Gaim 0.60 - en to bg translation catalogue (406 entries)

en: Away
bg: Отсъствие

en: Back
bg: Връщане

en: Signoff
bg: Излизане

en: Quit
bg: Излизане от Gaim

en: Buddy Chat
bg: Чат

note: buttons
en: Add
bg: Добавяне

en: Remove
bg: Премахване

en: Unavailable
bg: Недостъпен

en: Unable to resolve hostname.
bg: Не може да бъде намерено името.

en: Unable to connect to server.
bg: Не мога да се свържа със сървъра.

en: Invalid response from server.
bg: Грешен отговор от сървъра.

en: Error while reading from socket.
bg: Грешка при четене от socket.

en: Error while writing to socket.
bg: Грешка при писане в socket.

en: Authentication failed.
bg: Аудентикацията пропадна.

en: Unknown Error Code.
bg: Непознат код на грешка.

en: Status: %s
bg: Статус: %s

en: Could not connect
bg: Не мога да се свържа

en: Unable to read socket
bg: Не мога да чета от socket

en: Unable to connect.
bg: Не мога да се свържа.

en: Reading data
bg: Четене на дани

en: Balancer handshake
bg: ?Балансирано ръкостискане?

en: Reading server key
bg: Четене на ключа на сървъра

en: Exchanging key hash
bg: Размяна на ключовия хеш

en: Critical error in GG library
bg: Критична грешка в билблиотека GG

en: Connect to %s failed
bg: Свързването с %s пропадна

en: Unable to ping server
bg: Не мога да пингна сървъра

en: Send as message
bg: Изпрати като съобщение

en: Looking up GG server
bg: Търсене на GG сървър

en: Invalid Gadu-Gadu UIN specified
bg: Невалиден Gadu-Gadu UIN

en: You are trying to send a message to an invalid Gadu-Gadu UIN.
bg: Опитвате да изпратите съобщение на невалиден Gadu-Gadu UIN!

en: Couldn't get search results
bg: Не мога да получа резултати от търсенето

en: Gadu-Gadu Search Engine
bg: Търсеща машина Gadu-Gadu

en: Active
bg: Активен

en: yes
bg: Да

en: no
bg: Не

en: First name
bg: Име

en: Second Name
bg: Бащино Име

en: Nick
bg: Псевдоним

en: Birth year
bg: Година на раждане

en: Sex
bg: Пол

note: Line 5
en: City
bg: Град

en: Couldn't Import Buddy List from Server
bg: Не мога да импортирам листата от сървъра

en: Password changed successfully
bg: Успешна смяна на паролат

en: Password couldn't be changed
bg: Паролата не може да бъде променена

en: Directory Search
bg: Търсене в директорията

note: } else if (!strcmp(act, _("Set Dir Info"))) { show_set_dir(gc);
en: Change Password
bg: Смяна на паролата

en: Import Buddy List from Server
bg: Импортиране на листата от сървър

en: Export Buddy List to Server
bg: Експортиране на листата към сървъра

en: Delete Buddy List from Server
bg: Изтриване на листата от сървъра

en: Nick:
bg: Псевдоним:

en: Gadu-Gadu User
bg: Gadu-Gadu потребител

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Deny
bg: Отхвърляне

en: Send message through server
bg: Изпращане на съобщение през сървър

en: Get Info
bg: Данни

en: DCC Chat with %s closed
bg: DCC чат с %s затворен

en: <B>%s has changed the topic to: %s</B>
bg: <B>%s смени темата на: %s</B>

note: ERR_NOSUCHNICK
en: No such nick/channel
bg: Няма такъв ник/канал

en: IRC Error
bg: Грешка в IRC

note: ERR_NOSUCHSERVER
en: No such server
bg: Няма такъв сървър

en: Unable to write
bg: Не мога да пиша

en: Kicked by %s: %s
bg: Изритани от %s: %s

en: You have left %s
bg: Напуснахте %s

en: IRC Part
bg: ?IRC разделяне?

en: Channel:
bg: Канал:

en: Password:
bg: Парола

en: DCC Chat
bg: DCC чат

en: Server:
bg: Сървър:

en: Unknown
bg: Непознато

en: Online
bg: Онлайн

en: Extended Away
bg: Разширено отсъствие

en: Do Not Disturb
bg: Не притеснявайте

en: Buddies
bg: Авери

en: Authenticating
bg: Автентикация

en: Unknown login error
bg: Непозната грешка при логване

en: Connection lost
bg: Връзката се загуби

en: Unable to connect
bg: Не мога да се свържа

en: Connected
bg: Свързан

en: Requesting Authentication Method
bg: Заявяване на абтентикационен метод

note: we have no chats yet
en: Connecting
bg: Свързване

en: Jabber Error
bg: Jabber грешка

en: Room:
bg: Стая:

en: Handle:
bg: ?Дръжач?:

en: Get Away Msg
bg: Вземи away текст

en: Full Name
bg: Пълно име

en: Family Name
bg: Фамилно име

en: Given Name
bg: Дадено име

en: Nickname
bg: Псевдоним

en: Street Address
bg: Улица

en: Extended Address
bg: Адрес

en: Locality
bg: ?Локалност?

en: Region
bg: Регион

en: Postal Code
bg: Пощенски код

note: Line 7
en: Country
bg: Държава

en: Telephone
bg: Телефон

en: Email
bg: и-мейл

en: Organization Name
bg: Име на организацията

en: Organization Unit
bg: Отдел

en: Title
bg: Длъжност

en: Role
bg: Позиция

en: Birthday
bg: Дата на раждане

en: Description
bg: Описание

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable
bg: Всички точки по-долу са незадължителни. Въведете само информациякоято желаете

en: User Identity
bg: Потребителска идентичност

en: Gaim - Edit Jabber vCard
bg: Gaim - Редактиране на Jabber vCard

en: Server Registration successful!
bg: Регистрирането в сървъра успешно!

en: Unknown registration error
bg: Непозната грешка при регистрация

en: Set User Info
bg: Настрока данни

en: You have been disconnected. You have signed on from another location.
bg: Бяхте разкачени. Влезли сте от друго място.

en: Send File
bg: Прати файл

en: Join what group:
bg: Присъединяване към група:

en: Direct IM with %s closed
bg: Директни съобщения с %s затворени

en: Direct IM with %s failed
bg: Директното съобщение с %s пропадна

en: connection error (rend)
bg: грешка на връзката (rend)

en: major connection error
bg: основна грешка на връзката

en: Disconnected.
bg: Прекиснати сте.

en: You have been disconnected from chat room %s.
bg: Прекъснати сте от стаята за разговори %s.

en: Chat is currently unavailable
bg: Чат-а е текущо недостъпен

en: Couldn't connect to host
bg: Не мога да се свържа

en: Password sent, waiting for response
bg: Паролата изпратена, изчакване на отговор

en: internal connection error
bg: вътрешна грешка на връзката

en: Unable to login to AIM
bg: Невъзможност за логване в AIM

en: Signon: %s
bg: Влизане: %s

en: Signed off.
bg: Излизане.

en: Could Not Connect
bg: Не мога да се свържа

en: Connection established, cookie sent
bg: Връзката установена, изпратено е cookie

note: Incorrect nick/password
en: Incorrect nickname or password.
bg: Грешен псевдоним или парола.

note: Suspended account
en: Your account is currently suspended.
bg: Акаунта Ви е текущо замразен.

note: connecting too frequently
en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
bg: Свързвате се прекалено често. Изчакайте 10 мин и опитайте пак. Акопродължитеда се опитвате, ще трябва да чакате дори повече.

en: Authentication Failed
bg: Оторизирането пропадна

en: Internal Error
bg: Вътрешна грешка

en: Direct IM with %s established
bg: Диретно съобщение с %s установено

en: No reason given.
bg: Не е дадена причина.

en: SNAC threw error: %s
bg: SNAC изхвърляща грешка: %s

en: Buddy Icon
bg: Икона

en: Voice
bg: Глас

en: IM Image
bg: IM образ

en: Chat
bg: Чат

en: Get File
bg: Вземи файл

en: Games
bg: Игри

en: Stocks
bg: Ценни книжа

en: Send Buddy List
bg: Изпрати листата

en: AP User
bg: AP потребител

en: Nihilist
bg: Нихилист

en: ICQ Server Relay
bg: Предаване през ICQ Server

en: ICQ Unknown
bg: ICQ непознато

en: Trillian Encryption
bg: Кодиране Trillian

en: <i>User has no away message</i>
bg: <i>Потребителя няма съобщение за отсъствие</i>

en: Client Capabilities:
bg: Възможности на клиента:

en: <i>No Information Provided</i>
bg: <i>Няма дадена информация</i>

en: Exchange:
bg: Размяна:

en: Unable to open Direct IM
bg: Не мога да отворя директна връзка

en: Direct IM
bg: Директна връзка

en: Get Capabilities
bg: Вземи възможностите

en: Unable to write file %s.
bg: Не мога да запиша файл %s

en: Unable to read file %s.
bg: Не мога да чета файл %s

en: Message too long, last %s bytes truncated.
bg: Съобщението прекалено дълго, последните %s байта отрязани

en: %s not currently logged in.
bg: %s не е текущо влязъл

en: Warning of %s not allowed.
bg: Предупрежение от %s непозволено.

en: A message has been dropped, you are exceeding the server speed limit.
bg: Съобщение е прекъснато, надхвърляте границата на скоростта на сървъра.

en: Chat in %s is not available.
bg: Чата в %s е невъзможен

en: You are sending messages too fast to %s.
bg: Прекалено бързо изпращате съобщения на %s.

en: You missed an IM from %s because it was too big.
bg: Пропуснахте съобщение от %s - беше прекалено голямо.

en: You missed an IM from %s because it was sent too fast.
bg: Пропуснахте съобщение от %s - беше пратено прекалено бързо.

en: Failure.
bg: Пропадане.

en: Too many matches.
bg: Прекалено много съвпадения.

en: Need more qualifiers.
bg: Нужни са повече показатели.

en: Dir service temporarily unavailable.
bg: Dir service временно недостъпен.

en: Email lookup restricted.
bg: Търсене по емайл забранено.

en: Keyword ignored.
bg: Игнориране на ключовата дума.

en: No keywords.
bg: Липсват ключови думи.

en: User has no directory information.
bg: Потребителя няма данни в директорията.

en: Country not supported.
bg: Страната не се поддържа.

en: Failure unknown: %s.
bg: Непозната грешка: %s.

en: The service is temporarily unavailable.
bg: Услугата е временно недостъпна.

en: Your warning level is currently too high to log in.
bg: Нивото ви на предупреждение е прекалено високо за да влезете.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently.  Wait ten minutes and try again.  If you continue to try, you will need to wait even longer.
bg: Свързвате се прекалено често. Изчакайте 10 мин и опитайте пак. Ако продължитеда се опитвате, ще трябва да чакате дори повече.

en: An unknown signon error has occurred: %s.
bg: Непозната грешка при влизане: %s.

en: An unknown error, %d, has occurred.  Info: %s
bg: Непозната грешка, %d. Детайли: %s

en: Connection Closed
bg: Връзката затворена

en: Waiting for reply...
bg: Изчакване на отговор...

en: TOC has come back from its pause. You may now send messages again.
bg: TOC се върна от пауза. Отново може да изпращате.

en: Password Change Successful
bg: Успешна смяна на паролата

en: Get Dir Info
bg: Взимане на инфо за директроията

en: Could not connect for transfer!
bg: Не мога да се свържа за трансфер!

en: Gaim - Save As...
bg: Gaim - Запис като...

en: %s requests %s to accept %d file: %s (%.2f %s)%s%s
bg: %s заявки %s за приемане на %d файл(а): %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests %s to accept %d files: %s (%.2f %s)%s%s
bg: %s заявки  %s за приемане на %d файла: %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests you to send them a file
bg: %s изиква да му изпратите файл

en: Accept
bg: Приемане

en: Class:
bg: Клас:

en: Instance:
bg: Инстанция:

en: Recipient:
bg: Получател:

en: About Gaim v%s
bg: Относно Gaim в%s

en: Close
bg: Затваряне

en: Gaim - Login
bg: Gaim - Влизане

en: Gaim - Away!
bg: Gaim - Отсъствие!

en: I'm Back!
bg: Върнах се!

en: New Away Message
bg: Ново съобщение за отсъствие

en: Remove Away Message
bg: Махане съобщение за отсъствие

en: Set All Away
bg: Всички -> отсъствие

en: Group
bg: Група

en: IM
bg: Съобщение

en: Info
bg: Инфо

en: Alias
bg: Прякор

en: Add Buddy Pounce
bg: Ново известие

en: View Log
bg: Архив

en: Rename
bg: Преименуване

en: Un-Alias
bg: Без прякор

en: New Buddy Pounce
bg: Ново известие

en: Remove Buddy Pounce
bg: Премахване на известие

en: [Click to edit]
bg: [Редактиране]

en: Logged in: %s
bg: Влязъл: %s

en: Warnings: %d%%
bg: Предупреждения: %d%%

en: Capabilities: %s
bg: Възможности: %s

en: Alias: %s               
    Screen Name: %s
    %s%s%s%s%s%s
bg: Прякори: %s
    Номер: %s
    %s%s%s%s%s%s

en: Idle:
bg: Бездейства:

en: %s logged in.
bg: %s влезе.

en: %s logged out.
bg: %s излезе.

en: Information on selected Buddy
bg: Информация

en: Send Instant Message
bg: Изпрати съобщение

en: Start/join a Buddy Chat
bg: Чат

en: Activate Away Message
bg: Активиране на съобщение при остсъствие

en: Gaim - Buddy List
bg: Gaim - лист

note: The file menu
en: File
bg: Файл

en: Import Buddy List
bg: Импортиране на листа

en: Tools
bg: Инстрименти

en: Buddy Pounce
bg: Известие

en: Protocol Actions
bg: Действия на протокола

en: Help
bg: Помощ

en: About Gaim
bg: Относно Gaim

en: Buddy List
bg: Лист

en: Add a new Buddy
bg: Добавяне

en: Add a new Group
bg: Добавяне група

en: Remove selected Buddy/Group
bg: Премахване на избраните

en: Edit Buddies
bg: Всички

en: Join Chat
bg: Влизане в чат

en: Join Chat As:
bg: Влизане в чат като:

en: Join
bg: Присъединяване

en: Invite
bg: Покана

en: Buddy
bg: Авер

en: Message
bg: Съобщение

en: Gaim - Invite Buddy Into Chat Room
bg: Gaim - Покана на авер в стаята

en: Un-Ignore
bg: Не-игнориране

en: Ignore
bg: Игнориране

note: don't remove them from ignored in case they re-enter
en: %d %s in room
bg: %d %s в стаята

en: %s entered the room.
bg: %s влезе в стаята

en: %s is now known as %s
bg: %s се прекръсти на %s

en: %s left the room (%s).
bg: %s напусна стая (%s).

en: %s left the room.
bg: %s напусна стаята.

en: Gaim - Group Chats
bg: Gaim - групови чатове

en: Topic:
bg: Заглавие:

en: 0 people in room
bg: 0 човека в стаята

en: Send
bg: Пращане

en: Warn
bg: Предуреждение

en: Block
bg: Блокиране

en: Gaim - Insert Image
bg: Gaim - Вмъкване на образ

en: Options
bg: Опции

en: Gaim - Conversations
bg: Gaim - Разговори

en: Send message as:
bg: Изпращане от:

en: Gaim - Save Icon
bg: Gaim - Записване на икона

en: Disable Animation
bg: Забрана на анимаци

en: Enable Animation
bg: Позволяване на анимации

en: Hide Icon
bg: Криене на икона

en: Save Icon As...
bg: Съхранение на иконата като...

en: Removing '%s' from buddy list.
bg: Премахване на '%s' от листа.

en: Gaim - Add Group
bg: Gaim - Добавяне група

en: Gaim - Add Buddy
bg: Gaim - Добавяне авер

note: Set up stuff for the account box
en: Add To
bg: Добави към

en: Set privacy for:
bg: Уединие за:

en: Allow all users to contact me
bg: Пoзволи всички

en: Allow only the users below
bg: Позволи само потребителите по долу

en: Deny all users
bg: Блокирай всички

en: Block the users below
bg: Блокирай потребителите по-долу

en: Please enter a buddy to pounce.
bg: Въведи авер за известяването

en: Gaim - New Buddy Pounce
bg: Gaim - ново известяване

note: <pounce type="who">
en: Pounce Who
bg: Извести кого

en: Account
bg: Акаунт

note: </pounce type="who"> <pounce type="when">
en: Pounce When
bg: Известяване при

en: Pounce on sign on
bg: Известяване при влизане

en: Pounce on return from away
bg: Известяване при връщане от остсъствие

en: Pounce on return from idle
bg: Известяване при прекратяване на бездействието

en: Pounce when buddy is typing to you
bg: Известяване ако авера ми пише

note: </pounce type="when"> <pounce type="action">
en: Pounce Action
bg: Действия

en: Open IM Window
bg: Отваряне прозорец за съобщение

en: Popup Notification
bg: Показващо се известяване

en: Send Message
bg: Изпращане на съобщение

en: Execute command on pounce
bg: Изпълняване

en: Play sound on pounce
bg: Звук

note: </pounce type="action">
en: Save this pounce after activation
bg: Запиши това известяване след активирането

en: Gaim - Set Dir Info
bg: Натройка на данни за директорията

en: Directory Info
bg: Данни за директорията

en: Allow Web Searches To Find Your Info
bg: Pозволение върсенето в уеб за намиране на вашите данни.

note: Line 1
en: First Name
bg: Име

note: Line 2
en: Middle Name
bg: Бащино име

note: Line 3
en: Last Name
bg: Фамилно име

note: Line 4
en: Maiden Name
bg: Моминско име

note: Line 6
en: State
bg: Състояние

en: Save
bg: Запис

en: New Passwords Do Not Match
bg: Паролите не съвпадат

en: Fill out all fields completely
bg: Въведете всички полета

en: Gaim - Password Change
bg: Gaim - Смяна на паролата

en: Original Password
bg: Стара парола

en: New Password
bg: Нова парола

en: New Password (again)
bg: Нова парола (отново)

en: Gaim - Set User Info
bg: Gaim - Поставяне на данни

en: Below are the results of your search:
bg: Резултати от търсенето

en: Permit
bg: Позволяване

en: Gaim - Add Permit
bg: Gaim - добавяне на позволение

en: Gaim - Add Deny
bg: Gaim - добавяне на забрана

en: Gaim - Log Conversation
bg: Gaim - записване на разговора

en: Search for Buddy
bg: Търсене

en: Gaim - Find Buddy By Info
bg: Gaim - Търсене по данни

en: Gaim - Find Buddy By Email
bg: Gaim - Търсене по Email

en: Insert Link
bg: Вмъкване на връзка

en: Gaim - Add URL
bg: Gaim - Добявяне URL

en: Select Text Color
bg: Цвят на текст

en: Select Background Color
bg: Фонов цвят

en: Select Font
bg: Избор на шрифт

en: Import to:
bg: Импортиране в:

en: Gaim - Import Buddy List
bg: Gaim - импортиране на листа

note: We shouldn't allow a blank message
en: You cannot create an empty away message
bg: Съобщението не може да е празно

en: Gaim - New away message
bg: Gaim - Ново съобщение за отсъствие

en: New away message
bg: Ново съобщение за отсъствие

en: Away title:
bg: Заглавие на отсъствие

en: Save & Use
bg: Запазване и използване

en: Use
bg: Използване

note: show everything
en: Smile!
bg: Усмивка!

en: Gaim - Alias Buddy
bg: Gaim - Прякор

en: Gaim - Save Log File
bg: Gaim - Записване на лог файл

en: Really clear log?
bg: Изчистване на лог-а?

en: Okay
bg: ОК

en: Date
bg: Дата

en: Conversation
bg: Разговор

en: Clear
bg: Изчистване

en: Gaim - Rename Group
bg: Gaim - Преименуване на група

en: Gaim - Rename Buddy
bg: Gaim - Преименуване

en: Rename Buddy
bg: Преименуване

en: New name:
bg: Ново име:

note: Below is basically stolen from plugins.c
en: Gaim - Select Perl Script
bg: Gaim - Избиране на Perl скрипт

en: Could not open config file %s.
bg: Не можа да се отвори конфигурационен файл %s.

en: Received: '%s'
bg: Получени: '%s'

en: g003: Error opening connection.
bg: g003: Грешка при отваряне на връзка.

en: Gaim - Load Buddy Icon
bg: Gaim - зареждане на икона

en: Buddy Icon File:
bg: Файл за икона:

en: Browse
bg: Преглеждане

en: Reset
bg: Подразбиране

en: Screenname:
bg: Номер:

en: Protocol:
bg: Протокол:

en: Remember Password
bg: Помнене на парола

en: Auto-Login
bg: Авто влизане

en: New Mail Notifications
bg: Бележка за нови писма

en: Register with server
bg: Регистриране със сървъра

en: Gaim - Modify Account
bg: Gaim - Промяна на акаунт

en: Enter Password
bg: Парола

en: Signon
bg: Влизане

en: You cannot log this account in; you do not have the protocol it uses loaded, or the protocol does not have a login function.
bg: Не може да влезете с този акаунт. Птрокола не е зареден, или му лиспва функция за влизане

en: Are you sure you want to delete %s?
bg: Сигирни ли сте за изтриването на %s?

en: Delete
bg: Триене

en: Gaim - Account Editor
bg: Gaim - Редактор на акаунти

en: %s was unable to sign on
bg: %s не успя да влезе

en: Signon Error
bg: Грешка при влизане

en: Notice
bg: Бележка

en: %s has been signed off
bg: %s излезе

en: Connection Error
bg: Грешка на свързване

en: Color
bg: Цвят

en: Buddy List Window
bg: Прозорец на листа

en: Pictures
bg: Картини

en: Text
bg: Текст

en: Buddy Icons
bg: Икони

en: Tab Completion
bg: Етикетно допълване

en: Top
bg: Горе

en: Left
bg: Ляво

en: Right
bg: Дясно

en: Proxy Type
bg: Тип Proxy

en: Proxy Server
bg: Proxy сървър

en: Port
bg: Порт

en: Manual
bg: Ръчно

en: Sound Options
bg: Звук

en: None
bg: Не показва

en: Gaim - Sound Configuration
bg: Gaim - Звук - конфигуриране

en: Test
bg: Тест

en: Choose...
bg: Избор...

en: IM Window
bg: Прозорец за съобщения

en: Proxy
bg: Прокси

en: Browser
bg: Браузър

en: Logging
bg: Архив

en: Sounds
bg: Звук

en: Away Messages
bg: Съобщение за отсъствие

en: Plugins
bg: Плъгини

en: Gaim - Preferences
bg: Gaim - Настройки

en: Gaim - Prompt
bg: ?Gaim - Напомняне?

en: Gaim - New Mail
bg: Gaim - Нова поща

en: Open Mail
bg: ?Отвори поща?

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s%s
bg: %s%s%s%s направи %s техен контакт %s%s%s

en: 
    
    Do you wish to add him or her to your buddy list?
bg: 
    
    Искате ли да ги добавите към листата?

en: You do not currently have any protocols available that are able to register new accounts.
bg: В момента мямате протокол с възможност за регистрира нови акаунти.

en: Gaim - Registration
bg: Gaim - Регистрация

en: Registration Information
bg: Регистрационна инфо

en: Register
bg: ?Регистриране?

en: Please enter your password
bg: Моля въведете парола

en: (%d messages)
bg: (%d съобщения)

en: (1 message)
bg: (1 съобщение)

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: More Info
bg: Повече инфо
