Audacious - en to pl translation catalogue (802 entries)

en: 
    (c)2003 trikuare studios(http://trikuare.cx)
    Ported to Audacious by Tony Vroon (chainsaw@gentoo.org)
    
    Simple dynamic range compressor for transparently
    keeping the volume level more or less consistent
pl: 
    (c)2003 trikuare studios(http://trikuare.cx)
    Portował do Audacious Tony Vroon (chainsaw@gentoo.org)
    
    Prosty kompresor dynamicznie 
    utrzymujący poziom głośności na stałym poziomie

en: About AudioCompress
pl: Informacje o wtyczce AudioCompress

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin 1999.
pl: Wtyczka Extra Stereo
    
    Autor Johan Levin 1999.

en: Extra Stereo Plugin %s
pl: Wtyczka Extra Stereo %s

en: About Extra Stereo Plugin
pl: Informacje o wtyczce Extra Stereo

en: Configure Extra Stereo
pl: Konfiguruj Extra Stereo

en: Effect intensity:
pl: Intensywność efektu:

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Apply
pl: Zatwierdź

en: About LIRC Audacious Plugin
pl: Informacje o wtyczce LIRC

en: LIRC Plugin
pl: Wtyczka LIRC

en: 
    A simple plugin that lets you control
    Audacious using the LIRC remote control daemon
    
    Adapted for Audacious usage by Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    from the XMMS LIRC plugin by:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    You can get LIRC information at:
    http://fsinfo.cs.uni-sb.de/~columbus/lirc/index.html
pl: 
    Prosta wtyczka pozwalająca na kontrolę
    Audacious poprzez demon LIRC
    
    Portował do Audacious Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    z wtyczki XMMS LIRC stworzonej przez:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Informacje o LIRC można pobrać z:
    http://fsinfo.cs.uni-sb.de/~columbus/lirc/index.html

en: Close
pl: Zamknij

en: LIRC Plugin
pl: Wtyczka LIRC

en: %s: could not init LIRC support
pl: %s: nie mógł zainicjować wtyczki LIRC

en: %s: could not read LIRC config file
    %s: please read the documentation of LIRC
    %s: how to create a proper config file
pl: %s: nie mógł przeczytać pliku konfiguracyjnego
    %s: przeczytaj dokumentację LIRC
    %s: odnośnie tworzenia poprawnej konfiguracji

en: %s: unknown command "%s"
pl: %s: nieznana komenda "%s"

en: %s: disconnected from LIRC
pl: %s: odłączono od LIRC

en: Scrobbler Configuration
pl: Konfiguracja wtyczki Scrobbler

en: Password:
pl: Hasło:

en: <b>Scrobbler Preferences</b>
pl: <b>Preferencje</b>

en: Username:
pl: Użytkownik:

en: About Scrobbler Plugin
pl: Informacje o wtyczce Scrobbler

en: Scrobbler Plugin
pl: Wtyczka Scrobbler

en: Song Change %s
pl: Zmiana Piosenki %s

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Filename and song title tags should be inside double quotes (").  Not doing so might be a security risk.  Continue anyway?
pl: Nazwa pliku oraz znaczniki tytułu piosenki powinny być pośród cudzysłowów ("). Ich brak może być ryzykiem dla bezpieczeństwa.  Kontynułować mimo to?

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Commands
pl: Komendy

en: Shell-command to run when Audacious starts a new song.
pl: Komenda linii poleceń do uruchomienia przy grze nowego utworu

en: Command:
pl: Komenda:

en: Shell-command to run toward the end of a song.
pl: Komenda linii poleceń do uruchomienia przy końcu gry utworu

en: Shell-command to run when Audacious reaches the end of the playlist.
pl: Komenda linii poleceń do uruchomienia przy dotarciu do końca playlisty

en: None
pl: Brak

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Song Metadata
pl: Informacje o utworze

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Artist:
pl: Wykonawca:

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Year:
pl: Rok:

en: Track number:
pl: Numer utworu:

en: Genre:
pl: Gatunek:

en: Classic Rock
pl: Rock klasyczny

en: Oldies
pl: Starsze

en: Other
pl: Inne

en: Alternative
pl: Alternatywna

en: Pranks
pl: Psikusy

en: Soundtrack
pl: Ścieżka filmowa

en: Vocal
pl: Wokal

en: Trance
pl: Trans

en: Classical
pl: Klasyczna

en: Instrumental
pl: Instrumentalna

en: Game
pl: Z gier

en: Sound Clip
pl: Klip dźwiękowy

en: Gospel
pl: Religijna

en: Noise
pl: Szum

en: AlternRock
pl: Rock alternatywny

en: Soul
pl: Duchowa

en: Space
pl: Przestrzeń

en: Meditative
pl: Medytacja

en: Instrumental Pop
pl: Pop instrumentalny

en: Instrumental Rock
pl: Rock instrumentalny

en: Ethnic
pl: Etniczna

en: Gothic
pl: Gotycka

en: Electronic
pl: Electroniczna

en: Southern Rock
pl: Rock południowy

en: Comedy
pl: Komediowa

en: Cult
pl: Kultowa

en: Gangsta Rap
pl: Gangsta rap

en: Christian Rap
pl: Rap Chrześcijański

en: Native American
pl: Rdzennych Amerykanów

en: Cabaret
pl: Kabaretowa

en: Psychedelic
pl: Psychodeliczna

en: Trailer
pl: Zwiastun

en: Tribal
pl: Plemienna

en: National Folk
pl: Folk Narodowy

en: Latin
pl: Latynoska

en: Revival
pl: Ożywiająca

en: Celtic
pl: Ożywiająca

en: Avantgarde
pl: Awangardowa

en: Gothic Rock
pl: Rock Gotycki

en: Progressive Rock
pl: Rock Progresywny

en: Psychedelic Rock
pl: Rock Psychodeliczny

en: Symphonic Rock
pl: Rock Symfoniczny

en: Slow Rock
pl: Wolny Rock

en: Chorus
pl: Chóralna

en: Easy Listening
pl: Lekka w słuchaniu

en: Acoustic
pl: Akustyczna

en: Humour
pl: Humor

en: Speech
pl: Mowa

en: Chamber Music
pl: Muzyka kościelna

en: Symphony
pl: Symfonia

en: Satire
pl: Satyryczna

en: Slow Jam
pl: Wolny Jam

en: Club
pl: Klubowa

en: Folklore
pl: Folklor

en: Ballad
pl: Ballada

en: Power Ballad
pl: Mocna Ballada

en: Rhythmic Soul
pl: Rytmiczny souls

en: Drum Solo
pl: Solo perkusyjne

en: Christian Gangsta Rap
pl: Gangsta Rap Chrześcijański

en: Contemporary Christian
pl: Współczesna Chrześcijańska

en: Christian Rock
pl: Rock Chrześcijański

en: About
pl: Informacje o

en: AMIDI-Plug z- configuration
pl: Konfiguracja wtyczki AMIDI-Plug

en: Mixer settings
pl: Ustawienia miksera

en: pre-calculate length of MIDI files in playlist
pl: wtępna kalkulacja długości plików MIDI w playliście

en: Advanced settings
pl: Zaawansowane ustawienia

en: * Select ALSA output ports *
    MIDI events will be sent to the ports selected here. At least one port must be selected in order to play MIDI with AMIDI-Plug. Unless you know what you're doing, you'll probably want to use the wavetable synthesizer ports.
pl: * Wybierz urządzneie wyjściowe ALSA *
    MIDI będzie grana przy użyciu tego urządzenia. Przynajmniej jedno urządzeniemusi być wybrane by móc grać MIDI poprzez AMIDI-Plug. Jeśli nie wiesz które wybrać najprawdopodobniej najlepszym wyborem będzie syntezator wavetable.

en: * Select ALSA mixer control *
    AMIDI-Plug outputs directly through ALSA, it doesn't use effect and ouput plugins from the player. While playing with AMIDI-Plug, the player volume will manipulate the control you select here. Unless you know what you're doing, you'll probably want to select the Synth control here.
pl: * Wybierz mixer ALSA do kontroli *
    AMIDI-Plug gra bezpośrednio przez ALSA, nieużywa efektów dodawanych przez  pluginy wyjściowe. Podczas gry przy użyciu AMIDI-Plug, program będzie zmieniał głośność w kontrolerze tu wybranym. Jeśli nie wiesz które wybrać najprawdopodobniej najlepszym wyborem będzie Synth Control.

en: * Pre-calculate MIDI length *
    If this option is enabled, AMIDI-Plug will calculate the MIDI file length as soon as the player requests it, instead of doing that only when the the MIDI file is being played. In example, MIDI length will be calculated straight after adding MIDI files in a playlist. Disable this option if you want faster playlist loading (when a lot of MIDI files are added), enable it to display more information in the playlist straight after loading.
pl: * Wtępne obliczenie długości MIDI *
    Jeśli ta opcja jest włączona, AMIDI-Plug obliczy długość pliku MIDI w momencie gdy zostanie taką instrukcję z playera, zamiast dokonać tego jedynie gdy plik MIDI jest odtwarzany. Np., Długość MIDI będzie obliczona po dodaniu pliku MIDI do playlisty. Wyłącz tą opcję jeśli zależy ci na szybszem wczytaniu się playlisty (kiedy duża ilość plików MIDI jest dodawana), włącz by wyświetlić więcej informacji o plikach zaraz po wczytaniu listy.

en:  MIDI Info
pl: Informacje o pliku MIDI

en: Length (msec):
pl: Długość (msec):

en: Num of Tracks:
pl: Liczba Utworów:

en: variable
pl: zmienna

en: BPM (wavg):
pl: BPM (średnia):

en:   (invalid UTF-8)
pl:  (nieprawidłowy UTF-8)

en: CD Audio Plugin
pl: Wtyczka audio CD

en: CD Audio Track %02u
pl: Utwór %02u płyty CD Audio

en: (unknown)
pl: (nieznany)

en: Drive %d
pl: Napęd %d

en: Failed to open device %s
    Error: %s
pl: Nie można otworzyć urządzenia %s
    Błąd: %s

en: Failed to read "Table of Contents"
    Maybe no disc in the drive?
pl: Nie można odczytać "Tablicy zawartości"
    Sprawdź czy dysk jest w napędzie.

en: Device %s OK.
    Disc has %d tracks
pl: Urządzenie %s jest OK.
    Dysk ma %d ścieżek

en:  (%d data tracks)
pl:  (%d ścieżek z danymi)

en: 
    Total length: %d:%d
pl: 
    Całkowita długość: %d:%d

en: Digital audio extraction not tested as the disc has no audio tracks
pl: Źródło dźwięku cyfrowego nie zostało przetestowane, ponieważ dysk nie zawiera ścieżek audio

en: Digital audio extraction test: OK
pl: Testowanie źródła dźwięku cyfrowego: OK

en: Digital audio extraction test failed: %s
pl: Testowanie źródła dźwięku cyfrowego: Niepowodzenie %s

en: Failed to check directory %s
    Error: %s
pl: Błąd w sprawdzaniu folderu %s
    Błąd: %s

en: Error: %s exist, but is not a directory
pl: Błąd: %s isnieje, lecz nie jest to folderem

en: Directory %s OK.
pl: Folder %s jest w porządku.

en: Device:
pl: Urządzenie:

en: _Device:
pl: _Urządzenie:

en: Dir_ectory:
pl: Ka_talog:

en: Play mode:
pl: Tryb odtwarzania:

en: Analog
pl: Analogowy

en: Digital audio extraction
pl: Pochodzenie dźwięku cyfrowego

en: Volume control:
pl: Zmiana głośności:

en: No mixer
pl: Brak miksera

en: CDROM drive
pl: Napęd CDROM

en: OSS mixer
pl: Mikser OSS

en: Check drive...
pl: Sprawdź napęd...

en: Remove drive
pl: Usuń napęd

en: CD Audio Player Configuration
pl: Konfiguracja odtwarzacza CD Audio

en: Add drive
pl: Dodaj napęd

en: Device
pl: Urządzenie

en: Use CDDB
pl: Użycie CDDB

en: Get server list
pl: Pobierz listę serwerów

en: Show network window
pl: Wyświetl okno sieciowe

en: CDDB server:
pl: Serwer CDDB:

en: CD Index:
pl: Indeks płyt CD:

en: Use CD Index
pl: Użycie indeksu płyt CD

en: CD Index server:
pl: Serwer indeksu płyt CD:

en: Track names:
pl: Nazwy utworów:

en: Override generic titles
pl: Nie stosowanie ogólnych tytułów

en: Name format:
pl: Format nazwy:

en: CD Info
pl: Informacje o płycie CD

en: About the Console Music Decoder
pl: Informacje o Console Music Decoder

en: Console music decoder engine based on Game_Music_Emu 0.3.0.
    Audacious implementation by: William Pitcock <nenolod@nenolod.net>, 
            Shay Green <hotpop.com@blargg>
pl: Console music decoder engine bazowany na Game_Music_Emu 0.3.0.
    portowNy do Audacious przez: William Pitcock <nenolod@nenolod.net>, 
            Shay Green <hotpop.com@blargg>

en: Arabic (IBM-864)
pl: Arabski (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
pl: Arabski (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
pl: Arabski (Windows-1256)

en: Baltic (ISO-8859-13)
pl: Bałtycki (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
pl: Bałtycki (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
pl: Bałtycki (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
pl: Celtycki (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
pl: Środkowo-Europejski (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
pl: Środkowo-Europejski (ISO-8859-2)

en: Central European (Windows-1250)
pl: Środkowo-Europejski (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
pl: Chiński Uproszczony (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
pl: Chiński Uproszczony (GB2312)

en: Chinese Traditional (Big5)
pl: Chiński Tradycyjny (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
pl: Chiński Tradycyjny (Big5-HKSCS)

en: Cyrillic (IBM-855)
pl: Cyrylica (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
pl: Cyrylica (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
pl: Cyrylica (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
pl: Cyrylica (KOI8-R)

en: Cyrillic (Windows-1251)
pl: Cyrylica (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
pl: Cyrylica/Rosyjski (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
pl: Cyrylica/Ukraiński (KOI8-U)

en: English (US-ASCII)
pl: Angielski (US-ASCII)

en: Greek (ISO-8859-7)
pl: Grecki (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
pl: Grecki (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
pl: Hebrajski (IBM-862)

en: Hebrew (Windows-1255)
pl: Hebrajski (Windows-1255)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
pl: Japoński (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
pl: Japoński (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
pl: Koreański (EUC-KR)

en: Nordic (ISO-8859-10)
pl: Nordycki (ISO-8859-10)

en: South European (ISO-8859-3)
pl: Południowo-Europejski (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
pl: Tajski (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
pl: Turecki (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
pl: Turecki (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
pl: Turecki (Windows-1254)

en: Unicode (UTF-7)
pl: Unikod (UTF-7)

en: Unicode (UTF-16BE)
pl: Unikod (UTF-16BE)

en: Unicode (UTF-16LE)
pl: Unikod (UTF-16LE)

en: Unicode (UTF-32BE)
pl: Unikod (UTF-32BE)

en: Unicode (UTF-32LE)
pl: Unikod (UTF-32LE)

en: Vietnamese (VISCII)
pl: Wietnamski (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
pl: Wietnamski (Windows-1258)

en: Western (IBM-850)
pl: Zachodni (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
pl: Zachodni (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
pl: Zachodni (ISO-8859-15)

en: Western (Windows-1252)
pl: Zachodni (Windows-1252)

en: Arabic (IBM-864-I)
pl: Arabski (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
pl: Arabski (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
pl: Arabski (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
pl: Arabski (MacArabic)

en: Armenian (ARMSCII-8)
pl: Armeński (ARMSCII-8)

en: Central European (MacCE)
pl: Środkowo-Europejski (MacCE)

en: Chinese Simplified (GBK)
pl: Chiński Uproszczony (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
pl: Chiński Uproszczony (HZ)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
pl: Chiński Tradycyjny (EUC-TW)

en: Croatian (MacCroatian)
pl: Chorwacki (MacCroatian)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
pl: Cyrylica (MacCyrillic)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
pl: Cyrylica/Ukraiński (MacUkrainian)

en: Greek (MacGreek)
pl: Grecki (MacGreek)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
pl: Hebrajski (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
pl: Hebrajski (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
pl: Hebrajski (MacHebrew)

en: Hindi (MacDevanagari)
pl: Hinduski (MacDevanagari)

en: Icelandic (MacIcelandic)
pl: Islandzki (MacIcelandic)

en: Korean (JOHAB)
pl: Koreański (JOHAB)

en: Korean (UHC)
pl: Koreański (UHC)

en: Romanian (MacRomanian)
pl: Rumuński (MacRomanian)

en: Turkish (MacTurkish)
pl: Turecki (MacTurkish)

en: User Defined
pl: Zdefiniowany przez użytkownika:

en: Vietnamese (TCVN)
pl: Wietnamski (TCVN)

en: Vietnamese (VPS)
pl: Wietnamski (VPS)

en: Western (MacRoman)
pl: Zachodni (MacRoman)

en: Select the directory where you want to store the MPEG streams:
pl: Wybór folderu przechowującego strumienie MPEG:

en: Flac Configuration
pl: Konfiguracja wtyczki FLAC

en: Tag Handling
pl: Preferencje Znaczników

en: Convert Character Set
pl: Konwertuj Tablicę Kodową

en: Convert character set from :
pl: Konwertuj Tablicę Kodową z :

en: to :
pl: do :

en: Title format:
pl: Format tytułu:

en: Title
pl: Tytuł

en: Album mode
pl: Tryb Album

en: 6dB hard limiting
pl: Włączenie 6dB wzmocnienia i twardego ograniczenia

en: Resolution
pl: Rozdzielczość:

en: none
pl: brak

en: low
pl: niski

en: medium
pl: średni

en: high
pl: wysoki

en: 16 bps
pl: 16 bitów

en: 24 bps
pl: 24 bity

en: Output
pl: Wyjście

en: Buffering:
pl: Buforowanie:

en: Buffer size (kb):
pl: Rozmiar bufora (kb):

en: Pre-buffer (percent):
pl: Wstępne wypełnienie bufora (procenty):

en: Save stream to disk:
pl: Zapis strumienia na dysku:

en: Save stream to disk
pl: Włączenie zapisu strumienia na dysk

en: Path:
pl: Położenie:

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Enable SHOUT/Icecast title streaming
pl: Włączenie strumieniowania tytułu SHOUT/Icecast

en: Enable Icecast Metadata UDP Channel
pl: Włączenie kanału Icecast Metadata UDP

en: Streaming
pl: Strumieniowanie

en: About Flac Plugin
pl: Informacje o wtyczce FLAC

en: Flac Plugin by Josh Coalson
    contributions by
    ......
    ......
    and
    Daisuke Shimamura
    Visit http://flac.sourceforge.net/
pl: Wtyczka Flac autorstwa Josh Coalson
    w współpracy z
    ......
    ......
    oraz
    Daisuke Shimamura
    Odwiedź http://flac.sourceforge.net/

en: Samplerate: %d Hz
pl: Próbkowanie: %d Hz

en: Channels: %d
pl: Kanały: %d

en: Bits/Sample: %d
pl: Bity/Próbkę: %d

en: Blocksize: %d
pl: Rozmiar bloku: %d

en: Blocksize: variable
      min/max: %d/%d
pl: Rozmiar bloku: zmienna
      min/max: %d/%d

en: Samples: %llu
    Length: %d:%.2d
pl: Sample: %llu\nDługość: %d:%d

en: Filesize: %ld B
pl: Rozmiar pliku: %ld B

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Tag:
pl: Znacznik:

en: Date:
pl: Data:

en: Save
pl: Zapisz

en: Remove Tag
pl: Usuń Znacznik

en: FLAC Info:
pl: Informacje o pliku FLAC

en: File Info - %s
pl: Informacje o pliku %s

en: Error
pl: Błąd

en: LOOKING UP %s
pl: WYSZUKIWANIE %s

en: Couldn't look up host %s
pl: Nie można odnaleźć serwera %s

en: CONNECTING TO %s:%d
pl: ŁĄCZENIE SIĘ Z %s:%d

en: Couldn't connect to host %s
pl: Nie można połączyć się z serwerem %s

en: CONNECTED: WAITING FOR REPLY
pl: POŁĄCZENIE: OCZEKIWANIE NA ODPOWIEDŹ

en: Couldn't connect to host %s
    Server reported: %s
pl: Nie można połączyć się z serwerem %s
    Serwer zwrócił: %s

en: PRE-BUFFERING: %dKB/%dKB
pl: WSTĘPNE BUFOROWANIE: %dKB/%dKB

en: ModPlug Configuration
pl: Konfiguracja wtyczki ModPlug

en: 16 bit
pl: 16 bitów

en: 8 bit
pl: 8 bitów

en: Channels
pl: Kanały

en: Sampling Rate
pl: Próbkowanie

en: Nearest (fastest)
pl: Najbliższy (najszybszy)

en: Linear (fast)
pl: Liniowy (szybki)

en: Spline (good quality)
pl: Spline (dobra jakość)

en: 8-tap Fir (extremely high quality)
pl: 8-tap Fir (ekstremalnie wysoka jakość)

en: Quality
pl: Jakość

en: General
pl: Generalne

en: Use Filename as Song Title
pl: Użyj nazwy pliku jako tytuł piosenki

en: Fast Playlist Info
pl: Szybka informacja playlisty

en: Noise Reduction
pl: Redukcja Szumu

en: Play Amiga MOD
pl: Graj Amiga MOD

en: Enable
pl: Włączona

en: Depth
pl: Głębia

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Bass Boost
pl: Podbicie Basów

en: Amount
pl: Ilość

en: Range
pl: Zakres

en: Volume
pl: Głośność

en: Looping
pl: Powtarzanie

en: Don't loop
pl: Nie powtarzaj

en: Loop
pl: Powtórzenie

en: time(s)
pl: czas(s)

en: Loop forever
pl: Powtarzaj bez końca

en: Effects
pl: <b>Efekty</b>

en: MOD Info
pl: Informacje o MOD

en: Samples
pl: Sample

en: Instruments
pl: Instrumenty

en: Message
pl: Wiadomość

en: Modplug Input Plugin for Audacious ver
pl: Modplug Input Plugin dla Audacious

en: 
    Modplug sound engine written by Olivier Lapicque.
    XMMS interface for Modplug by Kenton Varda.
    (c)2000 Olivier Lapicque and Kenton Varda.
    Updates and Maintainance by Konstanty Bialkowski.
    Ported to BMP by Theofilos Intzoglou.
pl: 
    Modplug sound engine napisany przez Olivier Lapicque.
    XMMS interface dla Modplug przez Kenton Varda.
    (c)2000 Olivier Lapicque oraz Kenton Varda.
    Poprawki i opieka przez Konstanty Bialkowski.
    Portowany do BMP przez Theofilos Intzoglou.

en: About Modplug
pl: Informacje o wtyczce Modplug

en: Couldn't find pixmap file: %s
pl: Nie mógł odnaleść pliku pixmap: %s

en: Error loading pixmap file: %s
pl: Błąd przy wczytywaniu pliku pixmap: %s

en: MPEG Audio Plugin Configuration
pl: Konfiguracja wtyczki audio MPEG

en: Resolution:
pl: Rozdzielczość:

en: Channels:
pl: Kanały:

en: Stereo (if available)
pl: Stereo (jeśli to możliwe)

en: Down sample:
pl: Obniżenie próbkowania:

en: Decoder
pl: Dekoder

en: ID3 Tags:
pl: Znacznik ID3:

en: Disable ID3V2 tags
pl: Wyłączenie znaczników ID3V2

en: Convert non-UTF8 ID3 tags to UTF8
pl: Konwertuj znaczniki nie-UTF8 do UTF8

en: ID3 encoding:
pl: Enkodowanie ID3:

en: ID3 format:
pl: Format ID3:

en: Joint stereo
pl: Łączone stereo

en: Dual channel
pl: Podwójny kanał

en: Single channel
pl: Pojedynczy kanał

en:  MPEG Info
pl:  Informacje MPEG

en: MPEG Level:
pl: Poziom MPEG

en: Bit rate:
pl: Szybkość:

en: Sample rate:
pl: Próbkowanie:

en: File size:
pl: Rozmiar pliku:

en: Mode:
pl: Tryb:

en: Error Protection:
pl: Ochrona przed błędami:

en: Copyright:
pl: Prawa Własności:

en: Original:
pl: Oryginał:

en: Emphasis:
pl: Emfaza:

en:  ID3 Tag
pl:  Znacznik ID3

en: N/A
pl: N/D

en: %lu Bytes
pl: %lu bajtów

en: About MPEG Audio Plugin
pl: Informacje o wtyczce audio MPEG

en: Audacious decoding engine by William Pitcock <nenolod@nenolod.net>, derived from:
    mpg123 decoding engine by Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Derived partially from mpg123 0.59s.mc3 as well.
    Based on the original XMMS plugin.
pl: Audacious decoding engine przez William Pitcock <nenolod@nenolod.net>, na bazie:
    mpg123 decoding engine przez Michael Hipp <mh@mpg123.de>
    Cześciowo także z mpg123 0.59s.mc3.
    Bazowany na orginalnym pluginie XMMS.

en: MPEG Audio Plugin
pl: Wtyczka audio MPEG

en: TiMidity Configuration
pl: Konfiguracja wtyczki TiMidity

en: 11000 Hz
pl: 11 kHz

en: 22000 Hz
pl: 22 kHz

en: 44100 Hz
pl: 44 kHz

en: Sample Width
pl: Próbkowanie:

en: TiMidity Configuration File
pl: Konfiguracja wtyczki TiMidity

en: TiMidity Plugin
    http://libtimidity.sourceforge.net
    by Konstantin Korikov
pl: Wtyczka TiMidity
    http://libtimidity.sourceforge.net
    przez Konstantin Korikov

en: TiMidity Plugin %s
pl: Wtyczka TiMidity %s

en: Couldn't load MIDI file
pl: Nie można wczytać pliku MIDI

en: About Tone Generator
pl: O Tone Generatorze

en: Sinus tone generator by Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000Hz tone and a 2005Hz tone
pl: Sinus tone generator przez Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Zmodyfikowany przez Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    By użyć dodaj URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    np. tone://2000;2005 by zagrać tony 2000Hz i 2005Hz.

en: Tone Generator:
pl: Generator Tonów

en: Tone Generator %s
pl: Generator Tonów %s

en: Select the directory where you want to store the Ogg Vorbis streams:
pl: Wybierz folderu przechowującego strumienie Ogg Vorbis:

en: Ogg Vorbis Audio Plugin Configuration
pl: Konfiguracja wtyczki audio Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Tags:
pl: Znaczniki Ogg Vorbis

en: Convert non-UTF8 Vorbis tags to UTF8
pl: Konwertuj znaczniki nie-UTF8 do UTF8

en: Vorbis encoding:
pl: Enkodowanie Vorbis

en: ReplayGain Settings:
pl: Ustawienia powtarzania uzyskanego:

en: Enable ReplayGain
pl: Włączenie powtarzania uzyskanego

en: ReplayGain Type:
pl: Typ powtarzania uzyskanego:

en: use Track Gain/Peak
pl: użycie utworu uzyskanego/szczytowego

en: use Album Gain/Peak
pl: użyj albumu uzyskanego/szczytowego

en: Enable 6dB Boost + Hard Limiting
pl: Włączenie 6dB wzmocnienia i twardego ograniczenia

en: An error occured:
    %s
pl: Wystąpił błąd:
    %s

en: Error!
pl: Błąd!

en: Failed to modify tag (open)
pl: Nie udało się zmodyfikować znacznika (otwarcie)

en: Failed to modify tag (close)
pl: Nie udało się zmodyfikować znacznika (zamknięcie)

en: Failed to modify tag
pl: Nie udało się zmodyfikować znacznika

en:  Ogg Vorbis Tag
pl:  Znacznik Ogg Vorbis

en: Description:
pl: Opis:

en: Location:
pl: Położenie:

en: Version:
pl: Wersja:

en: ISRC number:
pl: Numer ISRC:

en: Organization:
pl: Organizacja:

en:  Ogg Vorbis ReplayGain
pl: Powtarzanie uzyskane Ogg Vorbis

en: Track peak:
pl: Utwór szczytowy:

en:  Ogg Vorbis Info
pl:  Informacje Ogg Vorbis

en: Length:
pl: Długość

en: %d KBit/s (nominal)
pl: %d KBit/s (nominalnie)

en: %d Bytes
pl: %d bajtów

en: Ogg Vorbis Audio Plugin
pl: Wtyczka audio Ogg Vorbis

en: About Ogg Vorbis Audio Plugin
pl: Informacje o wtyczce audio Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Plugin by the Xiph.org Foundation
    
    Original code by
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Contributions from
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Visit the Xiph.org Foundation at http://www.xiph.org/
pl: Wtyczka Ogg Vorbis autorstwa fundacji Xiph.org
    
    Autor oryginalnego kodu:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    Współpracownicy:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Haavard Kvaalen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    
    Odwiedź fundację Xiph.org na stronie http://www.xiph.org/

en: About sndfile WAV support
pl: O pluginie sndfile WAV

en: sndfile WAV plugin
pl: plugin sndfile WAV

en: WAV Audio Plugin
pl: Wtyczka audio WAV

en: About %s
pl: Informacje o %s

en:  Close
pl: Zamknij

en: Info dialog is already opened!
pl: Okno informacji jest już otwarte!

en: <b>Name:</b>
pl: <b>Nazwa:</b>

en: <b>WMA Version:</b>
pl: <b>Wersja WMA</b>

en: <b>Bitrate:</b>
pl: <b>Szybkość:</b>

en: <b>Samplerate:</b>
pl: <b>Próbkowanie:</b>

en: <b>Channels:</b>
pl: <b>Kanały:</b>

en: <b>Play time:</b>
pl: <b>Czas odtwarzania:</b>

en: <b>Filesize:</b>
pl: <b>Rozmiar pliku</b>

en: WMA Info
pl: Informacje o pliku WMA

en: <b>Artist:</b>
pl: <b>Wykonawca:</b>

en: <b>Title:</b>
pl: <b>Tytuł:</b>

en: <b>Comments:</b>
pl: <b>Komentarz:</b>

en: <b>Year:</b>
pl: <b>Rok:</b>

en: <b>Track:</b>
pl: <b>Ścieżka:</b>

en: <b>Genre:</b>
pl: <b>Rodzaj:</b>

en: Tags
pl: Znaczniki

en: OSS Output Plugin
pl: Wtyczka wyjściowa OSS

en: About OSS Driver
pl: Informacje o sterowniku OSS

en: Default (%s)
pl: Domyślnie (%s)

en: Default
pl: Domyślne

en: OSS Driver configuration
pl: Konfiguracja sterownika OSS

en: Audio device:
pl: Urządzenie dźwiękowe:

en: Use alternate device:
pl: Użycie alternatywnego urządzenia:

en: Mixer device:
pl: Urządzenie miksera:

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Buffer size (ms):
pl: Rozmiar bufora (ms):

en: Buffering
pl: Buforowanie

en: Mixer Settings:
pl: Ustawienia miksera:

en: Volume controls Master not PCM
pl: Zmiana głośności poprzez kanał zbiorczy, a nie PCM

en: Mixer
pl: Mikser

en: About ALSA Driver
pl: Informacje o sterowniku ALSA

en: ALSA %s output plugin
pl: Wtyczka wyjściowa ALSA %s

en: Unknown soundcard
pl: Nieznana karta dźwiękowa

en: Default PCM device (%s)
pl: Domyślnie urządzenie PCM (%s)

en: ALSA Driver configuration
pl: Konfiguracja sterownika ALSA

en: Mixer:
pl: Mikser:

en: Use software volume control
pl: Użyj programowej zmiany głośności:

en: Mixer card:
pl: Karta miksera:

en: Device settings
pl: Ustawienia urządzenia

en: Soundcard:
pl: Karta Dżwiękowa:

en: Buffer time (ms):
pl: Rozmiar bufora (ms):

en: Period time (ms):
pl: Długość okresu (ms):

en: aRts Driver configuration
pl: Konfiguracja sterownika aRts

en: Disk Writer Plugin %s
pl: Wtyczka Disk Writer %s

en: You cannot use the Disk Writer plugin
    when you're running in realtime mode.
pl: Nie możesz użyć wtyczki Disk Writer
    będąc w trybie czasu rzeczywistego.

en: Select the directory where you want to store the output files:
pl: Wybór folderu przechowującego plik wynikowy:

en: Disk Writer Configuration
pl: Konfiguracja wtyczki Disk Writer

en: Don't strip file name extension
pl: Nie usuwaj nazwy rozszerzenia pliku

en: About ESounD Plugin
pl: Informacje o wtyczce ESound

en: ESD Output Plugin configuration
pl: Konfiguracja wtyczki wyjściowej ESD

en: Host:
pl: Serwer:

en: Use remote host
pl: Użycie zdalnego serwera

en: Volume controls OSS mixer
pl: Zmiany głośności poprzez mikser OSS

en: Server
pl: Serwer

en: eSound Output Plugin
pl: Wtyczka wyjściowa eSound

en: About JACK Output Plugin 0.15
pl: Wtyczka wyjściowa JACK v0.15

en: XMMS jack Driver 0.15
    
    xmms-jack.sf.net
    Chris Morgan<cmorgan@alum.wpi.edu>
    
    Audacious port by
    Giacomo Lozito from develia.org
pl: XMMS jack Driver 0.15
    
    xmms-jack.sf.net
    Chris Morgan<cmorgan@alum.wpi.edu>
    
    Port Audacious przez
    Giacomo Lozito z develia.org

en: About the Sun Driver
pl: Informacje o sterowniku Sun

en: XMMS BSD Sun Driver
    
    Copyright (c) 2001 CubeSoft Communications, Inc.
    Maintainer: <vedge at csoft.org>.
pl: Sterownik Audacious BSD Sun
    
    Copyright (c) 2001 CubeSoft Communications, Inc.
    Opieka: <vedge at csoft.org>.

en: Audio control device:
pl: Urządzenie kontroli dźwięku:

en: Volume controls device:
pl: Urządzenie zmiany głośności:

en: XMMS uses mixer exclusively.
pl: Wyłączne uźycie mixera przez Audacious

en: Sun driver configuration
pl: Konfiguracja sterownika Sun

en: BSD Sun Driver %s
pl: Sterownik BSD Sun %s

en: /Close
pl: /Zamknij

en: Options:
pl: Opcje:

en: About Audacious
pl: Informacje o Audacious

en: Credits
pl: Zasługi

en: <big><b>Audacious %s</b></big>
    The future of UNIX multimedia.
    
    Copyright (C) 2005-2006 Audacious Development Team
pl: <big><b>Audacious %s</b></big>
    Przyszłość multimediów w Unixie
    
    Copyright (C) 2005-2006 Zespół autorów Audacious

en: Graphics:
pl: Grafika:

en: Default skin:
pl: Domyślna skóra:

en: Plugin development:
pl: Twórcy pluginów

en: 0.1.x developers:
pl: Programiści wersji 0.1.x

en: BMP Developers:
pl: Programiści BMP

en: Brazilian Portuguese:
pl: Brazylijski - Portugalski

en: Chinese:
pl: Chiński:

en: Czech:
pl: Czeski:

en: Dutch:
pl: Holenderski

en: Finnish:
pl: Fiński:

en: French:
pl: Francuski:

en: German:
pl: Niemiecki:

en: Georgian:
pl: Gruziński:

en: Greek:
pl: Garecki:

en: Hindi:
pl: Hinduski

en: Hungarian:
pl: Węgierski

en: Italian:
pl: Włoski:

en: Japanese:
pl: Japoński:

en: Korean:
pl: Koreański:

en: Lithuanian:
pl: Litewski:

en: Macedonian:
pl: Macedoński

en: Polish:
pl: Polski:

en: Romanian:
pl: Rumuński:

en: Russian:
pl: Rosyjski:

en: Slovak:
pl: Słowacki:

en: Spanish:
pl: Hiszpański:

en: Swedish:
pl: Szwedzki:

en: Ukrainian:
pl: Ukraiński:

en: Welsh:
pl: Walijski:

en: Translators
pl: Lokalizacja

en: PREAMP
pl: PRZEDWZM

en: /Load
pl: /Wczytaj

en: /Load/Preset
pl: /Wczytaj/Ustawienie

en: /Load/Auto-load preset
pl: /Wczytaj/Automatyczne ustawienie

en: /Load/Default
pl: /Wczytaj/Domyślne

en: /Load/Zero
pl: /Wczytaj/Wyzeruj

en: /Load/From file
pl: /Wczytaj/Z pliku

en: /Load/From WinAMP EQF file
pl: /Wczytaj/Z pliku WinAMP EQF

en: /Import
pl: /Importuj

en: /Import/WinAMP Presets
pl: /Importuj/Ustawienia WinAMP

en: /Save
pl: /Zapisz

en: /Save/Preset
pl: /Zapisz/Ustawienie

en: /Save/Auto-load preset
pl: /Zapisz/Automatycznie wczytywane ustawienie

en: /Save/Default
pl: /Zapisz/Domyślne

en: /Save/To file
pl: /Zapisz/Do pliku

en: /Save/To WinAMP EQF file
pl: /Zapisz/Do pliku WinAMP EQF

en: /Delete
pl: /Usuń

en: /Delete/Preset
pl: /Usuń/Ustawienie

en: /Delete/Auto-load preset
pl: /Usuń/Automatycznie wczytywane ustawienie

en: Preset
pl: Ustawienie

en: Presets
pl: Ustawienia

en: Load preset
pl: Wczytywanie ustawienia

en: Load auto-preset
pl: Wczytywanie automatycznego ustawienia

en: Load equalizer preset
pl: Wczytywanie ustawień korektora

en: Save preset
pl: Zapisywanie ustawienia

en: Save auto-preset
pl: Zapis automatycznego ustawienia

en: Save equalizer preset
pl: Zapis ustawienia korektora

en: Delete preset
pl: Usunięcie ustawienia

en: Delete auto-preset
pl: Usunięcie automatycznego ustawienia

en: %s: option `%s' is ambiguous
pl: %s: opcja '%s' jest dwuznaczna

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '--%s' nie zezwala na podanie argumentun

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '%c%s' nie zezwala na podanie argumentu

en: %s: unrecognized option `--%s'
pl: %s: nieznana opcja '--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
pl: %s: nieznana opcja %c%s

en: %s: illegal option -- %c
pl: %s: niedozwolona opcja -- %c

en: %s: invalid option -- %c
pl: %s: nieprawidłowa opcja -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
pl: %s: opcja wymaga podania argumentu -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
pl: %s: opcja 'W %s' jest dwuznaczna

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `-W %s' niepozwala na argument

en: <b><big>Unable to create %s.</big></b>
    
    Could not open glade file (%s). Please check your installation.
pl: <b><big>Niemożna utworzyć %s.</big></b>
    
    Niemógł otworzyć pliku glade (%s). Sprawdź poprawność instalacji.

en: <b><big>Unable to play files.</big></b>
    
    The following files could not be played. Please check that:
    1. they are accessible.
    2. you have enabled the media plugins required.
pl: <b><big>Nie można odtworzyć plików.</big></b>
    
    Nie można odtworzyć następujących plików. Sprawdź czy:
    1. masz do nich dostęp.
    2. włączona jest wymagana wtyczka.

en: Don't show this warning anymore
pl: Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia

en: Show more _details
pl: Pokaż _szczegóły

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: No input plugin recognized this file
pl: Żaden plugin nierozpoznał tego pliku

en: Input plugin: %s
pl: Wtyczka wejściowa: %s

en: Unable to create log file (%s)!
pl: Nie można utworzyć pliku dziennka (%s)!

en: Could not create directory (%s): %s
pl: Nie można utworzyć folderu (%s) %s

en: Usage: audacious [options] [files] ...
    
    Options:
    --------
pl: Użycie: audacious [opcje] [pliki] ...
    
    Opcje:
    --------

en: Display this text and exit
pl: Wyświetla ten tekst i zamyka program

en: Select Audacious/BMP/XMMS session (Default: 0)
pl: Wybierz sesje Audacious (Standardowa: 0)

en: Skip backwards in playlist
pl: Przeskakuje do poprzedniego utworu na liście odtwarzania

en: Start playing current playlist
pl: Rozpoczyna odtwarzanie bieżącej listy odtwarzania

en: Pause current song
pl: Wstrzymuje bieżący utwór

en: Stop current song
pl: Zatrzymyje bieżący utwór

en: Pause if playing, play otherwise
pl: Wstrzymuje, jeśli odtwarzany jest utwór, w przeciwnym razie wznawia

en: Skip forward in playlist
pl: Przechodzi do następnego utworu na liście odtwarzania

en: Don't clear the playlist
pl: Nie czyści listy odtwarzania

en: Show the main window
pl: Wyświetla główne okno

en: Activate Audacious
pl: Aktywuj Audacious

en: Previous session ID
pl: ID poprzedniej sesji

en: Print version number and exit
pl: Wyświetla numer wersji i kończy działanie programu.

en: 
    Received SIGSEGV
    
    This could be a bug in Audacious. If you don't know why this happened, file a bug at http://bugs.nenolod.net/
pl: 
    Otrzymano SIGSEGV
    
    Mógł to być błąd w Audacious. Jeśli nie wiesz czemu tak się stało napisz informację o błędzie na http://bugs.nenolod.net/

en: <b><big>Unable to load skin.</big></b>
    
    Check that skin at '%s' is usable and default skin is properly installed at '%s'
pl: <b><big>Nie można wgrać skóry.</big></b>
    
    Sprawdź czy skóra '%s' jest poprawana i czy domyślna skóra jest zainstalowana w '%s'

en: Sorry, your GTK+ version (%d.%d.%d) does not work with Audacious.
    Please use GTK+ %s or newer.
pl: Niestety Twoja wersja GTK+ (%d.%d.%d) nie działa z Audacious.
    Zainstaluj bibliotekę GTK+ %s lub nowszą.

en: Sorry, threads isn't supported on your platform.
    
    If you're on a libc5 based linux system and installed Glib & GTK+ before you
    installed LinuxThreads you need to recompile Glib & GTK+.
pl: Niestety wątkowanie jest niewspierane przez twoją platformę.
    
    Jeśli używasz Linuxa bazowanego na libc5 i zainstalowałeś Glib i GTK+ zanim 
    zainstalowałeś LinuxThreads potrzebujesz przekompilować Glib & GTK+.

en: /View Track Details
pl: /Informacje o pliku

en: /Jump to File
pl: /Skocz do pliku

en: /Autoscroll Songname
pl: /Przewijanie tytułu utworu

en: /Stop After Current Song
pl: /Zatrzymaj po bieżącym utwórze

en: /Visualization Mode
pl: /Tryb wizualizacji

en: /Visualization Mode/Analyzer
pl: /Tryb wizualizacji/Analizator

en: /Visualization Mode/Scope
pl: /Tryb wizualizacji/Sygnał

en: /Visualization Mode/Off
pl: /Tryb wizualizacji/Brak

en: /Analyzer Mode
pl: /Tryb analizatora

en: /Analyzer Mode/Normal
pl: /Tryb analizatora/Zwykły

en: /Analyzer Mode/Fire
pl: /Tryb analizatora/Ogień

en: /Analyzer Mode/Vertical Lines
pl: /Tryb analizatora/Linie pionowe

en: /Analyzer Mode/Lines
pl: /Tryb analizatora/Linie

en: /Analyzer Mode/Bars
pl: /Tryb analizatora/Słupki

en: /Analyzer Mode/Peaks
pl: /Tryb analizatora/Piki

en: /Scope Mode
pl: /Tryb sygnału

en: /Scope Mode/Dot Scope
pl: /Tryb sygnału/Sygnał punktowany

en: /Scope Mode/Line Scope
pl: /Tryb sygnału/Sygnał liniowany

en: /Scope Mode/Solid Scope
pl: /Tryb sygnału/Sygnał ciągły

en: /WindowShade VU Mode
pl: /Wskaźnik sygnału

en: /WindowShade VU Mode/Normal
pl: /Wskaźnik sygnału/Zwykły

en: /WindowShade VU Mode/Smooth
pl: /Wskaźnik sygnału/Gładki

en: /Refresh Rate
pl: /Częstość odświeżania

en: /Refresh Rate/Full (~50 fps)
pl: /Częstość odświeżania/Pełna (~50 fps)

en: /Refresh Rate/Half (~25 fps)
pl: /Częstość odświeżania/Połowa (~25 fps)

en: /Refresh Rate/Quarter (~13 fps)
pl: /Częstość odświeżania/Ćwiartka (~13 fps)

en: /Refresh Rate/Eighth (~6 fps)
pl: /Częstość odświeżania/Ósemka (~6 fps)

en: /Analyzer Falloff
pl: /Zanik analizatora

en: /Analyzer Falloff/Slowest
pl: /Zanik analizatora/Najwolniejszy

en: /Analyzer Falloff/Slow
pl: /Zanik analizatora/Wolny

en: /Analyzer Falloff/Medium
pl: /Zanik analizatora/Średni

en: /Analyzer Falloff/Fast
pl: /Zanik analizatora/Szybki

en: /Analyzer Falloff/Fastest
pl: /Zanik analizatora/Najszybszy

en: /Peaks Falloff
pl: /Zanik pików

en: /Peaks Falloff/Slowest
pl: /Zanik analizatora/Najwolniejszy

en: /Peaks Falloff/Slow
pl: /Zanik analizatora/Wolny

en: /Peaks Falloff/Medium
pl: /Zanik analizatora/Średni

en: /Peaks Falloff/Fast
pl: /Zanik analizatora/Szybki

en: /Peaks Falloff/Fastest
pl: /Zanik analizatora/Najszybszy

en: /Play CD
pl: /Odtwórz Audio CD

en: /Repeat
pl: /Powtarzaj

en: /Shuffle
pl: /Losowo

en: /No Playlist Advance
pl: /Odtwarzaj pliki pojedyńczo

en: /Play
pl: /Graj

en: /Pause
pl: /Wstrzymaj

en: /Stop
pl: /Zatrzymaj

en: /Previous
pl: /Poprzedni

en: /Next
pl: /Następny

en: /Jump to Playlist Start
pl: /Skocz do początku listy

en: /Jump to Time
pl: /Skocz do czasu

en: /About Audacious
pl: Informacje o Audacious

en: /Play File
pl: Odtwórz pliki

en: /Play Location
pl: Graj Położenie:

en: /V_isualization
pl: /Tryb wizualizacji

en: /_Playback
pl: /Odtwarzanie

en: /_View
pl: /_Widok

en: /Preferences
pl: /_Ustawienia

en: /_Quit
pl: /_Zakończ

en: /Files...
pl: /Pliki...

en: /Internet location...
pl: Adres internetowy...

en: /Show Playlist Editor
pl: /Wyświetlaj listę odtwarzania

en: /Show Equalizer
pl: /Wyświetlaj korektor graficzny

en: /Time Elapsed
pl: /Miniony czas

en: /Time Remaining
pl: /Pozostały czas

en: /Always On Top
pl: /Zawsze na wierzchu

en: /Put on All Workspaces
pl: /Na wszystkich obszarach roboczych

en: /Roll up Player
pl: /Zwinięte okno główne

en: /Roll up Playlist Editor
pl: /Zwinięta lista odtwarzania

en: /Roll up Equalizer
pl: /Zwinięty korektor graficzny

en: Jump to Time
pl: Skok do czasu

en: minutes:seconds
pl: minuty:sekundy

en: Track length:
pl: Długość utworu:

en: Un_queue
pl: O_dejmij z kolejki

en: _Queue
pl: _Dodaj do Kolejki

en: Jump to Track
pl: Skok do utworu

en: Filter:
pl: Filtr:

en: Enter location to play:
pl: Wpisz loalizację do gry:

en: SEEK TO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)
pl: SKOK DO: %d:%-2.2d/%d:%-2.2d (%d%%)

en: VOLUME: %d%%
pl: GŁOŚNOŚĆ: %d%%

en: BALANCE: %d%% LEFT
pl: BALANS: %d%% LEWY

en: BALANCE: CENTER
pl: BALANS: ŚRODEK

en: BALANCE: %d%% RIGHT
pl: BALANS: %d%% PRAWY

en: OPTIONS MENU
pl: MENU OPCJI

en: DISABLE ALWAYS ON TOP
pl: WYŁĄCZ ZAWSZE NA WIERCZHU

en: ENABLE ALWAYS ON TOP
pl: ZAWSZE NA WIERZCHU

en: FILE INFO BOX
pl: OKNO INFORMACJI PLIKU

en: ** DOUBLESIZE HAS BEEN REMOVED **
pl: ** USUNIĘTO PODWÓJNY ROZMIAR **

en: VISUALIZATION MENU
pl: MENU WIZUALIZACJI

en: <b><big>No playable CD found.</big></b>
    
    No CD inserted, or inserted CD is not an audio CD.
pl: <b><big>Nieznaleziono odpowiedniego CD.</big></b>
    
    Brak CD w trayu, lub włożona płytka nie jest audio CD.

en: <b><big>Couldn't open audio.</big></b>
    
    Please check that:
    1. You have the correct output plugin selected.
    2. No other programs is blocking the soundcard.
    3. Your soundcard is configured properly.
pl: <b><big>Nie można otworzyć wyjścia dźwięku.</big></b>
    
    Sprawdź, czy:
    1. Wybrałeś odpowiednią wtyczkę wyjściową.
    2. Żaden inny program nie blokuje karty dźwiękowej.
    3. Twoja karta dźwiękowa jest poprawnie skonfigurowana.

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Connectivity
pl: Sieć

en: Equalizer
pl: Korektor graficzny

en: Mouse
pl: Mysz

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Artist
pl: Wykonawca

en: Tracknumber
pl: Numer utworu

en: Genre
pl: Gatunek

en: Filepath
pl: Położenie pliku

en: Date
pl: Data

en: Year
pl: Rok

en: Comment
pl: Komentarz

en: Enabled
pl: Włączona

en: Description
pl: Opis

en: Category
pl: Kategorie

en: Preferences Window
pl: Okno ustawień

en: Archived Winamp 2.x skin
pl: Zarchiwizowana skóra Winamp 2.x

en: Unarchived Winamp 2.x skin
pl: Niezarchiwizowana sĸóra Winamp 2.x

en: /Remove Selected
pl: /Usuń Zaznaczone

en: /Remove Unselected
pl: /Usuń Niezaznaczone

en: /Remove All
pl: /Usuń Wszystkie

en: /Queue Toggle
pl: /Dodaj do kolejki

en: /Add CD...
pl: /Dodaj CD...

en: /Add Internet Address...
pl: /Dodaj Adres internetowy...

en: /Add Files...
pl: /Dodaj Pliki...

en: /Clear Queue
pl: /Wyczyść kolejkę

en: /Remove Unavailable Files
pl: /Usuń Martwe Pliki

en: /Remove Duplicates
pl: /Usuń Duplikaty

en: /Remove Duplicates/By Title
pl: /Usuń Duplikaty/Według Tytułu

en: /Remove Duplicates/By Filename
pl: /Usuń Duplikaty/Według nazwy pliku

en: /Remove Duplicates/By Path + Filename
pl: /Usuń Duplikaty/Według położenia i nazwy pliku

en: /New List
pl: /Nowa lista

en: /Load List
pl: /Wczytaj listę

en: /Save List
pl: /Zapisz listę

en: /Save Default List
pl: /Zapisz Domyślną Listę

en: /Update View
pl: /Zaktualizuj Widok

en: /Invert Selection
pl: /Odwróć Zaznaczenie

en: /Select None
pl: /Wybierz Żaden

en: /Select All
pl: Zaznacz wszystkie

en: /Randomize List
pl: /Wymieszaj listę

en: /Reverse List
pl: /Odwróć listę

en: /Sort List
pl: /Sortuj listę

en: /Sort List/By Title
pl: /Sortuj listę/Według tytułu

en: /Sort List/By Filename
pl: /Sortuj listę/Według nazwy pliku

en: /Sort List/By Path + Filename
pl: /Sortuj listę/Według położenia i nazwy pliku

en: /Sort List/By Date
pl: /Sortuj listę/Według daty

en: /Sort Selection
pl: /Sortuj zaznaczone

en: /Sort Selection/By Title
pl: /Sortuj zaznaczone/Według tytułu

en: /Sort Selection/By Filename
pl: /Sortuj zaznaczone/Według nazwy pliku

en: /Sort Selection/By Path + Filename
pl: /Sortuj zaznaczone/Według położenia i nazwy pliku

en: /Sort Selection/By Date
pl: /Sortuj zaznaczone/Według daty

en: Error writing playlist "%s": %s
pl: Błąd zapisu listy utworów "%s": %s

en: %s already exist. Continue?
pl: %s już istnieje. Kontynuować?

en: <b><big>Unable to save playlist.</big></b>
    
    Unknown file type for '%s'.
pl: <b><big>Nie można zapisać listy utworów.<b><big>
    
    Typ pliku '%s' nieznany.

en: Load Playlist
pl: Wczytaj playlistę

en: Save Playlist
pl: Zapisywanie Playlisty

en: Audacious Playlist Editor
pl: Edytor Playlisty Audacious

en: Add/Open Files dialog
pl: Dodawanie plików

en: Open Files
pl: Przytnij pliki

en: Close dialog on Open
pl: Zamknij informację przy otwarciu

en: Add Files
pl: Dodaj pliki

en: Close dialog on Add
pl: Zamknij informację przy dodaniu

en: <b><big>No output plugin selected.</big></b>
    You have not selected an output plugin.
pl: <b><big>Niewybrany plugin wyjścia.</big></b>
    Nie wybrałeś pluginu wyjściowego.

en: Close Dialog on Add
pl: Zamknij Informację przy dodaniu

en: Select All
pl: Zaznacz wszystkie

en: Deselect All
pl: Odznacz wszystkie

en: Audacious Preferences
pl: Ustawienia Audacious

en: <span size="xx-large"><b>Plugins</b></span>
pl: <span size="xx-large"><b>Wtyczki</b></span>

en: _Media plugin list:
pl: _Lista wtyczek:

en: <span size="medium"><b>Media</b></span>
pl: <span size="medium"><b>Wejściowe</b></span>

en: _General plugin list:
pl: _Lista wtyczek:

en: <span size="medium"><b>General</b></span>
pl: <span size="medium"><b>Ogólne</b></span>

en: _Visualization plugin list:
pl: Lista _wtyczek wizualizacji:

en: <b>Visualization</b>
pl: <b>Wizualizacjia</b>

en: _Effect plugin list:
pl: _Lista wtyczek effektów:

en: <b>Effects</b>
pl: <b>Efekty</b>

en: _Current output plugin:
pl: Aktualna wty_czka wyjściowa:

en: The change is now effective in Audacious' configuration database, but won't take effect for playback until the next song!
    
    Optionally, you can stop and restart playback for the change to take effect.
pl: Zmiany w ustawieniach zostały zapisane, 
    ale zaczną działać dopiero przy 
    uruchomieniu następnego utworu!
    
    Opcjonalnie możesz zatrzymać i ponownie 
    włączyć utwór, żeby wprowadzić zmiany.

en: <span size="medium"><b>Output</b></span>
pl: <span size="medium"><b>Wyjściowe</b></span>

en: <span size="xx-large"><b>Appearance</b></span>
pl: <span size="xx-large"><b>Wygląd</b></span>

en: <b>_Skin</b>
pl: <b>_Skóra:</b>

en: Refresh skin list
pl: Odśwież listę skór

en: <b>_Fonts</b>
pl: <b>_Czcionki:</b>

en: _Player:
pl: _Główne okno:

en: _Playlist:
pl: _Lista odtwarzania:

en: Select main player window font:
pl: Wybór czcionki okna głównego:

en: Select playlist font:
pl: Wybór czcionki listy odtwarzania:

en: Use bitmap fonts if they are available. Bitmap fonts do not support Unicode strings.
pl: Użyj fontów bitmap jeśli to możliwe. Miej na uwadze, że nie wspierają one znakół Unikod.

en: Use Bitmap fonts if available
pl: Użyj fontów bitmap jeśli to możliwe

en: <b>_Miscellaneous</b>
pl: <b>_Różne:</b>

en: Show track numbers in playlist
pl: Wyświetlanie numerów utworów na liście odtwarzania

en: Use custom cursors
pl: Użyj własnych kursorów

en: <b>_Transparency</b>
pl: <b>Przeźroczystość</b>

en: Enables playlist transparency. This is not recommended for slower machines as it requires some CPU time to create and cache the pixmaps used for the transparency.
pl: Włącza przeźroczystość playlisty. Nie jest to zalecane dla wolniejszych maszyn ponieważ potrzebuje ono pewną ilość czasu procesora oraz zachowania w pamięci obrazów użytych dla przeźroczystości.

en: Enable playlist transparency
pl: Włącz przeźroczystość playlisty

en: <span size="xx-large"><b>Mouse</b></span>
pl: <span size="xx-large"><b>Mysz</b></span>

en: <b>Mouse wheel</b>
pl: <b>Opcje kółka myszy:</b>

en: Changes volume by
pl: Kółko myszy zmienia głośność o

en: percent
pl: procent

en: Scrolls playlist by
pl: Kółko myszy przesuwa listę o

en: lines
pl: wiersze

en: <span size="xx-large"><b>Playlist</b></span>
pl: <span size="xx-large"><b>Lista odtwarzania</b></span>

en: <b>Filename</b>
pl: <b>Opcje nazw plików</b>

en: Convert underscores to blanks
pl: Zamiana podkreślników na spacje

en: Convert %20 to blanks
pl: Zamiana sekwencji %20 na spacje

en: <b>Metadata</b>
pl: <b>Opcje metadanych</b>

en: Load metadata (tag information) from music files.
pl: Włącza pobieranie metadanych (informacji ze znacznika) z plików muzycznych.

en: Load metadata from playlists and files
pl: Pobieranie metadanych z list odtwarzania i plików

en: Load metadata when adding the file to the playlist or opening it
pl: Pobieranie metadanych przy odtworzeniu utworu lub dodawaniu utworu do listy

en: On load
pl: Przy wgrywaniu

en: Load metadata on demand when displaying the file in the playlist
pl: Pobieranie metadanych, kiedy utwór widoczny jest na liście odtwarzania

en: On display
pl: Na żądanie

en: <b>Playback</b>
pl: <b>Odtwarzanie</b>

en: When finished playing a song, don't automatically advance to the next.
pl: Zakończając odtwarzanie utworu nie przechodź automatycznie do następnego.

en: Don't advance in the playlist
pl: Odtwarzanie utworów pojedynczo

en: Pause between songs
pl: Przerwa między utworami

en: Pause for
pl: Przerwij na

en: seconds
pl: sekund

en: <b>File Dialog</b>
pl: <b>Opcje Plików</b>

en: Always refresh the file dialog (this will slow opening the dialog on large directories, and Gnome VFS should handle automatically).
pl: Zawsze odświerz listę plików (spowolni to otwieranie katalogów z zawartością dużej liczby plików, Gnome VFS powinno to załatwić automatycznie).

en: Always refresh directory when opening file dialog, should be unneeded with Gnome VFS.
pl: Zawsze odświerz katalog otwierając okno dialogowe, powinno być zbędne  przy użyciu Gnome VFS.

en: <b>Song display</b>
pl: <b>Opis piosenki</b>

en: Custom string:
pl: Własny wpis

en: TITLE
    ARTIST - TITLE
    ARTIST - ALBUM - TITLE
    ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
    ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
    ALBUM - TITLE
    Custom
pl: TYTUŁ
    WYKONAWCA - TYTUŁ
    WYKONAWCA - ALBUM - TYTUŁ
    WYKONAWCA - ALBUM - ŚCIEŻKA. TYTUŁ
    WYKONAWCA [ ALBUM ] - ŚCIEŻKA. TYTUŁ
    ALBUM - TYTUŁ
    Własny

en: Show information about titlestring format
pl: Pokaż informację o formacie ciągu tytułowego

en: <span size="xx-large"><b>Equalizer</b></span>
pl: <span size="xx-large"><b>Korektor graficzny</b></span>

en: <b>Presets</b>
pl: <b>Ustawienia</b>

en: Directory preset file:
pl: Folder pliku ustawień:

en: File preset extension:
pl: Rozszerzenie pliku ustawień:

en: Available _Presets:
pl: Dostę_pne ustawienia:

en: <span size="xx-large"><b>Connectivity</b></span>
pl: <span size="xx-large"><b>Sieć</b></span>

en: <b>Proxy Configuration</b>
pl: Konfiguracja Proxy

en: Enable proxy usage
pl: Włącz ustawienia proxy

en: Proxy hostname:
pl: Pośrednik:

en: Proxy port:
pl: Port:

en: Use authentication with proxy
pl: Użyj uwierzytelniania

en: Proxy username:
pl: Użytkownik:

en: Proxy password:
pl: Hasło:

en: Performer/Artist
pl: Wykonawca

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File path
pl: Położenie

en: File extension
pl: Rozszerzenie pliku

en: Track name
pl: Nazwa utworu

en: Track number
pl: Numer utworu

en: %{n:...%}: Display "..." only if element %n is present
pl: %{n:...%}: Pokaż "..." jedynie jeśli element %n jest obecny
