Pidgin - en to xh translation catalogue (1535 entries)

en: Error
xh: Impazamo

en: New mail notifications
xh: Izaziso ngemeyile entsha

en: Remember password
xh: Khumbula i-password

en: Modify Account
xh: Lungisa i-Akhawunti

en: Protocol:
xh: iProthokholi:

en: Password:
xh: i-Password:

en: Alias:
xh: Ngokunye:

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
xh: Rhoxisa

note: Save button Save
en: Save
xh: Gcina

en: Are you sure you want to delete %s?
xh: Uqinisekile ufuna ukucima %s?

note: Delete button
en: Delete
xh: Cima

en: Accounts
xh: Ii-Akhawunti

note: Add button
en: Add
xh: Yongeza

en: Add buddy to your list?
xh: Yongeza umhlobo kuluhlu lwakho?

en: Authorize
xh: Gunyazisa

en: Deny
xh: Phika

en: Username
xh: Igama lomsebenzisi

en: Account
xh: I-akhawunti

en: Add Buddy
xh: Yongeza umHlobo

en: Chats
xh: Iincoko

note: Extract their Name and put it in
en: Name
xh: iGama

en: Alias
xh: Onelinye igama

en: Add Chat
xh: Ngenela inCoko

en: Add Group
xh: Yongeza iQela

en: Information
xh: Ulwazi

en: Get Info
xh: Fumana uLwazi

en: Send File
xh: Thumela iFayili

en: Blocked
xh: Thintelwe

en: Remove
xh: Susa

note: Buddy List
en: Buddy List
xh: uLuhlu lwabaHlobo

note: General
en: Nickname
xh: Igama lesiqhulo

note: Never know what those translations might end up like... Idle stuff
en: Idle
xh: Ilalele

en: New...
xh: Entsha...

en: Plugins
xh: Amathuba okuNgena

en: Block
xh: Thintela

note: Not multiline Not masked? No hints?
en: OK
xh: Kulungile

en: New Instant Message
xh: Umyalezo omTsha waNgoko nangoko

en: Join a Chat
xh: Ngenela iNcoko

en: Chat
xh: Ukuncokola

en: Info
xh: ULwazi

note: Close button
en: Close
xh: Vala

en: No such command.
xh: Awukho umyalelo onjalo.

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
xh: Impazamo yolwakhiwo lwezivakalisi:  Uchwetheze amanani aphosakeleyo engxoxo zomyalelo.

en: Your command failed for an unknown reason.
xh: Umyalelo wakho awuphumelelanga ngenxa yesizathu esingaziwayo.

en: That command doesn't work on this protocol.
xh: Loo myalelo awusebenzi kulo mthetho wokusebenza.

en: Invite
xh: Mema

en: Supported debug options are:  version
xh: Iindlela ezinokukhethwa ezixhaswayo zokulungisa iziphene kwinkqubo zezi:  version

en: No such command (in this context).
xh: Awukho umyalelo onjalo (kulo mxholo).

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
xh: Sebenzisa "/help &lt;umyalelo&gt;" malunga noncedo kumyalelo okhethekileyo.
    Imiyalelo elandelayo iyafumaneka kule meko:

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
xh: say &lt;umyalezo&gt;:  Thumela umyalezo ngokwesiqhelo ngokungathi ubungasebenzisi umyalelo.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
xh: me &lt;intshukumo&gt;:  Thumela intshukumo yemo yeIRC kumhlobo okanye kwincoko.

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
xh: debug $lt;ukhetho&gt;:  Thumela iintlobo ngeentlobo zolwazi lokulungisa iziphene zenkqubo kwincoko eqhubekayo njengangoku.

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
xh: help &lt;umyalelo&gt;:  Nceda ngokuphathelele kumyalelo okhethekileyo.

en: Unable to open file.
xh: Akukwazeki ukuvula ifayili.

en: Debug Window
xh: Lungisa isiphene efestileni

en: Pause
xh: Nqumama

note: Create the window.
en: File Transfers
xh: uDlluliso lweFayili

en: Progress
xh: Inkqubela

en: Filename
xh: Igama lefayili

en: Size
xh: Ubukhulu

en: Remaining
xh: Eseleyo

note: XXX: Use of ggp_str_to_uin() is an ugly hack!
en: Status
xh: uBume

en: Waiting for transfer to begin
xh: Ulindele ukuba ukudlulisa kuqalise

en: Canceled
xh: IRhoxisiwe

en: Failed
xh: Akuphumelelanga

en: Finished
xh: Ugqibile

en: Conversations with %s
xh: Iincoko nge %s

en: System Log
xh: Inkqubo yeNgxelo yokwenziweyo

en: Info for %s
xh: Ulwazi ngama %s

en: Buddy Information
xh: Ulwazi ngomHlobo

en: IM
xh: I-IM

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
xh: Ezikhethwayo

en: Please enter a buddy to pounce.
xh: Nceda ufake umhlobo wokutsibela.

en: New Buddy Pounce
xh: UkuTsibela umHlobo omTsha

en: Edit Buddy Pounce
xh: Hlela ukuTsibela umHlobo

en: Pounce Who
xh: Kutsityelwe bani

note: Account:
en: Account:
xh: I-Akhawunti:

en: %s has started typing to you (%s)
xh: %s uqalile ukuchwetheza ukuya kuwe (%s)

en: %s has signed on (%s)
xh: I-%s ubhalise i-(%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
xh: %s ubuyile ekubeni lilalela (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
xh: %s ubuyile kukungabikho (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
xh: %s uyekile ukuchwetheza ukuya kuwe (%s)

en: %s has signed off (%s)
xh: I-%s iphume ngama-(%s)

en: %s has become idle (%s)
xh: I-%s ilalele (%s)

en: %s has gone away. (%s)
xh: I-%s ihambile. (%s)

en: Unknown pounce event. Please report this!
xh: Isiganeko esingaziwayo sokutsiba. Nceda wenze ingxelo ngoku!

en: Never
xh: Nakanye

note: Conversations
en: Conversations
xh: Iincoko

en: Logging
xh: Ukungena

en: Save File...
xh: Gcina iFayili...

en: Open File...
xh: Vula iFayili...

note: Create the window.
en: Room List
xh: Uluhlu lweGumbi

en: Buddy logs in
xh: Umhlobo uyangena

en: Buddy logs out
xh: Umhlobo uyaphuma

en: Message received
xh: Umyalezo wamkelwe

en: Message received begins conversation
xh: Umyalezo wamkelwe uqalisa incoko

en: Message sent
xh: Umyalezo uthunyelwe

en: Person enters chat
xh: Umntu ungenela incoko

en: Person leaves chat
xh: Umntu uyaphuma kwincoko

en: You talk in chat
xh: Uyathetha kwincoko

en: Others talk in chat
xh: Abanye bayathetha kwincoko

en: Automatic
xh: Ngokuzenzekela

en: Command
xh: Umyalelo

en: Sound Method
xh: Iindlela zeSandi

note: Sound options
en: Sound Options
xh: Ezinokukhethwe kwiSandi

note: Sound events
en: Sound Events
xh: Iziganeko zeSandi

en: Event
xh: Isiganeko

en: Test
xh: Uvavanya

en: Reset
xh: Ukumisela kwakhona

en: Choose...
xh: Khetha...

en: Title
xh: Isihloko

note: Statuses are almost all the same. Define a macro to reduce code repetition. PurpleStatusPrimitive id - use default name - use default saveable user_settable not independent Attributes - each status can have a message.
en: Message
xh: Umyalezo

en: Status:
xh: Ubume:

en: Sounds
xh: Izandi

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
xh: Ibonisa iincoko ezingene kutsha nje kwiincoko ezintsha.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
xh: Xa incoko entsha ivulwa, yendlela yokungena iya kufaka incoko yokugqibela kwincoko yangoku.

en: Online
xh: Lukhona unxibelelwano

en: Offline
xh: Akukho lunxibelelwano

en: Enter password for %s (%s)
xh: Faka i-password ye %s (%s)

en: Missing protocol plugin for %s
xh: Imithetho yokusebenza engekhoyo yokungenisa kwi-%s

en: Connection Error
xh: Impazamo yokuNxulumana

en: New passwords do not match.
xh: Ii-password ezintsha azingqamani.

en: Fill out all fields completely.
xh: Zalisa zonke iindawo ngokupheleleyo.

en: Original password
xh: I-password yentsusa

en: New password
xh: I-password entsha

en: New password (again)
xh: I-password entsha (kwakhona)

en: Change password for %s
xh: Tshintsha i-password ye %s

en: Please enter your current password and your new password.
xh: Nceda ufake i-password yakho yangoku kunye ne-password yakho entsha.

en: Change user information for %s
xh: Tshintsha ulwazi lomsebenzisi lwe-%s

en: Set User Info
xh: Misela uLwazi ngomSebenzisi

en: Unknown
xh: Engaziwayo

en: Buddies
xh: Abahlobo

note: Number of actions
en: Accept
xh: Yamkela

en: Registration Error
xh: Impazamo yoBhaliso

en: Unknown error
xh: Impazamo engaziwayo

en: The message is too large.
xh: Lo myalezo mkhulu kakhulu.

en: Unable to send message.
xh: Akukwazeki ukuthumela umyalezo.

en: Send Message
xh: Thumela umYalezo

en: %s entered the room.
xh: I-%s ingenile egumbini.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
xh: I-%s [<I>%s</I>] ingenile egumbini.

en: You are now known as %s
xh: Ngoku waziwa njengo-%s

en: %s is now known as %s
xh: U-%s ngoku waziwa njengo-%s

en: %s left the room.
xh: I-%s ilishiyile igumbi.

en: %s left the room (%s).
xh: I-%s ilishiyile igumbi (%s).

en: Error reading %s: 
    %s.
xh: Impazamo yokufunda %s: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
xh: imPazamo yokubhala %s: 
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
xh: imPazamo yokufikelela %s: 
    %s.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
xh: Awunakho ukuthumela ifayili yee-byte ezi-0.

en: Cannot send a directory.
xh: Akukwazeki ukuthumela uvimba weefayili.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
xh: I-%s asiyofayili eqhelekileyo. Ukwala ngoloyiko ukubhala phezu kwayo.

en: %s wants to send you %s (%s)
xh: U-%s ufuna ukukuthumelela i-%s (%s)

en: Accept file transfer request from %s?
xh: Wamkela isicelo sokudlulisa ifayili esivela ku-%s?

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
xh: Ifayili iyafumaneka ukukhuphela ulwazi oluvela:
    Umququzeleli okwenye indawo: %s
    Isango elikwenye indawo: %d

en: %s is not a valid filename.
xh: I-%s asilogama elisebenzayo lefayili.

en: Offering to send %s to %s
xh: Nikela ukuthumela %s ku %s

en: You canceled the transfer of %s
xh: Ukurhoxisile ukudluliswa kwe-%s

en: %s canceled the transfer of %s
xh: %s icime udluliso lwe %s

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
xh: <b><font color="red">Isingenisi asinayo imo yokufunda</font></b>

en: HTML
xh: i-HTML

en: Plain text
xh: Umbhalo ocacileyo

en: XML
xh: i-XML

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
xh: <font color="red"><b>Akukwazeki ukufumana indlela yokungena!</b></font>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
xh: <font color="red"><b>Akukwazekanga ukufunda ifayili: %s</b></font>

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
xh: Ungeniso lwe-%s olufunekayo alufunyanwanga. Nceda ufakele olu ngeniso ze uzame kwakhona.

en: The required plugin %s was unable to load.
xh: I-%s efunekayo ukungenisa ayikwazanga ukufakela inkqubo.

en: _Save
xh: _Gcina

en: _Cancel
xh: _Rhoxisa

en: Minutes
xh: Imizuzu

note: This is a cultural reference.  Dy'er Mak'er is a song by Led Zeppelin. If that doesn't translate well into your language, drop the 's before translating.
en: I'dle Mak'er
xh: Umenzi wokuLalela

en: Set Account Idle Time
xh: Misa iXesha le-Akhawunti yokuLalela

en: _Set
xh: _Misela

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
xh: Uvavanyo lomSebenzisi weIPC

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
xh: Uvavanyo lwenkxaso yeIPC kungeniso, njengomsebenzisi.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
xh: Uvavanyo lwenkxaso yeIPC yendlela yokungena, njengomsebenzisi. Oku kufumana iseva yendlela yokungena kubize imiyalelo ebhalisiweyo.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
xh: Iseva yoVavanyo lweIPC

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
xh: Vavanya inkxaso yengeniso yeIPC, njengeseva.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
xh: Vavanya inkxaso yengeniso yeIPC, njengeseva.  Oku kubhalisa imiyalelo yeIPC.

en: You were disconnected from the server.
xh: Ubuqhawukile kwiseva.

en: Yes
xh: Ewe

en: No
xh: Hayi

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
xh: I-Perl yesiFakelo seNgeniso

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
xh: Ibonelela ngenkxaso yokufakela iindlela zokungena ze-perl.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
xh: IimPawu zoVavanyo

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
xh: Ukubona ukuba yonke imiqondiso isebenza ngokufanelekileyo.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
xh: Ungeniso oluLula

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
xh: Iimvavanyo zokubona ukuba uninzi lwezinto luyasebenza.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GNUTLS
xh: I-GNUTLS

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
xh: Ibonelela ngenkxaso yeSSL ngeGNUTLS.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: NSS
xh: I-NSS

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
xh: Ibonelela ngenkxaso yeSSL ngeMozilla NSS.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: SSL
xh: I-SSL

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
xh: Ibonelela ngesingxobo ukusonga iilayibrari zenkxaso yeSSL.

en: %s is no longer away.
xh: I-%s ayisahambanga.

en: %s has gone away.
xh: I-%s ihambile.

en: %s has become idle.
xh: I-%s ilalele.

en: %s is no longer idle.
xh: I-%s ayisalalelanga.

en: Notify When
xh: Yazisa Nini

en: Buddy Goes _Away
xh: Umhlobo uyaHamba _angaBikho

en: Buddy Goes _Idle
xh: Umhlobo uyaHamba a_Lalele

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
xh: Imo yesaZiso somHlobo

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
xh: Yazisa kwifestile yencoko xa umhlobo ehamba okanye ebuya xa ebengekho okanye elalele.

en: Tcl Plugin Loader
xh: I-Tcl yesiFakelo seNgeniso

en: Provides support for loading Tcl plugins
xh: Ibonelela ngenkxaso yokufakela iindlela zokungena ngeTcl

en: Email
xh: I-imeyile

en: Invalid proxy settings
xh: ImiMiselo engasebenziyo yomQobo

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
xh: Mhlawumbi igama lomququzeleli okanye inombolo yesiqhagamsheli esikhethiweyo malunga nohlobo lomqobo wakho owunikiweyo ayisebenzi.

en: Password
xh: I-Password

en: City
xh: Isixeko

en: Gender
xh: Isini

en: Male
xh: Indoda

en: Female
xh: Ibhinqa

en: Available
xh: Efumanekayo

note: get_yahoo_status_from_purple_status() returns YAHOO_STATUS_CUSTOM for * the generic away state (YAHOO_STATUS_TYPE_AWAY) with no message Away stuff
en: Away
xh: Engekhoyo

en: UIN
xh: I-UIN

en: First Name
xh: iGama lokuQala

en: Birth Year
xh: Unyaka wokuzalwa

en: Unable to read socket
xh: Akukwazeki ukufunda isokethi

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
xh: Imithetho yokusebenza yokuNgenisa yeGadu-gadu

en: Unknown command: %s
xh: Umyalelo ongaziwa: %s

en: current topic is: %s
xh: Isihloko sangoku si: %s

en: No topic is set
xh: Asikho isihloko esimiselweyo

en: Error displaying MOTD
xh: Impazamo yokubonisa iMOTD

en: No MOTD available
xh: Akukho MOTD efumanekayo

en: There is no MOTD associated with this connection.
xh: Akukho MOTD enxulumene nolu nxibelelwano.

en: MOTD for %s
xh: I-MOTD ye%s

en: Server has disconnected
xh: Iseva iqhawule unxibelelwano

en: View MOTD
xh: Jonga iMOTD

en: _Channel:
xh: I_siqhagamshelanisi:

en: _Password:
xh: I-_Password:

en: IRC nicks may not contain whitespace
xh: Izikhewu zeIRC kunokwenzeka zingabinazo izithuba ezimhlophe

note: 1. connect to server connect to the server
en: Connecting
xh: Ukunxulumana

en: SSL support unavailable
xh: Inkxaso engafumanekiyo yeSSL

en: Couldn't create socket
xh: Akukwazekanga ukuyila isokhethi

en: Couldn't connect to host
xh: Akukwazekanga ukunxulumana nomququzeleli

en: Read error
xh: ImPazamo efundiweyo

en: Users
xh: Abasebenzisi

en: Topic
xh: Isihloko

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
xh: Imithetho yokuSebenza yokuNgenisa yeIRC

note: *  summary
en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
xh: Umthetho wokuSebenza wokuNgenisa iIRC eFunxa Kancinci

note: host to connect to
en: Server
xh: Iseva

note: port to connect to
en: Port
xh: Isiqhagamsheli

en: Encodings
xh: Iindlela zonxulumano

en: Real name
xh: IGama lokwenyani

en: Bad mode
xh: Imo engaLunganga

en: You are banned from %s.
xh: Uyagxothwa ukusuka kwi-%s.

en: Banned
xh: Ukugxotha

en:  <i>(identified)</i>
xh:  <i>(echongiweyo)</i>

en: Nick
xh: Isikhewu

en: Currently on
xh: Iyasebenza ngeli thuba

en: Online since
xh: Kunxibelelwano ukususela

en: %s has changed the topic to: %s
xh: %s iguqule isihloko ukuba: %s

en: The topic for %s is: %s
xh: Isihloko se %s siyi: %s

en: Unknown message '%s'
xh: UmYalezo ongaziwayo '%s'

en: Unknown message
xh: UmYalezo ongaziwayo

en: Users on %s: %s
xh: Abasebenzisi be %s: %s

en: No such channel
xh: Akukho siqhagamshelanisi esinjalo

note: does this happen?
en: no such channel
xh: akukho siqhagamshelanisi esinjalo

en: User is not logged in
xh: Umsebenzisi akangenanga

en: No such nick or channel
xh: Asikho isikhewu esinjalo okanye isiqhagamshelanisi

en: Could not send
xh: Akukwazeki ukuthumela

en: Joining %s requires an invitation.
xh: Ukungenela %s kufuna isimemo.

en: Invitation only
xh: IsiMemo kuphela

en: You have been kicked by %s: (%s)
xh: Ukhatyiwe yi-%s: (%s)

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
xh: Ukukhatywa nge %s (%s)

en: mode (%s %s) by %s
xh: imo (%s %s) nge %s

en: Cannot change nick
xh: Akunokwenzeka ukutshintsha isikhewu

en: Could not change nick
xh: Akukwazekanga ukutshintsha isikhewu

en: You have parted the channel%s%s
xh: Wahlukanise isiqhagamselanisi%s %s

en: Error: invalid PONG from server
xh: Impazamo: iPONG engasebenziyo evela kwiseva

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
xh: Impendulo yePING -- Isemva: %lu imizuzwana

en: Cannot join channel
xh: Akwenzeki ukudibanisa isiqhagamshelanisi

en: Wallops from %s
xh: Ibetha ukusuka ku-%s

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
xh: action &lt;intshukumo yokwenza&gt;:  Ukwenza intshukumo.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
xh: away [umyalezo]:  Misela umyalezo wokungabikiho, okanye sebenzisa umyalezo wokungabuyi kukungabikho.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
xh: deop &lt;isiqhulo1&gt; [isiqhulo2] ...:  Susa imo yomsebenzi wesiqhagamshelanisi umntu othile. Kufuneka ube ngumsebenzi wesiqhagamshelanisi ukwenza oku.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
xh: devoice &lt;isiqhulo1&gt; [isiqhulo2] ...:  Susa imo yelizwi lomqhagamshelanisi kumntu othile, ukubathintela ukuthetha ukuba isiqhagamshelanisi sithothisiwe (+m). Kufuneka ube ngumsebenzi wesiqhagamshelanisi ukuze wenze oku.

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
xh: invite &lt;isiqhulo&gt; [igumbi]:  Mema umntu othile ukudibana nawe kwisiqhagamshelanisi esikhethekileyo, okanye isiqhagamshelanisi esikhoyo ngeli thuba.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
xh: j &lt;igumbi1&gt;[,igumbi2][,...] [isitshixo1[,isitshixo2][,...]]:  Faka isiqhagamshelanisi sibe sinye okanye ngaphezulu, ngokunganyanzelekanga bonelela ngeqhosha lesiqhagamshelanisi ngasinye xa kukho imfuneko.

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
xh: join &lt;igumbi1&gt;[,igumbi2][,...] [isitshixo1[,isitshixo2][,...]]:  Faka isiqhagamshelanisi esinye okanye ezingaphezulu, ubonelela ngokunganyanzelekanga ngeqhosha lesiqhagamshelanisi ngasinye xa kufuneka.

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
xh: kick &lt;isiqhulo&gt; [umyalezo]:  Susa umntu othile kwisiqhagamshelanisi. Kufuneka ube ngumenzi wesiqhagamshelanisi ukuze wenze oku.

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
xh: list:  Bonisa uluhlu lwamagumi encoko kuthungelwano. <i>Isilumkiso, ezinye iiseva zinokukukhupha kunxibelelwano xa usenza oku.</i>

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
xh: me &lt;intshukumo yokwenza&gt;:  Yenza intshukumo.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
xh: msg &lt;isiqhulo&gt; &lt;umyalezo&gt;:  Thumela umyalezo wabucala kumsebenzisi (ngokuchasene nesiqhagamshelanisi).

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
xh: names [isiqhagamshelanisi]:  Yenza uluhlu lwabasebenzisi besiqhagamshelanisi ngeli thuba.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
xh: nick &lt;isiqhulo esitsha&gt;:  Guqula isiqhulo sakho.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
xh: op &lt;isiqhulo1&gt; [isiqhulo2] ...:  Nika umntu othile imo yokuba ngumsebenzi wesiqhagamshelanisi. Kufuneka ube ngumsebenzi wesiqhagamshelanisi ukuze wenze oku.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
xh: operwall &lt;umyalezo&gt;:  Ukuba awazi ukuba yintoni le, mhlawumbi awunakho ukuyisebenzisa.

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
xh: ilungu [igumbi] [umyalezo]:  Yeka isiqhagamshelanisi sangoku, okanye isiqhagamshelanisi esikhethekileyo, nomyalezo onganyanzelekanga.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
xh: i-ping [isiqhulo]:  Sibuza ukuba umsebenzisi unokusalela okungakanani (okanye iseva ukuba akukho msebenzisi ukhethekileyo).

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
xh: query &lt;isiqhulo&gt; &lt;umyalezo&gt;:  Thumela umyalezo wabucala kumsebenzisi (ngokuchaseneyo nesiqhagamshelanisi).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
xh: quit [umyalezo]:  Phuma kunxibelelwano neseva, ngomyalezo onganyanzelekanga.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
xh: quote [...]:  Thumela umyalelo ongalungiswanga kwiseva.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
xh: remove &lt;isiqhulo&gt; [umyalezo]:  Susa umntu othile egumbini. Kufuneka ube ngumsebenzi wesiqhagamshelanisi ukuze wenze oku.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
xh: topic [isihloko esitsha]:  Jonga okanye tshintsha isihloko sesiqhagamshelanisi.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
xh: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Seka okanye qhaqha imo yomsebenzisi.

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
xh: voice &lt;isiqhulo1&gt; [isiqhulo2] ...:  Nika imo yelizwi lesiqhagamshelanis kumntu othile. Kufuneka ube ngumsebenzi wesiqhagamshelanisi ukuze wenze oku.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
xh: wallops &lt;umyalezo&gt;:  Ukuba awazi ukuba yintoni na le, mhlwawumbi awunakho ukuyisebenzisa.

en: Reply time from %s: %lu seconds
xh: Ixesha lokuphendula ukusuka %s: %lu imizuzwana

en: PONG
xh: I-PONG

en: CTCP PING reply
xh: impendulo yeCTCP PING

en: Disconnected.
xh: Unxibelelwano luqhawukile.

en: Unknown Error
xh: Impazamo engaziwayo

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
xh: Iseva ifuna uqinisekiso lombhalo ocacileyo kunohlobo oluntsonkothileyo

en: Plaintext Authentication
xh: Uqinisekiso lombhalo ocacileyo

en: Invalid response from server.
xh: Impendulo engasebenziyo evela kwiseva.

en: Server does not use any supported authentication method
xh: Iseva ayisebenzisa nayiphi na indlela yokuxhasa uqinisekiso

en: Invalid challenge from server
xh: Ukucela umngeni okungasebenziyo okuvela kwiseva

en: Full Name
xh: iGama ngokuPheleleyo

en: Family Name
xh: iFani

en: Given Name
xh: iGama eliNikiweyo

en: URL
xh: i-URL

en: Street Address
xh: iDilesi yesiTalato

en: Extended Address
xh: iDilesi Eyandisiweyo

en: Locality
xh: Ummandla

en: Region
xh: Ummandla

en: Postal Code
xh: iKhowudi yePosi

en: Country
xh: Ilizwe

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
xh: Ifowuni

en: Organization Name
xh: iGama lomButho

en: Organization Unit
xh: Icandelo loMbutho

en: Role
xh: INdima

en: Birthday
xh: Umhla wokuZalwa

en: Description
xh: Inkcazelo

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
xh: Zonke izinto ezingezantsi azinyanzelisi. Faka kuphela ulwazi oziva ukhululekile ngalo.

en: Ping
xh: I-Ping

en: Capabilities
xh: Izakhono

en: Resource
xh: Uvimba

en: Middle Name
xh: iGama eliPhakathi

en: Address
xh: iDilesi

en: P.O. Box
xh: iBhokisi yePosi

en: Photo
xh: Ifoto

en: Logo
xh: iLogo

en: Un-hide From
xh: Musa ukuzifihla ukuSuka

en: Temporarily Hide From
xh: Zifiihle okweThutyana kwi

note: && NOT ME
en: Cancel Presence Notification
xh: Rhoxisa isaZiso soBukho

en: (Re-)Request authorization
xh: (Malunga-)Nokucela ugunyaziso

note: if(NOT ME) shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
xh: Rhoxa

en: Chatty
xh: Incoko

en: Extended Away
xh: Ukungabikho okwandisiweyo

en: Do Not Disturb
xh: Musa ukuPhazamisa

en: Last Name
xh: iFani

en: Email Address
xh: Idilesi ye-iMeyili

note: "Search"
en: Search
xh: Khangela

en: _Room:
xh: _iGumbi:

en: _Server:
xh: _Iseva:

en: _Handle:
xh: _Isikhombisi:

en: %s is not a valid room name
xh: %s asililo igama elisebenzayo legumbi

en: Invalid Room Name
xh: iGama elingaSebenziyo leGumbi

en: %s is not a valid server name
xh: %s asililo igama elisebenzayo leseva

en: Invalid Server Name
xh: iGama elingaSebenziyo leSeva

en: %s is not a valid room handle
xh: %s asililo igama elisebenzayo lesikhombisi segumbi

en: Invalid Room Handle
xh: Isikhombisi esiNgasebenzi seGumbi

en: Configuration error
xh: Impazamo yokumiselwa kwenkqubo

en: Unable to configure
xh: Akukwazeki ukuseka isimo

en: Room Configuration Error
xh: Impazamo yokuMiselwa kwenkqubo yeGumbi

en: This room is not capable of being configured
xh: Eli gumbi alikho kwimeko yokumiselwa kwenkqubo

en: Registration error
xh: Impazamo yoBhaliso

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
xh: Inguquko yesikhewu ayixhaswa kumagumbi encoko angengawo aweMUC

en: Invalid Server
xh: iSeva engaSebenziyo

en: Enter a Conference Server
xh: Ngena kwiSeva yeNgqungquthela

en: Select a conference server to query
xh: Khetha iseva yengqungquthela ukufa umbuzo

en: Find Rooms
xh: Fumana amaGumbi

en: Write error
xh: Impazamo yokuBhala

en: Read Error
xh: Impazamo yokuFunda

en: Unable to create socket
xh: Akukwazeki ukuyila isokethi

en: Registration of %s@%s successful
xh: Ubhaliso lwe %s@%s ngempumelelo

en: Registration Successful
xh: Impumelelo yoBhaliso

en: Registration Failed
xh: Ubhaliso aluphumelelanga

en: Already Registered
xh: Sewubhalisile

en: State
xh: Isimo

en: Phone
xh: Ifowuni

en: Date
xh: Umhla

en: Please fill out the information below to register your new account.
xh: Nceda uzalise ulwazi ngezantsi ukubhalisa i-akhawunti yakho entsha.

en: Register
xh: Bhalisa

en: Initializing Stream
xh: Ukuqalisa Umjelo

en: Authenticating
xh: Ukuqinisekisa

en: Re-initializing Stream
xh: Ukuphinda uqalise umjelo

en: Not Authorized
xh: Engagunyaziswanga

en: Both
xh: Zombini

en: From (To pending)
xh: Ukusuka (Ukuya kuXhomekeko)

en: From
xh: Ukusuka

en: To
xh: Ku-

en: None (To pending)
xh: Akukho nto (Ukuya kuxhomekeko)

en: None
xh: Akukho nto

en: Subscription
xh: Umrhumo

en: Mood
xh: Isimo

en: Password Changed
xh: I-Password iTshintshile

en: Your password has been changed.
xh: I-password yakho itshintshile.

en: Error changing password
xh: ImPazamo yokutshintsha i-password

en: Password (again)
xh: I-Password (kwakhona)

en: Please enter your new password
xh: Nceda ufake i-password yakho entsha

en: Set User Info...
xh: Ulwazi oluMiselweyo lomSebenzisi...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
xh: Tshintsha i-Password...

en: Bad Request
xh: Isicelo esiNgalunganga

en: Conflict
xh: Impixano

en: Feature Not Implemented
xh: UPhawu aluPhunyezwanga

en: Forbidden
xh: Ithintelwe

en: Gone
xh: Ihambile

en: Internal Server Error
xh: imPazamo yeSeva yangaPhakathi

en: Item Not Found
xh: Into ayiFunyanwanga

en: Not Acceptable
xh: Ayamkeleki

en: Not Allowed
xh: Ayivunyelwanga

en: Payment Required
xh: Kufunwa intlawulo

en: Recipient Unavailable
xh: Irisithi ayiFumaneki

en: Registration Required
xh: Kufuneka uBhaliso

en: Remote Server Not Found
xh: ISeva eKwenye iNdawo ayiFumaneki

en: Remote Server Timeout
xh: ISeva eKwenye iNdawo iPhelelwe liXesha

en: Server Overloaded
xh: ISeva iThwaliswe kakhulu

en: Service Unavailable
xh: Inkonzo ayiFumaneki

en: Subscription Required
xh: Kufunwa umRhumo

en: Unexpected Request
xh: Isicelo esingaLindelekanga

en: Authorization Aborted
xh: UGunyaziso luYekiwe

en: Incorrect encoding in authorization
xh: Unxulumano oluphosakeleyo kugunyaziso

en: Invalid authzid
xh: UGunyaziso olungaSebenziyo

en: Invalid Authorization Mechanism
xh: Inkqubo yoGunyaziso engaSebenziyo

en: Authorization mechanism too weak
xh: Intsebenzo yogunyaziso ibuthathaka

en: Temporary Authentication Failure
xh: Ukungaphumeleli kwethutyana ukuqinisekisa

en: Authentication Failure
xh: Ukuqinisekisa akuPhumelelanga

en: Bad Format
xh: ISakhelo esingaLunganga

en: Bad Namespace Prefix
xh: Isimaphambili esiNgalunganga sesithuba seGama

en: Resource Conflict
xh: Impixano yamaNcedo

en: Connection Timeout
xh: Ukuphela kweXesha lokuNxulumana

en: Host Gone
xh: Umququzeleli uHambile

en: Host Unknown
xh: UmQuquzeleli akaZiwa

en: Improper Addressing
xh: Idilesi engaFanelekanga

en: Invalid ID
xh: ISazizi esingasebenziyo

en: Invalid Namespace
xh: IGama leNdawo elingaSebenziyo

en: Invalid XML
xh: I-XML engaSebenziyo

en: Non-matching Hosts
xh: Akukho baQuquzeleli banoNgqamaniso

en: Policy Violation
xh: Utyeshelo lomGaqo-nkqubo

en: Remote Connection Failed
xh: UThungelwano oluKwenye iNdawo aluphumelelanga

en: Resource Constraint
xh: UkuNqongophala kwamaNcedo

en: Restricted XML
xh: I-XML ethintelweyo

en: See Other Host
xh: Bona oMnye umQuquzeleli

en: System Shutdown
xh: UkuCima kweNkqubo

en: Undefined Condition
xh: Imeko engaChazwanga

en: Unsupported Encoding
xh: Unxulumano olungaxhaswanga

en: Unsupported Stanza Type
xh: UHlobo lweSiqendu lwesibgongo olungaXhaswanga

en: Unsupported Version
xh: INguqulelo engaXhaswanga

en: XML Not Well Formed
xh: I-XML engaDalekanga Kakuhle

en: Stream Error
xh: Impazamo yoMjelo

en: Unable to ban user %s
xh: Akukwazeki ukugxotha i-%s yomsebenzisi

en: Unable to kick user %s
xh: Akukwazeki ukususa i-%s yomsebenzisi

en: config:  Configure a chat room.
xh: config:  Misela inkqubo yegumbi lencoko.

en: configure:  Configure a chat room.
xh: configure:  Misela inkqubo yegumbi lencoko.

en: part [room]:  Leave the room.
xh: part [yegumbi]:  ukuShiya iGumbi.

en: register:  Register with a chat room.
xh: register:  Bhalisa kwigumbi lencoko.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
xh: topic [isihloko esitsha]:  Jonga okanye guqula isihloko.

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
xh: msg &lt;umsebenzisi&gt; &lt;umyalezo&gt;:  Thumela umyalezo wabucala komnye umsebenzisi.

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
xh: Vumela umbhalo ocacileyo ngaphezu kwemijelo entsonkothileyo

note: TODO: default to automatically try different ports. Make the user be * able to set the first port to try (like LastConnectedPort in Windows client). Account options
en: Connect server
xh: UkuNxulumana neSeva

en: Message from %s
xh: UmYalezo osuka kwi-%s

en: %s has set the topic to: %s
xh: I-%s imisele isihloko ukuba: %s

en: The topic is: %s
xh: IsihHloko si: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
xh: Akuphumelelekanga ukunikela %s yomyalezo: %s

en: XML Parse error
xh: Impazamo yokwaHlula i-XML ngeziJungqe

en: Unknown Error in presence
xh: Ubukho bempazamo engaziwayo

en: Create New Room
xh: Ukuyila iGumbi eliTsha

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
xh: Uyila igumbi elitsha.  Ingaba ufuna ukuyilungelelanisa, okanye ukwamkela imimiselo emiselweyo?

en: Error joining chat %s
xh: Impazamo yokungenela incoko eyi%s

en: Error in chat %s
xh: Impazamo kwincoko ye%s

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
xh: Akukwazeki ukuthumela ifayili ku-%s, umsebenzisi akaxhasi ukudluliswa kwefayili

en: File Send Failed
xh: AkuPhumelelenga ukuThumela iFayili

en: Buddy list synchronization issue in %s (%s)
xh: Umba wokwenza ngaxeshanye uluhlu lomhlobo kwi %s (%s)

en: %s on the local list is inside the group "%s" but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
xh: %s kuluhlu lwasekhaya ingaphakathi kweqela "%s" kodwa kungekuko kuluhlu lweseva. Ingaba ufuna ukuba lomhlobo ongezwe?

en: %s is on the local list but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
xh: %s ukuluhlu lwasekhaya kodwa ingekuko kuluhlu lweseva. Ingaba ufuna lo mhlobo ongezwe?

en: Unable to parse message
xh: Akukwazeki ukwahlula umyalezo ngezijungqe

en: Invalid email address
xh: IDilesi ye-imeyile engasebenziyo

en: User does not exist
xh: Akakho umsebenzisi onjalo

en: Already there
xh: Sele ekhona

en: Not on list
xh: Akekho kuLuhlu

en: User is offline
xh: Umsebenzisi akekho kunxibelelwano

en: Already in the mode
xh: Sele bekwimo

en: Already in opposite list
xh: Sele bekuluhlu oluphikisayo

en: Too many groups
xh: Amaqela maninzi kakhulu

en: Invalid group
xh: Iqela elingasebenziyo

en: User not in group
xh: Umsebenzisi akekho kwiqela

en: Group name too long
xh: Igama leqela lide kakhulu

en: Cannot remove group zero
xh: Iqela eliliqanda alinakho ukususwa

en: Switchboard failed
xh: IZiko loThungelwano alisebenzi

en: Required fields missing
xh: Iindawo eziFunekayo aZikho

en: Too many hits to a FND
xh: Kukho imiba emininzi kwiFND

en: Not logged in
xh: Akangenanga

en: Database server error
xh: ImPazamo yeseva yedatabase

en: Command disabled
xh: Umyalelo uthintelwe

en: File operation error
xh: ImPazamo yokuSebenza kweNkqubo

en: Memory allocation error
xh: ImPazamo yokwabiwa kovimba

en: Wrong CHL value sent to server
xh: Kuthunyelwe ixabiso eliphosakeleyo leCHL kwiseva

en: Server busy
xh: Iseva ixakekile

en: Server unavailable
xh: Iseva ayifumaneki

en: Database connect error
xh: ImPazamo yothungelwano lwedatabase

en: Server is going down (abandon ship)
xh: Iseva iyavala (yeka ukuyisebenzisa)

en: Error creating connection
xh: Impazamo yokudala unxibelelwano

en: CVR parameters are either unknown or not allowed
xh: Imigangatho yeCVR mhlawumbi ayaziwa okanye ayivunyelwanga

en: Unable to write
xh: Akukwazeki ukubhala

en: Session overload
xh: Indibano inomthwalo omkhulu

en: User is too active
xh: Umsebenzisi umanxadanxada kakhulu

en: Too many sessions
xh: Zininzi kakhulu iindibano

en: Passport not verified
xh: IPaspoti ayiqinisekiswanga

en: Bad friend file
xh: Ifayili engalunganga yomhlobo

en: Not expected
xh: Engalindelekanga

en: Friendly name changes too rapidly
xh: Igama lobuhlobo liguquka ngokukhawuleza okukhulu

en: Server too busy
xh: ISeva ixakeke kakhulu

en: Authentication failed
xh: Ukuqinisekisa akuphumelelanga

en: Not allowed when offline
xh: Akuvumelekanga xa kungekho unxulumano

en: Not accepting new users
xh: Ayamkeli abasebenzisi abatsha

en: Kids Passport without parental consent
xh: Ipaspothi yabantwana ngaphandle kwemvume yabazali

en: Passport account not yet verified
xh: I-akhawunti yepaspoti ayikaqinisekiswa

en: Bad ticket
xh: Itikiti elingalunganga

en: Unknown Error Code %d
xh: Ikhowudi eNgaziwayo yempazamo %d

en: MSN Error: %s
xh: Impazamo yeMSN: %s

en: Your new MSN friendly name is too long.
xh: Igama lakho elitsha lobuhlobo leMSN lide kakhulu.

en: Set your friendly name.
xh: Seka igama lakho lobuhlobo.

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
xh: Eli ligama abahlobo abanye beMSN baya kukubona ngalo.

en: Set your home phone number.
xh: Misela inombolo yakho yefowuni yasekhaya.

en: Set your work phone number.
xh: Misela inombolo yakho yefowuni yesemsebenzini.

en: Set your mobile phone number.
xh: Misela inombolo yefowuni yakho ohamba nayo.

en: Allow MSN Mobile pages?
xh: Ukuvumela amaphepha eMSN eFowuni yeseli?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
xh: Ingaba uyavuma okanye abavumeli abantu abakuluhlu lwakho lobuhlobo ukukuthumelela amaphepha efowuni yeMSN kwifowuni yakho yeselula okanye iselfowuni?

en: Allow
xh: Vumela

en: Disallow
xh: Musa ukuvuma

en: Send a mobile message.
xh: Thumela umyalezo ngefowuni ohamba nayo.

en: Page
xh: Iphepha

en: Has you
xh: Unawe

en: Be Right Back
xh: Ndiza kubuya ngoku

en: Busy
xh: Xakekileyo

en: Send to Mobile
xh: Thumela ngeFowuni oHamba nayo

en: Initiate _Chat
xh: Ukuqalisa _inCoko

en: Error retrieving profile
xh: Impazamo yokufumana inkangeleko

en: Age
xh: Ubudala

en: Occupation
xh: Umsebenzi

en: Location
xh: Indawo

en: Hobbies and Interests
xh: Imisebenzi nezinto endinoMdla kuzo

en: A Little About Me
xh: Amabalengwe Ngam

en: Marital Status
xh: Imo yomTshato

en: Favorite Quote
xh: Isicatshulwa endisiThandayo

en: Home Address
xh: Idilesi yaseKhaya

en: Job Title
xh: Isihloko somsebenzi

en: Company
xh: Inkampani

en: Department
xh: Isebe

en: Work Address
xh: Idilesi yaseMsebenzini

en: Favorite Things
xh: Izinto endiziThandayo

en: Last Updated
xh: Igqibele ukuHlaziywa

en: Homepage
xh: IPhepha lokuQala

en: The user has not created a public profile.
xh: Kufuneka umsebenzisi akhe ifayili kawonkewonke.

en: MSN reported not being able to find the user's profile. This either means that the user does not exist, or that the user exists but has not created a public profile.
xh: U-MSN wenze ingxelo yokungayifumani ifayili yeenkcukacha zomsebenzisi. Mhlawumbi oko kuthetha ukuthi umsebenzisi akeakho, okanye umsebenzisi ukhona kodwa akayilanga ifayili kawonke-wonke.

en: Profile URL
xh: Ifayili yoBuqu yeURL

en: Use HTTP Method
xh: Ukusebenzisa Indlela yeHTTP

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in. | The MSN server will shut down for maintenance in %d minutes. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
xh[0]: Iseva ye MSN iya kuvala malunga nolondolozo emzuzwini %d. Uya kuphuma ngokuzenzekela ngelo xesha.  Nceda ugqibezele nayiphi na ingxoxo eqhubekayo.
    
    Emva kokuba ulondolozo lugqityiwe, uya kuba nakho ukungena ngempumelelo.
xh[1]: Iseva ye MSN iya kuvala malunga nolondolozo emzuzwini %d. Uya kuphuma ngokuzenzekela ngelo xesha.  Nceda ugqibezele naziphi na iingxoxo eziqhubekayo.
    
    Emva kokuba ulondolozo lugqityiwe, uya kuba nakho ukungena ngempumelelo.

en: Unable to connect
xh: Akukwazeki ukunxulumana

en: You have signed on from another location.
xh: Usayine ukwenye indawo.

en: The MSN servers are going down temporarily.
xh: Iiseva zeMSN ziza kucima okwethutyana.

en: Retrieving buddy list
xh: Ukukhupha uluhlu lobuhlobo

en: Away From Computer
xh: Kude kwiKhompyutha

en: On The Phone
xh: Efowunini

en: Out To Lunch
xh: Akakho Uye Kutya

en: Message could not be sent, not allowed while invisible:
xh: Umyalezo ubungenakho ukuthunyelwa, ungavunyelwanga xa ungabonakali:

en: Message could not be sent because the user is offline:
xh: Umyalezo ubungenakuthunyelwa ngenxa yokuba umsebenzisi akakho kunxulumano:

en: Message could not be sent because a connection error occurred:
xh: Umyalezo ubungenakho ukuthunyelwa ngenxa yempazamo yonxibelelwano ethe yenzeka:

en: Message could not be sent because an error with the switchboard occurred:
xh: Umyalezo ubungenakuthunyelwa ngenxa yempazamo eyenzeke e-switch-board:

en: Message may have not been sent because an unknown error occurred:
xh: Umyalezo kunokwenzeka awuthunyelwanga ngenxa yempazamo engaziwayo:

en: Profile
xh: Inkangeleko

en: Required parameters not passed in
xh: Imigangatho efunwayo ayigqithiswanga

en: Unable to write to network
xh: Akukwazeki ukubhala kuthungelwano

en: Unable to read from network
xh: Akukwazeki ukufunda kuthungelwano

en: Error communicating with server
xh: Impazamo yokunxibelelana neseva

en: Conference not found
xh: Ingqungquthela ayifumaneki

en: Conference does not exist
xh: Ingqungquthela ayikho

en: A folder with that name already exists
xh: Ifayili enelo gama sele ikhona

en: Not supported
xh: Ayixhaswanga

en: Password has expired
xh: I-password iphelelwe lixesha

en: User not found
xh: Umsebenzisi akafumaneki

en: Account has been disabled
xh: I-akhawunti ivaliwe

en: The server could not access the directory
xh: Iseva ayikwazanga ukufikelela kuvimba weefayili

en: Your system administrator has disabled this operation
xh: Umlawuli wakho wenkqubo uyenze yangasebenzi le nkqubo

en: The server is unavailable; try again later
xh: Iseva ayifikeleleki; zama emva kwethutyana

en: Cannot add a contact to the same folder twice
xh: Akukwazeki ukufaka umntu odibana naye kabini kwifayili

en: Cannot add yourself
xh: Awunakho ukuzongeza

en: Master archive is misconfigured
xh: Uvimba oyi-archive unengxaki

en: You cannot add the same person twice to a conversation
xh: Awunako ukongeza umntu omnye kabini kwincoko

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
xh: Ufikelele umda wenani labantu ovunyelwe ukudibana nabo

en: An error occurred while updating the directory
xh: Kwenzeke impazamo xa kuhlaziywa uvimba weefayili

en: Incompatible protocol version
xh: Inguqulelo yomthetho wokusebenza engahambelaniyo

en: The user has blocked you
xh: Umsebenzisi ukuthintele

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
xh: Le nguqulelo yovavayo ayivumeli abasebenzisi abangaphezu kweshumi ukungena ngexesha elinye

en: The user is either offline or you are blocked
xh: Mhlawumbe umsebenzisi usebenza engekho kuthungelwano okanye uthintelwe

en: Unknown error: 0x%X
xh: Impazamo engaziwayo: 0x%X

en: Login failed (%s).
xh: Ukungena akuphumelelanga (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
xh: Akukwazeki ukuthumela umyalezo. Azifumaneki iinkcukacha kumsebenzisi (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
xh: Akukwazeki ukongeza %s kuluhlu lwakho lobuhlobo (%s).

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
xh: Akukwazeki ukuthumela umyalezo kwi- (%s).

en: Unable to invite user (%s).
xh: Akukwazeki ukumema umsebenzisi (%s).

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
xh: Akukwazeki ukuthumela umyalezo ku %s. Akukwazeki ukuyila ingqungquthela (%s).

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
xh: Akukwazeki ukuthumela umyalezo. Akukwenzeki ukuyila ingqungquthela (%s).

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
xh: Akukwazeki ukushenxisa umsebenzisi %s kwisiqulathi sefayili %s kuluhlu olusecaleni kwiseva. Impazamo yenzeke xa kuyilwa isiqulathi sefayili (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
xh: Akwenzeki ukongeza %s kuluhlu lwakho lobuhlobo. Impazamo isekuyileni isiqulathi sefayili kuluhlu olusecaleni lweseva (%s).

en: Could not get details for user %s (%s).
xh: Akukwazeki ukufumana iinkcukacha zomsebenzisi %s (%s).

en: Unable to add user to privacy list (%s).
xh: Akwazeki ukongeza umsebenzisi kuluhlu lwabucala (%s).

en: Unable to add %s to deny list (%s).
xh: Akukwazeki ukongeza i-%s ukuphika uluhlu (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
xh: Akukwazeki ukongeza i-%s ukuvumela uluhlu (%s).

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
xh: Akukwazeki ukususa %s kuluhlu lwabucala (%s).

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
xh: Akukwazeki ukutshintsha imimiselo yecala leseva labucala (%s).

en: Unable to create conference (%s).
xh: Akukwazeki ukuyila ingqungquthela (%s).

en: Error communicating with server. Closing connection.
xh: Impazamo yokunxibelelana neseva. Unxibelelwano lokuvala.

en: Telephone Number
xh: Inombolo yeFowuni

en: Personal Title
xh: Isihloko Sobuqu

en: Mailstop
xh: Indawo yeposi

en: User ID
xh: Isazizi somSebenzisi

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
xh: iGama ngokuPheleleyo

en: GroupWise Conference %d
xh: Ingqungquthela yeGroupWise %d

en: Authenticating...
xh: Ukuqinisekisa...

en: Unable to connect to server.
xh: Akukwazeki ukunxulumana neseva.

en: Waiting for response...
xh: Ukulinda impendulo...

en: %s has been invited to this conversation.
xh: %s umenyiwe kule ncoko.

en: Invitation to Conversation
xh: Isimemo sokuNcokola

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
xh: Isimemo esivela: %s
    
    Sithunyelwe: %s

en: Would you like to join the conversation?
xh: Ingaba unqwenela ukungenela incoko?

en: You have been logged out because you logged in at another workstation.
xh: Ukhutshiwe ngenxa yokuba ubungene kwesinye isikhululo.

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
xh: %s ukhangeleka engekho kunxibelelwano ngako ke akawufumananga umyalezo osandula ukuwuthumela.

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server you wish to connect to.
xh: Akukwazeki ukunxulumana neseva. Nceda ufake idilesi yeseva ofuna ukunxibelelana kuyo.

en: Error. SSL support is not installed.
xh: Impazamo. Inkxaso yeSSL ayifakelwanga.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
xh: Ingqungquthela ivaliwe. Akusekho miyalezo inokuthunyelwa.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
xh: I-Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin

en: Server address
xh: Idilesi yeseva

en: Server port
xh: Isiqhagamshelisi seseva

en: Encoding
xh: Ukunxulumana

en: Invalid error
xh: Impazamo engasebenziyo

en: Invalid SNAC
xh: iSNAC engaSebenziyo

en: Rate to host
xh: Umqangatho womququzeleli

en: Rate to client
xh: Umgangatho weMsebenzisi

en: Service unavailable
xh: Inkonzo ayifumaneki

en: Service not defined
xh: Inkonzo ayichazwanga

en: Obsolete SNAC
xh: I-SNAC ayisasebenzi iphelelwe lixesha

en: Not supported by host
xh: Ayixhaswa ngumququzeleli

en: Not supported by client
xh: Ayixhaswa ngumsebenzisi

en: Refused by client
xh: Yaliwe ngumsebenzisi

en: Reply too big
xh: Impendulo inkulu kakhulu

en: Responses lost
xh: Iimpendulo zilahlekile

en: Request denied
xh: Isicelo silandulwe

en: Busted SNAC payload
xh: Umthwalo weSNAC woyisakele

en: Insufficient rights
xh: Amalungelo asilelayo

en: In local permit/deny
xh: Imvume yengingqi/ukulandula

en: User temporarily unavailable
xh: Umsebenzisi akafumaneki okwethutyana

en: No match
xh: Akukho kunxulumana

en: List overflow
xh: Uluhlu luyaphuphuma

en: Request ambiguous
xh: Isicelo simbaxa

en: Queue full
xh: Ukrozo luzele

en: Not while on AOL
xh: Hayi xeshikweni inxulumene ne-AOL

note: Label
en: Buddy Icon
xh: UmFanekiso ongumQondiso womHlobo

en: Voice
xh: Ilizwi

en: AIM Direct IM
xh: I-AIM iLawula i-IM

en: Get File
xh: Fumana iFayili

en: Games
xh: Imidlalo

en: Add-Ins
xh: Izongezo

en: Send Buddy List
xh: Thumela uLuhlu Lobuhlobo

en: ICQ Direct Connect
xh: Ukunxulumana Ngqo ne-ICQ

en: AP User
xh: Umsebenzisi we-AP

en: ICQ RTF
xh: I-ICQ RTF

en: Nihilist
xh: Umtshabalalisi

en: ICQ Server Relay
xh: Ukuthumela kweSeva kwi-ICQ

en: Old ICQ UTF8
xh: I-ICQ UTF8 endala

en: Trillian Encryption
xh: I-Trillian Encryption (umbhalo ontsonkothileyo)

en: ICQ UTF8
xh: I-ICQ UTF8

en: Hiptop
xh: I-Hiptop

en: Security Enabled
xh: Ukhuseleko luvunyelwe ukusebenza

en: Video Chat
xh: InCoko ngeVidiyo

en: iChat AV
xh: iNcoko nge-AV

en: Live Video
xh: IVidiyo eSebenzayo

en: Camera
xh: Ikhamera

en: Free For Chat
xh: Ukukhululeka Ukuba ungaNcokola

en: Not Available
xh: Akufumaneki

en: Occupied
xh: Uxakekile

en: Web Aware
xh: Ukuqaphela iwebhu ye-Intanethi

en: Invisible
xh: Engabonakaliyo

en: IP Address
xh: Idilesi ye-IP

en: Warning Level
xh: Umgangatho wesiLumkiso

en: Buddy Comment
xh: Izimvo zomHlobo

en: Connection established, cookie sent
xh: Unxibelelwano lusekiwe, kuthunyelwe u-cookie

note: TODO: Don't call this with ssi
en: Finalizing connection
xh: Ukugqibezela uNxulumano

en: Incorrect password.
xh: I-Password ephosakeleyo.

note: Suspended account
en: Your account is currently suspended.
xh: I-akhawunti yakho ngokwangoku ixhonyiwe.

note: service temporarily unavailable
en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
xh: Inkonzo yeAOL Instant Messenger ayifumaneki okwethutyana.

note: screen name connecting too frequently IP address connecting too frequently
en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
xh: Ubungena uphuma kunxibelelwano ngamaxa amaninzi kakhulu. Yima imizuzu elishumi ze uzame kwakhona. Ukuba uyaqhubeka ukuzama, kuya kufuneka ulinde ixesha elidana nangakumbi.

en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
xh: Inguqulelo umxumi ayisebenzisayo indala kakhulu. Nceda uyihlaziye e%s

en: Could Not Connect
xh: Akukwazeki ukunxulumana

en: Received authorization
xh: Wamkele uGunyaziso

en: You may be disconnected shortly.  You may want to use TOC until this is fixed.  Check %s for updates.
xh: Kunokwenzeka ukhutshwe kunxibelelwano kungekudala.  Mhlawumbi unokufuna ukusebenzisa uTOC kude kube oku kulungisiwe. Hlola u %s malunga nokuhlaziya.

en: Password sent
xh: Ukuthunyelwa kwepassword

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
xh: Nceda undigunyazise ukuze ndikongeze kuluhlu lwam lobuhlobo.

en: Authorization Request Message:
xh: Umyalezo wokuCela uGunyaziso:

en: Please authorize me!
xh: Nceda undigunyazise!

en: No reason given.
xh: Akukho sizathu sinikiweyo.

en: Authorization Denied Message:
xh: Umyalezo wokuLandula uGunyaziso:

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
xh: Umsebenzisi %u usilandule isicelo sakho sokubongeza kuluhlu lwakho ngenxa yezizathu ezilandelayo:
    %s

en: ICQ authorization denied.
xh: UkuLandula uGunyaziso lweICQ.

note: Someone has granted you authorization
en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
xh: Umsebenzisi %u usamkele isicelo sakho ukubongeza kuluhlu lwakho lobuhlobo.

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
xh: Ufumene umyalezo okhethekileyo
    
    Ovela: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
xh: Ufumene iphepha leICQ
    
    Ukuvela: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ email from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
xh: Ufumene i-imeyile yeICQ evela %s [%s]
    
    Umyalezo:
    %s

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
xh: Umsebenzisi weICQ u-%u ukuthumelele umhlobo: %s (%s)

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
xh: Ingaba ufuna ukongeza lo mhlobo kuluhlu lwakho lomhlobo?

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
xh[0]: Uphose %hu umyalezo ovela %s ngenxa yokuba ubungasebenzi.
xh[1]: Uphose imiyalezo %hu evela ku %s ngenxa yokuba ibingasebenzi.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
xh[0]: Uphose umyalezo %hu ovela ku %s ngenxa yokuba ubumkhulu kakhulu.
xh[1]: Uphose imiyalezo %hu evela ku %s ngenxa yokuba ibimikhulu kakhulu.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
xh[0]: Uphose umyalezo %hu ovela ku %s ngenxa yokuba ubugqitha imigangatho yomda.
xh[1]: Uphose imiyalezo %hu evela ku %s ngenxa yokuba ibigqitha imigangatho yemida.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
xh[0]: Uphose umyalezo %hu ovela ku %s ngenxa yesizathu esingaziwayo.
xh[1]: Uphose imiyalezo %hu evela ku %s ngenxa yesizathu esingaziwayo.

note: Data is assumed to be the destination sn
en: Unable to send message: %s
xh: Akukwazeki ukuthumela umyalezo: %s:

en: Unknown reason.
xh: Isizathu esingaziwayo.

en: Unable to send message to %s:
xh: Akukwazeki ukuthumela umyalezo kwi-%s:

en: User information not available: %s
xh: Ulwazi lomsebenzisi alufumaneki kwi: %s

en: Online Since
xh: Kunxibelelwano ukusuka

en: Member Since
xh: Lilungu ukusukela

en: Your AIM connection may be lost.
xh: Kunokwenzeka unxibelelwano lwakho no-AIM lulahlekile.

note: The conversion failed!
en: [Unable to display a message from this user because it contained invalid characters.]
xh: [Akukwazeki ukubonisa umyalezo ovela kulo msebenzisi ngenxa yokuba uqulethe iimpawu ezingasebenziyo.]

en: The last action you attempted could not be performed because you are over the rate limit. Please wait 10 seconds and try again.
xh: Intshukumo yokugqibela oyizamileyo ibingenakho ukwenziwa ngenxa yokuba ungaphaya komgangatho womda. Nceda ulinde imizuzwana eli-10 ze uzame kwakhona.

en: You have been disconnected from chat room %s.
xh: Uqhawuliwe kunxibelelwano negumbi lencoko %s.

en: Mobile Phone
xh: Ifowuni ohamba nayo

en: Personal Web Page
xh: Iphepha leWebhu ye-intanethi lakho buqu

note: aim_userinfo_t strip_html_tags
en: Additional Information
xh: Ulwazi olongezelelweyo

en: Zip Code
xh: Ikhowudi yeNdawo

en: Work Information
xh: Iinkcukacha ngoMsebenzi

en: Division
xh: Icandelo

en: Position
xh: Isikhundla

en: Web Page
xh: IPhepha leWebhu ye-intanethi

en: Pop-Up Message
xh: Umyalezo omFutshane oqhashumbayo

en: No results found for email address %s
xh: Akukho ziphumo zifunyenweyo zedilesi ye-imeyile %s

en: You should receive an email asking to confirm %s.
xh: Uza kufumana i-imeyile ecela ukuba ungqine %s.

en: Account Confirmation Requested
xh: Isicelo sokuQinisekisa i-akhawunti

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address is invalid.
xh: Impazamo 0x%04x: Akukwazeki ukutshintsha idilesi ye-imeyile ngenxa yokuba idilesi enikiweyo ayisebenzi.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
xh: Impazamo 0x%04x: Impazamo engaziwayo.

en: Error Changing Account Info
xh: Impazamo Ukutshintsha Iinkcukacha ze-akhawunti

en: The email address for %s is %s
xh: Idilesi ye-imeyili ye %s yile %s

en: Account Info
xh: Ulwazi nge-akhawunti

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
xh: UmFanekiso wakho we-IM awuthunyelwanga. Kufuneka ube uNxulumene Ngqo ukuthumela imiFanekiso yeIM.

en: Unable to set AIM profile.
xh: Akukwazeki ukuseka inkangeleko ye-AIM.

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
xh: Mhlawumbi ucele ukuseka inkangeleko yakho phambi kokuba iphele inkqubo yokungena.  Inkangeleko yakho ihlala ingasekwanga; zama ukuyiseka kwakhona xa unxibelelene ngokupheleleyo.

en: Profile too long.
xh: Inkangeleko inde kakhulu.

en: Away message too long.
xh: Umyalezo wokungabikho mde kakhulu.

en: Orphans
xh: Iinkedama

en: Could not add the buddy %s because you have too many buddies in your buddy list.  Please remove one and try again.
xh: Akukwazekanga ukongeza umhlobo %s ngenxa yokuba unabahlobo abaninzi kakhulu kuluhlu lwakho lomhlobo.  Nceda ususe omnye uphinde uzame.

en: (no name)
xh: (akukho gama)

en: Authorization Given
xh: Ugunyaziso lunikiwe

note: Granted
en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
xh: Umsebenzisi %s wamkele isicelo sakho sokubongeza kuluhlu lwakho lomhlobo.

en: Authorization Granted
xh: Ugunyazilo luVunyelwe

note: Denied
en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
xh: Umsebenzisi %s usilandule isicelo sakho sokubongeza kuluhlu lwakho lobuhlobo ngenxa yesizathu esilandelayo:
    %s

en: Authorization Denied
xh: UGunyaziso luLandulwe

en: _Exchange:
xh: _Unaniselwano:

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
xh: UmFanekiso wakho we-IM awuthunyelwanga. Awunakho ukuthumela imiFanekiso yeIM kwiincoko ze-AIM.

en: Buddy Comment for %s
xh: Izimvo zomHlobo nge %s

en: Buddy Comment:
xh: Uluvo lomHlobo:

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
xh: Ukhethe ukuvula unxulumano Ngqo noIM nge-%s.

en: Edit Buddy Comment
xh: Hlela uLuvo lomHlobo

en: Get Status Msg
xh: Fumana UmYalezo weSimo

en: Direct IM
xh: I-IM ethe Ngqo

en: Re-request Authorization
xh: Ukwenza isicelo kwakhona soGunyaziso

en: The new formatting is invalid.
xh: Ulungiselelo olutsha alusebenzi.

en: Change Address To:
xh: Tshintsha iDilesi ukuya ku:

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
xh: <i>awulindanga ukugunyaziswa</i>

en: You are awaiting authorization from the following buddies
xh: Ulindele ugunyaziso kubahlobo abalandelayo

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
xh: Ungacela ugunyaziso kwakhona kwaba bahlobo ngokucofa ngasekunene kubo nokukhetha "Isicelo soGunyaziso Kwakhona."

en: Find Buddy by Email
xh: Fumana umHlobo ngeI-meyile

en: Search for a buddy by email address
xh: Zingela umhlobo ngedilesi ye-imeyile

en: Type the email address of the buddy you are searching for.
xh: Chwetheza idilesi ye-imeyile yomhlobo omzingelayo.

note: AIM actions
en: Confirm Account
xh: Qinisekisa i-Akhawunti

en: Show Buddies Awaiting Authorization
xh: Bonisa Abahlobo abaLindele uGunyaziso

en: Search for Buddy by Information
xh: Zingela umHlobo ngoLwazi

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
xh: Ukucela %s to connect to us at %s:%hu IM ethe Ngqo.

en: %s has just asked to directly connect to %s
xh: %s usandula ukucela ukunxulumana ngqo no %s

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
xh: Oku kufuna unxulumano ngqo phakathi kweekhompyutha ezimbini yaye kufunwa malunga nemifanekiso ye-IM.  Ngenxa yokuba idilesi yakho ye-IP iza kudizwa, oku kunokuba ngumngcipheko wemfihlio.

en: Send
xh: Thumela

en: Change Password
xh: UkuTshintsha i-Password

note: we didn't successfully connect. tdt->toc_fd is valid here
en: Unable to connect.
xh: Akukwazeki ukunxulumana.

en: Topic:
xh: isiHloko:

en: Connect
xh: Ukunxulumana

en: Search Results
xh: Khangela iziPhumo

en: User %s is not present in the network
xh: Umsebenzisi %s akekho kuthungelwano

en: Key Agreement
xh: Isivumelwano esiPhambili

en: Cannot perform the key agreement
xh: Akukwazeki ukuphumeza isivumelwano esiphambili

en: Error occurred during key agreement
xh: Kwenzeke impazamo ngelixa lesivumelwano esiphambili

en: Key Agreement failed
xh: Isivumelwano esiPhambili asiPhumelelanga

en: Timeout during key agreement
xh: Kuphele ixesha ngelixa lesivumelwano esiphambili

en: Key agreement was aborted
xh: Isivumelwano esiphambili siyekiwe

en: Key agreement is already started
xh: Isivumelwano esiphambili sesiqaliwe

en: Key agreement cannot be started with yourself
xh: Isivumelwano esiphambili asinakugcinwa kuwe

en: The remote user is not present in the network any more
xh: Umsebenzisi okude akasekho kuthungelwano

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
xh: Isivumelwano esiphambili samkelwe sivela ku %s. Ingaba unqwenela ukuphumeza isivumelwano esiphambili?

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
xh: Umsebenzisi okude ulindele isivumelwano esiphambili ku:
    Mququzeleli okude: %s
    Kwisiqhagamsheli esikude: %d

en: Key Agreement Request
xh: Isicelo esiPhambili sesiVumelwano

en: IM With Password
xh: I-IM nePassword

en: Cannot set IM key
xh: Akukwazeki ukuseka iqhosha leIM

en: Set IM Password
xh: IPassword eMiselweyo yeIM

en: Get Public Key
xh: Fumana isiTshixo soLuntu

en: Cannot fetch the public key
xh: Akukwazeki ukulanda iqhosa likawonke-wonke

en: Show Public Key
xh: Bonisa isiTshixo soLuntu

en: Could not load public key
xh: Akukwazekanga ukufaka iqhosha likawonke-wonke

en: User Information
xh: Ulwazi lomSebenzisi

en: Cannot get user information
xh: Alufumaneki ulwazi lomsebenzisi

en: The %s buddy is not trusted
xh: I-%s yomhlobo ayithenjwanga

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
xh: Awunakho ukwamkela izaziso zomhlobo de kube ulande iqhosha lakhe likawonke-wonke. Ungasebenzisa umyalelo weQhosha lokuFumana uWonke-wonke  ukuze ufumane iqhosha likawonke-wonke.

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
xh: Evulekileyo...

en: The %s buddy is not present in the network
xh: Umhlobo %s akekho kuthungelwano

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
xh: Ukuze wongeze umhlobo kufuneka ungenise iqhosha lakhe likawonke-wonke. Cofa uNgenisa ukungenisa iqhosha likawonke-wonke.

en: Select correct user
xh: Khetha umsebenzisi ochanekileyo

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
xh: Kufunyenwe umsebenzisi ongaphaya komnye abasebenzisa iqhosha elifanayo likawonke-wonke. Khetha umsebenzisi ochanekileyo kuluhlu ukongeza kuluhlu lwakho lomhlobo.

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
xh: Kufunyenwe umsebenzisi ongaphaya komnye enegama elifanayo. Khetha umsebenzisi ochanekileyo kuluhlu ukongeza kuluhlu lwakho lobuhlobo.

en: Detached
xh: Ohlukanisiweyo

en: Indisposed
xh: Ongaphilanga

en: Wake Me Up
xh: Ndivuse

en: Hyper Active
xh: Okhuthele Gqitha

en: Robot
xh: Irobothi

en: Happy
xh: Ovuyayo

en: Sad
xh: Olusizi

en: Angry
xh: Onomsindo

en: Jealous
xh: Onomona

en: Ashamed
xh: Oneentloni

en: Invincible
xh: Ongoyiswayo

en: In Love
xh: Ngothando

en: Sleepy
xh: Owozelayo

en: Bored
xh: Okruqukileyo

en: Excited
xh: Onemincili

en: Anxious
xh: Oxhalabileyo

en: User Modes
xh: Izimo zomSebenzisi

en: Preferred Contact
xh: Indibano eKhethekayo

en: Preferred Language
xh: Ulwimi oluKhethwayo

en: Device
xh: isiXhobo

en: Timezone
xh: Ixesha lamazwe ngamazwe

en: Geolocation
xh: Indawo ngokwejografi

en: Reset IM Key
xh: Ukumisela kwakhona isiTshixo se-IM

en: IM with Key Exchange
xh: Unaniselwano oluPhambili neIM

en: IM with Password
xh: I-IM nePassword

en: Get Public Key...
xh: Fumana isiTshixo soLuntu...

en: Kill User
xh: Tshabalalisa Umsebenzisi

en: _Passphrase:
xh: _Ibinzana lokudlula:

en: Channel %s does not exist in the network
xh: Isiqhagamshelanisi %s asikho kuthungelwano

en: Channel Information
xh: IsiQhagamshelanisi soLwazi

en: Cannot get channel information
xh: Akukwazeki ukufumana ulwazi ngesiqhagamshelanisi

en: <b>Channel Name:</b> %s
xh: <b>Igama lesiQhagamshelanisi:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
xh: <br><b>Ubalo lomSebenzisi:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
xh: <br><b>Umseki wesiQhagamshelanisi:</b> %s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
xh: <br><b>Inani lesiQhagamshelanisi:<b> %s

note: Definition of HMAC: http://en.wikipedia.org/wiki/HMAC
en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
xh: <br><b>Isiqhagamshelanisi seHMAC:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
xh: <br><b>Isihloko sesiQhagamshelanisi:</b><br>%s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
xh: <br><b>Iinkqubo zesiQhagamshelanisi:</b>

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
xh: <br><b>UmSeki oPhambili womZila womNwe:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
xh: <br><b>UmSeki oPhambili womZila ongaCacanga:</b><br>%s

en: Add Channel Public Key
xh: Yongeza isiQhagamshelanisi kwiQhosha likaWonke-wonke

note: Add new public key
en: Open Public Key...
xh: IsiTshixo esiVulekileyo soLuntu...

en: Channel Passphrase
xh: I-Passphrase yesiQhagamshelanisi

en: Channel Public Keys List
xh: IsiQhagamshelanisi soLuhlu lwamaQhosa kaWonke-wonke

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
xh: Ukuqinisekisa isiqhagamshelanisi kusetyenziswa ukukhusela isiqhagamshelanisi ekufikelelweni okungagunyaziswanga. Ukuqinisekisa kungasekwa kwibinzana lokudlula nokusayina ngemivo. Ukuba ibinzana lisekiwe kulindeleke ukuba likwazi ukudibanisa. Ukuba amaqhosha kawonkewonke esiqhagamshelanisi asekiwe ngaloo ndlela ngabasebenzisi kuphela abanamaqhosha kawonke-wonke abhalisiweyo kuluhlu abaya kuba nakho ukungena.

en: Channel Authentication
xh: Ukuqinisekisa NgesiQhagamshelanisi

en: Add / Remove
xh: Dibanisa / Susa

en: Group Name
xh: iGama leQela

en: Passphrase
xh: Ibinzana lokudlula

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
xh: Nceda ufake %s igama leqela labucala lesiqhagamshelanisi kwakunye nebinzana lokungena.

en: Add Channel Private Group
xh: Yongeza iQela laBucala lesiQhagamshelanisi

en: User Limit
xh: Umda womSebenzisi

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
xh: Misela umda wabasebenzisi besiqhagamshelanisi. Misela kwiqanda ukumisela kwakhona umda wabasebenzisi.

en: Invite List
xh: Uluhlu lokuMema

en: Ban List
xh: Uluhlu lokuGxotha

en: Add Private Group
xh: Yongeza iQela labuCala

en: Reset Permanent
xh: UMiselo oluPheleleyo

en: Set Permanent
xh: Ummiselo oPheleleyo

en: Set User Limit
xh: Umda wokuMisela umSebenzisi

en: Reset Topic Restriction
xh: Misela Kwakhona isiThintelo sesiHloko

en: Set Topic Restriction
xh: Misela isiThintelo sesiHloko

en: Reset Private Channel
xh: Misela kwaKhona isiQhagamshelanisi saBucala

en: Set Private Channel
xh: Seka isiQhagamshelanisi saBucala

en: Reset Secret Channel
xh: Misela kwaKhona isiQhagamshelanisi esiyiMfihlo

en: Set Secret Channel
xh: Seka isiQhagamshelanisi esiyiMfihlo

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
xh: Kufuneka ungenele %s isiqhagamshelanisi phambi kokuba ungenele iqela labucala

en: Join Private Group
xh: Ngenela iQela LabuCala

en: Cannot join private group
xh: Akukwazeki ukungenela iqela labucala

en: Cannot call command
xh: Akukwazeki ukunika umyalelo

en: Unknown command
xh: Umyalelo ongaziwayo

en: Secure File Transfer
xh: Khusela uDluliselo lweFayili

en: Error during file transfer
xh: Impazamo ngexa lokudlulisa ifayili

en: Permission denied
xh: Imvume ilandulwe

en: Key agreement failed
xh: Umba ophambili wesivumelwano awuphemelelanga

en: No file transfer session active
xh: Ayikho intshukumo yokudibana ukudlulisa iifayili

en: File transfer already started
xh: Udluliso lwefayili seluqalile

en: Could not perform key agreement for file transfer
xh: Akukwazekanga ukuphumeza isivumelwano esiphambili sokudlulisa iifayili

en: Could not start the file transfer
xh: Akwazekanga ukuqalisa ukudlulisa iifayili

en: Cannot send file
xh: Akukwazeki ukuthumela ifayili

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
xh: %s utshintshe isihloko se <I>%s</I> ukuba: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
xh: <I>%s</I> misela iziqhagamshelanisi <I>%s</I> kwiimo zo: %s

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
xh: <I>%s</I> ususe zonke iziqhagamshelanisi <I>%s</I> kwiimo

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
xh: <I>%s</I> seka <I>%s's</I> iinkqubo zoku: %s

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
xh: <I>%s</I> susa zonke <I>%s's</I> iinkqubo

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
xh: Ugxothiwe <I>%s</I> ngu <I>%s</I> (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
xh: Ubulewe yi %s (%s)

en: Killed by %s (%s)
xh: Ubulewe ngama %s (%s)

en: Server signoff
xh: Ukuphuma kwiseva

en: Personal Information
xh: Ulwazi ngawe Buqu

en: Birth Day
xh: UmHla wokuZalwa

en: Job Role
xh: Indima yomSebenzi

en: Organization
xh: iGama lomButho

en: Unit
xh: Icandelo loMbutho

en: Note
xh: Inqaku

en: Join Chat
xh: Ngenela iNcoko

en: You are channel founder on <I>%s</I>
xh: Ungumseki wesiqhagamshelanisi kwi <I>%s</I>

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
xh: Umseki wesiqhagamshelanisi kwi <I>%s</I> is <I>%s</I>

en: Status Text
xh: Imo yomBhalo

en: Public Key Fingerprint
xh: IQhosha likaWonke-wonke lomZila womNwe

en: Public Key Babbleprint
xh: IQhosha likaWonke-wonke lomZila ongaCacanga

en: Detach From Server
xh: Ukwahlukanisa kwiSeva

en: Cannot detach
xh: Akukwazeki uKwahlukanisa

en: Cannot set topic
xh: Akukwazeki ukumisela isihloko

en: Failed to change nickname
xh: Akukwazekanga ukutshintsha isiqhulo

en: Roomlist
xh: Uluhlu lweGumbi

en: Cannot get room list
xh: Alufumaneki uLuhlu lweGumbi

en: No public key was received
xh: Akukho qhosha likawonke-wonke lamkelweyo

en: Server Information
xh: Ulwazi ngeSeva

en: Cannot get server information
xh: Akukwazeki ukufumana ulwazi ngeseva

en: Server Statistics
xh: Izibalo ngeSeva

en: Cannot get server statistics
xh: Akukwazeki ukufumana ingqokelela yamanani eseva

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
xh: Ixesha lokuqalisa leseva yengingqi: %s
    Ukuphela kwexesha leseva yengingqi: %s
    Abaxumi beseva yengingqi: %d
    Iziqhagamshelanisi zeseva yengingqi: %d
    Ababhexeshi beseva yengingqi: %d
    Ababhexeshi bendlela yengingqi: %d
    Abaxumi beseli yengingqi: %d
    Iziqhagamshelanisi zeseli yengingqi: %d
    Iiseva zeseli yengingqi: %d
    Abaxumi bebonke: %d
    Iziqhagamshelanisi zizonke: %d
    Iiseva zizonke: %d
    Izalathandlela zizonke: %d
    Ababhexesi beseva bebonke: %d
    Ababhexeshi bezikhombandlela bebonke: %d

en: Network Statistics
xh: Ingqokelela yamaNani oThungelwano

en: Ping failed
xh: Isilumkiso asiphumelelanga

en: Ping reply received from server
xh: Impendulo yePing efunyenwe kwiseva

en: Could not kill user
xh: Akukwazekanga ukubulala umsebenzisi

en: Resuming session
xh: Indibano yokuqalisa kwakhona

en: Authenticating connection
xh: Uqhagamshelano lokunyanisekisa

en: Verifying server public key
xh: Iqhosha likawonke-wonke lokuqinisekisa iseva

en: Passphrase required
xh: Kufuneka ibinzana lokudlula

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
xh: Yamkele %s's iqhosha likawonke-wonke. Ikopi yengingqi yakho ayihambelani neli qhosha. Ingaba usafuna ukwamkela eli qhosha likawonke-wonke?

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
xh: Yamkela %s's iqhosha likawonke-wonke. Ingaba unqwenela ukwamkela eli qhosha likawonke-wonke?

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
xh: Umzila womnwe nomzila ongacacanga %s ngamaqhosha:
    
    %s
    %s

en: Verify Public Key
xh: Qinisekisa iQhosha likaWonke-wonke

en: Unsupported public key type
xh: Uhlobo olungaxhaswa lweqhosha likawonke-wonke

en: Disconnected by server
xh: Ukhutshwe kunxibelelwano yiseva

en: Error during connecting to SILC Server
xh: Impazamo ngelixa lonxulumano neSeva yeSILC

en: Key Exchange failed
xh: UTshintshiselwano oluPhambili aluPhumelelanga

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
xh: Ukungaphumeleli kokuqalisa kwakhona indibano ehlukanisiweyo. Cofa uNxibelelwano kwakhona ukuyila unxibelelwano olutsha.

en: Connection failed
xh: Unxibelelwano luqhawukile

en: Performing key exchange
xh: Ukuphumeza unaniselwano oluphambili

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
xh: Ukunxibelelana neSeva yeSILC

en: Out of memory
xh: Uvimba weefayili awusebenzi

en: Your Current Mood
xh: Imo yaKho yaNgoku

en: Normal
xh: Okuqhelekileyo

en: 
    Your Preferred Contact Methods
xh: 
    IiNdlela Zakho eziKhethwayo zokuDibana

en: SMS
xh: I-SMS

en: MMS
xh: I-MMS

en: Your Current Status
xh: Imo yaKho yaNgoku

en: Online Services
xh: Iinkonzo zoNxibelelwano

en: Let others see what services you are using
xh: Yenza ukuba abanye babone ukuba zeziphi iinkonzo ozisebenzisayo

en: Let others see what computer you are using
xh: Yenza ukuba abanye babone ukuba yeyiphi ikhompyutha oyisebenzisayo

en: Your VCard File
xh: Ifayili yakho yeVCard

en: User Online Status Attributes
xh: IimPawu zeMo yokuba kuNxibelelwano komSebenzisi

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
xh: Ungavumela abanye abasebenzisi ukubona ulwazi ngemo yakho yokuba kunxibelelwano kwakunye nolwazi lwakho buqu. Nceda uzalise ulwazi onqwenela ukuba abanye abasebenzisi balubone ngobuwena.

en: Message of the Day
xh: umYalezo woSuku

en: No Message of the Day available
xh: Akukho Myalezo woSuku ufumanekayo

en: There is no Message of the Day associated with this connection
xh: Akukho Myalezo woSuku onxulumene nolu nxibelelwano

en: Online Status
xh: Imo yokuba kuNxibelelwano

en: View Message of the Day
xh: Jonga umYalezo woSuku

en: User <I>%s</I> is not present in the network
xh: Umsebenzisi <I>%s</I> akakho kuthungelwano

en: Topic too long
xh: Isihloko side kakhulu

en: You must specify a nick
xh: Kufuneka uchaze isikhewu

en: channel %s not found
xh: isiqhagamshelanisi se%s asifumaneki

en: channel modes for %s: %s
xh: Iinkqubo zesiqhagamshelanisi ze%s: %s

en: no channel modes are set on %s
xh: azikho izimo zesiqhagamshelanisi ezisekiweyo kwi %s

en: Failed to set cmodes for %s
xh: Akukwazekanga ukuseka ii-cmodes ze %s

en: part [channel]:  Leave the chat
xh: part [isiqhagamshelanisi]:  Shiya incoko

en: leave [channel]:  Leave the chat
xh: leave [isiqhagamshelanisi]: Shiya incoko

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
xh: topic [&lt;isihloko esitsha&gt;]:  Jonga okanye utshintshe isihloko

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
xh: join &lt;isiqhagamshelanisi&gt; [&lt;i-password&gt;]:  Ngenela incoko kolu thungelwano

en: list:  List channels on this network
xh: list:  Yenza uluhlu lweziqhagamshelanisi koku thungelwano

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
xh: whois &lt;isiqhulo&gt;:  Jonga ulwazi ngesikhewu

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
xh: msg &lt;isiqhulo&gt; &lt;umyalezo&gt;:  Thumela umyalezo wabucala kumsebenzisi

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
xh: query &lt;isiqhulo&gt; [&lt;umyalezo&gt;]:  Thumela umyalezo wabucala kumsebenzisi

en: motd:  View the server's Message Of The Day
xh: motd:  Jonga umYalezo weseva woSuku

en: detach:  Detach this session
xh: detach:  Susa le ndibano

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
xh: quit [umyalezo]:  Phuma kunxibelelwano neseva, ngomyalezo onganyanzelekanga

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
xh: call &lt;umyalelo&gt;:  Biza nawuphi na umyalelo womxumi we-silc

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
xh: kill &lt;isiqhulo&gt; [-pubkey|&lt;isizathu&gt;]:  Phelisa isikhewu

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
xh: nick &lt;isiqhulo esitsha&gt;:  Tshintsha isiqhulo sakho

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
xh: whowas &lt;isiqhulo&gt;:  Jonga ulwazi ngesiqhulo

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
xh: cmode &lt;isiqhagamshelanisi&gt; [+|-&lt;iinkqubo&gt;] [iziphumezi-miyalelo]:  Tshintsha okanye ubonise iimo zesiqhagamshelanisi

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
xh: cumode &lt;isiqhagamshelanisi&gt; +|-&lt;iinkqubo&gt; &lt;isiqhulo&gt;:  Tshintsha iimo zesikhewu kwisiqhagamshelanisi

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
xh: umode &lt;iinkqubo zomsebenzisi&gt;:  Seka iinkqubo zakho kuthungelwano

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
xh: oper &lt;isiqhulo&gt; [-pubkey]:  Fumana amalungelo okubhexesha iseva

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
xh: invite &lt;isiqhagamshelanisi&gt; [-|+]&lt;isiqhulo&gt;:  mema isiqhulo okanye dibanisa / susa kuluhlu lokumema lwesiqhagamshelanisi

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
xh: kick &lt;isiqhagamshelanisi&gt; &lt;isiqhulo&gt; [uluvo]:  Gxotha umxumi kwisiqhagamshelanisi

en: info [server]:  View server administrative details
xh: info [iseva]:  Jonga iinkcukacha zolawulo zeseva

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
xh: ban [&lt;isiqhagamshelanisi&gt; +|-&lt;isiqhulo&gt;]:  Thintela umxumi kwisiqhagamshelanisi

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
xh: getkey &lt;isiqhulo|iseva&gt;:  Khupha iqhosha likawonke-wonke lomboneleli okanye eleseva

en: stats:  View server and network statistics
xh: stats:  Jonga iseva nengqokelela yamanani othungelwano

en: ping:  Send PING to the connected server
xh: ping:  Thumela iPING kwiseva enonxulumano

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
xh: users &lt;isiqhagamshelanisi&gt;:  Yenza uluhlu lwabasebenzisi kwisiqhagamshelanisi

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
xh: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;isi(zi)qhagamshelanisi&gt;:  Dwelisa abasebenzisi abakhethekileyo kwisi(zi)qhagamshelanisi

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
xh: Imithetho yokuSebenza yokuNgenis iSILC

note: *  description
en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
xh: Londoloza imiThetho yokuSebenza yeNgqungquthela ePhilayo eyeNzekayo (SILC)

en: Network
xh: uThungelwano

en: Public key authentication
xh: Qinisekisa iqhosha likawonke-wonke

en: Block IMs without Key Exchange
xh: Thintela iiIM ezingenalo uNaniselwano oluPhambili

en: Creating SILC key pair...
xh: Ukudala iqhosa eliyiperi leSILC...

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
xh: iGama lokwenyani: 	%s

en: User Name: 	%s
xh: iGama lomSebenzisi: 	%s

en: Host Name: 	%s
xh: IGama lomququzeleli: 	%s

en: Organization: 	%s
xh: UmButho: 	%s

en: Country: 	%s
xh: Ilizwe: 	%s

en: Algorithm: 	%s
xh: I-Algorithmu: 	%s

en: Public Key Fingerprint:
    %s
xh: IQhosha likaWonke-wonke lomZila womNwe:
    %s

en: Public Key Babbleprint:
    %s
xh: IQhosha likaWonke-wonke lomZila ongaCacanga:
    %s

en: Public Key Information
xh: Ulwazi oluPhambili loLuntu

en: Paging
xh: Ukubiza ngomnxeba

en: Video Conferencing
xh: Ingqungquthela ngevidiyo

en: Computer
xh: Ikhompyutha

en: PDA
xh: I-PDA

en: Terminal
xh: I-Terminal

en: No server statistics available
xh: Ingqokelela yamanani eseva ayifumaneki

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
xh: Ukungaphumeleli: Ukungahambelani kwenguqulelo, hlaziya umxumi wakho

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
xh: Ukungaphumeleli: Inkonzo ekude ayithembi /ayixhasi iqhosha lakho likawonke-wonke

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
xh: Ukungaphumeleli: Inkonzo ekude ayixhasi iqela leKE elicetywayo

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
xh: Ukungaphumeleli: Inkonzo ekude ayixhasi i-cipher ecetywayo

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
xh: Ukungaphumeleli: Inkonzo ekude ayixhasi iPKCS ecetywayo

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
xh: Ukungaphumeleli: Inkonzo ekude ayixhasi umsebenzi we-hash ocetywayo

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
xh: Ukungaphumeleli: Inkonzo ekude ayixhasi iHMAC ecetywayo

en: Failure: Incorrect signature
xh: Ukungaphumeleli: Ukusayina okuphosakeleyo

en: Failure: Invalid cookie
xh: Ukungaphumeleli: I-cookie engasebenziyo

en: Failure: Authentication failed
xh: Ukungaphumeleli: Ukungaphumeleli kokuqinisekisa

en: Cannot initialize SILC Client connection
xh: Akukwazeki ukuqalisa unxibelelwano nomXumi weSILC

en: Could not connect
xh: Akukwazeki ukunxulumana

en: Looking up %s
xh: Ukujonga phezulu %s

en: Connect to %s failed
xh: Ukunxulumana kwi%s akuphumelelanga

en: Signon: %s
xh: Ukungena: %s

en: Unable to write file %s.
xh: Akukwazeki ukubhala ifayili %s.

en: Unable to read file %s.
xh: Akukwazeki ukufunda ifayili %s.

en: Message too long, last %s bytes truncated.
xh: Umyalezo mde kakhulu, ii-byte %s zokugqibela zishunqulelwe.

en: %s not currently logged in.
xh: I-%s ayingenanga ngokwangoku.

en: Warning of %s not allowed.
xh: Isilumkiso se-%s asivunyelwanga.

en: A message has been dropped, you are exceeding the server speed limit.
xh: Umyalezo ulahliwe, ugqithisile kumda wesantya seseva.

en: Chat in %s is not available.
xh: Incoko %s ayifumaneki.

en: You are sending messages too fast to %s.
xh: Uthumela imiyalezo ngokukhawuleza kakhulu kwi %s.

en: You missed an IM from %s because it was too big.
xh: Uphose iIM evela %s ngenxa yokuba ibinkulu kakhulu.

en: You missed an IM from %s because it was sent too fast.
xh: Uphose iIM evela %s ngenxa yokuba ithunyelwe ngesantya esikhulu.

en: Failure.
xh: Ukungaphumeleli.

en: Too many matches.
xh: Kukho ufano oluninzi kakhulu.

en: Need more qualifiers.
xh: Kufuneka izichazi ezongezelelweyo.

en: Dir service temporarily unavailable.
xh: Inkonzo yovimba weefayili ayifumaneki okwethutyana.

en: Email lookup restricted.
xh: Ukukhangela i-imeyile kunezithintelo.

en: Keyword ignored.
xh: Igama eliyintloko alihoywangwa.

en: No keywords.
xh: Akukho magama aphambili.

en: User has no directory information.
xh: Umsebenzisi akanalo ulwazi ngovimba weefayili.

en: Country not supported.
xh: ILizwe alixhaswanga.

en: Failure unknown: %s.
xh: Ukungaphumeleli akwaziwa: %s.

en: The service is temporarily unavailable.
xh: Inkonzo ayifumaneki okwethutyana.

en: Your warning level is currently too high to log in.
xh: Umgangatho wakho wesilumkiso uphezulu kakhulu okwangoku kungeniso.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently.  Wait ten minutes and try again.  If you continue to try, you will need to wait even longer.
xh: Ubungena uphume kaninzi kakhulu kunxibelelwano.  Yima imizuzu elishumi ze uphinde uzame.  Ukuba uyaqhubeka ukuzama, kuya kufuneka ulinde nangakumbi.

en: An unknown signon error has occurred: %s.
xh: Kwenzeke impazamo engaziwayo yokungena: %s.

en: An unknown error, %d, has occurred.  Info: %s
xh: Impazamo engaziwayo, %d, yenzekile.  Ulwazi: %s

en: Connection Closed
xh: Unxibelelwano luvaliwe

en: Waiting for reply...
xh: Ulindele impendulo...

en: TOC has come back from its pause. You may now send messages again.
xh: I-TOC ibuyile kunqumamo lwayo. Ngoku ungathumela imiyalezo kwakhona.

en: Password Change Successful
xh: UTshintsho lwePassword luPhumelele

en: _Group:
xh: _Iqela:

en: Get Dir Info
xh: Fumana uLwazi Ngqo

en: Set Dir Info
xh: Misela uLwazi Ngqo

en: Could not open %s for writing!
xh: Akukwazekanga ukuvula i-%s malunga nokubhala!

en: File transfer failed; other side probably canceled.
xh: Ukudluliswa kwefayili akuphumelelanga; mhlawumbi elinye icala licinyiwe.

en: Could not connect for transfer.
xh: Akukwazekanga ukunxibelelana ukuze kudluliswe.

en: Could not write file header.  The file will not be transferred.
xh: Akukwazekanga ukubhala kumntla wefayili.  Ifayili ayinakudluliswa.

en: %s requests %s to accept %d file: %s (%.2f %s)%s%s | %s requests %s to accept %d files: %s (%.2f %s)%s%s
xh[0]: %s ucela %s ukwamkela %d ifayili: %s (%.2f %s)%s%s
xh[1]: %s ucela %s ukwamkela %d iifayili: %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests you to send them a file
xh: %s ucela ukuba uthumela ifayili

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: TOC Protocol Plugin
xh: Imithetho yokuSebenza yokuNgenisa iTOC

en: Your Yahoo! message did not get sent.
xh: Umyalezo wakho kaYahoo! awuthunyelwanga.

en: Yahoo! system message for %s:
xh: Inkqubo yomyalezo kaYahoo! %s:

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list for the following reason: %s.
xh: %s ilandule isicelo sakho (ngokwexesha elidlulileyo) sokubongeza kuluhlu lwakho ngenxa yesizathu esilandelayo: %s.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list.
xh: %s ilandule isicelo sakho sokubongeza kuluhlu lwakho (ngokwexesha elidlulileyo).

en: Add buddy rejected
xh: Ukongeza umhlobo kukhatyiwe

en: Failed Yahoo! Authentication
xh: U-Yahoo akaphumelelanga! Ukunyanisekisa

en: You have tried to ignore %s, but the user is on your buddy list.  Clicking "Yes" will remove and ignore the buddy.
xh: Uzamile ukungahoyi i %s, kodwa umsebenzisi ukuluhlu lwakho lobuhlobo.  Ngokucofa u "Ewe" uya kumsusa kwaye ungamhoyi umhlobo.

en: Ignore buddy?
xh: Angahoywa umhlobo?

en: Your account is locked, please log in to the Yahoo! website.
xh: I-akhawunti yakho itshixiwe, nceda ungene kwi-website ka Yahoo!

en: Unknown error number %d. Logging into the Yahoo! website may fix this.
xh: Impazamo engaziwayo yenani %d. Ukungena kunxibelelwano kwi-website kaYahoo! kungakulungisa oku.

en: Could not add buddy %s to group %s to the server list on account %s.
xh: Akukwazekanga ukongeza umhlobo %s kwiqela %s kuluhlu lweseva ngenxa yokuba %s.

en: Could not add buddy to server list
xh: Akukwazekanga ukongeza umhlobo kuluhlu lweseva

en: Connection problem
xh: INgxaki yokuNxulumana

en: On Vacation
xh: UkwiKhefu

en: Stepped Out
xh: UPhumele Phandle

en: Not on server list
xh: Ayikho kuluhlu lweseva

en: Appear Offline
xh: Ukubonakala kungekho nxibelelwano

en: Join in Chat
xh: Ngenela iNcoko

en: Initiate Conference
xh: Ukusungula iNgqungquthela

en: Join whom in chat?
xh: Ngenela incoko?

en: Activate ID...
xh: Dlamkisa iSazisi...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Yahoo Protocol Plugin
xh: Imithetho yokuSebenza yoNgeniso lweYahoo

en: Yahoo Japan
xh: U-Yahoo eJapan

en: Pager port
xh: IsiQhagamsheli sePager

en: File transfer port
xh: IsiQhagamshelanisi sokudlulisa ifayili

en: Unable to establish file descriptor.
xh: Akukwazeki ukuseka isichazi sefayili.

en: Yahoo! Japan Profile
xh: Inkangeleko yeYahoo! yaseJapan

en: Yahoo! Profile
xh: Inkangeleko yeYahoo!

en: Sorry, profiles marked as containing adult content are not supported at this time.
xh: Uxolo, iinkangeleko eziphawulwe ziqulethe iziqulatho zabantu abadala azixhaswa ngeli xesha.

en: Yahoo! ID
xh: Isazisi seYahoo!

en: Hobbies
xh: Imisetyenzana yokuzonwabisa

en: Latest News
xh: Iindaba ezintsha

en: Home Page
xh: iPhepha lokuQala

en: Cool Link 1
xh: Ikhonkco eliHle 1

en: Cool Link 2
xh: Ikhonkco eliHle 2

en: Cool Link 3
xh: Ikhonkco eliHle 3

en: User information for %s unavailable
xh: Ulwazi lomsebenzisi eli-%s alifumaneki

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely is a temporary server-side problem. Please try again later.
xh: Akukwazekanga ukukhupha inkangeleko yomsebenzisi. Oku mhlawumbi yingxaki yethutyana esecaleni yeseva. Nceda uzame kwakhona emva kwethutyana.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely means that the user does not exist; however, Yahoo! sometimes does fail to find a user's profile. If you know that the user exists, please try again later.
xh: Akukwazekanga ukukhupha inkangeleko yomsebenzisi. Oku mhlawumbi kuxela ukuba umsebenzisi akakho; nangona kunjalo, uYahoo! ngamanye amaxesha akaphumeleli ukufumana inkangeleko yomsebenzisi. Ukuba uyazi ukuba umsebenzisi uyaphila, nceda uzame kwakhona emva kwethutyana.

en: The user's profile is empty.
xh: Inkangeleko yomsebenzisi ayiphathanga nto.

en: %s declined your conference invitation to room "%s" because "%s".
xh: %s usilandule isimemo sakho sengqungquthela kwigumbi "%s" ngenxa yokuba "%s".

en: Invitation Rejected
xh: Isimemo siKhatyiwe

en: Failed to join chat
xh: Akuphumelelanga ukungenela incoko

en: You are now chatting in %s.
xh: Ngoku uncokola kwi %s.

en: Failed to join buddy in chat
xh: Akuphumelelanga ukudibana nomhlobo kwincoko

en: Maybe they're not in a chat?
xh: Mhlawumbi abekho kwincoko?

en: Fetching the room list failed.
xh: Ukulanda uluhlu lwegumbi akuphumelelanga.

en: Voices
xh: Amazwi

en: Webcams
xh: Ii-webcam

en: Unable to fetch room list.
xh: Akukwazeki ukulanda uluhlu lwegumbi.

en: User Rooms
xh: AmaGumbi omSebenzisi

en: Connection problem with the YCHT server.
xh: Ingxaki yonxulumano neseva yeYCHT.

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
xh: (Kubekho impazamo ekuguquleni lomyalezo.	 Jonga ukhetho 'Lokunxulumanisa' kwi-Akhawunti yomHleli)

en: <br>At %s since %s
xh: <br>Nge %s ukususela ngo %s

en: Anyone
xh: Nabani na

en: _Class:
xh: _Udidi:

en: _Instance:
xh: _Isehlo:

en: _Recipient:
xh: _Umamkeli:

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
xh: Umzamo wokubhalisa kwi %s,%s,%s awuphumelelanga

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
xh: zlocate &lt;isiqhulo&gt;: Fumana umsebenzisi

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
xh: zl &lt;isiqhulo&gt;: Fumana umsebenzisi

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
xh: instance &lt;isehlo&gt;: Ukuseka isehlo sokusetyenziswa kule klasi

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
xh: inst &lt;isehlo&gt;: Seka isehlo esiya kusetyenziswa kule klasi

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
xh: sub &lt;iklasi&gt; &lt;isehlo&gt; &lt;umamkeli&gt;: Ukungenela incoko entsha

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
xh: zi &lt;isehlo&gt;: Thumela umyalezo ku &lt;umyalezo,<i>isehlo</i>,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
xh: zci &lt;iklasi&gt; &lt;isehlo&gt;: Thumela umyalezo ku &lt;<i>iklasi</i>,<i>isehlo</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
xh: zcir &lt;iklasi&gt; &lt;isehlo&gt; &lt;umamkeli&gt;: thumela umyalezo ku &lt;<i>iklasi</i>,<i>isehlo</i>,<i>umamkeli</i>&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
xh: zir &lt;isehlo&gt; &lt;umamkeli&gt;: Thumela umyalezo ku &lt;MESSAGE,<i>isehlo</i>,<i>umamkeli</i>&gt;

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
xh: zc &lt;iklasi&gt;: Thumela umyalezo ku &lt;<i>iklasi</i>,PERSONAL,*&gt;

en: Resubscribe
xh: Rhuma kwakhona

en: Retrieve subscriptions from server
xh: Fumana imirhumo evela kwiseva

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
xh: Imithetho yokuSebenza yokuNgenisa iZephyr

en: Export to .anyone
xh: Thumela ku- .anyone

en: Export to .zephyr.subs
xh: Hambisa ukuya .zephyr.subs

en: Exposure
xh: Ukutyhileka

en: %s is now known as %s.
xh: U-%s ngoku waziwa njengo-%s.

en: %s has invited %s to the chat room %s
xh: %s umemele %s kwigumbi lencoko %s

en: Accept chat invitation?
xh: Yamkela isimemo sokuncokola?

en: SSL Handshake Failed
xh: Isivumelwano seSSL asiphumelelanga

en: %s became idle
xh: %s ilalele

en: %s became unidle
xh: %s iyekile ukuba lilalela

en: Calculating...
xh: Ukubala...

en: Unknown.
xh: Engaziwayo.

note: Build the login options frame.
en: Login Options
xh: IinDlela zokuKhetha zokuNgena

en: _Username:
xh: _Igama lomsebenzisi:

note: Build the user options frame.
en: User Options
xh: Iindlela zokuKhetha zomSebenzisi

note: Build the protocol options frame.
en: %s Options
xh: %s ekunokukhethwa kuko

en: Use Global Proxy Settings
xh: Sebenzisa imiMiselo we-Global Proxy

en: No Proxy
xh: Akukho Mqobo

en: HTTP
xh: i-HTTP

en: SOCKS 4
xh: I-SOCKS 4

en: SOCKS 5
xh: I-SOCKS 5

en: Use Environmental Settings
xh: Sebenzisa imiMiselo yokusiNgqongileyo

note: This is an easter egg. It means one of two things, both intended as humourus: A) your network is really slow and you have nothing better to do than look at butterflies. B)You are looking really closely at something that shouldn't matter.
en: If you look real closely
xh: Xa uqwalasela ngocoselelo

note: This is an easter egg. See the comment on the previous line in the source.
en: you can see the butterflies mating
xh: ungawabona amabhabhathane esenza ubuqabane

en: Proxy Options
xh: Umqobo onokukhethwa

en: Proxy _type:
xh: Uhlobo _lomqobo:

en: _Host:
xh: _Umququzeleli:

en: _Port:
xh: I_siqhagamsheli:

en: Pa_ssword:
xh: I-Pa_ssword:

en: Add Account
xh: Yongeza i-Akhawunti

en: Protocol
xh: Imithetho yokusebenza

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
xh: Nceda ufake ulwazi olufanelekileyo malunga nencoko onqwenela ukuyingenela.

en: _Account:
xh: I-_Akhawunti:

en: Get _Info
xh: Fumana _uLwazi

en: I_M
xh: I-I_M

en: View _Log
xh: Jonga _ukuNgena

en: _Alias...
xh: _Elinye igama...

en: _Remove
xh: _Susa

en: _Delete Group
xh: _Cima iQela

en: _Rename
xh: _Nika elinye igama

note: join button
en: _Join
xh: _Ngenela

en: Auto-Join
xh: Ukungenela ngokuZenzekela

en: _Collapse
xh: _Ukudilika

en: _Expand
xh: _Ukwanda

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
xh: Ngeli thuba awubhaliswanga nge-akhawunti enokongeza loo mhlobo.

note: Buddies menu
en: /_Buddies
xh: /_Abahlobo

en: /Buddies/New Instant _Message...
xh: /Abahlobo/Umyalezo _omTsha waNgoko nangoko...

en: /Buddies/Join a _Chat...
xh: /Abahlobo/Ngenela i_Ncoko...

en: /Buddies/Get User _Info...
xh: /Abahlobo/Fumana u_Lwazi lomSebenzisi...

en: /Buddies/View User _Log...
xh: /Abahlobo/Bona _ukuNgena komSebenzisi...

en: /Buddies/_Add Buddy...
xh: /Abahlobo/_Yongeza umHlobo...

en: /Buddies/Add C_hat...
xh: /Abahlobo/Yongeza i_Ncoko...

en: /Buddies/Add _Group...
xh: /Abahlobo/Yongeza _iQela...

en: /Buddies/_Quit
xh: /Abahlobo/_Phuma

note: Tools
en: /_Tools
xh: /_Izixhobo

en: /Tools/Pr_eferences
xh: /Izixhobo/izinto _eziKhethwayo

en: /Tools/Pr_ivacy
xh: /Izixhobo/Ukuba _Ngasese

en: /Tools/_File Transfers
xh: /Izixhobo/ukuDlulisa i_Fayili

en: /Tools/R_oom List
xh: /Izixhobo/uLuhlu lwe_Gumbi

note: Help
en: /_Help
xh: /_Uncedo

en: /Help/Online _Help
xh: /Uncedo/Kunxibelelwano _Uncedo

en: /Help/_Debug Window
xh: /Uncedo/_Ifestile yokuLungisa isiphene kwinkqubo

en: /Help/_About
xh: /Uncedo/_Malunga nalo

en: /Buddies/Join a Chat...
xh: /Abahlobo/Ngenela iNcoko...

en: /Tools/Privacy
xh: /Izixhobo/ ezaNgasese

en: /Tools/Room List
xh: /Izixhobo/uLuhlu lweGumbi

en: By status
xh: Ngemo

en: By log size
xh: Ngobukhulu beqhosha lwesandisi

en: This protocol does not support chat rooms.
xh: Lo mthetho wokusebenza awuwaxhasi amagumbi encoko.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
xh: Ngeli thuba awubhaliswanga nakweyiphi na imithetho yokusebenza enawo amandla okuncokola.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
xh: Nceda ufake elinye igama, kwakunye naluphi na ulwazi olufanelekileyo malunga nencoko onqwenela ukuyongeza kuluhlu lwakho lomhlobo.

en: Please enter the name of the group to be added.
xh: Nceda ufake igama leqela elimele ukongezwa.

en: No actions available
xh: Akukho zintshukumo ezifumanekayo

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
xh: Ngeli thuba awubhaliswanga nge-akhawunti enokongeza loo mhlobo.

en: Invite Buddy Into Chat Room
xh: Memela umHlobo kwiGumbi leNcoko

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
xh: Nceda ufake igama lomsebenzisi onqwenela ukummema, ngokuhambisana nomyalezo ozikhethelayo wokumema.

en: _Buddy:
xh: _UmHlobo:

en: _Message:
xh: _Umyalezo:

en: <h1>Conversation with %s</h1>
xh: <h1>Incoko ne %s</h1>

en: Save Conversation
xh: Gcina iNcoko

en: Find
xh: Fumana

en: _Search for:
xh: _Khangela i:

en: Un-Ignore
xh: Musa ukungaHoyi

en: Ignore
xh: Musa ukuHoya

en: Unable to save icon file to disk.
xh: Akukwazeki ukugcina ifayili yomfanekiso womqondiso kwidiski.

en: Save Icon
xh: Gcina umFanekiso womQondiso

en: Animate
xh: Yenza oopopayi

en: Hide Icon
xh: Fihla umFanekiso womQondiso

en: Save Icon As...
xh: Gcina umFanekiso womQondiso njeng...

note: Conversation menu
en: /_Conversation
xh: /_INcoko

en: /Conversation/New Instant _Message...
xh: /Incoko/Umyalezo _omTsha waNgokonangoko...

en: /Conversation/_Find...
xh: /INcoko/_Fumana...

en: /Conversation/View _Log
xh: /Incoko/Buka _Ingxelo yezinto ezenziweyo

en: /Conversation/_Save As...
xh: /Incoko/_Gcina Njenge...

en: /Conversation/Se_nd File...
xh: /Incoko/Thu_mela iFayili...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
xh: /Incoko/Yongeza umHlobo _Tsibela...

en: /Conversation/_Get Info
xh: /Incoko/_Fumana uLwazi

en: /Conversation/In_vite...
xh: /Incoko/Me_ma...

en: /Conversation/_Block...
xh: /Incoko/_Thintela...

en: /Conversation/_Add...
xh: /Incoko/_Yongeza...

en: /Conversation/_Remove...
xh: /Incoko/_Susa...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
xh: /Incoko/Fakela uQhaga_mshelwano...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
xh: /Incoko/Fakela umFa_nekiso...

en: /Conversation/_Close
xh: /Incoko/_Vala

note: Options
en: /_Options
xh: /_Ekunokukhethwa kuko

en: /Options/Enable _Logging
xh: /Okunokukhethwa kuzo/Yenza kwenzeke _Ungeniso

en: /Options/Enable _Sounds
xh: /Okunokukhethwa kuzo/Yenza kwenzeke _Izandi

en: /Conversation/View Log
xh: /Incoko/Buka Ingxelo yezinto ezenziweyo

en: /Conversation/Send File...
xh: /Incoko/Thumela iFayili...

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
xh: /Incoko/Yongeza umHlobo uMtsibele...

en: /Conversation/Get Info
xh: /Incoko/Fumana ulwazi

en: /Conversation/Invite...
xh: /Incoko/Mema...

en: /Conversation/Alias...
xh: /Incoko/Elinye iGama...

en: /Conversation/Block...
xh: /Incoko/Thintela...

en: /Conversation/Add...
xh: /Incoko/Yongeza...

en: /Conversation/Remove...
xh: /Incoko/Susa...

en: /Conversation/Insert Link...
xh: /Incoko/Faka isiqhagamsheli...

en: /Conversation/Insert Image...
xh: /Incoko/Faka umFanekiso...

en: /Options/Enable Logging
xh: /Okunokukhethwa kuzo/Yenza kwenzeke ukuNgena

en: /Options/Enable Sounds
xh: /Okunokukhethwa kuzo/Yenza kwenzeke Izandi

en: /Options/Show Timestamps
xh: /Okunokukhethwa kuzo/Bonisa iziBaluli-xesha

en: User is typing...
xh: Umsebenzisi uyachwetheza...

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
xh: abantu abasendlini aba-0

en: %d person in room | %d people in room
xh[0]: umntu osendlini oyi-%d
xh[1]: abantu abasendlini aba-%d

en: Close conversation
xh: Vala iNcoko

en: Last created window
xh: Ifestile yokugqibela eyiliweyo

en: Separate IM and Chat windows
xh: Hlukanisa iifestile ze-IM nezeNcoko

en: New window
xh: Ifestile entsha

en: By group
xh: Ngeqela

en: By account
xh: Nge-akhawunti

en: Save Debug Log
xh: Gcina ukuNgena kuLungiso lwesiPhene seNkqubo

en: support
xh: inkxaso

en: win32 port
xh: isiqhagamsheli win32

en: maintainer
xh: umlondolozi

note: If "lazy bum" translates literally into a serious insult, use something else or omit it.
en: hacker and designated driver [lazy bum]
xh: umqhekezi nesiqhubi esalathelweyo [ivila]

en: original author
xh: umbhali wentsusa

en: lead developer
xh: umphuhlisi ophambili

en: Bulgarian
xh: IsiBulgaria

en: Catalan
xh: IsiCatala

en: Czech
xh: IsiCzech

en: Danish
xh: IsiDanish

en: German
xh: IsiJamani

en: Australian English
xh: IsiNgesi saseAustralia

en: Canadian English
xh: IsiNgesi sasKhanada

en: British English
xh: IsiNgesi saseBritani

en: Spanish
xh: IsiSpanish

en: Finnish
xh: IsiFinnish

en: French
xh: IsiFrentshi

en: Hebrew
xh: IsiHebheru

en: Hindi
xh: IsiHindi

en: Hungarian
xh: IsiHungaria

en: Italian
xh: IsiTaliyana

en: Japanese
xh: IsiJapane

en: Korean
xh: IsiKorea

en: Lithuanian
xh: IsiLithuania

en: Macedonian
xh: IsiMacedonia

en: Polish
xh: IsiPolishi

en: Portuguese
xh: IsiPhutukezi

en: Portuguese-Brazil
xh: IsiPhutukezi saseBrazili

en: Romanian
xh: IsiRomania

en: Russian
xh: IsiRashiya

en: Slovak
xh: IsiSlovak

en: Slovenian
xh: IsiSlovenia

en: Albanian
xh: IsiAlbania

en: Serbian
xh: IsiSerbia

en: Swedish
xh: IsiSwede

en: Turkish
xh: IsiTurkishi

en: Vietnamese
xh: IsiVietnam

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
xh: I-T.M.Thanh neGnome-Vi Team

en: Simplified Chinese
xh: IsiTshayina esiLula

en: Traditional Chinese
xh: IsiTshayin seMveli

en: Amharic
xh: IsiAmharic

en: Crazy Patch Writers
xh: AbaBhali beziZiba abangamaTshantliziyo

en: Retired Developers
xh: AbaPhuhlisi abakuMhlalaphantsi

en: Current Translators
xh: Abaguquleli baNgoku

en: Past Translators
xh: AbaGuquleli bexa eliDlulileyo

en: _Account
xh: i-_Akhawunti

en: Get User Info
xh: Fumana ulwazi ngomsebenzisi

en: Alias Contact
xh: Dibana noMnye

en: Enter an alias for this contact.
xh: Bhala elinye igama malunga nalo mntu uqhagamshelana naye.

en: Enter an alias for %s.
xh: Faka elinye igama le %s.

en: Alias Buddy
xh: Elinye iGama lomHlobo

en: Alias Chat
xh: Ncokola noneLinye igama

en: Enter an alias for this chat.
xh: Bhala elinye igama malunga nale ncoko.

en: Remove Contact
xh: Susa umQhagamshelanisi

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
xh: Sewukufuphi nokususa iqela i%s kwakunye nawo onke amalungu alo kuluhlu lwakho lobuhlobo. Ingaba ufuna ukuqhubeka?

en: Remove Group
xh: Susa iQela

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
xh: Sewukufuphi ukususa i%s kuluhlu lwakho lobuhlobo. Ingaba ukufuna ukuqhubeka?

en: Remove Buddy
xh: Susa umHlobo

en: _Remove Buddy
xh: _Susa umHlobo

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
xh: Sewukufuphi ukususa i%s yencoko kuluhlu lwakho lobuhlobo.  Ingaba ufuna ukuqhubeka?

en: Remove Chat
xh: Susa iNcoko

en: <b>Receiving As:</b>
xh: <b>Yamkelwa Njenge:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
xh: <b>Yamkelwa Ivela Ku:</b>

en: <b>Sending To:</b>
xh: <b>Thumela Ku:</b>

en: <b>Sending As:</b>
xh: <b>Thumela Njenge:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
xh: Akukho nkqubo yokusebenza ukuvula olu hlobo lwefayili.

en: An error occurred while opening the file.
xh: Kwenzeke impazamo xeshikweni uvula ifayili.

en: Filename:
xh: iGama lefayili:

en: Speed:
xh: Isantya:

en: Time Elapsed:
xh: IXesha eliDlulileyo:

en: Time Remaining:
xh: IXesha eliShiyekileyo:

note: Pause button
en: _Pause
xh: _Nqumama

note: Resume button
en: _Resume
xh: _Phinda uqalise

en: Hyperlink color
xh: Umbala woQhagamshelwano

en: Color to draw hyperlinks.
xh: Umbala wokuzoba uqhagamshelwano.

en: _Copy Email Address
xh: _Kopa iDilesi ye-iMeyile

en: _Open Link in Browser
xh: _IsiKhangeli soQhagamshelo oluVulekileyo

en: _Copy Link Location
xh: _Indawo yokuNxulumanisa iKopi

en: Save Image
xh: Gcina umFanekiso

en: _Save Image...
xh: _Gcina umFanekiso...

en: Select Font
xh: Khetha uHlobo lokuBhala

en: Select Text Color
xh: Khetha umBala womBhalo

en: Select Background Color
xh: Khetha Umbala wangaseMva

en: _URL
xh: i-_URL

en: _Description
xh: _Inkcazelo

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
xh: Nceda ufake iURL nekcazelo yoqhagamshelo ofuna ukulufaka. Inkcazelo ayinyanzelisi.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
xh: Nceda ufake iURL yeqhagamshelo ofuna ukulufaka.

en: Insert Link
xh: Fakela iKhonkco

en: _Insert
xh: _Fakela

en: Failed to store image: %s
xh: Akuphumelelekanga ukugcina umfanekiso: %s

en: Insert Image
xh: Faka umFanekiso

en: Smile!
xh: Ncuma!

en: This theme has no available smileys.
xh: Lo mxholo awunazo izinto ezincumisayo ezifumanekayo.

en: Bold
xh: Ngqindilili

en: Italic
xh: Ngokukekela

en: Underline
xh: Krwela ngaphantsi

en: Font Face
xh: Inkangeleko yomBhalo

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
xh[0]: %s ine %d umyalezo omtsha.
xh[1]: %s zine %d imiyalezo emitsha.

en: Unable to open URL
xh: Akwazeki ukuvula i-URL

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
xh: 'Incwadana' yomyalelo wokukhangela ikhethiwe, kodwa akukho myalelo umiselweyo.

en: Select a file
xh: Khetha ifayili

en: _Buddy name:
xh: _iGama lomhlobo:

en: Send a _message
xh: Thumela um_yalezo

en: E_xecute a command
xh: Phu_meza umyalelo

en: P_lay a sound
xh: Dla_la isandi

en: Pre_view
xh: Jonga _kwangaphambili

en: Select a smiley theme that you would like to use from the list below. New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
xh: Khetha umxholo onokuthanda ukuwusebenzisa kuluhlu okungezantsi. Imixholo emitsha ingafakelwa ngokuyirhuqa uyehlise kuluhlu lwemixholo.

en: Icon
xh: Umfanekiso ongumqondiso

en: System Tray Icon
xh: Inkqubo yeTreyi yomFanekiso womQondiso

en: When away
xh: Xa ungekho

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
xh: Bonisa ii-IM neencoko kwifestile ezinee_tab

en: Show close b_utton on tabs
xh: Bonisa iqho_sha lokuvala kwii-tab

en: Top
xh: Umphezulu

en: Bottom
xh: Umphantsi

en: Left
xh: Ekhohlo

en: Right
xh: Ekunene

en: Enable buddy ic_on animation
xh: Yenza kwenzeke ukuba _umfanekiso womqondiso womhlobo ubengupopayi

en: _Notify buddies that you are typing to them
xh: _Yazisa abahlobo ukuba uyababhalela ngokuchwetheza

en: Default Formatting
xh: Ukulungiselela okumiselweyo

en: Public _IP:
xh: I-_IP yoLuntu:

en: Ports
xh: Iziqhagamshelanisi

en: _Manually specify range of ports to listen on
xh: _Ngesandla chaza uluhlu lweziqhagamshelisi zokuphulaphula

en: Proxy Server
xh: Iseva yoMqobo

en: No proxy
xh: Akukho mqobo

en: _User:
xh: _Umsebenzisi:

en: Opera
xh: I-Opera

en: Netscape
xh: i-Netscape

en: Mozilla
xh: I-Mozilla

en: Konqueror
xh: I-Konqueror

en: Galeon
xh: I-Galeon

en: Firefox
xh: I-Firefox

en: Firebird
xh: I-Firebird

en: Epiphany
xh: I-Epiphany

en: Manual
xh: Uxwebhu lokusebenzisa

en: Browser Selection
xh: Ukhetho lwesiKhangeli

en: _Browser:
xh: _IsiKhangeli:

en: _Open link in:
xh: _Ikhonco elivulekileyo:

en: Browser default
xh: Isikhangeli esimiselweyo

en: Existing window
xh: Ifestile ekhoyo

en: New tab
xh: I-taba eNtsha

en: _Manual:
    (%s for URL)
xh: _Uxwebhu lokusebenzisa:
    (%s yeURL)

en: Log all c_hats
xh: Ingxelo yazo zonke ii_ncoko

en: Sound Selection
xh: Ukhetho lweSandi

en: _Method:
xh: _Indlela yokusebenza:

en: Console beep
xh: Isandi sesakhelo sekhompyutha

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
xh: Umyalelo we_sandi:
    (%s owegama lefayili)

en: Sounds when conversation has _focus
xh: Izandi xa ingxoxo _inogqaliselo

en: Play
xh: Dlala

en: _Auto-reply:
xh: _Ukuphinda udlale ngokuzenzekela:

note: Auto-away stuff
en: Auto-away
xh: Ukungabikho nokuzenzekela

en: Interface
xh: Umdibaniso wemida

en: Smiley Themes
xh: Imixholo eNcumisayo

en: Browser
xh: IsiKhangeli

en: Allow all users to contact me
xh: Vumela bonke abasebenzisi ukuba banxulumane nam

en: Allow only the users on my buddy list
xh: Vumela kuphela abasebenzisi abakuluhlu lwam lwabahlobo

en: Allow only the users below
xh: Vumela abasebenzisi abangezantsi kphela

en: Block all users
xh: Thintela bonke abasebenzisi

en: Block only the users below
xh: Thintela abasebenzisi abangezantsi kuphela

en: Privacy
xh: Yangasese

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
xh: Iinguquko kwimimiselo yangasese ingena entsebenzweni ngokukhawulezileyo.

en: Set privacy for:
xh: Imimiselo yengaSese:

en: Permit User
xh: Imvume yomSebenzisi

en: Type a user you permit to contact you.
xh: Chwetheza umsebenzisi omvumele ukunxibelelana nawe.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
xh: Nceda ufake igama lomsebenzisi onqwenela ukuba akwazi ukunxibelelana nawe.

en: Allow %s to contact you?
xh: Uvumela i-%s anxibelelane nawe?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
xh: Uqinisekile ukuba unqwenela ukuvumela i-%s anxibelelane nawe?

en: Block User
xh: Ukuthintela umSebenzisi

en: Type a user to block.
xh: Chwetheza umsebenzisi oza kumthintela.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
xh: Nceda ufake igama lomsebenzisi onqwenela ukumthintela.

en: Block %s?
xh: Kuthintelwe u-%s?

en: Are you sure you want to block %s?
xh: Uqinisekile ufuna ukuthintela u-%s?

en: Apply
xh: Sebenzisa

en: That file already exists
xh: Loo fayili sele ikhona

en: Would you like to overwrite it?
xh: Ingaba unqwenela ukuyibhala kwakhona?

note: list button
en: _Get List
xh: _Fumana uLuhlu

note: Save & Use button
en: Sa_ve & Use
xh: Gci_na & uSebenzise

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
xh: <b>Ifayili:</b> %s
    <b>Ubukhulu befayili:<b> %s
    <b>Umfanekiso wefayili:</b> %dx%d

en: _Alias
xh: _Elinye igama

en: _Invite
xh: _Mema

en: _Open Mail
xh: _Imeyile eVulekileyo

en: Point values to use when...
xh: Amaxabiso echokoza okusetyenziswa xa...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
xh: Umba oPhambili kwiNdibano

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
xh: Ivumela ukulawula amaxabiso anxulumene neemo ezahlukeneyo zomhlobo.

note: *< description
en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
xh: Ivumela ukutshintsha amaxabiso echokoza kwiimo zokulalela/ukungabikho/nokungabikho kunxibelelwano malunga nabahlobo abakwindibano yemiba ephambili yokubala.

en: By conversation count
xh: Ngobalo lwengxoxo

en: Conversation Placement
xh: Ukubeka eNdaweni iNcoko

en: Number of conversations per window
xh: Inani leencoko zefestile nganye

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
xh: Hlukanisa iifestile zeIM neNcoko xa uzibeka ngamanani

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
xh: I-ExtPlacement

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
xh: Izinto ezongezelelweyo okunokukhethwa kuzo indawo yokubeka incoko.

note: *< summary *  description
en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
xh: Thintela inani leencoko kwifestile nganye, yahlukanisa ngokuzikhethela ii-IM neeNcoko

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
xh: Imo yeziJekulo zeMawuse

en: Middle mouse button
xh: Iqhosha eliphakathi lemawusi

en: Right mouse button
xh: Iqhosha elisekunene lemawusi

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
xh: _Umboniso wesijekulo samehlo

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
xh: Izijekulo zemawusi

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
xh: Ibonelela ngenkxaso yezijekulo zemawusi

en: Instant Messaging
xh: Ukuthumela umYalezo ngoPhanyazo

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
xh: Khetha umntu kwincwadi yakho yedilesi ngezantsi, okanye yongeza umntu omtsha.

en: Group:
xh: Iqela:

note: "New Person" button
en: New Person
xh: Umntu omTsha

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
xh: Khetha umHlobo

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
xh: Khetha umntu kwincwadi yakho yedilesi ukuze wongeze lo mhlobo kuyo, okanye dala umntu omtsha.

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
xh: _Umhlobo oliQabane

en: Add to Address Book
xh: Yongeza kwiNcwadi yeDilesi

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
xh: Isimo soManyano lokuDaleka

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
xh: Khetha zonke ii-akhawunti ukuze abahlobo bongezeke ngokuzenzekela.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
xh: Umanyano lwe-Evolution

en: Please enter the person's information below.
xh: Nceda ufake ulwazi ngomntu ongezantsi.

en: Account type:
xh: Uhlobo lwe-akhawunti:

note: Optional Information section
en: Optional information:
xh: Ulwazi olunganyanzeliswanga:

en: First name:
xh: iGama lokuQala:

en: Last name:
xh: iFani:

en: Email:
xh: I-imeyile:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
xh: Uvavanyo lwemiQondiso yeGTK

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
xh: Vavanya ukubona ukuba yonke imiqondiso ye-ui isebenza ngokufanelekileyo.

en: History
xh: Imbali

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
xh: Ukwenza umfanekiso ongumqondiso waKude

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
xh: Yenza umfanekiso womqondiso woluhlu lomhlobo neencoko zakho xa ungekho.

en: Mail Checker
xh: Isikhangeli seMeyile

en: Checks for new local mail.
xh: Iindlela zokukhangela imeyile entsha yasekhaya.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
xh: Yongeza ibhokisi encinci yoluhlu lomhlobo olubonisayo ukuba unemeyile entsha.

en: _IM windows
xh: Iifestile ze-_IM

en: C_hat windows
xh: Iifestile ze_Ncoko

en: _Apply
xh: _Sebenzisa

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
xh: Ukwazisa Ngenxa

en: _Focused windows
xh: Iifestile _ezigqalisiweyo

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
xh: Iindlela zoKwazisa

en: Prepend _string into window title:
xh: Fakela ngaphambili _uluhlu lwamagama kwisihloko sefestile:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
xh: Fakela u_balo lwemiyalezo emitsha kwisihloko sefestile

note: Urgent method button
en: Set window manager "_URGENT" hint
xh: Misela umphathi wefestile "_URGENT" icebiso

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
xh: UkuSusa isaZiso

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
xh: Susa xa ifestile yencoko _ifumana ugqaliso

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
xh: Susa xa ifestile yencoko i_samkela ukucofwa

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
xh: Susa xa _uchwetheza ifestile yencoko

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
xh: Susa xa _umyalezo uthunyelwa

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
xh: Susa kwisimo sokuvula ukuya kwita_b yencoko

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
xh: IsaZiso ngomYalezo

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
xh: Ibonelela ngeendlela ezahlukeneyo zokukwazisa ngemiyalezo engafundwanga.

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
xh: Umzekelo wokungenisa owenza izinto - jonga inkcazelo.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
xh: Yindlela yokungena ethandekayo lena eyenza izinto ezininzi:
    - Ikuxelela ukuba ngubani owenze inkqubo xa ungena
    - Iguqula yonke imibhalo engenayo
    - Ithumela umyalezo kubantu abakuluhlu lwakho kwangoko xa bebhalisa

en: Raw
xh: Engekalungiswa

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
xh: Ikwenza uthumele ungeniso olungalungiswanga kwiiprothokholi ezisekwe kumbhalo.

en: New Version Available
xh: Inguqulelo enTsha eFumanekayo

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
xh: Isaziso ngokuKhulula

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
xh: Ukukhangela ngamaxesha ngamaxesha ezintsha ezenziweyo.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
xh: Ukukhangela ngamaxesha ngamaxesha ezintsha ezenziweyo nokwazisa umsebenzisi ngoTshintsho lokuNgena.

en: Text Replacements
xh: UTshintsho lomBhalo

en: You type
xh: Uyachwetheza

en: You send
xh: Uyathumela

en: Add a new text replacement
xh: Yongeza umbhalo omtsha wokutshintsha

en: You _type:
xh: Uya_chwetheza:

en: You _send:
xh: Uya_thumela:

en: Text replacement
xh: UTshintsho lomBhalo

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
xh: Utshintsha umbhalo wemiyalezo ephumayo ngokwemithetho emiselwe ngumsebenzisi.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
xh: IsiChukumisi soMhlobo

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
xh: Inguqulelo yokuhlisa usenyusa ngokuthe tyaba kuluhlu lomhlobo.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
xh: Isibaluli-xesha

en: Opacity:
xh: Ulwalamano lotshintshiselwano:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
xh: Iifestile zeNcoko zeIM

en: _IM window transparency
xh: Ifestile ye_IM eselubala

en: _Show slider bar in IM window
xh: _Umvalo otshebelezayo womboniso kwifestile yeIM

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
xh: uLuhlu lweFestile yomHlobo

en: _Buddy List window transparency
xh: _Ukuba selubala kwefestile yoLuhlu lomhlobo

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
xh: Ukuba seLubala

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
xh: Ukuguqu-guquka kokuba seLubala koluhlu neencoko zomhlobo.

en: GTK+ Runtime Version
xh: I-GTK+ iNguqulelo yeXesha lokuSebenza

note: Autostart
en: Startup
xh: Ukuvula

en: _Dockable Buddy List
xh: _Uludwe lomHlobo olunokufakwa kwiDokisi
