Pidgin - en to ca translation catalogue (3908 entries)

en: %s. Try `%s -h' for more information.
ca: %s. Proveu «%s -h» per a més informació.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
ca: %s
    Forma d'ús: %s [OPCIÓ]...
    
      -c, --config=DIR    utilitza DIR per als fitxers de configuració
      -d, --debug         mostra missatges de depuració a l'eixida d'error
                          estàndard 
      -h, --help          mostra esta ajuda i ix
      -n, --nologin       no entra automàticament
      -v, --version       mostra la versió actual i ix

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
ca: El %s ha trobat errors en migrar els paràmetres de %s a %s. Investigueu una mica i completeu la migració manualment. Informeu d'este error a http://developer.pidgin.im

en: Account was not modified
ca: No s'ha modificat el compte

en: Account was not added
ca: No s'ha afegit el compte

en: Username of an account must be non-empty.
ca: El nom d'usuari d'un compte no pot ser buit.

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
ca: No es pot canviar el protocol del compte si s'està connectat al servidor.

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
ca: No es pot canviar el nom d'usuari del compte si s'està connectat al servidor.

en: New mail notifications
ca: Notifica si hi ha correu nou

en: Remember password
ca: Recorda la contrasenya

en: There are no protocol plugins installed.
ca: No hi ha connectors de protocol instal·lats.

en: (You probably forgot to 'make install'.)
ca: (Segurament vos heu oblidat de fer un «make install».)

en: Modify Account
ca: Modifica el compte

en: New Account
ca: Compte nou

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Alias:
ca: Àlies:

note: Register checkbox
en: Create this account on the server
ca: Crea este compte al servidor

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
ca: Cancel·la

note: Save button Save
en: Save
ca: Alça

en: Are you sure you want to delete %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir %s?

en: Delete Account
ca: Suprimeix el compte

note: Delete button
en: Delete
ca: Suprimeix

en: Accounts
ca: Comptes

en: You can enable/disable accounts from the following list.
ca: Podeu habilitar/inhabilitar comptes d'esta llista.

note: Add button
en: Add
ca: Afig

note: Modify button
en: Modify
ca: Modifica

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
ca: %s%s%s%s ha fet a %s un dels seus amics%s%s

en: Add buddy to your list?
ca: Voleu afegir l'amic a la llista?

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
ca: L'usuari %s%s%s%s vol afegir %s a la seua llista d'amics%s%s

en: Authorize buddy?
ca: Voleu autoritzar l'amic?

en: Authorize
ca: Autoritza

en: Deny
ca: Denega

en: Online: %d
    Total: %d
ca: En línia: %d
    Total: %d

en: Account: %s (%s)
ca: Compte: %s (%s)

en: 
    Last Seen: %s ago
ca: 
    Vist per darrera vegada: fa %s

en: Default
ca: Predeterminat

en: You must provide a username for the buddy.
ca: Heu de proporcionar un nom d'usuari per a l'amic.

en: You must provide a group.
ca: Heu de proporcionar un grup.

en: You must select an account.
ca: Heu de seleccionar un compte.

en: The selected account is not online.
ca: El compte seleccionat no està en línia.

en: Error adding buddy
ca: S'ha produït un error en afegir un amic

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Alias (optional)
ca: Àlies (opcional)

en: Add in group
ca: Afig al grup

en: Account
ca: Comptes

en: Add Buddy
ca: Afig un amic

en: Please enter buddy information.
ca: Introduïu informació sobre l'amic.

en: Chats
ca: Xats

note: Extract their Name and put it in
en: Name
ca: Nom

en: Alias
ca: Àlies

en: Group
ca: Grup

en: Auto-join
ca: Entra automàticament

en: Add Chat
ca: Afig un xat

en: You can edit more information from the context menu later.
ca: Més avant podreu editar-ne més informació des del menú emergent.

en: Error adding group
ca: S'ha produït un error en afegir el grup

en: You must give a name for the group to add.
ca: Heu de donar un nom al grup que vulgueu afegir.

en: Add Group
ca: Afig un grup

en: Enter the name of the group
ca: Introduïu el nom del grup

en: Edit Chat
ca: Edita el xat

en: Please Update the necessary fields.
ca: Actualitzeu els camps necessaris.

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Settings
ca: Edita els paràmetres

en: Information
ca: Informació

en: Retrieving...
ca: S'està recuperant...

en: Get Info
ca: Aconsegueix informació

en: Add Buddy Pounce
ca: Afig un avís per a l'amic

en: Send File
ca: Envia el fitxer

en: Blocked
ca: Blocat

en: Show when offline
ca: Mostra quan estiga fora de línia

en: Please enter the new name for %s
ca: Introduïu un nou nom per a %s

en: Rename
ca: Reanomena

en: Set Alias
ca: Estableix un àlies

en: Enter empty string to reset the name.
ca: Introduïu una cadena buida per a reinicialitzar el nom.

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
ca: En suprimir este contacte, també se suprimiran tots els amics que hi haja

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
ca: En suprimir este grup, també se suprimiran tots els amics que hi haja

en: Are you sure you want to remove %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir %s?

note: XXX: anything to do with the returned ui-handle?
en: Confirm Remove
ca: Confirmeu que voleu suprimir

en: Remove
ca: Suprimeix

note: Buddy List
en: Buddy List
ca: Llista d'amics

en: Place tagged
ca: Lloc etiquetat

en: Toggle Tag
ca: Commuta l'etiqueta

en: View Log
ca: Visualitza el registre

note: General
en: Nickname
ca: Sobrenom

note: Never know what those translations might end up like... Idle stuff
en: Idle
ca: Inactiu

en: On Mobile
ca: Al mòbil

en: New...
ca: Nou...

en: Saved...
ca: Alçat...

en: Plugins
ca: Connectors

en: Block/Unblock
ca: Bloca/Desbloca

en: Block
ca: Bloca

en: Unblock
ca: Desbloca

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
ca: Introduïu el nom d'usuari o l'àlies de la persona que vulgueu blocar/desblocar.

note: Not multiline Not masked? No hints?
en: OK
ca: D'acord

en: New Instant Message
ca: Missatge instantani nou

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
ca: Introduïu el nom d'usuari o l'àlies de la persona a qui vulgueu enviar un MI.

en: Channel
ca: Canal

en: Join a Chat
ca: Entra a un xat

en: Please enter the name of the chat you want to join.
ca: Introduïu el nom del xat al qual vulgueu entrar.

en: Join
ca: Entra

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
ca: Introduïu el nom d'usuari o l'àlies de la persona de la qual vulgueu veure el registre.

note: Create the "Options" frame.
en: Options
ca: Opcions

en: Send IM...
ca: Envia MI...

en: Block/Unblock...
ca: Bloca/Desbloca...

en: Join Chat...
ca: Entra al xat...

en: View Log...
ca: Mostra el registre...

en: View All Logs
ca: Visualitza tots els registres

en: Show
ca: Mostra

en: Empty groups
ca: Els grups buits

en: Offline buddies
ca: Amics desconnectats

en: Sort
ca: Ordena

en: By Status
ca: Per estat

en: Alphabetically
ca: Alfabèticament

en: By Log Size
ca: Per la mida del registre

en: Buddy
ca: Amic

en: Chat
ca: Xat

en: Grouping
ca: Agrupament

en: Certificate Import
ca: Importació de certificats

en: Specify a hostname
ca: Indiqueu el nom de l'ordinador

en: Type the host name this certificate is for.
ca: Introduïu el nom de l'ordinador al qual pertany este certificat.

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
ca: No s'ha pogut importar el fitxer %s.
    Assegureu-vos que es pot llegir i que està en format PEM.

en: Certificate Import Error
ca: S'ha produït un error en la importació del certificat

en: X.509 certificate import failed
ca: No s'ha pogut importar el certificat X.509

en: Select a PEM certificate
ca: Seleccioneu un certificat PEM

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
ca: No s'ha pogut exportar al fitxer %s.
    Assegureu-vos que teniu permís per escriure al directori de destinació

en: Certificate Export Error
ca: Error en exportar el certificat

en: X.509 certificate export failed
ca: No s'ha pogut exportar el certificat X.509

en: PEM X.509 Certificate Export
ca: Exportació de certificats PEM X.509

en: Certificate for %s
ca: Certificat per a %s

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
ca: Nom: %s
    
    Empremta SHA1:
    %s

en: SSL Host Certificate
ca: Certificat SSL de l'ordinador central

en: Really delete certificate for %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el certificat de %s?

en: Confirm certificate delete
ca: Confirmació de la supressió

en: Certificate Manager
ca: Gestor de certificats

note: Creating the user splits
en: Hostname
ca: Ordinador

note: Close button
en: Close
ca: Tanca

en: %s disconnected.
ca: %s s'ha desconnectat.

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
ca: %s
    
    El Finch no intentarà connectar de nou este compte fins que no corregiu l'error i rehabiliteu el compte.

en: Re-enable Account
ca: Rehabilita el compte

en: No such command.
ca: No existeix l'orde.

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
ca: Error de sintaxi: heu escrit un nombre d'arguments equivocat per a esta orde.

en: Your command failed for an unknown reason.
ca: L'orde ha fallat per motius desconeguts.

en: That command only works in chats, not IMs.
ca: Esta orde només funciona en xats, no en MI.

en: That command only works in IMs, not chats.
ca: Esta orde només funciona en MI, no en xats.

en: That command doesn't work on this protocol.
ca: Esta orde no funciona per a este protocol.

en: Message was not sent, because you are not signed on.
ca: El missatge no s'ha enviat perquè no esteu connectat.

en: 
    %s is typing...
ca: 
    L'usuari %s està escrivint...

en: You have left this chat.
ca: Heu eixit d'este xat

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
ca: El compte s'ha desconnectat i ja no sou al xat. Quan es torne a connectar el compte entrareu de nou automàticament al xat.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
ca: S'ha iniciat el registre. Es registraran els propers missatges d'esta conversa.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
ca: S'ha aturat el registre. Els propers missatges d'esta conversa no es registraran.

en: Send To
ca: Envia a

en: Conversation
ca: Conversa

en: Clear Scrollback
ca: Neteja la finestra

en: Show Timestamps
ca: Mostra marques horàries

en: Add Buddy Pounce...
ca: Afig un avís per a l'amic...

en: Invite...
ca: Convida...

en: Enable Logging
ca: Habilita el registre

en: Enable Sounds
ca: Habilita els sons

en: You are not connected.
ca: No esteu connectat.

en: <AUTO-REPLY>
ca: <RESPOSTA-AUTOMÀTICA>

en: List of %d user:
     | List of %d users:
ca[0]: Llista d'%d usuari:
ca[1]: Llista de %d usuaris:

en: Supported debug options are: plugins version
ca: Les opcions de depuració disponibles són:  plugins version

en: No such command (in this context).
ca: L'orde no existeix (en este context).

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
ca: Feu servir «/help &lt;orde&gt;» per a obtindre ajuda sobre una orde.
    Les següents ordes estan disponibles en este context:

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
ca: %s no és una classe de missatge vàlida. Vegeu '/help msgcolor' per a llistar les classes de missatge vàlides.

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
ca: %s no és un color vàlid. Vegeu '/help msgcolor' per a llistar els colors vàlids.

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
ca: say &lt;missatge&gt;: envia un missatge normalment com si no féssiu servir cap orde.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
ca: me &lt;acció&gt;: envia una acció a l'estil IRC a un amic o xat.

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
ca: debug &lt;opció&gt;: envia informació de depuració diversa a la conversa actual.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
ca: clear: Neteja la conversa.

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
ca: help &lt;orde&gt;: ajuda específica quant a l'orde.

en: users:  Show the list of users in the chat.
ca: users: mostra la llista d'usuaris del xat.

en: plugins: Show the plugins window.
ca: plugins: mostra la finestra de connectors.

en: buddylist: Show the buddylist.
ca: buddylist: mostra la llista d'amics.

en: accounts: Show the accounts window.
ca: accounts: mostra la finestra dels comptes.

en: debugwin: Show the debug window.
ca: debugwin: mostra la finestra de depuració.

en: prefs: Show the preference window.
ca: prefs: mostra la finestra de preferències.

en: statuses: Show the savedstatuses window.
ca: statuses: mostra la finestra d'estats alçats.

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
ca: msgcolor &lt;classe&gt; &lt;primer pla&gt; &lt;fons&gt;: estableix el color de les diferents classes de missatge en les finestres de conversa.<br>    &lt;classe&gt;: receive (rep), send (envia), highlight (ressalta), action (acció), timestamp (marca de temps)<br>    &lt;primer pla/fons&gt;: black (negre), red (roig), green (verd), blue (blau), white (blanc), gray (gris), darkgray (gris fosc), magenta, cyan (cian), default (per defecte)<br><br>EXEMPLE:<br>    msgcolor send cyan default

en: Unable to open file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: Debug Window
ca: Finestra de depuració

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
ca: Neteja

en: Filter:
ca: Filtre:

en: Pause
ca: Fes una pausa

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
ca[0]: Transferència de fitxers - %d%% de %d fitxer
ca[1]: Transferència de fitxers - %d%% de %d fitxers

note: Create the window.
en: File Transfers
ca: Transferència de fitxers

en: Progress
ca: Progrés

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Size
ca: Mida

en: Speed
ca: Velocitat

en: Remaining
ca: Restant

note: XXX: Use of ggp_str_to_uin() is an ugly hack! presence
en: Status
ca: Estat

en: Close this window when all transfers finish
ca: Tanca esta finestra quan totes les transferències hagen finalitzat

en: Clear finished transfers
ca: Neteja les transferències acabades

en: Stop
ca: Atura

en: Waiting for transfer to begin
ca: S'està esperant a iniciar la transferència

en: Cancelled
ca: S'ha cancel·lat

en: Failed
ca: Ha fallat

en: %.2f KiB/s
ca: %.2f KB/s

en: Sent
ca: Enviats

en: Received
ca: Rebuts

en: Finished
ca: S'ha finalitzat

en: The file was saved as %s.
ca: S'ha alçat el fitxer com a %s.

en: Sending
ca: S'està enviant

en: Receiving
ca: S'està rebent

en: Conversation in %s on %s
ca: Converses a %s a %s

en: Conversation with %s on %s
ca: Converses amb %s a %s

en: %B %Y
ca: %B de %Y

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
ca: Els esdeveniments del sistema només es registraran si s'habilita la preferència «Registra tots els canvis d'estat al registre del sistema».

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
ca: Els missatges instantanis només es registraran si s'habilita la preferència «Registra tots els missatges instantanis».

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
ca: Els xats només es registraran si s'habilita la preferència «Registra tots els xats».

en: No logs were found
ca: No s'ha trobat cap registre

en: Total log size:
ca: Mida total del registre:

note: Search box *********
en: Scroll/Search:
ca: Desplaça/Cerca:

en: Conversations in %s
ca: Converses a %s

en: Conversations with %s
ca: Converses amb %s

en: All Conversations
ca: Totes les converses

en: System Log
ca: Registre del sistema

en: Calling...
ca: S'està trucant...

en: Hangup
ca: Penja

note: Number of actions
en: Accept
ca: Accepta

en: Reject
ca: Rebutja

en: Call in progress.
ca: S'està fent una trucada.

en: The call has been terminated.
ca: Ha finalitzat la trucada.

en: %s wishes to start an audio session with you.
ca: %s vol iniciar una sessió d'àudio.

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
ca: %s està intentant iniciar una sessió amb medi d'un tipus que no està implementat.

en: You have rejected the call.
ca: Heu rebutjat la trucada.

en: call: Make an audio call.
ca: call: fa una trucada d'àudio.

en: Emails
ca: Correus electrònics

en: You have mail!
ca: Teniu correu!

en: Sender
ca: Remitent

en: Subject
ca: Assumpte

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
ca[0]: %s (%s) té %d missatge nou.
ca[1]: %s (%s) té %d missatges nous.

en: New Mail
ca: Nou correu electrònic

en: Info for %s
ca: Informació quant a %s

en: Buddy Information
ca: Informació sobre l'amic

en: Continue
ca: Continua

en: IM
ca: MI

en: Invite
ca: Convida

en: (none)
ca: (cap)

en: loading plugin failed
ca: no s'ha pogut carregar el connector

en: unloading plugin failed
ca: no s'ha pogut descarregar el connector

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
ca: Nom: %s
    Versió: %s
    Descripció: %s
    Autor: %s
    Web: %s
    Nom del fitxer: %s

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
ca: Cal que carregueu el connector abans de poder-lo configurar.

en: No configuration options for this plugin.
ca: No hi ha opcions de configuració per a este connector.

en: Error loading plugin
ca: S'ha produït un error en carregar el connector

en: The selected file is not a valid plugin.
ca: El fitxer seleccionat no és un connector vàlid.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
ca: Obriu la finestra de depuració i proveu de nou si podeu veure el missatge d'error exacte.

en: Select plugin to install
ca: Seleccioneu el connector a instal·lar

en: You can (un)load plugins from the following list.
ca: Podeu carregar o descarregar connectors de la llista següent.

en: Install Plugin...
ca: Instal·la el connector...

en: Configure Plugin
ca: Configura el connector

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
ca: Preferències

en: Please enter a buddy to pounce.
ca: Introduïu un amic a qui avisar.

en: New Buddy Pounce
ca: Avís nou per a l'amic

en: Edit Buddy Pounce
ca: Edita l'avís per a l'amic

en: Pounce Who
ca: Avisa dels Who

note: Account:
en: Account:
ca: Compte:

en: Buddy name:
ca: Nom de l'amic:

note: Create the "Pounce When Buddy..." frame.
en: Pounce When Buddy...
ca: Avisa quan...

en: Signs on
ca: Es connecte

en: Signs off
ca: Es desconnecte

en: Goes away
ca: Passe a absent

en: Returns from away
ca: Torne a estar present

en: Becomes idle
ca: Passe a inactiu

en: Is no longer idle
ca: Ja no estiga inactiu

en: Starts typing
ca: Comence a escriure

en: Pauses while typing
ca: S'ature mentre tecleja

en: Stops typing
ca: Pare d'escriure

en: Sends a message
ca: Envie un missatge

note: Create the "Action" frame.
en: Action
ca: Acció

en: Open an IM window
ca: Obri una finestra de MI

en: Pop up a notification
ca: Mostra una notificació emergent

en: Send a message
ca: Envia un missatge

en: Execute a command
ca: Executa una orde

en: Play a sound
ca: Reprodueix un so

en: Pounce only when my status is not Available
ca: Avisa només quan el meu estat no siga Disponible

en: Recurring
ca: Recurrent

en: Cannot create pounce
ca: No s'ha pogut crear l'avís

en: You do not have any accounts.
ca: No teniu cap compte.

en: You must create an account first before you can create a pounce.
ca: Abans de poder crear un avís heu de crear un compte.

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir l'avís a %s per a %s?

en: Buddy Pounces
ca: Avisos per a amics

en: %s has started typing to you (%s)
ca: %s vos ha començat a escriure (%s)

en: %s has paused while typing to you (%s)
ca: %s s'ha aturat mentre vos escrivia (%s)

en: %s has signed on (%s)
ca: %s s'ha connectat (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
ca: %s ha deixat d'estar inactiu (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
ca: %s ha deixat d'estar absent (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
ca: %s ha deixat d'escriure-vos (%s)

en: %s has signed off (%s)
ca: %s s'ha desconnectat (%s)

en: %s has become idle (%s)
ca: %s ha passat a inactiu (%s)

en: %s has gone away. (%s)
ca: %s ha passat a absent (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
ca: %s vos ha enviat un missatge. (%s)

en: Unknown pounce event. Please report this!
ca: Esdeveniment d'avís desconegut, informeu-nos-en.

en: Based on keyboard use
ca: Basat en l'ús del teclat

en: From last sent message
ca: Des del darrer missatge enviat

en: Never
ca: Mai

en: Show Idle Time
ca: Mostra el temps d'inactivitat

en: Show Offline Buddies
ca: Mostra els amics desconnectats

en: Notify buddies when you are typing
ca: Notifica als amics quan els escriga

en: Log format
ca: Format del registre

en: Log IMs
ca: Registra els missatges instantanis

en: Log chats
ca: Registra els xats

en: Log status change events
ca: Registra tots els canvis d'estat

en: Report Idle time
ca: Informa del temps d'inactivitat

en: Change status when idle
ca: Canvia l'estat quan estiga inactiu

en: Minutes before changing status
ca: Minuts abans de canviar l'estat

en: Change status to
ca: Canvia l'estat a

en: Conversations
ca: Converses

en: Logging
ca: Registre

en: You must fill all the required fields.
ca: Heu d'emplenar tots els camps requerits.

en: The required fields are underlined.
ca: Els camps requerits estan subratllats.

en: Not implemented yet.
ca: Encara no està implementat.

en: Save File...
ca: Alça el fitxer...

en: Open File...
ca: Obri un fitxer...

en: Choose Location...
ca: Escolliu una ubicació...

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
ca: Premeu la tecla de retorn per cercar més sales d'esta categoria.

en: Get
ca: Obtén

note: Create the window.
en: Room List
ca: Llista de sales

en: Buddy logs in
ca: Un amic es connecta

en: Buddy logs out
ca: Un amic es desconnecta

en: Message received
ca: Es rep un missatge

en: Message received begins conversation
ca: El missatge rebut inicia una conversa

en: Message sent
ca: S'envia un missatge

en: Person enters chat
ca: Una persona entra al xat

en: Person leaves chat
ca: Una persona ix del xat

en: You talk in chat
ca: Parleu en un xat

en: Others talk in chat
ca: Altres parlen en un xat

en: Someone says your username in chat
ca: Algú diga el vostre nom d'usuari en un xat

en: Attention received
ca: S'ha rebut una alerta

en: GStreamer Failure
ca: Fallada del GStreamer

en: GStreamer failed to initialize.
ca: Ha fallat la inicialització del GStreamer.

en: (default)
ca: (predeterminat)

en: Select Sound File ...
ca: Seleccioneu un fitxer de so...

en: Sound Preferences
ca: Preferències del so

en: Profiles
ca: Perfils

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Console Beep
ca: Avís sonor del terminal

en: Command
ca: Orde

en: No Sound
ca: Sense so

en: Sound Method
ca: Mètodes de reproducció del so

en: Method:
ca: Mètode:

en: Sound Command
    (%s for filename)
ca: Orde per al so
    (%s per al nom de fitxer)

note: Sound options
en: Sound Options
ca: Opcions de so

en: Sounds when conversation has focus
ca: Sons quan la conversa tinga el focus

en: Always
ca: Sempre

en: Only when available
ca: Si estic disponible

en: Only when not available
ca: Només si no estic disponible

en: Volume(0-100):
ca: Volum (0-100):

note: Sound events
en: Sound Events
ca: Esdeveniments de so

en: Event
ca: Esdeveniment

en: File
ca: Fitxer

en: Test
ca: Prova

en: Reset
ca: Reinicia

en: Choose...
ca: Tria...

en: Are you sure you want to delete "%s"
ca: Esteu segur que voleu suprimir «%s»?

en: Delete Status
ca: Estat de la supressió

en: Saved Statuses
ca: Estats alçats

note: title
en: Title
ca: Títol

en: Type
ca: Tipus

note: Statuses are almost all the same. Define a macro to reduce code repetition. PurpleStatusPrimitive id - use default name - use default saveable user_settable not independent Attributes - each status can have a message.
en: Message
ca: Missatge

note: Use
en: Use
ca: Empra

en: Invalid title
ca: El títol no és vàlid

en: Please enter a non-empty title for the status.
ca: Introduïu un títol que no estiga buit per a l'estat.

en: Duplicate title
ca: El títol està duplicat

en: Please enter a different title for the status.
ca: Introduïu un títol diferent per a l'estat.

en: Substatus
ca: Sub-estat

en: Status:
ca: Estat:

en: Message:
ca: Missatge:

en: Edit Status
ca: Edita l'estat

en: Use different status for following accounts
ca: Utilitza un estat diferent per a estos comptes

note: Save & Use
en: Save & Use
ca: Alça i fes servir

en: Certificates
ca: Certificats

en: Sounds
ca: Sons

en: Statuses
ca: Estats

en: Error loading the plugin.
ca: S'ha produït un error en carregar el connector.

en: Couldn't find X display
ca: No s'ha pogut trobar cap pantalla X

en: Couldn't find window
ca: No s'ha pogut trobar la finestra

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
ca: No s'ha pogut carregar este connector perquè no es va compilar per a X11.

en: GntClipboard
ca: Porta-retalls Gnt

en: Clipboard plugin
ca: Connector per al porta-retalls

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
ca: Quan el contingut del porta-retalls gnt canvia, si és possible este es fa disponible a X.

en: %s just signed on
ca: %s acaba de connectar-se

en: %s just signed off
ca: %s acaba de desconnectar-se

en: %s sent you a message
ca: %s vos ha enviat un missatge

en: %s said your nick in %s
ca: %s ha dit el vostre sobrenom a %s

en: %s sent a message in %s
ca: %s vos ha enviat un missatge a %s

en: Buddy signs on/off
ca: Un amic es connecte/desconnecti

en: You receive an IM
ca: Rebeu un MI

en: Someone speaks in a chat
ca: Algú parli en un xat

en: Someone says your name in a chat
ca: Algú diga el vostre nom en un xat

en: Notify with a toaster when
ca: Notifica amb un missatge emergent quan

en: Beep too!
ca: Fes pip també!

en: Set URGENT for the terminal window.
ca: Estableix URGENT per a la finestra del terminal.

en: Toaster plugin
ca: Connector per a missatges emergents

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
ca: <b>Converses amb %s a %s:</b><br>

en: History Plugin Requires Logging
ca: El connector per a l'historial requereix que s'habilite el registre

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
ca: El registre es pot habilitar des de l'opció Eines -> Preferències -> Registre.
    
    En habilitar el registre per a missatges instantanis o xats s'activarà
    l'historial per a cada tipus de conversa especificat.

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
ca: Mostra les converses registrades recentment en converses noves.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
ca: Quan s'òbriga una nova conversa este connector inserirà la darrera conversa en la conversa actual.

en: 
    Fetching TinyURL...
ca: 
    S'està aconseguint un TinyURL...

en: TinyURL for above: %s
ca: Fes un TinyURL d'això d'ací dalt: %s

en: Please wait while TinyURL fetches a shorter URL ...
ca: Espereu mentre TinyURL obté una URL més curta...

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
ca: Només crea TinyURL per a URL així de llargues o més

en: TinyURL (or other) address prefix
ca: Prefix de l'adreça TinyURL (o altra)

en: TinyURL plugin
ca: Connector TinyURL

en: When receiving a message with URL(s), use TinyURL for easier copying
ca: En rebre missatges amb URL, s'empra TinyURL perquè siga més fàcil copiar

en: Online
ca: En línia

note: primitive,						no,							id,			name
en: Offline
ca: Fora de línia

en: Online Buddies
ca: Amics connectats

en: Offline Buddies
ca: Amics desconnectats

en: Online/Offline
ca: En línia/fora de línia

en: No Grouping
ca: Sense agrupament

en: Nested Subgroup
ca: Subgrup imbricat

en: Nested Grouping (experimental)
ca: Subgrup imbricat (experimental)

en: Provides alternate buddylist grouping options.
ca: Proporciona opcions alternatives per a l'agrupament d'amics.

note: Translator Note: The "backlog" is the conversation buffer/history.
en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
ca: lastlog: cerca cadenes al registre.

en: Lastlog plugin.
ca: Connector lastlog.

en: accounts
ca: comptes

en: Password is required to sign on.
ca: Es necessita la contrasenya per poder connectar.

en: Enter password for %s (%s)
ca: Introduïu la contrasenya de %s (%s)

en: Enter Password
ca: Introduïu la contrasenya

en: Save password
ca: Alça la contrasenya

en: Missing protocol plugin for %s
ca: No s'ha trobat el connector per al protocol %s

en: Connection Error
ca: Error de connexió

en: New passwords do not match.
ca: Les contrasenyes noves no coincideixen.

en: Fill out all fields completely.
ca: Ompliu tots els camps completament.

en: Original password
ca: Contrasenya original

en: New password
ca: Nova contrasenya

en: New password (again)
ca: Nova contrasenya (repetiu-la)

en: Change password for %s
ca: Canvia la contrasenya de %s

en: Please enter your current password and your new password.
ca: Introduïu la contrasenya actual, i la nova.

en: Change user information for %s
ca: Canvia la informació d'usuari de %s

en: Set User Info
ca: Estableix les dades d'usuari

en: This protocol does not support setting a public alias.
ca: Este protocol no permet establir un àlies pulic.

en: This protocol does not support fetching the public alias.
ca: Este protocol no permet aconseguir l'àlies públic.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Buddies
ca: Amics

en: buddy list
ca: llista d'amics

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
ca: No es pot comprovar el certificat atès que està auto-signat.

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
ca: No es pot confiar en el certificat atès que no hi hi ha cap altre certificat de confiança que el puga verificar.

en: The certificate is not valid yet.  Check that your computer's date and time are accurate.
ca: El certificat encara no és vàlid. Comproveu que la data i l'hora de l'ordinador siguen correctes.

en: The certificate has expired and should not be considered valid.
ca: El certificat ha expirat i no s'hauria de considerar vàlid.

note: Translators: "domain" refers to a DNS domain (e.g. talk.google.com)
en: The certificate presented is not issued to this domain.
ca: El certificat que s'ha presentat no ha estat emés per a este domini.

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
ca: Este certificat no es pot validar perquè no teniu cap base de dades de certificats arrel.

en: The certificate chain presented is invalid.
ca: La cadena de certificació que s'ha presentat no és vàlida.

en: The certificate has been revoked.
ca: El certificat ha estat revocat.

en: An unknown certificate error occurred.
ca: S'ha produït un error desconegut en el certificat.

en: (DOES NOT MATCH)
ca: (NO COINCIDEIX)

note: Make messages
en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
ca: %s ha presentat este certificat d'un sol ús:

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
ca: Nom: %s %s
    Empremta (SHA1): %s

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Single-use Certificate Verification
ca: Verificació d'un certificat d'un sol ús

note: Scheme name Pool name
en: Certificate Authorities
ca: Entitats certificadores

note: Scheme name Pool name
en: SSL Peers Cache
ca: Memòria cau SSL d'iguals

note: Make messages
en: Accept certificate for %s?
ca: Voleu acceptar el certificat de %s?

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: SSL Certificate Verification
ca: Verificació d'un certificat SSL

en: _View Certificate...
ca: _Mostra el certificat...

en: The certificate for %s could not be validated.
ca: No s'ha pogut validar el certificat de %s.

note: TODO: Probably wrong.
en: SSL Certificate Error
ca: Error en el certificat SSL

en: Unable to validate certificate
ca: No s'ha pogut certificar

en: The certificate claims to be from "%s" instead. This could mean that you are not connecting to the service you believe you are.
ca: El certificat indica que és de «%s». Això podria voler dir que vos esteu connectant a un servei diferent del que vos penseu.

note: Make messages
en: Common name: %s
    
    Fingerprint (SHA1): %s
    
    Activation date: %s
    Expiration date: %s
ca: Nom: %s
    
    Empremta (SHA1): %s
    
    Data d'activació: %s
    Data de venciment: %s

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Certificate Information
ca: Informació del certificat

note: show error to user
en: Registration Error
ca: Error en el registre

en: Unregistration Error
ca: Error en desconnectar

en: +++ %s signed on
ca: +++ %s s'ha connectat

en: +++ %s signed off
ca: +++ %s se n'ha anat

note: Undocumented Unknown error
en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unable to send message: The message is too large.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge: el missatge és massa llarg.

en: Unable to send message to %s.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge a %s.

en: The message is too large.
ca: El missatge és massa llarg.

en: Unable to send message.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge.

en: Send Message
ca: Envia el missatge

en: _Send Message
ca: _Envia el missatge

en: %s entered the room.
ca: %s ha entrat a la sala.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
ca: %s [<I>%s</I>] ha entrat a la sala.

en: You are now known as %s
ca: Ara vos feu dir %s

en: %s is now known as %s
ca: %s ara es fa dir %s

en: %s left the room.
ca: %s ha eixit de la sala.

en: %s left the room (%s).
ca: %s ha eixit de la sala (%s).

en: Invite to chat
ca: Convida al xat

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
ca: Introduïu el nom de l'usuari que vulgueu convidar, així com un missatge d'invitació opcional.

en: Failed to get connection: %s
ca: No s'ha pogut obtindre la connexió: %s

en: Failed to get name: %s
ca: No s'ha pogut obtindre el nom: %s

en: Failed to get serv name: %s
ca: No s'ha pogut obtindre el nom del servidor: %s

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
ca: No s'està executant el servidor D-BUS del purple pel motiu d'ací sota

en: No name
ca: Sense nom

en: Unable to create new resolver process
ca: No s'ha pogut crear un procés resoledor nou

en: Unable to send request to resolver process
ca: No s'ha pogut enviar la sol·licitud al procés resoledor

en: Error resolving %s:
    %s
ca: S'ha produït un error en resoldre %s: 
    %s.

en: Error resolving %s: %d
ca: S'ha produït un error en resoldre %s: %d

en: Error reading from resolver process:
    %s
ca: S'ha produït un error en llegir del procés resoledor:
    %s

en: Resolver process exited without answering our request
ca: El procés resoledor ha acabat sense respondre la nostra sol·licitud

en: Error converting %s to punycode: %d
ca: S'ha produït un error en convertir %s a punycode: %d

en: Thread creation failure: %s
ca: S'ha produït un error en crear un fil: %s

en: Unknown reason
ca: Motiu desconegut

en: Error reading %s: 
    %s.
ca: S'ha produït un error en llegir %s: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
ca: S'ha produït un error en escriure %s: 
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
ca: S'ha produït un error en accedir %s: 
    %s.

en: Directory is not writable.
ca: No es pot escriure al directori.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
ca: No es pot enviar un fitxer de 0 octets.

en: Cannot send a directory.
ca: No es pot enviar un directori.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
ca: %s no és un fitxer normal, no se sobreescriurà.

en: File is not readable.
ca: No ha estat possible llegir el fitxer.

en: %s wants to send you %s (%s)
ca: %s vos vol enviar %s (%s)

en: %s wants to send you a file
ca: %s vos vol enviar un fitxer

en: Accept file transfer request from %s?
ca: Voleu acceptar la transferència del fitxer de %s?

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
ca: Hi ha un fitxer disponible per descarregar de:
    Ordinador remot: %s
    Port remot: %d

en: %s is offering to send file %s
ca: %s vos ofereix enviar el fitxer %s

en: %s is not a valid filename.
ca: %s no és un nom de fitxer vàlid.

en: Offering to send %s to %s
ca: S'està oferint enviar %s a %s

en: Starting transfer of %s from %s
ca: S'està iniciant la transferència de %s de %s?

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
ca: S'ha completat la transferència del fitxer <A HREF="file://%s">%s</A>

en: Transfer of file %s complete
ca: S'ha completat la transferència del fitxer %s

en: File transfer complete
ca: S'ha completat la transferència del fitxer

en: You cancelled the transfer of %s
ca: Heu cancel·lat la transferència de %s

en: File transfer cancelled
ca: S'ha cancel·lat la transferència del fitxer

en: %s cancelled the transfer of %s
ca: %s ha cancel·lat la transferència de %s

en: %s cancelled the file transfer
ca: %s ha cancel·lat la transferència del fitxer

en: File transfer to %s failed.
ca: Ha fallat la transferència a %s.

en: File transfer from %s failed.
ca: Ha fallat la transferència de %s.

en: Run the command in a terminal
ca: Executa l'orde en un terminal

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
ca: L'orde per a gestionar URL «aim», si s'habilita.

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
ca: L'orde per a gestionar URL «gg», si s'habilita.

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
ca: L'orde per a gestionar URL «icq», si s'habilita.

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
ca: L'orde per a gestionar URL «irc», si s'habilita.

en: The command used to handle "msnim" URLs, if enabled.
ca: L'orde per a gestionar URL «msnin», si s'habilita.

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
ca: L'orde per a gestionar URL «sip», si s'habilita.

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
ca: L'orde per a gestionar URL «xmpp», si s'habilita.

en: The command used to handle "ymsgr" URLs, if enabled.
ca: L'orde per a gestionar URL «ymsgr», si s'habilita.

en: The handler for "aim" URLs
ca: Gestor per a URL «aim»

en: The handler for "gg" URLs
ca: Gestor per a URL «gg»

en: The handler for "icq" URLs
ca: Gestor per a URL «icq»

en: The handler for "irc" URLs
ca: Gestor per a URL «irc»

en: The handler for "msnim" URLs
ca: Gestor per a URL «msnim»

en: The handler for "sip" URLs
ca: Gestor per a URL «sip»

en: The handler for "xmpp" URLs
ca: Gestor per a URL «xmpp»

en: The handler for "ymsgr" URLs
ca: Gestor per a URL «ymsgr»

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
ca: Cert si l'orde especificada a la clau «command» ha de gestionar URL «aim».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
ca: Cert si l'orde especificada a la clau «command» ha de gestionar URL «gg».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
ca: Cert si l'orde especificada a la clau «command» ha de gestionar URL «icq».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
ca: Cert si l'orde especificada a la clau «command» ha de gestionar URL «irc».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "msnim" URLs.
ca: Cert si l'orde especificada a la clau «command» ha de gestionar URL «msnim».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
ca: Cert si l'orde especificada a la clau «command» ha de gestionar URL «sip».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
ca: Cert si l'orde especificada a la clau «command» ha de gestionar URL «xmpp».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ymsgr" URLs.
ca: Cert si l'orde especificada a la clau «command» ha de gestionar URL «ymsgr».

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
ca: Cert si l'orde emprada per este tipus d'URL s'ha d'executar en un terminal.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
ca: Si l'orde especificada ha de gestionar URL «aim»

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
ca: Si l'orde especificada ha de gestionar URL «gg»

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
ca: Si l'orde especificada ha de gestionar URL «icq»

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
ca: Si l'orde especificada ha de gestionar URL «irc»

en: Whether the specified command should handle "msnim" URLs
ca: Si l'orde especificada ha de gestionar URL «msnim»

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
ca: Si l'orde especificada ha de gestionar URL «sip»

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
ca: Si l'orde especificada ha de gestionar URL «xmpp»

en: Whether the specified command should handle "ymsgr" URLs
ca: Si l'orde especificada ha de gestionar URL «ymsgr»

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
ca: <b><font color="red">El registrador no té cap funció de lectura</font></b>

en: Plain text
ca: Text

en: Old flat format
ca: Format pla antic

en: Logging of this conversation failed.
ca: Ha fallat el registre d'esta conversa.

en: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
ca: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-RESPOSTA&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
ca: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-RESPOSTA&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
ca: <font color="red"><b>No s'ha pogut trobar la ruta del registre.</b></font>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
ca: <font color="red"><b>No s'ha pogut llegir el fitxer: %s</b></font>

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
ca: (%s) %s <RESPOSTA-AUTOMÀTICA>: %s

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
ca: No s'ha trobat cap còdec. Instal·leu els còdecs del GStreamer que podeu trobar en els paquests de connectors del GStreamer.

en: No codecs left. Your codec preferences in fs-codecs.conf are too strict.
ca: No hi ha cap més còdec. Les preferències dels còdecs al fitxer fs-codecs.conf són massa estrictes.

en: A non-recoverable Farsight2 error has occurred.
ca: S'ha produït un error no recuperable del Farsight2.

en: Error with your microphone
ca: S'ha produït un error amb el micròfon

en: Error with your webcam
ca: S'ha produït un error amb la càmera web

en: Conference error
ca: Error en la conferència

en: Error creating session: %s
ca: S'ha produït un error en crear la sessió: %s

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
ca: Esteu emprant %s, però este connector requereix %s.

en: This plugin has not defined an ID.
ca: Este connector no ha definit cap identificador.

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
ca: La versió %d del connector no coincideix (cal %d)

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
ca: Hi ha un error de coincidència de l'ABI %d.%d.x (cal %d.%d.x)

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
ca: El connector no implementa totes les funcions requerides (list_icon, login i close)

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
ca: No s'ha pogut trobar el connector requerit %s. Instal·leu este connector i intenteu-ho de nou.

en: Unable to load the plugin
ca: No s'ha pogut carregar el connector

en: The required plugin %s was unable to load.
ca: No s'ha pogut carregar el connector requerit %s.

en: Unable to load your plugin.
ca: No s'ha pogut carregar el connector

en: %s requires %s, but it failed to unload.
ca: %s requereix %s, però no s'ha pogut carregar.

en: Autoaccept
ca: Accepta automàticament

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
ca: Accepta automàticament sol·licituds de transferència de fitxers d'altres usuaris.

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
ca: S'ha completat la transferència del fitxer «%s» de «%s» que s'havia acceptat automàticament.

en: Autoaccept complete
ca: S'ha completat l'acceptació automàtica

en: When a file-transfer request arrives from %s
ca: Quan arribe una sol·licitud de transferència d'un fitxer de %s

en: Set Autoaccept Setting
ca: Estableix el paràmetre d'acceptació automàtica

en: _Save
ca: Al_ça

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Ask
ca: Pregunta

en: Auto Accept
ca: Accepta automàticament

en: Auto Reject
ca: Rebutja automàticament

en: Autoaccept File Transfers...
ca: Accepta la transferència de fitxers automàticament...

note: XXX: Is there a better way than this? There really should be.
en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
ca: Camí on alçar els fitxers
    (introduïu tot el camí)

en: Automatically reject from users not in buddy list
ca: Rebutja automàticament dels usuaris que no estiguen a la llista d'amics

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
ca: Notifica amb un missatge emergent quan un fitxer acceptat automàticament
    s'haja transferit completament (només quan no hi ha conversa amb qui
    l'envia)

en: Create a new directory for each user
ca: Crea un directori nou per a cada usuari

en: Enter your notes below...
ca: Introduïu les vostres notes ací sota...

en: Edit Notes...
ca: Edita les notes...

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Notes
ca: Notes quant a l'amic

note: *< name *< version
en: Store notes on particular buddies.
ca: Emmagatzema notes sobre un amic en particular.

note: *< summary
en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
ca: Afig l'opció d'emmagatzemar notes per a amics a la llista d'amics.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Cipher Test
ca: Prova de xifratge

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
ca: Fa una prova dels xifratges que es distribueixen amb el libpurple.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: DBus Example
ca: Exemple del DBus

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
ca: Exemple de connector DBus

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: File Control
ca: Control de fitxers

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Allows control by entering commands in a file.
ca: Vos permet controlar introduint ordes en un fitxer.

en: Minutes
ca: Minuts

en: Set Account Idle Time
ca: Especifiqueu el temps inactiu per al compte

en: _Set
ca: E_specifica

en: None of your accounts are idle.
ca: Cap dels vostres comptes està inactiu.

en: Unset Account Idle Time
ca: Desestableix el temps d'inactivitat del compte

en: _Unset
ca: _Desestableix

en: Set Idle Time for All Accounts
ca: Estableix el temps d'inactivitat de tots els comptes

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
ca: Desestableix el temps d'inactivitat de tots els comptes inactius

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
ca: Vos permet configurar a mà durant quant de temps heu estat inactiu

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
ca: Client de proves d'IPC

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
ca: Connector de proves com a client per a IPC.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
ca: Connector de proves, com a client, per a IPC. Localitza el connector del servidor i crida les ordes registrades.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
ca: Servidor de proves d'IPC

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
ca: Connector de proves per a servidor d'IPC.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
ca: Connector de proves per a servidor d'IPC, que registra les ordes IPC.

en: Hide Joins/Parts
ca: Oculta en entrar/eixir

note: Translators: Followed by an input request a number of people
en: For rooms with more than this many people
ca: Per sales amb més persones que

en: If user has not spoken in this many minutes
ca: Si l'usuari no ha parlat en

en: Apply hiding rules to buddies
ca: Aplica les normes d'ocultació als amics

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Join/Part Hiding
ca: Ocultació de les entrades o eixides

note: *< name *< version *  summary
en: Hides extraneous join/part messages.
ca: Oculta els missatges d'entrada o eixida aliens.

note: *  description
en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
ca: Este connector amaga els missatges d'entrada o eixida en sales grans, excepte els d'aquells usuaris que participin en la conversa.

en: User is offline.
ca: L'usuari no està connectat.

en: Auto-response sent:
ca: Resposta automàtica enviada:

en: %s has signed off.
ca: %s s'ha desconnectat.

en: One or more messages may have been undeliverable.
ca: Pot ser que no s'hagen pogut trametre un o més missatges.

en: You were disconnected from the server.
ca: Heu estat desconnectat del servidor.

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
ca: Esteu desconnectat. No rebreu missatges a no ser que vos connecteu.

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
ca: El missatge no s'ha pogut enviar perquè s'ha superat la mida màxima.

en: Message could not be sent.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge.

note: Add general preferences.
en: General Log Reading Configuration
ca: Configuració general de la lectura de registres

en: Fast size calculations
ca: Càlculs de mida ràpids

en: Use name heuristics
ca: Utilitza heurístiques de noms

note: Add Log Directory preferences.
en: Log Directory
ca: Directori dels registres

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Log Reader
ca: Lector del registre

note: *< name *< version * summary
en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
ca: Inclou registres d'altres clients de MI en el visualitzador de registres.

note: * description
en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
ca: Quan es visualitzen els registres, este connector inclourà registres d'altres clients de MI. De moment, es poden incloure els d'Adium, MSN Messenger, aMSN, i Trillian.
    
    Avís: este connector encara està en desenvolupament i pot ser que es penge.

en: Mono Plugin Loader
ca: Carregador de connectors Mono

en: Loads .NET plugins with Mono.
ca: Carrega connectors .NET amb Mono.

en: Add new line in IMs
ca: Afig una línia nova a la MI

en: Add new line in Chats
ca: Afig una línia nova als xats

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: New Line
ca: Línia nova

note: *< name *< version
en: Prepends a newline to displayed message.
ca: Afig una línia nova a sobre del missatge mostrat.

note: *< summary
en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
ca: Afig una línia nova abans de cada missatge de manera que, en les finestres de conversa, els missatges apareixen sota el nom d'usuari.

en: Offline Message Emulation
ca: Emulació de missatge de fora de línia

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
ca: Alça els missatges que s'hagen enviat a un usuari fora de línia com a avís

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
ca: La resta de missatges s'alçaran com a un avís. Podeu editar o suprimir l'avís des del diàleg «Avisos per a amics».

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
ca: «%s» es troba actualment fora de línia. Voleu alçar la resta de missatges en un avís i enviar-los-hi automàticament quan es torne a connectar com a «%s»?

en: Offline Message
ca: Missatge de fora de línia

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
ca: Podeu editar o suprimir l'avís des del diàleg «Avisos per a amics»

en: Yes
ca: Sí

en: Save offline messages in pounce
ca: Alça els missatges fora de línia en un avís

en: Do not ask. Always save in pounce.
ca: No ho demanes, alça-ho sempre en un avís.

en: One Time Password
ca: Contrasenya d'un sol ús

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: One Time Password Support
ca: Contrasenyes d'un sol ús

note: *< name *< version *  summary
en: Enforce that passwords are used only once.
ca: Força que les contrasenyes només s'emprin una vegada.

note: *  description
en: Allows you to enforce on a per-account basis that passwords not being saved are only used in a single successful connection.
    Note: The account password must not be saved for this to work.
ca: Vos permet forçar que les contrasenyes siguen d'un sol ús per a comptes dels quals no s'alcen les contrasenyes.
    Nota: per poder fer servir això, cal que no s'alce la contrasenya del compte.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
ca: Carregador de connectors en Perl

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
ca: Permet carregar connectors en Perl.

en: Psychic Mode
ca: Mode psíquic

en: Psychic mode for incoming conversation
ca: Mode psíquic per a converses entrants

en: Causes conversation windows to appear as other users begin to message you.  This works for AIM, ICQ, XMPP, Sametime, and Yahoo!
ca: Fa que apareguen finestres de conversa així que altres usuaris vos comencen a enviar missatges. Funciona per a AIM, ICQ, XMPP, Sametime, i Yahoo!

en: You feel a disturbance in the force...
ca: Sentireu un certa pertorbació en la força...

en: Only enable for users on the buddy list
ca: Habilita-ho només per als usuaris de la llista d'amics

en: Disable when away
ca: Inhabilita-ho quan estiga absent

en: Display notification message in conversations
ca: Mostra un missatge de notificació a la conversa

en: Raise psychic conversations
ca: Eleva les converses psíquiques

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
ca: Comprovació de senyals

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
ca: Prova per veure si tots els senyals funcionen correctament.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
ca: Connector simple

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
ca: Proves per veure si la majoria de coses funcionen.

note: Scheme name
en: X.509 Certificates
ca: Certificats X.509

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
ca: Proporciona suport per a SSL a través de la biblioteca GNUTLS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
ca: Proporciona suport per a SSL a través de la biblioteca NSS de Mozilla.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
ca: Proporciona una interfície per a les biblioteques que permeten l'ús d'SSL.

en: %s is no longer away.
ca: %s ja no està absent.

en: %s has gone away.
ca: %s ha passat a absent.

en: %s has become idle.
ca: %s ha passat a inactiu.

en: %s is no longer idle.
ca: %s ja no està inactiu.

en: %s has signed on.
ca: %s s'ha connectat.

en: Notify When
ca: Notifica quan

en: Buddy Goes _Away
ca: Un amic passe a _absent

en: Buddy Goes _Idle
ca: Un amic passe a _inactiu

en: Buddy _Signs On/Off
ca: Un amic e_s connecte/desconnecti

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
ca: Notificació de l'estat dels amics

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
ca: Notifica a la finestra de conversa quan un amic canvie d'estat.

en: Tcl Plugin Loader
ca: Carregador de connectors en Tcl

en: Provides support for loading Tcl plugins
ca: Proporciona suport per carregar els connectors en Tcl

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
ca: No s'ha pogut detectar la instal·lació d'ActiveTCL. Si voleu emprar connectors TCL, instal·leu l'ActiveTCL de http://www.activestate.com

en: Unable to find Apple's "Bonjour for Windows" toolkit, see http://d.pidgin.im/BonjourWindows for more information.
ca: No s'ha pogut trobar el joc d'eines «Bonjour per a Windows» d'Apple, consulteu les preguntes més freqüents a http://d.pidgin.im/BonjourWindows per a més informació.

en: Unable to listen for incoming IM connections
ca: No s'ha pogut escoltar connexions entrants de MI

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
ca: No s'ha pogut establir cap connexió amb el servidor local de mDNS. S'està executant?

en: First name
ca: Nom

en: Last name
ca: Cognoms

note: email
en: Email
ca: Correu electrònic

en: AIM Account
ca: Compte AIM

en: XMPP Account
ca: Compte XMPP

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol Bonjour

en: Purple Person
ca: Persona porpra

note: Creating the options for the protocol
en: Local Port
ca: Port local

en: %s has closed the conversation.
ca: %s ha finalitzat la conversa.

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge, no s'ha pogut iniciar la conversa.

en: Error communicating with local mDNSResponder.
ca: S'ha produït un error en comunicar amb el servidor mDNSResponder local.

en: Invalid proxy settings
ca: Opcions del servidor intermediari invàlides

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
ca: O bé el nom de l'ordinador o bé el número del port especificat per al tipus de servidor intermediari indicat són invàlids.

en: Token Error
ca: Error de testimoni

en: Unable to fetch the token.
ca: No s'ha pogut obtindre el testimoni.

en: Save Buddylist...
ca: Alça la llista d'amics...

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
ca: La vostra llista d'amics és buida, no s'ha escrit res al fitxer.

en: Buddylist saved successfully!
ca: S'ha alçat la llista d'amics.

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
ca: No s'ha pogut escriure la llista d'amics de %s a %s

en: Couldn't load buddylist
ca: No s'ha pogut carregar la llista d'amics

en: Load Buddylist...
ca: Carrega una llista d'amics...

en: Buddylist loaded successfully!
ca: S'ha carregat la llista d'amics.

en: Save buddylist...
ca: Alça la llista d'amics...

en: Load buddylist from file...
ca: Carrega la llista d'amics d'un fitxer...

en: You must fill in all registration fields
ca: Heu d'emplenar tots els camps de registre

en: Passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Unable to register new account.  An unknown error occurred.
ca: No s'ha pogut registrar el nou compte. S'ha produït un error.

en: New Gadu-Gadu Account Registered
ca: S'ha registrat el nou compte Gadu-Gadu

en: Registration completed successfully!
ca: S'ha registrat amb èxit.

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password (again)
ca: Contrasenya (repetiu-la)

en: Enter captcha text
ca: Introduïu el text captcha

en: Register New Gadu-Gadu Account
ca: Registra un compte Gadu-Gadu nou

en: Please, fill in the following fields
ca: Empleneu els camps següents

en: City
ca: Ciutat

en: Year of birth
ca: Any de naixement

note: gender
en: Gender
ca: Sexe

en: Male or female
ca: Home o dona

note: 0
en: Male
ca: Home

en: Female
ca: Dona

en: Only online
ca: Només en línia

en: Find buddies
ca: Cerca amics

en: Please, enter your search criteria below
ca: Introduïu el criteri de cerca

en: Fill in the fields.
ca: Empleneu els camps.

en: Your current password is different from the one that you specified.
ca: La contrasenya actual és diferent de la que heu introduït.

en: Unable to change password. Error occurred.
ca: No s'ha pogut canviar la contrasenya. S'ha produït un error.

en: Change password for the Gadu-Gadu account
ca: Canvia la contrasenya per al compte Gadu-Gadu

en: Password was changed successfully!
ca: S'ha canviat la contrasenya.

en: Current password
ca: Contrasenya actual

en: Password (retype)
ca: Contrasenya (torneu-la a escriure)

en: Enter current token
ca: Introduïu el testimoni actual

en: Current token
ca: Testimoni actual

en: Please, enter your current password and your new password for UIN:
ca: Introduïu la contrasenya actual, i la nova per a UIN:

en: Change Gadu-Gadu Password
ca: Canvia la contrasenya per al Gadu-Gadu

en: Select a chat for buddy: %s
ca: Seleccioneu un xat per a l'amic: %s

en: Add to chat...
ca: Afig al xat...

note: 0 Global
en: Available
ca: Disponible

note: 2
en: Chatty
ca: Xerraire

note: 3
en: Do Not Disturb
ca: No molesteu

note: 1 get_yahoo_status_from_purple_status() returns YAHOO_STATUS_CUSTOM for * the generic away state (YAHOO_STATUS_TYPE_AWAY) with no message Away stuff
en: Away
ca: Absent

note: first name purple_notify_user_info_add_pair( info, _( "Hidden Number" ), profile->hidden ? _( "Yes" ) : _( "No" ) ); optional information purple_notify_user_info_add_pair( info, _( "Title" ), profile->title );
en: First Name
ca: Nom

en: Birth Year
ca: Any de naixement

en: Unable to display the search results.
ca: No s'han pogut mostrar els resultats de la cerca.

en: Gadu-Gadu Public Directory
ca: Directori públic del Gadu-Gadu

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: No matching users found
ca: No s'ha trobat cap usuari que coincidisca

en: There are no users matching your search criteria.
ca: No hi ha usuaris que coincidisquen amb el vostre criteri de cerca.

en: Unable to read from socket
ca: No s'ha pogut llegir el sòcol

en: Buddy list downloaded
ca: S'ha baixat la llista d'amics

en: Your buddy list was downloaded from the server.
ca: S'ha descarregat la vostra llista d'amics del servidor.

en: Buddy list uploaded
ca: S'ha pujat la llista d'amics

en: Your buddy list was stored on the server.
ca: S'ha alçat la vostra llista d'amics al servidor.

note: The session is now set up, ready to be connected. This emits the * signedOn signal, so clients can now do anything with msimprpl, and * we're ready for it (session key, userid, username all setup).
en: Connected
ca: Connectat

en: Connection failed
ca: Ha fallat la connexió

en: Add to chat
ca: Afig al xat

en: Chat _name:
ca: _Nom del xat:

en: Unable to resolve hostname '%s': %s
ca: No s'ha pogut resoldre el nom «%s»: %s

note: 1. connect to server connect to the server
en: Connecting
ca: S'està connectant

en: Chat error
ca: Error en el xat

en: This chat name is already in use
ca: Este nom de xat ja existeix

en: Not connected to the server
ca: No esteu connectat al servidor

en: Find buddies...
ca: Cerca amics...

en: Change password...
ca: Canvia la contrasenya...

en: Upload buddylist to Server
ca: Puja la llista d'amics al servidor

en: Download buddylist from Server
ca: Baixa la llista d'amics del servidor

en: Delete buddylist from Server
ca: Suprimeix la llista d'amics del servidor

en: Save buddylist to file...
ca: Alça la llista d'amics a un fitxer...

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol Gadu-Gadu

note: summary
en: Polish popular IM
ca: Popular MI polonesa

en: Gadu-Gadu User
ca: Usuari Gadu-Gadu

en: GG server
ca: Servidor GG

en: Unknown command: %s
ca: Orde desconeguda: %s

en: current topic is: %s
ca: el tema actual és: %s

en: No topic is set
ca: No hi ha cap tema establit

en: File Transfer Failed
ca: Ha fallat la transferència del fitxer

en: Unable to open a listening port.
ca: No s'ha pogut obrir cap port on escoltar.

en: Error displaying MOTD
ca: S'ha produït un error en mostrar la frase del dia

en: No MOTD available
ca: La frase del dia no està disponible

en: There is no MOTD associated with this connection.
ca: No hi ha cap frase del dia associada a esta connexió.

en: MOTD for %s
ca: Frase del dia per a %s

note: * TODO: Handle this better. Probably requires a PurpleBOSHConnection * buffer that stores what is "being sent" until the * PurpleHTTPConnection reports it is fully sent. TODO: what to do here - do we really have to disconnect? TODO: do we really want to disconnect on a failure to write?
en: Lost connection with server: %s
ca: S'ha perdut la connexió amb el servidor: %s

en: View MOTD
ca: Mostra la frase del dia

en: _Channel:
ca: _Canal:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: IRC nick and server may not contain whitespace
ca: Els sobrenoms i els noms de servidor d'IRC no poden contindre espais en blanc

en: SSL support unavailable
ca: El suport per a SSL no està disponible

en: Unable to connect
ca: No s'ha pogut connectar

note: this is a regular connect, error out
en: Unable to connect: %s
ca: No s'ha pogut connectar: %s

en: Server closed the connection
ca: El servidor ha tancat la connexió

en: Users
ca: Usuaris

en: Topic
ca: Tema

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol d'IRC

note: *  summary
en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
ca: El connector per al protocol d'IRC que és menys dolent

note: host to connect to
en: Server
ca: Servidor

en: Encodings
ca: Codificacions

en: Auto-detect incoming UTF-8
ca: Detecta UTF-8 entrant automàticament

en: Real name
ca: Nom real

note: option = purple_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
ca: Utilitza SSL

en: Bad mode
ca: Mode dolent

en: Ban on %s by %s, set %s ago
ca: Bandejament a %s de %s, establit fa %s

en: Ban on %s
ca: Bandejament a %s:

en: End of ban list
ca: Final de la llista de bandejats

en: You are banned from %s.
ca: Vos han bandejat de %s

en: Banned
ca: Bandejat

en: Cannot ban %s: banlist is full
ca: No es pot bandejar %s: la llista de bandejats és plena

en:  <i>(identified)</i>
ca: <i>(identificat)</i>

en: Nick
ca: Sobrenom

en: Currently on
ca: Actualment a

en: Idle for
ca: Inactiu durant

en: Online since
ca: En línia des de

en: <b>Defining adjective:</b>
ca: <br>Adjectiu de definició:</b>

en: Glorious
ca: Gloriós

en: %s has changed the topic to: %s
ca: %s ha canviat el tema a: %s

en: %s has cleared the topic.
ca: %s ha netejat el tema.

en: The topic for %s is: %s
ca: El tema de %s és: %s

en: Unknown message '%s'
ca: Missatge desconegut «%s»

en: Unknown message
ca: Missatge desconegut

en: The IRC server received a message it did not understand.
ca: El servidor d'IRC ha rebut un missatge que no ha entés.

en: Users on %s: %s
ca: Usuaris a %s: %s

en: Time Response
ca: Resposta de l'hora

en: The IRC server's local time is:
ca: L'hora local del servidor d'IRC és:

en: No such channel
ca: Este canal no existeix

note: does this happen?
en: no such channel
ca: este canal no existeix

en: User is not logged in
ca: L'usuari no està connectat

en: No such nick or channel
ca: Nom d'usuari o canal inexistent

en: Could not send
ca: No s'ha pogut enviar

en: Joining %s requires an invitation.
ca: Cal invitació per a poder entrar a %s.

en: Invitation only
ca: Només amb invitació

en: You have been kicked by %s: (%s)
ca: %s vos ha fet fora: (%s)

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
ca: %s vos ha fet fora (%s)

en: mode (%s %s) by %s
ca: mode (%s %s) per %s

en: Invalid nickname
ca: El sobrenom no és vàlid

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
ca: El servidor ha rebutjat el sobrenom que heu triat. Possiblement conté caràcters invàlids.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
ca: El servidor ha rebutjat el nom del compte que heu triat. Possiblement conté caràcters invàlids.

note: We only want to do the following dance if the connection has not been successfully completed.  If it has, just notify the user that their /nick command didn't go.
en: The nickname "%s" is already being used.
ca: Ja hi ha algú amb el sobrenom «%s».

en: Nickname in use
ca: El sobrenom ja s'està fent servir

en: Cannot change nick
ca: No es pot canviar el sobrenom

en: Could not change nick
ca: No s'ha pogut canviar el sobrenom

en: You have parted the channel%s%s
ca: Heu eixit del canal%s%s

en: Error: invalid PONG from server
ca: Error: PONG invàlid del servidor

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
ca: Resposta al PING -- Retard: %lu segons

en: Cannot join %s: Registration is required.
ca: No s'ha pogut entrar a %s: cal registrar-se.

en: Cannot join channel
ca: No es pot entrar al canal

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
ca: El sobrenom o el canal no estan disponibles, temporalment.

en: Wallops from %s
ca: Wallops de %s

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
ca: action &lt;acció a dur a terme&gt;:  realitza una acció.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
ca: away [missatge]: posa un missatge d'absència, o si no s'hi especifica cap missatge el treu.

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
ca: ctcp <sobrenom> <msg>: envia un missatge ctcp a sobrenom

en: chanserv: Send a command to chanserv
ca: chanserv: envia una orde al chanserv

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
ca: deop &lt;sobrenom1&gt; [sobrenom2] ...:  treu l'estat d'operador del canal a algú. Heu de ser operador del canal per poder fer això.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
ca: devoice &lt;sobrenom1&gt; [sobrenom2] ...:  treu l'estat de veu a algú, prevenint que parlin al canal si este està moderat (+m). Heu de ser operador del canal per poder fer això.

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
ca: invite &lt;sobrenom&gt; [canal]:  convida algú a entrar al canal indicat, o al canal actual.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
ca: j &lt;sala1&gt;[,sala2][,...] [clau1[,clau2][,...]]:  entra a un o més canals, proporcionant una clau opcional si cal.

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
ca: join &lt;sala1&gt;[,sala2][,...] [clau1[,clau2][,...]]:  entra a un o més canals, proporcionant una clau opcional si cal.

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
ca: kick &lt;sobrenom1&gt; [missatge]:  fa fora a algú de la sala. Heu de ser operador del canal per a poder fer això.

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
ca: list:  mostra una llista de canals de xat a la xarxa. <i>Avís, alguns servidors poden desconnectar-vos si feu això.</i>

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
ca: me &lt;acció a dur a terme&gt;:  realitza una acció.

en: memoserv: Send a command to memoserv
ca: memoserv: envia una orde al memoserv

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
ca: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;sobrenom|canal&gt;:  estableix o no el mode del canal o d'usuari.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ca: msg &lt;sobrenom&gt; &lt;missatge&gt;:  envia un missatge privat a l'usuari (contràriament a enviar-lo al canal).

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
ca: names [canal]:  llista els usuaris connectats al canal.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
ca: nick &lt;sobrenom nou&gt;:  canvia el vostre sobrenom.

en: nickserv: Send a command to nickserv
ca: nickserv: envia una orde al nickserv

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
ca: notice &lt;objectiu&gt;: envia una notificació a un usuari o canal.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
ca: op &lt;sobrenom1&gt; [nick2] ...:  dóna estat d'operador del canal a algú. Heu de ser operador del canal per poder fer això.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ca: operwall &lt;missatge&gt;:  si no sabeu què és, segurament no ho podeu fer servir.

en: operserv: Send a command to operserv
ca: operserv: envia una orde al operserv

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
ca: part [canal] [missatge]:  ix del canal actual, o de l'especificat, amb un missatge opcional.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
ca: ping [sobrenom]:  indica el retard que té un usuari (o el servidor si no s'indica cap usuari).

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ca: query &lt;sobrenom&gt; &lt;missatge&gt;: envia un missatge privat a l'usuari (contràriament al canal).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
ca: quit [missatge]: desconnecta del servidor amb un missatge opcional.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
ca: quote [...]:  envia un missatge en brut al servidor.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
ca: remove &lt;sobrenom&gt; [missatge]:  suprimeix algú de la sala. Heu de ser operador del canal per poder fer això.

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
ca: time: mostra l'hora local del servidor d'IRC.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
ca: topic [tema nou]: visualitza o canvia el tema del canal.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
ca: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  posa o treu un mode d'usuari.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
ca: version [sobrenom]: envia la sol·licitud CTCP VERSION a un usuari

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
ca: voice &lt;sobrenom1&gt; [sobrenom2] ...:  dóna estat de veu a algú. Heu de ser operador del canal per poder-ho fer.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ca: wallops &lt;missatge&gt;: si no sabeu què és això, segurament és que no ho podeu fer servir.

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
ca: whois [servidor] &lt;sobrenom&gt;:  obté informació sobre un usuari.

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
ca: whowas &lt;sobrenom&gt;:  obté informació sobre un usuari que ja s'ha desconnectat.

en: Reply time from %s: %lu seconds
ca: Temps de resposta de %s: %lu segons

en: CTCP PING reply
ca: Resposta de CTCP PING

en: Disconnected.
ca: Desconnectat.

en: Unknown Error
ca: Error desconegut

en: Ad-Hoc Command Failed
ca: Ha fallat l'orde «Ad-Hoc»

en: execute
ca: executa

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
ca: El servidor requereix autenticació de text sobre un flux no xifrat

note: This should never happen!
en: Invalid response from server
ca: La resposta del servidor no és vàlida

en: Server does not use any supported authentication method
ca: No hi ha cap mètode d'autenticació compatible amb este servidor

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
ca: %s requereix autenticació de text sobre un flux no xifrat. Voleu permetre-ho i continuar amb l'autenticació?

en: Plaintext Authentication
ca: Autenticació de text

en: You require encryption, but it is not available on this server.
ca: Requeriu xifratge, però no està disponible en este servidor.

en: Invalid challenge from server
ca: Repte del servidor invàlid

en: Server thinks authentication is complete, but client does not
ca: El servidor creu que s'ha completat l'autenticació, però el client no

en: Server may require plaintext authentication over an unencrypted stream
ca: Podria ser que el servidor requerís autenticació de text sobre un flux no xifrat

en: %s may require plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
ca: Podria ser que %s requerís autenticació de text sobre un flux no xifrat. Voleu permetre-ho i continuar amb l'autenticació?

en: SASL authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació SASL

en: SASL error: %s
ca: Error SASL: %s

en: Invalid Encoding
ca: La condició no és vàlida

en: Unsupported Extension
ca: Esta extensió no està implementada

en: Unexpected response from the server.  This may indicate a possible MITM attack
ca: S'ha rebut una resposta inesperada del servidor. Això podria indicar un possible atac informàtic "man-in-the-middle"

en: The server does support channel binding, but did not appear to advertise it.  This indicates a likely MITM attack
ca: Este servidor permet vincular canals, tot i que no ho havia anunciat. Això podria ser indicatiu d'un atac informàtic "man-in-the-middle"

en: Server does not support channel binding
ca: El servidor no permet vincular canals

en: Unsupported channel binding method
ca: Este mètode de vinculació de canals no està implementat

en: User not found
ca: No s'ha trobat l'usuari

en: Invalid Username Encoding
ca: La codificació del nom d'usuari no és vàlida

en: Resource Constraint
ca: Restriccions del recurs

en: Unable to canonicalize username
ca: No s'ha pogut normalitzar el nom d'usuari

en: Unable to canonicalize password
ca: No s'ha pogut normalitzar la contrasenya

en: Malicious challenge from server
ca: Desafiament malició del servidor

en: Unexpected response from server
ca: S'ha rebut una resposta inesperada del servidor

en: The BOSH connection manager terminated your session.
ca: El gestor de connexions BOSH ha tancat la connexió.

en: No session ID given
ca: No s'ha indicat cap identificador

en: Unsupported version of BOSH protocol
ca: Esta versió del protocol BOSH no està implementada

en: Unable to establish a connection with the server
ca: No s'ha pogut establir una connexió amb el servidor

en: Unable to establish a connection with the server: %s
ca: No s'ha pogut establir una connexió amb el servidor: %s

en: Unable to establish SSL connection
ca: No s'ha pogut establir una connexió SSL

en: Full Name
ca: Nom

en: Family Name
ca: Cognoms

en: Given Name
ca: Nom comú

en: Street Address
ca: Adreça

note: * EXTADD is correct, EXTADR is generated by other * clients. The next time someone reads this, remove * EXTADR.
en: Extended Address
ca: Adreça (cont.)

en: Locality
ca: Ubicació

en: Region
ca: Província

en: Postal Code
ca: Codi postal

note: purple_notify_user_info_add_pair( info, _( "Email" ), profile->email );
en: Country
ca: País

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
ca: Telèfon

en: Organization Name
ca: Nom de l'organització

en: Organization Unit
ca: Secció de l'organització

en: Job Title
ca: Títol de la faena

en: Role
ca: Rol

note: birthday birthday (required)
en: Birthday
ca: Data de naixement

en: Description
ca: Descripció

en: Edit XMPP vCard
ca: Edita la vCard de l'XMPP

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
ca: Les dades següents són opcionals. Introduïu només la informació que vos parega.

en: Operating System
ca: Sistema operatiu

en: Local Time
ca: Hora local

en: Priority
ca: Prioritat

en: Resource
ca: Recurs

en: Uptime
ca: Temps connectat

en: Logged Off
ca: Desconnectat

en: %s ago
ca: fa %s

en: Middle Name
ca: Nom del mig

en: Address
ca: Adreça

en: P.O. Box
ca: Apartat de correus

en: Photo
ca: Foto

en: Logo
ca: Logotip

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
ca: %s no podrà veure l'actualització del vostre estat. Voleu continuar?

en: Cancel Presence Notification
ca: Cancel·la la notificació de presència

en: Un-hide From
ca: No m'amaguis de

en: Temporarily Hide From
ca: Amaga-me'n temporalment

en: (Re-)Request authorization
ca: Torna a demanar l'autorització

note: shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
ca: Cancel·la la subscripció

en: Initiate _Chat
ca: Inicia un _xat

en: Log In
ca: Connecta

en: Log Out
ca: Desconnecta

note: last name
en: Last Name
ca: Cognoms

en: The following are the results of your search
ca: El que segueix són els resultats de la vostra cerca

note: current comment from Jabber User Directory users.jabber.org
en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
ca: Trobeu un contacte introduint els criteris de la cerca en els camps indicats. Nota: cada camp permet caràcters que actuen de comodí (%)

en: Directory Query Failed
ca: Ha fallat la consulta al directori

en: Could not query the directory server.
ca: No s'ha pogut consultar el servidor de directori.

note: Try to translate the message (see static message list in jabber_user_dir_comments[])
en: Server Instructions: %s
ca: Instruccions del servidor: %s

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
ca: Introduïu un o més camps per cercar usuaris de XMPP que hi coincidisquen.

en: Email Address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Search for XMPP users
ca: Cerca usuaris XMPP

note: "Search"
en: Search
ca: Cerca

en: Invalid Directory
ca: Directori invàlid

en: Enter a User Directory
ca: Introduïu un directori d'usuari

en: Select a user directory to search
ca: Seleccioneu quin directori d'usuari cercar

en: Search Directory
ca: Directori de cerca

en: _Room:
ca: _Sala:

en: _Server:
ca: _Servidor:

en: _Handle:
ca: _Gestor:

en: %s is not a valid room name
ca: %s no és un nom de sala vàlid

en: Invalid Room Name
ca: El nom de sala no és vàlid

en: %s is not a valid server name
ca: %s no és un nom de servidor vàlid

en: Invalid Server Name
ca: Nom de servidor invàlid

en: %s is not a valid room handle
ca: %s no és un nom de gestor de sala vàlid

en: Invalid Room Handle
ca: El nom del gestor no és vàlid

en: Configuration error
ca: Hi ha un error en la configuració

en: Unable to configure
ca: No s'ha pogut configurar

en: Room Configuration Error
ca: Error en la configuració de la sala

en: This room is not capable of being configured
ca: Este sala no es pot configurar

en: Registration error
ca: S'ha produït un error en el registre

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
ca: El canvi de sobrenom no està permés en sales de xat no-MUC

en: Error retrieving room list
ca: S'ha produït un error en obtindre la llista de sales

en: Invalid Server
ca: Servidor invàlid

en: Enter a Conference Server
ca: Introduïu un servidor de conferències

en: Select a conference server to query
ca: Seleccioneu a quin servidor de conferències consultar

en: Find Rooms
ca: Cerca sales

en: Affiliations:
ca: Afiliacions:

en: No users found
ca: No s'ha trobat cap usuari

en: Roles:
ca: Rols:

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
ca: El servidor requereix TLS/SSL per entrar, però no s'ha trobat cap implementació de TLS/SSL.

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
ca: Heu requerit que es xifri, però no s'ha trobat cap implementació de TLS/SSL.

en: Ping timed out
ca: S'ha esgitat el temps d'espera (ping)

en: Invalid XMPP ID
ca: L'identificador XMPP no és vàlid

en: Invalid XMPP ID. Username portion must be set.
ca: L'identificador XMPP no és vàlid. Cal especificar el nom d'usuari.

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
ca: L'identificador XMPP no és vàlid. Cal especificar un domini.

en: Malformed BOSH URL
ca: L'URL BOSH està malmés

en: Registration of %s@%s successful
ca: S'ha registrat %s a %s amb èxit

en: Registration to %s successful
ca: S'ha registrat a %s amb èxit

en: Registration Successful
ca: S'ha registrat amb èxit

en: Registration Failed
ca: Ha fallat el registre

en: Registration from %s successfully removed
ca: S'ha suprimit el registre de %s amb èxit

en: Unregistration Successful
ca: S'ha cancel·lat el registre amb èxit

en: Unregistration Failed
ca: No s'ha pogut cancel·lar el registre

en: State
ca: Estat

en: Postal code
ca: Codi postal

en: Phone
ca: Telèfon

en: Date
ca: Data

en: Already Registered
ca: Ja esteu registrat

en: Unregister
ca: Cancel·la el registre

en: Please fill out the information below to change your account registration.
ca: Empleneu els camps següents per canviar el registre del compte.

en: Please fill out the information below to register your new account.
ca: Empleneu els camps següents per registrar un compte nou.

en: Register New XMPP Account
ca: Registra un compte XMPP nou

en: Register
ca: Registra

en: Change Account Registration at %s
ca: Canvia el registre del compte a %s

en: Register New Account at %s
ca: Registra un compte nou a %s

en: Change Registration
ca: Canvia el registre

en: Error unregistering account
ca: S'ha produït un error en cancel·lar el registre

en: Account successfully unregistered
ca: S'ha cancel·lat el registre del compte correctament

en: Initializing Stream
ca: S'està inicialitzant el flux

en: Initializing SSL/TLS
ca: S'està inicialitzant SSL/TLS

en: Authenticating
ca: S'està autenticant

en: Re-initializing Stream
ca: S'està reinicialitzant el flux

en: Server doesn't support blocking
ca: El servidor no permet blocar

en: Not Authorized
ca: No autoritzat

en: Mood
ca: Estat d'ànim

en: Now Listening
ca: Ara escoltant

en: Both
ca: Ambdós

en: From (To pending)
ca: De (a pendent)

en: From
ca: De

en: To
ca: A

en: None (To pending)
ca: Cap (a pendent)

en: None
ca: Cap

note: subscription type
en: Subscription
ca: Subscripció

en: Mood Text
ca: Text sobre l'estat d'ànim

en: Allow Buzz
ca: Permet les botzines

en: Mood Name
ca: Nom de l'estat d'ànim

en: Mood Comment
ca: Comentari sobre l'estat d'ànim

note: primitive ID name - use default saveable should be user_settable some day independent
en: Tune Artist
ca: Artista de la melodia

en: Tune Title
ca: Títol de la melodia

en: Tune Album
ca: Àlbum de la melodia

en: Tune Genre
ca: Gènere de la melodia

en: Tune Comment
ca: Comentari sobre la melodia

en: Tune Track
ca: Número de pista de la melodia

en: Tune Time
ca: Durada de la melodia

en: Tune Year
ca: Any de la melodia

en: Tune URL
ca: URL de la melodia

en: Password Changed
ca: S'ha canviat la contrasenya

en: Your password has been changed.
ca: La vostra contrasenya s'ha canviat.

en: Error changing password
ca: S'ha produït un error en canviar la contrasenya

en: Change XMPP Password
ca: Canvia la contrasenya de l'XMPP

en: Please enter your new password
ca: Introduïu la nova contrasenya

en: Set User Info...
ca: Estableix informació d'usuari...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
ca: Canvia la contrasenya...

note: }
en: Search for Users...
ca: Cerca usuaris...

en: Bad Request
ca: Sol·licitud incorrecta

en: Conflict
ca: Conflicte

en: Feature Not Implemented
ca: La característica no està implementada

en: Forbidden
ca: Prohibit

en: Gone
ca: Desaparegut

en: Internal Server Error
ca: Error intern del servidor

en: Item Not Found
ca: No s'ha trobat l'element

en: Malformed XMPP ID
ca: L'identificador XMPP està malmés

en: Not Acceptable
ca: No és acceptable

en: Not Allowed
ca: No és permés

en: Payment Required
ca: De pagament

en: Recipient Unavailable
ca: El destinatari no està disponible

en: Registration Required
ca: Cal registrar-se

en: Remote Server Not Found
ca: No s'ha trobat el servidor remot

en: Remote Server Timeout
ca: El servidor remot ha excedit el temps d'espera

en: Server Overloaded
ca: El servidor està sobrecarregat

en: Service Unavailable
ca: El servei no està disponible

en: Subscription Required
ca: Cal subscripció

en: Unexpected Request
ca: Sol·licitud inesperada

en: Authorization Aborted
ca: S'ha avortat l'autorització

en: Incorrect encoding in authorization
ca: La codificació de l'autorització no és correcta

en: Invalid authzid
ca: Authzid invàlid

en: Invalid Authorization Mechanism
ca: El mecanisme d'autorització no és vàlid

en: Authorization mechanism too weak
ca: El mecanisme d'autorització és massa feble

en: Temporary Authentication Failure
ca: Ha fallat temporalment l'autenticació

en: Authentication Failure
ca: S'ha produït un error en l'autenticació

en: Bad Format
ca: Format incorrecte

en: Bad Namespace Prefix
ca: Prefix d'espai de noms incorrecte

en: Resource Conflict
ca: Conflicte de recurs

en: Connection Timeout
ca: La connexió ha excedit el temps d'espera

en: Host Gone
ca: L'ordinador ha desaparegut

en: Host Unknown
ca: Servidor desconegut

en: Improper Addressing
ca: Adreçament incorrecte

en: Invalid ID
ca: L'identificador no és vàlid

en: Invalid Namespace
ca: Espai de noms invàlid

en: Invalid XML
ca: XML invàlid

en: Non-matching Hosts
ca: Ordinadors no coincidents

en: Policy Violation
ca: Violació de la política

en: Remote Connection Failed
ca: Ha fallat la connexió remota

en: Restricted XML
ca: XML restringit

en: See Other Host
ca: Veu altres ordinadors

en: System Shutdown
ca: Apagada del Sistema

en: Undefined Condition
ca: Condició no definida

en: Unsupported Encoding
ca: La codificació no està implementada

en: Unsupported Stanza Type
ca: Este tipus de bloc no està implementat

en: Unsupported Version
ca: Esta versió no està implementada

en: XML Not Well Formed
ca: XML mal format

en: Stream Error
ca: Error de flux

en: Unable to ban user %s
ca: No s'ha pogut bandejar l'usuari %s

en: Unknown affiliation: "%s"
ca: Afiliació desconeguda: «%s»

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
ca: No s'ha pogut afiliar l'usuari %s com a «%s»

en: Unknown role: "%s"
ca: Rol desconegut: «%s»

en: Unable to set role "%s" for user: %s
ca: No s'ha pogut establir el rol «%s» a l'usuari: %s

en: Unable to kick user %s
ca: No s'ha pogut fer fora l'usuari %s

en: Unable to ping user %s
ca: No s'ha pogut fer ping a l'usuari %s

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
ca: No s'ha pogut botzinar perquè no es coneix res de l'usuari %s.

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
ca: No s'ha pogut botzinar possiblement perquè l'usuari %s està desconnectat.

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
ca: No s'ha pogut botzinar l'usuari %s perquè no ho implementa, o bé ara mateix no ho permet.

note: Yahoo only supports one attention command: the 'buzz'. This is index number YAHOO_BUZZ.
en: Buzz
ca: Botzina

en: %s has buzzed you!
ca: %s vos ha botzinat!

en: Buzzing %s...
ca: S'està botzinant a %s...

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
ca: No s'ha pogut iniciar el medi amb %s: el JID no és vàlid

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
ca: No s'ha pogut iniciar el medi amb %s: l'usuari no està connectat

en: Unable to initiate media with %s: not subscribed to user presence
ca: No s'ha pogut iniciar el medi amb %s: no esteu subscrit a la presència de l'usuari

en: Media Initiation Failed
ca: Ha fallat la iniciació del medi

en: Please select the resource of %s with which you would like to start a media session.
ca: Escolliu el recurs de %s amb el qual voleu iniciar una sessió amb medi.

en: Select a Resource
ca: Seleccioneu un recurs

en: Initiate Media
ca: Inicia el medi

en: Account does not support PEP, can't set mood
ca: Este protocol no implementa PEP, no es pot establir l'estat d'ànim.

en: config:  Configure a chat room.
ca: config:  configura la sala de xat.

en: configure:  Configure a chat room.
ca: configure:  configura la sala de xat.

en: part [message]:  Leave the room.
ca: part [sala]:  ix de la sala.

en: register:  Register with a chat room.
ca: register:  registra a una sala de xat.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
ca: topic [tema nou]:  mostra o canvia el tema.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
ca: ban &lt;user&gt; [motiu]:  bandeja de la sala un usuari.

en: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with an affiliation or set users' affiliation with the room.
ca: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [sobrenom1] [sobrenom2] ...: obtén els usuaris amb una afiliació, o els l'estableix.

en: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with a role or set users' role with the room.
ca: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [sobrenom1] [sobrenom2] ...: obtén els usuaris amb el rol especificat, o els l'estableix.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
ca: invite &lt;usuari&gt; [sala]:  convida un usuari a la sala.

en: join: &lt;room&gt; [password]:  Join a chat on this server.
ca: join: &lt;sala&gt; [contrasenya]:  entra en un xat d'este servidor.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
ca: kick &lt;usuari&gt; [motiu]:  fa fora de la sala un usuari.

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
ca: msg &lt;usuari&gt; &lt;missatge&gt;:  envia un missatge privat a un altre usuari.

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
ca: ping &lt;jid&gt;:	fa ping a un usuari/component/servidor.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
ca: buzz: fa sonar una botzina a un usuari per tal de que vos pare atenció

en: mood: Set current user mood
ca: modd: estableix l'estat d'ànim de l'usuari

en: Extended Away
ca: Absent des de fa una bona estona

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: XMPP Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol XMPP

note: Translators: 'domain' is used here in the context of Internet domains, e.g. pidgin.im
en: Domain
ca: Domini

en: Require SSL/TLS
ca: Requereix SSL/TLS

en: Force old (port 5223) SSL
ca: Força l'antic port SSL (5223)

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
ca: Permet autorització de text sobre fluxos sense xifrar

en: Connect port
ca: Port de connexió

note: TODO: default to automatically try different ports. Make the user be * able to set the first port to try (like LastConnectedPort in Windows client). Account options
en: Connect server
ca: Servidor al qual connectar-se

en: File transfer proxies
ca: Servidors intermediari per a la transferència de fitxers

en: BOSH URL
ca: URL BOSH

note: this should probably be part of global smiley theme settings later on, shared with MSN
en: Show Custom Smileys
ca: Mostra emoticones personalitzades

en: %s has left the conversation.
ca: %s ha deixat la conversa.

en: Message from %s
ca: Missatge de %s

en: %s has set the topic to: %s
ca: %s ha canviat el tema a: %s

en: The topic is: %s
ca: El tema és: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
ca: No s'ha pogut fer arribar el missatge a %s: %s

en: XMPP Message Error
ca: Missatge d'error de l'XMPP

en: (Code %s)
ca: (Codi %s)

en: A custom smiley in the message is too large to send.
ca: No es pot enviar una de les emoticones personalitzades del missatge atès que és massa llarga.

en: XMPP stream header missing
ca: Falta la capçalera del flux XMPP

en: XMPP Version Mismatch
ca: Les versions del XMPP no coincideixen

en: XMPP stream missing ID
ca: Manca l'identificador del fluxe XMPP

en: XML Parse error
ca: Error en l'anàlisi de l'XML

en: Error joining chat %s
ca: S'ha produït un error en entrar al xat %s

en: Error in chat %s
ca: S'ha produït un error en el xat %s

en: Create New Room
ca: Crea una nova sala

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
ca: Ara es crearà una nova sala. Voleu configurar-la, o acceptar els valors predeterminats?

en: _Configure Room
ca: _Configura la sala

en: _Accept Defaults
ca: _Accepta els valors predeterminats

en: No reason
ca: No s'ha indicat cap motiu

en: You have been kicked: (%s)
ca: Vos han fet fora: (%s)

en: Kicked (%s)
ca: Vos han fet fora (%s)

en: Unknown Error in presence
ca: Error desconegut en la presència

en: An error occurred on the in-band bytestream transfer
ca: S'ha produït un error en el flux de transferència de dades en banda

en: Transfer was closed.
ca: La transferència s'ha tancat.

en: Failed to open in-band bytestream
ca: No s'ha pogut obrir el fluxe de transferència de dades en banda

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
ca: No s'ha pogut enviar el fitxer a %s, atès que l'usuari no permet la transferència de fitxers

en: File Send Failed
ca: Ha fallat la transferència del fitxer

en: Unable to send file to %s, invalid JID
ca: No s'ha pogut enviar el fitxer a %s, el JID no és vàlid

en: Unable to send file to %s, user is not online
ca: No s'ha pogut enviar el fitxer a %s, l'usuari no està connectat

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
ca: No s'ha pogut enviar el fitxer a %s, no esteu subscrit a la presència de l'usuari

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
ca: Escolliu a quin recurs de %s voleu enviar un fitxer

en: Afraid
ca: Espantat

en: Amazed
ca: Al·lucinant

en: Amorous
ca: Amorós

en: Angry
ca: Enfadat

en: Annoyed
ca: Emprenyat

en: Anxious
ca: Ansiós

en: Aroused
ca: Animat

en: Ashamed
ca: Avergonyit

en: Bored
ca: Avorrit

en: Brave
ca: Brau

en: Calm
ca: Calmat

en: Cautious
ca: Prudent

en: Cold
ca: Fred

en: Confident
ca: Amb confiança

en: Confused
ca: Confós

en: Contemplative
ca: Contemplatiu

en: Contented
ca: Acontentat

en: Cranky
ca: Empipat

en: Crazy
ca: Boig

en: Creative
ca: Creatiu

en: Curious
ca: Curiós

en: Dejected
ca: Enfonsat

en: Depressed
ca: Deprimit

en: Disappointed
ca: Decebut

en: Disgusted
ca: Repugnat

en: Dismayed
ca: Descoratjat

en: Distracted
ca: Distret

en: Embarrassed
ca: Avergonyit

en: Envious
ca: Envejós

en: Excited
ca: Excitat

en: Flirtatious
ca: Amb ganes de flirtar

en: Frustrated
ca: Frustrat

en: Grateful
ca: Agraït

en: Grieving
ca: De dol

en: Grumpy
ca: Rondinaire

en: Guilty
ca: Culpable

en: Happy
ca: Content

en: Hopeful
ca: Esperançat

en: Hot
ca: Calent

en: Humbled
ca: Avergonyit

en: Humiliated
ca: Humiliat

en: Hungry
ca: Afamat

en: Hurt
ca: Ferit

en: Impressed
ca: Impressionat

en: In awe
ca: Reverent

en: In love
ca: Enamorat

en: Interested
ca: Interessat

en: Intoxicated
ca: Intoxicat

en: Invincible
ca: Invencible

en: Jealous
ca: Gelós

en: Lonely
ca: Sol

en: Lost
ca: Perdut

en: Lucky
ca: Sortós

en: Mean
ca: Malèvol

en: Moody
ca: Llunàtic

en: Nervous
ca: Nerviós

en: Offended
ca: Ofès

en: Outraged
ca: Enrabiat

en: Playful
ca: Juganer

en: Proud
ca: Orgullós

en: Relaxed
ca: Relaxat

en: Relieved
ca: Alleujat

en: Remorseful
ca: Amb remordiments

en: Restless
ca: Neguitós

en: Sad
ca: Trist

en: Sarcastic
ca: Sarcàstic

en: Satisfied
ca: Satisfet

en: Serious
ca: Seriós

en: Shocked
ca: En estat de xoc

en: Shy
ca: Vergonyós

en: Sick
ca: Malalt

note: Sleepy / Tired
en: Sleepy
ca: Endormiscat

en: Spontaneous
ca: Espontani

en: Stressed
ca: Estressat

en: Strong
ca: Fort

en: Surprised
ca: Sorprés

en: Thankful
ca: Agraït

en: Thirsty
ca: Assedegat

en: Tired
ca: Cansat

en: Undefined
ca: Indefinit

en: Weak
ca: Decandit

en: Worried
ca: Preocupat

en: Set User Nickname
ca: Estableix el sobrenom de l'usuari

en: Please specify a new nickname for you.
ca: Introduïu el nou sobrenom.

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
ca: Esta informació la poden veure tots els contactes de la vostra llista d'amics, escolliu quelcom apropiat.

en: Set
ca: Estableix

en: Set Nickname...
ca: Estableix el sobrenom...

en: Actions
ca: Accions

en: Select an action
ca: Seleccioneu una acció

note: only notify the user about problems adding to the friends list * maybe we should do something else for other lists, but it probably * won't cause too many problems if we just ignore it
en: Unable to add "%s".
ca: No s'ha pogut afegir «%s».

en: Buddy Add error
ca: Error en afegir un amic

en: The username specified does not exist.
ca: El nom d'usuari especificat no existeix.

en: Buddy list synchronization issue in %s (%s)
ca: Problema de sincronització de la llista d'amics a %s (%s)

en: %s on the local list is inside the group "%s" but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
ca: %s de la llista local està dins el grup «%s», però no a la llista del servidor. Voleu afegir este amic?

en: %s is on the local list but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
ca: %s és a la llista local però no a la del servidor. Voleu afegir este amic?

en: Unable to parse message
ca: No s'ha pogut analitzar el missatge

en: Syntax Error (probably a client bug)
ca: Error de sintaxi (probablement errada del client)

en: Invalid email address
ca: L'adreça de correu no és vàlida

en: User does not exist
ca: L'usuari no existeix.

en: Fully qualified domain name missing
ca: Manca un nom de domini totalment qualificat

en: Already logged in
ca: Ja esteu connectat

en: Invalid username
ca: El nom d'usuari no és vàlid

en: Invalid friendly name
ca: El nom amistós no és vàlid

en: List full
ca: Llista plena

en: Already there
ca: Ja hi és

en: Not on list
ca: No és a la llista

en: User is offline
ca: L'usuari està fora de línia

en: Already in the mode
ca: Ja esteu en este mode

en: Already in opposite list
ca: Ja és a la llista contrària

en: Too many groups
ca: Massa grups

en: Invalid group
ca: El nom del grup no és vàlid

en: User not in group
ca: L'usuari no és al grup

en: Group name too long
ca: El nom del grup és massa llarg

en: Cannot remove group zero
ca: No es pot suprimir el grup zero

en: Tried to add a user to a group that doesn't exist
ca: S'ha intentat afegir un usuari a un grup que no existeix

en: Switchboard failed
ca: Ha fallat el Switchboard

en: Notify transfer failed
ca: Ha fallat la transferència de la notificació

en: Required fields missing
ca: Falten camps obligatoris

en: Too many hits to a FND
ca: Massa coincidències per un FND

en: Not logged in
ca: No està connectat

en: Service temporarily unavailable
ca: El servei està temporalment fora de servei

en: Database server error
ca: Error del servidor de bases de dades

en: Command disabled
ca: S'ha inhabilitat l'orde

en: File operation error
ca: S'ha produït un error en una operació de fitxer

en: Memory allocation error
ca: S'ha produït un error en reservar memòria

en: Wrong CHL value sent to server
ca: S'ha enviat un valor de CHL incorrecte al servidor

en: Server busy
ca: El servidor està ocupat

en: Server unavailable
ca: El servidor no està disponible

en: Peer notification server down
ca: El servidor de notificacions d'igual a igual està aturat

en: Database connect error
ca: S'ha produït un error en la connexió a la base de dades

en: Server is going down (abandon ship)
ca: El servidor passarà a no estar disponible (abandoneu el vaixell)

en: Error creating connection
ca: S'ha produït un error en crear la connexió

en: CVR parameters are either unknown or not allowed
ca: Els paràmetres de CVR són o bé desconeguts o bé no permesos

en: Unable to write
ca: No és possible escriure

en: Session overload
ca: La sessió està sobrecarregada

en: User is too active
ca: L'usuari està massa actiu

en: Too many sessions
ca: Massa sessions

en: Passport not verified
ca: El passaport no està verificat

en: Bad friend file
ca: Fitxer d'amics incorrecte

en: Not expected
ca: Inesperat

en: Friendly name is changing too rapidly
ca: El nom amistós canvia massa de pressa

en: Server too busy
ca: El servidor està massa ocupat

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació

en: Not allowed when offline
ca: No està permés mentre estigueu fora de línia

en: Not accepting new users
ca: No s'accepten usuaris nous

en: Kids Passport without parental consent
ca: Passaport per als nens sense consentiment patern

en: Passport account not yet verified
ca: El compte de passaport encara no està verificat

en: Passport account suspended
ca: El compte de passaport s'ha suspès

en: Bad ticket
ca: Tiquet incorrecte

en: Unknown Error Code %d
ca: Codi d'error desconegut %d

en: MSN Error: %s
ca: Error d'MSN: %s

en: Other Contacts
ca: Altres contactes

en: Non-IM Contacts
ca: Contactes que no són de MI

en: %s sent a wink. <a href='msn-wink://%s'>Click here to play it</a>
ca: %s vos ha enviat un wink. <a href='msn-wink://%s'>Feu clic ací per escoltar-lo</a>

en: %s sent a wink, but it could not be saved
ca: %s vos ha envia un wink, però no s'ha pogut alçar

en: %s sent a voice clip. <a href='audio://%s'>Click here to play it</a>
ca: %s vos ha enviat un clip de veu. <a href='audio://%s'>Feu clic ací per escoltar-lo</a>

en: %s sent a voice clip, but it could not be saved
ca: %s vos han enviat un clip de música, però no s'ha pogut alçar

en: %s sent you a voice chat invite, which is not yet supported.
ca: %s vos ha enviat una invitació per fer una conversa de veu, però això encara no està implementat.

en: Nudge
ca: Donar un cop de colze

en: %s has nudged you!
ca: %s vos ha donat un cop de colze!

en: Nudging %s...
ca: S'està donant un cop de colze a %s...

en: Email Address...
ca: Correu electrònic...

en: Your new MSN friendly name is too long.
ca: El vostre nom amistós nou d'MSN és massa llarg.

en: Set friendly name for %s.
ca: Establiu el nom amistós de %s.

en: Set your friendly name.
ca: Establiu el vostre nom amistós.

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
ca: Este és el nom amb el que els amics de l'MSN vos veuran.

en: Set your home phone number.
ca: Estableix el número de telèfon de casa.

en: Set your work phone number.
ca: Estableix el número de telèfon de la faena.

en: Set your mobile phone number.
ca: Estableix el número de telèfon del mòbil.

en: Allow MSN Mobile pages?
ca: Voleu permetre pàgines de mòbil d'MSN?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
ca: Voleu permetre a les persones de la llista d'amics enviar-vos pàgines de mòbil d'MSN al vostre telèfon mòbil o a algun altre dispositiu mòbil?

en: Allow
ca: Permet

en: Disallow
ca: Denega

en: Blocked Text for %s
ca: Text blocat de %s

en: No text is blocked for this account.
ca: No hi ha text blocat per este compte.

en: MSN servers are currently blocking the following regular expressions:<br/>%s
ca: Actualment, servidors MSN bloquen estes expressions regulars:<br/>%s

en: This account does not have email enabled.
ca: Este compte no té el correu habilitat.

en: Send a mobile message.
ca: Envia un missatge de mòbil.

en: Page
ca: Pàgina

en: Playing a game
ca: Jugant a un joc

en: Working
ca: Treballant

en: Has you
ca: Vos té

en: Home Phone Number
ca: Número de telèfon de casa

en: Work Phone Number
ca: Número de telèfon de la faena

en: Mobile Phone Number
ca: Número del telèfon mòbil

en: Be Right Back
ca: Torne de seguida

en: Busy
ca: Ocupat

en: On the Phone
ca: Al telèfon

en: Out to Lunch
ca: A fora dinant

en: Game Title
ca: Títol del joc

en: Office Title
ca: Títol oficial

en: Set Friendly Name...
ca: Estableix el nom amistós...

en: Set Home Phone Number...
ca: Estableix el número de telèfon de casa...

en: Set Work Phone Number...
ca: Estableix el número de telèfon de la faena...

en: Set Mobile Phone Number...
ca: Estableix el número del telèfon mòbil...

en: Enable/Disable Mobile Devices...
ca: Habilita/inhabilita dispositius mòbils...

en: Allow/Disallow Mobile Pages...
ca: Permet/denega pàgines de mòbil...

en: View Blocked Text...
ca: Mostra el text blocat...

en: Open Hotmail Inbox
ca: Obri la safata d'entrada de Hotmail

en: Send to Mobile
ca: Envia a un mòbil

en: SSL support is needed for MSN. Please install a supported SSL library.
ca: L'MSN necessita SSL, instal·leu alguna biblioteca d'SSL permesa.

en: Unable to add the buddy %s because the username is invalid.  Usernames must be valid email addresses.
ca: No s'ha pogut afegir l'amic %s perquè el nom d'usuari no és vàlid. Els noms d'usuari han de ser adreces de correu electròniques vàlides.

en: Unable to Add
ca: No s'ha pogut afegir

en: Authorization Request Message:
ca: Missatge de petició d'autorització:

en: Please authorize me!
ca: Autoritzeu-me, per favor.

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c OK and @c Cancel buttons.
en: _OK
ca: _D'acord

en: Error retrieving profile
ca: S'ha produït un error en recuperar el perfil

en: Age
ca: Edat

en: Occupation
ca: Ocupació

en: Location
ca: Ubicació

en: Hobbies and Interests
ca: Aficions i interessos

en: A Little About Me
ca: Una mica sobre mi

en: Marital Status
ca: Estat civil

en: Interests
ca: Interessos

en: Pets
ca: Mascotes

en: Hometown
ca: Poble natal

en: Places Lived
ca: Llocs on heu viscut

en: Fashion
ca: Moda

en: Music
ca: Música

en: Favorite Quote
ca: Cita textual preferida

en: Contact Info
ca: Informació del contacte

en: Significant Other
ca: Altres coses significatives

en: Home Phone
ca: Pàgina personal

en: Home Phone 2
ca: Pàgina personal 2

en: Home Address
ca: Adreça de casa

en: Personal Mobile
ca: Mòbil personal

en: Home Fax
ca: Fax de casa

en: Personal Email
ca: Correu electrònic personal

en: Personal IM
ca: MI personal

en: Anniversary
ca: Aniversari

note: Business
en: Work
ca: Faena

en: Company
ca: Empresa

en: Department
ca: Departament

en: Profession
ca: Professió

en: Work Phone
ca: Telèfon de la faena

en: Work Phone 2
ca: Telèfon de la faena 2

en: Work Address
ca: Adreça de la faena

en: Work Mobile
ca: Mòbil de la faena

en: Work Pager
ca: Cercapersones de la faena

en: Work Fax
ca: Fax de la faena

en: Work Email
ca: Correu electrònic de la faena

en: Work IM
ca: MI de la faena

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Favorite Things
ca: Coses preferides

en: Last Updated
ca: Darrera actualització

en: Homepage
ca: Pàgina web

en: The user has not created a public profile.
ca: L'usuari no ha creat cap perfil públic.

en: MSN reported not being able to find the user's profile. This either means that the user does not exist, or that the user exists but has not created a public profile.
ca: L'MSN no ha pogut trobar el perfil de l'usuari. Això pot voler dir que o bé l'usuari no existeix, o que existeix però el seu perfil no és públic.

en: Could not find any information in the user's profile. The user most likely does not exist.
ca: No s'ha pogut trobar informació del perfil de l'usuari. El més segur és que l'usuari no existisca.

en: View web profile
ca: Mostra el perfil web

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *< summary
en: Windows Live Messenger Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol del Windows Live Messenger

en: Use HTTP Method
ca: Empra el mètode HTTP

en: HTTP Method Server
ca: Mètode HTTP del servidor

en: Show custom smileys
ca: Mostra emoticones personalitzades

en: Allow direct connections
ca: Permet connexions directes

en: nudge: nudge a user to get their attention
ca: nudge: doneu un cop de colze a un usuari perquè vos pare atenció

en: Windows Live ID authentication:Unable to connect
ca: Autenticació amb el Windows Live ID: no s'ha pogut connectar

en: Windows Live ID authentication:Invalid response
ca: Autenticació amb el Windows Live ID: la resposta no és vàlida

en: The following users are missing from your addressbook
ca: Manquen estos usuaris a la vostra llista d'amics

en: Unknown error (%d): %s
ca: Error desconegut (%d): %s

en: Unable to add user
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari

note: Unknown error!
en: Unknown error (%d)
ca: Error desconegut (%d)

en: Unable to remove user
ca: No s'ha pogut suprimir l'usuari

en: Mobile message was not sent because it was too long.
ca: No s'ha enviat el missatge al mòbil perquè era massa llarg.

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in. | The MSN server will shut down for maintenance in %d minutes. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
ca[0]: El servidor d'MSN es reiniciarà per raons de manteniment d'ací a %d minut. Se vos desconnectarà automàticament al cap d'este temps. Finalitzeu qualsevol conversa en actiu.
    
    Després que el manteniment s'haja completat, vos podreu tornar a connectar.
ca[1]: El servidor d'MSN es reiniciarà per raons de manteniment d'ací a %d minuts. Se vos desconnectarà automàticament al cap d'este temps. Finalitzeu qualsevol conversa en actiu.
    
    Després que el manteniment s'haja completat, vos podreu tornar a connectar.

en: Message was not sent because the system is unavailable. This normally happens when the user is blocked or does not exist.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge perquè el sistema no està disponible. Això normalment passa quan l'usuari està blocat o no existeix.

en: Message was not sent because messages are being sent too quickly.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge perquè se n'estan enviant massa de pressa.

en: Message was not sent because an unknown encoding error occurred.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge perquè s'ha produït un error desconegut en la codificació.

en: Message was not sent because an unknown error occurred.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge perquè s'ha produït un error desconegut.

en: Writing error
ca: Error en escriure

en: Reading error
ca: Error en llegir

en: Connection error from %s server:
    %s
ca: S'ha produït un error de connexió del servidor %s:
    %s

en: Our protocol is not supported by the server
ca: El servidor no implementa este protocol

en: Error parsing HTTP
ca: S'ha produït un error en analitzar HTTP

en: You have signed on from another location
ca: Vos heu connectat des d'un altre lloc

en: The MSN servers are temporarily unavailable. Please wait and try again.
ca: Els servidors MSN estan temporalment no disponibles. Espereu i proveu-ho més tard.

en: The MSN servers are going down temporarily
ca: Els servidors MSN no seran accessibles temporalment

en: Unable to authenticate: %s
ca: No s'ha pogut autenticar: %s

en: Your MSN buddy list is temporarily unavailable. Please wait and try again.
ca: La llista d'amics MSN està temporalment no disponible. Espereu i proveu-ho més tard.

en: Handshaking
ca: S'està comprovant la conformitat de connexió

en: Transferring
ca: S'està transferint

en: Starting authentication
ca: S'està iniciant l'autenticació

en: Getting cookie
ca: S'està obtenint la galeta

en: Sending cookie
ca: S'està enviant la galeta

en: Retrieving buddy list
ca: S'està recuperant la llista d'amics

en: %s requests to view your webcam, but this request is not yet supported.
ca: %s ha sol·licitat poder veure la vostra càmera web, però això encara no està implementat.

en: %s invited you to view his/her webcam, but this is not yet supported.
ca: %s vos ha convidat a veure la seua càmera web, però això encara no està implementat.

en: Away From Computer
ca: Lluny de l'ordinador

en: On The Phone
ca: Al telèfon

en: Out To Lunch
ca: Fora esmorzant

en: Message may have not been sent because a timeout occurred:
ca: És possible que no s'haja pogut enviar el missatge perquè el temps ha expirat:

en: Message could not be sent, not allowed while invisible:
ca: No s'ha pogut enviar el missatge, no està permés mentre esteu invisible:

en: Message could not be sent because the user is offline:
ca: El missatge no s'ha pogut enviar perquè l'usuari està fora de línia:

en: Message could not be sent because a connection error occurred:
ca: No s'ha pogut enviar el missatge perquè s'ha produït un error en la connexió:

en: Message could not be sent because we are sending too quickly:
ca: El missatge no s'ha pogut enviar perquè s'està enviant massa de pressa:

en: Message could not be sent because we were unable to establish a session with the server. This is likely a server problem, try again in a few minutes:
ca: No s'ha pogut enviar el missatge perquè no s'ha pogut establir cap sessió amb el servidor. El més probable és que hi haja algun problema al servidor, intenteu-ho d'ací a una estona:

en: Message could not be sent because an error with the switchboard occurred:
ca: No s'ha pogut enviar el missatge perquè s'ha produït un error en la centraleta:

en: Message may have not been sent because an unknown error occurred:
ca: No s'ha pogut enviar el missatge perquè s'ha produït un error desconegut:

en: Delete Buddy from Address Book?
ca: Voleu suprimir l'amic de la llibreta d'adreces?

en: Do you want to delete this buddy from your address book as well?
ca: Voleu suprimir este amic de la vostra llista d'amics també?

en: The username specified is invalid.
ca: El nom d'usuari especificat no és vàlid.

en: The PIN you entered is invalid.
ca: El PIN que heu introduït no és vàlid.

en: The PIN you entered has an invalid length [4-10].
ca: La llargada del PIN que heu introduït no és vàlida [4-10].

en: The PIN is invalid. It should only consist of digits [0-9].
ca: El PIN no és vàlid. Només pot contindre dígits [0-9].

en: The two PINs you entered do not match.
ca: Els dos PIN que heu introduït no coincideixen.

en: The Display Name you entered is invalid.
ca: El nom d'usuari que heu introduït no és vàlid.

en: The birthday you entered is invalid. The correct format is: 'YYYY-MM-DD'.
ca: La data de l'aniversari que heu introduït no és vàlida. El format és: 'AAAA-MM-DD'.

note: show error to user
en: Profile Update Error
ca: S'ha produït un error en actualitzar el perfil

note: no profile information yet, so we cannot update (reference: "libpurple/request.h")
en: Profile
ca: Perfil

en: Your profile information is not yet retrieved. Please try again later.
ca: Encara no s'ha pogut recuperar la informació del vostre perfil. Torneu-ho a intentar més tard.

en: Your UID
ca: El vostre UID

en: Verify PIN
ca: Verifiqueu el PIN

note: display name nick name (required)
en: Display Name
ca: Nom que es mostrarà

note: hidden
en: Hide my number
ca: Oculta el meu número

note: mobile number
en: Mobile Number
ca: Número de telèfon mòbil

en: Update your Profile
ca: Actualitzeu el vostre perfil

en: Here you can update your MXit profile
ca: Ací podeu actualitzar el vostre perfil MXit

en: View Splash
ca: Mostra la pantalla de presentació

en: There is no splash-screen currently available
ca: No hi ha cap pantalla de presentació disponible

en: About
ca: Quant a

note: display / change profile
en: Change Profile...
ca: Canvia el perfil...

note: display splash-screen
en: View Splash...
ca: Mostra la pantalla de presentació...

note: display plugin version
en: About...
ca: Quant a...

note: the file is too big
en: The file you are trying to send is too large!
ca: El fitxer que voleu enviar és massa llarg.

en: Unable to connect to the MXit HTTP server. Please check your server settings.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor HTTP de MXit. Comproveu la configuració del servidor.

en: Logging In...
ca: S'està entrant...

en: Unable to connect to the MXit server. Please check your server settings.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor MXit. Comproveu la configuració.

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: The PIN you entered has an invalid length [7-10].
ca: La llargada del PIN que heu introduït no és vàlida [4-10].

note: mxit login name
en: MXit ID
ca: Identificador MXit

note: show the form to the user to complete
en: Register New MXit Account
ca: Crea un compte MXit nou

en: Please fill in the following fields:
ca: Empleneu estos camps:

note: no reply from the WAP site
en: Error contacting the MXit WAP site. Please try again later.
ca: S'ha produït un error en connectar al lloc WAP de MXit. Intenteu-ho més tard.

note: wapserver error server could not find the user
en: MXit is currently unable to process the request. Please try again later.
ca: Ara mateix MXit no pot processar la sol·licitud. Torneu-ho a intentar més tard.

en: Wrong security code entered. Please try again later.
ca: S'ha introduït un codi de seguretat equivocat. Torneu-ho a intentar més tard.

en: Your session has expired. Please try again later.
ca: La vostra sessió ha expirat. Torneu-ho a intentar més tard.

en: Invalid country selected. Please try again.
ca: El país seleccionat no és vàlid. Intenteu-ho de nou.

en: The MXit ID you entered is not registered. Please register first.
ca: L'identificador MXit que heu entrat no està registrat, cal que primer el registreu.

en: The MXit ID you entered is already registered. Please choose another.
ca: Este identificador MXit ja està registrat, escolliu-ne un altre.

en: Internal error. Please try again later.
ca: S'ha produït un error intern. Torneu-ho a provar més tard.

en: You did not enter the security code
ca: No heu introduït codi de seguretat

en: Security Code
ca: Codi de seguretat

note: ask for input (required)
en: Enter Security Code
ca: Introduïu el codi de seguretat

en: Your Country
ca: El vostre país

en: Your Language
ca: La vostra llengua

note: display the form to the user and wait for his/her input
en: MXit Authorization
ca: Autorització MXit

en: MXit account validation
ca: Validació del compte MXit

en: Retrieving User Information...
ca: S'està obtenint informació de l'usuari...

en: Loading menu...
ca: S'està carregant el menú...

en: Status Message
ca: Missatge d'estat

en: Rejection Message
ca: Missatge de rebuig

note: hidden number
en: Hidden Number
ca: Nombre ocult

en: Your MXit ID...
ca: El vostre identificador MXit...

note: Configuration options WAP server (reference: "libpurple/accountopt.h")
en: WAP Server
ca: Servidor WAP

en: Connect via HTTP
ca: Connecta amb HTTP

en: Enable splash-screen popup
ca: Habilita la pantalla de presentació emergent

note: you were kicked
en: You have been kicked from this MultiMX.
ca: Vos han fet fora d'este MultiMX.

en: was kicked
ca: ha estat fet fora

en: _Room Name:
ca: Nom de la _Sala:

note: Display system message in chat window
en: You have invited
ca: Heu convidat

en: Last Online
ca: Darrer cop en línia

note: we must have lost the connection, so terminate it so that we can reconnect
en: We have lost the connection to MXit. Please reconnect.
ca: S'ha trencat la connexió a MXit. Torneu-vos a connectar.

note: packet could not be queued for transmission
en: Message Send Error
ca: S'ha produït un error en enviar el missatge

en: Unable to process your request at this time
ca: Ara mateix no es pot processar la sol·licitud

en: Timeout while waiting for a response from the MXit server.
ca: S'ha exhaurit el temps d'espera per obtindre una resposta del servidor MXit.

en: Successfully Logged In...
ca: S'ha pogut entrar...

en: %s sent you an encrypted message, but it is not supported on this client.
ca: %s vos ha enviat un missatge xifrat, però este client no implementa el mètode emprat per xifrar.

en: Message Error
ca: S'ha produït un error en el missatge

en: Cannot perform redirect using the specified protocol
ca: No es pot redireccionar amb el protocol seleccionat

en: An internal MXit server error occurred.
ca: S'ha produït un error intern del servidor MXit.

en: Login error: %s (%i)
ca: S'ha produït un error en entrar: %s (%i)

en: Logout error: %s (%i)
ca: S'ha produït un error en eixir: %s (%i)

en: Contact Error
ca: S'ha produït un error en un contacte

en: Message Sending Error
ca: S'ha produït un error en enviar un missatge

en: Status Error
ca: S'ha produït un error en l'estat

en: Mood Error
ca: S'ha produït un error en l'estat d'ànim

en: Invitation Error
ca: S'ha produït un error en la invitació

en: Contact Removal Error
ca: S'ha produït un error en suprimir un contacte

en: Subscription Error
ca: S'ha produït un error en la subscripció

en: Contact Update Error
ca: S'ha produït un error en actualitzar un contacte

en: File Transfer Error
ca: S'ha produït un error en la transferència de fitxers

en: Cannot create MultiMx room
ca: No s'ha pogut crear una sala MultiMx

en: MultiMx Invitation Error
ca: S'ha produït un error en la invitació MultiMix

en: Profile Error
ca: S'ha produït un error en el perfil

note: bad packet
en: Invalid packet received from MXit.
ca: S'ha rebut un paquet invàlid de MXit.

note: connection error
en: A connection error occurred to MXit. (read stage 0x01)
ca: S'ha produït un error de connexió a MXit. (read stage 0x01)

note: connection closed
en: A connection error occurred to MXit. (read stage 0x02)
ca: S'ha produït un error de conneció a MXit. (read stage 0x02)

en: A connection error occurred to MXit. (read stage 0x03)
ca: S'ha produït un error de connexió a MXit. (read stage 0x03)

note: malformed packet length record (too long)
en: A connection error occurred to MXit. (read stage 0x04)
ca: S'ha produït un error de connexió a MXit. (read stage 0x04)

note: connection error
en: A connection error occurred to MXit. (read stage 0x05)
ca: S'ha produït un error de connexió a MXit. (read stage 0x05)

note: connection closed
en: A connection error occurred to MXit. (read stage 0x06)
ca: S'ha produït un error de connexió a MXit. (read stage 0x06)

en: In Love
ca: Enamorat

en: Pending
ca: Pendent

en: Invited
ca: Convidat

en: Rejected
ca: Rebutjat

en: Deleted
ca: Suprimit

en: MXit Advertising
ca: Anuncis MXit

en: More Information
ca: Més informació

en: No such user: %s
ca: Este usuari no existeix: %s

en: User lookup
ca: Cerca d'usuaris

en: Reading challenge
ca: Repte de lectura

en: Unexpected challenge length from server
ca: El repte del servidor té una mida inesperada

en: Logging in
ca: S'està entrant

en: MySpaceIM - No Username Set
ca: MySpaceIM - No s'ha establer cap nom d'usuari

en: You appear to have no MySpace username.
ca: No pareix que tingueu cap nom d'usuari del MySpace.

en: Would you like to set one now? (Note: THIS CANNOT BE CHANGED!)
ca: Voleu establir-ne un ara? (Nota: no es podrà canviar)

en: Lost connection with server
ca: S'ha perdut la connexió amb el servidor

note: Can't write _()'d strings in array initializers. Workaround. khc: then use N_() in the array initializer and use _() when they are used
en: New mail messages
ca: Missatges de correu nous

en: New blog comments
ca: Comentaris al bloc nous

en: New profile comments
ca: Comentaris al perfil nous

en: New friend requests!
ca: Sol·licituds d'amics noves.

en: New picture comments
ca: Comentaris de fotos nous

en: IM Friends
ca: Amics de MI

en: %d buddy was added or updated from the server (including buddies already on the server-side list) | %d buddies were added or updated from the server (including buddies already on the server-side list)
ca[0]: S'ha afegit o actualitzat %d amic al servidor (incloent els amics que ja són a la llista del servidor)
ca[1]: S'han afegit o actualitzat %d amics al servidor (incloent els amics que ja són a la llista del servidor)

en: Add contacts from server
ca: Addició de contactes del servidor

en: Protocol error, code %d: %s
ca: S'ha produït un error en el protocol amb codi %d: %s

en: %s Your password is %zu characters, which is longer than the maximum length of %d.  Please shorten your password at http://profileedit.myspace.com/index.cfm?fuseaction=accountSettings.changePassword and try again.
ca: %s La vostra contrasenya conté %zu caràcters, més %d que és el màxim permés. Escolliu una contrasenya més curta a http://profileedit.myspace.com/index.cfm?fuseaction=accountSettings.changePassword i proveu-ho de nou.

en: Incorrect username or password
ca: El sobrenom o la contrasenya no són correctes

en: MySpaceIM Error
ca: S'ha produït un error en el MySpaceIM

en: Invalid input condition
ca: La condició d'entrada no és vàlida

en: Failed to add buddy
ca: No s'ha pogut afegir l'amic

en: 'addbuddy' command failed.
ca: Ha fallat l'orde «addbuddy».

en: persist command failed
ca: Ha fallat l'orde «persist»

en: Failed to remove buddy
ca: No s'ha pogut suprimir l'amic

en: 'delbuddy' command failed
ca: Ha fallat l'orde «delbuddy»

en: blocklist command failed
ca: Ha fallat l'orde «blocklist»

en: Missing Cipher
ca: Manca el mètode de xifratge

en: The RC4 cipher could not be found
ca: No s'ha pogut trobar el mètode de xifratge RC4

en: Upgrade to a libpurple with RC4 support (>= 2.0.1). MySpaceIM plugin will not be loaded.
ca: Actualitzeu a una versió (>=2.0.1) del libpurple que permeta l'RC4. No es carregarà el connector del MySpaceIM.

en: Add friends from MySpace.com
ca: Afig amics de MySpace.com

en: Importing friends failed
ca: Ha fallat la importació d'amics

note: TODO: find out how
en: Find people...
ca: Cerca persones...

en: Change IM name...
ca: Canvia el nom de MI...

en: myim URL handler
ca: Gestor d'URL myim

en: No suitable MySpaceIM account could be found to open this myim URL.
ca: No s'ha pogut trobar cap compte adequat a MySpaceIM per poder obrir este URL myim.

en: Enable the proper MySpaceIM account and try again.
ca: Habiliteu el compte MySpaceIM adequat i proveu-ho de nou.

en: Show display name in status text
ca: Mostra el nom d'usuari a la barra d'estat

en: Show headline in status text
ca: Mostra el títol a la barra d'estat

en: Send emoticons
ca: Envia emoticones

en: Screen resolution (dots per inch)
ca: Resolució de la pantalla (punts per polzada)

en: Base font size (points)
ca: Mida del tipus de lletra base (punts)

en: User
ca: Usuari

en: Headline
ca: Titular

en: Song
ca: Cançó

en: Total Friends
ca: Nombre d'amics

en: Client Version
ca: Versió del client

en: An error occurred while trying to set the username.  Please try again, or visit http://editprofile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=profile.username to set your username.
ca: S'ha produït un error en intentar establir el nom d'usuari. Intenteu-ho de nou, o aneu a http://editprofile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=profile.username per establir el vostre nom d'usuari.

en: MySpaceIM - Username Available
ca: MySpaceIM - El nom d'usuari està disponible

en: This username is available. Would you like to set it?
ca: Este nom d'usuari està disponible. Voleu fer-lo servir?

en: ONCE SET, THIS CANNOT BE CHANGED!
ca: Un cop l'hagueu establit no el podreu canviar!

en: MySpaceIM - Please Set a Username
ca: MySpaceIM - Establiu un nom d'usuari

en: This username is unavailable.
ca: Este nom d'usuari no està disponible.

en: Please try another username:
ca: Proveu un altre nom d'usuari:

note: Protocol won't log in now without a username set.. Disconnect
en: No username set
ca: No s'ha establer cap nom d'usuari

en: Please enter a username to check its availability:
ca: Introduïu un nom d'usuari per a comprovar-ne la disponibilitat:

note: TODO: icons for each zap Lots of comments for translators: Zap means "to strike suddenly and forcefully as if with a * projectile or weapon."  This term often has an electrical * connotation, for example, "he was zapped by electricity when * he put a fork in the toaster."
en: Zap
ca: Enrampar

en: %s has zapped you!
ca: %s vos ha enrampat!

en: Zapping %s...
ca: S'està enrampant %s...

note: Whack means "to hit or strike someone with a sharp blow"
en: Whack
ca: Bufetejar

en: %s has whacked you!
ca: %s vos ha bufetejat!

en: Whacking %s...
ca: S'està bufetejant %s...

note: Torch means "to set on fire."  Don't worry, this doesn't * make a whole lot of sense in English, either.  Feel free * to translate it literally.
en: Torch
ca: Cala foc

en: %s has torched you!
ca: %s vos ha calat foc!

en: Torching %s...
ca: S'està calant foc a %s...

note: Smooch means "to kiss someone, often enthusiastically"
en: Smooch
ca: Morreja

en: %s has smooched you!
ca: %s vos ha morrejat!

en: Smooching %s...
ca: S'està morrejant a %s...

note: A hug is a display of affection; wrapping your arms around someone
en: Hug
ca: Abraça

en: %s has hugged you!
ca: %s vos ha abraçat!

en: Hugging %s...
ca: S'està abraçant a %s...

note: Slap means "to hit someone with an open/flat hand"
en: Slap
ca: Bufeteja

en: %s has slapped you!
ca: %s vos ha bufetejat!

en: Slapping %s...
ca: S'està bufetejant a %s...

note: Goose means "to pinch someone on their butt"
en: Goose
ca: Pessiga el cul

en: %s has goosed you!
ca: %s vos ha pessigat el cul!

en: Goosing %s...
ca: S'està pessigant el cul de %s...

note: A high-five is when two people's hands slap each other * in the air above their heads.  It is done to celebrate * something, often a victory, or to congratulate someone.
en: High-five
ca: Xoca'n cinc

en: %s has high-fived you!
ca: N'heu xocat cinc amb %s!

en: High-fiving %s...
ca: S'està xocant-ne cinc amb %s...

note: We're not entirely sure what the MySpace people mean by * this... but we think it's the equivalent of "prank."  Or, for * someone to perform a mischievous trick or practical joke.
en: Punk
ca: Pren el pèl

en: %s has punk'd you!
ca: %s vos ha prés el pèl!

en: Punking %s...
ca: S'està prenent el pèl a %s...

note: Raspberry is a slang term for the vibrating sound made * when you stick your tongue out of your mouth with your * lips closed and blow.  It is typically done when * gloating or bragging.  Nowadays it's a pretty silly * gesture, so it does not carry a harsh negative * connotation.  It is generally us
en: Raspberry
ca: Llengoteja

en: %s has raspberried you!
ca: %s vos ha fet una llengota!

en: Raspberrying %s...
ca: S'està fent una llengota a %s...

en: Required parameters not passed in
ca: No s'han passat tots els paràmetres requerits

en: Unable to write to network
ca: No s'ha pogut escriure a la xarxa

en: Unable to read from network
ca: No s'ha pogut llegir de la xarxa

en: Error communicating with server
ca: S'ha produït un error en comunicar amb el servidor

en: Conference not found
ca: No s'ha trobat la conferència

en: Conference does not exist
ca: La conferència no existeix.

en: A folder with that name already exists
ca: Ja existeix una carpeta amb este nom

en: Not supported
ca: No està implementat

en: Password has expired
ca: La contrasenya ha caducat

en: Incorrect password
ca: La contrasenya no és correcta

en: Account has been disabled
ca: S'ha inhabilitat el compte

en: The server could not access the directory
ca: El servidor no ha pogut accedir al directori

en: Your system administrator has disabled this operation
ca: El vostre administrador del sistema ha inhabilitat esta operació

en: The server is unavailable; try again later
ca: El servidor no està disponible, proveu-ho més tard

en: Cannot add a contact to the same folder twice
ca: No es pot afegir un contacte a la mateixa carpeta dos vegades

en: Cannot add yourself
ca: No es pot afegir a un mateix

en: Master archive is misconfigured
ca: L'arxiu mestre està desconfigurat

en: Could not recognize the host of the username you entered
ca: No s'ha pogut reconèixer l'ordinador del nom d'usuari que heu introduït

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
ca: S'ha inhabilitat el vostre compte perquè s'han introduït massa contrasenyes incorrectes

en: You cannot add the same person twice to a conversation
ca: No podeu afegir la mateixa persona a una conversa dos vegades

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
ca: Heu introduït el màxim nombre de contactes permesos

en: You have entered an incorrect username
ca: El nom d'usuari que heu introduït no és correcte

en: An error occurred while updating the directory
ca: S'ha produït un error en actualitzar el directori

en: Incompatible protocol version
ca: La versió del protocol no és compatible

en: The user has blocked you
ca: L'usuari vos ha blocat

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
ca: Esta versió d'avaluació no permet que entren més de deu usuaris a la vegada

en: The user is either offline or you are blocked
ca: L'usuari està fora de línia o bé esteu blocat

en: Unknown error: 0x%X
ca: Error desconegut: 0x%X

en: Unable to login: %s
ca: No s'ha pogut entrar: %s

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
ca: No s'ha pogut enviar el missatge. No s'han pogut obtindre detalls de l'usuari (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
ca: No s'ha pogut afegir %s a la vostra llista d'amics (%s).

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
ca: No s'ha pogut enviar el missatge (%s).

en: Unable to invite user (%s).
ca: No s'ha pogut convidar l'usuari (%s).

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
ca: No s'ha pogut enviar el missatge a %s. No s'ha pogut crear la conferència (%s).

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
ca: No s'ha pogut enviar el missatge. No s'ha pogut crear la conferència (%s).

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
ca: No s'ha pogut moure l'usuari %s a la carpeta %s a la part del servidor. S'ha produït un error en crear la carpeta (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
ca: No s'ha pogut afegir %s a la vostra llista d'amics. S'ha produït un error en crear la carpeta a la part del servidor (%s).

en: Could not get details for user %s (%s).
ca: No s'han pogut obtindre detalls de l'usuari %s (%s).

en: Unable to add user to privacy list (%s).
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari a la llista de privadesa (%s).

en: Unable to add %s to deny list (%s).
ca: No s'ha pogut afegir %s a la llista de denegats (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
ca: No s'ha pogut afegir %s a la llista de permesos (%s).

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
ca: No s'ha pogut suprimir %s de la llista de privadesa (%s).

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
ca: No s'han pogut canviar els paràmetres de privadesa en la part del servidor (%s).

en: Unable to create conference (%s).
ca: No s'ha pogut crear la conferència (%s).

en: Error communicating with server. Closing connection.
ca: S'ha produït un error en la comunicació amb el servidor. S'està tancant la connexió.

en: Telephone Number
ca: Número de telèfon

en: Personal Title
ca: Títol personal

en: Mailstop
ca: Oficina de correu electrònic

en: User ID
ca: Identificador de l'usuari

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
ca: Nom complet

en: GroupWise Conference %d
ca: Conferència GroupWise %d

en: Authenticating...
ca: S'està autenticant...

en: Waiting for response...
ca: S'està esperant una resposta...

en: %s has been invited to this conversation.
ca: S'ha convidat %s a esta conversa.

en: Invitation to Conversation
ca: Invitació a la conversa

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
ca: Invitació de: %s
    
    Ha enviat: %s

en: Would you like to join the conversation?
ca: Voleu afegir-vos a la conversa?

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
ca: És possible que %s no estiga en línia, i no haja rebut el missatge que li acabeu d'enviar.

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server to which you wish to connect.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor. Introduïu l'adreça del servidor al qual vos vulgueu connectar.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
ca: S'ha tancat esta conferència. No s'hi poden enviar més missatges.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol Novel GroupWise Messenger

en: Server address
ca: Adreça del servidor

en: Server port
ca: Port en el servidor

en: Received unexpected response from %s: %s
ca: S'ha rebut una resposta inesperada de %s: %s

en: Received unexpected response from %s
ca: S'ha rebut una resposta inesperada de %s

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
ca: Heu estat connectant-vos i desconnectat-vos amb massa freqüència. Espereu deu minuts i intenteu-ho de nou. Si continueu intentant-ho, haureu d'esperar encara més temps.

note: Note to translators: The first %s is a URL, the second is an error message.
en: Error requesting %s: %s
ca: S'ha produït un error en sol·licitar %s: %s

en: Server requested that you fill out a CAPTCHA in order to sign in, but this client does not currently support CAPTCHAs.
ca: El servidor requereix que ompliu el CAPTCHA per poder entrar, però este client encara no permet l'ús de CAPTCHA.

en: AOL does not allow your screen name to authenticate here
ca: AOL no permet que vos autentiqueu amb este nom d'usuari ací

en: Error requesting %s
ca: S'ha produït un error en sol·licitar %s

en: Could not join chat room
ca: No s'ha pogut entrar a la sala de xat

en: Invalid chat room name
ca: El nom de sala de xat no és vàlid

en: Invalid error
ca: Error invàlid

en: Cannot receive IM due to parental controls
ca: Els controls parentals no permeten que es puga rebre MI

en: Cannot send SMS without accepting terms
ca: No es poden enviar SMS si no s'accepten els termes

en: Cannot send SMS
ca: No s'ha pogut enviar l'SMS

note: SMS_WITHOUT_DISCLAIMER is weird
en: Cannot send SMS to this country
ca: No es poden enviar SMS a este país

note: Undocumented
en: Cannot send SMS to unknown country
ca: No es poden enviar SMS a un país desconegut

en: Bot accounts cannot initiate IMs
ca: Els robots no poden iniciar MI

en: Bot account cannot IM this user
ca: Este robot no pot fer MI amb este usuari

en: Bot account reached IM limit
ca: Este robot ha superat el límit de MI

en: Bot account reached daily IM limit
ca: Este robot ha superat el límit de MI diari

en: Bot account reached monthly IM limit
ca: Este robot ha superat el límit de MI mensual

en: Unable to receive offline messages
ca: No s'han pogut rebre els missatges fora de línia

en: Offline message store full
ca: El dipòsit per a missatge de fora de línia és ple

en: Unable to send message: %s (%s)
ca: No s'ha pogut enviar el missatge: %s (%s)

en: Unable to send message: %s
ca: No s'ha pogut enviar el missatge: %s

en: Unable to send message to %s: %s (%s)
ca: No s'ha pogut enviar el missatge a %s: %s (%s)

en: Unable to send message to %s: %s
ca: No s'ha pogut enviar el missatge a %s: %s

en: Thinking
ca: Pensant

en: Shopping
ca: Comprant

en: Questioning
ca: Preguntant

en: Eating
ca: Menjant

en: Watching a movie
ca: Mirant una pel·lícula

en: Typing
ca: Teclejant

en: At the office
ca: A l'oficina

en: Taking a bath
ca: Prenent un bany

en: Watching TV
ca: Mirant la tele

en: Having fun
ca: Passant-ho bé

en: Sleeping
ca: Dormint

en: Using a PDA
ca: Emprant el PDA

en: Meeting friends
ca: Amb amics

en: On the phone
ca: Al telèfon

en: Surfing
ca: Navegant

note: "I am mobile." / "John is mobile."
en: Mobile
ca: Mòbil

en: Searching the web
ca: Cercant a la web

en: At a party
ca: En una festa

en: Having Coffee
ca: Prenent un cafè

note: Playing video games
en: Gaming
ca: Jugant

en: Browsing the web
ca: Navegant la web

en: Smoking
ca: Fumant

en: Writing
ca: Escrivint

note: Drinking [Alcohol]
en: Drinking
ca: Bevent

en: Listening to music
ca: Escoltant música

en: Studying
ca: Estudiant

en: In the restroom
ca: Al lavabo

en: Received invalid data on connection with server
ca: S'han rebut dades invàlides a la connexió amb el servidor

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: AIM Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol AIM

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: ICQ Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol ICQ

en: Encoding
ca: Codificació

en: The remote user has closed the connection.
ca: L'usuari remot ha tancat la connexió.

en: The remote user has declined your request.
ca: L'usuari remot ha declinat la vostra sol·licitud.

en: Lost connection with the remote user:<br>%s
ca: S'ha perdut la connexió amb l'usuari remot:<br>%s

en: Received invalid data on connection with remote user.
ca: S'han rebut dades invàlides a la connexió amb l'usuari remot.

en: Unable to establish a connection with the remote user.
ca: No s'ha pogut establir una connexió amb el servidor remot.

en: Direct IM established
ca: S'ha establit una connexió directa de MI

en: %s tried to send you a %s file, but we only allow files up to %s over Direct IM.  Try using file transfer instead.
ca: %s vos ha intentat enviar un fitxer %s, però ara mateix només permetem enviar fitxers de fins a %s a través de MI directa. Proveu-ho fent servir la transferència de fitxers.

en: File %s is %s, which is larger than the maximum size of %s.
ca: El fitxer %s és %s, que és més gran que la mida màxima de %s.

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking with is probably using a different encoding than expected.  If you know what encoding he is using, you can specify it in the advanced account options for your AIM/ICQ account.)
ca: (S'ha produït un error en rebre este missatge. L'amic amb qui parleu possiblement empra una codificació diferent a l'esperada. Si coneixeu la codificació que fa servir, podeu especificar-la a les opcions avançades del compte AIM/ICQ.)

en: (There was an error receiving this message.  Either you and %s have different encodings selected, or %s has a buggy client.)
ca: (S'ha produït un error en rebre este missatge. És molt possible que %s empri una codificació diferent a la vostra, o que %s tinga un client defectuós)

note: Label
en: Buddy Icon
ca: Icona de l'amic

en: Voice
ca: Veu

en: AIM Direct IM
ca: MI AIM directes

en: Get File
ca: Aconsegueix el fitxer

en: Games
ca: Jocs

en: Add-Ins
ca: Afegits

en: Send Buddy List
ca: Envia la llista d'amics

en: ICQ Direct Connect
ca: Connexió directa a ICQ

en: AP User
ca: Usuari AP

en: Nihilist
ca: Nihilista

en: ICQ Server Relay
ca: Servidor repetidor d'ICQ

en: Old ICQ UTF8
ca: Antic ICQ UTF8

en: Trillian Encryption
ca: Xifrat Trillian

en: Security Enabled
ca: Seguretat habilitada

en: Video Chat
ca: Xat de vídeo

en: Live Video
ca: Vídeo en directe

en: Camera
ca: Càmera

en: Screen Sharing
ca: Compartició de pantalla

en: Free For Chat
ca: Lliure per parlar

en: Not Available
ca: No disponible

en: Occupied
ca: Ocupat

en: Web Aware
ca: Conscient de la web

en: Evil
ca: Maliciós

en: Depression
ca: Depressió

en: At home
ca: A casa

en: At work
ca: A la faena

en: At lunch
ca: Dinant

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: Warning Level
ca: Nivell d'avís

en: Buddy Comment
ca: Comentari de l'amic

en: Unable to connect to authentication server: %s
ca: No s'ha pogut connectar al servidor d'autenticació: %s

en: Unable to connect to BOS server: %s
ca: No s'ha pogut connectar al servidor BOS: %s

en: Username sent
ca: S'ha enviat el nom d'usuari

en: Connection established, cookie sent
ca: Connexió establerta, s'està enviant el secret

note: TODO: Don't call this with ssi
en: Finalizing connection
ca: S'està finalitzant la connexió

en: Unable to sign on as %s because the username is invalid.  Usernames must be a valid email address, or start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
ca: No s'ha pogut entrar com a %s perquè este nom d'usuari no és vàlid. Els noms d'usuari han de ser adreces de correu vàlides, o començar amb una lletra i contindre només lletres, nombres o espais, o només nombres.

en: You may be disconnected shortly.  If so, check %s for updates.
ca: Pot ser que es desconnecte d'ací a poc. Si això passés, comproveu si hi ha actualitzacions a %s.

en: Unable to get a valid AIM login hash.
ca: No s'ha pogut obtindre un hash d'AIM d'entrada vàlid.

en: Unable to get a valid login hash.
ca: No s'ha pogut obtindre un hash d'entrada vàlid.

en: Received authorization
ca: S'ha rebut l'autorització

note: Unregistered username uid is not exist the username does not exist
en: Username does not exist
ca: L'usuari no existeix

note: Suspended account
en: Your account is currently suspended
ca: El vostre compte està actualment suspès

note: service temporarily unavailable
en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
ca: El servei de missatges instantanis d'AOL no està disponible temporalment.

note: username connecting too frequently
en: Your username has been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
ca: El vostre usuari s'ha estat connectant i desconnectat amb massa freqüència. Espereu deu minuts i intenteu-ho de nou. Si continueu intentant-ho, haureu d'esperar encara més temps.

note: client too old
en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
ca: La versió del client que useu és massa antiga, actualitzeu-la a %s

note: IP address connecting too frequently
en: Your IP address has been connecting and disconnecting too frequently. Wait a minute and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
ca: La vostra adreça IP s'ha estat connectant i desconnectat amb massa freqüència. Espereu un minut i intenteu-ho de nou. Si continueu intentant-ho, haureu d'esperar encara més temps.

en: The SecurID key entered is invalid
ca: La clau SecurID que heu introduït no és vàlida

en: Enter SecurID
ca: Introduïu el SecureID

en: Enter the 6 digit number from the digital display.
ca: Introduïu el nombre de 6 dígits de la pantalla digital.

en: Password sent
ca: S'ha enviat la contrasenya

en: Unable to initialize connection
ca: No s'ha pogut inicialitzar la connexió

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
ca: Per favor, autoritzeu-me perquè vos puga afegir a la meua llista d'amics.

en: No reason given.
ca: No s'ha indicat cap motiu.

en: Authorization Denied Message:
ca: Missatge de denegació de l'autorització:

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
ca: L'usuari %u vos ha denegat la vostra sol·licitud d'afegir-lo a la vostra llista d'amics pel següent motiu:
    %s

en: ICQ authorization denied.
ca: S'ha denegat l'autorització ICQ.

note: Someone has granted you authorization
en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
ca: L'usuari %u vos ha permés afegir-lo a la vostra llista d'amics.

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
ca: Heu rebut un missatge especial
    
    De: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
ca: Heu rebut una pàgina d'ICQ
    
    De: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ email from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
ca: Heu rebut un missatge de correu electrònic d'ICQ de %s [%s]
    
    Missatge:
    %s

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
ca: L'usuari %u d'ICQ vos ha enviat un amic: %s (%s)

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
ca: Voleu afegir este amic a la vostra llista d'amics?

en: _Add
ca: _Afig

en: _Decline
ca: _Rebutja

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
ca[0]: S'ha perdut %hu missatge de %s perquè no era vàlid.
ca[1]: S'han perdut %hu missatges de %s perquè no eren vàlids.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
ca[0]: S'ha perdut %hu missatge de %s perquè era massa llarg.
ca[1]: S'han perdut %hu missatges de %s perquè eren massa llargs.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
ca[0]: S'ha perdut %hu missatge de %s perquè s'ha excedit el límit.
ca[1]: S'han perdut %hu missatges de %s perquè s'ha excedit el límit.

en: You missed %hu message from %s because his/her warning level is too high. | You missed %hu messages from %s because his/her warning level is too high.
ca[0]: Heu perdut %hu missatge de %s perquè el seu nivell d'avís és massa alt.
ca[1]: Heu perdut %hu missatges de %s perquè el seu nivell d'avís és massa alt.

en: You missed %hu message from %s because your warning level is too high. | You missed %hu messages from %s because your warning level is too high.
ca[0]: Heu perdut %hu missatge de %s perquè el vostre nivell d'avís és massa alt.
ca[1]: Heu perdut %hu missatges de %s perquè el vostre nivell d'avís és massa alt.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
ca[0]: Heu perdut %hu missatge de %s per motius desconeguts.
ca[1]: Heu perdut %hu missatges de %s per motius desconeguts.

en: User information not available: %s
ca: La informació de l'usuari no està disponible: %s

en: Online Since
ca: En línia des de

en: Member Since
ca: Membre des de

en: Capabilities
ca: Capacitats

en: Your AIM connection may be lost.
ca: La vostra connexió d'AIM es pot perdre.

note: The conversion failed!
en: [Unable to display a message from this user because it contained invalid characters.]
ca: [No s'ha pogut mostrar el missatge d'este usuari perquè contenia caràcters invàlids.]

en: You have been disconnected from chat room %s.
ca: Se vos ha desconnectat de la conversa %s.

en: Mobile Phone
ca: Telèfon mòbil

en: Personal Web Page
ca: Pàgina web personal

note: aim_userinfo_t strip_html_tags
en: Additional Information
ca: Informació addicional

en: Zip Code
ca: Codi postal

en: Work Information
ca: Informació de la faena

en: Division
ca: Divisió

en: Position
ca: Posició

en: Web Page
ca: Pàgina web

en: Pop-Up Message
ca: Missatge emergent

en: The following username is associated with %s | The following usernames are associated with %s
ca[0]: El següent nom d'usuari està associat amb %s
ca[1]: Els següents noms d'usuari estan associats amb %s

en: No results found for email address %s
ca: No s'han obtingut resultats per a l'adreça de correu %s

en: You should receive an email asking to confirm %s.
ca: Hauríeu de rebre un correu demanant-vos confirmar %s.

en: Account Confirmation Requested
ca: S'ha sol·licitat la confirmació del compte

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name differs from the original.
ca: Error 0x%04x: no s'ha pogut formatar el nom d'usuari perquè el nom demanat difereix de l'original.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because it is invalid.
ca: Error 0x%04x: no s'ha pogut formatar el nom d'usuari perquè no és vàlid.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name is too long.
ca: Error 0x%04x: no s'ha pogut formatar el nom d'usuari perquè el nom demanat és massa llarg.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because there is already a request pending for this username.
ca: Error 0x%04x: no s'ha pogut canviar l'adreça de correu electrònic perquè ja hi ha una petició pendent per a este nom d'usuari.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address has too many usernames associated with it.
ca: Error 0x%04x: no s'ha pogut canviar l'adreça de correu electrònic perquè l'adreça donada ja té massa noms d'usuari associats.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address is invalid.
ca: Error 0x%04x: No s'ha pogut canviar l'adreça de correu perquè l'adreça indicada no és vàlida.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
ca: Error 0x%04x: error desconegut.

en: Error Changing Account Info
ca: S'ha produït un error en canviar la informació del compte

en: The email address for %s is %s
ca: L'adreça de correu per a %s és %s

en: Account Info
ca: Informació del compte

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
ca: No s'ha enviat la imatge de MI. Heu d'estar directament connectat per poder enviar imatges de MI.

en: Unable to set AIM profile.
ca: No s'ha pogut establir el perfil d'AIM.

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
ca: Probablement heu demanat establir el vostre perfil abans d'acabar amb el procés de connexió. El vostre perfil segueix sense estar establit; intenteu establir-lo de nou quan el procés de connexió haja finalitzat.

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
ca[0]: S'ha excedit el límit màxim de la mida del perfil, que és d'%d byte. S'ha retallat.
ca[1]: S'ha excedit el límit màxim de la mida del perfil, que és de %d octets. S'ha retallat.

en: Profile too long.
ca: Perfil massa llarg.

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
ca[0]: S'ha superat el límit d'%d byte per al missatge d'absència. S'ha retallat.
ca[1]: S'ha superat el límit de %d octets per al missatge d'absència. S'ha retallat.

en: Away message too long.
ca: El missatge d'absència és massa llarg.

en: Unable to add the buddy %s because the username is invalid.  Usernames must be a valid email address, or start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
ca: No s'ha pogut afegir l'amic %s perquè el nom d'usuari no és vàlid. Els noms d'usuari han de ser adreces de correu vàlides, o començar amb una lletra i contindre només lletres, nombres i espais, o només nombres.

en: Unable to Retrieve Buddy List
ca: No s'ha pogut obtindre la llista d'amics

en: The AIM servers were temporarily unable to send your buddy list.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few minutes.
ca: Els servidors d'AIM no han pogut enviar-vos la llista d'amics. No s'ha perdut, i probablement tornarà a estar disponible d'ací a uns minuts.

en: Orphans
ca: Orfes

en: Unable to add the buddy %s because you have too many buddies in your buddy list.  Please remove one and try again.
ca: No s'ha pogut afegir l'amic %s perquè hi ha massa amics a la llista d'amics. Suprimiu-ne algun i torneu-ho a intentar.

en: (no name)
ca: (sense nom)

en: Unable to add the buddy %s for an unknown reason.
ca: Per motius desconeguts no s'ha pogut afegir l'amic %s.

en: The user %s has given you permission to add him or her to your buddy list.  Do you want to add this user?
ca: L'usuari %s vos ha donat permís perquè l'afegiu a la vostra llista d'amics. Voleu afegir-lo?

en: Authorization Given
ca: S'ha donat l'autorització

note: Granted
en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
ca: L'usuari %s vos ha permés afegir-lo a la vostra llista d'amics.

en: Authorization Granted
ca: S'ha concedit l'autorització

note: Denied
en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
ca: L'usuari %s vos ha denegat la petició d'afegir-lo a la vostra llista d'amics pels motius següents:
    %s

en: Authorization Denied
ca: S'ha denegat l'autorització

en: _Exchange:
ca: Int_ercanvi:

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
ca: La vostra imatge MI no s'ha enviat. No podeu enviar imatges MI en xats AIM.

en: iTunes Music Store Link
ca: Enllaç al magatzem de música iTunes

en: Lunch
ca: Dinar

en: Buddy Comment for %s
ca: Comentari sobre l'amic %s

en: Buddy Comment:
ca: Comentari sobre l'amic:

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
ca: Heu triat obrir una connexió directa de MI amb %s.

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a security risk.  Do you wish to continue?
ca: Atès que això revela la vostra adreça IP, es podria considerar com un risc de seguretat. Voleu continuar?

en: C_onnect
ca: C_onnecta

en: You closed the connection.
ca: Heu tancat la connexió.

en: Get AIM Info
ca: Obtén informació d'AIM

note: We only do this if the user is in our buddy list
en: Edit Buddy Comment
ca: Edita el comentari sobre l'amic

en: Get X-Status Msg
ca: Aconsegueix el missatge d'estat X

en: End Direct IM Session
ca: Finalitzar la sessió de MI directa

en: Direct IM
ca: MI directa

en: Re-request Authorization
ca: Torna a demanar l'autorització

en: Require authorization
ca: Requereix autorització

en: Web aware (enabling this will cause you to receive SPAM!)
ca: Atent al web (si ho habiliteu, farà que comenceu a rebre'n brossa)

en: ICQ Privacy Options
ca: Opcions de privadesa d'ICQ

en: The new formatting is invalid.
ca: El format nou no és vàlid.

en: Username formatting can change only capitalization and whitespace.
ca: El format del nom d'usuari només pot canviar majúscules i minúscules, i espais en blanc.

en: Change Address To:
ca: Canvia l'adreça per:

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
ca: <i>no esteu esperant cap autorització</i>

en: You are awaiting authorization from the following buddies
ca: Esteu esperant l'autorització dels següents amics

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
ca: Podeu tornar a demanar l'autorització d'estos amics fent-hi clic a sobre amb el botó dret del ratolí, i seleccionant «Torna a demanar l'autorització».

en: Find Buddy by Email
ca: Troba un amic per l'adreça de correu

en: Search for a buddy by email address
ca: Cerca un amic per l'adreça de correu

en: Type the email address of the buddy you are searching for.
ca: Escriviu l'adreça de correu de l'amic que estigueu cercant.

en: _Search
ca: C_erca

en: Set User Info (web)...
ca: Estableix informació d'usuari (web)...

note: This only happens when connecting with the old-style BUCP login
en: Change Password (web)
ca: Canvia la contrasenya (web)

en: Configure IM Forwarding (web)
ca: Configura el reenviament de MI (web)

note: ICQ actions
en: Set Privacy Options...
ca: Estableix les opcions de privadesa...

note: AIM actions
en: Confirm Account
ca: Confirma el compte

en: Display Currently Registered Email Address
ca: Mostra l'adreça actualment registrada

en: Change Currently Registered Email Address...
ca: Canvia l'adreça actualment registrada...

en: Show Buddies Awaiting Authorization
ca: Mostra els amics pendents d'autorització

en: Search for Buddy by Email Address...
ca: Cerca un amic per l'adreça de correu...

en: Search for Buddy by Information
ca: Cerca un amic per la informació

en: Use clientLogin
ca: Empra clientLogin

en: Always use AIM/ICQ proxy server for
    file transfers and direct IM (slower,
    but does not reveal your IP address)
ca: Empra sempre un servidor intermediari AIM/ICQ
    per a la transferència de fitxers
    (és més lent, però acostuma a funcionar)

en: Allow multiple simultaneous logins
ca: Permet diverses entrades simultànies

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
ca: S'està demanant a %s que es connecte amb vós a %s:%hu per a MI directa.

en: Attempting to connect to %s:%hu.
ca: S'està intentant connectar amb %s:%hu.

en: Attempting to connect via proxy server.
ca: S'està intentant connectar a través d'un servidor intermediari.

en: %s has just asked to directly connect to %s
ca: %s demana connectar-se directament a %s

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
ca: Això requereix la connexió directa entre els dos ordinadors, ja que és necessari per poder enviar imatges instantànies. Atès que es revelarà la vostra adreça IP, això es pot considerar un risc de privadesa.

en: Invalid SNAC
ca: SNAC invàlid

en: Server rate limit exceeded
ca: S'ha excedit el límit de velocitat del servidor

en: Client rate limit exceeded
ca: S'ha excedit el límit de velocitat del client

en: Service unavailable
ca: Servei no disponible

en: Service not defined
ca: Servei no definit

en: Obsolete SNAC
ca: SNAC obsolet

en: Not supported by host
ca: El servidor no ho permet

en: Not supported by client
ca: El client no ho permet

en: Refused by client
ca: Rebutjat pel client

en: Reply too big
ca: Resposta massa gran

en: Responses lost
ca: S'han perdut respostes

en: Request denied
ca: Petició denegada

en: Busted SNAC payload
ca: Càrrega SNAC malmesa

en: Insufficient rights
ca: Drets insuficients

en: In local permit/deny
ca: En la llista de permés/denegat local

en: Warning level too high (sender)
ca: Nivell d'avís massa alt (remitent)

en: Warning level too high (receiver)
ca: Nivell d'avís massa alt (receptor)

en: User temporarily unavailable
ca: Usuari no disponible temporalment

en: No match
ca: Cap coincidència

en: List overflow
ca: Sobreeiximent de la llista

en: Request ambiguous
ca: Petició ambigua

en: Queue full
ca: Cua plena

en: Not while on AOL
ca: No es pot fer mentre estiga a AOL

en: Aquarius
ca: Aquari

en: Pisces
ca: Peixos

en: Aries
ca: Àries

en: Taurus
ca: Taure

en: Gemini
ca: Bessons

en: Cancer
ca: Cranc

en: Leo
ca: Lleó

en: Virgo
ca: Verge

en: Libra
ca: Balança

en: Scorpio
ca: Escorpió

en: Sagittarius
ca: Sagitari

en: Rat
ca: Rata

en: Ox
ca: Bou

en: Tiger
ca: Tigre

en: Rabbit
ca: Conill

en: Dragon
ca: Drac

en: Snake
ca: Serp

en: Horse
ca: Cavall

en: Goat
ca: Ovella

en: Monkey
ca: Mico

en: Rooster
ca: Gall

en: Dog
ca: Gos

en: Pig
ca: Porc

en: Other
ca: Altres

en: Friend Only
ca: Només amic

en: Private
ca: Privat

en: QQ Number
ca: Número QQ

en: Country/Region
ca: País/Regió

en: Province/State
ca: Província/Estat

en: Zipcode
ca: Codi postal

en: Phone Number
ca: Número de telèfon

en: Authorize adding
ca: Autoritzar que vos afigen

en: Cellphone Number
ca: Número de mòbil

en: Personal Introduction
ca: Introducció personal

en: City/Area
ca: Ciutat/Àrea

en: Publish Mobile
ca: Publica el mòbil

en: Publish Contact
ca: Publica el contacte

en: College
ca: Col·legi

en: Horoscope
ca: Horòscop

en: Zodiac
ca: Zodíac

en: Blood
ca: Sang

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Modify Contact
ca: Modifica el contacte

en: Modify Address
ca: Modifica l'adreça

en: Modify Extended Information
ca: Modifica la informació estesa

en: Modify Information
ca: Modifica la informació

en: Update
ca: Actualitza

en: Could not change buddy information.
ca: No s'ha pogut canviar la informació l'amic.

en: Note
ca: Nota

note: callback
en: Buddy Memo
ca: Memo de l'amic

en: Change his/her memo as you like
ca: Canvieu-ne el memo

en: _Modify
ca: _Modifica

en: Memo Modify
ca: Modifica el memo

en: Server says:
ca: El servidor diu:

en: Your request was accepted.
ca: S'ha acceptat la vostra sol·licitud.

en: Your request was rejected.
ca: S'ha rebutjat la vostra sol·licitud.

en: %u requires verification
ca: Cal verificació per a %u

en: Add buddy question
ca: Afegir una pregunta

en: Enter answer here
ca: Introduïu la resposta ací

en: Send
ca: Envia

en: Invalid answer.
ca: La resposta no és vàlida

en: Authorization denied message:
ca: Missatge de denegació de l'autorització:

en: Sorry, you're not my style.
ca: Em sap greu, no sou el meu tipus.

en: %u needs authorization
ca: Cal autorització per a %u

en: Add buddy authorize
ca: Autorització per a afegir un amic

en: Enter request here
ca: Introduïu la sol·licitud ací

en: Would you be my friend?
ca: Voleu ser el meu amic?

en: QQ Buddy
ca: Amic QQ

en: Add buddy
ca: Afig un amic

en: Invalid QQ Number
ca: El nombre QQ no és vàlid

en: Failed sending authorize
ca: No s'ha pogut enviar l'autorització

en: Failed removing buddy %u
ca: No s'ha pogut suprimir l'amic %u

en: Failed removing me from %d's buddy list
ca: No vos heu pogut suprimir de la llista d'amics de %d

en: No reason given
ca: No s'ha indicat cap motiu

note: only need to get value
en: You have been added by %s
ca: %s vos ha afegit

en: Would you like to add him?
ca: Voleu afegir-lo?

en: Rejected by %s
ca: Rebutjat per %s

en: Message: %s
ca: Missatge: %s

en: ID:
ca: Identificador:

en: Group ID
ca: Identificador del Grup

en: Please enter Qun number
ca: Introduïu el número Qun

en: You can only search for permanent Qun
ca: Només podeu cercar Quns permanents

en: (Invalid UTF-8 string)
ca: (No és una cadena UTF-8 vàlida)

en: Not member
ca: No en sóc membre

en: Member
ca: Membre

en: Requesting
ca: Demanant

en: Admin
ca: Administrador

note: XXX: Should this be "Topic"?
en: Room Title
ca: Nom de la sala

en: Notice
ca: Avís

en: Detail
ca: Detalls

en: Creator
ca: Creador

en: About me
ca: Quant a mi

en: Category
ca: Categoria

en: The Qun does not allow others to join
ca: Este Qun no permet que s'hi afija ningú

en: Join QQ Qun
ca: Entra al Qun QQ

en: Input request here
ca: Introduïu la sol·licitud ací

en: Successfully joined Qun %s (%u)
ca: S'ha entrat al Qun %s (%u)

en: Successfully joined Qun
ca: S'ha entrat al Qun

en: Qun %u denied from joining
ca: No se vos ha permés entrar al Qun %u

en: QQ Qun Operation
ca: Operació Qun QQ

en: Failed:
ca: Ha fallat:

en: Join Qun, Unknown Reply
ca: Resposta desconeguda en entrar al Qun

en: Quit Qun
ca: Ix del Qun

en: Note, if you are the creator, 
    this operation will eventually remove this Qun.
ca: Nota, si en sou el creador, 
    esta operació suprimirà este Qun.

en: Sorry, you are not our style
ca: Em sap greu, no sou el meu tipus

en: Successfully changed Qun members
ca: S'ha canviat els membres del Qun

en: Successfully changed Qun information
ca: S'ha canviat la iformació del Qun correctament

en: You have successfully created a Qun
ca: Heu creat un Qun

en: Would you like to set up detailed information now?
ca: Voleu establir informació detallada ara?

en: Setup
ca: Configuració

en: %u requested to join Qun %u for %s
ca: %u ha sol·licitat unir-s'al Qun %u per %s

en: %u request to join Qun %u
ca: %u ha sol·licitat unir-s'al Qun %u

en: Failed to join Qun %u, operated by admin %u
ca: No s'ha pogut entrar al Qun %u, administrat per %u

en: <b>Joining Qun %u is approved by admin %u for %s</b>
ca: <b>L'administrador %2$u vos ha permés unir-vos al Qun %1$u per %3$s</b>

en: <b>Removed buddy %u.</b>
ca: <b>S'ha suprimit l'amic %u.</b>

en: <b>New buddy %u joined.</b>
ca: <b>El nou amic %u ha entrat.</b>

en: Unknown-%d
ca: Desconegut-%d

en: Level
ca: Nivell

en:  Video
ca:  Vídeo

en:  Zone
ca:  Zona

en: Flag
ca: Bandera

en: Invalid name
ca: QQ: El nom d'usuari no és vàlid

en: Select icon...
ca: Selecciona una icona...

en: <b>Login time</b>: %d-%d-%d, %d:%d:%d<br>
ca: <b>Temps d'entrada</b>: %d-%d-%d, %d:%d:%d<br>

en: <b>Total Online Buddies</b>: %d<br>
ca: <b>Amic en línia</b>: %d<br>

en: <b>Last Refresh</b>: %d-%d-%d, %d:%d:%d<br>
ca: <b>Actualitzat per darrer cop</b>: %d-%d-%d, %d:%d:%d<br>

en: <b>Server</b>: %s<br>
ca: <b>Servidor</b>: %s<br>

en: <b>Client Tag</b>: %s<br>
ca: <b>Etiqueta del client</b>: %s<br>

en: <b>Connection Mode</b>: %s<br>
ca: <b>Mode de connexió</b>: %s<br>

en: <b>My Internet IP</b>: %s:%d<br>
ca: <b>La meua adreça IP</b>: %s:%d<br>

en: <b>Sent</b>: %lu<br>
ca: <b>Enviats</b>: %lu<br>

en: <b>Resend</b>: %lu<br>
ca: <b>Reenviats</b>: %lu<br>

en: <b>Lost</b>: %lu<br>
ca: <b>Perduts</b>: %lu<br>

en: <b>Received</b>: %lu<br>
ca: <b>Rebuts</b>: %lu<br>

en: <b>Received Duplicate</b>: %lu<br>
ca: <b>Rebuts duplicats</b>: %lu<br>

en: <b>Time</b>: %d-%d-%d, %d:%d:%d<br>
ca: <b>Temps</b>: %d-%d-%d, %d:%d:%d<br>

en: Login Information
ca: Informació de la connexió

en: <p><b>Original Author</b>:<br>
ca: <p><b>Autor original</b>:<br>

en: <p><b>Code Contributors</b>:<br>
ca: <p><b>Col·laboradors del codi</b>:<br>

en: <p><b>Lovely Patch Writers</b>:<br>
ca: <p><b>Encantadors apedaçadors (de codi)</b>:<br>

en: <p><b>Acknowledgement</b>:<br>
ca: <p><b>Reconeixement</b>:<br>

en: <p><b>Scrupulous Testers</b>:<br>
ca: <p><b>Comprovadors del codi</b>:<br>

en: and more, please let me know... thank you!))
ca: i més, per favor feu-m'ho saber... gràcies!!!))

en: <p><i>And, all the boys in the backroom...</i><br>
ca: <p><i>I tothom que ho ha fet possible...<i><br>

en: <i>Feel free to join vos!</i> :)
ca: <i>No dubteu a col·laborar amb nosaltres!</i> :)

en: About OpenQ %s
ca: Quant a l'OpenQ %s

en: Change Icon
ca: Canvia la icona

en: Change Password
ca: Canvia la contrasenya

en: Account Information
ca: Informació del compte

en: Update all QQ Quns
ca: Actualitza tots els Quns QQ

en: About OpenQ
ca: Quant a l'OpenQ

en: Modify Buddy Memo
ca: Modifica el memo de l'amic

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: QQ Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol QQ

en: Select Server
ca: Seleccioneu un servidor

en: Connect by TCP
ca: Connecta amb TCP

en: Show server notice
ca: Mostra els avisos del servidor

en: Show server news
ca: Mostra les notícies del servidor

en: Show chat room when msg comes
ca: Mostra la sala de xat quan hi arriben missatges

en: Keep alive interval (seconds)
ca: Interval de permanència (en segons)

en: Update interval (seconds)
ca: Interval d'actualització (en segons)

en: Unable to decrypt server reply
ca: No es pot desxifrar la resposta del servidor

en: Failed requesting token, 0x%02X
ca: S'ha produït un error en sol·licitar el testimoni, 0x%02X

en: Invalid token len, %d
ca: La longiud del testimoni no és vàlida, %d

note: extend redirect used in QQ2006
en: Redirect_EX is not currently supported
ca: Redirect_EX no està implementat

note: need activation
en: Activation required
ca: Cal activació

en: Unknown reply code when logging in (0x%02X)
ca: No s'ha reconegut el codi de resposta en entrar (0x%02X)

en: Requesting captcha
ca: S'està sol·licitant un capcha

en: Checking captcha
ca: S'està comprovant el captcha

en: Failed captcha verification
ca: Ha fallat la verificació del captcha

en: Captcha Image
ca: Imatge captcha

en: Enter code
ca: Introduïu el codi

en: QQ Captcha Verification
ca: Verificació del captcha QQ

en: Enter the text from the image
ca: Introduïu el text de la imatge

en: Unknown reply when checking password (0x%02X)
ca: No s'ha reconegut el codi de resposta en comprovar la contrasenya (0x%02X)

en: Unknown reply code when logging in (0x%02X):
    %s
ca: No s'ha reconegut el codi de resposta en entrar (0x%02X):
    %s

en: Socket error
ca: Error del sòcol

en: Getting server
ca: S'està obtenint el servidor

en: Requesting token
ca: S'està sol·licitant un testimoni

en: Unable to resolve hostname
ca: No s'ha pogut resoldre el nom de l'ordinador

en: Invalid server or port
ca: El servidor o el port no són vàlids

en: Connecting to server
ca: S'està connectant al servidor

en: QQ Error
ca: Error del QQ

en: Server News:
    %s
    %s
    %s
ca: Notícies del servidor:
    %s
    %s
    %s

en: From %s:
ca: De %s:

en: Server notice From %s: 
    %s
ca: Avís del servidor de %s: 
    %s

en: Unknown SERVER CMD
ca: Orde del servidor desconeguda

en: Error reply of %s(0x%02X)
    Room %u, reply 0x%02X
ca: Resposta d'error de %s(0x%02X)
    Sala %u, resposta 0x%02X

en: QQ Qun Command
ca: Orde QQ Qun

en: Unable to decrypt login reply
ca: No s'ha pogut desxifrar la resposta d'entrada

en: Unknown LOGIN CMD
ca: Orde d'entrada desconeguda

en: Unknown CLIENT CMD
ca: Orde de client desconeguda

en: %d has declined the file %s
ca: %d ha refusat el fitxer %s

en: File Send
ca: S'ha enviat el fitxer

en: %d cancelled the transfer of %s
ca: %d ha cancel·lat la transferència de %s

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
ca: <b>Títol del grup:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
ca: <b>Identificador del grup Notes:</b> %s<br>

en: Info for Group %s
ca: Informació del grup %s

en: Notes Address Book Information
ca: Informació de la llibreta d'adreces del Notes

en: Invite Group to Conference...
ca: Convida el grup a una conferència...

en: Get Notes Address Book Info
ca: Obtén informació de la llibreta d'adreces del Notes

en: Sending Handshake
ca: S'està enviant la conformitat de connexió

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
ca: S'està esperant el reconeixement de la conformitat de connexió

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
ca: S'ha rebut el reconeixement de la conformitat de connexió. S'està enviant el nom d'usuari

en: Waiting for Login Acknowledgement
ca: S'està esperant el reconeixement de l'entrada

en: Login Redirected
ca: S'ha redireccionat l'entrada

en: Forcing Login
ca: S'està forçant l'entrada

en: Login Acknowledged
ca: S'ha confirmat l'entrada

en: Starting Services
ca: S'estan iniciant els serveis

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
ca: Un administrador de Sametime ha enviat este anunci en el servidor %s

en: Sametime Administrator Announcement
ca: Anunci de l'administrador de Sametime

en: Announcement from %s
ca: Avís de %s

en: Conference Closed
ca: Conferència tancada

en: Unable to send message:
ca: No s'ha pogut enviar el missatge:

en: Unable to send message to %s:
ca: No s'ha pogut enviar el missatge a %s:

en: Place Closed
ca: Lloc tancat

en: Microphone
ca: Micròfon

en: Speakers
ca: Altaveus

en: Video Camera
ca: Càmera de vídeo

en: File Transfer
ca: Transferència de fitxers

en: Supports
ca: Permet

en: External User
ca: Usuari extern

en: Create conference with user
ca: Crea una conferència amb un usuari

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
ca: Introduïu el tema de la nova conferència, i un missatge d'invitació per a %s

en: New Conference
ca: Nova conferència

en: Create
ca: Crea

en: Available Conferences
ca: Conferències disponibles

en: Create New Conference...
ca: Crea noves conferències...

en: Invite user to a conference
ca: Convideu un usuari a una conferència

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
ca: Seleccioneu a quina conferència, de les d'ací sota, voleu convidar l'usuari %s. Seleccioneu «Crea una nova conferència» si voleu crear-ne una de nova on convidar-hi l'usuari.

en: Invite to Conference
ca: Convida a la conferència

en: Invite to Conference...
ca: Convida a la conferència...

en: Send TEST Announcement
ca: Envia un anunci TEST

en: Topic:
ca: Tema:

en: No Sametime Community Server specified
ca: No s'ha especificat cap servidor de Sametime Community

en: No host or IP address has been configured for the Meanwhile account %s. Please enter one below to continue logging in.
ca: No s'ha configurat cap ordinador o adreça IP per al compte Meanwhile %s. Introduïu-ne un ací sota per poder-vos connectar.

en: Meanwhile Connection Setup
ca: Configuració de la connexió Meanwhile

en: No Sametime Community Server Specified
ca: No s'ha especificat cap servidor de Sametime Community

en: Connect
ca: Connecta

en: Unknown (0x%04x)<br>
ca: Desconegut (0x%04x)<br>

en: Last Known Client
ca: Darrer client conegut

en: User Name
ca: Nom d'usuari

en: Sametime ID
ca: Identificador de Sametime

en: An ambiguous user ID was entered
ca: S'ha introduït un identificador d'usuari ambigu

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
ca: És possible que l'identificador «%s» es referisca a algun dels següents usuaris. De la llista de sota, seleccioneu-ne l'usuari a afegir a la vostra llista d'amics.

en: Select User
ca: Seleccioneu un usuari

en: Unable to add user: user not found
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari: no s'ha trobat l'usuari

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
ca: L'identificador «%s» no coincideix amb cap usuari de la vostra comunitat Sametime. S'ha suprimit esta entrada de la vostra llista d'amics.

en: Error reading file %s: 
    %s
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer %s: 
    %s

en: Remotely Stored Buddy List
ca: Llista d'amics emmagatzemada a un lloc remot

en: Buddy List Storage Mode
ca: Mode d'emmagatzematge de la llista d'amics

en: Local Buddy List Only
ca: Només llista d'amics local

en: Merge List from Server
ca: Fusiona la llista d'amics del servidor

en: Merge and Save List to Server
ca: Fusiona i alça la llista d'amics del servidor

en: Synchronize List with Server
ca: Sincronitza la llista amb el servidor

en: Import Sametime List for Account %s
ca: Importa la llista Sametime del compte %s

en: Export Sametime List for Account %s
ca: Exporta la llista Sametime del compte %s

en: Unable to add group: group exists
ca: No s'ha pogut afegir el grup: ja existeix

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
ca: Ja existeix un grup anomenat «%s» a la vostra llista d'amics.

en: Unable to add group
ca: No s'ha pogut afegir el grup

en: Possible Matches
ca: Coincidències possibles

en: Notes Address Book group results
ca: Resultats de grups de llibretes d'adreces Notes

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
ca: L'identificador «%s» pot referir-s'a qualsevol dels grups de llibretes d'adreces Notes següents. Seleccioneu el grup correcte de la llista d'ací sota, a afegir a la llista d'amics.

en: Select Notes Address Book
ca: Seleccioneu la llibreta d'adreces Notes

en: Unable to add group: group not found
ca: No s'ha pogut afegir el grup: no s'ha trobat

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
ca: L'identificador «%s» no coincideix amb cap dels grups de llibretes d'adreces Notes de la vostra comunitat Sametime.

en: Notes Address Book Group
ca: Grup de la llibreta d'adreces Notes

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
ca: Introduïu al camp d'ací sota el nom del grup de llibretes d'adreces Notes que vulgueu afegir, juntament amb els seus membres, a la vostra llista d'amics.

en: Search results for '%s'
ca: Resultats de la cerca de «%s»

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
ca: És possible que l'identificador «%s» es referisca a algun dels següents usuaris. Podeu afegir estos usuaris a la vostra llista d'adreces, o enviar-los missatges amb els botons d'acció de sota.

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

en: No matches
ca: Cap coincidència

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
ca: L'identificador «%s» no coincideix amb cap dels usuaris de la vostra comunitat Sametime.

en: No Matches
ca: Cap coincidència

en: Search for a user
ca: Cerca un usuari

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
ca: Introduïu al camp d'ací sota, el nom o un identificador parcial per cercar usuaris de la vostra comunitat Sametime que hi coincidisquen.

en: User Search
ca: Cerca d'usuaris

en: Import Sametime List...
ca: Importa una llista Sametime...

en: Export Sametime List...
ca: Exporta la llista Sametime...

en: Add Notes Address Book Group...
ca: Afig un grup a la llibreta d'adreces Notes...

en: User Search...
ca: Cerca d'usuaris...

en: Force login (ignore server redirects)
ca: Força l'entrada (ignora la redirecció del servidor)

note: pretend to be Sametime Connect
en: Hide client identity
ca: Amaga la identitat del client

en: User %s is not present in the network
ca: L'usuari %s no està present a la xarxa

en: Key Agreement
ca: Acord sobre la clau

en: Cannot perform the key agreement
ca: No s'ha pogut fer l'acord sobre la clau

en: Error occurred during key agreement
ca: S'ha produït un error en l'acord sobre la clau

en: Key Agreement failed
ca: Ha fallat l'acord sobre la clau

en: Timeout during key agreement
ca: S'ha excedit el temps d'espera per a l'acord sobre la clau

en: Key agreement was aborted
ca: S'ha avortat l'acord sobre la clau

en: Key agreement is already started
ca: L'acord sobre la clau ja està iniciat

en: Key agreement cannot be started with yourself
ca: L'acord sobre la clau no es pot inicialitzar amb un mateix

en: The remote user is not present in the network any more
ca: L'usuari remot ja no està present a la xarxa

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
ca: S'ha rebut un acord sobre la clau de %s. Voleu acceptar-lo?

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
ca: L'usuari remot està esperant l'acord sobre la clau a:
    Ordinador remot: %s
    Port remot: %d

en: Key Agreement Request
ca: Sol·licitud d'acord sobre la clau

en: IM With Password
ca: MI amb contrasenya

en: Cannot set IM key
ca: No s'ha pogut establir la clau de MI

en: Set IM Password
ca: Especifica la contrasenya de MI

en: Get Public Key
ca: Aconsegueix la clau pública

en: Cannot fetch the public key
ca: No s'ha pogut obtindre la clau pública

en: Show Public Key
ca: Mostra la clau pública

en: Could not load public key
ca: No s'ha pogut carregar la clau pública

en: User Information
ca: Informació de l'usuari

en: Cannot get user information
ca: No s'ha pogut obtindre informació de l'usuari

en: The %s buddy is not trusted
ca: No es confia en l'amic %s

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
ca: No podeu rebre notificacions d'amic fins que no hàgeu importat la seua clau pública. Podeu fer servir l'orde 'Aconsegueix la clau pública' per obtindre-la.

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
ca: Obri...

en: The %s buddy is not present in the network
ca: L'amic %s no està present a la xarxa

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
ca: Per afegir un amic heu d'importar la seua clau pública. Feu clic a Importa per importar la clau pública.

en: _Import...
ca: _Importa...

en: Select correct user
ca: Seleccioneu l'usuari correcte

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
ca: S'ha trobat més d'un usuari amb la mateixa clau pública. Seleccioneu l'usuari correcte de la llista per afegir-lo a la llista d'amics.

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
ca: S'ha trobat més d'un usuari amb el mateix nom. Seleccioneu l'usuari correcte per afegir a la llista d'amics.

en: Detached
ca: Separat

en: Indisposed
ca: Indisposat

en: Wake Me Up
ca: Desperta'm

en: Hyper Active
ca: Hiperactiu

en: User Modes
ca: Modes d'usuari

en: Preferred Contact
ca: Contacte preferit

en: Preferred Language
ca: Idioma preferit

en: Device
ca: Dispositiu

en: Timezone
ca: Fus horari

en: Geolocation
ca: Ubicació geogràfica

en: Reset IM Key
ca: Reinicia la clau de MI

en: IM with Key Exchange
ca: MI amb intercanvi de clau

en: IM with Password
ca: MI amb contrasenya

en: Get Public Key...
ca: Aconsegueix la clau pública...

en: Kill User
ca: Mata l'usuari

en: Draw On Whiteboard
ca: Dibuixa a la pissarra

en: _Passphrase:
ca: _Contrasenya:

en: Channel %s does not exist in the network
ca: No existeix el canal %s a la xarxa

en: Channel Information
ca: Informació del canal

en: Cannot get channel information
ca: No s'ha pogut obtindre la informació del canal

en: <b>Channel Name:</b> %s
ca: <b>Nom del canal:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
ca: <br><b>Nombre d'usuaris:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
ca: <br><b>Fundador del canal:</b> %s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
ca: <br><b>Xifrat del canal:</b> %s

note: Definition of HMAC: http://en.wikipedia.org/wiki/HMAC
en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
ca: <br><b>HMAC del canal:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
ca: <br><b>Tema del canal:</b><br>%s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
ca: <br><b>Modes del canal:</b>

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
ca: <br><b>Empremta de la clau del fundador:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
ca: <br><b>Empremta babble de la clau del fundador:</b><br>%s

en: Add Channel Public Key
ca: Afig clau pública del canal

note: Add new public key
en: Open Public Key...
ca: Obri una clau pública...

en: Channel Passphrase
ca: Contrasenya del canal

en: Channel Public Keys List
ca: Llista de les claus públiques del canal

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
ca: L'autenticació del canal es fa servir per evitar-ne l'accés no autoritzat. L'autenticació es pot basar en frases clau i signatures. Si s'ha establit una frase clau, serà necessària per a poder-hi entrar. Si s'han establit claus públiques del canal, només els usuaris que tinguen les seues claus públiques llistades al canal hi podran entrar.

en: Channel Authentication
ca: Autenticació del canal

en: Add / Remove
ca: Afig / Suprimeix

en: Group Name
ca: Nom del grup

en: Passphrase
ca: Contrasenya

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
ca: Introduïu el nom del grup privat i la frase clau per al canal %s.

en: Add Channel Private Group
ca: Afig un grup privat al canal

en: User Limit
ca: Límit d'usuaris

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
ca: Estableix el límit d'usuaris del canal. Poseu-lo a zero per reiniciar el límit.

en: Invite List
ca: Llista de convidats

en: Ban List
ca: Llista de bandejats

en: Add Private Group
ca: Afig un grup privat

en: Reset Permanent
ca: Reiniciació permanent

en: Set Permanent
ca: Estableix a permanent

en: Set User Limit
ca: Estableix el límit d'usuaris

en: Reset Topic Restriction
ca: Reinicia la restricció del tema

en: Set Topic Restriction
ca: Estableix restricció del tema

en: Reset Private Channel
ca: Reinicia el canal privat

en: Set Private Channel
ca: Estableix canal privat

en: Reset Secret Channel
ca: Reinicia canal secret

en: Set Secret Channel
ca: Estableix canal secret

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
ca: Primer heu d'entrar al canal %s per després poder entrar al grup privat

en: Join Private Group
ca: Entra al grup privat

en: Cannot join private group
ca: No s'ha pogut entrar al grup privat

en: Call Command
ca: Orde de trucada

en: Cannot call command
ca: No s'ha pogut cridar l'orde

en: Unknown command
ca: Orde desconeguda

en: Secure File Transfer
ca: Transferència de fitxers segura

en: Error during file transfer
ca: S'ha produït un error en la transferència

en: Remote disconnected
ca: El remot s'ha desconnectat

en: Permission denied
ca: S'ha denegat el permís

en: Key agreement failed
ca: Ha fallat l'acord sobre la clau

en: Connection timed out
ca: La connexió ha expirat

en: Creating connection failed
ca: No s'ha pogut crear la connexió

en: File transfer session does not exist
ca: La sessió de transferència de fitxers no existeix

en: No file transfer session active
ca: No hi ha cap sessió activa per a la transferència de fitxers

en: File transfer already started
ca: Ja s'ha iniciat la transferència del fitxer

en: Could not perform key agreement for file transfer
ca: No s'ha pogut acordar una clau per a la transferència del fitxer

en: Could not start the file transfer
ca: No s'ha pogut iniciar la transferència del fitxer

en: Cannot send file
ca: No s'ha pogut enviar el fitxer

en: Error occurred
ca: S'ha produït un error

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
ca: %s ha canviat el tema de <I>%s</I> a: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
ca: <I>%s</I> ha canviat el mode del canal <I>%s</I> a: %s

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
ca: <I>%s</I> ha suprimit tos els modes del canal <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
ca: <I>%s</I> ha canviat el mode de <I>%s</I> a: %s

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
ca: <I>%s</I> ha suprimit tots els modes de <I>%s</I>

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
ca: <I>%2$s</I> vos ha fet fora de <I>%1$s</I> (%3$s)

en: You have been killed by %s (%s)
ca: %s vos ha matat (%s)

en: Killed by %s (%s)
ca: %s vos ha matat (%s)

en: Server signoff
ca: Desconnexió del servidor

en: Personal Information
ca: Informació personal

en: Birth Day
ca: Data de naixement

en: Job Role
ca: Rol a la faena

en: Organization
ca: Organització

en: Unit
ca: Unitat

en: Join Chat
ca: Entra a un xat

en: You are channel founder on <I>%s</I>
ca: Sou fundador del canal a <I>%s</I>

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
ca: El fundador de <I>%s</I> és <I>%s</I>

en: Real Name
ca: Nom real

en: Status Text
ca: Text d'estat

en: Public Key Fingerprint
ca: Empremta de la clau pública

en: Public Key Babbleprint
ca: Empremta babble de la clau pública

en: _More...
ca: _Més...

en: Detach From Server
ca: Separa del servidor

en: Cannot detach
ca: No s'ha pogut separar

en: Cannot set topic
ca: No s'ha pogut establir el tema

en: Failed to change nickname
ca: No s'ha pogut canviar el sobrenom

en: Roomlist
ca: Llista de sales

en: Cannot get room list
ca: No s'ha pogut obtindre la llista de sales

en: Network is empty
ca: La xarxa és buida

en: No public key was received
ca: No s'ha rebut cap clau pública

en: Server Information
ca: Informació del servidor

en: Cannot get server information
ca: No s'ha pogut obtindre informació del servidor

en: Server Statistics
ca: Estadístiques del servidor

en: Cannot get server statistics
ca: No s'han pogut obtindre estadístiques del servidor

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
ca: Hora d'inici del servidor local: %s
    Estona que el servidor local ha estat en marxa: %s
    Clients del servidor local: %d
    Canals del servidor local: %d
    Operadors del servidor local: %d
    Operadors de l'encaminador local: %d
    Clients de la cel·la local: %d
    Canals de la cel·la local: %d
    Servidors de la cel·la local: %d
    Total de clients: %d
    Total de canals: %d
    Total de servidors: %d
    Total d'encaminadors: %d
    Total d'operadors del servidor: %d
    Total d'operadors de l'encaminador: %d

en: Network Statistics
ca: Estadístiques de xarxa

en: Ping failed
ca: Ha fallat el ping

en: Ping reply received from server
ca: S'ha rebut la resposta al ping del servidor

en: Could not kill user
ca: No s'ha pogut matar l'usuari

en: WATCH
ca: VIGILA

en: Cannot watch user
ca: No es pot vigilar l'usuari

en: Resuming session
ca: S'està reprenent la sessió

en: Authenticating connection
ca: S'està autenticant la connexió

en: Verifying server public key
ca: S'està verificant la clau pública del servidor

en: Passphrase required
ca: Cal contrasenya

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
ca: S'ha rebut la clau pública de %s. La còpia local de la clau no coincideix. Voleu acceptar esta clau pública, de tota manera?

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
ca: S'ha rebut la clau pública de %s. Voleu acceptar-la?

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
ca: L'empremta i l'empremta babble per a la clau %s són:
    
    %s
    %s

en: Verify Public Key
ca: Verifica la clau pública

en: _View...
ca: _Visualitza...

en: Unsupported public key type
ca: El tipus de la clau pública no està suportat

en: Disconnected by server
ca: El servidor vos ha desconnectat

en: Error connecting to SILC Server
ca: S'ha produït un error en connectar al servidor SILC

en: Key Exchange failed
ca: Ha fallat l'intercanvi de claus

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
ca: No s'ha pogut restablir la sessió anteriorment separada. Premeu «Torna a connectar» per crear una nova connexió.

en: Performing key exchange
ca: S'estan intercanviant les claus

en: Unable to load SILC key pair
ca: No s'ha pogut carregar el parell de claus SILC

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
ca: S'està connectant al servidor SILC

en: Out of memory
ca: Sense memòria

en: Unable to initialize SILC protocol
ca: No s'ha pogut inicialitzar el protocol SILC

en: Error loading SILC key pair
ca: S'ha produït un error en carregar el parell de claus claus SILC

en: Download %s: %s
ca: Baixada %s: %s

en: Your Current Mood
ca: El vostre estat d'ànim actual

en: 
    Your Preferred Contact Methods
ca: 
    El vostre mètode de contacte preferit

en: Video conferencing
ca: Videoconferència

en: Your Current Status
ca: El vostre estat actual

en: Online Services
ca: Serveis en línia

en: Let others see what services you are using
ca: Permet que els altres vegen quins serveis feu servir

en: Let others see what computer you are using
ca: Permet que els altres vegen quin ordinador feu servir

en: Your VCard File
ca: El fitxer de la vostra VCard

en: Timezone (UTC)
ca: Fus horari (UTC)

en: User Online Status Attributes
ca: Atributs de l'estat de l'usuari en línia

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
ca: Podeu permetre que altres usuaris vegen informació sobre el vostre estat en línia, així com informació personal. Empleneu la informació que vulgueu que altres usuaris puguen veure.

en: Message of the Day
ca: Frase del dia

en: No Message of the Day available
ca: No es disposa de frase del dia

en: There is no Message of the Day associated with this connection
ca: No hi ha cap frase del dia associada amb esta connexió

en: Create New SILC Key Pair
ca: Crea una nova parella de claus SILC

en: Passphrases do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Key Pair Generation failed
ca: Ha fallat la generació del parell de claus

en: Key length
ca: Longitud de la clau

en: Public key file
ca: Fitxer de la clau pública

en: Private key file
ca: Fitxer de la clau privada

en: Passphrase (retype)
ca: Contrasenya (torneu-la a escriure)

en: Generate Key Pair
ca: Genera la parella de claus

en: Online Status
ca: Estat en línia

en: View Message of the Day
ca: Mostra la frase del dia

en: Create SILC Key Pair...
ca: Crea una parella de claus SILC...

en: User <I>%s</I> is not present in the network
ca: L'usuari <I>%s</I> no està present a la xarxa

en: Topic too long
ca: El tema és massa llarg

en: You must specify a nick
ca: Heu d'indicar un sobrenom

en: channel %s not found
ca: No s'ha trobat el canal %s

en: channel modes for %s: %s
ca: Els modes del canal %s són: %s

en: no channel modes are set on %s
ca: no s'ha especificat cap mode per a %s

en: Failed to set cmodes for %s
ca: Ha fallat en posar modes per a %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
ca: Orde desconeguda: %s, (pot ser un error del client)

en: part [channel]:  Leave the chat
ca: part [canal]: ix del xat

en: leave [channel]:  Leave the chat
ca: leave [canal]: ix del xat

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
ca: topic [&lt;tema nou&gt;]: mostra o canvia el tema

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
ca: join &lt;canal&gt; [&lt;contrasenya&gt;]: entra en un xat d'esta xarxa

en: list:  List channels on this network
ca: list:  llista els canals en esta xarxa

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
ca: whois &lt;sobrenom&gt;: mostra informació sobre el sobrenom

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
ca: msg &lt;sobrenom&gt; &lt;missatge&gt;: envia un missatge privat a l'usuari indicat

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
ca: query &lt;sobrenom&gt; [&lt;missatge&gt;]: envia un missatge privat a l'usuari

en: motd:  View the server's Message Of The Day
ca: motd: mostra la frase del dia del servidor

en: detach:  Detach this session
ca: detach: separa esta sessió

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
ca: quit [missatge]: desconnecta del servidor, amb un missatge opcional

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
ca: call &lt;orde&gt;: crida una orde del client slic

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
ca: kill &lt;sobrenom&gt; [-pubkey|&lt;motiu&gt;]: mata un sobrenom

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
ca: nick &lt;sobrenom nou&gt;: canvia de sobrenom

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
ca: whowas &lt;sobrenom&gt;: mostra informació sobre el sobrenom

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
ca: cmode &lt;canal&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]: canvia o mostra els modes del canal

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
ca: cumode &lt;canal&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;sobrenom&gt;: canvia el mode del canal per al sobrenom

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
ca: umode &lt;modes d'usuari&gt;: canvia el vostre mode a la xarxa

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
ca: oper &lt;sobrenom&gt; [-pubkey]: dóna privilegis d'operador

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
ca: invite &lt;canal&gt; [-|+]&lt;sobrenom&gt;: convida el sobrenom o afig/suprimeix de la llista de convidats al canal

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
ca: kick &lt;canal&gt; &lt;sobrenom&gt; [comentari]: fa fora del canal el client

en: info [server]:  View server administrative details
ca: info [servidor]: mostra detalls administratius del servidor

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
ca: ban [&lt;canal&gt; +|-&lt;sobrenom&gt;]: bandeja un client del canal

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
ca: getkey &lt;sobrenom|servidor&gt;: obté la clau pública del client o servidor

en: stats:  View server and network statistics
ca: stats: mostra estadístiques de xarxa del servidor

en: ping:  Send PING to the connected server
ca: ping: envia un PING al servidor on esteu connectat

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
ca: users &lt;canal&gt;: llista els usuaris d'un canal

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
ca: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;canal(s)&gt;: llista usuaris especificats del canal

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol SILC

note: *  description
en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
ca: Protocol per a conferències en viu segures per Internet (SILC)

en: Network
ca: Xarxa

en: Public Key file
ca: Fitxer de la clau pública

en: Private Key file
ca: Fitxer de la clau privada

en: Cipher
ca: Codi

en: Use Perfect Forward Secrecy
ca: Empra «confidencialitat directa perfecta»

en: Public key authentication
ca: Autenticació per clau pública

en: Block IMs without Key Exchange
ca: Bloca la MI sense intercanvi de claus

en: Block messages to whiteboard
ca: Bloca els missatges a la pissarra

en: Automatically open whiteboard
ca: Obri la pissarra automàticament

en: Digitally sign and verify all messages
ca: Signa i verifica digitalment tots els missatges

en: Creating SILC key pair...
ca: S'està creant el parell de claus SILC...

en: Unable to create SILC key pair
ca: No s'ha pogut crear el parell de claus SILC

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
ca: Nom real: 	%s

en: User Name: 	%s
ca: Nom d'usuari: 	%s

en: Email: 		%s
ca: Correu electrònic: 		%s

en: Host Name: 	%s
ca: Ordinador: 	%s

en: Organization: 	%s
ca: Organització: 	%s

en: Country: 	%s
ca: País: 	%s

en: Algorithm: 	%s
ca: Algoritme: 	%s

en: Key Length: 	%d bits
ca: Longitud de la clau: 	%d bits

en: Version: 	%s
ca: Versió: 	%s

en: Public Key Fingerprint:
    %s
ca: Empremta de la clau pública
    %s

en: Public Key Babbleprint:
    %s
ca: Empremta babble de la clau pública:
    %s

en: Public Key Information
ca: Informació de la clau pública

en: Paging
ca: Radiomissatgeria

en: Video Conferencing
ca: Videoconferència

en: Computer
ca: Ordinador

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
ca: %s ha enviat un missatge a la pissarra. Voleu obrir-la?

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
ca: %s ha enviat un missatge a la pissarra del canal %s. Voleu obrir-la?

en: Whiteboard
ca: Pissarra

en: No server statistics available
ca: No hi ha estadístiques del servidor disponibles

en: Error during connecting to SILC Server
ca: S'ha produït un error en connectar al servidor SILC

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
ca: Error: les versions no coincideixen, actualitzeu el client

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
ca: Error: el remot no es fia de la vostra clau pública, o no pot emprar-la

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
ca: Error: el remot no implementa el grup KE proposat

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
ca: Error: el remot no implementa el mètode de xifratge proposat

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
ca: Error: el remot no implementa la PKCS proposada

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
ca: Error: el remot no implementa la funció de suma de comprovació proposada

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
ca: Fallida: el remot no implementa l'HMAC proposada

en: Failure: Incorrect signature
ca: Error: la signatura no és correcta

en: Failure: Invalid cookie
ca: Error: la galeta no és vàlida

en: Failure: Authentication failed
ca: Error: ha fallat l'autenticació

en: Unable to initialize SILC Client connection
ca: No s'ha pogut inicialitzar la connexió per al client SILC

en: John Noname
ca: Pepet Sensenom

en: Unable to load SILC key pair: %s
ca: No s'ha pogut carregar la parella de claus SILC: %s

en: Unable to create connection
ca: No s'ha pogut crear la connexió

en: Unknown server response
ca: Resposta desconeguda del servidor

en: Unable to create listen socket
ca: No s'ha pogut crear el sòcol on escoltar

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
ca: Els noms d'usuari SIP no poden contindre espais en blanc ni @

en: SIP connect server not specified
ca: No s'ha especificat el servidor SIP al qual connectar-se

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol SIP/SIMPLE

note: *  summary
en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ca: El connector per al protocol SIP/SIMPLE

en: Publish status (note: everyone may watch you)
ca: Publica l'estat (nota: tothom vos pot estar observant)

en: Use UDP
ca: Utilitza UDP

en: Use proxy
ca: Utilitza un servidor intermediari

en: Proxy
ca: Servidor intermediari

en: Auth User
ca: Usuari Auth

en: Auth Domain
ca: Domini Auth

en: join &lt;room&gt;:  Join a chat room on the Yahoo network
ca: join: &lt;sala&gt;:  entra en una sala de xat de la xarxa Yahoo

en: list: List rooms on the Yahoo network
ca: list:  llista les sales de la xarxa Yahoo

en: doodle: Request user to start a Doodle session
ca: doodle: fa una petició a l'usuari per iniciar una sessió Doodle

en: Yahoo ID...
ca: Identificador del Yahoo...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Yahoo! Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol Yahoo!

en: Pager port
ca: Port per al cercapersones

en: File transfer server
ca: Servidor de transferència de fitxers

en: File transfer port
ca: Port per transferència de fitxers

en: Chat room locale
ca: Característiques locals de la sala de xat

en: Ignore conference and chatroom invitations
ca: Bloca invitacions a conferències i sales de xat

en: Use account proxy for HTTP and HTTPS connections
ca: Empra un compte per al servidor intermediari per a connexions HTTP i HTTPS

en: Chat room list URL
ca: URL de la llista de sales de xat

en: Yahoo JAPAN ID...
ca: Identificador de Yahoo del Japó...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Yahoo! JAPAN Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol Yahoo! del Japó

en: %s has sent you a webcam invite, which is not yet supported.
ca: %s vos ha enviat una invitació a la seua càmera web, però això encara no està implementat.

en: Your SMS was not delivered
ca: No s'ha enviat l'SMS

en: Your Yahoo! message did not get sent.
ca: No s'ha pogut enviar el vostre missatge de Yahoo!

en: Yahoo! system message for %s:
ca: Missatge del sistema de yahoo! per a %s:

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list for the following reason: %s.
ca: %s vos ha denegat (retroactivament) la petició d'afegir-lo a la vostra llista pel següent motiu:
    %s

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list.
ca: %s vos ha denegat (retroactivament) la petició d'afegir-lo a la vostra llista.

en: Add buddy rejected
ca: S'ha rebutjat afegir l'amic

note: Some error in the received stream
en: Received invalid data
ca: S'han rebut dades invàlides

note: security lock from too many failed login attempts
en: Account locked: Too many failed login attempts.  Logging into the Yahoo! website may fix this.
ca: El compte està blocat perquè s'ha intentat entrar massa cops. Això es pot solucionar entrant al web de Yahoo!

note: indicates a lock of some description
en: Account locked: Unknown reason.  Logging into the Yahoo! website may fix this.
ca: El compte està blocat, però no se'n coneix el motiu. Això es pot solucionar entrant al web de Yahoo!

note: indicates a lock due to logging in too frequently
en: Account locked: You have been logging in too frequently.  Wait a few minutes before trying to connect again.  Logging into the Yahoo! website may help.
ca: El compte està blocat perquè s'ha intentat entrar massa cops. Espereu uns minuts abans de tornar-ho a intentar. Potser també es pot solucionar entrant al web de Yahoo!

note: username or password missing
en: Username or password missing
ca: Manquen el nom d'uruari o la contrasenya

en: The Yahoo server has requested the use of an unrecognized authentication method.  You will probably not be able to successfully sign on to Yahoo.  Check %s for updates.
ca: El servidor Yahoo ha demanat l'ús d'un mètode d'autenticació que no és reconegut. Probablement no vos podreu connectar al Yahoo. Comproveu si hi ha actualitzacions a %s.

en: Failed Yahoo! Authentication
ca: Ha fallat l'autenticació amb Yahoo!

en: You have tried to ignore %s, but the user is on your buddy list.  Clicking "Yes" will remove and ignore the buddy.
ca: Heu intentat ignorar a %s, però l'usuari no és a la vostra llista d'amics. Fent clic a «Sí» se suprimirà i s'ignorarà l'amic.

en: Ignore buddy?
ca: Voleu ignorar l'amic?

en: Invalid username or password
ca: El sobrenom o la contrasenya no són vàlides

en: Your account has been locked due to too many failed login attempts.  Please try logging into the Yahoo! website.
ca: S'ha blocat el vostre compte perquè s'ha intentat entrar massa cops. Entreu al web de Yahoo! per solucionar això.

en: Unknown error 52.  Reconnecting should fix this.
ca: Error desconegut 52. Es pot sol·lucionar connectant de nou.

en: Error 1013: The username you have entered is invalid.  The most common cause of this error is entering your email address instead of your Yahoo! ID.
ca: Error 1013: el nom d'usuari no és vàlid. Pot ser que hagueu introduït la vostra adreça de correu en lloc del nom d'usuari de Yahoo!

en: Unknown error number %d. Logging into the Yahoo! website may fix this.
ca: S'ha produït un error desconegut, número %d. Això es pot solucionar entrant al web de Yahoo!

en: Unable to add buddy %s to group %s to the server list on account %s.
ca: No s'ha pogut afegir l'amic %s al grup %s a la llista del servidor del compte %s.

en: Unable to add buddy to server list
ca: No s'ha pogut afegir l'amic a la llista del servidor

en: Received unexpected HTTP response from server
ca: S'ha rebut una resposta HTTP inesperada del servidor

en: Lost connection with %s: %s
ca: S'ha perdut la connexió amb %s: %s

en: Unable to establish a connection with %s: %s
ca: No s'ha pogut establir una connexió amb %s: %s

en: Unable to connect: The server returned an empty response.
ca: No s'ha pogut connectar: el servidor ha retornat una resposta buida.

en: Unable to connect: The server's response did not contain the necessary information
ca: No s'ha pogut connectar: el servidor ha retornat una resposta que no conté la informació necessària

en: Not at Home
ca: Fora de casa

en: Not at Desk
ca: Fora de l'escriptori

en: Not in Office
ca: Fora de l'oficina

en: On Vacation
ca: De vacances

en: Stepped Out
ca: Ha marxat

en: Not on server list
ca: No és a la llista del servidor

en: Appear Online
ca: Simula estar en línia

en: Appear Permanently Offline
ca: Simula estar permanentment fora de línia

en: Presence
ca: Presència

en: Appear Offline
ca: Simula estar fora de línia

en: Don't Appear Permanently Offline
ca: No simulis estar permanentment fora de línia

en: Join in Chat
ca: Entra a un xat

en: Initiate Conference
ca: Inicia una conferència

en: Presence Settings
ca: Paràmetres de la presència

en: Start Doodling
ca: Comença a dibuixar

en: Select the ID you want to activate
ca: Seleccioneu l'identificador que vulgueu activar

en: Join whom in chat?
ca: A qui vos voleu unir al xat?

en: Activate ID...
ca: Activa l'identificador...

en: Join User in Chat...
ca: Entra a un xat d'un usuari...

en: Open Inbox
ca: Obri la safata d'entrada

en: Can't send SMS. Unable to obtain mobile carrier.
ca: No es poden enviar SMS, no s'ha pogut obtindre l'operador de telefonia mòbil.

en: Can't send SMS. Unknown mobile carrier.
ca: No es poden enviar SMS, no es coneix l'operador de telefona mòbil.

en: Getting mobile carrier to send the SMS.
ca: S'està obtenint l'operador de telefonia mòbil per a poder enviar SMS.

note: Write a local message to this conversation showing that a request for a * Doodle session has been made
en: Sent Doodle request.
ca: Envia la sol·licitud d'un dibuix.

en: Unable to connect.
ca: No s'ha pogut connectar.

en: Unable to establish file descriptor.
ca: No s'ha pogut establir un descriptor de fitxer.

en: %s is trying to send you a group of %d files.
ca: %s està intentant enviar-vos un grup de %d fitxers.

en: Write Error
ca: Error d'escriptura

en: Yahoo! Japan Profile
ca: Perfil Yahoo! japonés

en: Yahoo! Profile
ca: Perfil Yahoo!

en: Sorry, profiles marked as containing adult content are not supported at this time.
ca: Els perfils marcats com a que contenen continguts per adults no estan implementats de moment.

en: If you wish to view this profile, you will need to visit this link in your web browser:
ca: Si voleu veure este perfil, haureu de visitar este enllaç amb el navegador:

en: Yahoo! ID
ca: Identificador de Yahoo!

en: Hobbies
ca: Aficions

en: Latest News
ca: Notícies recents

en: Home Page
ca: Pàgina inicial

en: Cool Link 1
ca: Enllaç interessant 1

en: Cool Link 2
ca: Enllaç interessant 2

en: Cool Link 3
ca: Enllaç interessant 3

en: Last Update
ca: Darrera actualització

en: This profile is in a language or format that is not supported at this time.
ca: Este perfil és en una llengua que actualment no està implementada.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely is a temporary server-side problem. Please try again later.
ca: No s'ha pogut obtindre el perfil de l'usuari. Això pot ser a causa d'un problema temporal del servidor. Intenteu-ho de nou més tard.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely means that the user does not exist; however, Yahoo! sometimes does fail to find a user's profile. If you know that the user exists, please try again later.
ca: No s'ha pogut obtindre el perfil de l'usuari. El més segur és que l'usuari no existisca, tot i que a vegades Yahoo! no pot trobar els perfils d'usuari. Si sabeu del cert que l'usuari existeix, torneu-ho a intentar més tard.

en: The user's profile is empty.
ca: El perfil d'usuari està buit.

en: %s has declined to join.
ca: %s no ha volgut connectar-se.

en: Failed to join chat
ca: No s'ha pogut unir al xat

note: -6
en: Unknown room
ca: Sala desconeguda

note: -15
en: Maybe the room is full
ca: Pot ser que la sala estiga plena

note: -35
en: Not available
ca: No disponible

en: Unknown error. You may need to logout and wait five minutes before being able to rejoin a chatroom
ca: S'ha produït un error desconegut. Potser caldrà que eixiu i espereu uns cinc minuts abans d'intentar tornar a entrar a la sala de xat

en: You are now chatting in %s.
ca: Esteu fent un xat a %s.

en: Failed to join buddy in chat
ca: No s'ha pogut entrar al xat de l'amic.

en: Maybe they're not in a chat?
ca: Potser no són en cap xat?

en: Fetching the room list failed.
ca: No s'ha pogut obtindre la llista de sales.

en: Voices
ca: Veus

en: Webcams
ca: Càmeres web

en: Connection problem
ca: Hi ha un problema de connexió

en: Unable to fetch room list.
ca: No s'ha pogut obtindre la llista de sales.

en: User Rooms
ca: Sales d'usuari

en: Connection problem with the YCHT server
ca: Hi ha un problema de connexió amb el servidor YCHT

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
ca: (S'ha produït un error en convertir este missatge. Comproveu l'opció 'Codificació' en l'editor de comptes)

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
ca: No s'ha pogut enviar al xat %s,%s,%s

en: Hidden or not logged-in
ca: Ocult o no connectat

en: <br>At %s since %s
ca: <br>A %s des de %s

en: Anyone
ca: Qualsevol

en: _Class:
ca: _Classe:

en: _Instance:
ca: _Instància:

en: _Recipient:
ca: Destinata_ri:

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
ca: No s'ha pogut subscriure a %s,%s,%s

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
ca: zlocate &lt;sobrenom&gt;: localitza l'usuari

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
ca: zl &lt;sobrenom&gt;: localitza l'usuari

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
ca: instance &lt;instància&gt;: especifica la instància a fer servir en esta classe

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
ca: inst &lt;instància&gt;: especifica la instància a fer servir en esta classe

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
ca: topic &lt;instància&gt;: especifica la instància a fer servir en esta classe

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
ca: sub &lt;classe&gt; &lt;instància&gt; &lt;destinatari&gt;: entra a un altre xat

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
ca: zi &lt;instància&gt;: envia el missatge a &lt;missatge,<i>instància</i>,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
ca: zci &lt;classe&gt; &lt;instància&gt;: envia un missatge a &lt;<i>classe</i>,<i>instància</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
ca: zcir &lt;classe&gt; &lt;instància&gt; &lt;destinatari&gt;: envia un missatge a &lt;<i>classe</i>,<i>instància</i>,<i>destinatari</i>&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
ca: zir &lt;instància&gt; &lt;destinatari&gt;: envia un missatge a &lt;MISSATGE,<i>instància</i>,<i>destinatari</i>&gt;

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
ca: zc &lt;classe&gt;: envia un missatge a &lt;<i>classe</i>,PERSONAL,*&gt;

en: Resubscribe
ca: Torna a subscriure

en: Retrieve subscriptions from server
ca: Recupera les subscripcions del servidor

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol Zephyr

en: Use tzc
ca: Utilitza tzc

en: tzc command
ca: Orde tzc

en: Export to .anyone
ca: Exporta a .anyone

en: Export to .zephyr.subs
ca: Exporta a .zephyr.subs

en: Import from .anyone
ca: Importa de .anyone

en: Import from .zephyr.subs
ca: Importa de .zephyr.subs

en: Realm
ca: Regne

en: Exposure
ca: Exposició

en: Unable to create socket: %s
ca: No s'ha pogut crear el sòcol: %s

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
ca: No s'ha pogut analitzar la resposta del servidor intermediari d'HTTP: %s

en: HTTP proxy connection error %d
ca: Error en la connexió al servidor intermediari d'HTTP %d

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling
ca: S'ha denegat l'accés: el servidor intermediari d'HTTP prohibeix la tunelització del port %d

en: Error resolving %s
ca: S'ha produït un error en resoldre %s

en: Requesting %s's attention...
ca: S'està reclamant l'atenció de %s...

en: %s has requested your attention!
ca: %s vos ha demanat l'atenció!

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c Yes and @c No buttons.
en: _Yes
ca: _Sí

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses Accept and Cancel buttons. * A wrapper for purple_request_action_with_icon() that uses Accept and Cancel * buttons.
en: _Accept
ca: _Accepta

note: * * The default message to use when the user becomes auto-away.
en: I'm not here right now
ca: Ara mateix no sóc ací

en: saved statuses
ca: estats alçats

en: %s is now known as %s.
ca: %s ara es fa dir %s

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
ca: %s ha convidat a %s a la sala de xat %s:
    %s

en: %s has invited %s to the chat room %s
ca: %s ha convidat a %s a la sala de xat %s

en: Accept chat invitation?
ca: Voleu acceptar la invitació al xat?

note: Shortcut
en: Shortcut
ca: Drecera

en: The text-shortcut for the smiley
ca: La drecera de text per a l'emoticona

note: Stored Image
en: Stored Image
ca: Imatge alçada

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
ca: Imatge alçada. (de moment hem de passar amb això)

en: SSL Connection Failed
ca: No s'ha pogut connectar amb SSL

en: SSL Handshake Failed
ca: Ha fallat la negociació de la connexió SSL

en: SSL peer presented an invalid certificate
ca: L'igual SSL ha presentat un certificat invàlid

en: Unknown SSL error
ca: Error desconegut de l'SSL

en: Unset
ca: Sense especificar

en: Do not disturb
ca: No molesteu

en: Extended away
ca: Absent durant una bona estona

en: Feeling
ca: Estat d'ànim

en: %s (%s) changed status from %s to %s
ca: %s (%s) ha canviat l'estat de %s a %s

en: %s (%s) is now %s
ca: %s (%s) ara es fa dir %s

en: %s (%s) is no longer %s
ca: %s (%s) ja no està %s

en: %s became idle
ca: %s ha passat a inactiu

en: %s became unidle
ca: %s ja no està inactiu

en: +++ %s became idle
ca: +++ %s ha passat a inactiu

en: +++ %s became unidle
ca: +++ %s ja no està inactiu

en: Calculating...
ca: S'està calculant...

en: Unknown.
ca: Desconegut.

en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

en: %d day | %d days
ca[0]: %d dia
ca[1]: %d dies

en: %s, %d hour | %s, %d hours
ca[0]: %s, %d hora
ca[1]: %s, %d hores

en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
ca[0]: %s, %d minut
ca[1]: %s, %d minuts

en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

en: Could not open %s: Redirected too many times
ca: No s'ha pogut obrir %s: s'ha redirigit massa vegades

en: Unable to connect to %s
ca: No s'ha pogut connectar a %s

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
ca: S'ha produït un error en llegir de %s: la resposta és massa llarga (%d bytes de límit)

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
ca: No s'ha pogut ubicar prou memòria per posar-hi el contingut de %s. És possible que el servidor web intente fer alguna malesa.

en: Error reading from %s: %s
ca: S'ha produït un error en llegir de %s: %s

en: Error writing to %s: %s
ca: S'ha produït un error en escriure a %s: %s.

en: Unable to connect to %s: %s
ca: No s'ha pogut connectar a %s: %s

note: 10053
en: Connection interrupted by other software on your computer.
ca: Algun altre programari de l'ordinador ha interromput la connexió.

note: 10054
en: Remote host closed connection.
ca: L'ordinador remot ha tancat la connexió.

note: 10060
en: Connection timed out.
ca: La connexió ha expirat.

note: 10061
en: Connection refused.
ca: S'ha refusat la connexió.

note: 10048
en: Address already in use.
ca: Esta adreça ja s'està fent servir

en: Error Reading %s
ca: S'ha produït un error en llegir %s

en: An error was encountered reading your %s.  The file has not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
ca: S'ha produït un error en llegir el vostre %s. No s'ha carregat el fitxer, i s'ha canviat el nom per %s~.

en: Chat over IM.  Supports AIM, Google Talk, Jabber/XMPP, MSN, Yahoo and more
ca: Xategeu amb missatgeria instantània, amb AIM, Google Talk, Jabber/XMPP, MSN, Yahoo i més

en: Internet Messenger
ca: Missatger d'Internet

en: Pidgin Internet Messenger
ca: Missatger d'Internet Pidgin

note: Build the login options frame.
en: Login Options
ca: Opcions d'entrada

en: _Username:
ca: _Nom d'usuari:

en: Remember pass_word
ca: Recorda la contrasen_ya

note: Build the user options frame.
en: User Options
ca: Opcions d'usuari

en: _Local alias:
ca: Àlies _local:

en: New _mail notifications
ca: _Notifica si hi ha correu nou

note: Buddy icon
en: Use this buddy _icon for this account:
ca: Utilitza esta _icona d'amic per a este compte:

en: Ad_vanced
ca: _Avançat

en: Use GNOME Proxy Settings
ca: Empra la configuració del servidor intermediari del Gnome

en: Use Global Proxy Settings
ca: Empra les opcions globals per al servidor intermediari

en: No Proxy
ca: Sense servidor intermediari

en: Use Environmental Settings
ca: Empra les opcions de l'entorn

note: This is an easter egg. It means one of two things, both intended as humourus: A) your network is really slow and you have nothing better to do than look at butterflies. B)You are looking really closely at something that shouldn't matter.
en: If you look real closely
ca: Si mireu de ben a prop

note: This is an easter egg. See the comment on the previous line in the source.
en: you can see the butterflies mating
ca: podreu veure les papallones aparellant-se

en: Proxy _type:
ca: _Tipus de servidor intermediari

en: _Host:
ca: _Ordinador:

en: Pa_ssword:
ca: _Contrasenya:

en: Unable to save new account
ca: No s'ha pogut alçar el compte nou

en: An account already exists with the specified criteria.
ca: Ja existeix un altre compte amb estos criteris.

en: Add Account
ca: Afig un compte

en: _Basic
ca: _Bàsic

en: Create _this new account on the server
ca: Crea _este compte nou al servidor

en: P_roxy
ca: Servidor _intermediari

en: Enabled
ca: Habilitat

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
ca: <span size='larger' weight='bold'>Benvingut al %s!</span>
    
    No teniu cap compte de MI configurat. Per a connectar-vos amb el %s premeu el botó <b>Afig</b> d'ací sota, i configureu el vostre primer compte. Si voleu que el %s es connecte amb més comptes de missatgeria instantània (MI), torneu a prémer <b>Afig</b> fins a configurar-los tots.
    
    Podeu tornar a esta finestra per afegir, editar o suprimir comptes, a partir del menú <b>Comptes->Gestiona els comptes</b> a finestra de la llista d'amics.

note: Buddy List
en: Background Color
ca: Color de fons

en: The background color for the buddy list
ca: El color de fons de la llista d'amics

en: Layout
ca: Format

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
ca: El format de les icones, el nom, i l'estat de la llista d'amics

note: Group Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list group when in its expanded state
en: Expanded Background Color
ca: Color de fons expandit

en: The background color of an expanded group
ca: El color de fons d'un grup expandit

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list group when in its expanded state
en: Expanded Text
ca: Text expandit

en: The text information for when a group is expanded
ca: Text informatiu d'un grup expandit

note: Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list group when in its collapsed state
en: Collapsed Background Color
ca: Color de fons col·lapsat

en: The background color of a collapsed group
ca: El color de fons d'un grup col·lapsat

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list group when in its collapsed state
en: Collapsed Text
ca: Text col·lapsat

en: The text information for when a group is collapsed
ca: Text informatiu d'un grup col·lapsat

note: Buddy Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list contact or chat room
en: Contact/Chat Background Color
ca: Color de fons dels contactes i xats

en: The background color of a contact or chat
ca: El color de fons d'un contacte o un xat

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list contact when in its expanded state
en: Contact Text
ca: Text del contacte

en: The text information for when a contact is expanded
ca: Text informatiu quan un contacte s'expandeix

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is online
en: Online Text
ca: Text en estar en línia

en: The text information for when a buddy is online
ca: Text informatiu per quan un amic estiga en línia

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is away
en: Away Text
ca: Text en estar absent

en: The text information for when a buddy is away
ca: Text informatiu per quan un amic estiga absent

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is offline
en: Offline Text
ca: Text fora de línia

en: The text information for when a buddy is offline
ca: Text informatiu per quan un amic estiga fora de línia

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when it is idle
en: Idle Text
ca: Text d'inactivitat

en: The text information for when a buddy is idle
ca: Text informatiu per quan un amic estiga inactiu

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when they have sent you a new message
en: Message Text
ca: Text del missatge

en: The text information for when a buddy has an unread message
ca: Text informatiu per quan un amic tinga un missatge per llegir

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when they have sent you a new message
en: Message (Nick Said) Text
ca: Text del missatge (on s'hi ha dit el sobrenom)

en: The text information for when a chat has an unread message that mentions your nickname
ca: Text informatiu quan hi ha un missatge per llegir que conté el vostre sobrenom en un xat

en: The text information for a buddy's status
ca: Text informatiu per l'estat d'un amic

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
ca[0]: Teniu %d contacte anomenat %s. Voleu fusionar-los?
ca[1]: Teniu %d contacte anomenat %s. Voleu fusionar-los?

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
ca: En fusionar estos contactes fareu que compartisquen una mateixa entrada en la llista d'amics i en la finestra de conversa. Més avant els podreu separar amb l'opció 'Expandeix' del menú contextual del contacte.

en: Please update the necessary fields.
ca: Actualitzeu els camps necessaris.

en: A_ccount
ca: _Compte

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
ca: Introduïu la informació necessària sobre el xat al qual vulgueu entrar.

en: Room _List
ca: _Llista de sales

en: _Block
ca: _Bloca

en: Un_block
ca: Des_bloca

en: Move to
ca: Mou a

en: Get _Info
ca: _Informació

en: I_M
ca: _MI

en: _Audio Call
ca: _Trucada amb àudio

en: Audio/_Video Call
ca: Trucada d'àudio i _vídeo

en: _Video Call
ca: Trucada de _vídeo

en: _Send File...
ca: _Envia un fitxer...

en: Add Buddy _Pounce...
ca: Afig un a_vís per a l'amic...

en: View _Log
ca: _Visualitza el registre

en: Hide When Offline
ca: Amaga quan estiga fora de línia

en: Show When Offline
ca: Mostra quan estiga fora de línia

en: _Alias...
ca: À_lies...

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: Set Custom Icon
ca: Estableix una icona personalitzada

en: Remove Custom Icon
ca: Suprimeix la icona personalitzada

en: Add _Buddy...
ca: Afig un _amic...

en: Add C_hat...
ca: Afig un _xat...

en: _Delete Group
ca: _Suprimeix el grup

en: _Rename
ca: _Canvia el nom

note: join button
en: _Join
ca: _Entra

en: Auto-Join
ca: Entra automàticament

en: _Edit Settings...
ca: _Edita els paràmetres...

en: _Collapse
ca: _Redueix

en: _Expand
ca: _Amplia

en: /Tools/Mute Sounds
ca: /Eines/Inhabilita els sons

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
ca: No esteu connectat amb cap protocol que permeta afegir este amic.

note: I don't believe this can happen currently, I think * everything that calls this function checks for one of the * above node types first.
en: Unknown node type
ca: Codi d'error desconegut

en: Please select your mood from the list
ca: Seleccioneu l'estat d'ànim de la llista

en: Message (optional)
ca: Missatge (opcional)

en: Edit User Mood
ca: Edita l'estat d'ànim

note: Buddies menu
en: /_Buddies
ca: /_Amics

en: /Buddies/New Instant _Message...
ca: /Amics/_Missatge instantani nou...

en: /Buddies/Join a _Chat...
ca: /Amics/_Entra a un xat...

en: /Buddies/Get User _Info...
ca: /Amics/Aconsegueix informació de l'_usuari...

en: /Buddies/View User _Log...
ca: /Amics/_Visualitza el registre de l'usuari...

en: /Buddies/Sh_ow
ca: /Amics/Mos_tra

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
ca: /Amics/Mostra/Amics des_connectats

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
ca: /Amics/Mostra/Grups _buits

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
ca: /Amics/Mostra/_Detalls dels amics

en: /Buddies/Show/Idle _Times
ca: /Amics/Mostra/_Temps d'inactivitat

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
ca: /Amics/Mostra/Icones dels _protocols

en: /Buddies/_Sort Buddies
ca: /Amics/_Ordena els amics

en: /Buddies/_Add Buddy...
ca: /Amics/Afig un _amic...

en: /Buddies/Add C_hat...
ca: /Amics/Afig un _xat...

en: /Buddies/Add _Group...
ca: /Amics/Afig un _grup...

en: /Buddies/_Quit
ca: /Amics/I_x

note: Accounts menu
en: /_Accounts
ca: /_Comptes

en: /Accounts/Manage Accounts
ca: /Comptes/Gestió de comptes

note: Tools
en: /_Tools
ca: /Ei_nes

en: /Tools/Buddy _Pounces
ca: /Eines/_Avís per a amics

en: /Tools/_Certificates
ca: /Eines/C_ertificats

en: /Tools/Custom Smile_ys
ca: /Eines/Em_oticones personalitzades

en: /Tools/Plu_gins
ca: /Eines/_Connectors

en: /Tools/Pr_eferences
ca: /Eines/Pre_ferències

en: /Tools/Pr_ivacy
ca: /Eines/_Privadesa

en: /Tools/Set _Mood
ca: /Eines/Esta_bleix l'estat d'ànim

en: /Tools/_File Transfers
ca: /Eines/_Transferència de fitxers

en: /Tools/R_oom List
ca: /Eines/_Llista de sales

en: /Tools/System _Log
ca: /Eines/_Registre del sistema

en: /Tools/Mute _Sounds
ca: /Eines/Inhabilita els _sons

note: Help
en: /_Help
ca: /A_juda

en: /Help/Online _Help
ca: /Ajuda/A_juda en línia

en: /Help/_Build Information
ca: /Ajuda/Informació sobre el _muntatge

en: /Help/_Debug Window
ca: /Ajuda/Finestra de _depuració

en: /Help/De_veloper Information
ca: /Ajuda/Informació sobre els d_esenvolupadors

en: /Help/_Translator Information
ca: /Ajuda/Informació sobre els _traductors

en: /Help/_About
ca: /Ajuda/_Quant a

en: <b>Account:</b> %s
ca: <b>Compte:</b> %s

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
ca: 
    <b>Ocupants:</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
ca: 
    <b>Tema:</b> %s

en: (no topic set)
ca: (sense tema)

en: Buddy Alias
ca: Àlies de l'amic

en: Logged In
ca: Connectat

en: Last Seen
ca: Vist per darrer cop

en: Spooky
ca: Esfereïdor

en: Awesome
ca: Fantàstic

en: Rockin'
ca: Xalant

en: Total Buddies
ca: Nombre d'amics

en: Idle %dd %dh %02dm
ca: Inactiu %dd %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
ca: Inactiu %dh %02dm

en: Idle %dm
ca: Inactiu %dm

en: /Buddies/New Instant Message...
ca: /Amics/Missatge instantani nou...

en: /Buddies/Join a Chat...
ca: /Amics/Entra a un xat...

en: /Buddies/Get User Info...
ca: /Amics/Aconsegueix informació de l'usuari...

en: /Buddies/Add Buddy...
ca: /Amics/Afig un amic...

en: /Buddies/Add Chat...
ca: /Amics/Afig un xat...

en: /Buddies/Add Group...
ca: /Amics/Afig un grup...

en: /Tools/Privacy
ca: /Eines/Privadesa

en: /Tools/Room List
ca: /Eines/Llista de sales

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
ca[0]: %d missatge per llegir de %s
ca[1]: %d missatges per llegir de %s

en: Manually
ca: Manualment

en: By status
ca: Per estat

en: By recent log activity
ca: Per activitat recent en el registre

en: %s disconnected
ca: %s s'ha desconnectat

en: %s disabled
ca: %s inhabilitat

en: Reconnect
ca: Torna a connectar

en: Re-enable
ca: Rehabilita

en: SSL FAQs
ca: PMF sobre SSL

en: Welcome back!
ca: Ben tornat!

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
ca[0]: S'ha inhabilitat %d compte perquè vos heu connectat des d'un altre lloc:
ca[1]: S'han inhabilitat %d comptes perquè vos heu connectat des d'un altre lloc:

en: <b>Username:</b>
ca: <b>Nom d'usuari:</b>

en: <b>Password:</b>
ca: <b>Contrasenya:</b>

en: _Login
ca: _Nom d'usuari

en: /Accounts
ca: /Comptes

note: Translators: Please maintain the use of -> and <- to refer to menu heirarchy
en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
ca: <span weight='bold' size='larger'>Benvingut al %s!</span>
    
    No teniu cap compte habilitat. Podeu habilitar comptes de MI des del menú <b>Comptes->Gestió de comptes</b> de la finestra de <b>Comptes</b>. Quan hagueu habilitat algun compte podreu connectar-vos-hi, establir el vostre estat, i parlar amb amics.

note: set the Show Offline Buddies option. must be done * after the treeview or faceprint gets mad. -Robot101
en: /Buddies/Show/Offline Buddies
ca: /Amics/Mostra/Amics desconnectats

en: /Buddies/Show/Empty Groups
ca: /Amics/Mostra/Grups buits

en: /Buddies/Show/Buddy Details
ca: /Amics/Mostra/Detalls dels amics

en: /Buddies/Show/Idle Times
ca: /Amics/Mostra/Temps d'inactivitat

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
ca: /Amics/Mostra/Icones dels protocols

en: Add a buddy.
ca: Afig un amic.

en: Buddy's _username:
ca: _Nom d'usuari de l'amic:

en: (Optional) A_lias:
ca: (Opcional) À_lies:

en: Add buddy to _group:
ca: Afig l'amic al _grup:

en: This protocol does not support chat rooms.
ca: Este protocol no implementa sales de xat.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
ca: No esteu connectat amb cap protocol que permeta fer xats.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
ca: Introduïu un àlies i la informació adient sobre el xat que vulgueu afegir a la llista d'amics.

en: A_lias:
ca: Àl_ies:

en: _Group:
ca: _Grup:

en: Auto_join when account connects.
ca: _Entra automàticament quant es connecte el compte.

en: _Remain in chat after window is closed.
ca: Co_ntinua al xat quan la finestra es tanque.

en: Please enter the name of the group to be added.
ca: Introduïu el nom del grup que vulgueu afegir.

en: Enable Account
ca: Habilita el compte

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
ca: <PurpleMain>/Comptes/Habilita el compte

en: <PurpleMain>/Accounts/
ca: <PurpleMain>/Comptes/

en: _Edit Account
ca: _Edita el compte

en: Set _Mood...
ca: Estableix l'_estat d'ànim...

en: No actions available
ca: No hi ha accions disponibles

en: _Disable
ca: _Inhabilita

en: /Tools
ca: /Eines

en: /Buddies/Sort Buddies
ca: /Amics/Ordena els amics

en: Type the host name for this certificate.
ca: Introduïu el nom de l'ordinador al qual pertany este certificat.

note: Widget creation function
en: SSL Servers
ca: Servidors SSL

en: Unknown command.
ca: Orde desconeguda.

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
ca: L'amic no fa servir el mateix protocol que este xat.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
ca: No esteu connectat amb cap protocol que permeta convidar este amic.

en: Invite Buddy Into Chat Room
ca: Convida l'amic a una sala de xat

en: _Buddy:
ca: _Amic:

en: _Message:
ca: _Missatge:

en: <h1>Conversation with %s</h1>
ca: <h1>Conversa amb %s</h1>

en: Save Conversation
ca: Alça la conversa

en: Un-Ignore
ca: No ignoris

en: Ignore
ca: Ignora

en: Get Away Message
ca: Aconsegueix el missatge d'absència

en: Last Said
ca: El darrer que es digué

en: Unable to save icon file to disk.
ca: No s'ha pogut alçar el fitxer de la icona al disc.

en: Save Icon
ca: Alça la icona

en: Animate
ca: Anima

en: Hide Icon
ca: Oculta la icona

en: Save Icon As...
ca: Anomena i alça la icona...

en: Set Custom Icon...
ca: Estableix una icona personalitzada...

en: Change Size
ca: Canvia la mida

en: Show All
ca: Mostra-ho tot

note: Conversation menu
en: /_Conversation
ca: /_Conversa

en: /Conversation/New Instant _Message...
ca: /Conversa/_Missatge instantani nou...

en: /Conversation/Join a _Chat...
ca: /Conversa/Entra a un _xat...

en: /Conversation/_Find...
ca: /Conversa/_Cerca...

en: /Conversation/View _Log
ca: /Conversa/Visualitza el _registre

en: /Conversation/_Save As...
ca: /Conversa/Anomena i al_ça...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
ca: /Conversa/_Neteja la finestra

en: /Conversation/M_edia
ca: /Conversa/M_edi

en: /Conversation/Media/_Audio Call
ca: /Conversa/Medi/_Trucada d'àudio

en: /Conversation/Media/_Video Call
ca: /Conversa/Medi/Trucada de _vídeo

en: /Conversation/Media/Audio\/Video _Call
ca: /Conversa/Medi/Tru_cada d'àudio i vídeo

en: /Conversation/Se_nd File...
ca: /Conversa/Envia un _fitxer...

en: /Conversation/Get _Attention
ca: /Conversa/Aconseg_ueix atenció

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
ca: /Conversa/Afe_geix un avís per a l'amic...

en: /Conversation/_Get Info
ca: /Conversa/Aconsegueix inf_ormació

en: /Conversation/In_vite...
ca: /Conversa/Con_vida...

en: /Conversation/M_ore
ca: /Conversa/_Més

en: /Conversation/Al_ias...
ca: /Conversa/Àl_ies...

en: /Conversation/_Block...
ca: /Conversa/_Bloca...

en: /Conversation/_Unblock...
ca: /Conversa/Desb_loca...

en: /Conversation/_Add...
ca: /Conversa/_Afig...

en: /Conversation/_Remove...
ca: /Conversa/_Suprimeix...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
ca: /Conversa/Insereix _un enllaç...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
ca: /Conversa/Insereix una _imatge...

en: /Conversation/_Close
ca: /Conversa/_Tanca

note: Options
en: /_Options
ca: /_Opcions

en: /Options/Enable _Logging
ca: /Opcions/Habilita el _registre

en: /Options/Enable _Sounds
ca: /Opcions/Habilita els _sons

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
ca: /Opcions/Mos_tra les barres d'eines per al format

en: /Options/Show Ti_mestamps
ca: /Opcions/_Mostra les marques horàries

en: /Conversation/More
ca: /Conversa/Més

en: /Options
ca: /Opcions

note: The menubar has been deactivated. Make sure the 'More' submenu is regenerated next time * the 'Conversation' menu pops up. Make sure the 'Conversation -> More' menuitems are regenerated whenever * the 'Conversation' menu pops up because the entries can change after the * conversation is created.
en: /Conversation
ca: /Conversa

en: /Conversation/View Log
ca: /Conversa/Visualitza el registre

en: /Conversation/Media/Audio Call
ca: /Conversa/Medi/Trucada d'àudio

en: /Conversation/Media/Video Call
ca: /Conversa/Medi/Trucada de vídeo

en: /Conversation/Media/Audio\/Video Call
ca: /Conversa/Medi/Trucada d'àudio i vídeo

en: /Conversation/Send File...
ca: /Conversa/Envia un fitxer...

en: /Conversation/Get Attention
ca: /Conversa/Aconsegueix atenció

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
ca: /Conversa/Afig avís per a l'amic...

en: /Conversation/Get Info
ca: /Conversa/Aconsegueix informació

en: /Conversation/Invite...
ca: /Conversa/Convida...

en: /Conversation/Alias...
ca: /Conversa/Àlies...

en: /Conversation/Block...
ca: /Conversa/Bloca

en: /Conversation/Unblock...
ca: /Conversa/Desbloca...

en: /Conversation/Add...
ca: /Conversa/Afig...

en: /Conversation/Remove...
ca: /Conversa/Suprimeix...

en: /Conversation/Insert Link...
ca: /Conversa/Insereix un enllaç...

en: /Conversation/Insert Image...
ca: /Conversa/Insereix una imatge...

en: /Options/Enable Logging
ca: /Opcions/Habilita el registre

en: /Options/Enable Sounds
ca: /Opcions/Habilita els sons

en: /Options/Show Formatting Toolbars
ca: /Opcions/Mostra les barres d'eines per al format

en: /Options/Show Timestamps
ca: /Opcions/Mostra les marques horàries

en: User is typing...
ca: L'usuari està escrivint...

en: 
    %s has stopped typing
ca: 
    %s ha deixat d'escriure

note: Build the Send To menu
en: S_end To
ca: Envia _a

en: _Send
ca: _Envia

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
ca: No hi ha ningú a la sala

en: Close Find bar
ca: Tanca la barra de cerca

en: Find:
ca: Cerca:

en: %d person in room | %d people in room
ca[0]: %d persona a la sala
ca[1]: %d persones a la sala

en: Stopped Typing
ca: Pare d'escriure

en: Nick Said
ca: S'ha dit el sobrenom

en: Unread Messages
ca: Missatges sense llegir

en: New Event
ca: Esdeveniment nou

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
ca: clear: neteja la conversa.

en: Confirm close
ca: Confirma en tancar

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
ca: Teniu missatges per llegir. Esteu segur que voleu tancar la finestra?

en: Close other tabs
ca: Tanca les altres pestanyes

en: Close all tabs
ca: Tanca totes les pestanyes

en: Detach this tab
ca: Desenganxa esta pestanya

en: Close this tab
ca: Tanca esta pestanya

en: Close conversation
ca: Tanca la conversa

en: Last created window
ca: Finestra creada per darrer cop

en: Separate IM and Chat windows
ca: Separa les finestres de MI de les de xat

en: New window
ca: Finestra nova

en: By group
ca: Per grup

en: By account
ca: Per compte

en: Find
ca: Cerca

en: _Search for:
ca: _Cerca:

en: Save Debug Log
ca: Alça el registre de depuració

en: Invert
ca: Inverteix

en: Highlight matches
ca: Ressalta les coincidències

en: _Icon Only
ca: Només _icona

en: _Text Only
ca: Només _text

en: _Both Icon & Text
ca: Ic_ones i text

en: Filter
ca: Filtre

en: Right click for more options.
ca: Feu clic amb el botó principal per a més opcions

en: Level
ca: Nivell

en: Select the debug filter level.
ca: Seleccioneu el nivell de depuració.

en: All
ca: Tot

en: Misc
ca: Altres

en: Warning
ca: Avís

en: Fatal Error
ca: Error fatal

en: artist
ca: artista

en: voice and video
ca: veu i vídeo

en: support
ca: suport

en: webmaster
ca: administrador del web

en: Senior Contributor/QA
ca: Col·laborador veterà/CQ

en: win32 port
ca: adaptació a win32

en: maintainer
ca: mantenidor

en: libfaim maintainer
ca: mantenidor del libfaim

note: If "lazy bum" translates literally into a serious insult, use something else or omit it.
en: hacker and designated driver [lazy bum]
ca: hacker i conductor designat

en: support/QA
ca: suport/CQ

en: original author
ca: autor original

en: lead developer
ca: desenvolupador principal

en: Arabic
ca: Àrab

en: Assamese
ca: Assamés

en: Belarusian Latin
ca: Bielorús (llatí)

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Bengali-India
ca: Bengalí (Ìndia)

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Catalan
ca: Català

en: Valencian-Catalan
ca: Català (valencià)

en: Czech
ca: Txec

en: Danish
ca: Danés

en: German
ca: Alemany

en: Greek
ca: Grec

en: Australian English
ca: Anglés d'Austràlia

en: Canadian English
ca: Anglés canadenc

en: British English
ca: Anglés britànic

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Estonian
ca: Estonià

en: Basque
ca: Basc

en: Persian
ca: Persa

en: Finnish
ca: Finés

en: French
ca: Francés

en: Irish
ca: Irlandés

en: Galician
ca: Gallec

en: Gujarati Language Team
ca: Equip de traducció del Gujarati

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hungarian
ca: Hongarés

en: Armenian
ca: Armeni

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Italian
ca: Italià

en: Japanese
ca: Japonés

en: Georgian
ca: Georgià

en: Ubuntu Georgian Translators
ca: Traductors al georgià de l'Ubuntu

en: Kannada Translation team
ca: Equip de traducció del Kannada

en: Korean
ca: Coreà

en: Kurdish
ca: Kurd

en: Lao
ca: Lasià

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Malayalam
ca: Malaiàlam

en: Mongolian
ca: Mongol

en: Malay
ca: Malai

en: Bokmål Norwegian
ca: Noruec bokmål

en: Nepali
ca: Nepalés

en: Dutch, Flemish
ca: Holandés, Flamenc

en: Norwegian Nynorsk
ca: Noruec (Nynorsk)

en: Occitan
ca: Occità

en: Polish
ca: Polonés

en: Portuguese
ca: Portugués

en: Portuguese-Brazil
ca: Portugués de Brasil

en: Pashto
ca: Paixto

en: Romanian
ca: Romanés

en: Russian
ca: Rus

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Albanian
ca: Albanés

en: Serbian
ca: Serbi

en: Swedish
ca: Suec

en: Swahili
ca:  Suahili

en: Tamil
ca: Tàmil

en: Turkish
ca: Turc

en: Ukranian
ca: Ucraïnés

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
ca: Equip del vietnamita del Gnome i T.M.Thanh

en: Simplified Chinese
ca: Xinés simplificat

en: Hong Kong Chinese
ca: Xinés de Hong Kong

en: Traditional Chinese
ca: Xinés tradicional

en: Amharic
ca: Amhàric

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: %s is a messaging client based on libpurple which is capable of connecting to multiple messaging services at once.  %s is written in C using GTK+.  %s is released, and may be modified and redistributed,  under the terms of the GPL version 2 (or later).  A copy of the GPL is distributed with %s.  %s is copyrighted by its contributors, a list of whom is also distributed with %s.  There is no warranty for %s.<BR><BR>
ca: El %s és un client de missatgeria basat en libpurple que permet connectar-vos a diferents serveis de missatgeria instantània al mateix temps. El %s està escrit en C i la biblioteca de programació GTK+. El %s es distribueix sota llicència GPL 2 (o posterior), i per tant podeu modificar-lo i redistribuir-lo d'acord amb esta llicència. Amb el %s es distribueix una còpia de la GPL. El %s és copyright de tothom que hi ha contribuït, la llista de col·laboradors també es distribueix amb el %s. No es proporciona cap mena de garantia amb el %s.<BR><BR>

en: <FONT SIZE="4"><B>Helpful Resources</B></FONT><BR>	<A HREF="%s">Website</A><BR>	<A HREF="%s">Frequently Asked Questions</A><BR>	IRC Channel: #pidgin on irc.freenode.net<BR>	XMPP MUC: devel@conference.pidgin.im<BR><BR>
ca: <FONT SIZE="4"><B>Recursos útils</B></FONT><BR>	<A HREF="%s">Lloc web</A><BR>	<A HREF="%s">Preguntes més freqüents</A><BR>	Canal d'IRC: #pidgin a irc.freenode.net<BR>	XMPP MUC: devel@conference.pidgin.im<BR><BR>

en: <font size="4"><b>Help from other Pidgin users</b></font> is available by e-mailing <a href="mailto:support@pidgin.im">support@pidgin.im</a><br/>This is a <b>public</b> mailing list! (<a href="http://pidgin.im/pipermail/support/">archive</a>)<br/>We can't help with third-party protocols or plugins!<br/>This list's primary language is <b>English</b>.  You are welcome to post in another language, but the responses may be less helpful.<br/>
ca: <font size="4"><b>Ajuda d'altres usuaris del Pidgin</b>:</font> <a href="mailto:support@pidgin.im">support@pidgin.im</a><br/>Esta és una llista de correu <b>pública</b>. (<a href="http://pidgin.im/pipermail/support/">arxiu</a>)<br/>No vos podem ajudar amb connectors d'altres proveïdors.<br/>En esta llista s'hi empra principalment l'<b>anglés</b>. Podeu escriure-hi en un altre idioma, però és possible que les respostes no siguen de gaire ajuda.<br/>

en: About %s
ca: Quant al %s

en: Build Information
ca: Informació sobre el muntatge

note: End of not to be translated section
en: %s Build Information
ca: Informació sobre el muntatge del %s

en: Current Developers
ca: Desenvolupadors actuals

en: Crazy Patch Writers
ca: Esbojarrats escriptors de pedaços

en: Retired Developers
ca: Desenvolupadors retirats

en: Retired Crazy Patch Writers
ca: Escriptors de pedaços retirats

en: %s Developer Information
ca: Informació sobre els desenvolupadors del %s

en: Current Translators
ca: Traductors actuals

en: Past Translators
ca: Antics traductors

en: %s Translator Information
ca: Informació sobre els traductors del %s

en: _Name
ca: _Nom

en: _Account
ca: _Compte

en: Get User Info
ca: Aconsegueix dades de l'usuari

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
ca: Introduïu el nom d'usuari o àlies de la persona de la qual vulgueu veure la informació.

en: View User Log
ca: Visualitza el registre de l'usuari

en: Alias Contact
ca: Posa un àlies al contacte

en: Enter an alias for this contact.
ca: Introduïu un àlies per a este contacte.

en: Enter an alias for %s.
ca: Introduïu un àlies per a %s.

en: Alias Buddy
ca: Posa un àlies a un amic

en: Alias Chat
ca: Posa un àlies a un xat

en: Enter an alias for this chat.
ca: Introduïu un àlies per a este xat.

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
ca[0]: Ara se suprimirà el contacte que conté %s i %d altre amic de la llista d'amics. Voleu continuar?
ca[1]: Ara se suprimirà el contacte que conté %s i %d altres amics de la llista d'amics. Voleu continuar?

en: Remove Contact
ca: Suprimeix el contacte

en: _Remove Contact
ca: _Suprimeix el contacte

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
ca: Ara es fusionarà el grup %s dins del grup anomenat %s. Voleu continuar?

en: Merge Groups
ca: Fusiona els grups

en: _Merge Groups
ca: _Fusiona els grups

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
ca: Ara se suprimirà el grup %s i tots els seus membres de la llista d'amics. Voleu continuar?

en: Remove Group
ca: Suprimeix el grup

en: _Remove Group
ca: _Suprimeix el grup

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
ca: Esteu segur que voleu suprimir %s de la llista d'amics?

en: Remove Buddy
ca: Suprimeix l'amic

en: _Remove Buddy
ca: Sup_rimeix un amic

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el xat %s de la llista d'amics?

en: Remove Chat
ca: Suprimeix el Xat

en: _Remove Chat
ca: _Suprimeix el Xat

en: Right-click for more unread messages...
ca: Feu clic amb el botó principal per a més missatges per llegir...

en: _Change Status
ca: _Canvia d'estat

en: Show Buddy _List
ca: Mostra la _llista d'amics

en: _Unread Messages
ca: Missatges _sense llegir

en: New _Message...
ca: _Missatge nou...

en: _Accounts
ca: _Comptes

en: Plu_gins
ca: Co_nnectors

en: Pr_eferences
ca: Pr_eferències

en: Mute _Sounds
ca: Inhabilita els _sons

en: _Blink on New Message
ca: _Parpelleja si hi ha missatges nous

en: _Quit
ca: I_x

en: Not started
ca: No s'ha iniciat

en: <b>Receiving As:</b>
ca: <b>S'està rebent com a:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
ca: <b>S'està rebent de:</b>

en: <b>Sending To:</b>
ca: <b>S'està enviant a:</b>

en: <b>Sending As:</b>
ca: <b>S'està enviant com a:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
ca: No hi ha cap aplicació configurada per obrir este fitxer.

en: An error occurred while opening the file.
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer.

en: Error launching %s: %s
ca: S'ha produït un error en executar %s: %s

en: Error running %s
ca: S'ha produït un error en executar %s

en: Process returned error code %d
ca: El procés ha tornat el codi d'error %d

en: Filename:
ca: Nom del fitxer:

en: Local File:
ca: Fitxer local:

en: Speed:
ca: Velocitat:

en: Time Elapsed:
ca: Temps transcorregut:

en: Time Remaining:
ca: Temps restant:

en: Close this window when all transfers _finish
ca: Tanca esta _finestra quan totes les transferències hagen finalitzat

en: C_lear finished transfers
ca: _Neteja les transferències acabades

note: "Download Details" arrow
en: File transfer _details
ca: _Detalls de la transferència de fitxers

en: Paste as Plain _Text
ca: Enganxa com a _text

en: _Reset formatting
ca: _Restableix el format

en: Disable _smileys in selected text
ca: Inhabilita les emoticones en el text _seleccionat

en: Hyperlink color
ca: Color dels enllaços

en: Color to draw hyperlinks.
ca: El color amb què pintar els enllaços.

en: Hyperlink visited color
ca: Color dels enllaços visitats

en: Color to draw hyperlink after it has been visited (or activated).
ca: El color amb el qual es pintaran els enllaços que ja s'hagen visitat (o activat).

en: Hyperlink prelight color
ca: Color dels enllaços

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
ca: El color amb què es pintaran els enllaços quan el ratolí hi estiga a sobre.

en: Sent Message Name Color
ca: Nom del color per als missatges enviats

en: Color to draw the name of a message you sent.
ca: Color amb el que es pintaran els missatges que envieu.

en: Received Message Name Color
ca: Nom del color dels missatges rebuts

en: Color to draw the name of a message you received.
ca: Color amb el que es pintaran els missatges rebuts.

en: "Attention" Name Color
ca: Nom del color per a «Atenció»

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
ca: Color amb el que es pintaran els missatges que rebeu i continguen el vostre nom.

en: Action Message Name Color
ca: Nom del color dels missatges d'acció

en: Color to draw the name of an action message.
ca: Color amb el qual es pintaran els missatges d'acció.

en: Action Message Name Color for Whispered Message
ca: Color del nom del missatge d'acció per a missatges xiuxiuejats

en: Color to draw the name of a whispered action message.
ca: Color amb el qual es pintaran els missatges d'acció xiuxiuejats.

en: Whisper Message Name Color
ca: Color dels missatges xiuxiuejats enviats

en: Color to draw the name of a whispered message.
ca: Color amb el qual es pintaran els missatges xiuxiuejats.

en: Typing notification color
ca: Color per a les notificacions de quan s'escriu

en: The color to use for the typing notification
ca: El color que s'emprarà per a les notificacions indicant que s'està teclejant

en: Typing notification font
ca: Tipus de lletra de les notificacions quan s'escriu

en: The font to use for the typing notification
ca: El tipus de lletra que s'emprarà per a les notificacions indicant que s'està escrivint

en: Enable typing notification
ca: Habilita les notificacions de que s'està escrivint

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
ca: <span size='larger' weight='bold'>No s'ha pogut reconèixer el tipus de fitxer</span>
    
    Es farà servir PNG per defecte.

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
ca: <span size='larger' weight='bold'>S'ha produït un error en alçar la imatge.</span>
    
    %s

en: Save Image
ca: Alça imatge

en: _Save Image...
ca: Al_ça la imatge...

en: _Add Custom Smiley...
ca: _Afig una emoticona personalitzada...

en: Select Font
ca: Selecciona el tipus de lletra

en: Select Text Color
ca: Selecciona el color del text

en: Select Background Color
ca: Selecciona el color de fons

en: _Description
ca: _Descripció

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
ca: Introduïu l'URL i la descripció de l'enllaç que vulgueu inserir. La descripció és opcional.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
ca: Introduïu l'URL i la descripció de l'enllaç que vulgueu inserir.

en: Insert Link
ca: Insereix un enllaç

en: _Insert
ca: _Insereix

en: Failed to store image: %s
ca: No s'ha pogut emmagatzemar la imatge: %s

en: Insert Image
ca: Insereix una imatge

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
ca: Esta emoticona està inhabilitada perquè hi ha una emoticona personalitzada per esta drecera:
     %s

en: Smile!
ca: Somrieu!

en: _Manage custom smileys
ca: _Gestiona les emoticones personalitzades

en: This theme has no available smileys.
ca: Este tema no disposa d'emoticones.

en: _Font
ca: _Tipus de lletra

en: Group Items
ca: Agrupa els elements

en: Ungroup Items
ca: Desagrupa els elements

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Underline
ca: Subratllat

en: Strikethrough
ca: Ratlla

en: Increase Font Size
ca: Augmenta mida de la lletra

en: Decrease Font Size
ca: Disminueix la mida de la lletra

en: Font Face
ca: Tipus de lletra

en: Foreground Color
ca: Color del text

en: Reset Formatting
ca: Restableix el format

en: Insert IM Image
ca: Insereix una imatge de MI

en: Insert Smiley
ca: Insereix una emoticona

en: Send Attention
ca: Envia atenció

en: <b>_Bold</b>
ca: <b>_Negreta</b>

en: <i>_Italic</i>
ca:  <i>_Cursiva</i>

en: <u>_Underline</u>
ca: <u>_Subratllat</u>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
ca: <span size='larger'>Ratlla</span>

en: <span size='larger'>_Larger</span>
ca: <span size='larger'>Més _gran</span>

en: _Normal
ca: N_ormal

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
ca: <span size='smaller'>Més _petita</span>

note: If we want to show the formatting for the following items, we would * need to update them when formatting changes. The above items don't need * no updating nor nothin'
en: _Font face
ca: _Tipus de lletra

en: Foreground _color
ca: Color del te_xt

en: Bac_kground color
ca: Color de _fons

en: _Image
ca: _Imatge

en: _Link
ca: E_nllaç

en: _Horizontal rule
ca: Línia _horitzontal

en: _Smile!
ca: _Somrieu!

en: _Attention!
ca: _Atenció!

en: Log Deletion Failed
ca: No s'ha pogut suprimir el registre

en: Check permissions and try again.
ca: Comproveu-ne el permís i proveu-ho de nou.

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el registre de la conversa amb %s iniciada a les %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el registre de la conversa a %s iniciada a les %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment el registre del sistema iniciat a les %s?

en: Delete Log?
ca: Voleu suprimir el registre?

en: Delete Log...
ca: Suprimeix el registre...

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
ca: <span size='larger' weight='bold'>Conversa a %s el %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
ca: <span size='larger' weight='bold'>Conversa amb %s a %s</span>

note: Steal the "HELP" response and use it to trigger browsing to the logs folder
en: _Browse logs folder
ca: _Navega la carpeta dels registres

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
ca: %s %s. Proveu «%s -h» per a més informació.

en: Usage: %s [OPTION]...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]...

en: use DIR for config files
ca: empra DIR per a fitxers de configuració

en: print debugging messages to stdout
ca: escriu missatges de depuració a l'eixida estàndard

en: force online, regardless of network status
ca: força estar en línia, independentment de l'estat de la xarxa

en: display this help and exit
ca: mostra esta ajuda i ix

en: allow multiple instances
ca: permet diverses instàncies

en: don't automatically login
ca: no entra als comptes

en: NAME
ca: NOM

en: enable specified account(s) (optional argument NAME
                          specifies account(s) to use, separated by commas.
                          Without this only the first account will be enabled).
ca: habilita els comptes especificats (l'argument opcional NAME especifica
                          els comptes a emprar, separats per comes. Sense això
                          només s'habilitarà el primer compte).

en: X display to use
ca: pantalla d'X a emprar

en: display the current version and exit
ca: mostra la versió actual i ix

en: %s %s has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the developers
    by reporting a bug at:
    %ssimpleticket/
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %swiki/GetABacktrace
ca: El %s %s ha produït un error de segment i s'ha intentat bolcar un
    fitxer core. Això és un error de programació del qual no teniu cap
    culpa.
    
    Si podeu reproduir este error, feu-ho saber als desenvolupadors,
    enviant-los un error de programació a:
    %ssimpleticket/
    
    Assegureu-vos que indiqueu el que estàveu fent, i envieu una traça
    (backtrace) del fitxer core. Si no sabeu com obtindre una traça,
    llegiu les instruccions que hi ha a:
    %swiki/GetABacktrace

en: Exiting because another libpurple client is already running.
ca: Ara s'eixirà atès que ja hi ha un altre client del libpurple executant-se.

en: _Media
ca: _Medi

en: _Hangup
ca: _Penja

en: %s wishes to start an audio/video session with you.
ca: %s vol iniciar una sessió d'àudio/vídeo.

en: %s wishes to start a video session with you.
ca: %s vol iniciar una sessió de vídeo.

en: Incoming Call
ca: Trucada entrant

en: _Pause
ca: _Pausa

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
ca[0]: %s té %d missatge nou.
ca[1]: %s té %d missatges nous.

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
ca[0]: <b>Teniu %d correu electrònic.</b>
ca[1]: <b>Teniu %d correus electrònics.</b>

en: The browser command "%s" is invalid.
ca: L'orde «%s» per al navegador no és vàlida.

en: Unable to open URL
ca: No s'ha pogut obrir l'URL

en: Error launching "%s": %s
ca: S'ha produït un error en executar «%s»: %s

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
ca: S'ha triat l'orde per al navegador «manualment», però no se n'ha indicat cap.

en: No message
ca: Cap missatge

en: Open All Messages
ca: Obri tots els missatges

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
ca: <span weight="bold" size="larger">Teniu correu electrònic.</span>

en: New Pounces
ca: Avisos nous

en: Dismiss
ca: Rebutja

en: <span weight="bold" size="larger">You have pounced!</span>
ca: <span weight="bold" size="larger">Vos han envestit!</span>

en: The following plugins will be unloaded.
ca: Es descarregaran els connectors següents.

en: Multiple plugins will be unloaded.
ca: Es descarregaran diversos connectors.

en: Unload Plugins
ca: Descarrega connectors

en: Could not unload plugin
ca: No s'ha pogut descarregar el connector

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
ca: Ara mateix no s'ha pogut descarregar el connector, però quan torneu a iniciar ja estarà inhabilitat.

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
ca: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Comproveu si hi ha actualitzacions a la pàgina del connector.</span>

en: Author
ca: Autor

en: <b>Written by:</b>
ca: <b>Escrit per:</b>

en: <b>Web site:</b>
ca: <b>Pàgina web:</b>

en: <b>Filename:</b>
ca: <b>Nom del fitxer:</b>

en: Configure Pl_ugin
ca: _Configura el connector

en: <b>Plugin Details</b>
ca: <b>Detalls del connector</b>

en: Select a file
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Modify Buddy Pounce
ca: Modifica l'avís per a l'amic

note: Create the "Pounce on Whom" frame.
en: Pounce on Whom
ca: Avisa dels Whom

en: _Account:
ca: C_ompte:

en: _Buddy name:
ca: _Nom de l'amic:

en: Si_gns on
ca: Es conn_ecti

en: Signs o_ff
ca: Es de_sconnecti

en: Goes a_way
ca: Passe a _absent

en: Ret_urns from away
ca: _Torne a estar present

en: Becomes _idle
ca: Passe a _inactiu

en: Is no longer i_dle
ca: _Ja no estiga inactiu

en: Starts _typing
ca: Comence a esc_riure

en: P_auses while typing
ca: S'at_uri mentre tecleja

en: Stops t_yping
ca: _Pare d'escriure

en: Sends a _message
ca: Envie un _missatge

en: Ope_n an IM window
ca: Obri una _finestra de MI

en: _Pop up a notification
ca: Mostra una notificació emer_gent

en: Send a _message
ca: En_via un missatge

en: E_xecute a command
ca: E_xecuta una orde

en: P_lay a sound
ca: Reproduei_x un so

en: Brows_e...
ca: Navega...

en: Br_owse...
ca: Navega...

en: Pre_view
ca: Previsualitza

en: P_ounce only when my status is not Available
ca: Avisa només quan el meu estat no estiga disponible

en: _Recurring
ca: _Recurrent

en: Pounce Target
ca: Objectiu de l'avís

en: Started typing
ca: Haja començat a escriure

en: Paused while typing
ca: S'ature mentre tecleja

en: Signed on
ca: Es connecte

en: Returned from being idle
ca: Torna a estar actiu

en: Returned from being away
ca: Torne a estar present

en: Stopped typing
ca: Pare d'escriure

en: Signed off
ca: Es desconnecte

en: Became idle
ca: Passe a inactiu

en: Went away
ca: En estar absent

en: Sent a message
ca: Envia un missatge

en: Unknown.... Please report this!
ca: Esdeveniment d'avís desconegut, informeu-nos-en.

en: (Custom)
ca: (Personalitzat)

en: The default Pidgin sound theme
ca: El tema de sons predeterminat del pidgin

en: The default Pidgin buddy list theme
ca: El tema per a la llista d'amics predeterminat del Pidgin

en: The default Pidgin status icon theme
ca: El tema de les icones d'estat predeterminat del Pidgin

en: Theme failed to unpack.
ca: No s'ha pogut desempaquetar el tema.

en: Theme failed to load.
ca: No s'ha pogut carregar el tema.

en: Theme failed to copy.
ca: No s'ha pogut copiar el tema.

en: Theme Selections
ca: Selecció del tema

note: Instructions
en: Select a theme that you would like to use from the lists below.
    New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
ca: Seleccioneu el tema que vulgueu emprar de la llista d'ací sota.
    Es poden afegir temes nous arrossegant-los i deixant-los anar a la llista de temes.

en: Buddy List Theme:
ca: Tema de la llista d'amics:

en: Status Icon Theme:
ca: Tema de la icona d'estat:

en: Sound Theme:
ca: Tema de sons:

en: Smiley Theme:
ca: Tema d'emoticones:

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Cl_ose conversations with the Escape key
ca: Tanca les converses amb la tecla d'_escapament

note: System Tray
en: System Tray Icon
ca: Icona d'estat

en: _Show system tray icon:
ca: _Mostra la icona d'estat:

en: On unread messages
ca: Si hi ha missatges sense llegir

en: Conversation Window
ca: Finestra de conversa

en: _Hide new IM conversations:
ca: _Amaga noves converses de MI:

en: When away
ca: En estar absent

en: Minimi_ze new conversation windows
ca: _Minimitza les finestres de conversa noves

note: All the tab options!
en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
ca: Mostra MI i _xats en finestres amb pestanyes

en: Show close b_utton on tabs
ca: Mosta el _botó de tancar a les pestanyes

en: _Placement:
ca: _Posicionament:

en: Top
ca: A dalt

en: Bottom
ca: A baix

en: Left
ca: A la dreta

en: Right
ca: A l'esquerra

en: Left Vertical
ca: Vertical esquerre

en: Right Vertical
ca: Vertical dret

en: N_ew conversations:
ca: Converses _noves:

en: Show _formatting on incoming messages
ca: Mostra el _format dels missatges entrants

en: Close IMs immediately when the tab is closed
ca: Tanca la missatgeria quan es tanque la pestanya

en: Show _detailed information
ca: Mostra informació _detallada

en: Enable buddy ic_on animation
ca: Habilita l'_animació de les icones dels amics

en: _Notify buddies that you are typing to them
ca: _Notifica als amics quan els escriga

en: Highlight _misspelled words
ca: _Ressalta les paraules mal escrites

en: Use smooth-scrolling
ca: Empra el desplaçament suau

en: F_lash window when IMs are received
ca: _Fes que la finestra faça un flaix quan hi arriben missatges

en: Minimum input area height in lines:
ca: Alçada mínima en línies de l'àrea d'entrada:

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Use font from _theme
ca: Empra el tipus de lletra del _tema

en: Conversation _font:
ca: Tipus de _lletra de la conversa:

en: Default Formatting
ca: Format per defecte

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
ca: Així és com els missatges de text eixints apareixeran quan feu servir protocols que permeten el text formatat.

en: Cannot start proxy configuration program.
ca: No s'ha pogut iniciar el programa de configuració del servidor intermediari.

en: Cannot start browser configuration program.
ca: No s'ha pogut iniciar el programa de configuració del navegador.

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Use _automatically detected IP address: %s
ca: Empra l'_adreça IP detectada automàticament: %s

en: ST_UN server:
ca: Servidor ST_UN:

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
ca: <span style="italic">Exemple: stunserver.org</span>

en: Public _IP:
ca: IP _pública:

en: _Enable automatic router port forwarding
ca: _Habilita la desviació automàtica de ports de l'encaminador

en: _Manually specify range of ports to listen on:
ca: _Especifica manualment el rang de ports on escoltar:

en: _Start:
ca: _Inici:

en: _End:
ca: _Final:

note: TURN server
en: Relay Server (TURN)
ca: Servidor repetidor (TURN)

en: _TURN server:
ca: Servidor _TURN:

en: Use_rname:
ca: Nom d'_usuari:

en: Pass_word:
ca: Contrasen_ya:

en: Desktop Default
ca: Valor predeterminat de l'escriptori

en: GNOME Default
ca: Predeterminat del GNOME

en: Browser Selection
ca: Selecció del navegador

en: Browser preferences are configured in GNOME preferences
ca: Les preferències del navegador es configuren a través del GNOME

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
ca: <b>No s'ha pogut trobar el programa de configuració del navegador.</b>

en: Configure _Browser
ca: Configura el _navegador

en: _Browser:
ca: _Navegador:

en: _Open link in:
ca: _Obri la ubicació de l'enllaç a:

en: Browser default
ca: Predeterminat del navegador

en: Existing window
ca: Finestra existent

en: New tab
ca: Nova pestanya

en: _Manual:
    (%s for URL)
ca: _Manual:
    (%s per a l'URL)

en: Proxy Server
ca: Servidor intermediari

en: Proxy preferences are configured in GNOME preferences
ca: Les preferències del servidor intermediari es configuren a través el GNOME

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
ca: <b>No s'ha pogut trobar el programa de configuració del servidor intermediari.</b>

en: Configure _Proxy
ca: Configura el _servidor intermediari

note: This is a global option that affects SOCKS4 usage even with * account-specific proxy settings
en: Use remote _DNS with SOCKS4 proxies
ca: Empra _DNS remot amb servidors intermediaris SOCKS4

en: Proxy t_ype:
ca: _Tipus de servidor intermediari:

en: No proxy
ca: Sense servidor intermediari

en: User_name:
ca: _Nom d'usuari:

en: Log _format:
ca: _Format del registre:

en: Log all _instant messages
ca: Registra tots els _missatges instantanis

en: Log all c_hats
ca: Registra tots els _xats

en: Log all _status changes to system log
ca: Registra tots els _canvis d'estat al registre del sistema

en: Sound Selection
ca: Selecció de sons

en: Quietest
ca: El més silenciós

en: Quieter
ca: Més silenciós

en: Quiet
ca: Silenciós

en: Loud
ca: Alt

en: Louder
ca: Més alt

en: Loudest
ca: El més alt

en: _Method:
ca: _Mètode:

en: Console beep
ca: Avís sonor del terminal

en: No sounds
ca: Sense sons

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
ca: Orde per al so
    (%s per al nom de fitxer)

en: M_ute sounds
ca: _Inhabilita els sons

en: Sounds when conversation has _focus
ca: _Sons quan la conversa tinga el focus

en: _Enable sounds:
ca: _Habilita els sons:

en: V_olume:
ca: V_olum:

en: Play
ca: Reprodueix

en: _Browse...
ca: _Navega...

en: _Reset
ca: _Reinicia

en: _Report idle time:
ca: _Informa del temps d'inactivitat:

en: Based on keyboard or mouse use
ca: Basat en l'ús del teclat o el ratolí

en: _Minutes before becoming idle:
ca: _Minuts abans de passar a inactiu:

en: Change to this status when _idle:
ca: _Canvia l'estat quan estiga inactiu:

en: _Auto-reply:
ca: Resposta _automàtica:

en: When both away and idle
ca: En estar absent i inactiu alhora

note: Signon status stuff
en: Status at Startup
ca: L'estat en iniciar

en: Use status from last _exit at startup
ca: En i_niciar, empra el mateix estat que en eixir per darrer cop

en: Status to a_pply at startup:
ca: Estat a _utilitzar en iniciar:

en: Interface
ca: Interfície

en: Browser
ca: Navegador

en: Status / Idle
ca: Estat / Inactiu

en: Themes
ca: Temes

en: Allow all users to contact me
ca: Permet a tots els usuaris contactar amb mi

en: Allow only the users on my buddy list
ca: Només permet els usuaris de la llista d'amics

en: Allow only the users below
ca: Només permet els usuaris indicats ací sota

en: Block all users
ca: Bloca tots els usuaris

en: Block only the users below
ca: Bloca els usuaris indicats ací sota

en: Privacy
ca: Privadesa

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
ca: Els canvis en les opcions de privadesa es realitzen immediatament.

en: Set privacy for:
ca: Estableix la privadesa de:

note: Remove All button
en: Remove Al_l
ca: S_uprimeix-ho tot

en: Permit User
ca: Permet l'usuari

en: Type a user you permit to contact you.
ca: Escriviu quin usuari permeteu que vos contacti.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
ca: Introduïu el nom de l'usuari que vulgueu que vos puga contactar.

en: _Permit
ca: _Permet

en: Allow %s to contact you?
ca: Voleu permetre que %s vos puga contactar?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
ca: Esteu segur que voleu permetre que %s vos puga contactar?

en: Block User
ca: Bloca un usuari

en: Type a user to block.
ca: Escriviu l'usuari que vulgueu blocar.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
ca: Introduïu el nom de l'usuari que vulgueu blocar.

en: Block %s?
ca: Voleu blocar %s?

en: Are you sure you want to block %s?
ca: Esteu segur que voleu blocar %s?

en: Apply
ca: Aplica

en: That file already exists
ca: Este fitxer ja existeix

en: Would you like to overwrite it?
ca: El voleu sobreescriure?

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Choose New Name
ca: Trieu un nom nou

en: Select Folder...
ca: Selecciona una carpeta...

note: list button
en: _Get List
ca: Aconsegueix la _llista

note: add button
en: _Add Chat
ca: Afig el _xat

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
ca: Esteu segur que voleu suprimir els estats seleccionats?

note: Use button
en: _Use
ca: _Utilitza

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
ca: Ja s'utilitza este títol. Heu de triar un títol únic.

en: Different
ca: Diferent

en: _Title:
ca: _Títol:

en: _Status:
ca: E_stat:

note: Different status message expander
en: Use a _different status for some accounts
ca: Utilitza un estat _diferent per a determinats comptes

note: Save & Use button
en: Sa_ve & Use
ca: Alça i _fes servir

en: Status for %s
ca: Estat per a %s

en: A custom smiley for '%s' already exists.  Please use a different shortcut.
ca: Ja hi ha una emoticona personalitzada per a «%s». Indiqueu-ne una de diferent.

en: Custom Smiley
ca: Emoticona personalitzada

en: Duplicate Shortcut
ca: Drecera duplicada

en: Edit Smiley
ca: Edita l'emoticona

en: Add Smiley
ca: Afig una emoticona

en: _Image:
ca: _Imatge:

note: Shortcut text
en: S_hortcut text:
ca: _Drecera:

en: Smiley
ca: Emoticona

en: Shortcut Text
ca: Drecera

en: Custom Smiley Manager
ca: Gestor d'emoticones personalitzades

en: Select Buddy Icon
ca: Seleccioneu una icona per a l'amic

en: Click to change your buddyicon for this account.
ca: Feu clic per canviar la icona d'amic d'este compte.

en: Click to change your buddyicon for all accounts.
ca: Feu clic per canviar la icona d'amic de tots els comptes.

en: Waiting for network connection
ca: S'està esperant la connexió de xarxa

en: New status...
ca: Estat nou...

en: Saved statuses...
ca: Estats alçats...

en: Status Selector
ca: Selector de l'estat

en: The following error has occurred loading %s: %s
ca: S'ha produït el següent error en carregar %s: %s

en: Failed to load image
ca: No s'ha pogut carregar la imatge

en: Cannot send folder %s.
ca: No s'ha pogut enviar la carpeta %s.

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
ca: El %s no pot transferir una carpeta. Haureu d'enviar per separat cada un dels fitxers.

en: You have dragged an image
ca: Heu arrossegat una imatge

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
ca: Podeu enviar esta imatge com una transferència de fitxer, incrustar-la en el missatge, o emprar-la com a icona d'amic per a este usuari.

en: Set as buddy icon
ca: Estableix com a icona de l'amic

en: Send image file
ca: Envia un fitxer d'imatge

en: Insert in message
ca: Insereix en el missatge

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
ca: Voleu establir-la com la icona per a este amic?

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
ca: Podeu enviar esta imatge com una transferència de fitxer, o emprar-la com a icona d'amic per a este usuari.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
ca: Podeu incrustar esta imatge en el missatge o utilitzar-la com a icona per a este usuari.

note: I don't know if we really want to do anything here.  Most of * the desktop item types are crap like "MIME Type" (I have no * clue how that would be a desktop item) and "Comment"... * nothing we can really send.  The only logical one is * "Application," but do we really want to send a binary and * no
en: Cannot send launcher
ca: No es pot enviar el llançador

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send the target of this launcher instead of this launcher itself.
ca: Heu arrossegat un llançador de l'escriptori. Segurament voleu enviar allò a què este llançador apunta i no pas el llançador.

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
ca: <b>Fitxer:</b> %s
    <b>Mida del fitxer:</b> %s
    <b>Mida de la imatge:</b> %dx%d

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
ca: El fitxer «%s» és massa gran per a %s. Intenteu-ho amb una imatge més petita.

en: Icon Error
ca: Error en la icona

en: Could not set icon
ca: No s'ha pogut establir la icona

en: _Open Link
ca: _Obri l'enllaç

en: _Copy Link Location
ca: _Copia l'enllaç

en: _Copy Email Address
ca: _Copia l'adreça de correu

en: _Open File
ca: _Obri un fitxer

en: Open _Containing Directory
ca: Obri el directori on es _troba

en: Save File
ca: Alça el fitxer

en: _Play Sound
ca: _Reprodueix un so

en: _Save File
ca: Al_ça el fitxer

en: Do you really want to clear?
ca: Esteu segur que voleu esborrar-ho?

en: Select color
ca: Seleccioneu un color

en: _Alias
ca: À_lies

en: Close _tabs
ca: Tanca les _pestanyes

en: _Get Info
ca: Aconsegueix _informació

en: _Invite
ca: Conv_ida

en: _Modify...
ca: _Modifica...

en: _Add...
ca: _Afig...

en: _Open Mail
ca: _Obri el correu

en: _Edit
ca: _Edita

en: Pidgin Tooltip
ca: Indicador de funció del Pidgin

en: Pidgin smileys
ca: Emoticones del Pidgin

en: Selecting this disables graphical emoticons.
ca: Si seleccioneu això s'inhabilitaran les emoticones gràfiques.

en: none
ca: cap

en: Small
ca: Petites

en: Smaller versions of the default smilies
ca: Versions més petites de les emoticones per defecte

en: Response Probability:
ca: Probabilitat de resposta:

en: Statistics Configuration
ca: Configuració de les estadístiques

note: msg_difference spinner
en: Maximum response timeout:
ca: Temps d'espera màxim de resposta:

en: minutes
ca: minuts

note: last_seen spinner
en: Maximum last-seen difference:
ca: Diferència màxima de vist per darrer cop:

note: threshold spinner
en: Threshold:
ca: Llindar:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Availability Prediction
ca: Predicció de la disponibilitat de contactes

note: *< name *< version
en: Contact Availability Prediction plugin.
ca: Connector de predicció de disponibilitat de contactes.

note: *  summary
en: Displays statistical information about your buddies' availability
ca: Mostra informació estadística sobre la disponibilitat dels vostres amics

en: Buddy is idle
ca: L'amic està inactiu

en: Buddy is away
ca: L'amic està absent

en: Buddy is "extended" away
ca: L'amic està absent «fa una bona estona»

note: Not used yet.
en: Buddy is mobile
ca: L'amic és mòbil

en: Buddy is offline
ca: L'amic no està connectat

en: Point values to use when...
ca: Puntuació quan...

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
ca: L'amic amb la <i>puntuació més alta</i> és l'amic que tindrà prioritat de contacte.

en: Use last buddy when scores are equal
ca: Empra el darrer amic quan les puntuacions siguen iguals

en: Point values to use for account...
ca: Puntuació a utilitzar per al compte...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
ca: Prioritat de contacte

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
ca: Vos permet canviar els valors associats als diferents estats dels amics.

note: *< description
en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
ca: Vos permet canviar els valors dels estats inactiu, absent i desconnectat pel càlcul de la prioritat dels amics.

en: Conversation Colors
ca: Colors de la Conversa

en: Customize colors in the conversation window
ca: Personalitzeu els colors de la finestra de conversa

en: Error Messages
ca: Missatges d'error

en: Highlighted Messages
ca: Missatges ressaltats

en: System Messages
ca: Missatges del sistema

en: Sent Messages
ca: Missatges enviats

en: Received Messages
ca: Missatges rebuts

en: Select Color for %s
ca: Selecciona el color per a %s

en: Ignore incoming format
ca: Ignora el formatat rebut

en: Apply in Chats
ca: Aplica en els xats

en: Apply in IMs
ca: Aplica en la MI

note: Note to translators: The string "Enter an XMPP Server" is asking the user to type the name of an XMPP server which will then be queried
en: Server name request
ca: Sol·licitud del nom del servidor

en: Enter an XMPP Server
ca: Introduïu un servidor XMPP

en: Select an XMPP server to query
ca: Seleccioneu el servidor XMPP a consultar

en: Find Services
ca: Cerca serveis

en: Add to Buddy List
ca: Afig a la llista d'amics

en: Gateway
ca: Passarel·la

en: Directory
ca: Directori

en: PubSub Collection
ca: Col·lecció PubSub

en: PubSub Leaf
ca: Fulla PubSub

en: 
    <b>Description:</b>
ca: 
    <b>Descripció:</b>

note: Create the window.
en: Service Discovery
ca: Servei de descoberta

en: _Browse
ca: _Navega

en: Server does not exist
ca: El servidor no existeix

en: Server does not support service discovery
ca: El servidor no permet la descoberta de serveis

en: XMPP Service Discovery
ca: Servei de descoberta XMPP

en: Allows browsing and registering services.
ca: Permet navegar i registrar-s'a serveis.

en: This plugin is useful for registering with legacy transports or other XMPP services.
ca: Este servei és útil per registrar-vos a transports antics o altres serveis XMPP.

en: By conversation count
ca: Pel nombre de converses

en: Conversation Placement
ca: Ubicació de la conversa

note: Translators: "New conversations" should match the text in the preferences dialog and "By conversation count" should be the same text used above
en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
ca: Nota: la preferència «Converses noves» s'ha d'establir a «Pel nombre de converses».

en: Number of conversations per window
ca: Nombre de converses per finestra

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
ca: Separa les finestres de xat i de MI quan s'ubiquin per nombre

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
ca: Ubicació extra

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
ca: Opcions extres per a la ubicació de les converses.

note: *< summary *  description
en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
ca: Restringeix el nombre de converses per finestra, separant opcionalment la MI dels xats

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
ca: Configuració de les gesticulacions amb el ratolí

en: Middle mouse button
ca: Botó central del ratolí

en: Right mouse button
ca: Botó dret del ratolí

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
ca: Mostra les gesticulacions _visualment

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
ca: Gesticulacions amb el ratolí

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
ca: Permet l'ús de gesticulacions amb el ratolí

note: *  description
en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
ca: Permet emprar gesticulacions amb el ratolí en les finestres de conversa.
    Arrossegueu el botó central del ratolí per realitzar certes accions:
     • A baix i després a la dreta per tancar una conversa
     • A dalt i després a l'esquerra per passar a l'anterior conversa
     • A dalt i després a la dreta per passar a la següent conversa

en: Instant Messaging
ca: Missatgeria instantània

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
ca: Seleccioneu una persona de la llibreta d'adreces d'ací sota, o afegiu-n'hi una de nova.

en: Group:
ca: Grup:

note: "New Person" button
en: New Person
ca: Nova persona

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
ca: Selecciona

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
ca: Seleccioneu una persona de la llibreta d'adreces on afegir este amic, o creeu-n'hi una de nova.

note: Add the expander
en: User _details
ca: Detalls de l'_usuari

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
ca: _Associa l'amic

en: Unable to send email
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic.

en: The evolution executable was not found in the PATH.
ca: No s'ha trobat l'executable de l'Evolution a la variable d'entorn PATH.

en: An email address was not found for this buddy.
ca: No s'ha trobat cap adreça de correu electrònic per a este amic.

en: Add to Address Book
ca: Afig a la llibreta d'adreces

en: Send Email
ca: Envia un correu

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
ca: Configuració de la integració amb l'Evolution

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
ca: Seleccioneu tots els comptes en què s'hagen d'afegir automàticament els amics.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
ca: Integració amb l'Evolution

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
ca: Proporciona la integració amb l'Evolution.

en: Please enter the person's information below.
ca: Introduïu la informació de la persona ací sota.

en: Please enter the buddy's username and account type below.
ca: Introduïu el nom d'usuari de l'amic i el tipus de compte ací sota.

en: Account type:
ca: Tipus de compte:

note: Optional Information section
en: Optional information:
ca: Informació opcional:

en: First name:
ca: Nom:

en: Last name:
ca: Cognoms:

en: Email:
ca: Correu electrònic:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
ca: Comprovació de senyals GTK

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
ca: Prova per veure si tots els senyals de la interfície d'usuari funcionen correctament.

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
ca: 
    <b>Nota sobre l'amic:</b> %s

en: History
ca: Historial

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
ca: Iconifica si s'està absent

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
ca: Iconifica la llista d'amics i les converses quan passeu a absent.

en: Mail Checker
ca: Comprovador de correu

en: Checks for new local mail.
ca: Comprova si hi ha correu nou a la màquina local.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
ca: Afig un quadre a la llista d'amics que indica si teniu correu nou.

en: Markerline
ca: Línia de marca

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
ca: Marca amb una ratlla que indica missatges nous a la conversa

en: Jump to markerline
ca: Vés a la línia de marca

en: Draw Markerline in
ca: Dibuixa la línia de marca a

en: _IM windows
ca: Finestres de M_I

en: C_hat windows
ca: Finestres de _xat

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
ca: S'ha sol·licitat una sessió de missatgeria de música. Feu clic a la icona de MM per a acceptar.

en: Music messaging session confirmed.
ca: S'ha confirmat la sessió de missatgeria de música.

en: Music Messaging
ca: Missatgeria de música

en: There was a conflict in running the command:
ca: Hi ha hagut un conflicte en executar l'orde:

en: Error Running Editor
ca: S'ha produït un error en executar l'editor

en: The following error has occurred:
ca: S'ha produït el següent error:

note: Configuration frame
en: Music Messaging Configuration
ca: Configuració dels missatges de música

en: Score Editor Path
ca: Camí de l'editor de partitures

en: _Apply
ca: _Aplica

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
ca: Connector de missatgeria de música per a composar conjuntament.

note: *  summary
en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editing a common score in real-time.
ca: El connector per a missatgeria de música permet que diferents usuaris puguen treballar en una mateixa peça de música, editant la mateixa partitura en temps real.

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
ca: Notifica per a

en: 	_Only when someone says your username
ca: 	N_omés quan algú diga el vostre nom d'usuari

en: _Focused windows
ca: _Finestres actives

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
ca: Mètodes de notificació

en: Prepend _string into window title:
ca: Po_sa esta cadena davant del títol de la finestra:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
ca: Insereix el _nombre de missatges nous al títol de la finestra

note: Count xprop method button
en: Insert count of new message into _X property
ca: Insereix el compte de missatges nous a la propietat _X

note: Urgent method button
en: Set window manager "_URGENT" hint
ca: Aplica l'opció «_URGENT» del gestor de finestres

en: _Flash window
ca: Finestres _flash

note: Raise window method button
en: R_aise conversation window
ca: _Alça la finestra de conversa

note: Present conversation method button
en: _Present conversation window
ca: La _finestra de conversa actual

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
ca: Supressió de notificacions

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
ca: Suprimeix quan la finestra de la conversa esti_gui activada

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
ca: Suprimeix quan es faça clic a la finestra de la conve_rsa

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
ca: Suprimeix quan s'escriga a la fines_tra de la conversa

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
ca: Suprimeix quan s'envie un _missatge

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
ca: Suprimeix en canviar a la _pestanya de la conversa

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
ca: Notificació de missatges

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
ca: Vos proporciona diferents maneres de notificar-vos la presència de missatges sense llegir.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Pidgin Demonstration Plugin
ca: Connector de demostració del Pidgin

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
ca: Un connector d'exemple que fa coses - vegeu-ne la descripció.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
ca: Este és un connector realment interessant que fa moltes coses:
    - mostra qui ha escrit el programa quan vos connecteu
    - escriu a l'inrevés tots els missatges rebuts
    - envia un missatge a tots els amics immediatament després que es connecten

en: Hyperlink Color
ca: Color dels hiperenllaços

en: Visited Hyperlink Color
ca: Color dels enllaços visitats

en: Highlighted Message Name Color
ca: Nom del color per als missatges ressaltats

en: Typing Notification Color
ca: Color per a les notificacions de quan s'escriu

en: GtkTreeView Horizontal Separation
ca: Separació horitzontal del GtkTreeView

en: Conversation Entry
ca: Entrada de la conversa

en: Conversation History
ca: Històric de converses

en: Request Dialog
ca: Diàleg de sol·licitud

en: Notify Dialog
ca: Diàleg de notificació

en: Select Color
ca: Selecciona el color per a %s

en: Select Interface Font
ca: Selecciona el tipus de lletra de la interfície

en: Select Font for %s
ca: Selecciona el tipus de lletra per a %s

en: GTK+ Interface Font
ca: Tipus de lletra de la interfície GTK+

en: GTK+ Text Shortcut Theme
ca: Tema de la drecera de text de GTK+

en: Disable Typing Notification Text
ca: Inhabilita les notificacions de que s'està escrivint

en: GTK+ Theme Control Settings
ca: Configuració dels temes GTK+

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Gtkrc File Tools
ca: Eines de fitxer Gtkrc

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
ca: Escriu els paràmetres a %s%sgtkrc-2.0

en: Re-read gtkrc files
ca: Torna a llegir els fitxers gtkrc

en: Pidgin GTK+ Theme Control
ca: Control de temes GTK+ del Pidgin

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
ca: Proporciona accés a paràmetres del gtkrc utilitzats habitualment.

en: Raw
ca: En brut

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
ca: Vos permet enviar dades en brut als protocols en mode text.

en: Lets you send raw input to text-based protocols (XMPP, MSN, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
ca: Vos permet enviar dades en brut als protocols en mode text (XMPP, MSN, IRC, TOC). Premeu la tecla de retorn del quadre d'entrada per enviar-les. Observeu la finestra de depuració.

en: You can upgrade to %s %s today.
ca: Podeu actualitzar-vos a %s %s hui.

en: New Version Available
ca: Nova versió disponible

en: Later
ca: Més tard

en: Download Now
ca: Baixa-la ara

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
ca: Notificació de versions noves

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
ca: Comprova periòdicament si hi ha versions noves.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
ca: Comprova periòdicament si hi ha versions noves i vos ho notifica juntament amb el seu registre de canvis.

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Send Button
ca: Botó d'enviar

note: *< name *< version
en: Conversation Window Send Button.
ca: Botó d'enviar de la finestra de conversa.

note: *< summary
en: Adds a Send button to the entry area of the conversation window. Intended for use when no physical keyboard is present.
ca: Afig un botó d'Enviar a l'àrea d'entrada de la finestra de conversa. Està pensat per situacions en què no hi ha cap teclat.

en: Duplicate Correction
ca: Duplicació de la correcció

en: The specified word already exists in the correction list.
ca: La paraula especificada ja existeix a la llista de correccions.

en: Text Replacements
ca: Substitució de text

en: You type
ca: Quan escriviu

en: You send
ca: S'enviarà

en: Whole words only
ca: Només paraules completes

en: Case sensitive
ca: Distingeix majúscules i minúscules

en: Add a new text replacement
ca: Afig una altra substitució de text

en: You _type:
ca: _Escriviu:

en: You _send:
ca: _S'envia:

note: Created here so it can be passed to whole_words_button_toggled.
en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
ca: Coincideix _majúscules i minúscules (desactiveu per a automàtic)

en: Only replace _whole words
ca: Substitueix només paraules _completes

en: General Text Replacement Options
ca: Opcions generals de la substitució de text

en: Enable replacement of last word on send
ca: Habilita la substitució de la darrera paraula en enviar

en: Text replacement
ca: Substitució de text

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
ca: Substitueix el text dels missatges que s'envien emprant les regles que hàgeu establit.

en: Just logged in
ca: Acabat de connectar

en: Just logged out
ca: Acabat de desconnectar

en: Icon for Contact/
    Icon for Unknown person
ca: Icona per a un contacte/
    Icona per a una persona desconeguda

en: Icon for Chat
ca: Icona per un xat

en: Ignored
ca: Ignorat

en: Founder
ca: Fundador

note: A user in a chat room who has special privileges.
en: Operator
ca: Operador

note: A half operator is someone who has a subset of the privileges that an operator has.
en: Half Operator
ca: Mig operador

en: Authorization dialog
ca: Diàleg d'autorització

en: Error dialog
ca: Diàleg d'error

en: Information dialog
ca: Diàleg d'informació

en: Mail dialog
ca: Diàleg del correu

en: Question dialog
ca: Diàleg de pregunta

en: Warning dialog
ca: Diàleg d'avís

en: What kind of dialog is this?
ca: Quin tipus de diàleg és este?

en: Status Icons
ca: Icona d'estat

en: Chatroom Emblems
ca: Distintius de les sales de xat

en: Dialog Icons
ca: Icones dels quadres de diàleg

en: Pidgin Icon Theme Editor
ca: Editor de temes d'icona del Pidgin

en: Contact
ca: Contacte

en: Pidgin Buddylist Theme Editor
ca: Editor de temes per a la llista d'amics del Pidgin

en: Edit Buddylist Theme
ca: Edita el tema de la llista d'amics

en: Edit Icon Theme
ca: Edita el tema d'icones

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *  description
en: Pidgin Theme Editor
ca: Editor de temes del Pidgin

note: *< name *< version *  summary
en: Pidgin Theme Editor.
ca: Editor de temes del Pidgin

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
ca: Indicador d'amics

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
ca: Una versió horitzontal de la llista d'amics.

en: Display Timestamps Every
ca: Mostra marques horàries cada

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
ca: Marca horària

note: *< name *< version *  summary
en: Display iChat-style timestamps
ca: Mostra marques horàries de l'estil de l'iChat

note: *  description
en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
ca: Mostra marques horàries de l'estil de l'iChat cada X minuts.

en: Timestamp Format Options
ca: Opcions del format de les marques horàries

en: _Force timestamp format:
ca: _Format de les marques horàries:

en: Use system default
ca: Predeterminat del sistema

en: 12 hour time format
ca: 12 hores

en: 24 hour time format
ca: 24 hores

en: Show dates in...
ca: Mostra dates a...

en: Co_nversations:
ca: Co_nverses:

en: For delayed messages
ca: Per a missatges endarrerits

en: For delayed messages and in chats
ca: Per a missatges endarrerits en xats

en: _Message Logs:
ca: Registres de _missatges:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Timestamp Formats
ca: Formats de les marques horàries dels missatges

note: *< name *< version *  summary
en: Customizes the message timestamp formats.
ca: Personalitza el format de les marques horàries dels missatges.

note: *  description
en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
ca: Este connector permet a l'usuari personalitzar els formats de les marques horàries de les converses i dels registres.

en: Audio
ca: Àudio

en: Video
ca:  Vídeo

en: Output
ca: Eixida

en: _Plugin
ca: _Connectors

en: _Device
ca: _Dispositiu

en: Input
ca: Entrada

en: P_lugin
ca: C_onnectors

en: D_evice
ca: D_ispositiu

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Voice/Video Settings
ca: Configuració del so/vídeo

note: *< name *< version
en: Configure your microphone and webcam.
ca: Configureu el micròfon i la càmera web.

note: *< summary
en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
ca: Configureu els paràmetres del micròfon i la càmera web per a trucades de veu/vídeo.

en: Opacity:
ca: Opacitat:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
ca: Finestres de MI

en: _IM window transparency
ca: Transparència de les finestres de M_I

en: _Show slider bar in IM window
ca: _Mostra la barra d'ajustament a la finestra de MI

en: Remove IM window transparency on focus
ca: Treu la transparència de les finestres de MI en obtindre el focus

en: Always on top
ca: Sempre per sobre

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
ca: Finestra de la llista d'amics

en: _Buddy List window transparency
ca: _Transparència de la finestra de la llista d'amics

en: Remove Buddy List window transparency on focus
ca: Treu la transparència de la finestra de la llista d'amics en obtindre el focus

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
ca: Transparència

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
ca: Transparència variable per a converses i la llista d'amics.

note: *  description
en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
    
    * Note: This plugin requires Win2000 or greater.
ca: Este connector habilita la transparència variables en finestres de conversa, i la llista d'amics.
    
    * Nota: este connector requereix Windows 2000 o superior.

note: Autostart
en: Startup
ca: Inicialització

en: _Start %s on Windows startup
ca: _Inicia el %s en iniciar Windows

en: Allow multiple instances
ca: Permet diverses instàncies

en: _Dockable Buddy List
ca: Llista _d'amics acoblable

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
ca: _Conserva la finestra d'amics per sobre:

note: XXX: Did this ever work?
en: Only when docked
ca: Només si està acoblada

en: Windows Pidgin Options
ca: Opcions del Pidgin per al Windows

en: Options specific to Pidgin for Windows.
ca: Opcions específiques de la versió del Pidgin per al Windows

en: Provides options specific to Pidgin for Windows, such as buddy list docking.
ca: Proporciona opcions específiques per a la versió Windows del Pidgin, com ara l'acoblament de la llista d'amics.

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
ca: <font color='#777777'>Desconnectat.</font>

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: XMPP Console
ca: Consola XMPP

en: Account:
ca: Compte:

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
ca: <font color='#777777'>No esteu connectat a XMPP</font>

note: *< name *< version *  summary
en: Send and receive raw XMPP stanzas.
ca: Envia i rep blocs XMPP en brut.

note: *  description
en: This plugin is useful for debugging XMPP servers or clients.
ca: Este connector és útil per a depurar servidors o clients XMPP.

note: $(^Name) is the current Version name (e.g. Pidgin 2.7.0).  $_CLICK will become a translated version of "Click Next to continue."
en: $(^Name) is released under the GNU General Public License (GPL). The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
ca: $(^Name) és distribuït sota llicència GPL. Podeu consultar la llicència, només per proposits informatius, ací.  $_CLICK

note: Installer Subsection Detailed Description
en: A multi-platform GUI toolkit, used by Pidgin
ca: Una eina IGU multiplataforma, utilitzada per Pidgin

en: An instance of Pidgin is currently running.  Please exit Pidgin and try again.
ca: Hi ha una instància del Pidgin executant-se. Ix del Pidgin i torna a intentar-ho.

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Core Pidgin files and dlls
ca: Fitxers i dlls del nucli de Pidgin

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a Start Menu entry for Pidgin
ca: Crear una entrada Pidgin al Menu Inici

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
ca: Afegir un enllaç directe al Pidgin a l'Escriptori

note: Installer Subsection Text
en: Debug Symbols (for reporting crashes)
ca: Símbols de depuració (per informar d'errades)

note: Installer Subsection Text
en: Desktop
ca: Escriptori

note: $R2 will display the URL that the GTK+ Runtime failed to download from
en: Error Downloading the GTK+ Runtime ($R2).$\rThis is required for Pidgin to function; if retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
ca: S'ha produït un error en baixar l'entorn d'execució GTK+ ($R2).$\rEl Pidgin requereix este entorn per a poder-s'executar. Si ho torneu a provar i no funciona, haureu de fer servir l'instal·lador «fora de línia» de http://pidgin.im/download/windows/ .

note: $R2 will display the URL that the Debug Symbols failed to download from
en: Error Installing Debug Symbols ($R2).$\rIf retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
ca: S'ha produït un error en instal·lar els símbols de depuració ($R2).$\rSi falla en reintentar-ho, haureu de fer servir l'instal·lador «fora de línia» de http://pidgin.im/download/windows/ .

note: $R3 will display the URL that the Dictionary failed to download from
en: Error Installing Spellchecking ($R3).$\rIf retrying fails, manual installation instructions are at: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation
ca: S'ha produït un error en instal·lar el corrector ortogràfic ($R3).$\rSi falla en reintentar-ho, podeu seguir les instruccions d'instal·lació manual d'ací: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation

note: Installer Subsection Text
en: GTK+ Runtime (required if not present)
ca: Entorn d'Execució GTK+ (necessari si no està instal·lat)

note: Installer Subsection Text
en: Localizations
ca: Localitzacions

note: "Next >" appears on a button on the License Page of the Installer
en: Next >
ca: Següent >

note: Installer Subsection Text
en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
ca: Client Pidgin de Missatgeria Instantània (necessari)

en: Pidgin requires a compatible GTK+ Runtime (which doesn't appear to be already present).$\rAre you sure you want to skip installing the GTK+ Runtime?
ca: El Pidgin requereix un entorn d'execució GTK+ compatible (que no pareix que tingueu instal·lat).$\rEsteu segur que en voleu ometre la instal·lació?

note: Installer Subsection Text
en: Shortcuts
ca: Enllaços directes

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Shortcuts for starting Pidgin
ca: Enllaços directes per iniciar el Pidgin

note: Installer Subsection Text
en: Spellchecking Support
ca: Suport a la Verificació de l'Ortografia

note: Installer Subsection Text
en: Start Menu
ca: Menu Inici

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Support for Spellchecking.  (Internet connection required for installation)
ca: Suport per a Verificació de l'Ortografia.  (és necesaria connexió a internet per dur a terme la instal.lació)

en: The installer is already running.
ca: L'instal.lador encara està executant-se.

en: The uninstaller could not find registry entries for Pidgin.$\rIt is likely that another user installed this application.
ca: L'instal.lador podria no trobar les entrades del registre de Pidgin.$\rProbablement un altre usuari ha instal.lat esta aplicació.

note: Installer Subsection Text
en: URI Handlers
ca: Gestors d'URI

en: Unable to uninstall the currently installed version of Pidgin. The new version will be installed without removing the currently installed version.
ca: No s'ha pogut desinstal·lar la versió actual del Pidgin. La nova versió s'instal·larà sense suprimir-ne la que hi ha actualment instal·lada.

note: Text displayed on Installer Finish Page
en: Visit the Pidgin Web Page
ca: Visita la pàgina web de Pidgin per Windows

en: You do not have permission to uninstall this application.
ca: No tens permís per desinstal.lar esta aplicació.
