Pidgin - en to az translation catalogue (361 entries)

en: Error
az: Xəta

en: New mail notifications
az: Yeni məktub bildirişləri

en: Remember password
az: Şifrəni yadda saxla

en: Modify Account
az: Hesabı Təkmilləşdir

en: Protocol:
az: Protokol:

en: Password:
az: Şifrə:

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
az: Ləğv Et

note: Save button Save
en: Save
az: Qeyd Et

note: Delete button
en: Delete
az: Sil

en: Accounts
az: Hesablar

note: Add button
en: Add
az: Əlavə Et

en: Add buddy to your list?
az: Əlaqə siyahınıza əlavə edilsin?

en: Account
az: Hesab

en: Add Buddy
az: Əlaqə Əlavə Et

note: Extract their Name and put it in
en: Name
az: Ad

en: Add Chat
az: Söhbət Əlavə Et

en: Add Group
az: Qrup Əlavə Et

en: Send File
az: Faylı Göndər

en: Remove
az: Sil

en: New...
az: Yeni...

en: Plugins
az: Əlavələr

note: Not multiline Not masked? No hints?
en: OK
az: Oldu

en: Join a Chat
az: Söhbət Qoşul

en: Info
az: Məlumat

note: Close button
en: Close
az: Bağla

en: Supported debug options are:  version
az: Dəstəklənən seçimlər: version

en: No such command (in this context).
az: belə bir əmr yoxdur (bu məzmunda).

en: Pause
az: Fasilə ver

note: Create the window.
en: File Transfers
az: Fayl Transferləri

en: Progress
az: İrəliləmə

en: Filename
az: Fayl adı

en: Size
az: Böyüklük

en: Remaining
az: Qalan

note: XXX: Use of ggp_str_to_uin() is an ugly hack!
en: Status
az: Vəziyyət

en: Failed
az: Bacarılmadı

en: System Log
az: Sistem Qeydi

note: Number of actions
en: Accept
az: Qəbul Et

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
az: Seçimlər

note: Account:
en: Account:
az: Hesab:

en: Automatic
az: Avtomatik

en: Command
az: Əmr

note: Sound events
en: Sound Events
az: Səsli Hadisələr

en: Event
az: Hadisə

en: Test
az: Sına

en: Reset
az: Sıfırla

en: Choose...
az: Seç...

en: Title
az: Başlıq

note: Statuses are almost all the same. Define a macro to reduce code repetition. PurpleStatusPrimitive id - use default name - use default saveable user_settable not independent Attributes - each status can have a message.
en: Message
az: İsmarış

en: Sounds
az: Səslər

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
az: Yeni söhbətlərdə ən son qeyd edilən danışıqları göstər.

en: Online
az: Xətdə

en: Unknown
az: Naməlum

en: Buddies
az: Əlaqələr

note: Unknown error
en: Unknown error
az: Naməlum xəta

en: Cannot send a file of 0 bytes.
az: 0 bayt böyüklüyündə fayl göndərilə bilməz.

en: %s wants to send you %s (%s)
az: %s sizə %s yollamaq istəyir (%s)

en: Accept file transfer request from %s?
az: %s əlaqəsinin fayl transfer istəyi qəbul edilsin?

en: _Save
az: _Qeyd Et

en: _Cancel
az: _Ləğv Et

en: Minutes
az: Dəqiqə

note: This is a cultural reference.  Dy'er Mak'er is a song by Led Zeppelin. If that doesn't translate well into your language, drop the 's before translating.
en: I'dle Mak'er
az: Qeyri-Fəal Edici

en: Set Account Idle Time
az: Hesabın Qeyri-Fəallıq Vaxtını Seç

en: _Set
az: _Seç

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
az: IPC Alıcını Sına

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
az: IPC dəstəyi əlavəsini sına, alıcı olaraq.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
az: IPC Vericini Sına

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
az: IPC dəstəyi əlavəsini sına, verici olaraq.

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyir

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
az: Perl Əlavə Yükləyicisi

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
az: Perl əlavələrinin yüklənməsinə imkan verir.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
az: Siqnal Sınağı

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
az: Bütün siqnalların düzgün işlədiyini görmək üçün sınağı işlədin.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
az: Sadə Əlavə

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
az: Əks şeylərin düzgün işlədiyini görmək üçün sınağı işlədin.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
az: GNUTLS vasitəsilə SSL dəstəyi verər.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
az: Mozilla NSS vasitəsilə SSL dəstəyi verər.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
az: SSL dəstək kitabxanaları üçün wrapper yaradar.

en: %s is no longer away.
az: %s artıq uzaqda deyil.

en: %s has gone away.
az: %s uzaqlaşdı.

en: %s has become idle.
az: %s qeyri-fəal vəziyyətə gəldi.

en: %s is no longer idle.
az: %s artıq fəaldır.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
az: Əlaqə Vəziyyəti Bildirişi

en: Invalid proxy settings
az: Səhv vəkil qurğuları

en: Password
az: Şifrə

note: get_yahoo_status_from_purple_status() returns YAHOO_STATUS_CUSTOM for * the generic away state (YAHOO_STATUS_TYPE_AWAY) with no message Away stuff
en: Away
az: Uzaqda

en: Connection failed
az: Bağlantı bacarılmadı

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
az: Gadu-Gadu Protokol Əlavəsi

en: Unknown command: %s
az: Naməlum aəmr: %s

en: current topic is: %s
az: hazırkı mövzu: %s

en: No topic is set
az: Mövzu təyin edilməyib

en: Error displaying MOTD
az: MOTD göstərilə bilmir

en: No MOTD available
az: MOTD yoxdur

en: MOTD for %s
az: %s üçün MOTD

en: View MOTD
az: MOTD-u Göstər

en: _Channel:
az: _Kanal:

en: _Password:
az: Ş_ifrə:

en: Unable to connect
az: Bağlanıla bilmədi

en: Users
az: İstifadəçilər

en: Topic
az: Mövzu

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
az: IRC Protokolu Əlavəsi

note: host to connect to
en: Server
az: Verici

en: Country
az: Ölkə

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
az: Telefon

en: Organization Name
az: Quruluş Adı

en: Organization Unit
az: Quruluş Bölməsi

en: Role
az: Rolu

en: Birthday
az: Ad Günü

en: Description
az: İzahat

en: Resource
az: Mənbə

en: Middle Name
az: Orta Ad

en: Address
az: Ünvan

en: P.O. Box
az: Poçt Qutusu

en: Photo
az: Foto

en: Logo
az: Loqo

en: Email Address
az: Epoçt Ünvanı

note: "Search"
en: Search
az: Axtar

en: Date
az: Tarix

en: Register
az: Qeyd Et

en: None
az: Heç biri

en: Not accepting new users
az: Yeni istifadəçilər qəbul edilmir

en: Page
az: Səhifə

en: Location
az: Mövqe

en: User not found
az: İstifadəçi tapıla bilmədi

en: Encoding
az: Kodlama

note: Label
en: Buddy Icon
az: Əlaqə Timsalı

en: Voice
az: Səs

en: Camera
az: Kamera

en: Profile
az: Profil

en: Position
az: Mövqe

en: Web Page
az: Veb Səhifəsi

en: Pop-Up Message
az: Pop-Up İsmarış

en: Note
az: Qeyd

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
az: Aç...

en: Device
az: Avadanlıq

en: Permission denied
az: Səlahiyyət rədd edildi

en: Personal Information
az: Şəxsi Məlumat

en: Network
az: Şəbəkə

en: Computer
az: Kompüter

en: Pager port
az: Peycer portu

en: File transfer port
az: Fayl transfer portu

en: Your Yahoo! message did not get sent.
az: Yahoo! ismarışınız göndərilmədi.

en: Add buddy rejected
az: Əlaqə əlavə edilişi rədd edildi

en: Failed Yahoo! Authentication
az: Yahoo! Təsstiqlənməsi Bacarılmadı

en: Ignore buddy?
az: Əlaqə rədd edilsin?

en: On Vacation
az: Tətildə

en: Stepped Out
az: Kompüterdən Kənarda

en: Not on server list
az: Verici siyahısında deyil

en: Join in Chat
az: Söhbətə Qoşul

en: Join whom in chat?
az: Söhbəttə kimə qoşulsun?

en: Activate ID...
az: ID-ni fəallaşdır...

en: Yahoo! ID
az: Yahoo! ID-si

en: Hobbies
az: Xobbilər

en: Latest News
az: Ən Son Xəbərlər

en: Home Page
az: Ev Səhifəsi

en: Cool Link 1
az: Sevdiyim Sayt 1

en: Cool Link 2
az: Sevdiyim Sayt 2

en: Cool Link 3
az: Sevdiyim Sayt 3

en: Failed to join chat
az: Söhbətə qoşula bilmədi

en: You are now chatting in %s.
az: Hazırda %s otağında söhbət edirsiniz.

en: Failed to join buddy in chat
az: Söhbətdəki əlaqəyə qoşula bilmədi

en: Maybe they're not in a chat?
az: Bəlkə onlar söhbətdə deyil?

en: Fetching the room list failed.
az: Otaq siyahısı alına bilmədi.

en: Voices
az: Səslər

en: Webcams
az: Veb kameraları

en: Connection problem
az: Bağlantı problemi

en: Unable to fetch room list.
az: Otaq siyahısı alına bilmədi.

en: User Rooms
az: İstifadəçi Otaqları

en: Anyone
az: Hər kimsə

en: _Class:
az: _Sinif:

en: _Instance:
az: _Nümunə:

en: _Recipient:
az: _Alıcı:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
az: Zephyr Protokol Əlavəsi

en: Export to .anyone
az: .anyone-a ixrac et

en: Export to .zephyr.subs
az: .zephyr.subs-a ixrac et

en: Exposure
az: İxrac

en: %s is now known as %s.
az: %s indi %s olaraq bilinir.

en: Accept chat invitation?
az: Söhbət dəvəti qəbul edilsin?

en: %s became idle
az: %s qeyri-fəal oldu

en: %s became unidle
az: %s fəal oldu

en: Calculating...
az: Hesablanır...

en: Unknown.
az: Naməlum.

note: Build the login options frame.
en: Login Options
az: Giriş Seçimləri

en: _Username:
az: _İstifadəçi Adı:

note: Build the user options frame.
en: User Options
az: İstifadəçi Seçimləri

en: Use Global Proxy Settings
az: Qlobal Vəkil Qurğularını İşlət

en: No Proxy
az: Vəkil İşlətmə

en: Use Environmental Settings
az: Mühit Qurğularını İşlət

en: Proxy _type:
az: Vəkil _növü:

en: _Host:
az: _Qovşaq:

en: Pa_ssword:
az: Şif_rə:

en: Add Account
az: Hesab Əlavə Et

en: Protocol
az: Protokol

en: Get _Info
az: _Məlumat Al

en: View _Log
az: _Qeydi Göstər

en: _Remove
az: _Sil

en: _Delete Group
az: Qrupu _Sil

en: _Rename
az: Yeni_dən Adlandır

note: join button
en: _Join
az: _Qoşul

en: Auto-Join
az: Avtomatik-Qoşul

en: _Collapse
az: _Yığcamlaşdır

en: _Expand
az: _Genişlət

note: Buddies menu
en: /_Buddies
az: /Əla_qələr

note: Tools
en: /_Tools
az: /_Vasitələr

en: /Tools/Pr_eferences
az: /Vasitələr/_Seçimlər

en: /Tools/Pr_ivacy
az: /Vasitələr/_Gizlilik

en: /Tools/_File Transfers
az: /Vasitələr/Fayl _Transferləri

en: /Tools/R_oom List
az: /Vasitələr/_Otaq Siyahısı

note: Help
en: /_Help
az: /_Yardım

en: /Help/Online _Help
az: /Yardım/İnternetdən _Yardım

en: /Help/_Debug Window
az: /Yardım/_Xəta Ayırma Pəncərəsi

en: /Help/_About
az: /Yardım/_Haqqında

en: By status
az: Vəziyyətə görə

en: _Buddy:
az: Əla_qə:

en: _Message:
az: _İsmarış:

en: <h1>Conversation with %s</h1>
az: <h1>%s ilə söhbət</h1>

en: Save Conversation
az: Danışığı Qeyd Et

en: Find
az: Tap

en: _Search for:
az: _Bunu axtar:

en: Un-Ignore
az: Nəzərə Al

en: Ignore
az: Nəzər Alma

en: Animate
az: Animasiyanı fəallaşdır

en: Hide Icon
az: Timsalı Gizlət

en: Save Icon As...
az: Timsalı Fərqli Qeyd Et...

note: Conversation menu
en: /_Conversation
az: /_Danışıq

en: User is typing...
az: İstifadəçi yazır...

en: Bulgarian
az: Bolqar Dili

en: Catalan
az: Katalan Dili

en: Czech
az: Çex Dili

en: Danish
az: Daniya Dili

en: German
az: Alman Dili

en: Spanish
az: İspan Dili

en: Finnish
az: Fin Dili

en: French
az: Fransız Dili

en: Hebrew
az: Yəhudi Dili

en: Hindi
az: Hindi Dili

en: Hungarian
az: Macar Dili

en: Italian
az: İtalyan Dili

en: Japanese
az: Yapon Dili

en: Korean
az: Koreya Dili

en: Macedonian
az: Makedon Dili

en: Polish
az: Polyak Dili

en: Portuguese
az: Portuqal Dili

en: Portuguese-Brazil
az: Portuqal Dili-Brazilya

en: Romanian
az: Rumın Dili

en: Russian
az: Rus Dili

en: Slovak
az: Slovak Dili

en: Slovenian
az: Sloven Dili

en: Serbian
az: Serb Dili

en: Swedish
az: İsveç Dili

en: Vietnamese
az: Vyetnam Dili

en: Simplified Chinese
az: Bəsidləşdirilmiş Çin Dili

en: Traditional Chinese
az: Ənənəvi Çin Dili

en: Amharic
az: Amharik Dili

en: Past Translators
az: Köhnə Tərcüməçilər

en: Alias Contact
az: Əlaqə Aliası

en: Enter an alias for this contact.
az: Bu əlaqə üçün bir alias bildir.

en: Enter an alias for %s.
az: %s üçün bir alias bildir.

en: Alias Chat
az: Söhbət Aliası

en: Enter an alias for this chat.
az: Bu söhbət üçün bir alias bildir.

en: Filename:
az: Fayl adı:

en: _Description
az: _İzahat

en: _Insert
az: _Daxil Et

en: Smile!
az: Emosiya!

en: Bold
az: Qalın

en: Italic
az: Əyik

en: Underline
az: Altı Cızıqlı

en: Font Face
az: Yazı Növü

en: _Pause
az: _Fasilə ver

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
az[0]: %s hesabınızda %d yeni məktub var.
az[1]: %s hesabınızda %d yeni məktub var.

en: _Account:
az: _Hesab:

en: Icon
az: Timsal

note: System Tray
en: System Tray Icon
az: Bildiriş Sahəsi Timsalı

en: Left
az: Sol

en: Right
az: Sağ

en: _Method:
az: _Yöntəm:

en: Play
az: Səs Çal

en: Interface
az: Ara Üz

en: Smiley Themes
az: Emosiya Örtükləri

en: Browser
az: Səyyah

en: Allow all users to contact me
az: Bütün istifadəçilərə mənimlə əlaqə qurmağa icazə ver

en: Privacy
az: Gizlilik

en: Block User
az: İstifadəçini Blokla

en: Type a user to block.
az: Bloklanacaq istifadəçini yaz.

en: Block %s?
az: %s bloklansın?

en: That file already exists
az: O fayl onsuz da mövcuddur

en: Would you like to overwrite it?
az: Üstündən yazmaq istəyirsiniz?

note: Save & Use button
en: Sa_ve & Use
az: _Qeyd Et & İşlət

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
az: <b>Fayl:</b> %s
    <b>Fayl böyüklüyü:</b> %s
    <b>Rəsm böyüklüyü:</b> %dx%d

en: _Open Mail
az: Poçtu _Aç

en: Point values to use when...
az: Nöqtə qiymətlərinini işlədiləcəyi vaxt...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
az: Əlaqə Növbəsi

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
az: Fərqli əlaqə vəziyyətləri ilə əlaqələndirilmiş qiymətlərin idarə edilməsinə icazə verir.

en: By conversation count
az: Danışıq hesabına görə

en: Conversation Placement
az: Danışıq Mövqeyi

en: Number of conversations per window
az: Pəncərə başına danışıq ədədi

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
az: ƏlavəMövqe

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
az: Əlavə danışıq mövqe seçimləri.

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
az: Siçan Hərəkətləri Qurğuları

en: Middle mouse button
az: Siçanın orta düyməsi

en: Right mouse button
az: Siçanın sağ düyməsi

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
az: Ə_yani hərəkətin göstərilməsi

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
az: Siçan Hərəkətləri

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
az: Siçan hərəkətlərinə dəstək verər

en: Instant Messaging
az: Canlı İsmarışlaşma

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
az: Aşağıda ünvan kitabçanızdan bir əlaqə seçin, ya da yeni şəxs əlavə edin.

en: Group:
az: Qrup:

note: "New Person" button
en: New Person
az: Yeni Şəxs

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
az: Əlaqəni Seç

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
az: Bu əlaqəni əlavə edəcəyiniz şəxsi ünvan kitabçasından seç, ya da yeni şəxs yarat.

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
az: Ə_laqə Əlaqələndir

en: Add to Address Book
az: Ünvan Kitabçasına Əlavə Et

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
az: Evolution İnteqrasiyası Qurğuları

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
az: Əlaqələrin avtomtik olaraq əlavə ediləcəyi bütün hesabları seç.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
az: Evolution İnteqrasiyası

en: Please enter the person's information below.
az: Xahiş edirik şəxs haqqında məlumatı aşağıda bildirin.

en: Account type:
az: Hesab növü:

note: Optional Information section
en: Optional information:
az: Əlavə məlumat

en: First name:
az: Ad:

en: Last name:
az: Soyad:

en: Email:
az: Epoçt:

en: History
az: Keçmiş

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
az: Uzaqda İkən Timsallaşdır

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
az: Uzaqlaşdığınızda əlaqə siyahısını və danışıq pəncərələrinizi timsallaşdırar.

en: Mail Checker
az: Poçt Yoxlayıcısı

en: Checks for new local mail.
az: Yeni yerli poçtu yoxla.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
az: Əlaqə siyahısında yeni məktub gəldiyini bildirən kiçik bir qutu göstərər.

en: _IM windows
az: _Cİ pəncərələri

en: C_hat windows
az: _Danışıq pəncərələri

en: _Apply
az: _Tətbiq Et

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
az: Bunları Bildir:

en: _Focused windows
az: _Fokusdakı pəncərələr

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
az: Bildiriş Yöntəmləri

en: Prepend _string into window title:
az: Pəncərənin etiketinə _mətn əlavə et:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
az: Pəncərənin etiketində yeni ismarış miqdarını göstər

note: Urgent method button
en: Set window manager "_URGENT" hint
az: Pəncərə idarəçisinə "_TƏCİLİ" xəbərini yolla

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
az: Bildirişin Sonlandırılması

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
az: Danışıq pəncərəsi _fokusa malik olunca bildirişi sonlandır

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
az: Danışıq pəncərəsi _tıqlanınca bildirişi sonlandır

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
az: Danışıq pəncərəsində _yazarkən bildirişi sonlandır

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
az: İsmarış _yollananda bildirişi sonlandır

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
az: Danışıq _səkməsinə keçişdə bildirişi sonlandır

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
az: İsmarış Bildirişi

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
az: Oxunmamış ismarışlarınızın olduğunu sizə bir neçə yöntəmlə bildirən əlavə.

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
az: Hərşeyi edən bir nümunə əlavə - izahatına baxın.

en: Raw
az: Sadə

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
az: Mətn təməlli protokollara sadə mətn yollama imkanı verir.

en: New Version Available
az: Yeni Buraxılış Mövcuddur

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
az: Yeni Buraxılış Bildirişi

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
az: Vaxtaşırı olaraq yeni buraxılışları yoxlayar.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
az: Vaxtaşırı olaraq yeni buraxılışları yoxlayar və istifadəçiyəDəyişmə Qeydini göstərər.

en: Text Replacements
az: Mətn Əvəz Etmələri

en: You type
az: Sizin yazdığınız

en: You send
az: Proqramın göndərdiyi

en: Add a new text replacement
az: Yeni mətn əvəz etməsi əlavə et

en: You _type:
az: Sizin _yazdığınız:

en: You _send:
az: Proqramın _göndərdiyi:

en: Text replacement
az: Mətn Əvəz Etmə

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
az: Bildirdiyiniz qaydalara görə göndərilən ismarışlardakı bəzi mətnləri əvəz edər.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
az: Üfüqi Əlaqə Siyahısı

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
az: Vaxt Mühürü
