Pidgin 2.0 CVS - en to ka translation catalogue (939 entries)

en: Error
ka: შეცდომა

en: New mail notifications
ka: ახალი ელ.ფოსტის შეტყობინებები

en: Remember password
ka: პაროლის დამახსოვრება

en: Modify Account
ka: ანგარიშის პარამეტრების შეცვლა

en: Protocol:
ka: პროტოკოლი:

en: Password:
ka: პაროლი

en: Alias:
ka: სინონიმი:

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
ka: გაუქმება

note: Save button Save
en: Save
ka: შენახვა

en: Are you sure you want to delete %s?
ka: დარწმუნებული ხართ რომ გსურთ %s მომხმარებლის წაშლა

note: Delete button
en: Delete
ka: წაშლა

en: Accounts
ka: ანგარიშები

note: Add button
en: Add
ka: დამატება

en: Add buddy to your list?
ka: დავამატო მეგობარი შენ სიას?

en: Authorize
ka: ავტორიზაცია

en: Deny
ka: უარყოფა

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Account
ka: ანგარიში

en: Add Buddy
ka: დაამატე მეგობარი

note: Extract their Name and put it in
en: Name
ka: სახელი

en: Alias
ka: სინონიმი

en: Add Group
ka: ჯგუფის დამატება

en: Get Info
ka: გამოიძახე ინფორმაცია

en: Send File
ka: ფაილის გაგზავნა

en: Blocked
ka: დაბლოკილია

en: Remove
ka: წაშლა

note: Buddy List
en: Buddy List
ka: მეგობრების სია

note: General
en: Nickname
ka: მეტსახელი

note: Never know what those translations might end up like... Idle stuff
en: Idle
ka: უმოქმედო

en: New...
ka: ახალი...

en: Saved...
ka: შენახულია...

en: Plugins
ka: პლაგინები

en: Block
ka: ბლოკირება

en: Unblock
ka: ბლოკირების გაუქმება

en: New Instant Message
ka: ახალი შეტყობინება

en: Join a Chat
ka: საუბარში ჩართვა

note: Create the "Options" frame.
en: Options
ka: ოფციები

en: Alphabetically
ka: ანბანის მიხედვით

en: Chat
ka: ჩატი

note: Creating the user splits
en: Hostname
ka: ჰოსტის სახელი

en: Info
ka: ინფორმაცია

note: Close button
en: Close
ka: დახურვა

en: No such command.
ka: მასეთი ბრძანება არ არსებობს

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
ka: პროტოკოლირება ჩართულია. ამ მომენტიდან მიმდენარეობს საუბრის პროტოკოლირება.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
ka: პროტოკოლირება გამორთულია. ამ მომენტიდან საუბრის პროტოკოლირება შეწყვეტილია.

en: Unable to open file.
ka: ფაილის გახსნა შეუძლებელია.

en: Debug Window
ka: გამართვის ფანჯარა

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
ka: გაწმენდა

en: Pause
ka: პაუზა

note: Create the window.
en: File Transfers
ka: ფაილების გადაგზავნა

en: Progress
ka: პროგრესი

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Size
ka: ზომა

en: Remaining
ka: დარჩენილი დრო

note: XXX: Use of ggp_str_to_uin() is an ugly hack!
en: Status
ka: სტატუსი

en: Waiting for transfer to begin
ka: ველოდები გადატანის დაწყებას

en: Canceled
ka: გაუქმებულია

en: Finished
ka: დასრულებულია

en: No logs were found
ka: ვერ ვიპოვე პროტოკოლები

en: Total log size:
ka: პროტოკოლების საერთო ზომა:

en: Conversations in %s
ka: საუბარი %s-ში

en: Conversations with %s
ka: საუბარი %s-თან

en: System Log
ka: სისტემის პროტოკოლი

en: New Mail
ka: ახალი წერილი

en: Info for %s
ka: ინფორმაცია %s-თვის

en: Buddy Information
ka: ინფორმაცია მომხმარებელზე

en: IM
ka: მოკ-შე

en: Invite
ka: დაპატიჟება

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
ka: პარამეტრები

note: Account:
en: Account:
ka: ანგარიში:

note: Create the "Action" frame.
en: Action
ka: მოქმედება

en: %s has become idle (%s)
ka: %s გახდა უმოქმედო (%s)

en: %s has gone away. (%s)
ka: %s გავიდა. (%s)

en: Never
ka: არასოდეს

en: Conversations
ka: საუბრები

en: Logging
ka: პროტოკოლირება

en: Save File...
ka: ფაილის შენახვა...

en: Open File...
ka: ფაილის გახსნა...

note: Create the window.
en: Room List
ka: ოთახების სია

en: Message received
ka: შეტყობინება მიღებულია

en: Message sent
ka: შეტყობინება გაგზავნილია

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Command
ka: ბრძანება

en: Sound Method
ka: ხმოვანი მეთოდი

note: Sound options
en: Sound Options
ka: ხმის პარამეტრები

en: Always
ka: ყოველთვის

note: Sound events
en: Sound Events
ka: ხმოვანი შემთხვევები

en: Event
ka: შემთხვევა

en: Test
ka: ტესტი

en: Reset
ka: განულება

en: Choose...
ka: აირჩიეთ...

en: Saved Statuses
ka: შენახული სტატუსები

en: Title
ka: სათაური

en: Type
ka: ტიპი

note: Statuses are almost all the same. Define a macro to reduce code repetition. PurpleStatusPrimitive id - use default name - use default saveable user_settable not independent Attributes - each status can have a message.
en: Message
ka: შეტყობინება

en: Status:
ka: სტატუსი:

en: Sounds
ka: ხმები

en: History Plugin Requires Logging
ka: ისტორიის პლაგინი მოითხოვს პროტოკოლირებას

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
ka: აჩვენებს წინა საუბრის ჩანაწერის ახალ საუბრის ფანჯარაში.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
ka: პლაგინი, ახალი საუბრის ჩართვისას გიჩვენებთ ბოლო საუბრარს მოცემულ ფანჯარაში.

en: Online
ka: ხაზზე

en: Offline
ka: გასული ქსელიდან

en: accounts
ka: ანგარიშები

en: Enter password for %s (%s)
ka: შეიყვანეთ პაროლი %s (%s) სათვის

en: Enter Password
ka: შეიყვანე პაროლი

en: Save password
ka: შეინახე პაროლი

en: Missing protocol plugin for %s
ka: არ მაქ პროტოკოლის პლაგინი %s-თვის

en: Connection Error
ka: კავშირის შეცდომა

en: New passwords do not match.
ka: ახალი პაროლები არ ემთხვევა

en: Fill out all fields completely.
ka: შეავსეთ ყველა ველი ბოლომდე

en: Original password
ka: არსებული პაროლი

en: New password
ka: ახალი პაროლი

en: New password (again)
ka: ახალი პაროლი(თავიდან)

en: Change password for %s
ka: პაროლის შეცვლა %s -თვის

en: Please enter your current password and your new password.
ka: შეიყვანეთ თქვენი არსებული და ახალი პაროლი

en: Change user information for %s
ka: ინფორმაციის შეცვლა %s მომხმარებლისათვის

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Buddies
ka: მეგობრები

en: buddy list
ka: მეგობრების სია

en: Registration Error
ka: რეგისტრაციის შეცდომა

en: +++ %s signed on
ka: +++ %s შემოვიდა ქსელში

en: +++ %s signed off
ka: +++ %s გავიდა ქსელიდან

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: The message is too large.
ka: შეტყობინება ძალიან დიდია

en: Unable to send message.
ka: შეუძლებელია შეტყობინების გაგზავნა.

en: %s entered the room.
ka: %s შემოვიდა ოთახში.

en: You are now known as %s
ka: თქვენ ახლა ჩანხართ სახელით %s

en: %s left the room.
ka: %s გავიდა ოთახიდან.

en: %s left the room (%s).
ka: %s გავიდა ოთახიდან (%s).

en: Error reading %s: 
    %s.
ka: შეცდომა %s -ის წაკითხვისას: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
ka: შეცდომა %s ის წერისას: 
    %s.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
ka: 0 ზომის ფაილის გაგზავნა არ შემიძლია.

en: Cannot send a directory.
ka: დირექტორიის გაგზავნა არ შემიძლია.

en: %s wants to send you %s (%s)
ka: %s სურს გამოგიგზავნოთ %s (%s)

en: %s wants to send you a file
ka: %s სურს გამოგიგზავნოთ ფაილი

en: Accept file transfer request from %s?
ka: მივიღო ფაილი %s-გან?

en: Offering to send %s to %s
ka: ვთავაზობ ფაილს %s··%s-ს

en: Transfer of file %s complete
ka: %s ფაილის გადატანა დასრულდა

en: File transfer complete
ka: ფაილის გადაგზავნა შესრულდა

en: You canceled the transfer of %s
ka: თქვენ შეწყვიტეთ %s ფაილის გადატანა

en: File transfer cancelled
ka: ფაილის გადაგზავნა შეწყვეტილია

en: %s canceled the transfer of %s
ka: %s -მა შეწყვიტა %s ფაილის გადატანა

en: %s canceled the file transfer
ka: %s-მა შეწყვიტა ფაილის გადატანა

en: Plain text
ka: ტექსტი

en: Logging of this conversation failed.
ka: ამ საუბრის პროტოკოლირება ვერ მოხერხდა.

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
ka: (%s) %s <ავტო-პასუხი>: %s

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
ka: ვერ ვპოულობ %s პლაგინს. გთხოვთ დააყენოთ პლაგინი და სცადოთ თავიდან.

en: The required plugin %s was unable to load.
ka: %s პლაკინის ჩატვირთვა შეუძლებელია

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Cipher Test
ka: ტესტი

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
ka: DBus პლაგინის მაგალითი

en: Minutes
ka: წუთი

note: This is a cultural reference.  Dy'er Mak'er is a song by Led Zeppelin. If that doesn't translate well into your language, drop the 's before translating.
en: I'dle Mak'er
ka: უმოქმედობის მოურავი

en: Set Account Idle Time
ka: შეიყვანე ანგარიშიხ ვადა უმოქმედობაში გადასვლამდე

en: _Set
ka: შენახვა

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
ka: IPC ტესტ კლიენტი

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
ka: IPC ტესტ სერვერი

en: User is offline.
ka: მომხმარებელი გასულია ქსელიდან.

en: Auto-response sent:
ka: გაგზავნილი ავტო-პასუხი:

en: %s has signed off.
ka: %s გავიდა ქსელიდან.

note: The names of IM clients are marked for translation at the request of translators who wanted to transliterate them.  Many translators choose to leave them alone.  Choose what's best for your language.
en: MSN Messenger
ka: MSN მესინჯერი

note: Add general preferences.
en: General Log Reading Configuration
ka: ზოგადი პროტოკოლის წაკითხვის კონფიგურაცია

en: Fast size calculations
ka: სწრაფი ზომის კალკულაცია

note: Add Log Directory preferences.
en: Log Directory
ka: პროტოკოლირების დირექტორია

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Log Reader
ka: პროტოკოლის მკითხველი

en: Mono Plugin Loader
ka: მონო პლაგინების ჩამტვირთავი

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
ka: Perl პლაგინების ჩამტვირთავი

en: Disable when away
ka: გამორთე როცა გასული ვარ

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
ka: სიგნალების ტესტი

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
ka: მარტივი პლაგინი

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
ka: უზრუნველყოფს SSL სუპორტს GNUTLS-ის საშუალებით.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
ka: უზრუნველყოფს SSL სუპორტს Mozilla NSS -ის საშუალებით.

en: %s is no longer away.
ka: %s დაბრუნდა.

en: %s has gone away.
ka: %s გავიდა.

en: %s has become idle.
ka: %s გახდა უმოქმედო.

en: %s is no longer idle.
ka: %s არ არის უმოქმედო.

en: %s has signed on.
ka: %s შემოვიდა ქსელში.

en: Notify When
ka: შემატყობინე როცა

en: Buddy Goes _Away
ka: მეგობარი გადის

en: Buddy Goes _Idle
ka: მეგობარი ხდება უმოქმედო

en: Tcl Plugin Loader
ka: Tcl პლაგინების ჩამტვირთავი

en: First name
ka: სახელი

en: Last name
ka: გვარი

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
ka: Bonjour პროტოკოლის პლაგინი

en: Save Buddylist...
ka: მეგობრების სიის შენახვა...

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
ka: თქვენი მეგობრების სია ცარიელია, ფაილში არაფერი არ ჩაწერილა.

en: Save buddylist...
ka: მეგობრების სიის შენახვა...

en: Passwords do not match.
ka: პაროლები არ ემთხვევა ერთმანეთს.

en: Registration completed successfully!
ka: რეგისტრაცია მოხერხდა!

en: Password
ka: პაროლი

en: Password (retype)
ka: პაროლი (მეორედ)

en: City
ka: ქალაქი

en: Year of birth
ka: დაბადების წელი

en: Male
ka: მამრობითი

en: Female
ka: მდედრობითი

en: Find buddies
ka: იპოვე მეგობრები

en: Password was changed successfully!
ka: პაროლი შეიცვალა!

en: Change Gadu-Gadu Password
ka: შეცვალე Gadu-Gadu პაროლი

en: Add to chat...
ka: დაამატე ჩატს...

note: Global
en: Available
ka: მისაწვდომია

note: get_yahoo_status_from_purple_status() returns YAHOO_STATUS_CUSTOM for * the generic away state (YAHOO_STATUS_TYPE_AWAY) with no message Away stuff
en: Away
ka: გასული

en: First Name
ka: სახელი

en: Search results
ka: ძებნის შედეგები

en: Unable to read socket
ka: ვერ ვკითხულობ სოკეტს

en: Connection failed.
ka: კავშირი ვერ განხორციელდა.

en: Chat _name:
ka: ჩატის _სახელი:

en: Chat error
ka: ჩატის შეცდომა

en: Not connected to the server.
ka: არ ვარ დაკავშირებული სერვერთან.

en: Change password...
ka: პაროლის შეცვლა...

en: Download buddylist from Server
ka: მეგობრების სიის სერვერიდან ჩამოტვირთვა

en: Delete buddylist from Server
ka: მეგობრების სიის სერვერიდან წაშლა

en: Save buddylist to file...
ka: მეგობრების სიის ფაილში შენახვა...

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
ka: Gadu-Gadu პროტოკოლის პლაგინი

en: Gadu-Gadu User
ka: Gadu-Gadu მომხმარებელი

en: Unknown command: %s
ka: უცნობი ბრძანება: %s

en: File Transfer Failed
ka: ფაილის გადაგზავნა ვერ მოხერხდა

en: Server has disconnected
ka: სერვერი გაითიშა

en: _Channel:
ka: _არხი:

en: _Password:
ka: _პაროლი:

note: 1. connect to server connect to the server
en: Connecting
ka: დაკავშირება

en: Couldn't create socket
ka: შეუძლებელია სოკეტის შექმნა

en: Couldn't connect to host
ka: შეუძლებელია ჰოსტთან დაკავშირება

en: Read error
ka: კითხვის შეცდომა

en: Users
ka: მომხმარებლები

en: Topic
ka: თემა

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
ka: IRC პროტოკოლის პლაგინი

note: host to connect to
en: Server
ka: სერვერი

note: port to connect to
en: Port
ka: პორტი

en: Real name
ka: ნამდვილი სახელი

note: option = purple_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
ka: გამოიყენე SSL

en: Nick
ka: მეტსახელი

en: Unknown message '%s'
ka: უცნობი შეტყობინება '%s'

en: Unknown message
ka: უცნობი შეტყობინება

en: No such channel
ka: მასეთი არხი არ არსებობს

note: does this happen?
en: no such channel
ka: მასეთი არხი არ არსებობს

en: User is not logged in
ka: მომხმარებელი არ არის ხაზზე

en: Could not send
ka: ვერ ვაგზავნი

en: Disconnected.
ka: კავშირი გაწყვეტილია.

en: Unknown Error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Plaintext Authentication
ka: ტექსტური დადასტურება

en: Invalid response from server.
ka: სერვერის არასწორი პასუხი

en: SASL error
ka: SASL შეცდომა

en: Unable to create socket
ka: ვერ ვქმნი სოკეტს

en: Write error
ka: წერის შეცდომა

en: Full Name
ka: სრული სახელი

en: Family Name
ka: ოჯახური სახელი

en: Given Name
ka: სახელი

en: Street Address
ka: ქუჩის მისამართი

en: Extended Address
ka: მთლიანი მისამართი

en: Locality
ka: მდებარეობა

en: Region
ka: რეგიონი

en: Postal Code
ka: საფოსტო კოდი

en: Country
ka: ქვეყანა

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
ka: ტელეფონი

en: Organization Name
ka: ორგანიზაციის სახელი

en: Organization Unit
ka: დანაყოფი

en: Role
ka: როლი

en: Birthday
ka: დაბადების დღე

en: Description
ka: აღწერილობა

en: Capabilities
ka: შეუძლია

en: Priority
ka: პრიორიტეტი

en: Resource
ka: რესურსი

en: Middle Name
ka: ოჯახური სახელი

en: Address
ka: მისამართი

en: P.O. Box
ka: საფოსტო ყუთი

en: Photo
ka: სურათი

en: Logo
ka: ლოგო

en: (Re-)Request authorization
ka: მოითხოვე აცტორიზაცია

en: Last Name
ka: გვარი

en: Email Address
ka: Email მისამართი

note: "Search"
en: Search
ka: ძებნა

en: Invalid Directory
ka: არასწორი დირექტორია

en: _Room:
ka: _ოთახი:

en: _Server:
ka: _სერვერი:

en: Invalid Room Name
ka: არასწორი ოთახის სახელი

en: Invalid Server Name
ka: არასწორი სერვერის სახელი

en: Configuration error
ka: კონფიგურაციის შეცდომა

en: Unable to configure
ka: ვერ ვაკონფიგურირებ

en: Room Configuration Error
ka: ოთახის კონფიგურაციის შეცდომა

en: Registration error
ka: რეგისტრაციის შეცდომა

en: Invalid Server
ka: არასწორი სერვერი

en: Enter a Conference Server
ka: შეიყვანეთ კონფერენციების სერვერი

en: Find Rooms
ka: იპოვე ოთახები

en: Read Error
ka: კითხვის შეცდომა

en: Registration Successful
ka: რეგისტრაცია მოხერხდა

en: Registration Failed
ka: რეგისტრაცია ვერ მოხერხდა

en: Already Registered
ka: უკვე რესგისტრირებულია

en: Phone
ka: ტელეფონი

en: Date
ka: თარიღი

en: Register
ka: რესგისტრაცია

en: Authenticating
ka: მიმდენარეობს აუტენტიფიკაცია

en: Both
ka: ორივე

en: To
ka: ვის

en: None
ka: არაფერი

en: Password Changed
ka: პაროლი შეიცვალა

en: Error changing password
ka: შეცდომა პაროლის შეცვლისას

en: Password (again)
ka: პაროლი (კიდევ ერთხელ)

en: Please enter your new password
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ თქვენი ახალი პაროლი

en: Set User Info...
ka: მომხმარებლის ინფორმაციის შეტანა...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
ka: პაროლის შეცვლა...

en: Conflict
ka: კონფლიქტი

en: Forbidden
ka: აკრძალული

en: Gone
ka: წავიდა

en: Internal Server Error
ka: სერვერის შიდა შეცდომა

en: Not Acceptable
ka: მიუღებელი

en: Not Allowed
ka: არ არის დაშვებული

en: Registration Required
ka: საჭიროა რეგისტრაცია

en: Server Overloaded
ka: სერვერი გადატვირთულია

en: Service Unavailable
ka: სერვისი მიუწვდომელია

en: Authorization Aborted
ka: ავტორიზაცია შეწყვეტილია

en: Incorrect encoding in authorization
ka: არასწორი კოდირება ავტორიზაციაში

en: Invalid Authorization Mechanism
ka: ავტორიზაციის მექანიზმი არასწორია

en: Authorization mechanism too weak
ka: ავტორიზაციის მექანიზმი ძაან სუსტია

en: Authentication Failure
ka: აუტენტიფიკაციის შეცდომა

en: Bad Format
ka: ცუდი ფორმატი

en: Resource Conflict
ka: რესურსების კონფლიქტი

en: Host Unknown
ka: ჰოსტი უცნობია

en: Invalid ID
ka: არასწორი ID

en: Invalid XML
ka: არასწორი XML

en: Connect port
ka: კავშირის პორტი

note: TODO: default to automatically try different ports. Make the user be * able to set the first port to try (like LastConnectedPort in Windows client). Account options
en: Connect server
ka: კავშირის სერვერი

en: Message from %s
ka: შეტყობინება %s -გან

en: XML Parse error
ka: შეცდომა XML ფაილის შეტანისას

en: Create New Room
ka: შექმენი ახალი ოთახი

en: _Configure Room
ka: ოთახის _კონფიგურაცია

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
ka: ვერ ვეგზავნი ფაილს %s -თან. მომხმარებლის პროგრამას არ შეუძლია ფაილების მიღება

en: File Send Failed
ka: ფაილის გაგზავნა ვერ მოხერხდა

note: only notify the user about problems adding to the friends list * maybe we should do something else for other lists, but it probably * won't cause too many problems if we just ignore it
en: Unable to add "%s".
ka: ვერ ვამატებ "%s"-ს

en: Invalid email address
ka: არასწორი email მისამართი

en: User does not exist
ka: მომხმარებელი არ არსებობს

en: Not on list
ka: არარი სიაში

en: User is offline
ka: მომხმარებელი გასულია ქსელიდან

en: Invalid group
ka: არასწორი ჯგუფი

en: User not in group
ka: მომხმარებელი არ არის ჯგუფში

en: Group name too long
ka: ჯგუფის სახელი ნამეტანი გრძელია

en: Command disabled
ka: ბრძანება გაუქმებულია

en: Server busy
ka: სერვერი დაკავებულია

en: Server unavailable
ka: სერვერი მიუწვდომელია

en: Unable to write
ka: ვერ ვწერ

en: Session overload
ka: სესია გადატვირთულია

en: User is too active
ka: მომხმარებელი ძალიან აქტიურია

en: Not expected
ka: მოულოდნელი

en: Server too busy
ka: სერვერი ძალიან დატვირთულია

en: Authentication failed
ka: აუტენტიფიკაცია ვერ მოხერხდა

en: Unknown Error Code %d
ka: უცნობი შეცდომის კოდი %d

en: MSN Error: %s
ka: MSN შეცდომა: %s

en: Allow
ka: დაუშვი

en: Disallow
ka: არ დაუშვა

en: Page
ka: გვერდი

en: Has you
ka: ხართ მის სიაში

en: Be Right Back
ka: მალე დავბრუნდები

en: Busy
ka: დაკავებული

en: On the Phone
ka: ტელეფონზე

en: Out to Lunch
ka: საჭმელად გასული

en: Set Friendly Name...
ka: შეიტანე მეტსახელი...

en: Set Home Phone Number...
ka: შეიტანე სახლის ტელეფონის ნომერი...

en: Set Work Phone Number...
ka: შეიტანე სამსახურის ტელეფონის ნომერი...

en: Set Mobile Phone Number...
ka: შეიტანე მობილური ტელეფონის ნომერი...

en: Open Hotmail Inbox
ka: Hotmail საფოსტო ყუთის გახსნა

en: Error retrieving profile
ka: შეცდომა პროფაილის ჩამოტანისას

en: General
ka: ზოგადი

en: Age
ka: ასაკი

en: Occupation
ka: პროფესია

en: Location
ka: ადგილმდებარეობა

en: A Little About Me
ka: რამოდენიმე ინფორმაცია ჩემს შესახებ

en: Marital Status
ka: ოჯახური მდგომარეობა

en: Home Address
ka: სახლის მისამართი

en: Job Title
ka: პროფესია

en: Company
ka: კომპანია

en: Department
ka: დეპარტამენტი

en: Work Address
ka: სამსახურის მისამართი

en: Last Updated
ka: ბოლო განახლება

en: Use HTTP Method
ka: გამოიყენე HTTP მეთოდი

en: Unknown error.
ka: უცნობი შეცდომა.

en: Service Temporarily Unavailable.
ka: სერვისი დროებით მიუწვდომელია.

en: Unable to rename group
ka: ვერ ვცვლი ჯგუფის სახელს

en: Unable to delete group
ka: ვერ ვშლი ჯგუფს

en: Unable to connect
ka: დაკავშირება შეუძლებელია

en: Writing error
ka: წერის შეცდომა

en: Reading error
ka: კითხვის შეცდომა

en: Unable to authenticate: %s
ka: ავთენტურობის დადგენა ვერ მოხერხდა: %s

en: Handshaking
ka: მისალმება

en: Transferring
ka: გადაგზავნა

en: Starting authentication
ka: ვიწყებ ავთენტურობის დადგენას

en: Getting cookie
ka: ბმულის მიღება

en: Sending cookie
ka: ქუკის გაგზავნა

en: Away From Computer
ka: კომპიუტერისგან გასული

en: On The Phone
ka: ლაპარაკობს ტელეფონზე

en: Out To Lunch
ka: საჭმელად გასული

en: Profile URL
ka: პროფაილის URL

note: The session is now set up, ready to be connected. This emits the * signedOn signal, so clients can now do anything with msimprpl, and * we're ready for it (session key, userid, username all setup).
en: Connected
ka: შეერთებული

en: Password has expired
ka: პაროლს ვადა გაუვიდა

en: User not found
ka: ვერ ვიპოვე მომხმარებელი

en: Unknown error: 0x%X
ka: უცნობი შეცდომა: 0x%X

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
ka: ვერ გავაგზავნე შეტყობინება (%s).

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
ka: შეუძლებელია შეტყობინების გაგზავნა. ვერ ვქმნი კონფერენციას (%s).

en: Unable to create conference (%s).
ka: ვერ ვქმნი კონფერენციას (%s).

en: Telephone Number
ka: ტელეფონის ნომერი

en: User ID
ka: მომხმარებლის ID

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
ka: სრული სახელი

en: Authenticating...
ka: მიმდენარეობს აუტენტიფიკაცია...

en: Unable to connect to server.
ka: შეუძლებელია სერვერთან დაკავშირება

en: Waiting for response...
ka: ველოდები პასუხს...

en: Server address
ka: სერვერის მისამართი

en: Server port
ka: სერვერი-პორტი

en: Encoding
ka: კოდირება

en: Invalid error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Invalid SNAC
ka: არასწორი SNAC

en: Service unavailable
ka: სერვისი მიუწვდომელია

en: User temporarily unavailable
ka: მომხმარებელი დროებით მიუწვდომელია

en: No match
ka: დამთხვევა არ არის

note: Label
en: Buddy Icon
ka: მეგობრის მინი-სურათი

en: Voice
ka: ხმა

en: Get File
ka: ფილის მიღება

en: Games
ka: თამაში

en: ICQ Direct Connect
ka: ICQ პირდაპირი კავშირი

en: AP User
ka: AP მომხმარებლები

en: ICQ RTF
ka: ICQ·RTF

en: Nihilist
ka: ნიჰილისტი

en: ICQ Server Relay
ka: ICQ-ზე სერვერზე დაყრდნობა

en: Old ICQ UTF8
ka: ძველი ICQ UTF8

en: Trillian Encryption
ka: Trillian შიფრი

en: ICQ UTF8
ka: ICQ·UTF8

en: Security Enabled
ka: დაცვა ჩართულია

en: Video Chat
ka: ვიდეო ჩატი

en: Live Video
ka: ცოცხალი ვიდეო

en: Camera
ka: კამერა

en: Not Available
ka: ხელმიუწვდომელია

en: Occupied
ka: დაკავებულია

en: Invisible
ka: უხილავია

en: IP Address
ka: IP მისამართი

en: Warning Level
ka: შენშვნის დონე

en: Connection established, cookie sent
ka: კავშირი დამყარებულია, ბმული გაგზავნილია

note: TODO: Don't call this with ssi
en: Finalizing connection
ka: კავშირის დასრულება

en: Incorrect password.
ka: არასწორი პაროლი.

en: Could Not Connect
ka: ვერ ვუკავშირდები

en: Received authorization
ka: მივიღე ავტორიზაცია

en: Password sent
ka: პაროლი გაგზავნილია

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
ka: გთხოვთ მომცეთ ავტორიზაცია თქვენი ჩემ მეგობრების სიაში დასამატებლად.

en: Authorization Request Message:
ka: ავტორიზაციის მოთხოვნის შეტყობინება

en: Please authorize me!
ka: გთხოვთ გამიკეთოთ ავტორიზაცია!

en: No reason given.
ka: მიზეზი მითითებული არაა

en: Authorization Denied Message:
ka: ავტორიზაციის უარყოფის შეტყობინება

en: ICQ authorization denied.
ka: ICQ ავტორიზაცია ვერ მოხერხდა.

en: _Add
ka: _დამატება

note: Data is assumed to be the destination bn
en: Unable to send message: %s
ka: შეუძლებელია შეტყობინების გაგზავნა: %s

en: Unknown reason.
ka: უცნობი მიზეზი.

en: Unable to send message to %s:
ka: შეუძლებელია შეტყობინების გაგზავნა %s -თან

en: Mobile Phone
ka: მობილური ტელეფონი

en: Personal Web Page
ka: პირადი ვებ-გვერდი

note: aim_userinfo_t strip_html_tags
en: Additional Information
ka: დამატებითი ინფორმაცია

en: Zip Code
ka: საფოსტო ინდექსი

en: Work Information
ka: ინფორმაცია სამსახურის შესახებ

en: Division
ka: დანაყოფი

en: Position
ka: თანამდებობა

en: Web Page
ka: ვებ გვერდი

en: No results found for email address %s
ka: ელ.ფოსტის ძიების შედეგები %s-თვის არაა ნაპოვნი

en: Error 0x%04x: Unknown error.
ka: შეცდომა 0x%04x: უცნობი შეცდომა.

en: The email address for %s is %s
ka: ელ.ფოსტის მისამართი %s-თვის არის  %s

en: Account Info
ka: ინფორმაცია ანგარიშის შესახებ

en: Profile too long.
ka: პროფილი ძალიან გრძელია

en: Away message too long.
ka: გასულობის შეტყობინება ძალიან გრძელია.

en: (no name)
ka: (უსახელო)

en: Authorization Given
ka: ავტორიზაცია მიღებულია

en: Authorization Granted
ka: ავტორიზაცია მიღებულია

en: _Exchange:
ka: გაცვლა

en: Require authorization
ka: დადასტურების მოთხოვნა

en: ICQ Privacy Options
ka: ICQ პრივატობის ოფციები

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
ka: <i>თქვენ ახლა ელოდებით ავტორიზაციას</i>

en: You are awaiting authorization from the following buddies
ka: თქვენ ელოდებით ავტორიზაციას ამ მეგობრებისაგან

note: AIM actions
en: Confirm Account
ka: ანგარიშის დადასტურება

en: Note
ka: შენიშვნა

en: Change Password
ka: შეცვალე პაროლი

en: Unable to connect.
ka: დაკავშირება შეუძლებელია

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
ka: <b>ჯგუფის სათაური:</b> %s<br>

en: Info for Group %s
ka: ინფორმაცია %s ჯგუფზე

en: Video Camera
ka: ვიდეო კამერა

en: New Conference
ka: ახალი კონფერენცია

en: Create
ka: შექმნა

en: Create New Conference...
ka: ახალი კონფერენციის შექმნა...

en: Invite user to a conference
ka: მომხმარებლის კონფერენციაზე დაპატიჟება

en: Invite to Conference
ka: დაპატიჟება კონფერენციაზე

en: Invite to Conference...
ka: დაპატიჟება კონფერენციაზე...

en: Topic:
ka: თემა:

en: Connect
ka: დაკავშირება

en: Unknown (0x%04x)<br>
ka: უცნობი (0x%04x)<br>

en: User Name
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Select User
ka: მომხმარებლის ამორჩევა

en: Search Results
ka: ძებნის შედეგები

en: User Search
ka: მომხმარებლის ძებნა

en: User Search...
ka: მომხმარებლის ძებნა...

en: User Information
ka: ინფორმაცია მომხმარებელძე

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
ka: გახსნა...

en: _Import...
ka: _იმპორტი...

en: Wake Me Up
ka: გამაღვიძე

en: Hyper Active
ka: ჰიპერ აქტიური

en: Robot
ka: რობოტი

en: Happy
ka: ბედნიერი

en: Sad
ka: მოწყენილი

en: Angry
ka: გაბრაზებული

en: In Love
ka: შეყვარებული

en: Bored
ka: მოწყენილი

en: Excited
ka: აღფრთოვანებული

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Timezone
ka: დროის ზონა

en: Kill User
ka: მოკალი მომხმარებელი

en: Channel Information
ka: არხის-ინფორმაცია

en: <b>Channel Name:</b> %s
ka: <b>არხის სახელი:</b>·%s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
ka: <br><b>არხის დამაარსებელი:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
ka: <br><b>არხის თემა:</b><br>%s

en: Add / Remove
ka: ჩამატება / წაშლა

en: Group Name
ka: ჯგუფის სახელი

en: User Limit
ka: მომხმარებელთა ლიმიტი

en: Unknown command
ka: უცნობი ბრძანება

en: Cannot send file
ka: ვერ ვაგზავნი ფაილს

en: Personal Information
ka: პირადი ინფორმაცია

en: Birth Day
ka: დაბადების დღე

en: Job Role
ka: პოზიცია

en: Organization
ka: ორგანიზაცია

en: Unit
ka: განყოფილება

en: Join Chat
ka: ჩაერთე საუბარში

en: Real Name
ka: ნამდვილი სახელი

en: Status Text
ka: სტატუსის ტექსტი

en: _More...
ka: _მეტი...

en: Roomlist
ka: ოთახების სია

en: Server Information
ka: ინფორმაცია სერვერის შესახებ

en: Server Statistics
ka: სერვერის სტატისტიკა

en: Network Statistics
ka: ქსელის სტატისტიკა

en: Authenticating connection
ka: მიმდენარეობს აუტენტიფიკაცია

en: Normal
ka: ნორმალური

en: Your Current Status
ka: თქვენი სტატუსი

en: Your VCard File
ka: თქვენი VCard ფაილი

en: Message of the Day
ka: დღის შეტყობინება

en: Key length
ka: გასაღების სიგრძე

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
ka: SILC პროტოკოლის პლაგინი

en: Network
ka: ქსელი

en: Public key authentication
ka: ავთენტურობის დადგენა ღია გასაღებით

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
ka: ნამდვილი სახელი: 	%s

en: User Name: 	%s
ka: მომხმარებლის სახელი: 	%s

en: Host Name: 	%s
ka: ჰოსტის სახელი: 	%s

en: Organization: 	%s
ka: ორგანიზაცია: 	%s

en: Country: 	%s
ka: ქვეყანა: 	%s

en: Video Conferencing
ka: ვიდეო კონფერენცია

en: Computer
ka: კომპიუტერი

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ka: SIP/SIMPLE პროტოკოლის პლაგინი

en: Use UDP
ka: გამოიყენე UDP

en: Use proxy
ka: გამოიყენე პროქსი

en: Proxy
ka: პროქსი

en: Your Yahoo! message did not get sent.
ka: თქვენი Yahoo! შეტყობინება ვერ გაიგზავნა.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Yahoo Protocol Plugin
ka: Yahoo პროტოკოლის პლაგინი

en: Yahoo Japan
ka: Yahoo იაპონია

en: Cool Link 1
ka: საინტერესო ლინკი 1

en: Cool Link 2
ka: საინტერესო ლინკი 2

en: Cool Link 3
ka: საინტერესო ლინკი 3

en: Last Update
ka: ბოლო განახლება

note: -6
en: Unknown room
ka: უცნობი ოთახი

note: -35
en: Not available
ka: ხელმიუწვდომელია

en: Voices
ka: ხმები

en: Webcams
ka: ვებ კამერები

en: User Rooms
ka: მომხმარებლის ოთახები

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
ka: Zephyr პროტოკოლის პლაგინი

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses Accept and Cancel buttons.
en: _Accept
ka: _აქცეპტირება

en: +++ %s became idle
ka: +++ %s გახდა უმოქმედო

en: Calculating...
ka: გაანგარიშება...

en: Unknown.
ka: უცნობი

en: %d second | %d seconds
ka[0]: %d წამი

en: %d day | %d days
ka[0]: %d დღე

en: %s, %d hour | %s, %d hours
ka[0]: %s, %d საათი

en: %d hour | %d hours
ka[0]: %d საათი

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
ka[0]: %s, %d წუთი

en: %d minute | %d minutes
ka[0]: %d წუთი

en: Orientation
ka: ორიენტაცია

en: The orientation of the tray.
ka: პანელური ნახატის ორიენტაცია.

note: Build the login options frame.
en: Login Options
ka: შესვლის პარამეტრები

en: _Username:
ka: მომხმარებელი

note: Build the user options frame.
en: User Options
ka: მომხმარებლის პარამეტრები

en: _Advanced
ka: _დამატებითი

en: Use Global Proxy Settings
ka: გამოვიყენოთ პროქსის გლობალური პარამეტრები

en: No Proxy
ka: უპროქსიოდ

en: Use Environmental Settings
ka: გარემოს ცვლადების გამოყენება

en: Proxy _type:
ka: პროქსის ტიპი

en: _Host:
ka: _ჰოსტი:

en: _Port:
ka: პორტი

en: Pa_ssword:
ka: პაროლი

en: Add Account
ka: ანგარიშის დამატება

en: _Basic
ka: _ძირითადი

en: Enabled
ka: აქტიური

en: Protocol
ka: პროტოკოლი

en: _Account:
ka: _ანგარიში:

en: _Block
ka: _ბლოკირება

en: Get _Info
ka: ინფორმაცია

en: I_M
ka: მოკ_შე

en: View _Log
ka: დაათვალიერე _ლოგი

en: _Alias...
ka: სინონიმი

en: _Remove
ka: წაშლა

en: _Delete Group
ka: ჯგუფის წაშლა

en: _Rename
ka: სახელის შეცვლა

note: join button
en: _Join
ka: შესვლა

en: Auto-Join
ka: თვითშესვლა

en: /Tools/Mute Sounds
ka: /ხელსაწყოები/ხმების გაჩუმება

note: Buddies menu
en: /_Buddies
ka: /_მეგობრები

en: /Buddies/New Instant _Message...
ka: /მეგობრები/ახალი მოკლე შეტყობინება...

en: /Buddies/Join a _Chat...
ka: /მეგობრები/საუბარში ჩართვა...

en: /Buddies/Get User _Info...
ka: /მეგობრები/მანახე მომხმარებლის ინფორმაცია...

en: /Buddies/View User _Log...
ka: /მეგობრები/მომხმარებლის _პროტოკოლის ნახვა...

en: /Buddies/_Sort Buddies
ka: /მეგობრები/სიის _სორტირება

en: /Buddies/_Add Buddy...
ka: /მეგობრები/_დაამატე მეგობარი...

en: /Buddies/Add C_hat...
ka: /მეგობრები/დაამატე _ჩატი...

en: /Buddies/Add _Group...
ka: /მეგობრები/დაამატე _ჟგუფი...

en: /Buddies/_Quit
ka: /მეგობრები/_გამორთვა

note: Accounts menu
en: /_Accounts
ka: /_ანგარიშები

note: Tools
en: /_Tools
ka: /_ხელსაწყოები

en: /Tools/Plu_gins
ka: /ხელსაწყოები/_პლაგინები

en: /Tools/Pr_eferences
ka: /ხელსაწყოები/პარამ_ეტრები

en: /Tools/Pr_ivacy
ka: /ხელსაწყოები/პრი_ვატობა

en: /Tools/_File Transfers
ka: /ხელსაწყოები/_ფაილების გადაგზავნა

en: /Tools/R_oom List
ka: /ხელსაწყოები/_ოთახების სია

en: /Tools/System _Log
ka: /ხელსაწყოები/სისტემის პრო_ტოკოლი

en: /Tools/Mute _Sounds
ka: /ხელსაწყოები/_ხმების გაჩუმება

note: Help
en: /_Help
ka: /_დახმარება

en: /Help/Online _Help
ka: /დახმარება/Online დახმარება

en: /Help/_Debug Window
ka: /დახმარება/_გამართვის ფანჯარა

en: /Help/_About
ka: /დახმარება/_შესახებ

en: Idle %dh %02dm
ka: უმოქმედო %dh %02dm

en: Idle %dm
ka: უმოქმედო %dm

en: /Buddies/New Instant Message...
ka: /მეგობრები/ახალი მოკლე შეტყობინება...

en: /Buddies/Join a Chat...
ka: /მეგობრები/Chat-ში შესვლა...

en: /Buddies/Get User Info...
ka: /მეგობრები/მაჩვენე ინფორმაცია მომხმარებელზე...

en: /Buddies/Add Buddy...
ka: /მეგობრები/დაამატე მეგობარი...

en: /Buddies/Add Chat...
ka: /მეგობრები/დაამატე C_hat-ი...

en: /Buddies/Add Group...
ka: /მეგობრები/დაამატე ჟგუფი...

en: /Tools/Privacy
ka: /ხელსაწყოები/პრივატობა

en: /Tools/Room List
ka: /ხელსაწყოები/ოთახების სია

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
ka[0]: %d წაუკითხავი შეტყობინება %s -საგან

en: Manually
ka: მანუალურად

en: By status
ka: სტატუსის მიხედვით

en: /Accounts
ka: /ანგარიშები

en: This protocol does not support chat rooms.
ka: ეს პროტოკოლს არ ააქ chat-ოთახების მხარდაჭერა.

en: _Group:
ka: _ჯგუფი:

en: Please enter the name of the group to be added.
ka: ჩასამატებელი ჯგუფის სახელი

en: Enable Account
ka: ანგარიშის გააქტიურება

en: _Edit Account
ka: ანგარიშის _დამუშავება

en: No actions available
ka: მოქმედებები მიუღებელია

en: _Disable
ka: _გამორთე

en: /Tools
ka: /ხელსაწყოები

en: /Buddies/Sort Buddies
ka: /მეგობრები/მეგობრების სორტირება

en: Invite Buddy Into Chat Room
ka: მოიწვიე მეგობარი Chat-ოთახში

en: _Buddy:
ka: _მეგობარი:

en: _Message:
ka: _შეტყობინება:

en: <h1>Conversation with %s</h1>
ka: <h1>საუბარი %s-თან</h1>

en: Save Conversation
ka: საუბრის შენახვა

en: Find
ka: ძებნა

en: _Search for:
ka: _მოძებნე:

en: Ignore
ka: იგნორირება

en: Get Away Message
ka: მიიღე გასულობის შეტყობინება

en: Last said
ka: ბოლოს ნათქვამი

en: Save Icon
ka: ხატულას შენახვა

en: Animate
ka: ანიმირება

en: Save Icon As...
ka: შეინახე ხატულა როგორც...

note: Conversation menu
en: /_Conversation
ka: /_საუბარი

en: /Conversation/New Instant _Message...
ka: /_საუბარი/ახალი მოკ-შე...

en: /Conversation/_Find...
ka: /საუბარი/_ძებნა...

en: /Conversation/View _Log
ka: /საუბარი/_მანახე ლოგი

en: /Conversation/_Save As...
ka: /საუბარი/_შეინახე როგორც...

en: /Conversation/Se_nd File...
ka: /საუბარი/გააგზავნე ფაილი...

en: /Conversation/_Get Info
ka: /საუბარი/მაჩვენე ინფორმაცია

en: /Conversation/In_vite...
ka: /საუბარი/მო_წვევა...

en: /Conversation/Al_ias...
ka: /საუბარი/მე_ტსახელი...

en: /Conversation/_Block...
ka: /საუბარი/_დაბლოკე...

en: /Conversation/_Add...
ka: /საუბრი/_დაამატე...

en: /Conversation/_Close
ka: /საუბარი/_დახურვა

note: Options
en: /_Options
ka: /_პარამეტრები

en: /Options/Enable _Logging
ka: /პარამეტრები/ჩართე _ლოგგინგი

en: /Options/Enable _Sounds
ka: /პარამეტრები/ჩართე _ხმები

en: /Options/Show Ti_mestamps
ka: /პარამეტრები/აჩვენე დრო

en: /Conversation/View Log
ka: /საუბარი/მოჩვენე ლოგი

en: /Conversation/Send File...
ka: /საუბარი/გააგზავნე ფაილი...

en: /Conversation/Get Info
ka: /საუბარი/მიჩვენე ინფორმაცია

en: /Conversation/Invite...
ka: /საუბარი/მოიწვიე...

en: /Conversation/Alias...
ka: /საუბარი/მეტსახელი...

en: /Conversation/Block...
ka: /საუბრი/დაბლოკე...

en: /Conversation/Add...
ka: /საუბრი/დაამატე...

en: /Conversation/Insert Link...
ka: /საუბარი/ჩასვი ლინკი...

en: /Options/Enable Logging
ka: /პარამეტრები/ჩართე ლოგგინგი

en: /Options/Enable Sounds
ka: /პარამეტრები/ჩართე ხმები

en: /Options/Show Timestamps
ka: /პარამეტრები/აჩვენე დრო

en: User is typing...
ka: მომხმარებელი კრიფავს...

en: _Send
ka: _გაგზავნა

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
ka: 0 პიროვნება ოთახში

en: %d person in room | %d people in room
ka[0]: %d ადამიანი ოთახში

en: Confirm close
ka: დახურვის დადასტურება

en: Close conversation
ka: დაასრულე საუბარი

en: Last created window
ka: ბოლო შექმნილი ფანჯარა

en: Separate IM and Chat windows
ka: განასხვავე მოკლე შეტყობინებების და ჩატის ფანჯრები

en: New window
ka: ახალი ფანჯარა

en: By group
ka: ჯგუფების მიხედვით

en: By account
ka: ანგარიშების მიხედვით

en: Filter
ka: ფილტრი

en: support
ka: სუპორტი

en: original author
ka: თავდაპირველი ავტორი

en: Bulgarian
ka: ბულგარული

en: Bengali
ka: ბენგალი

en: Bosnian
ka: ბოსნიური

en: Catalan
ka: კატალანური

en: Czech
ka: ჩეხური

en: Danish
ka: დანიური

en: German
ka: გერმანული

en: Greek
ka: ბერძნული

en: Australian English
ka: ავსტრალიური ინგლისური

en: Canadian English
ka: კანადური ინგლისური

en: British English
ka: ბრიტანული ინგლისური

en: Spanish
ka: ესპანური

en: Finnish
ka: ფინური

en: French
ka: ფრანგული

en: Hebrew
ka: ივრითი

en: Hindi
ka: ინდური

en: Hungarian
ka: უნგრული

en: Italian
ka: იტალიური

en: Japanese
ka: იაპონური

en: Georgian
ka: ქართული

en: Korean
ka: კორეული

en: Kurdish
ka: ქურთული

en: Lithuanian
ka: ლიტვური

en: Macedonian
ka: მაკედონიური

en: Polish
ka: პოლონური

en: Portuguese
ka: პორტუგალიური

en: Portuguese-Brazil
ka: ბრაზილიური პორტუგალიური

en: Romanian
ka: რუმინული

en: Russian
ka: რუსული

en: Slovak
ka: სლოვაკური

en: Slovenian
ka: სლოვაკური

en: Serbian
ka: სერბული

en: Swedish
ka: შვედური

en: Vietnamese
ka: ვიეტნამური

en: Simplified Chinese
ka: გამარტივებული ჩინური

en: Traditional Chinese
ka: ტრადიციული ჩინური

en: Current Translators
ka: მიმდინარე თარგმანები

en: Past Translators
ka: წინა თარგმანები

en: _Name
ka: _სახელი

en: _Account
ka: _ანგარიში

en: Get User Info
ka: მომხმარებლის ინფორმაციის გაგება

en: View User Log
ka: მომხმარებლის პროტოკოლის დათვალიერება

en: Alias Contact
ka: კონტაქტის სინონიმი

en: Enter an alias for this contact.
ka: ამ კონტაქტისთვის სინონიმის შექმნა

en: Enter an alias for %s.
ka: შეიყვანე მეტსახელი %s-თვის.

en: Alias Buddy
ka: მიანიჭე მეტსახელი

en: Remove Contact
ka: კონტატის წაშლა

en: _Remove Contact
ka: კონტაქტის _წაშლა

en: Remove Group
ka: ჯგუფის წაშლა

en: _Remove Group
ka: ჯგუფის წა_შლა

en: Remove Buddy
ka: ამოშალე მეგობარი

en: _Remove Buddy
ka: მეგობრის ამოშლა

en: Remove Chat
ka: ამოშალე ჩატი

en: _Remove Chat
ka: _ამოშალე ჩატი

en: <b>Receiving As:</b>
ka: <b>ვღებულობ როგორც:</b>

en: Filename:
ka: ფაილის სახელი:

en: Local File:
ka: ლოკალური ფაილი:

en: Speed:
ka: სიჩქარე

en: Time Elapsed:
ka: გასული დრო

en: Time Remaining:
ka: დარჩენილი დრო

note: Pause button
en: _Pause
ka: პაუზა

note: Resume button
en: _Resume
ka: გაგრძელება

en: Hyperlink color
ka: ლინკების ფერი

en: Color to draw hyperlinks.
ka: ლინკების ფერი.

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
ka: ლინკების ფერი მაუსის შეხებისას.

en: Error saving image
    
    %s
ka: სურათის შენახვის შეცდომა
    
    %s

en: Save Image
ka: სურათის შენახვა

en: _Save Image...
ka: სურათის შენახვა....

en: Select Font
ka: ფონტის არჩევა

en: Select Text Color
ka: ფონტის ფერის არჩევა

en: Select Background Color
ka: ფონიდ ფერის არჩევა

en: _Description
ka: აღწერილობა

en: Insert Link
ka: ბმულის ჩამატება

en: _Insert
ka: _ჩამატება

en: Insert Image
ka: გამოსახულების ჩამატება

en: Smile!
ka: სიცილაკი

en: Bold
ka: მუქი

en: Italic
ka: დახრილი

en: Underline
ka: ხაზგასმული

en: Font Face
ka: ფონტი

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
ka[0]: %s-ს აქვს %d ახალი შეტყობინება.

en: Unable to open URL
ka: ვერ ვხსნი URL-ს

en: Open All Messages
ka: გახსენი ყველა შეტყობინება

en: Configure Pl_ugin
ka: პლაგინის კონფიგურირება

en: <b>Plugin Details</b>
ka: <b>პლაგინის დეტალები</b>

en: Select a file
ka: ფაილის არჩევა

en: _Buddy name:
ka: _მეგობრის სახელი:

en: Sends a _message
ka: აგზავნის _შეტყობინებას

en: Send a _message
ka: შეტყობინების გაგზავნა

en: E_xecute a command
ka: ბრძანების შესრულება

en: P_lay a sound
ka: ხმის დაკვრა

en: Brows_e...
ka: მო_ძიება...

en: Br_owse...
ka: _მოძიება...

en: Pre_view
ka: ჩვენება

en: Icon
ka: ხატულა

note: System Tray
en: System Tray Icon
ka: სისტემური პანელის ნახატი

en: When away
ka: როდესაც გასულია

en: _Placement:
ka: _განლაგება:

en: Top
ka: ზემოთ

en: Bottom
ka: ქვემოთ

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Left Vertical
ka: მარცხნივ ვერტიკალურად

en: Right Vertical
ka: მარჯვნივ ვერტიკალურად

en: N_ew conversations:
ka: _ახალი საუბარი:

en: Highlight _misspelled words
ka: _მონიშნე არასწორად დაწერილი სიტყვები

en: _Autodetect IP address
ka: IP მისამართის _ავტომატური დადგენა

en: Public _IP:
ka: გარე _IP:

en: Ports
ka: პორტები

en: _Manually specify range of ports to listen on
ka: ხელით მიეთითოს მოსასმენი პორტების შუალედი

en: _Start port:
ka: _საწყისი პორტი:

en: _End port:
ka: სა_ბოლოო პორტი:

en: Proxy Server
ka: პროქსი სერვერი

en: No proxy
ka: უპროქსიოდ

en: _User:
ka: _მომხმარებელი:

en: Manual
ka: ხელით

en: Browser Selection
ka: Browser-ის არჩევა

en: _Open link in:
ka: გახსნას მაჩვენებელი :

en: Existing window
ka: არსებული ფანჯარა

en: Sound Selection
ka: ხმის არჩევა

en: Quiet
ka: ჩუმი

en: _Method:
ka: მეთოდი:

en: No sounds
ka: გამორთე ხმები

en: Play
ka: დაკვრა

en: _Auto-reply:
ka: ავტოგამოხმაურება

note: Auto-away stuff
en: Auto-away
ka: თვითგასვლა

en: Smiley Themes
ka: სიცილაკების თემები

en: Browser
ka: Browser-ი

en: Block all users
ka: დაბლოკე ყველა მომხმარებელი

en: Block only the users below
ka: დაბლოკე მხოლოდ ქვემოთ მოცემული მომხმარებელი

en: Privacy
ka: პრივატობა

en: Permit User
ka: დაუშვი მომხმარებელი

en: _Permit
ka: _დაშვება

en: Block User
ka: დაბლოკე მომხმარებლი

en: Block %s?
ka: დავბლოკო %s?

en: Are you sure you want to block %s?
ka: დარწმუნებული ხართ რომ გსურთ %s მომხმარებლის დაბლოკვა?

en: Apply
ka: გამოყენება

en: That file already exists
ka: ფალი უკვე არსებობს

en: Would you like to overwrite it?
ka: გადავაწერო მას?

note: list button
en: _Get List
ka: სიის მიღება

note: add button
en: _Add Chat
ka: ჩატის _დამატება

note: Use button
en: _Use
ka: გამოყენება

en: _Title:
ka: _სათაური:

en: _Status:
ka: _სტატუსი:

note: Save & Use button
en: Sa_ve & Use
ka: შენახვა და გამოყენება

en: Cannot send folder %s.
ka: ვერ ვაგზავნი დირექტორიას %s.

en: Send image file
ka: სურათის გაგზავნა

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
ka: <b>ფაილი:</b> %s
    <b>ფაილის ზომა:</b> %s
    <b>სურათის ზომა:</b> %dx%d

en: _Copy Link Location
ka: _ლინკის კოპირება

en: _Copy Email Address
ka: _Email მისამართის კოპირება

en: _Alias
ka: სინონიმი

en: _Get Info
ka: _მიიღე ინფორმაცია

en: _Invite
ka: მოწვევა

en: _Open Mail
ka: ელ.ფოსტის გახსნა

en: Buddy is idle
ka: მომხმარებელი უმოქმედოთაა

en: Buddy is away
ka: მომხმარებელი გასულია

en: Point values to use when...
ka: მიუთითეთ მნიშვნელობები რომ გამოვიყენოთ როცა...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
ka: კონტაქტის პრიორიტეტი

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
ka: გაძლევთ საშუალებას  აკონტროლოთ სხვადასხვა მეგობართან ასოცირებული მნიშვნელობები.

en: Select Color for %s
ka: ამოირჩიეთ ფერი %s-თვის

en: By conversation count
ka: IMის საუბრის ფანჯარა

en: Conversation Placement
ka: საუბარი %s-თან

en: Number of conversations per window
ka: საუბრების რაოდენობა ფანჯარაში

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
ka: გაანცალკევე IM და Chat-ფანჯრები ნომრების მიხედვით დალაგების დროს

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
ka: დამატებითი განლაგება

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
ka: საუბრების ფანჯრების განლაგების დამატებითი პარამეტრები.

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
ka: თაგვის ჟესტიკულაციის კონფიგურირება

en: Middle mouse button
ka: მაუსის შუა ღილაკი

en: Right mouse button
ka: მაუსის მარჯვენა ღილაკი

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
ka: _ჟესტიკულაციის ვიზუალური ჩვენება

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
ka: თაგვის ჟესტები

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
ka: თაგვის ჟესტიკულაციის აქტივირება

en: Instant Messaging
ka: მოკლე-შეტყობინება

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
ka: ამოირჩიეთ პიროვნება მისამართების წიგნაკიდან ან დაამატეთ ახალი პიროვნება.

en: Group:
ka: ჯგუფი:

note: "New Person" button
en: New Person
ka: ახალი პერსონა

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
ka: ფონტის არჩევა

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
ka: შეარჩიე პიროვნება წიგნაკიდან დამატებისთვის ან დაამატე ახალი.

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
ka: _შეასაბამე მეგობარს

en: Unable to send email
ka: ვერ ვაგზავნი ელ-ფოსტას

en: Add to Address Book
ka: მისამართების წიგნში ჩამატება

en: Send Email
ka: გააგზავნე Email-ი

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
ka: Evolution-ში ინტეგრაციის კონფიგურაცია

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
ka: Evolution-ში ინტეგრაცია

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
ka: აწარმოებს ინტეგრაციას Ximian Evolution-თან.

en: Please enter the person's information below.
ka: გთხოვთ ქვემოთ შეიტანოთ ინფორმაცია პერსონის შესახებ

en: Account type:
ka: ანგარიშის ტიპი:

note: Optional Information section
en: Optional information:
ka: დამატებითი ინფორმაცია

en: First name:
ka: სახელი

en: Last name:
ka: გვარი

en: Email:
ka: ელ-ფოსტა

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
ka: GTK-ს სიგნალების ტესტი

en: History
ka: ისტორია

en: Mail Checker
ka: ელ-ფოსტის შემმოწმებელი

en: Checks for new local mail.
ka: ლოკალური ფოსტის შემმოწმებელი

en: _IM windows
ka: _მოკლე შეტყობინებების ფანჯრები

en: C_hat windows
ka: C_hat ფანჯრები

en: Error Running Editor
ka: შეცდომა რედაქტორის გაშვებისას

en: _Apply
ka: გამოყენება

en: _Focused windows
ka: _ფოკუსირებული ფანჯრები

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
ka: ახალი ელ.ფოსტის შეტყობინებები

en: Prepend _string into window title:
ka: დაამატე ეს სიტყვა ფანჯრის სახელს:

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
ka: გააუქმე შეტყობინების აკრეფვისას

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
ka: გააუქმე შეტყობინების გაგზავნისას

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
ka: შეტყობინებები

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
ka: სანიმუშო პლაგინი რომელიც რამოდენიმე რაღაცას აკეთებს - ნახეთ აღწერა.

en: Cursor Color
ka: კურსორის ფერი

en: Secondary Cursor Color
ka: მეორადი კურსორის ფერი

en: Hyperlink Color
ka: ლინკის ფერი

en: Select Color
ka: ამოირჩიე ფერი

en: Select Interface Font
ka: ამოირჩიეთ ინტერფეისის ფონტი

en: Select Font for %s
ka: ამოირჩიეთ შრიფტი %s-თვის

en: GTK+ Interface Font
ka: GTK+ ინტერფეისის ფონტი

note: for (i = 0; i < G_N_ELEMENTS(widget_bool_prefs); i++) { hbox = gtk_hbox_new(FALSE, PIDGIN_HIG_CAT_SPACE); gtk_box_pack_start(GTK_BOX(frame), hbox, FALSE, FALSE, 0); check = pidgin_prefs_checkbox(_(widget_bool_names[i]), widget_bool_prefs_set[i], hbox); gtk_size_group_add_widget(labelsg, check); widg
en: Interface colors
ka: ინტერფეისის ფერები

en: Fonts
ka: ფონტები

en: Raw
ka: დაუმუშავებელი

en: New Version Available
ka: ხელმიუწვდომელია

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
ka: შეტყობინება ახალი ვერსიის დროს

en: Text Replacements
ka: ტექსტის შენაცვლებები

en: You type
ka: თქვენ კრიფავთ

en: You send
ka: თქვენ გააგზავნეთ

en: Whole words only
ka: მხოლოდ მთლიანი სიტყვები

en: You _type:
ka: თქვენ კრიფავთ:

en: You _send:
ka: თქვენ გააგზავნეთ:

en: Text replacement
ka: ტექსტის შენაცვლება

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
ka: დროის შტამპი

en: Timestamp Format Options
ka: დროის შტამპის ფორმატის ოფციები

en: Co_nversations:
ka: _საუბრები:

en: _Message Logs:
ka: _შეტყობინებების პროტოკოლები:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Timestamp Formats
ka: შეტყობინების დროის შტამპის ფორმატები

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
ka: IMის საუბრის ფანჯარა

en: _IM window transparency
ka: IMის ფანჯრის გამჭირვალობა

en: Always on top
ka: მუდმივად წინა პლანზე

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
ka: მეგობრების სიის ფანჯარა

en: _Buddy List window transparency
ka: მეგობრების სიის გამჭირვალობა

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
ka: გამჭირვალობა

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
ka: _დატოვე მეგობრების სიის ფანჯარა წინა პლანზე:
