Pidgin - en to ku translation catalogue (1652 entries)

en: Error
ku: Çewtî

en: New mail notifications
ku: Danezankarê peyamên nû

en: Remember password
ku: Şîfreyê bi bîr bîne.

en: Modify Account
ku: Hesabê biguherîne

en: Protocol:
ku: Protokol:

en: Password:
ku: Şîfre:

en: Alias:
ku: Navê ku xuya dibe

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
ku: Betal

note: Save button Save
en: Save
ku: Tomar bike

en: Are you sure you want to delete %s?
ku: Li xwe bawer î ku tu dixwazî %s'yê jê bibî?

note: Delete button
en: Delete
ku: Jê bibe

en: Accounts
ku: Hesab

note: Add button
en: Add
ku: Zêde bike

en: Add buddy to your list?
ku: Vê/î kesê/î li lîsteya xwe ya kesan zêde bike

en: Authorize
ku: Destûrê Bidê

en: Deny
ku: Red bike

en: Username
ku: Navê bikarhêner

en: Account
ku: Hesab

en: Add Buddy
ku: Kesekê/î lê zêde bike

en: Chats
ku: Sohbet

note: Extract their Name and put it in
en: Name
ku: Nav

en: Alias
ku: Nav

en: Add Chat
ku: Chatekê lê zêde bike

en: Add Group
ku: Kome zêde bike

en: Information
ku: Agahî

en: Get Info
ku: agahiyan bistîne

en: Send File
ku: Pelî Bişîne

en: Blocked
ku: (Hat qedexekirin)

en: Remove
ku: Rake

note: Buddy List
en: Buddy List
ku: Lîsteya Hevalan

note: General
en: Nickname
ku: Leqeb

note: Never know what those translations might end up like... Idle stuff
en: Idle
ku: Neçalak

en: New...
ku: Nû...

en: Saved...
ku: Hatiye Tomarkirin...

en: Plugins
ku: Pêvek

en: Unblock
ku: Blokê Rake

note: Not multiline Not masked? No hints?
en: OK
ku: Temam

en: New Instant Message
ku: Peyama Nû

en: Join a Chat
ku: Beşdarî Chatekê bibe

note: Create the "Options" frame.
en: Options
ku: Vebijêrk

en: Alphabetically
ku: Li gor rêza alfabeyê

en: Chat
ku: Sohbet

note: Creating the user splits
en: Hostname
ku: Navê Makîneyê

en: Info
ku: Agahî

note: Close button
en: Close
ku: Bigire

en: No such command.
ku: Fermana nayê zanîn.

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
ku: Xeletiya Syntaxê: Ji bo vê fermanê ev hejmara parametreyan xelet e.

en: Your command failed for an unknown reason.
ku: Ji ber sedemeke ku nayêzanîn fermana ku te da bicih nehat.

en: That command only works in chats, not IMs.
ku: Ev ferman tenê di sohbetan de derbasdar e, ne di peyamên demdemî de.

en: That command only works in IMs, not chats.
ku: Ev ferman tenê di peyamên demdemî de derbasdar e, ne di sohbetan de.

en: That command doesn't work on this protocol.
ku: Ev ferman li ser vê pêşwaziyê naxebite.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
ku: Dest bi tomarkirinê kir. Peyamên di vê axaftinê de wê bêne tomarkirin.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
ku: Tomarkirin qediya. Peyamên di vê axaftinê de êdî wê neyê tomarkirin

en: Supported debug options are:  version
ku: Vebijartokên vebijartina xeletiyan ên tên destekirin: guherto

en: No such command (in this context).
ku: Fermana nederbasdar.

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
ku: "/help &lt;komut&gt;" binivîse û ji bo fermana hatiye diyarkirin alîkarî bistîne.
    Fermanên li jêr li vir derbasdar in:

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
ku: Bi say &lt;mesaj&gt;: dikarî wekî ku ferman nanivîsî, peyam bişeynî

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
ku: min &ew;xebat&gt;: Cureyeke IRC bişîne ji bo heval an jî diyalogê.

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
ku: sererastker &ew;bijarek&gt;: Gelek agahiyên sererastkeran dişîne diyaloga heyî.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
ku: %s paceya nivîsandinê girt.

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
ku: help &lt;ferman&gt;: Alîkariya derbarê fermana hatiye diyarkirin de.

en: Unable to open file.
ku: Pel venabe.

en: Debug Window
ku: Paceya vebijartina xeletiyan

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
ku: Paqij Bike

en: Pause
ku: Navber

note: Create the window.
en: File Transfers
ku: Verêkirina Pelan

en: Progress
ku: Pêşketin

en: Filename
ku: Navê pelî

en: Size
ku: Mezinahî

en: Remaining
ku: Mayî

note: XXX: Use of ggp_str_to_uin() is an ugly hack!
en: Status
ku: Rewş

en: Waiting for transfer to begin
ku: Li benda destpêkirina transferê ye

en: Canceled
ku: Hate Betalkirin

en: Failed
ku: Serneket

en: Finished
ku: Qediya

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
ku: Dema vebijêrka "Hemû guherînên rewşê li rojenûska pergalê tomar bike" çalak be wê bûyerên pergalê werine tomarkirin.

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
ku: Peyama demdemî tenê dema vebijêrka "Hemû peyamên demdemî tomar bike" çalak be tê tomarkirin.

en: No logs were found
ku: Tomara rojenûskê nehate dîtin

en: Total log size:
ku: Bi gişî mezinahiya tomaran:

en: Conversations in %s
ku: Hevpeyvîn di %s de

en: Conversations with %s
ku: Bi %s 'ê re axaftin

en: System Log
ku: Tomarên Pergalê

note: Number of actions
en: Accept
ku: Bipejirîne

en: Subject
ku: Mijar

en: New Mail
ku: Peyama Nû

en: Info for %s
ku: Agahiya %s

en: Buddy Information
ku: Agahiya Heval

en: Invite
ku: Vexwîne

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
ku: Vebijêrk

en: Please enter a buddy to pounce.
ku: Ji bo hişyarkirinê kesekê/î têkevê.

en: New Buddy Pounce
ku: Hişyarkara Nû

en: Edit Buddy Pounce
ku: Hişyarkarê Mîheng Bike

en: Pounce Who
ku: Bila Kê Bê Hişyarkirin

note: Account:
en: Account:
ku: Hesab:

note: Create the "Action" frame.
en: Action
ku: Çalakî

en: Recurring
ku: Cardin xuyakirin

en: %s has started typing to you (%s)
ku: %s ji te re dinivîse (%s)

en: %s has signed on (%s)
ku: %s têketê (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
ku: %s ji betaliyê vegeriya (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
ku: %s vegeriya (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
ku: %s ji te re nanivîse (%s)

en: %s has signed off (%s)
ku: %s derket (%s)

en: %s has become idle (%s)
ku: %s girêdayî (%s)

en: %s has gone away. (%s)
ku: %s li derve. (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
ku: %s peyam ji te re şandiye. (%s)

en: Unknown pounce event. Please report this!
ku: Çalakiya hişyarkar a nayê zanîn. Ji kerema xwe re ragihîne!

en: Never
ku: Qet

en: Conversations
ku: Nivîsandin

en: Logging
ku: Tomar

en: Save File...
ku: Pelî tomar bike...

en: Open File...
ku: Pelî Veke...

note: Create the window.
en: Room List
ku: Lîsteya odê

en: Buddy logs in
ku: Hevala/ê te têketê

en: Buddy logs out
ku: Hevala/ê te jê derket

en: Message received
ku: Peyam hat standin

en: Message received begins conversation
ku: Peyama hat standin, nivîsandinê dide destpêkirin

en: Message sent
ku: Peyam hat şandin

en: Person enters chat
ku: Kes tevli chatê bû

en: Person leaves chat
ku: Kes ji chatê derket

en: You talk in chat
ku: Di chatê de diaxivî

en: Others talk in chat
ku: Yên di chatê de diaxivin

en: Automatic
ku: Bixweber

en: Command
ku: Ferman

en: Sound Method
ku: Metoda Deng

note: Sound options
en: Sound Options
ku: Vebijartokên Deng

en: Always
ku: Her dem

note: Sound events
en: Sound Events
ku: Çalakiya Deng

en: Event
ku: Buyêr

en: Reset
ku: Vala Bike

en: Choose...
ku: Hilbijêre...

en: Saved Statuses
ku: Rewşên Hatine Tomarkirin

en: Title
ku: Sernivîs

en: Type
ku: Cure

note: Statuses are almost all the same. Define a macro to reduce code repetition. PurpleStatusPrimitive id - use default name - use default saveable user_settable not independent Attributes - each status can have a message.
en: Message
ku: Peyam

en: Status:
ku: Rewş:

en: Sounds
ku: Deng

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
ku: <b>Hevpeyvîn bi %s re li ser %s:</b><br>

en: History Plugin Requires Logging
ku: Pêveka Rabirdûyan Dixwaze Tomarkirin Çêbibe

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
ku: Ji bo çalakkirina tomarkirinan Amûr-> Vebijêrk -> Tomarkirin
    
    Ji bo hilbijartina peyamên demdemî û/yan jî sohbetan wê raboriya axaftinê were çalakkirin.

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
ku: Di axaftinên nû de axaftinên kevn nîşan bide.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
ku: Dema ku axaftineke nû vebe, ev pêvek dê axaftina dawî li axaftina derbasdar zê de bike.

en: Online
ku: Girêdayî

en: Offline
ku: Negirêdayî

en: accounts
ku: Hesab

en: Password is required to sign on.
ku: Ji bo têketinê şîfre pêwiste.

en: Enter password for %s (%s)
ku: Ji Bo %s (%s) şîfre têkevê

en: Enter Password
ku: Şîfreyê Binivîse

en: Save password
ku: Şîfreyê tomar bike

en: Missing protocol plugin for %s
ku: Ji bo pêveka %s protokola kêm

en: Connection Error
ku: Şaşîtiya Girêdanê

en: New passwords do not match.
ku: Şîfreyên nû hev nagirin.

en: Fill out all fields completely.
ku: Hemû tije bike.

en: Original password
ku: Şîfreya orjînal

en: New password
ku: Şîfreya nû

en: New password (again)
ku: Şîfreya nû (dîsa)

en: Change password for %s
ku: Ji bo %s şîfreyê biguherîne

en: Please enter your current password and your new password.
ku: Ji kerema xwe re şîfreya xwe ya niha û ya nû têkevê.

en: Change user information for %s
ku: Ji bo %s agahiyên bikarhêneran biguherîne

en: Set User Info
ku: Agahiyên Bikarhêner Têkevê

en: Unknown
ku: Nenas

en: Buddies
ku: Heval

en: buddy list
ku: lîsteya hevalan

en: Registration Error
ku: Şaşîtiya Tomarkirinê

en: +++ %s signed on
ku: %s ketiyê

en: +++ %s signed off
ku: %s derketiye

en: Unknown error
ku: Çewtiya nenas

en: Unable to send message: The message is too large.
ku: Peyam nehate şandin: Peyam pir mezin an jî dirêj e.

en: Unable to send message to %s.
ku: Peyam ji %s re nehate şandin.

en: The message is too large.
ku: Peyam zêde dirêj e.

en: Unable to send message.
ku: Peyam nehat şandin.

en: Send Message
ku: Peyamê Bişîne

en: %s entered the room.
ku: %s têkete malperê.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
ku: %s [<I>%s</I>] têkete malperê.

en: You are now known as %s
ku: Te navê xwe wekî %s guherand

en: %s is now known as %s
ku: %s navê xwe guherand: %s

en: %s left the room.
ku: %s ji odê derket.

en: %s left the room (%s).
ku: %s ji odê derket (%s).

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
ku: Heke bixwazî bi peyameke vewxendinê navê kesê ku dixwazî vexwînî jî têkevê.

en: No name
ku: Nav tune

en: Error reading %s: 
    %s.
ku: Şaşîtiya xwendinê %s:
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
ku: Şaşîtiya nivîsandinê %s:
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
ku: Şaşîtiya ragihîştinê %s:
    %s.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
ku: Nikarî Peleke 0 bayt bişînî.

en: Cannot send a directory.
ku: Nikarî cilbendekê bişînî.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
ku: %s ne pelekî rast e. Li serî nenivîse.

en: %s wants to send you %s (%s)
ku: %s dixwaze pelekî ji te re bişîne: %s (%s)

en: %s wants to send you a file
ku: %s dixwaze pelekî ji te re bişîne

en: Accept file transfer request from %s?
ku: Pelî ji %s dipejirînî?

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
ku: Pelê ji bo daxistinê amade ye.
    Komputera dûr: %s
    Porta xwegihandinê: %d

en: %s is offering to send file %s
ku: %s şandina pelê %s pêşniyar dike

en: %s is not a valid filename.
ku: %s ne naveke rast a palen e.

en: Starting transfer of %s from %s
ku: Veguhastina %s ji aliyê %s tê destpêkirin.

en: Transfer of file %s complete
ku: Veguhêztina %s qediya

en: File transfer complete
ku: Derbaskirina pelan temam e

en: You canceled the transfer of %s
ku: Te şandina %s'yê betal kir

en: File transfer cancelled
ku: Şandina pelî hat betalkirin

en: %s canceled the transfer of %s
ku: %s, şandina %s'yê betal kir

en: %s canceled the file transfer
ku: %s şandina pelî betal kir

en: File transfer to %s failed.
ku: Guhestina pelê bo %s biserneket

en: File transfer from %s failed.
ku: Ji bikarhênerê %s veguhastina pelan nehate kirin.

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
ku: <b><font color="red"> dirêjahiya pêwirê nayê xwendin</font></b>

en: Plain text
ku: Deqa rast

en: Logging of this conversation failed.
ku: Axaftin nehate tomarkirin.

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
ku: <font color="red"><b>Riya tomarê nehat dîtin!</b></font>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
ku: <font color="red"><b>Pel nehat xwendin: %s</b></font>

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
ku: (%s) %s <Bersiva-Bixweber>: %s↵

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
ku: Pêveka pêdivî %s nehat dîtin. Ji kerema xwe re vê pêvekê saz bike û ji nû ve biceribîne.

en: The required plugin %s was unable to load.
ku: Pêveka %s ku pêdivî pê heye, nehat barkirin.

en: _Save
ku: _Tomar bike

en: _Cancel
ku: _Betal

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
ku: Mînaka Pêveka DBus

en: Minutes
ku: Xulek

en: Set Account Idle Time
ku: Dema xwe ya di girêdanê de mîheng bike

en: _Set
ku: _Mîheng bike

en: None of your accounts are idle.
ku: Tu hesabê te ne di valahiyê de ye.

en: Unset Account Idle Time
ku: Maweya Betalmayîna Hesêb Diyar Bike

en: _Unset
ku: _Nediyar

en: Set Idle Time for All Accounts
ku: Demê ji bo hemû hesaban destnîşan bike

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
ku: Rê li ber vedike ku maweya ku tu çiqasî girêdayî mayî mîheng bike

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
ku: Daxwazkara IPC Test

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
ku: Wekî daxwazkar, desteka pêveka IPC'ê test bike.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
ku: Wekî daxwazkar, desteka pêveka IPC'ê test bike. Ev pêvekên pêşkêşkar bicî dike û wekî fermana tomarbûyî tê gazîkirin.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
ku: Pêşkêşkara IPC Test

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
ku: Wekî pêşkêşkar, desteka pêveka IPC'ê test bike.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
ku: Wekî pêşkêşkar, desteka pêveka IPC'ê test bike. Ev fermanên IPC'ê tomar dike

en: %s has signed off.
ku: %s derketiye.

en: You were disconnected from the server.
ku: Girêdana te ya bi pêşkêşkerê re qut bû.

note: The names of IM clients are marked for translation at the request of translators who wanted to transliterate them.  Many translators choose to leave them alone.  Choose what's best for your language.
en: Fire
ku: Agir

en: Mono Plugin Loader
ku: Barkerê Pêvekên Mono

en: Loads .NET plugins with Mono.
ku: Pêvekên .NET bi Monoyê bar bike.

en: Yes
ku: Erê

en: No
ku: Na

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
ku: Barkara Pêveka Perl

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
ku: Ji bo barkirina pêveka perl, destekê peyda dike.

en: Psychic Mode
ku: Moda Medyûm

en: Psychic mode for incoming conversation
ku: Ji bo axaftinên tên moda medyûm

en: Only enable for users on the buddy list
ku: Bitenê ji bo bikarhênerên lîsteyê

en: Disable when away
ku: Dema li dervebe destûr bide

en: Display notification message in conversations
ku: Di hevpeyvînê de peyama nîşeyan bixebitîne

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
ku: Testa Sinyalan

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
ku: Ji bo ku bibînî ka hemû sînyal rast dixebitin an na, test bike.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
ku: Pêveka Hêsan

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
ku: Ji bo ku bibînî ka ev hemû dixebitin, test bike.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
ku: Pêçaneke SSL bi rêya GNUTLS pêşkêş dike.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
ku: Ji nava Mozilla NSS, desteka SSL peyda dike.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
ku: Li derdora Pitûkxaneya alîkariya SSL pêçanakê pêşkêş dike

en: %s is no longer away.
ku: %s ne dûr e.

en: %s has gone away.
ku: %s çû derve.

en: %s has become idle.
ku: %s hate girêdan.

en: %s is no longer idle.
ku: %s ne dûr e.

en: %s has signed on.
ku: %s têketin pêk aniye.

en: Notify When
ku: Hişyar Bike

en: Buddy Goes _Away
ku: Dema Heval _Li Derve Be

en: Buddy Goes _Idle
ku: Dema Heval Girêdayî be

en: Buddy _Signs On/Off
ku: Têketin/derketina heval

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
ku: Hişyarkirina Rewşa Kesan

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
ku: Guhertinên di rewşa kesan de (yên wekî li derve, li vê û hwd.) di paceyên axaftinan de nîşan dide.

en: Tcl Plugin Loader
ku: Barkera Pêveka Tcl

en: Provides support for loading Tcl plugins
ku: Ji bo barkirina pêvekên Tcl destekê peyda dike

en: First name
ku: Nav

en: Last name
ku: Paşnav

en: Email
ku: E-peyam

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
ku: Pêveka Protokla Yahooyê

en: Bonjour
ku: Rojbaş

en: %s has closed the conversation.
ku: %s Deriyê sohbetê girt

en: Invalid proxy settings
ku: Mîhengên nederbasdar yên proxyê

en: Token Error
ku: Çewtiya Diyarkirinê

en: Save Buddylist...
ku: Lîsteya hevala tomar bike...

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
ku: Lîsteya te ya hevalan vala ye, tu tişt li pelî nehate nivîsandin.

en: Buddylist saved successfully!
ku: Lîsteya kesan bi awayekî serkeftî hate tomarkirin

en: Couldn't load buddylist
ku: Nikare lîsteyê barbike

en: Load Buddylist...
ku: Lîsteya Kesan Bar Bike...

en: Buddylist loaded successfully!
ku: Lîsteya kesan bi awayekî serkeftî hate barkirin!

en: Save buddylist...
ku: Lîsteya Kesan Tomar Bike...

en: Load buddylist from file...
ku: Lîsteya hevalan ji pelî bar bike...

en: Fill in the registration fields.
ku: Qadên tomarkirinê tije bike.

en: Passwords do not match.
ku: Şîfre ne weke hev in.

en: Unable to register new account. Error occurred.
ku: Hesabekî nû nehate tomarkirin. Çewtî çêbû.

en: New Gadu-Gadu Account Registered
ku: Hesabê nû yê Gadu-Gadu Hate Tomarkirin

en: Registration completed successfully!
ku: Tomarkirin bi awayekî serkeftî hate bidawîkirin!

en: Password
ku: Şîfre

en: Password (retype)
ku: Şîfre (dubare bike)

en: Enter current token
ku: Bikarhêner %s danişîn venekiriye

en: Current token
ku: Niha vekirî ye

en: Register New Gadu-Gadu Account
ku: Hesabekî nû yê Gadu-Gadu Çêbike

en: Please, fill in the following fields
ku: Ji kerema xwe re qadan tije bike

en: City
ku: Bajar

en: Year of birth
ku: Sala Jidayikbûnê

en: Gender
ku: Zayend

en: Male or female
ku: Mêr an Jin

en: Male
ku: Nêr

en: Female
ku: Mê

en: Only online
ku: Tenê kesên girêdayî

en: Find buddies
ku: Kesdîtin

en: Please, enter your search criteria below
ku: Ji kerema xwe re, krîterên xwe yên lêgerînê li jêr binivîse

en: Fill in the fields.
ku: Qadan tije bike.

en: Your current password is different from the one that you specified.
ku: Şîfreya te ya niha ji ne weke ya berê ye.

en: Change password for the Gadu-Gadu account
ku: Şîfreya  hesabê  Gadu-Gadu biguherîne

en: Password was changed successfully!
ku: Şîfre bi rengekî serkeftî hate guhertin

en: Current password
ku: Şîfreya heyî

en: Please, enter your current password and your new password for UIN:
ku: Ji kerema xwe bo UIN şîfreya xwe ya niha û ya nû binivîse:

en: Change Gadu-Gadu Password
ku: Şîfreya xwe ya Gadu-Gadu Biguherîne

en: Select a chat for buddy: %s
ku: Ji bo kes sohbetekê hilbijêr: %s

en: Add to chat...
ku: Sohbetekê lê zêde bike...

note: Global
en: Available
ku: Amade

note: get_yahoo_status_from_purple_status() returns YAHOO_STATUS_CUSTOM for * the generic away state (YAHOO_STATUS_TYPE_AWAY) with no message Away stuff
en: Away
ku: Li derve

en: First Name
ku: Nav

en: Birth Year
ku: Sala Dayîkbûnê

en: Gadu-Gadu Public Directory
ku: Pelrêça Gadu-Gadu Public

en: Search results
ku: Encamên lêgerînê

en: Unable to read socket
ku: Xwendina socket serneket

en: Your buddy list was downloaded from the server.
ku: Lîsteya te ya hevalan ji pêşkêşker hate daxistin

en: Buddy list uploaded
ku: Lîsteya heval hate daxistin

en: Your buddy list was stored on the server.
ku: Lîsteya te ya heval di pêşkêşker de hate bicihkirin

en: Connection failed.
ku: Girêdan pêk nehat.

en: Add to chat
ku: Têxe Sohbetê

en: Chat _name:
ku: _Navê sohbetê:

en: Chat error
ku: Çewtiya sohbetê

en: This chat name is already in use
ku: Vî navê sohbetê vêga dixebite

en: Not connected to the server.
ku: Li pêşkêşkerê nehate girêdan.

en: Find buddies...
ku: Hevalan bibîne...

en: Change password...
ku: Şîfreyê biguherîne...

en: Upload buddylist to Server
ku: Lîsteya Kesan Li Pêşkêşkerê Bar Bike

en: Download buddylist from Server
ku: Lîsteya Kesan Ji Pêşkêşkerê Daxe

en: Delete buddylist from Server
ku: Lîsteya Kesan Ji Pêşkêşkerê Jê Bibe

en: Save buddylist to file...
ku: Lîsteya hevalan di pelê de tomar bike...

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
ku: Pêveka Protokola Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu User
ku: Bikarhênerê Gadu-Gadu

en: Unknown command: %s
ku: Fermana nayê zanîn: %s

en: current topic is: %s
ku: mijara aniha ev e: %s

en: No topic is set
ku: Tu mijar nehatiye hilbijartin

en: File Transfer Failed
ku: Guheztina Pelgehê Bi Ser Neket

en: Error displaying MOTD
ku: Di nîşandana MOTD'ê de xeletî

en: No MOTD available
ku: MOTD tune

en: There is no MOTD associated with this connection.
ku: MOTD'eke têkilî girêdanê nehat dîtin.

en: MOTD for %s
ku: MOTD ji bo %s

en: Server has disconnected
ku: Girêdana pêşkêşkar qut bû

en: View MOTD
ku: MOTD'ê nîşan bide

en: _Channel:
ku: _Kanal:

en: _Password:
ku: Şî_fre:

en: IRC nicks may not contain whitespace
ku: Navên IRC'ê bi valahî çênabin

note: 1. connect to server connect to the server
en: Connecting
ku: Girêdide

en: SSL support unavailable
ku: Desteka SSL tune

en: Couldn't create socket
ku: Soket nehat afirandin

en: Couldn't connect to host
ku: Bi pêşkêşkar re têkilî nehat danîn

en: Read error
ku: Xeletiya xwendinê

en: Users
ku: Bikarhêner

en: Topic
ku: Mijar

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
ku: Pêveka Protokola IRC

note: *  summary
en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
ku: Têketina protokola IRC ji yê kême

note: host to connect to
en: Server
ku: Pêşkêşkar

en: Encodings
ku: Kodkirin

en: Real name
ku: Navê rast

note: option = purple_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
ku: SSL bi kar bîne

en: Bad mode
ku: Moda xerab

en: You are banned from %s.
ku: %s qedexe deanî ser te.

en: Banned
ku: Qedexe

en: Cannot ban %s: banlist is full
ku: %s nayê qedexekirin: lîsteya qedexekiriyan tije ye

en:  <i>(identified)</i>
ku:  <i>(hat diyarkirin)</i>

en: Nick
ku: Leqeb

en: Currently on
ku: Vêga vekirî ye

en: Online since
ku: Dema di girêdanê de

en: %s has changed the topic to: %s
ku: %s mijarê guherand: %s

en: The topic for %s is: %s
ku: ji bo %s mijar: %s

en: Unknown message '%s'
ku: Peyama nayê zanîn '%s'

en: Unknown message
ku: Peyama nayê zanîn

en: Users on %s: %s
ku: Bikarhêner %s:%s

en: Time Response
ku: Telefon

en: The IRC server's local time is:
ku: Dema herêmî ya pêşkêşkara IRC'ê

en: No such channel
ku: Kanaleke wusa tune

note: does this happen?
en: no such channel
ku: kanaleke wusa tune

en: User is not logged in
ku: Bekarhêner neteketiye

en: No such nick or channel
ku: Hevalek an qenalek wisa nehate dîtin

en: Could not send
ku: Şandin serneket

en: Joining %s requires an invitation.
ku: Ji bo têketina %s 'ê vexwendin divê.

en: Invitation only
ku: Tenê yên vexwendî

en: You have been kicked by %s: (%s)
ku: Ji hêla %s ve hatî dakirin: (%s)

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
ku: Ji hêla %s ve hatî dakirin (%s)

en: mode (%s %s) by %s
ku: awa (%s %s) ji hêla %s ve

en: Invalid nickname
ku: Nicka nederbasdar

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
ku: Navê hesabê te yê hilbijartî ji alî pêşkêşker ve hate redkirin. Dibe ku sembolên çewt hewandibe.

en: Cannot change nick
ku: Navê bikarhêner nayê guherandin

en: Could not change nick
ku: Navê bikarhêner nahat guherandin

en: You have parted the channel%s%s
ku: Te kanal da patkirin%s%s

en: Error: invalid PONG from server
ku: Xeletî: Ji pêşkêşkar bersiva nederbasdar (PONG)

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
ku: Bersiva PING -- Derengmayîn: %lu çirk

en: Cannot join channel
ku: Nikare têkeve kanalê

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
ku: Bernav yan jî kanal bi awayekî derbasdar xizmetê nake.

en: Wallops from %s
ku: Derb ji %s

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
ku: action &lt;action to perform&gt;:Vejandina kiryarekê

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
ku: Lİ Derve [peyam]: Peyama Li Derve binivîse an jî dema ku Li Derve bî peyama vala bikar bîne.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
ku: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...: Ji bo ku dikaribî ji operatorê kanalekê rewşê bistînî, divê operatorê kanalekê bî.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
ku: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...: jêbirina rewşa qanalê dengê kesekî/ê, heke qanal (+m) li gor pîvanan be Axiftina wan asteng dike. Divê tu bir^vebirê qanalan bî da tu çayak bî.

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
ku: invite &lt;nick&gt; [ode]: vexwendina kesekî/ê ji bo bi tere tevlî qenaleke taybet bibe, an jî qenala heyî.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
ku: j &lt;ode1&gt;[,ode 2][,...] [kilît1[,kilît2][,...]]: Derbasî qenaleke an gelek qenalan bibe, kilîtê ji bo her qenaleke pêşkêş dike, bijarteye.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ku: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;: Peyameke taybet dişîne ji kesekî re (ne ji kanalê re)

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
ku: names [kanal]: Lîsteya bikarhênerên di kanalekê de nîşan dide.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
ku: nick &lt;navê nû&gt;: Navê xwe biguherîne.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
ku: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...: Ji bo ku dikaribî ji operatorê kanalekê rewşê bistînî, divê operatorê kanalekê bî.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ku: operwall &lt;message&gt;: Heke tu nizanî çi ye, tu nikarî bikar jî bîne.

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
ku: beş [ode] [peyam]: ji qenala heyî derkeve, an jî qenalê taybet bike, bi peyameke bijarte.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
ku: ping [nick]:Li derengmayîna bikarhiner dipirse (an jî pêşkêşker dema ku bikarhiner nehatibe destnîşankirin).

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ku: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:Peyameke taybet ji bikarhiner re dişîne (wekî li hemberî qenalê).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
ku: quit [peyam]: Peyamekê berde û ji pêşkêşkar derkeve.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
ku: jêgirtin [...]: Fermaneke xav ji pêşkêşkar re bişîne.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
ku: beradan &lt;maxlas&gt; [peyam]: Bera hinekan ji odê bide. Ji bo ku dikaribî vê bikî, divê pisporeke/î kanalan bî.

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
ku: time: Dema herêmî ya heyî di pêşkêşkera IRC de çalak dike.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
ku: topiv [mijara nû]: Mijara kanalê nîşan bide an jî biguherîne.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
ku: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:Xebitandin û ne xebitandina şêwazê bikarhiner çalak dike.

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
ku: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...: Ji bo ku dikaribî ji operatorê kanalekê rewşê bistînî, divê operatorê kanalekê bî.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ku: derb &lt;message&gt;: Heke nizanibî ev çi ye, dibe ku nikaribî bikar bînî.

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
ku: whois [pêşkêşkar] &lt;nick&gt;: Agahiya der barê bikarhênerekê/î bistîne.

en: Reply time from %s: %lu seconds
ku: dema bersivdana ji bo %s : %lu çirk

en: CTCP PING reply
ku: Bersiva CTCP PING

en: Disconnected.
ku: Girêdan qut bû.

en: Unknown Error
ku: Xeletiya Nayê Zanîn

en: Server requires TLS/SSL for login.  No TLS/SSL support found.
ku: Daxwaza TLS/SSL a pêşkêşkar ji bo têketinê. Tu piştgiriyeke TLS/SSL nehat dîtin.

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
ku: Pêwistiya pêşkêşker bi pelgekirina nivîseke zelal heye li ser herikandina neşifrekirî.

en: Plaintext Authentication
ku: Pelgekirina nivîsên neşifrekirî

en: Invalid response from server.
ku: Ji pêşkêşkarê bersiva xeletiyê

en: Server does not use any supported authentication method
ku: Pêşkêşker ti şêwazê pelgekirinê nade bikaranîn

en: Invalid challenge from server
ku: Xeletî: Ji pêşkêşkar bersiva nederbasdar

en: SASL error
ku: Çewtiya SASL

en: Unable to create socket
ku: Girêdan venabe

en: Write error
ku: Xeletiya Nivîsandinê

en: Full Name
ku: Nav û paşnav

en: Family Name
ku: Paşnav

en: Given Name
ku: Nav

en: Street Address
ku: Kolan

en: Extended Address
ku: Navnîşan (dûmahîk)

en: Locality
ku: Herêm

en: Region
ku: Herêm

en: Postal Code
ku: Koda Posteyê

en: Country
ku: Welat

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
ku: Telefon

en: Organization Name
ku: Navê Organîzasyonê

en: Organization Unit
ku: Beşa Organîzasyonê

en: Role
ku: Rol

en: Birthday
ku: Roja dayîkbûnê

en: Description
ku: Şîrove

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
ku: Hemû hêmanên jêr vebijarekin. Tenê agahiyên ku tu ji wan rihetî derbas bike.

en: File Transfer
ku: Şandina Pelgehê

en: Capabilities
ku: Taybetmendî

en: Priority
ku: Pêşî

en: Resource
ku: Çavkanî

en: Middle Name
ku: Navê navîn

en: Address
ku: Navnîşan

en: P.O. Box
ku: Qutîka Postê

en: Photo
ku: Wêne

en: Un-hide From
ku: Ne veşartî ji

en: Temporarily Hide From
ku: Bi Awayekî Derbasdar Xwe Veşêre

note: && NOT ME
en: Cancel Presence Notification
ku: Danezana Amade Betal Bike

note: if(NOT ME) shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
ku: Tomarê jê bibe

en: Log Out
ku: Derkeve

en: Chatty
ku: Amadeyê sohbetê

en: Extended Away
ku: Demeke Dirêj e Li Derve ye

en: Do Not Disturb
ku: Mijûl Nekin

en: Last Name
ku: Paşnav

en: The following are the results of your search
ku: Ancamên lêgerîna te

note: Try to translate the message (see static message list in jabber_user_dir_comments[])
en: Server Instructions: %s
ku: Avakerên pêşkêşker: %s

note: "Search"
en: Search
ku: Lêgerîn :

en: Invalid Directory
ku: Peldanka Nederbasdar

en: Enter a User Directory
ku: Peldankeke Bikarhêner Hilbijêre

en: Select a user directory to search
ku: Ji bo lêgerînê peldankeke bikarhêher hilbijêre

en: Search Directory
ku: Peldanka Lêgerînê

en: _Room:
ku: _Ode:

en: _Server:
ku: _Pêşkêşkar:

en: _Handle:
ku: _Vatinî:

en: %s is not a valid room name
ku: %s ne navekî derbasdar ê odeyan e

en: Invalid Room Name
ku: Navê Nederbasdar ê Odeyan

en: %s is not a valid server name
ku: %s ji bo pêşkêşkar ne navekî derbasdar e

en: Invalid Server Name
ku: Navê Pêşkêşkar ê Nederbasdar

en: %s is not a valid room handle
ku: %s ne vatiniyeke derbasdar a odeyan e

en: Invalid Room Handle
ku: Vatiniya Odê ya Nederbasdar

en: Configuration error
ku: Xeletiya serastkirinê

en: Unable to configure
ku: Nayê serastkirin

en: Room Configuration Error
ku: Xeletiya Serastkirina Odeyê

en: This room is not capable of being configured
ku: Ev ode nayê mîhengkirin

en: Registration error
ku: Xeletiya Tomarbûnê

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
ku: Guhertina navê kod ne li gor MUC odeya diyalogê ye

en: Error retrieving room list
ku: Dema lîsteya odeyan dihate stendin çewtî çêbû

en: Invalid Server
ku: Pêşkêşkara Nederbasdar

en: Enter a Conference Server
ku: Têkeve Pêşkêşkara Konferansekê

en: Select a conference server to query
ku: Pêşkêşkerê konferansê hilbijêre ji bo lêpirsînê

en: Find Rooms
ku: Li Odeyan Bigere

en: Read Error
ku: Çewtiya Xwendinê

en: Registration of %s@%s successful
ku: Tomarkirina %s@%s qediya

en: Registration Successful
ku: Tomarkirin Qediya

en: Registration Failed
ku: Tomarkirin Neqediya

en: Already Registered
ku: Jixwe Tomarbûyî ye

en: State
ku: Dewlet

en: Postal code
ku: Koda Posteyê

en: Phone
ku: Telefon

en: Date
ku: Dîrok

en: Please fill out the information below to register your new account.
ku: Ji bo tomarbûnê, agahiyên li jêr biqedîne.

en: Register
ku: Tomarkirin

en: Initializing Stream
ku: Herikandinê sifirdike

en: Authenticating
ku: Belgekirin

en: Re-initializing Stream
ku: Ji nû destpêkirina herikandinê

en: Not Authorized
ku: Destûr Nehat Dayîn

en: Mood
ku: Baş

en: Both
ku: Her du

en: From (To pending)
ku: Ji (ji bo hilandinê)

en: From
ku: Ji

en: To
ku: Bo

en: None (To pending)
ku: Ne yek jî (ji bo hilandinê)

en: None
ku: Ne yek jî

en: Subscription
ku: Abone

en: Password Changed
ku: Şîfre Hat Guherandin

en: Your password has been changed.
ku: Şîfreya te hat guherandin

en: Error changing password
ku: Xeletiya guherandina şîfreyê

en: Password (again)
ku: Şîfre (dîsa)

en: Please enter your new password
ku: Ji kerema xwe re şîfreya xwe ya nû têkevê

en: Set User Info...
ku: Agahiya Bikarhêner Biguherîne...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
ku: Şîfreyê biguherîne...

en: Bad Request
ku: Daxwaza Xerab

en: Conflict
ku: Nakok

en: Feature Not Implemented
ku: Taybetmendî Lê Nehat Zêdekirin

en: Forbidden
ku: Qedexe

en: Gone
ku: Çû

en: Internal Server Error
ku: Xeletiya Pêşkêşkara Herêmî

en: Item Not Found
ku: Bireser Nehat Dîtin

en: Not Acceptable
ku: Nayê Pejirandin

en: Not Allowed
ku: Bêdestûr

en: Payment Required
ku: Dayin Divê

en: Recipient Unavailable
ku: Girtiyara Nederbasdar

en: Registration Required
ku: Tomarbûn Divê

en: Remote Server Not Found
ku: Pêşkêşkara Dûr Nehat Dîtin

en: Remote Server Timeout
ku: Dem Têra Nihêrtina Li Pêşkêşkara Dûr Nekir

en: Server Overloaded
ku: Pêşkêşkara Nû

en: Service Unavailable
ku: Servîs tune

en: Subscription Required
ku: Tomar Divê

en: Unexpected Request
ku: Daxwaza Nedihat hêvîkirin

en: Authorization Aborted
ku: Peywirdarkirin Hat Betalkirin

en: Incorrect encoding in authorization
ku: Di rêdanê de şifreya çewt

en: Invalid authzid
ku: Rêdaneke ne derbasbar

en: Invalid Authorization Mechanism
ku: Şêwazeke destûkirina ne derbasbar

en: Authorization mechanism too weak
ku: Şêwazê destûrkirinê pir qelse

en: Temporary Authentication Failure
ku: Pelgekirina demborî biserneket

en: Authentication Failure
ku: Biserneketina pelgekirinê

en: Bad Format
ku: Teşeyeke ne baş

en: Bad Namespace Prefix
ku: Pêşgirek nebaş bo cihnav.

en: Resource Conflict
ku: Dubendiya Çavkaniyê

en: Connection Timeout
ku: Dem Têra Girêdanê Nekir

en: Host Gone
ku: Pêşkêşkar Çû

en: Host Unknown
ku: Pêşkêşkara Nenas

en: Improper Addressing
ku: Navnîşankirina Nerewa

en: Invalid ID
ku: ID'a nederbasdar

en: Invalid Namespace
ku: Navê makînê yê nederbasdar

en: Invalid XML
ku: XML'a nederbasdar

en: Non-matching Hosts
ku: Ne li gor sermiyanane

en: Policy Violation
ku: Ziyandana peymanê

en: Remote Connection Failed
ku: Girêdana Dûr Bi Ser Neket

en: Resource Constraint
ku: Bisînorkirina çavkanî

en: Restricted XML
ku: Bisînorkirina XML

en: See Other Host
ku: Li sermiyanekî din bigere

en: System Shutdown
ku: Pergal Tê Girtin

en: Undefined Condition
ku: Rewşa Nehatiye Diyarkirin

en: Unsupported Encoding
ku: Kodkirina Nederbasdar

en: Unsupported Stanza Type
ku: Cureyê Stanza ya Nayê Destekkirin

en: Unsupported Version
ku: Guhertoya Nederbasdar

en: XML Not Well Formed
ku: XML Rast Nehatiye Teşekirin

en: Unable to ban user %s
ku: %s nehat qedexekirin

en: Unknown affiliation: "%s"
ku: Telêbûneke nenas: "%s"

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
ku: Nikare bikarhiner %s wekî "%s" tevlê bike

en: Unknown role: "%s"
ku: Pêwireke nenas: "%s"

en: Unable to set role "%s" for user: %s
ku: Nikare pêwira "%s" bixebitîne ji bo bikarhêner: %s

en: Unable to kick user %s
ku: %s nehat şandin

en: config:  Configure a chat room.
ku: config: Odeyeke sohbetê serast bike

en: configure:  Configure a chat room.
ku: configure: Odeyeke sohbetê serast bike

en: part [room]:  Leave the room.
ku: part [ode]: Ji odê derkeve

en: register:  Register with a chat room.
ku: register: Xwe di oda sohbetê de tomar bike.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
ku: topic [mijara nû]: Mijarê nîşan bide an jî biguherîne.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
ku: Vexwendin &lt;bikarhêner&gt; [peyam]: Bikarhênerekê/î vexwîne odê.

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
ku: pym &lt;bikarhêner&gt; &lt;peyam&gt;: Ji bikarhênerekê/î re peyameke taybet bişîne.

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
ku: Destûrê bide nivîsên ku ji pergalên neşîfrekirî tên.

en: Connect port
ku: Porta Girêdanê

note: TODO: default to automatically try different ports. Make the user be * able to set the first port to try (like LastConnectedPort in Windows client). Account options
en: Connect server
ku: Digel pêşkêşkar girêdan çêke

en: Message from %s
ku: Peyam ji %s

en: %s has set the topic to: %s
ku: %s mijarê geherand: %s

en: The topic is: %s
ku: Mijar: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
ku: Peyam ji %s re nehat şandin: %s

en: XML Parse error
ku: Xeletiya jeveqetandina XML

en: Unknown Error in presence
ku: Xeletiya Nayê Zanîn

en: Create New Room
ku: Odeya Nû Biafirîne

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
ku: Odeyekê diafirînî. Serast bike an jî mîhengên heyî bipejirîne.

en: Error joining chat %s
ku: Di tevlibûna sohbeta %s de xeletî

en: Error in chat %s
ku: Di sohbeta %s de xeletî

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
ku: Ji %s re pel nayê şandin, bikarhêner ji bo verêkirina pelan destûrê nade

en: File Send Failed
ku: Verêkirina Pelî Bi Ser Neket

note: only notify the user about problems adding to the friends list * maybe we should do something else for other lists, but it probably * won't cause too many problems if we just ignore it
en: Unable to add "%s".
ku: Nikare "%s" lê zêde bike.

en: Buddy list synchronization issue in %s (%s)
ku: Wekhevkirina lîsteya hevalan di %s (%s)

en: %s on the local list is inside the group "%s" but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
ku: %s Di nava koma di lîsteya herêmî de "%s" Lê ne di lîsteya pêşkêşker de. Tu dixwazî ev heval were lêzêdekirin?

en: %s is on the local list but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
ku: %s Di lîsteya herêmî de ye lê ne di lîsteya pêşkêşker de. Tu dixwazî ev heval were lêzêdekirin?

en: Unable to parse message
ku: Peyam ji hev nayê veqetandin

en: User does not exist
ku: Bikarhêner ne mevcûd e

en: Already there
ku: Jixwe li wir e

en: Not on list
ku: Di lîsteyê de tune

en: User is offline
ku: Bikarhêner negirêdayî ye

en: Already in opposite list
ku: Jixwe di lîsteya hember de ye

en: Too many groups
ku: Hejmara gruban zêde ye

en: Invalid group
ku: Gruba nederbasdar

en: User not in group
ku: Bikarhêner ne di grubê de ye

en: Group name too long
ku: Navê komê pir dirêj e

en: Cannot remove group zero
ku: Nikare koma 0 jêbibe

en: Switchboard failed
ku: Tabloya mifteyan biserneket

en: Required fields missing
ku: Ciyên pêwist vala ne

en: Not logged in
ku: Daniştin nehatiye vekirin

en: Database server error
ku: Xeletiya danegira pêşkêşkar

en: Command disabled
ku: Fermana nederbasdar

en: File operation error
ku: Xeletiya kiryara palî

en: Memory allocation error
ku: Xeletiya veqetandina bîrê

en: Wrong CHL value sent to server
ku: Nirxa şaş ya CHL ji pêşkêşkerê re hate şandin

en: Server busy
ku: Pêşkêşkar mijûl e

en: Server unavailable
ku: Pêşkêşker ne derbasdar e

en: Database connect error
ku: Xeletiya girêdana danegirê

en: Server is going down (abandon ship)
ku: Pêşkêşker tê girtin (keştiya ku hatiye terkkirin)

en: Error creating connection
ku: Çewtiya pêkanîna girêdanan

en: Unable to write
ku: Nayê nivîsandin

en: User is too active
ku: Bikarhêner pir çalak e

en: Too many sessions
ku: Zêde Demsal (sezon)

en: Passport not verified
ku: Passport nehat pejirandin

en: Bad friend file
ku: Pelê hevalê nebaş

en: Not expected
ku: Ya ne li bendê

en: Friendly name changes too rapidly
ku: Nav pir zû diguhere

en: Server too busy
ku: Pêşkêşkar zor mijûl e

en: Authentication failed
ku: Têketin serneket

en: Not allowed when offline
ku: Dema negirêdayî be destûrê nade

en: Not accepting new users
ku: Bikarhênera/ê nû nayê pejirandin

en: Passport account not yet verified
ku: Hesabê passport hê nehatiye piştrastkirin

en: Bad ticket
ku: Xeletî

en: Unknown Error Code %d
ku: Koda Xeletiyê ya Nayê Zanîn %d

en: MSN Error: %s
ku: Çewtiya MSN'ê: %s

en: Your new MSN friendly name is too long.
ku: Navê te yê MSN ya nû pir dirêje.

en: Set your friendly name.
ku: navê xwe yê hevaltiyê binvîse.

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
ku: Ev navê te yê ku dê were xuyakirin ji alî hevalên din ve.

en: Set your home phone number.
ku: Hejmara telefona xwe ya malê mîheng bike.

en: Set your work phone number.
ku: Hejmara telefona xwe ya kar mîheng bike.

en: Set your mobile phone number.
ku: Hejmara telefona xwe ya destan mîheng bike.

en: Allow MSN Mobile pages?
ku: Destûrê bide rûpelên MSN Mobile?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
ku: Tu dixwazî hevalên di lîsteya te de MSN yên telefonê destan ji te re bişînin an jî tu dixwazî vê çalakiyê asteng bikî?

en: Allow
ku: Destûr bide

en: Disallow
ku: Destûr nede

en: Send a mobile message.
ku: SMS bişîne.

en: Page
ku: Rûpel

en: Has you
ku: Dixwazî

en: Be Right Back
ku: Ezê Vegerim

en: Busy
ku: Mijûl

en: On the Phone
ku: Bi telefonê mijûle

en: Open Hotmail Inbox
ku: Qutiya Peyamên Hatiye ya Hotmaîlê Veke

en: Send to Mobile
ku: Bişîne Telefona Destan

en: Initiate _Chat
ku: Dest Bi Sohbetê Bike

en: Failed to connect to server.
ku: Li makekompîturê nehate girêdan.

en: Error retrieving profile
ku: Di standina Profîlê de xeletî

en: General
ku: Giştî

en: Age
ku: Temen

en: Occupation
ku: Pîşe

en: Location
ku: Cih

en: Hobbies and Interests
ku: Tiştên ku li xweşa te diçin

en: A Little About Me
ku: Der Barê Min De Çend Tişt

en: Marital Status
ku: Rewşa Medenî

en: Music
ku: Muzîk

en: Favorite Quote
ku: otina ku li xweşa te diçe

en: Home Phone
ku: Telefona Malê

en: Home Address
ku: Navnîşana malê

en: Job Title
ku: Sernavê Kar

en: Company
ku: Şirket

en: Department
ku: Beş

en: Work Phone
ku: Telefona Kar

en: Work Address
ku: Navnîşana karê

en: Work Fax
ku: Faqsa Kar

en: Favorite Things
ku: Tiştên bijarte

en: Last Updated
ku: Rojanekirina Dawî

en: Homepage
ku: Malper

en: The user has not created a public profile.
ku: Bikarhêner profîleke giştî neafirandiye.

en: MSN reported not being able to find the user's profile. This either means that the user does not exist, or that the user exists but has not created a public profile.
ku: Profîla bikarhênera/ê MSN'ê nayê dîtin. Wateya vê: an bikarhênereke/î wisa tune an jî bikarhêner profîl neafirandiye.

en: Use HTTP Method
ku: Metoda HTTP bikar bîne

en: %s is not a valid group.
ku: %s ne grubeke derbasdar e.

en: Unknown error.
ku: Xeletiya nayê zanîn.

en: %s on %s (%s)
ku: %s - %s (%s)

en: %s just sent you a Nudge!
ku: %s lerizandinek ji te re şand

en: Unable to add user on %s (%s)
ku: Bikarhêner li %s nayê zêdekirin (%s)

en: Unable to block user on %s (%s)
ku: Bikarhêner li %s nayê qedexekirin (%s)

en: Unable to permit user on %s (%s)
ku: Li %s ji bo bikarhêner destûr nayê dayîn (%s)

en: %s could not be added because your buddy list is full.
ku: Ji ber ku lîsteya te tije ye %s lê nayê zêdekirin.

en: %s is not a valid passport account.
ku: %s ne hesabeke derbasdar a passport e.

en: Unable to rename group
ku: Navê komê nayê guherandin

en: Unable to delete group
ku: Kom jê nayê birin

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in. | The MSN server will shut down for maintenance in %d minutes. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
ku[0]: Pêşkêşkera MSN ji bo selihandinê wê piştî %d xulekan were girtin. Ji ber ku tu yê bixweber bibe negirêdayî em pêşniyar dikin ku tu karê xwe biqedîne.
    
    Dema selihandin biqede tu yê dîsa karibî danişînê veke.
ku[1]: Pêşkêşkera MSN ji bo selihandinê wê piştî %d xulekan were girtin. Ji ber ku tu yê bixweber bibe negirêdayî em pêşniyar dikin ku tu karê xwe biqedîne.
    
    Dema selihandin biqede tu yê dîsa karibî danişînê veke.

en: Unable to connect
ku: Nayê girêdan

en: Writing error
ku: Çewtiya nivîsandinê

en: Reading error
ku: Xeletiya xwendinê

en: Connection error from %s server:
    %s
ku: Çewtiya têkiliyê ji pêşkêşker%s:
    %s

en: Our protocol is not supported by the server.
ku: Protokola me ji hêla pêşkêşkar ve nayê destekirin.

en: Error parsing HTTP.
ku: Xeletiya jevcihêkirina HTTP.

en: You have signed on from another location.
ku: Te bi pernameyeke din daniştin vekir

en: The MSN servers are temporarily unavailable. Please wait and try again.
ku: Bi lîsteya te ya MSN'ê re ji bo demekê têkilî nayê danîn. Ji kerema xwe re dû re dîsa biceribîne.

en: The MSN servers are going down temporarily.
ku: Pêşkêşkara MSN'ê ji bo demekê tê girtin.

en: Unable to authenticate: %s
ku: Rastî nayê çespandin: %s

en: Your MSN buddy list is temporarily unavailable. Please wait and try again.
ku: Bi lîsteya te ya MSN'ê re ji bo demekê têkilî nayê danîn. Ji kerema xwe re dû re dîsa biceribîne.

en: Handshaking
ku: Dest hejandin

en: Transferring
ku: Te Guheztin

en: Starting authentication
ku: Nasname tê kontrolkirin

en: Getting cookie
ku: Çerez tê stendin

en: Sending cookie
ku: Çerez tê şandin

en: Retrieving buddy list
ku: Lîste tê standin

en: Away From Computer
ku: Ji Komputerê Dûr

en: On The Phone
ku: Li Ser Telefonê

en: Out To Lunch
ku: Li Xwarinê

en: Message may have not been sent because a timeout occurred:
ku: Ji ber ku dem têrê nekir, dibe ku peyam nehatibe şandin:

en: Message could not be sent, not allowed while invisible:
ku: Peyam nayê şandin, dema veşartî bî ji bo vê destûr tune:

en: Message could not be sent because the user is offline:
ku: Ji ber ku bikarhêner negirêdayî ye, peyam nehat şandin:

en: Message could not be sent because a connection error occurred:
ku: Ji ber xeletiyeke girêdanê peyam nehat şandin:

en: Message could not be sent because an error with the switchboard occurred:
ku: Dibe ku peyam nehatibe şandin ji ber ku li santralê pirsgirêkek derket:

en: Message may have not been sent because an unknown error occurred:
ku: Ji ber xeletiyeke nayê zanîn peyam nehat şandin:

en: This Hotmail account may not be active.
ku: Dibe ku vî hesabê Hotmaîlê ne çalak be

en: Profile URL
ku: URL'a Profîlê

note: The session is now set up, ready to be connected. This emits the * signedOn signal, so clients can now do anything with msimprpl, and * we're ready for it (session key, userid, username all setup).
en: Connected
ku: Girêdayî

en: Unable to write to network
ku: Ji pêşkêşkar re nayê nivîsandin

en: Unable to read from network
ku: Ji pêşkêşkar nayê xwendin

en: Error communicating with server
ku: Xeletiya girêdana pêşkêşkar

en: Conference not found
ku: Konferans nehat dîtin

en: Conference does not exist
ku: Konferans tune

en: A folder with that name already exists
ku: Peldankeke bi vî navê jixwe heye

en: Not supported
ku: Nayê destekirin

en: Password has expired
ku: Dema şîfreyê derbas bûye

en: User not found
ku: Bikarhêner nehat dîtin

en: Account has been disabled
ku: Hesab hatiye girtin

en: The server could not access the directory
ku: Xwe negihand pêrista pêşkêşkerê

en: Your system administrator has disabled this operation
ku: Gerînendeyê ye yê pergalê ev kar qedexe kiriye

en: The server is unavailable; try again later
ku: Pêşkêşker nayê bikaranîn; ji kerema xwe dîsa biceribîne

en: Cannot add a contact to the same folder twice
ku: Nikarî heman kesê/î careke din têxiyê

en: Cannot add yourself
ku: Nikarî xwe têxiyê

en: Master archive is misconfigured
ku: Makearşîv şaş hatiye veavakirin

en: You cannot add the same person twice to a conversation
ku: Kesekê/î nikarî du caran vexwînî

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
ku: Tu gihişt sînorê keslêzêdekirina herî zêde.

en: An error occurred while updating the directory
ku: Dema pêrist rojane dikir çewtî çêbû

en: Incompatible protocol version
ku: Guhertoya protokolê ya bêaheng

en: The user has blocked you
ku: Bikarhêner tu qedexe kiriyî

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
ku: Guhertoya ceribandinê destûrê nade ku bi carekê re tu ji deh kesan zêdetir têkeve têkiliyê.

en: The user is either offline or you are blocked
ku: An bikarhêner negirêdayî ye an jî tu hatiyê qedexekirin

en: Unknown error: 0x%X
ku: Xeletiya nayê zanîn: 0x%X

en: Login failed (%s).
ku: Daniştin venebû (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
ku: Peyam nehat şandin. Ji bo bikarhêner hûragahî nehat standin (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
ku: %s li lîsteya te nehat zêdekirin (%s).

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
ku: Peyam nehat şandin (%s).

en: Unable to invite user (%s).
ku: Bikarhêner nehat vexwendin (%s).

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
ku: Peyam ji %s re nehat şandin. Konferans nehat afirandin (%s).

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
ku: Peyam nehat şandin. Konferans nehat afirandin (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
ku: Nikare %s li lîsteya hevalên te zêde bike. çewtiya afirandina pelê di lîsteya (%s) de.

en: Could not get details for user %s (%s).
ku: Ji bo %s agahî nehate stendin (%s)

en: Unable to add user to privacy list (%s).
ku: Bikarhêner nekete lîsteya taybet (%s).

en: Unable to add %s to deny list (%s).
ku: %s nekete lîsteya astengiyan (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
ku: %s nekete lîsteya bi destûr (%s).

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
ku: nikare %s jê bibe ji lîsteya (%s).

en: Unable to create conference (%s).
ku: Konferans pêk nehat (%s).

en: Error communicating with server. Closing connection.
ku: Têkiliya xelet digel pêşkêşkar. Têkilî tê girtin.

en: Telephone Number
ku: Hejmara Telefonê

en: Personal Title
ku: Sernav

en: Mailstop
ku: ÎstgehaPostê

en: User ID
ku: ID ya bikarhêner

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
ku: Nav û paşnav

en: GroupWise Conference %d
ku: Konferansa GroupWise %d

en: Authenticating...
ku: Têdikeve...

en: Unable to connect to server.
ku: Bi pêşkêşkarê re girêdan pêk nehat.

en: Waiting for response...
ku: Bo bersivdanê tê rawestandin...

en: %s has been invited to this conversation.
ku: %s li vê pevnivisê hate vexwendin.

en: Invitation to Conversation
ku: vexwendina axaftinê

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
ku: Yê vedixwîne: %s
    Ya hate şandin: %s

en: Would you like to join the conversation?
ku: Tu dixwazî li sohbetê were girêdan?

en: You have been logged out because you logged in at another workstation.
ku: Danişîna te hate girtin, te ji dereke din danişîn vekir

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
ku: %s girêdayî dixuye û peyamên ku te jê re şandiye nikare bistîne.

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server you wish to connect to.
ku: Li pêşkêşker nehate girêdan. Ji kerema xwe re navnîşana ku tu dixwazî lê were girêdan binivîse.

en: Error. SSL support is not installed.
ku: Xeletî. Desteka SSL nehatiye sazkirin.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
ku: Ev konferans hat girtin. Êdî peyam nayên şandin.

en: Server address
ku: Navnîşana pêşkêşkar

en: Server port
ku: Porta pêşkêşkar

en: Encoding
ku: Kodkirin

en: Invalid error
ku: Xeletiya nederbasdar

en: Invalid SNAC
ku: SNACa nederbasdar

en: Service unavailable
ku: Ev servîs heta wexteke derbasdar wê bi kêrî tiştekî neyê

en: Service not defined
ku: Servîs nehate diyarkirin

en: Not supported by host
ku: Ji aliyê pêşkêşker nayê destekirin

en: Not supported by client
ku: Ji hêla daxwazkar ve nayê destekirin

en: Refused by client
ku: Daxwazkar red kir

en: Reply too big
ku: Bersîv zor dirêj e

en: Responses lost
ku: Bersiv winda ne

en: Request denied
ku: Daxwaz hat redkirin

en: Insufficient rights
ku: Mafên kêm

en: User temporarily unavailable
ku: Bikarhêner heta wextekê ne çalak e

en: No match
ku: Ne li gorê ye

en: List overflow
ku: Serçûyîna lîsteyê

en: Request ambiguous
ku: Bibiryarî pêwiste

en: Queue full
ku: Lîste tije ye

en: Not while on AOL
ku: Ne li ser AOL'ê

note: Label
en: Buddy Icon
ku: Wêne

en: Voice
ku: Deng

en: Get File
ku: Pelî bistîne

en: Games
ku: Lîstik

en: Add-Ins
ku: Pêvek

en: Send Buddy List
ku: Lîste bişîne

en: ICQ Direct Connect
ku: Girêdana Rasterast a ICQ

en: AP User
ku: Bikarhênera/ê AP

en: Nihilist
ku: Hîçparêz

en: Old ICQ UTF8
ku: ICQ UTF8 ya kevn

en: Trillian Encryption
ku: Şîfrekirina Trillian

en: Security Enabled
ku: Ewlekarî çalake

en: Video Chat
ku: Sohbeta Bi Dîmen

en: Live Video
ku: Vîdeoya Zindî

en: Camera
ku: Kamera

en: Free For Chat
ku: Li Benda Sohbetê ye

en: Not Available
ku: Tune

en: Occupied
ku: Mijûl

en: Invisible
ku: Nexuya

en: IP Address
ku: Navnîşana IP'ê

en: Warning Level
ku: Asta Hişyarkirinê

en: Buddy Comment
ku: Raveya Hevalan

note: TODO: Don't call this with ssi
en: Finalizing connection
ku: GirÊdan qut bû.

en: Incorrect password.
ku: Şîfre şaş e.

note: Suspended account
en: Your account is currently suspended.
ku: Hesabê ye ji bo niha hatiye rawestandin.

note: username connecting too frequently IP address connecting too frequently
en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
ku: Tu pir zêde lê te girêdan û jê qut dibe.Ji kerema xwe deh xulekan xwe ragirin û dîsa biceribîne. Heke tu ceribandinê zêde berdewam bike tu yê mecbûr bimîne ku pir zêde li bendê bisekine.

en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
ku: Guhertoya te ya bernameyê pir kevn e. Ji kerema xwe re rojane bike: %s

en: Could Not Connect
ku: Nehat Girêdan

en: Received authorization
ku: Peyam hat standin

en: Enter SecurID
ku: Enter Dişîne

en: Password sent
ku: Şîfre hat andinş

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
ku: Ji kerema xwe re destûrê bide min, bi vî awayî ez dikarim te têxim lîsteya xwe ya hevalan.

en: Authorization Request Message:
ku: Mezinahiya Peyamê Ya Çewt

en: Please authorize me!
ku: Ji kerema xwe re hesabekî çêbikin.

en: No reason given.
ku: Navê xuya dibe tune.

en: Authorization Denied Message:
ku: Mezinahiya Peyamê ya Xelet:

en: ICQ authorization denied.
ku: Destûra (rayeya) ICQ hate redkirin.

note: Someone has granted you authorization
en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
ku: Ji ber ku te bikarhênerê %u xistibû lîsteya xwe, wî/ê jî destûr da te.

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
ku: Te peyameke taybet stand
    
    Ji: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
ku: Te rûpelekî ICQ wergirt
    
    Ji kê: %s [%s]
    %s

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
ku: Bikarhinerê ICQ  %u hevalek ji te re şandiye: %s (%s)

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
ku: Tu dixwazî vî/ê li lîsteya xwe ya hevalan zêde bikî?

en: _Add
ku: _Lê zêde bike

en: _Decline
ku: _Red bike

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
ku[0]: Te Peyama %hu a ji %s nestand. Peyam nederbasdar bû.
ku[1]: Te Peyama %hu a ji %s nestand. Peyam nederbasdar bû.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
ku[0]: Te Peyama %hu a ji %s nestand. Peyam zêde dirêj bû.
ku[1]: Te Peyama %hu a ji %s nestand. Peyam zêde dirêj bû.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
ku[0]: Te Peyama %hu a ji %s nestand. Peyam nederbasdar bû.
ku[1]: Te Peyama %hu a ji %s nestand. Peyam nederbasdar bû.

note: Data is assumed to be the destination bn
en: Unable to send message: %s
ku: Peyam nehat şandin: %s

en: Unknown reason.
ku: Sedema nenas.

en: Unable to send message to %s:
ku: Peyam ji %s re nehate şandin:

en: Member Since
ku: Maweyê Girêdanê:

en: Profile
ku: Profîl

en: Your AIM connection may be lost.
ku: Dibe ku girêdana te ya AIM winda bûbe.

en: You have been disconnected from chat room %s.
ku: Girêdana te ya ji odeya sohbetê %s hate birrîn.

en: Mobile Phone
ku: Telefona Destan

en: Personal Web Page
ku: Malpera Kesane

note: aim_userinfo_t strip_html_tags
en: Additional Information
ku: Agahiyên Cureyên Nivîsê

en: Work Information
ku: Agahiya karê

en: Division
ku: Beş

en: Position
ku: Pozisyon

en: Web Page
ku: Rûpela torê

en: Account Info
ku: Agahiya hesabê

en: Profile too long.
ku: nav gelekî dirêje.

en: (no name)
ku: (nav tune)

note: Granted
en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
ku: Bikarhênerê %s destûr da te da ku tu karibî wî/ê têxe lîsteya xwe.

en: Authorization Granted
ku: Destûr Hate Dayîn

note: Denied
en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
ku: Bikarhênerê %s destûrê nade te da ku tu karibî wî/ê têxe lîsteya xwe. Ji ber vê sedemê: 
    %s

en: Authorization Denied
ku: Destûr Nehate Dayîn

en: _Exchange:
ku: _Bide bistîne:

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
ku: Wêneyê te yê Ragihanderê Demdemî (IM) nehate şandin. Di sohbetên AIM de tu nikarî dîmenên şexsî bişîne.

en: Buddy Comment for %s
ku: Ji Bo Şexsê %s Danezanî

en: Direct IM
ku: Paceya peyamê

en: The new formatting is invalid.
ku: Teşeya nû nederbasbare

en: Change Address To:
ku: Navnîşanê biguherîne bo:

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
ku: <i>Tu ne li hêviya rêdanêyî</i>

en: You are awaiting authorization from the following buddies
ku: Tu li hêviya rêdanêyî ji alî van hevalan ve

note: AIM actions
en: Confirm Account
ku: Hesab biçespîne

en: Show Buddies Awaiting Authorization
ku: hevalên li hêviya destûrê nîşan bide

en: Mobile
ku: Telefona Destan

en: Note
ku: Not

en: Send
ku: Bişîne

en: Change Password
ku: Şîfreyê Biguherîne

en: Unable to connect.
ku: Girêdan serneket.

en: Write Error
ku: Çewtiya Nivîsandinê

en: Waiting for Login Acknowledgement
ku: Ji bo Erêkirina Danişînê Radiweste

en: New Conference
ku: Konferansa nû

en: Create
ku: Avakirin

en: Available Conferences
ku: Konferansên heyî

en: Topic:
ku: Mijar:

en: Connect
ku: Girêde

en: User Name
ku: Navê bikarhêner

en: Select User
ku: Bikarhêner Hilbijêre

en: Search Results
ku: Encamên Lêgerînê

en: Cannot perform the key agreement
ku: Nikare erêkirina mifteyê bisêwirîne

en: Error occurred during key agreement
ku: Di dema sêwirandina mifteyê de çewtî çêbû

en: Key Agreement failed
ku: sêwirandina mifteyê biserneket

en: Key agreement was aborted
ku: sêwirandina mifteyê têkçû

en: Key agreement is already started
ku: sêwirandina mifteyê berê hatiye destpêkirin

en: The remote user is not present in the network any more
ku: Bikarhênerê dûr niha ne li ser toreyê nayê dîtin

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
ku: Bikarhênerê dûr ji bo lihevkirina mifteyan radiweste:
    Hosta li dûr: %s
    Porta li dûr: %d

en: Key Agreement Request
ku: Daxwaza Lihevkirina Mifteyê

en: Cannot set IM key
ku: Mifteya IM nehate mîhengkirin

en: Get Public Key
ku: Mifteya Giştî Bistîne

en: Show Public Key
ku: Mifteya Giştî Nîşan Bide

en: Could not load public key
ku: Mifteya giştî nayê barkirin

en: User Information
ku: Agahiyen bîkarhêner

en: Cannot get user information
ku: Agahiya bikarhêner nayê stendin

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
ku: Veke...

en: Select correct user
ku: Bikarhênere rast hilbijêre

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
ku: Di heman mifteya giştî de gelek bikarhêner hate dîtin. Ji bo ku tu karibî wan têxe lîsteya xwe ya hevalan bikarhênere rast hilbijêrî.

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
ku: Bi heman navî gelek bikarhêner hate dîtin. Ji bo ku tu karibî wan têxe lîsteya xwe ya hevalan bikarhênere rast hilbijêrî.

en: Detached
ku: Bêalîtî

en: Indisposed
ku: Têkneçûyî

en: Wake Me Up
ku: Min şiyar bike

en: Hyper Active
ku: Zêde Çalak

en: Happy
ku: Dilşad

en: Sad
ku: Xemgîn

en: Angry
ku: Aciz

en: Jealous
ku: Dexsok

en: Ashamed
ku: Şermdar

en: In Love
ku: Evîndar

en: Sleepy
ku: Xilmaş

en: Bored
ku: Tengavbûyî

en: Excited
ku: Heyecanbûyî

en: Anxious
ku: Bêzar

en: User Modes
ku: Modên Bikarhêner

en: Preferred Contact
ku: Têkiliya ku tê Pêşniyarkirin

en: Preferred Language
ku: Zimanê ku tê Pêşniyarkirin

en: Device
ku: Amûr

en: IM with Key Exchange
ku: Bi IMê re Guhertina Mifteyan

en: Channel %s does not exist in the network
ku: Kanala %s di torê de nayê dîtin

en: Channel Information
ku: Agahiya Kanalê

en: Cannot get channel information
ku: Agahiya kanalê nehate stendin

en: <b>Channel Name:</b> %s
ku: <b>Navê qenalê:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
ku: <br><b>hesabê bikarhiner:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
ku: <br><b>destnîşankerê qenal:</b> %s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
ku: <br><b>Şîfrekerê qenalê:</b> %s

note: Definition of HMAC: http://en.wikipedia.org/wiki/HMAC
en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
ku: <br><b>Kanal HMAC:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
ku: <br><b>Mijara Kanalê:</b><br>%s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
ku: <br><b>modelên qenalê:</b>

en: Add Channel Public Key
ku: Mifteya qenalê ya giştî lê zêde bike

note: Add new public key
en: Open Public Key...
ku: Mifteya Tomarkirinê Veke...

en: Channel Passphrase
ku: Şîfreya Kanalê

en: Channel Public Keys List
ku: Mifteyên Taybet yên Kanalan Lîste Bike

en: Add / Remove
ku: Têxê / Rake

en: Group Name
ku: Nave Komê

en: Passphrase
ku: Hevoka şîfreyê

en: Add Channel Private Group
ku: Komeke Taybet ya Kanalan Zêde Bike

en: User Limit
ku: Sînorkirina Bikarhêner

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
ku: Sînorkirina bikarhênerê di kanalê de ye mîheng bike. Ji be vesazkirinê mîhengî sifirê bike

en: Invite List
ku: vexwendina lîsteyê

en: Ban List
ku: endamê lîsteyê

en: Add Private Group
ku: Komeke taybet lê zêde bike

en: Reset Permanent
ku: Parzûnan paşve bistîne

en: Set User Limit
ku: Sînokirinên Bikarhêner Biguherîne

en: Reset Private Channel
ku: Kanala Taybet Vesaz Bike

en: Set Private Channel
ku: Kanala Taybet Diyar Bike

en: Reset Secret Channel
ku: Kanala Nepen Vesaz Bike

en: Set Secret Channel
ku: Kanala Nepen Diyar Bike

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
ku: Ji bo ku tu karibî beşdarî koma taybet bibe divê berê tu têkeve kanala %s

en: Join Private Group
ku: Beşdarî Koma Taybet Bibe

en: Cannot join private group
ku: Koma taybet beşdar nabe

en: Unknown command
ku: Fermaneke nenas

en: Secure File Transfer
ku: Veguheztina Pelgehan ya Ewle

en: Error during file transfer
ku: Di dema şandina pelgehê de çewtî

en: Permission denied
ku: Destûr nehate dayîn

en: Key agreement failed
ku: Lihevnekirina Mifteyan

en: File transfer session does not exist
ku: Danişîna guhastina pelgehan ne mevcûd e

en: No file transfer session active
ku: Danişîna şandina pelgehên çalak tuneye

en: File transfer already started
ku: Şandina pelgehan jixwe dest pê kir

en: Could not perform key agreement for file transfer
ku: Ji bo şandina pelgehan lihevkirina mifteyan nayê kirin

en: Could not start the file transfer
ku: Şandiya pelgehan nehate kirin

en: Cannot send file
ku: Pelgeh nayê şandin

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
ku: %s mijara <I>%s</I> wekî %s guherand

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
ku: <I>%s</I>, moda kanalê ya <I>%s</I> wekî %s guherand

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
ku: <I>%s</I> hemû kanal paqij kir, modên <I>%s</I>

en: Server signoff
ku: Pêşkêşker qut bû

en: Personal Information
ku: Agahiya Şexsî

en: Birth Day
ku: Roja Dayîkbûnê

en: Job Role
ku: Rolê Kar

en: Organization
ku: Rêxistin

en: Unit
ku: Yekitî

en: Join Chat
ku: Têkeve Sohbetê

en: You are channel founder on <I>%s</I>
ku: Tu di kanala <I>%s</I> de damezirîner î

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
ku: <I>%s</I> damezirînerê kanalê <I>%s</I>

en: Real Name
ku: Navê rastî

en: Status Text
ku: Nivîsa Rewşê

en: _More...
ku: _Hîn zêde...

en: Cannot set topic
ku: Mijar nehate guhertin

en: Failed to change nickname
ku: Dema bernav dihate guherandin çewtî

en: Roomlist
ku: Lîsteya Odeyan

en: Cannot get room list
ku: Lîsteya odeya sohbetan nayê stendin

en: No public key was received
ku: Mifteya taybet nehate anîn

en: Server Information
ku: Agahiyên Pêşkêşkerê

en: Cannot get server information
ku: Agahiyên pêşkêşkerê nayên wergirtin

en: Server Statistics
ku: Îstatîstîkên Pêşkêşkerê

en: Cannot get server statistics
ku: Îstatîstîkên pêşkêşkerê nayên wergirtin

en: Network Statistics
ku: Îstatîstîkên Torê

en: Ping failed
ku: Pîng ne serkeftî bû

en: Ping reply received from server
ku: Ji pêşkêşkerê bersiva pîngê hate stendin

en: Could not kill user
ku: Bikarhêner jê nayê avêtin

en: Resuming session
ku: Danişîn dom dike

en: Authenticating connection
ku: Girêdana piştrastkirina nasnameyê

en: Verifying server public key
ku: Mifteya taybet ya pêşkêşker tê piştrastkirin

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
ku: Te mifteya taybet ya %s wergirt.Kopiya mifteya te ya herêmî li vê mifteyê nake. Hîna jî tu dixwazî vê mifteya taybet bipejirîne?

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
ku: Te mifteya taybet ya %s stend. Tu dixwazî vê mifteya taybet bipejirîne?

en: Verify Public Key
ku: Mifteya Giştî Piştrast Bike

en: _View...
ku: _Dîtin...

en: Unsupported public key type
ku: Nirxên mifteyên ku nayên destekkirin

en: Disconnected by server
ku: Girêdana bi pêşkêşkerê re hate birrîn

en: Error during connecting to SILC Server
ku: Dema li Pêşkêşkera SILC dihate girêdan çewtî çêbû

en: Key Exchange failed
ku: Guherandina Mifteyan Nehate Kirin

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
ku: Li danişîna ku hatibû cveqetandin nehate domandin. Ji bo avakirina girêdaneke din pel Dîsa Girê Bide bike

en: Connection failed
ku: Girêdan serneket

en: Performing key exchange
ku: Guherandina mifteyan tê kirin

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
ku: Li Pêşkêşkera SILC tê Girêdan

en: Out of memory
ku: Bîr têrê nake

en: Normal
ku: Asayî

en: In love
ku: Evîndar

en: 
    Your Preferred Contact Methods
ku: 
    Metodên Ragihandinê yên Tu Tercîh Dike

en: Your Current Status
ku: Rewşa Te

en: Online Services
ku: Xizmetên Girêdayî

en: Let others see what services you are using
ku: Destûrê bide, bila kesên din jî bibîne bê ka tu kîjan xizmetan bikar tîne

en: Your VCard File
ku: Pelgeha te ya VCard

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
ku: Tu dikarî destûrê bide da ku bikarhênerên din rewşa te ya girêdanê û agahiyên te yên taybet bibîne. Ji kerema xwe re agahiyên ku tu yê nîşan bide tije bike.

en: Message of the Day
ku: Peyama Rojê

en: No Message of the Day available
ku: Peyama Rojê Ne Mevcûd e

en: There is no Message of the Day associated with this connection
ku: Peyama rojê ya bi têkildarî vê girêdanê tuneye.

en: Passphrase (retype)
ku: Hevoka şîfreyê

en: Online Status
ku: Rewşa Girêdanê

en: View Message of the Day
ku: Peyama Rojê Nîşan Bide

en: User <I>%s</I> is not present in the network
ku: <I>%s</I> niha li ser torê ne mevcûd e

en: Topic too long
ku: Mijar pir dirêj e

en: You must specify a nick
ku: Divê tu bernavekî diyar bike

en: channel %s not found
ku: qanala %s nehate dîtin

en: channel modes for %s: %s
ku: Ji bo %s modên kanalan: %s

en: no channel modes are set on %s
ku: Di %s de modên kanalan nehate mîhengkirin

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
ku: topic [&lt;mijara nû&gt;]: Yan mijarê biguherîne yan jî nîşan bide

en: list:  List channels on this network
ku: list: kanalên di torê de rêz bike

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
ku: whois &lt;bernav&gt;: Agahiyên şexs nîşan bide

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
ku: msg &lt;bernav&gt; &lt;message&gt;: Peyameke taybet ji bikarhêner re dişîne

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
ku: query &lt;bernav&gt; [&lt;message&gt;]: Peyameke taybet ji bikarhêner re bişîne

en: ping:  Send PING to the connected server
ku: ping: Pingekê bişîne pêşkêşkera ku lê hatiye girêdan

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
ku: Pêvekên Protokolên SILC

en: Network
ku: Tor

en: Public Key file
ku: Pelgeha Mifteyên Giştî

en: Private Key file
ku: Pelgeha Mifteyên Taybet

en: Creating SILC key pair...
ku: Fera mifteya SILC tê afirandin...

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
ku: Navê Rasteqîn: %s

en: User Name: 	%s
ku: Navê Bikarhêner: %s

en: Country: 	%s
ku: Welat: %s

en: Public Key Information
ku: Agahiya Mifteya Giştî

en: Paging
ku: Rûpelkirin

en: Video Conferencing
ku: Konferansa Vîdeoyî

en: Computer
ku: Komputer

en: Terminal
ku: Termînal

en: No server statistics available
ku: Îstatîstîkên pêşkêşkerê ne mevcûd e

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
ku: Neserkeftî: Guherto li hev nakin, bernameyê rojane bike

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
ku: Neserkeftî: Kontrolkirin baweriya xwe bi mifteya te ya taybet nîne yan jî wê destek nake

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
ku: Neserkeftî: Kontrolkirin, pêşniyara koma KE destek nake

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
ku: Neserkeftî: Kontrolkirin pêşniyara şîfrekirinê destek nake

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
ku: Neserkeftî: Kontrol, pêşniyara PKCS destek nake

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
ku: Neserkeftî: Kontorl, pêşniyara fonksiyona hash destek nake

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
ku: Neserkeftî: Kontrol, pêşniyara HMAC destek nake

en: Failure: Incorrect signature
ku: Çewtî: Îmzeya Şaş

en: Failure: Authentication failed
ku: Çewtî: Venihêrtina Nasnameyê Neserkeftî ye

en: Cannot initialize SILC Client connection
ku: Girêdana SILC Client nehate destpêkirin

en: Could not connect
ku: Nekarî girêbide

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ku: Pêveka Protokola Gadu-Gadu

en: Use UDP
ku: UDP Bikar Bine

en: Proxy
ku: Pêşkêşkera cîgir (Proxy)

en: Your Yahoo! message did not get sent.
ku: Peyama te ya Yahooyê nehate şandin.

en: Yahoo! system message for %s:
ku: Ji bo %s peyama pergalê ya Yahoo!yê:

en: Add buddy rejected
ku: Lêzêdekirina kesan hate redkirin

en: Ignore buddy?
ku: Şexs nebîne?

en: Your account is locked, please log in to the Yahoo! website.
ku: Hesabê te yê bikarhêneriyê hate quflekirin, ji kerema xwe re têkeve malpera Yahoo!

en: Could not add buddy to server list
ku: Hevalê/a te nekete lîsteya pêşkêşkeran

en: Connection problem
ku: Pirsgirêka girêdanê

en: Not on server list
ku: Ne di lîsteya pêşkêşker de ye

en: Appear Permanently Offline
ku: Her Dem Wekî Negirêdayî Bixuye

en: Appear Offline
ku: Negirêdayî Nîşan Bide

en: Don't Appear Permanently Offline
ku: Her Dem Wekî Negirêdayî Nexuye

en: Join in Chat
ku: Tevlî sohbetê bibe

en: Initiate Conference
ku: Konferansê Bide Destpêkirin

en: Activate ID...
ku: IDê çalak bike...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Yahoo Protocol Plugin
ku: Pêveka Protokola Yahooyê

en: Yahoo Japan
ku: Yahoo Japon

en: Pager port
ku: Porta Bangkirinê

en: File transfer port
ku: Porta veguheztina pelan

en: Unable to establish file descriptor.
ku: Danaskerê pelgehê nehate sazkirin.

en: Yahoo! Japan Profile
ku: Profîla Japonan ya Yahoo!yê

en: Yahoo! Profile
ku: Profîla Yahoo!ye

en: Yahoo! ID
ku: ID ya Yahoo!

en: Hobbies
ku: Hobî

en: Latest News
ku: Nûçeyên Dawîn

en: Home Page
ku: Malper

en: Cool Link 1
ku: Girêdana sar 1

en: Cool Link 2
ku: Girêdana sar 2

en: Cool Link 3
ku: Girêdana sar 3

en: Last Update
ku: Rojanekirina dawî

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely is a temporary server-side problem. Please try again later.
ku: Xwe negihand porta bikarhêner. Ev pirsgirêkeke derbasdar ya pêşkêşkerê ye. Ji kerema xwe re dîsa biceribîne.

en: The user's profile is empty.
ku: Agahiyên bikarhuner valaye.

en: Invitation Rejected
ku: Vexwendina Te Hate Redkirin

en: You are now chatting in %s.
ku: Cihê ku niha tu sohbet dike: %s.

en: Failed to join buddy in chat
ku: Bi kes re beşdarî sohbetê nebû

en: Maybe they're not in a chat?
ku: Belkî jî ew sohbetê nakin?

en: Fetching the room list failed.
ku: Stendina lîsteyê bi ser neket

en: Voices
ku: Deng

en: Webcams
ku: Kamera

en: User Rooms
ku: Jûrên Bikarhêneran

en: Connection problem with the YCHT server.
ku: Teşqeleya girêdana bi pêşkêşker YCHT re

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
ku: Sohbet nehate şandin %s,%s,%s

en: Anyone
ku: Herkes

en: _Class:
ku: _Pol:

en: _Instance:
ku: _Mînak:

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
ku: Hewildana endamtiya %s,%s,%s biserneket

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
ku: Pêveka Protokola Zephyr

en: Realm
ku: Welat

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses Accept and Cancel buttons.
en: _Accept
ku: _Bipejirîne

en: %s is now known as %s.
ku: %s wekî %s tê naskirin.

en: %s has invited %s to the chat room %s
ku: %s Hatiye vexwendin %s bo vê odeya axaftinê %s

en: Accept chat invitation?
ku: Tu vexwendina axaftinê qebûl dikî?

en: SSL Handshake Failed
ku: SSL Handshake neserketî ye

en: %s became idle
ku: %s neçalak bû

en: %s became unidle
ku: %s çalak bû

en: Calculating...
ku: Tê hesibandin...

en: Unknown.
ku: Nenas.

en: %d second | %d seconds
ku[0]: %d çirke
ku[1]: %d çirke

en: %d day | %d days
ku[0]: %d roj
ku[1]: %d roj

en: Error Reading %s
ku: Dema %s Dihate Xwendin Çewtî

en: Internet Messenger
ku: Peyamnêra înternetê

en: Send instant messages over multiple protocols
ku: Ji ser protokolên cuda peyamên demdemî bişîne

en: Orientation
ku: Beralîkirin

en: The orientation of the tray.
ku: Beralîkirina sêniyê

note: Build the login options frame.
en: Login Options
ku: Vebijartokên Têketinê

en: _Username:
ku: _Navê bikarhêner:

note: Build the user options frame.
en: User Options
ku: Vebijartokên Bikarhêneran

en: _Advanced
ku: _Pêşketî

en: Use Global Proxy Settings
ku: Mîhengên Proxy'ê yên Gerdûnî

en: No Proxy
ku: Proxy'ê Bikar Neyne

en: Use Environmental Settings
ku: Mîhengên Giştî Bikar Bîne

note: This is an easter egg. It means one of two things, both intended as humourus: A) your network is really slow and you have nothing better to do than look at butterflies. B)You are looking really closely at something that shouldn't matter.
en: If you look real closely
ku: Heke tu bi rastî girtî xuyabikî

note: This is an easter egg. See the comment on the previous line in the source.
en: you can see the butterflies mating
ku: cotbûna perperîkan dibînî

en: Proxy _type:
ku: Cureyê_Proxyê:

en: Pa_ssword:
ku: Şî_fre

en: Add Account
ku: Hesabekê lê zêde bike

en: _Basic
ku: _Bingehîn

en: Enabled
ku: Çalak

en: Protocol
ku: Protokol

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
ku: Ji kerema xwe re agahiya guncaw a derbarê chata ku dixwazî tevli bibî, têkevê

en: _Account:
ku: _Hesab:

en: Get _Info
ku: Agahî Bistîne

en: I_M
ku: Peyam

en: View _Log
ku: _Tomarkirinan Nîşan Bide

en: _Alias...
ku: _Navê ku xuya dibe...

en: _Remove
ku: _Rake

en: _Delete Group
ku: Grubê jÊ bibe

en: _Rename
ku: _Ji nû ve binav bike

note: join button
en: _Join
ku: _Beşdar bibe

en: Auto-Join
ku: Ji ber xwe ve beşdar bibe

en: _Collapse
ku: _Teng bike

en: _Expand
ku: _Fireh bike

en: /Tools/Mute Sounds
ku: /Amûr/Dengan Bigire

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
ku: Te ne bi rengekî rast têketin pêk aniye ku bihêle tu hevalekî/ê lê zêde bikî.

note: Buddies menu
en: /_Buddies
ku: /_Kes

en: /Buddies/New Instant _Message...
ku: /Kes/_Peyama Nû

en: /Buddies/Join a _Chat...
ku: /_Heval/Tevli Chatekê Bibe...

en: /Buddies/Get User _Info...
ku: /_Heval/Agahiyên Bikarhêner bistîne...

en: /Buddies/View User _Log...
ku: /_Heval/Tomarên Bikarhêner Nîşan Bide...

en: /Buddies/_Add Buddy...
ku: /_Heval/_Yekê Lê Zêde Bike...

en: /Buddies/Add C_hat...
ku: /_Heval/Li Chatekê Zêde Bike...

en: /Buddies/Add _Group...
ku: /_Kes/Grub lê zêde bike...

en: /Buddies/_Quit
ku: /Kes/Dade

note: Accounts menu
en: /_Accounts
ku: /_Hesab

note: Tools
en: /_Tools
ku: /_Amûr

en: /Tools/Plu_gins
ku: /Amûr/Pê_vek

en: /Tools/Pr_eferences
ku: /_Amûr/_Vebijêrk

en: /Tools/Pr_ivacy
ku: /Amûr/Ew_lekarî

en: /Tools/_File Transfers
ku: /Amûr/_Şandina Pelan

en: /Tools/R_oom List
ku: /Amûr/Lîsteya _Odeyê

en: /Tools/Mute _Sounds
ku: /Amûr/_Deng Bigire

note: Help
en: /_Help
ku: /_Alîkarî

en: /Help/Online _Help
ku: /Alîkarî/_Alîkariya Girêdayî

en: /Help/_Debug Window
ku: /Alîkarî/_Derdestkirina Xeletiyan

en: /Help/_About
ku: /Alîkarî/_Di Derheqê

en: Idle %dh %02dm
ku: Dema %dh %02dm

en: Idle %dm
ku: dema %dm

en: /Buddies/New Instant Message...
ku: /Kes/Peyama Demdemî ya Nû...

en: /Buddies/Join a Chat...
ku: /Kes/Beşdarî Chatekê Bibe...

en: /Buddies/Get User Info...
ku: /Kes/Agahiyên Bikarhêner Bistîne...

en: /Buddies/Add Buddy...
ku: /Kes/Kesekî-ê Lê Zêde Bike...

en: /Buddies/Add Chat...
ku: /Heval/Sohbetê lê zêde bike...

en: /Buddies/Add Group...
ku: /Kes/Komekê Lê Zêde Bike...

en: /Tools/Privacy
ku: /Amûr/Ewlekarî

en: /Tools/Room List
ku: /Amûr/Lîsteya Odeyan

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
ku[0]: %d peyama nexwendî ji %s
ku[1]: %d peyamên nexwendî ji %s

en: Manually
ku: Bi destan

en: By status
ku: Li Gorî rewşê

en: %s disconnected
ku: %s Girêdan çû

en: /Accounts
ku: /Hesab

en: This protocol does not support chat rooms.
ku: Ev pêşwazî piştgiriyê nade odeyên axaftinê.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
ku: Ji bo têketina odeyên axaftinê tu neketî tu pêşwaziyeke axaftinê.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
ku: Ji kerema xwe re navekî û agahiyekê ji bo chata ku tu dixwazî bikeviyê, bikevê.

en: _Group:
ku: _Kom:

en: Please enter the name of the group to be added.
ku: Ji kerema xwe re navê gruba ku dixwazî bikeviyê, bikevê

en: Enable Account
ku: Hesab çalak bike

en: _Edit Account
ku: _Hesab sererast bike

en: No actions available
ku: Tu çalakiyeke ku bê bikaranîn tune

en: _Disable
ku: _Neçalak bike

en: /Tools
ku: /Amûr

en: /Buddies/Sort Buddies
ku: /Kes/Kesan Rêz Bike

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
ku: Kes bi vê sohbetê re ne li ser heman protokolê ye.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
ku: Ji bo vexwendina vê/î kesê/î tu hê jî bi hesabeke derbasdar têneketiyê.

en: Invite Buddy Into Chat Room
ku: Kesan Vexwîne Odeya Axaftinê

en: _Buddy:
ku: _Kes:

en: _Message:
ku: _Peyam

en: <h1>Conversation with %s</h1>
ku: <h1>axaftin digel %s </h1>

en: Save Conversation
ku: Nivîsandinan Tomar Bike

en: Find
ku: Bibîne

en: _Search for:
ku: _Lê bigere:

en: Un-Ignore
ku: Tune-dîtin

en: Ignore
ku: Guh medê

en: Get Away Message
ku: Peyama Li Derve ye! Bistîne

en: Last said
ku: Gotinên dawî

en: Unable to save icon file to disk.
ku: Îkon di diskê de tomar nebû

en: Save Icon
ku: Îkonê Tomar Bike

en: Animate
ku: Bileyizîne

en: Hide Icon
ku: Îkonê Veşêre

en: Save Icon As...
ku: Îkonê Veşêre, Wekî...

note: Conversation menu
en: /_Conversation
ku: /_Ligelhevaxaftin

en: /Conversation/New Instant _Message...
ku: /Ligelhevaxaftin/Peyama_Nû...

en: /Conversation/_Find...
ku: /Ligelhevaxaftin/_Bigere

en: /Conversation/View _Log
ku: /Nivîsandin/Tomarbûnan Nîşan Bide

en: /Conversation/_Save As...
ku: /Ligelhevaxaftin/_Tomar Bike, Wekî...

en: /Conversation/Se_nd File...
ku: /Nivîsandin/_Pelî Bişîne...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
ku: /Nivîsandin/Hişyarkar Lê Zêde Bike...

en: /Conversation/_Get Info
ku: /Nivîsandin/_Agahiyê bistîne

en: /Conversation/In_vite...
ku: /Nivîsandin/_Vexwîne

en: /Conversation/Al_ias...
ku: /Nivîsandin/Navê Xuya Dibe...

en: /Conversation/_Block...
ku: /Nivîsandin/_Block

en: /Conversation/_Add...
ku: /Nivîsandin/_Lê Zêde Bike...

en: /Conversation/_Remove...
ku: /Ligelhevaxaftin/_Rake...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
ku: /Nivîsandin/Kurterê Lê Zêde Bike

en: /Conversation/Insert Imag_e...
ku: /Ligelhevaxaftin/ Wêne Lê Zêde Bike...

en: /Conversation/_Close
ku: /Ligelhevaxaftin/_Dade

note: Options
en: /_Options
ku: /_Bijartin

en: /Options/Enable _Logging
ku: /_Vebijartok/_Tomaran Hilîne

en: /Options/Enable _Sounds
ku: /Vebijartok/_Deng Vekiriye

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
ku: /Vebijêrk/_Darikê Teşekirinê Nîşan Bide

en: /Options/Show Ti_mestamps
ku: /Vebijartok/Demê Nîşan Bide

en: /Conversation/View Log
ku: /Nivîsandin/Tomaran Nîşan Bide

en: /Conversation/Send File...
ku: /Ligelhevaxaftin/Pelî Bişîne...

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
ku: /Nivîsandin/Hişyarkar Lê Zêde Bike...

en: /Conversation/Get Info
ku: /Nivîsandin/Agahiyê Bistîne

en: /Conversation/Invite...
ku: /Nivîsandin/Dewam Bike...

en: /Conversation/Alias...
ku: /Nivîsandin/Navê Xuya Dibe...

en: /Conversation/Block...
ku: /Nivîsandin/Block...

en: /Conversation/Add...
ku: /Ligelaxaftin/Lê Zêde Bike...

en: /Conversation/Remove...
ku: /Ligelhevaxaftin/Rake...

en: /Conversation/Insert Link...
ku: /Nivîsandin/Kurterê Lê Zêde Bike

en: /Conversation/Insert Image...
ku: /Ligelhevaxaftin/Wêne Lê Zêde Bike...

en: /Options/Enable Logging
ku: /_Vebijartok/Tomaran Hilîne

en: /Options/Enable Sounds
ku: /Vebijartok/Deng Vekiriye

en: /Options/Show Formatting Toolbars
ku: /Vebijêrk/Darikê Teşekirinê Nîşan Bide

en: /Options/Show Timestamps
ku: /Vebijartok/Demê Nîşan Bide

en: User is typing...
ku: Bikarhêner dinivîse...

en: _Send
ku: _Bişîne

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
ku: Di odê tu kes tune

en: %d person in room | %d people in room
ku[0]: %d di odê de
ku[1]: %d di odê de

en: Typing
ku: Nivîsîn

en: Stopped Typing
ku: Dev Ji Nivîsandinê Berda

en: Unread Messages
ku: Peyamên nexwendî

en: New Event
ku: Buyereke Nû

en: Confirm close
ku: Girtinê erê bike

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
ku: Peyamên te yên nexwendî hene. Tu bawer î ku paceyê bigirî?

en: Close other tabs
ku: Hilfirînên din bigire

en: Close all tabs
ku: Hemû hilfirînan bigire

en: Close this tab
ku: Vê hilfirînê bigire

en: Close conversation
ku: Axaftinê dade

en: Last created window
ku: Paceya ku di dawiyê de afirî

en: Separate IM and Chat windows
ku: Paceyên peyam û axaftinan ji hev veqetîne

en: New window
ku: Paceya nû

en: By group
ku: Li gorî gruban

en: By account
ku: Li gorî Hesaban

en: Save Debug Log
ku: Tomara Xeletiyê Veşêre

en: Invert
ku: Berovajî bike

en: Filter
ku: Parzûn

en: Right click for more options.
ku: Ji bo vebijêrkên zêde li aliyê rastê bitikîne.

en: support
ku: piştgirî

en: win32 port
ku: Porta win32

en: maintainer
ku: têkildar

en: libfaim maintainer
ku: Çavdêrê libfaim

note: If "lazy bum" translates literally into a serious insult, use something else or omit it.
en: hacker and designated driver [lazy bum]
ku: Hacker û pêşkêşkera sepandî [lazy bum]

en: original author
ku: tîprêziya xweser

en: lead developer
ku: pêşxistinkar

en: Bulgarian
ku: Bulgarî

en: Bengali
ku: Bengalî

en: Bosnian
ku: Bosnayî

en: Catalan
ku: Katalan

en: Czech
ku: Çekî

en: Danish
ku: Danîmarkî

en: German
ku: Almanî

en: Greek
ku: Yewnanî

en: Australian English
ku: Îngilîziya Awustralyayê

en: Canadian English
ku: Îngilîziya Kanadayê

en: British English
ku: Îngilîziya Brîtanyayê

en: Spanish
ku: Spanî

en: Estonian
ku: Estonî

en: Persian
ku: Farsî

en: Finnish
ku: Fînikî

en: French
ku: Fransî

en: Galician
ku: Zimanê Galisî

en: Hebrew
ku: Îbranî

en: Hindi
ku: Hindî

en: Hungarian
ku: Macarî

en: Italian
ku: Italî

en: Japanese
ku: Japonî

en: Georgian
ku: Gurcî

en: Korean
ku: Koreyî

en: Kurdish
ku: Kurdî

en: Lithuanian
ku: Litwanî

en: Macedonian
ku: Makedonî

en: Dutch, Flemish
ku: Hollandî, Flemenî

en: Punjabi
ku: Pencabî

en: Polish
ku: Polonî

en: Portuguese
ku: Portekizî

en: Portuguese-Brazil
ku: Portekizî-Brezîlya

en: Romanian
ku: Romanî

en: Russian
ku: Rusî

en: Slovak
ku: Slovakî

en: Slovenian
ku: Slovenî

en: Albanian
ku: Albanî

en: Serbian
ku: Sirpkî

en: Swedish
ku: Swêdî

en: Turkish
ku: Tirkî

en: Vietnamese
ku: Vietnamî

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
ku: T.M.Thanh û Gnome-Vi Team

en: Simplified Chinese
ku: Çîniya Hêsan

en: Traditional Chinese
ku: Çîniya Dêrîn

en: Amharic
ku: Amharî

en: Current Developers
ku: Pêşvebirên heyî

en: Retired Developers
ku: Pêşkêşkerên berê

en: Current Translators
ku: Wergêrên Niha

en: Past Translators
ku: Wergêrên Kevn

en: Debugging Information
ku: Agahiya neqandinê

en: _Name
ku: _Nav

en: _Account
ku: _Hesab

en: Get User Info
ku: Agahiya Bikarhêr Bistîne

en: View User Log
ku: Tomara Bikarhêner Bibîne

en: Alias Contact
ku: Navê Xuya Dibe

en: Enter an alias for this contact.
ku: Ji bo vî kesê navê xuya dibe têkevê.

en: Enter an alias for %s.
ku: Navê xuya dibe yê %s têkevê.

en: Alias Buddy
ku: Navê Xuya Dibe

en: Alias Chat
ku: Chata Xuya Dibe

en: Enter an alias for this chat.
ku: Ji bo vê chatê navê xuya dibe têkevê.

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
ku[0]: Tu dike kesê ku %s û %d dihewîne ji lîsteya xwe ya kesan bibe. Tu dixwazî berdewam bikî?
ku[1]: Tu dike kesê ku %s û %d dihewîne ji lîsteya xwe ya kesan bibe. Tu dixwazî berdewam bikî?

en: Remove Contact
ku: Têkiliyê Rake

en: _Remove Contact
ku: _Têkildar jê bibe

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
ku: Tu koma %s û hemû endaman ji lîsteya xwe ya hevalan derdixe.
    Tu dixwazî bidomînî?

en: Remove Group
ku: Komê jê bibe

en: _Remove Group
ku: _Komê Jê bibe

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
ku: Tu %s 'ê ji lîsteya xwe ya hevalan dibî. Dixwazî dewam bikî?

en: Remove Buddy
ku: Jê bibe

en: _Remove Buddy
ku: Vê/î Kesê/ê Rake

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
ku: Tu chata %s 'ê ji lîsteya xwe ya hevalan dibî. Dixwazî dewam bikî?

en: Remove Chat
ku: Chatê Jê Bibe

en: _Remove Chat
ku: _Sohbetê Jê bibe

en: Right-click for more unread messages...
ku: Rastê bitikîne ji bo tu peyamên din ên nexwendî bibînî...

en: <b>Receiving As:</b>
ku: <b>Standî:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
ku: <b>Şandkar:</b>

en: <b>Sending To:</b>
ku: <b>Bo Kê:</b>

en: <b>Sending As:</b>
ku: <b>Yê Tê Şandin:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
ku: Ji bo vekirina vî pelî sepan nehatiye diyarkirin.

en: An error occurred while opening the file.
ku: Di vekirina pelî de xeletiyek çêbû.

en: Error launching %s: %s
ku: %s çewtiya xebitandinê: %s

en: Error running %s
ku: %s çewtiya xebitandinê

en: Process returned error code %d
ku: Di xebatê de çewtî. koda çewtiyê %d

en: Filename:
ku: Navê pelî:

en: Local File:
ku: Bikarhênera Herêmî

en: Speed:
ku: Lez:

en: Time Elapsed:
ku: Dema Derbas bûye:

en: Time Remaining:
ku: Dema Maye:

en: Close this window when all transfers _finish
ku: Dema ku hemû guheztin bidawî bibin vê paceyê bigire

en: C_lear finished transfers
ku: Veguhastinên hatine temamkirin _paqij bike

note: "Download Details" arrow
en: File transfer _details
ku: Hûragahiyên _guheztina pelî

note: Pause button
en: _Pause
ku: _Bisekinîne

note: Resume button
en: _Resume
ku: Bi_domîne

en: _Reset formatting
ku: Teşekirinê _vesaz bike

en: Hyperlink color
ku: Rengê girêdanê

en: Color to draw hyperlinks.
ku: Girêdanan bireng bike

en: Hyperlink prelight color
ku: Rengê girêdanê

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
ku: Dema mişk hate ser girêdanan birengîne.

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
ku: <span size='larger' weight='bold'>Cureya pelên ya nenas</span>
    
    PNG tê hilbijartin.

en: Unrecognized file type
    
    Defaulting to PNG.
ku: Cureya pelên ya nenas</span>
    
    PNG tê hilbijartin.

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
ku: <span size='larger' weight='bold'>Xeletiya tomarkirina wêneyê</span>
    
    %s

en: Error saving image
    
    %s
ku: Di tomarkirina wêneyê de xeletî: %s

en: Save Image
ku: Wêneyê Tomar Bike

en: _Save Image...
ku: Wêneyê _Tomar Bike...

en: Select Font
ku: Cureyê Nivîsê Hilbijêre

en: Select Text Color
ku: Rengê Nivîsê HilbijÊre

en: Select Background Color
ku: Rengê Rûerdê Hilbijêre

en: _Description
ku: _Daxûyanî

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
ku: Ji kerema xwe re girêdana ku dixwazî lê xêde bikî û (heke bixwazî) ravekirina wê têkevê.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
ku: Ji kerema xwe re girêdana ku dixwazî lê zêde bikî, têkevê.

en: Insert Link
ku: Girêdan Lê Zêde Bike

en: _Insert
ku: _Lê Zêde Bike

en: Failed to store image: %s
ku: Wêne nehat tomarkirin: %s

en: Insert Image
ku: Wêne lê zêde bike

en: This theme has no available smileys.
ku: Di vê temayê de smiley nîn in.

en: Bold
ku: Qalind

en: Italic
ku: Paldayî

en: Underline
ku: Binxêz

en: Font Face
ku: Font

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
ku[0]: %s, %d peyamên nû hene.
ku[1]: %s, %d peyamên nû hene.

en: Unable to open URL
ku: Girêdan venabe

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
ku: Fermana gerok a "Bi destan mîheng bike" hat hilbijartin lê tu ferman nehat nivîsandin.

en: Open All Messages
ku: Hemû peyaman veke

en: Configure Pl_ugin
ku: Mîhenga Tê_ketanê

en: <b>Plugin Details</b>
ku: <b>Hûragahiyên têketanê</b>

en: Select a file
ku: Pelekî hilbijêre

en: _Buddy name:
ku: Navê _Heval

en: Si_gns on
ku: Têketin

en: Signs o_ff
ku: Derketin

en: Goes a_way
ku: Çûye derve

en: Ret_urns from away
ku: Ji derve vegriya

en: Ope_n an IM window
ku: Paceyekê IM veke

en: Send a _message
ku: Peyamekê bişîne

en: E_xecute a command
ku: Fermanekê bide xebitandin

en: P_lay a sound
ku: Deng bikar bîne

en: Brows_e...
ku: Biger_e...

en: Br_owse...
ku: Bi_gere...

en: Pre_view
ku: Pêş_dîtin

en: _Recurring
ku: _Cardin xuyakirin

en: Select a smiley theme that you would like to use from the list below. New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
ku: Ji lîsteya jêr dirbekî rûyê dikene yê ku tu dixwazî bikar bîne hilbijêre. Dirbên nû bi kaşkirin û berdanê re li lîsteya dirban zêde dibe.

en: Icon
ku: Îkon

note: System Tray
en: System Tray Icon
ku: Îkona negihiştî ya Pergalê

en: When away
ku: Dema Li derve be

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
ku: Chatan di hilpekînê nîşan bide

en: Show close b_utton on tabs
ku: Bişkoja girtinê di hilpekînê de nîşan bide

en: _Placement:
ku: _Bicihkirin:

en: Top
ku: Ser

en: Bottom
ku: Bin

en: Left
ku: Çep

en: Right
ku: Rast

en: Left Vertical
ku: Serpahnaya Çep

en: Right Vertical
ku: Serpahnaya Rast

en: N_ew conversations:
ku: Hevpeyvîneke n_û:

en: Show _formatting on incoming messages
ku: Di peyamên hatî de _teşekirinê nîşan bide

en: Enable buddy ic_on animation
ku: Îkona anîmasyona heval a gengaz

en: _Notify buddies that you are typing to them
ku: Ragihîne hevalên ku niha ji wan re dinivîsî

en: Public _IP:
ku: _IP'a herêmî

en: Ports
ku: Port

en: _Manually specify range of ports to listen on
ku: _Bi destan asta qadên vekirî y3en guhdariyê destnîşan dike

en: _Start port:
ku: _Destpêka bendergehê

en: _End port:
ku: _Dawiya Bêndergehê

en: Proxy Server
ku: Pêşkêşkara Proxyê

en: No proxy
ku: Proxy tune

en: _User:
ku: _Bikarhêner:

en: GNOME Default
ku: GNOME Standart

en: Manual
ku: Bi destan

en: Browser Selection
ku: Hilbijartina Gerokê

en: _Browser:
ku: _Gerok

en: _Open link in:
ku: Girêdanê veke:

en: Browser default
ku: Geroka heyî

en: Existing window
ku: Paceya heye

en: New tab
ku: Hilpekîna nû

en: _Manual:
    (%s for URL)
ku: _Bi destan mîheng bike:
    (%s ji bo girêdanê)

en: Log all _instant messages
ku: Hemû peyamên _demdemî tomar bike

en: Log all c_hats
ku: Hemû chatan tomar bike

en: Sound Selection
ku: Hilbijartina Deng

en: _Method:
ku: _Metod

en: Console beep
ku: Bîpa konsolê

en: No sounds
ku: Deng tuneye

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
ku: Fermana _deng:
    (%s ji bo navê pelî)

en: Sounds when conversation has _focus
ku: Dema ku nivîsandin çalak be, deng vekirî

en: Play
ku: Veke

en: _Auto-reply:
ku: _Bixweber-bibersivîne:

note: Auto-away stuff
en: Auto-away
ku: Li derveya bixweber

en: Change status when _idle
ku: Dema _vala be rewşê biguherîne

en: Change _status to:
ku: _Rewşê biguherîne:

en: Smiley Themes
ku: Temayên Smilyan

en: Browser
ku: Gerok

en: Allow all users to contact me
ku: Hemû bikarhêner dikarin xwe bigihînin min

en: Allow only the users on my buddy list
ku: Tenê kesên di lîsteya min de dikarin min bibînin

en: Allow only the users below
ku: Tenê kesên li jêr dikarin min bibînin

en: Block all users
ku: Hemû bikarhêneran asteng bike

en: Block only the users below
ku: Tenê bikarhênerên jêR asteng bike

en: Privacy
ku: Veşarî

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
ku: Guherandinên nepeniyê, di cî de çalak dibin.

en: Set privacy for:
ku: Mîhengên nepeniyê

en: Permit User
ku: Destûrê Bide Bikarhêner

en: Type a user you permit to contact you.
ku: Kesekê/î ku te ji bo têkiliyê destûr dayê têkevê.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
ku: Ji kerema xwe re navê kesa/ê ku dixwazî dikaribe bi te re têkeve têkiliyê, têkevê.

en: Allow %s to contact you?
ku: Dixwazî bi %s re bipeyivî?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
ku: Dixwazî ku %s dikaribe bi te re têkeve têkiliyê?

en: Block User
ku: Bikarhêner Asteng Bike

en: Type a user to block.
ku: Navê Bikarhênera/ê ku dixwazî bê astenkirin têkevê

en: Please enter the name of the user you wish to block.
ku: Ji kerema xwe re navê kesa/ê ku dixwazî asteng bikî têkevê.

en: Block %s?
ku: %s asteng bike?

en: Are you sure you want to block %s?
ku: Dixwazî %s asteng bikî?

en: Apply
ku: Bi kar bîne

en: That file already exists
ku: Ev peldank jixwe heye

en: Would you like to overwrite it?
ku: Dixwazî li ser binivîsî?

en: Overwrite
ku: Li ser binivîse

en: Choose New Name
ku: Navekî nû hilbijêre

note: list button
en: _Get List
ku: Lîsteyê _bigire

note: add button
en: _Add Chat
ku: _Sohbetekê lê zêde bike

note: Use button
en: _Use
ku: _Bi kar bîne

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
ku: Sernav jixwe tê bikaranîn. Divê tu sernavekî cuda hilbijêrî.

en: Different
ku: Cuda

en: _Title:
ku: _Sernivîs:

en: _Status:
ku: _Rewş:

note: Different status message expander
en: Use a _different status for some accounts
ku: Ji bo hin hesaban rewşeke _cihê bikar bîne

note: Save & Use button
en: Sa_ve & Use
ku: _Tomar bike & Bikar bîne

en: Status for %s
ku: Rewşa %s

en: The following error has occurred loading %s: %s
ku: Dema %s dihate barkirin ev çewtî çêbû: %s

en: Failed to load image
ku: Di dema tomarkirina wêneyan de çewtî

en: Cannot send folder %s.
ku: Peldanka %s nehate şandin.

en: You have dragged an image
ku: Te wêneyek bi xwêr kişand

en: Set as buddy icon
ku: Wekî dîmena şexs tayîn bike

en: Send image file
ku: Pelê wêneyan bişîne

en: Insert in message
ku: Têxe hundirê peyamê

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
ku: Tu dixwazî ku vê wekî îkona heval mîheng bikî?

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
ku: Tu dikarî vî wêneyî di peyamê de bicih bikî, an jî tu wekî îkona heval ji bo vî bikarhênerî bikarbînî.

note: I don't know if we really want to do anything here.  Most of the desktop item types are crap like * "MIME Type" (I have no clue how that would be a desktop item) and "Comment"... nothing we can really * send.  The only logical one is "Application," but do we really want to send a binary and nothing 
en: Cannot send launcher
ku: Xebatker nikare bişîne

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
ku: <b>Pel:</b> %s↵
    <b>Mezinahiya pelî:</b> %s↵
    <b>Mezinahiya wêneyê:</b> %dx%d

en: _Copy Link Location
ku: Girêdanê _Ji Ber Bigire

en: Save File
ku: Pelgehê Tomar Bike

en: Select color
ku: Rengekî hilbijêrî

en: _Alias
ku: _Leqeb

en: _Get Info
ku: _Agahî bistîne

en: _Invite
ku: _Dawet bike

en: _Open Mail
ku: _Mail veke

en: Buddy is idle
ku: Heval betal ye

en: Buddy is away
ku: Heval li derveye

en: Buddy is "extended" away
ku: Heval "ji bo demek dirêj" li derve ye

note: Not used yet.
en: Buddy is mobile
ku: Têkildar telefona destaye

en: Buddy is offline
ku: Têkildar li derveye

en: Point values to use when...
ku: Nirxên dê werin bikaranîn...

en: Point values to use for account...
ku: Nirxên ku wê ji bo hesêb werine bikaranîn...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
ku: Pêşaniya Girêdanê

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
ku: Kontrolkirina nirxên derbarê rewşên cuda yên hevalan de pêk tîne.

note: *< description
en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
ku: Di hesabên pêşanî yên hevalên di têkiliyê de guherandina nirxên xalên betal/li derve/derketî pêk tîne.

en: Select Color for %s
ku: Ji bo %s Rengekî Hilbijêre

en: By conversation count
ku: Bi hejmara guftûgoyan

en: Conversation Placement
ku: Bicîkirina Guftûgoyê

en: Number of conversations per window
ku: Hejmara guftûgoyên her paceyekê

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
ku: Dema li gorî hejmarê bê bicîkirin, paceyên IM û chatê ji hev veqetîne.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
ku: Bicihkirina Derve

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
ku: Vebijartokên bicîkirina guftûgoyeke din

note: *< summary *  description
en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
ku: Hejmara hevdîtinan a ji bo her pacê bisînor bike, wekî bijartok IM û chatan ji hev veqetîne.

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
ku: Mîhengên Tevgerên Mişk

en: Middle mouse button
ku: Bişkojka navîn a mişk

en: Right mouse button
ku: Bişkojka rastê ya mişk

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
ku: _Pêşandana tevgerên dîtbarî

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
ku: Tevgerên Mişkê

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
ku: Ji bo tevgerên mişkê destekê peyda dike

en: Instant Messaging
ku: Peyamşandina bilez

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
ku: Kesekê/î ji deftera navnîşanan hilbijêre an jî kesekê/î lê zêde bike.

en: Group:
ku: Kom:

note: "New Person" button
en: New Person
ku: Kesê/a nû

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
ku: Heval hilbijêre

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
ku: Ji bo lêzêdekirinê ji deftera xwe ya navnîşanan kesekê/î hilbijêre an jî kesekê/î biafirîne.

note: Add the expander
en: User _details
ku: _Kîtekîtên bikarhêner

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
ku: _Kesekê/î Hilbijêre

en: Add to Address Book
ku: Têxe Deftera Navnîşanan

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
ku: Sazkirina Entegrasyona Evolution

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
ku: Hemû hesabên ku divê kes bixweber têkevinê hilbijêre.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
ku: Entegrasyona Evolution

en: Please enter the person's information below.
ku: Ji kerema xwe re agahiyên bikarhênerê/î il jêr binivîse

en: Account type:
ku: Cureyê hesabê:

note: Optional Information section
en: Optional information:
ku: Agahiya li gorî hilbijartinê:

en: First name:
ku: Nav:

en: Last name:
ku: Paşnav:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
ku: Testa Sinyalên GTK

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
ku: Ji bo ku bibînî ka hemû sinyal dixebitin an na, test bike.

en: History
ku: Dîrok

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
ku: Dema ku li derve be pacê biçûk bike

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
ku: Dema ku rabî dê lîsteya te ya hevalan û axaftinên te bike rewşa direfşê.

en: Mail Checker
ku: Kontrolkirina E-Peyamê

en: Checks for new local mail.
ku: Ji bo peyamên nû kontrol bike.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
ku: Dema ku ji te re peyameke nû were dê qutîkeke biçûk li lîsteya te zêde bike.

en: _IM windows
ku: _Paceya peyaman

en: C_hat windows
ku: _Paceya Chatê

en: Music Messaging
ku: Peyamên mûzîkê

en: There was a conflict in running the command:
ku: Gengeşî di xebitandina fermanê de hebû

en: Error Running Editor
ku: Çewtiya xebata Editor

en: Score Editor Path
ku: Riya Sererastkirina Skoran

en: _Apply
ku: Bise_pîne

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
ku: Hişyar Bike

en: _Focused windows
ku: _Paceya çalak

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
ku: Azîneyên Agardarkirinê

en: Prepend _string into window title:
ku: Sernavê pacê

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
ku: Hejmara peyamên nû li sernavê pacê zêde bike

note: Urgent method button
en: Set window manager "_URGENT" hint
ku: Rêvebira pacê bi serbena "_BILEZ" ve mîheng bike

note: Raise window method button
en: R_aise conversation window
ku: Paceya hevpeyvînê B_ilind bike

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
ku: Rakirina Hişyariyan

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
ku: Dema ku paceya axaftinê çalak bibe, rake

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
ku: Dema ku paceya axaftinê bê tikandin, rake

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
ku: Dema ku di paceya axaftinê de bê nivîsandin, rake

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
ku: Dema ku kurtepeyamek bê şandin, rake

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
ku: Dema derbasî h_ilpekîna hevdîtinê bû, rake

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
ku: Hişyarkirina Peyaman

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
ku: Derbarê peyamên te yên nexwendî de gelek rêyan pêşkêş dike.

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
ku: mînaka têketineke bingehîn-li şîroveyê binêre

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
ku: Pêvekeke ku bi rastî jî dikare pir tiştan pêk bîne.
    - Dema ku tu têketiyê, ji te re dibêje ka kê ev bername nivîsandiye.
    - Hemû gotarên ku tên şûnde vedigerîne.
    - Dema ku tu têketiyê, peyamekê ji hemû kesên di lîsteya te de ne re dişîne.

en: Cursor Color
ku: Rengê Nîşanker

en: Secondary Cursor Color
ku: Rengê duyemîn ê nîşanker

en: Hyperlink Color
ku: Rengê girêdanê

en: Conversation Entry
ku: Têketana Hevpeyvînê

en: Request Dialog
ku: Diyaloga Daxwazan

en: Notify Dialog
ku: Diyaloga Hişyariyan

en: Select Color
ku: Rengî hilbijêre

en: Select Interface Font
ku: Curenivîs Dirûvê Navîn Hilbijêre

en: Select Font for %s
ku: Ji bo %s Curenivîsekê Hilbijêre

en: GTK+ Interface Font
ku: Nivîsa Dirûvê Navîn yê GTK+

en: GTK+ Text Shortcut Theme
ku: GTK+ Kurteriya mijara nivîsê

note: for (i = 0; i < G_N_ELEMENTS(widget_bool_prefs); i++) { hbox = gtk_hbox_new(FALSE, PIDGIN_HIG_CAT_SPACE); gtk_box_pack_start(GTK_BOX(frame), hbox, FALSE, FALSE, 0); check = pidgin_prefs_checkbox(_(widget_bool_names[i]), widget_bool_prefs_set[i], hbox); gtk_size_group_add_widget(labelsg, check); widg
en: Interface colors
ku: Rengê dirûvê navîn

en: Fonts
ku: Curenivîs

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
ku: Mîhengan li vir binivîse: %s%sgtkrc-2.0

en: Re-read gtkrc files
ku: Pelên gtkrc cardin bixwîne

en: Raw
ku: Xav

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
ku: dihêle ku tu têketanên negihiştî bişînî protokolên nivîskî.

en: New Version Available
ku: Guhertoya Nû Heye

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
ku: Hişyarkirine Ji Bo Guhertoya Nû

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
ku: Guhertoyên nû bi awayekî vedorî dişopîne.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
ku: Guhertoyên nû bi awayekî vedorî dişopîne û bikarhêneran bi Tomarkirina Guhertinan hişyar dike.

en: Text Replacements
ku: Guherandina Nivîsarê

en: You type
ku: Tu dinivîsî

en: You send
ku: Te dişeynî

en: Whole words only
ku: Bi tenê hemû gotin

en: Case sensitive
ku: Ji rewşê re hestiyare

en: Add a new text replacement
ku: Guherandina nivîsara nû lê zêde bike

en: You _type:
ku: Tu_dinivîsî:

en: You _send:
ku: Tu_dişeynî:

en: Text replacement
ku: Cîguherandina nivîsaran

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
ku: Li gorî zagonên hatine daxuyakirin peyvên di peyamêm diçin de diguherîne.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
ku: Hilbijartina Kesan

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
ku: Guhertoyeke berwarî ya lîsteya kesan.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
ku: Mohra demê

en: Show dates in...
ku: Demê nîşan bide...

en: Co_nversations:
ku: Hev_peyvîn:

en: _Message Logs:
ku: _Têketinên peyamê

en: Opacity:
ku: Zebloqî:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
ku: Paceyên Nivîsandinê

en: _IM window transparency
ku: _Paceya peyaman a şefef

en: _Show slider bar in IM window
ku: Şivên kaşkirinê di paceya peyaman de nîşan bide

en: Remove IM window transparency on focus
ku: Dema hate ser, şeffafiya paceya peyamên demdemî winda bike

en: Always on top
ku: Her dem li ser

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
ku: Paceya Lîsteya Hevalan

en: _Buddy List window transparency
ku: _Zebloqiya Paceya Lîsteya Hevalan

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
ku: Zebloqî

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
ku: Zebloqiya Guherbar a ji bo lîsteya hevalan û axaftinan

note: *  description
en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
    
    * Note: This plugin requires Win2000 or greater.
ku: Ev pêvek, paceya peyaman û derbaskirina di lîsteyê de mîheng dike
    
    *Nîşe: Ji bo vê pêvekê pêwist e Win2000 yan jî WinXP hebe.

en: GTK+ Runtime Version
ku: Guhertoya GTK+Runtime

note: Autostart
en: Startup
ku: Destpêkirin

en: _Dockable Buddy List
ku: Lîsteya Hevalan a ku tê Girêdan
