gftp - en to bg translation catalogue (484 entries)

en: Error: Could not find bookmark %s
bg: Грешка: Не мога да намеря отметка %s

en: Bookmarks Error: There are some missing entries in this bookmark. Make sure you have a hostname and username
bg: Гршка на Отметка: Има грешни записи. Моля убедете се, че имате име на хост и потребител

en: Error: Could not make directory %s: %s
bg: Грешка: Не мога да направя директория %s: %s

en: Error: Cannot open local file %s: %s
bg: Грешка: Не мога да отворя локален файл %s: %s

en: Error closing file descriptor: %s
bg: Грешка при затваряне на файловият описател: %s

en: Error: Cannot seek on file %s: %s
bg: Грешка: Не мога да направя 'seek' на файл %s: %s

en: Error: Invalid line %s in cache index file
bg: Грешка: Грешен ред %s в индексният файл на кеша

en: General
bg: Основни

en: Email address:
bg: Email адрес:

en: Enter your email address here
bg: Въведете вашият email адрес тук

en: View program:
bg: Програма за преглед:

en: The default program used to view files. If this is blank, the internal file viewer will be used
bg: Подразбираща се програма използвана за преглед на файлове. Ако е празно ще се използва вградената.

en: Edit program:
bg: Програма за редактиране:

en: The default program used to edit files.
bg: Подразбираща се програма за редактиране на файлове.

en: Startup Directory:
bg: Начална Директория:

en: The default directory gFTP will go to on startup
bg: Подразбиращата се директория на gFTP при стартиране

en: Max Log Window Size:
bg: Максимален размер на журнален прозорец:

en: The maximum size of the log window in bytes for the GTK+ port
bg: Максимален размер на журнален прозорец в байта за GTK+ port

en: Append file transfers
bg: Добавя файл за прехвърляне

en: Append new file transfers onto existing ones
bg: Добавя нов файл за прехвърляне към съществуващ вече

en: Do one transfer at a time
bg: Извършва еднократен трансфер

en: Do only one transfer at a time?
bg: Искате ли единичен трансфер?

en: Overwrite by Default
bg: Припокрива по подразбиране

en: Overwrite files by default or set to resume file transfers
bg: Припокрива файловете по подразбиране или задава продължение на трансфера за файл

en: Refresh after each file transfer
bg: Обновява след всеки прехвърлен файл

en: Refresh the listbox after each file is transfered
bg: Обновява списъка след всеки прехвърлен файл

en: Sort directories first
bg: Сортира директориите първо

en: Put the directories first then the files
bg: Поставя директориите първо в списъка и след това файловете

en: Start file transfers
bg: Започни трансфер на файл

en: Automatically start the file transfers when they get queued?
bg: Автоматично започва трансфера на файл когато има заявка за получаване?

en: Show hidden files
bg: Показва скритите файлове

en: Show hidden files in the listboxes
bg: Показва скритите файлове с списъка

en: Network
bg: Мрежа

en: Network timeout:
bg: Мрежов таймаут:

en: The timeout waiting for network input/output. This is NOT an idle timeout.
bg: Таймаут при изчакване на мрежов вход/изход. Това НЕ Е таймаут при бездействие.

en: Connect retries:
bg: Повторения на връзката:

en: The number of auto-retries to do. Set this to 0 to retry indefinately
bg: Брий автоматични повторения на връзката. Задайте 0 за да е неограничена

en: Retry sleep time:
bg: Време за заспиване между опитите:

en: The number of seconds to wait between retries
bg: Брой секунди за изчакване между опитите

en: Max KB/S:
bg: Макс. КБ/с:

en: The maximum KB/s a file transfer can get. (Set to 0 to disable)
bg: Максимум КБ/с трансфер на файл може да бъде извършен. (Задайте 0 за забрана)

en: Default Protocol
bg: Подразбиращ се Протокол

en: This specifies the default protocol to use
bg: Това определя подразбиращият се протокол за използване

en: Proxy hostname:
bg: Име на Прокси:

en: Firewall hostname
bg: Име на Firewall

en: Proxy port:
bg: Порт на Прокси:

en: Port to connect to on the firewall
bg: Порт за връзка с firewall

en: Proxy username:
bg: Име на потребител за Прокси:

en: Your firewall username
bg: Вашето firewall име

en: Proxy password:
bg: Парола за Прокси:

en: Your firewall password
bg: Вашата firewall парола

en: Proxy account:
bg: Акаунт на Прокси:

en: Your firewall account (optional)
bg: Вашият firewall акаунт (опционален)

en: Passive file transfers
bg: Пасивен трансфер на файл

en: Send PASV command or PORT command for data transfers
bg: Изпраща команда PASV или PORT за трансфер на данни

en: Resolve Remote Symlinks (LIST -L)
bg: Проследяване на отдалечените символни връзки (LIST -L)

en: If you disable this feature, then gFTP will only send LIST to the remote server instead of LIST -L
bg: Ако е забранено това, gFTP замо ще изпрати LIST към отдалеченият сървър вместо LIST -L

en: Proxy server type
bg: Тип на Прокси сървър

en: Proxy config
bg: Конфигуриране на Прокси

en: This specifies how your proxy server expects us to log in
bg: Това задава как проксито очаква да влезете в него

en: %pu = proxy user
bg: %pu = прокси потребител

en: %hu = host user
bg: %hu = хост потребител

en: %pp = proxy pass
bg: %pp = прокси парола

en: %hp = host pass
bg: %hp = хост парола

en: %ph = proxy host
bg: %ph = прокси хост

en: %hh = host
bg: %hh = хост

en: %po = proxy port
bg: %po = прокси порт

en: %ho = host port
bg: %ho = хост порт

en: %pa = proxy account
bg: %pa = прокси акаунт

en: %ha = host account
bg: %ha = хост акаунт

en: Use HTTP/1.1
bg: Използва HTTP/1.1

en: Do you want to use HTTP/1.1 or HTTP/1.0
bg: Искате ли да използвате HTTP/1.1 или HTTP/1.0?

en: SSH Prog Name:
bg: SSH Име на програма:

en: The path to the SSH executable
bg: Път към изпълнима SSH програма

en: SSH Extra Params:
bg: SSH Допълнителни Параметри:

en: Extra parameters to pass to the SSH program
bg: Допълнителни параметри за подаване към SSH програма

en: SSH sftpserv path:
bg: SSH sftpserv път:

en: Default remote SSH sftpserv path
bg: Подразбиращ се отдалечен SSH sftpserv път

en: SSH2 sftp-server path:
bg: SSH2 sftp-сървър път:

en: Default remote SSH2 sftp-server path
bg: Подразбиращ се отдалечен SSH2 sftp-сървър път

en: Need SSH User/Pass
bg: Необходимост от SSH Потребител/Парола

en: Require a username/password for SSH connections
bg: Изисква име/парола за SSH връзки

en: Use ssh-askpass util
bg: Използва ssh-askpass

en: Use the ssh-askpass utility to grab the users password
bg: Използва ssh-askpass за да получи потребителски пароли

en: Use SSH2 SFTP subsys
bg: Използва SSH2 SFTP

en: Call ssh with the -s sftp flag. This is helpful because you won't have to know the remote path to the remote sftp-server
bg: Извиква ssh с флаг -s sftp. Това е полезно понеже не се налага да знаете отдалеченият път към sftp-server

en: Enable old SSH protocol
bg: Разрешава стария SSH протокол

en: Enable the old SSH protocol. You will need to download the sftp server from http:///www.xbill.org/sftp
bg: Разрешава старият SSH протокол. Ще трябва да свалите sftp сървъра от http://www.xbill.org/sftp

en: This defines what will happen when you double click a file in the file listboxes. 0=View file 1=Edit file 2=Transfer file
bg: Това задава какво ще се случи когато шракнете двукратно на файл от списъка. 0=Преглед на файл 1=Редактиране 2=Прехвърляне на файл

en: The default width of the local files listbox
bg: Подразбиращата се ширина на списъка от локални файлове

en: The default width of the remote files listbox
bg: Подразбиращата се ширина на списъка от отдалечени файлове

en: The default height of the local/remote files listboxes
bg: Подразбиращата се височина на списъка от локални/отдалечени файлове

en: The default height of the transfer listbox
bg: Подразбиращата се височина на списъка от файлове за трансфер

en: The default height of the logging window
bg: Подразбиращата се височина на журнален прозорец

en: The width of the filename column in the transfer window. Set this to 0 to have this column automagically resize.
bg: Ширината на колоната с имена на файлове в прозореца за трансфер. Задайте 0 ако искате автоматична промяна на размера.

en: The width of the filename column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на списъка с колоната на имена на файлове. Задайте 0 ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1 ако искате да забраните тази колона

en: The width of the size column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на списъка с колоната размер на файлове. Задайте 0 ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1 ако искате да забраните тази колона

en: The width of the user column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на списъка с колоната потребител на файлове. Задайте 0 ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1 ако искате да забраните тази колона

en: The width of the group column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на списъка с колоната група на файлове. Задайте 0 ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1 ако искате да забраните тази колона

en: The width of the date column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на списъка с колоната дата на файлове. Задайте 0 ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1 ако искате да забраните тази колона

en: The width of the attribs column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на списъка с колоната атрибути на файлове. Задайте 0 ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1 ако искате да забраните тази колона

en: The color of the commands that are sent to the server
bg: Цвят на командите които се изпращат на сървъра

en: The color of the commands that are received from the server
bg: Цвят на командите които се получават от сървъра

en: The color of the error messages
bg: Цвят на съобщенията за грешка

en: The color of the rest of the log messages
bg: Цвят на журнали съобщения

en: gFTP Error: Bad config file name %s
bg: gFTP Грешка: Грешно име на конфигурационен файл%s

en: gFTP Error: Could not make directory %s: %s
bg: gFTP Грешка: Не мога дасъздам директория %s: %s

en: gFTP Error: Cannot find master config file %s
bg: gFTP Грешка: Не мога да намеря главният конфигурационен файл %s

en: Did you do a make install?
bg: Искате ли да инсталирате?

en: gFTP Error: Cannot open config file %s: %s
bg: gFTP Грешка: Не мога да отворя конфигурационен файл %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in config file: %s
bg: gFTP Предупреждение: Прескачам ред %d в конфигурационен файл: %s

en: gFTP Error: Bad log file name %s
bg: gFTP Грешка: Грешен журнален файл %s

en: gFTP Warning: Cannot open %s for writing: %s
bg: gFTP Предупреждение: Не мога да отворя %s за запис: %s

en: gFTP Error: Bad bookmarks file name %s
bg: gFTP Грешка: Грешен файл с отметки %s

en: Warning: Cannot find master bookmark file %s
bg: Предупреждение: Не мога да намеря файл с главни отметки %s

en: gFTP Error: Cannot open bookmarks file %s: %s
bg: gFTP Грешка: Не мога да отворя файл с отметки %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in bookmarks file: %s
bg: gFTP Предупреждение: Прескачам ред %d във файл с отметки: %s

en: Config file for gFTP. Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten. If a entry has a (*) in it's comment, you can't change it inside gFTP
bg: Конфигурационен файл за gFTP. Авторски права (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Предупреждение: Всички коментари които добавяте в този файл ЩЕ бъдат припокрити. Ако записа има (*) в коментара вие не може да го смените от gFTP

en: This section specifies which hosts are on the local subnet and won't need to go out the proxy server (if available). Syntax: dont_use_proxy=.domain or dont_use_proxy=network number/netmask
bg: Тази секция задава кои хостове са в локалната подмрежа и не се нуждаят да се използва прокси сървър (ако е наличен). Синтаксис: dont_use_proxy=домейн или dont_use_proxy=мрежа/маска

en: ext=file extenstion:XPM file:Ascii or Binary (A or B):viewer program. Note: All arguments except the file extension are optional
bg: ext=разширение на файл:XPM файл:file:Ascii или двуичен (A или B):прграма за преглед. Бележка Всички аргументи с изключение на разширение на файла са опционални

en: This section contains the data that is in the history
bg: Тази секция съдържа данните които са в историята

en: Bookmarks file for gFTP. Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten
bg: Файл с отметки за gFTP. Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Предупреждение: Всички коментари които правите ЩЕ бъдат припокрити

en: gFTP Warning: Line %d doesn't have enough arguments
bg: gFTP Предупреждение: Ред %d няма достатъчно аргументи

en: Could not change local directory to %s: %s
bg: Не мога да сменя локалната директория на %s: %s

en: Could not get current working directory: %s
bg: Не мога да получа текущата работна директория: %s

en: Error: Cannot truncate local file %s: %s
bg: Грешка: Не мога да отрежа локален файл %s: %s

en: Could not get local directory listing %s: %s
bg: Не мога да получа списък на локална директория %s: %s

en: Successfully changed local directory to %s
bg: Успешно сменена локална директория с %s

en: Successfully removed %s
bg: Успешно премахнат %s

en: Error: Could not remove directory %s: %s
bg: Грешка: Не мога да премахна директория %s: %s

en: Error: Could not remove file %s: %s
bg: Грешка: Не мога да премахна файл %s: %s

en: Successfully made directory %s
bg: Успешно направена директория %s

en: Successfully renamed %s to %s
bg: Успешно преименуване на %s в %s

en: Error: Could not rename %s to %s: %s
bg: Грешка: Не мога да преименувам %s на %s: %s

en: Successfully changed mode of %s to %d
bg: Успешно сменен вида на %s в %d

en: Error: Could not change mode of %s to %d: %s
bg: Грешка: Не мога да сменя вида на %s в%d: %s

en: Error: Could not write to socket: %s
bg: Грешка: Не мога да пиша в socket: %s

en: Error: Could not read from socket: %s
bg: грешка: Не мога да чета от socket: %s

en: usage: gftp [[ftp://][user:[pass]@]ftp-site[:port][/directory]]
bg: използване: gftp [[ftp://][потребител:[парола]@]ftp-сайт[:порт][/директория]]

en: gFTP Error: Cannot find file %s in %s or %s
bg: gFTP Грешка: Не мога да намеря файл %s в %s или %s

en: Running program %s
bg: Изпълнява програма %s

en: none
bg: без

en: SITE command
bg: SITE команда

en: user@host
bg: потребител@хост

en: user@host:port
bg: потребител@хост:порт

en: AUTHENTICATE
bg: ОТОРИЗАЦИЯ

en: user@host port
bg: потребител@хост порт

en: user@host NOAUTH
bg: потребител@хост NOAUTH

en: HTTP Proxy
bg: HTTP Прокси

en: Custom
bg: Настройка

en: Loading directory listing %s from cache
bg: Зареждам списък на директория %s от кеша

en: Error: Cannot write to cache: %s
bg: Грешка: Не мога да пиша в кеша: %s

en: Looking up %s
bg: Търся %s

en: Cannot look up hostname %s: %s
bg: Не мога да намеря име на хост %s: %s

en: unknown
bg: неизвестен

en: Failed to create a socket: %s
bg: Неуспех при създаване на socket: %s

en: Trying %s:%d
bg: Опитвам %s:%d

en: Cannot connect to %s: %s
bg: Не мога да се свържа с %s: %s

en: Connected to %s:%d
bg: Свързан с %s:%d

en: Connection to %s timed out
bg: Таимаут на Връзка %s

en: Disconnecting from site %s
bg: Разкачвам връзката със сайт %s

en: Starting the file transfer at offset %ld
bg: започвам трансфер на файл с отместване %ld

en: Cannot retrieve file %s
bg: Не мога да получа файл %s

en: Finished retrieving data
bg: Завърши трансфера на данни

en: Retrieving directory listing...
bg: Получавам списък на директория...

en: Cannot create a data connection: %s
bg: Не мога да създам връзка за данни: %s

en: Cannot bind a port: %s
bg: Не мога да привържа порт: %s

en: Cannot listen on port %d: %s
bg: Не мога да слушам на порт %d: %s

en: Cannot accept connection from server: %s
bg: Не мога да приема връзката от сървър: %s

en: total
bg: общо

en: Warning: Cannot parse listing %s
bg: Предупреждение: Не мога да обработя списък %s

en: Error: Message size %d too big from server
bg: Грешка: Размера на съобщение %d е твърде голямо от сървъра

en: Could not change remote directory to %s: %s
bg: Не мога да сменя отдалечена директория на %s: %s

en: Opening SSH connection to %s
bg: Отварям SSH връзка към %s

en: Cannot create a socket pair: %s
bg: Не мога да създам socket pair: %s

en: Cannot open master pty %s: %s
bg: Не мога да отворя главно pty %s: %s

en: Successfully logged into SSH server %s
bg: Успешно влизане в SSH сървър %s

en: Cannot fork another process: %s
bg: Не мога да направя fork за друг процес: %s

en: Remote host could not find file %s
bg: Отдалеченият хост не може да намери файл %s

en: Received unexpected response from server
bg: Получи се неочакван отговор от сървър

en: Finished retrieving directory listing
bg: Завърши получаването на списъка на директория

en: %d: Protocol Initialization
bg: %d: Инициализация на протокола

en: %d: Protocol version %d
bg: %d: Протокол версия %d

en: %d: Open %s
bg: %d: Отваря %s

en: %d: Close
bg: %d: Затваря

en: %d: Open Directory %s
bg: %d: Отваря Директория %s

en: %d: Read Directory
bg: %d: Чете Директория

en: %d: Remove file %s
bg: %d: Премахва файл %s

en: %d: Make directory %s
bg: %d: Прави Директория %s

en: %d: Remove directory %s
bg: %d: Премахва Директория %s

en: %d: Realpath %s
bg: %d: Истински път %s

en: %d: File attributes
bg: %d: Атрибути на фаил

en: No such file or directory
bg: Няма такъв файл или директория

en: Permission denied
bg: Отхвърлени права

en: Failure
bg: Грешка

en: Bad message
bg: Лошо съобщение

en: No connection
bg: Няма връзка

en: Connection lost
bg: Загуба на връзка

en: Operation unsupported
bg: Неподдържана операция

en: Unknown message returned from server
bg: Непознато съобщение върнато от сървъра

en: Error: Message size %d too big
bg: Грешка: Размера на съобщение %d е твърде голям

en: Received wrong response from server, disconnecting
bg: Получи се грешен отговор от сървър, разкачване

en: Shows gFTP information
bg: Показва информация за gFTP

en: Sets the current file transfer mode to Ascii (only for FTP)
bg: Настройва Ascii режим на трансфер (само за FTP)

en: Sets the current file transfer mode to Binary (only for FTP)
bg: Настройва Binary режим на трансфер (само за FTP)

en: Changes the remote working directory
bg: Променя отдалечената работна дириктория

en: Changes the permissions of a remote file
bg: Променя правата на отдалечен файл

en: Disconnects from the remote site
bg: Разкачва от отдалеченият сайт

en: Removes a remote file
bg: Премахва отдалечен файл

en: Downloads remote file(s)
bg: Сваля отдалечен(и) файл(ове)

en: Shows this help screen
bg: Показва този помощен екран

en: Changes the local working directory
bg: Променя локалната работна директория

en: Changes the permissions of a local file
bg: Променя правата на локален файл

en: Removes a local file
bg: Премахва локален файл

en: Shows the directory listing for the current local directory
bg: Показва листинга на текущата локална директория

en: Creates a local directory
bg: Създава локална директория

en: Show current local directory
bg: Показва текуща локална директория

en: Rename a local file
bg: Преименува локален файл

en: Remove a local directory
bg: Премахва локална директория

en: Shows the directory listing for the current remote directory
bg: Показва листинг на текущата отдалечена директория

en: Creates a remote directory
bg: Създава отдалечена директория

en: Uploads local file(s)
bg: Качва локални файлове

en: Opens a connection to a remote site
bg: Отваря връзка към отдалечен сайт

en: Show current remote directory
bg: Показва текуща отдалечена директория

en: Exit from gFTP
bg: Изход от gFTP

en: Rename a remote file
bg: Преименува отдалечен файл

en: Remove a remote directory
bg: Премахва отдалечена директория

en: Show configuration file variables. You can also set variables by set var=val
bg: Покзава променливите от конфигурационния файл. Също така можете да настройвате променливи със set променлива=стойност

en: >.
    If you have any questions, comments, or suggestions about this program, please feel free to email them to me. You can always find out the latest news about gFTP from my website at http://www.gftp.org/
bg: >.
    Ако имате някакви въпроси, коментари или предложения за тази програма моля пишете ни. Вие можете винаги да намерите последните новини за gFTP от http://www.gftp.org/

en: gFTP comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, see the COPYING file. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; for details, see the COPYING file
bg: gFTP е БЕЗ ВСЯКАКВИ ГАРАНЦИИ; Това е свободен софтуер и вие може да го разпостранявате при известни условия, вижте файла COPYING за подробности

en: Error: Command not recognized
bg: Грешка: Непозната команда

en: usage: open [[ftp://][user:pass@]ftp-site[:port][/directory]]
bg: използване: open [[ftp://][потребител:парола@]ftp-сайт[:порт][/директория]]

en: Could not parse URL %s
bg: Не мога да анализирам URL %s

en: Translated by
bg: Борислав Александров <B.Aleksandrov@cnsys.bg>

en: Error: Not connected to a remote site
bg: Грешка: Няма връзка с отдалеченият сървър

en: usage: chdir <directory>
bg: използване: chdir <директория>

en: usage: mkdir <new directory>
bg: използване: mkdir <нова директория>

en: usage: rmdir <directory>
bg: използване: rmdir <директория>

en: usage: delete <file>
bg: използване: delete <файл>

en: usage: rename <old name> <new name>
bg: използване: rename <старо име> <ново име>

en: usage: chmod <mode> <file>
bg: използване: chmod <вид> <файл>

en: usage: mget <filespec>
bg: използване: mget <файлова спецификация>

en: usage: mput <filespec>
bg: използване: mput <файлова спецификация>

en: File transfer will be throttled to %.2f KB/s
bg: Файловият трансфер ще бъде извършен на %.2f КБ/с

en: Could not download %s
bg: Не мога да изтегля %s

en: Successfully transferred %s
bg: Успешно прехвърлен %s

en: Supported commands:
bg: Поддържани команди:

en: usage: set [variable = value]
bg: изполване: set [променлива=стойност]

en: Error: Variable %s is not a valid configuration variable.
bg: Грешка: Променливата %s не е валидна конфигурационна променлива.

en: Error: You cannot change this variable
bg: Грешkа: Не може да промените тази променлива

en: %s: Please hit the stop button first to do anything else
bg: %s: Моля, натиснете стоп бутона първо за да вършите нещо друго

en: Run Bookmark
bg: Изпълнява Отметка

en: Internal gFTP Error: Could not look up bookmark entry. This is definately a bug. Please email masneyb@gftp.org about it. Please be sure to include the version number and how you can reproduce it
bg: Вътрешна gFTP Грешка: Не мога да открия отметка. Това определено е програмна грешка. Моля изпратете поща на masneyb@gftp.org. Моля изпратете и версия на програмата и как възпроизвеждате грешката

en: Add Bookmark: You must enter a name for the bookmark
bg: Добавя Отметка: Вие трябва да въведете име на отметка

en: Add Bookmark: Cannot add bookmark %s because that name already exists
bg: Добавя Отметка: Не мога да добавя отметка %s понеже това име вече съществува

en: Add Bookmark
bg: Добавя Отметка

en: Add Bookmark: You must enter a hostname
bg: Добавя Отметка: Вие трябва да зададете име на хост

en: Enter the name of the bookmark you want to add
    You can separate items by a / to put it into a submenu
    (ex: Linux Sites/Debian)
bg: Въведете име на отметка която искате да добавите
    Вие може да го разделите с / за да го поставите в подменюn(напр: Linux Sites/Debian)

en: Remember password
bg: Запомня паролата

en: New Folder
bg: Нова Папка

en: Enter the name of the new folder to create
bg: Въведете името на нова папка за създаване

en: Enter the name of the new item to create
bg: Въведете името на нов обект за създаване

en: Are you sure you want to erase the bookmark
    %s and all it's children?
bg: Сигурен ли сте, че искате да изтриете отметка
    %s и всички нейни елементи

en: Delete Bookmark
bg: Изтрива Отметка

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Edit Entry
bg: Редактиране на запис

en: gFTP Icon
bg: gFTP Икона

en: Description:
bg: Описание:

en: Hostname:
bg: Хост:

en: Port:
bg: Порт:

en: Protocol:
bg: Протокол:

en: Remote Directory:
bg: Отдалечена Директория:

en: Local Directory:
bg: Локална Директория:

en: Remote SSH sftp path:
bg: Отдалечен SSH sftp път:

en: Username:
bg: Име на потребител:

en: Password:
bg: Парола:

en: Account:
bg: Акаунт:

en: Log in as ANONYMOUS
bg: Влизане с ANONYMOUS

en:   Cancel
bg:   Прекъсва

en: Apply
bg: Използвай

en: /_File
bg: /_Файл

en: /File/tearoff
bg: /Файл/tearoff

en: /File/New Folder...
bg: /Файл/Нова Папка...

en: /File/New Item...
bg: /Файл/Нов Обект...

en: /File/Delete
bg: /Файл/Изтрива

en: /File/Properties...
bg: /Файл/Настройки...

en: /File/sep
bg: /Файл/sep

en: /File/Close
bg: /Файл/Затваря

en: Edit Bookmarks
bg: Редактиране на Отметки

en: Operation canceled
bg: Операцията е прекъсната

en: You can now adjust the attributes of your file(s)
    Note: Not all ftp servers support the chmod feature
bg: Вие може да нагласите атрибутите на вашите файлове
    забележка: Не всички ftp сървъри позволяват това

en: Special
bg: Специялен

en: User
bg: Потребител

en: Read
bg: Четене

en: Write
bg: Запис

en: Execute
bg: Изпълнение

en: Group
bg: Група

en: Other
bg: Други

en: Are you sure you want to delete these %ld files and %ld directories
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези %ld фалове и %ld директории

en: Delete Files/Directories
bg: Изтрива Файлове/Директории

en: Delete
bg: Изтрива

en: Drag-N-Drop: Ignoring url %s: Not a valid url
bg: Извлачи и Пусни: Игнорира url %s: Не е валиден url

en: Drag-N-Drop
bg: Извляи и Пусни

en: Received URL %s
bg: Получен URL %s

en: Exit
bg: Излизане

en: There are file transfers in progress.
    Are you sure you want to exit?
bg: Има трансфер на файлове в изпълнение.
    Сигурен ли сте, че искате да излезете?

en: /FTP/Window 1
bg: /FTP/Прозорец 1

en: /FTP/Window 2
bg: /FTP/Прозорец 2

en: /FTP/Binary
bg: /FTP/Двоично

en: /FTP/_Options...
bg: /FTP/_Опции...

en: /FTP/_Quit
bg: /FTP/_Напуска

en: /_Local
bg: /_Локален

en: /Local/tearoff
bg: /Локален/tearoff

en: /Local/Open _URL...
bg: /Локален/Отваря URL...

en: /Local/Disconnect
bg: /Локален/Разкачва връзката

en: /Local/sep
bg: /Локален/sep

en: /Local/Change Filespec...
bg: /Локален/Променя Файлова спецификация...

en: /Local/Show selected
bg: /Локален/Показва избраното

en: /Local/Select All
bg: /Локален/Избира Всичко

en: /Local/Select All Files
bg: /Локален/Избира Всички Файлове

en: /Local/Deselect All
bg: /Локален/Отказва Всичко избрано

en: /Local/Send SITE Command...
bg: /Локален/Изпраща SITE Команда...

en: /Local/Change Directory
bg: /Локален/Смяна на Директория

en: /Local/Chmod...
bg: /Локален/Chmod...

en: /Local/Make Directory...
bg: /Локален/Прави Директория...

en: /Local/Rename...
bg: /Локален/Преименува...

en: /Local/Delete...
bg: /Локален/Изтрива...

en: /Local/Edit...
bg: /Локален/Редактиране...

en: /Local/View...
bg: /Локален/Преглед...

en: /Local/Refresh
bg: /Локален/Обновява

en: /_Remote
bg: /_Отдалечен

en: /Remote/tearoff
bg: /Отдалечен/tearoff

en: /Remote/Open _URL...
bg: /Отдалечен/Отваря URL...

en: /Remote/Disconnect
bg: /Отдалечен/Разкачва връзка

en: /Remote/sep
bg: /Отдалечен/sep

en: /Remote/Change Filespec...
bg: /Отдалечен/Променя Файлова спецификация...

en: /Remote/Show selected
bg: /Отдалечен/Показва избраното

en: /Remote/Select All
bg: /Отдалечен/Избира Всичко

en: /Remote/Select All Files
bg: /Отдалечен/Избира Всички Файлове

en: /Remote/Deselect All
bg: /Отдалечен/Отказва Всичко Избрано

en: /Remote/Send SITE Command...
bg: /Отдалечен/Изпраща SITE Команда...

en: /Remote/Change Directory
bg: /Отдалечен/Смена Директория

en: /Remote/Chmod...
bg: /Отдалечен/Chmod...

en: /Remote/Make Directory...
bg: /Отдалечен/Прави Директория...

en: /Remote/Rename...
bg: /Отдалечен/Преименува...

en: /Remote/Delete...
bg: /Отдалечен/Изтрива...

en: /Remote/Edit...
bg: /Отдалечен/Редактира...

en: /Remote/View...
bg: /Отдалечен/Преглед...

en: /Remote/Refresh
bg: /Отдалечен/Обновява

en: /_Bookmarks
bg: /О_тметки

en: /Bookmarks/tearoff
bg: /Отметки/tearoff

en: /Bookmarks/Add bookmark
bg: /Отметки/Добавя Отметка

en: /Bookmarks/Edit bookmarks
bg: /Отметки/Редактира Отметки

en: /Bookmarks/sep
bg: /Отметки/sep

en: /_Transfers
bg: /_Трансфер

en: /Transfers/tearoff
bg: /Трансфер/tearoff

en: /Transfers/Start Transfer
bg: /Трансфер/Започва Трансфер

en: /Transfers/Stop Transfer
bg: /Трансфер/Спира Трансфер

en: /Transfers/sep
bg: /Трансфер/sep

en: /Transfers/Skip Current File
bg: /Трансфер/Прескача Текущият Файл

en: /Transfers/Remove File
bg: /Трансфер/Изтрва Файл

en: /Transfers/Move File _Up
bg: /Трансфер/Премества Нагоре

en: /Transfers/Move File _Down
bg: /Трансфер/Премества Надолу

en: /Transfers/Retrieve Files
bg: /Трансфер/Получава Файлове

en: /Transfers/Put Files
bg: /Трансфер/Поставя Файлове

en: /L_ogging
bg: /_Журнал

en: /Logging/tearoff
bg: /Журнал/tearoff

en: /Logging/Clear
bg: /Журнал/Изчиства

en: /Logging/View log...
bg: /Журнал/Преглед на журнал...

en: /Logging/Save log...
bg: /Журнал/Запазва журнал...

en: /Tool_s
bg: /_Инструменти

en: /Tools/tearoff
bg: /Инструменти/tearoff

en: /Tools/Compare Windows
bg: /Инструменти/Сравнява Прозорци

en: /Tools/Clear Cache
bg: /Инструменти/Изчиства Кеш

en: /_Help
bg: /_Помощ

en: /Help/tearoff
bg: /Помощ/tearoff

en: /Help/About...
bg: /Помощ/За Програма...

en: Host:
bg: Хост:

en: Port:
bg: Порт:

en: User:
bg: Потребител:

en: Pass:
bg: Парола:

en: Filename
bg: Име на файл

en: Size
bg: Размер

en: Date
bg: Дата

en: Attribs
bg: Атрибути

en: Progress
bg: Прогрес

en: Connect
bg: Връзка

en: Error: You must type in a host to connect to
bg: Грешка: Вие трябва да зададете хост за връзка

en: >. If you have any questions, comments, or suggestions about this program, please feel free to email them to me. You can always find out the latest news about gFTP from my website at http://www.gftp.org/
bg: >. Ако имате някакви въпроси, коментари или предложения за тази програма моля пишете ни. Вие можете винаги да намерите последните новини за gFTP от http://www.gftp.org/

en: OpenURL: Operation canceled...you must enter a string
bg: OpenURL: Операцията прекъсна.... вие трябва да зададете низ

en: Connect via URL
bg: Връзка през URL

en: Enter ftp url to connect to
bg: Въведете ftp url за връзка

en: Change Filespec: Operation canceled...you must enter a string
bg: Промяна на Файлова спецификация: Операцията прекъсна... вие трябва да зададете низ

en: Change Filespec
bg: Промяна на Файлова спецификация

en: Enter the new file specification
bg: Въведете нова файлова спецификация

en: SITE: Operation canceled...you must enter a string
bg: SITE: Операцията прекъсна... вие трябва да въведете низ

en: Site
bg: Сайт

en: Enter site-specific command
bg: Въведете команда за спецификация на сайт

en: Error: Error writing to %s: %s
bg: Грешка: Не мога да пиша в %s: %s

en: Successfully wrote the log file to %s
bg: Успешно записа журнала във файл %s

en: Save Log
bg: Запазва Журнал

en: Cannot find the license agreement file COPYING. Please make sure it is in either %s or in %s
bg: Не мога да намеря файла COPYING. Моля убедете се, че е в %s или %s

en: About gFTP
bg: За Програмата gFTP

en: %s
    Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Official Homepage: http://www.gftp.org/
    Logo by: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>
bg: %s
    Авторски права (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@гфтп.org>
    Официална Страница: http://www.gftp.org/
    Лого от: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>

en: About
bg: За Програмата

en: License Agreement
bg: Лицензно Съгласие

en:   Close
bg:   Затваря

en: Compare Windows
bg: Сравнява Прозорци

en: Refresh
bg: Обновява

en: All Files
bg: Всички Файлове

en: ] (Cached) [
bg: ] (Кеширано) [

en: Not connected
bg: Не е свързан

en: Error opening file %s: %s
bg: Грешка при отваряне на файл %s: %s

en: %s: Not connected to a remote site
bg: %s: Не е свързан с отдалеченият сайт

en: %s: This feature is not available using this protocol
bg: %s: Тези особености не са налични за използване с този протокол

en: %s: You must only have one item selected
bg: %s: Вие трябва да изберете само един обект

en: %s: You must have at least one item selected
bg: %s: Вие трябва да сте избрали поне един обект

en: Change
bg: Промяна

en: Rename
bg: Преименува

en: Add
bg: Добавя

en: Getting directory listings
bg: Получвам списък на директория

en:   Stop
bg:   Стоп

en: Received %ld directories
    and %ld files
bg: Получени %ld директории
    и %ld файлове

en: Mkdir: Operation canceled...you must enter a string
bg: Mkdir: Операцията прекъсна... вие трябва да въведете низ

en: Make Directory
bg: Прави Директория

en: Enter name of directory to create
bg: Въведете име на директория за създаване

en: Edit Host
bg: Редактира Хост

en: Add Host
bg: Добавя Хост

en: Domain
bg: Домейн

en: Network Address
bg: Мрежови Адрес

en: Netmask
bg: Маска

en: Local Hosts
bg: Локални Хостове

en: Edit
bg: Редактира

en: Options
bg: Опции

en: Rename: Operation canceled...you must enter a string
bg: Преименуване: Операцията прекъсна... вие трябва да зададете низ

en: What would you like to rename %s to?
bg: Искате ли да преименувате %s?

en: Receiving file names...
bg: Получавам имена на файлове...

en: Waiting %d seconds until trying to connect again
bg: Изчаквам %d секунди до опитване отново за  установяване на връзка

en: Connecting...
bg: Свързвам се...

en: Enter Password
bg: Въведете Парола

en: Please enter your password for this site
bg: Моля въведете вашата парола за този сайт

en: Transfer Files
bg: Прехвърляне на Файлове

en: Retrieve Files: Not connected to a remote site
bg: Прехвърляне на Файлове: Няма връзка с отдалечената машина

en: Error: Remote site %s disconnected. Max retries reached...giving up
bg: Грешка: отдалечената страна %s разкачи. Достигнат е максимален брой опити

en: Error: Remote site %s disconnected. Will reconnect in %d seconds
bg: Отдалечената страна %s разкачи. Ще опитам отново след %d секунди

en: Error: Remote site disconnected after trying to transfer file
bg: Грешка: Отдалечената машина разкачи след опит за прехвърляне на файл

en: Could not download %s from %s
bg: Не мога да изтегля %s от %s

en: Successfully transferred %s at %.2f KB/s
bg: Успешно прехвърлени %s с %.2f КБ/с

en: Skipped
bg: Прескача

en: Waiting...
bg: Изчаква...

en: Error: Child %d returned %d
bg: Грешка: Синовен %d върна %d

en: Child %d returned successfully
bg: Синовен %d върна успешно

en: Error: Cannot get information about file %s: %s
bg: грешка: Не мога да получа информация за файл %s: %s

en: File %s was not changed
bg: Файл %s не е променен

en: Edit File
bg: Редактира Файл

en: Finished
bg: Завърши

en: Stopping the transfer of %s
bg: Спирам прехвърлянето на %s

en: Recv %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
bg: Получен %s от %s със %.2fКБ/с, %02d:%02d:%02d остава приблизително време

en: Recv %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
bg: Получен %s от %s, прехвърлянето забавено, неизвестно време остава

en: Retrieving file names...%s bytes
bg: Получени имена на файлове...%s байта

en: There are no file transfers selected
bg: Няма избран файл за трансфер

en: Stopping the transfer on host %s
bg: Спирам трансфера от хост %s

en: Skipping file %s on host %s
bg: Прескачам файл %s от хост %s

en: Overwrite
bg: Презаписва

en: Resume
bg: Възстановява

en: Skip
bg: Прескача

en: Local Size
bg: Локален Размер

en: Remote Size
bg: Отдалечен Размер

en: Action
bg: Действие

en: Download Files
bg: Файлове за Изтегляне

en: Upload Files
bg: файлове за Поставяне

en: The following file(s) exist on both the local and remote computer
    Please select what you would like to do
bg: Следните файлове съществуват на двата компютъра
    Моля изберете какво искате да правите

en: Skip File
bg: Прескача Файл

en: Select All
bg: Избира Всичко

en: Deselect All
bg: Отказва Всичко Избрано

en: View
bg: Преглед

en: View: %s is a directory. Cannot view it.
bg: Преглед: %s е директория. Не мога да я покажа.

en: Edit: You must specify an editor in the options dialog
bg: Редактира: Вие трябва да зададете редактор в диалога с опции

en: Edit: %s is a directory. Cannot edit it.
bg: Редактира: %s е директория. Не мога да я редактирам.

en: View: Cannot fork another process: %s
bg: Преглед: Не мога да направя fork за друг процес: %s

en: Running program: %s %s
bg: Изпълнява програма: %s %s

en: Opening %s with %s
bg: Отваря %s с %s

en: Viewing file %s
bg: Преглед на файл %s

en: View: Cannot open file %s: %s
bg: Преглед: Не мога да отворя файл %s: %s
