audacious - en to tr translation catalogue (395 entries)

en: Filename:
tr: Dosya adı:

en: No input plugin recognized this file
tr: Hiç bir giriş eklentisi tanınamadı

en: Input plugin: %s
tr: Giriş eklentisi: %s

en: Unable to create log file (%s)!
tr: Günlük dosyası oluşturulamıyor (%s)!

en: Could not create directory (%s): %s
tr: Dizin oluşturulamadı (%s): %s

en: Select which Audacious session ID to use
tr: Kullanılacak Audacious oturum ID'sini seçin

en: Skip backwards in playlist
tr: Parça listesinde geriye atla

en: Start playing current playlist
tr: Şu anki parça listesini çalmaya başla

en: Pause current song
tr: Şu anki parçayı duraklat

en: Stop current song
tr: Şu anki parçayı durdur

en: Pause if playing, play otherwise
tr: Çalıyorsa durdur, değilse çal

en: Skip forward in playlist
tr: Parça listesinde ileriye atla

en: Display Jump to File dialog
tr: Dosya penceresine atlama penceresini göster

en: Don't clear the playlist
tr: Parça listesini temizleme

en: Add new files to a temporary playlist
tr: Geçici çalma listesine yeni dosya ekleyin

en: Display the main window
tr: Ana pencereyi göster

en: Display all open Audacious windows
tr: Açık olan tüm Audacious pencerelerini göster

en: Enable headless operation
tr: Başsız uygulamaları etkinleştir

en: Print all errors and warnings to stdout
tr: Tüm hata ve uyarıları stdout'a bas

en: Show version and builtin features
tr: Sürüm ve tümleşik özellikleri göster

en: FILE...
tr: DOSYA...

en: <b><big>Unable to load skin.</big></b>
    
    Check that skin at '%s' is usable and default skin is properly installed at '%s'
tr: <b><big>Kabuk yüklenemiyor.</big></b>
    
    %s adresindeki kabuğun kullanılabilir olduğunu ve %s adresindeki öntanımlı kabuğun doğru kurulduğunu gözden geçirin.

en: Sorry, threads isn't supported on your platform.
    
    If you're on a libc5 based linux system and installed Glib & GTK+ before you
    installed LinuxThreads you need to recompile Glib & GTK+.
tr: Üzgünüm, iş parçacıkları platformunuzda desteklenmiyor.
    
    Libc5 yüklü linux sisteminde ve Linux İş Parçacıklarını yüklemeden önce Glib & GTK+'yı yüklemişseniz Glib & GTK+'yı yeniden derlemeniz gerekmektedir.

en: - play multimedia files
tr: - çoklu ortam dosyaları çal

en: %s: %s
    Try `%s --help' for more information.
tr: %s: %s
    Daha fazla bilgi için `%s --help' komutunu deneyin.

en: %s: Unable to open display, exiting.
tr: %s: Görüntü açılamıyor, çıkılıyor.

en: <b><big>No output plugin selected.</big></b>
    You have not selected an output plugin.
tr: <b><big>Hiçbir çıkış eklentisi seçilmedi.</big></b>
    Çıkış eklentisi seçmediniz.

en:   (invalid UTF-8)
tr:   (geçersiz UTF-8)

en: <big><b>Audacious %s</b></big>
    
    Copyright (C) 2005-2007 Audacious Development Team
tr: <big><b>Audacious %s</b></big>
    UNIX Çoklu Ortamı'nın Geleceği.
    
    Telif Hakkı (C) 2005-2006 Audacious Geliştirme Ekibi

en: About Audacious
tr: Audacious Hakkında

en: Credits
tr: Yazarlar

en: Audacious core developers:
tr: Audacious ana geliştiricileri:

en: Graphics:
tr: Grafik:

en: Default skin:
tr: Varsayılan tema:

en: Plugin development:
tr: Eklenti oluşturma:

en: Patch authors:
tr: Yama yazarları:

en: 0.1.x developers:
tr: 0.1.x geliştiricileri:

en: BMP Developers:
tr: BMP Geliştiricileri:

en: Brazilian Portuguese:
tr: Portekizce:

en: Breton:
tr: Bretonyaca

en: Bulgarian:
tr: Bulgarca:

en: Catalan:
tr: Katalanca:

en: Croatian:
tr: Hırvatça:

en: Czech:
tr: Çekce:

en: Dutch:
tr: Flamenkçe:

en: Finnish:
tr: Fince:

en: French:
tr: Fransızca:

en: German:
tr: Almanca:

en: Greek:
tr: Yunanca:

en: Hindi:
tr: Hintçe:

en: Hungarian:
tr: Macarca:

en: Italian:
tr: İtalyanca:

en: Japanese:
tr: Japonca:

en: Korean:
tr: Korece:

en: Lithuanian:
tr: Litvanca:

en: Macedonian:
tr: Makedonca:

en: Polish:
tr: Polonca:

en: Romanian:
tr: Romanca:

en: Russian:
tr: Rusça:

en: Serbian (Latin):
tr: Sırpça (Latin):

en: Serbian (Cyrillic):
tr: Sırpça (Cyrillic):

en: Simplified Chinese:
tr: Basitleştirilmiş Çince:

en: Slovak:
tr: Slovakça:

en: Spanish:
tr: İspanyolca:

en: Swedish:
tr: İsveçce:

en: Traditional Chinese:
tr: Geleneksel Çince:

en: Turkish:
tr: Türkçe:

en: Ukrainian:
tr: Ukraynaca:

en: Welsh:
tr: Galce:

en: Translators
tr: Çevirmenler

en: Audacious Equalizer
tr: Audacios Ekolayzır

en: Presets
tr: Ayarlar

en: Track Information
tr: Parça Bilgisi

en: <span size="small">Title</span>
tr: <span size="small">Başlık</span>

en: <span size="small">Artist</span>
tr: <span size="small">Sanatçı</span>

en: <span size="small">Album</span>
tr: <span size="small">Albüm</span>

en: <span size="small">Comment</span>
tr: <span size="small">Yorum</span>

en: <span size="small">Genre</span>
tr: <span size="small">Tarz</span>

en: <span size="small">Year</span>
tr: <span size="small">Yıl</span>

en: <span size="small">Track Number</span>
tr: <span size="small">Parça Numarası</span>

en: <span size="small">Location</span>
tr: <span size="small">Konum</span>

en: Title
tr: Başlık

en: Artist
tr: Sanatçı

en: Album
tr: Albüm

en: Genre
tr: Tarz

en: Year
tr: Yıl

en: Track Number
tr: Parça Numarası

en: Track Length
tr: Parça Uzunluğu

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Open Files
tr: Dosyaları Aç

en: Add Files
tr: Dosyaları Ekle

en: Close dialog on Open
tr: Açtıktan sonra pencereyi kapat

en: Close dialog on Add
tr: Ekledikten sonra pencereyi kapat

en: Play files
tr: Dosyaları Çal

en: Load files
tr: Dosyaları Yükle

en: Un_queue
tr: K_uyruktan çıkar

en: _Queue
tr: _Kuyruk

en: Jump to Track
tr: Parçaya Zıpla

en: Filter:
tr: Filtre:

en: _Filter:
tr: _Filtre:

en: Jump to Time
tr: Zamana Zıpla

en: minutes:seconds
tr: dakika:saniye

en: Track length:
tr: Parça uzunluğu:

en: Show main player window
tr: Ana çalma penceresini göster

en: Enter location to play:
tr: Çalmak için konum girin:

en: <b><big>Couldn't open audio.</big></b>
    
    Please check that:
    1. You have the correct output plugin selected.
    2. No other programs is blocking the soundcard.
    3. Your soundcard is configured properly.
tr: <b><big>Ses açılamadı.</big></b>
    
    Lütfen şunları gözden geçirin:
    1- Doğru çıkış eklentisini seçtiniz mi?
    2- Herhangi bir uygulama ses kartının kullanılmasını engelliyor mu?
    3- Ses kartınız doğru olarak ayarlandı mı.

en: Error in Audacious.
tr: Audacious hata ile karşılaştı.

en: Autoscroll Songname
tr: Parça adını otomatik kaydır

en: Stop after Current Song
tr: Şu Anki Parçadan Sonra Dur

en: Repeat
tr: Tekrarla

en: Shuffle
tr: Karıştır

en: No Playlist Advance
tr: Parça Listesi İlerlemesi Yok

en: Show Player
tr: Oynatıcıyı Göster

en: Show Playlist Editor
tr: Parça Listesi Düzenleyicisini Göster

en: Show Equalizer
tr: Ekolayzırı Göster

en: Always on Top
tr: Her Zaman Üstte

en: Put on All Workspaces
tr: Tüm Masaüstlerinde Göster

en: Roll up Player
tr: Oynatıcıyı Üste Kaydır

en: Roll up Playlist Editor
tr: Parça Listesi Düzenleyicisini Üste Kaydır

en: Roll up Equalizer
tr: Ekolayzırı Üste Kaydır

en: DoubleSize
tr: Büyüt

en: Easy Move
tr: Kolay Taşı

en: Analyzer
tr: Çözümleyici

en: Scope
tr: Kapsam

en: Voiceprint
tr: Ses izi

en: Off
tr: Kapalı

en: Fire
tr: Ateş

en: Vertical Lines
tr: Dikey Satırlar

en: Lines
tr: Satırlar

en: Bars
tr: Parmaklıklar

en: Dot Scope
tr: Nokta Kapsamı

en: Line Scope
tr: Satır Kapsamı

en: Solid Scope
tr: Katı Kapsam

en: Ice
tr: Buz

en: Smooth
tr: Yumuşak

en: Full (~50 fps)
tr: Tam (~50 fps)

en: Half (~25 fps)
tr: Yarım (~25 fps)

en: Quarter (~13 fps)
tr: Çeyrek (~13 fps)

en: Eighth (~6 fps)
tr: Sekizde Bir (~6 fps)

en: Slowest
tr: Çok yavaş

en: Slow
tr: Yavaş

en: Medium
tr: Orta

en: Fast
tr: Hızlı

en: Fastest
tr: Çok hızlı

en: Time Elapsed
tr: Geçen Zaman

en: Time Remaining
tr: Kalan Zaman

en: Playback
tr: Oynat

en: Play
tr: Çal

en: Pause
tr: Durakla

en: Stop
tr: Dur

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Visualization
tr: Canlandırma

en: Visualization Mode
tr: Canlandırma Kipi

en: Analyzer Mode
tr: Çözümleyici Kipi

en: Scope Mode
tr: Kapsam Kipi

en: Voiceprint Mode
tr: Ses İzi Kipi

en: WindowShade VU Mode
tr: WindowShade VU Kipi

en: Refresh Rate
tr: Tazeleme Oranı

en: Playlist
tr: Parça Listesi

en: New Playlist
tr: Yeni Çalma Listesi

en: Select Next Playlist
tr: Soraki Çalma Listesini Seç

en: Select Previous Playlist
tr: Önceki Çalma Listesini Seç

en: Delete Playlist
tr: Parça Listesini Sil

en: Load List
tr: Liste Yükle

en: Loads a playlist file into the selected playlist.
tr: Seçili çalma listesine, bir çalma listesi dosyasını yükler.

en: Save List
tr: Listeyi Kaydet

en: Saves the selected playlist.
tr: Seçili çalma listesini kaydeder.

en: Save Default List
tr: Öntanımlı Listeyi Kaydet

en: Saves the selected playlist to the default location.
tr: Seçili çalma listesini öntanımlı konuma kaydeder.

en: Refresh List
tr: Listeyi Tazele

en: Refreshes metadata associated with a playlist entry.
tr: Çalma listesi giridisi ile eşleşmiş metatadayı yeniler.

en: List Manager
tr: Liste Yöneticisi

en: Opens the playlist manager.
tr: Liste yöneticisini açar.

en: View
tr: Görünüm

en: Add Internet Address...
tr: İnternet Adresi Ekle...

en: Adds a remote track to the playlist.
tr: Uzaktaki parçayı çalma listesine ekler.

en: Add Files...
tr: Dosya Ekle...

en: Adds files to the playlist.
tr: Çalma listesine dosya ekle.

en: Search and Select
tr: Ara ve Seç

en: Searches the playlist and selects playlist entries based on specific criteria.
tr: Belirli kriterlere göre çalma listesini araştırır ve çalma listesi girişlerini seçer.

en: Invert Selection
tr: Seçeneği Ters Çevir

en: Inverts the selected and unselected entries.
tr: Seçilmiş ve seçilmemiş girdileri çevirir.

en: Select All
tr: Hepsini Seç

en: Selects all of the playlist entries.
tr: Tüm çalma listesi girdilerini seçer.

en: Select None
tr: Hiçbirşey Seçme

en: Deselects all of the playlist entries.
tr: Çalma listesindeki tüm girdileri seçilmemiş yapar.

en: Clear Queue
tr: Kuyruğu Temizle

en: Clears the queue associated with this playlist.
tr: Çalma listesi ile eşleşmiş kuyruğu temizler.

en: Remove Unavailable Files
tr: Olmayan Dosyaları Kaldır

en: Removes unavailable files from the playlist.
tr: Çalma listesinde olmayan dosyaları kaldırır.

en: Remove Duplicates
tr: Kopyaları Kaldır

en: By Title
tr: Başlığa göre

en: Removes duplicate entries from the playlist by title.
tr: Başlık olarak aynı olan girdileri çalma listesinde kaldırır.

en: By Filename
tr: Dosya adına göre

en: Removes duplicate entries from the playlist by filename.
tr: Dosya adı aynı olan girdileri çalma listesinden kaldırır.

en: By Path + Filename
tr: Yol + Dosya adına göre

en: Removes duplicate entries from the playlist by their full path.
tr: Tam yolu aynı olan girdileri çalma listesinden kaldırır.

en: Remove All
tr: Hepsini Kaldır

en: Removes all entries from the playlist.
tr: Çalma listesindeki tüm girdileri kaldırır.

en: Remove Unselected
tr: Seçilmeyeni Kaldır

en: Remove unselected entries from the playlist.
tr: Çalma listesinden seçili olmayanları kaldırır.

en: Remove Selected
tr: Seçileni Kaldır

en: Remove selected entries from the playlist.
tr: Çalma listesinde seçili olanları kaldır.

en: Randomize List
tr: Listeyi Karıştır

en: Randomizes the playlist.
tr: Çalma listesini karıştırır.

en: Reverse List
tr: Listeyi Ters Çevir

en: Reverses the playlist.
tr: Çalma listesini ters çevirir.

en: Sort List
tr: Listeyi Sırala

en: Sorts the list by title.
tr: Listeyi başlığa göre sıralar.

en: By Artist
tr: Sanatçıya göre

en: Sorts the list by artist.
tr: Listeyi sanatçıya göre sıralar.

en: Sorts the list by filename.
tr: Listeyi dosya ismine göre sıralar.

en: Sorts the list by full pathname.
tr: Tam dosya yoluna göre listeyi sıralar.

en: By Date
tr: Tarihe göre

en: Sorts the list by modification time.
tr: Düzenleme zamanına göre listeyi sıralar.

en: By Track Number
tr: Parça numarasına göre

en: Sorts the list by track number.
tr: Listeyi parça numarasına göre sıralar.

en: By Playlist Entry
tr: Çalma listesine göre

en: Sorts the list by playlist entry.
tr: Listeyi çalma listesi girdisine göre sıralar.

en: Sort Selected
tr: Seçimi Sırala

en: View Track Details
tr: Parça Bilgilerini Göster

en: View track details
tr: Parça bilgilerini göster

en: Play File
tr: Dosya Çal

en: Load and play a file
tr: Dosya yükle ve çal

en: Play Location
tr: Konum Çal

en: Play media from the selected location
tr: Seçien yerdeki medyayı çal

en: Preferences
tr: Seçenekler

en: Open preferences window
tr: Seçenekler penceresini aç

en: _Quit
tr: _Çık

en: Quit Audacious
tr: Audacious'tan Çık

en: Set A-B
tr: A-B Ayarla

en: Clear A-B
tr: A-B Temizle

en: Jump to Playlist Start
tr: Çalma Listesi Başına Atla

en: Jump to File
tr: Dosyaya Atla

en: Queue Toggle
tr: Kuyruk Geçişi

en: Enables/disables the entry in the playlist's queue.
tr: Çalma listesi kuyruğundaki girişleri etkinleştirir/kapatır.

en: Load
tr: Yükle

en: Import
tr: İçe Aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Delete
tr: Sil

en: Preset
tr: Ayar

en: Load preset
tr: Ayarları yükle

en: Auto-load preset
tr: Ayarları otomatik yükle

en: Load auto-load preset
tr: Otomatik ayarları yükle

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Load default preset into equalizer
tr: Öntanımlı ayarı ekolayzıra yükle

en: Zero
tr: Sıfır

en: Set equalizer preset levels to zero
tr: Ekolayzır ayar düzeyini sıfır olarak kaydet

en: From file
tr: Dosyadan yükle

en: Load preset from file
tr: Dosyadan ayar yükle

en: From WinAMP EQF file
tr: WinAMP EQF dosyasından

en: Load preset from WinAMP EQF file
tr: WinAMP EQF dosyasından ayarları yükle

en: WinAMP Presets
tr: WinAmp Ayarları

en: Import WinAMP presets
tr: WinAmp Ayarlarını içe aktar

en: Save preset
tr: Ayarları kaydet

en: Save auto-load preset
tr: Otomatik ayarları kaydet

en: Save default preset
tr: Öntanımlı ayarları kaydet

en: To file
tr: Dosyaya

en: Save preset to file
tr: Ayarları dosyaya kaydet

en: To WinAMP EQF file
tr: WinAMP EQF dosyasına

en: Save preset to WinAMP EQF file
tr: Ayarları WinAMP EQF dosyasına kaydet

en: Delete preset
tr: Ayarı sil

en: Delete auto-load preset
tr: Otomatik ayar yüklemeyi sil

en: Search entries in active playlist
tr: Etkin çalma listesindeki girdileri ara

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
tr: Bir veya daha fazla alan seçerek çalma listesindeki girdileri seçin. Alanlar, düzenli ifade sözdizimi ve küçük-büyük harf kullanır. Eğer, düzenli ifadelerin nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, basitçe aradığınız kelimeyi girin.

en: Artist:
tr: Sanatçı:

en: Filename:
tr: Dosya adı:

en: Clear previous selection before searching
tr: Aramadan önce, önceki seçimi temizle

en: Automatically toggle queue for matching entries
tr: Eşleşen girdiler için otomatik olarak kuyruğu düzenle

en: Create a new playlist with matching entries
tr: Eşleşen girdilerle yeni bir çalma listesi oluştur

en: Error writing playlist "%s": %s
tr: "%s" parça listesi yazımında hata: %s

en: %s already exist. Continue?
tr: %s zaten mevcut. Devam?

en: <b><big>Unable to save playlist.</big></b>
    
    Unknown file type for '%s'.
tr: <b><big>Parça listesi kaydedilemedi.</big></b>
    
    %s için bilinmeyen dosya türü.

en: Load Playlist
tr: Parça Listesi Yükle

en: Save Playlist
tr: Parça Listesini Kaydet

en: Audacious Playlist Editor
tr: Audacious Parça Listesi Düzenleyicisi

en: Playlist Manager
tr: Parça Listesi Yöneticisi

en: Entries
tr: Girdiler

en: _Rename
tr: _Yeniden adlandır

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Audio
tr: Ses

en: Connectivity
tr: Bağlantı

en: Equalizer
tr: Ekolayzır

en: Mouse
tr: Fare

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Tracknumber
tr: Parça numarası

en: Filepath
tr: Dosya yolu

en: Date
tr: Tarih

en: Comment
tr: Yorum

en: <b>_Miscellaneous</b>
tr: <b>_Çeşitli</b>

en: Show track numbers in playlist
tr: Parça listesinde parça numaralarını göster

en: Show separators in playlist
tr: Parça listesinde ayırıcıları göster

en: Use custom cursors
tr: Özel imleçleri kullan

en: Show window manager decoration
tr: Pencere yöneticisi dekorasyonunu göster

en: This enables the window manager to show decorations for windows.
tr: Bu, pencere yöneticisini dekorasyon göstermek için etkinleştirir.

en: Use XMMS-style file selector instead of the default selector
tr: Öntanımlı seçici yerine XMMS biçimi dosya seçicisi kullan

en: This enables the XMMS/GTK1-style file selection dialogs. This selector is provided by Audacious itself and is faster than the default GTK2 selector (but sadly not as user-friendly).
tr: Bu, XMMS/GTK1 biçimli dosya seçim pencerelerini etkinleştirir. Bu seçim Audacious'da kendiliğinden desteklenmiştir ve öntanımlı GTK2 seçiminden daha hızlıdır. (ancak kullanıcı dostu değildir)

en: <b>Format Detection</b>
tr: <b>Biçim Tanıma</b>

en: Detect file formats on demand, instead of immediately.
tr: Dosya biçimlerini hemen saptamak yerine istekte bulunulduğu zaman sapta

en: When checked, Audacious will detect file formats on demand. This can result in a messier playlist, but delivers a major speed benefit.
tr: İşaretlendiğinde, Audacious, dosya formatlarını isteğe göre saptayacak. Bu hatalı bir çalma listesine sebep olabilir. Fakat, hız açısından büyük yarar sağlar

en: Detect file formats by extension.
tr: Uzantıya göre dosya biçimini belirle

en: <b>Playback</b>
tr: <b>Oynat</b>

en: Continue playback on startup
tr: Başlangıçta çalmaya devam et

en: When Audacious starts, automatically begin playing from the point where we stopped before.
tr: Audacious başladığında, en son kaldığı yerden çalmaya devam et.

en: Don't advance in the playlist
tr: Çalma listesinde ilerleme

en: When finished playing a song, don't automatically advance to the next.
tr: Bir şarkının çalınması sonlandığında, otomati olarak bir sonraki şarkıya geçme.

en: Pause between songs
tr: Şarkılar arasında durakla

en: Pause for
tr: Durakla

en: seconds
tr: saniye

en: <b>Filename</b>
tr: <b>Dosya adı</b>

en: Convert underscores to blanks
tr: Alt çizgileri boşluklara çevir

en: Convert %20 to blanks
tr: %20 karakterlerini boşluklara çevir

en: Convert backslash '\' to forward slash '/'
tr: Backslash '\'ı slash '/' olarak çevir

en: <b>Metadata</b>
tr: <b>Müzik bilgisi</b>

en: Load metadata from playlists and files
tr: Parça bilgisini parça listelerinden ve dosyalardan yükle

en: Load metadata (tag information) from music files.
tr: Müzik bilgisini (etiket bilgisi) müzik dosyalarından yükle

en: On load
tr: Yüklendiğinde

en: Load metadata when adding the file to the playlist or opening it
tr: Parça bilgisini, parça listesine eklenirken veya parça açılırken yükle.

en: On display
tr: Gösterildiğinde

en: <b>File Dialog</b>
tr: <b>Dosya Penceresi</b>

en: Always refresh directory when opening file dialog
tr: Dosya penceresi açıldığında her zaman dizini yenile

en: Always refresh the file dialog (this will slow opening the dialog on large directories, and Gnome VFS should handle automatically).
tr: Dosya penceresini her zaman yenile (bu büyük klasörleri açarken yavaş çalışacak ve Gnome VFS otomatik olarak algılamalı)

en: <b>Mouse wheel</b>
tr: <b>Fare tekerleği</b>

en: Changes volume by
tr: Ses değişikliği

en: percent
tr: yüzde

en: Scrolls playlist by
tr: Parça listesi kaydırma

en: lines
tr: satır

en: Enabled
tr: Etkin

en: Description
tr: Açıklama

en: Category
tr: Kategori

en: Color Adjustment
tr: Renk Düzenleme

en: Audacious allows you to alter the color balance of the skinned UI. The sliders below will allow you to do this.
tr: Audacious, arayüzün renk dengesini değiştirmenize olanak sağlar. Alttaki kaydırıcılar sayesinde bunu yapabilirsiniz.

en: Blue
tr: Mavi

en: Green
tr: Yeşil

en: Red
tr: Kırmızı

en: Popup Information Settings
tr: Açılır Pencere Bilgisi Ayarları

en: <b>Cover image retrieve</b>
tr: <b>Kapak resmi getirme</b>

en: While searching for the album's cover, Audacious looks for certain words in the filename. You can specify those words in the lists below, separated using commas.
tr: Albüm kapakları için ararken, Audacious dosya ismindeki belirli kelimeleri kullanır. Bu kelimeleri, altta virgülle ayrılmış listede belirtebilirsiniz.

en: Exclude:
tr: Dahil etme:

en: Include:
tr: Dahil et:

en: Recursively search for cover
tr: Kapak için özyinelemeli olarak ara

en: Search depth:
tr: Derinliği araştır:

en: Use per-file cover
tr: Her dosya için kapak kullan

en: <b>Miscellaneous</b>
tr: <b>Çeşitli</b>

en: Show Progress bar for the current track
tr: Şuan çalan parça için İlerleme Çubuğunu göster

en: Delay until filepopup comes up:
tr: Popup pencere açılana kadar bekle

en: Auto character encoding detector for:
tr: Otomatik karakter kodlama bulucu:

en: List of character encodings used for fall back conversion of metadata. If automatic character encoding detector failed or has been disabled, encodings in this list would be treated as candidates of the encoding of metadata, and fall back conversion from these encodings to UTF-8 would be attempted.
tr: Metadatanın geri düşüm dönüşümü için kullanılan karakter kodlama listesi. Eğer, otomatik karakter kodlama denetleyicisi başarısızlığa uğrarsa veya akitf değilse, bu listedeki kodlamalar metadata kodlaması olarak varsayılır ve bu kodlamalardan UTF-8'e geri düşüm dönüşümü denenir.

en: Fallback character encodings:
tr: Fallback karakter kodlaması:

en: Audacious Preferences
tr: Audacious Seçenekleri

en: _Decoder list:
tr: _Çözümleyici listesi:

en: <span size="medium"><b>Decoders</b></span>
tr: <span size="medium"><b>Çözümleyiciler</b></span>

en: _General plugin list:
tr: _Genel eklenti listesi:

en: <span size="medium"><b>General</b></span>
tr: <span size="medium"><b>Genel</b></span>

en: _Visualization plugin list:
tr: _Canlandırma eklenti listesi:

en: <b>Visualization</b>
tr: <b>Canlandırma</b>

en: _Effect plugin list:
tr: _Efekt eklenti listesi:

en: <b>Effects</b>
tr: <b>Efektler</b>

en: <b>_Skin</b>
tr: <b>_Kabuk</b>

en: Refresh skin list
tr: Kabuk listesini tazele

en: <b>_Fonts</b>
tr: <b>_Yazı Tipleri</b>

en: _Player:
tr: _Oynatıcı:

en: _Playlist:
tr: _Parça Listesi:

en: Select main player window font:
tr: Ana çalıcı penceresi yazı tipini seç:

en: Use Bitmap fonts if available
tr: Kullanılabilir ise Bitmap yazı tiplerini kullan

en: Use bitmap fonts if they are available. Bitmap fonts do not support Unicode strings.
tr: Kullanılabilir ise bitmap yazı tiplerini kullan. Bitmap yazı tipleri Unicode yazıları desteklemez.

en: <b>Song Display</b>
tr: <b>Parça Göster</b>

en: Show information about titlestring format
tr: Başlık dizisi biçimi hakkında daha fazla bilgi göster

en: Custom string:
tr: Özel dizi:

en: Title format:
tr: Başlık biçimi:

en: <b>Popup Information</b>
tr: <b>Küçük Bilgi</b>

en: Show popup information for playlist entries
tr: Parça listesi girdileri için küçük bilgi göster

en: Toggles popup information window for the pointed entry in the playlist. The window shows title of song, name of album, genre, year of publish, track number, track length, and artwork.
tr: Çalma listesindeki seçili giriş için açılır pencere bilgisini değiştirir. Pencere, şarkı başlığını, albüm adını, türünü, yayınlanma yılını, parça uzunluğunu ve resimi gösterir.

en: Edit settings for popup information
tr: Küçük bilgi için ayarları düzenle

en: <b>Presets</b>
tr: <b>Ayarlar</b>

en: File preset extension:
tr: Dosya ayar uzantısı

en: Directory preset file:
tr: Dizin ayar dosyası:

en: <b>Proxy Configuration</b>
tr: <b>Vekil Sunucu Seçenekleri</b>

en: Enable proxy usage
tr: Vekil sunucu kullanımını etkinleştir

en: Proxy port:
tr: Vekil sunucu port'u:

en: Proxy hostname:
tr: Vekil sunucu adı:

en: Use authentication with proxy
tr: Vekil sunucu ile yetkilendirme kullan

en: Proxy password:
tr: Vekil sunucu parolası:

en: Proxy username:
tr: Vekil sunucu kullanıcı adı:

en: <span size="small">Changing these settings will require a restart of Audacious.</span>
tr: <span size="small">Bu ayarların değiştirilmesi Audacious'un yeniden başlatılmasını gerektirecek.</span>

en: <b>Audio System</b>
tr: <b>Ses Sistemi</b>

en: Buffer size:
tr: Arabellek büyüklüğü:

en: Current output plugin:
tr: Şu anki çıkış eklentisi:

en: Output Plugin Preferences
tr: Çıkış Eklentisi Seçenekleri

en: Output Plugin Information
tr: Çıkış Eklentisi Bilgisi

en: Reload Plugins
tr: Eklentileri yeniden yükle

en: Archived Winamp 2.x skin
tr: Winamp 2.x kabuğu saklandı

en: Unarchived Winamp 2.x skin
tr: Winamp 2.x kabuğu açıldı

en: Add/Open URL Dialog
tr: URL penceresini Ekle/Aç
