gftp 2.0.14 - en to be translation catalogue (175 entries)

en: Invalid URL %s
be: Недапушчальны URL %s

en: Error: Invalid line %s in cache index file
be: Памылка: недапушчальны радок %s у файле ключоў кэшу

en: Error: Could not make directory %s: %s
be: Памылка: немагчыма стварыьц тэчку %s: %s

en: Error: Cannot open local file %s: %s
be: Памылка: немагчыма адчыніць мясцовы файл %s: %s

en: Error: Cannot create temporary file: %s
be: Памылка: немагчыма адчыніць часовы файл: %s

en: Error closing file descriptor: %s
be: Памылка зачыненьня апісальніка файла:%s

en: Error: Cannot seek on file %s: %s
be: Памылка: немагчыма зрабіць пошук (seek) па файлу %s: %s

en: gFTP Error: Bad bookmarks file name %s
be: Памылка gFTP: дрэнная назва файла закладак %s

en: Warning: Cannot find master bookmark file %s
be: Увага! Немагчыма адшукаць файл галоўнай закладкі %s

en: gFTP Error: Cannot open bookmarks file %s: %s
be: Памылка gFTP: немагчыма адчыніць файл закладак %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in bookmarks file: %s
be: Заўвага gFTP: прапускаецца радок %d у файле закладак %s

en: gFTP Warning: Line %d doesn't have enough arguments
be: Заўвага gFTP: радку %d не стае довадаў

en: This section specifies which hosts are on the local subnet and won't need to go out the proxy server (if available). Syntax: dont_use_proxy=.domain or dont_use_proxy=network number/netmask
be: Гэты падзел задае вузлы, якія знаходзяцца ў мясцовай сетке й да якіх ня трэба зьвяртацца праз упаўнаважаны паслужнік (калі ён даступны).Правапіс: dont_use_proxy=.маёнтак ці dont_use_proxy=нумар_сеткі/маска

en: gFTP Error: Bad config file name %s
be: Памылка gFTP: дрэнная назва файла наладак %s

en: gFTP Error: Could not make directory %s: %s
be: Памылка gFTP: немагчыма стварыць тэчку %s: %s

en: gFTP Error: Cannot find master config file %s
be: Памылка gFTP: немагчыма адшукаць галоўны файл наладак %s

en: Did you do a make install?
be: Вы сапраўды жадаеце зрабіць усталёўку?

en: gFTP Error: Cannot open config file %s: %s
be: Памылка gFTP: немагчыма адчыінць файл наладак %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in config file: %s
be: Заўвага gFTP: прапускаецца радок %d у файле наладак %s

en: gFTP Error: Bad log file name %s
be: Памылка gFTP: дрэнная назва файла часопісу %s

en: gFTP Warning: Cannot open %s for writing: %s
be: Заўвага gFTP: немагчыма адчыніць %s для запісу: %s

en: Bookmarks file for gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten
be: Файл закладак для  gFTP. Аўтарскія правы © 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Увага! Усе камэнтары, якія Вы дабавіце ў гэты файл, БУДУЦЬ перапісаны.

en: <unknown>
be: <невядома>

en: Could not change local directory to %s: %s
be: Немагчыма перайсьці ў тэчку %s: %s

en: Could not get current working directory: %s
be: Немагчыма вызначыць бягучую працоўную тэчку: %s

en: Error: Cannot truncate local file %s: %s
be: Памылка: немагчыма абрэзаць мясцовы файл %s: %s

en: Could not get local directory listing %s: %s
be: Немагчыма атрымаць сьпіс файлаў мясцовай тэчкі %s: %s

en: Successfully changed local directory to %s
be: Пасьпяховы пераход у мясцовую тэчку %s

en: Successfully removed %s
be: Пасьпяхова выдалены(а) %s

en: Error: Could not remove directory %s: %s
be: Памылка: немагчыма выдаліць тэчку %s: %s

en: Error: Could not remove file %s: %s
be: Памылка: немагчыма выдаліць файл %s: %s

en: Successfully made directory %s
be: Пасьпяхова створана тэчка %s

en: Successfully renamed %s to %s
be: Пасьпяхова перайменаваны(а) %s на %s

en: Error: Could not rename %s to %s: %s
be: Памылка: немагчыма перайменаваць %s на %s: %s

en: usage: gftp [[protocol://][user[:pass]@]site[:port][/directory]]
be: выкарыстаньне: gftp [[пратакол://][карыстальнік[:пароль]@]вузел[:порт][/тэчка]]

en: gFTP Error: Cannot find file %s in %s or %s
be: Памылка gFTP: немагчыма адшукаць файл %s у %s ці %s

en: none
be: няма

en: file
be: файл

en: size
be: памер

en: user
be: карыстальнік

en: group
be: група

en: datetime
be: дзень/час

en: attribs
be: правы

en: General
be: Агульнае

en: View program:
be: Праглядальнік:

en: The default program used to view files. If this is blank, the internal file viewer will be used
be: Дапомная праграма для прагляду файлаў. Калі гэтае поле пустое, будзе выкарыстоўвацца ўбудаваны праглядальнік.

en: Edit program:
be: Рэдактар:

en: The default program used to edit files.
be: Дапомная праграма для рэдагаваньня файлаў.

en: Do one transfer at a time
be: Рабіць адну перадачу за раз

en: Do only one transfer at a time?
be: Рабіць толькі адну перадачу за раз?

en: Overwrite by Default
be: Перазапісываць (дапомна)

en: Refresh after each file transfer
be: Абнаўляць пасьля кожнае перадачы

en: Refresh the listbox after each file is transfered
be: Абнаўляць сьпіс пасьля кожнае перадачы файлаў

en: Sort directories first
be: Месьціць тэчкі перад файламі

en: Put the directories first then the files
be: Зьмяшчаць тэчкі раней чым файлы

en: Show hidden files
be: Паказываць схаваныя файлы

en: Show hidden files in the listboxes
be: Паказываць у сьпісах схаваныя файлы

en: Network
be: Сетка

en: Connect retries:
be: Спробы далучыцца:

en: The number of seconds to wait between retries
be: Колькасьць сэкундаў між спробамі

en: Max KB/S:
be: Найбольшая хуткасьць Кб/с:

en: Default Protocol:
be: Дапомны пратакол:

en: This specifies the default protocol to use
be: Задае дапомны пратакол для выкарыстаньня

en: The color of the commands that are sent to the server
be: Колер загадаў, дасланых паслужніку

en: The color of the commands that are received from the server
be: Колер загадаў, атрыманых ад паслужніка

en: The color of the error messages
be: Колер паведамленьняў пра памылкі

en: Bookmark
be: Закладка

en: Error: Cannot write to cache: %s
be: Памылка: немагчыма запісаць у кэш: %s

en: Error: Could not find bookmark %s
be: Памылка: немагчыма адшукаць закладку %s

en: Looking up %s
be: Пошук %s

en: Cannot look up hostname %s: %s
be: Немагчыма адшукаць вузел %s: %s

en: unknown
be: невядома

en: Trying %s:%d
be: Спроба %s:%d

en: Cannot connect to %s: %s
be: Немагчыма далучыцца да %s: %s

en: Connected to %s:%d
be: Усталявана злучэньне з %s:%d

en: Email address:
be: Электронны адрас:

en: Transfer files in ASCII mode
be: Перадаваць файлы ў ASCII рэжыме

en: total
be: усяго

en: SSH Prog Name:
be: Праграма SSH:

en: The path to the SSH executable
be: Шлях да запускнога файла SHH

en: WARNING
be: УВАГА

en: EOF
be: EOF (канец файла)

en: No such file or directory
be: Няма такога файла ці тэчкі

en: Permission denied
be: Адмоўлена ў доступе

en: Failure
be: Памылка

en: Bad message
be: Дрэннае паведамленьне

en: Operation unsupported
be: Дзеяньне непадтрымліваецца

en: Could not download %s
be: Немагчыма выгрузіць %s

en: Successfully transferred %s
be: Пасьпяхова пераданы %s

en: Delete Bookmark
be: Выдаліць закладку

en: User
be: Карыстальнік

en: Read
be: Чытаньне

en: Write
be: Запіс

en: Execute
be: Выкананьне

en: Group
be: Група

en: Other
be: Іншае

en: Are you sure you want to delete these %ld files and %ld directories
be: Вы на самой справе жадаеце выдаліць %ld файл(а,аў) і %ld тэчку(і,ак)?

en: Delete
be: Выдаліць

en: /_Bookmarks
be: /_Закладкі

en: /Bookmarks/tearoff
be: /Закладкі/tearoff

en: /Bookmarks/Add bookmark
be: /Закладкі/Дадаць закладку

en: /Bookmarks/Edit bookmarks
be: /Закладкі/Рэдагаваць закладкі

en: /Bookmarks/sep
be: /Закладкі/sep

en: /Tool_s
be: /_Сродкі

en: /Tools/tearoff
be: /Сродкі/tearoff

en: /Tools/Compare Windows
be: /Сродкі/Па_раўнаньне вокнаў

en: /Tools/Clear Cache
be: /Сродкі/А_чышчэньне кэшу

en: /_Help
be: /_Даведка

en: /Help/tearoff
be: /Даведка/tearoff

en: /Help/About...
be: /Даведка/Пра...

en: Host:
be: Вузел:

en: Port:
be: Порт:

en: User:
be: Карыстальнік:

en: Pass:
be: Пароль:

en: Filename
be: Назва

en: Size
be: Памер

en: Date
be: Дзень і час

en: Attribs
be: Правы

en: Progress
be: Посьпех

en: %s
    Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Official Homepage: http://www.gftp.org/
    Logo by: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>
be: %s
    Аўтарскія правы © 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Афіцыйная старонка: http://www.gftp.org/
    Эмблема: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>

en: About
be: Пра праграму

en: License Agreement
be: Ліцэнзыйнае пагадненьне

en:   Close
be:   Зачыніць

en: Compare Windows
be: Параўнаць вокны

en: Refresh
be: Абнавіць

en: All Files
be: Усе файлы

en: Not connected
be: Адлучаны

en: Error opening file %s: %s
be: Памылка адчыненьня фала %s: %s

en: Change
be: Зьмяніць

en: Rename
be: Перайменаваць

en: Add
be: Дадаць

en: Cancel
be: Адмяніць

en:   Yes
be:   Так

en:   No
be:   Не

en: Getting directory listings
be: Атрыманьне сьпіса файлаў тэчкі

en:   Stop
be:   Спыніць

en: Received %ld directories
    and %ld files
be: Атрымана %ld тэчак
    і %ld файлаў

en: Make Directory
be: Стварыць тэчку

en: Enter name of directory to create
be: Увядзіце назву будучай тэчкі

en: Edit Host
be: Рэдагаваць вузел

en: Add Host
be: Дадаць вузел

en: Domain
be: Маёнтак

en: Network Address
be: Сеткавы адрас

en: Netmask
be: Сеткавая маска

en: Local Hosts
be: Мясцовыя вузлы

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Options
be: Выбары

en: Receiving file names...
be: Атрыманьне назваў файлаў...

en: Connecting...
be: Далучэньне...

en: Enter Password
be: Увядізце пароль

en: Please enter your password for this site
be: Калі ласка, увядзіце Ваш пароль для гэтае пляцоўкі

en: Could not download %s from %s
be: Немагчыма выгрузіць %s з %s

en: Successfully transferred %s at %.2f KB/s
be: Пасьпяхова пераданы %s прыблізна з %.2f Кб/с

en: Skipped
be: Прапушчаны

en: Waiting...
be: Чаканьне...

en: Child %d returned successfully
be: Нашчадак %d завяршыўся пасьпяхова

en: Error: Cannot get information about file %s: %s
be: Памылка: немагчыма атрымаць зьвесткі пра файлы %s: %s

en: File %s was not changed
be: Файл %s ня быў зьменены

en: File %s has changed.
    Would you like to upload it?
be: Файл %s быў зьменены.
    Жадаеце пагрузіць яго?

en: Edit File
be: Рэдагаваць файл

en: Finished
be: Завершана

en: Overwrite
be: Перазапісаць

en: Resume
be: Працягнуць

en: Skip
be: Прапусьціць

en: Local Size
be: Мясцовы памер

en: Remote Size
be: Аддалены памер

en: Action
be: Дзеяньне

en: Download Files
be: Выгрузіць файлы

en: Upload Files
be: Пагрузіць файлы

en: Skip File
be: Прапусьціць файл

en: Select All
be: Вылучыць усе

en: Deselect All
be: Зьняць вылучэньне з усіх

en: Opening %s with %s
be: Адчыняецца %s з дапамогай %s

en: Viewing file %s
be: Прагляд файла %s

en: View: Cannot open file %s: %s
be: Прагляд: немагчыма адчыніць файл %s: %s
