pidgin 2.1.0 - en to pl translation catalogue (3030 entries)

en: %s. Try `%s -h' for more information.
pl: %s. Pasprabuj `%s -h' dla padrabiaźniejšych źviestak.

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
pl: %s napatkaŭ pamyłki ŭ časie mihracyi tvaich naładaŭ z %s na %s. Kali łaska, pravier i skonč mihracyju samastojna. Kali łaska, adrapartuj ab hetaj pamyłcy na http://developer.pidgin.im

en: Error
pl: Pamyłka

en: Account was not added
pl: Kont nie dadadzieny

en: Username of an account must be non-empty.
pl: Nazva karystalnika kontu musić być niepustoj.

en: New mail notifications
pl: Novyja paštovyja nahadvańni

en: Remember password
pl: Zapomni parol

en: (You probably forgot to 'make install'.)
pl: (Ty mabyć zabyŭsia vykanać 'make install'.)

en: Modify Account
pl: Madyfikuj kont

en: New Account
pl: Novy kont

en: Protocol:
pl: Pratakoł:

en: Username:
pl: Nazva karystalnika:

en: Password:
pl: Parol:

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
pl: Anuluj

note: Save button Save
en: Save
pl: Zapišy

en: Are you sure you want to delete %s?
pl: Ty sapraŭdy chočaš vydalić %s?

en: Delete Account
pl: Vydali kont

note: Delete button
en: Delete
pl: Vydali

en: Accounts
pl: Konty

en: You can enable/disable accounts from the following list.
pl: Ty možaš uklučyć/adklučyć konty z hetaha śpisu.

note: Add button
en: Add
pl: Dadaj

note: Modify button
en: Modify
pl: Madyfikuj

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
pl: %s%s%s%s zrabiŭ %s svaim siabram%s%s

en: Add buddy to your list?
pl: Dadać siabra ŭ tvoj śpis?

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
pl: %s%s%s%s choča dadać %s u svoj śpis siabroŭ%s%s

en: Authorize buddy?
pl: Aŭtaryzavać siabra?

en: Authorize
pl: Aŭtaryzuj

en: Deny
pl: Admoŭ

en: Online: %d
    Total: %d
pl: Spałučany: %d
    Ahulna: %d

en: Account: %s (%s)
pl: Kont: %s (%s)

en: 
    Last Seen: %s ago
pl: 
    Apošni raz bačyŭ: %s tamu

en: Default
pl: Zmoŭčany

en: You must provide a username for the buddy.
pl: Ty musiš akreślić nazvu karystalnika dla siabra.

en: You must provide a group.
pl: Ty musiš akreślić hrupu.

en: You must select an account.
pl: Ty musiš abrać kont.

en: The selected account is not online.
pl: Abrany kont adłučany.

en: Error adding buddy
pl: Pamyłka pry dadańni siabra

en: Username
pl: Nazva karystalnika

en: Alias (optional)
pl: Alias (nieabaviazkovy)

en: Add in group
pl: Dadaj da hrupy

en: Account
pl: Kont

en: Add Buddy
pl: Dadaj siabra

en: Please enter buddy information.
pl: Kali łaska, uviadzi źviestki ab siabry.

en: Chats
pl: Hutarki

note: Extract their Name and put it in
en: Name
pl: Nazva

en: Group
pl: Hrupa

en: Auto-join
pl: Aŭtamatyčna dałučajsia

en: Add Chat
pl: Dadaj hutarku

en: You can edit more information from the context menu later.
pl: Paźniej ty možaš adredahavać bolš źviestak z kantekstnaha menu.

en: Error adding group
pl: Pamyłka pry dadańni hrupy

en: You must give a name for the group to add.
pl: Ty musiš akreślić nazvu dla hrupy, kab dadać jaje.

en: Add Group
pl: Dadaj hrupu

en: Enter the name of the group
pl: Uviadzi nazvu hrupy

en: Edit Chat
pl: Redahuj hutarku

en: Please Update the necessary fields.
pl: Kali łaska, aktualizuj patrebnyja pali.

en: Edit
pl: Redahuj

en: Edit Settings
pl: Redahuj nałady

en: Information
pl: Źviestki

en: Retrieving...
pl: Atrymańnie...

en: Get Info
pl: Atrymaj źviestki

en: Add Buddy Pounce
pl: Dadaj siabroŭskuju začepku

en: Send File
pl: Dašli fajł

en: Blocked
pl: Zablakavany

en: Show when offline
pl: Pakazvaj, kali adłučany

en: Please enter the new name for %s
pl: Uviadzi novuju nazvu dla %s

en: Rename
pl: Źmiani nazvu

en: Set Alias
pl: Akeśl alias

en: Enter empty string to reset the name.
pl: Uviadzi pusty radok, kab viarnuć nazvu.

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
pl: Vydaliŭšy hety kantakt, ty taksama vydališ usich siabroŭ z kantaktu

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
pl: Vydaliŭšy hetuju hrupu, ty taksama vydališ usich siabroŭ z hrupy

en: Are you sure you want to remove %s?
pl: Ty sapraŭdy chočaš vydalić %s?

note: XXX: anything to do with the returned ui-handle?
en: Confirm Remove
pl: Paćvierdź vydaleńnie

en: Remove
pl: Vydali

note: Buddy List
en: Buddy List
pl: Śpis siabroŭ

en: Place tagged
pl: Miesca paznačanaje

en: Toggle Tag
pl: Pieraklučy paznaku

en: View Log
pl: Pakažy log

note: General
en: Nickname
pl: Mianuška

note: Never know what those translations might end up like... Idle stuff
en: Idle
pl: Biaździejańnie

en: On Mobile
pl: Na mabilnym

en: New...
pl: Novy...

en: Saved...
pl: Zapisany...

en: Plugins
pl: Pluginy

en: Block/Unblock
pl: Zablakuj/Adblakuj

en: Block
pl: Blakuj

en: Unblock
pl: Adblakuj

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
pl: Uviadzi nazvu karystalnika albo alias asoby, jakuju chočaš zablakavać/adblakavać.

en: New Instant Message
pl: Novaje chutkaje paviedamleńnie

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
pl: Uviadzi nazvu karystalnika albo alias asoby, ź jakoj chočaš skantaktavacca.

en: Channel
pl: Kanał

en: Join a Chat
pl: Dałučysia da hutarki

en: Please enter the name of the chat you want to join.
pl: Uviadzi nazvu hutarki, da jakoj chočaš dałučycca.

en: Join
pl: Dałučysia

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
pl: Uviadzi nazvu karystalnika ci alias asoby, dla jakoj chočaš pahladzieć log razmovaŭ.

note: Create the "Options" frame.
en: Options
pl: Opcyi

en: Send IM...
pl: Dašli paviedamleńnie...

en: Block/Unblock...
pl: Zablakuj/Adblakuj...

en: Join Chat...
pl: Dałučysia da hutarki...

en: View Log...
pl: Pakažy log...

en: Show
pl: Pakažy

en: Empty groups
pl: Pustyja hrupy

en: Offline buddies
pl: Adłučanyja siabry

en: Sort
pl: Paradkuj

en: By Status
pl: Pavodle statusu

en: Alphabetically
pl: Pavodle alfabetu

en: By Log Size
pl: Pavodle pamieru logaŭ

en: Buddy
pl: Siabra

en: Chat
pl: Hutarka

en: Grouping
pl: Hurtavańnie

en: Certificate Import
pl: Impartavańnie sertyfikatu

en: Specify a hostname
pl: Akreśl nazvu kamputara

en: Type the host name this certificate is for.
pl: Uviadzi nazvu kamputara, dla jakoha vydadzieny hety sertyfikat.

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
pl: Niemahčyma zimpartavać fajł %s.
    Pravier, kab jaho možna było pračytać, i kab jon byŭ u naležnym farmacie PEM.

en: Certificate Import Error
pl: Pamyłka impartavańnia sertyfikatu

en: X.509 certificate import failed
pl: Niaŭdałaje impartavańnie sertyfikatu X.509

en: Select a PEM certificate
pl: Abiary sertyfikat PEM

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
pl: Niemahčyma zekspartavać fajł %s.
    Pravier, kab ty moh zapisvać u metavaj ściežcy

en: Certificate Export Error
pl: Pamyłka ekspartavańnie sertyfikatu

en: X.509 certificate export failed
pl: Niaŭdałaje ekspartavańnie sertyfikatu X.509

en: PEM X.509 Certificate Export
pl: Ekspartavańnie sertyfikatu PEM X.509

en: Certificate for %s
pl: Sertyfikat dla %s

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
pl: Ahulnaja nazva: %s
    
    Adbitak palcaŭ SHA1:
    %s

en: SSL Host Certificate
pl: Sertyfikat SSL kamputara

en: Really delete certificate for %s?
pl: Sapraŭdy vydalić sertyfikat dla %s?

en: Confirm certificate delete
pl: Paćvierdź vydaleńnie sertyfikatu

en: Certificate Manager
pl: Kiraŭnik sertyfikataŭ

note: Creating the user splits
en: Hostname
pl: Nazva hostu

en: Info
pl: Źviestki

note: Close button
en: Close
pl: Začyni

en: %s disconnected.
pl: %s adłučajecca.

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
pl: %s
    
    Finch nia budzie paŭtarać sproby spałučeńnia z kontam, pakul ty nia vypraviš pamyłku j znoŭ nie zadziejničaješ kont.

en: Re-enable Account
pl: Pieraŭruchom kont

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
pl: Kont adłučany i ty bolš nia ŭdzielničaješ u hutarcy. Kali kont znoŭ dałučycca, ty znoŭ pryjadnajeśsia da razmovy.

en: No such command.
pl: Niama takoha zahadu.

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
pl: Syntaksyčnaja pamyłka: Ty ŭvioŭ niapravilnuju kolkaść arhumentaŭ dla hetaha zahadu.

en: Your command failed for an unknown reason.
pl: Zahad vykanany pamyłkova ź nieviadomaj pryčyny.

en: That command only works in chats, not IMs.
pl: Toj zahad pracuje tolki ŭ hutarkach, ale nie ŭ pryvatnych razmovach.

en: That command only works in IMs, not chats.
pl: Toj zahad pracuje tolki ŭ pryvatnych razmovach, ale nia ŭ hutarkach.

en: That command doesn't work on this protocol.
pl: Toj zahad nie racuje dla hetaha pratakołu.

en: Message was not sent, because you are not signed on.
pl: Paviedamleńnie nie dasłanaje, bo ty nie ŭvajšoŭ.

en: 
    %s is typing...
pl: 
    %s nabiraje...

en: You have left this chat.
pl: Ty pakidaješ hetuju hutarku.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
pl: Uvachod pačaty. Nastupnyja paviedamleńni ŭ hetaj razmovie buduć zapisvacca.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
pl: Uvachod spynieny. Nastupnyja paviedamleńni ŭ hetaj razmovie nia buduć zapisvacca.

en: Send To
pl: Dašli da

en: Conversation
pl: Razmova

en: Clear Scrollback
pl: Ačyść bufer prakrutki

en: Show Timestamps
pl: Pakažy časavyja adbitki

en: Add Buddy Pounce...
pl: Dadaj siabroŭskuju začepku...

en: Enable Logging
pl: Uklučy viadzieńnie logaŭ

en: Enable Sounds
pl: Uklučy huki

en: <AUTO-REPLY>
pl: <AŬTA-ADKAZ>

en: Supported debug options are:  version
pl: Padtrymanyja debugavyja opcyi: version

en: No such command (in this context).
pl: Niama takoha zahadu (u hetym kantekście).

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
pl: Užyj "/help &lt;zahad&gt;" dziela dapamohi pa akreślenym zahadzie.
    U hetym kantekście dastupnyja nastupnyja zahady:

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
pl: say &lt;paviedamleńnie&gt;:  Dasyłaje paviedamleńnie, jak by ty nie karystaŭsia zahadam.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
pl: me &lt;dziejańnie&gt;:  Dasyłaje dziejańnie ŭ styli IRC siabru albo ŭ hutarku.

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
pl: debug &lt;opcyja&gt;:  Dasyłaje raznastajnuju debugavuju infarmacyju da dziejnaje razmovy.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
pl: clear: Ačyščaje bufer prakrutki razmovy.

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
pl: help &lt;zahad&gt;:  Dapamoha pa akreślenym zahadzie.

en: users:  Show the list of users in the chat.
pl: users:  Pakazvaje śpis karystalnikaŭ dla hetaje hutarki.

en: plugins: Show the plugins window.
pl: plugins: Pakazvaje vakno pluginaŭ.

en: buddylist: Show the buddylist.
pl: buddylist: Pakazvaje śpis siabroŭ.

en: accounts: Show the accounts window.
pl: accounts: Pakazvaje vakno kontaŭ.

en: debugwin: Show the debug window.
pl: debugwin: Pakazvaje vakno debugavańnia.

en: prefs: Show the preference window.
pl: prefs: Pakazvaje vakno naładaŭ.

en: statuses: Show the savedstatuses window.
pl: statuses: Pakazvaje vakno zachavanych statusaŭ.

en: Unable to open file.
pl: Niemahčyma adčynić fajł.

en: Debug Window
pl: Vakno debugavańnia

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
pl: Ačyść

en: Pause
pl: Prypyni

note: Create the window.
en: File Transfers
pl: Pieradačy fajłaŭ

en: Progress
pl: Prahres

en: Filename
pl: Nazva fajłu

en: Size
pl: Pamier

en: Speed
pl: Chutkaść

en: Remaining
pl: Zastałosia

note: XXX: Use of ggp_str_to_uin() is an ugly hack!
en: Status
pl: Stan

en: Close this window when all transfers finish
pl: Začyni hetaje vakno, kali ŭsie pieradačy skončacca

en: Clear finished transfers
pl: Ačyść skončanyja pieradačy

en: Stop
pl: Spyni

en: Waiting for transfer to begin
pl: Čakańnie pačatku pieradačy

en: Canceled
pl: Anulavanaja

en: Failed
pl: Pamyłka

en: Sent
pl: Vysłana

en: Received
pl: Atrymana

en: Finished
pl: Skončanaja

en: The file was saved as %s.
pl: Fajł byŭ zapisany jak %s.

en: Sending
pl: Vysyłańnie

en: Receiving
pl: Atrymańnie

en: Conversation in %s on %s
pl: Razmova ŭ %s na %s

en: Conversation with %s on %s
pl: Razmova z %s na %s

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
pl: Systemnyja padziei buduć zapisvacca, tolki kali ŭklučanaja opcyja "Zapisvaj usie źmieny statusu ŭ systemny log".

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
pl: Chutkija paviedamleńni buduć zapisvacca, tolki kali ŭklučanaja opcyja "Zapisvaj usie chutkija paviedamleńni".

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
pl: Hutarki buduć zapisvacca, tolki kali ŭklučanaja opcyja "Zapisvaj usie hutarki".

en: No logs were found
pl: Logi nia znojdzienyja

en: Total log size:
pl: Ahulny pamier logaŭ:

note: Search box *********
en: Scroll/Search:
pl: Hladzi/Šukaj:

en: Conversations in %s
pl: Razmovy ŭ %s

en: Conversations with %s
pl: Razmovy z %s

en: System Log
pl: Systemny log

note: Number of actions
en: Accept
pl: Pryjmi

en: Reject
pl: Admoŭ

en: Emails
pl: Listy

en: You have mail!
pl: Novaja pošta!

en: Sender
pl: Adpraŭnik

en: Subject
pl: Tema

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
pl[0]: %s (%s) z %d novym paviedamleńniem.
pl[1]: %s (%s) z %d novymi paviedamleńniami.
pl[2]: %s (%s) z %d novymi paviedamleńniami.

en: New Mail
pl: Novaja pošta

en: Info for %s
pl: Źviestki ab %s

en: Buddy Information
pl: Źviestki ab siabry

en: Continue
pl: Praciahvaj

en: IM
pl: Razmova

en: Invite
pl: Zaprasi

en: (none)
pl: (niama)

en: ERROR
pl: PAMYŁKA

en: loading plugin failed
pl: pamyłka zahruzki plugina

en: unloading plugin failed
pl: pamyłka vyhruzki plugina

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
pl: Nazva: %s
    Versija: %s
    Apisańnie: %s
    Aŭtar: %s
    Web-sajt: %s
    Nazva fajłu: %s

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
pl: Treba zahruzić plugin, kab jaho skanfihuravać.

en: No configuration options for this plugin.
pl: Hety plugin nia maje opcyj kanfihuracyi.

en: Error loading plugin
pl: Pamyłka zahružki plugina

en: The selected file is not a valid plugin.
pl: Abrany fajł nie źjaŭlajecca sapraŭdnym pluginam.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
pl: Adčyni debugavaje vakno i paŭtary, kab ubačyć dakładnaje paviedamleńnie ab pamyłcy.

en: Select plugin to install
pl: Abiary plugin, kab zainstalavać

en: You can (un)load plugins from the following list.
pl: Ty možaš zahruzić/vyhruzić pluginy z hetaha śpisu.

en: Install Plugin...
pl: Zainstaluj plugin...

en: Configure Plugin
pl: Skanfihuruj plugin

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
pl: Nałady

en: Please enter a buddy to pounce.
pl: Abiary siabra dziela začepki.

en: New Buddy Pounce
pl: Novaja siabroŭskaja začepka

en: Edit Buddy Pounce
pl: Redahuj siabroŭskuju začepku

en: Pounce Who
pl: Kaho začapić

note: Account:
en: Account:
pl: Kont:

en: Buddy name:
pl: Nazva siabra:

note: Create the "Pounce When Buddy..." frame.
en: Pounce When Buddy...
pl: Čaplaj, kali siabra...

en: Signs on
pl: Uvachodzić

en: Signs off
pl: Vychodzić

en: Goes away
pl: Adychodzić

en: Returns from away
pl: Viartajecca

en: Becomes idle
pl: Biaździejničaje

en: Is no longer idle
pl: Viartajecca ź biaździejańnia

en: Starts typing
pl: Pačynaje pisać

en: Pauses while typing
pl: Prypyniajecca pisać

en: Stops typing
pl: Spyniajecca pisać

en: Sends a message
pl: Dasyłaje paviedamleńnie

note: Create the "Action" frame.
en: Action
pl: Dziejańnie

en: Open an IM window
pl: Adčyni vakno razmovy

en: Pop up a notification
pl: Pakažy vypłyŭnoje nahadvańnie

en: Send a message
pl: Dašli paviedamleńnie

en: Execute a command
pl: Vykanaj zahad

en: Play a sound
pl: Hraj huk

en: Pounce only when my status is not Available
pl: Čaplajsia, tolki kali ja niedastupny

en: Recurring
pl: Paŭtarajecca

en: Cannot create pounce
pl: Niemahčyma stvaryć začepku

en: You do not have any accounts.
pl: Ty nia maješ kontaŭ.

en: You must create an account first before you can create a pounce.
pl: Pierš čym stvarać začepki, treba stvaryć kont.

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
pl: Ty sapraŭdy chočaš vydalić začepku na %s dla %s?

en: Buddy Pounces
pl: Siabroŭskija začepki

en: %s has started typing to you (%s)
pl: %s pačaŭ pisać tabie (%s)

en: %s has paused while typing to you (%s)
pl: %s prypyniŭsia pisać tabie (%s)

en: %s has signed on (%s)
pl: %s uvajšoŭ (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
pl: %s viarnuŭsia ź biaździejańnia (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
pl: %s viarnuŭsia (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
pl: %s spyniŭsia pisać tabie (%s)

en: %s has signed off (%s)
pl: %s vyjšaŭ (%s)

en: %s has become idle (%s)
pl: %s staŭ biaździejnym (%s)

en: %s has gone away. (%s)
pl: %s adyjšoŭ. (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
pl: %s dasłaŭ tabie paviedamleńnie. (%s)

en: Unknown pounce event. Please report this!
pl: Nieviadomaja padzieja dla začepki. Kali łaska, adrapartuj ab hetym!

en: Based on keyboard use
pl: Zasnavana na vykarystańni klavijatury

en: From last sent message
pl: Ad apošniaha dasłanaha paviedamleńnia

en: Never
pl: Nikoli

en: Show Idle Time
pl: Pakažy čas biaździejnaści

en: Show Offline Buddies
pl: Pakažy adłučanych siabroŭ

en: Notify buddies when you are typing
pl: Paviedamlaj siabram ab tym, što ty pišaš

en: Log format
pl: Farmat logu

en: Log IMs
pl: Zachoŭvaj logi pryvatnych razmoŭ

en: Log chats
pl: Zachoŭvaj logi hutarak

en: Log status change events
pl: Zachoŭvaj logi źmienaŭ statusaŭ

en: Report Idle time
pl: Paviedamlaj čas biaździejnaści

en: Change status when idle
pl: Źmianiaj status u biaździejnaści

en: Minutes before changing status
pl: Chvilin da źmieny statusu

en: Change status to
pl: Źmiani status na

en: Conversations
pl: Razmovy

en: Logging
pl: Logi

en: You must fill all the required fields.
pl: Ty musiš zapoŭnić usie vymahanyja pali.

en: The required fields are underlined.
pl: Vymahanyja pali padkreślenyja.

en: Not implemented yet.
pl: Jašče nie pracuje.

en: Save File...
pl: Zapišy fajł...

en: Open File...
pl: Adčyni fajł...

en: Choose Location...
pl: Abiary pałažeńnie...

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
pl: Naciśni "Enter", kab znajści inšyja pakoi hetaj katehoryi.

en: Get
pl: Atrymaj

note: Create the window.
en: Room List
pl: Śpis pakojaŭ

en: Buddy logs in
pl: Siabra ŭvachodzić

en: Buddy logs out
pl: Siabra vychodzić

en: Message received
pl: Atrymanaje paviedamleńnie

en: Message received begins conversation
pl: Atrymanaje paviedamleńnie pačynaje razmovu

en: Message sent
pl: Dasłanaje paviedamleńnie

en: Person enters chat
pl: Asoba dałučajecca da hutarki

en: Person leaves chat
pl: Asoba pakidaje hutarku

en: You talk in chat
pl: Ty hutaryš

en: Others talk in chat
pl: Inšyja hutarać

en: Someone says your username in chat
pl: Chtości pramaŭlaje tvajo imia ŭ hutarcy

en: GStreamer Failure
pl: Pamyłka GStreamera

en: GStreamer failed to initialize.
pl: Pamyłka inicyjalizacyi GStreamera.

en: (default)
pl: (zmoŭčany)

en: Select Sound File ...
pl: Abiary hukavy fajł...

en: Sound Preferences
pl: Nałady huku

en: Profiles
pl: Profili

en: Automatic
pl: Aŭtamatyčny

en: Console Beep
pl: Syhnał kansoli

en: Command
pl: Zahad

en: No Sound
pl: Biaz huku

en: Sound Method
pl: Hukavy metad

en: Method:
pl: Metad:

en: Sound Command
    (%s for filename)
pl: Zahad dziela huku
    (%s dziela nazvy fajłu)

note: Sound options
en: Sound Options
pl: Opcyi huku

en: Sounds when conversation has focus
pl: Huki, kali razmova sfakusavanaja

en: Always
pl: Zaŭsiody

en: Only when available
pl: Tolki kali jość

en: Only when not available
pl: Tolki kali niama

en: Volume(0-100):
pl: Hučnaść (0-100):

note: Sound events
en: Sound Events
pl: Hukavyja padziei

en: Event
pl: Padzieja

en: File
pl: Fajł

en: Test
pl: Testuj

en: Reset
pl: Viarni

en: Choose...
pl: Abiary...

en: Are you sure you want to delete "%s"
pl: Ty sapraŭdy chočaš vydalić "%s"?

en: Delete Status
pl: Vydali status

en: Saved Statuses
pl: Zachavanyja statusy

en: Title
pl: Nazva

en: Type
pl: Typ

note: Statuses are almost all the same. Define a macro to reduce code repetition. PurpleStatusPrimitive id - use default name - use default saveable user_settable not independent Attributes - each status can have a message.
en: Message
pl: Paviedamleńnie

note: Use
en: Use
pl: Užyj

en: Invalid title
pl: Niapravilnaja nazva

en: Please enter a non-empty title for the status.
pl: Uviadzi niepustuju nazvu dla statusu.

en: Duplicate title
pl: Paŭtornaja nazva

en: Please enter a different title for the status.
pl: Uviadzi adroznuju nazvu dla statusu.

en: Substatus
pl: Padstatus

en: Message:
pl: Paviedamleńnie:

en: Edit Status
pl: Redahuj status

en: Use different status for following accounts
pl: Užyj asablivyja statusy dla nastupnych kontaŭ

note: Save & Use
en: Save & Use
pl: Zapišy i ŭžyj

en: Certificates
pl: Sertyfikaty

en: Sounds
pl: Huki

en: Statuses
pl: Statusy

en: Error loading the plugin.
pl: Pamyłka zahruzki plugina.

en: Couldn't find X display
pl: Niemahčyma znajści ekranu X

en: Couldn't find window
pl: Niemahčyma znajści vakna

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
pl: Niemahčyma zahruzić hety plugin, bo toj byŭ zbudavany biez padtrymki X11.

en: Clipboard plugin
pl: Plugin buferu

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
pl: Kali źmieściva buferu "gnt" źmianiajecca, jano stanovicca dastupnym dla X, kali heta mahčyma.

en: %s just signed on
pl: %s tolki što ŭvajšoŭ/uvajšła

en: %s just signed off
pl: %s tolki što vyjšaŭ/vyjšła

en: %s sent you a message
pl: %s dasyłaje tabie paviedamleńnie

en: %s said your nick in %s
pl: %s pramaŭlaje tvaju mianušku ŭ %s

en: %s sent a message in %s
pl: %s dasyłaje paviedamleńnie ŭ %s

en: Buddy signs on/off
pl: Siabra ŭvachodzić/vychodzić

en: You receive an IM
pl: Ty atrymvaješ pryvatnaje paviedamleńnie

en: Someone speaks in a chat
pl: Chtości pramaŭlaje ŭ hutarcy

en: Someone says your name in a chat
pl: Chtości pramaŭlaje tvaju nazvu ŭ hutarcy

en: Notify with a toaster when
pl: Infarmuj z dapamohaj tostera, kali

en: Beep too!
pl: Taksama bip!

en: Set URGENT for the terminal window.
pl: Akreśl VAŽNAŚĆ dla vakna terminału.

en: Toaster plugin
pl: Plugin tostera

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
pl: <b>Razmova z %s na %s:</b><br>

en: History Plugin Requires Logging
pl: Plugin historyi vymahaje viadzieńnia logaŭ

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
pl: Viadzieńnie logaŭ možna ŭklučyć praz Pryładździe -> Nałady -> Logi.
    
    Uklučyŭšy logi dla pryvatnych paviedamleńniaŭ i/ci hutarak, ty taksama ŭklučyš historyju dla taho ž typu kamunikacyi.

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
pl: Pakazvaje niadaŭna zapisanyja razmovy dla novych razmovaŭ.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
pl: Kali adčyniajecca novaja razmova, hety plugin ustaŭlaje tekst apošniaje razmovy ŭ dziejnuju.

en: Online
pl: Spałučany

en: Offline
pl: Adłučany

en: Online Buddies
pl: Siabry ŭ sietcy

en: Offline Buddies
pl: Adłučanyja siabry

en: Online/Offline
pl: Spałučany/Adłučany

en: No Grouping
pl: Nie hurtuj

en: Provides alternate buddylist grouping options.
pl: Dadaje inšyja mahčymaści hurtavańnia siabroŭ u śpisie.

en: Lastlog
pl: Apošni log

note: Translator Note: The "backlog" is the conversation buffer/history.
en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
pl: lastlog: Šukaje padradok u papiarednim logu.

en: Lastlog plugin.
pl: Plugin apošniaha logu.

en: Password is required to sign on.
pl: Kab uvajści, patrebny parol.

en: Enter password for %s (%s)
pl: Uviadzi parol dla %s (%s)

en: Enter Password
pl: Uviadzi parol

en: Save password
pl: Zachavaj parol

en: Missing protocol plugin for %s
pl: Nie staje plugina pratakołu dla %s

en: Connection Error
pl: Pamyłka spałučeńnia

en: New passwords do not match.
pl: Novyja paroli adroźnivajucca.

en: Fill out all fields completely.
pl: Całkam zapoŭni ŭsie pali.

en: Original password
pl: Ciapierašni parol

en: New password
pl: Novy parol

en: New password (again)
pl: Novy parol (znoŭ)

en: Change password for %s
pl: Źmiani parol dla %s

en: Please enter your current password and your new password.
pl: Uviadzi tvoj dziejny parol i novy parol.

en: Change user information for %s
pl: Źmiani źviestki karystalnika dla %s

en: Set User Info
pl: Akreśl źviestki karystalnika

en: Unknown
pl: Nieviadomy

en: Buddies
pl: Siabry

en: buddy list
pl: śpis siabroŭ

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
pl: Niama bazy źviestak karaniovych sertyfikataŭ, tamu niemahčyma spraŭdzić hety sertyfikat.

en: (DOES NOT MATCH)
pl: (NIE ADPAVIADAJE)

note: Make messages
en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
pl: %s padaŭ nastupny sertyfikat dla adnarazovaha vykarystańnia:

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
pl: Ahulnaja nazva: %s %s
    Adbitak palcaŭ (SHA1): %s

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Single-use Certificate Verification
pl: Pravierka sertyfikatu dla adnarazovaha vykarystańnia

note: Scheme name Pool name
en: Certificate Authorities
pl: Orhan sertyfikacyi

note: Scheme name Pool name
en: SSL Peers Cache
pl: Padručnaja pamiać z parami SSL

note: Make messages
en: Accept certificate for %s?
pl: Pryniać sertyfikat dla %s?

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: SSL Certificate Verification
pl: Pravierka sertyfikatu SSL

en: _View Certificate...
pl: _Pakažy sertyfikat...

note: TODO: Probably wrong.
en: SSL Certificate Error
pl: Pamyłka sertyfikatu SSL

note: Make messages
en: Common name: %s
    
    Fingerprint (SHA1): %s
    
    Activation date: %s
    Expiration date: %s
pl: Ahulnaja nazva: %s
    
    Adbitak palcaŭ (SHA1): %s
    
    Data aktyvizacyi: %s
    Data zakančeńnia terminu: %s

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Certificate Information
pl: Źviestki ab sertyfikacie

en: Registration Error
pl: Pamyłka rehistracyi

en: Unregistration Error
pl: Pamyłka kasavańnia rehistracyi

en: +++ %s signed on
pl: +++ %s uvachodzić

en: +++ %s signed off
pl: +++ %s vychodzić

note: Unknown error
en: Unknown error
pl: Nieviadomaja pamyłka

en: Unable to send message: The message is too large.
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie: paviedamleńnie zavialikaje.

en: Unable to send message to %s.
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie dla %s.

en: The message is too large.
pl: Paviedamleńnie zavialikaje.

en: Unable to send message.
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie.

en: Send Message
pl: Dašli paviedamleńnie

en: _Send Message
pl: _Dašli paviedamleńnie

en: %s entered the room.
pl: %s uvachodzić u pakoj.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
pl: %s [<I>%s</I>] uvachodzić u pakoj.

en: You are now known as %s
pl: Ciabie ciapier kličuć %s

en: %s is now known as %s
pl: %s ciapier kličuć %s

en: %s left the room.
pl: %s pakidaje pakoj.

en: %s left the room (%s).
pl: %s pakidaje pakoj (%s).

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
pl: Akreśl nazvu karystalnika, jakoha ty chočaš zaprasić, razam ź nieabaviazkovym tekstam zaprašeńnia.

en: Failed to get connection: %s
pl: Pamyłka atrymańnia spałučeńnia: %s

en: Failed to get name: %s
pl: Pamyłka atrymańnia nazvy: %s

en: Failed to get serv name: %s
pl: Pamyłka atrymańnia serv-nazvy: %s

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
pl: D-BUS server Purple'a nie pracuje z nastupnaje pryčyny

en: No name
pl: Biaz nazvy

en: Unable to create new resolver process
pl: Niemahčyma stvaryć novy praces vyjaśnieńnia

en: Unable to send request to resolver process
pl: Niemahčyma dasłać zapyt da pracesu vyjaśnieńnia

en: Error resolving %s:
    %s
pl: Pamyłka vyjaśnieńnia %s:
    %s

en: Error resolving %s: %d
pl: Pamyłka vyjaśnieńnia %s: %d

en: Error reading from resolver process:
    %s
pl: Pamyłka čytańnia z pracesu vyjaśnieńnia:
    %s

en: Thread creation failure: %s
pl: Pamyłka stvareńnia nici: %s

en: Unknown reason
pl: Nieviadomaja pryčyna

en: Error reading %s: 
    %s.
pl: Pamyłka čytańnia %s: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
pl: Pamyłka zapisu %s: 
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
pl: Pamyłka dostupu da %s: 
    %s.

en: Directory is not writable.
pl: Nielha pisać u kataloh.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
pl: Niemahčyma dasłać fajł pamieram 0 bajtaŭ.

en: Cannot send a directory.
pl: Niemahčyma dasłać kataloh.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
pl: %s nie źjaŭlajecca zvyčajnym fajłam. Niebiaśpiečna, tamu jaho nielha nadpisać.

en: %s wants to send you %s (%s)
pl: %s choča dasłać tabie %s (%s)

en: %s wants to send you a file
pl: %s choča dasłać tabie fajł

en: Accept file transfer request from %s?
pl: Zadavolić prośbu pieradačy fajłu ad %s?

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
pl: Fajł dastupny dziela zahruzki z:
    Addaleny host: %s
    Addaleny port: %d

en: %s is offering to send file %s
pl: %s prapanuje dasłać fajł %s

en: %s is not a valid filename.
pl: %s nie źjaŭlajecca sapraŭdnym fajłam.

en: Offering to send %s to %s
pl: Prapanova dasłać %s dla %s

en: Starting transfer of %s from %s
pl: Pačynajecca pieradača %s dla %s

en: Transfer of file %s complete
pl: Pieradača fajłu %s skončanaja

en: File transfer complete
pl: Pieradača fajłu skončanaja

en: File transfer cancelled
pl: Pieradača fajłu anulavanaja

en: File transfer to %s failed.
pl: Pamyłka pieradačy fajłu dla %s.

en: File transfer from %s failed.
pl: Pamyłka pieradačy fajłu ad %s.

en: Run the command in a terminal
pl: Vykanaj zahad u terminale

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
pl: Zahad dziela adčynieńnia spasyłak "aim", kali ŭklučanyja.

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
pl: Zahad dziela adčynieńnia spasyłak "gg", kali ŭklučanyja.

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
pl: Zahad dziela adčynieńnia spasyłak "icq", kali ŭklučanyja.

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
pl: Zahad dziela adčynieńnia spasyłak "irc", kali ŭklučanyja.

en: The command used to handle "msnim" URLs, if enabled.
pl: Zahad dziela adčynieńnia spasyłak "msnim", kali ŭklučanyja.

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
pl: Zahad dziela adčynieńnia spasyłak "sip", kali ŭklučanyja.

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
pl: Zahad dziela adčynieńnia spasyłak "xmpp", kali ŭklučanyja.

en: The command used to handle "ymsgr" URLs, if enabled.
pl: Zahad dziela adčynieńnia spasyłak "ymsgr", kali ŭklučanyja.

en: The handler for "aim" URLs
pl: Adčynieńnie spasyłak "aim"

en: The handler for "gg" URLs
pl: Adčynieńnie spasyłak "gg"

en: The handler for "icq" URLs
pl: Adčynieńnie spasyłak "icq"

en: The handler for "irc" URLs
pl: Adčynieńnie spasyłak "irc"

en: The handler for "msnim" URLs
pl: Adčynieńnie spasyłak "msnim"

en: The handler for "sip" URLs
pl: Adčynieńnie spasyłak "sip"

en: The handler for "xmpp" URLs
pl: Adčynieńnie spasyłak "xmpp"

en: The handler for "ymsgr" URLs
pl: Adčynieńnie spasyłak "ymsgr"

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
pl: Praŭda, kali zahad, akreśleny dla kluča "command", pavinny adčyniać spasyłki "aim".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
pl: Praŭda, kali zahad, akreśleny dla kluča "command", pavinny adčyniać spasyłki "gg".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
pl: Praŭda, kali zahad, akreśleny dla kluča "command", pavinny adčyniać spasyłki "icq".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
pl: Praŭda, kali zahad, akreśleny dla kluča "command", pavinny adčyniać spasyłki "irc".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "msnim" URLs.
pl: Praŭda, kali zahad, akreśleny dla kluča "command", pavinny adčyniać spasyłki "msnim".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
pl: Praŭda, kali zahad, akreśleny dla kluča "command", pavinny adčyniać spasyłki "sip".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
pl: Praŭda, kali zahad, akreśleny dla kluča "command", pavinny adčyniać spasyłki "xmpp".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ymsgr" URLs.
pl: Praŭda, kali zahad, akreśleny dla kluča "command", pavinny adčyniać spasyłki "ymsgr".

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
pl: Praŭda, kali zahad dziela adčynieńnia spasyłak hetaha typu pavinny vykonvacca ŭ terminale.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
pl: Ci adčyniać spasyłki "aim" akreślenym zahadam

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
pl: Ci adčyniać spasyłki "gg" akreślenym zahadam

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
pl: Ci adčyniać spasyłki "icq" akreślenym zahadam

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
pl: Ci adčyniać spasyłki "irc" akreślenym zahadam

en: Whether the specified command should handle "msnim" URLs
pl: Ci adčyniać spasyłki "msnim" akreślenym zahadam

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
pl: Ci adčyniać spasyłki "sip" akreślenym zahadam

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
pl: Ci adčyniać spasyłki "xmpp" akreślenym zahadam

en: Whether the specified command should handle "ymsgr" URLs
pl: Ci adčyniać spasyłki "ymsgr" akreślenym zahadam

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
pl: <b><font color="red">Časapiśnik nia maje funkcyi čytańnia</font></b>

en: Plain text
pl: Prosty tekst

en: Old flat format
pl: Stary płoski farmat

en: Logging of this conversation failed.
pl: Pamyłka zachoŭvańnia logu hetaje razmovy.

en: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
pl: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AŬTA-ADKAZ&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
pl: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AŬTA-ADKAZ&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
pl: <font color="red"><b>Niemahčyma znajści ściežku da logaŭ!</b></font>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
pl: <font color="red"><b>Niemahčyma pračytać fajł: %s</b></font>

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
pl: (%s) %s <AŬTA-ADKAZ>: %s

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
pl: Ty karystajeśsia %s, ale hety plugin vymahaje %s.

en: This plugin has not defined an ID.
pl: Hety plugin nie akreśliŭ ID.

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
pl: Mahičnaja nieadpaviednaść plugina %d (treba %d)

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
pl: Nieadpaviednaść versii ABI %d.%d.x (treba %d.%d.x)

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
pl: Vymahany plugin %s nia znojdzieny. Zainstaluj hety plugin i pasprabuj znoŭ.

en: Unable to load the plugin
pl: Niemahčyma zahruzić plugin

en: The required plugin %s was unable to load.
pl: Niemahčyma zahruzić vymahany plugin %s.

en: Unable to load your plugin.
pl: Niemahčyma zahruzić tvoj plugin.

en: %s requires %s, but it failed to unload.
pl: %s vymahaje %s, ale jaho niemahčyma adhruzić.

en: Autoaccept
pl: Aŭtamatyčna pryjmaj

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
pl: Aŭtamatyčna zadavalniaj prośby ab pieradačy fajłaŭ ad abranych karystalnikaŭ.

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
pl: Aŭtamatyčma pryniataja pieradača fajłu "%s" ad "%s" skončanaja.

en: Autoaccept complete
pl: Aŭtamatyčnaje pryniaćcio skončanaje

en: When a file-transfer request arrives from %s
pl: Kali zapyt ab pieradačy fajłu prychodzić ad %s

en: Set Autoaccept Setting
pl: Akreśl nałady aŭtamatyčnaha pryjmańnia

en: _Save
pl: _Zapišy

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: Ask
pl: Spytaj

en: Auto Accept
pl: Aŭtamatyčna pryjmi

en: Auto Reject
pl: Aŭtamatyčna admoŭ

en: Autoaccept File Transfers...
pl: Aŭtamatyčna pryjmaj pieradačy fajłaŭ...

note: XXX: Is there a better way than this? There really should be.
en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
pl: Ściežka, kab zapisvać fajły
    (Kali łaska, akreśl poŭnuju ściežku)

en: Automatically reject from users not in buddy list
pl: Aŭtamatyčna admaŭlaj ad karystalnikaŭ nie sa śpisu siabroŭ

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
pl: Paviedamlaj u vypłyŭnym aknie ab zakančeńni aŭtamatyčna pryniataj pieradačy fajłu
    (tolki kali niama adčynienaje razmovy z adpraŭnikom)

en: Notes
pl: Natatki

en: Enter your notes below...
pl: Uvodź natatki nižej...

en: Edit Notes...
pl: Redahuj natatki...

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Notes
pl: Natatki ab siabry

note: *< name *< version
en: Store notes on particular buddies.
pl: Zachoŭvaj natatki ab peŭnych siabrach.

note: *< summary
en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
pl: Daje mahčymaść zachoŭvać natatki ab siabrach z tvajho śpisu siabroŭ.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Cipher Test
pl: Test šyfru

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
pl: Pravieraje šyfry, što pastaŭlajucca razam z libpurple.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: DBus Example
pl: Prykład DBus

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
pl: Prykład plugina DBus

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: File Control
pl: Kiravańnie fajłam

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Allows control by entering commands in a file.
pl: Dazvalaje kiravać, uvodzičy zahady ŭ fajł.

en: Minutes
pl: Chviliny

note: This is a cultural reference.  Dy'er Mak'er is a song by Led Zeppelin. If that doesn't translate well into your language, drop the 's before translating.
en: I'dle Mak'er
pl: Biaździejnik

en: Set Account Idle Time
pl: Akreśl čas biaździejnaści dla kontu

en: _Set
pl: _Akreśl

en: None of your accounts are idle.
pl: Nivodzin z tvaich kontaŭ nie biaździejny.

en: Unset Account Idle Time
pl: Prybiary akreśleny čas biaździejnaści dla kontu

en: _Unset
pl: _Prybiary akreśleńnie

en: Set Idle Time for All Accounts
pl: Akreśl čas biaździejnaści dla ŭsich kontaŭ

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
pl: Prybiary akreśleny čas biaździejnaści dla ŭsich kontaŭ

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
pl: Dazvalaje tabie samastojna skanfihuravać, jak doŭha ty biaździejničaješ

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
pl: Testavy klijent IPC

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
pl: Testavy plugin padtrymki IPC, jak klijent.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
pl: Testavy plugin padtrymki IPC, jak klijent. Znachodzić serverny plugin i vykonvaje na im zarehistravanyja zahady.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
pl: Testavy server IPC

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
pl: Testavy plugin padtrymki IPC, jak server.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
pl: Testavy plugin padtrymki IPC, jak server. Rehistruje zahady IPC.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Join/Part Hiding
pl: Chavańnie dałučeńnia/ŭvachodu

note: *< name *< version *  summary
en: Hides extraneous join/part messages.
pl: Chavaje čužyja paviedamleńni dałučeńnia/vychadu.

note: *  description
en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
pl: Hety plugin chavaje paviedamleńni dałučeńnia/vychadu ŭ vialikich pakojach, akramia dziejnych udzielnikaŭ hutarki.

en: User is offline.
pl: Karystalnik adłučany.

en: Auto-response sent:
pl: Dasłany aŭtamatyčny adkaz:

en: %s has signed off.
pl: %s vychodzić.

en: One or more messages may have been undeliverable.
pl: Adno ci niekalki paviedamleńniaŭ mohuć być niedastaŭlenymi.

en: You were disconnected from the server.
pl: Ty adłučyŭsia/adłučyłasia ad servera.

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
pl: Ty ciapier adłučany/adłučanaja. Paviedamleńni nia buduć atrymvacca, pakul ty nia ŭvojdzieš.

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie, bo jaho daŭžynia pieravyšaje maksymalnuju daŭžyniu.

en: Message could not be sent.
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie.

note: Add general preferences.
en: General Log Reading Configuration
pl: Ahulnaja kanfihuracyja čytańnia logaŭ

en: Fast size calculations
pl: Chutki padlik pamieru

en: Use name heuristics
pl: Užyj heŭrystyku nazvaŭ

note: Add Log Directory preferences.
en: Log Directory
pl: Kataloh logaŭ

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Log Reader
pl: Hartač logaŭ

note: *< name *< version * summary
en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
pl: Ułučaje logi ad inšych klijentaŭ chutkich paviedamleńniaŭ u ahlad logaŭ.

en: Mono Plugin Loader
pl: Zahruzčyk pluginaŭ dla Mono

en: Loads .NET plugins with Mono.
pl: Zahružaje .NET pluginy z dapamohaj Mono.

en: Add new line in IMs
pl: Dadaje novyja radki ŭ razmovach

en: Add new line in Chats
pl: Dadaje novyja radki ŭ hutarkach

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: New Line
pl: Novy radok

note: *< name *< version
en: Prepends a newline to displayed message.
pl: Dadaje novy radok u pačatak pakazvanaha paviedamleńnia.

note: *< summary
en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
pl: Dadaje novy radok u paviedamleńni, kab samo paviedamleńnie pakazvałasia nižej nazvy karystalnika ŭ vaknie razmovy.

en: Offline Message Emulation
pl: Emulacyja paviedamleńniaŭ biez spałučeńnia

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
pl: Zachoŭvaj paviedamleńni, dasyłanyja adłučanamu karystalniku, jak začepki.

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
pl: "%s" ciapier adłučany/adłučanaja. Ci chočaš zachavać astatnija paviedamleńni ŭ začepcy i aŭtamatyčna dasłać ich, kali "%s" vierniecca?

en: Offline Message
pl: Paviedamleńnie biez spałučeńnia

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
pl: Ty možaš redahavać/vydalać začepki praz dyjalohavaje vakno `Siabroŭskija začepki'

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Save offline messages in pounce
pl: Zachavaj adłučanyja paviedamleńni ŭ začepcy

en: Do not ask. Always save in pounce.
pl: Nie pytajsia. Zaŭsiody zachoŭvaj u začepcy.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
pl: Zahruzčyk pluginaŭ dla Perl'a

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
pl: Padtrymvaje zahruzku pluginaŭ na Perle.

en: Psychic Mode
pl: Psychičny režym

en: Psychic mode for incoming conversation
pl: Psychičny režym dla ŭvachodnych razmovaŭ

en: Causes conversation windows to appear as other users begin to message you.  This works for AIM, ICQ, XMPP, Sametime, and Yahoo!
pl: Pakazvaje vokny razmovaŭ, kali inšyja karystalniki pačynajuć pisać tabie. Pracuje dla AIM, ICQ, XMPP, Sametime i Yahoo!

en: You feel a disturbance in the force...
pl: Ciabie chočuć paturbavać...

en: Only enable for users on the buddy list
pl: Uklučy tolki dla karystalnikaŭ sa śpisu siabroŭ

en: Disable when away
pl: Adklučaj, kali adychodžu

en: Display notification message in conversations
pl: Pakazvaj infarmavańni ŭ razmovach

en: Raise psychic conversations
pl: Aktyvizuj psychičnyja razmovy

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
pl: Test syhnałaŭ

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
pl: Test, kab upeŭnicca, što ŭsie syhnały pracujuć pravilna.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
pl: Prosty plugin

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
pl: Testy, kab pravieryć pracu bolšaści rečaŭ.

note: Scheme name
en: X.509 Certificates
pl: Sertyfikaty X.509

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
pl: Padtrymvaje SSL praz GNUTLS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
pl: Padtrymvaje SSL praz Mozilla NSS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
pl: Abhortvaje biblijateki padtrymki SSL.

en: %s is no longer away.
pl: %s viartajecca.

en: %s has gone away.
pl: %s adychodzić.

en: %s has become idle.
pl: %s biaździejničaje.

en: %s is no longer idle.
pl: %s viartajecca ź biaździejnaści.

en: %s has signed on.
pl: %s uvachodzić.

en: Notify When
pl: Infarmuj, kali

en: Buddy Goes _Away
pl: Siabra _adychodzić

en: Buddy Goes _Idle
pl: Siabra stanovicca _biaździejnym

en: Buddy _Signs On/Off
pl: Siabra _uvachodić/vychodzić

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
pl: Infarmavańnie ab statusie siabra

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
pl: Paviedamlaje ŭ vaknie razmovy ab tym, što siabra adychodzić/viartajecca ci stanovicca dziejnym/biaździejnym.

en: Tcl Plugin Loader
pl: Zahruzčyk pluginaŭ na Tcl

en: Provides support for loading Tcl plugins
pl: Padtrymvaje zahruzku pluginaŭ na Tcl

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
pl: Niemahčyma znajści instalacyju ActiveTCL. Kali chočaš karystacca pluginami na TCL, zainstaluj ActiveTCL z http://www.activestate.com

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
pl: Niemahčyma spałučycca z lakalnym serveram mDNS. Ci jon pracuje?

en: First name
pl: Imia

en: Last name
pl: Proźvišča

en: AIM Account
pl: Kont AIM

en: XMPP Account
pl: Kont XMPP

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
pl: Plugin pratakołu Bonjour

en: Purple Person
pl: Asoba Purple

en: %s has closed the conversation.
pl: %s začyniaje razmovu.

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie, niemahčyma pačać razmovu.

en: Error communicating with local mDNSResponder.
pl: Pamyłka kamunikacyi ź lakalnaj pasłuhaj mDNSResponder.

en: Invalid proxy settings
pl: Niapravilnyja nałady proxy

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
pl: Albo nazva hostu, albo numar portu, akreślenyja dla tvajho typu proxy, niapravilnyja.

en: Token Error
pl: Pamyłka znaku

en: Unable to fetch the token.
pl: Niemahčyma zahruzić znak.

en: Save Buddylist...
pl: Zachavaj śpis siabroŭ...

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
pl: Tvoj śpis siabroŭ pusty, ničoha nie zapisana ŭ fajł.

en: Buddylist saved successfully!
pl: Śpis siabroŭ paśpiachova zapisany!

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
pl: Niemahčyma zapisać śpis siabroŭ %s u %s

en: Couldn't load buddylist
pl: Niemahčyma pračytać śpis siabroŭ

en: Load Buddylist...
pl: Adčytaj śpis siabroŭ...

en: Buddylist loaded successfully!
pl: Śpis siabroŭ paśpiachova adčytany!

en: Save buddylist...
pl: Zachavaj śpis siabroŭ...

en: Load buddylist from file...
pl: Zahruzi śpis siabroŭ z fajłu...

en: New Gadu-Gadu Account Registered
pl: Zarehistravany novy kont Gadu-Gadu

en: Registration completed successfully!
pl: Rehistracyja paśpiachova skončanaja!

en: Password
pl: Parol

en: Password (again)
pl: Parol (znoŭ)

en: Register New Gadu-Gadu Account
pl: Zarehistruj novy kont Gadu-Gadu

en: Please, fill in the following fields
pl: Zapoŭni nastupnyja pali

en: City
pl: Horad

en: Year of birth
pl: Hod naradžeńnia

en: Gender
pl: Poł

en: Male or female
pl: Mužčynski albo žanočy

en: Male
pl: Mužčynski

en: Female
pl: Žanočy

en: Only online
pl: Tolki spałučana

en: Find buddies
pl: Znajdzi siabroj

en: Please, enter your search criteria below
pl: Uviadzi kryter dziela pošuku

en: Fill in the fields.
pl: Zapoŭni pali.

en: Your current password is different from the one that you specified.
pl: Tvoj dziejny parol adroźnivajecca ad akreślenaha.

en: Unable to change password. Error occurred.
pl: Niemahčyma źmianić parol. Adbyłasia pamyłka.

en: Change password for the Gadu-Gadu account
pl: Źmiani parol dla kontu Gadu-Gadu

en: Password was changed successfully!
pl: Parol paśpiachova źmienieny!

en: Current password
pl: Dziejny parol

en: Password (retype)
pl: Parol (paŭtary)

en: Enter current token
pl: Uviadzi dziejny znak

en: Current token
pl: Dziejny znak

en: Please, enter your current password and your new password for UIN:
pl: Uviadzi dziejny parol i tvoj novy parol dla UIN'a:

en: Change Gadu-Gadu Password
pl: Źmiani parol Gadu-Gadu

en: Select a chat for buddy: %s
pl: Abiary hutarku dla siabra: %s

en: Add to chat...
pl: Dadaj u hutarku...

note: Global
en: Available
pl: Dastupny

note: get_yahoo_status_from_purple_status() returns YAHOO_STATUS_CUSTOM for * the generic away state (YAHOO_STATUS_TYPE_AWAY) with no message Away stuff
en: Away
pl: Adyjšoŭ

en: First Name
pl: Imia

en: Birth Year
pl: Hod naradžeńnia

en: Unable to display the search results.
pl: Niemahčyma pakazać vyniki pošuku.

en: Gadu-Gadu Public Directory
pl: Publičny kataloh Gadu-Gadu

en: Search results
pl: Vyniki pošuku

en: No matching users found
pl: Nia znojdziena takich karystalnikaŭ

en: There are no users matching your search criteria.
pl: Niama karystalnikaŭ, jakija adpaviadajuć tvaim kryteram pošuku.

en: Unable to read from socket
pl: Niemahčyma pračytać z sokieta

en: Buddy list downloaded
pl: Śpis siabroŭ zahružany

en: Your buddy list was downloaded from the server.
pl: Tvoj śpis siabroŭ zahružany z servera.

en: Buddy list uploaded
pl: Śpis siabroŭ zahružany na server

en: Your buddy list was stored on the server.
pl: Tvoj śpis siabroŭ zachavany na servery.

note: The session is now set up, ready to be connected. This emits the * signedOn signal, so clients can now do anything with msimprpl, and * we're ready for it (session key, userid, username all setup).
en: Connected
pl: Spałučany

en: Connection failed
pl: Pamyłka spałučeńnia

en: Add to chat
pl: Dadaj da hutarki

en: Chat _name:
pl: Nazva _hutarki:

note: 1. connect to server connect to the server
en: Connecting
pl: Spałučeńnie

en: Chat error
pl: Pamyłka hutarki

en: This chat name is already in use
pl: Hetaja nazva hutarki ŭžo zaniataja

en: Find buddies...
pl: Šukaj siabroj...

en: Change password...
pl: Źmiani parol...

en: Upload buddylist to Server
pl: Zahruzi śpis siabroŭ na server

en: Download buddylist from Server
pl: Zahruzi śpis siabroŭ z servera

en: Delete buddylist from Server
pl: Vydali śpis siabroŭ z servera

en: Save buddylist to file...
pl: Zachavaj śpis siabroŭ u fajle...

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
pl: Plugin pratakołu Gadu-Gadu

note: summary
en: Polish popular IM
pl: Papularnaja polskaja systema paviedamleńniaŭ

en: Gadu-Gadu User
pl: Karystalnik Gadu-Gadu

en: Unknown command: %s
pl: Nieviadomy zahad: %s

en: current topic is: %s
pl: dziejnaja tema: %s

en: No topic is set
pl: Tema nie akreślenaja

en: File Transfer Failed
pl: Pamyłka pieradačy fajłu

en: Error displaying MOTD
pl: Pamyłka pakazu MOTD'u

en: No MOTD available
pl: Niama MOTD'u

en: There is no MOTD associated with this connection.
pl: Z hetym spałučeńniem nie źviazany MOTD.

en: MOTD for %s
pl: MOTD dla %s

en: View MOTD
pl: Pakažy MOTD

en: _Channel:
pl: _Kanał:

en: _Password:
pl: _Parol:

en: SSL support unavailable
pl: Niama padtrymki SSL

en: Unable to connect
pl: Niemahčyma spałučycca

en: Users
pl: Karystalniki

en: Topic
pl: Tema

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
pl: Plugin pratakołu IRC

note: *  summary
en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
pl: Nia samy fihovy plugin pratakołu IRC

en: Encodings
pl: Kadavańni

en: Real name
pl: Sapraŭdnaje imia

note: option = purple_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
pl: Užyj SSL

en: Bad mode
pl: Kiepski režym

en: Ban on %s
pl: Zabań na %s

en: End of ban list
pl: Kaniec śpisu banaŭ

en: You are banned from %s.
pl: Ty zabanieny na %s.

en: Banned
pl: Zabanieny

en: Cannot ban %s: banlist is full
pl: Niemahčyma zabanić %s; śpis banaŭ pierapoŭnieny

en:  <i>(identified)</i>
pl:  <i>(identyfikavany)</i>

en: Nick
pl: Mianuška

en: Currently on
pl: Zaraz uklučany

en: Idle for
pl: Biaździejny na praciahu

en: Online since
pl: Spałučany ad

en: <b>Defining adjective:</b>
pl: <b>Akreślalny prymietnik:</b>

en: Glorious
pl: Słavuty

en: %s has changed the topic to: %s
pl: %s źmianiaje temu na: %s

en: %s has cleared the topic.
pl: %s ačyščaje temu.

en: The topic for %s is: %s
pl: Tema dla %s: %s

en: Unknown message '%s'
pl: Nieviadomaje paviedamleńnie '%s'

en: Unknown message
pl: Nieviadomaje paviedamleńnie

en: The IRC server received a message it did not understand.
pl: Server IRC atrymaŭ paviedamleńnie, ale nie zrazumieŭ jaho.

en: Users on %s: %s
pl: Karystalniki na %s: %s

en: Time Response
pl: Adkaz času

en: The IRC server's local time is:
pl: Lakalny čas na servery IRC:

en: No such channel
pl: Niama takoha kanału

note: does this happen?
en: no such channel
pl: niama takoha kanału

en: User is not logged in
pl: Karystalnik nie ŭvajšoŭ

en: No such nick or channel
pl: Niama takoj mianuški albo kanału

en: Could not send
pl: Niemahčyma dasłać

en: Joining %s requires an invitation.
pl: Kab dałučycca da %s, patrebnaje zaprašeńnie.

en: Invitation only
pl: Tolki zaprašeńnie

en: You have been kicked by %s: (%s)
pl: Ciabie kiknuli z %s: (%s)

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
pl: %s kiknuŭ/kiknuła (%s)

en: mode (%s %s) by %s
pl: režym (%s %s) ad %s

en: Invalid nickname
pl: Niapravilnaja mianuška

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
pl: Abranaja taboju mianuška nie pryjmalnaja dla servera. Mabyć, jana ŭtrymvaje niedazvolenyja znaki.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
pl: Abranaja taboju nazva kontu nie pryjmalnaja dla servera. Mabyć, jana ŭtrymvaje niedazvolenyja znaki.

en: Cannot change nick
pl: Niemahčyma źmianić mianušku

en: Could not change nick
pl: Niemahčyma źmianić mianušku

en: You have parted the channel%s%s
pl: Ty ŭvachodziš na kanał%s%s

en: Error: invalid PONG from server
pl: Pamyłka: niapravilny PONG ad servera

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
pl: Adkaz na PING -- adstavańnir: %lu sekundaŭ

en: Cannot join %s: Registration is required.
pl: Niemahčyma dałučycca da %s: patrebnaja rehistracyja.

en: Cannot join channel
pl: Niemahčyma dałučycca da kanału

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
pl: Mianuška albo kanał časova niedastupnyja.

en: Wallops from %s
pl: Udary ad %s

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
pl: action &lt;dziejańnie&gt;:  Vykonvaje dziejańnie.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
pl: away [paviedamleńnie]:  Akreśl paviedamleńnie adychodu albo nie akreślaj paviedamleńnia, kab viarnucca.

en: chanserv: Send a command to chanserv
pl: chanserv: Dašli zahad chanserv'u

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
pl: deop &lt;mianuška1&gt; [mianuška2] ...:  Vydali status aperatara kanału ŭ kaho-niebudź. Kab mahčy heta zrabić, treba być aperataram kanału.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
pl: devoice &lt;mianuška1&gt; [mianuška2] ...:  Vydali hołas u kaho-niebudź, zaaraniŭšy jamu razmaŭlać, kali kanał maderujecca (+m). Kab mahčy heta zrabić, treba być aperataram kanału.

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
pl: invite &lt;mianuška&gt; [pakoj]:  Zaprasi kahości dałučycca da ciabie na akreślenym kanale albo ŭ dziejnym kanale.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
pl: j &lt;pakoj1&gt;[,pakoj2][,...] [kluč1[,kluč2][,...]]:  Uvajdzi na adzin ci niekalki kanałaŭ, dadatkova akreśliŭšy, kali treba, klučy kanałaŭ.

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
pl: join &lt;pakoj1&gt;[,pakoj2][,...] [kluč1[,kluč2][,...]]:  Uvajdzi na adzin ci niekalki kanałaŭ, dadatkova akreśliŭšy, kali treba, klučy kanałaŭ.

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
pl: kick &lt;mianuška&gt; [paviedamleńnie]:  Vydali kahości z kanału. Kab mahčy heta zrabić, treba być aperataram kanału.

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
pl: list:  Pakažy śpis hutarkovych pakojaŭ dla sietki. <i>Aściarožna, niekatoryja servery mohuć adłučyć ciabie pry sprobie zrabić heta.</i>

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
pl: me &lt;dziejańnie&gt;:  Vykanaj dziejańnie.

en: memoserv: Send a command to memoserv
pl: memoserv: Dašli zahad memoserv'u

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
pl: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;mianuška|kanał&gt;:  Akreśl režym kanału albo karystalnika.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
pl: msg &lt;mianuška&gt; &lt;paviedamleńnie&gt;:  Dašli pryvatnaje paviedamleńnie karystalniku (a nie ŭ kanał).

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
pl: names [kanał]:  Pakažy dziejny śpis karystalnikaŭ hetaha kanału.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
pl: nick &lt;novaja mianuška&gt;:  Źmiani svaju mianušku.

en: nickserv: Send a command to nickserv
pl: nickserv: Dašli zahad nickserv'u

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
pl: notice &lt;meta&lt;:  Vyšli abviaščeńnie karystalniku ci ŭ kanał.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
pl: op &lt;mianuška1&gt; [mianuška2] ...:  Nadaj kamuści status aperatara kanału. Kab mahčy heta zrabić, treba być aperataram kanału.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
pl: operwall &lt;paviedamleńnie&gt;:  Kali ty nia viedaješ, što heta, mabyć, ty nia možaš heta skarystać.

en: operserv: Send a command to operserv
pl: operserv: Dašli zahad operserv'u

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
pl: part [pakoj] [paviedamleńnie]:  Pakiń hety albo akreśleny kanał, ź nieabaviazkovym paviedamleńniem.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
pl: ping [mianuška]:  Zapytvaje, jakaja zatrymka da karystalnika (albo servera, kali karystalnik nie akreśleny).

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
pl: query &lt;mianuška&gt; &lt;mianuška&gt;:  Dašli pryvatnaje paviedamleńnie karystalniku (a nie ŭ kanał).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
pl: quit [paviedamleńnie]: Adłučysia ad servera, ź nieabaviazkovym paviedamleńniem.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
pl: quote [...]:  Dašli suvory zahad na server.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
pl: remove &lt;mianuška&gt; [paviedamleńnie]:  Vydali kahości z pakoju. Kab mahčy heta zrabić, treba być aperataram kanału.

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
pl: time: Pakazvaje dziejny lakalny čas na servery IRC.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
pl: topic [novaja tema]:  Pakažy albo źmiani temu kanału.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
pl: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Akreśl režym karystalnika.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
pl: version [mianuška]: dašli zapyt CTCP VERSION karystalniku

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
pl: voice &lt;mianuška1&gt; [mianuška2] ...:  Nadaj kamuści hołas. Kab mahčy heta zrabić, treba być aperataram kanału.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
pl: wallops &lt;paviedamleńnie&gt;:  Kali ty nia viedaješ, što heta, mabyć, ty nia možaš heta skarystać.

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
pl: whois [server] &lt;mianuška&gt;:  Atrymaj źviestki ab karystalniku.

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
pl: whowas &lt;mianuška&gt;: Atrymaj źviestki ab karystalniku, jaki vyjšaŭ.

en: Reply time from %s: %lu seconds
pl: Čas adkazu ad %s: %lu sekundaŭ

en: CTCP PING reply
pl: Adkaz na CTCP PING

en: Disconnected.
pl: Adłučany.

en: Unknown Error
pl: Nieviadomaja pamyłka

en: Ad-Hoc Command Failed
pl: Niaŭdałaje vykanańnie zahadu Ad-Hoc

en: execute
pl: vykanaj

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
pl: Server vymahaje aŭtaryzacyju prostym tekstam praz niešyfravany kanał

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
pl: %s vymahaje aŭtaryzacyju prostym tekstam praz niešyfravany kanał. Dazvolić heta j praciahvać aŭtaryzacyju?

en: Plaintext Authentication
pl: Aŭtaryzacyja prostym tekstam

en: Server does not use any supported authentication method
pl: Server nie ŭžyvaje nivodzin z padtrymanych metadaŭ aŭtaryzacyi

en: You require encryption, but it is not available on this server.
pl: Ty vymahaješ šyfravańnia, ale server nia ŭmieje hetaha.

en: Invalid challenge from server
pl: Niapravilny vyklik ad servera

en: Full Name
pl: Poŭnaje imia

en: Family Name
pl: Proźvišča

en: Given Name
pl: Dadzienaje imia

en: URL
pl: Spasyłka

en: Street Address
pl: Chatni adras

note: * EXTADD is correct, EXTADR is generated by other * clients. The next time someone reads this, remove * EXTADR.
en: Extended Address
pl: Pašyrany adras

en: Locality
pl: Miascovaść

en: Region
pl: Rehijon

en: Postal Code
pl: Paštovy indeks

en: Country
pl: Kraina

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
pl: Telefon

en: Organization Name
pl: Nazva arhanizacyi

en: Organization Unit
pl: Addzieł arhanizacyi

en: Role
pl: Rola

en: Birthday
pl: Dzień naradžeńnia

en: Description
pl: Apisańnie

en: Edit XMPP vCard
pl: Redahuj vCard XMPP

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
pl: Usie nižejšyja elementy nieabaviazkovyja. Uviadzi tolki tyja źviestki, jakija ličyš patrebnym.

en: Client
pl: Klijent

en: Operating System
pl: Aperacyjnaja systema

en: Priority
pl: Pryjarytet

en: Resource
pl: Resurs

en: Middle Name
pl: Siaredniaje imia

en: Address
pl: Adras

en: P.O. Box
pl: Abanenckaja skrynia

en: Photo
pl: Fota

en: Logo
pl: Lahatyp

en: Cancel Presence Notification
pl: Anuluj infarmavańnie ab prysutnaści

en: Un-hide From
pl: Zdymi schovanku ad

en: Temporarily Hide From
pl: Časova schavajsia ad

en: (Re-)Request authorization
pl: (Piera-)Zapytaj aŭtaryzacyi

note: shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
pl: Adpišysia

en: Log In
pl: Uvajdzi

en: Log Out
pl: Vyjdzi

en: Chatty
pl: Chaču pahavaryć

en: Extended Away
pl: Pašyrany adychod

en: Do Not Disturb
pl: Nie turbuj mianie

en: Last Name
pl: Proźvišča

en: The following are the results of your search
pl: Voś vyniki tvajho pošuku

note: current comment from Jabber User Directory users.jabber.org
en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
pl: Šukaj kantakt, akreśliŭšy kryter pošuku ŭ nastupnych paloch. Zaŭvaha: pali padtrymvajuć pošuk pavodle šablonaŭ (%)

en: Directory Query Failed
pl: Pamyłka zapytu da katalohu

en: Could not query the directory server.
pl: Niemahčyma zapytacca ŭ servera katalohu.

note: Try to translate the message (see static message list in jabber_user_dir_comments[])
en: Server Instructions: %s
pl: Instrukcyi servera: %s

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
pl: Zapoŭni adno ci niekalki paloŭ, kab šukać adpaviednych karystalnikaŭ XMPP.

en: Email Address
pl: Adras email

en: Search for XMPP users
pl: Šukaj karystalnikaŭ XMPP

note: "Search"
en: Search
pl: Šukaj

en: Invalid Directory
pl: Niapravilny kataloh

en: Enter a User Directory
pl: Akreśl kataloh karystalnikaŭ

en: Select a user directory to search
pl: Abiary kataloh karystalnikaŭ dziela pošuku

en: Search Directory
pl: Šukaj u katalohu

en: _Room:
pl: _Pakoj:

en: _Handle:
pl: _Ručka:

en: %s is not a valid room name
pl: %s nie źjaŭlajecca pravilnaj nazvaj pakoju

en: Invalid Room Name
pl: Niapravilnaja nazva pakoju

en: %s is not a valid server name
pl: %s nie źjaŭlajecca pravilnaj nazvaj servera

en: Invalid Server Name
pl: Niapravilnaja nazva servera

en: %s is not a valid room handle
pl: %s nie źjaŭlajecca pravilnaj ručkaj pakoju

en: Invalid Room Handle
pl: Niapravilnaja ručka pakoju

en: Configuration error
pl: Pamyłka kanfihuracyi

en: Unable to configure
pl: Niemahčyma skanfihuravać

en: Room Configuration Error
pl: Pamyłka kanfihuracyi pakoju

en: This room is not capable of being configured
pl: Hety pakoj nia moža być skanfihuravanym

en: Registration error
pl: Pamyłka rehistracyi

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
pl: Źmiena mianuški nie padtrymvajecca dla nia-MUC pakojaŭ

en: Error retrieving room list
pl: Pamyłka aptrymańnia śpisu pakojaŭ

en: Invalid Server
pl: Niapravilny server

en: Enter a Conference Server
pl: Akreśl server kanferencyj

en: Select a conference server to query
pl: Abiary server kanferencyj dziela zapytaŭ

en: Find Rooms
pl: Šukaj pakoi

en: Invalid XMPP ID
pl: Niapravilny XMPP ID

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
pl: Niapravilny XMPP ID. Treba akreślić damen.

en: Registration of %s@%s successful
pl: Paśpiachovaja rehistracyja %s@%s

en: Registration to %s successful
pl: Paśpiachovaja rehistracyja na %s

en: Registration Successful
pl: Paśpiachovaja rehistracyja

en: Registration Failed
pl: Pamyłka rehistracyi

en: Registration from %s successfully removed
pl: Paśpiachovaje skasavańnie rehistracyi ŭ %s

en: Unregistration Successful
pl: Paśpiachovaje skasavańnie rehistracyi

en: Unregistration Failed
pl: Pamyłka skasavańnia rehistracyi

en: State
pl: Stan

en: Postal code
pl: Paštovy indeks

en: Phone
pl: Telefon

en: Date
pl: Data

en: Already Registered
pl: Užo zarehistravany

en: Unregister
pl: Skasuj rehistracyju

en: Please fill out the information below to change your account registration.
pl: Zapoŭni nižej infarmacyjaj, kab źmianić rehistracyju tvajho kontu.

en: Please fill out the information below to register your new account.
pl: Zapoŭni nižej infarmacyjaj, kab zarehistravać tvoj novy kont.

en: Register New XMPP Account
pl: Zarehistruj novy kont XMPP

en: Register
pl: Zarehistruj

en: Change Account Registration at %s
pl: Źmiani rehistracyju kontu dla %s

en: Register New Account at %s
pl: Zarehistruj novy kont na %s

en: Change Registration
pl: Źmiani rehistracyju

en: Error unregistering account
pl: Pamyłka skasavańnia rehistracyi

en: Account successfully unregistered
pl: Rehistracyja dla kontu była paśpiachova skasavanaja

en: Initializing Stream
pl: Inicyjalizacyja płyni

en: Initializing SSL/TLS
pl: Inicyjalizacyja SSL/TLS

en: Authenticating
pl: Aŭtaryzacyja

en: Re-initializing Stream
pl: Paŭtornaja inicyjalizacyja płyni

en: Not Authorized
pl: Nie aŭtaryzavany

en: Mood
pl: Nastroj

en: Now Listening
pl: Ciapier hraje

en: Both
pl: Dvuchbakovaja

en: From (To pending)
pl: Ad (Razhladajecca)

en: From
pl: Ad

en: To
pl: Da

en: None (To pending)
pl: Niama (Razhladajecca)

en: None
pl: Niama

en: Subscription
pl: Padpiska

en: Mood Text
pl: Tekst nastroju

en: Allow Buzz
pl: Dazvol zvanki

en: Tune Artist
pl: Vykanaŭca pieśni

en: Tune Title
pl: Nazva pieśni

en: Tune Album
pl: Albom pieśni

en: Tune Genre
pl: Styl pieśni

en: Tune Comment
pl: Kamentar da pieśni

en: Tune Track
pl: Numar pieśni

en: Tune Time
pl: Praciahłaść pieśni

en: Tune Year
pl: Hod pieśni

en: Tune URL
pl: Adras pieśni

en: Password Changed
pl: Parol źmianiŭsia

en: Your password has been changed.
pl: Tvoj parol źmianiŭsia.

en: Error changing password
pl: Pamyłka źmieny parolu

en: Change XMPP Password
pl: Źmiani parol XMPP

en: Please enter your new password
pl: Akreśl tvoj novy parol

en: Set User Info...
pl: Akreśl źviestki karystalnika...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
pl: Źmiani parol...

note: }
en: Search for Users...
pl: Šukaj karystalnikaŭ...

en: Bad Request
pl: Kiepski zapyt

en: Conflict
pl: Kanflikt

en: Feature Not Implemented
pl: Mahčymaść nie zaimplementavanaja

en: Forbidden
pl: Zabaronieny

en: Gone
pl: Stračany

en: Internal Server Error
pl: Unutranaja pamyłka servera

en: Item Not Found
pl: Element nia znojdzieny

en: Malformed XMPP ID
pl: Nienarmalny XMPP ID

en: Not Acceptable
pl: Niepryjmalny

en: Not Allowed
pl: Niedazvoleny

en: Payment Required
pl: Patrabujecca apłata

en: Recipient Unavailable
pl: Atrymoŭca niedastupny

en: Registration Required
pl: Vymahaje rehistracyi

en: Remote Server Not Found
pl: Addaleny server nia znojdzieny

en: Remote Server Timeout
pl: Permin čakańnia addalenaha servera

en: Server Overloaded
pl: Server abciažarany

en: Service Unavailable
pl: Servis niedastupny

en: Subscription Required
pl: Vymahaje padpiski

en: Unexpected Request
pl: Niečakany zapyt

en: Authorization Aborted
pl: Abarvanaja aŭtaryzacyja

en: Incorrect encoding in authorization
pl: Niapravulnaje kadavańnie ŭ aŭtaryzacyi

en: Invalid authzid
pl: Niapravilny authzid

en: Invalid Authorization Mechanism
pl: Niapravilny mechanizm aŭtaryzacyi

en: Authorization mechanism too weak
pl: Nadta słaby mechanizm aŭtaryzacyi

en: Temporary Authentication Failure
pl: Časovaja pamyłka aŭtaryzacyi

en: Authentication Failure
pl: Pamyłka aŭtaryzacyi

en: Bad Format
pl: Kiepski farmat

en: Bad Namespace Prefix
pl: Kiepski prefiks dla zboru nazvaŭ

en: Resource Conflict
pl: Kanflikt resursaŭ

en: Connection Timeout
pl: Termin čakańnia spałučeńnia

en: Host Gone
pl: Host vyjšaŭ

en: Host Unknown
pl: Nieviadomy host

en: Improper Addressing
pl: Niapravilnaja adrasacyja

en: Invalid ID
pl: Niapravilny ID

en: Invalid Namespace
pl: Niapravilny zbor nazvaŭ

en: Invalid XML
pl: Niapravilny XML

en: Non-matching Hosts
pl: Niesumiaščalnyja hosty

en: Policy Violation
pl: Parušeńnie praviłaŭ

en: Remote Connection Failed
pl: Pamyłka addalenaha spałučeńnia

en: Resource Constraint
pl: Abmiežavańnie resursu

en: Restricted XML
pl: Abmiežavany XML

en: See Other Host
pl: Hladzi inšaha hosta

en: System Shutdown
pl: Adklučeńnie systemy

en: Undefined Condition
pl: Nieakreślenaja ŭmova

en: Unsupported Encoding
pl: Niepadtrymanaje kadavańnie

en: Unsupported Stanza Type
pl: Niepadtrymany typ strafy

en: Unsupported Version
pl: Niepadtrymanaja versija

en: XML Not Well Formed
pl: XML błaha sfarmavany

en: Stream Error
pl: Pamyłka płyni

en: Unable to ban user %s
pl: Niemahčyma zabanić karystalnika %s

en: Unknown affiliation: "%s"
pl: Nieviadomaja suviaź: "%s"

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
pl: Niemahčyma źviazać karystalnika %s jak "%s"

en: Unknown role: "%s"
pl: Nieviadomaja rola: "%s"

en: Unable to set role "%s" for user: %s
pl: Niemahčyma akreślić rolu "%s" dla karystalnika: %s

en: Unable to kick user %s
pl: Niemahčyma kiknuć karystalnika %s

en: Unable to ping user %s
pl: Niemahčyma pingnuć karystalnika %s

en: Buzzing %s...
pl: Zvanok da %s...

note: Yahoo only supports one attention command: the 'buzz'. This is index number YAHOO_BUZZ.
en: Buzz
pl: Pazvani

en: %s has buzzed you!
pl: %s pazvaniŭ tabie!

en: Select a Resource
pl: Abiary resurs

en: config:  Configure a chat room.
pl: config:  Skanfihuruj pakoj hutarki.

en: configure:  Configure a chat room.
pl: configure:  Skanfihuruj pakoj hutarki.

en: part [room]:  Leave the room.
pl: part [pakoj]:  Pakiń pakoj.

en: register:  Register with a chat room.
pl: register:  Zarehistruj pakoj hutarki.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
pl: topic [novaja tema]:  Pakažy albo źmiani temu.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
pl: ban &lt;karystalnik&gt; [pryčyna]:  Zabań karystalnika ŭ pakoi.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
pl: invite &lt;karystalnik&gt; [paviedamleńnie]:  Zaprasi karystalnika ŭ pakoj.

en: join: &lt;room&gt; [password]:  Join a chat on this server.
pl: join: &lt;pakoj&gt; [parol]:  Dałučysia da hutarki na hetym servery.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
pl: kick &lt;karystalnik&gt; [pryčyna]:  Kikni karystalnika z pakoju.

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
pl: msg &lt;karystalnik&gt; &lt;paviedamleńnie&gt;:  Dašli pryvatnaje paviedamleńnie inšamu karystalniku.

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
pl: ping &lt;jid&gt;:	Pingni karystalnika/kampanent/servera.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
pl: buzz: Pazvani karystalniku, kab toj źviarnuŭ uvahu

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: XMPP Protocol Plugin
pl: Plugin pratakołu XMPP

note: Translators: 'domain' is used here in the context of Internet domains, e.g. pidgin.im
en: Domain
pl: Damen

en: Require SSL/TLS
pl: Vymahaj SSL/TLS

en: Force old (port 5223) SSL
pl: Prymusova ŭžyj stary (port 5223) SSL

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
pl: Dazvol aŭtaryzacyju prostym tekstam praź niešyfravanyja kanały

en: Connect port
pl: Spałučysia z partom

note: TODO: default to automatically try different ports. Make the user be * able to set the first port to try (like LastConnectedPort in Windows client). Account options
en: Connect server
pl: Spałučysia z serveram

en: File transfer proxies
pl: Proxy dla pieradačy fajłaŭ

en: %s has left the conversation.
pl: %s pakidaje razmovu.

en: Message from %s
pl: Paviedamleńnie ad %s

en: %s has set the topic to: %s
pl: %s akreślaje temu: %s

en: The topic is: %s
pl: Tema: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
pl: Pamyłka dastaŭki paviedamleńnia da %s: %s

en: XMPP Message Error
pl: Pamyłka paviedamleńnia XMPP

en: XML Parse error
pl: Pamyłka razboru XML

en: Unknown Error in presence
pl: Jość nieviadomaja pamyłka

en: Error joining chat %s
pl: Pamyłka dałučeńnia da hutarki %s

en: Error in chat %s
pl: Pamyłka ŭ hutarcy %s

en: Create New Room
pl: Stvary novy pakoj

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
pl: Ty stvaraješ novy pakoj. Chočaš skanfihuravać jaho albo pryniać zmoŭčanyja nałady?

en: _Configure Room
pl: _Skanfihuruj pakoj

en: _Accept Defaults
pl: _Pryjmi zmoŭčanyja nałady

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
pl: Niemahčyma dasłać fajł da %s, karystalnik nie padtrymvaje pieradačy fajłaŭ

en: File Send Failed
pl: Pamyłka dasyłańnia fajłu

en: Unable to send file to %s, invalid JID
pl: Niemahčyma dasłać fajł da %s, niapravilny JID

en: Unable to send file to %s, user is not online
pl: Niemahčyma dasłać fajł da %s, karystalnik adłučany

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
pl: Niemahčyma dasłać fajł da %s, niama padpiski na prysutnaść karystalnika

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
pl: Abiary resurs dla %s, jakomu chočaš dasłać fajł

en: Edit User Mood
pl: Redahuj nastroj karystalnika

en: Please select your mood from the list.
pl: Abiary sabie nastroj sa śpisu.

en: Set
pl: Akreśl

en: Set Mood...
pl: Akreśl nastroj...

en: Set User Nickname
pl: Akreśl mianušku dla karystalnika

en: Please specify a new nickname for you.
pl: Akreśl svaju novuju mianušku.

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
pl: Hetyja źviestki bačnyja ŭsim kantaktam z tvajho śpisu kantaktaŭ, tamu akreśl što-niebudź adpaviednaje.

en: Set Nickname...
pl: Akreśl mianušku...

en: Actions
pl: Dziejańni

en: Select an action
pl: Abiary dziejańnie

note: only notify the user about problems adding to the friends list * maybe we should do something else for other lists, but it probably * won't cause too many problems if we just ignore it
en: Unable to add "%s".
pl: Niemahčyma dadać "%s".

en: Buddy list synchronization issue in %s (%s)
pl: Prablema synchranizacyi śpisu siabroŭ u %s (%s)

en: %s on the local list is inside the group "%s" but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
pl: %s u lakalnym śpisie znachodzicca ŭ hrupie "%s", ale nia ŭ śpisie na servery. Chočaš dadać hetaha siabra?

en: %s is on the local list but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
pl: %s jość u lakalnym śpisie, ale nia ŭ śpisie na servery. Chočaš dadać hetaha siabra?

en: Unable to parse message
pl: Niemahčyma razabrać paviedamleńnie

en: Syntax Error (probably a client bug)
pl: Syntaksyčnaja pamyłka (mahčyma, pamyłka klijenta)

en: Invalid email address
pl: Niapravilny adras email

en: User does not exist
pl: Karystalnik nie isnuje

en: Fully qualified domain name missing
pl: Nie staje całkam akreślenaje nazvy damenu

en: Already logged in
pl: Užo ŭvajšoŭ/uvajšła

en: Invalid username
pl: Niapravilnaja nazva

en: Invalid friendly name
pl: Niapravilnaja pryjaznaja nazva

en: List full
pl: Śpis zapoŭnieny

en: Already there
pl: Užo tut

en: Not on list
pl: Nia ŭ śpisie

en: User is offline
pl: Karystalnik adłučany

en: Already in the mode
pl: Užo ŭ hetym režymie

en: Already in opposite list
pl: Užo ŭ supraćlehłym śpisie

en: Too many groups
pl: Zašmat hrupaŭ

en: Invalid group
pl: Niapravilnaja hrupa

en: User not in group
pl: Karystalnik nia ŭ hrupie

en: Group name too long
pl: Nazva hrupy zadaŭhaja

en: Cannot remove group zero
pl: Niemahčyma vydalić nulavuju hrupu

en: Tried to add a user to a group that doesn't exist
pl: Sproba dadać karystalnika ŭ niaisnuju hrupu

en: Switchboard failed
pl: Pamyłka pultu

en: Notify transfer failed
pl: Pamyłka infarmavańnia ab pieradačy

en: Required fields missing
pl: Nie staje vymahanych paloŭ

en: Too many hits to a FND
pl: Zašmat hitoŭ da FND

en: Not logged in
pl: Nie ŭvajšoŭ/uvajšła

en: Service temporarily unavailable
pl: Servis časova niedastupny

en: Database server error
pl: Pamyłka servera bazy źviestak

en: Command disabled
pl: Zahad adklučany

en: File operation error
pl: Pamyłka fajłavaj aperacyi

en: Memory allocation error
pl: Pamyłka raźmierkavańnia pamiaci

en: Wrong CHL value sent to server
pl: Niapravilnaja vartaść CHL dasłanaja na server

en: Server busy
pl: Server zaniaty

en: Server unavailable
pl: Server niedastupny

en: Peer notification server down
pl: Server infarmavańnia ab roŭniach adklučany

en: Database connect error
pl: Pamyłka spałučeńnia z serveram bazy źviestak

en: Server is going down (abandon ship)
pl: Server adklučajecca (pakidaju karabel)

en: Error creating connection
pl: Pamyłka stvareńnia spałučeńnia

en: CVR parameters are either unknown or not allowed
pl: Parametry CVR albo nieviadomyja, albo niedazvolenyja

en: Unable to write
pl: Niemahčyma zapisać

en: Session overload
pl: Sesija abciažaranaja

en: User is too active
pl: Karystalnik zanadta aktyŭny

en: Too many sessions
pl: Nadta šmat sesij

en: Passport not verified
pl: Pašpart nie pravierany

en: Bad friend file
pl: Kiepski fajł siabroŭ

en: Not expected
pl: Niečakany

en: Server too busy
pl: Server nadta zaniaty

en: Authentication failed
pl: Pamyłka aŭtaryzacyi

en: Not allowed when offline
pl: Nie dazvolena, kali adłučany

en: Not accepting new users
pl: Nie pryjmajucca novyja karystalniki

en: Kids Passport without parental consent
pl: Dziciačy pašpart biaz baćkoŭskaj zhody

en: Passport account not yet verified
pl: Kont pašpartu jašče nie pravierany

en: Bad ticket
pl: Kipski kvitok

en: Unknown Error Code %d
pl: Nieviadomy kod pamyłki %d

en: MSN Error: %s
pl: Pamyłka MSN: %s

en: Nudge
pl: Šturchni

en: %s has nudged you!
pl: %s šturchnuŭ ciabie!

en: Nudging %s...
pl: Šturšok pa %s...

en: Your new MSN friendly name is too long.
pl: Tvaja pryjaznaja nazva MSN zadaŭhaja.

en: Set your friendly name.
pl: Akreśl svaju pryjaznuju nazvu.

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
pl: Heta nazva, jakuju buduć bačyć inšyja siabry z MSN.

en: Set your home phone number.
pl: Akreśl svoj chatni telefonny numar.

en: Set your work phone number.
pl: Akreśl svoj pracoŭny telefonny numar.

en: Set your mobile phone number.
pl: Akreśl svoj mabilny telefonny numar.

en: Allow MSN Mobile pages?
pl: Dazvolić staronki MSN Mobile?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
pl: Chočaš dazvolić ci zabaranić ludziam z tvajho śpisu siabroŭ dasyłać tabie staronki MSN Mobile, na tvoj sotavy telefon albo mabilnuju pryładu?

en: Allow
pl: Dazvol

en: Disallow
pl: Zabarani

en: Send a mobile message.
pl: Dašli mabilnaje paviedamleńnie.

en: Page
pl: Staronka

en: Has you
pl: Maju ciabie

en: Home Phone Number
pl: Chatni telefon

en: Work Phone Number
pl: Pracoŭny telefon

en: Mobile Phone Number
pl: Mabilny telefon

en: Be Right Back
pl: Budu chutka

en: Busy
pl: Zaniaty

en: On the Phone
pl: Razmaŭlaju pa telefonie

en: Out to Lunch
pl: Adyjšoŭ pajeści

note: primitive ID name - use default saveable should be user_settable some day independent
en: Artist
pl: Vykanaŭca

en: Album
pl: Albom

en: Set Friendly Name...
pl: Akreśl pryjaznuju nazvu...

en: Set Home Phone Number...
pl: Akreśl chatni telefonny numar...

en: Set Work Phone Number...
pl: Akreśl pracoŭny telefonny numar...

en: Set Mobile Phone Number...
pl: Akreśl mabilny telefonny numar...

en: Enable/Disable Mobile Devices...
pl: Uklučy/adklučy mabilnyja pryłady...

en: Allow/Disallow Mobile Pages...
pl: Dazvol/zabarani mabilnyja staronki...

en: Open Hotmail Inbox
pl: Adčyni Ŭvachodnyja Hotmail'a

en: Send to Mobile
pl: Dašli na mabilnik

en: Initiate _Chat
pl: Inicyjuj _hutarku

en: SSL support is needed for MSN. Please install a supported SSL library.
pl: MSN vymahaje padtrymki SSL. Kali łaska, zainstaluj padtrmvanuju biblijateku SSL.

en: Authorization Request Message:
pl: Paviedamleńnie ab zapycie aŭtaryzacyi:

en: Please authorize me!
pl: Kali łaska, aŭtaryzuj mianie!

en: Error retrieving profile
pl: Pamyłka atrymańnia profilu

en: General
pl: Ahulnaje

en: Age
pl: Uzrost

en: Occupation
pl: Zaniatak

en: Location
pl: Raźmiaščeńnie

en: Hobbies and Interests
pl: Zachapleńni j zacikaŭlenaści

en: A Little About Me
pl: Krychu pra mianie

en: Social
pl: Hramadzkaje

en: Marital Status
pl: Siamiejny stan

en: Interests
pl: Zacikaŭlenaści

en: Pets
pl: Chatnija žyvioły

en: Hometown
pl: Rodnaje miesta

en: Places Lived
pl: Miescy, dzie žyŭ

en: Fashion
pl: Moda

en: Humor
pl: Humar

en: Music
pl: Muzyka

en: Favorite Quote
pl: Ulubionaja cytata

en: Contact Info
pl: Kantaktnaja infarmacyja

en: Personal
pl: Pryvatnaje

en: Significant Other
pl: Inšaje značnaje

en: Home Phone
pl: Chatni telefon

en: Home Phone 2
pl: Chatni telefon 2

en: Home Address
pl: Chatni adras

en: Personal Mobile
pl: Persanalny mabilnik

en: Home Fax
pl: Chatni faks

en: Personal Email
pl: Persanalny Email

en: Personal IM
pl: Persanalny kont chutkich paviedamleńniaŭ

en: Anniversary
pl: Jubilej

note: Business
en: Work
pl: Praca

en: Job Title
pl: Pasada

en: Company
pl: Kampanija

en: Department
pl: Addzieł

en: Profession
pl: Prafesija

en: Work Phone
pl: Pracoŭny telefon

en: Work Phone 2
pl: Pracoŭny telefon 2

en: Work Address
pl: Pracoŭny adras

en: Work Mobile
pl: Pracoŭny mabilnik

en: Work Pager
pl: Pracoŭny pager

en: Work Fax
pl: Pracoŭny faks

en: Work Email
pl: Pracoŭny Email

en: Work IM
pl: Pracoŭny kont chutkich paviedamleńniaŭ

en: Start Date
pl: Pačatkovaja data

en: Favorite Things
pl: Ulubionyja rečy

en: Last Updated
pl: Apošniaja aktualizacyja

en: Homepage
pl: Chatniaja staronka

en: The user has not created a public profile.
pl: Karystalnik nie stvaryŭ publičnaha profilu.

en: MSN reported not being able to find the user's profile. This either means that the user does not exist, or that the user exists but has not created a public profile.
pl: MSN paviedamiła, što nia moža znajści profil karystalnika. Heta značyć, što albo karystalnik nie isnuje, albo što jon nie stvaryŭ publičnaha profilu.

en: Could not find any information in the user's profile. The user most likely does not exist.
pl: Niemahčyma znajści choć jakoj infarmacyi ŭ profili karystalnika. Mabyć, karystalnik nie isnuje.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *< summary
en: Windows Live Messenger Protocol Plugin
pl: Plugin pratakołu Windows Live Messengera

en: Use HTTP Method
pl: Užyj metad HTTP

en: HTTP Method Server
pl: Server metadu HTTP

en: Show custom smileys
pl: Pakazvaj asablivyja ŭśmieški

en: nudge: nudge a user to get their attention
pl: nudge: šturchani karystalnika, kab pryciahnuć jahonuju ŭvahu

en: Windows Live ID authentication:Unable to connect
pl: Aŭtaryzacyja Windows Live ID: Niemahčyma spałučycca

en: %s just sent you a Nudge!
pl: %s šturchaje ciabie!

en: Unable to add user
pl: Niemahčyma dadać karystalnika

note: Unknown error!
en: Unknown error (%d)
pl: Nieviadomaja pamyłka (%d)

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in. | The MSN server will shut down for maintenance in %d minutes. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
pl[0]: Server MSN budzie vyklučany dziela techničnaha absłuhoŭvańnia praz %d chvilinu. Ty aŭtamatyčna vyjdzieš u hety čas. Kali łaska, skonč usie dziejnyja razmovy.
    
    Paśla zakančeńnia techničnaha absłuhoŭvańnia, ty zmožaš uvajści.
pl[1]: Server MSN budzie vyklučany dziela techničnaha absłuhoŭvańnia praz %d chviliny. Ty aŭtamatyčna vyjdzieš u hety čas. Kali łaska, skonč usie dziejnyja razmovy.
    
    Paśla zakančeńnia techničnaha absłuhoŭvańnia, ty zmožaš uvajści.
pl[2]: Server MSN budzie vyklučany dziela techničnaha absłuhoŭvańnia praz %d chvilin. Ty aŭtamatyčna vyjdzieš u hety čas. Kali łaska, skonč usie dziejnyja razmovy.
    
    Paśla zakančeńnia techničnaha absłuhoŭvańnia, ty zmožaš uvajści.

en: Writing error
pl: Pamyłka zapisu

en: Reading error
pl: Pamyłka čytańnia

en: Connection error from %s server:
    %s
pl: Pamyłka spałučeńnia ad serveru %s:
    %s

en: The MSN servers are temporarily unavailable. Please wait and try again.
pl: Servery MSN časova niedastupnyja. Kali łaska, pačakaj i paŭtary znoŭ.

en: Unable to authenticate: %s
pl: Niemahčyma aŭtaryzavacca: %s

en: Your MSN buddy list is temporarily unavailable. Please wait and try again.
pl: Tvoj śpis siabroŭ MSN časova niedastupny. Kali łaska, pačakaj i paŭtary znoŭ.

en: Handshaking
pl: Paciskańnie ruk

en: Transferring
pl: Pieradajecca

en: Starting authentication
pl: Pačatak aŭtaryzacyi

en: Getting cookie
pl: Atrymańnie ciestka

en: Sending cookie
pl: Dasyłańnie ciestka

en: Retrieving buddy list
pl: Atrymańnie śpisu siabroŭ

en: Away From Computer
pl: Adyjšoŭ ad kamputara

en: On The Phone
pl: Razmaŭlaju pa telefonie

en: Out To Lunch
pl: Pajšoŭ pajeści

en: Message may have not been sent because a timeout occurred:
pl: Paviedamleńnie moža być nie dasłanym, bo adbyłosia pieravyšeńnie terminu čakańnia:

en: Message could not be sent, not allowed while invisible:
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie, nielha, pakul niabačny:

en: Message could not be sent because the user is offline:
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie, bo karystalnik adłučany:

en: Message could not be sent because a connection error occurred:
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie, bo adbyłasia pamyłka spałučeńnia:

en: Message could not be sent because we are sending too quickly:
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie, bo my dasyłajem nadta chutka:

en: Message could not be sent because we were unable to establish a session with the server. This is likely a server problem, try again in a few minutes:
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie, bo my nie zmahli ŭstalavać sesiju z serveram. Chutčej za ŭsio, heta prablema servera, pasprabuj znoŭ praź niekalki chvilin:

en: Message could not be sent because an error with the switchboard occurred:
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie, bo adbyłasia pamyłka z pultom:

en: Message may have not been sent because an unknown error occurred:
pl: Paviedamleńnie moža być nie dasłanym, bo adbyłasia nieviadomaja pamyłka:

en: The username specified is invalid.
pl: Akreślenaja nazva karystalnika niapravilnaja.

en: Friendly name changes too rapidly
pl: Pryjaznaja nazva mianiajecca nadta chutka

en: This Hotmail account may not be active.
pl: Hety kont Hotmail moža być niezadziejničanym.

en: Profile URL
pl: Spasyłka na profil

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: MSN Protocol Plugin
pl: Plugin pratakołu MSN

en: %s is not a valid group.
pl: %s nie źjaŭlajecca pravilnaj hrupaj.

en: Unknown error.
pl: Nieviadomaja pamyłka.

en: %s on %s (%s)
pl: %s na %s (%s)

en: Unable to add user on %s (%s)
pl: Niemahčyma dadać karystalnika na %s (%s)

en: Unable to block user on %s (%s)
pl: Niemahčyma zablakavać karystalnika na %s (%s)

en: Unable to permit user on %s (%s)
pl: Niemahčyma dać dazvoł karystalniku na %s (%s)

en: %s could not be added because your buddy list is full.
pl: Niemahčyma dadać %s, bo tvoj śpis siabroŭ zapoŭnieny.

en: %s is not a valid passport account.
pl: %s nie źjaŭlajecca pravilnym kontam pašpartu.

en: Service Temporarily Unavailable.
pl: Servis časova niedastupny.

en: Unable to rename group
pl: Niemahčyma źmianić nazvu dla hrupy

en: Unable to delete group
pl: Niemahčyma vydalić hrupu

en: %s has added you to his or her buddy list.
pl: %s dadaje ciabie ŭ svoj śpis siabroŭ.

en: %s has removed you from his or her buddy list.
pl: %s vydalaje ciabie sa svajho śpisu siabroŭ.

en: No such user: %s
pl: Niama takoha karystalnika: %s

en: User lookup
pl: Pošuk karystalnika

en: Reading challenge
pl: Čytańnie vyklika

en: Unexpected challenge length from server
pl: Niečakanaja daŭžynia vyklika ad servera

en: Logging in
pl: Uvachod

en: MySpaceIM - No Username Set
pl: MySpaceIM - Nazva karystalnika nie akreślenaja

en: You appear to have no MySpace username.
pl: U ciabie niama kontu na MySpace.

en: Would you like to set one now? (Note: THIS CANNOT BE CHANGED!)
pl: Chočaš zaniać novy kont? (Uvaha: POTYM HETA NIELHA ANULAVAĆ!)

note: Can't write _()'d strings in array initializers. Workaround. khc: then use N_() in the array initializer and use _() when they are used
en: New mail messages
pl: Novyja paštovyja paviedamleńni

en: New blog comments
pl: Novyja kamentary ŭ blogu

en: New profile comments
pl: Novyja kamentary da profilu

en: New friend requests!
pl: Novyja zapyty na siabroŭstva!

en: New picture comments
pl: Novyja kamentary da vyjavaŭ

en: IM Friends
pl: Siabry

en: Add contacts from server
pl: Dadaj kantakty z servera

en: Protocol error, code %d: %s
pl: Pamyłka pratakołu, kod %d: %s

en: Incorrect username or password
pl: Niapravilnyja nazva karystalnika albo parol

en: MySpaceIM Error
pl: Pamyłka MySpaceIM

en: Invalid input condition
pl: Niapravilnaja ŭmova ŭvodu

en: Failed to add buddy
pl: Pamyłka dadańnia siabra

en: 'addbuddy' command failed.
pl: Niaŭdałaje vykanańnie zahadu "addbuddy".

en: persist command failed
pl: Niaŭdałaje vykanańnie zahadu "persist"

en: Failed to remove buddy
pl: Niaŭdałaje vydaleńnie siabra

en: 'delbuddy' command failed
pl: Niaŭdałaje vykanańnie zahadu "delbuddy"

en: blocklist command failed
pl: Niaŭdałaje vykanańnie zahadu "blocklist"

en: Missing Cipher
pl: Niastača šyfru

en: The RC4 cipher could not be found
pl: Niemahčyma znajści šyfar RC4

en: Upgrade to a libpurple with RC4 support (>= 2.0.1). MySpaceIM plugin will not be loaded.
pl: Aktualizuj libpurple da versii z padtrymkaj RC4 (>= 2.0.1). Plugin dla MySpaceIM nia budzie zahružany.

en: Add friends from MySpace.com
pl: Dadaj siabroŭ z MySpace.com

en: Importing friends failed
pl: Pamyłka impartavańnia siabroŭ

note: TODO: find out how
en: Find people...
pl: Šukaj ludziej...

en: Change IM name...
pl: Źmiani nazvu...

en: myim URL handler
pl: Adčynieńnie spasyłak myim

en: No suitable MySpaceIM account could be found to open this myim URL.
pl: Kab adčynić hetuju spasyłku myim, nia znojdziena prydatnaha kontu MySpaceIM.

en: Enable the proper MySpaceIM account and try again.
pl: Uklučy adpaviedny kont MySpaceIM i pasprabuj znoŭ.

en: Show display name in status text
pl: Pakazvaj ekrannuju nazvu ŭ statusnym tekście

en: Show headline in status text
pl: Pakazvaj zahałovak u statusnym tekście

en: Send emoticons
pl: Dasyłaj smajły

en: Screen resolution (dots per inch)
pl: Pamiery ekranu (punktaŭ na cal)

en: Base font size (points)
pl: Pamier asnoŭnaha šryftu (u punktach)

en: User
pl: Karystalnik

en: Headline
pl: Zahałovak

en: Song
pl: Pieśnia

en: Total Friends
pl: Usich siabroŭ

en: Client Version
pl: Versija klijenta

en: MySpaceIM - Username Available
pl: MySpaceIM - Volnaja nazva karystalnika

en: This username is available. Would you like to set it?
pl: Hetaja nazva karystalnika volnaja. Chočaš jaje ŭžyć?

en: ONCE SET, THIS CANNOT BE CHANGED!
pl: PAŚLA ŬŽYĆCIA JAJE ŬŽO NIELHA BUDZIE ŹMIANIĆ!

en: MySpaceIM - Please Set a Username
pl: MySpaceIM - Akreśl nazvu karystalnika

en: This username is unavailable.
pl: Hetaja nazva karystalnika zaniataja.

en: Please try another username:
pl: Pasprabuj inšuju nazvu karystalnika:

note: Protocol won't log in now without a username set.. Disconnect
en: No username set
pl: Nazva karystalnika nie akreślenaja

en: Please enter a username to check its availability:
pl: Uviadzi nazvu karystalnika dla pravierki jaje volnaści:

note: TODO: icons for each zap Lots of comments for translators: Zap means "to strike suddenly and forcefully as if with a * projectile or weapon."  This term often has an electrical * connotation, for example, "he was zapped by electricity when * he put a fork in the toaster."
en: Zap
pl: Laśni

en: %s has zapped you!
pl: %s lasnuŭ tabie!

en: Zapping %s...
pl: Laś! %s...

note: Whack means "to hit or strike someone with a sharp blow"
en: Whack
pl: Udar

en: %s has whacked you!
pl: %s udaryŭ ciabie!

en: Whacking %s...
pl: Udar %s...

note: Torch means "to set on fire."  Don't worry, this doesn't * make a whole lot of sense in English, either.  Feel free * to translate it literally.
en: Torch
pl: Pasadzi na śviečku

en: %s has torched you!
pl: %s sadzić ciabie na śviečku!

en: Torching %s...
pl: Padsadžvańnie na śviečku %s...

note: Smooch means "to kiss someone, often enthusiastically"
en: Smooch
pl: Prysmakčysia

en: %s has smooched you!
pl: %s prysmaktaŭsia da ciabie!

en: Smooching %s...
pl: Smaktańnie %s...

note: A hug is a display of affection; wrapping your arms around someone
en: Hug
pl: Abdymi

en: %s has hugged you!
pl: %s abdymaje ciabie!

en: Hugging %s...
pl: Abdymańnie %s...

note: Slap means "to hit someone with an open/flat hand"
en: Slap
pl: Plaśni

en: %s has slapped you!
pl: %s plasnuŭ tabie!

en: Slapping %s...
pl: Plaś! %s...

note: Goose means "to pinch someone on their butt"
en: Goose
pl: Pakpi

en: %s has goosed you!
pl: %s kpić ź ciabie!

en: Goosing %s...
pl: Kpiny z %s...

note: A high-five is when two people's hands slap each other * in the air above their heads.  It is done to celebrate * something, often a victory, or to congratulate someone.
en: High-five
pl: Daj piać!

en: %s has high-fived you!
pl: %s: daj piać!

en: High-fiving %s...
pl: Daj piać! %s...

note: We're not entirely sure what the MySpace people mean by * this... but we think it's the equivalent of "prank."  Or, for * someone to perform a mischievous trick or practical joke.
en: Punk
pl: Ściabisia

en: %s has punk'd you!
pl: %s ściabiecca ź ciabie!

en: Punking %s...
pl: Ściob z %s...

note: Raspberry is a slang term for the vibrating sound made * when you stick your tongue out of your mouth with your * lips closed and blow.  It is typically done when * gloating or bragging.  Nowadays it's a pretty silly * gesture, so it does not carry a harsh negative * connotation.  It is generally us
en: Raspberry
pl: Dražnisia

en: %s has raspberried you!
pl: %s dražnicca z taboju!

en: Raspberrying %s...
pl: Dražnieńnie %s...

en: Required parameters not passed in
pl: Vymahanyja parametry nie akreślenyja

en: Unable to write to network
pl: Niemahčyma zapisać praź sieciva

en: Unable to read from network
pl: Niemahčyma pračytać ź sieciva

en: Error communicating with server
pl: Pamyłka kamunikacyi z serveram

en: Conference not found
pl: Kanferencyja nia znojdzienaja

en: Conference does not exist
pl: Kanferencyja nie isnuje

en: A folder with that name already exists
pl: Kataloh z takoj nazvaj užo isnuje

en: Not supported
pl: Nie padtrymvajecca

en: Password has expired
pl: Parol sastareŭ

en: Incorrect password
pl: Niapravilny parol

en: User not found
pl: Karystalnik nia znojdzieny

en: Account has been disabled
pl: Kont adklučany

en: The server could not access the directory
pl: Server nia moža atrymać dostup da katalohu

en: Your system administrator has disabled this operation
pl: Tvoj systemny administratar adklučyŭ hetuju aperacyju

en: The server is unavailable; try again later
pl: Server niedastupny; pasprabuj znoŭ paźniej

en: Cannot add a contact to the same folder twice
pl: Niemahčyma dadać kantakta ŭ tuju samuju tečku dvojčy

en: Cannot add yourself
pl: Niemahčyma dadać samoha siabie

en: Master archive is misconfigured
pl: Hałoŭny archiŭ kiepska skanfihuravany

en: Could not recognize the host of the username you entered
pl: Niemahčyma paznać host dla ŭviedzienaj taboju nazvy karystalnika

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
pl: Tvoj kont byŭ adklučany, bo było ŭviedziena nadta šmat nipravilnych parolaŭ

en: You cannot add the same person twice to a conversation
pl: Ty nia možaš dadać da razmovy adnu j tuju ž asobu dvojčy

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
pl: Ty dasiahnuŭ svajho limitu na kolkaść dazvolenych kantaktaŭ

en: You have entered an incorrect username
pl: Ty ŭvioŭ niapravilnuju nazvu karystalnika

en: An error occurred while updating the directory
pl: Pry aktualizacyi katalohu adbyłasia pamyłka

en: Incompatible protocol version
pl: Niesumiaščalnaja versija pratakołu

en: The user has blocked you
pl: Karystalnik zablakavaŭ ciabie

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
pl: Hetaja acenačnaja versija nie dazvalaje bolš za dziesiać adnačasova spałučanych karystalnikaŭ

en: The user is either offline or you are blocked
pl: Karystalnik adłučany, albo ty zablakavany

en: Unknown error: 0x%X
pl: Nieviadomaja pamyłka: 0x%X

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie. Niemahčyma atrymać padrabiaznaści ab karystalniku (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
pl: Niemahčyma dadać %s u tvoj śpis siabroŭ (%s).

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie (%s).

en: Unable to invite user (%s).
pl: Niemahčyma zaprasić karystalnika (%s).

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie da %s. Niemahčyma stvaryć kanferencyju (%s).

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie. Niemahčyma stvaryć kanferencyju (%s).

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
pl: Niemahčyma pieranieści karystalnika %s u tečku %s u śpisie na servery. Pamyłka ŭ časie stvareńnia tečki (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
pl: Niemahčyma dadać %s u tvoj śpis siabroŭ. Pamyłka stvareńnia tečki ŭ śpisie na na servery (%s).

en: Could not get details for user %s (%s).
pl: Niemahčyma atrymać padrabiaznaści ab karystalniku %s (%s).

en: Unable to add user to privacy list (%s).
pl: Niemahčyma dadać karystalnika ŭ tajemny śpis (%s).

en: Unable to add %s to deny list (%s).
pl: Niemahčyma dadać %s u śpis admaŭleńnia (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
pl: Niemahčyma dadać %s u śpis dazvołu (%s).

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
pl: Niemahčyma vydalić %s z tajemnaha śpisu (%s).

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
pl: Niemahčyma źmianić nałady tajemnaści na servery (%s).

en: Unable to create conference (%s).
pl: Niemahčyma stvaryć kanferencyju (%s).

en: Error communicating with server. Closing connection.
pl: Pamyłka kamunikacyi z serveram. Začynieńnie spałučeńnia.

en: Telephone Number
pl: Telefonny numar

en: Personal Title
pl: Persanalnaja nazva

en: Mailstop
pl: Poštaspyn

en: User ID
pl: ID karystalnika

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
pl: Poŭnaje imia

en: GroupWise Conference %d
pl: Kanferencyja GroupWise %d

en: Authenticating...
pl: Aŭtaryzacyja...

en: Waiting for response...
pl: Čakańnie adkazu...

en: %s has been invited to this conversation.
pl: %s zaprošany/zaprošanaja da hetaje razmovy.

en: Invitation to Conversation
pl: Zaprašeńnie da razmovy

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
pl: Zaprašeńnie ad: %s
    
    Dasłanaje: %s

en: Would you like to join the conversation?
pl: Chočaš dałučycca da razmovy?

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
pl: %s adłučany/adłučanaja i nie atrymaŭ/atrymała paviedamleńnie, jakoje ty tolkišto dasłaŭ.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
pl: Hetaja kanferencyja začynienaja. Bolš nielha dasyłać paviedamleńni.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
pl: Plugin pratakołu Novell GroupWise Messenger'a

en: Server address
pl: Adras servera

en: Server port
pl: Port servera

note: username connecting too frequently
en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
pl: Ty spałučaŭsia j adłučaŭsia nadta časta. Pačakaj dziesiać chvilin i paŭtary znoŭ. Kali ty praciahnieš svaje sproby, tabie pryjdziecca pačakać jašče bolš.

en: Could not join chat room
pl: Niemahčyma dałučycca da hutarki ŭ pakoi

en: Invalid chat room name
pl: Niapravilnaja nazva pakoju dla hutarki

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: AIM Protocol Plugin
pl: Plugin pratakołu AIM

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: ICQ Protocol Plugin
pl: Plugin pratakołu ICQ

en: Encoding
pl: Kadavańnie

en: The remote user has closed the connection.
pl: Addaleny karystalnik začyniŭ spałučeńnie.

en: The remote user has declined your request.
pl: Addaleny karystalnik admoviŭ tvajmu zapytu.

en: Lost connection with the remote user:<br>%s
pl: Spałučeńnie z addalenym karystalnikam stračanaje:<br>%s

en: Received invalid data on connection with remote user.
pl: Pry spałučeńni z addalenym karystalnikam atrymanyja niapravilnyja źviestki.

en: Direct IM established
pl: Prostaje spałučeńnie

en: %s tried to send you a %s file, but we only allow files up to %s over Direct IM.  Try using file transfer instead.
pl: %s sprabuje dasłać tabie fajł %s, ale my dazvalajem pieradaču fajłaŭ tolki prostym spałučeńniem z %s. Pasprabuj pieradaču fajłaŭ.

en: File %s is %s, which is larger than the maximum size of %s.
pl: Fajł %s - heta %s, pamier katoraha pieravyšaje maksymum dla %s.

en: Invalid error
pl: Niapravilnaja pamyłka

en: Invalid SNAC
pl: Niapravilny SNAC

en: Rate to host
pl: Chutkaść hostu

en: Rate to client
pl: Chutkaść klijenta

en: Service unavailable
pl: Servis niedastupny

en: Service not defined
pl: Servis nie akreśleny

en: Obsolete SNAC
pl: Sastareły SNAC

en: Not supported by host
pl: Nie padtrymana hostam

en: Not supported by client
pl: Nie padtrymana klijentam

en: Refused by client
pl: Admoviŭ klijent

en: Reply too big
pl: Adkaz zavialiki

en: Responses lost
pl: Adkazy zhublenyja

en: Request denied
pl: Zapyt admoŭleny

en: Busted SNAC payload
pl: Pamyłkovy karysny hruz SNAC

en: Insufficient rights
pl: Nieadpaviednyja pravy

en: In local permit/deny
pl: U lakalny dazvoł/zabarona

en: User temporarily unavailable
pl: Karystalnik časova niedastupny

en: No match
pl: Niama supadzieńniaŭ

en: List overflow
pl: Pierapaŭnieńnie śpisu

en: Request ambiguous
pl: Dvuchsensoŭny zapyt

en: Queue full
pl: Čarha zapoŭnienaja

en: Not while on AOL
pl: Nie, pakul na AOL

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking with is probably using a different encoding than expected.  If you know what encoding he is using, you can specify it in the advanced account options for your AIM/ICQ account.)
pl: (Pry atrymańni hetaha paviedamleńnia adbyłasia pamyłka. Siabra, ź jakim ty razmaŭlaješ, mabyć, užyvaje inšaje, niečakanaje kadavańnie. Kali ty viedaješ, jakim kadavańniem jon karystajecca, možaš akreślić jaho ŭ pašyranych opcyjach dla kontu AIM/ICQ.)

en: (There was an error receiving this message.  Either you and %s have different encodings selected, or %s has a buggy client.)
pl: (Pry atrymańni hetaha paviedamleńnia adbyłasia pamyłka. Albo ty j %s abrali roznyja kadavańni, albo %s karystajecca prablemnym klijentam.)

note: Label
en: Buddy Icon
pl: Ikona siabra

en: Voice
pl: Hołas

en: AIM Direct IM
pl: Prostaje spałučeńnie AIM

en: Get File
pl: Atrymaj fajł

en: Games
pl: Hulni

en: Add-Ins
pl: Dadatki

en: Send Buddy List
pl: Dašli śpis siabroŭ

en: ICQ Direct Connect
pl: Prostaje spałučeńnie ICQ

en: AP User
pl: Karystalnik AP

en: ICQ Server Relay
pl: Retranślacyja servera ICQ

en: Old ICQ UTF8
pl: Stary UTF8 dla ICQ

en: Trillian Encryption
pl: Šyfravańnie Trillian

en: Security Enabled
pl: Biaśpieka ŭklučanaja

en: Video Chat
pl: Videahutarka

en: Live Video
pl: Žyvoje videa

en: Camera
pl: Kamera

en: Free For Chat
pl: Volny dla hutarki

en: Not Available
pl: Niedastupny

en: Occupied
pl: Zaniaty

en: Web Aware
pl: Ahladaju sieciva

en: Invisible
pl: Niabačny

en: IP Address
pl: IP Adras

en: Warning Level
pl: Uzrovień aściarohi

en: Buddy Comment
pl: Kamentar siabra

en: Username sent
pl: Nazva karystalnika vysłanaja

en: Connection established, cookie sent
pl: Spałučeńnie ŭstalavanaje, ciestka dasłanaje

note: TODO: Don't call this with ssi
en: Finalizing connection
pl: Zakančeńnie spałučeńnia

en: Unable to get a valid AIM login hash.
pl: Niemahčyma atrymać pravilny hash uvachodu dla AIM.

en: Unable to get a valid login hash.
pl: Niemahčyma atrymać pravilny hash uvachodu.

en: Received authorization
pl: Atrymanaja aŭtaryzacyja

note: service temporarily unavailable
en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
pl: Servis AOL Instant Messenger'a časova niedastupny.

note: client too old
en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
pl: Versija tvajho klijenta nadta staraja. Kali łaska, abnavisia na %s

en: Enter SecurID
pl: Akreśl SecurID

en: Enter the 6 digit number from the digital display.
pl: Uviadzi 6-ličbavy numar ź ličbavaha displaju.

en: Password sent
pl: Parol dasłany

en: Unable to initialize connection
pl: Niemahčyma inicyjavać spałučeńnie

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
pl: Kali łaska, aŭtaryzuj mianie, kab ja moh dadać ciabie ŭ svoj śpis siabroŭ.

en: No reason given.
pl: Pryčyna nie akreślenaja.

en: Authorization Denied Message:
pl: Paviedamleńnie ab admovie aŭtaryzacyi:

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
pl: Karystalnik %u nie dazvoliŭ tabie dadać siabie ŭ tvoj śpis siabroŭ z nastupnaj pryčyny:
    %s

en: ICQ authorization denied.
pl: Aŭtaryzacyja ICQ admoŭlenaja.

note: Someone has granted you authorization
en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
pl: Karystalnik %u dazvoliŭ tabie dadać siabie da tvajho śpisu siabroŭ.

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
pl: Ty atrymaŭ/atrymała specyjalnaje paviedamleńnie
    
    Ad: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
pl: Ty atrymaŭ/atrymała staronku ICQ
    
    Ad: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ email from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
pl: Ty atrymaŭ/atrymała email ICQ ad %s [%s]
    
    Paviedamleńnie:
    %s

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
pl: Karystalnik ICQ %u dasłaŭ tabie siabra: %s (%s)

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
pl: Chočaš dadać hetaha siabra da svajho śpisu siabroŭ?

en: _Add
pl: _Dadaj

en: _Decline
pl: _Admoŭ

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
pl[0]: Ty zhubiŭ %hu paviedamleńnie ad %s, bo jano było niapravilnym.
pl[1]: Ty zhubiŭ %hu paviedamleńni ad %s, bo jany byłi niapravilnymi.
pl[2]: Ty zhubiŭ %hu paviedamleńniaŭ ad %s, bo jany byłi niapravilnymi.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
pl[0]: Ty zhubiŭ %hu paviedamleńnie ad %s, bo jano było nadta daŭhim.
pl[1]: Ty zhubiŭ %hu paviedamleńni ad %s, bo jany byłi nadta daŭhimi.
pl[2]: Ty zhubiŭ %hu paviedamleńniaŭ ad %s, bo jany byłi nadta daŭhimi.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
pl[0]: Ty zhubiŭ %hu paviedamleńnie ad %s, bo limit častaty byŭ pieravyšany.
pl[1]: Ty zhubiŭ %hu paviedamleńni ad %s, bo limit častaty byŭ pieravyšany.
pl[2]: Ty zhubiŭ %hu paviedamleńniaŭ ad %s, bo limit častaty byŭ pieravyšany.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
pl[0]: Ty zhubiŭ %hu paviedamleńnie ad %s ź nieviadomaj pryčyny.
pl[1]: Ty zhubiŭ %hu paviedamleńni ad %s ź nieviadomaj pryčyny.
pl[2]: Ty zhubiŭ %hu paviedamleńniaŭ ad %s ź nieviadomaj pryčyny.

note: Data is assumed to be the destination bn
en: Unable to send message: %s
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie: %s

en: Unknown reason.
pl: Nieviadomaja pryčyna.

en: Unable to send message to %s:
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie da %s:

en: User information not available: %s
pl: Źviestki ab karystalniku niedastupnyja: %s

en: Online Since
pl: Spałučany ad

en: Member Since
pl: Udzielničaje ad

en: Capabilities
pl: Mahčymaści

en: Profile
pl: Profil

en: Your AIM connection may be lost.
pl: Tvajo spałučeńnie AIM moža zhubicca.

note: The conversion failed!
en: [Unable to display a message from this user because it contained invalid characters.]
pl: [Niemahčyma pakazać paviedamleńnie ad hetaha karystalnika, bo jano ŭtrymvaje niapravilnyja znaki.]

en: The last action you attempted could not be performed because you are over the rate limit. Please wait 10 seconds and try again.
pl: Apošniaje tvajo dziejańnie nia moža być vykananym, bo ty pieravysiŭ limit častaty. Kali łaska, pačakaj 10 sekundaŭ i paŭtary znoŭ.

en: You have been disconnected from chat room %s.
pl: Ty adłučyŭsia ad pakoju hutarki %s.

en: Mobile Phone
pl: Mabilny telefon

en: Personal Web Page
pl: Pryvatnaja sieciŭnaja staronka

note: aim_userinfo_t strip_html_tags
en: Additional Information
pl: Dadatkovyja źviestki

en: Zip Code
pl: Zip kod

en: Work Information
pl: Pracoŭnyja źviestki

en: Division
pl: Padzieł

en: Position
pl: Pasada

en: Web Page
pl: Sieciŭnaja staronka

en: Pop-Up Message
pl: Vypłyŭnoje paviedamleńnie

en: The following username is associated with %s | The following usernames are associated with %s
pl[0]: Nastupnaja nazva karystalnika źviazanaja z %s
pl[1]: Nastupnyja nazvy karystalnikaŭ źviazanyja z %s
pl[2]: Nastupnyja nazvy karystalnikaŭ źviazanyja z %s

en: No results found for email address %s
pl: Ničoha nia znojdziena dla adrasu emaila %s

en: You should receive an email asking to confirm %s.
pl: Ty pavinny atrymać list z prośbaj paćvierdzić %s.

en: Account Confirmation Requested
pl: Zapytanaje paćvierdžańnie kontu

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name differs from the original.
pl: Pamyłka 0x%04x: Niemahčyma adfarmatavać nazvu karystalnika, bo vymahanaja nazva adroźnivajecca ad aryhinalnaj.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because it is invalid.
pl: Pamyłka 0x%04x: Niemahčyma adfarmatavać nazvu karystalnika, bo jana niapravilnaja.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name is too long.
pl: Pamyłka 0x%04x: Niemahčyma adfarmatavać nazvu karystalnika, bo vymahanaja nazva zadaŭhaja.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because there is already a request pending for this username.
pl: Pamyłka 0x%04x: Niemahčyma źmianić adras email, bo ŭžo adzin zapyt čakaje raźviazańnia dla hetaj nazvy karystalnika.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address has too many usernames associated with it.
pl: Pamyłka 0x%04x: Niemahčyma źmianić adras email, bo akreśleny adras maje nadta šmat nazvaŭ karystalnikaŭ, źviazanych ź im.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address is invalid.
pl: Pamyłka 0x%04x: Niemahčyma źmianić adras email, bo akreśleny adras niapravilny.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
pl: Pamyłka 0x%04x: Nieviadomaja pamyłka.

en: Error Changing Account Info
pl: Pamyłka źmieny źviestak kontu

en: The email address for %s is %s
pl: Adras email dla %s - %s

en: Account Info
pl: Źviestki kontu

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
pl: Tvaja vyjava IM nie dasłanaja. Ty pavinny spałučycca naŭprost, kab dasyłać vyjavy IM.

en: Unable to set AIM profile.
pl: Niemahčyma akreślić profil AIM.

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
pl: Mabyć, ty pasprabavaŭ akreślić svoj profil da zakančeńnia pracedury ŭvachodu. Tvoj profil zastajecca nieakreślenym; pasprabuj akreślić jaho znoŭ, kali ty całkam spałučyśsia.

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
pl[0]: Maksymalny pamier profilu ŭ %d bajt pieravyšany. Jon byŭ abatnuty dziela ciabie.
pl[1]: Maksymalny pamier profilu ŭ %d bajty pieravyšany. Jon byŭ abatnuty dziela ciabie.
pl[2]: Maksymalny pamier profilu ŭ %d bajtaŭ pieravyšany. Jon byŭ abatnuty dziela ciabie.

en: Profile too long.
pl: Profil nadta vialiki.

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
pl[0]: Maksymalny pamier paviedamleńnia ab adychodzie ŭ %d bajt pieravyšany. Jon byŭ abatnuty dziela ciabie.
pl[1]: Maksymalny pamier paviedamleńnia ab adychodzie ŭ %d bajty pieravyšany. Jon byŭ abatnuty dziela ciabie.
pl[2]: Maksymalny pamier paviedamleńnia ab adychodzie ŭ %d bajtaŭ pieravyšany. Jon byŭ abatnuty dziela ciabie.

en: Away message too long.
pl: Paviedamleńnie ab adychodzie nadta vialikaje.

en: The AIM servers were temporarily unable to send your buddy list.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few minutes.
pl: Servery AIM časova nia mohuć dasłać tabie tvoj śpis siabroŭ. Tvoj śpis siabroŭ nia stračany, i chutčej za ŭsio jon stanie dastupnym praź niekalki chvilin.

en: Orphans
pl: Siroty

en: (no name)
pl: (biaz nazvy)

en: The user %s has given you permission to add him or her to your buddy list.  Do you want to add this user?
pl: Karystalnik %s dazvoliŭ tabie dadać jaho ŭ svoj śpis siabroŭ. Chočaš dadać hetaha karystalnika?

en: Authorization Given
pl: Aŭtaryzacyja dadzienaja

note: Granted
en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
pl: Karystalnik %s dazvoliŭ tabie dadać jaho ŭ tvoj śpis siabroŭ.

en: Authorization Granted
pl: Aŭtaryzacyja atrymanaja

note: Denied
en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
pl: Karystalnik %s admoviŭ tvajmu zapytu dadać jaho ŭ tvoj śpis siabroŭ z nastupnaj pryčyny:
    %s

en: Authorization Denied
pl: Aŭtaryzacyja admoŭlenaja

en: _Exchange:
pl: _Abmianiajsia:

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
pl: Tvaja vyjava IM nie dasłanaja. Ty nia možaš dasyłać vyjavy IM u hutarkach AIM.

en: iTunes Music Store Link
pl: Spasyłka na muzyčnuju kramu iTunes

en: Buddy Comment for %s
pl: Kamentar siabra na %s

en: Buddy Comment:
pl: Kamentar siabra:

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
pl: Ty abraŭ adčynić Prostaje spałučeńnie IM z %s.

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a security risk.  Do you wish to continue?
pl: Heta rasceńvajecca jak niebiaśpiečnaja ryzyka, bo takim čynam ty vykryvaješ svoj IP adras. Chočaš praciahvać?

en: C_onnect
pl: _Spałučysia

en: Get AIM Info
pl: Atrymaj źviestki AIM

note: We only do this if the user is in our buddy list
en: Edit Buddy Comment
pl: Redahuj kamentar siabra

en: Get Status Msg
pl: Atrymaj paviedamleńnie statusu

en: Direct IM
pl: Prostaje IM

en: Re-request Authorization
pl: Pierazapytaj aŭtaryzacyi

en: Require authorization
pl: Vymahaj aŭtaryzacyi

en: Web aware (enabling this will cause you to receive SPAM!)
pl: Web (uklučyŭšy heta, ty pačnieš atrymvać SPAM!)

en: ICQ Privacy Options
pl: Opcyi tajemnaści ICQ

en: The new formatting is invalid.
pl: Novaje farmatavańnie niapravilnaje.

en: Username formatting can change only capitalization and whitespace.
pl: Farmatavańnie nazvy karystalnika moža źmianiać tolki ŭžyvańnie vialikich litar i prabiełaŭ.

en: Change Address To:
pl: Źmiani adras na:

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
pl: <i>ty nie čakaješ aŭtaryzacyi</i>

en: You are awaiting authorization from the following buddies
pl: Ty čakaješ aŭtaryzacyi ad nastupnych siabroŭ

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
pl: Ty možaš pierazapytać aŭtaryzacyi ŭ hetych siabroŭ, praz pravy klik i abraŭšy "Pierazapytaj aŭtaryzacyi".

en: Find Buddy by Email
pl: Šukaj siabra pavodle e-maiłu

en: Search for a buddy by email address
pl: Šukaj siabra pavodle adrasu e-maiłu

en: Type the email address of the buddy you are searching for.
pl: Akreśl adras email siabra, jakoha ty šukaješ.

en: _Search
pl: Š_ukaj

en: Set User Info (web)...
pl: Akreśli źviestki karystalnika (u siecivie)...

note: This only happens when connecting with the old-style BUCP login
en: Change Password (web)
pl: Źmiani parol (u siecivie)

en: Configure IM Forwarding (web)
pl: Skanfihuruj pieranakiravańnie IM (u siecivie)

note: ICQ actions
en: Set Privacy Options...
pl: Akreśl opcyi tajemnaści...

note: AIM actions
en: Confirm Account
pl: Paćvierdź kont

en: Display Currently Registered Email Address
pl: Pakažy dziejna zarehistravany adras email

en: Change Currently Registered Email Address...
pl: Źmiani dziejna zarehistravany adras email...

en: Show Buddies Awaiting Authorization
pl: Pakažy siabroŭ, što čakajuć aŭtaryzacyi

en: Search for Buddy by Email Address...
pl: Šukaj siabra pavodle adrasu email...

en: Search for Buddy by Information
pl: Šukaj siabra pavodle źviestak

en: Always use AIM/ICQ proxy server for
    file transfers and direct IM (slower,
    but does not reveal your IP address)
pl: Zaŭsiody ŭžyvaj proxy-server AIM/ICQ
    dziela pieradačy fajłaŭ i prostych razmovaŭ
    (marudniej, ale nie vykryvaje tvajho IP-adrasa)

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
pl: Prapanova dla %s spałučycca z nami na %s:%hu dziela Prostaha IM.

en: Attempting to connect to %s:%hu.
pl: Sproba spałučycca z %s:%hu.

en: Attempting to connect via proxy server.
pl: Sproba spałučycca praz proxy-server.

en: %s has just asked to directly connect to %s
pl: %s prapanuje naŭprost spałučycca z %s

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
pl: Heta vynahaje prostaha spałučeńnia dvuch kamputaraŭ i patrebnaje dziela vyjavaŭ IM. Ty ryzykuješ zhubić tajemnaść, bo heta vykryje tvoj IP adras.

en: Aquarius
pl: Vadaliŭ

en: Pisces
pl: Ryby

en: Aries
pl: Avien

en: Taurus
pl: Ciala

en: Gemini
pl: Bliźniaty

en: Cancer
pl: Rak

en: Leo
pl: Leŭ

en: Virgo
pl: Panna

en: Libra
pl: Šali

en: Scorpio
pl: Skarpijon

en: Sagittarius
pl: Stralec

en: Capricorn
pl: Kaziaroh

en: Rat
pl: Pacuk

en: Ox
pl: Byk

en: Tiger
pl: Tyhra

en: Rabbit
pl: Trus

en: Dragon
pl: Drakon

en: Snake
pl: Źmiaja

en: Horse
pl: Koń

en: Goat
pl: Kazioł

en: Monkey
pl: Małpa

en: Rooster
pl: Pievień

en: Dog
pl: Sabaka

en: Pig
pl: Śvińnia

en: Other
pl: Inšaje

en: QQ Number
pl: Numar QQ

en: Country/Region
pl: Kraina/Rehijon

en: Province/State
pl: Pravincyja/Štat

en: Zipcode
pl: Zip-kod

en: Phone Number
pl: Telefonny numar

en: Cellphone Number
pl: Numar mabilnika

en: Personal Introduction
pl: Persanalnaje pradstaŭleńnie

en: College
pl: Kaledž

en: Mobile
pl: Mabilnik

en: Note
pl: Natatki

en: Send
pl: Dašli

en: Authorization denied message:
pl: Paviedamleńnie admovy aŭtaryzacyi:

en: Would you be my friend?
pl: Budzieš maim siabram?

note: only need to get value
en: You have been added by %s
pl: Ciabie dadaŭ/dadała %s

en: Would you like to add him?
pl: Chočaš dadać jaho/jaje?

en: Message: %s
pl: Pavedamleńnie: %s

en: Group ID
pl: ID hrupy

en: Creator
pl: Stvaralnik

en: Input request here
pl: Akreśl zapyt tut

en: QQ Qun Operation
pl: Aperacyja QQ Qun

en: Note, if you are the creator, 
    this operation will eventually remove this Qun.
pl: Uvaha: kali ty stvaralnik, 
    hetaja aperacyja całkam vydalić hety Qun.

en: You have successfully created a Qun
pl: Ty paśpiachova stvaryŭ Qun

en: Setup
pl: Akreśl

en: Unknown-%d
pl: Nieviadomy-%d

en: Level
pl: Uzrovień

en: Invalid name
pl: Niapravilnaja nazva

en: <b>Connection Mode</b>: %s<br>
pl: <b>Režym spałučeńnia</b>: %s<br>

en: Login Information
pl: Źviestki ab uvachodzie

en: Change Password
pl: Źmiani parol

en: Socket error
pl: Pamyłka sokieta

en: %d has declined the file %s
pl: %d nie pryniaŭ fajł %s

en: File Send
pl: Dasyłańnie fajłu

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
pl: <b>Nazva hrupy:<b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
pl: <b>ID hrupy natatak:</b> %s<br>

en: Info for Group %s
pl: Źviestki ab hrupie %s

en: Notes Address Book Information
pl: Źviestki z adrasnaj knihi j natatak

en: Invite Group to Conference...
pl: Zaprasi hrupu na kanferencyju...

en: Get Notes Address Book Info
pl: Atrymaj źviestki z adrasnaj knihi j natatak

en: Sending Handshake
pl: Dasyłańnie pocisku ruk

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
pl: Čakańnie paćvierdžańnia pocisku ruk

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
pl: Pocisk ruk paćvierdžany, dasyłańnie ŭvachodnych źviestak

en: Waiting for Login Acknowledgement
pl: Čakańnie paćvierdžańnia ŭvachodu

en: Login Redirected
pl: Uvachod pieranakiravany

en: Forcing Login
pl: Prymusovy ŭvachod

en: Login Acknowledged
pl: Uvachod paćvierdžany

en: Starting Services
pl: Uruchamleńnie servisaŭ

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
pl: Administratar Sametime pakinuŭ nastupnuju abviestku na servery %s

en: Sametime Administrator Announcement
pl: Abviestka ad administratara Sametime

en: Announcement from %s
pl: Abviestka ad %s

en: Conference Closed
pl: Kanferencyja začynienaja

en: Unable to send message:
pl: Niemahčyma dasłać paviedamleńnie:

en: Place Closed
pl: Miesca začynienaje

en: Microphone
pl: Mikrafon

en: Speakers
pl: Kalonki

en: Video Camera
pl: Videakamera

en: File Transfer
pl: Pieradača fajłu

en: Supports
pl: Padtrymvaje

en: External User
pl: Vonkavy karystalnik

en: Create conference with user
pl: Stvary kanferencyju z karystalnikam

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
pl: Akreśl temu novaj kanferencyi i tekst zaprašeńnia, dasyłanaha da %s

en: New Conference
pl: Novaja kanferencyja

en: Create
pl: Stvary

en: Available Conferences
pl: Najaŭnyja kanferencyi

en: Create New Conference...
pl: Stvary novuju kanferencyju...

en: Invite user to a conference
pl: Zaprasi karystalnika na kanferencyju

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
pl: Abiary kanferencyju ź nižejšaha śpisu, zaprašeńnie na katoruju treba dasłać karystalniku %s. Abiary "Stvary novuju kanferencyju", kali chočaš stvaryć novuju kanferencyju, kab zaprasić tudy karystalnika.

en: Invite to Conference
pl: Zaprasi na kanferencyju

en: Invite to Conference...
pl: Zaprasi na kanferencyju...

en: Send TEST Announcement
pl: Dašli TESTAVUJU abviestku

en: Topic:
pl: Tema:

en: No Sametime Community Server specified
pl: Supolny server Sametime nie akreśleny

en: No host or IP address has been configured for the Meanwhile account %s. Please enter one below to continue logging in.
pl: Ani host, ani IP adras nie skanfihuravanyja dla kontu Meanwhile %s. Akreśl jaho nižej, kab praciahvać uvachod dalej.

en: Meanwhile Connection Setup
pl: Kanfihuravańnie spałučeńnia Meanwhile

en: No Sametime Community Server Specified
pl: Supolny server Sametime nie akreśleny

en: Connect
pl: Spałučy

en: Unknown (0x%04x)<br>
pl: Nieviadomy (0x%04x)<br>

en: Last Known Client
pl: Apošni viadomy klijent

en: User Name
pl: Nazva karystalnika

en: An ambiguous user ID was entered
pl: Akreśleny dvuchsensoŭny ID karystalnika

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
pl: Identyfikatar '%s' moža spasyłacca na luboha z nastupnych karystalnikaŭ. Abiary patrebnaha karystanika ź nižejšaha śpisu, kab dadać jaho ŭ svoj śpis siabroŭ.

en: Select User
pl: Abiary karystalnika

en: Unable to add user: user not found
pl: Niemahčyma dadać karystalnika: karystalnik nia znojdzieny

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
pl: Identyfikataru '%s' nie adpaviadaje nivodzin z karystalnikaŭ u tvajoj supolnaści Sametime. Hety zapis byŭ vydaleny z tvajho śpisu siabroŭ.

en: Error reading file %s: 
    %s
pl: Pamyłka čytańnia fajłu %s: 
    %s

en: Remotely Stored Buddy List
pl: Addalena zachavany śpis siabroŭ

en: Buddy List Storage Mode
pl: Režym zachoŭvańnia śpisu siabroŭ

en: Local Buddy List Only
pl: Tolki lakalny śpis siabroŭ

en: Merge List from Server
pl: Źli sa śpisam z servera

en: Merge and Save List to Server
pl: Źli j zachavaj śpis na servery

en: Synchronize List with Server
pl: Synchranizuj śpis z serveram

en: Import Sametime List for Account %s
pl: Impartuj śpis Sametime dla kontu %s

en: Export Sametime List for Account %s
pl: Ekspartuj śpis Sametime dla kontu %s

en: Unable to add group: group exists
pl: Niemahčyma dadać hrupu: hrupa isnuje

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
pl: Hrupa z nazvaj '%s' užo jość u tvaim śpisie siabroŭ.

en: Unable to add group
pl: Niemahčyma dadać hrupu

en: Possible Matches
pl: Mahčymyja adpaviedniki

en: Notes Address Book group results
pl: Vyniki dla hrupy z adrasnaj knihi j natatak

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
pl: Identyfikatar '%s' moža spasyłacca na lubuju z nastupnych hrupaŭ z adrasnaj knihi j natatak. Abiary patrebnuju hrupu ź nižejšaha śpisu, kab dadać jaje ŭ svoj śpis siabroŭ.

en: Select Notes Address Book
pl: Abiary adrasnuju knihu j natatak

en: Unable to add group: group not found
pl: Niemahčyma dadać hrupu: hrupa nia znojdzienaja

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
pl: Identyfikataru '%s' nie adpaviedaje nivodnaja hrupa z adrasnaj knihi j natatak dla tvajoj supołki Sametime.

en: Notes Address Book Group
pl: Hrupa z adrasnaj knihi j natatak

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
pl: Akreśl nazvu hrupy z adrasnaj knihi j natatak u nižejšym poli, kab dadać hrupu i jejnych udzielnikaŭ u svoj śpis siabroŭ.

en: Search results for '%s'
pl: Vyniki pošuku dla '%s'

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
pl: Identyfikatar '%s' moža spasyłacca na luboha z nastupnych karystalnikaŭ. Ty možaš dadać hetych karystalnikaŭ u svoj śpis siabroŭ albo dasłać im paviedamleńni z knopkami aperacyj.

en: Search Results
pl: Vyniki pošuku

en: No matches
pl: Niama adpaviednikaŭ

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
pl: Identyfikataru '%s' nie adpaviedaje nivodzin karystalnik z supołki Sametime.

en: No Matches
pl: Niama adpaviednikaŭ

en: Search for a user
pl: Šukaj karystalnika

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
pl: Akreśl nazvu albo častkovy ID ŭ nižejšym poli, kab šukać adpaviednych karystalnikaŭ u tvajoj supołcy Sametime.

en: User Search
pl: Pošuk karystalnika

en: Import Sametime List...
pl: Impartuj śpis Sametime...

en: Export Sametime List...
pl: Ekspartuj śpis Sametime...

en: Add Notes Address Book Group...
pl: Dadaj hrupu z adrasnaj knihi j natatak...

en: User Search...
pl: Pošuk karystalnika...

en: Force login (ignore server redirects)
pl: Prymusovy ŭvachod (ihnaruj pieranakiravańni servera)

note: pretend to be Sametime Connect
en: Hide client identity
pl: Schavaj źviestki ab klijencie

en: User %s is not present in the network
pl: Karystalnika %s niama ŭ sietcy

en: Key Agreement
pl: Klučavoje pahadnieńnie

en: Cannot perform the key agreement
pl: Niemahčyma vykanać klučavoje pahadnieńnie

en: Error occurred during key agreement
pl: Adbyłasia pamyłka ŭ časie klučavoha pahadnieńnia

en: Key Agreement failed
pl: Pamyłka klučavoha pahadnieńnia

en: Timeout during key agreement
pl: Termin čakańnia padčas klučavoha pahadnieńnia

en: Key agreement was aborted
pl: Klučavoje pahadnieńnie abarvanaje

en: Key agreement is already started
pl: Klučavoje pahadnieńnie ŭžo pačałosia

en: Key agreement cannot be started with yourself
pl: Niemahčyma pačać klučavoje pahadnieńnie z samim saboju

en: The remote user is not present in the network any more
pl: Addalenaha karystalnika bolš niama ŭ sietcy

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
pl: Zapyt na klučavoje pahadnieńnie atrymany ad %s. Chočaš ažyćciavić klučavoje pahadnieńnie?

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
pl: Addaleny karystalnik čakaje klučavoha pahadnieńnia na:
    Addaleny server: %s
    Addaleny port: %d

en: Key Agreement Request
pl: Zapyt na klučavoje pahadnieńnie

en: IM With Password
pl: Parolnaja razmova

en: Cannot set IM key
pl: Niemahčyma akreślić kluč razmovy

en: Set IM Password
pl: Akreśl parol razmovy

en: Get Public Key
pl: Atrymaŭ publičny kluč

en: Cannot fetch the public key
pl: Niemahčyma atrymać publičny kluč

en: Show Public Key
pl: Pakažy publičny kluč

en: Could not load public key
pl: Niemahčyma zahruzić publičny kluč

en: User Information
pl: Źviestki ab karystalniku

en: Cannot get user information
pl: Niemahčyma atrymać źviestki ab karystalniku

en: The %s buddy is not trusted
pl: Siabra %s nia maje davieru

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
pl: Ty nia možaš atrymvać siabroŭskija infarmavańni, pakul ty nie zympartuješ jaho/jaje publičny kluč. Ty možaš užyć zahad "Atrymaj publičny kluč" dziela hetaha.

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
pl: Adčyni...

en: The %s buddy is not present in the network
pl: Siabry %s niama ŭ sietcy

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
pl: Kab dadać siabra, ty pavinny zympartavać jaho/jaje publičny kluč. Naciśni "Impartuj" dziela hetaha.

en: _Import...
pl: _Impartuj...

en: Select correct user
pl: Abiary patrebnaha karystalnika

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
pl: Dla adnaho j taho ž publičnaha kluča znojdzienyja niekalki karystalnikaŭ. Abiary patrebnaha karystalnika sa śpisu, kab dadać jaho ŭ śpis siabroŭ.

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
pl: Dla adnoj i toj ža nazvy znojdzienyja niekalki karystalnikaŭ. Abiary patrebnaha karystalnika sa śpisu, kab dadać jaho ŭ śpis siabroŭ.

en: Detached
pl: Adłučany

en: Indisposed
pl: Nieachvočy

en: Wake Me Up
pl: Abudzi mianie

en: Hyper Active
pl: Hiperaktyŭny

en: Robot
pl: Robat

en: Happy
pl: Ščaślivy

en: Sad
pl: Markotny

en: Angry
pl: Zły

en: Jealous
pl: Zajzdrosny

en: Ashamed
pl: Zasaromleny

en: Invincible
pl: Nieadolny

en: In Love
pl: Zakachany

en: Sleepy
pl: Sonny

en: Bored
pl: Nudny

en: Excited
pl: Uschvalavany

en: Anxious
pl: Niespakojny

en: User Modes
pl: Režymy karystalnika

en: Preferred Contact
pl: Pieravažny kantakt

en: Preferred Language
pl: Pieravažnaja mova

en: Device
pl: Pryłada

en: Timezone
pl: Časavy pojas

en: Geolocation
pl: Hieahrafičnaje pałažeńnie

en: Reset IM Key
pl: Viarni kluč razmovy

en: IM with Key Exchange
pl: Razmova z abmienam klučami

en: IM with Password
pl: Razmova z parolem

en: Get Public Key...
pl: Atrymaj publičny kluč...

en: Kill User
pl: Zabi karystalnika

en: Draw On Whiteboard
pl: Namaluj na došcy

en: _Passphrase:
pl: _Parolnaja fraza:

en: Channel %s does not exist in the network
pl: Niama kanału %s u sietcy

en: Channel Information
pl: Źviestki ab kanale

en: Cannot get channel information
pl: Niemahčyma atrymać źviestki ab kanale

en: <b>Channel Name:</b> %s
pl: <b>Nazva kanału:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
pl: <br><b>Kolkaść karystalnikaŭ:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
pl: <br><b>Zasnavalnik kanału:</b> %s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
pl: <br><b>Šyfar kanału:</b> %s

note: Definition of HMAC: http://en.wikipedia.org/wiki/HMAC
en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
pl: <br><b>HMAC kanału:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
pl: <br><b>Tema kanału:</b><br>%s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
pl: <br><b>Režymy kanału:</b>

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
pl: <br><b>Adbitak kluča zasnavalnika:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
pl: <br><b>Adbitak lepietu kluča zasnavalnika:</b><br>%s

en: Add Channel Public Key
pl: Dadaj publičny kluč kanału

note: Add new public key
en: Open Public Key...
pl: Adčyni publičny kluč...

en: Channel Passphrase
pl: Parolnaja fraza kanału

en: Channel Public Keys List
pl: Śpis publičnych klučoŭ kanału

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
pl: Aŭtaryzacyja kanału ŭžyvajecca dziela abarony kanału ad nieaŭtaryzavanaha dostupu. Aŭtaryzacyja moža zasnoŭvacca na parolnaj frazie ci ličbavych podpisach. Kali akreślenaja parolnaja fraza, jana vymahajecca dziela dałučeńnia. Kali akreślenyja publičnyja klučy kanału, tady tolki karystalniki z adpaviednymi publičnymi klučami zmohuć dałučycca.

en: Channel Authentication
pl: Aŭtaryzacyja kanału

en: Add / Remove
pl: Dadaj/Vydali

en: Group Name
pl: Nazva hrupy

en: Passphrase
pl: Parolnaja fraza

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
pl: Akreśl nazvu pryvatnaj hrupy i parolnuju frazu dla kanału %s.

en: Add Channel Private Group
pl: Dadaj pryvatnuju hrupu dla kanału

en: User Limit
pl: Limit karystalnikaŭ

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
pl: Akreśl limit karystalnikaŭ dla kanału. Akreśl nulavy, kab anulavać limit karystalnikaŭ.

en: Invite List
pl: Śpis zaprašeńniaŭ

en: Ban List
pl: Śpis banaŭ

en: Add Private Group
pl: Dadaj pryvatnuju hrupu

en: Reset Permanent
pl: Anuluj stała

en: Set Permanent
pl: Akreśl stała

en: Set User Limit
pl: Akreśl limit karystalnikaŭ

en: Reset Topic Restriction
pl: Anuluj abmiežavańnie temy

en: Set Topic Restriction
pl: Akreśl abmiežavańnie temy

en: Reset Private Channel
pl: Anuluj pryvatny kanał

en: Set Private Channel
pl: Akreśl pryvatny kanał

en: Reset Secret Channel
pl: Anuluj sakretny kanał

en: Set Secret Channel
pl: Akreśl sakretny kanał

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
pl: Ty pavinny dałučycca da kanału %s, kab mahčy dałučacca da pryvatnaj hrupy

en: Join Private Group
pl: Dałučysia da pryvatnaj hrupy

en: Cannot join private group
pl: Niemahčyma dałučycca da pryvatnaj hrupy

en: Call Command
pl: Vyklič zahad

en: Cannot call command
pl: Niemahčyma vyklikać zahad

en: Unknown command
pl: Nieviadomy zahad

en: Secure File Transfer
pl: Biaśpiečnaja pieradača fajłu

en: Error during file transfer
pl: Pamyłka ŭ časie pieradačy fajłu

en: Remote disconnected
pl: Addalena adłučany

en: Permission denied
pl: Niama dazvołu

en: Key agreement failed
pl: Pamyłka klučavoha pahadnieńnia

en: Connection timed out
pl: Termin čakańnia spałučeńnia

en: Creating connection failed
pl: Pamyłka stvareńnia spałučeńnia

en: File transfer session does not exist
pl: Sesija pieradačy fajłu nie isnuje

en: No file transfer session active
pl: Niama aktyŭnych sesij pieradačy fajłaŭ

en: File transfer already started
pl: Pieradača fajłu ŭžo pačałasia

en: Could not perform key agreement for file transfer
pl: Niemahčyma vykanać klučavoje pahadnieńnie dziela pieradačy fajłu

en: Could not start the file transfer
pl: Niemahčyma pačać pieradaču fajłu

en: Cannot send file
pl: Niemahčyma dasłać fajł

en: Error occurred
pl: Adbyłasia pamyłka

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
pl: %s źmianiaje temu dla <I>%s</I> na: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
pl: <I>%s</I> akreślaje režymy kanału <I>%s</I> jak: %s

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
pl: <I>%s</I> vydalaje ŭsie režymy kanału <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
pl: <I>%s</I> akreślaje režymy dla <I>%s</I> jak: %s

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
pl: <I>%s</I> vydalaje ŭsie režymy dla <I>%s</I>

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
pl: Ty kiknuty z <I>%s</I> karystalnikam <I>%s</I> (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
pl: Ciabie zabiŭ %s (%s)

en: Killed by %s (%s)
pl: Zabity karystalnikam %s (%s)

en: Server signoff
pl: Vychad z servera

en: Personal Information
pl: Pryvatnyja źviestki

en: Birth Day
pl: Dzień naradžeńnia

en: Job Role
pl: Pasada

en: Organization
pl: Arhanizacyja

en: Unit
pl: Addzieł

en: Join Chat
pl: Dałučysia da hutarki

en: You are channel founder on <I>%s</I>
pl: Ty zasnavalnik kanału <I>%s</I>

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
pl: Zasnavalnikam kanału <I>%s</I> źjaŭlajecca <I>%s</I>

en: Real Name
pl: Sapraŭdnaje imia

en: Status Text
pl: Tekst statusu

en: Public Key Fingerprint
pl: Adbitak publičnaha kluča

en: Public Key Babbleprint
pl: Adbitak lepietu dla publičnaha kluča

en: _More...
pl: _Jašče...

en: Detach From Server
pl: Adłučysia ad servera

en: Cannot detach
pl: Niemahčyma adłučycca

en: Cannot set topic
pl: Niemahčyma akreślić temu

en: Failed to change nickname
pl: Niemahčyma źmianić mianušku

en: Roomlist
pl: Śpis pakojaŭ

en: Cannot get room list
pl: Niemahčyma atrymać śpis pakojaŭ

en: Network is empty
pl: Sietka pustaja

en: No public key was received
pl: Publičny kluč nie atrymany

en: Server Information
pl: Źviestki ab servery

en: Cannot get server information
pl: Niemahčyma atrymać źviestki ab servery

en: Server Statistics
pl: Statystyka servera

en: Cannot get server statistics
pl: Niemahčyma atrymać statystyku z servera

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
pl: Čas uruchamleńnia lakalnaha servera: %s
    Čas pracy lakalnaha servera: %s
    Klijentaŭ na lakalnym servery: %d
    Kanałaŭ na lakalnym servery: %d
    Aperataraŭ na lakalnym servery: %d
    Aperataraŭ na lakalnym roŭtery: %d
    Klijentaŭ u lakalnaj jačejcy: %d
    Kanałaŭ u lakalnaj jačejcy: %d
    Serveraŭ u lakalnaj jačejcy: %d
    Usich klijentaŭ: %d
    Usich kanałaŭ: %d
    Usich serveraŭ: %d
    Usich roŭteraŭ: %d
    Usich aperataraŭ serveraŭ: %d
    Usich aperataraŭ roŭteraŭ: %d

en: Network Statistics
pl: Statystyka sietki

en: Ping failed
pl: Pamyłka pingu

en: Ping reply received from server
pl: Ad servera atrymany adkaz na ping

en: Could not kill user
pl: Niemahčyma zabić karystalnika

en: WATCH
pl: HLADZI

en: Cannot watch user
pl: Niemahčyma hladzieć za karystalnikam

en: Resuming session
pl: Praciah sesii

en: Authenticating connection
pl: Aŭtaryzacyja spałučeńnia

en: Verifying server public key
pl: Pravierka publičnaha kluča servera

en: Passphrase required
pl: Vymahaje parolnaj frazy

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
pl: Atrymany publičny kluč dla %s. Tvaja lakalnaja kopija adroźnivajecca ad hetaha kluča. Ty sapraŭdy chočaš pryniać hety publičny kluč?

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
pl: Atrymany publičny kluč dla %s. Chočaš pryniać hety publičny kluč?

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
pl: Adbitak i lepiet dla kluča %s:
    
    %s
    %s

en: Verify Public Key
pl: Pravier publičny kluč

en: _View...
pl: _Hladzi...

en: Unsupported public key type
pl: Niepadtrymany typ publičnaha kluča

en: Disconnected by server
pl: Adłučany serveram

en: Key Exchange failed
pl: Pamyłka abmienu klučami

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
pl: Pamyłka praciahu adłučanaj sesii. Naciśni "Pierałučysia", kab stvaryć novaje spałučeńnie.

en: Performing key exchange
pl: Abmieńvańnie klučami

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
pl: Spałučeńnia z serveram SILC

en: Out of memory
pl: Nie staje pamiaci

en: Error loading SILC key pair
pl: Pamyłka zahruzki pary klučoŭ SILC

en: Your Current Mood
pl: Tvoj ciapierašni nastroj

en: Normal
pl: Zvyčajny

en: In love
pl: Zakachany

en: 
    Your Preferred Contact Methods
pl: 
    Tvaje pieravažnyja metady kantaktavańnia

en: Video conferencing
pl: Videakanferencyi

en: Your Current Status
pl: Tvoj ciapierašni status

en: Online Services
pl: Online servisy

en: Let others see what services you are using
pl: Dazvol inšym bačyć, jakimi servisami ty karystajeśsia

en: Let others see what computer you are using
pl: Dazvol inšym bačyć, jakim kamputaram ty karystajeśsia

en: Your VCard File
pl: Tvoj fajł z VCard'am

en: Timezone (UTC)
pl: Časavy pojas (UTC)

en: User Online Status Attributes
pl: Atrybuty spałučanaha statusu karystalnika

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
pl: Ty možaš dazvolić inšym karystalnikam bačyć źviestki ab tvajoj spałučanaści j pryvatnyja źviestki. Zapoŭni źviestki ab sabie, jakija ty chočaš dazvolić bačyć inšym.

en: Message of the Day
pl: Paviedamleńnie dnia

en: No Message of the Day available
pl: Niama paviedamleńnia dnia

en: There is no Message of the Day associated with this connection
pl: Z hetym spałučeńniem nia źviazanaje paviedamleńnie dnia

en: Create New SILC Key Pair
pl: Stvary novuju paru klučoŭ SILC

en: Passphrases do not match
pl: Parolnyja frazy adroźnivajucca

en: Key Pair Generation failed
pl: Pamyłka hieneracyi pary klučoŭ

en: Key length
pl: Daŭžynia kluča

en: Public key file
pl: Fajł z publičnym klučom

en: Private key file
pl: Fajł z pryvatnym klučom

en: Passphrase (retype)
pl: Parolnaja fraza (paŭtary)

en: Generate Key Pair
pl: Zhieneruj paru klučoŭ

en: Online Status
pl: Status spałučanaści

en: View Message of the Day
pl: Pakažy paviedamleńnie dnia

en: Create SILC Key Pair...
pl: Stvary paru klučoŭ SILC...

en: User <I>%s</I> is not present in the network
pl: Karystalnika <I>%s</I> niama ŭ sietcy

en: Topic too long
pl: Tema nadta daŭhaja

en: You must specify a nick
pl: Ty pavinny akreślić mianušku

en: channel %s not found
pl: kanał %s nia znojdzieny

en: channel modes for %s: %s
pl: režymy kanału dla %s: %s

en: no channel modes are set on %s
pl: režymy kanału nie akreślenyja na %s

en: Failed to set cmodes for %s
pl: Pamyłka akreśleńnia režymaŭ kanału dla %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
pl: Nieviadomy zahad: %s, (mahčyma, heta prablema ŭ klijencie)

en: part [channel]:  Leave the chat
pl: part [kanał]:  Pakiń hutarku

en: leave [channel]:  Leave the chat
pl: leave [kanał]:  Pakiń hutarku

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
pl: topic [&lt;novaja tema&gt;]:  Pakažy albo źmiani temu

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
pl: join &lt;kanał&gt; [&lt;parol&gt;]:  Dałučysia da hutarki ŭ hetaj sietcy

en: list:  List channels on this network
pl: list:  Pakažy kanały ŭ hetaj sietcy

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
pl: whois &lt;mianuška&gt;:  Pakažy źviestki ab mianušcy

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
pl: msg &lt;mianuška&gt; &lt;paviedamleńnie&gt;:  Dašli pryvatnaje paviedamleńnie karystalniku

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
pl: query &lt;mianuška&gt; [&lt;paviedamleńnie&gt;]:  Dašli pryvatnaje paviedamleńnie karystalniku

en: motd:  View the server's Message Of The Day
pl: motd:  Pakažy paviedamleńnia dnia z servera

en: detach:  Detach this session
pl: detach:  Adłučy hetuju sesiju

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
pl: quit [paviedamleńnie]:  Adłučysia ad servera, ź nieabaviazkovym paviedamleńniem

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
pl: call &lt;zahad&gt;:  Vyklič luby zahad klijenta silc

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
pl: kill &lt;mianuška&gt; [-pubkey|&lt;pryčyna&gt;]:  Zabi pavodle mianuški

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
pl: nick &lt;novaja_mianuška&gt;:  Źmiani svaju mianušku

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
pl: whowas &lt;mianuška&gt;:  Pakažy źviestki pavodle mianuški

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
pl: cmode &lt;kanał&gt; [+|-&lt;režymy&gt;] [arhumenty]:  Źmiani albo pakažy režymy kanału

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
pl: cumode &lt;kanał&gt; +|-&lt;režymy&gt; &lt;mianuška&gt;:  Źmiani režymy dla mianuški z kanału

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
pl: umode &lt;režymy_karystalnika&gt;:  Akreśl svaje režymy ŭ sietcy

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
pl: oper &lt;mianuška&gt; [-pubkey]:  Atrymaj pravy aperatara servera

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
pl: invite &lt;kanał&gt; [-|+]&lt;mianuška&gt;:  zaprasi pavodle mianuški albo dadaj/vydal sa śpisu zaprašeńniaŭ kanału

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
pl: kick &lt;kanał&gt; &lt;mianuška&gt; [kamentar]:  Kikni klijenta z kanału

en: info [server]:  View server administrative details
pl: info [server]:  Pakažy padrabiaznaści dziela administravańnia servera

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
pl: ban [&lt;kanał&gt; +|-&lt;mianuška&gt;]:  Zabań klijenta ŭ kanale

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
pl: getkey &lt;mianuška|server&gt;:  Atrymaj publičny kluč klijenta ci servera

en: stats:  View server and network statistics
pl: stats:  Pakažy statystyku servera j sietki

en: ping:  Send PING to the connected server
pl: ping:  Dašli PING spałučanamu serveru

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
pl: users &lt;kanał&gt;:  Pakažy śpis karystalnikaŭ kanału

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
pl: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;kanał(y)&gt;:  Pakažy śpis peŭnych karystalnikaŭ kanału(aŭ)

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
pl: Plugin pratakołu SILC

note: *  description
en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
pl: Pratakoł bieśpiečnych žyvych internet-kanferencyj (SILC)

en: Network
pl: Sietka

en: Public Key file
pl: Fajł z publičnym klučom

en: Private Key file
pl: Fajł z pryvatnym klučom

en: Cipher
pl: Šyfar

en: Use Perfect Forward Secrecy
pl: Užyj vydatnuju krajnuju sakretnaść

en: Public key authentication
pl: Aŭtaryzacyja publičnym klučom

en: Block IMs without Key Exchange
pl: Blakuj razmovy biez abmienu klučami

en: Block messages to whiteboard
pl: Blakuj paviedamleńni na došku

en: Automatically open whiteboard
pl: Aŭtamatyčna adčyniaj došku

en: Digitally sign and verify all messages
pl: Ličbava padpisvaj i praviaraj usie paviedamleńni

en: Creating SILC key pair...
pl: Stvareńnie pary klučoŭ SILC...

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
pl: Sapraŭdnaje imia: %s

en: User Name: 	%s
pl: Nazva karystalnika: %s

en: Email: 		%s
pl: Email: %s

en: Host Name: 	%s
pl: Nazva hostu: %s

en: Organization: 	%s
pl: Arhanizacyja: %s

en: Country: 	%s
pl: Kraina: %s

en: Algorithm: 	%s
pl: Alharytm: %s

en: Key Length: 	%d bits
pl: Daŭžynia kluča: %d bitaŭ

en: Version: 	%s
pl: Versija: %s

en: Public Key Fingerprint:
    %s
pl: Adbitak publičnaha kluča:
    %s

en: Public Key Babbleprint:
    %s
pl: Lepiet publičnaha kluča:
    %s

en: Public Key Information
pl: Źviestki ab publičnym klučy

en: Paging
pl: Pejdžynh

en: Video Conferencing
pl: Videakaferencyi

en: Computer
pl: Kamputar

en: Terminal
pl: Terminał

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
pl: %s dasyłaje paviedamleńnie na došku. Chočaš adčynić došku?

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
pl: %s dasyłaje paviedamleńnie na došku kanału %s. Chočaš adčynić došku?

en: Whiteboard
pl: Doška

en: No server statistics available
pl: Niama statystyki servera

en: Error during connecting to SILC Server
pl: Pamyłka ŭ časie spałučeńnia z serveram SILC

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
pl: Pamyłka: Nieadpaviednaść versij, aktualizuj svajho klijenta

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
pl: Pamyłka: Addaleny host nie daviaraje/nie padtrymvaje tvoj publičny kluč

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
pl: Pamyłka: Addaleny host nie padtrymvaje prapanavanuju hrupu KE

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
pl: Pamyłka: Addaleny host nie padtrymvaje prapanavany šyfar

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
pl: Pamyłka: Addaleny host nie padtrymvaje prapanavany PKCS

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
pl: Pamyłka: Addaleny host nie padtrymvaje prapanavanuju hash-funkcyju

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
pl: Pamyłka: Addaleny host nie padtrymvaje prapanavany HMAC

en: Failure: Incorrect signature
pl: Pamyłka: Niapravilny podpis

en: Failure: Invalid cookie
pl: Pamyłka: Niapravilnaje ciestka

en: Failure: Authentication failed
pl: Pamyłka: Pamyłka aŭtaryzacyi

en: John Noname
pl: John Biezymienny

en: Unable to create connection
pl: Niemahčyma stvaryć spałučeńnie

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
pl: Nazvy karystalnikaŭ SIP nia mohuć utrymlivać prabiełaŭ albo znakaŭ "@"

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
pl: Plugin pratakołu SIP/SIMPLE

note: *  summary
en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
pl: Plugin pratakołu SIP/SIMPLE

en: Publish status (note: everyone may watch you)
pl: Publikuj status (uvaha: usie zmohuć nazirać za taboju)

en: Use UDP
pl: Užyj UDP

en: Use proxy
pl: Užyj proxy

en: Auth User
pl: Aŭtaryzuj karystalnika

en: Auth Domain
pl: Aŭtaryzuj damen

en: join &lt;room&gt;:  Join a chat room on the Yahoo network
pl: join &lt;pakoj&gt;:  Uvajdzi ŭ pakoj hutarki ŭ sietcy Yahoo

en: list: List rooms on the Yahoo network
pl: list: Pakažy śpis pakojaŭ u sietcy Yahoo

en: doodle: Request user to start a Doodle session
pl: doodle: Prapanuj karystalniku pačać sesiju Durnoty

en: Pager server
pl: Server pagera

en: Pager port
pl: Port pagera

en: File transfer server
pl: Server pieradačy fajłaŭ

en: File transfer port
pl: Port pieradačy fajłaŭ

en: Chat room locale
pl: Lakalnaść pakoju hutarki

en: Ignore conference and chatroom invitations
pl: Ihnaruj zaprašeńni na kanferencyi i ŭ pakoi hutarak

en: Chat room list URL
pl: Spasyłka na śpis pakojaŭ hutarak

en: Yahoo Chat server
pl: Server hutarak Yahoo

en: Yahoo Chat port
pl: Port hutarak Yahoo

en: %s has sent you a webcam invite, which is not yet supported.
pl: %s zaprašaje ciabie ŭ Web-kamernuju hutarku, jakaja pakul nie padtrymvajecca.

en: Your Yahoo! message did not get sent.
pl: Tvajo paviedamleńnie Yahoo! nie dasłanaje.

en: Yahoo! system message for %s:
pl: Systemnaje paviedamleńnie Yahoo! dla %s:

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list for the following reason: %s.
pl: %s (zvarotna) zabaraniŭ tabie dadać siabie da śpisu z nastupnaj pryčyny: %s.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list.
pl: %s (zvarotna) zabaraniŭ tabie dadać siabie da śpisu.

en: Add buddy rejected
pl: Dadańnie siabra nie dazvolenaje

en: The Yahoo server has requested the use of an unrecognized authentication method.  You will probably not be able to successfully sign on to Yahoo.  Check %s for updates.
pl: Server Yahoo paprasiŭ užyć niezrazumieła jaki metad aŭtaryzacyi. Mabyć, ty nia zmožaš paśpiachova ŭvajści ŭ Yahoo. Pravier aktualizacyi na %s.

en: Failed Yahoo! Authentication
pl: Pamyłka aŭtaryzacyi Yahoo!

en: You have tried to ignore %s, but the user is on your buddy list.  Clicking "Yes" will remove and ignore the buddy.
pl: Ty pasprabavaŭ praihnaravać %s, ale jon jość u tvaim śpisie siabroŭ. Kliknuŭšy "Tak", ty vydališ i praihnaruješ hetaha siabra.

en: Ignore buddy?
pl: Ihnaravać siabra?

en: Unknown error number %d. Logging into the Yahoo! website may fix this.
pl: Numar %d nieviadomaj pamyłki. Naviedvańnie sajtu Yahoo! moža vypravić hetuju prablemu.

en: [ Audible %s/%s/%s.swf ] %s
pl: [ Hukavy %s/%s/%s.swf ] %s

en: Not at Home
pl: Nia doma

en: Not at Desk
pl: Nie la kamputara

en: Not in Office
pl: Nia ŭ ofisie

en: On Vacation
pl: Na vakacyjach

en: Stepped Out
pl: Hulaju

en: Not on server list
pl: Niama ŭ śpisie z servera

en: Appear Online
pl: Źjaŭlajsia ŭ sietcy

en: Appear Permanently Offline
pl: Budź stała pa-za sietkaj

en: Presence
pl: Prysutnaść

en: Appear Offline
pl: Budź pa-za sietkaj

en: Don't Appear Permanently Offline
pl: Nia budź stała pa-za sietkaj

en: Join in Chat
pl: Dałučysia da hutarki

en: Initiate Conference
pl: Inicyjalizuj kanferencyju

en: Presence Settings
pl: Nałady prysutnaści

en: Start Doodling
pl: Pačni durnotu

en: Join whom in chat?
pl: Da kaho dałučycca ŭ hutarcy?

en: Activate ID...
pl: Aktyvizuj ID...

en: Join User in Chat...
pl: Dałučysia da karystalnika ŭ hutarcy...

en: Open Inbox
pl: Adčyni Ŭvachodnyja

note: Write a local message to this conversation showing that a request for a * Doodle session has been made
en: Sent Doodle request.
pl: Dašli zapyt Durnoty.

en: Unable to connect.
pl: Niemahčyma spałučycca.

en: Unable to establish file descriptor.
pl: Niemahčyma atrymać fajłavy deskryptar.

en: %s is trying to send you a group of %d files.
pl: %s choča vysłać tabie %d fajłaŭ.

en: Write Error
pl: Pamyłka zapisu

en: Yahoo! Japan Profile
pl: Profil japonskaha Yahoo!

en: Yahoo! Profile
pl: Profil Yahoo!

en: Sorry, profiles marked as containing adult content are not supported at this time.
pl: Profili, paznačanyja, što jany ŭtrymlivajuć źmieściva tolki dla darosłych, pakul nie padtrymvajucca.

en: If you wish to view this profile, you will need to visit this link in your web browser:
pl: Kali ty chočaš prahladzieć hety profil, ty pavinien naviedać nastupny adras praz svoj web-hartač:

en: Hobbies
pl: Zachapleńni

en: Latest News
pl: Apošnija naviny

en: Home Page
pl: Chatniaja staronka

en: Cool Link 1
pl: Fajnaja spasyłka 1

en: Cool Link 2
pl: Fajnaja spasyłka 2

en: Cool Link 3
pl: Fajnaja spasyłka 3

en: Last Update
pl: Apošniaja aktualizacyja

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely is a temporary server-side problem. Please try again later.
pl: Niemahčyma atrymać profil karystalnika. Chutčej za ŭsio, heta časovaja prablema servera. Kali łaska, paŭtary sprobu paźniej.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely means that the user does not exist; however, Yahoo! sometimes does fail to find a user's profile. If you know that the user exists, please try again later.
pl: Niemahčyma atrymać profil karystalnika. Chutčej za ŭsio, takoha karystalnika niama; adnak, Yahoo! kali-nikali nia moža znajści profil karystalnika. Kali ty ŭpeŭnieny ŭ isnavańni karystalnika, paŭtary sprobu paźniej.

en: The user's profile is empty.
pl: Profil karystalnika pusty.

en: Failed to join chat
pl: Pamyłka dałučeńnia da hutarki

note: -6
en: Unknown room
pl: Nieviadomy pakoj

note: -15
en: Maybe the room is full
pl: Mahčyma, pakoj zapoŭnieny

note: -35
en: Not available
pl: Niedastupny

en: Unknown error. You may need to logout and wait five minutes before being able to rejoin a chatroom
pl: Nieviadomaja pamyłka. Tabie moža spatrebicca pačakać 5 chvilin, i tolki potym ty zmožaš znoŭ dałučycca da pakoju razmovy.

en: You are now chatting in %s.
pl: Ty hutaryš z %s.

en: Failed to join buddy in chat
pl: Pamyłka dałučeńnia siabra da hutarki

en: Maybe they're not in a chat?
pl: Mahčyma, jany nia ŭdzielničajuć u hutarcy?

en: Fetching the room list failed.
pl: Pamyłka atrymańnia śpisu pakojaŭ.

en: Voices
pl: Hałasy

en: Webcams
pl: Webkamery

en: Connection problem
pl: Pamyłka spałučeńnia

en: Unable to fetch room list.
pl: Niemahčyma atrymać śpis pakojaŭ.

en: User Rooms
pl: Pakoi karystalnikaŭ

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
pl: (Adbbyłasia pamyłka kanvertacyi hetaha paviedamleńnia. Pravier opcyju "Kadavańnie" ŭ Redaktary kontaŭ)

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
pl: Niemahčyma dasłać u hutarku %s,%s,%s

en: Hidden or not logged-in
pl: Schavany albo nie ŭvajšoŭ/nie ŭvajšła

en: <br>At %s since %s
pl: <br>Na %s ad %s

en: Anyone
pl: Luby

en: _Class:
pl: _Klasa:

en: _Instance:
pl: _Abjekt:

en: _Recipient:
pl: _Atrymalnik:

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
pl: Pamyłka padpiski na %s,%s,%s

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
pl: zlocate &lt;mianuška&gt;: Znajdzi karystalnika

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
pl: zl &lt;mianuška&gt;: Znajdzi karystalnika

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
pl: instance &lt;abjekt&gt;: Akreśl abjekt dziela vykarystańnia ŭ hetaj klasie

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
pl: inst &lt;abjekt&gt;: Akreśl abjekt dziela vykarystańnia ŭ hetaj klasie

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
pl: topic &lt;abjekt&gt;: Akreśl abjekt dziela vykarystańnia ŭ hetaj klasie

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
pl: sub &lt;klasa&gt; &lt;abjekt&gt; &lt;atrymalnik&gt;: Dałučysia da novaj hutarki

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
pl: zi &lt;abjekt&gt;: Dašli paviedamleńnie &lt;paviedamleńniu,<i>abjektu</i>,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
pl: zci &lt;klasa&gt; &lt;abjekt&gt;: Dašli paviedamleńnie &lt;<i>klasie</i>,<i>abjektu</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
pl: zcir &lt;klasa&gt; &lt;abjekt&gt; &lt;atrymalnik&gt;: Dašli paviedamleńnie &lt;<i>klasie</i>,<i>abjektu</i>,<i>atrymalniku</i>&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
pl: zir &lt;abjekt&gt; &lt;atrymalnik&gt;: Dašli paviedamleńnie &lt;PAVIEDAMLEŃNIU,<i>abjektu</i>,<i>atrymalniku</i>&gt;

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
pl: zc &lt;klasa&gt;: Dašli paviedamleńnie &lt;<i>klasie</i>,PRYVATNAJE,*&gt;

en: Resubscribe
pl: Pierapadpišysia

en: Retrieve subscriptions from server
pl: Atrymaj padpiski z servera

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
pl: Plugi pratakołu Zephyr

en: Use tzc
pl: Užyj tzc

en: tzc command
pl: Zahad tzc

en: Export to .anyone
pl: Ekspartuj u .anyone

en: Export to .zephyr.subs
pl: Ekspartuj u .zephyr.subs

en: Import from .anyone
pl: Impartuj z .anyone

en: Import from .zephyr.subs
pl: Impartuj z .zephyr.subs

en: Realm
pl: Vaładarstva

en: Exposure
pl: Vykryćcio

en: HTTP proxy connection error %d
pl: Pamyłka spałučeńnia %d z HTTP proxy

en: Error resolving %s
pl: Pamyłka vyjaśnieńnia %s.

en: Requesting %s's attention...
pl: Vymahańnie ŭvahi %s...

en: %s has requested your attention!
pl: %s vymahaje tvajoj uvahi!

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c Yes and @c No buttons.
en: _Yes
pl: _Tak

en: _No
pl: _Nie

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses Accept and Cancel buttons.
en: _Accept
pl: _Pryjmi

note: * * The default message to use when the user becomes auto-away.
en: I'm not here right now
pl: Ja nia tut

en: saved statuses
pl: zachavanyja statusy

en: %s is now known as %s.
pl: %s ciapier nazyvajecca %s.

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
pl: %s zaprašaje %s u pakoj dla hutarki %s:
    %s

en: %s has invited %s to the chat room %s
pl: %s zaprašaje %s u pakoj dla hutarki %s

en: Accept chat invitation?
pl: Pryjmi zaprašeńnie na hutarku?

en: SSL Connection Failed
pl: Pamyłka spałučeńnia SSL

en: SSL Handshake Failed
pl: Pamyłka pocisku ruk SSL

en: SSL peer presented an invalid certificate
pl: Para SSL padała niapravilny sertyfikat

en: Unknown SSL error
pl: Nieviadomaja pamyłka SSL

en: Unset
pl: Zdymi akreśleńnie

en: Do not disturb
pl: Nie turbuj mianie

en: Extended away
pl: Pašyrany adychod

en: Listening to music
pl: Słuhaju muzyku

en: %s (%s) changed status from %s to %s
pl: %s (%s) źmianiaje status z %s na %s

en: %s (%s) is now %s
pl: %s (%s) ciapier %s

en: %s (%s) is no longer %s
pl: %s (%s) bolš nie %s

en: %s became idle
pl: %s biaździejničaje

en: %s became unidle
pl: %s pierapyniaje biaździejańnie

en: +++ %s became idle
pl: +++ %s biaździejničaje

en: +++ %s became unidle
pl: +++ %s pierapyniaje biaździejańnie

en: Calculating...
pl: Padlik...

en: Unknown.
pl: Nieviadomy.

en: %d second | %d seconds
pl[0]: %d sekunda
pl[1]: %d sekundy
pl[2]: %d sekundaŭ

en: %d day | %d days
pl[0]: %d dzień
pl[1]: %d dni
pl[2]: %d dzion

en: %s, %d hour | %s, %d hours
pl[0]: %s, %d hadzina
pl[1]: %s, %d hadziny
pl[2]: %s, %d hadzin

en: %d hour | %d hours
pl[0]: %d hadzina
pl[1]: %d hadziny
pl[2]: %d hadzin

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
pl[0]: %s, %d chvilina
pl[1]: %s, %d chviliny
pl[2]: %s, %d chvilin

en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d chvilina
pl[1]: %d chviliny
pl[2]: %d chvilin

en: Could not open %s: Redirected too many times
pl: Niemahčyma adčynić %s: Nadta šmat pieranakiravańniaŭ

en: Unable to connect to %s
pl: Niemahčyma spałučycca z %s

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
pl: Niemahčyma vydzialić dastatkova pamiaci, kab źmiaścić źviestki z %s. Mabyć, web-server čynić štości niadobraje.

en: Error reading from %s: %s
pl: Pamyłka čytańnia z %s: %s

en: Error writing to %s: %s
pl: Pamyłka zapisu ŭ %s: %s

en: Unable to connect to %s: %s
pl: Niemahčyma spałučycca z %s: %s

note: 10053
en: Connection interrupted by other software on your computer.
pl: Spałučeńnie pierabitaje inšaj prahramaj z tvajho kamputara.

note: 10054
en: Remote host closed connection.
pl: Addaleny kamputar začyniŭ spałučeńnie.

note: 10060
en: Connection timed out.
pl: Termin čakańnia spałučeńnia skončyŭsia.

note: 10061
en: Connection refused.
pl: Admoŭlenaje spałučeńnie.

en: Error Reading %s
pl: Pamyłka čytańnia %s

en: Internet Messenger
pl: Internet-kamunikatar

en: Pidgin Internet Messenger
pl: Internet-kamunikatar Pidgin

en: Send instant messages over multiple protocols
pl: Dasyłaj chutkija paviedamleńni praz raznastajnyja pratakoły

en: Orientation
pl: Aryjentacyja

en: The orientation of the tray.
pl: Aryjentacyja treju.

note: Build the login options frame.
en: Login Options
pl: Opcyi ŭvachodu

en: Pro_tocol:
pl: Pra_takoł:

en: _Username:
pl: Nazva _karystalnika:

en: Remember pass_word
pl: Zapomni _parol

note: Build the user options frame.
en: User Options
pl: Opcyi karystalnika

en: _Local alias:
pl: _Lakalny alias:

en: New _mail notifications
pl: Nahadvańni ab novaj pošcie

note: Buddy icon
en: Use this buddy _icon for this account:
pl: Užyj hetuju siabroŭskuju _ikonu dziela hetaha kontu:

en: Use GNOME Proxy Settings
pl: Užyj nałady proxy GNOME

en: Use Global Proxy Settings
pl: Užyj hlabalnyja nałady proxy

en: No Proxy
pl: Biaz proxy

en: Use Environmental Settings
pl: Užyj nałady asiarodździa

note: This is an easter egg. It means one of two things, both intended as humourus: A) your network is really slow and you have nothing better to do than look at butterflies. B)You are looking really closely at something that shouldn't matter.
en: If you look real closely
pl: Kali budzieš hladzieć uvažliviej,

note: This is an easter egg. See the comment on the previous line in the source.
en: you can see the butterflies mating
pl: ty ŭbačyš matylkoŭ

en: Proxy _type:
pl: _Typ proxy:

en: Pa_ssword:
pl: P_arol:

en: Unable to save new account
pl: Niemahčyma zachavać novy kont

en: An account already exists with the specified criteria.
pl: Kont z akreślenym kryteram užo isnuje.

en: Add Account
pl: Dadaj kont

en: _Basic
pl: _Prosty

en: Enabled
pl: Uklučany

en: Protocol
pl: Pratakoł

note: Buddy List
en: Background Color
pl: Fonavy koler

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
pl[0]: Jość %d kantakt z nazvaj %s. Chočaš źlić jaho?
pl[1]: Jość %d kantakty z nazvaj %s. Chočaš źlić ich?
pl[2]: Jość %d kantaktaŭ z nazvaj %s. Chočaš źlić ich?

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
pl: Źlityja, hetyja kantakty buduć mieć ahulny zapis u śpisie siabroŭ i vykarystoŭvać adno vakno razmovy. Ty možaš znoŭ ich padzialić, abraŭšy "Razharni" ŭ kantekstnym menu kantakta

en: Please update the necessary fields.
pl: Kali łaska, aktualizuj patrebnyja pali.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
pl: Akreśl adpaviednyja źviestki ab hutarcy, u jakoj ty chočaš paŭdzielničać.

en: Room _List
pl: Śpis _pakojaŭ

en: _Block
pl: _Blakuj

en: Un_block
pl: Raz_blakuj

en: Move to
pl: Pieraniasi

en: Get _Info
pl: Atrymaj ź_viestki

en: I_M
pl: _Razmova

en: _Send File...
pl: _Dašli fajł...

en: Add Buddy _Pounce...
pl: Dadaj siabroŭskuju _začepku...

en: View _Log
pl: Pakažy _logi

en: _Remove
pl: _Vydali

en: Remove Custom Icon
pl: Vydali asablivuju ikonu

en: Add _Buddy...
pl: Dadaj _siabra...

en: Add C_hat...
pl: Dadaj _hutarku...

en: _Delete Group
pl: _Vydali hrupu

en: _Rename
pl: _Źmiani nazvu

note: join button
en: _Join
pl: _Dałučysia

en: Auto-Join
pl: Aŭtamatyčna dałučajsia

en: Persistent
pl: Stała

en: _Edit Settings...
pl: _Redahuj nałady...

en: _Collapse
pl: _Zharni

en: _Expand
pl: _Razharni

en: /Tools/Mute Sounds
pl: /Pryładździe/Adklučy huki

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
pl: Ty dziejna nie karystajeśsia kontam, dla jakoha možna dadać takoha siabra.

note: I don't believe this can happen currently, I think * everything that calls this function checks for one of the * above node types first.
en: Unknown node type
pl: Nieviadomy typ elementu

note: Buddies menu
en: /_Buddies
pl: /_Siabry

en: /Buddies/New Instant _Message...
pl: /Siabry/Novaje chutkaje _paviedamleńnie...

en: /Buddies/Join a _Chat...
pl: /Siabry/Dałučysia da _hutarki...

en: /Buddies/Get User _Info...
pl: /Siabry/Atrymaj ź_viestki ab karystalniku...

en: /Buddies/View User _Log...
pl: /Siabry/Pakažy _časovis dla karystalnika...

en: /Buddies/Sh_ow
pl: /Siabry/_Pakažy

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
pl: /Siabry/Pakažy/_Adłučanyja siabry

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
pl: /Siabry/Pakažy/_Pustyja hrupy

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
pl: /Siabry/Pakažy/_Padrabiaznaści ab siabry

en: /Buddies/Show/Idle _Times
pl: /Siabry/Pakažy/_Terminy biaździejnaści

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
pl: /Siabry/Pakažy/_Ikony pratakołaŭ

en: /Buddies/_Sort Buddies
pl: /Siabry/_Sartuj siabroŭ

en: /Buddies/_Add Buddy...
pl: /SIabry/_Dadaj siabra...

en: /Buddies/Add C_hat...
pl: /Siabry/Dadaj _hutarku...

en: /Buddies/Add _Group...
pl: /Siabry/Dadaj _hrupu...

en: /Buddies/_Quit
pl: /Siabry/_Vyjdzi

note: Accounts menu
en: /_Accounts
pl: /_Konty

note: Tools
en: /_Tools
pl: /_Pryładździe

en: /Tools/Buddy _Pounces
pl: /Pryładździe/Siabroŭskija _začepki

en: /Tools/_Certificates
pl: /Pryładździe/_Sertyfikaty

en: /Tools/Plu_gins
pl: /Pryładździe/Plu_giny

en: /Tools/Pr_eferences
pl: /Pryładździe/_Nałady

en: /Tools/Pr_ivacy
pl: /Pryładździe/_Tajemnaść

en: /Tools/_File Transfers
pl: /Pryładździe/_Pieradačy fajłaŭ

en: /Tools/R_oom List
pl: /Pryładździe/_Śpis pakojaŭ

en: /Tools/System _Log
pl: /Pryładździe/Systemny _log

en: /Tools/Mute _Sounds
pl: /Pryładździe/Adklučy _huki

note: Help
en: /_Help
pl: /_Dapamoha

en: /Help/Online _Help
pl: /Dapamoha/_Dapamoha ŭ sietcy

en: /Help/_Debug Window
pl: /Dapamoha/_Debugavaje vakno

en: /Help/_About
pl: /Dapamoha/_Ab prahramie

en: <b>Account:</b> %s
pl: <b>Kont:</b> %s

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
pl: 
    <b>Udzielnikaŭ:</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
pl: 
    <b>Tema:</b> %s

en: (no topic set)
pl: (tema nie akreślenaja)

en: Buddy Alias
pl: Alias siabra

en: Logged In
pl: Uvajšoŭ/Uvajšła

en: Last Seen
pl: Apošni raz bačany

en: Spooky
pl: Pryvid

en: Awesome
pl: Žachlivy

en: Rockin'
pl: Kruty!

en: Total Buddies
pl: Usich siabroŭ

en: Idle %dd %dh %02dm
pl: Biaździejničaje %dd %dh %02dch

en: Idle %dh %02dm
pl: Biaździejničaje %dh %02dch

en: Idle %dm
pl: Biaździejničaje %dch

en: /Buddies/New Instant Message...
pl: /Siabry/Novaje chutkaje paviedamleńnie...

en: /Buddies/Join a Chat...
pl: /Siabry/Dałučysia da hutarki...

en: /Buddies/Get User Info...
pl: /Siabry/Atrymaj źviestki ab karystalniku...

en: /Buddies/Add Buddy...
pl: /Siabry/Dadaj siabra...

en: /Buddies/Add Chat...
pl: /Siabry/Dadaj hutarku...

en: /Buddies/Add Group...
pl: /Siabry/Dadaj hrupu...

en: /Tools/Privacy
pl: /Pryładździe/Tajemnaść

en: /Tools/Room List
pl: /Pryładździe/Śpis pakojaŭ

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
pl[0]: %d niečytanaje paviedamleńnie ad %s
pl[1]: %d niečytanyja paviedamleńni ad %s
pl[2]: %d niečytanych paviedamleńniaŭ ad %s

en: Manually
pl: Samastojna

en: By status
pl: Pavodle statusu

en: %s disconnected
pl: %s adłučajecca

en: %s disabled
pl: %s adklučany

en: Reconnect
pl: Spałučy znoŭ

en: Re-enable
pl: Uklučy znoŭ

en: Welcome back!
pl: Ty viarnuŭsia!

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
pl[0]: %d kont adklučany, bo ty ŭvajšoŭ ź inšaha miesca:
pl[1]: %d konty adklučanyja, bo ty ŭvajšoŭ ź inšaha miesca:
pl[2]: %d kontaŭ adklučanyja, bo ty ŭvajšoŭ ź inšaha miesca:

en: <b>Username:</b>
pl: <b>Nazva karystalnika:</b>

en: <b>Password:</b>
pl: <b>Parol:</b>

en: _Login
pl: _Uvajdzi

en: /Accounts
pl: /Konty

note: set the Show Offline Buddies option. must be done * after the treeview or faceprint gets mad. -Robot101
en: /Buddies/Show/Offline Buddies
pl: /Siabry/Pakažy/Adłučanyja siabry

en: /Buddies/Show/Empty Groups
pl: /Siabry/Pakažy/Pustyja hrupy

en: /Buddies/Show/Buddy Details
pl: /Siabry/Pakažy/Padrabiaznaści ab siabry

en: /Buddies/Show/Idle Times
pl: /Siabry/Pakažy/Terminy biaździejnaści

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
pl: /Siabry/Pakažy/Ikony pratakołaŭ

en: Add a buddy.
pl: Dadaj siabra.

en: Buddy's _username:
pl: Nazva _karystalnika siabra:

en: (Optional) A_lias:
pl: (Nieabaviazkovy) a_lias:

en: Add buddy to _group:
pl: Dadaj siabra ŭ _hrupu:

en: This protocol does not support chat rooms.
pl: Hety pratakoł nie padtrymvaje pakojaŭ dla hutarki.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
pl: Ty dziejna nie karystajeśsia nivodnym z pratakołaŭ, jakija padtrymvajuć mahčymaść viadzieńnia hutarki.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
pl: Akreśl alias i adpaviednyja źviestki ab hutarcy, jakuju ty chočaš dadać u svoj śpis siabroŭ.

en: _Group:
pl: _Hrupa:

en: Please enter the name of the group to be added.
pl: Akreśl nazvu hrupy, jakuju treba dadać.

en: Enable Account
pl: Uklučy kont

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
pl: <PurpleMain>/Konty/Uklučy kont

en: <PurpleMain>/Accounts/
pl: <PurpleMain>/Konty/

en: _Edit Account
pl: _Redahuj kont

en: No actions available
pl: Dziejańni niedastupnyja

en: _Disable
pl: _Adklučy

en: /Tools
pl: /Pryładździe

en: /Buddies/Sort Buddies
pl: /Siabry/Sartuj siabroŭ

note: Widget creation function
en: SSL Servers
pl: Servery SSL

en: Unknown command.
pl: Nieviadomy zahad.

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
pl: Hety siabra nie z taho ž pratakołu, što j hetaja hutarka.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
pl: Ty dziejna nie karystajeśsia kontam, z dapamohaj jakoha možna zaprasić hetaha siabra.

en: Invite Buddy Into Chat Room
pl: Zaprasi siabra ŭ pakoj dla hutarak

en: _Buddy:
pl: _Siabra:

en: _Message:
pl: _Paviedamleńnie:

en: <h1>Conversation with %s</h1>
pl: <h1>Razmova z %s</h1>

en: Save Conversation
pl: Zapišy razmovu

en: Find
pl: Šukaj

en: _Search for:
pl: _Što šukać:

en: Un-Ignore
pl: Zdymi ihnaravańnie

en: Ignore
pl: Ihnaruj

en: Get Away Message
pl: Atrymaj paviedamleńnie adychodu

en: Unable to save icon file to disk.
pl: Niemahčyma zapisać fajł z ikonaj na dysku.

en: Save Icon
pl: Zapišy ikonu

en: Animate
pl: Animuj

en: Hide Icon
pl: Schavaj ikonu

en: Save Icon As...
pl: Zapišy ikonu jak...

en: Set Custom Icon...
pl: Akreśl asablivuju ikonu...

en: Change Size
pl: Źmiani pamier

en: Show All
pl: Pakažy ŭsio

note: Conversation menu
en: /_Conversation
pl: /_Razmova

en: /Conversation/New Instant _Message...
pl: /Razmova/Novaje chutkaje _paviedamleńnie...

en: /Conversation/_Find...
pl: /Razmova/_Šukaj...

en: /Conversation/View _Log
pl: /Razmova/Pakažy _log

en: /Conversation/_Save As...
pl: /Razmova/_Zapišy jak...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
pl: /Razmova/_Ačyść bufer prakrutki

en: /Conversation/Se_nd File...
pl: /Razmova/_Dašli fajł...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
pl: /Razmova/Dadaj siabroŭskuju _začepku...

en: /Conversation/_Get Info
pl: /Razmova/_Atrymaj źviestki

en: /Conversation/In_vite...
pl: /Razmova/_Zaprasi...

en: /Conversation/M_ore
pl: /Razmova/_Jašče

en: /Conversation/Al_ias...
pl: /Razmova/Al_ias...

en: /Conversation/_Block...
pl: /Razmova/_Blakuj...

en: /Conversation/_Unblock...
pl: /Razmova/_Razblakuj...

en: /Conversation/_Add...
pl: /Razmova/_Dadaj...

en: /Conversation/_Remove...
pl: /Razmova/_Vydali...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
pl: /Razmova/Ustaŭ _spasyłku...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
pl: /Razmova/Ustaŭ _vyjavu...

en: /Conversation/_Close
pl: /Razmova/_Začyni

note: Options
en: /_Options
pl: /_Opcyi

en: /Options/Enable _Logging
pl: /Opcyi/Uklučy _viadzieńnie logaŭ

en: /Options/Enable _Sounds
pl: /Opcyi/Uklučy _huki

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
pl: /Opcyi/Pakažy paneli pryładździa dziela farmatavańnia

en: /Options/Show Ti_mestamps
pl: /Opcyi/Pakažy _adbitki času

en: /Conversation/More
pl: /Razmova/Jašče

en: /Options
pl: /Opcyi

note: The menubar has been deactivated. Make sure the 'More' submenu is regenerated next time * the 'Conversation' menu pops up. Make sure the 'Conversation -> More' menuitems are regenerated whenever * the 'Conversation' menu pops up because the entries can change after the * conversation is created.
en: /Conversation
pl: /Razmova

en: /Conversation/View Log
pl: /Razmova/Pakažy log

en: /Conversation/Send File...
pl: /Razmova/Dašli fajł...

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
pl: /Razmova/Dadaj siabroŭskuju začepku...

en: /Conversation/Get Info
pl: /Razmova/Atrymaj źviestki

en: /Conversation/Invite...
pl: /Razmova/Zaprasi...

en: /Conversation/Alias...
pl: /Razmova/Alias...

en: /Conversation/Block...
pl: /Razmova/Blakuj...

en: /Conversation/Unblock...
pl: /Razmova/Razblakuj...

en: /Conversation/Add...
pl: /Razmova/Dadaj...

en: /Conversation/Remove...
pl: /Razmova/Vydali...

en: /Conversation/Insert Link...
pl: /Razmova/Ustaŭ spasyłku...

en: /Conversation/Insert Image...
pl: /Razmova/Ustaŭ vyjavu...

en: /Options/Enable Logging
pl: /Opcyi/Uklučy viadzieńnie logaŭ

en: /Options/Enable Sounds
pl: /Opcyi/Uklučy huki

en: /Options/Show Formatting Toolbars
pl: /Opcyi/Pakažy paneli pryładździa dziela farmatavańnia

en: /Options/Show Timestamps
pl: /Opcyi/Pakažy adbitki času

en: User is typing...
pl: Karystalnik piša...

en: 
    %s has stopped typing
pl: 
    %s pierastaŭ pisać

note: Build the Send To menu
en: S_end To
pl: _Dašli da

en: _Send
pl: _Dašli

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
pl: 0 čałaviek u pakoi

en: %d person in room | %d people in room
pl[0]: %d čałaviek ŭ pakoi
pl[1]: %d čałavieki ŭ pakoj
pl[2]: %d čałaviek ŭ pakoj

en: Typing
pl: Piša

en: Stopped Typing
pl: Spynijsia pisać

en: Nick Said
pl: Pramoviŭ mianušku

en: Unread Messages
pl: Niepračytanyja paviedamleńni

en: New Event
pl: Novaja padzieja

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
pl: clear: Ačyščaje ŭsie bufery prakrutki razmovaŭ.

en: Confirm close
pl: Paćvierdź začynieńnie

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
pl: Ty maješ niepračytanyja paviedamleńni. Ty sapraŭdy chočaš začynić vakno?

en: Close other tabs
pl: Začyni inšyja kartki

en: Close all tabs
pl: Začyni ŭsie kartki

en: Detach this tab
pl: Adłučy hetuju kartku

en: Close this tab
pl: Začyni hetuju kartku

en: Close conversation
pl: Začyni razmovu

en: Last created window
pl: Apošniaje stvoranaje vakno

en: Separate IM and Chat windows
pl: Asobnyja vokny dziela pryvatnych razmoŭ i hutarak

en: New window
pl: Novaje vakno

en: By group
pl: Pavodle hrupaŭ

en: By account
pl: Pavodle kontaŭ

en: Save Debug Log
pl: Zapišy debugavy log

en: Invert
pl: Invertuj

en: Highlight matches
pl: Padśviatlaj adpaviedniki

en: _Icon Only
pl: Tolki _ikony

en: _Text Only
pl: Tolki _tekst

en: _Both Icon & Text
pl: Ikony _j tekst

en: Filter
pl: Filtruj

en: Right click for more options.
pl: Hladzi bolš opcyj pa pravym kliku.

en: Level
pl: Uzrovień

en: Select the debug filter level.
pl: Abiary uzrovień debugavaha filtru.

en: All
pl: Usie

en: Misc
pl: Roznaje

en: Warning
pl: Aściaroha

en: Error
pl: Pamyłka

en: Fatal Error
pl: Fatalnaja pamyłka

en: support
pl: padtrymka

en: Senior Contributor/QA
pl: Važki ŭdzielnik/QA

en: win32 port
pl: port na win32

en: maintainer
pl: dahladčyk

en: libfaim maintainer
pl: dahladčyk dla libfaim

note: If "lazy bum" translates literally into a serious insult, use something else or omit it.
en: hacker and designated driver [lazy bum]
pl: hakier i pieršy chłopiec na vioscy [zuch]

en: support/QA
pl: padtrymka/kantrol za jakaściu

en: original author
pl: pieršy aŭtar

en: lead developer
pl: hałoŭny raspracoŭščyk

en: Arabic
pl: Arabskaja

en: Belarusian Latin
pl: Biełaruskaja łacinka

en: Bulgarian
pl: Baŭharskaja

en: Bengali
pl: Benhalskaja

en: Bosnian
pl: Baśnijskaja

en: Catalan
pl: Katalonskaja

en: Valencian-Catalan
pl: Valenskaja katalonskaja

en: Czech
pl: Českaja

en: Danish
pl: Dackaja

en: German
pl: Niamieckaja

en: Greek
pl: Hreckaja

en: Australian English
pl: Aŭstralijskaja anhielskaja

en: Canadian English
pl: Kanadzkaja anhielskaja

en: British English
pl: Brytanskaja anhielskaja

en: Esperanto
pl: Esperanta

en: Spanish
pl: Hišpanskaja

en: Estonian
pl: Estonskaja

en: Persian
pl: Persydzkaja

en: Finnish
pl: Finskaja

en: French
pl: Francuskaja

en: Galician
pl: Halickaja

en: Gujarati Language Team
pl: Kamanda pierakładčykaŭ na Gujarati

en: Hebrew
pl: Žydoŭskaja

en: Hindi
pl: Hindzi

en: Hungarian
pl: Vuhorskaja

en: Indonesian
pl: Indanezijskaja

en: Italian
pl: Italjanskaja

en: Japanese
pl: Japonskaja

en: Georgian
pl: Hruzinskaja

en: Ubuntu Georgian Translators
pl: Hruzinskija pierakładčyki Ubuntu

en: Kannada Translation team
pl: Kamanda pierakładčykaŭ na Kannada

en: Korean
pl: Karejskaja

en: Kurdish
pl: Kurdzkaja

en: Lao
pl: Laoskaja

en: Lithuanian
pl: Litoŭskaja

en: Macedonian
pl: Makiedonskaja

en: Bokmål Norwegian
pl: Narveskaja Bokmål

en: Nepali
pl: Nepalskaja

en: Dutch, Flemish
pl: Halandzkaja, flamandzkaja

en: Norwegian Nynorsk
pl: Narveskaja Nynorsk

en: Polish
pl: Polskaja

en: Portuguese
pl: Partuhalskaja

en: Portuguese-Brazil
pl: Partuhalskaja brazylskaja

en: Romanian
pl: Rumynskaja

en: Russian
pl: Rasiejskaja

en: Slovak
pl: Słavackaja

en: Slovenian
pl: Słavienskaja

en: Albanian
pl: Albanskaja

en: Serbian
pl: Serbskaja

en: Sinhala
pl: Sinhaleskaja

en: Swedish
pl: Švedzkaja

en: Tamil
pl: Tamilskaja

en: Thai
pl: Tajskaja

en: Turkish
pl: Tureckaja

en: Vietnamese
pl: Vijetnamskaja

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
pl: T.M.Thanh i Kamanda Gnome-Vi

en: Simplified Chinese
pl: Sproščanaja kitajskaja

en: Hong Kong Chinese
pl: Kitajskaja z Hong Kongu

en: Traditional Chinese
pl: Tradycyjnaja kitajskaja

en: Amharic
pl: Amharskaja

en: About %s
pl: Ab %s

en: %s is a graphical modular messaging client based on libpurple which is capable of connecting to AIM, MSN, Yahoo!, XMPP, ICQ, IRC, SILC, SIP/SIMPLE, Novell GroupWise, Lotus Sametime, Bonjour, Zephyr, MySpaceIM, Gadu-Gadu, and QQ all at once.  It is written using GTK+.<BR><BR>You may modify and redistribute the program under the terms of the GPL (version 2 or later).  A copy of the GPL is contained in the 'COPYING' file distributed with %s.  %s is copyrighted by its contributors.  See the 'COPYRIGHT' file for the complete list of contributors.  We provide no warranty for this program.<BR><BR>
pl: %s - heta hrafičny modulny klijent kamunikacyj, zasnavany na libpurple, jaki moža spałučacca ź sietkami AIM, MSN, Yahoo!, XMPP, ICQ, IRC, SILC, SIP/SIMPLE, Novell GroupWise, Lotus Sametime, Bonjour, Zephyr, MySpaceIM, Gadu-Gadu i QQ. Prahrama napisanaja z dapamohaj GTK+.<BR><BR>Ty možaš źmianiać i raspaŭsiudžvać prahramu zhodna z umovami GPL (versii 2 ci paźniejšaj). Kopija GPL źmieščanaja ŭ fajle "COPYING", jaki raspaŭsiudžvajecca z %s. Aŭtarskija pravy na %s naležać udzielnikam raspracoŭki. Poŭny śpis udzielnikaŭ hladzi ŭ fajle "COPYRIGHT". My nie dajem harantyj na hetuju prahramu.<BR><BR>

en: Current Developers
pl: Aktyŭnyja raspracoŭščyki

en: Crazy Patch Writers
pl: Dzikija piśmieńniki zapłatak

en: Retired Developers
pl: Byłyja raspracoŭščyki

en: Retired Crazy Patch Writers
pl: Byłyja dzikija piśmieńniki zapłatak

en: Current Translators
pl: Aktyŭnyja pierakładčyki

en: Past Translators
pl: Byłyja pierakładčyki

en: Debugging Information
pl: Debugavyja źviestki

en: _Name
pl: _Nazva

en: _Account
pl: _Kont

en: Get User Info
pl: Atrymaj źviestki ab karystalniku

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
pl: Uviadzi nazvu karystalnika ci alias asoby, pra jakuju chočaš atrymać źviestki.

en: View User Log
pl: Pakažy log dla karystalnika

en: Alias Contact
pl: Stvary alias dla kantaktu

en: Enter an alias for this contact.
pl: Uviadzi alias dla hetaha kantaktu.

en: Enter an alias for %s.
pl: Uviadzi alias dla %s.

en: Alias Buddy
pl: Stvary alias dla siabra

en: Alias Chat
pl: Stvary alias dla hutarki

en: Enter an alias for this chat.
pl: Uviadzi alias dla hetaj hutarki.

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
pl[0]: Ty vydalaješ kantakt z %s i %d inšym siabram sa svajho śpisu siabroŭ. Chočaš praciahvać?
pl[1]: Ty vydalaješ kantakt z %s i %d inšymi siabrami sa svajho śpisu siabroŭ. Chočaš praciahvać?
pl[2]: Ty vydalaješ kantakt z %s i %d inšymi siabrami sa svajho śpisu siabroŭ. Chočaš praciahvać?

en: Remove Contact
pl: Vydali kantakt

en: _Remove Contact
pl: _Vydali kantakt

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
pl: Ty źlivaješ hrupu z nazvaj %s i hrupu z nazvaj %s. Chočaš praciahvać?

en: Merge Groups
pl: Źli hrupy

en: _Merge Groups
pl: _Źli hrupy

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
pl: Ty vydalaješ hrupu %s i ŭsich jaje ŭdzielnikaŭ sa svajho śpisu siabroŭ. Chočaš praciahvać?

en: Remove Group
pl: Vydali hrupu

en: _Remove Group
pl: _Vydali hrupu

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
pl: Ty vydalaješ %s sa svajho śpisu siabroŭ. Chočaš praciahvać?

en: Remove Buddy
pl: Vydali siabra

en: _Remove Buddy
pl: _Vydali siabra

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
pl: Ty vydalaješ hutarku %s sa svajho śpisu siabroŭ. Chočaš praciahvać?

en: Remove Chat
pl: Vydali hutarku

en: _Remove Chat
pl: _Vydali hutarku

en: Right-click for more unread messages...
pl: Dziela ahladu astatnich niepračytanych paviedamleńniaŭ - pravy klik...

en: Not started
pl: Nie ŭruchomleny

en: <b>Receiving As:</b>
pl: <b>Atrymanaje jak:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
pl: <b>Atrymanaje ad:</b>

en: <b>Sending To:</b>
pl: <b>Dasyłajecca da:</b>

en: <b>Sending As:</b>
pl: <b>Dasyłajecca jak:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
pl: Niama aplikacyi, skanfihuravanaj dziela adčynieńnia fajłaŭ hetaha typu.

en: An error occurred while opening the file.
pl: Pry adčynieńni fajłu adbyłasia pamyłka.

en: Error launching %s: %s
pl: Pamyłka ŭruchamleńnia %s: %s

en: Error running %s
pl: Pamyłka vykanańnia %s

en: Process returned error code %d
pl: Praces viarnuŭ kod pamyłki %d

en: Filename:
pl: Nazva fajłu:

en: Local File:
pl: Lakalny fajł:

en: Speed:
pl: Chutkaść:

en: Time Elapsed:
pl: Prajšło času:

en: Time Remaining:
pl: Zastałosia času:

en: Close this window when all transfers _finish
pl: Začyni hetaje vakno pa _zakančeńni ŭsich pieradač

en: C_lear finished transfers
pl: _Ačyść skončanyja pieradačy

note: "Download Details" arrow
en: File transfer _details
pl: _Padrabiaznaści ab pieradačy fajłu

en: Paste as Plain _Text
pl: Uklej jak zvyčajny _tekst

en: _Reset formatting
pl: _Viarni farmatavańnie

en: Disable _smileys in selected text
pl: Vyklučy _smajły dla zaznačanaha tekstu

en: Hyperlink color
pl: Koler hiperspasyłak

en: Color to draw hyperlinks.
pl: Koler hiperspasyłak.

en: Hyperlink prelight color
pl: Koler padśviatleńnia hiperspasyłak

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
pl: Koler padśviatleńnia hiperspasyłak, kali kursor naviedzieny na ich.

en: Sent Message Name Color
pl: Dasłany koler dla nazvy paviedamleńnia

en: Color to draw the name of a message you sent.
pl: Koler dla nazvy dasłanaha paviedamleńnia.

en: Received Message Name Color
pl: Atrymany koler dla nazvy paviedamleńnia

en: Color to draw the name of a message you received.
pl: Koler dla nazvy atrymanaha paviedamleńnia.

en: "Attention" Name Color
pl: koler dla "Ŭvahi"

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
pl: Koler dla nazvy atrymanaha paviedamleńnia, jakoje źmiaščaje tvaju nazvu.

en: Action Message Name Color
pl: Koler dla nazvy dziejnasnaha paviedamleńnia

en: Color to draw the name of an action message.
pl: Koler dla nazvy dziejnasnaha paviedamleńnia.

en: Typing notification color
pl: Koler infarmavańnia pra nabor tekstu

en: Typing notification font
pl: Šryft infarmavańnia pra nabor tekstu

en: The font to use for the typing notification
pl: Šryft dziela infarmavańnia pra nabor tekstu

en: Enable typing notification
pl: Uklučy infarmavańni pra nabor tekstu

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
pl: <span size='larger' weight='bold'>Niezrazumieły typ fajłu</span>
    
    Užyvajem zmoŭčany PNG.

en: Unrecognized file type
    
    Defaulting to PNG.
pl: Niezrazumieły typ fajłu
    
    Užyvajem zmoŭčany PNG.

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
pl: <span size='larger' weight='bold'>Pamyłka zapisu vyjavy</span>
    
    %s

en: Error saving image
    
    %s
pl: Pamyłka zapisu vyjavy
    
    %s

en: Save Image
pl: Zapišy vyjavu

en: _Save Image...
pl: _Zapišy vyjavu...

en: Select Font
pl: Abiary šryft

en: Select Text Color
pl: Abiary koler tekstu

en: Select Background Color
pl: Abiary fonavy koler

en: _URL
pl: _Spasyłka

en: _Description
pl: _Apisańnie

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
pl: Akreśl spasyłku j apisańnie dla ŭstaŭlanaj spasyłki. Apisańnie nieabaviazkovaje.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
pl: Akreśl adras ustaŭlanaj spasyłki.

en: Insert Link
pl: Ustaŭ spasyłku

en: _Insert
pl: _Ustaŭ

en: Failed to store image: %s
pl: Pamyłka zachavańnia vyjavy: %s

en: Insert Image
pl: Ustaŭ vyjavu

en: Smile!
pl: Uśmichnisia!

en: This theme has no available smileys.
pl: Hetaja tema nia maje smajłaŭ.

en: _Font
pl: _Šryft

en: Group Items
pl: Hrupuj elementy

en: Ungroup Items
pl: Razhrupuj elementy

en: Bold
pl: Tłusty

en: Italic
pl: Kursiŭ

en: Underline
pl: Padkreśleny

en: Strikethrough
pl: Pierakreśleny

en: Increase Font Size
pl: Pavialič pamier šryftu

en: Decrease Font Size
pl: Pamienš pamier šryftu

en: Font Face
pl: Vyhlad šryftu

en: Foreground Color
pl: Koler tekstu

en: Reset Formatting
pl: Viarni farmatavańnie

en: Insert IM Image
pl: Ustaŭ vyjavu

en: Insert Smiley
pl: Ustaŭ smajł

en: <b>_Bold</b>
pl: <b>_Tłusty</b>

en: <i>_Italic</i>
pl: <i>_Kursiŭ</i>

en: <u>_Underline</u>
pl: <u>_Padkreśleny</u>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
pl: <span size='larger'>Pierakreśleny</span>

en: <span size='larger'>_Larger</span>
pl: <span size='larger'>_Bolšy</span>

en: _Normal
pl: _Zvyčajny

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
pl: <span size='smaller'>_Mienšy</span>

note: If we want to show the formatting for the following items, we would * need to update them when formatting changes. The above items don't need * no updating nor nothin'
en: _Font face
pl: _Vyhlad šryftu

en: Foreground _color
pl: Koler _tekstu

en: Bac_kground color
pl: _Fonavy koler

en: _Image
pl: _Vyjava

en: _Link
pl: _Spasyłka

en: _Horizontal rule
pl: _Haryzantalnaja linija

en: _Smile!
pl: _Uśmichnisia!

en: Log Deletion Failed
pl: Nie ŭdałosia vydalić log

en: Check permissions and try again.
pl: Pravier pravy i znoŭ paŭtary sprobu.

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
pl: Ty sapraŭdy chočaš nazaŭždy vydalić log razmovy z %s, jaki pačynajecca ad %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
pl: Ty sapraŭdy chočaš nazaŭždy vydalić log razmovy ŭ %s, jaki pačynajecca ad %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
pl: Ty sapraŭdy chočaš nazaŭždy vydalić systemny log, jaki pačynajecca ad %s?

en: Delete Log?
pl: Vydalić log?

en: Delete Log...
pl: Vydali log...

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
pl: <span size='larger' weight='bold'>Razmova ŭ %s na %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
pl: <span size='larger' weight='bold'>Razmova z %s na %s</span>

note: Steal the "HELP" response and use it to trigger browsing to the logs folder
en: _Browse logs folder
pl: _Ahladaj kataloh logaŭ

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
pl: %s %s. Pasprabuj `%s -h' dla padrabiaźniejšych źviestak.

en: _Pause
pl: _Prypyni

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
pl[0]: %s maje %d novaje paviedamleńnie.
pl[1]: %s maje %d novyja paviedamleńni.
pl[2]: %s maje %d novych paviedamleńniaŭ.

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
pl[0]: <b>%d novy list.</b>
pl[1]: <b>%d novyja listy.</b>
pl[2]: <b>%d novych listoŭ.</b>

en: The browser command "%s" is invalid.
pl: Zahad hartača "%s" niapravilny.

en: Unable to open URL
pl: Niemahčyma adčynić spasyłku

en: Error launching "%s": %s
pl: Pamyłka ŭruchamleńnia "%s": %s

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
pl: Abrany 'Admysłovy' hartač, ale zahad nie akreśleny.

en: Open All Messages
pl: Adčyni ŭsie paviedamleńni

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
pl: <span weight="bold" size="larger">Majem novuju poštu!</span>

en: The following plugins will be unloaded.
pl: Nastupnyja pluginy buduć adhružanyja.

en: Multiple plugins will be unloaded.
pl: Niekalki pluginaŭ buduć adhružanyja.

en: Unload Plugins
pl: Adhruzi pluginy

en: Could not unload plugin
pl: Niemahčyma adhruzić plugin

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
pl: Niemahčyma adhruzić plugin ciapier, ale heta budzie zroblena pry nastupnym uruchamleńni.

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
pl: <span foreground="red" weight="bold">Pamyłka: %s
    Pravier aktualnaść plugina na sajcie.</span>

en: Author
pl: Aŭtar

en: <b>Written by:</b>
pl: <b>Napisaŭ:</b>

en: <b>Web site:</b>
pl: <b>Web-sajt:</b>

en: <b>Filename:</b>
pl: <b>Nazva fajłu:</b>

en: Configure Pl_ugin
pl: Skanfihuruj pl_ugin

en: <b>Plugin Details</b>
pl: <b>Padrabiaznaści ab pluginie</b>

en: Select a file
pl: Abiary fajł

note: Create the "Pounce on Whom" frame.
en: Pounce on Whom
pl: Čyja začepka

en: _Account:
pl: _Kont:

en: _Buddy name:
pl: Nazva _siabra:

en: Si_gns on
pl: _Uvachodzić

en: Signs o_ff
pl: _Vychodzić

en: Goes a_way
pl: _Adychodzić

en: Ret_urns from away
pl: Via_rtajecca

en: Becomes _idle
pl: _Biaździejničaje

en: Is no longer i_dle
pl: _Spyniaje biaździejnaść

en: Starts _typing
pl: _Pačynaje pisać

en: P_auses while typing
pl: Pr_ypyniajecca pisać

en: Stops t_yping
pl: Spyn_iajecca pisać

en: Sends a _message
pl: _Dasyłaje paviedamleńnie

en: Ope_n an IM window
pl: _Adčyni vakno razmovy

en: _Pop up a notification
pl: _Paviedam u vypłyŭnym aknie

en: Send a _message
pl: Dašli _paviedamleńnie

en: E_xecute a command
pl: _Vykanaj zahad

en: P_lay a sound
pl: _Hraj huk

en: Brows_e...
pl: _Ahladaj...

en: Br_owse...
pl: Ah_ladaj...

en: Pre_view
pl: _Pieradahlad

en: P_ounce only when my status is not Available
pl: _Čaplajsia, tolki kali ja niedastupny

en: _Recurring
pl: _Paŭtarajecca

en: Pounce Target
pl: Meta začepki

en: Install Theme
pl: Zainstaluj matyŭ

en: Select a smiley theme that you would like to use from the list below. New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
pl: Abiary patrebny matyŭ ź nižejšaha śpisu. Novyja matyvy možna zainstalavać, pierakinuŭšy ich myššu ŭ śpis matyvaŭ.

en: Icon
pl: Ikona

en: Keyboard Shortcuts
pl: Klavijaturnyja skaroty

en: Cl_ose conversations with the Escape key
pl: _Začyniaj razmovy klavišaj Escape

note: System Tray
en: System Tray Icon
pl: Ikona systemnaha treju

en: _Show system tray icon:
pl: _Pakazvaj ikonu systemnaha treju:

en: On unread messages
pl: Kali jość niepračytanyja paviedamleńni

en: _Hide new IM conversations:
pl: _Chavaj novyja pryvatnyja razmovy:

en: When away
pl: Kali adyjšoŭ

en: Minimi_ze new conversation windows
pl: _Minimalizuj novyja vokny razmovaŭ

note: All the tab options!
en: Tabs
pl: Kartki

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
pl: Pakazvaj razmovy ŭ voknach z _kartkami

en: Show close b_utton on tabs
pl: Pakazvaj knopku _začynieńnia na kartkach

en: _Placement:
pl: _Raźmiaščeńnie:

en: Top
pl: Uviersie

en: Bottom
pl: Unizie

en: Left
pl: Źleva

en: Right
pl: Sprava

en: Left Vertical
pl: Źleva vertykalna

en: Right Vertical
pl: Sprava vertykalna

en: N_ew conversations:
pl: _Novyja razmovy:

en: Show _formatting on incoming messages
pl: Pakazvaj _farmatavańnie ŭvachodnych paviedamleńniaŭ

en: Close IMs immediately when the tab is closed
pl: Adrazu začyniaj hutarki razam z kartkami

en: Show _detailed information
pl: Pakažy _padrabiaznyja źviestki

en: Enable buddy ic_on animation
pl: Animuj _ikonu siabra

en: _Notify buddies that you are typing to them
pl: _Paviedamlaj siabram, što ty im pišaš

en: Highlight _misspelled words
pl: _Padśviatlaj pamyłkovyja słovy

en: Use smooth-scrolling
pl: Užyj miakkuju prakrutku

en: F_lash window when IMs are received
pl: Mir_haj vaknom, kali atrymanyja novyja paviedamleńni

en: Minimum input area height in lines:
pl: Minimalnaja vyšynia absiahu ŭvodu, radkoŭ:

en: Font
pl: Šryft

en: Use document font from _theme
pl: Užyj šryft dakumentu z _matyvu

en: Use font from _theme
pl: Užyj šryft z _matyvu

en: Conversation _font:
pl: Šryft _razmovy:

en: Default Formatting
pl: Zmoŭčanaje farmatavańnie

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
pl: Tak buduć vyhladać tvaje paviedamleńni, kali ty ŭžyvaješ pratakoły, jakija padtrymvajuć farmatavańnie.

en: Cannot start proxy configuration program.
pl: Niemahčyma ŭklučyć prahramu dziela kanfihuravańnie proxy.

en: Cannot start browser configuration program.
pl: Niemahčyma ŭklučyć prahramu dziela kanfihuravańnia hartača.

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
pl: <span style="italic">Prykład: stunserver.org</span>

en: Public _IP:
pl: Publičny _IP:

en: Ports
pl: Porty

en: _Enable automatic router port forwarding
pl: _Uklučy aŭtamatyčnaje pieranakiroŭvańnie partoŭ roŭtera

en: _Manually specify range of ports to listen on
pl: _Samastojna akreśl intervał partoŭ, jakija treba słuchać

en: _Start port:
pl: _Pačatkovy port:

en: _End port:
pl: _Kancavy port:

en: Proxy Server &amp; Browser
pl: Proxy-server & hartač

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
pl: <b>Prahrama dziela kanfihuravańnia proxy nia znojdzienaja.</b>

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
pl: <b>Prahrama dziela kanfihuravańnia hartača nia znojdzienaja.</b>

en: Proxy & Browser preferences are configured
    in GNOME Preferences
pl: Nałady proxy i hartača skanfihuravanyja
    ŭ Naładach GNOME

en: Configure _Proxy
pl: Skanfihuruj _proxy

en: Configure _Browser
pl: Skanfihuruj _hartač

en: Proxy Server
pl: Proxy-server

en: No proxy
pl: Biaz proxy

en: _User:
pl: _Karystalnik:

en: Desktop Default
pl: Zmoŭčany ŭ asiarodździ

en: GNOME Default
pl: Zmoŭčany dla GNOME

en: Manual
pl: Samastojna

en: Browser Selection
pl: Vybar hartača

en: _Browser:
pl: _Hartač:

en: _Open link in:
pl: _Adčyniaj spasyłki ŭ:

en: Browser default
pl: Zmoŭčana dla hartača

en: Existing window
pl: Najaŭnaje vakno

en: New tab
pl: Novaja kartka

en: _Manual:
    (%s for URL)
pl: _Samastojna:
    (%s dziela spasyłki)

en: Log _format:
pl: _Farmat logaŭ:

en: Log all _instant messages
pl: Zapisvaj usie _chutkija paviedamleńni

en: Log all c_hats
pl: Zapisvaj usie _hutarki

en: Log all _status changes to system log
pl: Zapisvaj usie _źmieny statusu ŭ systemny log

en: Sound Selection
pl: Vybar huku

en: Quietest
pl: Najcišejšaja

en: Quieter
pl: Cišejšaja

en: Quiet
pl: Cichaja

en: Loud
pl: Hučnaja

en: Louder
pl: Hučniejšaja

en: Loudest
pl: Najhučniejšaja

en: _Method:
pl: _Metad:

en: Console beep
pl: Syhnał kansoli

en: No sounds
pl: Biaz hukaŭ

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
pl: _Zahad dziela huku:
    (%s dziela nazvy fajłu)

en: Sounds when conversation has _focus
pl: Huki, kali razmova s_fakusavanaja

en: Play
pl: Hraj

en: _Report idle time:
pl: _Infarmuj ab terminie biaździejnaści:

en: Based on keyboard or mouse use
pl: Hledziačy na ŭžyćcio klavijatury j myšy

en: _Auto-reply:
pl: _Aŭtamatyčna adkazvaj:

en: When both away and idle
pl: Kali i adyjšoŭ, i biaździejny

note: Auto-away stuff
en: Auto-away
pl: Aŭtamatyčny adychod

en: _Minutes before becoming idle:
pl: _Chvilin da biaździejnaści:

en: Change status when _idle
pl: Źmianiaj status, kali _biaździejničaju

en: Change _status to:
pl: Źmianiaj _status na:

note: Signon status stuff
en: Status at Startup
pl: Pačatkovy status

en: Use status from last _exit at startup
pl: Užyj apošni status da ŭruchamleńnia

en: Status to a_pply at startup:
pl: Užyj status pry _ŭruchamleńni:

en: Interface
pl: Interfejs

en: Smiley Themes
pl: Matyvy smajłaŭ

en: Browser
pl: Hartač

en: Status / Idle
pl: Status/Biaździejnaść

en: Allow all users to contact me
pl: Dazvol usim karystalnikam kantaktavać sa mnoju

en: Allow only the users on my buddy list
pl: Dazvol tolki karystalnikam z majho śpisu siabroŭ

en: Allow only the users below
pl: Dazvol tolki nastupnym karystalnikam

en: Block all users
pl: Blakuj usich karystalnikaŭ

en: Block only the users below
pl: Blakuj tolki nastupnych karystalnikaŭ

en: Privacy
pl: Tajemnaść

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
pl: Źmieny tajemnaści adrazu pačynajuć dziejničać.

en: Set privacy for:
pl: Akreśl tajemnaść dla:

note: Remove All button
en: Remove Al_l
pl: Vydali _ŭsio

en: Permit User
pl: Dazvoleny karystalnik

en: Type a user you permit to contact you.
pl: Akreśl karystalnika, jakomu chočaš dazvolić kantaktavać z saboju.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
pl: Akreśl nazvu karystalnika, ź jakim ty chočaš mahčy kantaktavać.

en: _Permit
pl: _Dazvol

en: Allow %s to contact you?
pl: Dazvolić %s kantaktavać z taboju?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
pl: Ty sapraŭdy chočaš dazvolić %s kantaktavać z taboju?

en: Block User
pl: Blakuj karystalnika

en: Type a user to block.
pl: Akreśl karystalnika dziela blakavańnia.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
pl: Akreśl nazvu karystalnika dziela blakavańnia.

en: Block %s?
pl: Blakavać %s?

en: Are you sure you want to block %s?
pl: Ty sapraŭdy chočaš blakavać %s?

en: Apply
pl: Užyj

en: That file already exists
pl: Taki fajł užo isnuje

en: Would you like to overwrite it?
pl: Chočaš nadpisać jaho?

en: Overwrite
pl: Nadpišy

en: Choose New Name
pl: Abiary novuju nazvu

en: Select Folder...
pl: Abiary kataloh...

note: list button
en: _Get List
pl: _Atrymaj śpis

note: add button
en: _Add Chat
pl: _Dadaj hutarku

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
pl: Ty sapraŭdy chočaš vydalić zaznačanyja zachavanyja statusy?

note: Use button
en: _Use
pl: _Užuj

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
pl: Nazva ŭžo ŭžytaja. Treba abrać unikalnuju nazvu.

en: Different
pl: Inšy

en: _Title:
pl: _Nazva:

note: Different status message expander
en: Use a _different status for some accounts
pl: Užyj _inšy status dla niekatorych kontaŭ

note: Save & Use button
en: Sa_ve & Use
pl: _Zapišy i ŭžyj

en: Status for %s
pl: Status dla %s

en: Waiting for network connection
pl: Čakańnie sietkavaha spałučeńnia

en: New status...
pl: Novy status...

en: Saved statuses...
pl: Zachavanyja statusy...

en: Status Selector
pl: Vybar statusu

en: The following error has occurred loading %s: %s
pl: Pry zahruzcy %s adbyłasia nastupnaja pamyłka: %s

en: Failed to load image
pl: Pamyłka zahruzki vyjavy

en: Cannot send folder %s.
pl: Niemahčyma dasłać kataloh %s.

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
pl: %s nia moža pieradavać katalohi. Ty musiš dasyłać fajły paasobku.

en: You have dragged an image
pl: Ty pieraciahnuŭ vyjavu

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
pl: Ty možaš pieradać hetuju vyjavu jak fajł, ułučyć jaje ŭ svajo paviedamleńnie albo zrabić jaje siabroŭskaj ikonaj dziela karystalnika.

en: Set as buddy icon
pl: Zrabi siabroŭskaj ikonaj

en: Send image file
pl: Dašli fajł vyjavy

en: Insert in message
pl: Ustaŭ u paviedamleńnie

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
pl: Chočaš zrabić hetuju vyjavu siabroŭskaj ikonaj dla hetaha siabra?

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
pl: Ty možaš pieradać hetuju vyjavu jak fajł albo zrabić jaje siabroŭskaj ikonaj dla hetaha siabra.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
pl: Ty možaš ustavić hetuju vyjavu ŭ hetaje paviedamleńnie albo zrabić jaje siabroŭskaj ikonaj dla hetaha siabra.

note: I don't know if we really want to do anything here.  Most of the desktop item types are crap like * "MIME Type" (I have no clue how that would be a desktop item) and "Comment"... nothing we can really * send.  The only logical one is "Application," but do we really want to send a binary and nothing 
en: Cannot send launcher
pl: Niemahčyma dasłać uruchamlalnik

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
pl: <b>Fajł:</b> %s
    <b>Pamier fajłu:</b> %s
    <b>Pamier vyjavy:</b> %dx%d

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
pl: Fajł '%s' nadta vialiki dla %s. Pasprabuj mienšuju vyjavu.

en: Icon Error
pl: Pamyłka ikony

en: Could not set icon
pl: Niemahčyma akreślić ikonu

en: Failed to open file '%s': %s
pl: Pamyłka adčynieńnia fajłu '%s': %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
pl: Niemahčyma zahruzić vyjavu '%s': pryčyna nieviadomaja, mahčyma, fajł vyjavy sapsavany

en: _Copy Link Location
pl: _Skapijuj adras spasyłki

en: _Copy Email Address
pl: _Skapijuj adras email

en: Save File
pl: Zapišy fajł

en: Select color
pl: Abiary koler

en: Close _tabs
pl: Začyni _kartki

en: _Get Info
pl: _Atrymaj źviestki

en: _Invite
pl: _Zaprasi

en: _Open Mail
pl: _Adčyni poštu

en: Pidgin Tooltip
pl: Padkazka Pidgin

en: Pidgin smileys
pl: Smajły Pidgina

en: Penguin Pimps
pl: Pimpy pinhvinaŭ

en: Selecting this disables graphical emoticons.
pl: Abraŭšy heta, ty adklučyš hrafičnyja smajły.

en: none
pl: niama

en: Response Probability:
pl: Mahčymaść adkazu:

en: Statistics Configuration
pl: Kanfihuracyja statystyki

note: msg_difference spinner
en: Maximum response timeout:
pl: Maksymalny termin adkazu:

en: minutes
pl: chvilin

note: last_seen spinner
en: Maximum last-seen difference:
pl: Maksymalnaja roźnica pamiž sustrečami:

note: threshold spinner
en: Threshold:
pl: Paroh:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Availability Prediction
pl: Praroctva dastupnaści kantaktu

note: *< name *< version
en: Contact Availability Prediction plugin.
pl: Plugin praroctva dastupnaści kantaktu.

note: *  summary
en: Displays statistical information about your buddies' availability
pl: Pakazvaje statystyku dastupnaści tvaich siabroŭ

en: Buddy is idle
pl: Siabra biaździejničaje

en: Buddy is away
pl: Siabra adyjšoŭ

en: Buddy is "extended" away
pl: Siabra "pašyrana" adyjšoŭ

note: Not used yet.
en: Buddy is mobile
pl: Siabra mabilny

en: Buddy is offline
pl: Siabra adłučany

en: Point values to use when...
pl: Užyć punkty vartaści, kali

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
pl: Siabra z <i>najbolšym vynikam</i> - heta važniejšy dla razmovy siabra.

en: Use last buddy when scores are equal
pl: Užyj apošniaha siabra, kali vyniki adnolkavyja

en: Point values to use for account...
pl: Užyć punkty vartaści dla kontu...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
pl: Pryjarytet kantaktu

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
pl: Dazvalaje kantralavać vartaści, źviazanyja z roznymi stanami siabra.

note: *< description
en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
pl: Dazvalaje źmianiać punkty vartaści dla stanaŭ biaździejnaści/adychodu/adłučeńnia dla siabroŭ pry padliku pryjarytetaŭ kantaktaŭ.

en: Conversation Colors
pl: Kolery razmovy

en: Customize colors in the conversation window
pl: Źmiani kolery ŭ vaknie razmovy

en: Error Messages
pl: Pamyłkovyja paviedamleńni

en: Highlighted Messages
pl: Padśvietlenyja paviedamleńni

en: System Messages
pl: Systemnyja paviedamleńni

en: Sent Messages
pl: Dasłanyja paviedamleńni

en: Received Messages
pl: Atrymanyja paviedamleńni

en: Select Color for %s
pl: Abiary koler dla %s

en: Ignore incoming format
pl: Ihnaruj uvachodnaje farmatavańnie

en: Apply in Chats
pl: Užyj dla hutarak

en: Apply in IMs
pl: Užyj dla pryvatnych razmovaŭ

en: By conversation count
pl: Pavodle kolkaści razmovaŭ

en: Conversation Placement
pl: Raźmiaščeńnie razmovaŭ

note: Translators: "New conversations" should match the text in the preferences dialog and "By conversation count" should be the same text used above
en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
pl: Uvaha: Treba akreślić ułaścivaść "Novyja razmovy" jak "Pavodle kolkaści razmovaŭ".

en: Number of conversations per window
pl: Kolkaść razmoŭ u vaknie

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
pl: Raźmiaščaj pavodle numaroŭ pryvaty j hutarki asobna

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
pl: Pašyranaje raźmiaščeńnie

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
pl: Dadatkovyja opcyi raźmiaščeńnia razmovaŭ.

note: *< summary *  description
en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
pl: Abmiažuj kolkaść razmovaŭ u vaknie, pry žadańni padzialajučy pryvaty j hutarki

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
pl: Kanfihuracyja kiravańnia myššu

en: Middle mouse button
pl: Siaredniaja knopka myšy

en: Right mouse button
pl: Pravaja knopka myšy

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
pl: _Bačnyja žesty

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
pl: Kiravańnie myššu

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
pl: Padtrymvaje kiravańnie myššu

note: *  description
en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
pl: Padtrymvaje kiravańnie myššu ŭ voknach razmovaŭ.
    Pierasoŭvaj myš z zacisnutaj siaredniaj knopkaj:
    
     • Pasuń uniz, a potym uprava, kab začynić razmovu.
     • Pasuń uvierch, a potym uleva, kab pierajści da papiaredniaj razmovy.
     • Pasuń uvierch, a potym uprava, kab pierajści da nastupnaj razmovy.

en: Instant Messaging
pl: Chutkaja kamunikacyja

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
pl: Abiary nižej asobu sa svajoj adrasnaj knihi, albo dadaj novuju asobu.

en: Group:
pl: Hrupa:

note: "New Person" button
en: New Person
pl: Novaja asoba

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
pl: Abiary siabra

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
pl: Abiary asobu sa svajoj adrasnaj knihi, kab dadać hetaha siabra, albo stvary novuju asobu.

note: Add the expander
en: User _details
pl: Padrabiaznaści ab _karystalniku

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
pl: _Asacyjuj siabra

en: Unable to send email
pl: Niemahčyma dasłać list

en: The evolution executable was not found in the PATH.
pl: Prahrama evolution nia znojdzienaja ŭ ściežcy pošuku prahram PATH.

en: An email address was not found for this buddy.
pl: Adras email dla hetaha siabra nia znojdzieny.

en: Add to Address Book
pl: Dadaj u adrasnuju knihu

en: Send Email
pl: Dašli list

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
pl: Kanfihuracyja intehracyi z Evolution'am

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
pl: Abiary ŭsie konty, u jakija treba aŭtamatyčna dadać siabroŭ.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
pl: Intehracyja z Evolution'am

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
pl: Intehruje z Evolution'am.

en: Please enter the person's information below.
pl: Akreśl nižej źviestki ab asobie.

en: Please enter the buddy's username and account type below.
pl: Uviadzi nižej nazvu karystalnika siabra j typ kontu.

en: Account type:
pl: Typ kontu:

note: Optional Information section
en: Optional information:
pl: Dadatkovyja źviestki:

en: First name:
pl: Imia:

en: Last name:
pl: Proźvišča:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
pl: Test syhnałaŭ GTK

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
pl: Test, kab pravieryć pravilnuju rabotu ŭsich syhnałaŭ interfejsu.

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
pl: 
    <b>Siabroŭskaja natatka</b>: %s

en: History
pl: Historyja

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
pl: Zhortvaj, jak adyjdu

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
pl: Zhortvaje ŭ ikonu śpis siabroŭ i razmovy, kali adychodziš.

en: Mail Checker
pl: Paštaljon

en: Checks for new local mail.
pl: Praviaraje novuju lakalnuju poštu.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
pl: Dadaje maleńkuju skryńku ŭ śpis siabroŭ, dzie pakazvaje, ci maješ novuju poštu.

en: Markerline
pl: Linija

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
pl: Maluje liniju, kab paznačyć, dzie pačynajucca novyja paviedamleńni ŭ razmovie.

en: Jump to markerline
pl: Skoč da linii

en: Draw Markerline in
pl: Maluj liniju ŭ

en: _IM windows
pl: _Pryvatnych voknach

en: C_hat windows
pl: _Voknach hutarak

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
pl: Zapytany seans muzyčnych paviedamleńniaŭ. Klikni ikonu MM, kab pryniać.

en: Music messaging session confirmed.
pl: Seans muzyčnych paviedamleńniaŭ paćvierdžany.

en: Music Messaging
pl: Muzyčnyja paviedamleńni

en: There was a conflict in running the command:
pl: Pry vykanańni zahadu adbyŭsia kanflikt:

en: Error Running Editor
pl: Pamyłka ŭruchamleńnia redaktara

en: The following error has occurred:
pl: Adbyłasia nastupnaja pamyłka:

note: Configuration frame
en: Music Messaging Configuration
pl: Kanfihuracyja muzyčnych paviedamleńniaŭ

en: Score Editor Path
pl: Ściežka da redaktara notaŭ

en: _Apply
pl: _Užyj

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
pl: Plugin muzyčnych paviedamleńniaŭ dziela supolnaha pisańnia muzyki.

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
pl: Infarmuj

en: 	_Only when someone says your username
pl: 	_Tolki kali chtości pramaŭlaje tvajo imia

en: _Focused windows
pl: _Fakusavanyja vokny

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
pl: Metady infarmavańnia

en: Prepend _string into window title:
pl: Uklej śpieradu _teskt u zahałoŭku vakna:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
pl: Ustaŭ _kolkaść novych paviedamleńniaŭ u zahałovak vakna

note: Count xprop method button
en: Insert count of new message into _X property
pl: Ustaŭ kolkaść novych paviedamleńniaŭ va ŭłaścivaść _X

note: Urgent method button
en: Set window manager "_URGENT" hint
pl: Akreśl hint kiraŭnika voknaŭ "_URGENT"

note: Raise window method button
en: R_aise conversation window
pl: _Aktyvizuj vakno razmovy

note: Present conversation method button
en: _Present conversation window
pl: _Pradstaŭ vakno razmovy

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
pl: Kaniec infarmavańnia

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
pl: Zakonč, kali vakno razmovy _fakusujecca

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
pl: Zakonč, kali vakno razmovy _klikajecca

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
pl: Zakonč, kali _pišaš u vaknie razmovy

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
pl: Zakonč, kali _vysyłajecca paviedamleńnie

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
pl: Zakonč pry pierachodzie da _kartki razmovy

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
pl: Infarmavańnie ab paviedamleńniach

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
pl: Daje niekalki sposabaŭ infarmavańnia ab niepračytanych paviedamleńniach.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Pidgin Demonstration Plugin
pl: Demanstracyjny plugin Pidgin

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
pl: Uzorny plugin, jaki robić roznyja rečy - hladzi apisańnie.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
pl: Heta kruty plugin, jaki robić roznyja rečy:
    - Paviedamlaje pry ŭvachodzie, chto napisaŭ prahramu
    - Pieravaročvaje ŭsie ŭvachodnyja paviedamleńni
    - Dasyłaje paviedamleńnie ludziam z tvajho śpisu adrazu pa ichnym uvachodzie

en: Hyperlink Color
pl: Koler hiperspasyłki

en: Highlighted Message Name Color
pl: Koler dla nazvaŭ padśvietlenych paviedamleńniaŭ

en: GtkTreeView Horizontal Separation
pl: Haryzantalny padzieł GtkTreeView

en: Conversation Entry
pl: Element razmovy

en: Request Dialog
pl: Dyjaloh zapytu

en: Notify Dialog
pl: Dyjaloh infarmavańnia

en: Select Color
pl: Abiary koler

en: Select Interface Font
pl: Abiary šryft interfejsu

en: Select Font for %s
pl: Abiary šryft dla %s

en: GTK+ Interface Font
pl: Šryft interfejsu GTK+

en: GTK+ Text Shortcut Theme
pl: Matyŭ tekstavych skarotaŭ GTK+

en: Fonts
pl: Šryfty

en: Gtkrc File Tools
pl: Fajłavaje pryładździe Gtkrc

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
pl: Zapišy nałady ŭ %s%sgtkrc-2.0

en: Re-read gtkrc files
pl: Pieračytaj fajły gtkrc

en: Pidgin GTK+ Theme Control
pl: Kiravańnie matyvam GTK+ dla Pidgin'a

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
pl: Daje mahčymaść źmianić šyroka ŭžyvanyja nałady gtkrc.

en: Raw
pl: Suvory

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
pl: Dazvalaje dasyłać suvory ŭvod dla tekstavych pratakołaŭ.

en: Lets you send raw input to text-based protocols (XMPP, MSN, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
pl: Dazvalaje dasyłać suvory ŭvod dla tekstavych pratakołaŭ (XMPP, MSN, IRC, TOC). Naciśni 'Enter' u poli ŭvodu, kab dasłać. Naziraj za debugavym vaknom.

en: New Version Available
pl: Dastupnaja novaja versija

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
pl: Infarmavańnie ab vydańni

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
pl: Peryjadyčna praviaraje najaŭnaść novych vydańniaŭ.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
pl: Peryjadyčna praviaraje najaŭnaść novych vydańniaŭ i infarmuje karystalnika ab źmienach.

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Send Button
pl: Knopka vysyłańnia

note: *< name *< version
en: Conversation Window Send Button.
pl: Knopka vysyłańnia dla voknaŭ razmovaŭ.

en: Duplicate Correction
pl: Padvojnaje vypraŭleńnie.

en: The specified word already exists in the correction list.
pl: Akreślenaje słova ŭžo jość u śpisie vypraŭleńniaŭ.

en: Text Replacements
pl: Zamiena tekstu

en: You type
pl: Ty pišaš

en: You send
pl: Ty dasyłaješ

en: Whole words only
pl: Tolki cełyja słovy

en: Case sensitive
pl: Z ulikam rehistru

en: Add a new text replacement
pl: Dadaj novuju zamienu tekstu

en: You _type:
pl: Ty _pišaš:

en: You _send:
pl: Ty _dasyłaješ:

note: Created here so it can be passed to whole_words_button_toggled.
en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
pl: _Poŭnaja adpaviednaść rehistru (zdymi znak dziela aŭtamatyčnaha apracoŭvańnia rehistru)

en: Only replace _whole words
pl: Zamianiaj tolki _cełyja słovy

en: General Text Replacement Options
pl: Ahulnyja opcyi zamieny tekstu

en: Enable replacement of last word on send
pl: Uklučy zamienu apošniaha dasyłanaha słova

en: Text replacement
pl: Zamiena tekstu

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
pl: Zamianiaje tekst u vychodnych paviedamleńniach zhodna z akreślenymi karystalnikam praviłami.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
pl: Siabroŭski ticker

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
pl: Haryzantalnaja versija śpisu siabroŭ z prakrutkaj.

en: Display Timestamps Every
pl: Pakazvaj adbitki času kožnyja

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
pl: Adbitak času

note: *< name *< version *  summary
en: Display iChat-style timestamps
pl: Pakazvaj adbitki času ŭ styli iChat

note: *  description
en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
pl: Pakazvaj adbitki času ŭ styli iChat kožnyja N chvilin.

en: Timestamp Format Options
pl: Opcyi farmatavańnia adbitkaŭ času

en: _Force 24-hour time format
pl: _Prymusova ŭžyvaj 24-hadzinny farmat času

en: Show dates in...
pl: Pakazvaj daty ŭ...

en: Co_nversations:
pl: _Razmovy:

en: For delayed messages
pl: Dziela zatrymanych paviedamleńniaŭ

en: For delayed messages and in chats
pl: Dziela zatrymanych paviedamleńniaŭ i ŭ hutarkach

en: _Message Logs:
pl: _Logi paviedamleńniaŭ:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Timestamp Formats
pl: Farmaty adbitkaŭ času dziela paviedamleńniaŭ

note: *< name *< version *  summary
en: Customizes the message timestamp formats.
pl: Źmianiaje farmatavańnie adbitkaŭ času dziela paviedamleńniaŭ.

note: *  description
en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
pl: Hety plugin dazvalaje karystalniku źmianiać farmatavańnie adbitkaŭ času dla razmovaŭ i logaŭ.

en: Opacity:
pl: Cień:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
pl: Vokny razmovaŭ

en: _IM window transparency
pl: Prazrystaść voknaŭ _razmovaŭ

en: _Show slider bar in IM window
pl: _Pakažy ślizkuju panel u voknach razmovaŭ

en: Remove IM window transparency on focus
pl: Prybiary prazrystaść razmovaŭ, kali jano fakusujecca

en: Always on top
pl: Zaŭsiody naviersie

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
pl: Vakno śpisu siabroŭ

en: _Buddy List window transparency
pl: _Prazrystaść vakna sa śpisam siabroŭ

en: Remove Buddy List window transparency on focus
pl: Prybiary prazrystaść vakna sa śpisam siabroŭ, kali jano fakusujecca

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
pl: Prazrystaść

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
pl: Źmiennaja prazrystaść dla śpisu siabroŭ i razmovaŭ.

note: *  description
en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
    
    * Note: This plugin requires Win2000 or greater.
pl: Hety plugin uklučaje źmiennuju alfa-prazrystaść dla voknaŭ razmovaŭ i śpisu siabroŭ.
    
    * Uvaha: Hety plugin vymahaje Windows 2000 albo paźniejšuju.

en: GTK+ Runtime Version
pl: Versija GTK+

note: Autostart
en: Startup
pl: Uruchamleńnie

en: _Start %s on Windows startup
pl: _Uruchamlaj %s pry ŭruchamleńni Windowsa

en: _Dockable Buddy List
pl: _Ubudavany śpis siabroŭ

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
pl: _Trymaj vakno sa śpisam siabroŭ naviersie:

note: XXX: Did this ever work?
en: Only when docked
pl: Tolki kali ŭbudavanaje

en: Windows Pidgin Options
pl: Opcyi Pidgina dla Windowsa

en: Options specific to Pidgin for Windows.
pl: Opcyi Pidgina, admysłovyja dla Windowsa.

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
pl: <font color='#777777'>Vyjšaŭ.</font>

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: XMPP Console
pl: Kansol XMPP

en: Account:
pl: Kont:

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
pl: <font color='#777777'>Nie spałučany z XMPP</font>

en: Insert an <iq/> stanza.
pl: Ustaŭ strafu <iq/>.

en: Insert a <presence/> stanza.
pl: Ustaŭ strafu <presence/>.

en: Insert a <message/> stanza.
pl: Ustaŭ strafu <message/>.

note: *< name *< version *  summary
en: Send and receive raw XMPP stanzas.
pl: Dasyłaj i atrymvaj suvoryja strofy XMPP.

note: *  description
en: This plugin is useful for debbuging XMPP servers or clients.
pl: Hety plugin užyvajecca dziela debugavańnia serveraŭ i klijentaŭ XMPP.
