gaim 2.0 CVS - en to ka translation catalogue (1094 entries)

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Cipher Test
ka: ტესტი

en: Buddy is idle
ka: მომხმარებელი უმოქმედოთაა

en: Buddy is away
ka: მომხმარებელი გასულია

en: Point values to use when...
ka: მიუთითეთ მნიშვნელობები რომ გამოვიყენოთ როცა...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
ka: კონტაქტის პრიორიტეტი

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
ka: გაძლევთ საშუალებას  აკონტროლოთ სხვადასხვა მეგობართან ასოცირებული მნიშვნელობები.

note: make the network configuration frame
en: Network Configuration
ka: ქსელის კონფიგურაცია

en: TCP port
ka: TCP პორტი

en: UDP port
ka: UDP პორტი

note: add enabled / disabled
en: Enabled
ka: აქტიური

en: Disabled
ka: გამორთული

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
ka: DBus პლაგინის მაგალითი

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
ka[0]: %d წაუკითხავი შეტყობინება %s -საგან

en: Change Status
ka: სტატუსის შეცვლა

en: Available
ka: მისაწვდომია

note: Away stuff
en: Away
ka: გასული

en: Invisible
ka: უხილავია

en: Offline
ka: გასული ქსელიდან

en: New Status...
ka: ახალი სტატუსი...

en: Saved Status...
ka: შენახული სტატუსი...

en: Show Buddy List
ka: აჩვენე მეგობრების სია

en: New Message...
ka: ახალი შეტყობინება...

en: Accounts
ka: ანგარიშები

en: Plugins
ka: პლაგინები

en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: Mute Sounds
ka: გაჩუმება

note: TODO: need a submenu to change status, this needs to "link" * to the status in the buddy list gtkstatusbox
en: Quit
ka: გამოსვლა

en: Never
ka: არასოდეს

en: Always
ka: ყოველთვის

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: System Tray Icon
ka: სისტემური პანელის ნახატი

note: *< name *< version *  summary
en: Displays an icon for Gaim in the system tray.
ka: გამოაჩინე Gaim-ი სისტემის პანელში

en: Orientation
ka: ორიენტაცია

en: The orientation of the tray.
ka: პანელური ნახატის ორიენტაცია.

en: By conversation count
ka: IMის საუბრის ფანჯარა

en: Conversation Placement
ka: საუბარი %s-თან

en: Number of conversations per window
ka: საუბრების რაოდენობა ფანჯარაში

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
ka: გაანცალკევე IM და Chat-ფანჯრები ნომრების მიხედვით დალაგების დროს

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
ka: დამატებითი განლაგება

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
ka: საუბრების ფანჯრების განლაგების დამატებითი პარამეტრები.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Gaim File Control
ka: Gaim - ის ფაილკონტროლი

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Allows you to control Gaim by entering commands in a file.
ka: გაძლევთ Gaim-ის კონტროლის საშუალებას ფაილში ბრძანებების შეტანით

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Gaim Demonstration Plugin
ka: Gaim-ის სადემონსტრაციო პლაგინი

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
ka: სანიმუშო პლაგინი რომელიც რამოდენიმე რაღაცას აკეთებს - ნახეთ აღწერა.

en: Cursor Color
ka: კურსორის ფერი

en: Secondary Cursor Color
ka: მეორადი კურსორის ფერი

en: Hyperlink Color
ka: ლინკის ფერი

en: Conversation History
ka: საუბრის პროტოკოლი

en: Select Color for %s
ka: ამოირჩიეთ ფერი %s-თვის

en: Select Color
ka: ამოირჩიე ფერი

en: Select Font for %s
ka: ამოირჩიეთ შრიფტი %s-თვის

en: Select Interface Font
ka: ამოირჩიეთ ინტერფეისის ფონტი

en: General
ka: ზოგადი

en: GTK+ Interface Font
ka: GTK+ ინტერფეისის ფონტი

en: Interface colors
ka: ინტერფეისის ფერები

en: Fonts
ka: ფონტები

en: Tools
ka: ხელსაწყოები

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
ka: თაგვის ჟესტიკულაციის კონფიგურირება

en: Middle mouse button
ka: მაუსის შუა ღილაკი

en: Right mouse button
ka: მაუსის მარჯვენა ღილაკი

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
ka: _ჟესტიკულაციის ვიზუალური ჩვენება

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
ka: თაგვის ჟესტები

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
ka: თაგვის ჟესტიკულაციის აქტივირება

en: Name
ka: სახელი

en: Instant Messaging
ka: მოკლე-შეტყობინება

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
ka: ამოირჩიეთ პიროვნება მისამართების წიგნაკიდან ან დაამატეთ ახალი პიროვნება.

note: "Search"
en: Search
ka: ძებნა

en: Group:
ka: ჯგუფი:

note: "New Person" button
en: New Person
ka: ახალი პერსონა

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
ka: ფონტის არჩევა

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
ka: შეარჩიე პიროვნება წიგნაკიდან დამატებისთვის ან დაამატე ახალი.

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
ka: _შეასაბამე მეგობარს

en: None
ka: არაფერი

en: Buddies
ka: მეგობრები

en: Unable to send e-mail
ka: ვერ ვაგზავნი ელ-ფოსტას

en: Add to Address Book
ka: მისამართების წიგნში ჩამატება

en: Send E-Mail
ka: გააგზავნე E-Mail-ი

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
ka: Evolution-ში ინტეგრაციის კონფიგურაცია

en: Account
ka: ანგარიში

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
ka: Evolution-ში ინტეგრაცია

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
ka: აწარმოებს ინტეგრაციას Ximian Evolution-თან.

en: Please enter the person's information below.
ka: გთხოვთ ქვემოთ შეიტანოთ ინფორმაცია პერსონის შესახებ

en: Please enter the buddy's screen name and account type below.
ka: გთხოვთ ქვემოთ შეიტანოთ მეგობრის მომხმარებლის სახელი და ანგარიშის ტიპი.

en: Account type:
ka: ანგარიშის ტიპი:

en: Screen name:
ka: მომხმარებელი:

note: Optional Information section
en: Optional information:
ka: დამატებითი ინფორმაცია

note: Label
en: Buddy Icon
ka: მეგობრის მინი-სურათი

en: First name:
ka: სახელი

en: Last name:
ka: გვარი

en: E-mail:
ka: ელ-ფოსტა

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
ka: GTK-ს სიგნალების ტესტი

en: History Plugin Requires Logging
ka: ისტორიის პლაგინი მოითხოვს პროტოკოლირებას

en: History
ka: ისტორია

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
ka: აჩვენებს წინა საუბრის ჩანაწერის ახალ საუბრის ფანჯარაში.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
ka: პლაგინი, ახალი საუბრის ჩართვისას გიჩვენებთ ბოლო საუბრარს მოცემულ ფანჯარაში.

en: Minutes
ka: წუთი

en: I'dle Mak'er
ka: უმოქმედობის მოურავი

en: Set Account Idle Time
ka: შეიყვანე ანგარიშიხ ვადა უმოქმედობაში გადასვლამდე

en: _Set
ka: შენახვა

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
ka: IPC ტესტ კლიენტი

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
ka: IPC ტესტ სერვერი

en: User is offline.
ka: მომხმარებელი გასულია ქსელიდან.

en: Auto-response sent:
ka: გაგზავნილი ავტო-პასუხი:

note: Add general preferences.
en: General Log Reading Configuration
ka: ზოგადი პროტოკოლის წაკითხვის კონფიგურაცია

en: Fast size calculations
ka: სწრაფი ზომის კალკულაცია

note: Add Log Directory preferences.
en: Log Directory
ka: პროტოკოლირების დირექტორია

en: MSN Messenger
ka: MSN მესინჯერი

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Log Reader
ka: პროტოკოლის მკითხველი

en: Mail Checker
ka: ელ-ფოსტის შემმოწმებელი

en: Checks for new local mail.
ka: ლოკალური ფოსტის შემმოწმებელი

en: Mono Plugin Loader
ka: მონო პლაგინების ჩამტვირთავი

en: Error Running Editor
ka: შეცდომა რედაქტორის გაშვებისას

en: The following error has occured:
ka: მოხდა შემდეგი შეცდომა:

en: _Apply
ka: გამოყენება

en: _IM windows
ka: _მოკლე შეტყობინებების ფანჯრები

en: C_hat windows
ka: C_hat ფანჯრები

en: _Focused windows
ka: _ფოკუსირებული ფანჯრები

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
ka: ახალი ელ.ფოსტის შეტყობინებები

en: Prepend _string into window title:
ka: დაამატე ეს სიტყვა ფანჯრის სახელს:

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
ka: გააუქმე შეტყობინების აკრეფვისას

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
ka: გააუქმე შეტყობინების გაგზავნისას

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
ka: შეტყობინებები

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
ka: Perl პლაგინების ჩამტვირთავი

en: Disable when away
ka: გამორთე როცა გასული ვარ

en: Raw
ka: დაუმუშავებელი

en: You are using Gaim version %s.  The current version is %s.<hr>
ka: თქვენ იყენებთ Gaim-ის ვერსიას %s. ახლანდელი ვერსიაა %s.<hr>

en: <b>ChangeLog:</b>
    %s<br><br>
ka: <b>ცვლილებების ლოგი:</b>
    %s<br><br>

en: You can get version %s from:<br><a href="http://gaim.sourceforge.net/">http://gaim.sourceforge.net</a>.
ka: გადმოწერეთ ვერსია %s აქედან:<br><a href="http://gaim.sourceforge.net/">http://gaim.sourceforge.net</a>.

en: New Version Available
ka: ხელმიუწვდომელია

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
ka: შეტყობინება ახალი ვერსიის დროს

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
ka: სიგნალების ტესტი

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
ka: მარტივი პლაგინი

en: Text Replacements
ka: ტექსტის შენაცვლებები

en: You type
ka: თქვენ კრიფავთ

en: You send
ka: თქვენ გააგზავნეთ

en: Whole words only
ka: მხოლოდ მთლიანი სიტყვები

en: You _type:
ka: თქვენ კრიფავთ:

en: You _send:
ka: თქვენ გააგზავნეთ:

en: Text replacement
ka: ტექსტის შენაცვლება

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
ka: უზრუნველყოფს SSL სუპორტს GNUTLS-ის საშუალებით.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
ka: უზრუნველყოფს SSL სუპორტს Mozilla NSS -ის საშუალებით.

en: %s is no longer away.
ka: %s დაბრუნდა.

en: %s has gone away.
ka: %s გავიდა.

en: %s has become idle.
ka: %s გახდა უმოქმედო.

en: %s is no longer idle.
ka: %s არ არის უმოქმედო.

en: %s has signed on.
ka: %s შემოვიდა ქსელში.

en: %s has signed off.
ka: %s გავიდა ქსელიდან.

en: Notify When
ka: შემატყობინე როცა

en: Buddy Goes _Away
ka: მეგობარი გადის

en: Buddy Goes _Idle
ka: მეგობარი ხდება უმოქმედო

en: Tcl Plugin Loader
ka: Tcl პლაგინების ჩამტვირთავი

en: iChat Timestamp
ka: iChatის დროის შტამპი

en: Delay
ka: დაყოვნება

en: minutes.
ka: წუთი.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
ka: დროის შტამპი

en: Timestamp Format Options
ka: დროის შტამპის ფორმატის ოფციები

en: Co_nversations:
ka: _საუბრები:

en: _Message Logs:
ka: _შეტყობინებების პროტოკოლები:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Timestamp Formats
ka: შეტყობინების დროის შტამპის ფორმატები

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
ka: IMის საუბრის ფანჯარა

en: _IM window transparency
ka: IMის ფანჯრის გამჭირვალობა

en: Always on top
ka: მუდმივად წინა პლანზე

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
ka: მეგობრების სიის ფანჯარა

en: _Buddy List window transparency
ka: მეგობრების სიის გამჭირვალობა

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
ka: გამჭირვალობა

en: _Start Gaim on Windows startup
ka: ჩართე Gaim Windows-ის ჩატვირთვისას

note: Buddy List
en: Buddy List
ka: მეგობრების სია

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
ka: _დატოვე მეგობრების სიის ფანჯარა წინა პლანზე:

note: Conversations
en: Conversations
ka: საუბრები

en: WinGaim Options
ka: WinGaim-ის პარამეტრები

en: Options specific to Windows Gaim.
ka: Windows Gaim-ის სპეციფიკური პარამეტრები.

en: accounts
ka: ანგარიშები

en: Enter password for %s (%s)
ka: შეიყვანეთ პაროლი %s (%s) სათვის

en: Enter Password
ka: შეიყვანე პაროლი

en: Save password
ka: შეინახე პაროლი

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Missing protocol plugin for %s
ka: არ მაქ პროტოკოლის პლაგინი %s-თვის

en: Connection Error
ka: კავშირის შეცდომა

en: New passwords do not match.
ka: ახალი პაროლები არ ემთხვევა

en: Fill out all fields completely.
ka: შეავსეთ ყველა ველი ბოლომდე

en: Original password
ka: არსებული პაროლი

en: New password
ka: ახალი პაროლი

en: New password (again)
ka: ახალი პაროლი(თავიდან)

en: Change password for %s
ka: პაროლის შეცვლა %s -თვის

en: Please enter your current password and your new password.
ka: შეიყვანეთ თქვენი არსებული და ახალი პაროლი

en: Change user information for %s
ka: ინფორმაციის შეცვლა %s მომხმარებლისათვის

en: Save
ka: შენახვა

en: Unknown
ka: უცნობი

en: buddy list
ka: მეგობრების სია

en: Group not removed
ka: ჯგუფი არაა წაშლილი

en: Registration Error
ka: რეგისტრაციის შეცდომა

en: +++ %s signed on
ka: +++ %s შემოვიდა ქსელში

en: +++ %s signed off
ka: +++ %s გავიდა ქსელიდან

en: The message is too large.
ka: შეტყობინება ძალიან დიდია

en: Unable to send message.
ka: შეუძლებელია შეტყობინების გაგზავნა.

en: %s entered the room.
ka: %s შემოვიდა ოთახში.

en: You are now known as %s
ka: თქვენ ახლა ჩანხართ სახელით %s

en: %s left the room.
ka: %s გავიდა ოთახიდან.

en: %s left the room (%s).
ka: %s გავიდა ოთახიდან (%s).

en: Error reading %s: 
    %s.
ka: შეცდომა %s -ის წაკითხვისას: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
ka: შეცდომა %s ის წერისას: 
    %s.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
ka: 0 ზომის ფაილის გაგზავნა არ შემიძლია.

en: Cannot send a directory.
ka: დირექტორიის გაგზავნა არ შემიძლია.

en: %s wants to send you %s (%s)
ka: %s სურს გამოგიგზავნოთ %s (%s)

en: %s wants to send you a file
ka: %s სურს გამოგიგზავნოთ ფაილი

en: Accept file transfer request from %s?
ka: მივიღო ფაილი %s-გან?

en: Offering to send %s to %s
ka: ვთავაზობ ფაილს %s··%s-ს

en: Transfer of file %s complete
ka: %s ფაილის გადატანა დასრულდა

en: File transfer complete
ka: ფაილის გადაგზავნა შესრულდა

en: You canceled the transfer of %s
ka: თქვენ შეწყვიტეთ %s ფაილის გადატანა

en: File transfer cancelled
ka: ფაილის გადაგზავნა შეწყვეტილია

en: %s canceled the transfer of %s
ka: %s -მა შეწყვიტა %s ფაილის გადატანა

en: %s canceled the file transfer
ka: %s-მა შეწყვიტა ფაილის გადატანა

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
ka: <b>ფაილი:</b> %s
    <b>ფაილის ზომა:</b> %s
    <b>სურათის ზომა:</b> %dx%d

note: Build the login options frame.
en: Login Options
ka: შესვლის პარამეტრები

en: Protocol:
ka: პროტოკოლი:

en: Password:
ka: პაროლი

en: Alias:
ka: სინონიმი:

en: Remember password
ka: პაროლის დამახსოვრება

note: Build the user options frame.
en: User Options
ka: მომხმარებლის პარამეტრები

en: New mail notifications
ka: ახალი ელ.ფოსტის შეტყობინებები

en: Buddy icon:
ka: მეგობრის ხატულა:

note: Build the protocol options frame.
en: %s Options
ka: %s პარამეტრები

en: Use Global Proxy Settings
ka: გამოვიყენოთ პროქსის გლობალური პარამეტრები

en: No Proxy
ka: უპროქსიოდ

en: Use Environmental Settings
ka: გარემოს ცვლადების გამოყენება

en: Proxy Options
ka: პროქსის პარამეტრები

en: Proxy _type:
ka: პროქსის ტიპი

en: _Host:
ka: _ჰოსტი:

en: _Port:
ka: პორტი

en: _Username:
ka: მომხმარებელი

en: Pa_ssword:
ka: პაროლი

en: Add Account
ka: ანგარიშის დამატება

en: Modify Account
ka: ანგარიშის პარამეტრების შეცვლა

en: _Basic
ka: _ძირითადი

en: _Advanced
ka: _დამატებითი

note: Register button
en: Register
ka: რესგისტრაცია

en: Are you sure you want to delete %s?
ka: დარწმუნებული ხართ რომ გსურთ %s მომხმარებლის წაშლა

en: Delete
ka: წაშლა

en: Screen Name
ka: მომხმარებელი

en: Protocol
ka: პროტოკოლი

en: Add buddy to your list?
ka: დავამატო მეგობარი შენ სიას?

en: Add
ka: დამატება

en: Join a Chat
ka: საუბარში ჩართვა

en: _Account:
ka: _ანგარიში:

en: Get _Info
ka: ინფორმაცია

en: I_M
ka: მოკ_შე

en: _Send File
ka: ფაილის გაგზავნა

en: View _Log
ka: დაათვალიერე _ლოგი

en: Remove
ka: წაშლა

en: _Alias...
ka: სინონიმი

en: _Remove
ka: წაშლა

en: Add a _Buddy
ka: მეგობრის დამატება

en: Add a C_hat
ka: C_hat ის დამატება

en: _Delete Group
ka: ჯგუფის წაშლა

en: _Rename
ka: სახელის შეცვლა

note: join button
en: _Join
ka: შესვლა

en: Auto-Join
ka: თვითშესვლა

en: /Tools/Mute Sounds
ka: /ხელსაწყოები/ხმების გაჩუმება

note: Buddies menu
en: /_Buddies
ka: /_მეგობრები

en: /Buddies/New Instant _Message...
ka: /მეგობრები/ახალი მოკლე შეტყობინება...

en: /Buddies/Join a _Chat...
ka: /მეგობრები/საუბარში ჩართვა...

en: /Buddies/Get User _Info...
ka: /მეგობრები/მანახე მომხმარებლის ინფორმაცია...

en: /Buddies/View User _Log...
ka: /მეგობრები/მომხმარებლის _პროტოკოლის ნახვა...

en: /Buddies/Show _Offline Buddies
ka: /მეგობრები/მიჩვენე გასული მეგობრები

en: /Buddies/Show _Empty Groups
ka: /მეგობრები/მიჩვენე ცარიელი ჯგუფები

en: /Buddies/_Sort Buddies
ka: /მეგობრები/სიის _სორტირება

en: /Buddies/_Add Buddy...
ka: /მეგობრები/_დაამატე მეგობარი...

en: /Buddies/Add C_hat...
ka: /მეგობრები/დაამატე _ჩატი...

en: /Buddies/Add _Group...
ka: /მეგობრები/დაამატე _ჟგუფი...

en: /Buddies/_Quit
ka: /მეგობრები/_გამორთვა

note: Accounts menu
en: /_Accounts
ka: /_ანგარიშები

en: /Accounts/Add\/Edit
ka: /ანგარიშები/დამატება\/რედაქტირება

note: Tools
en: /_Tools
ka: /_ხელსაწყოები

en: /Tools/Plu_gins
ka: /ხელსაწყოები/_პლაგინები

en: /Tools/Pr_eferences
ka: /ხელსაწყოები/პარამ_ეტრები

en: /Tools/Pr_ivacy
ka: /ხელსაწყოები/პრი_ვატობა

en: /Tools/_File Transfers
ka: /ხელსაწყოები/_ფაილების გადაგზავნა

en: /Tools/R_oom List
ka: /ხელსაწყოები/_ოთახების სია

en: /Tools/System _Log
ka: /ხელსაწყოები/სისტემის პრო_ტოკოლი

en: /Tools/Mute _Sounds
ka: /ხელსაწყოები/_ხმების გაჩუმება

note: Help
en: /_Help
ka: /_დახმარება

en: /Help/Online _Help
ka: /დახმარება/Online დახმარება

en: /Help/_Debug Window
ka: /დახმარება/_გამართვის ფანჯარა

en: /Help/_About
ka: /დახმარება/_შესახებ

en: 
    <b>Account:</b> %s
ka: 
    <b>ანგარიში:</b> %s

en: 
    <b>Nickname:</b> %s
ka: 
    <b>მეტსახელი:</b> %s

en: 
    <b>Logged In:</b> %s
ka: 
    <b>შესული:</b>

en: 
    <b>Idle:</b> %s
ka: 
    <b>უმოქმედო:</b> %s

en: 
    <b>Status:</b> Offline
ka: 
    <b>სტატუსი:</b> გასული

en: 
    <b>Description:</b> Spooky
ka: 
    <b>აღწერა:</b> Spooky

en: 
    <b>Status:</b> Awesome
ka: 
    <b>სტატუსი</b>: Awesome

en: 
    <b>Status:</b> Rockin'
ka: 
    <b>სტატუსი</b>: Rockin'

en: Idle %dh %02dm
ka: უმოქმედო %dh %02dm

en: Idle %dm
ka: უმოქმედო %dm

note: Idle stuff
en: Idle
ka: უმოქმედო

en: /Buddies/New Instant Message...
ka: /მეგობრები/ახალი მოკლე შეტყობინება...

en: /Buddies/Join a Chat...
ka: /მეგობრები/Chat-ში შესვლა...

en: /Buddies/Get User Info...
ka: /მეგობრები/მაჩვენე ინფორმაცია მომხმარებელზე...

en: /Buddies/Add Buddy...
ka: /მეგობრები/დაამატე მეგობარი...

en: /Buddies/Add Chat...
ka: /მეგობრები/დაამატე C_hat-ი...

en: /Buddies/Add Group...
ka: /მეგობრები/დაამატე ჟგუფი...

en: /Tools/Privacy
ka: /ხელსაწყოები/პრივატობა

en: /Tools/Room List
ka: /ხელსაწყოები/ოთახების სია

en: Manually
ka: მანუალურად

en: Alphabetically
ka: ანბანის მიხედვით

en: By status
ka: სტატუსის მიხედვით

en: By log size
ka: პროტოკოლის ზომის მიხედვით

en: /Accounts
ka: /ანგარიშები

note: set the Show Offline Buddies option. must be done * after the treeview or faceprint gets mad. -Robot101
en: /Buddies/Show Offline Buddies
ka: /მეგობრები/მიჩვენე გასული მეგობრები

en: /Buddies/Show Empty Groups
ka: /მეგობრები/მიჩვენე ცარიელი ჯგუფები

en: Add Buddy
ka: დაამატე მეგობარი

en: Screen Name:
ka: მომხმარებელი:

note: Set up stuff for the account box
en: Account:
ka: ანგარიში:

en: This protocol does not support chat rooms.
ka: ეს პროტოკოლს არ ააქ chat-ოთახების მხარდაჭერა.

en: Add Group
ka: ჯგუფის დამატება

en: Please enter the name of the group to be added.
ka: ჩასამატებელი ჯგუფის სახელი

en: _Edit Account
ka: ანგარიშის _დამუშავება

en: No actions available
ka: მოქმედებები მიუღებელია

en: _Disable
ka: _გამორთე

en: Enable Account
ka: ანგარიშის გააქტიურება

en: /Tools
ka: /ხელსაწყოები

en: /Buddies/Sort Buddies
ka: /მეგობრები/მეგობრების სორტირება

en: Background color
ka: ფონის ფერი

en: me is using Gaim v%s.
ka: ვიყენებ Gaim ვერსია %s.

en: No such command.
ka: მასეთი ბრძანება არ არსებობს

en: Invite Buddy Into Chat Room
ka: მოიწვიე მეგობარი Chat-ოთახში

en: _Buddy:
ka: _მეგობარი:

en: _Message:
ka: _შეტყობინება:

en: Unable to open file.
ka: ფაილის გახსნა შეუძლებელია.

en: <h1>Conversation with %s</h1>
ka: <h1>საუბარი %s-თან</h1>

en: Save Conversation
ka: საუბრის შენახვა

en: Find
ka: ძებნა

en: _Search for:
ka: _მოძებნე:

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
ka: პროტოკოლირება ჩართულია. ამ მომენტიდან მიმდენარეობს საუბრის პროტოკოლირება.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
ka: პროტოკოლირება გამორთულია. ამ მომენტიდან საუბრის პროტოკოლირება შეწყვეტილია.

en: IM
ka: მოკ-შე

en: Send File
ka: ფაილის გაგზავნა

en: Ignore
ka: იგნორირება

en: Info
ka: ინფორმაცია

en: Get Away Message
ka: მიიღე გასულობის შეტყობინება

en: Last said
ka: ბოლოს ნათქვამი

en: Save Icon
ka: ხატულას შენახვა

en: Animate
ka: ანიმირება

en: Save Icon As...
ka: შეინახე ხატულა როგორც...

note: Conversation menu
en: /_Conversation
ka: /_საუბარი

en: /Conversation/New Instant _Message...
ka: /_საუბარი/ახალი მოკ-შე...

en: /Conversation/_Find...
ka: /საუბარი/_ძებნა...

en: /Conversation/View _Log
ka: /საუბარი/_მანახე ლოგი

en: /Conversation/_Save As...
ka: /საუბარი/_შეინახე როგორც...

en: /Conversation/Se_nd File...
ka: /საუბარი/გააგზავნე ფაილი...

en: /Conversation/_Get Info
ka: /საუბარი/მაჩვენე ინფორმაცია

en: /Conversation/In_vite...
ka: /საუბარი/მო_წვევა...

en: /Conversation/Al_ias...
ka: /საუბარი/მე_ტსახელი...

en: /Conversation/_Block...
ka: /საუბარი/_დაბლოკე...

en: /Conversation/_Add...
ka: /საუბრი/_დაამატე...

en: /Conversation/_Close
ka: /საუბარი/_დახურვა

note: Options
en: /_Options
ka: /_პარამეტრები

en: /Options/Enable _Logging
ka: /პარამეტრები/ჩართე _ლოგგინგი

en: /Options/Enable _Sounds
ka: /პარამეტრები/ჩართე _ხმები

en: /Options/Show Buddy _Icon
ka: /პარამეტრები/აჩვენე მეგობრის ხატულა

en: /Options/Show Ti_mestamps
ka: /პარამეტრები/აჩვენე დრო

en: /Conversation/View Log
ka: /საუბარი/მოჩვენე ლოგი

en: /Conversation/Send File...
ka: /საუბარი/გააგზავნე ფაილი...

en: /Conversation/Get Info
ka: /საუბარი/მიჩვენე ინფორმაცია

en: /Conversation/Invite...
ka: /საუბარი/მოიწვიე...

en: /Conversation/Alias...
ka: /საუბარი/მეტსახელი...

en: /Conversation/Block...
ka: /საუბრი/დაბლოკე...

en: /Conversation/Add...
ka: /საუბრი/დაამატე...

en: /Conversation/Insert Link...
ka: /საუბარი/ჩასვი ლინკი...

en: /Options/Enable Logging
ka: /პარამეტრები/ჩართე ლოგგინგი

en: /Options/Enable Sounds
ka: /პარამეტრები/ჩართე ხმები

en: /Options/Show Timestamps
ka: /პარამეტრები/აჩვენე დრო

en: /Options/Show Buddy Icon
ka: /პარამეტრები/აჩვენე მეგობრის ხატულა

en: User is typing...
ka: მომხმარებელი კრიფავს...

en: User has typed something and stopped
ka: მომხმარებელმა აკრიფა რაგაცა და შეჩერდა

en: _Send
ka: _გაგზავნა

en: Topic:
ka: თემა:

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
ka: 0 პიროვნება ოთახში

en: Ignore the user
ka: მომხმარებლის იგნორირება

en: Get the user's information
ka: მომხმარებლის შესახებ ინფორმაცია

en: %d person in room | %d people in room
ka[0]: %d ადამიანი ოთახში

en: Confirm close
ka: დახურვის დადასტურება

en: Close conversation
ka: დაასრულე საუბარი

en: Last created window
ka: ბოლო შექმნილი ფანჯარა

en: Separate IM and Chat windows
ka: განასხვავე მოკლე შეტყობინებების და ჩატის ფანჯრები

en: New window
ka: ახალი ფანჯარა

en: By group
ka: ჯგუფების მიხედვით

en: By account
ka: ანგარიშების მიხედვით

en: Debug Window
ka: გამართვის ფანჯარა

en: Clear
ka: გაწმენდა

en: Pause
ka: პაუზა

en: Timestamps
ka: დროის შტამპი

en: Filter
ka: ფილტრი

en: support
ka: სუპორტი

en: original author
ka: თავდაპირველი ავტორი

en: Bulgarian
ka: ბულგარული

en: Bengali
ka: ბენგალი

en: Bosnian
ka: ბოსნიური

en: Catalan
ka: კატალანური

en: Czech
ka: ჩეხური

en: Danish
ka: დანიური

en: German
ka: გერმანული

en: Greek
ka: ბერძნული

en: Australian English
ka: ავსტრალიური ინგლისური

en: Canadian English
ka: კანადური ინგლისური

en: British English
ka: ბრიტანული ინგლისური

en: Spanish
ka: ესპანური

en: Finnish
ka: ფინური

en: French
ka: ფრანგული

en: Hebrew
ka: ივრითი

en: Hindi
ka: ინდური

en: Hungarian
ka: უნგრული

en: Italian
ka: იტალიური

en: Japanese
ka: იაპონური

en: Georgian
ka: ქართული

en: Korean
ka: კორეული

en: Kurdish
ka: ქურთული

en: Lithuanian
ka: ლიტვური

en: Macedonian
ka: მაკედონიური

en: Norwegian
ka: ნორვეგიული

en: Polish
ka: პოლონური

en: Portuguese
ka: პორტუგალიური

en: Portuguese-Brazil
ka: ბრაზილიური პორტუგალიური

en: Romanian
ka: რუმინული

en: Russian
ka: რუსული

en: Serbian
ka: სერბული

en: Slovenian
ka: სლოვაკური

en: Swedish
ka: შვედური

en: Vietnamese
ka: ვიეტნამური

en: Simplified Chinese
ka: გამარტივებული ჩინური

en: Traditional Chinese
ka: ტრადიციული ჩინური

en: Slovak
ka: სლოვაკური

en: About Gaim
ka: Gaim-ის შესახებ

en: Current Translators
ka: მიმდინარე თარგმანები

en: Past Translators
ka: წინა თარგმანები

en: _Name
ka: _სახელი

en: _Account
ka: _ანგარიში

en: New Instant Message
ka: ახალი შეტყობინება

en: Get User Info
ka: მომხმარებლის ინფორმაციის გაგება

en: View User Log
ka: მომხმარებლის პროტოკოლის დათვალიერება

en: Alias Contact
ka: კონტაქტის სინონიმი

en: Enter an alias for this contact.
ka: ამ კონტაქტისთვის სინონიმის შექმნა

en: Alias
ka: სინონიმი

en: Enter an alias for %s.
ka: შეიყვანე მეტსახელი %s-თვის.

en: Alias Buddy
ka: მიანიჭე მეტსახელი

en: Remove Contact
ka: კონტატის წაშლა

en: _Remove Contact
ka: კონტაქტის _წაშლა

en: Remove Group
ka: ჯგუფის წაშლა

en: _Remove Group
ka: ჯგუფის წა_შლა

en: Remove Buddy
ka: ამოშალე მეგობარი

en: _Remove Buddy
ka: მეგობრის ამოშლა

en: Remove Chat
ka: ამოშალე ჩატი

en: _Remove Chat
ka: _ამოშალე ჩატი

en: Finished
ka: დასრულებულია

en: Canceled
ka: გაუქმებულია

en: Waiting for transfer to begin
ka: ველოდები გადატანის დაწყებას

en: <b>Receiving As:</b>
ka: <b>ვღებულობ როგორც:</b>

en: Progress
ka: პროგრესი

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Size
ka: ზომა

en: Remaining
ka: დარჩენილი დრო

en: Filename:
ka: ფაილის სახელი:

en: Local File:
ka: ლოკალური ფაილი:

en: Status:
ka: სტატუსი:

en: Speed:
ka: სიჩქარე

en: Time Elapsed:
ka: გასული დრო

en: Time Remaining:
ka: დარჩენილი დრო

en: File Transfers
ka: ფაილების გადაგზავნა

note: Pause button
en: _Pause
ka: პაუზა

note: Resume button
en: _Resume
ka: გაგრძელება

en: Hyperlink color
ka: ლინკების ფერი

en: Color to draw hyperlinks.
ka: ლინკების ფერი.

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
ka: ლინკების ფერი მაუსის შეხებისას.

en: _Copy E-Mail Address
ka: _E-Mail მისამართის კოპირება

en: _Open Link in Browser
ka: _ლინკის ბრაუზერში გახსნა

en: _Copy Link Location
ka: _ლინკის კოპირება

en: Error saving image
    
    %s
ka: სურათის შენახვის შეცდომა
    
    %s

en: Save Image
ka: სურათის შენახვა

en: _Save Image...
ka: სურათის შენახვა....

en: Select Font
ka: ფონტის არჩევა

en: Select Text Color
ka: ფონტის ფერის არჩევა

en: Select Background Color
ka: ფონიდ ფერის არჩევა

en: _Description
ka: აღწერილობა

en: Insert Link
ka: ბმულის ჩამატება

en: _Insert
ka: _ჩამატება

en: Insert Image
ka: გამოსახულების ჩამატება

note: show everything
en: Smile!
ka: სიცილაკი

en: Bold
ka: მუქი

en: Italic
ka: დახრილი

en: Underline
ka: ხაზგასმული

en: Larger font size
ka: უფრო დიდი ფონტი

en: Smaller font size
ka: უფრო პატარა ფონტი

en: Font Face
ka: ფონტი

en: Foreground font color
ka: ფონტის ფერი

en: Insert link
ka: ბმულის ჩამატება

en: Insert image
ka: გამოსახულების ჩამატება

en: Insert smiley
ka: სიცილაკის ჩამატება

en: No logs were found
ka: ვერ ვიპოვე პროტოკოლები

en: Total log size:
ka: პროტოკოლების საერთო ზომა:

en: Conversations in %s
ka: საუბარი %s-ში

en: Conversations with %s
ka: საუბარი %s-თან

en: System Log
ka: სისტემის პროტოკოლი

en: Calling %s
ka: ვურეკავ %s -ს

en: Accept call
ka: მიიღე ზარი

en: Connected to %s
ka: შეერთებული %s-თან

en: _Mute
ka: _გაჩუმება

en: New Mail
ka: ახალი წერილი

en: Open All Messages
ka: გახსენი ყველა შეტყობინება

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
ka[0]: %s-ს აქვს %d ახალი შეტყობინება.

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
    
    %s
ka: <span weight="bold" size="larger">მოსულია ახალი წერილი!</span>
    
    %s

en: Search Results
ka: ძებნის შედეგები

en: Info for %s
ka: ინფორმაცია %s-თვის

en: Buddy Information
ka: ინფორმაცია მომხმარებელზე

en: Unable to open URL
ka: ვერ ვხსნი URL-ს

en: Configure Pl_ugin
ka: პლაგინის კონფიგურირება

en: <b>Plugin Details</b>
ka: <b>პლაგინის დეტალები</b>

en: Select a file
ka: ფაილის არჩევა

en: _Buddy name:
ka: _მეგობრის სახელი:

en: Sends a _message
ka: აგზავნის _შეტყობინებას

note: Create the "Action" frame.
en: Action
ka: მოქმედება

en: Send a _message
ka: შეტყობინების გაგზავნა

en: E_xecute a command
ka: ბრძანების შესრულება

en: P_lay a sound
ka: ხმის დაკვრა

en: Brows_e...
ka: მო_ძიება...

en: Br_owse...
ka: _მოძიება...

en: Pre_view
ka: ჩვენება

note: Create the "Options" frame.
en: Options
ka: ოფციები

en: %s has become idle (%s)
ka: %s გახდა უმოქმედო (%s)

en: %s has gone away. (%s)
ka: %s გავიდა. (%s)

en: Icon
ka: ხატულა

en: Description
ka: აღწერილობა

en: When away
ka: როდესაც გასულია

en: Send unknown "_slash" commands as messages
ka: გავაგზავნოთ უცნობი 'დახრილი ხაზი' ბრძანებები როგორც შეტყობინებები

en: Highlight _misspelled words
ka: _მონიშნე არასწორად დაწერილი სიტყვები

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting. :)
ka: ეს არის სახე იმ შეტყობინებისა, რომელიც გაიგზავნება თქვენს მიერ გამოყენებული პროტოკოლით,რომელიც იყენებს ფორმატირებას. :)

note: All the tab options!
en: Tab Options
ka: ტაბ-პარამეტრები

en: _Placement:
ka: _განლაგება:

en: Top
ka: ზემოთ

en: Bottom
ka: ქვემოთ

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Left Vertical
ka: მარცხნივ ვერტიკალურად

en: Right Vertical
ka: მარჯვნივ ვერტიკალურად

en: N_ew conversations:
ka: _ახალი საუბარი:

en: IP Address
ka: IP მისამართი

en: ST_UN server:
ka: ST_UN სერვერი:

en: _Autodetect IP address
ka: IP მისამართის _ავტომატური დადგენა

en: Public _IP:
ka: გარე _IP:

en: Ports
ka: პორტები

en: _Manually specify range of ports to listen on
ka: ხელით მიეთითოს მოსასმენი პორტების შუალედი

en: _Start port:
ka: _საწყისი პორტი:

en: _End port:
ka: სა_ბოლოო პორტი:

en: Proxy Server
ka: პროქსი სერვერი

en: No proxy
ka: უპროქსიოდ

en: _User:
ka: _მომხმარებელი:

en: Manual
ka: ხელით

en: Browser Selection
ka: Browser-ის არჩევა

en: _Open link in:
ka: გახსნას მაჩვენებელი :

en: Existing window
ka: არსებული ფანჯარა

en: Logging
ka: პროტოკოლირება

en: Sound Selection
ka: ხმის არჩევა

en: Quiet
ka: ჩუმი

en: Normal
ka: ნორმალური

en: Sound Method
ka: ხმოვანი მეთოდი

en: _Method:
ka: მეთოდი:

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Command
ka: ბრძანება

en: No sounds
ka: გამორთე ხმები

en: Sound Options
ka: ხმის პარამეტრები

en: _Sounds while away
ka: ხმები როცა გასულია

en: Sound Events
ka: ხმოვანი შემთხვევები

en: Play
ka: დაკვრა

en: Event
ka: შემთხვევა

en: Test
ka: ტესტი

en: Reset
ka: განულება

en: Choose...
ka: აირჩიეთ...

en: _Auto-reply:
ka: ავტოგამოხმაურება

note: Auto-away stuff
en: Auto-away
ka: თვითგასვლა

en: _Minutes before changing status:
ka: _დრო სტატუსის შეცვლამდე(წუთებში):

note: Signon status stuff
en: Status at startup
ka: სტატუსი ჩართვისას

en: Smiley Themes
ka: სიცილაკების თემები

en: Sounds
ka: ხმები

en: Network
ka: ქსელი

en: Browser
ka: Browser-ი

en: Away / Idle
ka: გასული / უმოქმედო

en: Block all users
ka: დაბლოკე ყველა მომხმარებელი

en: Block only the users below
ka: დაბლოკე მხოლოდ ქვემოთ მოცემული მომხმარებელი

en: Privacy
ka: პრივატობა

en: Permit User
ka: დაუშვი მომხმარებელი

en: _Permit
ka: _დაშვება

en: Block User
ka: დაბლოკე მომხმარებლი

en: _Block
ka: _ბლოკირება

en: Block %s?
ka: დავბლოკო %s?

en: Are you sure you want to block %s?
ka: დარწმუნებული ხართ რომ გსურთ %s მომხმარებლის დაბლოკვა?

note: * * A wrapper for gaim_request_action() that uses Yes and No buttons.
en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Apply
ka: გამოყენება

en: Close
ka: დახურვა

en: That file already exists
ka: ფალი უკვე არსებობს

en: Would you like to overwrite it?
ka: გადავაწერო მას?

en: Save File...
ka: ფაილის შენახვა...

en: Open File...
ka: ფაილის გახსნა...

en: _Add
ka: _დამატება

en: Room List
ka: ოთახების სია

note: list button
en: _Get List
ka: სიის მიღება

note: add button
en: _Add Chat
ka: ჩატის _დამატება

en: Title
ka: სათაური

en: Type
ka: ტიპი

note: Available status messages are plain text
en: Message
ka: შეტყობინება

en: Saved Statuses
ka: შენახული სტატუსები

note: Use button
en: _Use
ka: გამოყენება

en: Status
ka: სტატუსი

en: _Title:
ka: _სათაური:

en: _Status:
ka: _სტატუსი:

note: Save & Use button
en: Sa_ve & Use
ka: შენახვა და გამოყენება

en: Message received
ka: შეტყობინება მიღებულია

en: Message sent
ka: შეტყობინება გაგზავნილია

note: connect to the server
en: Connecting
ka: დაკავშირება

en: New...
ka: ახალი...

en: Saved...
ka: შენახულია...

en: _Alias
ka: სინონიმი

en: _Get Info
ka: _მიიღე ინფორმაცია

en: _Invite
ka: მოწვევა

en: _Modify
ka: შეცვლა

en: _Open Mail
ka: ელ.ფოსტის გახსნა

en: Cannot send folder %s.
ka: ვერ ვაგზავნი დირექტორიას %s.

en: Send image file
ka: სურათის გაგზავნა

en: Plain text
ka: ტექსტი

en: Old Gaim
ka: ძველი Gaim

en: Logging of this conversation failed.
ka: ამ საუბრის პროტოკოლირება ვერ მოხერხდა.

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
ka: (%s) %s <ავტო-პასუხი>: %s

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
ka: ვერ ვპოულობ %s პლაგინს. გთხოვთ დააყენოთ პლაგინი და სცადოთ თავიდან.

en: The required plugin %s was unable to load.
ka: %s პლაკინის ჩატვირთვა შეუძლებელია

en: Gaim was unable to load your plugin.
ka: Gaim-მა ვერ შეძლო თქვენი პლაგინის ჩატვირთვა

en: 
    <b>Status:</b> %s
ka: 
    <b>სტატუსი:</b> %s

en: 
    <b>Message:</b> %s
ka: 
    <b>შეტყობინება:</b>

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
ka: Bonjour პროტოკოლის პლაგინი

en: Gaim User
ka: Gaim-ის მომხმარებელი

note: Creating the user splits
en: Hostname
ka: ჰოსტის სახელი

note: Creating the options for the protocol port to connect to
en: Port
ka: პორტი

en: First name
ka: სახელი

en: Last name
ka: გვარი

en: Email
ka: ელ.ფოსტა

en: Save Buddylist...
ka: მეგობრების სიის შენახვა...

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
ka: თქვენი მეგობრების სია ცარიელია, ფაილში არაფერი არ ჩაწერილა.

en: Couldn't open file
ka: ვერ გავხსენი ფაილი

en: Save buddylist...
ka: მეგობრების სიის შენახვა...

en: Passwords do not match.
ka: პაროლები არ ემთხვევა ერთმანეთს.

en: Registration completed successfully!
ka: რეგისტრაცია მოხერხდა!

en: Password
ka: პაროლი

en: Password (retype)
ka: პაროლი (მეორედ)

en: Nickname
ka: მეტსახელი

en: City
ka: ქალაქი

en: Year of birth
ka: დაბადების წელი

en: Male
ka: მამრობითი

en: Female
ka: მდედრობითი

en: Find buddies
ka: იპოვე მეგობრები

en: Password was changed successfully!
ka: პაროლი შეიცვალა!

en: Change Gadu-Gadu Password
ka: შეცვალე Gadu-Gadu პაროლი

en: Add to chat...
ka: დაამატე ჩატს...

en: Birth year
ka: დაბადების წელი

en: Search results
ka: ძებნის შედეგები

en: Unable to read socket
ka: ვერ ვკითხულობ სოკეტს

en: Connection failed.
ka: კავშირი ვერ განხორციელდა.

en: Blocked
ka: დაბლოკილია

en: Unblock
ka: ბლოკირების გაუქმება

en: Block
ka: ბლოკირება

en: Chat _name:
ka: ჩატის _სახელი:

en: Chat error
ka: ჩატის შეცდომა

en: Not connected to the server.
ka: არ ვარ დაკავშირებული სერვერთან.

en: Change password...
ka: პაროლის შეცვლა...

en: Download buddylist from Server
ka: მეგობრების სიის სერვერიდან ჩამოტვირთვა

en: Delete buddylist from Server
ka: მეგობრების სიის სერვერიდან წაშლა

en: Save buddylist to file...
ka: მეგობრების სიის ფაილში შენახვა...

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
ka: Gadu-Gadu პროტოკოლის პლაგინი

en: Gadu-Gadu User
ka: Gadu-Gadu მომხმარებელი

en: Unknown command: %s
ka: უცნობი ბრძანება: %s

en: File Transfer Failed
ka: ფაილის გადაგზავნა ვერ მოხერხდა

en: Gaim could not open a listening port.
ka: Gaim ვერ ხსნის მხმენელ პორტს.

en: Server has disconnected
ka: სერვერი გაითიშა

en: _Channel:
ka: _არხი:

en: _Password:
ka: _პაროლი:

en: Couldn't create socket
ka: შეუძლებელია სოკეტის შექმნა

en: Couldn't connect to host
ka: შეუძლებელია ჰოსტთან დაკავშირება

en: Connection Failed
ka: კავშირი ვერ განხორცილდა

en: Read error
ka: კითხვის შეცდომა

en: Users
ka: მომხმარებლები

en: Topic
ka: თემა

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
ka: IRC პროტოკოლის პლაგინი

note: host to connect to
en: Server
ka: სერვერი

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Real name
ka: ნამდვილი სახელი

note: option = gaim_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
ka: გამოიყენე SSL

en: Nick
ka: მეტსახელი

en: Realname
ka: ნამდვილი სახელი

en: Unknown message '%s'
ka: უცნობი შეტყობინება '%s'

en: Unknown message
ka: უცნობი შეტყობინება

en: No such channel
ka: მასეთი არხი არ არსებობს

note: does this happen?
en: no such channel
ka: მასეთი არხი არ არსებობს

en: User is not logged in
ka: მომხმარებელი არ არის ხაზზე

en: Could not send
ka: ვერ ვაგზავნი

en: Disconnected.
ka: კავშირი გაწყვეტილია.

en: Plaintext Authentication
ka: ტექსტური დადასტურება

note: This should never happen!
en: Invalid response from server.
ka: სერვერის არასწორი პასუხი

en: SASL error
ka: SASL შეცდომა

en: Full Name
ka: სრული სახელი

en: Family Name
ka: ოჯახური სახელი

en: Given Name
ka: სახელი

en: Street Address
ka: ქუჩის მისამართი

en: Extended Address
ka: მთლიანი მისამართი

en: Locality
ka: მდებარეობა

en: Region
ka: რეგიონი

en: Postal Code
ka: საფოსტო კოდი

en: Country
ka: ქვეყანა

en: Telephone
ka: ტელეფონი

en: Organization Name
ka: ორგანიზაციის სახელი

en: Organization Unit
ka: დანაყოფი

en: Role
ka: როლი

en: Birthday
ka: დაბადების დღე

en: Edit XMPP vCard
ka: XMPP vCard-ის რედაქტირება

en: Resource
ka: რესურსი

en: Middle Name
ka: ოჯახური სახელი

en: Address
ka: მისამართი

en: P.O. Box
ka: საფოსტო ყუთი

en: Photo
ka: სურათი

en: Logo
ka: ლოგო

en: (Re-)Request authorization
ka: მოითხოვე აცტორიზაცია

en: Error
ka: შეცდომა

en: First Name
ka: სახელი

en: Last Name
ka: გვარი

en: E-Mail Address
ka: E-Mail მისამართი

en: Invalid Directory
ka: არასწორი დირექტორია

en: _Room:
ka: _ოთახი:

en: _Server:
ka: _სერვერი:

en: Invalid Room Name
ka: არასწორი ოთახის სახელი

en: Invalid Server Name
ka: არასწორი სერვერის სახელი

en: Configuration error
ka: კონფიგურაციის შეცდომა

en: Unable to configure
ka: ვერ ვაკონფიგურირებ

en: Room Configuration Error
ka: ოთახის კონფიგურაციის შეცდომა

en: Registration error
ka: რეგისტრაციის შეცდომა

en: Invalid Server
ka: არასწორი სერვერი

en: Enter a Conference Server
ka: შეიყვანეთ კონფერენციების სერვერი

en: Find Rooms
ka: იპოვე ოთახები

en: Error initializing session
ka: შეცდომა სესიის ინიციალიზირებისას

en: Write error
ka: წერის შეცდომა

en: Read Error
ka: კითხვის შეცდომა

en: Unable to create socket
ka: ვერ ვქმნი სოკეტს

en: Invalid XMPP ID
ka: არასწორი XMPP ID

en: Registration Successful
ka: რეგისტრაცია მოხერხდა

en: Unknown Error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Registration Failed
ka: რეგისტრაცია ვერ მოხერხდა

en: Already Registered
ka: უკვე რესგისტრირებულია

en: Phone
ka: ტელეფონი

en: Date
ka: თარიღი

en: Register New XMPP Account
ka: ახალი XMPP ანგარიშის რეგისტრაცია

en: Authenticating
ka: მიმდენარეობს აუტენტიფიკაცია

en: Both
ka: ორივე

en: To
ka: ვის

en: Priority
ka: პრიორიტეტი

en: Password Changed
ka: პაროლი შეიცვალა

en: Error changing password
ka: შეცდომა პაროლის შეცვლისას

en: Password (again)
ka: პაროლი (კიდევ ერთხელ)

en: Change XMPP Password
ka: შეცვალე XMPP პაროლი

en: Please enter your new password
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ თქვენი ახალი პაროლი

en: Set User Info...
ka: მომხმარებლის ინფორმაციის შეტანა...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
ka: პაროლის შეცვლა...

en: Conflict
ka: კონფლიქტი

en: Forbidden
ka: აკრძალული

en: Gone
ka: წავიდა

en: Internal Server Error
ka: სერვერის შიდა შეცდომა

en: Malformed XMPP ID
ka: არასწორი XMPP ID

en: Not Acceptable
ka: მიუღებელი

en: Not Allowed
ka: არ არის დაშვებული

en: Registration Required
ka: საჭიროა რეგისტრაცია

en: Server Overloaded
ka: სერვერი გადატვირთულია

en: Service Unavailable
ka: სერვისი მიუწვდომელია

en: Authorization Aborted
ka: ავტორიზაცია შეწყვეტილია

en: Incorrect encoding in authorization
ka: არასწორი კოდირება ავტორიზაციაში

en: Invalid Authorization Mechanism
ka: ავტორიზაციის მექანიზმი არასწორია

en: Authorization mechanism too weak
ka: ავტორიზაციის მექანიზმი ძაან სუსტია

en: Authentication Failure
ka: აუტენტიფიკაციის შეცდომა

en: Bad Format
ka: ცუდი ფორმატი

en: Resource Conflict
ka: რესურსების კონფლიქტი

en: Host Unknown
ka: ჰოსტი უცნობია

en: Invalid ID
ka: არასწორი ID

en: Invalid XML
ka: არასწორი XML

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: XMPP Protocol Plugin
ka: XMPP პროტოკოლის პლაგინი

en: Use TLS if available
ka: გამოიყენე TLS თუ·შესაძლებელია

en: Require TLS
ka: მოითხოვე TLS

en: Connect port
ka: კავშირის პორტი

note: Account options
en: Connect server
ka: კავშირის სერვერი

en: Message from %s
ka: შეტყობინება %s -გან

en: XMPP Message Error
ka: XMPP შეტყობინების შეცდომა

en: XML Parse error
ka: შეცდომა XML ფაილის შეტანისას

en: The user %s wants to add %s to his or her buddy list.
ka: მომხმარებელს %s, სურს დაამატოს %s თავის სიაში.

en: _Authorize
ka: _ავტორიზაცია

en: _Deny
ka: _უარყოფა

en: Create New Room
ka: შექმენი ახალი ოთახი

en: _Configure Room
ka: ოთახის _კონფიგურაცია

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
ka: ვერ ვეგზავნი ფაილს %s -თან. მომხმარებლის პროგრამას არ შეუძლია ფაილების მიღება

en: File Send Failed
ka: ფაილის გაგზავნა ვერ მოხერხდა

en: Invalid e-mail address
ka: არასწორი e-mail მისამართი

en: User does not exist
ka: მომხმარებელი არ არსებობს

en: Invalid Username
ka: არასწორი მომხმარებლის სახელი

en: List Full
ka: სია სავსეა

en: Not on list
ka: არარი სიაში

en: User is offline
ka: მომხმარებელი გასულია ქსელიდან

en: Invalid group
ka: არასწორი ჯგუფი

en: User not in group
ka: მომხმარებელი არ არის ჯგუფში

en: Group name too long
ka: ჯგუფის სახელი ნამეტანი გრძელია

en: Service Temporarily Unavailable
ka: სერვისი დროებით მიუწვდომელია

en: Command disabled
ka: ბრძანება გაუქმებულია

en: Server busy
ka: სერვერი დაკავებულია

en: Server unavailable
ka: სერვერი მიუწვდომელია

en: Unable to write
ka: ვერ ვწერ

en: Session overload
ka: სესია გადატვირთულია

en: User is too active
ka: მომხმარებელი ძალიან აქტიურია

en: Not expected
ka: მოულოდნელი

en: Server too busy
ka: სერვერი ძალიან დატვირთულია

en: Authentication failed
ka: აუტენტიფიკაცია ვერ მოხერხდა

en: Unknown Error Code %d
ka: უცნობი შეცდომის კოდი %d

en: MSN Error: %s
ka: MSN შეცდომა: %s

en: Allow
ka: დაუშვი

en: Disallow
ka: არ დაუშვა

en: Page
ka: გვერდი

en: Has you
ka: ხართ მის სიაში

en: Be Right Back
ka: მალე დავბრუნდები

en: Busy
ka: დაკავებული

en: On the Phone
ka: ტელეფონზე

en: Out to Lunch
ka: საჭმელად გასული

en: Set Friendly Name...
ka: შეიტანე მეტსახელი...

en: Set Home Phone Number...
ka: შეიტანე სახლის ტელეფონის ნომერი...

en: Set Work Phone Number...
ka: შეიტანე სამსახურის ტელეფონის ნომერი...

en: Set Mobile Phone Number...
ka: შეიტანე მობილური ტელეფონის ნომერი...

en: Open Hotmail Inbox
ka: Hotmail საფოსტო ყუთის გახსნა

en: MSN Profile
ka: MSN პროფაილი

en: Error retrieving profile
ka: შეცდომა პროფაილის ჩამოტანისას

en: Age
ka: ასაკი

en: Marital Status
ka: ოჯახური მდგომარეობა

en: Location
ka: ადგილმდებარეობა

en: Occupation
ka: პროფესია

en: A Little About Me
ka: რამოდენიმე ინფორმაცია ჩემს შესახებ

en: Last Updated
ka: ბოლო განახლება

en: Profile URL
ka: პროფაილის URL

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: MSN Protocol Plugin
ka: MSN პროტოკოლის პლაგინი

en: Use HTTP Method
ka: გამოიყენე HTTP მეთოდი

en: Unable to connect
ka: დაკავშირება შეუძლებელია

en: Unknown error.
ka: უცნობი შეცდომა.

en: Service Temporarily Unavailable.
ka: სერვისი დროებით მიუწვდომელია.

en: Unable to rename group
ka: ვერ ვცვლი ჯგუფის სახელს

en: Unable to delete group
ka: ვერ ვშლი ჯგუფს

en: Writing error
ka: წერის შეცდომა

en: Reading error
ka: კითხვის შეცდომა

en: Unable to authenticate: %s
ka: ავთენტურობის დადგენა ვერ მოხერხდა: %s

en: Handshaking
ka: მისალმება

en: Transferring
ka: გადაგზავნა

en: Starting authentication
ka: ვიწყებ ავთენტურობის დადგენას

en: Getting cookie
ka: ბმულის მიღება

en: Sending cookie
ka: ქუკის გაგზავნა

en: Away From Computer
ka: კომპიუტერისგან გასული

en: On The Phone
ka: ლაპარაკობს ტელეფონზე

en: Out To Lunch
ka: საჭმელად გასული

en: Authorize
ka: ავტორიზაცია

en: Deny
ka: უარყოფა

en: Unable to add "%s".
ka: ვერ ვამატებ "%s"-ს

en: Unknown server error.
ka: სერვერის უცნობი შეცდომა.

en: users: %s, files: %s, size: %sGB
ka: მომხმარებელი: %s, ფაილი: %s, ზომა: %sGB

note: we didn't successfully connect. tdt->toc_fd is valid here
en: Unable to connect.
ka: დაკავშირება შეუძლებელია

en: _Group:
ka: _ჯგუფი:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: NAPSTER Protocol Plugin
ka: NAPSTER პროტოკოლის პლაგინი

en: Password has expired
ka: პაროლს ვადა გაუვიდა

en: Invalid password
ka: არასწორი პაროლი

en: User not found
ka: ვერ ვიპოვე მომხმარებელი

en: Invalid username or password
ka: არასწორია მომხმარებელი ან პაროლი

en: Unknown error: 0x%X
ka: უცნობი შეცდომა: 0x%X

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
ka: ვერ გავაგზავნე შეტყობინება (%s).

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
ka: შეუძლებელია შეტყობინების გაგზავნა. ვერ ვქმნი კონფერენციას (%s).

en: Unable to create conference (%s).
ka: ვერ ვქმნი კონფერენციას (%s).

en: Telephone Number
ka: ტელეფონის ნომერი

en: Department
ka: დეპარტამენტი

en: Email Address
ka: Email მისამართი

en: User ID
ka: მომხმარებლის ID

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { g_string_append_printf(info_text, "<b>%s:</b> %s<br>", tag, value); }
en: Full name
ka: სრული სახელი

en: Authenticating...
ka: მიმდენარეობს აუტენტიფიკაცია...

en: Unable to connect to server.
ka: შეუძლებელია სერვერთან დაკავშირება

en: Waiting for response...
ka: ველოდები პასუხს...

en: Server address
ka: სერვერის მისამართი

en: Server port
ka: სერვერი-პორტი

en: Invalid error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Invalid SNAC
ka: არასწორი SNAC

en: Service unavailable
ka: სერვისი მიუწვდომელია

en: User temporarily unavailable
ka: მომხმარებელი დროებით მიუწვდომელია

en: No match
ka: დამთხვევა არ არის

en: Voice
ka: ხმა

en: Chat
ka: ჩატი

en: Get File
ka: ფილის მიღება

en: Games
ka: თამაში

en: ICQ Direct Connect
ka: ICQ პირდაპირი კავშირი

en: AP User
ka: AP მომხმარებლები

en: ICQ RTF
ka: ICQ·RTF

en: Nihilist
ka: ნიჰილისტი

en: ICQ Server Relay
ka: ICQ-ზე სერვერზე დაყრდნობა

en: Old ICQ UTF8
ka: ძველი ICQ UTF8

en: Trillian Encryption
ka: Trillian შიფრი

en: ICQ UTF8
ka: ICQ·UTF8

en: Security Enabled
ka: დაცვა ჩართულია

en: Video Chat
ka: ვიდეო ჩატი

en: Live Video
ka: ცოცხალი ვიდეო

en: Camera
ka: კამერა

en: Not Available
ka: ხელმიუწვდომელია

en: Occupied
ka: დაკავებულია

en: Online
ka: ხაზზე

en: Warning Level
ka: შენშვნის დონე

en: _Connect
ka: _შეერთება

en: Screen name sent
ka: ეკრანული სახელი გაგზავნილია

en: Could Not Connect
ka: ვერ ვუკავშირდები

en: Connection established, cookie sent
ka: კავშირი დამყარებულია, ბმული გაგზავნილია

en: Unable to create new connection.
ka: ახალი კავშირის დამყარება შეუძლებელია

en: Incorrect nickname or password.
ka: არასწორია მეტსახელი ან პაროლი

en: Internal Error
ka: შიგანის შეცდომა

en: Received authorization
ka: მივიღე ავტორიზაცია

en: Password sent
ka: პაროლი გაგზავნილია

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
ka: გთხოვთ მომცეთ ავტორიზაცია თქვენი ჩემ მეგობრების სიაში დასამატებლად.

en: Authorization Request Message:
ka: ავტორიზაციის მოთხოვნის შეტყობინება

en: Please authorize me!
ka: გთხოვთ გამიკეთოთ ავტორიზაცია!

en: Request Authorization
ka: დადასტურების მოთხოვნა

en: _Request Authorization
ka: _ავტორიზაციის მოთხოვნა

en: No reason given.
ka: მიზეზი მითითებული არაა

en: Authorization Denied Message:
ka: ავტორიზაციის უარყოფის შეტყობინება

en: Authorization Request
ka: ავტორიზაციის მოთხოვნა

en: ICQ authorization denied.
ka: ICQ ავტორიზაცია ვერ მოხერხდა.

en: <B>UIN:</B> %s<BR><B>Status:</B> %s<HR>%s
ka: <B>UIN:</B> %s<BR><B>სტატუსი:</B> %s<HR>%s

note: Data is assumed to be the destination sn
en: Unable to send message: %s
ka: შეუძლებელია შეტყობინების გაგზავნა: %s

en: Unknown reason.
ka: უცნობი მიზეზი.

en: Unable to send message to %s:
ka: შეუძლებელია შეტყობინების გაგზავნა %s -თან

en: Capabilities
ka: შეუძლია

note: XXX - Don't call this with ssi
en: Finalizing connection
ka: კავშირის დასრულება

en: Mobile Phone
ka: მობილური ტელეფონი

en: Personal Web Page
ka: პირადი ვებ-გვერდი

en: Additional Information
ka: დამატებითი ინფორმაცია

en: Home Address
ka: სახლის მისამართი

en: Zip Code
ka: საფოსტო ინდექსი

en: Work Address
ka: სამსახურის მისამართი

en: Work Information
ka: ინფორმაცია სამსახურის შესახებ

en: Company
ka: კომპანია

en: Division
ka: დანაყოფი

en: Position
ka: თანამდებობა

en: Web Page
ka: ვებ გვერდი

en: No results found for e-mail address %s
ka: ელ.ფოსტის ძიების შედეგები %s-თვის არაა ნაპოვნი

en: Error 0x%04x: Unknown error.
ka: შეცდომა 0x%04x: უცნობი შეცდომა.

en: Account Info
ka: ინფორმაცია ანგარიშის შესახებ

en: The e-mail address for %s is %s
ka: ელ.ფოსტის მისამართი %s-თვის არის  %s

en: Profile too long.
ka: პროფილი ძალიან გრძელია

en: Away message too long.
ka: გასულობის შეტყობინება ძალიან გრძელია.

en: Unable To Add
ka: ჩამატება შეუძლებელია

en: (no name)
ka: (უსახელო)

en: Authorization Given
ka: ავტორიზაცია მიღებულია

en: The user %s wants to add %s to their buddy list for the following reason:
    %s
ka: მომხმარებელ %s -ს სურს შეიტანოს %s თავის მეგობრების სიაში. მიზეზი:
    %s

en: Authorization Granted
ka: ავტორიზაცია მიღებულია

en: _Exchange:
ka: გაცვლა

en: Require authorization
ka: დადასტურების მოთხოვნა

en: ICQ Privacy Options
ka: ICQ პრივატობის ოფციები

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
ka: <i>თქვენ ახლა ელოდებით ავტორიზაციას</i>

en: You are awaiting authorization from the following buddies
ka: თქვენ ელოდებით ავტორიზაციას ამ მეგობრებისაგან

en: Set User Info (URL)...
ka: მომხმარებლის ინფორმაციის შეცვლა (URL)

en: Change Password (URL)
ka: პაროლის შეცვლა (URL)

note: AIM actions
en: Format Screen Name...
ka: ეკრანული სახელი ფორმატირება

en: Confirm Account
ka: ანგარიშის დადასტურება

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: AIM/ICQ Protocol Plugin
ka: AIM/ICQ პროტოკოლის პლაგინი

en: Auth host
ka: დამადასტ. ჰოსტი

en: Auth port
ka: დამადასტ. პორტი

en: Encoding
ka: კოდირება

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
ka: <b>ჯგუფის სათაური:</b> %s<br>

en: Info for Group %s
ka: ინფორმაცია %s ჯგუფზე

en: Connected
ka: შეერთებული

en: Video Camera
ka: ვიდეო კამერა

en: 
    <b>External User</b>
ka: 
    <b>გარე მომხმარებელი</b>

en: New Conference
ka: ახალი კონფერენცია

en: Create
ka: შექმნა

en: Create New Conference...
ka: ახალი კონფერენციის შექმნა...

en: Invite user to a conference
ka: მომხმარებლის კონფერენციაზე დაპატიჟება

en: Invite to Conference
ka: დაპატიჟება კონფერენციაზე

en: Invite
ka: დაპატიჟება

en: Invite to Conference...
ka: დაპატიჟება კონფერენციაზე...

en: Connect
ka: დაკავშირება

en: <b>External User</b><br>
ka: <b>გარე მომხმარებელი</b><br>

en: <b>User ID:</b> %s<br>
ka: <b>მომხმარებლის ID:</b> %s<br>

en: <b>Full Name:</b> %s<br>
ka: <b>სრული სახელი:</b> %s<br>

en: Unknown (0x%04x)<br>
ka: უცნობი (0x%04x)<br>

en: <b>Status:</b> %s
ka: <b>სტატუსი:</b> %s

en: User Name
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Select User
ka: მომხმარებლის ამორჩევა

en: User Search
ka: მომხმარებლის ძებნა

en: User Search...
ka: მომხმარებლის ძებნა...

en: User Information
ka: ინფორმაცია მომხმარებელძე

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
ka: გახსნა...

en: _Import...
ka: _იმპორტი...

en: Wake Me Up
ka: გამაღვიძე

en: Hyper Active
ka: ჰიპერ აქტიური

en: Robot
ka: რობოტი

en: Happy
ka: ბედნიერი

en: Sad
ka: მოწყენილი

en: Angry
ka: გაბრაზებული

en: In Love
ka: შეყვარებული

en: Bored
ka: მოწყენილი

en: Excited
ka: აღფრთოვანებული

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Timezone
ka: დროის ზონა

en: Kill User
ka: მოკალი მომხმარებელი

en: Channel Information
ka: არხის-ინფორმაცია

en: <b>Channel Name:</b> %s
ka: <b>არხის სახელი:</b>·%s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
ka: <br><b>არხის დამაარსებელი:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
ka: <br><b>არხის თემა:</b><br>%s

en: Add / Remove
ka: ჩამატება / წაშლა

en: Group Name
ka: ჯგუფის სახელი

en: User Limit
ka: მომხმარებელთა ლიმიტი

en: Get Info
ka: გამოიძახე ინფორმაცია

en: Unknown command
ka: უცნობი ბრძანება

en: Cannot send file
ka: ვერ ვაგზავნი ფაილს

en: Personal Information
ka: პირადი ინფორმაცია

en: Birth Day
ka: დაბადების დღე

en: Job Title
ka: პროფესია

en: Job Role
ka: პოზიცია

en: Organization
ka: ორგანიზაცია

en: Unit
ka: განყოფილება

en: EMail
ka: ელ.ფოსტა

en: Note
ka: შენიშვნა

en: Join Chat
ka: ჩაერთე საუბარში

en: Status Text
ka: სტატუსის ტექსტი

en: _More...
ka: _მეტი...

en: Roomlist
ka: ოთახების სია

en: Server Information
ka: ინფორმაცია სერვერის შესახებ

en: Server Statistics
ka: სერვერის სტატისტიკა

en: Network Statistics
ka: ქსელის სტატისტიკა

en: Authenticating connection
ka: მიმდენარეობს აუტენტიფიკაცია

en: Video Conferencing
ka: ვიდეო კონფერენცია

en: Your Current Status
ka: თქვენი სტატუსი

en: Your VCard File
ka: თქვენი VCard ფაილი

en: Message of the Day
ka: დღის შეტყობინება

en: Key length
ka: გასაღების სიგრძე

en: Real Name
ka: ნამდვილი სახელი

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
ka: SILC პროტოკოლის პლაგინი

en: Public key authentication
ka: ავთენტურობის დადგენა ღია გასაღებით

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
ka: ნამდვილი სახელი: 	%s

en: User Name: 	%s
ka: მომხმარებლის სახელი: 	%s

en: Host Name: 	%s
ka: ჰოსტის სახელი: 	%s

en: Organization: 	%s
ka: ორგანიზაცია: 	%s

en: Country: 	%s
ka: ქვეყანა: 	%s

en: Key length: 	%d bits
ka: გასაღების სიგრძე: 	%d ბიტი

en: Computer
ka: კომპიუტერი

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ka: SIP/SIMPLE პროტოკოლის პლაგინი

en: Use UDP
ka: გამოიყენე UDP

en: Use proxy
ka: გამოიყენე პროქსი

en: Proxy
ka: პროქსი

en: Unable to read file %s.
ka: ვერ ვკითხულობ ფაილს %s.

en: Failure.
ka: შეცდომა.

en: Waiting for reply...
ka: ველოდები პასუხს...

en: Password Change Successful
ka: პაროლი შეიცვალა!

en: Change Password
ka: შეცვალე პაროლი

en: Gaim - Save As...
ka: Gaim - შეინახე როგორც...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: TOC Protocol Plugin
ka: TOC პროტოკოლის პლაგინი

en: Your Yahoo! message did not get sent.
ka: თქვენი Yahoo! შეტყობინება ვერ გაიგზავნა.

en: Normal authentication failed!
ka: ჩვეულებრივი ავთენტურობის დადგენა ვერ მოხერხდა!

en: Incorrect password.
ka: არასწორი პაროლი.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Yahoo Protocol Plugin
ka: Yahoo პროტოკოლის პლაგინი

en: Yahoo Japan
ka: Yahoo იაპონია

en: <b>IP Address:</b> %s<br>
ka: <b>IP მისამართი</b> %s<br>

en: Cool Link 1
ka: საინტერესო ლინკი 1

en: Cool Link 2
ka: საინტერესო ლინკი 2

en: Cool Link 3
ka: საინტერესო ლინკი 3

en: Last Update
ka: ბოლო განახლება

note: -6
en: Unknown room
ka: უცნობი ოთახი

note: -35
en: Not available
ka: ხელმიუწვდომელია

en: Voices
ka: ხმები

en: Webcams
ka: ვებ კამერები

en: User Rooms
ka: მომხმარებლის ოთახები

en: <b>User:</b> %s<br>
ka: <b>მომხმარებელი:</b> %s<br>

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
ka: Zephyr პროტოკოლის პლაგინი

note: * * A wrapper for gaim_request_action() that uses Accept and Cancel buttons.
en: _Accept
ka: _აქცეპტირება

en: Unavailable
ka: მიუწვდომელია

en: %s came back
ka: %s დაბრუნდა

en: %s signed off
ka: %s გავიდა ქსელიდან

en: +++ %s became idle
ka: +++ %s გახდა უმოქმედო

en: Calculating...
ka: გაანგარიშება...

en: Unknown.
ka: უცნობი

en: %d second | %d seconds
ka[0]: %d წამი

en: %d day | %d days
ka[0]: %d დღე

en: %s, %d hour | %s, %d hours
ka[0]: %s, %d საათი

en: %d hour | %d hours
ka[0]: %d საათი

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
ka[0]: %s, %d წუთი

en: %d minute | %d minutes
ka[0]: %d წუთი

en: g003: Error opening connection.
ka: კავშირის შეცდომა.
