gftp - en to hu translation catalogue (486 entries)

en: Invalid URL %s
hu: Érvénytelen URL %s

en: Error: Invalid line %s in cache index file
hu: Hiba: Érvénytelen sor a gyorsítótár indexfájljában: %s

en: Error: Could not make directory %s: %s
hu: Hiba: %s könyvtárat nem sikerült létrehozni: %s

en: Error: Cannot create temporary file: %s
hu: Hiba: Ideiglenes fájl létrehozása sikertelen: %s

en: Error closing file descriptor: %s
hu: Hiba a fájlleíró bezárása közben: %s

en: Error: Cannot seek on file %s: %s
hu: Hiba: Nem lehet keresni a %s fájlban: %s

en: Error: Cannot open local file %s: %s
hu: Hiba: Nem sikerült megnyitni a(z) %s helyi fájlt: %s

en: Error: Could not write to socket: %s
hu: Hiba: Nem lehet írni a socketbe: %s

en: Error: Could not read from socket: %s
hu: Hiba: Nem lehet olvasni a socketből: %s

en: gFTP Error: Bad bookmarks file name %s
hu: gFTP Hiba: Rossz könyvjelzőfájlnév: %s

en: Warning: Cannot find master bookmark file %s
hu: Figyelem: A fő könyvjelzőfájl nem található: %s

en: gFTP Error: Cannot open bookmarks file %s: %s
hu: gFTP Hiba: Nem lehet megnyitni a(z) %s könyvjelzőfájlt: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in bookmarks file: %s
hu: gFTP Figyelmeztetés: Könyvjelzőfájl %d. sorának mellőzése: %s

en: gFTP Warning: Line %d doesn't have enough arguments
hu: gFTP Figyelmeztetés: %d. sornak nincs elég argumentuma

en: This section specifies which hosts are on the local subnet and won't need to go out the proxy server (if available). Syntax: dont_use_proxy=.domain or dont_use_proxy=network number/netmask
hu: Ez a rész adja meg, hogy mely gépek vannak a helyi alhálózaton, és nem kell a proxy az eléréséhez (ha létezik). Formátum: dont_use_proxy=domain vagy dont_use_proxy=hálózati szám/hálózati maszk

en: ext=file extenstion:XPM file:Ascii or Binary (A or B):viewer program. Note: All arguments except the file extension are optional
hu: ext=fájlkiterjesztés:XPM fájl:ASCII vagy bináris (A v. B):nézőprogram. Megjegyzés: Minden argumentum opcionális, kivéve a fájlkiterjesztés.

en: gFTP Error: Bad config file name %s
hu: gFTP Hiba: Rossz konfigurációsfájl-név: %s

en: gFTP Error: Could not make directory %s: %s
hu: gFTP Hiba: Nem lehet létrehozni a(z) %s könyvtárat: %s

en: gFTP Error: Cannot find master config file %s
hu: gFTP Hiba: A fő konfigurációs fájl nem található: %s

en: Did you do a make install?
hu: Kiadta a "make install" parancsot?

en: gFTP Error: Cannot open config file %s: %s
hu: gFTP Hiba: A(z) %s konfigurációs fájl megnyitása sikertelen: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in config file: %s
hu: gFTP Figyelmeztetés: Konfigurációs fájl %d sorának mellőzése: %s

en: gFTP Error: Bad log file name %s
hu: gFTP Hiba: Rossz naplófájl név: %s

en: gFTP Warning: Cannot open %s for writing: %s
hu: gFTP Figyelmeztetés: %s fájl írásra megnyitása sikertelen: %s

en: Bookmarks file for gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten
hu: gFTP könyvjelzőfájl. Copyright © 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Figyelem: Bármilyen megjegyzést ad ehhez a fájlhoz, felülíródik.

en: Config file for gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten. If a entry has a (*) in it's comment, you can't change it inside gFTP
hu: gFTP konfigurációs fájl. Copyright © 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Figyelem: Bármilyen megjegyzést ad ehhez a fájlhoz, felülíródik. Ha egy bejegyzésnek (*) van a megjegyzésében, akkor az a gFTP-n belül nem változtatható.

en: <unknown>
hu: <ismeretlen>

en: HTTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
hu: HTTPS támogatás nem elérhető, mivel az SSL támogatás nem lett belefordítva a programba. Kapcsolat megszakítása.

en: Could not change local directory to %s: %s
hu: Nem sikerült a(z) %s helyi könyvtárba váltani: %s

en: Could not get current working directory: %s
hu: Nem sikerült lekérdezni az aktuális munkakönyvtárat: %s

en: Error: Cannot truncate local file %s: %s
hu: Hiba: %s helyi fájl csonkítása sikertelen: %s

en: Could not get local directory listing %s: %s
hu: %s helyi könyvtárlistájának lekérdezése sikertelen: %s

en: Successfully changed local directory to %s
hu: Sikeres könyvtárváltás a(z) %s helyi könyvtárba

en: Successfully removed %s
hu: %s sikeresen törölve

en: Error: Could not remove directory %s: %s
hu: Hiba: %s könyvtár törlése sikertelen: %s

en: Error: Could not remove file %s: %s
hu: Hiba: %s fájl törlése sikertelen: %s

en: Successfully made directory %s
hu: %s könyvtár sikeresen létrehozva

en: Successfully renamed %s to %s
hu: %s sikeresen átnevezve, új név: %s

en: Error: Could not rename %s to %s: %s
hu: Hiba: %s -> %s átnevezés sikertelen: %s

en: Successfully changed mode of %s to %d
hu: %s módjának megváltoztatása sikeres, új mód: %d

en: Error: Could not change mode of %s to %d: %s
hu: Hiba: %s módjának beállítása (%d) sikertelen: %s

en: local filesystem
hu: helyi fájlrendszer

en: usage: gftp
hu: használat: gftp

en: none
hu: nincs

en: file
hu: fájl

en: size
hu: méret

en: user
hu: felhasználó

en: group
hu: csoport

en: datetime
hu: idő

en: attribs
hu: attribútumok

en: descending
hu: csökkenő

en: ascending
hu: növekvő

en: General
hu: Általános

en: View program:
hu: Nézőprogram:

en: The default program used to view files. If this is blank, the internal file viewer will be used
hu: Az alapértelmezett program a fájlok megnézéséhez. Ha ez üres, akkor a belső néző lesz használva.

en: Edit program:
hu: Szerkesztőprogram:

en: The default program used to edit files.
hu: Az alapértelmezett program a fájlok szerkesztéséhez.

en: Startup Directory:
hu: Kiinduló könyvtár:

en: The default directory gFTP will go to on startup
hu: Az alapértelmezett könyvtár, ahova a gFTP ugrik induláskor

en: Max Log Window Size:
hu: Maximális naplóablakméret:

en: The maximum size of the log window in bytes for the GTK+ port
hu: A naplóablak maximális mérete bájtban a GTK+ portoláshoz

en: Remote Character Sets:
hu: Távoli karakterkészletek:

en: Append file transfers
hu: Fájlátvitel hozzáfűzése

en: Append new file transfers onto existing ones
hu: Új fájlátvitelek hozzáfűzése a már meglévőkhöz

en: Do one transfer at a time
hu: Egyszerre egy átvitel

en: Do only one transfer at a time?
hu: Egyszerre csak egy átvitel?

en: Overwrite by Default
hu: Felülírás alapértelmezésként

en: Overwrite files by default or set to resume file transfers
hu: Alapértelmezettként a fájlok felülírása, vagy az átvitel folytatása

en: Preserve file permissions
hu: Jogosultságok megőrzése

en: Preserve file permissions of transfered files
hu: Az átvitt fájlok jogosultságainak megőrzése

en: Refresh after each file transfer
hu: Frissítés minden fájlátvitel után

en: Refresh the listbox after each file is transfered
hu: Listamező frissítése minden átvitt fájl után

en: Sort directories first
hu: Könyvtárak rendezése a lista elejére

en: Put the directories first then the files
hu: Előbb a könyvtárak, aztán a fájlok felsorolása

en: Show hidden files
hu: Rejtett fájlok megjelenítése

en: Show hidden files in the listboxes
hu: Rejtett fájlok megjelenítése a listamezőkben

en: Show transfer status in title
hu: Átvitel állapotának mutatása a címsorban

en: Show the file transfer status in the titlebar
hu: Fájlátvitel állapotának mutatása a címsorban

en: Network
hu: Hálózat

en: Network timeout:
hu: Hálózati időtúllépés:

en: The timeout waiting for network input/output. This is NOT an idle timeout.
hu: A hálózati kimenet/bemenet időtúllépése. Ez NEM egy tétlen időtúllépés.

en: Connect retries:
hu: Kapcsolódási próbálkozások:

en: The number of auto-retries to do. Set this to 0 to retry indefinately
hu: Az automatikus próbálkozások száma. Állítsa 0-ra a végtelen számú próbához

en: Retry sleep time:
hu: Két újrapróbálkozás közti idő:

en: The number of seconds to wait between retries
hu: Két újrapróbálkozás közti várakozási idő másodpercben

en: Max KB/S:
hu: Max. KB/S:

en: The maximum KB/s a file transfer can get. (Set to 0 to disable)
hu: A maximális KB/s amit egy fájlátvitel kaphat. (Állítsa 0-ra a korlátlanhoz)

en: Default Protocol:
hu: Alapértelmezett protokoll:

en: This specifies the default protocol to use
hu: Ez megadja az alapértelmezettként használandó protokollt

en: Enable IPv6 support
hu: IPv6 támogatás bekapcsolása

en: This defines what will happen when you double click a file in the file listboxes. 0=View file 1=Edit file 2=Transfer file
hu: Ez meghatározza, hogy mi fog történni, ha duplán kattint egy fájlra a fájl listamezőben. 0=Megtekintés 1=Szerkesztés 2=Átvitel

en: The default width of the local files listbox
hu: A helyi fájlok listájának alapértelmezett szélessége

en: The default width of the remote files listbox
hu: A távoli fájlok listájának alapértelmezett szélessége

en: The default height of the local/remote files listboxes
hu: A helyi/távoli fájllisták alapértelmezett magassága

en: The default height of the transfer listbox
hu: Az átviteli lista alapértelmezett magassága

en: The default height of the logging window
hu: A naplózó ablak alapértelmezett magassága

en: The width of the filename column in the transfer window. Set this to 0 to have this column automagically resize.
hu: A fájlnév oszlop szélessége az átviteli ablakban. Állítsa ezt 0-ra az oszlop automatikus újraméretezéséhez.

en: The default column to sort by
hu: A rendezés alapjául szolgáló oszlop

en: Sort ascending or descending
hu: Rendezés növekvő vagy csökkenő sorrendben

en: The width of the filename column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
hu: A fájlnév oszlop szélessége a fájl listamezőkben. Állítsa ezt 0-ra az oszlop automatikus újraméretezéséhez. Állítsa -1-re az oszlop eltüntetéséhez.

en: The width of the size column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
hu: A méret oszlop szélessége a fájl listamezőben. Állítsa ezt 0-ra az oszlop automatikus újraméretezéséhez. Állítsa -1-re az oszlop eltüntetéséhez.

en: The width of the user column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
hu: A felhasználó oszlop szélessége a fájl listamezőben. Állítsa ezt 0-ra az oszlop automatikus újraméretezéséhez. Állítsa -1-re az oszlop eltüntetéséhez.

en: The width of the group column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
hu: A csoport oszlop szélessége a fájl listamezőben. Állítsa ezt 0-ra az oszlop automatikus újraméretezéséhez. Állítsa -1-re az oszlop eltüntetéséhez.

en: The width of the date column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
hu: A dátum oszlop szélessége a fájl listamezőben. Állítsa ezt 0-ra az oszlop automatikus újraméretezéséhez. Állítsa -1-re az oszlop eltüntetéséhez.

en: The width of the attribs column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
hu: Az attribútumok oszlop szélessége a fájl listamezőben. Állítsa ezt 0-ra az oszlop automatikus újraméretezéséhez. Állítsa -1-re az oszlop eltüntetéséhez.

en: The color of the commands that are sent to the server
hu: A kiszolgálónak küldött parancsok színe

en: The color of the commands that are received from the server
hu: A kiszolgálótól kapott parancsok színe

en: The color of the error messages
hu: A hibaüzenetek színe

en: The color of the rest of the log messages
hu: A többi naplóüzenet színe

en: Local
hu: Helyi

en: Bookmark
hu: Könyvjelző

en: File transfer will be throttled to %.2f KB/s
hu: A fájlátvitel %.2f KB/s sebességű lesz

en: Loading directory listing %s from cache
hu: %s könyvtárlista betöltése a gyorsítótárból

en: Error: Cannot write to cache: %s
hu: Hiba: Nem lehet írni a gyorsítótárba: %s

en: Error: Could not find bookmark %s
hu: Hiba: A könyvjelző nem található: %s

en: Bookmarks Error: The bookmark entry %s does not have a hostname
hu: Könyvjelzőhiba: A(z) %s könyvjelzőbejegyzés nem tartalmaz gépnevet.

en: The protocol '%s' is currently not supported.
hu: A(z) '%s' protokoll nem támogatott.

en: Looking up %s
hu: %s kikeresése

en: Cannot look up hostname %s: %s
hu: %s gépnév nem található: %s

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Failed to create a socket: %s
hu: Hiba a socket létrehozásakor: %s

en: Trying %s:%d
hu: Próba: %s:%d

en: Cannot connect to %s: %s
hu: Nem lehet a(z) %s géphez kapcsolódni: %s

en: Failed to create a IPv4 socket: %s
hu: Hiba az IPv4 socket létrehozásakor: %s

en: Connected to %s:%d
hu: Kapcsolódva: %s:%d

en: Connection to %s timed out
hu: Kapcsolat a(z) %s géphez sikertelen.

en: Error: Remote site %s disconnected. Max retries reached...giving up
hu: Hiba: %s távoli gép szétkapcsolt. Újrapróbálkozások maximális száma elérve. Feladom!

en: Error: Remote site %s disconnected. Will reconnect in %d seconds
hu: Hiba: %s távoli gép szétkapcsolt. %d másodperc múlva újrakapcsolódás

en: Cannot create a socket pair: %s
hu: Nem lehet létrehozni a socketpárt: %s

en: Error: Cannot execute ssh: %s
hu: Hiba: Nem lehet végrehajtani az ssh-t: %s

en: Cannot fork another process: %s
hu: Nem sikerült másik folyamatot létrehozni: %s

en: Cannot open master pty %s: %s
hu: Nem lehet megnyitni a %s fő pty-t: %s

en: Proxy hostname:
hu: Proxy gépneve:

en: Firewall hostname
hu: Tűzfal gépneve

en: Port to connect to on the firewall
hu: Tűzfalhoz kapcsolódás portja

en: Proxy username:
hu: Felhasználói név a proxyhoz:

en: Your firewall username
hu: Felhasználói név a tűzfalhoz

en: Proxy password:
hu: Jelszó a proxyhoz:

en: Your firewall password
hu: Jelszó a tűzfalhoz

en: Use HTTP/1.1
hu: HTTP/1.1 használata

en: Do you want to use HTTP/1.1 or HTTP/1.0
hu: HTTP/1.1-et vagy HTTP/1.0 szeretne használni?

en: Disconnecting from site %s
hu: Lekapcsolódás a(z) %s helyről

en: Starting the file transfer at offset %lld
hu: Fájlátvitel indítása %lld pozícióról

en: Starting the file transfer at offset %ld
hu: Fájlátvitel indítása %ld pozícióról

en: Cannot retrieve file %s
hu: %s fájl letöltése sikertelen

en: Retrieving directory listing...
hu: Könyvtárlista letöltése...

en: Received wrong response from server, disconnecting
hu: Hibás válasz érkezett a kiszolgálótól, szétkapcsolás

en: SITE command
hu: SITE parancs

en: user@host
hu: felh@gép

en: user@host:port
hu: felh@gép:port

en: user@host port
hu: felh@gép port

en: user@host NOAUTH
hu: felh@gép NOAUTH

en: HTTP Proxy
hu: HTTP proxy

en: Custom
hu: Egyéni

en: Email address:
hu: E-mail cím:

en: Your firewall account (optional)
hu: Az accountja a tűzfalon (opcionális)

en: Proxy server type:
hu: Proxykiszolgáló típusa:

en: Passive file transfers
hu: Passzív fájlátvitel

en: Resolve Remote Symlinks (LIST -L)
hu: Távoli szimbolikus linkek feloldása (LIST -L)

en: Transfer files in ASCII mode
hu: Fájlok átvitele ASCII-módban

en: Cannot create a data connection: %s
hu: Adatkapcsolat létrehozása sikertelen: %s

en: Cannot bind a port: %s
hu: Egy port lekötése sikertelen: %s

en: Cannot listen on port %d: %s
hu: %d porton nem lehet figyelni: %s

en: Failed to create a IPv6 socket: %s
hu: Hiba az IPv6 socket létrehozásakor: %s

en: Cannot accept connection from server: %s
hu: Nem lehet elfogadni a kiszolgálótól a kapcsolatot: %s

en: total
hu: összesen

en: Warning: Cannot parse listing %s
hu: Figyelem: %s lista feldolgozása sikertelen

en: SSH Prog Name:
hu: SSH-program neve:

en: The path to the SSH executable
hu: Az SSH bináris elérési útja

en: SSH Extra Params:
hu: SSH extra paraméterek:

en: Extra parameters to pass to the SSH program
hu: Az SSH programnak átadott extra paraméterek

en: SSH2 sftp-server path:
hu: SSH2 sft-server út:

en: Default remote SSH2 sftp-server path
hu: Alapértelmezett távoli SSH2 sftp-server út

en: Need SSH User/Pass
hu: SSH felhasználói név/jelszó kell

en: Require a username/password for SSH connections
hu: Felhasználói név/jelszó bekérése SSH-kapcsolatokhoz

en: Use ssh-askpass utility
hu: Az ssh-askpass segédprogram használata

en: Use SSH2 SFTP subsys
hu: SSH2 SFTP alrendszerének használata

en: Call ssh with the -s sftp flag. This is helpful because you won't have to know the remote path to the remote sftp-server
hu: Az ssh meghívása a -s sftp jelzővel. Ez jó, mert nem kell tudnia a távoli elérési utat a távoli sftp-szerverre

en: Running program %s
hu: %s program futtatása

en: WARNING
hu: FIGYELEM

en: Error: An incorrect password was entered
hu: Hiba: Helytelen jelszó lett megadva

en: %d: Protocol Initialization
hu: %d: protokoll inicializálása

en: %d: Protocol version %d
hu: %d: protokoll verziója %d

en: %d: Open %s
hu: %d: %s megnyitása

en: %d: Close
hu: %d: Bezárás

en: %d: Open Directory %s
hu: %d: %s könyvtár megnyitása

en: %d: Read Directory
hu: %d: Könyvtár olvasása

en: %d: Remove file %s
hu: %d: %s fájl törlése

en: %d: Make directory %s
hu: %d: %s könyvtár létrehozása

en: %d: Remove directory %s
hu: %d: %s könyvtár törlése

en: %d: Realpath %s
hu: %d: Valódi út %s

en: %d: File attributes
hu: %d: Fájl attribútumai

en: No such file or directory
hu: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Failure
hu: Sikertelen

en: Bad message
hu: Rossz üzenet

en: No connection
hu: Nincs kapcsolat

en: Connection lost
hu: Kapcsolat megszakadt

en: Operation unsupported
hu: Nem támogatott művelet

en: Unknown message returned from server
hu: Ismeretlen üzenet érkezett vissza a kiszolgálótól

en: Error: Message size %d too big
hu: Hiba: %d üzenetméret túl nagy

en: Error: Message size %d too big from server
hu: Hiba: %d üzenetméret túl nagy a kiszolgálótól

en: Opening SSH connection to %s
hu: SSH-kapcsolat megnyitása a(z) %s gépre

en: Successfully logged into SSH server %s
hu: Sikeres belépés a(z) %s SSH-kiszolgálóra

en: SSL Engine
hu: SSL-motor

en: SSL Entropy File:
hu: SSL-entrópiafájl:

en: SSL entropy file
hu: SSL-entrópiafájl

en: Entropy Seed Length:
hu: Entrópia-kezdőérték hossza:

en: Waiting %d seconds until trying to connect again
hu: %d másodperc várakozás az újrapróbálkozás előtt

en: Operation canceled
hu: Művelet megszakítva

en: >. If you have any questions, comments, or suggestions about this program, please feel free to email them to me. You can always find out the latest news about gFTP from my website at http://www.gftp.org/
hu: >. Ha bármilyen kérdése, megjegyzése, vagy javaslata van a programmal kapcsolatban, küldjön e-mailt nekem. A legfrissebb híreket mindig megtalálja a gFTP weboldalán a http://www.gftp.org/ címen.

en: gFTP comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, see the COPYING file. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; for details, see the COPYING file
hu: gFTP programra nem vonatkozik ABSZOLÚT SEMMILYEN GARANCIA; a részletekért, lásd a COPYING fájlt. Ez egy szabad szoftver, megfelelő feltételek mellett bármikor továbbíthatod, a részletekért lásd a COPYING fájlt.

en: Translated by
hu: Fordította: Doome <doome@uhulinux.hu> és Tímár András <timar@gnome.hu>

en: Error: Not connected to a remote site
hu: Hiba: Nincs kapcsolat távoli géppel

en: usage: chmod <mode> <file>
hu: használat: chmod <mód> <fájl>

en: usage: rename <old name> <new name>
hu: használat: rename <régi név> <új név>

en: usage: delete <file>
hu: használat: delete <fájl>

en: usage: rmdir <directory>
hu: használat: rmdir <könyvtár>

en: usage: mkdir <new directory>
hu: használat: mkdir <új könyvtár>

en: usage: chdir <directory>
hu: használat: chdir <könyvtár>

en: Clear the directory cache
hu: Könyvtár-gyorsítótár törlése

en: usage: set [variable = value]
hu: használat: set [változó = érték]

en: Error: Variable %s is not a valid configuration variable.
hu: Hiba: %s változó nem egy lehetséges konfigurációs változó.

en: Error: Variable %s is not available in the text port of gFTP
hu: Hiba: A(z) %s változó nem elérhető a gFTP szöveges változatában.

en: Supported commands:
hu: Támogatott parancsok:

en: usage: %s <filespec>
hu: használat: %s <fájlspec>

en: Shows gFTP information
hu: A gFTP program névjegye

en: Sets the current file transfer mode to Ascii (only for FTP)
hu: Az aktuális fájlátviteli módot ASCII-ra állítja (csak FTP)

en: Sets the current file transfer mode to Binary (only for FTP)
hu: Az aktuális fájlátviteli módot binárisra állítja (csak FTP)

en: Changes the remote working directory
hu: Megváltoztatja a távoli munkakönyvtárat

en: Changes the permissions of a remote file
hu: Megváltoztatja egy távoli fájl jogait

en: Available options: cache
hu: Lehetséges beállítások: gyorsítótár

en: Disconnects from the remote site
hu: Lekapcsolódik a távoli szerverről

en: Removes a remote file
hu: Távoli fájl törlése

en: Downloads remote file(s)
hu: Távoli fájl(ok) letöltése

en: Shows this help screen
hu: E segítőképernyő mutatása

en: Changes the local working directory
hu: Megváltoztatja a helyi munkakönyvtárat

en: Changes the permissions of a local file
hu: Megváltoztatja egy helyi fájl jogait

en: Removes a local file
hu: Töröl egy helyi fájlt

en: Shows the directory listing for the current local directory
hu: Az aktuális helyi könyvtár tartalmának mutatása

en: Creates a local directory
hu: Helyi könyvtár létrehozása

en: Show current local directory
hu: Aktuális helyi könyvtár mutatása

en: Rename a local file
hu: Egy helyi fájl átnevezése

en: Remove a local directory
hu: Egy helyi könyvtár törlése

en: Shows the directory listing for the current remote directory
hu: Az aktuális távoli könyvtár tartalmának mutatása

en: Creates a remote directory
hu: Távoli könyvtár létrehozása

en: Uploads local file(s)
hu: Helyi fájl(ok) feltöltése

en: Opens a connection to a remote site
hu: Kapcsolódás egy távoli géphez

en: Show current remote directory
hu: Aktuális távoli könyvtár mutatása

en: Exit from gFTP
hu: Kilépés a gFTP-ből

en: Rename a remote file
hu: Távoli fájl átnevezése

en: Remove a remote directory
hu: Távoli könyvtár törlése

en: Show configuration file variables. You can also set variables by set var=val
hu: Konfigurációs fájl változóinak mutatása. A set változó=érték paranccsal változót is be tud állítani.

en: Error: Command not recognized
hu: Hiba: Parancs nem értelmezhető

en: Error: Remote site disconnected after trying to transfer file
hu: Hiba: Távoli gép szétkapcsolt a fájlok átvitelének kezdeményezése után

en: Could not download %s from %s
hu: Nem sikerült %s letöltése a(z) %s gépről

en: Successfully transferred %s at %.2f KB/s
hu: %s sikeresen letöltve %.2f KB/s sebességgel

en: %s: Please hit the stop button first to do anything else
hu: %s: Kattintson a Leállítás gombra, mielőtt bármi mást csinál

en: Run Bookmark
hu: Könyvjelző futtatása

en: Add Bookmark: You must enter a name for the bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása: Írjon be egy nevet a könyvjelzőnek

en: Add Bookmark: Cannot add bookmark %s because that name already exists
hu: Könyvjelző hozzáadása: %s könyvjelzőnév már létezik, ezért nem lehet hozzáadni

en: Add Bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása

en: Add Bookmark: You must enter a hostname
hu: Könyvjelző hozzáadása: Írjon be egy gépnevet

en: Enter the name of the bookmark you want to add
    You can separate items by a / to put it into a submenu
    (ex: Linux Sites/Debian)
hu: Írja be a hozzáadandó könyvjelző nevét.
    "/"-el almenübe tudja rakni a bejegyzést.
    (pl.: Linuxos helyek/Debian)

en: Remember password
hu: Jelszó megjegyzése

en: New Folder
hu: Új mappa

en: Enter the name of the new folder to create
hu: Írja be a készítendő mappa nevét

en: Enter the name of the new item to create
hu: Írja be a készítendő elem nevét

en: Are you sure you want to erase the bookmark
    %s and all it's children?
hu: Biztosan törölni szeretné a(z) %s könyvjelzőt
    és az összes gyermekét?

en: Delete Bookmark
hu: Könyvjelző törlése

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Edit Entry
hu: Bejegyzés szerkesztése

en: Description:
hu: Leírás:

en: Hostname:
hu: Gépnév:

en: Protocol:
hu: Protokoll:

en: Remote Directory:
hu: Távoli könyvtár:

en: Local Directory:
hu: Helyi könyvtár:

en: Username:
hu: Felhasználói név:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Log in as ANONYMOUS
hu: Belépés ANONYMOUS-ként

en:   Cancel
hu:   Mégsem

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: /_File
hu: /_Fájl

en: /File/tearoff
hu: /Fájl/tearoff

en: /File/New Folder...
hu: /Fájl/Új mappa...

en: /File/New Item...
hu: /Fájl/Új elem...

en: /File/Delete
hu: /Fájl/Törlés

en: /File/Properties...
hu: /Fájl/Tulajdonságok...

en: /File/sep
hu: /Fájl/sep

en: /File/Close
hu: /Fájl/Bezárás

en: Edit Bookmarks
hu: Könyvjelzők szerkesztése

en: You can now adjust the attributes of your file(s)
    Note: Not all ftp servers support the chmod feature
hu: Be tudja állítani a fájljai attribútumait
    Megjegyzés: Nem minden FTP-kiszolgáló támogatja a chmod-ot

en: Special
hu: Speciális

en: Sticky
hu: Ragadós

en: User
hu: Felhasználó

en: Read
hu: Olvasás

en: Write
hu: Írás

en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Group
hu: Csoport

en: Other
hu: Más

en: Are you sure you want to delete these %ld files and %ld directories
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a(z) %ld fájlt és %ld könyvtárat

en: Delete Files/Directories
hu: Fájlok és könyvtárak törlése

en: Delete
hu: Törlés

en: Drag-N-Drop
hu: Húzd és ejtsd

en: Received URL %s
hu: %s URL érkezett

en: Exit
hu: Kilépés

en: There are file transfers in progress.
    Are you sure you want to exit?
hu: Fájlátvitel folyamatban.
    Biztosan ki szeretne lépni?

en: Connect via URL
hu: Kapcsolódás URL alapján

en: Enter a URL to connect to
hu: Írja be célgép URL-jét

en: OpenURL
hu: URLMegnyitás

en: /FTP/Window 1
hu: /FTP/Ablak 1

en: /FTP/Window 2
hu: /FTP/Ablak 2

en: /FTP/Ascii
hu: /FTP/ASCII

en: /FTP/Binary
hu: /FTP/Bináris

en: /FTP/_Options...
hu: /FTP/_Beállítások...

en: /FTP/_Quit
hu: /FTP/_Kilépés

en: /_Local
hu: /_Helyi

en: /Local/tearoff
hu: /Helyi/tearoff

en: /Local/Open _URL...
hu: /Helyi/_URL megnyitása...

en: /Local/Disconnect
hu: /Helyi/Szétkapcsolás

en: /Local/sep
hu: /Helyi/sep

en: /Local/Change Filespec...
hu: /Helyi/Fájlspec megváltoztatása...

en: /Local/Show selected
hu: /Helyi/Kiválasztott megjelenítése

en: /Local/Select All
hu: /Helyi/Mindent kijelöl

en: /Local/Select All Files
hu: /Helyi/Minden fájl kijelölése

en: /Local/Deselect All
hu: /Helyi/Kiválasztás leszedése mindről

en: /Local/Save Directory Listing...
hu: /Helyi/Könyvtárlista mentése...

en: /Local/Send SITE Command...
hu: /Helyi/SITE parancs küldése...

en: /Local/Change Directory
hu: /Helyi/Könyvtárváltás

en: /Local/Chmod...
hu: /Helyi/Chmod...

en: /Local/Make Directory...
hu: /Helyi/Könyvtár létrehozása...

en: /Local/Rename...
hu: /Helyi/Átnevezés...

en: /Local/Delete...
hu: /Helyi/Törlés...

en: /Local/Edit...
hu: /Helyi/Szerkesztés...

en: /Local/View...
hu: /Helyi/Megtekintés...

en: /Local/Refresh
hu: /Helyi/Frissítés

en: /_Remote
hu: /_Távoli

en: /Remote/tearoff
hu: /Távoli/tearoff

en: /Remote/Open _URL...
hu: /Távoli/_URL megnyitása...

en: /Remote/Disconnect
hu: /Távoli/Szétkapcsolás

en: /Remote/sep
hu: /Távoli/sep

en: /Remote/Change Filespec...
hu: /Távoli/Fájlspec megváltoztatása...

en: /Remote/Show selected
hu: /Távoli/Kiválasztott mutatása

en: /Remote/Select All
hu: /Távoli/Mindent kijelöl

en: /Remote/Select All Files
hu: /Távoli/Minden fájl kijelölése

en: /Remote/Deselect All
hu: /Távoli/Kiválasztás leszedése mindről

en: /Remote/Save Directory Listing...
hu: /Távoli/Könyvtárlista mentése...

en: /Remote/Send SITE Command...
hu: /Távoli/SITE parancs küldése...

en: /Remote/Change Directory
hu: /Távoli/Könyvtárváltás

en: /Remote/Chmod...
hu: /Távoli/Chmod...

en: /Remote/Make Directory...
hu: /Távoli/Könyvtár létrehozása...

en: /Remote/Rename...
hu: /Távoli/Átnevezés...

en: /Remote/Delete...
hu: /Távoli/Törlés

en: /Remote/Edit...
hu: /Távoli/Szerkesztés...

en: /Remote/View...
hu: /Távoli/Megtekintés...

en: /Remote/Refresh
hu: /Távoli/Frissítés

en: /_Bookmarks
hu: /_Könyvjelzők

en: /Bookmarks/tearoff
hu: /Könyvjelzők/tearoff

en: /Bookmarks/Add bookmark
hu: /Könyvjelzők/Könyvjelző hozzáadása

en: /Bookmarks/Edit bookmarks
hu: /Könyvjelzők/Könyvjelző szerkesztése

en: /Bookmarks/sep
hu: /Könyvjelzők/sep

en: /_Transfers
hu: /_Átvitelek

en: /Transfers/tearoff
hu: /_Átvitelek/tearoff

en: /Transfers/Start Transfer
hu: /Átvitelek/Átvitelek indítása

en: /Transfers/Stop Transfer
hu: /Átvitelek/Átvitelek leállítása

en: /Transfers/sep
hu: /Átvitelek/sep

en: /Transfers/Skip Current File
hu: /Átvitelek/Aktuális fájl kihagyása

en: /Transfers/Remove File
hu: /Átvitelek/Fájl törlése

en: /Transfers/Move File _Up
hu: /Átvitelek/Fájl mozgatása _fel

en: /Transfers/Move File _Down
hu: /Átvitelek/Fájl mozgatása _le

en: /Transfers/Retrieve Files
hu: /Átvitelek/Fájlok letöltése

en: /Transfers/Put Files
hu: /Átvitelek/Fájlok feltöltése

en: /L_ogging
hu: /_Naplózás

en: /Logging/tearoff
hu: /Naplózás/tearoff

en: /Logging/Clear
hu: /Naplózás/Törlés

en: /Logging/View log...
hu: /Naplózás/Napló megnézése

en: /Logging/Save log...
hu: /Naplózás/Napló mentése...

en: /Tool_s
hu: /_Eszközök

en: /Tools/tearoff
hu: /Eszközök/tearoff

en: /Tools/Compare Windows
hu: /Eszközök/Ablakok összehasonlítása

en: /Tools/Clear Cache
hu: /Eszközök/Gyorsítótár törlése

en: /_Help
hu: /_Súgó

en: /Help/tearoff
hu: /Súgó/tearoff

en: /Help/About...
hu: /Súgó/Névjegy...

en: Host:
hu: Gép:

en: User:
hu: Felhasználó:

en: Pass:
hu: Jelszó:

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Size
hu: Méret

en: Date
hu: Dátum

en: Attribs
hu: Attribútumok

en: Progress
hu: Folyamatjelző

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: Error: You must type in a host to connect to
hu: Hiba: Írja be a kapcsolat célgépének nevét

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Enter Username
hu: Adja meg a felhasználónevet

en: Please enter your username for this site
hu: Írja be a felhasználónevét erre a gépre

en: Enter Password
hu: Írja be a jelszót

en: Please enter your password for this site
hu: Írja be a jelszavát erre a gépre

en: Operation canceled...you must enter a string
hu: Művelet megszakítva...írjon be egy karakterláncot

en: Make Directory
hu: Könyvtár létrehozása

en: Enter name of directory to create
hu: Írja be a létrehozandó könyvtár nevét

en: Rename
hu: Átnevezés

en: What would you like to rename %s to?
hu: Mire szeretné átnevezni %s-t?

en: Site
hu: Hely

en: Enter site-specific command
hu: Helyspecifikus parancs kiadása

en: Skipped
hu: Kihagyva

en: Waiting...
hu: Várakozás...

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Resume
hu: Folytatás

en: Skip
hu: Kihagyás

en: Action
hu: Művelet

en: Transfer Files
hu: Fájlok átvitele

en: The following file(s) exist on both the local and remote computer
    Please select what you would like to do
hu: A következő fájlok a helyi és a távoli számítógépen is léteznek
    Válassza ki, mit szeretne tenni

en: Error
hu: Hiba

en: Skip File
hu: Fájl kihagyása

en: Select All
hu: Mindent kijelöl

en: Deselect All
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Change Filespec: Operation canceled...you must enter a string
hu: Fájlspec megváltoztatása: Művelet megszakítva... Írjon be egy karakterláncot

en: Change Filespec
hu: Fájlspec megváltoztatása

en: Enter the new file specification
hu: Írja be az új fájlspecifikációt

en: Error: Cannot open %s for writing: %s
hu: Hiba: %s fájlt nem lehet írásra megnyitni: %s

en: Save Directory Listing
hu: Könyvtárlista mentése

en: Error: Error writing to %s: %s
hu: Hiba: Nem sikerült írni %s-t: %s

en: Successfully wrote the log file to %s
hu: Napló sikeresen elmentve %s fájlba

en: Save Log
hu: Napló mentése

en: Cannot find the license agreement file COPYING. Please make sure it is in either %s or in %s
hu: A COPYING licencfájl nem található. Bizonyosodjon meg arról, hogy a(z) %s vagy a(z) %s könyvtárban legyen.

en: About gFTP
hu: A gFTP névjegye

en: %s
    Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Official Homepage: http://www.gftp.org/
    Logo by: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>
hu: %s
    Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Hivatalos honlap: http://www.gftp.org/
    Logó: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>

en: About
hu: Névjegy

en: License Agreement
hu: Licencszerződés

en:   Close
hu:   Bezárás

en: Compare Windows
hu: Ablakok összehasonlítása

en: All Files
hu: Minden fájl

en: ] (Cached) [
hu: ] (gyorsítótárból) [

en: Not connected
hu: Nincs kapcsolat

en: Error opening file %s: %s
hu: Hiba %s fájl megnyitásakor: %s

en: %s: Not connected to a remote site
hu: %s: nincs kapcsolat távoli kiszolgálóval

en: %s: This feature is not available using this protocol
hu: %s: Ez nem használható ezzel a protokollal

en: %s: You must only have one item selected
hu: %s: csak egy elem lehet kiválasztva

en: %s: You must have at least one item selected
hu: %s: legalább egy elemet ki kell választani

en: Change
hu: Megváltoztatás

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Cancel
hu: Mégsem

en:   Yes
hu:   Igen

en:   No
hu:   Nem

en: Getting directory listings
hu: Könyvtárlista lekérdezése

en:   Stop
hu:   Leállítás

en: Received %ld directories
    and %ld files
hu: %ld könyvtár és %ld fájl
    jött.

en: gFTP Error: Cannot find file %s in %s or %s
hu: gFTP Hiba: A(z) %s fájl nem található sem %s, sem %s alatt.

en: Edit Host
hu: Gép szerkesztése

en: Add Host
hu: Gép hozzáadása

en: Domain
hu: Tartomány

en: Network Address
hu: Hálózati cím

en: Netmask
hu: Hálózati maszk

en: Local Hosts
hu: Helyi gépek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Options
hu: Beállítások

en: Receiving file names...
hu: Fájlnevek letöltése...

en: Connecting...
hu: Kapcsolódás...

en: Retrieve Files: Not connected to a remote site
hu: Fájlok letöltése: nincs kapcsolat távoli géppel

en: Error: Child %d returned %d
hu: Hiba: a(z) %d. gyermek visszatérése: %d

en: Child %d returned successfully
hu: A(z) %d. gyerek sikeresen visszatért

en: Error: Cannot get information about file %s: %s
hu: Hiba: Nem található információ a(z) %s fájlról: %s

en: File %s was not changed
hu: %s fájl nem változott

en: File %s has changed.
    Would you like to upload it?
hu: %s fájl megváltozott.
    Feltölti?

en: Edit File
hu: Fájl szerkesztése

en: Finished
hu: Befejezve

en: Stopping the transfer of %s
hu: %s átvitelének leállítása

en: %d%% complete, %02d:%02d:%02d est. time remaining. (File %ld of %ld)
hu: %d%% kész, becsült hátralévő idő: %02d:%02d:%02d. (Fájl %ld/%ld)

en: Recv %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
hu: Letöltve %s/%s seb.: %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d becsült hátralévő idő

en: Recv %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
hu: Letöltve %s/%s, átvitel beragadt, hátralévő idő nem ismert

en: Retrieving file names...%s bytes
hu: Fájlnevek letöltése...%s bájt

en: There are no file transfers selected
hu: Nincs kijelölt fájlátvitel

en: Stopping the transfer on host %s
hu: Fájlátvitel leállítása a %s gépen

en: Skipping file %s on host %s
hu: %s fájl kihagyása a %s gépen

en: View
hu: Nézet

en: View: %s is a directory. Cannot view it.
hu: Megtekintés: %s egy könyvtár. Nem lehet megnézni.

en: Edit: You must specify an editor in the options dialog
hu: Szerkesztés: meg kell adnia egy szerkesztőt az opciók ablakban

en: Edit: %s is a directory. Cannot edit it.
hu: Hiba: %s egy könyvtár. Nem lehet szerkeszteni.

en: View: Cannot fork another process: %s
hu: Megtekintés: Másik folyamat létrehozása sikertelen: %s

en: Running program: %s %s
hu: %s %s program futtatása

en: Opening %s with %s
hu: %s megnyitása %s programmal

en: Viewing file %s
hu: %s fájl megtekintése

en: View: Cannot open file %s: %s
hu: Megtekintés: %s fájlt nem sikerült megnyitni: %s

en: Username [anonymous]:
hu: Felhasználói név [anonymous]:
