Gaim - en to ca translation catalogue (2914 entries)

en: %s. Try `%s -h' for more information.
ca: %s. Proveu «%s -h» per a més informació.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stdout
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
ca: %s
    Forma d'ús: %s [OPCIÓ]...
    
      -c, --config=DIR    utilitza DIR per als fitxers de configuració
      -d, --debug         mostra missatges de depuració a la sortida estàndard
      -h, --help          mostra esta ajuda i surt
      -n, --nologin       no entra automàticament
      -v, --version       mostra la versió actual i surt

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
ca: El %s ha trobat alguns erros en migrar els vostres paràmetres de %s a %s. Investigueu-ho i acabeu la migració manualment. Informeu de l'error a http://developer.pidgin.im

en: Account was not added
ca: No s'ha afegit el compte

en: Screenname of an account must be non-empty.
ca: El nom d'usuari d'un compte no pot ser buit.

en: New mail notifications
ca: Notifica si hi ha correu nou

en: Remember password
ca: Recorda la contrasenya

en: There's no protocol plugins installed.
ca: No hi ha cap connector de protocol instal·lat.

en: (You probably forgot to 'make install'.)
ca: (Probablement heu oblidat fer «make install».)

en: Modify Account
ca: Modifica el compte

en: New Account
ca: Compte nou

en: Screen name:
ca: Nom d'usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Alias:
ca: Àlies:

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
ca: Cancel·la

note: Save button Save
en: Save
ca: Alça

en: Are you sure you want to delete %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir %s?

en: Delete Account
ca: Suprimeix un compte

note: Delete button
en: Delete
ca: Suprimeix

en: Accounts
ca: Comptes

en: You can enable/disable accounts from the following list.
ca: Podeu habilitar/inhabilitar comptes d'esta llista.

note: Add button
en: Add
ca: Afig

note: Modify button
en: Modify
ca: Modifica

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
ca: %s%s%s%s ha fet a %s un dels seus amics%s%s

en: Add buddy to your list?
ca: Voleu afegir l'amic a la llista?

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
ca: L'usuari %s%s%s%s vol afegir %s a la seua llista d'amics%s%s

en: Authorize buddy?
ca: Voleu autoritzar l'amic?

en: Authorize
ca: Autoritza

en: Deny
ca: Denega

en: You must provide a screename for the buddy.
ca: Heu de proporcionar el nom d'usuari per a l'amic.

en: You must provide a group.
ca: Heu de proporcionar un grup.

en: You must select an account.
ca: Heu de seleccionar un compte.

en: The selected account is not online.
ca: El compte seleccionat no està en línia

en: Error adding buddy
ca: S'ha produït un error en afegir un amic

en: Screen Name
ca: Nom d'usuari

en: Alias
ca: Àlies

en: Group
ca: Grup

en: Account
ca: Comptes

en: Add Buddy
ca: Afig un amic

en: Please enter buddy information.
ca: Introduïu informació sobre l'amic.

en: Chats
ca: Xats

note: Extract their Name and put it in
en: Name
ca: Nom

en: Auto-join
ca: Entra automàticament

en: Add Chat
ca: Afig un xat

en: You can edit more information from the context menu later.
ca: Més endavant podreu editar-ne més informació des del menú contextual.

en: Error adding group
ca: S'ha produït un error en afegir el grup

en: You must give a name for the group to add.
ca: Heu de donar un nom al grup que vulgueu afegir.

en: A group with the name already exists.
ca: Ja existeix un grup amb eixe nom.

en: Add Group
ca: Afig un grup

en: Enter the name of the group
ca: Introduïu el nom del grup

en: Edit Chat
ca: Edita el xat

en: Please Update the necessary fields.
ca: Actualitzeu els camps necessaris.

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Settings
ca: Edita els paràmetres

en: Information
ca: Informació

en: Retrieving...
ca: S'està recuperant...

en: Get Info
ca: Aconsegueix informació

en: Add Buddy Pounce
ca: Afig un avís per a l'amic

note: if (q_bud && is_online(q_bud->status)) {
en: Send File
ca: Envia un fitxer

en: View Log
ca: Visualitza el registre

en: Please enter the new name for %s
ca: Introduïu un nou nom per a %s

en: Rename
ca: Reanomena

en: Set Alias
ca: Defineix un àlies

en: Enter empty string to reset the name.
ca: Introduïu una cadena buida per a reiniciar el nom.

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
ca: En suprimir este contacte, també se suprimiran tots els amics que hi haja

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
ca: En suprimir este grup, també se suprimiran tots els amics que hi haja

en: Are you sure you want to remove %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir %s?

note: XXX: anything to do with the returned ui-handle?
en: Confirm Remove
ca: Confirmeu que voleu suprimir

en: Remove
ca: Suprimeix

note: Buddy List
en: Buddy List
ca: Llista d'amics

en: Place tagged
ca: Lloc etiquetat

en: Toggle Tag
ca: Commuta l'etiqueta

note: General
en: Nickname
ca: Sobrenom

note: Idle stuff
en: Idle
ca: Inactiu

en: On Mobile
ca: En mòbil

en: Online: %d
    Total: %d
ca: En línia: %d
    Total: %d

en: Account: %s (%s)
ca: Compte: %s (%s)

en: 
    Last Seen: %s ago
ca: 
    Vist per darrera vegada: fa %s

en: New...
ca: Nou...

en: Saved...
ca: Alçat...

en: Plugins
ca: Connectors

en: _Name
ca: _Nom

en: _Account
ca: _Compte

en: New Instant Message
ca: Missatge instantani nou

en: Please enter the screen name or alias of the person you would like to IM.
ca: Introduïu el nom d'usuari o l'àlies de la persona a qui vulgueu enviar un MI.

note: Not multiline Not masked? No hints?
en: OK
ca: D'acord

note: Create the "Options" frame.
en: Options
ca: Opcions

en: Send IM...
ca: Envia MI...

en: Sort by status
ca: Ordena per estat

en: Sort alphabetically
ca: Ordena alfabèticament

en: Sort by log size
ca: Ordena per la mida del registre

note: Creating the user splits
en: Hostname
ca: Ordinador

note: Close button
en: Close
ca: Tanca

en: %s disconnected.
ca: %s s'ha desconnectat.

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
ca: %s
    
    El Finch no intentarà connectar de nou este compte fins que no corregiu l'error i rehabiliteu el compte.

en: Re-enable Account
ca: Rehabilita el compte

en: No such command.
ca: No existeix l'ordre.

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
ca: Error de sintaxi: Heu escrit un nombre d'arguments equivocat per a esta ordre.

en: Your command failed for an unknown reason.
ca: L'ordre ha fallat per motius desconeguts.

en: That command only works in chats, not IMs.
ca: Esta ordre només funciona en xats, no en MI.

en: That command only works in IMs, not chats.
ca: Esta ordre només funciona en MI, no en xats.

en: That command doesn't work on this protocol.
ca: Esta ordre no funciona per a este protocol.

en: 
    %s is typing...
ca: 
    L'usuari %s està escrivint...

en: You have left this chat.
ca: Heu eixit del xat.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
ca: S'ha iniciat el registre. Es registraran els propers missatges d'esta conversa.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
ca: S'ha aturat el registre. Els propers missatges d'esta conversa no es registraran.

en: Send To
ca: Envia a

en: Conversation
ca: Conversa

en: Clear Scrollback
ca: Neteja el desplaçament

en: Show Timestamps
ca: Mostra marques horàries

en: Add Buddy Pounce...
ca: Afig un avís per a l'amic...

en: <AUTO-REPLY>
ca: <RESPOSTA-AUTOMÀTICA>

note: Print the list of users in the room
en: List of users:
ca: Llista d'usuaris:

en: Supported debug options are:  version
ca: Les opcions de depuració disponibles són:  version

en: No such command (in this context).
ca: L'ordre no existeix (en este context).

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
ca: Feu servir «/help &lt;ordre&gt;» per a obtindre ajuda sobre una ordre.
    Les següents ordres estan disponibles en este context:

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
ca: say &lt;missatge&gt;: envia un missatge normalment com si no féssiu servir cap ordre.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
ca: me &lt;acció&gt;: envia una acció a l'estil IRC a un amic o xat.

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
ca: debug &lt;opció&gt;: envia informació de depuració diversa a la conversa actual.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
ca: clear: Neteja la conversa.

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
ca: help &lt;ordre&gt;: ajuda específica quant a l'ordre.

en: users:  Show the list of users in the chat.
ca: usuaris: Mostra la llista d'usuaris en el xat.

en: plugins: Show the plugins window.
ca: plugins: mostra la finestra de connectors.

en: buddylist: Show the buddylist.
ca: buddylist: mostra la llista d'amics.

en: accounts: Show the accounts window.
ca: accounts: mostra la finestra dels comptes.

en: debugwin: Show the debug window.
ca: debugwin: mostra la finestra de depuració.

en: prefs: Show the preference window.
ca: prefs: mostra la finestra de preferències.

en: statuses: Show the savedstatuses window.
ca: statuses: mostra la finestra d'estats alçats.

en: Debug Window
ca: Finestra de depuració

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
ca: Neteja

en: Filter:
ca: Filtre:

en: Pause
ca: Fes una pausa

en: File Transfers - %d%% of %d files
ca: Transferència de fitxers - %d%% de %d fitxers

note: Create the window.
en: File Transfers
ca: Transferència de fitxers

en: Progress
ca: Progrés

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Size
ca: Mida

en: Speed
ca: Velocitat

en: Remaining
ca: Restant

note: XXX: Use of ggp_str_to_uin() is an ugly hack!
en: Status
ca: Estat

en: Close this window when all transfers finish
ca: Tanca esta finestra quan totes les transferències hagen finalitzat

en: Clear finished transfers
ca: Neteja les transferències acabades

en: Stop
ca: Atura

en: Waiting for transfer to begin
ca: S'està esperant a iniciar la transferència

en: Canceled
ca: S'ha cancel·lat

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Finished
ca: S'ha finalitzat

en: Transferring
ca: S'està transferint

en: Emails
ca: Correus electrònics

en: You have mail!
ca: Teniu correu!

en: Sender
ca: Remitent

en: Subject
ca: Assumpte

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
ca[0]: %s (%s) té %d missatge nou.
ca[1]: %s (%s) té %d missatges nous.

en: New Mail
ca: Nou correu electrònic

en: Info for %s
ca: Informació quant a %s

en: Buddy Information
ca: Informació sobre l'amic

en: Continue
ca: Continua

en: IM
ca: MI

en: Join
ca: Entra

en: Invite
ca: Convida

en: (none)
ca: (cap)

en: loading plugin failed
ca: ha fallat la càrrega del connector

en: unloading plugin failed
ca: ha fallat la descàrrega del connector

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
ca: Nom: %s
    Versió: %s
    Descripció: %s
    Autor: %s
    Web: %s
    Nom del fitxer: %s

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
ca: Cal que carregueu el connector abans de poder-lo configurar.

en: No configuration options for this plugin.
ca: No hi ha opcions de configuració per a este connector.

en: You can (un)load plugins from the following list.
ca: Podeu carregar o descarregar connectors de la següent llista.

en: Configure Plugin
ca: Configura el connector

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
ca: Preferències

en: Please enter a buddy to pounce.
ca: Introduïu un amic a qui avisar.

en: New Buddy Pounce
ca: Avís nou per a l'amic

en: Edit Buddy Pounce
ca: Edita l'avís per a l'amic

en: Pounce Who
ca: Avisa dels Who

note: Account:
en: Account:
ca: Compte:

en: Buddy name:
ca: Nom de l'amic:

note: Create the "Pounce When Buddy..." frame.
en: Pounce When Buddy...
ca: Avisa quan...

en: Signs on
ca: Es connecte

en: Signs off
ca: Es desconnecte

en: Goes away
ca: Passe a absent

en: Returns from away
ca: Torne a estar present

en: Becomes idle
ca: Passe a inactiu

en: Is no longer idle
ca: Ja no estiga inactiu

en: Starts typing
ca: Comence a escriure

en: Pauses while typing
ca: S'ature mentre tecleja

en: Stops typing
ca: Pare d'escriure

en: Sends a message
ca: Envie un missatge

note: Create the "Action" frame.
en: Action
ca: Acció

en: Open an IM window
ca: Obre una finestra de MI

en: Pop up a notification
ca: Mostra una notificació emergent

en: Send a message
ca: Envia un missatge

en: Execute a command
ca: Executa una ordre

en: Play a sound
ca: Reprodueix un so

en: Pounce only when my status is not available
ca: Avisa només quan el meu estat no estiga disponible

en: Recurring
ca: Recurrent

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir l'avís a %s per a %s?

en: Buddy Pounces
ca: Avisos per als amics

en: %s has started typing to you (%s)
ca: %s vos ha començat a escriure (%s)

en: %s has paused while typing to you (%s)
ca: %s s'ha aturat mentre vos escrivia (%s)

en: %s has signed on (%s)
ca: %s s'ha connectat (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
ca: %s ha deixat d'estar inactiu (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
ca: %s ha deixat d'estar absent (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
ca: %s ha deixat d'escriure-us (%s)

en: %s has signed off (%s)
ca: %s s'ha desconnectat (%s)

en: %s has become idle (%s)
ca: %s ha passat a inactiu (%s)

en: %s has gone away. (%s)
ca: %s ha passat a absent (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
ca: %s vos ha enviat un missatge. (%s)

en: Unknown pounce event. Please report this!
ca: Esdeveniment d'avís desconegut, informeu-nos-en.

en: Based on keyboard use
ca: Basat en l'ús del teclat

en: From last sent message
ca: Des del darrer missatge enviat

en: Never
ca: Mai

en: Show Idle Time
ca: Mostra el temps d'inactivitat

en: Show Offline Buddies
ca: Mostra els amics desconnectats

en: Notify buddies when you are typing
ca: Notifica als amics quan els escriga

en: Log format
ca: Format del registre

en: Log IMs
ca: Registra els missatges instantanis

en: Log chats
ca: Registra els xats

en: Log status change events
ca: Registra tots els canvis d'estat

en: Report Idle time
ca: Informa del temps d'inactivitat:

en: Change status when idle
ca: Canvia l'estat quan estiga inactiu

en: Minutes before changing status
ca: Minuts abans de canviar l'estat

en: Change status to
ca: Canvia l'estat a

note: Conversations
en: Conversations
ca: Converses

en: Logging
ca: Registre

en: Not implemented yet.
ca: Encara no està implementat.

en: Save File...
ca: Alça el fitxer...

en: Open File...
ca: Obre un fitxer...

en: Buddy logs in
ca: Un amic es connecta

en: Buddy logs out
ca: Un amic es desconnecta

en: Message received
ca: Es rep un missatge

en: Message received begins conversation
ca: El missatge rebut inicia una conversa

en: Message sent
ca: S'envia un missatge

en: Person enters chat
ca: Una persona entra al xat

en: Person leaves chat
ca: Una persona ix del xat

en: You talk in chat
ca: Parleu en un xat

en: Others talk in chat
ca: Altres parlen en un xat

en: Someone says your screen name in chat
ca: Algú diu el vostre nom en un xat

en: GStreamer Failure
ca: Fallada del GStreamer

en: GStreamer failed to initialize.
ca: Ha fallat la inicialització del GStreamer.

en: (default)
ca: (per defecte)

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Command
ca: Ordre

en: Sound Method
ca: Mètodes de reproducció del so

note: Sound options
en: Sound Options
ca: Opcions de so

en: Always
ca: Sempre

en: Only when available
ca: Si estic disponible

en: Only when not available
ca: Només si no estic disponible

note: Sound events
en: Sound Events
ca: Esdeveniments de so

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Test
ca: Prova

en: Reset
ca: Reinicia

en: Choose...
ca: Tria...

en: Are you sure you want to delete "%s"
ca: Esteu segur que voleu suprimir «%s»?

en: Delete Status
ca: Estat de la supressió

en: Saved Statuses
ca: Estats alçats

en: Title
ca: Títol

en: Type
ca: Tipus

note: Statuses are almost all the same. Define a macro to reduce code repetition. PurpleStatusPrimitive id - use default name - use default savable user_settable not independent Attributes - each status can have a message.
en: Message
ca: Missatge

note: Use
en: Use
ca: Empra

en: Invalid title
ca: El títol no és vàlid

en: Please enter a non-empty title for the status.
ca: Introduïu un títol que no estiga buit per a l'estat.

en: Duplicate title
ca: El títol està duplicat

en: Please enter a different title for the status.
ca: Introduïu un títol diferent per a l'estat.

en: Substatus
ca: Sub-estat

en: Status:
ca: Estat:

en: Message:
ca: Missatge:

en: Edit Status
ca: Edita l'estat

en: Use different status for following accounts
ca: Utilitza un estat diferent per a estos comptes

note: Save & Use
en: Save & Use
ca: Alça i fes servir

en: Sounds
ca: Sons

en: Statuses
ca: Estats

en: GntClipboard
ca: Porta-retalls Gnt

en: Clipboard plugin
ca: Connector del porta-retalls

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
ca: Quan el contingut del porta-retalls gnt canvia, passa a ser disponible per a X, sempre que siga possible.

en: %s just signed on
ca: %s acaba de connectar-se

en: %s just signed off
ca: %s acaba de desconnectar-se

en: %s sent you a message
ca: %s vos ha enviat un missatge

en: %s said your nick in %s
ca: %s ha dit el vostre sobrenom a %s

en: %s sent a message in %s
ca: %s vos ha enviat un missatge a %s

en: Buddy signs on/off
ca: Un amic es connecte/desconnecte

en: You receive an IM
ca: Rebeu un MI

en: Someone speaks in a chat
ca: Algú parle en un xat

en: Someone says your name in a chat
ca: Algú diga el vostre nom en un xat

en: Notify with a toaster when
ca: Notifica amb un missatge emergent quan

en: Beep too!
ca: Fes pip també!

en: Set URGENT for the terminal window.
ca: Estableix URGENT per a la finestra del terminal.

en: Toaster plugin
ca: Connector per a missatges emergents

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
ca: <b>Converses amb %s a %s:</b><br>

en: History Plugin Requires Logging
ca: El connector per a l'historial requereix que s'habilite el registre

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
ca: El registre es pot habilitar des de Eines -> Preferències -> Registre.
    
    En habilitar el registre per a missatges instantanis o xats s'activarà
    l'historial per a cada tipus de conversa especificat.

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
ca: Mostra converses registrades recentment en noves converses.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
ca: Quan s'òbriga una nova conversa este connector inserirà la darrera conversa en la conversa actual.

note: Translator Note: The "backlog" is the conversation buffer/history.
en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
ca: lastlog: cerca cadenes al registre.

en: Lastlog plugin.
ca: Connector lastlog

en: accounts
ca: comptes

en: Password is required to sign on.
ca: Es necessita la contrasenya per a poder connectar.

en: Enter password for %s (%s)
ca: Introduïu la contrasenya de %s (%s)

en: Enter Password
ca: Introduïu la contrasenya

en: Save password
ca: Alça la contrasenya

en: Missing protocol plugin for %s
ca: No s'ha trobat el connector per al protocol %s

en: Connection Error
ca: Error de connexió

en: New passwords do not match.
ca: Les noves contrasenyes no coincideixen.

en: Fill out all fields completely.
ca: Ompliu tots els camps completament.

en: Original password
ca: Contrasenya original

en: New password
ca: Nova contrasenya

en: New password (again)
ca: Nova contrasenya (repetiu-la)

en: Change password for %s
ca: Canvia la contrasenya per a %s

en: Please enter your current password and your new password.
ca: Introduïu la contrasenya actual, i la nova.

en: Change user information for %s
ca: Canvia la informació d'usuari de %s

en: Set User Info
ca: Estableix les dades d'usuari

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Buddies
ca: Amics

en: buddy list
ca: llista d'amics

en: Reject
ca: Rebutja

en: Registration Error
ca: Error en el registre

en: +++ %s signed on
ca: +++ %s s'ha connectat

en: +++ %s signed off
ca: +++ %s se n'ha anat

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unable to send message: The message is too large.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge: El missatge és massa llarg.

en: Unable to send message to %s.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge a %s.

en: The message is too large.
ca: El missatge és massa llarg.

en: Unable to send message.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge.

en: Send Message
ca: Envia el missatge

en: _Send Message
ca: _Envia el missatge

en: %s entered the room.
ca: %s ha entrat a la sala.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
ca: %s [<I>%s</I>] ha entrat a la sala.

en: You are now known as %s
ca: Ara vos feu dir %s

en: %s is now known as %s
ca: %s ara es fa dir %s

en: %s left the room.
ca: %s ha eixit de la sala.

en: %s left the room (%s).
ca: %s ha eixit de la sala (%s).

en: Failed to get connection: %s
ca: No s'ha pogut obtindre la connexió: %s

en: Failed to get name: %s
ca: No s'ha pogut obtindre el nom: %s

en: Failed to get serv name: %s
ca: No s'ha pogut obtindre el nom del servidor: %s

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
ca: El servidor D-BUS de Purple no s'està executant pels motius que es llisten a sota

en: No name
ca: Sense nom

en: Unable to create new resolver process
ca: No s'ha pogut crear un procés resoledor nou

en: Unable to send request to resolver process
ca: No s'ha pogut enviar la sol·licitud al procés resoledor

en: Error resolving %s:
    %s
ca: S'ha produït un error en resoldre %s: 
    %s.

en: Error resolving %s: %d
ca: S'ha produït un error en resoldre %s: %d

en: Error reading from resolver process:
    %s
ca: S'ha produït un error en llegir del procés resoledor:
    %s

en: EOF while reading from resolver process
ca: S'ha arribat al final del fitxer (EOF) mentre es llegia del procés resoledor

en: Thread creation failure: %s
ca: S'ha produït un error en crear un fil: %s

en: Unknown reason
ca: Motiu desconegut

en: Error reading %s: 
    %s.
ca: S'ha produït un error en llegir %s: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
ca: S'ha produït un error en escriure %s: 
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
ca: S'ha produït un error en accedir %s: 
    %s.

en: Directory is not writable.
ca: No es pot escriure al directori.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
ca: No es pot enviar un fitxer de 0 octets.

en: Cannot send a directory.
ca: No es pot enviar un directori.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
ca: %s no és un fitxer normal, no se sobreescriurà.

en: %s wants to send you %s (%s)
ca: %s vos vol enviar %s (%s)

en: %s wants to send you a file
ca: %s vos vol enviar un fitxer

en: Accept file transfer request from %s?
ca: Voleu acceptar la transferència del fitxer de %s?

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
ca: Hi ha un fitxer disponible per descarregar de:
    Ordinador remot: %s
    Port remot: %d

en: %s is offering to send file %s
ca: %s vos ofereix enviar el fitxer %s

en: %s is not a valid filename.
ca: %s no és un nom de fitxer vàlid.

en: Offering to send %s to %s
ca: S'està oferint enviar %s a %s

en: Starting transfer of %s from %s
ca: S'està iniciant la transferència de %s de %s?

en: Transfer of file %s complete
ca: S'ha completat la transferència del fitxer %s

en: File transfer complete
ca: S'ha completat la transferència del fitxer

en: You canceled the transfer of %s
ca: Heu cancel·lat la transferència de %s

en: File transfer cancelled
ca: S'ha cancel·lat la transferència del fitxer

en: %s canceled the transfer of %s
ca: %s ha cancel·lat la transferència de %s

en: %s canceled the file transfer
ca: %s ha cancel·lat la transferència del fitxer

en: File transfer to %s failed.
ca: Ha fallat la transferència a %s.

en: File transfer from %s failed.
ca: Ha fallat la transferència de %s.

en: Run the command in a terminal
ca: Executa l'ordre en un terminal

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
ca: L'ordre per a gestionar URL «aim», si s'habilita.

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
ca: L'ordre per a gestionar URL «gg», si s'habilita.

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
ca: L'ordre per a gestionar URL «icq», si s'habilita.

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
ca: L'ordre per a gestionar URL «irc», si s'habilita.

en: The command used to handle "msnim" URLs, if enabled.
ca: L'ordre per a gestionar URL «msnin», si s'habilita.

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
ca: L'ordre per a gestionar URL «sip», si s'habilita.

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
ca: L'ordre per a gestionar URL «xmpp», si s'habilita.

en: The command used to handle "ymsgr" URLs, if enabled.
ca: L'ordre per a gestionar URL «ymsgr», si s'habilita.

en: The handler for "aim" URLs
ca: Gestor per a URL «aim»

en: The handler for "gg" URLs
ca: Gestor per a URL «gg»

en: The handler for "icq" URLs
ca: Gestor per a URL «icq»

en: The handler for "irc" URLs
ca: Gestor per a URL «irc»

en: The handler for "msnim" URLs
ca: Gestor per a URL «msnim»

en: The handler for "sip" URLs
ca: Gestor per a URL «sip»

en: The handler for "xmpp" URLs
ca: Gestor per a URL «xmpp»

en: The handler for "ymsgr" URLs
ca: Gestor per a URL «ymsgr»

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
ca: Cert si l'ordre especificada a la clau «command» ha de getionar URL «aim».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
ca: Cert si l'ordre especificada a la clau «command» ha de getionar URL «gg».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
ca: Cert si l'ordre especificada a la clau «command» ha de getionar URL «icq».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
ca: Cert si l'ordre especificada a la clau «command» ha de getionar URL «irc».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "msnim" URLs.
ca: Cert si l'ordre especificada a la clau «command» ha de getionar URL «msnim».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
ca: Cert si l'ordre especificada a la clau «command» ha de getionar URL «sip».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
ca: Cert si l'ordre especificada a la clau «command» ha de getionar URL «xmpp».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ymsgr" URLs.
ca: Cert si l'ordre especificada a la clau «command» ha de getionar URL «ymsgr».

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
ca: Cert si l'ordre emprada per este tipus d'URL s'ha d'executar en un terminal.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
ca: Si l'ordre especificada ha de gestionar URL «aim»

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
ca: Si l'ordre especificada ha de gestionar URL «gg»

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
ca: Si l'ordre especificada ha de gestionar URL «icq»

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
ca: Si l'ordre especificada ha de gestionar URL «irc»

en: Whether the specified command should handle "msnim" URLs
ca: Si l'ordre especificada ha de gestionar URL «msnim»

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
ca: Si l'ordre especificada ha de gestionar URL «sip»

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
ca: Si l'ordre especificada ha de gestionar URL «xmpp»

en: Whether the specified command should handle "ymsgr" URLs
ca: Si l'ordre especificada ha de gestionar URL «ymsgr»

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
ca: <b><font color="red">El registrador no té cap funció de lectura</font></b>

en: Plain text
ca: Text

en: Old flat format
ca: Format pla antic

en: Logging of this conversation failed.
ca: Ha fallat el registre d'esta conversa.

en: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
ca: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-RESPOSTA&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
ca: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-RESPOSTA&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
ca: <font color="red"><b>No s'ha pogut trobar el camí del registre.</b></font>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
ca: <font color="red"><b>No s'ha pogut llegir el fitxer: %s</b></font>

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
ca: (%s) %s <RESPOSTA-AUTOMÀTICA>: %s

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
ca: Esteu emprant %s, però este connector requereix %s.

en: This plugin has not defined an ID.
ca: El connector no té un ID definit.

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
ca: La versió %d del connector no coincideix (cal %d)

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
ca: Hi ha un error de coincidència de l'ABI %d.%d.x (cal %d.%d.x)

en: Plugin does not implement all required functions
ca: El connector no implementa totes les funcions requerides

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
ca: No s'ha pogut trobar el connector requerit %s. Instal·leu este connector i intenteu-ho de nou.

en: Unable to load the plugin
ca: No s'ha pogut carregar el connector.

en: The required plugin %s was unable to load.
ca: No s'ha pogut carregar el connector requerit %s.

en: Unable to load your plugin.
ca: No ha pogut carregar el connector.

en: The dependent plugin %s failed to unload.
ca: No s'ha pogut carregar el connector requerit %s.

en: There were errors unloading the plugin.
ca: S'han trobat errors en descarregar el connector.

en: Autoaccept
ca: Accepta automàticament

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
ca: Accepta automàticament sol·licituds de transferència de fitxers d'altres usuaris.

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
ca: S'ha completat la transferència del fitxer «%s» de «%s» que s'havia acceptat automàticament.

en: Autoaccept complete
ca: S'ha completat l'acceptació automàtica

en: When a file-transfer request arrives from %s
ca: Quan arribe una sol·licitud de transferència d'un fitxer de %s

en: Set Autoaccept Setting
ca: Estableix el paràmetre d'acceptació automàtica

en: _Save
ca: De_sa

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Ask
ca: Pregunta

en: Auto Accept
ca: Accepta automàticament

en: Auto Reject
ca: Rebutja automàticament

en: Autoaccept File Transfers...
ca: Accepta la transferència de fitxers automàticament...

note: XXX: Is there a better way than this? There really should be.
en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
ca: Camí on alçar els fitxers
    (introduïu tot el camí)

en: Automatically reject from users not in buddy list
ca: Rebutja automàticament dels usuaris que no estiguen a la llista d'amics

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
ca: Notifica amb un missatge emergent quan un fitxer acceptat automàticament
    s'haja transferit completament (només quan no hi ha conversa amb qui
    l'envia)

en: Enter your notes below...
ca: Introduïu les vostres notes ací davall...

en: Edit Notes...
ca: Edita les notes...

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Notes
ca: Notes quant a l'amic

note: *< name *< version
en: Store notes on particular buddies.
ca: Emmagatzema notes sobre un amic en particular.

note: *< summary
en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
ca: Afig l'opció d'emmagatzemar notes per a amics a la llista d'amics.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Cipher Test
ca: Prova de xifratge

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
ca: Fa una prova dels xifratges que es distribueixen amb libpurple.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: DBus Example
ca: Exemple del DBus

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
ca: Exemple de connector DBus

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: File Control
ca: Control de fitxers

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Allows control by entering commands in a file.
ca: Permet control introduint ordres en un fitxer.

en: Minutes
ca: Minuts

en: Set Account Idle Time
ca: Especifiqueu el temps inactiu per al compte

en: _Set
ca: E_specifica

en: None of your accounts are idle.
ca: Cap dels vostres comptes està inactiu.

en: Unset Account Idle Time
ca: Desestableix el temps d'inactivitat del compte

en: _Unset
ca: _Desestableix

en: Set Idle Time for All Accounts
ca: Estableix el temps d'inactivitat de tots els comptes

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
ca: Desestableix el temps d'inactivitat de tots els comptes inactius

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
ca: Vos permet configurar a mà per quant de temps heu estat inactiu

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
ca: Client de proves d'IPC

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
ca: Connector de proves com a client per a IPC.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
ca: Connector de proves, com a client, per a IPC. Localitza el connector del servidor i crida les ordres registrades.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
ca: Servidor de proves d'IPC

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
ca: Connector de proves per a servidor d'IPC.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
ca: Connector de proves per a servidor d'IPC, que registra les ordres IPC.

en: Join/Part Hiding Configuration
ca: Configuració de l'ocultació de l'entrada/eixida

en: Minimum Room Size
ca: Mida mínima de la sala

en: User Inactivity Timeout (in minutes)
ca: Temps d'espera d'inactivitat de l'usuari (en minuts)

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Join/Part Hiding
ca: Ocultació de l'entrada/eixida

note: *< name *< version *  summary
en: Hides extraneous join/part messages.
ca: Amaga els missatges d'entrada/eixida estranys

note: *  description
en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
ca: Este connector amaga els missatges d'entrada/eixida en les sales grans, excepte per a aquells usuaris que estiguen prenent una part activa en una conversa.

en: User is offline.
ca: L'usuari està fora de línia.

en: Auto-response sent:
ca: Resposta automàtica enviada:

en: %s has signed off.
ca: %s s'ha desconnectat.

en: One or more messages may have been undeliverable.
ca: Pot ser que no s'hagen pogut trametre un o més missatges.

en: You were disconnected from the server.
ca: Heu estat desconnectat del servidor.

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
ca: Esteu desconnectat. No rebreu missatges a no ser que vos connecteu.

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
ca: El missatge no s'ha pogut enviar perquè s'ha superat la mida màxima.

en: Message could not be sent.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge.

note: Add general preferences.
en: General Log Reading Configuration
ca: Configuració general de la lectura de registres

en: Fast size calculations
ca: Càlculs de mida ràpids

en: Use name heuristics
ca: Utilitza heurístiques de noms

note: Add Log Directory preferences.
en: Log Directory
ca: Directori dels registres

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Log Reader
ca: Lector del registre

note: *< name *< version * summary
en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
ca: Inclou registres d'altres clients de MI en el visualitzador de registres.

note: * description
en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
ca: Quan es visualitzen els registres, este connector inclourà registres d'altres clients de MI. De moment, es poden incloure els d'Adium, MSN Messenger, i Trillian.
    
    Avís: este connector encara està en desenvolupament i pot ser que es penge.

en: Mono Plugin Loader
ca: Carregador de connectors Mono

en: Loads .NET plugins with Mono.
ca: Carrega connectors .NET amb Mono.

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: New Line
ca: Línia nova

note: *< name *< version
en: Prepends a newline to displayed message.
ca: Afig una línia nova a damunt del missatge mostrat.

note: *< summary
en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the screen name in the conversation window.
ca: Afig una línia nova abans de cada missatge de manera que, en les finestres de conversa, apareixen davall del nom d'usuari.

en: Offline Message Emulation
ca: Emulació de missatge de fora de línia

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
ca: Alça els missatges que s'hagen enviat a un usuari fora de línia com a un avís

en: The rest of the messages will be saved as pounce. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
ca: La resta de missatges s'alçaran com un avís. Podeu editar/suprimir l'avís des del diàleg d'Avisos per als amics.

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
ca: "%s" es troba actualment fora de línia. Voleu alçar la resta de missatges en un avís i enviar-li-los automàticament quan es torne a connectar com a "%s"?

en: Offline Message
ca: Missatge de fora de línia

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
ca: Podeu editar/suprimir l'avís del diàleg d'Avisos per als amics.

en: Yes
ca: Sí

en: Save offline messages in pounce
ca: Alça els missatges fora de línia en un avís

en: Do not ask. Always save in pounce.
ca: No ho demanis. Alça sempre en un avís.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
ca: Carregador de connectors en Perl

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
ca: Proporciona suport per a carregar connectors en Perl.

en: Psychic Mode
ca: Mode psíquic

en: Psychic mode for incoming conversation
ca: Mode psíquic per a converses entrants

en: Causes conversation windows to appear as other users begin to message you.  This works for AIM, ICQ, XMPP, Sametime, and Yahoo!
ca: Fa que apareguen finestres de conversa així que altres usuaris vos comencen a enviar missatges. Funciona per a AIM, ICQ, XMPP, Sametime, i Yahoo!

en: You feel a disturbance in the force...
ca: Sentireu un certa pertorbació en la força...

en: Only enable for users on the buddy list
ca: Habilita-ho només per als usuaris de la llista d'amics

en: Disable when away
ca: Inhabilita-ho quan estiga absent

en: Display notification message in conversations
ca: Mostra un missatge de notificació a la conversa

en: Raise psychic conversations
ca: Eleva les converses psíquiques

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
ca: Comprovació de senyals

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
ca: Prova per a vore si tots els senyals funcionen correctament.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
ca: Connector simple

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
ca: Proves per a vore si la majoria de coses funcionen.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
ca: Proporciona suport per a SSL a través de la biblioteca GNUTLS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
ca: Proporciona suport per a SSL a través de la biblioteca NSS de Mozilla.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
ca: Proporciona una interfície per a les biblioteques de suport d'SSL.

en: %s is no longer away.
ca: %s ja no està absent.

en: %s has gone away.
ca: %s ha passat a absent.

en: %s has become idle.
ca: %s ha passat a inactiu.

en: %s is no longer idle.
ca: %s ja no està inactiu.

en: %s has signed on.
ca: %s s'ha connectat.

en: Notify When
ca: Notifica quan

en: Buddy Goes _Away
ca: Un amic passe a _absent

en: Buddy Goes _Idle
ca: Un amic passe a _inactiu

en: Buddy _Signs On/Off
ca: Un amic e_s connecte/desconnecte

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
ca: Notificació de l'estat dels amics

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
ca: Notifica en la finestra de conversa quan un amic canvie d'estat.

en: Tcl Plugin Loader
ca: Carregador de connectors en Tcl

en: Provides support for loading Tcl plugins
ca: Proporciona suport per carregar els connectors en Tcl

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
ca: No s'ha pogut detectar la instal·lació d'ActiveTCL. Si voleu emprar connectors TCL, instal·leu l'ActiveTCL de http://www.activestate.com

note: Send a message about the connection error
en: Unable to listen for incoming IM connections
ca: No es poden escoltar connexions entrants de MI

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
ca: No s'ha pogut establir cap connexió amb el servidor local de mDNS. S'està executant?

note: Creating the options for the protocol
en: First name
ca: Nom

en: Last name
ca: Cognoms

en: E-Mail
ca: Adreça electrònica

en: AIM Account
ca: Compte AIM

en: XMPP Account
ca: Compte XMPP

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol Bonjour

en: Purple Person
ca: Persona Purple

en: E-mail
ca: Adreça electrònica

en: %s has closed the conversation.
ca: %s ha finalitzat la conversa.

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge, no s'ha pogut iniciar la conversa.

en: Cannot open socket
ca: No s'ha pogut obrir el sòcol

en: Error setting socket options
ca: S'ha produït un error en establir les opcions del sòcol

en: Could not bind socket to port
ca: No s'ha pogut vincular el sòcol al port

en: Could not listen on socket
ca: No s'ha pogut escoltar al sòcol

en: Invalid proxy settings
ca: Opcions del servidor intermediari invàlides

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
ca: O bé el nom de l'ordinador o bé el número del port especificat per al tipus de servidor intermediari indicat són invàlids.

en: Token Error
ca: Error de testimoni

en: Unable to fetch the token.
ca: No s'ha pogut obtindre el testimoni.

en: Save Buddylist...
ca: Alça la llista d'amics...

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
ca: La vostra llista d'amics és buida, no s'ha escrit res al fitxer.

en: Couldn't open file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: Buddylist saved successfully!
ca: S'ha alçat la llista d'amics.

en: Couldn't load buddylist
ca: No s'ha pogut carregar la llista d'amics

en: Load Buddylist...
ca: Carrega una llista d'amics...

en: Buddylist loaded successfully!
ca: S'ha carregat la llista d'amics.

en: Save buddylist...
ca: Alça la llista d'amics...

en: Fill in the registration fields.
ca: Empleneu els camps de registre.

en: Passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Unable to register new account. Error occurred.
ca: No s'ha pogut registrar el nou compte. S'ha produït un error.

en: New Gadu-Gadu Account Registered
ca: S'ha registrat el nou compte Gadu-Gadu

en: Registration completed successfully!
ca: S'ha registrat amb èxit.

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password (retype)
ca: Contrasenya (torneu-la a escriure)

en: Enter current token
ca: Introduïu el testimoni actual

en: Current token
ca: Testimoni actual

en: Register New Gadu-Gadu Account
ca: Registra un compte Gadu-Gadu nou

en: Please, fill in the following fields
ca: Empleneu els camps següents

en: City
ca: Ciutat

en: Year of birth
ca: Any de naixement

en: Gender
ca: Sexe

en: Male or female
ca: Home o dona

en: Male
ca: Home

en: Female
ca: Dona

en: Only online
ca: Només en línia

en: Find buddies
ca: Cerca amics

en: Please, enter your search criteria below
ca: Introduïu el criteri de cerca

en: Fill in the fields.
ca: Empleneu els camps.

en: Your current password is different from the one that you specified.
ca: La contrasenya actual és diferent de la que heu introduït.

en: Unable to change password. Error occurred.
ca: No s'ha pogut canviar la contrasenya. S'ha produït un error.

en: Change password for the Gadu-Gadu account
ca: Canvia la contrasenya per al compte Gadu-Gadu

en: Password was changed successfully!
ca: S'ha canviat la contrasenya.

en: Current password
ca: Contrasenya actual

en: Please, enter your current password and your new password for UIN:
ca: Introduïu la contrasenya actual, i la nova per a UIN:

en: Change Gadu-Gadu Password
ca: Canvia la contrasenya per al Gadu-Gadu

en: Select a chat for buddy: %s
ca: Seleccioneu un xat per a l'amic: %s

en: Add to chat...
ca: Afig al xat...

en: Offline
ca: Fora de línia

en: Available
ca: Disponible

note: get_yahoo_status_from_purple_status() returns YAHOO_STATUS_CUSTOM for * the generic away state (YAHOO_STATUS_TYPE_AWAY) with no message Away stuff
en: Away
ca: Absent

en: First Name
ca: Nom

en: Birth Year
ca: Any de naixement

en: Unable to display the search results.
ca: No s'han pogut mostrar els resultats de la cerca.

en: Gadu-Gadu Public Directory
ca: Directori públic del Gadu-Gadu

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: No matching users found
ca: No s'ha trobat cap usuari que coincideixi

en: There are no users matching your search criteria.
ca: No hi ha usuaris que coincideixin amb el vostre criteri de cerca.

en: Unable to read socket
ca: No s'ha pogut llegir el sòcol

en: Buddy list downloaded
ca: S'ha baixat la llista d'amics

en: Your buddy list was downloaded from the server.
ca: S'ha descarregat la vostra llista d'amics del servidor.

en: Buddy list uploaded
ca: S'ha pujat la llista d'amics

en: Your buddy list was stored on the server.
ca: S'ha alçat la vostra llista d'amics al servidor.

en: Connection failed.
ca: Ha fallat la connexió.

en: Blocked
ca: Blocat

en: Add to chat
ca: Afig al xat

en: Unblock
ca: Desbloca

en: Block
ca: Bloca

en: Chat _name:
ca: _Nom del xat:

en: Chat error
ca: Error en el xat

en: This chat name is already in use
ca: Aquest nom de xat ja existeix

en: Not connected to the server.
ca: No esteu connectat al servidor.

en: Find buddies...
ca: Cerca amics...

en: Change password...
ca: Canvia la contrasenya...

en: Upload buddylist to Server
ca: Puja la llista d'amics al servidor

en: Download buddylist from Server
ca: Baixa la llista d'amics del servidor

en: Delete buddylist from Server
ca: Suprimeix la llista d'amics del servidor

en: Save buddylist to file...
ca: Alça la llista d'amics a un fitxer...

en: Load buddylist from file...
ca: Carrega la llista d'amics d'un fitxer...

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol Gadu-Gadu

note: summary
en: Polish popular IM
ca: Popular MI polonesa

en: Gadu-Gadu User
ca: Usuari Gadu-Gadu

en: Unknown command: %s
ca: Ordre desconeguda: %s

en: current topic is: %s
ca: el tema actual és: %s

en: No topic is set
ca: No hi ha cap tema establert

en: File Transfer Failed
ca: Ha fallat la transferència del fitxer

en: Could not open a listening port.
ca: No s'ha pogut obrir cap port on escoltar.

en: Error displaying MOTD
ca: S'ha produït un error en mostrar la frase del dia

en: No MOTD available
ca: La frase del dia no està disponible

en: There is no MOTD associated with this connection.
ca: No hi ha cap frase del dia associada amb esta connexió.

en: MOTD for %s
ca: Frase del dia per a %s

en: Server has disconnected
ca: El servidor ha desconnectat

en: View MOTD
ca: Mostra la frase del dia

en: _Channel:
ca: _Canal:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: IRC nicks may not contain whitespace
ca: Els sobrenoms d'IRC no poden contindre espais en blanc

note: 1. connect to server connect to the server
en: Connecting
ca: S'està connectant

en: SSL support unavailable
ca: El suport per a SSL no està disponible

note: TODO: try other ports if in auto mode, then save * working port and try that first next time.
en: Couldn't create socket
ca: No s'ha pogut crear el sòcol

en: Couldn't connect to host
ca: No s'ha pogut connectar a l'ordinador

en: Read error
ca: Error de lectura

en: Users
ca: Usuaris

en: Topic
ca: Tema

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol d'IRC

note: *  summary
en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
ca: El connector per al protocol d'IRC que és menys dolent

note: host to connect to
en: Server
ca: Servidor

en: Encodings
ca: Codificacions

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Real name
ca: Nom real

note: option = purple_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
ca: Utilitza SSL

en: Bad mode
ca: Mode dolent

en: You are banned from %s.
ca: Vos han bandejat de %s

en: Banned
ca: Bandejat

en: Cannot ban %s: banlist is full
ca: No es pot bandejar %s: la llista de bandejats està plena

en:  <i>(identified)</i>
ca: <i>(identificat)</i>

en: Nick
ca: Sobrenom

en: Currently on
ca: Actualment a

en: Idle for
ca: Inactiu durant

en: Online since
ca: En línia des de

en: <b>Defining adjective:</b>
ca: <br>Adjectiu de definició:</b>

en: Glorious
ca: Gloriós

en: %s has changed the topic to: %s
ca: %s ha canviat el tema a: %s

en: %s has cleared the topic.
ca: %s ha netejat el tema.

en: The topic for %s is: %s
ca: El tema de %s és: %s

en: Unknown message '%s'
ca: Missatge desconegut «%s»

en: Unknown message
ca: Missatge desconegut

en: The IRC server received a message it did not understand.
ca: El servidor IRC ha rebut un missatge que no ha entés.

en: Users on %s: %s
ca: Usuaris a %s: %s

en: Time Response
ca: Resposta de l'hora

en: The IRC server's local time is:
ca: L'hora local del servidor d'IRC és:

en: No such channel
ca: Aquest canal no existeix

note: does this happen?
en: no such channel
ca: aquest canal no existeix

en: User is not logged in
ca: L'usuari no està connectat

en: No such nick or channel
ca: Nom d'usuari o canal inexistent

en: Could not send
ca: No s'ha pogut enviar

en: Joining %s requires an invitation.
ca: Cal invitació per a entrar a %s.

en: Invitation only
ca: Només amb invitació

en: You have been kicked by %s: (%s)
ca: %s vos ha fet fora: (%s)

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
ca: %s vos ha fet fora (%s)

en: mode (%s %s) by %s
ca: mode (%s %s) per %s

en: Invalid nickname
ca: El sobrenom no és vàlid

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
ca: El servidor ha rebutjat el sobrenom que heu triat. Possiblement conté caràcters invàlids.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
ca: El servidor ha rebutjat el nom del compte que heu triat. Possiblement conté caràcters invàlids.

en: Cannot change nick
ca: No es pot canviar el sobrenom

en: Could not change nick
ca: No s'ha pogut canviar el sobrenom

en: You have parted the channel%s%s
ca: Heu eixit del canal%s%s

en: Error: invalid PONG from server
ca: Error: PONG invàlid del servidor

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
ca: Resposta al PING -- Retard: %lu segons

en: Cannot join %s: Registration is required.
ca: No s'ha pogut unir a %s: Cal un registre.

en: Cannot join channel
ca: No es pot entrar al canal

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
ca: El sobrenom o el canal no estan disponibles, temporalment.

en: Wallops from %s
ca: Wallops de %s

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
ca: action &lt;acció a dur a terme&gt;:  realitza una acció.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
ca: away [missatge]: posa un missatge d'absència, o no utilitzeu cap missatge per deixar d'estar absent.

en: chanserv: Send a command to chanserv
ca: chanserv: envia una ordre al chanserv

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
ca: deop &lt;sobrenom1&gt; [sobrenom2] ...:  treu l'estat d'operador del canal a algú. Heu de ser operador del canal per a poder fer-ho.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
ca: devoice &lt;sobrenom1&gt; [sobrenom2] ...:  treu l'estat de veu a algú, prevenint que parlen al canal si este està moderat (+m). Heu de ser operador del canal per a poder fer-ho.

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
ca: invite &lt;sobrenom&gt; [canal]:  convida algú a que entre al canal indicat, o al canal actual.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
ca: j &lt;canal1&gt;[,canal2][,...] [clau1[,clau2][,...]]:  entra a un o més canals, opcionalment proporcionant una clau si cal.

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
ca: join &lt;canal1&gt;[,canal2][,...] [clau1[,clau2][,...]]:  entra a un o més canals, opcionalment proporcionant una clau si cal.

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
ca: kick &lt;sobrenom1&gt; [missatge]:  fa fora a algú del canal. Heu de ser operador del canal per a poder fer-ho.

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
ca: list:  mostra una llista de canals de xat a la xarxa. <i>Avís, alguns servidors poden desconnectar-vos si feu açò.</i>

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
ca: me &lt;acció a dur a terme&gt;:  realitza una acció.

en: memoserv: Send a command to memoserv
ca: memoserv: envia una ordre al memoserv

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
ca: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;sobrenom|canal&gt;:  estableix o no el mode del canal o d'usuari.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ca: msg &lt;sobrenom&gt; &lt;missatge&gt;:  envia un missatge privat a l'usuari (contràriament a enviar-lo al canal).

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
ca: names [canal]:  llista els usuaris connectats al canal.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
ca: nick &lt;sobrenom nou&gt;:  canvia el vostre sobrenom.

en: nickserv: Send a command to nickserv
ca: nickserv: envia una ordre al nickserv

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
ca: op &lt;sobrenom1&gt; [nick2] ...:  dóna estat d'operador del canal a algú. Heu de ser operador del canal per a poder fer-ho.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ca: operwall &lt;missatge&gt;:  si no sabeu què és açò, segurament no podeu fer-ho servir.

en: operserv: Send a command to operserv
ca: operserv: envia una ordre al operserv

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
ca: part [canal] [missatge]:  ix del canal actual, o de l'especificat, amb un missatge opcional.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
ca: ping [sobrenom]:  indica el retard que té un usuari (o el servidor si no s'indica cap usuari).

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ca: query &lt;sobrenom&gt; &lt;missatge&gt;: envia un missatge privat a l'usuari (contràriament al canal).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
ca: quit [missatge]: desconnecta del servidor amb un missatge opcional.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
ca: quote [...]:  envia un missatge en brut al servidor.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
ca: remove &lt;sobrenom&gt; [missatge]:  suprimeix algú de la sala. Heu de ser operador del canal per a poder fer-ho.

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
ca: time: mostra l'hora local del servidor d'IRC.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
ca: topic [tema nou]: visualitza o canvia el tema del canal.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
ca: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  posa o treu un mode d'usuari.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
ca: version [sobrenom]: envia la sol·licitud CTCP VERSION a un usuari

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
ca: voice &lt;sobrenom1&gt; [sobrenom2] ...:  dóna estat de veu a algú. Heu de ser operador del canal per a poder fer-ho.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ca: wallops &lt;missatge&gt;: si no sabeu què és açò, segurament és que no ho podeu fer servir.

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
ca: whois [servidor] &lt;sobrenom&gt;:  obté informació sobre un usuari.

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
ca: whowas [servidor] &lt;sobrenom&gt;:  obté informació sobre un usuari que s'ha desconnectat.

en: Reply time from %s: %lu seconds
ca: Temps de resposta de %s: %lu segons

en: CTCP PING reply
ca: Resposta de CTCP PING

en: Disconnected.
ca: Desconnectat.

en: Unknown Error
ca: Error desconegut

en: Server requires TLS/SSL for login.  No TLS/SSL support found.
ca: El servidor requereix TLS/SSL per a entrar. No s'ha trobat suport per a TLS/SSL.

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
ca: El servidor requereix autenticació de text damunt un flux no xifrat

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
ca: %s requereix autenticació de text net damunt un flux no xifrat. Voleu permetre-ho i continuar amb l'autenticació?

en: Plaintext Authentication
ca: Autenticació de text

en: Server does not use any supported authentication method
ca: No hi ha cap mètode d'autenticació compatible amb este servidor

note: This should never happen!
en: Invalid response from server.
ca: La resposta del servidor no és vàlida.

en: This server requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
ca: Este servidor requereix autenticació de text damunt un flux no xifrat. Voleu permetre-ho i continuar amb l'autenticació?

en: Invalid challenge from server
ca: Repte del servidor invàlid

en: SASL error
ca: Error en el SASL

en: Full Name
ca: Nom

en: Family Name
ca: Cognoms

en: Given Name
ca: Nom comú

en: Street Address
ca: Adreça

en: Extended Address
ca: Adreça (cont.)

en: Locality
ca: Ubicació

en: Region
ca: Comarca

en: Postal Code
ca: Codi postal

en: Country
ca: País

en: Telephone
ca: Telèfon

en: Organization Name
ca: Nom de l'organització

en: Organization Unit
ca: Secció de l'organització

en: Role
ca: Rol

en: Birthday
ca: Data de naixement

en: Description
ca: Descripció

en: Edit XMPP vCard
ca: Edita la vCard XMPP

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
ca: Les dades de continuació són opcionals. Introduïu només la informació que vos semble.

en: Operating System
ca: Sistema operatiu

en: File Transfer
ca: Transferència de fitxers

en: Capabilities
ca: Capacitats

en: Resource
ca: Recurs

en: Priority
ca: Prioritat

en: Middle Name
ca: Primer Cognom

en: Address
ca: Adreça

en: P.O. Box
ca: Compte postal

en: Photo
ca: Foto

en: Logo
ca: Logotip

en: Un-hide From
ca: No m'amagues de

en: Temporarily Hide From
ca: Amaga-me'n temporalment

note: && NOT ME
en: Cancel Presence Notification
ca: Cancel·la la notificació de presència

en: (Re-)Request authorization
ca: Torna a demanar l'autorització

note: if(NOT ME) shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
ca: Dessubscriu

en: Chatty
ca: Xerraire

en: Extended Away
ca: Absent durant una bona estona

en: Do Not Disturb
ca: No molesteu

en: Last Name
ca: Cognoms

en: The following are the results of your search
ca: El que segueix són els resultats de la vostra cerca

note: current comment from Jabber User Directory users.jabber.org
en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
ca: Trobeu un contacte entrant el criteri de la cerca en els camps indicats. Nota: cada camp permet caràcters que actuen de comodí (%)

en: Directory Query Failed
ca: Ha fallat la consulta al directori

en: Could not query the directory server.
ca: No s'ha pogut consultar el servidor de directori.

note: Try to translate the message (see static message list in jabber_user_dir_comments[])
en: Server Instructions: %s
ca: Instruccions del servidor: %s

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
ca: Introduïu un o més camps per cercar usuaris XMPP que hi coincidisquen.

en: E-Mail Address
ca: Adreça electrònica

en: Search for XMPP users
ca: Cerca usuaris XMPP

note: "Search"
en: Search
ca: Cerca

en: Invalid Directory
ca: Directori invàlid

en: Enter a User Directory
ca: Introduïu un directori d'usuari

en: Select a user directory to search
ca: Seleccioneu quin directori d'usuari cercar

en: Search Directory
ca: Directori de cerca

en: _Room:
ca: Sa_la:

en: _Server:
ca: _Servidor:

en: _Handle:
ca: _Gestor:

en: %s is not a valid room name
ca: %s no és un nom de sala vàlid

en: Invalid Room Name
ca: El nom de sala no és vàlid

en: %s is not a valid server name
ca: %s no és un nom de servidor vàlid

en: Invalid Server Name
ca: Nom de servidor invàlid

en: %s is not a valid room handle
ca: %s no és un nom de gestor de sala vàlid

en: Invalid Room Handle
ca: El nom del gestor no és vàlid

en: Configuration error
ca: Hi ha un error en la configuració

en: Unable to configure
ca: No s'ha pogut configurar

en: Room Configuration Error
ca: Error en la configuració de la sala

en: This room is not capable of being configured
ca: Aquest sala no es pot configurar

en: Registration error
ca: S'ha produït un error en el registre

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
ca: El canvi de sobrenom no està permés en sales de xat no-MUC

en: Error retrieving room list
ca: S'ha produït un error en obtindre la llista de sales

en: Invalid Server
ca: Servidor invàlid

en: Enter a Conference Server
ca: Introduïu un servidor de conferències

en: Select a conference server to query
ca: Seleccioneu a quin servidor de conferencies consultar

en: Find Rooms
ca: Cerca sales

en: Error initializing session
ca: S'ha produït un error en inicialitzar la sessió

en: Write error
ca: Error d'escriptura

en: Read Error
ca: Error de lectura

en: Could not establish a connection with the server:
    %s
ca: No s'ha pogut establir una connexió amb al servidor:
    %s

en: Unable to create socket
ca: No s'ha pogut crear el sòcol

en: Invalid XMPP ID
ca: ID XMPP invàlid

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
ca: L'ID d'XMPP és invàlid. Cal definir un domini.

en: Registration of %s@%s successful
ca: S'ha registrat %s a %s amb èxit

en: Registration Successful
ca: S'ha registrat amb èxit

en: Registration Failed
ca: Ha fallat el registre

en: Already Registered
ca: Ja esteu registrat

en: State
ca: Estat

en: Postal code
ca: Codi postal

en: Phone
ca: Telèfon

en: Date
ca: Data

en: Please fill out the information below to register your new account.
ca: Empleneu els camps següents per a registrar un compte nou.

en: Register New XMPP Account
ca: Registra un compte XMPP nou

en: Register
ca: Registra

en: Initializing Stream
ca: S'està inicialitzant el flux

en: Authenticating
ca: S'està autenticant

en: Re-initializing Stream
ca: S'està reinicialitzant el flux

en: Not Authorized
ca: No Autoritzat

en: Both
ca: Ambdós

en: From (To pending)
ca: De (a pendent)

en: From
ca: De

en: To
ca: A

en: None (To pending)
ca: Cap (a pendent)

en: None
ca: Cap

en: Subscription
ca: Subscripció

en: Mood
ca: Estat d'ànim

en: Password Changed
ca: S'ha canviat la contrasenya

en: Your password has been changed.
ca: La vostra contrasenya s'ha canviat.

en: Error changing password
ca: S'ha produït un error en canviar la contrasenya

en: Password (again)
ca: Contrasenya (repetiu-la)

en: Change XMPP Password
ca: Canvia la contrasenya XMPP

en: Please enter your new password
ca: Introduïu la nova contrasenya

en: Set User Info...
ca: Estableix informació d'usuari...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
ca: Canvia la contrasenya...

note: }
en: Search for Users...
ca: Cerca usuaris...

en: Bad Request
ca: Sol·licitud incorrecta

en: Conflict
ca: Conflicte

en: Feature Not Implemented
ca: La característica no està implementada

en: Forbidden
ca: Prohibit

en: Gone
ca: Desaparegut

en: Internal Server Error
ca: Error intern del servidor

en: Item Not Found
ca: No s'ha trobat l'element

en: Malformed XMPP ID
ca: l'ID XMPP està mal format

en: Not Acceptable
ca: No acceptable

en: Not Allowed
ca: No permés

en: Payment Required
ca: De pagament

en: Recipient Unavailable
ca: El destinatari no està disponible

en: Registration Required
ca: Cal registre

en: Remote Server Not Found
ca: No s'ha trobat el servidor remot

en: Remote Server Timeout
ca: El servidor remot ha excedit el temps d'espera

en: Server Overloaded
ca: El servidor està sobrecarregat

en: Service Unavailable
ca: El servei no està disponible

en: Subscription Required
ca: Cal subscripció

en: Unexpected Request
ca: Sol·licitud inesperada

en: Authorization Aborted
ca: S'ha avortat l'autorització

en: Incorrect encoding in authorization
ca: La codificació de l'autorització no és correcta

en: Invalid authzid
ca: Authzid invàlid

en: Invalid Authorization Mechanism
ca: El mecanisme d'autorització no és vàlid

en: Authorization mechanism too weak
ca: El mecanisme d'autorització és massa feble

en: Temporary Authentication Failure
ca: Ha fallat temporalment l'autenticació

en: Authentication Failure
ca: S'ha produït un error en l'autenticació

en: Bad Format
ca: Format incorrecte

en: Bad Namespace Prefix
ca: Prefix d'espai de noms incorrecte

en: Resource Conflict
ca: Conflicte de recurs

en: Connection Timeout
ca: La connexió ha excedit el temps d'espera

en: Host Gone
ca: L'ordinador ha desaparegut

en: Host Unknown
ca: Servidor desconegut

en: Improper Addressing
ca: Adreçament incorrecte

en: Invalid ID
ca: ID invàlid

en: Invalid Namespace
ca: Espai de noms invàlid

en: Invalid XML
ca: XML invàlid

en: Non-matching Hosts
ca: Ordinadors no coincidents

en: Policy Violation
ca: Violació de la política

en: Remote Connection Failed
ca: Ha fallat la connexió remota

en: Resource Constraint
ca: Restriccions del recurs

en: Restricted XML
ca: XML restringit

en: See Other Host
ca: Veu altres ordinadors

en: System Shutdown
ca: Apagada del Sistema

en: Undefined Condition
ca: Condició no definida

en: Unsupported Encoding
ca: La codificació no està implementada

en: Unsupported Stanza Type
ca: El tipus de permanència no està implementada

en: Unsupported Version
ca: Esta versió no està implementada

en: XML Not Well Formed
ca: XML mal format

en: Stream Error
ca: Error de flux

en: Unable to ban user %s
ca: No s'ha pogut bandejar l'usuari %s

en: Unknown affiliation: "%s"
ca: Afiliació desconeguda: «%s»

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
ca: No s'ha pogut afiliar l'usuari %s com a «%s»

en: Unknown role: "%s"
ca: Rol desconegut: «%s»

en: Unable to set role "%s" for user: %s
ca: No s'ha pogut establir el rol «%s» a l'usuari: %s

en: Unable to kick user %s
ca: No s'ha pogut fer fora l'usuari %s

en: config:  Configure a chat room.
ca: config:  Configura la sala de xat.

en: configure:  Configure a chat room.
ca: configure:  Configura la sala de xat.

en: part [room]:  Leave the room.
ca: part [sala]:  Ix de la sala.

en: register:  Register with a chat room.
ca: register:  Registra a una sala de xat.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
ca: topic [tema nou]:  Mostra o canvia el tema.

en: ban &lt;user&gt; [room]:  Ban a user from the room.
ca: ban &lt;user&gt; [sala]:  Bandeja un usuari de la sala.

en: affiliate &lt;user&gt; &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt;: Set a user's affiliation with the room.
ca: afilia &lt;usuari&gt; &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt;: Estableix l'afiliació de l'usuari a la sala.

en: role &lt;user&gt; &lt;moderator|participant|visitor|none&gt;: Set a user's role in the room.
ca: role &lt;usuari&gt; &lt;moderator|participant|visitor|none&gt;: Estableix el rol d'un usuari en una sala.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
ca: invite &lt;usuari&gt; [sala]:  Convida un usuari a la sala.

en: join: &lt;room&gt; [server]:  Join a chat on this server.
ca: join: &lt;sala&gt; [servidor]:  Entra en un xat d'este servidor.

en: kick &lt;user&gt; [room]:  Kick a user from the room.
ca: kick &lt;usuari&gt; [sala]:  Fa fora de la sala un usuari.

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
ca: msg &lt;usuari&gt; &lt;missatge&gt;:  Envia un missatge privat a un altre usuari.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
ca: buzz: fa sonar un soroll a un usuari per tal que vos pare atenció

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: XMPP Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol XMPP

note: Translators: 'domain' is used here in the context of Internet domains, e.g. pidgin.im
en: Domain
ca: Domini

en: Force old (port 5223) SSL
ca: Força l'antic port SSL (5223)

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
ca: Permet autorització de text damunt fluxos sense xifrar

en: Connect port
ca: Port de connexió

note: TODO: default to automatically try different ports. Make the user be * able to set the first port to try (like LastConnectedPort in Windows client). Account options
en: Connect server
ca: Servidor on connectar-se

en: %s has left the conversation.
ca: %s ha deixat la conversa.

en: Message from %s
ca: Missatge de %s

en: %s has set the topic to: %s
ca: %s ha canviat el tema a: %s

en: The topic is: %s
ca: El tema és: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
ca: No s'ha pogut fer arribar el missatge a %s: %s

en: XMPP Message Error
ca: Missatge d'error XMPP

en:  (Code %s)
ca:  (Codi %s)

en: XML Parse error
ca: Error en l'anàlisi de l'XML

en: Unknown Error in presence
ca: Error desconegut en la presència

en: Create New Room
ca: Crea una nova sala

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
ca: Ara es crearà una nova sala. Voleu configurar-la o acceptar els valors predeterminats?

en: _Configure Room
ca: _Configura la sala

en: _Accept Defaults
ca: _Accepta els valors predeterminats

en: Error in chat %s
ca: S'ha produït un error en el xat %s

en: Error joining chat %s
ca: S'ha produït un error en entrar al xat %s

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
ca: No s'ha pogut enviar el fitxer a %s, atès que l'usuari no permet la transferència de fitxers

en: File Send Failed
ca: Ha fallat la transferència del fitxer

en: Unable to send file to %s, invalid JID
ca: No s'ha pogut enviar el missatge a %s, el JID no és vàlid

en: Unable to send file to %s, user is not online
ca: No s'ha pogut enviar el fitxer a %s, atès que l'usuari esta fora de línia

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
ca: No s'ha pogut enviar el fitxer a %s, atès que l'usuari no està subscrit a la presència d'usuari

en: Please select which resource of %s you would like to send a file to
ca: Seleccioneu a quin recurs de %s voldríeu enviar-hi un fitxer

en: Select a Resource
ca: Seleccioneu un recurs

en: Buddy list synchronization issue in %s (%s)
ca: Problema de sincronització de la llista d'amics a %s (%s)

en: %s on the local list is inside the group "%s" but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
ca: %s de la llista local està dins el grup «%s», però no a la llista del servidor. Voleu afegir este amic?

en: %s is on the local list but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
ca: %s és a la llista local però no a la del servidor. Voleu afegir este amic?

en: Unable to parse message
ca: No s'ha pogut analitzar el missatge

en: Syntax Error (probably a client bug)
ca: Error de sintaxi (probablement errada del client)

en: Invalid e-mail address
ca: L'adreça electrònica no és vàlida

en: User does not exist
ca: L'usuari no existeix.

en: Fully qualified domain name missing
ca: Manca un nom de domini totalment qualificat

en: Already logged in
ca: Ja esteu connectat

en: Invalid screen name
ca: El nom d'usuari no és vàlid

en: Invalid friendly name
ca: El nom amistós no és vàlid

en: List full
ca: Llista plena

en: Already there
ca: Ja hi és

en: Not on list
ca: No és a la llista

en: User is offline
ca: L'usuari està fora de línia

en: Already in the mode
ca: Ja esteu en este mode

en: Already in opposite list
ca: Ja és a la llista contrària

en: Too many groups
ca: Massa grups

en: Invalid group
ca: El nom del grup no és vàlid

en: User not in group
ca: L'usuari no és al grup

en: Group name too long
ca: El nom del grup és massa llarg

en: Cannot remove group zero
ca: No es pot suprimir el grup zero

en: Tried to add a user to a group that doesn't exist
ca: S'ha intentat afegir un usuari a un grup que no existeix

en: Switchboard failed
ca: Ha fallat el Switchboard

en: Notify transfer failed
ca: Ha fallat la transferència de la notificació

en: Required fields missing
ca: Falten camps obligatoris

en: Too many hits to a FND
ca: Massa coincidències per un FND

en: Not logged in
ca: No està connectat

en: Service temporarily unavailable
ca: El servei està temporalment fora de servei

en: Database server error
ca: Error del servidor de bases de dades

en: Command disabled
ca: S'ha inhabilitat l'ordre

en: File operation error
ca: S'ha produït un error en una operació de fitxer

en: Memory allocation error
ca: S'ha produït un error en reservar memòria

en: Wrong CHL value sent to server
ca: S'ha enviat un valor de CHL incorrecte al servidor

en: Server busy
ca: El servidor està ocupat

en: Server unavailable
ca: El servidor no està disponible

en: Peer notification server down
ca: El servidor de notificacions d'igual a igual està aturat

en: Database connect error
ca: S'ha produït un error en la connexió a la base de dades

en: Server is going down (abandon ship)
ca: El servidor passarà a no estar disponible (abandoneu el vaixell)

en: Error creating connection
ca: S'ha produït un error en crear la connexió

en: CVR parameters are either unknown or not allowed
ca: Els paràmetres de CVR són o bé desconeguts o bé no permesos

en: Unable to write
ca: No és possible escriure

en: Session overload
ca: La sessió està sobrecarregada

en: User is too active
ca: L'usuari està massa actiu

en: Too many sessions
ca: Massa sessions

en: Passport not verified
ca: El passaport no està verificat

en: Bad friend file
ca: Fitxer d'amics incorrecte

en: Not expected
ca: Inesperat

en: Friendly name changes too rapidly
ca: El nom amistós canvia massa de pressa

en: Server too busy
ca: El servidor està massa ocupat

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació

en: Not allowed when offline
ca: No està permés mentre estigueu fora de línia

en: Not accepting new users
ca: No s'accepten usuaris nous

en: Kids Passport without parental consent
ca: Passaport per als nens sense consentiment patern

en: Passport account not yet verified
ca: El compte de passaport encara no està verificat

en: Bad ticket
ca: Tiquet incorrecte

en: Unknown Error Code %d
ca: Codi d'error desconegut %d

en: MSN Error: %s
ca: Error d'MSN: %s

en: Your new MSN friendly name is too long.
ca: El vostre nom amistós nou d'MSN és massa llarg.

en: Set your friendly name.
ca: Establiu el vostre nom amistós.

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
ca: Este és el nom amb què els amics de l'MSN vos veuran.

en: Set your home phone number.
ca: Estableix el número de telèfon de casa.

en: Set your work phone number.
ca: Estableix el número de telèfon de la faena.

en: Set your mobile phone number.
ca: Estableix el número de telèfon del mòbil.

en: Allow MSN Mobile pages?
ca: Voleu permetre pàgines de mòbil d'MSN?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
ca: Voleu permetre a les persones de la llista d'amics enviar-vos pàgines de mòbil d'MSN al vostre telèfon mòbil o a algun altre dispositiu mòbil?

en: Allow
ca: Permet

en: Disallow
ca: Denega

en: This Hotmail account may not be active.
ca: Pot ser que este compte Hotmail no sigui actiu.

en: Send a mobile message.
ca: Envia un missatge de mòbil.

en: Page
ca: Pàgina

en: Has you
ca: Vos té

en: Be Right Back
ca: Torno de seguida

en: Busy
ca: Ocupat

en: On the Phone
ca: Al telèfon

en: Out to Lunch
ca: A fora dinant

en: Set Friendly Name...
ca: Estableix el nom amistós...

en: Set Home Phone Number...
ca: Estableix el número de telèfon de casa...

en: Set Work Phone Number...
ca: Estableix el número de telèfon de la faena...

en: Set Mobile Phone Number...
ca: Estableix el número del telèfon mòbil...

en: Enable/Disable Mobile Devices...
ca: Habilita/inhabilita dispositius mòbils...

en: Allow/Disallow Mobile Pages...
ca: Permet/denega pàgines de mòbil...

en: Open Hotmail Inbox
ca: Obre la safata d'entrada de Hotmail

en: Send to Mobile
ca: Envia a un mòbil

en: Initiate _Chat
ca: Inicia un _xat

en: SSL support is needed for MSN. Please install a supported SSL library.
ca: L'MSN necessita SSL, instal·leu alguna biblioteca d'SSL permesa.

en: Failed to connect to server.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor.

en: Error retrieving profile
ca: S'ha produït un error en recuperar el perfil

en: Age
ca: Edat

en: Occupation
ca: Ocupació

en: Location
ca: Ubicació

en: Hobbies and Interests
ca: Aficions i interessos

en: A Little About Me
ca: Una mica sobre mi

en: Marital Status
ca: Estat civil

en: Interests
ca: Interessos

en: Pets
ca: Mascotes

en: Hometown
ca: Poble natal

en: Places Lived
ca: Llocs on heu viscut

en: Fashion
ca: Moda

en: Music
ca: Música

en: Favorite Quote
ca: Cita textual preferida

en: Contact Info
ca: Informació del contacte

en: Significant Other
ca: Altres coses significatives

en: Home Phone
ca: Pàgina personal

en: Home Phone 2
ca: Pàgina personal 2

en: Home Address
ca: Adreça de casa

en: Personal Mobile
ca: Mòbil personal

en: Home Fax
ca: Fax de casa

en: Personal E-Mail
ca: Adreça electrònica personal

en: Personal IM
ca: MI personal

en: Anniversary
ca: Aniversari

note: Business
en: Work
ca: Feina

en: Job Title
ca: Títol de la faena

en: Company
ca: Empresa

en: Department
ca: Departament

en: Profession
ca: Professió

en: Work Phone
ca: Telèfon faena

en: Work Phone 2
ca: Telèfon faena 2

en: Work Address
ca: Adreça de la faena

en: Work Mobile
ca: Mòbil faena

en: Work Pager
ca: Cercapersones de la faena

en: Work Fax
ca: Fax faena

en: Work E-Mail
ca: Adreça electrònica faena

en: Work IM
ca: MI faena

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Favorite Things
ca: Coses preferides

en: Last Updated
ca: Darrera actualització

en: Homepage
ca: Pàgina web

en: The user has not created a public profile.
ca: L'usuari no ha creat cap perfil públic.

en: MSN reported not being able to find the user's profile. This either means that the user does not exist, or that the user exists but has not created a public profile.
ca: L'MSN no ha pogut trobar el perfil de l'usuari. Açò pot voler dir que o bé l'usuari no existeix, o que existeix però el seu perfil no és públic.

en: Could not find any information in the user's profile. The user most likely does not exist.
ca: No s'ha pogut trobar informació del perfil de l'usuari. El més segur és que l'usuari no existeixi.

en: Profile URL
ca: URL del perfil

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: MSN Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol MSN

en: Use HTTP Method
ca: Empra el mètode HTTP

en: Show custom smileys
ca: Mostra emoticones personalitzades

en: nudge: nudge a user to get their attention
ca: nudge: doneu un colp de colze a un usuari perquè vos pare atenció

en: Unable to connect
ca: No s'ha pogut connectar

en: %s is not a valid group.
ca: %s no és un nom de grup vàlid

en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

en: %s on %s (%s)
ca: %s a %s (%s)

en: Unable to add user on %s (%s)
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari a %s (%s)

en: Unable to block user on %s (%s)
ca: No s'ha pogut blocar l'usuari %s (%s)

en: Unable to permit user on %s (%s)
ca: No s'ha pogut permetre l'usuari %s (%s)

en: %s could not be added because your buddy list is full.
ca: No s'ha pogut afegir %s perquè la llista està plena.

en: %s is not a valid passport account.
ca: %s no és un compte de passaport vàlid.

en: Service Temporarily Unavailable.
ca: El servei no està disponible temporalment.

en: Unable to rename group
ca: No s'ha pogut canviar el nom del grup

en: Unable to delete group
ca: No s'ha pogut suprimir el grup

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in. | The MSN server will shut down for maintenance in %d minutes. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
ca[0]: El servidor d'MSN reiniciarà per raons de manteniment d'aquí a %d minut. Se us desconnectarà automàticament al cap d'este temps. Finalitzeu qualsevol conversa en actiu.
    
    Després que el manteniment s'haja completat, vos podreu tornar a connectar.
ca[1]: El servidor d'MSN reiniciarà per raons de manteniment d'aquí a %d minuts. Se us desconnectarà automàticament al cap d'este temps. Finalitzeu qualsevol conversa en actiu.
    
    Després que el manteniment s'haja completat, vos podreu tornar a connectar.

en: Writing error
ca: Error en escriure

en: Reading error
ca: Error en llegir

en: Connection error from %s server:
    %s
ca: S'ha produït un error de connexió del servidor %s:
    %s

en: Our protocol is not supported by the server.
ca: El servidor no implementa el nostre protocol.

en: Error parsing HTTP.
ca: S'ha produït un error en analitzar HTTP.

en: You have signed on from another location.
ca: Vos heu connectat des d'un altre lloc.

en: The MSN servers are temporarily unavailable. Please wait and try again.
ca: Els servidors MSN estan temporalment no disponibles. Espereu i proveu-ho més tard.

en: The MSN servers are going down temporarily.
ca: Els servidors MSN no seran accessibles temporalment.

en: Unable to authenticate: %s
ca: No s'ha pogut autenticar: %s

en: Your MSN buddy list is temporarily unavailable. Please wait and try again.
ca: La llista d'amics MSN està temporalment no disponible. Espereu i proveu-ho més tard.

en: Handshaking
ca: S'està comprovant la conformitat de connexió

en: Starting authentication
ca: S'està iniciant l'autenticació

en: Getting cookie
ca: S'està obtenint la galeta

en: Sending cookie
ca: S'està enviant la galeta

en: Retrieving buddy list
ca: S'està recuperant la llista d'amics

en: Away From Computer
ca: Lluny de l'ordinador

en: On The Phone
ca: Al telèfon

en: Out To Lunch
ca: Fora esmorzant

en: Message may have not been sent because a timeout occurred:
ca: És possible que no s'hagi pogut enviar el missatge perquè el temps ha expirat:

en: Message could not be sent, not allowed while invisible:
ca: No s'ha pogut enviar el missatge, no està permés mentre esteu invisible:

en: Message could not be sent because the user is offline:
ca: El missatge no s'ha pogut enviar perquè l'usuari està fora de línia:

en: Message could not be sent because a connection error occurred:
ca: No s'ha pogut enviar el missatge perquè s'ha produït un error en la connexió:

en: Message could not be sent because we are sending too quickly:
ca: El missatge no s'ha pogut enviar perquè s'està enviant massa de pressa:

en: Message could not be sent because we were unable to establish a session with the server. This is likely a server problem, try again in a few minutes:
ca: No s'ha pogut enviar el messager perquè no s'ha pogut establir una sessió amb el servidor. Probablement es tracta d'un problema del servidor, torneu-ho a provar en uns pocs minuts:

en: Message could not be sent because an error with the switchboard occurred:
ca: No s'ha pogut enviar el missatge perquè s'ha produït un error en la centraleta:

en: Message may have not been sent because an unknown error occurred:
ca: No s'ha pogut enviar el missatge perquè s'ha produït un error desconegut:

en: %s has added you to his or her buddy list.
ca: %s vos ha afegit a la seua llista d'amics.

en: %s has removed you from his or her buddy list.
ca: %s vos ha suprimit de la seua llista d'amics.

en: Unable to add "%s".
ca: No s'ha pogut afegir «%s».

en: The screen name specified is invalid.
ca: El nom d'usuari especificat no és vàlid.

note: The session is now set up, ready to be connected. This emits the * signedOn signal, so clients can now do anything with msimprpl, and * we're ready for it (session key, userid, username all setup).
en: Connected
ca: Connectat

en: User
ca: Usuari

note: TODO: link to username, if available
en: Profile
ca: Perfil

en: Required parameters not passed in
ca: No s'han passat tots els paràmetres requerits

en: Unable to write to network
ca: No s'ha pogut escriure a la xarxa

en: Unable to read from network
ca: No s'ha pogut llegir de la xarxa

en: Error communicating with server
ca: S'ha produït un error en comunicar amb el servidor

en: Conference not found
ca: No s'ha trobat la conferència

en: Conference does not exist
ca: La conferència no existeix.

en: A folder with that name already exists
ca: Ja existeix una carpeta amb este nom

en: Not supported
ca: No està implementat

en: Password has expired
ca: La contrasenya ha caducat

en: Incorrect password
ca: La contrasenya no és correcta

en: User not found
ca: No s'ha trobat l'usuari

en: Account has been disabled
ca: S'ha inhabilitat el compte

en: The server could not access the directory
ca: El servidor no ha pogut accedir al directori

en: Your system administrator has disabled this operation
ca: El vostre administrador del sistema ha inhabilitat esta operació

en: The server is unavailable; try again later
ca: El servidor no està disponible, proveu-ho més tard

en: Cannot add a contact to the same folder twice
ca: No es pot afegir un contacte a la mateixa carpeta dos vegades

en: Cannot add yourself
ca: No es pot afegir a un mateix

en: Master archive is misconfigured
ca: L'arxiu mestre està desconfigurat

en: Incorrect screen name or password
ca: El sobrenom o la contrasenya no són correctes

en: Could not recognize the host of the screen name you entered
ca: No s'ha pogut reconèixer l'ordinador del nom d'usuari que heu entrat

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
ca: S'ha inhabilitat el vostre compte perquè s'han introduït massa contrasenyes incorrectes

en: You cannot add the same person twice to a conversation
ca: No podeu afegir la mateixa persona a una conversa dos vegades

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
ca: Heu introduït el màxim nombre de contactes permesos

en: You have entered an incorrect screen name
ca: El nom d'usuari que heu introduït no és vàlid

en: An error occurred while updating the directory
ca: S'ha produït un error en actualitzar el directori

en: Incompatible protocol version
ca: La versió del protocol no és compatible

en: The user has blocked you
ca: L'usuari vos ha blocat

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
ca: Esta versió d'avaluació no permet que entren més de deu usuaris a la vegada

en: The user is either offline or you are blocked
ca: L'usuari està fora de línia o bé esteu blocat

en: Unknown error: 0x%X
ca: Error desconegut: 0x%X

en: Login failed (%s).
ca: Ha fallat l'entrada (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
ca: No s'ha pogut enviar el missatge. No s'han pogut obtindre detalls de l'usuari (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
ca: No s'ha pogut afegir %s a la vostra llista d'amics (%s).

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
ca: No s'ha pogut enviar el missatge (%s).

en: Unable to invite user (%s).
ca: No s'ha pogut convidar l'usuari (%s).

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
ca: No s'ha pogut enviar el missatge a %s. No s'ha pogut crear la conferència (%s).

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
ca: No s'ha pogut enviar el missatge. No s'ha pogut crear la conferència (%s).

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
ca: No s'ha pogut moure l'usuari %s a la carpeta %s a la part del servidor. S'ha produït un error en crear la carpeta (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
ca: No s'ha pogut afegir %s a la vostra llista d'amics. S'ha produït un error en crear la carpeta a la part del servidor (%s).

en: Could not get details for user %s (%s).
ca: No s'han pogut obtindre detalls de l'usuari %s (%s).

en: Unable to add user to privacy list (%s).
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari a la llista de privadesa (%s).

en: Unable to add %s to deny list (%s).
ca: No s'ha pogut afegir %s a la llista de denegats (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
ca: No s'ha pogut afegir %s a la llista de permesos (%s).

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
ca: No s'ha pogut suprimir %s de la llista de privadesa (%s).

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
ca: No s'han pogut canviar els paràmetres de privadesa en la part del servidor (%s).

en: Unable to create conference (%s).
ca: No s'ha pogut crear la conferència (%s).

en: Error communicating with server. Closing connection.
ca: S'ha produït un error en la comunicació amb el servidor. S'està tancant la connexió.

en: Telephone Number
ca: Número de telèfon

en: Personal Title
ca: Títol personal

en: Mailstop
ca: Oficina de correu electrònic

en: User ID
ca: ID de l'usuari

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
ca: Nom complet

en: GroupWise Conference %d
ca: Conferència GroupWise %d

en: Unable to make SSL connection to server.
ca: No s'ha pogut fer una connexió SSL al servidor.

en: Authenticating...
ca: S'està autenticant...

en: Unable to connect to server.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor.

en: Waiting for response...
ca: S'està esperant una resposta...

en: %s has been invited to this conversation.
ca: S'ha convidat a %s a esta conversa.

en: Invitation to Conversation
ca: Invitació a la conversa

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
ca: Invitació de: %s
    
    Ha enviat: %s

en: Would you like to join the conversation?
ca: Voleu afegir-vos a la conversa?

note: we don't want to reconnect in this case
en: You have been logged out because you logged in at another workstation.
ca: Se vos ha desconnectat perquè heu entrat a través d'una altra estació de treball.

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
ca: És possible que %s no estigui en línia, i no hagi rebut el missatge que li acabeu d'enviar.

note: TODO: Would be nice to prompt if not set! *  purple_request_fields(gc, _("Server Address"),...); ...but for now just error out with a nice message.
en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server you wish to connect to.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor. Introduïu l'adreça del servidor on us vulgueu connectar.

en: Error. SSL support is not installed.
ca: Error. El suport per a SLL no està instal·lat.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
ca: S'ha tancat esta conferència. No s'hi poden enviar més missatges.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol Novel GroupWise Messenger

en: Server address
ca: Adreça del servidor

en: Server port
ca: Port en el servidor

en: Server closed the connection.
ca: El servidor ha tancat la connexió.

en: Lost connection with server:
    %s
ca: S'ha perdut la connexió amb el servidor:
    %s

en: Received invalid data on connection with server.
ca: S'han rebut dades invàlides a la connexió amb el servidor.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: AIM Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol AIM

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: ICQ Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol ICQ

en: Encoding
ca: Codificació

en: The remote user has closed the connection.
ca: L'usuari remot ha tancat la connexió.

en: The remote user has declined your request.
ca: L'usuari remot ha declinat la vostra sol·licitud.

en: Lost connection with the remote user:<br>%s
ca: S'ha perdut la connexió amb l'usuari remot:<br>%s

en: Received invalid data on connection with remote user.
ca: S'han rebut dades invàlides a la connexió amb l'usuari remot.

en: Could not establish a connection with the remote user.
ca: No s'ha pogut establir una connexió amb l'usuari remot.

en: Direct IM established
ca: S'ha establert una connexió directa de MI

en: File %s is %s, which is larger than the maximum size of %s.
ca: El fitxer %s és %s, que és més gran que la mida màxima de %s.

en: Invalid error
ca: Error invàlid

en: Invalid SNAC
ca: SNAC invàlid

en: Rate to host
ca: Ràtio a l'ordinador

en: Rate to client
ca: Ràtio al client

en: Service unavailable
ca: Servei no disponible

en: Service not defined
ca: Servei no definit

en: Obsolete SNAC
ca: SNAC obsolet

en: Not supported by host
ca: El servidor no ho permet

en: Not supported by client
ca: El client no ho permet

en: Refused by client
ca: Rebutjat pel client

en: Reply too big
ca: Resposta massa gran

en: Responses lost
ca: S'han perdut respostes

en: Request denied
ca: Petició denegada

en: Busted SNAC payload
ca: Càrrega SNAC malmesa

en: Insufficient rights
ca: Drets insuficients

en: In local permit/deny
ca: En la llista de permés/denegat local

en: Too evil (sender)
ca: Massa malvat (remitent)

en: Too evil (receiver)
ca: Massa malvat (receptor)

en: User temporarily unavailable
ca: Usuari no disponible temporalment

en: No match
ca: Cap coincidència

en: List overflow
ca: Sobreeiximent de la llista

en: Request ambiguous
ca: Petició ambigua

en: Queue full
ca: Cua plena

en: Not while on AOL
ca: No es pot fer mentre estigui a AOL

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking with is probably using a different encoding than expected.  If you know what encoding he is using, you can specify it in the advanced account options for your AIM/ICQ account.)
ca: (S'ha produït un error en rebre este missatge. L'amic amb qui parleu possiblement empra una codificació diferent a l'esperada. Si coneixeu la codificació que fa servir, podeu especificar-la a les opcions avançades del compte AIM/ICQ.)

en: (There was an error receiving this message.  Either you and %s have different encodings selected, or %s has a buggy client.)
ca: (S'ha produït un error en rebre este missatge. És molt possible que %s empre una codificació diferent a la vostra, o que %s tinga un client defectuós)

note: Label
en: Buddy Icon
ca: Icona de l'amic

en: Voice
ca: Veu

en: AIM Direct IM
ca: MI AIM directes

en: Chat
ca: Xat

en: Get File
ca: Aconsegueix el fitxer

en: Games
ca: Jocs

en: Add-Ins
ca: Afegits

en: Send Buddy List
ca: Envia la llista d'amics

en: ICQ Direct Connect
ca: Connexió directa a ICQ

en: AP User
ca: Usuari AP

en: Nihilist
ca: Nihilista

en: ICQ Server Relay
ca: Servidor repetidor d'ICQ

en: Old ICQ UTF8
ca: Antic ICQ UTF8

en: Trillian Encryption
ca: Xifrat Trillian

en: Security Enabled
ca: Seguretat habilitada

en: Video Chat
ca: Xat de vídeo

en: Live Video
ca: Vídeo en directe

en: Camera
ca: Càmera

en: Free For Chat
ca: Lliure per parlar

en: Not Available
ca: No disponible

en: Occupied
ca: Ocupat

en: Web Aware
ca: Conscient de la web

en: Online
ca: En línia

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: Warning Level
ca: Nivell d'avís

en: Buddy Comment
ca: Comentari de l'amic

en: Could not connect to authentication server:
    %s
ca: No s'ha pogut connectar al servidor d'autenticació:
    %s

en: Could not connect to BOS server:
    %s
ca: No s'ha pogut connectar al servidor BOS:
    %s

en: Screen name sent
ca: S'ha enviat el nom d'usuari

en: Connection established, cookie sent
ca: Connexió establerta, s'està enviant el secret

note: TODO: Don't call this with ssi
en: Finalizing connection
ca: S'està finalitzant la connexió

en: Unable to login: Could not sign on as %s because the screen name is invalid.  Screen names must be a valid email address, or start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
ca: No s'ha pogut entrar: No s'ha pogut entrar com a %s perquè el nom d'usuari no és vàlid. Els noms d'usuari han de ser una adreça electrònica vàlida, o començar amb una lletra i contindre només lletres, nombres o espais, o només nombres.

en: Invalid screen name.
ca: El nom d'usuari no és vàlid.

en: Incorrect password.
ca: La contrasenya no és correcta.

en: Your account is currently suspended.
ca: El vostre compte està actualment suspés.

note: service temporarily unavailable
en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
ca: El servei de missatges instantanis d'AOL no està disponible temporalment.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
ca: Heu estat connectant-vos i desconnectat-vos amb massa freqüència. Espereu deu minuts i intenteu-ho de nou. Si continueu intentant-ho, haureu d'esperar encara més temps.

en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
ca: La versió del client que useu és massa antiga, actualitzeu-la a %s

en: Could Not Connect
ca: No s'ha pogut connectar

en: Received authorization
ca: S'ha rebut l'autorització

en: The SecurID key entered is invalid.
ca: La clau SecurID que heu entrat no és vàlida.

en: Enter SecurID
ca: Introduïu el SecureID

en: Enter the 6 digit number from the digital display.
ca: Introduïu el nombre de 6 dígits de la pantalla digital.

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c OK and @c Cancel buttons.
en: _OK
ca: _D'acord

en: You may be disconnected shortly.  You may want to use TOC until this is fixed.  Check %s for updates.
ca: Se vos pot desconnectar d'ací a poc temps. Si voleu, podeu emprar TOC fins que es resolga. Comproveu si hi ha actualitzacions a %s.

en: Unable to get a valid AIM login hash.
ca: ElNo s'ha pogut obtindre un hash d'AIM d'entrada vàlid.

en: You may be disconnected shortly.  Check %s for updates.
ca: Se vos pot desconnectar d'ací a poc temps. Comproveu si hi ha actualitzacions a %s.

en: Unable to get a valid login hash.
ca: No s'ha pogut obtindre un hash d'entrada vàlid.

en: Password sent
ca: S'ha enviat la contrasenya

en: Unable to initialize connection
ca: No s'ha pogut inicialitzar la connexió

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
ca: Autoritzeu-me perquè vos puga afegir a la meua llista d'amics.

en: Authorization Request Message:
ca: Missatge de petició d'autorització:

en: Please authorize me!
ca: Autoritzeu-me, si vos plau.

en: No reason given.
ca: No s'ha indicat cap motiu.

en: Authorization Denied Message:
ca: Missatge de denegació de l'autorització:

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
ca: L'usuari %u vos ha denegat la vostra sol·licitud d'afegir-lo a la vostra llista d'amics pel següent motiu:
    %s

en: ICQ authorization denied.
ca: S'ha denegat l'autorització ICQ.

note: Someone has granted you authorization
en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
ca: L'usuari %u vos ha permés afegir-lo a la vostra llista d'amics.

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
ca: Heu rebut un missatge especial
    
    De: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
ca: Heu rebut una pàgina d'ICQ
    
    De: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ e-mail from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
ca: Heu rebut un missatge de correu electrònic d'ICQ de %s [%s]
    
    Missatge:
    %s

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
ca: L'usuari %u d'ICQ vos ha enviat un amic: %s (%s)

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
ca: Voleu afegir este amic a la vostra llista d'amics?

en: _Add
ca: _Afig

en: _Decline
ca: _Rebutja

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
ca[0]: S'ha perdut %hu missatge de %s perquè no era vàlid.
ca[1]: S'ha perdut %hu missatges de %s perquè no eren vàlids.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
ca[0]: S'ha perdut %hu missatge de %s perquè era massa llarg.
ca[1]: S'ha perdut %hu missatges de %s perquè eren massa llargs.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
ca[0]: S'ha perdut %hu missatge de %s perquè no era vàlid.
ca[1]: S'han perdut %hu missatges de %s perquè no eren vàlids.

en: You missed %hu message from %s because he/she was too evil. | You missed %hu messages from %s because he/she was too evil.
ca[0]: S'ha perdut %hu missatge de %s perquè ell/ella era massa dolent/a.
ca[1]: S'han perdut %hu missatges de %s perquè ell/ella era massa dolent/a.

en: You missed %hu message from %s because you are too evil. | You missed %hu messages from %s because you are too evil.
ca[0]: S'ha perdut %hu missatge de %s perquè sou massa dolent.
ca[1]: S'han perdut %hu missatges de %s perquè sou massa dolent.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
ca[0]: S'ha perdut %hu missatge de %s per motius desconeguts.
ca[1]: S'han perdut %hu missatges de %s per motius desconeguts.

note: Data is assumed to be the destination sn
en: Unable to send message: %s
ca: No s'ha pogut enviar el missatge: %s

en: Unknown reason.
ca: Motiu desconegut.

en: Unable to send message to %s:
ca: No s'ha pogut enviar el missatge a %s:

en: User information not available: %s
ca: La informació de l'usuari no està disponible: %s

en: Online Since
ca: En línia des de

en: Member Since
ca: Membre des de

en: Available Message
ca: Missatge de disponibilitat

en: Your AIM connection may be lost.
ca: La vostra connexió d'AIM es pot perdre.

note: The conversion failed!
en: [Unable to display a message from this user because it contained invalid characters.]
ca: [No s'ha pogut mostrar el missatge d'este usuari perquè contenia caràcters invàlids.]

en: The last action you attempted could not be performed because you are over the rate limit. Please wait 10 seconds and try again.
ca: No s'ha pogut realitzar la darrera acció que havíeu intentat perquè esteu per damunt del límit. Espereu 10 segons i torneu-ho a provar.

en: You have been disconnected from chat room %s.
ca: Se vos ha desconnectat de la conversa %s.

en: Mobile Phone
ca: Telèfon mòbil

en: Personal Web Page
ca: Pàgina web personal

en: Additional Information
ca: Informació addicional

en: Zip Code
ca: Codi postal

en: Division
ca: Divisió

en: Position
ca: Posició

en: Web Page
ca: Pàgina web

en: Work Information
ca: Informació de la faena

en: Pop-Up Message
ca: Missatge emergent

en: The following screen name is associated with %s | The following screen names are associated with %s
ca[0]: El següent noms d'usuari està associats amb %s
ca[1]: Els següents noms d'usuari estan associats amb %s

en: Screen name
ca: Nom d'usuari

en: No results found for e-mail address %s
ca: No s'han obtingut resultats per a l'adreça electrònica %s

en: You should receive an e-mail asking to confirm %s.
ca: Hauríeu de rebre un correu demanant-vos confirmar %s.

en: Account Confirmation Requested
ca: S'ha sol·licitat la confirmació del compte

en: Error Changing Account Info
ca: S'ha produït un error en canviar la informació del compte

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name differs from the original.
ca: Error 0x%04x: no s'ha pogut formatar el nom d'usuari perquè el demanat difereix de l'original.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because it is invalid.
ca: Error 0x%04x: No s'ha pogut formatar el nom d'usuari perquè no és vàlid.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name is too long.
ca: Error 0x%04x: no s'ha pogut formatar el nom d'usuari perquè el demanat és massa llarg.

en: Error 0x%04x: Unable to change e-mail address because there is already a request pending for this screen name.
ca: Error 0x%04x: no s'ha pogut canviar l'adreça electrònica perquè ja hi ha una petició pendent per a este nom d'usuari.

en: Error 0x%04x: Unable to change e-mail address because the given address has too many screen names associated with it.
ca: Error 0x%04x: no s'ha pogut canviar l'adreça electrònica perquè l'adreça donada ja té massa noms d'usuari associats.

en: Error 0x%04x: Unable to change e-mail address because the given address is invalid.
ca: Error 0x%04x: No s'ha pogut canviar l'adreça electrònica perquè l'adreça indicada no és vàlida.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
ca: Error 0x%04x: error desconegut.

en: The e-mail address for %s is %s
ca: L'adreça electrònica per a %s és %s

en: Account Info
ca: Informació del compte

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
ca: No s'ha enviat la imatge de MI. Heu d'estar directament connectat per a poder enviar imatges de MI.

en: Unable to set AIM profile.
ca: No s'ha pogut establir el perfil d'AIM.

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
ca: Probablement heu demanat establir el vostre perfil abans d'acabar amb el procés de connexió. El vostre perfil segueix sense estar establert; intenteu establir-lo de nou quan el procés de connexió haja finalitzat.

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
ca[0]: S'ha excedit el límit màxim per la mida del perfil d'%d octet. Se vos ha retallat.
ca[1]: S'ha excedit el límit màxim per la mida del perfil d'%d octets. Se vos ha retallat.

en: Profile too long.
ca: Perfil massa llarg.

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
ca[0]: S'ha superat el límit d'%d octet per al missatge d'absència. Se vos ha retallat.
ca[1]: S'ha superat el límit de %d octets per al missatge d'absència. Se vos ha retallat.

en: Away message too long.
ca: El missatge d'absència és massa llarg.

en: Could not add the buddy %s because the screen name is invalid.  Screen names must be a valid email address, or start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
ca: No s'ha pogut afegir l'amic %s perquè el nom d'usuari no és vàlid. Els noms d'usuari han de ser una adreça electrònica vàlida, o començar amb una lletra i contindre lletres, nombres i espais, o només nombres.

en: Unable To Add
ca: No s'ha pogut afegir

en: Unable To Retrieve Buddy List
ca: No s'ha pogut obtindre la llista d'amics

en: The AIM servers were temporarily unable to send your buddy list.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few hours.
ca: No s'ha pogut obtindre la llista d'amics dels servidors d'AIM. La llista d'amics no s'ha perdut, i probablement tornarà a estar disponible d'aquí a poques hores.

en: Orphans
ca: Orfes

en: Could not add the buddy %s because you have too many buddies in your buddy list.  Please remove one and try again.
ca: No s'ha pogut afegir l'amic %s perquè hi ha massa entrades a la llista d'amics. Suprimiu-ne algun i torneu-ho a intentar.

en: (no name)
ca: (sense nom)

en: Could not add the buddy %s for an unknown reason.
ca: No s'ha pogut afegir l'amic %s per motius desconeguts.

en: The user %s has given you permission to add you to their buddy list.  Do you want to add them?
ca: L'usuari %s vos ha donat permís per afegir-vos a la seua llista d'amics. Voleu afegir-lo a la vostra?

en: Authorization Given
ca: S'ha donat l'autorització

note: Granted
en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
ca: L'usuari %s vos ha permés afegir-lo a la vostra llista d'amics.

en: Authorization Granted
ca: S'ha concedit l'autorització

note: Denied
en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
ca: L'usuari %s vos ha denegat la petició d'afegir-lo a la vostra llista d'amics pels següents motius:
    %s

en: Authorization Denied
ca: S'ha denegat l'autorització

en: _Exchange:
ca: Int_ercanvi:

en: Invalid chat name specified.
ca: S'ha especificat un nom de xat invàlid.

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
ca: La vostra imatge MI no s'ha enviat. No podeu enviar imatges MI en xats AIM.

en: Away Message
ca: Missatge d'absència

en: <i>(retrieving)</i>
ca: <i>(s'està recuperant)</i>

en: iTunes Music Store Link
ca: Enllaç de la botiga de música d'iTunes

en: Buddy Comment for %s
ca: Comentari sobre l'amic %s

en: Buddy Comment:
ca: Comentari sobre l'amic:

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
ca: Heu triat obrir una connexió directa de MI amb %s.

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a security risk.  Do you wish to continue?
ca: Atès que això revela la vostra adreça IP, es podria considerar com un risc de seguretat.. Voleu continuar?

en: C_onnect
ca: C_onnecta

en: Get AIM Info
ca: Obtén informació de AIM

en: Edit Buddy Comment
ca: Edita el comentari sobre l'amic

en: Get Status Msg
ca: Aconsegueix el missatge d'estat

en: Direct IM
ca: MI directa

en: Re-request Authorization
ca: Torna a demanar l'autorització

en: Require authorization
ca: Requereix autorització

en: Web aware (enabling this will cause you to receive SPAM!)
ca: Atent al web (si ho habiliteu, farà que comenceu a rebre'n brossa!)

en: ICQ Privacy Options
ca: Opcions de privadesa d'ICQ

en: The new formatting is invalid.
ca: El format nou no és vàlid.

en: Screen name formatting can change only capitalization and whitespace.
ca: El format del nom d'usuari només pot canviar majúscules i minúscules, i espais en blanc.

en: Change Address To:
ca: Canvia l'adreça per:

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
ca: <i>no esteu esperant cap autorització</i>

en: You are awaiting authorization from the following buddies
ca: Esteu esperant l'autorització dels següents amics

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
ca: Podeu tornar a demanar l'autorització d'estos amics fent-hi clic a damunt amb el botó dret del ratolí, i seleccionant «Torna a demanar l'autorització».

en: Find Buddy by E-Mail
ca: Troba un amic per l'adreça electrònica

en: Search for a buddy by e-mail address
ca: Cerca un amic per l'adreça electrònica

en: Type the e-mail address of the buddy you are searching for.
ca: Escriviu l'adreça electrònica de l'amic que estigueu cercant.

en: _Search
ca: C_erca

en: Set User Info (URL)...
ca: Estableix informació d'usuari (URL)...

en: Change Password (URL)
ca: Canvia la contrasenya (URL)

en: Configure IM Forwarding (URL)
ca: Configura el reenviament de MI (URL)

note: ICQ actions
en: Set Privacy Options...
ca: Estableix les opcions de privadesa...

note: AIM actions
en: Confirm Account
ca: Confirma el compte

en: Display Currently Registered E-Mail Address
ca: Mostra l'adreça actualment registrada

en: Change Currently Registered E-Mail Address...
ca: Canvia l'adreça actualment registrada...

en: Show Buddies Awaiting Authorization
ca: Mostra els amics pendents d'autorització

en: Search for Buddy by E-Mail Address...
ca: Cerca un amic per l'adreça electrònica...

en: Search for Buddy by Information
ca: Cerca un amic per la informació

en: Use recent buddies group
ca: Utilitza el grup d'amics recent

en: Show how long you have been idle
ca: Mostra quant de temps heu estat inactiu

en: Always use ICQ proxy server for file transfers
    (slower, but does not reveal your IP address)
ca: Empra sempre un servidor intermediari ICQ
    per a la transferència de fitxers
    (és més lent, però acostuma a funcionar)

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
ca: S'està demanant a %s que es connecti amb vós a %s:%hu per a MI directa.

en: Attempting to connect to %s:%hu.
ca: S'està intentant connectar amb %s:%hu.

en: Attempting to connect via proxy server.
ca: S'està intentant connectar a través d'un servidor intermediari.

en: %s has just asked to directly connect to %s
ca: %s demana connectar-se directament a %s

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
ca: Açò requereix la connexió directa entre els dos ordinadors, ja que és necessari per a poder enviar imatges instantànies. Atès que es revelarà la vostra adreça IP, això es pot considerar un risc de privadesa.

en: Primary Information
ca: Informació primària

en: Personal Introduction
ca: Introducció personal

en: QQ Number
ca: Número QQ

en: Country/Region
ca: País/Regió

en: Province/State
ca: Província/Estat

en: Horoscope Symbol
ca: Signe de l'horòscop

en: Zodiac Sign
ca: Signe del zodíac

en: Blood Type
ca: Tipus de sang

en: College
ca: Col·legi

en: Email
ca: Adreça electrònica

en: Zipcode
ca: Codi postal

en: Cellphone Number
ca: Número de mòbil

en: Phone Number
ca: Número de telèfon

en: Aquarius
ca: Aquari

en: Pisces
ca: Peixos

en: Aries
ca: Àries

en: Taurus
ca: Taure

en: Gemini
ca: Bessons

en: Cancer
ca: Cranc

en: Leo
ca: Lleó

en: Virgo
ca: Verge

en: Libra
ca: Balança

en: Scorpio
ca: Escorpió

en: Sagittarius
ca: Sagitari

en: Rat
ca: Rata

en: Ox
ca: Bou

en: Tiger
ca: Tigre

en: Rabbit
ca: Conill

en: Dragon
ca: Drac

en: Snake
ca: Serp

en: Horse
ca: Cavall

en: Goat
ca: Ovella

en: Monkey
ca: Mico

en: Rooster
ca: Gall

en: Dog
ca: Gos

en: Pig
ca: Porc

en: Other
ca: Altres

en: Modify my information
ca: Modifica la meua informació

en: Update my information
ca: Actualitza la meua informació

en: Your information has been updated
ca: S'ha actualitzat la vostra informació

en: Setting custom faces is not currently supported. Please choose an image from %s.
ca: Ara no es permet definir cares personalitzades. Trieu una imatge de %s.

en: Invalid QQ Face
ca: El nom de la cara QQ no és vàlida

en: You rejected %d's request
ca: Heu rebutkat la sol·licitud de %d

en: Input your reason:
ca: Indiqueu-ne el motiu:

en: Reject request
ca: Rebutja la sol·licitud

note: title
en: Sorry, you are not my type...
ca: Em sap greu, no sou el meu tipus...

note: TODO: We don't really need to notify the user about this, do we?
en: You have successfully removed a buddy
ca: Heu suprimit amb èxit un amic

en: User %d needs authentication
ca: L'usuari %d necessita autenticació

en: Input request here
ca: Introduïu la sol·licitud ací

note: TODO: Awkward string to fix post string freeze - standardize auth dialogues? -evands
en: Would you be my friend?
ca: Voleu ser el meu amic?

note: multiline masked hint
en: Send
ca: Envia

en: QQid Error
ca: Error del QQid

en: Invalid QQid
ca: QQid invàlid

en: Group ID
ca: ID del Grup

en: Creator
ca: Creador

en: Group Description
ca: Descripció del grup

en: Auth
ca: Autor

en: You can only search for permanent QQ groups
ca: Només podeu cercar grups QQ permanents

en: Reason: %s
ca: Motiu: %s

en: QQ Qun Operation
ca: Operació Qun QQ

en: Approve
ca: Aprova

en: This group has been added to your buddy list
ca: S'ha afegit este grup a la vostra llista d'amics

en: I am a member
ca: En sóc membre

en: I am applying to join
ca: Estic sol·licitant d'entrar-hi

en: I am the admin
ca: En sóc l'administrador

en: Unknown status
ca: Estat desconegut

en: This group does not allow others to join
ca: Aquest grup no permet que s'hi afegisca ningú

en: QQ Group Auth
ca: Autorització de grup QQ

en: Note, if you are the creator, 
    this operation will eventually remove this Qun.
ca: Nota, si en sou el creador, 
    Esta operació suprimirà este Qun.

en: Code [0x%02X]: %s
ca: Codi [0x%02X]: %s

en: Group Operation Error
ca: S'ha produït un error d'orientació del grup

en: You have successfully created a Qun
ca: Heu creat un Qun

en: Would you like to set up the Qun details now?
ca: Voleu establir-la els detalls del Qun ara?

en: Setup
ca: Instal·lació

en: System Message
ca: Missatge del sistema

en: Failed to send IM.
ca: No s'ha pogut enviar el MI.

en: Unable to login, check debug log
ca: No s'ha pogut connectar, comproveu el registre de depuració

note: we didn't successfully connect. tdt->toc_fd is valid here
en: Unable to connect.
ca: No s'ha pogut connectar.

en: Unknown-%d
ca: Desconegut-%d

en: Level
ca: Nivell

en: Invalid name
ca: QQ: El nom d'usuari no és vàlid

en: <b>Current Online</b>: %d<br>
ca: <b>En línia ara</b>: %d<br>

en: <b>Last Refresh</b>: %s<br>
ca: <b>Actualitzat per darrera vegada</b>: %s<br>

en: <b>Connection Mode</b>: %s<br>
ca: <b>Mode de connexió</b>: %s<br>

en: <b>Server IP</b>: %s: %d<br>
ca: <b>ID del servidor:</b> %s: %d<br>

en: <b>My Public IP</b>: %s<br>
ca: <b>La meua IP pública:</b> %s<br>

en: <b>Login Time</b>: %s<br>
ca: <b>Temps de connexió</b>: %s<br>

en: <b>Last Login IP</b>: %s<br>
ca: <b>Darrera IP de connexió</b>: %s<br>

en: <b>Last Login Time</b>: %s
ca: <b>Darrer temps de connexió</b>: %s

en: Login Information
ca: Informació de la connexió

en: Change Password
ca: Canvia la contrasenya

en: Show Login Information
ca: Mosta informació de la connexió

en: Block this buddy
ca: Bloca aquest amic

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: QQ Protocol	Plugin
ca: Connector per al protocol QQ

en: Socket error
ca: Error del sòcol

en: Unable to read from socket
ca: No s'ha pogut llegir el sòcol

en: %d has declined the file %s
ca: %d ha refusat el fitxer %s

en: File Send
ca: S'ha enviat el fitxer

en: %d canceled the transfer of %s
ca: %d ha cancel·lat la transferència de %s

en: Connection lost
ca: S'ha perdut la connexió

note: cancel login progress
en: Login failed, no reply
ca: Ha fallat l'entrada, no s'ha obtingut resposta

note: only need to get value
en: You have been added by %s
ca: %s vos ha afegit

en: Would you like to add him?
ca: Voleu afegir-lo?

en: User %s rejected your request
ca: L'usuari %s ha declinat la vostra sol·licitud

en: Message: %s
ca: Missatge: %s

en: %s is not in your buddy list
ca: %s no és a la vostra llista d'amics

en: Connection closed (writing)
ca: S'ha tancat la connexió (escrivint)

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
ca: <b>Títol del grup:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
ca: <b>ID del grup Notes:</b> %s<br>

en: Info for Group %s
ca: Informació del grup %s

en: Notes Address Book Information
ca: Informació de la llibreta d'adreces Notes

en: Invite Group to Conference...
ca: Convida el grup a una conferència...

en: Get Notes Address Book Info
ca: Aconsegueix informació de la llibreta d'adreces Notes

en: Sending Handshake
ca: S'està enviant la conformitat de connexió

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
ca: S'està esperant el reconeixement de la conformitat de connexió

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
ca: S'ha rebut el reconeixement de la conformitat de connexió. S'està enviant el nom d'usuari

en: Waiting for Login Acknowledgement
ca: S'està esperant el reconeixement de l'entrada

en: Login Redirected
ca: S'ha redireccionat l'entrada

en: Forcing Login
ca: S'està forçant l'entrada

en: Login Acknowledged
ca: S'ha confirmat l'entrada

en: Starting Services
ca: S'estan iniciant els serveis

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
ca: Un administrador de Sametime ha enviat este anunci en el servidor %s

en: Sametime Administrator Announcement
ca: Anunci de l'administrador de Sametime

en: Connection reset
ca: S'ha reiniciat la connexió

en: Error reading from socket: %s
ca: S'ha produït un error en llegir del sòcol: %s

note: this is a regular connect, error out
en: Unable to connect to host
ca: No s'ha pogut connectar a l'ordinador

en: Announcement from %s
ca: Avís de %s

en: Conference Closed
ca: Conferència tancada

en: Unable to send message:
ca: No s'ha pogut enviar el missatge:

en: Place Closed
ca: Lloc tancat

en: Microphone
ca: Micròfon

en: Speakers
ca: Altaveus

en: Video Camera
ca: Càmera de vídeo

en: Supports
ca: Permet

en: External User
ca: Usuari extern

en: Create conference with user
ca: Crea una conferència amb un usuari

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
ca: Introduïu el tema de la nova conferència, i un missatge d'invitació per a %s

en: New Conference
ca: Nova conferència

en: Create
ca: Crea

en: Available Conferences
ca: Conferències disponibles

en: Create New Conference...
ca: Crea noves conferències...

en: Invite user to a conference
ca: Convideu un usuari a una conferència

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
ca: Seleccioneu a quina conferència, de les d'ací davall, voleu convidar l'usuari %s. Seleccioneu «Crea una nova conferència» si voleu crear-ne una de nova on convidar-hi l'usuari.

en: Invite to Conference
ca: Convida a la conferència

en: Invite to Conference...
ca: Convida a la conferència...

en: Send TEST Announcement
ca: Envia un anunci TEST

en: Topic:
ca: Tema:

en: No Sametime Community Server specified
ca: No s'ha especificat cap servidor de Sametime Community

en: No host or IP address has been configured for the Meanwhile account %s. Please enter one below to continue logging in.
ca: No s'ha configurat cap ordinador o adreça IP per al compte Meanwhile %s. Introduïu-ne un ací davall per a poder-vos connectar.

en: Meanwhile Connection Setup
ca: Configuració de la connexió Meanwhile

en: No Sametime Community Server Specified
ca: No s'ha especificat cap servidor de Sametime Community

en: Connect
ca: Connecta

en: Unknown (0x%04x)<br>
ca: Desconegut (0x%04x)<br>

en: Last Known Client
ca: Darrer client conegut

en: User Name
ca: Nom d'usuari

en: Sametime ID
ca: ID de Sametime

en: An ambiguous user ID was entered
ca: S'ha entrat un ID d'usuari ambigu

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
ca: És possible que l'identificador «%s» es referisca a algun dels següents usuaris. De la llista de davall, seleccioneu-ne l'usuari a afegir a la vostra llista d'amics.

en: Select User
ca: Seleccioneu un usuari

en: Unable to add user: user not found
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari: no s'ha trobat l'usuari

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
ca: L'identificador «%s» no coincideix amb cap usuari de la vostra comunitat Sametime. S'ha suprimit esta entrada de la vostra llista d'amics.

en: Unable to add user
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari

en: Error reading file %s: 
    %s
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer %s: 
    %s

en: Remotely Stored Buddy List
ca: Llista d'amics emmagatzemada a un lloc remot

en: Buddy List Storage Mode
ca: Mode d'emmagatzematge de la llista d'amics

en: Local Buddy List Only
ca: Només llista d'amics local

en: Merge List from Server
ca: Fusiona la llista d'amics del servidor

en: Merge and Save List to Server
ca: Fusiona i alça la llista d'amics del servidor

en: Synchronize List with Server
ca: Sincronitza la llista amb el servidor

en: Import Sametime List for Account %s
ca: Importa la llista Sametime del compte %s

en: Export Sametime List for Account %s
ca: Exporta la llista Sametime del compte %s

en: Unable to add group: group exists
ca: No s'ha pogut afegir el grup: ja existeix

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
ca: Ja existeix un grup anomenat «%s» a la vostra llista d'amics.

en: Unable to add group
ca: No s'ha pogut agefir el grup

en: Possible Matches
ca: Coincidències possibles

en: Notes Address Book group results
ca: Resultats de grups de llibretes d'adreces Notes

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
ca: L'identificador «%s» pot referir-se a qualsevol dels grups de llibretes d'adreces Notes següents. Seleccioneu el grup correcte de la llista d'ací davall, a afegir a la llista d'amics.

en: Select Notes Address Book
ca: Seleccioneu la llibreta d'adreces Notes

en: Unable to add group: group not found
ca: No s'ha pogut afegir el grup: no s'ha trobat

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
ca: L'identificador «%s» no coincideix amb cap dels grups de llibretes d'adreces Notes de la vostra comunitat Sametime.

en: Notes Address Book Group
ca: Grup de la llibreta d'adreces Notes

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
ca: Introduïu al camp d'ací davall el nom del grup de llibretes d'adreces Notes que vulgueu afegir, juntament amb els seus membres, a la vostra llista d'amics.

en: Search results for '%s'
ca: Resultats de la cerca de «%s»

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
ca: És possible que l'identificador «%s» es referisca a algun dels següents usuaris. Podeu afegir estos usuaris a la vostra llista d'adreces, o enviar-los missatges amb els botons d'acció de davall.

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

en: No matches
ca: No hi ha cap coincidència

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
ca: L'identificador «%s» no coincideix amb cap dels usuaris de la vostra comunitat Sametime.

en: No Matches
ca: No hi ha cap coincidència

en: Search for a user
ca: Cerca un usuari

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
ca: Introduïu al camp d'ací davall, el nom o un identificador parcial per a cercar usuaris de la vostra comunitat Sametime que hi coincidisquen.

en: User Search
ca: Cerca d'usuaris

en: Import Sametime List...
ca: Importa una llista Sametime...

en: Export Sametime List...
ca: Exporta la llista Sametime...

en: Add Notes Address Book Group...
ca: Afig un grup a la llibreta d'adreces Notes...

en: User Search...
ca: Cerca d'usuaris...

en: Force login (ignore server redirects)
ca: Força l'entrada (ignora la redirecció del servidor)

note: pretend to be Sametime Connect
en: Hide client identity
ca: Amaga la identitat del client

en: User %s is not present in the network
ca: L'usuari %s no està present a la xarxa

en: Key Agreement
ca: Acord sobre la clau

en: Cannot perform the key agreement
ca: No s'ha pogut fer l'acord sobre la clau

en: Error occurred during key agreement
ca: S'ha produït un error en l'acord sobre la clau

en: Key Agreement failed
ca: Ha fallat l'acord sobre la clau

en: Timeout during key agreement
ca: S'ha excedit el temps d'espera per a l'acord sobre la clau

en: Key agreement was aborted
ca: S'ha avortat l'acord sobre la clau

en: Key agreement is already started
ca: L'acord sobre la clau ja està iniciat

en: Key agreement cannot be started with yourself
ca: L'acord sobre la clau no es pot inicialitzar amb un mateix

en: The remote user is not present in the network any more
ca: L'usuari remot ja no està present a la xarxa

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
ca: S'ha rebut un acord sobre la clau de %s. Voleu acceptar-lo?

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
ca: L'usuari remot està esperant l'acord sobre la clau a:
    Ordinador remot: %s
    Port remot: %d

en: Key Agreement Request
ca: Sol·licitud d'acord sobre la clau

en: IM With Password
ca: MI amb contrasenya

en: Cannot set IM key
ca: No s'ha pogut establir la clau de MI

en: Set IM Password
ca: Especifica la contrasenya de MI

en: Get Public Key
ca: Aconsegueix la clau pública

en: Cannot fetch the public key
ca: No s'ha pogut obtindre la clau pública

en: Show Public Key
ca: Mostra la clau pública

en: Could not load public key
ca: No s'ha pogut carregar la clau pública

en: User Information
ca: Informació de l'usuari

en: Cannot get user information
ca: No s'ha pogut obtindre informació de l'usuari

en: The %s buddy is not trusted
ca: No es confia en l'amic %s

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
ca: No podeu rebre notificacions d'amic fins que no hàgiu importat la seua clau pública. Podeu fer servir l'ordre 'Aconsegueix la clau pública' per obtindre-la.

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
ca: Obre...

en: The %s buddy is not present in the network
ca: L'amic %s no està present a la xarxa

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
ca: Per a afegir un amic heu d'importar la seua clau pública. Feu clic a Importa per a importar-la.

en: _Import...
ca: _Importa...

en: Select correct user
ca: Seleccioneu l'usuari correcte

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
ca: S'ha trobat més d'un usuari amb la mateixa clau pública. Seleccioneu l'usuari correcte de la llista per a afegir-lo a la llista d'amics.

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
ca: S'ha trobat més d'un usuari amb el mateix nom. Seleccioneu l'usuari correcte per a afegir-lo a la llista d'amics.

en: Detached
ca: Separat

en: Indisposed
ca: Indisposat

en: Wake Me Up
ca: Desperta'm

en: Hyper Active
ca: Hiperactiu

en: Happy
ca: Content

en: Sad
ca: Trist

en: Angry
ca: Enfadat

en: Jealous
ca: Gelós

en: Ashamed
ca: Avergonyit

en: Invincible
ca: Invisible

en: In Love
ca: Enamorat

en: Sleepy
ca: Endormiscat

en: Bored
ca: Avorrit

en: Excited
ca: Excitat

en: Anxious
ca: Ansiós

en: User Modes
ca: Modes d'usuari

en: Preferred Contact
ca: Contacte preferit

en: Preferred Language
ca: Llengua preferida

en: Device
ca: Dispositiu

en: Timezone
ca: Fus horari

en: Geolocation
ca: Ubicació geogràfica

en: Reset IM Key
ca: Reinicia la clau de MI

en: IM with Key Exchange
ca: MI amb intercanvi de clau

en: IM with Password
ca: MI amb contrasenya

en: Get Public Key...
ca: Aconsegueix la clau pública...

en: Kill User
ca: Mata l'usuari

en: Draw On Whiteboard
ca: Dibuixa a la pissarra

en: _Passphrase:
ca: _Contrasenya:

en: Channel %s does not exist in the network
ca: No existeix el canal %s a la xarxa

en: Channel Information
ca: Informació del canal

en: Cannot get channel information
ca: No s'ha pogut obtindre la informació del canal

en: <b>Channel Name:</b> %s
ca: <b>Nom del canal:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
ca: <br><b>Nombre d'usuaris:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
ca: <br><b>Fundador del canal:</b> %s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
ca: <br><b>Xifrat del canal:</b> %s

note: Definition of HMAC: http://en.wikipedia.org/wiki/HMAC
en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
ca: <br><b>HMAC del canal:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
ca: <br><b>Tema del canal:</b><br>%s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
ca: <br><b>Modes del canal:</b>

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
ca: <br><b>Empremta de la clau del fundador:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
ca: <br><b>Empremta babble de la clau del fundador:</b><br>%s

en: Add Channel Public Key
ca: Afig clau pública del canal

note: Add new public key
en: Open Public Key...
ca: Obre una clau pública...

en: Channel Passphrase
ca: Contrasenya del canal

en: Channel Public Keys List
ca: Llista de les claus públiques del canal

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
ca: L'autenticació del canal es fa servir per evitar-ne l'accés no autoritzat. L'autenticació es pot basar en contrasenyes i signatures digitals. Si s'ha establert una contrasenya, serà necessària per a poder-hi entrar. Si s'han establert claus públiques del canal, només els usuaris que tinguin llurs claus públiques llistades al canal hi podran entrar.

en: Channel Authentication
ca: Autenticació del canal

en: Add / Remove
ca: Afig / Suprimeix

en: Group Name
ca: Nom del grup

en: Passphrase
ca: Contrasenya

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
ca: Introduïu el nom del grup privat i la contrasenya per al canal %s.

en: Add Channel Private Group
ca: Afig un grup privat al canal

en: User Limit
ca: Límit d'usuaris

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
ca: Estableix el límit d'usuaris del canal. Poseu-lo a zero per a reiniciar el límit.

en: Invite List
ca: Llista de convidats

en: Ban List
ca: Llista de bandejats

en: Add Private Group
ca: Afig un grup privat

en: Reset Permanent
ca: Reinicia el permanent

en: Set Permanent
ca: Estableix a permanent

en: Set User Limit
ca: Estableix el límit d'usuaris

en: Reset Topic Restriction
ca: Reinicia la restricció de tema

en: Set Topic Restriction
ca: Estableix una restricció de tema

en: Reset Private Channel
ca: Reinicia el canal privat

en: Set Private Channel
ca: Estableix un canal privat

en: Reset Secret Channel
ca: Reinicia el canal secret

en: Set Secret Channel
ca: Estableix un canal secret

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
ca: Primer heu d'entrar al canal %s per a després poder entrar al grup privat

en: Join Private Group
ca: Entra al grup privat

en: Cannot join private group
ca: No s'ha pogut entrar al grup privat

en: Call Command
ca: Ordre de trucada

en: Cannot call command
ca: No s'ha pogut cridar l'ordre

en: Unknown command
ca: Ordre desconeguda

en: Secure File Transfer
ca: Transferència de fitxers segura

en: Error during file transfer
ca: S'ha produït un error en la transferència

en: Remote disconnected
ca: S'ha desconnectat remotament

en: Permission denied
ca: S'ha denegat el permís

en: Key agreement failed
ca: Ha fallat l'acord sobre la clau

en: Connection timed out
ca: S'ha esgotat el temps d'espera de la connexió

en: Creating connection failed
ca: Ha fallat la creació de la connexió

en: File transfer session does not exist
ca: La sessió de transferència de fitxers no existeix

en: No file transfer session active
ca: No hi ha cap sessió activa per a la transferència de fitxers

en: File transfer already started
ca: Ja s'ha iniciat la transferència del fitxer

en: Could not perform key agreement for file transfer
ca: No s'ha pogut acordar una clau per a la transferència del fitxer

en: Could not start the file transfer
ca: No s'ha pogut iniciar la transferència del fitxer

en: Cannot send file
ca: No s'ha pogut enviar el fitxer

en: Error occurred
ca: S'ha produït un error

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
ca: %s ha canviat el tema de <I>%s</I> a: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
ca: <I>%s</I> ha canviat el mode del canal <I>%s</I> a: %s

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
ca: <I>%s</I> ha suprimit tots els modes del canal <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
ca: <I>%s</I> ha canviat el mode de <I>%s</I> a: %s

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
ca: <I>%s</I> ha suprimit tots els modes de <I>%s</I>

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
ca: <I>%2$s</I> vos ha fet fora de <I>%1$s</I> (%3$s)

en: You have been killed by %s (%s)
ca: %s vos ha matat (%s)

en: Killed by %s (%s)
ca: %s vos ha matat (%s)

en: Server signoff
ca: Desconnexió del servidor

en: Personal Information
ca: Informació personal

en: Birth Day
ca: Data de naixement

en: Job Role
ca: Rol a la faena

en: Organization
ca: Organització

en: Unit
ca: Unitat

en: Note
ca: Nota

en: Join Chat
ca: Entra a un xat

en: You are channel founder on <I>%s</I>
ca: Sou fundador del canal a <I>%s</I>

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
ca: El fundador de <I>%s</I> és <I>%s</I>

en: Real Name
ca: Nom real

en: Status Text
ca: Text d'estat

en: Public Key Fingerprint
ca: Empremta de la clau pública

en: Public Key Babbleprint
ca: Empremta babble de la clau pública

en: _More...
ca: _Més...

en: Detach From Server
ca: Separa del servidor

en: Cannot detach
ca: No s'ha pogut separar

en: Cannot set topic
ca: No s'ha pogut establir el tema

en: Failed to change nickname
ca: No s'ha pogut canviar el sobrenom

en: Roomlist
ca: Llista de sales

en: Cannot get room list
ca: No s'ha pogut obtindre la llista de sales

en: Network is empty
ca: La xarxa està buida

en: No public key was received
ca: No s'ha rebut cap clau pública

en: Server Information
ca: Informació del servidor

en: Cannot get server information
ca: No s'ha pogut obtindre informació del servidor

en: Server Statistics
ca: Estadístiques del servidor

en: Cannot get server statistics
ca: No s'han pogut obtindre estadístiques del servidor

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
ca: Hora d'inici del servidor local: %s
    Estona que el servidor local ha estat en marxa: %s
    Clients del servidor local: %d
    Canals del servidor local: %d
    Operadors del servidor local: %d
    Operadors de l'encaminador local: %d
    Clients de la cel·la local: %d
    Canals de la cel·la local: %d
    Servidors de la cel·la local: %d
    Total de clients: %d
    Total de canals: %d
    Total de servidors: %d
    Total d'encaminadors: %d
    Total d'operadors del servidor: %d
    Total d'operadors de l'encaminador: %d

en: Network Statistics
ca: Estadístiques de xarxa

en: Ping failed
ca: Ha fallat el ping

en: Ping reply received from server
ca: S'ha rebut la resposta al ping del servidor

en: Could not kill user
ca: No s'ha pogut matar l'usuari

en: WATCH
ca: OBSERVA

en: Cannot watch user
ca: No es pot vigilar l'usuari

en: Resuming session
ca: S'està reprenent la sessió

en: Authenticating connection
ca: S'està autenticant la connexió

en: Verifying server public key
ca: S'està verificant la clau pública del servidor

en: Passphrase required
ca: Cal una contrasenya

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
ca: S'ha rebut la clau pública de %s. La còpia local de la clau no coincideix. Voleu acceptar esta clau pública, de tota manera?

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
ca: S'ha rebut la clau pública de %s. Voleu acceptar-la?

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
ca: L'empremta i l'empremta babble per a la clau %s són:
    
    %s
    %s

en: Verify Public Key
ca: Verifica la clau pública

en: _View...
ca: _Visualitza...

en: Unsupported public key type
ca: El tipus de la clau pública no està implementat

en: Disconnected by server
ca: El servidor vos ha desconnectat

en: Error during connecting to SILC Server
ca: S'ha produït un error en connectar al servidor SILC

en: Key Exchange failed
ca: Ha fallat l'intercanvi de claus

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
ca: No s'ha pogut restablir la sessió anteriorment separada. Premeu «Torna a connectar» per crear una nova connexió.

en: Connection failed
ca: Ha fallat la connexió

en: Performing key exchange
ca: S'estan intercanviant les claus

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
ca: S'està connectant al servidor SILC

en: Could not load SILC key pair
ca: No s'ha pogut carregar el parell de claus SILC

en: Unable to create connection
ca: No s'ha pogut crear la connexió

en: Out of memory
ca: Sense memòria

en: Cannot initialize SILC protocol
ca: No s'ha pogut inicialitzar el protocol SILC

en: Error loading SILC key pair
ca: S'ha produït un error en carregar el parell de claus SILC

en: Your Current Mood
ca: El vostre estat d'ànim actual

en: In love
ca: Enamorat

en: 
    Your Preferred Contact Methods
ca: 
    El vostre mètode de contacte preferit

en: Video conferencing
ca: Videoconferència

en: Your Current Status
ca: El vostre estat actual

en: Online Services
ca: Serveis en línia

en: Let others see what services you are using
ca: Permet que els altres vegen quins serveis feu servir

en: Let others see what computer you are using
ca: Permet que els altres vegen quin ordinador feu servir

en: Your VCard File
ca: El fitxer de la vostra VCard

en: Timezone (UTC)
ca: Fus horari (UTC)

en: User Online Status Attributes
ca: Atributs de l'estat de l'usuari en línia

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
ca: Podeu permetre que altres usuaris vegen informació sobre el vostre estat en línia, així com informació personal. Empleneu la informació que vulgueu que altres usuaris puguen vore.

en: Message of the Day
ca: Frase del dia

en: No Message of the Day available
ca: No es disposa de frase del dia

en: There is no Message of the Day associated with this connection
ca: No hi ha cap frase del dia associada amb esta connexió

en: Create New SILC Key Pair
ca: Crea una nou parell de claus SILC

en: Passphrases do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Key Pair Generation failed
ca: Ha fallat la generació del parell de claus

en: Key length
ca: Longitud de la clau

en: Public key file
ca: Fitxer de la clau pública

en: Private key file
ca: Fitxer de la clau privada

en: Passphrase (retype)
ca: Contrasenya (torneu-la a escriure)

en: Generate Key Pair
ca: Genera el parell de claus

en: Online Status
ca: Estat en línia

en: View Message of the Day
ca: Mostra la frase del dia

en: Create SILC Key Pair...
ca: Crea un parell de claus SILC...

en: User <I>%s</I> is not present in the network
ca: L'usuari <I>%s</I> no està present a la xarxa

en: Topic too long
ca: El tema és massa llarg

en: You must specify a nick
ca: Heu d'indicar un sobrenom

en: channel %s not found
ca: No s'ha trobat el canal %s

en: channel modes for %s: %s
ca: Els modes del canal %s són: %s

en: no channel modes are set on %s
ca: no s'ha especificat cap mode per a %s

en: Failed to set cmodes for %s
ca: Ha fallat en posar modes per a %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
ca: Ordre desconeguda: %s, (pot ser un error del client)

en: part [channel]:  Leave the chat
ca: part [canal]:  Ix del xat

en: leave [channel]:  Leave the chat
ca: leave [canal]:  Ix del xat

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
ca: topic [&lt;tema nou&gt;]:  Mostra o canvia el tema

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
ca: join &lt;canal&gt; [&lt;contrasenya&gt;]:  Entra en un xat d'esta xarxa

en: list:  List channels on this network
ca: list:  Llista els canals en esta xarxa

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
ca: whois &lt;sobrenom&gt;:  Mostra informació sobre el sobrenom

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
ca: msg &lt;sobrenom&gt; &lt;missatge&gt;:  Envia un missatge privat a l'usuari indicat

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
ca: query &lt;sobrenom&gt; [&lt;missatge&gt;]:  Envia un missatge provat a l'usuari

en: motd:  View the server's Message Of The Day
ca: motd:  mostra la frase del dia del servidor

en: detach:  Detach this session
ca: detach:  Separa esta sessió

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
ca: quit [missatge]:  Desconnecta del servidor, amb un missatge opcional

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
ca: call &lt;ordre&gt;:  Crida un ordre del client slic

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
ca: kill &lt;sobrenom&gt; [-pubkey|&lt;motiu&gt;]:  Mata un sobrenom

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
ca: nick &lt;sobrenom nou&gt;:  Canvia de sobrenom

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
ca: whowas &lt;sobrenom&gt;:  Mostra informació sobre el sobrenom

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
ca: cmode &lt;canal&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Canvia o mostra els modes del canal

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
ca: cumode &lt;canal&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;sobrenom&gt;:  Canvia el mode del canal per al sobrenom

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
ca: umode &lt;modes d'usuari&gt;:  Canvia el vostre mode a la xarxa

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
ca: oper &lt;sobrenom&gt; [-pubkey]:  Dóna privilegis d'operador

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
ca: invite &lt;canal&gt; [-|+]&lt;sobrenom&gt;:  convida el sobrenom o afig/suprimeix de la llista de convidats al canal

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
ca: kick &lt;canal&gt; &lt;sobrenom&gt; [comentari]:  Fa fora del canal el client

en: info [server]:  View server administrative details
ca: info [servidor]:  Mostra detalls administratius del servidor

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
ca: ban [&lt;canal&gt; +|-&lt;sobrenom&gt;]:  Bandeja un client del canal

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
ca: getkey &lt;sobrenom|servidor&gt;:  Obté la clau pública del client o servidor

en: stats:  View server and network statistics
ca: stats:  Mostra estadístiques de xarxa del servidor

en: ping:  Send PING to the connected server
ca: ping:  Envia un PING al servidor on esteu connectat

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
ca: users &lt;canal&gt;:  Llista els usuaris d'un canal

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
ca: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;canal(s)&gt;:  Llista usuari especificats del canal

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol SILC

note: *  description
en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
ca: Protocol per a conferències en viu segures per Internet (SILC)

en: Network
ca: Xarxa

en: Public Key file
ca: Fitxer de la clau pública

en: Private Key file
ca: Fitxer de la clau privada

en: Cipher
ca: Codi

en: Use Perfect Forward Secrecy
ca: Utilitza discreció de tramesa perfecta

en: Public key authentication
ca: Autenticació per clau pública

en: Block IMs without Key Exchange
ca: Bloca MI sense intercanvi de claus

en: Block messages to whiteboard
ca: Bloca els misstges a la pissarra

en: Automatically open whiteboard
ca: Obre la pissarra automàticament

en: Digitally sign and verify all messages
ca: Signa i verifica digitalment tots els missatges

en: Creating SILC key pair...
ca: S'està creant el parell de claus SILC...

en: Cannot create SILC key pair
ca: No es pot crear el parell de claus SILC

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
ca: Nom real: 	%s

en: User Name: 	%s
ca: Nom d'usuari: 	%s

en: E-Mail: 		%s
ca: Adreça electrònica: 		%s

en: Host Name: 	%s
ca: Ordinador: 	%s

en: Organization: 	%s
ca: Organització: 	%s

en: Country: 	%s
ca: País: 	%s

en: Algorithm: 	%s
ca: Algoritme: 	%s

en: Key Length: 	%d bits
ca: Longitud de la clau: 	%d bits

en: Version: 	%s
ca: Versió: 	%s

en: Public Key Fingerprint:
    %s
ca: Empremta de la clau pública
    %s

en: Public Key Babbleprint:
    %s
ca: Empremta babble de la clau pública:
    %s

en: Public Key Information
ca: Informació de la clau pública

en: Paging
ca: Radiomissatgeria

en: Video Conferencing
ca: Videoconferència

en: Computer
ca: Ordinador

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
ca: %s ha enviat un missatge a la pissarra. Voleu obrir-la?

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
ca: %s ha enviat un missatge a la pissarra del canal %s. Voleu obrir-la?

en: Whiteboard
ca: Pissarra

en: No server statistics available
ca: No hi ha estadístiques del servidor disponibles

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
ca: Fallida: Les versions no coincideixen, actualitzeu el client

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
ca: Fallida: El remot no implementa o no es refia de la vostra clau pública

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
ca: Fallida: El remot no implementa el grup KE proposat

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
ca: Fallida: El remot no implementa el xifrat proposat

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
ca: Fallida: El remot no implementa la PKCS proposada

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
ca: Fallida: El remot no implementa la funció de suma de comprovació proposada

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
ca: Fallida: El remot no implementa l'HMAC proposada

en: Failure: Incorrect signature
ca: Fallida: La signatura no és correcta

en: Failure: Invalid cookie
ca: Fallida: La galeta no és vàlida

en: Failure: Authentication failed
ca: Error: Ha fallat l'autenticació

en: Cannot initialize SILC Client connection
ca: No s'ha pogut inicialitzar la connexió per al client SILC

en: John Noname
ca: Joan Sensenom

en: Cannot find/access ~/.silc directory
ca: No es pot accedir/trobar el directori ~/.silc

en: Could not load SILC key pair: %s
ca: No s'ha pogut carregar el parell de claus SILC: %s

note: TODO: do we really want to disconnect on a failure to write?
en: Could not write
ca: No s'ha pogut escriure

en: Could not connect
ca: No s'ha pogut connectar

en: Could not create listen socket
ca: No s'ha pogut crear el sòcol per a escoltar

en: Couldn't resolve host
ca: No s'ha pogut obtindre l'adreça de l'ordinador

en: Could not resolve hostname
ca: No s'ha pogut resoltre el nom de l'ordinador

en: SIP screen names may not contain whitespaces or @ symbols
ca: Els noms d'usuari SIP no poden contindre espais en blanc ni @

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol SIP/SIMPLE

note: *  summary
en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ca: El connector per al protocol SIP/SIMPLE

en: Publish status (note: everyone may watch you)
ca: Publica l'estat (nota: tothom vos pot estar observant)

en: Use UDP
ca: Utilitza UDP

en: Use proxy
ca: Utilitza un servidor intermediari

en: Proxy
ca: Servidor intermediari

en: Auth User
ca: Usuari Auth

en: Auth Domain
ca: Domini Auth

en: Looking up %s
ca: S'està cercant %s

en: Connect to %s failed
ca: Ha fallat la connexió a %s

en: Signon: %s
ca: Entrada: %s

en: Unable to write file %s.
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer %s.

en: Unable to read file %s.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer %s.

en: Message too long, last %s bytes truncated.
ca: El missatge és massa llarg, s'han retallat els darrers %s octets.

en: %s not currently logged in.
ca: %s no està connectat.

en: Warning of %s not allowed.
ca: Avís de %s no permés.

en: A message has been dropped, you are exceeding the server speed limit.
ca: S'ha ignorat un missatge. Esteu excedint el límit de velocitat del servidor.

en: Chat in %s is not available.
ca: El xat a %s no està disponible.

en: You are sending messages too fast to %s.
ca: Esteu enviant missatges massa de pressa a %s.

en: You missed an IM from %s because it was too big.
ca: Vos heu perdut un missatge instantani de %s perquè era massa gran.

en: You missed an IM from %s because it was sent too fast.
ca: Heu perdut un missatge instantani de %s perquè s'ha enviat massa de pressa.

en: Failure.
ca: Fallada.

en: Too many matches.
ca: Hi ha massa coincidències.

en: Need more qualifiers.
ca: Es necessiten més qualificadors.

en: Dir service temporarily unavailable.
ca: Servei de directori no disponible temporalment.

en: E-mail lookup restricted.
ca: La consulta d'adreces electròniques està restringida.

en: Keyword ignored.
ca: S'ha ignorat la paraula clau.

en: No keywords.
ca: No hi ha paraules clau.

en: User has no directory information.
ca: L'usuari no té informació al directori.

en: Country not supported.
ca: El país no hi està implementat.

en: Failure unknown: %s.
ca: Fallada desconeguda: %s.

en: Incorrect screen name or password.
ca: El nom d'usuari o la contrasenya són incorrectes.

en: The service is temporarily unavailable.
ca: El servei està temporalment no disponible.

en: Your warning level is currently too high to log in.
ca: El vostre nivell d'avisos és massa alt per a connectar-se.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently.  Wait ten minutes and try again.  If you continue to try, you will need to wait even longer.
ca: Vos heu estat connectant i desconnectant amb massa freqüència. Espereu deu minuts i torneu-ho a provar. Si continueu intentant-ho, haureu d'esperar encara més.

en: An unknown signon error has occurred: %s.
ca: Hi ha hagut un error de connexió desconegut: %s.

en: An unknown error, %d, has occurred.  Info: %s
ca: S'ha produït un error desconegut, %d. Informació: %s

en: Invalid Groupname
ca: El nom del grup no és vàlid

en: Connection Closed
ca: Connexió tancada

en: Waiting for reply...
ca: S'està esperant una resposta...

en: TOC has come back from its pause. You may now send messages again.
ca: TOC ha tornat de la pausa. Ja podeu enviar missatges de nou.

en: Password Change Successful
ca: S'ha canviat la contrasenya amb èxit

en: _Group:
ca: _Grup:

en: Get Dir Info
ca: Aconsegueix informació del directori

en: Set Dir Info
ca: Estableix informació del directori

en: Could not open %s for writing!
ca: No s'ha pogut obrir %s per a escriure-hi.

en: File transfer failed; other side probably canceled.
ca: Ha fallat la transferència de fitxers. Probablement s'ha cancel·lat a l'altra banda.

en: Could not connect for transfer.
ca: No s'ha pogut connectar per realitzar la transferència.

en: Could not write file header.  The file will not be transferred.
ca: No s'ha pogut escriure la capçalera del fitxer. El fitxer no serà enviat.

en: Save As...
ca: Anomena i alça...

en: %s requests %s to accept %d file: %s (%.2f %s)%s%s | %s requests %s to accept %d files: %s (%.2f %s)%s%s
ca[0]: %s demana a %s que accepte %d fitxer: %s (%.2f %s)%s%s
ca[1]: %s demana a %s que accepte %d fitxers: %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests you to send them a file
ca: %s vos demana que li envieu un fitxer

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: TOC Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol TOC

en: Your Yahoo! message did not get sent.
ca: No s'ha pogut enviar el vostre missatge de Yahoo!

en: Yahoo! system message for %s:
ca: Missatge del sistema de yahoo! per a %s:

en: Authorization denied message:
ca: Missatge de denegació de l'autorització:

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list for the following reason: %s.
ca: %s vos ha denegat (retroactivament) la petició d'afegir-lo a la vostra llista pel següent motiu:
    %s

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list.
ca: %s vos ha denegat (retroactivament) la petició d'afegir-lo a la vostra llista.

en: Add buddy rejected
ca: S'ha rebutjat afegir l'amic

en: The Yahoo server has requested the use of an unrecognized authentication method.  You will probably not be able to successfully sign on to Yahoo.  Check %s for updates.
ca: El servidor Yahoo ha demanat l'ús d'un mètode d'autenticació que no és reconegut. Segurament no podreu connectar-vos correctament a Yahoo. Comproveu si hi ha actualitzacions a %s.

en: Failed Yahoo! Authentication
ca: Ha fallat l'autenticació amb Yahoo!

en: You have tried to ignore %s, but the user is on your buddy list.  Clicking "Yes" will remove and ignore the buddy.
ca: Heu intentat ignorar a %s, però l'usuari no és a la vostra llista d'amics. Fent clic a «Sí» se suprimirà i s'ignorarà l'amic.

en: Ignore buddy?
ca: Voleu ignorar l'amic?

en: Your account is locked, please log in to the Yahoo! website.
ca: El vostre compte està blocat, entreu a la web de Yahoo!

en: Unknown error number %d. Logging into the Yahoo! website may fix this.
ca: Error desconegut número %d. Açò es pot solucionar entrant al web de Yahoo!

en: Could not add buddy %s to group %s to the server list on account %s.
ca: No s'ha pogut afegir l'amic %s al grup %s a la llista del servidor del compte %s.

en: Could not add buddy to server list
ca: No s'ha pogut afegir l'amic a la llista del servidor

en: Received unexpected HTTP response from server.
ca: S'ha rebut una resposta HTTP inesperada del servidor.

en: Connection problem
ca: Hi ha un problema de connexió

en: Lost connection with %s:
    %s
ca: S'ha perdut la connexió amb %s:
    %s

en: Could not establish a connection with %s:
    %s
ca: No s'ha pogut establir una connexió amb %s:
    %s

en: Not at Home
ca: Fora de casa

en: Not at Desk
ca: Fora de l'escriptori

en: Not in Office
ca: Fora de l'oficina

en: On Vacation
ca: De vacances

en: Stepped Out
ca: Ha marxat

en: Not on server list
ca: No és a la llista del servidor

en: Appear Online
ca: Simula estar en línia

en: Appear Permanently Offline
ca: Simula estar permanentment fora de línia

en: Presence
ca: Presència

en: Appear Offline
ca: Simula estar fora de línia

en: Don't Appear Permanently Offline
ca: No simules estar permanentment fora de línia

en: Join in Chat
ca: Entra a un xat

en: Initiate Conference
ca: Inicia una conferència

en: Presence Settings
ca: Paràmetres de la presència

en: Start Doodling
ca: Comença a dibuixar

en: Join whom in chat?
ca: A qui vos voleu unir al xat?

en: Activate ID...
ca: Activa l'ID...

en: Join User in Chat...
ca: Entra a un xat d'un usuari...

en: join &lt;room&gt;:  Join a chat room on the Yahoo network
ca: join: &lt;sala&gt;:  entra en una sala de xat de la xarxa Yahoo

en: list: List rooms on the Yahoo network
ca: list:  llista les sales de la xarxa Yahoo

en: doodle: Request user to start a Doodle session
ca: doodle: fa una petició a l'usuari per a iniciar una sessió Doodle

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Yahoo Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol Yahoo

en: Yahoo Japan
ca: Yahoo Japó

en: Pager server
ca: Servidor de cercapersones

en: Japan Pager server
ca: Servidor de cercapersones del Japó

en: Pager port
ca: Port per al cercapersones

en: File transfer server
ca: Servidor de transferència de fitxers

en: Japan file transfer server
ca: Servidor de transferència de fitxers del Japó

en: File transfer port
ca: Port per transferència de fitxers

en: Chat room locale
ca: Característiques locals de la sala de xat

en: Ignore conference and chatroom invitations
ca: Bloca invitacions a conferències i sales de xat

en: Chat room list URL
ca: URL de la llista de sales de xat

en: Yahoo Chat server
ca: Servidor de xat de Yahoo

en: Yahoo Chat port
ca: Port del xat de Yahoo

note: Write a local message to this conversation showing that a request for a * Doodle session has been made
en: Sent Doodle request.
ca: Envia la sol·licitud d'un dibuix.

en: Unable to establish file descriptor.
ca: No s'ha pogut establir un descriptor de fitxer.

note: TODO: what to do here - do we really have to disconnect?
en: Write Error
ca: Error d'escriptura

en: Yahoo! Japan Profile
ca: Perfil Yahoo! japonés

en: Yahoo! Profile
ca: Perfil Yahoo!

en: Sorry, profiles marked as containing adult content are not supported at this time.
ca: Els perfils marcats com a que contenen continguts per adults no estan implementats de moment.

en: If you wish to view this profile, you will need to visit this link in your web browser:
ca: Si voleu vore este perfil, haureu de visitar este enllaç amb el navegador:

en: Yahoo! ID
ca: ID de Yahoo!

en: Hobbies
ca: Aficions

en: Latest News
ca: Notícies recents

en: Home Page
ca: Pàgina d'inici

en: Cool Link 1
ca: Enllaç interessant 1

en: Cool Link 2
ca: Enllaç interessant 2

en: Cool Link 3
ca: Enllaç interessant 3

en: Last Update
ca: Darrera actualització

en: User information for %s unavailable
ca: Dades de l'usuari %s no disponibles

en: Sorry, this profile seems to be in a language or format that is not supported at this time.
ca: Disculpeu, este perfil deu estar en una llengua que actualment no està implementada.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely is a temporary server-side problem. Please try again later.
ca: No s'ha pogut obtindre el perfil de l'usuari. Açò pot ser a causa d'un problema temporal del servidor. Intenteu-ho de nou més tard.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely means that the user does not exist; however, Yahoo! sometimes does fail to find a user's profile. If you know that the user exists, please try again later.
ca: No s'ha pogut obtindre el perfil de l'usuari. El més segur és que l'usuari no existisca, tot i que a vegades Yahoo! no pot trobar els perfils d'usuari. Si sabeu del cert que l'usuari existeix, torneu-ho a intentar més tard.

en: The user's profile is empty.
ca: El perfil d'usuari està buit.

en: %s declined your conference invitation to room "%s" because "%s".
ca: %s no ha acceptat la vostra invitació d'entrar a la sala «%s» perquè «%s».

en: Invitation Rejected
ca: S'ha rebutjat la invitació

en: Failed to join chat
ca: No s'ha pogut unir al xat

note: -6
en: Unknown room
ca: Sala desconeguda

note: -15
en: Maybe the room is full
ca: Pot ser que la sala estiga plena

note: -35
en: Not available
ca: No disponible

en: Unknown error. You may need to logout and wait five minutes before being able to rejoin a chatroom
ca: S'ha produït un error desconegut. Potser caldrà que eixiu i espereu uns cinc minuts abans d'intentar tornar a entrar a la sala de xat

en: You are now chatting in %s.
ca: Esteu fent un xat a %s.

en: Failed to join buddy in chat
ca: No s'ha pogut entrar al xat de l'amic.

en: Maybe they're not in a chat?
ca: Potser no estan en cap xat?

en: Fetching the room list failed.
ca: No s'ha pogut obtindre la llista de sales.

en: Voices
ca: Veus

en: Webcams
ca: Càmeres web

en: Unable to fetch room list.
ca: No s'ha pogut obtindre la llista de sales.

en: User Rooms
ca: Sales d'usuari

en: Connection problem with the YCHT server.
ca: Problema de connexió amb el servidor YCHT.

en: Lost connection with server
    %s
ca: S'ha perdut la connexió al servidor
    %s

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
ca: (S'ha produït un error en convertir este missatge. Comproveu l'opció 'Codificació' en l'editor de comptes)

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
ca: No s'ha pogut enviar al xat %s,%s,%s

en: Hidden or not logged-in
ca: Ocult o no connectat

en: <br>At %s since %s
ca: <br>A %s des de %s

en: Anyone
ca: Qualsevol

en: _Class:
ca: _Classe:

en: _Instance:
ca: _Instància:

en: _Recipient:
ca: Destinata_ri:

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
ca: No s'ha pogut subscriure a %s,%s,%s

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
ca: zlocate &lt;nick&gt;: Localitza l'usuari

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
ca: zl &lt;nick&gt;: Localitza l'usuari

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
ca: instance &lt;instància&gt;: Especifica la instància a fer servir en esta classe

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
ca: inst &lt;instància&gt;: Especifica la instància a fer servir en esta classe

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
ca: topic &lt;instància&gt;: Especifica la instància a fer servir en esta classe

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
ca: sub &lt;classe&gt; &lt;instància&gt; &lt;destinatari&gt;: Entra a un altre xat

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
ca: zi &lt;instància&gt;: Envia el missatge a &lt;missatge,<i>instància</i>,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
ca: zci &lt;classe&gt; &lt;instància&gt;: Envia un missatge a &lt;<i>classe</i>,<i>instància</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
ca: zcir &lt;classe&gt; &lt;instància&gt; &lt;destinatari&gt;: Envia un missatge a &lt;<i>classe</i>,<i>instància</i>,<i>destinatari</i>&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
ca: zir &lt;instància&gt; &lt;destinatari&gt;: Envia un missatge a &lt;MISSATGE,<i>instància</i>,<i>destinatari</i>&gt;

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
ca: zc &lt;classe&gt;: Envia un missatge a &lt;<i>classe</i>,PERSONAL,*&gt;

en: Resubscribe
ca: Dessubscriu

en: Retrieve subscriptions from server
ca: Recupera les subscripcions del servidor

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
ca: Connector per al protocol Zephyr

en: Use tzc
ca: Utilitza tzc

en: tzc command
ca: Ordre tzc

en: Export to .anyone
ca: Exporta a .anyone

en: Export to .zephyr.subs
ca: Exporta a .zephyr.subs

en: Import from .anyone
ca: Importa de .anyone

en: Import from .zephyr.subs
ca: Importa de .zephyr.subs

en: Realm
ca: Regne

en: Exposure
ca: Exposició

en: Unable to create socket:
    %s
ca: No s'ha pogut crear el sòcol:
    %s

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
ca: No s'ha pogut analitzar la resposta del servidor intermediari d'HTTP: %s

en: HTTP proxy connection error %d
ca: Error en la connexió al servidor intermediari d'HTTP %d

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling.
ca: S'ha denegat l'accés: el servidor intermediari d'HTTP prohibeix la tunelització del port %d

en: Error resolving %s
ca: S'ha produït un error en resoldre %s

en: Could not resolve host name
ca: No s'ha pogut resoldre el nom de l'ordinador

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c Yes and @c No buttons.
en: _Yes
ca: _Sí

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses Accept and Cancel buttons.
en: _Accept
ca: _Accepta

note: * * The default message to use when the user becomes auto-away.
en: I'm not here right now
ca: Ara mateix no sóc ací

en: saved statuses
ca: estats alçats

en: %s is now known as %s.
ca: %s ara es fa dir %s

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
ca: %s ha convidat a %s a la sala de xat %s:
    %s

en: %s has invited %s to the chat room %s
ca: %s ha convidat a %s a la sala de xat %s

en: Accept chat invitation?
ca: Voleu acceptar la invitació del xat?

en: SSL Handshake Failed
ca: Ha fallat la negociació de la connexió SSL

en: Unset
ca: Sense especificar

en: Do not disturb
ca: No molesteu

en: Extended away
ca: Absent durant una bona estona

en: Mobile
ca: Mòbil

en: %s changed status from %s to %s
ca: %s ha canviat l'estat de %s a %s

en: %s is now %s
ca: %s ara es fa dir %s

en: %s is no longer %s
ca: %s ja no està %s

en: %s became idle
ca: %s ha passat a inactiu

en: %s became unidle
ca: %s ja no està inactiu

en: +++ %s became idle
ca: +++ %s ha passat a inactiu

en: +++ %s became unidle
ca: +++ %s ja no està inactiu

en: Error Reading %s
ca: S'ha produït un error en llegir %s

en: An error was encountered reading your %s.  They have not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
ca: S'ha produït un error en llegir el vostre %s. No s'han carregat, i s'ha canviat el nom del fitxer per %s~.

en: Calculating...
ca: S'està calculant...

en: Unknown.
ca: Desconegut.

en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

en: %d day | %d days
ca[0]: %d dia
ca[1]: %d dies

en: %s, %d hour | %s, %d hours
ca[0]: %s, %d hora
ca[1]: %s, %d hores

en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
ca[0]: %s, %d minut
ca[1]: %s, %d minuts

en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

en: Could not open %s: Redirected too many times
ca: No s'ha pogut obrir %s. S'ha redirigit massa vegades.

en: Unable to connect to %s
ca: No s'ha pogut connectar a %s

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
ca: No s'ha pogut ubicar prou memòria per a posar-hi el contingut de %s. És possible que el servidor web intente fer quelcom maliciós.

en: Error reading from %s: %s
ca: S'ha produït un error en llegir de %s: %s

en: Error writing to %s: %s
ca: S'ha produït un error en escriure a %s: %s.

en: Unable to connect to %s: %s
ca: No s'ha pogut conectar a %s: %s

en: Internet Messenger
ca: Missatger d'Internet

en: Pidgin Internet Messenger
ca: Missatger d'Internet Pidgin

en: Send instant messages over multiple protocols
ca: Envieu missatges instantanis en múltiples protocols

en: Orientation
ca: Orientació

en: The orientation of the tray.
ca: Orientació de l'àrea de notificació.

note: Build the login options frame.
en: Login Options
ca: Opcions d'entrada

en: Screen _name:
ca: _Nom d'usuari:

en: _Local alias:
ca: Àlies _local:

en: Remember pass_word
ca: Recorda la contrasen_ya

note: Build the user options frame.
en: User Options
ca: Opcions d'usuari

en: New _mail notifications
ca: Notifica si hi ha _correu nou

note: Buddy icon
en: Use this buddy _icon for this account:
ca: Utilitza esta _icona d'amic per a este compte:

note: Build the protocol options frame.
en: %s Options
ca: Opcions de %s

en: Use GNOME Proxy Settings
ca: Empra la configuració del servidor intermediari del Gnome

en: Use Global Proxy Settings
ca: Empra les opcions globals per al servidor intermediari

en: No Proxy
ca: Sense servidor intermediari

en: Use Environmental Settings
ca: Empra les opcions de l'entorn

note: This is an easter egg. It means one of two things, both intended as humourus: A) your network is really slow and you have nothing better to do than look at butterflies. B)You are looking really closely at something that shouldn't matter.
en: If you look real closely
ca: Si mireu de ben a prop

note: This is an easter egg. See the comment on the previous line in the source.
en: you can see the butterflies mating
ca: podreu vore les papallones aparellant-se

en: Proxy Options
ca: Opcions del servidor intermediari

en: Proxy _type:
ca: _Tipus de servidor intermediari

en: _Host:
ca: _Ordinador:

en: _Username:
ca: _Nom d'usuari:

en: Pa_ssword:
ca: _Contrasenya:

en: Add Account
ca: Afig un compte

en: _Basic
ca: _Bàsic

en: _Advanced
ca: _Avançat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Add/Edit</b> in the Buddy List window
ca: <span size='larger' weight='bold'>Benvinguts al %s!</span>
    
    No teniu cap compte de MI configurat. Per a connectar-vos amb el %s premeu el botó <b>Afig</b> de davall, i configureu el vostre primer compte. Si voleu connectar-vos amb més d'un compte de MI, torneu a prémer <b>Afig</b> fins a configurar-los tots.
    
    Podeu tornar a esta finestra per afegir, editar o suprimir comptes, a partir del menú <b>Comptes->Afig/Edita</b> de la finestra de la llista d'amics.

en: Join a Chat
ca: Entra a un xat

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
ca: Introduïu la informació necessària sobre el xat on vulgueu entrar.

note: Set up stuff for the account box
en: _Account:
ca: _Compte:

en: _Block
ca: _Bloca

en: Un_block
ca: Des_bloca

en: Get _Info
ca: _Informació

en: I_M
ca: _MI

en: Add Buddy _Pounce
ca: Afig un avís _per a l'amic

en: View _Log
ca: Visua_litza el registre

en: _Alias...
ca: À_lies...

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: Add a _Buddy
ca: _Afig un amic

en: Add a C_hat
ca: A_fig un xat

en: _Delete Group
ca: _Suprimeix un grup

en: _Rename
ca: _Canvia el nom

note: join button
en: _Join
ca: En_tra

en: Auto-Join
ca: Entra automàticament

en: _Collapse
ca: _Redueix

en: _Expand
ca: _Expandeix

en: /Tools/Mute Sounds
ca: /Eines/Inhabilita els sons

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
ca: No esteu connectat amb cap protocol que permeta afegir este amic.

note: Buddies menu
en: /_Buddies
ca: /_Amics

en: /Buddies/New Instant _Message...
ca: /Amics/_Missatge instantani nou...

en: /Buddies/Join a _Chat...
ca: /Amics/E_ntra a un xat...

en: /Buddies/Get User _Info...
ca: /Amics/Aconsegueix informació de l'_usuari...

en: /Buddies/View User _Log...
ca: /Amics/Visualitza el _registre de l'usuari...

en: /Buddies/_Sort Buddies
ca: /Amics/_Ordena els amics

en: /Buddies/_Add Buddy...
ca: /Amics/Afig un _amic...

en: /Buddies/Add C_hat...
ca: /Amics/Afig un _xat...

en: /Buddies/Add _Group...
ca: /Amics/Afig un _grup...

en: /Buddies/_Quit
ca: /Amics/_Ix

note: Accounts menu
en: /_Accounts
ca: /_Comptes

en: /Accounts/Add\/Edit
ca: /Comptes/Afig\/Edita

note: Tools
en: /_Tools
ca: /Ei_nes

en: /Tools/Buddy _Pounces
ca: /Eines/Avís per a a_mics

en: /Tools/Plu_gins
ca: /Eines/Co_nnectors

en: /Tools/Pr_eferences
ca: /Eines/Pr_eferències

en: /Tools/Pr_ivacy
ca: /Eines/_Privadesa

en: /Tools/_File Transfers
ca: /Eines/Transferència de _fitxers

en: /Tools/R_oom List
ca: /Eines/_Llista de sales

en: /Tools/System _Log
ca: /Eines/_Registre del sistema

en: /Tools/Mute _Sounds
ca: /Eines/Inhabilita els _sons

note: Help
en: /_Help
ca: /A_juda

en: /Help/Online _Help
ca: /Ajuda/A_juda en línia

en: /Help/_Debug Window
ca: /Ajuda/Finestra de _depuració

en: /Help/_About
ca: /Ajuda/_Quant a

en: 
    <b>Account:</b> %s
ca: 
    <b>Compte:</b> %s

en: Buddy Alias
ca: Àlies de l'amic

en: Logged In
ca: Connectat

en: Last Seen
ca: Vist per darrera vegada

en: Spooky
ca: Esfereïdor

en: Awesome
ca: Fantàstic

en: Rockin'
ca: Xalant

en: Idle %dd %dh %02dm
ca: Inactiu %dd %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
ca: Inactiu %dh %02dm

en: Idle %dm
ca: Inactiu %dm

en: /Buddies/New Instant Message...
ca: /Amics/Missatge instantani nou...

en: /Buddies/Join a Chat...
ca: /Amics/Entra a un xat...

en: /Buddies/Get User Info...
ca: /Amics/Aconsegueix informació de l'usuari...

en: /Buddies/Add Buddy...
ca: /Amics/Afig un amic...

en: /Buddies/Add Chat...
ca: /Amics/Afig un xat...

en: /Buddies/Add Group...
ca: /Amics/Afig un grup...

en: /Tools/Privacy
ca: /Eines/Privadesa

en: /Tools/Room List
ca: /Eines/Llista de sales

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
ca[0]: %d missatge per llegir de %s
ca[1]: %d missatges per llegir de %s

en: Manually
ca: Manualment

en: Alphabetically
ca: Alfabèticament

en: By status
ca: Per estat

en: By log size
ca: Per la mida del registre

en: %s disconnected
ca: %s s'ha desconnectat

en: <span color="red">%s disconnected: %s</span>
ca: <span color="red">%s s'ha desconnectat: %s</span>

en: <b>Username:</b>
ca: <b>Nom d'usuari:</b>

en: <b>Password:</b>
ca: <b>Contrasenya:</b>

en: _Login
ca: _Nom d'usuari

en: /Accounts
ca: /Comptes

en: Please enter the screen name of the person you would like to add to your buddy list. You may optionally enter an alias, or nickname,  for the buddy. The alias will be displayed in place of the screen name whenever possible.
ca: Introduïu el nom d'usuari de la persona que vulgueu afegir a la vostra llista d'amics. Opcionalment podeu entrar un àlies, o sobrenom, per a l'amic. El sobrenom substituirà el nom d'usuari allà on sigui possible.

note: End of account box
en: _Screen name:
ca: Nom d'u_suari:

en: A_lias:
ca: À_lies:

en: This protocol does not support chat rooms.
ca: Aquest protocol no implementa sales de xat.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
ca: No esteu connectat amb cap protocol que permeti fer xats.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
ca: Introduïu un àlies i la informació adient sobre el xat que vulgueu afegir a la llista d'amics.

en: Please enter the name of the group to be added.
ca: Introduïu el nom del grup que vulgueu afegir.

en: <PurpleMain>/Accounts/
ca: <PurpleMain>/Comptes/

en: _Edit Account
ca: _Edita el compte

en: No actions available
ca: No hi ha accions disponibles

en: _Disable
ca: _Inhabilita

en: Enable Account
ca: Habilita el compte

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
ca: <PurpleMain>/Comptes/Habilita el compte

en: /Tools
ca: /Eines

en: /Buddies/Sort Buddies
ca: /Amics/Ordena els amics

en: %s
    
    %s will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
ca: %s
    
    El %s no intentarà connectar de nou este compte fins que no corregiu l'error i rehabiliteu el compte.

en: Unknown command.
ca: Ordre desconeguda.

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
ca: L'amic no està en el mateix protocol que este xat.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
ca: No esteu connectat amb cap protocol que permeta convidar este amic.

en: Invite Buddy Into Chat Room
ca: Convida l'amic a una sala de xat

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
ca: Introduïu el nom de l'usuari que vulgueu convidar, així com un missatge d'invitació opcional.

en: _Buddy:
ca: _Amic:

en: _Message:
ca: _Missatge:

en: Unable to open file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: <h1>Conversation with %s</h1>
ca: <h1>Conversa amb %s</h1>

en: Save Conversation
ca: Alça la conversa

en: Find
ca: Cerca

en: _Search for:
ca: _Cerca:

en: Un-Ignore
ca: No ignores

en: Ignore
ca: Ignora

en: Get Away Message
ca: Aconsegueix el missatge d'absència

en: Last said
ca: El darrer que es digué

en: Unable to save icon file to disk.
ca: No s'ha pogut alçar el fitxer de la icona al disc.

en: Save Icon
ca: Alça la icona

en: Animate
ca: Anima

en: Hide Icon
ca: Oculta la icona

en: Save Icon As...
ca: Anomena i alça la icona...

en: Set Custom Icon...
ca: Estableix una icona personalitzada...

en: Remove Custom Icon
ca: Suprimeix la icona personalitzada

note: Conversation menu
en: /_Conversation
ca: /_Conversa

en: /Conversation/New Instant _Message...
ca: /Conversa/_Missatge instantani nou...

en: /Conversation/_Find...
ca: /Conversa/_Cerca...

en: /Conversation/View _Log
ca: /Conversa/Visualitza el _registre

en: /Conversation/_Save As...
ca: /Conversa/Anomena i _alça...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
ca: /Conversa/_Neteja la finestra

en: /Conversation/Se_nd File...
ca: /Conversa/Envia un _fitxer...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
ca: /Conversa/Afig un a_vís per a l'amic...

en: /Conversation/_Get Info
ca: /Conversa/_Aconsegueix informació

en: /Conversation/In_vite...
ca: /Conversa/Con_vida...

en: /Conversation/M_ore
ca: /Conversa/_Més

en: /Conversation/Al_ias...
ca: /Conversa/Àl_ies...

en: /Conversation/_Block...
ca: /Conversa/_Bloca...

en: /Conversation/_Unblock...
ca: /Conversa/_Desbloca...

en: /Conversation/_Add...
ca: /Conversa/_Afig...

en: /Conversation/_Remove...
ca: /Conversa/Sup_rimeix...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
ca: /Conversa/Insereix un _enllaç...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
ca: /Conversa/Insereix una _imatge...

en: /Conversation/_Close
ca: /Conversa/_Tanca

note: Options
en: /_Options
ca: /_Opcions

en: /Options/Enable _Logging
ca: /Opcions/Habilita el _registre

en: /Options/Enable _Sounds
ca: /Opcions/Habilita els _sons

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
ca: /Opcions/Mos_tra les barres d'eines per al format

en: /Options/Show Ti_mestamps
ca: /Opcions/_Mostra les marques horàries

en: /Conversation/More
ca: /Conversa/Més

en: /Options
ca: /Opcions

note: The menubar has been deactivated. Make sure the 'More' submenu is regenerated next time * the 'Conversation' menu pops up. Make sure the 'Conversation -> More' menuitems are regenerated whenever * the 'Conversation' menu pops up because the entries can change after the * conversation is created.
en: /Conversation
ca: /Conversa

en: /Conversation/View Log
ca: /Conversa/Visualitza el registre

en: /Conversation/Send File...
ca: /Conversa/Envia un fitxer...

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
ca: /Conversa/Afig avís per a l'amic...

en: /Conversation/Get Info
ca: /Conversa/Aconsegueix informació

en: /Conversation/Invite...
ca: /Conversa/Convida...

en: /Conversation/Alias...
ca: /Conversa/Àlies...

en: /Conversation/Block...
ca: /Conversa/Bloca

en: /Conversation/Unblock...
ca: /Conversa/Desbloca

en: /Conversation/Add...
ca: /Conversa/Afig...

en: /Conversation/Remove...
ca: /Conversa/Suprimeix...

en: /Conversation/Insert Link...
ca: /Conversa/Insereix un enllaç...

en: /Conversation/Insert Image...
ca: /Conversa/Insereix una imatge...

en: /Options/Enable Logging
ca: /Opcions/Habilita el registre

en: /Options/Enable Sounds
ca: /Opcions/Habilita els sons

en: /Options/Show Formatting Toolbars
ca: /Opcions/Mostra les barres d'eines per al format

en: /Options/Show Timestamps
ca: /Opcions/Mostra les marques horàries

en: User is typing...
ca: L'usuari està escrivint...

en: User has typed something and stopped
ca: L'usuari ha escrit alguna cosa i s'ha aturat

note: Build the Send To menu
en: _Send To
ca: _Envia a

en: _Send
ca: _Envia

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
ca: No hi ha ningú a la sala

en: %d person in room | %d people in room
ca[0]: %d persona a la sala
ca[1]: %d persones a la sala

en: Typing
ca: Teclejant

en: Stopped Typing
ca: Pare d'escriure

en: Nick Said
ca: S'ha dit el sobrenom

en: Unread Messages
ca: Missatges sense llegir

en: New Event
ca: Nou esdeveniment

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
ca: clear: Neteja tots els desplaçaments de conversa.

en: Confirm close
ca: Confirma en tancar

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
ca: Teniu missatges per llegir. Esteu segur que voleu tancar la finestra?

en: Close other tabs
ca: Tanca les altres pestanyes

en: Close all tabs
ca: Tanca totes les pestanyes

en: Detach this tab
ca: Desenganxa esta pestanya

en: Close this tab
ca: Tanca esta pestanya

en: Close conversation
ca: Tanca la conversa

en: Last created window
ca: Finestra creada per darrera vegada

en: Separate IM and Chat windows
ca: Separa les finestres de MI de les de xat

en: New window
ca: Nova finestra

en: By group
ca: Per grup

en: By account
ca: Per compte

en: Save Debug Log
ca: Alça el registre de depuració

en: Invert
ca: Inverteix

en: Highlight matches
ca: Ressalta les coincidències

en: _Icon Only
ca: Només _icona

en: _Text Only
ca: Només _text

en: _Both Icon & Text
ca: Ic_ones i text

en: Filter
ca: Filtre

en: Right click for more options.
ca: Feu clic amb el botó principal per a més opcions

en: Level
ca: Nivell

en: Select the debug filter level.
ca: Seleccioneu el nivell de depuració.

en: All
ca: Tot

en: Misc
ca: Altres

en: Warning
ca: Avís

en: Fatal Error
ca: Error fatal

en: lead developer
ca: desenvolupador principal

en: developer
ca: desenvolupador

en: support
ca: suport

en: support/QA
ca: suport/CQ

en: developer & webmaster
ca: desenvolupador i mantenidor de la pàgina web

en: win32 port
ca: adaptació a win32

en: maintainer
ca: mantenidor

en: libfaim maintainer
ca: mantenidor de libfaim

note: If "lazy bum" translates literally into a serious insult, use something else or omit it.
en: hacker and designated driver [lazy bum]
ca: hacker i conductor designat

en: XMPP developer
ca: desenvolupador XMPP

en: original author
ca: autor original

en: Arabic
ca: Àrab

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Catalan
ca: Català

en: Valencian-Catalan
ca: Valencià-català

en: Czech
ca: Txec

en: Danish
ca: Danés

en: German
ca: Alemany

en: Greek
ca: Grec

en: Australian English
ca: Anglés d'Austràlia

en: Canadian English
ca: Anglés canadenc

en: British English
ca: Anglés britànic

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Euskera(Basque)
ca: Basc

en: Persian
ca: Persa

en: Finnish
ca: Finés

en: French
ca: Francés

en: Galician
ca: Gallec

en: Gujarati Language Team
ca: Equip de llengua del Gujarati

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hungarian
ca: Hongarés

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Italian
ca: Italià

en: Japanese
ca: Japonés

en: Georgian
ca: Georgià

en: Ubuntu Georgian Translators
ca: Traductors al georgià d'Ubuntu

en: Kannada Translation team
ca: Equip de traducció del Kannada

en: Korean
ca: Coreà

en: Kurdish
ca: Kurd

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Bokmål Norwegian
ca: Noruec (Bokmål)

en: Nepali
ca: Nepalés

en: Dutch, Flemish
ca: Holandés, Flamenc

en: Polish
ca: Polonés

en: Portuguese
ca: Portugués

en: Portuguese-Brazil
ca: Portugués de Brasil

en: Romanian
ca: Romanés

en: Russian
ca: Rus

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Albanian
ca: Albanés

en: Serbian
ca: Serbi

en: Swedish
ca: Suec

en: Tamil
ca: Tàmil

en: Thai
ca: Tai

en: Turkish
ca: Turc

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
ca: Equip del Vi de Gnome i T.M.Thanh

en: Simplified Chinese
ca: Xinés simplificat

en: Hong Kong Chinese
ca: Xinés de Hong Kong

en: Traditional Chinese
ca: Xinés tradicional

en: Amharic
ca: Amhàric

en: About %s
ca: Quant al %s

en: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #pidgin on irc.freenode.net<BR><BR>
ca: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #pidgin a irc.freenode.net<BR><BR>

en: Current Developers
ca: Desenvolupadors actuals

en: Crazy Patch Writers
ca: Esbojarrats escriptors de pedaços

en: Retired Developers
ca: Desenvolupadors retirats

en: Artists
ca: Artistes

en: Current Translators
ca: Traductors actuals

en: Past Translators
ca: Antics traductors

en: Debugging Information
ca: Informació de depuració

en: Get User Info
ca: Aconsegueix dades de l'usuari

en: Please enter the screen name or alias of the person whose info you would like to view.
ca: Introduïu el nom d'usuari o àlies de la persona de qui vulgueu vore la informació.

en: View User Log
ca: Visualitza el registre de l'usuari

en: Please enter the screen name or alias of the person whose log you would like to view.
ca: Introduïu el nom d'usuari o l'àlies de la persona de qui vulgueu vore el registre.

en: Alias Contact
ca: Posa un àlies al contacte

en: Enter an alias for this contact.
ca: Introduïu un àlies per a este contacte.

en: Enter an alias for %s.
ca: Introduïu un àlies per a %s.

en: Alias Buddy
ca: Posa un àlies a un amic

en: Alias Chat
ca: Posa un àlies a un xat

en: Enter an alias for this chat.
ca: Introduïu un àlies per a este xat.

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
ca[0]: Ara se suprimirà el contacte que conté %s i %d altre amic de la llista d'amics. Voleu continuar?
ca[1]: Ara se suprimirà el contacte que conté %s i %d altres amics de la llista d'amics. Voleu continuar?

en: Remove Contact
ca: Suprimeix el contacte

en: _Remove Contact
ca: _Suprimeix el contacte

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
ca: Ara es fusionarà el grup %s dins del grup anomenat %s. Voleu continuar?

en: Merge Groups
ca: Fusiona els grups

en: _Merge Groups
ca: _Fusiona els grups

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
ca: Ara se suprimirà el grup %s i tots els seus membres de la llista d'amics. Voleu continuar?

en: Remove Group
ca: Suprimeix el grup

en: _Remove Group
ca: _Suprimeix el grup

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
ca: Esteu segur que voleu suprimir %s de la llista d'amics?

en: Remove Buddy
ca: Suprimeix l'amic

en: _Remove Buddy
ca: Sup_rimeix un amic

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el xat %s de la llista d'amics?

en: Remove Chat
ca: Suprimeix el Xat

en: _Remove Chat
ca: _Suprimeix el Xat

en: Right-click for more unread messages...
ca: Feu clic amb el botó principal per a més missatges per llegir...

en: Change Status
ca: Canvia d'estat

en: Show Buddy List
ca: Mostra la llista d'amics

en: New Message...
ca: Missatge nou...

en: Mute Sounds
ca: Inhabilita els sons

en: Quit
ca: Ix

en: Not started
ca: No s'ha iniciat

en: <b>Receiving As:</b>
ca: <b>S'està rebent com a:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
ca: <b>S'està rebent de:</b>

en: <b>Sending To:</b>
ca: <b>S'està enviant a:</b>

en: <b>Sending As:</b>
ca: <b>S'està enviant com a:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
ca: No hi ha cap aplicació configurada per obrir este fitxer.

en: An error occurred while opening the file.
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer.

en: Error launching %s: %s
ca: S'ha produït un error en executar %s: %s

en: Error running %s
ca: S'ha produït un error en executar %s

en: Process returned error code %d
ca: El procés ha tornat el codi d'error %d

en: Filename:
ca: Nom del fitxer:

en: Local File:
ca: Fitxer local:

en: Speed:
ca: Velocitat:

en: Time Elapsed:
ca: Temps transcorregut:

en: Time Remaining:
ca: Temps restant:

en: Close this window when all transfers _finish
ca: Tanca esta finestra quan totes les transferències hagen _finalitzat

en: C_lear finished transfers
ca: _Neteja les transferències acabades

note: "Download Details" arrow
en: File transfer _details
ca: _Detalls de la transferència de fitxers

note: Pause button
en: _Pause
ca: _Pausa

note: Resume button
en: _Resume
ca: _Continua

en: Paste as Plain _Text
ca: Enganxa com a _text

en: _Reset formatting
ca: _Restableix la formatació

en: Hyperlink color
ca: Color dels enllaços

en: Color to draw hyperlinks.
ca: El color amb el que pintar els enllaços.

en: Hyperlink prelight color
ca: Color dels enllaços

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
ca: El color amb el que es pintaran els enllaços quan el ratolí hi estiga a sobre.

en: _Copy E-Mail Address
ca: _Copia l'adreça electrònica

en: _Open Link in Browser
ca: _Obre l'enllaç en el navegador

en: _Copy Link Location
ca: _Copia la ubicació de l'enllaç

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
ca: <span size='larger' weight='bold'>No s'ha pogut reconéixer el tipus de fitxer</span>
    
    Es farà servir PNG per defecte.

en: Unrecognized file type
    
    Defaulting to PNG.
ca: No s'ha pogut reconèixer el tipus de fitxer
    
    Per defecte es farà servir PNG.

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
ca: <span size='larger' weight='bold'>S'ha produït un error en alçar la imatge.</span>
    
    %s

en: Error saving image
    
    %s
ca: S'ha produït un error en alçar la imatge
    
    %s

en: Save Image
ca: Alça la imatge

en: _Save Image...
ca: _Alça la imatge...

en: Select Font
ca: Selecciona el tipus de lletra

en: Select Text Color
ca: Selecciona el color del text

en: Select Background Color
ca: Selecciona el color de fons

en: _Description
ca: _Descripció

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
ca: Introduïu l'URL i la descripció de l'enllaç que vulgueu inserir. La descripció és opcional.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
ca: Introduïu l'URL i la descripció de l'enllaç que vulgueu inserir.

en: Insert Link
ca: Insereix un enllaç

en: _Insert
ca: _Insereix

en: Failed to store image: %s
ca: No s'ha pogut emmagatzemar la imatge: %s

en: Insert Image
ca: Insereix una imatge

en: This theme has no available smileys.
ca: Este tema no disposa d'emoticones.

note: show everything
en: Smile!
ca: Somrigueu!

en: _Font
ca: _Tipus de lletra

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Itàlica

en: Underline
ca: Subratllat

en: _Normal
ca: N_ormal

note: If we want to show the formatting for the following items, we would * need to update them when formatting changes. The above items don't need * no updating nor nothin'
en: _Font face
ca: Tipus de _lletra

en: _Smiley
ca: _Emoticona

en: _Image
ca: _Imatge

en: _Link
ca: En_llaç

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment el registre de la conversa amb %s que va començar a les %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment el registre de la conversa a %s que va començar a les %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment el registre del sistema que va començar a les %s?

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
ca: <span size='larger' weight='bold'>Conversa a %s el %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
ca: <span size='larger' weight='bold'>Conversa amb %s a %s</span>

en: %B %Y
ca: %B de %Y

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
ca: Els esdeveniments del sistema només es registraran si s'habilita la preferència «Registra tots els canvis d'estat al registre del sistema».

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
ca: Els missatges instantanis només es registraran si s'habilita la preferència «Registra tots els missatges instantanis».

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
ca: Els xats només es registraran si s'habilita preferència «Registra tots els xats».

en: No logs were found
ca: No s'ha trobat cap registre

note: Steal the "HELP" response and use it to trigger browsing to the logs folder
en: _Browse logs folder
ca: _Navega la carpeta dels registres

en: Total log size:
ca: Mida total del registre:

en: Conversations in %s
ca: Converses a %s

en: Conversations with %s
ca: Converses amb %s

en: System Log
ca: Registre del sistema

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
ca: %s %s. Proveu «%s -h» per a més informació.

en: Open All Messages
ca: Obre els _missatges

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
ca: <span weight="bold" size="larger">Teniu correu electrònic.</span>

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
ca[0]: %s té %d missatge nou.
ca[1]: %s té %d missatges nous.

en: The browser command "%s" is invalid.
ca: L'ordre «%s» per al navegador no és vàlida.

en: Unable to open URL
ca: No s'ha pogut obrir l'URL

en: Error launching "%s": %s
ca: S'ha produït un error en executar «%s»: %s

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
ca: S'ha triat l'ordre per al navegador 'manualment', però no se n'ha indicat cap.

en: The following plugins will be unloaded.
ca: Es descarregaran els següents connectors.

en: Multiple plugins will be unloaded.
ca: Es descarregaran diversos connectors.

en: Unload Plugins
ca: Descarrega els connectors

en: %s%s<span weight="bold">Written by:</span>	%s
    <span weight="bold">Website:</span>		%s
    <span weight="bold">Filename:</span>		%s
ca: %s%s<span weight="bold">Escrit per:</span>	%s
    <span weight="bold">Lloc web:</span>		%s
    <span weight="bold">Nom del fitxer:</span>	%s

en: %s
    <span foreground="#ff0000" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
ca: %s
    <span foreground="#ff0000" weight="bold">Error: %s
    Comproveu si hi ha actualitzacions a la pàgina del connector.</span>

en: Configure Pl_ugin
ca: Config_ura el connector

en: <b>Plugin Details</b>
ca: <b>Detalls del connector</b>

en: Select a file
ca: Seleccioneu un fitxer

note: Create the "Pounce on Whom" frame.
en: Pounce on Whom
ca: Avisa dels Whom

en: _Buddy name:
ca: Nom de l'_amic:

en: Si_gns on
ca: Es _connecte

en: Signs o_ff
ca: Es _desconnecte

en: Goes a_way
ca: Passe a _absent

en: Ret_urns from away
ca: To_rne a estar present

en: Becomes _idle
ca: Passe a _inactiu

en: Is no longer i_dle
ca: Ja no estiga i_nactiu

en: Starts _typing
ca: Comence a _escriure

en: P_auses while typing
ca: S'_ature mentre tecleja

en: Stops t_yping
ca: Pare d'e_scriure

en: Sends a _message
ca: Envie un _missatge

en: Ope_n an IM window
ca: Obre u_na finestra de MI

en: _Pop up a notification
ca: Mostra una _notificació emergent

en: Send a _message
ca: Envia un _missatge

en: E_xecute a command
ca: E_xecuta una ordre

en: P_lay a sound
ca: Reproduei_x un so

en: Brows_e...
ca: Nav_ega...

en: Br_owse...
ca: Na_vega...

en: Pre_view
ca: Pre_visualitza

en: P_ounce only when my status is not Available
ca: Avisa n_omés quan el meu estat no estiga disponible

en: _Recurring
ca: _Recurrent

en: Pounce Target
ca: Objectiu de l'avís

en: Default
ca: Per defecte

en: Smiley theme failed to unpack.
ca: No s'ha pogut desempaquetar el tema de caretes.

en: Install Theme
ca: Tema d'instal·lació

en: Select a smiley theme that you would like to use from the list below. New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
ca: Seleccioneu un tema d'emoticones de la llista següent. Es poden instal·lar temes nous arrossegant-los i deixant-los anar a la llista de temes.

en: Icon
ca: Icona

en: System Tray Icon
ca: Icona d'estat

en: _Show system tray icon:
ca: Mostra la icona d'estat:

en: On unread messages
ca: Si hi ha missatges sense llegir

en: Conversation Window Hiding
ca: Ocultació de les finestres

en: _Hide new IM conversations:
ca: _Amaga noves converses de MI:

en: When away
ca: En estar absent

note: All the tab options!
en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
ca: Mostra MI i xats en finestres amb _pestanyes

en: Show close b_utton on tabs
ca: Mosta el b_otó de tancar a les pestanyes

en: _Placement:
ca: _Posicionament:

en: Top
ca: A dalt

en: Bottom
ca: A baix

en: Left
ca: A la dreta

en: Right
ca: A l'esquerra

en: Left Vertical
ca: Vertical esquerre

en: Right Vertical
ca: Vertical dret

en: N_ew conversations:
ca: Converses noves:

en: Show _formatting on incoming messages
ca: Mostra el format dels missatges entrants

en: Enable buddy ic_on animation
ca: Habilita l'_animació de les icones dels amics

en: _Notify buddies that you are typing to them
ca: _Notifica als amics quan els escriga

en: Highlight _misspelled words
ca: Ressalta les paraules _mal escrites

en: Use smooth-scrolling
ca: Utilitza el desplaçament suau

en: F_lash window when IMs are received
ca: _Fes que la finestra faça un flaix quan hi arriben missatges

en: Minimi_ze new conversation windows
ca: Minimit_za les finestres de conversa noves

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Use document font from _theme
ca: Utilitza el tipus de lletra del document del _tema

en: Use font from _theme
ca: Utilitza el tipus de lletra del _tema

en: Conversation _font:
ca: _Tipus de lletra de la conversa:

en: Default Formatting
ca: Format per defecte

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
ca: Així és com els missatges de text sortints apareixeran quan feu servir protocols que implementen el format.

en: ST_UN server:
ca: Servidor ST_UN:

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
ca: <span style="italic">Exemple: stunserver.org</span>

en: _Autodetect IP address
ca: Detecta l'_adreça IP automàticament

en: Public _IP:
ca: _IP pública:

en: _Manually specify range of ports to listen on
ca: Especifica _manualment el rang de ports on escoltar

en: _Start port:
ca: Port _inicial:

en: _End port:
ca: Port _final:

en: Proxy Server
ca: Servidor intermediari

en: No proxy
ca: Sense servidor intermediari

en: _User:
ca: _Usuari:

en: GNOME Default
ca: Predeterminat del GNOME

en: Browser Selection
ca: Selecció del navegador

en: _Browser:
ca: _Navegador:

en: _Open link in:
ca: _Obre la ubicació de l'enllaç a:

en: Browser default
ca: Predeterminat del navegador

en: Existing window
ca: Finestra existent

en: New tab
ca: Nova pestanya

en: _Manual:
    (%s for URL)
ca: _Manual:
    (%s per a l'URL)

en: Log _format:
ca: _Format del registre:

en: Log all _instant messages
ca: _Registra tots els missatges instantanis

en: Log all c_hats
ca: Registra tots els _xats

en: Log all _status changes to system log
ca: Regi_stra tots els canvis d'estat al registre del sistema

en: Sound Selection
ca: Selecció de sons

en: Quietest
ca: El més silenciós

en: Quieter
ca: Més silenciós

en: Quiet
ca: Silenciós

en: Loud
ca: Alt

en: Louder
ca: Més alt

en: Loudest
ca: El més alt

en: _Method:
ca: _Mètode:

en: Console beep
ca: Avís sonor del terminal

en: No sounds
ca: Sense sons

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
ca: Ordre per al so
    (%s per al nom de fitxer)

en: Sounds when conversation has _focus
ca: Sons quan la conversa tinga el _focus

en: Enable sounds:
ca: Habilita els sons:

en: Volume:
ca: Volum:

en: Play
ca: Reprodueix

en: _Report idle time:
ca: Informa del _temps d'inactivitat:

en: Based on keyboard or mouse use
ca: Basat en l'ús del teclat o el ratolí

en: _Auto-reply:
ca: Resposta _automàtica:

en: When both away and idle
ca: En estar absent i inactiu alhora

note: Auto-away stuff
en: Auto-away
ca: Auto-absència

en: Change status when _idle
ca: Canvia l'estat quan estiga _inactiu

en: Change _status to:
ca: Canvia l'e_stat a:

note: Signon status stuff
en: Status at Startup
ca: L'estat en iniciar

en: Use status from last _exit at startup
ca: _En iniciar, empra el mateix estat que en sortir per darrera vegada

en: Status to a_pply at startup:
ca: Es_tatus a utilitzar en iniciar:

en: Interface
ca: Interfície

en: Smiley Themes
ca: Temes d'emoticones

en: Browser
ca: Navegador

en: Status / Idle
ca: Estat / Inactiu

en: Allow all users to contact me
ca: Permet a tots els usuaris contactar amb mi

en: Allow only the users on my buddy list
ca: Només permet els usuaris de la llista d'amics

en: Allow only the users below
ca: Només permet els usuaris indicats ací davall

en: Block all users
ca: Bloca tots els usuaris

en: Block only the users below
ca: Bloca els usuaris indicats ací davall

en: Privacy
ca: Privadesa

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
ca: Els canvis en les opcions de privadesa es realitzen immediatament.

note: "Set privacy for:" label
en: Set privacy for:
ca: Estableix la privadesa de:

en: Permit User
ca: Permet l'usuari

en: Type a user you permit to contact you.
ca: Escriviu quin usuari permeteu que vos contacte.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
ca: Introduïu el nom de l'usuari que vulgueu que vos puga contactar.

en: _Permit
ca: _Permet

en: Allow %s to contact you?
ca: Voleu permetre que %s vos puga contactar?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
ca: Esteu segur que voleu permetre que %s vos puga contactar?

en: Block User
ca: Bloca un usuari

en: Type a user to block.
ca: Escriviu l'usuari que vulgueu blocar.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
ca: Introduïu el nom de l'usuari que vulgueu blocar.

en: Block %s?
ca: Voleu blocar %s?

en: Are you sure you want to block %s?
ca: Esteu segur que voleu blocar %s?

en: Apply
ca: Aplica

en: That file already exists
ca: Aquest fitxer ja existeix

en: Would you like to overwrite it?
ca: El voleu sobrescriure?

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Choose New Name
ca: Trieu un nom nou

en: Select Folder...
ca: Selecciona una carpeta...

note: Create the window.
en: Room List
ca: Llista de sales

note: list button
en: _Get List
ca: _Aconsegueix la llista

note: add button
en: _Add Chat
ca: _Afig el xat

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
ca: Esteu segur que voleu suprimir els estatus seleccionats?

note: Use button
en: _Use
ca: _Utilitza

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
ca: Ja s'utilitza este títol. Heu de triar un títol únic.

en: Different
ca: Diferent

en: _Title:
ca: _Títol:

en: _Status:
ca: E_stat:

note: Different status message expander
en: Use a _different status for some accounts
ca: Utilitza un estat _diferent per a determinats comptes

note: Save & Use button
en: Sa_ve & Use
ca: Alça i _fes servir

en: Status for %s
ca: Estat per a %s

en: Waiting for network connection
ca: S'està esperant la connexió de xarxa

en: The following error has occurred loading %s: %s
ca: S'ha produït el següent error en carregar %s: %s

en: Failed to load image
ca: No s'ha pogut carregar la imatge

en: Cannot send folder %s.
ca: No s'ha pogut enviar la carpeta %s.

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
ca: El %s no pot transferir una carpeta. Haureu d'enviar per separat cada un dels fitxers

en: You have dragged an image
ca: Heu arrossegat una imatge

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
ca: Podeu enviar esta imatge com una transferència de fitxer, incrustar-la en el missatge, o emprar-la com a icona d'amic per a este usuari.

en: Set as buddy icon
ca: Estableix com a icona de l'amic

en: Send image file
ca: Envia un fitxer d'imatge

en: Insert in message
ca: Insereix un el missatge

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
ca: Voleu establir-la com la icona per a este amic?

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
ca: Podeu enviar esta imatge com una transferència de fitxer, o emprar-la com a icona d'amic per a este usuari.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
ca: Podeu incrustar esta imatge en el missatge o utilitzar-la com a icona per a este usuari.

note: I don't know if we really want to do anything here.  Most of the desktop item types are crap like * "MIME Type" (I have no clue how that would be a desktop item) and "Comment"... nothing we can really * send.  The only logical one is "Application," but do we really want to send a binary and nothing 
en: Cannot send launcher
ca: No es pot enviar el llançador

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send whatever this launcher points to instead of this launcher itself.
ca: Heu arrossegat un llançador de l'escriptori. Segurament voleu enviar allò al que este llançador apunta i no pas el llançador.

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
ca: <b>Fitxer:</b> %s
    <b>Mida del fitxer:</b> %s
    <b>Mida de la imatge:</b> %dx%d

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
ca: El fitxer «%s» és massa gran per a %s. Intenteu-ho amb una imatge més petita.

en: Icon Error
ca: Error en la icona

en: Could not set icon
ca: No s'ha pogut establir la icona

en: Failed to open file '%s': %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s»: %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
ca: No s'ha pogut carregar la imatge «%s»: no se'n coneix el motiu, possiblement la imatge estiga corrompuda

en: Save File
ca: Alça un fitxer

en: Select color
ca: Seleccioneu un color

en: _Alias
ca: À_lies

en: Close _tabs
ca: Tanca _pestanyes

en: _Get Info
ca: _Aconsegueix informació

en: _Invite
ca: Conv_ida

en: _Modify
ca: _Modifica

en: _Open Mail
ca: _Obre el correu

en: Pidgin smileys
ca: Emoticones del Pidgin

en: Selecting this disables graphical emoticons.
ca: En seleccionar-ho, s'inhabilitaran les emoticones gràfiques

en: none
ca: cap

en: Display Statistics
ca: Mostra les estadístiques

en: Response Probability:
ca: Probabilitat de resposta:

en: Statistics Configuration
ca: Configuració de les estadístiques

note: msg_difference spinner
en: Maximum response timeout:
ca: Temps d'espera màxim de resposta:

en: minutes
ca: minuts

note: last_seen spinner
en: Maximum last-seen difference:
ca: Diferència màxima de vist per darrera vegada:

note: threshold spinner
en: Threshold:
ca: Llindar:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Availability Prediction
ca: Predicció de la disponibilitat de contactes

note: *< name *< version
en: Contact Availability Prediction plugin.
ca: Connector de predicció de disponibilitat de contactes.

note: *  summary
en: The contact availability plugin (cap) is used to display statistical information about buddies in a users contact list.
ca: El connector de predicció de disponibilitat de contactes (cap) s'utilitza per a mostrar informació estadística quant als amics, en una llista de contactes.

en: Buddy is idle
ca: L'amic està inactiu

en: Buddy is away
ca: L'amic està absent

en: Buddy is "extended" away
ca: L'amic està absent «de fa temps»

note: Not used yet.
en: Buddy is mobile
ca: L'amic és mòbil

en: Buddy is offline
ca: L'amic no està connectat

en: Point values to use when...
ca: Puntuació quan...

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
ca: L'amic amb la <i>puntuació més alta</i> és l'amic que tindrà prioritat de contacte.

en: Use last buddy when scores are equal
ca: Utilitza el darrer amic quan les puntuacions siguen iguals

en: Point values to use for account...
ca: Puntuació a utilitzar per al compte...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
ca: Prioritat de contacte

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
ca: Vos permet canviar els valors associats als diferents estats dels amics.

note: *< description
en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
ca: Vos permet canviar els valors dels estats inactiu, absent i desconnectat pel càlcul de la prioritat dels amics.

en: Conversation Colors
ca: Colors de la Conversa

en: Customize colors in the conversation window
ca: Personalitzeu els colors de la finestra de conversa

en: Error Messages
ca: Missatges d'error

en: Highlighted Messages
ca: Missatges ressaltats

en: System Messages
ca: Missatge del sistema

en: Sent Messages
ca: Missatges enviats

en: Received Messages
ca: Missatges rebuts

en: Select Color for %s
ca: Selecciona el color per a %s

en: Ignore incoming format
ca: Ignora el formatat rebut

en: Apply in Chats
ca: Aplica en els xats

en: Apply in IMs
ca: Aplica en la MI

en: By conversation count
ca: Pel nombre de converses

en: Conversation Placement
ca: Ubicació de la conversa

note: Translators: "New conversations" should match the text in the preferences dialog and "By conversation count" should be the same text used above
en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
ca: Nota: La preferència de «Noves converses» cal que se definisca a «Pel nombre de converses».

en: Number of conversations per window
ca: Nombre de converses per finestra

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
ca: Separa les finestres de xat i de MI quan s'ubiquen per nombre

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
ca: Ubicació extra

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
ca: Opcions extres per a la ubicació de les converses.

note: *< summary *  description
en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
ca: Restringeix el nombre de converses per finestra, separant opcionalment la MI dels xats

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
ca: Configuració de les gesticulacions amb el ratolí

en: Middle mouse button
ca: Botó central del ratolí

en: Right mouse button
ca: Botó dret del ratolí

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
ca: Mostra les gesticulacions _visualment

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
ca: Gesticulacions amb el ratolí

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
ca: Permet l'ús de gesticulacions amb el ratolí

note: *  description
en: Allows support for mouse gestures in conversation windows.
    Drag the middle mouse button to perform certain actions:
    
    Drag down and then to the right to close a conversation.
    Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
    Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
ca: Permet emprar gesticulacions amb el ratolí en les finestres de conversa.
    Arrossegueu el botó central del ratolí per a realitzar certes accions:
    
    A baix i després a la dreta per a tancar una conversa
    A dalt i després a l'esquerra per a passar a l'anterior conversa
    A dalt i després a la dreta per a passar a la següent conversa

en: Instant Messaging
ca: Missatgeria instantània

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
ca: Seleccioneu una persona de la llibreta d'adreces d'ací davall, o afegiu-n'hi una de nova.

en: Group:
ca: Grup:

note: "New Person" button
en: New Person
ca: Nova persona

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
ca: Selecciona un amic

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
ca: Seleccioneu una persona de la llibreta d'adreces on afegir este amic, o creeu-n'hi una de nova.

note: Add the expander
en: User _details
ca: Detalls de l'_usuari

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
ca: _Associa amic

en: Unable to send e-mail
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic.

en: The evolution executable was not found in the PATH.
ca: No s'ha trobat l'executable de l'Evolution a la variable d'entorn PATH.

en: An e-mail address was not found for this buddy.
ca: No s'ha trobat cap adreça electrònica per a este amic.

en: Add to Address Book
ca: Afig a la llibreta d'adreces

en: Send E-Mail
ca: Envia un correu

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
ca: Configuració de la integració amb l'Evolution

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
ca: Seleccioneu tots els comptes on els amics s'hagin d'afegir automàticament.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
ca: Integració amb l'Evolution

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
ca: Proporciona la integració amb l'Evolution.

en: Please enter the person's information below.
ca: Introduïu la informació de la persona ací davall.

en: Please enter the buddy's screen name and account type below.
ca: Introduïu el nom d'usuari i el tipus de compte ací davall.

en: Account type:
ca: Tipus de compte:

note: Optional Information section
en: Optional information:
ca: Informació opcional:

en: First name:
ca: Nom:

en: Last name:
ca: Cognoms:

en: E-mail:
ca: Adreça electrònica:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
ca: Comprovació de senyals GTK

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
ca: Prova per a vore si tots els senyals de la interfície d'usuari funcionen correctament.

en: History
ca: Historial

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
ca: Iconifica si s'està absent

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
ca: Iconifica la llista d'amics i les converses quan passeu a absent.

en: Mail Checker
ca: Comprovador de correu

en: Checks for new local mail.
ca: Comprova si hi ha correu nou a la màquina local.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
ca: Afig una caixeta a la llista d'amics que indica si teniu correu nou.

en: Markerline
ca: Línia de marca

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
ca: Marca amb una ratlla que indica missatges nous a la conversa

en: Draw Markerline in
ca: Dibuixa la línia de marca a

en: _IM windows
ca: Finestres de M_I

en: C_hat windows
ca: Finestres de _xat

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
ca: S'ha sol·licitat una sessió de missatgeria de música. Feu clic a la icona de MM per a acceptar.

en: Music messaging session confirmed.
ca: S'ha confirmat la sessió de missatgeria de música.

en: Music Messaging
ca: Missatgeria de música

en: There was a conflict in running the command:
ca: Hi ha hagut un conflicte en executar l'ordre:

en: Error Running Editor
ca: S'ha produït un error en executar l'editor

en: The following error has occurred:
ca: S'ha produït el següent error:

note: Configuration frame
en: Music Messaging Configuration
ca: Configuració dels missatges de música

en: Score Editor Path
ca: Camí de l'editor de partitures

en: _Apply
ca: _Aplica

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
ca: Connector de missatgeria de música per a composar conjuntament.

note: *  summary
en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editting a common score in real-time.
ca: El connector per a missatgeria de música permet que diferents usuaris puguen treballar en una mateixa peça de música, editant la mateixa partitura en temps real.

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
ca: Notifica per a

en: 	_Only when someone says your screen name
ca: 	N_omés quan algú diga el vostre sobrenom

en: _Focused windows
ca: _Finestres actives

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
ca: Mètodes de notificació

en: Prepend _string into window title:
ca: Po_sa esta cadena davant del títol de la finestra:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
ca: Insereix el _nombre de missatges nous al títol de la finestra

note: Count xprop method button
en: Insert count of new message into _X property
ca: Insereix el compte de missatges nous a la propietat _X

note: Urgent method button
en: Set window manager "_URGENT" hint
ca: Aplica l'opció «_URGENT» del gestor de finestres

note: Raise window method button
en: R_aise conversation window
ca: _Alça la finestra de conversa

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
ca: Supressió de notificacions

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
ca: Suprimeix quan la finestra de la conversa esti_ga activada

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
ca: Suprimeix quan es faça clic a la finestra de la conve_rsa

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
ca: Suprimeix quan s'escriga a la fines_tra de la conversa

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
ca: Suprimeix quan s'envie un _missatge

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
ca: Suprimeix en canviar a la _pestanya de la conversa

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
ca: Notificació de missatges

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
ca: Vos proporciona diferents maneres de notificar-vos la presència de missatges sense llegir.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Pidgin Demonstration Plugin
ca: Connector de demostració del Pidgin

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
ca: Un connector d'exemple que fa coses - vegeu-ne la descripció.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
ca: Aquest és un connector realment interessant que fa moltes coses:
    - mostra qui ha escrit el programa quan vos connecteu
    - escriu a l'inrevés tots els missatges rebuts
    - envia un missatge a tots els amics immediatament després de que es connecten

en: Cursor Color
ca: Color del cursor

en: Secondary Cursor Color
ca: Color secundari del cursor

en: Hyperlink Color
ca: Color dels hiperenllaços

en: GtkTreeView Horizontal Separation
ca: Separació horitzontal del GtkTreeView

en: Conversation Entry
ca: Entrada de la conversa

en: Conversation History
ca: Històric de converses

en: Log Viewer
ca: Visualitzador del registre

en: Request Dialog
ca: Diàleg de sol·licitud

en: Notify Dialog
ca: Diàleg de notificació

en: Select Color
ca: Selecciona el color per a %s

en: Select Interface Font
ca: Selecciona el tipus de lletra de la interfície

en: Select Font for %s
ca: Selecciona el tipus de lletra per a %s

en: GTK+ Interface Font
ca: Tipus de lletra de la interfície GTK+

en: GTK+ Text Shortcut Theme
ca: Tema de la drecera de text de GTK+

note: for (i = 0; i < G_N_ELEMENTS(widget_bool_prefs); i++) { hbox = gtk_hbox_new(FALSE, PIDGIN_HIG_CAT_SPACE); gtk_box_pack_start(GTK_BOX(frame), hbox, FALSE, FALSE, 0); check = pidgin_prefs_checkbox(_(widget_bool_names[i]), widget_bool_prefs_set[i], hbox); gtk_size_group_add_widget(labelsg, check); widg
en: Interface colors
ca: Colors de la interfície

en: Widget Sizes
ca: Mides del giny

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Gtkrc File Tools
ca: Eines de fitxer Gtkrc

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
ca: Escriu els paràmetres a %s%sgtkrc-2.0

en: Re-read gtkrc files
ca: Torna a llegir els fitxers gtkrc

en: Pidgin GTK+ Theme Control
ca: Control de temes GTK+ del Pidgin

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
ca: Proporciona accés a paràmetres del gtkrc utilitzats habitualment.

en: Raw
ca: En brut

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
ca: Vos permet enviar dades en brut als protocols en mode text.

en: Lets you send raw input to text-based protocols (XMPP, MSN, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
ca: Permet enviar dades en brut als protocols en mode text (XMPP, MSN, IRC, TOC). Premeu la tecla de retorn a la caixa d'entrada per a enviar-les. Observeu la finestra de depuració.

en: You are using %s version %s.  The current version is %s.  You can get it from <a href="%s">%s</a><hr>
ca: Esteu emprant la versió %s del %s. La versió actual és %s. Podeu obtindre-la de  <a href="%s">%s</a><hr>

en: <b>ChangeLog:</b><br>%s
ca: <b>Registre de canvis:</b><br>%s

en: New Version Available
ca: Nova versió disponible

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
ca: Notificació de versions noves

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
ca: Comprova periòdicament si hi ha versions noves.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
ca: Comprova periòdicament si hi ha versions noves i vos ho notifica juntament amb el seu registre de canvis.

en: Duplicate Correction
ca: Duplicació de la correcció

en: The specified word already exists in the correction list.
ca: La paraula especificada ja existeix a la llista de correccions.

en: Text Replacements
ca: Substitució de text

en: You type
ca: Quan escriviu

en: You send
ca: S'enviarà

en: Whole words only
ca: Només paraules completes

en: Case sensitive
ca: Distingeix majúscules i minúscules

en: Add a new text replacement
ca: Afig una altra substitució de text

en: You _type:
ca: _Escriviu:

en: You _send:
ca: _S'envia:

note: Created here so it can be passed to whole_words_button_toggled.
en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
ca: Coincideix _majúscules i minúscules (desactiveu per a automàtic)

en: Only replace _whole words
ca: Substitueix només paraules _completes

en: General Text Replacement Options
ca: Opcions generals de la substitució de text

en: Enable replacement of last word on send
ca: Habilita la substitució de la darrera paraula en enviar

en: Text replacement
ca: Substitució de text

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
ca: Substitueix el text dels missatges que s'envien emprant les regles que hàgiu establert.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
ca: Indicador d'amics

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
ca: Una versió horitzontal de la llista d'amics.

en: Display Timestamps Every
ca: Mostra marques horàries cada

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
ca: Marca horària

note: *< name *< version *  summary
en: Display iChat-style timestamps
ca: Mostra marques horàries de l'estil de l'iChat

note: *  description
en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
ca: Mostra marques horàries de l'estil de l'iChat cada X minuts.

en: Timestamp Format Options
ca: Opcions del format de les marques horàries

en: _Force 24-hour time format
ca: _Força el format de 24 hores

en: Show dates in...
ca: Mostra dates a...

en: Co_nversations:
ca: Co_nverses:

en: For delayed messages
ca: Per a missatges endarrerits

en: For delayed messages and in chats
ca: Per a missatges endarrerits en xats

en: _Message Logs:
ca: Registres de _missatges:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Timestamp Formats
ca: Formats de les marques horàries dels missatges

note: *< name *< version *  summary
en: Customizes the message timestamp formats.
ca: Personalitza el format de les marques horàries dels missatges.

note: *  description
en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
ca: Este connector permet a l'usuari personalitzar els formats de les marques horàries de les converses i dels registres.

en: Opacity:
ca: Opacitat:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
ca: Finestres de MI

en: _IM window transparency
ca: Transparència de les finestres de M_I

en: _Show slider bar in IM window
ca: _Mostra la barra d'ajustament a la finestra de MI

en: Remove IM window transparency on focus
ca: Treu la transparència de les finestres de MI en obtindre el focus

en: Always on top
ca: Sempre per sobre

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
ca: Finestra de la llista d'amics

en: _Buddy List window transparency
ca: _Transparència de la finestra de la llista d'amics

en: Remove Buddy List window transparency on focus
ca: Treu la transparència de la finestra de la llista d'amics en obtindre el focus

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
ca: Transparència

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
ca: Transparència variable per a converses i la llista d'amics.

note: *  description
en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
    
    * Note: This plugin requires Win2000 or greater.
ca: Este connector habilita la transparència variables en finestres de conversa, i la llista d'amics.
    
    * Nota: este connector requereix Windows 2000 o superior.

en: GTK+ Runtime Version
ca: Versió del mòdul d'execució de GTK+

note: Autostart
en: Startup
ca: Inicialització

en: _Start %s on Windows startup
ca: _Inicia el %s en iniciar Windows

en: _Dockable Buddy List
ca: Llista _d'amics acoblable

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
ca: _Conserva la finestra d'amics per sobre:

note: XXX: Did this ever work?
en: Only when docked
ca: Només si està acoplada

en: _Flash window when chat messages are received
ca: _Fes que la finestra parpallege quan arriben missatges de xat

en: Windows Pidgin Options
ca: Opcions de Windows del Pidgin

en: Options specific to Pidgin for Windows.
ca: Opcions específiques de la versió del Pidgin per a Windows

en: Provides options specific to Pidgin for Windows , such as buddy list docking.
ca: Proporciona opcions específiques per a la versió Windows del Pidgin, com ara l'acoblament de la llista d'amics.

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
ca: <font color='#777777'>Desconnectat.</font>

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: XMPP Console
ca: Consola XMPP

en: Account:
ca: Compte:

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
ca: <font color='#777777'>No esteu connectat a XMPP</font>

en: Insert an <iq/> stanza.
ca: Insereix una estrofa <iq/>

en: Insert a <presence/> stanza.
ca: Insereix una estrofa <presence/>

en: Insert a <message/> stanza.
ca: Insereix una estrofa <message/>

note: *< name *< version *  summary
en: Send and receive raw XMPP stanzas.
ca: Envia i rep estrofes XMPP en brut.

note: *  description
en: This plugin is useful for debbuging XMPP servers or clients.
ca: Este connector és útil per a depurar servidors i clients XMPP.
