gaim 0.60 - en to sr translation catalogue (1352 entries)

en: Auto-login
sr: Само пријава

en: New Message..
sr: Нова порука...

en: Join A Chat...
sr: Прикључи се разговору...

en: New...
sr: Нова...

en: Away
sr: Одсутан

en: Back
sr: Назад

en: Mute Sounds
sr: Утишај звук

en: File Transfers
sr: Преноси датотека

note: And now for the buttons
en: Accounts
sr: Налози

en: Preferences
sr: Поставке

en: Signoff
sr: Одјави се

en: Quit
sr: Излаз

en: Tray Icon Configuration
sr: Подешавања иконице на панелу

en: _Hide new messages until tray icon is clicked
sr: _Прикриј нове поруке док се не притисне иконица на панелу

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: System Tray Icon
sr: Иконица на панелу

note: *< name *< version *  summary
en: Displays an icon for Gaim in the system tray.
sr: Приказује икону за Гаим у обавештајној зони панела.

note: *  description
en: Displays a system tray icon (in GNOME, KDE or Windows for example) to show the current status of Gaim, allow fast access to commonly used functions, and to toggle display of the buddy list or login window. Also allows messages to be queued until the icon is clicked, similar to ICQ.
sr: Сарађује са аплетом за Обавештајну зону панела (на пример у GNOME-у или KDE-у) како би се приказало тренутно стање Gaim-а, омогућио бржи приступ често коришћеним функцијама, и да се брзо прикаже или сакрије прозор са списком другара или за пријаву. Такође, омогућава и одлагање порука док се не кликне на иконицу, слично као и ICQ.

note: *  DEFINES, MACROS & DATA TYPES
en: Gaim Instant Messenger
sr: Гаим брзи пошиљаоц

en: Gaim Instant Messenger - Signed off
sr: Гаим брзи пошиљаоц — Непријављен

en: Gaim Instant Messenger - Away
sr: Гаим брзи пошиљаоц — Одсутан

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Auto-Reconnect
sr: Чувати везу

note: *< name *< version *  summary
en: When you are kicked offline, this reconnects you.
sr: Када се веза прекине, аутоматски се поново успоставља.

en: Mail Server
sr: Сервер за пошту

en: %s (%d new/%d total)
sr: %s (%d нових/%d укупно)

en: Check Mail
sr: Провери пошту

en: Check email every X seconds.
sr: Провери пошту сваких N секунди.

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Event Test
sr: Проба догађаја

note: *< name *< version *  summary
en: Test to see that all events are working properly.
sr: Провери да ли сви догађаји исправно раде.

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Gaim File Control
sr: Контрола Гаима датотеком

note: *< name *< version *  summary
en: Allows you to control Gaim by entering commands in a file.
sr: Омогућава да управљате Гаимом уносом наредби у датотеку.

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Gaim Demonstration Plugin
sr: Гаим додатак за пример

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
sr: Пример додатка који ради неке ствари — видети опис.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
sr: Ово је заиста моћан додатак који ради доста ствари:
    — Обавештава вас ко је написао програм када се пријавите
    — Изврће сав придошли текст
    — Шаље поруку људима из вашег списка чим се они пријаве

en: Gnome Stock Ticker Properties
sr: Поставке праћења берзе

en: Update Frequency in min
sr: Учесталост освежавања у минутима

en: Enter symbols delimited with "+" in the box below.
sr: Унесите симболе раздвојене помоћу „+“ у поље испод.

note: OUTPUT FORMAT and SCROLL DIRECTION
en: Check this box to display only symbols and price:
sr: Штиклирајте ову кућицу да би приказали само симболе и цену:

en: Check this box to scroll left to right:
sr: Штиклирајте ову кућицу да померите улево или удесно:

en: (No
sr: (Нема

en: Change
sr: измене

en: History
sr: Историјат

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
sr: Приказује недавно забележене разговоре међу новим разговорима.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last XXX of the last conversation into the current conversation.
sr: Када се покрене нови разговор, овај додатак ће убацити последњих N из последњег разговора у текући разговор.

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
sr: Умањи кад си одсутан

note: *< name *< version *  summary
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
sr: Умањује списак другара и разговоре када сте одсутни.

en: Idle Time
sr: Време нерада

en: Set
sr: Постави

en: idle for
sr: ленчари

en: minutes.
sr: минута.

en: _Set
sr: _Постави

en: I'dle Mak'er
sr: Нерадник и ленчуга

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle for
sr: Омогућава вам да лично поставите колико дуго ништа ништа радили

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mail Checker
sr: Провера поште

note: *< name *< version *  summary
en: Checks for new local mail.
sr: Проверава за нову локалну пошту.

en: Unable to write to config file
sr: Не може да упише у датотеку са поставкама

en: Notify plugin
sr: Додатак за обавештења

en: Notify For
sr: Обавештавај о

en: _IM windows
sr: брзим порукама

en: _Chat windows
sr: разговорима

note: --------------
en: Notification Methods
sr: Начини обавештавања

en: Prepend _string into window title (hit enter to save):
sr: Додати текст у наслов прозора (притисните ентер да снимите):

en: _Quote window title
sr: _Цитирај наслов прозора

en: Set Window Manager "_URGENT" Hint
sr: Пошаљи наговештај „_Хитно“ управнику прозора

en: Insert c_ount of new messages into window title
sr: Убаци _број нових порука у наслов прозора

en: _Notify even if conversation is in focus
sr: _Обавести чак и ако је разговор у току

note: --------------
en: Notification Removal
sr: Уклањање обавештења

en: Remove when conversation window gains _focus
sr: Уклони када прозор разговора уђе у _жижу

en: Remove when conversation window _receives click
sr: Уклони по к_лику на прозор разговора

en: Remove when _typing in conversation window
sr: Уклони при _куцању у прозору разговора

en: Appl_y
sr: _Примени

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
sr: Обавештења о порукама

note: *< name *< version *  summary
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
sr: Омогућава разне начине за обавештавање о непрочитаним порукама.

en: Raw
sr: Необрађено

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
sr: Омогућава да пошаљете необрађени текст протоколима који га прихватају.

en: Lets you send raw input to text-based protocols (Jabber, MSN, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
sr: Омогућава вам да пошаљете необрађени текст протоколима који га прихватају (Џабер, MSN, IRC, TOC). Притисните Ентер у пољу за унос да пошаљете. Пратите прозор за грешке.

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
sr: Једноставан додатак

note: *< name *< version *  summary
en: Tests to see that most things are working.
sr: Проверава да ли већина ствари ради.

en: Text Replacements
sr: Замене текста

en: You type
sr: Ви откуцате

en: You send
sr: Пошаље се

en: Add a new text replacement
sr: Додај нову замену текста

en: You _type:
sr: Ви _откуцате:

en: You _send:
sr: _Пошаље се:

en: Text replacement
sr: Замена текста

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
sr: Замењује текст у одлазећим порукама према правилима која постави корисник.

en: iChat Timestamp
sr: Ознаке времена

en: Delay
sr: Временски размак

en: _Apply
sr: _Примени

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
sr: Ознака тренутка

note: *< name *< version *  summary
en: Adds iChat-style timestamps to conversations every N minutes.
sr: Додавање ознака тренутка у разговор периодично.

en: Not connected to AIM
sr: Није повезан на АИМ

en: No screenname given.
sr: Име није наведено.

en: No roomname given.
sr: Соба није наведена.

en: Invalid AIM URI
sr: Неисправна АИМ Интернет адреса

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Remote Control
sr: Удаљено управљање

note: *< name *< version *  summary
en: Provides remote control for gaim applications.
sr: Омогућава удаљено управљање Гаим програмима.

note: *  description
en: Gives Gaim the ability to be remote-controlled through third-party applications or through the gaim-remote tool.
sr: Омогућава Гаиму да се њиме управља са удаљених места од стране трећих програма, или помоћу алата gaim-remote.

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
sr: Понашање миша

en: Middle mouse button
sr: Средње дугме миша

en: Right mouse button
sr: Десно дугме миша

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
sr: Приказ понашања миша

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
sr: Понашање миша

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
sr: Омогућава подршку за праћење понашања миша

note: *  description
en: Allows support for mouse gestures in conversation windows.
    Drag the middle mouse button to perform certain actions:
    
    Drag down and then to the right to close a conversation.
    Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
    Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
sr: Омогућава подршку за рад на основу понашања миша у прозорима за разговор.
    Вуците миш уз притиснуто средње дугме да извршите неке радње:
    
    Повуците доле и онда на десно да окончате разговор.
    Повуците горе и онда на лево да се пребаците на претходни разговор.
    Повуците горе и онда на десно да се пребаците на следећи разговор.

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
sr: Трака са списком другара

note: *< name *< version *  summary
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
sr: Водоравна варијанта списка ваших другара.

en: Opacity:
sr: Провидност:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
sr: Прозорчићи са разговорима

en: _IM window transparency
sr: _Провидност прозора порука

en: _Show slider bar in IM window
sr: Прикажи _клизач у прозору поруке

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
sr: Прозор са списком другара

en: _Keep Buddy List window on top
sr: _Држи прозор са списком другара на врху

en: _Buddy List window transparency
sr: Провиднос_т прозора са списком другара

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
sr: Провидност

note: *< name *< version *  summary
en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows.
    
    * Note: This plugin requires Win2000 or WinXP.
sr: Овај додатак омогућава променљиву провидност прозора за разговоре.
    
    Напомена: Овај додатак захтева Виндоус 2000 или ИксПе.

note: IM Convo trans options
en: Startup
sr: Покретање

en: _Start Gaim on Windows startup
sr: _Покрени Гаим при покретању Виндоуса.

en: WinGaim Options
sr: Поставке Виндоус Гаима

en: Options specific to Windows Gaim.
sr: Поставке нарочите за Виндоус Гаим.

en: GAIM::register not called with proper arguments.  Consult PERL-HOWTO.
sr: GAIM::register је позван са неодговарајућим аргументима. Погледајте PERL-HOWTO.

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
sr: Учитавање Перл додатака

note: *< name *< version
en: Provides support for loading perl plugins.
sr: Омогућава подршку за учитавање Перл додатака.

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
sr: Обавештења о стању другара

note: *< name *< version *  summary
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
sr: Обавештава у прозорчету за разговор када другар оде на или се врати са ленчарења и одсуства.

en: Available
sr: Доступан

en: Available for friends only
sr: Доступан само пријатељима

en: Away for friends only
sr: Одсутан само за пријатеље

en: Invisible
sr: Сакривен

en: Invisible for friends only
sr: Сакривен само од пријатеља

en: Unavailable
sr: Недоступан

en: Unable to resolve hostname.
sr: Не може да разреши адресу.

en: Unable to connect to server.
sr: Не може да се повеже на сервер.

en: Invalid response from server.
sr: Неисправан одговор сервера.

en: Error while reading from socket.
sr: Грешка при читању сокета.

en: Error while writing to socket.
sr: Грешка при упису у сокет.

en: Authentication failed.
sr: Неуспешна идентификација.

en: Unknown Error Code.
sr: Непозната ознака грешке.

en: Status: %s
sr: Стање: %s

en: Could not connect
sr: Не може се повезати

en: Unable to read socket
sr: Не може да чита сокет

en: Unable to connect.
sr: Не може да се повеже.

en: Reading data
sr: Чита податке

en: Balancer handshake
sr: Равнотежно руковање

en: Reading server key
sr: Чита кључ сервера

en: Exchanging key hash
sr: Размењује хеш кључа

en: Critical error in GG library
sr: Критична грешка у ГГ библиотци

en: Connect to %s failed
sr: Неуспешно на %s повезивање

en: Unable to ping server
sr: Не може да пронађе сервер

en: Send as message
sr: Пошаљи као поруку

en: Looking up GG server
sr: Тражи ГГ сервер

en: Invalid Gadu-Gadu UIN specified
sr: Наведен неисправан Гаду-Гаду кориснички број

en: You are trying to send a message to an invalid Gadu-Gadu UIN.
sr: Покушавате да пошаљете поруку на неисправан Гаду-Гаду кориснички број.

en: Couldn't get search results
sr: Не може да преузме резултате претраге

en: Gadu-Gadu Search Engine
sr: Гаду-Гаду претрага

en: Active
sr: Активан

note: * * A wrapper for gaim_request_action() that uses Yes and No buttons.
en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: UIN
sr: Кориснички број

en: First name
sr: Име

en: Second Name
sr: Презиме

en: Nick
sr: Надимак

en: Birth year
sr: Година рођења

en: Sex
sr: Пол

note: City
en: City
sr: Град

en: There is no Buddy List stored on the Gadu-Gadu server.
sr: Не постоји списак другара на Гаду-Гаду серверу.

en: Couldn't Import Buddy List from Server
sr: Не може да увезе списак другара са сервера

en: Buddy List successfully transferred to Gadu-Gadu server
sr: Списак другара успешно пребачен на Гаду-Гаду сервер

en: Couldn't transfer Buddy List to Gadu-Gadu server
sr: Не може да пренесе списак другара на Гаду-Гаду сервер

en: Buddy List successfully deleted from Gadu-Gadu server
sr: Списак другара успешно уклоњен са Гаду-Гаду сервера

en: Couldn't delete Buddy List from Gadu-Gadu server
sr: Не може да уклони списак другара са Гаду-Гаду сервера

en: Password changed successfully
sr: Лозинка успешно измењена

en: Password couldn't be changed
sr: Неуспешна измена лозинке

en: Error communicating with Gadu-Gadu server
sr: Грешка при споразумевању са Гаду-Гаду сервером

en: Gaim was unable to complete your request due to a problem communicating with the Gadu-Gadu HTTP server.  Please try again later.
sr: Gaim није могао да испуни ваш захтев због проблема у приступању Гаду-Гаду веб серверу. Поновите покушај касније.

en: Unable to import Gadu-Gadu buddy list
sr: Не може да увезе Гаду-Гаду списак другара

en: Gaim was unable to connect to the Gadu-Gadu buddy list server.  Please try again later.
sr: Gaim није могао да се повеже са Гаду-Гаду сервером са списком другара. Поновите покушај касније.

en: Couldn't export buddy list
sr: Не може да извезе списак другара

en: Gaim was unable to connect to the buddy list server.  Please try again later.
sr: Gaim није могао да се повеже на сервер са списком другара. Поновите покушај касније.

en: Unable to delete Gadu-Gadu buddy list
sr: Не може да уклони Гаду-Гаду списак другара

en: Unable to access directory
sr: Не може да приступи именику

en: Gaim was unable to search the Directory because it was unable to connect to the directory server.  Please try again later.
sr: Gaim не може да претражи Именик зато што није успео да се повеже са сервером. Поновите покушај касније.

en: Unable to change Gadu-Gadu password
sr: Не може да измени Гаду-Гаду лозинку

en: Gaim was unable to change your password due to an error connecting to the Gadu-Gadu server.  Please try again later.
sr: Gaim није успео да измени вашу лозинку услед грешке при повезивању са Гаду-Гаду сервером. Поновите покушај касније.

en: Directory Search
sr: Претрага именика

en: Change Password
sr: Промените лозинку

en: Import Buddy List from Server
sr: Увезите списак другара са сервера

en: Export Buddy List to Server
sr: Извезите списак другара на сервер

en: Delete Buddy List from Server
sr: Уклоните списак другара са сервера

en: Unable to access user profile.
sr: Не може да приступи подацима о кориснику.

en: Gaim was unable to access this user's profile due to an error connecting to the directory server.  Please try again later.
sr: Gaim није успео да приступи подацима овог корисника услед грешке при повезивању на сервер са имеником. Поновите покушај касније.

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
sr: Додатак за Гаду-Гаду протокол

en: Gaim encountered an error communicating with the ICQ server.
sr: Gaim је наишао на грешку при споразумевању са ICQ сервером.

en: Add
sr: Додај

note: Cancel button.
en: Cancel
sr: Откажи

en: The user %s (%s%s%s%s%s) wants you to authorize them.
sr: Корисник %s (%s%s%s%s%s) жели да вас дода у свој списак другара.

en: Authorize
sr: Овласти

en: Deny
sr: Одбиј

en: Send message through server
sr: Пошаљи поруку кроз сервер

en: Unable to connect
sr: Не може да се повеже

en: Connecting...
sr: Успоставља везу...

en: Nick:
sr: Надимак:

en: Gaim User
sr: Gaim корисник

en: (There was an error converting this message.  Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
sr: (Дошло је до грешке при претварању ове поруке. Проверите „Запис“ ставку у Уреднику налога)

en: DCC Chat with %s closed
sr: DCC разговор са %s прекинут

en: DCC Chat with %s established
sr: DCC разговор са %s започет

en: No topic is set
sr: Тема није постављена

en: <B>%s has changed the topic to: %s</B>
sr: <B>%s је изменио тему у: %s</B>

en: -:- mode/%s [%c%c %s] by %s
sr: -:- мод/%s [%c%c %s] од стране %s

en: User
sr: Корисник

note: Splits
en: Server
sr: Сервер

en: IRC Operator
sr: IRC управник

en: Channels
sr: Канали

en: %s is an Identified User
sr: %s је идентификовани корисник

en: %ld seconds [signon: %s]
sr: %ld секунди [пријава: %s]

note: RPL_REHASHING
en: Rehashing server
sr: Освежава сервер

note: ERR_NOSUCHNICK
en: No such nick/channel
sr: Не постоји такав надимак/канал

en: IRC Error
sr: IRC грешка

note: ERR_NOSUCHSERVER
en: No such server
sr: Не постоји тај сервер

note: ERR_NOMOTD drop it - bringing up dialog for NOMOTD is annoying ERR_NONICKNAMEGIVEN
en: No nickname given
sr: Није наведен надимак

note: ERR_NOPRIVILEGES
en: You're not an IRC operator!
sr: Ти ниси IRC управник!

en: That nick is already in use.  Please enter a new nick
sr: Овај надимак је већ у употреби. Изаберите нови надимак

note: Build OK Button
en: OK
sr: У реду

en: IRC CTCP info
sr: IRC CTCP подаци

en: %s would like to establish a DCC chat
sr: %s жели да започне DCC разговор

en: This requires a direct connection to be established between the two computers.  Messages sent will not pass through the IRC server
sr: Ово захтева да се успостави непосредна веза између два рачунара. Послате поруке неће пролазити кроз IRC сервер.

en: Connect
sr: Успостави везу

en: Received an invalid file send request from %s.
sr: Примио је неисправан захтев за слање датотеке од %s.

en: Unable to write
sr: Не може да пише

en: You have been kicked from %s: %s
sr: Избачени сте са %s: %s

en: Kicked by %s: %s
sr: Избачени од стране %s: %s

en: CTCP ClientInfo
sr: CTCP подаци о клијенту

en: CTCP UserInfo
sr: CTCP подаци о кориснику

en: CTCP Version
sr: CTCP издање

en: CTCP Ping
sr: CTCP пинг

en: Signon: %s
sr: Пријава: %s

en: Unable to create socket
sr: Не може да успостави сокет

en: Topic for %s is %s
sr: Тема канала %s је %s

en: You have left %s
sr: Напустили сте %s

en: IRC Part
sr: Напуштање IRC канала

en: <I>Requesting DCC CHAT</I>
sr: <I>Захтева DCC разговор</I>

en: <B>Operator commands:<BR>REHASH RESTART</B>
sr: <B>Наредбе управника:<BR>REHASH RESTART</B>

en: <B>CTCP commands:<BR>CLIENTINFO <nick><BR>USERINFO <nick><BR>VERSION <nick><BR>PING <nick></B><BR>
sr: <B>CTCP наредбе:<BR>CLIENTINFO <надимак><BR>USERINFO <надимак><BR>VERSION <надимак><BR>PING <надимак></B><BR>

en: <B>DCC commands:<BR>CHAT <nick></B>
sr: <B>DCC наредбе:<BR>CHAT <надимак></B>

en: <B>Currently supported commands:<BR>WHOIS INVITE NICK LIST<BR>JOIN PART TOPIC KICK<BR>OP DEOP VOICE DEVOICE<BR>ME MSG QUOTE SAY QUIT<BR>MODE VERSION W WHOWAS<BR>Type /HELP OPER for operator commands<BR>Type /HELP CTCP for CTCP commands<BR>Type /HELP DCC for DCC commands
sr: <B>Тренутно подржане наредбе:<BR>WHOIS INVITE NICK LIST<BR>JOIN PART TOPIC KICK<BR>OP DEOP VOICE DEVOICE<BR>ME MSG QUOTE SAY QUIT<BR>MODE VERSION W WHOWAS<BR>Укуцајте /HELP OPER за наредбе управника<BR>Укуцајте /HELP CTCP за CTCP наредбе<BR>Укуцајте /HELP DCC за DCC наредбе

en: <B>Unknown command</B>
sr: <B>Непозната наредба</B>

en: Channel:
sr: Канал:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: DCC Chat
sr: DCC разговор

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: IRC Protocol Plugin
sr: Додатак за IRC протокол

note: Account Options
en: Port
sr: Порт

en: Encoding
sr: Запис

en: Write error
sr: Грешка при упису

en: Unable to change password.
sr: Не може да измени лозинку.

en: The current password you entered is incorrect.  Your password has not been changed.
sr: Лозинка коју сте унели је неисправна. Ваша лозинка није измењена.

en: Unable to change password
sr: Не може да измени лозинку

en: The new password you entered is the same as your current password.  Your password remains the same.
sr: Лозинка коју сте унели је иста као и ваша текућа лозинка. Ваша лозинка остаје иста.

en: Unknown
sr: Непознато

note: once again, we don't have to put anything here
en: Chatty
sr: Причљив

en: Extended Away
sr: Продужено одсуство

en: Do Not Disturb
sr: Не узнемиравај

en: Jabber Error %s
sr: Џабер грешка %s

en: Error %s: %s
sr: Грешка %s: %s

en: Unknown Error in presence
sr: Непозната грешка у присуству

en: The user %s wants to add you to their buddy list.
sr: Корисник %s жели да вас дода на свој списак другара.

en: The Jabber user %s does not exist and was therefore not added to your roster.
sr: Џабер корисник %s не постоји, и зато није додат у ваш списак.

en: No such user.
sr: Нема таквог корисника.

note: Should never happen.
en: Buddies
sr: Другари

en: Authenticating
sr: Идентификује

en: Unknown login error
sr: Непозната грешка при пријави

en: Password successfully changed.
sr: Лозинка успешно измењена.

en: Connection lost
sr: Веза прекинута

en: Connected
sr: Веза успостављена

en: Requesting Authentication Method
sr: Захтева начин идентификације

note: we have no chats yet
en: Connecting
sr: Успоставља везу

en: The user %s is an invalid Jabber I.D. and was therefore not added.
sr: Корисник %s је неисправно Џабер име, и стога није додат.

en: Unable to add buddy.
sr: Не може да дода другара.

en: Jabber Error
sr: Џабер грешка

en: Room:
sr: Соба:

en: Server:
sr: Сервер:

en: Handle:
sr: Надимак:

en: Unable to join chat
sr: Не може да приступи разговору

en: Jabber ID
sr: Џабер ИД

en: Error
sr: Грешка

en: Status
sr: Стање

en: Not Authorized
sr: Није овлашћен

en: View Error Msg
sr: Погледајте поруке о грешкама

en: Get Away Msg
sr: Преузми поруку за одсуство

en: Un-hide From
sr: Не скривај од

en: Temporarily Hide From
sr: Привремено сакри од

en: Cancel Presence Notification
sr: Откажи обавештења о присуству

en: Re-request authorization
sr: Поновите захтев за овлашћење

note: state is one of our own strings. it won't be NULL.
en: Online
sr: На вези

en: Full Name
sr: Пуно име

en: Family Name
sr: Презиме

en: Given Name
sr: Име

en: Nickname
sr: Надимак

en: URL
sr: Интернет адреса

en: Street Address
sr: Улица

en: Extended Address
sr: Проширена адреса

en: Locality
sr: Локалитет

en: Region
sr: Област

en: Postal Code
sr: Поштански број

note: Country
en: Country
sr: Држава

en: Telephone
sr: Телефон

en: Email
sr: Е-пошта

en: Organization Name
sr: Назив организације

en: Organization Unit
sr: Одељење у организацији

en: Title
sr: Титула

en: Role
sr: Улога

en: Birthday
sr: Рођендан

en: Description
sr: Опис

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable
sr: Ниједна од ставки испод није обавезна. Унесите само податке које желите

en: User Identity
sr: Идентитет корисника

en: Gaim - Edit Jabber vCard
sr: Gaim — уредите Џабер визит-карту

en: Server Registration successful!
sr: Регистрација са сервером успешна!

en: Unknown registration error
sr: Непозната грешка при регистрацији

en: Set User Info
sr: Поставите податке о кориснику

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: Jabber Protocol Plugin
sr: Додатак за Џабер протокол

en: Resource
sr: Ресурс

en: Connect server
sr: Повезивање са сервером

en: Protocol not supported
sr: Прокол није подржан

en: Unable to request INF
sr: Не може да затражи INF

en: Unable to login using MD5
sr: Не може да се пријави помоћу MD5

en: Unable to send USR
sr: Не може да пошаље USR

en: Requesting to send password
sr: Захтева се слање лозинке

en: Got invalid XFR
sr: Примио неисправан XFR

en: Unable to transfer
sr: Не може да пренесе

en: Unable to parse message.
sr: Не може да обради поруку

en: Unable to write to server
sr: Не може да пише на сервер

en: Syncing with server
sr: Усклађује са сервером

en: Error reading from server
sr: Грешка при читању са сервера

en: Syntax Error (probably a Gaim bug)
sr: Синтаксна грешка (вероватно недостатак Gaim-а)

en: Invalid Parameter (probably a Gaim bug)
sr: Неисправан параметар (вероватно недостатак Gaim-а)

en: Invalid User
sr: Неисправан корисник

en: Fully Qualified Domain Name missing
sr: Недостаје пун назив домена (FQDN)

en: Already Login
sr: Већ пријављен

en: Invalid Username
sr: Неисправно корисничко име

en: Invalid Friendly Name
sr: Неисправно име

en: List Full
sr: Списак пун

en: Already there
sr: Већ је присутан

en: Not on list
sr: Није на списку

en: User is offline
sr: Корисник није на вези

en: Already in the mode
sr: Већ у том моду

en: Already in opposite list
sr: Већ у супарничком списку

en: Tried to add a contact to a group that doesn't exist
sr: Покушај додавања контакта у групу која не постоји

en: Switchboard failed
sr: Неуспешно пребацивање

en: Notify Transfer failed
sr: Неуспешан пренос обавештења

en: Required fields missing
sr: Недостају обавезна поља

en: Not logged in
sr: Није пријављен

en: Internal server error
sr: Унутрашња грешка сервера

en: Database server error
sr: Грешка сервера са базом

en: File operation error
sr: Грешка при раду над датотеком

en: Memory allocation error
sr: Грешка при обезбеђивању меморије

en: Wrong CHL value sent to server
sr: Погрешна CHL вредност послата серверу

en: Server busy
sr: Сервер заузет

en: Server unavailable
sr: Сервер недоступан

en: Peer Notification server down
sr: Сервер за обавештавање другова не ради

en: Database connect error
sr: Грешка при повезивању са базом

en: Server is going down (abandon ship)
sr: Сервер се гаси (напуштај број)

en: Error creating connection
sr: Грешка при успостављању везе

en: CVR parameters are either unknown or not allowed
sr: CVR параметри су или непознати или недозвољени

en: Session overload
sr: Преоптерећење сесије

en: User is too active
sr: Кориснике је преактиван

en: Too many sessions
sr: Превише сесија

en: Not expected
sr: Неочекивано

en: Bad friend file
sr: Лоша датотека са пријатељима

en: Authentication failed
sr: Неуспешна идентификација

en: Not allowed when offline
sr: Недозвољено када нисте повезани

en: Not accepting new users
sr: Не прихвата нове кориснике

en: Passport account not yet verified
sr: Паспорт налог још увек није потврђен

en: Unknown Error Code %d
sr: Непозната грешка са кодом %d

en: Your new MSN friendly name is too long.
sr: Ваше ново лакше MSN име је предугачко.

en: Set your friendly name.
sr: Поставите ваше лакше име.

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
sr: Ово је име под којим ће вас видети ваши MSN другари.

en: Set your home phone number.
sr: Поставите ваш кућни број телефона.

en: Set your work phone number.
sr: Поставите ваш број телефона на послу.

en: Set your mobile phone number.
sr: Поставите ваш број мобилног телефона.

en: Allow MSN Mobile pages?
sr: Допусти MSN мобилне странице?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
sr: Да ли желите да допустите или забраните људима из вашег списка другара да вам шаљу MSN мобилне странице на ваш мобилни телефон или неки други преносни уређај?

en: Allow
sr: Допусти

en: Disallow
sr: Забрани

en: Send a mobile message.
sr: Пошаљи мобилну поруку.

en: Page
sr: Страница

en: Close
sr: Затвори

en: <b>Status:</b> %s
sr: <b>Стање:</b> %s

en: Away From Computer
sr: Одсутан од рачунара

en: Be Right Back
sr: Одмах се враћам

en: Busy
sr: Заузет

en: On The Phone
sr: Телефонирам

en: Out To Lunch
sr: Изашао на ручак

en: Hidden
sr: Скривен

en: Set Friendly Name
sr: Постави име

en: Set Home Phone Number
sr: Постави број кућног телефона

en: Set Work Phone Number
sr: Постави број телефона на послу

en: Set Mobile Phone Number
sr: Постави број мобилног телефона

en: Enable/Disable Mobile Devices
sr: Омогући/искључи мобилне уређаје

en: Allow/Disallow Mobile Pages
sr: Дозволи/забрани мобилне странице

en: Send to Mobile
sr: Пошаљи на мобилни

en: Initiate Chat
sr: Покрени разговор

en: An MSN screenname must be in the form "user@server.com". Perhaps you meant %s@hotmail.com. No changes were made to your allow list.
sr: MSN корисничко име мора бити облика „корисник@сервер.нет“.  Вероватно сте желели „%s@hotmail.com“.  У вашем списку дозвола нису учињене измене.

en: Invalid MSN screenname
sr: Неисправно MSN корисничко име

en: An MSN screenname must be in the form "user@server.com". Perhaps you meant %s@hotmail.com. No changes were made to your block list.
sr: MSN корисничко име мора бити облика „корисник@сервер.нет“.  Вероватно сте желели „%s@hotmail.com“.  У вашем списку забрана нису учињене измене.

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: MSN Protocol Plugin
sr: Додатак за MSN протокол

en: Login server
sr: Сервер за пријаву

en: Unable to request INF
sr: Не може да затражи INF

en: Unable to send USR
sr: Не може да пошаље USR

en: Retrieving buddy list
sr: Преузима списак другара

en: Unable to send password
sr: Не може да пошаље лозинку

en: Password sent
sr: Лозинка послата

en: You have been disconnected. You have signed on from another location.
sr: Веза вам је прекинута, пријавили сте се са неког другог места.

en: You have been disconnected. The MSN servers are going down temporarily.
sr: Веза вам је прекинута. Привремено се гасе MSN сервери.

en: The user %s (%s) wants to add %s to his or her buddy list.
sr: Корисник %s (%s) жели да дода %s у свој списак другара.

en: The user %s (%s) wants to add you to their buddy list.
sr: Корисник %s (%s) жели да вас дода у свој списак другара.

en: Got invalid XFR
sr: Примио неисправан XFR

en: Unable to transfer to notification server
sr: Не може да се споразуме са сервером за обавештења

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute(s). You will automatically be signed out at that time. Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
sr: MSN сервер ће бити угашен ради одржавања за %d минута. Ви ћете бити аутоматски одјављени. Молим завршите све разговоре који су у току.
    
    Након што се одржавање заврши, моћи ћете да се поново пријавите.

en: Idle
sr: Неактиван

en: The conversation has become inactive and timed out.
sr: Разговор није вођен и истекао је.

en: %s has closed the conversation window.
sr: %s затвори прозор са разговором.

en: An MSN message may not have been received.
sr: Могуће је да није примљена MSN порука.

en: Unable to read header from server
sr: Не може да учита заглавље са сервера

en: users: %s, files: %s, size: %sGB
sr: корисника: %s, датотека: %s, величина: %sGB

note: MSG_SERVER_HOTLIST_ERROR
en: Unable to add "%s" to your Napster hotlist
sr: Не може да дода „%s“ у ваш Напстер списак

en: You were disconnected from the server.
sr: Веза са сервером је раскинута.

note: MSG_CLIENT_WHOIS
en: %s requested your information
sr: %s затражи ваше податке

en: You were disconnected from the server, because you logged on from a different location
sr: Веза са сервером вам је прекинута пошто сте се пријавили са неког другог места.

note: MSG_CLIENT_PING
en: %s requested a PING
sr: %s затражи ПИНГ

en: Get Info
sr: Подаци

en: Join what group:
sr: Прикључи се којој групи:

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: NAPSTER Protocol Plugin
sr: Додатак за Напстер протокол

en: Invalid error
sr: Неисправна грешка (!!!)

en: Invalid SNAC
sr: Неисправан SNAC (шта год то било ;)

en: Rate to host
sr: Брзина према серверу

en: Rate to client
sr: Брзина према клијенту

en: Service unavailable
sr: Услуга недоступна

en: Service not defined
sr: Услуга није установљена

en: Obsolete SNAC
sr: Превазиђени SNAC

en: Not supported by host
sr: Домаћин не подржава

en: Not supported by client
sr: Клијент не подржава

en: Refused by client
sr: Клијент одбио

en: Reply too big
sr: Одговор превелик

en: Responses lost
sr: Одговори изгубљени

en: Request denied
sr: Захтев одбијен

en: Busted SNAC payload
sr: Разваљено SNAC оптерећење

en: Insufficient rights
sr: Недовољно овлашћења

en: In local permit/deny
sr: У локалном дозволи/забрани

en: Too evil (sender)
sr: Превише зао (пошиљалац)

en: Too evil (receiver)
sr: Превише зао (прималац)

en: User temporarily unavailable
sr: Корисник привремено недоступан

en: No match
sr: Нема поклапања

en: List overflow
sr: Прекорачење списка

en: Request ambiguous
sr: Захтев двосмислен

en: Queue full
sr: Ред пун

en: Not while on AOL
sr: Не док је на АОЛ-у

en: Direct IM with %s closed
sr: Непосредне брзе поруке за %s затворене

en: Direct IM with %s failed
sr: Непосредне брзе поруке за %s неуспешне

en: Disconnected.
sr: Веза прекинута.

en: You have been disconnected from chat room %s.
sr: Веза са причаоницом %s се прекинула.

en: Chat is currently unavailable
sr: Разговор тренутно није могућ

en: Couldn't connect to host
sr: Не може да се повеже на домаћина

en: Unable to login to AIM
sr: Не може да се пријави на АИМ

en: Could Not Connect
sr: Не може да се повеже

en: Connection established, cookie sent
sr: Веза успостављена, колачић послат

en: File Transfer Aborted
sr: Пренос датотека обустваљен

en: Unable to establish listener socket.
sr: Не може да успостави сокет за везу.

en: Unable to establish file descriptor.
sr: Не може да успостави дескриптор датотеке.

en: Unable to create new connection.
sr: Не може да успостави нову везу.

note: Incorrect nick/password
en: Incorrect nickname or password.
sr: Неисправан надимак или лозинка.

note: Suspended account
en: Your account is currently suspended.
sr: Ваш налог је тренутно недоступан.

note: service temporarily unavailable
en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
sr: Услуга АОЛ брзих порука је привремено недоступна.

note: connecting too frequently
en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
sr: Успостављали сте и прекидали везу сувише често. Сачекајте десет минута и покушајте поново. Ако наставите да покушавате, мораћете сачекати још дуже.

note: client too old
en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
sr: Издање клијента који користите је прастаро. Освежите га на %s

en: Authentication Failed
sr: Неуспешна идентификација

en: Internal Error
sr: Унутрашња грешка

en: You may be disconnected shortly.  You may want to use TOC until this is fixed.  Check %s for updates.
sr: Веза се може прекинути ускоро. Можда желите да користите TOC док се ово не исправи. Погледајте %s за допуне.

en: Gaim was Unable to get a valid AIM login hash.
sr: Gaim није успео да преузме исправан хеш за пријаву на АИМ.

en: Gaim was Unable to get a valid login hash.
sr: Gaim није успео да преузме исправан хеш за пријаву.

en: Direct IM with %s established
sr: Непосредне брзе поруке за %s омогућене

en: (There was an error receiving this message)
sr: (Дошло је до грешке при пријему ове поруке)

en: %s has just asked to directly connect to %s
sr: Управо је %s затражио непосредну везу са %s

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
sr: Ово захтева непосредну везу између два рачунара и неопходно је за слање слика. Пошто ће се ваша IP адреса приказати, ово се може сматрати нарушавањем приватности.

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
sr: Дај ми овлашћење како бих могао да те додам у свој списак другара.

en: Authorization Request Message:
sr: Порука уз захтев за овлашћење:

en: Please authorize me!
sr: Овласти ме, кад те молим!

en: The user %s requires authorization before being added to a buddy list.  Do you want to send an authorization request?
sr: Корисник %s захтева овлашћење пре него што га можете додати у свој списак другара. Да ли желите да пошаљете захтев за овлашћење?

en: Request Authorization
sr: Захтевајте овлашћење

en: No reason given.
sr: Разлог није наведен.

en: Authorization Denied Message:
sr: Порука за одбијено овлашћење:

en: The user %u wants to add you to their buddy list for the following reason:
    %s
sr: Корисник %u жели да вас дода у свој списак другара и навео је следећи разлог:
    %s

en: Authorization Request
sr: Захтев за овлашћење

en: The user %u has denied your request to add them to your contact list for the following reason:
    %s
sr: Корисник %u је одбио ваш захтев за овлашћење да га додате у свој списак контаката, а навео је следеће разлоге за то:
    %s

en: ICQ authorization denied.
sr: Овлашћење одбијено.

note: Someone has granted you authorization
en: The user %u has granted your request to add them to your contact list.
sr: Korisnik %u је прихватио ваш захтев да га додате у свој списак контаката.

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
sr: Примили сте нарочиту поруку
    
    Од: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
sr: Примили сте ICQ страницу
    
    Од: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ email from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
sr: Примили сте ICQ е-пошту од %s [%s]
    
    Порука гласи:
    %s

en: ICQ user %u has sent you a contact: %s (%s)
sr: ICQ корисник %u вам је послао контакт: %s (%s)

en: Do you want to add this contact to your Buddy List?
sr: Да ли желите да додате овај контакт у ваш списак другара?

en: Decline
sr: Одбиј

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је била неисправна.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s зато што су биле неисправне.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s зато што су биле неисправне.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је била превелика.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s зато што су биле превелике.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s зато што су биле превелике.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је ограничење прекорачено.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s зато што је ограничење прекорачено.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s зато што је ограничење прекорачено.

en: You missed %hu message from %s because he/she was too evil. | You missed %hu messages from %s because he/she was too evil.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је он/она превише злочест.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s зато што је он/она превише злочест.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s зато што је он/она превише злочест.

en: You missed %hu message from %s because you are too evil. | You missed %hu messages from %s because you are too evil.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што сте ви превише злочести.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s зато што сте ви превише злочести.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s зато што сте ви превише злочести.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s из непознатих разлога.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s из непознатих разлога.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s из непознатих разлога.

en: Free For Chat
sr: Доступан за разговор

en: Not Available
sr: Недоступан

en: Occupied
sr: Заузет

en: Web Aware
sr: Прати веб

en: <B>UIN:</B> %s<BR><B>Status:</B> %s<HR>%s
sr: <B>UIN:</B> %s<BR><B>Стање:</B> %s<HR>%s

en: <B>Status:</B> %s<HR>%s
sr: <B>Стање:</B> %s<HR>%s

en: SNAC threw error: %s
sr: SNAC избаци грешку: %s

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

note: Data is assumed to be the destination sn
en: Your message to %s did not get sent:
sr: Ваша порука за %s није послата:

en: User information for %s unavailable:
sr: Подаци о кориснику %s недоступни:

en: Buddy Icon
sr: Сличица другара

en: Voice
sr: Глас

en: Direct IM
sr: Непосредна порука

en: Chat
sr: Разговор

en: Get File
sr: Преузми датотеку

en: Send File
sr: Пошаљи датотеку

en: Games
sr: Игре

en: Add-Ins
sr: Додаци

en: Send Buddy List
sr: Пошаљи списак другара

en: EveryBuddy Bug
sr: ЕвриБади грешка

en: AP User
sr: AP корисник

en: Nihilist
sr: Нихилиста

en: ICQ Server Relay
sr: ICQ преусмеравање сервера

en: ICQ Unknown
sr: Непознат ICQ

en: Trillian Encryption
sr: Трилијан енкрипција

en: <i>Unable to display information because it was sent in an unknown encoding.</i>
sr: <i>Не може да прикаже податке зато што су послати са непознатим записом.</i>

en: Online Since : <b>%s</b><br>
sr: На вези од: <b>%s</b><br>

en: Member Since : <b>%s</b><br>
sr: Члан од: <b>%s</b><br>

en: Idle : <b>%s</b>
sr: Ленчари: <b>%s</b>

en: Idle: <b>Active</b>
sr: Ленчари: <b>активан</b>

en: Username : <b>%s</b>  %s <br>
    Warning Level : <b>%d %%</b><br>
    %s%s%s
    <hr>
sr: Корисничко име : <b>%s</b>  %s <br>
    Ниво упозорења : <b>%d %%</b><br>
    %s%s%s
    <hr>

en: <i>User has no away message</i>
sr: <i>Корисник нема разлог за одсуство</i>

en: Client Capabilities:
sr: Могућности клијента:

en: <i>No Information Provided</i>
sr: <i>Подаци нису обезбеђени</i>

en: Your AIM connection may be lost.
sr: Можда вам се прекинула АИМ веза.

en: Rate limiting error.
sr: Грешка при ограничавању брзине.

en: The last action you attempted could not be performed because you are over the rate limit. Please wait 10 seconds and try again.
sr: Последња порука није послата зато што сте прекорачили дозвољену брзину. Сачекајте 10 секунди и пробајте поново.

en: You have been disconnected because you have signed on with this screen name at another location.
sr: Веза вам је прекинута зато што сте се пријавили са овим именом на неком другом месту.

en: You have been signed off for an unknown reason.
sr: Одјављени сте из непознатих разлога.

en: UIN:
sr: Кориснички број:

en: First Name:
sr: Име:

en: Last Name:
sr: Презиме:

en: Email Address:
sr: Адреса е-поште:

en: Mobile Phone:
sr: Мобилни телефон:

en: Gender:
sr: Пол:

en: Female
sr: Женски

en: Male
sr: Мушки

en: Birthday:
sr: Рођендан:

en: Age:
sr: Старост:

en: Personal Web Page:
sr: Лична веб страница:

en: Additional Information:
sr: Додатни подаци:

en: Home Address:
sr: Кућна адреса:

en: Address:
sr: Улица:

en: City:
sr: Град:

en: State:
sr: Област:

en: Zip Code:
sr: Поштански број:

en: Work Address:
sr: Адреса на послу:

en: Work Information:
sr: Подаци о послу:

en: Company:
sr: Предузеће:

en: Division:
sr: Одељење:

en: Position:
sr: Позиција:

en: Web Page:
sr: Веб страница:

en: <B>%s has the following screen names:</B><BR>
sr: <B>%s користи следећа имена:</B><BR>

en: No results found for email address %s
sr: Није нађен ниједно поклапање за адресу епоште %s

en: You should receive an email asking to confirm %s.
sr: Треба да примите епошту ради потврде %s.

en: Account Confirmation Requested
sr: Захтева се потврда налога

en: Error Changing Account Info
sr: Грешка при измени података о налогу

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name differs from the original.
sr: Грешка 0x%04x: Не може да испише корисничко име зато што се тражено име разликује од оригинала.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name ends in a space.
sr: Грешка 0x%04x: Не може да испише корисничко име зато што се тражено име завршава размаком.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name is too long.
sr: Грешка 0x%04x: Не може да испише корисничко име зато што је тражено име предугачко.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because there is already a request pending for this screen name.
sr: Грешка 0x%04x: Не може да промени адресу за е-пошту зато што је већ послат захтев за ово корисничко име.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address has too many screen names associated with it.
sr: Грешка 0x%04x: Не може да промени адресу за е-пошту зато што је превише корисничких имена повезано са датом адресом.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address is invalid.
sr: Грешка 0x%04x: Не може да промени адресу за е-пошту зато што је унета адреса неисправна.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
sr: Грешка 0x%04x: Непозната грешка.

en: Your screen name is currently formatted as follows:
    %s
sr: Ваше корисничко име тренутно изгледа овако:
    %s

en: Account Info
sr: Подаци о налогу

en: The email address for %s is %s
sr: Е-поштанска адреса за %s је %s

en: Unable to set AIM profile.
sr: Не може да постави АИМ профил.

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
sr: Вероватно сте желели да поставите ваш профил пре него што је поступак пријаве завршен. Ваш профил није постављен, а поново покушајте када сте одговарајуће повезани.

en: The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  Gaim has truncated it for you.
sr: Највећа дозвољена величина профила од %d бајтова је прекорачена.  Gaim га је скратио и поставио.

en: Profile too long.
sr: Профил је предугачак.

en: Unable to set AIM away message.
sr: Не може да постави поруку за АИМ одсуство.

en: You have probably requested to set your away message before the login procedure completed.  You remain in a "present" state; try setting it again when you are fully connected.
sr: Вероватно сте покушали да поставите вашу поруку за одсуство пре него што је поступак пријаве у потпуности завршен. Остајете у „текућем“ стању; покушајте поново када се одговарајуће повежете.

en: The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  Gaim has truncated it and set you away.
sr: Највећа дозвољена дужина поруке за одсуство од %d бајтова је прекорачена.  Gaim је скратио поруку, и започео одсуство.

en: Away message too long.
sr: Порука за одсуство је предугачка.

en: Unable To Retrieve Buddy List
sr: Не може да преузме списак другара

en: Gaim was temporarily unable to retrieve your buddy list from the AIM servers.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few hours.
sr: Привремено, Гаим није успео да преузме ваш списак другара са АИМ сервера. Списак другара није нестао, и вероватно ће бити доступан за неколико сати.

en: Orphans
sr: Сирочићи

en: Could not add the buddy %s because you have too many buddies in your buddy list.  Please remove one and try again.
sr: Не може да дода другара %s зато што имате превише другара у списку. Уклоните некога и покушајте поново.

en: (no name)
sr: (без имена)

en: Unable To Add
sr: Не може да дода

en: Could not add the buddy %s for an unknown reason.  The most common reason for this is that you have the maximum number of allowed buddies in your buddy list.
sr: Не може да дода другара %s из непознатих разлога. Најчешћи разлог је када већ имате највише дозвољених другара у вашем списку.

en: The user %s has given you permission to add you to their buddy list.  Do you want to add them?
sr: Корисник %s вам дозвољава да га додате у ваш списак другара. Да ли желите да га додате?

en: Authorization Given
sr: Овлашћење дато

en: The user %s wants to add you to their buddy list for the following reason:
    %s
sr: Корисник %s жели да вас дода у свој списак другара из следећих разлога:
    %s

note: Granted
en: The user %s has granted your request to add them to your contact list.
sr: Корисник %s је одобрио ваш захтев да га додате у свој списак контаката.

en: Authorization Granted
sr: Захтев одобрен

note: Denied
en: The user %s has denied your request to add them to your contact list for the following reason:
    %s
sr: Корисник %s је одбио ваш захтев да га додате у свој списак контаката из следећих разлога:
    %s

en: Authorization Denied
sr: Захтев одбијен

en: Exchange:
sr: Размена:

en: <b>Status:</b>
sr: <b>Стање:</b>

en: <b>Logged In:</b>
sr: <b>Пријављен:</b>

en: <b>Capabilities:</b>
sr: <b>Могућности:</b>

en: <b>Available:</b>
sr: <b>Доступно:</b>

en: <b>Status:</b> Not Authorized
sr: <b>Стање:</b> Није овлашћен

en: <b>Status:</b> Offline
sr: <b>Стање:</b> Неповезан

en: Offline
sr: Неповезан

en: Unable to open Direct IM
sr: Не може да пошаље непосредну брзу поруку

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
sr: Изабрали сте да успоставите везу за непосредне брзе поруке за %s.

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a privacy risk.  Do you wish to continue?
sr: Како ово разоткрива вашу IP адресу, може се сматрати нарушавањем приватности. Желите ли да наставите?

en: Get Status Msg
sr: Погледајте поруку о стању

en: Re-request Authorization
sr: Поновите захтев за овлашћење

en: The new formatting is invalid.
sr: Нови запис је неисправан.

en: Screenname formatting can change only capitalization and whitespace.
sr: Запис корисничког имена се може променити само у величини слова и броју размака.

en: New screenname formatting:
sr: Нови запис корисничког имена:

en: Change Address To:
sr: Промените адресу у:

en: You are awaiting authorization from the following buddies:<BR>
sr: Очекујете овлашћење од следећих другара:<BR>

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
sr: <i>не чекате на овлашћења</i>

en: %s<BR><BR>You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and clicking "Re-request authorization."
sr: %s<BR><BR>Можете поновити захтев за овлашћење од ових другара десним-кликом на њих избором „Поновите захтев за овлашћење“.

en: Available Message:
sr: Порука за доступност:

en: Please talk to me, I'm lonely! (and single)
sr: Молим те причај су мене, усамљен сам! (и слободан)

en: Set Available Message
sr: Постави поруку за доступност

en: Change Password (URL)
sr: Измените лозинку (Интернет адреса)

en: Format Screenname
sr: Запис корисничког имена

en: Confirm Account
sr: Потврдите налог

en: Display Current Registered Address
sr: Прикажи тренутно регистровану адресу

en: Change Current Registered Address
sr: Измени тренутно регистровану адресу

en: Show Buddies Awaiting Authorization
sr: Прикажи другаре за које се чека овлашћење

en: Search for Buddy by Email
sr: Пронађи другара према е-пошти

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: AIM/ICQ Protocol Plugin
sr: Додатак за AIM/ICQ протоколе

en: Auth host
sr: Рачунар за идентификацију

en: Auth port
sr: Порт

en: Looking up %s
sr: Тражи %s

en: Unable to write file %s.
sr: Не може да упише датотеку %s.

en: Unable to read file %s.
sr: Не може да прочита датотеку %s.

en: Message too long, last %s bytes truncated.
sr: Порука предугачка, последњих %s бајтова је занемарено.

en: %s not currently logged in.
sr: %s није тренутно пријављен.

en: Warning of %s not allowed.
sr: Није дозвољено упозорити %s.

en: A message has been dropped, you are exceeding the server speed limit.
sr: Порука је одбачена, прекорачујете ограничења брзине сервера.

en: Chat in %s is not available.
sr: Није могућ разговор у %s.

en: You are sending messages too fast to %s.
sr: Шаљете поруке пребрзо за %s.

en: You missed an IM from %s because it was too big.
sr: Пропустили сте поруку од %s зато што је превелика.

en: You missed an IM from %s because it was sent too fast.
sr: Пропустили сте поруку од %s зато је послата превише брзо.

en: Failure.
sr: Неуспех.

en: Too many matches.
sr: Превише поклапања.

en: Need more qualifiers.
sr: Захтева више обележја.

en: Dir service temporarily unavailable.
sr: Услуге именика тренутно нису доступне.

en: Email lookup restricted.
sr: Ограничена претрага према е-пошти.

en: Keyword ignored.
sr: Кључне речи занемарене.

en: No keywords.
sr: Нема кључних речи.

en: User has no directory information.
sr: Корисник није уписан у именик.

en: Country not supported.
sr: Држава није подржана.

en: Failure unknown: %s.
sr: Непознат неуспех: %s.

en: The service is temporarily unavailable.
sr: Услуга је привремено недоступна.

en: Your warning level is currently too high to log in.
sr: Ви сте превише упозорени да бисте се могли пријавити.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently.  Wait ten minutes and try again.  If you continue to try, you will need to wait even longer.
sr: Успостављате и прекидате везу сувише често. Сачекајте десет минута и покушајте поново. Ако наставите са покушајима, мораћете сачекати чак и дуже.

en: An unknown signon error has occurred: %s.
sr: Дошло је до непознате грешке при пријави: %s.

en: An unknown error, %d, has occurred.  Info: %s
sr: Догодила се непозната грешка %d.  Подаци: %s

en: Connection Closed
sr: Веза прекинута

en: Waiting for reply...
sr: Чека за одговор...

en: TOC has come back from its pause. You may now send messages again.
sr: TOC је прекинуо застој. Сада поново можете слати поруке.

en: Password Change Successful
sr: Лозинка успешно измењена

en: TOC has sent a PAUSE command.
sr: TOC је послао PAUSE наредбу.

en: When this happens, TOC ignores any messages sent to it, and may kick you off if you send a message. Gaim will prevent anything from going through. This is only temporary, please be patient.
sr: Када се ово догоди, TOC занемарује све поруке које прими, и може вас избацити ако пошаљете поруку. Gaim ће спречити да било шта пролази. Ово је само привремено, будите стрпљиви.

en: Get Dir Info
sr: Подаци из именика

en: Set Dir Info
sr: Постави податке у именику

en: Could not open %s for writing!
sr: Не може да отвори %s ради уписа!

en: File transfer failed; other side probably canceled.
sr: Неуспешан пренос датотеке; друга страна је вероватно отказала.

en: Could not connect for transfer.
sr: Не може да успостави везу ради преноса.

en: Could not connect for transfer!
sr: Не може да успостави везу ради преноса!

en: Could not write file header.  The file will not be transferred.
sr: Не може да упише заглавље датотеке. Датотека се неће пренети.

en: Gaim - Save As...
sr: Gaim — Сними као...

en: %s requests %s to accept %d file: %s (%.2f %s)%s%s | %s requests %s to accept %d files: %s (%.2f %s)%s%s
sr[0]: %s захтева од %s да прими %d датотеку: %s (%.2f %s)%s%s
sr[1]: %s захтева од %s да прими %d датотеке: %s (%.2f %s)%s%s
sr[2]: %s захтева од %s да прими %d датотека: %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests you to send them a file
sr: %s захтева од вас да пошаљете датотеку

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: TOC Protocol Plugin
sr: Додатак за TOC протокол

en: TOC host
sr: TOC сервер

en: TOC port
sr: TOC порт

note: Basic Profile group.
en: Basic Profile
sr: Основни профил

note: First Name
en: First Name
sr: Име

note: Last Name
en: Last Name
sr: Презиме

note: Gender
en: Gender
sr: Пол

note: Age
en: Age
sr: Старост

note: Homepage
en: Homepage
sr: Лична страница

note: E-Mail Address
en: E-Mail Address
sr: Адреса е-поште

en: Profile Information
sr: Подаци о профилу

note: Instant Messagers
en: Instant Messagers
sr: Брзи пошиљаоци

note: AIM
en: AIM
sr: АИМ

note: ICQ
en: ICQ UIN
sr: ICQ број

note: I'm From
en: I'm From
sr: Ја сам из

note: State
en: State
sr: Област

note: Call the dialog.
en: Set your Trepia profile data.
sr: Поставите податке у вашем Трепиа профилу.

en: Save
sr: Сними

en: Set Profile
sr: Постави профил

en: Visit Homepage
sr: Посети личну страницу

en: Local Users
sr: Локални корисници

en: Read error
sr: Грешка при читању

en: Logging in
sr: Пријава

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: Trepia Protocol Plugin
sr: Додатак за Трепиа протокол

en: Your Yahoo! message did not get sent.
sr: Ваша Јаху! порука није послата.

en: Not At Home
sr: Нисам кући

en: Not At Desk
sr: Нисам за столом

en: Not In Office
sr: Нисам у канцеларији

en: On Vacation
sr: На распусту

en: Stepped Out
sr: Изашао на кратко

en: Active which ID?
sr: Активирај који ИД?

en: Activate ID
sr: Активирај ИД

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: Yahoo Protocol Plugin
sr: Додатак за Јаху! протокол

en: Pager host
sr: Сервер

en: Pager port
sr: Порт

en: <b>User:</b> %s<br>
sr: <b>Корисник:</b> %s<br>

en: <b>Alias:</b> %s<br>
sr: <b>Познат као:</b> %s<br>

en: <br>Hidden or not logged-in
sr: <br>Сакривен или непријављен

en: <br>At %s since %s
sr: <br>У %s од %s

en: Anyone
sr: Било ко

en: Already logged in with Zephyr
sr: Већ пријављен помоћу Зефира

en: Because Zephyr uses your system username, you are unable to have multiple accounts on it when logged in as the same user.
sr: Пошто Зефир користи ваше корисничко име са система, не можете имати више налога на њему када сте пријављени као исти корисник.

en: ZLocate
sr: ZНађи

en: Class:
sr: Разред:

en: Instance:
sr: Инстанца:

en: Recipient:
sr: Прималац:

note: *< api_version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: Zephyr Protocol Plugin
sr: Додатак за Зефир протокол

en: About Gaim v%s
sr: О Gaim-у изд.%s

en: Gaim is a modular Instant Messaging client capable of using AIM, ICQ, Yahoo!, MSN, IRC, Jabber, Napster, Zephyr, and Gadu-Gadu all at once.  It is written using Gtk+ and is licensed under the GPL.<BR><BR>
sr: Gaim је прошириви клијент за брзе поруке који може да користи АИМ, ICQ, Јаху!, MSN, IRC, Џабер, Напстер, Зефир и Гаду-Гаду истовремено. Написан је помоћу Gtk+ и лиценциран под Гнуовом Општом јавном лиценцом (GPL).<BR><BR>

en: <FONT SIZE="3">IRC:</FONT> #gaim on irc.freenode.net<BR><BR>
sr: <FONT SIZE="3">IRC:</FONT> #gaim на irc.freenode.net<BR><BR>

en: <FONT SIZE="3">Active Developers:</FONT><BR>
sr: <FONT SIZE="3">Активни програмери:</FONT><BR>

en:   Rob Flynn (maintainer) &lt;<A HREF="mailto:rob@marko.net">rob@marko.net</A>&gt;<BR>  Sean Egan (lead developer) &lt;<A HREF="mailto:bj91704@binghamton.edu">bj91704@binghamton.edu</A>&gt;<BR>  Christian 'ChipX86' Hammond (developer & webmaster)<BR>  Herman Bloggs (win32 port) &lt;<A HREF="mailto:hermanator12002@yahoo.com">hermanator12002@yahoo.com</A>&gt;<BR>  Nathan 'faceprint' Walp (developer)<BR>  Mark 'KingAnt' Doliner (developer)<BR>  Luke 'LSchiere' Schierer (support)<BR><BR>
sr:   Rob Flynn (одржава) &lt;<A HREF="mailto:rob@marko.net">rob@marko.net</A>&gt;<BR>  Sean Egan (водећи програмер) &lt;<A HREF="mailto:bj91704@binghamton.edu">bj91704@binghamton.edu</A>&gt;<BR>  Christian 'ChipX86' Hammond (програмер и задужен за веб)<BR>  Herman Bloggs (Виндоус издање) &lt;<A HREF="mailto:hermanator12002@yahoo.com">hermanator12002@yahoo.com</A>&gt;<BR>  Nathan 'faceprint' Walp (програмер)<BR>  Mark 'KingAnt' Doliner (програмер)<BR>  Luke 'LSchiere' Schierer (подршка)<BR><BR>

en: <FONT SIZE="3">Crazy Patch Writers:</FONT><BR>
sr: <FONT SIZE="3">Писци лудих допуна:</FONT><BR>

en: <FONT SIZE="3">Retired Developers:</FONT><BR>
sr: <FONT SIZE="3">Пензионисани програмери:</FONT><BR>

en:   Adam Fritzler (former libfaim maintainer)<BR>  Eric Warmenhoven (former lead developer)&lt;<A HREF="mailto:warmenhoven@yahoo.com">warmenhoven@yahoo.com</A>&gt;<BR>  Jim Duchek (former maintainer)<BR>  Jim Seymour (former Jabber developer)<BR>  Mark Spencer (original author) &lt;<A HREF="mailto:markster@marko.net">markster@marko.net</A>&gt;<BR>  Syd Logan (hacker and designated driver [lazy bum])<BR><BR>
sr:   Adam Fritzler (претходно одржавао libfaim)<BR>  Eric Warmenhoven (бивши водећи програмер)&lt;<A HREF="mailto:warmenhoven@yahoo.com">warmenhoven@yahoo.com</A>&gt;<BR>  Jim Duchek (претходно одржавао)<BR>  Jim Seymour (бивши Џабер програмер)<BR>  Mark Spencer (првобитни аутор) &lt;<A HREF="mailto:markster@marko.net">markster@marko.net</A>&gt;<BR>  Syd Logan (хакер и одређени руководилац [ленчуга])<BR><BR>

en: Gaim - Away!
sr: Gaim — Одсутан!

en: I'm Back!
sr: Вратио сам се!

en: New Away Message
sr: Нова порука за одсуство

en: Remove Away Message
sr: Уклони поруку за одсуство

en: Set All Away
sr: Постави одсуство за све

en: Chats
sr: Разговори

en: %d buddies from group %s were not removed because their accounts were not logged in.  These buddies and the group were not removed.
sr: %d другара из групе %s није уклоњено пошто њихови налози нису пријављени. Ови другари и њихова група нису уклоњени.

en: Group not removed
sr: Група није уклоњена

en: Invalid Groupname
sr: Неисправно име групе

en: An error was encountered parsing your buddy list.  It has not been loaded.
sr: Дошло је до грешке при обради вашег списка другара. Списак није учитан.

en: Buddy List Error
sr: Грешка у списку другара

note: rob wants to inform the user that their buddy lists are * being converted
en: Gaim is converting your old buddy lists to a new format, which will now be located at %s
sr: Gaim преводи ваш стари списак другара у нови запис, који ће се сада налазити на %s

en: Converting Buddy List
sr: Преводи списак другара

en: Communication with the browser failed. Please close all windows and try again.
sr: Неуспешно споразумевање са веб читачем. Затворите све прозоре и покушајте поново.

en: Unable to launch your browser because the 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
sr: Не може да покрене ваш веб читач зато што је изабрана „ручна“ наредба за веб читач, а наредба није унета.

en: There was an error launching your chosen browser: %s
sr: Дошло је до грешке при покретању изабраног веб читача: %s

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
sr: Тренутно нисте повезани ни по једном протоколу који омогућава разговоре.

en: Join Chat
sr: Прикључи се разговору

en: Buddy Chat
sr: Разговор са другаром

en: Join Chat As:
sr: Прикључи се разговору као:

note: Join button.
en: Join
sr: Прикључи се

en: Missing protocol plugin for %s
sr: Недостаје додатак за протокол %s

en: Connection Error
sr: Грешка при повезивању

en: Enter password for %s
sr: Унесите лозинку за %s

en: %s has been disconnected
sr: %s се одјави

en: Reason Unknown.
sr: Разлог непознат.

en: Unable to send message. The message is too large.
sr: Не може да пошаље поруку. Порука је превелика.

en: Unable to send message.
sr: Не може да пошаље поруку.

en: %s entered the room.
sr: %s уђе у причаоницу.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
sr: %s [<I>%s</I>] уђе у причаоницу.

en: %s is now known as %s
sr: %s промени име у %s

en: %s left the room (%s).
sr: %s напушта причаоницу (%s).

en: %s left the room.
sr: %s напушта причаоницу.

en: Last created window
sr: Последње направљени прозор

en: New window
sr: Нови прозор

en: By group
sr: Према групи

en: By account
sr: Према налогу

en: Warn User
sr: Упозори корисника

en: _Warn
sr: _Упозори

en: <span weight="bold" size="larger">Warn %s?</span>
    
    This will increase %s's warning level and he or she will be subject to harsher rate limiting.
sr: <span weight="bold" size="larger">Упозорити %s?</span>
    
    Ово ће увећати ниво обазривости за „%s“ и он/она ће имати строжије ограничавање брзине слања порука.

en: Warn _anonymously?
sr: Упозори _анонимно?

en: <b>Anonymous warnings are less severe.</b>
sr: <b>Анонимна упозорења су мањег утицаја.</b>

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
sr: Уклањате %s са списка другара. Да ли желите да наставите?

en: Remove Buddy
sr: Уклони другара

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
sr: Уклањате разговор %s са списка другара. Да ли желите да наставите?

en: Remove Chat
sr: Уклони разговор

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
sr: Уклањате групу %s и све њене чланове из списка другара. Да ли желите да наставите?

en: Remove Group
sr: Уклони групу

en: New Message
sr: Нова порука

en: Please enter the screenname of the person you would like to IM.
sr: Унесите име особе којој желите да упутите брзу поруку.

en: _Screenname:
sr: _Име:

en: _Account:
sr: _Налог:

en: Get User Info
sr: Преузмите податке о кориснику

en: Please enter the screenname of the person whose info you would like to view.
sr: Унесите име особе чије податке желите да видите.

en: Add Group
sr: Додај групу

en: Please enter the name of the group to be added.
sr: Унесите име групе коју желите да додате.

en: _Group:
sr: _Група:

en: Add Buddy
sr: Додајте другара

en: Please enter the screen name of the person you would like to add to your buddy list. You may optionally enter an alias, or nickname,  for the buddy. The alias will be displayed in place of the screen name whenever possible.
sr: Унесите име особе коју желите да додате у ваш списак другара. Према жељи можете унети и алијас или надимак за другара. Алијас ће се приказивати наместо имена кад год је то могуће.

en: Screen Name
sr: Име

en: Alias
sr: Надени име

en: Group
sr: Група

note: Set up stuff for the account box
en: Add To
sr: Додати у

en: Add Chat
sr: Додај разговор

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
sr: Унесите име које желите да наденете разговору, и податке о разговору који желите да додате у ваш списак другара.

en: Account:
sr: Налог:

en: Alias:
sr: Надимак:

en: Group:
sr: Група:

en: Privacy
sr: Приватност

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
sr: Измене поставки приватности истовремено узимају маха.

en: Set privacy for:
sr: Постави приватност за:

en: Allow all users to contact me
sr: Дозволи свим корисницима да ме контактирају

en: Allow only users on my buddy list
sr: Дозволи само корисницима са мог списка другара

en: Allow only the users below
sr: Дозволи само корисницима ниже наведеним

en: Deny all users
sr: Одбиј све кориснике

en: Block the users below
sr: Блокирај ниже наведене кориснике

en: Set Directory Info
sr: Постави податке у именику

en: Directory Info
sr: Именик са подацима

en: Setting Dir Info for %s:
sr: Поставља податке у именику за %s:

en: Allow Web Searches To Find Your Info
sr: Дозволити да претраге веба пронађу ваше податке

note: Line 2
en: Middle Name
sr: Име оца

note: Line 4
en: Maiden Name
sr: Девојачко презиме

en: New passwords do not match.
sr: Нове лозинке се не поклапају.

en: Fill out all fields completely.
sr: Попуните сва поља у потпуности.

en: Changing password for %s:
sr: Измена лозинке за %s:

en: Original Password
sr: Првобитна лозинка

en: New Password
sr: Нова лозинка

en: New Password (again)
sr: Нова лозинка (поновити)

en: Changing info for %s:
sr: Мења податке за %s:

en: Below are the results of your search:
sr: Ниже су резултати ваше претраге:

en: Permit
sr: Дозволе

en: Add Permit
sr: Додај допуштење

en: Add Deny
sr: Додај забрану

en: Log Conversation
sr: Запиши разговоре

en: Search for Buddy
sr: Тражи другара

en: Find Buddy By Info
sr: Пронађи другара према подацима

en: Find Buddy By Email
sr: Пронађи другара помоћу е-адресе

en: Insert Link
sr: Убаци везу

en: Insert
sr: Убаци

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert.  The description is optional.
sr: Унесите Интернет адресу и опис везе коју желите да убаците. Опис није обавезан.

en: Select Text Color
sr: Изаберите боју текста

en: Select Background Color
sr: Изаберите боју позадине

en: Select Font
sr: Изаберите писмо

en: You cannot save an away message with a blank title
sr: Не можете снимити поруку за одсуство без наслова

en: Please give the message a title, or choose "Use" to use without saving.
sr: Наведите и наслов поруке, или изаберите „Користи“ да користите без снимања.

en: You cannot create an empty away message
sr: Не можете направити празну поруку за одсуство

en: New away message
sr: Нова порука за одсуство

en: Away title:
sr: Наслов одсуства:

en: Save & Use
sr: Сними и користи

en: Use
sr: Користи

note: show everything
en: Smile!
sr: Смешак!

en: Alias Chat
sr: Надени име разговору

note: Setup the label containing the description.
en: Please enter an aliased name for this chat.
sr: Унесите ново име за овај разговор.

en: _Alias:
sr: Н_адени име:

en: Alias Buddy
sr: Надени име другару

note: Setup the label containing the description.
en: Please enter an aliased name for the person below, or rename this contact in your buddy list.
sr: Унесите име које желите да наденете особи испод, или преименујте овај контакт у вашем списку другара.

en: Couldn't write to %s.
sr: Не може да пише у %s.

en: Save Log File
sr: Сними записе

en: Couldn't remove file %s.
sr: Не може да уклони датотеку %s.

en: Clear Log
sr: Очисти записе

en: Really clear log?
sr: Заиста очистити записе?

en: Couldn't open log file %s.
sr: Не може да отвори датотеку записа %s.

en: Conversations with %s
sr: Разговори са %s

en: System Log
sr: Системски записи

en: Couldn't open log file %s
sr: Не може да отвори датотеку записа %s

en: Date
sr: Датум

en: Log
sr: Пријава

en: Clear
sr: Очисти

en: Rename Group
sr: Преименуј групу

en: Please enter a new name for the selected group.
sr: Унесите ново име за изабрану групу.

en: %s is not a valid filename.
sr: %s није исправно име датотеке.

en: %s was not found.
sr: %s није нађен.

en: File transfer to %s aborted.
sr: Пренос датотеке до %s прекинут.

en: File transfer from %s aborted.
sr: Пренос датотеке од %s прекинут.

en: Expander Size
sr: Величина проширивача

en: Size of the expander arrow
sr: Величина стрелице проширивача

en: Usage: %s command [OPTIONS] [URI]
    
        COMMANDS:
           uri                      Handle AIM: URI
           quit                     Close running copy of Gaim
    
        OPTIONS:
           -h, --help [commmand]    Show help for command
sr: Употреба: %s наредба [ИЗБОРИ] [URI]
    
        НАРЕДБЕ:
           uri                      Користи AIM: URI
           quit                     Затвори покренути примерак Gaim-а
    
        ИЗБОРИ:
           -h, --help [наредба]     Прикажи помоћ за наредбу

en: Gaim not running (on session 0)
sr: Гаим није покренут (у сесији 0)

en: 
    Using AIM: URIs:
    Sending an IM to a screenname:
    	gaim-remote uri 'aim:goim?screenname=Penguin&message=hello+world'
    In this case, 'Penguin' is the screenname we wish to IM, and 'hello world'
    is the message to be sent.  '+' must be used in place of spaces.
    Please note the quoting used above - if you run this from a shell the '&'
    needs to be escaped, or the command will stop at that point.
    Also,the following will just open a conversation window to a screenname,
    with no message:
    	gaim-remote uri aim:goim?screenname=Penguin
    
    Joining a chat:
    	gaim-remote uri aim:gochat?roomname=PenguinLounge
    ...joins the 'PenguinLounge' chat room.
    
    Adding a buddy to your buddy list:
    	gaim-remote uri aim:addbuddy?screenname=Penguin
    ...prompts you to add 'Penguin' to your buddy list.
sr: 
    Користи AIM: URI-ји:
    Слање брзе поруке на име:
    	gaim-remote uri 'aim:goim?screenname=Жирафа&message=здраво+свете'
    У овом случају, „Жирафа“ је име корисника којем шаљемо поруку, а 
    „здраво свете“ је сама порука. Мора се користити „+“ уместо размака. 
    Обратите пажњу на начин цитирања изнад — уколико ово користите из љуске, 
    знак „&“ се мора истакнути, или ће наредба стати на том месту.
    Такође, следеће ће само отворити нови прозор за разговор са корисником, 
    без слања поруке:
    	gaim-remote uri aim:goim?screenname=Жирафа
    
    Прикључивање разговору:
    	gaim-remote uri aim:gochat?roomname=ЗоолошкиВрт
    Помоћу овога се прикључујете соби „ЗоолошкиВрт“.
    
    Додавање другара у ваш списак другара:
    	gaim-remote uri aim:addbuddy?screenname=Penguin
    Овде вас пита да додате „Жирафа“ у ваш списак другара.

en: 
    Close running copy of Gaim
sr: 
    Затвори покренути примерак Гаима

note: for people like myself, who are too lazy to add an away msg :)
en: sorry, i ran out for a while. bbl
sr: Жалим, али мене нема. Вратићу се једног дана, не знам ни ја кад!

en: boring default
sr: Подразумевано (не тако) досадно

en: Alphabetical
sr: Азбучно

en: By status
sr: По стању

en: By log size
sr: По величини дневника

en: Could not open config file %s.
sr: Не може да отвори датотеку %s за поставке.

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
sr: <b>Датотека:</b> %s
    <b>Величина датотеке:</b> %s
    <b>Величина слике:</b> %dx%d

note: Build the login options frame.
en: Login Options
sr: Избори пријава

en: Protocol:
sr: Протокол:

en: Screenname:
sr: Име:

en: Remember password
sr: Запамти лозинку

note: Build the user options frame.
en: User Options
sr: Кориснички избори

en: New mail notifications
sr: Обавештења о новој пошти

en: Buddy icon file:
sr: Датотека иконице другара:

en: _Browse
sr: _Тражи

en: _Reset
sr: _Одбаци

note: Build the protocol options frame.
en: %s Options
sr: %s опције

note: Use Global Proxy Settings
en: Use Global Proxy Settings
sr: Користи општа подешавања проксија

note: No Proxy
en: No Proxy
sr: Нема проксија

en: you can see the butterflies mating
sr: можете видети како се лептири паре

en: If you look real closely
sr: Уколико погледате изблиза

en: Proxy Options
sr: Поставке проксија

en: Proxy _type:
sr: _Врста проксија:

en: _Host:
sr: _Сервер:

en: _Port:
sr: _Порт:

en: _Username:
sr: _Корисник:

en: Pa_ssword:
sr: _Лозинка:

en: Add Account
sr: Додај налог

en: Modify Account
sr: Измени налог

note: Add the disclosure
en: Show more options
sr: Покажи више поставки

en: Show fewer options
sr: Покажи мање поставки

note: Register button
en: Register
sr: Региструј се

en: Are you sure you want to delete %s?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете %s?

en: Delete
sr: Обриши

en: Screenname
sr: Име

en: Protocol
sr: Протокол

en: Add a _Buddy
sr: _Додај другара

en: Add a C_hat
sr: Додај _разговор

en: _Delete Group
sr: У_клони групу

en: _Rename
sr: Пре_именуј

en: _Join
sr: _Прикључи се

en: Auto-Join
sr: Само пријава

en: _Alias
sr: Н_адени име

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Get Info
sr: Пода_ци

en: _IM
sr: _Порука

en: Add Buddy _Pounce
sr: Додај _заскакивање другара

en: View _Log
sr: Погледајте поруке о грешкама

note: Buddies menu
en: /_Buddies
sr: /_Другари

en: /Buddies/New _Instant Message...
sr: /Другари/_Нова брза порука...

en: /Buddies/Join a _Chat...
sr: /Другари/_Прикључи се разговору...

en: /Buddies/Get _User Info...
sr: /Другари/Преузми податке о _кориснику...

en: /Buddies/Show _Offline Buddies
sr: /Другари/Прикажи неп_овезане другаре

en: /Buddies/Show _Empty Groups
sr: /Другари/Прикажи _празне групе

en: /Buddies/_Add a Buddy...
sr: /Другари/_Додај другара...

en: /Buddies/Add a C_hat...
sr: /Другари/Додај разго_вор...

en: /Buddies/Add a _Group...
sr: /Другари/Додај _групу...

en: /Buddies/_Signoff
sr: /Другари/_Одјава

en: /Buddies/_Quit
sr: /Другари/И_злаз

note: Tools
en: /_Tools
sr: /_Алати

en: /Tools/_Away
sr: /Алати/_Одсутан

en: /Tools/Buddy _Pounce
sr: /Алати/_Заскочити другара

en: /Tools/P_rotocol Actions
sr: /Алати/А_кције по протоколу

en: /Tools/A_ccounts
sr: /Алати/_Налози

en: /Tools/_File Transfers...
sr: /Алати/Преноси _датотека...

en: /Tools/Preferences
sr: /Алати/Поставке

en: /Tools/Pr_ivacy
sr: /Алати/_Приватност

en: /Tools/View System _Log
sr: /Алати/Прегледајте _системски дневник...

note: Help
en: /_Help
sr: /_Помоћ

en: /Help/Online _Help
sr: /_Помоћ/Помоћ из _програма

en: /Help/_Debug Window
sr: /_Помоћ/Прозор за налажење _грешака

en: /Help/_About
sr: /_Помоћ/_О програму

en: 
    <b>Account:</b> %s
sr: 
    <b>Налог:</b> %s

en: 
    <b>Account:</b>
sr: 
    <b>Налог:</b>

en: 
    <b>Alias:</b>
sr: 
    <b>Познат као:</b>

en: 
    <b>Nickname:</b>
sr: 
    <b>Надимак:</b>

en: 
    <b>Idle:</b>
sr: 
    <b>Неактиван:</b>

en: 
    <b>Warned:</b>
sr: 
    <b>Упозорен:</b>

en: 
    <b>Description:</b> Spooky
sr: 
    <b>Опис:</b> сабласно

en: 
    <b>Status</b>: Awesome
sr: 
    <b>Стање:</b> сјајно

en: 
    <b>Status</b>: Rockin'
sr: 
    <b>Стање:</b> разбија

en: Idle (%dh%02dm)
sr: Ленчари (%dh%02dm)

en: Idle (%dm)
sr: Ленчари (%dm)

en: Warned (%d%%)
sr: Упозорен (%d%%)

en: Offline
sr: Неповезан

en: None
sr: Ништа

en: Buddy List
sr: Списак другара

en: /Tools/Away
sr: /Алати/_Одсутан

en: /Tools/Buddy Pounce
sr: /Алати/_Заскочити другара

en: /Tools/Protocol Actions
sr: /Алати/А_кције по протоколу

note: set the Show Offline Buddies option. must be done * after the treeview or faceprint gets mad. -Robot101
en: /Buddies/Show Offline Buddies
sr: /Другари/Прикажи неповезане другаре

en: /Buddies/Show Empty Groups
sr: /Другари/Прикажи празне групе

en: IM
sr: Порука

en: Send a message to the selected buddy
sr: Пошаљи поруку изабраном другару

en: Get information on the selected buddy
sr: Набави податке о изабраном другару

en: Join a chat room
sr: Прикључи се причаоници

en: Set an away message
sr: Постави поруку за одсуство

en: No actions available
sr: Нема доступних акција

en: Done.
sr: Готово.

en: Signon:
sr: Пријава:

en: Signon
sr: Пријава

en: Cancel All
sr: Откажи све

en: That file already exists
sr: Та датотека већ постоји.

en: Would you like to overwrite it?
sr: Да ли желите да препишете преко ње?

en: Gaim - Insert Image
sr: Gaim — убаци слику

en: Gaim - Invite Buddy Into Chat Room
sr: Gaim — позови другара у причаоницу

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
sr: Унесите име корисника кога желите да позовете, а по жељи додајте и поруку у позивницу.

en: _Buddy:
sr: _Другар:

en: _Message:
sr: _Порука:

en: Un-Ignore
sr: Не игнориши

en: Ignore
sr: Игнориши

note: Info button
en: Info
sr: Подаци

en: Remove
sr: Уклони

en: User is typing...
sr: Корисник куца...

en: User has typed something and paused
sr: Корисник је нешто укуцао и застао

note: Build the Send As menu
en: _Send As
sr: Пошаљи _као

en: Gaim - Save Conversation
sr: Gaim — сними разговор

note: Conversation menu
en: /_Conversation
sr: /_Разговор

en: /Conversation/_Save As...
sr: /_Разговор/_Сними као...

en: /Conversation/View _Log...
sr: /_Разговор/Погледај _дневник...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
sr: Додај _заскакивање другара...

en: /Conversation/A_lias...
sr: /Разговор/_Надени име...

en: /Conversation/_Get Info...
sr: /_Разговор/_Добави податке...

en: /Conversation/In_vite...
sr: /_Разговор/_Позови...

en: /Conversation/Insert _URL...
sr: /_Разговор/_Убаци Интернет адресу...

en: /Conversation/Insert _Image...
sr: /_Разговор/Убаци с_лику

en: /Conversation/_Warn...
sr: /_Разговор/_Упозори...

en: /Conversation/_Block...
sr: /_Разговор/_Блокирај

en: /Conversation/_Add...
sr: /_Разговор/_Додај...

en: /Conversation/_Remove...
sr: /_Разговор/_Уклони...

en: /Conversation/_Close
sr: /_Разговор/_Заврши

note: Options
en: /_Options
sr: /_Избори

en: /Options/Enable _Logging
sr: /_Избори/Омогући _записе

en: /Options/Enable _Sounds
sr: /_Избори/Омогући з_вуке

en: /Conversation/View Log...
sr: /Разговор/Погледај _дневник...

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
sr: Додај _заскакивање другара...

en: /Conversation/Alias...
sr: /_Разговор/Надени име...

en: /Conversation/Get Info...
sr: /Разговор/Добави податке...

en: /Conversation/Invite...
sr: /Разговор/Подаци...

en: /Conversation/Insert URL...
sr: /Разговор/Убаци Интернет адресу...

en: /Conversation/Insert Image...
sr: /Разговор/Убаци слику...

en: /Conversation/Warn...
sr: /_Разговор/Упозори...

en: /Conversation/Block...
sr: /_Разговор/Блокирај

en: /Conversation/Add...
sr: /_Разговор/Додај...

en: /Conversation/Remove...
sr: /_Разговор/Уклони...

en: /Options/Enable Logging
sr: /Избори/Омогући записе

en: /Options/Enable Sounds
sr: /Избори/Омогући звуке

note: From right to left... Send button
en: Send
sr: Пошаљи

en: Add the user to your buddy list
sr: Додај корисника у свој списак другара

en: Remove the user from your buddy list
sr: Уклони корисника са твог списак другара

note: Warn button
en: Warn
sr: Упозори

en: Warn the user
sr: Упозори корисника

en: Get the user's information
sr: Преузми податке о кориснику

note: Block button
en: Block
sr: Блокирај

en: Block the user
sr: Блокирај корисника

note: Invite
en: Invite
sr: Позови

en: Invite a user
sr: Позови корисника

en: Bold
sr: Масно

en: Italic
sr: Курзив

en: Underline
sr: Подвучено

en: Larger font size
sr: Већа слова

en: Normal font size
sr: Обична слова

en: Smaller font size
sr: Мања слова

en: Font Face
sr: Писмо

en: Foreground font color
sr: Боја текста

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Insert image
sr: Убаци слику

en: Insert link
sr: Убаци везу

en: Insert smiley
sr: Убаци смешак

en: Topic:
sr: Тема:

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
sr: Нема никог у причаоници.

en: IM the user
sr: Пошаљи брзу поруку кориснику

en: Ignore the user
sr: Игнориши корисника

en: <HR><BR><H3 Align=Center> ---- New Conversation @ %s ----</H3><BR>
sr: <HR><BR><H3 Align=Center> —— Нови разговор @ %s ——</H3><BR>

en: ---- New Conversation @ %s ----
sr: —— Нови разговори @  %s ——

en: Close conversation
sr: Окончај разговор

en: %d person in room | %d people in room
sr[0]: %d особа у причаоници.
sr[1]: %d особе у причаоници.
sr[2]: %d особа у причаоници.

en: Disable Animation
sr: Онемогући анимације

en: Enable Animation
sr: Омогући анимације

en: Hide Icon
sr: Сакри иконицу

en: Save Icon As...
sr: Сними иконицу као...

en: <b>Receiving From:</b>
sr: <b>Прима од:</b>

en: <b>Sending To:</b>
sr: <b>Шаље за:</b>

en: Progress
sr: Напредак

en: Filename
sr: Име датотеке

en: Size
sr: Величина

en: Remaining
sr: Преостало

en: Filename:
sr: Име датотеке:

en: Status:
sr: Стање:

en: Speed:
sr: Брзина:

en: Time Elapsed:
sr: Протекло време:

en: Time Remaining:
sr: Преостало време:

en: _Keep the dialog open
sr: _Остави прозорче отворено

en: _Clear finished transfers
sr: _Избаци завршене преносе

note: "Download Details" arrow
en: Show download details
sr: Прикажи детаље преноса

en: Hide download details
sr: Сакриј детаље преноса

note: Pause button
en: _Pause
sr: _Застани

note: Resume button
en: _Resume
sr: _Настави

en: That file does not exist.
sr: Та датотека не постоји.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
sr: Не може да пошаље датотеку од 0 бајтова.

en: That file already exists.
sr: Та датотека већ постоји.

en: Gaim - Open...
sr: Гаим — Отвори...

en: %s wants to send you %s (%s)
sr: %s жели да вам пошаље %s (%s)

en: _Copy Link Location
sr: _Копирај адресу везе

en: _Open Link in Browser
sr: _Отвори везу у прегледнику

en: Unable to guess the image type based on the file extension supplied.  Defaulting to PNG.
sr: Гаим није успео да погоди врсту записа слике на основу наведене екстензије датотеке. Подразумева да се ради о PNG запису.

en: Error saving image: %s
sr: Грешка при снимању слике: %s

en: Save Image
sr: Сачувај слику

en: _Save Image...
sr: _Сачувај слику...

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
sr[0]: %s је примио %d нову поруку.
sr[1]: %s је примио %d нове поруке.
sr[2]: %s је примио %d нових порука.

en: <span weight="bold">From:</span> %s
sr: <span weight="bold">Од:</span> %s

en: <span weight="bold">Subject:</span> %s
sr: <span weight="bold">Тема:</span> %s

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
    
    %s%s%s%s
sr: <span weight="bold" size="larger">Стигла вам је пошта!</span>
    
    %s%s%s%s

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
    
    %s
sr: <span weight="bold" size="larger">Стигла вам је пошта!</span>
    
    %s

en: Select a file
sr: Изаберите датотеку

en: Please enter a buddy to pounce.
sr: Унеси другара којег желиш да заскочиш.

note: "New Buddy Pounce"
en: New Buddy Pounce
sr: Ново _заскакање другара

en: Edit Buddy Pounce
sr: Уреди _заскакивање другара

note: Create the "Pounce Who" frame.
en: Pounce Who
sr: Заскочи кога

en: _Buddy Name:
sr: _Име другара:

note: Create the "Pounce When" frame.
en: Pounce When
sr: Заскочи када

en: Sign on
sr: Пријави се

en: Sign off
sr: Одјави се

en: Return from away
sr: Врати се са одсуства

en: Return from idle
sr: Пробуди се

en: Buddy starts typing
sr: Другар почиње да куца

en: Buddy stops typing
sr: Другар престаје да куца

note: Create the "Pounce Action" frame.
en: Pounce Action
sr: Чиме заскочити

en: Open an IM window
sr: Отвори прозор за брзу поруку

en: Popup notification
sr: Искаче обавештење

en: Send a message
sr: Пошаљи поруку

en: Execute a command
sr: Изврши наредбу

en: Play a sound
sr: Пусти звук

en: Browse
sr: Претражи

en: Test
sr: Испробај

en: _Save this pounce after activation
sr: _Сними овај заскок после покретања

note: "Remove Buddy Pounce"
en: Remove Buddy Pounce
sr: Уклони заскакање другара

en: %s has started typing to you
sr: %s поче да ти пише

en: %s has signed on
sr: %s се пријави

en: %s has returned from being idle
sr: %s се врати из земље дембелије

en: %s has returned from being away
sr: %s се врати са одсуства

en: %s has stopped typing to you
sr: %s престаде да ти пише

en: %s has signed off
sr: %s се одјави

en: %s has become idle
sr: %s се успавао

en: %s has gone away.
sr: %s узе одсуство.

en: Unknown pounce event. Please report this!
sr: Непознат заскок. Молимо вас да ово пријавите!

en: Interface Options
sr: Поставке изгледа

en: D_isplay remote nicknames if no alias is set
sr: Прикажи удаљене надимке уколико алијас није постављен

en: Select a smiley theme that you would like to use from the list below. New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
sr: Изаберите скуп смешака који желите да користите из списка ниже. Нови скупови се могу додати превлачењем и пуштањем истих на списак скупова.

en: Icon
sr: Иконица

en: Style
sr: Стил

en: _Bold
sr: _Масно

en: _Italics
sr: _Курзив

en: _Underline
sr: _Подвучено

en: _Strikethrough
sr: _Прецртано

en: Face
sr: Писмо

en: Use custo_m face
sr: Користи и_забрано писмо

en: Use custom si_ze
sr: Користи изабрану _величину

en: Color
sr: Боја

en: _Text color
sr: Боја _текста

en: Bac_kground color
sr: _Боја позадине

en: Display
sr: Приказ

en: Show graphical _smileys
sr: Прикажи графички _смешак

en: Show _timestamp on messages
sr: Прикажи ознаке времена на порукама

en: Show _URLs as links
sr: Прикажи Интернет _адресе као везе

en: _Highlight misspelled words
sr: _Истакни грешке у куцању

en: Ignore c_olors
sr: Занемари _боје

en: Ignore font _faces
sr: Занемари _писмо

en: Ignore font si_zes
sr: Занемари _величину слова

en: Send Message
sr: Слање порука

en: Enter _sends message
sr: _Ентер шаље поруку

en: C_ontrol-Enter sends message
sr: Контрол+Ентер шаље поруку

en: Window Closing
sr: Затварање прозора

en: _Escape closes window
sr: _Esc затвара прозор

en: Insertions
sr: Убацивања

en: Control-{B/I/U} inserts _HTML tags
sr: Control-{B/I/U/S} убацује _HTML ознаке

en: Control-(number) _inserts smileys
sr: Control-(број) убацује смешак

en: Buddy List Sorting
sr: Поредак у списку другара

en: Sorting:
sr: Поредак:

en: Buddy List Toolbar
sr: Алатке у списку другара

en: Show _buttons as:
sr: Прикажи _дугмиће као:

en: Pictures
sr: Слике

en: Text
sr: Текст

en: Pictures and text
sr: Слике и текст

en: _Raise window on events
sr: _Издигни прозор на догађаје

en: Group Display
sr: Приказ група

note: prefs_checkbox(_("Show _groups with no online buddies"), "/gaim/gtk/blist/show_empty_groups", vbox);
en: Show _numbers in groups
sr: Прикажи _бројеве у групама

en: Buddy Display
sr: Приказ другара

en: Show buddy _icons
sr: Прикажи _иконице другара

en: Show _warning levels
sr: Прикажи нивое _упозорења

en: Show idle _times
sr: Прикажи трајање _неактивности

en: Dim i_dle buddies
sr: Осенчи неактивне _другаре

en: Conversations
sr: Разговори

en: _Placement:
sr: _Размештај:

en: Send _URLs as Links
sr: Прикажи Интернет _адресе као везе

en: Tab Options
sr: Поставке листова

en: Top
sr: На врху

en: Bottom
sr: На дну

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: _Tab Placement:
sr: Поставка _језичака:

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
sr: Прикажи брзе поруке и разговоре у прозорима помоћу _листова

en: Show _close button on tabs.
sr: Прикажи дугмиће за _затварање на језичцима.

en: Window
sr: Прозор

en: New window _width:
sr: _Ширина новог прозора:

en: New window _height:
sr: _Висина новог прозора:

en: _Entry field height:
sr: Висина поља за _унос:

en: _Raise windows on events
sr: _Издигни прозоре на догађаје

en: Hide window on _send
sr: Сакриј прозор при _слању

en: Buddy Icons
sr: Иконице другара

en: Enable buddy icon a_nimation
sr: Укључи анимацију иконице другара

en: Show _logins in window
sr: Прикажи _пријаве у прозору

en: Show a_liases in tabs/titles
sr: Прикажи _алијасе у залистцима/насловима

en: Typing Notification
sr: Обавештење о куцању

en: Notify buddies that you are _typing to them
sr: Обавести другаре _када им пишете

en: Tab Completion
sr: Довршавање табулатором

en: _Tab-complete nicks
sr: _Доврши надимке на притисак табулатора

en: _Old-style tab completion
sr: _Старомодно довршавање помоћу табулатора

en: _Show people joining in window
sr: Прикажи у прозору _људе који се прикључују

en: _Show people leaving in window
sr: Прикажи у прозору _људе који одлазе

en: Co_lorize screennames
sr: _Боји имена

en: Proxy Type
sr: Врста проксија

en: No proxy
sr: Нема проксија

en: Proxy Server
sr: Прокси сервер

en: _Host
sr: _Име сервера

en: _User
sr: _Корисник

en: Pa_ssword
sr: _Лозинка

en: The entered manual browser '%s' is not valid. Hyperlinks will not work.
sr: Ручно унети прегледник „%s“ је неисправан. Надвезе неће радити.

en: Opera
sr: Опера

en: Netscape
sr: Нетскејп

en: Mozilla
sr: Мозила

en: Konqueror
sr: Конкверор

en: Galeon
sr: Галеон

en: Manual
sr: Ручна поставка

en: Browser Selection
sr: Избор прегледника

en: _Browser:
sr: _Веб читач:

en: _Manual:
    (%s for URL)
sr: _Ручно:
    (%s за адресу)

en: Browser Options
sr: Поставке веб читача

en: Open new _window by default
sr: Подразумевај отварање новог _прозора

en: Message Logs
sr: Записи порука

en: _Log all instant messages
sr: _Бележи све брзе поруке

en: Log all c_hats
sr: Бележи све _разговоре

en: Strip _HTML from logs
sr: Избаци _HTML из записа

en: System Logs
sr: Системски записи

en: Log when buddies _sign on/sign off
sr: Запиши када се другари _пријављују/одјављују

en: Log when buddies become _idle/un-idle
sr: Запиши када се другари _улење/пробуде

en: Log when buddies go away/come _back
sr: Запиши када другари узму _одсуство/се врате

en: Log your _own signons/idleness/awayness
sr: Запиши _своје пријаве/неактивност/одсуства

en: I_ndividual log file for each buddy's signons
sr: _Појединачна датотека са записима за пријаве сваког другара

en: Sound Options
sr: Поставке звука

en: _No sounds when you log in
sr: _Без звука по пријави

en: _Sounds while away
sr: _Звуци док сте одсутни

en: Sound Method
sr: Начин оглашавања

en: _Method:
sr: _Метода:

en: Console beep
sr: Конзолни звук

en: Automatic
sr: Аутоматски

en: Command
sr: Наредба

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
sr: Наредба за звук:
    (%s за назив датотеке)

en: _Sending messages removes away status
sr: Слање порука вас враћа са одсуства

en: _Queue new messages when away
sr: _Одлажи у ред поруке на одсуству

en: Auto-response
sr: Само-одговор

en: Seconds before _resending:
sr: Број секунди пре _поновног слања:

en: _Send auto-response
sr: _Шаљи само-одговор

en: _Only send auto-response when idle
sr: _Само шаљи само-одговор када сте неактивни

en: Send auto-response in active conversations
sr: Шаљи само-одговор у активним разговорима

en: Idle _time reporting:
sr: Пријава _трајања ленчарења:

en: Gaim usage
sr: Употреба Gaim-а:

en: X usage
sr: Употреба у X-у

en: Windows usage
sr: Употреба у Виндоусу

en: Auto-away
sr: Само-одуство

en: Set away _when idle
sr: Идете на одсуство када сте _неактивни

en: _Minutes before setting away:
sr: Број _минута пре одласка на одсуство:

en: Away m_essage:
sr: Порука за _одсуство:

en: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Written by:</span>	%s
    <span weight="bold">Web site:</span>		%s
    <span weight="bold">File name:</span>	%s
sr: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Написао:</span>	%s
    <span weight="bold">Веб страница:</span>		%s
    <span weight="bold">Датотека:</span>	%s

en: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Written by:</span>  %s
    <span weight="bold">URL:</span>  %s
    <span weight="bold">File name:</span>  %s
sr: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Написао:</span>  %s
    <span weight="bold">Интернет адреса:</span>  %s
    <span weight="bold">Датотека:</span>  %s

en: Load
sr: Учитај

en: Name
sr: Име

en: Details
sr: Детаљи

en: Sound Selection
sr: Избор звука

en: Play
sr: Пусти

en: Event
sr: Догађај

en: Reset
sr: Одбаци

en: Choose...
sr: Изабери...

en: _Edit
sr: _Уреди

en: Interface
sr: Интерфејс

en: Smiley Themes
sr: Скупови смешака

en: Fonts
sr: Писма

en: Message Text
sr: Текст порука

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: IMs
sr: Брзе поруке

en: Proxy
sr: Прокси

note: We use the registered default browser in windows
en: Browser
sr: Прегледник

en: Logging
sr: Записивање

en: Sounds
sr: Звуци

en: Sound Events
sr: Звучни догађаји

en: Away / Idle
sr: Одсуство/неактивност

en: Away Messages
sr: Поруке за одсуство

en: Plugins
sr: Додаци

en: Apply
sr: Примени

en: Buddy logs in
sr: Другар се пријавио

en: Buddy logs out
sr: Другар се одјавио

en: Message received
sr: Порука примљена

en: Message received begins conversation
sr: Примљена порука започиње разговор

en: Message sent
sr: Порука послата

en: Person enters chat
sr: Особа се прикључује разговору

en: Person leaves chat
sr: Особа напушта разговор

en: You talk in chat
sr: Најгласнији сте тренутно у разговору

en: Others talk in chat
sr: Остали су гласнији тренутно у разговору

en: Someone says your name in chat
sr: Неко помиње ваше име у разговору

en: Unable to play sound because the chosen file (%s) does not exist.
sr: Не може да пусти звук зато што изабрана датотека (%s) не постоји.

en: Unable to play sound because the 'Command' sound method has been chosen, but no command has been set.
sr: Не може да пусти звук зато што је изабрана „Наредба“ за начин оглашавања, али наредба није постављена.

en: Unable to play sound because the configured sound command could not be launched: %s
sr: Не може да пусти звук зато што се не може покренути постављена звучна наредба: %s

en: Can't save icon file to disk.
sr: Не може да сачува датотеку са иконом на диск.

en: Gaim - Save Icon
sr: Gaim — Сними иконицу

note: full help text
en: Gaim %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -a, --acct          display account editor window
      -w, --away[=MESG]   make away on signon (optional argument MESG specifies
                          name of away message to use)
      -l, --login[=NAME]  automatically login (optional argument NAME specifies
                          account(s) to use, seperated by commas)
      -n, --loginwin      don't automatically login; show login window
      -u, --user=NAME     use account NAME
      -f, --file=FILE     use FILE as config
      -d, --debug         print debugging messages to stdout
      -v, --version       display the current version and exit
      -h, --help          display this help and exit
sr: Гаим %s
    Употреба: %s [ОПЦИЈА]...
    
      -a, --acct           прикажи уређивач налога
      -w, --away[=ПОРУКА]  узми одсуство при пријави (опциони аргумент ПОРУКА 
                           наводи име поруке коју користити за одсуство)
      -l, --login[=ИМЕ]    само-пријава (опциони аргумент ИМЕ наводи налог(е) које 
                           користити, раздвојене зарезима)
      -n, --loginwin       не врши само-пријаву; прикажи прозор за пријаву
      -u, --user=ИМЕ       користи налог ИМЕ
      -f, --file=ДАТОТЕКА  користи ДАТОТЕКА за подешавања
      -d, --debug          испиши поруке за проналажење грешака на стандардни излаз
      -v, --version        прикажи текуће издање и изађи
      -h, --help           прикажи ову помоћ и изађи

note: short message
en: Gaim %s. Try `%s -h' for more information.
sr: Гаим %s. Покушајте „%s -h“ за више података.

en: g003: Error opening connection.
sr: Грешка при отварању везе.

en: Error in specifying buddy conversation.
sr: Грешка при навођењу другарског разговора.

en: Unable to find conversation log
sr: Не може да нађе дневник разговора

en: Unable to make directory %s for logging
sr: Не може да направи директоријум %s за дневнике.

en: IM Sessions with %s
sr: IM сесије са %s

en: IM Sessions with %s
sr: IM сесије са %s

en: +++ %s (%s) signed on @ %s
sr: +++ %s (%s) се пријави @ %s

en: +++ %s (%s) signed off @ %s
sr: +++ %s (%s) се одјави @ %s

en: +++ %s (%s) changed away state @ %s
sr: +++ %s (%s) промени стање одсутности @ %s

en: +++ %s (%s) came back @ %s
sr: +++ %s (%s) се врати @ %s

en: +++ %s (%s) became idle @ %s
sr: +++ %s (%s) ленчари @ %s

en: +++ %s (%s) returned from idle @ %s
sr: +++ %s (%s) се врати из земље дембелије @ %s

en: +++ Program exit @ %s
sr: +++ Програм затворен @ %s

en: %s (%s) reported that %s (%s) signed on @ %s
sr: %s (%s) је пријавио да се %s (%s) пријавио @ %s

en: %s (%s) reported that %s (%s) signed off @ %s
sr: %s (%s) је пријавио да се %s (%s) одјавио @ %s

en: %s (%s) reported that %s (%s) went away @ %s
sr: %s (%s) је пријавио да је %s (%s) отишао на одсуство @ %s

en: %s (%s) reported that %s (%s) came back @ %s
sr: %s (%s) је пријавио да се %s (%s) вратио @ %s

en: %s (%s) reported that %s (%s) became idle @ %s
sr: %s (%s) је пријавио да се %s (%s) улењио @ %s

en: %s (%s) reported that %s (%s) returned from idle @ %s
sr: %s (%s) је пријавио да се %s (%s) пробудио из неактивности @ %s

en: %s (%s) reported that %s signed on @ %s
sr: %s (%s) је пријавио да се %s пријавио @ %s

en: %s (%s) reported that %s signed off @ %s
sr: %s (%s) је пријавио да се %s одјавио @ %s

en: %s (%s) reported that %s went away @ %s
sr: %s (%s) је пријавио да се %s дао на одсуство @ %s

en: %s (%s) reported that %s came back @ %s
sr: %s (%s) је пријавио да се %s вратио @ %s

en: %s (%s) reported that %s became idle @ %s
sr: %s (%s) је пријавио да се %s улењио @ %s

en: %s (%s) reported that %s returned from idle @ %s
sr: %s (%s) је пријавио да се %s пробудио из умртвљености @ %s

en: Please enter your login.
sr: Унесите ваше податке.

en: <New User>
sr: <Нови корисник>

en: Login
sr: Пријава

en: Screen Name:
sr: Корисничко име:

en: Sign On
sr: Пријави се

en: Slightly less boring default
sr: Уобичајено али не (тако) досадно

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s%s
sr: %s%s%s%s учини %s својим другаром %s%s%s

en: 
    
    Do you wish to add him or her to your buddy list?
sr: 
    
    Да ли желите да додате њу/њега у свој списак другара?

en: Gaim - Information
sr: Гаим — подаци

en: Add buddy to your list?
sr: Додати другара у ваш списак?

note: * * A wrapper for gaim_request_action() that uses Accept and Cancel buttons.
en: Accept
sr: Прихвати

en: Please enter your password
sr: Унесите вашу лозинку

en: (%d messages)
sr: (%d порука)

en: (1 message)
sr: (1 порука)

en: %s logged in.
sr: %s је пријављен.

en: %s logged out.
sr: %s је одјављен.

en: %s has just been warned by %s.
    Your new warning level is %d%%
sr: %s је управо упозорен од стране %s.
    Ваш нови ниво обазривости је %d%%

en: an anonymous person
sr: анонимна особа

en: User '%s' invites %s to buddy chat room: '%s'
    %s
sr: Корисник „%s“ позива %s у причаоницу: „%s“
    %s

en: User '%s' invites %s to buddy chat room: '%s'
sr: Корисник „%s“ позива %s у причаоницу: „%s“

en: Accept chat invitation?
sr: Прихвати позив на разговор?

en: Gaim - Popup
sr: Гаим — искачући прозор

en: More Info
sr: Више података

note: for people like myself who are too lazy to add an away msg :) I don't know who "myself" is in this context.  The exclamation point * makes it slightly less boring ;)
en: Sorry, I ran out for a bit!
sr: Жалим, али мене нема. Вратићу се једног дана, не знам ни ја кад!

en: _Modify
sr: _Измени

en: _Open Mail
sr: _Отвори пошту

en: day | days
sr[0]: дан
sr[1]: дана
sr[2]: дана

en: hour | hours
sr[0]: час
sr[1]: часа
sr[2]: часова

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута

en: Calculating...
sr: Рачуна...

en: Unknown.
sr: Непознато.

en: The plugin %s did not return any valid plugin information
sr: Додатак %s није одговорио исправним подацима о додатку

en: Gaim was unable to load your plugin.
sr: Гаим није успео да учита ваш додатак.

note: * Custom away message.
en: Custom
sr: Прилагођено

en: Debug Window
sr: Прозор за разбубирање

en: Pause
sr: Застани

en: Timestamps
sr: Ознаке времена
