gqview 2.1.2 - en to be translation catalogue (697 entries)

en: Favorite
be: Улюбёны

en: Todo
be: Зрабіць

en: People
be: Людзі

en: Places
be: Месцы

en: Art
be: Мастацтва

en: Nature
be: Прырода

en: Possessions
be: Маёмасць

en: Keyword Presets
be: Заданыя ключавыя словы

en: Favorite keywords list
be: Спіс улюбёных ключавых слоў

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Filename:
be: Імя файла:

en: File date:
be: Дата файла:

en: Keywords:
be: Ключавыя словы:

en: Comment:
be: Каментар:

en: Edit favorite keywords list.
be: Праўка спіса ўлюбёных ключавых слоў

en: Add keywords to selected files
be: Дадаць ключавыя словы да вылучаных файлаў

en: Add keywords to selected files, replacing the existing ones.
be: Дадаць ключавыя словы да вылучаных файлаў, змяняючы існуючыя

en: Save comment now
be: Захаваць каментар

en: Tag
be: Тэг

en: Name
be: Імя

en: Value
be: Значэнне

en: Format
be: Фармат

en: Elements
be: Элементы

en: Description
be: Апісанне

en: Advanced view
be: Дадатковы прагляд

en: Unable to remove symbolic link:
    %s
be: Немагчыма выдаліць сімвалічную спасылку:
    %s

en: Unlink failed
be: Выдаленне спасылкі не атрымалася

en: Unable to create symbolic link:
    %s
be: Немачыма стварыць сімвалічную спасылку:
    %s

en: Link failed
be: Стварэнне спасылкі не атрымалася

en: The collection:
    %s
    already exists.
be: Калекцыя:
    %s
    ужо існуе.

en: Collection exists
be: Калекцыя існуе

en: Failed to save the collection:
    %s
be: Не атрымалася захаваць калекцыю:
    %s

en: Save Failed
be: Захаванне не атрымалася

en: Add Bookmark
be: Дадаць закладку

en: Add Collection
be: Дадаць калекцыю

en: Name:
be: Імя:

en: Sort Manager
be: Кіраўнік упарадкавання

en: Folders
be: Тэчкі

en: Collections
be: Калекцыі

en: Copy
be: Капіяваць

en: Move
be: Перамесціць

en: Link
be: Спасылка

en: Add image
be: Дадаць выяву

en: Add selection
be: Дадаць вылучэнне

en: Undo last image
be: Адмяніць апошнюю выяву

en: done
be: зроблена

en: Removing old metadata...
be: Выдаляюцца старыя метаданні...

en: Clearing cached thumbnails...
be: Ачышчаюцца кэшаваныя мініяцюры...

en: Removing old thumbnails...
be: Выдаляюцца старыя мініяцюры...

en: Maintenance
be: Кіраванне

en: Invalid folder
be: Нерэчаісная тэчка

en: The specified folder can not be found.
be: Выбраная тэчка не можа быць знойдзена.

en: Create thumbnails
be: Стварыць мініяцюры

en: S_tart
be: П_ачаць

en: Folder:
be: Тэчка:

en: Select folder
be: Вылучыце тэчку

en: Include subfolders
be: Уключыць падтэчкі

en: Store thumbnails local to source images
be: Змесціць мініяцюры каля зыходных выяваў

en: click start to begin
be: націсніце пачаць для пуску

en: running...
be: выконваецца...

en: Clearing thumbnails...
be: Ачышчэнне мініяцюраў...

en: Clear cache
be: Ачысціць кэш

en: This will remove all thumbnails that have
    been saved to disk, continue?
be: Усе захаваныя на дыску мініяцюры
    будуць выдалены, працягнуць?

en: Cache Maintenance - GQview
be: Кіраванне кэшам - GQview

en: Cache and Data Maintenance
be: Кіраванне кэшам і даннімі

en: GQview thumbnail cache
be: Кэш мініяцюраў GQview

en: Location:
be: Змяшчэнне:

en: Clean up
be: Ачысціць

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
be: Выдаліць асірацелыя і састарэлыя мініяцюры.

en: Delete all cached thumbnails.
be: Выдаліць усе закэшаваныя мініяцюры.

en: Shared thumbnail cache
be: Агульны кэш мініяцюраў

en: Render
be: Стварыць

en: Render thumbnails for a specific folder.
be: Стварыць мініяцюры для абранай тэчцы

en: Metadata
be: Метаданні

en: Remove orphaned keywords and comments.
be: Выдаліць асірацелыя ключавыя словы і каментары

en: Untitled
be: Безназоўны

en: Untitled (%d)
be: Безназоўны (%d)

en: %s - GQview Collection
be: %s - Калекцыя GQview

en: Close collection
be: Закрыць калекцыю

en: Collection has been modified.
    Save first?
be: Калекцыя была зменена.
    Захаваць спачатку?

en: _Discard
be: _Адмяніць

en: Specified path:
    %s
    is a folder, collections are files
be: Абраны шлях:
    %s
    з'яўляецца тэчкай, а калекцыі - файламі

en: Invalid filename
be: Несапраўднае імя файла

en: Overwrite File
be: Перапісаць файл

en: Overwrite existing file?
be: Ці перапісаць існуючы файл?

en: _Overwrite
be: _Перапісаць

en: Save collection
be: Захаваць калекцыю

en: Open collection
be: Адкоыць калекцыю

en: Append collection
be: Набавіць калекцыю

en: _Append
be: _Набавіць

en: Collection Files
be: Файлы калекцыі

en: Collection empty
be: Калекцыя пустая

en: The current collection is empty, save aborted.
be: Бягучая калекцыя пустая, захоўванне перапынена

en: Empty
be: Пуста

en: %d images (%d)
be: %d выяваў (%d)

en: %d images
be: %d выяваў

en: Loading thumbs...
be: Загружаем мініяцюры...

en: _View
be: Пра_гляд

en: View in _new window
be: Глядзець у _новым акне

en: Rem_ove
be: Вы_даліць

en: Append from file list
be: Набавіць са спісу файлаў

en: Append from collection...
be: Набавіць з калекцыі...

en: Select all
be: Вылучыць усё

en: Select none
be: Скасаваць вылучэнне

en: _Properties
be: _Уласцівасці

en: _Copy...
be: _Капіяваць...

en: _Move...
be: _Перамесціць

en: _Rename...
be: _Перайменаваць

en: _Delete...
be: _Выдаліць

en: Show filename _text
be: Паказаць _імёны файлаў

en: _Save collection
be: _Захаваць калекцыю

en: Save collection _as...
be: Захаваць калекцыю _як...

en: _Find duplicates...
be: _Знайсці аднолькавыя...

en: Print...
be: Друк...

en: Dropped list includes folders.
be: Спіс адкінутых змяшчае тэчкі

en: _Add contents
be: _Дадаць змест

en: Add contents _recursive
be: Дадаць змест _рэкурсіўна

en: _Skip folders
be: Прапусціць тэчкі

en: Cancel
be: Адмена

en: Drop files to compare them.
be: Кіньце файлы для іх параўнанння

en: %d files
be: %d файлаў

en: %d matches found in %d files
be: %d супадзенняў знойдзена ў %d файлах

en: [set 1]
be: [набор 1]

en: Reading checksums...
be: Чытаюцца кантрольныя сумы...

en: Reading dimensions...
be: Чытаюцца вымярэнні...

en: Reading similarity data...
be: Чытаюцца данні аб падабенстве...

en: Comparing...
be: Параўнанне...

en: Sorting...
be: Упарадкаванне...

en: Select group _1 duplicates
be: Выберыце групу _1 дублікатаў

en: Select group _2 duplicates
be: Выберыце групу _1 дублікатаў

en: Add to new collection
be: Дадаць у новую калекцыю

en: C_lear
be: А_чысціць

en: Close _window
be: Зарыць акно

en: %d files (set 2)
be: %d файлаў (набор 2)

en: Size
be: Памер

en: Date
be: дата

en: Dimensions
be: Вымярэнні

en: Checksum
be: Кантрольная сума

en: Path
be: Шлях

en: Similarity (high)
be: Падабенства (высокае)

en: Similarity
be: Падабенства

en: Similarity (low)
be: Падабенства (нізкае)

en: Similarity (custom)
be: Падабенства (іншае)

en: Find duplicates - GQview
be: Адшукванне аднолькавых - GQview

en: Compare to:
be: Параўнаць з:

en: Compare by:
be: Параўнаць па:

en: Thumbnails
be: Мініяцюры

en: Compare two file sets
be: Параўнаць два наборы файлаў

en: Rotate jpeg clockwise
be: Паварот jpeg па гадзіннікавай стрэлцы

en: Rotate jpeg counterclockwise
be: Паварот jpeg супраць гадзіннікавай стрэлкі

en: stopping...
be: прыпыненне...

en: Edit command results
be: Рэдагаваць вынікі каманды

en: Output of %s
be: Вывад %s

en: Failed to run command:
    %s
be: Памылка пры выконванні каманды:
    %s

en: stopped by user
be: прыпынена карыстальнікам

en: unknown
be: невядома

en: top left
be: зверху злева

en: top right
be: зверху справа

en: bottom right
be: знізу справа

en: bottom left
be: знізу злева

en: left top
be: злева зверху

en: right top
be: справа зверху

en: right bottom
be: справа знізу

en: left bottom
be: злева знізу

en: inch
be: цаль

en: centimeter
be: сантыметр

en: average
be: сярэдні

en: center weighted
be: цэнтральна-ўзважаны

en: spot
be: кропкавы

en: multi-spot
be: шматкропкавы

en: multi-segment
be: шматсегментны

en: partial
be: частковы

en: other
be: іншы

en: not defined
be: не вызначана

en: manual
be: уручную

en: normal
be: нармальна

en: aperture
be: апертура

en: shutter
be: затвор

en: creative
be: творчасць

en: action
be: дзея

en: portrait
be: партрэт

en: landscape
be: краявід

en: daylight
be: дзённае святло

en: fluorescent
be: флуарэсцэнт

en: tungsten (incandescent)
be: вальфрам (раскалены)

en: flash
be: мігценне

en: no
be: не

note: flash fired (bit 0)
en: yes
be: так

en: yes, not detected by strobe
be: так, не выяўлены стробам

en: yes, detected by strobe
be: так, выяўлены стробам

en: Image description
be: Апісанне выявы

en: Orientation
be: Арыентацыя

en: Copyright
be: Аўтарскае права

en: Exposure program
be: Праграма экспазіцыі

en: ISO sensitivity
be: Адчувальнасць ISO

en: Date original
be: Дата здымкі

en: Date digitized
be: Пераўтворана ў лічбы

en: Shutter speed
be: Хуткасць затвора

en: Aperture
be: Апертура

en: Exposure bias
be: Зрушэнне экспазіцыі

en: Subject distance
be: Адлегласць да аб'екта

en: Metering mode
be: Метад вымярэння

en: Light source
be: Крыніца святла

en: Flash
be: Успышка

en: Focal length
be: Фокусная адлегласць

note: ExifImageWidth, ExifImageHeight can also be unsigned short
en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: Camera
be: Фотаздымач

en: Resolution
be: Раздзяляльнасць

en: infinity
be: бясконцасць

en: mode:
be: рэжым:

en: on
be: уключана

en: off
be: выключана

en: auto
be: аўта

en: not detected by strobe
be: не выяўлена стробам

en: detected by strobe
be: выяўлена стробам

note: we ignore flash function (bit 5) red-eye (bit 6)
en: red-eye reduction
be: падаўленне эфекту чырвоных вачэй

en: dot
be: кропак

en: %d bytes
be: %d байтаў

en: GQview full screen
be: GQview на поўны экран

en: Full size
be: Поўны памер

en: Monitor
be: Манітор

en: Screen
be: Экран

en: Stay above other windows
be: Трымацца паверх іншых акон

en: Determined by Window Manager
be: Вызначана мэнэджэрам акон

en: Active screen
be: Актыўны экран

en: Active monitor
be: Актыўны манітор

en: Zoom _in
be: Па_вялічыць

en: Zoom _out
be: Па_меншыць

en: Zoom _1:1
be: Памер _1:1

en: Fit image to _window
be: Дапасаваць выяву да _акна

en: Set as _wallpaper
be: Усталяваць як _шпалеры

en: _Stop slideshow
be: С_кончыць паказ слайдаў

en: Continue slides_how
be: Працягнуць паказ слайдаў

en: Pause slides_how
be: Прыпыніць паказ слайдаў

en: _Start slideshow
be: _Пачаць паказ слайдаў

en: Exit _full screen
be: Выйсці з _поўнага экрану

en: _Full screen
be: _Поўны экран

en: C_lose window
be: _Закрыць акно

en: File size:
be: Памер файла:

en: Dimensions:
be: Вымярэнні:

en: Transparent:
be: Празрысты:

en: Image size:
be: Памер выявы:

en: Compress ratio:
be: Узровень сціску:

en: File type:
be: Тып файла:

en: Owner:
be: Уладальнік:

en: Group:
be: Група:

en: General
be: Агульныя

en: Image %d of %d
be: Выява %d з %d

en: Image properties - GQview
be: Уласцівасці выявы - GQview

en: Ascending
be: Па ўзрастанню

en:  Slideshow
be:  Паказ слайдаў

en:  Paused
be:  Прыпынена

en: %s, %d files (%s, %d)%s
be: %s, %d файлаў (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
be: %s, %d файлаў%s

en: %d files%s
be: %d файлаў%s

en: (no read permission) %s bytes
be: (няма правоў для чытання) %s байтаў

en: ( ? x ? ) %s bytes
be: ( ? x ? ) %s байтаў

en: ( %d x %d ) %s bytes
be: ( %d x %d ) %s байтаў

en: GQview Tools
be: Прылады GQview

en: Tools
be: Прылады

en: Files
be: Файлы

en: Image
be: Выява

en: (drag to change order)
be: (цягніце, каб змяніць парадак)

en: Hide file _list
be: Схаваць _спіс файлаў

en: in %s...
be: у %s...

en: in (unknown)...
be: у (невядома)...

en: empty
be: пусты

en: _File
be: _Файл

en: _Edit
be: _Праўка

en: _Adjust
be: _Мадыфікаваць

en: _Help
be: _Дапамога

en: New _window
be: Новае _акно

en: _New collection
be: _Новая калекцыя

en: _Open collection...
be: _Адкрыць калекцыю

en: Open _recent
be: Адкрыць _нядаўняе

en: _Search...
be: _Пошук...

en: Pan _view
be: Пашыраны агляд

en: _Print...
be: _Друк...

en: N_ew folder...
be: Новая _тэчка...

en: _Quit
be: _Выйсце

en: _Rotate clockwise
be: Павярнуць па _гадзіннікавай стрэлцы

en: Rotate _counterclockwise
be: Павярнуць _супраць гадзіннікавай стрэлкі

en: Rotate 1_80
be: Павярнуць на 1_80 градусаў

en: _Mirror
be: _Адлюстраваць

en: _Flip
be: _Перавярнуць

en: Select _all
be: Вылучыць _усё

en: Select _none
be: _Скасаваць вылучэнне

en: P_references...
be: _Наладкі

en: _Thumbnail maintenance...
be: Кіраванне _мініяцюрамі...

en: _Zoom to fit
be: _Дапасаваць памер

en: F_ull screen
be: Поўны _экран

en: _Hide file list
be: _Схаваць спіс файлаў

en: Toggle _slideshow
be: Пераключыць _паказ слайдаў

en: _Refresh
be: _Абнавіць

en: _Contents
be: _Змест

en: _Keyboard shortcuts
be: _Хуткія клавішы

en: _Release notes
be: _Нататкі аб рэлізе

en: _About
be: _Аб праграме

en: _Thumbnails
be: _Мініяцюры

en: Tr_ee
be: _Дрэва

en: _Float file list
be: _Адлучыць спіс файлаў

en: Hide tool_bar
be: Схаваць панэль прыладаў

en: _Keywords
be: _Ключавыя словы

en: E_xif data
be: Данні _Exif

en: Sort _manager
be: _Кіраўнік упарадкавання

en: _List
be: _Спіс

en: I_cons
be: _Іконкі

en: Show thumbnails
be: Паказаць мініяцюры

en: Change to home folder
be: Перайсці ў хатнюю тэчку

en: Refresh file list
be: Абнавіць спіс файлаў

en: Zoom in
be: Павялічыць

en: Zoom out
be: Паменьшыць

en: Fit image to window
be: Дапасаваць выяву да акна

en: Set zoom 1:1
be: Усталяваць маштаб 1:1

en: Configure options
be: Канфігурацыя

en: _Float
be: _Адлучыць

en: Float Controls
be: Адлучыць панэль кіравання

en: Help - GQview
be: Дапамога - GQview

en: Command line
be: Камандны радок

note: short, long                  callback,               extra, prefer,description
en: next image
be: наступная выява

en: previous image
be: папярэдняя выява

en: first image
be: першая выява

en: last image
be: апошняя выява

en: toggle full screen
be: пераключыць рэжым поўнага экрану

en: start full screen
be: пачаць рэжым поўнага экрану

en: stop full screen
be: прыпыніць поўнага экрану

en: toggle slide show
be: пераключыць паказ слайдаў

en: start slide show
be: пачаць паказ слайдаў

en: stop slide show
be: прыпыніць паказ слайдаў

en: start recursive slide show
be: пачаць рэкурсіўны паказ слайдаў

en: set slide show delay in seconds
be: усталяваць затрымку паміж слайдамі (сек)

en: show tools
be: паказаць прылады

en: hide tools
be: схаваць прылады

en: quit
be: выхад

en: open file
be: адкрыць файл

en: open file in new window
be: адкрыць файл у новым вакне

en: Remote command list:
be: Спіс камандаў аддаленасці:

en: Remote GQview not running, starting...
be: Аддалены GQview не запушчаны, запускаецца...

en: Remote not available
be: Аддаленасць недаступная

en: Usage: gqview [options] [path]
be: Карыстанне: gqview [параметры] [шлях]

en: valid options are:
be: дзейсныя параметры:

en:   +t, --with-tools           force show of tools
be:   +t, --with-tools           прымусова паказаць прылады

en:   -t, --without-tools        force hide of tools
be:   -t, --without-tools        прымусова схаваць прылады

en:   -f, --fullscreen           start in full screen mode
be:   -f, --fullscreen           запуск у рэжыме поўнага экрану

en:   -s, --slideshow            start in slideshow mode
be:   -s, --slideshow            запуск у рэжыме паказу слайдаў

en:   -l, --list                 open collection window for command line
be:   -l, --list                 адкрыць акно калекцыяў для каманднага радку

en:   -r, --remote               send following commands to open window
be:   -r, --remote               даслаць наступныя каманды да адкрытага акна

en:   -rh,--remote-help          print remote command list
be:   -rh,--remote-help          вывесці спіс аддаленых каманд

en:   --debug                    turn on debug output
be:   --debug                    уключыць вывад debug

en:   -v, --version              print version info
be:   -v, --version              вывесці звесткі пра версію

en:   -h, --help                 show this message
be:   -h, --help                 паказаць гэтае паведамленне

en: invalid or ignored: %s
    Use --help for options
be: несапраўднае або праігнаравана: %s
    Скарыстуйце --help для параметраў

en: Creating GQview dir:%s
be: Стварэнне дырэкторыі GQview:%s

en: Could not create dir:%s
be: Дырэкторыя не створана:%s

en: Home
be: Хатняя дырэкторыя

en: Desktop
be: Варштат

en: GQview - exit
be: GQview - выйсце

en: Quit GQview
be: Выйсці з GQview

en: Collections have been modified. Quit anyway?
be: Калекцыі змадыфікаваныя. Выйсці ўсё роўна?

en: Sort by size
be: Сартаваць па памеры

en: Sort by date
be: Сартаваць па даце

en: Unsorted
be: Несартавана

en: Sort by path
be: Сартаваць па шляху

en: Sort by number
be: Сартаваць па лічбам

en: Sort by name
be: Сартаваць па імені

en: Sort
be: Сартаваць

en: Rotate _180
be: Павярнуць на _180°

en: %d images, %s
be: %d выяў, %s

en: The pan view does not support the folder "%s".
be: Панарамны выгляд не палтрымлівае тэчку "%s".

en: Folder not supported
be: Тэчка не падтрымліваецца

en: Reading image data...
be: Чытанне данніх выяў..

en: Sorting images...
be: Сартаванне выяў...

en: Date:
be: Дата:

en: Size:
be: Памер:

en: path found
be: шлях знойдзены

en: filename found
be: імя файла знойдзена

en: partial match
be: частковае супадзенне

en: no match
be: без супадзенняў

en: Folder not found
be: Тэчка не знойдзена

en: The entered path is not a folder
be: Уведзены шлях не ёсць тэчкай

en: Pan View - GQview
be: Панарамны выгляд - GQview

en: Timeline
be: Білінейны

en: Calendar
be: Календар

en: Folders (flower)
be: Тэчкі (кветка)

en: Grid
be: Сетка

en: Dots
be: Кропкі

en: No Images
be: Няма выяў

en: Small Thumbnails
be: Маленькія мініяцюры

en: Normal Thumbnails
be: Звычайныя мініяцюры

en: Large Thumbnails
be: Вялікія мініяцюры

en: Find:
be: Знайсці:

en: Use Exif date
be: Ужываць дату Exif

en: Find
be: Знайсці

en: Pan View Performance
be: Прадуктыўнасць панарамнага выгляду

en: Pan view performance may be poor.
be: Прадуктыўнасць панарамнага выгляду мае быць кепскай.

en: To improve performance of thumbnails in the pan view the following options can be enabled. Note that both options must be enabled to notice a change in performance.
be: Для павелічэння прадуктыўнасці мініяцюр у панарамным выглядзе наступныя наладкі могуць быць уключаны. Заўважце, што абедзве наладкі мусяць быць уключаны для абвяшчэння зменаў прадукцыйнасці.

en: Cache thumbnails
be: Кэшаваць мініяцюры

en: Use shared thumbnail cache
be: Выкарыстоўваць агульны кэш мініяцюраў

en: Do not show this dialog again
be: Не паказваць гэты дялог зноў

en: Sort by E_xif date
be: Сартаваць па данніх E_xif

en: Nearest (worst, but fastest)
be: Найбліжэйшае (горш, але хутчэй)

en: Tiles
be: Брукаванкай

en: Bilinear
be: Дзвюхлінейнае

en: Hyper (best, but slowest)
be: Гіпер (лепш, але марудней)

en: None
be: Няма

en: Normal
be: Звычайнае

en: Best
be: Найлепшае

en: Custom
be: Іншае

en: Reset filters
be: Скінуць фільтры

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
be: Значэнні фільтраў файлаў стануцца стандартнымі.
    Працягнуць?

en: Reset editors
be: Скінуць рэдактары

en: This will reset the edit commands to the defaults.
    Continue?
be: Значэнні камандаў рэдагавання стануцца стандартнымі.
    Працягнуць?

en: Clear trash
be: Ачысціць сметніцу

en: This will remove the trash contents.
be: Змест сметніцы будзе выдалены.

en: GQview Preferences
be: Наладкі GQview

en: Startup
be: Запуск

en: Change to folder:
be: Пачатковая тэчка:

en: Use current
be: Ужываць цяперашнюю

en: Quality:
be: Якасць:

en: Cache thumbnails into .thumbnails
be: Кэшаваць мініяцюры ў ~/.thumbnails

en: Use xvpics thumbnails when found (read only)
be: Ужываць мініяцюры xvpics, калі знойдзены (толькі для чытання)

en: Faster jpeg thumbnailing (may reduce quality)
be: Хутчэйшая jpeg-мініяцюрызацыя (можа пагоршыць якасць)

en: Slide show
be: Паказ слайдаў

en: Delay between image change:
be: Затрымка паміж зменай выяў:

en: seconds
be: секунд

en: Random
be: Выпадкова

en: Repeat
be: Паўтор

en: Zoom
be: Маштаб

en: Dithering method:
be: Метад размыцця:

en: Two pass zooming
be: Двухпраходнае маштабаванне

en: Allow enlargement of image for zoom to fit
be: Дазвол павелічэння выявы дзеля дапасоўкі памеру

en: Zoom increment:
be: Крок маштабавання:

en: When new image is selected:
be: Калі новая выява вылучана:

en: Zoom to original size
be: Маштабаваць да арыгінальнага памеру

en: Leave Zoom at previous setting
be: Пакінуць Маштаб папярэднім

en: Appearance
be: Выгляд

en: Black background
be: Чорны фон

en: Convenience
be: Выгоды

en: Refresh on file change
be: Перамалёўваць выяву пры змяненні файла

en: Preload next image
be: Загадзя загружаць у памяць наступную выяву

en: Auto rotate image using Exif information
be: Аўтапаварот выявы паводле звестак Exif

en: Windows
be: Вокны

en: State
be: Статус

en: Remember window positions
be: Запамінаць пазіцыі акон

en: Remember tool state (float/hidden)
be: Запамінаць статус прыладаў (адлучаны/схаваны)

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
be: Дапасоўваць акно да выявы, калі прылады адлучаныя/схаваныя

en: Limit size when auto-sizing window (%):
be: Ліміт памеру пры яго аўтавызначэнні (%):

en: Layout
be: Спалучэнне

en: Filtering
be: Фільтрацыя

en: Show entries that begin with a dot
be: Паказаць уваходжанні, што пачынаюцца з кропкі

en: Case sensitive sort
be: Сартоўка з улікам рэгістру

en: Disable File Filtering
be: Адключыць фільтрацыю файлаў

en: File types
be: Тыпы файлаў

en: Filter
be: Фільтр

en: Defaults
be: Прадвызначанае

en: Editors
be: Рэдактары

en: Menu name
be: Назва меню

en: Command Line
be: Камандны радок

en: Advanced
be: Адмысловае

en: Full screen
be: Поўны экран

en: Smooth image flip
be: Згладжанае перавяртанне выявы

en: Disable screen saver
be: Адключыць зберагальнік экрану

en: Delete
be: Выдаленне

en: Confirm file delete
be: Сцвярджаць выдаленне файлаў

en: Enable Delete key
be: Уключыць клавішу Delete

en: Safe delete
be: Бяспечнае выдаленне

en: Maximum size:
be: Максімальны памер:

en: MB
be: Мб

en: View
be: Прагляд

en: Behavior
be: Паводзіны

en: Rectangular selection in icon view
be: Прамавугольнае вылучэнне у выглядзе іконкі

en: Descend folders in tree view
be: Разгортваць тэчкі ў праглядзе дрэва

en: In place renaming
be: Перайменаванне на месцы

en: Navigation
be: Прагляд

en: Progressive keyboard scrolling
be: Прагрэсіўнае змяненне памераў клавіятурай

en: Mouse wheel scrolls image
be: Кола мышы пракручвае выявы

en: Miscellaneous
be: Разнастайнае

en: Store keywords and comments local to source images
be: Трымаць ключавыя словы і каментары побач з выявамі

en: Custom similarity threshold:
be: Іншы парог падабенства:

en: Offscreen cache size (Mb per image):
be: Памер кэшу па-за экранам (Mb на выяву):

en: About - GQview
be: Аб праграме - GQview

en: GQview %s
    
    Copyright (c) %s John Ellis
    website: %s
    email: %s
    
    Released under the GNU General Public License
be: GQview %s
    
    Copyright (c) %s John Ellis
    www-старонка: %s
    адрас: %s
    
    Выдана пад Універсальнай Грамадскай Ліцэнзіяй GNU (GPL)

en: Credits...
be: Заслугі...

en: Selection
be: Вылучэнне

en: All
be: Усё

en: One image per page
be: Адна выява на старонку

en: Proof sheet
be: Аркуш пробаў

en: Default printer
be: Стандартная друкарка

en: Custom printer
be: Іншая друкарка

en: PostScript file
be: Файл PostScript

en: Image file
be: Файл выявы

en: jpeg, low quality
be: jpeg, нізкая якасць

en: jpeg, normal quality
be: jpeg, нармальная якасць

en: jpeg, high quality
be: jpeg, высокая якасць

en: points
be: пункты

en: millimeters
be: міліметры

en: centimeters
be: сантыметры

en: inches
be: цалі

en: picas
be: пікі

en: Portrait
be: Партрэт

en: Landscape
be: Далягляд

en: Letter
be: Ліст

note: in 8.5 x 11
en: Legal
be: Юрыдычны

note: in 8.5 x 14
en: Executive
be: Выканаўчы

note: in 7.25x 10.5 mm 841 x 1189 mm 594 x 841 mm 420 x 594 mm 297 x 420 mm 210 x 297 mm 148 x 210 mm 105 x 148 mm 353 x 500 mm 250 x 353 mm 176 x 250 mm 125 x 176
en: Envelope #10
be: Канверт #10

note: in 4.125 x 9.5
en: Envelope #9
be: Канверт #9

note: in 3.875 x 8.875
en: Envelope C4
be: Канверт C4

note: mm 229 x 324
en: Envelope C5
be: Канверт C5

note: mm 114 x 162
en: Photo 6x4
be: Фотаздымак 6x4

note: in 6   x 4
en: Photo 8x10
be: Фотаздымак 8x10

note: in 8   x 10
en: Postcard
be: Паштоўка

note: mm 100 x 148
en: Tabloid
be: Таблоід

en: page %d of %d
be: старонка %d з %d

en: Preview
be: Падгляд

en: Unable to open pipe for writing.
    "%s"
be: Немагчыма адкрыць праграмны канал для запісу.
    "%s"

en: A file with name %s already exists.
be: Файл з імем %s ужо існуе.

en: Failure writing to file %s
be: Памылка запісу ў файл %s

en: SIGPIPE error writing to printer.
be: Памылка SIGPIPE падчас запісу ў друкарку.

en: Page %d
be: Старонка %d

en: Printing error
be: Памылка друку

en: An error occured printing to %s.
be: Памылка друку на %s.

en: Details
be: Дэталёвасці

en: Print - GQview
be: Друк - GQview

en: Printing %d pages to %s.
be: Друк %d старонак на %s

en: Format:
be: Фармат:

en: Units:
be: Адзінкі:

en: Orientation:
be: Арыентацыя:

en: Destination:
be: Прызначэнне:

en: <printer name>
be: <імя друкаркі>

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Show
be: Паказаць

en: Font
be: Шрыфт

en: Source
be: Крыніца

en: Proof size:
be: Памер пробы:

en: Text
be: Тэкст

en: Paper
be: Папера

en: Margins
be: Водступы

en: Left:
be: Злева:

en: Right:
be: Справа:

en: Top:
be: Зверху:

en: Bottom:
be: Знізу:

en: Printer
be: Друкарка

en: Custom printer:
be: Іншая друкарка:

en: File:
be: Файл:

en: File format:
be: Фармат файла:

en: Remember print settings
be: Запомніць наладкі друку

en: error saving config file: %s
be: памылка захоўвання файла канфігурацыі: %s

en: folder
be: тэчка

en: comments
be: каментары

en: results
be: вынікі

en: contains
be: складае

en: is
be: ёсць

en: equal to
be: роўна

en: less than
be: меньш за

en: greater than
be: больш за

en: between
be: паміж

en: before
be: да

en: after
be: пасля

en: match all
be: адпавядае ўсяму

en: match any
be: адпавядае любому

en: exclude
be: выключана

en: %s, %d files (%s, %d)
be: %s, %d файлаў (%s, %d)

en: %s, %d files
be: %s, %d файлаў

en: Searching...
be: Ідзе пошук...

en: File not found
be: Файл не знойдзены

en: Please enter an existing file for image content.
be: Калі ласка, увядзіце існуючы файл для зместу выявы.

en: Please enter an existing folder to search.
be: Калі ласка, увядзіце існуючую тэчку для пошуку.

en: Image search - GQview
be: Пошук выяваў - GQview

en: Search:
be: Пошук:

en: Recurse
be: Рэкурсіўна

en: File name
be: Імя файла

en: Match case
be: Улічваць рэгістр

en: File size is
be: Памер файла

en: and
be: і

en: File date is
be: Дата файла

en: Image dimensions are
be: Вымярэнні выявы

en: Image content is
be: Змест выявы

en: % similar to
be: % падобна да

en: Rank
be: Ранг

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
be: Памылка загрузкі мініяцюры выявы з кэшу, спроба перастварыць.

en: Unable to write history lists to: %s
be: Немагчыма запісаць спісы гісторыі ў: %s

en: New Bookmark
be: Новая закладка

en: Edit Bookmark
be: Змяніць закладку

en: Path:
be: Шлях:

en: Icon:
be: Іконка:

en: Select icon
be: Вылучыце іконку

en: _Properties...
be: _Уласцівасці выявы

en: Move _up
be: _Вышэй

en: Move _down
be: _Ніжэй

en: _Remove
be: Вы_даліць

en: Unable to load:
    %s
be: Немагчыма загрузіць:
    %s

en: Failed to rename %s to %s.
be: Памылка перайменавання %s у %s.

en: Unable to delete file:
    %s
be: Немагчыма выдаліць файл:
    %s

en: File deletion failed
be: Не атрымалася выяўвіць файл

en: Delete file
be: Выдаліць файл

en: About to delete the file:
     %s
be: Наконт выдалення файла:
     %s

en: _Rename
be: _Перайменаваць

en: Add _Bookmark
be: Выдаліць _закладку

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: New folder
be: Новая тэчка

en: Unable to create folder:
    %s
be: Немачыма стварыць тэчку:
    %s

en: Error creating folder
be: Памылка стварэння тэчцы

en: All Files
be: Усе файлы

en: Show hidden
be: Паказаць скрытыя

en: Filter:
be: Фільтр:

en: Select path
be: Вылучыце шлях

en: All files
be: Усе файлы

en: Overwrite file
be: Перазапісаць файл

en: Overwrite file?
be: Перазапісаць файл?

en: Replace existing file with new file.
be: Замяніць існуючы файл новым.

en: Overwrite _all
be: Перазапісаць _усё

en: S_kip all
be: П_рапусціць усё

en: _Skip
be: _Пропуск

en: Existing file
be: Існуючы файл

en: New file
be: Новы файл

en: Auto rename
be: Аўтаматычнае перайменаванне

en: Rename
be: Перайменаванне

en: Source to copy matches destination
be: Крыніца і пазначэнне капіявання супадаюць

en: Unable to copy file:
    %s
    to itself.
be: Немагчыма скапіяваць файл:
    %s
    у яго самаго.

en: Source to move matches destination
be: Крыніца і пазначэнне перамяшчэння супадаюць

en: Unable to move file:
    %s
    to itself.
be: Немагчыма перамесціць файл:
    %s
    у яго самаго.

en: Co_ntinue
be: Пра_цяг

en: Error copying file
be: Памылка капіявання файла

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
    during multiple file copy.
be: Немагчыма скапіяваць файл:
    %s
    у:
    %s
    падчас мноснага капіявання файлаў.

en: Error moving file
be: Памылка перамяшчэння файла

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
    during multiple file move.
be: Немагчыма перамесціць файл:
    %s
    у:
    %s
    падчас мноснага перамяшчэння файлаў

en: Source matches destination
be: Крыніца супадае з пазначэннем

en: Source and destination are the same, operation cancelled.
be: Крыніца і пазначэнне аднолькавыя, аперацыя перарвана

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
be: Немагчыма скапіяваць файл:
    %s
    у:
    %s

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
be: Немагчыма перамесціць файл:
    %s
    у:
    %s

en: Invalid destination
be: Несапрашднае пазначэнне

en: When operating with multiple files, please select
    a folder, not a file.
be: Падчас аперацыяў з некалькімі файламі, калі ласка,
    вылучыце тэчку, а не файл.

en: Please select an existing folder.
be: Калі ласка, вылучыце існуючую тэчку

en: Copy - GQview
be: Капіяванне - GQview

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: Copy file
be: Капіяваць файл

en: Copy multiple files
be: Капіяваць некалькі файлаў

en: Move - GQview
be: Перамяшчэнне - GQview

en: _Move
be: _Перамесціць

en: Move file
be: Перамесціць файл

en: Move multiple files
be: Перамесціць некалькі файлаў

en: File name:
be: Імя файла:

en: Choose the destination folder.
be: Выбярыце тэчку прызначэння:

en: Delete failed
be: Выдаленне не атрымалася

en: Unable to remove old file from trash folder
be: Немагчыма выдаліць стары файл са сметніка

en: Could not create folder
be: Немагчыма стварыць тэчку

en: Permission denied
be: Бракуе правоў

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
be: Немагчыма атрымаць доступ да сметнікавай тэчцы ці стварыць яе.
    "%s"

en: Turn off safe delete
be: Пераключыць бяспечнае выдаленне

en: Safe delete: %s
be: Бяспечнае выдаленне: %s

en: Unable to delete file:
     %s
     Continue multiple delete operation?
be: Немагчыма выдаліць файл:
     %s
     Працягнуць аперацыю мноснага выдалення?

en: File %d of %d
be: Файл %d з %d

en: Delete files - GQview
be: Выдаленне файлаў - GQview

en: Delete multiple files
be: Выдаліць некалькі файлаў

en: Review %d files
be: Прагляд %d файлаў

en: Delete file - GQview
be: Выдаленне файла - GQview

en: Delete file?
be: Выдаліць файл?

en: Replace existing file by renaming new file.
be: Замяніць існуючы файл праз перайменаванне новага.

en: Unable to rename file:
    %s
     to:
    %s
be: Немагчыма перайменаваць файл:
    %s
     у:
    %s

en: Error renaming file
be: Памылка перайменавання файла

en: Format must include at least one of the symbol characters '*' or '#'.
be: Фармат павінен уключаць прынамсі з сімвалаў '*' ці '#'.

en: Can not auto rename with the selected
    number set, one or more files exist that
    match the resulting name list.
be: Немагчыма аўтаматычна перайменаваць з абраным 
    наборам лічбаў, бо існуюць адзін ці больш файлаў, 
    чыё імя супадае са спісам новых імёнаў.

en: Failed to rename
    %s
    The number was %d.
be: Немагчыма перайменаваць
    %s
    Лічба была  %d.

en: Rename - GQview
be: Перайменаванне - GQview

en: Rename multiple files
be: Перайменаванне некалькіх файлаў

en: Original Name
be: Пачатковае імя

en: Manual rename
be: Ручное перайменаванне

en: Formatted rename
be: Фарматаванае перайменаванне

en: Original name:
be: Пачатковае імя:

en: New name:
be: Новае імя

en: Begin text
be: Пачатак тэксту

en: Start #
be: Пачатковы #

en: End text
be: Канец тэксту

en: Padding:
be: Запаўненне:

en: Format (* = original name, ## = numbers)
be: Фармат (* = пачатковае імя, ## = нумары)

en: Unable to rename file:
    %s
    to:
    %s
be: Немагчыма перайменаваць файл :
    %s
    у:
    %s

en: Rename file
be: Перайменаваць файл

en: The folder:
    %s
    already exists.
be: Тэчка:
    %s
    ужо існуе.

en: Folder exists
be: Тэчка існуе

en: The path:
    %s
    already exists as a file.
be: Шлях:
    %s
    ужо існуе, гэта файл.

en: New folder - GQview
be: Новая тэчка - GQview

en: Create folder in:
    %s
    named:
be: Стварыць тэчку ў :
    %s
    з імем:

en: Rename failed
be: Памылка перайменавання

en: new_folder
be: новая_тэчка

en: _Up to parent
be: На узровень _вышэй

en: _Slideshow
be: Паказ _слайдаў

en: Slideshow recursive
be: Рэкурсіўны паказ слайдаў

en: Find _duplicates...
be: Знайсці _аднолькавыя...

en: Find duplicates recursive...
be: Знайсці аднолькавыя рэкурсіўна...

en: _New folder...
be: _Новая тэчка...

en: View as _tree
be: Праглядаць як _дрэва

en: Re_fresh
be: _Абнавіць

en: _Sort
be: _Сартаваць

en: View as _icons
be: Праглядаць як _іконкі

en: Show _thumbnails
be: Паказаць _мініяцюры

en: Invalid file name:
    %s
be: Несапраўднае імя файла:
    %s
