gftp - en to bg translation catalogue (503 entries)

en: Invalid URL %s
bg: Невалиден URL %s

en: Error: Invalid line %s in cache index file
bg: Грешка: Невалиден ред %s в индексният файл на кеша

en: Error: Could not make directory %s: %s
bg: Грешка: Не може да се създаде папка %s: %s

en: Error: Cannot create temporary file: %s
bg: Грешка: Не може да се създаде временен файл: %s

en: Error closing file descriptor: %s
bg: Грешка при затваряне на файловият описател: %s

en: Error: Cannot seek on file %s: %s
bg: Грешка: Не мога да направя 'seek' на файл %s: %s

en: Error: Cannot open local file %s: %s
bg: Грешка: Не може да се отвори локален файл %s: %s

en: Error: Could not write to socket: %s
bg: Грешка: Не може да се пише в socket: %s

en: Error: Could not read from socket: %s
bg: Грешка: Не може да се чете от socket: %s

en: gFTP Error: Bad bookmarks file name %s
bg: gFTP Грешка: Невалидно име на файла с отметки %s

en: Warning: Cannot find master bookmark file %s
bg: Предупреждение: Не може да се намери главния файл с отметки %s

en: gFTP Error: Cannot open bookmarks file %s: %s
bg: gFTP Грешка: Не може да се отвори файл с отметки %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in bookmarks file: %s
bg: gFTP Предупреждение: Прескачане на ред %d във файл с отметки: %s

en: gFTP Warning: Line %d doesn't have enough arguments
bg: gFTP Предупреждение: Ред %d няма достатъчно аргументи

en: This section specifies which hosts are on the local subnet and won't need to go out the proxy server (if available). Syntax: dont_use_proxy=.domain or dont_use_proxy=network number/netmask
bg: Тази секция задава кои хостове са в локалната подмрежа и не се нуждаят да се използва прокси сървър (ако е наличен). Синтаксис: dont_use_proxy=домейн или dont_use_proxy=мрежа/маска

en: ext=file extenstion:XPM file:Ascii or Binary (A or B):viewer program. Note: All arguments except the file extension are optional
bg: ext=разширение на файл:XPM файл:file:Ascii или двуичен (A или B):прграма за преглед. Бележка Всички аргументи с изключение на разширение на файла са опционални

en: gFTP Error: Bad config file name %s
bg: gFTP Грешка: Невалидно име на конфигурационен файл%s

en: gFTP Error: Could not make directory %s: %s
bg: gFTP Грешка: Не може да се създаде папка %s: %s

en: gFTP Error: Cannot find master config file %s
bg: gFTP Грешка: Не може да се намери главният конфигурационен файл %s

en: Did you do a make install?
bg: Пуснахте ли make install?

en: gFTP Error: Cannot open config file %s: %s
bg: gFTP Грешка: Не може да се отвори конфигурационния файл %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in config file: %s
bg: gFTP Предупреждение: Прескача ред %d в конфигурационен файл: %s

en: gFTP Error: Bad log file name %s
bg: gFTP Грешка: Невалидно име на журнален файл %s

en: gFTP Warning: Cannot open %s for writing: %s
bg: gFTP Предупреждение: Не може да се отвори %s за запис: %s

en: Bookmarks file for gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten
bg: Файл с отметки за gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Предупреждение: Всички коментари, които добавите към този файл ще бъдат изтрити при презапис

en: Note: The passwords contained inside this file are scrambled. This algorithm is not secure. This is to avoid your password being easily remembered by someone standing over your shoulder while you're editing this file. Prior to this, all passwords were stored in plaintext.
bg: Забележка: Паролите съдържащи се в този файл са разбъркани. Този алгоритъм не е защитен.Разбъркването е, за да се избегне вашата парола лесно да бъде запомнена от някой стоящ зад вас, докато вие редактирате този файл. Без това, всички пароли се запазват като чист текст.

en: Config file for gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten. If a entry has a (*) in it's comment, you can't change it inside gFTP
bg: Конфигурационен файл за gFTP. Авторски права (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. ВНИМАНИЕ: Всички коментари, които добавяте в този файл ЩЕ бъдат припокрити. Ако записа има (*) в коментара не може да го смените от gFTP

en: <unknown>
bg: <неизвестен>

en: FTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
bg: FTPS поддръжката не е налична тъй като няма компилирана SSL поддръжка. Прекъсва се връзката...

en: HTTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
bg: HTTPS·поддръжката·не·е·налична·тъй·като·няма·компилирана·SSL·поддръжка.·Прекъсва·се·връзката...

en: Could not change local directory to %s: %s
bg: Не може да се смени локалната папка на %s: %s

en: Could not get current working directory: %s
bg: Не може да се получи текущата работна папка: %s

en: Error: Cannot truncate local file %s: %s
bg: Грешка: Не може да се отреже локален файл %s: %s

en: Could not get local directory listing %s: %s
bg: Не може да се получи списък с локалните папки %s: %s

en: Successfully changed local directory to %s
bg: Успешно сменена локална папка с %s

en: Successfully removed %s
bg: Успешно премахнат %s

en: Error: Could not remove directory %s: %s
bg: Грешка: Не може да се премахне папката %s: %s

en: Error: Could not remove file %s: %s
bg: Грешка: Не може да се премахне файла %s: %s

en: Successfully made directory %s
bg: Успешно създадена папка %s

en: Successfully renamed %s to %s
bg: Успешно преименуване на %s в %s

en: Error: Could not rename %s to %s: %s
bg: Грешка: Не може да се преименува %s на %s: %s

en: Successfully changed mode of %s to %d
bg: Успешно сменен вида на %s в %d

en: Error: Could not change mode of %s to %d: %s
bg: Грешка: Не може да се смени вида на %s в%d: %s

en: local filesystem
bg: локална файлова система

en: usage: gftp
bg: употреба: gftp

en: none
bg: няма

en: file
bg: файл

en: size
bg: размер

en: user
bg: потребител

en: group
bg: група

en: datetime
bg: дата и време

en: attribs
bg: атрибути

en: descending
bg: в низходящ ред

en: ascending
bg: във възходящ ред

en: General
bg: Основни

en: View program:
bg: Програма за преглед:

en: The default program used to view files. If this is blank, the internal file viewer will be used
bg: Подразбиращата се програма използвана за преглед на файлове. Ако е празно ще се използва вградената.

en: Edit program:
bg: Програма за редактиране:

en: The default program used to edit files.
bg: Подразбиращата се програма за редактиране на файлове.

en: Startup Directory:
bg: Начална Директория:

en: The default directory gFTP will go to on startup
bg: Подразбиращата се директория на gFTP при стартиране

en: Max Log Window Size:
bg: Максимален размер на журналния прозорец:

en: The maximum size of the log window in bytes for the GTK+ port
bg: Максимален размер на журналния прозорец в байта за GTK+ port

en: This is a comma separated list of charsets to try to convert the remote messages to the current locale
bg: Това е списък със символи разделен със запетаи, за да се преведат отдалечените съобщения за текущата локала.

en: The number of seconds to keep cache entries before they expire.
bg: Колко секунди да се пазят записите във временната памет

en: Append file transfers
bg: Добавя файл за прехвърляне

en: Append new file transfers onto existing ones
bg: Добавя нов файл за прехвърляне към съществуващ вече

en: Do one transfer at a time
bg: Извършва само един трансфер наведнъж

en: Do only one transfer at a time?
bg: Искате ли само по един транфер наведнъж?

en: Overwrite by Default
bg: Припокрива по подразбиране

en: Overwrite files by default or set to resume file transfers
bg: Припокрива файловете по подразбиране или задава продължение на трансфера за файл

en: Preserve file permissions
bg: Запазва файловите права

en: Preserve file permissions of transfered files
bg: Запазва файловите права на прехвърлените файлове

en: Refresh after each file transfer
bg: Обновява след всеки прехвърлен файл

en: Refresh the listbox after each file is transfered
bg: Обновява списъка след всеки прехвърлен файл

en: Sort directories first
bg: Сортира директориите първи

en: Put the directories first then the files
bg: Поставя директориите първи в списъка и след това файловете

en: Show hidden files
bg: Показва скритите файлове

en: Show hidden files in the listboxes
bg: Показва скритите файлове с списъка

en: Show transfer status in title
bg: Показва статуса на трансфера в заглавието

en: Show the file transfer status in the titlebar
bg: Показва статуса на файловия трансфер в лентата със заглавието

en: Start file transfers
bg: Започва трансфер на файл

en: Automatically start the file transfers when they get queued
bg: Автоматично започва трансфера на файл, когато са на чакане

en: Allow manual commands in GUI
bg: Позволява ръчни команди в графичния интерфейс

en: Allow entering manual commands in the GUI (functions like the text port)
bg: Позволява въвеждането на ръчни команди в графичния интерфейс

en: Network
bg: Мрежа

en: Network timeout:
bg: Мрежов таймаут:

en: The timeout waiting for network input/output. This is NOT an idle timeout.
bg: Таймаут при изчакване на мрежов вход/изход. Това НЕ Е таймаут при бездействие.

en: Connect retries:
bg: Повторения на връзката:

en: The number of auto-retries to do. Set this to 0 to retry indefinately
bg: Брой автоматични повторения на връзката. Задайте 0 за да е неограничена

en: Retry sleep time:
bg: Време за изчакване между опитите:

en: The number of seconds to wait between retries
bg: Брой секунди за изчакване между опитите

en: Max KB/S:
bg: Макс. КБ/с:

en: The maximum KB/s a file transfer can get. (Set to 0 to disable)
bg: Максимума КБ/с трансфер, с който файл може да бъде прехвърлян. (Задайте 0 за забрана)

en: Default Protocol:
bg: Протокол по подразбиране:

en: This specifies the default protocol to use
bg: Това определя подразбиращият се протокол за използване

en: Enable IPv6 support
bg: Включва IPv6 поддръжка

en: This defines what will happen when you double click a file in the file listboxes. 0=View file 1=Edit file 2=Transfer file
bg: Това задава какво ще се случи когато шракнете двукратно на файл от списъка. 0=Преглежда файл 1=Редактира файл 2=Прехвърля файл

en: The default width of the local files listbox
bg: Подразбиращата се ширина на списъка с локални файлове

en: The default width of the remote files listbox
bg: Подразбиращата се ширина на списъка с отдалечени файлове

en: The default height of the local/remote files listboxes
bg: Подразбиращата се височина на списъка с локални/отдалечени файлове

en: The default height of the transfer listbox
bg: Подразбиращата се височина на списъка с файлове за трансфер

en: The default height of the logging window
bg: Подразбиращата се височина на журнален прозорец

en: The width of the filename column in the transfer window. Set this to 0 to have this column automagically resize.
bg: Ширината на колоната с имената на файловете в прозореца за трансфер. Задайте 0 ако искате автоматична промяна на размера.

en: Sort ascending or descending
bg: Сортира в низходящ или възходящ ред

en: The width of the filename column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на колоната с имената на файловете. Задайте 0 ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1 ако искате да забраните тази колона

en: The width of the size column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на колоната с размера на файловете. Задайте 0 ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1 ако искате да забраните тази колона

en: The width of the user column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на списъка с колоната за собственик файловете. Задайте 0 ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1 ако искате да забраните тази колона

en: The width of the group column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на колоната с групата собственик на файловете. Задайте 0 ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1 ако искате да забраните тази колона

en: The width of the date column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на колоната с датата на файловете. Задайте 0 ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1 ако искате да забраните тази колона

en: The width of the attribs column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на колоната с атрибутите на файловете. Задайте 0 ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1 ако искате да забраните тази колона

en: The color of the commands that are sent to the server
bg: Цветът на командите, които се изпращат на сървъра

en: The color of the commands that are received from the server
bg: Цветът на командите, които се получават от сървъра

en: The color of the error messages
bg: Цветът на съобщенията за грешка

en: The color of the rest of the log messages
bg: Цветът на останалите журнални съобщения

en: Local
bg: Локален

en: Bookmark
bg: Поставя отметка

en: File transfer will be throttled to %.2f KB/s
bg: Файловият трансфер ще бъде извършен на %.2f КБ/с

en: Loading directory listing %s from cache
bg: Зарежда се списъка с папките %s от кеша

en: Error: Cannot write to cache: %s
bg: Грешка: Не може да се пише в кеша: %s

en: Error: Could not find bookmark %s
bg: Грешка: Не може да се намери отметката %s

en: Bookmarks Error: The bookmark entry %s does not have a hostname
bg: Гршка при отметките: Отметката %s няма име на хост

en: The protocol '%s' is currently not supported.
bg: Протокола '%s' за сега не е поддържан.

en: Looking up %s
bg: Търси се %s

en: Cannot look up hostname %s: %s
bg: Не може да се открие името на хоста %s: %s

en: unknown
bg: неизвестен

en: Failed to create a socket: %s
bg: Неуспех при създаване на socket: %s

en: Trying %s:%d
bg: Опитва се %s:%d

en: Cannot connect to %s: %s
bg: Не може да се осъществи връзка с %s: %s

en: Failed to create a IPv4 socket: %s
bg: Неуспех при създаване на IPv4 socket: %s

en: Connected to %s:%d
bg: Свързан с %s:%d

en: Connection to %s timed out
bg: Таимаут на връзка с %s

en: Error: Remote site %s disconnected. Max retries reached...giving up
bg: Грешка: отдалечената страна %s разкачи. Достигнат е максимален брой опити

en: Error: Remote site %s disconnected. Will reconnect in %d seconds
bg: Грешка: Отдалечената страна %s разкачи. Ще има нов опит отново след %d секунди

en: Cannot open master pty %s: %s
bg: Не може да се отвори главното pty %s: %s

en: Cannot create a socket pair: %s
bg: Не може да се създаде socket pair: %s

en: Error: Cannot execute ssh: %s
bg: Грешка: Не мога да изпълня ssh: %s

en: Cannot fork another process: %s
bg: Не може да се направи fork за друг процес: %s

en: Proxy hostname:
bg: Име на прокси:

en: Firewall hostname
bg: Име на Firewall

en: Proxy port:
bg: Порт на прокси:

en: Port to connect to on the firewall
bg: Порт за връзка с firewall

en: Proxy username:
bg: Потребител за прокси:

en: Your firewall username
bg: Вашият firewall потребител

en: Proxy password:
bg: Парола за прокси:

en: Your firewall password
bg: Вашата firewall парола

en: Use HTTP/1.1
bg: Използва HTTP/1.1

en: Do you want to use HTTP/1.1 or HTTP/1.0
bg: Искате да използвате HTTP/1.1 или HTTP/1.0?

en: Disconnecting from site %s
bg: Разкачвам връзката със сайта %s

en: Starting the file transfer at offset %lld
bg: Започва трансфер на файл с отместване %ld

en: Starting the file transfer at offset %ld
bg: Започва трансфер на файл с отместване %ld

en: Cannot retrieve file %s
bg: Не може да се получи файла %s

en: Retrieving directory listing...
bg: Получава се списък с папките...

en: Received wrong response from server, disconnecting
bg: Получен е грешен отговор от сървър, разкачва се връзката

en: SITE command
bg: SITE команда

en: user@host
bg: потребител@хост

en: user@host:port
bg: потребител@хост:порт

en: AUTHENTICATE
bg: ИДЕНТИФИКАЦИЯ

en: user@host port
bg: потребител@хост порт

en: user@host NOAUTH
bg: потребител@хост NOAUTH

en: HTTP Proxy
bg: HTTP Прокси

en: Custom
bg: Ръчен

en: Email address:
bg: Имейл адрес:

en: This is the password that will be used whenever you log into a remote FTP server as anonymous
bg: Това е паролата, която ще бъде използвана, когато ще се свързвате с отдалечени FTP сървъри анонимно.

en: Proxy account:
bg: Прокси акаунт:

en: Your firewall account (optional)
bg: Вашият firewall акаунт (опционален)

en: Proxy server type:
bg: Вид прокси сървър:

en: Passive file transfers
bg: Пасивен трансфер на файлове

en: If this is enabled, then the remote FTP server will open up a port for the data connection. If you are behind a firewall, you will need to enable this. Generally, it is a good idea to keep this enabled unless you are connecting to an older FTP server that doesn't support this. If this is disabled, then gFTP will open up a port on the client side and the remote server will attempt to connect to it.
bg: Ако това е включено, тогава отдалечения FTP сървър ще отвори порт за връзката за данни. Ако сте зад firewall, ще се нуждаете от това. Като цяло е добра идея да държите тази опция включена освен ако не се свързвате към по-стар FTP сървър, който не поддържа това. Ако тази опция е изключена, тогава gFTP ще отвори порт от страната на клиента и отдалечения сървър ще се опита да се свърже към него.

en: Resolve Remote Symlinks (LIST -L)
bg: Проследяване на отдалечените символни връзки (LIST -L)

en: Transfer files in ASCII mode
bg: Прехвърля файлове в ASCII режим

en: If you are transfering a text file from Windows to UNIX box or vice versa, then you should enable this. Each system represents newlines differently for text files. If you are transfering from UNIX to UNIX, then it is safe to leave this off. If you are downloading binary data, you will want to disable this.
bg: Ако прехвърляте текстов файл от Windows към UNIX машина или обратното трябва да включите това. Всяка система интерпретира новите редове различно за текстовите файлове. Ако прехвърляте от UNIX към UNIX, тогава може да оставите тази опция изключена. Ако прехвърляте бинарна(двуична) информация ще трябва да изключите това.

en: Invalid response '%c' received from server.
bg: Невалиден отговор '%c' получен от сървъра.

en: Cannot find an IP address in PASV response '%s'
bg: Не може да се открие IP адреса в PASV отговор '%s'

en: Cannot create a data connection: %s
bg: Не може да се създаде връзка за данни: %s

en: Cannot bind a port: %s
bg: Не може да се върже порт: %s

en: Cannot listen on port %d: %s
bg: Не може да се слуша на порт %d: %s

en: Failed to create a IPv6 socket: %s
bg: Неуспех при създаване на IPv6 socket: %s

en: Error: It doesn't look like we are connected via IPv6. Aborting connection.
bg: Грешка: Изглежда не връзката не е през IPv6. Прекъсва се връзката...

en: Invalid EPSV response '%s'
bg: Невалиден EPSV отговор '%s'

en: Cannot accept connection from server: %s
bg: Не може да се приеме връзка от сървър: %s

en: total
bg: общо

en: Warning: Cannot parse listing %s
bg: ВНИМАНИЕ: Не може да се обработи списъка %s

en: SSH Prog Name:
bg: SSH Име на програма:

en: The path to the SSH executable
bg: Път към SSH програмата

en: SSH Extra Params:
bg: SSH Допълнителни Параметри:

en: Extra parameters to pass to the SSH program
bg: Допълнителни параметри за подаване към SSH програма

en: SSH2 sftp-server path:
bg: SSH2 sftp-сървър път:

en: Default remote SSH2 sftp-server path
bg: Подразбиращ се отдалечен SSH2 sftp-сървър път

en: Need SSH User/Pass
bg: Необходимост от SSH Потребител/Парола

en: Require a username/password for SSH connections
bg: Изисква име/парола за SSH връзки

en: Use SSH2 SFTP subsys
bg: Използва SSH2 SFTP subsys

en: Call ssh with the -s sftp flag. This is helpful because you won't have to know the remote path to the remote sftp-server
bg: Извиква ssh с флаг -s sftp. Това е полезно понеже не се налага да знаете отдалеченият път към sftp-сървър

en: Running program %s
bg: Изпълнява програма %s

en: WARNING
bg: ВНИМАНИЕ

en: Error: An incorrect password was entered
bg: Грешка: Беше въведена неправилна парола

en: %d: Protocol Initialization
bg: %d: Инициализация на протокола

en: %d: Protocol version %d
bg: %d: Версия на протокола %d

en: %d: Open %s
bg: %d: Отваря %s

en: %d: Close
bg: %d: Затваря

en: %d: Open Directory %s
bg: %d: Отваря папка %s

en: %d: Read Directory
bg: %d: Чете папка

en: %d: Remove file %s
bg: %d: Премахва файл %s

en: %d: Make directory %s
bg: %d: Прави папка %s

en: %d: Remove directory %s
bg: %d: Премахва папка %s

en: %d: Realpath %s
bg: %d: Истински път %s

en: %d: File attributes
bg: %d: Атрибути на файл

en: %d: Stat %s
bg: %d: Статистика %s

en: No such file or directory
bg: Няма такъв файл или папка

en: Permission denied
bg: Отхвърлени права

en: Failure
bg: Неуспешно

en: Bad message
bg: Лошо съобщение

en: No connection
bg: Няма връзка

en: Connection lost
bg: Загуба на връзка

en: Operation unsupported
bg: Неподдържана операция

en: Unknown message returned from server
bg: Непознато съобщение върнато от сървъра

en: Error: Message size %d too big
bg: Грешка: Размера на съобщението %d е твърде голям

en: Error: Message size %d too big from server
bg: Грешка: Размера на съобщението %d е твърде голямо от сървъра

en: There was an error initializing a SSH connection with the remote server. The error message from the remote server follows:
bg: Имаше грешка при установяването на SSL връзка с отдалечения сървър. Следното съобщение за грешка бе получено от отдалечения сървър:

en: Opening SSH connection to %s
bg: Отваря се SSH връзка към %s

en: Successfully logged into SSH server %s
bg: Успешно влизане в SSH сървър %s

en: SSL Engine
bg: SSL·Двигател

en: Waiting %d seconds until trying to connect again
bg: Изчаква се %d секунди преди нов опит за свързане

en: Operation canceled
bg: Операцията е прекъсната

en: >. If you have any questions, comments, or suggestions about this program, please feel free to email them to me. You can always find out the latest news about gFTP from my website at http://www.gftp.org/
bg: >. Ако имате някакви въпроси, коментари или предложения за тази програма моля пишете ни. Вие можете винаги да намерите последните новини за gFTP от http://www.gftp.org/

en: gFTP comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, see the COPYING file. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; for details, see the COPYING file
bg: gFTP е БЕЗ ВСЯКАКВИ ГАРАНЦИИ; Това е свободен софтуер и вие може да го разпостранявате при известни условия, вижте файла COPYING за подробности

en: Translated by
bg: Борислав Александров <B.Aleksandrov@cnsys.bg>Ростислав Райков <zbrox@i-space.org>

en: Error: Not connected to a remote site
bg: Грешка: Няма връзка с отдалечен сървър

en: usage: chmod <mode> <file>
bg: употреба: chmod <вид> <файл>

en: usage: rename <old name> <new name>
bg: употреба: rename <старо име> <ново име>

en: usage: delete <file>
bg: употреба: delete <файл>

en: usage: rmdir <directory>
bg: употреба: rmdir <папка>

en: usage: site <site command>
bg: употреба: site <сайт команда>

en: usage: mkdir <new directory>
bg: употреба: mkdir <нова папка>

en: usage: chdir <directory>
bg: употреба: chdir <папка>

en: Invalid argument
bg: Невалиден аргумент

en: Clear the directory cache
bg: Изчиства временната памет за папката

en: usage: open
bg: употреба: open

en: usage: set [variable = value]
bg: употреба: set [променлива=стойност]

en: Error: Variable %s is not a valid configuration variable.
bg: Грешка: Променливата %s не е валидна конфигурационна променлива.

en: Error: Variable %s is not available in the text port of gFTP
bg: Грешка: Променливата %s не е валидна конфигурационна променлива.

en: Supported commands:
bg: Поддържани команди:

en: usage: %s <filespec>
bg: употреба: %s <файлова спецификация>

en: Shows gFTP information
bg: Показва информация за gFTP

en: Sets the current file transfer mode to Ascii (only for FTP)
bg: Използва Ascii режим за текущия трансфер (само за FTP)

en: Sets the current file transfer mode to Binary (only for FTP)
bg: Използва бинарен(двуичен) режим за текущия трансфер (само за FTP)

en: Changes the remote working directory
bg: Променя отдалечената работна папка

en: Changes the permissions of a remote file
bg: Променя правата на отдалечен файл

en: Available options: cache
bg: Налични опции: cache

en: Disconnects from the remote site
bg: Прексъва връзката с отдалечения сайт

en: Removes a remote file
bg: Премахва отдалечен файл

en: Downloads remote file(s)
bg: Сваля отдалечен(и) файл(ове)

en: Shows this help screen
bg: Показва този помощен екран

en: Changes the local working directory
bg: Променя локалната работна папка

en: Changes the permissions of a local file
bg: Променя правата на локален файл

en: Removes a local file
bg: Премахва локален файл

en: Shows the directory listing for the current local directory
bg: Показва списъка с файловете на текущата локална папка

en: Creates a local directory
bg: Създава локална папка

en: Show current local directory
bg: Показва текуща локална папка

en: Rename a local file
bg: Преименува локален файл

en: Remove a local directory
bg: Премахва локална папка

en: Shows the directory listing for the current remote directory
bg: Показва списъка с файловете на текущата отдалечена папка

en: Creates a remote directory
bg: Създава отдалечена папка

en: Uploads local file(s)
bg: Качва локален/ни файл(ове)

en: Opens a connection to a remote site
bg: Отваря връзка към отдалечен сайт

en: Show current remote directory
bg: Показва текуща отдалечена папка

en: Exit from gFTP
bg: Изход от gFTP

en: Rename a remote file
bg: Преименува отдалечен файл

en: Remove a remote directory
bg: Премахва отдалечена папка

en: Show configuration file variables. You can also set variables by set var=val
bg: Покзава променливите от конфигурационния файл. Също така можете да настройвате променливи със set променлива=стойност

en: Run a site specific command
bg: Изпълнява специфична за сайта команда

en: Error: Command not recognized
bg: Грешка: Непозната команда

en: Error: Remote site disconnected after trying to transfer file
bg: Грешка: Отдалеченият сайт прекъсна връзката след опит за прехвърляне на файл

en: Could not download %s from %s
bg: Не може да се изтегли %s от %s

en: Successfully transferred %s at %.2f KB/s
bg: Успешно прехвърлени %s с %.2f КБ/с

en: %s: Please hit the stop button first to do anything else
bg: %s: Моля, натиснете стоп бутона първо, за да вършите нещо друго

en: Run Bookmark
bg: Изпълнява Отметка

en: Add Bookmark: You must enter a name for the bookmark
bg: Добавя Отметка: Вие трябва да въведете име на отметката

en: Add Bookmark: Cannot add bookmark %s because that name already exists
bg: Добавя Отметка: Не може да се добави отметката %s, защото това име вече съществува

en: Add Bookmark
bg: Добавя Отметка

en: Add Bookmark: You must enter a hostname
bg: Добавя Отметка: Вие трябва да зададете име на хост

en: Enter the name of the bookmark you want to add
    You can separate items by a / to put it into a submenu
    (ex: Linux Sites/Debian)
bg: Въведете име на отметката, която искате да добавите
    Може да разделяте отметки с / за да ги поставяте в подменюта (пример: Linux Sites/Debian)

en: Remember password
bg: Запомня паролата

en: New Folder
bg: Нова Папка

en: Enter the name of the new folder to create
bg: Въведете името на новата папка за създаване

en: Enter the name of the new item to create
bg: Въведете името на новия обект за създаване

en: Are you sure you want to erase the bookmark
    %s and all it's children?
bg: Сигурен ли сте, че желаете да изтриете отметката
    %s и всички нейни елементи?

en: Delete Bookmark
bg: Изтрива Отметка

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Edit Entry
bg: Редактира на запис

en: Description:
bg: Описание:

en: Hostname:
bg: Хост:

en: Port:
bg: Порт:

en: Protocol:
bg: Протокол:

en: Remote Directory:
bg: Отдалечена папка:

en: Local Directory:
bg: Локална папка:

en: Username:
bg: Име на потребител:

en: Password:
bg: Парола:

en: Account:
bg: Акаунт:

en: Log in as ANONYMOUS
bg: Влизане с ANONYMOUS(като анонимен)

en:   Cancel
bg:   Прекъсва

en: Apply
bg: Прилага

en: /_File
bg: /_Файл

en: /File/tearoff
bg: /Файл/tearoff

en: /File/New Folder...
bg: /Файл/Нова Папка...

en: /File/New Item...
bg: /Файл/Нов Обект...

en: /File/Delete
bg: /Файл/Изтрива

en: /File/Properties...
bg: /Файл/Настройки...

en: /File/sep
bg: /Файл/sep

en: /File/Close
bg: /Файл/Затваря

en: Edit Bookmarks
bg: Редактира отметки

en: You can now adjust the attributes of your file(s)
    Note: Not all ftp servers support the chmod feature
bg: Може да нагласите атрибутите на вашите файлове
    забележка: Не всички ftp сървъри позволяват това

en: Special
bg: Специален

en: User
bg: Потребител

en: Read
bg: Четене

en: Write
bg: Запис

en: Execute
bg: Изпълнение

en: Group
bg: Група

en: Other
bg: Други

en: Are you sure you want to delete these %ld files and %ld directories
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете тези %ld фалове и %ld папки

en: Delete Files/Directories
bg: Изтрива Файлове/Папки

en: Delete
bg: Изтрива

en: Drag-N-Drop
bg: Изтегля и пуска

en: Received URL %s
bg: Получен URL %s

en: Exit
bg: Излиза

en: There are file transfers in progress.
    Are you sure you want to exit?
bg: Протича трансфер на файлове в момента.
    Сигурен ли сте, че желаете да излезете?

en: Connect via URL
bg: Връзка през URL

en: Enter a URL to connect to
bg: Въведете URL за връзка

en: /FTP/Window 1
bg: /FTP/Прозорец 1

en: /FTP/Window 2
bg: /FTP/Прозорец 2

en: /FTP/Binary
bg: /FTP/Двоично

en: /FTP/_Options...
bg: /FTP/_Опции...

en: /FTP/_Quit
bg: /FTP/_Излиза

en: /_Local
bg: /_Локален

en: /Local/tearoff
bg: /Локален/tearoff

en: /Local/Open _URL...
bg: /Локален/Отваря URL...

en: /Local/Disconnect
bg: /Локален/Прекъсва връзката

en: /Local/sep
bg: /Локален/sep

en: /Local/Change Filespec...
bg: /Локален/Променя Файлова спецификация...

en: /Local/Show selected
bg: /Локален/Показва избраното

en: /Local/Select All
bg: /Локален/Избира Всичко

en: /Local/Select All Files
bg: /Локален/Избира Всички Файлове

en: /Local/Deselect All
bg: /Локален/Отказва Всичко избрано

en: /Local/Send SITE Command...
bg: /Локален/Изпраща SITE Команда...

en: /Local/Change Directory
bg: /Локален/Смяна на папката

en: /Local/Chmod...
bg: /Локален/Chmod...

en: /Local/Make Directory...
bg: /Локален/Създава папка

en: /Local/Rename...
bg: /Локален/Преименува...

en: /Local/Delete...
bg: /Локален/Изтрива...

en: /Local/Edit...
bg: /Локален/Редактира...

en: /Local/View...
bg: /Локален/Преглед...

en: /Local/Refresh
bg: /Локален/Обновява

en: /_Remote
bg: /_Отдалечен

en: /Remote/tearoff
bg: /Отдалечен/tearoff

en: /Remote/Open _URL...
bg: /Отдалечен/Отваря URL...

en: /Remote/Disconnect
bg: /Отдалечен/Прекъсва връзката

en: /Remote/sep
bg: /Отдалечен/sep

en: /Remote/Change Filespec...
bg: /Отдалечен/Променя Файлова спецификация...

en: /Remote/Show selected
bg: /Отдалечен/Показва избраното

en: /Remote/Select All
bg: /Отдалечен/Избира Всичко

en: /Remote/Select All Files
bg: /Отдалечен/Избира Всички Файлове

en: /Remote/Deselect All
bg: /Отдалечен/Отказва Всичко Избрано

en: /Remote/Send SITE Command...
bg: /Отдалечен/Изпраща SITE Команда...

en: /Remote/Change Directory
bg: /Отдалечен/Сменя папката

en: /Remote/Chmod...
bg: /Отдалечен/Chmod...

en: /Remote/Make Directory...
bg: /Отдалечен/Създава папка...

en: /Remote/Rename...
bg: /Отдалечен/Преименува...

en: /Remote/Delete...
bg: /Отдалечен/Изтрива...

en: /Remote/Edit...
bg: /Отдалечен/Редактира...

en: /Remote/View...
bg: /Отдалечен/Преглед...

en: /Remote/Refresh
bg: /Отдалечен/Обновява

en: /_Bookmarks
bg: /О_тметки

en: /Bookmarks/tearoff
bg: /Отметки/tearoff

en: /Bookmarks/Add bookmark
bg: /Отметки/Добавя Отметка

en: /Bookmarks/Edit bookmarks
bg: /Отметки/Редактира Отметки

en: /Bookmarks/sep
bg: /Отметки/sep

en: /_Transfers
bg: /_Трансфер

en: /Transfers/tearoff
bg: /Трансфер/tearoff

en: /Transfers/Start Transfer
bg: /Трансфер/Започва Трансфер

en: /Transfers/Stop Transfer
bg: /Трансфер/Спира Трансфер

en: /Transfers/sep
bg: /Трансфер/sep

en: /Transfers/Skip Current File
bg: /Трансфер/Прескача Текущият Файл

en: /Transfers/Remove File
bg: /Трансфер/Премахва Файл

en: /Transfers/Move File _Up
bg: /Трансфер/Премества Нагоре

en: /Transfers/Move File _Down
bg: /Трансфер/Премества Надолу

en: /Transfers/Retrieve Files
bg: /Трансфер/Получава Файлове

en: /Transfers/Put Files
bg: /Трансфер/Поставя Файлове

en: /L_ogging
bg: /_Журнал

en: /Logging/tearoff
bg: /Журнал/tearoff

en: /Logging/Clear
bg: /Журнал/Изчиства

en: /Logging/View log...
bg: /Журнал/Преглед на журнал...

en: /Logging/Save log...
bg: /Журнал/Запазва журнал...

en: /Tool_s
bg: /_Инструменти

en: /Tools/tearoff
bg: /Инструменти/tearoff

en: /Tools/Compare Windows
bg: /Инструменти/Сравнява Прозорци

en: /Tools/Clear Cache
bg: /Инструменти/Изчиства временна памет

en: /_Help
bg: /_Помощ

en: /Help/tearoff
bg: /Помощ/tearoff

en: /Help/About...
bg: /Помощ/Относно...

en: Host:
bg: Хост:

en: Port:
bg: Порт:

en: User:
bg: Потребител:

en: Pass:
bg: Парола:

en: Command:
bg: Команда:

en: Filename
bg: Име на файл

en: Size
bg: Размер

en: Date
bg: Дата

en: Attribs
bg: Атрибути

en: Progress
bg: Прогрес

en: Connect
bg: Осъществява връзка

en: Error: You must type in a host to connect to
bg: Грешка: Трябва да зададете хост, с който да се осъществи връзка

en: Refresh
bg: Обновява

en: Enter Username
bg: Въведете потребителско име

en: Please enter your username for this site
bg: Моля, въведете потребителското си име за този сайт

en: Enter Password
bg: Въведете Парола

en: Please enter your password for this site
bg: Моля въведете вашата парола за този сайт

en: Operation canceled...you must enter a string
bg: Операцията е прекъсната...трябва да въведете низ

en: Make Directory
bg: Прави Директория

en: Enter name of directory to create
bg: Въведете име на директория за създаване

en: Rename
bg: Преименува

en: What would you like to rename %s to?
bg: Искате ли да преименувате %s?

en: Site
bg: Сайт

en: Enter site-specific command
bg: Въведете команда за спецификация на сайт

en: Skipped
bg: Прескача

en: Waiting...
bg: Изчаква...

en: Overwrite
bg: Презаписва

en: Resume
bg: Възстановява

en: Skip
bg: Прескача

en: Action
bg: Действие

en: Transfer Files
bg: Трансфер на Файлове

en: The following file(s) exist on both the local and remote computer
    Please select what you would like to do
bg: Следните файлове съществуват на двата компютъра
    Моля изберете какво искате да правите

en: Error
bg: Грешка

en: Skip File
bg: Прескача Файл

en: Select All
bg: Избира Всичко

en: Deselect All
bg: Отказва Всичко Избрано

en: Change Filespec: Operation canceled...you must enter a string
bg: Промяна на Файлова спецификация: Операцията прекъсна... трябва да зададете низ

en: Change Filespec
bg: Промяна на Файлова спецификация

en: Enter the new file specification
bg: Въведете нова файлова спецификация

en: Error: Cannot open %s for writing: %s
bg: Грешка: Не може да се отвори %s за запис: %s

en: Error: Error writing to %s: %s
bg: Грешка: Грешка при запис в %s: %s

en: Successfully wrote the log file to %s
bg: Успешно се записа журнала във файла %s

en: Save Log
bg: Запазва Журнал

en: Cannot find the license agreement file COPYING. Please make sure it is in either %s or in %s
bg: Не мога да намеря файла с лицензното споразумение COPYING. Моля убедете се, че е в %s или %s

en: About gFTP
bg: Относно gFTP

en: %s
    Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Official Homepage: http://www.gftp.org/
    Logo by: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>
bg: %s
    Авторски права (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Официална Страница: http://www.gftp.org/
    Лого от: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>

en: About
bg: Относно

en: License Agreement
bg: Лицензно споразумение

en:   Close
bg:   Затваря

en: Compare Windows
bg: Сравнява Прозорци

en: All Files
bg: Всички Файлове

en: ] (Cached) [
bg: ] (Във временната памет) [

en: Not connected
bg: Не е свързан

en: Error opening file %s: %s
bg: Грешка при отваряне на файл %s: %s

en: %s: Not connected to a remote site
bg: %s: Не е свързан с отдалечен сайт

en: %s: This feature is not available using this protocol
bg: %s: Тези функции не са налични за използване с този протокол

en: %s: You must only have one item selected
bg: %s: Трябва да изберете само един обект

en: %s: You must have at least one item selected
bg: %s: Трябва да сте избрали поне един обект

en: Change
bg: Променя

en: Add
bg: Добавя

en: Cancel
bg: Прекъсва

en:   Yes
bg:   Да

en:   No
bg:   Не

en: Getting directory listings
bg: Получвам списък на директория

en:   Stop
bg:   Спира

en: Received %ld directories
    and %ld files
bg: Получени %ld папки
    и %ld файлове

en: gFTP Error: Cannot find file %s in %s or %s
bg: gFTP Грешка: Не може да се намери файл %s в %s или %s

en: Edit Host
bg: Редактира Хост

en: Add Host
bg: Добавя Хост

en: Domain
bg: Домейн

en: Network Address
bg: Мрежови Адрес

en: Netmask
bg: Мрежова маска

en: Local Hosts
bg: Локални Хостове

en: Edit
bg: Редактира

en: Options
bg: Опции

en: Receiving file names...
bg: Получава имена на файлове...

en: Connecting...
bg: Свързва се...

en: Retrieve Files: Not connected to a remote site
bg: Прехвърляне на Файлове: Няма връзка с отдалечения сайт

en: Error: Child %d returned %d
bg: Грешка: Подчиненич процес %d върна %d

en: Child %d returned successfully
bg: Синовен %d върна успешно

en: Error: Cannot get information about file %s: %s
bg: грешка: Не може да се получи информация за файла %s: %s

en: File %s was not changed
bg: Файлът %s не е променен

en: File %s has changed.
    Would you like to upload it?
bg: Файлът %s е бил променен.
    Искате ли да го качите?

en: Edit File
bg: Редактира Файл

en: Finished
bg: Завърши

en: Stopping the transfer of %s
bg: Спира трансфера на %s

en: %d%% complete, %02d:%02d:%02d est. time remaining. (File %ld of %ld)
bg: %d%% завършено, %02d:%02d:%02d прибл. време остава. (Файл %d от %ld)

en: Recv %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
bg: Получен %s от %s със %.2fКБ/с, %02d:%02d:%02d приблизително оставащо време

en: Recv %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
bg: Получен %s от %s, прехвърлянето забавено, неизвестно оставащо време

en: Retrieving file names...%s bytes
bg: Получват се имена на файлове...%s байта

en: There are no file transfers selected
bg: Няма избрани файлови трансфери

en: Stopping the transfer on host %s
bg: Спира трансфера от хост %s

en: Skipping file %s on host %s
bg: Прескача файла %s от хост %s

en: View
bg: Преглед

en: View: %s is a directory. Cannot view it.
bg: Преглед: %s е папка. Не може да бъде показана.

en: Edit: You must specify an editor in the options dialog
bg: Редактира: Трябва да зададете редактор в прозореца с опциите

en: Edit: %s is a directory. Cannot edit it.
bg: Редактира: %s е папка. Не може да бъде редактирана.

en: View: Cannot fork another process: %s
bg: Преглед: Не може да се направи fork за друг процес: %s

en: Running program: %s %s
bg: Изпълнява програмата: %s %s

en: Opening %s with %s
bg: Отваря %s с %s

en: Viewing file %s
bg: Преглежда файла %s

en: View: Cannot open file %s: %s
bg: Преглед: Не може да се отвори файла %s: %s

en: Username [anonymous]:
bg: Потребител [анонимен]:

en: %s already exists. (%s source size, %s destination size):
    (o)verwrite, (r)esume, (s)kip, (O)verwrite All, (R)esume All, (S)kip All: (%c)
bg: %s вече съществува. (%s размер на източника, %s размер на предназначението):
    Презаписва, Продължава, Пропуска, Презаписва всички, Продължава всички, Пропуска всички: (%c)
