gftp - en to am translation catalogue (95 entries)

en: Invalid URL %s
am: %s URL ተቀብሏል

en: none
am: ምንም

en: General
am: አጠቃላይ

en: Network
am: መረብ

en: unknown
am: ያልታወቀ

en: Use HTTP/1.1
am: HTTP/1.1ን ተጠቀም

en: Custom
am: የተለየ

en: Email address:
am: ኢሜያል አድራሻ

en: total
am: አጠቃላይ

en: WARNING
am: ማስጠንቀቂያ

en: OK
am: እሺ

en: Add Bookmark
am: መለያ ምልክት ጨምር

en: New Folder
am: አዲስ ዶሴ

en: Delete Bookmark
am: መለያ ምልክትን ያስተካክሉ

en: Bookmarks
am: መለያ ምልክቶች

en: Description:
am: መግለጫ፦

en: Hostname:
am: የእንግዳ ተቀባይ ስም፦

en: Port:
am: ፖርት፦

en: Username:
am: የተጠቃሚ ስም፦

en: Password:
am: ሚስጢራዊ ቃል፦

en:   Cancel
am:   ተወው

en: Apply
am: ተጠቀም

en: /_File
am: /ፋይል (_F)

en: /File/New Folder...
am: /ፋይል/አዲስ ዶሴ...

en: /File/New Item...
am: /ፋይል/አዲስ ዕቃ...

en: /File/Delete
am: /ፋይል/አጥፉ

en: /File/Properties...
am: /ፋይል/ምርጫዎች...

en: /File/sep
am: /ፋይል/sep

en: /File/Close
am: /ፋይል/ዝጋ

en: Edit Bookmarks
am: መለያ ምልክቶች ያስተካክሉ

en: Special
am: የተለየ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Read
am: አንብብ

en: Write
am: ጻፈ

en: Execute
am: አስኪድ

en: Group
am: መድረክ

en: Other
am: ሌላ

en: Delete
am: አጥፉ

en: Exit
am: ውጣ

en: /FTP/Window 1
am: /FTP/መስኮት 1

en: /FTP/Window 2
am: /FTP/መስኮት 2

en: /_Local
am: /ቅርብ (_L)

en: /_Remote
am: /የራቀ (_R)

en: /_Bookmarks
am: መለያ ምልክቶች

en: /Bookmarks/Add bookmark
am: /መለያ ምልክቶች/መለያ ምልክት ጨምር

en: /Bookmarks/Edit bookmarks
am: /መለያ ምልክቶች/መለያ ምልክቶች ያስተካክሉ

en: /Bookmarks/sep
am: /መለያ ምልክቶች/sep

en: /Tool_s
am: /መሣሪያዎች (_S)

en: /_Help
am: /መረጃ (_H)

en: /Help/About...
am: /መረጃ/ስለ...

en: Host:
am: እንግዳ ተቀባይ፦

en: Port:
am: ፖርት፦

en: User:
am: ተጠቃሚ፦

en: Pass:
am: ሚስጢራዊ ቃል፦

en: Filename
am: የፋይል ስም

en: Size
am: መጠን

en: Date
am: ቀን

en: Progress
am: ይሻሻል

en: Connect
am: አገናኝ

en: About gFTP
am: ስለ gFTP

en: Translated by
am: ተርጓሚ

en: About
am: ስለ

en:   Close
am:   ዝጋ

en: Refresh
am: በድጋሚ ጀምር

en: All Files
am: ሁሉንም ፋይሎች

en: Not connected
am: ተገናኝቷል አይደለም

en: Change
am: ለውጥ

en: Rename
am: እንደገና ሰይም

en: Add
am: ጨምር

en: Cancel
am: ተወው

en:   Yes
am:   አዎ

en:   No
am:   አይ

en:   Stop
am: አቁም

en: Domain
am: ዶሜን

en: Edit
am: አስተካክል

en: Options
am: ምርጫዎች

en: Enter Password
am: ሚስጢራዊ ቃል አስገቡ

en: Edit File
am: ፋይል ያስተካክሉ

en: Finished
am: ጨርሷል

en: Overwrite
am: በላዩ ላይ ይጻፍ

en: Resume
am: ቀጥል

en: Skip
am: ዝለል

en: Action
am: ትግባር

en: Select All
am: ሁሉንም ምረጡ

en: View
am: ተመልከት

en: about
am: ስለ

en: cd
am: ሲዲ

en: clear
am: ሰርዝ

en: close
am: ዝጋ

en: delete
am: አጥፉ

en: help
am: መረጃ

en: open
am: ክፈት

en: quit
am: ውጣ

en: rename
am: እንደገና ሰይም

en: set
am: አድርግ
