pidgin - en to sr translation catalogue (3023 entries)

note: Translators may want to transliterate the name. It is not to be translated.
en: Finch
sr: Zeba

en: %s. Try `%s -h' for more information.
sr: %s. Pokušajte „%s -h“ za više podataka.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
sr: %s
    Korišćenje: %s [OPCIJA]...
    
      -c, --config=DIR    korisiti DIR za datoteke sa postavkama
      -d, --debug         ispiši poruke grešaka na stdout
      -h, --help          prikaži ovu pomoć i izađi
      -n, --nologin       nemoj se automatski prijavljivati
      -v, --version       prikaži trenutnu verziju i izađi

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
sr: %s je naišao na greške pri prevođenju vaši postavki iz %s i %s. Moraćete da ručno unesete postavke. Molimo vas da prijavite ovu grešku na http://developer.pidgin.im

note: the user did not fill in the captcha
en: Error
sr: Greška

en: Account was not added
sr: Nalog nije dodat

en: Username of an account must be non-empty.
sr: Korisničko ime za nalog ne sme biti prazno.

en: New mail notifications
sr: Obaveštenja o novoj e-pošti

en: Remember password
sr: Zapamti lozinku

en: There are no protocol plugins installed.
sr: Nije instaliran dodatak za protokol.

en: (You probably forgot to 'make install'.)
sr: (Verovatno ste zaboravili da pokrenete „make install“.)

en: Modify Account
sr: Izmeni nalog

en: New Account
sr: Novi nalog

en: Protocol:
sr: Protokol:

en: Username:
sr: Korisničko ime:

en: Password:
sr: Lozinka:

en: Alias:
sr: Nadimak:

note: Register checkbox
en: Create this account on the server
sr: Napravi ovaj nalog na serveru

note: Cancel button Cancel
en: Cancel
sr: Otkaži

note: Save button Save
en: Save
sr: Sačuvaj

en: Are you sure you want to delete %s?
sr: Da li ste sigurni da želite obrisati %s?

en: Delete Account
sr: Ukloni nalog

note: Delete button
en: Delete
sr: Obriši

en: Accounts
sr: Nalozi

en: You can enable/disable accounts from the following list.
sr: Možete  da omogućite/onemogućite naloge iz priložene liste.

note: Add button
en: Add
sr: Dodaj

note: Modify button
en: Modify
sr: Izmeni

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
sr: %s%s%s%s učini %s svojim drugarom%s%s

en: Add buddy to your list?
sr: Dodaj drugara u spisak?

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
sr: %s%s%s%s želi da doda %s u svoj spisak drugara%s%s

en: Authorize buddy?
sr: Ovlasti drugara?

en: Authorize
sr: Ovlasti

en: Deny
sr: Odbij

en: Online: %d
    Total: %d
sr: Na mreži: %d
    Ukupno: %d

en: Account: %s (%s)
sr: Nalog: %s (%s)

en: 
    Last Seen: %s ago
sr: 
    Poslednja poseta pre %s

en: Default
sr: Podrazumevano

en: You must provide a username for the buddy.
sr: Morate da unesete korisničko ime drugara.

en: You must provide a group.
sr: Morate da unesete grupu.

en: You must select an account.
sr: Morate izabrati nalog.

en: The selected account is not online.
sr: Izabrani nalog nije povezan.

en: Error adding buddy
sr: Greška pri dodavanju drugara

en: Username
sr: Korisničko ime

en: Alias (optional)
sr: Nadimak (neobavezno)

en: Add in group
sr: Dodaj u grupu

en: Account
sr: Nalog

en: Add Buddy
sr: Dodaj drugara

en: Please enter buddy information.
sr: Unesite podatke o drugaru.

en: Chats
sr: Ćaskanja

note: Extract their Name and put it in
en: Name
sr: Ime

en: Alias
sr: Nadimak

en: Group
sr: Grupa

en: Auto-join
sr: Automatska prijava

en: Add Chat
sr: Dodaj ćaskanje

en: You can edit more information from the context menu later.
sr: Kasnije možete urediti više podataka uz odgovarajućeg menija.

en: Error adding group
sr: Greška pri dodavanju grupe

en: You must give a name for the group to add.
sr: Morate dati naziv grupi koju želite da dodate.

en: Add Group
sr: Dodaj grupu

en: Enter the name of the group
sr: Unesite naziv grupe koju.

en: Edit Chat
sr: Uredi ćaskanje

en: Please Update the necessary fields.
sr: Ažurirajte neophodna polja.

en: Edit
sr: Uređivanje

en: Edit Settings
sr: Izmeni postavke

en: Information
sr: Podaci

en: Retrieving...
sr: Dostavljam...

en: Get Info
sr: Podaci

en: Add Buddy Pounce
sr: Dodaj zasedu drugaru

en: Send File
sr: Pošalji datoteku

en: Blocked
sr: Zabranjen

en: Show when offline
sr: Prikaži i van mreže

en: Please enter the new name for %s
sr: Unesite novo ime za %s

en: Rename
sr: Preimenuj

en: Set Alias
sr: Nadeni nadimak

en: Enter empty string to reset the name.
sr: Unesite prazan karakter za poništenje imena.

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
sr: Uklanjanje ovog kontakta će ukloniti i sve ostale drugare u kontaktu

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
sr: Uklanjanje ove grupe će ukloniti i sve drugare iz nje.

en: Are you sure you want to remove %s?
sr: Da li ste sigurni da želite ukloniti %s?

note: XXX: anything to do with the returned ui-handle?
en: Confirm Remove
sr: Potvrdite uklanjanje

en: Remove
sr: Ukloni

note: Buddy List
en: Buddy List
sr: Spisak drugara

en: Place tagged
sr: Mesto označeno

en: Toggle Tag
sr: Uključi oznaku

en: View Log
sr: Pregled dnevnika

note: General
en: Nickname
sr: Nadimak

note: Never know what those translations might end up like... Idle stuff
en: Idle
sr: Neaktivan

en: On Mobile
sr: Pošalji na mobilni

en: New...
sr: Nova...

en: Saved...
sr: Sačuvano...

en: Plugins
sr: Dodaci

en: Block/Unblock
sr: Dodaj/ukloni zabranu

en: Block
sr: Zabrani

en: Unblock
sr: Ukloni zabranu

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
sr: Unesite ime ili nadimak osobe kojoj želite da stavite zabranu.

note: Not multiline Not masked? No hints?
en: OK
sr: U redu

en: New Instant Message
sr: Nova brza poruka

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
sr: Unesite korisničko ime ili nadimak osobe kojoj želite da uputite brzu poruku.

en: Channel
sr: Kanal

en: Join a Chat
sr: Priključi se ćaskanju

en: Please enter the name of the chat you want to join.
sr: Unesite ime ćaskanja kome želite da se priključite.

en: Join
sr: Priključi se

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
sr: Unesite korisničko ime ili nadimak osobe čiji dnevnik želite da vidite.

note: Create the "Options" frame.
en: Options
sr: Izbori

en: Send IM...
sr: Pošalji brzi poruku...

en: Block/Unblock...
sr: Dodaj/ukloni zabranu...

en: Join Chat...
sr: Priključi se ćaskanju...

en: View Log...
sr: Prikaži dnevnik...

en: View All Logs
sr: Prikaži sve zapise iz dnevnika

en: Show
sr: Prikaži

en: Empty groups
sr: Prazne grupe

en: Offline buddies
sr: Nepovezane drugare

en: Sort
sr: Poređaj

en: By Status
sr: Po stanju

en: Alphabetically
sr: Azbučno

en: By Log Size
sr: Po veličini dnevnika

en: Buddy
sr: Drugar

en: Chat
sr: Ćaskanje

en: Grouping
sr: Grupisanje

en: Certificate Import
sr: Uvoz sertifikata

en: Specify a hostname
sr: Odredi ime domaćina

en: Type the host name this certificate is for.
sr: Odredi ime domaćina za koje važi ovaj sertifikat.

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
sr: Ne mogu da uvezem datoteku %s.
    Uverite se da je datoteka čitljiva i da je u PEM formatu.

en: Certificate Import Error
sr: Greška pri uvozu sertifikata

en: X.509 certificate import failed
sr: Uvoz sertifikata X.509 neuspeo

en: Select a PEM certificate
sr: Izaberite PEM sertifikat

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
sr: Izvoz u datoteku %s neje uspeo.
    Proverite da li imate dozvole za upis u ciljnu putanju

en: Certificate Export Error
sr: Izvoz sertifikata neuspeo

en: X.509 certificate export failed
sr: Izvoz sertifikata X.509 neuspeo

en: PEM X.509 Certificate Export
sr: Izvoz PEM X.509 sertifikata

en: Certificate for %s
sr: Sertifikati za %s

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
sr: Ime: %s
    
    SHA1 otisak prsta:
    %s

en: SSL Host Certificate
sr: Sertifikati SSL domaćina

en: Really delete certificate for %s?
sr: Da zaista obrišem sertifikat za %s?

en: Confirm certificate delete
sr: Potvrda brisanja sertifikata

en: Certificate Manager
sr: Upravnik sertifikatima

en: Hostname
sr: Ime domaćina

en: Info
sr: Podaci

note: Close button
en: Close
sr: Zatvori

en: %s disconnected.
sr: %s je prekinuo.

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
sr: %s
    
    Zeba neće pokušati da se ponovo poveže na nalog dok ne ispravite grešku i ponovo omogućite nalogu da se povezuje.

en: Re-enable Account
sr: Ponovo omogući nalog

en: No such command.
sr: Komanda ne postoji

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
sr: Greška u sintaksi: uneli ste neispravan broj argumenata.

en: Your command failed for an unknown reason.
sr: Komanda nije izvršena iz nepoznatih razloga.

en: That command only works in chats, not IMs.
sr: Ta komanda radi samo sa ćaskanjima, a ne sa brzim porukama.

en: That command only works in IMs, not chats.
sr: Ta komanda radi samo sa brzim porukama, a ne sa ćaskanjima.

en: That command doesn't work on this protocol.
sr: Ova komanda ne postoji u ovom protokolu.

en: Message was not sent, because you are not signed on.
sr: Poruka nije poslata jer niste prijavljeni

en: 
    %s is typing...
sr: 
    %s kuca...

en: You have left this chat.
sr: Napustili ste ćaskanje.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
sr: Snimanje je počelo. Buduće poruke u ovom razgovoru će biti snimljene.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
sr: Snimanje je prestalo. Buduće poruke u ovom razgovoru neće biti snimljene.

en: Send To
sr: Pošalji za

en: Conversation
sr: Razgovor

en: Clear Scrollback
sr: Očisti prozor razgovora

en: Show Timestamps
sr: Prikaži vremenske oznake

en: Add Buddy Pounce...
sr: Dodaj zasedu drugaru...

en: Invite...
sr: Pozovi...

en: Enable Logging
sr: Omogući zapise

en: Enable Sounds
sr: Omogući zvuke

en: <AUTO-REPLY>
sr: <SAMO-ODGOVOR>

en: List of %d user:
     | List of %d users:
sr[0]: Spisak %d korisnika:
sr[1]: Spisak %d korisnika:
sr[2]: Spisak %d korisnika:
sr[3]: Spisak korisnika:

en: No such command (in this context).
sr: U ovom delu programa takva komanda ne postoji.

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
sr: Koristite "/help &lt;komanda&gt;" za pomoć za posebnu komandu.
    U ovom delu programa postoje sledeće komande:

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
sr: %s nije ispravna boja. Pogledajte „help msgcolor“ za spisak boja.

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
sr: say &lt;poruka&gt;:  Pošalji poruku normalno, kao da nije korišćena komanda.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
sr: me &lt;akcija&gt;:  Pošalji drugaru ili u ćaskanju akciju u stilu IRC-a.

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
sr: debug &lt;opcija&gt;:  Pošalji razne podatke za ispravljanje grešaka u trenutni razgovor.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
sr: očisti: čisti prozor razgovora.

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
sr: help &lt;komanda&gt;:  Pomoć za određenu komandu.

en: users:  Show the list of users in the chat.
sr: users:  Prikaži listu korisnika u ćaskanju.

en: plugins: Show the plugins window.
sr: plugins: Prikaži prozor sa dodacima.

en: buddylist: Show the buddylist.
sr: buddylist: Prikaži spisak drugova.

en: accounts: Show the accounts window.
sr: accounts: Prikaži prozor sa nalozima.

en: debugwin: Show the debug window.
sr: debugwin: Prikaži prozor za greške.

en: prefs: Show the preference window.
sr: prefs: Prikaži prozor sa postavkama.

en: statuses: Show the savedstatuses window.
sr: statuses: Prikaži prozor sa sačuvanim stanjima.

en: Unable to open file.
sr: Ne mogu da pročitam datoteku.

en: Debug Window
sr: Prozor za poruke o greškama

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
sr: Očisti

en: Pause
sr: Zastani

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
sr[0]: Prenos datoteka - %d%% od %d datoteke.
sr[1]: Prenos datoteka - %d%% od %d datoteke.
sr[2]: Prenos datoteka - %d%% od %d datoteka.
sr[3]: Prenos datoteka - %d%% od %d datoteke.

note: Create the window.
en: File Transfers
sr: Prenosi datoteka

en: Progress
sr: Napredak

en: Filename
sr: Naziv datoteke

en: Size
sr: Veličina

en: Speed
sr: Brzina

en: Remaining
sr: Preostalo

note: XXX: Use of ggp_str_to_uin() is an ugly hack! presence
en: Status
sr: Stanje

en: Close this window when all transfers finish
sr: Zatvori ovaj prozor na kraju prenosa

en: Clear finished transfers
sr: Izbaci završene prenose

en: Stop
sr: Zaustavi

en: Waiting for transfer to begin
sr: Čekam da prenos počne

en: Cancelled
sr: Otkaži

en: Failed
sr: Neuspeh

en: Sent
sr: Poslato

en: Received
sr: Primljeno

en: Finished
sr: Završeno

en: The file was saved as %s.
sr: Datoteka je sačuvana kao %s.

en: Sending
sr: Šaljem

en: Receiving
sr: Preuzimam

en: Conversation in %s on %s
sr: Razgovori u %s na %s

en: Conversation with %s on %s
sr: Razgovori sa %s na %s

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
sr: Sistemski događaji će biti snimljeni ako je postavka „Snimi sve promene stanja u sistemski dnevnik“ omogućena.

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
sr: Brze poruke će biti snimljene samo ako je postavka "Snimi sve brze poruke" omogućena.

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
sr: Ćaskanja će biti snimljeni samo ako je postavka „Snimi sva ćaskanja„ omogućena.

en: No logs were found
sr: Nisu nađeni logovi

en: Total log size:
sr: Ukupna veličina dnevnika:

note: Search box *********
en: Scroll/Search:
sr: Listaj/Traži:

en: Conversations in %s
sr: Razgovori u %s

en: Conversations with %s
sr: Razgovori sa %s

en: All Conversations
sr: Svi razgovori

en: System Log
sr: Sistemski dnevnik

note: Number of actions
en: Accept
sr: Prihvati

en: Reject
sr: Odbaci

en: Emails
sr: E-pošte

en: You have mail!
sr: Imate e-poštu!

en: Sender
sr: Pošiljalac

en: Subject
sr: Naslov

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
sr[0]: %s (%s) ima %d novu poruku.
sr[1]: %s (%s) ima %d nove poruke.
sr[2]: %s (%s) ima %d novih poruka.
sr[3]: %s (%s) ima %d novu poruku.

en: New Mail
sr: Nova e-pošta

en: Info for %s
sr: Podaci za %s

en: Buddy Information
sr: Podaci o drugaru

en: Continue
sr: Nastavi

en: IM
sr: Poruka

en: Invite
sr: Pozovi

en: (none)
sr: (bez imena)

note: XXX: The following expects that finch_notify_message gets called. This * may not always happen, e.g. when another plugin sets its own * notify_message. So tread carefully.
en: URI
sr: Adresa

en: ERROR
sr: GREŠKA

en: loading plugin failed
sr: nije uspelo uključivanje dodatka

en: unloading plugin failed
sr: isključujem priključak

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
sr: Ime: %s
    Verzija: %s
    Opis: %s
    Autor: %s
    Veb adresa: %s
    Ime datoteke: %s

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
sr: Morate najpre uključiti dodatak kako bi ga podesili.

en: No configuration options for this plugin.
sr: Dodatak nema mogućnosti za podešavanje.

en: Error loading plugin
sr: Greška pri uključivanju dodataka

en: The selected file is not a valid plugin.
sr: Izabrana datoteka nije ispravni dodatak.

en: Select plugin to install
sr: Izaberite dodatak koji želite da instalirate

en: You can (un)load plugins from the following list.
sr: Možete uključiti/isključiti dodatke sa ovog spiska.

en: Install Plugin...
sr: Instaliraj dodatak...

en: Configure Plugin
sr: Podesi dodatak

note: copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window
en: Preferences
sr: Postavke

en: Please enter a buddy to pounce.
sr: Unesite drugara kome želite da postavite zasedu.

en: New Buddy Pounce
sr: Nova zaseda drugaru

en: Edit Buddy Pounce
sr: Uredi zasedu drugaru

en: Pounce Who
sr: Žrtva

note: Account:
en: Account:
sr: Nalog:

en: Buddy name:
sr: Ime drugara:

note: Create the "Pounce When Buddy..." frame.
en: Pounce When Buddy...
sr: Pošalji zasedu kada drugar...

en: Signs on
sr: Prijavi se

en: Signs off
sr: Odjavi se

en: Goes away
sr: Postade odsutan

en: Returns from away
sr: Vrati se sa odsustva

en: Becomes idle
sr: Postade neaktivan

en: Is no longer idle
sr: Više nije neaktivan

en: Starts typing
sr: Počinje da kuca

en: Pauses while typing
sr: Pravi odmor pri kucanju

en: Stops typing
sr: Prestaje da kuca

en: Sends a message
sr: Šalje poruku

note: Create the "Action" frame.
en: Action
sr: Naredba

en: Open an IM window
sr: Otvori prozor za brzu poruku

en: Pop up a notification
sr: Otvori dijalog obaveštenja

en: Send a message
sr: Pošalji poruku

en: Execute a command
sr: Izvrši naredbu

en: Play a sound
sr: Pusti zvuk

en: Pounce only when my status is not Available
sr: Zaseda _samo kad nisam dostupan

en: Recurring
sr: Ponavljanje

en: Cannot create pounce
sr: Ne mogu da napravim zasedu

en: You do not have any accounts.
sr: Možda nemate naloge.

en: You must create an account first before you can create a pounce.
sr: Morate napraviti nalog pre pravljenja zasede.

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
sr: Da li ste sigurni da želite obrisati zasedu na %s za %s?

en: Buddy Pounces
sr: Zasede drugaru

en: %s has started typing to you (%s)
sr: %s počinje da Vam piše poruku (%s)

en: %s has paused while typing to you (%s)
sr: %s pravi pauzu dok Vam piše poruku (%s)

en: %s has signed on (%s)
sr: %s se prijavio(la) (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
sr: %s se aktivirao(la) (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
sr: %s se vratio(la) sa odsustva (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
sr: %s je prestao(la) da Vam piše (%s)

en: %s has signed off (%s)
sr: %s se odjavio(la) (%s)

en: %s has become idle (%s)
sr: %s se uspavao(la) (%s)

en: %s has gone away. (%s)
sr: %s je odišao(la) na odsustvo. (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
sr: %s želi da Vam pošalje poruku. (%s)

en: Unknown pounce event. Please report this!
sr: Nepoznata zaseda. Molimo Vas da ovo prijavite!

en: Based on keyboard use
sr: Na osnovuupotrebe tastature

en: From last sent message
sr: Od zadnje poslate poruke

en: Never
sr: Nikada

en: Show Idle Time
sr: Prikaži vreme neaktivnosti

en: Show Offline Buddies
sr: Prikaži nepovezane drugare

en: Notify buddies when you are typing
sr: Obavesti drugarime kada im piše_tm poruku

en: Log format
sr: Oblik dnevnika:

en: Log IMs
sr: Beleži brze poruke

en: Log chats
sr: Beleži ćaskanja

en: Log status change events
sr: Beleži promene stanja

en: Report Idle time
sr: Prikaži trajanje neaktivnosti

en: Change status when idle
sr: Promeni stanje kada ste neaktivni

en: Minutes before changing status
sr: Broj minuta pre menjanja stanja:

en: Change status to
sr: Promeni stanje u:

en: Conversations
sr: Razgovori

en: Logging
sr: Zapisivanje

en: You must fill all the required fields.
sr: Morate da popunite sva neophodna polja.

en: The required fields are underlined.
sr: Neophodna polja su podvučena.

en: Not implemented yet.
sr: Mogućnost još uvek nije podržana

en: Save File...
sr: Sačuvaj kao...

en: Open File...
sr: Otvori...

en: Choose Location...
sr: Izaberite mesto...

en: Get
sr: Dobavi

note: Create the window.
en: Room List
sr: Spisak soba

en: Buddy logs in
sr: Drugar se prijavio

en: Buddy logs out
sr: Drugar se odjavio

en: Message received
sr: Poruka primljena

en: Message received begins conversation
sr: Primljena poruka započinje razgovor

en: Message sent
sr: Poruka poslata

en: Person enters chat
sr: Osoba se priključuje ćaskanju

en: Person leaves chat
sr: Osoba napušta ćaskanje

en: You talk in chat
sr: Najglasniji ste trenutno u ćaskanju

en: Others talk in chat
sr: Ostali su glasniji trenutno u ćaskanju

en: Someone says your username in chat
sr: Neko je rekao vaše ime u ćaskanju

en: GStreamer Failure
sr: GStreamer pad

en: GStreamer failed to initialize.
sr: GStreamer neće da se pokrene.

en: (default)
sr: (podrazumevano)

en: Select Sound File ...
sr: Izaberite zvučnu datoteku ...

en: Sound Preferences
sr: Zvučne postavke

en: Profiles
sr: Profili

en: Automatic
sr: Automatski

en: Console Beep
sr: Konzolni pisak

en: Command
sr: Naredba

en: No Sound
sr: Bez zvuka

en: Sound Method
sr: Način oglašavanja

en: Method:
sr: Način:

en: Sound Command
    (%s for filename)
sr: Naredba za zvuk
    (%s za naziv datoteke)

note: Sound options
en: Sound Options
sr: Postavke zvuka

en: Sounds when conversation has focus
sr: Zvuk kada prozor razgovora bude fokusiran

en: Always
sr: Uvek

en: Only when available
sr: Samo kada sam dostupan

en: Only when not available
sr: Samo kada nisam dostupan

en: Volume(0-100):
sr: Jačina zvuka (0-100):

note: Sound events
en: Sound Events
sr: Zvučni događaji

en: Event
sr: Događaj

en: File
sr: Datoteka

en: Test
sr: Isprobaj

en: Reset
sr: Odbaci

en: Choose...
sr: Izaberi...

en: Are you sure you want to delete "%s"
sr: Da li ste sigurni da želite obrisati „%s“

en: Delete Status
sr: Stanje brisanja

en: Saved Statuses
sr: Sačuvana stanja

note: title
en: Title
sr: Titula

en: Type
sr: Tip

note: Statuses are almost all the same. Define a macro to reduce code repetition. PurpleStatusPrimitive id - use default name - use default saveable user_settable not independent Attributes - each status can have a message.
en: Message
sr: _Poruka:

note: Use
en: Use
sr: Koristi

en: Invalid title
sr: Neispravan naslov

en: Please enter a non-empty title for the status.
sr: Unesite neki naslov za stanje.

en: Duplicate title
sr: Razmnoži naslov

en: Please enter a different title for the status.
sr: Unesite različit naslov za stanje.

en: Substatus
sr: Podstanje

en: Status:
sr: Stanje:

en: Message:
sr: Poruka:

en: Edit Status
sr: Promeni stanje

en: Use different status for following accounts
sr: Koristi _različito stanje sledeće naloge

note: Save & Use
en: Save & Use
sr: Sačuvaj i primeni

en: Certificates
sr: Sertifikati

en: Sounds
sr: Zvuk

en: Statuses
sr: Stanja

en: Error loading the plugin.
sr: Greška pri učitavanju dodataka

en: Couldn't find X display
sr: Ne mogu da nađem H-ov ekran

en: Couldn't find window
sr: Ne mogu da nađem prozor

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
sr: Ne mogu da učitam ovaj dodatak jer je izgrađen bez H11 podrške.

en: GntClipboard
sr: GntKlipbord

en: Clipboard plugin
sr: Dodatak za spisak isečaka

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
sr: Šalje Pidžinove isečke u X-ov spisak isečaka.

en: %s just signed on
sr: %s se prijavio(la)

en: %s just signed off
sr: %s se odjavio(la)

en: %s sent you a message
sr: %s Vam je poslao(la) poruku

en: %s said your nick in %s
sr: %s je pomenuo(la) vaš nadimak u %s

en: %s sent a message in %s
sr: %s je poslao(la) poruku u %s

en: Buddy signs on/off
sr: Drugar se prijavio/odjavio

en: You receive an IM
sr: Primili ste brzu poruku

en: Someone speaks in a chat
sr: Neko govori u ćaskanju

en: Someone says your name in a chat
sr: Neko je rekao Vaše ime u ćaskanju

en: Notify with a toaster when
sr: Obavesti tosterom kada

en: Beep too!
sr: I pisni!

en: Set URGENT for the terminal window.
sr: Postavi HITNO prozoru terminala

en: Toaster plugin
sr: Toster dodatak

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
sr: <b>Razgovor sa %s na %s:</b><br>

en: History Plugin Requires Logging
sr: Dodak zahteva pamćenje razgovora

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
sr: Snimanje može biti omogućeno u Alati -> Postavke -> Snimanje.
    
    Omogućavanje snimanja poruka i/ili ćaskanja će aktivirati istoriju za isti tip komunikacije.

en: GntHistory
sr: Istorijat

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
sr: Prikazuje poslednje zabeležene razgovore među novim razgovorima.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
sr: Kada je razgovor u otvoren, dodatak će uneti i prethodne razgovore u njega.

en: Online
sr: Na vezi

note: primitive,						no,							id,			name
en: Offline
sr: Nepovezan

en: Online Buddies
sr: Dostupne drugove

en: Offline Buddies
sr: Nepovezane drugare

en: Online/Offline
sr: Povezan/nepovezan

en: No Grouping
sr: Bez grupisanja

en: Nested Subgroup
sr: Ugnježđena podgrupa

en: Nested Grouping (experimental)
sr: Uglježđeno grupisanje (probno)

en: Provides alternate buddylist grouping options.
sr: Omogućava drugačiji vid grupisanja spiska drugara.

en: Lastlog
sr: Poslednje beleške

note: Translator Note: The "backlog" is the conversation buffer/history.
en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
sr: lastlog: Traži karaktere u prethodnim dnevnicima.

en: GntLastlog
sr: GntPoslednjeBeleške

en: Lastlog plugin.
sr: Dodatak za dnevnik.

en: accounts
sr: nalozi

en: Password is required to sign on.
sr: Lozinka je potrebna za prijavljivanje.

en: Enter password for %s (%s)
sr: Unesite lozinku za %s (%s)

en: Enter Password
sr: Unesite lozinku

en: Save password
sr: Snimite lozinku

en: Missing protocol plugin for %s
sr: Nedostaje dodatak za protokol %s

en: Connection Error
sr: Greška pri povezivanju

en: New passwords do not match.
sr: Nove lozinke se ne poklapaju.

en: Fill out all fields completely.
sr: Popunite sva polja u potpunosti.

en: Original password
sr: Stara lozinka

en: New password
sr: Nova lozinka

en: New password (again)
sr: Nova lozinka (ponovite)

en: Change password for %s
sr: Izmena lozinke za %s

en: Please enter your current password and your new password.
sr: Unesite tekuću lozinku i novu lozinku.

en: Change user information for %s
sr: Izmeni podatke o korisniku za %s

en: Set User Info
sr: Postavi podatke o korisniku

en: Unknown
sr: Nepoznato

note: Changing this string?  Look in add_purple_buddy_to_groups
en: Buddies
sr: Drugari

en: buddy list
sr: spisak drugara

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
sr: Nemate bazu administratorskih sertifikata, tako da ovom sertifikatu ne može biti proverena ispravnost.

en: (DOES NOT MATCH)
sr: (NE POKLAPA SE)

note: Make messages
en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
sr: %s je dao sledeći sertifikat samo ja upotrebu ovaj put:

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
sr: Ime: %s %s
    Otisak prsta (SHA1): %s

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Single-use Certificate Verification
sr: Potvrda sertifikata za jednu upotrebu

note: Scheme name Pool name
en: Certificate Authorities
sr: Nadležni za sertifikate

note: Scheme name Pool name
en: SSL Peers Cache
sr: Ostava SSL parnjaka

note: Make messages
en: Accept certificate for %s?
sr: Prihvati sertifikat za %s?

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: SSL Certificate Verification
sr: Provera SSL sertifikata

en: _View Certificate...
sr: _Pregledaj sertifikate...

note: TODO: Probably wrong.
en: SSL Certificate Error
sr: Greška u SSL sertifikatima

note: Make messages
en: Common name: %s
    
    Fingerprint (SHA1): %s
    
    Activation date: %s
    Expiration date: %s
sr: Ime: %s
    
    Otisak prsta (SHA1): %s
    
    Datim aktivacije: %s
    Datum isteka: %s

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Certificate Information
sr: Podaci o sertifikatu

note: show error to user
en: Registration Error
sr: Greška pri registraciji

en: Unregistration Error
sr: Greška pri odjavi registracije

en: +++ %s signed on
sr: +++ %s se prijavio(la)

en: +++ %s signed off
sr: +++ %s se odjavio(la)

note: Undocumented Unknown error
en: Unknown error
sr: Nepoznata greška

en: Unable to send message: The message is too large.
sr: Ne mogu da pošaljem poruku. Poruka je prevelika.

en: Unable to send message to %s.
sr: Ne mogu da pošaljem poruku za %s.

en: The message is too large.
sr: Poruka je predugačka.

en: Unable to send message.
sr: Ne mogu da pošaljem poruku.

en: Send Message
sr: Pošalji poruku

en: _Send Message
sr: Po_šalji poruku

en: %s entered the room.
sr: %s je ušao(la) u pričaonicu.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
sr: %s [<I>%s</I>] je ušao(la) u pričaonicu.

en: You are now known as %s
sr: Promenili ste ime u %s

en: %s is now known as %s
sr: %s je promenio(la) ime u %s

en: %s left the room.
sr: %s je napustio(la) pričaonicu.

en: %s left the room (%s).
sr: %s je napustio(la) pričaonicu (%s).

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
sr: Unesite ime korisnika koga želite da pozovete, a po želji dodajte i poruku u pozivnicu.

en: Failed to get connection: %s
sr: Ne mogu da dobijem vezu: %s

en: Failed to get name: %s
sr: Ne mogu dobijem ime: %s

en: Failed to get serv name: %s
sr: Ne mogu da dobijem serv ime: %s

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
sr: Purple-ov D-BUS server nije pokrenut iz sledećih razloga

en: No name
sr: Bez imena

en: Unable to create new resolver process
sr: Ne mogu načiniti novi proces rešavanja

en: Unable to send request to resolver process
sr: Ne mogu da pošaljem zahtev procesu rešavanja

en: Error resolving %s:
    %s
sr: Greška pri rešavanju %s: 
    %s

en: Error resolving %s: %d
sr: Greška pri rešavanju %s: %d

en: Error reading from resolver process:
    %s
sr: Greška pri čitanju iz procesa rešavanja: 
    %s

en: Thread creation failure: %s
sr: Neuspelo pravljenje niti: %s

en: Unknown reason
sr: Nepoznat razlog

en: Error reading %s: 
    %s.
sr: Greška pri čitanju %s: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
sr: Greška pri upisu %s: 
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
sr: Greška pri pristupu %s: 
    %s.

en: Directory is not writable.
sr: Direktorijum nije upisiv.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
sr: Ne mogu da pošaljem datoteku od 0 bajtova.

en: Cannot send a directory.
sr: Ne mogu da pošaljem direktorijum.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
sr: %s nije obična datoteka i zato je Pidgin neće prepisivati.

en: %s wants to send you %s (%s)
sr: %s želi da Vam pošalje %s (%s)

en: %s wants to send you a file
sr: %s želi da vam pošalje datoteku

en: Accept file transfer request from %s?
sr: Da li da prihvatim zahtev za prenos datoteke od drugara %s?

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
sr: Datoteka je spremna za preuzimanje sa:
    računara: %s
    na portu: %d

en: %s is offering to send file %s
sr: %s nudi da pošalje fajl %s

en: %s is not a valid filename.
sr: %s nije ispravan naziv datoteke.

en: Offering to send %s to %s
sr: Ponuda slanja %s za %s

en: Starting transfer of %s from %s
sr: Počinje prenos %s od %s

en: Transfer of file %s complete
sr: Prenos datoteke %s završen

en: File transfer complete
sr: Prenos datoteke završen

en: File transfer cancelled
sr: Obustavljen je prenos

en: File transfer to %s failed.
sr: Prenos datoteke do %s prekinut.

en: File transfer from %s failed.
sr: Prenos datoteke od %s propao.

en: Run the command in a terminal
sr: Pokreni komandu u terminalu

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
sr: Komanda za rad sa aim adresama, ukoliko je omogućeno.

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
sr: Komanda za rad sa qq adresama, ukoliko je omogućeno

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
sr: Komanda za rad sa icq adresama, ukoliko je omogućeno.

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
sr: Komanda za rad sa irc adresama, ukoliko je omogućno.

en: The command used to handle "msnim" URLs, if enabled.
sr: Komanda za rad sa msn adresama, ukoliko je omogućeno.

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
sr: Komanda za rad sa sip adresama, ukoliko je omogućeno.

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
sr: Komanda za rad sa džaber adresama, ukoliko je omogućeno

en: The command used to handle "ymsgr" URLs, if enabled.
sr: Komanda za rad sa jahu adresama, ukoliko je omogućeno.

en: The handler for "aim" URLs
sr: Rukovodilac aim adresa

en: The handler for "gg" URLs
sr: Rukovodilac qq adresama

en: The handler for "icq" URLs
sr: Rukovodilac icq adresama

en: The handler for "irc" URLs
sr: Rukovodilac irc adresama

en: The handler for "msnim" URLs
sr: Rukovodilac msn adresama

en: The handler for "sip" URLs
sr: Rukovodilac sip adresama

en: The handler for "xmpp" URLs
sr: Rukovodilac džaber adresama

en: The handler for "ymsgr" URLs
sr: Rukovodilac jahu adresama

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
sr: „Tačno“ ukoliko komanda unesena u ključu „komanda“ podržava „aim“ adrese.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
sr: „Tačno“ ukoliko komanda unesena u ključu „komanda“ podržava „gg“ adrese

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
sr: „Tačno“ ukoliko komanda unesena u ključu „komanda“ podržava „icq“ adrese

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
sr: „Tačno“ ukoliko komanda unesena u ključu „komanda“ podržava „irc“ adrese

en: True if the command specified in the "command" key should handle "msnim" URLs.
sr: „Tačno“ ukoliko komanda unesena u ključu „komanda“ podržava „msn“ adrese

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
sr: „Tačno“ ukoliko komanda unesena u ključu „komanda“ podržava „sip“ adrese

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
sr: „Tačno“ ukoliko komanda unesena u ključu „komanda“ podržava „džaber“ adrese

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ymsgr" URLs.
sr: „Tačno“ ukoliko komanda unesena u ključu „komanda“ podržava „jahu“ adrese

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
sr: „Tačno“ ukoliko bi komanda za rad sa ovim tipom adresa trebala biti pokrenuta u terminalu.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
sr: Da li da unesena komanda rukovodi aim adresama

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
sr: Da li da unesena komanda rukovodi qq adresama

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
sr: Da li da unesena komanda rukovodi icq adresama

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
sr: Da li da unesena komanda rukovodi irc adresama

en: Whether the specified command should handle "msnim" URLs
sr: Da li da unesena komanda rukovodi msn adresama

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
sr: Da li da unesena komanda rukovodi sip adresama

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
sr: Da li da unesena komanda rukovodi džaber adresama

en: Whether the specified command should handle "ymsgr" URLs
sr: Da li da unesena komanda rukovodi jahu adresama

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
sr: <b><font color="red">Dnevnik ne omogućava čitanje</font></b>

en: Plain text
sr: Čist tekst

en: Old flat format
sr: Stari ravni format

en: Logging of this conversation failed.
sr: Snimanje ovog razgovora nije uspelo.

en: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
sr: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;SAMO-ODGOVOR&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
sr: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;SAMO-ODGOVOR&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
sr: <font color="red"><b>Ne mogu da nađem putanju dnevnika!</b></font>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
sr: <font color="red"><b>Ne mogu da čitam datoteku: %s</b></font>

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
sr: (%s) %s <SAMO-ODGOVOR>: %s

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
sr: Koristite %s, ali ovaj dodatak zahteva %s.

en: This plugin has not defined an ID.
sr: Ovaj dodatak nema definisan IB.

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
sr: Magični broj dodatka %d se ne poklapa (potreban je %d)

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
sr: ABI verzija %d.%d.x se ne poklapa (potrebna je %d.%d.x)

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
sr: Dodatak ne objedinjuje sve potrebne funkcije (list_icon, login i close)

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
sr: Nisam našao željeni dodatak %s. Molim instalirajte ovaj dodatak i pokušajte ponovo.

en: Unable to load the plugin
sr: Ne mogu da učitam dodatak

en: The required plugin %s was unable to load.
sr: Ne mogu da učitam potrebni dodatak %s.

en: Unable to load your plugin.
sr: Ne mogu da učitam vaš dodatak.

en: %s requires %s, but it failed to unload.
sr: %s zahteva %s, ali nije uspeo da ga ukloni.

en: Autoaccept
sr: Prihvati sam

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
sr: Prihvati zahtev za prenos od izabranih korisnika.

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
sr: Prihvaćen prenos datoteke od „%s“ iz „%s“ završeno.

en: Autoaccept complete
sr: Prihvatanje završeno

en: When a file-transfer request arrives from %s
sr: Kada zahtev za prenos datoteke dolazi od %s

en: Set Autoaccept Setting
sr: Podešavanja prihvatanja

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: _Cancel
sr: Otkaži

en: Ask
sr: Pitaj

en: Auto Accept
sr: Prihvati

en: Auto Reject
sr: Odbaci

en: Autoaccept File Transfers...
sr: Uvek prihvati prenos datoteke...

note: XXX: Is there a better way than this? There really should be.
en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
sr: Putanja za čuvanje datoteka
    (Unesite punu putanju)

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
sr: Obavesti iskačućim prozorom kada je prihvaćeni prenos datoteke gotov
    (samo kada ne razgovarate sa pošiljaocem)

en: Create a new directory for each user
sr: Napravi novi direktorijum za svakog korisnika

en: Notes
sr: Beleške

en: Enter your notes below...
sr: Unesite Vaše beleške pored...

en: Edit Notes...
sr: Uredi oznake...

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Notes
sr: Oznake drugova

note: *< name *< version
en: Store notes on particular buddies.
sr: Čuvaj oznake za određene drugove

note: *< summary
en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
sr: Dodaje opciju čuvanja beleški za drugare na vašem spisku

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Cipher Test
sr: Test lozinke

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
sr: Testira lozinke koje su došle uz libpurple.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: DBus Example
sr: DBUS primer

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
sr: Primer DBUS dodatka

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: File Control
sr: Kontrola datoteke

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Allows control by entering commands in a file.
sr: Omogućava upravljanje unosom naredbi u datoteku.

en: Minutes
sr: minuta.

note: This is a cultural reference.  Dy'er Mak'er is a song by Led Zeppelin. If that doesn't translate well into your language, drop the 's before translating.
en: I'dle Mak'er
sr: Kontrolor neaktivnosti

en: Set Account Idle Time
sr: Vreme neaktivnosti

en: _Set
sr: _Postavi

en: None of your accounts are idle.
sr: Ni jedan od Vaših naloga nije neaktivan.

en: Unset Account Idle Time
sr: Ukloni vreme neaktivnosti naloga

en: _Unset
sr: _Ukloni

en: Set Idle Time for All Accounts
sr: Postavi vreme neaktivnosti za sve naloge

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
sr: Skini vreme neaktivnosti za sve neaktivne naloge

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
sr: Omogućava Vam da odredite koliko dugo ste bili neaktivni

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
sr: Probni program za MPK

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
sr: Probni dodatak za podršku za MPK (međuprocesnu komunikaciju), kao program.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
sr: Probni dodatak za podršku za MPK (međuprocesnu komunikaciju), kao program. Ovo pronalazi dodatak za server i poziva prijavljene naredbe.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
sr: Probni server za MPK

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
sr: Probni dodatak za MPK podršku, kao server.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
sr: Probni dodatak za MPK podršku, kao server. Ovo omogućava MPK naredbe.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Join/Part Hiding
sr: Skrivanje pridruživanja

note: *< name *< version *  summary
en: Hides extraneous join/part messages.
sr: Krije tuđe poruke o pridruživanju.

note: *  description
en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
sr: Ovaj dodatak krije poruke o pridruživanju u velikim sobama, osim za one korisnike koji aktivno učestvuju u razgovoru.

en: User is offline.
sr: Korisnik nije na vezi

en: Auto-response sent:
sr: Automatski odgovor poslat:

en: %s has signed off.
sr: %s se odjavio(la).

en: One or more messages may have been undeliverable.
sr: Jedna ili više poruka su možda nečitke.

en: You were disconnected from the server.
sr: Veza sa serverom je prekinuta.

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
sr: Trenutno ste nepovezani. Poruke neće biti primljene dok se ne prijavite.

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
sr: Poruka ne može biti poslata jer je prekoračena maksimalna dužina.

en: Message could not be sent.
sr: Poruka ne može biti poslata.

note: The names of IM clients are marked for translation at the request of translators who wanted to transliterate them.  Many translators choose to leave them alone.  Choose what's best for your language.
en: Trillian
sr: Trilijan

note: Add general preferences.
en: General Log Reading Configuration
sr: Podešavanje čitanja glavnog dnevnika

en: Fast size calculations
sr: Brz proračun veličine

note: Add Log Directory preferences.
en: Log Directory
sr: Direktorijum za dnevnik

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Log Reader
sr: Pregledač dnevnika

note: *< name *< version * summary
en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
sr: Prikaži i beleške o ostalim programima pri pregledu dnevnika.

en: Mono Plugin Loader
sr: Čitač mono dodataka

en: Loads .NET plugins with Mono.
sr: Učitava .NET dodatke proz mono

en: Add new line in IMs
sr: Dodaj novi red u brzim porukama

en: Add new line in Chats
sr: Dodaj novi red u ćaskanjima

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: New Line
sr: Nov red

note: *< name *< version
en: Prepends a newline to displayed message.
sr: Sprema novi red za prikaz poruke.

note: *< summary
en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
sr: Priprema novi red za poruke tako da se ostatak poruke prikazuje ispod korisničkog imena u prozoru razgovora.

en: Offline Message Emulation
sr: Emulator poruka van mreže

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
sr: Sačuvaj poruke poslate korisniku van mreže kao zasedu.

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
sr: „%s“ je van mreže. Da li želite da sačuvate ostale poruke u zasedu i da ih automatski pošaljete kada se „%s“ vrati?

en: Offline Message
sr: Poruka van mreže

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
sr: Možete urediti/ukloniti zasedu iz dijaloga „Zaseda drugaru“

en: Yes
sr: Da

en: No
sr: Ne

en: Save offline messages in pounce
sr: Sačuvaj poruke van mreže u zasedu

en: Do not ask. Always save in pounce.
sr: Ne pitaj me. Uvek sačuvaj u zasedu.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
sr: Upravnik za učitavanje Perl dodataka

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
sr: Omogućava podršku za učitavanje Perl dodataka.

en: Psychic Mode
sr: Psihički mod

en: Psychic mode for incoming conversation
sr: Psihički mod za dolazeće razgovore

en: Causes conversation windows to appear as other users begin to message you.  This works for AIM, ICQ, XMPP, Sametime, and Yahoo!
sr: Prozor za razgovor se javlja kada drugi počnu da sam pišu. Ovo radi za AIM, ICQ, Džaber, Sametime i Jahu

en: You feel a disturbance in the force...
sr: Osećate se uznemirenim u žurbi...

en: Only enable for users on the buddy list
sr: Dozvoli samo korisnicima sa mog spiska drugara

en: Disable when away
sr: Isključi na odsustvu.

en: Display notification message in conversations
sr: Prikaži poruke obaveštenja u razgovorima

en: Raise psychic conversations
sr: Po_digni prozor razgovora

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
sr: Proba signala

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
sr: Proverava da li svi signali ispravno rade.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
sr: Jednostavan dodatak

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
sr: Proverava da li većina stvari radi.

note: Scheme name
en: X.509 Certificates
sr: X.509 sertifikati

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
sr: Obezbeđuje SSL podršku kroz GNUTLS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
sr: Obezbeđuje SSL podršku kroz Mozilin NSS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
sr: Obezbeđuje okvir oko biblioteka za SSL podršku.

en: %s is no longer away.
sr: %s više nije na odsustvu.

en: %s has gone away.
sr: %s je odišao(la) na odsustvo.

en: %s has become idle.
sr: %s se uspavao(la).

en: %s is no longer idle.
sr: %s više nije neaktivan.

en: %s has signed on.
sr: %s se prijavio(la).

en: Notify When
sr: Obaveštavaj o

en: Buddy Goes _Away
sr: Drugar odsutan:

en: Buddy Goes _Idle
sr: Drugar miran:

en: Buddy _Signs On/Off
sr: Drugar se p_rijavio/odjavio

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
sr: Obaveštenja o stanju drugara

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
sr: Obaveštava u prozoru razgovora kada drugar ode na ili se vrati sa odsustva ili neaktivnosti.

en: Tcl Plugin Loader
sr: Učitavanje Tcl dodataka

en: Provides support for loading Tcl plugins
sr: Omogućava podršku za učitavanje Tcl dodataka.

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
sr: Ne mogu da nađem ActiveTCL. Ukoliko želite da koristite TCL dodatke, instalirajte ActiveTCL sa http://www.activestate.com

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
sr: Ne mogu da uspostavim vezu sa likalnim mDNS serverom. Da li je pokrenut?

en: First name
sr: Ime

en: Last name
sr: Prezime

note: email
en: Email
sr: E-pošta

en: AIM Account
sr: AIM nalog

en: XMPP Account
sr: Džaber nalog

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
sr: Dodatak za Bonžur protokol

en: Purple Person
sr: Osoba

note: Creating the options for the protocol
en: Local Port
sr: Lokalni port

en: Bonjour
sr: Bonžur

en: %s has closed the conversation.
sr: %s je zatvorio razgovor.

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
sr: Ne mogu da pošaljem poruku. Razgovor ne može da otpočne.

en: Error communicating with local mDNSResponder.
sr: Greška pri sporazumevanju sa lokalnim mDNSResponder-om.

en: Invalid proxy settings
sr: Loša podešavanja posrednika

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
sr: Neispravno je ili ime računara ili broj porta vašeg posrednika među podešavanjima.

en: Token Error
sr: Token greška

en: Unable to fetch the token.
sr: Ne mogu da dobacim token.

en: Save Buddylist...
sr: Snimi spisak drugara...

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
sr: Vaš spisak drugara je prazan, ništa nije upisano u datoteku.

en: Buddylist saved successfully!
sr: Spisak drugara je uspešno sačuvan!

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
sr: Ne mogu da upišem spisak drugova za %s u %s

en: Couldn't load buddylist
sr: Ne mogu da učitam spisak drugova

en: Load Buddylist...
sr: Učitaj spisak drugara...

en: Buddylist loaded successfully!
sr: Spisak drugara je uspešno učitan!

en: Save buddylist...
sr: Sačuvaj spisak drugara...

en: Load buddylist from file...
sr: Učitaj spisak drugara iz datoteke...

en: New Gadu-Gadu Account Registered
sr: Registrovan novi Gadu-Gadu nalog

en: Registration completed successfully!
sr: Registracija završena uspešno!

en: Password
sr: Lozinka

en: Password (again)
sr: Lozinka (ponovite)

en: Register New Gadu-Gadu Account
sr: Registruj novi Gadu-Gadu nalog

en: Please, fill in the following fields
sr: Molim vas popunite sledeća polja

en: City
sr: Grad

en: Year of birth
sr: Godina rođenja

note: gender
en: Gender
sr: Pol

en: Male or female
sr: Muško ili žensko

note: 0
en: Male
sr: Muški

en: Female
sr: Ženski

en: Only online
sr: Samo na vezi

en: Find buddies
sr: Pronađi drugare

en: Please, enter your search criteria below
sr: Molim vas unesite ispod vaš kriterijum

en: Fill in the fields.
sr: Popuni polja.

en: Your current password is different from the one that you specified.
sr: Vaša trenutna lozinka je različita od one koju ste naznačili.

en: Unable to change password. Error occurred.
sr: Ne mogu da izmenim lozinku. Desila se greška.

en: Change password for the Gadu-Gadu account
sr: Izmeni lozinku za Gadu-Gadu nalog

en: Password was changed successfully!
sr: Lozinka je uspešno izmenjena!

en: Current password
sr: Trenutna lozinka

en: Password (retype)
sr: Lozinka (ponovo otkucajte)

en: Enter current token
sr: Unesite trenutni token

en: Current token
sr: Trenutni token

en: Please, enter your current password and your new password for UIN:
sr: Molim vas unesite tekuću lozinku i novu lozinku:

en: Change Gadu-Gadu Password
sr: Izmeni Gadu-Gadu lozinku

en: Select a chat for buddy: %s
sr: Izaberite ćaskanje za drugara: %s

en: Add to chat...
sr: Dodaj u ćaskanje...

note: 0 Global
en: Available
sr: Dostupan

note: 2
en: Chatty
sr: Pričljiv

note: 3
en: Do Not Disturb
sr: Ne uznemiravaj

note: 1 get_yahoo_status_from_purple_status() returns YAHOO_STATUS_CUSTOM for * the generic away state (YAHOO_STATUS_TYPE_AWAY) with no message Away stuff
en: Away
sr: Odsutan

en: UIN
sr: Korisnički broj

note: first name optional information
en: First Name
sr: Ime

en: Birth Year
sr: Godina rođenja

en: Unable to display the search results.
sr: Ne mogu da prikažem rezultate pretrage.

en: Gadu-Gadu Public Directory
sr: Gadu-Gadu javni direktorijum

en: Search results
sr: Rezultati pretrage

en: No matching users found
sr: Nema nađenih korisnika

en: There are no users matching your search criteria.
sr: Nema nađenih korisnika po vašem kriterijumu pretrage.

en: Unable to read from socket
sr: Ne mogu da čitam utičnicu

en: Buddy list downloaded
sr: Spisak drugova preuzet

en: Your buddy list was downloaded from the server.
sr: Vaša lista drugova je preuzeta sa servera.

en: Buddy list uploaded
sr: Lista drugova poslata

en: Your buddy list was stored on the server.
sr: Vaša lista drugova je poslana na server.

note: The session is now set up, ready to be connected. This emits the * signedOn signal, so clients can now do anything with msimprpl, and * we're ready for it (session key, userid, username all setup).
en: Connected
sr: Povezan

en: Connection failed
sr: Veza neuspešna

en: Add to chat
sr: Dodaj u ćaskanje

en: Chat _name:
sr: _Ime ćaskanja:

note: 1. connect to server connect to the server
en: Connecting
sr: Uspostavljanje veze

en: Chat error
sr: Greška u ćaskanju

en: This chat name is already in use
sr: Ovo ime ćaskanja je već zauzeto

en: Find buddies...
sr: Nađi drugare...

en: Change password...
sr: Promeni lozinku...

en: Upload buddylist to Server
sr: Izvezi spisak drugara na server

en: Download buddylist from Server
sr: Dobavi spisak drugara sa servera

en: Delete buddylist from Server
sr: Ukloni spisak drugara sa servera

en: Save buddylist to file...
sr: Sačuvaj spisak drugara u datoteku...

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
sr: Dodatak za Gadu-Gadu protokol

note: summary
en: Polish popular IM
sr: Popularni poljski IM

en: Gadu-Gadu User
sr: Gadu-Gadu korisnik

en: Unknown command: %s
sr: Nepoznata naredba: %s

en: current topic is: %s
sr: trenutna tema: %s

en: No topic is set
sr: Tema nije postavljena

en: File Transfer Failed
sr: Propao prenos datoteke

en: Error displaying MOTD
sr: Greška pri prikazivanju poruke dana

en: No MOTD available
sr: Nije dostupna poruka dana

en: There is no MOTD associated with this connection.
sr: Nema poruke dana za ovu vezu.

en: MOTD for %s
sr: Poruka dana za %s

en: View MOTD
sr: Pogledajte poruku dana

en: _Channel:
sr: _Kanal:

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: SSL support unavailable
sr: SSL podrška je nedostupna

en: Unable to connect
sr: Nemoguće povezivanje

en: Users
sr: Korisnici

en: Topic
sr: Tema:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
sr: Dodatak za IRC protokol

note: *  summary
en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
sr: Dodatak za IRC protokol

en: Encodings
sr: Kodiranja

en: Auto-detect incoming UTF-8
sr: Sam pronađi dolazni UTF-8

en: Real name
sr: Pravo ime

note: option = purple_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
sr: Koristi SSL

en: Bad mode
sr: Loš mod

en: Ban on %s by %s, set %s ago
sr: Izbačen je %s od strane %s, pre %s

en: Ban on %s
sr: Izbačen je %s

en: End of ban list
sr: Kraj spiska izbačenih

en: You are banned from %s.
sr: Izbačeni ste sa %s.

en: Banned
sr: Izbačeni

en: Cannot ban %s: banlist is full
sr: Ne mogu da zabranim %s: spisak zabrana je popunjen

en:  <i>(ircop)</i>
sr:  <i>(operater)</i>

en:  <i>(identified)</i>
sr:  <i>(identifikovani)</i>

en: Nick
sr: Nadimak

en: Currently on
sr: Trenutno prisutan

en: Idle for
sr: Neaktivan već

en: Online since
sr: Na vezi od

en: <b>Defining adjective:</b>
sr: <b>Opisni pridev:</b>

en: Glorious
sr: Veličanstveno

en: %s has changed the topic to: %s
sr: %s izmeni temu u: %s

en: %s has cleared the topic.
sr: %s očisti temu.

en: The topic for %s is: %s
sr: Tema za %s je: %s

en: Unknown message '%s'
sr: Nepoznata poruka „%s‟

en: Unknown message
sr: Nepoznata greška

en: The IRC server received a message it did not understand.
sr: IRC server je primio nerazumljivu poruku.

en: Users on %s: %s
sr: Korisnika na %s: %s

en: Time Response
sr: Odgovor sa vremenom

en: The IRC server's local time is:
sr: Lokalno vreme IRC servera je:

en: No such channel
sr: Nema takvog kanala

note: does this happen?
en: no such channel
sr: ne postoji takav kanal

en: User is not logged in
sr: Korisnik nije prijavljen

en: No such nick or channel
sr: Ne postoji takav nadimak/kanal

en: Could not send
sr: Ne mogu da pošaljem

en: Joining %s requires an invitation.
sr: Pristupanje na %s zahteva pozivanje.

en: Invitation only
sr: Samo pozivani

en: You have been kicked by %s: (%s)
sr: Izbacio Vas je %s: (%s)

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
sr: Izbačeni od strane %s: (%s)

en: mode (%s %s) by %s
sr: mod (%s %s) od strane %s

en: Invalid nickname
sr: Neispravan nadimak

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
sr: Izabrali ste nadimak koji je server odbio. Verovatno sadrži nedozvoljene znake.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
sr: Izabrali ste ime naloga koje je server odbio. Verovatno sadrži nedozvoljene znake.

en: Cannot change nick
sr: Ne mogu da promenim nadimak

en: Could not change nick
sr: Ne mogu da promenim nadimak

en: You have parted the channel%s%s
sr: Napustili ste pričaonicu%s%s

en: Error: invalid PONG from server
sr: Greška: pogrešan odziv servera (PONG)

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
sr: PING odgovor — Lag: %lu sekundi

en: Cannot join %s: Registration is required.
sr: Ne mogu da se pridružim %s: Potrebna je registracija

en: Cannot join channel
sr: Ne mogu da se priključim kanalu

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
sr: Nadimak ili kanal je privremeno nedostupan.

en: Wallops from %s
sr: Wallops sa %s

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
sr: action &lt;akcija&gt;:  Izvedi određenu akciju.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
sr: away [poruka]:  Postavi poruku o odsustvu ili samo objavi odsustvo bez poruke.

en: chanserv: Send a command to chanserv
sr: chanserv: Šalje komandu za chanserv

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
sr: deop &lt;nadimak1&gt; [nadimak2] ...:  Oduzima nekome čin operatora Morate biti operator kanala da biste ovo uradili.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
sr: devoice &lt;nadimak1&gt; [nadimak2] ...:  Oduzima nekome pravo glasa, što ga sprečava da se oglasi kada je kanal moderisan (+m). Morate biti operator kanala da biste ovo uradili.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
sr: j &lt;soba1&gt;[,soba2][,...] [ključ1[,ključ2][,...]]:  Unošenje jednog ili više kanala, ako je potrebno navodeći i ključ.

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
sr: join &lt;soba1&gt;[,soba2][,...] [ključ1[,ključ2][,...]]:  Unošenje jednog ili više kanala, ako je potrebno navodeći i ključ.

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
sr: kick &lt;nadimak&gt; [poruka]:  Uklanja nekoga sa kanala. Morate biti operator da biste ovo uradili.

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
sr: list:  Prikazuje spisak pričaonica na mreži. <i>Upozorenje: neki serveri zbog toga mogu da Vas isključe sa mreže.</i>

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
sr: me &lt;radnja&gt;:  Izvrši radnju.

en: memoserv: Send a command to memoserv
sr: memoserv:  Šalje komandu za memoserv

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
sr: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nadimak|kanal&gt;:  Postavi ili ukini način pristupa za kanal ili za korisnika.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
sr: msg &lt;nadimak&gt; &lt;poruka&gt;:  Šalje privatnu poruku korisniku (dakle ne na kanal).

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
sr: names [kanal]:  Ispisuje nadimke korisnika koji su trenutno na kanalu.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
sr: nick &lt;novi nadimak&gt;:  Menja Vaš nadimak.

en: nickserv: Send a command to nickserv
sr: nickserv:  Šalje komandu za nickserv

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
sr: notice &lt;cilj&gt;:  Šalje obeveštenje korisniku ili kanalu.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
sr: op &lt;nadimak1&gt; [nadimak2] ...:  Dodeljuje nekome operatorski čin. Morate biti operator kanala da biste ovo moglu da uradite.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
sr: operwall &lt;poruka&gt;:  Ako ne znate šta ova komanda predstavlja, verovatno ne možete da je koristite.

en: operserv: Send a command to operserv
sr: operserv:  Šalje komandu za operserv

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
sr: part [soba] [poruka]:  Napušta trenutni kanal, ili navedeni kanal, po želji pritom ispisuje i poruku.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
sr: ping [nadimak]:  Ispisuje koliko je mrežno kašnjenje datog korisnika (ili servera, ako nijedan nadimak nije naveden).

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
sr: query &lt;nadimak&gt; &lt;poruka&gt;:  Šalje privatnu poruku korisniku (dakle ne na kanal).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
sr: quit [poruka]:  Isključuje se sa servera i po želji pritom ostavlja poruku.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
sr: quote [...]:  Šalje izvornu komandu serveru.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
sr: remove &lt;nadimak&gt; [poruka]:  Ukloni nekoga iz sobe. Morate biti operator kanala da biste ovo uradili.

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
sr: time: Prikazuje tekuće lokalno vreme na IRC serveru.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
sr: topic [nova tema]:  Pregleda ili menja temu kanala.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
sr: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Postavlja ili ukida korisnikov mod.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
sr: verzija [nadimak]: pošalji zahtev CTCP VERZIJE korisniku

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
sr: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Daje nekome glas. Morate biti operator kanala da biste ovo mogli da uradite.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
sr: wallops &lt;message&gt;:  Ako ne znate čemu služi ova komanda, verovatno ni ne možete da je koristite.

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
sr: whois [server] &lt;nadimak&gt;:  Uzmi podatke o korisniku.

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
sr: whowas &lt;nadimak&gt;: Preuzmi podatke o korisniku koji se odjavio.

en: Reply time from %s: %lu seconds
sr: Vreme odziva od %s: %lu sekundi

en: CTCP PING reply
sr: CTCP PING odgovor

en: Disconnected.
sr: Veza je prekinuta.

en: Unknown Error
sr: Nepoznata greška

en: execute
sr: izvrši

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
sr: Server zahteva slanje lozinke u običnom tekstu preko veze koja nije šifrovana.

en: Server does not use any supported authentication method
sr: Server ne koristi nijedan od podržanih načina identifikovanja

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
sr: %s zahteva tekstualnu prijavu preko veze koja nije šifrovana. Da li da nastavim sa prijavom?

en: Plaintext Authentication
sr: Identifikacija običnim tekstom

en: You require encryption, but it is not available on this server.
sr: Zahtevate šifrovanje, ali ono nije dostupno na ovom serveru.

en: Invalid challenge from server
sr: Neispravan izazov servera

en: User not found
sr: Korisnik nije pronađen

en: Resource Constraint
sr: Ograničenje resursa

en: Full Name
sr: Puno ime

en: Family Name
sr: Prezime

en: Given Name
sr: Ime

en: URL
sr: Internet adresa

en: Street Address
sr: Ulica

note: * EXTADD is correct, EXTADR is generated by other * clients. The next time someone reads this, remove * EXTADR.
en: Extended Address
sr: Proširena adresa

en: Locality
sr: Lokalitet

en: Region
sr: Oblast

en: Postal Code
sr: Poštanski broj

en: Country
sr: Država

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
sr: Telefon

en: Organization Name
sr: Naziv organizacije

en: Organization Unit
sr: Odeljenje u organizaciji

en: Job Title
sr: Titula

en: Role
sr: Uloga

note: birthday birthday (required)
en: Birthday
sr: Rođendan

en: Description
sr: Opis

en: Edit XMPP vCard
sr: Uređivanje Džaber vizit-karte

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
sr: Sve dole navedene opcije nisu obavezne. Unesite samo podatke koje želite.

en: Client
sr: Program

en: Operating System
sr: Operativni sistem

en: Priority
sr: Prioritet

en: Resource
sr: Resurs

en: Middle Name
sr: Srednje ime

en: Address
sr: Ulica

en: P.O. Box
sr: Poštanski fah

en: Photo
sr: Slika

en: Logo
sr: Logotip

en: Cancel Presence Notification
sr: Otkaži obaveštenja o prisustvu

en: Un-hide From
sr: Ne sakrivaj od

en: Temporarily Hide From
sr: Privremeno sakrij od

en: (Re-)Request authorization
sr: (Ponovo) zahtevaj ovlašćenje

note: shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
sr: Odjavi se

en: Initiate _Chat
sr: Pokreni _ćaskanje

en: Log In
sr: Prijavi se

en: Log Out
sr: Odjavi se

note: last name
en: Last Name
sr: Prezime

en: The following are the results of your search
sr: Dole su rezultati vaše pretrage

note: current comment from Jabber User Directory users.jabber.org
en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
sr: Nađi kontakt unoseći kriterijum pretrage u data polja. Primedba: Svako polje podržava pretragu divljih kartica (%)

en: Directory Query Failed
sr: Upit direktorijumu neuspeo

en: Could not query the directory server.
sr: Ne mogu da upitam server direktorijuma.

note: Try to translate the message (see static message list in jabber_user_dir_comments[])
en: Server Instructions: %s
sr: Serverska uputstva: %s

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
sr: Popunite jedno ili više polja da biste tražili Džaber korisnike.

en: Email Address
sr: Adresa e-pošte

en: Search for XMPP users
sr: Traži Džaber drugare

note: "Search"
en: Search
sr: Traži

en: Invalid Directory
sr: Neispravan direktorijum

en: Enter a User Directory
sr: Unesite direktorijum korisnika

en: Select a user directory to search
sr: Izaberite korisnički direktorijum za pretragu

en: Search Directory
sr: Pretraži direktorijum

en: _Room:
sr: _Soba:

en: _Server:
sr: Se_rver:

en: _Handle:
sr: _Ručka:

en: %s is not a valid room name
sr: %s nije ispravan naziv sobe

en: Invalid Room Name
sr: Neispravno ime sobe

en: %s is not a valid server name
sr: %s nije ispravan naziv servera

en: Invalid Server Name
sr: Neispravno ime servera

en: %s is not a valid room handle
sr: %s nije ispravna ručka sobe

en: Invalid Room Handle
sr: Neispravna ručka sobe

en: Configuration error
sr: Greška pri povezivanju

en: Unable to configure
sr: Podešavanje nije uspelo

en: Room Configuration Error
sr: Greška pri podešavanju sobe

en: This room is not capable of being configured
sr: Ova soba nema mogućnosti podešavanja

en: Registration error
sr: Greška pri registraciji

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
sr: Promena nadimka nije podržana u pričaonicama koje nisu MUC.

en: Error retrieving room list
sr: Greška pri dobavljanju spiska soba

en: Invalid Server
sr: Neispravno ime servera

en: Enter a Conference Server
sr: Server za razgovore

en: Select a conference server to query
sr: Izaberite server za konferencije koji se upituje

en: Find Rooms
sr: Pronađi sobe

en: Invalid XMPP ID
sr: Neispravna Džaber adresa

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
sr: Neispravna Džaber adresa. Morate uneti domen.

en: Registration of %s@%s successful
sr: Registracija %s@%s uspešna

en: Registration to %s successful
sr: Registracija na %s je s uspela

en: Registration Successful
sr: Registracija uspešna

en: Registration Failed
sr: Greška pri registraciji

en: Registration from %s successfully removed
sr: Registracija sa %s uspešno uklonjena

en: Unregistration Successful
sr: Odjava registracije uspela

en: Unregistration Failed
sr: Odjava registracije neuspela

en: State
sr: Oblast

en: Postal code
sr: Poštanski broj

en: Phone
sr: Telefon

en: Date
sr: Datum

en: Already Registered
sr: Već je registrovan

en: Unregister
sr: Odjavi registraciju

en: Please fill out the information below to change your account registration.
sr: Ispunite podatke ispod kako bi promenili registraciju Vašeg naloga.

en: Please fill out the information below to register your new account.
sr: Molim ispunite podatke ispod da registrujete novi nalog.

en: Register New XMPP Account
sr: Registruj novi Džaber nalog

en: Register
sr: Registruj se

en: Change Account Registration at %s
sr: Izmeni podatke o registraciji na %s

en: Register New Account at %s
sr: Registruj novi nalog na %s

en: Change Registration
sr: Izmeni registraciju

en: Error unregistering account
sr: Greška pri odjavi registracije

en: Account successfully unregistered
sr: Registracija naloga uspešno odjavljena

en: Initializing Stream
sr: Pokretanje toka

en: Initializing SSL/TLS
sr: Pokrećem SSL/TLS

en: Authenticating
sr: Identifikacija

en: Re-initializing Stream
sr: Ponovno pokretanje toka

en: Not Authorized
sr: Neovlašćen

en: Mood
sr: Raspoloženje

en: Now Listening
sr: Sada sluša

en: Both
sr: Oba

en: From (To pending)
sr: Od (čekanje)

en: From
sr: Od

en: To
sr: Za

en: None (To pending)
sr: Nijedan (čekanje)

en: None
sr: Ništa

note: subscription type
en: Subscription
sr: Pretplata

en: Mood Text
sr: Tekst o raspoloženju

en: Allow Buzz
sr: Dozvoli trubljenje

note: primitive ID name - use default saveable should be user_settable some day independent
en: Tune Artist
sr: Izvođač melodije

en: Tune Title
sr: Naslov melodije

en: Tune Album
sr: Album melodije

en: Tune Genre
sr: Žanr melodije

en: Tune Comment
sr: Komantar melodije

en: Tune Track
sr: Broj melodije

en: Tune Time
sr: Trajanje melodije

en: Tune Year
sr: Godina melodije

en: Tune URL
sr: URL melodije

en: Password Changed
sr: Lozinka izmenjena

en: Your password has been changed.
sr: Vaša lozinka je izmenjena.

en: Error changing password
sr: Greška pri izmeni lozinke

en: Change XMPP Password
sr: Promeni Džaber lozinku

en: Please enter your new password
sr: Unesite novu lozinku

en: Set User Info...
sr: Postavi podatke o korisniku...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
sr: Promeni lozinku...

note: }
en: Search for Users...
sr: Traži drugare...

en: Bad Request
sr: Loš zahtev

en: Conflict
sr: Sukob

en: Feature Not Implemented
sr: Mogućnost nije podržana

en: Forbidden
sr: Zabranjen

en: Gone
sr: Otišao

en: Internal Server Error
sr: Unutrašnja greška servera

en: Item Not Found
sr: Nije nađeno

en: Malformed XMPP ID
sr: Neispravna Džaber adresa

en: Not Acceptable
sr: Neprihvatljiv

en: Not Allowed
sr: Nedozvoljen

en: Payment Required
sr: Potrebna je uplata

en: Recipient Unavailable
sr: Primalac nedostupan

en: Registration Required
sr: Potrebna je registracija

en: Remote Server Not Found
sr: Udaljeni računar nije pronađen

en: Remote Server Timeout
sr: Isteklo je vreme za čekanje na udaljeni server.

en: Server Overloaded
sr: Server je preopterećen

en: Service Unavailable
sr: Usluga je nedostupna

en: Subscription Required
sr: Potrebna je pretplate

en: Unexpected Request
sr: Neočekivani zahtev

en: Authorization Aborted
sr: Prijava prekinuta

en: Incorrect encoding in authorization
sr: Pogrešno kodiranje ovlašćenja

en: Invalid authzid
sr: Neispravan authzid

en: Invalid Authorization Mechanism
sr: Neispravan mehanizam za ovlašćenje

en: Authorization mechanism too weak
sr: Način ovlašćenja nedovoljno siguran

en: Temporary Authentication Failure
sr: Privremeno neuspešna identifikacija

en: Authentication Failure
sr: Neuspešna identifikacija

en: Bad Format
sr: Loš oblik

en: Bad Namespace Prefix
sr: Loš predmetak prostora imena

en: Resource Conflict
sr: Sudar resursa

en: Connection Timeout
sr: Vremenski rok veze

en: Host Gone
sr: Domaćin je nestao

en: Host Unknown
sr: Domaćin je nepoznat

en: Improper Addressing
sr: Neodgovarajuće adresiranje

en: Invalid ID
sr: Neispravan IB

en: Invalid Namespace
sr: Neispravan prostor imena

en: Invalid XML
sr: Neispravan XML

en: Non-matching Hosts
sr: Nepoklapajući domaćini

en: Policy Violation
sr: Prekoračenje ovlašćenja

en: Remote Connection Failed
sr: Udaljena veza neuspešna

en: Restricted XML
sr: Ograničeni XML

en: See Other Host
sr: Pogledajte drugog domaćina

en: System Shutdown
sr: Gašenje sistema

en: Undefined Condition
sr: Nedefinisani uslov

en: Unsupported Encoding
sr: Nepodržano kodiranje

en: Unsupported Stanza Type
sr: Nepodržana vrsta odeljka

en: Unsupported Version
sr: Nepodržano izdanje

en: XML Not Well Formed
sr: XML nije dobro sačinjen

en: Stream Error
sr: Greška toka

en: Unable to ban user %s
sr: Ne mogu da zabranim korisnika %s

en: Unknown affiliation: "%s"
sr: Nepoznata povezanost: "%s"

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
sr: Ne mogu da pozovem korisnika %s kao "%s"

en: Unknown role: "%s"
sr: Nepoznato pravilo: „%s“

en: Unable to set role "%s" for user: %s
sr: Ne mogu da postavim pravilo „%s“ za korisnika: %s

en: Unable to kick user %s
sr: Ne mogu da odstranim korisnika %s

en: Unable to ping user %s
sr: Ne mogu da pingujem korisnika %s

note: Yahoo only supports one attention command: the 'buzz'. This is index number YAHOO_BUZZ.
en: Buzz
sr: Trubi

en: %s has buzzed you!
sr: %s vam trubi!

en: Buzzing %s...
sr: Trubim %su...

en: Select a Resource
sr: Izaberite izvor

en: config:  Configure a chat room.
sr: config:  Podesi pričaonicu.

en: configure:  Configure a chat room.
sr: configure:  Podesi pričaonicu.

en: register:  Register with a chat room.
sr: register:  Registruj se u pričaonici.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
sr: topic [nova tema]:  Pregledaj ili promeni temu.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
sr: ban &lt;korisnik&gt; [razlog]:  Brani pristup korisniku u pričaonici.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
sr: invite &lt;korisnik&gt; [poruka]:  Poziva korisnika u pričaonicu.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
sr: kick &lt;korisnik&gt; [razlog]:  Izbacuje korisnika iz sobe.

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
sr: msg &lt;nadimak&gt; &lt;poruka&gt;:  Šalje privatnu poruku drugom korisniku.

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
sr: ping &lt;jid&gt;:	Pinguje korisnika/komponentu/server.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
sr: buzz: Trubi kako bi privukao pažnju korisniku

en: Extended Away
sr: Produženo odsutan

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: XMPP Protocol Plugin
sr: Dodatak za Džaber protokol

note: Translators: 'domain' is used here in the context of Internet domains, e.g. pidgin.im
en: Domain
sr: Domen

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
sr: Dozvoli neskrivene lozinke na nešifrovanim tokovima

en: Connect port
sr: Poveži port

note: TODO: default to automatically try different ports. Make the user be * able to set the first port to try (like LastConnectedPort in Windows client). Account options
en: Connect server
sr: Povezivanje sa serverom

en: File transfer proxies
sr: Posrednici za prenos datoteka

note: this should probably be part of global smiley theme settings later on, shared with MSN
en: Show Custom Smileys
sr: Prikaži proizvoljne smeške

en: %s has left the conversation.
sr: %s je napustio razgovor.

en: Message from %s
sr: Poruka od %s

en: %s has set the topic to: %s
sr: %s izmeni temu u: %s

en: The topic is: %s
sr: Tema je: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
sr: Isporuka poruke za %s nije uspela: %s

en: XMPP Message Error
sr: Greška u Džaber poruci

en: (Code %s)
sr: (kôd %s)

en: XML Parse error
sr: Greška pri XML obradi

en: Error joining chat %s
sr: Greška pri uključenju u ćaskanje: %s

en: Error in chat %s
sr: Greška pri ćaskanju: %s

en: Create New Room
sr: Napravi novu sobu

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
sr: Želite da napravite novu sobu. Da li želite da je podesite, ili prihvatate podrazumevane postavke?

en: _Configure Room
sr: P_ostavke za sobu

en: _Accept Defaults
sr: P_rihvati podrazumevano

en: Unknown Error in presence
sr: Nepoznata greška u prisustvu

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
sr: Slanje datoteke korisniku %s nije uspelo. Korisnik ne podržava prenos datoteka

note: not success
en: File Send Failed
sr: Neuspešno slanje datoteke

en: Unable to send file to %s, invalid JID
sr: Ne mogu da pošaljem datoteku za %s, pogrešan JIB.

en: Unable to send file to %s, user is not online
sr: Slanje datoteke korisniku %s nije uspelo jer je van mreže

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
sr: Slanje datoteke korisniku %s nije uspelo jer nije prijavljen

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
sr: Izaberite izvor od %s kome želite da pošaljete datoteku

en: Angry
sr: Ljut

en: Anxious
sr: Nervozan

en: Ashamed
sr: Stidan

en: Bored
sr: Dosadan

en: Excited
sr: Uzbuđen

en: Happy
sr: Srećan

en: In love
sr: Zaljubljen

en: Invincible
sr: Nepobediv

en: Jealous
sr: Ljubomoran

en: Sad
sr: Tužan

note: Sleepy / Tired
en: Sleepy
sr: Pospan

en: Set User Nickname
sr: Postavi korisnički nadimak

en: Please specify a new nickname for you.
sr: Unesite nov nadimak za Vas.

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
sr: Ovi podaci su vidljivi u svim kontaktima iz vaše liste, stoga odaberite nešto prikladno.

en: Set
sr: Postavi

en: Set Nickname...
sr: Postavi nadimak...

en: Actions
sr: Naredbe

en: Select an action
sr: Izaberi naredbu

note: only notify the user about problems adding to the friends list * maybe we should do something else for other lists, but it probably * won't cause too many problems if we just ignore it
en: Unable to add "%s".
sr: Ne mogu da dodam "%s".

en: Buddy Add error
sr: Greška u dodavanju drugara

en: The username specified does not exist.
sr: Uneto korisničko ime ne postoji.

en: Unable to parse message
sr: Ne mogu da obradim poruku.

en: Syntax Error (probably a client bug)
sr: Sintaksna greška (verovatno greška u programu)

en: Invalid email address
sr: Neispravna el. adresa

en: User does not exist
sr: Korisnik ne postoji.

en: Fully qualified domain name missing
sr: Nedostaje pun naziv domena

en: Already logged in
sr: Već ste prijavljeni

en: Invalid username
sr: Neispravno korisničko ime

en: Invalid friendly name
sr: Neispravno prijateljsko ime

en: List full
sr: Spisak je pun

en: Already there
sr: Već je prisutan

en: Not on list
sr: Nije na spisku

en: User is offline
sr: Korisnik nije na vezi

en: Already in the mode
sr: Već u tom modu

en: Already in opposite list
sr: Već u suparničkom spisku

en: Too many groups
sr: Previše grupa

en: Invalid group
sr: Neispravna grupa

en: User not in group
sr: Korisnik nije u grupi

en: Group name too long
sr: Ime grupe je predugačko

en: Cannot remove group zero
sr: Ne mogu da uklonim grupu nula

en: Tried to add a user to a group that doesn't exist
sr: Pokušaj dodavanja korisnika u grupu koja ne postoji

en: Switchboard failed
sr: Neuspešno prebacivanje

en: Notify transfer failed
sr: Neuspešan prenos obaveštenja

en: Required fields missing
sr: Nedostaju obavezna polja

en: Too many hits to a FND
sr: Previše pogodaka u FND

en: Not logged in
sr: Neprijavljen

en: Service temporarily unavailable
sr: Usluge trenutno nisu dostupne

en: Database server error
sr: Greška servera sa bazom

en: Command disabled
sr: Naredba isključena

en: File operation error
sr: Greška pri radu sa datotekom

en: Memory allocation error
sr: Greška pri obezbeđivanju memorije

en: Wrong CHL value sent to server
sr: Pogrešna CHL vrednost poslata serveru

en: Server busy
sr: Server je zauzet

en: Server unavailable
sr: Server je nedostupan

en: Peer notification server down
sr: Server za obaveštavanje drugova ne radi

en: Database connect error
sr: Greška pri povezivanju sa bazom

en: Server is going down (abandon ship)
sr: Server se gasi (napuštaj brod)

en: Error creating connection
sr: Greška pri uspostavljanju veze

en: CVR parameters are either unknown or not allowed
sr: CVR parametri su ili nepoznati ili nedozvoljeni

en: Unable to write
sr: Ne mogu da pišem

en: Session overload
sr: Preopterećenje sesije

en: User is too active
sr: Korisnik je preaktivan

en: Too many sessions
sr: Previše sesija

en: Passport not verified
sr: Pasport nalog još uvek nije potvrđen

en: Bad friend file
sr: Loša datoteka sa prijateljima

en: Not expected
sr: Neočekivano

en: Server too busy
sr: Server je prezauzet

en: Authentication failed
sr: Neuspešna identifikacija

en: Not allowed when offline
sr: Nedozvoljeno kada ste nepovezani

en: Not accepting new users
sr: Ne prihvataj nove korisnike

en: Kids Passport without parental consent
sr: Dečiji pasoš bez saglasnosti roditelja

en: Passport account not yet verified
sr: Pasport nalog još uvek nije potvrđen

en: Passport account suspended
sr: Pasport nalog je zamrznut

en: Bad ticket
sr: Neispravna karta

en: Unknown Error Code %d
sr: Nepoznata greška sa kodom %d

en: MSN Error: %s
sr: MSN Greška %s

en: Buddy list synchronization issue in %s (%s)
sr: Neprilike pri usklađivanju spiska drugara za %s (%s)

en: %s on the local list is inside the group "%s" but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
sr: %s na lokalnom spisku je u grupi „%s“ ali nije na spisku servera. Želite li da dodate ovog drugara?

en: %s is on the local list but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
sr: %s je u lokalnom spisku ali nije na spisku servera. Želite li da dodate ovog drugara?

en: Other Contacts
sr: Ostali kontakti

en: Nudge
sr: Potapšaj

en: %s has nudged you!
sr: %s vas je potapšao(la)!

en: Nudging %s...
sr: Tapšem %s...

en: Email Address...
sr: Adresa e-pošte...

en: Your new MSN friendly name is too long.
sr: Vaše novo MSN prijateljsko ime je predugačko.

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
sr: Ovo je ime pod kojim će Vas videti Vaši MSN drugari.

en: Allow
sr: Dopusti

en: Disallow
sr: Zabrani

en: Set your home phone number.
sr: Postavite Vaš kućni broj telefona.

en: Set your work phone number.
sr: Postavite Vaš broj telefona na poslu.

en: Set your mobile phone number.
sr: Postavite Vaš broj mobilnog telefona.

en: Allow MSN Mobile pages?
sr: Dopusti MSN mobilne stranice?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
sr: Da li želite da dopustite ili zabranite ljudima iz Vašeg spiska drugara da Vam šalju MSN mobilne stranice na Vaš mobilni telefon ili neki drugi prenosni uređaj?

en: Blocked Text for %s
sr: Zabranjen tekst za %s

en: No text is blocked for this account.
sr: Nema zabranjenog teksta za ovaj nalog.

en: This account does not have email enabled.
sr: Na ovom nalogu nije omogućena e-pošta.

en: Send a mobile message.
sr: Pošalji mobilnu poruku.

en: Page
sr: Stranica

en: Playing a game
sr: Igra igricu

en: Working
sr: Radi

en: Has you
sr: Ima vas

en: Home Phone Number
sr: Broj kućnog telefona

en: Work Phone Number
sr: Broj telefona na poslu

en: Mobile Phone Number
sr: Broj mobilnog telefona

en: Be Right Back
sr: Odmah se vraćam

en: Busy
sr: Zauzet

en: On the Phone
sr: Telefoniram

en: Out to Lunch
sr: Ručam

en: Game Title
sr: Naziv igre

en: Office Title
sr: Zvaničan naziv

en: Set Friendly Name...
sr: Postavi prijateljsko ime...

en: Set Home Phone Number...
sr: Postavi broj kućnog telefona...

en: Set Work Phone Number...
sr: Postavi broj telefona na poslu...

en: Set Mobile Phone Number...
sr: Postavi broj mobilnog telefona...

en: Enable/Disable Mobile Devices...
sr: Omogući/isključi mobilne uređaje...

en: Allow/Disallow Mobile Pages...
sr: Dozvoli/zabrani mobilne stranice...

en: Open Hotmail Inbox
sr: Otvori dospelu poštu na Hotmejlu

en: Send to Mobile
sr: Pošalji na mobilni

en: SSL support is needed for MSN. Please install a supported SSL library.
sr: Za povezivanje sa MSN potrebna je podrška za SSL. Instalirajte podržanu SSL biblioteku.

en: Unable to Add
sr: Ne mogu da dodam

en: Error retrieving profile
sr: Greška pri čitanju sa servera

en: General
sr: Pol

en: Age
sr: Starost

en: Occupation
sr: Zanimanje

en: Location
sr: Mesto

en: Hobbies and Interests
sr: Hobiji i interesovanja

en: A Little About Me
sr: Ponešto o meni

en: Social
sr: Društveno stanje

en: Marital Status
sr: Bračno stanje

en: Interests
sr: Interesovanja

en: Pets
sr: Kućni ljubimci

en: Hometown
sr: Grad rođenja

en: Places Lived
sr: Mesta gde sam živeo

en: Fashion
sr: Moda

en: Music
sr: Muzika

en: Favorite Quote
sr: Omiljena izreka

en: Contact Info
sr: Kontakt podaci

en: Personal
sr: Zvanje

en: Significant Other
sr: Ostali podaci

en: Home Phone
sr: Kućni broj telefona

en: Home Phone 2
sr: Drugi kućni broj telefona

en: Home Address
sr: Adresa stanovanja

en: Personal Mobile
sr: Zvanje

en: Home Fax
sr: Faks

en: Personal Email
sr: E-pošta

en: Personal IM
sr: Brze poruke

en: Anniversary
sr: Godišnjica

note: Business
en: Work
sr: Posao

en: Company
sr: Preduzeće

en: Department
sr: Odeljenje

en: Profession
sr: Zanimanje

en: Work Phone
sr: Broj telefona na poslu

en: Work Phone 2
sr: Drugi broj telefona na poslu

en: Work Address
sr: Adresa na poslu

en: Work Mobile
sr: Broj mobilnog telefona na poslu

en: Work Pager
sr: Pejdžer naposlu

en: Work Fax
sr: Faks na poslu

en: Work Email
sr: E-pošta na poslu

en: Work IM
sr: Brze poruke na poslu

en: Start Date
sr: Početni datum

en: Favorite Things
sr: Omiljene stvari

en: Last Updated
sr: Poslednja dopuna

en: Homepage
sr: Lična stranica

en: The user has not created a public profile.
sr: Korisnik nije napravio javni profil.

en: MSN reported not being able to find the user's profile. This either means that the user does not exist, or that the user exists but has not created a public profile.
sr: MSN je izvestio da ne može da pronađe korisnikov profil. To znači da ili korisnik s datim imenom ne postoji, ili da postoji ali da nema javni profil.

en: Could not find any information in the user's profile. The user most likely does not exist.
sr: Ne mogu da nađem podatke u korisnikovom profilu. Korisnik sa ovim imenom najverovatnije ne postoji.

en: View web profile
sr: Prikaži profil sa mreže

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *< summary
en: Windows Live Messenger Protocol Plugin
sr: Dodatak za Novelov GroupWise protokol

en: Use HTTP Method
sr: Koristi HTTP režim

en: HTTP Method Server
sr: Server HTTP režima

en: Show custom smileys
sr: Prikaži proizvoljne smeške

en: nudge: nudge a user to get their attention
sr: nudge: potapšaj drugara da bi privukao njegovu pažnju

en: The following users are missing from your addressbook
sr: Sledeći korisnici nedostaju u vašem adresaru

en: Unable to add user
sr: Ne mogu da zabranim korisnika

note: Unknown error!
en: Unknown error (%d)
sr: Nepoznata greška (%d)

en: Mobile message was not sent because it was too long.
sr: Poruka za mobilni nije poslata jer je predugačka.

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in. | The MSN server will shut down for maintenance in %d minutes. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
sr[0]: MSN server će biti ugašen radi održavanja za %d minut. Vi ćete biti automatski odjavljeni. Završite sve razgovore koji su u toku.
    
    Nakon održavanja, možete se ponovo prijaviti.
sr[1]: MSN server će biti ugašen radi održavanja za %d minuta. Vi ćete biti automatski odjavljeni. Završite sve razgovore koji su u toku.
    
    Nakon održavanja, možete se ponovo prijaviti.
sr[2]: MSN server će biti ugašen radi održavanja za %d minuta. Vi ćete biti automatski odjavljeni. Završite sve razgovore koji su u toku.
    
    Nakon održavanja, možete se ponovo prijaviti.
sr[3]: MSN server će biti ugašen radi održavanja za %d minut. Vi ćete biti automatski odjavljeni. Završite sve razgovore koji su u toku.
    
    Nakon održavanja, možete se ponovo prijaviti.

en: Message was not sent because the system is unavailable. This normally happens when the user is blocked or does not exist.
sr: Poruka nije poslata jer sistem nije dostupan. Ovo se dešava ukoliko je korisnik ima zabranu ili ne postoji.

en: Message was not sent because messages are being sent too quickly.
sr: Poruka nije poslata jer ih šaljete suviše brzo.

en: Message was not sent because an unknown encoding error occurred.
sr: Poruka nije poslata zato što je došlo do nepoznate greške u kodiranju.

en: Message was not sent because an unknown error occurred.
sr: Poruka nije poslata zato što je došlo do nepoznate greške:

en: Writing error
sr: Greška pri pisanju

en: Reading error
sr: Greška pri čitanju

en: Connection error from %s server:
    %s
sr: Greška pri povezivanju sa servera %s:
    %s

en: The MSN servers are temporarily unavailable. Please wait and try again.
sr: MSN serveri su privremeno nedostupni. Sačekajte malo pa pokušajte ponovo.

en: Unable to authenticate: %s
sr: Ne mogu da identifikujem: %s

en: Your MSN buddy list is temporarily unavailable. Please wait and try again.
sr: Vaš spisak MSN drugara je privremeno nedostupan. Sačekajte malo pa pokušajte ponovo.

en: Handshaking
sr: Rukovanje

en: Transferring
sr: Prenosim

en: Starting authentication
sr: Počinjem identifikaciju

en: Getting cookie
sr: Primam kolačić

en: Sending cookie
sr: Šaljem kolačić

en: Retrieving buddy list
sr: Preuzimam spisak drugara

en: Away From Computer
sr: Odsutan od računara

en: On The Phone
sr: Telefoniram

en: Out To Lunch
sr: Na ručku sam

en: Message may have not been sent because a timeout occurred:
sr: Poruka možda nije poslata zato što je istekao rok:

en: Message could not be sent, not allowed while invisible:
sr: Poruka se ne može poslati pošto to nije moguće dok ste nevidljivi:

en: Message could not be sent because the user is offline:
sr: Poruka se ne može poslati pošto je korisnik nepovezan:

en: Message could not be sent because a connection error occurred:
sr: Poruka se ne može poslati zbog greške u vezi:

en: Message could not be sent because we are sending too quickly:
sr: Poruka se ne može biti poslata pošto je prebrzo šaljemo:

en: Message could not be sent because we were unable to establish a session with the server. This is likely a server problem, try again in a few minutes:
sr: Poruka ne može biti poslata jer nismo mogli da uspostavimo vezu sa serverom. Ovo je verovatno problem do servera, pokušajte ponovo za par minuta:

en: Message could not be sent because an error with the switchboard occurred:
sr: Poruka se ne može poslati zbog greške sa prebacivačem:

en: Message may have not been sent because an unknown error occurred:
sr: Poruka možda nije poslata zato što je došlo do nepoznate greške:

en: Delete Buddy from Address Book?
sr: Da obrišem drugara iz adresara?

en: Do you want to delete this buddy from your address book as well?
sr: Da li želite da obrišete ovog drugara i iz adresara?

en: The username specified is invalid.
sr: Uneto korisničko ime je neispravno.

note: no profile information yet, so we cannot update (reference: "libpurple/request.h")
en: Profile
sr: Profil

en: _Search
sr: _Traži

en: In Love
sr: Zaljubljen

en: No such user: %s
sr: Korisnik %s ne postoji

en: User lookup
sr: Traženje korisnika

en: Reading challenge
sr: Čita izazov

en: Unexpected challenge length from server
sr: Neočekivana dužina izazova sa servera

en: Logging in
sr: Povezujem se

en: MySpaceIM - No Username Set
sr: Moj svemir — Niste uneli korisničko ime

en: You appear to have no MySpace username.
sr: Nemate korisničko ime za Moj svemir.

en: Would you like to set one now? (Note: THIS CANNOT BE CHANGED!)
sr: Da li želite da izaberete jedno? (Primedba: ovo NE možete menjati kasnije!)

en: Lost connection with server
sr: Veza sa serverom je prekinuta

note: Can't write _()'d strings in array initializers. Workaround. khc: then use N_() in the array initializer and use _() when they are used
en: New mail messages
sr: Nova e-pošta

en: New blog comments
sr: Novi komentari u blogu

en: New profile comments
sr: Novi komentari profila

en: New friend requests!
sr: Novi zahtevi za sprijateljavanje!

en: New picture comments
sr: Novi komentari slika

en: MySpace
sr: Moj svemir

en: IM Friends
sr: Drugovi

en: %d buddy was added or updated from the server (including buddies already on the server-side list) | %d buddies were added or updated from the server (including buddies already on the server-side list)
sr[0]: %d drug je dodat ili ažuriran sa servera (uključujući dugove sa liste na serveru)
sr[1]: %d druga su dodata ili ažurirana sa servera (uključujući drugove sa liste na serveru)
sr[2]: %d drugova su dodati ili ažurirani sa servera (uključujući drugove sa liste na serveru)
sr[3]: %d drug je dodat ili ažuriran sa servera (uključujući dugove sa liste na serveru)

en: Add contacts from server
sr: Dodaj kontakt sa servera

en: Protocol error, code %d: %s
sr: Greška u protokolu, kod %d: %s

en: Incorrect username or password
sr: Neispravno korisničko ime ili lozinka

en: MySpaceIM Error
sr: Greška u Mom svemiru

en: Invalid input condition
sr: Pogrešan ulazni uslov

en: Failed to add buddy
sr: Neuspešno dodavanje drugara razgovoru

en: 'addbuddy' command failed.
sr: Komanda za dodavanje drugara neuspela

en: persist command failed
sr: Komanda za održavanje neuspela

en: Failed to remove buddy
sr: Neuspešno uklanjanje drugara razgovoru

en: 'delbuddy' command failed
sr: komanda brisanja drugara neuspela

en: blocklist command failed
sr: komanda liste zabrane neuspela

en: Missing Cipher
sr: Nedostaje lozinka

en: The RC4 cipher could not be found
sr: RC4 lozinka ne može biti nađena

en: Upgrade to a libpurple with RC4 support (>= 2.0.1). MySpaceIM plugin will not be loaded.
sr: Ažuriraj libpurple RC4 podrškom (>= 2.0.1). Dodatak za moj svemir neće biti učitan.

en: Add friends from MySpace.com
sr: Dodaj prijatelja iz MySpace.com

en: Importing friends failed
sr: Uvoz drugova neuspeo

note: TODO: find out how
en: Find people...
sr: Traži ljude...

en: Change IM name...
sr: Promeni ime...

en: myim URL handler
sr: Rukovodilac adresa Mog svemira

en: No suitable MySpaceIM account could be found to open this myim URL.
sr: Nije nađen odgovarajući nalog na Mom svemiru za ovu adresu

en: Enable the proper MySpaceIM account and try again.
sr: Aktivirajte odgovarajući Moj svemir nalog i probajte ponovo.

en: Show display name in status text
sr: Prikaži korisničko ime u tekstu stanja

en: Show headline in status text
sr: Prikaži rukovodioca u tekstu stanja

en: Send emoticons
sr: Pošalji smešak

en: Screen resolution (dots per inch)
sr: Rezolucija ekrana (tačaka po inču)

en: Base font size (points)
sr: Veličina slova (u tačkama)

en: User
sr: Korisnik

en: Headline
sr: Naslov

en: Song
sr: Numera

en: Total Friends
sr: Ukupno drugova

en: Client Version
sr: Verzija programa

en: MySpaceIM - Username Available
sr: MySpaceIM - Korisničko ime je dostupno

en: This username is available. Would you like to set it?
sr: Ovo korisničko ime je dostupno. Da li želite da ga uzmete?

en: ONCE SET, THIS CANNOT BE CHANGED!
sr: Kada se jednom postavi, ne može se više menjati!!!

en: MySpaceIM - Please Set a Username
sr: MySpaceIM - Izaberite korisničko ime

en: This username is unavailable.
sr: Ovo korisničko ine nije dostupno.

en: Please try another username:
sr: Probajte drugo korisničko ime:

note: Protocol won't log in now without a username set.. Disconnect
en: No username set
sr: Niste uneli korisničko ime

note: TODO: icons for each zap Lots of comments for translators: Zap means "to strike suddenly and forcefully as if with a * projectile or weapon."  This term often has an electrical * connotation, for example, "he was zapped by electricity when * he put a fork in the toaster."
en: Zap
sr: Ubij

en: %s has zapped you!
sr: %s Vas je ubio(la)!

en: Zapping %s...
sr: Ubijam %s...

note: Whack means "to hit or strike someone with a sharp blow"
en: Whack
sr: Lupi

en: %s has whacked you!
sr: %s Vas je lupio(la)!

en: Whacking %s...
sr: Lupam %s...

note: Torch means "to set on fire."  Don't worry, this doesn't * make a whole lot of sense in English, either.  Feel free * to translate it literally.
en: Torch
sr: Sprži

en: %s has torched you!
sr: %s Vas je spržio(la)!

en: Torching %s...
sr: Pržim %s...

note: Smooch means "to kiss someone, often enthusiastically"
en: Smooch
sr: Cmokni

en: %s has smooched you!
sr: %s Vas je cmoknuo(la)!

en: Smooching %s...
sr: Cmokćem %s...

note: A hug is a display of affection; wrapping your arms around someone
en: Hug
sr: Grli

en: %s has hugged you!
sr: %s Vas je zagrlio(la)!

en: Hugging %s...
sr: Grlim %s...

note: Slap means "to hit someone with an open/flat hand"
en: Slap
sr: Ošamari

en: %s has slapped you!
sr: %s Vas je ošamario!

en: Slapping %s...
sr: Šamaram %s...

note: Goose means "to pinch someone on their butt"
en: Goose
sr: Vaćari

en: %s has goosed you!
sr: %s Vas vaćari!

en: Goosing %s...
sr: Vaćarim %s...

note: A high-five is when two people's hands slap each other * in the air above their heads.  It is done to celebrate * something, often a victory, or to congratulate someone.
en: High-five
sr: Baci peticu

en: %s has high-fived you!
sr: %s Vam baca peticu!

en: High-fiving %s...
sr: Bacam peticu za %s...

note: We're not entirely sure what the MySpace people mean by * this... but we think it's the equivalent of "prank."  Or, for * someone to perform a mischievous trick or practical joke.
en: Punk
sr: Odalami

en: %s has punk'd you!
sr: %s Vas je odalamio(la)!

en: Punking %s...
sr: Odalamljujem %s...

note: Raspberry is a slang term for the vibrating sound made * when you stick your tongue out of your mouth with your * lips closed and blow.  It is typically done when * gloating or bragging.  Nowadays it's a pretty silly * gesture, so it does not carry a harsh negative * connotation.  It is generally us
en: Raspberry
sr: Prdi ustima

en: %s has raspberried you!
sr: %s Vam prdi ustima!

en: Raspberrying %s...
sr: Prdim ustima na %s...

en: Required parameters not passed in
sr: Potrebni parametri nisu preneseni

en: Unable to write to network
sr: Ne mogu da pišem u mrežu

en: Unable to read from network
sr: Ne mogu da čitam sa mreže

en: Error communicating with server
sr: Greška pri sporazumevanju sa serverom

en: Conference not found
sr: Konferencija nije pronađena

en: Conference does not exist
sr: Konferencija ne postoji.

en: A folder with that name already exists
sr: Datoteka već postoji.

en: Not supported
sr: Nije podržano

en: Password has expired
sr: Lozinka je istekla

en: Incorrect password
sr: Neispravna lozinka

en: Account has been disabled
sr: Nalog je isključen

en: The server could not access the directory
sr: Server nije uspeo da pristupi direktorijumu

en: Your system administrator has disabled this operation
sr: Vaš sistem administrator je isključio ovu mogućnost

en: The server is unavailable; try again later
sr: Server nije raspoloživ; probajte kasnije

en: Cannot add a contact to the same folder twice
sr: Kontakti se ne mogu dvaput dodati u isti folder

en: Cannot add yourself
sr: Ne možete dodati sami sebe

en: Master archive is misconfigured
sr: Glavna arhiva nije dobro podešena

en: Could not recognize the host of the username you entered
sr: Ne mogu da prepoznam domaćina za uneseno korisničko ime

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
sr: Vaš nalog je isključen jer je bilo suviše pogrešno unetih lozinku

en: You cannot add the same person twice to a conversation
sr: Ne možete dvaput dodati istu osobu u razgovor

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
sr: Dostigli ste najveći dozvoljen broj kontakata

en: You have entered an incorrect username
sr: Uneli ste neispravno korisničko ime

en: An error occurred while updating the directory
sr: Desila se greška prilikom obnove direktorijuma

en: Incompatible protocol version
sr: Verzija protokola nije prilagođena

en: The user has blocked you
sr: Korisnik je stavio zabranu na vas

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
sr: Ova ogledna verzija ne dozvoljava više od deset istovremeno ulogovanih korisnika

en: The user is either offline or you are blocked
sr: Korisnik ili nije na vezi ili imate zabranu

en: Unknown error: 0x%X
sr: Nepoznata greška: 0x%X

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
sr: Ne mogu da pošaljem poruku. Ne mogu da dobavim podatke o korisniku (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
sr: Ne mogu da dodam „%s“ u spisak drugara (%s).

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
sr: Ne mogu da pošaljem poruku. (%s)

en: Unable to invite user (%s).
sr: Ne mogu da pozovem korisnika (%s).

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
sr: Ne mogu da pošaljem poruku za %s. Ne mogu da načinim konferenciju (%s).

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
sr: Ne mogu da pošaljem poruku. Ne mogu danačinim konverenciju (%s).

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
sr: Neuspelo pomeranje %s u folder %s u serverovom spisku. Greška pri pravljenju foldera (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
sr: Ne mogu da dodam %s u spisak drugara. Greška pri pravljenju foldera na serveru (%s).

en: Could not get details for user %s (%s).
sr: Ne mogu da dobavim detalje o korisniku %s (%s).

en: Unable to add user to privacy list (%s).
sr: Ne mogu da dodam korisnika u lični spisak (%s).

en: Unable to add %s to deny list (%s).
sr: Ne mogu da dodam %s u spisak odbijenih (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
sr: Ne mogu da dodam %s u spisak prihvaćenih (%s).

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
sr: Ne mogu da uklonim %s iz ličnog spiska (%s).

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
sr: Nije moguće promeniti podešavanja privatnosti na serveru (%s).

en: Unable to create conference (%s).
sr: Ne mogu da načinim konferenciju (%s).

en: Error communicating with server. Closing connection.
sr: Greška pri povezivanju sa serverom. Prekidam vezu.

en: Telephone Number
sr: Telefon

en: Personal Title
sr: Zvanje

en: Mailstop
sr: Pošta

en: User ID
sr: Korisnikov ID

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
sr: Puno ime

en: GroupWise Conference %d
sr: GroupWise konferencija %d

en: Authenticating...
sr: Identifikacija

en: Waiting for response...
sr: Čekam na odgovor...

en: %s has been invited to this conversation.
sr: %s je pozvan na ovaj razgovor.

en: Invitation to Conversation
sr: Poziv na razgovor

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
sr: Poziv od: %s
    
    Poslato: %s

en: Would you like to join the conversation?
sr: Da li želite da se priključite razgovoru?

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
sr: Izgleda da %s nije prisutan i da nije primio poslatu poruku.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
sr: Ova konferencija je zatvorena. Poruke se više ne mogu slati.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
sr: Dodatak za Novelov GroupWise protokol

en: Server address
sr: Adresa servera

en: Server port
sr: Port servera

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
sr: Daj mi ovlašćenje kako bih mogao da te dodam u spisak drugara.

en: No reason given.
sr: Razlog nije naveden.

en: Authorization Denied Message:
sr: Razlog odbijanja ovlašćenja:

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c OK and @c Cancel buttons.
en: _OK
sr: _U redu

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
sr: Uspostavljali ste i prekidali vezu suviše često. Sačekajte deset minuta pa pokušajte ponovo. Ako nastavite da pokušavate, moraćete da sačekate još duže.

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking with is probably using a different encoding than expected.  If you know what encoding he is using, you can specify it in the advanced account options for your AIM/ICQ account.)
sr: (Javila se greška u prijemu ove poruke. Drugar sa kim ste razgovarali verovatno koristi drugačije kodiranje od očekivanog. Ukoliko znate koje kodiranje on koristi, možete ga uneti u naprednim opcijama vašeg AIM/ICQ naloga.)

en: (There was an error receiving this message.  Either you and %s have different encodings selected, or %s has a buggy client.)
sr: (Došlo je do greške pri prijemu ove poruke. Ili Vi i %s koristite različito kodiranje karaktera, ili %s ima neku grešku u programu.)

en: Could not join chat room
sr: Ne mogu da se povežem na pričaonicu

en: Invalid chat room name
sr: Neispravno ime pričaonice

en: Invalid error
sr: Neispravna greška (!!!)

en: Unable to send message: %s
sr: Ne mogu da pošaljem poruku: %s

en: Typing
sr: Kuca

note: "I am mobile." / "John is mobile."
en: Mobile
sr: Mobilni telefon

en: Listening to music
sr: Slušam muziku

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: AIM Protocol Plugin
sr: Dodatak za AIM protokol

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: ICQ Protocol Plugin
sr: Dodatak za ICQ protokol

en: Encoding
sr: Način zapisa

en: The remote user has closed the connection.
sr: Udaljeni korisnik više nije na mreži

en: The remote user has declined your request.
sr: Udaljeni korisnik je odbio Vaš zahtev.

en: Lost connection with the remote user:<br>%s
sr: Prekinuta je veza sa udaljenim korisnikom:<br>%s

en: Received invalid data on connection with remote user.
sr: Primljeni pogrešni podaci od udaljenog korisnika.

en: Direct IM established
sr: Neposredan razgovor je omogućen

en: File %s is %s, which is larger than the maximum size of %s.
sr: Datoteka %s je %s, što je veće od maksimalne veličine od %s.

en: Free For Chat
sr: Dostupan za ćaskanje

en: Not Available
sr: Nedostupan

en: Occupied
sr: Zauzet

en: Web Aware
sr: Pratim veb

en: Invisible
sr: Nevidljiv

en: Username sent
sr: Korisničko ime je poslato

en: Connection established, cookie sent
sr: Veza je uspostavljena, kolačić je poslat

note: TODO: Don't call this with ssi
en: Finalizing connection
sr: Dovršava povezivanje

en: You may be disconnected shortly.  If so, check %s for updates.
sr: Veza se uskoro može prekinuti.  Pogledajte %s za dopune.

en: Unable to get a valid AIM login hash.
sr: Neuspelo dobavljanje ispravnog heša za prijavu na AIM.

en: Unable to get a valid login hash.
sr: Ne mogu da primi ispravan heš za prijavu.

en: Received authorization
sr: Primio ovlašćenje

note: service temporarily unavailable
en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
sr: Usluga AOL brzih poruka je privremeno nedostupna.

note: client too old
en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
sr: Program koji koristite je zastareo. Osvežite ga sa %s

en: Enter SecurID
sr: Unesite SecurID

en: Enter the 6 digit number from the digital display.
sr: Unesite šestocifreni broj sa digitalnog ekrana.

en: Password sent
sr: Lozinka poslata

en: Unable to initialize connection
sr: Ne mogu da uspostavim vezu.

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
sr: Korisnik %u je odbio Vaš zahtev za ovlašćenje da ga dodate u spisak drugara, a naveo je sledeći razlog:
    %s

en: ICQ authorization denied.
sr: ICQ ovlašćenje odbijeno.

note: Someone has granted you authorization
en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
sr: Korisnik %u je prihvatio Vaš zahtev da ga dodate u spisak drugara.

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
sr: Primili ste naročitu poruku
    
    Od: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
sr: Primili ste ICQ stranicu
    
    Od: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ email from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
sr: Primili ste ICQ e-poruku od %s [%s]
    
    Poruka glasi:
    %s

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
sr: ICQ korisnik %u Vam je poslao kontakt: %s (%s)

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
sr: Da li želite da dodate ovaj kontakt u spisak drugara?

en: _Add
sr: _Dodaj

en: _Decline
sr: _Odbij

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
sr[0]: Propustili ste %hu poruku od %s zato što je bila neispravna.
sr[1]: Propustili ste %hu poruke od %s zato što su bile neispravne.
sr[2]: Propustili ste %hu poruka od %s zato što su bile neispravne.
sr[3]: Propustili ste %hu poruku od %s zato što je bila neispravna.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
sr[0]: Propustili ste %hu poruku od %s zato što je bila prevelika.
sr[1]: Propustili ste %hu poruke od %s zato što su bile prevelike.
sr[2]: Propustili ste %hu poruka od %s zato što su bile prevelike.
sr[3]: Propustili ste %hu poruku od %s zato što je bila prevelika.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
sr[0]: Propustili ste %hu poruku od %s zato što je prekoračeno ograničenje.
sr[1]: Propustili ste %hu poruke od %s zato što je prekoračeno ograničenje.
sr[2]: Propustili ste %hu poruka od %s zato što je prekoračeno ograničenje.
sr[3]: Propustili ste %hu poruku od %s zato što je prekoračeno ograničenje.

en: You missed %hu message from %s because his/her warning level is too high. | You missed %hu messages from %s because his/her warning level is too high.
sr[0]: Propustili ste %hu poruku od %s zato što je on/ona previše zločest.
sr[1]: Propustili ste %hu poruke od %s zato što je on/ona previše zločest.
sr[2]: Propustili ste %hu poruka od %s zato što je on/ona previše zločest.
sr[3]: Propustili ste %hu poruku od %s zato što je on/ona previše zločest.

en: You missed %hu message from %s because your warning level is too high. | You missed %hu messages from %s because your warning level is too high.
sr[0]: Propustili ste %hu poruku od %s zato što ste previše zločesti.
sr[1]: Propustili ste %hu poruke od %s zato što ste previše zločesti.
sr[2]: Propustili ste %hu poruka od %s zato što ste previše zločesti.
sr[3]: Propustili ste %hu poruku od %s zato što ste previše zločesti.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
sr[0]: Propustili ste %hu poruku od %s iz nepoznatih razloga.
sr[1]: Propustili ste %hu poruke od %s iz nepoznatih razloga.
sr[2]: Propustili ste %hu poruka od %s iz nepoznatih razloga.
sr[3]: Propustili ste %hu poruku od %s iz nepoznatih razloga.

en: Your AIM connection may be lost.
sr: Možda AIM veza prekinuta.

en: You have been disconnected from chat room %s.
sr: Veza sa pričaonicom %s je prekinuta.

en: The new formatting is invalid.
sr: Novi zapis je neispravan.

en: Username formatting can change only capitalization and whitespace.
sr: Možete izmeniti samo veličinu slova i broju razmaka u korisničkom imenu.

en: Pop-Up Message
sr: Iskačuća poruka

en: The following username is associated with %s | The following usernames are associated with %s
sr[0]: Sledeći nadimak je povezan sa %s
sr[1]: Sledeći nadimci su povezan sa %s
sr[2]: Sledeći nadimci su povezan sa %s
sr[3]: Sledeći nadimak je povezan sa %s

en: No results found for email address %s
sr: Nije pronađeno niti jedno poklapanje za adresu e-pošte %s

en: You should receive an email asking to confirm %s.
sr: Trebate da primite e-poštu radi potvrđivanja %s.

en: Account Confirmation Requested
sr: Zahteva se potvrda naloga

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name differs from the original.
sr: Greška 0x%04x: Ne mogu da ispišem korisničko ime zato što se traženo ime razlikuje od originala.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because it is invalid.
sr: Greška 0x%04x: Ne mogu da ispišem korisničko ime zato što je pogrešno.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name is too long.
sr: Greška 0x%04x: Ne mogu da ispišem korisničko ime zato što je traženo ime predugačko.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because there is already a request pending for this username.
sr: Greška 0x%04x: Ne mogu da promenim adresu e-pošte zato što je već poslat zahtev na ovo korisničko ime.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address has too many usernames associated with it.
sr: Greška 0x%04x: Ne mogu da promenim adresu e-pošte zato što je previše korisničkih imena povezano sa datom adresom.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address is invalid.
sr: Greška 0x%04x: Ne mogu da promenim adresu e-pošte zato što je uneta adresa neispravna.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
sr: Greška 0x%04x: Nepoznata greška.

en: Error Changing Account Info
sr: Greška pri izmeni podataka o nalogu

en: The email address for %s is %s
sr: Adresa e-pošte za %s je %s

en: Account Info
sr: Podaci o nalogu

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
sr: Slika u brzoj poruci nije poslata. Morate biti neposredno povezani za slanje slika.

en: Unable to set AIM profile.
sr: Ne mogu da postavim AIM profil.

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
sr: Verovatno ste želeli da postavite Vaš profil pre nego što je postupak prijave završen. Profil nije postavljen. Pokušajte ponovo, kada se propisno povežete.

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
sr[0]: Prekoračena je najveća dozvoljena veličina profila od %d bajta. On je stoga smanjen.
sr[1]: Prekoračena je najveća dozvoljena veličina profila od %d bajta. On je stoga smanjen.
sr[2]: Prekoračena je najveća dozvoljena veličina profila od %d bajtova. On je stoga smanjen.
sr[3]: Prekoračena je najveća dozvoljena veličina profila od jednog bajta. On je stoga smanjen.

en: Profile too long.
sr: Profil je predugačak.

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
sr[0]: Prekoračena je najveća dozvoljena dužina poruke za odsustvo od %d bajta. Ona je stoga skraćena.
sr[1]: Prekoračena je najveća dozvoljena dužina poruke za odsustvo od %d bajta. Ona je stoga skraćena.
sr[2]: Prekoračena je najveća dozvoljena dužina poruke za odsustvo od %d bajtova. Ona je stoga skraćena.
sr[3]: Prekoračena je najveća dozvoljena dužina poruke za odsustvo od jednog bajta. Ona je stoga skraćena.

en: Away message too long.
sr: Poruka za odsustvo je predugačka.

en: Unable to Retrieve Buddy List
sr: Ne mogu da preuzmem spisak drugara

en: The AIM servers were temporarily unable to send your buddy list.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few minutes.
sr: AIM serveri privremeno ne mogu da vam pošalju spisak drugova.  Vaš spisak drugova nije nestao, i verovatno će biti dostupan za nekoliko minuta.

en: Orphans
sr: Siročići

en: (no name)
sr: (bez imena)

en: The user %s has given you permission to add him or her to your buddy list.  Do you want to add this user?
sr: Korisnik %s vam je dozovolio da ga dodate u spisak drugara. Da li želite da ga dodate?

en: Authorization Given
sr: Ovlašćenje je dato

note: Granted
en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
sr: Korisnik %s je odobrio Vaš zahtev da ga dodate u spisak drugara.

en: Authorization Granted
sr: Zahtev odobren

note: Denied
en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
sr: Korisnik %s je odbio Vaš zahtev da ga dodate u spisak drugara iz sledećeg razloga:
    %s

en: Authorization Denied
sr: Zahtev odbijen

en: _Exchange:
sr: Raz_mena:

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
sr: Slika nije poslata. Ne možete slati slike za vreme AIM ćaskanje.

en: iTunes Music Store Link
sr: Veza do iTjuns muzičke

en: Buddy Comment for %s
sr: Primedba za drugara %s

en: Buddy Comment:
sr: Primedba za drugara:

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
sr: Izabrali ste da uspostavite vezu za neposredne brze poruke sa %s.

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a security risk.  Do you wish to continue?
sr: Kako ovo razotkriva Vašu IP adresu, može se smatrati narušavanjem privatnosti. Želite li da nastavite?

en: C_onnect
sr: Uspostavi _vezu

en: Get AIM Info
sr: AIM podaci

note: We only do this if the user is in our buddy list
en: Edit Buddy Comment
sr: Uredi primedbu za drugara

en: Direct IM
sr: Neposredna poruka

en: Re-request Authorization
sr: Ponovi zahtev za ovlašćenje

en: Require authorization
sr: Zahtevaj ovlašćenje

en: Web aware (enabling this will cause you to receive SPAM!)
sr: Svesnost veba (omogućavanje ovoga će izazvati primanje SPAMA!)

en: ICQ Privacy Options
sr: Postavke privatnosti za ICQ

en: Change Address To:
sr: Promena adrese u:

en: You are awaiting authorization from the following buddies
sr: Očekujete ovlašćenje od sledećih drugara

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
sr: Možete ponoviti zahtev za ovlašćenje od ovih drugara desnim klikom na njih i izborom „Ponovi zahtev za ovlašćenje“.

en: Find Buddy by Email
sr: Pronađi drugara pomoću adrese e-pošte

en: Search for a buddy by email address
sr: Pronađi drugara pomoću adrese e-pošte

en: Type the email address of the buddy you are searching for.
sr: Ukucajte e-poštansku adresu drugara koga tražite.

en: Set User Info (web)...
sr: Postavi podatke (preko veba)...

note: This only happens when connecting with the old-style BUCP login
en: Change Password (web)
sr: Promeni lozinku (preko veba)

en: Configure IM Forwarding (web)
sr: Podesi prosleđivanje brzih poruka (preko veba)

note: ICQ actions
en: Set Privacy Options...
sr: Unesi opcije privatnosti...

note: AIM actions
en: Confirm Account
sr: Potvrdite nalog

en: Display Currently Registered Email Address
sr: Prikaži trenutno registrovanu adresu e-pošte

en: Change Currently Registered Email Address...
sr: Izmeni trenutno registrovanu adresu e-pošte...

en: Show Buddies Awaiting Authorization
sr: Prikaži drugare za koje se čeka ovlašćenje

en: Search for Buddy by Email Address...
sr: Pronađi drugara prema adresi e-pošte...

en: Always use AIM/ICQ proxy server for
    file transfers and direct IM (slower,
    but does not reveal your IP address)
sr: Uvek koristi AIM/ICQ mrežni posrednik
    za prenos datoteka i brze poruke
    (sporije, ali ne otkriva vašu IP adresu)

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
sr: Tražim od %s da se poveže na %s:%hu za neposredne brze poruke.

en: Attempting to connect to %s:%hu.
sr: Pokušavam da se povežem na %s:%hu.

en: Attempting to connect via proxy server.
sr: Pokušavam da se povežem na mrežni posrednik.

en: %s has just asked to directly connect to %s
sr: %s je upravo zatražio neposrednu vezu sa %s

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
sr: Ovo zahteva neposrednu vezu između dva računara i neophodno je za slanje slika. Pošto će se Vaša IP adresa prikazati, ovo se može smatrati narušavanjem privatnosti.

note: Label
en: Buddy Icon
sr: Sličica drugara

en: Voice
sr: Glas

en: AIM Direct IM
sr: Neposredna AIM poruka

en: Get File
sr: Pribavi datoteku

en: Games
sr: Igre

en: Add-Ins
sr: Dodaci

en: Send Buddy List
sr: Pošalji spisak drugara

en: ICQ Direct Connect
sr: Neposredna ICQ veza

en: AP User
sr: AP korisnik

en: Nihilist
sr: Nihilista

en: ICQ Server Relay
sr: ICQ preusmeravanje servera

en: Old ICQ UTF8
sr: Stari ICQ UTF8

en: Trillian Encryption
sr: Trilijan enkripcija

en: Hiptop
sr: Vrhkuka

en: Security Enabled
sr: Bezbednost uključena

en: Video Chat
sr: Video ćaskanje

en: Live Video
sr: Živa slika

en: Camera
sr: Kamera

en: Screen Sharing
sr: Deljenje ekrana

en: IP Address
sr: IP adresa

en: Warning Level
sr: _Nivoi upozorenja

en: Buddy Comment
sr: Primedba za drugara:

en: User information not available: %s
sr: Podaci o korisniku %s nedostupni:

en: Mobile Phone
sr: Mobilni telefon

en: Personal Web Page
sr: Lična veb stranica

note: aim_userinfo_t use_html_status
en: Additional Information
sr: Dodatni podaci

en: Zip Code
sr: Poštanski broj

en: Work Information
sr: Podaci o poslu

en: Division
sr: Odeljenje

en: Position
sr: Pozicija

en: Web Page
sr: Veb stranica

en: Online Since
sr: Na vezi od

en: Member Since
sr: Član od

en: Capabilities
sr: Mogućnosti

en: Invalid SNAC
sr: Neispravan SNAC

en: Service unavailable
sr: Usluga je nedostupna

en: Service not defined
sr: Usluga nije ustanovljena

en: Obsolete SNAC
sr: Prevaziđeni SNAC

en: Not supported by host
sr: Domaćin ne podržava

en: Not supported by client
sr: Program ne podržava

en: Refused by client
sr: Program je odbio

en: Reply too big
sr: Odgovor je predugačak

en: Responses lost
sr: Odgovori su izgubljeni

en: Request denied
sr: Zahtev je odbijen

en: Busted SNAC payload
sr: Upropašćen je SNAC koristan paket

en: Insufficient rights
sr: Nedovoljno ovlašćenja

en: In local permit/deny
sr: Dozvoli/zabrani u lokalu

en: User temporarily unavailable
sr: Korisnik privremeno nedostupan

en: No match
sr: Nema poklapanja

en: List overflow
sr: Prekoračenje spiska

en: Request ambiguous
sr: Zahtev je dvosmislen

en: Queue full
sr: Red je pun

en: Not while on AOL
sr: Ne dok je na AOL-u

note: Translators: This string is a menu option that, if selected, will cause you to appear online to the chosen user even when your status is set to Invisible.
en: Appear Online
sr: Pravi se povezan

note: Translators: This string is a menu option that, if selected, will cause you to always appear offline to the chosen user (even when your status isn't Invisible).
en: Appear Offline
sr: Kao nepovezan

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
sr: <b>Naziv grupe:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
sr: <b>Beleške identifikacije grupe:</b> %s<br>

en: Info for Group %s
sr: Podaci o grupi %s

en: Notes Address Book Information
sr: Beleške podataka adresara

en: Invite Group to Conference...
sr: Pozovi grupu na konferenciju...

en: Get Notes Address Book Info
sr: Pribavi beleške podataka adresara

en: Sending Handshake
sr: Šaljem rukovanje

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
sr: Čekam na priznavanje rukovanja

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
sr: Rukovanje prepoznato, šaljem prijavu

en: Waiting for Login Acknowledgement
sr: Čekam prepoznavanje prijave

en: Login Redirected
sr: Prijava preusmerena

en: Forcing Login
sr: Prisiljavam prijavu

en: Login Acknowledged
sr: Prijava prepoznata

en: Starting Services
sr: Pokrećem usluge

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
sr: Sametime administrator je dao sledeću izjavu na serveru %s

en: Sametime Administrator Announcement
sr: Izjava Sametime administratora

en: Announcement from %s
sr: Najava od %s

en: Conference Closed
sr: Konferencija je zatvorena

en: Unable to send message:
sr: Ne mogu da pošaljem poruku:

en: Unable to send message to %s:
sr: Ne mogu da pošaljem poruku za %s:

en: Place Closed
sr: Mesto je zatvoreno

en: Microphone
sr: Mikrofon

en: Speakers
sr: Zvučnici

en: Video Camera
sr: Video kamera

en: File Transfer
sr: Prenosi datoteka

en: Supports
sr: Podrška

en: External User
sr: Spoljni korisnik

en: Create conference with user
sr: Napravi konferenciju sa korisnikom

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
sr: Unesite temu za novu konferenciju i pozivnu poruku za %s

en: New Conference
sr: Nova konferencija

en: Create
sr: Napravi

en: Available Conferences
sr: Dostupne konferencije

en: Create New Conference...
sr: Napravi novu konferenciju...

en: Invite user to a conference
sr: Pozovi korisnika na konferenciju

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
sr: Izaberite konferenciju iz priložene liste kako biste poslali pozvali korisnika %s. Izaberite „Napravi novu konferenciju“ ukoliko želite da napravite novu konferenciju kako bi pozvali ovog korisnika na nju.

en: Invite to Conference
sr: Pozovi na konferenciju

en: Invite to Conference...
sr: Pozovi na konferenciju...

en: Send TEST Announcement
sr: Pošalji izjavu

en: Topic:
sr: Tema:

en: No Sametime Community Server specified
sr: Nije određen Sametime server zajednice

en: No host or IP address has been configured for the Meanwhile account %s. Please enter one below to continue logging in.
sr: Nije podešena IP dresa domaćina za međuvremenu nalog %s. Unesite adresu ispod kako bi nastavili prijavu.

en: Meanwhile Connection Setup
sr: Podešavanje međuvremene konekcije

en: No Sametime Community Server Specified
sr: Nije određen Sametime server zajednice

en: Connect
sr: Uspostavi vezu

en: Unknown (0x%04x)<br>
sr: Nepoznato (0x%04x)<br>

en: Last Known Client
sr: Poslednji zabeleženi program

en: User Name
sr: Korisničko ime

en: Sametime ID
sr: Sametime identif.

en: An ambiguous user ID was entered
sr: Unesena je nejasna identifikacija

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
sr: Pronađeno je više od jednog korisnika sa imenom „%s“. Izaberite ispravnog korisnika kog treba dodati u spisak drugara.

en: Select User
sr: Izaberi korisnika

en: Unable to add user: user not found
sr: Ne mogu da dodam korisnika: korisnik nije nađen

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
sr: Identifikacija „%s“ se ne poklapa ni sa jednim korisnikom Sametime zajednice. Ovaj unos je uklonjen sa Vaše liste drugova.

en: Error reading file %s: 
    %s
sr: Greška pri čitanju datoteke %s: 
    %s

en: Remotely Stored Buddy List
sr: Udaljena lista drugova

en: Buddy List Storage Mode
sr: Način čuvanja liste drugova

en: Local Buddy List Only
sr: Samo lokalna lista drugova

en: Merge List from Server
sr: Spoji listu sa servera

en: Merge and Save List to Server
sr: Spoji i sačuvaj listu na server

en: Synchronize List with Server
sr: Uskladi listu sa serverom

en: Import Sametime List for Account %s
sr: Uvezi Sametime listu za nalog %s

en: Export Sametime List for Account %s
sr: Izvezi Sametime listu za nalog %s

en: Unable to add group: group exists
sr: Ne mogu da dodam grupu: grupa postoji

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
sr: Grupa sa imenom „%s“ već postoji u vašoj listi.

en: Unable to add group
sr: Ne mogu da dodam grupu

en: Possible Matches
sr: Moguća poklapanja

en: Notes Address Book group results
sr: Beleške rezultata grupe iz adresara

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
sr: Identifikacija „%s“ može da se odnosi na bilo koju od sledećih beleškigrupe iz adresara. Izaberite pravilno grupu iz priložene liste kako bije dodali u vašu listu drugova.

en: Select Notes Address Book
sr: Izaberi beleške adresara

en: Unable to add group: group not found
sr: Ne mogu da dodam grupu: grupa nije nađena

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
sr: Identifikacija „%s“ se ne poklapa sa ni jednom beleškom grupe adresarau vašoj Sametime zajednici.

en: Notes Address Book Group
sr: Beleške grupe adresara

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
sr: Unesi ime beleške grupe adresara u polju ispod, kako bi dodali grupu i njene članove u vašu listu drugova.

en: Search results for '%s'
sr: Rezultati pretrage za „%s“

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
sr: Identifikator „%s“ se može odnositi na bilo kog od sledećih korisnika. Možete dodati ove korisnike u Vašu listu ili im poslati poruke koristeći priložene dugmiće.

en: Search Results
sr: Rezultati pretrage

en: No matches
sr: Nema poklapanja

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
sr: Identifikator „%s“ se ne poklapa sa ni jednim korisnikom u Vašoj Sametime zajednici.

en: No Matches
sr: Nema poklapanja

en: Search for a user
sr: Traži drugara

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
sr: Unesite ime ili deo identifikacije u polje ispod kako bi našli korisnike u Vašoj Sametime zajednici

en: User Search
sr: Pretraga korisnika

en: Import Sametime List...
sr: Uvezi Sametime listu...

en: Export Sametime List...
sr: Izvezi Sametime listu...

en: Add Notes Address Book Group...
sr: Dodaj beleške grupe adresara...

en: User Search...
sr: Pretraga korisnika...

en: Force login (ignore server redirects)
sr: Prisili prijavu (ignoriši preusmeravanja servera)

note: pretend to be Sametime Connect
en: Hide client identity
sr: Sakrij programov identitet

en: User %s is not present in the network
sr: Korisnik %s nije prisutan na mreži

en: Key Agreement
sr: Pogodba o ključevima

en: Cannot perform the key agreement
sr: Nije moguće složiti se oko ključeva

en: Error occurred during key agreement
sr: Došlo je do greške prilikom pregovora o ključevima

en: Key Agreement failed
sr: Pregovor o ključevima nije uspeo

en: Timeout during key agreement
sr: Vreme je isteklo tokom pregovora

en: Key agreement was aborted
sr: Pregovor o ključevima je otkazan

en: Key agreement is already started
sr: Pregovor o ključevima je već počeo

en: Key agreement cannot be started with yourself
sr: Pregovor o ključevima ne možete voditi sami sa sobom

en: The remote user is not present in the network any more
sr: Udaljeni korisnik više nije na mreži

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
sr: Korisnik %s je tražio pregovor o ključevima. Da li želite da započnete pregovor?

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
sr: Udaljeni korisnik čeka na pregovor o ključevima na:
    Računaru: %s
    Portu: %d

en: Key Agreement Request
sr: Zahtev za pregovor o ključevima

en: IM With Password
sr: Poruka sa lozinkom

en: Cannot set IM key
sr: Ne mogu da pošaljem ključ za brze poruke

en: Set IM Password
sr: Postavi lozinku

en: Get Public Key
sr: Dobavi javni ključ

en: Cannot fetch the public key
sr: Ne mogu da dobavim javni ključ

en: Show Public Key
sr: Prikaži javni ključ

en: Could not load public key
sr: Ne mogu da učitam javni ključ

en: User Information
sr: Podaci o korisniku

en: Cannot get user information
sr: Ne mogu da dobavim podatke o korisniku

en: The %s buddy is not trusted
sr: Drugar %s nije od poverenja

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
sr: Ne možete koristiti obaveštenja o drugarima dok ne uključite njegov/njen javni ključ. Možete koristiti Dobavljanje javnog ključa kako biste to učinili.

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
sr: Otvori...

en: The %s buddy is not present in the network
sr: Drugar %s nije prisutan na mreži

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
sr: Da biste dodali drugara morate da dobavite njegov/njen javni ključ. Pritisnite Dobaci da biste dobavili ključ.

en: _Import...
sr: U_vezi...

en: Select correct user
sr: Izaberite pravog korisnika

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
sr: Pronađeno je više od jednog korisnika sa istim javim ključem. Izaberite ispravnog korisnika sa spiska koje treba dodati u spisak drugara.

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
sr: Pronađeno je više od jednog korisnika sa istim imenom. Izaberite ispravnog korisnika kog treba dodati u spisak drugara.

en: Detached
sr: Otkačen

en: Indisposed
sr: Neobjavljen

en: Wake Me Up
sr: Probudi me

en: Hyper Active
sr: Suviše aktivan

en: User Modes
sr: Korisnički izbori

en: Preferred Contact
sr: Željeni kontakt

en: Preferred Language
sr: Željeni jezik

en: Device
sr: Uređaj

en: Timezone
sr: Vr. zona

en: Geolocation
sr: Mesto

en: Reset IM Key
sr: Poništi ključ za brze poruke

en: IM with Key Exchange
sr: Brze poruke sa razmenom ključeva

en: IM with Password
sr: Lozinka

en: Get Public Key...
sr: Dobavi javni ključ...

en: Kill User
sr: Odstrani korisnika

en: Draw On Whiteboard
sr: Iscrtaj tablu

en: _Passphrase:
sr: _Lozinka:

en: Channel %s does not exist in the network
sr: Kanal %s ne postoji na mreži

en: Channel Information
sr: Podaci o kanalu

en: Cannot get channel information
sr: Ne mogu da dobavim podatke o kanalu

en: <b>Channel Name:</b> %s
sr: <b>Ime kanala:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
sr: <br><b>Broj korisnika:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
sr: <br><b>Osnivač kanala:</b> %s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
sr: <br><b>Šifra kanala:</b> %s

note: Definition of HMAC: http://en.wikipedia.org/wiki/HMAC
en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
sr: <br><b>HMAC za kanal:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
sr: <br><b>Tema kanala:</b><br>%s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
sr: <br><b>Modovi kanala:</b>

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
sr: <br><b>Otisak osnivačevog ključa:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
sr: <br><b>Tekstualni otisak:</b><br>%s

en: Add Channel Public Key
sr: Dodaj javni ključ kanala

note: Add new public key
en: Open Public Key...
sr: Otvori javni ključ...

en: Channel Passphrase
sr: Lozinka za kanal

en: Channel Public Keys List
sr: Spisak javnih ključeva kanala

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
sr: Prijava na kanal se koristi kako bi se kanal obezbedio protiv neovlašćenog pristupa. Prijava se zasniva na lozinkama i digitalnim potpisima. Ako je lozinka postavljena, onda se mora navesti pri ulasku na kanal. Ako su postavljeni javni ključevi za kanal, onda jedino korisnici sa navedenim javnim ključevima mogu da pristupe.

en: Channel Authentication
sr: Prijava na kanal

en: Add / Remove
sr: Dodaj / Ukloni

en: Group Name
sr: Grupa

en: Passphrase
sr: Lozinka

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
sr: Unesite ime i lozinku za privatnu grupu na kanalu %s

en: Add Channel Private Group
sr: Dodaj novu privatnu grupu

en: User Limit
sr: Broj korisnika

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
sr: Najveći dozvoljeni broj korisnika. Ako je nula, ne postoji granica.

en: Invite List
sr: Spisak pozvanih

en: Ban List
sr: Spisak zabrana

en: Add Private Group
sr: Dodaj privatnu grupu

en: Reset Permanent
sr: Ukini stalnost

en: Set Permanent
sr: Postavi stalnost

en: Set User Limit
sr: Postavi broj korisnika

en: Reset Topic Restriction
sr: Ukini ograničenje teme

en: Set Topic Restriction
sr: Postavi ograničenje za temu

en: Reset Private Channel
sr: Ukini privatnost kanala

en: Set Private Channel
sr: Postavi privatnost kanala

en: Reset Secret Channel
sr: Ukini tajnost kanala

en: Set Secret Channel
sr: Postavi tajnost kanala

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
sr: Morate se priključiti kanalu %s pre nego što se priključite privatnoj grupi

en: Join Private Group
sr: Priključi se privatnoj grupi

en: Cannot join private group
sr: Nije moguće ući na privatnu grupu

en: Call Command
sr: Naredba za poziv

en: Cannot call command
sr: Nije uspelo pozivanje komande

en: Unknown command
sr: Nepoznata naredba

en: Secure File Transfer
sr: Bezbedni prenos datoteka

en: Error during file transfer
sr: Greška pri prenosu datoteke

en: Remote disconnected
sr: Server vas je odjavio

en: Permission denied
sr: Pristup zabranjen

en: Key agreement failed
sr: Pregovor o ključevima nije uspeo

en: Connection timed out
sr: Vreme veze ne isteklo

en: Creating connection failed
sr: Uspostavljanje vese neuspelo

en: File transfer session does not exist
sr: Sesija prenosa datoteka ne postoji

en: No file transfer session active
sr: Nema aktivnih sesija za prenos

en: File transfer already started
sr: Prenos datoteke je već počeo

en: Could not perform key agreement for file transfer
sr: Ne mogu da uskladim ključeve za prenos datoteka

en: Could not start the file transfer
sr: Ne mogu da uspostavim prenos datoteke

en: Cannot send file
sr: Ne mogu da pošaljem datoteku

en: Error occurred
sr: Javila se greška

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
sr: %s je promenio temu <I>%s</I> na: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
sr: <I>%s</I> postavlja pristup za kanal <I>%s</I> na: %s

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
sr: <I>%s</I> uklanja sve pristupe za kanal <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
sr: <I>%s</I> postavlja pristup za <I>%s</I> na: %s

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
sr: <I>%s</I> ukida sve pristupe za <I>%s</I>

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
sr: Sa kanala <I>%s</I> vas je izbacio <I>%s</I> (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
sr: Uklonio vas je %s (%s)

en: Killed by %s (%s)
sr: Uklonio vas je %s (%s)

en: Server signoff
sr: Odjavi se

en: Personal Information
sr: Podaci o profilu

en: Birth Day
sr: Rođendan

en: Job Role
sr: Uloga

en: Organization
sr: Organizacija

en: Unit
sr: Jedinica

en: Note
sr: Beleška

en: Join Chat
sr: Priključi se ćaskanju

en: You are channel founder on <I>%s</I>
sr: Vi ste osnivač kanala na <I>%s</I>

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
sr: Osnivač kanala <I>%s</I> je <I>%s</I>

en: Real Name
sr: Pravo ime

en: Status Text
sr: Stanje

en: Public Key Fingerprint
sr: Otisak javnog ključa

en: Public Key Babbleprint
sr: Sažetak javnog ključa

en: _More...
sr: _Više...

en: Detach From Server
sr: Isključi se sa servera

en: Cannot detach
sr: Ne mogu da se isključim

en: Cannot set topic
sr: Ne mogu da postavim temu

en: Failed to change nickname
sr: Ne mogu da promenim nadimak

en: Roomlist
sr: Sobe

en: Cannot get room list
sr: Ne mogu da dobavim spisak soba

en: Network is empty
sr: Mreža je prazna

en: No public key was received
sr: Nije primljen javni ključ

en: Server Information
sr: Podaci o serveru

en: Cannot get server information
sr: Ne mogu da dobavim podatke o serveru

en: Server Statistics
sr: Statistike o serveru

en: Cannot get server statistics
sr: Ne mogu da dobavim statistike o serveru

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
sr: Lokalno vreme početka rada: %s
    Lokalno vreme rada: %s
    Broj klijenata: %d
    Broj kanala: %d
    Broj operatora: %d
    Broj rutera: %d
    Broj ćelijskih klijenata: %d
    Broj ćelijskih kanala: %d
    Broj ćelijskih servera: %d
    Ukupno klijenata: %d
    Ukupno kanala: %d
    Ukupno servera: %d
    Ukupno rutera: %d
    Ukupno operatora servera: %d
    Ukupno operatora rutera: %d

en: Network Statistics
sr: Mrežne statistike

en: Ping failed
sr: Ping nije uspeo

en: Ping reply received from server
sr: Primljen je odgovor na PING sa servera

en: Could not kill user
sr: Ne mogu da uklonim korisnika

en: WATCH
sr: GLEDAJ

en: Cannot watch user
sr: Ne mogu da nadgledam korisnika

en: Resuming session
sr: Nastavljam sesiju

en: Authenticating connection
sr: Identifikacija

en: Verifying server public key
sr: Čitanje javnog ključa za server

en: Passphrase required
sr: Obavezno je šifrovanje

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
sr: Primljen je javni ključ za %s. Vaša lokalna kopija se ne slaže sa ovim ključem. da li i dalje želite da prihvatite ovaj javni ključ?

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
sr: Primljen je javni ključ za %s. Da li želite da prihvatite ovaj javni ključ?

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
sr: Otisak i sažetak ključa za drugara %s su:
    
    %s
    %s

en: Verify Public Key
sr: Proveri javni ključ

en: _View...
sr: _Pregled...

en: Unsupported public key type
sr: Nepodržana vrsta javnog ključa

en: Disconnected by server
sr: Server Vas je isključio

en: Key Exchange failed
sr: Razmena ključeva nije uspela

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
sr: Nastavljam prekinutu sesiju. Pritisnite Ponovno povezivanje da napravite novu vezu.

en: Performing key exchange
sr: Razmena ključeva je u toku

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
sr: Povezivanje sa SILC serverom

en: Out of memory
sr: Nema dovoljno memorije

en: Error loading SILC key pair
sr: Greška pri učitavanju SILC para ključeva

en: Download %s: %s
sr: Preuzimam %s: %s

en: Your Current Mood
sr: Trenutno raspoloženje

en: Normal
sr: Normalno

en: 
    Your Preferred Contact Methods
sr: 
    Omiljeni načini povezivanja

en: Video conferencing
sr: Video razgovor

en: Your Current Status
sr: Vaše trenutno stanje

en: Online Services
sr: Mrežne usluge

en: Let others see what services you are using
sr: Objavi spisak mrežnih usluga

en: Let others see what computer you are using
sr: Objavi ime računara kog koristite

en: Your VCard File
sr: Vaša elektronska posetnica

en: Timezone (UTC)
sr: Vr. zona (UTC)

en: User Online Status Attributes
sr: Osobine mrežnog stanja korisnika

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
sr: Možete dopustiti drugim korisnicima da vide da li ste na vezi ili ne, kako i vaše privatne podatke. Popunite vaše podatke koje biste želeli da drugi vide.

en: Message of the Day
sr: Poruka dana

en: No Message of the Day available
sr: Nije dostupna poruka dana

en: There is no Message of the Day associated with this connection
sr: Nema poruke dana za ovu vezu.

en: Create New SILC Key Pair
sr: Napravi novi SILC par ključeva

en: Passphrases do not match
sr: Lozinke nisu iste.

en: Key Pair Generation failed
sr: Pravljenje para ključeva nije uspelo

en: Key length
sr: Dužina ključa

en: Public key file
sr: Datoteka sa javnim ključem

en: Private key file
sr: Datoteka sa privatnim ključem

en: Passphrase (retype)
sr: Lozinka (ponovo otkucajte)

en: Generate Key Pair
sr: Napravi par ključeva

en: Online Status
sr: Na vezi od

en: View Message of the Day
sr: Pogledaj poruku dana

en: Create SILC Key Pair...
sr: Napravi SILC par ključeva...

en: User <I>%s</I> is not present in the network
sr: Korisnik <I>%s</I> nije prijavljen na mrežu

en: Topic too long
sr: Tema je predugačka.

en: You must specify a nick
sr: Morate navesti nadimak

en: channel %s not found
sr: Kanal %s nije pronađen

en: channel modes for %s: %s
sr: Tema kanala %s je: %s

en: no channel modes are set on %s
sr: Nijedan pristup nije podešen za %s

en: Failed to set cmodes for %s
sr: Ne mogu da sačuvam pristupe za: %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
sr: Nepoznata naredba: %s, (možda je greška u programu)

en: part [channel]:  Leave the chat
sr: part [kanal]:  Napušta razgovor

en: leave [channel]:  Leave the chat
sr: leave [kanal]:  Napušta ćaskanje

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
sr: topic [&lt;nova tema&gt;]:  Pregleda ili menja temu

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
sr: join &lt;kanal&gt; [&lt;lozinka&gt;]:  Pristupa ćaskanju na ovoj mreži

en: list:  List channels on this network
sr: list:  Ispisuje kanale na ovoj mreži

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
sr: whois &lt;nadimak&gt;:  Pregleda podatke o nadimku

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
sr: msg &lt;nadimak&gt; &lt;poruka&gt;:  Šalje privatnu poruku korisniku

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
sr: query &lt;nadimak&gt; [&lt;poruka&gt;]:  Šalje privatnu poruku korisniku

en: motd:  View the server's Message Of The Day
sr: motd:  Ispisuje poruku dana sa servera

en: detach:  Detach this session
sr: detach:  Otkači ovu sesiju

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
sr: quit [poruka]:  Isključuje sa servera i pritom po želji ispisuje poruku

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
sr: call &lt;komanda&gt;:  Izvrši bilo koju komandu SILC programa

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
sr: kill &lt;nadimak&gt; [-pubkey|&lt;razlog&gt;]:  Ukloni korisnika

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
sr: nick &lt;novi nadimak&gt;:  Menja Vaš nadimak

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
sr: whowas &lt;nadimak&gt;:  Prikazuje podatke o nadimku

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
sr: cmode &lt;kanal&gt; [+|-&lt;pristup&gt;] [argument]:  Menja ili prikazuje pristupe kanala

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
sr: cumode &lt;kanal&gt; +|-&lt;pristupi&gt; &lt;nadimak&gt;:  Menja pristupe za dati nadimak na kanalu

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
sr: umode &lt;pristupi&gt;:  Postavlja Vaše pristupe na mreži

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
sr: oper &lt;nadimak&gt; [-pubkey]:  Dobavlja čin operatora servera

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
sr: invite &lt;kanal&gt; [-|+]&lt;nadimak&gt;:  Poziva nadimak ili dodaje, odnosno uklanja sa spiska pozvanih

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
sr: kick &lt;kanal&gt; &lt;nadimak&gt; [komentar]:  Odstrani nadimak sa kanala

en: info [server]:  View server administrative details
sr: info [server]:  Pregledaj administrativne detalje servera

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
sr: ban [&lt;kanal&gt; +|-&lt;nadimak&gt;]:  Zabrani pristup nadimku

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
sr: getkey &lt;nadimak|server&gt;:  Dobavi korisnikov ili serverov javni ključ

en: stats:  View server and network statistics
sr: stats:  Pregledaj serverske statistike

en: ping:  Send PING to the connected server
sr: ping:  Šalje PING povezanom serveru

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
sr: users &lt;kanal&gt;:  Ispisuje korisnike na kanalu

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
sr: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;kanal(i)&gt;:  Ispisuje određene korisnike na kanalu, odn. kanalima

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
sr: Dodatak za SILC protokol

note: *  description
en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
sr: Secure Internet Live Conferencing (SILC) protokol

en: Network
sr: Mreža

en: Public Key file
sr: Datoteka sa javnim ključem

en: Private Key file
sr: Datoteka sa privatnim ključem

en: Cipher
sr: Računaj

en: Use Perfect Forward Secrecy
sr: Koristi najbolju tajnost prosleđivanja

en: Public key authentication
sr: Prijava sa javnim ključem

en: Block IMs without Key Exchange
sr: Zabrani brze poruke bez razmene ključeva

en: Block messages to whiteboard
sr: Zabrani poruke na tablu

en: Automatically open whiteboard
sr: Automatski otvori tablu

en: Digitally sign and verify all messages
sr: Digitalno potpiši i proveri sve poruke

en: Creating SILC key pair...
sr: Izrada SILC para ključeva je u toku...

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
sr: Pravo ime: 	%s

en: User Name: 	%s
sr: Korisničko ime: 	%s

en: Email: 		%s
sr: E-pošta: 		%s

en: Host Name: 	%s
sr: Računar: 	%s

en: Organization: 	%s
sr: Organizacija: 	%s

en: Country: 	%s
sr: Država: 	%s

en: Algorithm: 	%s
sr: Algoritam: 	%s

en: Key Length: 	%d bits
sr: Dužina ključa: 	%d bita

en: Version: 	%s
sr: Verzija: 	%s

en: Public Key Fingerprint:
    %s
sr: Otisak javnog ključa
    %s

en: Public Key Babbleprint:
    %s
sr: Sažetak javnog ključa:
    %s

en: Public Key Information
sr: Podaci o javnom ključu

en: Paging
sr: Zapisivanje

en: Video Conferencing
sr: Video razgovor

en: Computer
sr: Računar

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
sr: %s je poslao(la) poruku na tablu. Da li želite da otvorite tablu?

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
sr: %s je poslao(la) poruku na tablu na %s kanalu. Da li želite da otvorite tablu.

en: Whiteboard
sr: Tabla

en: No server statistics available
sr: Nema dostupnih statistika

en: Error during connecting to SILC Server
sr: Greška pri povezivanju na SILC server

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
sr: Greška: izdanja se ne slažu, obnovite vašeg programa

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
sr: Greška: druga strana nema poverenja ili ne podržava vaš javni ključ

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
sr: Greška: druga strana ne podržava predloženu KE grupu

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
sr: Greška: druga strana ne podržava predloženu šifru

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
sr: Greška: druga strana ne podršava predložen PKCS

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
sr: Greška: druga strana ne podržava predloženu heš funkciju

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
sr: Greška: druga strana ne podržava predložen HMAC

en: Failure: Incorrect signature
sr: Greška: potpis je neispravan

en: Failure: Invalid cookie
sr: Greška: kolačić je neispravan.

en: Failure: Authentication failed
sr: Neuspešna identifikacija

en: John Noname
sr: Bezimeni balon

en: Unable to create connection
sr: Ne mogu da uspostavim novu vezu.

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
sr: SIP korisnička imena nesmeju sadržati razmak ili @ simbole

en: SIP connect server not specified
sr: Nije izabran SIP server za povezivanje

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
sr: SIP/SIMPLE dodatak za protokol

note: *  summary
en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
sr: SIP/SIMPLE dodatak za protokol

en: Publish status (note: everyone may watch you)
sr: Objavi stanje (primedba: svi vas mogu gledati)

en: Use UDP
sr: Koristi UDP

en: Use proxy
sr: Koristi mrežni posrednik

en: Proxy
sr: Proksi

en: Auth User
sr: Ovlasti korisnika

en: Auth Domain
sr: Ovlasti domen

en: join &lt;room&gt;:  Join a chat room on the Yahoo network
sr: join &lt;soba&gt;:  Priključi se pričaonici na Jahu mreži

en: list: List rooms on the Yahoo network
sr: list: Ispisuje sobe na Jahu mreži

en: doodle: Request user to start a Doodle session
sr: crtanje: zahtevaj od korisnika da počne sesiju crtanja

en: Yahoo ID...
sr: Jahu IB...

en: Pager port
sr: Port za pejdžer

en: File transfer server
sr: Server za prenos datoteka

en: File transfer port
sr: Port za prenos datoteka

en: Chat room locale
sr: Lokalizacija pričaonice

en: Ignore conference and chatroom invitations
sr: Zanemari pozive pričaonice i konferencije

en: Chat room list URL
sr: URL za spisak pričaonica

en: %s has sent you a webcam invite, which is not yet supported.
sr: %s Vam je poslao(la) poziv za razgovor preko kamere, koji još uvek nije podržan.

en: Your Yahoo! message did not get sent.
sr: Vaša Jahu! poruka nije poslata.

en: Yahoo! system message for %s:
sr: Jahu! sistemska poruka za %s:

en: Authorization denied message:
sr: Razlog odbijanja ovlašćenja:

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list for the following reason: %s.
sr: Korisnik %s je (naknadno) odbio zahtev da ga dodate u vaš spisak drugara iz sledećeg razloga: %s.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list.
sr: Korisnik %s je (naknadno) odbio zahtev da ga dodate u vaš spisak drugara.

en: Add buddy rejected
sr: Odbijeno dodavanje drugara

en: The Yahoo server has requested the use of an unrecognized authentication method.  You will probably not be able to successfully sign on to Yahoo.  Check %s for updates.
sr: Jahu server je zahtevao upotrebu neprepoznatog načina identifikacije. Verovatno nećete moći da se prijavite na Jahu. Proverite %s radi dopuna.

en: Failed Yahoo! Authentication
sr: Neuspešna Jahu! identifikacija

en: You have tried to ignore %s, but the user is on your buddy list.  Clicking "Yes" will remove and ignore the buddy.
sr: Pokušali ste da ignorišete %s, ali taj korisnik je već u vašem spisku drugara. Klikom na „Da“ ćete ukloniti i ignorisati ovog drugara.

en: Ignore buddy?
sr: Ignoriši drugara?

en: Unknown error number %d. Logging into the Yahoo! website may fix this.
sr: Nepoznat broj greške: %d. Prijava na Jahu možda može da to otkloni.

en: [ Audible %s/%s/%s.swf ] %s
sr: [ Razgovetan %s/%s/%s.swf ] %s

en: Not at Home
sr: Nisam kod kuće

en: Not at Desk
sr: Nisam za stolom

en: Not in Office
sr: Nisam u kancelariji

en: On Vacation
sr: Na raspustu sam

en: Stepped Out
sr: Izašao sam na kratko

en: Not on server list
sr: Nije na spisku na serveru

en: Appear Permanently Offline
sr: Pravi se potpuno nepovezan

en: Presence
sr: Prisustvo

en: Don't Appear Permanently Offline
sr: Ne pravi se potpuno nepovezan

en: Join in Chat
sr: Priključi se ćaskanju

en: Initiate Conference
sr: Pokreni razgovor

en: Presence Settings
sr: Postavke prisustva

en: Start Doodling
sr: Počni crtati

en: Join whom in chat?
sr: Priključi ćaskanju sa kim?

en: Activate ID...
sr: Aktiviraj ID...

en: Join User in Chat...
sr: Priključi korisnika ćaskanju...

en: Open Inbox
sr: Otvori sanduče

note: Write a local message to this conversation showing that a request for a * Doodle session has been made
en: Sent Doodle request.
sr: Pošalji zahtev za žvrljanje

en: Unable to connect.
sr: Ne mogu da se povežem.

en: Unable to establish file descriptor.
sr: Ne mogu da uspostavim opisnik datoteke.

en: %s is trying to send you a group of %d files.
sr: %s pokušava da vam pošalje grupu od %d datoteka.

en: Write Error
sr: Greška pri pisanju

en: Yahoo! Japan Profile
sr: Profil za Jahu Japan

en: Yahoo! Profile
sr: Jahu profil

en: Sorry, profiles marked as containing adult content are not supported at this time.
sr: Na žalost, profili koji imaju sadržaj za odrasle trenutno nisu podržani.

en: If you wish to view this profile, you will need to visit this link in your web browser:
sr: Ukoliko želite da pogledate ovaj profil, treba da posetite ovu vezu u vašem čitaču veba:

en: Yahoo! ID
sr: Jahu! ID

en: Hobbies
sr: Hobiji

en: Latest News
sr: Najnovije vesti

en: Home Page
sr: Lična stranica

en: Cool Link 1
sr: Zanimljiva veza 1

en: Cool Link 2
sr: Zanimljiva veza 2

en: Cool Link 3
sr: Zanimljiva veza 3

en: Last Update
sr: Poslednja dopuna

en: This profile is in a language or format that is not supported at this time.
sr: Ovaj profil je napisan na jeziku ili u formatu koji još nije podržan.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely is a temporary server-side problem. Please try again later.
sr: Nije moguće dobaviti korisnikov profil. To je verovatno prolazni problem na serveru. Molimo pokušajte kasnije.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely means that the user does not exist; however, Yahoo! sometimes does fail to find a user's profile. If you know that the user exists, please try again later.
sr: Nije moguće dobaviti korisnikov profil. To verovatno znači da korisnik ne postoji; međutim, Jahu ponekada ne uspe da pronađe korisnikov profil. Ako ste sigurni da korisnik postoji, probajte kasnije.

en: The user's profile is empty.
sr: Profil korisnika je prazan.

en: Failed to join chat
sr: Neuspešno priključenje ćaskanju

note: -6
en: Unknown room
sr: Nepoznata soba

note: -15
en: Maybe the room is full
sr: Možda je soba popunjena

note: -35
en: Not available
sr: Nedostupan

en: Unknown error. You may need to logout and wait five minutes before being able to rejoin a chatroom
sr: Nepoznata greška. Možda je potrebno da se odjavite i sačekate pet minuta pre nego što se ponovo prijavite u pričaonicu.

en: You are now chatting in %s.
sr: Ćaskate u %s.

en: Failed to join buddy in chat
sr: Neuspešno priključivanje drugara ćaskanju

en: Maybe they're not in a chat?
sr: Možda ne ćaskaju?

en: Fetching the room list failed.
sr: Dobavljanje spiska soba nije uspelo.

en: Voices
sr: Glas

en: Webcams
sr: Kamere

en: Connection problem
sr: Greška pri povezivanju

en: Unable to fetch room list.
sr: Ne mogu da dobavim spisak soba.

en: User Rooms
sr: Korisničke sobe

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
sr: (Došlo je do greške pri pretvaranju ove poruke.	 Proverite opciju „Način zapisa“ u Uredniku naloga)

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
sr: Ne mogu da počnem ćaskanje na %s,%s,%s

en: Hidden or not logged-in
sr: Sakriven ili neprijavljen

en: <br>At %s since %s
sr: <br>U %s od %s

en: Anyone
sr: Bilo ko

en: _Class:
sr: _Razred:

en: _Instance:
sr: _Primerak:

en: _Recipient:
sr: Pri_malac:

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
sr: Nije uspeo pokušaj prijave na %s,%s,%s

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
sr: zlocate &lt;nadimak&gt;: Lociraj korisnika

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
sr: zl &lt;nadimak&gt;: Lociraj korisnika

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
sr: instance &lt;primerak&gt;: Postavlja primerak koji se koristi za ovu klasu

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
sr: inst &lt;primerak&gt;: Postavlja primerak koji se koristi za ovu klasu

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
sr: topic &lt;primerak&gt;: Postavlja primerak koji se koristi za ovu klasu

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
sr: sub &lt;klasa&gt; &lt;primerak&gt; &lt;primalac&gt;: Pridružuje se novom ćaskanju

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
sr: zi &lt;primerak&gt;: Šalje poruku &lt;poruka,<i>primerak</i>,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
sr: zci &lt;klasa&gt; &lt;primerak&gt;: Šaljnj poruku za &lt;<i>klasa</i>,<i>primerak</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
sr: zcir &lt;klasa&gt; &lt;primerak&gt; &lt;primalac&gt;: Šalje poruke za &lt;<i>klasa</i>,<i>primerak</i>,<i>primalac</i>&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
sr: zir &lt;primerak&gt; &lt;primalac&gt;: Šalje poruku &lt;PORUKA,<i>primerak</i>,<i>primalac</i>&gt;

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
sr: zc &lt;klasa&gt;: Šalje poruku za &lt;<i>klasa</i>,LIČNO,*&gt;

en: Resubscribe
sr: Opet se prijavi

en: Retrieve subscriptions from server
sr: Dobavi prijave sa servera

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
sr: Dodatak za Zefir protokol

en: Use tzc
sr: Koristi tzc

en: tzc command
sr: tzc komanda

en: Export to .anyone
sr: Izvezi u .anyone

en: Export to .zephyr.subs
sr: Izvezi u .zephyr.subs

en: Import from .anyone
sr: Uvezi iz .anyone

en: Import from .zephyr.subs
sr: Uvezi iz .zephyr.subs

en: Realm
sr: Područje

en: Exposure
sr: Izlaganje

en: HTTP proxy connection error %d
sr: Greška pri povezivanju posrednika %d

en: Error resolving %s
sr: Greška pri dobijanju %s

en: Requesting %s's attention...
sr: Tražim %sovu pažnju...

en: %s has requested your attention!
sr: %s je zatražio Vašu pažnju!

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c Yes and @c No buttons.
en: _Yes
sr: _Da

en: _No
sr: _Ne

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses Accept and Cancel buttons. * A wrapper for purple_request_action_with_icon() that uses Accept and Cancel * buttons.
en: _Accept
sr: P_rihvati

note: * * The default message to use when the user becomes auto-away.
en: I'm not here right now
sr: Trenutno nisam tu

en: saved statuses
sr: sačuvana stanja

en: %s is now known as %s.
sr: %s je promenio(la) ime u %s.

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
sr: %s je pozvao %s u pričaonicu %s:
    %s

en: %s has invited %s to the chat room %s
sr: %s poziva %s u pričaonicu „%s“

en: Accept chat invitation?
sr: Prihvati poziv za ćaskanje?

en: The text-shortcut for the smiley
sr: Slovna prečica za smešak

note: Stored Image
en: Stored Image
sr: Sačuvana slike

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
sr: Sačuvana slike. (vrši posao je za sada)

en: SSL Connection Failed
sr: SSL veza nauspela

en: SSL Handshake Failed
sr: SSL povezivanje neuspelo

en: SSL peer presented an invalid certificate
sr: SSL parnjak je izneo neispravan sertifikat

en: Unknown SSL error
sr: Nepoznata SSL greška

en: Unset
sr: Isključi

en: Do not disturb
sr: Ne uznemiravaj

en: Extended away
sr: Produženo odsutan

en: %s (%s) changed status from %s to %s
sr: %s (%s) je promenio stanje iz %s u %s

en: %s (%s) is now %s
sr: %s (%s) je sada %s

en: %s (%s) is no longer %s
sr: %s (%s) nije više %s

en: %s became idle
sr: %s se uspavao(la)

en: %s became unidle
sr: %s se probudio(la)

en: +++ %s became idle
sr: +++ %s se uspavao(la)

en: +++ %s became unidle
sr: +++ %s se probudio(la)

en: Calculating...
sr: Računam...

en: Unknown.
sr: Nepoznato.

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d sekunda
sr[1]: %d sekunde
sr[2]: %d sekundi
sr[3]: %d sekunda

en: %d day | %d days
sr[0]: %d dan
sr[1]: %d dana
sr[2]: %d dana
sr[3]: %d dan

en: %s, %d hour | %s, %d hours
sr[0]: %s, %d sat
sr[1]: %s, %d sata
sr[2]: %s, %d sati
sr[3]: %s, %d sat

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d sat
sr[1]: %d sata
sr[2]: %d sati
sr[3]: %d sat

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
sr[0]: %s, %d minut
sr[1]: %s, %d minuta
sr[2]: %s, %d minuta
sr[3]: %s, %d minut

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d minut
sr[1]: %d minuta
sr[2]: %d minuta
sr[3]: %d minut

en: Could not open %s: Redirected too many times
sr: Ne mogu da otvorim %s: Preusmeren suviše mnogo puta

en: Unable to connect to %s
sr: Ne mogu da se povežem na %s

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
sr: Greška pri čitanju sa %s: odgovor je suviše dug (ograničenje na %d bajta)

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
sr: Ne mogu da alociram dovoljno memorije kako bi čuvao sadržaj sa %s. Veb server možda pokušava nešto zlonamerno.

en: Error reading from %s: %s
sr: Greška pri čitanju iz %s: %s

en: Error writing to %s: %s
sr: Greška pri upisu u %s: %s

en: Unable to connect to %s: %s
sr: Ne mogu da se povežem na %s: %s

note: 10054
en: Remote host closed connection.
sr: Udaljeni domaćin za prekinuo vezu.

note: 10060
en: Connection timed out.
sr: Vreme veze je isteklo.

note: 10061
en: Connection refused.
sr: Veza je odbijena.

note: 10048
en: Address already in use.
sr: Adresa je već u upotebi.

en: Error Reading %s
sr: Greška pri čitanju %s

en: Internet Messenger
sr: Internet pismonoša

en: Pidgin Internet Messenger
sr: Pidžin Internet pismonoša

note: Build the login options frame.
en: Login Options
sr: Izbori prijava

en: Pro_tocol:
sr: _Protokol:

en: _Username:
sr: _Korisničko ime:

en: Remember pass_word
sr: _Zapamti lozinku

note: Build the user options frame.
en: User Options
sr: Korisnički izbori

en: _Local alias:
sr: Lokalni _nadimak:

en: New _mail notifications
sr: Obaveštenja o novopristigloj _e-pošti

note: Buddy icon
en: Use this buddy _icon for this account:
sr: Koristi ovu _ikonicu drugara za nalog:

en: Use GNOME Proxy Settings
sr: Koristi Gnomova podešavanja mrežnog posrednika

en: Use Global Proxy Settings
sr: Koristi opšta podešavanja proksija

en: No Proxy
sr: Bez proksija

en: Use Environmental Settings
sr: Koristi podešavanja okruženja

note: This is an easter egg. It means one of two things, both intended as humourus: A) your network is really slow and you have nothing better to do than look at butterflies. B)You are looking really closely at something that shouldn't matter.
en: If you look real closely
sr: Ukoliko pogledate izbliza

note: This is an easter egg. See the comment on the previous line in the source.
en: you can see the butterflies mating
sr: možete videti kako se leptiri pare

en: Proxy _type:
sr: _Vrsta proksija:

en: _Host:
sr: _Server:

en: Pa_ssword:
sr: _Lozinka:

en: Unable to save new account
sr: Ne mogu da sačuvam novi nalog.

en: An account already exists with the specified criteria.
sr: Nalog sa unesenim kriterijumom već postoji.

en: Add Account
sr: Dodaj nalog

en: _Basic
sr: _Osnovno

en: Create _this new account on the server
sr: _Napravi ovaj nalog na serveru

en: Enabled
sr: Omogućeno

en: Protocol
sr: Protokol

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
sr: <span size='larger' weight='bold'>Dobrodošli u %s!</span>
    
    Još uvek nemate podešenih naloga za brze poruke. Da bi počeli povezivanje sa %s izaberite dugme <b>Dodaj...</b> i podesite vaš prvi nalog. Ukoliko želite da se %s poveže na više naloga za brzie poruke, idite ponovo na <b>Dodaj...</b> i podesite naloge.
    
    Možete se uvek vratiti u ovaj prozor, kako bi dodali, uredili ili uklonili naloge iz menija <b>Nalozi->Uredi naloge</b> u prozoru sa spiskom drugara.

note: Buddy List
en: Background Color
sr: Boja pozadine

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
sr: Spajanje ovih kontakta će prouzrokovati da oni dele isti unos u listi drugara i koriste isti prozor za razgovor. Možete ih ponovo razdvojiti izborom stavke „Razgranaj“ iz odgovarajućeg menija kontakta

en: Please update the necessary fields.
sr: Ažurirajte neophodna polja.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
sr: Unesite podatke o ćaskanju kojem želite da se priključite.

en: Room _List
sr: _Spisak soba

en: _Block
sr: _Zabrani

en: Un_block
sr: _Ukloni zabranu

en: Move to
sr: Premesti u

en: Get _Info
sr: P_reuzmi podatke

en: I_M
sr: _Poruka

en: _Send File...
sr: Po_šalji datoteku...

en: Add Buddy _Pounce...
sr: D_odaj zasedu drugaru...

en: View _Log
sr: Pregled dnevni_ka

en: _Alias...
sr: N_adeni ime...

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: Set Custom Icon
sr: Postavi proizvoljnu ikonicu

en: Remove Custom Icon
sr: Ukloni proizvoljnu ikonicu

en: Add _Buddy...
sr: _Dodaj drugara...

en: Add C_hat...
sr: Dodaj _ćaskanje...

en: _Delete Group
sr: U_kloni grupu

en: _Rename
sr: Pre_imenuj

note: join button
en: _Join
sr: _Priključi se

en: Auto-Join
sr: Automatska prijava

en: Persistent
sr: Postojan

en: _Edit Settings...
sr: Uredi p_ostavke...

en: _Collapse
sr: _Skupi

en: _Expand
sr: _Razgranaj

en: /Tools/Mute Sounds
sr: /Alati/Isključi zvuk

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
sr: Trenutno niste prijavljeni na nalog koji omogućava dodavanje tog drugara.

note: I don't believe this can happen currently, I think * everything that calls this function checks for one of the * above node types first.
en: Unknown node type
sr: Nepoznata vrsta čvora

en: Edit User Mood
sr: Uredi korisničko raspoloženje

note: NOTE: Do not set any accelerator to Control+O. It is mapped by gtk_blist_key_press_cb to "Get User Info" on the selected buddy. Buddies menu
en: /_Buddies
sr: /_Drugari

en: /Buddies/New Instant _Message...
sr: /Drugari/_Nova brza poruka...

en: /Buddies/Join a _Chat...
sr: /Drugari/_Priključi se ćaskanju...

en: /Buddies/Get User _Info...
sr: /Drugari/Pribavi podatke o _korisniku...

en: /Buddies/View User _Log...
sr: /Drugari/Pogledaj dnevnik za k_orisnika...

en: /Buddies/Sh_ow
sr: /Drugari/P_rikaži

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
sr: /Drugari/Prikaži/N_epovezane drugare

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
sr: /Drugari/Prikaži/Prazne _grupe

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
sr: /Drugari/Prikaži/_Detalje o drugaru

en: /Buddies/Show/Idle _Times
sr: /Drugari/Prikaži/_Vreme neaktivnosti

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
sr: /Drugari/Prikaži/I_konice protokola

en: /Buddies/_Sort Buddies
sr: /Drugari/Por_eđaj drugare

en: /Buddies/_Add Buddy...
sr: /Drugari/Doda_j drugara...

en: /Buddies/Add C_hat...
sr: /Drugari/Dodaj ra_zgovor...

en: /Buddies/Add _Group...
sr: /Drugari/Dodaj grup_u...

en: /Buddies/_Quit
sr: /Drugari/_Izađi

note: Accounts menu
en: /_Accounts
sr: /_Nalozi

en: /Accounts/Manage Accounts
sr: /Nalozi/Uredi naloge

note: Tools
en: /_Tools
sr: /_Alati

en: /Tools/Buddy _Pounces
sr: /Alati/_Zaseda drugaru

en: /Tools/_Certificates
sr: /Alati/Serti_fikati

en: /Tools/Plu_gins
sr: /Alati/_Dodaci

en: /Tools/Pr_eferences
sr: /Alati/_Postavke

en: /Tools/Pr_ivacy
sr: /Alati/P_rivatnost

en: /Tools/_File Transfers
sr: /Alati/P_renosi datoteka...

en: /Tools/R_oom List
sr: /Alati/Spis_ak soba

en: /Tools/System _Log
sr: /Alati/Sis_temski dnevnik rada

en: /Tools/Mute _Sounds
sr: /Alati/Isključi z_vukove

note: Help
en: /_Help
sr: /_Pomoć

en: /Help/Online _Help
sr: /Pomoć/Pomoć iz _programa

en: /Help/_Debug Window
sr: /Pomoć/Prozor za nalaženje _grešaka

en: /Help/_About
sr: /Pomoć/_O programu

en: <b>Account:</b> %s
sr: <b>Nalog:</b> %s

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
sr: 
    <b>Interesovanja:</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
sr: 
    <b>Tema:</b> %s

en: (no topic set)
sr: (bez teme)

en: Buddy Alias
sr: Nadimak drugara

en: Logged In
sr: Prijavljen

en: Last Seen
sr: Poslednja poseta

en: Spooky
sr: Strašno

en: Awesome
sr: Strava

en: Rockin'
sr: Zakon

en: Total Buddies
sr: Ukupno drugara

en: Idle %dd %dh %02dm
sr: Neaktivan %dd %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
sr: Neaktivan %dh %02dm

en: Idle %dm
sr: Neaktivan %dm

en: /Buddies/New Instant Message...
sr: /Drugari/Nova brza poruka...

en: /Buddies/Join a Chat...
sr: /Drugari/_Priključi se ćaskanju...

en: /Buddies/Get User Info...
sr: /Drugari/Pribavi podatke o korisniku...

en: /Buddies/Add Buddy...
sr: /Drugari/Dodaj drugara...

en: /Buddies/Add Chat...
sr: /Drugari/Dodaj ćaskanje...

en: /Buddies/Add Group...
sr: /Drugari/Dodaj grupu...

en: /Tools/Privacy
sr: /Alati/Privatnost

en: /Tools/Room List
sr: /Alati/Spisak so_ba

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
sr[0]: %d nepročitana poruka od %s
sr[1]: %d nepročitane poruke od %s
sr[2]: %d nepročitanih poruka od %s
sr[3]: %d nepročitana poruka od %s

en: Manually
sr: Ručno

en: By status
sr: Po stanju

en: %s disconnected
sr: %s se odjavio

en: %s disabled
sr: %s je onemogućen

en: Reconnect
sr: Ponovo se poveži

en: Re-enable
sr: Ponovo omogući

en: Welcome back!
sr: Dobrodošli nazad!

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
sr[0]: %d nalog je onemogućen jer ste se prijavili sa drugog mesta:
sr[1]: %d naloga je onemogućen jer ste se prijavili sa drugog mesta:
sr[2]: %d naloga je onemogućen jer ste se prijavili sa drugog mesta:
sr[3]: %d nalog je onemogućen jer ste se prijavili sa drugog mesta:

en: <b>Username:</b>
sr: <b>Korisničko ime:</b>

en: <b>Password:</b>
sr: <b>Lozinka</b>

en: _Login
sr: _Prijava

en: /Accounts
sr: /Nalozi

note: Translators: Please maintain the use of -> and <- to refer to menu heirarchy
en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
sr: <span weight='bold' size='larger'>Dobrodošli u %s!</span>
    
    Još uvek nemate omogućen ni jedan nalog. Omogućite povezivanje na nalog iz prozora <b>Nalozi</b> u meniju <b>Nalozi->Uredi naloge</b>. Kada ste omogućili naloge, bićete u mogućnosti da se prijavite, podesite vaše stanje i pričate sa drugovima.

note: set the Show Offline Buddies option. must be done * after the treeview or faceprint gets mad. -Robot101
en: /Buddies/Show/Offline Buddies
sr: /Drugari/Prikaži/Nepovezane drugare

en: /Buddies/Show/Empty Groups
sr: /Drugari/Prikaži/Prazne grupe

en: /Buddies/Show/Buddy Details
sr: /Drugari/Prikaži/Detalje o drugaru

en: /Buddies/Show/Idle Times
sr: /Drugari/Prikaži/Vreme neaktivnosti

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
sr: /Drugari/Prikaži/Ikonice protokola

en: Add a buddy.
sr: Dodaj drugara.

en: Buddy's _username:
sr: _Korisničko ime drugara:

en: (Optional) A_lias:
sr: _Nadimak (neobavezno):

en: Add buddy to _group:
sr: Dodaj drugara u _grupu:

en: This protocol does not support chat rooms.
sr: Ovo izdanje protokola ne podržava pričaonice.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
sr: Trenutno niste povezani na ni jedan protokol koji omogućava ćaskanje.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
sr: Unesite ime i odgovarajuće podatke o ćaskanju koje želite da dodate u spisak drugara.

en: A_lias:
sr: _Nadimak:

en: _Group:
sr: _Grupa:

en: _Remain in chat after window is closed.
sr: _Nastavi ćaskanje nakon zatvaranja prozora.

en: Please enter the name of the group to be added.
sr: Unesite naziv grupe koju želite da dodate.

en: Enable Account
sr: Omogući nalog

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
sr: <PurpleMain>/Nalozi/Omogući nalog

en: <PurpleMain>/Accounts/
sr: <PurpleMain>/Nalozi/

en: _Edit Account
sr: _Izmeni nalog

en: No actions available
sr: Nema dostupnih akcija

en: _Disable
sr: _Onemogući

en: /Tools
sr: /Alati

en: /Buddies/Sort Buddies
sr: /Drugari/Poređaj drugare

note: Widget creation function
en: SSL Servers
sr: SSL serveri

en: Unknown command.
sr: Nepoznata naredba.

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
sr: Taj drugar ne koristi isti protokol kao ovo ćaskanje.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
sr: Trenutno niste prijavljeni na nalog koji omogućava poziv tog drugara.

en: Invite Buddy Into Chat Room
sr: Pozovi drugara u pričaonicu

en: _Buddy:
sr: _Drugar:

en: _Message:
sr: _Poruka:

en: <h1>Conversation with %s</h1>
sr: <h1>Razgovor sa %s</h1>

en: Save Conversation
sr: Sačuvaj razgovor

en: Un-Ignore
sr: Ne ignoriši

en: Ignore
sr: Ignoriši

en: Get Away Message
sr: Pribavi poruku za odsustvo

en: Unable to save icon file to disk.
sr: Ne mogu sačuvati datoteku sa ikonicom na disk.

en: Save Icon
sr: Sačuvaj ikonu

en: Animate
sr: Animiraj

en: Hide Icon
sr: Sakrij ikonicu

en: Save Icon As...
sr: Sačuvaj ikonicu kao...

en: Set Custom Icon...
sr: Koristi proizvoljnu ikonicu...

en: Change Size
sr: Promeni veličinu

en: Show All
sr: Prikaži sve

note: Conversation menu
en: /_Conversation
sr: /_Razgovor

en: /Conversation/New Instant _Message...
sr: /Razgovor/Nova _brza poruka...

en: /Conversation/_Find...
sr: /Razgovor/_Nađi...

en: /Conversation/View _Log
sr: /Razgovor/Pogledaj _dnevnik

en: /Conversation/_Save As...
sr: /Razgovor/_Sačuvaj kao...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
sr: /Razgovor/O_čisti prozor razgovora

en: /Conversation/Se_nd File...
sr: /Razgovor/Po_šalji datoteku...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
sr: /Razgovor/Dodaj _zasedu drugaru...

en: /Conversation/_Get Info
sr: /Razgovor/Priba_vi podatke...

en: /Conversation/In_vite...
sr: /Razgovor/_Pozovi...

en: /Conversation/M_ore
sr: /Razgovor/Doda_tno

en: /Conversation/Al_ias...
sr: /Razgovor/Nad_imak...

en: /Conversation/_Block...
sr: /Razgovor/Za_brani...

en: /Conversation/_Unblock...
sr: /Razgovor/U_kloni zabranu...

en: /Conversation/_Add...
sr: /Razgovor/_Dodaj...

en: /Conversation/_Remove...
sr: /Razgovor/_Ukloni...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
sr: /Razgovor/Um_etni vezu...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
sr: /Razgovor/Umetni _sliku...

en: /Conversation/_Close
sr: /Razgovor/_Završi

note: Options
en: /_Options
sr: /_Izbori

en: /Options/Enable _Logging
sr: /Izbori/Omogući _dnevnik rada

en: /Options/Enable _Sounds
sr: /Izbori/Omogući z_vuke

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
sr: /Izbori/Prikaži _alatke za formatiranje

en: /Options/Show Ti_mestamps
sr: /Izbori/Prikazuj _vremenske oznake

en: /Conversation/More
sr: /Razgovor/Više

en: /Options
sr: /Izbori

note: The menubar has been deactivated. Make sure the 'More' submenu is regenerated next time * the 'Conversation' menu pops up. Make sure the 'Conversation -> More' menuitems are regenerated whenever * the 'Conversation' menu pops up because the entries can change after the * conversation is created.
en: /Conversation
sr: /Razgovor

en: /Conversation/View Log
sr: /Razgovor/Prikaži dnevnik

en: /Conversation/Send File...
sr: /Razgovor/Pošalji datoteku...

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
sr: /Razgovor/Dodaj _zasedu drugaru...

en: /Conversation/Get Info
sr: /Razgovor/Pribavi podatke...

en: /Conversation/Invite...
sr: /Razgovor/Podaci...

en: /Conversation/Alias...
sr: /Razgovor/Nadeni ime...

en: /Conversation/Block...
sr: /Razgovor/Zabrani...

en: /Conversation/Unblock...
sr: /Razgovor/Ukloni zabranu...

en: /Conversation/Add...
sr: /Razgovor/Dodaj...

en: /Conversation/Remove...
sr: /Razgovor/Ukloni...

en: /Conversation/Insert Link...
sr: /Razgovor/Ubaci vezu...

en: /Conversation/Insert Image...
sr: /Razgovor/Ubaci sliku...

en: /Options/Enable Logging
sr: /Izbori/Omogući zapise

en: /Options/Enable Sounds
sr: /Izbori/Omogući zvuke

en: /Options/Show Formatting Toolbars
sr: /Izbori/Prikaži alatke za formatiranje

en: /Options/Show Timestamps
sr: /Izbori/Prikazuj vremenske oznake

en: User is typing...
sr: Korisnik kuca...

en: 
    %s has stopped typing
sr: 
    %s više ne kuca

note: Build the Send To menu
en: S_end To
sr: Pošalji _za

en: _Send
sr: _Pošalji

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
sr: Nema nikoga u pričaonici

en: %d person in room | %d people in room
sr[0]: %d osoba u pričaonici.
sr[1]: %d osobe u pričaonici.
sr[2]: %d osoba u pričaonici.
sr[3]: %d osoba u pričaonici.

en: Stopped Typing
sr: Prestao da kuca

en: Nick Said
sr: Druj je rekao

en: Unread Messages
sr: Nepročitane poruke

en: New Event
sr: Novi događaj

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
sr: clear: čisti sve prozore razgovora.

en: Confirm close
sr: Potvrdite zatvaranje

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
sr: Imate nepročitane poruke. Sigurno želite da zatvorite prozor?

en: Close other tabs
sr: Zatvori ostale kartice

en: Close all tabs
sr: Zatvori sve kartice

en: Detach this tab
sr: Otkači ovu karticu

en: Close this tab
sr: Zatvori ovu kartcu

en: Close conversation
sr: Okončaj razgovor

en: Last created window
sr: Poslednje napravljeni prozor

en: Separate IM and Chat windows
sr: Razdvoj prozore sa brzim porukama i ćaskanjima

en: New window
sr: Novi prozor

en: By group
sr: Prema grupi

en: By account
sr: Prema nalogu

en: Find
sr: Nađi

en: _Search for:
sr: _Traži izraz:

en: Save Debug Log
sr: Snimi dnevnik za ispravljanje grešaka

en: Invert
sr: Obrni

en: Highlight matches
sr: Posvetli poklapanja

en: _Icon Only
sr: Samo _ikonice

en: _Text Only
sr: Samo _tekst

en: _Both Icon & Text
sr: I i_konice i tekst

en: Right click for more options.
sr: Više izbora desnim tasterom miša.

en: Level
sr: Nivo

en: Select the debug filter level.
sr: Izaberi nivo traženja grešaka.

en: All
sr: Sve

en: Misc
sr: Ostalo

en: Warning
sr: Upozorenje

en: Error
sr: Greška

en: Fatal Error
sr: Kobna greška

en: support
sr: podrška

en: webmaster
sr: veb urednik

en: win32 port
sr: Windows izdanje

en: maintainer
sr: održavalac

en: libfaim maintainer
sr: održavalac libfaim-a

note: If "lazy bum" translates literally into a serious insult, use something else or omit it.
en: hacker and designated driver [lazy bum]
sr: haker i određeni pokretač [lenja buba]

en: support/QA
sr: podrška/QA

en: original author
sr: prvi autor

en: lead developer
sr: glavni programer

en: Senior Contributor/QA
sr: Stariji doprinosioci/QA

en: Afrikaans
sr: afrički

en: Arabic
sr: arapski

en: Belarusian Latin
sr: beloruski latinica

en: Bulgarian
sr: bugarski

en: Bengali
sr: bengalski

en: Bosnian
sr: bosanski

en: Catalan
sr: katalonski

en: Valencian-Catalan
sr: venecijansko-katalonski

en: Czech
sr: češki

en: Danish
sr: danski

en: German
sr: nemački

en: Dzongkha
sr: dzongka

en: Greek
sr: grčki

en: Australian English
sr: australijski engleski

en: British English
sr: britanski engleski

en: Canadian English
sr: kanadski engleski

en: Esperanto
sr: esperanto

en: Spanish
sr: španski

en: Estonian
sr: estonski

en: Persian
sr: persijski

en: Finnish
sr: finski

en: French
sr: francuski

en: Irish
sr: irski

en: Galician
sr: galicijski

en: Gujarati
sr: gujarati

en: Gujarati Language Team
sr: gujarati prevodilački tim

en: Hebrew
sr: hebrejski

en: Hindi
sr: hindu

en: Hungarian
sr: mađarski

en: Indonesian
sr: indonezijski

en: Italian
sr: italijanski

en: Japanese
sr: japanski

en: Georgian
sr: gruzijski

en: Ubuntu Georgian Translators
sr: gruzijski Ubuntu prevodioci

en: Kannada
sr: kanadski

en: Kannada Translation team
sr: kanadski prevodilački tim

en: Korean
sr: korejski

en: Kurdish
sr: kurdski

en: Lao
sr: lao

en: Macedonian
sr: makedonski

en: Mongolian
sr: mongolski

en: Bokmål Norwegian
sr: norveški (bokmal)

en: Nepali
sr: nepalski

en: Dutch, Flemish
sr: Holandski; flamanski

en: Norwegian Nynorsk
sr: norveški (novonorveški)

en: Polish
sr: poljski

en: Portuguese
sr: portugalski

en: Portuguese-Brazil
sr: portugalski u Brazilu

en: Pashto
sr: pašto

en: Romanian
sr: rumunski

en: Russian
sr: ruski

en: Slovak
sr: slovački

en: Slovenian
sr: slovenački

en: Albanian
sr: albanski

en: Serbian
sr: srpski

en: Swedish
sr: švedski

en: Tamil
sr: tamilski

en: Telugu
sr: telugu

en: Thai
sr: tajlandski (tai)

en: Turkish
sr: turski

en: Vietnamese
sr: vijetnamski

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
sr: T.M.Thanh i Vijetnamski Gnom tim

en: Simplified Chinese
sr: uprošćeni kineski

en: Hong Kong Chinese
sr: Hong Kong kineski

en: Traditional Chinese
sr: tradicionalni kineski

en: Amharic
sr: amharski

en: Lithuanian
sr: litvanski

en: About %s
sr: O %su

en: Current Developers
sr: Trenutni programeri

en: Crazy Patch Writers
sr: Ludi autori zakrpa

en: Retired Developers
sr: Penzionisani programeri

en: Retired Crazy Patch Writers
sr: Penzionisani, ludi autori ispravki

en: Current Translators
sr: Tekući prevodioci

en: Past Translators
sr: Prethodni prevodioci

en: _Name
sr: _Ime

en: _Account
sr: _Nalog:

en: Get User Info
sr: Pribavi podatke o korisniku

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
sr: Unesite korisničko ime ili nadimak osobe čije podatke želite da vidite.

en: View User Log
sr: Pogledaj dnevnik o korisniku

en: Alias Contact
sr: Nadeni ime kontaktu

en: Enter an alias for this contact.
sr: Unesite nadimak za ovaj kontakt.

en: Enter an alias for %s.
sr: Unesite nadimak za %s.

en: Alias Buddy
sr: Nadeni ime drugaru

en: Alias Chat
sr: Nadeni ime ćaskanju

en: Enter an alias for this chat.
sr: Unesite nadimak za ovo ćaskanje.

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
sr[0]: Uklanjate grupu %s i %d drugog člana iz spiska drugara. Da li želite da nastavite?
sr[1]: Uklanjate grupu %s i %d ostala člana iz spiska drugara. Da li želite da nastavite?
sr[2]: Uklanjate grupu %s i %d ostalih članova iz spiska drugara. Da li želite da nastavite?
sr[3]: Uklanjate grupu %s i %d drugog člana iz spiska drugara. Da li želite da nastavite?

en: Remove Contact
sr: Ukloni kontakt

en: _Remove Contact
sr: _Ukloni kontakt

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
sr: Ovom operacijom pripajate grupu %s grupi %s. Da li želite da nastavite?

en: Merge Groups
sr: Spoji grupe

en: _Merge Groups
sr: _Spoji grupe

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
sr: Uklanjate grupu %s i sve njene članove iz spiska drugara. Da li želite da nastavite?

en: Remove Group
sr: Ukloni grupu

en: _Remove Group
sr: U_kloni grupu

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
sr: Uklanjate %s sa spiska drugara. Da li želite da nastavite?

en: Remove Buddy
sr: Ukloni drugara

en: _Remove Buddy
sr: U_kloni drugara

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
sr: Uklanjate ćaskanje %s sa spiska drugara. Da li želite da nastavite?

en: Remove Chat
sr: Ukloni ćaskanje

en: _Remove Chat
sr: Uk_loni ćaskanje

en: Right-click for more unread messages...
sr: Desni klik mišem za više nepročitanih poruka...

en: _Change Status
sr: Promeni _stanje u

en: Show Buddy _List
sr: Prikaži spisak _drugara

en: _Unread Messages
sr: N_epročitane poruke

en: New _Message...
sr: N_ova poruka...

en: _Accounts
sr: _Nalozi

en: Plu_gins
sr: _Dodaci

en: Pr_eferences
sr: _Postavke

en: Mute _Sounds
sr: Isključi _zvuk

en: _Blink on New Message
sr: _Trepti za nove poruke

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Not started
sr: Nije pokrenuto

en: <b>Receiving As:</b>
sr: <b>Prijem kao:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
sr: <b>Primanje od:</b>

en: <b>Sending To:</b>
sr: <b>Slanje za:</b>

en: <b>Sending As:</b>
sr: <b>Slanje kao:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
sr: Nijedan program nije namenjen za otvaranje ove vrste datoteka.

en: An error occurred while opening the file.
sr: Došlo je do greške pri otvaranju datoteke.

en: Error launching %s: %s
sr: Greška pri pokretanju %s: %s

en: Error running %s
sr: Greška pri izvršavanju %s

en: Process returned error code %d
sr: Procesiraj vraćeni kod greške %d

en: Filename:
sr: Naziv datoteke:

en: Local File:
sr: Lokalna datoteka:

en: Speed:
sr: Brzina:

en: Time Elapsed:
sr: Proteklo vreme:

en: Time Remaining:
sr: Preostalo vreme:

en: Close this window when all transfers _finish
sr: Zatvori ovaj prozor kada se završe svi _prenosi

en: C_lear finished transfers
sr: _Izbaci završene prenose

note: "Download Details" arrow
en: File transfer _details
sr: _Detalji prenosa datoteke

en: Paste as Plain _Text
sr: Ubaci kao _tekst

en: _Reset formatting
sr: _Očisti formatiranje

en: Disable _smileys in selected text
sr: Onemogući _smeške u izabranom tekstu

en: Hyperlink color
sr: Boja nad-veze

en: Color to draw hyperlinks.
sr: Boja za iscrtavanje nad-veza.

en: Hyperlink visited color
sr: Boja posećene nad-veze

en: Hyperlink prelight color
sr: Boja nad-veze

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
sr: Boja za iscrtavanje nad-veza kad je miš iznad njih.

en: Sent Message Name Color
sr: Boja poslate poruke

en: Color to draw the name of a message you sent.
sr: Boja za ispis imena poruke koju šaljete.

en: Received Message Name Color
sr: Boja primljene poruke

en: Color to draw the name of a message you received.
sr: Poruka za ispis poruke koji primate.

en: Typing notification color
sr: Boja obaveštenja o kucanju

en: Typing notification font
sr: Font obaveštenja o kucanju

en: Enable typing notification
sr: Omogući obaveštenje o kucanju

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
sr: <span size='larger' weight='bold'>Neprepoznata vrsta datoteke</span>
    
    Podrazumevam PNG.

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
sr: <span size='larger' weight='bold'>Greška pri čuvanju slike</span>
    
    %s

en: Save Image
sr: Sačuvaj sliku

en: _Save Image...
sr: _Sačuvaj sliku...

en: _Add Custom Smiley...
sr: _Dodaj proizvoljne smeške...

en: Select Font
sr: Izaberite font

en: Select Text Color
sr: Izaberite boju teksta

en: Select Background Color
sr: Izaberite boju pozadine

en: _URL
sr: _Adresa

en: _Description
sr: _Opis

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
sr: Unesite Internet adresu i opis veze koju želite da ubacite. Opis nije obavezan.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
sr: Unesite Internet adresu i opis veze koju želite da ubacite.

en: Insert Link
sr: Umetni vezu

en: _Insert
sr: U_metni

en: Failed to store image: %s
sr: Ne mogu da sačuvam sliku: %s.

en: Insert Image
sr: Umetni sliku

en: Smile!
sr: Smešak!

en: _Manage custom smileys
sr: _Uredi proizvoljne smeške

en: This theme has no available smileys.
sr: Ova tema ne sadrži određen skup smešaka.

en: Group Items
sr: Poveži stavke

en: Ungroup Items
sr: Raspusti stavke

en: Bold
sr: Podebljano

en: Italic
sr: Kurziv

en: Underline
sr: Podvučeno

en: Strikethrough
sr: Precrtano

en: Increase Font Size
sr: Povećaj slova

en: Decrease Font Size
sr: Umanji slova

en: Font Face
sr: Izgled fonta

en: Foreground Color
sr: Boja teksta

en: Reset Formatting
sr: Očisti formatiranje

en: Insert IM Image
sr: Ubaci sliku razgovora

en: Insert Smiley
sr: Ubaci smešak

en: <b>_Bold</b>
sr: <b>_Podebljano</b>

en: <i>_Italic</i>
sr: <i>_Iskošeno</i>

en: <u>_Underline</u>
sr: <u>Po_dvučeno</u>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
sr: <span strikethrough='true'>Precrtano</span>

en: <span size='larger'>_Larger</span>
sr: <span size='larger'>Po_većano</span>

en: _Normal
sr: _Normalno

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
sr: <span size='smaller'>_Umanjeno</span>

note: If we want to show the formatting for the following items, we would * need to update them when formatting changes. The above items don't need * no updating nor nothin'
en: _Font face
sr: _Izgled fonta

en: Foreground _color
sr: Boja _teksta

en: Bac_kground color
sr: Boja p_ozadine

en: _Image
sr: S_liku

en: _Link
sr: _Vezu

en: _Horizontal rule
sr: _Horizontalnu liniju

en: _Smile!
sr: _Smešak!

en: Log Deletion Failed
sr: Nije uspelo brisanje dnevnika

en: Check permissions and try again.
sr: Proverite dozvole i pokušajte ponovo.

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
sr: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete ovaj dnevnik razgovora sa %s koji je započet %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
sr: Da li ste sigurni da želite da trajno obrišete ovaj dnevnik razgovora u %s koji je započet %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
sr: Da li ste sigurni da želite obrisati sistemski dnevnik započet %s?

en: Delete Log?
sr: Da obričem dnevnik?

en: Delete Log...
sr: Obriši dnevnik...

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
sr: <span size='larger' weight='bold'>Razgovor u %s na %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
sr: <span size='larger' weight='bold'>Razgovor sa %s na %s</span>

note: Steal the "HELP" response and use it to trigger browsing to the logs folder
en: _Browse logs folder
sr: _Razgledaj fasciklu sa dnevicima

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
sr: %s %s. Pokušajte „%s -h“ za više podataka.

en: %s %s has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the developers
    by reporting a bug at:
    %ssimpleticket/
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %swiki/GetABacktrace
sr: %s %s se srušio i pokušao da napravi datoteku s greškom.
    Ovo je greška u programu i pojavila se iako vi niste
    uradili ništa loše.
    
    Ukoliko možete da ponovite grešku, molimo vas da obavestite
    razvojni tim šaljući grešku na:
    %ssimpleticket/
    
    Uverite se da ste objasnili šta ste radili kad je greška nastala
    i pošaljite trag iz datoeke sa greškoom Ukoliko ne znate
    kako da izvučete trag iz datoteke, pročitajte uputstvo na
    %swiki/GetABacktrace

en: Exiting because another libpurple client is already running.
sr: Izlazim jer je već pokrenut još jedan libpurple klijent.

en: _Pause
sr: _Zastani

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
sr[0]: %s je primio %d novu poruku.
sr[1]: %s je primio %d nove poruke.
sr[2]: %s je primio %d novih poruka.
sr[3]: %s je primio novu poruku.

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
sr[0]: <b>%d novo e-pismo.</b>
sr[1]: <b>%d nova e-posma.</b>
sr[2]: <b>%d novih e-pisama.</b>
sr[3]: <b>%d novo e-pismo.</b>

en: The browser command "%s" is invalid.
sr: Komanda čitaču „%s“ nije ispravna.

en: Unable to open URL
sr: Ne mogu da otvorim adresu

en: Error launching "%s": %s
sr: Greška pri pokretanju „%s“: %s

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
sr: Izabrana je „ručna“ naredba za veb čitač, a naredba nije postavljena.

en: Open All Messages
sr: Otvori sve poruke

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
sr: <span weight="bold" size="larger">Imate e-poštu!</span>

en: The following plugins will be unloaded.
sr: Sledeći dodaci će biti isključeni.

en: Multiple plugins will be unloaded.
sr: Nekoliko dodataka će biti isključeno.

en: Unload Plugins
sr: Isključi dodatke

en: Could not unload plugin
sr: Ne mogu da isključim dodatak

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
sr: Ne mogu sada da isključim dodatak, ali će on biti isključen pri narednom pokretanju programa.

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
sr: <span foreground="red" weight="bold">Greška: %s
    Proverite veb stranicu dodatka radi ažuriranja.</span>

en: Author
sr: Autor

en: <b>Written by:</b>
sr: <b>Napisao:</b>

en: <b>Web site:</b>
sr: <b>Veb stranica:</b>

en: <b>Filename:</b>
sr: <b>Ime datoteke:</b>

en: Configure Pl_ugin
sr: Podesi p_riključak

en: <b>Plugin Details</b>
sr: <b>Detalji o dodatku</b>

en: Select a file
sr: Izaberite datoteku

note: Create the "Pounce on Whom" frame.
en: Pounce on Whom
sr: Zaseda na koga

en: _Account:
sr: _Nalog:

en: _Buddy name:
sr: _Ime drugara:

en: Si_gns on
sr: Prijavljuje _se

en: Signs o_ff
sr: Odjavljuje s_e

en: Goes a_way
sr: _Ide na odsustvo

en: Ret_urns from away
sr: _Vraća se sa odsustva

en: Becomes _idle
sr: Postaje _neaktivan

en: Is no longer i_dle
sr: Nije više n_eaktivan

en: Starts _typing
sr: Počinje da _kuca

en: P_auses while typing
sr: _Pauza dok kuca

en: Stops t_yping
sr: Prestaje da k_uca

en: Sends a _message
sr: _Šalje poruku

en: Ope_n an IM window
sr: _Otvara prozor za brze poruke

en: _Pop up a notification
sr: O_tvara dijalog obaveštenja

en: Send a _message
sr: Pošalji poruku

en: E_xecute a command
sr: Izvrši naredbu

en: P_lay a sound
sr: Pusti zvuk

en: Brows_e...
sr: Pregleda_j...

en: Br_owse...
sr: Pregleda_j...

en: Pre_view
sr: Pregled

en: P_ounce only when my status is not Available
sr: Zaseda _samo kad mi nisam dostupan

en: _Recurring
sr: Po_navljanje

en: Pounce Target
sr: Zaseda na

en: Penguin Pimps
sr: Pingvini svodnici

en: Keyboard Shortcuts
sr: Prečice na tastaturi

en: Cl_ose conversations with the Escape key
sr: _Zatvori razgovore tasterom Escape

note: System Tray
en: System Tray Icon
sr: Ikonica na panelu

en: _Show system tray icon:
sr: Prika_ži ikonica na panelu:

en: On unread messages
sr: Na nepročitane poruke

en: _Hide new IM conversations:
sr: _Sakrij nove razgovore:

en: When away
sr: Pri odsustvu

en: Minimi_ze new conversation windows
sr: Uma_nji noci prozor razgovora

note: All the tab options!
en: Tabs
sr: Kratice

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
sr: Prikaži brze poruke i ćaskanja u prozorima pomoću _listova

en: Show close b_utton on tabs
sr: Prikaži dugme za zatvara_nje na jezičcima

en: _Placement:
sr: _Razmeštaj:

en: Top
sr: Na vrhu

en: Bottom
sr: Na dnu

en: Left
sr: Levo

en: Right
sr: Desno

en: Left Vertical
sr: Levo vertikalno

en: Right Vertical
sr: Desno vertikalno

en: N_ew conversations:
sr: N_ovi razgovori:

en: Show _formatting on incoming messages
sr: Prikaži _formatiranje za dolazeće poruke

en: Close IMs immediately when the tab is closed
sr: Zatvori razgovor odmah po zatvaranju kartice

en: Show _detailed information
sr: Prikaži is_crpne podatke

en: Enable buddy ic_on animation
sr: Uključi _animaciju ikonice drugara

en: _Notify buddies that you are typing to them
sr: Slanje obaveštenja drugarima kada im piše_te

en: Highlight _misspelled words
sr: Istakni gre_ške u kucanju

en: Use smooth-scrolling
sr: Koristi glatko klizanje

en: F_lash window when IMs are received
sr: _Zasijaj prozor kada pristigne nova poruka

en: Use font from _theme
sr: Koristi font iz _teme

en: Conversation _font:
sr: _Font za razgovor:

en: Default Formatting
sr: Podrazumevano formatiranje

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
sr: Ovako će se vaše poslate poruke pojavljivati u protokolima koji podržavaju formatiranje.

en: Cannot start browser configuration program.
sr: Ne mogu da pokrenem program za podešavanje veb preglednika.

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
sr: <span style="italic">Primer: stunserver.org</span>

en: Public _IP:
sr: Javni _IP broj:

en: Ports
sr: Portovi

en: Seamonkey
sr: Morski-majmun

en: Netscape
sr: Netskejp

en: Mozilla
sr: Mozila

en: Konqueror
sr: Konkveror

note: Do not move the line below.  Code below expects gnome-open to be in * this list immediately after xdg-open!
en: Desktop Default
sr: Podrazumevano na sitemu

en: GNOME Default
sr: Podrazumevano iz Gnoma

en: Firefox
sr: Žar-lija

en: Firebird
sr: Žar-ptica

en: Epiphany
sr: Spoznaja

en: Manual
sr: Ručna postavka

en: Browser Selection
sr: Izbor preglednika

en: Configure _Browser
sr: P_ostavke veb preglednika

en: _Browser:
sr: _Veb preglednik:

en: _Open link in:
sr: _Otvori vezu u:

en: Browser default
sr: Podrazumevano u pregledniku

en: Existing window
sr: Postojeći prozor

en: New tab
sr: Novi jezičak

en: _Manual:
    (%s for URL)
sr: _Ručno:
    (%s za adresu)

en: Proxy Server
sr: Proksi server

en: Configure _Proxy
sr: P_ostavke za proksi

en: No proxy
sr: Bez proksija

en: Log _format:
sr: Oblik _dnevnika:

en: Log all _instant messages
sr: Beleži sve _brze poruke

en: Log all c_hats
sr: Beleži sve _razgovore

en: Log all _status changes to system log
sr: Snimi sve promene _stanja u sistemski dnevnik

en: Sound Selection
sr: Izbor zvuka

en: Quietest
sr: Najtiše

en: Quieter
sr: Tiše

en: Quiet
sr: Tiho

en: Loud
sr: Glasno

en: Louder
sr: Glasnije

en: Loudest
sr: Najglasnije

en: _Method:
sr: _Način:

en: Console beep
sr: Konzolni zvuk

en: No sounds
sr: Bez zvukova

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
sr: Naredba za zvuk:
    (%s za naziv datoteke)

en: M_ute sounds
sr: Isključi _zvukove

en: Sounds when conversation has _focus
sr: Zvuk kada prozor razgovora bude _fokusiran

en: _Enable sounds:
sr: _Omogući zvukove:

en: V_olume:
sr: _Jačina zvuka:

en: Play
sr: Pusti

en: _Browse...
sr: _Razgledaj...

en: _Reset
sr: _Ponovo postavi

en: _Report idle time:
sr: Prijavi _trajanje neaktivnosti:

en: Based on keyboard or mouse use
sr: Na osnovu upotrebe tastature

en: _Minutes before becoming idle:
sr: Postani neaktivan nakon (minuta):

en: _Auto-reply:
sr: Automatski odgovor

en: When both away and idle
sr: Kada ste odsutni ili neaktivni

note: Signon status stuff
en: Status at Startup
sr: Stanje pri pokretanju

en: Use status from last _exit at startup
sr: Koristi stanje kao pri _zadnjem izlazu

en: Status to a_pply at startup:
sr: Stanje p_ri pokretanju:

en: Interface
sr: Okruženje

en: Browser
sr: Preglednik

en: Status / Idle
sr: Stanje / Neaktivan

en: Allow all users to contact me
sr: Dozvoli svim korisnicima da me kontaktiraju

en: Allow only the users on my buddy list
sr: Dozvoli samo korisnicima sa mog spiska drugara

en: Allow only the users below
sr: Dozvoli samo niže navedenim korisnicima

en: Block all users
sr: Zabrani sve korisnike

en: Block only the users below
sr: Zabrani samo niže navedene korisnike

en: Privacy
sr: Privatnost

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
sr: Izmene postavki privatnosti se primenjuju trenutno.

en: Set privacy for:
sr: Postavi privatnost za:

note: Remove All button
en: Remove Al_l
sr: Ukloni _sve

en: Permit User
sr: Dozvole korisnicima

en: Type a user you permit to contact you.
sr: Unesite korisnika kome dozvoljavate da može da Vas kontaktira.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
sr: Unesite ime korisnika za koga želite da može da Vas kontaktira.

en: _Permit
sr: _Dozvoli

en: Allow %s to contact you?
sr: Dozvolte %s da Vas kontaktira?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
sr: Da li ste sigurni da želite da %s može da Vas kontaktira?

en: Block User
sr: Zabrana korisnika

en: Type a user to block.
sr: Unesite korisnika za zabranu.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
sr: Unesite ime korisnika kome želite da stavite zabranu.

en: Block %s?
sr: Da stavim zabranu na %s?

en: Are you sure you want to block %s?
sr: Da li ste sigurni da želite da stavite zabranu na %s?

en: Apply
sr: Primeni

en: That file already exists
sr: Datoteka već postoji.

en: Would you like to overwrite it?
sr: Da li želite da je prepišete?

en: Overwrite
sr: Prepiši

en: Choose New Name
sr: Izaberi novo ime

en: Select Folder...
sr: Izaveri fasciklu...

note: list button
en: _Get List
sr: _Dobavi spisak

note: add button
en: _Add Chat
sr: Dodaj _ćaskanje

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
sr: Da li ste sigurni da želite obrisati izabrana stanja?

note: Use button
en: _Use
sr: _Koristi

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
sr: Naslov je zauzet. Morate izabrati jedinstven naslov.

en: Different
sr: Drugačije

en: _Title:
sr: _Naslov:

en: _Status:
sr: _Stanje:

note: Different status message expander
en: Use a _different status for some accounts
sr: Koristi _različito stanje za neke naloge

note: Save & Use button
en: Sa_ve & Use
sr: Sa_čuvaj i primeni

en: Status for %s
sr: Stanje za %s

en: Custom Smiley
sr: Proizvoljni smešci

en: Duplicate Shortcut
sr: Udvostruči prečicu

en: Edit Smiley
sr: Uredi smešak

en: Add Smiley
sr: Dodaj smešak

en: Smiley
sr: Smešak

en: Custom Smiley Manager
sr: Uređivanje proizvoljnih smešaka

en: Click to change your buddyicon for this account.
sr: Kliknite za izmenu vaše ikonice za ovaj nalog.

en: Click to change your buddyicon for all accounts.
sr: Kliknite za izmenu vaše ikonice za sve naloge.

en: Waiting for network connection
sr: Čekam sa se povežem

en: New status...
sr: Novo stanje...

en: Saved statuses...
sr: Sačuvana stanja...

en: Status Selector
sr: Izbornik stanja

en: Google Talk
sr: Gugl priča

en: The following error has occurred loading %s: %s
sr: Pri učitavanju %s se desila sledeća greška: %s

en: Failed to load image
sr: Neuspelo učitavanje slike

en: Cannot send folder %s.
sr: Ne mogu da pošaljem direktorijum %s.

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
sr: %s ne može da prenese direktorijum. Moraćete pojedinačno poslati fajlove u njemu.

en: You have dragged an image
sr: Dovukli ste sliku

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
sr: Možete poslati ovu sliku kao datoteku, uključiti je u poruku ili je korisiti kao ikonicu drugara za ovog korisnika.

en: Set as buddy icon
sr: Postavi kao ikonicu drugara

en: Send image file
sr: Pošalji sliku

en: Insert in message
sr: Ubaci u poruku

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
sr: Da li želite postavite kao ikonicu drugara za ovog korisnika?

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
sr: Možete poslati ovu sliku kao datoteku ili je korisiti kao ikonicu drugara za ovog korisnika.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
sr: Možete umetnuti ovu sliku u poruku ili je koristiti kao ikonicu drugara za ovog korisnika.

note: I don't know if we really want to do anything here.  Most of * the desktop item types are crap like "MIME Type" (I have no * clue how that would be a desktop item) and "Comment"... * nothing we can really send.  The only logical one is * "Application," but do we really want to send a binary and * no
en: Cannot send launcher
sr: Ne mogu da pošaljem izvršivač

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
sr: <b>Datoteka:</b> %s
    <b>Veličina:</b> %s
    <b>Dimenzije slike:</b> %dx%d

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
sr: Datoteka „%s“ je prevelika za %s. Probajte sa manjom slikom.

en: Icon Error
sr: Greška u ikonici

en: Could not set icon
sr: Ne mogu da postavim ikonicu

en: _Copy Link Location
sr: _Kopiraj adresu veze

en: _Copy Email Address
sr: _Kopiraj adresu e-pošte

en: Save File
sr: Sačuvaj datoteku

en: Select color
sr: Izaberite boju

note: Translators may want to transliterate the name. It is not to be translated.
en: Pidgin
sr: Pidžin

en: _Alias
sr: N_adimak

en: Close _tabs
sr: Zatvori _kartice

en: _Get Info
sr: _Podaci

en: _Invite
sr: Po_zovi

en: _Modify...
sr: _Izmeni...

en: _Add...
sr: _Dodaj...

en: _Open Mail
sr: _Otvori poštu

en: _Edit
sr: _Uredi

en: Pidgin Tooltip
sr: Pidžinovi saveti

en: Pidgin smileys
sr: Pidžinovi smešci

en: Selecting this disables graphical emoticons.
sr: Izbor ove opcije onemogućava iscrtavanje smeška.

en: none
sr: niko

en: Small
sr: Malo

en: Response Probability:
sr: Mogućnost odgovora

en: Statistics Configuration
sr: Podešavanje statistike

note: msg_difference spinner
en: Maximum response timeout:
sr: Najveće vreme za odgovor:

en: minutes
sr: minuta.

note: last_seen spinner
en: Maximum last-seen difference:
sr: Najveća razlika u poslednjoj poseti:

note: threshold spinner
en: Threshold:
sr: Osetljivost:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Availability Prediction
sr: Predviđanje dostupnosti kontakta

note: *< name *< version
en: Contact Availability Prediction plugin.
sr: Dodatak za predviđanje dostupnosti kontakta.

en: Buddy is idle
sr: Drugar je neaktivan

en: Buddy is away
sr: Drugar odsutan

en: Buddy is "extended" away
sr: Drugar je dugo odsutan

note: Not used yet.
en: Buddy is mobile
sr: Drugar je u pokretu

en: Buddy is offline
sr: Drugar nepovezan

en: Point values to use when...
sr: Vrednosti poena koji se koriste kada je...

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
sr: Drugar sa <i>najvećim rezultatom</i> je onaj ko ćeimati prioritet u kontaktu.

en: Use last buddy when scores are equal
sr: Koristi poslednjeg druga kad su rezultati jednaki

en: Point values to use for account...
sr: Vrednosti poena za korišćenje sa nalogom...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
sr: Prvenstvo kontakta

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
sr: Dozvoljava upravljanje vrednostima vezanim za razna stanja drugara.

note: *< description
en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
sr: Dozvoljava izmenu vrednosti poena za mirna/odsutna/nepovezana stanja drugara pri računanju prvenstva kontakta.

en: Conversation Colors
sr: Boja razgovora

en: Customize colors in the conversation window
sr: Podesi boji prozora za razgovor

en: Error Messages
sr: Poruke o greškama

en: Highlighted Messages
sr: Istaknute poruke

en: System Messages
sr: Sistemske poruke

en: Sent Messages
sr: Poslate poruke

en: Received Messages
sr: Primljene poruke

en: Select Color for %s
sr: Izaberite boju za %s

en: Ignore incoming format
sr: Ignoriši dolazeći format

en: Apply in Chats
sr: Primeni u ćaskanjima

en: Apply in IMs
sr: Primeni u brzim porukama

en: Other
sr: Ostalo

en: By conversation count
sr: Prema broju razgovora

en: Conversation Placement
sr: Smeštanje razgovora

note: Translators: "New conversations" should match the text in the preferences dialog and "By conversation count" should be the same text used above
en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
sr: Postavke za „Novi razgovori“ moraju biti postavljene na „Prema broju razgovora“

en: Number of conversations per window
sr: Broj razgovora u jednom prozoru

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
sr: Razdvoji prozore sa ćaskanjima i brzim porukama pri smeštanju po broju

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
sr: Dodatni razmeštaj

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
sr: Dodatni izbori za razmeštaj razgovora.

note: *< summary *  description
en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
sr: Ograniči broj razgovora koji se smeštaju u isti prozor, i po želji razdvoji brze poruke od ćaskanja.

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
sr: Podešavanje ponašanja miša

en: Middle mouse button
sr: Srednje dugme miša

en: Right mouse button
sr: Desno dugme miša

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
sr: _Vizuelni prikaz ponašanja miša

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
sr: Ponašanje miša

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
sr: Omogućava podršku za praćenje ponašanja miša

note: *  description
en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
sr: Omogućava podršku za rad na osnovu ponašanja miša u prozorima za razgovor. Previcite miša sa pritisnutim srednjim tasterom kako bi izvršili određene radnje:
     • Povucite dole i onda na desno da okončate razgovor.
     • Povucite gore i onda na levo da pređete na prethodni razgovor.
     • Povucite gore i onda na desno da pređete na sledeći razgovor.

en: Instant Messaging
sr: Brze poruke

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
sr: Izaberite osobu iz adresara, ili dodajte unos za novu osobu.

en: Group:
sr: Grupa:

note: "New Person" button
en: New Person
sr: Nova osoba

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
sr: Izaberi drugara

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
sr: Izaberite osobu iz adresara kojoj se pridružuje ovo ime drugara, ili napravite unos za novu osobu.

note: Add the expander
en: User _details
sr: _Detalji o korisniku

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
sr: Pridruži drugara

en: Unable to send email
sr: Ne mogu da pošaljem e-poruku.

en: The evolution executable was not found in the PATH.
sr: Program Evolucija nije nađen na stazi.

en: An email address was not found for this buddy.
sr: Adresa e-pošte nije nađena za ovog drugara.

en: Add to Address Book
sr: Dodaj u adresar

en: Send Email
sr: Pošalji e-poruku

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
sr: Podešavanje saradnje sa Evolucijom

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
sr: Odredite naloge u koje se drugari automatski dodaju.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
sr: Saradnja sa Evolucijom

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
sr: Omogućava integraciju sa programom Evolucija.

en: Please enter the person's information below.
sr: Molim unesite podatke o korisniku

en: Please enter the buddy's username and account type below.
sr: Unesite korisničko ime drugara i vrstu naloga u priloženim poljima.

en: Account type:
sr: Vrsta naloga:

note: Optional Information section
en: Optional information:
sr: Dodatni podaci

en: First name:
sr: Ime

en: Last name:
sr: Prezime:

en: Email:
sr: E-pošta

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
sr: Proba GTK signala

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
sr: Proverava da li svi signali okruženja ispravno rade.

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
sr: 
    <b>Beleška o drugaru</b>: %s

en: History
sr: Istorijat

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
sr: Umanji pri odsutnosti

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
sr: Umanjuje spisak drugara i Vaše razgovore kada ste odsutni.

en: Mail Checker
sr: Provera pošte

en: Checks for new local mail.
sr: Proverava da li je pristigla nova lokalna pošta.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
sr: Dodaje kutijicu u spisak drugara koja pokazuje da li imate novu poštu.

en: Markerline
sr: Razdvojna linija

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
sr: Crta liniju koja razdvaja nove poruke u razgovoru.

en: Draw Markerline in
sr: Povuci razdvojnu liniju u

en: _IM windows
sr: _brzim porukama

en: C_hat windows
sr: _razgovorima

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
sr: Zahtevan je razgovor u muzičkoj sesiji. Kliknite na MM ikonicu kako bi je prihvatili.

en: Music messaging session confirmed.
sr: Muzička sesija je potvrđena

en: Music Messaging
sr: Muzičke poruke

en: There was a conflict in running the command:
sr: Desio se nesporazum pri pokretanju komande:

en: Error Running Editor
sr: Greška pri pokretanju uređivača

en: The following error has occurred:
sr: Sledeća greška se javila:

note: Configuration frame
en: Music Messaging Configuration
sr: Podešavanja muzičkih poruka

en: Score Editor Path
sr: Putanja do uređivača rezultata

en: _Apply
sr: _Primeni

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
sr: Dodatak muzičkih poruka za saradnički sastav.

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
sr: Obaveštavaj o

en: 	_Only when someone says your username
sr: 	_Samo kada neko pomene vaše ime

en: _Focused windows
sr: _Fokusirani prozori

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
sr: Načini obaveštavanja

en: Prepend _string into window title:
sr: Dodavanje _teksta u naslov prozora:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
sr: Ubaci _broj novih poruka u naslov prozora

note: Count xprop method button
en: Insert count of new message into _X property
sr: Ubaci broj novih poruka u _H svojstvo

note: Urgent method button
en: Set window manager "_URGENT" hint
sr: Pošalji nagoveštaj „_Hitno“ upravniku prozora

note: Raise window method button
en: R_aise conversation window
sr: Po_digni prozor razgovora

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
sr: Uklanjanje obaveštenja

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
sr: Ukloni kada prozor razgovora bude _fokusiran

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
sr: Ukloni po k_liku na prozor razgovora

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
sr: Ukloni pri _kucanju u prozoru razgovora

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
sr: Ukloni kada se _poruka pošalje

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
sr: Ukloni po _izmeni lista razgovora

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
sr: Obaveštenje o porukama

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
sr: Omogućava razne načine za obaveštavanje o nepročitanim porukama.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Pidgin Demonstration Plugin
sr: Primer Pidžinovog dodatka

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
sr: Primer dodatka koji radi neke stvari — videti opis.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
sr: Ovo je zaista moćan dodatak koji radi dosta stvari:
    — Obaveštava Vas ko je napisao program kada se prijavite
    — Izvrće sav prispeli tekst
    — Šalje poruku ljudima iz vašeg spiska čim se oni prijave

en: Hyperlink Color
sr: Boja nad-veze

en: Visited Hyperlink Color
sr: Boja posećene nad-veze

en: GtkTreeView Horizontal Separation
sr: GtkTreeView horizontalni razdvojnik

en: Conversation Entry
sr: Unos razgovora

en: Request Dialog
sr: Prozor zahteva

en: Notify Dialog
sr: Prozor obaveštenja

en: Select Color
sr: Izaberite boju

en: Select Interface Font
sr: Izaberite font za sučelje

en: Select Font for %s
sr: Izaberite font za %s

en: GTK+ Interface Font
sr: Font Gtk+ sučelja

en: GTK+ Text Shortcut Theme
sr: Prečice za tekst

en: Fonts
sr: Fontovi

en: Gtkrc File Tools
sr: Alati gtkrc datoteke

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
sr: Upiši postavke u %s%sgtkrc-2.0

en: Re-read gtkrc files
sr: Ponovo učitaj gtkrc datoteku

en: Pidgin GTK+ Theme Control
sr: Kontrola Pidžinove GTK+ teme

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
sr: Pruža pristup često korišćenim gtkrc postavkama.

en: Raw
sr: Izvorno

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
sr: Omogućava da pošaljete izvorni tekst na tekst—protokole.

en: Lets you send raw input to text-based protocols (XMPP, MSN, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
sr: Omogućava da pošaljete izvorni tekst protokolima koji ga prihvataju (Džaber, MSN, IRC, TOC). Pritisnite „Enter‟ u polju za unos za slanje. Pratite prozor za greške.

en: New Version Available
sr: Novo izdanje je dostupno

en: Later
sr: Pismo

en: Download Now
sr: Sada preuzimam

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
sr: Obaveštenje o izdanju

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
sr: Proverava povremeno za nova izdanja.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
sr: Proverava povremeno za nova izdanja i obaveštava korisnika uz dnevnik promena.

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Send Button
sr: Dugme za slanje

note: *< name *< version
en: Conversation Window Send Button.
sr: Dugme za slanje u prozoru razgovora.

en: Duplicate Correction
sr: Ispravka duplikata

en: The specified word already exists in the correction list.
sr: Data reč već postoji na listi ispravki.

en: Text Replacements
sr: Zamena teksta

en: You type
sr: Vi otkucate

en: You send
sr: Pošalje se

en: Whole words only
sr: Samo cele reči

en: Case sensitive
sr: Osetljivo na velika i mala slova

en: Add a new text replacement
sr: Dodavanje nove zamene teksta

en: You _type:
sr: Vi _otkucate:

en: You _send:
sr: _Pošalje se:

note: Created here so it can be passed to whole_words_button_toggled.
en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
sr: Pre_cizno poklapanje velikih i malih slova (isključite za automastki)

en: Only replace _whole words
sr: Zameni samo _cele reči

en: General Text Replacement Options
sr: Postavke zamena teksta

en: Enable replacement of last word on send
sr: Omogući zamenu zadnje reči pri slanju

en: Text replacement
sr: Zamena teksta

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
sr: Zamenjuje tekst u odlazećim porukama prema korisničkim pravilima.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
sr: Traka sa spiskom drugara

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
sr: Vodoravna varijanta spiska drugara.

en: Display Timestamps Every
sr: Prikaži vremensku oznaku

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
sr: Vremenska oznaka

note: *< name *< version *  summary
en: Display iChat-style timestamps
sr: Prikaži vremenske oznake u iChat stilu

note: *  description
en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
sr: Dodavanje vremenske oznake u razgovor na svakih N minuta, u iChat stilu.

en: Timestamp Format Options
sr: Opcije formatiranja vremenskih oznaka

en: Show dates in...
sr: Prikaži datume u...

en: Co_nversations:
sr: _Razgovori

en: For delayed messages
sr: Za odložene poruke

en: For delayed messages and in chats
sr: Za odložene poruke i u ćaskanjima

en: _Message Logs:
sr: _Beleženje poruka

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Timestamp Formats
sr: Format vremenskih oznaka

note: *< name *< version *  summary
en: Customizes the message timestamp formats.
sr: Podesi vremenske oznake u porukama.

note: *  description
en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
sr: Ovaj dodatak dozvoljava korisniku da podesi format vremenskih oznaka pri komunikaciji i u dnevniu poruka

en: Opacity:
sr: Providnost:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
sr: Prozor razgovora

en: _IM window transparency
sr: Providnost prozora razgovora

en: _Show slider bar in IM window
sr: Prikaži _klizač u prozoru razgovora

en: Remove IM window transparency on focus
sr: Ukloni providnost prozora razgovora pri fokusu

en: Always on top
sr: Uvek na vrhu

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
sr: Prozor sa spiskom drugara

en: _Buddy List window transparency
sr: Providnos_t prozora sa spiskom drugara

en: Remove Buddy List window transparency on focus
sr: Ukloni providnost prozora sa spiskom drugara pri fokusu

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
sr: Providnost

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
sr: Promenljiva providnost za spisak drugara i razgovore.

note: *  description
en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
    
    * Note: This plugin requires Win2000 or greater.
sr: Ovaj dodatak omogućava promenljivu alfa providnost prozora razgovora i spiska drugara.
    
    Napomena: Ovaj dodatak zahteva Vindous 2000 ili viši.

note: Autostart
en: Startup
sr: Pokretanje

en: _Start %s on Windows startup
sr: _Pokreni %s pri pokretanju Vindousa.

en: _Dockable Buddy List
sr: _Lepljivi spisak drugara

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
sr: _Održavaj prozor sa spiskom drugara na vrhu

note: XXX: Did this ever work?
en: Only when docked
sr: Samo kada smo spušteni

en: Windows Pidgin Options
sr: Pidžinove Vindous opcije

en: Options specific to Pidgin for Windows.
sr: Postavke svojstvene Pidžinu za Vindous.

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
sr: <font color='#777777'>Odjavljen.</font>

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: XMPP Console
sr: Džaber konzola

en: Account:
sr: Nalog:

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
sr: <font color='#777777'>Niste povezani na Džaber</font>

note: *< name *< version *  summary
en: Send and receive raw XMPP stanzas.
sr: Pošalji i primi izvorne Džaber odeljke

note: Installer Subsection Detailed Description
en: A multi-platform GUI toolkit, used by Pidgin
sr: Skup oruđa za grafičko okruženje, za više platformi, koristi ga Pidgin

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Core Pidgin files and dlls
sr: Osnovne Pidgin datoteke i dinamičke biblioteke

note: Installer Subsection Text
en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
sr: Pidgin klijent za brze poruke (neophodno)

en: The uninstaller could not find registry entries for Pidgin.$\rIt is likely that another user installed this application.
sr: Program za uklanjanje instalacije ne može da pronađe stavke registra za Pidgin.$\rVerovatno je ovu aplikaciju instalirao drugi korisnik.

en: You do not have permission to uninstall this application.
sr: Nemate ovlašćenja za deinstalaciju ove aplikacije.
