gtranslator - en to nn translation catalogue (3899 entries)

en: %s. Try `%s -h' for more information.
nn: %s. Fleire opplysningar får du ved å prøva `%s -h'.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
nn: %s
    Bruk: %s [VAL]…
    
      -c, --config=DIR    bruk DIR som mappe for innstillingsfilene
      -d, --debug         skriv ut feilsøkingsmeldingar til standard utkanal
      -h, --help          vis denne hjelpa og avslutt
      -n, --nologin       loggar ikkje på automatisk
      -v, --version       vis noverande utgåve og avslutt

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
nn: %s fann feil under migreringa av innstillingane dine frå %s til %s. Undersøk nærare og sluttfør migreringa for hand. Du kan rapportera denne feilen til http://developer.pidgin.im

note: the user did not fill in the captcha
en: Error
nn: Feil

en: Account was not added
nn: Kontoen blei ikkje lagt til

en: Username of an account must be non-empty.
nn: Brukarnamnet til ein konto kan ikkje vera tomt.

en: New mail notifications
nn: Varsling om ny e-post

en: Remember password
nn: Hugs passordet

en: There are no protocol plugins installed.
nn: Ingen protokolltillegg er installerte.

en: (You probably forgot to 'make install'.)
nn: (Du har truleg gløymt å kjøra 'make install')

en: Modify Account
nn: Endra konto

en: New Account
nn: Ny konto

en: Protocol:
nn: Protokoll:

en: Username:
nn: Brukarnamn:

en: Password:
nn: Passord:

en: Alias:
nn: Kallenamn:

note: Register checkbox
en: Create this account on the server
nn: Opprett denne kontoen på tenaren

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
nn: Avbryt

note: Save button Save
en: Save
nn: Lagra

en: Are you sure you want to delete %s?
nn: Er du sikker på at du vil sletta %s?

en: Delete Account
nn: Slett konto

note: Delete button
en: Delete
nn: Slett

en: Accounts
nn: Kontoar

en: You can enable/disable accounts from the following list.
nn: Du kan slå av og på kontoar frå den følgjande lista.

note: Add button
en: Add
nn: Legg til

note: Modify button
en: Modify
nn: Endra

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
nn: %s%s%s%s har gjort %s til sin venn%s%s

en: Add buddy to your list?
nn: Leggja til venn i lista?

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
nn: %s%s%s%s ønskjer å leggja %s til vennelista si %s%s

en: Authorize buddy?
nn: Godkjenna venn?

en: Authorize
nn: Godkjenn

en: Deny
nn: Avslå

en: Online: %d
    Total: %d
nn: Tilkopla: %d
    Totalt: %d

en: Account: %s (%s)
nn: Konto: %s (%s)

en: 
    Last Seen: %s ago
nn: 
    Sist sett: %s sidan

en: Default
nn: Standard

en: You must provide a username for the buddy.
nn: Du må gje vennen eit brukarnamn.

en: You must provide a group.
nn: Du må oppgje ei gruppe.

en: You must select an account.
nn: Du må velja ein konto.

en: The selected account is not online.
nn: Den valde kontoen er ikkje tilkopla.

en: Error adding buddy
nn: Klarte ikkje å leggja til vennen

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Alias (optional)
nn: Kallenamn (valfritt)

en: Add in group
nn: Legg til i gruppe

en: Account
nn: Konto

en: Add Buddy
nn: Legg til venn

en: Please enter buddy information.
nn: Skriv inn venneopplysningane.

en: Chats
nn: Prat

note: Extract their Name and put it in
en: Name
nn: Namn

en: Alias
nn: Kallenamn

en: Group
nn: Gruppe

en: Auto-join
nn: Automatisk innmelding

en: Add Chat
nn: Legg til praterom

en: You can edit more information from the context menu later.
nn: Du kan bruka lokalmenyen til å endra fleire opplysningar seinare.

en: Error adding group
nn: Klarte ikkje å leggja til gruppe

en: You must give a name for the group to add.
nn: Gruppa du ønskjer å leggja til må ha eit namn.

en: Add Group
nn: Legg til gruppe

en: Enter the name of the group
nn: Skriv inn namnet på gruppa

en: Edit Chat
nn: Endra praterom

en: Please Update the necessary fields.
nn: Oppdater dei nødvendige felta.

en: Edit
nn: Endra

en: Edit Settings
nn: Endra innstillingar

en: Information
nn: Opplysningar

en: Retrieving...
nn: Hentar…

en: Get Info
nn: Hent info

en: Add Buddy Pounce
nn: Legg til venneovervaking

en: Send File
nn: Send fil

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Show when offline
nn: Vis når du er fråkopla

en: Please enter the new name for %s
nn: Skriv inn det nye namnet til %s

en: Rename
nn: Gje nytt namn

en: Set Alias
nn: Vel kallenamn

en: Enter empty string to reset the name.
nn: Legg inn ein tom tekststreng for å nullstilla namnet.

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
nn: Å sletta denne kontakten vil òg sletta alle vennene til kontakten

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
nn: Å sletta denne gruppa vil òg sletta alle vennene i gruppa

en: Are you sure you want to remove %s?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å sletta %s?

note: XXX: anything to do with the returned ui-handle?
en: Confirm Remove
nn: Stadfest fjerninga

en: Remove
nn: Fjern

note: Buddy List
en: Buddy List
nn: Venneliste

en: Place tagged
nn: Merka stad

en: Toggle Tag
nn: Slå merking av/på

en: View Log
nn: Sjå på logg

note: General
en: Nickname
nn: Kallenamn

note: Never know what those translations might end up like... Idle stuff
en: Idle
nn: Uverksam

en: On Mobile
nn: På mobil

en: New...
nn: Ny…

en: Saved...
nn: Lagra…

en: Plugins
nn: Tilleggsprogram

en: Block/Unblock
nn: Blokker/avblokker

en: Block
nn: Blokker

en: Unblock
nn: Avblokker

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
nn: Skriv inn brukar- eller kallenamnet til personen du ønskjer å (av-)blokkera.

en: New Instant Message
nn: Ny lynmelding

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
nn: Skriv inn brukar- eller kallenamnet til personen du ønskjer å prata med.

en: Channel
nn: Kanal

en: Join a Chat
nn: Bli med i eit praterom

en: Please enter the name of the chat you want to join.
nn: Skriv inn namnet på praterommet du vil bli med i.

en: Join
nn: Bli med

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
nn: Skriv inn brukar- eller kallenamnet til personen du ønskjer å lesa loggen til.

note: Create the "Options" frame.
en: Options
nn: Val

en: Send IM...
nn: Send lynmelding…

en: Block/Unblock...
nn: Blokker/avblokker…

en: Join Chat...
nn: Bli med i praterom…

en: View Log...
nn: Sjå på loggen…

en: View All Logs
nn: Vis alle loggane

en: Show
nn: Vis

en: Empty groups
nn: Tomme grupper

en: Offline buddies
nn: Fråkopla venner

en: Sort
nn: Sorter

en: By Status
nn: Etter status

en: Alphabetically
nn: Alfabetisk

en: By Log Size
nn: Etter loggstorleiken

en: Buddy
nn: Venn

en: Chat
nn: Prat

en: Grouping
nn: Gruppering

en: Certificate Import
nn: Sertifikatimport

en: Specify a hostname
nn: Før opp eit vertsnamn

en: Type the host name this certificate is for.
nn: Skriv inn vertsnamnet dette sertifikatet er til.

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
nn: Klarte ikkje å importera fila %s.
    Sjå til at fila kan lesast og at ho er i PEM-format.

en: Certificate Import Error
nn: Feil under sertifikatimporten

en: X.509 certificate import failed
nn: X.509-sertifikatimporten feila

en: Select a PEM certificate
nn: Vel eit PEM-sertifikat

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
nn: Klarte ikkje å eksportera til fila %s.
    Sjå til at du har skriverettar til målbana

en: Certificate Export Error
nn: Feil under sertifikateksporten

en: X.509 certificate export failed
nn: X.509-sertifikateksporten feila

en: PEM X.509 Certificate Export
nn: PEM X.509-sertifikateksport

en: Certificate for %s
nn: Sertifikat for %s

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
nn: Namn: %s
    
    SHA1-fingeravtrykk:
    %s

en: SSL Host Certificate
nn: SSL vertssertifikat

en: Really delete certificate for %s?
nn: Verkeleg sletta sertifikatet til %s?

en: Confirm certificate delete
nn: Stadfest sertifikatslettinga

en: Certificate Manager
nn: Sertifikatbehandling

note: Creating the user splits
en: Hostname
nn: Vertsnamn

en: Info
nn: Opplysningar

note: Close button
en: Close
nn: Lukk

en: %s disconnected.
nn: %s fråkopla.

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
nn: %s
    
    Finch vil ikkje prøva å kopla til kontoen på nytt før feilen er retta og kontoen er teken i bruk att.

en: Re-enable Account
nn: Ta kontoen i bruk att

en: No such command.
nn: Kommandoen finst ikkje.

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
nn: Syntaksfeil:  du skreiv ikkje rett tal argument til kommandoen.

en: Your command failed for an unknown reason.
nn: Kommandoen din feila av ukjend årsak.

en: That command only works in chats, not IMs.
nn: Den kommandoen verkar berre i praterom, ikkje i lynmeldingar.

en: That command only works in IMs, not chats.
nn: Den kommandoen verkar berre i lynmeldingar, ikkje i praterom.

en: That command doesn't work on this protocol.
nn: Den kommandoen verkar ikkje med denne protokollen.

en: Message was not sent, because you are not signed on.
nn: Meldinga blei ikkje sendt då du ikkje er pålogga.

en: 
    %s is typing...
nn: 
    %s skriv…

en: You have left this chat.
nn: Du har forlate dette praterommet.

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
nn: Kontoen har kopla frå og du er ikkje lenger med i denne praten. Du vil automatisk bli med igjen når kontoen koplar seg til att.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
nn: Logginga er starta. Framtidige meldingar i denne samtalen vil bli logga.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
nn: Logginga er stoppa. Framtidige meldingar i denne samtalen vil ikkje bli logga.

en: Send To
nn: Send til

en: Conversation
nn: Samtale

en: Clear Scrollback
nn: Tøm skjerm

en: Show Timestamps
nn: Vis tidsstempel

en: Add Buddy Pounce...
nn: Legg til venneovervaking…

en: Invite...
nn: Inviter…

en: Enable Logging
nn: Slå på logging

en: Enable Sounds
nn: Slå på lydar

en: You are not connected.
nn: Du er ikkje tilkopla.

en: <AUTO-REPLY>
nn: <AUTO-SVAR>

en: List of %d user:
     | List of %d users:
nn[0]: Liste av %d brukar:
nn[1]: Liste av %d brukarar:

en: Supported debug options are: plugins version
nn: Støtta feilsøkingsval er:  programtilleggsutgåver

en: No such command (in this context).
nn: Kommandoen finst ikkje (i denne samanhengen).

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
nn: Bruk "/help &lt;kommando&gt;" for å få hjelp med ein kommando.
    Dei følgjande kommandoane er tilgjengelege i denne samanhengen:

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
nn: %s er ikkje ein gyldig meldingsklasse. Sjå '/help msgcolor' for gyldige meldingsklassar.

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
nn: %s er ikkje ein gyldig farge. Sjå '/help msgcolor' for gyldige fargar.

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
nn: say &lt;melding&gt;: sender ei melding på normal måte, som om du ikkje nytta ein kommando.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
nn: me &lt;melding&gt;: sender ei IRC-type-hending til ein venn eller eit praterom.

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
nn: debug &lt;val&gt;: send ulike feilsøkingsopplysningar til den gjeldande samtalen.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
nn: clear: tømmer skjermen.

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
nn: help &lt;kommando&gt;: hjelp vedrørande ein spesifikk kommando.

en: users:  Show the list of users in the chat.
nn: users: viser lista over brukarar i praterommet.

en: plugins: Show the plugins window.
nn: plugins: viser programtilleggsvindauget.

en: buddylist: Show the buddylist.
nn: buddylist: viser vennelista.

en: accounts: Show the accounts window.
nn: accounts: viser kontovindauget.

en: debugwin: Show the debug window.
nn: debugwin: viser feilsøkingsvindauget.

en: prefs: Show the preference window.
nn: prefs: viser innstillingsvindauget.

en: statuses: Show the savedstatuses window.
nn: statuses: viser lagra status-vindauget.

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
nn: msgcolor &lt;klasse&gt; &lt;forgrunn&gt; &lt;bakgrunn&gt;: vel fargen til dei forskjellige meldingsklassane i samtalevindauget.<br>    &lt;klasse&gt;:  ta i mot, send, marker, handling, tidsstempel<br>    &lt;forgrunn/bakgrunn&gt;: svart, raud, grøn, blå, kvit, grå, mørkegrå, magentaraud, cyanblå, standard<br><br>DØME:<br>    msgcolor send cyanblå standard

en: Unable to open file.
nn: Klarte ikkje å opna fila.

en: Debug Window
nn: Feilsøkingsvindauge

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
nn: Tøm

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
nn[0]: Filoverføringar - %d%% av %d fil
nn[1]: Filoverføringar - %d%% av %d filer

note: Create the window.
en: File Transfers
nn: Filoverføringar

en: Progress
nn: Framdrift

en: Filename
nn: Filnamn

en: Size
nn: Storleik

en: Speed
nn: Fart

en: Remaining
nn: Attverande

en: Close this window when all transfers finish
nn: Lukk dette vindauget når alle overføringane er ferdige

en: Clear finished transfers
nn: Tøm ferdige overføringar

en: Stop
nn: Stopp

en: Waiting for transfer to begin
nn: Ventar på at overføringa skal begynna

en: Canceled
nn: Avbroten

en: Failed
nn: Feila

en: Sent
nn: Sendt

en: Received
nn: Motteke

en: Finished
nn: Ferdig

en: The file was saved as %s.
nn: Fila blei lagra som %s.

en: Sending
nn: Sender

en: Receiving
nn: Tek i mot

en: Conversation in %s on %s
nn: Samtalen i %s på %s

en: Conversation with %s on %s
nn: Samtalen med %s på %s

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
nn: Systemhendingar vil berre bli logga om innstillinga "Logg alle statusendringar til systemloggen" er slått på.

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
nn: Lynmeldingar vil berre bli logga om innstillinga "Logg alle lynmeldingar" er slått på.

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
nn: Samtalen vil berre bli logga om innstillinga "Logg alle samtalar" er slått på.

en: No logs were found
nn: Fann ingen loggar

en: Total log size:
nn: Total loggstorleik:

note: Search box *********
en: Scroll/Search:
nn: Rull/søk:

en: Conversations in %s
nn: Samtalar i %s

en: Conversations with %s
nn: Samtalar med %s

en: All Conversations
nn: Alle samtalar

en: System Log
nn: Systemlogg

en: Calling...
nn: Ringjer…

en: Hangup
nn: Legg på

note: Number of actions
en: Accept
nn: Godta

en: Reject
nn: Avvis

en: Call in progress.
nn: Held på å ringja.

en: The call has been terminated.
nn: Oppringinga er blitt avbroten.

en: %s wishes to start an audio session with you.
nn: %s ønskjer å starta ei lydøkt med deg.

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
nn: %s prøver å starta ein mediaøkttype som ikkje er støtta.

en: You have rejected the call.
nn: Du har avvist samtalen.

en: call: Make an audio call.
nn: call: lag ei lydoppringing.

en: Emails
nn: E-postmeldingar

en: You have mail!
nn: Du har fått e-post.

en: Sender
nn: Sendar

en: Subject
nn: Emne

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
nn[0]: %s (%s) har %d ny melding.
nn[1]: %s (%s) har %d nye meldingar.

en: New Mail
nn: Ny e-post

en: Info for %s
nn: Opplysningar om %s

en: Buddy Information
nn: Venneopplysningar

en: Continue
nn: Hald fram

en: IM
nn: Lynmeldingar

en: Invite
nn: Inviter

en: (none)
nn: (ingen)

note: XXX: The following expects that finch_notify_message gets called. This * may not always happen, e.g. when another plugin sets its own * notify_message. So tread carefully.
en: URI
nn: Nettidentifikator (URI)

en: ERROR
nn: FEIL

en: loading plugin failed
nn: klarte ikkje å lasta programtillegget

en: unloading plugin failed
nn: klarte ikkje å lasta ut programtillegget

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
nn: Namn: %s
    Utgåve: %s
    Skildring: %s
    Forfattar: %s
    Nettstad: %s
    Filnamn: %s

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
nn: Programtillegget må vera lasta inn før du kan gjera endringar.

en: No configuration options for this plugin.
nn: Det er ingen innstillingar til dette programtillegget.

en: Error loading plugin
nn: Klarte ikkje å lasta programtillegget

en: The selected file is not a valid plugin.
nn: Den valde fila er ikkje eit gyldig programtillegg.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
nn: Opna feilsøkingsvindauget og prøv igjen for å sjå den nøyaktige feilmeldinga.

en: Select plugin to install
nn: Vel kva for programtillegg som skal installerast

en: You can (un)load plugins from the following list.
nn: Du kan lasta inn/ut programtillegg frå den følgjande lista.

en: Install Plugin...
nn: Installer programtillegg…

en: Configure Plugin
nn: Endra programtillegget

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
nn: Innstillingar

en: Please enter a buddy to pounce.
nn: Skriv inn vennen du vil overvaka.

en: New Buddy Pounce
nn: Ny venneovervaking

en: Edit Buddy Pounce
nn: Endra venneovervakinga

en: Pounce Who
nn: Overvaka kven

note: Account:
en: Account:
nn: Konto:

en: Buddy name:
nn: Vennenamn:

note: Create the "Pounce When Buddy..." frame.
en: Pounce When Buddy...
nn: Varsla når vennen…

en: Signs on
nn: Loggar på

en: Signs off
nn: Loggar av

en: Goes away
nn: Går vekk

en: Returns from away
nn: Kjem attende

en: Becomes idle
nn: Blir uverksam

en: Is no longer idle
nn: Blir verksam igjen

en: Starts typing
nn: Begynner å skriva

en: Pauses while typing
nn: Tek pause frå skrivinga

en: Stops typing
nn: Stoppar å skriva

en: Sends a message
nn: Sender ei melding

note: Create the "Action" frame.
en: Action
nn: Handling

en: Open an IM window
nn: Opna eit lynmeldingsvindauge

en: Pop up a notification
nn: Sprett opp eit varsel

en: Send a message
nn: Send ei melding

en: Execute a command
nn: Utfør ein kommando

en: Play a sound
nn: Spel ein lyd

en: Pounce only when my status is not Available
nn: Venneovervaking berre når statusen min er Ikkje tilgjengeleg

en: Recurring
nn: Gjentakande

en: Cannot create pounce
nn: Klarer ikkje å oppretta venneovervakinga

en: You do not have any accounts.
nn: Du har ingen kontoar.

en: You must create an account first before you can create a pounce.
nn: Du må først oppretta ein konto før du kan laga ei venneovervaking.

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
nn: Vil du verkeleg sletta overvakinga i %s av %s?

en: Buddy Pounces
nn: Vennevarsel

en: %s has started typing to you (%s)
nn: %s har begynt å skriva til deg (%s)

en: %s has paused while typing to you (%s)
nn: %s har stoppa opp med å skriva til deg (%s)

en: %s has signed on (%s)
nn: %s har logga på (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
nn: %s er ikkje uverksam lenger (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
nn: %s er ikkje lenger vekke (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
nn: %s har stoppa med å skriva til deg (%s)

en: %s has signed off (%s)
nn: %s har logga av (%s)

en: %s has become idle (%s)
nn: %s er blitt uverksam (%s)

en: %s has gone away. (%s)
nn: %s har gått vekk . (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
nn: %s har sendt deg ei melding. (%s)

en: Unknown pounce event. Please report this!
nn: Ukjend overvakingshending. Rapporter feilen.

en: Based on keyboard use
nn: Basert på tastaturbruk

en: From last sent message
nn: Frå sist sende melding

en: Never
nn: Aldri

en: Show Idle Time
nn: Vis kor lenge uverksam

en: Show Offline Buddies
nn: Vis fråkopla venner

en: Notify buddies when you are typing
nn: Varsla venner når du skriv

en: Log format
nn: Loggformat

en: Log IMs
nn: Loggfør lynmeldingar

en: Log chats
nn: Loggfør alle praterom

en: Log status change events
nn: Loggfør statusendringar

en: Report Idle time
nn: Rapporter uverksam tid

en: Change status when idle
nn: Endra tilstand når uverksam

en: Minutes before changing status
nn: Minutt før tilstandsendring

en: Change status to
nn: Endra tilstand til

en: Conversations
nn: Samtalar

en: Logging
nn: Loggføring

en: You must fill all the required fields.
nn: Du må fylla ut alle påkravde felt.

en: The required fields are underlined.
nn: Dei påkravde felta er understreka.

en: Not implemented yet.
nn: Enno ikkje teken i bruk.

en: Save File...
nn: Lagra fil…

en: Open File...
nn: Opna fil…

en: Choose Location...
nn: Vel stad…

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
nn: Trykk på returtasten for å finna fleire rom i denne kategorien.

en: Get
nn: Hent

note: Create the window.
en: Room List
nn: Romliste

en: Buddy logs in
nn: Venn loggar på

en: Buddy logs out
nn: Venn loggar av

en: Message received
nn: Melding motteken

en: Message received begins conversation
nn: Motteken melding startar samtalen

en: Message sent
nn: Melding sendt

en: Person enters chat
nn: Person kjem inn i rommet

en: Person leaves chat
nn: Person forlèt rommet

en: You talk in chat
nn: Du pratar i rommet

en: Others talk in chat
nn: Andre pratar i rommet

en: Someone says your username in chat
nn: Nokon seier namnet ditt i eit praterom

en: GStreamer Failure
nn: GStreamer-feil

en: GStreamer failed to initialize.
nn: GStreamer klarte ikkje å starta.

en: (default)
nn: (standard)

en: Select Sound File ...
nn: Vel lydfil…

en: Sound Preferences
nn: Lydinnstillingar

en: Profiles
nn: Profilar

en: Automatic
nn: Automatisk

en: Console Beep
nn: Konsollyd

en: Command
nn: Kommando

en: No Sound
nn: Ingen lyd

en: Sound Method
nn: Lydmetode

en: Method:
nn: Metode:

en: Sound Command
    (%s for filename)
nn: Lydkommando:
    (%s for filnamn)

note: Sound options
en: Sound Options
nn: Lydinnstillingar

en: Sounds when conversation has focus
nn: Lydar når samtalen har fokus

en: Always
nn: Alltid

en: Only when available
nn: Berre når tilgjengeleg

en: Only when not available
nn: Berre når ikkje tilgjengeleg

en: Volume(0-100):
nn: Volum (0-100):

note: Sound events
en: Sound Events
nn: Lydhendingar

en: Event
nn: Hending

en: File
nn: Fil

en: Reset
nn: Nullstill

en: Choose...
nn: Vel…

en: Are you sure you want to delete "%s"
nn: Er du sikker på at du vil sletta "%s"?

en: Delete Status
nn: Slett tilstand

en: Saved Statuses
nn: Lagra tilstandar

note: title
en: Title
nn: Tittel

note: Statuses are almost all the same. Define a macro to reduce code repetition. PurpleStatusPrimitive id - use default name - use default saveable user_settable not independent Attributes - each status can have a message.
en: Message
nn: Melding

note: Use
en: Use
nn: Bruk

en: Invalid title
nn: Ugyldig tittel

en: Please enter a non-empty title for the status.
nn: Skriv inn ein tittel for tilstanden.

en: Duplicate title
nn: Duplisert tittel

en: Please enter a different title for the status.
nn: Skriv inn ein annan tittel for tilstanden.

en: Message:
nn: Melding:

en: Edit Status
nn: Endra tilstanden

en: Use different status for following accounts
nn: Bruk forskjellig status for dei følgjande kontoane

note: Save & Use
en: Save & Use
nn: Lagra og bruk

en: Certificates
nn: Sertifikat

en: Sounds
nn: Lydar

en: Statuses
nn: Tilstandar

en: Error loading the plugin.
nn: Feil under innlastinga av programtillegget.

en: Couldn't find X display
nn: Klarte ikkje å finna X-skjermen

en: Couldn't find window
nn: Klarte ikkje å finna vindauget

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
nn: Programtillegget kan ikkje lastast inn då det ikkje blei laga med støtte for X11.

en: Clipboard plugin
nn: Programtillegg utklippstavle

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
nn: Når innhaldet på gnt-utklippstavla endrar seg, vil det bli tilgjengeleg for X (om mogleg).

en: %s just signed on
nn: %s har nettopp logga på

en: %s just signed off
nn: %s har nettopp logga av

en: %s sent you a message
nn: %s sende deg ei melding

en: %s said your nick in %s
nn: %s sa kallenamnet ditt i %s

en: %s sent a message in %s
nn: %s sende ei melding i %s

en: Buddy signs on/off
nn: Vennen loggar på/av

en: You receive an IM
nn: Du får ei lynmelding

en: Someone speaks in a chat
nn: Nokon talar i eit praterom

en: Someone says your name in a chat
nn: Nokon seier namnet ditt i eit praterom

en: Notify with a toaster when
nn: Varsla med eit sprettoppvindauge når

en: Beep too!
nn: Gje ein lyd òg!

en: Set URGENT for the terminal window.
nn: Merk terminalvindauget som VIKTIG.

en: Toaster plugin
nn: Programtillegg for sprettoppvindauge

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
nn: <b>Samtale med %s på %s:</b><br>

en: History Plugin Requires Logging
nn: Historikktillegget krev loggføring

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
nn: Ein kan slå på loggføring frå Verktøy -> Innstillingar -> Loggføring.
    
    Loggføring av lynmeldingar og/eller prating slår på historikken for liknande samtaletype (-ar).

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
nn: Viser nyleg logga samtalar i nye samtalar.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
nn: Når ein ny samtale blir opna, vil dette tillegget setja inn den siste samtalen i den noverande.

en: 
    Fetching TinyURL...
nn: 
    Hentar TinyURL…

en: TinyURL for above: %s
nn: TinyURL til adressa ovanfor: %s

en: Please wait while TinyURL fetches a shorter URL ...
nn: Vent mens TinyURL hentar ein kortare URL …

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
nn: Lag berre TinyURL-ar for adresser med denne eller større lengd

en: TinyURL (or other) address prefix
nn: TinyURL-adresseprefiks (eller annan)

en: TinyURL plugin
nn: TinyURL-programtillegg

en: When receiving a message with URL(s), use TinyURL for easier copying
nn: Ved mottak av meldingar med adresser (URL), bruk TinyURL som gjev lettare kopiering

en: Online
nn: Tilkopla

note: primative,						no,							id,			name
en: Offline
nn: Fråkopla

en: Online Buddies
nn: Tilkopla venner

en: Offline Buddies
nn: Fråkopla venner

en: Online/Offline
nn: Fråkopla/tilkopla

en: No Grouping
nn: Inga gruppering

en: Nested Subgroup
nn: Nøsta undergruppe

en: Nested Grouping (experimental)
nn: Nøsta gruppering (eksperimentell)

en: Provides alternate buddylist grouping options.
nn: Gjev andre grupperingsval for kontaktlista.

note: Translator Note: The "backlog" is the conversation buffer/history.
en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
nn: lastlog: leiter etter ein understreng i loggen.

en: Lastlog plugin.
nn: Lastlog-programtillegg.

en: accounts
nn: kontoar

en: Password is required to sign on.
nn: Ein må nytta passord for å logga på.

en: Enter password for %s (%s)
nn: Skriv inn passordet til %s (%s)

en: Enter Password
nn: Skriv inn passord

en: Save password
nn: Lagra passord

en: Missing protocol plugin for %s
nn: Manglar protokolltillegg til %s

en: Connection Error
nn: Sambandsfeil

en: New passwords do not match.
nn: Dei nye passorda samsvarer ikkje.

en: Fill out all fields completely.
nn: Fyll ut alle felta fullstendig.

en: Original password
nn: Opphavleg passord

en: New password
nn: Nytt passord

en: New password (again)
nn: Nytt passord (igjen)

en: Change password for %s
nn: Endra passordet til %s

en: Please enter your current password and your new password.
nn: Skriv inn det noverande og det nye passordet.

en: Change user information for %s
nn: Endra brukaropplysningane til %s

en: Set User Info
nn: Skriv inn brukaropplysningar

en: This protocol does not support setting a public alias.
nn: Protokollen kan ikkje nytta offentlege aliasar.

en: This protocol does not support fetching the public alias.
nn: Protokollen kan ikkje nytta offentlege aliasar.

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Buddies
nn: Venner

en: buddy list
nn: venneliste

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
nn: Sertifikatet er sjølvsignert og kan ikkje kontrollerast automatisk.

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
nn: Ein kan ikkje stola på sertifikatet sidan det ikkje finst tiltrudde sertifikat som kan stadfesta det.

en: The certificate is not valid yet.
nn: Sertifikatet er ikkje gyldig enno.

en: The certificate has expired and should not be considered valid.
nn: Sertifikatet har gått ut og kan ikkje reknast for å vera gyldig.

note: Translators: "domain" refers to a DNS domain (e.g. talk.google.com)
en: The certificate presented is not issued to this domain.
nn: Det presenterte sertifikatet er ikkje skrive ut til dette domenet.

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
nn: Du har ingen database over rotsertifikat. Dermed kan ikkje dette sertifikatet validerast.

en: The certificate chain presented is invalid.
nn: Den presenterte sertifikatkjeda er ugyldig.

en: The certificate has been revoked.
nn: Sertifikatet er blitt trekt attende.

en: An unknown certificate error occurred.
nn: Det oppstod ein ukjent sertifikatfeil.

en: (DOES NOT MATCH)
nn: (SAMSVARER IKKJE)

note: Make messages
en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
nn: %s har presentert dette eingangssertifikatet:

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
nn: Namn: %s %s
    Fingeravtrykk (SHA1): %s

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Single-use Certificate Verification
nn: Eingangs sertifikatstadfesting

note: Scheme name Pool name
en: Certificate Authorities
nn: Sertifikatautoritetar

note: Scheme name Pool name
en: SSL Peers Cache
nn: Mellomlager SSL-tenarar

note: Make messages
en: Accept certificate for %s?
nn: Godtek du sertifikatet til %s?

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: SSL Certificate Verification
nn: SSL-sertifikatstadfesting

en: _View Certificate...
nn: Vis _sertifikat…

en: The certificate for %s could not be validated.
nn: Klarte ikkje å validera sertifikatet til %s.

note: TODO: Probably wrong.
en: SSL Certificate Error
nn: SSL sertifikatfeil

en: Unable to validate certificate
nn: Klarte ikkje å stadfesta sertifikatet

en: The certificate claims to be from "%s" instead. This could mean that you are not connecting to the service you believe you are.
nn: Sertifikatet seier at det er frå "%s" i staden for. Dette kan bety at du ikkje koplar deg til den tenesta du trur du gjer.

note: Make messages
en: Common name: %s
    
    Fingerprint (SHA1): %s
    
    Activation date: %s
    Expiration date: %s
nn: Namn: %s
    
    Fingeravtrykk (SHA1): %s
    
    Teke i bruk: %s
    Utgår: %s

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Certificate Information
nn: Sertifikatopplysningar

note: show error to user
en: Registration Error
nn: Registreringsfeil

en: Unregistration Error
nn: Avregistreringsfeil

en: +++ %s signed on
nn: +++ %s logga på

en: +++ %s signed off
nn: +++ %s logga av

note: Undocumented Unknown error
en: Unknown error
nn: Ukjend feil

en: Unable to send message: The message is too large.
nn: Klarte ikkje å senda meldinga: ho er for stor.

en: Unable to send message to %s.
nn: Klarte ikkje å senda melding til %s.

en: The message is too large.
nn: Meldinga er for stor.

en: Unable to send message.
nn: Klarte ikkje å senda meldinga.

en: Send Message
nn: Send meldinga

en: _Send Message
nn: _Send melding

en: %s entered the room.
nn: %s er komen inn i rommet.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
nn: %s [<I>%s</I>] er komen inn i rommet.

en: You are now known as %s
nn: Du er no kjend som %s

en: %s is now known as %s
nn: %s er no kjend som %s

en: %s left the room.
nn: %s har gått ut av rommet.

en: %s left the room (%s).
nn: %s har gått ut av rommet (%s).

en: Invite to chat
nn: Inviter til å prata

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
nn: Skriv inn namnet på brukaren du ønskjer å invitera. Du kan ta med ei valfri velkomstmelding.

en: Failed to get connection: %s
nn: Klarte ikkje å oppnå samband: %s

en: Failed to get name: %s
nn: Klarte ikkje å henta namn: %s

en: Failed to get serv name: %s
nn: Klarte ikkje å henta tenarnamn: %s

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
nn: Purple sin D-BUS-tenar kjører ikkje på grunn av årsaka som er nemnd nedanfor

en: No name
nn: Ikkje noko namn

en: Unable to create new resolver process
nn: Klarte ikkje å laga ny oppslagsprosess

en: Unable to send request to resolver process
nn: Klarte ikkje å senda førespurnad til oppslagsprosessen

en: Error resolving %s:
    %s
nn: Oppslagsfeil mot %s:
    %s

en: Error resolving %s: %d
nn: Oppslagsfeil mot %s: %d

en: Error reading from resolver process:
    %s
nn: Feil under lesing av oppslagsprosessen:
    %s

en: Resolver process exited without answering our request
nn: Oppslagsprosessen blei avslutta utan vi fekk svar

en: Error converting %s to punycode: %d
nn: Konverteringa av %s til punycode feila: %d

en: Thread creation failure: %s
nn: Klarte ikkje å laga tråd: %s

en: Unknown reason
nn: Ukjend årsak

en: Error reading %s: 
    %s.
nn: Klarte ikkje å lesa %s: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
nn: Klarte ikkje å skriva %s: 
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
nn: Fekk ikkje tilgang til %s: 
    %s.

en: Directory is not writable.
nn: Ein kan ikkje skriva til katalogen.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
nn: Ein kan ikkje senda ei fil på 0 bytar.

en: Cannot send a directory.
nn: Ein kan ikkje senda ein katalog.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
nn: %s er ikkje ei vanleg fil. Nektar å skriva over ho.

en: File is not readable.
nn: Fila kan ikkje lesast.

en: %s wants to send you %s (%s)
nn: %s ønskjer å senda deg %s (%s)

en: %s wants to send you a file
nn: %s ønskjer å senda deg ei fil

en: Accept file transfer request from %s?
nn: Godtek du overføringsførespurnaden frå %s?

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
nn: Ei fil er tilgjengeleg for nedlasting frå:
    Vert: %s
    Port: %d

en: %s is offering to send file %s
nn: %s tilbyr seg å senda fila %s

en: %s is not a valid filename.
nn: %s er ikkje eit lovleg filnamn.

en: Offering to send %s to %s
nn: Tilbyr å senda %s til %s

en: Starting transfer of %s from %s
nn: Startar overføring av %s frå %s

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
nn: Overføringa av fila <a href="file://%s">%s</a> er ferdig

en: Transfer of file %s complete
nn: Overføringa av fila %s er ferdig

en: File transfer complete
nn: Filoverføringa er ferdig

en: You cancelled the transfer of %s
nn: Du avbraut overføringa av %s

en: File transfer cancelled
nn: Filoverføringa blei avbroten

en: %s cancelled the transfer of %s
nn: %s avbraut overføringa av %s

en: %s cancelled the file transfer
nn: %s avbraut filoverføringa

en: File transfer to %s failed.
nn: Filoverføringa til %s feila.

en: File transfer from %s failed.
nn: Filoverføringa frå %s feila.

en: Run the command in a terminal
nn: Kjør kommandoen i eit terminalvindauge

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
nn: Kommandoen for å handtera "aim"-adresser (dersom teken i bruk).

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
nn: Kommandoen for å handtera "gg"-adresser (dersom teken i bruk).

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
nn: Kommandoen for å handtera "icq"-adresser (dersom teken i bruk).

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
nn: Kommandoen for å handtera "irc"-adresser (dersom teken i bruk).

en: The command used to handle "msnim" URLs, if enabled.
nn: Kommandoen for å handtera "msnim"-adresser (dersom teken i bruk).

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
nn: Kommandoen for å handtera "sip"-adresser (dersom teken i bruk).

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
nn: Kommandoen for å handtera "xmpp"-adresser (dersom teken i bruk).

en: The command used to handle "ymsgr" URLs, if enabled.
nn: Kommandoen for å handtera "ymsgr"-adresser (dersom teken i bruk).

en: The handler for "aim" URLs
nn: Handteraren av "aim"-adresser

en: The handler for "gg" URLs
nn: Handteraren av "gg"-adresser

en: The handler for "icq" URLs
nn: Handteraren av "icq"-adresser

en: The handler for "irc" URLs
nn: Handteraren av "irc"-adresser

en: The handler for "msnim" URLs
nn: Handteraren av "msnim"-adresser

en: The handler for "sip" URLs
nn: Handteraren av "sip"-adresser

en: The handler for "xmpp" URLs
nn: Handteraren av "xmpp"-adresser

en: The handler for "ymsgr" URLs
nn: Handteraren av "ymsgr"-adresser

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
nn: Sann dersom kommandoen spesifisert i "kommando"-nøkkelen skal handtera "aim"-adresser.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
nn: Sann dersom kommandoen spesifisert i "kommando"-nøkkelen skal handtera "gg"-adresser.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
nn: Sann dersom kommandoen spesifisert i "kommando"-nøkkelen skal handtera "icq"-adresser.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
nn: Sann dersom kommandoen spesifisert i "kommando"-nøkkelen skal handtera "irc"-adresser.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "msnim" URLs.
nn: Sann dersom kommandoen spesifisert i "kommando"-nøkkelen skal handtera "msnim"-adresser.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
nn: Sann dersom kommandoen spesifisert i "kommando"-nøkkelen skal handtera "sip"-adresser.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
nn: Sann dersom kommandoen spesifisert i "kommando"-nøkkelen skal handtera "xmpp"-adresser.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ymsgr" URLs.
nn: Sann dersom kommandoen spesifisert i "kommando"-nøkkelen skal handtera "ymsgr"-adresser.

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
nn: Sann dersom kommandoen som skal handtera denne adressetypen bør kjørast i ein terminal.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
nn: Kor vidt den spesifiserte kommandoen skal handtera "aim"-adresser

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
nn: Kor vidt den spesifiserte kommandoen skal handtera "gg"-adresser

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
nn: Kor vidt den spesifiserte kommandoen skal handtera "icq"-adresser

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
nn: Kor vidt den spesifiserte kommandoen skal handtera "irc"-adresser

en: Whether the specified command should handle "msnim" URLs
nn: Kor vidt den spesifiserte kommandoen skal handtera "msnim"-adresser

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
nn: Kor vidt den spesifiserte kommandoen skal handtera "sip"-adresser

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
nn: Kor vidt den spesifiserte kommandoen skal handtera "xmpp"-adresser

en: Whether the specified command should handle "ymsgr" URLs
nn: Kor vidt den spesifiserte kommandoen skal handtera "ymsgr"-adresser

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
nn: <b><font color="red">Loggaren har ingen lesefunksjon</font></b>

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Old flat format
nn: Gammalt flatformat

en: Logging of this conversation failed.
nn: Klarte ikkje å loggføra denne samtalen.

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
nn: <font color="red"><b>Klarte ikkje å finna loggfilbana.</b></font>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
nn: <font color="red"><b>Klarte ikkje å lesa fila: %s</b></font>

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
nn: Fnn ingen kodekar. Installer nokre GStreamer-kodekar frå GStreamer-programtilleggspakkane.

en: No codecs left. Your codec preferences in fs-codecs.conf are too strict.
nn: Ingen kodekar igjen. Kodek-innstillingane dine i fs-codecs.conf er for strenge.

en: A non-recoverable Farsight2 error has occurred.
nn: Det oppstod ein uoppretteleg Farsight2-feil.

en: Error with your microphone
nn: Mikrofonfeil

en: Error with your webcam
nn: Nettkamerafeil

en: Conference error
nn: Konferansefeil

en: Error creating session: %s
nn: Klarte ikkje å laga økta: %s

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
nn: Du nyttar %s, men dette tillegget krev %s.

en: This plugin has not defined an ID.
nn: Dette tillegget har ikkje definert ein ID.

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
nn: Samsvarsfeil %d i det magiske nummeret til tillegget (treng %d)

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
nn: Samsvarsfeil i ABI-utgåve %d.%d.x (treng %d.%d.x)

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
nn: Programtillegget nyttar ikkje alle nødvendige funksjonar ('list_icon',' login' og 'close')

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
nn: Fann ikkje det påkravde programtillegget %s. Forsøk å installera dette tillegget og prøv igjen.

en: Unable to load the plugin
nn: Klarte ikkje å lasta programtillegget.

en: The required plugin %s was unable to load.
nn: Klarte ikkje å lasta det påkravde programtillegget %s.

en: Unable to load your plugin.
nn: Klarte ikkje å lasta programtillegget ditt.

en: %s requires %s, but it failed to unload.
nn: %s krev %s, men det kunne ikkja lastast ut.

en: Autoaccept
nn: Godta automatisk

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
nn: Godta automatisk filoverføringsførespurnader frå utvalde brukarar.

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
nn: Automatisk godkjend filoverføring av "%s" frå "%s" er ferdig.

en: Autoaccept complete
nn: Automatisk godtaking er ferdig

en: When a file-transfer request arrives from %s
nn: Når ein filoverføringsførespurnad kjem frå %s

en: Set Autoaccept Setting
nn: Innstilling for automatisk godtaking

en: _Save
nn: La_gra

en: _Cancel
nn: _Avbryt

en: Ask
nn: Spør

en: Auto Accept
nn: Automatisk godta

en: Auto Reject
nn: Automatisk avvis

en: Autoaccept File Transfers...
nn: Godta automatisk filoverføringar…

note: XXX: Is there a better way than this? There really should be.
en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
nn: Fillagringsbane
    (før opp heile filbana)

en: Automatically reject from users not in buddy list
nn: Automatisk avvising av brukarar utanfor vennelista

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
nn: La eit varslingsvindauge spretta opp når ei auto-godkjend filoverføring er ferdig
    (berre når det ikkje foregår ein samtale med sendaren)

en: Create a new directory for each user
nn: Lag ein ny katalog for kvar brukar

en: Notes
nn: Notat

en: Enter your notes below...
nn: Skriv notata dine nedanfor…

en: Edit Notes...
nn: Endra notat…

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Notes
nn: Vennenotat

note: *< name *< version
en: Store notes on particular buddies.
nn: Lagra notat på utvalde venner.

note: *< summary
en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
nn: Legg til høve til å lagra notat for dei på vennelista.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Cipher Test
nn: Krypteringsprøve

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
nn: Prøver krypteringa libpurple kjem med.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: DBus Example
nn: DBus-døme

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
nn: DBus-tilleggsdøme

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: File Control
nn: Filkontroll

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Allows control by entering commands in a file.
nn: Tillèt kontroll gjennom å skriva kommandoar i ei fil.

en: Minutes
nn: Minutt

note: This is a cultural reference.  Dy'er Mak'er is a song by Led Zeppelin. If that doesn't translate well into your language, drop the 's before translating.
en: I'dle Mak'er
nn: Uverksamgjerar

en: Set Account Idle Time
nn: Skriv inn kor lenge uverksam

en: _Set
nn: _Vel

en: None of your accounts are idle.
nn: Ingen av kontoane dine er uverksame.

en: Unset Account Idle Time
nn: Nullstill kor lenge uverksam

en: _Unset
nn: _Nullstill

en: Set Idle Time for All Accounts
nn: Før opp uverksamtid for alle kontoar

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
nn: Nullstill uverksamtid for alle uverksame kontoar

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
nn: Lèt deg manuelt endra kor lenge du har vore uverksam

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
nn: IPC-testklient

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
nn: Testar IPC-støtta i tillegget (som klient).

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
nn: Testar IPC-støtta i tillegget (som klient). Denne testen finn tenartillegget og kallar dei registrerte kommandoane.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
nn: IPC-testtenar

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
nn: Test IPC-støtta i tillegget (som tenar).

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
nn: Test IPC-støtta i tillegget (som tenar). Dette registrerer IPC-kommandoane.

en: Hide Joins/Parts
nn: Skjul blir med / går ut

note: Translators: Followed by an input request a number of people
en: For rooms with more than this many people
nn: For rom med fleire personar enn

en: If user has not spoken in this many minutes
nn: Minutt brukaren har vore taus

en: Apply hiding rules to buddies
nn: Bruk skjulereglar på vennene

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Join/Part Hiding
nn: Skjul bli med / gå ut

note: *< name *< version *  summary
en: Hides extraneous join/part messages.
nn: Skjuler unødvendige bli med-/gå ut-meldingar.

note: *  description
en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
nn: Dette tillegget skjuler bli med- / gå ut-meldingar i store rom, med unntak for brukarar som tek aktiv del i ein samtale.

en: User is offline.
nn: Brukaren er fråkopla.

en: Auto-response sent:
nn: Automatisk svar sendt:

en: %s has signed off.
nn: %s har logga av.

en: One or more messages may have been undeliverable.
nn: Det kan henda at ei eller fleire meldingar ikkje blei leverte.

en: You were disconnected from the server.
nn: Du blei fråkopla tenaren.

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
nn: Du er fråkopla. Du kan ikkje få nye meldingar før du loggar på.

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
nn: Meldinga kunne ikkje sendast sidan ho var for stor.

en: Message could not be sent.
nn: Meldinga kunne ikkje sendast.

note: Add general preferences.
en: General Log Reading Configuration
nn: Generelle innstillingar for logglesing

en: Fast size calculations
nn: Raske storleiksutrekningar

en: Use name heuristics
nn: Bruk namneheuristikk

note: Add Log Directory preferences.
en: Log Directory
nn: Loggkatalog

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Log Reader
nn: Logglesar

note: *< name *< version * summary
en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
nn: Tek med loggar frå andre lynmeldingsklientar i loggvisaren.

note: * description
en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
nn: Når ein les loggar, vil dette programtillegget ta med loggar frå andre klientar. For tida gjeld dette Adium, MSN Messenger, aMSN og Trillian.
    
    ÅTVARING: Dette tillegget er framleis ei alfa-utgåve og vil kanskje krasja ofte. Bruk det på eigen risiko!

en: Mono Plugin Loader
nn: Mono programtilleggslastar

en: Loads .NET plugins with Mono.
nn: Lastar .Net-programtillegg saman med Mono.

en: Add new line in IMs
nn: Legg til ny linje i lynmeldinga

en: Add new line in Chats
nn: Legg til ny linje i samtalar

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: New Line
nn: Ny linje

note: *< name *< version
en: Prepends a newline to displayed message.
nn: Legg til ei ny linje føre den viste meldinga.

note: *< summary
en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
nn: Legg til ei ny linje føre meldingar slik at resten av meldinga blir vist under brukarnamnet i samtalevindauget.

en: Offline Message Emulation
nn: Emulering av fråkopla meldingar

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
nn: Lagra meldingar som er sende til ein fråkopla brukar som eit varsel.

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
nn: Resten av meldingane vil bli lagra som varsel. Du kan endra/sletta varselet frå `venneovervaking'-vindauget.

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
nn: "%s" er for tida fråkopla. Vil du lagra resten av meldingane som eit varsel og automatisk senda det når "%s" loggar på att?

en: Offline Message
nn: Fråkopla melding

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
nn: Du kan endra/sletta varselet frå `venneovervaking'-vindauget

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Save offline messages in pounce
nn: Lagra fråkopla meldingar som eit varsel

en: Do not ask. Always save in pounce.
nn: Spør ikkje. Lagra alltid som eit varsel.

en: One Time Password
nn: Eingongspassord

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: One Time Password Support
nn: Eingongspassordstøtte

note: *< name *< version *  summary
en: Enforce that passwords are used only once.
nn: Sjå til at passord berre kan nyttast éin gong.

note: *  description
en: Allows you to enforce on a per-account basis that passwords not being saved are only used in a single successful connection.
    Note: The account password must not be saved for this to work.
nn: Tillèt deg å krevja på kontonivå at passord som ikkje blir lagra, berre kan nyttast éin gong. 
    Merk: kontopassordet må ikkje vera lagra for at dette skal verka.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
nn: Perl-tilleggslastar

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
nn: Gjev støtte til bruk av Perl-tillegg.

en: Psychic Mode
nn: Klarsynmodus

en: Psychic mode for incoming conversation
nn: Klarsynmodus for innkomande samtale

en: Causes conversation windows to appear as other users begin to message you.  This works for AIM, ICQ, XMPP, Sametime, and Yahoo!
nn: Gjer at pratevindauge kjem fram når andre brukarar begynner å senda meldingar til deg. Dette verkar for AIM, ICQ, XMPP, Sametime og Yahoo!

en: You feel a disturbance in the force...
nn: Du kjenner at noko kjem til å skje…

en: Only enable for users on the buddy list
nn: Berre for brukarar på vennelista

en: Disable when away
nn: Slå av når vekke

en: Display notification message in conversations
nn: Viser varslingsmelding i pratevindauget

en: Raise psychic conversations
nn: Hev synske samtalar

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
nn: Signaltest

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
nn: Testar om alle signala verkar slik dei skal.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
nn: Enkelt programtillegg

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
nn: Testar om dei fleste tinga verkar som dei skal.

note: Scheme name
en: X.509 Certificates
nn: X.509-sertifikat

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
nn: Tilbyr SSL-støtte gjennom GNUTLS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
nn: Tilbyr SSL-støtte gjennom Mozilla NSS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
nn: Tilbyr felles grensesnitt mot SSL-støttebiblioteka.

en: %s is no longer away.
nn: %s er ikkje vekke lenger.

en: %s has gone away.
nn: %s har gått vekk.

en: %s has become idle.
nn: %s er blitt uverksam.

en: %s is no longer idle.
nn: %s er ikkje uverksam lenger.

en: %s has signed on.
nn: %s har logga på.

en: Notify When
nn: Varsla når

en: Buddy Goes _Away
nn: Venn går _vekk

en: Buddy Goes _Idle
nn: Venn _blir uverksam

en: Buddy _Signs On/Off
nn: Venn _loggar på/av

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
nn: Vennetilstandsvarsel

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
nn: Varslar i samtalevindauget når ein venn går vekk / blir uverksam eller kjem tilbake.

en: Tcl Plugin Loader
nn: Tcl-tilleggslastar

en: Provides support for loading Tcl plugins
nn: Tilbyr støtte for lasting av Tcl-tillegg

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
nn: Klarer ikkje å sjå at ActiveTCL er installert. Om du ønskjer å nytta TCL-tillegg må du installera ActiveTCL frå http://www.activestate.com

en: Unable to find Apple's "Bonjour for Windows" toolkit, see http://d.pidgin.im/BonjourWindows for more information.
nn: Fann ikkje verktøysamlinga til Apple sin  "Bonjour for Windows". Du finn fleire opplysningar på adressa http://d.pidgin.im/BonjourWindows.

en: Unable to listen for incoming IM connections
nn: Klarer ikkje å lytta etter innkomande meldingstilkoplingar

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
nn: Klarer ikkje å kopla til den lokale mDNS-tenaren. Kjører han?

en: First name
nn: Fornamn

en: Last name
nn: Etternamn

note: email
en: Email
nn: E-post

en: AIM Account
nn: AIM-konto

en: XMPP Account
nn: XMPP-konto

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
nn: Bonjour protokolktillegg

en: Purple Person
nn: Purple-person

note: Creating the options for the protocol
en: Local Port
nn: Lokalport

en: %s has closed the conversation.
nn: %s har lukka samtalen.

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
nn: Klarte ikkje å senda meldinga. Samtalen kunne ikkje startast.

en: Error communicating with local mDNSResponder.
nn: Feil i sambandet med lokal mDNSResponder.

en: Invalid proxy settings
nn: Ugyldige mellomlagerinnstillingar

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
nn: Vertsnamnet eller portnummeret til det spesifiserte mellomlageret er ugyldig.

en: Token Error
nn: Markørfeil

en: Unable to fetch the token.
nn: Klarte ikkje å henta markøren.

en: Save Buddylist...
nn: Lagra vennelista…

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
nn: Vennelista di er tom. Ingenting blei skrive til fila.

en: Buddylist saved successfully!
nn: Vennelista er lagra.

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
nn: Klarte ikkje å skriva vennelista for %s til %s

en: Couldn't load buddylist
nn: Klarte ikkje å henta fram vennelista

en: Load Buddylist...
nn: Hent vennelista…

en: Buddylist loaded successfully!
nn: Vennelista er henta inn.

en: Save buddylist...
nn: Lagra vennelista…

en: Load buddylist from file...
nn: Hent vennelista frå fil…

en: You must fill in all registration fields
nn: Du må fylla ut alle registreringsfelta

en: Passwords do not match
nn: Passorda samsvarer ikkje

en: Unable to register new account.  An unknown error occurred.
nn: Klarer ikkje å registrera ein ny konto. Det oppstod ein ukjend feil.

en: New Gadu-Gadu Account Registered
nn: Ein ny Gadu-gadu-konto er registrert

en: Registration completed successfully!
nn: Registreringa er ferdig.

en: Password
nn: Passord

en: Password (again)
nn: Passord (om att)

en: Enter captcha text
nn: Skriv teksten til tastetestbiletet

en: Captcha
nn: Tastetestbilete

en: Register New Gadu-Gadu Account
nn: Registrera ny Gadu-Gadu-konto

en: Please, fill in the following fields
nn: Fyll ut følgjande felt

en: City
nn: By

en: Year of birth
nn: Fødselsår

note: gender
en: Gender
nn: Kjønn

en: Male or female
nn: Mann eller kvinne

note: 0
en: Male
nn: Mann

en: Female
nn: Kvinne

en: Only online
nn: Berre tilkopla

en: Find buddies
nn: Finn venner

en: Please, enter your search criteria below
nn: Skriv søkjekriteria nedanfor

en: Fill in the fields.
nn: Fyll ut felta.

en: Your current password is different from the one that you specified.
nn: Det noverande passordet ditt er forskjellig frå det du oppgav.

en: Unable to change password. Error occurred.
nn: Klarte ikkje å endra passordet. Ein feil oppstod.

en: Change password for the Gadu-Gadu account
nn: Endra passordet til Gadu-Gadu-kontoen

en: Password was changed successfully!
nn: Passordet blei endra.

en: Current password
nn: Noverande passord

en: Password (retype)
nn: Passord (éin gong til)

en: Enter current token
nn: Skriv inn noverande markør

en: Current token
nn: Noverande markør

en: Please, enter your current password and your new password for UIN:
nn: Skriv inn det noverande og det nye passordet til UIN:

en: Change Gadu-Gadu Password
nn: Endra Gadu-Gadu-passord

en: Select a chat for buddy: %s
nn: Vel eit praterom for vennen: %s

en: Add to chat...
nn: Legg til praterom…

note: 0 Global
en: Available
nn: Tilgjengeleg

note: 2
en: Chatty
nn: Snakkesaleg

note: 3
en: Do Not Disturb
nn: Ikkje forstyrr meg

note: 1 get_yahoo_status_from_purple_status() returns YAHOO_STATUS_CUSTOM for * the generic away state (YAHOO_STATUS_TYPE_AWAY) with no message Away stuff
en: Away
nn: Vekke

note: first name purple_notify_user_info_add_pair( info, _( "Hidden Number" ), profile->hidden ? _( "Yes" ) : _( "No" ) ); optional information purple_notify_user_info_add_pair( info, _( "Title" ), profile->title );
en: First Name
nn: Førenamn

en: Birth Year
nn: Fødselsår

en: Unable to display the search results.
nn: Klarer ikkje å visa søkjeresultata.

en: Gadu-Gadu Public Directory
nn: Gadu-Gadu offentleg katalog

en: Search results
nn: Søkjeresultat

en: No matching users found
nn: Fann ingen brukarar

en: There are no users matching your search criteria.
nn: Det er ingen brukarar som høver til søkjekriteria dine.

en: Unable to read from socket
nn: Klarte ikkje å lesa frå endepunktet

en: Buddy list downloaded
nn: Lasta ned venneliste

en: Your buddy list was downloaded from the server.
nn: Vennelista di blei henta frå tenaren.

en: Buddy list uploaded
nn: Vennelista blei lasta opp

en: Your buddy list was stored on the server.
nn: Vennelista di blei lagra på tenaren.

note: The session is now set up, ready to be connected. This emits the * signedOn signal, so clients can now do anything with msimprpl, and * we're ready for it (session key, userid, username all setup).
en: Connected
nn: Tilkopla

en: Connection failed
nn: Tilkoplinga feila

en: Add to chat
nn: Legg til praterom

en: Chat _name:
nn: Prate_namn:

en: Unable to resolve hostname '%s': %s
nn: Klarer ikkje å finna tenarnamnet '%s': %s

note: 1. connect to server connect to the server
en: Connecting
nn: Koplar til

en: Chat error
nn: Prateromsfeil

en: This chat name is already in use
nn: Prateromsnamnet er allereie i bruk

en: Not connected to the server
nn: Ikkje tilkopla tenaren

en: Find buddies...
nn: Søk etter venner…

en: Change password...
nn: Endra passord…

en: Upload buddylist to Server
nn: Last opp vennelista til tenaren

en: Download buddylist from Server
nn: Last ned vennelista frå tenaren

en: Delete buddylist from Server
nn: Slett vennelista frå tenaren

en: Save buddylist to file...
nn: Lagra vennelista til fil…

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
nn: Gadu-Gadu protokolltillegg

note: summary
en: Polish popular IM
nn: Populær polsk lynmeldingsteneste

en: Gadu-Gadu User
nn: Gadu-Gadu-brukar

en: GG server
nn: GG-tenar

en: Unknown command: %s
nn: Ukjend kommando: %s

en: current topic is: %s
nn: gjeldande emne er: %s

en: No topic is set
nn: Emne er ikkje vald

en: File Transfer Failed
nn: Filoverføringa feila

en: Unable to open a listening port.
nn: Klarte ikkje å opna ein lytteport.

en: Error displaying MOTD
nn: Klarer ikkje å syna "Dagens melding"

en: No MOTD available
nn: Inga "Dagens melding" er tilgjengeleg

en: There is no MOTD associated with this connection.
nn: Inga "Dagens melding" er knytt til denne tilkoplinga.

en: MOTD for %s
nn: "Dagens melding" frå %s

note: * TODO: Handle this better. Probably requires a PurpleBOSHConnection * buffer that stores what is "being sent" until the * PurpleHTTPConnection reports it is fully sent. TODO: what to do here - do we really have to disconnect? TODO: do we really want to disconnect on a failure to write?
en: Lost connection with server: %s
nn: Mista sambandet med tenaren: %s

en: View MOTD
nn: Vis "Dagens melding"

en: _Channel:
nn: K_anal:

en: _Password:
nn: _Passord:

en: IRC nick and server may not contain whitespace
nn: IRC-kallenamn og -tenar kan ikkje innehalda mellomrom

en: SSL support unavailable
nn: SSL-støtte er ikkje tilgjengeleg

en: Unable to connect
nn: Klarte ikkje å kopla til

note: this is a regular connect, error out
en: Unable to connect: %s
nn: Klarer ikkje å kopla til: %s

en: Server closed the connection
nn: Tenaren lukka tilkoplinga

en: Users
nn: Brukarar

en: Topic
nn: Emne

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
nn: IRC-protokolltillegg

note: *  summary
en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
nn: IRC-protokolltillegget som syg mindre

note: host to connect to
en: Server
nn: Tenar

en: Encodings
nn: Teiknkodingar

en: Auto-detect incoming UTF-8
nn: Automatisk oppdaging av innkomande UTF-8

en: Real name
nn: Eigentleg namn

note: option = purple_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
nn: Bruk SSL

en: Bad mode
nn: Ugyldig tilstand

en: Ban on %s by %s, set %s ago
nn: %s er utestengt av %s, utført for %s sidan

en: Ban on %s
nn: Utestengt frå %s

en: End of ban list
nn: Slutt på utestengingslista

en: You are banned from %s.
nn: Du er utestengt frå %s.

en: Banned
nn: Utestengt

en: Cannot ban %s: banlist is full
nn: Kan ikkje utestengja %s:  utestengingslista er full

en:  <i>(identified)</i>
nn:  <i>(identifisert)</i>

en: Nick
nn: Kallenamn

en: Currently on
nn: Er no på

en: Idle for
nn: Uverksam i

en: Online since
nn: Tilkopla sidan

en: <b>Defining adjective:</b>
nn: <b>Definerer adjektiv:</b>

en: Glorious
nn: Strålande

en: %s has changed the topic to: %s
nn: %s har endra emnet til: %s

en: %s has cleared the topic.
nn: %s har nullstilt emnet.

en: The topic for %s is: %s
nn: Emnet i %s er: %s

en: Unknown message '%s'
nn: Ukjend melding '%s'

en: Unknown message
nn: Ukjend melding

en: The IRC server received a message it did not understand.
nn: IRC-tenaren fekk ei melding han ikkje forstod.

en: Users on %s: %s
nn: Brukarar på %s: %s

en: Time Response
nn: Tidsrespons

en: The IRC server's local time is:
nn: Lokal tid på IRC-tenaren er:

en: No such channel
nn: Kanalen finst ikkje

note: does this happen?
en: no such channel
nn: kanalen finst ikkje

en: User is not logged in
nn: Brukaren er ikkje innlogga

en: No such nick or channel
nn: Finst ikkje slikt kallenamn eller kanal

en: Could not send
nn: Klarte ikkje å senda

en: Joining %s requires an invitation.
nn: Du må vera invitert for å bli med i %s.

en: Invitation only
nn: Berre for inviterte

en: You have been kicked by %s: (%s)
nn: Du er blitt sparka ut av %s: (%s)

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
nn: Sparka ut av %s (%s)

en: mode (%s %s) by %s
nn: modus (%s %s) av %s

en: Invalid nickname
nn: Ugyldig kallenamn

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
nn: Kallenamnet du valde blei avvist av tenaren. Det inneheld sannsynlegvis ugyldige teikn.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
nn: Tenaren avviste kontonamnet du valde. Det kan vera at det inneheld ugyldige teikn.

note: We only want to do the following dance if the connection has not been successfully completed.  If it has, just notify the user that their /nick command didn't go.
en: The nickname "%s" is already being used.
nn: Kallenamnet "%s" er allereie i bruk.

en: Nickname in use
nn: Kallenamnet er i bruk

en: Cannot change nick
nn: Kan ikkje endra kallenamn

en: Could not change nick
nn: Klarte ikkje å endra kallenamnet

en: You have parted the channel%s%s
nn: Du har forlate kanalen %s%s

en: Error: invalid PONG from server
nn: Feil: ugyldig svar (PONG) frå tenaren

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
nn: PING-svar -- Forseinking: %lu sekund

en: Cannot join %s: Registration is required.
nn: Kan ikkje bli med i %s: må vera registrert.

en: Cannot join channel
nn: Klarer ikkje å opna kanal

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
nn: Kallenamn eller kanal er mellombels utilgjengeleg.

en: Wallops from %s
nn: Banking frå %s

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
nn: action &lt;handling å utføra&gt;:  utfører ei handling.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
nn: away [melding]:  Legg inn ei fråværsmelding, eller bruk inga melding for å visa at du er komen attende.

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
nn: ctcp <kallenamn> <melding>: sender ctcp-melding til kallenamnet.

en: chanserv: Send a command to chanserv
nn: chanserv: send ein kommando til kanaltenartenesta

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
nn: deop &lt;kallenamn1&gt; [kallenamn2] …:  Tek vekk kanaloperatørstatusen frå personen. Du må sjølv vera kanaloperatør for å kunna gjera dette.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
nn: devoice &lt;kallenamn1&gt; [kallenamn2] …:  Tek vekk kanalrøysta frå personen. Dette hindrar dei å tala dersom kanalen er moderert (+m). Du må vera kanaloperatør for å kunna gjera dette.

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
nn: invite &lt;kallenamn&gt; [rom]:  Inviter nokon til noverande kanal eller den kanalen du spesifiserer.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
nn: j &lt;rom1&gt;[,rom2][,…] [nøkkel1[,nøkkel2][,…]]:  Skriv inn éin eller fleire kanalar. Ta med kanalnøkkelen til kvar enkelt om det er nødvendig.

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
nn: join &lt;rom1&gt;[,rom2][,…] [nøkkel1[,nøkkel2][,…]]:  Skriv inn éin eller fleire kanalar. Ta med kanalnøkkelen til kvar enkelt om det er nødvendig.

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
nn: kick &lt;kallenamn&gt; [melding]:  Fjern personen frå kanalen. Du må vera kanaloperatør for å kunna gjera dette.

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
nn: list:  Vis ei liste over praterom i nettverket. <i> Åtvaring: somme tenarar kan koma til å kopla deg frå om du gjer dette.</i>

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
nn: me &lt;handlinga du vil utføra&gt;:  Utfører ei handling.

en: memoserv: Send a command to memoserv
nn: memoserv: send ein kommando til memotenartenesta

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
nn: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;kallenamn|kanal&gt;:  Bruk eller fjern ein kanal eller brukartilstand.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
nn: msg &lt;kallenamn&gt; &lt;melding&gt;:  Send ei privat melding til ein brukar (i motsetnad til å senda til ein heil kanal).

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
nn: names [kanal]:  listar brukarane i kanalen.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
nn: nick &lt;nytt kallenamn&gt;:  endra kallenamnet ditt.

en: nickserv: Send a command to nickserv
nn: nickserv: send ein kommando til kallenamntenesta

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
nn: notice &lt;mål&lt;:  send eit notat til ein brukarar eller kanal.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
nn: op &lt;kallenamn1&gt; [kallenamn2] ...:  Gjev kanaloperatørstatus til nokon. Du må sjølv vera kanaloperatør for å gjera dette.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
nn: operwall &lt;melding&gt;:  Om du ikkje veit kva dette er, kan du truleg ikkje nytta kommandoen heller.

en: operserv: Send a command to operserv
nn: operserv: send ein kommando til operatørtenartenesta

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
nn: part [rom] [melding]:  forlèt noverande kanal, eller ein spesifisert kanal, med ei melding om ønskjeleg.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
nn: ping [kallenamn]:  spør kva tidsforseinking ein brukar har (eller ein tenar om ein ikkje spesifiserer brukaren).

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
nn: query &lt;kallenamn&gt; &lt;melding&gt;:  send ei privat melding til ein brukar (i motsetnad til ein kanal).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
nn: quit [melding]:  kopla frå tenaren (med ei valfri melding).

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
nn: quote […]:  send ein rein kommando til tenaren.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
nn: remove &lt;kallenamn&gt; [melding]:  fjern nokon frå eit rom. Du må vera kanaloperatør for å gjera dette.

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
nn: time: viser gjeldande lokal tid på IRC-tenaren.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
nn: topic [nytt emne]:  sjå eller endra kanalemnet.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
nn: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  ta i bruk eller fjern ein brukartilstand.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
nn: version [kallenamn]: send CTCP VERSION-førespurnad til ein brukar

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
nn: voice &lt;kallenamn1&gt; [kallenamn2] ...:  Gjev nokon kanalrøyststatus. Du må vera kanaloperatør for å kunna gjera dette.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
nn: wallops &lt;melding&gt;:  Om du ikkje veit kva dette er, kan du truleg heller ikkje nytta kommandoen.

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
nn: whois [tenar] &lt;kallenamn&gt;:  hent informasjon om ein brukar.

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
nn: whowas &lt;kallenamn&gt;: hent informasjon om ein brukar som har logga av.

en: Reply time from %s: %lu seconds
nn: Svartid frå %s: %lu sekund

en: CTCP PING reply
nn: CTCP PING-svar

en: Disconnected.
nn: Fråkopla.

en: Unknown Error
nn: Ukjend feil

en: Ad-Hoc Command Failed
nn: Ad hoc-kommandoen feila

en: execute
nn: utfør

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
nn: Tenaren krev autentisering i klartekst over eit ukryptert samband

note: This should never happen!
en: Invalid response from server
nn: Ugyldig svar frå tenaren

en: Server does not use any supported authentication method
nn: Tenaren nyttar ikkje ein autentiseringsmetode som er støtta

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
nn: %s krev autentisering i klartekst over eit ukryptert samband. Vil du tillata dette og halda fram med autentiseringa?

en: Plaintext Authentication
nn: Autentisering i klartekst

en: You require encryption, but it is not available on this server.
nn: Du krev kryptering som ikkje er tilgjengeleg på denne tenaren.

en: Invalid challenge from server
nn: Ugyldig utfordring frå tenaren

en: Server thinks authentication is complete, but client does not
nn: Tenaren meiner autentiseringa er ferdig, men det gjer ikkje klienten

en: SASL authentication failed
nn: SASL-autentiseringa feila

en: SASL error: %s
nn: SASL-feil: %s

en: Invalid Encoding
nn: Ugyldig koding

en: Unsupported Extension
nn: Kan ikkje nytta utvidinga

en: Unexpected response from the server.  This may indicate a possible MITM attack
nn: Uventa svar frå tenaren. Dette kan tyda på eit mogleg svindelangrep (MITM).

en: The server does support channel binding, but did not appear to advertise it.  This indicates a likely MITM attack
nn: Tenaren kan nytta kanalbinding, men han ser ikkje ut til å fortelja om det. Dette kan tyda på eit mogleg svindelangrep (MITM).

en: Server does not support channel binding
nn: Tenaren kan ikkje bruka kanalbinding

en: Unsupported channel binding method
nn: Kanalbindingsmetoden kan ikkje nyttast

en: User not found
nn: Fann ikkje brukaren

en: Invalid Username Encoding
nn: Ugyldig brukarnamnkoding

en: Resource Constraint
nn: Ressursavgrensing

en: Unable to canonicalize username
nn: Klarte ikkje å kanonisera brukarnamnet

en: Unable to canonicalize password
nn: Klarte ikkje å kanonisera passordet

en: Malicious challenge from server
nn: Skadeleg utfordring frå tenaren

en: Unexpected response from server
nn: Uventa svar frå tenaren

en: The BOSH connection manager terminated your session.
nn: Styringstenaren til BOSH avslutta økta di.

en: No session ID given
nn: Ingen økt-ID er oppgjeven

en: Unsupported version of BOSH protocol
nn: BOSH-protokollutgåva er ikkje støtta

en: Unable to establish a connection with the server
nn: Klarte ikkje å kopla til tenaren

en: Unable to establish a connection with the server: %s
nn: Klarte ikkje å kopla til tenaren: %s

en: Unable to establish SSL connection
nn: Klarte ikkje å setja i gang SSL-sambandet

en: Full Name
nn: Fullt namn

en: Family Name
nn: Etternamn

en: Given Name
nn: Førenamn

en: URL
nn: Nettadresse

en: Street Address
nn: Gateadresse

note: * EXTADD is correct, EXTADR is generated by other * clients. The next time someone reads this, remove * EXTADR.
en: Extended Address
nn: Tilleggsadressefelt

en: Locality
nn: Stad

en: Region
nn: Fylke/region

en: Postal Code
nn: Postnummer

note: purple_notify_user_info_add_pair( info, _( "Email" ), profile->email );
en: Country
nn: Land

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
nn: Telefon

en: Organization Name
nn: Organisasjonsnamn

en: Organization Unit
nn: Organisasjonseining

en: Job Title
nn: Jobbtittel

en: Role
nn: Stilling

note: birthday birthday (required)
en: Birthday
nn: Fødselsdag

en: Description
nn: Skildring

en: Edit XMPP vCard
nn: Endra XMPP-vCard

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
nn: Alle punkta under er valfrie. Skriv berre opplysningar som du ønskjer å dela med andre.

en: Client
nn: Klient

en: Operating System
nn: Operativsystem

en: Local Time
nn: Lokaltid

en: Priority
nn: Prioritet

en: Resource
nn: Ressurs

en: Uptime
nn: Oppetid

en: Logged Off
nn: Avlogga

en: %s ago
nn: %s sidan

en: Middle Name
nn: Mellomnamn

en: Address
nn: Adresse

en: P.O. Box
nn: Postboks

en: Photo
nn: Bilete

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
nn: %s vil ikkje lenger kunna sjå statusoppdateringane dine. Vil du halda fram?

en: Cancel Presence Notification
nn: Avbryt nærværsvarsling

en: Un-hide From
nn: Ikkje vekke frå

en: Temporarily Hide From
nn: Mellombels vekke frå

en: (Re-)Request authorization
nn: Send godkjenningsførespurnaden (ein gong til)

note: shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
nn: Avbryt tinging

en: Initiate _Chat
nn: Start ein _prat

en: Log In
nn: Logg på

en: Log Out
nn: Logg av

note: last name
en: Last Name
nn: Etternamn

en: The following are the results of your search
nn: Her er resultatet frå søket ditt

note: current comment from Jabber User Directory users.jabber.org
en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
nn: Finn ein kontakt ved å skriva inn søkjekriteria i dei gjevne felta. Merk: ein kan nytta jokerteikn (%)

en: Directory Query Failed
nn: Katalogsøk feila

en: Could not query the directory server.
nn: Klarte ikkje å spørja katalogtenaren.

note: Try to translate the message (see static message list in jabber_user_dir_comments[])
en: Server Instructions: %s
nn: Tenarinstruksjonar: %s

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
nn: Fyll ut eitt eller fleire felt for å søkja etter samsvarande XMPP-brukarar.

en: Email Address
nn: E-postadresse

en: Search for XMPP users
nn: Søk etter XMPP-brukarar

note: "Search"
en: Search
nn: Søk

en: Invalid Directory
nn: Ugyldig katalog

en: Enter a User Directory
nn: Før opp ein brukarkatalog

en: Select a user directory to search
nn: Vel ein brukarkatalog å søkja i

en: Search Directory
nn: Søk i katalog

en: _Room:
nn: _Rom:

en: _Server:
nn: _Tenar:

en: _Handle:
nn: R_eferanse:

en: %s is not a valid room name
nn: %s er ikkje eit gyldig romnamn

en: Invalid Room Name
nn: Ugyldig romnamn

en: %s is not a valid server name
nn: %s er ikkje eit gyldig tenarnamn

en: Invalid Server Name
nn: Ugyldig tenarnamn

en: %s is not a valid room handle
nn: %s er ikkje ein gyldig romreferanse

en: Invalid Room Handle
nn: Ugyldig romreferanse

en: Configuration error
nn: Feil i innstillingane

en: Unable to configure
nn: Klarte ikkje å endra innstillingane

en: Room Configuration Error
nn: Rominnstillingsfeil

en: This room is not capable of being configured
nn: Dette rommet kan ikkje endrast

en: Registration error
nn: Registreringsfeil

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
nn: Ein kan ikkje endra kallenamn i praterom som ikkje støttar MUC

en: Error retrieving room list
nn: Klarte ikkje å henta romlista

en: Invalid Server
nn: Ugyldig tenar

en: Enter a Conference Server
nn: Før opp ein konferansetenar

en: Select a conference server to query
nn: Vel ein konferansetenar å spørja

en: Find Rooms
nn: Finn rom

en: Affiliations:
nn: Tilknytingar:

en: No users found
nn: Fann ingen brukarar

en: Roles:
nn: Roller:

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
nn: Tenaren krev TLS/SSL, men fann inga TLS/SSL-støtte.

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
nn: Du krev kryptering, men fann inga TLS/SSL-støtte.

en: Ping timed out
nn: Tidsavbrot ping

en: Invalid XMPP ID
nn: Ugyldig XMPP-id

en: Invalid XMPP ID. Username portion must be set.
nn: Ugyldig XMPP-ID. Brukarnamndelen må vera vald.

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
nn: Ulovleg XMPP-id. Domene må vera vald.

en: Malformed BOSH URL
nn: BOSH-adressa er ikkje velforma

en: Registration of %s@%s successful
nn: Registreringa av %s@%s blei gjennomført

en: Registration to %s successful
nn: Vellykka registrering til %s

en: Registration Successful
nn: Registreringa blei gjennomført

en: Registration Failed
nn: Registreringa feila

en: Registration from %s successfully removed
nn: Vellykka av avregistrering frå %s

en: Unregistration Successful
nn: Vellykka avregistrering

en: Unregistration Failed
nn: Avregistreringa feila

en: State
nn: Fylke/region/stat

en: Postal code
nn: Postnummer

en: Phone
nn: Telefon

en: Date
nn: Dato

en: Already Registered
nn: Allereie registrert

en: Unregister
nn: Avregistrer

en: Please fill out the information below to change your account registration.
nn: Fyll ut informasjonen under for å endra kontoregistreringa di.

en: Please fill out the information below to register your new account.
nn: Fyll ut informasjonen under for å registrera den nye kontoen din.

en: Register New XMPP Account
nn: Registrer ein ny XMPP-konto

en: Register
nn: Registrer

en: Change Account Registration at %s
nn: Endra kontoregistreringa hos %s

en: Register New Account at %s
nn: Registrer ny konto hos %s

en: Change Registration
nn: Endra registreringa

en: Error unregistering account
nn: Feil ved avregistreringa av kontoen

en: Account successfully unregistered
nn: Vellykka kontoregistrering

en: Initializing Stream
nn: Begynner datastraum

en: Initializing SSL/TLS
nn: Startar SSL/TLS

en: Authenticating
nn: Autentiserer

en: Re-initializing Stream
nn: Tek opp att datastraumen

en: Server doesn't support blocking
nn: Tenaren støttar ikkje blokkering

en: Not Authorized
nn: Ikkje godkjent

en: Mood
nn: Sinnsstemning

en: Now Listening
nn: Lyttar til

en: Both
nn: Begge

en: From (To pending)
nn: Frå (ventande)

en: From
nn: Frå

en: To
nn: Til

en: None (To pending)
nn: Ingen (ventande)

en: None
nn: Ingen

note: subscription type
en: Subscription
nn: Abonnement

en: Mood Text
nn: Sinnsstemningstekst

en: Allow Buzz
nn: Tillat alarm

en: Mood Name
nn: Sinnsstemningsnamn

en: Mood Comment
nn: Sinnsstemningsmerknad

note: primitive ID name - use default saveable should be user_settable some day independent
en: Tune Artist
nn: Låtartist

en: Tune Title
nn: Låttittel

en: Tune Album
nn: Låtalbum

en: Tune Genre
nn: Låtsjanger

en: Tune Comment
nn: Låtmerknad

en: Tune Track
nn: Låtspor

en: Tune Time
nn: Låttid

en: Tune Year
nn: Låtår

en: Tune URL
nn: Låtadresse

en: Password Changed
nn: Passordet er endra

en: Your password has been changed.
nn: Passordet ditt er blitt endra

en: Error changing password
nn: Feil under  endringa av passordet

en: Change XMPP Password
nn: Endra XMPP-passord

en: Please enter your new password
nn: Skriv inn det nye passordet ditt

en: Set User Info...
nn: Skriv inn brukarinfo…

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
nn: Endra passord…

note: }
en: Search for Users...
nn: Søk etter brukarar…

en: Bad Request
nn: Ugyldig førespurnad

en: Conflict
nn: Konflikt

en: Feature Not Implemented
nn: Funksjonen er ikkje teken i bruk

en: Forbidden
nn: Forbode

en: Gone
nn: Vekke

en: Internal Server Error
nn: Intern tenarfeil

en: Item Not Found
nn: Elementet blei ikkje funne

en: Malformed XMPP ID
nn: Misforma XMPP-id

en: Not Acceptable
nn: Avvist

en: Not Allowed
nn: Ikkje tillate

en: Payment Required
nn: Betaling påkravd

en: Recipient Unavailable
nn: Mottakaren er ikkje tilgjengeleg

en: Registration Required
nn: Registrering påkravd

en: Remote Server Not Found
nn: Fann ikkje fjerntenaren

en: Remote Server Timeout
nn: Tidsavbrot på fjerntenaren

en: Server Overloaded
nn: Tenaren er overbelasta

en: Service Unavailable
nn: Tenesta er utilgjengeleg

en: Subscription Required
nn: Abonnement påkravd

en: Unexpected Request
nn: Uventa førespurnad

en: Authorization Aborted
nn: Godkjenninga blei avbroten

en: Incorrect encoding in authorization
nn: Feil godkjenningskoding

en: Invalid authzid
nn: Ugyldig authzid

en: Invalid Authorization Mechanism
nn: Ugyldig godkjenningsmekanisme

en: Authorization mechanism too weak
nn: Godkjenningsmekanismen er for svak

en: Temporary Authentication Failure
nn: Mellombels autentiseringssvikt

en: Authentication Failure
nn: Autentiseringssvikt

en: Bad Format
nn: Feil format

en: Bad Namespace Prefix
nn: Feil namneromsprefiks

en: Resource Conflict
nn: Ressurskonflikt

en: Connection Timeout
nn: Tidsavbrot på tilkoplinga

en: Host Gone
nn: Verten forsvann

en: Host Unknown
nn: Ukjend vert

en: Improper Addressing
nn: Ikkje skikkeleg adressering

en: Invalid ID
nn: Ugyldig ID

en: Invalid Namespace
nn: Ugyldig namnerom

en: Invalid XML
nn: Ugyldig XML

en: Non-matching Hosts
nn: Ikke-samsvarande vertar

en: Policy Violation
nn: Framgangsmåtebrot

en: Remote Connection Failed
nn: Feil i fjerntilkoplinga

en: Restricted XML
nn: Avgrensa XML

en: See Other Host
nn: Sjå annan vert

en: System Shutdown
nn: Systemet avsluttar

en: Undefined Condition
nn: Uavklara tilstand

en: Unsupported Encoding
nn: Teiknkodinga er ikkje støtta

en: Unsupported Stanza Type
nn: Blokktypen er ikkje støtta

en: Unsupported Version
nn: Utgåva er ikkje støtta

en: XML Not Well Formed
nn: XML-koden er ikkje velforma

en: Stream Error
nn: Feil i datastraumen

en: Unable to ban user %s
nn: Klarte ikkje å utestengja brukaren (%s)

en: Unknown affiliation: "%s"
nn: Ukjend tilknyting: "%s"

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
nn: Klarte ikkje å knyta til brukar %s som "%s"

en: Unknown role: "%s"
nn: Ukjend rolle: "%s"

en: Unable to set role "%s" for user: %s
nn: Klarte ikkje å velja rolle "%s" for brukaren: %s

en: Unable to kick user %s
nn: Klarte ikkje å sparka ut brukaren %s

en: Unable to ping user %s
nn: Klarer ikkje å pinga brukaren %s

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
nn: Klarer ikkje å alarmera sidan ein ikkje veit noko om %s.

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
nn: Klarer ikkje å alarmera sidan %s kan vera fråkopla.

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
nn: Klarer ikkje å alarmera fordi %s støttar ikkje dette eller ikkje ønskjer å ta i mot alarmar no.

note: Yahoo only supports one attention command: the 'buzz'. This is index number YAHOO_BUZZ.
en: Buzz
nn: Alarm

en: %s has buzzed you!
nn: %s har alarmert deg!

en: Buzzing %s...
nn: Alarmerer %s…

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
nn: Klarte ikkje å klargjera media med %s: ugyldig JID

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
nn: Klarte ikkje å klargjera media med %s: brukaren er ikkje tilkopla

en: Unable to initiate media with %s: not subscribed to user presence
nn: Klarte ikkje å klargjera media med %s: abonnerer ikkje på brukarnærvær

en: Media Initiation Failed
nn: Medieklargjeringa feila

en: Please select the resource of %s with which you would like to start a media session.
nn: Vel kva for ressurs av %s du ønskjer å starta ei medieøkt med.

en: Select a Resource
nn: Vel ein ressurs

en: Initiate Media
nn: Klargjer media

en: Account does not support PEP, can't set mood
nn: Kontoen støttar ikkje PEP, klarer ikkje å lagra sinnsstemninga

en: config:  Configure a chat room.
nn: config:  Endra prateromsinnstillingane.

en: configure:  Configure a chat room.
nn: configure:  Endra prateromsinnstillingane.

en: part [message]:  Leave the room.
nn: part [melding]:  forlat rommet.

en: register:  Register with a chat room.
nn: register:  Registrera seg i eit praterom.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
nn: topic [nytt emne]:  Visa eller endra emnet.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
nn: ban &lt;brukar&gt; [årsak]:  utesteng brukaren frå rommet.

en: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with an affiliation or set users' affiliation with the room.
nn: affiliate &lt;brukar|eigar|admin|medlem|outcast|ingen&gt;[kallenamn1][kallenamn2]…: hent brukarar med ei tilknyting til rommet eller lag slik tilknyting.

en: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with a role or set users' role with the room.
nn: role &lt;moderator|deltakar|besøkjande|ingen&gt;: hent brukarane med ei rolle i rommet eller lag rolla deira.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
nn: invite &lt;brukar&gt; [melding]:  Inviter ein brukar til rommet.

en: join: &lt;room&gt; [password]:  Join a chat on this server.
nn: join: &lt;rom&gt; [passord]:  gå inn i eit praterom på denne tenaren.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
nn: kick &lt;brukar&gt; [årsak]:  spark ein brukar frå rommet.

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
nn: msg &lt;brukar&gt; &lt;melding&gt;:  Send ei privat melding til ein annan brukar.

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
nn: ping &lt;jid&gt;:	Ping ein brukar/komponent/tenar.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
nn: buzz: send ein alarm til ein brukar for å merksemda hans

en: mood: Set current user mood
nn: mood: lagra den noverande brukarsinnsstemninga

en: Extended Away
nn: Utvida vekke

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: XMPP Protocol Plugin
nn: XMPP-protokolltillegg

note: Translators: 'domain' is used here in the context of Internet domains, e.g. pidgin.im
en: Domain
nn: Domene

en: Require SSL/TLS
nn: Krev SSL/TLS

en: Force old (port 5223) SSL
nn: Overstyr med gammal SSL (port 5223)

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
nn: Tillat autentisering i klartekst over ukrypterte samband

en: Connect port
nn: Tilkoplingsport

note: TODO: default to automatically try different ports. Make the user be * able to set the first port to try (like LastConnectedPort in Windows client). Account options
en: Connect server
nn: Tilkoplingstenar

en: File transfer proxies
nn: Mellomtenar filoverføringar

en: BOSH URL
nn: BOSH-adresse

note: this should probably be part of global smiley theme settings later on, shared with MSN
en: Show Custom Smileys
nn: Vis eigne smilefjes

en: %s has left the conversation.
nn: %s har forlate praten.

en: Message from %s
nn: Melding frå %s

en: %s has set the topic to: %s
nn: %s har vald emnet til å vera: %s

en: The topic is: %s
nn: Emnet er: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
nn: Meldinga til %s kom ikkje fram: %s

en: XMPP Message Error
nn: XMPP-meldingsfeil

en: (Code %s)
nn: (Kode %s)

en: A custom smiley in the message is too large to send.
nn: Eit tilpassa smilefjes i meldinga er for stor til å kunna sendast.

en: XMPP stream header missing
nn: Manglar hovudet til XMPP-straumen

en: XMPP Version Mismatch
nn: XMPP-utgåvene samsvarer ikkje

en: XMPP stream missing ID
nn: Manglar ID-en til XMPP-straumen

en: XML Parse error
nn: Feil i XML-tolkinga

en: Error joining chat %s
nn: Klarte ikkje å kopla til praterommet %s

en: Error in chat %s
nn: Feil i praterommet %s

en: Create New Room
nn: Lag eit nytt rom

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
nn: Du er i ferd med å laga eit nytt praterom. Ønskjer du å endra innstillingane til det, eller vil nytta standardinnstillingane?

en: _Configure Room
nn: Endra rom_innstillingane

en: _Accept Defaults
nn: _Godta standardinnstillingane

en: No reason
nn: Ingen årsak

en: You have been kicked: (%s)
nn: Du er blitt sparka ut av: (%s)

en: Kicked (%s)
nn: Sparka ut (%s)

en: Unknown Error in presence
nn: Ukjend feil til stades

en: An error occurred on the in-band bytestream transfer
nn: Overføringa av samtidsdatastraumen feila

en: Transfer was closed.
nn: Overføringa blei lukka.

en: Failed to open in-band bytestream
nn: Klarte ikkje å opna samtidsdatastraum

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
nn: Klarte ikkje å senda fila til %s fordi brukaren ikkje støttar filoverføringar

en: File Send Failed
nn: Filoverføringsfeil

en: Unable to send file to %s, invalid JID
nn: Klarte ikkje å senda fila til %s: ugyldig JID

en: Unable to send file to %s, user is not online
nn: Klarte ikkje å senda fila til %s: brukaren er ikkje tilkopla

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
nn: Klarte ikkje å senda fila til %s. Abonnerer ikkje på brukarnærvær

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
nn: Vel kva for ressurs av %s du ønskjer å senda fila til

en: Afraid
nn: Redd

en: Amazed
nn: Forbløffa

en: Amorous
nn: Amorøs

en: Angry
nn: Sint

en: Annoyed
nn: Irritert

en: Anxious
nn: Ivrig

en: Aroused
nn: Oppglødd

en: Ashamed
nn: Skamfull

en: Bored
nn: Keier meg

en: Brave
nn: Modig

en: Calm
nn: Roleg

en: Cautious
nn: Forsiktig

en: Cold
nn: Kald

en: Confident
nn: Trygg

en: Confused
nn: Forvirra

en: Contemplative
nn: Ettertenksam

en: Contented
nn: Tilfreds

en: Cranky
nn: Irritabel

en: Crazy
nn: Galen

en: Creative
nn: Kreativ

en: Curious
nn: Nyfiken

en: Dejected
nn: Motlaus

en: Depressed
nn: Deprimert

en: Disappointed
nn: Skuffa

en: Disgusted
nn: Forferda

en: Dismayed
nn: Motlaus

en: Distracted
nn: Distré

en: Embarrassed
nn: Flau

en: Envious
nn: Misunneleg

en: Excited
nn: Oppglødd

en: Flirtatious
nn: Flørtande

en: Frustrated
nn: Frustrert

en: Grateful
nn: Takknemleg

en: Grieving
nn: Sørgjer

en: Grumpy
nn: Sur

en: Guilty
nn: Skuldig

en: Happy
nn: Glad

en: Hopeful
nn: Håpefull

en: Hot
nn: Heit

en: Humbled
nn: Nedtrykt

en: Humiliated
nn: Audmjuka

en: Hungry
nn: Svolten

en: Hurt
nn: Såra

en: Impressed
nn: Imponert

en: In awe
nn: I ærefrykt

en: In love
nn: Forelska

en: Indignant
nn: Indignert

en: Interested
nn: Interessert

en: Intoxicated
nn: Forgifta

en: Invincible
nn: Uovervinneleg

en: Jealous
nn: Misunneleg

en: Lonely
nn: Einsam

en: Lost
nn: Fortapt

en: Lucky
nn: Heldig

en: Mean
nn: Stygg

en: Moody
nn: Humørsjuk

en: Nervous
nn: Nervøs

en: Neutral
nn: Nøytral

en: Offended
nn: Fornærma

en: Outraged
nn: Opprørt

en: Playful
nn: Leikande

en: Proud
nn: Stolt

en: Relaxed
nn: Avslappa

en: Relieved
nn: Letta

en: Remorseful
nn: Angrande

en: Restless
nn: Uroleg

en: Sad
nn: Trist

en: Sarcastic
nn: Sarkastisk

en: Satisfied
nn: Tilfreds

en: Serious
nn: Alvorleg

en: Shocked
nn: Sjokkert

en: Shy
nn: Sky

en: Sick
nn: Sjuk

note: Sleepy / Tired
en: Sleepy
nn: Søvnig

en: Spontaneous
nn: Spontan

en: Stressed
nn: Stressa

en: Strong
nn: Sterk

en: Surprised
nn: Overraska

en: Thankful
nn: Takksam

en: Thirsty
nn: Tørst

en: Tired
nn: Trøytt

en: Undefined
nn: Udefinert

en: Weak
nn: Svak

en: Worried
nn: Bekymra

en: Set User Nickname
nn: Vel brukarnamn

en: Please specify a new nickname for you.
nn: Skriv inn det nye kallenamnet ditt.

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
nn: Alle på kontaktlista di vil kunna sjå desse opplysningane, så vel noko høveleg.

en: Set
nn: Vel

en: Set Nickname...
nn: Vel kallenamn…

en: Actions
nn: Handlingar

en: Select an action
nn: Vel ei handling

note: only notify the user about problems adding to the friends list * maybe we should do something else for other lists, but it probably * won't cause too many problems if we just ignore it
en: Unable to add "%s".
nn: Klarte ikkje å leggja til "%s".

en: Buddy Add error
nn: Klarte ikkje å leggja til vennen

en: The username specified does not exist.
nn: Brukarnamnet finst ikkje

en: Buddy list synchronization issue in %s (%s)
nn: Problem med synkroniseringa av vennelista i %s (%s)

en: %s on the local list is inside the group "%s" but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
nn: %s på den lokale lista er med i gruppa "%s", men ikkje på tenarlista. Ønskjer du å leggja ho/han til?

en: %s is on the local list but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
nn: %s er i den lokale lista, men ikkje på tenarlista. Ønskjer du å leggja ho/han til?

en: Unable to parse message
nn: Klarte ikkje å tyda meldinga

en: Syntax Error (probably a client bug)
nn: Syntaksfeil (truleg feil i klienten)

en: Invalid email address
nn: Ugyldig e-postadresse

en: User does not exist
nn: Brukaren finst ikkje

en: Fully qualified domain name missing
nn: Manglar fullstendig domenenamn

en: Already logged in
nn: Allereie logga inn

en: Invalid username
nn: Ugyldig rukarnamn

en: Invalid friendly name
nn: Ugyldig visingsnamn

en: List full
nn: Lista er full

en: Already there
nn: Allereie der

en: Not on list
nn: Ikkje på lista

en: User is offline
nn: Brukaren er fråkopla

en: Already in the mode
nn: Allereie i den tilstanden

en: Already in opposite list
nn: Allereie i motsett liste

en: Too many groups
nn: For mange grupper

en: Invalid group
nn: Ugyldig gruppe

en: User not in group
nn: Brukaren er ikkje med i gruppa

en: Group name too long
nn: Gruppenamnet er for langt

en: Cannot remove group zero
nn: Kan ikkje fjerna gruppe null

en: Tried to add a user to a group that doesn't exist
nn: Prøvde å leggja ein kontakt til ei gruppe som ikkje finst

en: Switchboard failed
nn: Sentralbordet feila

en: Notify transfer failed
nn: Varselsoverføringa feila

en: Required fields missing
nn: Manglar påkravde felt

en: Too many hits to a FND
nn: Alt for mange treff på ein FND

en: Not logged in
nn: Ikkje innlogga

en: Service temporarily unavailable
nn: Tenesta er mellombels utilgjengeleg

en: Database server error
nn: Databasetenarfeil

en: Command disabled
nn: Kommandoen er ikkje i bruk

en: File operation error
nn: Filhandteringsfeil

en: Memory allocation error
nn: Minnetildelingsfeil

en: Wrong CHL value sent to server
nn: Feil CHL-verdi sende til tenaren

en: Server busy
nn: Tenaren er oppteken

en: Server unavailable
nn: Tenaren er utilgjengeleg

en: Peer notification server down
nn: Varslingstenaren er nede

en: Database connect error
nn: Tilkoplinga til databasen feila

en: Server is going down (abandon ship)
nn: Tenaren er på veg ned (røm skipet)

en: Error creating connection
nn: Tilkoplingsfeil

en: CVR parameters are either unknown or not allowed
nn: CVR-parametrane er anten ukjende eller ikkje tilletne

en: Unable to write
nn: Klarte ikkje å skriva

en: Session overload
nn: Øktoverbelastning

en: User is too active
nn: Brukaren er for aktiv

en: Too many sessions
nn: For mange økter

en: Passport not verified
nn: Passport-kontoen er ikkje stadfesta

en: Bad friend file
nn: Ugyldig vennefil

en: Not expected
nn: Uventa

en: Friendly name is changing too rapidly
nn: Visingsnamnet blir endra for kjapt.

en: Server too busy
nn: Tenaren er for oppteken

en: Authentication failed
nn: Autentiseringa feila

en: Not allowed when offline
nn: Ikkje tillate når du er fråkopla

en: Not accepting new users
nn: Tek ikkje i mot nye brukarar

en: Kids Passport without parental consent
nn: Passport for barn utan foreldregodkjennig

en: Passport account not yet verified
nn: Passport-kontoen er enno ikkje stadfesta

en: Passport account suspended
nn: Passport-kontoen er suspendert

en: Bad ticket
nn: Ugyldig autentiseringsmelding

en: Unknown Error Code %d
nn: Feilkoden %d er ukjend

en: MSN Error: %s
nn: MSN-feil: %s

en: Other Contacts
nn: Andre kontaktar

en: Non-IM Contacts
nn: Andre enn lynmeldingskontaktar

en: %s sent a wink. <a href='msn-wink://%s'>Click here to play it</a>
nn: %s sende deg ein blunk. <a href='msn-wink://%s'>Klikk her for å spela han av</a>

en: %s sent a wink, but it could not be saved
nn: %s sende deg ein blunk, men han blei ikkje lagra

en: %s sent a voice clip. <a href='audio://%s'>Click here to play it</a>
nn: %s sende eit taleklipp. <a href='audio://%s'>Klikk her for å spela det av</a>

en: %s sent a voice clip, but it could not be saved
nn: %s sende deg eit lydklipp, men det kunne ikkje lagrast

en: %s sent you a voice chat invite, which is not yet supported.
nn: %s har sendt deg ein lydpratinvitasjon. Denne funksjonen er enno ikkje støtta.

en: Nudge
nn: Dytt

en: %s has nudged you!
nn: %s har gjeve deg ein dytt!

en: Nudging %s...
nn: Dyttar %s…

en: Email Address...
nn: E-postadresse…

en: Your new MSN friendly name is too long.
nn: Det nye MSN-visingsnamnet ditt er for langt.

en: Set friendly name for %s.
nn: Vel visingsnamnet til %s.

en: Set your friendly name.
nn: Vel visingsnamn.

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
nn: Dette er namnet som vil synast hos andre MSN-venner.

en: Set your home phone number.
nn: Skriv inn heimetelefonnummeret ditt.

en: Set your work phone number.
nn: Skriv inn arbeidstelefonnummeret ditt.

en: Set your mobile phone number.
nn: Skriv inn mobiltelefonnummeret ditt.

en: Allow MSN Mobile pages?
nn: Tillèt du MSN Mobile-sider?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
nn: Vil du tillata eller nekta personar i vennelista di å senda deg MSN Mobile-sider til mobiltelefonen din eller annan mobileining?

en: Allow
nn: Tillat

en: Disallow
nn: Nekt

en: Blocked Text for %s
nn: Blokkert tekst for %s

en: No text is blocked for this account.
nn: Ingen tekst er blokkert for denne kontoen.

en: MSN servers are currently blocking the following regular expressions:<br/>%s
nn: MSN-tenarane blokkerer no desse regulære uttrykka:<br/>%s

en: This account does not have email enabled.
nn: Denne kontoen har ikkje teke i bruk e-postfunksjonen.

en: Send a mobile message.
nn: Send ei mobilmelding.

en: Page
nn: Side

en: Playing a game
nn: Speler eit spel

en: Working
nn: Arbeider

en: Has you
nn: Har deg

en: Home Phone Number
nn: Telefon heime

en: Work Phone Number
nn: Telefon arbeid

en: Mobile Phone Number
nn: Mobiltelefon

en: Be Right Back
nn: Kjem straks tilbake

en: Busy
nn: Oppteken

en: On the Phone
nn: Taler i  telefonen

en: Out to Lunch
nn: Er ute til lunsj

en: Game Title
nn: Speltittel

en: Office Title
nn: Kontortittel

en: Set Friendly Name...
nn: Vel visingsnamn…

en: Set Home Phone Number...
nn: Skriv inn heimetelefonnummer…

en: Set Work Phone Number...
nn: Skriv inn jobbtelefonnummer…

en: Set Mobile Phone Number...
nn: Skriv inn mobiltelefonnummer…

en: Enable/Disable Mobile Devices...
nn: Ta i bruk / ta vekk mobile einingar…

en: Allow/Disallow Mobile Pages...
nn: Tillat/avslå mobilsider…

en: View Blocked Text...
nn: Vis blokkert tekst…

en: Open Hotmail Inbox
nn: Opna Hotmail-innkorga

en: Send to Mobile
nn: Send til mobil

en: SSL support is needed for MSN. Please install a supported SSL library.
nn: MSN krev bruk av SSL. Last ned eit støtta SSL-bibliotek.

en: Unable to add the buddy %s because the username is invalid.  Usernames must be valid email addresses.
nn: Klarer ikkje å leggja til vennen %s fordi brukarnamnet er ugyldig. Brukarnamn må vera ei gyldig e-postadresse.

en: Unable to Add
nn: Klarer ikkje å leggja til

en: Authorization Request Message:
nn: Godtakingførespurnad:

en: Please authorize me!
nn: Gjer vel og godta meg.

en: Error retrieving profile
nn: Klarte ikkje å henta profilen

en: General
nn: Generelt

en: Age
nn: Alder

en: Occupation
nn: Yrke

en: Location
nn: Stad

en: Hobbies and Interests
nn: Fritidssysler og interesser

en: A Little About Me
nn: Litt om meg sjølv

en: Social
nn: Sosial

en: Marital Status
nn: Sivilstand

en: Interests
nn: Interesser

en: Pets
nn: Kjæledyr

en: Hometown
nn: Heimstad/by

en: Places Lived
nn: Tidlegare bustader

en: Fashion
nn: Mote

en: Music
nn: Musikk

en: Favorite Quote
nn: Favorittsitat

en: Contact Info
nn: Kontaktinfo

en: Personal
nn: Personleg

en: Significant Other
nn: Annan viktig

en: Home Phone
nn: Heimetelefon

en: Home Phone 2
nn: Heimetelefon 2

en: Home Address
nn: Heimeadresse

en: Personal Mobile
nn: Privat mobil

en: Home Fax
nn: Heimefaks

en: Personal Email
nn: Privat e-postadresse

en: Personal IM
nn: Privat prateadresse

en: Anniversary
nn: Jubileum

note: Business
en: Work
nn: Arbeid

en: Company
nn: Firma

en: Department
nn: Avdeling

en: Profession
nn: Yrke

en: Work Phone
nn: Arbeidstelefon

en: Work Phone 2
nn: Arbeidstelefon 2

en: Work Address
nn: Arbeidsadresse

en: Work Mobile
nn: Jobbmobil

en: Work Pager
nn: Personsøkar arbeid

en: Work Fax
nn: Telefaks arbeid

en: Work Email
nn: E-postadresse arbeid

en: Work IM
nn: Pratenett arbeid

en: Start Date
nn: Startdato

en: Favorite Things
nn: Favorittsakene mine

en: Last Updated
nn: Sist oppdatert

en: Homepage
nn: Heimeside

en: The user has not created a public profile.
nn: Brukaren har ikkje laga ein offentleg profil.

en: MSN reported not being able to find the user's profile. This either means that the user does not exist, or that the user exists but has not created a public profile.
nn: MSN rapporterte at det ikkje var mogeleg å finna brukarprofilen. Det vil seia at brukaren anten ikkje finst, eller at ho/han ikkje har laga ein offentleg profil enno.

en: Could not find any information in the user's profile. The user most likely does not exist.
nn: Fann ingen informasjon i brukarprofilen. Brukaren finst mest truleg ikkje.

en: View web profile
nn: Sjå på nettstadprofilen

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *< summary
en: Windows Live Messenger Protocol Plugin
nn: Windows Live Messenger-protokolltillegg

en: Use HTTP Method
nn: Bruk HTTP-metode

en: HTTP Method Server
nn: HTTP-metode-tenar

en: Show custom smileys
nn: Vis eigne smilefjes

en: Allow direct connections
nn: Tillat direkte samband

en: nudge: nudge a user to get their attention
nn: nudge: dytta til ein brukar for å få merksemda hans/hennar

en: Windows Live ID authentication:Unable to connect
nn: Windows Live ID-autentisering: klarer ikkje å kopla til

en: Windows Live ID authentication:Invalid response
nn: Windows Live ID-autentisering: ugyldig svar

en: The following users are missing from your addressbook
nn: Desse brukarane er ikkje i adresseboka di

en: Unknown error (%d): %s
nn: Ukjend feil (%d): %s

en: Unable to add user
nn: Klarte ikkje å leggja til brukar

note: Unknown error!
en: Unknown error (%d)
nn: ukjend feil (%d)

en: Unable to remove user
nn: Klarer ikkje å fjerna brukaren

en: Mobile message was not sent because it was too long.
nn: Mobilmeldinga blei ikkje sendt sidan ho var for lang.

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in. | The MSN server will shut down for maintenance in %d minutes. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
nn[0]: MSN-tenaren vil stengjast ned grunna vedlikehald om %d minutt. Du blir då automatisk logga av. Du bør lukka alle opne samtalar.
    
    Du vil kunna logga på att straks vedlikehaldsarbeidet er ferdig.
nn[1]: MSN-tenaren vil stengjast ned grunna vedlikehald om %d minutt. Du blir då automatisk logga av. Du bør lukka alle opne samtalar.
    
    Du vil kunna logga på att straks vedlikehaldsarbeidet er ferdig.

en: Message was not sent because the system is unavailable. This normally happens when the user is blocked or does not exist.
nn: Meldinga blei ikkje sendt sidan systemet ikkje er tilgjengeleg. Dette skjer vanlegvis når brukaren er blokkert eller ikkje finst.

en: Message was not sent because messages are being sent too quickly.
nn: Meldinga blei ikkje sendt sidan dei blir sende for raskt.

en: Message was not sent because an unknown encoding error occurred.
nn: Meldinga blei ikkje sendt sidan det oppstod ein ukjend teiknkodingsfeil.

en: Message was not sent because an unknown error occurred.
nn: Meldinga blei ikkje sendt sidan det oppstod ein ukjend feil.

en: Writing error
nn: Skrivefeil

en: Reading error
nn: Lesefeil

en: Connection error from %s server:
    %s
nn: Tilkoplingsfeil frå %s-tenaren:
    %s

en: Our protocol is not supported by the server
nn: Protokollen vår er ikkje støtta av tenaren

en: Error parsing HTTP
nn: Feil i HTTP-tolkinga

en: You have signed on from another location
nn: Du har logga på frå ein annan stad

en: The MSN servers are temporarily unavailable. Please wait and try again.
nn: MSN-tenarane er mellombels utilgjengelege. Vent ei stund og prøv igjen.

en: The MSN servers are going down temporarily
nn: MSN-tenarane vil vera mellombels nede

en: Unable to authenticate: %s
nn: Klarte ikkje å autentisera: %s

en: Your MSN buddy list is temporarily unavailable. Please wait and try again.
nn: MSN-vennelista di er mellombels utilgjengeleg. Vent ei stund og prøv igjen.

en: Handshaking
nn: Protokollsjekk

en: Transferring
nn: Overfører

en: Starting authentication
nn: Startar autentisering

en: Getting cookie
nn: Hentar informasjonskapsel

en: Sending cookie
nn: Sender informasjonskapsel

en: Retrieving buddy list
nn: Hentar vennelista

en: %s requests to view your webcam, but this request is not yet supported.
nn: %s spør om å få sjå nettkameraet ditt. Denne funksjonen er enno ikkje støtta.

en: %s invited you to view his/her webcam, but this is not yet supported.
nn: %s har invitert deg til å få sjå nettkameraet hans/hennar, men funksjonen er enno ikkje støtta.

en: Away From Computer
nn: Vekke frå datamaskina

en: On The Phone
nn: I telefonen

en: Out To Lunch
nn: Etepause

en: Message may have not been sent because a timeout occurred:
nn: Meldinga blei kanskje ikkje sendt grunna tidsavbrot:

en: Message could not be sent, not allowed while invisible:
nn: Meldinga kunne ikkje sendast sidan du er merka som usynleg:

en: Message could not be sent because the user is offline:
nn: Klarte ikkje å senda meldinga fordi brukaren er fråkopla:

en: Message could not be sent because a connection error occurred:
nn: Klarte ikkje å senda meldinga grunna tilkoplingsfeil:

en: Message could not be sent because we are sending too quickly:
nn: Meldinga blei ikkje sendt sidan vi sender for raskt:

en: Message could not be sent because we were unable to establish a session with the server. This is likely a server problem, try again in a few minutes:
nn: Vi klarte ikkje å laga eit samband til tenaren. Meldinga di blei derfor ikkje sendt. Det er truleg eit problem med tenaren. Prøv igjen om ei stund:

en: Message could not be sent because an error with the switchboard occurred:
nn: Klarte ikkje å senda meldinga grunna feil på sentralbordet:

en: Message may have not been sent because an unknown error occurred:
nn: Det kan vera at meldinga ikkje blei sendt sidan det oppstod ein ukjend feil:

en: Delete Buddy from Address Book?
nn: Sletta venn frå adresseboka?

en: Do you want to delete this buddy from your address book as well?
nn: Vil du sletta denne vennen frå adresseboka di òg?

en: The username specified is invalid.
nn: Det oppgjevne brukarnamnet er ugyldig.

en: The PIN you entered is invalid.
nn: Du skreiv inn ein ugyldig PIN.

en: The PIN you entered has an invalid length [4-10].
nn: Du skreiv inn ein PIN med ulovleg lengd [4-10].

en: The PIN is invalid. It should only consist of digits [0-9].
nn: PIN er ugyldig - kan berre innehalda tala [0-9].

en: The two PINs you entered do not match.
nn: Dei to PIN-ane du skreiv inn samsvarer ikkje.

en: The name you entered is invalid.
nn: Namnet du skreiv er ugyldig.

en: The birthday you entered is invalid. The correct format is: 'YYYY-MM-DD'.
nn: Fødselsdagen du skreiv inn er ugyldig. Det rette formatet er : 'ÅÅÅÅ-MM-DD'.

note: show error to user
en: Profile Update Error
nn: Profiloppdateringsfeil

note: no profile information yet, so we cannot update (reference: "libpurple/request.h")
en: Profile
nn: Profil

en: Your profile information is not yet retrieved. Please try again later.
nn: Profilopplysningane dine er ikkje henta enno. Prøv igjen seinare.

en: Your MXitId
nn: MXit-ID-en din

en: Verify PIN
nn: Stadfest PIN

note: display name
en: Display Name
nn: Visingsnamn

note: hidden
en: Hide my number
nn: Skjul nummeret mitt

note: mobile number
en: Mobile Number
nn: Mobilnummer

en: Update your Profile
nn: Oppdater profilen din

en: Here you can update your MXit profile
nn: Her kan du oppdatera MXit-profilen din

en: View Splash
nn: Syn oppstartsbilete

en: There is no splash-screen currently available
nn: Ikkje noko oppstartsvindage er tilgjengeleg no

en: About
nn: Om

note: display / change profile
en: Change Profile...
nn: Endra profilen…

note: display splash-screen
en: View Splash...
nn: Syn opningsbiletet…

note: display plugin version
en: About...
nn: Om…

note: the file is too big
en: The file you are trying to send is too large!
nn: Meldinga du prøver å senda er for stor.

en: Unable to connect to the MXit HTTP server. Please check your server settings.
nn: Klarer ikkje å kopla til MXit sin HTTP-tenar. Kontroller tenarinnstillingane dine.

en: Logging In...
nn: Loggar på…

en: Unable to connect to the MXit server. Please check your server settings.
nn: Klarer ikkje å kopla til MXit-tenaren. Kontroller tenarinnstillingane dine.

en: Connecting...
nn: Koplar til…

en: The nick name you entered is invalid.
nn: Kallenamnet du skreiv er ugyldig.

en: The PIN you entered has an invalid length [7-10].
nn: PIN-en du skreiv nyttar ei ulovleg lengd [7-10].

note: mxit login name
en: MXit Login Name
nn: Påloggingsnamn MXit

note: nick name (required)
en: Nick Name
nn: Kallenamn

note: show the form to the user to complete
en: Register New MXit Account
nn: Registrer ein ny MXit-konto

en: Please fill in the following fields:
nn: Fyll ut desse felta:

note: no reply from the WAP site
en: Error contacting the MXit WAP site. Please try again later.
nn: Klarte ikkje å nå MXit sin WAP-nettstad. Prøv igjen seinare.

note: wapserver error server could not find the user
en: MXit is currently unable to process the request. Please try again later.
nn: MXit klarer ikkje å behandla førespurnaden din no. Prøv igjen seinare.

en: Wrong security code entered. Please try again later.
nn: Du skreiv feil tryggleikskode. Prøv igjen seinare.

en: Your session has expired. Please try again later.
nn: Økta di har gått ut. Prøv igjen seinare.

en: Invalid country selected. Please try again.
nn: Du valde eit ugyldig land. Prøv igjen seinare.

en: Username is not registered. Please register first.
nn: Brukarnamnet er ikkje registrert. Registrer deg først.

en: Username is already registered. Please choose another username.
nn: Brukarnamnet er allereie registrert. Vel eit anna brukarnamn.

en: Internal error. Please try again later.
nn: Intern feil. Prøv igjen seinare.

en: You did not enter the security code
nn: Du skreiv ikkje inn tryggleikskoden

en: Security Code
nn: Tryggleikskode

note: ask for input (required)
en: Enter Security Code
nn: Skriv inn tryggleikskoden

en: Your Country
nn: Landet ditt

en: Your Language
nn: Språket ditt

note: display the form to the user and wait for his/her input
en: MXit Authorization
nn: MXit-godkjenning

en: MXit account validation
nn: MXit-kontovalidering

en: Retrieving User Information...
nn: Hentar brukaropplysningar…

en: Loading menu...
nn: Lastar menyen…

en: Status Message
nn: Statusmelding

en: Rejection Message
nn: Avvisingsmelding

note: hidden number
en: Hidden Number
nn: Skjult nummer

en: Your Mobile Number...
nn: Mobiltelefonnummeret ditt…

note: Configuration options WAP server (reference: "libpurple/accountopt.h")
en: WAP Server
nn: WAP-tenar

en: Connect via HTTP
nn: Kopla til over HTTP

en: Enable splash-screen popup
nn: Bruk oppstartsvindauge

note: we must have lost the connection, so terminate it so that we can reconnect
en: We have lost the connection to MXit. Please reconnect.
nn: Det er ikkje samband med MXit. Kopla til att.

note: packet could not be queued for transmission
en: Message Send Error
nn: Sendingsfeil melding

en: Unable to process your request at this time
nn: Klarer ikkje å behandla førespurnaden no

en: Timeout while waiting for a response from the MXit server.
nn: Tidsavbrot medan ein venta på svar frå MXit-tenaren.

en: Successfully Logged In...
nn: Du er pålogga…

en: %s sent you an encrypted message, but it is not supported on this client.
nn: %s har sendt deg ei kryptert melding, men klienten støttar ikkje dette.

en: Message Error
nn: Meldingsfeil

en: Cannot perform redirect using the specified protocol
nn: Kan ikkje nytta den spesifiserte protokollen til å vidaresenda

en: An internal MXit server error occurred.
nn: Det oppstod ein intern MXit-tenarfeil.

en: Login error: %s (%i)
nn: Påloggingsfeil: %s (%i)

en: Logout error: %s (%i)
nn: Avloggingsfeil: %s (%i)

en: Contact Error
nn: Sambandsfeil

en: Message Sending Error
nn: Sendefeil melding

en: Status Error
nn: Statusfeil

en: Mood Error
nn: Sinnsstemningsfeil

en: Invitation Error
nn: Invitasjonsfeil

en: Contact Removal Error
nn: Kontaktfjerningsfeil

en: Subscription Error
nn: Abonnementsfeil

en: Contact Update Error
nn: Kontaktoppdateringsfeil

en: File Transfer Error
nn: Filoverføringsfeil

en: Cannot create MultiMx room
nn: Klarer ikkje å laga MultiMx-rom

en: MultiMx Invitation Error
nn: MultiMx-invitasjonsfeil

en: Profile Error
nn: Profilfeil

note: bad packet
en: Invalid packet received from MXit.
nn: Fekk ein ugyldig pakke frå MXit.

note: connection error
en: A connection error occurred to MXit. (read stage 0x01)
nn: Det oppstod ein feil i sambandet mot MXit. (lesefase 0x01)

note: connection closed
en: A connection error occurred to MXit. (read stage 0x02)
nn: Det oppstod ein feil i sambandet mot MXit. (lesefase 0x02)

en: A connection error occurred to MXit. (read stage 0x03)
nn: Det oppstod ein feil i sambandet mot MXit. (lesefase 0x03)

note: malformed packet length record (too long)
en: A connection error occurred to MXit. (read stage 0x04)
nn: Det oppstod ein feil i sambandet mot MXit. (lesefase 0x04)

note: connection error
en: A connection error occurred to MXit. (read stage 0x05)
nn: Det oppstod ein feil i sambandet mot MXit. (lesefase 0x05)

note: connection closed
en: A connection error occurred to MXit. (read stage 0x06)
nn: Det oppstod ein feil i sambandet mot MXit. (lesefase 0x06)

en: In Love
nn: Forelska

en: Pending
nn: Ventar

en: Invited
nn: Invitert

en: Rejected
nn: Avvist

en: Deleted
nn: Sletta

en: MXit Advertising
nn: MXit-annonsering

en: More Information
nn: Fleire opplysningar

en: No such user: %s
nn: Brukaren %s finst ikkje

en: User lookup
nn: Slår opp brukaren

en: Reading challenge
nn: Les utfordringa

en: Unexpected challenge length from server
nn: Uventa lengd på utfordringa frå tenaren

en: Logging in
nn: Loggar på

en: MySpaceIM - No Username Set
nn: MySpaceIM - ikkje noko brukarnamn er lagra

en: You appear to have no MySpace username.
nn: Det ser ikkje ut til at du har eit MySpace-brukarnamn.

en: Would you like to set one now? (Note: THIS CANNOT BE CHANGED!)
nn: Vil du lagra det no? (NB: DU KAN IKKJE ENDRA DETTE!)

en: Lost connection with server
nn: Mista sambandet til tenaren

note: Can't write _()'d strings in array initializers. Workaround. khc: then use N_() in the array initializer and use _() when they are used
en: New mail messages
nn: Nye e-postmeldingar

en: New blog comments
nn: Ny blogg-kommentarar

en: New profile comments
nn: Ny profilkommentarar

en: New friend requests!
nn: Nye venneførespurnader

en: New picture comments
nn: Nytt bilete-kommentarar

en: IM Friends
nn: Lynmeldingsvenner

en: %d buddy was added or updated from the server (including buddies already on the server-side list) | %d buddies were added or updated from the server (including buddies already on the server-side list)
nn[0]: %d venn blei lagt til eller oppdatert frå tenaren (inkludert venner som allereie var på tenarsidelista)
nn[1]: %d venner blei lagde til eller oppdaterte frå tenaren (inkludert venner som allereie var på tenarsidelista)

en: Add contacts from server
nn: Legg til kontaktar frå tenaren

en: Protocol error, code %d: %s
nn: Protokollfeil, kode %d: %s

en: %s Your password is %zu characters, which is longer than the maximum length of %d.  Please shorten your password at http://profileedit.myspace.com/index.cfm?fuseaction=accountSettings.changePassword and try again.
nn: %s Passordet ditt er på %zu teikn, som er lengre enn største lengda som er %d. Gjer passordet ditt kortare på nettsida http://profileedit.myspace.com/index.cfm?fuseaction=accountSettings.changePassword og prøv på nytt.

en: Incorrect username or password
nn: Feil brukarnamn eller passord

en: MySpaceIM Error
nn: MySpaceIM-feil

en: Invalid input condition
nn: Ugyldig inndatavilkår

en: Failed to add buddy
nn: Klarte ikkje å leggja til venn

en: 'addbuddy' command failed.
nn: 'addbuddy'-kommandoen feila.

en: persist command failed
nn: 'persist'-kommandoen feila

en: Failed to remove buddy
nn: Klarte ikkje å fjerna vennen

en: 'delbuddy' command failed
nn: 'delbuddy'-kommandoen feila

en: blocklist command failed
nn: 'blocklist'-kommandoen feila

en: Missing Cipher
nn: Manglande kryptering

en: The RC4 cipher could not be found
nn: Fann ikkje RC4-krypteringa

en: Upgrade to a libpurple with RC4 support (>= 2.0.1). MySpaceIM plugin will not be loaded.
nn: Oppgrader til ein libpurple med RC4-støtte (>= 2.0.1). MySpaceIM-tillegget vil ikkje lastast.

en: Add friends from MySpace.com
nn: Legg til venner frå MySpace.com

en: Importing friends failed
nn: klarte ikkje å importera vennene

note: TODO: find out how
en: Find people...
nn: Søk etter personar…

en: Change IM name...
nn: Endra lynmeldingsnamn…

en: myim URL handler
nn: myim adressehandterar

en: No suitable MySpaceIM account could be found to open this myim URL.
nn: Fann ingen passande MySpaceIM-konto til å opna denne myim-adressa.

en: Enable the proper MySpaceIM account and try again.
nn: Ta i bruk den rette MySpaceIM-kontoen og prøv igjen.

en: Show display name in status text
nn: Vis visingsnamnet i statusteksten

en: Show headline in status text
nn: Vis overskrift i statusteksten

en: Send emoticons
nn: Send emotikon

en: Screen resolution (dots per inch)
nn: Skjermoppløysing (punkt per tomme)

en: Base font size (points)
nn: Grunnskriftstorleik (punkt)

en: User
nn: Brukar

en: Headline
nn: Overskrift

en: Total Friends
nn: Tal på venner totalt

en: Client Version
nn: Klientutgåve

en: An error occurred while trying to set the username.  Please try again, or visit http://editprofile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=profile.username to set your username.
nn: Det oppstod ein feil då brukarnamnet skulle lagrast. Prøv igjen, eller besøk http://editprofile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=profile.username for å lagra brukarnamnet ditt.

en: MySpaceIM - Username Available
nn: MySpaceIM - brukarnamnet er tilgjengeleg

en: This username is available. Would you like to set it?
nn: Brukarnamnet er tilgjengeleg. Vil du lagra det no?

en: ONCE SET, THIS CANNOT BE CHANGED!
nn: NÅR DET ER LAGRA, KAN DET IKKJE ENDRAST!

en: MySpaceIM - Please Set a Username
nn: MySpaceIM - skriv inn eit brukarnamn

en: This username is unavailable.
nn: Brukarnamnet er ikkje tilgjengeleg.

en: Please try another username:
nn: Prøv eit anna brukarnamn:

note: Protocol won't log in now without a username set.. Disconnect
en: No username set
nn: Ikkje noko brukarnamn er vald

en: Please enter a username to check its availability:
nn: Før opp eit brukarnamn for å sjå om det er tilgjengeleg:

note: TODO: icons for each zap Lots of comments for translators: Zap means "to strike suddenly and forcefully as if with a * projectile or weapon."  This term often has an electrical * connotation, for example, "he was zapped by electricity when * he put a fork in the toaster."
en: Zap
nn: Støyt

en: %s has zapped you!
nn: %s har gjeve deg ein støyt.

en: Zapping %s...
nn: Gjev %s ein støyt…

note: Whack means "to hit or strike someone with a sharp blow"
en: Whack
nn: Kilevink

en: %s has whacked you!
nn: %s har gjeve deg ein kiilevink!

en: Whacking %s...
nn: Gjev %s ein kilevink…

note: Torch means "to set on fire."  Don't worry, this doesn't * make a whole lot of sense in English, either.  Feel free * to translate it literally.
en: Torch
nn: Set lys på

en: %s has torched you!
nn: %s har sett lys på deg!

en: Torching %s...
nn: Set lys på %s…

note: Smooch means "to kiss someone, often enthusiastically"
en: Smooch
nn: Kosekyss

en: %s has smooched you!
nn: %s har kosekyssa deg!

en: Smooching %s...
nn: Kosekysser %s…

note: A hug is a display of affection; wrapping your arms around someone
en: Hug
nn: Omfamning

en: %s has hugged you!
nn: %s har omfamna deg!

en: Hugging %s...
nn: Omfamnar %s…

note: Slap means "to hit someone with an open/flat hand"
en: Slap
nn: Klask

en: %s has slapped you!
nn: %s har klaska til deg!

en: Slapping %s...
nn: Klaskar til %s…

note: Goose means "to pinch someone on their butt"
en: Goose
nn: Klypa

en: %s has goosed you!
nn: %s har klypt deg!

en: Goosing %s...
nn: Klyper %s…

note: A high-five is when two people's hands slap each other * in the air above their heads.  It is done to celebrate * something, often a victory, or to congratulate someone.
en: High-five
nn: Gratulasjon

en: %s has high-fived you!
nn: %s har gratulert deg!

en: High-fiving %s...
nn: Gratulerer %s…

note: We're not entirely sure what the MySpace people mean by * this... but we think it's the equivalent of "prank."  Or, for * someone to perform a mischievous trick or practical joke.
en: Punk
nn: Lura

en: %s has punk'd you!
nn: %s har lurt deg!

en: Punking %s...
nn: Lurer %s…

note: Raspberry is a slang term for the vibrating sound made * when you stick your tongue out of your mouth with your * lips closed and blow.  It is typically done when * gloating or bragging.  Nowadays it's a pretty silly * gesture, so it does not carry a harsh negative * connotation.  It is generally us
en: Raspberry
nn: Rekkja tunge

en: %s has raspberried you!
nn: %s har rekt deg tunga!

en: Raspberrying %s...
nn: Rekkjer %s tunga…

en: Required parameters not passed in
nn: Påkravde parameter ikkje oppgjevne

en: Unable to write to network
nn: Klarer ikkje å skriva til nettverket

en: Unable to read from network
nn: Klarer ikkje å lesa frå nettverket

en: Error communicating with server
nn: Feil i sambandet med tenaren

en: Conference not found
nn: Fann ikkje konferanse

en: Conference does not exist
nn: Konferansen finst ikkje

en: A folder with that name already exists
nn: Det finst allereie ei mappe med det namnet

en: Not supported
nn: Ikkje støtta

en: Password has expired
nn: Passordet er utgått

en: Incorrect password
nn: Feil passord

en: Account has been disabled
nn: Kontoen er ikkje i bruk

en: The server could not access the directory
nn: Tenaren fekk ikkje tilgang til katalogen

en: Your system administrator has disabled this operation
nn: Systemadministratoren din har teke vekk denne handlinga

en: The server is unavailable; try again later
nn: Tenaren er ikkje tilgjengeleg - prøv igjen seinare

en: Cannot add a contact to the same folder twice
nn: Kan ikkje leggja til ein kontakt til same mappe fleire gongar

en: Cannot add yourself
nn: Kan ikkje leggja til ein sjølv

en: Master archive is misconfigured
nn: Hovudarkivet har feile innstillingar

en: Could not recognize the host of the username you entered
nn: Fann ikkje verten til brukarnamnet du skreiv inn

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
nn: Kontoen din er sperra grunna for mange feilpåloggingsforsøk

en: You cannot add the same person twice to a conversation
nn: Du kan ikkje leggja til same person to gonger i ein samtale

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
nn: Du har nådd grensa for tilletne kontaktar

en: You have entered an incorrect username
nn: Du har skrive inn eit feil brukarnamn

en: An error occurred while updating the directory
nn: Det oppstod ein feil under oppdateringa av katalogen

en: Incompatible protocol version
nn: Protokollutgåva passar ikkje

en: The user has blocked you
nn: Brukaren har blokkert deg

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
nn: Prøveutgåva tillèt ikkje meir enn ti samstundes pålogga brukarar

en: The user is either offline or you are blocked
nn: Brukaren er anten fråkopla eller du er blokkert

en: Unknown error: 0x%X
nn: Ukjend feil: 0x%X

en: Unable to login: %s
nn: Klarer ikkje å logga på: %s

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
nn: Klarer ikkje å senda meldinga. Fekk ikkje brukardetaljar (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
nn: Klarer ikkje å leggja %s til vennelista di (%s).

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
nn: Klarer ikkje å senda melding (%s).

en: Unable to invite user (%s).
nn: Klarer ikkje å invitera brukaren (%s).

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
nn: Klarer ikkje å senda melding til %s. Kan ikkje laga konferansen (%s).

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
nn: Klarer ikkje å senda melding. Kan ikkje laga konferansen (%s).

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
nn: Klarer ikkje å flytta brukar %s til mappa %s  på tenarsidelista. Feil under laginga av mappe (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
nn: Klarer ikkje å leggja %s til vennelista di. Får ikkje laga mappe på tenarsidelista (%s).

en: Could not get details for user %s (%s).
nn: Får ikkje henta detaljar for brukar %s (%s).

en: Unable to add user to privacy list (%s).
nn: Klarer ikkje å leggja brukar til personvernlista (%s).

en: Unable to add %s to deny list (%s).
nn: Klarer ikkje å leggja til %s  på blokkeringslista (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
nn: Klarer ikkje å leggja til %s på tilgangslista (%s).

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
nn: Umogleg å fjerna %s frå personvernlista (%s).

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
nn: Umogleg å endra personverninnstillingar (%s) på tenarsida.

en: Unable to create conference (%s).
nn: Umogleg å laga konferanse (%s).

en: Error communicating with server. Closing connection.
nn: Feil i tilkoplinga mot tenar. Lukkar sambandet.

en: Telephone Number
nn: Telefonnummer

en: Personal Title
nn: Privat tittel

en: Mailstop
nn: E-postkontor

en: User ID
nn: Brukar-ID

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
nn: Fullt namn

en: GroupWise Conference %d
nn: GroupWise-konferanse %d

en: Authenticating...
nn: Autentiserer…

en: Waiting for response...
nn: Venatr på svar…

en: %s has been invited to this conversation.
nn: %s er blitt invitert til denne praten.

en: Invitation to Conversation
nn: Prateinvitasjon

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
nn: Invitasjon frå: %s
    
    Sendt: %s

en: Would you like to join the conversation?
nn: Vil du bli med i praten?

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
nn: %s verkar vera fråkopla. Brukaren fekk ikkje meldinga du nett sendte.

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server to which you wish to connect.
nn: Klarer ikkje å kopla til tenaren. Skriv inn adressa til tenaren du vil kopla deg til.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
nn: Denne konferanse er blitt lukka. Kan ikkje senda fleire meldingar.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
nn: Novell GroupWise Messenger-protokolltillegg

en: Server address
nn: Tenaradresse

en: Server port
nn: Tenarport

en: Received unexpected response from %s: %s
nn: Fekk uventa svar frå %s: %s

en: Received unexpected response from %s
nn: Fekk uventa svar frå %s

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
nn: Du har kopla til og blitt fråkopla for ofte. Vent i ti minutt og prøv igjen. Held du fram med å prøva, vil du måtta venta endå lenger.

note: Note to translators: The first %s is a URL, the second is an error message.
en: Error requesting %s: %s
nn: Klarte ikkje å henta %s: %s

en: Server requested that you fill out a CAPTCHA in order to sign in, but this client does not currently support CAPTCHAs.
nn: Tenaren bad deg skriva inn ein CAPTCHA for å logga deg på, men denne klienten støttar enno ikkje CAPTCHA-er.

en: AOL does not allow your screen name to authenticate here
nn: AOL tillèt ikkje at brukarnamnet ditt kan autentiserast her

en: Error requesting %s
nn: Klarte ikkje å spørja etter %s

en: Could not join chat room
nn: Klarte ikkje å bli med i praterommet

en: Invalid chat room name
nn: Ugyldig prateromsnamn

en: Invalid error
nn: Ugyldig feil

en: Cannot receive IM due to parental controls
nn: Får ikkje ta i mot lynmeldingar grunna foreldrekontrollreglar

en: Cannot send SMS without accepting terms
nn: Kan ikkje senda teksmeldingar utan godkjenning av vilkåra

en: Cannot send SMS
nn: Klarer ikkje å senda meldinga

note: SMS_WITHOUT_DISCLAIMER is weird
en: Cannot send SMS to this country
nn: Kan ikkje senda meldingar til dette landet

note: Undocumented
en: Cannot send SMS to unknown country
nn: Kan ikkje senda meldingar til ukjente land

en: Bot accounts cannot initiate IMs
nn: Bot-kontoar kan ikkje setja i gang lynmeldingar

en: Bot account cannot IM this user
nn: Bot-kontoen kan ikkje senda lynmelding til denne brukaren

en: Bot account reached IM limit
nn: Bot-kontoen har nådd lynmeldingsgrensa

en: Bot account reached daily IM limit
nn: Bot-kontoen har nådd dagsgrensa for lynmeldingar

en: Bot account reached monthly IM limit
nn: Bot-kontoen har nådd månadsgrensa for lynmeldingar

en: Unable to receive offline messages
nn: Klarer ikkje å ta i mot fråkopla meldingar

en: Offline message store full
nn: Fråkopla meldingslager er fullt

en: Unable to send message: %s (%s)
nn: Klarer ikkje å senda meldinga: %s (%s)

en: Unable to send message: %s
nn: Klarer ikkje å senda melding: %s

en: Unable to send message to %s: %s (%s)
nn: Klarer ikkje å senda meldinga til %s: %s (%s)

en: Unable to send message to %s: %s
nn: Klarer ikkje å senda meldinga til %s: %s

en: Thinking
nn: Tenkjer

en: Shopping
nn: Handlar

en: Questioning
nn: Spørjande

en: Eating
nn: Et

en: Watching a movie
nn: Ser ein film

en: Typing
nn: Skriv

en: At the office
nn: På kontoret

en: Taking a bath
nn: Tek eit bad

en: Watching TV
nn: Ser på TV

en: Having fun
nn: Har det gøy

en: Sleeping
nn: Søv

en: Using a PDA
nn: Bruker ein PDA

en: Meeting friends
nn: Møter venner

en: On the phone
nn: Taler i telefonen

en: Surfing
nn: Surfar

note: "I am mobile." / "John is mobile."
en: Mobile
nn: Mobil

en: Searching the web
nn: Søkjer på nettet

en: At a party
nn: I eit selskap

en: Having Coffee
nn: Tek ein kopp kaffi

note: Playing video games
en: Gaming
nn: Speler

en: Browsing the web
nn: Er på nettet

en: Smoking
nn: Røykjer

en: Writing
nn: Skriv

note: Drinking [Alcohol]
en: Drinking
nn: Drikk

en: Listening to music
nn: Lyttar til musikk

en: Studying
nn: Studerer

en: In the restroom
nn: Er på badet

en: Received invalid data on connection with server
nn: Det kom ugyldige data frå sambandet med tenaren

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: AIM Protocol Plugin
nn: AIM-protokolltillegg

en: ICQ UIN...
nn: ICQ UIN …

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: ICQ Protocol Plugin
nn: ICQ-protokolltillegg

en: Encoding
nn: Teiknkoding

en: The remote user has closed the connection.
nn: Fjernbrukaren har lukka sambandet.

en: The remote user has declined your request.
nn: Fjernbrukaren har avvist førespurnaden din.

en: Lost connection with the remote user:<br>%s
nn: Mista sambandet til fjernbrukaren:<br>%s

en: Received invalid data on connection with remote user.
nn: Det kom ugyldige data ved tilkoplinga til fjerntenaren.

en: Unable to establish a connection with the remote user.
nn: Klarer ikkje å laga til eit samband med fjernbrukaren.

en: Direct IM established
nn: Oppretta direkte lynmeldingssamband

en: %s tried to send you a %s file, but we only allow files up to %s over Direct IM.  Try using file transfer instead.
nn: %s prøvde å senda deg ei %s-fil, men vi tillèt berre filer inntil %s over direktelynmeldingar. Prøv heller å bruka filoverføring.

en: File %s is %s, which is larger than the maximum size of %s.
nn: Fila %s er %s, noko som er større enn høgste storleik av %s.

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking with is probably using a different encoding than expected.  If you know what encoding he is using, you can specify it in the advanced account options for your AIM/ICQ account.)
nn: (Det oppstod ein feil under mottaket av meldinga. Truleg nyttar vennen du pratar med ei anna teiknkoding enn rekna med. Om du veit kva teiknkoding han nyttar, kan du oppgje det i dei avanserte kontovala for AIM/ICQ-kontoen din.)

en: (There was an error receiving this message.  Either you and %s have different encodings selected, or %s has a buggy client.)
nn: (Det oppstod ein feil under mottaket av meldinga. Anten har du og %s vald ulike teiknkodingar, eller så nyttar %s ein klient med feil i.)

note: Label
en: Buddy Icon
nn: Venneikon

en: Voice
nn: Stemme

en: AIM Direct IM
nn: AIM direktelynmelding

en: Get File
nn: Hent fil

en: Games
nn: Spel

en: Add-Ins
nn: Tillegg

en: Send Buddy List
nn: Send vennelista

en: ICQ Direct Connect
nn: ICQ direktetilkopling

en: AP User
nn: AP-brukar

en: ICQ Server Relay
nn: ICQ tenarvidaresending

en: Old ICQ UTF8
nn: Gammal ICQ UTF8

en: Trillian Encryption
nn: Trillian-kryptiering

en: Security Enabled
nn: Tryggleik er slått på

en: Video Chat
nn: Videoprat

en: Live Video
nn: Sanntidsvideo

en: Camera
nn: Kamera

en: Screen Sharing
nn: Skjermdeling

en: Free For Chat
nn: Ledig for prat

en: Not Available
nn: Ikkje tilgjengeleg

en: Occupied
nn: Oppteken

en: Web Aware
nn: Nettmedviten

en: Invisible
nn: Usynleg

en: Evil
nn: Vond

en: Depression
nn: Depresjon

en: At home
nn: Heime

en: At work
nn: På arbeid

en: At lunch
nn: Er til lunsj

en: IP Address
nn: IP-adresse

en: Warning Level
nn: Åtvaringsnivå

en: Buddy Comment
nn: Vennenotat

en: Unable to connect to authentication server: %s
nn: Klarte ikkje å kopla opp mot autentiseringstenaren: %s

en: Unable to connect to BOS server: %s
nn: Klarer ikkje å kopla til mot BOS-tenaren: %s

en: Username sent
nn: Finch

en: Connection established, cookie sent
nn: Oppretta samband, sendt informasjonskapsel

note: TODO: Don't call this with ssi
en: Finalizing connection
nn: Fullfører tilkoplinga

en: Unable to sign on as %s because the username is invalid.  Usernames must be a valid email address, or start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
nn: Får ikkje til å logga på som %s fordi brukarnamnet er ugyldig. Brukarnamn må vera ei gyldig e-postadresse, eller begynna med ein bokstav og berre innehalda bokstavar, tal og mellomrom, eller berre innehalda tal.

en: You may be disconnected shortly.  If so, check %s for updates.
nn: Du kan bli fråkopla snart. Dersom du blir det, sjå etter oppdateringar på %s.

en: Unable to get a valid AIM login hash.
nn: Klarer ikkje å henta ein gyldig AIM påloggingsnøkkel.

en: Unable to get a valid login hash.
nn: Klarer ikkje å henta ein gyldig påloggingsnøkkel.

en: Received authorization
nn: Godkjenning motteken

note: Unregistered username uid is not exist the username does not exist
en: Username does not exist
nn: Brukarnamnet finst ikkje

note: Suspended account
en: Your account is currently suspended
nn: Kontoen din er for tida sperra for bruk

note: service temporarily unavailable
en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
nn: AOL si lynmeldingsteneste er mellombels utilgjengeleg.

note: username connecting too frequently
en: Your username has been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
nn: Brukarnamnet ditt har kopla til og blitt fråkopla for ofte. Vent i ti minutt og prøv igjen. Held du fram med å prøva, vil du måtta venta endå lenger.

note: client too old
en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
nn: Klientutgåva du bruker er for gammal. Oppgrader på %s

note: IP address connecting too frequently
en: Your IP address has been connecting and disconnecting too frequently. Wait a minute and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
nn: IP-adressa di har kopla til og blitt fråkopla for ofte. Vent ei stund og prøv igjen. Held du fram med å prøva, vil du måtta venta endå lenger.

en: The SecurID key entered is invalid
nn: Den innskrivne SecurID-nøkkelen er ugyldig

en: Enter SecurID
nn: Skriv inn SecurID

en: Enter the 6 digit number from the digital display.
nn: Før opp dei seks tala frå den digitale teiknruta.

en: Password sent
nn: Passordet er sendt

en: Unable to initialize connection
nn: Klarte ikkje å setja i gang sambandet

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
nn: Om du godtek meg, kan eg leggja deg til i vennelista mi.

en: No reason given.
nn: Ingen årsak oppgjeven.

en: Authorization Denied Message:
nn: Avvist godkjenning:

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
nn: Brukaren %u har avvist førespurnaden din om å leggja dei til vennelista di. Årsak:
    %s

en: ICQ authorization denied.
nn: ICQ-godkjenning avvist.

note: Someone has granted you authorization
en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
nn: Brukaren %u har gjeve deg løyve til å leggja dei til i vennelista di.

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
nn: Du har motteke ei spesiell melding:
    
    Frå:%s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
nn: Du har motteke ei ICQ-side:
    
    Frå:%s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ email from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
nn: Du har motteke ei ICQ e-postmelding frå %s [%s]
    
    Meldinga er:
    %s

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
nn: ICQ-brukaren %u har sendt deg ein venn: %s [%s]

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
nn: Vil du leggja til denne vennen i vennelista di?

en: _Add
nn: L_egg til

en: _Decline
nn: _Avvis

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
nn[0]: Du fekk ikkje %hu melding frå %s sidan ho var ugyldig.
nn[1]: Du fekk ikkje %hu meldingar frå %s sidan dei var ugyldige.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
nn[0]: Du fekk ikkje %hu melding frå %s fordi ho var for stor.
nn[1]: Du fekk ikkje %hu meldingar frå %s fordi dei var for store.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
nn[0]: Du fekk ikkje %hu melding frå %s sidan mengdegrensa er overskriden.
nn[1]: Du fekk ikkje %hu meldingar frå %s sidan mengdegrensa er overskriden.

en: You missed %hu message from %s because his/her warning level is too high. | You missed %hu messages from %s because his/her warning level is too high.
nn[0]: Du fekk ikkje %hu melding frå %s sidan åtvaringsnivået hans/hennar er for høgt.
nn[1]: Du fekk ikkje %hu meldingar frå %s sidan åtvaringsnivået hans/hennar er for høgt.

en: You missed %hu message from %s because your warning level is too high. | You missed %hu messages from %s because your warning level is too high.
nn[0]: Du fekk ikkje %hu melding frå %s sidan åtvaringsnivået ditt er for høgt.
nn[1]: Du fekk ikkje %hu meldingar frå %s sidan åtvaringsnivået ditt er for høgt.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
nn[0]: Du fekk ikkje %hu melding frå %s av uviss årsak.
nn[1]: Du fekk ikkje %hu meldingar frå %s av uviss årsak.

en: User information not available: %s
nn: Brukarinformasjon er ikkje tilgjengeleg: %s

en: Online Since
nn: Tilkopla sidan

en: Member Since
nn: Medlem sidan

en: Capabilities
nn: Evner

en: Your AIM connection may be lost.
nn: AIM-sambandet kan vera tapt.

note: The conversion failed!
en: [Unable to display a message from this user because it contained invalid characters.]
nn: Klarer ikkje visa ei melding frå denne brukaren: ho inneheldt ulovlege teikn.]

en: You have been disconnected from chat room %s.
nn: Du er blitt fråkopla praterommet %s.

en: Mobile Phone
nn: Mobiltelefon

en: Personal Web Page
nn: Personelg nettside

note: aim_userinfo_t strip_html_tags
en: Additional Information
nn: Tilleggsinformasjon

en: Zip Code
nn: Postnummer

en: Work Information
nn: Arbeidsinformasjon

en: Division
nn: Avdeling

en: Position
nn: Stilling

en: Web Page
nn: Nettside

en: Pop-Up Message
nn: Sprettoppmelding

en: The following username is associated with %s | The following usernames are associated with %s
nn[0]: Dette brukarnamnet er knytt til %s
nn[1]: Desse brukarnamna er knytte til %s

en: No results found for email address %s
nn: Ikkje noko resultat funne for e-postadressa %s

en: You should receive an email asking to confirm %s.
nn: Du bør få ei e-postmelding der du blir spurt om å stadfesta %s.

en: Account Confirmation Requested
nn: Bede om kontostadfesting

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name differs from the original.
nn: Feil 0x%04x: kan ikkje formatera brukarnamnet sidan det førespurde namnet er ulikt originalen.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because it is invalid.
nn: Feil 0x%04x: kan ikkje formatera brukarnamnet sidan det er ugyldig.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name is too long.
nn: Feil 0x%04x: kan ikkje formatera brukarnamnet sidan det førespurde namnet er for langt.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because there is already a request pending for this username.
nn: Feil 0x%04x: kan ikkje endra e-postadressa sidan det allereie finst ein førespurnad for dette brukarnamnet.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address has too many usernames associated with it.
nn: Feil 0x%04x: kan ikkje endra e-postadressa sidan den oppgjevne adressa har for mange brukarnamn knytte til seg.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address is invalid.
nn: Feil 0x%04x: kan ikkje endra e-postadressa sidan den oppgjevne adressa er ugyldig.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
nn: Error 0x%04x: ukjent feil.

en: Error Changing Account Info
nn: Feil ved endring av kontoinformasjon

en: The email address for %s is %s
nn: E-postadressa til %s er %s

en: Account Info
nn: Konto-info

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
nn: Lynmeldingsbiletet blei ikkje sendt. Du må vera direkte tilkopla for å kunna senda lynmeldingsbilete.

en: Unable to set AIM profile.
nn: Klarer ikkje å velja AIM-profil.

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
nn: Du har truleg bede om å få lagra profilen din før pålogginga var ferdig. Profilen din er ikkje lagra - prøv igjen når du er heilt tilkopla.

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
nn[0]: Den høgste profilstorleiken på %d bytar er overskriden. Han er blitt forkorta.
nn[1]: The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.

en: Profile too long.
nn: Profilen er for lang.

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
nn[0]: Du har overskride maksimum lengd (%d bytar) på fråværsmeldinga. Meldinga er blitt forkorta.
nn[1]: Du har overskride maksimum lengd (%d bytar) på fråværsmeldinga. Meldinga er blitt forkorta.

en: Away message too long.
nn: Fråværsmeldinga er for lang.

en: Unable to add the buddy %s because the username is invalid.  Usernames must be a valid email address, or start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
nn: Klarte ikkje å leggja til vennen %s fordi brukarnamnet er ugyldig. Brukarnamn må vera ei gyldig e-postadresse, eller begynna med ein bokstav og berre innehalda bokstavar, tal og mellomrom, eller berre innehalda tal.

en: Unable to Retrieve Buddy List
nn: Klarer ikkje å henta vennelista

en: The AIM servers were temporarily unable to send your buddy list.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few minutes.
nn: AIM-tenarane var mellombels ute av stand til å senda vennelista di. Lista er ikkje tapt - ho vil truleg vera tilgjengeleg igjen om nokre minutt.

en: Orphans
nn: Foreldrelause

en: Unable to add the buddy %s because you have too many buddies in your buddy list.  Please remove one and try again.
nn: Kan ikkje leggja til vennen %s sidan vennelista er full. Slett ein venn frå lista og prøv igjen.

en: (no name)
nn: (ikkje noko namn)

en: Unable to add the buddy %s for an unknown reason.
nn: Klarte ikkje av uviss årsak å leggja til vennen %s.

en: The user %s has given you permission to add him or her to your buddy list.  Do you want to add this user?
nn: Brukaren %s har gjeve deg løyve til å leggja han/ho til i vennelista di. Vil du leggja til denne brukaren?

en: Authorization Given
nn: Godkjent

note: Granted
en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
nn: Brukaren %s har gjeve deg løyve til å leggja dei til vennelista di.

en: Authorization Granted
nn: Godkjent

note: Denied
en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
nn: Brukaren %s har avslått førespurnaden din om å få leggja dei til vennelista di. Årsaka er: 
    %s

en: Authorization Denied
nn: Godkjenning avvist

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
nn: Biletet blei ikkje sendt. Du kan ikkje senda lynmeldingsbilete i AIM-praterom.

en: iTunes Music Store Link
nn: Lenkje til iTunes Music Store

en: Lunch
nn: Lunsj

en: Buddy Comment for %s
nn: Vennenotat for %s

en: Buddy Comment:
nn: Vennemerknad:

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
nn: Du har valt å opna eit direkte lynmeldingssamband med %s.

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a security risk.  Do you wish to continue?
nn: Handlinga kan medføra ein tryggleiksrisikio fordi ho avslører IP-adressa di. Vil du fortsetja?

en: C_onnect
nn: _Kopla til

en: You closed the connection.
nn: Du lukka tilkoplinga.

en: Get AIM Info
nn: Hent _AIM-informasjon

note: We only do this if the user is in our buddy list
en: Edit Buddy Comment
nn: Endra vennemerknad

en: Get X-Status Msg
nn: Hent X-statusmelding

en: End Direct IM Session
nn: Avslutt direktelynmeldingsøkta

en: Direct IM
nn: Direktelynmelding

en: Re-request Authorization
nn: Spør om ny godkjenning

en: Require authorization
nn: Krev godkjenning

en: Web aware (enabling this will cause you to receive SPAM!)
nn: Nettnærvær (å slå på dette gjer at du kjem til å få søppelpost!)

en: ICQ Privacy Options
nn: ICQ personvernval

en: The new formatting is invalid.
nn: Den nye formateringa er ugyldig.

en: Username formatting can change only capitalization and whitespace.
nn: Formatering av brukarnamnet vil berre endra store/små bokstavar og blankteikn.

en: Change Address To:
nn: Endra adressa til:

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
nn: <i>du ventar ikkje på godkjenning</i>

en: You are awaiting authorization from the following buddies
nn: Du ventar på godkjenning frå desse vennene

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
nn: Du kan be om godkjenning frå desse vennene igjen ved å høgreklikka dei og velja "Spør om ny godkjenning."

en: Find Buddy by Email
nn: Finn venn utfrå e-postadressa

en: Search for a buddy by email address
nn: Søk etter ein venn utfrå e-postadressa

en: Type the email address of the buddy you are searching for.
nn: Skriv inn e-postadressa til vennen du leiter etter.

en: _Search
nn: _Søk

en: Set User Info (web)...
nn: Skriv inn brukarinfo (nett)…

note: This only happens when connecting with the old-style BUCP login
en: Change Password (web)
nn: Endra passordet (nett)

en: Configure IM Forwarding (web)
nn: Innstillingar for vidaresending (nett)

note: ICQ actions
en: Set Privacy Options...
nn: Personvernval…

note: AIM actions
en: Confirm Account
nn: Stadfest konto

en: Display Currently Registered Email Address
nn: Vis noverande registrerte e-postadresse

en: Change Currently Registered Email Address...
nn: Endra noverande registrerte e-postadresse…

en: Show Buddies Awaiting Authorization
nn: Vis venner som ventar på godkjenning

en: Search for Buddy by Email Address...
nn: Finn venn utfrå e-postadressa…

en: Search for Buddy by Information
nn: Søk etter venn utfrå opplysningar

en: Use clientLogin
nn: Bruk klientpålogging

en: Always use AIM/ICQ proxy server for
    file transfers and direct IM (slower,
    but does not reveal your IP address)
nn: Bruk alltid AIM-/ICQ-mellomtenar ved
    filoverføringar og direktelynmeldingar
    (er seinare, men viser ikkje IP-adressa di)

en: Allow multiple simultaneous logins
nn: Tillat fleire samstundes påloggingar

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
nn: Ber %s om å kopla seg til oss på %s:%hu for direkteprat.

en: Attempting to connect to %s:%hu.
nn: Prøver å kopla til %s:%hu.

en: Attempting to connect via proxy server.
nn: Prøver å kopla til via mellomtenar.

en: %s has just asked to directly connect to %s
nn: %s har nettopp spurt om å kopla direkte til %s

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
nn: Dette krev ei direktetilkopling mellom dei to datamaskinene og er nødvendig for lynmeldingsbilete. Fordi IP-adressa vil bli avslørt, blir dette sett på som ein tryggleiksrisiko.

en: Invalid SNAC
nn: Ugyldig SNAC

en: Rate to host
nn: Fart mot vert

en: Rate to client
nn: Fart mot klient

en: Service unavailable
nn: Tenesta er utilgjengeleg

en: Service not defined
nn: Tenesta er ikkje definert

en: Obsolete SNAC
nn: Forelda SNAC

en: Not supported by host
nn: Ikkje støtta av verten

en: Not supported by client
nn: Ikkje støtta av klienten

en: Refused by client
nn: Avvist av klienten

en: Reply too big
nn: Svaret er for stort

en: Responses lost
nn: Tapte svar

en: Request denied
nn: Førsepurnad avvist

en: Busted SNAC payload
nn: Ødelagt SNAC-pakkeinnhald

en: Insufficient rights
nn: Ikkje nok rettar

en: In local permit/deny
nn: I lokal tilgangs-/forbodsliste

en: Warning level too high (sender)
nn: For høgt åtvaringsnivå (sendar)

en: Warning level too high (receiver)
nn: For høgt åtvaringsnivå (mottakar)

en: User temporarily unavailable
nn: Brukaren er mellombels utilgjengeleg

en: No match
nn: Ikkje noko samsvar

en: List overflow
nn: Lista er full

en: Request ambiguous
nn: Uklar førespurnad

en: Queue full
nn: Køen er full

en: Not while on AOL
nn: Ikkje når pålogga AOL

en: Aquarius
nn: Vassmannen

en: Pisces
nn: Fiskane

en: Aries
nn: Vêren

en: Taurus
nn: Tyren

en: Gemini
nn: Tvillingane

en: Cancer
nn: Krepsen

en: Leo
nn: Løva

en: Virgo
nn: Jomfrua

en: Libra
nn: Vekta

en: Scorpio
nn: Skorpionen

en: Sagittarius
nn: Skytten

en: Capricorn
nn: Steinbukken

en: Rat
nn: Rotta

en: Ox
nn: Tyren

en: Tiger
nn: Tigeren

en: Rabbit
nn: Haren

en: Dragon
nn: Draken

en: Snake
nn: Slangen

en: Horse
nn: Hesten

en: Goat
nn: Geita

en: Monkey
nn: Apa

en: Rooster
nn: Hanen

en: Dog
nn: Hunden

en: Pig
nn: Grisen

en: Other
nn: Anna

en: Visible
nn: Synleg

en: Friend Only
nn: Berre venn

en: Private
nn: Privat

en: QQ Number
nn: QQ-nummer

en: Country/Region
nn: Land/region

en: Province/State
nn: Fylke/stat

en: Zipcode
nn: Postnummer

en: Phone Number
nn: Telefonnummer

en: Authorize adding
nn: Godkjenn å leggja til

en: Cellphone Number
nn: Mobiltelefonnummer

en: Personal Introduction
nn: Personleg introdusering

en: City/Area
nn: By/område

en: Publish Mobile
nn: Publiser mobil

en: Publish Contact
nn: Pibliser kontakt

en: College
nn: Universitet

en: Horoscope
nn: Horoskop

en: Zodiac
nn: Stjerneteikn

en: Blood
nn: Blod

en: True
nn: Sann

en: False
nn: Usann

en: Modify Contact
nn: Endra kontakt

en: Modify Address
nn: Endra adressa

en: Modify Extended Information
nn: Endra utvida opplysningar

en: Modify Information
nn: Endra opplysningar

en: Update
nn: Oppdater

en: Could not change buddy information.
nn: Klarte ikkje å endra venneopplysningane.

en: Note
nn: Notat

note: callback
en: Buddy Memo
nn: Kontaktnotat

en: Change his/her memo as you like
nn: Endra hans/hennar notat som du vil

en: _Modify
nn: _Endra

en: Memo Modify
nn: Endra notat

en: Server says:
nn: Tenaren seier:

en: Your request was accepted.
nn: Førespurnaden blei godteken.

en: Your request was rejected.
nn: Førespurnaden din blei avvist.

en: %u requires verification
nn: %u krev stadfesting

en: Add buddy question
nn: Legg til vennespørsmål

en: Enter answer here
nn: Skriv svaret her

en: Invalid answer.
nn: Ugyldig svar.

en: Authorization denied message:
nn: Melding om avvist godkjenning:

en: Sorry, you're not my style.
nn: Dessverre, du er ikkje min stil.

en: %u needs authorization
nn: %u treng godkjenning

en: Add buddy authorize
nn: Legg til vennegodkjenning

en: Enter request here
nn: Skriv førespurnaden her

en: Would you be my friend?
nn: Vil du vera venn med meg?

en: QQ Buddy
nn: QQ-venn

en: Add buddy
nn: Legg til venn

en: Invalid QQ Number
nn: Ugyldig QQ-nummer

en: Failed sending authorize
nn: Klarte ikkje å senda godkjenninga

en: Failed removing buddy %u
nn: Klarte ikkje å fjerna vennen %u

en: Failed removing me from %d's buddy list
nn: Klarte ikkje å fjerna meg sjølv frå %d si venneliste

en: No reason given
nn: Gav ingen årsak

note: only need to get value
en: You have been added by %s
nn: %s har lagt deg til

en: Would you like to add him?
nn: Vil du leggja han til?

en: Rejected by %s
nn: Avvist av %s

en: Message: %s
nn: Melding: %s

en: Group ID
nn: Gruppe-id

en: QQ Qun
nn: QQ-gruppe

en: Please enter Qun number
nn: Skriv inn gruppenummeret

en: You can only search for permanent Qun
nn: Du kan berre søkja etter permanente grupper

en: (Invalid UTF-8 string)
nn: (Ugyldig UTF-8-streng)

en: Not member
nn: Ikkje medlem

en: Member
nn: Medlem

en: Requesting
nn: Spør etter

note: XXX: Should this be "Topic"?
en: Room Title
nn: Romtittel

en: Notice
nn: Merk

en: Detail
nn: Detalj

en: Creator
nn: Laga av

en: About me
nn: Om meg

en: Category
nn: Kategori

en: The Qun does not allow others to join
nn: Denne gruppa tillèt ikkje at andre blir med

en: Join QQ Qun
nn: Bli med i QQ Qun

en: Input request here
nn: Skriv førespurnaden her

en: Successfully joined Qun %s (%u)
nn: Blei med i Qun %s (%u)

en: Successfully joined Qun
nn: Blei med i Qun

en: Qun %u denied from joining
nn: Qun %u blei nekta å bli med

en: QQ Qun Operation
nn: QQ gruppehandling

en: Failed:
nn: Feila:

en: Join Qun, Unknown Reply
nn: Blir med i gruppa, ukjent svar

en: Quit Qun
nn: Gå ut av QQ-gruppe

en: Note, if you are the creator, 
    this operation will eventually remove this Qun.
nn: Ver merksam på at om du har laga denne gruppa, 
    vil denne handlinga fjerna ho.

en: Sorry, you are not our style
nn: Dessverre, du er ikkje vår stil

en: Successfully changed Qun members
nn: Endra Qun-gruppemedlemmer

en: Successfully changed Qun information
nn: Endra Qun-gruppeopplysningar

en: You have successfully created a Qun
nn: Du har oppretta ei gruppe

en: Would you like to set up detailed information now?
nn: Vil du skriva detaljopplysningane no?

en: Setup
nn: Innstillingar

en: %u requested to join Qun %u for %s
nn: %u spurde om å få bli med i Qun-gruppa %u til %s

en: %u request to join Qun %u
nn: %u spør om å bli med i Qun-gruppa %u

en: Failed to join Qun %u, operated by admin %u
nn: Klarte ikkje å bli med i gruppa %u, styrt av admin %u

en: <b>Joining Qun %u is approved by admin %u for %s</b>
nn: <b>Qun-rommedlemskap %u er godkjend av admin %u for %s</b>

en: <b>Removed buddy %u.</b>
nn: <b>Fjerna vennen %u.</b>

en: <b>New buddy %u joined.</b>
nn: <b>Den nye vennen %u blei med.</b>

en: Unknown-%d
nn: Ukjend-%d

en: Level
nn: Nivå

en:  FromMobile
nn: Mobil

en:  BindMobile
nn: Mobil

en:  Zone
nn: Sone

en: Flag
nn: Flagg

en: Invalid name
nn: Ugyldig brukarnamn

en: Select icon...
nn: Vel ikon…

en: <b>Login time</b>: %d-%d-%d, %d:%d:%d<br>
nn: <b>Påloggingstid</b>: %d-%d-%d, %d:%d:%d<br>

en: <b>Total Online Buddies</b>: %d<br>
nn: <b>Tilkopla venner totalt</b>: %d<br>

en: <b>Last Refresh</b>: %d-%d-%d, %d:%d:%d<br>
nn: <b>Siste oppdatering</b>: %d-%d-%d, %d:%d:%d<br>

en: <b>Server</b>: %s<br>
nn: <b>Tenar</b>: %s<br>

en: <b>Client Tag</b>: %s<br>
nn: <b>Klientetikett</b>: %s<br>

en: <b>Connection Mode</b>: %s<br>
nn: <b>Tilkoplingstilstand</b>: %s<br>

en: <b>My Internet IP</b>: %s:%d<br>
nn: <b>Internettadressa mi</b>: %s:%d<br>

en: <b>Sent</b>: %lu<br>
nn: <b>Sendt</b>: %lu<br>

en: <b>Resend</b>: %lu<br>
nn: <b>Send om att</b>: %lu<br>

en: <b>Lost</b>: %lu<br>
nn: <b>Tapt</b>: %lu<br>

en: <b>Received</b>: %lu<br>
nn: <b>Motteke</b>: %lu<br>

en: <b>Received Duplicate</b>: %lu<br>
nn: <b>Motteke duplikat</b>: %lu<br>

en: <b>Time</b>: %d-%d-%d, %d:%d:%d<br>
nn: <b>Tid</b>: %d-%d-%d, %d:%d:%d<br>

en: Login Information
nn: Påloggingsinformasjon

en: <p><b>Original Author</b>:<br>
nn: <p><b>Original forfattar</b>:<br>

en: <p><b>Code Contributors</b>:<br>
nn: <p><b>Kodebidragsytarar</b>:<br>

en: <p><b>Lovely Patch Writers</b>:<br>
nn: <p><b>Herlege lappeskrivarar</b>:<br>

en: <p><b>Acknowledgement</b>:<br>
nn: <b>Hyllest</b>: %lu<br>

en: <p><b>Scrupulous Testers</b>:<br>
nn: <p><b>Grundige testarar</b>:<br>

en: and more, please let me know... thank you!))
nn: og meir, gjer vel og la meg få vita det… takk! ))

en: <p><i>And, all the boys in the backroom...</i><br>
nn: <p><i>Og alle gutane på bakrommet…</i><br>

en: <i>Feel free to join us!</i> :)
nn: <i>Bli gjerne med oss!</i> :)

en: About OpenQ %s
nn: Om OpenQ %s

en: Change Icon
nn: Endra ikon

en: Change Password
nn: Endra passord

en: Account Information
nn: Kontoopplysningar

en: Update all QQ Quns
nn: Oppdater alle QQ Qun-romma

en: About OpenQ
nn: Om OpenQ

en: Modify Buddy Memo
nn: Endra kontaktnotat

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: QQ Protocol Plugin
nn: QQ-protokolltillegg

en: Select Server
nn: Vel tenar

en: Connect by TCP
nn: Kopla til med TCP

en: Show server notice
nn: Vis tenarvarsel

en: Show server news
nn: Vis tenarnytt

en: Show chat room when msg comes
nn: Vis praterommet når meldinga kjem

en: Keep alive interval (seconds)
nn: Intervall vedlikehaldstilkopling (sekund)

en: Update interval (seconds)
nn: Oppdateringsintervall (sekund)

en: Unable to decrypt server reply
nn: Klarer ikkje å dekryptera tenarsvaret

en: Failed requesting token, 0x%02X
nn: Feil i markørførespurnaden, 0x%02X

en: Invalid token len, %d
nn: Ugyldig markørlengd, %d

note: extend redirect used in QQ2006
en: Redirect_EX is not currently supported
nn: Førebels støttar ein ikkje Redirect_EX

note: need activation
en: Activation required
nn: Må slåast på

en: Unknown reply code when logging in (0x%02X)
nn: Får ikkje logga på. Ukjend svarkode (0x%02X)

en: Requesting captcha
nn: Spør etter tastetest ("captcha")

en: Checking captcha
nn: Undersøkjer tastetesten ("captcha")

en: Failed captcha verification
nn: Tastetesten ("captcha") feila

en: Captcha Image
nn: Tastetestbilete

en: Enter code
nn: Skriv inn koden

en: QQ Captcha Verification
nn: QQ-tastetest

en: Enter the text from the image
nn: Skriv inn teksten frå biletet

en: Unknown reply when checking password (0x%02X)
nn: Passordkontrollen gav ukjend svarkode (0x%02X)

en: Unknown reply code when logging in (0x%02X):
    %s
nn: Pålogginga gav ukjend feilkode (0x%02X):
    %s

en: Socket error
nn: Endepunktsfeil

en: Getting server
nn: Hentar tenar

en: Requesting token
nn: Spør etter symbol

en: Unable to resolve hostname
nn: Klarer ikkje å finna tenarnamnet

en: Invalid server or port
nn: Ugyldig tenar eller port

en: Connecting to server
nn: Koplar opp mot tenaren

en: QQ Error
nn: QQ-feil

en: Server News:
    %s
    %s
    %s
nn: Tenarnyhende:
    %s
    %s
    %s

en: From %s:
nn: Frå %s:

en: Server notice From %s: 
    %s
nn: Tenarmelding frå %s: 
    %s

en: Unknown SERVER CMD
nn: Ukjend SERVER CMD

en: Error reply of %s(0x%02X)
    Room %u, reply 0x%02X
nn: Feil i svar til %s(0x%02X)
    Rom %u, svar 0x%02X

en: QQ Qun Command
nn: QQ-gruppekommando

en: Unable to decrypt login reply
nn: Klarte ikkje å dekryptera påloggingssvaret

en: Unknown LOGIN CMD
nn: Ukjend LOGIN CMD

en: Unknown CLIENT CMD
nn: Ukjend CLIENT CMD

en: %d has declined the file %s
nn: %d har nekta fila %s

en: File Send
nn: Filsending

en: %d cancelled the transfer of %s
nn: %d stoppa overføringa av %s

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
nn: <b>Gruppetittel</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
nn: <b>Notes gruppe-ID:</b> %s<br>

en: Info for Group %s
nn: Informasjon om gruppa %s

en: Notes Address Book Information
nn: Notes adressebokopplysningar

en: Invite Group to Conference...
nn: Inviter gruppe til konferanse…

en: Get Notes Address Book Info
nn: Hent Notes adressebokopplysningar

en: Sending Handshake
nn: Sender protokollsjekk

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
nn: Ventar på godtaking av protokollsjekken

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
nn: Protokollsjekken er godteken, sender pålogging

en: Waiting for Login Acknowledgement
nn: Ventar på påloggingsgodkjenning

en: Login Redirected
nn: Pålogginga omdirigert

en: Forcing Login
nn: Tvingar pålogging

en: Login Acknowledged
nn: Pålogginga er godteken

en: Starting Services
nn: Startar tenester

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
nn: Ein Sametime-administrator har sendt ut denne meldinga på tenaren %s

en: Sametime Administrator Announcement
nn: Sametime-administratormelding

en: Announcement from %s
nn: Melding frå %s

en: Conference Closed
nn: Konferansen er lukka

en: Unable to send message:
nn: Klarer ikkje å senda meldinga:

en: Unable to send message to %s:
nn: Klarte ikkje å senda til %s:

en: Place Closed
nn: Staden er lukka

en: Microphone
nn: Mikrofon

en: Speakers
nn: Høgtalarar

en: Video Camera
nn: Videokamera

en: File Transfer
nn: Filoverføring

en: Supports
nn: Støttar

en: External User
nn: Ekstern brukar

en: Create conference with user
nn: Lag konferanse med brukar

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
nn: Før opp eit emne for den nye konferansen og invitasjonsmeldinga som skal sendast til %s

en: New Conference
nn: Ny konferanse

en: Create
nn: Lag

en: Available Conferences
nn: Tilgjengelege konferansar

en: Create New Conference...
nn: Lag ny konferanse…

en: Invite user to a conference
nn: Inviter ein brukar til ein konferanse

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
nn: Vel kva for konferanse frå lista nedanfor du ønskjer å invitera brukaren %s til å bli med i. Vel "Lag ny konferanse" om du konferansen ikkje finst frå før av.

en: Invite to Conference
nn: Inviter til konferanse

en: Invite to Conference...
nn: Inviter til konferanse…

en: Send TEST Announcement
nn: Send TEST-melding

en: Topic:
nn: Emne:

en: No Sametime Community Server specified
nn: Ingen Sametime felleskapstenar spesifisert

en: No host or IP address has been configured for the Meanwhile account %s. Please enter one below to continue logging in.
nn: Meanwhile-kontoen %s har ingen vert eller IP-adresse knytt til seg. Før opp ein av desse verdiane for å logga deg på.

en: Meanwhile Connection Setup
nn: Meanwhile tilkoplingsinnstillingar

en: No Sametime Community Server Specified
nn: Ingen Sametime felleskapstenar spesifisert

en: Connect
nn: Kopla til

en: Unknown (0x%04x)<br>
nn: Ukjend (0x%04x)<br>

en: Last Known Client
nn: Sist kjende klient

en: User Name
nn: Brukarnamn

en: Sametime ID
nn: Sametime-ID

en: An ambiguous user ID was entered
nn: Brukar-ID-en var ikkje eintydig

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
nn: Identifikatoren '%s' kan visa til kven som helst av desse brukarane. Vel den rette brukaren frå lista nedanfor for å leggja han til i vennelista di.

en: Select User
nn: Vel brukar

en: Unable to add user: user not found
nn: Klarte ikkje å leggja til brukar: fann ikkje brukaren

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
nn: Identifikatoren '%s' samsvarte ikkje med nokon brukar i Sametime-fellesskapet ditt. Oppføringa er fjerna frå vennelista di.

en: Error reading file %s: 
    %s
nn: Fillesefeil %s: 
    %s

en: Remotely Stored Buddy List
nn: Fjernlagra venneliste

en: Buddy List Storage Mode
nn: Lagringstilstand venneliste

en: Local Buddy List Only
nn: Berre lokal venneliste

en: Merge List from Server
nn: Slå saman med liste frå tenar

en: Merge and Save List to Server
nn: Slå saman og lagra lista på tenar

en: Synchronize List with Server
nn: Synkronisera lista med tenaren

en: Import Sametime List for Account %s
nn: Importer Sametime-liste for kontoen %s

en: Export Sametime List for Account %s
nn: Eksporter Sametime-liste for kontoen %s

en: Unable to add group: group exists
nn: Klarte ikkje å leggja til gruppe: gruppa finst allereie

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
nn: Ei gruppe med namnet '%s' finst allereie i vennelista di.

en: Unable to add group
nn: Klarte ikkje å leggja til gruppe

en: Possible Matches
nn: Moglege treff

en: Notes Address Book group results
nn: Grupperesultat Notes adressebok

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
nn: Identifikatoren '%s' kan visa til kven som helst av dei følgjande Notes adressebokgruppene. Vel den rette gruppa frå lista nedanfor for å leggja ho til i vennelista di.

en: Select Notes Address Book
nn: Vel Notes adressebok

en: Unable to add group: group not found
nn: Klarte ikkje å leggja til gruppa: gruppa finst ikkje

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
nn: Identifikatoren '%s' samsvarte ikkje med noka Notes adressebokgruppe i Sametime-fellesskapet ditt.

en: Notes Address Book Group
nn: Notes adressebokgruppe

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
nn: Før opp namnet til ei Notes adressebokgruppe i feltet nedanfor for å leggja til gruppa og medlemmene hennar i vennelista di.

en: Search results for '%s'
nn: Søkjeresultat for '%s'

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
nn: Identifikatoren '%s' kan visa til kven som helst av desse brukarane. Du kan leggja desse brukarane til i vennelista di, eller senda dei meldingar ved hjelp av knappane nedanfor.

en: Search Results
nn: Søkjeresultat

en: No matches
nn: Ingen treff

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
nn: Identifikatoren '%s' samsvarte ikkje med nokon brukar i Sametime-fellesskapet ditt.

en: No Matches
nn: Ingen treff

en: Search for a user
nn: Søk etter ein brukar

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
nn: Skriv inn eit namn eller ei delvis ID-oppføring i feltet nedanfor for å søkja etter samsvarande brukarar i Sametime-fellesskapet ditt.

en: User Search
nn: Brukarsøk

en: Import Sametime List...
nn: Importer Sametime-liste…

en: Export Sametime List...
nn: Eksporter Sametime-liste…

en: Add Notes Address Book Group...
nn: Legg til Notes adressebokgruppe…

en: User Search...
nn: Brukarsøk…

en: Force login (ignore server redirects)
nn: Tvungen pålogging (sjå vekk frå tenarvidaresending)

note: pretend to be Sametime Connect
en: Hide client identity
nn: Skjul klientidentitet

en: User %s is not present in the network
nn: Brukaren %s er ikkje til stades i nettverket

en: Key Agreement
nn: Nøkkelgodkjenning

en: Cannot perform the key agreement
nn: Klarer ikkje å utføra nøkkelgodkjenninga

en: Error occurred during key agreement
nn: Det oppstod ein feil under nøkkelgodkjenninga

en: Key Agreement failed
nn: Nøkkelgodkjenninga feila

en: Timeout during key agreement
nn: Tidsavbrot under nøkkelgodkjenninga

en: Key agreement was aborted
nn: Nøkkelgodkjenninga blei avbroten

en: Key agreement is already started
nn: Nøkkelgodkjenning er allereie i gang

en: Key agreement cannot be started with yourself
nn: Du kan ikkje setja i gang nøkkelgodkjenning med deg sjølv

en: The remote user is not present in the network any more
nn: Fjernbrukaren er ikkje til stades i nettverket lenger

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
nn: Ein nøkkelgodkjenningsførespurnad er motteken frå %s. Vil du utføra han?

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
nn: Fjernbrukaren ventar på nøkkelgodkjenning:
    Fjernvert: %s
    Fjernport: %d

en: Key Agreement Request
nn: Nøkkelgodkjenningsførespurnad

en: IM With Password
nn: Lynmelding med passord

en: Cannot set IM key
nn: Klarer ikkje å lagra lynmeldingsnøkkelen

en: Set IM Password
nn: Lagra lynmeldingspassordet

en: Get Public Key
nn: Henta offentleg nøkkel

en: Cannot fetch the public key
nn: Klarer ikkje å henta den offentlege nøkkelen

en: Show Public Key
nn: Vis den offentlege nøkkelen

en: Could not load public key
nn: Klarer ikkje å lasta den offentlege nøkkelen

en: User Information
nn: Brukarinformasjon

en: Cannot get user information
nn: Klarer ikkje å henta brukarinformasjon

en: The %s buddy is not trusted
nn: Vennen %s er ikkje tiltrudd

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
nn: Du kan ikkje ta i mot vennevarsel før du har importert den offentlege nøkkelen deira. Bruk kommandoen "Hent den offentlege nøkkelen" for å gjera dette.

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
nn: Opna…

en: The %s buddy is not present in the network
nn: Vennen %s er ikkje tilstades i nettverket

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
nn: Du må importera vennen sin offentlege nøkkel før du kan leggja han/ho til. Trykk "Importer" for å importera ein offentleg nøkkel.

en: _Import...
nn: _Importer…

en: Select correct user
nn: Vel rett brukar

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
nn: Meir ein éin brukar blei funnen med den same offentlege nøkkelen. Vel den rette brukaren frå lista for å leggja han/ho til i vennelista di.

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
nn: Meir ein éin brukar blei funnen med det same namnet. Vel den rette brukaren frå lista for å leggja han/ho til i vennelista di.

en: Detached
nn: Fråkopla

en: Indisposed
nn: Uvel

en: Wake Me Up
nn: Vekk meg

en: Hyper Active
nn: Hyperaktiv

en: User Modes
nn: Brukartilstandar

en: Preferred Contact
nn: Føretrekt kontakt

en: Preferred Language
nn: Føretrekt språk

en: Device
nn: Eining

en: Timezone
nn: Tidssone

en: Geolocation
nn: Geografisk plassering

en: Reset IM Key
nn: Nullstill lynmeldingsnøkkel

en: IM with Key Exchange
nn: Lynmelding med nøkkelutveksling

en: IM with Password
nn: Lynmelding med passord

en: Get Public Key...
nn: Hent offentleg nøkkel…

en: Kill User
nn: Kverk brukar

en: Draw On Whiteboard
nn: Teikna på tavle

en: _Passphrase:
nn: _Tilgangsfrase:

en: Channel %s does not exist in the network
nn: Kanalen %s finst ikkje i nettverket

en: Channel Information
nn: Kanalinformasjon

en: Cannot get channel information
nn: Klarer ikkje å henta kanalinformasjon

en: <b>Channel Name:</b> %s
nn: <b>Kanalnamn:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
nn: <br><b>Tal brukarar:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
nn: <br><b>Kanalstiftar:</b> %s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
nn: <br><b>Kanalkryptering:</b> %s

note: Definition of HMAC: http://en.wikipedia.org/wiki/HMAC
en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
nn: <br><b>Kanal-HMAC:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
nn: <br><b>Kanalemne:</b><br>%s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
nn: <br><b>Kanaltilstandar:</b>

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
nn: <br><b>Stiftaren sitt nøkkelfingeravtrykk:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
nn: <br><b>Stiftaren sitt nøkkelskribleriavtrykk:</b><br>%s

en: Add Channel Public Key
nn: Legg til kanalen sin offentlege nøkkel

note: Add new public key
en: Open Public Key...
nn: Opna offentleg nøkkel…

en: Channel Passphrase
nn: Kanaltilgangsfrase

en: Channel Public Keys List
nn: Liste over kanalen sine offentleg nøklar

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
nn: Kanalstadfesting blir nytta til å tryggja kanalen mot tilgang utan godkjenning. Stadfestinga kan vera basert på tilgangsfraser og digitale signaturar. Om ein tilgangskode er vald, må denne nyttast for å kunna bli med. Dersom ein nyttar offentlege nøklar for kanalen, kan berre dei brukarane som er lista opp med offentlege nøklar bli med.

en: Channel Authentication
nn: Kanalautentisering

en: Add / Remove
nn: Legg til / fjern

en: Group Name
nn: Gruppenamn

en: Passphrase
nn: Tilgangsfrase

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
nn: Før opp %s-kanalen sitt private gruppenamn og tilgangsfrase.

en: Add Channel Private Group
nn: Legg til privat kanalgruppe

en: User Limit
nn: Brukargrense

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
nn: Vel brukargrense for kanalen. Før opp null for å nullstilla grensa.

en: Invite List
nn: Invitasjonsliste

en: Ban List
nn: Utestengingsliste

en: Add Private Group
nn: Legg til privat gruppe

en: Reset Permanent
nn: Nullstill permanent

en: Set Permanent
nn: Lagra permanent

en: Set User Limit
nn: Vel brukargrense

en: Reset Topic Restriction
nn: Fjern emneinnskrenking

en: Set Topic Restriction
nn: Vel emneinnskrenking

en: Reset Private Channel
nn: Nullstill privat kanal

en: Set Private Channel
nn: Vel privat kanal

en: Reset Secret Channel
nn: Nullstill hemmeleg kanal

en: Set Secret Channel
nn: Vel hemmeleg kanal

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
nn: Du må vera med i %s-kanalen før du kan bli med i den private gruppa

en: Join Private Group
nn: Bli med i privatgruppe

en: Cannot join private group
nn: Klarer ikkje å bli med i privatgruppa

en: Call Command
nn: Utfør kommando

en: Cannot call command
nn: Klarer ikkje å utføra kommandoen

en: Unknown command
nn: Ukjend kommando

en: Secure File Transfer
nn: Sikker filoverføring

en: Error during file transfer
nn: Feil under filoverføringa

en: Remote disconnected
nn: Fjernnode fråkopla

en: Permission denied
nn: Tilgang avvist

en: Key agreement failed
nn: Nøkkelgodkjenninga feila

en: Connection timed out
nn: Tidsavbrot på tilkoplinga

en: Creating connection failed
nn: Klarte ikkje å oppretta samband

en: File transfer session does not exist
nn: Filoverføringsøkta finst ikkje

en: No file transfer session active
nn: Inga aktiv filoverføringsøkt

en: File transfer already started
nn: Filoverføringa er allereie starta

en: Could not perform key agreement for file transfer
nn: Klarte ikkje å utføra nøkkelgodkjenning for filoverføringa

en: Could not start the file transfer
nn: Klarte ikkje å starta filoverføringa

en: Cannot send file
nn: Klarer ikkje å senda fila

en: Error occurred
nn: Det oppstod ein feil

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
nn: %s har endra emnet til <I>%s</I> til: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
nn: <I>%s</I> sette kanalen <I>%s</I> sin tilstand til: %s

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
nn: <I>%s</I> fjerna alle tilstandane til kanalen <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
nn: <I>%s</I> sette <I>%s</I> sine tilstandar til: %s

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
nn: <I>%s</I> fjerna alle tilstandane til <I>%s</I>

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
nn: Du er blitt sparka ut frå <I>%s</I> av <I>%s</I> (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
nn: Du er blitt kverka av %s (%s)

en: Killed by %s (%s)
nn: Kverka av %s (%s)

en: Server signoff
nn: Tenaravlogging

en: Personal Information
nn: Personleg informasjon

en: Birth Day
nn: Fødselsdag

en: Job Role
nn: Arbeidsrolle

en: Organization
nn: Organisasjon

en: Unit
nn: Eining

en: Join Chat
nn: Bli med i praterom

en: You are channel founder on <I>%s</I>
nn: Du er kanalstiftaren på <I>%s</I>

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
nn: Kanalstiftaren på <I>%s</I> er <I>%s</I>

en: Real Name
nn: Ekte namn

en: Status Text
nn: Statustekst

en: Public Key Fingerprint
nn: Fingeravtrykk offentleg nøkkel

en: Public Key Babbleprint
nn: Offentleg nøkkel skribleriavtrykk

en: _More...
nn: _Meir…

en: Detach From Server
nn: Kopla frå tenar

en: Cannot detach
nn: Klarer ikkje å kopla frå

en: Cannot set topic
nn: Klarer ikkje å lagra emnet

en: Failed to change nickname
nn: Klarte ikkje å endra kallenamnet

en: Roomlist
nn: Romliste

en: Cannot get room list
nn: Klarer ikkje å henta romlista

en: Network is empty
nn: Nettverket er tomt

en: No public key was received
nn: Fekk ingen offentleg nøkkel

en: Server Information
nn: Tenaropplysningar

en: Cannot get server information
nn: Klarer ikkje å henta tenarinformasjonen

en: Server Statistics
nn: Tenarstatistikk

en: Cannot get server statistics
nn: Klarer ikkje å henta tenarstatistikken

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
nn: Starttid lokal tenar: %s
    Oppetid lokal tenar: %s
    Klientar lokal tenar: %d
    Kanalar lokal tenar: %d
    Operatørar lokal tenar: %d
    Operatørar lokal rutar: %d
    Klientar lokalcelle: %d
    Kanalar lokalcelle: %d
    Tenarar lokalcelle: %d
    Klientar totalt: %d
    Kanalar totalt: %d
    Tenarar totalt: %d
    Rutarar totalt: %d
    Tenaroperatørar totalt: %d
    Rutaroperatørar totalt: %d

en: Network Statistics
nn: Nettverkstatistikk

en: Ping failed
nn: Ping feila

en: Ping reply received from server
nn: Motteke ping-svar frå tenaren

en: Could not kill user
nn: Klarte ikkje å kverka brukaren

en: WATCH
nn: OVERVAK

en: Cannot watch user
nn: Klarer ikkje å overvaka brukaren

en: Resuming session
nn: Tek opp att økta

en: Authenticating connection
nn: Godkjenner sambandet

en: Verifying server public key
nn: Stadfestar tenaren sin offentlege nøkkel

en: Passphrase required
nn: Tilgangsfrase er påkravd

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
nn: Har motteke den offentlege nøkkelen til %s. Den lokale kopien din samsvarer ikkje. Vil du likevel godta den offentlege nøkkelen?

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
nn: Har motteke den offentlege nøkkelen til %s. Godtek du han?

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
nn: Fingeravtrykk og skribleriavtrykk for %s-nøkkelen er:
    
    %s
    %s

en: Verify Public Key
nn: Stadfest offentleg nøkkel

en: _View...
nn: _Vis…

en: Unsupported public key type
nn: Denne offentlege nøkkel-typen er ikkje støtta

en: Disconnected by server
nn: Fråkopla av tenaren

en: Error connecting to SILC Server
nn: Feil under tilkoplinga mot SILC-tenaren

en: Key Exchange failed
nn: Nøkkelutvekslinga feila

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
nn: Klarte ikkje å ta opp att den fråkopla økta. Trykk Kopla til att for å laga ei ny tilkopling.

en: Performing key exchange
nn: Utfører nøkkelutveksling

en: Unable to load SILC key pair
nn: Klarte ikkje å lasta SILC-nøkkelparet

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
nn: Koplar til SILC-tenaren

en: Out of memory
nn: Ikkje nok minne

en: Unable to initialize SILC protocol
nn: Klarer ikkje å starta SILC-protokollen

en: Error loading SILC key pair
nn: Feil under lastinga av SILC-nøkkelparet

en: Download %s: %s
nn: Last ned %s: %s

en: Your Current Mood
nn: Sinnsstemninga di no

en: 
    Your Preferred Contact Methods
nn: 
    Dei føretrekte kontaktmåtane dine

en: Video conferencing
nn: Videokonferering

en: Your Current Status
nn: Den noverande statusen din

en: Online Services
nn: Nettenester

en: Let others see what services you are using
nn: La andre få sjå kva tenester du nyttar

en: Let others see what computer you are using
nn: La andre få sjå kva datamaskin du nyttar

en: Your VCard File
nn: VCard-fila di

en: Timezone (UTC)
nn: Tidssone (UTC)

en: User Online Status Attributes
nn: Brukaren sine tilkoplingsstatusattributt

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
nn: Du kan la andre brukarar få sjå nettilkoplingsinformasjonen og dei personlege opplysningane dine. Før opp dei  opplysningane du vil at andre skal få tilgang til.

en: Message of the Day
nn: Dagens melding

en: No Message of the Day available
nn: Inga "Dagens melding" er tilgjengeleg

en: There is no Message of the Day associated with this connection
nn: Det er inga "Dagens melding" knytt til dette sambandet

en: Create New SILC Key Pair
nn: Lag nytt SILC-nøkkelpar

en: Passphrases do not match
nn: Tilgangsfrasene samsvarer ikkje

en: Key Pair Generation failed
nn: Nøkkelparlaginga feila

en: Key length
nn: Nøkkelengd

en: Public key file
nn: Offentleg nøkkelfil

en: Private key file
nn: Privatnøkkelfil

en: Passphrase (retype)
nn: Tilgangsfrase (éin gong til)

en: Generate Key Pair
nn: Lag nøkkelpar

en: Online Status
nn: Tilkoplingsstatus

en: View Message of the Day
nn: Sjå "Dagens melding"

en: Create SILC Key Pair...
nn: Lag SILC-nøkkelpar…

en: User <I>%s</I> is not present in the network
nn: Brukaren <I>%s</I> er ikkje til stades i nettverket

en: Topic too long
nn: Emnet er for langt

en: You must specify a nick
nn: Du må skriva eit kallenamn

en: channel %s not found
nn: kanalen %s ikkje funnen

en: channel modes for %s: %s
nn: kanaltilstandar for %s: %s

en: no channel modes are set on %s
nn: ingen kanaltilstandar er valde for %s

en: Failed to set cmodes for %s
nn: Klarte ikkje å velja cmodes for %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
nn: Ukjend kommando: %s (kan vera ein klientfeil)

en: part [channel]:  Leave the chat
nn: part [kanal]:  forlat praten

en: leave [channel]:  Leave the chat
nn: leave [kanal]:  forlat praten

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
nn: topic [&lt;nytt emne&gt;]:  sjå på eller endra emnet

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
nn: join &lt;kanal&gt; [&lt;passord&gt;]:  bli med i eit praterom i dette nettverket

en: list:  List channels on this network
nn: list: listar kanalar i dette nettverket

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
nn: whois &lt;kallenamn&gt;: sjå på kallenamnet sine opplysningar

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
nn: msg &lt;kallenamn&gt; &lt;melding&gt;:  send ei privat melding til ein brukar

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
nn: query &lt;kallenamn&gt; [&lt;melding&gt;]:  send ei privat melding til ein brukar

en: motd:  View the server's Message Of The Day
nn: motd:  sjå på tenaren si "Dagens melding"

en: detach:  Detach this session
nn: detach:  kopla frå denne økta

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
nn: quit [melding]:  kopla frå tenaren, eventuelt med ei sjølvvald melding

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
nn: call &lt;kommando&gt;:  utfør kva SILC-klientkommando som helst

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
nn: kill &lt;kallenamn&gt; [-pubkey|&lt;årsak&gt;]:  kverk kallenamnet

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
nn: nick &lt;nytt kallenamn&gt;:  endra kallenamnet ditt

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
nn: whowas &lt;kallenamn&gt;:  sjå på opplysningar om kallenamnet

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
nn: cmode &lt;kanal&gt; [+|-&lt;tilstandar&gt;] [argument]:  endra eller visa kanaltilstandane

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
nn: cumode &lt;kanal&gt; +|-&lt;tilstandar&gt; &lt;kallenamn&gt;:  endra kallenamnet sine tilstandar på kanalen

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
nn: umode &lt;brukartilstandar&gt;:  vel tilstandane dine på nettverket

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
nn: oper &lt;kallenamn&gt; [-pubkey]:  få tenaroperatørrettar

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
nn: invite &lt;kanal&gt; [-|+]&lt;kallenamn&gt;:  inviter kallenamn eller legg til/fjern frå kanalinvitasjonslista

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
nn: kick &lt;kanal&gt; &lt;kallenamn&gt; [merknad]:  spark klienten ut frå kanalen

en: info [server]:  View server administrative details
nn: info [tenar]:  sjå på tenaradministrasjonsdetaljar

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
nn: ban [&lt;kanal&gt; +|-&lt;kanalnamn&gt;]:  steng klienten ute frå kanalen

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
nn: getkey &lt;kallenamn|tenar&gt;:  hent klienten eller tenaren sin offentlege nøkkel

en: stats:  View server and network statistics
nn: stats:  sjå på tenar- og nettverkstatistikkane

en: ping:  Send PING to the connected server
nn: ping:  Send PING til den tilkopla tenaren

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
nn: users &lt;kanal&gt;: list brukarane i kanalen

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
nn: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;kanal(-ar)&gt;: list utvalde brukarar i kanalen (-ane)

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
nn: SILC-protokolltillegg

note: *  description
en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
nn: Secure Internet Live Conferencing-protokollen (SILC)

en: Network
nn: Nettverk

en: Public Key file
nn: Offentleg nøkkel-fil

en: Private Key file
nn: Privatn_økkel-fil

en: Cipher
nn: Kr_yptering

en: HMAC
nn: HMA_C

en: Use Perfect Forward Secrecy
nn: Bruk Perfect Forward Secrecy

en: Public key authentication
nn: O_ffentleg nøkkel-autentisering

en: Block IMs without Key Exchange
nn: Blokker lynmeldingar utan nøkkelutveksling

en: Block messages to whiteboard
nn: Blokker meldinga til tavle

en: Automatically open whiteboard
nn: Opna tavla automatisk

en: Digitally sign and verify all messages
nn: Skriv under digitalt og stadfest alle meldingar

en: Creating SILC key pair...
nn: Lagar SILC-nøkkelpar…

en: Unable to create SILC key pair
nn: Klarer ikkje å laga SILC-nøkkelparet

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
nn: Verkeleg namn: 	%s

en: User Name: 	%s
nn: Brukarnamn: 	%s

en: Email: 		%s
nn: E-post: 		%s

en: Host Name: 	%s
nn: Vertsamn: 	%s

en: Organization: 	%s
nn: Organisasjon: 	%s

en: Country: 	%s
nn: Land: 	%s

en: Algorithm: 	%s
nn: Algoritme: 	%s

en: Key Length: 	%d bits
nn: Nøkkellengd: 	%d bits

en: Version: 	%s
nn: Utgåve: 	%s

en: Public Key Fingerprint:
    %s
nn: Offentleg nøkkel fingeravtrykk :
    %s

en: Public Key Babbleprint:
    %s
nn: Offentleg nøkkel skribleriavtrykk:
    %s

en: Public Key Information
nn: Offentleg nøkkel-opplysningar

en: Paging
nn: Søking

en: Video Conferencing
nn: Videokonferering

en: Computer
nn: Datamaskin

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
nn: %s sendte ei melding til tavla. Vil du opna ho?

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
nn: %s sendte ei melding til tavla i kanalen %s. Vil du opna tavla?

en: Whiteboard
nn: Tavle

en: No server statistics available
nn: Ingen tilgjengelege tenarstatistikkar

en: Error during connecting to SILC Server
nn: Feil under tilkopling mot SILC-tenaren

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
nn: Feil: utgåvefeil - oppgrader klienten din

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
nn: Feil: den andre sida stoler ikkje på / støttar ikkje den offentlege nøkkelen din

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
nn: Feil: den andre sida støttar ikkje den føreslegne nøkkelutvekslingsgruppa

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
nn: Feil: den andre sida støttar ikkje den føreslegne krypteringsmetoden

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
nn: Feil: den andre sida støttar ikkje den føreslegne krypteringsstandarden for den offentlege nøkkelen (PKCS)

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
nn: Feil: den andre sida støttar ikkje den føreslegne nøkkelfunksjonen (hash)

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
nn: Feil: den andre sida støttar ikkje den føreslegne meldingsstadfestingskoden (HMAC)

en: Failure: Incorrect signature
nn: Feil: ugyldig signatur

en: Failure: Invalid cookie
nn: Feil: ugyldig informasjonskapsel

en: Failure: Authentication failed
nn: Feil: autentiseringa feila

en: Unable to initialize SILC Client connection
nn: Klarer ikkje å starta eit SILC-klientsamband

en: John Noname
nn: Utan namn

en: Unable to load SILC key pair: %s
nn: Klarer ikkje å lasta SILC-nøkkelparet: %s

en: Unable to create connection
nn: Klarte ikkje å oppretta samband

en: Unknown server response
nn: Ukjent tenarsvar

en: Unable to create listen socket
nn: Klarte ikkje å laga lytteendepunktet

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
nn: SIP-brukarnamn kan ikkje innehalda mellomrom eller @-teikn

en: SIP connect server not specified
nn: Ingen SIP-tilkoplingstenar er ført opp

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
nn: SIP/SIMPLE-protokolltillegg

note: *  summary
en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
nn: SIP/SIMPLE-protokolltillegget

en: Publish status (note: everyone may watch you)
nn: Offentleggjer tilstand (merk: kven som helst kan sjå deg)

en: Use UDP
nn: Bruk UDP

en: Use proxy
nn: Bruk mellomlager

en: Proxy
nn: Mellomtenar

en: Auth User
nn: Autentiser brukar

en: Auth Domain
nn: Autentiseringsdomene

en: join &lt;room&gt;:  Join a chat room on the Yahoo network
nn: join &lt;rom&gt;: bli med i eit praterom på Yahoo-nettverket

en: list: List rooms on the Yahoo network
nn: list: list romma på Yahoo-nettverket

en: doodle: Request user to start a Doodle session
nn: doodle: spør ein brukar om å starta ei teikneøkt

en: Yahoo ID...
nn: Yahoo-ID …

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Yahoo! Protocol Plugin
nn: Yahoo-protokolltillegg

en: Pager port
nn: S_økjeport

en: File transfer server
nn: Filoverføringstenar

en: File transfer port
nn: Filoverførings_port

en: Chat room locale
nn: Pratero_mslokalitet

en: Ignore conference and chatroom invitations
nn: Ignorer konferanse- og prateromsinvitasjonar

en: Use account proxy for SSL connections
nn: Bruk kontomellomtenar for SSL-sambanda

en: Chat room list URL
nn: Prateromslisteadresse

en: Yahoo JAPAN ID...
nn: Yahoo JAPAN-id…

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Yahoo! JAPAN Protocol Plugin
nn: Yahoo JAPAN-protokolltillegg

en: %s has sent you a webcam invite, which is not yet supported.
nn: %s har sendt deg ein nettkamerainvitasjon. Denne funksjonen er enno ikkje støtta.

en: Your SMS was not delivered
nn: ra

en: Your Yahoo! message did not get sent.
nn: Yahoo!-meldinga di blei ikkje sendt.

en: Yahoo! system message for %s:
nn: Yahoo! systemmelding for %s:

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list for the following reason: %s.
nn: %s har (i ettertid) avslått førespurnaden din om å få leggja dei til i lista di grunna: %s.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list.
nn: %s har (i ettertid) avslått førespurnaden din om å få leggja dei til i lista di.

en: Add buddy rejected
nn: Er blitt nekta å leggja til venn

note: Some error in the received stream
en: Received invalid data
nn: Det kom ugyldige data

note: security lock from too many failed login attempts
en: Account locked: Too many failed login attempts.  Logging into the Yahoo! website may fix this.
nn: Kontoen er låst grunna for mange forsøk på å logga på. Du kan kanskje løysa problemet ved å logga deg på Yahoo! sin nettstad.

note: indicates a lock of some description
en: Account locked: Unknown reason.  Logging into the Yahoo! website may fix this.
nn: Kontoen er låst av ukjent grunn. Du kan kanskje løysa problemet ved å logga deg på Yahoo! sin nettstad.

note: indicates a lock due to logging in too frequently
en: Account locked: You have been logging in too frequently.  Wait a few minutes before trying to connect again.  Logging into the Yahoo! website may help.
nn: Kontoen er låst: du har logga deg på for ofte. Vent nokre minutt før du prøver å kopla deg til igjen. Du kan kanskje løysa problemet ved å logga deg på Yahoo! sin nettstad.

note: username or password missing
en: Username or password missing
nn: Brukarnamnet eller passordet finst ikkje

en: The Yahoo server has requested the use of an unrecognized authentication method.  You will probably not be able to successfully sign on to Yahoo.  Check %s for updates.
nn: Yahoo-tenaren har spurt om å få bruka ein ukjent autentiseringsmetode. Du vil truleg ikkje vera i stand til å logga deg på Yahoo. Sjå hos %s etter oppdateringar.

en: Failed Yahoo! Authentication
nn: Yahoo!-autentiseringa feila

en: You have tried to ignore %s, but the user is on your buddy list.  Clicking "Yes" will remove and ignore the buddy.
nn: Du har prøvd å ignorera %s, men brukaren finst i vennelista di. Ved å klikka "Ja" vil vennen blir fjerna og ignorert.

en: Ignore buddy?
nn: Ignorera vennen?

en: Invalid username or password
nn: Feil brukarnamn eller passord

en: Your account has been locked due to too many failed login attempts.  Please try logging into the Yahoo! website.
nn: Kontoen er låst grunna for mange forsøk på å logga på. Logg deg på Yahoo! sin nettstad.

en: Unknown error 52.  Reconnecting should fix this.
nn: Ukjend feilnummer 52. Oppattilkopling burde ordna problemet.

en: Error 1013: The username you have entered is invalid.  The most common cause of this error is entering your email address instead of your Yahoo! ID.
nn: Feil 1013: ugyldig brukarnamn. Som oftast skuldast denne feilen at du har skrive e-postadressa di i staden for Yahoo!-id-en din.

en: Unknown error number %d. Logging into the Yahoo! website may fix this.
nn: Ukjent feilnummer %d. Du kan kanskje løysa problemet ved å nytta Yahoo! sin nettstad for å logga deg på.

en: Unable to add buddy %s to group %s to the server list on account %s.
nn: Klarte ikkje å leggja til vennen %s i gruppa %s i tenarlista til kontoen %s.

en: Unable to add buddy to server list
nn: Klarte ikkje å leggja til vennen i tenarlista

en: [ Audible %s/%s/%s.swf ] %s
nn: [ Hørleg %s/%s/%s.swf ] %s

en: Received unexpected HTTP response from server
nn: Fekk uventa HTTP-svar frå tenaren

en: Lost connection with %s: %s
nn: Mista sambandet med %s: %s

en: Unable to establish a connection with %s: %s
nn: Klarte ikkje å kopla til %s: %s

en: Unable to connect: The server returned an empty response.
nn: Klarer ikkje å kopla til: tenaren gav attende eit tomt svar.

en: Unable to connect: The server's response did not contain the necessary information
nn: Klarer ikkje å kopla til: svaret til tenaren inneheldt ikkje dei nødvendige opplysningane

en: Not at Home
nn: Ikkje heime

en: Not at Desk
nn: Ikkje ved pulten

en: Not in Office
nn: Ikkje på kontoret

en: On Vacation
nn: På ferie

en: Stepped Out
nn: Ute eit bel

en: Not on server list
nn: Ikkje på tenarlista

en: Appear Online
nn: Framstå som tilkopla

en: Appear Permanently Offline
nn: Verkar alltid vera fråkopla

en: Presence
nn: Nærvær

en: Appear Offline
nn: Verkar vera fråkopla

en: Don't Appear Permanently Offline
nn: Ikkje verka vera alltid fråkopla

en: Join in Chat
nn: Bli med i praterom

en: Initiate Conference
nn: Lag konferanse

en: Presence Settings
nn: Nærværsinnstillingar

en: Start Doodling
nn: Laga krusedullar

en: Select the ID you want to activate
nn: Vel ID-en du vil ta i bruk

en: Join whom in chat?
nn: Bli med kven i praterommet?

en: Activate ID...
nn: Ta i bruk ID…

en: Join User in Chat...
nn: Bli med brukaren i praterommet…

en: Open Inbox
nn: Opna innkorga

en: Can't send SMS. Unable to obtain mobile carrier.
nn: Klarer ikkje å senda tekstmeldingar. Får ikkje kontakt med mobiloperatøren.

en: Can't send SMS. Unknown mobile carrier.
nn: Klarer ikkje å senda tekstmeldingar. Ukjend mobiloperatør.

en: Getting mobile carrier to send the SMS.
nn: Hentar mobiloperatør for å kunna senda tekstmeldingar.

note: Write a local message to this conversation showing that a request for a * Doodle session has been made
en: Sent Doodle request.
nn: Sendt teikneførespurnad.

en: Unable to connect.
nn: Klarte ikkje å kopla til.

en: Unable to establish file descriptor.
nn: Klarer ikkje å laga filskildring.

en: %s is trying to send you a group of %d files.
nn: %s prøver å senda deg ei gruppe med %d-filer.

en: Write Error
nn: Skrivefeil

en: Yahoo! Japan Profile
nn: Yahoo! Japan-profil

en: Yahoo! Profile
nn: Yahoo!-profil

en: Sorry, profiles marked as containing adult content are not supported at this time.
nn: Profilar som er merka med at dei har vakse innhald er ikkje støtta no.

en: If you wish to view this profile, you will need to visit this link in your web browser:
nn: Om du ønskjer å sjå på denne profilen må du besøkja denne lenkja i nettlesaren din:

en: Yahoo! ID
nn: Yahoo!-ID

en: Hobbies
nn: Fritidssyslar

en: Latest News
nn: Siste nytt

en: Home Page
nn: Heimeside

en: Cool Link 1
nn: Tøff lenkje 1

en: Cool Link 2
nn: Tøff lenkje 2

en: Cool Link 3
nn: Tøff lenkje 3

en: Last Update
nn: Siste oppdatering

en: This profile is in a language or format that is not supported at this time.
nn: Denne profilen er i eit språk eller format som ikkje er støtta no.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely is a temporary server-side problem. Please try again later.
nn: Klarte ikkje å henta brukaren sin profil. Dette er truleg eit mellombels problem på tenarsida. Prøv igjen seinare.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely means that the user does not exist; however, Yahoo! sometimes does fail to find a user's profile. If you know that the user exists, please try again later.
nn: Klarte ikkje å henta brukaren sin profil. Dette betyr truleg at brukaren ikkje finst. Mer likevel merksam på at Yahoo! ikkje alltid klarer å finna  profilen til ein brukar. Om du veit at brukaren verkeleg finst, prøv igjen seinare.

en: The user's profile is empty.
nn: Brukarprofilen er tom.

en: %s has declined to join.
nn: %s har avslått å bli med.

en: Failed to join chat
nn: Klarte ikkje å bli med i praterommet

note: -6
en: Unknown room
nn: Ukjent rom

note: -15
en: Maybe the room is full
nn: Kanskje er rommet fullt

note: -35
en: Not available
nn: Ikkje tilgjengeleg

en: Unknown error. You may need to logout and wait five minutes before being able to rejoin a chatroom
nn: Ukjent feil. Du treng kanskje å logga ut og venta i fem minutt før du prøver å bli med i rommet igjen.

en: You are now chatting in %s.
nn: Du pratar no i %s.

en: Failed to join buddy in chat
nn: Klarte ikkje å bli med vennen i praterommet

en: Maybe they're not in a chat?
nn: Kanskje er dei ikkje i eit praterom?

en: Fetching the room list failed.
nn: Klarte ikkje å henta romlista.

en: Voices
nn: Stemmer

en: Webcams
nn: Nettkamera

en: Connection problem
nn: Tilkoplingsproblem

en: Unable to fetch room list.
nn: Klarer ikkje å henta romlista.

en: User Rooms
nn: Brukarrom

en: Connection problem with the YCHT server
nn: Tilkoplingsproblem med YCHT-tenaren

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
nn: (Ein feil oppstod under konverteringa av denne meldinga.	 Kontroller 'Teiknkoding'-valet i kontobehandlararen)

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
nn: Klarte ikkje å senda til praterom %s,%s,%s

en: Hidden or not logged-in
nn: Skjult eller ikkje pålogga

en: <br>At %s since %s
nn: <br>På %s sidan %s

en: Anyone
nn: Kven som helst

en: _Class:
nn: _Klasse:

en: _Instance:
nn: _Instans:

en: _Recipient:
nn: _Mottakar:

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
nn: Klarte ikkje å abonnera på %s,%s,%s

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
nn: zlocate &lt;kallenamn&gt;: finn brukar

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
nn: zl &lt;kallenamn&gt;: finn brukar

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
nn: instance &lt;instans&gt;: vel instansen som skal nyttast for denne klassen

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
nn: inst &lt;instans&gt;: vel instansen som skal nyttast for denne klassen

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
nn: topic &lt;instans&gt;: vel instansen som skal nyttast for denne klassen

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
nn: sub &lt;klasse&gt; &lt;instans&gt; &lt;mottakar&gt;: bli med i nytt praterom

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
nn: zi &lt;instans&gt;: send ei melding til &lt;melding,<i>instans</i>,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
nn: zci &lt;klasse&gt; &lt;instans&gt;: send ei melding til &lt;<i>klasse</i>,<i>instans</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
nn: zcir &lt;klasse&gt; &lt;instans&gt; &lt;mottakar&gt;: send ei melding til &lt;<i>klasse</i>,<i>instans</i>,<i>mottakar</i>&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
nn: zir &lt;instans&gt; &lt;mottakar&gt;: send ei melding til &lt;MELDING,<i>instans</i>,<i>mottakar</i>&gt;

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
nn: zc &lt;klasse&gt;: send ei melding til &lt;<i>class</i>,PERSONLEG,*&gt;

en: Resubscribe
nn: Abonner på nytt

en: Retrieve subscriptions from server
nn: Hent abonnement frå tenar

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
nn: Zephyr-protokolltillegg

en: Use tzc
nn: Bruk tzc

en: tzc command
nn: tzc-kommando

en: Export to .anyone
nn: Eksporter til .anyone

en: Export to .zephyr.subs
nn: Eksporter til .zephyr.subs

en: Import from .anyone
nn: Importer frå .anyone

en: Import from .zephyr.subs
nn: Importer frå .zephyr.subs

en: Realm
nn: Domene

en: Exposure
nn: Framvising

en: Unable to create socket: %s
nn: Klarte ikkje å laga endepunktet:%s

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
nn: Klarer ikkje å tolka svaret frå HTTP-mellomtenaren: %s

en: HTTP proxy connection error %d
nn: Feil i ambandet mot HTTP-mellomtenaren: %d

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling
nn: Tilgang avvist: HTTP-mellomtenaren tillèt ikkje tunnel over port %d.

en: Error resolving %s
nn: Klarte ikkje å slå opp %s

en: Requesting %s's attention...
nn: Ber om merksemda til %s…

en: %s has requested your attention!
nn: %s har bede om merksemda di!

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c Yes and @c No buttons.
en: _Yes
nn: _Ja

en: _No
nn: _Nei

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses Accept and Cancel buttons. * A wrapper for purple_request_action_with_icon() that uses Accept and Cancel * buttons.
en: _Accept
nn: _Godta

note: * * The default message to use when the user becomes auto-away.
en: I'm not here right now
nn: Eg er ikkje her nett no

en: saved statuses
nn: lagra tilstandar

en: %s is now known as %s.
nn: %s er no kjend som %s.

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
nn: %s har invitert %s til praterommet %s:
    %s

en: %s has invited %s to the chat room %s
nn: %s har invitert %s til praterommet %s

en: Accept chat invitation?
nn: Tek du i mot invitasjonen?

note: Shortcut
en: Shortcut
nn: Snarveg

en: The text-shortcut for the smiley
nn: Tekstsnarvegen til smilefjeset

note: Stored Image
en: Stored Image
nn: Lagra bilete

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
nn: Lagra bilete (det får halda no).

en: SSL Connection Failed
nn: SSL-sambandet feila

en: SSL Handshake Failed
nn: SSL-protokollsjekken feila

en: SSL peer presented an invalid certificate
nn: SSL-tenaren snte eitugldig sertifikat

en: Unknown SSL error
nn: Ukjend SSL-feil

en: Unset
nn: Ta vekk

en: Do not disturb
nn: Ikkje forstyrr meg

en: Extended away
nn: Utvida vekke

en: Feeling
nn: Føler

en: %s (%s) changed status from %s to %s
nn: %s (%s) endra tilstand frå %s til %s

en: %s (%s) is now %s
nn: %s (%s) er no %s

en: %s (%s) is no longer %s
nn: %s (%s) er ikkje lenger %s

en: %s became idle
nn: %s blei uverksam

en: %s became unidle
nn: %s blei aktiv igjen

en: +++ %s became idle
nn: +++ %s blei uverksam

en: +++ %s became unidle
nn: +++ %s blei verksam igjen

en: Calculating...
nn: Reknar…

en: Unknown.
nn: Ukjend.

en: %d second | %d seconds
nn[0]: %d sekund
nn[1]: %d sekund

en: %d day | %d days
nn[0]: %d dag
nn[1]: %d dagar

en: %s, %d hour | %s, %d hours
nn[0]: %s, %d time
nn[1]: %s, %d timar

en: %d hour | %d hours
nn[0]: %d time
nn[1]: %d timar

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
nn[0]: %s, %d minute
nn[1]: %s, %d minutt

en: %d minute | %d minutes
nn[0]: %d minutt
nn[1]: %d minutt

en: Could not open %s: Redirected too many times
nn: Klarte ikkje å opna %s: vidaresendt for mange gonger

en: Unable to connect to %s
nn: Klarte ikkje å kopla til %s

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
nn: Klarte ikkje å lesa frå %s: for langt svar (%d bytar-grense)

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
nn: Klarer ikkje å tildela nok minne til å halda på innhaldet frå %s. Nettenaren prøver kanskje å gjera noko vondskapsfullt.

en: Error reading from %s: %s
nn: Klarte ikkje å lesa frå %s: %s

en: Error writing to %s: %s
nn: Klarte ikkje å skriva frå %s: %s

en: Unable to connect to %s: %s
nn: Klarte ikkje å kopla til %s: %s

note: 10053
en: Connection interrupted by other software on your computer.
nn: Sambandet avbrote av annan programvare på datamaskina di.

note: 10054
en: Remote host closed connection.
nn: Fjerntenaren kopla ned sambandet.

note: 10060
en: Connection timed out.
nn: Tidsavbrot på sambandet.

note: 10061
en: Connection refused.
nn: Tilkoplinga blei avvist.

note: 10048
en: Address already in use.
nn: Adressa er allereie i bruk.

en: Error Reading %s
nn: Klarte ikkje å lesa %s

en: An error was encountered reading your %s.  The file has not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
nn: Ein feil oppstod under lesinga av %s di. Fila er ikkje blitt lasta og den gamle fila har fått det nye namnet %s~.

en: Chat over IM.  Supports AIM, Google Talk, Jabber/XMPP, MSN, Yahoo and more
nn: Prat ved hjelp av lynmeldingar.  Støttar AIM, Google Talk, Jabber/XMPP, MSN, Yahoo og fleire

en: Internet Messenger
nn: Lynmeldingsklient

en: Pidgin Internet Messenger
nn: Pidgin Internett meldingsklient

note: Build the login options frame.
en: Login Options
nn: Innloggingsval

en: Pro_tocol:
nn: Proto_koll:

en: _Username:
nn: _Brukarnamn:

en: Remember pass_word
nn: _Hugs passordet

note: Build the user options frame.
en: User Options
nn: Brukarval

en: _Local alias:
nn: L_okalt kallenamn:

en: New _mail notifications
nn: Varsling av ny _e-post

note: Buddy icon
en: Use this buddy _icon for this account:
nn: Bruk dette venne-_ikonet for denne kontoen:

en: Ad_vanced
nn: _Avansert

en: Use GNOME Proxy Settings
nn: Bruk GNOME mellomlagerinnstillingar

en: Use Global Proxy Settings
nn: Bruk globale mellomtenarinnstillingar

en: No Proxy
nn: Ingen mellomtenar

en: Use Environmental Settings
nn: Bruk miljøinnstillingar

note: This is an easter egg. It means one of two things, both intended as humourus: A) your network is really slow and you have nothing better to do than look at butterflies. B)You are looking really closely at something that shouldn't matter.
en: If you look real closely
nn: Om du verkeleg ser godt etter

note: This is an easter egg. See the comment on the previous line in the source.
en: you can see the butterflies mating
nn: kan du sjå sommarfuglane kurtisera

en: Proxy _type:
nn: _Mellomtenartype:

en: _Host:
nn: _Vert:

en: _Port:
nn: Po_rt:

en: Pa_ssword:
nn: P_assord:

en: Unable to save new account
nn: Klarte ikkje å lagra den nye kontoen

en: An account already exists with the specified criteria.
nn: Det finst allereie ein konto med dei kriteria.

en: Add Account
nn: Legg til konto

en: _Basic
nn: _Grunnleggjande

en: Create _this new account on the server
nn: Opprett _denne nye kontoen på tenaren

en: P_roxy
nn: _Mellomtenar

en: Enabled
nn: I bruk

en: Protocol
nn: Protokoll

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
nn: <span size='larger' weight='bold'>Velkomen til %s!</span>
    
    Du har ingen lynmeldingskontoar. For å kopla deg til %s, trykkjer du på <b>Legg til…</b>-knappen nedanfor og lagrar innstillingane for den første kontoen din. Om du ønskjer at %s skal kopla seg mot fleire lynmeldingskontoar, trykkjer du på <b>Legg til…</b> igjen for å endra innstillingane for alle.
    
    Du kan koma attende til dette vindauget for å leggja til, endra eller fjerna kontoar frå <b>Kontoar->Kontobehandling</b> i vennelistevindauget

note: Buddy List
en: Background Color
nn: Bakgrunnsfarge

en: The background color for the buddy list
nn: Bakgrunnsfargen til vennelista

en: Layout
nn: Utforming

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
nn: Utforminga av ikona, namna og statusen til vennelista

note: Group Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list group when in its expanded state
en: Expanded Background Color
nn: Utvida bakgrunnsfarge

en: The background color of an expanded group
nn: Bakgrunnsfargen til utvida grupper

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list group when in its expanded state
en: Expanded Text
nn: Utvida tekst

en: The text information for when a group is expanded
nn: Tekstopplysningar når ei gruppe blir utvida

note: Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list group when in its collapsed state
en: Collapsed Background Color
nn: Samanslått bakgrunnsfarge

en: The background color of a collapsed group
nn: Bakgrunnsfargen til ei samanslått gruppe

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list group when in its collapsed state
en: Collapsed Text
nn: Samanslått tekst

en: The text information for when a group is collapsed
nn: Tekstopplysningar når ei gruppe blir samanslått

note: Buddy Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list contact or chat room
en: Contact/Chat Background Color
nn: Bakgrunnsfarge kontakt/prat

en: The background color of a contact or chat
nn: Bakgrunnsfargen til ein kontakt eller prat

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list contact when in its expanded state
en: Contact Text
nn: Kontakttekst

en: The text information for when a contact is expanded
nn: Tekstopplysningar når ein kontakt blir utvida

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is online
en: Online Text
nn: Når tilkopla

en: The text information for when a buddy is online
nn: Tekstopplysningar når ein venn er tilkopla

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is away
en: Away Text
nn: Vekke-tekst

en: The text information for when a buddy is away
nn: Tekstopplysningar når ein venn er vekke

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is offline
en: Offline Text
nn: Når fråkopla

en: The text information for when a buddy is offline
nn: Tekstopplysningar når ein venn er vekke

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is idle
en: Idle Text
nn: Uverksam-tekst

en: The text information for when a buddy is idle
nn: Tekstopplysningar når ein venn er uverksam

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when they have sent you a new message
en: Message Text
nn: Meldingstekst

en: The text information for when a buddy has an unread message
nn: Tekstopplysningar når ein venn har ei ulesen melding

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when they have sent you a new message
en: Message (Nick Said) Text
nn: Meldingstekst (kallenamnet sa)

en: The text information for when a chat has an unread message that mentions your nickname
nn: Tekstopplysningar når eit rom har ei ulesen melding som nemner kallenamnet ditt

en: The text information for a buddy's status
nn: Tekstopplysningar om vennestatusen

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
nn[0]: Du har %d kontakt med namnet %s. Vil du slå dei saman?
nn[1]: Du har no %d kontaktar med namnet %s. Vil du slå dei saman?

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
nn: Å slå saman desse kontaktane vil gjera at dei deler den same oppføringa i vennelista og at dei nyttar eitt samtalevindauge. Du kan skilja dei igjen ved å velja 'Utvid' frå vennen sin sprettoppmeny.

en: Please update the necessary fields.
nn: Oppdater dei nødvendige felta.

en: A_ccount
nn: _Konto

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
nn: Skriv inn nødvendig informasjon om praterommet du ønskjer å gå inn i.

en: Room _List
nn: Rom_liste

en: _Block
nn: _Blokker

en: Un_block
nn: A_vblokker

en: Move to
nn: Flytt til

en: Get _Info
nn: Hent _info

en: I_M
nn: _Lynmelding

en: _Audio Call
nn: _Lydsamtale

en: Audio/_Video Call
nn: Lyd-/_biletsamtale

en: _Video Call
nn: _Biletsamtale

en: _Send File...
nn: _Send fil…

en: Add Buddy _Pounce...
nn: Legg til _venneovervaking…

en: View _Log
nn: Vis l_ogg

en: Hide When Offline
nn: Skjul når du er fråkopla

en: Show When Offline
nn: Vis når du er fråkopla

en: _Alias...
nn: Ka_llenamn…

en: _Remove
nn: _Fjern

en: Set Custom Icon
nn: Tilpassa ikon

en: Remove Custom Icon
nn: Fjern eige ikon

en: Add _Buddy...
nn: Legg til _venn…

en: Add C_hat...
nn: Legg til prate_rom…

en: _Delete Group
nn: _Slett gruppa

en: _Rename
nn: _Gje nytt namn

note: join button
en: _Join
nn: _Bli med

en: Auto-Join
nn: Automatisk pålogging

en: Persistent
nn: Varig

en: _Edit Settings...
nn: Endra _innstillingar…

en: _Collapse
nn: _Slå saman

en: _Expand
nn: _Utvid

en: /Tools/Mute Sounds
nn: /Verktøy/Demp lydar

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
nn: Du kan ikkje leggja til vennen med den kontoen du nyttar no.

note: I don't believe this can happen currently, I think * everything that calls this function checks for one of the * above node types first.
en: Unknown node type
nn: Ukjend nodetype

en: Please select your mood from the list
nn: Vel sinnsstemninga di frå lista

en: Message (optional)
nn: Melding (valfri)

en: Edit User Mood
nn: Endra brukarsinnsstemninga

note: Buddies menu
en: /_Buddies
nn: /_Venner

en: /Buddies/New Instant _Message...
nn: /Venner/_Ny lynmelding…

en: /Buddies/Join a _Chat...
nn: /Venner/Gå inn i eit prater_om…

en: /Buddies/Get User _Info...
nn: /Venner/Hent brukar_info…

en: /Buddies/View User _Log...
nn: /Venner/Vis brukar_logg…

en: /Buddies/Sh_ow
nn: /Venner/Vi_s

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
nn: /Venner/Vis/_Fråkopla venner

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
nn: /Venner/Vis/_Tomme grupper

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
nn: /Venner/Vis/Venne_detaljar

en: /Buddies/Show/Idle _Times
nn: /Venner/Vis/Fr_åkoplingstid

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
nn: /Venner/Vis/_Protokollikon

en: /Buddies/_Sort Buddies
nn: /Venner/Sort_er vennene

en: /Buddies/_Add Buddy...
nn: /Venner/Legg til _venn…

en: /Buddies/Add C_hat...
nn: /Venner/Legg til _praterom…

en: /Buddies/Add _Group...
nn: /Venner/Legg til _gruppe…

en: /Buddies/_Quit
nn: /Venner/Avsl_utt

note: Accounts menu
en: /_Accounts
nn: /_Kontoar

en: /Accounts/Manage Accounts
nn: /Kontoar/Kontobehandling

note: Tools
en: /_Tools
nn: /V_erktøy

en: /Tools/Buddy _Pounces
nn: /Verktøy/Venne_overvaking

en: /Tools/_Certificates
nn: /Verktøy/_Sertifikat

en: /Tools/Custom Smile_ys
nn: /Verktøy/_Tilpassa smilefjes

en: /Tools/Plu_gins
nn: /Verktøy/Progra_mtillegg

en: /Tools/Pr_eferences
nn: /Verktøy/_Innstillingar

en: /Tools/Pr_ivacy
nn: /Verktøy/_Personvern

en: /Tools/Set _Mood
nn: /Verktøy/_Bestem sinnstilstand

en: /Tools/_File Transfers
nn: /Verktøy/_Filoverføringar

en: /Tools/R_oom List
nn: /Verktøy/_Romliste

en: /Tools/System _Log
nn: /Verktøy/System_logg

en: /Tools/Mute _Sounds
nn: /Verktøy/_Demp lydar

note: Help
en: /_Help
nn: /_Hjelp

en: /Help/Online _Help
nn: /Hjelp/_Hjelp på nettet

en: /Help/_Build Information
nn: /Hjelp/_Utgåveopplysningar

en: /Help/_Debug Window
nn: /Hjelp/_Feilsøkingsvindauge

en: /Help/De_veloper Information
nn: /Hjelp/Ut_viklaropplysningar

en: /Help/_Translator Information
nn: /Hjelp/_Omsetjaropplysningar

en: /Help/_About
nn: /Hjelp/_Om

en: <b>Account:</b> %s
nn: <b>Konto:</b> %s

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
nn: 
    <b>Bebuarar:</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
nn: 
    <b>Emne:</b> %s

en: (no topic set)
nn: (emne er ikkje vald)

en: Buddy Alias
nn: Vennekallenamn

en: Logged In
nn: Pålogga

en: Last Seen
nn: Sist sett

en: Spooky
nn: Skummelt

en: Awesome
nn: Storarta

en: Rockin'
nn: Glimrande

en: Total Buddies
nn: Venner totalt

en: Idle %dd %dh %02dm
nn: Uverksam %dd  %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
nn: Uverksam %dh %02dm

en: Idle %dm
nn: Uverksam %dm

en: /Buddies/New Instant Message...
nn: /Venner/Ny lynmelding…

en: /Buddies/Join a Chat...
nn: /Venner/Bli med  i eit praterom…

en: /Buddies/Get User Info...
nn: /Venner/Hent brukarinformasjon…

en: /Buddies/Add Buddy...
nn: /Venner/Legg til venn…

en: /Buddies/Add Chat...
nn: /Venner/Legg til praterom…

en: /Buddies/Add Group...
nn: /Venner/Legg til gruppe…

en: /Tools/Privacy
nn: /Verktøy/Personvern

en: /Tools/Room List
nn: /Verktøy/Romliste

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
nn[0]: %d ulesen melding frå %s
nn[1]: %d ulesne meldingar frå %s

en: Manually
nn: Manuelt

en: By status
nn: Etter status

en: By recent log activity
nn: Etter nyleg loggaktivitet

en: %s disconnected
nn: %s fråkopla

en: %s disabled
nn: %s er slått av

en: Reconnect
nn: Kopla til att

en: Re-enable
nn: Slå på  att

en: SSL FAQs
nn: SSL OSS (FAQ)

en: Welcome back!
nn: Velkomen tilbake

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
nn[0]: %d konto blei slått av sidan du logga på frå ein annan stad:
nn[1]: %d kontoar blei slått av sidan du logga på frå ein annan stad:

en: <b>Username:</b>
nn: <b>Brukarnamn:</b>

en: <b>Password:</b>
nn: <b>Passord:</b>

en: _Login
nn: _Innlogging

en: /Accounts
nn: /Kontoar

note: Translators: Please maintain the use of -> and <- to refer to menu heirarchy
en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
nn: <span weight='bold' size='larger'>Velkomen til %s.</span>
    
    Ingen av kontoane dine er i bruk. Ta lynmeldingskontoane dine i bruk frå <b>konto</b>-vindauget: <b>Kontoar->Behandla</b>. Når kontoane er tekne i bruk, vil du vera i stand til å logga på, velja tilstand, og tala med vennene dine.

note: set the Show Offline Buddies option. must be done * after the treeview or faceprint gets mad. -Robot101
en: /Buddies/Show/Offline Buddies
nn: /Venner/Vis/Fråkopla venner

en: /Buddies/Show/Empty Groups
nn: /Venner/Vis/Tomme grupper

en: /Buddies/Show/Buddy Details
nn: /Venner/Vis/Vennedetaljar

en: /Buddies/Show/Idle Times
nn: /Venner/Vis/Uverksam tid

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
nn: /venner/Vis/Protokollikon

en: Add a buddy.
nn: Legg til venn.

en: Buddy's _username:
nn: _Brukarnamnet til vennen:

en: (Optional) A_lias:
nn: Kalle_namn (valfritt) :

en: Add buddy to _group:
nn: Legg vennen til i _gruppa:

en: This protocol does not support chat rooms.
nn: Protokollen støttar ikkje praterom.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
nn: Ingen av dei aktive kontoane kan nyttast til prat.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
nn: Skriv inn eit kallenamn og høveleg informasjon om praterommet du ønskjer å leggja til i vennelista.

en: A_lias:
nn: Kall_enamn:

en: _Group:
nn: _Gruppe:

en: Auto_join when account connects.
nn: Bli automatisk _med når kontoen koplar seg til.

en: _Remain in chat after window is closed.
nn: _Hald fram i praten etter at vindauget er lukka.

en: Please enter the name of the group to be added.
nn: Skriv inn namnet på gruppa du ønskjer å leggja til.

en: Enable Account
nn: Ta kontoen i bruk

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
nn: <PurpleMain>/Kontoar/Ta i bruk konto

en: <PurpleMain>/Accounts/
nn: <PurpleMain>/Kontoar/

en: _Edit Account
nn: _Endra konto

en: Set _Mood...
nn: Vel _sinnsstemning…

en: No actions available
nn: Ingen tilgjengelege handlingar

en: _Disable
nn: _Slå av

en: /Tools
nn: /V_erktøy

en: /Buddies/Sort Buddies
nn: /Venner/Sorter venner

en: Type the host name for this certificate.
nn: Skriv inn vertsnamnet til dette sertifikatet.

note: Widget creation function
en: SSL Servers
nn: SSL-tenarar

en: Unknown command.
nn: Ukjend kommando.

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
nn: Den vennen nyttar ikkje same protokoll som dette praterommet.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
nn: Du kan ikkje nytta nokon av dei aktive kontoane til å invitera denne vennen.

en: Invite Buddy Into Chat Room
nn: Inviter venn til praterommet

en: _Buddy:
nn: _Venn:

en: _Message:
nn: _Melding:

en: <h1>Conversation with %s</h1>
nn: <h1>Samtale med %s</h1>

en: Save Conversation
nn: Lagra samtalen

en: Un-Ignore
nn: Avblokker

en: Ignore
nn: Blokker

en: Get Away Message
nn: Hent fråværsmelding

en: Last Said
nn: Sist sagt

en: Unable to save icon file to disk.
nn: Klarte ikkje å lagra ikonet.

en: Save Icon
nn: Lagra ikon

en: Animate
nn: Animer

en: Hide Icon
nn: Skjul ikon

en: Save Icon As...
nn: Lagra ikon som…

en: Set Custom Icon...
nn: Bruk eige ikon…

en: Change Size
nn: Endra storleiken

en: Show All
nn: Vis alt

note: Conversation menu
en: /_Conversation
nn: /_Samtale

en: /Conversation/New Instant _Message...
nn: /Samtale/_Ny lynmelding…

en: /Conversation/Join a _Chat...
nn: /Samtale/Bli med  i eit _praterom…

en: /Conversation/_Find...
nn: /Samtale/_Finn…

en: /Conversation/View _Log
nn: /Samtale/Vis l_ogg

en: /Conversation/_Save As...
nn: /Samtale/Lagra _som…

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
nn: /Samtale/T_øm historikken

en: /Conversation/M_edia
nn: /Samtale/M_edia

en: /Conversation/Media/_Audio Call
nn: /Samtale/Media/_Lydsamtale

en: /Conversation/Media/_Video Call
nn: /Samtale/Media/_Biletsamtale

en: /Conversation/Media/Audio\/Video _Call
nn: /Samtale/Media/Lyd\/_Biletsamtale

en: /Conversation/Se_nd File...
nn: /Samtale/S_end fil…

en: /Conversation/Get _Attention
nn: /Samtale/Få _merksemd

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
nn: /Samtale/Legg til _venneovervaking…

en: /Conversation/_Get Info
nn: /Samtale/Hent opplysninga_r

en: /Conversation/In_vite...
nn: /Samtale/_Inviter…

en: /Conversation/M_ore
nn: /Samtale/_Meir

en: /Conversation/Al_ias...
nn: /Samtale/_Kallenamn…

en: /Conversation/_Block...
nn: /Samtale/_Blokker…

en: /Conversation/_Unblock...
nn: /Samtale/_Avblokker…

en: /Conversation/_Add...
nn: /Samtale/Legg _til…

en: /Conversation/_Remove...
nn: /Samtale/F_jern…

en: /Conversation/Insert Lin_k...
nn: /Samtale/Set inn _lenkje…

en: /Conversation/Insert Imag_e...
nn: /Samtale/Set inn b_ilete…

en: /Conversation/_Close
nn: /Samtale/L_ukk

note: Options
en: /_Options
nn: /_Val

en: /Options/Enable _Logging
nn: /Val/Bruk l_ogging

en: /Options/Enable _Sounds
nn: /Val/Bruk _lydar

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
nn: /Val/Vis _formateringsverktøya

en: /Options/Show Ti_mestamps
nn: /Val/Vis _tidsstempel

en: /Conversation/More
nn: /Samtale/Meir

en: /Options
nn: /Val

note: The menubar has been deactivated. Make sure the 'More' submenu is regenerated next time * the 'Conversation' menu pops up. Make sure the 'Conversation -> More' menuitems are regenerated whenever * the 'Conversation' menu pops up because the entries can change after the * conversation is created.
en: /Conversation
nn: /Samtale

en: /Conversation/View Log
nn: /Samtale/Vis logg

en: /Conversation/Media/Audio Call
nn: /Samtale/Media/Lydsamtale

en: /Conversation/Media/Video Call
nn: /Samtale/Media/Biletsamtale

en: /Conversation/Media/Audio\/Video Call
nn: /Samtale/Media/Lyd\/Biletsamtale

en: /Conversation/Send File...
nn: /Samtale/Send fil…

en: /Conversation/Get Attention
nn: /Samtale/Få merksemd

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
nn: /Samtale/Legg til venneovervaking…

en: /Conversation/Get Info
nn: /Samtale/Hent info

en: /Conversation/Invite...
nn: /Samtale/Inviter…

en: /Conversation/Alias...
nn: /Samtale/Kallenamn…

en: /Conversation/Block...
nn: /Samtale/Blokker…

en: /Conversation/Unblock...
nn: /Samtale/Avblokker…

en: /Conversation/Add...
nn: /Samtale/Legg til…

en: /Conversation/Remove...
nn: /Samtale/Fjern…

en: /Conversation/Insert Link...
nn: /Samtale/Set inn lenkje…

en: /Conversation/Insert Image...
nn: /Samtale/Set inn _bilete…

en: /Options/Enable Logging
nn: /Val/Skru på logging

en: /Options/Enable Sounds
nn: /Vis/Skru på lyd

en: /Options/Show Formatting Toolbars
nn: /Val/Vis formateringsverktøya

en: /Options/Show Timestamps
nn: /Val/Vis tidsstempel

en: User is typing...
nn: Brukaren skriv…

en: 
    %s has stopped typing
nn: 
    %s har stoppa å skriva

note: Build the Send To menu
en: S_end To
nn: S_end til

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
nn: 0 personar i rommet

en: Close Find bar
nn: Lukk søkjelinja

en: Find:
nn: Søk:

en: %d person in room | %d people in room
nn[0]: %d person i rommet
nn[1]: %d personar i rommet

en: Stopped Typing
nn: Stoppa å skriva

en: Nick Said
nn: Kallenamnet sa

en: Unread Messages
nn: Ulesne meldingar

en: New Event
nn: Ny hending

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
nn: clear: Tømmer skjermen.

en: Confirm close
nn: Stadfest lukking

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
nn: Du har ulesne meldingar. Vil du verkeleg lukka vindauget?

en: Close other tabs
nn: Lukk andre faner

en: Close all tabs
nn: Lukk alle fanene

en: Detach this tab
nn: Kopla frå denne fana

en: Close this tab
nn: Lukk denne fana

en: Close conversation
nn: Lukk samtalen

en: Last created window
nn: Siste opna vindauge

en: Separate IM and Chat windows
nn: Skil lynmeldings- og samtalevindauga

en: New window
nn: Nytt vindauge

en: By group
nn: Etter gruppe

en: By account
nn: Etter konto

en: Find
nn: Finn

en: _Search for:
nn: S_øk etter:

en: Save Debug Log
nn: Lagra feilrettingsloggen

en: Invert
nn: Byt om

en: Highlight matches
nn: Framhev treff

en: _Icon Only
nn: Berre _ikon

en: _Text Only
nn: Berre _tekst

en: _Both Icon & Text
nn: _Både ikon og tekst

en: Right click for more options.
nn: Høgreklikk viser fleire val.

en: Level
nn: Nivå

en: Select the debug filter level.
nn: Vel filternivå for feilretting.

en: All
nn: Alt

en: Misc
nn: Anna

en: Warning
nn: Åtvaring

en: Error
nn: Feil

en: Fatal Error
nn: Alvorleg feil

en: bug master
nn: feilrettingsansvarleg

en: artist
nn: kunstnar

en: voice and video
nn: tale og video

en: support
nn: brukarstøtte

en: webmaster
nn: nettansvarleg

en: Senior Contributor/QA
nn: Senior bidragsytar/KS

en: win32 port
nn: win32-port

en: maintainer
nn: ansvarleg

en: libfaim maintainer
nn: libfaim-ansvarleg

note: If "lazy bum" translates literally into a serious insult, use something else or omit it.
en: hacker and designated driver [lazy bum]
nn: hackar og fast sjåfør [sofatryne]

en: support/QA
nn: brukarstøtte/KS

en: original author
nn: opprinneleg laga av

en: lead developer
nn: sjefsutviklar

en: Arabic
nn: Arabisk

en: Assamese
nn: Assamesisk

en: Belarusian Latin
nn: Kviterussisk latinsk

en: Bulgarian
nn: Bulgarsk

en: Bengali-India
nn: Bengali (India)

en: Bosnian
nn: Bosnisk

en: Catalan
nn: Katalansk

en: Valencian-Catalan
nn: Valensiansk

en: Czech
nn: Tsjekkisk

en: Danish
nn: Dansk

en: German
nn: Tysk

en: Greek
nn: Gresk

en: Australian English
nn: Australsk-engelsk

en: Canadian English
nn: Kanadisk-engelsk

en: British English
nn: Britisk-engelsk

en: Spanish
nn: Spansk

en: Estonian
nn: Estisk

en: Basque
nn: Baskisk

en: Persian
nn: Persisk

en: Finnish
nn: Finsk

en: French
nn: Fransk

en: Irish
nn: Irsk

en: Galician
nn: Galisisk

en: Gujarati Language Team
nn: Gujarati-språkgruppa

en: Hebrew
nn: Hebraisk

en: Hungarian
nn: Ungarsk

en: Armenian
nn: Armensk

en: Indonesian
nn: Indonesisk

en: Italian
nn: Italiensk

en: Japanese
nn: Japansk

en: Georgian
nn: Georgisk

en: Ubuntu Georgian Translators
nn: Ubuntu georgisk-omsetjarar

en: Kannada Translation team
nn: Kannada-omsetjingsgruppa

en: Korean
nn: Koreansk

en: Kurdish
nn: Kurdisk

en: Macedonian
nn: Makedonsk

en: Mongolian
nn: Mongolsk

en: Malay
nn: Malayisk

en: Bokmål Norwegian
nn: Norsk (bokmål)

en: Dutch, Flemish
nn: Nederlandsk, flamsk

en: Norwegian Nynorsk
nn: Norsk (nynorsk)

en: Occitan
nn: Oksitansk

en: Punjabi
nn: Panjabi

en: Polish
nn: Polsk

en: Portuguese
nn: Portugisisk

en: Portuguese-Brazil
nn: Brasiliansk-portugisisk

en: Romanian
nn: Rumensk

en: Russian
nn: Russisk

en: Slovak
nn: Slovakisk

en: Slovenian
nn: Slovensk

en: Albanian
nn: Albansk

en: Serbian
nn: Serbisk

en: Sinhala
nn: Singalesisk

en: Swedish
nn: Svensk

en: Turkish
nn: Tyrkisk

en: Ukranian
nn: Ukrainsk

en: Vietnamese
nn: Vietnamesisk

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
nn: T. M. Thanh og Gnome-Vi-laget

en: Simplified Chinese
nn: Forenkla kinesisk

en: Hong Kong Chinese
nn: Hong Kong-kinesisk

en: Traditional Chinese
nn: Tradisjonell kinesisk

en: Amharic
nn: Amharisk

en: Lithuanian
nn: Litauisk

en: %s is a messaging client based on libpurple which is capable of connecting to multiple messaging services at once.  %s is written in C using GTK+.  %s is released, and may be modified and redistributed,  under the terms of the GPL version 2 (or later).  A copy of the GPL is distributed with %s.  %s is copyrighted by its contributors, a list of whom is also distributed with %s.  There is no warranty for %s.<BR><BR>
nn: %s er ein meldingsklient basert på libpurple som er i stand til å kopla seg opp mot fleire meldingstenester samstundes. %s er skriven i C ved å nytta GTK+. %s er gjeven ut og kan endrast og vidareformidlast i samsvar med vilkåra i GPL (utgåve 2 eller seinare). Ein kopi av GPL-avtalen kjem saman med %s. Opphavsretten til %s ligg hos bidragsytarane. %s har ei fullstendig liste over desse. %s kjem utan noka som helst form for garanti.<BR><BR>

en: <FONT SIZE="4"><B>Helpful Resources</B></FONT><BR>	<A HREF="%s">Website</A><BR>	<A HREF="%s">Frequently Asked Questions</A><BR>	IRC Channel: #pidgin on irc.freenode.net<BR>	XMPP MUC: devel@conference.pidgin.im<BR><BR>
nn: <FONT SIZE="4"><B>Kjekke ressursar</B></FONT><BR>	<A HREF="%s">Nettstad</A><BR>	<A HREF="%s">Ofte stilte spørsmål</A><BR>	IRC-kanal: #pidgin on irc.freenode.net<BR>	XMPP fleirbrukarprat (MUC): devel@conference.pidgin.im<BR><BR>

en: <font size="4"><b>Help from other Pidgin users</b></font> is available by e-mailing <a href="mailto:support@pidgin.im">support@pidgin.im</a><br/>This is a <b>public</b> mailing list! (<a href="http://pidgin.im/pipermail/support/">archive</a>)<br/>We can't help with third-party protocols or plugins!<br/>This list's primary language is <b>English</b>.  You are welcome to post in another language, but the responses may be less helpful.<br/>
nn: <font size="4"><b>Du kan få hjelp frå andre Pidgin-brukarar</b></font> ved å senda ei e-postmelding til <a href="mailto:support@pidgin.im">support@pidgin.im</a><br/>Dette er ei <b>open</b> postliste (<a href="http://pidgin.im/pipermail/support/">archive</a>).<br/>Vi kan ikkje hjelpa med tredjepart-protokollar eller -programtillegg.<br/>Lista sitt primærspråk er  <b>engelsk</b>. Du kan skriva på eit anna språk, men då vil du kanskje ikkje få den hjelpa du treng.<br/>

en: About %s
nn: Om %s

en: Build Information
nn: Utgåvestegsopplysningar

note: End of not to be translated section
en: %s Build Information
nn: %s utgåvestegsopplysningar

en: Current Developers
nn: Noverande utviklarar

en: Crazy Patch Writers
nn: Galne rettarar

en: Retired Developers
nn: Tidlegare utviklarar

en: Retired Crazy Patch Writers
nn: Pensjonerte, pasjonerte rettarar

en: %s Developer Information
nn: %s utviklaropplysningar

en: Current Translators
nn: Noverande omsetjarar

en: Past Translators
nn: Tidlegare omsetjarar

en: %s Translator Information
nn: %s omsetjaropplysningar

en: _Name
nn: _Namn

en: _Account
nn: _Konto

en: Get User Info
nn: Hent brukarinfo

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
nn: Skriv inn brukar- eller kallenamnet til personen du ønskjer informasjon om.

en: View User Log
nn: Les brukarlogg

en: Alias Contact
nn: Kontaktkallenamn

en: Enter an alias for this contact.
nn: Gje denne kontakten eit kallenamn.

en: Enter an alias for %s.
nn: Gje %s eit kallenamn.

en: Alias Buddy
nn: Vennekallenamn

en: Alias Chat
nn: Kallenamn praterom

en: Enter an alias for this chat.
nn: Før opp eit kallenamn for dette praterommet.

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
nn[0]: Du er i ferd med å fjerna kontakten som inneheld %s og %d annan venn frå vennelista di. Ønskjer du å halda fram?
nn[1]: Du er i ferd med å fjerna kontakten som inneheld %s og %d andre venner frå vennelista di. Ønskjer du å halda fram?

en: Remove Contact
nn: Fjern kontakt

en: _Remove Contact
nn: _Fjern kontakt

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
nn: Du er i ferd med å slå gruppa med namnet %s saman med gruppa %s. Vil du halda fram?

en: Merge Groups
nn: Slå saman grupper

en: _Merge Groups
nn: _Slå saman grupper

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å fjerna gruppa %s og alle medlemmene i ho frå vennelista di?

en: Remove Group
nn: Fjern gruppa

en: _Remove Group
nn: _Fjern gruppe

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å fjerna %s frå vennelista di?

en: Remove Buddy
nn: Fjern venn

en: _Remove Buddy
nn: _Fjern venn

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å fjerna praterommet %s frå vennelista di?

en: Remove Chat
nn: Fjern praterom

en: _Remove Chat
nn: _Fjern praterom

en: Right-click for more unread messages...
nn: Høgreklikk for fleire ulesne meldingar…

en: _Change Status
nn: _Endra status

en: Show Buddy _List
nn: Vis venne_liste

en: _Unread Messages
nn: _Ulesne meldingar

en: New _Message...
nn: N_y melding…

en: _Accounts
nn: _Kontoar

en: Plu_gins
nn: Program_tillegg

en: Pr_eferences
nn: _Innstillingar

en: Mute _Sounds
nn: _Demp lydar

en: _Blink on New Message
nn: _Blink ved ny melding

en: _Quit
nn: Avsl_utt

en: Not started
nn: Ikkje begynt

en: <b>Receiving As:</b>
nn: <b>Tek i mot som:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
nn: <b>Tek i mot frå:</b>

en: <b>Sending To:</b>
nn: <b>Sender til:</b>

en: <b>Sending As:</b>
nn: <b>Sender som:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
nn: Ingen applikasjonar er knytte til denne typen filer.

en: An error occurred while opening the file.
nn: Fekk ikkje opna fila grunna feil.

en: Error launching %s: %s
nn: Klarte ikkje å lasta %s: %s

en: Error running %s
nn: Klarte ikkje å kjøra %s

en: Process returned error code %d
nn: Prosessen kom med feilkoden %d

en: Filename:
nn: Filnamn:

en: Local File:
nn: Lokalfil:

en: Speed:
nn: Fart:

en: Time Elapsed:
nn: Tid brukt:

en: Time Remaining:
nn: Tid igjen:

en: Close this window when all transfers _finish
nn: Lukk dette _vindauget når alle overføringar er ferdige

en: C_lear finished transfers
nn: _Fjern ferdige overføringar

note: "Download Details" arrow
en: File transfer _details
nn: _Filoverføringsdetaljar

en: Paste as Plain _Text
nn: _Lim inn som rein tekst

en: _Reset formatting
nn: Nulls_till formateringa

en: Disable _smileys in selected text
nn: Slå av _smilefjes i vald tekst

en: Hyperlink color
nn: Lenkjefarge

en: Color to draw hyperlinks.
nn: Farge til å teikna lenkje.

en: Hyperlink visited color
nn: Farge på besøkte lenkjer

en: Color to draw hyperlink after it has been visited (or activated).
nn: Lenkjefarge etter at lenkja er besøkt (eller teken i bruk).

en: Hyperlink prelight color
nn: Lenkjefarge

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
nn: Lenkjefarge når musa peikar på lenkja.

en: Sent Message Name Color
nn: Sendt melding

en: Color to draw the name of a message you sent.
nn: Farge for å teikna namnet til ei melding du har sendt.

en: Received Message Name Color
nn: Motteken melding

en: Color to draw the name of a message you received.
nn: Farge for å teikna namnet til ei melding du har motteke.

en: "Attention" Name Color
nn: "Merksemd"

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
nn: Farge for å teikna namnet til ei melding du mottok som innheld namnet ditt.

en: Action Message Name Color
nn: Handlingsmelding

en: Color to draw the name of an action message.
nn: Farge for å teikna namnet til ei handlingsmelding.

en: Action Message Name Color for Whispered Message
nn: Handlingsmeldingsfarge for kviskra melding

en: Color to draw the name of a whispered action message.
nn: Farge for å teikna namnet til ei kviskrehandlingsmelding.

en: Whisper Message Name Color
nn: Fargenamn kviskremelding

en: Color to draw the name of a whispered message.
nn: Farge for å teikna namnet til ei kviskra melding.

en: Typing notification color
nn: Skrivevarselfarge

en: The color to use for the typing notification
nn: Farge som skal nyttast ved skrivevarsel

en: Typing notification font
nn: Skrifttype skrivevarsel

en: The font to use for the typing notification
nn: Skrifttypen som skal nyttast ved skrivevarsel

en: Enable typing notification
nn: Slå på skrivevarsel

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
nn: <span size='larger' weight='bold'>Ukjend filtype</span>
    
    Nyttar standardtypen PNG.

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
nn: <span size='larger' weight='bold'>Klarte ikkje å lagra biletet</span>
    
    %s

en: Save Image
nn: Lagra bilete

en: _Save Image...
nn: _Lagra bilete…

en: _Add Custom Smiley...
nn: _Legg til eige smilefjes…

en: Select Font
nn: Vel skrifttype

en: Select Text Color
nn: Vel tekstfarge

en: Select Background Color
nn: Vel bakgrunnsfarge

en: _URL
nn: _Nettadresse

en: _Description
nn: Skil_dring

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
nn: Skriv inn nettadressa og ei skildring av lenkja du ønskjer å leggja til. Det er valfritt å skriva inn ei skildring.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
nn: Skriv inn nettadressa du ønskjer å leggja til.

en: Insert Link
nn: Legg til lenkje

en: _Insert
nn: Se_t inn

en: Failed to store image: %s
nn: Klarte ikkje å lagra bilete: %s

en: Insert Image
nn: Legg til bilete

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
nn: Smilefjeset er ikkje i bruk sidan det allereie finst eit tilpassa smilefjes til denne snarvegen:
    %s

en: Smile!
nn: Smilefjes

en: _Manage custom smileys
nn: _Smilefjesbehandling

en: This theme has no available smileys.
nn: Denne drakta inneheld ingen tilgjengelege smilefjes.

en: _Font
nn: Skriftt_ype

en: Group Items
nn: Grupper element

en: Ungroup Items
nn: Avgrupper element

en: Bold
nn: Feit

en: Italic
nn: Kursiv

en: Underline
nn: Understreka

en: Strikethrough
nn: Gjennomstreking

en: Increase Font Size
nn: Auk skriftstorleiken

en: Decrease Font Size
nn: Minsk skriftstorleiken

en: Font Face
nn: Skrifttype

en: Foreground Color
nn: Forgrunnsfarge

en: Reset Formatting
nn: Nullstill formateringa

en: Insert IM Image
nn: Legg til lynmeldingsbilete

en: Insert Smiley
nn: Legg til smilefjes

en: Send Attention
nn: Send merksemd

en: <b>_Bold</b>
nn: <b>_Feit</b>

en: <i>_Italic</i>
nn: <i>_Kursiv</i>

en: <u>_Underline</u>
nn: <u>_Understrek</u>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
nn: <span strikethrough='true'>Gjennomstreking</span>

en: <span size='larger'>_Larger</span>
nn: <span size='larger'>_Større</span>

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
nn: <span size='smaller'>_Mindre</span>

note: If we want to show the formatting for the following items, we would * need to update them when formatting changes. The above items don't need * no updating nor nothin'
en: _Font face
nn: Skriftt_ype

en: Foreground _color
nn: _Forgrunnsfarge

en: Bac_kground color
nn: _Bakgrunnsfarge

en: _Image
nn: _Bilete

en: _Link
nn: _Lenkje

en: _Horizontal rule
nn: _Horisontal strek

en: _Smile!
nn: Smile_fjes

en: _Attention!
nn: _NB!

en: Log Deletion Failed
nn: Klarte ikkje å sletta loggen

en: Check permissions and try again.
nn: Sjå over rettane og prøv igjen.

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
nn: Er du sikker på at du vil permanent sletta loggen over praten med %s som starta %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
nn: Er du sikker på at du vil permanent sletta loggen over pratinga i %s som starta %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
nn: Er du sikker på at du for alltid vil sletta systemloggen som starta på %s?

en: Delete Log?
nn: Sletta loggen?

en: Delete Log...
nn: Sletta loggen…

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
nn: <span size='larger' weight='bold'>Samtale i %s på %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
nn: <span size='larger' weight='bold'>Samtale med %s på %s</span>

note: Steal the "HELP" response and use it to trigger browsing to the logs folder
en: _Browse logs folder
nn: _Bla i loggmappa

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
nn: %s %s. Prøv `%s -h' for meir informasjon.

en: Usage: %s [OPTION]...
nn: Bruk: %s [VAL]...

en: DIR
nn: KAT

en: use DIR for config files
nn: bruk DIR for innstillingsfiler

en: print debugging messages to stdout
nn: skriv feilsøkingsmeldingane til standard utfil

en: force online, regardless of network status
nn: kopla til uavhengig av nettverksstatus

en: display this help and exit
nn: syn denne hjelpa og avslutt

en: allow multiple instances
nn: tillat fleire samstundes økter

en: don't automatically login
nn: logg ikkje på automatisk

en: NAME
nn: NAMN

en: enable specified account(s) (optional argument NAME
                          specifies account(s) to use, separated by commas.
                          Without this only the first account will be enabled).
nn: slå på spesifisert(e) konto(ar) (valfritt argument NAMN
                          spesifiserer konto(ar) å bruka, skilde med komma.
                          Utan dette vil berre den første kontoen bli teken i bruk).

en: X display to use
nn: X-skjerm som skal brukast

en: display the current version and exit
nn: syn den noverande utgåva og avslutt

en: %s %s has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the developers
    by reporting a bug at:
    %ssimpleticket/
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %swiki/GetABacktrace
nn: %s %s feila i minnetildelinga (segfault) og prøvde å lagra ei minnefil.
    Dette skjedde grunna ein feil i programvara og 
    utan at du kan lastast for det.
    
    Om du klarer å reprodusera feilen på nytt, kan du senda feilmeldinga
    til utviklarane ved å melda han til:
    %ssimpleticket/
    
    Sjå til at du fortel om kva du gjorde då feilen oppstod,
    og send sporingsloggen (backtrace) frå minnefila. Om du ikkje veit korleis
    laga sporingsloggen, les rettleiinga på
    %swiki/GetABacktrace

en: Exiting because another libpurple client is already running.
nn: Avsluttar sidan en annan libpurple-klient allereie kjører.

en: /Media/_Hangup
nn: /Media/_Legg på

en: %s wishes to start an audio/video session with you.
nn: %s ønskjer å starta ei lyd-/biletøkt med deg.

en: %s wishes to start a video session with you.
nn: %s ønskjer å starta ei biletøkt med deg.

en: Incoming Call
nn: Innkomande samtale

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
nn[0]: %s har %d ny melding.
nn[1]: %s har %d nye meldingar.

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
nn[0]: <b>%d ny e-postmelding.</b>
nn[1]: <b>%d nye e-postmeldingar.</b>

en: The browser command "%s" is invalid.
nn: Nettlesarkommandoen "%s" er ugyldig.

en: Unable to open URL
nn: Klarte ikkje å opna adressa

en: Error launching "%s": %s
nn: Klarte ikkje å starta "%s": %s

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
nn: 'Manuell' nettlesarkommando er vald, men ingen kommando er brukt.

en: No message
nn: Inga melding

en: Open All Messages
nn: Opna alle meldingar

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
nn: <span weight="bold" size="larger">Du har fått e-postmeldingar</span>

en: New Pounces
nn: Nye vennevarsel

en: Dismiss
nn: Avvis

en: <span weight="bold" size="larger">You have pounced!</span>
nn: <span weight="bold" size="larger">Du har slått til!</span>

en: The following plugins will be unloaded.
nn: Dei følgjande programtillegga vil bli lasta ut.

en: Multiple plugins will be unloaded.
nn: Fleire programtillegg vil bli lasta ut.

en: Unload Plugins
nn: Last ut programtillegg

en: Could not unload plugin
nn: Klarte ikkje å lasta ut programtillegget

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
nn: Klarte ikkje å lasta vekk programtillegget no, men det vil vera slått av ved neste oppstart.

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
nn: <span foreground="red" weight="bold">Feil: %s
    Sjå på nettsida til programtillegga om det finst oppdateringar.</span>

en: Author
nn: Forfattar

en: <b>Written by:</b>
nn: <b>Skriven av:</b>

en: <b>Web site:</b>
nn: <b>Nettstad:</b>

en: <b>Filename:</b>
nn: <b>Filnamn:</b>

en: Configure Pl_ugin
nn: Endra _programtillegget

en: <b>Plugin Details</b>
nn: <b>Programtilleggsdetaljar</b>

en: Select a file
nn: Vel ei fil

en: Modify Buddy Pounce
nn: Endra vennevarselet

note: Create the "Pounce on Whom" frame.
en: Pounce on Whom
nn: Varsling for

en: _Account:
nn: _Konto:

en: _Buddy name:
nn: Venne_namn:

en: Si_gns on
nn: Lo_ggar på

en: Signs o_ff
nn: L_oggar av

en: Goes a_way
nn: G_år vekk

en: Ret_urns from away
nn: Kj_em attende etter å ha vore vekke

en: Becomes _idle
nn: Blir _uverksam

en: Is no longer i_dle
nn: _Ikkje er uverksam lenger

en: Starts _typing
nn: Begynner å _skriva

en: P_auses while typing
nn: Tek ein _pause under skrivinga

en: Stops t_yping
nn: St_ansar skrivinga

en: Sends a _message
nn: Sender ei _melding

en: Ope_n an IM window
nn: O_pna eit lynmeldingsvindauge

en: _Pop up a notification
nn: _Sprett opp eit varsel

en: Send a _message
nn: Sen_d ei melding

en: E_xecute a command
nn: Kjø_r ein kommando

en: P_lay a sound
nn: Spel ein ly_d

en: Brows_e...
nn: _Bla gjennom…

en: Br_owse...
nn: Bl_a gjennom…

en: Pre_view
nn: F_ørehandsvis

en: P_ounce only when my status is not Available
nn: Venneovervaking berre når statusen min er "Ikk_je tilgjengeleg"

en: _Recurring
nn: _Gjentakande

en: Pounce Target
nn: Varslingsmål

en: Started typing
nn: Starta å skriva

en: Paused while typing
nn: Tek pause frå skrivinga

en: Signed on
nn: Pålogga

en: Returned from being idle
nn: Er ikkje uverksam lenger

en: Returned from being away
nn: Kjem attende

en: Stopped typing
nn: Stoppa å skriva

en: Signed off
nn: Logga av

en: Became idle
nn: Blei uverksam

en: Went away
nn: Gjekk vekk

en: Sent a message
nn: Sendt ei melding

en: Unknown.... Please report this!
nn: Ukjend… . Rapporter feilen.

en: (Custom)
nn: (tilpassa)

en: The default Pidgin sound theme
nn: Pidgin sitt standard lydtema

en: The default Pidgin buddy list theme
nn: Pidgin si standard vennelistedrakt

en: The default Pidgin status icon theme
nn: Pidgin si standard ikondrakt

en: Theme failed to unpack.
nn: Klarte ikkje å pakka ut drakta.

en: Theme failed to load.
nn: Klarte ikkje å lasta drakta.

en: Theme failed to copy.
nn: Klarte ikkje å kopiera drakta.

en: Theme Selections
nn: Draktval

note: Instructions
en: Select a theme that you would like to use from the lists below.
    New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
nn: Vel drakta du ønskjer å bruka frå lista nedanfor.
    Du kan installera nye drakter ved å dra og sleppa dei ned i draktlista.

en: Buddy List Theme:
nn: Vennelistedrakt:

en: Status Icon Theme:
nn: Statusikondrakt:

en: Sound Theme:
nn: Lyddrakt:

en: Smiley Theme:
nn: Smilefjesdrakt:

en: Keyboard Shortcuts
nn: Tastatursnarvegar

en: Cl_ose conversations with the Escape key
nn: Lukk samtalar med _escape-tasten

note: System Tray
en: System Tray Icon
nn: Systempanelikon

en: _Show system tray icon:
nn: Vis systempanel_ikon:

en: On unread messages
nn: Ved ulesne meldingar

en: Conversation Window
nn: Samtalevindauge

en: _Hide new IM conversations:
nn: _Skjul nye lynmeldingssamtalar:

en: When away
nn: Når vekke

en: Minimi_ze new conversation windows
nn: Mi_nimer nye pratevindauge

note: All the tab options!
en: Tabs
nn: Faner

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
nn: Vis lynmeldingar og prat i _faner

en: Show close b_utton on tabs
nn: Vis _lukkeknappar på faner

en: _Placement:
nn: _Plassering:

en: Top
nn: Øvst

en: Bottom
nn: Nedst

en: Left
nn: Venstre

en: Right
nn: Høgre

en: Left Vertical
nn: Vertikalt til venstre

en: Right Vertical
nn: Vertikalt til høgre

en: N_ew conversations:
nn: Nye samtala_r:

en: Show _formatting on incoming messages
nn: Vis formatering i _innkomne meldingar

en: Close IMs immediately when the tab is closed
nn: Lukk lynmeldingane med ein gong fana blir lukka

en: Show _detailed information
nn: Vis d_etaljar

en: Enable buddy ic_on animation
nn: Bruk _animerte venneikon

en: _Notify buddies that you are typing to them
nn: _Varslar venner at du skriv til dei

en: Highlight _misspelled words
nn: _Merk feilstava ord

en: Use smooth-scrolling
nn: Bruk jamn rulling

en: F_lash window when IMs are received
nn: La vindauget _blinka når nye lynmmeldingar kjem

en: Minimum input area height in lines:
nn: Minimumshøgda til inndataområdet (i linjer):

en: Font
nn: Skrifttype

en: Use font from _theme
nn: Bruk skrifttype frå _drakta

en: Conversation _font:
nn: Samtaleskri_ft:

en: Default Formatting
nn: Standardformatering

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
nn: Slik vil dei utgåande meldingane dine sjå ut når du nyttar protokollar som støttar formatering.

en: Cannot start proxy configuration program.
nn: Klarte ikkje å starta innstillingsprogrammet til mellomlageret.

en: Cannot start browser configuration program.
nn: Klarer ikkje å starta nettlesaren sitt innstillingsprogram.

en: Disabled
nn: Slått av

en: Use _automatically detected IP address: %s
nn: Bruk _automatisk funnen IP-adresse: %s

en: ST_UN server:
nn: STU_N-tenar:

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
nn: <span style="italic">Døme: stunserver.org</span>

en: Public _IP:
nn: Offentleg _IP:

en: Ports
nn: Portar

en: _Enable automatic router port forwarding
nn: Slå på automatisk port_vidaresending

en: _Manually specify range of ports to listen on:
nn: Før opp _portrekkje det skal lyttast til:

en: _End:
nn: _Slutt:

note: TURN server
en: Relay Server (TURN)
nn: Vidaresendingstenar (TURN)

en: _TURN server:
nn: _TURN-tenar:

en: Use_rname:
nn: _Brukarnamn:

en: Pass_word:
nn: _Passord:

en: Desktop Default
nn: Skrivebordsstandard

en: GNOME Default
nn: GNOME-standard

en: Manual
nn: Sjølvvald

en: Browser Selection
nn: Nettlesarval

en: Browser preferences are configured in GNOME preferences
nn: Nettlesarinnstillingar endrar ein i GNOME-innstillingane

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
nn: <b>Fann ikkje innstillingsprogrammet til nettlesaren.</b>

en: Configure _Browser
nn: _Nettlesarinnstillingar

en: _Browser:
nn: _Nettlesar:

en: _Open link in:
nn: Opna _lenkje i:

en: Browser default
nn: Nettlesarstandard

en: Existing window
nn: Eksisterande vindauge

en: New tab
nn: Ny fane

en: _Manual:
    (%s for URL)
nn: _Sjølvvald:
    (%s for adresse)

en: Proxy Server
nn: Mellomtenar

en: Proxy preferences are configured in GNOME preferences
nn: Mellomtenarinnstillingar endrar ein i GNOME-innstillingane

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
nn: <b>Fann ikkje innstillingsprogrammet til mellomlageret.</b>

en: Configure _Proxy
nn: _Mellomtenarinnstillingar

note: This is a global option that affects SOCKS4 usage even with * account-specific proxy settings
en: Use remote _DNS with SOCKS4 proxies
nn: Bruk fjern-_DNS med SOCKS4-mellomtenarar

en: Proxy t_ype:
nn: _Mellomtenartype:

en: No proxy
nn: Inga mellomlagring

en: P_ort:
nn: Po_rt:

en: User_name:
nn: _Brukarnamn:

en: Log _format:
nn: Logg_format:

en: Log all _instant messages
nn: L_oggfør alle lynmeldingar

en: Log all c_hats
nn: Loggfør alle sa_mtalar

en: Log all _status changes to system log
nn: Loggfør alle _statusendringar i systemloggen

en: Sound Selection
nn: Lydval

en: Quietest
nn: Stillaste

en: Quieter
nn: Stillare

en: Quiet
nn: Stille

en: Loud
nn: Høg

en: Louder
nn: Høgare

en: Loudest
nn: Høgast

en: _Method:
nn: _Metode:

en: Console beep
nn: Konsollyd

en: No sounds
nn: Ingen lydar

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
nn: Lyd_kommando:
    (%s for filnamn)

en: M_ute sounds
nn: _Demp lydar

en: Sounds when conversation has _focus
nn: Lydar medan samtalevindauget har _fokus

en: _Enable sounds:
nn: Bruk program_lydar:

en: V_olume:
nn: _Volum:

en: Play
nn: Spel

en: _Browse...
nn: Bla _gjennom…

en: _Reset
nn: _Nullstill

en: _Report idle time:
nn: Vis kor _lenge uverksam:

en: Based on keyboard or mouse use
nn: Basert på tastatur- eller musebruk

en: _Minutes before becoming idle:
nn: _Minutt før ein blir uverksam:

en: Change to this status when _idle:
nn: Endra til denne _tilstanden når uverksam:

en: _Auto-reply:
nn: _Automatisk svar:

en: When both away and idle
nn: Både når vekke og uverksam

note: Signon status stuff
en: Status at Startup
nn: Tilstand ved oppstart

en: Use status from last _exit at startup
nn: Bruk tilstanden frå _siste avslutning ved oppstart

en: Status to a_pply at startup:
nn: Tilstand å _bruka ved oppstart:

en: Interface
nn: Grensesnitt

en: Browser
nn: Nettlesar

en: Status / Idle
nn: Tilstand/uverksam

en: Themes
nn: Drakter

en: Allow all users to contact me
nn: Tillat alle å kontakta meg

en: Allow only the users on my buddy list
nn: Tillat berre brukarane i kontaktlista mi

en: Allow only the users below
nn: Tillat berre brukarane nedanfor

en: Block all users
nn: Blokker alle brukarar

en: Block only the users below
nn: Blokker berre brukarane nedanfor

en: Privacy
nn: Personvern

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
nn: Endringar i personvernet blir tekne i bruk med ein gong.

en: Set privacy for:
nn: Gjeld kontoen:

note: Remove All button
en: Remove Al_l
nn: Fjern _alt

en: Permit User
nn: Gje løyve til brukar

en: Type a user you permit to contact you.
nn: Skriv inn ein brukar du tillèt å kontakta deg.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
nn: Skriv inn namnet til ein brukar du vil tillata å kontakte deg.

en: _Permit
nn: _Tillat

en: Allow %s to contact you?
nn: Gjev du %s løyve til å kontakta deg?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å gje %s løyve til å kontakta deg?

en: Block User
nn: Blokker brukar

en: Type a user to block.
nn: Skriv inn namnet til brukaren du vil blokkera.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
nn: Skriv inn namnet til brukaren du ønskjer å blokkera.

en: Block %s?
nn: Blokkera %s?

en: Are you sure you want to block %s?
nn: Er du sikker på at du vil blokkera %s?

en: Apply
nn: Bruk

en: That file already exists
nn: Fila finst allereie

en: Would you like to overwrite it?
nn: Vil du skriva over?

en: Overwrite
nn: Skriv over

en: Choose New Name
nn: Vel nytt namn

en: Select Folder...
nn: Vel mappe…

note: list button
en: _Get List
nn: _Hent liste

note: add button
en: _Add Chat
nn: Legg til _praterom

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
nn: Vil du verkeleg sletta dei valde lagra tilstandane?

note: Use button
en: _Use
nn: _Bruk

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
nn: Tittelen er allereie i bruk. Du må velja ein unik tittel.

en: Different
nn: Ulik

en: _Title:
nn: _Tittel:

note: Different status message expander
en: Use a _different status for some accounts
nn: Bruk ein _ulik tilstand for somme kontoar

note: Save & Use button
en: Sa_ve & Use
nn: L_agra og bruk

en: A custom smiley for '%s' already exists.  Please use a different shortcut.
nn: Det finst allereie eit tilpassa smilefjes til '%s'. Vel ein annan snarveg.

en: Custom Smiley
nn: Tilpassa smilefjes

en: Duplicate Shortcut
nn: Duplisert snarveg

en: Edit Smiley
nn: Endra smilefjes

en: Add Smiley
nn: Legg til smilefjes

en: _Image:
nn: _Bilete:

note: Shortcut text
en: S_hortcut text:
nn: Snar_vegstekst

en: Smiley
nn: Smilefjes

en: Shortcut Text
nn: Snarvegstekst

en: Custom Smiley Manager
nn: Smilefjesbehandling

en: Attention received
nn: Motteke merksemd

en: Select Buddy Icon
nn: Vel venneikon

en: Click to change your buddyicon for this account.
nn: Klikk for å endra venneikonet til denne kontoen.

en: Click to change your buddyicon for all accounts.
nn: Klikk for å endra venneikonet til alle kontoane.

en: Waiting for network connection
nn: Ventar på nettverkssamband

en: New status...
nn: Ny tilstand…

en: Saved statuses...
nn: Lagra tilstandar…

en: Status Selector
nn: Tilstandsveljar

en: The following error has occurred loading %s: %s
nn: Følgjande feil oppstod ved lastinga av %s: %s

en: Failed to load image
nn: Klarte ikkje å lagra biletet

en: Cannot send folder %s.
nn: Klarer ikkje å senda mappe %s.

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
nn: %s kan ikkje overføra mapper. Du er nøydd til å senda filene deira enkeltvis.

en: You have dragged an image
nn: Du har drege eit biete

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
nn: Du kan senda dette biletet som ei filoverføring, veva det inn i denne meldinga, eller bruka det som eit venneikon for denne brukaren.

en: Set as buddy icon
nn: Bruk som venne-ikon

en: Send image file
nn: Send biletfil

en: Insert in message
nn: Legg til i meldinga

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
nn: Vil du velja det som venneikon for denne brukaren?

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
nn: Du kan senda dette biletet som ei filoverføring, eller bruka det som eit venneikon for denne brukaren.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
nn: Du kan setja inn dette biletet i denne meldinga, eller bruka det som eit venneikon for denne brukaren

note: I don't know if we really want to do anything here.  Most of * the desktop item types are crap like "MIME Type" (I have no * clue how that would be a desktop item) and "Comment"... * nothing we can really send.  The only logical one is * "Application," but do we really want to send a binary and * no
en: Cannot send launcher
nn: Klarer ikkje å senda lastaren

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send the target of this launcher instead of this launcher itself.
nn: Du drog ein arbeidsflatestartar. Truleg ønskte du å senda det oppstartaren peiker mot i staden for oppstartaren sjølv.

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
nn: <b>Fil:</b> %s
    <b>Filstorleik:</b> %s
    <b>Biletstorleik:</b> %dx%d

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
nn: Fila '%s' er for stor for %s. Prøv eit mindre bilete.

en: Icon Error
nn: Ikon-feil

en: Could not set icon
nn: Klarte ikkje å velja ikon

en: _Open Link
nn: _Opna lenkje

en: _Copy Link Location
nn: _Kopier lenkje

en: _Copy Email Address
nn: _Kopier e-postadressa

en: _Open File
nn: _Opna fil

en: Open _Containing Directory
nn: Opna _innhaldskatalogen

en: Save File
nn: Lagra fil

en: _Play Sound
nn: _Spel lyden

en: _Save File
nn: _Lagra fila

en: Do you really want to clear?
nn: Vil du verkeleg tømma?

en: Select color
nn: Vel farge

en: _Alias
nn: Ka_llenamn

en: Close _tabs
nn: Lukk _faner

en: _Get Info
nn: Hent _informasjon

en: _Invite
nn: _Inviter

en: _Modify...
nn: E_ndra…

en: _Add...
nn: L_egg til…

en: _Open Mail
nn: _Opna e-post

en: _Edit
nn: _Endra

en: Pidgin Tooltip
nn: Pidgin-verktøyhint

en: Pidgin smileys
nn: Pidgin-smilefjes

en: Selecting this disables graphical emoticons.
nn: Å velja dette tek vekk bruk av grafiske smilefjes.

en: none
nn: ingen

en: Small
nn: Liten

en: Smaller versions of the default smilies
nn: Mindre utgåver av standard smilefjes

en: Response Probability:
nn: Sannsynleg svar:

en: Statistics Configuration
nn: Statistikkinnstillingar

note: msg_difference spinner
en: Maximum response timeout:
nn: Største tidsavbrot for svar:

en: minutes
nn: minutt

note: last_seen spinner
en: Maximum last-seen difference:
nn: Største skilnad for sist sett:

note: threshold spinner
en: Threshold:
nn: Grense:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Availability Prediction
nn: Kontakttilgjengespådom

note: *< name *< version
en: Contact Availability Prediction plugin.
nn: Programtillegg for kontakttilgjengespådom.

note: *  summary
en: Displays statistical information about your buddies' availability
nn: Syner statistikkopplysningar om vennen din sitt tilgjenge

en: Buddy is idle
nn: Vennen er uverksam

en: Buddy is away
nn: Vennen er vekke

en: Buddy is "extended" away
nn: Vennen er "utvida" vekke

note: Not used yet.
en: Buddy is mobile
nn: Vennen er mobil

en: Buddy is offline
nn: Vennen er fråkopla

en: Point values to use when...
nn: Verdiar som kan nyttast nårâ?¦

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
nn: Vennen med den <i>høgste poengstillinga</i> er han som vil ha prioritet i kontakten.

en: Use last buddy when scores are equal
nn: Bruk siste vennen når poengstillinga er lik

en: Point values to use for account...
nn: Poengverdiar som kontoen kan nytta…

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
nn: Kontaktprioritet

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
nn: Lèt deg kontrollera verdiane for dei ulike tilstandane vennene kan vera i.

note: *< description
en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
nn: Lèt deg endra verdiane til vennestatusen (uverksam/vekke/fråkopla) i utrekninga av kontaktprioritering.

en: Conversation Colors
nn: Samtalefargar

en: Customize colors in the conversation window
nn: Tilpassa fargar i samtalevindauget

en: Error Messages
nn: Feilmeldingar

en: Highlighted Messages
nn: Framheva meldingar

en: System Messages
nn: Systemmeldingar

en: Sent Messages
nn: Sende meldingar

en: Received Messages
nn: Mottekne meldingar

en: Select Color for %s
nn: Vel farge for %s

en: Ignore incoming format
nn: Ign_orer innkomande format

en: Apply in Chats
nn: Bruk i praterom

en: Apply in IMs
nn: Bruk i lynmeldingar

note: Note to translators: The string "Enter an XMPP Server" is asking the user to type the name of an XMPP server which will then be queried
en: Server name request
nn: Tenarnamnførespurnad

en: Enter an XMPP Server
nn: Før opp ein XMPP-tenar

en: Select an XMPP server to query
nn: Vel ein XMPP-tenar å spørja

en: Find Services
nn: Finn tenester

en: Add to Buddy List
nn: Legg til vennelista

en: Gateway
nn: Sambandstenar

en: Directory
nn: Katalog

en: PubSub Collection
nn: PubSub-samling

en: PubSub Leaf
nn: PubSub-teneste

en: 
    <b>Description:</b>
nn: 
    <b>Skildring:</b>

note: Create the window.
en: Service Discovery
nn: Tenesteoppdaging

en: _Browse
nn: _Bla

en: Server does not exist
nn: Tenaren finst ikkje

en: Server does not support service discovery
nn: Tenaren støttar ikkje tenesteoppdaging

en: XMPP Service Discovery
nn: XMPP-tenesteoppdaging

en: Allows browsing and registering services.
nn: Tillat tenesteblaing og -registrering.

en: This plugin is useful for registering with legacy transports or other XMPP services.
nn: Dette programtillegget er nyttig ved registrering av eldre transportmetodar eller andre XMPP-tenester.

en: By conversation count
nn: Etter tal på samtalar

en: Conversation Placement
nn: Samtaleplassering

note: Translators: "New conversations" should match the text in the preferences dialog and "By conversation count" should be the same text used above
en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
nn: Merk: innstillinga for "Nye samtalar" må vera stilt inn på "Etter tal på samtalar".

en: Number of conversations per window
nn: Tal på samtalar per vindauge

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
nn: Skil lynmeldingsvindauge og praterom når plassert i nummerorden

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
nn: Fleire innstillingar for samtaleplassering.

note: *< summary *  description
en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
nn: Avgrens talet på samtalar i kvart vindauge og, om du vil, skil lynmeldingsvindauge og praterom

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
nn: Muserørsleinnstillingar

en: Middle mouse button
nn: Midtre museknapp

en: Right mouse button
nn: Høgre museknapp

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
nn: _Visuell tilbakemelding

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
nn: Muserørsler

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
nn: Lèt deg bruka muserørsler

note: *  description
en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
nn: Gjev støtte til muserørsler i samtalevindauge. Dra midtknappen på musa for å utføra enkelte handlingar:
     • dra ned og til høgre: lèt deg lukka ein samtale.
     • dra opp og til venstre: byter til førre samtale.
     • dra opp og til høgre: byter til neste samtale.

en: Instant Messaging
nn: Lynmeldingar

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
nn: Vel ein person frå adresseboka nedanfor eller legg til ein ny.

en: Group:
nn: Gruppe:

note: "New Person" button
en: New Person
nn: Ny person

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
nn: Vel venn

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
nn: Legg denne vennen til ein person i adresseboka, eller lag ei ny oppføring.

note: Add the expander
en: User _details
nn: Brukar_detaljar

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
nn: _Knyt til venn

en: Unable to send email
nn: Klarer ikkje å senda e-posten

en: The evolution executable was not found in the PATH.
nn: Evolution si programfil blei ikkje funnen i filbana (PATH).

en: An email address was not found for this buddy.
nn: Fann inga e-postadresse for denne vennen.

en: Add to Address Book
nn: Legg til i adresseboka

en: Send Email
nn: Send melding

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
nn: Innstillingar for Evolution-integreringa

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
nn: Vel alle kontoane du vil at vennene automatisk skal leggjast til i.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
nn: Evolution-integrering

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
nn: Gjev integrering med Evolution.

en: Please enter the person's information below.
nn: Skriv inn personinformasjonen nedanfor.

en: Please enter the buddy's username and account type below.
nn: Skriv inn vennen sitt brukarnamn og kontotype nedanfor.

en: Account type:
nn: Kontotype:

note: Optional Information section
en: Optional information:
nn: Tilleggsinformasjon:

en: First name:
nn: Fornamn:

en: Last name:
nn: Etternamn:

en: Email:
nn: E-postadresse:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
nn: GTK-signaltest

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
nn: Test for å sjå om alle brukargrensesnittsignala er i orden.

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
nn: 
    <b>Vennenotat</b>: %s

en: History
nn: Historikk

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
nn: Minimer til ikon når du er vekke

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
nn: Minimerer vennelista og alle opne samtalar når du går vekk.

en: Mail Checker
nn: E-postsjekkar

en: Checks for new local mail.
nn: Ser etter ny, lokal e-post.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
nn: Vis e-postmeldingsboks i vennelista.

en: Markerline
nn: Markeringslinje

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
nn: Trekk ei linje for å visa nye meldingar i ein samtale.

en: Jump to markerline
nn: Gå til markeringslinja

en: Draw Markerline in
nn: Trekk markeringslinja i

en: _IM windows
nn: _Lynmeldingsvindauge

en: C_hat windows
nn: Samtale_vindauge

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
nn: Det er blitt bede om ei musikkmeldingsøkt. Klikk på MM-ikonet for å godta dette.

en: Music messaging session confirmed.
nn: Musikkmeldingsøkta er stadfesta.

en: Music Messaging
nn: Musikkmeldingar

en: There was a conflict in running the command:
nn: Det oppstod ein konflikt under kjøringa av kommandoen:

en: Error Running Editor
nn: Klarte ikkje å lasta skriveprogrammet

en: The following error has occurred:
nn: Følgande feil har oppstått:

note: Configuration frame
en: Music Messaging Configuration
nn: Musikkmeldingsinnstillingar

en: Score Editor Path
nn: Filbane til notearkbehandlaren

en: _Apply
nn: _Bruk

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
nn: Musikkmeldingstillegg for samkomponering.

note: *  summary
en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editing a common score in real-time.
nn: Musikkmeldingstillegget tillèt fleire brukarar å arbeida samstundes på eit musikkstykke ved å endra eit felles noteark i sanntid.

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
nn: Nytt varsel for

en: 	_Only when someone says your username
nn: Berre når nokon seier brukarnamnet _ditt

en: _Focused windows
nn: _Fokuserte vindauge

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
nn: Varslingsmåtar

en: Prepend _string into window title:
nn: Legg til _tekst i tittellinja til vindauget:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
nn: Viser talet på _nye meldingar i vindaugstittelen

note: Count xprop method button
en: Insert count of new message into _X property
nn: Legg til talet på nye meldingar i _X-eigenskapen

note: Urgent method button
en: Set window manager "_URGENT" hint
nn: Plasserer eit "_KRITISK"-hint i vindaugsstyraren

en: _Flash window
nn: _Blink vindauge

note: Raise window method button
en: R_aise conversation window
nn: _Hev samtalevindauget

note: Present conversation method button
en: _Present conversation window
nn: F_ramhev samtalevindauget

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
nn: Varslingsfjerning

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
nn: Fjern når vindauget får f_okus

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
nn: Fjern når det blir _klikka i vindauget

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
nn: Fjern når det blir _skrive i vindauget

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
nn: Fjern når ei _melding blir sendt

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
nn: Fjern når samtalef_ana får fokus

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
nn: Meldingsvarsling

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
nn: Gjev varsel om uleste meldingar på fleire måtar.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Pidgin Demonstration Plugin
nn: Pidgin demonstrasjonstillegg

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
nn: Eit programtilleggsdøme som gjer saker og ting - les skildringa.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
nn: Dette er verkeleg eit tøft programtillegg som gjer mange ting:
    - det seier i frå om kven som skreiv programmet når du loggar på
    - det snur all innkomande tekst til å bli baklengs
    - det sender ei melding til personar i vennelista di når dei loggar på

en: Hyperlink Color
nn: Lenkjefarge

en: Visited Hyperlink Color
nn: Farge besøkte lenkjer

en: Highlighted Message Name Color
nn: Framheva melding

en: Typing Notification Color
nn: Skrivevarselfarge

en: GtkTreeView Horizontal Separation
nn: Horisontal deling GtkTreeView

en: Conversation Entry
nn: Samtale

en: Conversation History
nn: Samtalehistorikk

en: Request Dialog
nn: Førespurnadsvindauge

en: Notify Dialog
nn: Varslingsvindauge

en: Select Color
nn: Vel farge

en: Select Interface Font
nn: Vel grensesnittskrift

en: Select Font for %s
nn: Vel skrifttype for %s

en: GTK+ Interface Font
nn: GTK+ grensesnittskrift

en: GTK+ Text Shortcut Theme
nn: Snarvegsdrakt GTK+-tekst

en: Disable Typing Notification Text
nn: Slå av skrivevarsel

en: GTK+ Theme Control Settings
nn: Kontrollinnstillingar GTK+-drakt

en: Colors
nn: Fargar

en: Fonts
nn: Skrifttypar

en: Miscellaneous
nn: Diverse

en: Gtkrc File Tools
nn: Filverktøy Gtkrc

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
nn: Skriva innstillingane til %s%sgtkrc-2.0

en: Re-read gtkrc files
nn: Les gtkrc-filene på nytt

en: Pidgin GTK+ Theme Control
nn: Pidgin GTK+-draktbehandling

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
nn: Gjev tilgang til ofte brukte gtkrc-innstillingar.

en: Raw
nn: Direkte

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
nn: Let deg sende rådata til tekstbaserte protokollar.

en: Lets you send raw input to text-based protocols (XMPP, MSN, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
nn: Gjev deg høve til å senda rå inndata til tekstbaserte protokollar (XMPP, MSN, IRC, TOC). Bruk returtasten i oppføringsfeltet for å senda. Sjå etter i feilsøkingsvindauget.

en: You can upgrade to %s %s today.
nn: Du kan oppgradera til %s %s i dag.

en: New Version Available
nn: Ny utgåve er tilgjengeleg

en: Later
nn: Seinare

en: Download Now
nn: Last ned no

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
nn: Utgåvevarsel

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
nn: Ser jamleg etter nye utgåver.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
nn: Ser jamleg etter nye utgåver og varslar brukaren gjennom endringsloggen.

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Send Button
nn: Send-knapp

note: *< name *< version
en: Conversation Window Send Button.
nn: Send-knapp samtalevindauge.

note: *< summary
en: Adds a Send button to the entry area of the conversation window. Intended for use when no physical keyboard is present.
nn: Legg til ein sendeknapp på inntastingsområdet i samtalevindauget. Tenkt for dei tilfella der ein ikkje har eit fysisk tastatur.

en: Duplicate Correction
nn: Duplikatretting

en: The specified word already exists in the correction list.
nn: Det oppgjevne ordet finst allereie i rettelista.

en: Text Replacements
nn: Teksterstatningar

en: You type
nn: Du skriv

en: You send
nn: Du sender

en: Whole words only
nn: Berre heile ord

en: Case sensitive
nn: Skil mellom store/små bokstavar

en: Add a new text replacement
nn: Legg til ei ny teksterstatning

en: You _type:
nn: _Du skriv:

en: You _send:
nn: Du s_ender:

note: Created here so it can be passed to whole_words_button_toggled.
en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
nn: _Nøyaktig treff (slå av for automatisk handtering av store/små bokstavar)

en: Only replace _whole words
nn: Byt berre ut _heile ord

en: General Text Replacement Options
nn: Generelle teksterstatningsval

en: Enable replacement of last word on send
nn: Slå på byte av siste ord ved sending

en: Text replacement
nn: Teksterstatning

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
nn: Erstattar tekst i utgåande meldingar etter dine reglar.

en: Just logged in
nn: Nettopp innlogga

en: Just logged out
nn: Nettopp avlogga

en: Icon for Contact/
    Icon for Unknown person
nn: Ikon for kontakt/
    ikon for ukjend person

en: Icon for Chat
nn: Prateromikon

en: Ignored
nn: Ignorert

en: Founder
nn: Grunnleggjar

note: A user in a chat room who has special privileges.
en: Operator
nn: Operatør

note: A half operator is someone who has a subset of the privileges that an operator has.
en: Half Operator
nn: Halv-operatør

en: Authorization dialog
nn: Godkjenningsvindauge

en: Error dialog
nn: Feilvindauge

en: Information dialog
nn: Opplysningsvindauge

en: Mail dialog
nn: E-postvindauge

en: Question dialog
nn: Spørjevindauge

en: Warning dialog
nn: Åtvaringsvindauge

en: What kind of dialog is this?
nn: Kva for vindauge er dette?

en: Status Icons
nn: Statusikon

en: Chatroom Emblems
nn: Prateroms_emblem

en: Dialog Icons
nn: Vindaugeikon

en: Pidgin Icon Theme Editor
nn: Pidgin GTK+-draktbehandlar

en: Contact
nn: Kontakt

en: Pidgin Buddylist Theme Editor
nn: Pidgin vennelistedraktbehandlar

en: Edit Buddylist Theme
nn: Endra vennelistedrakta

en: Edit Icon Theme
nn: Endra ikondrakta

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *  description
en: Pidgin Theme Editor
nn: Pidgin draktbehandlar

note: *< name *< version *  summary
en: Pidgin Theme Editor.
nn: Pidgin draktbehandlar.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
nn: Rullande kontaktliste

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
nn: Ei rullande, vassrett utgåve av vennelista.

en: Display Timestamps Every
nn: Vis tidsstempel kvart

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
nn: Tidsstempel

note: *< name *< version *  summary
en: Display iChat-style timestamps
nn: Vis iChat-liknande tidsstempel

note: *  description
en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
nn: Vis  iChat-liknande tidsstempel kvart N. minutt.

en: Timestamp Format Options
nn: Formateringsval for tidsstempel

en: _Force timestamp format:
nn: _Tving tidsstempelformatet:

en: Use system default
nn: Bruk systemstandard

en: 12 hour time format
nn: 12-timars tidsformat

en: 24 hour time format
nn: 24-timars tidsformat

en: Show dates in...
nn: Vis datoar i…

en: Co_nversations:
nn: _Samtalar:

en: For delayed messages
nn: Forseinka meldingar

en: For delayed messages and in chats
nn: Forseinka meldingar og i praterom

en: _Message Logs:
nn: _Meldingsloggar:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Timestamp Formats
nn: Tidsstempelformat for meldingar

note: *< name *< version *  summary
en: Customizes the message timestamp formats.
nn: Tilpassar tidsstemplingsformata for meldingar.

note: *  description
en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
nn: Dette programtillegget tillèt at brukaren tilpassar tidsstempelformata for samtalar og loggmeldingar.

en: Audio
nn: Lyd

en: Output
nn: Utdata

en: _Plugin
nn: _Programtillegg

en: _Device
nn: _Eining

en: Input
nn: Inndata

en: P_lugin
nn: _Programtillegg

en: D_evice
nn: _Eining

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Voice/Video Settings
nn: Lyd-/videoinnstillingar

note: *< name *< version
en: Configure your microphone and webcam.
nn: Mikrofon- og nettkamera-innstillingar.

note: *< summary
en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
nn: Mikrofon- og nettkamera-innstillingar for tale-/video-samtalar.

en: Opacity:
nn: Ugjennomskin:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
nn: Samtalevindauge for lynmeldingar

en: _IM window transparency
nn: _Gjennomsiktige lynmeldingsvindauge

en: _Show slider bar in IM window
nn: Vis glidefelt i _lynmeldingsvindauga

en: Remove IM window transparency on focus
nn: Ta vekk transparens i lynmeldingsvindauge ved fokus

en: Always on top
nn: Alltid øvst

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
nn: Vennelista

en: _Buddy List window transparency
nn: Gjennomsiktig _venneliste

en: Remove Buddy List window transparency on focus
nn: Ta vekk transparens i vennelistevindauge ved fokus

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
nn: Gjennomsikt

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
nn: Variabel gjennomsikt i vennelista og samtalevindauga.

note: *  description
en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
    
    * Note: This plugin requires Win2000 or greater.
nn: Dette programtillegget gjev variabel alfa-transparens i samtalevindauge og vennelister.
    
    *Merk: Tillegget krev Windows 2000 eller seinare utgåver.

note: Autostart
en: Startup
nn: Oppstart

en: _Start %s on Windows startup
nn: _Start %s saman med Windows

en: Allow multiple instances
nn: Tillat fleire samstundes instansar

en: _Dockable Buddy List
nn: Vennelista kan _festast

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
nn: _Hald vennelistevindauget øvst:

note: XXX: Did this ever work?
en: Only when docked
nn: Berre når festa

en: Windows Pidgin Options
nn: Windows Pidgin-val

en: Options specific to Pidgin for Windows.
nn: Innstillingar som berre gjeld Pidgin under Windows.

en: Provides options specific to Pidgin for Windows, such as buddy list docking.
nn: Tilbyr val som berre gjeld Pidgin under Windows, slik som festing av vennelista.

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
nn: <font color='#777777'>Utlogga</font>

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: XMPP Console
nn: XMPP-konsoll

en: Account:
nn: Konto:

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
nn: <font color='#777777'>Ikkje tilkopla XMPP</font>

note: *< name *< version *  summary
en: Send and receive raw XMPP stanzas.
nn: Senda og ta i mot reine XMPP-blokker.

note: *  description
en: This plugin is useful for debugging XMPP servers or clients.
nn: Dette programtillegget er nyttig ved feilsøking av XMPP-tenarar og -klientar.

note: $(^Name) is the current Version name (e.g. Pidgin 2.7.0).  $_CLICK will become a translated version of "Click Next to continue."
en: $(^Name) is released under the GNU General Public License (GPL). The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
nn: $(^Name) er utgjeve i samsvar med vilkåra i GNU General Public License (GPL). Lisensen blir  berre vist her for å opplysa. $_CLICK

en: An instance of Pidgin is currently running.  Please exit Pidgin and try again.
nn: Pidgin kjører allereie. Avslutt Pidgin og prøv på nytt.

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Core Pidgin files and dlls
nn: Pidgin kjerne- og biblioteksfiler

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a Start Menu entry for Pidgin
nn: Før opp Pidgin i startmenyen

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
nn: Lag ein snarveg til Pidgin på skrivebordet

note: Installer Subsection Text
en: Debug Symbols (for reporting crashes)
nn: Feilsøkingssymbol (for å rapportera krasjar)

note: Installer Subsection Text
en: Desktop
nn: Skrivebord

note: $R2 will display the URL that the GTK+ Runtime failed to download from
en: Error Downloading the GTK+ Runtime ($R2).$\rThis is required for Pidgin to function; if retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
nn: Klarte ikkje å lasta ned GTK+-kjøremiljøet ($R2).$\rUtan dette vil ikkje Pidgin verka. Om du prøver igjen og det framleis feilar, kan du kanskje nytta 'den fråkopla installasjonen' frå http://pidgin.im/download/windows/ .

note: $R2 will display the URL that the Debug Symbols failed to download from
en: Error Installing Debug Symbols ($R2).$\rIf retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
nn: Klarte ikkje å installera feilsøkingssymbola ($R2).$\rOm du prøver igjen og det framleis feilar, kan du kanskje nytta 'den fråkopla installasjonen' frå http://pidgin.im/download/windows/ .

note: $R3 will display the URL that the Dictionary failed to download from
en: Error Installing Spellchecking ($R3).$\rIf retrying fails, manual installation instructions are at: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation
nn: Klarte ikkje å installera stavekontrollen ($R3).$\rOm du prøver igjen og det framleis feilar, finn du instruksar om manuell installasjon på: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation

note: Installer Subsection Text
en: GTK+ Runtime (required if not present)
nn: GTK+-kjøremiljø (krevst om det ikkje allereie er til stades)

note: Installer Subsection Text
en: Localizations
nn: Lokaliseringar

note: "Next >" appears on a button on the License Page of the Installer
en: Next >
nn: Neste >

note: Installer Subsection Text
en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
nn: Pidgin lynmeldingsklient (påkravd)

en: Pidgin requires a compatible GTK+ Runtime (which doesn't appear to be already present).$\rAre you sure you want to skip installing the GTK+ Runtime?
nn: Pidgin krev eit kompatibelt GTK+-kjøremiljø som no ikkje verkar vera til stades.$\rEr du sikker på at du ikkje vil installera GTK+-kjøremiljøet?

note: Installer Subsection Text
en: Shortcuts
nn: Snarvegar

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Shortcuts for starting Pidgin
nn: Snarvegar for å starta Pidgin

note: Installer Subsection Text
en: Spellchecking Support
nn: Stavekontrollstøtte

note: Installer Subsection Text
en: Start Menu
nn: Startmeny

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Support for Spellchecking.  (Internet connection required for installation)
nn: Stavekontrollstøtte (krev internettsamband under installasjonen).

en: The installer is already running.
nn: Installasjonsprogrammet kjører allereie.

en: The uninstaller could not find registry entries for Pidgin.$\rIt is likely that another user installed this application.
nn: Avinstalleraren fann ingen registerpostar for Pidgin.$\rDet kan henda at ein annan brukar installerte programmet.

note: Installer Subsection Text
en: URI Handlers
nn: Adressehandterarar

en: Unable to uninstall the currently installed version of Pidgin. The new version will be installed without removing the currently installed version.
nn: Klarer ikkje å avinstallera den gjeldande utgåva av Pidgin. Den nye utgåva vil bli installert utan at den gamle blir fjerna.

note: Text displayed on Installer Finish Page
en: Visit the Pidgin Web Page
nn: Besøk Pidgin sin nettstad

en: You do not have permission to uninstall this application.
nn: Du har ikkje rettar til å avinstallera dette programmet.
