geeqie - en to sr translation catalogue (1064 entries)

en: Geeqie
sr: Čudak

en: Image Viewer
sr: Razgledač slika

en: View and manage images
sr: Pregledajte i uredite vaše slike

en: Import Geeqie 1.0alphaX metadata
sr: Uvezi metapodatke iz Čudaka 1.0alphaX

en: Import GQView metadata
sr: Uvezi metapodatke iz GQView-a

en: Apply the orientation to image content
sr: Primeni orjentaciju na sadržaj slike

en: Symlink
sr: Simbolička veza

en: UFRaw Batch
sr: Paketno razvij u NLRaw-u

en: Edit UFRaw ID file
sr: Izmeni NLRaw IB datoteku

en: UFRaw Batch recursive
sr: Paketno razvij sve sadržano

en: Metadata
sr: Metapodaci

en: Description
sr: Opis

en: Value
sr: Vrednost

en: Name
sr: Naziv

en: Tag
sr: Oznaka

en: Elements
sr: Elementi

en: Title
sr: Naslov

en: Keywords
sr: Ključne reči

en: Comment
sr: Komentar

note: other pre-configured panes
en: File info
sr: Podaci o datoteci

en: Location and GPS
sr: Mesto i GPS

en: Copyright
sr: Autorsko pravo

en: GPS Map
sr: GPS mapa

en: Move to _top
sr: Pomeri na _vrh

en: Move _up
sr: Pomeri _gore

en: Move _down
sr: Pomeri _dole

en: Move to _bottom
sr: Pomeri na d_no

en: Remove
sr: Ukloni

en: Add text to selected files
sr: Dodaj tekst na izabrane datoteke

en: Replace existing text in selected files
sr: Zameni postojeći tekst u izabranim datotekama

en: <empty label, fixme>
sr: <prazan natpis, popravi>

en: Configure entry
sr: Podesi unos

note: for the pane
en: Add entry
sr: Dodaj unos

en: Key:
sr: Ključ:

en: Title:
sr: Naslov:

en: Show only if set
sr: Prikaži samo ukoliko je postavljen

en: Editable (supported only for XMP)
sr: Dozvoli promene (podržano samo za XMP)

note: for the entry
en: Configure "%s"
sr: Podesi „%s“

en: Remove "%s"
sr: Ukloni „%s“

en: Show hidden entries
sr: Prikaži skrivene unose

en: Zoom %i
sr: Uvećaj %i

en: Zoom level %i
sr: Nivo uvećanja %i

en: Loading map
sr: Učitavam mapu

en: Enable markers
sr: Omogući markere

en: Centre map on marker
sr: Postavi sredinu mare na marker

en: Move map centre to marker
     is disabled
sr: Pomeranje sredine mape na
     marker je isključeno

en: Move map centre to marker
     is enabled
sr: Pomeranje sredine mape na
     marker je uključeno

en: Map Centreing
sr: Centriranje mape

note: use the same strings as in layout_util.c
en: Histogram on _Red
sr: Histogram _crvene

en: Histogram on _Green
sr: Histogram _zelene

en: Histogram on _Blue
sr: Histogram _plave

en: _Histogram on RGB
sr: _Histogram svih boja

en: Histogram on _Value
sr: Histogram _vrednosti

en: Li_near Histogram
sr: _Linearni histogram

en: L_og Histogram
sr: L_ogaritamski histogram

en: Add keywords to selected files
sr: Dodaj ključne reči na izabrane datoteke

en: Replace existing keywords in selected files
sr: Zameni postojeće ključne reči u izabranim datotekama

en: Edit keyword
sr: Izmeni ključnu reč

en: Add keywords
sr: Dodaj ključnu reč

en: Configure keyword
sr: Podesi ključnu reč

en: Add keyword
sr: Dodaj ključni reč

en: Keyword:
sr: Ključna reč:

en: Keyword type:
sr: Vrsta ključne reči:

en: Active keyword
sr: Aktivna ključna reč

en: Helper
sr: Pomoćnik

en: Hide "%s"
sr: Sakrij „%s“

en: Mark %d
sr: Marker %d

en: Connect "%s" to mark
sr: Poveži „%s“ sa markerom

en: Edit "%s"
sr: Uredi „%s“

en: Disconnect "%s" from mark %s
sr: Otkači „%s“ od markera %s

note: for the pane
en: Expand checked
sr: Raširi izabrano

en: Collapse unchecked
sr: Skupi neizabrano

en: Hide unchecked
sr: Sakrij neizabrano

en: Show all
sr: Prikaži sve

en: On any change
sr: Na svaku promenu

en: The collection:
    %s
    already exists.
sr: Ova zbirka:
    %s
    već postoji.

en: Collection exists
sr: Ova zbirka već postoji

en: Failed to save the collection:
    %s
sr: Ne mogu da sačuvam zbirku:
    %s

en: Save Failed
sr: Nije uspelo čuvanje

en: Add Bookmark
sr: Dodaj obeleživač

en: Add Collection
sr: Dodaj zbirku

en: Name:
sr: Naziv:

en: Sort Manager
sr: Upravnik redosledom

en: Folders
sr: Fascikle

en: Collections
sr: Zbirke

en: Copy
sr: Umnoži

en: Move
sr: Premesti

en: Add image
sr: Dodaj sliku

en: Add selection
sr: Dodaj izbor

en: Undo last image
sr: Vrati izmene na poslednjoj slici

en: error saving sim cache data: %s
    error: %s
sr: ne mogu da sačivam sim podatke u ostavu: %s
    greška: %s

en: done
sr: gotovo

en: Removing old metadata...
sr: Uklanjam stare metapodatke...

en: Clearing cached thumbnails...
sr: Čistim sačuvane umanjene prikaze...

en: Removing old thumbnails...
sr: Uklanjam stare umanjene prikaze...

en: Maintenance
sr: Održavanje

en: Invalid folder
sr: Neispravna fascikla

en: The specified folder can not be found.
sr: Ne mogu da nađem traženu fasciklu.

en: Create thumbnails
sr: Napravi umanjene prikaze

en: S_tart
sr: _Kreni

en: Folder:
sr: Fascikla:

en: Select folder
sr: Izaberi fasciklu

en: Include subfolders
sr: Uključi i podfascikle

en: Store thumbnails local to source images
sr: Sačuvaj umanjene prikaze uz izvorne slike

en: click start to begin
sr: za početak pritisnite dugme „Kreni“

en: running...
sr: obrađujem...

en: Clearing thumbnails...
sr: Čistim umanjene prikaze...

en: Clear cache
sr: Očisti ostavu

en: This will remove all thumbnails that have
    been saved to disk, continue?
sr: Ovo će ukloniti sve umanjene prikaze koji
    su sačuvani na disk. Da nastavim?

en: Location: %s
sr: Mesto: %s

en: Cache Maintenance
sr: Održavanje ostave

en: Cache and Data Maintenance
sr: Održavanje ostave i podataka

en: Thumbnail cache
sr: Ostava za umanjene prikaze

en: Clean up
sr: Počisti

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
sr: Uklanja zastarele umanjene prikaze.

en: Delete all cached thumbnails.
sr: Ukloni sve umanjene prikaze.

en: Shared thumbnail cache
sr: Deli ostavu umanjenih prikaza

en: Render
sr: Iscrtaj

en: Render thumbnails for a specific folder.
sr: Iscrtaj umanjene prikaze iz odabrane fascikle.

en: Remove orphaned keywords and comments.
sr: Ukloni zastarele ključne reči i komentare.

note: When does this occur ??
en: Untitled
sr: Neimenovano

en: Untitled (%d)
sr: Neimenovano (%d)

en: %s - Collection - %s
sr: %s - Zvirka - %s

en: Close collection
sr: Zatvori zbirku

en: Collection has been modified.
    Save first?
sr: Zbirka je izmenjena.
    Da li da je najpre sačuvam?

en: _Discard
sr: _Zanemari

en: Specified path:
    %s
    is a folder, collections are files
sr: Zadata putanja:
    %s
    je fascikla, a zbirke moraju biti datoteke

en: Invalid filename
sr: Nije ispravan naziv datoteke

en: Overwrite File
sr: Prepiši datoteku

en: Overwrite existing file?
sr: Da prepišem postojeću datoteku?

en: _Overwrite
sr: P_repiši

en: No such file '%s'.
sr: Ne postoji datoteka „%s“.

en: '%s' is a directory, not a collection file.
sr: „%s“ je direktorijum, a ne datoteka sa zbirkom.

en: You do not have read permissions on the file '%s'.
sr: Nemate ovlašćenja za čitanje datoteke „%s“.

en: Can not open collection file
sr: Ne mogu da otvorim datoteku sa zbirkom

en: Save collection
sr: Sačuvaj zbirku

en: Open collection
sr: Otvori zbirku

en: Append collection
sr: Dodaj u zbirku

en: _Append
sr: _Dodaj

en: Collection Files
sr: Datoteke iz zbirke

en: Collection empty
sr: Zbirka je prazna

en: The current collection is empty, save aborted.
sr: Trenutna zbirka je prazna, pa je čuvanje otkazano.

en: failed to open collection (write) "%s"
sr: ne mogu da otvorim/upišem u zbirku „%s“

en: error saving collection file: %s
    error: %s
sr: greška pri čuvanju datoteke sa zbirkom: %s
    greška: %s

en: %s, %d images (%s, %d)
sr: %s, %d slika (%s, %d)

en: %s, %d images
sr: %s, %d slika

en: Empty
sr: Prazno

en: Loading thumbs...
sr: Učitavam umanjene prikaze...

en: _View
sr: P_regled

en: View in _new window
sr: Prikaži u _novom prozoru

en: Rem_ove
sr: _Ukloni

en: Append from file list
sr: Dodaj iz spiska datoteka

en: Append from collection...
sr: Dodaj iz zbirke...

en: _Selection
sr: _Izbor

en: Select all
sr: Izaberi sve

en: Select none
sr: Poništi izbor

en: Invert selection
sr: Obrni izbor

en: _Copy...
sr: _Umnoži...

en: _Move...
sr: Premest_i...

en: _Rename...
sr: P_reimenuj...

en: _Delete...
sr: _Obriši...

en: _Copy path
sr: Umno_ži putanju

en: Randomize
sr: Načini nasumičnim

en: _Sort
sr: Pore_đaj

en: Show filename _text
sr: _Tekst sa imenom datoteke

en: _Save collection
sr: _Sačuvaj zbirku

en: Save collection _as...
sr: Sačuvaj zbirku _kao...

en: _Find duplicates...
sr: Na_đi duplikate...

en: Print...
sr: _Štampaj...

en: Dropped list includes folders.
sr: Spisak uključenih fascikli.

en: _Add contents
sr: _Dodaj sadržaj

en: Add contents _recursive
sr: Dodaj sadržaj iz svih pod_fascikli

en: _Skip folders
sr: Preskoči _fascikle

en: Cancel
sr: Odustani

en: Adobe RGB compatible
sr: Adobe RGB

en: Custom profile
sr: Proizvoljan profil

en: Can't save
sr: Ne mogu da sačuvam

en: Please specify file name.
sr: Izaberite naziv datoteke.

en: Could not create directory
sr: Ne mogu da napravim direktorijum

en: Desktop file
sr: Desktop datoteka

en: Unable to delete file:
    %s
sr: Ne mogu da obrišem datoteku:
    %s

en: File deletion failed
sr: Nije uspelo brisanje datoteke

en: Delete file
sr: Obriši datoteku

en: About to delete the file:
     %s
sr: Pripremam se za brisanje datoteke:
     %s

en: new.desktop
sr: nova datoteka.desktop

en: Editors
sr: Uređivači

en: Hidden
sr: Skriveno

en: Path
sr: Putanja

en: Drop files to compare them.
sr: Prevucite datoteke radi poređenja.

en: %d files
sr: %d datoteke

en: %d matches found in %d files
sr: nađeno je %d pokalapanja u %d datoteka

en: [set 1]
sr: [postavi 1]

en: Reading checksums...
sr: Čitam sume za proveru...

en: Reading dimensions...
sr: Čitam dimenziju...

en: Reading similarity data...
sr: Čitam podatke o sličnosti...

en: Comparing...
sr: Poredim...

en: Sorting...
sr: Ređam...

en: Select group _1 duplicates
sr: Izaberi duplikate iz _1. grupe

en: Select group _2 duplicates
sr: Izaberi duplikate iz _2. grupe

en: Add to new collection
sr: Dodaj u novu zbirku

en: C_lear
sr: O_čisti

en: Close _window
sr: _Zatvori prozor

en: %d files (set 2)
sr: %d datoteka (postavljeno 2)

en: Name case-insensitive
sr: Zanemari velika i mala slova u imenu

en: Size
sr: Veličina

en: Date
sr: Datum

en: Dimensions
sr: Dimenzije

en: Checksum
sr: Suma za proveru

en: Similarity (high)
sr: Sličnost (velika)

en: Similarity
sr: Sličnost

en: Similarity (low)
sr: Sličnost (mala)

en: Similarity (custom)
sr: Sličnost (proizvoljna)

en: Find duplicates
sr: Nađi duplikate

en: Compare to:
sr: Uporedi sa:

en: Compare by:
sr: Uporedi po:

en: Thumbnails
sr: Umanjeni prikazi

en: Compare two file sets
sr: Uporedi dva seta datoteke

en: Desktop file '%s' should not include extension in Icon key: '%s'
sr: Datoteka za radnu površ „%s“ ne treba da sadrži ekstenziju u ključu „Icon“: „%s“

note: flash fired (bit 0)
en: yes
sr: da

en: no
sr: ne

en: stopping...
sr: prekidam...

en: Edit command results
sr: Izmena rezultata naredbe

en: Output of %s
sr: Izlaz od %s

en: Failed to run command:
    %s
sr: Ne mogu da pokrenem naredbu:
    %s

en: stopped by user
sr: prekinuto od strane korisnika

en: %s
    "%s"
sr: %s
    „%s“

en: Invalid editor command
sr: Nije ispravna naredba programa za uređivanje

en: Editor template is empty.
sr: Šablon uređivača je prazan.

en: Editor template has incorrect syntax.
sr: Šablon uređivača ima neispravnu sintaksu.

en: Editor template uses incompatible macros.
sr: Šablon uređivača koristi nepravilne makroe.

en: Can't find matching file type.
sr: Ne mogu da nađem ovu vrstu datoteke.

en: Can't execute external editor.
sr: Ne mogu da pokrenem spoljni program za uređivanje.

en: External editor returned error status.
sr: Spoljni program za uređivanje jr ispisao grešku.

en: File was skipped.
sr: Datoteka je preskočena.

en: Unknown error.
sr: Nepoznata greška.

en: unknown
sr: nepoznato

en: top left
sr: gore levo

en: top right
sr: gore desno

en: bottom right
sr: dole desno

en: bottom left
sr: dole levo

en: left top
sr: levo gore

en: right top
sr: desno gore

en: right bottom
sr: desno dole

en: left bottom
sr: levo dole

en: inch
sr: inč

en: centimeter
sr: santimetar

en: average
sr: prosek

en: center weighted
sr: sredina

en: spot
sr: tačka

en: multi-spot
sr: više tačaka

en: multi-segment
sr: više segmenata

en: partial
sr: delimično

en: other
sr: ostalo

en: not defined
sr: nije određeno

en: manual
sr: ručno

en: normal
sr: normalno

en: aperture
sr: otvor blende

en: shutter
sr: ekspozicija

en: creative
sr: kreativno

en: action
sr: radnja

en: portrait
sr: uspravno

en: landscape
sr: položeno

en: daylight
sr: dnevna svetlost

en: fluorescent
sr: neonka

en: tungsten (incandescent)
sr: obična sijalica

en: flash
sr: blic

en: fine weather
sr: lepo vreme

en: cloudy weather
sr: oblačno

en: shade
sr: senka

en: daylight fluorescent
sr: neonka sa dnevnim svetlom

en: day white fluorescent
sr: dnevna, bela neonka

en: cool white fluorescent
sr: hladna, bela neonka

en: white fluorescent
sr: bela neonka

en: standard light A
sr: standardno svetlo A

en: standard light B
sr: standardno svetlo B

en: standard light C
sr: standardno svetlo C

en: ISO studio tungsten
sr: studijska ISO rasveta

en: yes, not detected by strobe
sr: da, nije očitano sa blica

en: yes, detected by strobe
sr: da, očitano sa blica

en: uncalibrated
sr: nekalibrisano

en: trilinear
sr: trilinearno

en: direct photo
sr: direktna fotka

en: custom
sr: proizvoljno

en: auto
sr: automatski

en: standard
sr: standardno

en: night scene
sr: noćni režim

en: none
sr: ništa

en: soft
sr: meko

en: hard
sr: oštro

en: macro
sr: makro

en: close
sr: blizu

en: distant
sr: udaljeno

en: Image Width
sr: Širina slike

en: Image Height
sr: Visina slike

en: Compression
sr: Kompresija

en: Image description
sr: Opis slike

en: Camera make
sr: Proizvođač

en: Camera model
sr: Model

en: Orientation
sr: Orjentacija

en: X resolution
sr: Rezolucija po X osi

en: Y Resolution
sr: Rezolucija po Y osi

en: Resolution units
sr: Jedinica rezolucije

en: Firmware
sr: Firmver

en: White point
sr: Bela tačka

en: YCbCy coefficients
sr: YCbCy koeficijent

note: subIFD follows
en: Exposure time (seconds)
sr: Dužina ekspozicije

en: FNumber
sr: F-broj

en: Exposure program
sr: Program ekspozicije

en: ISO sensitivity
sr: ISO osetljivost

en: Exif version
sr: Exif izdanje

en: Date original
sr: Orginalni datum

en: Date digitized
sr: Podešeni datum

en: Pixel format
sr: Format piksela

en: Shutter speed
sr: Brzina zatvarača

en: Aperture
sr: Otvor blende

en: Brightness
sr: Osvetljenost

en: Maximum aperture
sr: Najveći otvor blende

en: Subject distance
sr: Udaljenost objekta

en: Metering mode
sr: način merenja svetla

en: Light source
sr: Izvor svetlosti

en: Flash
sr: Blic

en: Focal length
sr: Žižna daljina

en: UserComment
sr: Komentar korisnika

en: FlashPix version
sr: FlashPix izdanje

en: Colorspace
sr: Prostor boja

note: ExifImageWidth, ExifImageHeight can also be unsigned short
en: Width
sr: Širina

en: Height
sr: Visina

en: Audio data
sr: Zvučni podaci

en: ExifR98 extension
sr: ExifR98 proširenje

en: Flash strength
sr: Jačina blica

en: X Pixel density
sr: Gustina piksela po X osi

en: Y Pixel density
sr: Gustina piksela po Y osi

en: Pixel density units
sr: Jedinica za gustinu piksela

en: Subject location
sr: Lokacija motiva

en: Sensor type
sr: Vrsta senzora

en: Source type
sr: Vrsta izvora

en: Scene type
sr: Vrsta scene

note: tags a4xx were added for Exif 2.2 (not just these - some above, as well)
en: Render process
sr: Proces renderovanja

en: Exposure mode
sr: Režim ekspozicije

en: White balance
sr: Balans bele

en: Digital zoom ratio
sr: Odnos digitalnog zuma

en: Focal length (35mm)
sr: Žižna daljina na 35mm

en: Gain control
sr: Kontrola postizanja

en: Contrast
sr: Kontrast

en: Saturation
sr: Zasićenost

en: Sharpness
sr: Oštrina

en: Device setting
sr: Podešavanje uređaja

en: Subject range
sr: Opseg motiva

en: Image serial number
sr: Serijski broj slike

en: infinity
sr: beskonačnost

en: mode:
sr: režim:

en: on
sr: uključeno

en: off
sr: isključeno

note: we ignore flash function (bit 5) red-eye (bit 6)
en: red-eye reduction
sr: uklanjanje crvenih očiju

en: dot
sr: tačka

en: embedded
sr: umetnuto

en: Above Sea Level
sr: Iznad nivoa mora

en: Below Sea Level
sr: Ispod nivoa mora

en: Camera
sr: Foto aparat

en: Focal length 35mm
sr: Žižna daljina na 35mm

en: Resolution
sr: Rezolucija

en: Color profile
sr: Profil boja

en: GPS position
sr: GPS lokacija

en: GPS altitude
sr: GPS visina

en: File size
sr: veličina datoteke

en: File date
sr: Datum datoteke

en: File mode
sr: Režim datoteke

en: %d bytes
sr: %d bajtova

en: file or directory does not exist
sr: ne postoji datoteka ili direktorijum

en: destination already exists
sr: odredište već postoji

en: destination can't be overwritten
sr: ne mogu da prepišem preko odredišta

en: destination directory is not writable
sr: ne mogu da pišem u ciljni direktirijum

en: destination directory does not exist
sr: ciljni direktorijum ne postoji

en: source directory is not writable
sr: ne mogu da pišem u izvorni direktorijum

en: no read permission
sr: nemate ovlašćenja za čitanje

en: file is readonly
sr: možete samo čitati ovu datoteku

en: destination already exists and will be overwritten
sr: već postoji odredište i neću ga prepisati

en: source and destination are the same
sr: izvor i odredište su isti

en: source and destination have different extension
sr: izvor i odredište imaju različite ekstenzije

en: there are unsaved metadata changes for the file
sr: ima nesačuvanih izmena u metapodacima datoteke

en: Full screen
sr: Ceo ekran

en: Full size
sr: Puna veličina

en: Screen
sr: Ekran

en: Stay above other windows
sr: Uvek iznad ostalih prozora

en: Determined by Window Manager
sr: Neka odredi upravnik prozorima

en: Active screen
sr: Aktivan ekran

en: Active monitor
sr: Aktivan monitor

en: Log Histogram on Red
sr: Logaritamski histogram crvene

en: Log Histogram on Green
sr: Logaritamski histogram zelene

en: Log Histogram on Blue
sr: Logaritamski histogram plave

en: Log Histogram on RGB
sr: Logaritamski RGB histogram

en: Log Histogram on value
sr: Logaritamski histogram vrednosti

en: Linear Histogram on Red
sr: Linearni histogram crvene

en: Linear Histogram on Green
sr: Linearni histogram zelene

en: Linear Histogram on Blue
sr: Linearni histogram plave

en: Linear Histogram on RGB
sr: Linearni RGB histogram

en: Linear Histogram on value
sr: Linearni histogram vrednosti

en: Unable to write history lists to: %s
sr: Ne mogu da upišem istorijat u %s

en:  (Collection %s)
sr:  (Zbirka %s)

en: Zoom _in
sr: Po_većaj

en: Zoom _out
sr: U_manji

en: Zoom _1:1
sr: _Izvorna veličina

en: Fit image to _window
sr: Uklopi _u veličinu prozora

en: Set as _wallpaper
sr: Po_stavi za pozadinu

en: _Go to directory view
sr: _Idi na prikaz direktorijuma

en: _Stop slideshow
sr: Z_austavi pokretni prikaz

en: Continue slides_how
sr: Na_stavi pokretni prikaz

en: Pause slides_how
sr: Pauzi_raj pokretni prikaz

en: _Start slideshow
sr: _Pusti pokretni prikaz

en: Exit _full screen
sr: Napusti c_eo ekran

en: _Full screen
sr: _Ceo ekran

en: C_lose window
sr: _Zatvori prozor

en: Ascending
sr: Rastuće

en:  Slideshow
sr:  Pokretni prikaz

en:  Paused
sr:  Zaustavljen

en: %s, %d files (%s, %d)%s
sr: %s, %d datoteka (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
sr: %s, %d datoteka%s

en: %d files%s
sr: %d datoteka%s

en: (no read permission) %s bytes
sr: (nemate ovlašćenja za čitanje) %s bajta

en: ( ? x ? ) %s bytes
sr: ( ? x ? ) %s bajta

en: ( %d x %d ) %s bytes
sr: ( %d x %d ) %s bajta

en: Tools
sr: Alati

en: Window options and layout
sr: Opcije i raspored prozora

en: General options
sr: Opšta podešavanja

en: Home path (empty to use your home directory)
sr: Lična putanja (ukoliko je prazno lična fascikla)

en: Use current
sr: Upotrebi trenutnu

en: Show date in directories list view
sr: Prikaži datum u prikazu spiska direktorijuma

en: Exit program when this window is closed
sr: Napusti program po zatvaranju ovog prozora

en: Start-up directory:
sr: Početni direktorijum:

en: No change
sr: Bez izmena

en: Restore last path
sr: Poslednja putanja

en: Home path
sr: Lična putanja

en: Layout
sr: Raspored

en: Invalid geometry
sr: Nije ispravna geometrija

en: Files
sr: Datoteke

en: Image
sr: Slika

en: (drag to change order)
sr: (prevucite za promenu redosleda)

en: Hide file _list
sr: Sakrij _spisak daoteka

en: _File
sr: _Datoteka

en: _Go
sr: _Idi

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: _Select
sr: _Izaberi

en: _Orientation
sr: _Orjentacija

en: E_xternal Editors
sr: _Spoljni programi

en: P_references
sr: _Postavke

en: _Files and Folders
sr: _Datoteke i fascikle

en: _Zoom
sr: _Uvećanje

en: _Color Management
sr: Upravljanje _bojama

en: _Connected Zoom
sr: _Prikačeno uvećanje

en: Spli_t
sr: Pode_li

en: Image _Overlay
sr: _Raspored slike

en: _Help
sr: _Pomoć

en: _First Image
sr: _Prva slika

en: First Image
sr: Prva slika

en: _Previous Image
sr: P_rethodna slika

en: Previous Image
sr: Prethodna slika

en: _Next Image
sr: N_aredna slika

en: Next Image
sr: Naredna slika

en: _Last Image
sr: P_oslednja slika

en: Last Image
sr: Poslednja slika

en: _Back
sr: _Nazad

en: Back
sr: Nazad

en: _Home
sr: _Lična putanja

en: Home
sr: Lična putanja

en: New _window
sr: Novi _prozor

en: New window
sr: Novi prozor

en: _New collection
sr: Nova _zbirka

en: New collection
sr: Nova zbirka

en: _Open collection...
sr: _Otvori zbirku...

en: Open collection...
sr: Otvori zbirku...

en: Open recen_t
sr: Otvori _skorašnje

en: Open recent
sr: Otvori skorašnje

en: _Search...
sr: _Traži...

en: Search...
sr: Traži...

en: Find duplicates...
sr: Nađi _duplikate...

en: Pa_n view
sr: Prikaži na _tabli

en: Pan view
sr: Prikaži na tabli

en: _Print...
sr: _Štampaj...

en: N_ew folder...
sr: Nova _fascikla...

en: New folder...
sr: Nova fascikla...

en: Copy...
sr: Umnoži...

en: Move...
sr: Premesti...

en: Rename...
sr: Preimenuj...

en: Delete...
sr: Obriši...

en: Enable file _grouping
sr: _Grupiši datoteke

en: Enable file grouping
sr: Grupiši datoteke

en: Disable file groupi_ng
sr: Ne g_rupiši datoteke

en: Disable file grouping
sr: Ne grupiši datoteke

en: _Copy path to clipboard
sr: U_množi putanju među isečke

en: Copy path to clipboard
sr: Umnoži putanju među isečke

en: Close window
sr: Zatvori prozor

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Quit
sr: Izađi

en: _Rotate clockwise
sr: Rotiraj u_desno

en: Rotate clockwise
sr: Rotira sliku udesno

en: Rotate _counterclockwise
sr: Rotiraj u_levo

en: Rotate counterclockwise
sr: Rotira sliku ulevo

en: Rotate 1_80
sr: Rotiraj za 1_80

en: Rotate 180
sr: Rotira sliku za 180 stepeni

en: _Mirror
sr: _Preslikaj

en: Mirror
sr: Preslikava sliku kao u ogledalu

en: _Flip
sr: _Izvrni

en: Flip
sr: Izvrće sliku

en: _Original state
sr: _Vrati izvorno

en: Original state
sr: Vraća sliku na izvorno stanje

en: Select _all
sr: Izaberi _sve

en: Select _none
sr: P_oništi izbor

en: _Invert Selection
sr: O_brni izbor

en: Invert Selection
sr: Obrni izbor

en: P_references...
sr: _Postavke...

en: Preferences...
sr: Postavke...

en: Configure _Editors...
sr: Podesi _spoljne programe...

en: Configure Editors...
sr: Podesi spoljne programe...

en: _Configure this window...
sr: Po_desi ovaj prozor...

en: Configure this window...
sr: Podesi ovaj prozor...

en: _Thumbnail maintenance...
sr: _Održavanje...

en: Thumbnail maintenance...
sr: Održavanje...

en: Set as wallpaper
sr: Postavi za pozadinu

en: _Save metadata
sr: Sačuvaj _metapodatke

en: Save metadata
sr: Sačuvaj metapodatke

en: Zoom in
sr: Uvećaj

en: Zoom out
sr: Umanji

en: Zoom 1:1
sr: Izvorna veličina

en: _Zoom to fit
sr: U_klopi u prozor

en: Zoom to fit
sr: Uklopi u prozor

en: Fit _Horizontally
sr: Uklopi prema _širini

en: Fit Horizontally
sr: Uklopi prema širini

en: Fit _Vertically
sr: Uklopi prema _visini

en: Fit Vertically
sr: Uklopi prema visini

en: Zoom _2:1
sr: Razmera _2:1

en: Zoom 2:1
sr: Povećava sliku na razmeru 2:1

en: Zoom _3:1
sr: Razmera _3:1

en: Zoom 3:1
sr: Povećava sliku na razmeru 3:1

en: Zoom _4:1
sr: Razmera _4:1

en: Zoom 4:1
sr: Povećava sliku na razmeru 4:1

en: Zoom 1:2
sr: Razmera 1:2

en: Zoom 1:3
sr: Razmera 1:3

en: Zoom 1:4
sr: Razmera 1:4

en: _View in new window
sr: Prikaži u _novom prozoru

en: View in new window
sr: Prikaži u novom prozoru

en: F_ull screen
sr: _Ceo ekran

en: _Leave full screen
sr: _Napusti ceo ekran

en: Leave full screen
sr: Napusti ceo ekran

en: _Hide file list
sr: Sa_krij spisak datoteka

en: Hide file list
sr: Sakrij spisak datoteka

en: _Pause slideshow
sr: _Pauziraj pokretni prikaz

en: Pause slideshow
sr: Pauziraj pokretni prikaz

en: _Refresh
sr: _Osveži

en: Refresh
sr: Osveži

en: _Contents
sr: _Sadržaj

en: Contents
sr: Sadržaj

en: _Keyboard shortcuts
sr: Prečice sa _tastature

en: Keyboard shortcuts
sr: Prečice sa tastature

en: _Release notes
sr: Podaci o _izdanju

en: Release notes
sr: Podaci o izdanju

en: _About
sr: _O programu

en: About
sr: O programu

en: _Log Window
sr: _Dnevnik

en: Log Window
sr: Dnevnik

en: _Exif window
sr: Exif prozor_če

en: Exif window
sr: Exif prozorče

en: Show _Thumbnails
sr: Prikaži _umanjene prikaze

en: Show Thumbnails
sr: Prikazuje umanjene preglede slika

en: Show _Marks
sr: Prikaži _markere

en: Show Marks
sr: Prikazuje markere

en: Pi_xel Info
sr: Podaci o _pikselima

en: Show Pixel Info
sr: Prikazuje podatke o pikselima

en: _Float file list
sr: _Otkači spisak datoteka

en: Float file list
sr: Premešta spisak datoteka u novi prozor

en: Hide tool_bar
sr: Sakrij _alatnicu

en: Hide toolbar
sr: Sakriva paletu sa alatkama

en: _Info sidebar
sr: Površ _sa podacima

en: Info sidebar
sr: Prikazuje površ sa podacima o slici

en: Sort _manager
sr: Upravnik redosledom

en: Sort manager
sr: Prikazuje upravnika redosledom slika

en: Toggle _slideshow
sr: _Pokretni prikaz

en: Toggle slideshow
sr: Pušta ili zaustavlja pokretni prikaz slika

en: Use _color profiles
sr: _Koristi profile boja

en: Use color profiles
sr: Omogućava upotrebu profila boja

en: Use profile from _image
sr: Koristi profil boja _iz slike

en: Use profile from image
sr: Koristi profil boja koji je umetnut u sliku

en: Toggle _grayscale
sr: Crno-belo

en: Toggle grayscale
sr: Uključuje ili isključuje prikaz slike u sivim tnovima

en: Image Overlay
sr: Raspored slike

en: _Show Histogram
sr: Prikaži _histogram

en: Show Histogram
sr: Prikazuje histogram

en: Image _List
sr: Spisak s_lika

en: View Images as List
sr: Prikazuje slike kao spisak

en: I_cons
sr: _Ikonice

en: View Images as Icons
sr: Prikazuje slike kao ikonice

en: Folder Li_st
sr: Spisak _fascikli

en: View Folders as List
sr: Prikazuje fascikle kao spisak

en: Folder T_ree
sr: _Drvo fascikli

en: View Folders as Tree
sr: Prikazuje fascikle kao drvo

en: _Horizontal
sr: _Horizontalno

en: Split Horizontal
sr: Deli prozor po horizontali

en: _Vertical
sr: _Vertikalno

en: Split Vertical
sr: Deli prozor po vertikali

en: _Quad
sr: Po _četri

en: Split Quad
sr: Po četri

en: _Single
sr: Po _jedna

en: Split Single
sr: Deli pojedinačno

en: Input _0: sRGB
sr: Ulaz _0: sRGB

en: Input 0: sRGB
sr: Ulaz 0: sRGB

en: Input _1: AdobeRGB compatible
sr: Ulaz _1: saglasano sa AdobeRGB

en: Input 1: AdobeRGB compatible
sr: Ulaz 1: saglasno sa AdobeRGB

en: Input _2
sr: Ulaz _2

en: Input 2
sr: Ulaz 2

en: Input _3
sr: Ulaz _3

en: Input 3
sr: Ulaz 3

en: Input _4
sr: Ulaz _4

en: Input 4
sr: Ulaz 4

en: Input _5
sr: Ulaz _5

en: Input 5
sr: Ulaz 5

en: Histogram on Red
sr: Histogram crvene

en: Histogram on Green
sr: Histogram zelene

en: Histogram on Blue
sr: Histogram plave

en: Histogram on RGB
sr: Histogram svih boja

en: Histogram on Value
sr: Histogram vrednosti

en: Linear Histogram
sr: Linearni histogram

en: _Log Histogram
sr: L_ogaritamski histogram

en: Log Histogram
sr: Logaritamski histogram

en: Mark _%d
sr: Marker _%d

en: _Set mark %d
sr: _Postavi marker %d

en: Set mark %d
sr: Postavlja marker %d

en: _Reset mark %d
sr: _Vrati marker %d

en: Reset mark %d
sr: Vraća marker %d na prethodnu vrednost

en: _Toggle mark %d
sr: P_rikaži marker %d

en: Toggle mark %d
sr: Prikazuje ili skriva marker %d

en: Se_lect mark %d
sr: I_zaberi marker %d

en: Select mark %d
sr: Izabira marker %d

en: _Select mark %d
sr: _Izaberi marker %d

en: _Add mark %d
sr: _Dodaj marker %d

en: Add mark %d
sr: Dodaje marker %d

en: No unsaved metadata
sr: Nema nesačuvanih metapodataka

en: Image profile: %s
    Screen profile: %s
sr: Profil slike: %s
    Profil ekrana: %s

en: Click to enable color management
sr: Kliknite za omogućavanje upravnika bojama

en: Color profiles not supported
sr: Profil boja nije podržan

en: Input _%d: %s
sr: Ulaz _%d: %s

note: something went badly wrong
en: disconnected from LIRC
sr: prekinuta je veza sa LIRC-om

en: Could not init LIRC support
sr: Ne mogu da pokrenem LIRC podršku

en: could not read LIRC config file
    please read the documentation of LIRC to 
    know how to create a proper config file
sr: ne mogu da pročitam LIRC datoteku sa podešavanjima
    pročitajte dokumentaciju vezanu za LIRC kako bi 
    napravili ispravnu datoteku sa podešavanjima

en: Log
sr: Dnevnik

en: Usage: %s [options] [path]
sr: Upotreba: %s [opcije] [putanja]

en: valid options are:
sr: ispravne opcije su:

en:   +t, --with-tools           force show of tools
sr:   +t, --with-tools           prikazuje alate

en:   -t, --without-tools        force hide of tools
sr:   -t, --without-tools        isključuje prikaz alata

en:   -f, --fullscreen           start in full screen mode
sr:   -f, --fullscreen           pokreće program preko celog ekrana

en:   -s, --slideshow            start in slideshow mode
sr:   -s, --slideshow            započinje pokretni prikaz slika

en:   -v, --version              print version info
sr:   -v, --version              ispisuje podatke o izdanju

en:   -h, --help                 show this message
sr:   -h, --help                 ispisuje ovu poruku

en: error saving file: %s
sr: greška pri čuvanju datoteke: %s

en: error saving file: %s
    error: %s
sr: ne mogu da sačuvam datoteku: %s
    greška: %s

en: exit
sr: izađi

en: Quit %s
sr: Izađi iz %s

en: Collections have been modified. Quit anyway?
sr: Zbirka je izmenjena. Da ipak izađem?

en: Command line
sr: Komandna linija

en: Sort by size
sr: Poređaj po veličini

en: Sort by date
sr: Poređaj po datumu

en: Unsorted
sr: Nepoređano

en: Sort by path
sr: Poređaj po putanju

en: Sort by number
sr: Poređaj po broju

en: Sort by name
sr: Poređaj po nazivu

en: Sort
sr: Poređaj

en: Rotate _180
sr: Okreni za _180

en: People
sr: Ljudi

en: Family
sr: Rodbina

en: Free time
sr: Slobodno vreme

en: Children
sr: Deca

en: Culture
sr: Kultura

en: Festival
sr: Festivali

en: Nature
sr: Priroda

en: Animal
sr: Životinje

en: Bird
sr: Ptice

en: Insect
sr: Insekti

en: Pets
sr: Kućni ljubimci

en: Wildlife
sr: Živi svet

en: Zoo
sr: Zološki vrt

en: Plant
sr: Biljke

en: Tree
sr: Drveće

en: Flower
sr: Sveće

en: Water
sr: Voda

en: River
sr: Reke

en: Lake
sr: Jezera

en: Sea
sr: More

en: Landscape
sr: Pejzaži

en: Art
sr: Umetnost

en: Statue
sr: Skulpture

en: Painting
sr: Slike

en: Historic
sr: Istorijske

en: Modern
sr: Moderne

en: City
sr: Gradovi

en: Park
sr: Parkovi

en: Street
sr: Ulice

en: Square
sr: Trgovi

en: Architecture
sr: Arhitektura

en: Buildings
sr: Zgrade

en: House
sr: Kuće

en: Cathedral
sr: Crkve

en: Palace
sr: Palate

en: Castle
sr: Zamkovi

en: Bridge
sr: Mostovi

en: Interior
sr: Enterijer

en: Places
sr: Mesta

en: Conditions
sr: Uslovi

en: Night
sr: Noć

en: Lights
sr: Svetlost

en: Reflections
sr: Odrazi

en: Sun
sr: Sunce

en: Weather
sr: Zima

en: Fog
sr: Magla

en: Rain
sr: Kiša

en: Clouds
sr: Oblaci

en: Snow
sr: Sneg

en: Sunny weather
sr: Sunčano vreme

en: Photo
sr: Fotografija

en: Edited
sr: Izmenjena

en: Detail
sr: Detalji

en: Macro
sr: makro

en: Portrait
sr: Portret

en: Black and White
sr: Crno-bela

en: Perspective
sr: Perspektiva

en: %d images, %s
sr: %d slike, %s

en: Folder not supported
sr: Fascikla nije podržana

en: Reading image data...
sr: Učitavam podatke o slici...

en: Sorting images...
sr: Ređam slike...

en: Filename:
sr: Ime datoteke:

en: Location:
sr: Mesto:

en: Date:
sr: Datum:

en: Size:
sr: Veličina:

en: path found
sr: nađena je putanja

en: filename found
sr: nađeno jeime datoteke

en: partial match
sr: delimično poklapanje

en: no match
sr: nije nađeno

en: Folder not found
sr: Fascikla nije nađena

en: The entered path is not a folder
sr: Uneta putanja nije fascikla

en: Timeline
sr: Traka vremena

en: Calendar
sr: Kalendar

en: Folders (flower)
sr: Fascikle (cveće)

en: Grid
sr: Mreža

en: Dots
sr: Tačke

en: No Images
sr: Nema slika

en: Small Thumbnails
sr: Mali umanjeni prikaz

en: Normal Thumbnails
sr: Običan umanjeni prikaz

en: Large Thumbnails
sr: Veliki umanjeni prikaz

en: Find:
sr: Traži:

en: Use Exif date
sr: Koristi datum iz Exif-a

en: Find
sr: Nađi

en: Cache thumbnails
sr: Snimi umanjene prikaze

en: Use shared thumbnail cache
sr: Koristi deljenu ostavu za umanjene prikaze

en: Do not show this dialog again
sr: Ne prikazuj više ovo prozorče

en: Sort by E_xif date
sr: Poređaj po _datumu iz Exif-a

en: _Show Exif information
sr: P_rikaži Exif podatke

en: Show im_age
sr: Prokaži _sliku

en: _None
sr: _Ništa

en: _Full size
sr: _Puna veličina

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: RAW Image
sr: RAW slika

en: Nearest (worst, but fastest)
sr: Po najbližem (najgore, ali najbrže)

en: Tiles
sr: Pločasto

en: Bilinear
sr: Dvolinearno

en: Hyper (best, but slowest)
sr: Višestruko (najbolje, ali najsporije)

en: None
sr: Ništa

en: Normal
sr: Normalno

en: Best
sr: Najbolje

en: Custom
sr: Proizvoljno

en: Reset filters
sr: Poništi filtere

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
sr: Ovo će vratiti filtere datoteka na podrazumevane vrednosti.
    Da li da nastavim?

en: Clear trash
sr: Očisti smeće

en: This will remove the trash contents.
sr: Ovo će ukloniti sav sadržaj iz kante za smeće.

en: General
sr: Opšte

en: Quality:
sr: Kvalitet:

en: Use standard thumbnail cache, shared with other applications
sr: Koristi podrazumevanu ostavu radi deljenja sa ostalim programima

en: Store thumbnails in '.thumbnails' folder, local to image folder (non-standard)
sr: Koristi fasciklu „.thumbnails“ unutar direktorijuma sa slikama (nestandardno)

en: Use xvpics thumbnails when found (read only)
sr: Koristi xvpics prikaze ukoliko postoje (samo za čitanje)

en: Use EXIF thumbnails when available (EXIF thumbnails may be outdated)
sr: Umetni EXIF podatke u umanjeni prikaz (EXIF može da zastari)

en: Slide show
sr: Pokretni prikaz

en: Delay between image change:
sr: Vreme za prikaz slike:

en: seconds
sr: sekundi

en: Random
sr: Nasumično

en: Repeat
sr: Ponovi

en: Image loading and caching
sr: Učitavanje i ostava za slike

en: Offscreen cache size (Mb per image):
sr: Memorija (Mb po slici):

en: Decoded image cache size (Mb):
sr: Memorija za otvorene slike (Mb):

en: Preload next image
sr: Učitaj narednu sliku

en: Refresh on file change
sr: Osveži pri promeni datoteke

en: Zoom
sr: Uvećanje

en: Dithering method:
sr: Način mešanja boja:

en: Two pass rendering (apply HQ zoom and color correction in second pass)
sr: Dva prolaza (primenjuje kvalitetnije uvećanje i boje u drugom prolazu)

en: Allow enlargement of image for zoom to fit
sr: Dozvoli uklapanje slike u prozor prilikom uvećanja

en: Zoom increment:
sr: Koraci uvećanja:

en: When new image is selected:
sr: Kada je izabrana nova slika:

en: Zoom to original size
sr: Uvećaj na izornu veličinu

en: Fit image to window
sr: Prilagodi veličini prozora

en: Leave Zoom at previous setting
sr: Zadrži uvećanje iz prethodne

en: Scroll to top left corner
sr: Idi u gornji levi ugao

en: Scroll to image center
sr: Idi na sredinu slike

en: Keep the region from previous image
sr: Zadrži na mestu iz prethodne slike

en: Appearance
sr: Izgled

en: Use custom border color in window mode
sr: Koristi proizvoljnu boju u prozoru

en: Use custom border color in fullscreen mode
sr: koristi proizvoljnu boju preko celog ekrana

en: Border color
sr: Boja ivice

en: Convenience
sr: Udobnost

en: Auto rotate image using Exif information
sr: Sam okreni sliku prema EXIF podacima

en: Windows
sr: Prozori

en: State
sr: Stanje

en: Remember window positions
sr: Zapamti mesto prozora

en: Remember tool state (float/hidden)
sr: Zapamti stanje alata (odvojeni/skriveni)

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
sr: Prilagodi veličinu prozora slici kada su alati odvojeni/skriveni

en: Limit size when auto-sizing window (%):
sr: Ograniči veličinu kada se prozor prilagođava slici (%):

en: Smooth image flip
sr: Postepen prelaz između slika

en: Disable screen saver
sr: Isključi čuvara ekrana

en: <i>%name%</i> results in the filename of the picture.
    Also available: <i>%collection%</i>, <i>%number%</i>, <i>%total%</i>, <i>%date%</i>,
    <i>%size%</i> (filesize), <i>%width%</i>, <i>%height%</i>, <i>%res%</i> (resolution)
    To access exif data use the exif name, e. g. <i>%formatted.Camera%</i> is the formatted camera name,
    <i>%Exif.Photo.DateTimeOriginal%</i> the date of the original shot.
    <i>%formatted.Camera:20</i> notation will truncate the displayed data to 20 characters and will add 3 dots at the end to denote the truncation.
    If two or more variables are connected with the |-sign, it prints available variables with a separator.
    <i>%formatted.ShutterSpeed%</i>|<i>%formatted.ISOSpeedRating%</i>|<i>%formatted.FocalLength%</i> could show "1/20s - 400 - 80 mm" or "1/200 - 80 mm",
    if there's no ISO information in the Exif data.
    If a line is empty, it is removed. This allows to add lines that totally disappear when no data is available.
sr: <i>%name%</i> je naziv datoteke sa slikom.
    Dostupni su: <i>%collection%</i>, <i>%number%</i>, <i>%total%</i>, <i>%date%</i>,
    <i>%size%</i> (filesize), <i>%width%</i>, <i>%height%</i>, <i>%res%</i> (razmera)
    Za pristup EXIF podacima koristite EXIF imena, npr. <i>%formatted.Camera%</i> za naziv foto-aparata,
    <i>%Exif.Photo.DateTimeOriginal%</i> za datum nastanka fotografije.
    <i>%formatted.Camera:20</i> će skratiti ispisane podatke na 20 znaka i dodati tri tačke na kraj skraćenice.
    Ukoliko su dve ili više varijabli povezane znakom „|“, one će biti ispisane sa razdvojnikom.
    <i>%formatted.ShutterSpeed%</i>|<i>%formatted.ISOSpeedRating%</i>|<i>%formatted.FocalLength%</i> može da prikaže „1/20s - 400 - 80 mm“ ili „1/200 - 80 mm“,
    ukoliko ne postoji zapis ISO vrednosti u EXIF podacima.
    Ukoliko je ceo red prazan, on neće biti ispisan.

en: Defaults
sr: Podrazumevano

en: Show hidden files or folders
sr: Prikaži skrivene datoteke i fascikle

en: Show dot directory
sr: Prikaži direktorijume koji počinju tačkom

en: Case sensitive sort
sr: Sortiraj velika i mala slova

en: Disable File Filtering
sr: Isključi filtriranje datoteka

en: Grouping sidecar extensions
sr: Proširenje za grupisanje

en: File types
sr: Vrste datoteka

en: Class
sr: Klasa

en: Writable
sr: Upisiv

en: Sidecar is allowed
sr: Dozvoli pomoćne datoteke

en: Metadata writing process
sr: Upis metapodataka

en: Warning: Geeqie is built without Exiv2. Some options are disabled.
sr: Upozorenje: Čudak je izgrađen bez podrške za Exiv2. Neke opcije su isključene.

en: Metadata are written in the following order. The process ends after first success.
sr: Metapodaci će biti upisani sledećim redosledom:

en: 1) Save metadata in image files, resp. sidecar files, according to the XMP standard
sr: 1) u samoj slici ili pomoćnoj datoteci po XMP standardu

en: 2) Save metadata in '.metadata' folder, local to image folder (non-standard)
sr: 2) u fascikli „.metadata“ unutar direktorijuma sa slikom (nestandardno)

en: 3) Save metadata in Geeqie private directory '%s'
sr: 3) u Čudakovom ličnom direktorijumu „%s“

en: Step 1: Write to image files
sr: 1. korak: Upis podataka u datoteku sa slikom

en: Store metadata also in legacy IPTC tags (converted according to IPTC4XMP standard)
sr: Sačuvaj metapodatke i kao IPTC (po IPTC4XMP standardu)

en: Warn if the image files are unwritable
sr: Upozori me ukoliko nije moguć upis u sliku

en: Ask before writing to image files
sr: Pitaj me pre upisa podataka u sliku

en: Step 2 and 3: write to Geeqie private files
sr: 2. i 3. korak: Upis podataka unutar fascikli

en: Use GQview legacy metadata format (supports only keywords and comments) instead of XMP
sr: Koristi Čudakov format umesto XMP (podržava samo ključne reči i komentare)

en: Miscellaneous
sr: Dodatno

en: Write the same description tags (keywords, comment, etc.) to all grouped sidecars
sr: Upiši iste oznake (ključne reči, komentare,...) u sve grupisane pomoćne datoteke

en: Allow keywords to differ only in case
sr: Dozvoli da se ključne reči razlikuju u veličini slova

en: Write altered image orientation to the metadata
sr: Upiši okretanje slike u metapodatke

en: Auto-save options
sr: Automatsko čuvanje podataka

en: Write metadata after timeout
sr: Upiši metapodatke nakon određenog vremena

en: Timeout (seconds):
sr: Vreme (u sekundama):

en: Write metadata on image change
sr: Upiši metapodatke pri promeni slike

en: Write metadata on directory change
sr: Upiši metapodatke pri promeni direktorijuma

en: Color management
sr: Upravljanje bojama

en: Input profiles
sr: Ulazni profili

en: Type
sr: Vrsta

en: Menu name
sr: Naziv menija

en: File
sr: Datoteka

en: Input %d:
sr: Ulaz %d:

en: Select color profile
sr: Izaverite profil boja

en: Screen profile
sr: Profil ekrana

en: Use system screen profile if available
sr: Koristi sistemski profil

en: Screen:
sr: Ekran:

en: Behavior
sr: Ponašanje

en: Delete
sr: Brisanje

en: Confirm file delete
sr: Potvrdi brisanje

en: Enable Delete key
sr: Uključi taster za brisanje

en: Safe delete
sr: Sigurno brisanje

en: Maximum size:
sr: Najveća veličina

en: Set to 0 for unlimited size
sr: Postavite na 0 za neograničenu veličinu

en: View
sr: Pregled

en: Rectangular selection in icon view
sr: Pravougaoni izvornik pri prikazu ikonica

en: Descend folders in tree view
sr: Opadajuće ređanje fascikli pri prikazu stabla

en: In place renaming
sr: Preimenovanje na licu mesta

en: Open recent list maximum size
sr: Veličina spiska skorašnjih datoteka

en: Drag'n drop icon size
sr: Veličina ikonice pri prevlačenju datoteka

en: Navigation
sr: Navigacija

en: Progressive keyboard scrolling
sr: Progresivno listanje slika tastaturom

en: Mouse wheel scrolls image
sr: Listanje slika mišem

en: Custom similarity threshold:
sr: Proizvoljni prag sličnosti:

en: Debugging
sr: Traženje grešaka

en: Debug level:
sr: Nivo ispisa:

en: Keyboard
sr: Tastatura

en: Action
sr: Radnje

en: KEY
sr: Taster

en: Tooltip
sr: Saveti

en: Add Alt
sr: Dodaj Alt

en: Preferences
sr: Postavke

en: %s %s
    
    Copyright (c) 2006 John Ellis
    Copyright (c) %s The Geeqie Team
    website: %s
    email: %s
    
    Released under the GNU General Public License
sr: %s %s
    
    Sva prava su zadržana (c) 2006 John Ellis
    Sva prava su zadržana (c) %s Čudakov razvojni tim
    Veb stranica: %s
    E-adresa: %s
    
    objavljeno pod uslovima Gnuove opšte javne licence

en: Credits...
sr: Zasluge...

en: Selection
sr: Izbor

en: All
sr: Sve

en: One image per page
sr: Jedna slika po stranici

en: Default printer
sr: Podrazumevani štampač

en: Custom printer
sr: Proizvoljni štampač

en: PostScript file
sr: PostSkript datoteka

en: Image file
sr: Datoteka sa slikom

en: jpeg, low quality
sr: jpeg, nizak kvalitet

en: jpeg, normal quality
sr: jpeg, prosečan kvalitet

en: jpeg, high quality
sr: jpeg, visok kvalitet

en: points
sr: tačaka

en: millimeters
sr: milimetara

en: centimeters
sr: centimetara

en: inches
sr: inča

en: picas
sr: pika

en: Letter
sr: Pismo

note: in 8.5 x 11
en: Legal
sr: Pravni

note: in 8.5 x 14
en: Executive
sr: Zvanični papir

note: in 7.25x 10.5 mm 841 x 1189 mm 594 x 841 mm 420 x 594 mm 297 x 420 mm 210 x 297 mm 148 x 210 mm 105 x 148 mm 353 x 500 mm 250 x 353 mm 176 x 250 mm 125 x 176
en: Envelope #10
sr: #10 koverta

note: in 4.125 x 9.5
en: Envelope #9
sr: #9 koverta

note: in 3.875 x 8.875
en: Envelope C4
sr: C4 koverta

note: mm 229 x 324
en: Envelope C5
sr: C5 koverta

note: mm 162 x 229
en: Envelope C6
sr: C6 koverta

note: mm 114 x 162
en: Photo 6x4
sr: Fotografija 6x4

note: in 6   x 4
en: Photo 8x10
sr: Fotografija 8x10

note: in 8   x 10
en: Postcard
sr: Razglednica

note: mm 100 x 148
en: Tabloid
sr: Novina

en: page %d of %d
sr: %d. od %d stranica

en: Preview
sr: Pregled

en: Unable to open pipe for writing.
    "%s"
sr: Ne mogu da otvorim cevovod za upis.
    „%s“

en: A file with name %s already exists.
sr: Već postoji datoteka %s.

en: Failure writing to file %s
sr: Ne mogu da upišem u datoteku %s

en: SIGPIPE error writing to printer.
sr: SIGPIPE greška pri štampanju.

en: Page %d
sr: %d. stranica

en: Printing error
sr: Greška pri štampanju

en: An error occured printing to %s.
sr: Javila se greška pri štampanju u %s.

en: Details
sr: Detalji

en: Print
sr: Štampaj

en: Printing %d pages to %s.
sr: Štampam %d stranica u %s.

en: Units:
sr: Jedinice:

en: Orientation:
sr: Orjantacija:

en: Destination:
sr: Odredište:

en: <printer name>
sr: <ime štampača>

en: Unlimited
sr: Neograničeno

en: Show
sr: Prikaži

en: Source
sr: Izvor

en: Image size:
sr: Veličina slike

en: Text
sr: Tekst

en: Paper
sr: Papir

en: Margins
sr: Margine

en: Left:
sr: Levo:

en: Right:
sr: Desno:

en: Top:
sr: Gore:

en: Bottom:
sr: Dole:

en: Printer
sr: Štampač

en: Custom printer:
sr: Proizvoljni štampač:

en: File:
sr: Datoteka:

en: File format:
sr: Format datoteke:

en: DPI:
sr: TPI:

en: Remember print settings
sr: Zapamti podešavanje štampača

en: error saving config file: %s
sr: greška prilikom čuvanja datoteke sa podešavanjima: %s

en: error saving config file: %s
    error: %s
sr: greška pri čuvanju datoteke sa podešavanjima: %s
    greška: %s

note: short, long                  callback,               extra, prefer,description
en: next image
sr: naredna slika

en: previous image
sr: prethodna slika

en: first image
sr: prva slika

en: last image
sr: poslednja slika

en: toggle full screen
sr: ceo ekran

en: start full screen
sr: prikaži preko celog ekrana

en: stop full screen
sr: napusti ceo ekran

en: toggle slide show
sr: pokretni prikaz

en: start slide show
sr: započni pokretni prikaz

en: stop slide show
sr: zaustavi pokretni prikaz

en: start recursive slide show
sr: započni pokretni prikaz od nazad

en: set slide show delay in seconds
sr: podesi trajanje pokretnog prikaza u sekundama

en: show tools
sr: prikaži alatke

en: hide tools
sr: sakrij alatke

en: quit
sr: izađi

en: load config file
sr: učitaj datoteku sa podešavanjima

en: open file
sr: otvori datoteku

en: open file in new window
sr: otvori datoteku u novom prozoru

en: Remote command list:
sr: Spisak udaljenih naredbi:

en: Remote %s not running, starting...
sr: Udaljeni program %s nije pokrenut, pokrećem...

en: Remote not available
sr: Udaljeni program nije dostupan

en: folder
sr: fascikle

en: comments
sr: komentari

en: results
sr: rezultat

en: contains
sr: sadržaj

en: is
sr: je

en: equal to
sr: je jednako sa

en: less than
sr: manji od

en: greater than
sr: veći od

en: between
sr: između

en: before
sr: pre

en: after
sr: nakon

en: match all
sr: poklopi sve

en: match any
sr: poklopi bilo koji

en: exclude
sr: isključi

en: %s, %d files (%s, %d)
sr: %s, %d daoteka (%s, %d)

en: %s, %d files
sr: %s, %d datoteka

en: Searching...
sr: Tražim...

en: File not found
sr: Datoteka nije nađena

en: Please enter an existing file for image content.
sr: Unesite postojeću datoteku ili sadržaj slike.

en: Please enter an existing folder to search.
sr: Unesite postojeću fasciklu za pretragu.

en: Image search
sr: Pretraga slika

en: Search:
sr: Traži:

en: New Bookmark
sr: Novi obeleživač

en: Edit Bookmark
sr: Uredi obeleživač

en: Path:
sr: Putanja:

en: Icon:
sr: Ikonica:

en: Select icon
sr: Izaberite ikonicu

en: _Properties...
sr: _Postavke...

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: "%s" is encoded in valid UTF-8.
sr: „%s“ je kodiran ispravnim UTF8 setom.

en: "%s" is not encoded in valid UTF-8.
sr: „%s“ nije kodiran ispravnim UTF8 setom.

en: Unable to load:
    %s
sr: Ne mogu da učitam:
    %s

en: Rename failed
sr: Ne mogi da preimenujem

en: Failed to rename %s to %s.
sr: Ne mogu da preimenujem %s u %s.

en: _Rename
sr: P_reimenuj

en: Add _Bookmark
sr: Dodaj _obeleživač

en: _Delete
sr: _Obriši

en: New folder
sr: Nova fascikla

en: Unable to create folder:
    %s
sr: ne mogu da napravim fasciklu:
    %s

en: Error creating folder
sr: Greška pri obrazovanju fascikle

en: All Files
sr: Ave datoteka

en: Show hidden
sr: Prikaži skriveno

en: Select path
sr: izaberi putanju

en: All files
sr: Sve datoteke

en: 
     Continue multiple file operation?
sr: 
     Da nastavim radnju nad više datoteka?

en: Co_ntinue
sr: _Nastavi

en: Discard changes
sr: Zanemari promene

en: File details
sr: Detalji o datoteci

en: Write to file
sr: Upiši u datoteku

en: Choose the destination folder.
sr: Izaberite ciljnu fasciklu.

en: New name
sr: Novo ime

en: Manual rename
sr: Ručno preimenuj

en: Original name:
sr: Originalno ime:

en: New name:
sr: Novo ime

en: Auto rename
sr: Sam preimenuj

en: Begin text
sr: Započni tekst

en: Start #
sr: Započni #

en: End text
sr: Završi tekst

en: Padding:
sr: Popuna:

en: File: '%s'
sr: Datoteka: „%s“

en:  '%s'
sr:  „%s“

en: 
    Status:
sr: 
    Stanje:

en: no problem detected
sr: nisu nađeni nikakvi problemi

en: Exclude file
sr: Isključi datoteku

en: Overview of changed metadata
sr: Pregled izmenjenih metapodataka

en: Delete files?
sr: Da obrišem datoteku?

en: This will delete the following files
sr: Ovo će ukloniti sledeće datoteke

en: Can't write metadata
sr: Ne mogu da upišem metapodatke

en: Write metadata
sr: Upiši metapodatke

en: Write metadata?
sr: Da upišem metapodatke?

en: Metadata writting failed
sr: Nije uspeo upis metapodataka

en: Move failed
sr: Nije uspelo premeštanje

en: Move files?
sr: Da premestim datoteke?

en: This will move the following files
sr: Ovo će ukloniti premestiti datoteke

en: Copy failed
sr: Nije uspelo kopiranje

en: Copy files?
sr: Da umnožim datoteke?

en: This will copy the following files
sr: Ovo će umnožiti sledeće datoteke

en: Rename
sr: Preimenuj

en: Rename folder?
sr: Da preimenujem fasciklu?

en: The folder contains the following files
sr: Fascikla sadrži sledeće datoteke

en: Create Folder
sr: Napravi fasciklu

en: Create folder?
sr: Da napravim fasciklu?

en: Can't create folder
sr: ne mogu da napravim fasciklu

en: _Copy
sr: _Umnoži

en: _Move
sr: _Premesti

en: _Slideshow
sr: Slike u _nizu

en: Slideshow recursive
sr: Slike u nizu iz svih podfascikli

en: Find _duplicates...
sr: Nađi _duplikate...

en: Find duplicates recursive...
sr: Nađi duplikate iz svih podfascikli...

en: _New folder...
sr: Nova _fascikla...

en: View as _List
sr: Gledaj kao _spisak

en: View as _Tree
sr: Gledaj kao _drvo

en: Show _hidden files
sr: Prikaži _skrivene datoteke

en: Re_fresh
sr: _Osveži

en: View as _Icons
sr: Gledaj kao _ikonice

en: Show _thumbnails
sr: Prikaži _umanjene prikaze

en:  [NO GROUPING]
sr:  [negrupisano]

en: Invalid file name:
    %s
sr: Neispravno ime datoteke:
    %s

en: Error renaming file
sr: Greška u preimenovanju datoteke

en: Help
sr: Pomoć
