gqview 2.1.1 - en to pl translation catalogue (617 entries)

en: Favorite
pl: Ulubione

en: Todo
pl: Do zrobienia

en: People
pl: Ludzie

en: Places
pl: Miejsca

en: Art
pl: Sztuka

en: Nature
pl: Natura

en: Possessions
pl: Własności

en: Keyword Presets
pl: Słowa kluczowe

en: Favorite keywords list
pl: Ulubione słowa kluczowe

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: File date:
pl: Czas utworzenia pliku:

en: Keywords:
pl: Słowa kluczowe:

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Edit favorite keywords list.
pl: Zmień listę słów kluczowych.

en: Save comment now
pl: Zapisz komentarz

en: Tag
pl: Znacznik

en: Name
pl: Nazwa

en: Value
pl: Wartość

en: Elements
pl: Elementy

en: Description
pl: Opis

en: Advanced view
pl: Widok zaawansowany

en: The collection:
    %s
    already exists.
pl: Kolekcja:
    %s
    już istnieje.

en: Collection exists
pl: Kolekcja istnieje

en: Failed to save the collection:
    %s
pl: Zapisanie kolekcji nie powiodło się:
    %s

en: Save Failed
pl: Zapis nie powiódł się

en: Add Bookmark
pl: Dodanie zakładki

en: Add Collection
pl: Dodaj kolekcję

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Sort Manager
pl: Menedżer Sortowania

en: Folders
pl: Katalogi

en: Collections
pl: Kolekcje

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Move
pl: Przenieś

en: Add image
pl: Dodaj obraz

en: Add selection
pl: Dodaj zaznaczone

en: Undo last image
pl: Cofnij ostatni obraz

en: done
pl: ukończono

en: Removing old metadata...
pl: Usuwanie starych metadanych...

en: Clearing cached thumbnails...
pl: Czyszczenie cache miniatur...

en: Removing old thumbnails...
pl: Usuwanie starych miniatur...

en: Invalid folder
pl: Nieprawidłowy folder

en: The specified folder can not be found.
pl: Wybrany folder nie został znaleziony.

en: Create thumbnails
pl: Utwórz miniaturki

en: Folder:
pl: Katalog:

en: Select folder
pl: Wybierz katalog

en: Include subfolders
pl: Dołącz podkatalogi

en: Store thumbnails local to source images
pl: Zapisuj miniaturki lokalnie

en: click start to begin
pl: kliknij start, aby rozpocząć

en: running...
pl: przetwarzanie...

en: Clearing thumbnails...
pl: Czyszczenie miniatur...

en: Clear cache
pl: Wyczyść cache

en: This will remove all thumbnails that have
    been saved to disk, continue?
pl: Zostaną usunięte wszystkie miniaturki
    zapisane na dysku, kontynuować?

en: Cache Maintenance - Geeqie
pl: Zarządzanie miniaturkami - Geeqie

en: Cache and Data Maintenance
pl: Zarządzanie cache i danymi

en: Geeqie thumbnail cache
pl: Cache miniaturek Geeqie

en: Location:
pl: Położenie:

en: Clean up
pl: Wyczyść

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
pl: Usuń porzucone lub przestarzałe miniaturki.

en: Delete all cached thumbnails.
pl: Skasuj wszystkie miniaturki z cache

en: Shared thumbnail cache
pl: Wspołdzielone cache miniaturek

en: Render
pl: Utwórz

en: Render thumbnails for a specific folder.
pl: Utwórz miniaturki dla wybranego katalogu.

en: Metadata
pl: Metadane

en: Remove orphaned keywords and comments.
pl: Usuń porzucone/przestarzałe słowa kluczowe i komentarze.

en: Untitled
pl: BezNazwy

en: Untitled (%d)
pl: BezNazwy (%d)

en: %s - Geeqie Collection
pl: %s - Kolekcja Geeqie

en: Close collection
pl: Zamknij kolekcję

en: Collection has been modified.
    Save first?
pl: Kolekcja została zmodyfikowana.
    Czy najpierw zapisać?

en: _Discard
pl: Pomiń

en: Invalid filename
pl: Niepoprawna nazwa pliku

en: Overwrite File
pl: Nadpisanie Pliku

en: Overwrite existing file?
pl: Nadpisać instniejący plik?

en: _Overwrite
pl: Nadpisz

en: Save collection
pl: Zapisz kolekcję

en: Open collection
pl: Otwarcie kolekcji

en: Append collection
pl: Dołącz kolekcji

en: _Append
pl: Dołącz

en: Collection Files
pl: Pliki kolekcji

en: Collection empty
pl: Pusta kolekcja

en: The current collection is empty, save aborted.
pl: Bieżąca kolekcja jest pusta, zrezygnowano z zapisu.

en: Empty
pl: Pusta

en: %d images (%d)
pl: %d obrazów (%d)

en: %d images
pl: %d obrazów

en: Loading thumbs...
pl: Wczytywanie miniatur...

en: _View
pl: _Podgląd

en: View in _new window
pl: Podgląd w _nowym oknie

en: Rem_ove
pl: _Usuń

en: Append from file list
pl: Dołącz z listy plików

en: Append from collection...
pl: Dołącz z kolekcji...

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Select none
pl: Wyczyść zaznaczenie

en: _Properties
pl: Wł_aściwości

en: _Copy...
pl: _Kopiuj...

en: _Move...
pl: P_rzenieś...

en: _Rename...
pl: Zm_ień nazwę...

en: _Delete...
pl: _Usuń...

en: Show filename _text
pl: Pokaż nazwę pliku

en: _Save collection
pl: _Zapisz kolekcję

en: Save collection _as...
pl: Zapisz kolekcję jako...

en: _Find duplicates...
pl: Wyszukaj duplikaty...

en: Print...
pl: Drukuj...

en: _Add contents
pl: _Dodaj zawartość

en: Add contents _recursive
pl: Dodaj zawartość _rekurencyjnie

en: _Skip folders
pl: Pomiń katalogi

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Drop files to compare them.
pl: Upuść pliki, aby je porównać.

en: %d files
pl: %d plików

en: %d matches found in %d files
pl: %d wystąpień w %d plikach

en: [set 1]
pl: [zbiór 1]

en: Reading checksums...
pl: Odczytywanie sum kontrolnych...

en: Reading dimensions...
pl: Odczytywanie wymiarów

en: Reading similarity data...
pl: Wczytywanie danych opisujących podobieństwo...

en: Comparing...
pl: Porównywanie...

en: Sorting...
pl: Sortowanie...

en: Select group _1 duplicates
pl: Wybierz _pierwszą grupę duplikatów

en: Select group _2 duplicates
pl: Wybierz _drugą grupę duplikatów

en: Add to new collection
pl: Dodaj do nowej kolekcji

en: C_lear
pl: Wyczyść

en: Close _window
pl: Zamknij okno

en: %d files (set 2)
pl: %d plików (zbiór 2)

en: Size
pl: Rozmiar

en: Date
pl: Data

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Checksum
pl: Suma kontrolna

en: Path
pl: Ścieżka

en: Similarity (high)
pl: Podobieństwo (wysokie)

en: Similarity
pl: Podobieństwo

en: Similarity (low)
pl: Podobieństwo (niskie)

en: Similarity (custom)
pl: Podobieństwo (dowolne)

en: Find duplicates - Geeqie
pl: Wyszukiwanie duplikatów - Geeqie

en: Compare to:
pl: Porównaj z:

en: Compare by:
pl: Kryterium porównywania:

en: Thumbnails
pl: Miniaturki

en: Compare two file sets
pl: Porównanie dwóch zbiorów plików

en: Rotate jpeg clockwise
pl: Obróć jpeg zgodnie z zegarem

en: Rotate jpeg counterclockwise
pl: Obróć jpeg przeciwnie do zegara

en: stopping...
pl: zatrzymywanie...

en: Edit command results
pl: Edycja wyniku działania polecenia

en: Output of %s
pl: Wyjście %s

en: Failed to run command:
    %s
pl: Nie można uruchomić:
    %s

en: stopped by user
pl: zatrzymane przez użytkownika

en: unknown
pl: nieznany

en: top left
pl: górny lewy

en: top right
pl: górny prawy

en: bottom right
pl: dolny lewy

en: bottom left
pl: dolny lewy

en: left top
pl: lewy górny

en: right top
pl: prawy górny

en: right bottom
pl: prawy dolny

en: left bottom
pl: lewy dolny

en: inch
pl: cal

en: centimeter
pl: centymetr

en: average
pl: średnie

en: partial
pl: częściowe

en: other
pl: inne

en: not defined
pl: niezdefiniowany

en: manual
pl: ręczny

en: normal
pl: zwykły

en: shutter
pl: migawka

en: action
pl: akcja

en: portrait
pl: pionowe

en: landscape
pl: poziome

en: daylight
pl: światło dzienne

en: fluorescent
pl: fluorescencyjne

en: flash
pl: flesz

en: no
pl: nie

note: flash fired (bit 0)
en: yes
pl: tak

en: Image description
pl: Opis obrazu

en: Orientation
pl: Ułożenie

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Exposure program
pl: Program naświetlania

en: ISO sensitivity
pl: czułość ISO

en: Date original
pl: Data oryginału

en: Date digitized
pl: Data digitalizacji

en: Shutter speed
pl: Szybkość migawki

en: Aperture
pl: Przysłona

en: Exposure bias
pl: Poprawka naświetlania

en: Subject distance
pl: Odległość przedmiotu

en: Metering mode
pl: Metoda pomiaru odległości

en: Light source
pl: Źródło światła

en: Flash
pl: Flesz

en: Focal length
pl: Ogniskowa

note: ExifImageWidth, ExifImageHeight can also be unsigned short
en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Camera
pl: Aparat fotograficzny

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: infinity
pl: nieskończoność

en: mode:
pl: tryb:

en: on
pl: włączony

en: off
pl: wyłączony

en: auto
pl: automatyczne

note: we ignore flash function (bit 5) red-eye (bit 6)
en: red-eye reduction
pl: redukcja efektu czerwonych oczu

en: dot
pl: punktów

en: %d bytes
pl: %d bajtów

en: Geeqie full screen
pl: pełny ekran Geeqie

en: Full size
pl: Pełny rozmiar

en: Screen
pl: Ekran

en: Stay above other windows
pl: Trzymaj ponad innymi oknami

en: Determined by Window Manager
pl: Ustalone przez menedżer okien

en: Active screen
pl: Aktywny ekran

en: Active monitor
pl: Aktywny monitor

en: Zoom _in
pl: Pow_iększ

en: Zoom _out
pl: Po_mniejsz

en: Zoom _1:1
pl: Skala _1:1

en: Fit image to _window
pl: Dopasowanie obrazu do _okna

en: Set as _wallpaper
pl: Usta_w jako tapetę

en: _Stop slideshow
pl: _Zatrzymaj pokaz slajdów

en: Continue slides_how
pl: Kontyn_uuj pokaz slajdów

en: Pause slides_how
pl: W_strzymaj pokaz slajdów

en: _Start slideshow
pl: Rozpo_cznij pokaz slajdów

en: Exit _full screen
pl: Opuść tryb pełnoekranowy

en: _Full screen
pl: Pełny ekran

en: C_lose window
pl: Zamknij okno

en: File size:
pl: Rozmiar pliku:

en: Dimensions:
pl: Wymiary:

en: Transparent:
pl: Przezroczystość:

en: Image size:
pl: Rozmiar obrazu:

en: Compress ratio:
pl: Poziom kompresji:

en: File type:
pl: Typ pliku:

en: Owner:
pl: Właściciel:

en: Group:
pl: Grupa:

en: General
pl: Ogólne

en: Image %d of %d
pl: Obraz %d z %d

en: Image properties - Geeqie
pl: Właściwości obrazu - Geeqie

en: Ascending
pl: Rosnąco

en:  Slideshow
pl:  Slajdy

en:  Paused
pl:  Zatrzymane

en: %s, %d files (%s, %d)%s
pl: %s, %d plików (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
pl: %s, %d plików%s

en: %d files%s
pl: %d plików%s

en: (no read permission) %s bytes
pl: (brak uprawnień do odczytu) %s bajtów

en: ( ? x ? ) %s bytes
pl: ( ? x ? ) %s bajtów

en: ( %d x %d ) %s bytes
pl: ( %d x %d ) %s bajtów

en: Geeqie Tools
pl: Narzędzia Geeqie

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Files
pl: Pliki

en: Image
pl: Obraz

en: (drag to change order)
pl: (przeciągnij aby zmienić kolejność)

en: Hide file _list
pl: Ukrycie _listy plików

en: in %s...
pl: za pomocą %s...

en: in (unknown)...
pl: za pomocą (nieznany)...

en: empty
pl: puste

en: _File
pl: _Plik

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Adjust
pl: Modyfikacja

en: _Help
pl: Pomo_c

en: New _window
pl: No_we okno

en: _New collection
pl: _Nowa kolekcja

en: _Open collection...
pl: Otwórz kolekcję...

en: Open _recent
pl: Otwó_rz ostatni

en: _Search...
pl: Szukaj...

en: _Print...
pl: Drukuj...

en: N_ew folder...
pl: Nowy katalog...

en: _Quit
pl: Zakończ

en: _Rotate clockwise
pl: Obróć _zgodnie z zegarem

en: Rotate _counterclockwise
pl: Obróć _przeciwnie do zegara

en: Rotate 1_80
pl: Obróć o 1_80

en: _Mirror
pl: _Lustro

en: _Flip
pl: O_dbij

en: Select _all
pl: Zazn_acz wszystko

en: Select _none
pl: Odz_nacz

en: P_references...
pl: P_referencje...

en: _Thumbnail maintenance...
pl: Zarządzanie minia_turkami...

en: _Zoom to fit
pl: Dopasuj do okna

en: F_ull screen
pl: P_ełny ekran

en: _Hide file list
pl: Ukrycie _listy plików

en: Toggle _slideshow
pl: Przełącz pokaz _slajdów

en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: _Contents
pl: Indeks

en: _Keyboard shortcuts
pl: Skróty _klawiszowe

en: _Release notes
pl: Wydanie

en: _About
pl: O progr_amie

en: _Thumbnails
pl: Minia_turki

en: Tr_ee
pl: D_rzewo

en: _Float file list
pl: Oderwana lista plików

en: Hide tool_bar
pl: Ukryj pasek narzędzi

en: _Keywords
pl: Słowa _kluczowe

en: E_xif data
pl: Dane E_xif

en: Sort _manager
pl: _Menedżer sortowania

en: _List
pl: _Lista

en: I_cons
pl: Ikony

en: Show thumbnails
pl: Pokaż miniaturki

en: Change to home folder
pl: Przejdź do katalogu domowego

en: Refresh file list
pl: Odświeża listę plików

en: Zoom in
pl: Powiększ

en: Zoom out
pl: Pomniejsz

en: Fit image to window
pl: Dopasuj do okna

en: Set zoom 1:1
pl: Ustawia powiększenie 1:1

en: Configure options
pl: Opcje konfiguracji

en: _Float
pl: Format

en: Float Controls
pl: Odłącza panel sterujący

en: Help - Geeqie
pl: Pomoc - Geeqie

en: Command line
pl: Wiersz poleceń

note: short, long                  callback,               extra, prefer,description
en: next image
pl: następny obraz

en: previous image
pl: poprzedni obraz

en: first image
pl: pierwszy obraz

en: last image
pl: ostatni obraz

en: toggle full screen
pl: przełącz pełny ekran

en: start full screen
pl: włącz pełny ekran

en: stop full screen
pl: wyłącz pełny ekran

en: toggle slide show
pl: przełącz pokaz slajdów

en: start slide show
pl: rozpocznij pokaz slajdów

en: stop slide show
pl: zatrzymaj pokaz slajdów

en: start recursive slide show
pl: rozpocznij rekursywny pokaz slajdów

en: hide tools
pl: Ukryj pasek narzędzi

en: quit
pl: zakończ

en: open file
pl: otwórz plik

en: open file in new window
pl: otwórz plik w nowym oknie

en: Usage: gqview [options] [path]
pl: Użycie: gqview [opcje] [ścieżka]

en: valid options are:
pl: poprawnymi opcjami są:

en:   +t, --with-tools           force show of tools
pl:   +t, --with-tools           wymusza wyświetlenie narzędzi

en:   -t, --without-tools        force hide of tools
pl:   -t, --without-tools        wymusza ukrycie narzędzi

en:   -f, --fullscreen           start in full screen mode
pl:   -f, --fullscreen           uruchamia w trybie pełnoekranowym

en:   -s, --slideshow            start in slideshow mode
pl:   -s, --slideshow            uruchamia w trybie slajdowym

en:   -l, --list                 open collection window for command line
pl:   -l, --list                 otwiera okno kolekcji z plikami z wiersza poleceń

en:   -r, --remote               send following commands to open window
pl:   -r, --remote               wyślij polecenia do otwartego okna

en:   --debug                    turn on debug output
pl:   --debug                    uaktywnia wyświetlanie komunikatów
                                        diagnostycznych

en:   -v, --version              print version info
pl:   -v, --version              wypisuje informację na temat wersji

en:   -h, --help                 show this message
pl:   -h, --help                 wypisuje ten komunikat

en: invalid or ignored: %s
    Use --help for options
pl: niepoprawna lub zignorowana: %s
    Użyj --help aby uzyskać informacje o opcjach

en: Creating Geeqie dir:%s
pl: Tworzenie katalogu Geeqie:%s

en: Could not create dir:%s
pl: Nie można utworzyć katalogu: %s

en: Home
pl: Położenie początkowe

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Geeqie - exit
pl: Geeqie - zakończenie

en: Quit Geeqie
pl: Zakończ Geeqie

en: Collections have been modified. Quit anyway?
pl: Kolekcje zostały zmienione. Mimo to zakończyć?

en: Sort by size
pl: Uporządkuj według rozmiaru

en: Sort by date
pl: Uporządkuj według daty

en: Unsorted
pl: Nieuporządkowane

en: Sort by path
pl: Uporządkuj według ścieżki

en: Sort by number
pl: Uporządkuj według numeru

en: Sort by name
pl: Uporządkuj według nazwy

en: Sort
pl: Uporządkuj

en: Rotate _180
pl: Obróć o _180

en: %d images, %s
pl: %d obrazów, %s

en: Reading image data...
pl: Wczytywanie danych obrazu...

en: Sorting images...
pl: Sortowanie obrazów...

en: Date:
pl: Data:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: partial match
pl: częściowe dopasowanie

en: no match
pl: brak dopasowania

en: Timeline
pl: Linia czasu

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Folders (flower)
pl: Katalogi (kwiat)

en: Dots
pl: punkty

en: No Images
pl: Brak obrazów

en: Small Thumbnails
pl: Mniejsze miniaturki

en: Normal Thumbnails
pl: Zwykłe miniaturki

en: Large Thumbnails
pl: Duże miniaturki

en: Find:
pl: Znajdź:

en: Use Exif date
pl: Użyj daty Exif

en: Find
pl: Znajdź

en: Use shared thumbnail cache
pl: Użyj współdzielonego cache miniaturek

en: Do not show this dialog again
pl: Więcej nie pokazuj tego okna

en: Sort by E_xif date
pl: Sortuj według daty E_xif

en: Nearest (worst, but fastest)
pl: Najbliższy sąsiad (najgorsze, lecz najszybsze)

en: Tiles
pl: Kafle

en: Bilinear
pl: Dwuliniowe

en: Hyper (best, but slowest)
pl: Hiper (najlepsze, lecz najwolniejsze)

en: None
pl: Brak

en: Normal
pl: Zwykła

en: Best
pl: Najlepsza

en: Custom
pl: Własne

en: Reset filters
pl: Wyzeruj filtry

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
pl: Ustawienia filtrów powrócą do wartości domyślnych.
    Kontynuować?

en: Reset editors
pl: Przywróć edytory

en: This will reset the edit commands to the defaults.
    Continue?
pl: Komendy ecyji powrócą do wartości domyślnych.
    Kontynuować?

en: Clear trash
pl: Wyczyść kosz

en: This will remove the trash contents.
pl: Ta operacja spowoduje usunięcie zawartości kosza

en: Geeqie Preferences
pl: Konfiguracja Geeqie

en: Startup
pl: Przy uruchomieniu

en: Change to folder:
pl: Przejdź do katalogu:

en: Use current
pl: Wykorzystaj bieżący

en: Quality:
pl: Jakość:

en: Cache thumbnails into .thumbnails
pl: Używanie katalogu .thumbnails do przechowywania miniaturek

en: Use xvpics thumbnails when found (read only)
pl: Wykorzystywanie odnalezionych miniaturek xvpics (tylko odczyt)

en: Slide show
pl: Pokaz slajdów

en: Delay between image change:
pl: Czas między kolejnymi obrazami:

en: seconds
pl: sekund

en: Random
pl: Losowo

en: Repeat
pl: Powtarzanie

en: Zoom
pl: Skala

en: Dithering method:
pl: Metoda rozpraszania:

en: Two pass zooming
pl: Dwuetapowe powiększanie

en: Allow enlargement of image for zoom to fit
pl: Rozciąganie obrazów przy powiększaniu, aby je dopasować

en: Zoom increment:
pl: Przyrost powiększenia

en: When new image is selected:
pl: Po wybraniu nowego obrazu:

en: Zoom to original size
pl: Powiększenie do rozmiaru oryginalnego

en: Leave Zoom at previous setting
pl: Pozostawienie poprzedniego powiększenia

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Black background
pl: Czarne tło

en: Convenience
pl: Usprawnienia

en: Refresh on file change
pl: Odświeżanie podczas zmian pliku

en: Preload next image
pl: Wstępny odczyt następnego obrazu

en: Auto rotate image using Exif information
pl: Automatyczne obracanie obrazów na podstawie Exif

en: Windows
pl: Okna

en: State
pl: Stan

en: Remember window positions
pl: Zapamiętanie pozycji okien

en: Remember tool state (float/hidden)
pl: Zapamiętanie stanu narzędzi (oderwane/ukryte)

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
pl: Dopasowanie okna do obrazu, jeśli narzędzia są ukryte/oderwane

en: Limit size when auto-sizing window (%):
pl: Ograniczenie rozmiaru przy automatycznym dopasowaniu okna (%):

en: Layout
pl: Ułożenie

en: Filtering
pl: Filtrowanie

en: Show entries that begin with a dot
pl: Wyświetlanie wpisów rozpoczynających się kropką

en: Case sensitive sort
pl: Rozróżnianie wielkość liter podczas sortowania

en: Disable File Filtering
pl: Bez filtrowania plików

en: File types
pl: Typy plików

en: Filter
pl: Filtr

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Editors
pl: Edytory

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Full screen
pl: Pełny ekran

en: Smooth image flip
pl: Płynne odwracanie obrazu

en: Disable screen saver
pl: Wyłącz wygaszacz ekranu

en: Delete
pl: Usuń

en: Confirm file delete
pl: Potwierdzanie usunięcia pliku

en: Enable Delete key
pl: Aktywny klawisz Delete

en: Safe delete
pl: bezpieczne usuwanie

en: Maximum size:
pl: Maksymalny rozmiar:

en: View
pl: Widok

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Rectangular selection in icon view
pl: Zaznaczanie prostokątne w widoku ikon

en: Descend folders in tree view
pl: Odwrotna kolejność katalogów w widoku drzewiastym

en: In place renaming
pl: Zmiana nazwy na miejscu

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Progressive keyboard scrolling
pl: Przyrostowe przewijanie klawiaturą

en: Mouse wheel scrolls image
pl: Przewijanie obrazu kółkiem myszy

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Store keywords and comments local to source images
pl: Zapisuj słowa kluczowe i komentarze lokalnie

en: Custom similarity threshold:
pl: Dowolny próg podobieństwa:

en: Offscreen cache size (Mb per image):
pl: Rozmiar cache w piksmapach (MB na obraz):

en: About - Geeqie
pl: O programie - Geeqie

en: Geeqie %s
    
    Copyright (c) %s John Ellis
    website: %s
    email: %s
    
    Released under the GNU General Public License
pl: Geeqie %s
    
    Copyright (c) %s by John Ellis
    strona www: %s
    email: %s
    
    Wydany na warunkach licencji GNU GPL

en: Credits...
pl: Zasługi...

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: All
pl: Wszystkie

en: One image per page
pl: Jeden obraz na stronie

en: Proof sheet
pl: Wydruk próbny

en: Default printer
pl: Drukarka domyślna

en: Custom printer
pl: Własna drukarka

en: PostScript file
pl: Plik PostScript

en: Image file
pl: Plik obrazu

en: jpeg, low quality
pl: jpeg, niska jakość

en: jpeg, normal quality
pl: jpeg, zwykła jakość

en: jpeg, high quality
pl: jpeg, wysoka jakość

en: points
pl: punkty

en: millimeters
pl: milimetry

en: centimeters
pl: centymetry

en: inches
pl: cale

en: picas
pl: pica

en: Portrait
pl: Portret

en: Landscape
pl: Pejzaż

note: in 8   x 10
en: Postcard
pl: Kartka pocztowa

en: page %d of %d
pl: strona %d z %d

en: Preview
pl: Podgląd

en: A file with name %s already exists.
pl: Plik o nazwie %s już istnieje.

en: Page %d
pl: Strona %d

en: Printing error
pl: Błąd wydruku

en: Details
pl: Szczegóły

en: Print - Geeqie
pl: Drukowanie - Geeqie

en: Units:
pl: Jednostki:

en: Orientation:
pl: Ułożenie:

en: <printer name>
pl: <nazwa drukarki>

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Show
pl: Pokaż

en: Font
pl: Czcionka

en: Source
pl: Źródło

en: Proof size:
pl: Rozmiar próbki:

en: Text
pl: Tekst

en: Paper
pl: Papier

en: Margins
pl: Merginesy

en: Left:
pl: Lewy:

en: Right:
pl: Prawy:

en: Top:
pl: Górny:

en: Bottom:
pl: Dolny:

en: Printer
pl: Drukarka

en: Custom printer:
pl: Własna drukarka:

en: File:
pl: Plik:

en: File format:
pl: Format pliku:

en: Remember print settings
pl: Zapamiętanie opcji druku

en: error saving config file: %s
pl: błąd przy zapisie pliku konfiguracyjnego: %s

en: folder
pl: katalog

en: comments
pl: komentarze

en: results
pl: wyniki

en: contains
pl: zawiera

en: is
pl: równa

en: equal to
pl: równy

en: less than
pl: mniejszy niż

en: greater than
pl: większy niż

en: between
pl: pomiędzy

en: before
pl: przed

en: after
pl: po

en: match all
pl: pasują wszystkie

en: match any
pl: pasuje dowolne

en: exclude
pl: z wyjątkiem

en: %s, %d files (%s, %d)
pl: %s, %d plików (%s, %d)

en: %s, %d files
pl: %s, %d plików

en: Searching...
pl: Szukanie...

en: Image search - Geeqie
pl: Wyszukiwanie obrazu - Geeqie

en: Search:
pl: Szukaj:

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File size is
pl: Rozmiar pliku

en: and
pl: i

en: File date is
pl: Data pliku

en: Image dimensions are
pl: Wymiary obrazu

en: Image content is
pl: Zawartość obrazu

en: % similar to
pl: % podobna do

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
pl: Odczyt miniaturki z cache nie powiódł się, próba odtworzenia.

en: Unable to write history lists to: %s
pl: Nie można zapisać list historii w: %s

en: New Bookmark
pl: Nowa zakładka

en: Edit Bookmark
pl: Edycja zakładki

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Icon:
pl: Ikona:

en: Select icon
pl: Zaznacz ikonę

en: _Properties...
pl: _Właściwości...

en: Move _up
pl: Przesuń w _górę

en: Move _down
pl: Przesuń w _dół

en: _Remove
pl: Usuń

en: Unable to load:
    %s
pl: Nie można wczytać:
    %s

en: Failed to rename %s to %s.
pl: Zmiana nazwy %s na %s nie powiodła się.

en: Unable to delete file:
    %s
pl: Nie można usunąć pliku:
    %s

en: File deletion failed
pl: Usunięcie pliku nie powiodło się

en: Delete file
pl: Usuń plik

en: About to delete the file:
     %s
pl: Usunięcie pliku:
     %s

en: _Rename
pl: Zmień nazwę

en: Add _Bookmark
pl: Dodanie zakładki

en: _Delete
pl: Usuń

en: New folder
pl: Nowy katalog

en: Unable to create folder:
    %s
pl: Błąd tworzenia katalogu:
    %s

en: Error creating folder
pl: Błąd podczas tworzenia katalogu

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Show hidden
pl: Wyświetlanie ukrytych

en: Filter:
pl: Filtr:

en: Select path
pl: Zaznacz ścieżkę

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Overwrite file
pl: Nadpisz plik

en: Overwrite file?
pl: Nadpisać plik?

en: Overwrite _all
pl: N_adpisz wszystkie

en: S_kip all
pl: Pomiń wszyst_kie

en: _Skip
pl: Pomiń

en: Existing file
pl: Istniejący plik

en: New file
pl: Nowy plik

en: Auto rename
pl: Automatyczna zmiana nazwy

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Source to copy matches destination
pl: Kopiowany plik źródłowy odpowiada docelowemu

en: Unable to copy file:
    %s
    to itself.
pl: Nie można skopiować pliku:
    %s
    na niego samego.

en: Source to move matches destination
pl: Przenoszony plik źródłowy odpowiada docelowemu

en: Unable to move file:
    %s
    to itself.
pl: Nie można przenieść pliku:
    %s
    na niego samego.

en: Co_ntinue
pl: Ko_ntynuuj

en: Error copying file
pl: Błąd przy kopiowaniu pliku

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
    during multiple file copy.
pl: Nie można skopiować pliku:
    %s
    do:
    %s
     podczas kopiowania wielu plików.

en: Error moving file
pl: Błąd przy przenoszeniu pliku

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
    during multiple file move.
pl: Nie można przenieść pliku:
    %s
    do:
    %s
     podczas przenoszenia wielu plików.

en: Source matches destination
pl: Źródło odpowiada celowi

en: Source and destination are the same, operation cancelled.
pl: Źródło i cel są takie same, operacja anulowana.

en: Unable to copy file:
    %s
    to:
    %s
pl: Nie można skopiować pliku:
    %s
    do:
    %s

en: Unable to move file:
    %s
    to:
    %s
pl: Nie można przenieść pliku:
    %s
    do:
    %s

en: Invalid destination
pl: Niepoprawny cel

en: Copy - Geeqie
pl: Kopiuj - Geeqie

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Copy file
pl: Kopiuj plik

en: Copy multiple files
pl: Kopiuj wiele plików

en: Move - Geeqie
pl: Przenieś - Geeqie

en: _Move
pl: _Przenieś

en: Move file
pl: Przenieś plik

en: Move multiple files
pl: Przenieś wiele plików

en: File name:
pl: Nazwa pliku:

en: Choose the destination folder.
pl: Wybierz katalog docelowy.

en: Delete failed
pl: Usunięcie nie powiodło się

en: Unable to remove old file from trash folder
pl: Nie można usunąć starego pliku z kosza

en: Could not create folder
pl: Nie można utworzyć katalogu

en: Permission denied
pl: Brak dostępu

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
pl: Błąd podczas dostępu lub podczas tworzenia katalogu:
    "%s"

en: Turn off safe delete
pl: Wyłącz bezpieczne usuwanie

en: Safe delete: %s
pl: Bezpieczne usuwanie: %s

en: Unable to delete file:
     %s
     Continue multiple delete operation?
pl: Nie można usunąć pliku:
     %s
     Kontynuować operację usuwania plików?

en: File %d of %d
pl: Plik %d z %d

en: Delete files - Geeqie
pl: Usuń pliki - Geeqie

en: Delete multiple files
pl: Usuń wiele plików

en: Review %d files
pl: Przegląd %d plików

en: Delete file - Geeqie
pl: Usuń plik - Geeqie

en: Delete file?
pl: Usunąć plik?

en: Unable to rename file:
    %s
     to:
    %s
pl: Nie można zmienić nazwy pliku:
    %s
     na:
    %s

en: Error renaming file
pl: Błąd podczas zmiany nazwy pliku

en: Can not auto rename with the selected
    number set, one or more files exist that
    match the resulting name list.
pl: Nie można przeprowadzić automatycznej
    zmiany nazw plików, jeden lub więcej
    plików posiada nazwę podobną do
    tych z wynikowej listy nazw.

en: Failed to rename
    %s
    The number was %d.
pl: Nie powiodła się zmiana nazwy
    %s
    Liczba %d.

en: Rename - Geeqie
pl: Zmień nazwę - Geeqie

en: Original Name
pl: Nazwa oryginału

en: Original name:
pl: Pierwotna nazwa:

en: New name:
pl: Nowa nazwa:

en: Begin text
pl: Początek tekstu

en: End text
pl: Koniec tekstu

en: Unable to rename file:
    %s
    to:
    %s
pl: Nie można zmienić nazwy pliku:
    %s
    na:
    %s

en: Rename file
pl: Zmień nazwę

en: The folder:
    %s
    already exists.
pl: Katalog:
    %s
    już istnieje.

en: Folder exists
pl: Katalog istnieje

en: The path:
    %s
    already exists as a file.
pl: Ścieżka:
    %s
    już istnieje i reprezentuje plik.

en: New folder - Geeqie
pl: Nowy katalog - Geeqie

en: Create folder in:
    %s
    named:
pl: Utwórz katalog w:
    %s
    o nazwie:

en: Rename failed
pl: Błąd zmiany nazwy

en: new_folder
pl: nowy_folder

en: _Up to parent
pl: W _górę do nadrzędnego

en: _Slideshow
pl: Przeglądanie _slajdowe

en: Slideshow recursive
pl: Rekurencyjne przeglądanie slajdowe

en: Find _duplicates...
pl: Wyszukaj _duplikaty...

en: Find duplicates recursive...
pl: Rekurencyjnie wyszukaj duplikaty...

en: _New folder...
pl: Nowy _folder...

en: View as _tree
pl: Widok _drzewiasty

en: Re_fresh
pl: _Odśwież

en: _Sort
pl: _Uporządkuj

en: View as _icons
pl: Wyświetlanie jako _ikony

en: Show _thumbnails
pl: Pokaż _miniaturki

en: Invalid file name:
    %s
pl: Niepoprawna nazwa pliku:
    %s
