Pidgin - en to bo translation catalogue (2333 entries)

en: %s. Try `%s -h' for more information.
bo: %s. བརྡ་དོན་ཧེང་བཀལ་དོན་ལུ་ `%s -h' འབད་རྩོན་བསྐྱེད།

note: the user did not fill in the captcha
en: Error
bo: འཛོལ་བ།

en: Account was not added
bo: རྩིས་ཐོ་འདི་ ཁ་སྐོང་མ་བརྐྱབ་པས།

en: New mail notifications
bo: ཡིག་འཕྲིན་གསརཔ་གི་བརྡ་བསྐུལ།

en: Remember password
bo: ཆོག་ཡིག་སེམས་ཁར་བཞག

en: Modify Account
bo: རྩིས་ཐོ་ལེགས་བཅོས།

en: New Account
bo: རྩིས་ཐོ་གསརཔ།

en: Protocol:
bo: གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས:

en: Password:
bo: ཆོག་ཡིག:

en: Alias:
bo: མིང་གཞན:

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
bo: ཆ་མེད་གཏང་།

note: Save button Save
en: Save
bo: སྲུངས།

en: Are you sure you want to delete %s?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་བཏོན་གཏང་ནི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན %s?

en: Delete Account
bo: རྩིས་ཐོ་བཏོན་གཏང་ཡོདཔ།

note: Delete button
en: Delete
bo: བཏོན་བཏང་།

en: Accounts
bo: རྩིས་ཐོ་ཚུ།

en: You can enable/disable accounts from the following list.
bo: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཐོ་ཡིག་ལས་ ཁྱོད་ཀྱིས་ རྩིས་ཐོ་ཚུ་ལྕོགས་ཅན་/ལྕོགས་མིན་བཟོ་ཚུགསཔ་ཨིན།

note: Add button
en: Add
bo: ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

note: Modify button
en: Modify
bo: ལེགས་བཅོས་འབད།

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
bo: %s%s%s%s གིས་ %s འདི་ ཁོ་རའི་ཡང་ན་མོ་རའི་ བ་ཌི་%s%s བཟོ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Add buddy to your list?
bo: ཁྱོད་རའི་ཐོ་ཡིག་ནང་ཆ་རོགས་ཁ་སྐོང་རྐྱབསན?

en: Authorize
bo: དབང་སྤྲོད།

en: Deny
bo: ཉན་མི་བཏུབ་པས།

en: Online: %d
    Total: %d
bo: གློག་ཐོག་: %d
    བསྡོམས།: %d

en: Account: %s (%s)
bo: རྩིས་ཐོ།: %s (%s)

en: 
    Last Seen: %s ago
bo: 
    ཧེ་མཐོང་ཡོདཔ་: %s ཧེ་མ།

en: You must provide a group.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ སྡེ་ཚན་གཅིག་བྱིན་དགོཔ་ཨིན།

en: You must select an account.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ རྩིས་ཐོ་གཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་དགོ།

en: Error adding buddy
bo: བ་ཌི་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་པའི་སྐབས་སུ་འཛོལ་བ།

en: Username
bo: ལག་ལེན་པའི་མིང་།

en: Account
bo: རྩིས་ཐོ།

en: Add Buddy
bo: ཆ་རོགས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Please enter buddy information.
bo: བ་ཌི་བརྡ་བཀོད་བཙུགས་གནང་།

en: Chats
bo: ཁ་སླབ་ནི།

note: Extract their Name and put it in
en: Name
bo: མིང་།

en: Alias
bo: མིང་གཞན།

en: Group
bo: སྡེ་ཚན།

en: Auto-join
bo: རང་བཞིན་གྱིས་-མཐུད།

en: Add Chat
bo: ཁ་སླབ་ཁ་སྐོང་འབད་

en: You can edit more information from the context menu later.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཤུལ་ལས་ སྐབས་དོན་དཀར་ཆག་ལས་ བརྡ་དོན་ཧེང་བཀལ་ཞུན་དག་འབད་ཚུགསཔ་ཨིན།

en: Error adding group
bo: སྡེ་ཚན་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་པའི་འཛོལ་བ།

en: You must give a name for the group to add.
bo: ཁ་སྐོང་རྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ཁྱོད་ཀྱིས་ སྡེ་ཚན་གྱི་མིང་གཅིག་བྱིན་དགོཔ་ཨིན།

en: Add Group
bo: སྡེ་ཚན་ཁ་སྐོང་འབད།

en: Enter the name of the group
bo: སྡེ་ཚན་གྱི་མིང་བཙུགས།

en: Edit Chat
bo: ཁ་སླབ་ཞུན་དག་འབད།

en: Please Update the necessary fields.
bo: ཉེར་མཁོ་བའི་ས་སྒོ་ཚུ་ དུས་མཐུན་བཟོ།

en: Edit
bo: ཞུན་དག

en: Edit Settings
bo: སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་ཞུན་དག་འབད།

en: Information
bo: བརྡ་དོན།

en: Get Info
bo: བརྡ་དོན་ལེན།

en: Add Buddy Pounce
bo: ཆ་རོགས་པ་འུནསི་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།

en: Send File
bo: ཡིག་སྣོད་གཏང་།

en: Blocked
bo: འགགས་ཡོདཔ།

en: Please enter the new name for %s
bo: %s དོན་ལུ་ མིང་གསརཔ་བཙུགས་གནང་།

en: Rename
bo: བསྐྱར་མིང་བཏགས།

en: Enter empty string to reset the name.
bo: མིང་སླར་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཡིག་རྒྱུན་སྟོངམ་བཙུགས།

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
bo: འ་ནི་འབྲེལ་བ་འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་གིས་ འབྲེབ་བ་ནང་ཡོད་པའི་ཆ་རོགས་ཚུ་ཆ་མཉམ་རང་རྩ་བསྐྲད་གཏངམ་ཨིན།

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
bo: འ་ནི་སྡེ་ཚན་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་གིས་ཡང་ སྡེ་ཚན་ནང་ཡོད་པའི་ཆ་རོགས་ཚུ་ཆ་མཉམ་་རང་རྩ་བསྐྲད་གཏངམ་ཨིན།

en: Are you sure you want to remove %s?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ %s བཏོན་གཏང་ནི་འདི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

note: XXX: anything to do with the returned ui-handle?
en: Confirm Remove
bo: རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་འདི་ངེས་དཔྱད་འབད།

en: Remove
bo: རྩ་བསྐྲད་བཏང་།

note: Buddy List
en: Buddy List
bo: ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག

en: Place tagged
bo: ས་གནས་ངོ་རྟགས་སྦྱར་ཡོདཔ།

en: View Log
bo: དྲན་དེབ་སྟོན་བལྟ།

note: General
en: Nickname
bo: སྐྱོན་མིང་།

note: Never know what those translations might end up like... Idle stuff
en: Idle
bo: ལས་མེད།

en: New...
bo: གསརཔ...

en: Saved...
bo: སྲུངས་བཞག་ཡོདཔ།...

en: Plugins
bo: པ་ལག་ཨིནསི།

en: Block
bo: བཀག

en: Unblock
bo: མ་འགག

note: Not multiline Not masked? No hints?
en: OK
bo: བཏུབ།

en: New Instant Message
bo: འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་གསརཔ།

en: Join a Chat
bo: ཁ་སླབ་ཀྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ།

en: Join
bo: མཐུད་ནི།

note: Create the "Options" frame.
en: Options
bo: གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Alphabetically
bo: ཀ་ཁའི་གོ་རིམ་ བཞིན།

en: Chat
bo: ཁ་སླབ།

note: Creating the user splits
en: Hostname
bo: ཧོསཊི་ནེམ།

en: Info
bo: བརྡ་དོན།

note: Close button
en: Close
bo: ཁ་བསྡམ།

en: %s disconnected.
bo: %s རྒྱུན་བཅད་བཅདཔ།

en: Re-enable Account
bo: རྩིས་ཐོ་འདི་སླར་ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: No such command.
bo: འདི་བཟུམ་མའི་བརྡ་བཀོད་མེད།

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
bo: ཚིག་སྦྱོར་གྱི་འཛོལ་བ་:  ཁྱོད་ཀྱིས བརྡ་བཀོད་དེ་ལུ་སྒྲུབ་རྟགས་ཕྱི་འགྱུར་གྱི་ཨང་ཡིག་དཔར་རྐྱབས་ནུག

en: Your command failed for an unknown reason.
bo: རྒྱུ་མཚན་མ་ཤེསཔ་ལས་བརྟེན་ ཁྱོད་ཀྱི་བརྡ་བཀོད་འདི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ནུག

en: That command only works in chats, not IMs.
bo: བརྡབཀོད་དེ་ཁ་སླབ་ནི་ནང་རྐྱངམ་ཅིག་མ་གཏོགས་ ཨའི་ཨེམ་ཚུ་ནང་ལཱ་འབད་མི་བཏུབ།

en: That command only works in IMs, not chats.
bo: བརྡ་བཀོད་དེ་ཨའི་ཨེམ་ཚུ་ནང་རྐྱངམ་ཅིག་མ་གཏོགས་ ཁ་སླབ་ནི་ནང་ལཱ་འབད་མི་བཏུབ།

en: That command doesn't work on this protocol.
bo: བརྡ་བཀོད་དེ་གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ཀྱི་ཐོག་ལུ་ལཱགཡོག་མི་འབད།

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
bo: དྲན་དེབ་འབད་ནི་འགོ་བཙུགས་ཅི། འ་ནི་ གྲོས་གླེང་ནང་ མ་འོངས་པའི་འཕྲིན་དོན་ཚུ་ དྲན་དེབ་བཀོད་ནི་ཨིན།

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
bo: དྲན་དེབ་བཀོད་ནི་བཀག་ཡོདཔ། འ་ནི་གྲོས་གླེང་ནང་ མ་འོངས་པའི་འཕྲིན་དོན་ཚུ་ དྲན་དེབ་བཀོད་ནི་ཨིན།

en: Show Timestamps
bo: དུས་བཀོད་ཚུ་སྟོན།

en: <AUTO-REPLY>
bo: <རང་བཏིན་-ལན་གསལ།>

en: No such command (in this context).
bo: འདི་བཟུམ་མའི་བརྡ་བཀོད(སྐབས་འབབ་འདི་ནང་)

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
bo: བརྡ་བཀོད་དམིགས་བསལ་ལུ་གྲོགས་རམ་གྱི་དོན་ལུ་ "/གྲོགས་རམ &ཨའི་ཊི;བརྡ་བཀོད&ཇི་ཨཊི;" ལག་ལེན་འཐབ།
    འོག་གི་བརྡ་བཀོད་ཚུ་སྐབས་འབབ་འདི་ནང་ལས་ཐོབ་ཚུགས

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
bo: སླབ་&lt;འཕྲིན་དོན་&gt;: ཁྱོད་ཀྱིས་བརྡ་བཀོད་ལག་ལེན་མ་འཐབ་བཟུམ་སྦེ་འཕྲིན་དོན་གཏང་།

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
bo: ང་ &lt;བྱ་བ&gt;: ཆ་རོགས་ཡང་ན་ཁ་སླབ་ནི་ལུ་ཨའི་ཨར་སི་བཟོ་རྣམ་གྱི་བྱ་བ་གཏང་།

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
bo: རྐྱེན་སེལ་དང་ཨའི་ཊི་;གདམ་ཁ་དང་ཇི་ཊི་;:   ད་ལྟོའི་གྲོས་གླེང་ལུ་རྐྱེན་སེལ་བརྡ་དོན་འདྲ་མིན་སྣ་ཚོགས་ཚུ་གཏང་།(&I)(&g)

en: clear: Clears the conversation scrollback.
bo: བསལ: གྲོས་གླེང་རྒྱབ་སྒྲིལ་བསལཝ་ཨིན།

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
bo: གྲོགས་རམ &lt;བརད་བཀོད&gt;:  དམིགས་བསལ་བརྡ་བཀོད་ཐོག་ལུ་གྲོགས་རམ་འབད།

en: plugins: Show the plugins window.
bo: པ་ལག་ཨིནསི་:པ་ལག་ཨིནསི་ཝིན་ཌོ་འདི་སྟོན།

en: buddylist: Show the buddylist.
bo: བ་ཌི་ཐོ་ཡིག་:བ་ཌི་ཐོ་ཡིག་འདི་སྟོན།

en: accounts: Show the accounts window.
bo: རྩིས་ཐོ་ཚུ་:རྩིས་ཐོ་ཚུའི་ཝིན་ཌོ་འདི་སྟོན།

en: debugwin: Show the debug window.
bo: རྐྱེན་སེལ་སྒོ་སྒྲིག་་:རྐྱེན་སེལ་སྒོ་སྒྲིག་འདི་སྟོན།

en: prefs: Show the preference window.
bo: དགའ་དམ་ཚུ་:དགའ་དམ་སྒོ་སྒྲིག་འདི་སྟོན།

en: statuses: Show the savedstatuses window.
bo: གནས་ཚད་ཚུ་:སྲུངས་བཞག་ཡོད་པའི་ གནས་ཚད་ཚུའི་ཝིན་ཌོ་འདི་སྟོན།

en: Unable to open file.
bo: ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Debug Window
bo: རྐྱེན་སེལ་སྒོ་སྒྲིག

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
bo: བསལ།

en: Pause
bo: ཐེམ།

note: Create the window.
en: File Transfers
bo: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་འབདཝ་ཨིན།

en: Progress
bo: ཡར་རྒྱས།

en: Filename
bo: ཡིག་སྣོད་མིང་།

en: Size
bo: ཚད།

en: Remaining
bo: ལྷག་ལུས།

note: XXX: Use of ggp_str_to_uin() is an ugly hack! presence
en: Status
bo: གནས་ཚད།

en: Waiting for transfer to begin
bo: གནས་སོར་འགོ་བཙུགས་ནིའི་དོན་ལུ་བསྒུག་དོ།

en: Canceled
bo: ཆ་མེད་བཏང་ཡི།

en: Failed
bo: འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Finished
bo: མཇུག་བསྡུ་ཡི།

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
bo: རིམ་ལུགས་བྱུང་ལས་ཚུ་ "Log all status changes to system log" དགའ་གདམ་འདི་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཡོད་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག་དྲན་དེབ་བཀོདཔ་ཨིན།

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
bo: འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་ཚུ་  "Log all instant messages" དགའ་གདམ་འདི་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག་དྲན་དེབ་བཀོདཔ་ཨིན།

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
bo: ཁ་སླབ་ཚུ་  "Log all chats" དགའ་གདམ་འདི་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་རྐྱངམ་ཅིག་ དྲན་དེབ་བཀོདཔ་ཨིན།

en: No logs were found
bo: དྲན་དེབ་ཅི་ཡང་མ་ཐོབ།

en: Total log size:
bo: དྲན་དེབ་ཚད་བསྡོམས།:

en: Conversations in %s
bo: %s ནང་གྲོས་གླེང་ཚུ།

en: Conversations with %s
bo: %s དང་བཅས་གྲོས་གླེང་ཚུ།

en: System Log
bo: དྲན་དེབ་རིམ་ལུགས།

en: Reject
bo: ཕྱིར་བཏོན།

en: Emails
bo: གློག་འཕྲིན་ཚུ།

en: You have mail!
bo: ཁྱོད་ལུ་ ཡིག་འཕྲིན་འདུག!

en: Subject
bo: དོན་ཚན།

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
bo[0]: %s (%s) ལུ་ %d འཕྲིན་དོན་གསརཔ་གཅིག་འདུག
bo[1]: %s (%s) ལུ་ %d འཕྲིན་དོན་གསརཔ་ཚུ་འདུག

en: New Mail
bo: གློག་འཕྲིན་གསརཔ།

en: Info for %s
bo: %sགི་དོན་ལུ་ བརྡ་དོན།

en: Buddy Information
bo: ཆ་རོགས་ཀྱི་བརྡ་དོན།

en: Continue
bo: འཕྲོ་མཐུད།

en: IM
bo: ཨའི་ཨེམ་།

en: Invite
bo: མགྲོན་དུ་འབོད།

en: (none)
bo: (ཅི་མེད།)

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
bo: མིང་: %s
    ཐོན་རིམ་: %s
    འགྲེལ་བཤད་: %s
    རྩོམ་པ་པོ་: %s
    ཝེབ་ས་ཁོངས་: %s
    ཡིག་སྣོད་མིང་: %s

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ འདི་རིམ་སྒྲིག་མ་འབད་བའི་ཧེ་མ་ པ་ལག་ཨིན་འདི་མངོན་གསལ་འབད་དགོ་པས།

en: No configuration options for this plugin.
bo: འ་ནི་པ་ལག་ཨིན་དོན་ལུ་ རིམ་སྒྲིག་གདམ་ཁ་ཚུ་མིན་འདུག

en: You can (un)load plugins from the following list.
bo: འོག་གི་ཐོ་ཡིག་ལས་ ཁྱོད་ཀྱིས་ (un) པ་ལག་ཨིནསི་མངོན་གསལ་འབད་ཚུགསཔ་ཨིན།

en: Configure Plugin
bo: པ་ལག་ཨིན་རིམ་སྒྲིག

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
bo: དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Please enter a buddy to pounce.
bo: པའུནསི་ལུ་ཆ་རོགས་ཅིག་ཐོ་བཀོད་འབད་གནང་།

en: New Buddy Pounce
bo: ཆ་རོགས་པའུནསི་གསརཔ།

en: Edit Buddy Pounce
bo: ཆ་རོགས་པའུནསི་ ཞུན་དག་འབད།

note: Account:
en: Account:
bo: རྩིས་ཐོ:

note: Create the "Pounce When Buddy..." frame.
en: Pounce When Buddy...
bo: ཆ་རོགས་འཔར་མཆོང་སྐབས།...

note: Create the "Action" frame.
en: Action
bo: བྱ་བ།

en: Recurring
bo: སླར་འབྱུང་།

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
bo: ཁྱོད་ %s དོན་ལུ་ %s གུ་ལུ་ པའུནསི་བཏོན་གཏང་ནི་འདི་ངེས་གཏན་ཨིན་ན?

en: Buddy Pounces
bo: ཆ་རོགས་པའུནསེསི།

en: %s has started typing to you (%s)
bo: %s འདི་གིས་ཁྱོད་ལུ་ཡིག་དཔར་རྐྱབ་ནི་འགོ་བཙུགས་ཅི (%s)

en: %s has paused while typing to you (%s)
bo: ཁྱོད་  (%s) ལུ་ ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་པའི་སྐབས་སུ་ %s གིས་ ཐེམ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: %s has signed on (%s)
bo: %s འདི་གིས་ ནང་ན་འཛུལ་ནུག (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
bo: %s འདི་གིས་ ལས་མེད་ལས་ ལོག་ནུག (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
bo: %s འདི་གིས་ ཕྱི་ཁ་ལས་ ལོག་ནུག (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
bo: %s འདི་གིས་ ཁྱོད་ལུ་ ཡིག་དཔར་རྐྱབ་ནི་བཞག་ནུག (%s)

en: %s has signed off (%s)
bo: %s འདི་གིས་ ཐོན་ཡར་སོ་ནུག (%s)

en: %s has become idle (%s)
bo: %s འདི་ ལས་མེད་འགྱུར་སོ་ནུག (%s)

en: %s has gone away. (%s)
bo: %s འདི་ ཡར་སོ་ནུག (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
bo: %s གིས་ ཁྱོད་ལུ་ འཕྲིན་དོན་གཅིག་བཏང་ཡོད། (%s)

en: Unknown pounce event. Please report this!
bo: ངོ་མ་ཤེས་པའི་ པའུནསི་གི་ བྱུང་ལས། འ་ནི་འདི་སྙན་ཞུ་འབད་གནང་།

en: From last sent message
bo: ཧེ་མ་བཏང་ཡོད་པའི་འཕྲིན་དོན་ལས།

en: Never
bo: ནམ་ཡང་།

en: Show Idle Time
bo: ལས་མེད་དུས་ཚོད་སྟོན།

en: Show Offline Buddies
bo: ཨོཕ་ལ་ཡིན་ཆ་རོགས་ཚུ་སྟོན།

en: Notify buddies when you are typing
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་པའི་སྐབས་སུ་ ཆ་རོགས་ཚུ་བརྡ་བསྐུལ་འབད།

en: Log format
bo: དྲན་དེབ་རྩ་སྒྲིག

en: Log IMs
bo: ཨའི་ཨེམ་ཨེསི་ལོག

en: Log chats
bo: དྲན་དེབ་ཁ་སླབ་ཚུ།

en: Log status change events
bo: ལོག་གནས་ཚད་ཀྱིས་ བྱུང་ལས་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབདཝ་ཨིན།

en: Conversations
bo: གྲོས་གླེང་།

en: Logging
bo: ནང་བསྐྱོད།

en: Not implemented yet.
bo: ད་ཚུན་ཡང་ལག་ལེན་མ་འཐབ་པས།

en: Save File...
bo: ཡིག་སྣོད་སྲུང་བཞག་འབད...

en: Open File...
bo: ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ...

note: Create the window.
en: Room List
bo: ཁང་མིག་གི་ཐོ་ཡིག

en: Buddy logs in
bo: ཆ་རོགས་ནང་བསྐྱོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Buddy logs out
bo: ཆ་རོགས་ཕྱིར་བསྐྱོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Message received
bo: འཕྲིན་དོན་ཐོབ་ཅི།

en: Message received begins conversation
bo: འཕྲིན་དོན་ཐོབ་ཡོདཔ་ལས་གྲོས་གླེང་འགོ་བཙུགསཔ་ཨིན།

en: Message sent
bo: འཕྲིན་དོན་བཏང་ཡོད།

en: Person enters chat
bo: གང་ཟག་ ཁ་སླབ་ནང་འཛུལཝ་ཨིན།

en: Person leaves chat
bo: གང་ཟག་ཁ་སླབ་ནི་བཞགཔ་ཨིན།

en: You talk in chat
bo: ཁ་སླབ་ནང་བློ་སླབ།

en: Others talk in chat
bo: ཁ་སླབ་ནང་གཞན་ཚུ་བློ་སླབ།

en: GStreamer Failure
bo: ཇི་སི་ཊི་མར་ འཐུས་ཤོར་འབྱུང་།

en: GStreamer failed to initialize.
bo: ཇི་སི་ཊི་མར་ འགོ་འབྱེད་འབད་ནི་འཐུས་་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Automatic
bo: རང་བཞིན་གྱི།

en: Command
bo: བརྡ་བཀོད།

en: Sound Method
bo: སྒྲ་སྐད་ཐབས་ལམ།

note: Sound options
en: Sound Options
bo: སྒྲ་སྐད་གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Always
bo: ཨ་རྟག་རང་།

note: Sound events
en: Sound Events
bo: འབྱུང་ལས་ཚུའི་སྒྲ་སྐད།

en: Event
bo: འབྱུང་ལས།

en: Test
bo: བརྟག་ཞིབ།

en: Reset
bo: སླར་སྒྲིག་འབད།

en: Choose...
bo: གདམ...

en: Are you sure you want to delete "%s"
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ %s བཏོན་གཏང་ནི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: Delete Status
bo: གནས་ཚད་བཏོན་གཏང་།

en: Saved Statuses
bo: གནས་ཚད་ཚུ་སྲུངས་བཞག་ཡོདཔ།

note: title
en: Title
bo: མགོ་མིང་།

en: Type
bo: དབྱེ་བ།

note: Statuses are almost all the same. Define a macro to reduce code repetition. PurpleStatusPrimitive id - use default name - use default saveable user_settable not independent Attributes - each status can have a message.
en: Message
bo: འཕྲིན་དོན།

note: Use
en: Use
bo: ལག་ལེན་འཐབ།

en: Invalid title
bo: ནུས་མེད་མགོ་མིང་།

en: Please enter a non-empty title for the status.
bo: གནས་ཚད་དོན་ལུ་ སྟོངམ་མ་ཡིན་པའི་མགོ་མིང་-གཅིག་བཙུགས་གནང་།

en: Duplicate title
bo: མགོ་མིང་ངོ་བཤུས།

en: Please enter a different title for the status.
bo: གནས་ཚད་དོན་ལུ་ མགོ་མིང་སོ་སོར་གཅིག་བཙུགས་གནང་།

en: Substatus
bo: ཡན་ལག་གནས་ཚད།

en: Status:
bo: གནས་ཚད:

en: Message:
bo: འཕྲིན་དོན།:

en: Edit Status
bo: གནས་ཚད་ཞུན་དག་འབད།

en: Use different status for following accounts
bo: འོག་ལུ་ཡོད་པའི་རྩིས་ཐོ་ཚུའི་དོན་ལུ་ གནས་ཚད་སོ་སོར་ལག་ལེན་འཐབ།

note: Save & Use
en: Save & Use
bo: སྲུངས་བཞིནམ་ལས་ལག་ལེན་འཐབ།(&U)

en: Sounds
bo: སྒྲ་སྐད་ཚུ།

en: Statuses
bo: གནས་ཚད་ཚུ།

en: %s just signed on
bo: %s འདི་ད་ལྟོ་འཛུལཝ་ཅིག་ཨིན།

en: %s just signed off
bo: %s འདི་ ད་ལྟོ་འཐོནམ་ཅིག་ཨིན།

en: %s sent you a message
bo: %s གིས་ ཁྱོད་ལུ་ འཕྲིན་དོན་གཅིག་བཏང་ཡོདཔ།

en: %s said your nick in %s
bo: %s གིས་ ཁྱོད་ཀྱི་ ནིཀ་འདི་  %s ཨིན་ཟེར་སླབ་ཅི།

en: %s sent a message in %s
bo: %s གིས་ %s ནང་ འཕྲིན་དོན་གཅིག་བཏང་ཡོད།

en: Buddy signs on/off
bo: ཆ་རོགས་འཛུལ་/འཐོན།

en: You receive an IM
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་་ཨའི་ཨེམ་གཅིག་ལེན།

en: Someone speaks in a chat
bo: མི་ཅིག་གིས་ ཁ་སླབ་ནང་ཁ་སླབ་མས།

en: Someone says your name in a chat
bo: མི་ཅིག་གིས་ ཁ་སླབ་ནང་ ཁྱོད་ཀྱི་མིང་སླབ་མས།

en: Notify with a toaster when
bo: ག་དེམ་ཅིག་ཁར་ བསྲེག་འཕྲུལ་གྱིས་བརྡ་བསྐུལ་འབད།

en: Beep too!
bo: བརྡ་སྐད་ཡང་བཏོན།

en: Set URGENT for the terminal window.
bo: ཊར་མི་ནཱལ་ཝིན་ཌོ་དོན་ལུ་ འཕྲལ་མཁོ་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: GntGf
bo: ཇི་ཨེན་ཊི་ཇི་ཨེཕ།

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
bo:  %s:</b><br> གུ་ལུ་ %s གཅིག་ཁར་གྲོས་གླེང་།<b>

en: History Plugin Requires Logging
bo: ལོ་རྒྱུས་ པ་ལག་ཨིན་ལུ་ ལོག་གིང་དགོཔ་ཨིན།

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
bo: ལོག་གིང་འདི་ ལག་ཆས་ཚུ་ལས་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཚུགསཔ་ཨིན -> དགའ་གདམ་ཚུ་ -> ལོག་གིང་།
    
    འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་ཚུའི་དོན་ལུ་ ལོགསི་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ནི་དང་/ཡང་ན་ ཁ་སླབ་ཀྱིས་ གྲོས་གླེང་དབྱེ་བ་གཅིག་པའི་དོན་ལུ་ལོ་རྒྱུས་ཤུགས་ལྡན་བཟོ་ནི་ཨིན་(s)།

en: GntHistory
bo: ཇི་ཨེན་ཊི་ལོ་རྒྱུས།

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
bo: གྲོས་གླེང་གསརཔ་ནང་ལུ་ འཕྲལ་གྱི་དྲན་དེབ་བཀོད་ཡོད་པའི་གྲོས་གླེང་ཚུ་སྟོནམ་ཨིན།

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
bo: གྲོས་གླེང་གསརཔ་འདི་ ཁ་ཕྱེཝ་ད་ལུ པ་ལག་ཨིན་འདི་གིས མཇུག་གི་གྲོས་གླེང་འདི ད་ལྟོའི་གྲོས་གླེང་ནང་བཙུགས་འོང་།

en: Online
bo: གློག་ཐོག

note: primative,						no,							id,			name
en: Offline
bo: ཨོཕ་ལ་ཡིན།

en: Lastlog
bo: མཇུག་གི་ལོག

note: Translator Note: The "backlog" is the conversation buffer/history.
en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
bo: མཇུག་གི་ལོག་:བེཀ་ལོག་ནང་ ཡན་ལག་ཡིག་རྒྱུན་དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ་ཚུ།

en: GntLastlog
bo: ཇི་ཨེན་ཊི་མཇུག་གི་ལོག

en: accounts
bo: རྩིས་ཐོ་ ཚུ།

en: Password is required to sign on.
bo: འཛུལ་ནིའི་དོན་ལུ་ཆོག་ཡིག་དགོས་མཁོ་ཡོདཔ།

en: Enter password for %s (%s)
bo:  %s (%s)གི་དོན་ལུ་ཆོག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: Enter Password
bo: ཆོག་ཡིག་བཙུགས།

en: Save password
bo: ཆོག་ཡིག་སྲུངས།

en: Missing protocol plugin for %s
bo:  %sགི་དོན་ལུ་པ་ལག་ཨིན་གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་འདི་བརླག་སྟོར་ཞུགས་ནུག

en: Connection Error
bo: མཐུད་ལམ་གྱི་འཛོལ་བ།

en: New passwords do not match.
bo: ཆོག་ཡིག་གསརཔ་ཚུ་མི་མཐུན་པས།

en: Fill out all fields completely.
bo: ས་སྒོ་ཚུ་གེ་ར་ཡོངས་རྫོགས་འབད་བཀང་།

en: Original password
bo: ཆོག་ཡིག་ངོ་མ།

en: New password
bo: ཆོག་ཡིག་གསརཔ།

en: New password (again)
bo: ཆོག་ཡིག་གསརཔ(ལོག་སྟེ་)

en: Change password for %s
bo: %sགི་དོན་ལུ་ཆོག་ཡིག་སོར།་

en: Please enter your current password and your new password.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ད་ལྟོའི་ཆོག་ཡིག་དང་ཆོག་ཡིག་གསརཔ་ཚུ་བཙུགས་གནང་།

en: Change user information for %s
bo: %sགི་དོན་ལུ་བརྡ་དོན་ལག་ལེན་པ་འདི་སོར།་

en: Set User Info
bo: ལག་ལེན་པའི་བརྡ་དོན་འདི་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Unknown
bo: མ་ཤེསཔ།

en: Buddies
bo: ཆ་རོགས་ཚུ།

en: buddy list
bo: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག

note: show error to user
en: Registration Error
bo: ཐོ་འགོད་འབད་ནིའི་འཛོལ་བ།

en: +++ %s signed on
bo: +++ %s འཛུལ་ཡོདཔ།

en: +++ %s signed off
bo: +++ %s འཐོན་ཡོདཔ།

note: Undocumented Unknown error
en: Unknown error
bo: ངོ་མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ།

en: Unable to send message: The message is too large.
bo: འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས།:འཕྲིན་དོན་འདི་ གནམ་མེད་ས་མེད་སྦོམ་འདུག

en: Unable to send message to %s.
bo: %s ལུ་ འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས།

en: The message is too large.
bo: འཕྲིན་དོན་འདི་གནམ་མེད་ས་མེད་རིང་དྲག་པས།

en: Unable to send message.
bo: འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Send Message
bo: འཕྲིན་དོན་གཏང་།

en: _Send Message
bo: འཕྲིན་དོན་གཏང་།(_S)

en: %s entered the room.
bo: %s ཁང་མིག་ནང་བཀོད་ཡོདཔ།

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
bo: %s [<I>%s</I>] ཁང་མིག་ནང་བཀོད་ཡོདཔ།

en: You are now known as %s
bo: ད་ཁྱོད་ལུ་%sཟེར་སླབ་ཨིན།

en: %s is now known as %s
bo: %s འདི་%s ཟེར་སླབ་ཨིན།

en: %s left the room.
bo: %s ཁང་མིག་ནང་ལས་ཡར་སོ་ཡི།

en: %s left the room (%s).
bo: %sའདི་ཁང་མིག་(%s)ནང་ལས་ཡར་སོ་ཡི།

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ མགྲོན་བརྡ་འབད་ནིའི་རེ་འདོད་བསྐྱེད་མི་ ལག་ལེན་པའི་མིང་ གདམ་ཁ་ཅན་གྱི་མགྲོན་འབོད་འཕྲིན་དོན་དང་སྦྲགས་ཏེ་བཙུགས་གནང་།

en: Failed to get connection: %s
bo: མཐུད་ལམ་: %s ཐོབ་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Failed to get name: %s
bo: མིང་: %s ཐོབ་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Failed to get serv name: %s
bo: སར་བར་མིང་ : %s ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: No name
bo: མིང་མེད།

en: Unable to create new resolver process
bo: དོགས་པ་སེལ་མི་ལས་སྦྱོར་གསརཔ་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to send request to resolver process
bo: དོགས་པ་སེལ་མི་ལས་སྦྱོར་ལུ་ ཞུ་བ་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Error resolving %s:
    %s
bo: %s དོགས་པ་སེལ་ནིའི་འཛོལ་བ།:
    %s

en: Error resolving %s: %d
bo: %s: %d དོགས་པ་སེལ་ནིའི་འཛོལ་བ།

en: Error reading from resolver process:
    %s
bo: དོགས་པ་སེལ་མི་ལས་སྦྱོར་ལས་ ལྷག་པའི་སྐབས་སུ་ འཛོལ་བ།:
    %s

en: Thread creation failure: %s
bo: ཐེ་རེཌི་གསར་བསྐྲུན་འཐུས་ཤོར།: %s

en: Unknown reason
bo: མ་ཤེས་པའི་རྒྱུ་མཚན།

en: Error reading %s: 
    %s.
bo: %s ལྷག་ནིའི་འཛོལ་བ: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
bo: %s རྩོམ་སྒྲིག་འབད་ནིའི་འཛོལ་བ: 
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
bo: %s འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནིའི་འཛོལ་བ: 
    %s.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
bo: 0 བཱའིཊིསི་གི་ཡིག་སྣོད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: Cannot send a directory.
bo: སྣོད་ཐོ་གཏང་མི་ཚུགས།

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
bo: %sའདི་དུས་རྒྱུན་གྱི་ཡིག་སྣོད་མེན།ཁུམས་བཞིན་དུ་སླར་སྲུང་ངོས་ལེན་མི་འབད་བས།

en: %s wants to send you %s (%s)
bo: %sའདི་གིས་ཁྱོད་ལུ་%s (%s)གཏང་ནི་ཨིན་པས།

en: %s wants to send you a file
bo: %sའདི་གིས་ཁྱོད་ལུ་ཡིག་སྣོད་གཏང་ནི་ཨིན་པས།

en: Accept file transfer request from %s?
bo: %sལས་ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་གྱི་ཞུ་བ་དང་ལེན་འབད་འོང་ག?

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
bo: :
    ལས་ཕབ་ལེན་གྱི་དོན་ལུ་ཡིག་སྣོད་ཐོབ་ཚུགས།ཐག་རིང་གི་ཧོསཊི: %s
    ཐག་རིང་གི་འདྲེན་ལམ: %d

en: %s is offering to send file %s
bo: %sའདི་གིས་ཡིག་སྣོད་%sགཏང་ནིའི་དང་ལེན་འབདཝ་མས།

en: %s is not a valid filename.
bo: %sའདི་ནུས་ཅན་གྱི་ཡིག་སྣོད་མིང་མེན།

en: Offering to send %s to %s
bo:  %s འདི་ %s ལུ་གཏང་ནི་དང་ལེན་འབདཝ་ཨིན།

en: Starting transfer of %s from %s
bo: %s ལས་  %s གི་ གནས་སོར་འགོ་བཙུགས་དོ།

en: Transfer of file %s complete
bo: མཇུག་བསྡུའི་ཡིག་སྣོད་%sཀྱི་གནས་སོར།

en: File transfer complete
bo: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་མཇུག་བསྡུ།

en: File transfer cancelled
bo: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་འདི་ཆ་མེད་བཏང་ནུག

en: File transfer to %s failed.
bo: %s ལུ་ ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་འདི་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: File transfer from %s failed.
bo: %s ལས་ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་འདི་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Run the command in a terminal
bo: ཊར་མི་ནཱལ་ནང་བརྡ་བཀོད་གཡོག་བཀོལ།

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
bo: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་ "aim" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
bo: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་ "gg" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
bo: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་ "icq" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
bo: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་ "irc" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: The command used to handle "msnim" URLs, if enabled.
bo: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་ "msnim" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
bo: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་ "sip" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
bo: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་པ་ཅིན་ "xmpp" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: The command used to handle "ymsgr" URLs, if enabled.
bo: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཡོད་པ་ཅིན་ "ymsgr" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: The handler for "aim" URLs
bo: "aim" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུའི་དོན་ལུ་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: The handler for "gg" URLs
bo: "gg" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུའི་དོན་ལུ་ ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: The handler for "icq" URLs
bo: "icq" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུའི་དོན་ལུ་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: The handler for "irc" URLs
bo: "irc" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུའི་དོན་ལུ་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: The handler for "msnim" URLs
bo: "msnim" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུའི་དོན་ལུ་ ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: The handler for "sip" URLs
bo: "sip" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུའི་དོན་ལུ་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: The handler for "xmpp" URLs
bo: "xmpp" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུའི་དོན་ལུ་ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: The handler for "ymsgr" URLs
bo: "ymsgr" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུའི་དོན་ལུ་ ལེགས་སྐྱོང་པ།

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
bo: "command" ལྡེ་མིག་ནང་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "aim" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་དགོཔ་ཨིན་པ་ཅིན་བདེན།

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
bo: "command" ལྡེ་མིག་ནང་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "gg" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་དགོཔ་ཨིན་པ་ཅིན་བདེན།

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
bo: "command" ལྡེ་མིག་ནང་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "icq" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་དགོཔ་ཨིན་པ་ཅིན་བདེན།

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
bo: "command" ལྡེ་མིག་ནང་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "irc" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་དགོ་པ་ཅིན་བདེན།

en: True if the command specified in the "command" key should handle "msnim" URLs.
bo: "command" ལྡེ་མིག་ནང་ གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "msnim" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་དགོ་པ་ཅིན་བདེན།

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
bo: "command" ལྡེ་མིག་ནང་ གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "sip" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་དགོ་པ་ཅིན་བདེན།

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
bo: "command" ལྡེ་མིག་ནང་ གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "xmpp" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་དགོ་པ་ཅིན་བདེན།

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ymsgr" URLs.
bo: "command" ལྡེ་མིག་ནང་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "ymsgr" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་དགོཔ་ཨིན་པ་ཅིན་བདེན།

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
bo: འ་ནི་དབྱེ་བའི་ཡུ་ཨར་ཨེལ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་འདི་ཊར་མི་ནཱལ་ནང་གཡོག་བཀོལ་འབད་དགོཔ་ཨིན་པ་ཅིན་བདེན།

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
bo: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "aim" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་རུང་ག

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
bo: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "gg" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་རུང་ག

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
bo: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "icq" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་རུང་ག

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
bo: གསལ་བཀོད་འབད་ཡད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "irc" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་རུང་ག

en: Whether the specified command should handle "msnim" URLs
bo: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "msnim" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་རུང་ག

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
bo: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "sip" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་རུང་ག

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
bo: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "xmpp" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་རུང་ག

en: Whether the specified command should handle "ymsgr" URLs
bo: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་ བརྡ་བཀོད་ཀྱིས་ "ymsgr" ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཚུ་ ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་རུང་ག

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
bo: <b><font color="red">དྲན་དེབ་བཀོད་མི་ལུ་ལྷག་ནིའི་བྱ་བ་མིན་འདུག</font></b>

en: HTML
bo: ཨེཅི་ཊི་ཨེམ་ཨེལ།

en: Plain text
bo: ཉག་རྐྱང་གི་ཚིག་ཡིག

en: Logging of this conversation failed.
bo: འ་ནི་གྲོས་གླེང་ནང་བསྐྱོད་འབད་ནི་འདི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: XML
bo: ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ

en: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
bo: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;རང་བཞིན - ལན&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
bo: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;རང་བཞིན-ལན&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
bo: <font color="red"><b>དྲན་དེབ་ཀྱི་འགྲུལ་ལམ་འཚོལ་མ་ཐོབ!</b></font>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
bo: <font color="red"><b>ཡིག་སྣོད་ལྷག་མ་ཚུགས: %s</b></font>

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
bo: (%s) %s <རང་བཞིན-ལན>: %s

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
bo: པ་ལག་ཨིན་མེ་ཇིཀ་མ་མཐུནམ་ %d (need %d)།

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
bo: ཨེ་བི་ཨའི་ཐོན་རིམ་མ་མཐུནམ་ %d.%d.x (need %d.%d.x)

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
bo: དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་པ་ལག་ཨིན %sའདི་འཚོལ་མ་ཐོབ།  པ་ལག་ཨིན་འདི་གཞི་བཙུགས་དང་ཚར་ཅིག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང་།

en: The required plugin %s was unable to load.
bo: དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་པ་ལག་ཨིན%s འདི་མངོན་གསལ་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: _Save
bo: སྲུངས(_S)

en: _Cancel
bo: ཆ་མེད་གཏང་།(_C)

en: Notes
bo: དྲན་འཛིན་ཚུ།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: DBus Example
bo: ཌི་བི་ཨེསི་ དཔེར་བརྗོད།

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
bo: ཌི་བི་ཡུ་ཨེསི་ པ་ལག་ཨིན་དཔེར་བརྗོད།

en: Minutes
bo: སྐར་མ་ཚུ།

note: This is a cultural reference.  Dy'er Mak'er is a song by Led Zeppelin. If that doesn't translate well into your language, drop the 's before translating.
en: I'dle Mak'er
bo: ལས་མེདཔ་བཟོ་མི།

en: Set Account Idle Time
bo: ལས་མེད་རྩིས་ཐོའི་ཆུ་ཚོད་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: _Set
bo: གཞི་སྒྲིག(_S)

en: None of your accounts are idle.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་རྩིས་ཐོ་ཚུ་གཅིག་ཡང་ལས་མེད་མེན་པས།

en: Unset Account Idle Time
bo: ལས་མེད་རྩིས་ཐོ་དུས་ཚོད་སྒྲིག་བཤོལ།

en: _Unset
bo: སྒྲིག་བཤོལ།(_U)

en: Set Idle Time for All Accounts
bo: རྩིས་ཐོ་ཚུ་ཆ་མཉམ་ལུ་ ལས་མེད་དུས་ཚོད་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
bo: ལས་མེད་བཟོ་ཡོད་པའི་རྩིས་ཐོ་ཚུ་ཆ་མཉམ་ལུ་ ལས་མེད་དུས་ཚོད་སྒྲིག་བཤོལ།

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
bo: ཁྱོད་ ལས་མེད་སྦེ་དུས་ཡུན་ག་དེམ་ཅིག་སྡོད་ཡི་ག་ ཁྱོད་ལུ་སྐོར་ཐེངས་-རིམ་སྒྲིག་འབད་བཅུགཔ་ཨིན།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
bo: ཨའི་པི་སི་ཡོངས་འབྲེལ་ཡན་ལག་བརྟག་ཞིབ།

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
bo: པ་ལག་ཨིན་ཨའི་པི་སི་རྒྱབ་སྐྱོར་འདི་ ཡོངས་འབྲེལ་ཡན་ལག་བཟུམ་སྦེ་བརྟག་ཞིབ་འབད།

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
bo: པ་ལག་ཨིན་ཨའི་པི་སི་རྒྱབ་སྐྱོར་འདི་ ཡོངས་འབྲེལ་ཡན་ལག་བཟུམ་སྦེ་བརྟག་ཞིབ་འབད།དེ་གིས་སར་བར་ པ་ལག་ཨིན་ག་ཡོད་བལྟ་ནི་དང་བརྡ་བཀོད་ཐོ་འགོད་འབད་འབདཝ་ཚུ་བོད་བརྡ་འབདཝ་ཨིན།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
bo: ཨའི་པི་སི་བརྟག་ཞིབ་སར་བར།

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
bo: པ་ལག་ཨིན་ཨའི་པི་སི་རྒྱབ་སྐྱོར་འདི་སར་བར་བཟུམ་སྦེ་བརྟག་ཞིབ་འབད།

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
bo: པ་ལག་ཨིན་ཨའི་པི་སི་རྒྱབ་སྐྱོར་འདི་ སར་བར་བཟུམ་སྦེ་བརྟག་ཞིབ་འབད།དེ་གིས་ཨའི་པི་སིའི་བརྡ་བཀོད་ཚུ་ཐོ་འགོད་འབདཝ་ཨིན།

en: User is offline.
bo: ལག་ལེན་པ་འདི་ གློག་ཐོག་མིན་འདུག

en: Auto-response sent:
bo: རང་བཞིན་-ལག་འདི་ བཏང་ཡོདཔ།:

en: %s has signed off.
bo: %s གིས་ འཐོན་ཡོདཔ།

en: One or more messages may have been undeliverable.
bo: འཕྲིན་དོན་གཅིག་ཡང་ན་མངམ་ཚུ་ འགྲེམ་སྤེལ་མ་འབད་བས།

en: You were disconnected from the server.
bo: ཁྱོད་ སར་བར་ལས་མཐུད་ལམ་བཏོག་ད་ནུག

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
bo: ཁྱོད་ ད་ལྟོ་མཐུད་ལམ་བཏོག་སྟེ་ཡོད། ཁྱོད་ ནང་བསྐྱོད་མ་འབད་ཚུན་འཕྲིན་དོན་ཚུ་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
bo: རིང་ཚད་མང་མཐའ་འདི་ལྷག་ཡོདཔ་ལས་བརྟེན་ འཕྲིན་དོན་འདི་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Message could not be sent.
bo: འཕྲིན་དོན་འདི་ གཏང་མ་ཚུགསཔ།

note: The names of IM clients are marked for translation at the request of translators who wanted to transliterate them.  Many translators choose to leave them alone.  Choose what's best for your language.
en: Adium
bo: ཨེ་ཌིཡམ།

note: The names of IM clients are marked for translation at the request of translators who wanted to transliterate them.  Many translators choose to leave them alone.  Choose what's best for your language.
en: Fire
bo: མེ།

note: The names of IM clients are marked for translation at the request of translators who wanted to transliterate them.  Many translators choose to leave them alone.  Choose what's best for your language.
en: Messenger Plus!
bo: འཕྲིན་སྐྱེལ་པ་ ཁ་སྐོང་།!

note: The names of IM clients are marked for translation at the request of translators who wanted to transliterate them.  Many translators choose to leave them alone.  Choose what's best for your language.
en: MSN Messenger
bo: ཨེམ་ཨེསི་ཨེན་ འཕྲིན་སྐྱེལ་པ།

note: The names of IM clients are marked for translation at the request of translators who wanted to transliterate them.  Many translators choose to leave them alone.  Choose what's best for your language.
en: Trillian
bo: ཊིརི་ལིཡན།

note: Add general preferences.
en: General Log Reading Configuration
bo: ཡོངས་ཁྱབ་ལོག་ལྷག་བྱེད་རིམ་སྒྲིག

en: Fast size calculations
bo: ཚད་རྩིས་ལས་མགྱོགས་དྲགས།

en: Use name heuristics
bo: ཧིའུ་རིསི་ཊིཀ་མིང་ལག་ལེན་འཐབ།

note: Add Log Directory preferences.
en: Log Directory
bo: ལོག་ སྣོད་ཐོ།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Log Reader
bo: ལོག་ ལྷག་བྱེད།

note: *< name *< version * summary
en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
bo: ཨའི་ཨེམ་ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་གཞན་མི་ཚུ་གྲངས་སུ་བཙུགས་ཏེ་ ལོག་མཐོན་བྱེད་ནང་དྲན་དེབ་བཀོདཔ་ཨིན།

en: Mono Plugin Loader
bo: མོ་ནོ་ པ་ལག་ཨིན་མངོན་གསལ་འབད་མི།

en: Loads .NET plugins with Mono.
bo: ཁུར་ཆ་ཚུ། མོ་ནོ་དང་གཅིག་ཁར་ ནེཊི་པ་ལག་ཨིནསི།

en: Yes
bo: ཡོད།

en: No
bo: མེན།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
bo: པརཱལ་པ་ལག་ཨིན་མངོན་གསལ་འབད་མི།

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
bo: པརཱལ་པ་ལག་ཨིན་མངོན་གསལ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱིནམ་ཨིན།

en: Psychic Mode
bo: སེམས་ཁམས་དང་འབྲེལ་བའི་ཐབས་ལམ།

en: Psychic mode for incoming conversation
bo: ནང་འབྱོར་འབད་བའི་གྲོས་གླེང་དོན་ལུ་སེམས་ཁམས་དང་འབྲེལ་བའི་ཐབས་ལམ།

en: You feel a disturbance in the force...
bo: ཤུགས་ནང་ཁྱོད་ཀྱིས་ བར་ཆད་ཚོརཝ་མས་ག...

en: Only enable for users on the buddy list
bo: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་གུ་ལུ་རྐྱངམ་ཅིག་ ལག་ལེན་པ་ཚུའི་དོན་ལུ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Disable when away
bo: ཕྱི་ཁ་ཡོད་པའི་སྐབས་སུ་ ལྕོགས་མིན་བཟོ།

en: Display notification message in conversations
bo: གྲོས་གླེང་ཚུ་ནང་ བརྡ་བསྐུལ་འཕྲིན་དོན་བཀྲམ་སྟོན་འབད།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
bo: བརྡ་རྟགས་བརྟག་ཞིབ།

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
bo: བརྡ་རྟགས་ཚུ་ ལཱ་ཚུལ་དང་ལྡནམ་སྦེ་ འབད་དོ་ག་བལྟ་ནིའི་དོན་ལུ་བརྟག་ཞིབ།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
bo: འཇམ་སམ་པ་ལག་ཨིན།

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
bo: ཅ་ཆས་མང་ཤོས་ ལཱ་ཚུལ་ལྡན་སྦེ་ འབད་དོ་ག་བལྟ་ནིའི་དོན་ལུ་བརྟག་ཞིབའབདཝ་ཨིན།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GNUTLS
bo: ཇིཨེན་ཡུ་ཊི་ཨེལ་ཨེསི།

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
bo: ཇི་ཨེན་ཡུ་ཊི་ཨེལ་ཨེསི་ལས་བརྒྱུད་དེ་ ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱིནམ་ཨིན།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: NSS
bo: ཨེན་ཨེསི་ཨེསི།

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
bo: མོ་ཛིལ་ལ་ཨེན་ཨེསི་ཨེསི་ལས་བརྒྱུད་དེ་ ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱིནམ་ཨིན།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: SSL
bo: ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ།

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
bo: ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ་ དཔེ་མཛོད་རྒྱབ་སྐྱོརཚུའི་མཐའ་བསྐོར་ཏེ་ལོག་མཚམས་བཟོ་མི་བྱིནམ་ཨིན།

en: %s is no longer away.
bo: %s འདི་ད་ལས་ཕར་ཕྱི་ཁ་མེན།

en: %s has gone away.
bo: %s ཡར་སོ་ནུག

en: %s has become idle.
bo: %sའདི་ལས་མེད་ལུ་འགྱུར་སོ་ནུག

en: %s is no longer idle.
bo: %sའདི་ད་ལས་ཕར་ལས་མེད་མེན།

en: %s has signed on.
bo: %s འདི་འཛུལ་ཡོདཔ།

en: Notify When
bo: སྐབས་བརྡ་བསྐུལ་འབད།

en: Buddy Goes _Away
bo: ཆ་རོགས་ཕྱི་ཁ་འགྱོཝ་ད་(_A)

en: Buddy Goes _Idle
bo: ཆ་རོགས་ལས་མེད་ལུ་འགྱུརཝ་ད(_I)

en: Buddy _Signs On/Off
bo: ཆ་རོགས་ འཛུལཝ་/འཐོནམ་ཨིན།(_S)

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
bo: ཆ་རོགས་ཀྱི་གནས་ལུགས་བརྡ་བསྐུལ་འབད་ནི།

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
bo: ཆ་རོགས་ཕྱི་ཁར་འགྱོཝ་ད་ ཡང་ན སླར་ལོགཔ་ད ཡང་ན ལས་མེད་ཀྱི་སྐབས གྲོས་གླེང་སྒོ་སྒྲིག་ནང་བརྡ་བསྐུལ་འབདཝ་ཨིན།

en: Tcl Plugin Loader
bo: ཊི་སི་ཨེལ་པ་ལག་ཨིན་མངོན་གསལ་འབད་མི།

en: Provides support for loading Tcl plugins
bo: ཊི་སི་ཨེལ་པ་ལག་ཨིན་ མངོན་གསལ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོོར་བྱིནམ་ཨིན།

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
bo: ཉེ་གནས་ཀྱི་ ཨེམ་ཌི་ཨེན་ཨེསི་སར་བར་དང་གཅིག་ཁར་ མཐུད་ལམ་གཞི་འཛུགས་འབད་མ་ཚུགས། འདི་ལཱ་འབདཝ་མས་ག?

en: First name
bo: མགོ་མིང་།

en: Last name
bo: མཇུག་མིང་།

note: email
en: Email
bo: གློག་འཕྲིན།

en: AIM Account
bo: ཨེ་ཨའི་ཨེམ་ རྩིས་ཐོ།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
bo: བཱོན་ཇོར་ གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་པ་ལག་ཨིན།

en: Bonjour
bo: བཱོན་ཇོར།

en: %s has closed the conversation.
bo: %s གིས་ གྲོས་གླེང་ཁ་བསྡམས་ཡོདཔ།

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
bo: འཕྲིན་དོན་འདི་གཏང་མ་ཚུགས་ གྲོས་གླེང་འདི་འགོ་བཙུགས་མ་ཚུགས།

en: Invalid proxy settings
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་ པོ་རོགསི་ གཞི་སྒྲིག་ཚུ།

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
bo: ཁྱོད་རའི་དོན་ལུ་  ཧོསཊི་གི་མིང་  ཡང་ན་ འདྲེན་ལམ་གྱི་ཨང་གྲངས གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་ པོ་རོག་སིའི་དབྱེ་བ་གྲ་གྲིགས་འབད་མི་འདི་ ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: Token Error
bo: ངོ་རྟགས་འཛོལ་བ།

en: Unable to fetch the token.
bo: ངོ་རྟགས་ལེན་འབག་འོང་མ་ཚུགསཔ།

en: Save Buddylist...
bo: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་སྲུངས་བཞག...

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་འདི་སྟོངམ་ཨིན་པས་ ཡིག་སྣོད་ནང་ག་ཅི་ཡང་བ་འབྲི་པས།

en: Buddylist saved successfully!
bo: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་འདི་ མཐར་འཁྱོལ་སྦེ་ སྲུངས་བཞག་ཡོདཔ།!

en: Couldn't load buddylist
bo: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་མངོན་གསལ་འབད་མ་ཚུགས།

en: Load Buddylist...
bo: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་མངོན་གསལ་འབད།...

en: Buddylist loaded successfully!
bo: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་འདི་་མཐར་འཁྱོལ་སྦེ་ མངོན་གསལ་འབད་ཡོདཔ།!

en: Save buddylist...
bo: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་སྲུངས་བཞག...

en: Load buddylist from file...
bo: ཡིག་སྣོད་ལས་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་མངོན་གསལ་འབད།...

en: New Gadu-Gadu Account Registered
bo: ག་ཌུ་-ག་ཌུ་ རྩིས་ཐོ་གསརཔ་ཐོ་འགོད་འབད་ཡོདཔ།

en: Registration completed successfully!
bo: ཐོ་འགོད་འདི་ མཐར་འཁྱོལ་སྦེ་མཇུག་བསྡུ་ཡོདཔ་ཨིན།!

en: Password
bo: ཆོག་ཡིག

en: Password (again)
bo: ཆོག་ཡིག(ལོག་སྟེ)

en: Register New Gadu-Gadu Account
bo: ག་ཌུ་-ག་ཌུ་ རྩིས་ཐོ་གསརཔ་ཐོ་འགོད་འབད།

en: Please, fill in the following fields
bo: འོག་ལུ་ཡོད་པའི་ས་སྒོ་ཚུ་བཀང་གནང་།

en: City
bo: གྲོང་སྡེ།

en: Year of birth
bo: སྐྱེས་པའི་ལོ།

note: gender
en: Gender
bo: ཕོ་མོའི་དབྱེ་བ།

en: Male or female
bo: ཕོ་/མོ།

note: 0
en: Male
bo: ཕོ།

en: Female
bo: མོ།

en: Only online
bo: གློག་ཐོག་རྐྱངམ་ཅིག

en: Find buddies
bo: ཆ་རོགས་ཚུ་འཚོལ།

en: Please, enter your search criteria below
bo: ཁྱོད་རའི་ འཚོལ་ཞིབ་ཁྱད་ཚད་འོག་ལུ་བཙུགས་གནང་།

en: Fill in the fields.
bo: ས་སྒོ་ཚུ་བཀང་།

en: Your current password is different from the one that you specified.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ ད་ལྟོའི་ཆོག་ཡིག་འདི་ ཁྱོད་ཀྱིས་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་མི་ལས་སོ་སོ་གཅིག་འདུག

en: Unable to change password. Error occurred.
bo: ཆོག་ཡིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མ་ཚུགས། འཛོལ་བ་བྱུང་ཡི།

en: Change password for the Gadu-Gadu account
bo: ག་ཌུ་-ག་ཌུ་ རྩིས་ཐོ་དོན་ལུ་ ཆོག་ཡིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: Password was changed successfully!
bo: ཆོག་ཡིག་འདི་མཐར་འཁྱོལ་སྦེ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།!

en: Current password
bo: ད་ལྟོའི་ཆོག་ཡིག

en: Password (retype)
bo: ཆོག་ཡིག་(ལོག་ཡིག་དཔར་བརྐྱབ)།

en: Enter current token
bo: ད་ལྟོའི་ངོ་རྟགས་བཙུགས།

en: Current token
bo: ད་ལྟོའི་ངོ་རྟགས།

en: Please, enter your current password and your new password for UIN:
bo: ཡུ་ཨའི་ཨེེན་དོན་ལུ་ ད་ལྟོའི་ཆོག་ཡིག་དང་ ཆོག་ཡིག་གསརཔ་བཙུགས་གནང་།:

en: Change Gadu-Gadu Password
bo: ག་ཌུ་-ག་ཌུ་ ཆོག་ཡིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: Select a chat for buddy: %s
bo: ཆ་རོགས་: %s དོན་ལུ་ ཁ་སླབ་གཅིག་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Add to chat...
bo: ཁ་སླབ་ལུ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།...

note: 0 Global
en: Available
bo: ཐོབ་ཚུགས།

note: 2
en: Chatty
bo: ཁ་མང་དྲགས།

note: 3
en: Do Not Disturb
bo: མ་དཀྲོགས།

note: 1 get_yahoo_status_from_purple_status() returns YAHOO_STATUS_CUSTOM for * the generic away state (YAHOO_STATUS_TYPE_AWAY) with no message Away stuff
en: Away
bo: ཕྱི་ཁ།

en: UIN
bo: ཡུ་ཨའི་ཨེན།

note: first name purple_notify_user_info_add_pair( info, _( "Hidden Number" ), profile->hidden ? _( "Yes" ) : _( "No" ) ); optional information purple_notify_user_info_add_pair( info, _( "Title" ), profile->title );
en: First Name
bo: འགོ་མིང་།

en: Birth Year
bo: སྐྱེས་ལོ།

en: Unable to display the search results.
bo: འཚོལ་ཞིབ་གྲུབ་འབྲས་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་མ་ཚུགས་པས།

en: Gadu-Gadu Public Directory
bo: ག་ཌུ་-ག་ཌུ་མི་མང་སྣོད་ཐོ།

en: Search results
bo: གྲུབ་འབྲས་ཚུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད།

en: No matching users found
bo: ལག་ལེན་པ་མཐུན་སྒྲིག་ཚུ་འཚོལ་མ་ཐོབ་པས།

en: There are no users matching your search criteria.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ འཚོལ་ཞིབ་ཁྱད་ཚད་མཐུན་སྒྲིག་འབད་བའི་ལག་ལེན་པ་ཚུ་གཅིག་ཡང་མིན་འདུག

en: Unable to read from socket
bo: སོ་ཀེཊི་ལས་ ལྷག་མ་ཚུགས།

en: Buddy list downloaded
bo: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ཕབ་ལེན་འབད་ཡོདཔ།

en: Your buddy list was downloaded from the server.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་འདི་ སར་བར་ལས་ ཕབ་ལེན་འབད་ཡོདཔ་ཨིན་པས།

en: Buddy list uploaded
bo: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་སྐྱེལ་བཙུགས་འབད་ཡོདཔ།

en: Your buddy list was stored on the server.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་འདི་ སར་བར་གུ་ལུ་གསོག་འཇོག་འབད་བཞག་ནུག

note: The session is now set up, ready to be connected. This emits the * signedOn signal, so clients can now do anything with msimprpl, and * we're ready for it (session key, userid, username all setup).
en: Connected
bo: མཐུད་ཡོདཔ།

en: Connection failed
bo: མཐུད་ལམ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Add to chat
bo: ཁ་སླབ་ལུ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།

en: Chat _name:
bo: ཁ་སླབ་ མིང་།:(_n)

note: 1. connect to server connect to the server
en: Connecting
bo: མཐུད་དོ།

en: Chat error
bo: ཁ་སླབ་འཛོལ་བ།

en: This chat name is already in use
bo: འ་ནི་ཁ་སླབ་འདི་ ཧེ་མ་ལས་རང་ལག་ལེན་འཐབ་བཞིན་ཡོད།

en: Find buddies...
bo: ཆ་རོགས་ཚུ་ འཚོལ།

en: Change password...
bo: ཆོག་ཡིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།...

en: Upload buddylist to Server
bo: སར་བར་ལུ་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་སྐྱེལ་བཙུགས་འབད།

en: Download buddylist from Server
bo: སར་བར་ལས་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་འདི་ ཕབ་ལེན་འབད།

en: Delete buddylist from Server
bo: སར་བར་ལས་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་འདི་ བཏོན་གཏང་།

en: Save buddylist to file...
bo: ཡིག་སྣོད་ལུ་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་སྲུངས།...

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
bo: ག་ཌུ་-ག་ཌུ་ གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ པ་ལག་ཨིན།

note: summary
en: Polish popular IM
bo: ཡོང་གྲགས་ཅན་ ཨའི་ཨེམ་ལེགས་བཅོས་འབད།

en: Gadu-Gadu User
bo: ག་ཌུ་-ག་ཌུ་ ལག་ལེན་པ།

en: Unknown command: %s
bo: བརྡ་བཀོད་ངོ་མ་ཤེསཔ: %s

en: current topic is: %s
bo: ད་ལྟོའི་གནད་དོན་འདི: %s

en: No topic is set
bo: གནད་དོན་གཞི་སྒྲིག་མ་འབད།

en: File Transfer Failed
bo: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Error displaying MOTD
bo: ཨེམ་ཨོ་ཊི་ཌི་ བཀྲམ་སྟོན་འབདཝ་ད་འཛོལ་བ་འཐོན་ཡི།

en: No MOTD available
bo: ཨེམ་ཨོ་ཊི་ཌི་ ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: There is no MOTD associated with this connection.
bo: མཐུད་ལམ་འདི་དང་ འབྲེལ་བའི་ ཨེམ་ཨོ་ཊི་ཌི་ མེད།

en: MOTD for %s
bo: ཨེམ་ཨོ་ཊི་ཌིའི་ དོན་ལུ་  %s

en: View MOTD
bo: ཨེམ་ཨོ་ཊི་ཌི་ བལྟ།

en: _Channel:
bo: རྒྱུ་ལམ:

en: _Password:
bo: ཆོག་ཡིག:

en: SSL support unavailable
bo: SSL རྒྱབ་སྐྱོར་མི་ཐོབ།

en: Unable to connect
bo: མཐུད་མ་ཚུགས།

en: Users
bo: ལག་ལེན་པ་ཚུ།

en: Topic
bo: གནད་དོན།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
bo: ཨའི་ཨར་སི་ གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ པ་ལག་ཨིན།

note: *  summary
en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
bo: དཀའ་ངལ་ཉུང་སུ་ཨིན་པའི་ཨའི་ཨར་སི་ གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ པ་ལག་ཨིན།

note: host to connect to
en: Server
bo: སར་བར།

note: port to connect to
en: Port
bo: འདྲེན་ལམ།

en: Encodings
bo: ཨིན་ཀོ་ཌིངསི།

en: Real name
bo: མིང་ངོ་མ།

note: option = purple_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
bo: ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Bad mode
bo: ཐབས་ལམ་བྱ་ཉེས།

en: You are banned from %s.
bo: ཁྱོད་  %sལས་བཀག་དམ་ཅན་ཨིན།

en: Banned
bo: བཀག་དམ་ཅན།

en: Cannot ban %s: banlist is full
bo:  %s འདི་བཀག་དམ་འབད་མི་ཚུགས: བཀག་དམ་ཐོ་ཡིག་འདི་ཆ་ཚང་འདུག

en:  <i>(identified)</i>
bo:  <i>(ངོས་འཛིན་བྱུང་མི)</i>

en: Nick
bo: སྐྱོན་མིང་།

en: Currently on
bo: ད་ལྟོའི་གནས་ཡུལ།

en: Online since
bo: གློག་ཐོག་ དེ་ལས།

en: %s has changed the topic to: %s
bo: %s གིས་ གནད་དོནའདི་: %s ལུ་བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས་ནུག

en: %s has cleared the topic.
bo: %s གིས་ གནད་དོན་བསལ་ཡོདཔ་ཨིན་པས།

en: The topic for %s is: %s
bo:  %s ཀྱི་གནད་དོན་འདི: %s ཨིན་པས།

en: Unknown message '%s'
bo: ངོ་མ་ཤེས་པའི་འཕྲིན་དོན'%s'

en: Unknown message
bo: ངོ་མ་ཤེས་པའི་འཕྲིན་དོན།

en: Users on %s: %s
bo:  %s: %s གུའི་ལག་ལེན་པ་ཚུ།

en: Time Response
bo: ཆུ་ཚོད་ངོས་ལན།

en: The IRC server's local time is:
bo: ཨའི་ཨར་སི་ སར་བར་གྱི་ཉེ་གནས་ཆུ་ཚོད་འདི:

en: No such channel
bo: རྒྱུ་ལམ་འདི་བཟུམ་མེད།

note: does this happen?
en: no such channel
bo: རྒྱུ་ལམ་འདི་བཟུམ་མེད།

en: User is not logged in
bo: ལག་ལེན་པ་འདི་ནང་བསྐྱོད་མ་འབད་བས།

en: No such nick or channel
bo: འདི་བཟུམ་གྱི་ ནིཀ་དང་རྒྱུ་ལམ་མེད།

en: Could not send
bo: གཏང་མ་ཚུགས།

en: Joining %s requires an invitation.
bo: %s མཐུད་ནི་ལུ་ མགྲོན་བརྡ་དགོས་མཁོ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Invitation only
bo: མགྲོན་བརྡ་རྐྱངམ་ཅིག

en: You have been kicked by %s: (%s)
bo: ཁྱོད་  %s: (%s)ཀྱིས་བཏོན་བཏང་ནུག

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
bo: %s (%s)ཀྱིས་ བཏོན་བཏང་ཡི།

en: mode (%s %s) by %s
bo: (%s %s)ཐབས་ལམ %s གིས།

en: Invalid nickname
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་སྐྱོན་མིང་།

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ སེལ་འཐུ་གྲུབ་ཡོད་པའི་སྐྱོན་མིང་འདི་ སར་བར་གྱིས་ ཕྱིར་བཏོན་འབད་ཡོདཔ་ཨིན་པས། གཅིག་འབདན་ དེའི་ནང་ན་ནུས་མེད་ཡིག་འབྲུ་ཚུ་ཤོམ་ཏེ་ཡོདཔ་འོང་།

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ སེལ་འཐུ་འབད་འབད་བའི་རྩིས་ཐོའི་མིང་འདི་སར་བར་གྱིས་དང་ལེན་སྤང་ནུག འདི་ནང་ལུ་ ནུས་མེད་ཀྱི་ཡིག་འབྲུ་ཡོདཔ་འོང་ནི་མས།

en: Cannot change nick
bo: ནིཀ་ བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས་མི་ཚུགས།

en: Could not change nick
bo: ནིཀ་ བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས་མ་ཚུགས།

en: You have parted the channel%s%s
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་  རྒྱུ་ལམ%s%sའདི་ཁ་འཕྱལ་ཡི།

en: Error: invalid PONG from server
bo: འཛོལ་བ: སར་བར་ལས་ནུས་མུད་ཀྱིPONG

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
bo: PING ལན། -- Lag: %lu སྐར་ཆ།

en: Cannot join channel
bo: རྒྱུ་ལམ་འདི་མཐུད་མི་ཚུགས།

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
bo: ནིཀ་ཡང་ན་ རྒྱུ་ལམ་འདི་ གནས་སྐབས་ཅིག་ཐོབ་ཆོགཔ་མིན་འདུག

en: Wallops from %s
bo:  %s ལས་བཏོན་གཏངམ་ཨིན།

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
bo: བྱ་བ &lt; ལཱ་འགན་འགྲུབ་ལུ་ བྱ་བ &gt;:  བྱ་བ་འགྲུབ་ནི།

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
bo: ཕྱི་ཁ [འཕྲིན་དོན]:  ཕྱི་ཁའི་འཕྲིན་དོན་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནི་དང་ཡང་ན་ཕྱི་ཁ་ལས་ལོག་ནིའི་དོན་ལུ་འཕྲིན་དོན་ལག་ལེན་མ་འཐབ།

en: chanserv: Send a command to chanserv
bo: རྒྱུ་ལམ་སར་བར་: རྒྱུ་ལམ་སར་བར་ལུ་ བརྡ་བཀོད་གཅིག་གཏང་།

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
bo: deop &lt;ནིཀ༡&gt; [ནིཀ༢] ...:མི་ཅིག་ལས་ རྒྱུ་ལམ་ བཀོལ་སྤྱོད་པའི་གནས་ཚད་རྩ་བསྐྲད་གཏང་། འདི་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་རང་རྒྱུ་ལམ་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཨིན་དགོ

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
bo: devoice &lt;ནིཀ༡&gt; [ནིཀ༢] ...: རྒྱུ་ལམ་འདི་རན་ཏོག་ཏོག་ཅིག་ཨིན་པ་ཅིན་ ཁོང་ཚུ་ཁ་སླབ་ནི་ལས་སྔོན་བཀག་འབད་དེས་ མི་གཅིག་ལས་རྒྱུ་ལམ་སྐད་ཀྱི་གནས་ཚད་འདི་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་(+m)། དེ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ ཁྱོད་རང་ རྒྱུ་ལམ་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཨིན་དགོ

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
bo: མགྲོན་བརྡ་འབད &lt;ནིཀ&gt; [ཁང་མིག]: གསལ་བཀོད་འབད་འབདཝ་གི་རྒྱུ་ལམ་ཡང་ན་ ད་ལྟོའི་རྒྱུ་ལམ་ནང་ ཁྱོད་ཀྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ་ནིའི་དོན་ལུ་ མི་གཅིག་མགྲོན་བརྡ་འབད།

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
bo: j &lt;ཁང་མིག༡&gt;[,ཁང་མིག༢][,...] [ལྡེ་མིག༡[,ལྡེ་མིག༢][,...]]: རྒྱུ་ལམ་གཅིག་ཡང་ན་ ལེ་ཤཱ་རང་བཙུགས། དེ་ཡང་ དགོཔ་ཡོད་པ་ཅིན་ གདམ་ཁའི་ཐོག་ལས་ རེ་རེ་ལུ་རྒྱུ་ལམ་ལྡེ་མིག་རེ་རེ་བྱིན་ནི་ཨིན།

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
bo: གྲངས་སུ་འཛུལ &lt;ཁང་མིག༡&gt;[,ཁང་མིག༢][,...] [ལྡ་མིག༡[,ལྡེ་མིག༢][,...]]: རྒྱུ་ལམ་གཅིག་ཡང་ན་ ལེ་ཤཱ་རང་བཙུགས།དེ་ཡང་ དགོཔ་ཡོད་པ་ཅིན་ གདམ་ཁའི་ཐོག་ལས་ རེ་རེ་ལུ་རྒྱུ་ལམ་ལྡེ་མིག་རེ་རེ་བྱིན་ནི་ཨིན།

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
bo: བཏོན &lt;ནིཀ&gt; [འཕྲིན་དོན]: རྒྱུ་ལམ་ནང་ལས་ མི་གཅིག་རྩ་བསྐྲད་གཏང་། དེ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་རང་ རྒྱུ་ལམ་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཨིན་དགོ

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
bo: ཐོ་ཡིག:  ཡོངས་འབྲེལ་འདི་གུ་ ཁ་སླབ་ཁང་མིག་གི་ཐོ་ཡིག་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད། <i>ཉེན་བརྡ་   ཁྱོད་ཀྱིས་འདི་འབད་བའི་སྐབས་སུ་ སར་བར་ལ་ལོ་ཅིག་གིས་ ཁྱོད་ཀྱི་མཐུད་ལམ་བཏོག་འོང་།</i>

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
bo: ང་ &lt;ལཱ་འགན་འགྲུབ་ནི་ལུ་བྱ་བ&gt;:  བྱ་བ་འགྲུབ་ནི།.

en: memoserv: Send a command to memoserv
bo: བརྫེད་ཐོ་སར་བར་: བརྗེད་ཐོ་སར་བར་ལུ་ བརྡ་བཀོད་གཅིག་གཏང་།

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
bo: ཐབས་ལམ &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;ནིཀ|རྒྱུ་ལམ&gt;:  རྒྱུ་ལམ་ཡང་ན་ལག་ལེན་པའི་ཐབས་ལམ་ གཞི་སྒྲིག་ཡང་ན་གཞི་སྒྲིག་མ་འབད།.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
bo: ཨེམ་ཨེསི་ཇི &lt;ནིཀ&gt; &lt;འཕྲིན་དོན&gt;:  ལག་ལེན་པ་ལུ་སྒེར་དོནགྱི་འཕྲིན་དོན་གཏང་(རྒྱུ་ལམ་ལུ་རྒྱབ་འགལ་འབད་འབདཝ་བཟུམ).

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
bo: ངོ་མིང་ཚུ་ [རྒྱུ་ལམ]: ལག་ལེན་པ་ཚུ་ད་ལྟོ་ལས་རྒྱུ་ལམ་ནང་ཐོ་ཡིག་བཞག

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
bo: ནིཀ &lt;སྐྱོན་མིང་གསརཔ&gt;:  ཁྱོད་ཀྱི་སྐྱོན་མིང་བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས།

en: nickserv: Send a command to nickserv
bo: ནིཀ་སར་བར་: ནིཀ་སར་བར་ལུ་ བརྡ་བཀོད་གཅིག་གཏང་།

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
bo: op &lt;ནིཀ༡&gt; [ནིཀ༢] ...: མི་གཅིག་ལུ་ རྒྱུ་ལམ་བཀོལ་སྤྱོད་པའི་གནས་ཚད་བྱིན། འདི་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་རང་ རྒྱུ་ལམ་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཨིན་དགོ

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
bo: operwall &lt;འཕྲིན་དོན&gt;: འདི་ག་ཅི་ཨིན་ན་མ་ཤེས་པ་ཅིན་ ཁྱོད་རང་ལག་ལེན་མ་འཐབ་པ་ཅིན་ དྲག་འོང་།

en: operserv: Send a command to operserv
bo: བཀོལ་སྤྱོདཔ་སར་བར་: བཀོལ་སྤྱོདཔ་སར་བར་ལུ་ བརྡ་བཀོད་གཅིག་གཏང་།

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
bo: ཡན་ལག [ཁང་མིག] [འཕྲིན་དོན]: གདམ་ཁ་ཅན་གྱི་འཕྲིན་དོན་དང་བཅས་ ད་ལྟོའི་རྒྱུ་ལམ་ ཡང་ན་ གསལ་བཀོད་འབད་འབདཝ་གི་རྒྱུ་ལམ་འདི་བཞག

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
bo: པིང་ [ནིཀ]: ལག་ལེན་པ་ལུ(ཡང་ན སར་བར་  ལག་ལེན་པ་འདི་གསལ་བཀོད་མ་འབད་བ་ཅིན)ལེག ག་དེམ་ཅིག་ཡོདཔ་ཨིན་ན་འདྲིཝ་ཨིན།

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
bo: འདྲི་དཔྱད &lt;ནིཀ&gt; &lt;འཕྲིན་དོན&gt;:  ལག་ལེན་པ་ལུ་ སྒེར་དོན་གྱི་ འཕྲིན་དོན་གཏང་ (རྒྱུ་ལམ་ལུ་རྒྱབ་འགལ་འབད་འབདཝ་བཟུམ)།

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
bo: སྤང་ [འཕིན་དོན་]: གདམ་ཁ་ཅན་གྱི་འཕྲིན་དོན་དང་བཅས་ སར་བར་ལས་མཐུད་ལམ་བཏོག

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
bo: འདྲེན་ཚིག་བཀོད [...]:  སར་བར་ལུ་ བརྡ་བཀོད་རགས་པ་གཏང་།

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
bo: རྩ་བསྐྲད་གཏང་ &lt;ནིཀ&gt; [འཕྲིན་དོན་]: མི་ཅིག་ཁང་མིག་ནང་ལས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་། དེ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་རང་ རྒྱུ་ལམ་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཨིན་དགོ

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
bo: ཆུ་ཚོད:  ཨའི་ཨར་སི་ སར་བར་ལུ་ ད་ལྟོའི་ཉེ་གནས་ཀྱི་ཆུ་ཚོད་ བཀྲམ་སྟོན་འབདཝ་ཨིན།

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
bo: གནད་དོན [གནད་དོན་གསརཔ]: རྒྱུ་ལམ་གྱི་གནད་དོན་འདི་ལུ་བལྟ་ ཡང་ན་ བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས།

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
bo: ཡུ་ཐབས་ལམ་ &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;: ལག་ལེན་པའི་ཐབས་ལམ་གཞི་སྒྲིག་ཡང་ན་གཞི་སྒྲིག་མ་འབད།

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
bo: ཐོན་རིམ་ [nick]: ལག་ལེན་པ་ལུ་ སི་ཊི་སི་པི་ ཐོན་རིམ་ཞུ་བ་གཏང་།

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
bo: སྐད &lt;ནིཀ༡&gt; [ནིཀ༢] ...: མི་ཅིག་ལུ་ རྒྱུ་ལམ་སྐད་ཀྱི་གནད་ཚད་བྱིན། འདི་འབད་ནིའི་དོན་ལུ ཁྱོད་རང་ རྒྱུ་ལམ་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཨིན་དགོ་

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
bo: བཏོན་གཏངམ་ཨིན &lt;འཕྲིན་དོན&gt;: འདི་ག་ཅི་ཨིན་ན་མ་ཤེས་པ་ཅིན ཁྱོད་རང་ ལག་ལེན་མ་འཐབ་དྲག་འོང་།

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
bo: ཝུཨིསི།[སར་བར] &lt;ནིཀ&gt;: ལག་ལེན་པ་ལུ་ བརྡ་དོན་ལེན།

en: Reply time from %s: %lu seconds
bo:  %s: %lu སྐར་ཆ་ལས་ ཆུ་ཚོད་ཀྱི་ལན་གསལ།

en: CTCP PING reply
bo: སི་ཊི་སི་པི པིང་ ལན་གསལ།

en: Disconnected.
bo: མཐུད་བཏོག་ད་ནུག

en: Unknown Error
bo: ངོ་མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ།

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
bo: སར་བརའདི་ལུ་ གསང་བ་མ་བཟོ་བའི་རྒྱུན་རིམ་ལྟག་ལས་ ཚིག་ཡིག་ཉག་རྐྱང་གི་བདེན་བཤད་ དགོས་མཁོ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Server does not use any supported authentication method
bo: སར་བར་གྱིས ་རྒྱབ་སྐྱོར་འབད་འབདཝ་གི་བདེན་བཤད་ཐབས་ལམ་ག་ནི་ཡང་  ལག་ལེན་མི་འཐབ།

en: Plaintext Authentication
bo: ཚིག་ཡིག་ཉག་རྐྱང་གི་བདེན་བཤད།

en: Invalid challenge from server
bo: སར་བར་ལས་ ནུས་མེད་ཀྱི་དོ་འགྲན།

en: User not found
bo: ལག་ལེན་མ་ཐོབ།

en: Resource Constraint
bo: ཐོན་ཁུངས་བཀག་དམ།

en: Full Name
bo: ངོ་མིང་ཆ་ཚང་།

en: Family Name
bo: རིགས་ཚན་གྱི་མིང་།

en: Given Name
bo: མིང་དང་པམ།

en: URL
bo: ཡུ་ཨར་ཨེལ

en: Street Address
bo: ཁྲོམ་ལམ་གྱི་ཁ་བྱང་།

note: * EXTADD is correct, EXTADR is generated by other * clients. The next time someone reads this, remove * EXTADR.
en: Extended Address
bo: རྒྱ་བསྐྱེད་ཅན་གྱི་ཁ་བྱང་།

en: Locality
bo: ཉེ་གནས།

en: Region
bo: ལུང་ཕྱོགས།

en: Postal Code
bo: འགྲེམ་ཨང་།

note: purple_notify_user_info_add_pair( info, _( "Email" ), profile->email );
en: Country
bo: རྒྱལ་ཁབ།

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
bo: བརྒྱུད་འཕྲིན།

en: Organization Name
bo: ཚོགས་སྡེའི་མིང་།

en: Organization Unit
bo: ཚོགས་སྡེའི་ཆ་ཕྲན།

en: Job Title
bo: ལས་གཡོག་ མགོ་མིང་།

en: Role
bo: ལས་འགན།

note: birthday birthday (required)
en: Birthday
bo: སྐྱེ་བའི་ཉིནམ།

en: Description
bo: འགྲེལ་བཤད།

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
bo: འོག་གི་རྣམ་གྲངས་གེ་ར་ གདམ་ཁ་ཅན་ཨིན། ཁྱོད་རའི་སེམས་ཁ་འབབ་མིའི་བརྡ་དོན་རྐྱངམ་ཅིག་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: Client
bo: ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི།

en: Operating System
bo: རིམ་ལུགས་བཀོལ་སྤྱོད་འབད་དོ།

en: Priority
bo: གཙོ་རིམ།

en: Resource
bo: ཐོན་ཁུངས།

en: Middle Name
bo: བར་མའི་མིང་།

en: Address
bo: ཁ་བྱང་།

en: P.O. Box
bo: P.O.སྒྲོམ།

en: Photo
bo: དཔར།

en: Logo
bo: ལས་རྟགས།

en: Cancel Presence Notification
bo: ངོ་འཛོམས་བརྡ་བསྐུལ་ ཆ་མེད་གཏང་།

en: Un-hide From
bo:  ལས་  སྦ་མ་བཞགཔ།

en: Temporarily Hide From
bo: ལས་ གནས་སྐབས་ཅིག་སྦ་བཞག

en: (Re-)Request authorization
bo: (ལོག-)ཞུ་ནིའི་དབང་ཆ་སྤྲོད་།

note: shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
bo: མངགས་བཤོལ

en: Initiate _Chat
bo: ཁ་སླབ་འགོ་བཙུགས(_c)

en: JID
bo: ཇེ་ཨའི་ཌི།

note: last name
en: Last Name
bo: མཇུག་མིང་།

en: The following are the results of your search
bo: འོག་ལུ་ཡོད་མི་ཚུ་ ཁྱོད་ཀྱི་འཚོལ་ཞིབ་ཀྱི་གྲུབ་འབྲས་ཚུ་ཨིན།

note: current comment from Jabber User Directory users.jabber.org
en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
bo: བྱིན་ཏེ་ཡོད་པའི་ ས་སྒོ་ཚུ་ནང་ འཚོལ་ཞིབ་ཁྱད་ཚད་བཙུགས་ཐོག་ལས་འབྲེལ་ས་འཚོལ། དྲན་དགོཔ: ས་སྒོ་རེ་རེ་གིས་ ཝའིལ་ཀཌིསི་འཚོལ་ཞིབ་ཚུ་རྒྱབ་སྐྱོར་འབདཝ་ཨིན། (%)

en: Directory Query Failed
bo: སྣོད་ཐོ་འདྲི་དཔྱད་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Could not query the directory server.
bo: སྣོད་ཐོ་སར་བར་འདྲི་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

note: Try to translate the message (see static message list in jabber_user_dir_comments[])
en: Server Instructions: %s
bo: སར་བར་བསླབ་སྟོན་ཚུ།: %s

en: Email Address
bo: གློག་འཕྲིན་ཁ་བྱང་།

note: "Search"
en: Search
bo: འཚོལ་ཞིབ།

en: Invalid Directory
bo: ནུས་མེད་སྣོད་ཐོ།

en: Enter a User Directory
bo: ལག་ལེན་པའི་སྣོད་ཐོ་གཅིག་བཙུགས།

en: Select a user directory to search
bo: འཚོལ་ཞིབ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་པ་སྣོད་ཐོ་གཅིག་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Search Directory
bo: སྣོད་ཐོ་འཚོལ་ཞིབ་འབད།

en: _Room:
bo: ཁང་མིག:(_R)

en: _Server:
bo: སར་བར:

en: _Handle:
bo: བཤེད་བཟུང:(_H)

en: %s is not a valid room name
bo: %s འདི་ ནུས་ཅན་གྱི་ཁང་མིག་མིང་ མེན་པས།

en: Invalid Room Name
bo: ནུས་མེད་ཁང་མིག་གི་མིང་།

en: %s is not a valid server name
bo: %s འ་དི ནུས་ཅན་སར་བར་གྱི་མིང་མེན།

en: Invalid Server Name
bo: ནུས་མེད་སར་བར་གྱི་མིང་།

en: %s is not a valid room handle
bo: %sའདི་ནུས་ཅན་ཁང་མིག་གི་བཤེད་བཟུང་མེན།

en: Invalid Room Handle
bo: ནུས་མེད་ཁང་མིག་གི་བཤེད་བཟུང་།

en: Configuration error
bo: རིམ་སྒྲིག་ འཛོལ་བ།

en: Unable to configure
bo: རིམ་སྒྲིག་འབད་མི་ཚུགས།

en: Room Configuration Error
bo: ཁང་མིག་ རིམ་སྒྲིག་ འཛོལ་བ།

en: This room is not capable of being configured
bo: ཁང་མིག་འདི་ རིམ་སྒྲིག་འབདཝ་ལས་ ལྕོགས་གྲུབ་མིན་འདུག

en: Registration error
bo: ཐོ་བཀོད་འཛོལ་བ།

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
bo: ནིཀ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ནི་འདི་  ཨེམ་ཡུ་སི ་ ཁ་སླབ་ཁང་མིག་མེན་པའི་ནང་  རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བས།

en: Error retrieving room list
bo: ཁང་མིག་ཐོ་ཡིག་སླར་འདྲེན་འབད་བའི་འཛོལ་བ།

en: Invalid Server
bo: ནུས་མེད་ སར་བར།

en: Enter a Conference Server
bo: གྲོས་ཚོགས་ སར་བར་ཅིག་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: Select a conference server to query
bo: འདྲི་དཔྱད་འབད་ནི་ལུ་ གྲོས་ཚོགས་སར་བར་འདི་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Find Rooms
bo: ཁང་མིག་ཚུ་འཚོལ།

en: Registration of %s@%s successful
bo:  %s@%s ཀྱི་ཐོ་བཀོད་ མཐར་འཁྱོལ་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Registration Successful
bo: ཐོ་བཀོད་མཐར་འཁྱོལ་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Registration Failed
bo: ཐོེ་བཀོད་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: State
bo: གནས་ལུགས།

en: Postal code
bo: འགྲེམ་ ཨང་།

en: Phone
bo: བརྒྱུད་འཕྲིན།

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས།

en: Already Registered
bo: ཧེ་མ་ལས་རང་ ཐོ་བཀོད་འབད་ཡི།

en: Please fill out the information below to register your new account.
bo: ཁྱོད་རའི་རྩིས་ཐོ་གསརཔ་ ཐོ་བཀོད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ འོག་གི་བརྡ་དོན་འདི་ བཀང་གནང་།

en: Register
bo: ཐོ་དེབ།

en: Initializing Stream
bo: འགོ་བྱེད་ཀྱི་རྒྱུན་རིམ།

en: Authenticating
bo: བདེན་བཤད་དོ།

en: Re-initializing Stream
bo: ལོག་འགོ་བྱེད་ཀྱི་རྒྱུན་རིམ།

en: Not Authorized
bo: དབང་སྤྲོད་མ་འབད།

en: Mood
bo: ཁམས།

en: Both
bo: གཉིས་ཆ་རང་།

en: From (To pending)
bo: ལས་ (བསྣར་ལུ)

en: From
bo: ལས།

en: To
bo: ལུ།

en: None (To pending)
bo: ཅི་མེད་ (བསྣར་ལུ)

en: None
bo: ཅི་མེད།

note: subscription type
en: Subscription
bo: མཁོ་མངགས

en: Password Changed
bo: ཆོག་ཡིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ད་ཡི།

en: Your password has been changed.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ཆོག་ཡིག་འདི་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་དའི།

en: Error changing password
bo: འཛོལ་བ་བསྒྱུར་བཅེོས་ཀྱི་ཆོག་ཡིག

en: Please enter your new password
bo: ཁྱོད་རའི་ཆོག་ཡིག་གསརཔ་འདི་བཙུགས་གནང་།

en: Set User Info...
bo: ལག་ལེན་པའི་བརྡ་དོན་གཞི་སྒྲིག་འབད...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
bo: ཆོག་ཡིག་བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས...

note: }
en: Search for Users...
bo: ལག་ལེན་པ་ཚུའི་དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད།...

en: Bad Request
bo: ཞུ་བ་བྱང་ཉེས།

en: Conflict
bo: མི་མཐུན་པ།

en: Feature Not Implemented
bo: ཁྱད་རྣམ་ལག་ལེན་མ་འཐབ།

en: Forbidden
bo: མ་ཆོགཔ

en: Gone
bo: ཡར་སོའི།

en: Internal Server Error
bo: ནང་འཁོད་ཀྱི་སར་བར་འཛོལ་བ།

en: Item Not Found
bo: རྣམ་གྲངས་མ་ཐོབ།

en: Not Acceptable
bo: དང་ལེན་འབད་ནི་མེན་པས།

en: Not Allowed
bo: མི་ཆོག་པ།

en: Payment Required
bo: གླ་དངུལ་དགོ་པས།

en: Recipient Unavailable
bo: ལེན་མཁན་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: Registration Required
bo: ཐོ་བཀོད་དགོཔ།

en: Remote Server Not Found
bo: ཐག་རིང་གི་སར་བར་མ་ཐོབ།

en: Remote Server Timeout
bo: ཐག་རིང་སར་བར་ངལ་མཚམས།

en: Server Overloaded
bo: སར་བར་ལུ་ ལས་སྣ་མང་དྲགས་པ།

en: Service Unavailable
bo: ཞབས་ཏོག་ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: Subscription Required
bo: མཁོ་མངགས་དགོ་པས།

en: Unexpected Request
bo: རེ་བ་མེད་པའི་ཞུ་བ།

en: Authorization Aborted
bo: དབང་སྤྲོད་བར་ཤོལ།

en: Incorrect encoding in authorization
bo: དབང་སྤྲོད་ནང་  བདེན་མེད་ཀྱི་ཨིན་ཀོ་ཌིང་།

en: Invalid authzid
bo: ནུས་མེད་དབང་སྤྲོད་ id

en: Invalid Authorization Mechanism
bo: ནུས་མེད་དབང་སྤྲོད་ཐབས་རིག

en: Authorization mechanism too weak
bo: དབང་ཆ་ཐབས་རིག་ནུས་པ་ཆུང་དྲགས་པ།

en: Temporary Authentication Failure
bo: གནས་སྐབས་ཀྱི་བདེན་བཤད་ འཐུས་ཤོར།

en: Authentication Failure
bo: བདེན་བཤད་འཐུས་ཤོར།

en: Bad Format
bo: རྩ་སྒྲིག་བྱང་ཉེས།

en: Bad Namespace Prefix
bo: སྔོན་ཚིག་མིང་གི་བར་སྟོང་  བྱང་ཉེས།

en: Resource Conflict
bo: ཐོན་ཁུངས་ མི་མཐུན་པ།

en: Connection Timeout
bo: མཐུད་ལམ་ངལ་མཚམས།

en: Host Gone
bo: ཧོསཊི་ ཡར་སོའི།

en: Host Unknown
bo: ངོ་མ་ཤེས་པའི་ཧོསཊི་།

en: Improper Addressing
bo: ཚུལ་ལྡན་མིན་པའི་ཁ་བྱང་བྲིས་ནི།

en: Invalid ID
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་ ཨའི་ཌི།

en: Invalid Namespace
bo: ནུས་མེད་ མིང་གི་བར་སྟོང་།

en: Invalid XML
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་ ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ།

en: Non-matching Hosts
bo: མཐུན་སྒྲིིག་མ་འབད་བའི་ཧོསཊིསི།

en: Policy Violation
bo: སྲིད་བྱུས་འགལ་བ།

en: Remote Connection Failed
bo: ཐག་རིང་གི་མཐུད་ལམ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Restricted XML
bo: བཀག་དམ་ཅན་ ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ།

en: See Other Host
bo: ཧོསཊི་གཞན་ཚུ་བལྟ།

en: System Shutdown
bo: རིམ་ལུགས་སྒོ་བསྡམ།

en: Undefined Condition
bo: ངེས་འཛིན་མ་འབད་བའི་གནས་སྟངས།

en: Unsupported Encoding
bo: རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བའི་ཨིན་ཀོ་ཌིང་།

en: Unsupported Stanza Type
bo: རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བའི་ ཚིགས་བཅད་ཀྱི་དབྱེ་བ།

en: Unsupported Version
bo: རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བའི་ཐོན་རིམ།

en: XML Not Well Formed
bo: ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ ལེགས་སྒྲིག་ཅན་མེན་པས།

en: Stream Error
bo: རྒྱུན་རིམ་གྱི་འཛོལ་བ།

en: Unable to ban user %s
bo: ལག་ལེན་པ %s འདི་བཀག་དམ་འབད་མི་ཚུགས།

en: Unknown affiliation: "%s"
bo: མ་ཤེས་པའི་འབྲེལ་གཏོགས།: "%s"

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
bo: ལག་ལེན་པ་%s འདི་ "%s" སྦེ་ འབྲལ་གཏོགས་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unknown role: "%s"
bo: མ་ཤེས་པའི་ལས་འགན་: "%s"

en: Unable to set role "%s" for user: %s
bo: ལག་ལེན་པ་ %s དོན་ལུ་ ལས་འགན་ "%s" གཞི་སྒྲིག་འབད་མ་ཚུགསཔ།:

en: Unable to kick user %s
bo: ལག་ལེན་པ %s འདི་བཏོན་གཏང་མི་ཚུགས།

en: config:  Configure a chat room.
bo: ཀཱོན་ཕིག: ཁ་སླབ་ཁང་མིག་  རིམ་སྒྲིག་འབད།

en: configure:  Configure a chat room.
bo: རིམ་སྒྲིག་འབད: ཁ་སླབ་ཁང་མིག་ རིམ་སྒྲིག་འབད།

en: register:  Register with a chat room.
bo: ཐོ་འགོད་འབད: ཁང་མིག་དང་བཅས་ཐོ་འགོད་འབད།

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
bo:  གནད་དོན[གནད་དོན་གསརཔ]: བལྟ ཡང་ན་ གནད་དོན་བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས།

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
bo: མགྲོན་བརྡ་འབད &lt;ལག་ལེན་པ&gt; [འཕྲིན་དོན]:  ཁང་མིག་ནང་ལུ་ལག་ལེན་པ་མགྲོན་བརྡ་འབད།

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
bo: ཨེམ་ཨེསི་ཇི &lt;ལག་ལེན་པ&gt; &lt;འཕྲིན་དོན&gt;:  ལག་ལེན་པ་གཞན་ཅིག་ལུ་ སྒེར་དོན་གྱི་འཕྲིན་དོན་གཏང་།

en: buzz: Buzz a user to get their attention
bo: ཟིར་སྒྲ: ཁོང་ཚུའི་དྲན་པ་བཀུག་ནིའི་དོན་ལུ་ལུ་  ལག་ལེན་པ་གཅིག་ཟིར་སྒྲ་བཏོན།

en: Extended Away
bo: རྒྱ་བསྐྱེད་འབད་ཡི།

en: Force old (port 5223) SSL
bo: ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ་ (འདྲེན་ལམ་ ༥༢༢༣) རྙིངམ་བང་བཙོང་།

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
bo: གསང་བ་མ་བཟོ་བའི་རྒྱུན་རིམ་ཚུའི་ལྟག་ལས་ ཚིག་ཡིག་ཉག་རྐྱང་གི་གནང་བ་བྱིན་བཅུག

en: Connect port
bo: འདྲེན་ལམ་མཐུད།

note: TODO: default to automatically try different ports. Make the user be * able to set the first port to try (like LastConnectedPort in Windows client). Account options
en: Connect server
bo: སར་བར་ལུ་མཐུད།

en: Message from %s
bo: %s ལས་འཕྲིན་དོན།

en: %s has set the topic to: %s
bo: %s འདི་གིས་%s ལུ་གནད་དོན་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནུག

en: The topic is: %s
bo: གནད་དོན་འདི་ %s ཨིན།

en: Message delivery to %s failed: %s
bo: %s ལུ་འཕྲིན་དོན་འགྲེམ་སྤེལ་འབད་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།%s

en: XML Parse error
bo: ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ འཛོལ་བ་མིང་དཔྱད་འབད་ནི།

en: Error joining chat %s
bo: ཁ་སླབ་ %sནང་འཛུལ་ནི་ འཛོལ་བ།

en: Error in chat %s
bo: ཁ་སླབ་ %sནང་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: Create New Room
bo: ཁང་མིག་གསརཔ་བཟོ་བསྐྲུན་འབད།

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁང་མིག་གསརཔ་གསར་བསྐྲུན་འབདཝ་ཨིན་པས། ཁྱོད་ཀྱིས་ རིམ་སྒྲིག་འབད་ནི་ཨིན་ན་ ཡང་ན་ སྔོན་སྒྲིག་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་དང་ལེན་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: _Configure Room
bo: ཁང་མིག་རིམ་སྒྲིག་འབད།(_C)

en: _Accept Defaults
bo: སྔོན་སྒྲིག་ཚུ་དང་ལེན་འབད།(_A)

en: Unknown Error in presence
bo: ངོ་འཛོམས་ནང་ ངོ་མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ།

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
bo:  %sལུ ཡིག་སྣོད་གཏང་མ་ཚུགས་ དེ་ལས་ ལག་ལེན་པ་གིས་ ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་གཏང་ནི་ཚུ་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད།

en: File Send Failed
bo: ཡིག་སྣོད་གཏང་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Angry
bo: ཁྲོ་བོ།

en: Anxious
bo: སེམས་འཚབ།

en: Ashamed
bo: ངོ་ཚ་སྟེ།

en: Bored
bo: ཡིད་བསུན་ཏེ།

en: Excited
bo: སྤྲོ་སེམས་སློང་བའི།

en: Happy
bo: དགའ་ཉམས་ཅན།

en: In love
bo: མཛའ་ མཐུན།

en: Invincible
bo: དབང་ལུ་བསྡུ་མི་ཚུགས་པའི།

en: Jealous
bo: ཕྲག་དོག་ཅན།

en: Sad
bo: སྐྱོ་ཉམས་ཅན།

note: Sleepy / Tired
en: Sleepy
bo: གཉིད་ཐིབ་ཐིབ།

note: only notify the user about problems adding to the friends list * maybe we should do something else for other lists, but it probably * won't cause too many problems if we just ignore it
en: Unable to add "%s".
bo: "%s"འདི་ཁ་སྐོང་རྐྱབ་མ་ཚུགས།

en: Buddy list synchronization issue in %s (%s)
bo:  %s (%s)ནང་ལུ་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ མཉམ་འབྱུང་སྤྲོད་ནི།

en: %s on the local list is inside the group "%s" but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
bo: ཉེ་གནས་ཐོ་ཡིག་གུ་ཡོད་པའི་ %sའདི་   "%s" སྡེ་ཚན་ནང་ཨིན།  དེ་འབདཝ་ད་ སར་བར་ཐོ་ཡིག་གུ་མེན།   ཆ་རོགས་འདི་ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁ་སྐོང་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: %s is on the local list but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
bo: %sའདི་ ཉེ་གནས་ཐོ་ཡིག་གུ་ཡོདཔ་ཨིན་ དེ་འབདཝ་ད་ སར་བར་ཐོ་ཡིག་གུ་མེན།  ཆ་རོགས་འདི་ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁ་སྐོང་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Unable to parse message
bo: འཕྲིན་དོན་མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Invalid email address
bo: གློག་-འཕྲིན་ཁ་བྱང་ནུས་མེད།

en: User does not exist
bo: ལག་ལེན་པ་མེད།

en: Already there
bo: ཧེ་མ་ལས་རང་ ཕར་འདུག

en: Not on list
bo: ཐོེ་ཡིག་གུ་ལུ་མེན།

en: User is offline
bo: ལག་ལེན་པ་འདི་ཨོཕ་ལ་ཡིན་ཨིན།

en: Already in the mode
bo: ཧེ་མ་ལས་རང་ ཐབས་ལམ་ནང་འདུག

en: Already in opposite list
bo: ཧེ་མ་ལས་རང་ རྒྱབ་འགལ་ཐོ་ཡིག་ནང་འདུག

en: Too many groups
bo: སྡེ་ཚན་ཁག་ལེ་ཤཱ་རང་འདུག

en: Invalid group
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་སྡེ་ཚན།

en: User not in group
bo: ལག་ལེན་པ་སྡེ་ཚན་ནང་མེན།

en: Group name too long
bo: སྡེ་ཚན་གྱི་མིང་རུང་དྲག་པས།

en: Cannot remove group zero
bo: སྡེ་ཚན་ཀླད་ཀོར་འདི་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: Tried to add a user to a group that doesn't exist
bo: གནས་ཏེ་མེད་པའི་སྡེ་ཚན་ལུ་ ལག་ལེན་པ་གཅིག་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ནི་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་ཡི།

en: Switchboard failed
bo: སུཝིཆ་བོཌི་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Required fields missing
bo: དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་ས་སྒོ་ཚུ་བརླག་སྟོར་ཞུགས།

en: Too many hits to a FND
bo: ཨེཕ་ཨེན་ཌི་ལུ་ ཨེབ་ནི་མང་དྲགས་པ།

en: Not logged in
bo: ནང་བསྐྱོད་མ་འབད་བས།

en: Database server error
bo: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་གྱི་སར་བར་ འཛོལ་བ།

en: Command disabled
bo: བརྡ་བཀོད་ལྕོགས་མིན་ཐལ།

en: File operation error
bo: ཡིག་སྣོད་ བཀོལ་སྤྱོད་ འཛོལ་བ།

en: Memory allocation error
bo: དྲན་ཚད་སྤྲོད་བཞག་ འཛོལ་བ།

en: Wrong CHL value sent to server
bo: ཕྱི་འགྱུར་ཨིན་པའི་སི་ཨེཆ་ཨེལ་ གནས་གོང་འདི་ སར་བར་ལུ་བཏང་ཡི།

en: Server busy
bo: སར་བར་ཁོམ་མེད།

en: Server unavailable
bo: སར་བར་ ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: Database connect error
bo: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ མཐུད་ནི་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Server is going down (abandon ship)
bo: སར་བར་ ལཱ་འབད་མ་བཏུབ་འགྱོ་ནི་འབད་དེ(ལཱ་འདི་བཤོལ་བཞག)

en: Error creating connection
bo: མཐུད་ལམ་གསར་བསྐྲུན་འབདཝ་ད་འཛོལ་བ།

en: CVR parameters are either unknown or not allowed
bo: སི་ཝི་ཨར་ ཚད་བཟུང་ཚུ་ཡང་ཅིན་ངོ་མ་ཤེསཔ་ ཡང་ན་ འབད་མ་ཆོགཔ་ཨིན།

en: Unable to write
bo: བྲིས་མ་ཚུགས།

en: Session overload
bo: ལཱ་ཡུན་གྱི་ལས་སྣ་མང་དྲགས་པ།

en: User is too active
bo: ལག་ལེན་པ་འདི་ཤུགས་དྲགས་པས།

en: Too many sessions
bo: ལཱ་ཡུན་ཚུ་མང་དྲགས་པས།

en: Passport not verified
bo: ཆོག་ཡིག་བདེན་སྦྱོར་མ་འབད་བས།

en: Bad friend file
bo: ཆ་རོགས་བྱང་ཉེས་ཀྱི་ཡིག་སྣོད།

en: Not expected
bo: རེ་བ་མ་བསྐྱེད།

en: Server too busy
bo: སར་བར་ རྩ་ལས་ཁོམ་མེད།

en: Authentication failed
bo: བདེན་བཤད་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Not allowed when offline
bo: ཨོཕ་ལ་ཡིན་གྱི་སྐབས་འབད་མི་ཆོགཔ་ཨིན།

en: Not accepting new users
bo: ལག་ལེན་པ་གསརཔ་ཚུ་དང་ལེན་མི་འབད་ནི།

en: Kids Passport without parental consent
bo: རྩ་ལག་གི་ཁས་ལེན་མེད་པའི་  ཀིཊསི་གི་ལམ་ཡིག

en: Passport account not yet verified
bo: ལམ་ཡིག་རྩིས་ཐོ་འདི་ ད་ཚུན་བདེན་སྦྱོར་མ་འབད།

en: Bad ticket
bo: ཤོག་འཛིན་བྱང་ཉེས།

en: Unknown Error Code %d
bo: འཛོལ་བ་ངོ་མ་ཤེས་པའི་ཨང་རྟགས%d

en: MSN Error: %s
bo: ཨེམ་ཨེསི་ཨེན་ འཛོལ་བ: %s

en: Your new MSN friendly name is too long.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ ཨེམ་ཨེསི་ཨེན་ མཐུན་པའི་མིང་གསརཔ་འདི་ རིང་དྲགས་པས།

en: Set your friendly name.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་མཐུན་པའི་མིང་ གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
bo: འ་ནི་འདི་ ཨེམ་ཨེསི་ཨེན་ཆ་རོགས་གཞན་མི་ཚུ་གིས་ ཁྱོད་ལུ་བལྟ་མི་ མིང་དེ་ཨིན།

en: Set your home phone number.
bo: ཁྱོད་རའི་ཁྱིམ་ནང་གི་བརྒྱུད་འཕྲིན་ཨང་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set your work phone number.
bo: ཁྱོད་རའི་ལཱ་གཡོག་གི་བརྒྱུད་འཕྲིན་ཨང་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set your mobile phone number.
bo: ཁྱོད་རའི་འགྲུལ་འཕྲིན་གྱི་ཨང་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Allow MSN Mobile pages?
bo: ཨེམ་ཨེསི་ཨེན་ འགྲུལ་འཕྲིན་ཤོག་ལེབ་ཚུ་གཏང་བཅུག་ནི་ཨིན་ན?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
bo: མི་ཚུ་གིས་  ཁྱོད་ཀྱི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་གུ་  ཁྱོད་རའི་འགྲུལ་འཕྲིན་ ཡང་ན འགྲུལ་འཕྲིན་ཐབས་འཕྲུལ་ལུ་ ཨེམ་ཨེསི་ཨེན་འགྲུལ་འཕྲིན་ཤོག་ལེབ་་ཚུ གཏང་བཅུག་ནི་སྨོ་ ཡང་ན གཏང་མ་བཅུག་ནི་སྨོ?

en: Allow
bo: འབད་བཅུག

en: Disallow
bo: འབད་མ་བཅུག

en: Send a mobile message.
bo: འགྲུལ་འཕྲིན་གྱི་ཡིག་འཕྲིན་ཅིག་གཏང་།

en: Page
bo: ཤོག་ལེབ།

en: Has you
bo: ཁྱོད་ལུ་ཡོད་ག

en: Be Right Back
bo: ད་ལྟོ་རང་ལོག་ཐོན་འོང་།

en: Busy
bo: ཁོམ་མེད།

en: On the Phone
bo: བརྒྱུད་འཕྲིན་གྱི་ ཐོག་ལུ།

en: Out to Lunch
bo: དགུང་ལྟོ་བཟའ་བར།

en: Set Friendly Name...
bo: མིང་མཐུན་ཏོག་ཏོ་གཞི་སྒྲིག་འབད།...

en: Set Home Phone Number...
bo: ཁྱིམ་གྱི་ བརྒྱུད་འཕྲིན་ཨང་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set Work Phone Number...
bo: ལཱ་གཡོག་ བརྒྱུད་འཕྲིན་ཨང་གཞི་སྒྲིག་འབད།...

en: Set Mobile Phone Number...
bo: འགྲུལ་འཕྲིན་ཨང་ གཞི་སྒྲིག་འབད།...

en: Enable/Disable Mobile Devices...
bo: འགྲུལ་འཕྲིན་ཐབས་འཕྲུལ་ཚུ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་/ལྕོགས་མིན་བཟོ།...

en: Allow/Disallow Mobile Pages...
bo: འགྲུལ་འཕྲིན་ཤོག་ལེབ་ཚུ་བཅུག་/མ་བཅུག...

en: Open Hotmail Inbox
bo: ཧོཊ་མཱེལ་ ནང་སྒྲོམ་ཁ་ཕྱེ།

en: Send to Mobile
bo: འགྲུལ་འཕྲིན་ལུ་གཏང་།

en: Authorization Request Message:
bo: དབང་སྤྲོད་ཞུ་བའི་འཕྲིན་དོན:

en: Please authorize me!
bo: ང་ལུ་དབང་སྤྲོད་འབད་གནང་!

en: Error retrieving profile
bo: འཛོལ་བ་ སླར་འདྲེན་འབད་བའི་གསལ་སྡུད།

en: General
bo: ཡོངས་ཁྱབ།

en: Age
bo: སྐྱེས་ལོ།

en: Occupation
bo: ལཱ་གཡོག

en: Location
bo: གནས་ཁོངས།

en: Hobbies and Interests
bo: སྤྲོ་ལས་དང་དང་འདོད་ཚུ།

en: A Little About Me
bo: ངེ་གི་སྐོར་ལས་མདོར་བསྡུས་ཅིག

en: Marital Status
bo: གཉེན་སྦྱོར་གྱི་གནས་ཚད།

en: Interests
bo: དངུལ་སྐྱེད་ཚུ།

en: Pets
bo: གཅེས་པ་ཚུ།

en: Hometown
bo: སྐྱེད་ཡུལ།

en: Places Lived
bo: སྡོད་ཡོད་པའི་ས་གནས་ཚུ།

en: Fashion
bo: དུས་བབས་གྱོན་ཆས།

en: Humor
bo: དགོད་བྲ།

en: Music
bo: སྙན་ཆ།

en: Favorite Quote
bo: འདྲེན་ཚིག་དགའ་མི།

en: Significant Other
bo: གཞན་མི་གལ་གནད་ཅན།

en: Home Phone
bo: ཁྱིམ་ བརྒྱུད་འཕྲིན།

en: Home Phone 2
bo: ཁྱིམ་ བརྒྱུད་འཕྲིན་ ༢།

en: Home Address
bo: ཁྱིམ་ནང་གི་ཁ་བྱང་།

en: Personal Mobile
bo: རང་དོན་འགྲུལ་འཕྲིན།

en: Home Fax
bo: ཁྱིམ་དཔར་འཕྲིན།

en: Personal Email
bo: རང་དོན་གློག་-འཕྲིན།

en: Personal IM
bo: རང་དོན་ ཨའི་ཨེམ།

en: Anniversary
bo: ལོ་འཁོར་དུས་དྲན།

en: Company
bo: ཚོང་སྡེ།

en: Department
bo: ལས་ཁུངས།

en: Profession
bo: ཁྱད་ལས།

en: Work Phone
bo: བརྒྱུད་འཕྲིན་ལཱ་གཡོག

en: Work Phone 2
bo: བརྒྱུད་འཕྲིན་ ༢ ལཱ་གཡོག

en: Work Address
bo: ལཱ་གི་ཁ་བྱང་།

en: Work Mobile
bo: འགྲུལ་འཕྲིན་ལཱ་གཡོག

en: Work Pager
bo: བརྡ་འཕྲུལ་ལཱ་གཡོག

en: Work Fax
bo: ལཱ་གཡོག་ དཔར་འཕྲིན།

en: Work Email
bo: གློག་འཕྲིན་ ལཱ་གཡོག

en: Work IM
bo: ཨའི་ཨེམ་ ལཱ་གཡོག

en: Start Date
bo: ཚེས་གྲངས་དགོ་བཙུགས།

en: Favorite Things
bo: དགའ་མི་ཅ་ལ་ཚུ།

en: Last Updated
bo: མཇུག་མམ་གྱི་དུས་མཐུན་བཟོ།

en: Homepage
bo: ཁྱིམ་ཤོག་ལེབ།

en: The user has not created a public profile.
bo: ལག་ལེན་པ་གིས་ མི་མང་གི་གསལ་སྡུད་ བཟོ་བསྐྲུན་མ་འབད་བས།

en: MSN reported not being able to find the user's profile. This either means that the user does not exist, or that the user exists but has not created a public profile.
bo: ཨེམ་ཨེསི་ཨེན་གྱིས་ ལག་ལེན་པའི་གསལ་སྡུད་ འཚོལ་མ་ཐོབ་ལས་ སྙན་ཞུ་འབད་ནུག  འདི་ཡང་ ཡང་ཅིན་ ལག་ལེན་པ་འདི་མེདཔ་ཨིན་ན་ ཡང་ན་ ཡོད་དེ་མི་མང་གི་གསལ་སྡུད་གསར་བསྐྲུན་མ་འབདཝ་ཨིན་མས།

en: Use HTTP Method
bo: ཨེཆ་ཊི་ཊི་པི་ ཐབས་ལམ་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: Show custom smileys
bo: སྲོལ་སྒྲིག་ སི་མའི་ལི་ཚུ་སྟོན།

en: nudge: nudge a user to get their attention
bo: ལྷོག་བཀོག: ཁོང་རའི་དྲན་བཏོན་ནིའི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་པ་གཅིག་ལྷོག་བཀོག

en: Unable to add user
bo: ལག་ལེན་པ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་མ་ཚུགས།

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in. | The MSN server will shut down for maintenance in %d minutes. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
bo[0]: %d སྐར་མ་ནང་ རྒྱུན་སྐྱོང་གི་དོན་ལུ་ ཨེམ་ཨེསི་ཨེན་ སར་བར་འདི་སྒོ་བསྡམ་ནི་ཨིན། དེ་བསྒང་ ཁྱོད་ཕྱི་ཁ་འཐོན་འགྱོ་དགོ  རྒྱུན་སྐྱོང་གི་ལཱ་འདི་མཇུག་བསྡུ་ཞིནམ་ལས་ ཁྱོད་ཀྱིས་ནང་ན་འཛུལ་ཚུགས།
bo[1]:  %d སྐར་མ་ཚུ་ནང་ རྒྱུན་སྐྱོང་ལཱ་གི་དོན་ལུ་ ཨེམ་ཨེསི་ཨེན་ སར་བར་འདི་སྒོ་བསྡམ་ནི་ཨིན། དེ་བསྒང་ ཁྱོད་ཕྱི་ཁ་འཐོན་འགྱོ་དགོ    རྒྱུན་སྐྱོང་གི་ལཱ་འདི་མཇུག་བསྡུ་ཞིནམ་ལས་ ཁྱོད་ཀྱིས་ནང་ན་འཛུལ་ཚུགས།

en: Writing error
bo: འཛོལ་བ་བྲིས་དོ།

en: Reading error
bo: འཛོལ་བ་ལྷག་དོ།

en: Connection error from %s server:
    %s
bo: %s སར་བར་ལས་ མཐུད་ལམ་འཛོལ་བ།:
    %s

en: The MSN servers are temporarily unavailable. Please wait and try again.
bo: ཨེམ་ཨེསི་ཨེན་ སར་བར་ཚུ་ གནས་སྐབས་ཅིག་ཐོབ་མི་ཚུགས། ཨ་ཙི་བསྒུག་ཞིན་ན་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང་།

en: Unable to authenticate: %s
bo: %sའདི་ བདེན་བཤད་འབད་མི་ཚུགས་པས:

en: Your MSN buddy list is temporarily unavailable. Please wait and try again.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ ཨེམ་ཨེསི་ཨེན་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་འདི་ གནས་སྐབས་ཅིག་ ཐོབ་མི་ཚུགས།  ཨ་ཙི་བསྒུག་ཞིན་ན་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང་།

en: Handshaking
bo: ལགཔ་མཐུད་དོ།

en: Transferring
bo: གནས་སོར་གཏང་དོ།

en: Starting authentication
bo: བདེན་བཤད་འགོ་བཙུགས་དོ།

en: Getting cookie
bo: ཀུ་ཀི་ལེན་དོ།

en: Sending cookie
bo: ཀུ་ཀི་གཏང་དོ།

en: Retrieving buddy list
bo: སླར་འདྲེན་འབད་བའི་བསྒང་གི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག

en: Away From Computer
bo: གློག་རིག་ལས་ཕྱི་ཁ་ཨིན།

en: On The Phone
bo: བརྒྱུད་འཕྲིན་གྱི་ཐོག་ལུ།

en: Out To Lunch
bo: དགུང་ལྟོ་ཟ་བར།

en: Message may have not been sent because a timeout occurred:
bo: འཕྲིན་དོན་འདི་མ་བཏང་འོང་ནི་མས་ ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན་ ངལ་མཚམས་བྱུང་ནུག:

en: Message could not be sent, not allowed while invisible:
bo: འཕྲིན་དོན་འདི་གཏང་མི་ཚུགས་པས་  ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན་ མིག་གི་མ་མཐོང་བའི་སྐབས་སུ་ མི་ཆོགཔ་ཨིན།:

en: Message could not be sent because the user is offline:
bo: འཕྲིན་དོན་འདི་གཏང་མི་ཚུགས་པས་ ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན་ ལག་ལེན་པ་འདི་ ཨོཕ་ལ་ཡིན་ཨིན་པས།

en: Message could not be sent because a connection error occurred:
bo: འཕྲིན་དོན་འདི་གཏང་མི་ཚུགས་པས་ ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན་ མཐུད་ལམ་འཛོལ་བ་བྱུང་ནུག:

en: Message could not be sent because we are sending too quickly:
bo: ང་བཅས་ཀྱིས་གནམ་མེད་ས་མེད་མགྱོགས་པ་གཏང་ནི་དེ་གིས་ འཕྲིན་དོན་འདི་ གཏང་མི་བཏུབ་པས།:

en: Message could not be sent because an error with the switchboard occurred:
bo: འཕྲིན་དོན་འདི་གཏང་མི་ཚུགས་པས་ ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན་ སུཝིཅ་བོཌ་དང་གཅིག་ཁར་ འཛོལ་བ་བྱུང་ནུག:

en: Message may have not been sent because an unknown error occurred:
bo: འཕྲིན་དོན་འདི་མ་གཏང་འོང་ནི་མས་ ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན་ ངོ་མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ་བྱུང་ནུག:

note: no profile information yet, so we cannot update (reference: "libpurple/request.h")
en: Profile
bo: གསལ་སྡུད།

en: In Love
bo: མཛའ་མཐུན།

en: Required parameters not passed in
bo: དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་ཚད་བཟུང་ཚུ་ ནང་ན་རྩིས་སྤྲོད་མ་འབད་བས།

en: Unable to write to network
bo: ཡོངས་འབྲེལ་ལུ་བྲིས་མ་ཚུགས་པས།

en: Unable to read from network
bo: ཡོངས་འབྲེལ་ལས་ལྷག་མ་ཚུགས་པས།

en: Error communicating with server
bo: སར་བར་དང་འཛོལ་བའི་བརྒྱུད་འབྲེལ་འཐབ་ནི།

en: Conference not found
bo: གྲོས་ཚོགས་ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: Conference does not exist
bo: གྲོས་ཚོགས་འདི་གནས་ཏེ་མིན་འདུག

en: A folder with that name already exists
bo: ལེ་སྣོད་འདི་ ཨ་ཕི་མིང་དང་སྦྲགས་ཏེ་ ཧེ་མ་ལས་རང་འདུག

en: Not supported
bo: རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བས།

en: Password has expired
bo: ལམ་ཡིག་འདི་ དུས་ཡོལ་ནུག

en: Account has been disabled
bo: རྩིས་ཐོ་འདི་ ལྕོགས་མིན་ཐལ་སོ་ནུག

en: The server could not access the directory
bo: སར་བར་འདི་ སྣོད་ཐོ་ནང་ འཛུལ་སྤྱོད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Your system administrator has disabled this operation
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ རིམ་ལུགས་བདག་སྐྱོང་པ་འདི་གིས་ བཀོལ་སྤྱོད་ལྕོགས་མིན་བཟོ་ནུག

en: The server is unavailable; try again later
bo: སར་བར་ ཐོབ་མི་ཚུགས་པས། ཨ་ཙི་ཁར་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།

en: Cannot add a contact to the same folder twice
bo: སྣོད་འཛིན་གཅིག་ནང་ འབྲེལ་ས་ཚར་གཉིས་ཁ་སྐོང་འབད་མི་བཏུབ།

en: Cannot add yourself
bo: ཁྱོད་རང་ཁ་སྐོང་འབད་མི་བཏུབ།

en: Master archive is misconfigured
bo: ཡིག་མཛོད་ཨམ་འདི་ རིམ་སྒྲིག་འཛོལ་སོ་ནུག

en: You cannot add the same person twice to a conversation
bo: གྲོས་གླེང་འདི་ལུ་ མི་གཅིག་གིས་ཚར་གཉིས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་མི་བཏུབ།

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
bo: འབྲེལ་བ་འབད་ཆོག་པའི་འབྲེལ་སའི་ཨང་གྲངས་ཚུའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་ཁྱོད་རའི་ཚད་ཁར་ལྷོད་ནུག

en: An error occurred while updating the directory
bo: སྣོད་ཐོ་དུས་མཐུན་བཟོ་བའི་སྐབས་སུ་ འཛོལ་བ་བྱུང་ནུག

en: Incompatible protocol version
bo: མཐུན་འགྱུར་ཅན་མ་ཡིན་པའི་གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ཀྱི་སོར་སྟོན།

en: The user has blocked you
bo: ལག་ལེན་པ་གིས་ ཁྱོད་འགགས་ནུག

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
bo: ཚར་ཅིག་ནང་ ནང་བསྐྱོད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ བརྟག་ཞིབ་སོར་སྟོན་འདི་གིས་ ལག་ལེན་པ་བཅུ་ཐམ་ལས་ལྷག་སྟེ་ བཙུགས་མི་ཆོག

en: The user is either offline or you are blocked
bo: ལག་ལེན་པ་འདི་ཨོཕ་ལ་ཡིན་ ཡང་ན་ ཁྱོད་འགགས་ཚར་ཡི།

en: Unknown error: 0x%X
bo: ངོ་མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ: 0x%X

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
bo: འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས། ལག་ལེན་པའི་དོན་ལུ་ རྒྱས་བཤད་མ་ཐོབ(%s)།

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
bo:  %sའདི་  ཁྱོད་ཀྱི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ (%s)ལུ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་མ་ཚུགས།

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
bo: འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས(%s)།

en: Unable to invite user (%s).
bo: ལག་ལེན་པ (%s)འདི་  མགྲོན་བརྡ་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
bo: %sལུ་ འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས། (%s)གྲོས་ཚོགས་བཟོ་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
bo: འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས། (%s)གྲོས་ཚོགས་བཟོ་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
bo: སར་བར་ཟུར་ཕྱོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ ལག་ལེན་པ %sའདི་ སྣོད་འཛིན་%sལུ་སྤོ་བཤུད་འབད་མ་ཚུགས། སྣོད་འཛིན་ (%s)འདི་ བཟོ་བསྐྲུན་འབད་བའི་སྐབས་སུ འཛོལ་བ།

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
bo: %s འདི ཁྱོད་ཀྱི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་མ་ཚུགས། སར་བར་ཟུར་ཕྱོགས་ཐོ་ཡིག(%s) ནང་ སྣོད་འཛིན་བཟོ་བསྐྲུན་འབད་བའི་སྐབས་སུ འཛོལ་བ།

en: Could not get details for user %s (%s).
bo: ལག་ལེན་པ %s (%s)ཀྱི་དོན་ལུ་ རྒྱས་བཤད་ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: Unable to add user to privacy list (%s).
bo: སྒེར་དོན་གྱི་ཐོ་ཡིག་ (%s)ནང་ ལག་ལེན་པ་འདི་ཁ་སྐོང་རྐྱབ་མ་ཚུགས།

en: Unable to add %s to deny list (%s).
bo: (%s)ཁ་སྐོང་རྐྱབ་མ་ཚུགས  (%s)ཐོ་ཡིག་ཉན་མི་བཏུབ་ནི་ལུ།

en: Unable to add %s to permit list (%s).
bo: (%s) འདི་ (%s) གནང་བ་བྱིན་ནི་ཐོ་ཡིག་ལུ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབ་མ་ཚུགས།

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
bo: %s འདི་ སྒེར་དོན་གྱི་ཐོ་ཡིག (%s)ནང་ལས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
bo: སར་བར་ཕྱོགས་ཀྱི་ སྒེར་དོན་གྱི་གཞི་སྒྲིག་(%s)ཚུ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to create conference (%s).
bo: (%s)གྲོས་ཚོགས་ བཟོ་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Error communicating with server. Closing connection.
bo: སར་བར་དང་བརྒྱུད་འབྲེལ་འཐབ་ད་ལུ་ འཛོལ་བ། མཐུད་ལམ་ཁ་བསྡམ་དོ།

en: Telephone Number
bo: བརྒྱུད་འཕྲིན་ཨང་།

en: Personal Title
bo: རང་དོན་གྱི་མགོ་མིང་།

en: Mailstop
bo: འཕྲིན་བཀག

en: User ID
bo: ལག་ལེན་པ་  ཨའི་ཌི།

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
bo: མིང་ཆ་ཚང་།

en: GroupWise Conference %d
bo: སྡེ་ཚན་ལྟར་གྱི་གྲོས་ཚོགས་%d།

en: Authenticating...
bo: བདེན་བཤད་འབད་དོ...

en: Waiting for response...
bo: ལན་གྱི་དོན་ལུ་བསྒུག་དོ...

en: %s has been invited to this conversation.
bo: གྲོས་གླེང་འདི་ནང་%s མགྲོན་བརྡ་འབད་ནུག

en: Invitation to Conversation
bo: གྲོས་གླེང་ལུ་མགྲོན་བརྡ།

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
bo:  %s:ལས་མགྲོན་བརྡ།
    
    བཏང་ཡི: %s

en: Would you like to join the conversation?
bo: ཁྱོད་ གྲོས་གླེང་གི་གྲངས་སུ་འཛུལ་ནིའི་དང་འདོད་ཡོད་ག?

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
bo: %sའདི་ ཨོཕ་ལ་ཡིན་འབད་བྱུངམ་ཨིནམ་དང་ཁྱོད་ཀྱིས་བཏང་མི་འཕྲིན་དོན་འདི་མ་ཐོབ།

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
bo: གྲོས་ཚོགས་འདི་ཁ་བསྡམས་ཚར་ཡི། ད་འབདན་འཕྲིན་དོན་ཚུ་གཏང་ནི་མེད།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
bo: ནོ་བེལ་ སྡེ་ཚན་ལྟར་གྱི་ འཕྲིན་དོན་པའི་གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས པ་ལག་ཨིན།

en: Server address
bo: སར་བར་ ཁ་བྱང་།

en: Server port
bo: སར་བར་ འདྲེན་ལམ།

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
bo: ཁྱོད་  འཕྲལ་འཕྲལ་འབད་རང་ མཐུད་ནི་དང་མཐུད་བཏོག་སྟེ་འདུག  སྐར་མ་བཅུ་ཐམ་དེ་ཅིག་བསྒུག་ཞིན་ན་ དེ་ལས་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།  ཁྱོད་ཀྱིས་འཕྲོ་མཐུད་དེ་རང་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་པ་ཅིན་ ཧེང་བཀལ་རང་བསྒུག་དགོ

en: Invalid error
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་འཛོལ་བ།

en: Unable to send message: %s
bo: འཕྲིན་དོན%sའདི་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Typing
bo: ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་དོ།

note: "I am mobile." / "John is mobile."
en: Mobile
bo: འགྲུལ་འཕྲིན།

en: Encoding
bo: ཨིན་ཀོ་ཌིང་།

en: The remote user has closed the connection.
bo: ཐག་རིང་ལག་ལེན་པ་གིས་ མཐུད་ལམ་ཁ་བསྡམས་ཡོདཔ་ཨིན།

en: The remote user has declined your request.
bo: ཐག་རིང་ལག་ལེན་པ་གིས་ ཁྱོད་ཀྱི་ཞུ་བ་འདི་ཁ་མ་བཟེད་ཡོདཔ་ཨིན་པས།

en: Lost connection with the remote user:<br>%s
bo: ཐག་རིང་གི་ལག་ལེན་པ་:<br>%s དང་གཅིག་ཁར་ མཐུད་ལམ་བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡི།

en: Received invalid data on connection with remote user.
bo: ཐག་རིང་གི་ལག་ལེན་པ་དང་གཅིག་ཁར་ མཐུད་ལམ་གུ་ལུ་ ནུས་མེད་གནས་སྡུད་གཅིག་ཐོབ་ཅི།

en: Direct IM established
bo: ཐད་ཀར་ཨའི་ཨེམ་ གཞི་འཛུགས་འབད་ཡོདཔ།

en: File %s is %s, which is larger than the maximum size of %s.
bo: ཡིག་སྣོད་ %s འདི་ %s གི་ ཚད་མང་མཐའ་ལས་སྦོམ་མའི་ %s ཨིན།

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking with is probably using a different encoding than expected.  If you know what encoding he is using, you can specify it in the advanced account options for your AIM/ICQ account.)
bo: (འ་ནི་འཕྲིན་དོན་ལེན་པའི་སྐབས་སུ་འཛོལ་བ་གཅིག་འདུག  ཁྱོད་ཀྱིས་ ད་ལྟོ་ཁ་སླབ་ཡོད་མི་ཆ་རོགས་འདི་ རེ་བ་བསྐྱེད་ཡོད་མི་མེད་པར་སོ་སོ་ཨིན་ཀོ་ཌིང་གཅིག་ལག་ལེན་འཐབ་དོ་འོང་ནི་མས།  ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁོ་གིས་ལག་ལེན་འཐབ་སྟེ་ཡོད་མི་ ཨིན་ཀོ་ཌིང་འདི་ཤེས་པ་ཅིན་འདི་ མཐོ་རིམ་རྩིས་ཐོ་ནང་ལུ་ ཁྱོད་རའི་ ཨེ་ཨའི་ཨེམ་/ཨའི་སི་ཀིའུ་དོན་ལུ་ གསལ་བཀོད་འབད་བཏུབ་ཨིན།)

note: Label
en: Buddy Icon
bo: ཆ་རོགས་ཀྱི་ངོས་དཔར།

en: Voice
bo: སྐད།

en: AIM Direct IM
bo: ཨེ་ཨའི་ཨེམ་ ཐད་ཀར་ ཨའི་ཨེམ།

en: Get File
bo: ཡིག་སྣོད་ལེན།

en: Games
bo: རྩེདམོ་ཚུ།

en: Add-Ins
bo: ཁ་སྐོང-་ཨའི་ཨེན་ཨེསི།

en: Send Buddy List
bo: ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་གཏང་།

en: ICQ Direct Connect
bo: ཨའི་སི་ཀིའུ་ ཐད་ཀར་མཐུད།

en: AP User
bo: ཨེ་པི་ ལག་ལེན་པ།

en: ICQ RTF
bo: ཨའི་སི་ཀིའུ་ ཨར་ཊི་ཨེཕ།

en: Nihilist
bo: ནཱི་ཧི་ལིསཊི།

en: ICQ Server Relay
bo: ཨའི་སི་ཀིའུ་ སར་བར་ བརྒྱུད་སྤྲོད།

en: Old ICQ UTF8
bo: རྙིངམ་ ཨའི་སི་ཀིའུ་ ཡུ་ཊི་ཨེཕ༨

en: Trillian Encryption
bo: ཊིལིཡེན་ གསང་བཟོ།

en: ICQ UTF8
bo: རྙིངམ་ ཨའི་སི་ཀིའུ་ ཡུ་ཊི་ཨེཕ༨

en: Hiptop
bo: ཧིབ་ཊོབ།

en: Security Enabled
bo: མཐའ་བཙན་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཡི།

en: Video Chat
bo: ཝི་ཌིའོ་ ཁ་སླབ།

en: iChat AV
bo: ཨའི་ཅེཊ་ ཨེ་ཝི།

en: Live Video
bo: མངོན་མཐོང་ ཝི་ཌིའོ།

en: Camera
bo: པར་ཆས།

en: Free For Chat
bo: ཁ་སླབ་ནི་ དལཝ་ཨིན།

en: Not Available
bo: ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: Occupied
bo: དལ་ཁོམས་མེདཔ།

en: Web Aware
bo: ཝེབ་ དྲན་ཤེས་ཅན།

en: Invisible
bo: མ་མཐོངམ།

en: IP Address
bo: ཨའི་པི་ཁ་བྱང་།

en: Warning Level
bo: ཉེན་བརྡའི་གནས་རིམ།

en: Buddy Comment
bo: ཆ་རོགས་ཀྱི་བསམ་བཀོད།

en: Connection established, cookie sent
bo: མཐུད་ལམ་གཞི་འཛུགས་འབད་ཡོདཔ་དང་  ཀུ་ཀི་འདི་བཏང་ཡི།

note: TODO: Don't call this with ssi
en: Finalizing connection
bo: མཐུད་ལམ་མཐའ་དཔྱད་འབད་དོ།

en: Received authorization
bo: དབང་སྤྲོད་ཐོབ་ཡོདཔ།

note: service temporarily unavailable
en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
bo: ཨེ་ཨོ་ཨེལ་ འཕྲལ་མྱུར་ འཕྲིན་སྐྱེལ་པའི་ཞབས་ཏོག་འདི་ གནས་སྐབས་ཅིག་ ཐོབ་མི་ཚུགས།

note: client too old
en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ལག་ལེན་འཐབ་མི་ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མིའི་ཐོན་རིམ་འདི་ རྙིང་དྲགས་པས།    %s ལུ་ཡར་བསྐྱེད་འབད་གནང་།

en: Enter SecurID
bo: མཐའ་བཙན་གྱི་ ཨའི་ཌི་བཙུགས།

en: Enter the 6 digit number from the digital display.
bo: ཌི་ཇི་ཊཱལ་བཀྲམ་སྟོན་ནང་ལས་ཨང་གྲངས་ཨང་ཡིག་དྲུག་པ་འདི་བཙུགས།

en: Password sent
bo: ཆོག་ཡིག་བཏང་ཡི།

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
bo: ང་ལུ་དབང་སྤྲོད་འབད་གནང་ དེ་ལས་ང་གིས་ ཁྱོད་ངེ་གི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་འབད་ཚུགས།

en: No reason given.
bo: རྒྱུ་མཚན་མ་བཀོད་པས།

en: Authorization Denied Message:
bo: དབང་སྤྲོད་ཉན་མ་བཏུབ་པའི་འཕྲིན་དོན:

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
bo: འོག་གི་རྒྱུ་མཚན་གྱི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་པ %uགིས ཁོང་ཚུ་ཁྱོད་ཀྱི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་འབད་ནིའི་ཞུ་བ་འདི་ཉན་མ་བཏུབ་པས  :
    %s

en: ICQ authorization denied.
bo: ཨའི་སི་ཀིའུ་ དབང་སྤྲོད་ཉན་མ་བཏུབ་པས།

note: Someone has granted you authorization
en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
bo: ལག་ལེན་པ %u གིས་ ཁོང་ཚུ་ཁྱོད་ཀྱི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ནིའི་དོན་ལུ་ཞུ་བའི་གནང་བ་བྱིན་ནུག

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ དམིགས་བསལ་གྱི་འཕྲིན་དོན་ཐོབ་ནུག 
    
    ལས: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཨའི་སི་ཀིའུ་ ཤོག་ལེབ་ཐོབ་ནུག
    
    ལས: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ email from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ %s [%s] ལས་ཨའི་སི་ཀིའུ་ གློག་-འཕྲིན་གཅིག་ཐོབ་ཡོདཔ་ཨིན།
    
    འཕྲིན་དོན་འདི་:
    %s

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
bo: ཨའི་སི་ཀིའུ་  ལག་ལེན་པ %u འདི་གིས་ཁྱོད་ལུ་ ཆ་རོགས་ %s (%s)བཏང་ནུག

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
bo: ཆ་རོགས་འདི་ ཁྱོད་ཀྱི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ནི་ཨིན་ན?

en: _Add
bo: ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།(_A)

en: _Decline
bo: ཉམས་ནི།(_D)

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
bo[0]: ཁྱོད་ཀྱིས  %huའཕྲིན་དོན་འདི་%sལས་བྱིག་ཡར་སོ་ནུག  ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན་ འདི་ལུ་ནུས་པ་མེདཔ་ཨིན་པས།
bo[1]: ཁྱོད་ཀྱིས  %huའཕྲིན་དོན་ཚུ%sལས བྱིག་ཡར་སོ་ནུག  ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན་ ཁོང་ཚུ་ལུ་ནུས་པ་མེདཔ་ཨིན་པས།

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
bo[0]: ཁྱོད་ཀྱིས་  %huའཕྲིན་དོན་འདི་ %s ལས་ བྱིག་ཡར་སོ་ནུག  ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན་ འདི་སྦོམ་དྲགསཔ་ཨིན་པས།
bo[1]: ཁྱོད་ཀྱིས་  %hu འཕྲིན་དོན་ཚུ་  %sལས་  བྱིག་ཡར་སོ་ནུག  ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན་ ཁོང་ཚུ་སྦོམ་དྲགསཔ་ཨིན་པས།

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
bo[0]: ཁྱོད་ཀྱིས་  %huའཕྲིན་དོན་འདི %s ལས་ བྱིག་ཡར་སོ་ནུག  ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན མགྱོགས་ཚད་འདི ལྷག་སོཔ་ཨིན་པས།
bo[1]: ཁྱོད་ཀྱིས  %hu འཕྲིན་དོན་ཚུ %sལས བྱིག་ཡར་སོ་ནུག  ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན མགྱོགས་ཚད་འདི ལྷག་སོཔ་ཨིན་པས།

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
bo[0]: ངོ་མ་ཤེས་པའི་རྒྱུ་མཚན་གྱི་དོན་ལུ་ %hu འཕྲིན་དོན་འདི་%sལས་ བྱིག་ཡར་སོ་ནུག
bo[1]: ངོ་མ་ཤེས་པའི་རྒྱུ་མཚན་གྱི་དོན་ལུ  ཁྱོད་ཀྱིས%huའཕྲིན་དོན་ཚུ %sལས བྱིག་ཡར་སོ་ནུག

en: User information not available: %s
bo: ལག་ལེན་པའི་བརྡ་དོན་%sའདི་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: Online Since
bo: ལས་ཚུར་ གློག་ཐོག

en: Member Since
bo: ལས་ཚུར་ འཐུས་མི།

en: Capabilities
bo: ལྕོགས་གྲུབ།

en: Your AIM connection may be lost.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ ཨེ་ཨའི་ཨེམ་ མཐུད་ལམ་འདི་བརླག་གཏོར་ཞུགས་ཞུགསཔ་འོང་།

note: The conversion failed!
en: [Unable to display a message from this user because it contained invalid characters.]
bo: [ནང་ན་ལུ་ ནུས་མེད་ཀྱི་ཡིག་འབྲུ་ཚུ་ཡོདཔ་ལས་  ལག་ལེན་པ་འདི་ལས་ འཕྲིན་དོན་བཀྲམ་སྟོན་འབད་མ་ཚུགས།]

en: You have been disconnected from chat room %s.
bo: ཁྱོད་  ཁ་སླབ་ཁང་མིག་%sནང་ལས་ མཐུད་ལམ་བཏོག་ད་ནུག

en: Mobile Phone
bo: འགྲུལ་འཕྲིན།

en: Personal Web Page
bo: རང་དོན་གྱི་ ཝེབ་ཤོག་ལེབ།

note: aim_userinfo_t strip_html_tags
en: Additional Information
bo: ཁ་སྐོང་ཅན་གྱི་བརྡ་དོན།

en: Zip Code
bo: གནས་ཡུལ་གྱི་ཨང་རྟགས།

en: Work Information
bo: ལཱ་གི་བརྡ་དོན།

en: Division
bo: སྡེ་ཚན།

en: Position
bo: གནས་ས།

en: Web Page
bo: ཝེབ་ཤོག་ལེབ།

en: Pop-Up Message
bo: པོཔ་-ཨཔ་ འཕྲིན་དོན།

en: No results found for email address %s
bo: གློག་འཕྲིན་ཁ་བྱང་ %s ལུ་ གྲུབ་འབྲས་ཚུ་མ་ཐོབ་པས།

en: You should receive an email asking to confirm %s.
bo: %s ངེས་དཔྱད་ལུ་འདྲི་དཔྱད་འབད་ཟེར་བའི་གློག་-འཕྲིན་གཅིག་ཐོབ་དགོཔ་ཨིན།

en: Account Confirmation Requested
bo: རྩིས་ཐོའི་ངེས་དཔྱད་ཞུ་ཡི།

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address is invalid.
bo: འཛོལ་བ་ 0x%04x: བྱིན་ཏེ་ཡོད་པའི་ཁ་བྱང་འདི་ནུས་མེད་གཅིག་ཨིནམ་ལས་ གློག་-འཕྲིན་ཁ་བྱང་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མ་ཚུགས།

en: Error 0x%04x: Unknown error.
bo: འཛོལ་བ 0x%04x:ངོ་མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ།

en: Error Changing Account Info
bo: རྩིས་ཐོའི་བརྡ་དོན་བསྒྱུར་བཅོས་འབདཝ་ད་ འཛོལ་བ།

en: The email address for %s is %s
bo: %s ལུ་གློག་འཕྲིན་ཁ་བྱང་འདི་ %s ཨིན།

en: Account Info
bo: རྩིས་ཐོའི་བརྡ་དོན།

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ ཨའི་ཨེམ་གཟུགས་བརྙན་འདི་མ་བཏང་པས། ཨའི་ཨེམ་ གཟུགས་བརྙན་ཚུ་གཏང་ནི་ལུ་ ཐད་ཀར་མཐུད་དགོཔ་ཨིན།

en: Unable to set AIM profile.
bo: ཨའི་ཨེམ་གསལ་སྡུད་ གཞི་སྒྲིག་འབད་མ་ཚུགས།

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ནང་བསྐྱོད་ཀྱི་བྱ་སྒོའི་ལམ་ལུགས་མཇུག་མ་བསྡུཝ་ལས་ ཁྱོད་རའི་གསལ་སྡུད་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཞུ་བ་འབད་ཡི། ཁྱོད་ཀྱི་གསལ་སྡུད་འདི་གཞི་སྒྲིག་མ་འབད་བར་ལུསཔ་ཨིན། ཁྱོད་ཆ་ཚང་སྦེ་མཐུད་ཚརཝ་ད་ ལོག་སྟེ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནིའི་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་།

en: Profile too long.
bo: གསལ་སྡུད་རིང་དྲགས་པས།

en: Away message too long.
bo: ཕྱི་ཁའི་འཕྲིན་དོན་འདི་རིང་དྲགས་པས།

en: Orphans
bo: དྭ་ཕྲུག་ཚུ།

en: (no name)
bo: (མིང་མེད)

en: Authorization Given
bo: དབང་སྤྲོད་བྱིན་ཡོདཔ།

note: Granted
en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
bo: ལག་ལེན་པ %sའདི་གིས་ ཁོང་ཚུ་ཁྱོད་ཀྱི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ནིའི་ཞུ་བ་འབད་མི་འདི་ གནང་བ་བྱིན་ཡི།

en: Authorization Granted
bo: དབང་སྤྲོད་གནང་ཡོདཔ།

note: Denied
en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
bo: འོག་གི་རྒྱུ་མཚན་གྱི་དོན་ལུ་  ལག་ལེན་པ %s འདི་གིས་ ཁོང་ཚུ་ཁྱོད་ཀྱི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ནིའི་ཞུ་བ་འབད་མི་འདི་ ཉན་མ་བཏུབ་པས:
    %s

en: Authorization Denied
bo: དབང་སྤྲོད་ཉེན་མ་བཏུབ།

en: _Exchange:
bo: བརྗེ་སོར:(_E)

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ ཨའི་ཨེམ་ གཟུགས་བརྙན་འདི་ མ་བཏང་པས། ཨེ་ཨའི་ཨེམ་ ཁ་སླབ་ཚུ་ནང་ ཨའི་ཨེམ་གྱི་གཟུགས་བརྙན་ཚུ་གཏང་མི་ཚུགས།

en: Buddy Comment for %s
bo: %sགི་དོན་ལུ་ ཆ་རོགས་ཀྱི་བསམ་བཀོད།

en: Buddy Comment:
bo: ཆ་རོགས་ཀྱི་བསམ་བཀོད:

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས %sདང་བཅས་ཐད་ཀར་ ཨའི་ཨེམ་ མཐུད་ལམ་ཁ་ཕྱེ་ནིའི་དོན་ལུ་ སེལ་འཐུ་འབད་ནུག

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a security risk.  Do you wish to continue?
bo: འ་ནི་གིས་ ཁྱོད་ཀྱི་ ཨའི་པི་ཁ་བྱང་ཕྱིར་གསལ་འབདཝ་ལས་བརྟེན་ དེ་ སྲུང་སྐྱོབ་ཉེན་ཁ་སྦེ་ཆ་འཇོག་འབད་ནི་འོང་། ཁྱོད་ འཕྲོ་མཐུད་ནི་གི་འདོད་པ་ཡོད་ག?

en: Get AIM Info
bo: ཨེ་ཨའི་ཨེམ་ བརྡ་དོན་ལེན།

note: We only do this if the user is in our buddy list
en: Edit Buddy Comment
bo: ཆ་རོགས་ཀྱི་བསམ་བཀོད་ཞུན་དག་འབད།

en: Direct IM
bo: ཐད་ཀར་ ཨའི་ཨེམ།

en: Re-request Authorization
bo: དབང་སྤྲོད་སླར་ཞུ་བ།

en: Require authorization
bo: དབང་སྤྲོད་དགོས་མཁོ་བས།

en: Web aware (enabling this will cause you to receive SPAM!)
bo: ཝེབ་དྲན་པ་བཏོན་ནི།(འ་ནི་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ནི་གིས་ ཁྱོད་ལུ་ སི་པམ་!ཐོབ་ནི་ལུ་རྒྱུ་རྐྱེན་འབདཝ་ཨིན།)

en: ICQ Privacy Options
bo: ཨའི་སི་ཀིའུ་ སྒེར་གཙང་གདམ་ཁ་ཚུ།

en: The new formatting is invalid.
bo: རྩ་སྒྲིག་གསརཔ་འབད་དོ་ཡོད་མི་འདི་ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: Change Address To:
bo: ཁ་བྱང་ འ་ནི་ལུ བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས:

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
bo: <i>ཁྱོད་ དབང་སྤྲོད་ཀྱི་དོན་ལུ་  བསྒུག་མི་སྡོད་པས།</i>

en: You are awaiting authorization from the following buddies
bo: ཁྱོད་  འོག་གི་ཆ་རོགས་ཚུ་ལས་  དབང་སྤྲོད་བསྒུག་དེས།

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
bo: ཁོང་ཚུའི་གུ་ལུ་ གཡས་ཀྱི་གཡེབ་གཏང་ཨེབ་ནི་དང་"་དབང་སྤྲོད་སླར་ཞུ་བ།"སེལ་འཐུ་འབད་བའི་ཐོག་ལས་ ཁྱོད་ཀྱིས་ཆ་རོགས་ཚུ་ནང་ལས་ དབང་སྤྲོད་སླར་ཞུ་ཚུགས།

en: Find Buddy by Email
bo: གློག་-འཕྲིན་གྱི་ཐོག་ལས་ ཆ་རོགས་འཚོལ།

en: Search for a buddy by email address
bo: གློག་འཕྲིན་གྱི་ཐོག་ལས་ཆ་རོགས་ཅིག་གི་དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད།

en: Type the email address of the buddy you are searching for.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་འཚོལ་ཞིབ་འབད་བའི་བསྒང་གི་  ཆ་རོགས་ཀྱི་གློག་འཕྲིན་ཁ་བྱང་འདི་ཡིག་དཔར་རྐྱབས།

note: ICQ actions
en: Set Privacy Options...
bo: སྒེར་གཙང་གདམ་ཁ་ཚུ་གཞི་སྒྲིག་འབད།...

note: AIM actions
en: Confirm Account
bo: རྩིས་ཐོ་ངེས་གཏན་བཟོ།

en: Display Currently Registered Email Address
bo: ད་ལྟོ་ ཐོ་འགོད་འབད་ཡོད་པའི་གློག་-འཕྲིན་ཁ་བྱང་འདི་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Change Currently Registered Email Address...
bo: ད་ལྟོ་ ཐོ་འགོད་འབད་ཡོད་པའི་གློག་-འཕྲིན་ཁ་བྱང་འདི་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད།...

en: Show Buddies Awaiting Authorization
bo: དབང་སྤྲོད་བསྒུག་བཞིན་དུའི་ཆ་རོགས་ཚུ་སྟོན།

en: Search for Buddy by Email Address...
bo: གློག་འཕྲིན་ཁ་བྱང་གིས་ཐོག་ལས་ ཆ་རོགས་ཀྱི་དོན་ལུ་ འཚོལ་ཞིབ་འབད།...

en: Search for Buddy by Information
bo: བརྡ་དོན་གྱི་ཐོག་ལས་ ཆ་རོགས་ཀྱི་དོན་ལུ་ འཚོལ་ཞིབ་འབད།

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
bo: ཨའི་ཨེམ་ཐད་ཀར་གྱི་དོན་ལུ %s ལུ་ ང་བཅས་ %s:%hu ལུ་མཐུད་ནི་ འདྲིཝ་ཨིན།

en: Attempting to connect to %s:%hu.
bo: %s:%hu ལུ་མཐུད་ནི་དཔའ་བཅམ་དོ།

en: Attempting to connect via proxy server.
bo: པོརོ་སི་སར་བར་བརྒྱུད་དེ་ མཐུད་ནི་དཔའ་བཅམ་དོ།

en: %s has just asked to directly connect to %s
bo: %s ཀྱིས %sལུ་ཐད་ཀར་དུ་མཐུད་ནིའི་དོན་ལུ་དྲིས་ནུག

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
bo: གློག་རིག་གཉིས་ཀྱི་བར་ན་ལུ་ ཐད་ཀར་གྱི་མཐུད་ལམའདི་ ་དགོཔ་ཨིནམ་དང་ ཨའི་ཨེམ་གཟུགས་བརྙན་ཚུའི་དོན་ལུ་ འདི་ཉེར་མཁོ་ཡོདཔ་ཨིན་།ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན་ ཁྱོད་ཀྱི་ཨའི་པི་ ཁ་བྱང་འདི་ཕྱིར་གསལ་འབད་ཟིན་ནི་ཨིནམ་དང་  དེ་ཡང་སྒེར་གཙང་གི་ཉེན་ཁ་འབད་ཆ་འཇོག་བསྒྲུབ་འོང་།

en: Invalid SNAC
bo: ནུས་མེད་ ཨེསི་ཨེན་ཨེ་སི།

en: Rate to host
bo: ཧོསཊི་ལུ་ མགྱོགས་ཚད།

en: Rate to client
bo: ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ལུ་མགྱོགས་ཚད།

en: Service unavailable
bo: ཞབས་ཏོག་ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: Service not defined
bo: ཞབས་ཏོག་ངེས་འཛིན་མ་འབད་བས།

en: Obsolete SNAC
bo: མཁོ་མེད་ཀྱི་ ཨེསི་ཨེན་ཨེ་སི།

en: Not supported by host
bo: ཧོསཊི་གིས་རྒྱབ་སྐྱོར་འབད་འབདཝ་མེན།

en: Not supported by client
bo: ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་གིས་རྒྱབ་སྐྱོར་འབད་འབདཝ་མེན།

en: Refused by client
bo: ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་གིས་ངོས་ལེན་མ་འབད་མ་བཏུབ།

en: Reply too big
bo: ལན་རྒྱ་ཆེ་དྲགས་པས།

en: Responses lost
bo: ལན་ཚུ་བྱང་དའི།

en: Request denied
bo: ཞུ་བ་ངོས་ལེན་འབད་མ་བཏུབ་པས།

en: Busted SNAC payload
bo: མེདཔ་འགྱོ་འགྱོཝ་གི་ ཨེསི་ཨེན་ཨེ་སི་འདོད་ཆས།

en: Insufficient rights
bo: ལངམ་མེད་པའི་བདེན་པ་ཚུ།

en: In local permit/deny
bo: ཉེ་གནས་ཀྱི་གནང་བ་ནང་/ངོས་ལེན་མི་འབད་ནི།

en: User temporarily unavailable
bo: ལག་ལེན་པ་འདི་གནས་སྐབས་ཅིག་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: No match
bo: མཐུན་སྒྲིག་མེད།

en: List overflow
bo: ཐོ་ཡིག་ལུད་དོ།

en: Request ambiguous
bo: ཞུ་བ་ངེས་མེད།

en: Queue full
bo: གྲལ་རིམ་གང་།

en: Not while on AOL
bo: ཨེ་ཨོ་ཨེལ་གྱི་སྐབས་སུ་ མེན།

en: Aquarius
bo: དུས་སྦྱོར་བུམ་པ།

en: Pisces
bo: ཉ།

en: Aries
bo: དུས་སྦྱོར་ལུག

en: Taurus
bo: ཊའུ་རསི།

en: Gemini
bo: འཁྲིག་པའི་ཁྱིམ།

en: Cancer
bo: དུས་སྦྱོར་ཀརྐ་ཊ།

en: Leo
bo: སེང་གེ།

en: Virgo
bo: བུ་མོ།

en: Libra
bo: སྲང་།

en: Scorpio
bo: དུས་སྦྱོར་བརྒྱད་པ།

en: Sagittarius
bo: གཞུའི་ཁྱིམ།

en: Capricorn
bo: དུས་སྦྱོར་ཆུ་སྲིན།

en: Rat
bo: བྱི་རྩི།

en: Ox
bo: གླང་།

en: Tiger
bo: སྟག

en: Rabbit
bo: རི་བོང་།

en: Dragon
bo: འབྲུག

en: Snake
bo: སྦུལ།

en: Horse
bo: རྟ།

en: Goat
bo: ར།

en: Monkey
bo: སྤྱ།

en: Rooster
bo: བྱ་པོད།

en: Dog
bo: རོ་ཁྱི།

en: Pig
bo: ཕགཔ།

en: Other
bo: གཞན།

en: QQ Number
bo: ཀིའུ་ཀིའུ་ཨང་གྲངས།

en: Country/Region
bo: རྒྱལ་ཁབ་/ལུང་ཕྱོགས།

en: Province/State
bo: མངའ་རིས་/མངའ་སྡེ།

en: Zipcode
bo: གནས་ཨང་།

en: Phone Number
bo: བརྒྱུད་འཕྲིན་ ཨང་།

en: Cellphone Number
bo: འགྲུལ་འཕྲིན་ཨང་།

en: Personal Introduction
bo: རང་དོན་འགོ་འཛུགས།

en: College
bo: མཐོ་རིམ་སློབ་གྲྭ།

en: Update
bo: དུས་མཐུན་བཟོ།

en: Note
bo: དྲན་ཐོ།

en: Send
bo: གཏང་།

en: Would you be my friend?
bo: ཁྱོད་ ངིའི་ཆ་རོགས་འབད་ནི་ན?

note: only need to get value
en: You have been added by %s
bo: %s གིས་ ཁྱོད་ལུ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Would you like to add him?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁོ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་དགོ་མནོཝ་མས་ག?

en: Message: %s
bo: འཕྲིན་དོན།: %s

en: ID:
bo: ཨའི་ཌི།:

en: Group ID
bo: སྡེ་ཚན་ཨའི་ཌི།

en: QQ Qun
bo: ཀིའུ་ཀིའུ་ཀིའུན།

en: Creator
bo: གསར་བསྐྲུན་པ།

en: Input request here
bo: ཞུ་བ་འདི་ནཱ་ལུ་ནང་འདེབས་འབད།

en: QQ Qun Operation
bo: ཀིའུ་ཀིའུ་ཀིའུན་ བཀོལ་སྤྱོད།

en: Note, if you are the creator, 
    this operation will eventually remove this Qun.
bo: དྲན་དགོཔ་ ཁྱོད་གསར་བསྐྲུན་པ་ཨིན་པ་ཅིན་  
    འ་ནི་བཀོལ་སྤྱོད་མཇུག་ལུ་ འ་ནི་ཀིའུན་འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏངམ་ཨིན།

en: You have successfully created a Qun
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཀིའུན་གཅིག་མཐར་འཁྱོལ་སྦེ་གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Setup
bo: གཞི་སྒྲིག

en: Invalid name
bo: ནུས་མེད་མིང་།

en: <b>Connection Mode</b>: %s<br>
bo: <b>མཐུད་ལམ་ཐབས་ལམ།</b>: %s<br>

en: Login Information
bo: ནང་བསྐྱོད་འབད་ནིའི་བརྡ་དོན།

en: Change Password
bo: ཆོག་ཡིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: Socket error
bo: སོ་ཀེཊི་འཛོལ་བ།

en: %d has declined the file %s
bo: %d གིས་ ཡིག་སྣོད་ %s ཉམས་ཡོདཔ་ཨིན།

en: File Send
bo: ཡིག་སྣོད་གཏང་།

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
bo: <b>སྡེ་ཚན་མགོ་མིང་།:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
bo: <b>སྡེ་ཚན་ཨའི་ཌི་དྲན་ཐོ་བཀོདཔ་ཨིན།:</b> %s<br>

en: Info for Group %s
bo: སྡེ་ཚན་ %s དོན་ལུ་ བརྡ་དོན།

en: Notes Address Book Information
bo: དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་བརྡ་དོན།

en: Invite Group to Conference...
bo: གྲོས་ཚོགས་ལུ་ སྡེ་ཚན་གདན་འདྲེན་ཞུ།...

en: Get Notes Address Book Info
bo: དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་བརྡ་དོན་ལེན།

en: Sending Handshake
bo: ལག་མཐུད་གཏང་དོ།

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
bo: ལག་མཐུད་ངོས་ལེན་ལུ་བསྒུག་དོ།

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
bo: ལག་མཐུད་ངོས་ལེན་འབད་ཡོདཔ་ ནང་བསྐྱོད་གཏང་དོ།

en: Waiting for Login Acknowledgement
bo: ངོས་ལེན་ནང་བསྐྱོད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ བསྒུག་དོ།

en: Login Redirected
bo: ནང་བསྐྱོད་འབད་ནི་སླར་ལོག་གཏང་ཡོདཔ།

en: Forcing Login
bo: ནང་བསྐྱོད་འབད་ནི་དོན་ལུ་ བང་བཙོང་དོ།

en: Login Acknowledged
bo: ངོས་ལེན་འབད་ཡོད་མི་འདི་ནང་བསྐྱོད་འབད་དོ།

en: Starting Services
bo: ཞབས་ཏོག་ཚུ་འགོ་བཙུགས་དོ།

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
bo: དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་བདག་སྐྱོང་པ་གིས་སར་བར་ %s གུ་ འོག་ལུ་ཡོད་པའི་ཁྱབ་བསྒྲགས་སྤྲོད་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Sametime Administrator Announcement
bo: དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་བདག་སྐྱོང་པ་ཁྱབ་བསྒྲགས།

en: Announcement from %s
bo:  %s ལས་ཁྱབ་བསྒྲགས།

en: Conference Closed
bo: གྲོས་ཚོགས་ཁ་བསྡམས་ཡོདཔ།

en: Unable to send message:
bo: འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས།:

en: Unable to send message to %s:
bo: %sལུ་འཕྲིན་དོན་གཏང་མ་ཚུགས།

en: Place Closed
bo: ས་གནས་ཁ་བསྡམས་ཡོདཔ།

en: Microphone
bo: ཁ་པར།

en: Speakers
bo: གསལ་བཤདཔ་ཚུ།

en: Video Camera
bo: ཝི་ཌིའོ་ པར་ཆས།

en: File Transfer
bo: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར།

en: Create conference with user
bo: ལག་ལེན་པ་དང་གཅིག་ཁར་གྲོས་ཚོགས་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
bo: %s ལུ་གཏང་ནིའི་ཨིན་པའི་མགྲོན་བརྡ་འཕྲིན་དོན་དང་ གྲོས་ཚོགས་གསརཔ་དོན་ལུ་ གནད་དོན་གཅིག་བཙུགས་གནང་།

en: New Conference
bo: གྲོས་ཚོགས་གསརཔ།

en: Create
bo: གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Available Conferences
bo: ཐོབ་ཆོག་ཆོག་ཡོད་པའི་གྲོས་ཚོགས་ཚུ།

en: Create New Conference...
bo: གྲོས་ཚོགས་གསརཔ་གཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Invite user to a conference
bo: ལག་ལེན་པ་འདི་གྲོས་ཚོགས་ནང་གདན་འདྲེན་ཞུ།

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
bo: ལག་ལེན་པ་ %s ལུ་ མགྲོན་བརྡ་གཏང་ནིའི་དོན་ལས་ འོག་ལུ་ཡོད་པའི་ཐོ་ཡིག་ལས་ གྲོས་ཚོགས་གཅིག་སེལ་འཐུ་འབད། འ་ནི་ལག་ལེན་པ་འདི་མགྲོན་དུ་འབོད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་ གྲོས་ཚོགས་གསརཔ་གཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་དགོ་མནོ་བ་ཅིན་  "Create New Conference" སེལ་འཐུ་འབད།

en: Invite to Conference
bo: གྲོས་ཚོགས་ནང་གདན་འདྲེན་ཞུ།

en: Invite to Conference...
bo: གྲོས་ཚོགས་ནང་གདན་འདྲེན་ཞུ།

en: Send TEST Announcement
bo: བརྟག་ཞིབ་ཁྱབ་བསྒྲགས་གཏང་།

en: Topic:
bo: གནད་དོན་:

en: No Sametime Community Server specified
bo: དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་མི་སྡེ་སར་བར་གསལ་བཀོད་འབད་དེ་མིན་འདུག

en: No host or IP address has been configured for the Meanwhile account %s. Please enter one below to continue logging in.
bo: དེའི་རིང་རྩིས་ཐོ་ %s དོན་ལུ་ ཧོསཊི་ཡང་ན་ ཨའི་པི་ཁ་བྱང་རིམ་སྒྲིག་མ་འབད་བས། ནང་བསྐྱོད་འབད་ནི་འདི་འཕྲོ་མཐུད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ གཅིག་འོག་ལུ་བཙུགས་གནང་།

en: Meanwhile Connection Setup
bo: དེའི་རིང་མཐུད་ལམ་གཞི་སྒྲིག

en: No Sametime Community Server Specified
bo: དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་མི་སྡེ་སར་བར་གསལ་བཀོད་འབད་དེ་མིན་འདུག

en: Connect
bo: མཐུད།

en: Unknown (0x%04x)<br>
bo: མ་ཤེས་པའི་ (0x%04x)<br>

en: User Name
bo: ལག་ལེན་པའི་ མིང་།

en: Sametime ID
bo: དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་ཨའི་ཌི།

en: An ambiguous user ID was entered
bo: ལག་ལེན་པ་གོ་དོན་རྙོགས་དྲགས་ཅན་ཨའི་ཌི་གཅིག་བཙུགས་ཡོདཔ་ཨིན་པས།

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
bo: ངོས་འཛིན་འབད་མི་ '%s' འདི་ འོག་ལུ་ཡོད་པའི་ལག་ལེན་པ་གང་རུང་གཅིག་ལུ་གཞི་བསྟུན་འབད་སྲིདཔ་ཨིན། ཁྱོད་ཀྱི་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ འོག་ལུ་ཡོད་པའི་ཐོ་ཡིག་ལས་ ལག་ལེན་པ་ངེས་བདེན་སེལ་འཐུ་འབད་གནང་།

en: Select User
bo: ལག་ལེན་པ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Unable to add user: user not found
bo: ལག་ལེན་པ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་མ་ཚུགས་:ལག་ལེན་མ་ཐོབ།

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
bo: ངོས་འཛིན་འབད་མི་ '%s' གིས་ ཁྱོད་ཀྱི་དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་མི་སྡེ་ནང་ ལག་ལེན་ཚུ་ག་དང་ཡང་མ་མཐུན། འ་ནི་ཐོ་བཀོད་འདི་ ཁྱོད་ཀྱི་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ལས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Error reading file %s: 
    %s
bo: ཡིག་སྣོད་ %s ལྷག་ནིའི་འཛོལ་བ།: 
    %s

en: Remotely Stored Buddy List
bo: ཐག་རིང་ལས་གསོག་འཇོག་འབད་ཡོད་པའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག

en: Buddy List Storage Mode
bo: ཆ་རོགས་ཐ་ཡིག་བསག་མཛོད་ཐབས་ལམ།

en: Local Buddy List Only
bo: ཉེ་གནས་ཀྱི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་རྐྱངམ་ཅིག

en: Merge List from Server
bo: སར་བར་ལས་ཐོ་ཡིག་མཉམ་བསྡོམས་འབད།

en: Merge and Save List to Server
bo: མཉམ་བསྡོམས་འབད་བཞིནམ་ལས་ སར་བར་ལུ་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: Synchronize List with Server
bo: ཐོ་ཡིག་འདི་ སར་བར་དང་གཅིག་ཁར་ མཉམ་འབྱུང་འབད།

en: Import Sametime List for Account %s
bo: རྩིས་ཐོ་ %s དོན་ལུ་ དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་ཐོ་ཡིག་ནང་འདྲེན་འབད།

en: Export Sametime List for Account %s
bo: རྩིས་ཐོ་ %s དོན་ལུ་ དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་ཐོ་ཡིག་ཕྱིར་འདྲེན་འབད།

en: Unable to add group: group exists
bo: སྡེ་ཚན་བཟོ་མ་ཚུགས་:སྡེ་ཚན་གནས་ཏེ་འདུག

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ '%s' ཟེར་བའི་སྡེ་ཚན་གཅིག་ཧེ་མ་ལས་རང་གནས་ཏེ་འདུག

en: Unable to add group
bo: སྡེ་ཚན་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་མ་ཚུགས།

en: Possible Matches
bo: སྲིད་པའི་མཐུན་སྒྲིག་ཚུ།

en: Notes Address Book group results
bo: དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་སྡེ་ཚན་གྲུབ་འབྲས་ཚུ།

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
bo: ངོས་འཛིན་འབད་མི་  '%s' འདི་ འོག་ལུ་ཤཡོད་པའི་ དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀེ་དེབ་སྡེ་ཚན་གང་རུང་ལུ་གཞི་བསྟུན་འབད་ནི་འོང་། དེ་ཁྱོད་རའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ འོག་གི་ཐོ་ཡིག་ལས་ སྡེ་ཚན་ངེས་བདེན་སེལ་འཐུ་འབད་གནང་།

en: Select Notes Address Book
bo: དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Unable to add group: group not found
bo: སྡེ་ཚན་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་མ་ཚུགས་:སྡེ་ཚད་ཐོབ་མ་ཚུགསཔ།

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
bo: ངོས་འཛིན་འབད་མི་ '%s' གིས་ ཁྱོད་རའི་དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་མི་སྡེ་ནང་ དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་སྡེ་ཚན་གང་དང་ཡང་མ་མཐུན་པས།

en: Notes Address Book Group
bo: དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་སྡེ་ཚན།

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
bo: སྡེ་ཚན་འདི་དང་ དེའི་འཐུས་མི་ཚུ་ཁྱོད་རའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ འོག་གི་ས་སྒོ་ནང་ དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་སྡེ་ཚན་གྱི་མིང་བཙུགས།

en: Search results for '%s'
bo: '%s' དོན་ལུ་ འཚོལ་ཞིབ་གྲུབ་འབྲས་ཚུ།

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
bo: ངོས་འཛིན་འབད་མི་ '%s' འདི་ འོག་ལུ་ཡོད་པའི་ལག་ལེན་པ་གང་རུང་ཅིག་ལུ་གཞི་བསྟུན་འབད་འོང་། ཁྱོད་ཀྱིས་ འོག་གི་བྱ་བའི་ཨེབ་རྟ་ཚུ་གཅིག་ཁར་ འ་ནི་ལག་ལེན་པ་ཚུ་ཁྱོད་ཀྱི་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་ངའམ་ ཁོང་ཚུ་ལུ་འཕྲིན་དོན་ཚུ་གཏང་ཚུགསཔ་ཨིན།

en: Search Results
bo: འཚོལ་ཞིབ་ཀྱི་གྲུབ་འབྲས་ཚུ།

en: No matches
bo: མཐུན་སྒྲིག་ཚུ་མིན་འདུག

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
bo: ངོས་འཛིན་འབད་མི་ '%s' གིས་ ཁྱོད་རའི་དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་མི་སྡེ་ནང་ ལག་ལེན་པ་ཚུ་ག་དང་ཡང་མ་མཐུན།

en: No Matches
bo: མཐུན་སྒྲིག་ཚུ་མིན་འདུག

en: Search for a user
bo: ལག་ལེན་པའི་དོན་ལུ་ འཚོལ་ཞིབ།

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
bo: ཁྱོད་རའི་དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་མི་སྡེ་ནང་ མཐུན་སྒྲིག་ལག་ལེན་པ་ཚུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ འོག་གི་ས་སྒོ་ནང་ མིང་ཡང་ན་ ཨའི་ཌི་ཆ་ཤས་བཙུགས།

en: User Search
bo: ལག་ལེན་པ་གི་འཚོལ་ཞིབ།

en: Import Sametime List...
bo: དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་ཐོ་ཡིག་ནང་འདྲེན་འབད།...

en: Export Sametime List...
bo: དུས་ཚོད་གཅིག་པའི་ཐོ་ཡིག་ཕྱིར་འདྲེན་འབད།...

en: Add Notes Address Book Group...
bo: དྲན་འཛིན་ཚུའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་སྡེ་ཚན་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།...

en: User Search...
bo: ལག་ལེན་པ་གི་འཚོལ་ཞིབ།...

en: Force login (ignore server redirects)
bo: ནང་བསྐྱོད་འབད་ནི་བང་བཅོང་།(སར་བར་གྱི་སླར་ལོག་གཏང་ནི་ཚུ་སྣང་མེད་སྦེ་བཞག)

note: pretend to be Sametime Connect
en: Hide client identity
bo: ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ངོ་རྟགས་སྦ།

en: User %s is not present in the network
bo: ལགལེན་པ %sའདི ཡོངས་འབྲེལ་ནང་མ་འཛོམས་པས།

en: Key Agreement
bo: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག

en: Cannot perform the key agreement
bo: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་གི་ལཱ་འགན་གྲུབ་མ་ཚུགས།

en: Error occurred during key agreement
bo: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་གི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ་བྱུང་ཡི།

en: Key Agreement failed
bo: ཁན་འཛིན་ལྡེ་མིག་འདི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡི།

en: Timeout during key agreement
bo: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་གི་སྐབས་ལུ་ ངལ་མཚམས་ཨིན།

en: Key agreement was aborted
bo: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་འདི་བར་ཤོལ་ཨིན་པས།

en: Key agreement is already started
bo: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་འདི་ ཧེ་མ་ལས་འགོ་བཙུགས་ནུག

en: Key agreement cannot be started with yourself
bo: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་འདི་ ཁྱོད་རང་གིས་ འགོ་བཙུགས་མི་ཚུགས།

en: The remote user is not present in the network any more
bo: ཐག་རིང་ལག་ལེན་པ་འདི་ད་ལས་ཕར་ ཡོངས་འབྲེལ་ནང་མིན་འདུག

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
bo: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་གི་ཞུ་བ་འདི་  %sནང་ལས་ཐོབ་ནུག ཁྱོད་ལུ་ གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་གི་ལཱ་འགན་གྲུབ་ནིའི་དང་འདོད་ཡོད་ག?

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
bo: ཐག་རིང་ལག་ལེན་པ་འདི་ འོག་གི་ཚུའི་དོན་ལུ་ གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་ བསྒུག་སྟེ་ཡོད:
    ཐག་རིང་གི་ ཧོསཊི: %s
    ཐག་རིང་གི་ འདྲེན་ལམ: %d

en: Key Agreement Request
bo: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་ ཞུ་བ།

en: IM With Password
bo: ཆོག་ཡིག་དང་བཅས་ ཨའི་ཨེམ།

en: Cannot set IM key
bo: ཨའི་ཨེམ་ལྡེ་མིག་ གཞི་སྒྲིག་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: Set IM Password
bo: ཨའི་ཨེམ་ ཆོག་ཡིག་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Get Public Key
bo: མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ལེན།

en: Cannot fetch the public key
bo: མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ལེན་མི་ཚུགས་པས།

en: Show Public Key
bo: མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ སྟོན།

en: Could not load public key
bo: མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ མངོན་གསལ་འབད་མ་ཚུགས།

en: User Information
bo: ལག་ལེན་པའི་བརྡ་དོན།

en: Cannot get user information
bo: ལགལེན་པའི་བརྡ་དོན་ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: The %s buddy is not trusted
bo: %s ཆ་རོགས་འདི་བློ་མ་གཏད་པས།

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁོ/མོའི་མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ ནང་འདྲེན་མ་འབད་ཚུན་ ཆ་རོགས་ཀྱི་བརྡ་བསྐུལ་ཚུ་ཐོབ་མི་ཚུགས།  ཁྱོད་ཀྱིས མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ཐོབ་ནིའི་དོན་ལུ་ མི་མང་ལྡེ་མིག་ལེན་ཟེར་མི་བརྡ་བཀོད་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ་ཚུགས།

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
bo: ཁ་ཕྱེ...

en: The %s buddy is not present in the network
bo: ཆ་རོགས་ %sའདི ཡོངས་འབྲེལ་ནང་མིན་འདུག

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
bo: ཆ་རོགས་ཁ་སྐོང་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁོ/མོའི མི་མང་ལྡེ་མིག་འདི་ ནང་འདྲེན་འབད་དགོ  མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ནང་འདྲེན་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ནང་འདྲེན་གཡེབ།

en: _Import...
bo: ནང་འདྲེན...(_I)

en: Select correct user
bo: བདེན་པའི་ལག་ལེན་པ་འདི་སེལ་འཐུ་འབད།

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
bo: མི་མང་ལྡེ་མིག་ཅོག་འཐད་པའི་ ལག་ལེན་པ་གཅིག་ལས་ལྷག་སྟེ་ཐོབ་ཅི།   ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་ བདེན་པའི་ལག་ལེན་པ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
bo: མིང་ཅོག་འཐད་པའི་ ལག་ལེན་པ་གཅིག་ལས་ལྷག་སྟེ་ ཐོབ་ཅི།  ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་ བདེན་པའི་ལག་ལེན་པ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Detached
bo: ཁ་འཕྱལ་ཡི།

en: Indisposed
bo: ཁམས་མི་བདེ་བ།

en: Wake Me Up
bo: ང་ཡར་ལྷོང་།

en: Hyper Active
bo: ཤིན་ཏུ་ཤུགས་ལྡན།

en: Robot
bo: འཕྲུལ་མི།

en: User Modes
bo: ལག་ལེན་པའི་ཐབས་ལམ་ཚུ།

en: Preferred Contact
bo: དགའ་མིའི་འབྲེལ་ས།

en: Preferred Language
bo: དགའ་མིའི་སྐད་ཡིག

en: Device
bo: ཐབས་འཕྲུལ།

en: Timezone
bo: ཆུ་ཚོད་གླིང་སྡེ།

en: Geolocation
bo: ཇིའོ་གནས་ཁོངས།

en: Reset IM Key
bo: ཨའི་ཨེམ་ ལྡེ་མིག་ བསྐྱར་སྒྲིག་འབད།

en: IM with Key Exchange
bo: ཨའི་ཨེམ་དང་བཅས་ལྡེ་མིག་བརྗེ་སོར།

en: IM with Password
bo: ཨའི་ཨེམ་དང་བཅས་ཆོག་ཡིག

en: Get Public Key...
bo: མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ལེན...

en: Kill User
bo: ལགལེན་པ་ གསད།

en: Draw On Whiteboard
bo: པང་དེབ་དཀརཔོ་གུ་ལུ་འབྲི།

en: _Passphrase:
bo: ཆོག་ཚིག:(_P)

en: Channel %s does not exist in the network
bo: རྒྱུ་ལམ %sའདི་ ཡོངས་འབྲེལ་ནང་མིན་འདུག

en: Channel Information
bo: རྒྱུ་ལམ་བརྡ་དོན།

en: Cannot get channel information
bo: རྒྱུ་ལམ་བརྡ་དོན་མི་ཐོབ་པས།

en: <b>Channel Name:</b> %s
bo: <b>རྒྱུ་ལམ་གྱི་མིང་:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
bo: <br><b>ལག་ལེན་པ་ གྱངས་ཁ་རྐྱབས:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
bo: <br><b>རྒྱུ་ལམ་ ཐོབ་མི:</b> %s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
bo: <br><b>རྒྱུ་ལམ་ གསང་ཡིག:</b> %s

note: Definition of HMAC: http://en.wikipedia.org/wiki/HMAC
en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
bo: <br><b>རྒྱུ་ལམ་ཨེཆ་ཨེམ་ཨེ་སི:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
bo: <br><b>རྒྱུ་ལམ་གནད་དོན:</b><br>%s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
bo: <br><b>རྒྱུ་ལམ་གྱི་ཐབས་ལམ་ཚུ:</b>

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
bo: <br><b>མཛུབ་རྗེས་ལྡེ་མིག་གཞི་བཙུགས་མི:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
bo: <br><b>བ་བཱལ་པིརིནཊི་ ལྡེ་མིག་གཞི་བཙུགས་འབད་མི:</b><br>%s

en: Add Channel Public Key
bo: མི་མང་ལྡེ་མིག་གི་རྒྱུ་ལམ་ཁ་སྐོང་འབད།

note: Add new public key
en: Open Public Key...
bo: མི་མང་ལྡེ་མིག་ཁ་ཕྱེ...

en: Channel Passphrase
bo: རྒྱུ་ལམ་ཆོག་ཚིག

en: Channel Public Keys List
bo: མི་མང་ལྡེ་མིག་ཚུའི་རྒྱུ་ལམ་ཐོ་ཅཝབཀོད།

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
bo: དབང་ཚད་མ་སྤྲོད་པའི་འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནི་ལས་ རྒྱུ་ལམ་མཐའ་བཙན་བཟོ་ནི་ལུ་ རྒྱུ་ལམ་བདེན་བཤད་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་ནུག བདེན་བཤད་འདི་ཡང་ཅིན་ ཆོག་ཚིག་དང་ཌི་ཇི་ཊཱལ་གྱི་མིང་རྟགས་ཚུ་གུ་ གཞི་བཞག་བཞགཔ་འོང་།  ཆོག་ཚིག་འདི་གཞི་སྒྲིག་འབད་ད་བ་ཅིན་ དེའི་གྲངས་སུ་འཛུལ་ཚུགས་དགོཔ་ཨིན།  ག་དེམ་ཅིག་འབད་ མི་མང་གི་རྒྱུ་ལམ་ལྡེ་མིག་ཚུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ད་བ་ཅིན་ མི་མང་ལྡེ་མིག་ཐོ་བཀོད་འབད་འབད་བའི་ལག་ལེན་པ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་གིས་དེའི་གྲངས་སུ་འཛུལ་ཚུགས།

en: Channel Authentication
bo: རྒྱུ་ལམ་བདེན་བཤད།

en: Add / Remove
bo: ཁ་སྐོང་འབད/རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Group Name
bo: སྡེ་ཚན་གྱི་མིང་།

en: Passphrase
bo: ཆོག་ཚིག

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
bo: སྒེར་དོན་གྱི་སྡེ་ཚན་མིང་དང་ཆོག་ཚིག %s རྒྱུ་ལམ་འདི་བཙུགས་གནང་།

en: Add Channel Private Group
bo: སྒེར་དོན་ སྡེ་ཚན་རྒྱུ་ལམ་ ཁ་སྐོང་འབད།

en: User Limit
bo: ལག་ལེན་པའི་ཚད།

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
bo: རྒྱུ་ལམ་གུ་ ལག་ལེན་པའི་ཚད་གཞི་སྒྲིག་འབད། ལག་ལེན་པའི་ཚད་བསྐྱར་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཀླད་ཀོར་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Invite List
bo: ཐོ་ཡིག་མགྲོན་བརྡ་འབད།

en: Ban List
bo: ཐོ་ཡིག་བཀག་དམ་འབད།

en: Add Private Group
bo: སྒེར་དོན་གྱི་སྡེ་ཚན་ ཁ་སྐོང་འབད།

en: Reset Permanent
bo: རྟག་བརྟན་ བསྐྱར་སྒྲིག་འབད།

en: Set Permanent
bo: རྟག་བརྟན་ གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Set User Limit
bo: ལག་ལེན་པའི་ཚད་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Reset Topic Restriction
bo: བཀག་དམ་ཅན་གྱི་མགོ་མིང་ བསྐྱར་སྒྲིག་འབད།

en: Set Topic Restriction
bo: བཀག་དམ་ཅན་གྱི་མགོ་མིང་ གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Reset Private Channel
bo: སྒེར་དོན་གྱི་རྒྱུ་ལམ་ བསྐྱར་སྒྲིག་འབད།

en: Set Private Channel
bo: སྒེར་དོན་གྱི་རྒྱུ་ལམ་ གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Reset Secret Channel
bo: གསང་བའི་རྒྱུ་ལམ་བསྐྱར་སྒྲིག་འབད།

en: Set Secret Channel
bo: གསང་བའི་རྒྱུ་ལམ་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
bo: ཁྱོད་  སྒེར་དོན་སྡེ་ཚན་གྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ་མ་ཚུགས་པའི་ཧེ་མ་ལས་   %sརྒྱུ་ལམ་གྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ་དགོ

en: Join Private Group
bo: སྒེར་དོན་སྡེ་ཚན་གྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ།

en: Cannot join private group
bo: སྒེར་དོན་སྡེ་ཚན་གྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ་མི་ཚུགས།

en: Call Command
bo: བརྡ་བཀོད་འབོ།

en: Cannot call command
bo: བརྡ་བཀོད་བོད་བརྡ་འབད་མི་ཚུགས།

en: Unknown command
bo: ངོ་མ་ཤེས་པའི་བརྡ་བཀོད།

en: Secure File Transfer
bo: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་ མཐའ་བཙན་བཟོ།

en: Error during file transfer
bo: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་གྱི་སྐབས་ འཛོལ་བ།

en: Permission denied
bo: གནང་བ་ཉན་མ་བཏུབ།

en: Key agreement failed
bo: གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: File transfer session does not exist
bo: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་གྱི་ལཱ་ཡུན་གནས་ཏེ་མིན་འདུག

en: No file transfer session active
bo: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་གྱི་ལཱ་ཡུན་ ཤུགས་ལྡན་མེན།

en: File transfer already started
bo: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་ ཧེ་མ་ལས་ འགོ་བཙུགས་དའི།

en: Could not perform key agreement for file transfer
bo: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་གྱི་དོན་ལུ་ གན་འཛིན་ལྡེ་མིག་གི་ལཱ་འགན་གྲུབ་མ་ཚུགས།

en: Could not start the file transfer
bo: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་ འགོ་བཙུགས་མ་ཚུགས།

en: Cannot send file
bo: ཡིག་སྣོད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
bo: %s ཀྱིས  <I>%s</I> གི་མགོ་མིང་འདི་ %sལུ་ བསྒྱུར་བཅོས་རྐྱབས་ནུག

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
bo: <I>%s</I> རྒྱུ་ལམ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ <I>%s</I>ཐབས་ལམ་ཚུ: %sལུ།

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
bo: <I>%s</I> རྒྱུ་ལམ་གེ་ར་རྩ་བསྐྲད་བཏང་ཡི<I>%s</I>ཐབས་ལམ་ཚུ།

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
bo: <I>%s</I> གཞི་སྒྲིག་འབད <I>%s's</I> ཐབས་ལམ་ཚུ: %sལུ།

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
bo: <I>%s</I> གེ་ར་རྩ་བསྐྲད་བཏང་ཡི་ <I>%s's</I> ཐབས་ལམ་ཚུ།

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
bo:  ཁྱོད་ ཕྱི་ཁ་བཏོན་བཏང་ཡི<I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
bo:  %s (%s)ཀྱིས་  ཁྱོད་བསད་དའི།

en: Killed by %s (%s)
bo:  %s (%s)གིས་ བསད་དའི།

en: Server signoff
bo: སར་བར་ ཕྱི་ཁ་ཨིན།

en: Personal Information
bo: རང་དོན་གྱི་བརྡ་དོན།

en: Birth Day
bo: སྐྱེ་བའི་ཉིནམ།

en: Job Role
bo: ལས་གཡོག་ ལས་འགན།

en: Organization
bo: ཚོགས་སྡེ།

en: Unit
bo: ཆ་ཕྲན།

en: Join Chat
bo: ཁ་སླབ་གྲངས་སུ་འཛུལ།

en: You are channel founder on <I>%s</I>
bo: ཁྱོད <I>%s</I>གུ་ རྒྱུ་ལམ་གཞི་བཙུགས་འབད་མི་ཨིན།

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
bo: <I>%s</I> is <I>%s</I>གུ་  རྒྱུ་ལམ་གཞི་བཙུགས་འབད་མི་ཨིན།

en: Real Name
bo: མིང་ ངོ་མ།

en: Status Text
bo: གནས་ཚད་ ཚིག་ཡིག

en: Public Key Fingerprint
bo: མི་མང་ལྡེ་མིག་མཛུབ་རྗེས།

en: Public Key Babbleprint
bo: མི་མང་ལྡེ་མིག་ བ་བཱལ པིརིནཊི།

en: _More...
bo: ཧེང་བཀལ...(_M)

en: Detach From Server
bo: སར་བར་ལས་ཁ་འཕྱལ་གཏང་།

en: Cannot detach
bo: ཁ་འཕྱལ་མི་ཚུགས།

en: Cannot set topic
bo: མགོ་མིང་གཞི་སྒྲིག་འབད་མི་ཚུགས།

en: Failed to change nickname
bo: སྐྱོན་མིང་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མ་ཚུགས།

en: Roomlist
bo: ཁང་མིག་ཐོ་ཡིག

en: Cannot get room list
bo: ཁང་མིག་ཐོ་ཡིག་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: No public key was received
bo: མི་མང་ལྡེ་མིག་ མ་ཐོབ་པས།

en: Server Information
bo: སར་བར་ བརྡ་དོན།

en: Cannot get server information
bo: སལ་བར་ བརྡ་དོན་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: Server Statistics
bo: སར་བར་ ཚད་རྩིས་ཚུ།

en: Cannot get server statistics
bo: སར་བར་ ཚད་རྩིས་ཚུ་ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
bo: ཉེ་གནས་སར་བར་འགོ་བཙུགས་ནིའི་ཆུ་ཚོད: %s
    ཉེ་གནས་སར་བར་གྱི་གློག་ཐོག་དུས་ཚོད: %s
    ཉེ་གནས་སར་བར་གྱི་ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ཚུ: %d
    ཉེ་གནས་སར་བར་གྱི་རྒྱུ་ལམ་ཚུ: %d
    ཉེ་གནས་སར་བར་གྱི་བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཚུ: %d
    ཉེ་གནས་རུ་ཊར་ བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཚུ: %d
    ཉེ་གནས་ནང་ཐིག་གི་ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ཚུ: %d
    ཉེ་གནས་ནང་ཐིག་གི་རྒྱུ་ལམ་ཚུ: %d
    ཉེ་གནས་ནང་ཐིག་གི་སར་བར་ཚུ: %d
    ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ཚུ་  བསྡོམས: %d
    རྒྱུ་ལམ་ཚུ་  བསྡོམས: %d
    སར་བར་ཚུ་  བསྡོམས་: %d
    རུ་ཊརསི་ཚུ་  བསྡོམས: %d
    སར་བར་ བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཚུ་ བསྡོམས: %d
    རུ་ཊར་ བཀོལ་སྤྱོད་པ་ཚུ་  བསྡོམས: %d

en: Network Statistics
bo: ཡོངས་འབྲེལ་ཚད་རྩིས་ཚུ།

en: Ping
bo: པིང་།

en: Ping failed
bo: པིང་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Ping reply received from server
bo: སར་བར་ལས་ པིང་ལན་གསལ་ཐོབ་ནུག

en: Could not kill user
bo: ལག་ལེན་པ་གསད་མ་ཚུགས།

en: Resuming session
bo: ལཱ་ཡུན་བསྐྱར་ལོག་དོ།

en: Authenticating connection
bo: མཐུད་ལམ་བདེན་པ་བཤད་དོ།

en: Verifying server public key
bo: སར་བར་ མི་མང་ལྡེ་མིག་བདེན་སྦྱོར་འབད་དོ།

en: Passphrase required
bo: ཆོག་ཚིག་དགོཔ་ཨིན།

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
bo: %sགི་མི་མང་ལྡེ་མིག་ཐོབ་ཅི། ཁྱོད་ཀྱི་ཉེ་གནས་ཀྱི་འདྲ་བཤུས་འདི་ ལྡེ་མིག་འདི་དང་མཐུན་སྒྲིག་མི་འབད་བས།  ད་ལྟོ་ཡང་ཁྱོད་ མི་མང་ལྡེ་མིག་འདི་  དང་ལེན་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
bo: %sགི་མི་མང་ལྡེ་མིག་ཐོབ་ཅི།  ཁྱོད་ཀྱིས་ མི་མང་ལྡེ་མིག་འདི་དང་ལེན་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
bo: %sལྡེ་མིག་གི་དོན་ལུ་ མཛུབ་རྗེས་དང་བ་བཱལ་པིརིནཊི་ཚུ:
    
    %s
    %s

en: Verify Public Key
bo: མི་མང་ལྡེ་མིག་ བདེན་སྦྱོར་འབད།

en: _View...
bo: མཐོང་སྣང་...(_V)

en: Unsupported public key type
bo: རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བའི་མི་མང་ལྡེ་མིག་གི་དབྱེ་བ།

en: Disconnected by server
bo: སར་བར་གྱིས་ མཐུད་ལམ་བཏོག་དའི།

en: Key Exchange failed
bo: ལྡེ་མིག་བརྗེ་སོར་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
bo: བསྐྱར་ལོག་གི་ལཱ་ཡུན་ཁ་འཕྱལ་འཕྱལཝ་ཚུ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ནུག  སླར་མཐུད་གཡེབ་སྟེ མཐུད་ལམ་གསརཔ་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Performing key exchange
bo: ལྡེ་མིག་བརྗེ་སོར་གྱི་ལག་ལེན་འཐབ་དོ།

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
bo: ཨེསི་ཨའི་ཨེལ་སི་ སར་བར་ལུ་ མཐུད་དོ།

en: Out of memory
bo: དྲན་ཚད་མེདཔ།

en: Your Current Mood
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ད་ལྟོའི་ཁམས།

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང་།

en: 
    Your Preferred Contact Methods
bo: 
    ཁྱོད་རའི་དགའ་དམ་ཅན་གྱི་འབྲེལ་སའི་ཐབས་ལམ་ཚུ།

en: SMS
bo: ཨེསི་ཨེམ་ཨེསི།

en: MMS
bo: ཨེམ་ཨེམ་ཨེསི།

en: Video conferencing
bo: ཝི་ཌིའོ་ཞལ་འཛོམས།

en: Your Current Status
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ད་ལྟོའི་གནས་ཚད།

en: Online Services
bo: གློག་ཐོག་ཞབས་ཏོག་ཚུ།

en: Let others see what services you are using
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ཞབས་ཏོག་ཚུ་ག་ཅི་རང་ལག་ལེན་འཐབ་དོཝ་ཡོདཔ་ཨིན་ན་  གཞན་གྱིས་མཐོང་བཅུག

en: Let others see what computer you are using
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ གློག་རིག་ཚུ་ ག་ཅི་རང་ལག་ལེན་འཐབ་དོཝ་ཡོདཔ་ཨིན་ན་ གཞན་གྱིས་མཐོང་བཅུག

en: Your VCard File
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ ཝི་ཤོག་བྱང་ ཡིག་སྣོད།

en: User Online Status Attributes
bo: ལག་ལེན་པའི་ གློག་ཐོག་གནས་ཚད་ཀྱི་ཁྱད་ཆོས་ཚུ།

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
bo: ཁྱོད་རའི་ གློག་ཐོག་གནས་ཚད་བརྡ་དོན་དང་རང་དོན་གྱི་བརྡ་དོན་ཚུ་ ལག་ལེན་པ་གཞན་ཚུ་གིས་མཐོང་བཅུག  ཁྱོད་རའི་སྐོར་ལས་ ལག་ལེན་པ་གཞན་ཚུ་གིས་མཐོང་ནིའི་རེ་འདོད་ཡོད་པ་ཅིན་ བརྡ་དོན་འདི་བཀང་གནང་།

en: Message of the Day
bo: ད་རེས་ཀྱི་འཕྲིན་དོན།

en: No Message of the Day available
bo: ད་རེས་ འཕྲིན་དོན་ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: There is no Message of the Day associated with this connection
bo: ད་རེས་ མཐུད་ལམ་འདི་དང་འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་འཕྲིན་དོན་མིན་འདུག

en: Create New SILC Key Pair
bo: ཨེསི་ཨའི་ཨེལ་སི་  ལྡེ་མིག་ཟུང་ གསརཔ་གསར་བསྐྲུན་འབད།...

en: Passphrases do not match
bo: ཆོག་ཡིག་མི་མཐུན་པས།

en: Key Pair Generation failed
bo: ལྡེ་མིག་ཟུང་བཟོ་བཏོན་འབད་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Key length
bo: ལྡེ་མིག་རིང་ཚད།

en: Public key file
bo: མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་ཡིག་སྣོད།

en: Private key file
bo: སྒེར་དོན་ལྡེ་མིག་ཡིག་སྣོད།

en: Passphrase (retype)
bo: ཆོག་ཡིག(ཡིག་དཔར་ལོག་བརྐྱབ)།

en: Generate Key Pair
bo: ལྡེ་མིག་ཟུང་བཟོ་བཏོན་འབད།

en: Online Status
bo: གློག་ཐོག་ གནས་ཚད།

en: View Message of the Day
bo: ད་རེས་ཀྱི་འཕྲིན་དོན་ བལྟ།

en: Create SILC Key Pair...
bo: ཨེསི་ཨའི་ཨེལ་སི་  ལྡེ་མིག་ཟུང་ བཟོ་བསྐྲུན་འབད།...

en: User <I>%s</I> is not present in the network
bo: ལག་ལེན་པ <I>%s</I>འདི་ ཡོངས་འབྲེལ་ནང་མིན་འདུག

en: Topic too long
bo: མགོ་མིང་རུང་དྲགས་པས།

en: You must specify a nick
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ ནིཀ་ གསལ་བཀོད་འབད་དགོ།

en: channel %s not found
bo: རྒྱུ་ལམ%s འདི་ མ་ཐོབ།

en: channel modes for %s: %s
bo: %s: %sགི་དོན་ལུ་རྒྱུ་ལམ་ཐབས་ལམ་ཚུ།

en: no channel modes are set on %s
bo:  %sགུ་ རྒྱུ་ལམ་ཐབས་ལམ་ཚུ་གཞི་སྒྲིག་མའབད།

en: Failed to set cmodes for %s
bo: %sགི་དོན་ལུ་ སི་མོཌསི་ གཞི་སྒྲིག་འབད་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: part [channel]:  Leave the chat
bo: ཡན་ལག [རྒྱུ་ལམ]: ཁ་སླབ་ནི་བཞག

en: leave [channel]:  Leave the chat
bo: བཞག [རྒྱུ་ལམ]: ཁ་སླབ་ནི་བཞག

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
bo: མགོ་མིང་ [&lt;མགོ་མིང་གསརཔ&gt;]: བལྟ་ ཡང་ན་ མགོ་མིང་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
bo: གྲངས་སུ་འཛུལ &lt;རྒྱུ་ལམ&gt; [&lt;ཆོག་ཡིག&gt;]: ཡོངས་འབྲེལ་འདི་གུ ཁ་སླབ་གྲངས་སུ་འཛུལ།

en: list:  List channels on this network
bo: ཐོ་ཡིག: ཡོངས་འབྲེལ་འདི་གུ་ རྒྱུ་ལམ་ཚུའི་ཐོ་ཡིག

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
bo: ཝུཨིསི &lt;ནིཀ&gt;: ནིཀ་ གི་བརྡ་དོན་བལྟ།

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
bo: ཨེམ་ཨེསི་ཇི &lt;ནིཀ&gt; &lt;འཕྲིན་དོན&gt;: ལག་ལེན་པ་ལུ་ སྒེར་དོན་གྱི་འཕྲིན་དོན་གཏང་།

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
bo:  འདྲི་དཔྱད&lt;ནིཀ&gt; [&lt;འཕྲིན་དོན&gt;]: ལག་ལུན་པ་ལུ་ སྒེར་དོན་གྱི་འཕྲིན་དོན་གཏང་།

en: motd:  View the server's Message Of The Day
bo: motd: ད་རེས་ཀྱི་ སར་བར་གྱི་འཕྲིན་དོན་བལྟ།

en: detach:  Detach this session
bo: ཁ་འཕྱལ:ལཱ་ཡུན་འདི་ཁ་འཕྱལ།

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
bo: སྤང་ [འཕྲིན་དོན]:  གདམ་ཁ་ཅན་གྱི་འཕྲིན་དོན་གྱི་ཐོག་ལས་ སར་བར་ལས་མཐུད་བཏོག་གཏང་།

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
bo: བོད་བརྡ &lt;བརྡ་བཀོད&gt;: ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མིའི་བརྡ་བཀོད་དྲནམ་སྟོན་ག་ཅི་འབད་རུང་ བོད་བརྡ་འབད།

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
bo: གསད &lt;ནིཀ&gt; [-པབ་ཀཱི|&lt;རྒྱུ་མཚན&gt;]: ནིཀ་གསད་ད།

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
bo: ནིཀ &lt;ནིའུ་ནིཀ&gt;:  ཁྱོད་ཀྱི་སྐྱོན་མིང་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
bo: ཧུ་ཝསི &lt;ནིཀ&gt;: ནིཀ་གི་བརྡ་དོན་བལྟ།

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
bo: སི་མོཌི &lt;རྒྱུ་ལམ&gt; [+|-&lt;ཐབས་ལམ་ཚུ&gt;] [སྒྲུབ་རྟགས]: རྒྱུ་ལམ་གྱི་ཐབས་ལམ་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ ཡང་ན་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
bo: སི་མོཌི &lt;རྒྱུ་ལམ&gt; +|-&lt;ཐབས་ལམ་ཚུ&gt; &lt;ནིཀ&gt;: རྒྱུ་ལམ་གུ་ ནིཀ་གི་ཐབས་ལམ་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
bo: ཡུ་མོཌི &lt;ལག་ལེན་པའི་ཐབས་ལམ་ཚུ&gt;:  ཡོངས་འབྲེལ་ནང་ ཁྱོད་རའི་ཐབས་ལམ་ཚུ་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
bo: ཨོ་པར &lt;ནིཀ&gt; [-པབ་ཀཱི]:  སར་བར་བཀོལ་སྤྱོད་པའིཁེ་དབང་ཚུ་ལེན།

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
bo: མགྲོན་བརྡ་འབད &lt;རྒྱུ་ལམ&gt; [-|+]&lt;ནིཀ&gt;: རྒྱུ་ལམ་མགྲོན་བརྡའི་ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་ ནིཀ་མགྲོན་བརྡ་འབད་ ཡང་ན་ ཁ་སྐོང་འབད/རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
bo: བཏོན&lt;རྒྱུ་ལམ&gt; &lt;ནིཀ&gt; [བརྡ་བཀོད]: ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་འདི་ རྒྱུ་ལམ་ནང་ལས་བཏོན་གཏང་།

en: info [server]:  View server administrative details
bo: བརྡ་དོན་ [སར་བར]:  སར་བར་བདག་སྐྱོང་གི་རྒྱས་བཤད་ཚུ་ བལྟ།

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
bo: བཀག་བསྡམ [&lt;རྒྱུ་ལམ&gt; +|-&lt;ནིཀ&gt;]:ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ རྒྱུ་ལམ་ལས་བཀག་བསྡམ་འབད།

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
bo: ལྡེ་མིག་ལེན &lt;ནིཀ|སར་བར&gt;: ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ ཡང་ན་ མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་སླར་འདྲེན་འབད།

en: stats:  View server and network statistics
bo: སི་ཊེཊིསི: སར་བར་དང་ཡོངས་འབྲེལ་ཚད་རྩིས་ཚུ་བལྟ།

en: ping:  Send PING to the connected server
bo: པིང་: སར་བར་མཐུད་མཐུདཔ་འདི་ལུ་ པིང་གཏང་།

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
bo: ལག་ལེན་པ་ཚུ &lt;རྒྱུ་ལམ&gt;: རྒྱུ་ལམ་ནང་ལག་ལེན་པ་ཚུ་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
bo: མིང་ཚུ [-གྱངས་ཁ་རྐྱབས|-ཨོཔསི|-ཧཕ་ཨོཔསི|-སྐད་ཚུ|-སྤྱིར་བཏང་] &lt;རྒྱུ་ལམ(ཚུ)&gt;: རྒྱུ་ལམ(ཚུ)ནང་  དམིགས་བསལ་གྱི་ལག་ལེན་པ་ཚུ་ ཐོ་བཀོད་འབད།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
bo: ཨེསི་ཨའི་ཨེལ་སི་  གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ པ་ལག་ཨིན།

note: *  description
en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
bo: ཨིན་ཊར་ནེཊི་ དངོས་མཐོང་ ཞལ་འཛོམས(ཨེསི་ཨའི་ཨེལ་སི) ཀྱི་གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ མཐའ་བཙན་བཟོ།

en: Network
bo: ཡོངས་འབྲེལ།

en: Public Key file
bo: མི་མང་ལྡེ་མིག་གི་ཡིག་སྣོད།

en: Private Key file
bo: སྒེར་དོན་ལྡེ་མིག་གི་ཡིག་སྣོད།

en: Cipher
bo: གསང་ཡིག

en: HMAC
bo: ཨེཅ་ཨེམ་ཨེ་སི།

en: Public key authentication
bo: མི་མང་ལྡེ་མིག་ བདེན་བཤད།

en: Block IMs without Key Exchange
bo: ལྡེ་མིག་བརྗེ་སོར་མ་འབད་བར་ ཨའི་ཨེམ་ཚུ་  འགག

en: Block messages to whiteboard
bo: པང་དེབ་དཀརཔོ་ལུ་ འཕྲིན་དོན་ཚུ་འགག

en: Automatically open whiteboard
bo: རང་བཞིན་གྱིས་ པང་དེབ་དཀརཔོ་ཁ་ཕྱེ།

en: Digitally sign and verify all messages
bo: ཌི་ཇི་ཊཱལ་གྱི་ཐོག་ལས་ མིང་རྟགས་བཀོད་བཞིནམ་ལས་ འཕྲིན་དོན་ཚུ་ཆ་མཉམ་རང་བདེན་སྦྱོར་འབད།

en: Creating SILC key pair...
bo: ཨེསི་ཨའི་ཨེལ་སི་  ལྡེ་མིག་ཟུང་ བཟོ་བསྐྲུན་འབད་དོ...

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
bo: མིང་ངོ་མ: 	%s

en: User Name: 	%s
bo: ལག་ལེན་པའི་མིང་: 	%s

en: Email: 		%s
bo: གློག་-འཕྲིན་: 		%s

en: Host Name: 	%s
bo: ཧོསཊི་ མིང་: 	%s

en: Organization: 	%s
bo: ཚོགས་སྡེ: 	%s

en: Country: 	%s
bo: རྒྱལ་ཁབ: 	%s

en: Algorithm: 	%s
bo:  ཨཱལ་གོ་རི་དམ: 	%s

en: Key Length: 	%d bits
bo: ལྡེ་མིག་གི་རིང་ཚད: 	%d བིཊིསི

en: Public Key Fingerprint:
    %s
bo: མི་མང་ལྡེ་མིག་ མཛུབ་རྗེས:
    %s

en: Public Key Babbleprint:
    %s
bo: མི་མང་ལྡེ་མིག་ བ་བཱལ་པིརིནཊི:
    %s

en: Public Key Information
bo: མི་མང་ལྡེ་མིག་ བརྡ་དོན།

en: Paging
bo: ཤོག་ལེབ་ལྷོག་དོ།

en: Video Conferencing
bo: ཝི་ཌིའོ་ ཞལ་འཛོམས།

en: Computer
bo: གློག་རིག

en: PDA
bo: པི་ཌི་ཨེ།

en: Terminal
bo: ཊར་མི་ནཱལ།

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
bo: %s གིས་ པང་དེབ་དཀརཔོ་ལུ་འཕྲིན་དོན་བཏང་ཡོདཔ། ཁྱོད་ཀྱིས་ པང་དེབ་དཀརཔོ་འདི་ཁ་ཕྱེ་ནི་ཨིན་ན?

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
bo: རྒྱུ་ལམ་ %s གུ་ལུ་ པང་དེབ་དཀརཔོ་ལུ་ %s གིས་ འཕྲིན་དོན་བཏང་ཡོདཔ། ཁྱོད་ཀྱིས་ པང་དེབ་དཀརཔོ་འདི་ཁ་ཕྱེ་ནི་ཨིན་ན?

en: Whiteboard
bo: པང་དེབ་དཀརཔོ།

en: No server statistics available
bo: སར་བར་ ཚད་རྩིས་ཚུ་མི་ཐོབ།

en: Error during connecting to SILC Server
bo: ཨེསི་ཨའི་ཨེལ་སི་ལུ་  མཐུད་པའི་སྐབས་ལུ འཛོལ་བ།

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
bo: འཐུས་ཤོར:ཐོན་རིམ་མི་མཐུན་པས་  ཁྱོད་རའི་ ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ཡར་བསྐྱེད་འབད།

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
bo: འཐུས་ཤོར :  ཐག་རིང་གིས་བློ་མི་གཏད་པས/ ཁྱོད་རའི་མི་མང་གི་ལྡེ་མིག་འདི་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
bo: འཐུས་ཤོར :  གྲོས་འཆར་བཀོད་ཡོད་པའི་ ཀེ་ཨི སྡེ་ཚན་ལུ་ ཐག་རིང་གིས་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
bo: འཐུས་ཤོར :  གྲོས་འཆར་བཀོད་ཡོད་པའི་གསང་ཡིག་ལུ་ ཐག་རིང་གིས་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
bo: འཐུས་ཤོར :  གྲོས་འཆར་བཀོད་ཡོད་པའི་ པི་ཀེ་སི་ཨེསི་ལུ་ ཐག་རིང་གིས་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
bo: འཐུས་ཤོར:  གྲོས་འཆར་བཀོད་ཡོད་པའི་ དྲྭ་རྟགས་ལས་འགན་ལུ་ ཐག་རིང་གིས་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
bo: འཐུས་ཤོར  : གྲོས་འཆར་བཀོད་ཡོད་པའི་ ཨེཅ་ཨེམ་ཨེ་སི་ལུ་  ཐག་རིང་གིས་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: Failure: Incorrect signature
bo: འཐུས་ཤོར:བདེན་མེད་ཀྱི་མིང་རྟགས།

en: Failure: Invalid cookie
bo: འཐུས་ཤོར:ནུས་མེད་ཀྱི་ཀཱུ་ཀི

en: Failure: Authentication failed
bo: འཐུས་ཤོར:བདེན་བཤད་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Unable to create connection
bo: མཐུད་ལམ་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགསཔ།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
bo: ཨེསི་ཨའི་པི/གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་པ་ལག་ཨིན་འཇམ་སམ།

note: *  summary
en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
bo: ཨེསི་ཨའི་པི་/གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་པ་ལག་ཨིན་འཇམ་སམ།

en: Publish status (note: everyone may watch you)
bo: གནས་ཚད་དཔེ་བསྐྲུན་འབད་ (དྲན་དགོཔ་: མི་ག་ར་གིས་ ཁྱོད་ལུ་བལྟ་འོང་།)

en: Use UDP
bo: ཡུ་ཌི་པི་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use proxy
bo: པོརོ་སི་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Proxy
bo: པོརོ་སི།

en: Auth User
bo: ལག་ལེན་པ་བདེན་ཅན།

en: Auth Domain
bo: བདེན་ཅན་ཌོ་མེན།

en: join &lt;room&gt;:  Join a chat room on the Yahoo network
bo: གྲངས་སུ་འཛུལ་ &lt;ཁང་མིག&gt;: ཡ་ཧུ་  ཡོངས་འབྲེལ་གུ་ལུ ཁ་སླབ་ཁང་མིག་ནང་འཛུལ།

en: list: List rooms on the Yahoo network
bo: ཐོ་ཡིག: ཡ་ཧུ་ཡོངས་འབྲེལ་གུ་ལུ་ ཁང་མིག་ཚུ་ཐོ་བཀོད་འབད།

en: doodle: Request user to start a Doodle session
bo: ཌུ་ཌཱལ་: ཌུ་ཌཱལ་ལཱ་ཡུན་འགོ་བཙུགས་ནིའི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་པ་ཞུ་བ་འབད།

en: Pager port
bo: བརྡ་འཕྲུལ་ འདྲེན་ལམ།

en: File transfer server
bo: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་ སར་བར།

en: File transfer port
bo: ཡིག་སྣོད་གནས་སོར་འདྲེན་ལམ།

en: Chat room locale
bo: ཁ་སླབ་ཁང་མིག་ ལོ་ཀེལ།

en: Ignore conference and chatroom invitations
bo: གྲོས་ཚོགས་དང་ ཁ་སླབ་ཁང་མིག་མགྲོན་བརྡ་ཚུ་སྣང་མེད་སྦེ་བཞག

en: Chat room list URL
bo: ཁ་སླབ་ཁང་མིག་ ཐོ་ཡིག་ ཡུ་ཨར་ཨེལ།

en: Your Yahoo! message did not get sent.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ ཡ་ཧུ! འཕྲིན་དོན་འདི་མ་བཏང་པས།

en: Yahoo! system message for %s:
bo: ཡ་ཧུ! %s:གི་དོན་ལུ་ འཕྲིན་དོན་རིམ་ལུགས།

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list for the following reason: %s.
bo: %s གིས་ འོག་གི་རྒྱུ་མཚན་གྱི་དོན་ལུ་ ཁོང་ཚུ་ཁྱོད་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་འབད་ནིའི་ཞུ་བ་འདི་  (ལོག་སྟེ་རང་) ཉན་མ་བཏུབ: %s།

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list.
bo: %s གིས་ ཁོང་ཚུ་ཁྱོད་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་ནང་ཁ་སྐོང་འབད་ནིའི་ཞུ་བ་འདི་  (ལོག་སྟེ་རང་) ཉན་མ་བཏུབ།

en: Add buddy rejected
bo: དང་ལེན་སྤང་བའི་ཆ་རོགས་ཁ་སྐོང་འབད།

en: Failed Yahoo! Authentication
bo: ཡ་ཧུ་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ! བདེན་བཤད།

en: You have tried to ignore %s, but the user is on your buddy list.  Clicking "Yes" will remove and ignore the buddy.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ %s སྣང་མེད་འབད་བཞག་ནིའི་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་ནུག དེ་འབདཝ་ད་ ལག་ལེན་པ་འདི་ཁྱོད་རའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་འདུག  ་"ཨིན" ཨེབ་ནི་འདི་གིས་ རྩ་བསྐྲད་དང་ཆ་རོགས་འདི་སྣང་མེད་འབད་བཞག་འོང་།

en: Ignore buddy?
bo: ཆ་རོགས་སྣང་མེད་འབད་བཞག་ནི་ཨིན་ན?

en: Unknown error number %d. Logging into the Yahoo! website may fix this.
bo: ངོ་མ་ཤེས་པའི་ འཛོལ་བའི་ ཨང་གྲངས %d ། ཡ་ཧུ! ཝེབ་ས་ཁོངས་ནང་ དྲན་དེབ་བཀོད་མི་འདི་གིས་ དཀའ་ངལ་སེལ་ཚུགསཔ་འོང་།

en: Not at Home
bo: ཁྱིམ་ནང་ མེན།

en: Not at Desk
bo: ཌེཀསི་ལུ་་མེན།

en: Not in Office
bo: ཡིག་ཚང་ནང་་མེན།

en: On Vacation
bo: ངལ་གསོ་ལུ།

en: Stepped Out
bo: ཕྱིར་བགོམས་པ།

en: Not on server list
bo: སར་བར་ཐོ་ཡིག་གུ་མེན།

en: Appear Online
bo: གློག་ཐོག་འབྱུང་།

en: Appear Permanently Offline
bo: རྟག་བརྟན་གློག་ལམ་མེདཔ་སྦེ་འབྱུང་།

en: Presence
bo: ངོ་འཛོམས།

en: Appear Offline
bo: ཨོཕ་ལ་ཡིན་བྱུང་།

en: Don't Appear Permanently Offline
bo: རྟག་བརྟན་གློག་ལམ་མེདཔ་སྦེ་མ་འབྱུང་།

en: Join in Chat
bo: ཁ་སླབ་ཀྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ།

en: Initiate Conference
bo: གྲོས་ཚོགས་འགོ་བཙུགས།

en: Presence Settings
bo: ངོ་འཛོམས་སྒྲིག་སྟངང་ཚུ།

en: Start Doodling
bo: ཌུཌ་ལིང་ འགོ་བཙུགས།

en: Join whom in chat?
bo: ག་ ཁ་སླབ་ཀྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ་ཡི?

en: Activate ID...
bo: ཨའི་ཌི་ ཤུགས་ལྡན་བཟོ...

en: Join User in Chat...
bo: ལག་ལེན་པའི་ཁ་སླབ་ནང་འཛུལ།...

note: Write a local message to this conversation showing that a request for a * Doodle session has been made
en: Sent Doodle request.
bo: ཌུ་ཌཱལ་ཞུ་བ་བཏང་ཡོདཔ།

en: Unable to connect.
bo: མཐུད་མི་ཚུགས།

en: Unable to establish file descriptor.
bo: ཡིག་སྣོད་འགྲེལ་བཤད་པ་ གཞི་འཛུགས་འབད་མ་ཚུགས།

en: Write Error
bo: འཛོལ་བ་འབྲི།

en: Yahoo! Japan Profile
bo: ཡ་ཧུ!ཇ་པཱན་ གསལ་སྡུད།

en: Yahoo! Profile
bo: ཡ་ཧུ!གསལ་སྡུད།

en: Sorry, profiles marked as containing adult content are not supported at this time.
bo: དགོངསམ་མ་ཁྲེལ་ ནང་ན་ཡོད་པའི་ ན་ལོན་ནང་དོན་གྱི་རྟགས་བཀལ་ཏེ་ཡོད་མི་ཚུ་ ད་ལྟོའི་སྐབས་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད།

en: Yahoo! ID
bo: ཡ་ཧུ!ཨའི་ཌི།

en: Hobbies
bo: སྤྲོ་ལས་ཚུ།

en: Latest News
bo: མཐའ་མཇུག་གི་གནས་ཚུལ་ཚུ།

en: Home Page
bo: ཁྱིམ་ཤོག་ལེབ།

en: Cool Link 1
bo: བསིལ་བའི་འབྲེལ་ལམ ༡

en: Cool Link 2
bo: བསིལ་བའི་འབྲེལ་ལམ ༢

en: Cool Link 3
bo: བསིལ་བའི་འབྲེལ་ལམ ༣

en: Last Update
bo: མཇུག་གི་དུས་མཐུན་བཟོ།

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely is a temporary server-side problem. Please try again later.
bo: ལགལེན་པའི་གསལ་སྡུད་འདི་སླར་འདྲེན་འབད་མ་ཚུགས། དེ་འབད་ཨིན་དགོ་མི་འདི་ཡང་ གནས་སྐབས་ སར་བར་ཁ་ཐུག་ལུ་ དཀའ་ངལ་ཡོདཔ་ལས་བརྟེན་ཏེ་ཨིན།  ཨ་ཙི་ཁར་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང་།

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely means that the user does not exist; however, Yahoo! sometimes does fail to find a user's profile. If you know that the user exists, please try again later.
bo: ལག་ལེན་པའི་གསལ་སྡུད་འདི་སླར་འདྲེན་འབད་མ་ཚུགས། དེ་འབད་ཨིན་དགོ་མི་འདི་ཡང་ ལག་ལེན་པ་མེདཔ་ཨིན་པས་ ག་དེ་འབད་ཨིན་རུང་ ཡ་ཧུ! འ་དི ལག་ལེན་པའི་གསལ་སྡུད་འཚོལ་ནིའི་དོན་ལུ་ རེ་ཅིག་སྐབས་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ནི་ཡོད། ཁྱོད་ཀྱིས་ ལག་ལེན་པ་འདི་ཡོདཔ་ཤེས་པ་ཅིན་ ཨ་ཙི་ཁར་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་གནང་།

en: The user's profile is empty.
bo: ལག་ལེན་པའི་གསལ་སྡུད་འདི་སྟོངམ་ཨིན་པས།

en: Failed to join chat
bo: ཁ་སླབ་གྲངས་སུ་འཛུལ་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

note: -6
en: Unknown room
bo: མ་ཤེས་པའི་ཁང་མིག

note: -15
en: Maybe the room is full
bo: ཁང་མིག་འདི་ ཡང་ཅིན་འབདན་གང་གངམ་འོང་ནི་མས།

note: -35
en: Not available
bo: ཐོབ་ཆོག་ཆོག་མིན་འདུག

en: Unknown error. You may need to logout and wait five minutes before being able to rejoin a chatroom
bo: མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ། ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁ་སླབ་ཁང་མིག་ནང་ལུ་སླར་མཐུད་མ་འབད་བའི་ཧེ་མ་ ཕྱིར་བསྐྱོད་འབད་བཞིནམ་ལས་སྐར་མ་ལྔ་དེ་ཅིག་བསྒུག་སྡོད་དགོཔ་འོང་།

en: You are now chatting in %s.
bo: ཁྱོད་ད་ལྟོ %s ནང་ཁ་སླབ་དེ།

en: Failed to join buddy in chat
bo: ཆ་རོགས་འདི་  ཁ་སླབ་གྲངས་སུ་འཛུལ་ནི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ནུག

en: Maybe they're not in a chat?
bo: ཁོང་ཚུ་ཡང་ཅིན་ ཁ་སླབ་ནང་མེདཔ་འོང་?

en: Fetching the room list failed.
bo: ཁང་མིག་ཐོ་ཡིག་ལེན་དོཝ་ཡོད་མི་འདི་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ནུག

en: Voices
bo: སྐད་ཚུ།

en: Webcams
bo: ཝེབ་ཀེམསི།

en: Connection problem
bo: མཐུད་ལམ་ དཀའ་ངལ།

en: Unable to fetch room list.
bo: ཁང་མིག་ཐོ་ཡིག་ལེན་མི་ཚུགས་པས།

en: User Rooms
bo: ལག་ལེན་པའི་ཁང་མིག་ཚུ།

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
bo: (འཕྲིན་དོན་འདི་གཞི་སྒྱུར་འབད་བའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་བྱུང་ནུག	 རྩིས་ཐོ་ཞུན་དག་པའི་ནང་ 'ཨིན་ཀོ་ཌིང་'གདམ་ཁ་ ཞིབ་དཔྱད་འབད)

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
bo: ཁ་སླབ་ནི་ དོན་ལུ་ %s,%s,%s གཏང་མ་ཚུགསཔ།

en: <br>At %s since %s
bo: <br> %s ལུ %sལས་ཚུར།

en: Anyone
bo: ག་འབད་རུང་ཅིག

en: _Class:
bo: དབྱེ་རིགས:(_C)

en: _Instance:
bo: དུས་སྐབས:(_I)

en: _Recipient:
bo: ལེན་མཁན:(_R)

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
bo: %s,%s,%s ལུ་ མཁོ་མངགས་འབད་ནིའི་དཔའ་བཅམ་མི་འདི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ནུག

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
bo: zlocate &lt;ནིཀ&gt;:ལག་ལེན་པ་ག་ཡོད་བལྟ།

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
bo: zl &lt;ནིཀ&gt;:ལག་ལེན་པ་ག་ཡོད་བལྟ།

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
bo: དཔེར་ན &lt;དཔེར་ན&gt;: འ་ནི་དབྱེ་རིགས་ནང་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་དཔེ་འདི་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
bo: inst &lt;དཔེར་བརྗོད&gt;: དབྱེ་རིགས་འདི་་གུ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དཔེར་བརྗོད་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
bo: གནད་དོན་དང་ཨའི་ཊི།;དུས་སྐབས་དང་ ཇི་ཊི།;: འ་ནི་དབྱེ་རིམ་དང་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་པའི་དུས་སྐབས་གཞི་སྒྲིག་འབད།(&I)(&g)

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
bo: འོག་མ &lt;དབྱེ་རིགས&gt; &lt;དཔེར་བརྗོད&gt; &lt;ལེན་མཁན&gt;: ཁ་སླབ་གསརཔ་གི་གྲངས་སུ་འཛུལ།

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
bo: zi &lt;དཔེར་བརྗོད&gt;: ལུ་ འཕྲིན་དོན་གཏང་ &lt;འཕྲིན་དོན,<i>དཔེར་བརྗོད</i>,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
bo: zci &lt;དབྱེ་རིགས&gt; &lt;དཔེར་བརྗོད&gt;: ལུ འཕྲིན་དོན་གཏང་ &lt;<i>དབྱེ་རིགས</i>,<i>དཔེར་བརྗོད</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
bo: zcir &lt;དབྱེ་རིགས&gt; &lt;དཔེར་བརྗོད&gt; &lt;ལེན་མཁན&gt;: ལུ་ འཕྲིན་དོན་གཏང་ &lt;<i>དབྱེ་རིགས</i>,<i>དཔེར་བརྗོད</i>,<i>ལེན་མཁན</i>&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
bo: zir &lt;དཔེར་བརྗོད&gt; &lt;ལེན་མཁན&gt;: ལུ་ འཕྲིན་དོན་གཏང་ &lt;འཕྲིན་དོན,<i>དཔེར་བརྗོད</i>,<i>ལེན་མཁན</i>&gt;

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
bo: zc &lt;དབྱེ་རིགས&gt;: ལུ འཕྲིན་དོན་གཏང་ &lt;<i>དབྱེ་རིགས་</i>,རང་དོན་གྱི*&gt;

en: Resubscribe
bo: སླར་མཁོ་མངགས།

en: Retrieve subscriptions from server
bo: སར་བར་ལས་ མཁོ་མངགས་ཚུ་སླར་འདྲེན།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
bo: ཛི་ཕིཡར་ གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ པ་ལག་ཨིན།

en: Use tzc
bo: ཊི་ཟེཊི་སི་ལག་ལེན་འཐབ།

en: tzc command
bo: ཊི་ཛེཊི་སི་ བརྡ་བཀོད།

en: Export to .anyone
bo: གང་རུང་ཅིག་ལུ་ཕྱིར་འདྲེན་འབད།

en: Export to .zephyr.subs
bo: .ཛི་ཕིཡར.འོག་མ་ཚུ.ལུ་ཕྱིར་འདྲེན་འབད།

en: Import from .anyone
bo: གང་རུང་ཅིག་ལས་ ནང་འདྲེན་འབད།

en: Import from .zephyr.subs
bo: .zephyr.subs ལས་ ནང་འདྲེན་འབད།

en: Realm
bo: རྒྱལ་ཁམས།

en: Exposure
bo: མདངས་ཕོག

en: HTTP proxy connection error %d
bo: ཨེཅ་ཊི་ཊི་པི་པོརོ་སི་ མཐུད་ལམ་ འཛོལ་བ་ %d

en: Error resolving %s
bo:  %s མོས་མཐུན་འབད་བའི་སྐབས་ འཛོལ་བ།

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses Accept and Cancel buttons. * A wrapper for purple_request_action_with_icon() that uses Accept and Cancel * buttons.
en: _Accept
bo: དང་ལེན་འབད།(_A)

note: * * The default message to use when the user becomes auto-away.
en: I'm not here right now
bo: ད་ལྟོ་ང་ནཱ་ལུ་ཡོདཔ།

en: saved statuses
bo: གནས་ཚད་ཚུ་སྲུངས་བཞག་ཡོདཔ།

en: %s is now known as %s.
bo: %s འདི་ %s.ཟེར་སླབ་ཨིན།

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
bo: %s གིས་ %s འདི་ ཁ་སླབ་ཁང་མིག་ %s ནང་ མགྱོནམ་འབོ་ཡོདཔ་ཨིན་པས།:
    %s

en: %s has invited %s to the chat room %s
bo:  %s གིས་ %s འ་དི ཁ་སླབ་ཁང་མིག %s
     ལུ་  མགྲོན་བརྡ་འབད་ནུག

en: Accept chat invitation?
bo: ཁ་སླབ་མགྲོན་བརྡ་དང་ལེན་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: SSL Handshake Failed
bo: ཨེསི་ཨེསི་ཨེལ་ ལགཔ་མཐུད་ནི་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Unset
bo: སྒྲིག་བཤོལ།

en: %s became idle
bo: %s ལས་མེད་ལུ་འགྱུར་སོའི།

en: %s became unidle
bo: %s ལས་མེད་ལུ་མ་འགྱུར།

en: +++ %s became idle
bo: +++ %s འདི་ལས་མེད་ལུ་འགྱུར་སོང་ཡི།

en: +++ %s became unidle
bo: +++ %s འདི་ ལཱ་ཡོདཔ་ལུ་འགྱུར་སོང་ཡི།

en: Calculating...
bo: རྩིས་སྟོན་པའི་བསྒང་...

en: Unknown.
bo: ངོ་མ་ཤེསཔ།

en: %d second | %d seconds
bo[0]: %d སྐར་མ།
bo[1]: %d སྐར་མ་ཚུ།

en: %d day | %d days
bo[0]: %d ཉིནམ།
bo[1]: %d ཉིནམ་ཚུ།

en: %s, %d hour | %s, %d hours
bo[0]: %s, %d ཆུ་ཚོད།
bo[1]: %s, %d ཆུ་ཚོད་ཚུ།

en: %d hour | %d hours
bo[0]: %d ཆུ་ཚོད།
bo[1]: %d ཆུ་ཚོད་ཚུ།

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
bo[0]: %s, %d སྐར་མ།
bo[1]: %s, %d སྐར་མ་ཚུ།

en: %d minute | %d minutes
bo[0]: %d སྐར་མ།
bo[1]: %d སྐར་མ་ཚུ།

en: Unable to connect to %s
bo: %sལུ་མཐུད་མ་ཚུགས།

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
bo: %s ལས་ ནང་དོན་ཚུ་ འཆང་ནིའི་དོན་ལུ་ དྲན་ཚད་ལངམ་སྦེ་སྤྲོད་མ་ཚུགས། ཝེབ་སར་བར་གྱིས་ ངན་སེམས་ཅན་ཅིག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་དོ་འོང་།

en: Error reading from %s: %s
bo: %s: %s ལས་ ལྷག་ནིའི་འཛོལ་བ།

en: Error writing to %s: %s
bo: %s: %s ལུ་ རྩོམ་སྒྲིག་འབད་ནིའི་འཛོལ་བ།

en: Unable to connect to %s: %s
bo: %s: %s ལུ་མཐུད་མ་ཚུགས།

en: Error Reading %s
bo: %s ལྷག་པའི་སྐབས་སུ་འཛོལ་བ།

en: Internet Messenger
bo: ཨིན་ཊར་ནེཊི་འཕྲིན་སྐྱེལ་པ།

note: Build the login options frame.
en: Login Options
bo: ནང་བསྐྱོད་ཀྱི་གདམ་ཁ་ཚུ།

en: _Username:
bo: ལག་ལེན་པའི་མིང་:(_U)

note: Build the user options frame.
en: User Options
bo: ལག་ལེན་པའི་གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Use Global Proxy Settings
bo: སྤྱི་ཁྱབ་པོ་རོག་སི་སྒྲིག་སྟངས་ལག་ལེན་འཐབ།

en: No Proxy
bo: པོ་རོག་སི་མེད།

en: HTTP
bo: ཨེཅ་ཊི་ཊི་པི།

en: Use Environmental Settings
bo: མཐའ་འཁོར་གྱི་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་ལག་ལེན་འཐབ།

note: This is an easter egg. It means one of two things, both intended as humourus: A) your network is really slow and you have nothing better to do than look at butterflies. B)You are looking really closely at something that shouldn't matter.
en: If you look real closely
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ངོ་མ་འབད་སྦོ་ལོགས་ཁ་ལས་བལྟ་བ་ཅིན་།

note: This is an easter egg. See the comment on the previous line in the source.
en: you can see the butterflies mating
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ཕྱེ་མ་ལེབ་འདོད་སྦྱོར་འབད་སར་མཐོང་འོང་།

en: Proxy _type:
bo: པོ་རོག་སི་དབྱེ་བ་:(_t)

en: _Host:
bo: ཧོསཊི:(_H)

en: _Port:
bo: འདྲེན་ལམ:(_P)

en: Pa_ssword:
bo: ཆོག་ཡིག:(_P)

en: Add Account
bo: རྩིས་ཐོ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: _Basic
bo: གཞི་རིམ།(_B)

en: Enabled
bo: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཡོདཔ།

en: Protocol
bo: གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས།

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when they have sent you a new message
en: Message Text
bo: འཕྲིན་དོན་ཚིག་ཡིག

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
bo: ཁྱོད་ ཁ་སླབ་ཀྱི་སྐོར་ལས་དེའི་གྲངས་སུ་འཛུལ་ནི་འབདཝ་ད ་འོས་ལྡན་གྱི་བརྡ་དོན་འདི་བཙུགས་གནང་།

en: _Block
bo: འགག(_B)

en: Get _Info
bo: བརྡ་དོན་ལེེན།(_I)

en: I_M
bo: ཨའི་ཨེམ།(_M)

en: View _Log
bo: དྲན་དེབ་སྟོན།(_L)

en: _Alias...
bo: མིང་གཞན...(_A)

en: _Remove
bo: རྩ་བསྐྲད་།(_R)

en: _Delete Group
bo: སྡེ་ཚན་བཏོན་བཏང་།(_D)

en: _Rename
bo: བསྐྱར་མིང་བཏགས།(_R)

note: join button
en: _Join
bo: གྲངས་སུ་འཛུལ།(_J)

en: Auto-Join
bo: རང་བཞིན་གྱིས་-གྲངས་སུ་འཛུལ།

en: _Collapse
bo: རམ་ནི།(_C)

en: _Expand
bo: རྒྱ་འཕར།(_E)

en: /Tools/Mute Sounds
bo: /ལག་ཆས་ཚུ་/སྐད་མེད་སྒར་སྐད།

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཆ་རོགས་དེ་ཁ་སྐོང་འབད་བཏུབ་པའི་རྩིས་ཐོ་དང་བཅས་ད་ལྟོ་མིང་ཐོ་མ་བཀོད་པས།

note: Buddies menu
en: /_Buddies
bo: /ཆ་རོགས་ཚུ(_B)

en: /Buddies/New Instant _Message...
bo: /ཆ་རོགས་ཚུ/འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་གསརཔ...(_M)

en: /Buddies/Join a _Chat...
bo: /ཆ་རོགས་ཚུ་/ཁ་སླབ་ཀྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ...(_C)

en: /Buddies/Get User _Info...
bo: /ཆ་རོགས་ཚུ་/་ལག་ལེན་པའི་བརྡ་དོན་ལེན ..(_I)

en: /Buddies/View User _Log...
bo: /ཆ་རོགས་ཚུ/ལག་ལེན་པའི་དྲན་དེབ་བལྟ ...(_L)

en: /Buddies/_Sort Buddies
bo: /ཆ་རོགས་ཚུ་/ཆ་རོགས་ཚུ་དབྱེ་སེལ།(_S)

en: /Buddies/_Add Buddy...
bo: /ཆ་རོགས་ཚུ/ཆ་རོགས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས...(_A)

en: /Buddies/Add C_hat...
bo: /བ་ནིསི/ཁ་སླབ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས...(_C)

en: /Buddies/Add _Group...
bo: /བ་དིསི/སྡེ་ཚན་ཁ་སྐོང་རྐྱབས...(_G)

en: /Buddies/_Quit
bo: /ཆ་རོགས་ཚུ་/སྤང་།(_Q)

note: Accounts menu
en: /_Accounts
bo: /རྩིས་ཐོ་ཚུ།(_A)

note: Tools
en: /_Tools
bo: /ལག་ཆས།(_T)

en: /Tools/Buddy _Pounces
bo: /ལག་ཆས་ཚུ་/ཆ་རོགས་ པ་འུནསི(_P)

en: /Tools/Plu_gins
bo: /ལག་ཆས་ཚུ་/པ་ལག་ཨིནསི།(_g)

en: /Tools/Pr_eferences
bo: /ལག་ཆས/དགའ་གདམ(_e)

en: /Tools/Pr_ivacy
bo: /ལག་ཆས/སྒེར་གཙང་།(_i)

en: /Tools/_File Transfers
bo: /ལག་ཆས/ཡིག་སྣོད་གནས་སོར(_F)

en: /Tools/R_oom List
bo: /ལག་ཆས་/ཁང་མིག་ཐོ་ཡིག(_o)

en: /Tools/System _Log
bo: /ལག་ཆས་ཚུ་/དྲན་དེབ་རིམ་ལུགས།(_L)

en: /Tools/Mute _Sounds
bo: /ལག་ཆས་ཚུ་/སྐད་མེད་ སྒྲ་སྐད་ཚུ།(_S)

note: Help
en: /_Help
bo: /གྲོགས་རམ(_H)

en: /Help/Online _Help
bo: /གྲོགས་རམ/གློག་ཐོག་གྲོགས་རམ(_H)

en: /Help/_Debug Window
bo: /གྲོགས་རམ/རྐྱེན་སེལ་སྒོ་སྒྲིག(_D)

en: /Help/_About
bo: /གྲོགས་རམ/སྐོར་ལས(_A)

en: Idle %dh %02dm
bo: ལས་མེད་ %dh %02dm

en: Idle %dm
bo: ལས་མེད་ %dm

en: /Buddies/New Instant Message...
bo: /ཆ་རོགས་ཚུ་/འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་གསརཔ།...

en: /Buddies/Join a Chat...
bo: /ཆ་རོགས་ཚུ་/ཁ་སླབ་ཀྱི་གྲངས་སུ་འཛུལ...

en: /Buddies/Get User Info...
bo: /ཆ་རོགས་ཚུ་/ལག་ལེན་པའི་བརྡ་དོན་ལེན།...

en: /Buddies/Add Buddy...
bo: /ཆ་རོགས་ཚུ/ཆ་རོགས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས...

en: /Buddies/Add Chat...
bo: /ཆ་རོགས་ཚུ་/ཁ་སླབ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།...

en: /Buddies/Add Group...
bo: /ཆ་རོགས་ཚུ་/སྡེ་ཚན་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།...

en: /Tools/Privacy
bo: /ལག་ཆས/སྒེར་གཙང་།

en: /Tools/Room List
bo: /ལག་ཆས/ཁང་མིག་ཐོ་བཀོད།

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
bo[0]: %d མ་ལྷག་པའི་འཕྲིན་དོན་ %s
bo[1]: %d མ་ལྷག་པའི་འཕྲིན་དོན་ཚུ་ %s

en: Manually
bo: ལག་ཐོག་ལས།

en: By status
bo: གནས་ཚད་ཀྱིས།

en: %s disconnected
bo: %s མཐུད་ལམ་བཏོག་ཡོདཔ།

en: /Accounts
bo: /རྩིས་ཐོ་ཚུ།

en: This protocol does not support chat rooms.
bo: གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་འདི་གིས་ཁ་སླབ་ཁང་མིག་ཚུ་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་བས།

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
bo: ཁྱོད་ ད་ལྟོ་ཁ་སླབ་ནིའི་ལྕོགས་གྲུབ་ཡོད་པའི་གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ལུ་མིང་རྟགས་མ་བཀོད་པས།

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
bo: ཁ་སླབ་ཀྱི་སྐོར་ལས་ ཁྱོད་རའི་ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་ལུ་ཁ་སྐོང་འབད་ནི་ཨིན་པ་ཅིན མིང་གཞན་དང་འོས་ལྡན་བརྡ་དོན་བཙུགས་གནང་།

en: _Group:
bo: སྡེ་ཚན:(_G)

en: Please enter the name of the group to be added.
bo: ཁ་སྐོང་རྐྱབ་ཚུགས་ནི་ལུ་སྡེ་ཚན་གྱི་མིང་བཙུགས་གནང་།

en: Enable Account
bo: རྩིས་ཐོ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: _Edit Account
bo: རྩིས་ཐོ་ཞུན་དག་འབད།(_E)

en: No actions available
bo: བྱ་བ་མིན་འདུག

en: _Disable
bo: ལྕོགས་མིན་བཟོ།(_D)

en: /Tools
bo: /ལག་ཆས་ཚུ།

en: /Buddies/Sort Buddies
bo: /ཆ་རོགས་ཚུ་/ཆ་རོགས་ཚུ་དབྱེ་སེལ་འབད།

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
bo: ཆ་རོགས་འདི་ འ་ནི་ཁ་སླབ་བཟུམ་སྦེ་ གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་གཅིག་པ་གུ་མིན་འདུག

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ མགྲོན་དུ་འབོད་རུང་བའི་ཆ་རོགས་འདི་རྩིས་ཐོ་དང་བཅས་  ཁ་སླབ་གྲངས་སུ་མ་འཛུལ་བས།

en: Invite Buddy Into Chat Room
bo: ཆ་རོགས་འདི་ཁ་སླབ་གྲངས་སུ་མགྲོན་བརྡ་འབད།

en: _Buddy:
bo: ཆ་རོགས:(_B)

en: _Message:
bo: འཕྲིན་དོན་:(_M)

en: <h1>Conversation with %s</h1>
bo: <h1>འཕྲིན་དོན་དང་བཅས%s</h1>

en: Save Conversation
bo: འཕྲིན་དོན་སྲུང་བཞག་འབད།

en: Un-Ignore
bo: སྣང་མེད་མ་བཞག་ནི།

en: Ignore
bo: སྣང་མེད་བཞག

en: Get Away Message
bo: ཕྱི་ཁའི་འཕྲིན་དོན་ལེན།

en: Unable to save icon file to disk.
bo: ཌིགསི་ལུ་ངོས་དཔར་ཡིག་སྣོད་སྲུང་བཞག་འབད་མ་ཚུགས།

en: Save Icon
bo: ངོས་དཔར་སྲུང་བཞག་འབད།

en: Animate
bo: བསྒུལ་ཅན་བཟོ།

en: Hide Icon
bo: ངོས་དཔར་སྦ།

en: Save Icon As...
bo:  བཟུམ་སྦེ་སྲུང་བཞག་འབད།

note: Conversation menu
en: /_Conversation
bo: གྲོས་གླེང་(_C)

en: /Conversation/New Instant _Message...
bo: /གྲོས་གླེང་/འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་གསརཔ...(_M)

en: /Conversation/_Find...
bo: /གྲོས་གླེང་/འཚོལ...(_F)

en: /Conversation/View _Log
bo: /གྲོས་གླེང་/དྲན་དེབ་ལུ་བལྟ(_L)

en: /Conversation/_Save As...
bo: /གྲོས་གླེང་/ བཟུམ་སྦེ་སྲུང་བཞག་འབད(_S)

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
bo: /གྲོས་གླེང་/རྒྱབ་སྒྲིལ་བསལ།(_r)

en: /Conversation/Se_nd File...
bo: /གྲོས་གླེང་/ཡིག་སྣོད་གཏང་...(_n)

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
bo: /གྲོས་གླེང་/ཆ་རོགས་པ་འུནསི་ཁ་སྐོང་རྐྱབས...(_P)

en: /Conversation/_Get Info
bo: /གྲོས་གླེང་/བརྡ་དོན་ལེན(_G)

en: /Conversation/In_vite...
bo: /གྲོས་གླེང་/མགྲོན་དུ་འབོད...(_V)

en: /Conversation/M_ore
bo: /གྲོས་གླེ་ང/ཧེང་བཀལ།(_o)

en: /Conversation/Al_ias...
bo: /གྲོས་གླེང་/མིང་གཞན...(_i)

en: /Conversation/_Block...
bo: /གྲོས་གླེང་/བཀག...(_B)

en: /Conversation/_Add...
bo: /གྲོསགླེང་/ཁ་སྐོང་རྐྱབས...་(_A)

en: /Conversation/_Remove...
bo: /གྲོས་གླེང་/རྩ་བསྐྲད་གཏང...(_R)

en: /Conversation/Insert Lin_k...
bo: /གྲོས་གླེང་/འབྲེལ་ལམ་བཙུགས...(_K)

en: /Conversation/Insert Imag_e...
bo: /གྲོས་གླེང་/གཟུགས་བརྙན་བཙུགས...(_e)

en: /Conversation/_Close
bo: /གྲོས་གླེ་ང/ཁ་བསྡམ(_C)

note: Options
en: /_Options
bo: /གདམ་ཁ་ཚུ(_O)

en: /Options/Enable _Logging
bo: /གདམ་ཁ་ཚུ/ནང་བསྐྱོད་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ(_L)

en: /Options/Enable _Sounds
bo: /གདམ་ཁ་ཚུ/སྒྲ་སྐད་ཚུ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ(_S)

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
bo: /གདམ་ཁ་ཚུ་/རྩ་སྒྲིག་འབད་ནི་ལག་ཆས་ཚུ་སྟོན།(_T)

en: /Options/Show Ti_mestamps
bo: /གདམ་ཁཚུ་/དུས་བཀོད་ཚུ་སྟོན(_m)

en: /Conversation/More
bo: /གྲོས་གླེ་ང/ཧེང་བཀལ།

note: The menubar has been deactivated. Make sure the 'More' submenu is regenerated next time * the 'Conversation' menu pops up. Make sure the 'Conversation -> More' menuitems are regenerated whenever * the 'Conversation' menu pops up because the entries can change after the * conversation is created.
en: /Conversation
bo: /གྲོས་གླེང་།

en: /Conversation/View Log
bo: /གྲོས་གླེང་/དྲན་དེབ་བལྟ

en: /Conversation/Send File...
bo: /གྲོས་གླེང་/ཡིག་སྣོད་གཏང་...

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
bo: /གྲོས་གླེང་/ཆ་རོགས་པ་འུནསི་ཁ་སྐོང་རྐྱབས...

en: /Conversation/Get Info
bo: /གྲོས་གླེང་/བརྡ་དོན་ལེན།

en: /Conversation/Invite...
bo: /གྲོསགླེང་/མགྲོན་དུ་འབོད...

en: /Conversation/Alias...
bo: /གྲོས་གླེང་/མིང་གཞན...

en: /Conversation/Block...
bo: /གྲོས་གླེང་/བཀག...

en: /Conversation/Add...
bo: /གྲོས་གླེང་/ཁ་སྐོང་རྐྱབས...

en: /Conversation/Remove...
bo: /གྲོས་གླེང་/རྩ་བསྐྲད་གཏང་...

en: /Conversation/Insert Link...
bo: /གྲོས་གླེང་/འབྲེལ་ལམ་བཙུགས...

en: /Conversation/Insert Image...
bo: /གྲོས་གླེང་/གཟུགས་བརྙན་བཙུགས...

en: /Options/Enable Logging
bo: /གདམ་ཁཚུ/ནང་བསྐྱོད་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: /Options/Enable Sounds
bo: /གདམ་ཁ་ཚུ/སྒྲ་སྐད་ཚུ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: /Options/Show Formatting Toolbars
bo: /གདམ་ཁ་ཚུ་/རྩ་སྒྲིག་གི་ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་ཚུ་སྟོན།

en: /Options/Show Timestamps
bo: /གདམ་ཁ་ཚུ་/དུས་བཀོད་ཚུ་སྟོན།

en: User is typing...
bo: ལག་ལེན་པ་འདི་ཡིག་དཔར་རྐྱབས་དེས...

en: _Send
bo: གཏང་།(_S)

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
bo: ཁང་མིག་ནང་མི་ཀླད་བསྐོར།

en: %d person in room | %d people in room
bo[0]: %d ཁང་མིག་ནང་གང་ཟག
bo[1]: %d ཁང་མིག་ནང་མི་མང་

en: Stopped Typing
bo: ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་ནི་བཀག་ཡོདཔ།

en: Nick Said
bo: ནིཀ་ཀྱིས་སླབ་ཅི།

en: Unread Messages
bo: མ་ལྷག་པའི་འཕྲིན་དོན་ཚུ།

en: New Event
bo: བྱུང་ལས་གསརཔ།

en: Confirm close
bo: ཁ་བསྡམས་ངེས་དཔྱད་འབད།

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
bo: ཁྱོད་ལུ་ མ་ལྷག་པའི་འཕྲིན་དོན་ཡོད། ཁྱོད་ཀྱིས་ ཝིན་ཌོ་ཁ་བསྡམས་མི་འདི་ ངེས་གཏན་ཨིན་ན?

en: Close other tabs
bo: ཨེབ་ལྡེ་གཞན་མི་ཁ་བསྡམས།

en: Close all tabs
bo: ཨེབ་ལྡེ་ཆ་མཉམ་ཁ་བསྡམས།

en: Detach this tab
bo: འ་ནི་ཨེབ་ལྡེ་འདི་ ཁ་འཕྱལ།

en: Close this tab
bo: འ་ནི་ཨེབ་ལྡེ་འདི་ཁ་བསྡམས།

en: Close conversation
bo: གྲོས་གླེང་ཁ་བསྡམ།

en: Last created window
bo: མཇུག་ལུ་གསར་བསྐྲུན་འབད་འབད་བའི་སྒོ་སྒྲིག

en: Separate IM and Chat windows
bo: ཨའི་ཨེམ་དང་ཁ་སླབ་སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་སོ་སོ་ཁ་འཕྲལ།

en: New window
bo: སྒོ་སྒྲིག་གསརཔ།

en: By group
bo: སྡེ་ཚན་གྱིས།

en: By account
bo: རྩིས་ཐོ་གིས།

en: Find
bo: ནང་འཁོད།

en: _Search for:
bo: དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ:(_S)

en: Save Debug Log
bo: རྐྱེན་སེལ་དྲན་དེབ་སྲུང་བཞག་འབད།

en: Invert
bo: གནས་ལོག་འབད།

en: Highlight matches
bo: གཙོ་དམིགས་མཐུན་སྒྲིག་ཚུ།

en: _Icon Only
bo: ངོས་དཔར་རྐྱངམ་ཅིག(_I)

en: _Text Only
bo: ཚིག་ཡིག་རྐྱངམ་ཅིག(_T)

en: _Both Icon & Text
bo: ངོས་དཔར་དང་ཚིག་ཡིག་གཉིས་ཆ་རང་།(_B)(&)

en: Filter
bo: ཚགས་མ།

en: Right click for more options.
bo: གདམ་ཁ་ཧེང་བཀལ་དོན་ལུ་གཡསཔ་ཨེབ་གཏང་།

en: Level
bo: གནས་རིམ།

en: Select the debug filter level.
bo: རྐྱེན་སེལ་ཚགས་མ་གནས་རིམ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: All
bo: ཆ་མཉམ་རང་།

en: Misc
bo: ཨེམ་ཨའི་ཨེསི་སི།

en: Warning
bo: ཉེན་ བརྡ།

en: Error
bo: འཛོལ་ བ།

en: Fatal Error
bo: འཛོལ་བ་ཚུབ་ཆེན།

en: support
bo: རྒྱབ་སྐྱོར།

en: win32 port
bo: ཝིན་༣༢ འདྲེན་ལམ།

en: maintainer
bo: རྒྱུན་སྐྱོང་པ།

en: libfaim maintainer
bo: ལིབ་ཕེམ་རྒྱུན་སྐྱོང་པ།

note: If "lazy bum" translates literally into a serious insult, use something else or omit it.
en: hacker and designated driver [lazy bum]
bo: གསང་དཀྲོགས་མི་དང་འདྲེན་བྱེད་བཀོད་སྒྲིག་འབད་འབདཝ [ལེ་ལོ་ཅན bum]

en: original author
bo: རྩམ་པ་པོ་ངོ་མ།

en: lead developer
bo: སྔོན་བསྐྱོད་བཟོ་མི།

en: Arabic
bo: ཨ་ར་བིཀ།

en: Bulgarian
bo: བཱལ་ག་རི་ཡཱན།

en: Bengali
bo: བེང་ག་ལི།

en: Bosnian
bo: བོསོ་ནི་ཡཱན།

en: Catalan
bo: ཀེ་ཊ་ལཱན།

en: Valencian-Catalan
bo: ཝེ་ལེན་སིན་-ཀེ་ཊ་ལཱན།

en: Czech
bo: ཅེཛི།

en: Danish
bo: ཌེ་ནིཤ།

en: German
bo: ཇར་མཱན།

en: Greek
bo: གི་རིཀ།

en: Australian English
bo: ཨསི་ཊེ་ལི་ཡཱན་ ཨིང་ལིཤི

en: Canadian English
bo: ཀེ་ན་ཌི་ཡཱན ཨིང་ལིཤི

en: British English
bo: བི་རི་ཊིཤི་ ཨིང་ལིཤི

en: Esperanto
bo: ཨིསི་པེ་རེན་ཊོ།

en: Spanish
bo: སིཔེ་ནིཤི།

en: Estonian
bo: ཨིསི་ཊོ་ནི་ཡཱན།

en: Persian
bo: པར་ཤི་ཡཱན།

en: Finnish
bo: ཕིན་ནིཤ།

en: French
bo: ཕིརེནཆི།

en: Galician
bo: གེ་ལི་ཤི་ཡཱན།

en: Gujarati
bo: གུ་ཇ་ར་ཏི།

en: Hebrew
bo: ཧེབ་བིརིའུ

en: Hindi
bo: ཧིན་དི།

en: Hungarian
bo: ཧང་ག་རི་ཡཱན།

en: Italian
bo: ཨི་ཊ་ལི་ཡཱན།

en: Japanese
bo: ཇ་པ་ནིསི།

en: Georgian
bo: ཇིའོར་ཇི་ཡཱན།

en: Korean
bo: ཀོ་རི་ཡཱན།

en: Kurdish
bo: ཀར་ཌིཤ།

en: Macedonian
bo: མེ་སི་ཌོ་ནི་ཡཱན།

en: Nepali
bo: ནེ་པཱ་ལི།

en: Dutch, Flemish
bo: ཌཆ། ཕེལེ་མིཤི།

en: Punjabi
bo: པཱན་ཇ་བི

en: Polish
bo: པོ་ལིཤ།

en: Portuguese
bo: པོར་ཊུ་གིསི།

en: Portuguese-Brazil
bo: པོར་ཊུ་གིསི-བ་ར་ཛིལ།

en: Romanian
bo: རོ་མ་ནི་ཡཱན

en: Russian
bo: ར་ཤི་ཡཱན།

en: Slovak
bo: སོལོ་བཱཀ།

en: Slovenian
bo: སོལོ་བི་ནི་ཡཱན།

en: Albanian
bo: ཨཱལ་བཱ་ནི་ཡཱན།

en: Serbian
bo: སར་བི་ཡཱན།

en: Swedish
bo: སུའི་ཌིཤི།

en: Tamil
bo: ཏ་མིལ།

en: Telugu
bo: ཏེ་ལུ་གུ།

en: Thai
bo: ཐཱའི།

en: Turkish
bo: ཊར་ཀིཤ

en: Vietnamese
bo: ཝེཊི་ན་མིསི།

en: Simplified Chinese
bo: རྒྱ་ནག་གི་སྐད།(འཇམ་སམ་བཟོ་བཟོཝ)

en: Traditional Chinese
bo: རྒྱ་ནག་གི་གཡུས་སྐད

en: Amharic
bo: ཨམ་ཧ་རིཀ།

en: Lithuanian
bo: ལི་ཐུ་འ་ནི་ཡཱན།

en: Current Developers
bo: ད་ལྟོའི་བཟོ་མི་ཚུ།

en: Crazy Patch Writers
bo: སྦྱར་བཅོས་འབྲི་མི་ཚུ།

en: Retired Developers
bo: དགོངས་ཞུ་འབད་མི་བཟོ་མི་ཚུ།

en: Current Translators
bo: ད་ལྟོའི་སྐད་བསྒྱུར་པཚུ།

en: Past Translators
bo: ཧེ་མའི་སྐད་བསྒྱུར་པ་ཚུ།

en: _Name
bo: མིང་།(_N)

en: _Account
bo: རྩིས་ཐོ(_A)

en: Get User Info
bo: བརྡ་དོན་ལག་ལེན་པ་ལེན།

en: View User Log
bo: ལག་ལེན་པའི་དྲན་དེབ་བལྟ།

en: Alias Contact
bo: འབྲེལ་སའི་མིང་གཞན=

en: Enter an alias for this contact.
bo: འབྲེལ་ནིའི་དོན་ལུ་མིང་གཞན་བཙུགས།

en: Enter an alias for %s.
bo: %s ཀྱི་དོན་ལུ་མིང་གཞན་བཙུགས།

en: Alias Buddy
bo: ཆ་རོགས་ཀྱི་མིང་གཞན།

en: Alias Chat
bo: ཁ་སླབ་མིང་གཞན།

en: Enter an alias for this chat.
bo: ཁ་སླབ་འདིའི་དོན་ལུ་མིང་གཞན་བཙུགས།

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
bo[0]: ཁྱོད་ཀྱིས་ འབྲེལ་ས་ %s དང་ %d ནང་ན་ཡོད་མི་དང་ཁྱོད་རའི་ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་ཆ་རོགས་གཞན་མི་ཚུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་འབད་དེས།འཕྲོ་མཐུད་དེ་འབད་ནི་ཨིན་ན ?
bo[1]: ཁྱོད་རའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ལས་ %s དང་ %d དེ་ལས་ ཆ་རོགས་གཞན་མི་ཤོམ་ཏེ་ཡོད་པའི་འབྲེལ་ས་འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་འབད་དོ། ཁྱོད་ཀྱིས་ འཕྲོ་མཐུད་དེ་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Remove Contact
bo: འབྲེལ་ས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: _Remove Contact
bo: འབྲེལ་ས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_R)

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་  %s ཟེར་བའི་སྡེ་ཚན་འདི་  %s ཟེར་མི་སྡེ་ཚན་ནང་ན་མཉམ་བསྡོམས་འབད་ནི་འབད་དོ། ཁྱོད་ འཕྲོ་མཐུད་དེ་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Merge Groups
bo: སྡེ་ཚན་ཚུ་མཉམ་བསྡོམས་འབད།

en: _Merge Groups
bo: སྡེ་ཚན་ཚུ་མཉམ་བསྡོམས་འབད།(_M)

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ སྡེ་ཚན་ %s དང་འདི་གི་སྡེ་ཚན་ཚུ་གེ་ར་ ཁྱོད་རའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ ནང་ལས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་འབད་དེས། འཕྲོ་མཐུད་དེ་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Remove Group
bo: སྡེ་ཚན་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: _Remove Group
bo: སྡེ་ཚན་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_R)

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས %sའདི་ཁྱོད་རའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་འབད་དེས། འཕྲོ་མཐུད་དེ་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Remove Buddy
bo: ཆ་རོགས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: _Remove Buddy
bo: ཆ་རོགས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_R)

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁ་སླབ་ %s འདི་ཁྱོད་རའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་འབད་དེས། འཕྲོ་མཐུད་དེ་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Remove Chat
bo: ཁ་སླབ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: _Remove Chat
bo: ཁ་སླབ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_R)

en: Right-click for more unread messages...
bo: མ་ལྷག་པའི་འཕྲིན་དོན་ཧེང་བཀལ་ཚུ་ལུ་ གཡསཔ་-ཨེབ་གཏང་།...

en: Not started
bo: འགོ་མ་བཙུགསཔ།

en: <b>Receiving As:</b>
bo: <b> As འཐོབ་དོ :</b>

en: <b>Receiving From:</b>
bo: <b>ལས་ འཐོབ་དོ:</b>

en: <b>Sending To:</b>
bo: <b>ལུ་ གཏང་དོ:</b>

en: <b>Sending As:</b>
bo: <b >As གཏང་དོ:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
bo: འདི་བཟུམ་གྱི་ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་ནིའི་དོན་ལུ་གློེག་རིམ་ རིམ་སྒྲིག་མ་འབད་བས།

en: An error occurred while opening the file.
bo: ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེཝ་ད་ འཛོལ་བ་བྱུང་ནུག

en: Error launching %s: %s
bo: %s: %s གསར་བཙུགས་འབད་བའི་འཛོལ་བ།

en: Error running %s
bo: %s གཡོག་བཀོལ་འཛོལ་བ།

en: Process returned error code %d
bo: སླར་ལོག་འབད་ཡོད་པའི་ཨང་རྟགས་ %d ལས་སྦྱོར་འབད།

en: Filename:
bo: ཡིག་སྣོདམིང་།

en: Local File:
bo: ཉེ་གནས་ཀྱི་ཡིག་སྣོད:

en: Speed:
bo: མགྱོགས་ཚད།:

en: Time Elapsed:
bo: སོང་བ:

en: Time Remaining:
bo: དུས་ཚོད་ལྷག་ལུས:

en: Close this window when all transfers _finish
bo: གནས་སོར་ཚུ་ཆ་མཉམ་རང་མཇུག་བསྡུཝ་ད་ འ་ནི་སྒོ་སྒྲིག་འདི་ཁ་བསྡམས།(_f)

en: C_lear finished transfers
bo: གནས་སོར་རྫོགས་ཡོད་མི་ཚུ་བསལ།(_l)

note: "Download Details" arrow
en: File transfer _details
bo: ཡིག་སྣོདགནས་སོར་རྒྱས་བཤད་ཚུ།(_d)

en: Paste as Plain _Text
bo: ཚིག་ཡིག་ཉག་རྐྱང་སྦེ་ སྦྱར།(_T)

en: _Reset formatting
bo: རྩ་སྒྲིག་འབད་ནི་སླར་སྒྲིག་འབད།(_R)

en: Hyperlink color
bo: ཧའི་པར་ལིངཀ་ ཚོས་གཞི།

en: Color to draw hyperlinks.
bo: ཧའི་པར་ལིངསི་འབྲི་ནིའི་ཚོས་གཞི།

en: Hyperlink prelight color
bo: སྔོན་འོད་ཚད་བརྒལ་འབྲེལ་ལམ་ཚོས་གཞི།

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
bo: མཱའུསི་འདི་ ཁོང་རའི་གུ་ལུ་ཡོདཔ་ད་ ཚད་བརྒལ་འབྲེལ་ལམ་ཚུ་འབྲི་ནིའི་ཚོས་གཞི།

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
bo: <span size='larger' weight='bold'>ངོ་མ་ཤེས་པའི་ཡིག་སྣོད་དབྱེ་བ</span>
    
     PNG  ལུ་སྔོན་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན།

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
bo: <span size='larger' weight='bold'>གཟུགས་བརྙན་གྱི་སྲུང་བཞག་འཛོལ་བ</span>
    
    %s

en: Save Image
bo: གཟུགས་བརྙན་སྲུང་བཞག་འབད།

en: _Save Image...
bo: གཟུགས་བརྙན་སྲུང་བཞག་འབད...(_S)

en: Select Font
bo: ཡིག་གཟུགས་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select Text Color
bo: ཚོས་གཞིའི་ཚིག་ཡིག་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select Background Color
bo: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི་སེལ་འཐུ་འབད།

en: _URL
bo: ཡུ་ཨར་ཨེལ(_U)

en: _Description
bo: འགྲེལ་བཤད(_D)

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་བཙུགས་དགོ་མནོ་མི་ ཡུ་ཨར་ཨེལ་དང་ འབྲེལ་ལམ་གྱི་འགྲེལ་བཤད་གཉིས་བཙུགས་གནང་། འགྲེལ་བཤད་འདི་གདམ་ཁ་ཅན་ཨིན།

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་བཙུགས་དགོ་མནོ་མི་ འབྲེལ་ལམ་གྱི་ཡུ་ཨར་ཨེལ་འདི་བཙུགས་གནང་།

en: Insert Link
bo: འབྲེལ་ལམ་བཙུགས།

en: _Insert
bo: བཙུགས(_I)

en: Failed to store image: %s
bo: གཟུགས་བརྙན་གསོག་འཇོག་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ: %s

en: Insert Image
bo: གཟུགས་བརྙན་བཙུགས།

en: Smile!
bo: བགའ་འཛུམ་བཏོན!

en: This theme has no available smileys.
bo: འ་ནི་བརྗོད་དོན་འདི་ལུ་སི་མའི་ལི་ཚུ་གཅིག་ཡང་ཐོབ་ཚུགསཔ་མེད།

en: Bold
bo: རྒྱགས་པ།

en: Italic
bo: ཨའི་ཊ་ལིཀ

en: Underline
bo: འོག་ཐིག།

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
bo: <span size='larger' weight='bold'>%s ནང་ %s</span> གུ་ལུ་ གྲོས་གླེང་།

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
bo: <span size='larger' weight='bold'> %s དང་གཅིག་ཁར་ %s</span> གུ་ལུ་གྲོས་གླེང་།

en: _Pause
bo: ཐེམ(_P)

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
bo[0]: %s ལུ་ %d འཕྲིན་དོན་གསརཔ་འདུག
bo[1]: %s ལུ %d འཕྲིན་དོན་གསརཔ་ཚུ་འདུག

en: The browser command "%s" is invalid.
bo: བརའུ་ཟར་བརྡ་བཀོད་ "%s" འདི་ ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: Unable to open URL
bo: ཡུ་ཨར་ཨེལ་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: Error launching "%s": %s
bo: "%s": %s གསར་བཙུགས་འབད་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
bo: ལག་དེབ་བརའུ་ཟར་བརྡ་བཀོད་འདི་གདམ་ཁ་བརྐྱབས་ནུག དེ་འབདཝ་ད་ བརྡ་བཀོད་འདི་གཞི་སྒྲིག་མ་འབད་བས།

en: Open All Messages
bo: འཕྲིན་དོན་ཚུ་ཆ་མཉམ་རང་ཁ་ཕྱེ།

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
bo: <span weight="bold" size="larger">ཁྱོད་ལུ་ཡིག་འཕྲིན་གཅིག་ཡོད།!</span>

en: The following plugins will be unloaded.
bo: འོག་ལུ་ཡོད་པའི་པ་ལག་ཨིནསི་འདི་ སྐྱེལ་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན།

en: Multiple plugins will be unloaded.
bo: པ་ལག་ཨིནསི་སྣ་མང་སྐྱེལ་བཙུགས་འབད་ནི་ཨིན།

en: Unload Plugins
bo: པ་ལག་ཨིནསི་མངོན་གསལ་བཤོལ།

en: Configure Pl_ugin
bo: པ་ལག་ཨིན་རིམ་སྒྲིག་འབད།(_u)

en: <b>Plugin Details</b>
bo: <b>པ་ལག་ཨིན་རྒྱས་བཤད་ཚུ།</b>

en: Select a file
bo: ཡིག་སྣོད་སེལ་འཐུ་འབད།

note: Create the "Pounce on Whom" frame.
en: Pounce on Whom
bo: ག་གུ་ལུ་པའུནསི།

en: _Account:
bo: རྩིས་ཐོ:(_A)

en: _Buddy name:
bo: ཆ་རོགས་ཀྱི་མིང:(_B)

en: Si_gns on
bo: འཛུལཝ་ཨིན།(_g)

en: Signs o_ff
bo: འཐོནམ་ཨིན།(_f)

en: Goes a_way
bo: ཕྱི་ཁ་འགྱོཝ་ཨིན།(_w)

en: Ret_urns from away
bo: ཕྱི་ཁ་ལས་སླར་ལོག་འབདཝ་ཨིན།

en: Becomes _idle
bo: ལས་མེད་འགྱུརཝ་ཨིན།(_i)

en: Is no longer i_dle
bo: འདི་ ད་ལས་པར་ ལས་མེད་མེན།(_d)

en: Starts _typing
bo: ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་ནི་འགོ་བཙུགསཔ་ཨིན།(_t)

en: P_auses while typing
bo: ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་པའི་སྐབས་སུ་ཐེམ་ཚུ།(_a)

en: Stops t_yping
bo: ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་བཀགཔ་ཨིན།(_y)

en: Sends a _message
bo: འཕྲིན་དོན་གཅིག་གཏངམ་ཨིན།(_m)

en: Ope_n an IM window
bo: ཝིན་ཌོ་གཅིག་ཁ་ཕྱེ།(_n)

en: _Pop up a notification
bo: བརྡ་བསྐུལ་གཅིག་དེ་འཕྲོ་ལས་བཙུག།(_P)

en: Send a _message
bo: འཕྲིན་དོན་གཏང་(_m)

en: E_xecute a command
bo: བརྡ་བཀོད་ལག་ལེན་འཐབ(_x)

en: P_lay a sound
bo: སྒྲ་སྐད་གཏང་(_l)

en: Brows_e...
bo: བརྡ་འཚོལ།...(_e)

en: Br_owse...
bo: བརྡ་འཚོལ།...(_o)

en: Pre_view
bo: སྔོན་ལྟ(_v)

en: _Recurring
bo: སླར་འབྱུང་དོ།(_R)

en: Pounce Target
bo: དམིགས་གཏད་པའུནསི།

note: System Tray
en: System Tray Icon
bo: ངོས་དཔར་སྣོད་ཀྱི་རིམ་ལུགས།

en: When away
bo: ཕྱི་ཁ་ཨིན་པའི་སྐབས།

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
bo: མཆོང་ལྡེ་ཅན་གྱི་སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་ནང་ཨའི་ཨེམ་ཚུ་དང་ཁ་སླབ་ནི་ཚུ་སྟོན(_t)

en: Show close b_utton on tabs
bo: མཆོང་ལྡེ་ཚུ་གུ་ ཁ་བསྡམ་མི་གཡེབ་རྟ་འདི་སྟོན(_u)

en: _Placement:
bo: ཚབ་བཙུགས།:(_P)

en: Top
bo: མགོ

en: Bottom
bo: མཇུག

en: Left
bo: གཡོན།

en: Right
bo: གཡས།

en: Left Vertical
bo: ཀེར་ཕྲང་གཡོན།

en: Right Vertical
bo: ཀེར་ཕྲང་གཡས།

en: N_ew conversations:
bo: གྲོས་གླེང་གསརཔ་ཚུ།:(_e)

en: Show _formatting on incoming messages
bo: ནང་འབྱོར་འཕྲིན་དོན་ཚུ་གུ་ལུ་ རྩ་སྒྲིག་འབད་ནི་སྟོན།(_f)

en: Enable buddy ic_on animation
bo: ཆ་རོགས་ངོས་པར་གྱི་བསྒུལ་བཟོ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ(_o)

en: _Notify buddies that you are typing to them
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁོང་ལུ་ཡིག་དཔར་རྐྱབ་པའི་བསྒང་གི་ཆ་རོགས་ཚུ་བརྡ་བསྐུལ་འབད(_N)

en: Highlight _misspelled words
bo: སྡེབ་འཛོལ་བའི་མིང་ཚིག་ཚུ་གཙོ་རྟགས་བཀལ།(_m)

en: Use smooth-scrolling
bo: བཤུད་སྒྲིལ་འབད་ནི་ཧུམ་ཁྱུག་ཁྱུ་ལག་ལེན་འཐབ།

en: F_lash window when IMs are received
bo: ཨའི་ཨེམ་ཚུ་ ཐོབ་ཡོད་པའི་སྐབས་སུ་ ཝིན་ཌོ་ རིབ་སྟོན་འབད།(_l)

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
bo: <span style="italic">དཔེར་བརྗོད།: stunserver.org</span>

en: Public _IP:
bo: མི་མང་གི་ཨའི་པི: (_I)

en: Ports
bo: འདྲེན་ལམ་ཚུ།

en: Seamonkey
bo: སི་མཱང་ཀི།

en: Opera
bo: གླུ་གཞས། (གླུ་གཞས་ཁང་)

en: Netscape
bo: ནེཊི་སིཀེཔ།

en: Mozilla
bo: མོ་ཛིལ་ལ།

en: Konqueror
bo: ཀོང་ཀོ་རར།

en: GNOME Default
bo: ཇི་ནོམ་སྔོན་སྒྲིག

en: Galeon
bo: གེ་ལི་ཨཱོན།

en: Firefox
bo: ཕ་ཡེར་ཕོགསི།

en: Firebird
bo: ཕ་ཡེར་བཱརཌི།

en: Epiphany
bo: ཨི་པི་ཕ་ནི།

en: Manual
bo: ལག་དེབ།

en: Browser Selection
bo: བ་རའུ་ཟར་ སེལ་འཐུ།

en: _Browser:
bo: བ་རའུ་ཟར:(_B)

en: _Open link in:
bo: འབྲེལ་ལམ(ནང་)ཁ་ཕྱེ:(_O)

en: Browser default
bo: བརའུ་ཟར་ སྔོན་སྒྲིག

en: Existing window
bo: ཡོད་བཞིན་པའི་སྒོ་སྒྲིག

en: New tab
bo: མཆོང་ལྡེ་གསརཔ

en: _Manual:
    (%s for URL)
bo: ལག་དེབ:
    (ཡུ་ཨར་ཨེལ་ གྱི་དོན་ལུ་ %s)(_M)

en: Proxy Server
bo: པོརོག་སི་སར་བར།

en: No proxy
bo: པོརོག་སི་མེད།

en: Log _format:
bo: རྩ་སྒྲིག་དྲན་དེབ་བཀོད།:(_f)

en: Log all _instant messages
bo: འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་ཚུ་ཆ་མཉམ་རང་ དྲན་དེབ་བཀོད།(_i)

en: Log all c_hats
bo: ཁ་སླབ་ནི་ཚུ་གེ་ར་དྲན་དེབ་ནང་བཀོད(_h)

en: Log all _status changes to system log
bo: རིམ་ལུགས་དྲན་དེབ་ནང་ གནས་ཚད་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ཆ་མཉམ་རང་དྲན་དེབ་བཀོད།(_s)

en: Sound Selection
bo: སྒྲ་སྐད་སེལ་འཐུ།

en: Quietest
bo: ཁུ་སིམ་སི།

en: Quieter
bo: ཧེང་བཀལ་ཁུ་སིམ་སི།

en: Quiet
bo: ཁུ་སིམ་སི།

en: Loud
bo: སྐད་སྦོམ།

en: Louder
bo: སྐད་སྦོམ་སྦེ།

en: Loudest
bo: སྐད་སྦོམ་ཤོས།

en: _Method:
bo: ཐབས་ལམ:(_M)

en: Console beep
bo: མ་སྒྲོམ་བརྡ་སྐད།

en: No sounds
bo: སྒྲ་སྐད་ཚུ་མིན་འདུག

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
bo: བརྡ་བཀོད་ཀྱི་སྒྲ་སྐད:
    (ཡིག་སྣོད་ཀྱི་དོན་ལུ་%s )(_o)

en: Sounds when conversation has _focus
bo: གྲོས་གླེང་ལུ་ཆེད་དམིགས་ཡོད་པའི་སྐབས་ སྒྲ་སྐད་འབྱུངམ་ཨིན(_f)

en: Play
bo: གཏང་།

en: _Report idle time:
bo: ལས་མེད་དུས་ཚོད་སྙན་ཞུ་འབད།:(_R)

en: Based on keyboard or mouse use
bo: ལྡེ་སྒྲོམ་དང་ཡང་ན་ མཱའུསི་ལག་ལེན་ལུ་གཞི་བཞག་སྟེ།

en: _Auto-reply:
bo: རང་བཞིན་གྱི-ལན:(_A)

en: When both away and idle
bo: གཉིས་ཆ་རང་ ཕྱི་ཁ་དང་ལས་མེད་སྦེ་ཡོདཔ་པའི་སྐབས།

note: Signon status stuff
en: Status at Startup
bo: འགོ་བཙུགས་ལུ་གནས་ཚད།

en: Use status from last _exit at startup
bo: འགོ་བཙུགས་གུ་ལུ་ ཕྱིར་ཐོན་མཇུག་ལས་ གནས་ཚད་ལག་ལེན་འཐབ།(_e)

en: Status to a_pply at startup:
bo: འགོ་བཙུགས་གུ་ལུ་འཇུག་སྤྱོད་འབད་ནིའི་གནས་ཚད།(_p)

en: Browser
bo: བརའུ་ཟར

en: Allow all users to contact me
bo: ལག་ལེན་པ་ཚུ་གེ་ར་ང་དང་འབྲེལ་བ་འཐབ་བཅུག

en: Allow only the users on my buddy list
bo: ངེའི་ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ནང་གི་ལག་ལེན་པ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ཆོག

en: Allow only the users below
bo: འོག་གི་ལག་ལེན་པ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ཆོག

en: Block all users
bo: ལག་ལེན་པ་ཚུ་གེ་ར་བཀག

en: Block only the users below
bo: འོག་གི་ལག་ལེན་པ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་བཀག

en: Privacy
bo: སྒེར་གཙང་།

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
bo: སྒེར་གཙང་གཞི་སྒྲིག་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ དེ་འཕྲལ་ལས་ནུས་པ་ཐོབ་ཨིན།

en: Set privacy for:
bo: དོན་ལུ་སྒེར་གཙང་གཞི་སྒྲིག་འབད:

en: Permit User
bo: ལག་ལེན་པ་ལུ་གནང་བ་བྱིན

en: Type a user you permit to contact you.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ཁྱོད་རང་དང་འབྲེལ་བ་འཐབ་ནིའི་གནང་བ་བྱིན་པའི་ལག་ལེན་པ་ལུ་ཡིག་དཔར་རྐྱབས།

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཁྱོད་དང་འབྲེལ་བ་འཐབ་ནིའི་རེ་འདོད་བསྐྱེད་མི་ ལག་ལེན་པའི་མིང་བཙུགས་གནང་།

en: _Permit
bo: གནང་བ་བྱིན་ནི།(_P)

en: Allow %s to contact you?
bo:  %sའདི་ཁྱོད་དང་འབྲེལ་བ་འཐབ་བཅུག་ནི་ཨིན་ན?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ %sའདི་ཁྱོད་ལུ་འབྲེལ་བ་འཐབ་བཅུག་ནིའི་རེ་འདོད་བསྐྱེད་མི་འདི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: Block User
bo: ལག་ལེན་པ་བཀག

en: Type a user to block.
bo: ལག་ལེན་པ་བཀག་ནི་ལུ་ཡིག་དཔར་རྐྱབས།

en: Please enter the name of the user you wish to block.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་བཀག་ནིའི་རེ་འདོད་བསྐྱེད་མི་ལག་ལེན་པའི་མིང་བཙུགས་གནང་།

en: Block %s?
bo: %sའདི་བཀག་ནི་ཨིན་ན?

en: Are you sure you want to block %s?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་%sའདི་བཀག་ནིའི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: Apply
bo: འཇུག་སྤྱོད་འབད།

en: That file already exists
bo: ཡིག་སྣོད་དེ་ ཧེ་མ་ལས་རང་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Would you like to overwrite it?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་སླར་སྲུང་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Overwrite
bo: ཚབ་སྲུང་འབད།

en: Choose New Name
bo: མིང་གསརཔ་གཅིག་གདམ།

en: Select Folder...
bo: སྣོད་འཛིན་སེལ་འཐུ་འབད།...

note: list button
en: _Get List
bo: ཐོ་ཡིག་ལེན།

note: add button
en: _Add Chat
bo: ཁ་སླབ་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ།(_A)

note: Use button
en: _Use
bo: ལག་ལེན་འཐབ(_u)

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
bo: མགོ་མིང་འདི་ཧེ་མ་ལས་རང་ལག་ལེན་འཐབ་བཞིན་འདུག ཁྱོད་ཀྱིས་ མཐུན་མོང་མ་ཡིན་པའི་མགོ་མིང་གཅིག་གདམ་དགོ།

en: Different
bo: སོ་སོ།

en: _Title:
bo: མགོ་མིང་།:(_T)

en: _Status:
bo: གནས་ཚད:(_S)

note: Different status message expander
en: Use a _different status for some accounts
bo: རྩིས་ཐོ་ལ་ལོ་ཅིག་ལུ་ གནས་ཚད་སོ་སོ་ལག་ལེན་འཐབ།(_d)

note: Save & Use button
en: Sa_ve & Use
bo: སྲུང་བཞག་འབད་ཞིནམ་ལས་ལག་ལེན་འཐབ།(_v)

en: Status for %s
bo: %s དོན་ལུ་ གནས་ཚད་ཚུ།

en: Waiting for network connection
bo: ཡོངས་འབྲེལ་མཐུད་ལམ་ལུ་བསྒུག་དོ།

en: The following error has occurred loading %s: %s
bo: འོག་ལུ་ཡོད་པའི་འཛོལ་བ་གིས་  %s: %s མངོན་གསལ་འབད་ནི་བྱུང་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Failed to load image
bo: གཟུགས་བརྙན་མངོན་གསལ་འབད་ནི་འདི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: Cannot send folder %s.
bo: སྣོད་འཛིན་ %s འདི་གཏང་མི་ཚུགས་པས།

en: You have dragged an image
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ གཟུགས་བརྙན་གཅིག་འདྲུད་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Set as buddy icon
bo: ཆ་རོགས་ངོས་དཔར་སྦེ་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Send image file
bo: གཟུགས་བརྙན་ཡིག་སྣོད་གཏང་།

en: Insert in message
bo: འཕྲིན་དོན་ནང་བཙུགས།

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ ལག་ལེན་པའི་དོན་ལུ་ དེ་ཆ་རོགས་ངོས་དཔར་སྦེ་གཞི་སྒྲིག་འབད་དགོ་མནོཝ་མས་ག?

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ འ་ནི་གཟུགས་བརྙན་འདི་ ལག་ལེན་པའི་དོན་ལུ་ཆ་རོངས་ངོས་དཔར་སྦེ་ལག་ལེན་འཐབ་བཏུབ་མ་ཚད་འཕྲིན་དོན་ནང་ན་ཡང་བཙུགས་བཏུབ་ཨིན།

note: I don't know if we really want to do anything here.  Most of * the desktop item types are crap like "MIME Type" (I have no * clue how that would be a desktop item) and "Comment"... * nothing we can really send.  The only logical one is * "Application," but do we really want to send a binary and * no
en: Cannot send launcher
bo: གསར་བཙུགས་འབད་མི་གཏང་མི་ཚུགས་པས།

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
bo: <b>ཡིག་སྣོད:</b> %s
    <b>ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ཚད:</b> %s
    <b>གཟུགས་བརྙན་གྱི་ཚད:</b> %dx%d

en: _Copy Link Location
bo: འབྲེལ་ལམ་གནས་ཁོངས་འདྲ་བཤུས(_C)

en: _Copy Email Address
bo: གློག་འཕྲིན་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས(_C)

en: Save File
bo: ཡིག་སྣོད་སྲུངས།

en: Select color
bo: ཚོས་གཞི་སེལ་འཐུ་འབད།

en: _Alias
bo: མིང་གཞན

en: Close _tabs
bo: ཨེབ་ལྡེ་ཚུ་ཁ་བསྡམས།(_t)

en: _Get Info
bo: བརྡ་དོན་ལེན།(_G)

en: _Invite
bo: མགྲོན་བརྡ་འབད་ནི

en: _Open Mail
bo: ཡིག་འཕྲིན་ཁ་ཕྱེ(_O)

en: Response Probability:
bo: ལན་འབྱུང་ངེས།:

en: Statistics Configuration
bo: ཚད་རྩིས་རིམ་སྒྲིག

note: msg_difference spinner
en: Maximum response timeout:
bo: ལན་མང་མཐའ་ངལ་མཚམས།

en: minutes
bo: སྐར་མ་ཚུ།

note: last_seen spinner
en: Maximum last-seen difference:
bo: ཧེ་མ་-མཐོང་བའི་ ཁྱད་པར་མང་མཐའ།

note: threshold spinner
en: Threshold:
bo: ཐེརེཤ་ཧཱོལ།

note: *< name *< version
en: Contact Availability Prediction plugin.
bo: ཐོབ་ཚུགས་པའི་སྔོན་དཔག་པ་ལག་ཨིན་དང་འབྲེལ་བ་འཐབ།

en: Buddy is idle
bo: ཆ་རོགས་འདི་ལས་མེད་ཨིན་པས:

en: Buddy is away
bo: ཆ་རོགས་མེདཔ།

en: Buddy is "extended" away
bo: ཆ་རོགས་འདི་ "extended" མིན་འདུག

note: Not used yet.
en: Buddy is mobile
bo: ཆ་རོགས་འདི་འགྲུལ་འཕྲིན་ཨིན།

en: Buddy is offline
bo: ཆ་རོགས་འདི་ཨོཕ་ལ་ཡིན་ཨིན་པས།

en: Point values to use when...
bo: སྐབས་ ཡིག་ཚད་བེ་ལུ་ཚུ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དུས་ཚོད...

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
bo: སྐུགས་སྦོམ་ཡོད་པའི་ཆ་རོགས་འདི་ <i> འབྲེལ་ས་ནང་གཙོ་རིམ་ཡོད་པའི་ </i> ཆ་རོགས་ཨིན།

en: Use last buddy when scores are equal
bo: སྐུགས་ཚུ་འདྲན་འདྲ་ཡོད་པའི་སྐབས་སུ་མཇུག་གི་ཆ་རོགས་འདི་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Point values to use for account...
bo: རྩིས་ཐོ་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་གནས་གོང་ཚུ་དཔག...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
bo: འབྲེལ་སའི་གཙོ་རིམ།

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
bo: ཆ་རོགས་ཀྱི་གནས་ལུགས་མ་འདྲཝ་དང་འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་ བེ་ལུ་ཚུ་ཚད་འཛིན་གྱི་དོན་ལུ་འབད་བཅུགཔ་ཨིན།

note: *< description
en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
bo: ལས་མེད/ཕྱི་ཁ/ཨོཕ་ལ་ཡིན་གྱི་གནས་ལུགས་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་དང་གཙོ་རིམ་འབྲེལ་སའི་རྩིས་བསྡོམས་ནང་ བ་ཌིས་ཚུ་གི་དོན་ལུ་འབད་བཅུགཔ་ཨིན།

en: Select Color for %s
bo: %s དོན་ལུ་ ཚོས་གཞི་སེལ་འཐུ་འབད།

en: By conversation count
bo: གྲོས་གླེང་ གྱངས་ཁའི་ཐོག་ལུ།

en: Conversation Placement
bo: གྲོས་གླེང་ བཙུགས་བཞག

en: Number of conversations per window
bo: སྒོ་སྒྲིག་རེ་ལུ་གྲོས་གླེང་གི་གྱངས་ཁ།

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
bo: གྱངས་ཁའི་ཐོག་ལུ་བཙུགས་བཞགཔ་ད་ལུ་ ཨའི་ཨེམ་དང་ཁ་སླབ་ནིའི་སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་སོ་སོ་འཕྱལ།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
bo: ཨེགསཊི་  བཙུགས་བཞག

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
bo: གྲོས་གླེང་ཐེབས་ཀྱི་གདམ་ཁ་ཚུ་ བཙུགས་བཞག

note: *< summary *  description
en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
bo: གློག་རིག་སྒོ་སྒྲིག་རེའི་གྲོས་གླེང་གི་གྱངས་ཁ་ཚུ་ གདམ་ཁའི་ཐོག་ལས་ཨའི་ཨེམ་ཚུ་དང་ ཁ་སླབ་སོ་སོ་འཕྱལ་ནི་ཚུ་བཀག་འདམ་འབད་ནི།

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
bo: མའུསི་གིས་ རིམ་སྒྲིག་གི་རྣམ་འགྱུར་སྟོནམ་ཨིན།

en: Middle mouse button
bo: བར་ནའི་མའུསི་གི་ཨེབ་རྟ།

en: Right mouse button
bo: གཡས་ཕྱོགས་མའུསི་གི་ཨེབ་རྟ།

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
bo: བི་ཤུ་ཡལ་རྣམ་འགྱུར་བཀྲམ་སྟོན།(_V)

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
bo: མའུསི་གིས་རྣམ་འགྱུུར་སྟོནམ་ཨིན།

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
bo: མའུསི་རྣམ་འགྱུར་གྱི་དོན་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱིནམ་ཨིན།

en: Instant Messaging
bo: འཕྲལ་མྱུར་འཕྲིན་དོན་གཏང་དོ།

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
bo: ཁྱོད་རའི་འོག་ལུ་ཡོད་པའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་ནང་ལས་ གང་ཟག་གཅིག སེལ་འཐུ་འབད་ནི་དང་ ཡང་ན གང་ཟག་གསརཔ་གཅིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Group:
bo: སྡེ་ཚན:

note: "New Person" button
en: New Person
bo: གང་ཟག་གསརཔ།

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
bo: ཆ་རོགས་སེལ་འཐུ་འབད།

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
bo: ཆ་རོགས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་རའི་ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་ནང་ལས གང་ཟག་གཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་ནི་དང་ ཡང་ན གང་ཟག་གསརཔ་གཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད།

note: Add the expander
en: User _details
bo: ལག་ལེན་པའི་རྒྱས་བཤད་ཚུ།(_d)

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
bo: འབྲེལ་བའི་ཆ་རོགས།(_A)

en: Unable to send email
bo: གློག་-འཕྲིན་གཏང་མ་ཚུགས།

en: The evolution executable was not found in the PATH.
bo: ལག་ལེན་འཐབ་བཏུབ་པའི་ཨི་བོ་ལུ་ཤཱན་འདི་ འགྲུལ་ལམ་ནང་བ་ཐོབ་པས།

en: Add to Address Book
bo: ཁ་བྱང་ཀི་དེབ་ལུ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Send Email
bo: གློག་-འཕྲིན་གཏང་།

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
bo: ཨི་བོ་ལུ་ཤན་གཅིག་བསྒྲིལ་རིམ་སྒྲིག

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
bo: ཆ་རོགས་ཚུ་གིས་རང་བཞིན་གྱི་བསྡོམས་དགོ་པའི་རྩིས་ཐོ་ཚུ་ གེ་ར་སེལ་འཐུ་འབད།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
bo: ཨི་བོ་ལུ་ཤན་གཅིག་བསྒྲིལ།

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
bo: ཨི་བོ་ལུ་ཤཱན་དང་གཅིག་ཁར་ མཉམ་སྒྲིལ་བྱིནམ་ཨིན།

en: Please enter the person's information below.
bo: གང་ཟག་འདིའི་བརྡ་དོན་འོག་ལུ་བཙུགས།

en: Account type:
bo: རྩིས་ཐོའི་དབྱེ་བ:

note: Optional Information section
en: Optional information:
bo: གདམ་ཁ་ཅན་གྱི་བརྡ་དོན:

en: First name:
bo: དང་པའི་མིང་:

en: Last name:
bo: མཇུག་མིང་:

en: Email:
bo: གློག་འཕྲིན།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
bo: ཇི་ཊི་ཀེ་བརྡ་རྟགས་ཚུའི་བརྟག་ཞིབ།

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
bo: ཡུ་ཨའི་བརྡ་རྟགས་ཚུ་གེ་ར་ལཱ་ ཚུལ་དང་ལྡནམ་སྦེ འབད་དོ་ག་བལྟ་ནིའི་བརྟག་ཞིབ།

en: History
bo: སྔོན་རབས།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
bo: ཕྱི་ཁ་ཨིན་པའི་སྐབས་ངོས་དཔར་བཟོ་ནི།

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
bo: ཁྱོད་ ཕྱི་ཁ་འགྱོཝ་ད་ ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་དང་ཁྱོད་ཀྱི་གྲོས་གླེང་ཚུ་ངོས་དཔར་བཟོཝ་ཨིན།

en: Mail Checker
bo: ཡིག་འཕྲིན་ཞིབ་དཔྱད་པ།

en: Checks for new local mail.
bo: ཉེ་གནས་ཡིག་འཕྲིན་གསརཔ་གི་དོན་ལུ་ ཞིབ་དཔྱད་འབདཝ་ཨིན།

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
bo: ཁྱོད་ལུ་ཡིག་འཕྲིན་གསརཔ་ཡོད་པ་ཅིན་ཟེར་སྟོན་མི་ ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་ལུ སྒྲོམ་ ཆུང་ཀུ་ཅིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ཨིན།

en: _IM windows
bo: ཨའི་ཨེམ་སྒོ་སྒྲིག་ཚུ།(_I)

en: C_hat windows
bo: ཁ་སླབ་སྒོ་སྒྲིག (_h)

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
bo: སྙན་ཆ་འཕྲིན་གཏོང་ལཱ་ཡུན་གཅིག་ཞུ་བ་འབད་ཡོདཔ་ཨིན་པས། དང་ལེན་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ ཨེམ་ཨེམ་ངོས་དཔར་འདི་ཨེབ་གནང་།

en: Music messaging session confirmed.
bo: སྙན་ཆ་འཕྲིན་གཏོང་ལཱ་ཡུན་ངེས་དཔྱད་འབད་ཡོདཔ།

en: Music Messaging
bo: སྙན་ཆ་འཕྲིན་གཏོང་།

en: There was a conflict in running the command:
bo: བརྡ་བཀོད་གཡོག་བཀོལ་འབད་ནི་ལུ་ མི་མཐུན་པ་གཅིག་ཡོདཔ་མས།:

en: Error Running Editor
bo: ཞུན་དག་་གཡོག་བཀོལ་འབད་བའི་སྐབས་ འཛོལ་བ།

en: The following error has occurred:
bo: འོག་ལུ་ཡོད་པའི་འཛོལ་བ་བྱུང་ཡོོདཔ།:

note: Configuration frame
en: Music Messaging Configuration
bo: སྙན་ཆ་འཕྲིན་གཏོང་རིམ་སྒྲིག

en: Score Editor Path
bo: ཞུན་དག་པའི་འགྲུལ་ལམ་སྐུགས་བྱིན།

en: _Apply
bo: འཇུག་སྤྱོད་འབད(_A)

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
bo: སྣ་སྡུད་མཉམ་རུབ་དོན་ལུ་སྙན་ཆ་འཕྲིན་གཏོང་པ་ལག་ཨིན།

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
bo: ་དོན་ལུ་བརྡ་བསྐུལ།

en: _Focused windows
bo: ཆེད་དམིགས་འབད་མིའི་སྒོ་སྒྲིག་ཚུ།(_F)

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
bo: བརྡ་བསྐུལ་འབད་ནིའི་ཐབས་ལམ་ཚུ།

en: Prepend _string into window title:
bo: ཡིག་རྒྱུན་འདི་སྒོ་སྒྲིག་མགོ་མིང་ནང་ལུ་པི་རི་པེནཌི་འབད།(_s)

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
bo: སྒོ་སྒྲིག་མགོ་མིང་ནང་ལུ་འཕྲིན་དོན་གསརཔ་གི་གྱངས་ཁ་ཚུ་ ནང་ན་བཙུགས།(_o)

note: Count xprop method button
en: Insert count of new message into _X property
bo: ཨེགསི་རྒྱུ་དངོས་ནང་ན་ འཕྲིན་དོན་གསརཔ་གྱི་གྱངས་ཁ་བཙུགས།(_X)

note: Urgent method button
en: Set window manager "_URGENT" hint
bo: སྒོ་སྒྲིག་འཛིན་སྐྱོང་པ་"URGENT"གྱི་བརྡ་མཚོན་གཞི་སྒྲིག་འབད། (_U)

note: Raise window method button
en: R_aise conversation window
bo: གྲོས་གླེང་ཝིན་ཌོ་ ཆེར་བསྐྱེད་འབད།(_a)

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
bo: བརྡ་བསྐུལ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི།

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
bo: གྲོས་གླེང་སྒོ་སྒྲིག་འདི་ ཆེད་དམིགས་ཁེ་ཕན་སྐབས་སུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_g)

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
bo: གྲོས་གླེང་སྒོ་སྒྲིག་འདི་གིས་  གཡེབ་གཏང་ཐོབ་པའི་སྐབས་སུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_r)

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
bo: གྲོས་གླེང་སྒོ་སྒྲིག་ནང་ཡིག་དཔར་རྐྱབས་པའི་སྐབས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_t)

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
bo: འཕྲིན་དོན་བཏང་ཡོད་པའི་སྐབས་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_m)

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
bo: གྲོས་གླེང་མཆོང་ལྡེ་དེ་ སོར་བསྒྱུར་ལུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།(_b)

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
bo: འཕྲིནདོན་བརྡ་བསྐུལ་འབད་ནི།

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
bo: འཕྲིན་དོན་མ་ལྷབ་མི་ ཁྱོད་ལུ་ བརྡ་བསྐུལ་འབད་ནིའི་ཐབས་ལམ་འདྲ་མིན་སྣ་ཚོགས་ཚུ་བྱིནམ་ཨིན།

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
bo: ལཱ་འབད་མི་པ་ལག་ཨིན་གྱི་དཔེ-འགྲེལ་བཤད་ལུ་བལྟ།

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
bo: པ་ལག་ཨིན་འདི་ཁུ་སིམ་སིམ་འབད་སྡོད་འདི་ ལཱ་ལེ་ཤ་འབད་མི་ཅིག་ཨིན:
    -ཁྱོད་ནང་བསྐྱོད་འབདཝ་ད ལས་རིམ་འདི་ག་གིས་བྲིས་བྲིསཝ་ཨིན་ན་སླབ་ཨིན
    -ནང་འབྱོར་གྱི་ཚིག་ཡིག་གེ་ར རིམ་ལོག་འབདཝ་ཨིན
    -ཁོང་ཚུ་ནང་ན་འཛུལཝད་ལུ་ཁྱོད་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་ཁར་འཕྲིན་དོན་འདི་མགྱོགས་པ་རང་མི་མང་ལུ་གཏངམ་ཨིན།

en: Hyperlink Color
bo: ཚད་བརྒལ་འབྲེལ་ལམ་ཚོས་གཞི།

en: GtkTreeView Horizontal Separation
bo: ཇི་ཊི་ཀེ་ རྩ་འབྲེལ་མཐོང་སྣང་ཐད་སྙོམས་ཡ་བྲལ།

en: Conversation Entry
bo: གྲོས་གླེང་ཐོ་བཀོད།

en: Conversation History
bo: གྲོས་གླེང་ ལོ་རྒྱུས།

en: Request Dialog
bo: ཌའི་ལོག་ཞུ།

en: Notify Dialog
bo: ཌའི་ལོག་ བརྡ་བསྐུལ་འབད།

en: Select Color
bo: ཚོས་གཞི་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select Interface Font
bo: ངོས་འདྲ་བའི་ཡིག་གཟུགས་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select Font for %s
bo: %s དོན་ལུ་ ཡིག་གཟུགས་སེལ་འཐུ་འབད།

en: GTK+ Interface Font
bo: ཇི་ཊི་ཀེ་+ངོས་འདྲ་བའི་ཡིག་གཟུགས།

en: GTK+ Text Shortcut Theme
bo: ཇི་ཊི་ཀེ་+ཚིག་ཡིག་མགྱོགས་ཐབས་བརྗོད་དོན།

en: Fonts
bo: ཡིག་གཟུགས་ཚུ།

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
bo: %s%sgtkrc-2.0 ལུ་ སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་འབྲི།

en: Re-read gtkrc files
bo: ཇི་ཊི་ཀེ་ཨར་སི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ལོག་-ལྷག

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
bo: ཁྱབ་ཆེཝ་སྦེ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་ཇི་ཊི་ཀེ་ཨར་སི་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་བྱིནམ་ཨིན།

en: Raw
bo: རགས་པ།

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
bo: གཞི་བཞག་ཚིག་ཡིག་གནད་སྤེལ་ལམ་ལུགས་ཚུ་ལུ་རགས་པ་ཨིན་པུཊི་གཏང་བཅུགཔ་ཨིན།

en: New Version Available
bo: ཐོན་རིམ་གསརཔ་ཐོབ་ཚུགས།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
bo: བརྡ་བསྐུལ་གསར་བཏོན་འབད་ནི།

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
bo: གསརཔ་ གསར་བཏོན་གྱི་དོན་ལུ་འཕྲལ་འཕྲལ་འབད་ཞིབ་དཔྱད་འབདཝ་ཨིན།

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
bo: གསརཔ་ གསར་བཏོན་གྱི་དོན་ལུ་འཕྲལ་འཕྲལ་འབད་ཞིབ་དཔྱད་འབདཝ་ཨིན། དེ་ལས་དྲན་དེབ་བསྒྱུར་བཅོས་དང་བཅས་ལག་ལེན་པ་བརྡ་བསྐུལ་འབདཝ་ཨིན།

en: Duplicate Correction
bo: ནོར་བཅོས་ངོ་བཤུས།

en: The specified word already exists in the correction list.
bo: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་མིང་ཚིག་འདི་ ཧེ་མ་ལས་རང་ ནོར་བཅོས་ཐོ་ཡིག་ནང་གནས་ཏེ་འདུག

en: Text Replacements
bo: ཚིག་ཡིག་ཚབ་མ།

en: You type
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ཡིག་དཔར་རྐྱབས།

en: You send
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་གཏང་།

en: Whole words only
bo: མིང་ཚིག་ཧྲིལ་བུ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག

en: Case sensitive
bo: ཉེན་ཅན་ཡི་གུ།

en: Add a new text replacement
bo: ཚིག་ཡིག་ཚབ་མ་གསརཔ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: You _type:
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ཡིག་དཔར་རྐྱབས:(_t)

en: You _send:
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་གཏང:(_s)

note: Created here so it can be passed to whole_words_button_toggled.
en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
bo: ཡི་གུ་མཐུན་སྒྲིག་ཏག་ཏག་ (ཡི་གུ་རང་བཞིན་གྱིས་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ཨིན་རྟགས་བཏོན་གཏང་།)

en: Only replace _whole words
bo: མིང་ཚིག་ཧྲིལ་བུ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ཚབ་བཙུགས།(_w)

en: General Text Replacement Options
bo: སྤྱིར་བཏང་ཚིག་ཡིག་ཚབ་མའི་གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Enable replacement of last word on send
bo: མཇུག་གི་མིང་ཚིག་གི་ཚབ་བཙུགས་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་སྟེ་གཏང་།

en: Text replacement
bo: ཚིག་ཡིག་ཚབ་མ།

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
bo: ངེས་འཛིན་འབད་ཚར་མི་ལམ་ལུགས་ལག་ལེན་པ་དང་འཁྲིལ་ཏེ་ ཕྱིར་གཏང་འཕྲིན་དོན་ཚུ་ནང་ ཚིག་ཡིག་གི་ཚབ་མ་འབདཝ་ཨིན།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
bo: ཆ་རོགས་བདེན་རྟགས་བཀལ་མི།

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
bo: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་གི་ཐད་སྙོམས་ བཤུལ་སྒྲིལ་ཐོན་རིམ།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
bo: དུས་བཀོད།

en: Timestamp Format Options
bo: དུས་བཀོད་རྩ་སྒྲིག་གདམ་ཁ་ཚུ།

en: Show dates in...
bo: ཚེས་གྲངས་ཚུ་ ནང་སྟོན།...

en: Co_nversations:
bo: གྲོས་གླེང་།:(_n)

en: For delayed messages
bo: ཕྱིར་འགྱངས་འབད་ཡོད་པའི་འཕྲིན་དོན་ཚུའི་དོན་ལུ།

en: For delayed messages and in chats
bo: ཕྱིར་འགྱངས་ཡོད་པའི་འཕྲིན་དོན་ཚུ་དང་ ཁ་སླབ་ཚུའི་དོན་ལུ།

en: _Message Logs:
bo: འཕྲིན་དོན་དྲན་དེབ་ཚུ།:(_M)

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Timestamp Formats
bo: འཕྲིན་དོན་དུས་བཀོད་རྩ་སྒྲིག་ཚུ།

note: *< name *< version *  summary
en: Customizes the message timestamp formats.
bo: འཕྲིན་དོན་དུས་བཀོད་རྩ་སྒྲིག་ཚུ་སྲོལ་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན།

note: *  description
en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
bo: འ་ནི་པ་ལག་ཨིན་གྱིས་ ལག་ལེན་པ་ལུ་གྲོས་གླེང་སྲོལ་སྒྲིག་འབད་ནི་དང་ འཕྲིན་དོན་དུས་བཀོད་རྩ་སྒྲིག་ཚུ་ནང་བསྐྱོད་འབད་བཅུགཔ་ཨིན།

en: Opacity:
bo: དྭངས་སྒྲིབ:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
bo: ཨའི་ཨེམ་གྲོས་གླེང་སྒོ་སྒྲིག་ཚུ།

en: _IM window transparency
bo: ཨའི་ཨེམ་སྒོ་སྒྲིག་དྭངས་གསལ(_I)

en: _Show slider bar in IM window
bo: ཨའི་ཨེམ་སྒོ་སྒྲིག་ནང་གཡོ་བྱེད་ཕྲ་རིང་སྟོན(_S)

en: Remove IM window transparency on focus
bo: ཆེད་དམིགས་གུ་ལུ་ ཨའི་ཨེམ་ཝིན་ཌོ་ དྭངས་གསལ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Always on top
bo: ཨ་རྟག་རང་ མགོ་ལུ་ཨིན།

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
bo: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་གི་སྒོ་སྒྲིག

en: _Buddy List window transparency
bo: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་གི་སྒོ་སྒྲིག་དྭངས་གསལ(_B)

en: Remove Buddy List window transparency on focus
bo: ཆེད་དམིགས་གུ་ལུ་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་ཝིན་ཌོ་ དྭངས་གསལ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
bo: དྭངས་གསལ།

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
bo: ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་དང་གྲོས་གླེང་ཚུའི་དོན་ལུ་འགྱུར་ཅན་དྭངས་གསལ།

note: *  description
en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
    
    * Note: This plugin requires Win2000 or greater.
bo: འ་ནི་ པ་ལག་ཨིན་གྱིས་ གྲོས་གླེང་ཝིན་ཌོཝསི་དང་ ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་གུ་ལུ་ འགྱུར་ཅན་ཨཱལ་ཕ་དྭངས་གསལ་ལྕོགས་ཅན་བཟོཝ་ཨིན།
    
    * དྲན་དགོཔ་: འ་ནི་པ་ལག་ཨིན་གི་ ཝིན་ཌོ་ ༢༠༠༠ ཡང་ན་སྦོམ་ དགོས་མཁོཝ་ཨིན།

note: Autostart
en: Startup
bo: འགོ་བཙུགས།

en: _Dockable Buddy List
bo: ཌོཀ་འབད་བཏུབ་པའི་ཆ་རོགས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག(_D)

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
bo: ཆ་རོགས་ཐོ་ཡིག་སྒོ་སྒྲིག་འདི་ མགོ་་ལུ་བཞག(_K)

note: XXX: Did this ever work?
en: Only when docked
bo: ཌོཀ་འབད་ཡོདཔ་ད་རྐྱངམ་ཅིག
