gftp - en to ca translation catalogue (567 entries)

en: Invalid URL %s
ca: L'URL %s no és vàlida

en: Error: Invalid line %s in cache index file
ca: Error: la línia %s del fitxer d'índex de la memòria cau no és vàlida

en: Error: Could not make directory %s: %s
ca: Error: no s'ha pogut crear el directori %s: %s

en: Error: Cannot create temporary file: %s
ca: Error: no s'ha pogut crear el fitxer temporal: %s

en: Error closing file descriptor: %s
ca: S'ha produït un error en tancar el descriptor de fitxer: %s

en: Error: Cannot seek on file %s: %s
ca: Error: no s'ha pogut cercar dins del fitxer %s: %s

en: Error: Cannot open local file %s: %s
ca: Error: no s'ha pogut obrir el fitxer local %s: %s

en: Error: Could not write to socket: %s
ca: Error: no s'ha pogut escriure al sòcol: %s

en: Error: Could not read from socket: %s
ca: Error: no s'ha pogut llegir del sòcol: %s

en: gFTP Error: Bad bookmarks file name %s
ca: Error del gFTP: el nom del fitxer d'adreces d'interès %s no és correcte

en: Warning: Cannot find master bookmark file %s
ca: Avís: no s'ha pogut trobar el fitxer d'adreces d'interès mestre %s

en: gFTP Error: Cannot open bookmarks file %s: %s
ca: Error del gFTP: no s'ha pogut obrir el fitxer d'adreces d'interès %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in bookmarks file: %s
ca: Avís del gFTP: s'ha omès la línia %d del fitxer d'adreces d'interès: %s

en: gFTP Warning: Line %d doesn't have enough arguments
ca: Avís del gFTP: la línia %d no té prou arguments

en: This section specifies which hosts are on the local subnet and won't need to go out the proxy server (if available). Syntax: dont_use_proxy=.domain or dont_use_proxy=network number/netmask
ca: Aquesta secció especifica quins ordinadors estan a la xarxa local i no han de passar pel servidor intermediari (si està disponible). Sintaxi: dont_use_proxy=.domini o dont_use_proxy=nombre de xarxa/màscara de xarxa

en: ext=file extenstion:XPM file:Ascii or Binary (A or B):viewer program. Note: All arguments except the file extension are optional
ca: ext=extensió:fitxer XPM:Ascii o Binari (A o B):programa de visualització. Nota: tots els arguments menys l'extensió són opcionals

en: gFTP Error: Bad config file name %s
ca: Error del gFTP: el nom del fitxer de configuració %s no és correcte

en: gFTP Error: Could not make directory %s: %s
ca: Error del gFTP: no s'ha pogut crear el directori %s: %s

en: gFTP Error: Cannot find master config file %s
ca: Error del gFTP: no s'ha pogut trobar el fitxer de configuració mestre %s

en: Did you do a make install?
ca: Ja heu fet make install?

en: gFTP Error: Cannot open config file %s: %s
ca: Error del gFTP: no s'ha pogut obrir el fitxer de configuració %s: %s

en: Terminating due to parse errors at line %d in the config file
ca: S'està finalitzant atès que s'han produït errors d'anàlisi a la línia %d del fitxer de configuració.

en: gFTP Warning: Skipping line %d in config file: %s
ca: Avís del gFTP: s'ometrà la línia %d del fitxer de configuració: %s

en: gFTP Error: Bad log file name %s
ca: Error del gFTP: el nom del fitxer de registre %s no és correcte

en: gFTP Warning: Cannot open %s for writing: %s
ca: Avis del gFTP: no s'ha pogut obrir %s per a l'escriptura: %s

en: Bookmarks file for gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten
ca: Fitxer d'adreces d'interès del gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Avís: se sobreescriurà qualsevol comentari que s'afegeixi a aquest fitxer

en: Note: The passwords contained inside this file are scrambled. This algorithm is not secure. This is to avoid your password being easily remembered by someone standing over your shoulder while you're editing this file. Prior to this, all passwords were stored in plaintext.
ca: Nota: les contrasenyes d'aquest fitxer estan barrejades. Aquest algoritme no és segur, només és per tal de que les contrasenyes siguin difícils de recordar per algú que pugués estar mirant la vostra pantalla mentre editeu aquest fitxer. Abans d'això, totes les contrasenyes es desaven en text normal.

en: Config file for gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten. If a entry has a (*) in it's comment, you can't change it inside gFTP
ca: Fitxer de configuració del gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Avís: Se sobreescriurà qualsevol comentari que s'afegeixi a aquest fitxer. Si l'entrada té un (*) al comentari, no podreu canviar-la des del gFTP

en: <unknown>
ca: <desconegut>

en: FATAL gFTP Error: Config option '%s' not found in global hash table
ca: Error FATAL de gFTP: No s'ha trobat l'opció de configuració «%s» a la taula de hash global

en: Error: Cannot upload file %s
ca: Error: no s'ha pogut pujar el fitxer %s

en: Error: Cannot write to file %s: %s
ca: Error: no s'ha pogut escriure al fitxer %s: %s

en: Error: Error closing file: %s
ca: Error: error en tancar el fitxer %s

en: Corrupted file listing from FSP server %s
ca: El llistat de fitxers del servifor FSP %s és corrupte

en: unknown
ca: desconegut

en: Could not get FSP directory listing %s: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el llistat del directori FSP %s: %s

en: Successfully changed directory to %s
ca: S'ha canviat amb èxit al directori %s

en: Could not change directory to %s
ca: No s'ha pogut canviar al directori %s

en: Successfully removed %s
ca: S'ha suprimit %s amb èxit

en: Error: Could not remove directory %s: %s
ca: Error: no s'ha pogut suprimir el directori %s: %s

en: Error: Could not remove file %s: %s
ca: Error: no s'ha pogut suprimir el fitxer %s: %s

en: Successfully made directory %s
ca: S'ha creat amb èxit el directori %s

en: Successfully renamed %s to %s
ca: S'ha canviat el nom de %s a %s amb èxit

en: Error: Could not rename %s to %s: %s
ca: Error: no s'ha pogut canviar el nom de %s a %s: %s

en: FTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
ca: L'FTPS no està disponible ja que no es va compilar amb SSL. S'està avortant la connexió.

en: HTTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
ca: L'HTTPS no està disponible ja que no es va compilar amb SSL. S'està avortant la connexió.

en: Could not get current working directory: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el directori de treball actual: %s

en: Successfully changed local directory to %s
ca: S'ha canviat amb èxit el directori local a %s

en: Could not change local directory to %s: %s
ca: No s'ha pogut canviar el directori local a %s: %s

en: Error: Cannot truncate local file %s: %s
ca: Error: No s'ha pogut truncar el fitxer local %s: %s

en: Could not get local directory listing %s: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el llistat del directori local %s: %s

en: Successfully changed mode of %s to %o
ca: S'ha canviat el mode de %s a %o amb èxit

en: Error: Could not change mode of %s to %o: %s
ca: Error: no s'ha pogut canviar el mode de %s a %o: %s

en: Successfully changed the time stamp of %s
ca: S'ha canviat amb èxit la marca de temps de %s

en: Error: Could not change the time stamp of %s: %s
ca: Error: no s'ha pogut canviar la marca de temps de %s: %s

en: local filesystem
ca: sistema de fitxers local

en: usage: gftp
ca: forma d'ús: gftp

note: @null@
en: none
ca: cap

en: file
ca: fitxer

en: size
ca: mida

en: user
ca: usuari

en: group
ca: grup

en: datetime
ca: datahora

en: attribs
ca: atributs

note: @null@
en: descending
ca: descendent

en: ascending
ca: ascendent

en: View program:
ca: Programa visualitzador:

en: The default program used to view files. If this is blank, the internal file viewer will be used
ca: El programa que s'emprarà per defecte per visualitzar fitxers. Si està buit, s'emprarà el visualitzador intern.

en: Edit program:
ca: Programa editor:

en: The default program used to edit files.
ca: El programa emprat per defecte per a editar fitxers.

en: Max Log Window Size:
ca: Mida màxima de la finestra del registre:

en: The maximum size of the log window in bytes for the GTK+ port
ca: La mida màxima de la finestra del registre per la versió GTK+

en: Remote Character Sets:
ca: Conjunt de caràcters remots:

en: This is a comma separated list of charsets to try to convert the remote messages to the current locale
ca: Això és una llista de conjunts de caràcters separada per comes per intentar convertir els missatges remots al conjunt de caràcters local

en: Remote LC_TIME:
ca: LC_TIME remot:

en: This is the value of LC_TIME for the remote site. This is so that dates can be parsed properly in the directory listings.
ca: Aquest és el valor de LC_TIME del lloc remot. Això permet analitzar les dates correctament en els llistats del directori.

en: Cache TTL:
ca: Temps d'expiració de la memòria cau:

en: The number of seconds to keep cache entries before they expire.
ca: El temps en segons abans que les dades de la memòria cau no expirin.

en: Append file transfers
ca: Afegeix transferències de fitxers

en: Append new file transfers onto existing ones
ca: Afegeix les noves transferències a les ja existents

en: Do one transfer at a time
ca: Fes les transferències d'una en una

en: Do only one transfer at a time?
ca: Voleu fer les transferències d'una en una?

en: Overwrite by Default
ca: Sobreescriu per defecte

en: Overwrite files by default or set to resume file transfers
ca: Per defecte sobreescriure els fitxers o estableix que es reprengui la transferència de fitxers

en: Preserve file permissions
ca: Conserva els permisos dels fitxers

en: Preserve file permissions of transfered files
ca: Conserva els permisos dels fitxers transferits

en: Preserve file time
ca: Conserva la data dels fitxers

en: Preserve file times of transfered files
ca: Conserva la data dels fitxers transferits

en: Refresh after each file transfer
ca: Refresca després de cada transferència de fitxers

en: Refresh the listbox after each file is transfered
ca: Refresca la llista de fitxers després de cada transferència de fitxers

en: Sort directories first
ca: Mostra els directoris primer

en: Put the directories first then the files
ca: Posa els directoris davant dels fitxers

en: Show hidden files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Show hidden files in the listboxes
ca: Mostra els fitxers ocults a les llistes de fitxers

en: Show transfer status in title
ca: Mostra l'estat de la transferència al títol

en: Show the file transfer status in the titlebar
ca: Mostra l'estat de la transferència a la barra de títol

en: Start file transfers
ca: Inicia la transferència de fitxers

en: Automatically start the file transfers when they get queued
ca: Inicia automàticament la transferència de fitxers quan es posin a la cua

en: Allow manual commands in GUI
ca: Permet ordres manuals a la GUI

en: Allow entering manual commands in the GUI (functions like the text port)
ca: Permet introduir ordres manualment a la GUI (funcions com en la versió de text)

en: Remember last directory
ca: Recorda el darrer directori

en: Save the last local and remote directory when the application is closed
ca: Desa els darrers directoris local i remot quan l'aplicació es tanqui

en: Connect to remote server on startup
ca: Connecta al servidor remot en iniciar

en: Automatically connect to the remote server when the application is started.
ca: Connecta automàticament al servidor remot quan s'iniciï l'aplicació.

en: Network
ca: Xarxa

en: Network timeout:
ca: Temps d'espera de la xarxa:

en: The timeout waiting for network input/output. This is NOT an idle timeout.
ca: El temps d'espera per entrada/sortida de xarxa. No és un temps d'inactivitat.

en: Connect retries:
ca: Intents de connexió:

en: The number of auto-retries to do. Set this to 0 to retry indefinitely
ca: El nombre d'intents de connexió. Si és 0 s'anirà intentant infinitament

en: Retry sleep time:
ca: Temps d'espera entre intents:

en: The number of seconds to wait between retries
ca: El nombre de segons a esperar entre intents de reconnexió

en: Max KB/S:
ca: KB/s màxim:

en: The maximum KB/s a file transfer can get. (Set to 0 to disable)
ca: El màxim de KB/s que una transferència pot tenir. (Establiu-lo a 0 per desactivar)

en: Transfer Block Size:
ca: Mida del bloc de transferència:

en: The block size that is used when transfering files. This should be a multiple of 1024.
ca: La mida del bloc de transfarència s'utilitza en transferir fitxers. Ha de ser un múltiple de 1024.

en: Default Protocol:
ca: Protocol per defecte:

en: This specifies the default protocol to use
ca: Especifica el protocol a emprar per defecte

en: Enable IPv6 support
ca: Permet l'ús d'IPv6

en: This defines what will happen when you double click a file in the file listboxes. 0=View file 1=Edit file 2=Transfer file
ca: Això defineix el que passarà en fer doble clic en un fitxer de la llista de fitxers. 0=Mostra el fitxer 1=Edita el fitxer 2=Transfereix el fitxer

en: The default width of the local files listbox
ca: L'amplada per defecte de la llista de fitxers local

en: The default width of the remote files listbox
ca: L'amplada per defecte de la llista de fitxers remota

en: The default height of the local/remote files listboxes
ca: L'alçària per defecte de les llistes de fitxers remota/local

en: The default height of the transfer listbox
ca: L'alçària per defecte de la llista de transferències

en: The default height of the logging window
ca: L'alçària per defecte de la finestra del registre

en: The width of the filename column in the transfer window. Set this to 0 to have this column automagically resize.
ca: L'amplada de la columna del nom de fitxer a la finestra de transferència. Establiu-la a 0 perquè la columna es redimensioni automàticament.

en: The default column to sort by
ca: La columna que s'utilitzarà per ordenar per defecte

en: Sort ascending or descending
ca: Ordena ascendent o descendentment

en: The width of the filename column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
ca: L'amplada de la columna del nom de fitxer a la llista de fitxers. Establiu-la a 0 perquè es redimensioni automàticament. Establiu-la a -1 per inhabilitar aquesta columna

en: The width of the size column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
ca: L'amplada de la columna de la mida a la llista de fitxers. Establiu-la a 0 perquè es redimenioni automàticament. Establiu-la a -1 per inhabilitar aquesta columna

en: The width of the user column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
ca: L'amplada de la columna de l'usuari a la llista de fitxers. Establiu-la a 0 perquè es redimensioni automàticament. Establiu-la a -1 per inhabilitar aquesta columna

en: The width of the group column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
ca: L'amplada de la columna del grup a la llista de fitxers. Establiu-la a 0 perquè es redimensioni automàticament. Establiu-la a -1 per inhabilitar aquesta columna

en: The width of the date column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
ca: L'amplada de la columna de la data a la llista de fitxers. Establiu-la a 0 perquè es redimensioni automàticament. Establiu-la a -1 per inhabilitar aquesta columna

en: The width of the attribs column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
ca: L'amplada de la columna dels atributs a la llista de fitxers. Establiu-la a 0 perquè es redimensioni automàticament. Establiu-la a -1 per inhabilitar aquesta columna

en: The color of the commands that are sent to the server
ca: El color de les ordres que s'envien al servidor

en: The color of the commands that are received from the server
ca: El color de les ordres que es reben del servidor

en: The color of the error messages
ca: El color dels missatges d'error

en: The color of the rest of the log messages
ca: El color de la resta de missatges del registre

en: Bookmark
ca: Adreça d'interès

en: File transfer will be throttled to %.2f KB/s
ca: La transferència és passarà a %.2f KB/s

en: Error setting LC_TIME to '%s'. Falling back to '%s'
ca: S'ha produït un error en establir LC_TIME a «%s». S'utilitzarà «%s»

en: Loading directory listing %s from cache (LC_TIME=%s)
ca: S'està carregant el llistat del directori %s de la memòria cau (LC_TIME=%s)

en: Loading directory listing %s from server (LC_TIME=%s)
ca: S'està carregant el llistat del directori %s del servidor (LC_TIME=%s)

en: Error converting string '%s' from character set %s to character set %s: %s
ca: S'ha produït un error en convertir la cadena «%s» del joc de caràcters %s al joc de caràcters %s: %s

en: Warning: Stripping path off of file '%s'. The stripped path (%s) doesn't match the current directory (%s)
ca: Avís: s'ha extret la part del camí del fitxer «%s». La part del camí extreta (%s) no coincideix amb el directori actual (%s)

en: Error: Cannot write to cache: %s
ca: Error: no s'ha pogut escriure a la memòria cau: %s

en: Error: Could not find bookmark %s
ca: Error: no s'ha pogut trobar l'adreça d'interès %s

en: Bookmarks Error: The bookmark entry %s does not have a hostname
ca: Error en l'adreça d'interès: L'adreça d'interès %s no té cap nom d'ordinador

en: The protocol '%s' is currently not supported.
ca: El protocol «%s» no està implementat actualment.

en: Looking up %s
ca: S'està cercant %s

en: Cannot look up hostname %s: %s
ca: No s'ha pogut trobar %s: %s

en: Found recursive symbolic link %s
ca: S'ha trobat un enllaç simbòlic recursiu %s

en: Failed to create a socket: %s
ca: No s'ha pogut crear un sòcol: %s

en: Trying %s:%d
ca: S'està intentant amb %s:%d

en: Cannot connect to %s: %s
ca: No s'ha pogut connectar a %s: %s

en: Failed to create a IPv4 socket: %s
ca: No s'ha pogut crear un sòcol IPv4: %s

en: Cannot look up service name %s/tcp. Please check your services file
ca: No s'ha pogut trobar el nom del servei %s/tcp. Comproveu el fitxer /etc/services

en: Error: Cannot set close on exec flag: %s
ca: Error: No es pot establir el senyalador de tancar en executar: %s

en: Connected to %s:%d
ca: S'ha connectat a %s:%d

en: Connection to %s timed out
ca: La connexió a %s ha expirat

en: Cannot get socket flags: %s
ca: No s'han pogut obtenir els senyaladors del sòcol: %s

en: Cannot set socket to non-blocking: %s
ca: El sòcol no s'ha pogut establir a no-blocant: %s

en: Error: Remote site %s disconnected. Max retries reached...giving up
ca: Error: El lloc remot %s ha desconnectat. S'ha arribat al màxim de reintents... es deixarà córrer

en: Error: Remote site %s disconnected. Will reconnect in %d seconds
ca: Error: El lloc remot %s ha desconnectat. Es reconnectarà d'aquí a %d segons

en: Cannot open master pty %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el pty mestre %s: %s

en: Cannot create a socket pair: %s
ca: No s'ha pogut crear una parella de sòcols: %s

en: Error: Cannot execute ssh: %s
ca: Error: no s'ha pogut executar ssh: %s

en: Cannot fork another process: %s
ca: No s'ha pogut crear un altre procés: %s

en: Proxy hostname:
ca: Nom del servidor intermediari:

en: Firewall hostname
ca: Nom del tallafoc

en: Proxy port:
ca: Port del servidor intermediari:

en: Port to connect to on the firewall
ca: Port del tallafoc a on connectar

en: Proxy username:
ca: Nom d'usuari al servidor intermediari:

en: Your firewall username
ca: El vostre nom d'usuari al tallafoc

en: Proxy password:
ca: Contrasenya del servidor intermediari:

en: Your firewall password
ca: La vostra contrasenya al tallafoc

en: Use HTTP/1.1
ca: Empra HTTP/1.1

en: Do you want to use HTTP/1.1 or HTTP/1.0
ca: Voleu emprar HTTP/1.1 o HTTP/1.0

en: Received wrong response from server, disconnecting
    Invalid chunk size '%s' returned by the remote server
ca: S'ha rebut una resposta incorrecta del servidor, s'està desconnectant
    El servidor remot ha retornat una mida de paquet invàlida «%s»

en: Disconnecting from site %s
ca: S'està desconnectant de %s

en: Starting the file transfer at offset
ca: S'està iniciant la transferència del fitxer pel punt

en: Cannot retrieve file %s
ca: No s'ha pogut obtenir el fitxer %s

en: Retrieving directory listing...
ca: S'està obtenint el llistat del directori...

en: Received wrong response from server, disconnecting
ca: S'ha rebut una resposta incorrecta del servidor, s'està desconnectant

en: SITE command
ca: Ordre SITE

en: user@host
ca: usuari@ordinador

en: user@host:port
ca: usuari@ordinador:port

en: AUTHENTICATE
ca: AUTENTICA

en: user@host port
ca: usuari@ordinador port

en: user@host NOAUTH
ca: usuari@ordinador NOAUTH

en: HTTP Proxy
ca: Servidor intermediari HTTP

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Email address:
ca: Adreça de correu electrònic:

en: This is the password that will be used whenever you log into a remote FTP server as anonymous
ca: Aquesta és la contrasenya que s'emprarà per entrar anònimament a un servidor FTP remot

en: Proxy account:
ca: Compte al servidor intermediari:

en: Your firewall account (optional)
ca: El vostre compte al tallafoc (opcional)

en: Proxy server type:
ca: Tipus de servidor intermediari:

en: This specifies how your proxy server expects us to log in. You can specify a 2 character replacement string prefixed by a % that will be replaced with the proper data. The first character can be either p for proxy or h for the host of the FTP server. The second character can be u (user), p (pass), h (host), o (port) or a (account). For example, to specify the proxy user, you can you type in %pu
ca: Això especifica com s'ha d'entrar al servidor intermediari. Podeu especificar una cadena de 2 caràcters prefixada per un %, i que se substituirà per les dades adequades. El primer caràcter pot ser una p per al servidor intermediari, o una h per al servidor d'FTP. El segon caràcter pot ser una u (usuari), p (contrasenya), h (ordinador), o (port), o bé a (compte). Per exemple, per especificar l'usuari al servidor intermediari, hauríeu d'escriure %pu

en: Ignore PASV address
ca: Ignora l'adreça PASV

en: If this is enabled, then the remote FTP server's PASV IP address field will be ignored and the host's IP address will be used instead. This is often needed for routers giving their internal rather then their external IP address in a PASV reply.
ca: Si s'habilita, l'adreça IP PASV del sevidor FTP s'ignorarà, i es farà servir l'adreça IP de l'ordinador. Això és necessari per a encaminadors que proporcionen la seva adreça interna enlloc de la seva adreça IP externa en una resposta PASV.

en: Passive file transfers
ca: Transferència de fitxers passiva

en: If this is enabled, then the remote FTP server will open up a port for the data connection. If you are behind a firewall, you will need to enable this. Generally, it is a good idea to keep this enabled unless you are connecting to an older FTP server that doesn't support this. If this is disabled, then gFTP will open up a port on the client side and the remote server will attempt to connect to it.
ca: Sí està activat, el servidor FTP obrirà un port per la transmissió de dades. Si esteu darrere d'un tallafoc, caldrà que ho activeu. Normalment, és bona idea mantenir-ho activat a no ser que us connecteu a un servidor antic que no ho implementi. Si està desactivat, llavors el gFTP obrirà un port a la banda del client i el servidor remot s'hi intentarà connectar.

en: Resolve Remote Symlinks (LIST -L)
ca: Resol els enllaços simbòlics remots (LIST -L)

en: The remote FTP server will attempt to resolve symlinks in the directory listings. Generally, this is a good idea to leave enabled. The only time you will want to disable this is if the remote FTP server doesn't support the -L option to LIST
ca: El servidor FTP remot intentarà resoldre els enllaços simbòlics als llistats dels directoris. Normalment és bona idea mantenir-ho activat. Normalment només voldreu desactivar això en cas que el servidor FTP remot no implementi l'opció -L a LIST

en: Transfer files in ASCII mode
ca: Transfereix els fitxers en mode ASCII

en: If you are transfering a text file from Windows to UNIX box or vice versa, then you should enable this. Each system represents newlines differently for text files. If you are transfering from UNIX to UNIX, then it is safe to leave this off. If you are downloading binary data, you will want to disable this.
ca: Si esteu transferint un fitxer de text de Windows a UNIX, o viceversa, llavors hauríeu d'activar aquesta opció. Cada sistema representa els salts de línia de forma diferent en els fitxers de text. Si esteu transferint de UNIX a UNIX, és segur tenir-ho desactivat. Si esteu descarregant dades binàries, és millor que ho tingueu desactivat.

en: Invalid response '%c' received from server.
ca: S'ha rebut una resposta no vàlida '%c' del servidor.

en: Cannot find an IP address in PASV response '%s'
ca: No s'ha trobat cap adreça IP a la resposta de PASV «%s»

en: Ignoring IP address in PASV response, connecting to %d.%d.%d.%d:%d
ca: S'ignorarà l'adreça IP de la resposta PASV, s'està connectant a %d.%d.%d.%d:%d

en: Cannot create a data connection: %s
ca: No s'ha pogut crear una connexió de dades: %s

en: Cannot get socket name: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el nom del sòcol: %s

en: Cannot bind a port: %s
ca: No s'ha pogut fer vincular a un port: %s

en: Cannot listen on port %d: %s
ca: No s'ha pogut escoltar el port %d: %s

en: Failed to create a IPv6 socket: %s
ca: No s'ha pogut crear un sòcol IPv6: %s

en: Error: It doesn't look like we are connected via IPv6. Aborting connection.
ca: Error: No sembla que estiguem connectats a través de IPv6. S'està avortant la connexió.

en: Invalid EPSV response '%s'
ca: La resposta EPSV «%s» no és vàlida

en: Cannot get address of local socket: %s
ca: No s'ha pogut obtenir l'adreça del sòcol local: %s

en: Cannot accept connection from server: %s
ca: No s'ha pogut acceptar la connexió del servidor: %s

en: Warning: Cannot parse listing %s
ca: Avís: No s'ha pogut analitzar el llistat %s

en: SSH Prog Name:
ca: Nom del programa SSH:

en: The path to the SSH executable
ca: La ruta a l'executable SSH

en: SSH Extra Params:
ca: Paràmetres SSH extra:

en: Extra parameters to pass to the SSH program
ca: Paràmetres extra que es passaran al programa SSH

en: Need SSH User/Pass
ca: Cal un usuari/contrasenya SSH

en: Require a username/password for SSH connections
ca: Demana un nom d'usuari/contrasenya per a connexions SSH

en: Running program %s
ca: S'està executant el programa %s

en: Enter passphrase for RSA key
ca: Entreu la contrasenya per a la clau RSA

en: Enter passphrase for key '
ca: Entreu la contrasenya per a la clau '

en: Password
ca: Contrasenya

en: password
ca: contrasenya

en: (yes/no)?
ca: (sí/no)?

en: Enter PASSCODE:
ca: Entreu la contrasenya:

en: Enter Password
ca: Introduïu la contrasenya

en: Enter SecurID Password:
ca: Introduïu la contrasenya SecurID:

en: Error: An incorrect password was entered
ca: Error: S'ha introduït una contrasenya incorrecta

en: %d: Protocol Initialization
ca: %d: Inicialització del protocol

en: %d: Protocol version %d
ca: %d: Versió %d del protocol

en: %d: Open %s
ca: %d: Obre %s

en: %d: Close
ca: %d: Tanca

en: %d: Open Directory %s
ca: %d: Obre el directori %s

en: %d: Read Directory
ca: %d: Llegeix el directori

en: %d: Remove file %s
ca: %d: Elimina el fitxer %s

en: %d: Make directory %s
ca: %d: Crea el directori %s

en: %d: Remove directory %s
ca: %d: Elimina el directori %s

en: %d: Realpath %s
ca: %d: Camí real %s

en: %d: File attributes
ca: %d: Atributs del fitxer

en: OK
ca: D'acord

en: No such file or directory
ca: Aquest fitxer o directori no existeix.

en: Permission denied
ca: S'ha denegat el permís

en: Failure
ca: Ha fallat

en: Bad message
ca: Missatge incorrecte

en: No connection
ca: Sense connexió

en: Connection lost
ca: S'ha perdut la connexió

en: Operation unsupported
ca: L'operació no està implementada

en: Unknown message returned from server
ca: El servidor ha retornat un missatge desconegut

en: Error: Message size %d too big
ca: Error: La mida (%d) del missatge és massa gran

en: Error: Message size %d too big from server
ca: Error: La mida (%d) del missatge del servidor és massa gran

en: There was an error initializing a SSH connection with the remote server. The error message from the remote server follows:
ca: S'ha produït un error en iniciar una connexió SSH amb el servidor remot. Aquest és el missatge d'error del servidor remot:

en: Opening SSH connection to %s
ca: S'està obrint una connexió SSH a %s

en: Successfully logged into SSH server %s
ca: S'ha entrat amb èxit al servidor SSH %s

en: SSL Engine
ca: Motor SSL

en: SSL Entropy File:
ca: Fitxer d'entropia SSL:

en: SSL entropy file
ca: Fitxer d'entropia SSL

en: Entropy Seed Length:
ca: Longitud de la llavor d'entropia:

en: The maximum number of bytes to seed the SSL engine with
ca: El nombre màxim de bytes a donar a la llavor del motor SSL

en: Verify SSL Peer
ca: Verifica l'altra part SSL

en: Error with certificate at depth: %i
    Issuer = %s
    Subject = %s
    Error %i:%s
ca: Hi ha un error en el certificat a la profunditat: %i
    Emissor = %s
    Assumpte = %s
    Error %i:%s

en: Cannot get peer certificate
ca: No es pot obtenir el certificat de l'altra part

en: ERROR: The host in the SSL certificate (%s) does not match the host that we connected to (%s). Aborting connection.
ca: Error: L'ordinador al certificat SSL (%s) no concorda amb el que s'ha connectat (%s). S'està avortant la connexió.

en: Cannot initialize the OpenSSL library
ca: No s'ha pogut iniciar la biblioteca OpenSSL

en: Error loading default SSL certificates
ca: S'ha produït un error en carregar els certificats SSL per defecte

en: Error setting cipher list (no valid ciphers)
ca: S'ha produït un error en establir la llista de codis (no hi ha codis vàlids)

en: Error: SSL engine was not initialized
ca: Error: El motor SSL no ha estat inicialitzat

en: Error setting up SSL connection (BIO object)
ca: S'ha produït un error em establir la connexió SSL (objecte BIO)

en: Error setting up SSL connection (SSL object)
ca: S'ha produït un error en establir la connexió SSL (objecte SSL)

en: Error with peer certificate: %s
ca: S'ha produït un error en el certificat de l'altra part: %s

en: Operation canceled
ca: S'ha cancel·lat l'operació

en: Waiting %d seconds until trying to connect again
ca: S'esperaran %d segons abans d'intentar connectar un altre cop

en: >. If you have any questions, comments, or suggestions about this program, please feel free to email them to me. You can always find out the latest news about gFTP from my website at http://www.gftp.org/
ca: >. Si teniu preguntes, comentaris, o suggeriments sobre aquest programa, escriviu-me un correu electrònic. Podeu trobar les darreres notícies quant al gFTP a la web http://www.gftp.org/

en: gFTP comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, see the COPYING file. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; for details, see the COPYING file
ca: El gFTP ve sense ABSOLUTAMENT CAP GARANTIA; per a més detalls, consulteu el fitxer COPYING. Això és programari lliure, i podeu redistribuir-lo sota certes condicions; per a més detalls, consulteu el fitxer COPYING

en: Translated by
ca: Traduït per Josep Puigdemont <josep.puigdemont@gmail.com>, i Albert Astals Cid <astals11@terra.es>

en: Error: Not connected to a remote site
ca: Error: no esteu connectat a cap lloc remot

en: usage: chmod <mode> <file>
ca: forma d'ús: chmod <mode> <fitxer>

en: usage: rename <old name> <new name>
ca: forma d'ús: rename <nom antic> <nom nou>

en: usage: delete <file>
ca: forma d'ús: delete <fitxer>

en: usage: rmdir <directory>
ca: forma d'ús: rmdir <directori>

en: usage: site <site command>
ca: forma d'ús: site <ordre remota>

en: usage: mkdir <new directory>
ca: forma d'ús: mkdir <directori nou>

en: usage: chdir <directory>
ca: forma d'ús: chdir <directori>

en: Invalid argument
ca: L'argument no és vàlid

en: Clear the directory cache
ca: Neteja el directori de la memòria cau

en: usage: open
ca: forma d'ús: open

en: usage: set [variable = value]
ca: forma d'ús: set [variable = valor]

en: Error: Variable %s is not a valid configuration variable.
ca: Error: la variable %s no és una variable de configuració vàlida.

en: Error: Variable %s is not available in the text port of gFTP
ca: Error: la variable %s no està disponible en la versió de text del gFTP

en: Supported commands:
ca: Ordres implementades:

en: usage: %s <filespec>
ca: forma d'ús: %s <màscara>

en: Shows gFTP information
ca: Mostra informació  quant al gFTP

en: Sets the current file transfer mode to Ascii (only for FTP)
ca: Estableix el mode de transmissió de fitxers a ascii (només per a FTP)

en: Sets the current file transfer mode to Binary (only for FTP)
ca: Estableix el mode de transmissió de fitxers a binari (només per a FTP)

en: Changes the remote working directory
ca: Canvia el directori de treball remot

en: Changes the permissions of a remote file
ca: Canvia els permisos d'un fitxer remot

en: Available options: cache
ca: Opcions disponibles: cache

en: Disconnects from the remote site
ca: Desconnecta del lloc remot

en: Removes a remote file
ca: Suprimeix un fitxer remot

en: Shows the directory listing for the current remote directory
ca: Mostra la llista de fitxers del directori remot actual

en: Downloads remote file(s)
ca: Descarrega fitxers remots

en: Shows this help screen
ca: Mostra aquesta finestra d'ajuda

en: Changes the local working directory
ca: Canvia el directori de treball local

en: Changes the permissions of a local file
ca: Canvia els permisos d'un fitxer local

en: Removes a local file
ca: Suprimeix un fitxer local

en: Shows the directory listing for the current local directory
ca: Mostra la llista de fitxers del directori local actual

en: Creates a local directory
ca: Crea un directori local

en: Show current local directory
ca: Mostra el directori local actual

en: Rename a local file
ca: Canvia el nom d'un fitxer local

en: Remove a local directory
ca: Suprimeix un directori local

en: Creates a remote directory
ca: Crea un directori remot

en: Uploads local file(s)
ca: Puja fitxers locals

en: Opens a connection to a remote site
ca: Obre una connexió a un lloc remot

en: Show current remote directory
ca: Mostra el directori remot actual

en: Exit from gFTP
ca: Surt del gFTP

en: Rename a remote file
ca: Canvia el nom d'un fitxer remot

en: Remove a remote directory
ca: Suprimeix un directori remot

en: Show configuration file variables. You can also set variables by set var=val
ca: Mostra les variables del fitxer de configuració. També es poden establir variables amb «set var=val»

en: Run a site specific command
ca: Executa una ordre específica del lloc remot

en: Error: Command not recognized
ca: Error: no s'ha reconegut l'ordre

en: Successfully transferred %s at %.2f KB/s
ca: S'ha transferit %s amb èxit a %.2f KB/s

en: Skipping file %s on host %s
ca: S'està ometent el fitxer %s de l'ordinador %s

en: Stopping the transfer on host %s
ca: S'està aturant la transferència de l'ordinador %s

en: Could not download %s from %s
ca: No s'ha pogut descarregar %s de %s

en: There were %d files or directories that could not be transferred. Check the log for which items were not properly transferred.
ca: No s'han pogut transferir %d fitxers o directoris. Comproveu el registre per saber els elements que no s'han transferit.

en: %s: Please hit the stop button first to do anything else
ca: %s: premeu el botó d'aturar abans de fer res més

en: Run Bookmark
ca: Executa una adreça d'interès

en: Add Bookmark: You must enter a name for the bookmark
ca: Afegeix una adreça d'interès: heu d'introduir un nom per a l'adreça d'interès

en: Add Bookmark: Cannot add bookmark %s because that name already exists
ca: Afegeix una adreça d'interès: no es pot afegir l'adreça d'interès %s perquè ja n'hi ha una amb aquest nom

en: Add Bookmark
ca: Afegeix una adreça d'interès

en: Add Bookmark: You must enter a hostname
ca: Afegeix una adreça d'interès: heu d'introduir un nom d'ordinador

en: Enter the name of the bookmark you want to add
    You can separate items by a / to put it into a submenu
    (ex: Linux Sites/Debian)
ca: Introduïu el nom de l'adreça d'interès que vulgueu afegir
    Podeu separar els elements amb / per a introduir l'adreça
    d'interès a un submenú (p.ex.: Linux/Debian)

en: Remember password
ca: Recorda la contrasenya

en: You must specify a name for the bookmark.
ca: Heu d'indicar el nom per a l'adreça d'interès.

en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: Enter the name of the new folder to create
ca: Introduïu el nom de la carpeta nova a crear

en: New Item
ca: Element nou

en: Enter the name of the new item to create
ca: Introduïu el nom de l'element nou a crear

en: Are you sure you want to erase the bookmark
    %s and all its children?
ca: Esteu segur de voler eliminar l'adreça
    d'interès %s i tots els seus fills?

en: Delete Bookmark
ca: Elimina l'adreça d'interès

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: Edit Entry
ca: Edita una entrada

en: Description:
ca: Descripció:

en: Hostname:
ca: Nom de l'ordinador:

en: Remote Directory:
ca: Directori remot:

en: Local Directory:
ca: Directori local:

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Account:
ca: Compte:

en: Log in as ANONYMOUS
ca: Entra com a anònim

en:   Cancel
ca:   Cancel·la

en: /_File
ca: /_Fitxer

en: /File/New _Folder...
ca: /Fitxer/_Carpeta nova...

en: /File/New _Item...
ca: /Fitxer/_Element nou...

en: /File/_Delete
ca: /Fitxer/_Suprimeix

en: /File/_Properties...
ca: /Fitxer/_Propietats...

en: /File/_Close
ca: /File/_Tanca

en: Edit Bookmarks
ca: Edita les adreces d'interès

en: You can now adjust the attributes of your file(s)
    Note: Not all ftp servers support the chmod feature
ca: Podeu ajustar els atributs dels vostres fitxers
    Nota: no tots els servidors d'ftp implementen chmod

en: Special
ca: Especial

en: Sticky
ca: Enganxós

en: User
ca: Usuari

en: Read
ca: Lectura

en: Write
ca: Escriptura

en: Execute
ca: Execució

en: Group
ca: Grup

en: Other
ca: Altres

en: Are you sure you want to delete these %ld files and %ld directories
ca: Esteu segur de voler suprimir %ld fitxers i %ld directoris?

en: Are you sure you want to delete these %ld files
ca: Esteu segur de voler suprimir aquests %ld fitxers?

en: Are you sure you want to delete these %ld directories
ca: Esteu segur de voler suprimir aquests %ld directoris?

en: Delete Files/Directories
ca: Suprimeix fitxers/directoris

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Connect
ca: Connecta

en: Received URL %s
ca: S'ha rebut la URL %s

en: Drag-N-Drop
ca: Arrossegar i deixar anar

en: Exit
ca: Surt

en: There are file transfers in progress.
    Are you sure you want to exit?
ca: Hi ha transferències de fitxers en progrés.
    Esteu segur de voler sortir?

en: Open Location
ca: Obre ubicacions

en: Enter a URL to connect to
ca: Introduïu la URL a on connectar-vos

en: /FTP/Window _1
ca: /FTP/Finestra _1

en: /FTP/Window _2
ca: /FTP/Finestra _2

en: /FTP/_Binary
ca: /FTP/_Binari

en: /FTP/_Preferences...
ca: /FTP/_Preferències...

en: /FTP/_Quit
ca: /FTP/_Surt

en: /Local/tearoff
ca: Local/tearoff

en: /Local/_Open Location...
ca: /Local/_Obre una ubicació...

en: /Local/D_isconnect
ca: /Local/D_esconnecta

en: /Local/Change _Filespec...
ca: /Local/Can_via el camí...

en: /Local/_Show selected
ca: /Local/Mostra la _selecció

en: /Local/Select _All
ca: /Local/Seleccion_a-ho tot

en: /Local/Select All Files
ca: /Local/Selecciona tots els fitxers

en: /Local/Deselect All
ca: /Local/Deselecciona-ho tot

en: /Local/Save Directory Listing...
ca: /Local/Desa el llistat del directori...

en: /Local/Send SITE Command...
ca: /Local/Envia una ordre SITE...

en: /Local/_Change Directory
ca: /Local/_Canvia de directori

en: /Local/_Permissions...
ca: /Local/_Permisos...

en: /Local/_New Folder...
ca: /Fitxer/_Carpeta nova...

en: /Local/Rena_me...
ca: /Local/Canvia el _nom...

en: /Local/_Delete...
ca: /Local/_Suprimeix...

en: /Local/_Edit...
ca: /Local/_Edita...

en: /Local/_View...
ca: /Local/_Visualitza...

en: /Local/_Refresh
ca: /Local/_Actualitza

en: /_Remote
ca: /_Remot

en: /Remote/_Open Location...
ca: /Remot/_Obre una ubicació...

en: /Remote/D_isconnect
ca: /Remot/D_esconnecta

en: /Remote/sep
ca: /Remot/sep

en: /Remote/Change _Filespec...
ca: /Remot/Can_via el camí...

en: /Remote/_Show selected
ca: /Remot/Mostra la _selecció

en: /Remote/Select _All
ca: /Remot/Seleccion_a-ho tot

en: /Remote/Select All Files
ca: /Remot/Selecciona tots els fitxers

en: /Remote/Deselect All
ca: /Remot/Deselecciona-ho tot

en: /Remote/Save Directory Listing...
ca: /Remot/Desa el llistat del directori...

en: /Remote/Send SITE Command...
ca: /Remot/Envia una ordre SITE...

en: /Remote/_Change Directory
ca: /Remot/_Canvia de directori

en: /Remote/_Permisssions...
ca: /Remot/_Permisos...

en: /Remote/_New Folder...
ca: /Remot/_Carpeta nova...

en: /Remote/Rena_me...
ca: /Remot/Canvia el _nom...

en: /Remote/_Delete...
ca: /Remot/_Suprimeix...

en: /Remote/_Edit...
ca: /Remot/_Edita...

en: /Remote/_View...
ca: /Remot/_Visualitza...

en: /Remote/_Refresh
ca: /Remot/_Actualitza

en: /_Bookmarks
ca: /_Adreces d'interès

en: /Bookmarks/tearoff
ca: /Adreces d'interès/tearoff

en: /Bookmarks/Add _Bookmark
ca: /Adreces d'interès/_Afegeix una adreça d'interès

en: /Bookmarks/Edit Bookmarks
ca: /Adreces d'interès/Edita les adreces d'interès

en: /Bookmarks/sep
ca: /Adreces d'interès/sep

en: /_Transfer
ca: /_Transferències

en: /Transfer/tearoff
ca: /Transferències/tearoff

en: /Transfer/_Start
ca: /Transferències/_Inicia

en: /Transfer/St_op
ca: /Transferències/A_tura

en: /Transfer/sep
ca: /Transferències/sep

en: /Transfer/Skip _Current File
ca: /Transferències/_Omet el fitxer actual

en: /Transfer/_Remove File
ca: /Transferències/_Suprimeix el fitxer

en: /Transfer/Move File _Up
ca: /Transferències/Mou el fitxer cap amunt

en: /Transfer/Move File _Down
ca: /Transferències/Mou el fitxer cap avall

en: /Transfer/_Retrieve Files
ca: /Transferències/_Descarrega els fitxers

en: /Transfer/_Put Files
ca: /Transferències/_Puja els fitxers

en: /L_og
ca: /Re_gistre

en: /Log/tearoff
ca: /Registre/tearoff

en: /Log/_Clear
ca: /Registre/_Neteja

en: /Log/_View
ca: /Registre/_Visualitza

en: /Log/_Save...
ca: /Registre/_Desa el registre...

en: /Tool_s
ca: /E_ines

en: /Tools/tearoff
ca: /Eines/tearoff

en: /Tools/C_ompare Windows
ca: /Eines/_Compara les finestres

en: /Tools/_Clear Cache
ca: /Eines/_Neteja la memòria cau

en: /Help
ca: /Ajuda

en: /Help/tearoff
ca: /Ajuda/tearoff

en: /Help/_About
ca: /Ajuda/_Quant a

en: Host:
ca: Ordinador:

en: _Host:
ca: _Ordinador:

en: User:
ca: Usuari:

en: _User:
ca: _Usuari:

en: Pass:
ca: Contrasenya:

en: Command:
ca: Ordre:

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Size
ca: Mida

en: Date
ca: Data

en: Attribs
ca: Atributs

en: Progress
ca: Progrés

en: Error: You must type in a host to connect to
ca: Error: heu d'introduir l'ordinador on connectar-vos

en: Refresh
ca: Refresca

en: Enter Username
ca: Introduïu el nom d'usuari:

en: Please enter your username for this site
ca: Introduïu el nom d'usuari per a aquest lloc

en: Please enter your password for this site
ca: Introduïu la contrasenya per a aquest lloc

en: Operation canceled...you must enter a string
ca: S'ha cancel·lat l'operació... heu d'introduir una cadena de text

en: Make Directory
ca: Crea un directori

en: Enter name of directory to create
ca: Introduïu el nom del directori a crear

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: What would you like to rename %s to?
ca: Quin nom voleu posar a %s?

en: Enter site-specific command
ca: Introduïu l'ordre específica del lloc remot

en: Prepend with SITE
ca: Posa-hi SITE abans

en: Skipped
ca: Omès

en: Waiting...
ca: S'està esperant...

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Resume
ca: Reprèn

en: Skip
ca: Omet

en: Action
ca: Acció

en: Transfer Files
ca: Transferència de fitxers

en: The following file(s) exist on both the local and remote computer
    Please select what you would like to do
ca: Aquests fitxers existeixen tant a l'ordinador local com al remot
    Escolliu el que vulgueu fer

en: Skip File
ca: Omet el fitxer

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Deselect All
ca: Deselecciona-ho tot

en: Change Filespec: Operation canceled...you must enter a string
ca: Canvia la màscara: s'ha cancel·lat l'operació... heu d'introduir una cadena de text

en: Change Filespec
ca: Canvia la màscara

en: Enter the new file specification
ca: Introduïu la màscara nova

en: Error: Cannot open %s for writing: %s
ca: Error: no s'ha pogut obrir %s per a l'escriptura: %s

en: Save Directory Listing
ca: Desa el llistat del directori

en: Error: Error writing to %s: %s
ca: Error: s'ha produït un error en escriure a %s: %s

en: Successfully wrote the log file to %s
ca: S'ha desat el registre a %s amb èxit

en: Save Log
ca: Desa el registre

en: Cannot find the license agreement file COPYING. Please make sure it is in either %s or in %s
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer de la llicència (COPYING). Assegureu-vos de que és a %s o a %s

en: About gFTP
ca: Quant al gFTP

en: %s
    Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Official Homepage: http://www.gftp.org/
    Logo by: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>
ca: %s
    Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Pàgina oficial: http://www.gftp.org/
    Logotip per: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>

en: About
ca: Quant a

en: License Agreement
ca: Acord de llicència

en:   Close
ca:   Tanca

en: Compare Windows
ca: Compara les finestres

en: Disconnect from the remote server
ca: Desconnecta del servidor remot

en: Connect to the site specified in the host entry. If the host entry is blank, then a dialog is presented that will allow you to enter a URL.
ca: Connecta a l'ordinador indicat. Si l'entrada és en blanc, es presentarà un diàleg que us permetrà introduir una URL.

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: ] (Cached) [
ca: ] (encauat) [

en: Not connected
ca: No connectat

en: Error opening file %s: %s
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer %s: %s

en: %s: Not connected to a remote site
ca: %s: no s'està connectat a cap lloc remot

en: %s: This feature is not available using this protocol
ca: %s: aquesta característica no està disponible si s'empra aquest protocol

en: %s: You must only have one item selected
ca: %s: heu de tenir només un element seleccionat

en: %s: You must have at least one item selected
ca: %s: heu de tenir com a mínim un element seleccionat

en: Change
ca: Canvia

en: Add
ca: Afegeix

en: Cancel
ca: Cancel·la

en:   Yes
ca:   Sí

en: Getting directory listings
ca: S'estan obtenint els llistats dels directoris

en:   Stop
ca:   Atura

en: Received %ld directories
    and %ld files
ca: S'han rebut %ld directoris
    i %ld fitxers

en: gFTP Error: Cannot find file %s in %s or %s
ca: Error del gFTP: no s'ha pogut trobar el fitxer %s a %s ni a %s

en: Edit Host
ca: Edita l'ordinador

en: Add Host
ca: Afegeix un ordinador

en: Type:
ca: Tipus:

en: _Type:
ca: _Tipus:

en: Domain
ca: Domini

en: Network Address
ca: Adreça de xarxa

en: _Network address:
ca: A_dreça de xarxa:

en: Netmask
ca: Màscara de xarxa

en: N_etmask:
ca: Màscara de _xarxa:

en: _Domain:
ca: _Domini:

en: Local Hosts
ca: Ordinadors locals

en: Edit
ca: Edita

en: _Edit
ca: _Edita

en: Options
ca: Opcions

en: Apply
ca: Aplica

en: Receiving file names...
ca: S'estan rebent els noms dels fitxers...

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: Retrieve Files: Not connected to a remote site
ca: Envia els fitxers: no s'està connectat a cap lloc remot

en: Error: Child %d returned %d
ca: Error: el fill %d ha retornat %d

en: Child %d returned successfully
ca: El fill %d ha retornat amb èxit

en: Error: Child %d did not terminate properly
ca: Error: el fill %d no ha acabat correctament

en: Error: Cannot get information about file %s: %s
ca: Error: no s'ha pogut obtenir informació sobre el fitxer %s: %s

en: File %s was not changed
ca: No s'ha canviat el fitxer %s

en: File %s has changed.
    Would you like to upload it?
ca: El fitxer %s ha canviat.
    Voleu pujar-lo?

en: Edit File
ca: Edita el fitxer

en: Finished
ca: Acabat

en: Sent %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
ca: S'han enviat %s de %s a %.2fKB/s, temps restant: %02d:%02d:%02d

en: Recv %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
ca: S'han rebut %s de %s a %.2fKB/s, temps restant: %02d:%02d:%02d

en: Sent %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
ca: S'han enviat %s de %s, la transferència està embussada, es desconeix el temps restant

en: Recv %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
ca: S'han rebut %s de %s, la transferència està embussada, es desconeix el temps restant

en: Unknown percentage complete. (File %ld of %ld)
ca: Es desconeix el percentatge completat. (Fitxer %ld de %ld)

en: %d%% complete, %02d:%02d:%02d est. time remaining. (File %ld of %ld)
ca: %d%% complet, %02d:%02d:%02d temps restant estimat (fitxer %ld de %ld)

en: Retrieving file names...%s bytes
ca: S'estan obtenint els noms dels fitxers...%s bytes

en: There are no file transfers selected
ca: No hi ha cap transferència seleccionada

en: View
ca: Visualitza

en: View: %s is a directory. Cannot view it.
ca: Visualitza: %s és un directori. No es pot visualitzar.

en: Edit: You must specify an editor in the options dialog
ca: Edita: heu d'especificar un editor al diàleg d'opcions

en: Edit: %s is a directory. Cannot edit it.
ca: Edita: %s és un directori. No es pot editar.

en: View: Cannot fork another process: %s
ca: Visualitza: no s'ha pogut crear un altre procés: %s

en: Running program: %s %s
ca: S'està executant el programa: %s %s

en: Opening %s with %s
ca: S'està obrint %s amb %s

en: Viewing file %s
ca: S'està visualitzant el fitxer %s

en: View: Cannot open file %s: %s
ca: Visualitza: no s'ha pogut obrir el fitxer %s: %s

en: Cannot open controlling terminal %s
ca: No s'ha pogut obrir el terminal controlador %s

en: Username [anonymous]:
ca: Nom d'usuari [anonymous]:

en: %s already exists. (%s source size, %s destination size):
    (o)verwrite, (r)esume, (s)kip, (O)verwrite All, (R)esume All, (S)kip All: (%c)
ca: %s ja existeix. (%s mida origen, %s mida destí):
    s(o)breescriu, (r)eprèn, (s)alta, S(O)breescriu-ho tot, (R)eprèn-ho tot, (S)alta-ho tot: (%c)
