gFTP - en to pl translation catalogue (511 entries)

en: Error: Could not find bookmark %s
pl: Błąd: Nie można znaleźć zakładki %s

en: Bookmarks Error: There are some missing entries in this bookmark. Make sure you have a hostname and username
pl: Błąd zakładek: W zakładce brakuje pewnych elementów. Upewnij się, że została podana nazwa komutera i użytkownika

en: Error: Could not make directory %s: %s
pl: Błąd: Nie można utworzyć katalogu %s: %s

en: Error: Cannot open local file %s: %s
pl: Błąd: Nie można otworzyć lokalnego pliku %s: %s

en: Error: Cannot create temporary file: %s
pl: Błąd: Nie można utworzyć pliku tymczasowego: %s

en: Error closing file descriptor: %s
pl: Błąd przy zamykaniu deskryptora pliku: %s

en: Error: Cannot seek on file %s: %s
pl: Błąd: Nie można zmienić położenia w pliku %s: %s

en: Error: Invalid line %s in cache index file
pl: Błąd: niepoprawny wiersz %s w pliku indeksów cache

en: General
pl: Ogólne

en: Email address:
pl: Adres e-mail:

en: Enter your email address here
pl: Wprowadź tutaj swój adres e-mail

en: View program:
pl: Program przeglądarki:

en: The default program used to view files. If this is blank, the internal file viewer will be used
pl: Domyślny program używany do przeglądania plików. Jeśli pole pozostanie
    puste, zostanie użyta wewnętrzna przeglądarka.

en: Edit program:
pl: Program edytora:

en: The default program used to edit files.
pl: Domyślny program używany do edycji plików.

en: Startup Directory:
pl: Lokalny startowy:

en: The default directory gFTP will go to on startup
pl: Katalog domyślny, w którym gFTP rozpocznie pracę

en: Max Log Window Size:
pl: Maksymalny rozmiar okna dziennika:

en: The maximum size of the log window in bytes for the GTK+ port
pl: Maksymalny rozmiar okna dziennika w bajtach dla portu GTK+

en: Append file transfers
pl: Dołączanie przesyłanych plików

en: Append new file transfers onto existing ones
pl: Dołączanie przesyłanych plików do już istniejących

en: Do one transfer at a time
pl: Pojedyncza transmisja

en: Do only one transfer at a time?
pl: Tylko jedna transmisja jednocześnie?

en: Overwrite by Default
pl: Domyślne nadpisywanie

en: Overwrite files by default or set to resume file transfers
pl: Przełącza pomiędzy domyślnym nadpisywaniem plików lub wznawianiem transmisji

en: Refresh after each file transfer
pl: Odświeżanie po każdej transmisji

en: Refresh the listbox after each file is transfered
pl: Odświeżanie listy plików po transmisji każdego pliku

en: Sort directories first
pl: Katalogi na początku

en: Put the directories first then the files
pl: Ustawianie katalogów przed pozostałymi plikami

en: Start file transfers
pl: Automatyczne rozpoczynanie transmisji plików

en: Automatically start the file transfers when they get queued?
pl: Automatyczne rozpoczynanie transmisji plików po dodaniu ich do kolejki

en: Show hidden files
pl: Wyświetlanie ukrytych plików

en: Show hidden files in the listboxes
pl: Wyświetlanie ukrytych plików na listach

en: Network
pl: Sieć

en: Network timeout:
pl: Czas oczekiwania przy transmisji:

en: The timeout waiting for network input/output. This is NOT an idle timeout.
pl: Czas oczekiwania na dane odbierane/wysyłane przez sieć. To NIE jest jałowy czas oczekiwania.

en: Connect retries:
pl: Liczba prób połączenia:

en: The number of auto-retries to do. Set this to 0 to retry indefinately
pl: Liczba automatycznych powtórzeń połączenia. Ustawienie na 0 znosi ograniczenie liczby prób

en: Retry sleep time:
pl: Opóźnienie pomiędzy powtórzeniami:

en: The number of seconds to wait between retries
pl: Czas w sekundach pomiędzy próbami połączenia

en: Max KB/S:
pl: Maks KB/s

en: The maximum KB/s a file transfer can get. (Set to 0 to disable)
pl: Maksymalna prędkość transmisji w KB/s (ustawienie na 0 znosi ograniczenie).

en: Default Protocol
pl: Domyślny protokół

en: This specifies the default protocol to use
pl: Ta wartość określa domyślnie używany port

en: Proxy hostname:
pl: Nazwa pośrednika:

en: Firewall hostname
pl: Nazwa firewalla

en: Proxy port:
pl: Port pośrednika:

en: Port to connect to on the firewall
pl: Port do podłączenia na firewallu

en: Proxy username:
pl: Użytkownik na pośredniku:

en: Your firewall username
pl: Nazwa użytkownika na firewallu

en: Proxy password:
pl: Hasło na pośredniku:

en: Your firewall password
pl: Hasło na firewallu

en: Proxy account:
pl: Konto na pośredniku:

en: Your firewall account (optional)
pl: Konto na firewallu (opcjonalnie)

en: Passive file transfers
pl: Pasywna transmisja plików

en: Send PASV command or PORT command for data transfers
pl: Wysyłanie polecenie PASV lub PORT dla transmisji pliku

en: Resolve Remote Symlinks (LIST -L)
pl: Rozwijanie zdalnych dowiązań symbolicznych (LIST -L)

en: If you disable this feature, then gFTP will only send LIST to the remote server instead of LIST -L
pl: Gdy ta opcja zostanie wyłączona, gFTP wyśle polecenie LIST do zdalnego serwera, zamiast LIST -L

en: Proxy server type
pl: Typ serwera pośredniczącego

en: Proxy config
pl: Konfiguracja pośrednika

en: This specifies how your proxy server expects us to log in
pl: Ten parametr określa sposób logowania się do serwera pośredniczącego

en: %pu = proxy user
pl: %pu = użytkownik na serwerze pośredniczącym

en: %hu = host user
pl: %hu = użytkownik na serwerze

en: %pp = proxy pass
pl: %pp = hasło na serwerze pośredniczącym

en: %hp = host pass
pl: %hp = hasło na serwerze

en: %ph = proxy host
pl: %ph = serwer pośredniczący

en: %hh = host
pl: %hh = serwer

en: %po = proxy port
pl: %po = port na serwerze pośredniczącym

en: %ho = host port
pl: %ho = port na serwerze

en: %pa = proxy account
pl: %pa = konto na serwerze pośredniczącym

en: %ha = host account
pl: %ha = konto na serwerze

en: Use HTTP/1.1
pl: Wykorzystanie HTTP/1.1

en: Do you want to use HTTP/1.1 or HTTP/1.0
pl: Określa wykorzystanie protokołu HTTP/1.1 lub HTTP/1.0

en: SSH Prog Name:
pl: Nazwa programu SSH:

en: The path to the SSH executable
pl: Ścieżka do pliku wykonywalnego SSH

en: SSH Extra Params:
pl: Dodatkowe parametry SSH:

en: Extra parameters to pass to the SSH program
pl: Dodatkowe parametry podawane przy wywoływaniu programu SSH

en: SSH sftpserv path:
pl: Ścieżka serwera sftp SSH:

en: Default remote SSH sftpserv path
pl: Domyślna zdalna ścieżka SSH serwera sftp

en: SSH2 sftp-server path:
pl: Ścieżka serwera sftp SSH2:

en: Default remote SSH2 sftp-server path
pl: Domyślna zdalna ścieżka SSH2 serwera sftp

en: Need SSH User/Pass
pl: Wymaga Użytkownika/Hasła SSH

en: Require a username/password for SSH connections
pl: Wymaga użytkownika/hasła dla połączeń SSH

en: Use ssh-askpass util
pl: Używanie narzędzia ssh-askpass

en: Use the ssh-askpass utility to grab the users password
pl: Używanie narzędzia ssh-askpass do pobierania hasła użytkownika

en: Use SSH2 SFTP subsys
pl: Używanie podsytemu SSH2 SFTP

en: Call ssh with the -s sftp flag. This is helpful because you won't have to know the remote path to the remote sftp-server
pl: Wywoływanie ssh z flagą -s sftp. To jest pomocne ponieważ nie trzeba znać zdalnej ścieżki do zdalnego serwera sftp

en: Enable old SSH protocol
pl: Włączony stary protokół SSH

en: Enable the old SSH protocol. You will need to download the sftp server from http:///www.xbill.org/sftp
pl: Włącza stary protokół SSH. Należy pobrać serwer sftp ze strony http://www.xbill.org/sftp

en: This defines what will happen when you double click a file in the file listboxes. 0=View file 1=Edit file 2=Transfer file
pl: Określa czynność, wykonywaną po dwukrotnym kliknięciu nazwy pliku na liście plików. 0=Podgląd, 1=Edycja pliku 2=Transmisja pliku

en: (*) If this is set, and there is a ext= line below for the file extension, it will download the file as specified below
pl: # (*) Po ustawieniu tej opcji i umieszczeniu poniżej wiersza ext= dla rozszerzenia pliku
    # będzie on pobrany zgodnie z poniższą specyfikacją

en: The default width of the local files listbox
pl: Domyślna szerokość listy lokalnych plików

en: The default width of the remote files listbox
pl: Domyślna szerokość listy zdalnych plików

en: The default height of the local/remote files listboxes
pl: Domyślna szerokość list plików

en: The default height of the transfer listbox
pl: Domyślna wysokość okna listy kolejki transmisyjnej

en: The default height of the logging window
pl: Domyślna wysokość okna dziennika

en: The width of the filename column in the transfer window. Set this to 0 to have this column automagically resize.
pl: Szerokość kolumny "Nazwa pliku" w liście plików. Ustawienie jej na 0 spowoduje automatyczne dopasowanie rozmiaru.

en: The default column to sort by
pl: Domyślna kolumna sortowana na podstawie

en: Sort ascending or descending
pl: Sortowanie w porządku rosnącym lub malejącym

en: The width of the filename column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
pl: Szerokość kolumny "Nazwa pliku" w liście plików. Ustawienie jej na 0 spowoduje automatyczne dopasowanie rozmiaru. Wartość -1 deaktywuje kolumnę.

en: The width of the size column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
pl: Szerokość kolumny "Rozmiar" w liście plików. Ustawienie jej na 0 spowoduje automatyczne dopasowanie rozmiaru. Wartość -1 deaktywuje kolumnę.

en: The width of the user column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
pl: Szerokość kolumny "Użytkownik" w liście plików. Ustawienie jej na 0 spowoduje automatyczne dopasowanie rozmiaru. Wartość -1 deaktywuje kolumnę.

en: The width of the group column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
pl: Szerokość kolumny "Grupa" w liście plików. Ustawienie jej na 0 spowoduje automatyczne dopasowanie rozmiaru. Wartość -1 deaktywuje kolumnę.

en: The width of the date column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
pl: Szerokość kolumny "Data" w liście plików. Ustawienie jej na 0 spowoduje automatyczne dopasowanie rozmiaru. Wartość -1 deaktywuje kolumnę.

en: The width of the attribs column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
pl: Szerokość kolumny "Atrybuty" w liście plików. Ustawienie jej na 0 spowoduje automatyczne dopasowanie rozmiaru. Wartość -1 deaktywuje kolumnę.

en: The color of the commands that are sent to the server
pl: Kolor wysyłanych do serwera poleceń

en: The color of the commands that are received from the server
pl: Kolor odebranych z serwera poleceń

en: The color of the error messages
pl: Kolor komunikatów o błędach

en: The color of the rest of the log messages
pl: Kolor reszty komunikatów dziennika

en: gFTP Error: Bad config file name %s
pl: Błąd gFTP: Niepoprawna nazwa pliku konfiguracyjnego %s

en: gFTP Error: Could not make directory %s: %s
pl: Błąd gFTP: Nie można utworzyć katalogu %s: %s

en: gFTP Error: Cannot find master config file %s
pl: Błąd gFTP: Nie można odnaleźć głównego pliku konfiguracyjnego %s

en: Did you do a make install?
pl: Czy zostało wykonane make install?

en: gFTP Error: Cannot open config file %s: %s
pl: Błąd gFTP: Nie można otworzyć pliku konfiguracyjnego %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in config file: %s
pl: Ostrzeżenie gFTP: Pominięto wiersz %d w pliku konfiguracyjnym: %s

en: gFTP Error: Bad log file name %s
pl: Błąd gFTP: Niepoprawna nazwa pliku dziennika %s

en: gFTP Warning: Cannot open %s for writing: %s
pl: Ostrzeżenie gFTP: Nie można otworzyć %s do zapisu: %s

en: gFTP Error: Bad bookmarks file name %s
pl: Błąd gFTP: Niepoprawna nazwa pliku zakładek %s

en: Warning: Cannot find master bookmark file %s
pl: Błąd gFTP: Nie można odnaleźć głównego pliku zakładek %s

en: gFTP Error: Cannot open bookmarks file %s: %s
pl: Błąd gFTP: Nie można otworzyć pliku zakładek %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in bookmarks file: %s
pl: Ostrzeżenie gFTP: Pominięto wiersz %d w pliku zakładek: %s

en: Config file for gFTP. Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten. If a entry has a (*) in it's comment, you can't change it inside gFTP
pl: Plik konfiguracyjny programu gFTP Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@seul.org>. Uwaga: Wszystkie komentarze dodane do tego pliku zostaną nadpisane. Jeśli wpis zawiera (*) w komentarzu, nie można go zmienić z poziomu programu gFTP.

en: This section specifies which hosts are on the local subnet and won't need to go out the proxy server (if available). Syntax: dont_use_proxy=.domain or dont_use_proxy=network number/netmask
pl: W tej sekcji definiowane są serwery, które znajdują się w lokalnej podsieci i nie ma potrzeby łączenia się z nimi za pośrednictwem serwera proxy (o ile jest dostępny). Składnia: dont_use_proxy=.domena lub dont_use_proxy=adres sieciowy/maska

en: ext=file extenstion:XPM file:Ascii or Binary (A or B):viewer program. Note: All arguments except the file extension are optional
pl: ext=rozszerzenie pliku:plik XPM:ASCII lub binarnie (A lub B): program przeglądarki Uwaga: Wszystkie argumenty poza rozszerzeniem pliku są opcjonalne

en: This section contains the data that is in the history
pl: W tej sekcji znajdują się dane dotyczące historii

en: Bookmarks file for gFTP. Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten
pl: Plik zakładek programu gFTP. Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@seul.org>. Uwaga: Wszystkie komentarze dodane do tego pliku zostaną nadpisane.

en: gFTP Warning: Line %d doesn't have enough arguments
pl: Ostrzeżenie gFTP: Wiersz %d nie zawiera wystarczającej liczby argumentów

en: Could not change local directory to %s: %s
pl: Nie można zmienić lokalnego katalogu na %s: %s

en: Could not get current working directory: %s
pl: Nie można odczytać katalogu roboczego: %s

en: Error: Cannot truncate local file %s: %s
pl: Błąd: Nie można przyciąć lokalnego pliku %s: %s

en: Could not get local directory listing %s: %s
pl: Nie można odczytać lokalnego katalogu %s: %s

en: Successfully changed local directory to %s
pl: Lokalny katalog został pomyślnie zmieniony na %s

en: Successfully removed %s
pl: Pomyślnie usunięto %s

en: Error: Could not remove directory %s: %s
pl: Błąd: Nie można usunąć katalogu %s: %s

en: Error: Could not remove file %s: %s
pl: Błąd: Nie można usunąć pliku %s: %s

en: Successfully made directory %s
pl: Utworzono pomyślnie katalog %s

en: Successfully renamed %s to %s
pl: Pomyślnie zmieniono nazwę %s na %s

en: Error: Could not rename %s to %s: %s
pl: Błąd: Nie można zmienić nazwy %s na %s: %s

en: Successfully changed mode of %s to %d
pl: Zmieniono pomyślnie tryb %s na %d

en: Error: Could not change mode of %s to %d: %s
pl: Błąd: Nie można zmienić trybu %s na %d: %s

en: local filesystem
pl: lokalny system plików

en: Error: Could not write to socket: %s
pl: Błąd: Nie można zapisać do gniazda: %s

en: Error: Could not read from socket: %s
pl: Błąd: Nie można odczytać z gniazda: %s

en: usage: gftp [[ftp://][user:[pass]@]ftp-site[:port][/directory]]
pl: użycie: gftp [[ftp://][użytkownik[:hasło]@]ośrodek-ftp[:port][/katalog]]

en: gFTP Error: Cannot find file %s in %s or %s
pl: Błąd gFTP: Nie można znaleźć pliku %s w %s lub %s

en: Running program %s
pl: Wykonywanie programu %s

en: Error: An incorrect password was entered
pl: Błąd: podano niepoprawne hasło

en: Please connect to this host with the command line SSH utility and answer this question appropriately.
pl: Połącz się z tym komputerem przy użyciu narzędzia SSH wywoływanego z wiersza poleceń oraz podaj poprawną odpowiedź na to pytanie.

en: none
pl: brak

en: SITE command
pl: Polecenie SITE

en: user@host
pl: użytkownik@serwer

en: user@host:port
pl: użytkownik@serwer:port

en: AUTHENTICATE
pl: AUTENTYFIKACJA

en: user@host port
pl: użytkownik@serwer port

en: user@host NOAUTH
pl: użytkownik@serwer NOAUTH

en: HTTP Proxy
pl: Pośrednik HTTP

en: Custom
pl: Własny

en: Loading directory listing %s from cache
pl: Wczytywanie zawartości katalogu %s z cache

en: Error: Cannot write to cache: %s
pl: Błąd: Nie można zapisać w cache: %s

en: Looking up %s
pl: Wyszukiwanie %s

en: Cannot look up hostname %s: %s
pl: Nie można odnaleźć nazwy komputera %s: %s

en: unknown
pl: nieznany

en: Failed to create a socket: %s
pl: Nie można utworzyć gniazda: %s

en: Trying %s:%d
pl: Próba połączenia z %s:%d

en: Cannot connect to %s: %s
pl: Nie można nawiązać połączenia z %s: %s

en: Connected to %s:%d
pl: Nawiązano połączenie z %s:%d

en: Connection to %s timed out
pl: Upłynął czas oczekiwania na połączenie z %s

en: Cannot get socket flags: %s
pl: Nie można uzyskać flag gniazda: %s

en: Cannot set socket to non-blocking: %s
pl: Nie można ustawić gniazda w tryb nieblokowania: %s

en: Disconnecting from site %s
pl: Rozłączanie od ośrodka %s

en: Starting the file transfer at offset %lld
pl: Rozpoczęcie transmisji pliku od pozycji %lld

en: Starting the file transfer at offset %ld
pl: Rozpoczęcie transmisji pliku od pozycji %ld

en: Cannot retrieve file %s
pl: Nie można pobrać pliku %s

en: Finished retrieving data
pl: Zakończono pobieranie danych

en: Retrieving directory listing...
pl: Pobieranie listy z zawartością katalogu...

en: Received invalid response to PWD command: '%s'
pl: Otrzymano niepoprawną odpowiedź w odpowiedzi na polecenie PWD: '%s'

en: Cannot find an IP address in PASV response '%s'
pl: Nie można znaleźć adresu IP przy odpowiedzi PASV '%s'

en: Cannot create a data connection: %s
pl: Nie można utworzyć połączenia dla danych: %s

en: Cannot get socket name: %s
pl: Nie można uzyskać nazwy gniazda: %s

en: Cannot bind a port: %s
pl: Nie można powiązać portu: %s

en: Cannot listen on port %d: %s
pl: Nie można rozpocząć nasłuchu na porcie %d: %s

en: Cannot accept connection from server: %s
pl: Nie można zatwierdzić połączenia z serwerem: %s

en: total
pl: ogółem

en: Warning: Cannot parse listing %s
pl: Ostrzeżenie: nie można wczytać listy plików %s

en: Error: Message size %d too big from server
pl: Błąd: Otrzymano od serwera zbyt duży komunikat (%d bajtów)

en: Could not change remote directory to %s: %s
pl: Nie można zmienić zdalnego katalogu na %s: %s

en: Opening SSH connection to %s
pl: Otwieranie połączenia SSH z %s

en: Cannot create a socket pair: %s
pl: Nie można utworzyć pary gniazd: %s

en: Cannot open master pty %s: %s
pl: Nie można otworzyć głównego terminala %s: %s

en: Error: Cannot execute ssh: %s
pl: Błąd: Nie można wykonać ssh: %s

en: Successfully logged into SSH server %s
pl: Pomyślne zalogowanie do serwera SSH %s

en: Cannot fork another process: %s
pl: Nie można utworzyć procesu potomnego: %s

en: Remote host could not find file %s
pl: Nie można odnaleźć pliku %s na zdalnym komputerze

en: Received unexpected response from server
pl: Otrzymano nieoczekiwaną odpowiedź od serwera

en: Finished retrieving directory listing
pl: Zakończono pobieranie listy z zawartością katalogu

en: %d: Protocol Initialization
pl: %d: Inicjowanie protokołu

en: %d: Protocol version %d
pl: %d: Wersja protokołu: %d

en: %d: Open %s
pl: %d: Otwarcie %s

en: %d: Close
pl: %d: Zamknięcie

en: %d: Open Directory %s
pl: %d: Otwarcie katalogu %s

en: %d: Read Directory
pl: %d: Odczyt katalogu

en: %d: Remove file %s
pl: %d: Usunięcie pliku %s

en: %d: Make directory %s
pl: %d: Utworzenie katalogu %s

en: %d: Remove directory %s
pl: %d: Usunięcie katalogu %s

en: %d: Realpath %s
pl: %d: Rzeczywista ścieżka %s

en: %d: File attributes
pl: %d: Atrybuty pliku

en: No such file or directory
pl: Nie ma takiego pliku ani katalogu

en: Permission denied
pl: Brak uprawnień

en: Failure
pl: Niepowodzenie

en: Bad message
pl: Niepoprawny komunikat

en: No connection
pl: Brak połączenia

en: Connection lost
pl: Utracono połączenie

en: Operation unsupported
pl: Nieobsługiwana operacja

en: Unknown message returned from server
pl: Serwer zwrócił nieznany komunikat

en: Error: Message size %d too big
pl: Błąd: Zbyt duży komunikat (%d)

en: Received wrong response from server, disconnecting
pl: Otrzymano niepoprawną odpowiedź od serwera, rozłączanie

en: Shows gFTP information
pl: Wyświetla informacje o programie gFTP

en: Sets the current file transfer mode to Ascii (only for FTP)
pl: Ustawia bieżący tryb transmisji na ASCII (tylko dla FTP)

en: Sets the current file transfer mode to Binary (only for FTP)
pl: Ustawia bieżący tryb transmisji na binarny (tylko dla FTP)

en: Changes the remote working directory
pl: Zmienia zdalny katalog roboczy

en: Changes the permissions of a remote file
pl: Zmienia uprawnienia do zdalnego pliku

en: clear
pl: wyczyść

en: Available options: cache
pl: Dostępne opcje: cache

en: Disconnects from the remote site
pl: Rozłącza od zdalnego ośrodka

en: Removes a remote file
pl: Usuwa zdalny plik

en: Downloads remote file(s)
pl: Pobiera zdalne pliki

en: Shows this help screen
pl: Wyświetla ten ekran pomocy

en: Changes the local working directory
pl: Zmienia lokalny katalog roboczy

en: Changes the permissions of a local file
pl: Zmienia uprawnienia do lokalnych plików

en: Removes a local file
pl: Usuwa lokalny plik

en: Shows the directory listing for the current local directory
pl: Wypisuje listę zawartości bieżącego lokalnego katalogu

en: Creates a local directory
pl: Tworzy lokalny katalog

en: Show current local directory
pl: Wypisuje bieżący lokalny katalog

en: Rename a local file
pl: Zmienia nazwę lokalnego pliku

en: Remove a local directory
pl: Usuwa lokalny katalog

en: Shows the directory listing for the current remote directory
pl: Wypisuje listę zawartości bieżącego zdalnego katalogu

en: Creates a remote directory
pl: Tworzy zdalny katalog

en: Uploads local file(s)
pl: Wysyła lokalne pliki

en: Opens a connection to a remote site
pl: Nawiązuje połączenie ze zdalnym ośrodkiem

en: Show current remote directory
pl: Wypisuje bieżący zdalny katalog

en: Exit from gFTP
pl: Kończy działanie programu gFTP

en: Rename a remote file
pl: Zmienia nazwę zdalnego pliku

en: Remove a remote directory
pl: Usuwa zdalny katalog

en: >.
    If you have any questions, comments, or suggestions about this program, please feel free to email them to me. You can always find out the latest news about gFTP from my website at http://www.gftp.org/
pl: >.
    W przypadku jakichkolwiek pytań, komentarzy lub sugestii dotyczących tego programu napisz do mnie (w języku angielskim). Najświeższe informacje na temat gFTP możesz zawsze odnaleźć na witrynie http://gftp.seul.org/

en: gFTP comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, see the COPYING file. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; for details, see the COPYING file
pl: Na program gFTP nie udziela się ABSOLUTNIE ŻADNEJ GWARANCJI, szczegóły można odnaleźć w pliku COPYING. Jest to oprogramowanie darmowe, mile widziane jest udostępnianie go na warunkach GNU General Public Licence (szczegóły - plik COPYING)

en: Error: Command not recognized
pl: Błąd: Nie rozpoznano polecenia

en: usage: open [[ftp://][user:pass@]ftp-site[:port][/directory]]
pl: użycie: open [[ftp://][użytkownik:hasło@]ośrodek-ftp[:port][/katalog]

en: Could not parse URL %s
pl: Niepoprawny format URL-a %s

en: Translated by
pl: Lokalizacja aplikacji
    GNOME PL Team <translators@gnome.pl>

en: Error: Not connected to a remote site
pl: Brak: Brak połączenia ze zdalnym ośrodkiem

en: usage: chdir <directory>
pl: użycie: chdir <katalog>

en: usage: mkdir <new directory>
pl: użycie: mkdir <nowy katalog>

en: usage: rmdir <directory>
pl: użycie: rmdir <katalog>

en: usage: delete <file>
pl: użycie: delete <plik>

en: usage: rename <old name> <new name>
pl: użycie: rename <stara nazwa> <nowa nazwa>

en: usage: chmod <mode> <file>
pl: użycie: chmod <tryb> <plik>

en: usage: mget <filespec>
pl: użycie: mget <specyfikacja plików>

en: usage: mput <filespec>
pl: użycie: mput <specyfikacja plików>

en: File transfer will be throttled to %.2f KB/s
pl: Transmisja plików zostanie ograniczona do %.2f KB/s

en: Could not download %s
pl: Nie można pobrać %s

en: Successfully transferred %s
pl: Pomyślnie przesłano %s

en: Supported commands:
pl: Obsługiwane polecenia:

en: usage: set [variable = value]
pl: użycie: set [zmienna = wartość]

en: Error: Variable %s is not a valid configuration variable.
pl: Błąd: Zmienna %s nie jest poprawną zmienną konfiguracji.

en: Error: Variable %s is not available in the text port of gFTP
pl: Błąd: Zmienna %s jest niedostępna w tekstowej wersji gFTP

en: Error: You cannot change this variable
pl: Błąd: Nie można zmodyfikować tej zmiennej

en: %s: Please hit the stop button first to do anything else
pl: %s: Aby zrobić cokolwiek innego, należy najpierw wcisnąć przycisk stop

en: Run Bookmark
pl: Uruchom zakładkę

en: Internal gFTP Error: Could not look up bookmark entry. This is definately a bug. Please email masneyb@gftp.org about it. Please be sure to include the version number and how you can reproduce it
pl: Wewnętrzny błąd gFTP: nie można odnaleźć elementu zakładki. Z pewnością oznacza to błąd w programie. Wyślij w tej sprawie list na adres masneyb@gftp.org (w języku angielskim), podając numer wersji programu oraz sposób odtworzenia błędu.

en: Add Bookmark: You must enter a name for the bookmark
pl: Dodanie zakładki: Należy wprowadzić nazwę zakładki

en: Add Bookmark: Cannot add bookmark %s because that name already exists
pl: Dodanie zakładki: Nie można dodać zakładki %s, ponieważ nazwa została już wykorzystana

en: Add Bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: Add Bookmark: You must enter a hostname
pl: Dodanie zakładki: Należy wprowadzić nazwę komputera

en: Enter the name of the bookmark you want to add
    You can separate items by a / to put it into a submenu
    (ex: Linux Sites/Debian)
pl: Nazwa zakładki do dodania
    Można utworzyć zakładkę w podmenu poprzez zastosowanie znaku /
    (np. Linux Sites/Debian)

en: Remember password
pl: Zapamiętaj hasło

en: New Folder
pl: Nowy katalog

en: Enter the name of the new folder to create
pl: Wprowadź nazwę nowego katalogu

en: Enter the name of the new item to create
pl: Wprowadź nazwę nowego elementu

en: Are you sure you want to erase the bookmark
    %s and all it's children?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć zakładkę
    %s i wszystkie jej podzakładki?

en: Delete Bookmark
pl: Usunięcie zakładki

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Edit Entry
pl: Modyfikacja pozycji

en: gFTP Icon
pl: Ikona gFTP

en: Description:
pl: Opis:

en: Hostname:
pl: Nazwa komputera:

en: Protocol:
pl: Protokół:

en: Remote Directory:
pl: Zdalny katalog:

en: Local Directory:
pl: Lokalny katalog:

en: Remote SSH sftp path:
pl: Zdalna ścieżka SSH sftp:

en: Username:
pl: Użytkownik:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Account:
pl: Konto:

en: Log in as ANONYMOUS
pl: Logowanie jako ANONYMOUS

en:   Cancel
pl:   Anuluj

en: Apply
pl: Zastosuj

en: /_File
pl: /_Plik

en: /File/tearoff
pl: /Plik/tearoff

en: /File/New Folder...
pl: /Plik/Nowy katalog...

en: /File/New Item...
pl: /Plik/Nowy element...

en: /File/Delete
pl: /Plik/Usuń

en: /File/Properties...
pl: /Plik/Właściwości...

en: /File/sep
pl: /Plik/sep

en: /File/Close
pl: /Plik/Zamknij

en: Edit Bookmarks
pl: Modyfikacja zakładek

en: Operation canceled
pl: Operacja anulowana

en: Chmod
pl: Zmiana atrybutów

en: You can now adjust the attributes of your file(s)
    Note: Not all ftp servers support the chmod feature
pl: Poniżej można zmodyfikować atrybuty plików
    Uwaga: nie wszystkie serwery ftp obsługują operację chmod

en: Special
pl: Specjalne

en: User
pl: Użytkownik

en: Read
pl: Odczyt

en: Write
pl: Zapis

en: Execute
pl: Wykonanie

en: Group
pl: Grupa

en: Other
pl: Pozostali

en: Are you sure you want to delete these %ld files and %ld directories
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %ld plików i %ld katalogów?

en: Delete Files/Directories
pl: Usuwanie plików/katalogów

en: Delete
pl: Usuń

en: Drag-N-Drop: Ignoring url %s: Not a valid url
pl: Przeciągnij-i-upuść: Zignorowano URL %s: To nie jest poprawny URL

en: Drag-N-Drop
pl: Przeciągnij-i-upuść

en: Received URL %s
pl: Otrzymano URL %s

en: Exit
pl: Zakończ

en: There are file transfers in progress.
    Are you sure you want to exit?
pl: Trwa transmisja plików.
    Czy na pewno zakończyć program?

en: /FTP/Window 1
pl: /FTP/Okno 1

en: /FTP/Window 2
pl: /FTP/Okno 2

en: /FTP/Ascii
pl: /FTP/ASCII

en: /FTP/Binary
pl: /FTP/Binarnie

en: /FTP/_Options...
pl: /FTP/_Opcje...

en: /FTP/_Quit
pl: /FTP/Za_kończ

en: /_Local
pl: /_Lokalne

en: /Local/tearoff
pl: /Lokalne/tearoff

en: /Local/Open _URL...
pl: /Lokalne/Otwórz _URL...

en: /Local/Disconnect
pl: /Lokalne/_Rozłącz

en: /Local/sep
pl: /Lokalne/sep

en: /Local/Change Filespec...
pl: /Lokalne/Zmień filtr...

en: /Local/Show selected
pl: /Lokalne/Wyświetl zaznaczone

en: /Local/Select All
pl: /Lokalne/Zaznacz wszystkie

en: /Local/Select All Files
pl: /Lokalne/Zaznacz wszystkie pliki

en: /Local/Deselect All
pl: /Lokalne/Odznacz wszystkie

en: /Local/Save Directory Listing...
pl: /Lokalne/Zapisz listę zawartości katalogu...

en: /Local/Send SITE Command...
pl: /Lokalne/Wyślij polecenie SITE...

en: /Local/Change Directory
pl: /Lokalne/Zmień katalog

en: /Local/Chmod...
pl: /Lokalne/Zmień atrybuty...

en: /Local/Make Directory...
pl: /Lokalne/Utwórz katalog...

en: /Local/Rename...
pl: /Lokalne/Zmień nazwę...

en: /Local/Delete...
pl: /Lokalne/Usuń

en: /Local/Edit...
pl: /Lokalne/Edycja...

en: /Local/View...
pl: /Lokalne/Podgląd...

en: /Local/Refresh
pl: /Lokalne/Odśwież

en: /_Remote
pl: /_Zdalne

en: /Remote/tearoff
pl: /Zdalne/tearoff

en: /Remote/Open _URL...
pl: /Zdalne/Otwórz _URL...

en: /Remote/Disconnect
pl: /Zdalne/_Rozłącz

en: /Remote/sep
pl: /Zdalne/sep

en: /Remote/Change Filespec...
pl: /Zdalne/Zmień filtr...

en: /Remote/Show selected
pl: /Zdalne/Wyświetl zaznaczone

en: /Remote/Select All
pl: /Zdalne/Zaznacz wszystkie

en: /Remote/Select All Files
pl: /Zdalne/Zaznacz wszystkie pliki

en: /Remote/Deselect All
pl: /Zdalne/Odznacz wszystkie

en: /Remote/Save Directory Listing...
pl: /Zdalne/Zapisz listę zawartości katalogu...

en: /Remote/Send SITE Command...
pl: /Zdalne/Wyślij polecenie SITE...

en: /Remote/Change Directory
pl: /Zdalne/Zmień katalog

en: /Remote/Chmod...
pl: /Zdalne/Zmień atrybuty...

en: /Remote/Make Directory...
pl: /Zdalne/Utwórz katalog...

en: /Remote/Rename...
pl: /Zdalne/Zmień nazwę...

en: /Remote/Delete...
pl: /Zdalne/Usuń...

en: /Remote/Edit...
pl: /Zdalne/Edycja...

en: /Remote/View...
pl: /Zdalne/Podgląd...

en: /Remote/Refresh
pl: /Zdalne/Odśwież

en: /_Bookmarks
pl: /Z_akładki

en: /Bookmarks/tearoff
pl: /Zakładki/tearoff

en: /Bookmarks/Add bookmark
pl: /Zakładki/Dodaj zakładkę

en: /Bookmarks/Edit bookmarks
pl: /Zakładki/Zmodyfikuj zakładki

en: /Bookmarks/sep
pl: /Zakładki/sep

en: /_Transfers
pl: /_Transmisja

en: /Transfers/tearoff
pl: /Transmisja/tearoff

en: /Transfers/Start Transfer
pl: /Transmisja/Uruchom transmisję

en: /Transfers/Stop Transfer
pl: /Transmisja/Zatrzymaj transmisję

en: /Transfers/sep
pl: /Transmisja/sep

en: /Transfers/Skip Current File
pl: /Transmisja/Pomiń bieżący plik

en: /Transfers/Remove File
pl: /Transmisja/Usuń plik

en: /Transfers/Move File _Up
pl: /Transmisja/Przesuń plik w gó_rę

en: /Transfers/Move File _Down
pl: /Transmisja/Przesuń plik w _dół

en: /Transfers/Retrieve Files
pl: /Transmisja/Pobierz pliki

en: /Transfers/Put Files
pl: /Transmisja/Wyślij pliki

en: /L_ogging
pl: /_Dziennik

en: /Logging/tearoff
pl: /Dziennik/tearoff

en: /Logging/Clear
pl: /Dziennik/Wyczyść

en: /Logging/View log...
pl: /Dziennik/Wyświetl dziennik...

en: /Logging/Save log...
pl: /Dziennik/Zapisz dziennik...

en: /Tool_s
pl: /_Narzędzia

en: /Tools/tearoff
pl: /Narzędzia/tearoff

en: /Tools/Compare Windows
pl: /Narzędzia/Porównaj okna

en: /Tools/Clear Cache
pl: /Narzędzia/Wyczyść cache

en: /_Help
pl: /Pomo_c

en: /Help/tearoff
pl: /Pomoc/tearoff

en: /Help/About...
pl: /Pomoc/Informacje o...

en: Host:
pl: Komputer:

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Pass:
pl: Hasło:

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Size
pl: Rozmiar

en: Date
pl: Data

en: Attribs
pl: Atrybuty

en: Progress
pl: Postęp

en: Connect
pl: Połącz

en: Error: You must type in a host to connect to
pl: Błąd: W celu połączenia należy wprowadzić nazwę serwera

en: >. If you have any questions, comments, or suggestions about this program, please feel free to email them to me. You can always find out the latest news about gFTP from my website at http://www.gftp.org/
pl: >. W przypadku jakichkolwiek pytań, komentarzy lub sugestii dotyczących tego programu, napisz do mnie (w języku angielskim). Najświeższe informacje na temat gFTP można zawsze odnaleźć na stronie http://gftp.seul.org/

en: OpenURL
pl: Otwarcie URL-a

en: OpenURL: Operation canceled...you must enter a string
pl: Otwarcie URL-a: Anulowano operację... należy wprowadzić napis

en: Connect via URL
pl: Wprowadzenie URL-a dla połaczenia

en: Enter ftp url to connect to
pl: Wprowadź URL serwera ftp

en: Change Filespec: Operation canceled...you must enter a string
pl: Zmiana filtra: Anulowano operację... należy wprowadzić tekst

en: Change Filespec
pl: Zmiana filtra

en: Enter the new file specification
pl: Wprowadź nowy filtr dla plików

en: Error: Cannot open %s for writing: %s
pl: Błąd: Nie można otworzyć %s do zapisu: %s

en: Save Directory Listing
pl: Zapis listy z zawartością katalogu

en: SITE: Operation canceled...you must enter a string
pl: SITE: Anulowano operację... należy wprowadzić tekst

en: Site
pl: Serwer

en: Enter site-specific command
pl: Wprowadzenie polecenia specyficznego dla serwera

en: Error: Error writing to %s: %s
pl: Błąd: Błąd przy zapisie do %s: %s

en: Successfully wrote the log file to %s
pl: Zapisano pomyślnie plik dziennika do %s

en: Save Log
pl: Zapisz dziennik

en: Cannot find the license agreement file COPYING. Please make sure it is in either %s or in %s
pl: Nie można odnaleźć pliku COPYING, zawierającego licencję użytkownika. Upewnij się, że jest ona w %s lub %s

en: About gFTP
pl: Informacje o programie gFTP

en: %s
    Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Official Homepage: http://www.gftp.org/
    Logo by: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>
pl: %s
    Copyright (C) 1998-2002 Brian Masney <masneyb@seul.org>
    Oficjalna witryna domowa: http://gftp.seul.org/
    Twórca logo: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>

en: About
pl: Informacje o

en: License Agreement
pl: Umowa licencyjna

en:   Close
pl:   Zamknij

en: Compare Windows
pl: Porównaj okna

en: Refresh
pl: Odśwież

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: ] (Cached) [
pl: ] (W cache) [

en: Not connected
pl: Bez połączenia

en: Error opening file %s: %s
pl: Błąd przy otwieraniu pliku %s: %s

en: %s: Not connected to a remote site
pl: %s: Nie nawiązano połączenia

en: %s: This feature is not available using this protocol
pl: %s: ta opcja nie jest dostępna z użyciem wybranego protokołu

en: %s: You must only have one item selected
pl: %s: Może zostać wybrany tylko jeden element

en: %s: You must have at least one item selected
pl: %s: Musi zostać wybrany przynajmniej jeden element

en: Change
pl: Zmień

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Add
pl: Dodaj

en: Cancel
pl: Anuluj

en:   Yes
pl:   Tak

en:   No
pl:   Nie

en: Getting directory listings
pl: Pobieranie list z zawartościami katalogów

en:   Stop
pl:  Zatrzymaj

en: Received %ld directories
    and %ld files
pl: Otrzymano %ld katalogów
    i %ld plików

en: Mkdir: Operation canceled...you must enter a string
pl: Utworzenie katalogu: Anulowano operację... należy wprowadzić nazwę

en: Mkdir
pl: Utwórz katalog

en: Make Directory
pl: Utworzenie katalogu

en: Enter name of directory to create
pl: Nazwa katalogu do utworzenia

en: Edit Host
pl: Modyfikacja danych serwera

en: Add Host
pl: Dodanie serwera

en: Domain
pl: Domena

en: Network Address
pl: Adres sieciowy

en: Netmask
pl: Maska

en: Local Hosts
pl: Serwery lokalne

en: Edit
pl: Zmień

en: Options
pl: Opcje

en: Rename: Operation canceled...you must enter a string
pl: Zmiana nazwy: Anulowano operację... należy wprowadzić napis

en: What would you like to rename %s to?
pl: Na jaką nazwę zmienić %s?

en: Receiving file names...
pl: Pobieranie nazw plików...

en: Waiting %d seconds until trying to connect again
pl: Oczekiwanie przez %d sekund przed kolejną próbą połączenia

en: Connecting...
pl: Nawiązywanie połączenia...

en: Enter Password
pl: Wprowadź hasło

en: Please enter your password for this site
pl: Wprowadź hasło dla tego ośrodka

en: Transfer Files
pl: Transmisja plików

en: Retrieve Files: Not connected to a remote site
pl: Pobieranie plików: Brak połączenia ze zdalnym serwerem

en: Error: Remote site %s disconnected. Max retries reached...giving up
pl: Błąd: Zdalny serwer %s rozłączony. Osiągnięto maksymalną ilość powtórzeń... rezygnacja

en: Error: Remote site %s disconnected. Will reconnect in %d seconds
pl: Błąd: Zdalny serwer %s rozłączony. Ponowienie połączenia za %d sekund

en: Error: Remote site disconnected after trying to transfer file
pl: Błąd: Zdalny serwer przerwał połączenie po próbie przesyłu pliku

en: Could not download %s from %s
pl: Nie można pobrać %s z %s

en: Successfully transferred %s at %.2f KB/s
pl: Pomyślnie przesłano %s z %.2f KB/s

en: Skipped
pl: Pominięty

en: Waiting...
pl: Oczekiwanie...

en: Error: Child %d returned %d
pl: Błąd: Proces potomny %d zwrócił %d

en: Child %d returned successfully
pl: Proces potomny %d zakończył się pomyślnie

en: Error: Cannot get information about file %s: %s
pl: Błąd: Nie można pobrać informacji o pliku %s: %s

en: File %s was not changed
pl: Plik %s nie został zmieniony

en: File %s has changed.
    Would you like to upload it?
pl: Plik %s został zmieniony.
    Czy chcesz go wysłać?

en: Edit File
pl: Zmodyfikuj plik

en: Finished
pl: Zakończono

en: Stopping the transfer of %s
pl: Zatrzymywanie transmisji %s

en: %d%% complete, %02d:%02d:%02d est. time remaining. (File %ld of %ld)
pl: Gotowe w %d%%, przybliżony pozostały czas: %02d:%02d:%02d. (Plik %ld z %ld)

en: Recv %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
pl: Przesyłanie %s z %s z prędkością %.2fKB/s, przybl. pozostały czas: %02d:%02d:%02d

en: Recv %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
pl: Przesyłanie %s z %s, transmisja zatrzymana, nieznany czas do zakończenia

en: Retrieving file names...%s bytes
pl: Pobieranie nazw plików...%s bajtów

en: There are no file transfers selected
pl: Nie wybrano żadnych transmisji

en: Stopping the transfer on host %s
pl: Zatrzymywanie transmisji na komputerze %s

en: Skipping file %s on host %s
pl: Pomijanie pliku %s na komputerze %s

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: Resume
pl: Wznów

en: Skip
pl: Pomiń

en: Local Size
pl: Lokalny rozmiar

en: Remote Size
pl: Zdalny rozmiar

en: Action
pl: Akcja

en: Download Files
pl: Pobierz pliki

en: Upload Files
pl: Wyślij pliki

en: The following file(s) exist on both the local and remote computer
    Please select what you would like to do
pl: Następujące pliki istnieją zarówno w lokalnym, jak i w zdalnym katalogu.
    Wybierz, co chcesz zrobić

en: Skip File
pl: Pomiń plik

en: Select All
pl: Zaznacz wszystkie

en: Deselect All
pl: Odznacz wszystkie

en: View
pl: Podgląd

en: View: %s is a directory. Cannot view it.
pl: Podgląd: %s jest katalogiem. Podgląd nie może zostać wykonany

en: Edit: You must specify an editor in the options dialog
pl: Edycja: Należy określić edytor w oknie opcji

en: Edit: %s is a directory. Cannot edit it.
pl: Edycja: %s nie może być poddany edycji, ponieważ jest katalogiem.

en: View: Cannot fork another process: %s
pl: Podgląd: Nie można utworzyć procesu: %s

en: Running program: %s %s
pl: Wykonywanie programu: %s %s

en: Opening %s with %s
pl: Otwieranie %s za pomocą %s

en: Viewing file %s
pl: Podgląd pliku %s

en: View: Cannot open file %s: %s
pl: Podgląd: Nie można otworzyć pliku %s: %s
