gFTP 2.0.9 - en to no translation catalogue (424 entries)

en: Bookmarks Error: There are some missing entries in this bookmark. Make sure you have a hostname and username
no: Feil i bokmerker: Det mangler oppføringer i dette bokmerket. Sjekk at du har med både vertsmaskinsnavn og brukernavn

en: General
no: Generelt

en: Email address:
no: Epostadresse:

en: Enter your email address here
no: Skriv inn din emailadresse her

en: View program:
no: Visningprogram:

en: The default program used to view files. If this is blank, the internal file viewer will be used
no: Det program som brukes for å lese filer. Hvis ikke annet oppgis vil det interne visningsprogrammes bli brukt.

en: Edit program:
no: Redigeringsprogram:

en: The default program used to edit files.
no: Det program som brukes til å redigere filer.

en: Startup Directory:
no: Oppstartskatalog:

en: The default directory gFTP will go to on startup
no: Katalogen som gFTP vil starte opp i.

en: Max Log Window Size:
no: Maksimal loggvindustørrelse:

en: The maximum size of the log window in bytes for the GTK+ port
no: Maksimal størrelse på loggvinduet i bytes (for "GTK+"-versjonen)

en: Append file transfers
no: Legg til filoverføringer

en: Append new file transfers onto existing ones
no: Legg nye filoverføringer til de eksisterende.

en: Do one transfer at a time
no: Gjør en overføring av gangen

en: Do only one transfer at a time?
no: Overfør kun en fil av gangen?

en: Overwrite by Default
no: Overskriv som standard

en: Overwrite files by default or set to resume file transfers
no: Overskriv fil eller fortsett overføring fra slutten av fila

en: Refresh after each file transfer
no: Oppdater etter hver filoverføring

en: Refresh the listbox after each file is transfered
no: Oppdater kataloglisten etter hver filoverføring

en: Sort directories first
no: Sorter kataloger øverst

en: Put the directories first then the files
no: Send kataloger først, deretter filer

en: Start file transfers
no: Start filoverføringer

en: Automatically start the file transfers when they get queued?
no: Automagisk start filoverføringer når de havner i kø?

en: Show hidden files
no: Vis skjulte filer

en: Show hidden files in the listboxes
no: Vis skjulte filer i kataloglistene

en: Network
no: Nettverk

en: Connect retries:
no: Oppkoblingsforsøk:

en: The number of auto-retries to do. Set this to 0 to retry indefinately
no: Maksimalt antall oppkoblingsforsøk. Sett til 0 for uendelig.

en: Retry sleep time:
no: Tid mellom oppkoblingsforsøk

en: The number of seconds to wait between retries
no: Antall sekunder mellom gjenoppkoblingsforsøk

en: Max KB/S:
no: Max KB/s:

en: The maximum KB/s a file transfer can get. (Set to 0 to disable)
no: Maximal båndbredde i KB/s. Sett til 0 for å koble ut.

en: Default Protocol
no: Standardprotokoll:

en: This specifies the default protocol to use
no: Spesifiserer standardprotokoll

en: Proxy hostname:
no: Proxytjener:

en: Firewall hostname
no: Brannmur:

en: Proxy port:
no: Proxy-port:

en: Port to connect to on the firewall
no: Port for å koble til brannmuren

en: Proxy username:
no: Proxybrukernavn:

en: Your firewall username
no: Ditt brukernavn i brannmuren

en: Proxy password:
no: Proxypassord:

en: Your firewall password
no: Ditt passord i brannmuren

en: Proxy account:
no: Proxy-konto:

en: Your firewall account (optional)
no: Din brannmurkonto (valgfritt)

en: Passive file transfers
no: Passive filoverføringer

en: Send PASV command or PORT command for data transfers
no: Send PASV kommando eller PORT kommando for dataoverføringer

en: If you disable this feature, then gFTP will only send LIST to the remote server instead of LIST -L
no: Hvis du slår av denne funksjonen sender gFTP bare "LIST" til fjernmaskinen i stedet for "LIST -L"

en: Proxy server type
no: Proxyservertype

en: Proxy config
no: Proxykonfigurasjon

en: This specifies how your proxy server expects us to log in
no: Dette beskriver hvordan proxytjeneren forventer at vi logger oss på

en: %pu = proxy user
no: %pu = proxybruker

en: %hu = host user
no: %hu = vertsmaskinbruker

en: %pp = proxy pass
no: %pp = proxypassord

en: %hp = host pass
no: %hp = vertsmaskinpassord

en: %ph = proxy host
no: %ph = proxy (maskinnavn)

en: %hh = host
no: %hh = vertsmaskin

en: %po = proxy port
no: %po = proxyport

en: %ho = host port
no: %ho = vertsmaskinport

en: %pa = proxy account
no: %pa = proxykonto

en: %ha = host account
no: %ha = vertsmaskinkonto

en: Use HTTP/1.1
no: Bruk HTTP/1.1

en: Do you want to use HTTP/1.1 or HTTP/1.0
no: Vil du bruke HTTP/1.1 eller HTTP/1.0

en: SSH Prog Name:
no: SSH programnavn:

en: The path to the SSH executable
no: Sti til SSH-programfilen

en: SSH Extra Params:
no: Ekstraparametre for SSH

en: Extra parameters to pass to the SSH program
no: Ekstra parametre for å sende til SSH

en: SSH sftpserv path:
no: SSH sftpserv-sti:

en: Default remote SSH sftpserv path
no: Standardsti til fjern SSH sftpserv

en: SSH2 sftp-server path:
no: SSH2 sftp-server-sti:

en: Default remote SSH2 sftp-server path
no: Standardsti til fjern SSH2 sftp-server

en: This defines what will happen when you double click a file in the file listboxes. 0=View file 1=Edit file 2=Transfer file
no: Dette definerer hva som skjer hvis man dobbeltklikker på en fil i kataloglisten. 0=Les fil, 1=Rediger fil, 2=Send fil

en: (*) If this is set, and there is a ext= line below for the file extension, it will download the file as specified below
no: (*) Hvis dette er valgt og det finnes en "ext="-rad under for filetternavnet, kommer den til å bli nedlastet som spesifisert under

en: The default width of the local files listbox
no: Standardbredden på listen av lokale filer hvis ikke annet oppgis

en: The default width of the remote files listbox
no: Standardbredden på listen av fjerne filer hvis ikke annet oppgis

en: The default height of the local/remote files listboxes
no: Høyden på lister av lokale/fjerne filer hvis ikke annet oppgis

en: The default height of the transfer listbox
no: Høyden på overføringslisten hvis ikke annet oppgis

en: The default height of the logging window
no: Høyden på loggen hvis ikke annet oppgis

en: The width of the filename column in the transfer window. Set this to 0 to have this column automagically resize.
no: Bredden på filnavnskolonner i overføringsvinduet. Hvis denne er satt til 0 kommer de til å endre størrelse automagisk.

en: The width of the filename column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
no: Bredden på filnavnskolonner i kataloglister. Hvis denne er satt til 0 kommer de til å endre størrelse automagisk. Hvis den er satt til -1 tas kolonnene ikke med

en: The width of the size column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
no: Bredden på størrelseskolonnen i kataloglistene. Hvis denne er satt til 0 kommer de til å endre størrelse automagisk. Hvis den er satt til -1 tas kolonnene ikke med

en: The width of the user column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
no: Bredden på eierkolonnen i kataloglistene. Hvis denne er satt til 0 kommer de til å endre størrelse automagisk. Hvis den er satt til -1 tas kolonnene ikke med

en: The width of the group column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
no: Bredden på gruppekolonnen i kataloglistene. Hvis denne er satt til 0 kommer de til å endre størrelse automagisk. Hvis den er satt til -1 tas kolonnene ikke med

en: The width of the date column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
no: Bredden på datokolonnen i kataloglistene. Hvis denne er satt til 0 kommer de til å endre størrelse automagisk. Hvis den er satt til -1 tas kolonnene ikke med

en: The width of the attribs column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
no: Bredden på attributtkolonnen i kataloglistene. Hvis denne er satt til 0 kommer de til å endre størrelse automagisk. Hvis den er satt til -1 tas kolonnene ikke med

en: The color of the commands that are sent to the server
no: Fargen på kommandoene som sendes til tjeneren

en: The color of the commands that are received from the server
no: Fargen på kommandoene som mottas fra tjeneren

en: The color of the error messages
no: Fargen på feilmeldingene

en: The color of the rest of the log messages
no: Fargen på resten av loggmeldingene

en: gFTP Error: Bad config file name %s
no: gFTP-feil: Feil i konfigurasjonsfilnavn: %s

en: gFTP Error: Could not make directory %s: %s
no: gFTP-feil: Kunne ikke opprette katalogen %s: %s

en: gFTP Error: Cannot find master config file %s
no: gFTP-feil: Kunne ikke finne hovedkonfigurasjonsfilen %s

en: Did you do a make install?
no: Kjørte du "make install"?

en: gFTP Error: Cannot open config file %s: %s
no: gFTP-feil: Kunne ikke åpne konfigurasjonsfil %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in config file: %s
no: gFTP-advarsel: Hopper over linje %d i konfigurasjonsfil %s

en: gFTP Error: Bad log file name %s
no: gFTP-feil: Feil i konfigurationsfilnavn: %s

en: gFTP Warning: Cannot open %s for writing: %s
no: gFTP-advarsel: Kan ikke åpne %s for skriving: %s

en: gFTP Error: Bad bookmarks file name %s
no: gFTP-feil: Feil i bokmerkefilnavn: %s

en: Warning: Cannot find master bookmark file %s
no: gFTP-feil: Kunne ikke finne hovedfilen for bokmerker %s

en: gFTP Error: Cannot open bookmarks file %s: %s
no: gFTP-feil: Kunne ikke åpne bokmerkefil %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in bookmarks file: %s
no: gFTP-advarsel: Hopper over linje %d i bokmerkefil %s

en: This section specifies which hosts are on the local subnet and won't need to go out the proxy server (if available). Syntax: dont_use_proxy=.domain or dont_use_proxy=network number/netmask
no: Denne seksjonen spesifiserer hvilke vertsmaskiner som ligger på det lokale subnettet og ikke trenger å kobles gjennom noen proxy (om nødvendig ellers). Format: dont_use_proxy=.domene eller dont_use_proxy=nettverksadress/nettverksmaske

en: ext=file extenstion:XPM file:Ascii or Binary (A or B):viewer program. Note: All arguments except the file extension are optional
no: ext=filetternavn:XPM file:Ascii eller Binær (A eller B):visningsprogram. Merk: Alle argumenter bortsett fra filetternavnet er valgfrie

en: This section contains the data that is in the history
no: Denne seksjonen inneholder historiedata

en: gFTP Warning: Line %d doesn't have enough arguments
no: gFTP-advarsel: Linje %d har ikke mange nok argumenter

en: Could not change local directory to %s: %s
no: Kunne ikke bytte lokal katalog til %s: %s

en: Could not get current working directory: %s
no: Kunne ikke bytte fjernkatalog til: %s

en: Error closing file descriptor: %s
no: gFTP-feil: Feil under åpning av fil %s

en: Error: Cannot open local file %s: %s
no: Feil: Kunne ikke åpne lokal fil %s: %s

en: Cannot fdopen() socket for %s: %s
no: Kunne ikke åpne socket til %s: %s

en: Error: Cannot seek on file %s: %s
no: Feil: Kunne ikke åpne lokal fil %s: %s

en: Error: Cannot truncate local file %s: %s
no: Feil: Kunne ikke åpne lokal fil %s: %s

en: Could not get local directory listing %s: %s
no: Kunne ikke lese lokal katalog %s: %s

en: Successfully changed local directory to %s
no: Byttet lokal katalog til %s

en: Successfully removed %s
no: Fjernet %s

en: Error: Could not remove directory %s: %s
no: Feil: Kunne ikke fjerne katalog %s: %s

en: Error: Could not remove file %s: %s
no: Feil: Kunne ikke fjerne fil %s: %s

en: Successfully made directory %s
no: Katalog %s opprettet

en: Error: Could not make directory %s: %s
no: Feil: Kunne ikke opprette katalog %s: %s

en: Successfully renamed %s to %s
no: %s heter nå %s

en: Error: Could not rename %s to %s: %s
no: Feil: Kunne ikke bytte navn på %s til %s: %s

en: Successfully changed mode of %s to %d
no: Byttet attributter på %s til %d

en: Error: Could not change mode of %s to %d: %s
no: Feil: Kunne ikke andre attributter på %s til %d: %s

en: usage: gftp [[ftp://][user:[pass]@]ftp-site[:port][/directory]]
no: anvendelse: gftp [[ftp://][bruker:passord@]ftp-site[:port][/katalog]]

en: gFTP Error: Cannot find file %s in %s or %s
no: gFTP-feil: Kan ikke finne filen %s i verken %s eller %s

en: Running program %s
no: Starter program: %s

en: none
no: ingen

en: SITE command
no: SITE-kommando

en: user@host
no: bruker@vertsmaskin

en: user@host:port
no: bruker@vertsmaskin:port

en: user@host port
no: bruker@vertsmaskin-port

en: user@host NOAUTH
no: bruker@vertsmaskin NOAUTH

en: Custom
no: Tilpasset

en: Connection to %s timed out
no: Tid for oppkoblingsforsøk mot %s gikk ut

en: Error reading from host %s: %s
no: Feil ved lesing fra vertsmaskin %s: %s

en: Error writing to host %s: %s
no: Feil: En feil oppsto ved skriving til %s: %s

en: Loading directory listing %s from cache
no: Henter katalogliste %s fra cache

en: Error: Cannot write to cache: %s
no: Feil: Kunne ikke skrive til cache: %s

en: Looking up %s
no: Slår opp %s

en: Cannot look up hostname %s: %s
no: Kunne ikke slå opp hostname %s: %s

en: unknown
no: ukjent

en: Failed to create a socket: %s
no: Kunne ikke opprette tilkobling: %s

en: Trying %s:%d
no: Prøver med %s:%d

en: Cannot connect to %s: %s
no: Kunne ikke koble til %s: %s

en: Connected to %s:%d
no: Koblet til %s:%d

en: Cannot fdopen() socket: %s
no: Kan ikke åpne socket: %s

en: Disconnecting from site %s
no: Kobler fra vertsmaskin %s

en: Starting the file transfer at offset %ld
no: Starter overføringen etter posisjon %ld

en: Cannot retrieve file %s
no: Kan ikke hente fil %s

en: Finished retrieving data
no: Nedlasting avsluttet

en: Retrieving directory listing...
no: Henter katalogliste...

en: total
no: totalt

en: Warning: Cannot parse listing %s
no: Advarsel: Kan ikke tolke liste %s

en: Cannot create a data connection: %s
no: Kunne ikke opprette dataoppkobling: %s

en: Cannot bind a port: %s
no: Kan ikke tilknytte port: %s

en: Cannot listen on port %d: %s
no: Kan ikke lytte på port %d: %s

en: Error: Could not write to socket: %s
no: Feil: Kunne ikke skrive til socket: %s

en: Opening SSH connection to %s
no: Kunne ikke koble til %s

en: Cannot create a socket pair: %s
no: Kunne ikke opprette tilkobling: %s

en: Cannot open master pty %s: %s
no: Kan ikke åpne master pty %s: %s

en: Error: Cannot execute ssh:
no: Feil: Kan ikke starte ssh:

en: Error: Received wrong init string from server
no: Feil: Mottok feil init string fra server

en: Successfully logged into SSH server %s
no: Koblet til SSH-server %s

en: Cannot fork another process: %s
no: Kunne ikke opprette underprosess: %s

en: Remote host could not find file %s
no: Vertsmaskin fant ikke fil %s

en: Received unexpected response from server
no: Mottok uventet svar fra server

en: Finished retrieving directory listing
no: Ferdig med å motta kataloginnhold

en: Could not change remote directory to %s: %s
no: Kunne ikke bytte fjernkatalog til %s: %s

en: Error: Message size %d too big from server
no: Feil: Beskjedstørrelse %d fra server for stor

en: Error: Could not read from socket: %s
no: Feil: Kunne ikke lese fra socket: %s

en: about
no: om

en: close
no: lukk

en: delete
no: slett

en: help
no: /hjelp

en: open
no: åpne

en: quit
no: avslutt

en: rename
no: Bytt navn

en: >.
    If you have any questions, comments, or suggestions about this program, please feel free to email them to me. You can always find out the latest news about gFTP from my website at http://www.gftp.org/
no: >.
    Hvis du har spørsmål, kommentarer eller forslag til dette programmet er du velkommen til å maile dem til meg. Du kan alltid finne de siste nyhetene om gFTP på min webside: http://www.gftp.org/

en: gFTP comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, see the COPYING file. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; for details, see the COPYING file
no: gFTP levereres HELT UTEN NOEN GARANTI; for detaljer les COPYING-filen. Dette er gratis programvare, og du står fritt til å distribuere den videre med visse forbehold; for detaljer se COPYING-filen.

en: Error: Command not recognized
no: Feil: Ukjent kommando

en: usage: open [[ftp://][user:pass@]ftp-site[:port][/directory]]
no: anvendelse: gftp [[ftp://][bruker:passord@]ftp-site[:port][/katalog]]

en: Could not parse URL %s
no: Kunne ikke tolke URL %s

en: Translated by
no: Oversatt av
    Anders Henriksen <anders@henrix.no>

en: Error: Not connected to a remote site
no: Feil: Ikke koblet til noen vertsmaskin

en: usage: chdir <directory>
no: bruk: chdir <katalog>

en: usage: mkdir <new directory>
no: bruk: mkdir <ny katalog>

en: usage: rmdir <directory>
no: bruk: rmdir <katalog>

en: usage: delete <file>
no: bruk: delete <fil>

en: usage: rename <old name> <new name>
no: bruk: rename <gammelt navn> <nytt navn>

en: usage: chmod <mode> <file>
no: bruk: chmod <modus> <fil>

en: usage: mget <filespec>
no: bruk: mget <filespec>

en: usage: mput <filespec>
no: bruk: mput <filespec>

en: File transfer will be throttled to %.2f KB/s
no: Filoverføringshastighet vil bli begrenset til %.2f KB/s

en: Could not download %s
no: Kunne ikke laste ned %s

en: Successfully transferred %s
no: %s overført

en: %s: Please hit the stop button first to do anything else
no: %s: Trykk på stoppknappen før du gjør noe annet

en: Run Bookmark
no: Åpne bokmerke

en: Internal gFTP Error: Could not look up bookmark entry. This is definately a bug. Please email masneyb@gftp.org about it. Please be sure to include the version number and how you can reproduce it
no: Intern gFTP-feil: Kunne ikke slå opp bokmerket. Dette er definitivt en programmeringsfeil. Vennligst send mail til masneyb@gftp.org om det. Vennligst legg ved versjonsnummeret og en beskrivelse av hvordan feilen oppsto. Takk.

en: Add Bookmark
no: Legg til bokmerke

en: Add Bookmark: You must enter a hostname
no: Legg til bokmerke: Du må skrive inn et vertsmaskinnavn

en: Enter the name of the bookmark you want to add
    You can separate items by a / to put it into a submenu
    (ex: Linux Sites/Debian)
no: Skriv in navnet på bokmerket du vil legga til
    Du kan legge det inn i en undermeny med hjelp av /
    (F.eks. Linux Sites/Debian)

en: Remember password
no: Husk passord

en: Add Bookmark: You must enter a name for the bookmark
no: Legg til bokmerke: Du må skrive inn et navn på bokmerket

en: Add Bookmark: Cannot add bookmark %s because that name already exists
no: Legge til bokmerke: Kan ikke legge til %s fordi bokmerket allerede finnes

en: /_File
no: /_Fil

en: /File/tearoff
no: /Fil/tearoff

en: /File/New Folder...
no: /Fil/Ny mappe...

en: /File/New Item...
no: /Fil/Ny oppføring

en: /File/Delete
no: /Fil/Slett

en: /File/Properties...
no: /Fil/Egenskaper

en: /File/sep
no: /Fil/sep

en: /File/Close
no: /Fil/Lukk

en: Edit Bookmarks
no: Rediger bokmerker

en: gFTP Icon
no: gFTP-ikon

en:   Cancel
no:   Avbryt

en: New Folder
no: Ny mappe

en: Enter the name of the new folder to create
no: Skriv inn navnet på den nye mappa

en: Enter the name of the new item to create
no: Skriv inn navnet på den nye oppføringen

en: Edit Entry
no: Rediger post

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Hostname:
no: Vertsmaskinnavn:

en: Protocol:
no: Protokoll:

en: Remote Directory:
no: Fjernkatalog:

en: Local Directory:
no: Lokalkatalog:

en: Remote SSH sftp path:
no: Fjern SSH sftp-sti:

en: Username:
no: Brukernavn:

en: Password:
no: Passord:

en: Account:
no: Konto:

en: Log in as ANONYMOUS
no: Logg inn som ANONYMOUS

en: Apply
no: Utfør

en: Are you sure you want to erase the bookmark
    %s and all it's children?
no: Er du sikker på at du vil fjerne bokmerket
    %s og dets innhold?

en: Delete Bookmark
no: Slett bokmerke

en: Bookmarks
no: Bokmerker

en: You can now adjust the attributes of your file(s)
    Note: Not all ftp servers support the chmod feature
no: Du kan nå justere attributtene på filene dine
    Merk: ikke alle FTP-servere støtter attributendring

en: Special
no: Spesielt

en: User
no: Bruker

en: Read
no: Les

en: Write
no: Skriv

en: Execute
no: Kjør

en: Group
no: Gruppe

en: Other
no: Andre

en: Operation canceled
no: Operasjonen ble avbrutt

en: Delete
no: Slett

en: Are you sure you want to delete these %ld files and %ld directories
no: Er du sikker på at du vil fjerne disse %ld filene og %ld katalogene?

en: Delete Files/Directories
no: Slett filer/kataloger

en: Drag-N-Drop
no: Dra og slipp

en: Received URL %s
no: Mottok URL %s

en: Drag-N-Drop: Ignoring url %s: Not a valid url
no: Dra og slipp: Ignorerer URL %s: Ikke en godkjent URL

en: >. If you have any questions, comments, or suggestions about this program, please feel free to email them to me. You can always find out the latest news about gFTP from my website at http://www.gftp.org/
no: >. Hvis du har spørsmål, kommentarer eller forslag til dette programmet må du gjerne sende dem til meg på mail. Du kan alltid finne de siste nyhetene om gFTP på min webside: http://www.gftp.org

en: Exit
no: Avslutt

en: There are file transfers in progress.
    Are you sure you want to exit?
no: Filoverføring(er) pågår.
    Er du sikker på at du vil avslutte?

en: Filename
no: Filnavn

en: Progress
no: Progresjon

en: /FTP/Window 1
no: /FTP/Vindu 1

en: /FTP/Window 2
no: /FTP/Vindu 2

en: /FTP/Ascii
no: /FTP/Ascii-overføring

en: /FTP/Binary
no: /FTP/Binær overføring

en: /FTP/_Options...
no: /FTP/_Tilpass...

en: /FTP/_Quit
no: /FTP/_Avslutt

en: /_Local
no: /_Lokalt

en: /Local/tearoff
no: /Lokalt/tearoff

en: /Local/Open _URL...
no: /Lokalt/Åpne _URL...

en: /Local/Disconnect
no: /Lokalt/Koble fra

en: /Local/sep
no: /Lokalt/sep

en: /Local/Change Filespec...
no: /Lokalt/Bytt filfilter...

en: /Local/Select All
no: /Lokalt/Velg alle

en: /Local/Select All Files
no: /Lokalt/Velg alle filer

en: /Local/Deselect All
no: /Lokalt/Velg bort alt

en: /Local/Send SITE Command...
no: /Lokalt/Send SITE-kommando

en: /Local/Change Directory
no: /Lokalt/Bytt katalog

en: /Local/Chmod...
no: /Lokalt/Chmod...

en: /Local/Make Directory...
no: /Lokalt/Opprett katalog...

en: /Local/Rename...
no: /Lokalt/Bytt navn...

en: /Local/Delete...
no: /Lokalt/Slett...

en: /Local/Edit...
no: /Lokalt/Rediger...

en: /Local/View...
no: /Lokalt/Vis...

en: /Local/Refresh
no: /Lokalt/Oppdater

en: /_Remote
no: /_Fjernt

en: /Remote/tearoff
no: /Fjernt/tearoff

en: /Remote/Open _URL...
no: /Fjernt/Åpne _URL...

en: /Remote/Disconnect
no: /Fjernt/Koble fra

en: /Remote/sep
no: /Fjernt/sep

en: /Remote/Change Filespec...
no: /Fjernt/Bytt filfilter...

en: /Remote/Select All
no: /Fjernt/Velg alt

en: /Remote/Select All Files
no: /Fjernt/Velg alle filer

en: /Remote/Deselect All
no: /Fjernt/Velg bort alle

en: /Remote/Send SITE Command...
no: /Fjernt/Send SITE-kommando...

en: /Remote/Change Directory
no: /Fjernt/Bytt katalog

en: /Remote/Chmod...
no: /Fjernt/Chmod...

en: /Remote/Make Directory...
no: /Fjernt/Opprett katalog...

en: /Remote/Rename...
no: /Fjernt/Bytt navn...

en: /Remote/Delete...
no: /Fjernt/Ta bort...

en: /Remote/Edit...
no: /Fjernt/Rediger...

en: /Remote/View...
no: /Fjernt/Vis...

en: /Remote/Refresh
no: /Fjernt/Oppdater

en: /_Bookmarks
no: /_Bokmerker

en: /Bookmarks/tearoff
no: /Bokmerker/tearoff

en: /Bookmarks/Add bookmark
no: /Bokmerker/Legg til bokmerke

en: /Bookmarks/Edit bookmarks
no: /Bokmerker/Rediger bokmerker

en: /Bookmarks/sep
no: /Bokmerker/sep

en: /_Transfers
no: /_Overføringer

en: /Transfers/tearoff
no: /Overføringer/tearoff

en: /Transfers/Start Transfer
no: /Overføringer/Start overføring

en: /Transfers/Stop Transfer
no: /Overføringer/Avbryt overføring

en: /Transfers/sep
no: /Overføringer/sep

en: /Transfers/Skip Current File
no: /Overføringer/Hopp over fil

en: /Transfers/Remove File
no: /Overføringer/Fjern fil

en: /Transfers/Move File _Up
no: /Overføringer/Flytt fil _opp

en: /Transfers/Move File _Down
no: /Overføringer/Flytt fil _ned

en: /Transfers/Retrieve Files
no: /Overføringer/Last ned filer

en: /Transfers/Put Files
no: /Overføringer/Send filer

en: /L_ogging
no: /_Logging

en: /Logging/Clear
no: /Logging/Tøm logg

en: /Logging/View log...
no: /Logging/Vis logg...

en: /Logging/Save log...
no: /Logging/Lagre logg...

en: /Tool_s
no: /_Verktøy

en: /Tools/tearoff
no: /Verktøy/tearoff

en: /Tools/Compare Windows
no: /Verktøy/Sammenlign vinduer

en: /Tools/Clear Cache
no: /Verktøy/Tøm cache

en: /_Help
no: /_Hjelp

en: /Help/tearoff
no: /Hjelp/tearoff

en: /Help/About...
no: /Hjelp/Om...

en: Host:
no: Vertsmaskin:

en: User:
no: Bruker:

en: Pass:
no: Passord:

en: Size
no: Størrelse

en: Date
no: Dato

en: Attribs
no: Attributter

en: Connect
no: Koble til

en: Error: You must type in a host to connect to
no: Feil: Du må skrive inn en vertsmaskin å koble opp mot

en: OpenURL
no: Åpne URL

en: OpenURL: Operation canceled...you must enter a string
no: Åpne URL: Operasjonen avbrutt... Du må skrive inn en tekststreng

en: Connect via URL
no: Koble til med URL

en: Enter ftp url to connect to
no: Skriv en FTP-URL å koble til

en: Change Filespec: Operation canceled...you must enter a string
no: Bytt filfilter: Operasjonen avbrutt...du må skrive inn en tekststreng

en: Change Filespec
no: Endre filfilter

en: Enter the new file specification
no: Skriv inn nytt filfilter

en: SITE: Operation canceled...you must enter a string
no: SITE: Operasjonen avbrutt... Du må skrive inn en tekststreng

en: Site
no: Host

en: Enter site-specific command
no: Skriv inn vertsmaskinspesifikk kommando

en: Error: Error writing to %s: %s
no: Feil: En feil oppsto da %s skulle skrives til disk: %s

en: Successfully wrote the log file to %s
no: Loggfil lagret til %s

en: Save Log
no: Lagre logg

en: Cannot find the license agreement file COPYING. Please make sure it is in either %s or in %s
no: Kan ikke finne lisensavtalefilen COPYING. Vennligst kontroller at den finnes i %s eller %s

en: About gFTP
no: Om gFTP

en: %s
    Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Official Homepage: http://www.gftp.org/
    Logo by: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>
no: %s
    Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Offisiell hjemmeside: http://www.gftp.org/
    Logo av: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>

en: About
no: Om

en: License Agreement
no: Lisensavtale

en:   Close
no:   Lukk

en: Compare Windows
no: Sammenlign vinduer

en: Refresh
no: Oppdater

en: All Files
no: Alle filer

en: Not connected
no: Ikke oppkoblet

en: Error opening file %s
no: gFTP-feil: Feil ved åpning av fil %s

en: %s: Not connected to a remote site
no: %s: Ikke koblet til noen vertsmaskin

en: %s: This feature is not available using this protocol
no: %s: Den funksjonen er ikke tilgjengelig i denne protokollen

en: %s: You must only have one item selected
no: %s: Du kan bare velge én

en: %s: You must have at least one item selected
no: %s: Du må velge minst én

en: Change
no: Endre

en: Rename
no: Gi nytt navn

en: Add
no: Legg til

en: Getting directory listings
no: Henter katalogliste

en:   Stop
no:  Stopp

en: Received %ld directories
    and %ld files
no: Mottok %ld kataloger
    og %ld filer

en: Mkdir: Operation canceled...you must enter a string
no: Mkdir: Operasjonen avbrutt... Du må skrive inn en tekststreng

en: Make Directory
no: Opprett katalog

en: Enter name of directory to create
no: Skriv inn navnet på den nye katalogen

en: Options
no: Alternativer

en: Netmask
no: Nettverksmaske

en: Local Hosts
no: Lokale vertsmaskiner

en: Edit
no: Rediger

en: Edit Host
no: Rediger vertsmaskinoppføring

en: Add Host
no: Legg til vertsmaskin

en: Domain
no: Domene

en: Network Address
no: Nettverksadresse

en: Rename: Operation canceled...you must enter a string
no: Bytt navn: Operasjonen avbrutt... Du må skrive inn en tekststreng

en: What would you like to rename %s to?
no: Hva vil du bytte navn på %s til?

en: Receiving file names...
no: Tar imot filnavn...

en: Connecting...
no: Kobler opp...

en: Enter Password
no: Skriv inn passord

en: Please enter your password for this site
no: Vennligst skriv inn ditt passord for denne vertsmaskinen

en: Waiting %d seconds until trying to connect again
no: Venter %d sekunder og prøver igen

en: Transfer Files
no: Send filer

en: Retrieve Files: Not connected to a remote site
no: Motta filer: Ikke koblet til noen vertsmaskin

en: Error: Remote site disconnected after trying to transfer file
no: Feil: Vertsmaskinen koblet fra etter førsøk på filoverføring

en: Could not download %s from %s
no: Kunne ikke laste ned %s fra %s

en: Skipped
no: Hoppet over

en: Waiting...
no: Venter...

en: Retrieving file names...%s bytes
no: Henter filnavn... %s bytes

en: Finished
no: Ferdig

en: Stopping the transfer of %s
no: Stopper overføringen av %s

en: Recv %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
no: Mottar %s av %s med %.2fkB/s, gjenstående tid beregnes til %02d:%02d:%02d

en: Recv %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
no: Mottar %s av %s, men overføringen har stanset opp, gjenstående tid ukjent

en: There are no file transfers selected
no: Du har ikke valgt noen overføringer

en: Stopping the transfer on host %s
no: Stopper overføringen til/fra vertsmaskin %s

en: Skipping file %s on host %s
no: Hopper over %s på vertsmaskin %s

en: Local Size
no: Lokalt filstørrelse

en: Remote Size
no: Fjern filstørrelse

en: Action
no: Handling

en: Download Files
no: Last ned filer

en: Upload Files
no: Send filer

en: The following file(s) exist on both the local and remote computer
    Please select what you would like to do
no: Følgende fil(er) finnes både lokalt og på fjernmaskinen
    Hva vil du gjøre?

en: Overwrite
no: Skriv over

en: Skip
no: Hopp over

en: Resume
no: Legg til

en: Skip File
no: Hopp over fil

en: Select All
no: Velg alle

en: Deselect All
no: Velg bort alle

en: Error: Child %d returned %d
no: Feil: Underprosess %d ga returverdi %d

en: Child %d returned successfully
no: Underprosess %d ble avsluttet normalt

en: Error: Cannot get information about file %s: %s
no: Feil: Kan ikke få informasjon om fil %s: %s

en: File %s was not changed
no: Fil %s ble ikke endret

en: Edit File
no: Rediger fil

en: Error: Remote site %s disconnected. Max retries reached...giving up
no: Feil: Vertsmaskinen %s koblet fra. Maks antall forsøk nådd... gir opp

en: Error: Remote site %s disconnected. Will reconnect in %d seconds
no: Feil: Vertsmaskinen %s koblet ned. Nytt forsøk om %d sekunder

en: View
no: Vis

en: View: %s is a directory. Cannot view it.
no: Lis: %s er en katalog, og kan ikke vises.

en: Edit: You must specify an editor in the options dialog
no: Rediger: Du må oppgi et redigeringsprogram i alternativer-dialogboksen

en: Edit: %s is a directory. Cannot edit it.
no: Rediger: %s er en katalog, og kan ikke redigeres.

en: Opening %s with %s
no: Åpner %s med %s

en: Viewing file %s
no: Viser filen %s

en: View: Cannot open file %s: %s
no: Vis: Kan ikke åpne fil %s: %s

en: View: Cannot fork another process: %s
no: Vis: Kunne ikke opprette underprosess: %s

en: Running program: %s %s
no: Starter program: %s %s
