gftp - en to ca translation catalogue (502 entries)

en: Invalid URL %s
ca: URL invàlida %s

en: Error: Invalid line %s in cache index file
ca: Error: Línia %s invàlida al fitxer índex de la cache

en: Error: Could not make directory %s: %s
ca: Error: No s'ha pogut crear el directori %s: %s

en: Error: Cannot create temporary file: %s
ca: Error: No s'ha pogut crear el fitxer temporal: %s

en: Error closing file descriptor: %s
ca: Error al tancar el descriptor de fitxer: %s

en: Error: Cannot seek on file %s: %s
ca: Error: No s'ha pogut cercar dins del fitxer %s: %s

en: Error: Cannot open local file %s: %s
ca: Error: No s'ha pogut obrir el fitxer local %s: %s

en: Error: Could not write to socket: %s
ca: Error: No s'ha pogut escriure al socket: %s

en: Error: Could not read from socket: %s
ca: Error: No s'ha pogut llegir del socket: %s

en: gFTP Error: Bad bookmarks file name %s
ca: Error de gFTP: Nom incorrecte del fitxer de punts %s

en: Warning: Cannot find master bookmark file %s
ca: Avís: No s'ha pogut trobar el fitxer mestre de punts %s

en: gFTP Error: Cannot open bookmarks file %s: %s
ca: Error de gFTP: No s'ha pogut obrir el fitxer de punts %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in bookmarks file: %s
ca: Avís de gFTP: Es salta la línia %d del fitxer de punts: %s

en: gFTP Warning: Line %d doesn't have enough arguments
ca: Avís de gFTP: La línia %d no te prou arguments

en: This section specifies which hosts are on the local subnet and won't need to go out the proxy server (if available). Syntax: dont_use_proxy=.domain or dont_use_proxy=network number/netmask
ca: Aquesta secció especifica quins hosts estan a la xarxa local i no han de passar pel servidor proxy(si està disponible). Sintaxi: dont_use_proxy=.domini o dont_use_proxy=nombre de xarxa/màscara de xarxa

en: ext=file extenstion:XPM file:Ascii or Binary (A or B):viewer program. Note: All arguments except the file extension are optional
ca: ext=extensió:fitxer XPM:Ascii o Binari (A o B):programa visor. Nota: Tots els arguments menys l'extensió són opcionals

en: gFTP Error: Bad config file name %s
ca: Error de gFTP: Nom incorrecte del fitxer de configuració %s

en: gFTP Error: Could not make directory %s: %s
ca: Error de gFTP: No s'ha pogut crear el directori %s: %s

en: gFTP Error: Cannot find master config file %s
ca: Error de gFTP: No s'ha pogut trobar el fitxer mestre de configuració %s

en: Did you do a make install?
ca: Has fet make install?

en: gFTP Error: Cannot open config file %s: %s
ca: Error de gFTP: No s'ha pogut obrir el fitxer de configuració %s: %s

en: Terminating due to parse errors at line %d in the config file
ca: S'està acabant degut a errors de parsejat a la línia %d del fitxer de configuració

en: gFTP Warning: Skipping line %d in config file: %s
ca: Avís de gFTP: Es salta la línia %d del fitxer de configuració: %s

en: gFTP Error: Bad log file name %s
ca: Error de gFTP: Nom incorrecte del fitxer de bitàcola %s

en: gFTP Warning: Cannot open %s for writing: %s
ca: Avis de gFTP: No s'ha pogut obrir %s per escriptura: %s

en: Bookmarks file for gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten
ca: Fitxer de punts de gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Avís: Qualsevol comentari que s'afegeixi a aquest fitxer SERÀ sobreescrit

en: Config file for gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten. If a entry has a (*) in it's comment, you can't change it inside gFTP
ca: Fitxer de configuració de gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Avís: Qualsevol comentari que s'afegeixi a aquest fitxer SERÀ sobreescrit. Si l'entrada te un (*) en el comentari, no pots canviar-la des de dins de gFTP

en: <unknown>
ca: <desconegut>

en: FATAL gFTP Error: Config option '%s' not found in global hash table
ca: Error FATAL de gFTP: No s'ha trobat l'opció de configuració '%s' a la taula de hash global

en: HTTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
ca: El suport HTTPS no està disponible ja que no es va compilar amb suport SSL. S'està avortant la connexió

en: Could not change local directory to %s: %s
ca: No s'ha pogut canviar el directori local a %s: %s

en: Could not get current working directory: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el directori de treball actual: %s

en: Error: Cannot truncate local file %s: %s
ca: Error: No s'ha pogut truncar el fitxer local %s: %s

en: Could not get local directory listing %s: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el llistat del directori local %s: %s

en: Successfully changed local directory to %s
ca: S'ha canviat amb èxit el directori local a %s

en: Successfully removed %s
ca: S'ha eliminat %s amb èxit

en: Error: Could not remove directory %s: %s
ca: Error: No s'ha pogut eliminar el directori %s: %s

en: Error: Could not remove file %s: %s
ca: Error: No s'ha pogut eliminar el fitxer %s: %s

en: Successfully made directory %s
ca: S'ha creat amb èxit el directori %s

en: Successfully renamed %s to %s
ca: S'ha renomenat %s a %s amb èxit

en: Error: Could not rename %s to %s: %s
ca: Error: No s'ha pogut renomenar %s a %s: %s

en: Successfully changed mode of %s to %d
ca: S'ha canviat el mode de %s a %d amb èxit

en: Error: Could not change mode of %s to %d: %s
ca: Error: No s'ha pogut canviar el mode de %s a %d: %s

en: local filesystem
ca: sistema de fitxers local

en: usage: gftp
ca: sintaxi: gftp

en: none
ca: cap

en: file
ca: fitxer

en: size
ca: mida

en: user
ca: usuari

en: group
ca: grup

en: datetime
ca: datahora

en: attribs
ca: atributs

en: descending
ca: descendent

en: ascending
ca: ascendent

en: View program:
ca: Programa per veure:

en: The default program used to view files. If this is blank, the internal file viewer will be used
ca: El programa que s'usarà per defecte per veure fitxers. Si està buit, s'usarà el visor intern.

en: Edit program:
ca: Programa per editar:

en: The default program used to edit files.
ca: El programa usat per defecte per editar fitxers.

en: Startup Directory:
ca: Directori inicial:

en: The default directory gFTP will go to on startup
ca: El directori per defecte al que anirà gFTP al arrencar

en: Max Log Window Size:
ca: Tamany màxim de la bitàcola:

en: The maximum size of the log window in bytes for the GTK+ port
ca: El tamany màxim de la finestra de bitàcola per la versió GTK+

en: Remote Character Sets:
ca: Conjunt de caràcters remots:

en: This is a comma separated list of charsets to try to convert the remote messages to the current locale
ca: Això és una llista de conjunts de caràcters separada per comes per intentar convertir els missatges remots al conjunt de caràcters local

en: Cache TTL:
ca: TTL de la cache:

en: The number of seconds to keep cache entries before they expire.
ca: El nombre de segons a mantenir les entrades a la cache abans que expirin.

en: Append file transfers
ca: Afegeix transferències de fitxers

en: Append new file transfers onto existing ones
ca: Afegeix les noves transferències a les ja existents

en: Do one transfer at a time
ca: Fes les transferències d'una en una

en: Do only one transfer at a time?
ca: Vols fer les transferències d'una en una?

en: Overwrite by Default
ca: Sobrescriu per defecte

en: Overwrite files by default or set to resume file transfers
ca: Sobreescriure els fitxers per defecte o resumir la transferència per defecte

en: Preserve file permissions
ca: Preserva els permisos dels fitxers

en: Preserve file permissions of transfered files
ca: Preserva els permisos dels fitxers transferits

en: Refresh after each file transfer
ca: Refresca després de cada transferència de fitxers

en: Refresh the listbox after each file is transfered
ca: Refresca la llista de fitxers després de cada transferència de fitxers

en: Sort directories first
ca: Mostra els directoris primer

en: Put the directories first then the files
ca: Posa els directoris davant dels fitxers

en: Show hidden files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Show hidden files in the listboxes
ca: Mostra els fitxers ocults a les llistes de fitxers

en: Show transfer status in title
ca: Mostra l'estat de la transferència al títol

en: Show the file transfer status in the titlebar
ca: Mostra l'estat de la transferència a la barra de títol

en: Network
ca: Xarxa

en: Network timeout:
ca: Temps d'espera de la xarxa:

en: The timeout waiting for network input/output. This is NOT an idle timeout.
ca: El temps d'espera per entrada/sortida de xarxa. NO és un temps d'inactivitat.

en: Connect retries:
ca: Intents de reconnexió:

en: The number of auto-retries to do. Set this to 0 to retry indefinately
ca: El nombre d'intents de reconnexió a fer. Si és 0 es reintentarà infinitament

en: Retry sleep time:
ca: Temps d'espera entre reconnexions:

en: The number of seconds to wait between retries
ca: El nombre de segons a esperar entre intents de reconnexió

en: Max KB/S:
ca: KB/S màxims:

en: The maximum KB/s a file transfer can get. (Set to 0 to disable)
ca: El màxim de KB/s que una transferència pot tenir. (Posa a 0 per desactivar)

en: Default Protocol:
ca: Protocol per defecte:

en: This specifies the default protocol to use
ca: Especifica el protocol a usar per defecte

en: Enable IPv6 support
ca: Activa el suport IPv6

en: This defines what will happen when you double click a file in the file listboxes. 0=View file 1=Edit file 2=Transfer file
ca: Això defineix que passarà al fer doble clic en un fitxer a la llista de fitxers. 0=Mostra el fitxer 1=Edita el fitxer 2=Transfereix el fitxer

en: The default width of the local files listbox
ca: L'amplada per defecte de la llista de fitxers local

en: The default width of the remote files listbox
ca: L'amplada per defecte de la llista de fitxers remota

en: The default height of the local/remote files listboxes
ca: L'alçada per defecte de les llistes de fitxers remota/local

en: The default height of the transfer listbox
ca: L'alçada per defecte de la llista de transferències

en: The default height of the logging window
ca: L'alçada per defecte de la finestra de la bitàcola

en: The width of the filename column in the transfer window. Set this to 0 to have this column automagically resize.
ca: L'amplada de la columna del nom de fitxer a la finestra de transferència. Establir a 0 per que agafi la mida adequada automàticament.

en: The default column to sort by
ca: La columna per defecte segons la qual s'ordena

en: Sort ascending or descending
ca: Ordenar ascendent o descendentment

en: The width of the filename column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
ca: L'amplada de la columna del nom de fitxer a la llista de fitxers. Establir a 0 per que agafi la mida adequada automàticament. Establir a 1 per inhabilitar aquesta columna

en: The width of the size column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
ca: L'amplada de la columna de la mida a la llista de fitxers. Establir a 0 per que agafi la mida adequada automàticament. Establir a 1 per inhabilitar aquesta columna

en: The width of the user column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
ca: L'amplada de la columna de l'usuari a la llista de fitxers. Establir a 0 per que agafi la mida adequada automàticament. Establir a 1 per inhabilitar aquesta columna

en: The width of the group column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
ca: L'amplada de la columna del grup a la llista de fitxers. Establir a 0 per que agafi la mida adequada automàticament. Establir a 1 per inhabilitar aquesta columna

en: The width of the date column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
ca: L'amplada de la columna de la data a la llista de fitxers. Establir a 0 per que agafi la mida adequada automàticament. Establir a 1 per inhabilitar aquesta columna

en: The width of the attribs column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
ca: L'amplada de la columna dels atributs a la llista de fitxers. Establir a 0 per que agafi la mida adequada automàticament. Establir a 1 per inhabilitar aquesta columna

en: The color of the commands that are sent to the server
ca: El color de les comandes que s'envien al servidor

en: The color of the commands that are received from the server
ca: El color de les comandes que es reben del servidor

en: The color of the error messages
ca: El color dels missatges d'error

en: The color of the rest of the log messages
ca: El color de la resta de missatges de la bitàcola

en: Bookmark
ca: Punt

en: File transfer will be throttled to %.2f KB/s
ca: La transferència és passarà a %.2f KB/s

en: Loading directory listing %s from cache
ca: S'està carregant el llistat del directori %s de la cache

en: Error: Cannot write to cache: %s
ca: Error: No s'ha pogut escriure a la cache: %s

en: Error: Could not find bookmark %s
ca: Error: No s'ha pogut trobar el punt %s

en: Bookmarks Error: The bookmark entry %s does not have a hostname
ca: Error de punt: L'entrada %s no té nom de host

en: The protocol '%s' is currently not supported.
ca: El protocol '%s' no està suportat actualment.

en: Looking up %s
ca: S'està cercant %s

en: Cannot look up hostname %s: %s
ca: No s'ha pogut trobar %s: %s

en: unknown
ca: desconegut

en: Failed to create a socket: %s
ca: No s'ha pogut crear un socket: %s

en: Trying %s:%d
ca: S'està intentant amb %s:%d

en: Cannot connect to %s: %s
ca: No s'ha pogut connectar a %s: %s

en: Failed to create a IPv4 socket: %s
ca: No s'ha pogut crear un socket IPv4: %s

en: Cannot look up service name %s/tcp. Please check your services file
ca: No s'ha pogut trobar el nom de servei %s/tcp. Si us plau comproveu el vostre fitxer de serveis

en: Connected to %s:%d
ca: S'ha connectat a %s:%d

en: Connection to %s timed out
ca: La connexió a %s ha expirat

en: Cannot get socket flags: %s
ca: No s'ha pogut obtenir els flags del socket: %s

en: Cannot set socket to non-blocking: %s
ca: No s'ha pogut establir el socket a no-bloquejant: %s

en: Error: Remote site %s disconnected. Max retries reached...giving up
ca: Error: Desconnectat del lloc remot %s. S'ha arribat al màxim de reintents...deixant-ho córrer

en: Error: Remote site %s disconnected. Will reconnect in %d seconds
ca: Error: Desconnectat del lloc remot %s. Es reconnectarà en %d segons

en: Cannot create a socket pair: %s
ca: No s'ha pogut crear un parell de sockets: %s

en: Error: Cannot execute ssh: %s
ca: Error: No s'ha pogut executar ssh: %s

en: Cannot fork another process: %s
ca: No s'ha pogut crear un altre procés: %s

en: Cannot open master pty %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el pty mestre %s: %s

en: Proxy hostname:
ca: Nom de host del proxy:

en: Firewall hostname
ca: Nom de host del tallafocs

en: Proxy port:
ca: Port del proxy:

en: Port to connect to on the firewall
ca: Port del tallafocs al qual connectar-se

en: Proxy username:
ca: Nom d'usuari del proxy:

en: Your firewall username
ca: El teu nom d'usuari al tallafocs

en: Proxy password:
ca: Contrasenya del proxy:

en: Your firewall password
ca: La teva contrasenya al tallafocs

en: Use HTTP/1.1
ca: Usa HTTP/1.1

en: Do you want to use HTTP/1.1 or HTTP/1.0
ca: Vols usar HTTP/1.1 o HTTP/1.0

en: Received wrong response from server, disconnecting
    Invalid chunk size '%s' returned by the remote server
ca: S'ha rebut una resposta incorrecta del servidor, s'està desconnectant
    El servidor remot ha retornat una mida de paquet invàlida '%s'

en: Disconnecting from site %s
ca: S'està desconnectant de %s

en: Starting the file transfer at offset %lld
ca: S'està iniciant la transferència del fitxer pel punt %lld

en: Starting the file transfer at offset %ld
ca: S'està iniciant la transferència del fitxer pel punt %ld

en: Cannot retrieve file %s
ca: No s'ha pogut obtenir el fitxer %s

en: Retrieving directory listing...
ca: S'està obtenint el llistat del directori...

en: Received wrong response from server, disconnecting
ca: S'ha rebut una resposta incorrecta del servidor, s'està desconnectant

en: SITE command
ca: Comanda SITE

en: user@host
ca: usuari@host

en: user@host:port
ca: usuari@host:port

en: user@host port
ca: usuari@host port

en: user@host NOAUTH
ca: usuari@host NOAUTH

en: HTTP Proxy
ca: Proxy HTTP

en: Custom
ca: A mida

en: Email address:
ca: Adreça de correu electrònic:

en: This is the password that will be used whenever you log into a remote FTP server as anonymous
ca: Aquesta és la contrasenya que s'usarà quan entris a un servidor FTP remot com a anònim

en: Proxy account:
ca: Compte del proxy:

en: Your firewall account (optional)
ca: El teu compte al tallafocs (opcional)

en: Proxy server type:
ca: Tipus de servidor proxy:

en: Passive file transfers
ca: Transferència de fitxers passiva

en: If this is enabled, then the remote FTP server will open up a port for the data connection. If you are behind a firewall, you will need to enable this. Generally, it is a good idea to keep this enabled unless you are connecting to an older FTP server that doesn't support this. If this is disabled, then gFTP will open up a port on the client side and the remote server will attempt to connect to it.
ca: Sí està activat, llavors el servidor FTP obrirà un port per la connexió de dades. Si estàs darrera un tallafocs, necessitaràs activar-ho. Normalment, és bona idea mantenir-ho activat a no ser que us connecteu a un servidor antic que no ho suporti. Si està desactivat, llavors gFTP obrirà un port a la banda del client i el servidor remot s'hi intentarà connectar.

en: Resolve Remote Symlinks (LIST -L)
ca: Ressol els enllaços simbòlics remots (LIST -L)

en: The remote FTP server will attempt to resolve symlinks in the directory listings. Generally, this is a good idea to leave enabled. The only time you will want to disable this is if the remote FTP server doesn't support the -L option to LIST
ca: El servidor FTP remot intentarà resoldre els enllaços simbòlics als llistats dels directoris. Normalment és bona idea mantenir-ho activat. Només voldràs desactivar-ho quan el servidor FTP remot no suporti l'opció -L a LIST

en: Transfer files in ASCII mode
ca: Transfereix els fitxers en mode ASCII

en: If you are transfering a text file from Windows to UNIX box or vice versa, then you should enable this. Each system represents newlines differently for text files. If you are transfering from UNIX to UNIX, then it is safe to leave this off. If you are downloading binary data, you will want to disable this.
ca: Si estàs transferint un fitxer de text de WIndows a UNIX o viceversa, llavors hauries d'activar aquesta opció. Cada sistema representa les noves línies de forma diferent en els fitxers de text. Si estàs transferint de UNIX a UNIX és segur tenir-ho desactivat- Si estàs descarregant dades binàries voldràs desactivar-ho.

en: Received invalid response to PWD command: '%s'
ca: S'ha rebut una resposta invàlida a la comanda PWD: '%s'

en: Cannot find an IP address in PASV response '%s'
ca: No s'ha pogut trobar una adreça IP a la resposta de PASV '%s'

en: Cannot create a data connection: %s
ca: No s'ha pogut crear una connexió de dades: %s

en: Cannot get socket name: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el nom del socket: %s

en: Cannot bind a port: %s
ca: No s'ha pogut fer el bind d'un port: %s

en: Cannot listen on port %d: %s
ca: No es pot escoltar el port %d: %s

en: Failed to create a IPv6 socket: %s
ca: No s'ha pogut crear un socket IPv6: %s

en: Error: It doesn't look like we are connected via IPv6. Aborting connection.
ca: Error: No sembla que estiguem connectats a través de IPv6. S'està avortant la connexió.

en: Invalid EPSV response '%s'
ca: Resposta EPSV invàlida '%s'

en: Cannot get address of local socket: %s
ca: No s'ha pogut obtenir l'adreça del socket local: %s

en: Cannot accept connection from server: %s
ca: No s'ha pogut acceptar la connexió del servidor: %s

en: Warning: Cannot parse listing %s
ca: Avís: No s'ha pogut parsejar el llistat %s

en: SSH Prog Name:
ca: Nom del programa SSH:

en: The path to the SSH executable
ca: La ruta al executable SSH

en: SSH Extra Params:
ca: Paràmetres SSH extra:

en: Extra parameters to pass to the SSH program
ca: Paràmetres extra a passar al programa SSH

en: SSH2 sftp-server path:
ca: Ruta al sftp-server SSH2:

en: Default remote SSH2 sftp-server path
ca: Ruta remota per defecte al sftp-server SSH2

en: Need SSH User/Pass
ca: Cal Usuari/Contrasenya SSH

en: Require a username/password for SSH connections
ca: Demana nom d'usuari/contrasenya per connexions SSH

en: Use ssh-askpass utility
ca: Utilitza la utilitat ssh-askpass

en: Use the ssh-askpass utility to supply the remote password
ca: Utilitza la utilitat ssh-askpass per proporcionar la contrasenya remota

en: Use SSH2 SFTP subsys
ca: Usa el subsistema SFTP SSH2

en: Call ssh with the -s sftp flag. This is helpful because you won't have to know the remote path to the remote sftp-server
ca: Crida ssh amb el modificador -s. Això és útil ja que no tindràs que conèixer la ruta remota al servidor remot sftp.

en: Running program %s
ca: S'està executant el programa %s

en: WARNING
ca: ATENCIÓ

en: Error: An incorrect password was entered
ca: Error: S'ha introduït una contrasenya incorrecta

en: Please connect to this host with the command line SSH utility and answer this question appropriately.
ca: Si us plau connecta't a aquest host amb la utilitat SSH de línia de comandes i respon aquesta pregunta apropiadament.

en: Please correct the above warning to connect to this host.
ca: Si us plau corregeix l'avís anterior per connectar-te a aquest host.

en: %d: Protocol Initialization
ca: %d: Inicialització del protocol

en: %d: Protocol version %d
ca: %d: Protocol versió %d

en: %d: Open %s
ca: %d: Obre %s

en: %d: Close
ca: %d: Tanca

en: %d: Open Directory %s
ca: %d: Obre directori %s

en: %d: Read Directory
ca: %d: Llegeix directori

en: %d: Remove file %s
ca: %d: Elimina fitxer %s

en: %d: Make directory %s
ca: %d: Crea directori %s

en: %d: Remove directory %s
ca: %d: Elimina directori %s

en: %d: Realpath %s
ca: %d: Ruta real %s

en: %d: File attributes
ca: %d: Atributs de fitxer

en: OK
ca: Accepta

en: EOF
ca: FDF

en: No such file or directory
ca: No existeix tal fitxer ni directori.

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Failure
ca: Fallada

en: Bad message
ca: Missatge incorrecte

en: No connection
ca: No hi ha connexió

en: Connection lost
ca: S'ha perdut la connexió

en: Operation unsupported
ca: Operació no suportada

en: Unknown message returned from server
ca: El servidor ha retornat un missatge desconegut

en: Error: Message size %d too big
ca: Error: La mida del missatge és massa gran (%d)

en: Error: Message size %d too big from server
ca: Error: La mida del missatge del servidor (%d) és massa gran

en: There was an error initializing a SSH connection with the remote server. The error message from the remote server follows:
ca: Hi ha hagut un error al iniciar una connexió SSH amb el servidor remot. A continuació el missatge d'error del servidor remot:

en: Opening SSH connection to %s
ca: S'està obrint una connexió SSH a %s

en: Successfully logged into SSH server %s
ca: S'ha entrat amb èxit al servidor SSH %s

en: SSL Engine
ca: Motor SSL

en: SSL Entropy File:
ca: Fitxer d'entropia SSL:

en: SSL entropy file
ca: Fitxer d'entropia SSL

en: Entropy Seed Length:
ca: Longitud de la llavor d'entropia:

en: The maximum number of bytes to seed the SSL engine with
ca: El nombre màxim de bytes a donar al motor SSL

en: ERROR: The host in the SSL certificate (%s) does not match the host that we connected to (%s). Aborting connection.
ca: ERROR: El host al certificat SSL (%s) no concorda amb el que ens hem connectat (%s). S'està avortant la connexió.

en: Cannot initialized the OpenSSL library
ca: No s'ha pogut iniciar la biblioteca OpenSSL

en: Error loading default SSL certificates
ca: Error al carregar els certificats SSL per defecte

en: Error: SSL engine was not initialized
ca: Error: El motor SSL no ha estat inicialitzat

en: Error setting up SSL connection (BIO object)
ca: Error al establir la connexió SSL (objecte BIO)

en: Error setting up SSL connection (SSL object)
ca: Error al establir la connexió SSL (objecte SSL)

en: Waiting %d seconds until trying to connect again
ca: S'esperaran %d segons abans d'intentar connectar un altre cop

en: Operation canceled
ca: Operació cancel·lada

en: >. If you have any questions, comments, or suggestions about this program, please feel free to email them to me. You can always find out the latest news about gFTP from my website at http://www.gftp.org/
ca: >. Si tens preguntes, comentaris, o suggerències sobre aquest programa, si us plau no deixis d'enviar-me un correu electrònic. Pots trobar les últimes noticies en quant a gFTP a la web http://www.gftp.org/

en: gFTP comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, see the COPYING file. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; for details, see the COPYING file
ca: gFTP ve amb ABSOLUTAMENT CAP GARANTIA; per detalls, consulta el fitxer COPYING. Això és software lliure, i pots redistribuir-lo sota certes condicions; per detalls, consulta el fitxer COPYING

en: Translated by
ca: Traduït per Albert Astals Cid <astals11@terra.es>

en: Error: Not connected to a remote site
ca: Error: No estàs connectat a cap lloc remot

en: usage: chmod <mode> <file>
ca: sintaxi: chmod <mode> <fitxer>

en: usage: rename <old name> <new name>
ca: sintaxi: rename <nom antic> <nom nou>

en: usage: delete <file>
ca: sintaxi: delete <fitxer>

en: usage: rmdir <directory>
ca: sintaxi: rmdir <directori>

en: usage: site <site command>
ca: sintaxi: site <comanda site>

en: usage: mkdir <new directory>
ca: sintaxi: mkdir <nou directori>

en: usage: chdir <directory>
ca: sintaxi: chdir <directori>

en: Invalid argument
ca: Argument invàlid

en: Clear the directory cache
ca: Netejar el directori de cache

en: usage: open
ca: sintaxi: open

en: usage: set [variable = value]
ca: sintaxi: set [variable = valor]

en: Error: Variable %s is not a valid configuration variable.
ca: Error: La variable %s no és una variable de configuració vàlida.

en: Error: Variable %s is not available in the text port of gFTP
ca: Error: La variable %s no està disponible en la versió text de gFTP

en: Supported commands:
ca: Comandes suportades:

en: usage: %s <filespec>
ca: sintaxi: %s <màscara>

en: Shows gFTP information
ca: Mostra informació en quant a gFTP

en: Sets the current file transfer mode to Ascii (only for FTP)
ca: Estableix el mode de transmissió de fitxers en ascii (només FTP)

en: Sets the current file transfer mode to Binary (only for FTP)
ca: Estableix el mode de transmissió de fitxers en binari (només FTP)

en: Changes the remote working directory
ca: Canvia el directori de treball remot

en: Changes the permissions of a remote file
ca: Canvia els permissos d'un fitxer remot

en: Available options: cache
ca: Opcions disponibles: cache

en: Disconnects from the remote site
ca: Desconnecta del lloc remot

en: Removes a remote file
ca: Esborra un fitxer remot

en: Downloads remote file(s)
ca: Descarrega fitxer(s) remot(s)

en: Shows this help screen
ca: Mostra aquesta finestra d'ajuda

en: Changes the local working directory
ca: Canvia el directori de treball local

en: Changes the permissions of a local file
ca: Canvia els permissos d'un fitxer local

en: Removes a local file
ca: Esborra un fitxer local

en: Shows the directory listing for the current local directory
ca: Mostra la llista de fitxers del directori local actual

en: Creates a local directory
ca: Crea un directori local

en: Show current local directory
ca: Mostra el directori local actual

en: Rename a local file
ca: Renomena un fitxer local

en: Remove a local directory
ca: Esborra un directori local

en: Shows the directory listing for the current remote directory
ca: Mostra la llista de fitxers del directori remot actual

en: Creates a remote directory
ca: Crea un directori remot

en: Uploads local file(s)
ca: Puja fitxer(s) local(s)

en: Opens a connection to a remote site
ca: Obre una connexió amb un lloc remot

en: Show current remote directory
ca: Mostra el directori remot actual

en: Exit from gFTP
ca: Surt de gFTP

en: Rename a remote file
ca: Renomena un fitxer remot

en: Remove a remote directory
ca: Esborra un directori remot

en: Show configuration file variables. You can also set variables by set var=val
ca: Mostra les variables del fitxer de configuració. També pots establir variables amb set var=val

en: Run a site specific command
ca: Executa una comanda site específica

en: Error: Command not recognized
ca: Error: No s'ha reconegut la comanda

en: Error: Remote site disconnected after trying to transfer file
ca: Error: El lloc remot ens ha desconnectat a l'intentar transferir un fitxer

en: Could not download %s from %s
ca: No s'ha pogut descarregar %s de %s

en: Successfully transferred %s at %.2f KB/s
ca: S'ha transferit %s amb èxit a %.2f KB/s

en: %s: Please hit the stop button first to do anything else
ca: %s: Si us plau, prem el botó d'aturar abans de fer res més

en: Run Bookmark
ca: Executa punt

en: Add Bookmark: You must enter a name for the bookmark
ca: Afegeix punt: Has d'introduir un nom per al punt

en: Add Bookmark: Cannot add bookmark %s because that name already exists
ca: Afegeix punt: No es pot afegir el punt %s perquè ja hi ha un punt amb aquest nom

en: Add Bookmark
ca: Afegeix punt

en: Add Bookmark: You must enter a hostname
ca: Afegeix punt: Has d'introduir un nom de host

en: Enter the name of the bookmark you want to add
    You can separate items by a / to put it into a submenu
    (ex: Linux Sites/Debian)
ca: Introdueix el nom del punt que vols afegir
    Pots separar items amb / per introduir el punt a un submenú
    (ex: Linux/Debian)

en: Remember password
ca: Recorda la contrasenya

en: New Folder
ca: Nova carpeta

en: Enter the name of the new folder to create
ca: Introdueix el nom de la nova carpeta a crear

en: Enter the name of the new item to create
ca: Introdueix el nom del nou ítem a crear

en: Are you sure you want to erase the bookmark
    %s and all it's children?
ca: Estàs segur de voler eliminar el punt
    %s i tots els seus fills?

en: Delete Bookmark
ca: Elimina punt

en: Bookmarks
ca: Punts

en: Edit Entry
ca: Edita entrada

en: Description:
ca: Descripció:

en: Hostname:
ca: Nom de host:

en: Remote Directory:
ca: Directori remot:

en: Local Directory:
ca: Directori local:

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Account:
ca: Compte:

en: Log in as ANONYMOUS
ca: Entrar com a ANÒNIM

en:   Cancel
ca:   Cancel·la

en: Apply
ca: Aplica

en: /_File
ca: /_Fitxer

en: /File/New Folder...
ca: /Fitxer/Nou directori...

en: /File/New Item...
ca: /Fitxer/Nou Ítem...

en: /File/Delete
ca: /Fitxer/Esborra

en: /File/Properties...
ca: /Fitxer/Propietats...

en: /File/Close
ca: /File/Tanca

en: Edit Bookmarks
ca: Edita punts

en: You can now adjust the attributes of your file(s)
    Note: Not all ftp servers support the chmod feature
ca: Pots ajustar els atributs dels teus fitxers
    Nota: No tots els servidors de ftp suporten chmod

en: Special
ca: Especial

en: Sticky
ca: Apegalós

en: User
ca: Usuari

en: Read
ca: Lectura

en: Write
ca: Escriptura

en: Execute
ca: Execució

en: Group
ca: Grup

en: Other
ca: Altres

en: Are you sure you want to delete these %ld files and %ld directories
ca: Estàs segur de voler esborrar %ld fitxers i %ld directoris?

en: Delete Files/Directories
ca: Esborra fitxers/directoris

en: Delete
ca: Esborra

en: Received URL %s
ca: S'ha rebut la URL %s

en: Exit
ca: Surt

en: There are file transfers in progress.
    Are you sure you want to exit?
ca: Hi ha transferències de fitxers en progrés.
    Estàs segur de voler sortir?

en: Connect via URL
ca: Connecta via URL

en: Enter a URL to connect to
ca: Introdueix una URL a la qual connectar-se

en: OpenURL
ca: ObreURL

en: /FTP/Window 1
ca: g/FTP/Finestra 1

en: /FTP/Window 2
ca: /FTP/Finestra 2

en: /FTP/Binary
ca: /FTP/Binari

en: /FTP/_Options...
ca: /FTP/_Opcions...

en: /FTP/_Quit
ca: /FTP/_Surt

en: /Local/Open _URL...
ca: /Local/Obre _URL...

en: /Local/Disconnect
ca: /Local/Desconnecta

en: /Local/Change Filespec...
ca: /Local/Canvia la màscara...

en: /Local/Show selected
ca: /Local/Mostra la selecció

en: /Local/Select All
ca: /Local/Selecciona-ho tot

en: /Local/Select All Files
ca: /Local/Selecciona tots els fitxers

en: /Local/Deselect All
ca: /Local/Deselecciona-ho tot

en: /Local/Save Directory Listing...
ca: /Local/Guarda el llistat del directori...

en: /Local/Send SITE Command...
ca: /Local/Envia comanda SITE...

en: /Local/Change Directory
ca: /Local/Canvia el directori

en: /Local/Make Directory...
ca: /Local/Crea un directori...

en: /Local/Rename...
ca: /Local/Renomena...

en: /Local/Delete...
ca: /Local/Esborra...

en: /Local/Edit...
ca: /Local/Edita...

en: /Local/View...
ca: /Local/Visualitza...

en: /Local/Refresh
ca: /Local/Refresca

en: /_Remote
ca: /_Remot

en: /Remote/Open _URL...
ca: /Remote/Obre _URL...

en: /Remote/Disconnect
ca: /Remot/Desconnecta

en: /Remote/Change Filespec...
ca: /Remot/Canvia la màscara...

en: /Remote/Show selected
ca: /Remot/Mostra la selecció

en: /Remote/Select All
ca: /Remot/Selecciona-ho tot

en: /Remote/Select All Files
ca: /Remot/Selecciona tots els fitxers

en: /Remote/Deselect All
ca: /Remot/Deselecciona-ho tot

en: /Remote/Save Directory Listing...
ca: /Remot/Guarda el llistat del directori...

en: /Remote/Send SITE Command...
ca: /Remote/Envia comanda SITE...

en: /Remote/Change Directory
ca: /Remot/Canvia el directori

en: /Remote/Chmod...
ca: /Remot/Chmod...

en: /Remote/Make Directory...
ca: /Remot/Crea un directori...

en: /Remote/Rename...
ca: /Remot/Renomena...

en: /Remote/Delete...
ca: /Remot/Esborra...

en: /Remote/Edit...
ca: /Remot/Edita...

en: /Remote/View...
ca: /Remot/Visualitza...

en: /Remote/Refresh
ca: /Remot/Refresca

en: /_Bookmarks
ca: /_Punts

en: /Bookmarks/Add bookmark
ca: /_Punts/Afegeix un punt

en: /Bookmarks/Edit bookmarks
ca: /_Punts/Edita un punt

en: /_Transfers
ca: /_Transferències

en: /Transfers/Start Transfer
ca: /_Transferències/Inicia la transferència

en: /Transfers/Stop Transfer
ca: /_Transferències/Atura la transferència

en: /Transfers/Skip Current File
ca: /_Transferències/Salta el fitxer actual

en: /Transfers/Remove File
ca: /_Transferències/Elimina el fitxer

en: /Transfers/Move File _Up
ca: /_Transferències/Puja el fitxer a la llista

en: /Transfers/Move File _Down
ca: /_Transferències/Baixa el fitxer a la llista

en: /Transfers/Retrieve Files
ca: /_Transferències/Descarrega els fitxers

en: /Transfers/Put Files
ca: /_Transferències/Puja els fitxers

en: /L_ogging
ca: /_Bitàcola

en: /Logging/Clear
ca: /_Bitàcola/Neteja

en: /Logging/View log...
ca: /_Bitàcola/Visualitza la bitàcola...

en: /Logging/Save log...
ca: /_Bitàcola/Desa la bitàcola...

en: /Tool_s
ca: /Eine_s

en: /Tools/Compare Windows
ca: /Eines/Compara les finestres

en: /Tools/Clear Cache
ca: /Eines/Esborra la cache

en: /_Help
ca: /_Ajuda

en: /Help/About...
ca: /Ajuda/Quant a...

en: User:
ca: Usuari:

en: Pass:
ca: Contrasenya:

en: Command:
ca: Comanda:

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Size
ca: Mida

en: Date
ca: Data

en: Attribs
ca: Atributs

en: Progress
ca: Progrés

en: Connect
ca: Connecta

en: Error: You must type in a host to connect to
ca: Error: has d'introduir un host al que connectar-se

en: Refresh
ca: Refresca

en: Enter Username
ca: Introdueix el nom d'usuari:

en: Please enter your username for this site
ca: Si us plau, introdueix el nom d'usuari per aquest lloc

en: Enter Password
ca: Introdueix la contrasenya

en: Please enter your password for this site
ca: Si us plau, introdueix la contrasenya

en: Operation canceled...you must enter a string
ca: Operació cancelada...has d'introduir una cadena de text

en: Make Directory
ca: Crea un directori

en: Enter name of directory to create
ca: Introdueix el nom del directori a crear

en: Rename
ca: Renomena

en: What would you like to rename %s to?
ca: Quin nom li vols posar a %s?

en: Enter site-specific command
ca: Introdueix la comanda site específica

en: Skipped
ca: Saltat

en: Waiting...
ca: S'està esperant...

en: Overwrite
ca: Sobrescriu

en: Resume
ca: Resumeix

en: Skip
ca: Salta

en: Action
ca: Acció

en: Transfer Files
ca: Transferència de fitxers

en: The following file(s) exist on both the local and remote computer
    Please select what you would like to do
ca: Els següents fitxers existeixen tant a l'ordinador local com al remot
    Si us plau escull que vols fer

en: Skip File
ca: Salta el fitxer

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Deselect All
ca: Deselecciona-ho tot

en: Change Filespec: Operation canceled...you must enter a string
ca: Canvia la màscara: Operació cancelada...has d'introduir una cadena de text

en: Change Filespec
ca: Canvia la màscara

en: Enter the new file specification
ca: Introdueix la nova màscara

en: Error: Cannot open %s for writing: %s
ca: Error: No s'ha pogut obrir %s per escriptura: %s

en: Save Directory Listing
ca: Guarda el llistat del directori

en: Error: Error writing to %s: %s
ca: Error: Error al escriure a %s: %s

en: Successfully wrote the log file to %s
ca: S'ha desat la bitàcola a %s amb èxit

en: Save Log
ca: Desa la bitàcola

en: Cannot find the license agreement file COPYING. Please make sure it is in either %s or in %s
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer de la llicència (COPYING). Si us plau assegura't de que es troba a %s o a %s

en: About gFTP
ca: Quant a gFTP

en: %s
    Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Official Homepage: http://www.gftp.org/
    Logo by: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>
ca: %s
    Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Pàgina oficial: http://www.gftp.org/
    Logotip per: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>

en: About
ca: Quant a

en: License Agreement
ca: Acord de llicència

en:   Close
ca:   Tanca

en: Compare Windows
ca: Compara les finestres

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: ] (Cached) [
ca: ] (a la cache) [

en: Not connected
ca: No connectat

en: Error opening file %s: %s
ca: Error al obrir el fitxer %s: %s

en: %s: Not connected to a remote site
ca: %s: No s'està connectat a un lloc remot

en: %s: This feature is not available using this protocol
ca: %s: Aquesta característica no està disponible si s'usa aquest protocol

en: %s: You must only have one item selected
ca: %s: Has de tenir només un ítem seleccionat

en: %s: You must have at least one item selected
ca: %s: Has de tenir un ítem seleccionat com a mínim

en: Change
ca: Canvia

en: Add
ca: Afegeix

en: Cancel
ca: Cancel·la

en:   Yes
ca:   Sí

en: Getting directory listings
ca: S'està obtenint els llistats dels directoris

en:   Stop
ca:   Atura

en: Received %ld directories
    and %ld files
ca: S'ha rebut %ld directoris
    i %ld fitxers

en: gFTP Error: Cannot find file %s in %s or %s
ca: Error de gFTP: No s'ha pogut trobar el fitxer %s a %s ni a %s

en: Edit Host
ca: Edita Host

en: Add Host
ca: Afegeix host

en: Domain
ca: Domini

en: Network Address
ca: Adreça de xarxa

en: Netmask
ca: Màscara de xarxa

en: Local Hosts
ca: Hosts locals

en: Edit
ca: Edita

en: Options
ca: Opcions

en: Receiving file names...
ca: S'estan rebent els noms dels fitxers...

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: Retrieve Files: Not connected to a remote site
ca: Envia els fitxers:No s'està connectat a un lloc remot

en: Error: Child %d returned %d
ca: Error: El fill %d ha retornat %d

en: Child %d returned successfully
ca: El fill %d ha retornat amb èxit

en: Error: Cannot get information about file %s: %s
ca: Error: No s'ha pogut obtenir informació en quant al fitxer %s: %s

en: File %s was not changed
ca: El fitxer %s no ha estat canviat

en: File %s has changed.
    Would you like to upload it?
ca: El fitxer %s ha canviat.
    Vols pujar-lo?

en: Edit File
ca: Edita el fitxer

en: Finished
ca: Acabat

en: Stopping the transfer of %s
ca: S'està aturant la transferència de %s

en: %d%% complete, %02d:%02d:%02d est. time remaining. (File %ld of %ld)
ca: %d%% complet, %02d:%02d:%02d temps restant estimat (Fitxer %ld de %ld)

en: Recv %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
ca: Rebuts %s de %s a %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d temps restant estimat

en: Recv %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
ca: Rebuts %s de %s, transferència embussada, temps restant desconegut

en: Retrieving file names...%s bytes
ca: S'estan obtenint els noms dels fitxers...%s bytes

en: There are no file transfers selected
ca: No hi ha cap transferència seleccionada

en: Stopping the transfer on host %s
ca: S'està aturant la transferència al host %s

en: Skipping file %s on host %s
ca: S'està saltant el fitxer %s al host %s

en: View
ca: Visualitza

en: View: %s is a directory. Cannot view it.
ca: Visualitza: %s és un directori. No es pot veure.

en: Edit: You must specify an editor in the options dialog
ca: Edita: Has d'especificar un editor al diàleg d'opcions

en: Edit: %s is a directory. Cannot edit it.
ca: Edita: %s és un directori. No es pot editar.

en: View: Cannot fork another process: %s
ca: Visualitza: No s'ha pogut crear un altre procés: %s

en: Running program: %s %s
ca: S'està executant el programa: %s %s

en: Opening %s with %s
ca: S'està obrint %s amb %s

en: Viewing file %s
ca: S'està veient el fitxer %s

en: View: Cannot open file %s: %s
ca: Visualitza: No s'ha pogut obrir el fitxer %s: %s

en: Username [anonymous]:
ca: Nom d'usuari [anònim]:

en: %s already exists. (%s source size, %s destination size):
    (o)verwrite, (r)esume, (s)kip, (O)verwrite All, (R)esume All, (S)kip All: (%c)
ca: %s ja existeixs. (%s mida font, %s mida destí):
    s(o)breescriu, (r)esum, (s)alta, S(O)breescriu tot, (R)esum tot, (S)alta tot: (%c)
