bmp 0.9.7 - en to sv translation catalogue (106 entries)

en: Filename:
sv: Filnamn:

en: No input plugin recognized this file
sv: Ingen insticksmodul kände igen den här filen

en: Input plugin: %s
sv: Insticksmodul: %s

en: Unable to create log file (%s)!
sv: Kunde ej skapa loggfil (%s)!

en: Skip backwards in playlist
sv: Hoppa båket i spellista

en: Start playing current playlist
sv: Börja spela nuvarande spellista

en: Pause current song
sv: Pausa nuvarande sång

en: Stop current song
sv: Stoppa nuvarande sång

en: Pause if playing, play otherwise
sv: Pausa om spelandes, spela annars

en: Skip forward in playlist
sv: Hoppas framåt i spellistan

en: Don't clear the playlist
sv: Rensa inte spellistan

en: Presets
sv: Förinställningar

en: Classic Rock
sv: Klassisk rock

en: Dance
sv: Dans

en: Metal
sv: Metall

en: Other
sv: Övrigt

en: Industrial
sv: Industriell

en: Alternative
sv: Alternativt

en: Death Metal
sv: Dödsmetall

en: Ambient
sv: Bakgrundsljud

en: Vocal
sv: Vokal

en: Classical
sv: Klassiskt

en: Instrumental
sv: Instrumentell

en: Game
sv: Spelmusik

en: Sound Clip
sv: Ljudklipp

en: Gospel
sv: Gospell

en: Noise
sv: Oljud

en: AlternRock
sv: Alternativ rock

en: Meditative
sv: Meditativ

en: Instrumental Pop
sv: Instrumentell pop

en: Instrumental Rock
sv: Instrumentell rock

en: Ethnic
sv: Etnisk musik

en: Gothic
sv: Gotisk

en: Techno-Industrial
sv: Techno-Industriell

en: Electronic
sv: Elektronisk

en: Comedy
sv: Komedi

en: Cult
sv: Kult

en: Gangsta Rap
sv: Gangsterrap

en: Top 40
sv: Topp 40

en: Christian Rap
sv: Kristen rap

en: Jungle
sv: Jungel

en: Native American
sv: Ursprungsamerikansk

en: Psychedelic
sv: Psychedelisk

en: Tribal
sv: Stammusik

en: Musical
sv: Musikal

en: Hard Rock
sv: Hård rock

en: Folk
sv: Folkdans

en: Folk/Rock
sv: Folkdans/Rock

en: National Folk
sv: Nationalfolkdans

en: Revival
sv: Återupplivning

en: Celtic
sv: Keltisk

en: Gothic Rock
sv: Gotisk rock

en: Progressive Rock
sv: Progressiv rock

en: Psychedelic Rock
sv: Psychadelisk rock

en: Symphonic Rock
sv: Symfonisk rock

en: Slow Rock
sv: Lugn Rock

en: Big Band
sv: Storband

en: Chorus
sv: Korus

en: Acoustic
sv: Akustisk

en: Humour
sv: Humor

en: Speech
sv: Tal

en: Chamber Music
sv: Rumsmusik

en: Sonata
sv: Sonat

en: Symphony
sv: Symfoni

en: Porn Groove
sv: Porr groove

en: Club
sv: Klubb

en: Folklore
sv: Folkvisa

en: Power Ballad
sv: Kraftballad

en: Rhythmic Soul
sv: Rhytmisk Soul

en: Duet
sv: Duett

en: Punk Rock
sv: Punkrock

en: Drum Solo
sv: Trummsolo

en: Drum & Bass
sv: Trumma & Bas

en: Indie
sv: Indisk

en: Christian Gangsta Rap
sv: Kristen Gangsta Rap

en: Contemporary Christian
sv: Samtida kristen

en: Christian Rock
sv: Kristen rock

en: Synthpop
sv: SynthPop

en: Title
sv: Titel

en: Year
sv: År

en: Filename
sv: Filnamn

en: minutes:seconds
sv: minuter:sekunder

en: Track length:
sv: Spårlängd:

en: Load
sv: laddning

en: Delete
sv: Radera

en: Load preset
sv: Ladda inställningar

en: Default
sv: Förinställt

en: Save preset
sv: Spara inställningar

en: Delete preset
sv: Radera förinställningar

en: Error writing playlist "%s": %s
sv: Fel vid skrivning av spellista "%s": %s

en: %s already exist. Continue?
sv: %s finns redan. Fortsätt?

en: Date
sv: Datum

en: Comment
sv: Kommentar

en: None
sv: Ingen

en: seconds
sv: sekunder

en: Title format:
sv: Titelformat:

en: 60HZ
sv: 60 HZ

en: 170HZ
sv: 170 HZ

en: 310HZ
sv: 310 HZ

en: 600HZ
sv: 600 HZ

en: 1KHZ
sv: 1 KHZ

en: 3KHZ
sv: 3 KHZ

en: 6KHZ
sv: 6 KHZ

en: 12KHZ
sv: 12 KHZ

en: 14KHZ
sv: 14 KHZ

en: 16KHZ
sv: 16 KHZ
