà cap connector.

en: 
    Audacious has caught signal 11 (SIGSEGV).
    
    We apologize for the inconvenience, but Audacious has crashed.
    This is a bug in the program, and should never happen under normal circumstances.
    Your current configuration has been saved and should not be damaged.
    
    You can help improve the quality of Audacious by filing a bug at http://bugzilla.atheme.org/
    Please include the entire text of this message and a description of what you were doing when
    this crash occured in order to quickly expedite the handling of your bug report:
ca: 
    L'Audacious ha caçat un senyal 11 (SIGSEGV).
    
    Ho sentim, però l'Audacious s'ha estrellat.
    Això és un error en el programa, i no hauria de passar en circumstàncies normals.
    La vostra configuració actual s'ha desat i no s'hauria d'haver fet malbé.
    
    Podeu ajudar a millorar la qualitat de l'Audacious omplint un formulari d'informe
    d'errors a: http://bugzilla.atheme.org
    Si us plau, inclogueu el text complet d'aquest missatge i una descripció del que
    estàveu fent quan s'ha produït la fallada, per tal que la investigació pugui ser:
    expiditiva.

en: Stacktrace was unavailable. You might want to reproduce this problem while running Audacious under GDB to get a proper backtrace.
ca: No s'ha pogut fer una traça de la pila. Potser voldreu reproduir aquest problema executant l'Audacious sota el GDB per a obtenir una traça adequada.

en: 
    Bugs can be reported at http://bugzilla.atheme.org/ against the Audacious or Audacious Plugins product.
ca: 
    Podeu informar d'errors trobats a l'Audacious a http://bugzilla.atheme.org/.

en: Your signaling implementation is broken.
    Expect unusable crash reports.
ca: L'implementació de senyals en aquest sistema és defectuosa.
    Els informes de fallades poden ser inservibles.

en:   (invalid UTF-8)
ca:   (UTF-8 no vàlid)

en: <big><b>Audacious %s</b></big>
    
    Copyright (C) 2005-2008 Audacious Development Team
ca: <big><b>Audacious %s</b></big>
    
    Copyright (C) 2005-2008 Equip de Desenvolupament de l'Audacious

en: About Audacious
ca: Quant a l'Audacious

en: Credits
ca: Crèdits

en: <big><b>Audacious %s</b></big>
    A skinned multimedia player for many platforms.
    
    Copyright (C) 2005-2008 Audacious Development Team
ca: <big><b>Audacious %s</b></big>
    Un reproductor multimèdia amb decoracions per a diverses plataformes.
    
    Copyright (C) 2005-2007 Equip de Desenvolupament de l'Audacious

en: Audacious core developers:
ca: Desenvolupadors principals:

en: Graphics:
ca: Gràfics:

en: Default skin:
ca: Decoració per defecte:

en: Plugin development:
ca: Desenvolupament de connectors:

en: Patch authors:
ca: Millores:

en: 0.1.x developers:
ca: Versió 0.1.x:

en: BMP Developers:
ca: Desenvolupadors del BMP:

en: Brazilian Portuguese:
ca: Portuguès brasiler:

en: Breton:
ca: Bretó:

en: Bulgarian:
ca: Búlgar:

en: Catalan:
ca: Català:

en: Croatian:
ca: Croat:

en: Czech:
ca: Txec:

en: Dutch:
ca: Holandès:

en: Estonian:
ca: Estonià:

en: Finnish:
ca: Finès:

en: French:
ca: Francès:

en: German:
ca: Alemany:

en: Georgian:
ca: Georgià:

en: Greek:
ca: Grec:

en: Hungarian:
ca: Hongarès:

en: Italian:
ca: Italià:

en: Japanese:
ca: Japonès:

en: Korean:
ca: Coreà:

en: Lithuanian:
ca: Lituà:

en: Macedonian:
ca: Macedoni:

en: Polish:
ca: Polonès:

en: Romanian:
ca: Romanès:

en: Russian:
ca: Rus:

en: Serbian (Latin):
ca: Serbi (llatí):

en: Serbian (Cyrillic):
ca: Serbi (ciríl·lic):

en: Simplified Chinese:
ca: Xinès simplificat:

en: Slovak:
ca: Eslovac:

en: Spanish:
ca: Espanyol:

en: Swedish:
ca: Suec:

en: Traditional Chinese:
ca: Xinès tradicional:

en: Turkish:
ca: Turc:

en: Ukrainian:
ca: Ucraïnès:

en: Welsh:
ca: Gal·lès:

en: Translators
ca: Traductors

en: Audacious Equalizer
ca: Equalitzador de l'Audacious

en: Error importing Winamp EQF file '%s'
ca: Error quan s'importava el fitxer EQF de Winamp '%s'

en: Presets
ca: Perfils

en: Classic Rock
ca: Rock clàssic

en: Hip-Hop
ca: Hip-hop

en: New Age
ca: New age

en: Oldies
ca: Antigues

en: Other
ca: Altres

en: R&B
ca: Rythm & blues

en: Techno
ca: Tecno

en: Alternative
ca: Alternativa

en: Death Metal
ca: Death metal

en: Pranks
ca: Bromes

en: Soundtrack
ca: Banda sonora

en: Euro-Techno
ca: Euro-tecno

en: Ambient
ca: Ambiental

en: Fusion
ca: Fusió

en: Classical
ca: Clàssica

en: Acid
ca: Àcida

en: Game
ca: Jocs

en: Sound Clip
ca: Clip d'àudio

en: Noise
ca: Soroll

en: AlternRock
ca: Rock alternatiu

en: Space
ca: Espacial

en: Meditative
ca: Meditativa

en: Instrumental Pop
ca: Pop instrumental

en: Instrumental Rock
ca: Rock instrumental

en: Ethnic
ca: Ètnica

en: Gothic
ca: Gòtica

en: Techno-Industrial
ca: Tecno-industrial

en: Electronic
ca: Electrònica

en: Pop-Folk
ca: Pop-folk

en: Southern Rock
ca: Rock del sud

en: Comedy
ca: Comèdia

en: Cult
ca: De culte

en: Gangsta Rap
ca: Rap gangsta

en: Christian Rap
ca: Rap cristià

en: Native American
ca: Nativa americana

en: New Wave
ca: New wave

en: Psychedelic
ca: Psiquedèlica

en: Trailer
ca: Tràiler

en: Lo-Fi
ca: Lo-fi

en: Acid Punk
ca: Punk àcid

en: Acid Jazz
ca: Jazz àcid

en: Polka
ca: Polca

en: Rock & Roll
ca: Rock & roll

en: Hard Rock
ca: Rock dur

en: National Folk
ca: Folk nacional

en: Fast-Fusion
ca: Fast-fusion

en: Bebob
ca: Bebop

en: Latin
ca: Llatina

en: Celtic
ca: Cèltica

en: Avantgarde
ca: Avantguardista

en: Gothic Rock
ca: Rock gòtic

en: Progressive Rock
ca: Rock progressiu

en: Psychedelic Rock
ca: Rock psiquedèlic

en: Symphonic Rock
ca: Rock simfònic

en: Slow Rock
ca: Rock lent

en: Big Band
ca: Big band

en: Chorus
ca: Cors

en: Easy Listening
ca: Easy listening

en: Acoustic
ca: Acústica

en: Humour
ca: Humor

en: Speech
ca: Parla

en: Opera
ca: Òpera

en: Chamber Music
ca: Música de cambra

en: Symphony
ca: Simfonia

en: Booty Bass
ca: Booty bass

en: Porn Groove
ca: Groove pornogràfic

en: Satire
ca: Sàtira

en: Slow Jam
ca: Jam lent

en: Folklore
ca: Folklòrica

en: Ballad
ca: Balada

en: Power Ballad
ca: Balada enèrgica

en: Rhythmic Soul
ca: Soul rítmic

en: Punk Rock
ca: Punk rock

en: Drum Solo
ca: Solo de bateria

en: A Cappella
ca: A capella

en: Euro-House
ca: Euro-house

en: Drum & Bass
ca: Drum & bass

en: Club-House
ca: Club-house

en: Indie
ca: Independent

en: BritPop
ca: Pop britànic

en: Negerpunk
ca: Punk negre

en: Polsk Punk
ca: Punk polonès

en: Christian Gangsta Rap
ca: Rap gangsta cristià

en: Heavy Metal
ca: Heavy metal

en: Black Metal
ca: Black metal

en: Contemporary Christian
ca: Cristiana contemporània

en: Christian Rock
ca: Rock cristià

en: Thrash Metal
ca: Thrash metal

en: <span size="small">n/a</span>
ca: <span size="small">n/d</span>

en: Metadata updated successfully
ca: Les meta-dades s'han actualitzat correctament

en: Metadata updating failed
ca: Ha fallat l'actualització de les meta-dades

en: Track Information
ca: Informació de la pista

en: <span size="small">Quality:</span>
ca: <span size="small">Qualitat:</span>

en: <span size="small">Bitrate:</span>
ca: <span size="small">Flux de bits:</span>

en: <span size="small">Title</span>
ca: <span size="small">Títol</span>

en: <span size="small">Artist</span>
ca: <span size="small">Artista</span>

en: <span size="small">Album</span>
ca: <span size="small">Àlbum</span>

en: <span size="small">Comment</span>
ca: <span size="small">Comentari</span>

en: <span size="small">Genre</span>
ca: <span size="small">Gènere</span>

en: <span size="small">Year</span>
ca: <span size="small">Any</span>

en: <span size="small">Track Number</span>
ca: <span size="small">Número de pista</span>

en: <span size="small">Location</span>
ca: <span size="small">Ubicació</span>

en: <span size="small">Raw Metadata</span>
ca: <span size="small">Meta-dades en brut</span>

en: Key
ca: Clau

en: Value
ca: Valor

en: Title
ca: Títol

en: Artist
ca: Artista

en: Album
ca: Àlbum

en: Genre
ca: Gènere

en: Year
ca: Any

en: Track Number
ca: Número de pista

en: Track Length
ca: Durada de la pista:

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Open Files
ca: Obre els fitxers

en: Add Files
ca: Afegeix els fitxers

en: Close dialog on Open
ca: Tanca el diàleg en obrir

en: Close dialog on Add
ca: Tanca el diàleg en afegir

en: Play files
ca: Reprodueix els fitxers

en: Load files
ca: Carrega els fitxers

en: Un_queue
ca: Treu de la _cua

en: _Queue
ca: _Posa a la cua

en: Jump to Track
ca: Salta a la pista

en: Filter:
ca: Filtre:

en: _Filter:
ca: _Filtre:

en: Remember
ca: Recorda

en: Close on Jump
ca: Tanca en saltar

en: stereo
ca: estèreo

en: Can't jump to time when no track is being played.
ca: No es pot saltar al temps quan no s'està reproduint cap pista.

en: Jump to Time
ca: Salta al temps

en: minutes:seconds
ca: minuts:segons

en: Track length:
ca: Durada de la pista:

en: Audacious - visibility warning
ca: Audacious - avís de visibilitat

en: Show main player window
ca: Mostra la finestra principal

en: Ignore
ca: Ignora

en: Audacious has been started with all of its windows hidden.
    You may want to show the player window again to control Audacious; otherwise, you'll have to control it remotely via audtool or enabled plugins (such as the statusicon plugin).
ca: L'Audacious ha arrencat amb totes les finestres ocultes.
    Potser voldreu mostrar la finestra del reproductor per a controlar l'Audacious; en cas contrari, l'haureu de controlar remotament via l'audtool o connectors (com ara el connector statusicon).

en: Always ignore, show/hide is controlled remotely
ca: Ignora sempre, mostra/oculta es controla remotament

en: Audacious - broken GTK engine usage warning
ca: Audacious- avís de motor GTK defectuós

en: <big><b>Broken GTK engine in use</b></big>
    
    Audacious has detected that you are using a broken GTK engine.
    
    The theme engine you are using, <i>%s</i>, is incompatible with some of the features used by modern skins. The incompatible features have been disabled for this session.
    
    To use these features, please consider using a different GTK theme engine.
ca: <big><b>Esteu utilitzant un motor GTK defectuós</b></big>
    
    L'Audacious ha detectat que esteu utilitzant un motor GTK defectuós.
    
    El motor de temes que esteu usant, <i>%s</i>, és incompatible amb algunes funcions que usen moltes decoracions actuals. Les funcions en qüestió s'han deshabilitat per a aquesta sessió.
    
    Si voleu utilitzar aquestes funcions, considereu canviar el motor GTK actual.

en: Do not display this warning again
ca: No mostrar més aquest avís

en: Enter location to play:
ca: Introduïu la ubicació a reproduir:

en: Seek to: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
ca: Anar a: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: Volume: %d%%
ca: Volum: %d%%

en: Balance: %d%% left
ca: Balanç: %d%% esquerra

en: Balance: center
ca: Balanç: centrat

en: Balance: %d%% right
ca: Balanç: %d%% dreta

en: Options Menu
ca: Menú d'opcions

en: Disable 'Always On Top'
ca: Desactiva 'Sempre per sobre'

en: Enable 'Always On Top'
ca: Activa 'Sempre per sobre'

en: File Info Box
ca: Informació del fitxer

en: Disable 'GUI Scaling'
ca: Desactiva l'escalat de la IUG

en: Enable 'GUI Scaling'
ca: Activa l'escalat de la IUG

en: Visualization Menu
ca: Menú de visualització

en: <b><big>Couldn't open audio.</big></b>
    
    Please check that:
    1. You have the correct output plugin selected.
    2. No other programs is blocking the soundcard.
    3. Your soundcard is configured properly.
ca: <b><big>No es pot obrir la sortida d'àudio.</big></b>
    
    Si us plau, comproveu que:
    1. Heu seleccionat el connector de sortida correcte.
    2. Cap altre programa està bloquejant la targeta de so.
    3. Heu configurat la targeta de so correctament.

en: Autoscroll Songname
ca: Belluga el títol

en: Stop after Current Song
ca: Para quan s'acabi la cançó

en: Peaks
ca: Pics

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Shuffle
ca: Barreja

en: No Playlist Advance
ca: Discontinua la reproducció programada

en: Show Player
ca: Mostra el reproductor

en: Show Playlist Editor
ca: Mostra l'editor de llistes

en: Show Equalizer
ca: Mostra l'equalitzador

en: Always on Top
ca: Sempre per sobre

en: Put on All Workspaces
ca: A tots els espais de treball

en: Roll up Player
ca: Enrotlla el reproductor

en: Roll up Playlist Editor
ca: Enrotlla l'editor de llistes

en: Roll up Equalizer
ca: Enrotlla l'equalitzador

en: Scale
ca: Escala

en: DoubleSize
ca: Dobla la mida

en: Easy Move
ca: Moviment fàcil

en: Analyzer
ca: Analitzador

en: Scope
ca: Oscil·loscopi

en: Voiceprint
ca: Empremta de veu

en: Off
ca: Apagat

en: Fire
ca: Foc

en: Vertical Lines
ca: Línies verticals

en: Lines
ca: Línies

en: Bars
ca: Barres

en: Dot Scope
ca: Oscil·loscopi de punts

en: Line Scope
ca: Oscil·loscopi de línies

en: Solid Scope
ca: Oscil·loscopi sòlid

en: Ice
ca: Gel

en: Smooth
ca: Suau

en: Full (~50 fps)
ca: Al màxim (~50 fps)

en: Half (~25 fps)
ca: La meitat (~25 fps)

en: Quarter (~13 fps)
ca: Un quart (~13 fps)

en: Eighth (~6 fps)
ca: Un octau (~6 fps)

en: Slowest
ca: Mínim

en: Slow
ca: Lent

en: Medium
ca: Mitjà

en: Fast
ca: Ràpid

en: Fastest
ca: Al màxim

en: Time Elapsed
ca: Temps transcorregut

en: Time Remaining
ca: Temps que queda

en: Playback
ca: Reproducció

en: Play
ca: Reprodueix

en: Pause
ca: Pausa

en: Stop
ca: Para

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Visualization
ca: Visualització

en: Visualization Mode
ca: Mode de visualització

en: Analyzer Mode
ca: Mode de l'analitzador

en: Scope Mode
ca: Mode de l'oscil·loscopi

en: Voiceprint Mode
ca: Mode de l'empremta de veu

en: WindowShade VU Mode
ca: Mode del WindowShade VU

en: Refresh Rate
ca: Velocitat de refresc

en: Analyzer Falloff
ca: Caiguda de l'analitzador

en: Peaks Falloff
ca: Caiguda dels pics

en: Playlist
ca: Llistes

en: New Playlist
ca: Llista de reproducció nova

en: Select Next Playlist
ca: Selecciona la llista següent

en: Select Previous Playlist
ca: Selecciona la llista anterior

en: Delete Playlist
ca: Esborra la llista

en: Load List
ca: Carrega una llista

en: Loads a playlist file into the selected playlist.
ca: Afegeix una llista de reproducció a la llista seleccionada

en: Save List
ca: Desa la llista

en: Saves the selected playlist.
ca: Desa les llistes de reproducció seleccionades.

en: Save Default List
ca: Desa la llista per defecte

en: Saves the selected playlist to the default location.
ca: Desa les llistes de reproducció seleccionades a la ubicació per defecte.

en: Refresh List
ca: Refresca la llista

en: Refreshes metadata associated with a playlist entry.
ca: Refresca les meta-dades associades a cada element de la llista.

en: List Manager
ca: Gestor de llistes

en: Opens the playlist manager.
ca: Obre el gestor de llistes de reproducció.

en: View
ca: Finestres

en: Add Internet Address...
ca: Afegeix una adreça d'Internet...

en: Adds a remote track to the playlist.
ca: Afegeix una pista remota a la llista de reproducció.

en: Add Files...
ca: Afegeix fitxers...

en: Adds files to the playlist.
ca: Afegeix fitxers a la llista de reproducció.

en: Search and Select
ca: Cerca i selecciona

en: Searches the playlist and selects playlist entries based on specific criteria.
ca: Cerca a la llista de reproducció i selecciona elements basant-se en criteris específics.

en: Invert Selection
ca: Inverteix la selecció

en: Inverts the selected and unselected entries.
ca: Inverteix els elements seleccionats i no seleccionats.

en: Select All
ca: Selecciona tots els elements

en: Selects all of the playlist entries.
ca: Selecciona tots els elements de la llista de reproducció.

en: Select None
ca: Selecciona no res

en: Deselects all of the playlist entries.
ca: Deselecciona tots els elements de la llista de reproducció.

en: Remove All
ca: Treu tots els elements

en: Removes all entries from the playlist.
ca: Treu tots els elements de la llista de reproducció.

en: Clear Queue
ca: Neteja la cua

en: Clears the queue associated with this playlist.
ca: Neteja la cua associada a aquesta llista de reproducció.

en: Remove Unavailable Files
ca: Treu els fitxers no disponibles

en: Removes unavailable files from the playlist.
ca: Treu els fitxers no disponibles de la llista de reproducció.

en: Remove Duplicates
ca: Treu els duplicats

en: By Title
ca: Per títol

en: Removes duplicate entries from the playlist by title.
ca: Treu els elements duplicats de la llista de reproducció per títol.

en: By Filename
ca: Per nom de fitxer

en: Removes duplicate entries from the playlist by filename.
ca: Treu els elements duplicats de la llista de reproducció per nom de fitxer.

en: By Path + Filename
ca: Per ubicació i nom de fitxer

en: Removes duplicate entries from the playlist by their full path.
ca: Treu els elements duplicats de la llista de reproducció per l'ubicació completa.

en: Remove Unselected
ca: Treu els no seleccionats

en: Remove unselected entries from the playlist.
ca: Treu els elements no seleccionats de la llista de reproducció.

en: Remove Selected
ca: Treu els seleccionats

en: Remove selected entries from the playlist.
ca: Treu els elements seleccionats de la llista de reproducció.

en: Randomize List
ca: Barreja la llista

en: Randomizes the playlist.
ca: Reordena la llista de forma aleatòria.

en: Reverse List
ca: Inverteix la llista

en: Reverses the playlist.
ca: Inverteix l'ordre de la llista.

en: Sort List
ca: Ordena la llista

en: Sorts the list by title.
ca: Ordena la llista pel títol.

en: By Artist
ca: Per l'artista

en: Sorts the list by artist.
ca: Ordena la llista per l'artista.

en: Sorts the list by filename.
ca: Ordena la llista pel nom de fitxer.

en: Sorts the list by full pathname.
ca: Ordena la llista per la ubicació completa.

en: By Date
ca: Per la data

en: Sorts the list by modification time.
ca: Ordena la llista per la data de modificació.

en: By Track Number
ca: Pel número de pista

en: Sorts the list by track number.
ca: Ordena la llista pel número de pista.

en: By Playlist Entry
ca: Per l'entrada a la llista

en: Sorts the list by playlist entry.
ca: Ordena la llista de reproducció per l'entrada.

en: Sort Selected
ca: Ordena els seleccionats

en: File
ca: Fitxer

en: Help
ca: Ajuda

en: Plugin Services
ca: Serveis de connectors

en: View Track Details
ca: Mostra detalls de la pista

en: View track details
ca: Mostra detalls de la pista

en: Play File
ca: Reprodueix fitxer

en: Load and play a file
ca: Carrega i reprodueix un fitxer

en: Play Location
ca: Reprodueix una font remota

en: Play media from the selected location
ca: Reprodueix un mitjà des de la ubicació seleccionada

en: Plugin services
ca: Serveis de connectors

en: Preferences
ca: Preferències

en: Open preferences window
ca: Obre la finestra de preferències

en: _Quit
ca: _Surt

en: Quit Audacious
ca: Tanca l'Audacious

en: Set A-B
ca: Estableix A-B

en: Clear A-B
ca: Esborra A-B

en: Jump to Playlist Start
ca: Salta a l'inici de la llista

en: Jump to File
ca: Salta al fitxer

en: Queue Toggle
ca: Posa o treu de la cua

en: Enables/disables the entry in the playlist's queue.
ca: Posa o lleva un element de la cua.

en: Load
ca: Carrega

en: Import
ca: Importa

en: Save
ca: Desa

en: Delete
ca: Elimina

en: Preset
ca: Perfil

en: Load preset
ca: Carrega un perfil

en: Auto-load preset
ca: Perfil automàtics

en: Load auto-load preset
ca: Carrega un perfil automàtic

en: Default
ca: Per defecte

en: Load default preset into equalizer
ca: Carrega el perfil per defecte a l'equalitzador

en: Set equalizer preset levels to zero
ca: Posa els valors de l'equalitzador a zero

en: From file
ca: Des d'un fitxer

en: Load preset from file
ca: Carrega el perfil des d'un fitxer

en: From WinAMP EQF file
ca: D'un fitxer EQF del WinAMP

en: Load preset from WinAMP EQF file
ca: Carrega el perfil des d'un fitxer EQF del WinAMP

en: WinAMP Presets
ca: Perfils del WinAMP

en: Import WinAMP presets
ca: Importa perfils del WinAMP

en: Save preset
ca: Desa el perfil

en: Save auto-load preset
ca: Desa com a perfil automàtic

en: Save default preset
ca: Desa com a perfil per defecte

en: To file
ca: En un fitxer

en: Save preset to file
ca: Desa el perfil en un fitxer

en: To WinAMP EQF file
ca: En un fitxer EQF del WinAMP

en: Save preset to WinAMP EQF file
ca: Desa els valors en un fitxer EQF del WinAMP

en: Delete preset
ca: Esborra el perfil

en: Delete auto-load preset
ca: Esborra el perfil automàtic

en: Search entries in active playlist
ca: Cerca elements en la llista de reproducció activa

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
ca: Seleccioneu elements de la llista de reproducció omplint un o diversos camps. Aquests camps admeten la sintaxi d'expressions regulars i són insensibles a la capitalització. Si no sabeu com funcionen les expressions regulars, podeu escriure literalment el text que busqueu.

en: Title:
ca: Títol:

en: Album:
ca: Àlbum:

en: Artist:
ca: Artista:

en: Filename:
ca: Nom del fitxer:

en: Clear previous selection before searching
ca: Neteja la selecció anterior abans de cercar

en: Automatically toggle queue for matching entries
ca: Posa o treu de la cua automàticament els elements trobats

en: Create a new playlist with matching entries
ca: Crea una llista de reproducció nova amb els elements trobats

en: Error writing playlist "%s": %s
ca: Error quan s'escrivia la llista de reproducció "%s": %s

en: %s already exist. Continue?
ca: %s ja existeix. Voleu continuar?

en: <b><big>Unable to save playlist.</big></b>
    
    Unknown file type for '%s'.
ca: <b><big>No es pot desar la llista.</big></b>
    
    Tipus de fitxer desconegut: '%s'.

en: Save as Static Playlist
ca: Desa com a llista de reproducció estàtica

en: Use Relative Path
ca: Usa camins relatius

en: Load Playlist
ca: Carrega una llista de reproducció

en: Save Playlist
ca: Desa una llista de reproducció

en: Audacious Playlist Editor
ca: Editor de llistes de l'Audacious

en: Playlist Manager
ca: Gestor de llistes

en: Entries
ca: Elements

en: _Rename
ca: _Reanomena

en: Appearance
ca: Aparença

en: Audio
ca: Àudio

en: Connectivity
ca: Connectivitat

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Plugins
ca: Connectors

en: Tracknumber
ca: Número de pista

en: Filepath
ca: Ubicació

en: Date
ca: Data

en: Comment
ca: Comentari

en: Codec
ca: Códec

en: Quality
ca: Qualitat

en: None
ca: Cap

en: Japanese
ca: Japonès

en: Taiwanese
ca: Taiwanès

en: Chinese
ca: Xinès

en: Korean
ca: Coreà

en: Russian
ca: Rus

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Turkish
ca: Turc

en: Arabic
ca: Àrab

en: <b>_Fonts</b>
ca: <b>_Foses</b>

en: _Player:
ca: _Reproductor:

en: Select main player window font:
ca: Trieu la fosa de la finestra principal:

en: _Playlist:
ca: _Llista de reproducció:

en: Select playlist font:
ca: Trieu la fosa de la llista de reproducció:

en: Use Bitmap fonts if available
ca: Usa foses mapa de bits, si n'hi ha de disponibles

en: Use bitmap fonts if they are available. Bitmap fonts do not support Unicode strings.
ca: Usa foses tipus mapa de bits, si n'hi ha de disponibles. Les fonts de mapa de bits no suporten cadenes Unicode.

en: <b>_Miscellaneous</b>
ca: <b>_Miscel·lània</b>

en: Show track numbers in playlist
ca: Mostra el número de pista a la llista de reproducció

en: Show separators in playlist
ca: Mostra separadors a la llista de reproducció

en: Show window manager decoration
ca: Mostra la decoració del gestor de finestres

en: This enables the window manager to show decorations for windows.
ca: Això permet al gestor de finestres mostrar la decoració de les finestres.

en: Use XMMS-style file selector instead of the default selector
ca: Usa el selector de fitxers estil XMMS, en lloc del predeterminat

en: This enables the XMMS/GTK1-style file selection dialogs. This selector is provided by Audacious itself and is faster than the default GTK2 selector (but sadly not as user-friendly).
ca: Això activa els diàlegs de selecció de fitxer de l'estil XMMS/GTK-1. Aquest selector el proporciona el propi Audacious i és més ràpid que el selector GTK2 predeterminat (però no és tant amigable).

en: Use two-way text scroller
ca: Usa desplaçament de text bidireccional

en: If selected, the file information text in the main window will scroll back and forth. If not selected, the text will only scroll in one direction.
ca: Si està seleccionat, la informació del fitxer a la finestra principal es desplaçarà endavant i enrere. Si no està seleccionat, el text es desplaçarà en una sola direcció.

en: Disable inline gtk theme
ca: Deshabilita els temes GTK en línia

en: Allow loading incomplete skins
ca: Permet carregar decoracions incompletes

en: If selected, audacious won't refuse loading broken skins. Use only if your favourite skin doesn't work
ca: Si està seleccionat, l'Audacious no refusarà carregar decoracions defectuoses. Useu-ho només si la vostra decoració favorita no funciona

en: <b>Format Detection</b>
ca: <b>Detecció de format</b>

en: Detect file formats on demand, instead of immediately.
ca: Detecta el format dels fitxers a petició, en lloc d'immediatament

en: When checked, Audacious will detect file formats on demand. This can result in a messier playlist, but delivers a major speed benefit.
ca: Quan està activada, l'Audàcious detectarà el format quan ho necessiti. Això pot fer que la llista de reproducció mostri informació incorrecta, però aporta un gran benefici en termes de velocitat.

en: Detect file formats by extension.
ca: Detecta el format dels fitxers a partir de l'extensió.

en: When checked, Audacious will detect file formats based by extension. Only files with extensions of supported formats will be loaded.
ca: Quan està marcada, l'Audacious detectarà els formats basant-se en les extensions dels fitxers. Només es carregaran els fitxers que tinguin una extensió d'algun format suportat.

en: <b>Bit Depth</b>
ca: <b>Profunditat de bits</b>

en: <b>Volume Control</b>
ca: <b>Control de volum</b>

en: Use software volume control
ca: Usa el control de volum per programari

en: Use software volume control. This may be useful for situations where your audio system does not support controlling the playback volume.
ca: Usa el control de volum per programari. Això pot resultar útil en situacions en que el sistema d'àudio no permet controlar el volum de reproducció.

en: <b>Advanced</b>
ca: <b>Avançat</b>

en: Bypass all of signal processing if possible
ca: Evita tot processament del senyal, si és possible

en: Try to pass input plugin's output directly to output plugin, if the latter supports format produced by input plugin. If it's true, all signal processing will be disabled (i.e. DSP plugins, equalizer, resampling, Replay Gain and software volume control).
ca: Tracta de passar la sortida del connector d'entrada directament al connector de sortida, si aquest suporta el format produït pel primer. En aquest cas, tot processament del senyal quedarà inoperant (i.e., connectors DSP, equalització, remostratge, Replay Gain i control de volum per programari).

en: <b>Replay Gain configuration</b>
ca: <b>Configuració del Replay Gain</b>

en: Enable Replay Gain
ca: Activa el Replay Gain

en: <b>Replay Gain mode</b>
ca: <b>Mode de Replay Gain</b>

en: Track gain/peak
ca: Pista

en: Album gain/peak
ca: Àlbum

en: <b>Miscellaneous</b>
ca: <b>Miscel·lània</b>

en: Enable peak info clipping prevention
ca: Activa la prevenció d'escapçaments

en: Use peak value from Replay Gain info for clipping prevention
ca: Usa el valor de pic de la informació Replay Gain per a prevenir escapçaments

en: Dynamically adjust scale factor to prevent clipping
ca: Ajusta el factor d'escalat dinàmicament per a prevenir escapçaments

en: Decrease scale factor (gain) if clipping nevertheless occurred
ca: Decrementa el factor d'escalat (guany), si de totes maneres s'ha produït un escapçament

en: <b>Playback</b>
ca: <b>Reproducció</b>

en: Continue playback on startup
ca: Reprèn la reproducció en engegar

en: When Audacious starts, automatically begin playing from the point where we stopped before.
ca: Quan l'Audacious s'engega, automàticament continua la reproducció en el punt on es va aturar.

en: Don't advance in the playlist
ca: Discontinua la reproducció programada

en: When finished playing a song, don't automatically advance to the next.
ca: Quan s'acaba una cançó, no avança automàticament a la següent.

en: Pause between songs
ca: Pausa entre cançons

en: Pause for
ca: Pausa de

en: seconds
ca: segons

en: <b>Filename</b>
ca: <b>Nom del fitxer</b>

en: Convert underscores to blanks
ca: Converteix els guions baixos en espais

en: Convert %20 to blanks
ca: Converteix els %20 en espais

en: Convert backslash '\' to forward slash '/'
ca: Converteix les barres invertides '\' en barres normals '/'

en: <b>Metadata</b>
ca: <b>Meta-dades</b>

en: Load metadata from playlists and files
ca: Llegeix les meta-dades dels fitxers i les llistes

en: Load metadata (tag information) from music files.
ca: Llegeix les meta-dades (informació de les etiquetes) dels fitxers de música.

en: On load
ca: En el moment d'obrir el fitxer

en: Load metadata when adding the file to the playlist or opening it
ca: Llegeix les meta-dades en obrir el fitxer o afegir-lo a la llista de reproducció

en: On display
ca: Quan s'hagin de mostrar

en: Load metadata on demand when displaying the file in the playlist. You may need to set "Detect file formats on demand" in Audio page for full benefit.
ca: Llegeix les meta-dades quan calgui mostrar el fitxer a la llista de reproducció. Potser haureu de marcar "Detecta el format dels fitxers a petició" a l'apartat de So per a treure'n profit.

en: <b>File Dialog</b>
ca: <b>Diàleg de fitxer</b>

en: Always refresh directory when opening file dialog
ca: Refresca sempre el directori quan s'obri el diàleg d'obrir fitxer

en: Always refresh the file dialog (this will slow opening the dialog on large directories, and Gnome VFS should handle automatically).
ca: Refresca sempre el diàleg de fitxer (això farà que els directoris grans s'obrin a poc a poc, i el VFS del Gnome hauria de funcionar automàticament).

en: <b>Mouse wheel</b>
ca: <b>Roda del ratolí</b>

en: Changes volume by
ca: Canvia el volum un

en: percent
ca: per cent

en: Scrolls playlist by
ca: Desplaça la llista de reproducció

en: lines
ca: línies

en: Enabled
ca: Actiu

en: Description
ca: Descripció

en: Category
ca: Categoria

en: Color Adjustment
ca: Ajustament del color

en: Audacious allows you to alter the color balance of the skinned UI. The sliders below will allow you to do this.
ca: L'Audacious us permet alterar el balanç de colors de la decoració de la IG. Els controls de sota us permetran fer això.

en: Blue
ca: Blau

en: Green
ca: Verd

en: Red
ca: Roig

en: Popup Information Settings
ca: Paràmetres de la informació emergent

en: <b>Cover image retrieve</b>
ca: <b>Obtenció de la imatge de portada</b>

en: While searching for the album's cover, Audacious looks for certain words in the filename. You can specify those words in the lists below, separated using commas.
ca: Per a trobar la portada de l'àlbum, l'Audacious cerca certes paraules tretes del nom del fitxer. Podeu especificar aquestes paraules a les llistes de sota, separades per comes.

en: Exclude:
ca: Exclou:

en: Include:
ca: Inclou:

en: Recursively search for cover
ca: Cerca la portada recursivament

en: Search depth:
ca: Profunditat de recursió:

en: Use per-file cover
ca: Cerca una portada per a cada fitxer

en: Show Progress bar for the current track
ca: Mostra una barra de progressió per a la pista actual

en: Delay until filepopup comes up:
ca: Retard de la finestra emergent:

en: Auto character encoding detector for:
ca: Detecció automàtica del joc de caràcters per a:

en: List of character encodings used for fall back conversion of metadata. If automatic character encoding detector failed or has been disabled, encodings in this list would be treated as candidates of the encoding of metadata, and fall back conversion from these encodings to UTF-8 would be attempted.
ca: Llista de jocs de caràcters de reserva per a la conversió de meta-dades. Si la detecció automàtica falla o està desactivada, els jocs de caràcters d'aquesta llista s'utilitzaran com a candidats per a la conversió i s'intentarà una conversió d'aquests jocs de caràcters a UTF-8.

en: Fallback character encodings:
ca: Jocs de caràcters de reserva:

en: Output bit depth:
ca: Profunditat de bits de sortida:

en: All streams will be converted to this bit depth.
    This should be the max supported bit depth of
    the sound card or output plugin.
ca: Tots els fluxos es convertiran a aquesta profunditat.
    Aquesta hauria de correspondre amb la profunditat de bits
    màxima que suporta la targeta de so o el connector de sortida.

en: Default gain:
ca: Guany per defecte:

en: This gain will be used if file doesn't contain Replay Gain metadata.
ca: Aquest valor de guany s'utilitzarà si el fitxer no conté meta-dades Replay Gain.

en: <span size="small">Please remember that the most efficient way to prevent signal clipping is not to use positive values above.</span>
ca: <span size="small">Recordeu que la forma més efectiva de prevenir escapçaments del senyal és no utilitzar valors positius aquí dalt.</span>

en: <b>_Skin</b>
ca: <b>_Decoració</b>

en: Refresh skin list
ca: Refresca la llista de decoracions

en: <b>Song Display</b>
ca: <b>Visualització de les cançons</b>

en: Show information about titlestring format
ca: Mostra informació sobre el format del títol

en: TITLE
ca: TÍTOL

en: ARTIST - TITLE
ca: ARTISTA - TÍTOL

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
ca: ARTISTA - ÀLBUM - TÍTOL

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
ca: ARTISTA - ÀLBUM - PISTA. TÍTOL

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
ca: ARTISTA [ ÀLBUM ] - PISTA. TÍTOL

en: ALBUM - TITLE
ca: ÀLBUM - TÍTOL

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom string:
ca: Cadena personalitzada:

en: Title format:
ca: Format del títol:

en: <b>Popup Information</b>
ca: <b>Informació emergent</b>

en: Show popup information for playlist entries
ca: Mostra informació emergent per als elements de la llista de reproducció

en: Toggles popup information window for the pointed entry in the playlist. The window shows title of song, name of album, genre, year of publish, track number, track length, and artwork.
ca: Activa la finestra emergent d'informació per a les entrades de la llista de reproducció. La finestra mostra el títol de la cançó, el nom de l'àlbum, el gènere, l'any de publicació, el número de pista, la durada de la pista i material artístic.

en: Edit settings for popup information
ca: Edita els paràmetres de la informació emergent

en: <b>Audio System</b>
ca: <b>Sistema d'àudio</b>

en: Buffer size:
ca: Mida del buffer:

en: <span size="small">This is the amount of time to prebuffer audio streams by, in milliseconds.
    Increase this value if you are experiencing audio skipping.
    Please note however, that high values will result in Audacious performing poorly.</span>
ca: <span size="small">Això és la mida del buffer preliminar per als fluxos d'àudio, en mil·lisegons.
    Augmenteu aquest valor si es produeixen talls en la reproducció.
    Tingueu en compte, però, que valors alts afectaran negativament el rendiment de l'Audacious.</span>

en: Current output plugin:
ca: Connector de sortida actiu:

en: Output Plugin Preferences
ca: Preferències del connector de sortida

en: Output Plugin Information
ca: Informació sobre el connector de sortida

en: <b>Sampling Rate Converter</b>
ca: <b>Convertidor de la freqüència de mostra</b>

en: Enable Sampling Rate Converter
ca: Activa el convertidor de la freqüència de mostra

en: Best Sinc Interpolation
ca: Interpolació sinc millor possible

en: Medium Sinc Interpolation
ca: Interpolació sinc mitjana

en: Fastest Sinc Interpolation
ca: Interpolació sinc més ràpida possible

en: ZOH Interpolation
ca: Interpolació ZOH

en: Linear Interpolation
ca: Interpolació lineal

en: Interpolation Engine:
ca: Motor d'interpolació:

en: <span size="small">All streams will be converted to this sampling rate.
    This should be the max supported sampling rate of
    the sound card or output plugin.</span>
ca: <span size="small">Tots els fluxos es convertiran a aquesta freqüència de mostra.
    Tal freqüència hauria de ser la màxima permesa per la targeta de so o el
    connector de sortida.</span>

en: Sampling Rate [Hz]:
ca: Freqüència de mostra [Hz]:

en: <b>Proxy Configuration</b>
ca: <b>Configuració de servidors intermediaris</b>

en: Enable proxy usage
ca: Activa l'ús de servidor intermediari

en: Proxy port:
ca: Port del servidor intermediari:

en: Proxy hostname:
ca: Nom del servidor intermediari:

en: Use authentication with proxy
ca: Autenticació al servidor intermediari

en: Proxy password:
ca: Contrasenya:

en: Proxy username:
ca: Nom d'usuari:

en: <span size="small">Changing these settings will require a restart of Audacious.</span>
ca: <span size="small">Si canvieu aquestes opcions haureu de reiniciar l'Audacious.</span>

en: _Decoder list:
ca: Llista de _descodificadors:

en: <span size="medium"><b>Decoders</b></span>
ca: <span size="medium"><b>Descodificadors</b></span>

en: _General plugin list:
ca: Llista de connectors _generals:

en: _Visualization plugin list:
ca: Llista de connectors de _visualització:

en: <b>Visualization</b>
ca: <b>Visualització</b>

en: _Effect plugin list:
ca: Llista de connectors d'_efectes:

en: <b>Effects</b>
ca: <b>Efectes</b>

en: Audacious Preferences
ca: Preferències de l'Audacious

en: Archived Winamp 2.x skin
ca: Decoració del Winamp 2.x arxivada

en: Unarchived Winamp 2.x skin
ca: Decoració del Winamp 2.x no arxivada

en: Add/Open URL Dialog
ca: Afegeix o obre un URL

en: Could not create directory (%s): %s
ca: No s'ha pogut crear el directori (%s): %s

en: File is not a valid .desktop file
ca: El fitxer no és un fitxer "desktop" vàlid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ca: Versió del fitxer "desktop" no reconeguda: '%s'

en: Starting %s
ca: Començant %s

en: Application does not accept documents on command line
ca: L'aplicació no admet documents a la línia d'ordres

en: Unrecognized launch option: %d
ca: Opció d'iniciació no reconeguda: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ca: No es poden passar URIs de documents a una entrada d'escriptori 'Type=Link'

en: Not a launchable item
ca: No és un element iniciable

en: Disable connection to session manager
ca: Desactiva la connexió amb el gestor de sessions

en: Specify file containing saved configuration
ca: Especifiqueu el fitxer que conté la configuració desada

en: FILE
ca: FITXER

en: Specify session management ID
ca: Especifiqueu una ID de sessió

en: Session Management Options
ca: Opcions de gestió de sessió

en: Show Session Management options
ca: Mostra les opcions de gestió de sessió

en: Show version and builtin features
ca: Mostra la versió i les característiques suportades

en: Use custom cursors
ca: Utilitza cursors canviats

en: Sorry, threads isn't supported on your platform.
    
    If you're on a libc5 based linux system and installed Glib & GTK+ before you
    installed LinuxThreads you need to recompile Glib & GTK+.
ca: La vostra plataforma no suporta fils.
    
    Si esteu en un sistema Linux basat en la libc5 i heu instal·lat la Glib i el
    GTK+ abans d'instal·lar el LinuxThreads, heu de recompilar la Glib i el GTK+.

en: Select which Audacious session ID to use
ca: Selecciona la sessió d'Audacious a utilitzar

en: File preset extension:
ca: Extensió dels fitxers de valors programats:

en: <b><big>Unable to create %s.</big></b>
    
    Could not open glade file (%s). Please check your installation.
ca: <b><big>No es pot crear %s.</big></b>
    
    No s'ha pogut obrir el fitxer Glade (%s). Reviseu la instal·lació.

en: TITLE
    ARTIST - TITLE
    ARTIST - ALBUM - TITLE
    ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
    ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
    ALBUM - TITLE
    Custom
ca: TÍTOL
    ARTISTA - TÍTOL
    ARTISTA - ÀLBUM - TÍTOL
    ARTISTA - ÀLBUM - PISTA. TÍTOL
    ARTISTA [ ÀLBUM ] - PISTA. TÍTOL
    ÀLBUM - TÍTOL
    Personalitzat

en: Available _Presets:
ca: _Valors programats disponibles:

en: VOLUME: %d%%
ca: VOLUM: %d%%

en: BALANCE: %d%% LEFT
ca: BALANÇ: %d%% ESQUERRA

en: BALANCE: CENTER
ca: BALANÇ: CENTRE

en: BALANCE: %d%% RIGHT
ca: BALANÇ: %d%% DRETA

en: Last.fm radio
ca: Ràdio Last.fm

en: <b><big>No playable CD found.</big></b>
    
    No CD inserted, or inserted CD is not an audio CD.
ca: <b><big>No s'ha trobat cap CD reproduïble</big></b>
    
    No hi ha cap CD inserit, o el CD inserit no és un CD d'àudio.

en: Performer/Artist
ca: Intèrpret/Artista

en: File extension
ca: Extensió del fitxer

en: %{n:...%}: Display "..." only if element %n is present
ca: %{n:...%}: Mostra "..." només si l'element %n està present

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) does not work with Audacious.
    Please use GTK+ %s or newer.
ca: La versió del GTK+ (%d.%d.%d) no funciona amb l'Audacious.
    Si us plau, utilitzeu la versió GTK+ %s, o posterior.

en: OPTIONS MENU
ca: MENÚ D'OPCIONS

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
ca: DESHABILITA SEMPRE A DALT

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
ca: HABILITA SEMPRE A DALT

en: FILE INFO BOX
ca: INFORMACIÓ DEL FITXER

en: DISABLE DOUBLESIZE
ca: DESHABILITA MIDA DOBLE

en: ENABLE DOUBLESIZE
ca: HABILITA MIDA DOBLE

en: VISUALIZATION MENU
ca: MENÚ DE VISUALITZACIÓ

en: <b><big>Unable to play files.</big></b>
    
    The following files could not be played. Please check that:
    1. they are accessible.
    2. you have enabled the media plugins required.
ca: <b><big>No es pot reproduir el fitxer.</big></b>
    
    Els següents fitxers no s'han pogut reproduir. Comproveu que:
    1. Són accessibles.
    2. Heu habilitat els plugins requerits.

en: 
    Received SIGSEGV
    
    This could be a bug in Audacious. If you don't know why this happened, file a bug at http://bugs-meta.atheme.org/
ca: 
    S'ha rebut un SIGSEGV
    
    Això podria ser un error de programació a l'Audacious. Si no sabeu per què ha passat això, ompliu un informe d'error a http://bugs-metha.atheme.org/

en: %s: option `%s' is ambiguous
ca: %s: l'opció `%s' és ambigua

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció `--%s' no admet arguments

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció `%c%s' no admet arguments

en: %s: option `%s' requires an argument
ca: %s: l'opció `%s' requereix un argument

en: %s: illegal option -- %c
ca: %s: opció il·legal -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ca: %s: opció no vàlida -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
ca: %s: l'opció requereix un argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ca: %s: l'opció `-W %s' és ambigua

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció `-W %s' no admet arguments

en: Usage: audacious [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
ca: Sintaxi: audacious [opcions] [fitxers] ...
    
    Opcions:
    --------

en: Previous session ID
ca: ID de la sessió anterior

en: Disable error/warning interception (logging)
ca: Deshabilita l'intercepció d'errors/avisos (registre)

en: Print version number and exit
ca: Mostra el número de versió i surt

en: <i>Genre</i>
ca: <i>Gènere</i>

en: <i>Year</i>
ca: <i>Any</i>

en: Enables playlist transparency. This is not recommended for slower machines as it requires some CPU time to create and cache the pixmaps used for the transparency.
ca: Torna la llista de reproducció transparent. Això no és recomanable en màquines lentes, ja que requereix potència de CPU per a crear els mapes de bits utilitzats en la transparència.
