Gaim - en to ca translation catalogue (2454 entries)

en: Gaim Internet Messenger
ca: Gaim - Mensagers instantaneus

en: Internet Messenger
ca: Mensagers d'Internet

en: Send instant messages over multiple protocols
ca: Envia mensages instantaneus a través de multiples protocols

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Cipher Test
ca: Prova de sifrat

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests the ciphers that ship with gaim.
ca: Prova els sifrats que s'inclouen en gaim.

en: Buddy is idle
ca: L'amic està inactiu

en: Buddy is away
ca: L'amic està absent

en: Buddy is "extended" away
ca: L'amic està "extended" absent

note: Not used yet.
en: Buddy is mobile
ca: L'amic està inactiu

en: Buddy is offline
ca: L'amic no està conectat

en: Point values to use when...
ca: Puntuacio a usar quan...

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
ca: L'amic en el <i>major marcador</i> es qui tindra prioritat en el contacte.

en: Use last buddy when scores are equal
ca: Usar l'ultim amic quan els marcadors siguen iguals

en: Point values to use for account...
ca: Valors a utilisar per als contes...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
ca: Prioritat de contacte

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
ca: Vos permet canviar els valors associats als diferents estats dels amics.

note: *< description
en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
ca: Vos permet canviar els valors dels estats inactiu, absent i desconectat per al calcul de la prioritat dels amics.

note: *< name *< version *  summary
en: Plugin to establish a Crazychat session.
ca: Plugin per a establir una sessio de «Crazychat».

note: *  description
en: Uses Gaim to obtain buddy ips to connect for a Crazychat session
ca: Usar Gaim per a obtindre direccions IP dels amics per a conectar a una sessio de«Crazychat»

note: make the network configuration frame
en: Network Configuration
ca: Configuracio de xarcia

en: TCP port
ca: Port TCP

en: UDP port
ca: Port UDP

note: make the feature configuration frame
en: Feature Calibration
ca: Ajust de la funcio

note: add enabled / disabled
en: Enabled
ca: Habilitat

en: Disabled
ca: Deshabilitat

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
ca: Eixemple de plugin DBus

en: Right-click for more unread messages...
ca: Pulse el boto dret per a vore mes mensages sense llegir...

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
ca[0]: %d mensage sense llegir de %s
ca[1]: %d mensages sense llegir de %s

en: Change Status
ca: Canviar estat

en: Available
ca: Disponible

note: Away stuff
en: Away
ca: Absent

en: Offline
ca: Fora de llinea

en: New...
ca: Nou...

en: Saved...
ca: Guardat...

en: Show Buddy List
ca: Mostrar llista d'amics

en: Unread Messages
ca: Mensages sense llegir

en: New Message...
ca: Mensage nou...

en: Accounts
ca: Contes

en: Preferences
ca: Preferencies

en: Mute Sounds
ca: Deshabilitar els sons

note: TODO: need a submenu to change status, this needs to "link" * to the status in the buddy list gtkstatusbox
en: Quit
ca: Eixir

en: Blink tray icon for unread...
ca: Fer parpallejar l'icon en l'area de notificacio del sistema per als mensages sense llegir...

en: _Instant Messages:
ca: _Mensages instantaneus:

en: Never
ca: Mai

en: In hidden conversations
ca: En conversacions amagades

en: Always
ca: Sempre

en: C_hat Messages:
ca: Mensages del c_hat:

en: When my nick is said
ca: Quan el meu malnom es nomenat

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: System Tray Icon
ca: Icon d'estat

note: *< name *< version *  summary
en: Displays an icon for Gaim in the system tray.
ca: Mostrar un icon per al Gaim en la barra d'estat.

note: *  description
en: Displays a system tray icon (in GNOME, KDE, or Windows for example) to show the current status of Gaim, allow fast access to commonly used functions, and to toggle display of the buddy list. Also provides options to blink for unread messages.
ca: Mostra un icon d'estat (per eixemple al Gnome, KDE o Windows) per a mostrar l'estat actual del Gaim, permet un acces rapit de funcions d'us habitual, i mostra o amaga la llista d'amics o la finestra de conexio. Tambe permet posar en cua els mensages fins que es faça clic en l'icon.

en: Orientation
ca: Orientacio

en: The orientation of the tray.
ca: L'orientacio en l'area de notificacio.

en: By conversation count
ca: Pel numero de conversacions

en: Conversation Placement
ca: Ubicacio de la conversacio

en: Number of conversations per window
ca: Numero de conversacions per finestra

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
ca: Separar les finestres de chat i de MI quan s'ubiquen per numero

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
ca: Ubicacio extra

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
ca: Opcions extra per a l'ubicacio de les conversacions.

note: *< summary *  description
en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
ca: Restringir el numero de conversacions per finestra, opcionalment separa la MI dels chats

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Gaim File Control
ca: Control d'archius del Gaim

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Allows you to control Gaim by entering commands in a file.
ca: Vos permet controlar el Gaim introduint ordes en un archiu.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Gaim Demonstration Plugin
ca: Conector de demostracio del Gaim

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
ca: Un conector d'eixemple que fa coses - vejau-ne la descripcio.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
ca: Este es un conector realment interessant que fa moltes coses:
    - mostra qui ha escrit el programa quan vos conecteu
    - escriu a l'inrevés tots els mensages rebuts
    - envia un mensage a tots els amics immediatament despres de que es conecten

en: Cursor Color
ca: Color del cursor

en: Secondary Cursor Color
ca: Color secundari del cursor

en: Hyperlink Color
ca: Color dels enllaços

en: GtkTreeView Expander Size
ca: Grandaria de l'expansor GtkTreeView

en: GtkTreeView Horizontal Separation
ca: Separacio horisontal GtkTreeView

en: Conversation Entry
ca: Entrada de conversacions

en: Conversation History
ca: Historial de conversacions

en: Log Viewer
ca: Visor del registre

en: Request Dialog
ca: Dialec de solicitut

en: Notify Dialog
ca: Dialec de notificacio

en: GtkTreeView Indent Expanders
ca: Sagnat dels expansors GtkTreeView

en: Select Color for %s
ca: Seleccionar el color per a %s

en: Select Color
ca: Seleccionar el color

en: Select Font for %s
ca: Seleccionar tipo de lletra per a %s

en: Select Interface Font
ca: Seleccionar tipo de lletra de l'interfaç

en: GTK+ Interface Font
ca: Tipo de lletra interfaç GTK+

en: GTK+ Text Shortcut Theme
ca: Tema d'atall de teclat GTK+

en: Interface colors
ca: Colors de l'interfaç

en: Widget Sizes
ca: Grandaria dels controls

en: Fonts
ca: Tipos de lletra

en: Tools
ca: Ferramentes

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
ca: Escriure la configuracio en %s%sgtkrc-2.0

en: Re-read gtkrc files
ca: Tornar a llegir archius de configuracio gtkrc

en: Gaim GTK+ Theme Control
ca: Control de tema GTK+ del Gaim

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
ca: Dona acces als parametros de configuracio de gtkrc que s'utilisen habitualment.

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
ca: Configuracio de les gesticulacions en el ratoli

en: Middle mouse button
ca: Boto central del ratoli

en: Right mouse button
ca: Boto dret del ratoli

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
ca: Mostrar les gesticulacions _visualment

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
ca: Gesticulacions en el ratoli

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
ca: Proporcionar soport per a gesticulacions en el ratoli

note: *  description
en: Allows support for mouse gestures in conversation windows.
    Drag the middle mouse button to perform certain actions:
    
    Drag down and then to the right to close a conversation.
    Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
    Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
ca: Permetre usar gesticulacions en el ratoli en les finestres de conversacio.
    Arrossega el boto central del ratoli per a realisar certes accions:
    
    Avall i despres a la dreta per a tancar una conversacio
    Amunt i despres a l'esquerra per a passar a la conversacio anterior
    Amunt i despres a la dreta per a passar a la conversacio següent

note: Extract their Name and put it in
en: Name
ca: Nom

en: Instant Messaging
ca: Mensageria instantanea

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
ca: Selecciona una persona de la llibreta de direccions d'aci baix, o afigg-ne una de nova.

note: "Search"
en: Search
ca: Buscar

en: Group:
ca: Grup:

note: "New Person" button
en: New Person
ca: Persona nova

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
ca: Seleccionar amic

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
ca: Selecciona una persona de la llibreta de direccions a on afegir este amic, o crea una de nova.

note: Add the expander
en: User _details
ca: _Detalls de l'usuari

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
ca: _Associar amic

en: None
ca: Cap

en: Buddies
ca: Amics

en: Unable to send e-mail
ca: No s'ha pogut enviar el mensage

en: The evolution executable was not found in the PATH.
ca: No es trobà l'eixecutable d'Evolution en la ruta.

en: The specified buddy was not found in the Evolution Contacts.
ca: No es trobà l'amic especificat dins dels contactes d'Evolution.

en: Add to Address Book
ca: Afig a la llibreta de direccions

en: Send E-Mail
ca: Enviar correu electronic

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
ca: Configuracio de l'integracio en l'Evolution

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
ca: Selecciona tots els contes a on els amics s'hagen d'afegir automaticament.

en: Account
ca: Contes

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
ca: Integracio en l'Evolution

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
ca: Proporciona l'integracio en l'Evolution.

en: Please enter the person's information below.
ca: Introduix l'informacio de la persona aci baix.

en: Please enter the buddy's screen name and account type below.
ca: Introduix el nom d'usuari i el tipo de conte aci baix.

en: Account type:
ca: Tipo de conte:

en: Screen name:
ca: Nom d'usuari:

note: Optional Information section
en: Optional information:
ca: Informacio opcional:

note: Label
en: Buddy Icon
ca: Icon de l'amic

en: First name:
ca: Nom:

en: Last name:
ca: Llinages:

en: E-mail:
ca: Correu-e:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
ca: Comprovacio de senyals GTK

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
ca: Prova per a vore si tots els senyals de l'interfaç d'usuari funcionen correctament.

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
ca: <b>Conversacio en %s en %s:</b><br>

en: History Plugin Requires Logging
ca: Deu d'estar conectat per a utilisar el plugin d'historial

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
ca: Pots activar el registre en Ferramentes -> Preferencies -> Registre.
    
    L'activacio del registre en mensages instantaneus i/o chats activarà l'historial per als mateixos tipos de conversacio.

en: History
ca: Historial

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
ca: Mostra conversacions registrades recentment en noves conversacions.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
ca: Quan s'obri una conversacio nova este plugin insertarà l'ultima conversacio en la conversacio actual.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
ca: Iconificar si està absent

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
ca: Iconifica la llista d'amics i les conversacions quan passes a absent.

en: Minutes
ca: Minuts

en: Set Account Idle Time
ca: Especifica el temps inactiu per al conte

en: _Set
ca: E_specificar

en: _Cancel
ca: _Cancelar

en: None of your accounts are idle.
ca: Cap dels seus contes està inactiu.

en: Unset Account Idle Time
ca: Desactivar temps d'inactivitat per al conte

en: _Unset
ca: _Desactivar

en: Set Idle Time for All Accounts
ca: Fixar temps d'inactivitat per a tots els contes

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
ca: Desactivar temps d'inactivitat per a tots els contes inactius

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
ca: Vos permet configurar a ma el temps durant el qual has estat inactiu

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
ca: Client de proves d'IPC

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
ca: Plugin de proves com a client per a IPC.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
ca: Plugin de proves, com a client, per a IPC. Localisa el plugin del servidor i crida les ordes registrades.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
ca: Servidor de proves d'IPC

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
ca: Plugin de proves per a servidor d'IPC.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
ca: Plugin de proves per a servidor d'IPC, que registra les ordes IPC.

en: User is offline.
ca: L'usuari està fora de llinea

en: Auto-response sent:
ca: Enviar resposta automatica:

en: %s has signed off.
ca: %s s'ha desconectat.

en: One or more messages may have been undeliverable.
ca: Un o mes mensages poden no haver arribat a desti.

note: MSG_SERVER_DISCONNECTING we have been kicked off =^(
en: You were disconnected from the server.
ca: Has segut desconectat del servidor.

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
ca: Actualment estas desconectat. No podras rebre mensages mentres no et conectes.

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
ca: El mensage no s'ha pogut enviar perque excedix la llongitut maxima permesa.

en: Message could not be sent.
ca: No s'ha pogut enviar el mensage.

note: Add general preferences.
en: General Log Reading Configuration
ca: Configuracio general de llectura del registre

en: Fast size calculations
ca: Calculs de grandaria rapits

en: Use name heuristics
ca: Utilisar heuristics de noms

note: Add Log Directory preferences.
en: Log Directory
ca: Directori de registre

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Log Reader
ca: Lector de registre

note: *< name *< version * summary
en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
ca: Incloure atres registres de clients de MI en el visor de registre.

note: * description
en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, Fire, Messenger Plus!, MSN Messenger, and Trillian.
ca: Al vore registres, este complement incloura registres d'atres clients de MI. Actualment, aço inclou a Adium, Fire, Messenger Plus!, MSN Messenger, i Trillian.

en: Mail Checker
ca: Comprovador de correu

en: Checks for new local mail.
ca: Comprova si hi ha correu nou en la maquina local.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
ca: Afig una caixeta a la llista d'amics que indica si teniu correus nous.

en: Mono Plugin Loader
ca: Carregador de plugin Mono

en: Loads .NET plugins with Mono.
ca: Carregar plugins .NET en Mono.

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
ca: S'ha solicitat una sessio de mensageria musical. Per favor, selecciona l'icon de MM per a acceptar-la.

en: Music messaging session confirmed.
ca: S'ha confirmat la sessio de mensageria musical.

en: Music Messaging
ca: Mensageria musical

en: There was a conflict in running the command:
ca: S'ha produit un conflicte a l'eixecutar l'orde:

en: Error Running Editor
ca: Erro a l'eixecutar l'editor

en: The following error has occured:
ca: Ha ocorregut el següent erro:

note: Configuration frame
en: Music Messaging Configuration
ca: Configuracio de mensages de musica

en: Score Editor Path
ca: Ruta de l'editor de partitures

en: _Apply
ca: _Aplicar

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
ca: Plugin de mensageria musical per a composicio colaborativa.

note: *  summary
en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editting a common score in real-time.
ca: El plugin de mensageria musical permet treballar a distints usuaris de forma simultanea en una peça de musica editant una partitura comu en temps real.

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
ca: Notificar per a

en: _IM windows
ca: Finestres de M_I

en: C_hat windows
ca: Finestres de _chat

en: 	_Only when someone says your nick
ca: 	_Nomes si algu nomena el teu malnom

en: _Focused windows
ca: _Finestres actives

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
ca: Metodos de notificacio

en: Prepend _string into window title:
ca: Po_sar esta cadena davant del titul de la finestra:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
ca: Insertar el _numero de mensages nous en el titul de la finestra

note: Urgent method button
en: Set window manager "_URGENT" hint
ca: Aplicar l'opcio "_URGENT" del gestor de finestres

note: Raise window method button
en: R_aise conversation window
ca: _Pujar la finestra de conversacio

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
ca: Supressio de notificacions

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
ca: Suprimir quan la finestra de la conversacio esti_ga activada

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
ca: Suprimir quan es faça clic en la finestra de la conve_rsacio

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
ca: Suprimir quan s'escriga en la fines_tra de la conversacio

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
ca: Suprimir quan s'envie un _mensage

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
ca: Suprimir al canviar a la _pestanya de conversacio

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
ca: Notificacio de mensages

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
ca: Vos proporciona diferents maneres de notificar-vos la presencia de mensages sense llegir.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
ca: Carregador de plugins en Perl

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
ca: Proporciona soport per a carregar plugins en Perl.

en: Psychic Mode
ca: Modo psiquic

en: Psychic mode for incoming conversation
ca: Modo psiquic per a conversacions entrants

en: Causes conversation windows to appear as other users begin to message you.  This works for AIM, ICQ, Jabber, Sametime, and Yahoo!
ca: Fa que apareguen les finestres de conversacio quan un usuari comença a enviar-te un mensage. Aço funciona en AIM, ICQ, Jabber, Sametime i Yahoo!

en: You feel a disturbance in the force...
ca: Sents una perturbacio en la força...

en: Only enable for users on the buddy list
ca: Nomes permetre-ho als usuaris de la llista d'amics

en: Disable when away
ca: Deshabilitar quan absent

en: Display notification message in conversations
ca: Mostra el mensage de notificacio en les conversacions

en: Raw
ca: En brut

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
ca: Vos permet enviar senyes en brut als protocols en modo text.

en: Lets you send raw input to text-based protocols (Jabber, MSN, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
ca: Permet enviar senyes en brut als protocols en modo text (Jabber, MSN, IRC, TOC). Pulsa la tecla de retorn en la caixa d'entrada per a enviar-les. Observa la finestra de depuracio.

en: You are using Gaim version %s.  The current version is %s.<hr>
ca: Estas usant la versio %s del Gaim. La versio actual es %s.<hr>

en: <b>ChangeLog:</b>
    %s<br><br>
ca: <b>Registre dels canvis:</b>
    %s<br><br>

en: You can get version %s from:<br><a href="http://gaim.sourceforge.net/">http://gaim.sourceforge.net</a>.
ca: Pots obtindre la versio %s de:<br><a href="http://gaim.sourceforge.net/">http://gaim.sourceforge.net</a>.

en: New Version Available
ca: Nova versio disponible

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
ca: Notificacio de noves versions

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
ca: Comprovar periodicament si hi ha versions noves.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
ca: Comprovar periodicament si hi ha versions noves i vos ho notifica juntament en el seu registre de canvis.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
ca: Comprovacio de senyals

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
ca: Prova per a vore si tots els senyals funcionen correctament.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
ca: Plugin simple

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
ca: Proves per a vore si la majoria de coses funcionen.

en: Duplicate Correction
ca: Correccio duplicada

en: The specified word already exists in the correction list.
ca: La paraula especificada ya existix en la llista de correccio.

en: Text Replacements
ca: Substitucio de text

en: You type
ca: Escriu

en: You send
ca: Envia

en: Whole words only
ca: Nomes paraules sanceres

en: Case sensitive
ca: Distinguix mayuscules de minuscules

en: Add a new text replacement
ca: Afig una atra substitucio de text

en: You _type:
ca: _Escriu:

en: You _send:
ca: En_via:

note: Created here so it can be passed to whole_words_button_toggled.
en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
ca: Ajustar al format _exacte (desmarcar per a gestionar mayuscules i minuscules automaticament)

en: Only replace _whole words
ca: Reemplaçar nomes paraules _sanceres

en: General Text Replacement Options
ca: Opcions de substitucio de text

en: Enable replacement of last word on send
ca: Habilitar la substitucio de l'ultima paraula a l'enviar

en: Text replacement
ca: Substitucio de text

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
ca: Substituïx el text dels mensages que s'envien usant les regles que hages establit.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
ca: Proporcionar soport per a SSL a través de la biblioteca GNUTLS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
ca: Proporcionar soport per a SSL a través de la biblioteca NSS de Mozilla.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
ca: Proporcionar una interfaç per a les biblioteques de soport SSL.

en: %s is no longer away.
ca: %s ya no està absent.

en: %s has gone away.
ca: %s ha passat a absent.

en: %s has become idle.
ca: %s ha passat a inactiu.

en: %s is no longer idle.
ca: %s ya no està inactiu.

en: %s has signed on.
ca: %s s'ha conectat.

en: Notify When
ca: Notificar quan

en: Buddy Goes _Away
ca: L'amic passa a _absent:

en: Buddy Goes _Idle
ca: L'amic passa a _inactiu:

en: Buddy _Signs On/Off
ca: L'amic es conecta/desconecta

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
ca: Notificacio de l'estat dels amics

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
ca: Notificar en la finestra de conversacio quan un amic canvia d'estat.

en: Tcl Plugin Loader
ca: Carregador de plugins en Tcl

en: Provides support for loading Tcl plugins
ca: Proporcionar soport per a carregar els plugins en Tcl

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
ca: Indicador d'amics

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
ca: Una versio horisontal de la llista d'amics.

en: iChat Timestamp
ca: Marca horaria per a l'iChat

en: Delay
ca: Retart

en: minutes.
ca: minuts.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
ca: Marca horaria

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Adds iChat-style timestamps to conversations every N minutes.
ca: Afig marques horaries a les conversacions a l'estil iChat cada N minuts.

en: Timestamp Format Options
ca: Opcions de format de marca de temps

en: _Force (traditional Gaim) 24-hour time format
ca: _Forçar format de temps de 24 hores (tradicional Gaim)

en: Show dates in...
ca: Mostrar dates en...

en: Co_nversations:
ca: Co_nversacions:

en: For delayed messages
ca: Per a mensages diferits

en: For delayed messages and in chats
ca: Per a mensages diferits i per a chats

en: _Message Logs:
ca: Registres de _mensages:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Timestamp Formats
ca: Formats de marca de temps de mensages

note: *< name *< version *  summary
en: Customizes the message timestamp formats.
ca: Personalisa el format de la marca de temps de mensages.

note: *  description
en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
ca: Este plugin permet a l'usuari configurar els formats de marca de temps per als mensages en conversacions i guardats en el registre.

en: Opacity:
ca: Opacitat:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
ca: Finestres de MI

en: _IM window transparency
ca: Transparencia de les finestres de M_I

en: _Show slider bar in IM window
ca: _Mostrar la barra d'ajust en la finestra de MI

en: Remove IM window transparency on focus
ca: Eliminar la transpariencia de les finestres MI a l'enfocar

en: Always on top
ca: Semple damunt

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
ca: Finestra de la llista d'amics

en: _Buddy List window transparency
ca: _Transparencia de la finestra de la llista d'amics

en: Remove Buddy List window transparency on focus
ca: Eliminar la transpariencia de la finestra de llista d'amics quan s'enfoca

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
ca: Transparencia

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
ca: Transparencia variable per a conversacions i la llista d'amics.

note: *  description
en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
    
    * Note: This plugin requires Win2000 or greater.
ca: Este plugin habilita transparencies variables en finestres de conversacio i la llista d'amics.
    
    * Nota: este pluginr requerix Windows 2000 o superior.

en: GTK+ Runtime Version
ca: Versio del modul d'eixecucio de GTK+

note: Autostart
en: Startup
ca: Inicialisacio

en: _Start Gaim on Windows startup
ca: _Iniciar el Gaim a l'iniciar Windows

note: Buddy List
en: Buddy List
ca: Llista d'amics

en: _Dockable Buddy List
ca: Llista _d'amics acoplable

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
ca: _Conservar la finestra d'amics davant:

note: XXX: Did this ever work?
en: Only when docked
ca: Nomes quan s'apile

note: Conversations
en: Conversations
ca: Conversacions

en: _Flash window when messages are received
ca: _Fer que la finestra faça un flash quan arriben mensages

en: WinGaim Options
ca: Opcions del WinGaim

en: Options specific to Windows Gaim.
ca: Opcions especifiques de la versio del Gaim per a Windows

en: Provides options specific to Windows Gaim, such as buddy list docking and conversation flashing.
ca: Conté les opcions especifiques al Gaim de Windows com l'apilament de la llista d'amics o el parpalleig de conversacions.

en: accounts
ca: contes

en: Password is required to sign on.
ca: Es necessita una contrasenya per a conectar-se.

en: Enter password for %s (%s)
ca: Introduix la contrasenya per a %s (%s)

en: Enter Password
ca: Introduix contrasenya

en: Save password
ca: Guardar contrasenya

en: OK
ca: Acceptar

en: Cancel
ca: Cancelar

en: Missing protocol plugin for %s
ca: No s'ha trobat el plugin per al protocol %s

en: Connection Error
ca: Erro de conexio

en: New passwords do not match.
ca: Les contrasenyes noves no coincidixen.

en: Fill out all fields completely.
ca: Ompli tots els camps completament.

en: Original password
ca: Contrasenya original

en: New password
ca: Contrasenya nova

en: New password (again)
ca: Contrasenya nova (repetix-la)

en: Change password for %s
ca: Canviar la contrasenya per a %s

en: Please enter your current password and your new password.
ca: Introduix la contrasenya actual i la nova.

en: Change user information for %s
ca: Canviar l'informacio d'usuari de %s

en: Save
ca: Guardar

en: Unknown
ca: Desconegut

en: buddy list
ca: llista d'amics

en: %d buddy from group %s was not removed because it belongs to an account which is disabled or offline.  This buddy and the group were not removed.
     | %d buddies from group %s were not removed because they belong to accounts which are currently disabled or offline.  These buddies and the group were not removed.
ca[0]: No s'ha suprimit %d amic del grup %s perque no estava conectat. No s'ha suprimit ni este amic ni el grup.
ca[1]: No s'han suprimit %d amics del grup %s perque no estaven conectats. No s'han suprimit ni els amics ni el grup.

en: Group not removed
ca: No s'ha suprimit el grup

en: Registration Error
ca: Erro en el registre

en: +++ %s signed on
ca: +++ %s s'ha conectat

en: +++ %s signed off
ca: +++ %s s'ha desconectat

en: Unable to send message: The message is too large.
ca: No s'ha pogut enviar el mensage: El mensage es massa llarc.

en: Unable to send message to %s.
ca: No s'ha pogut enviar el mensage a %s.

en: The message is too large.
ca: El mensage es massa llarc.

en: Unable to send message.
ca: No s'ha pogut enviar el mensage.

en: %s entered the room.
ca: %s ha entrat en la sala.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
ca: %s [<I>%s</I>] ha entrat en la sala.

en: You are now known as %s
ca: Ara vos feu dir %s

en: %s is now known as %s
ca: %s es fa dir %s

en: %s left the room.
ca: %s ha eixit de la sala.

en: %s left the room (%s).
ca: %s ha eixit de la sala (%s).

en: No name
ca: Sense nom

en: Error reading %s: 
    %s.
ca: Erro al llegir %s: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
ca: Erro a l'escriure %s: 
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
ca: Erro a l'accedir %s: 
    %s.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
ca: No es pot enviar un archiu de 0 octets.

en: Cannot send a directory.
ca: No es pot enviar un directori.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
ca: %s no es un archiu normal, no se sobreescriurà.

en: %s wants to send you %s (%s)
ca: %s vos vol enviar %s (%s)

en: %s wants to send you a file
ca: %s vos vol enviar un archiu

en: Accept file transfer request from %s?
ca: Vols acceptar la transferencia de l'archiu de %s?

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
ca: Hi ha un archiu disponible per a descarregar de:
    Ordenador remot: %s
    Port remot: %d

en: %s is offering to send file %s
ca: %s s'està oferint enviar l'archiu %s

en: %s is not a valid filename.
ca: %s no es un nom d'archiu valit.

en: Offering to send %s to %s
ca: S'està oferint enviar %s a %s

en: Starting transfer of %s from %s
ca: Comença la transferencia de %s de %s

en: Transfer of file %s complete
ca: S'ha completat la transferencia de l'archiu %s

en: File transfer complete
ca: S'ha completat la transferencia de l'archiu

en: You canceled the transfer of %s
ca: Has cancelat la transferencia de %s

en: File transfer cancelled
ca: S'ha cancelat la transferencia de l'archiu

en: %s canceled the transfer of %s
ca: %s ha cancelat la transferencia de %s

en: %s canceled the file transfer
ca: %s ha cancelat la transferencia de l'archiu

en: File transfer to %s failed.
ca: Fallà la transferencia de l'archiu a %s.

en: File transfer from %s failed.
ca: Fallà la transferencia de l'archiu de %s.

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
ca: <b>Archiu:</b> %s
    <b>Grandaria de l'archiu:</b> %s
    <b>Grandaria de l'image:</b> %dx%d

note: Build the login options frame.
en: Login Options
ca: Opcions d'entrada

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Alias:
ca: Malnom:

en: Remember password
ca: Recordar la constrasenya

note: Build the user options frame.
en: User Options
ca: Opcions d'usuari

en: New mail notifications
ca: Notificar si hi ha correus nous

en: Buddy icon:
ca: Icon de l'amic:

note: Build the protocol options frame.
en: %s Options
ca: Opcions de %s

en: Use Global Proxy Settings
ca: Usar les opcions globals per al servidor intermediari

en: No Proxy
ca: Sense servidor intermediari

en: Use Environmental Settings
ca: Usar les opcions de l'entorn

en: you can see the butterflies mating
ca: pots vore les palometes aparellant-se

en: If you look real closely
ca: Si mires de ben a prop

en: Proxy Options
ca: Opcions del servidor intermediari

en: Proxy _type:
ca: _Tipo de servidor intermediari

en: _Host:
ca: _Ordenador:

en: _Username:
ca: _Nom d'usuari:

en: Pa_ssword:
ca: _Contrasenya:

en: Add Account
ca: Afegir conte

en: Modify Account
ca: Modificar conte

en: _Basic
ca: _Basica

en: _Advanced
ca: _Alvançades

note: Register button
en: Register
ca: Registrar

en: Are you sure you want to delete %s?
ca: ¿Estas segur que vols suprimir %s?

en: Delete
ca: Suprimir

en: Screen Name
ca: Nom d'usuari

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
ca: %s%s%s%s ha fet a %s un dels seus amics%s%s

en: Add buddy to your list?
ca: ¿Vols afegir l'amic a la llista?

en: Add
ca: Afegir

en: Join a Chat
ca: Entrar en un chat

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
ca: Introduix l'informacio necessaria sobre el chat al qual vols entrar.

en: _Account:
ca: _Conte:

en: Get _Info
ca: _Informar

en: I_M
ca: _MI

en: _Send File
ca: _Enviar un archiu

en: Add Buddy _Pounce
ca: Afegir un avis _per a l'amic

en: View _Log
ca: Vo_re el registre

en: Alias...
ca: Malnom...

en: Remove
ca: Suprimir

en: _Alias...
ca: Ma_lnom...

en: _Remove
ca: Sup_rimir

en: Add a _Buddy
ca: _Afegir un amic

en: Add a C_hat
ca: A_fegir un chat

en: _Delete Group
ca: _Suprimir un grup

en: _Rename
ca: _Renomenar

note: join button
en: _Join
ca: En_trar

en: Auto-Join
ca: Entrar automaticament

en: _Collapse
ca: _Contraure

en: _Expand
ca: _Expandir

en: /Tools/Mute Sounds
ca: /Ferramentes/Sense so

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
ca: No estas conectat en cap protocol que permeta afegir este amic.

note: Buddies menu
en: /_Buddies
ca: /_Amics

en: /Buddies/New Instant _Message...
ca: /Amics/Mensage _instantaneu nou...

en: /Buddies/Join a _Chat...
ca: /Amics/Entrar a un _chat...

en: /Buddies/Get User _Info...
ca: /Amics/Obtindre informacio de l'_usuari...

en: /Buddies/View User _Log...
ca: /Amics/Vo_re el registre de l'usuari...

en: /Buddies/Show _Offline Buddies
ca: /Amics/Mostrar amics desc_onectats

en: /Buddies/Show _Empty Groups
ca: /Amics/Mostrar grups _buits

en: /Buddies/Show Buddy _Details
ca: /Amics/Mostrar _detalls d'amic

en: /Buddies/Show Idle _Times
ca: /Amics/Mostrar _temps d'absencia

en: /Buddies/_Sort Buddies
ca: /Amics/_Ordenar amics

en: /Buddies/_Add Buddy...
ca: /Amics/_Afegir un amic...

en: /Buddies/Add C_hat...
ca: /Amics/Afegir un _chat...

en: /Buddies/Add _Group...
ca: /Amics/Afegir un _grup...

en: /Buddies/_Quit
ca: /Amics/_Eixir

note: Accounts menu
en: /_Accounts
ca: /_Contes

en: /Accounts/Add\/Edit
ca: /Contes/Afegir\/Editar

note: Tools
en: /_Tools
ca: /_Ferramentes

en: /Tools/Buddy _Pounces
ca: /Ferramentes/_Avis d' amic

en: /Tools/Plu_gins
ca: /Ferramentes/Plu_gins

en: /Tools/Pr_eferences
ca: /Ferramentes/Pr_eferencies

en: /Tools/Pr_ivacy
ca: /Ferramentes/_Privadea

en: /Tools/_File Transfers
ca: /Ferramentes/Transferencia d'a _rchius

en: /Tools/R_oom List
ca: /Ferramentes/_Llista de sales

en: /Tools/System _Log
ca: /Ferramentes/_Registre del sistema

en: /Tools/Mute _Sounds
ca: /Ferramentes/_Sense so

note: Help
en: /_Help
ca: /_Ajuda

en: /Help/Online _Help
ca: /Ajuda/_Ajuda en llinea

en: /Help/_Debug Window
ca: /Ajuda/Finestra de _depuracio

en: /Help/_About
ca: /Ajuda/_Al voltant de

en: 
    <b>Account:</b> %s
ca: 
    <b>Conte:</b> %s

en: 
    <b>Buddy Alias:</b> %s
ca: 
    <b>Malnom d'amic:</b> %s

en: 
    <b>Nickname:</b> %s
ca: 
    <b>Sobrenom:</b> %s

en: 
    <b>Logged In:</b> %s
ca: 
    <b>Conectat:</b> %s

en: 
    <b>Idle:</b> %s
ca: 
    <b>Inactiu:</b> %s

en: 
    <b>Last Seen:</b> %s ago
ca: 
    <b>Vist per ultima volta:</b> fa %s

en: 
    <b>Status:</b> Offline
ca: 
    <b>Estat:</b> Desconectat

en: 
    <b>Description:</b> Spooky
ca: 
    <b>Descripcio:</b> Charrador

en: 
    <b>Status:</b> Awesome
ca: 
    <b>Estat:</b>: Genial

en: 
    <b>Status:</b> Rockin'
ca: 
    <b>Estat:</b>: De conya

en: Idle %dh %02dm
ca: Inactiu %d h i %02d min

en: Idle %dm
ca: Inactiu %d min

note: Idle stuff
en: Idle
ca: Inactiu

en: /Buddies/New Instant Message...
ca: /Amics/Mensage instantaneu nou...

en: /Buddies/Join a Chat...
ca: /Amics/Entrar en un chat...

en: /Buddies/Get User Info...
ca: /Amics/Obtindre informacio de l'usuari...

en: /Buddies/Add Buddy...
ca: /Amics/Afegir un amic...

en: /Buddies/Add Chat...
ca: /Amics/Afegir un chat...

en: /Buddies/Add Group...
ca: /Amics/Afegir un grup...

en: /Tools/Buddy Pounces
ca: /Ferramentes/Avis d'amic

en: /Tools/Privacy
ca: /Ferramentes/Privadea

en: /Tools/Room List
ca: /Ferramentes/Llista de sales

en: Manually
ca: Manual

en: Alphabetically
ca: Alfabeticament

en: By status
ca: Per estat

en: By log size
ca: Per la grandaria del registre

en: %s disconnected
ca: %s s'ha desconectat

en: Connect
ca: Conectar

en: Enable Account
ca: Habilitar conte

en: <span color="red">%s disconnected: %s</span>
ca: <span color="red">%s s'ha desconectat: %s</span>

en: /Accounts
ca: /Contes

note: set the Show Offline Buddies option. must be done * after the treeview or faceprint gets mad. -Robot101
en: /Buddies/Show Offline Buddies
ca: /Amics/Mostrar amics desconectats

en: /Buddies/Show Empty Groups
ca: /Amics/Mostrar grups buits

en: /Buddies/Show Buddy Details
ca: /Amics/Mostrar detalls d'amic

en: /Buddies/Show Idle Times
ca: /Amics/Mostrar temps d'absencia

en: Add Buddy
ca: Afegir un amic

en: Please enter the screen name of the person you would like to add to your buddy list. You may optionally enter an alias, or nickname,  for the buddy. The alias will be displayed in place of the screen name whenever possible.
ca: Introduix el nom d'usuari de la persona que vullgues afegir a la teua llista d'amics. Opcionalment pots introduir un malnom, o sobrenom, per a l'amic. El sobrenom substituirà el nom d'usuari alla a on siga possible.

en: Screen Name:
ca: Nom d'usuari:

note: Set up stuff for the account box
en: Account:
ca: Conte:

en: This protocol does not support chat rooms.
ca: Este protocol no implementa sales de chat.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
ca: No estas conectat en cap protocol que permeta fer chats.

en: Add Chat
ca: Afegir chat

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
ca: Introduix un malnom i l'informacio adient sobre el chat que vullgues afegir a la llista d'amics.

en: Add Group
ca: Afegir un grup

en: Please enter the name of the group to be added.
ca: Introduix el nom del grup que vullgues afegir.

en: _Edit Account
ca: _Editar conte

en: No actions available
ca: No hi ha accions disponibles

en: _Disable
ca: _Deshabilitar

en: /Tools
ca: /Ferramentes

en: /Buddies/Sort Buddies
ca: /Amics/Ordenar amics

en: %s was disconnected due to an error: %s
    Gaim will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
ca: Es desconectà %s degut a un erro: %s
    Gaim no intentarà reconectar-se ad este conte fins que corrigga l'erro i reactive el conte.

en: Supported debug options are:  version
ca: Les opcions de depuracio disponibles son:  version

en: No such command (in this context).
ca: L'orde no existix (en este context).

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
ca: Fes servir "/help &lt;orde&gt;" per a obtindre ajuda sobre una orde.
    Les següents ordes estan disponibles en este context:

en: No such command.
ca: No existix l'orde.

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
ca: Erro de sintaxis: Has escrit un numero d'arguments equivocat per a esta orde.

en: Your command failed for an unknown reason.
ca: L'orde ha fallat per motius desconeguts.

en: That command only works in chats, not IMs.
ca: Esta orde nomes funciona en chats, i no en MI.

en: That command only works in IMs, not chats.
ca: Esta orde nomes funciona en MI, i no en chats.

en: That command doesn't work on this protocol.
ca: Esta orde no funciona per a este protocol.

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
ca: L'amic no està en el mateix protocol que este chat.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
ca: No estas conectat en cap protocol que permeta convidar este amic.

en: Invite Buddy Into Chat Room
ca: Convidar l'amic a una sala de chat

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
ca: Introduix el nom de l'usuari que vullgues convidar, aixina com un mensage d'invitacio opcional.

en: _Buddy:
ca: _Amic:

en: _Message:
ca: _Mensage:

en: Unable to open file.
ca: No s'ha pogut obrir l'archiu.

en: <h1>Conversation with %s</h1>
ca: <h1>Conversacio en %s</h1>

en: Save Conversation
ca: Guardar la conversacio

en: Find
ca: Buscar

en: _Search for:
ca: _Buscar:

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
ca: S'inicià el registre. A partir d'ara es registraran tots els mensages d'esta conversacio.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
ca: S'ha parat el registre. No es registraran mensages d'esta conversacio d'ara en avant.

en: IM
ca: MI

en: Send File
ca: Enviar un archiu

en: Un-Ignore
ca: No ignorar

en: Ignore
ca: Ignorar

en: Get Away Message
ca: Mensage d'absencia

en: Last said
ca: Dit l'ultima volta

en: Unable to save icon file to disk.
ca: No s'ha pogut guardar l'archiu de l'icon en disc.

en: Save Icon
ca: Guardar l'icon

en: Animate
ca: Animar

en: Hide Icon
ca: Amagar l'icon

en: Save Icon As...
ca: Nomenar i guarda l'icon...

note: Conversation menu
en: /_Conversation
ca: /_Conversacio

en: /Conversation/New Instant _Message...
ca: /Conversacio/_Mensage instantaneu nou...

en: /Conversation/_Find...
ca: /Conversacio/_Buscar...

en: /Conversation/View _Log
ca: /Conversacio/Vore el _registre

en: /Conversation/_Save As...
ca: /Conversacio/Nomenar i _guardar...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
ca: /Conversacio/_Netejar esgolosa

en: /Conversation/Se_nd File...
ca: /Conversacio/Enviar un _archiu...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
ca: /Conversacio/Afegir un a_vis per a l'amic...

en: /Conversation/_Get Info
ca: /Conversacio/_Obtindre informacio

en: /Conversation/In_vite...
ca: /Conversacio/Con_vidar...

en: /Conversation/Al_ias...
ca: /Conversacio/M_alnom...

en: /Conversation/_Block...
ca: /Conversacio/_Bloquejar...

en: /Conversation/_Add...
ca: /Conversacio/_Afegir...

en: /Conversation/_Remove...
ca: /Conversacio/Sup_rimir...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
ca: /Conversacio/Insertar un _enllaç...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
ca: /Conversacio/Insertar una _image...

en: /Conversation/_Close
ca: /Conversacio/_Tancar

note: Options
en: /_Options
ca: /_Opcions

en: /Options/Enable _Logging
ca: /Opcions/Habilitar el _registre

en: /Options/Enable _Sounds
ca: /Opcions/Habilitar els _sons

en: /Options/Show Buddy _Icon
ca: /Opcions/Mostrar els _icons dels amics

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
ca: /Opcions/Mos_trar la barra de ferramentes per al format

en: /Options/Show Ti_mestamps
ca: /Opcions/Mostrar les marques de temps

en: /Conversation/View Log
ca: /Conversacio/Vore el registre

en: /Conversation/Send File...
ca: /Conversacio/Enviar un archiu...

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
ca: /Conversacio/Afegir avis per a l'amic...

en: /Conversation/Get Info
ca: /Conversacio/Obtindre informacio

en: /Conversation/Invite...
ca: /Conversacio/Convidar...

en: /Conversation/Alias...
ca: /Conversacio/Malnom...

en: /Conversation/Block...
ca: /Conversacio/Bloquejar

en: /Conversation/Add...
ca: /Conversacio/Afegir...

en: /Conversation/Remove...
ca: /Conversacio/Suprimir...

en: /Conversation/Insert Link...
ca: /Conversacio/Insertar un enllaç...

en: /Conversation/Insert Image...
ca: /Conversacio/Insertar una image...

en: /Options/Enable Logging
ca: /Opcions/Habilitar el registre

en: /Options/Enable Sounds
ca: /Opcions/Habilitar els sons

en: /Options/Show Formatting Toolbars
ca: /Opcions/Mostrar la barra de ferramentes per al format

en: /Options/Show Timestamps
ca: /Opcions/Mostrar les marques de temps

en: /Options/Show Buddy Icon
ca: /Opcions/Mostrar els _icons dels amics

en: User is typing...
ca: L'usuari està escrivint...

en: User has typed something and stopped
ca: L'usuari ha escrit alguna cosa i s'ha parat

note: Build the Send To menu
en: _Send To
ca: _Enviar a

en: _Send
ca: _Enviar

en: Topic:
ca: Tema:

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
ca: No hi ha ningu en la sala

en: IM the user
ca: Enviar un MI a l'usuari

en: Ignore the user
ca: Ignorar l'usuari

en: Get the user's information
ca: Obtindre informacio de l'usuari

en: %d person in room | %d people in room
ca[0]: %d persona en la sala
ca[1]: %d persones en la sala

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
ca: say &lt;mensage&gt;: Enviar un mensage normalment com si no feres servir cap orde.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
ca: me &lt;accio&gt;: Enviar una accio a l'estil IRC a un amic o chat.

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
ca: debug &lt;opcio&gt;: Enviar informacio de depuracio diversa a la conversacio actual.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
ca: clear: neteja l'historial de la finestra de conversacio.

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
ca: help &lt;orde&gt;: Ajuda especifica al voltant de l'orde.

en: Confirm close
ca: Confirmar tancament

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
ca: Tens mensages no llegits. ¿Estas segur que vols tancar la finestra?

en: Close other tabs
ca: Tancar atres pestanyes

en: Close all tabs
ca: Tancar totes les pestanyes

en: Detach this tab
ca: Deslligar esta pestanya

en: Close this tab
ca: Tancar esta pestanya

en: Close conversation
ca: Tancar la conversacio

en: Last created window
ca: Finestra creada per ultima volta

en: Separate IM and Chat windows
ca: Separar les finestres de MI de les de chat

en: New window
ca: Finestra nova

en: By group
ca: Per grup

en: By account
ca: Per conte

en: Save Debug Log
ca: Guardar el registre de depuracio

en: Invert
ca: Invertir

en: Highlight matches
ca: Resaltar coincidencies

en: Debug Window
ca: Finestra de depuracio

en: Clear
ca: Netejar

en: Pause
ca: Pausar

en: Timestamps
ca: Marques de temps

en: Filter
ca: Filtre

en: Right click for more options.
ca: Clic dret per a mes opcions.

en: lead developer
ca: desenrollador principal

en: developer
ca: desenrollador

en: win32 port
ca: adaptacio a win32

en: developer & webmaster
ca: desenrollador i mantenedor de la pagina web

en: support
ca: soport

en: maintainer
ca: mantenedor

en: libfaim maintainer
ca: mantenedor de libfaim

en: hacker and designated driver [lazy bum]
ca: hacker i conductor designat

en: Jabber developer
ca: desenrollador de Jabber

en: original author
ca: autor original

en: Bulgarian
ca: Bulgar

en: Bosnian
ca: Bosni

en: Catalan
ca: Català

en: Czech
ca: Chec

en: Danish
ca: Danes

en: German
ca: Alemà

en: Greek
ca: Grec

en: Australian English
ca: Angles d'Australia

en: Canadian English
ca: Angles canadenc

en: British English
ca: Angles britanic

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Persian
ca: Persi

en: Finnish
ca: Fines

en: French
ca: Frances

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hungarian
ca: Hongares

en: Italian
ca: Italià

en: Japanese
ca: Japones

en: Georgian
ca: Georgià

en: Korean
ca: Coreà

en: Kurdish
ca: Kurt

en: Lithuanian
ca: Litua

en: Macedonian
ca: Macedoneu

en: Dutch, Flemish
ca: Holandes, Flamenc

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Polish
ca: Polones

en: Portuguese
ca: Portugues

en: Portuguese-Brazil
ca: Portugues de Brasil

en: Romanian
ca: Romanés

en: Russian
ca: Rus

en: Serbian
ca: Serbi

en: Slovenian
ca: Eslove

en: Swedish
ca: Suec

en: Turkish
ca: Turc

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
ca: Equip del Vi de Gnome i T.M.Thanh

en: Simplified Chinese
ca: Chinenc simplificat

en: Traditional Chinese
ca: Chinenc tradicional

en: Amharic
ca: Amhàric

en: Slovak
ca: Eslovac

en: About Gaim
ca: Al voltant de Gaim

en: Gaim is a modular messaging client capable of using AIM, MSN, Yahoo!, Jabber, ICQ, IRC, SILC, Novell GroupWise, Lotus Sametime, Napster, Zephyr, and Gadu-Gadu all at once.  It is written using GTK+.<BR><BR>You may modify and redistribute the program under the terms of the GPL (version 2 or later).  A copy of the GPL is contained in the 'COPYING' file distributed with Gaim.  Gaim is copyrighted by its contributors.  See the 'COPYRIGHT' file for the complete list of contributors.  We provide no warranty for this program.<BR><BR>
ca: Gaim es un client de mensageria modular capaç d'utilisar AIM, MSN, Yahoo!, Jabber, ICQ, IRC, SILC, Novell GroupWise, Lotus Sametime, Napster, Zephyr, i Gadu-Gadu tots al mateix temps. Està escrit utilisant GTK+.<BR><BR>Pot modificar i redistribuir este programa baix els termens de la GPL (versio 2 o posterior). S'inclou una copia de la llicencia GPL en l'archiu «COPYING» que es distribuix en Gaim. Les persones que han contribuit a Gaim tenen els drets de copia. Consulte l'archiu «COPYING» si desija consultar la llista completa de persones que han contribuit. Este programa es distribuix sense cap garantia.<BR><BR>

en: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #wingaim on irc.freenode.net<BR><BR>
ca: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #wingaim a irc.freenode.net<BR><BR>

en: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #gaim on irc.freenode.net<BR><BR>
ca: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #gaim a irc.freenode.net<BR><BR>

en: Current Developers
ca: Desenrolladors actuals

en: Crazy Patch Writers
ca: Folls escritors de pegats

en: Retired Developers
ca: Desenrolladors retirats

en: Current Translators
ca: Traductors actuals

en: Past Translators
ca: Antics traductors

en: Debugging Information
ca: Informacio de depuracio

en: _Name
ca: _Nom

en: _Account
ca: _Conte

en: New Instant Message
ca: Mensage instantaneu nou

en: Please enter the screen name or alias of the person you would like to IM.
ca: Introduix el nom d'usuari de la persona a qui vullgues enviar un mensage instantaneu.

en: Get User Info
ca: Obtindre senyes de l'usuari

en: Please enter the screen name or alias of the person whose info you would like to view.
ca: Introduix el nom d'usuari de la persona de la qui vullgues vore l'informacio.

en: View User Log
ca: Vore registre de l'usuari

en: Please enter the screen name or alias of the person whose log you would like to view.
ca: Introduix el nom d'usuari de la persona de qui vullgues vore el registre.

en: Alias Contact
ca: Posar un malnom al contacte

en: Enter an alias for this contact.
ca: Introduix un malnom per a este contacte.

en: Alias
ca: Malnom

en: Enter an alias for %s.
ca: Introduix un malnom per a %s.

en: Alias Buddy
ca: Posar un malnom a un amic

en: Alias Chat
ca: Posar un malnom a un chat

en: Enter an alias for this chat.
ca: Introduix un malnom per a este chat.

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
ca[0]: Ara se suprimirà el contacte que conté %s i %d amics de la llista d'amics. ¿Vols continuar?
ca[1]: Ara se suprimirà el contacte que conté %s i %d amics de la llista d'amics. ¿Vols continuar?

en: Remove Contact
ca: Suprimir un contacte

en: _Remove Contact
ca: _Suprimir un contacte

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
ca: Ara se suprimirà el grup %s i tots els seus membres de la llista d'amics. ¿Vols continuar?

en: Remove Group
ca: Suprimir el grup

en: _Remove Group
ca: _Suprimir grup

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
ca: ¿Estas segur que vols suprimir %s de la llista d'amics?

en: Remove Buddy
ca: Suprimir l'amic

en: _Remove Buddy
ca: Sup_rimir un amic

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
ca: ¿Estas segur que vols suprimir el chat %s de la llista d'amics?

en: Remove Chat
ca: Suprimir el Chat

en: _Remove Chat
ca: _Suprimir Chat

en: Finished
ca: S'ha finalisat

en: Canceled
ca: S'ha cancelat

en: Waiting for transfer to begin
ca: S'està esperant a iniciar la transferencia

en: <b>Receiving As:</b>
ca: <b>S'està rebent com a:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
ca: <b>S'està rebent des de:</b>

en: <b>Sending To:</b>
ca: <b>S'està enviant a:</b>

en: <b>Sending As:</b>
ca: <b>S'està enviant com a:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
ca: No hi ha cap aplicacio configurada per a obrir este archiu.

en: An error occurred while opening the file.
ca: S'ha produit un erro a l'obrir l'archiu.

en: Error launching %s: %s
ca: Erro al llançar %s: %s

en: Error running %s
ca: Erro a l'eixecutar %s

en: Process returned error code %d
ca: El proces tornà el codic d'erro %d

en: Progress
ca: Progrés

en: Filename
ca: Nom de l'archiu

en: Size
ca: Grandaria

en: Remaining
ca: Restant

en: Filename:
ca: Nom de l'archiu:

en: Local File:
ca: Archiu local:

en: Status:
ca: Estat:

en: Speed:
ca: Velocitat:

en: Time Elapsed:
ca: Temps transcorregut:

en: Time Remaining:
ca: Temps restant:

en: File Transfers
ca: Transferencia d'archius

en: Close this window when all transfers _finish
ca: Tancar esta finestra quan finalisen totes les transferencies

en: C_lear finished transfers
ca: _Netejar les transferencies acabades

note: "Download Details" arrow
en: File transfer _details
ca: Detalls de la transferencia d'archius

note: Pause button
en: _Pause
ca: _Pausar

note: Resume button
en: _Resume
ca: _Continuar

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Paste as Plain _Text
ca: _Apegar com a text

note: XXX: make this new with mnemonic, and HIG-happy after string thaw
en: Clear formatting
ca: Netejar la formatacio

en: Hyperlink color
ca: Color dels enllaços

en: Color to draw hyperlinks.
ca: El color en el qual pintar els enllaços.

en: Hyperlink prelight color
ca: Color dels enllaços

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
ca: Color a pintar els enllaços quan  el ratoli estiga damunt.

en: _Copy E-Mail Address
ca: _Copiar la direccio de correu

en: _Open Link in Browser
ca: _Obrir l'enllaç en el navegador

en: _Copy Link Location
ca: _Copiar l'ubicacio de l'enllaç

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
ca: <span size='larger' weight='bold'>Tipo d'archiu no reconegut</span>
    
    Prenint PNG per omissio.

en: Unrecognized file type
    
    Defaulting to PNG.
ca: Tipo d'archiu reconegut
    
    Prenint PNG per omissio.

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
ca: <span size='larger' weight='bold'>Erro guardant image</span>
    
    %s

en: Error saving image
    
    %s
ca: S'ha produit un erro al guardar l'image
    
    %s

en: Save Image
ca: Guardar image

en: _Save Image...
ca: _Guardar image...

en: Select Font
ca: Seleccionar el tipo de lletra

en: Select Text Color
ca: Seleccionar el color del text

en: Select Background Color
ca: Seleccionar el color de fondo

en: _Description
ca: _Descripcio

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
ca: Introduix el URL i la descripcio de l'enllaç que vullgues insertar. La descripcio es opcional.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
ca: Introduix el URL i la descripcio de l'enllaç que vullgues insertar.

en: Insert Link
ca: Insertar enllaç

en: _Insert
ca: _Insertar

en: Failed to store image: %s
ca: No s'ha pogut almagasenar l'image: %s

en: Insert Image
ca: Insertar image

en: This theme has no available smileys.
ca: Este tema no disposa d'emoticons.

note: show everything
en: Smile!
ca: Sonriu!

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Italica

en: Underline
ca: Subrallat

en: Larger font size
ca: Tipo de lletra mes gran

en: Smaller font size
ca: Tipo de lletra mes chicoteta

en: Font Face
ca: Tipo de lletra

en: Foreground font color
ca: Color del text

en: Background color
ca: Color de fondo

en: Insert link
ca: Insertar un enllaç

en: Insert image
ca: Insertar una image

en: Insert smiley
ca: Insertar un emoticon

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
ca: <span size='larger' weight='bold'>Conversacio en %s de %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
ca: <span size='larger' weight='bold'>Conversacio en %s de %s</span>

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
ca: Nomes es registraran els events del sistema quan estiga habilitada l'opcio «Registrar tots els canvis d'estat en el registre del sistema».

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
ca: Nomes es registraran els mensages instantaneus si està habilitada la preferencia «Registrar tots els mensages instantaneus».

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
ca: Els chats nomes seran registrats si l'opcio "Registrar tots els chats" està habilitada en les preferencies.

en: No logs were found
ca: No es trobaren registres

en: Total log size:
ca: Grandaria total del registre:

en: Conversations in %s
ca: Conversacions en %s

en: Conversations with %s
ca: Conversacions en %s

en: System Log
ca: Registre del sistema

en: Gaim %s. Try `%s -h' for more information.
ca: Gaim %s. Prova '%s -h' per a mes informacio.

en: Gaim %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stdout
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -l, --login[=NAME]  automatically login (optional argument NAME specifies
                          account(s) to use, separated by commas)
      -v, --version       display the current version and exit
ca: Gaim %s
    Modo d'us: %s [OPCIO]...
    
      -c, --config=DIR     utilisa el directori DIR per als fichers de configuracio
      -d, --debug          imprimix mensages de depuracio en l'eixida estandar
      -h, --help           mostra este mensage i ix
      -n, --nologin        no conectar-se de forma automatica
      -l, --login[=NOM] conectar-se de forma automatica (l'argument opcio NOM
                           indica el(s) conte(s) a usar, separats per comes)
      -v, --version        mostra la versio actual i ix

en: Gaim has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the gaim
    developers by reporting a bug at
    %sbug.php
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %sgdb.php
    
    If you need further assistance, please IM either SeanEgn or 
    LSchiere (via AIM).  Contact information for Sean and Luke 
    on other protocols is at
    %scontactinfo.php
ca: Gaim ha tingut un fallo i ha intentat generar un ficher «core»
    Aço es una errata en el programa i no s'ha produit per
    alguna cosa que hages fet.
    
    Si pots reproduir este fallo, per favor, notifica-ho als 
    desenrolladors de gaim enviant un informe d'errata a
    %sbug.php
    
    Assegura't que especifiques lo que estaves fent en el moment
    de publicar la traça del ficher «core». Si no saps cóm
    obtindre una traça consulta les instruccions disponibles en
    %sgdb.php
    
    Si necessites ajuda pots enviar un MI a SeanEgn o LSchiere (a
    través de AIM). Pots trobar l'informacio de cóm 
    contactar en Sean o Luke a través d'atres protocols en
    %scontactinfo.php

en: New Mail
ca: Correu nou

en: Open All Messages
ca: Obrir tots els mensages

en: From
ca: De

en: Subject
ca: Assunt

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
ca: <span weight="bold" size="larger">!Tens correu!</span>

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
ca[0]: %s te %d mensage nou.
ca[1]: %s te %d mensages nous.

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
    
    %s
ca: <span weight="bold" size="larger">!Tens correu!</span>
    
    %s

en: Search Results
ca: Resultats de la busca

en: Info for %s
ca: Informacio al voltant de %s

en: Buddy Information
ca: Informacio sobre l'amic

en: The browser command <b>%s</b> is invalid.
ca: L'orde <b>%s</b> per al navegador no es valida.

en: Unable to open URL
ca: No s'ha pogut obrir el URL

en: Error launching <b>%s</b>: %s
ca: S'ha produit un erro a l'eixecutar <b>%s</b>: %s

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
ca: S'ha triat l'orde 'Manual' per al navegador, pero no se n'ha indicat cap.

en: The following plugins will be unloaded.
ca: Es van a desactivar els següents plugins.

en: Multiple plugins will be unloaded.
ca: Es desactivaran multiples plugins.

en: Unload Plugins
ca: Desactivar plugins

en: %s%s<span weight="bold">Written by:</span>	%s
    <span weight="bold">Website:</span>		%s
    <span weight="bold">Filename:</span>		%s
ca: %s%s<span weight="bold">Escrit per:</span>	%s
    <span weight="bold">Pagina web:</span>		%s
    <span weight="bold">Nom de l'archiu:</span>	%s

en: %s
    <span foreground="#ff0000" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
ca: %s
    <span foreground="#ff0000" weight="bold">Erro: %s\nComprova el lloc web del plugin per a obtindre una actualisacio.</span>

en: Configure Pl_ugin
ca: Configurar pl_ugin

en: <b>Plugin Details</b>
ca: <b>Detalls del plugin</b>

en: Select a file
ca: Selecciona un archiu

en: Please enter a buddy to pounce.
ca: Introduix un amic a qui avisar.

en: New Buddy Pounce
ca: Avis nou per a l'amic

en: Edit Buddy Pounce
ca: Editar l'avis per a l'amic

note: Create the "Pounce on Whom" frame.
en: Pounce on Whom
ca: A qui avisar

en: _Buddy name:
ca: Nom de l'_amic:

note: Create the "Pounce When Buddy..." frame.
en: Pounce When Buddy...
ca: Avisar quan un amic...

en: Si_gns on
ca: _Conecta

en: Signs o_ff
ca: _Desconecta

en: Goes a_way
ca: L'amic passa a _absent

en: Ret_urns from away
ca: To_rna a estar present

en: Becomes _idle
ca: Ha passat a inactiu

en: Is no longer i_dle
ca: Ya no està inactiu

en: Starts _typing
ca: L'a_mic comença a escriure

en: Stops t_yping
ca: L'a_mic para d'escriure

en: Sends a _message
ca: Envia un _mensage

note: Create the "Action" frame.
en: Action
ca: Accio

en: Ope_n an IM window
ca: _Obrir una finestra de MI

en: _Pop up a notification
ca: _Notificacio emergent

en: Send a _message
ca: Enviar un _mensage

en: E_xecute a command
ca: Ei_xecutar una orde

en: P_lay a sound
ca: Reprodui_r un so

en: Brows_e...
ca: Na_vegar...

en: Br_owse...
ca: Na_vegar...

en: Pre_view
ca: Pre_visualisar

note: Create the "Options" frame.
en: Options
ca: Opcions

en: P_ounce only when my status is not available
ca: Nomes _avisar quan el meu estat no està disponible

en: _Recurring
ca: _Recurrent

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
ca: ¿Estas segur que vols suprimir l'avis en %s per a %s?

en: Pounce Target
ca: Objectiu a avisar

en: Recurring
ca: Recurrent

en: Buddy Pounces
ca: Avisos d'amic

en: %s has started typing to you (%s)
ca: %s vos ha començat a escriure (%s)

en: %s has signed on (%s)
ca: %s s'ha conectat (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
ca: %s ha deixat d'estar inactiu (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
ca: %s ha deixat d'estar absent (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
ca: %s ha deixat d'escriure-vos (%s)

en: %s has signed off (%s)
ca: %s s'ha desconectat (%s)

en: %s has become idle (%s)
ca: %s ha passat a inactiu (%s)

en: %s has gone away. (%s)
ca: %s ha passat a absent (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
ca: %s vos ha enviat un mensage. (%s)

en: Unknown pounce event. Please report this!
ca: Acontenyiment d'avis desconegut, informeu-nos-en.

en: Smiley theme failed to unpack.
ca: Fallà el desempacage de tema d'emoticons.

en: Select a smiley theme that you would like to use from the list below. New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
ca: Selecciona un tema d'emoticons de la llista següent. Es poden instalar temes nous arrosegant-los i deixant-los anar a la llista de temes.

en: Description
ca: Descripcio

en: _Hide new IM conversations
ca: Amagar noves conversacions de MI

en: When away
ca: Quan estiga absent

en: Send unknown "_slash" commands as messages
ca: Enviar les orde_s "barra inversa" desconegudes com a mensages

en: Show _formatting on incoming messages
ca: Mostrar el format dels mensages entrants

en: Show buddy _icons
ca: Mostrar els _icons dels amics

en: Enable buddy ic_on animation
ca: Habilitar l'_animacio dels icons dels amics

en: _Notify buddies that you are typing to them
ca: _Notificar als amics quan els escrigues

en: Highlight _misspelled words
ca: _Ressaltar paraules mal escrites

en: Use smooth-scrolling
ca: Utilisar paginat suau

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting. :)
ca: Aixina es com els mensages de text que ixen apareixeran quan faces servir protocols que implementen la formatacio. :)

note: All the tab options!
en: Tab Options
ca: Opcions de les pestanyes

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
ca: Mostrar MI i chats en finestres en _pestanyes

en: Show close b_utton on tabs
ca: Mostar el b_oto de tancar en les pestanyes

en: _Placement:
ca: _Colocacio:

en: Top
ca: Amunt

en: Bottom
ca: Avall

en: Left
ca: A la dreta

en: Right
ca: A l'esquerra

en: Left Vertical
ca: Vertical a l'esquerra

en: Right Vertical
ca: Vertical a la dreta

en: N_ew conversations:
ca: N_oves conversacions:

en: IP Address
ca: Direccio IP

en: ST_UN server:
ca: _Servidor ST_UN:

en: _Autodetect IP address
ca: _Autodetectar direccio IP

en: Public _IP:
ca: _IP publica:

en: _Manually specify range of ports to listen on
ca: Especificar _manualment el ranc de ports a on escoltar

en: _Start port:
ca: Port _inicial:

en: _End port:
ca: Port _final:

en: Proxy Server
ca: Servidor intermediari

en: No proxy
ca: Sense servidor intermediari

en: _User:
ca: _Usuari:

en: GNOME Default
ca: Predeterminat del Gnome

en: Browser Selection
ca: Seleccio del navegador

en: _Browser:
ca: _Navegador:

en: _Open link in:
ca: _Obrir l'ubicacio de l'enllaç en:

en: Browser default
ca: Navegador predeterminat

en: Existing window
ca: Finestra existent

en: New tab
ca: Pestanya nova

en: _Manual:
    (%s for URL)
ca: _Manual:
    (%s per al URL)

en: Logging
ca: Registre

en: Log _format:
ca: Format del _registre:

en: Log all _instant messages
ca: Registrar tots els mensages _instantaneus

en: Log all c_hats
ca: Registrar tots els _chats

en: Log all _status changes to system log
ca: Registrar tots els canvis d'_estat en el registre del sistema

en: Sound Selection
ca: Seleccio de sons

en: Quietest
ca: El mes silencios

en: Quieter
ca: Mes silencios

en: Quiet
ca: Silencios

en: Loud
ca: Sorollos

en: Louder
ca: Mes sorollos

en: Loudest
ca: El mes sorollos

en: Sound Method
ca: Metodos de reproduccio del so

en: _Method:
ca: _Metodo:

en: Console beep
ca: Avis sonor del terminal

en: Command
ca: Orde

en: No sounds
ca: Sense so

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
ca: Orde per al so
    (%s per al nom d'archiu)

en: Sound Options
ca: Opcions de so

en: Sounds when conversation has _focus
ca: Sons quan la conversacio tinga el _foc

en: _Sounds while away
ca: _Sons mentres s'està absent

en: Volume:
ca: Volum:

en: Sound Events
ca: Acontenyiments de so

en: Play
ca: Reproduir

en: Event
ca: Acontenyiment

en: Test
ca: Provar

en: Reset
ca: Reiniciar

en: Choose...
ca: Triar...

en: _Report idle time:
ca: Mostrar _temps inactiu:

en: From last sent message
ca: De l'ultim mensage enviat

en: Based on keyboard or mouse use
ca: Basat en teclat o en us de ratoli

en: _Auto-reply:
ca: Resposta _automatica:

en: When both away and idle
ca: Quan estiga absent i inactiu

note: Auto-away stuff
en: Auto-away
ca: Auto-absencia

en: Change status when _idle
ca: Canviar estat quan estiga _inactiu

en: _Minutes before changing status:
ca: _Minuts ans de canviar d'estat:

en: Change _status to:
ca: Canviar estat a:

note: Signon status stuff
en: Status at startup
ca: Estat a l'arrancar

en: Use status from last _exit at startup
ca: Usar l'estat de l'ultima eixida a l'arrancar

en: Status to a_pply at startup:
ca: Estat a _aplicar al començar:

en: Smiley Themes
ca: Temes d'emoticons

en: Sounds
ca: Sons

en: Network
ca: Xarcia

en: Browser
ca: Navegador

en: Away / Idle
ca: Absent/Inactiu

en: Allow all users to contact me
ca: Permetre a tots els usuaris contactar en mi

en: Allow only the users on my buddy list
ca: Nomes permetre-ho als usuaris de la llista d'amics

en: Allow only the users below
ca: Nomes permetre-ho als usuaris indicats aci baix

en: Block all users
ca: Bloquejar tots els usuaris

en: Block only the users below
ca: Bloquejar els usuaris indicats aci baix

en: Privacy
ca: Privadea

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
ca: Els canvis en les opcions de privadea es realisen immediatament.

note: "Set privacy for:" label
en: Set privacy for:
ca: Establir la privadea de:

en: Permit User
ca: Permetre l'usuari

en: Type a user you permit to contact you.
ca: Escriu quin usuari permets que vos contacte.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
ca: Introduix el nom de l'usuari que vullgues que vos puga contactar.

en: _Permit
ca: _Permetre

en: Allow %s to contact you?
ca: ¿Vols permetre que %s vos puga contactar?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
ca: ¿Estas segur que vols permetre que %s vos puga contactar?

en: Block User
ca: Bloquejar un usuari

en: Type a user to block.
ca: Escriu l'usuari que vullgues bloquejar.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
ca: Introduix el nom de l'usuari que vullgues bloquejar.

en: _Block
ca: _Bloquejar

en: Block %s?
ca: ¿Vols bloquejar %s?

en: Are you sure you want to block %s?
ca: ¿Estas segur que vols bloquejar %s?

en: Yes
ca: Si

en: Apply
ca: Aplicar

en: Close
ca: Tancar

en: That file already exists
ca: Este archiu ya existix

en: Would you like to overwrite it?
ca: ¿Vols sobreescriure'l?

en: Save File...
ca: Guardar archiu...

en: Open File...
ca: Obrir archiu...

en: _Add
ca: _Afegir

en: Room List
ca: Llista de sales

note: list button
en: _Get List
ca: _Obtindre la llista

note: add button
en: _Add Chat
ca: _Afegir chat

en: Title
ca: Titul

en: Type
ca: Tipo

note: Available status messages are plain text
en: Message
ca: Mensage

en: Saved Statuses
ca: Estats guardats

note: Use button
en: _Use
ca: _Usar

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
ca: Ya s'està utilisant eixe titul. Deu de triar un titul unic.

en: Different
ca: Diferent

en: Status
ca: Estat

en: _Title:
ca: _Titul:

en: _Status:
ca: _Estat:

note: Different status message expander
en: Use a _different status for some accounts
ca: Usar un estat _diferent per ad alguns contes

note: Save & Use button
en: Sa_ve & Use
ca: Guardar i _usar

en: Status for %s
ca: Estat de %s

en: Buddy logs in
ca: L'amic es conecta

en: Buddy logs out
ca: L'amic es desconecta

en: Message received
ca: Es rep un mensage

en: Message received begins conversation
ca: El mensage rebut inicia una conversacio

en: Message sent
ca: S'envia un mensage

en: Person enters chat
ca: Una persona entra al chat

en: Person leaves chat
ca: Una persona ix del chat

en: You talk in chat
ca: Parla en un chat

en: Others talk in chat
ca: Atres parlen en un chat

en: Someone says your name in chat
ca: Algu diu el vostre nom en un chat

en: Unable to play sound because the chosen file (%s) does not exist.
ca: No s'ha pogut reproduir el so perque l'archiu seleccionat (%s) no existix.

en: Unable to play sound because the 'Command' sound method has been chosen, but no command has been set.
ca: No s'ha pogut reproduir el so perque s'ha triat 'orde' per a reproduir el so, pero no se n'ha indicat cap.

en: Unable to play sound because the configured sound command could not be launched: %s
ca: No s'ha pogut reproduir el so perque no es pot eixecutar l'orde de so configurada: %s

en: Typing
ca: Teclejant

note: connect to the server
en: Connecting
ca: S'està conectant

en: _Alias
ca: Ma_lnom

en: Close _tabs
ca: Tancar _pestanyes

en: _Get Info
ca: _Obtindre informacio

en: _Invite
ca: Conv_idar

en: _Modify
ca: _Modificar

en: _Open Mail
ca: _Obrir el correu

en: The following error has occurred loading %s: %s
ca: S'ha produit el següent erro al carregar %s: %s

en: Failed to load image
ca: No es pogue carregar l'image

en: Cannot send folder %s.
ca: No s'ha pogut enviar la carpeta %s.

en: Gaim cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually
ca: Gaim no pot transferir una carpeta. Necessites enviar els archius que conté individualment

en: You have dragged an image
ca: Has arrossegat una image

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
ca: Pots enviar esta image com una transferencia d'archiu, introduir-la en el mensage, o usar-la com a icon d'amic per ad este usuari.

en: Set as buddy icon
ca: Establir com a icon d'amic

en: Send image file
ca: Enviar archiu d'image

en: Insert in message
ca: Insertar en mensage

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
ca: ¿Vols establir-la com l'icon d'amic per ad este usuari?

en: You can send this image as a file transfer or embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
ca: Pots enviar esta image com una transferencia d'archiu o introduir-la en el mensage, o usar-la com a icon d'amic per ad este usuari.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
ca: Pots insertar esta image en el teu mensage, o utilisar-la com a icon d'amic per ad este usuari.

note: I don't know if we really want to do anything here.  Most of the desktop item types are crap like * "MIME Type" (I have no clue how that would be a desktop item) and "Comment"... nothing we can really * send.  The only logical one is "Application," but do we really want to send a binary and nothing 
en: Cannot send launcher
ca: No s'ha pogut enviar un llançador

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send whatever this launcher points to instead of this launcher itself.
ca: Arrossegares un llançador d'escritori. Lo mes probable es que vullgues enviar lo que apunta el llançador que el llançador mateix.

note: Write a local message to this conversation showing that a request for a * Doodle session has been made
en: Sent Doodle request.
ca: Enviar peticio Doodle

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
ca: <b><font color="red">El registrador no té cap funcio de llectura</font></b>

en: Plain text
ca: Text

en: Old Gaim
ca: Antiu Gaim

en: Logging of this conversation failed.
ca: No es pogue registrar esta conversacio.

en: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
ca: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-RESPOSTA&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
ca: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-RESPOSTA&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
ca: <font color="red"><b>No s'ha pogut trobar la ruta del registre.</b></font>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
ca: <font color="red"><b>No s'ha pogut llegir l'archiu: %s</b></font>

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
ca: (%s) %s <AUTO-RESPOSTA>: %s

en: Unknown error
ca: Erro desconegut

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
ca: No hi hague coincidencia en el numero magic del plugin %d (necessitava %d)

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
ca: No hi hague coincidencia en el numero de versio ABI %d.%d.x (necessitava %d.%d.x)

en: Plugin does not implement all required functions
ca: El plugin no implementa totes les funcions necessaries

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
ca: No s'ha pogut trobar el plugin requerit %s. Instala este plugin i intenta-ho de nou.

en: Gaim encountered errors loading the plugin.
ca: Gaim ha trobat un erro mentres carregava este plugin.

en: The required plugin %s was unable to load.
ca: No s'ha pogut carregar el plugin requerit %s.

en: Gaim was unable to load your plugin.
ca: El Gaim no ha pogut carregar el plugin.

en: The dependent plugin %s failed to unload.
ca: No s'ha pogut carregar el plugin dependent %s.

en: Gaim encountered errors unloading the plugin.
ca: Gaim ha trobat un erro mentres descarregava el plugin.

note: Send a message about the connection error
en: Unable to listen for incoming IM connections
ca: No es pogueren escoltar les conexions MI entrants

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
ca: No es pogue establir una conexio en el servidor mDNS local. ¿Està arrancat?

en: 
    <b>Status:</b> %s
ca: 
    <b>Estat:</b> %s

en: 
    <b>Message:</b> %s
ca: 
    <b>Mensage:</b> %s

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
ca: Plugin per al protocol Bonjour

en: Gaim User
ca: Usuari del Gaim

note: Creating the user splits
en: Hostname
ca: Servidor

en: First name
ca: Nom:

en: Last name
ca: Llinages:

en: Email
ca: Correu electronic

en: %s has closed the conversation.
ca: %s ha tancat la conversacio.

en: Cannot open socket
ca: No s'ha pogut obrir el socket

en: Error setting socket options
ca: Erro a l'establir les opcions del socket

en: Cannot bind socket to port
ca: No es pogue vincular el socket a un port

en: Cannot listen on socket
ca: No es pot escoltar en el socket

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
ca: No s'ha pogut enviar el mensage, no es pogue iniciar la conversacio.

en: Token Error
ca: Erro de token

en: Unable to fetch the token.
ca: No es pogue obtindre el token.

en: Save Buddylist...
ca: Guardar la llista d'amics...

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
ca: No s'escrigue res en el ficher ya que la seua llista d'amics està buida.

en: Couldn't open file
ca: No s'ha pogut obrir l'archiu

en: Buddylist saved successfully!
ca: ¡Se guardà en exit la llista d'amics!

en: Couldn't load buddylist
ca: No s'ha pogut carregar la llista d'amics

en: Load Buddylist...
ca: Carregar llista d'amics...

en: Buddylist loaded successfully!
ca: ¡Llista d'amics carregada en exit!

en: Save buddylist...
ca: Guardar llista d'amics...

en: Fill in the registration fields.
ca: Ompli els camps de registre.

en: Passwords do not match.
ca: La contrasenya no coincidix.

en: Unable to register new account. Error occurred.
ca: No es pogue registrar el nou conte. S'ha produit un erro.

en: New Gadu-Gadu Account Registered
ca: S'ha registrat un nou conte Gadu-Gadu

en: Registration completed successfully!
ca: ¡Se completà el registre en exit!

en: E-Mail
ca: Correu electronic

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password (retype)
ca: Contrasenya (escriure de nou)

en: Enter current token
ca: Introduix el token actual

en: Current token
ca: Token actual

en: Register New Gadu-Gadu Account
ca: Registrar un conte Gadu-Gadu nou

en: Please, fill in the following fields
ca: Per favor, ompli els següents camps

en: Unable to initiate a new search
ca: No s'ha pogut iniciar una nova busca

en: You have a pending search. Please wait for it to finish.
ca: Tens una busca pendent. Per favor espera a que finalise.

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: City
ca: Ciutat

en: Year of birth
ca: Any de naiximent

en: Gender
ca: Sexe

en: Male or female
ca: Home o dona

en: Male
ca: Home

en: Female
ca: Dona

en: Only online
ca: Nomes conectat

en: Find buddies
ca: Trobar amics

en: Please, enter your search criteria below
ca: Per favor, introduix a continuacio el teu criteri de busca

en: Fill in the fields.
ca: Ompli els camps.

en: Your current password is different from the one that you specified.
ca: La teua contrasenya actual es diferent de la que has especificat.

en: Unable to change password. Error occured.
ca: No s'ha pogut canviar la contrasenya. Es produi un erro.

en: Change password for the Gadu-Gadu account
ca: Canviar la contrasenya del conte Gadu-Gadu

en: Password was changed successfully!
ca: ¡S'ha canviat la contrasenya en exit!

en: Current password
ca: Contrasenya actual

en: Please, enter your current password and your new password for UIN:
ca: Introduix la contrasenya actual i la nova per a UIN:

en: Change Gadu-Gadu Password
ca: Canviar la contrasenya Gadu-Gadu

note: TODO: s/screenname/alias/
en: Select a chat for buddy: %s
ca: Selecciona un chat per a l'amic: %s

en: Add to chat...
ca: Afegir al chat...

en: No matching users found
ca: No s'han trobat usuaris que coincidixquen

en: There are no users matching your search criteria.
ca: No hi ha usuaris que coincidixquen en els teus criteris de busca.

en: Unable to display the search results.
ca: No s'ha pogut mostrar els resultats de la busca.

en: Birth year
ca: Data de naiximent

en: Gadu-Gadu Public Directory
ca: Directori public Gadu-Gadu

en: Search results
ca: Resultats de la busca

en: Unable to read socket
ca: No s'ha pogut llegir el socket

en: Buddy list downloaded
ca: Llista d'amics descarregada

en: Your buddy list was downloaded from the server.
ca: La teua llista d'amics fon descarregada del servidor.

en: Buddy list uploaded
ca: Llista d'amics exportada

en: Your buddy list was stored on the server.
ca: La teua llista d'amics fon almagasenada en el servidor.

en: Connection failed.
ca: Ha fallat la conexio.

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Add to chat
ca: Afegir al chat

en: Unblock
ca: Desbloquejar

en: Block
ca: Bloquejar

en: Chat _name:
ca: _Nom del chat:

en: Chat error
ca: Erro de chat

en: This chat name is already in use
ca: Este nom de chat encara està en us

en: Not connected to the server.
ca: No estas conectat al servidor.

en: Find buddies...
ca: Trobar amics...

en: Change password...
ca: Canviar contrasenya...

en: Upload buddylist to Server
ca: Exportar la llista d'amics al servidor

en: Download buddylist from Server
ca: Descarregar la llista d'amics del servidor

en: Delete buddylist from Server
ca: Borrar la llista d'amics del servidor

en: Save buddylist to file...
ca: Guardar llista d'amics en archiu...

en: Load buddylist from file...
ca: Carregar llista d'amics d'archiu...

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
ca: Plugin per al protocol Gadu-Gadu

note: summary
en: Polish popular IM
ca: Mensageria instantanea polaca molt popular

en: Gadu-Gadu User
ca: Usuari Gadu-Gadu

en: Unknown command: %s
ca: Orde desconeguda: %s

en: current topic is: %s
ca: El tema actual es: %s

en: No topic is set
ca: No hi ha cap tema establit

en: File Transfer Failed
ca: Fallà la transferencia d'archius

en: Gaim could not open a listening port.
ca: El Gaim no ha pogut obrir un port a on escoltar.

en: Error displaying MOTD
ca: S'ha produit un erro al mostrar la frase del dia

en: No MOTD available
ca: La frase del dia no està disponible

en: There is no MOTD associated with this connection.
ca: No hi ha cap frase del dia associada en esta conexio.

en: MOTD for %s
ca: Frase del dia per a %s

en: Server has disconnected
ca: El servidor s'ha desconectat

en: View MOTD
ca: Mostrar la frase del dia

en: _Channel:
ca: _Canal:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: IRC nicks may not contain whitespace
ca: Els sobrenoms d'IRC no poden contindre espais en blanc

en: SSL support unavailable
ca: El soport per a SSL no està disponible

en: Couldn't create socket
ca: No s'ha pogut crear el socket

en: Couldn't connect to host
ca: No s'ha pogut conectar a l'ordenador

en: Connection Failed
ca: Ha fallat la conexio

en: SSL Handshake Failed
ca: Ha fallat la negociacio de la conexio SSL

en: Read error
ca: Erro de llectura

en: Users
ca: Usuaris

en: Topic
ca: Tema

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
ca: Plugin per al protocol d'IRC

note: *  summary
en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
ca: El plugin per al protocol d'IRC que es menys roïn

note: host to connect to
en: Server
ca: Servidor

en: Encodings
ca: Codificacions

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Real name
ca: Nom real

note: option = gaim_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
ca: Usar SSL

en: Bad mode
ca: Modo roïn

en: You are banned from %s.
ca: Vos han bannejat de %s

en: Banned
ca: Bannejat

en: Cannot ban %s: banlist is full
ca: No es pot bannejar %s: la llista de bannejats està plena

en: Nick
ca: Sobrenom

en:  <i>(identified)</i>
ca: <i>(identificat)</i>

en: Realname
ca: Nom real

en: Currently on
ca: Actualment en

en: <b>Idle for:</b> %s<br>
ca: <b>Inactiu durant:</b> %s<br>

en: Online since
ca: En llinea des de

en: <br><b>Defining adjective:</b> Glorious<br>
ca: <br><b>Adjectiu de definicio:</b> glorios<br>

en: %s has changed the topic to: %s
ca: %s ha canviat el tema a: %s

en: The topic for %s is: %s
ca: El tema de %s es: %s

en: Unknown message '%s'
ca: Mensage desconegut '%s'

en: Unknown message
ca: Mensage desconegut

en: Gaim has sent a message the IRC server did not understand.
ca: El Gaim ha enviat un mensage que el servidor d'IRC no ha entes.

en: Users on %s: %s
ca: Usuaris en %s: %s

en: Time Response
ca: Resposta de l'hora

en: The IRC server's local time is:
ca: L'hora local del servidor d'IRC es:

en: No such channel
ca: Este canal no existix

note: does this happen?
en: no such channel
ca: este canal no existix

en: User is not logged in
ca: L'usuari no està conectat

en: No such nick or channel
ca: Nom d'usuari o canal inexistent

en: Could not send
ca: No s'ha pogut enviar

en: Joining %s requires an invitation.
ca: Per a entrar a %s fa falta invitacio.

en: Invitation only
ca: Nomes en invitacio

en: You have been kicked by %s: (%s)
ca: %s vos ha tirat fora: (%s)

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
ca: %s vos ha tirat fora (%s)

en: mode (%s %s) by %s
ca: modo (%s %s) per %s

en: Invalid nickname
ca: El sobrenom no es valit

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
ca: El servidor ha rebujat el nom del conte que has triat. Possiblement conté caracters invalits.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
ca: El servidor ha rebujat el nom del conte que has triat. Possiblement conté caracters invalits.

en: Cannot change nick
ca: No es pot canviar el sobrenom

en: Could not change nick
ca: No s'ha pogut canviar el sobrenom

en: You have parted the channel%s%s
ca: Has eixit del canal%s%s

en: Error: invalid PONG from server
ca: Erro: PONG invalit del servidor

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
ca: Resposta PING -- Retart: %lu segons

en: Cannot join %s:
ca: No es pot entrar a %s:

en: Cannot join channel
ca: No es pot entrar al canal

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
ca: El malnom o canal no estan disponible temporalment.

en: Wallops from %s
ca: Wallops de %s

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
ca: action &lt;accio a dur a terme&gt;:  Realisa una accio.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
ca: away [mensage]: Posa un mensage d'absencia, o no utilises cap mensage per a quan tornes i deixes d'estar absent.

en: chanserv: Send a command to chanserv
ca: chanserv: Envia un comandament al servidor

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
ca: deop &lt;sobrenom1&gt; [sobrenom2] ...:  Trau l'estat d'operador del canal ad algu. Has de ser operador del canal per a poder-ho fer.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
ca: devoice &lt;sobrenom1&gt; [sobrenom2] ...:  Trau l'estat de veu ad algu, prevenint que parlen pel canal si este està moderat (+m). Has de ser operador del canal per a poder fer-ho.

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
ca: invite &lt;sobrenom&gt; [canal]:  Convida algu a que entre en el canal indicat, o en el canal actual.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
ca: j &lt;canal1&gt;[,canal2][,...] [clau1[,clau2][,...]]:  Entra en un o mes canals, opcionalment proporcionant-los una clau si la necessiten.

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
ca: join &lt;canal1&gt;[,canal2][,...] [clau1[,clau2][,...]]:  Entra en un o mes canals, opcionalment proporcionant-los una clau si la necessiten.

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
ca: kick &lt;sobrenom1&gt; [mensage]:  Tirar fora ad algu del canal. Has de ser operador del canal per a poder fer-ho.

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
ca: list:  Mostra una llista de canals de chat en la xarcia. <i>Avís, alguns servidors poden desconectar-vos si fas aixo.</i>

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
ca: me &lt;accio a dur a terme&gt;:  Realisa una accio.

en: memoserv: Send a command to memoserv
ca: memoserv: Envia un comandament al servidor

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
ca: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;sobrenom|canal&gt;:  Establix o no el modo del canal o d'usuari.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ca: msg &lt;sobrenom&gt; &lt;mensage&gt;:  Envia un mensage privat a l'usuari (contrariament a enviar-lo al canal).

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
ca: names [canal]:  Llista els usuaris conectats al canal.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
ca: nick &lt;sobrenom nou&gt;:  Canvia el vostre sobrenom.

en: nickserv: Send a command to nickserv
ca: nickserv: Envia un comandament al servidor

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
ca: op &lt;sobrenom1&gt; [nick2] ...:  Dona estat d'operador del canal ad algu. Has de ser operador del canal per a poder fer-ho.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ca: operwall &lt;mensage&gt;:  Si no saps qué es aixo, segurament no pots fer-ho servir.

en: operserv: Send a command to operserv
ca: operserv: Envia un comandament al servidor

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
ca: part [canal] [mensage]:  Ix del canal actual, o de l'especificat, en un mensage opcional.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
ca: ping [sobrenom]:  Indica el retart que te un usuari (o el servidor si no s'indica cap usuari).

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ca: query &lt;sobrenom&gt; &lt;mensage&gt;: envia un mensage privat a l'usuari (contrariament al canal).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
ca: quit [mensage]: Desconecta del servidor en un mensage opcional.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
ca: quote [...]:  Envia un mensage en brut al servidor.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
ca: remove &lt;sobrenom&gt; [mensage]:  Suprimix algu de la sala. Has de ser operador del canal per a poder-ho fer.

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
ca: time: Mostra l'hora local del servidor d'IRC.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
ca: topic [tema nou]: Visualisa o canvia el tema del canal.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
ca: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Posa o trau un modo d'usuari.

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
ca: voice &lt;sobrenom1&gt; [sobrenom2] ...:  Dona estat de veu ad algu. Has de ser operador del canal per a poder-ho fer.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ca: wallops &lt;mensage&gt;: Si no saps qué es aixo, segurament es que no pots fer-ho servir.

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
ca: whois [servidor] &lt;sobrenom&gt;:  Obtin informacio sobre un usuari.

en: Reply time from %s: %lu seconds
ca: Temps de resposta de %s: %lu segons

en: CTCP PING reply
ca: Resposta de CTCP PING

en: Disconnected.
ca: Desconectat.

en: Server requires TLS/SSL for login.  Select "Use TLS if available" in account properties
ca: El servidor requerix TLS/SSL per a entrar. Selecciona "Usa TLS si està disponible" en les propietats del conte

en: Server requires TLS/SSL for login.  No TLS/SSL support found.
ca: El servidor requerix TLS/SSL per a entrar. No s'ha trobat soport per a TLS/SSL.

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
ca: El servidor requerix autenticacio de text sobre un fluix no sifrat

en: Server couldn't authenticate you without a password
ca: El servidor no pogue autenticar-te sense una contrasenya

en: Plaintext Authentication
ca: Autenticacio de text

en: This server requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
ca: Este servidor requerix autenticacio de text sobre un fluix no sifrat. ¿Vols permetre aixo i continuar en l'autenticacio?

en: Server does not use any supported authentication method
ca: No hi ha cap metodo d'autenticacio compatible en este servidor

note: This should never happen!
en: Invalid response from server.
ca: La resposta del servidor no es valida.

en: Invalid challenge from server
ca: Repte del servidor invalit

en: SASL error
ca: Erro de SASL

en: Full Name
ca: Nom

en: Family Name
ca: Llinages

en: Given Name
ca: Nom comu

en: Street Address
ca: Direccio

en: Extended Address
ca: Direccio (cont.)

en: Locality
ca: Ubicacio

en: Region
ca: Provincia

en: Postal Code
ca: Codic postal

en: Country
ca: Païs

en: Telephone
ca: Telefon

en: Organization Name
ca: Nom de l'organisacio

en: Organization Unit
ca: Seccio de l'organisacio

en: Role
ca: Rol

en: Birthday
ca: Data de naiximent

en: Edit Jabber vCard
ca: Editar la vCard del Jabber

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
ca: Les senyes següents son opcionals. Introduix nomes l'informacio que et parega.

en: Resource
ca: Recurs

en: Middle Name
ca: Primer Llinage

en: Address
ca: Direccio

en: P.O. Box
ca: Conte postal

en: Photo
ca: Foto

en: Logo
ca: Logotip

en: Un-hide From
ca: No m'amagues de

en: Temporarily Hide From
ca: Amagar-me'n temporalment

note: && NOT ME
en: Cancel Presence Notification
ca: Cancelar la notificacio de presencia

en: (Re-)Request authorization
ca: Tornar a demanar l'autorisacio

note: if(NOT ME) shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
ca: Desfer la subscripcio

en: Error
ca: Erro

en: Chatty
ca: Charrador

en: Extended Away
ca: Absent durant un bon temps

en: Do Not Disturb
ca: No molesteu

en: The following are the results of your search
ca: Estos son els resultats de la teua busca

en: Fill in one or more fields to search for any matching Jabber users.
ca: Ompli un o mes dels camps mostrats a continuacio per a buscar a un usuari Jabber que els tinga.

en: First Name
ca: Nom

en: Last Name
ca: Llinages

en: E-Mail Address
ca: Direccio de correu electronic

en: Search for Jabber users
ca: Buscar usuaris Jabber

en: Invalid Directory
ca: Directori invalit

en: Enter a User Directory
ca: Introduix un directori d'usuari

en: Select a user directory to search
ca: Selecciona un directori d'usuari a on buscar

en: Search Directory
ca: Buscar en el directori

en: _Room:
ca: Sa_la:

en: _Server:
ca: _Servidor:

en: _Handle:
ca: _Gestor:

en: %s is not a valid room name
ca: %s no es un nom de sala valit

en: Invalid Room Name
ca: El nom de sala no es valit

en: %s is not a valid server name
ca: %s no es un nom de servidor valit

en: Invalid Server Name
ca: Nom de servidor invalit

en: %s is not a valid room handle
ca: %s no es un nom de gestor de sala valit

en: Invalid Room Handle
ca: El nom del gestor no es valit

en: Configuration error
ca: Hi ha un erro en la configuracio

en: Unable to configure
ca: No s'ha pogut configurar

en: Room Configuration Error
ca: Erro en la configuracio de la sala

en: This room is not capable of being configured
ca: Esta sala no es pot configurar

en: Registration error
ca: S'ha produit un erro en el registre

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
ca: El canvi de sobrenom no està admes en sales de chat no-MUC

en: Error retrieving room list
ca: S'ha produit un erro a l'obtindre la llista de sales

en: Invalid Server
ca: Servidor invalit

en: Enter a Conference Server
ca: Introduix un servidor de conferencies

en: Select a conference server to query
ca: Selecciona el servidor de conferencies que vols consultar

en: Find Rooms
ca: Buscar sales

en: Error initializing session
ca: S'ha produit un erro a l'inicialisar la sessio

en: Write error
ca: Erro d'escritura

en: Read Error
ca: Erro de llectura

en: Unable to create socket
ca: No s'ha pogut crear el socket

en: Invalid Jabber ID
ca: Identificador Jabber invalit

en: Registration of %s@%s successful
ca: S'ha registrat %s a %s en exit

en: Registration Successful
ca: S'ha registrat en exit

en: Unknown Error
ca: Erro desconegut

en: Registration Failed
ca: Ha fallat el registre

en: Already Registered
ca: Ya estas registrat

en: State
ca: Estat

en: Phone
ca: Telefon

en: Date
ca: Data

en: Please fill out the information below to register your new account.
ca: Reompli els camps següents per a registrar un conte nou.

en: Register New Jabber Account
ca: Registrar un conte Jabber nou

en: Initializing Stream
ca: S'està inicialisant el fluix

en: Authenticating
ca: S'està autenticant

en: Re-initializing Stream
ca: S'està reinicialisant el fluix

en: Not Authorized
ca: No autorisat

en: Both
ca: Abdos

en: From (To pending)
ca: De (a pendent)

en: To
ca: A

en: None (To pending)
ca: Cap (a pendent)

en: Subscription
ca: Subscripcio

en: Priority
ca: Prioritat del contacte

en: Password Changed
ca: S'ha canviat la contrasenya

en: Your password has been changed.
ca: La vostra contrasenya s'ha canviat.

en: Error changing password
ca: S'ha produit un erro al canviar la contrsaenya

en: Password (again)
ca: Contrasenya (repetix-la)

en: Change Jabber Password
ca: Canviar la contrasenya per al Jabber

en: Please enter your new password
ca: Introduix la nova contrasenya

en: Set User Info...
ca: Establir informacio d'usuari...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
ca: Canviar la contrasenya...

note: }
en: Search for Users...
ca: Buscar usuaris...

en: Bad Request
ca: Solicitut incorrecta

en: Conflict
ca: Conflicte

en: Feature Not Implemented
ca: La caracteristica no està implementada

en: Forbidden
ca: Prohibit

en: Gone
ca: Guardaparegut

en: Internal Server Error
ca: Erro intern del servidor

en: Item Not Found
ca: No s'ha trobat l'element

en: Malformed Jabber ID
ca: L'identificador Jabber està mal format

en: Not Acceptable
ca: No acceptable

en: Not Allowed
ca: No permes

en: Payment Required
ca: Pagament requerit

en: Recipient Unavailable
ca: El destinatari no està disponible

en: Registration Required
ca: Registre requerit

en: Remote Server Not Found
ca: No s'ha trobat el servidor remot

en: Remote Server Timeout
ca: El servidor remot ha excedit el temps d'espera

en: Server Overloaded
ca: El servidor està sobrecarregat

en: Service Unavailable
ca: El servici no està disponible

en: Subscription Required
ca: Cal subscripcio

en: Unexpected Request
ca: Solicitut inesperada

en: Authorization Aborted
ca: S'ha abortat l'autorisacio

en: Incorrect encoding in authorization
ca: La codificacio de l'autorisacio no es correcta

en: Invalid authzid
ca: Authzid invalit

en: Invalid Authorization Mechanism
ca: El mecanisme d'autorisacio no es valit

en: Authorization mechanism too weak
ca: El mecanisme d'autorisacio es massa debil

en: Temporary Authentication Failure
ca: Ha fallat temporalment l'autenticacio

en: Authentication Failure
ca: S'ha produit un erro en l'autenticacio

en: Bad Format
ca: Format incorrecte

en: Bad Namespace Prefix
ca: Prefix d'espai de noms incorrecte

en: Resource Conflict
ca: Conflicte de recurs

en: Connection Timeout
ca: La conexio ha excedit el temps d'espera

en: Host Gone
ca: L'ordenador ha guardaparegut

en: Host Unknown
ca: Servidor desconegut

en: Improper Addressing
ca: Direccionament incorrecte

en: Invalid ID
ca: Identificador invalit

en: Invalid Namespace
ca: Espai entre noms invalit

en: Invalid XML
ca: XML invalit

en: Non-matching Hosts
ca: Ordenadors no coincidents

en: Policy Violation
ca: Violacio de la politica

en: Remote Connection Failed
ca: Ha fallat la conexio remota

en: Resource Constraint
ca: Restriccions del recurs

en: Restricted XML
ca: XML restringit

en: See Other Host
ca: Vore atres ordenadors

en: System Shutdown
ca: Apagada del sistema

en: Undefined Condition
ca: Condicio no definida

en: Unsupported Encoding
ca: Codificacio no soportada

en: Unsupported Stanza Type
ca: Tipo de permanencia no admesa

en: Unsupported Version
ca: Versio no admesa

en: XML Not Well Formed
ca: XML mal format

en: Stream Error
ca: Erro de fluix

en: Unable to ban user %s
ca: No s'ha pogut bannejar l'usuari %s

en: Unknown affiliation: "%s"
ca: Afiliacio desconeguda: "%s"

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
ca: No s'ha pogut afiliar a l'usuari %s com "%s"

en: Unknown role: "%s"
ca: Rol desconegut: "%s"

en: Unable to set role "%s" for user: %s
ca: No s'ha pogut establir el rol "%s" per a l'usuari: %s

en: Unable to kick user %s
ca: No s'ha pogut tirar fora l'usuari %s

en: config:  Configure a chat room.
ca: config:  Configura la sala de chat.

en: configure:  Configure a chat room.
ca: configure:  Configura la sala de chat.

en: part [room]:  Leave the room.
ca: part [sala]:  Ix de la sala.

en: register:  Register with a chat room.
ca: register:  Registra en una sala de chat.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
ca: topic [tema nou]:  Mostra o canvia el tema.

en: ban &lt;user&gt; [room]:  Ban a user from the room.
ca: ban &lt;user&gt; [sala]:  Banneja un usuari de la sala.

en: affiliate &lt;user&gt; &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt;: Set a user's affiliation with the room.
ca: affiliate &lt;usuari&gt; &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt;: definir l'afiliacio d'un usuari a la sala.

en: role &lt;user&gt; &lt;moderator|participant|visitor|none&gt;: Set a user's role in the room.
ca: rol &lt;usuari&gt; &lt;moderator|participant|visitor|none&gt;: Definir el rol d'un usuari en la sala.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
ca: invite &lt;usuari&gt; [mensage]:  Convida un usuari a la sala.

en: join: &lt;room&gt; [server]:  Join a chat on this server.
ca: join: &lt;sala&gt; [servidor]:  Entra en un chat d'este servidor.

en: kick &lt;user&gt; [room]:  Kick a user from the room.
ca: kick &lt;usuari&gt; [sala]:  Tira fora de la sala un usuari.

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
ca: msg &lt;usuari&gt; &lt;mensage&gt;:  Envia un mensage privat a un atre usuari.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Jabber Protocol Plugin
ca: Plugin per al protocol Jabber

en: Use TLS if available
ca: Usar TLS si està disponible

en: Require TLS
ca: Requerix TLS

en: Force old (port 5223) SSL
ca: Forçar antic SSL (port 5223)

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
ca: Permetre autorisacio de text sobre fluixos sense sifrar

en: Connect port
ca: Port de conexio

note: Account options
en: Connect server
ca: Servidor a on conectar-se

en: Message from %s
ca: Mensage de %s

en: %s has set the topic to: %s
ca: %s ha canviat el tema a: %s

en: The topic is: %s
ca: El tema es: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
ca: No s'ha pogut fer arribar el mensage a %s: %s

en: Jabber Message Error
ca: Mensage d'erro de Jabber

en:  (Code %s)
ca:  (Codic %s)

en: XML Parse error
ca: Erro en l'analisis de l'XML

en: Unknown Error in presence
ca: Erro desconegut en la presencia

en: The user %s wants to add %s to his or her buddy list.
ca: L'usuari %s vol afegir %s a la seua llista d'amics.

en: _Authorize
ca: _Autorisar

en: _Deny
ca: _Denegar

en: Create New Room
ca: Crear una sala nova

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
ca: Ara es crearà una nova sala. ¿Vols configurar-la o acceptar els valors predeterminats?

en: _Configure Room
ca: _Configurar la sala

en: _Accept Defaults
ca: _Acceptar valors predeterminats

en: Error in chat %s
ca: S'ha produit un erro en el chat %s

en: Error joining chat %s
ca: S'ha produit un erro a l'entrar al chat %s

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
ca: No s'ha pogut enviar l'archiu a %s, l'usuari no soporta la transferencia d'archius

en: File Send Failed
ca: Ha fallat la transferencia de l'archiu

en: Buddy list synchronization issue in %s (%s)
ca: Problema de sincronisacio de la llista d'amics en %s (%s)

en: %s on the local list is inside the group "%s" but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
ca: %s de la llista local està dins el grup "%s", pero no en la llista del servidor. ¿Vols afegir este amic?

en: %s is on the local list but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
ca: %s està en la llista local pero no en la del servidor. ¿Vols afegir este amic?

en: Unable to parse message
ca: No s'ha pogut analisar el mensage

en: Syntax Error (probably a Gaim bug)
ca: Erro de sintaxis (probablement un erro del Gaim)

en: Invalid e-mail address
ca: La direccio de correu no es valida

en: User does not exist
ca: L'usuari no existix.

en: Fully Qualified Domain Name missing
ca: Fa falta un nom de domini totalment qualificat

en: Already Logged In
ca: Ya estas conectat

en: Invalid Username
ca: El nom d'usuari no es valit

en: Invalid Friendly Name
ca: El nom amistos no es valit

en: List Full
ca: Llista plena

en: Already there
ca: Ya existix

en: Not on list
ca: No està en la llista

en: User is offline
ca: L'usuari està fora de llinea

en: Already in the mode
ca: Ya estas en este modo

en: Already in opposite list
ca: Ya està en la llista contraria

en: Too many groups
ca: Massa grups

en: Invalid group
ca: El nom del grup no es valit

en: User not in group
ca: L'usuari no està en el grup

en: Group name too long
ca: El nom del grup es massa llarc

en: Cannot remove group zero
ca: No es pot suprimir el grup zero

en: Tried to add a user to a group that doesn't exist
ca: S'ha intentat afegir un contacte a un grup que no existix

en: Switchboard failed
ca: Ha fallat el Switchboard

en: Notify Transfer failed
ca: Ha fallat la transferencia de la notificacio

en: Required fields missing
ca: Falten camps obligatoris

en: Too many hits to a FND
ca: Massa coincidencies per a un FND

en: Not logged in
ca: No està conectat

en: Service Temporarily Unavailable
ca: El servici està temporalment fora de servici.

en: Database server error
ca: Erro del servidor de bases de senyes

en: Command disabled
ca: S'ha inhabilitat l'orde

en: File operation error
ca: S'ha produit un erro en una operacio d'archiu

en: Memory allocation error
ca: S'ha produit un erro al reservar memoria

en: Wrong CHL value sent to server
ca: S'ha enviat un valor de CHL incorrecte al servidor

en: Server busy
ca: El servidor està ocupat

en: Server unavailable
ca: El servidor no està disponible

en: Peer Notification server down
ca: El servidor de notificacions d'igual a igual està parat

en: Database connect error
ca: S'ha produit un erro en la conexio a la base de senyes

en: Server is going down (abandon ship)
ca: El servidor passarà a no estar disponible (abandona el barco)

en: Error creating connection
ca: S'ha produit un erro al crear la conexio

en: CVR parameters are either unknown or not allowed
ca: Els parametros de CVR son o be desconeguts o be no permesos

en: Unable to write
ca: No es possible escriure

en: Session overload
ca: La sessio està sobrecarregada

en: User is too active
ca: L'usuari està massa actiu

en: Too many sessions
ca: Massa sessions

en: Passport not verified
ca: El passaport no està verificat

en: Bad friend file
ca: Archiu d'amics incorrecte

en: Not expected
ca: Inesperat

en: Friendly name changes too rapidly
ca: El nom amistos canvia massa depressa

en: Server too busy
ca: El servidor està massa ocupat

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticacio

en: Not allowed when offline
ca: No està permes mentres estigues fora de llinea

en: Not accepting new users
ca: No s'accepten usuaris nous

en: Kids Passport without parental consent
ca: Passaport per a chiquets sense consentiment patern

en: Passport account not yet verified
ca: El conte de passaport encara no està verificat

en: Bad ticket
ca: Tiquet incorrecte

en: Unknown Error Code %d
ca: Codic d'erro desconegut %d

en: MSN Error: %s
ca: Erro de MSN: %s

en: You have just sent a Nudge!
ca: ¡Li acaban d'enviar una colzada!

en: Your new MSN friendly name is too long.
ca: El teu nom amistos nou de MSN es massa llarc.

en: Set your friendly name.
ca: Establir el teu nom amistos.

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
ca: Este es el nom en el qual els amics del MSN et voran.

en: Set your home phone number.
ca: Establir el numero de telefon de casa.

en: Set your work phone number.
ca: Establir el numero de telefon del treball.

en: Set your mobile phone number.
ca: Establir el numero de telefon del mobil.

en: Allow MSN Mobile pages?
ca: ¿Vols permetre pagines de mobil de MSN?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
ca: ¿Vols permetre a les persones de la llista d'amics enviar-vos pagines de mobil de MSN al vostre telefon mobil o ad algun atre dispositiu mobil?

en: Allow
ca: Permetre

en: Disallow
ca: Denegar

en: This Hotmail account may not be active.
ca: Pot que este conte de Hotmail no estiga actiu.

en: Send a mobile message.
ca: Enviar un mensage de mobil.

en: Page
ca: Pagina

en: Has you
ca: Vos te

en: Be Right Back
ca: Tornare de seguida

en: Busy
ca: Ocupat

en: On the Phone
ca: Al telefon

en: Out to Lunch
ca: Fora almorzant

en: Set Friendly Name...
ca: Establir el nom amistos...

en: Set Home Phone Number...
ca: Establir el numero de telefon de casa...

en: Set Work Phone Number...
ca: Establir el numero de telefon del treball...

en: Set Mobile Phone Number...
ca: Establir el numero del telefon mobil...

en: Enable/Disable Mobile Devices...
ca: Habilitar/inhabilitar dispositius mobils...

en: Allow/Disallow Mobile Pages...
ca: Permetre/denegar pagines de mobil...

en: Open Hotmail Inbox
ca: Obrir carpeta d'entrada de Hotmail

en: Send to Mobile
ca: Enviar a un mobil

en: Initiate _Chat
ca: Iniciar un _chat

en: SSL support is needed for MSN. Please install a supported SSL library. See http://gaim.sf.net/faq-ssl.php for more information.
ca: El MSN necessita SSL, instala alguna biblioteca de SSL admesa. Mira http://gaim.sf.net/faq-ssl.php (en anglés) per a mes informacio.

en: Failed to connect to server.
ca: No s'ha pogut conectar al servidor.

en: <b>Alias:</b> %s<br>
ca: <b>Malnom:</b> %s<br>

en: MSN Profile
ca: Perfil MSN

en: Error retrieving profile
ca: S'ha produit un erro al recuperar el perfil

en: Age
ca: Edat

en: Occupation
ca: Ocupacio

en: Location
ca: Ubicacio

en: Hobbies and Interests
ca: Aficions i interessos

en: A Little About Me
ca: Algunes cosetes sobre mi

note: Social
en: Marital Status
ca: Estat civil

en: Favorite Quote
ca: Cita textual favorita

en: Favorite Things
ca: Coses preferides

en: Last Updated
ca: Ultima actualisacio

en: Homepage
ca: Pagina web

en: The user has not created a public profile.
ca: L'usuari no ha creat cap perfil public.

en: MSN reported not being able to find the user's profile. This either means that the user does not exist, or that the user exists but has not created a public profile.
ca: El MSN no ha pogut trobar el perfil de l'usuari. Aixo pot voler dir que o be l'usuari no existix, o que existix pero el seu perfil no es public.

en: Gaim could not find any information in the user's profile. The user most likely does not exist.
ca: El Gaim no ha pogut trobar informacio del perfil de l'usuari. El mes segur es que l'usuari no existixca.

en: Profile URL
ca: URL del perfil

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: MSN Protocol Plugin
ca: Plugin per al protocol MSN

en: Login server
ca: Servidor d'entrada

en: Use HTTP Method
ca: Usar el metodo HTTP

en: Show custom smileys
ca: Mostrar emoticons a mida

en: nudge: nudge a user to get their attention
ca: nudge: Avisar a un contacte per a cridar la seua atencio

en: Unable to connect
ca: No s'ha pogut conectar

en: %s is not a valid group.
ca: %s no es un nom de grup valit

en: Unknown error.
ca: Erro desconegut.

en: %s on %s (%s)
ca: %s a %s (%s)

en: Unable to add user on %s (%s)
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari a %s (%s)

en: Unable to block user on %s (%s)
ca: No s'ha pogut bloquejar l'usuari %s (%s)

en: Unable to permit user on %s (%s)
ca: No s'ha pogut permetre l'usuari %s (%s)

en: %s could not be added because your buddy list is full.
ca: No s'ha pogut afegir %s perque la llista està plena.

en: %s is not a valid passport account.
ca: %s no es un conte de passaport valit.

en: Service Temporarily Unavailable.
ca: El servici està temporalment no disponible.

en: Unable to rename group
ca: No s'ha pogut canviar el nom del grup

en: Unable to delete group
ca: No s'ha pogut suprimir el grup

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in. | The MSN server will shut down for maintenance in %d minutes. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
ca[0]: El servidor de MSN es reiniciarà per raons de manteniment d'aci %d minut. Se vos desconectarà automaticament al cap d'este temps. Finalisa qualsevol conversacio en actiu.
    
    Despres que el manteniment s'haja completat, vos podreu tornar a conectar.
ca[1]: El servidor de MSN es reiniciarà per raons de manteniment d'aci %d minuts. Se vos desconectarà automaticament al cap d'este temps. Finalisa qualsevol conversacio en actiu.
    
    Despres que el manteniment s'haja completat, vos podreu tornar a conectar.

en: Writing error
ca: Erro a l'escriure

en: Reading error
ca: Erro al llegir

en: Connection error from %s server:
    %s
ca: S'ha produit un erro de conexio del servidor %s:
    %s

en: Our protocol is not supported by the server.
ca: El servidor no implementa el nostre protocol.

en: Error parsing HTTP.
ca: S'ha produit un erro a l'analisar HTTP.

note: MSG_SERVER_GHOST Looks like someone logged in as us! =-O
en: You have signed on from another location.
ca: T'has conectat des d'un atre lloc.

en: The MSN servers are temporarily unavailable. Please wait and try again.
ca: Els servidors MSN estan temporalment no disponibles. Espera i prova-ho mes tart.

en: The MSN servers are going down temporarily.
ca: Els servidors MSN no seran accessibles temporalment.

en: Unable to authenticate: %s
ca: No s'ha pogut autenticar: %s

en: Your MSN buddy list is temporarily unavailable. Please wait and try again.
ca: La llista d'amics MSN està temporalment no disponible. Espera i prova-ho mes tart.

en: Handshaking
ca: S'stà comprovant la conformitat de conexio

en: Transferring
ca: S'està transferint

en: Starting authentication
ca: S'està iniciant l'autenticacio

en: Getting cookie
ca: S'està obtenint la galleta

en: Sending cookie
ca: S'està enviant la galleta

en: Retrieving buddy list
ca: S'està recuperant la llista d'amics

en: Away From Computer
ca: Llunt de l'ordenador

en: On The Phone
ca: Al telefon

en: Out To Lunch
ca: Fora almorzant

en: Message may have not been sent because a timeout occurred:
ca: Es possible que no s'haja pogut enviar el mensage perque el temps ha expirat:

en: Message could not be sent, not allowed while invisible:
ca: No s'ha pogut enviar el mensage, no està permes mentres estas invisible:

en: Message could not be sent because the user is offline:
ca: El mensage no s'ha pogut enviar perque l'usuari està fora de llinea:

en: Message could not be sent because a connection error occurred:
ca: No s'ha pogut enviar el mensage perque s'ha produit un erro en la conexio:

en: Message could not be sent because we are sending too quickly:
ca: El mensage no s'ha pogut enviar perque estem enviant massa depressa:

en: Message could not be sent because an error with the switchboard occurred:
ca: No s'ha pogut enviar el mensage perque s'ha produit un erro en la centraleta:

en: Message may have not been sent because an unknown error occurred:
ca: No s'ha pogut enviar el mensage perque s'ha produit un erro desconegut:

en: %s just sent you a Nudge!
ca: ¡%s t'acaba de donar una colzada!

en: The user %s (%s) wants to add %s to his or her buddy list.
ca: L'usuari %s (%s) vol afegir %s a la seua llista d'amics.

en: Authorize
ca: Autorisar

en: Deny
ca: Denegar

en: %s has added you to his or her buddy list.
ca: L'usuari %s t'ha afegit a la seua llista d'amics.

en: %s has removed you from his or her buddy list.
ca: L'usuari %s t'ha eliminat de la seua llista d'amics.

en: Unable to add "%s".
ca: No s'ha pogut afegir a "%s".

en: The screen name specified is invalid.
ca: El nom d'usuari especificat no es valit.

en: Unable to read header from server
ca: No s'ha pogut llegir la capçalera del servidor

en: Unable to read message from server: %s.  Command is %hd, length is %hd.
ca: No s'ha pogut llegir el mensage del servidor: %s. L'orde es %hd, la llongitut es %hd.

en: Unknown server error.
ca: Erro de servidor desconegut.

en: users: %s, files: %s, size: %sGB
ca: usuaris: %s, archius: %s, tamany: %sGB

note: MSG_SERVER_HOTLIST_ERROR
en: Unable to add "%s" to your Napster hotlist
ca: No s'ha pogut afegir "%s" a la vostra llista Napster

note: MSG_CLIENT_WHOIS
en: %s requested your information
ca: %s ha solicitat les vostres senyes

note: MSG_CLIENT_PING
en: %s requested a PING
ca: %s ha solicitat un PING

note: we didn't successfully connect. tdt->toc_fd is valid here
en: Unable to connect.
ca: No s'ha pogut conectar.

en: _Group:
ca: _Grup:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: NAPSTER Protocol Plugin
ca: Plugin per al protocol Napster

en: Required parameters not passed in
ca: No s'han passat tots els parametros requerits

en: Unable to write to network
ca: No s'ha pogut escriure a la xarcia

en: Unable to read from network
ca: No s'ha pogut llegir de la xarcia

en: Error communicating with server
ca: S'ha produit un erro al comunicar en el servidor

en: Conference not found
ca: No s'ha trobat la conferencia

en: Conference does not exist
ca: La conferencia no existix

en: A folder with that name already exists
ca: Ya existix una carpeta en este nom

en: Not supported
ca: No està implementat

en: Password has expired
ca: La contrasenya ha caducat

en: Invalid password
ca: La contrasenya no es valida

en: User not found
ca: No s'ha trobat l'usuari

en: Account has been disabled
ca: S'ha inhabilitat el conte

en: The server could not access the directory
ca: El servidor no ha pogut accedir al directori

en: Your system administrator has disabled this operation
ca: El vostre administrador del sistema ha inhabilitat esta operacio

en: The server is unavailable; try again later
ca: El servidor no està disponible, prova-ho mes tart

en: Cannot add a contact to the same folder twice
ca: No es pot afegir un contacte a la mateixa carpeta dos voltes

en: Cannot add yourself
ca: No et pots afegir a tu mateix

en: Master archive is misconfigured
ca: L'archiu mestre està desconfigurat

en: Invalid username or password
ca: El nom d'usuari o la contrasenya no son valides

en: Could not recognize the host of the username you entered
ca: No s'ha pogut reconéixer l'ordenador del nom d'usuari que has introduit

en: Your account has been disabled because too many invalid passwords were entered
ca: S'ha inhabilitat el teu conte perque s'han introduit massa contrasenyes incorrectes

en: You cannot add the same person twice to a conversation
ca: No pots afegir la mateixa persona a una conversacio dos voltes

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
ca: Has introduit el maxim numero de contactes permesos

en: You have entered an invalid username
ca: El nom d'usuari que has introduit no es valit

en: An error occurred while updating the directory
ca: S'ha produit un erro a l'actualisar el directori

en: Incompatible protocol version
ca: La versio del protocol no es compatible

en: The user has blocked you
ca: L'usuari t'ha bloquejat

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
ca: Esta versio d'evaluacio no permet que entren mes de deu usuaris a la volta

en: The user is either offline or you are blocked
ca: L'usuari està fora de llinea o be estas bloquejat

en: Unknown error: 0x%X
ca: Erro desconegut: 0x%X

en: Login failed (%s).
ca: Ha fallat l'entrada (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
ca: No s'ha pogut enviar el mensage. No s'han pogut obtindre detalls de l'usuari (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
ca: No s'ha pogut afegir %s a la teua llista d'amics (%s).

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
ca: No s'ha pogut enviar el mensage (%s).

en: Unable to invite user (%s).
ca: No s'ha pogut convidar l'usuari (%s).

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
ca: No s'ha pogut enviar el mensage a %s. No s'ha pogut crear la conferencia (%s).

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
ca: No s'ha pogut enviar el mensage. No s'ha pogut crear la conferencia (%s).

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
ca: No s'ha pogut moure l'usuari %s a la carpeta %s en la part del servidor. S'ha produit un erro al crear la carpeta (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
ca: No s'ha pogut afegir %s a la teua llista d'amics. S'ha produit un erro al crear la carpeta en la part del servidor (%s).

en: Could not get details for user %s (%s).
ca: No s'han pogut obtindre detalls de l'usuari %s (%s).

en: Unable to add user to privacy list (%s).
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari a la llista de privadea (%s).

en: Unable to add %s to deny list (%s).
ca: No s'ha pogut afegir %s a la llista de denegats (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
ca: No s'ha pogut afegir %s a la llista de permesos (%s).

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
ca: No s'ha pogut suprimir %s de la llista de privadea (%s).

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
ca: No s'han pogut canviar els parametros de privadea en la part del servidor (%s).

en: Unable to create conference (%s).
ca: No s'ha pogut crear la conferencia (%s).

en: Error communicating with server. Closing connection.
ca: S'ha produit un erro en la comunicacio en el servidor. S'està tancant la conexio.

en: Telephone Number
ca: Numero de telefon

en: Department
ca: Departament

en: Personal Title
ca: Titul personal

en: Mailstop
ca: Oficina de correu electronic

en: Email Address
ca: Direccio de correu

en: User ID
ca: Identificador de l'usuari

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { g_string_append_printf(info_text, "<b>%s:</b> %s<br>", tag, value); }
en: Full name
ca: Nom

en: GroupWise Conference %d
ca: Conferencia GroupWise %d

en: Unable to make SSL connection to server.
ca: No s'ha pogut fer una conexio SSL al servidor.

en: Authenticating...
ca: S'està autenticant...

en: Unable to connect to server.
ca: No s'ha pogut conectar al servidor.

en: Waiting for response...
ca: S'està esperant una resposta...

en: %s has been invited to this conversation.
ca: S'ha convidat %s ad esta conversacio.

en: Invitation to Conversation
ca: Invitacio a la conversacio

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
ca: Invitacio de: %s
    
    Ha enviat: %s

en: Would you like to join the conversation?
ca: ¿Vols afegir-te a la conversacio?

en: You have been logged out because you logged in at another workstation.
ca: Se t'ha desconectat perque has entrat a través d'una atra estacio de treball.

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
ca: Es possible que %s no estiga en llinea, i no haja rebut el mensage que li acabes d'enviar.

note: TODO: Would be nice to prompt if not set! *  gaim_request_fields(gc, _("Server Address"),...); ...but for now just error out with a nice message.
en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server you wish to connect to.
ca: No s'ha pogut conectar al servidor. Introduix la direccio del servidor al que et vullgues conectar.

en: Error. SSL support is not installed.
ca: Erro. El soport per a SLL no està instalat.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
ca: S'ha tancat esta conferencia. No es poden enviar mes mensages.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
ca: Plugin per al protocol Novel GroupWise Messenger

en: Server address
ca: Direccio del servidor

en: Server port
ca: Port del servidor

en: Invalid error
ca: Erro invalit

en: Invalid SNAC
ca: SNAC invalit

en: Rate to host
ca: Ratio a l'ordenador

en: Rate to client
ca: Ratio al client

en: Service unavailable
ca: Servici no disponible

en: Service not defined
ca: Servici no definit

en: Obsolete SNAC
ca: SNAC obsolet

en: Not supported by host
ca: No està admes pel servidor

en: Not supported by client
ca: No està admes pel client

en: Refused by client
ca: Rebujat pel client

en: Reply too big
ca: Resposta massa gran

en: Responses lost
ca: S'han perdut respostes

en: Request denied
ca: Peticio denegada

en: Busted SNAC payload
ca: Carrega SNAC malmesa

en: Insufficient rights
ca: Drets insuficients

en: In local permit/deny
ca: En la llista local de permes/denegat

en: Too evil (sender)
ca: Massa malvat (remitent)

en: Too evil (receiver)
ca: Massa malvat (receptor)

en: User temporarily unavailable
ca: Usuari no disponible temporalment

en: No match
ca: Cap coincidencia

en: List overflow
ca: Sobreeiximent de la llista

en: Request ambiguous
ca: Peticio ambigua

en: Queue full
ca: Cua plena

en: Not while on AOL
ca: No es pot fer mentres estiga en AOL

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking to most likely has a buggy client.)
ca: (S'ha produit un erro al rebre este mensage. Es molt possible que l'amic en qui parles tinga un client defectuos)

en: Voice
ca: Veu

en: AIM Direct IM
ca: MI AIM directes

en: Get File
ca: Obtindre archiu

en: Games
ca: Jocs

en: Add-Ins
ca: Afegits

en: Send Buddy List
ca: Enviar la llista d'amics

en: ICQ Direct Connect
ca: Conexio directa a ICQ

en: AP User
ca: Usuari AP

en: Nihilist
ca: Nihilista

en: ICQ Server Relay
ca: Servidor repetidor d'ICQ

en: Old ICQ UTF8
ca: Antic ICQ UTF8

en: Trillian Encryption
ca: Sifrat Trillian

en: Security Enabled
ca: Seguritat habilitada

en: Video Chat
ca: Chat de video

en: Live Video
ca: Video en directe

en: Camera
ca: Camara

en: Free For Chat
ca: Lliure per a parlar

en: Not Available
ca: No disponible

en: Occupied
ca: Ocupat

en: Web Aware
ca: Conscient de la web

en: Online
ca: En llinea

en: Warning Level
ca: Nivell d'avis

en: Buddy Comment
ca: Comentari de l'amic

en: Direct IM with %s closed
ca: S'ha tancat la conversacio de MI en %s

en: Direct IM with %s failed
ca: Ha fallat la conversacio directa de MI en %s

en: Direct Connect failed
ca: Ha fallat la conexio directa

en: Direct IM with %s established
ca: S'ha establit una conexio directa de MI en %s

en: Attempting to connect to %s at %s:%hu for Direct IM.
ca: S'està intentant conectar en %s en %s:%hu per a MI directa.

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
ca: S'està demanant a %s que es conecte a tu en %s:%hu per a MI directa.

en: Unable to open Direct IM
ca: No s'ha pogut obrir la comunicacio de MI directa

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
ca: Has triat obrir una conexio directa de MI en %s.

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a privacy risk.  Do you wish to continue?
ca: Com aço revela la teua direccio IP, es podria considerar com un risc de privadea. ¿Vols continuar?

en: _Connect
ca: _Conectar

en: You have lost your connection to chat room %s.
ca: Has perdut la conexio a la sala de chat %s.

en: Chat is currently unavailable
ca: El chat no està actualment disponible

en: Screen name sent
ca: S'ha enviat el nom d'usuari

en: Unable to login: Could not sign on as %s because the screen name is invalid.  Screen names must either start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
ca: No s'ha pogut entrar: No s'ha pogut entrar com a %s perque el nom d'usuari no es valit. Els noms d'usuari han de començar en una lletra i contindre nomes lletres, numeros o espais, o nomes numeros.

en: Unable to login to AIM
ca: No s'ha pogut conectar a l'AIM

en: Could Not Connect
ca: No s'ha pogut conectar

en: Connection established, cookie sent
ca: Conexio establida, s'està enviant el secret

note: clientip & verifiedip failed, request a redirect * that is, we want the sender to connect to us * * Above, we checked if we had previously attempted a connection * redirect to prevent a conflict with the joscar library Let the user not to lose hope quite yet
en: Attempting connection redirect...
ca: S'està intentant redirigir la conexio...

note: proxyip timed out * Yes, it's a bit odd to ask the user to enable proxied file transfers * when it's a proxied transfer that timed out. It is possible that a * stage 1 or 2 proxied transfer might work when a stage 3 will not.
en: Transfer of file %s timed out.
     Try enabling proxy servers for file transfers in Accounts->%s->Edit Account->Advanced.
ca: Expirà la transferencia del ficher %s.
     Intente habilitar servidor intermediari per a les transferencies de fichers en Contes->%s->Editar conte->Alvançades.

en: Unable to establish file descriptor.
ca: No s'ha pogut establir un descriptor d'archiu.

en: Unable to create new connection.
ca: No s'ha pogut crear una nova conexio.

en: Unable to log into file transfer proxy.
ca: No s'ha pogut conectar en el servidor intermediari de transferencia d'archius.

en: Unable to establish listener socket or no AOL proxy connection present.
ca: No s'ha pogut crear el socket d'escolta o no hi ha conexio al servidor intermediari AOL.

en: Incorrect nickname or password.
ca: El sobrenom o la contrasenya son incorrectes.

en: Your account is currently suspended.
ca: El teu conte està actualment suspes.

note: service temporarily unavailable
en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
ca: El servici de mensages instantaneus d'AOL no està disponible temporalment.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
ca: Has estat conectant-te i desconectat-te en massa freqüencia. Espera deu minuts i intenta-ho de nou. Si continues intentant-ho, hauras d'esperar encara mes temps.

en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
ca: La versio del client que uses es massa antiga, actualisa-la en %s

en: Internal Error
ca: Erro intern

en: Received authorization
ca: S'ha rebut l'autorisacio

en: The SecurID key entered is invalid.
ca: La clau SecurID que has introduit no es valida.

en: Enter SecurID
ca: Introduix el SecureID

en: Enter the 6 digit number from the digital display.
ca: Introduix el numero de 6 digits de la pantalla digital.

en: You may be disconnected shortly.  You may want to use TOC until this is fixed.  Check %s for updates.
ca: Potser d'aci poc se vos desconecte. Si vols, pots usar TOC fins que aixo es resolga. Comprova si hi ha actualisacions en %s.

en: Gaim was unable to get a valid AIM login hash.
ca: El Gaim no ha pogut obtindre un hash d'AIM d'entrada valit.

en: Gaim was unable to get a valid login hash.
ca: El Gaim no ha pogut obtindre un hash d'entrada valit.

en: Password sent
ca: S'ha enviat la contrasenya

en: %s has just asked to directly connect to %s
ca: %s demana conectar-se directament a %s

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
ca: Aixo requerix la conexio directa entre els dos ordenadors, ya que es necessari per a poder enviar images instantanees. Com es revelarà la teua direccio IP, aixo es pot considerar un risc de privadea.

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
ca: Autorisa'm per a que puga afegir-te a la meua llista d'amics.

en: Authorization Request Message:
ca: Mensage de peticio d'autorisacio:

en: Please authorize me!
ca: Autorisa'm, per favor.

en: The user %s requires authorization before being added to a buddy list.  Do you want to send an authorization request?
ca: L'usuari %s demana una autorisacio abans de ser afegit a una llista d'amics. ¿Vols enviar una solicitut d'autorisacio?

en: Request Authorization
ca: Solicitut d'autorisacio

en: _Request Authorization
ca: _Solicitut d'autorisacio

en: No reason given.
ca: No se n'ha indicat cap motiu.

en: Authorization Denied Message:
ca: Mensage de denegacio de l'autorisacio:

en: The user %u wants to add %s to their buddy list for the following reason:
    %s
ca: L'usuari %u vol afegir %s a la seua llista d'amics pels següents motius:
    %s

en: Authorization Request
ca: Solicitut d'autorisacio

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
ca: L'usuari %u t'ha denegat la teua solicitut d'afegir-lo a la seua llista d'amics pel següent motiu:
    %s

en: ICQ authorization denied.
ca: S'ha denegat l'autorisacio ICQ.

note: Someone has granted you authorization
en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
ca: L'usuari %u t'ha permes afegir-lo a la teua llista d'amics.

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
ca: Has rebut un mensage especial
    
    De: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
ca: Has rebut una pagina d'ICQ
    
    De: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ e-mail from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
ca: Has rebut un mensage de correu electronic d'ICQ de %s [%s]
    
    Mensage:
    %s

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
ca: L'usuari %u d'ICQ t'ha enviat un amic: %s (%s)

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
ca: ¿Vols afegir este amic a la teua llista d'amics?

en: _Decline
ca: _Rebujar

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
ca[0]: S'ha perdut %hu mensage de %s perque era invalit.
ca[1]: S'han perdut %hu mensages de %s perque eren invalits.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
ca[0]: S'ha perdut %hu mensage de %s perque era massa llarc.
ca[1]: S'han perdut %hu mensages de %s perque eren massa llarcs.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
ca[0]: S'ha perdut %hu mensage de %s perque era invalit.
ca[1]: S'han perdut %hu mensages de %s perque eren invalits.

en: You missed %hu message from %s because he/she was too evil. | You missed %hu messages from %s because he/she was too evil.
ca[0]: S'ha perdut %hu mensage de %s perque ell/ella era massa roïn/a.
ca[1]: S'han perdut %hu mensages de %s perque ell/ella ere massa roïn/a.

en: You missed %hu message from %s because you are too evil. | You missed %hu messages from %s because you are too evil.
ca[0]: S'ha perdut %hu mensage de %s perque eres massa roïn.
ca[1]: S'han perdut %hu mensages de %s perque eres massa roïn.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
ca[0]: S'ha perdut %hu mensage de %s per motius desconeguts.
ca[1]: S'han perdut %hu mensages de %s per motius desconeguts.

en: <B>UIN:</B> %s<BR><B>Status:</B> %s<HR>%s
ca: <B>UIN:</B> %s<BR><B>Estat:</B> %s<HR>%s

en: SNAC threw error: %s
ca: Erro SNAC: %s

note: Data is assumed to be the destination sn
en: Unable to send message: %s
ca: No s'ha pogut enviar el mensage: %s

en: Unknown reason.
ca: Motiu desconegut.

en: Unable to send message to %s:
ca: No s'ha pogut enviar el mensage a %s:

en: User information not available: %s
ca: L'informacio de l'usuari no està disponible: %s

en: User information for %s unavailable:
ca: L'informacio de %s no està disponible:

en: Online Since
ca: En llinea des de

en: Member Since
ca: Membre des de

en: Capabilities
ca: Capacitats

en: Available Message
ca: Mensage disponible

en: Your AIM connection may be lost.
ca: La teua conexio d'AIM es pot perdre.

note: The conversion failed!
en: [Unable to display a message from this user because it contained invalid characters.]
ca: [No s'ha pogut mostrar el mensage d'este usuari perque contenia caracters invalits.]

en: Rate limiting error.
ca: Erro de llimitacio de velocitat.

en: The last action you attempted could not be performed because you are over the rate limit. Please wait 10 seconds and try again.
ca: No s'ha pogut realisar l'ultima accio que havies intentat perque estas per dalt del llimit. Espera 10 segons i torna a provar-ho.

en: You have been signed off for an unknown reason.
ca: Se t'ha desconectat per motius desconeguts.

en: You have been disconnected from chat room %s.
ca: Se t'ha desconectat de la conversacio %s.

note: XXX - Don't call this with ssi
en: Finalizing connection
ca: S'està finalisant la conexio

en: Mobile Phone
ca: Telefon mobil

en: Personal Web Page
ca: Pagina web personal

en: Additional Information
ca: Informacio adicional

en: Home Address
ca: Direccio de casa

en: Zip Code
ca: Codic postal

en: Work Address
ca: Direccio del treball

en: Work Information
ca: Informacio del treball

en: Company
ca: Empresa

en: Division
ca: Divisio

en: Position
ca: Posicio

en: Web Page
ca: Pagina web

en: Pop-Up Message
ca: Mensage emergent

en: The following screen name is associated with %s | The following screen names are associated with %s
ca[0]: Els següents noms d'usuari estan associats en %s
ca[1]: Els següents noms d'usuari estan associats en %s

en: No results found for e-mail address %s
ca: No s'han obtingut resultats per a la direccio de correu %s

en: You should receive an e-mail asking to confirm %s.
ca: Hauries de rebre un correu demanant-te confirmar %s.

en: Account Confirmation Requested
ca: S'ha solicitat la confirmacio del conte

en: Error Changing Account Info
ca: S'ha produit un erro al canviar l'informacio del conte

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name differs from the original.
ca: Erro 0x%04x: no s'ha pogut formatar el nom d'usuari perque el que se solicita diferix de l'original.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because it is invalid.
ca: Erro 0x%04x: no s'ha pogut formatar el nom d'usuari perque es invalit.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name is too long.
ca: Erro 0x%04x: no s'ha pogut formatar el nom d'usuari perque el que se solicita és massa llarc.

en: Error 0x%04x: Unable to change e-mail address because there is already a request pending for this screen name.
ca: Erro 0x%04x: no s'ha pogut canviar la direccio de correu electronic perque ya hi ha una peticio pendent per ad este nom d'usuari.

en: Error 0x%04x: Unable to change e-mail address because the given address has too many screen names associated with it.
ca: Erro 0x%04x: no s'ha pogut canviar la direccio de correu electronic perque la direccio donada ya te massa noms d'usuari associats.

en: Error 0x%04x: Unable to change e-mail address because the given address is invalid.
ca: Erro 0x%04x: No s'ha pogut canviar la direccio de correu perque la direccio indicada no es valida.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
ca: Erro 0x%04x: erro desconegut.

en: Your screen name is currently formatted as follows:
    %s
ca: El teu nom d'usuari te este format:
    %s

en: Account Info
ca: Informacio del conte

en: The e-mail address for %s is %s
ca: La direccio de correu per a %s es %s

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
ca: No s'ha enviat l'image de MI. Has d'estar directament conectat per a poder enviar images de MI.

en: Unable to set AIM profile.
ca: No s'ha pogut establir el perfil d'AIM.

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
ca: Probablement has demanat establir el teu perfil abans d'acabar en el proces de conexio. El teu perfil seguix sense estar establit; intenta establir-lo de nou quan el proces de conexio haja finalisat.

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  Gaim has truncated it for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  Gaim has truncated it for you.
ca[0]: S'ha excedit el llimit maxim per a la grandaria del perfil de %d byte. El Gaim l'ha retallat.
ca[1]: S'ha excedit el llimit maxim per a la grandaria del perfil de %d bytes. El Gaim l'ha retallat.

en: Profile too long.
ca: Perfil massa llarc.

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  Gaim has truncated it for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  Gaim has truncated it for you.
ca[0]: S'ha superat el llimit d'%d byte per al mensage d'absencia. El Gaim l'ha retallat.
ca[1]: S'ha superat el llimit de %d bytes per al mensage d'absencia. El Gaim l'ha retallat.

en: Away message too long.
ca: El mensage d'absencia es massa llarc.

en: Could not add the buddy %s because the screen name is invalid.  Screen names must either start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
ca: No s'ha pogut afegir l'amic %s perque el nom d'usuari no es valit. Els noms d'usuari han de començar en una lletra i contindre lletres, numeros i espais, o nomes numeros.

en: Unable To Add
ca: No s'ha pogut afegir

en: Unable To Retrieve Buddy List
ca: No s'ha pogut obtindre la llista d'amics

en: Gaim was temporarily unable to retrieve your buddy list from the AIM servers.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few hours.
ca: El Gaim no ha pogut obtindre la llista d'amics dels servidors d'AIM. La llista d'amics no s'ha perdut, i probablement tornarà a estar disponible d'aci a poques hores.

en: Orphans
ca: Orfens

en: Could not add the buddy %s because you have too many buddies in your buddy list.  Please remove one and try again.
ca: No s'ha pogut afegir l'amic %s perque hi ha massa entrades en la llista d'amics. Suprimix-ne algun i torna-ho a intentar.

en: (no name)
ca: (sense nom)

en: Could not add the buddy %s for an unknown reason.  The most common reason for this is that you have the maximum number of allowed buddies in your buddy list.
ca: Per motius desconeguts no s'ha pogut afegir l'amic %s. El motiu mes comu es que ya has ocupat el numero maxim d'amics en la llista d'amics.

en: The user %s has given you permission to add you to their buddy list.  Do you want to add them?
ca: L'usuari %s t'ha donat permis per a afegir-te a la seua llista d'amics. ¿Vols afegir-lo a la teua?

en: Authorization Given
ca: S'ha donat l'autorisacio

en: The user %s wants to add %s to their buddy list for the following reason:
    %s
ca: L'usuari %s vol afegir a %s a la seua llista d'amics pels següents motius:
    %s

note: Granted
en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
ca: L'usuari %s t'ha permes afegir-lo a la teua llista d'amics.

en: Authorization Granted
ca: S'ha concedit l'autorisacio

note: Denied
en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
ca: L'usuari %s t'ha denegat la peticio d'afegir-lo a la teua llista d'amics pels següents motius:
    %s

en: Authorization Denied
ca: S'ha denegat l'autorisacio

en: _Exchange:
ca: Int_ercanvi:

en: Invalid chat name specified.
ca: S'ha especificat un nom de chat invalit.

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
ca: La teua image MI no s'ha enviat. No pots enviar images MI en chats AIM.

en: <i>(retrieving)</i>
ca: <i>(obtenint)</i>

en: Buddy Comment for %s
ca: Comentari sobre l'amic %s

en: Buddy Comment:
ca: Comentari sobre l'amic:

en: Edit Buddy Comment
ca: Editar el comentari sobre l'amic

en: Get Status Msg
ca: Obtindre el mensage d'estat

en: Direct IM
ca: MI directa

en: Re-request Authorization
ca: Tornar a demanar l'autorisacio

en: Require authorization
ca: Solicitar autorisacio

en: Web aware (enabling this will cause you to receive SPAM!)
ca: Capacitat web (¡si actives aço fara que rebes SPAM!)

en: ICQ Privacy Options
ca: Opcions de privacitat d'ICQ

en: The new formatting is invalid.
ca: El format nou no es valit.

en: Screen name formatting can change only capitalization and whitespace.
ca: El format del nom d'usuari nomes pot canviar mayuscules i minuscules, i espais en blanc.

en: New screen name formatting:
ca: Format nou del nom d'usuari:

en: Change Address To:
ca: Canviar la direccio per:

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
ca: <i>no estas esperant l'autorisacio</i>

en: You are awaiting authorization from the following buddies
ca: Estas esperant l'autorisacio dels següents amics

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
ca: Pots tornar a demanar l'autorisacio d'estos amics fent clic damunt en el boto dret del ratoli, i seleccionant "Tornar a demanar l'autorisacio".

en: Find Buddy by E-Mail
ca: Trobar un amic per a la direccio de correu

en: Search for a buddy by e-mail address
ca: Buscar un amic per a la direccio de correu

en: Type the e-mail address of the buddy you are searching for.
ca: Escriure la direccio de correu de l'amic que estigues buscant.

en: Set User Info (URL)...
ca: Establir informacio d'usuari (URL)...

en: Change Password (URL)
ca: Canviar la contrasenya (URL)

en: Configure IM Forwarding (URL)
ca: Configurar el reenviament de MI (URL)

note: ICQ actions
en: Set Privacy Options...
ca: Establir opcions de privadea...

note: AIM actions
en: Format Screen Name...
ca: Format del nom d'usuari...

en: Confirm Account
ca: Confirmar el conte

en: Display Currently Registered Address
ca: Mostrar les direccions actualment registrades

en: Change Currently Registered Address...
ca: Canviar la direccio actualment registrada...

en: Show Buddies Awaiting Authorization
ca: Mostrar els amics pendents d'autorisacio

en: Search for Buddy by E-Mail...
ca: Buscar un amic per la direccio de correu...

en: Search for Buddy by Information
ca: Buscar un amic per l'informacio

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: AIM/ICQ Protocol Plugin
ca: Plugin per al protocol AIM/ICQ

en: Auth host
ca: Ordenador d'autorisacio

en: Auth port
ca: Port d'autorisacio

en: Encoding
ca: Codificacio

en: Use AIM/ICQ proxy server
    (slower, but usually works)
ca: Utilisar un servidor intermediari de AIM/ICQ (Lent pero funciona generalment)

en: Connection closed (writing)
ca: Conexio tancada (escrivint)

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
ca: <b>Titul del grup:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
ca: <b>Identificador de grup «Notes»:</b> %s<br>

en: Info for Group %s
ca: Informacio al voltant del grup %s

en: Notes Address Book Information
ca: Informacio de la llibreta de direccions «Notes»

en: Invite Group to Conference...
ca: Convidar grup a la conferencia...

en: Get Notes Address Book Info
ca: Obtindre l'informacio de la llibreta de direccions «Notes»

en: Sending Handshake
ca: S'està enviant negociacio

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
ca: S'està esperant l'acceptacio de la salutacio inicial

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
ca: S'acceptà la salutacio inicial. Enviant identificacio

en: Waiting for Login Acknowledgement
ca: Esperant a l'acceptacio de l'identificacio

en: Login Redirected
ca: Identificacio redirigida

en: Forcing Login
ca: S'està forçant l'identificacio

en: Login Acknowledged
ca: Identificacio acceptada

en: Starting Services
ca: Arrancant servicis

en: Connected
ca: Conectat

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
ca: Un administrador de «Sametime» ha enviat el següent anunci en el servidor %s

en: Sametime Administrator Announcement
ca: Anunci de l'administrador «Sametime»

en: Connection reset
ca: Conexio refusada

en: Error reading from socket: %s
ca: S'ha produit un erro al llegir del socket: %s

note: this is a regular connect, error out
en: Unable to connect to host
ca: No s'ha pogut conectar al servidor

en: Announcement from %s
ca: Avis de %s

en: Conference Closed
ca: Conferencia tancada

en: Unable to send message:
ca: No s'ha pogut enviar el mensage:

en: Place Closed
ca: Lloc tancat

en: Microphone
ca: Microfon

en: Speakers
ca: Altaveus

en: Video Camera
ca: Video camara

en: File Transfer
ca: Transferencia d'archius

en: 
    <b>Supports:</b> %s
ca: 
    <b>Soporta:</b> %s

en: 
    <b>External User</b>
ca: 
    <b>Usuari extern</b>

en: Create conference with user
ca: Crear conferencia en l'usuari

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
ca: Per favor ingresse tema per a la nova conferencia, i un mensage d'invitacio que s'enviarà a %s

en: New Conference
ca: Nova conferencia

en: Create
ca: Crear

en: Available Conferences
ca: Conferencies disponibles

en: Create New Conference...
ca: Crear una nova conferencia...

en: Invite user to a conference
ca: Convidar un usuari a una conferencia

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
ca: Seleccionar una conferencia de la llista mostrada per a invitar a l'usuari %s. Seleccione "Crear nova conferencia" si vol crear una nova conferencia per a invitar ad este usuari tambe.

en: Invite to Conference
ca: Convidar a un conferencia

en: Invite
ca: Convidar

en: Invite to Conference...
ca: Convidar a una conferencia...

en: Send TEST Announcement
ca: Enviar anunci de prova

en: No Sametime Community Server specified
ca: No s'ha especificat el servidor de comunitat «Sametime»

en: No host or IP address has been configured for the Meanwhile account %s. Please enter one below to continue logging in.
ca: No s'ha configurat cap direccio IP o nom d'equip per al conte «Meanwhile» %s. Introduixca un mes davall per a continuar el registre.

en: Meanwhile Connection Setup
ca: Configuracio de la conexio «Meanwhile»

en: No Sametime Community Server Specified
ca: No s'ha especificat el servidor de comunitat «Sametime»

en: <b>External User</b><br>
ca: <b>Usuari extern</b><br>

en: <b>User ID:</b> %s<br>
ca: <b>ID d'usuari:</b> %s<br>

en: <b>Full Name:</b> %s<br>
ca: <b>Nom sancer:</b> %s<br>

en: <b>Last Known Client:</b>
ca: <b>Ultim client conegut:</b>

en: Unknown (0x%04x)<br>
ca: (0x%04x) desconegut<br>

en: <b>Supports:</b> %s<br>
ca: <b>Soportats:</b> %s<br>

en: <b>Status:</b> %s
ca: <b>Estat:</b> %s

en: User Name
ca: Nom d'usuari

en: Sametime ID
ca: ID Sametime

en: An ambiguous user ID was entered
ca: S'ha introduit un identificador d'usuari ambigu

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
ca: L'identificador '%s' pot referir-se a qualsevol dels següents usuaris. Per favor selecciona l'usuari de la llista mostrada per a afegir-lo a la teua llista d'amics.

en: Select User
ca: Seleccionar usuari

en: Unable to add user: user not found
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari: l'usuari no s'ha trobat

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
ca: L'identificador «%s» no coincidix en cap usuari en la comunitat «Sametime». S'ha eliminat esta entrada de la llista d'amics.

en: Unable to add user
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari

en: Error reading file %s: 
    %s
ca: Erro al llegir l'archiu %s: 
    %s

en: Remotely Stored Buddy List
ca: Llista d'amics remotament almagasenada

en: Buddy List Storage Mode
ca: Modo d'almagasenament de la llista d'amics

en: Local Buddy List Only
ca: Nomes llista d'amics local

en: Merge List from Server
ca: Fusionar llista des del servidor

en: Merge and Save List to Server
ca: Fusionar i guardar llista en el servidor

en: Synchronize List with Server
ca: Sincronisar la llista en el servidor

en: Import Sametime List for Account %s
ca: Importar la llista «Sametime» per al conte %s

en: Export Sametime List for Account %s
ca: Exportar la llista «Sametime» per al conte %s

en: Unable to add group: group exists
ca: No s'ha pogut afegir el grup: el grup ya existix

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
ca: Un grup nomenat '%s' ya existix en la seua llista d'amics.

en: Unable to add group
ca: No s'ha pogut afegir el grup

en: Possible Matches
ca: Possibles coincidencies

en: Notes Address Book group results
ca: Resultats de les notes dels grups de la llibreta de direccions «Notes»

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
ca: Es possible que l'identificador «%s» es referixca a qualsevol dels grups de la llibreta de direccions «Notes». Trie el grup mes apropiat de la llista que es mostra avall per a afegir-lo a la seua llista d'amics.

en: Select Notes Address Book
ca: Seleccionar llibre de direccions «Notes»

en: Unable to add group: group not found
ca: No s'ha pogut afegir el grup: no s'ha trobat el grup

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
ca: L' identificador «%s» no coincidix en cap dels grups de la llibreta de direccions «Notes» en la teua comunitat «Sametime».

en: Notes Address Book Group
ca: Llibreta de direccions de grups «Notes»

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
ca: Introduix el nom d'un grup de la llibreta de direccions «Notes» en el camp a continuacio per a afegir al grup i als seus membres en la teua llista d'amics.

en: Search results for '%s'
ca: Resultats de la busca '%s'

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
ca: L'identificador «%s» pot referir-se a qualsevol dels usuaris mostrats a continuacio. Pot afegir estos usuaris a la teua llista d'amics o enviar-los mensages en els botons d'accions mostrats avall.

en: No matches
ca: Cap coincidencia

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
ca: L'identificador «%s» no coincidix en cap dels usuaris en la teua comunitat «Sametime».

en: No Matches
ca: Cap coincidencia

en: Search for a user
ca: Buscar un usuari

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
ca: Introduix el nom o identificador parcial en el camp mostrat a continuacio per a buscar usuaris coincidents en la teua comunitat «Sametime».

en: User Search
ca: Busca d'usuaris

en: Import Sametime List...
ca: Importar la llista «Sametime»...

en: Export Sametime List...
ca: Exportar la llista «Sametime»...

en: Add Notes Address Book Group...
ca: Afegir a la llibreta de direccions de grups «Notes»...

en: User Search...
ca: Busca d'usuaris...

en: Force login (ignore server redirects)
ca: Forçar conexio (ignorar redireccions del servidor)

note: pretend to be Sametime Connect
en: Hide client identity
ca: Amagar identitat del client

en: User %s is not present in the network
ca: L'usuari %s no està present en la xarcia

en: Key Agreement
ca: Acort sobre la clau

en: Cannot perform the key agreement
ca: No s'ha pogut fer l'acort sobre la clau

en: Error occurred during key agreement
ca: S'ha produit un erro en l'acort sobre la clau

en: Key Agreement failed
ca: Ha fallat l'acort sobre la clau

en: Timeout during key agreement
ca: S'ha exedit el temps d'espera en l'acort sobre la clau

en: Key agreement was aborted
ca: S'ha aborat l'acort sobre la clau

en: Key agreement is already started
ca: L'acort sobre la clau ya està iniciat

en: Key agreement cannot be started with yourself
ca: L'acort sobre la clau no es pot inicialisar en un mateix

en: The remote user is not present in the network any more
ca: L'usuari remot ya no està present en la xarcia

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
ca: S'ha rebut un acort sobre la clau de %s. ¿Vols acceptar-lo?

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
ca: L'usuari remot està esperant l'acort sobre la clau a:
    Ordenador remot: %s
    Port remot: %d

en: Key Agreement Request
ca: Solicitut d'acort sobre la clau

en: IM With Password
ca: MI en contrasenya

en: Cannot set IM key
ca: No s'ha pogut establir la clau de MI

en: Set IM Password
ca: Especificar la contrasenya de MI

en: Get Public Key
ca: Obtindre la clau publica

en: Cannot fetch the public key
ca: No s'ha pogut obtindre la clau publica

en: Show Public Key
ca: Mostrar la clau publica

en: Could not load public key
ca: No s'ha pogut carregar la clau publica

en: User Information
ca: Informacio de l'usuari

en: Cannot get user information
ca: No s'ha pogut obtindre informacio de l'usuari

en: The %s buddy is not trusted
ca: No es confia en l'amic %s

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
ca: No pots rebre notificacions de l'amic fins que no hages importat la seua clau publica. Pots fer servir l'orde 'Obtindre la clau publica' per a obtindre-la.

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
ca: Obrir...

en: The %s buddy is not present in the network
ca: L'amic %s no està present en la xarcia

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
ca: Per a afegir un amic has d'importar la seua clau publica. Fes clic en Importar per a importar la clau publica.

en: _Import...
ca: _Importar...

en: Select correct user
ca: Selecciona l'usuari correcte

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
ca: S'ha trobat mes d'un usuari en la mateixa clau publica. Selecciona l'usuari correcte de la llista per a afegir-lo a la llista d'amics.

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
ca: S'ha trobat mes d'un usuari en el mateix nom. Selecciona l'usuari correcte per a afegir a la llista d'amics.

en: Detached
ca: Separat

en: Indisposed
ca: Indispost

en: Wake Me Up
ca: Desperta'm

en: Hyper Active
ca: Superactiu

en: Happy
ca: Content

en: Sad
ca: Trist

en: Angry
ca: Enfadat

en: Jealous
ca: Celós

en: Ashamed
ca: Avergonyit

en: Invincible
ca: Invisible

en: In Love
ca: Enamorat

en: Sleepy
ca: Somnolent

en: Bored
ca: Aborrit

en: Excited
ca: Excitat

en: Anxious
ca: Ansios

en: User Modes
ca: Modos d'usuari

en: Mood
ca: Estat d'anim

en: Preferred Contact
ca: Contacte preferit

en: Preferred Language
ca: Idioma preferit

en: Device
ca: Dispositiu

en: Timezone
ca: Zona horaria

en: Geolocation
ca: Ubicacio geografica

en: Reset IM Key
ca: Reiniciar la clau de MI

en: IM with Key Exchange
ca: MI en intercanvi de clau

en: IM with Password
ca: MI en contrasenya

en: Get Public Key...
ca: Obtindre la clau publica...

en: Kill User
ca: Matar l'usuari

en: Draw On Whiteboard
ca: Escriure en la pissarra

en: _Passphrase:
ca: _Contrasenya:

en: Channel %s does not exist in the network
ca: No existix el canal %s en la xarcia

en: Channel Information
ca: Informacio del canal

en: Cannot get channel information
ca: No s'ha pogut obtindre l'informacio del canal

en: <b>Channel Name:</b> %s
ca: <b>Nom del canal:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
ca: <br><b>Numero d'usuaris:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
ca: <br><b>Fundador del canal:</b> %s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
ca: <br><b>Sifrat del canal:</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
ca: <br><b>HMAC del canal:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
ca: <br><b>Tema del canal:</b><br>%s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
ca: <br><b>Modos del canal:</b>

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
ca: <br><b>Empremta de la clau del fundador:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
ca: <br><b>Empremta babble de la clau del fundador:</b><br>%s

en: Add Channel Public Key
ca: Afegir clau publica del canal

note: Add new public key
en: Open Public Key...
ca: Obrir una clau publica...

en: Channel Passphrase
ca: Contrasenya del canal

en: Channel Public Keys List
ca: Llista de les claus publiques del canal

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
ca: L'autenticacio del canal es fa servir per a evitar l'acces no autorisat. L'autenticacio es pot basar en frases clau i firmes. Si s'ha establit una frase clau, sera necessaria per a poder entrar. Si s'han establit claus publiques del canal, nomes els usuaris que tinguen les seues claus publiques llistades en el canal podran entrar.

en: Channel Authentication
ca: Autenticacio del canal

en: Add / Remove
ca: Afegir / Suprimir

en: Group Name
ca: Nom del grup

en: Passphrase
ca: Contrasenya

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
ca: Introduix el nom del grup privat i la frase clau per al canal %s.

en: Add Channel Private Group
ca: Afegir un grup privat al canal

en: User Limit
ca: Llimit d'usuaris

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
ca: Establir el llimit d'usuaris del canal. Posa-lo a zero per a reiniciar el llimit.

en: Get Info
ca: Obtindre informacio

en: Invite List
ca: Llista de convidats

en: Ban List
ca: Llista de bannejats

en: Add Private Group
ca: Afegir un grup privat

en: Reset Permanent
ca: Reiniciacio permanent

en: Set Permanent
ca: Establir a permanent

en: Set User Limit
ca: Establir el llimit d'usuaris

en: Reset Topic Restriction
ca: Reiniciar la restriccio del tema

en: Set Topic Restriction
ca: Establir la restriccio del tema

en: Reset Private Channel
ca: Reiniciar el canal privat

en: Set Private Channel
ca: Establir canal privat

en: Reset Secret Channel
ca: Reiniciar canal secret

en: Set Secret Channel
ca: Establir canal secret

en: You are channel founder on <I>%s</I>
ca: Eres fundador del canal en <I>%s</I>

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
ca: El fundador del canal en <I>%s</I> es <I>%s</I>

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
ca: Primer has d'entrar en el canal %s per a despres poder entrar en el grup privat

en: Join Private Group
ca: Entrar en el grup privat

en: Cannot join private group
ca: No s'ha pogut entrar en el grup privat

en: Call Command
ca: Orde de cridada

en: Cannot call command
ca: No s'ha pogut cridar l'orde

en: Unknown command
ca: Orde desconeguda

en: Secure File Transfer
ca: Transferencia d'archius segura

en: Error during file transfer
ca: S'ha produit un erro en la transferencia

en: Permission denied
ca: S'ha denegat el permis

en: Key agreement failed
ca: Ha fallat l'acort sobre la clau

en: File transfer session does not exist
ca: La sessio de transferencia d'archius no existix

en: No file transfer session active
ca: No hi ha cap sessio activa per a la transferencia d'archius

en: File transfer already started
ca: Ya s'ha iniciat la transferencia de l'archiu

en: Could not perform key agreement for file transfer
ca: No s'ha pogut acordar una clau per a la transferencia de l'archiu

en: Could not start the file transfer
ca: No s'ha pogut iniciar la transferencia de l'archiu

en: Cannot send file
ca: No s'ha pogut enviar l'archiu

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
ca: %s ha canviat el tema de <I>%s</I> a: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
ca: <I>%s</I> ha canviat el modo del canal <I>%s</I> a: %s

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
ca: <I>%s</I> ha suprimit tots els modos del canal <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
ca: <I>%s</I> ha canviat el modo de <I>%s</I> a: %s

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
ca: <I>%s</I> ha suprimit tots els modos de <I>%s</I>

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
ca: <I>%2$s</I> vos ha tirat fora de <I>%1$s</I> (%3$s)

en: You have been killed by %s (%s)
ca: %s t'ha matat (%s)

en: Killed by %s (%s)
ca: %s t'ha matat (%s)

en: Server signoff
ca: Desconexio del servidor

en: Personal Information
ca: Informacio personal

en: Birth Day
ca: Data de naiximent

en: Job Title
ca: Titul del treball

en: Job Role
ca: Rol del treball

en: Organization
ca: Organisacio

en: Unit
ca: Unitat

en: EMail
ca: Correu electronic

en: Note
ca: Nota

en: Join Chat
ca: Entrar a un chat

en: Status Text
ca: Text d'estat

en: Public Key Fingerprint
ca: Empremta de la clau publica

en: Public Key Babbleprint
ca: Empremta babble de la clau publica

en: _More...
ca: _Mes...

en: Detach From Server
ca: Separar del servidor

en: Cannot detach
ca: No s'ha pogut separar

en: Cannot set topic
ca: No s'ha pogut establir el tema

en: Failed to change nickname
ca: No s'ha pogut canviar el sobrenom

en: Roomlist
ca: Llista de sales

en: Cannot get room list
ca: No s'ha pogut obtindre la llista de sales

en: No public key was received
ca: No s'ha rebut cap clau publica

en: Server Information
ca: Informacio del servidor

en: Cannot get server information
ca: No s'ha pogut obtindre informacio del servidor

en: Server Statistics
ca: Estadistiques del servidor

en: Cannot get server statistics
ca: No s'han pogut obtindre estadistiques del servidor

en: No server statistics available
ca: No hi ha estadistiques del servidor disponibles

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
ca: Hora d'inici del servidor local: %s
    Temps que el servidor local ha estat en marcha: %s
    Clients del servidor local: %d
    Canals del servidor local: %d
    Operadors del servidor local: %d
    Operadors de l'encaminador local: %d
    Clients de la cela local: %d
    Canals de la cela local: %d
    Servidors de la cela local: %d
    Total clients: %d
    Total canals: %d
    Total servidors: %d
    Total encaminadors: %d
    Total operadors del servidor: %d
    Total operadors de l'encaminador: %d

en: Network Statistics
ca: Estadistiques de xarcia

en: Ping failed
ca: Ha fallat el ping

en: Ping reply received from server
ca: S'ha rebut la resposta al ping del servidor

en: Could not kill user
ca: No s'ha pogut matar l'usuari

en: Error during connecting to SILC Server
ca: S'ha produit un erro al conectar al servidor SILC

en: Key Exchange failed
ca: Ha fallat l'intercanvi de claus

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
ca: No s'ha pogut restablir la sessio anteriorment separada. Pulsa «Tornar a conectar» per a crear una conexio nova.

en: Disconnected by server
ca: El servidor vos ha desconectat

en: Resuming session
ca: S'està reprenent la sessio

en: Authenticating connection
ca: S'està autenticant la conexio

en: Verifying server public key
ca: S'està verificant la clau publica del servidor

en: Passphrase required
ca: Cal contrasenya

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
ca: Fallida: Les versions no coincidixen, actualisa el client

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
ca: Fallida: El remot no es fia de o no admet la vostra clau publica

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
ca: Fallida: El remot no implementa el grup KE proposat

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
ca: Fallida: El remot no implementa el sifrat proposat

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
ca: Fallida: El remot no implementa la PKCS proposada

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
ca: Fallida: El remot no implementa la funcio de suma de comprovacio proposada

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
ca: Fallida: El remot no implementa la HMAC proposada

en: Failure: Incorrect signature
ca: Fallida: La firma no es correcta

en: Failure: Invalid cookie
ca: Fallida: La galleta no es valida

en: Failure: Authentication failed
ca: Erro: Ha fallat l'autenticacio

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
ca: S'ha rebut la clau publica de %s. La copia local de la clau no coincidix. ¿Vols acceptar esta clau publica, de tota manera?

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
ca: S'ha rebut la clau publica de %s. ¿Vols acceptar-la?

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
ca: L'empremta i l'empremta babble per a la clau %s son:
    
    %s
    %s

en: Verify Public Key
ca: Verificar la clau publica

en: _View...
ca: _Vore...

en: Unsupported public key type
ca: El tipo de la clau publica no està admes

en: Connection failed
ca: Ha fallat la conexio

en: Cannot initialize SILC Client connection
ca: No s'ha pogut inicialisar la conexio per al client SILC

en: Performing key exchange
ca: S'estan intercanviant les claus

en: Out of memory
ca: Sense memoria

en: Cannot initialize SILC protocol
ca: No s'ha pogut inicialisar el protocol SILC

en: Cannot find/access ~/.silc directory
ca: No s'ha pogut trobar o accedir al directori ~/.silc

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
ca: S'està conectant al servidor SILC

en: Could not load SILC key pair: %s
ca: No s'ha pogut carregar la clau publica SILC: %s

en: Unable to create connection
ca: No s'ha pogut crear la conexio

en: Your Current Mood
ca: El teu estat d'anim actual

en: 
    Your Preferred Contact Methods
ca: 
    El teu metodo de contacte preferit

en: Video Conferencing
ca: Videoconferencia

en: Your Current Status
ca: El teu estat actual

en: Online Services
ca: Servicis en llinia

en: Let others see what services you are using
ca: Permetre que els atres vegen els servicis que fas servir

en: Let others see what computer you are using
ca: Permetre que els atres vegen l'ordenador que fas servir

en: Your VCard File
ca: L'archiu de la teua VCard

en: User Online Status Attributes
ca: Atributs de l'estat de l'usuari en llinea

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
ca: Pots permetre que atres usuaris vegen informacio sobre el teu estat en llinea, aixina com informacio personal. Ompli l'informacio que vullgues que atres usuaris puguen vore.

en: Message of the Day
ca: Frase del dia

en: No Message of the Day available
ca: No es disposa de frase del dia

en: There is no Message of the Day associated with this connection
ca: No hi ha cap frase del dia associada en esta conexio

en: Create New SILC Key Pair
ca: Crear joc de claus SILC

en: Passphrases do not match
ca: Les contrasenyes no coincidixen

en: Key Pair Generation failed
ca: Fallà la generacio de claus

en: Key length
ca: Llongitut de la clau

en: Public key file
ca: Archiu de la clau publica

en: Private key file
ca: Archiu de la clau privada

en: Real Name
ca: Nom real

en: Re-type Passphrase
ca: Escriu novament la contrasenya

en: Generate Key Pair
ca: Generar joc de claus

en: Online Status
ca: Estat en llinea

en: View Message of the Day
ca: Mostrar la frase del dia

en: Create SILC Key Pair...
ca: Crear joc de claus SILC...

en: User <I>%s</I> is not present in the network
ca: L'usuari <I>%s</I> no està present en la xarcia

en: Topic too long
ca: El tema es massa llarc

en: You must specify a nick
ca: Has d'indicar un sobrenom

en: channel %s not found
ca: No s'ha trobat el canal %s

en: channel modes for %s: %s
ca: Els modos del canal %s son: %s

en: no channel modes are set on %s
ca: no s'ha especificat cap modo per a %s

en: Failed to set cmodes for %s
ca: Ha fallat al posar modos per a %s

en: Unknown command: %s, (may be a Gaim bug)
ca: Orde desconeguda: %s, (pot ser un erro del Gaim)

en: part [channel]:  Leave the chat
ca: part [canal]:  Ix del chat

en: leave [channel]:  Leave the chat
ca: leave [canal]:  Ix del chat

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
ca: topic [&lt;tema nou&gt;]:  Mostra o canvia el tema

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
ca: join &lt;canal&gt; [&lt;contrasenya&gt;]:  Entra en un chat d'esta xarcia

en: list:  List channels on this network
ca: list:  Llista els canals en esta xarcia

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
ca: whois &lt;sobrenom&gt;:  Mostra informacio sobre el sobrenom

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
ca: msg &lt;sobrenom&gt; &lt;mensage&gt;:  Envia un mensage privat a l'usuari indicat

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
ca: query &lt;sobrenom&gt; [&lt;mensage&gt;]:  Envia un mensagge privat a l'usuari

en: motd:  View the server's Message Of The Day
ca: motd:  mostra la frase del dia del servidor

en: detach:  Detach this session
ca: detach:  Separa esta sessio

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
ca: quit [mensage]:  Desconecta del servidor, en un mensage opcional

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
ca: call &lt;orde&gt;:  Crida una orde del client slic

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
ca: kill &lt;sobrenom&gt; [-pubkey|&lt;motiu&gt;]:  Mata un sobrenom

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
ca: nick &lt;sobrenom nou&gt;:  Canvia de sobrenom

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
ca: whowas &lt;sobrenom&gt;:  Mostra informacio sobre el sobrenom

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
ca: cmode &lt;canal&gt; [+|-&lt;modos&gt;] [arguments]:  Canvia o mostra els modos del canal

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
ca: cumode &lt;canal&gt; +|-&lt;modos&gt; &lt;sobrenom&gt;:  Canvia el modo del canal per al sobrenom

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
ca: umode &lt;modos d'usuari&gt;:  Canvia el teu modo en la xarcia

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
ca: oper &lt;sobrenom&gt; [-pubkey]:  Dona privilegis d'operador

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
ca: invite &lt;canal&gt; [-|+]&lt;sobrenom&gt;:  convida el sobrenom o afig/suprimix de la llista de convidats del canal

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
ca: kick &lt;canal&gt; &lt;sobrenom&gt; [comentari]:  Tira fora del canal el client

en: info [server]:  View server administrative details
ca: info [servidor]:  Mostra detalls administratius del servidor

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
ca: ban [&lt;canal&gt; +|-&lt;sobrenom&gt;]:  Banneja un client del canal

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
ca: getkey &lt;sobrenom|servidor&gt;:  Obté la clau publica del client o servidor

en: stats:  View server and network statistics
ca: stats:  Mostra estadistiques de xarcia del servidor

en: ping:  Send PING to the connected server
ca: ping:  Envia un PING al servidor a on estas conectat

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
ca: users &lt;canal&gt;:  Llista els usuaris d'un canal

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
ca: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;canal(s)&gt;:  Llista usuari especificats del canal

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
ca: Plugin per al protocol SILC

note: *  description
en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
ca: Protocol per a conferencies segures per Internet en viu (SILC)

en: Public Key file
ca: Archiu de la clau publica

en: Private Key file
ca: Archiu de la clau privada

en: Cipher
ca: Sifrat

en: Public key authentication
ca: Autenticacio de la clau publica

en: Reject watching by other users
ca: No permetre ser observat per atres usuaris

en: Block invites
ca: Bloquejar invitacions

en: Block IMs without Key Exchange
ca: Bloquejar MI sense intercanvi de claus

en: Reject online status attribute requests
ca: Rebujar les solicituts dels atributs en llinea

en: Block messages to whiteboard
ca: Bloquejar mensages a la pissarra

en: Automatically open whiteboard
ca: Obrir la pissarra automaticament

en: Digitally sign and verify all messages
ca: Firmar digitalment tots els meus MI

en: Creating SILC key pair...
ca: S'està creant el joc de claus SILC...

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
ca: Nom real: 	%s

en: User Name: 	%s
ca: Nom d'usuari: 	%s

en: EMail: 		%s
ca: Correu electronic: 		%s

en: Host Name: 	%s
ca: Ordenador: 	%s

en: Organization: 	%s
ca: Organisacio: 	%s

en: Country: 	%s
ca: Païs: 	%s

en: Algorithm: 	%s
ca: Algoritme: 	%s

en: Key length: 	%d bits
ca: Llongitut de la clau: 	%d bits

en: Public Key Fingerprint:
    %s
ca: Empremta de la clau publica
    %s

en: Public Key Babbleprint:
    %s
ca: Empremta babble de la clau publica:
    %s

en: Public Key Information
ca: Informacio de la clau publica

en: Paging
ca: Radiomensageria

en: Computer
ca: Ordenador

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
ca: %s envià un mensage a la pissarra. ¿Vol obrir la pissarra?

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
ca: %s envià un mensage a la pissarra del canal %s. ¿Vols obrir la pissarra?

en: Whiteboard
ca: Pissarra

note: TODO: do we really want to disconnect on a failure to write?
en: Could not write
ca: No s'ha pogut escriure

en: Could not connect
ca: No s'ha pogut conectar

en: Wrong Password
ca: Contrasenya incorrecta

en: Could not create listen socket
ca: No s'ha pogut crear el socket d'escolta

en: Couldn't resolve host
ca: No s'ha pogut resoldre el nom

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
ca: Els noms d'usuari SIP no poden tindre espais en blanc ni el simbol @

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ca: Plugin per al protocol SIP/SIMPLE

note: *  summary
en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ca: El plugin per al protocol SIP/SIMPLE

en: Publish status (note: everyone may watch you)
ca: Estatus public (nota: tots podran vore-ho)

en: Use UDP
ca: Utilisar UDP

en: Use proxy
ca: Utilisar servidor intermediari

en: Proxy
ca: Servidor intermediari

en: Auth User
ca: Usuari d'autenticacio

en: Auth Domain
ca: Domini d'autenticacio

en: Looking up %s
ca: S'està buscant %s

en: Connect to %s failed
ca: Ha fallat la conexio a %s

en: Signon: %s
ca: Entrada: %s

en: Unable to write file %s.
ca: No s'ha pogut escriure l'archiu %s.

en: Unable to read file %s.
ca: No s'ha pogut llegir l'archiu %s.

en: Message too long, last %s bytes truncated.
ca: El mensage es massa llarc, s'han retallat els ultims %s bytes.

en: %s not currently logged in.
ca: %s està desconectat.

en: Warning of %s not allowed.
ca: L'avis de %s no està permes.

en: A message has been dropped, you are exceeding the server speed limit.
ca: S'ha ignorat un mensage. Estas excedint el llimit de velocitat del servidor.

en: Chat in %s is not available.
ca: El chat en %s no està disponible.

en: You are sending messages too fast to %s.
ca: Estas enviant mensages massa de pressa a %s.

en: You missed an IM from %s because it was too big.
ca: T'has perdut un mensage instantaneu de %s perque era massa gran.

en: You missed an IM from %s because it was sent too fast.
ca: Has perdut un mensage instantaneu de %s perque s'ha enviat massa de pressa.

en: Failure.
ca: Fallada.

en: Too many matches.
ca: Massa coincidencies.

en: Need more qualifiers.
ca: Es necessiten mes qualificadors.

en: Dir service temporarily unavailable.
ca: Servici de directori no disponible temporalment.

en: E-mail lookup restricted.
ca: Busca per direccio de correu electronic restringida.

en: Keyword ignored.
ca: S'ha ignorat la paraula clau.

en: No keywords.
ca: No hi ha paraules clau.

en: User has no directory information.
ca: L'usuari no te informacio del directori.

en: Country not supported.
ca: El païs no està admes.

en: Failure unknown: %s.
ca: Fallada desconeguda: %s.

en: The service is temporarily unavailable.
ca: El servici no està disponible temporalment.

en: Your warning level is currently too high to log in.
ca: El teu nivell d'avisos es massa alt per a conectar-se.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently.  Wait ten minutes and try again.  If you continue to try, you will need to wait even longer.
ca: T'has estat conectant i desconectant en massa freqüencia. Espera deu minuts i torna-ho a provar. Si continues intentant-ho, hauràs d'esperar encara mes.

en: An unknown signon error has occurred: %s.
ca: Hi ha hagut un erro de conexio desconegut: %s.

en: An unknown error, %d, has occurred.  Info: %s
ca: S'ha produit un erro desconegut %d. Informacio: %s

en: Invalid Groupname
ca: Nom del grup no valit

en: Connection Closed
ca: Conexio tancada

en: Waiting for reply...
ca: S'està esperant una resposta...

en: TOC has come back from its pause. You may now send messages again.
ca: TOC ha tornat de la pausa. Ya pots tornar a enviar mensages.

en: Password Change Successful
ca: S'ha canviat la contrasenya en exit

en: TOC has sent a PAUSE command.
ca: TOC ha enviat l'orde PAUSE.

en: When this happens, TOC ignores any messages sent to it, and may kick you off if you send a message. Gaim will prevent anything from going through. This is only temporary, please be patient.
ca: Quan aixo succeix, TOC ignora els mensages que se li envien, i et pot tirar fora si envies un mensage. El Gaim evitarà que no passe res d'aixo. Aixo es nomes temporalment. Per favor, tingues paciencia.

en: Get Dir Info
ca: Obtindre informacio del directori

en: Set User Info
ca: Establir les senyes d'usuari

en: Set Dir Info
ca: Establir informacio del directori

en: Change Password
ca: Canviar la contrasenya

en: Could not open %s for writing!
ca: No s'ha pogut obrir %s per a escriure.

en: File transfer failed; other side probably canceled.
ca: Ha fallat la transferencia d'archius. Probablement s'ha cancelat a l'atra banda.

en: Could not connect for transfer.
ca: No s'ha pogut conectar per a realisar la transferencia.

en: Could not write file header.  The file will not be transferred.
ca: No s'ha pogut escriure la capçalera de l'archiu. L'archiu no s'enviarà.

en: Gaim - Save As...
ca: Gaim - Nomenar i guardar...

en: %s requests %s to accept %d file: %s (%.2f %s)%s%s | %s requests %s to accept %d files: %s (%.2f %s)%s%s
ca[0]: %s demana a %s que accepte %d archiu: %s (%.2f %s)%s%s
ca[1]: %s demana a %s que accepte %d archius: %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests you to send them a file
ca: %s et demana que li envies un archiu

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: TOC Protocol Plugin
ca: Plugin per al protocol TOC

en: TOC host
ca: Servidor TOC

en: TOC port
ca: Port TOC

en: Your Yahoo! message did not get sent.
ca: No s'ha pogut enviar el teu mensage de Yahoo!

en: Yahoo! system message for %s:
ca: Mensage del sistema de yahoo! per a %s:

note: TODO: this is almost exactly the same as what MSN does, * this should probably be moved to the core.
en: The user %s wants to add %s to his or her buddy list%s%s.
ca: L'usuari %s vol afegir %s a la seua llista d'amics%s%s.

en: Message (optional) :
ca: Mensage (opcional) :

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list.
ca: %s t'ha denegat (retroactivament) la peticio d'afegir-lo a la teua llista.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list for the following reason: %s.
ca: %s t'ha denegat (retroactivament) la peticio d'afegir-lo a la teua llista pel següent motiu:
    %s

en: Add buddy rejected
ca: S'ha rebujat afegir l'amic

en: The Yahoo server has requested the use of an unrecognized authentication method.  This version of Gaim will likely not be able to successfully sign on to Yahoo.  Check %s for updates.
ca: El servidor Yahoo ha demanat l'us d'un metodo d'autenticacio que no es reconegut. Esta versio del Gaim no podra conectar-se correctament a Yahoo. Comprova si hi ha actualisacions en %s.

en: Failed Yahoo! Authentication
ca: Ha fallat l'autenticacio en Yahoo!

en: You have tried to ignore %s, but the user is on your buddy list.  Clicking "Yes" will remove and ignore the buddy.
ca: Has intentat ignorar %s, pero l'usuari no està en la teua llista d'amics. Fent clic en "Sí" se suprimirà i s'ignorarà l'amic.

en: Ignore buddy?
ca: ¿Vols ignorar l'amic?

en: Invalid username.
ca: El nom d'usuari no es valit

en: Normal authentication failed!
ca: Ha fallat l'autenticacio normal

en: The normal authentication method has failed. This means either your password is incorrect, or Yahoo!'s authentication scheme has changed. Gaim will now attempt to log in using Web Messenger authentication, which will result in reduced functionality and features.
ca: El metodo normal d'autenticacio ha fallat. Aixo pot voler dir que o be la contrasenya es incorrecta, o l'esquema d'autenticacio de Yahoo! ha canviat. El Gaim intentarà conectar fent servir l'autenticacio Web Messenger, que implica que no tindras tantes funcionalitats disponibles.

en: Incorrect password.
ca: La contrasenya no es correcta.

en: Your account is locked, please log in to the Yahoo! website.
ca: El teu conte està bloquejat, entra en la web de Yahoo!

en: Unknown error number %d. Logging into the Yahoo! website may fix this.
ca: Erro desconegut numero %d. Aixo es pot solucionar entrant en la web de Yahoo!

en: Could not add buddy %s to group %s to the server list on account %s.
ca: No s'ha pogut afegir l'amic %s al grup %s a la llista del servidor del conte %s.

en: Could not add buddy to server list
ca: No s'ha pogut afegir l'amic a la llista del servidor

en: Unable to read
ca: No s'ha pogut llegir

en: Connection problem
ca: Hi ha un problema de conexio

en: Not at Home
ca: Fora de casa

en: Not at Desk
ca: Llunt de l'escritori

en: Not in Office
ca: Fora de l'oficina

en: On Vacation
ca: De vacacions

en: Stepped Out
ca: Ha marchat

en: Not on server list
ca: No està en la llista del servidor

en: Appear Online
ca: Pareixer conectat

en: Appear Permanently Offline
ca: Pareixer estar desconectat

en: Presence
ca: Presencia

en: Appear Offline
ca: Simula estar fora de llinea

en: Don't Appear Permanently Offline
ca: No pareixer sempre desconectat

en: Join in Chat
ca: Entrar en el chat

en: Initiate Conference
ca: Iniciar una conferencia

en: Presence Settings
ca: Usar configuracio de l'entorn

en: Start Doodling
ca: Començar una sessio de Doodle

en: Active which ID?
ca: ¿Quin identificador active?

en: Join who in chat?
ca: ¿A qui et vols unir en el chat?

en: Activate ID...
ca: Activar l'identificador...

en: Join User in Chat...
ca: Juntar-se en un usuari en un chat...

en: join &lt;room&gt;:  Join a chat room on the Yahoo network
ca: join: &lt;sala&gt; [servidor]:  S'unix a una sala en la xarcia Yahoo.

en: list: List rooms on the Yahoo network
ca: list: Mostra els canals de la xarcia Yahoo

en: buzz: Buzz a user to get their attention
ca: buzz: Avisa a un contacte per a cridar la seua atencio

en: doodle: Request user to start a Doodle session
ca: doodle: Solicita a l'usuari el començament d'una sessio Doodle

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Yahoo Protocol Plugin
ca: Plugin per al protocol Yahoo

en: Yahoo Japan
ca: Yahoo Japo

en: Pager host
ca: Ordenador del buscapersones

en: Japan Pager host
ca: Ordenador del buscapersones de Japo

en: Pager port
ca: Port per al buscapersones

en: File transfer host
ca: Ordenador per a la transferencia d'archius

en: Japan file transfer host
ca: Servidor de transferencia d'archius de Japo

en: File transfer port
ca: Port per a la transferencia d'archius

en: Chat room locale
ca: Localisacio de la sala de chat

en: Ignore conference and chatroom invitations
ca: Ignorar les invitacions a sales de conferencies o chat

en: Chat room list URL
ca: URL de la llista de sales de chat

en: YCHT host
ca: Ordenador YCHT

en: YCHT port
ca: Port YCHT

note: TODO: what to do here - do we really have to disconnect?
en: Write Error
ca: Erro d'escritura

en: <b>IP Address:</b> %s<br>
ca: <b>Direccio IP:</b> %s<br>

en: Yahoo! Japan Profile
ca: Perfil Yahoo! japones

en: Yahoo! Profile
ca: Perfil Yahoo!

en: Sorry, profiles marked as containing adult content are not supported at this time.
ca: Els perfils marcats com a que contenen continguts per a adults no estan implementats de moment.

en: If you wish to view this profile, you will need to visit this link in your web browser
ca: Si vols vore este perfil, hauras de visitar este enllaç en el navegador

en: Yahoo! ID
ca: Identificador de Yahoo!

en: Hobbies
ca: Aficions

en: Latest News
ca: Ultimes noticies

en: Home Page
ca: Pagina inicial

en: Cool Link 1
ca: Enllaç interessant 1

en: Cool Link 2
ca: Enllaç interessant 2

en: Cool Link 3
ca: Enllaç interessant 3

en: Last Update
ca: Ultima actualisacio

en: User information for %s unavailable
ca: Senyes de l'usuari %s no disponibles

en: Sorry, this profile seems to be in a language or format that is not supported at this time.
ca: Disculpa, este perfil pareix estar en un idioma que actualment no està soportat.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely is a temporary server-side problem. Please try again later.
ca: No s'ha pogut obtindre el perfil de l'usuari. Aixo es pot deure a un problema temporal del servidor. Intenta-ho de nou mes tart.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely means that the user does not exist; however, Yahoo! sometimes does fail to find a user's profile. If you know that the user exists, please try again later.
ca: No s'ha pogut obtindre el perfil de l'usuari. Lo mes segur es que l'usuari no existixca, tot i que a voltes Yahoo! no pot trobar els perfils d'usuari. Si saps cert que l'usuari existix, torna-ho a intentar mes tart.

en: The user's profile is empty.
ca: El perfil d'usuari està buit.

en: %s declined your conference invitation to room "%s" because "%s".
ca: %s no ha acceptat la teua invitacio a unir-se a la sala "%s" perque "%s".

en: Invitation Rejected
ca: S'ha rebujat l'invitacio

en: Failed to join chat
ca: No s'ha pogut unir al chat

note: -6
en: Unknown room
ca: Sala desconeguda

note: -15
en: Maybe the room is full
ca: Pot ser que la sala estiga plena

note: -35
en: Not available
ca: No disponible

en: Unknown error. You may need to logout and wait five minutes before being able to rejoin a chatroom
ca: Erro desconegut. Pot que tinga que desconectar-se i esperar cinc minuts ans de poder tornar a unir-se a la sala del chat

en: You are now chatting in %s.
ca: Estas fent un chat en %s.

en: Failed to join buddy in chat
ca: No s'ha pogut entrar al chat de l'amic.

en: Maybe they're not in a chat?
ca: ¿Potser no estan en cap chat?

en: Fetching the room list failed.
ca: No s'ha pogut obtindre la llista de sales.

en: Voices
ca: Veus

en: Webcams
ca: Camares web

en: Unable to fetch room list.
ca: No s'ha pogut obtindre la llista de sales.

en: User Rooms
ca: Sales d'usuari

en: Connection problem with the YCHT server.
ca: Problema de conexio en el servidor YCHT.

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
ca: (S'ha produit un erro al convertir este mensage. Comprova l'opcio 'Codificacio' en l'editor de contes)

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
ca: No s'ha pogut enviar al chat %s,%s,%s

en: <b>User:</b> %s<br>
ca: <b>Usuari:</b> %s<br>

en: <br>Hidden or not logged-in
ca: <br>Amagat o no conectat

en: <br>At %s since %s
ca: <br>A %s des de %s

en: Anyone
ca: Qualsevol

en: _Class:
ca: _Classe:

en: _Instance:
ca: _Instancia:

en: _Recipient:
ca: Destinata_ri:

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
ca: No s'ha pogut subscriure a %s,%s,%s

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
ca: zlocate &lt;nick&gt;: Localisa usuari

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
ca: zl &lt;nick&gt;: Localisa usuari

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
ca: instance &lt;instancia&gt;: Especifica l'instancia a fer servir en esta classe

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
ca: inst &lt;instancia&gt;: Especifica l'instancia a fer servir en esta classe

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
ca: inst &lt;instancia&gt;: Especifica l'instancia a fer servir en esta classe

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
ca: sub &lt;classe&gt; &lt;instancia&gt; &lt;destinatari&gt;: Entra en un atre chat

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
ca: zi &lt;instancia&gt;: Envia el mensaga a &lt;mensage,<i>instancia</i>,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
ca: zci &lt;classe&gt; &lt;instancia&gt;: Envia un mensage a &lt;<i>classe</i>,<i>instancia</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
ca: zcir &lt;classe&gt; &lt;instancia&gt; &lt;destinatari&gt;: Envia un mensage a &lt;<i>classe</i>,<i>instancia</i>,<i>destinatari</i>&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
ca: zir &lt;instancia&gt; &lt;destinatari&gt;: Envia un mensage a &lt;MENSAGE,<i>instancia</i>,<i>destinatari</i>&gt;

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
ca: zc &lt;classe&gt;: Envia un mensage a &lt;<i>classe</i>,PERSONAL,*&gt;

en: Resubscribe
ca: Tornar a subscriure

en: Retrieve subscriptions from server
ca: Recuperar les subscripcions del servidor

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
ca: Plugin per al protocol Zephyr

en: Export to .anyone
ca: Exportar a .anyone

en: Export to .zephyr.subs
ca: Exportar a .zephyr.subs

en: Import from .anyone
ca: Importar de .anyone

en: Import from .zephyr.subs
ca: Importar de .zephyr.subs

en: Realm
ca: Domini

en: Exposure
ca: Exposicio

en: Proxy connection error %d
ca: Erro en la conexio del servidor intermediari %d

note: Forbidden
en: Access denied: proxy server forbids port %d tunnelling.
ca: S'ha denegat l'acces: el servidor intermediari prohibix la tunelisacio del port %d

en: Invalid proxy settings
ca: Opcions del servidor intermediari invalides

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
ca: O be el nom de l'ordenador o be el numero del port especificat per al tipo de servidor intermediari indicat son invalits.

en: saved statuses
ca: Estadistiques guardades

en: I'm not here right now
ca: Ara mateixa no estic aci

en: %s is now known as %s.
ca: %s ara es fa dir %s

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
ca: %s ha convidat a %s a la sala de chat %s
    %s

en: %s has invited %s to the chat room %s
ca: %s ha convidat a %s a la sala de chat %s

en: Accept chat invitation?
ca: ¿Vols acceptar l'invitacio del chat?

en: Unset
ca: Desactivat

en: Unavailable
ca: No disponbible

en: Mobile
ca: Mobil

en: %s signed on
ca: %s s'ha conectat

en: %s came back
ca: %s ha tornat

en: %s signed off
ca: %s se n'ha anat

en: %s went away
ca: %s ha passat a absent

en: %s became idle
ca: %s ha passat a inactiu

en: %s became unidle
ca: %s ya no està inactiu

en: +++ %s became idle
ca: +++ %s ara està inactiu

en: +++ %s became unidle
ca: +++ %s ara està actiu

en: Error Reading %s
ca: Erro al llegir %s

en: An error was encountered reading your %s.  They have not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
ca: S'ha trobat un erro al llegir el teu %s. No s'ha carregat, i l'archiu antiu s'ha renomenat a %s~.

en: Calculating...
ca: S'està calculant...

en: Unknown.
ca: Desconegut.

en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

en: %d day | %d days
ca[0]: %d dia
ca[1]: %d dies

en: %s, %d hour | %s, %d hours
ca[0]: %s, %d hora
ca[1]: %s, %d hores

en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
ca[0]: %s, %d minut
ca[1]: %s, %d minuts

en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

en: g003: Error opening connection.
ca: g003: Erro a l'obrir la conexio.
