gqview-2.1.2-eu - en to eu translation catalogue (703 entries)

en: Favorite
eu: Gogokoa

en: Todo
eu: Dena

en: People
eu: Pertsonak

en: Places
eu: Lekuak

en: Art
eu: Artea

en: Nature
eu: Natura

en: Possessions
eu: Jabetzak

en: Keyword Presets
eu: Gako-hitz Aurrezarpenak

en: Favorite keywords list
eu: Gako-hitz gogoko zerrenda

en: Keywords
eu: Gako-hitzak

en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

en: File date:
eu: Fitxategia data:

en: Keywords:
eu: Gako-hitzak:

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: Edit favorite keywords list.
eu: Editatu gako-hitz gogokoen zerrenda.

en: Add keywords to selected files
eu: Gehitu gako-hitzak hautatutakoa fitxategietara

en: Add keywords to selected files, replacing the existing ones.
eu: Gehitu gako-hitzak hautatutakoa fitxategietara, daudenak ordezkatzen.

en: Save comment now
eu: Gorde iruzkina orain

en: Tag
eu: Etiketa

en: Name
eu: Izena

en: Value
eu: Balioa

en: Format
eu: Formatua

en: Elements
eu: Elementuak

en: Description
eu: Azalpena

en: Advanced view
eu: Ikuspegi aurreratua

en: Unable to remove symbolic link:
    %s
eu: Ezin da lotura sinbolikoa ezabatu:
    %s

en: Unlink failed
eu: Huts lotura kentzean

en: Unable to create symbolic link:
    %s
eu: Ezin da lotura sinbolikoa sortu:
    %s

en: Link failed
eu: Loturak huts egin du

en: The collection:
    %s
    already exists.
eu: Bilduma:
    %s
    badago dagoeneko.

en: Collection exists
eu: Bilduma badago

en: Failed to save the collection:
    %s
eu: Huts bilduma gordetzerakoan:
    %s

en: Save Failed
eu: Gordetzean huts egin du

en: Add Bookmark
eu: Laster-marka gehitu

en: Add Collection
eu: Bilduma Gehitu

en: Name:
eu: Izena:

en: Sort Manager
eu: Ordenatze Kudeatzailea

en: Folders
eu: Karpetak

en: Collections
eu: Bildumak

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Move
eu: Lekuz aldatu

en: Link
eu: Lotura

en: Add image
eu: Irudia gehitu

en: Add selection
eu: Hautaketa gehitu

en: Undo last image
eu: Azken irudia desegin

en: done
eu: eginda

en: Removing old metadata...
eu: Metadata zaharrak ezabatzen...

en: Clearing cached thumbnails...
eu: Katxeko argazkitxoak garbitzen...

en: Removing old thumbnails...
eu: Argazkitxo zaharrak ezabatzen...

en: Maintenance
eu: Mantenua

en: Invalid folder
eu: Karpeta baliogabea

en: The specified folder can not be found.
eu: Ezarritako karpeta ezin da aurkitu.

en: Create thumbnails
eu: Argazkitxoak sortu

en: S_tart
eu: Ha_si

en: Folder:
eu: Karpeta:

en: Select folder
eu: Hautatu karpeta

en: Include subfolders
eu: Azpikarpetak barne

en: Store thumbnails local to source images
eu: Jatorrizko irudien argazkitxo lokalak gorde

en: click start to begin
eu: hasi klikatu abiarazteko

en: running...
eu: martxan...

en: Clearing thumbnails...
eu: Argazkitxoak garbitzen...

en: Clear cache
eu: Katxea garbitu

en: This will remove all thumbnails that have
    been saved to disk, continue?
eu: Honek diskan dauden argazkitxo guztiak
    ezabatuko ditu, jarraitu?

en: Cache Maintenance - Geeqie
eu: Katxe Mantenua - Geeqie

en: Cache and Data Maintenance
eu: Katxe eta Data Mantenua

en: Geeqie thumbnail cache
eu: Geeqie argazkitxo katxea

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Clean up
eu: Garbitu

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
eu: Zaharkituriko edo umezurtz diren argazkitxoak ezabatu.

en: Delete all cached thumbnails.
eu: Katxe argazkitxo guztiak ezabatu.

en: Shared thumbnail cache
eu: Partekatutako argazkitxo katxea

en: Render
eu: Errendatu

en: Render thumbnails for a specific folder.
eu: Karpeta baten argazkitxoak errendatu.

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: Remove orphaned keywords and comments.
eu: Hitz-gako eta iruzkin umezurtzak ezabatu.

en: Untitled
eu: Izengabea

en: Untitled (%d)
eu: Izengabea (%d)

en: %s - Geeqie Collection
eu: %s - Geeqie Bilduma

en: Close collection
eu: Bilduma itxi

en: Collection has been modified.
    Save first?
eu: Bilduma aldatua izan da.
    Gorde lehenengo?

en: _Discard
eu: _Baztertu

en: Specified path:
    %s
    is a folder, collections are files
eu: Ezarritako bidea:
    %s
    karpeta bat da, bildumak fitxategiak dira

en: Invalid filename
eu: Fitxategi-izen baliogabea

en: Overwrite File
eu: Fitxategia Gainidatzi

en: Overwrite existing file?
eu: Dagoen fitxategia gainidatzi?

en: _Overwrite
eu: _Gainidatzi

en: Save collection
eu: Bilduma gorde

en: Open collection
eu: Bilduma ireki

en: Append collection
eu: Bilduma erantsi

en: _Append
eu: Er_antsi

en: Collection Files
eu: Bilduma Fitxategiak

en: Collection empty
eu: Bilduma hutsik

en: The current collection is empty, save aborted.
eu: Bilduma hau hutsik dago, gordetzea uzten.

en: Empty
eu: Hutsik

en: %d images (%d)
eu: %d irudi (%d)

en: %d images
eu: %d irudi

en: Loading thumbs...
eu: Argazkitxoak kargatzen...

en: _View
eu: _Ikusi

en: View in _new window
eu: Leiho _berrian ikusi

en: Rem_ove
eu: Ken_du

en: Append from file list
eu: Fitxategi zerrendatik erantsi

en: Append from collection...
eu: Bildumatik erantsi...

en: Select all
eu: Hautatu dena

en: Select none
eu: Bat ere ez hautatu

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: _Copy...
eu: K_opiatu...

en: _Move...
eu: _Lekuz aldatu...

en: _Rename...
eu: I_zena aldatu...

en: _Delete...
eu: _Ezabatu...

en: Show filename _text
eu: Erakutsi fitxategi-izen _testua

en: _Save collection
eu: Bilduma _gorde

en: Save collection _as...
eu: Gorde bilduma _horrela...

en: _Find duplicates...
eu: Bikoi_ztuak bilatu...

en: Print...
eu: Inprimatu...

en: Dropped list includes folders.
eu: Mugitutako zerrendak karpetak ditu.

en: _Add contents
eu: _Edukiak gehitu

en: Add contents _recursive
eu: Edukiak e_rrekurtsiboki gehitu

en: _Skip folders
eu: _Saltatu karpetak

en: Cancel
eu: Utzi

en: Drop files to compare them.
eu: Fitxategiak jaregin parekatzeko.

en: %d files
eu: %d fitxategi

en: %d matches found in %d files
eu: %d emaitza aurkiturik %d fitxategietan

en: [set 1]
eu: [1 sorta]

en: Reading checksums...
eu: Egiaztatpenak irakurtzen...

en: Reading dimensions...
eu: Dimentsioak irakurtzen...

en: Reading similarity data...
eu: Antzekotasun datuak irakurtzen...

en: Comparing...
eu: Parekatzen...

en: Sorting...
eu: Ordenatzen...

en: Select group _1 duplicates
eu: _1 Taldearen bikoiztutakoak hautatu

en: Select group _2 duplicates
eu: _2 Taldearen bikoiztutakoak hautatu

en: Add to new collection
eu: Bilduma berria gehitu

en: C_lear
eu: G_arbitu

en: Close _window
eu: _Leiho itxi

en: %d files (set 2)
eu: %d fitxategiak (2 sorta)

en: Size
eu: Tamaina

en: Date
eu: Data

en: Dimensions
eu: Neurriak

en: Checksum
eu: Egiaztapena

en: Path
eu: Bidea

en: Similarity (high)
eu: Antzekotasuna (handia)

en: Similarity
eu: Antzekotasuna

en: Similarity (low)
eu: Antzekotasuna (txikia)

en: Similarity (custom)
eu: Antzekotasuna (pertsonalizatua)

en: Find duplicates - Geeqie
eu: Bokiztuak bilatu - Geeqie

en: Compare to:
eu: Honekin parekatu:

en: Compare by:
eu: Honela parekatu:

en: Thumbnails
eu: Argazkitxoak

en: Compare two file sets
eu: Bi fitxategi taldeak parekatu

en: The Gimp
eu: Gimp

en: Rotate jpeg clockwise
eu: Biratu jpeg eskubitaraka

en: Rotate jpeg counterclockwise
eu: Biratu jpeg ezkerretaraka

en: stopping...
eu: gelditzen...

en: Edit command results
eu: Edizio komando emaitzak

en: Output of %s
eu: %s-ren irteera

en: Failed to run command:
    %s
eu: Huts komandoa abiarazterakoan:
    %s

en: stopped by user
eu: erabiltzaileak geldituta

en: unknown
eu: ezezaguna

en: top left
eu: goian ezkerrean

en: top right
eu: goian eskuinean

en: bottom right
eu: behean eskuinean

en: bottom left
eu: behean ezkerrean

en: left top
eu: ezkerrean goian

en: right top
eu: eskuinean goian

en: right bottom
eu: eskuinean behean

en: left bottom
eu: ezkerrean behean

en: inch
eu: hazbete

en: centimeter
eu: zentimetro

en: average
eu: batez bestekoa

en: center weighted
eu: erdian haztaturik

en: spot
eu: puntua

en: multi-spot
eu: puntu anitz

en: multi-segment
eu: segmentu-anitzekoa

en: partial
eu: partziala

en: other
eu: bestelakoa

en: not defined
eu: ezarri gabe

en: manual
eu: eskuz

en: normal
eu: normala

en: aperture
eu: irekiera

en: shutter
eu: obturadorea

en: creative
eu: sortzaile

en: action
eu: ekintza

en: portrait
eu: erretratu

en: landscape
eu: paisaia

en: daylight
eu: egun-argiz

en: fluorescent
eu: fluoreszentea

en: tungsten (incandescent)
eu: tungstenioa (goritasun)

en: flash
eu: flash-a

en: no
eu: ez

note: flash fired (bit 0)
en: yes
eu: bai

en: yes, not detected by strobe
eu: bai, ez da strobe bidez atzeman

en: yes, detected by strobe
eu: bai, estrobe bidez atzemanda

en: Image description
eu: Irudia azalpena

en: Orientation
eu: Orientazioa

en: Copyright
eu: Copyright-a

en: Exposure program
eu: Agerpen programa

en: ISO sensitivity
eu: ISO sentsibilitatea

en: Date original
eu: Jatorrizko data

en: Date digitized
eu: Digitalizazio data

en: Shutter speed
eu: Obturadore abiadura

en: Aperture
eu: Irekiera

en: Exposure bias
eu: Agerpena alborapena

en: Subject distance
eu: Elementu distantzia

en: Metering mode
eu: Neurtze modua

en: Light source
eu: Argi jatorria

en: Flash
eu: Flash-a

en: Focal length
eu: Fokuaren luzera

note: ExifImageWidth, ExifImageHeight can also be unsigned short
en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Camera
eu: Kamara

en: Resolution
eu: Bereizmena

en: infinity
eu: infinitua

en: mode:
eu: modua:

en: on
eu: aktibatuta

en: off
eu: desaktibatuta

en: auto
eu: automatikoa

en: not detected by strobe
eu: ez da estrobe bidez atzeman

en: detected by strobe
eu: estrobe bidez atzemanda

note: we ignore flash function (bit 5) red-eye (bit 6)
en: red-eye reduction
eu: begi-gorri murrizketa

en: dot
eu: puntu

en: %d bytes
eu: %d byte

en: Geeqie full screen
eu: Geeqie pantaila osoa

en: Full size
eu: Tamaina osoa

en: Monitor
eu: Monitorea

en: Screen
eu: Pantaila

en: Stay above other windows
eu: Beste leiho gainean mantendu

en: Determined by Window Manager
eu: Leiho Kudeatzaileak Zehaztua

en: Active screen
eu: Pantaila aktiboa

en: Active monitor
eu: Monitore aktiboa

en: Zoom _in
eu: Zooma _handiagotu

en: Zoom _out
eu: Zooma _txikiagotu

en: Zoom _1:1
eu: Zooma _1:1

en: Fit image to _window
eu: Doitu irudia leiho tamainara

en: Set as _wallpaper
eu: Ida_zmahai atzealde bezala ezarri

en: _Stop slideshow
eu: Aurkezpena _gelditu

en: Continue slides_how
eu: Aurpezpena _jarraitu

en: Pause slides_how
eu: Aurkezpena _pausarazi

en: _Start slideshow
eu: Aurkezpena _hasi

en: Exit _full screen
eu: Irten _pantaila osotik

en: _Full screen
eu: _Pantaila osoa

en: C_lose window
eu: Leihoa it_xi

en: File size:
eu: Fitxategi tamaina:

en: Dimensions:
eu: Neurriak:

en: Transparent:
eu: Gardena:

en: Image size:
eu: Irudi tamaina:

en: Compress ratio:
eu: Konpresio erratioa:

en: File type:
eu: Fitxategi mota:

en: Owner:
eu: Jabea:

en: Group:
eu: Taldea:

en: General
eu: Orokorra

en: Image %d of %d
eu: %d Irudia %d-tik

en: Image properties - Geeqie
eu: Irudi propietateak - Geeqie

en: Ascending
eu: Gorantz

en:  Slideshow
eu:  Aurkezpena

en:  Paused
eu:  Pausarazita

en: %s, %d files (%s, %d)%s
eu: %s, %d fitxategi (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
eu: %s, %d fitxategi %s

en: %d files%s
eu: %d fitxategi%s

en: (no read permission) %s bytes
eu: (irakurketa baimenik ez) %s byte

en: ( ? x ? ) %s bytes
eu: ( ? x ? ) %s byte

en: ( %d x %d ) %s bytes
eu: ( %d x %d ) %s byte

en: Geeqie Tools
eu: Geeqie Tresnak

en: Tools
eu: Tresnak

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Image
eu: Irudia

en: (drag to change order)
eu: (mugitu ordena aldatzeko)

en: Hide file _list
eu: Fitxategi _zerrenda ezkutatu

en: in %s...
eu: %s-en...

en: in (unknown)...
eu: non (ezezaguna)...

en: empty
eu: hutsik

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Adjust
eu: _Doitu

en: _Help
eu: _Laguntza

en: New _window
eu: Lei_ho berria

en: _New collection
eu: Bildu_ma berria

en: _Open collection...
eu: Bilduma _ireki...

en: Open _recent
eu: _Azkenak ireki

en: _Search...
eu: _Bilatu...

en: Pan _view
eu: Pan _ikuspegia

en: _Print...
eu: In_primatu...

en: N_ew folder...
eu: Karpe_ta berria...

en: _Quit
eu: Irte_n

en: _Rotate clockwise
eu: _Biratu eskuinetaraka

en: Rotate _counterclockwise
eu: Biratu e_zkerretaraka

en: Rotate 1_80
eu: 1_80 Biratu

en: _Mirror
eu: Is_pilua

en: _Flip
eu: _Irauli

en: Select _all
eu: _Hautatu denak

en: Select _none
eu: _Bat ere ez hautatu

en: P_references...
eu: H_obespenak...

en: _Thumbnail maintenance...
eu: Argazkit_xo mantenua...

en: _Zoom to fit
eu: Gerturatu _doitzeko

en: F_ull screen
eu: Pa_ntaila osoa

en: _Hide file list
eu: Fitxategi zerrenda _ezkutatu

en: Toggle _slideshow
eu: Aurkezpena _txandakatu

en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: _Contents
eu: _Edukia

en: _Keyboard shortcuts
eu: _Teklatu laster-teklak

en: _Release notes
eu: _Bertsio oharrak

en: _About
eu: _Honi buruz

en: _Thumbnails
eu: _Argazkitxoak

en: Tr_ee
eu: Zu_haitza

en: _Float file list
eu: _Fitxategi zerrenda mugikorra

en: Hide tool_bar
eu: Tresna_barra ezkutatu

en: _Keywords
eu: _Gako-hitzak

en: E_xif data
eu: E_xif datuak

en: Sort _manager
eu: Ordenatze _kudeatzailea

en: _List
eu: _Zerrenda

en: I_cons
eu: I_konoak

en: Show thumbnails
eu: Argazkitxoak erakutsi

en: Change to home folder
eu: Etxe karpetara aldatu

en: Refresh file list
eu: Fitxategi zerrenda freskatu

en: Zoom in
eu: Zooma handiagotu

en: Zoom out
eu: Zooma txikiagotu

en: Fit image to window
eu: Doitu irudia leihora

en: Set zoom 1:1
eu: 1:1 Zooma ezarri

en: Configure options
eu: Aukerak konfiguratu

en: _Float
eu: _Mugikorra

en: Float Controls
eu: Kontrol Mugikorrak

en: Help - Geeqie
eu: Laguntza - Geeqie

en: Command line
eu: Komando-lerroa

note: short, long                  callback,               extra, prefer,description
en: next image
eu: hurrengo irudia

en: previous image
eu: aurreko irudia

en: first image
eu: lehen irudia

en: last image
eu: azken irudia

en: toggle full screen
eu: pantaila oso egoera txandakatu

en: start full screen
eu: pantaila osoa gaitu

en: stop full screen
eu: pantaila osoa ezgaitu

en: toggle slide show
eu: aurkezpena txandakatu

en: start slide show
eu: aurkezpena hasi

en: stop slide show
eu: aurkezpena gelditu

en: start recursive slide show
eu: aurkezpen errekurtsiboa hasi

en: set slide show delay in seconds
eu: aurkezpen atzerapena ezarri segundutan

en: show tools
eu: tresnak ikusi

en: hide tools
eu: tresnak ezkutatu

en: quit
eu: irten

en: open file
eu: fitxategia ireki

en: open file in new window
eu: ireki fitxategia leiho berrian

en: Remote command list:
eu: Urrunekoa komando zerrenda:

en: Remote Geeqie not running, starting...
eu: Urruneko Geeqie ez dago martxan, abiarazten...

en: Remote not available
eu: Urrunekoa ez dago erabilgarri

en: Usage: gqview [options] [path]
eu: Erabilera: gqview [aukerak] [bidea]

en: valid options are:
eu: aukera erabilgarriak:

en:   +t, --with-tools           force show of tools
eu:   +t, --with-tools           tresnak ikustea behartu

en:   -t, --without-tools        force hide of tools
eu:   -t, --without-tools        tresnak ezkutatzea behartu

en:   -f, --fullscreen           start in full screen mode
eu:   -f, --fullscreen           pantaila oso moduan abiarazi

en:   -s, --slideshow            start in slideshow mode
eu:   -s, --slideshow            aurkezpen moduan abiarazi

en:   -l, --list                 open collection window for command line
eu:   -l, --list                 bilduma leihoa komando lerrorako ireki

en:   -r, --remote               send following commands to open window
eu:   -r, --remote               komando hauek irekirriko leihora bidali

en:   -rh,--remote-help          print remote command list
eu:   -rh,--remote-help          urruneko koamndo zerrenda inprimatu

en:   --debug                    turn on debug output
eu:   --debug                    arazpen irteeera irten

en:   -v, --version              print version info
eu:   -v, --version              bertsio argibideak inprimatu

en:   -h, --help                 show this message
eu:   -h, --help                 laguntza testu hau inprimatu

en: invalid or ignored: %s
    Use --help for options
eu: baliogabea edo ez ikusia: %s
    --help erabili aukerentzat

en: Creating Geeqie dir:%s
eu: Geeqie direktorioa sortzen:%s

en: Could not create dir:%s
eu: Ezin da direktorioa sortu:%s

en: Home
eu: Etxea

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Geeqie - exit
eu: Geeqie - irten

en: Quit Geeqie
eu: Geeqie Utzi

en: Collections have been modified. Quit anyway?
eu: Bildumak aldatu egin dira. Irten hala ere?

en: Sort by size
eu: Tamainaz ordenatu

en: Sort by date
eu: Dataz ordenatu

en: Unsorted
eu: Ordenatu gabe

en: Sort by path
eu: Bidez ordenatu

en: Sort by number
eu: Zenbakiz ordenatu

en: Sort by name
eu: Izenez ordenatu

en: Sort
eu: Ordenatu

en: Rotate _180
eu: _180 Biratu

en: %d images, %s
eu: %d irudi, %s

en: The pan view does not support the folder "%s".
eu: Pan ikustatzaileak ez du "%s" karpeta onartzen.

en: Folder not supported
eu: Karpeta ez da onartzen

en: Reading image data...
eu: Irudi datuak irakurtzen...

en: Sorting images...
eu: Irudiak ordenatzen...

en: Date:
eu: Data:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: path found
eu: bidea aurkitua

en: filename found
eu: fitxategi izena ez da aurkitu

en: partial match
eu: parekatze partziala

en: no match
eu: ez dago parekatzerik

en: Folder not found
eu: Karpeta ez da aurkitu

en: The entered path is not a folder
eu: Idatzirako bidea ez da karpeta bat

en: Pan View - Geeqie
eu: Ikusi

en: Timeline
eu: Denbora-lerroa

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Folders (flower)
eu: Karpetak (lorea)

en: Grid
eu: Sareta

en: Dots
eu: Puntuak

en: No Images
eu: Irudirik ez

en: Small Thumbnails
eu: Argazkitxo txikiak

en: Normal Thumbnails
eu: Argazkitxo ertainak

en: Large Thumbnails
eu: Argazkitxo handiak

en: 1:10 (10%)
eu: 1:10 (%10)

en: 1:4 (25%)
eu: 1:4 (%25)

en: 1:3 (33%)
eu: 1:3 (%33)

en: 1:2 (50%)
eu: 1:2 (%50)

en: 1:1 (100%)
eu: 1:1 (%100)

en: Find:
eu: Bilatu:

en: Use Exif date
eu: Exif data erabili

en: Find
eu: Bilatu

en: Pan View Performance
eu: Pan Ikuspegi Errendimendua

en: Pan view performance may be poor.
eu: Pan ikuspegi errendimentua baxua izan liteke.

en: To improve performance of thumbnails in the pan view the following options can be enabled. Note that both options must be enabled to notice a change in performance.
eu: Pan ikuspegian argazkintxo errendimentua hobetzeko aukera hauek gaitu daitezke. Kontutan izan biak gaitu behar direla aldaketa nabaritzeko.

en: Cache thumbnails
eu: Argazkitxoen katxea egin

en: Use shared thumbnail cache
eu: Partekatutako argazkitxo katxea erabili

en: Do not show this dialog again
eu: Ez erakutsi elkarrizketa-koadro hau aurrerantzean

en: Sort by E_xif date
eu: E_xif data bidez ordenatu

en: Nearest (worst, but fastest)
eu: Gertuen (okerro baina azkarrena)

en: Tiles
eu: Mosaikoak

en: Bilinear
eu: Bilineala

en: Hyper (best, but slowest)
eu: Hiper (onena, baina geldoena)

en: None
eu: Bat ere ez

en: Normal
eu: Normala

en: Best
eu: Onena

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Reset filters
eu: Iragazkiak berezarri

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
eu: Honek iragazkiak lehentsietara berezarriko ditu.
    Jarraitu?

en: Reset editors
eu: Editoreak berezarri

en: This will reset the edit commands to the defaults.
    Continue?
eu: Edizio komandoak lehenetsietara berezarri.
    Jarraitu?

en: Clear trash
eu: Zakarrontzia hustu

en: This will remove the trash contents.
eu: Honek zakarrotziko edukia ezabatuko du.

en: Geeqie Preferences
eu: Geeqie Hobespenak

en: Startup
eu: Abioa

en: Change to folder:
eu: Karpeta honetara aldatu:

en: Use current
eu: Erabili unekoa

en: Quality:
eu: Kalitatea:

en: Cache thumbnails into .thumbnails
eu: Argazkitxo katxeak .thumbnails fitxategietan egin

en: Use xvpics thumbnails when found (read only)
eu: Xvpic argazkitxoa erabili aurkitzean (irakurketa bakarrik)

en: Faster jpeg thumbnailing (may reduce quality)
eu: Jpeg argazkitxo egite azkarra (kalitatea gutxitzen du)

en: Slide show
eu: Aurkezpena

en: Delay between image change:
eu: Irudien arteko denbora tartea:

en: seconds
eu: segundu

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Repeat
eu: Errepikatu

en: Zoom
eu: Zooma

en: Dithering method:
eu: Bilbatze metodoa:

en: Two pass zooming
eu: Bi pasatzeko zoom-a

en: Allow enlargement of image for zoom to fit
eu: Onartu - - nori

en: Zoom increment:
eu: Zoom handitzea:

en: When new image is selected:
eu: Irudia aukeratzerakoan:

en: Zoom to original size
eu: Zoom-a jatorrziko tamainan

en: Leave Zoom at previous setting
eu: Zooma dagoen bezala utzi

en: Appearance
eu: Itxura

en: Black background
eu: Atzeko plano beltza

en: Convenience
eu: Egokiera

en: Refresh on file change
eu: Fitxategia aldatzerakoan freskatu

en: Preload next image
eu: Hurrengo irudia aurrekargatu

en: Auto rotate image using Exif information
eu: Exif argibideen arabera irudia automatikoki biratu

en: Windows
eu: Leihoak

en: State
eu: Egoera

en: Remember window positions
eu: Leiho kokalekua gogoratu

en: Remember tool state (float/hidden)
eu: Tresna egoera gogoratu (ezkutuan/mugikorra)

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
eu: Doitu leihoa irudira tresnak mugikorrak badira edo ezkutuan badaude

en: Limit size when auto-sizing window (%):
eu: Mugatu tamaina leihoaren tamaina automatikoarekin (%):

en: Layout
eu: Diseinua

en: Filtering
eu: Iragazkiak

en: Show entries that begin with a dot
eu: Puntu batez haste diren sarrerak erakutsi

en: Case sensitive sort
eu: Larri/xeheak bereiziz ordenatu

en: Disable File Filtering
eu: Fitxategi Iragaztea Ezgaitu

en: File types
eu: Fitxategi motak

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Defaults
eu: Lehenespenak

en: Editors
eu: Editoreak

en: Menu name
eu: Menu izena

en: Command Line
eu: Komando-lerroa

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Full screen
eu: Pantaila osoa

en: Smooth image flip
eu: Irudi iraulketa leuna

en: Disable screen saver
eu: Pantaila babeslea ezgaitu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Confirm file delete
eu: Berretsi fitxategi ezabatzea

en: Enable Delete key
eu: Gaitu Ezabatu tekla

en: Safe delete
eu: Ezabatze ziurra

en: Maximum size:
eu: Gehienezko tamaina:

en: View
eu: Ikusi

en: Behavior
eu: Portaera

en: Rectangular selection in icon view
eu: Hautapen karratua ikono ikuspegian

en: Descend folders in tree view
eu: Karpetak jesiten joan zuhaitz ikuspegian

en: In place renaming
eu: Geratzen den lekuan

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Progressive keyboard scrolling
eu: Teklatu korritze progresiboa

en: Mouse wheel scrolls image
eu: Saguaren gurpilak irudia korritzen du

en: Miscellaneous
eu: Bestelakoak

en: Store keywords and comments local to source images
eu: Gako-hitz eta iruzkin lokalak jatorrizko irudietan gorde

en: Custom similarity threshold:
eu: Antzekotasun muga pertsonalizatua:

en: Offscreen cache size (Mb per image):
eu: Pantailaz kanpoko katxe tamaina (Mb argazki bakoitzeko):

en: About - Geeqie
eu: Honi buruz - Geeqie

en: Geeqie %s
    
    Copyright (c) %s John Ellis
    website: %s
    email: %s
    
    Released under the GNU General Public License
eu: Geeqie %s
    
    Copyright-a (c) %s John Ellis
    webgunea: %s
    eposta: %s
    
    GNU Lizentzi Publiko Ororkorraz argitaraturik

en: Credits...
eu: Kredituak...

en: Selection
eu: Hautapena

en: All
eu: Denak

en: One image per page
eu: Irudi bat orri bakoitzean

en: Proof sheet
eu: Orri muga

en: Default printer
eu: Inprimagailu lehenetsia

en: Custom printer
eu: Pertsonalizatuko inprimagailua

en: PostScript file
eu: PostScript fitxategia

en: Image file
eu: Irudi fitxategia

en: jpeg, low quality
eu: jpeg, kalitate txikia

en: jpeg, normal quality
eu: jpeg, kalitate normala

en: jpeg, high quality
eu: jpeg, kalitate handia

en: points
eu: puntuak

en: millimeters
eu: milimetro

en: centimeters
eu: zentimentro

en: inches
eu: hazbete

en: picas
eu: pika

en: Portrait
eu: Bertikala

en: Landscape
eu: Horizontala

en: Letter
eu: Eskutitza

note: in 8.5 x 11
en: Legal
eu: Legala

note: in 8.5 x 14
en: Executive
eu: Exekutiboa

note: in 7.25x 10.5 mm 841 x 1189 mm 594 x 841 mm 420 x 594 mm 297 x 420 mm 210 x 297 mm 148 x 210 mm 105 x 148 mm 353 x 500 mm 250 x 353 mm 176 x 250 mm 125 x 176
en: Envelope #10
eu: #10 Gutun-azala

note: in 4.125 x 9.5
en: Envelope #9
eu: #9 Gutun-azala

note: in 3.875 x 8.875
en: Envelope C4
eu: C4 Gutun-azala

note: mm 229 x 324
en: Envelope C5
eu: C5 Gutun-azala

note: mm 162 x 229
en: Envelope C6
eu: C6 Gutun-azala

note: mm 114 x 162
en: Photo 6x4
eu: 6x4 Argazkia

note: in 6   x 4
en: Photo 8x10
eu: 8x10 Argazkia

note: in 8   x 10
en: Postcard
eu: Postala

note: mm 100 x 148
en: Tabloid
eu: Tabloidea

en: page %d of %d
eu: %d orria %d orrialdetik

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Unable to open pipe for writing.
    "%s"
eu: Ezin da tutua idazketarako ireki.
    "%s"

en: A file with name %s already exists.
eu: %s izeneko fitxategi bat badago dagoeneko.

en: Failure writing to file %s
eu: Huts %s fitxategian idaztrakoan

en: SIGPIPE error writing to printer.
eu: SIGPIPE errorea inprimagailuan idazterakoan.

en: Page %d
eu: %d orrialdea

en: Printing error
eu: Inprimatze errorea

en: An error occured printing to %s.
eu: %s-en inprimatzerakoan errore bat gertatu da.

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Print - Geeqie
eu: Inprimatu - Geeqie

en: Printing %d pages to %s.
eu: %d orria inprimatzen %s orrialdetatik.

en: Format:
eu: Formatua:

en: Units:
eu: Unitateak:

en: Orientation:
eu: Orientazioa:

en: Destination:
eu: Helburua:

en: <printer name>
eu: <inprimagailu izena>

en: Unlimited
eu: Mugagabea

en: Show
eu: Erakutsi

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Source
eu: Iturburua

en: Proof size:
eu: Muga tamaina:

en: Text
eu: Testua

en: Paper
eu: Papera

en: Margins
eu: Marjinak

en: Left:
eu: Ezkerrean:

en: Right:
eu: Eskuinean:

en: Top:
eu: Goian:

en: Bottom:
eu: Behean:

en: Printer
eu: Inprimagailua

en: Custom printer:
eu: Inprmagailu pertsonalizatua:

en: File:
eu: Fitxategia:

en: File format:
eu: Fitxategi formatua:

en: Remember print settings
eu: Inprimatze ezarpenak gogoratu

en: error saving config file: %s
eu: erreoa konfigurazio fitxategia gordetzerakoan: %s

en: folder
eu: karpeta

en: comments
eu: iruzkinak

en: results
eu: emaitzak

en: contains
eu: edukia

en: is
eu:  -

en: equal to
eu: berdin

en: less than
eu: txikiago

en: greater than
eu: handiago

en: between
eu: tartean

en: before
eu: lehenago

en: after
eu: geroago

en: match all
eu: denak aurkitu

en: match any
eu: edozein aurkitu

en: exclude
eu: alboan utzi

en: %s, %d files (%s, %d)
eu: %s, %d fitxategiak (%s, %d)

en: %s, %d files
eu: %s, %d fitxategiak

en: Searching...
eu: Bilatzen...

en: File not found
eu: Ez da fitxategia aurkitu

en: Please enter an existing file for image content.
eu: Idatzi dagoen fitxategi bat irudi edukiarentzat.

en: Please enter an existing folder to search.
eu: Hauatatu karpeta bat bilaketarako.

en: Image search - Geeqie
eu: Irudi bilaketa - Geeqie

en: Search:
eu: Bilatu:

en: Recurse
eu: Errekurtsiboa

en: File name
eu: Fitxategi izena

en: Match case
eu: Parekatze kasua

en: File size is
eu: Fitxategia tamaina

en: and
eu: eta

en: File date is
eu: Fitxategia data

en: Image dimensions are
eu: Irudi dimentsioak

en: Image content is
eu: Irudi edukia

en: % similar to
eu: % antzekotasuna

en: Rank
eu: Sailkapena

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
eu: Huts katxeko irudiaren argazkitxoa kargatzerakoan, birsortzen saiatzen.

en: Unable to write history lists to: %s
eu: Ezin da historioa zerrenda hemen idatzi: %s

en: New Bookmark
eu: Laster-marka berria

en: Edit Bookmark
eu: Laster-markak Editatu

en: Path:
eu: Bidea:

en: Icon:
eu: Ikonoa:

en: Select icon
eu: Hautatu ikonoa

en: _Properties...
eu: _Propietateak...

en: Move _up
eu: Lekuz aldatu gora

en: Move _down
eu: Lekuz aldatu behera

en: _Remove
eu: _Kendu

en: Unable to load:
    %s
eu: Ezin da kargatu:
    %s

en: Failed to rename %s to %s.
eu: Huts %s-tik %s-ra berrizentdatzerakoan.

en: Unable to delete file:
    %s
eu: Ezin da fitxategia ezabatu:
    %s

en: File deletion failed
eu: Huts fitxategia ezabatzean

en: Delete file
eu: Fitxategia ezabatu

en: About to delete the file:
     %s
eu: Fitxategia ezabatzeari buruz:
    %s

en: _Rename
eu: Be_rrizendatu

en: Add _Bookmark
eu: _Laster-marka Gehitu

en: _Delete
eu: E_zabatu

en: New folder
eu: Karpeta berria

en: Unable to create folder:
    %s
eu: Ezin da karpeta sortu:
    %s

en: Error creating folder
eu: Errorea karpeta sortzerakoan

en: All Files
eu: Fitxategi denak

en: Show hidden
eu: Erakutsi ezkutukoak

en: Filter:
eu: Iragazkia:

en: Select path
eu: Bidea hautatu

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Overwrite file
eu: Fitxategia gainidatzi

en: Overwrite file?
eu: Fitxategia gainidatzi?

en: Replace existing file with new file.
eu: Dagoen fitxategia fitxategi berriaz ordeztu.

en: Overwrite _all
eu: Den_ak gainidatzi

en: S_kip all
eu: Denak saltatu

en: _Skip
eu: _Saltatu

en: Existing file
eu: Dagoen fitxategia

en: New file
eu: Fitxategi berria

en: Auto rename
eu: Berrizendaketa automatikoa

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Source to copy matches destination
eu: Kopiatze jatorria helbururaren berdina da

en: Unable to copy file:
    %s
    to itself.
eu: Ezin da fitxategia kopiatu:
    %s
    bere burura.

en: Source to move matches destination
eu: Mugitze jatorria helbururaren berdina da

en: Unable to move file:
    %s
    to itself.
eu: Ezin da fitxategi mugitu:\m%s\mbere burura.

en: Co_ntinue
eu: Jar_raitu

en: Error copying file
eu: Errorea fitxategia kopiatzerakoan

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
    during multiple file copy.
eu: Ezin da fitxategia kopiatu:
    %s
    nora:
    %s
    kopiatze anitz batetan.

en: Error moving file
eu: Errorea fitxategia mugitzerkoan

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
    during multiple file move.
eu: Ezin da fitxategi hau mugitu:
    %s
    nora:
    %s
    fitxategi anitz mugitzerakoan.

en: Source matches destination
eu: Jatorria helburruaren berdina da

en: Source and destination are the same, operation cancelled.
eu: Jatorria eta helburua berdina da, alde batetara utzia.

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
eu: Ezin da fitxategia kopiatu:
    %s
    nora:
    %s

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
eu: Ezin da fitxategia mugitu:
    %s
    nora:\m%s

en: Invalid destination
eu: Helburu baliogabea

en: When operating with multiple files, please select
    a folder, not a file.
eu: Fitxategi anitzekin lan egiterakoan karpeta bat
    hautatu ez fitxategi bat.

en: Please select an existing folder.
eu: Mwsedez karpeta bat hautatu.

en: Copy - Geeqie
eu: Kopiatu - Geeqie

en: _Copy
eu: K_opiatu

en: Copy file
eu: Fitxategia kopiatu

en: Copy multiple files
eu: Fitxategi anitz kopiatu

en: Move - Geeqie
eu: Mugitu - Geeqie

en: _Move
eu: _Mugitu

en: Move file
eu: Fitxategia mugitu

en: Move multiple files
eu: Fitxategi anitz mugitu

en: File name:
eu: Fitxategi-izena:

en: Choose the destination folder.
eu: Helburu karpeta aukeratu.

en: Delete failed
eu: Huts ezabatzerakoan

en: Unable to remove old file from trash folder
eu: Ezin da fitxategi zaharra zakarrontzitik ezabatu

en: Could not create folder
eu: Ezin da karpeta sortu

en: Permission denied
eu: Baimena ukatuta

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
eu: Ezin da zakarronitzi karpeta sortzeko sarrera eskuratu.
    "%s"

en: Turn off safe delete
eu: Ezabatze ziurra ezgaitu

en: Safe delete: %s
eu: Ezabatze ziurra: %s

en: Unable to delete file:
     %s
     Continue multiple delete operation?
eu: Ezin da fitxategia ezabaru:
    %s
    Ezabatze anitz ekintzarekin jarraitu?

en: File %d of %d
eu: %d fitxategia %d-tik

en: Delete files - Geeqie
eu: Fitxategiak ezabatu - Geeqie

en: Delete multiple files
eu: Fitxategi anitz ezabatu

en: Review %d files
eu: Berrikusi %d fitxategiak

en: Delete file - Geeqie
eu: Fitxategia ezabatu - Geeqie

en: Delete file?
eu: Fitxategia ezabatu?

en: Replace existing file by renaming new file.
eu: Dagoen fitxategia berriaz ordeztu.

en: Unable to rename file:
    %s
     to:
    %s
eu: Ezin da fitxategia berrizendatu:\m%s
    nora:
    %s

en: Error renaming file
eu: Errorea fitxategia berrizendatzerakoan

en: Format must include at least one of the symbol characters '*' or '#'.
eu: Formatuan behintzat '*' edo '#'karaktere bat eduki behar du.

en: Can not auto rename with the selected
    number set, one or more files exist that
    match the resulting name list.
eu: Ezin da aukeratutako sorta zenbakiaz berrizendatu,
    dagoeneko badago fitxategi bat beintzat helburu
    izen zerrenda dagoena.

en: Failed to rename
    %s
    The number was %d.
eu: Huts berizendatzerakoan
    %s
    Zenbakia %d zen.

en: Rename - Geeqie
eu: Berizendatu - Geeqie

en: Rename multiple files
eu: Fitxategi anitz berrizendatu

en: Original Name
eu: Jatorrizko Izena

en: Manual rename
eu: Eskuzko berrizendaketa

en: Formatted rename
eu: Formatudun berrizendaketa

en: Original name:
eu: Jaotrrizko izena:

en: New name:
eu: Izen berria:

en: Begin text
eu: Hasiera testua

en: Start #
eu: Hasi #

en: End text
eu: Amaiera testua

en: Padding:
eu: Betegarria:

en: Format (* = original name, ## = numbers)
eu: Formatua

en: Unable to rename file:
    %s
    to:
    %s
eu: Ezin da fitxategi berrizendatu:
    %s-tik
    %s-ra

en: Rename file
eu: Fitxategia berrizendatu

en: The folder:
    %s
    already exists.
eu: Karpeta hau:
    %s
    badago dagoeneko.

en: Folder exists
eu: Karpeta badago

en: The path:
    %s
    already exists as a file.
eu: Bide hau:
    %s
    fitxategi bat da dagoeneko.

en: New folder - Geeqie
eu: Karpeta berria - Geeqie

en: Create folder in:
    %s
    named:
eu: Hemen karpeta bat sortu:
    %s
    izena:

en: Rename failed
eu: Huts berrizendatzerakoan

en: new_folder
eu: _karpeta berria

en: _Up to parent
eu: _Gora

en: _Slideshow
eu: _Aurkezpena

en: Slideshow recursive
eu: Aurkezpen errekurtsiboa

en: Find _duplicates...
eu: Bikoi_ztuak bilatu...

en: Find duplicates recursive...
eu: Bikoiztuak errekurtsiboki bilatu...

en: _New folder...
eu: Ka_rpeta berria...

en: View as _tree
eu: Zu_haitza bezala ikusi

en: Re_fresh
eu: _Freskatu

en: _Sort
eu: _Ordenatu

en: View as _icons
eu: Ikonoak bezala _ikusi

en: Show _thumbnails
eu: Ar_gazkitxoak bistarazi

en: Invalid file name:
    %s
eu: Fitxategi izen baliogabea:
    %s
