Gaim - en to ca translation catalogue (1073 entries)

en: Auto-login
ca: Connexió automàtica

en: New Message..
ca: Nou Missatge...

en: Join A Chat...
ca: Afegir-se a una Conversa...

en: New...
ca: Nou...

en: Mute Sounds
ca: Desactivar Sons

en: File Transfers...
ca: Transferència de fitxers...

en: Accounts...
ca: Comptes...

en: Preferences...
ca: Preferències...

en: Signoff
ca: Acomiadar-se

en: Quit
ca: Sortir

en: Tray Icon Configuration
ca: Configuració de la icona d'estat

note: toggle = gtk_check_button_new_with_mnemonic(_("_Automatically show buddy list on sign on")); gtk_toggle_button_set_active(GTK_TOGGLE_BUTTON(toggle), blist_options & OPT_BLIST_APP_BUDDY_SHOW); g_signal_connect(G_OBJECT(toggle), "clicked", G_CALLBACK(docklet_toggle_blist_show), NULL); gtk_box_pack_sta
en: _Hide new messages until tray icon is clicked
ca: _Ocultar els missatges nous fins que s'apreti l'icona d'estat

en: System Tray Icon
ca: Icona d'estat

en: Autoreconnect
ca: Reconnexió automàtica

en: When you are kicked offline, this reconnects you.
ca: Això et reconnect quan ets desconnectat.

en: Auto Reconnect
ca: Reconnexió automàtica

en: Buddy Chat
ca: Conversa entre Contactes

en: Gaim Chat
ca: Conversa de Gaim

en: Chat Rooms
ca: Sales de Conversa

en: Refresh
ca: Actualitzar

en: Add
ca: Afegir

en: Remove
ca: Eliminar

en: List of available chats
ca: Llistat de converses disponibles

en: List of subscribed chats
ca: Llistat de converses subscrites

en: Chat List
ca: Llistat de Converses

en: Allows you to add chat rooms to your buddy list.
ca: Permet afegir sales de conversa a la llista de contactes.

en: Allows you to add chat rooms to your buddy list. Click the configure button to choose which rooms.
ca: Permet afegir sales de conversa a la llista de contactes. Apreta el botó de configuració per a escollir les sales.

en: Update Frequency in min
ca: Freqüència d'actualització en minuts

en: Enter symbols delimited with "+" in the box below.
ca: Introdueixi símbols delimitats amb "+" a l'espai de sota.

note: OUTPUT FORMAT and SCROLL DIRECTION
en: Check this box to display only symbols and price:
ca: Apreti aquesta caixa per a veure només els símbols i el preu:

en: Check this box to scroll left to right:
ca: Apreti aquesta caixa per a realitzar el desplaçament d'esquerra a dreta:

en: History
ca: Històric

en: Shows recently logged conversations in new conversations
ca: Mostra converses registrades recentment i noves converses

en: Iconify on away
ca: Iconificar al estar ausent

en: Iconifies the away box and the buddy list when you go away.
ca: Iconifica la finestra d'ausència i la llista de contactes quan s'està ausent.

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle for
ca: iPermet configurar a mà quant de temps s'ha estat inactiu

en: Idle Time
ca: Temps Inactiu

en: Set
ca: Establir

en: idle for
ca: inactiu durant

en: minutes.
ca: minuts.

en: _Set
ca: _Guardar

en: Unable to write to config file
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer de configuració

en: Notify plugin
ca: Mòdul de notificació

en: Message Notification
ca: Notificació de Missatges

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
ca: Permet notificar de diverses formes la presència de missatges sense llegir.

en: Notify For
ca: Notificació de

en: _IM windows
ca: Finestres de Missatges _Instantanis

en: _Chat windows
ca: Finestres de _Conversa

note: --------------
en: Notification Methods
ca: Mètodes de Notificació

en: Prepend _string into window title (hit enter to save):
ca: Afegir al títol de la finestra una _frase al principi (apreti intro per a gravar):

en: Set Window Manager "_URGENT" Hint
ca: Aplicar la opció d'_URGENT del Gestor de Finestres

en: Insert c_ount of new messages into window title
ca: Afegir el _nombre de missatges nous al títol de la finestra

en: _Notify even if conversation is in focus
ca: _Avisar encara que el focus estigui a la conversa

note: --------------
en: Notification Removal
ca: Eliminar Notificació

en: Remove when conversation window gains _focus
ca: Eliminar quan la finestra de la conversa reb el focus

en: Remove when conversation window _receives click
ca: Eliminar quan s'apreta la finestra de conversa

en: Remove when _typing in conversation window
ca: Eliminar quan s'escriu a la finestra de conversa

en: Appl_y
ca: _Aplicar

en: Text replacement
ca: Nou text

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
ca: Canvia text dels missatges sortints usant regles establides per l'usuari.

en: Text Replacements
ca: Nou text

en: Add a new text replacement
ca: Afegir un nou canvi de text

en: Delay
ca: Retard

en: _Apply
ca: _Aplicar

en: Timestamp
ca: Marca Horària

en: Adds iChat-style timestamps to conversations every N minutes.
ca: Afegeix registres horaris a les converses a l'estil iChat cada N minuts.

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
ca: Configuració de les Gesticulacions amb Ratolí

en: Middle mouse button
ca: Botó central del ratolí

en: Right mouse button
ca: Botó dret del ratolí

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
ca: Mostra de gesticulacions _visuals

en: Mouse Gestures
ca: Gesticulacions amb el Ratolí

en: Allows support for mouse gestures in conversation windows.
    Drag the middle mouse button to perform certain actions:
    
    Drag down and then to the right to close a conversation.
    Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
    Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
ca: Permet usar gesticulacions amb el ratolí a les finestres de conversa.
     Arrossegi el botó central del ratolí per a realitzar les següents accions:
    
    Abaix i després a la dreta per a tancar una conversa.
    Adalt i després a la esquerra per a canviar cap a la conversa anterior.
    Adalt i després a la dreta per a canviar a la següent conversa.

en: Opacity:
ca: Opacitat:

en: Transparency
ca: Transparència

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
ca: Finestres de Missatges Instantanis

en: _IM window transparency
ca: Transparència de les finestres de Missatges _Instantanis

en: _Show slider bar in IM window
ca: _Mostrar barra d'ajustament a la finestra de Missatges Instantanis

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
ca: Finestra de Contactes

en: _Keep Buddy List window on top
ca: _Mantenir la finestra de Contactes per sobre

en: _Buddy List window transparency
ca: Transparència de la finestra de _Contactes

en: WinGaim Options
ca: Opcions de WinGaim

en: Options specific to Windows Gaim.
ca: Opcions específiques de la versió de Gaim per a Windows

note: IM Convo trans options
en: Startup
ca: Inici

en: _Start Gaim on Windows startup
ca: _Iniciar el Gaim al iniciar Windows

en: Available
ca: Disponible

en: Available for friends only
ca: Només disponible per als amics

en: Away for friends only
ca: Només ausent per als amics

en: Invisible for friends only
ca: Només invisible per als amics

en: Unavailable
ca: No disponbible

en: Unable to resolve hostname.
ca: Impossible resoldre el nom de màquina.

en: Unable to connect to server.
ca: Impossible conectar al servidor

en: Invalid response from server.
ca: Resposta del servidor invàlida.

en: Error while reading from socket.
ca: Error al llegir del socket

en: Error while writing to socket.
ca: Error al escriure al socket

en: Authentication failed.
ca: Autentificació fallida.

en: Unknown Error Code.
ca: Codi d'Error Desconegut

en: Status: %s
ca: Estat: %s

en: Could not connect
ca: No s'ha pogut connectar

en: Unable to read socket
ca: Impossible llegir del socket

en: Unable to connect.
ca: Impossible connectar.

en: Reading data
ca: Gravant dades

en: Balancer handshake
ca: Contacte amb el balancejador

en: Reading server key
ca: Llegint la clau del servidor

en: Exchanging key hash
ca: Intercanviant la clau de hash

en: Critical error in GG library
ca: Error crític a la bilbioteca GG

en: Connect to %s failed
ca: Conexió a %s fallida

en: Unable to ping server
ca: Impossible arribar al servidor

en: Send as message
ca: Enviar com a missatge

en: Looking up GG server
ca: Buscant el servidor de GG

en: Invalid Gadu-Gadu UIN specified
ca: UIN de Gau-Gadu invàlid

en: You are trying to send a message to an invalid Gadu-Gadu UIN.
ca: Està intentant enviar un missatge a un UIN de Gadu-Gadu invàlid.

en: Couldn't get search results
ca: Impossible obtindre els resultats de la cerca

en: Gadu-Gadu Search Engine
ca: Cercador de Gadu-Gadu

en: Active
ca: Actiu

en: Yes
ca: Si

en: First name
ca: Nom

en: Second Name
ca: Cognoms

en: Nick
ca: Àlies

en: Birth year
ca: Any de naixement

en: Sex
ca: Sexe

note: Line 5
en: City
ca: Ciutat

en: There is no Buddy List stored on the Gadu-Gadu server.
ca: No hi ha cap llista de contactes al servidor de Gadu-Gadu.

en: Couldn't Import Buddy List from Server
ca: No s'ha pogut importar la llista de contactes del servidor

en: Buddy List successfully transferred to Gadu-Gadu server
ca: S'ha enviat satifactòriament la llista de contactes al servidor de Gadu-Gadu

en: Couldn't transfer Buddy List to Gadu-Gadu server
ca: No s'ha pogut transmetre la llista de contactes al servidor de Gadu-Gadu

en: Buddy List successfully deleted from Gadu-Gadu server
ca: S'ha esborrat la llista de contactes del servidor de Gadu-Gadu

en: Couldn't delete Buddy List from Gadu-Gadu server
ca: No s'ha pogut esborrar la llista de contactes del servidor Gadu-Gadu

en: Password changed successfully
ca: S'ha canviat la clau satifactòriament

en: Password couldn't be changed
ca: No s'ha pogut canviar la clau

en: Error communicating with Gadu-Gadu server
ca: Error al communicar-se amb el servidor Gadu-Gadu

en: Gaim was unable to complete your request due to a problem communicating with the Gadu-Gadu HTTP server.  Please try again later.
ca: Gaim no ha pogut completar la seva petició perquè hi ha hagut un problema en la comunicació anb el servidor HTTP de Gadu-Gadu. Si us plau torni a intentar-ho més tard.

en: Unable to import Gadu-Gadu buddy list
ca: Impossible importar la llista de contactes de Gadu-Gadu

en: Gaim was unable to connect to the Gadu-Gadu buddy list server.  Please try again later.
ca: Gaim no ha pogut connectar-se al servidor de llistes de contactes de Gadu-Gadu. Si us plau torni a intentar-ho més tard.

en: Couldn't export buddy list
ca: No s'ha pogut exportar la llista de contactes

en: Gaim was unable to connect to the buddy list server.  Please try again later.
ca: Gaim no ha pogut connectar-se al servidor de llistes de contactes. Si us plau torni a intentar-ho més tard.

en: Unable to delete Gadu-Gadu buddy list
ca: Impossible esborrar la llista de contactes de Gadu-Gadu

en: Unable to access directory
ca: Impossible accedir al directori

en: Gaim was unable to search the Directory because it was unable to connect to the directory server.  Please try again later.
ca: Gaim no ha pogut cercar al Directori perquè no s'hi ha pogt connectar. Si us plau torni a intentar-ho més tard.

en: Unable to change Gadu-Gadu password
ca: Impossible canviar la clau de Gadu-Gadu

en: Gaim was unable to change your password due to an error connecting to the Gadu-Gadu server.  Please try again later.
ca: Gaim no ha pogut canviar la clau deguta a un error comunicat-se amb el servidor de Gadu-Gadu. Si us plau torni a intentar-ho més tard.

en: Directory Search
ca: Cerca al Directori

en: Change Password
ca: Canviar Clau

en: Import Buddy List from Server
ca: Importar la llista de contactes des del servidor

en: Export Buddy List to Server
ca: Exportar la llista de contactes cap al servidor

en: Delete Buddy List from Server
ca: Esborrar la llista de contactes del servidor

en: Unable to access user profile.
ca: Impossible accedir al perfil de l'usuari.

en: Gaim was unable to access this user's profile due to an error connecting to the directory server.  Please try again later.
ca: Gaim no ha pogut accedir al perfil de l'usuari a causa d'un error al connectar al servidor de directori. Si us plau torni a intentar-ho més tard.

en: Nick:
ca: Àlies:

en: Gadu-Gadu User
ca: Usuari Gadu-Gadu

en: Gaim encountered an error communicating with the ICQ server.
ca: Gaim ha trobat un error en la communicació amb el servidor ICQ

note: Cancel button.
en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: The user %s (%s%s%s%s%s) wants you to authorize them.
ca: L'usuari %s (%s%s%s%s%s) vol que'ls autoritzi.

en: Authorize
ca: Autoritzar

en: Deny
ca: Denegar

en: Send message through server
ca: Enviar missatge a través del servidor

en: Unable to connect
ca: Impossible connectar

en: Connecting...
ca: Connectant...

en: Gaim User
ca: Usuari Gaim

en: (There was an error converting this message.  Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
ca: (Hi ha hagut un missatge al convertir aquest missatge. Comprovi la opció de 'Codificació' a l'editor de comptes)

en: DCC Chat with %s closed
ca: La conversa DCC amb %s s'ha tancat

en: DCC Chat with %s established
ca: Conversa DCC amb %s establida

en: No topic is set
ca: iNo hi ha cap tema establit

en: <B>%s has changed the topic to: %s</B>
ca: <B>%s ha canviat el tema a: %s</B>

en: -:- mode/%s [%c%c %s] by %s
ca: -:- mode/%s [%c%c %s] per %s

en: IRC Operator
ca: Operador d'IRC

note: ERR_NOSUCHNICK
en: No such nick/channel
ca: Nom d'usuari o canal inexistent

en: IRC Error
ca: Error d'IRC

note: ERR_NOSUCHSERVER
en: No such server
ca: Servidor inexistent

note: ERR_NOMOTD drop it - bringing up dialog for NOMOTD is annoying ERR_NONICKNAMEGIVEN
en: No nickname given
ca: No s'ha donat cap nom d'usuari

note: ERR_NOPRIVILEGES
en: You're not an IRC operator!
ca: Vosté no és un operador d'IRC!

en: That nick is already in use.  Please enter a new nick
ca: Aquest nom d'usuari ja està en ús. Si us plau, introdueixi un de nou

en: IRC CTCP info
ca: Informació CTCP de IRC

en: %s would like to establish a DCC chat
ca: %s vol establir una conversa DCC

en: This requires a direct connection to be established between the two computers.  Messages sent will not pass through the IRC server
ca: Això requereix establir una connexió directa entre els dos ordenadors. Els missatges que s'enviin no passaran pel servidor d'IRC

en: Connect
ca: Connectar

en: Unable to write
ca: Impossible escriure

en: You have been kicked from %s: %s
ca: Ha estat fet fora de %s: %s

en: Kicked by %s: %s
ca: Fet fora per %s: %s

en: CTCP ClientInfo
ca: Informació del Client CTCP

en: CTCP UserInfo
ca: Informació de l'Usuari CTCP

en: CTCP Version
ca: Versió CTCP

en: CTCP Ping
ca: Ping CTCP

en: Signon: %s
ca: Entrada: %s

en: Topic for %s is %s
ca: El Tema de %s és %s

en: <I>Requesting DCC CHAT</I>
ca: <I>Demanant una conversa DCC</I>

en: <B>Operator commands:<BR>REHASH RESTART</B>
ca: <B>Comandes de l'operador:<BR>REHASH RESTART</B>

en: <B>CTCP commands:<BR>CLIENTINFO <nick><BR>USERINFO <nick><BR>VERSION <nick><BR>PING <nick></B><BR>
ca: Comandes CTCP:<BR>CLIENTINFO <nick><BR>USERINFO <nick><BR>VERSION <nick><BR>PING <nick></B><BR>

en: <B>DCC commands:<BR>CHAT <nick></B>
ca: <B>Comandes DCC:<BR>CHAT <nick></B>

en: <B>Currently supported commands:<BR>WHOIS INVITE NICK LIST<BR>JOIN PART TOPIC KICK<BR>OP DEOP VOICE DEVOICE<BR>ME MSG QUOTE SAY QUIT<BR>MODE VERSION W WHOWAS<BR>Type /HELP OPER for operator commands<BR>Type /HELP CTCP for CTCP commands<BR>Type /HELP DCC for DCC commands
ca: <B>Commendes suportaces actualment:<BR>WHOIS INVITE NICK LIST<BR>JOIN PART TOPIC KICK<BR>OP DEOP VOICE DEVOICE<BR>ME MSG QUOTE SAY QUIT<BR>MODE VERSION W WHOWAS<BR>Escrrigui /HELP OPER per a comandes d'operador<BR>Escrrigui /HELP CTCP per a comandes de CTCP<BR>Escrrigui /HELP DCC per a comandes de DCC

en: <B>Unknown command</B>
ca: <B>Comanda desconeguda</B>

en: Channel:
ca: Canal:

en: Password:
ca: Clau:

en: DCC Chat
ca: Conversa DCC

en: Server:
ca: Servidor:

en: Encoding:
ca: Codificació:

en: Unable to change password.
ca: Impossible canviar la clau.

en: The current password you entered is incorrect.  Your password has not been changed.
ca: iLa clau introduïda no és correcta. No s'ha canviat la seva clau.

en: Unable to change password
ca: Impossible canviar la clau

en: The new password you entered is the same as your current password.  Your password remains the same.
ca: La nova clau és la mateixa que la clau actual. La clau continua essent la mateixa.

en: Unknown
ca: Desconegut

note: once again, we don't have to put anything here
en: Chatty
ca: Parlador

en: Extended Away
ca: Ausent durant una bona estona

en: Do Not Disturb
ca: No destorbar

en: Jabber Error %s
ca: Error de Jabber %s

en: Unknown Error in presence
ca: Error desconegut en la presència

en: The user %s wants to add you to their buddy list.
ca: L'usuari %s vol afegir-li a la seva llista de contactes.

en: The Jabber user %s does not exist and was therefore not added to your roster.
ca: L'usuari de Jabber %s no existeix i per tant no s'ha afegit a la llista de contactes.

en: No such user.
ca: Usuari inexistent.

en: Buddies
ca: Contactes

en: Authenticating
ca: Autentificant

en: Unknown login error
ca: Error de connexió desconegut

en: Password successfully changed.
ca: La clau ha estat canviada.

en: Connection lost
ca: S'ha perdut la connexió

en: Connected
ca: Connectat

en: Requesting Authentication Method
ca: Demanant el mètode d'autentificació

note: we have no chats yet
en: Connecting
ca: Connectant

en: The user %s is an invalid Jabber I.D. and was therefore not added.
ca: L'usuari %s té un identificadr de Jabber invàlid i per tant no s'ha afegit.

en: Jabber Error
ca: Error de Jabber

en: Room:
ca: Sala:

en: Unable to join chat
ca: Impossible entrar a la conversa

en: <b>Status:</b> %s%s%s
ca: <b>Estat:</b> %s%s%s

en: View Error Msg
ca: Veure Missatge d'Error

en: Get Away Msg
ca: Obtenir el Missatge de Asència

en: Un-hide From
ca: Tornar a mostrar l'origen

en: Temporarily Hide From
ca: Ocultar temporalment l'origen

en: Cancel Presence Notification
ca: Cancel·lar la notificació de presència

note: state is one of our own strings. it won't be NULL.
en: Online
ca: Connectat

en: Full Name
ca: Nom

en: Family Name
ca: Cognoms

en: Given Name
ca: Nom d'usuari

en: Nickname
ca: Àlies

en: Street Address
ca: Adreça

en: Extended Address
ca: Adreça (cont)

en: Locality
ca: Ciutat

en: Region
ca: Província

en: Postal Code
ca: Codi Postal

note: Line 7
en: Country
ca: Païs

en: Telephone
ca: Telèfon

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Organization Name
ca: Nom de l'Organització

en: Organization Unit
ca: Secció de la Organització

en: Title
ca: Títol

en: Birthday
ca: Data de naixement

en: Description
ca: Descripció

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable
ca: Totes les dades a continuació són opcionals. Introdueixí només la informació que desitgi

en: User Identity
ca: Identificador

en: Server Registration successful!
ca: Registrat al Servidor amb èxit

en: Unknown registration error
ca: Error de registre desconegut

en: Set User Info
ca: Establir dades de l'usuari

en: Resource:
ca: Recurs:

en: Connect Server:
ca: Connectar-se al servidor:

en: Syntax Error (probably a Gaim bug)
ca: Error de sintaxi (probablement errada al Gaim)

en: Invalid Parameter (probably a Gaim bug)
ca: Paràmetre invàlid (probablement errada al Gaim)

en: Invalid User
ca: Usuari Invàlid

en: Fully Qualified Domain Name missing
ca: Falta un nom complet de host d'Internet

en: Already Login
ca: Ya està connectat

en: Invalid Username
ca: Nom d'usuari invàlid

en: Invalid Friendly Name
ca: Nom d'àlies invàlid

en: Not on list
ca: No hi és a la llista

en: User is offline
ca: L'usuari no està connectat

en: Already in the mode
ca: Ja hi és en aquest mode

en: Already in opposite list
ca: Ja hi és a l'altra llista

en: Switchboard failed
ca: Fallada del Switchboard (protocol)

en: Required fields missing
ca: Falten camps obligatoris

en: Not logged in
ca: No està connectat

en: Internal server error
ca: Error intern del servidor

en: Database server error
ca: Error al servidor de bases de dades

en: Memory allocation error
ca: Error reservant memòria

en: Server busy
ca: El servidor està ocupat

en: Server unavailable
ca: El servidor no està disponible

en: Peer Notification server down
ca: Servidor de notificacións a contactes no disponible

en: Database connect error
ca: Error en connexió a la base de dades

en: Server is going down (abandon ship)
ca: El servidor passarà a no estar disponible (abandoni el vaixell)

en: Error creating connection
ca: Error al crear la connexió

en: Session overload
ca: Sobrecàrrega a la sessió

en: User is too active
ca: L'usuari està massa actiu

en: Too many sessions
ca: Massa sessions

en: Not expected
ca: Inesperat

en: Bad friend file
ca: Fitxer d'amics incorrecte

en: Authentication failed
ca: Autentificació fallida

en: Not allowed when offline
ca: No està permés mentre estigui desconnectat

en: Not accepting new users
ca: No s'accepten nous usuaris

en: User unverified
ca: Usuari sense verificar

en: Unknown Error Code
ca: Codi d'Error Desconegut

en: Write error
ca: Error d'escriptura

en: The user %s (%s) wants to add %s to his or her buddy list.
ca: L'usuari %s (%s) vol afegir a %s a la seva llista de contactes.

en: Unable to write to server
ca: Impossible escriure al servidor

en: The user %s (%s) wants to add you to their buddy list
ca: L'usuari %s (%s) vol afegir-li a la seva llista de contactes

en: You have been disconnected. You have signed on from another location.
ca: S'ha desconnectat perquè s'està connectant des d'un altre lloc.

en: Error transferring
ca: Error de transferència

en: Error reading from server
ca: Error al llegir del servidor

en: Unable to connect to Notification Server
ca: Impossible connectar-se al Servidor de Notificacions

en: Unable to talk to Notification Server
ca: Impossible parlar amb el Servidor de Notificacions

en: Protocol not supported
ca: Protocol no compatible

en: Unable to request INF
ca: Impossible demanar INF

en: Unable to login using MD5
ca: Impossible entrar usant MD5

en: Unable to send USR
ca: Impossible enviar USR

en: Requesting to send password
ca: Demanant enviar la clau

en: Unable to send password
ca: Impossible enviar la clau

en: Password sent
ca: Clau enviada

en: Unable to transfer
ca: Impossible realitzar la transferència

en: Unable to parse message
ca: Impossible interpretar el missatge

en: Synching with server
ca: Sincronitzant amb el servidor

en: Away From Computer
ca: Lluny de l'ordenador

en: Be Right Back
ca: Tornaré

en: Busy
ca: Ocupat

en: On The Phone
ca: Al telèfon

en: Out To Lunch
ca: Fora esmorzant

en: Hidden
ca: Ocult

en: Idle
ca: Inactiu

en: <b>Status:</b> %s
ca: <b>Estat:</b> %s

en: Send File
ca: Enviar Fitxer

en: New MSN friendly name too long.
ca: Nou àlies de MSN massa llarg.

en: Set Friendly Name:
ca: Establir un Àlies:

en: Set Friendly Name
ca: Establir un Àlies

en: An MSN screenname must be in the form "user@server.com".  Perhaps you meant %s@hotmail.com.  No changes were made to your allow list.
ca: Un nom d'usuari de MSN ha de ser de la forma "usuari@servidor.com". Potser volia dir %s@hotmail.com. No s'ha realitzat cap canvi a la seva llista de contactes.

en: Invalid MSN screenname
ca: Nom d'usuari MSN invàlid

en: An MSN screenname must be in the form "user@server.com".  Perhaps you meant %s@hotmail.com.  No changes were made to your block list.
ca: Un nom d'usuari de MSN ha de ser de la forma "usuari@servidor.com". Potser volia dir %s@hotmail.com. No s'ha realitzat cap canvi a la seva llista de usuaris bloquejats.

en: Login Server:
ca: Servidor de Connexió:

en: %s has closed the conversation window
ca: %s ha tancat la finestra de conversa

en: An MSN message may not have been received.
ca: Un missatge de MSN pot no haver estat rebut.

en: Gaim was unable to send an MSN message
ca: Gaim no ha pogut enviar un missatge d'MSN

en: Gaim encountered an error communicating with the MSN switchboard server.  Please try again later.
ca: Ha hagut un erro de comunicació amb el servidor centraleta de MSN. Si us plau torni a intentar-ho més tard.

en: Join what group:
ca: Unir-se al grup:

en: Invalid error
ca: Error invàlid

en: Service unavailable
ca: Servei no disponible

en: Service not defined
ca: Servei no definit

en: Not supported by host
ca: No suportat pel host

en: Not supported by client
ca: No suportat pel client

en: Refused by client
ca: Rebutjat pel client

en: Reply too big
ca: Resposta massa gran

en: Responses lost
ca: S'han perdut respostes

en: Request denied
ca: Petició denegada

en: Insufficient rights
ca: Insuficients drets

en: User temporarily unavailable
ca: Usuari no disponible temporalment

en: List overflow
ca: Límit de la llista superat

en: Request ambiguous
ca: Petició ambigüa

en: Queue full
ca: Cua plena

en: Direct IM with %s closed
ca: Conversa de Missatges Instantànis amb %s tancada

en: Direct IM with %s failed
ca: Conversa de Missatges Instantànis amb %s fallida

en: Disconnected.
ca: Desconnectat.

en: You have been disconnected from chat room %s.
ca: Ha estat desconnectat de la conversa %s.

en: Couldn't connect to host
ca: No s'ha pogut connectar al host

en: Unable to login to AIM
ca: No s'ha pogut connectar amb AIM

en: Could Not Connect
ca: No s'ha pogut connectar

en: Connection established, cookie sent
ca: Connexió establerta, enviant secret

en: File Transfer Aborted
ca: Transferència de Fitxers Cancel·lada

en: Unable to establish listener socket.
ca: Impossible establir un socket d'escolta.

en: Unable to establish file descriptor.
ca: Impossible establir un descriptor de fitxer.

en: Unable to create new connection.
ca: Impossible crear una nova connexió.

note: Incorrect nick/password
en: Incorrect nickname or password.
ca: Nom d'usuari o clau incorrectes.

note: Suspended account
en: Your account is currently suspended.
ca: El seu compte està actualment suspés.

note: service temporarily unavailable
en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
ca: El servei de Missatges Instantanis d'AOL no està disponible temporalment.

note: connecting too frequently
en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
ca: S'ha estat connectant i desconnectat amb massa freqüència. Esperi deu minuts i intenti-ho de nou. Si continua intentant-ho, haurà d'esperar encara més temps.

note: client too old
en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
ca: La versió del client que està usant és massa antiga. Si us plau, actualitzi-la a %s

en: Authentication Failed
ca: Autentificació Fallida

en: Internal Error
ca: Error Intern

en: You may be disconnected shortly.  You may want to use TOC until this is fixed.  Check %s for updates.
ca: Pot ser desconnectat dins de poc. Si vol, pot usar TOC fins que això es resolgui. Comprovi a %s si hi ha actualitzacions.

en: Gaim was Unable to get a valid AIM login hash.
ca: Gaim no ha pogut obtenir un hash de connexió d'AIM vàlid.

en: Gaim was Unable to get a valid login hash.
ca: Gaim no ha pogut obtenir un hash de connexió vàlid.

en: Direct IM with %s established
ca: Connexió directa de Missatges Instantanis amb %s establerta

en: (There was an error receiving this message)
ca: (Hi ha hagut un error al rebre aquest missatge)

en: %s has just asked to directly connect to %s
ca: %s demana connectar-se directament a %s

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
ca: Es requereix la connexió directa entre els dos ordenadors, ja que és necessari per a poder enviar Imatges Instantànies. La seva adreça IP serà revelada, i això pot considerar-se com un risc de privacitat.

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
ca: Si us plau, autoritzi-me per a que'l pugui afegir a la meva llista de contactes.

en: Authorization Request Message:
ca: Missatge de petició d'autorització:

en: Please authorize me!
ca: Si us plau, autoritzi'm!

en: The user %s requires authorization before being added to a buddy list.  Do you want to send an authorization request?
ca: L'usuari %s requereix autorització abans de ser afegit a una llista de contactes. Vol enviar una petició d'autorització?

en: Request Authorization
ca: Petició d'Autorització

en: No reason given.
ca: No s'ha donat cap raó

en: Authorization Denied Message:
ca: iMissatge de denegació d'autorització:

en: The user %lu wants to add you to their buddy list for the following reason:
    %s
ca: L'usuari %lu vol afegir-li a la seva llista de contactes per les següents raons:
    %s

en: Authorization Request
ca: Petició d'autorització

en: The user %lu has denied your request to add them to your contact list for the following reason:
    %s
ca: L'usuari %lu ha denegat la seva petició d'afegir-lo a la seva llista de contactes per la següent raó:
    %s

en: ICQ authorization denied.
ca: Autorització ICQ denegada.

note: Someone has granted you authorization
en: The user %lu has granted your request to add them to your contact list.
ca: L'usuari %lu ha concedit la seva petició d'afegir-lo a la seva llista de contactes.

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
ca: Ha rebut un missatge especial
    
    De: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
ca: Ha rebut una pàgina d'ICQ
    
    De: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ email from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
ca: Ha rebut un missatge de correu electrònic d'ICQ de %s [%s]
    
    Missatge:
    %s

en: ICQ user %lu has sent you a contact: %s (%s)
ca: L'usuari %lu d'ICQ li ha enviat un contacte: %s (%s)

en: Do you want to add this contact to your Buddy List?
ca: Vol afegir aquest contacte a la seva llista de contactes?

en: Decline
ca: Rebutjar

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
ca[0]: S'ha perdut %hu missatge de %s perquè era invàlid.
ca[1]: S'han perdut %hu missatges de %s perquè eren invàlids.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
ca[0]: S'ha perdut %hu missatge de %s perquè era massa llarg.
ca[1]: S'han perdut %hu missatges de %s perquè eren massa llargs.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
ca[0]: S'ha perdut %hu missatge de %s perquè s'ha excedit el límit de velocitat.
ca[1]: S'han perdut %hu missatges de %s perquè s'ha excedit el límit de velocitat.

en: You missed %hu message from %s because he/she was too evil. | You missed %hu messages from %s because he/she was too evil.
ca[0]: S'ha perdut %hu missatge de %s perquè ell/ella eram massa dolent.
ca[1]: S'han perdut %hu missatges de %s perquè ell/ella eram massa dolent.

en: You missed %hu message from %s because you are too evil. | You missed %hu messages from %s because you are too evil.
ca[0]: S'ha perdut %hu missatge de %s perquè vosté és massa dolent.
ca[1]: S'han perdut %hu missatges de %s perquè vosté és massa dolent.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
ca[0]: S'ha perdut %hu missatge de %s per motius desconeguts.
ca[1]: S'han perdut %hu missatges de %s per motius desconeguts.

en: Free For Chat
ca: Lliure per a conversar

en: Not Available
ca: No Disponible

en: Occupied
ca: Ocupat

en: <B>UIN:</B> %s<BR><B>Status:</B> %s<HR>%s
ca: <B>UIN:</B> %s<BR><B>Estat:</B> %s<HR>%s

en: <B>Status:</B> %s<HR>%s
ca: <B>Estat:</B> %s<HR>%s

en: Unknown error
ca: Error desconegut

note: Data is assumed to be the destination sn
en: Your message to %s did not get sent:
ca: No s'ha enviat el missatge a %s:

en: User information for %s unavailable:
ca: Dades de l'usuari %s no disponibles:

en: Buddy Icon
ca: Icona de Contacte

en: Voice
ca: Veu

en: Direct IM
ca: Missatges Instantànis directes

en: Chat
ca: Conversa

en: Get File
ca: Obtenir Fitxer

en: Games
ca: Jocs

en: Add-Ins
ca: Afegits

en: Send Buddy List
ca: Enviar Llista de Contactes

en: EveryBuddy Bug
ca: Errada a EveryBuddy

en: AP User
ca: Usuari AP

en: Nihilist
ca: Nihilista

en: Trillian Encryption
ca: Encriptació Trillian

en: <b>Logged In:</b> %s%s%s
ca: <b>Connectat:</b> %s%s%s

en: 
    <b>Capabilities:</b>
ca: 
    <b>Capacitats:</b>

en: 
    <b>Status:</b>
ca: 
    <b>Estat:</b>

en: <i>Unable to display information because it was sent in an unknown encoding.</i>
ca: <i>No es pot mostrat la informació perquè s'ha enviat en una codificació desconeguda.</i>

en: Online Since : <b>%s</b><br>
ca: Connectat des de: <b>%s</b><br>

en: Member Since : <b>%s</b><br>
ca: Membre des de: <b>%s</b><br>

en: Idle : <b>%s</b>
ca: Inactiu: <b>%s</b>

en: Idle: <b>Active</b>
ca: Inactiu: <b>Actiu</b>

en: Username : <b>%s</b>  %s <br>
    Warning Level : <b>%d %%</b><br>
    %s%s%s
    <hr>
ca: Nom d'usuari: <b>%s</b>  %s <br>
    Nivell d'Advertència: <b>%d %%</b><br>
    %s%s%s

en: <i>User has no away message</i>
ca: <i>L'usuari no te missatges d'ausència</i>

en: Client Capabilities:
ca: Capacitats del Client:

en: <i>No Information Provided</i>
ca: <i>No s'ha donat informació</i>

en: Rate limiting error.
ca: Error de limitació de velocitat.

en: The last message was not sent because you are over the rate limit.  Please wait 10 seconds and try again.
ca: L'últim missatge no ha estat enviat perquè vosté està per sobre del límit de velocitat. Si us plau esperi 10 segons i torni a provar.

en: You have been disconnected because you have signed on with this screen name at another location.
ca: Ha estat desconnectat perquè ha connectat amb el mateix nom des d'un altre lloc.

en: You have been signed off for an unknown reason.
ca: Ha estat desconnectat per motius desconeguts.

en: First Name:
ca: Nom

en: Last Name:
ca: Cognoms:

en: Email Address:
ca: Adreça de correu electrònic:

en: Mobile Phone:
ca: Telèfon móbil:

en: Gender:
ca: Sexe:

en: Female
ca: Dona

en: Male
ca: Home

en: Birthday:
ca: Data de naixement:

en: Age:
ca: Edat:

en: Personal Web Page:
ca: Pàgina Web Personal:

en: Additional Information:
ca: Informació Addicional:

en: Home Address:
ca: Adreça de Casa:

en: Address:
ca: Adreça:

en: City:
ca: Ciutat:

en: State:
ca: Estat:

en: Zip Code:
ca: Codi Postal:

en: Work Address:
ca: Adreça de la Feina:

en: Work Information:
ca: Informació de la Feina:

en: Company:
ca: Companyia:

en: Division:
ca: Secció

en: Position:
ca: Càrrec:

en: Web Page:
ca: Pàgina Web:

en: Error Changing Account Info
ca: Error al Canviar la Informació del Compte

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name differs from the original.
ca: Error 0x%04x: Impossible donar format al nom en pantalla perquè el nom demanat difereix de l'original.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name ends in a space.
ca: Error 0x%04x: Impossible donar format al nom en pantalla perquè el nom demanat acaba en espai.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name is too long.
ca: Error 0x%04x: Impossible donar format al nom en pantalla perquè el nom demanat és massa llarg.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because there is already a request pending for this screen name.
ca: Error 0x%04x: Impossible canviar l'adreça de correu electrònic perquè ja hi ha una petició pendent per a aquest nom d'usuari.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address has too many screen names associated with it.
ca: Error 0x%04x: Impossible canviar l'adreça de correu electrònic perquè l'adreça donada ja te massa noms d'usuari associats.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address is invalid.
ca: Error 0x%04x: Impossible canviar l'adreça de correu electrònic perquè l'adreça donada és invàlida.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
ca: Error 0x%04x: Error desconegut.

en: Your screen name is currently formatted as follows:
    %s
ca: El seu nom d'usuari té aquest format:
    %s

en: The email address for %s is %s
ca: L'adreça de correu electrònic per a %s és %s

en: Unable to set AIM profile.
ca: Impossible establir el perfil d'AIM.

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
ca: Probablement ha demanat posar el seu perfil abans d'acabar amb el procés de connexió. El seu perfil segueix sense estar posat; intenti posar-lo de nou quan el procés de connexió hagi finalitzat.

en: The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  Gaim has truncated and set it.
ca: El límit màxim de tamany del perfil de %d bytes s'ha excedit. Gaim l'ha retallat.

en: Unable to set AIM away message.
ca: Impossible posar el missatge AIM d'ausséncia.

en: You have probably requested to set your away message before the login procedure completed.  You remain in a "present" state; try setting it again when you are fully connected.
ca: Probablement ha demanat canviar a estat aussent abans d'acabar amb el procés de connexió. El seu estat continua essent "present"; intenti tornar a posar-lo quan el procés de connexió hagi finalitzat.

en: The away message length of %d bytes has been exceeded.  Gaim has truncated it and set you away.
ca: El límit del missatge d'ausència de %d bytes ha estat superat. Gaim l'ha retallat.

en: Unable To Retrive Buddy List
ca: Impossible obtindre la llista de contactes

en: Gaim was temporarily unable to retrive your buddy list from the AIM servers.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few hours.
ca: Gaim no ha pogut obtenir la llista de contactes dels servidors d'AIM de forma temporal. La llista de contactes no s'ha perdut, i probablement tornarà a estar disponible en unes poques hores.

en: The maximum number of buddies allowed in your buddy list is %d, and you have %d.  Until you are below the limit, some buddies will not show up as online.
ca: El nombre màxim de contactes permesos en la llista de contactes és %d, i en té %d. Fins que no estigui per sota del límit, alguns contactes no apareixeran com a connectats.

en: Maximum buddy list length exceeded.
ca: Tamany màxim de la llista de contactes excedit.

en: Could not add the buddy %s because you have too many buddies in your buddy list.  Please remove one and try again.
ca: No s'ha pogut afegir el contacte %s perque hi ha massa contactes a la llista de contactes. Si us plau elimini un i torni a intentar-ho.

en: (no name)
ca: (sense nom)

en: The user %s wants to add you to their buddy list for the following reason:
    %s
ca: L'usuari %s vol afegir-lo a la seva llista de contactes per les següents raons:
    %s

note: Granted
en: The user %s has granted your request to add them to your contact list.
ca: L'usuari %s li ha concedit la petició d'afegir-lo a la seva llista de contactes.

en: Authorization Granted
ca: Autorització Concedida

note: Denied
en: The user %s has denied your request to add them to your contact list for the following reason:
    %s
ca: L'usuari %s ha denegat la petició d'afegir-lo a la seva llista de contactes per la següent raò:
    %s

en: Authorization Denied
ca: Autorització Rebutjada

en: Exchange:
ca: Intercanvi:

en: Unable to open Direct IM
ca: Impossible obrir connexió directa de Missatges Instantanis

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
ca: Ha escollit obrir una conexió directa de Missatges Instantanis amb %s.

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a privacy risk.  Do you wish to continue?
ca: Això revela la seva adreça IP, i podria ser considerat com un risc de privacitat. Vol continuar?

en: Get Status Msg
ca: Obtenir Missatge d'Estat

en: Re-request Authorization
ca: Tornar a Demanar Autorització

en: The new formatting is invalid.
ca: El format és invàlid

en: Screenname formatting can change only capitalization and whitespace.
ca: El format del nom d'usuari només pot canviar entre majúscules i minúscules y la quantitat d'espais.

en: New screenname formatting:
ca: Nou format del nom d'usuari:

en: Change Address To:
ca: Canviar l'Adreça per:

en: You are awaiting authorization from the following buddies:<BR>
ca: Està esperant l'autorització dels degüents contactes:<BR>

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
ca: <i>no està esperant autorització</i>

en: %s<BR><BR>You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and clicking "Re-request authorization."
ca: %s<BR><BR>Por tornar a demanar autorització d'aquells contactes apretant el botò dret del tatolí sobre ells i seleccionant "Tornar a demanar autorització".

en: Change Password (URL)
ca: Canviar Clau (URL)

en: Format Screenname
ca: Format del Nom d'Usuari

en: Confirm Account
ca: Confirmar el Compte

en: Show Buddies Awaiting Authorization
ca: Mostrar Contactes esperant d'Autorització

en: Search for Buddy by Email
ca: Cercar Contacte per Adreça de correu electrònic

en: Looking up %s
ca: Cercant %s

en: Unable to write file %s.
ca: Impossible escriure fitxer %s.

en: Unable to read file %s.
ca: Impossible llegir fitxer %s.

en: Message too long, last %s bytes truncated.
ca: Missatge massa llarg, s'han retallat els últims %s bytes.

en: %s not currently logged in.
ca: %s està desconnectat.

en: Warning of %s not allowed.
ca: Avís de %s no permés.

en: A message has been dropped, you are exceeding the server speed limit.
ca: S'ha eliminat un missatge, està excedint el límit de velocitat del servidor.

en: Chat in %s is not available.
ca: La conversa a %s no està disponible.

en: You are sending messages too fast to %s.
ca: Està enviant missatges massa depressa a %s.

en: You missed an IM from %s because it was too big.
ca: No ha rebut un Missatge Instantani de %s perquè era massa gran.

en: You missed an IM from %s because it was sent too fast.
ca: No ha rebut un Missatge Instantani de %s perque ha estat enviat massa depressa.

en: Too many matches.
ca: Massa coincidències.

en: Need more qualifiers.
ca: Es necessiten més qualificadors.

en: Dir service temporarily unavailable.
ca: Servei de directori no disponible temporalment.

en: Email lookup restricted.
ca: Cerca per adreça de correu electrònic restringida.

en: Keyword ignored.
ca: Paraula clau ignorada.

en: No keywords.
ca: No hi ha paraules clau.

en: User has no directory information.
ca: L'usuari no te informació al directori.

en: Country not supported.
ca: País no suportat.

en: Failure unknown: %s.
ca: Error desconegut: %s.

en: The service is temporarily unavailable.
ca: El servei està temporalment no disponible.

en: Your warning level is currently too high to log in.
ca: El seu nivell d'avisos és massa alt per a conectar-se.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently.  Wait ten minutes and try again.  If you continue to try, you will need to wait even longer.
ca: Ha estat connectant'se i desconnectant'se amb massa freqüència. Esperi deu minuts i torni a probar-ho. Si continua intentant-ho, haurà d'esperar encara més.

en: An unknown signon error has occurred: %s.
ca: Hi ha hagut un error de connexió desconegut: %s.

en: An unknown error, %d, has occurred.  Info: %s
ca: Un error desconegut, %s ha succeit. Informació: %s

en: Connection Closed
ca: Connexió Tancada

en: Waiting for reply...
ca: Esperant resposta...

en: TOC has come back from its pause. You may now send messages again.
ca: TOC ha tornat de la pausa. Ja pot enviar missatges de nou.

en: Password Change Successful
ca: S'ha canviat la clau amb èxit

en: TOC has sent a PAUSE command.
ca: TOC ha enviat una comanda de PAUSE.

en: When this happens, TOC ignores any messages sent to it, and may kick you off if you send a message. Gaim will prevent anything from going through. This is only temporary, please be patient.
ca: Quan això succeeix, TOC ignora els missatges que se li envien, i el pot fer fora si envia un missatge. Gaim evitarà que passi res. Això és només temporalment, si us plau, tingui paciència.

en: Get Dir Info
ca: Obtenir Informació del Directori

en: TOC Port:
ca: Port de TOC:

en: Could not open %s for writing!
ca: No s'ha pogut obrir %s per a escriure!

en: Could not connect for transfer.
ca: No s'ha pogut connectar per a realitzar la transferència.

en: Could not connect for transfer!
ca: No s'ha pogut connectar per a realitzar la transferència!

en: Could not write file header.  The file will not be transferred.
ca: No s'ha pogut escriure la capçalera del fitxer. El fitxer no serà enviat.

en: Gaim - Save As...
ca: Gaim - Gravar Com...

en: %s requests %s to accept %d file: %s (%.2f %s)%s%s | %s requests %s to accept %d files: %s (%.2f %s)%s%s
ca[0]: %s demana %s per acceptar %d fitxer: %s (%.2f %s)%s%s
ca[1]: %s demana %s per acceptar %d fitxers: %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests you to send them a file
ca: %s demana que li envii un fitxer

en: Your Yahoo! message did not get sent.
ca: El seu missatge de Yahoo! no s'ha enviat.

en: Not At Home
ca: Fora de Casa

en: Not At Desk
ca: Fora de l'Escriptori

en: Not In Office
ca: Fora de l'Oficina

en: On Vacation
ca: De Dia Lliure

en: Stepped Out
ca: Ha Abandonat

en: Activate ID
ca: Acivar ID

en: Anyone
ca: Qualsevol

en: Class:
ca: Classe:

en: Instance:
ca: Instància:

en: Recipient:
ca: Origen:

en: About Gaim v%s
ca: Sobre Gaim v%s

en: Gaim is a modular Instant Messaging client capable of using AIM, ICQ, Yahoo!, MSN, IRC, Jabber, Napster, Zephyr, and Gadu-Gadu all at once.  It is written using Gtk+ and is licensed under the GPL.<BR><BR>
ca: GAIM és un client de Missatges Instantanis capaç de usar AIM, ICQ, Yahoo!, MSN, IRC, Jabber, Napster, Zephyr i Gadu-Gadu, tots alhora. Està escrit usant Gtk+ i està llicenciat segons la GPL.<BR><BR>

en: <FONT SIZE="3">IRC:</FONT> #gaim on irc.freenode.net<BR><BR>
ca: <FONT SIZE="3">IRC:</FONT> #gaim a irc.freenode.net<BR><BR>

en: <FONT SIZE="3">Active Developers:</FONT><BR>
ca: <FONT SIZE="3">Desenvolupadors Actius:</FONT><BR>

en:   Rob Flynn (maintainer) &lt;<A HREF="mailto:rob@marko.net">rob@marko.net</A>&gt;<BR>  Sean Egan (lead developer) &lt;<A HREF="mailto:bj91704@binghamton.edu">bj91704@binghamton.edu</A>&gt;<BR>  Christian 'ChipX86' Hammond (developer & webmaster)<BR>  Herman Bloggs (win32 port) &lt;<A HREF="mailto:hermanator12002@yahoo.com">hermanator12002@yahoo.com</A>&gt;<BR>  Nathan 'faceprint' Walp (developer)<BR>  Mark 'KingAnt' Doliner (developer)<BR>  Luke 'LSchiere' Schierer (support)<BR><BR>
ca:   Rob Flynn (manteniment) &lt;<A HREF="mailto:rob@marko.net">rob@marko.net</A>&gt;<BR>  Sean Egan (desenvolupador principal) &lt;<A HREF="mailto:bj91704@binghamton.edu">bj91704@binghamton.edu</A>&gt;<BR>  Christian 'ChipX86' Hammond (desenvolupador i webmaster)<BR>  Herman Bloggs (port win32) &lt;<A HREF="mailto:hermanator12002@yahoo.com">hermanator12002@yahoo.com</A>&gt;<BR>  Nathan 'faceprint' Walp (desenvolupador)<BR>  Mark 'KingAnt' Doliner (desenvolupador)<BR>  Luke 'LSchiere' Schierer (suport)<BR><BR>

en: <FONT SIZE="3">Crazy Patch Writers:</FONT><BR>
ca: <FONT SIZE="3">Esbojarrats Escriptors de Modificacions:</FONT><BR>

en: <FONT SIZE="3">Retired Developers:</FONT><BR>
ca: <FONT SIZE="3">Desenvolupadors Retirats:</FONT><BR>

en:   Adam Fritzler (former libfaim maintainer)<BR>  Eric Warmenhoven (former lead developer)&lt;<A HREF="mailto:warmenhoven@yahoo.com">warmenhoven@yahoo.com</A>&gt;<BR>  Jim Duchek (former maintainer)<BR>  Jim Seymour (former Jabber developer)<BR>  Mark Spencer (original author) &lt;<A HREF="mailto:markster@marko.net">markster@marko.net</A>&gt;<BR>  Syd Logan (hacker and designated driver [lazy bum])<BR><BR>
ca:   Adam Fritzler (antic manteniment de libfaim)<BR>  Eric Warmenhoven (anterior desenvolupador principal)&lt;<A HREF="mailto:warmenhoven@yahoo.com">warmenhoven@yahoo.com</A>&gt;<BR>  Jim Duchek (antic manteniment)<BR>  Jim Seymour (antic desenvolupador de Jabber)<BR>  Mark Spencer (Autor Original) &lt;<A HREF="mailto:markster@marko.net">markster@marko.net</A>&gt;<BR>  Syd Logan (hacker i conductor designat)<BR><BR>

en: Close
ca: Tancar

en: Gaim - Away!
ca: Gaim - Ausent!

en: I'm Back!
ca: He tornat!

en: New Away Message
ca: Nou Missatge d'Ausència

en: Remove Away Message
ca: Eliminar Missatge d'Ausència

en: Set All Away
ca: Posar tots Ausents

en: Communication with the browser failed.  Please close all windows and try again.
ca: La communicació amb el navegador ha fallat. Si us plau, tanqui totes les finestres i torni a intentar-ho.

en: Unable to launch your browser because the 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
ca: Impossible llençar el navegador perquè s'ha establer el navegador manual, però no s'ha establert la comanda.

en: There was an error launching your chosen browser: %s
ca: Hi ha hagut un error al llençar el navegador escollit: %s

en: _Add a Buddy
ca: _Afegir un Contacte

en: _Delete Group
ca: _Esborar un Grup

en: _Rename
ca: Canviar el _Nom

en: _Get Info
ca: _Obtenir Informació

en: _IM
ca: Enviar Missatges _Instantanis

en: View _Log
ca: Veure el _Registre

en: _Alias
ca: À_lies

en: _Remove
ca: _Esborrar

note: Buddies menu
en: /_Buddies
ca: /_Contactes

en: /Buddies/New _Instant Message...
ca: /Contactes/Nou Missatge _Instantani...

en: /Buddies/Join a _Chat...
ca: /Contactes/Entrar a una _Conversa...

en: /Buddies/Get _User Info...
ca: /Contactes/Obtenir Informació de l'_Usuari...

en: /Buddies/_Show Offline Buddies
ca: /Contactes/_Mostrar Contactes Desconnectats

en: /Buddies/Show _Empty Groups
ca: /Contactes/Mostrar Grups _Buits

en: /Buddies/_Add a Buddy...
ca: /Contactes/_Afegir un Contacte...

en: /Buddies/Add a _Group...
ca: /Contactes/Afegir un _Grup...

en: /Buddies/_Signoff
ca: /Contactes/_Acomiadar-se

en: /Buddies/_Quit
ca: /Contactes/_Sortir

note: Tools
en: /_Tools
ca: /_Eines

en: /Tools/_Away
ca: /Eines/_Ausent

en: /Tools/P_rotocol Actions
ca: /Eines/Accions del _Protocol

en: /Tools/A_ccounts...
ca: /Eines/_Comptes...

en: /Tools/_File Transfers...
ca: /Eines/Transferència de _Fitxers...

en: /Tools/Preferences...
ca: /Eines/Preferències...

en: /Tools/Pr_ivacy...
ca: /Eines/_Privacitat...

en: /Tools/View System _Log...
ca: /Eines/Veure _Registre del Sistema...

note: Help
en: /_Help
ca: /_Ajuda

en: /Help/Online _Help
ca: /Ajuda/_Ajuda en Línia

en: /Help/_Debug Window...
ca: /Ajuda/Finestra de _Depuració...

en: /Help/_About...
ca: /Ajuda/_Sobre...

en: 
    <b>Alias:</b>
ca: 
    <b>Àlies:</b>

en: 
    <b>Nickname:</b>
ca: 
    <b>Nom d'usuari:</b>

en: 
    <b>Status:</b> Offline
ca: 
    <b>Estat:</b> Desconnectat

en: Idle (%dh%02dm)
ca: Inactiu (%dh%02dm)

en: Idle (%dm)
ca: Inactiu (%dm)

en: Offline
ca: Desconnectat

en: Buddy List
ca: Llista de Contactes

en: /Tools/Away
ca: /Eines/Ausent

en: /Tools/Protocol Actions
ca: /Eines/Accions del Protocol

note: set the Show Offline Buddies option. must be done * after the treeview or faceprint gets mad. -Robot101
en: /Buddies/Show Offline Buddies
ca: /Contactes/Mostrar Contactes Desconnectats

en: /Buddies/Show Empty Groups
ca: /Contactes/Mostrar Grups Buits

en: Send a message to the selected buddy
ca: Enviar un missatge al contacte seleccionat

en: Get Info
ca: Obtenir Dades

en: Get information on the selected buddy
ca: Obtenir dades sobre el contacte seleccionat

en: Join a chat room
ca: Entrar a una converses

en: Set an away message
ca: Posar un missatge d'ausència

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
ca: No està connectat amb cap protocol que permeti conversar.

en: Join Chat
ca: Entrar en una Conversa

en: Join Chat As:
ca: Entrar a una Conversa Com:

en: Unable to send message. The message is too large.
ca: Impossible enviar el missatge, és massa llarg.

en: Unable to send message.
ca: Impossible enviar el missatge.

en: %s entered the room.
ca: %s ha entrat a la conversa.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
ca: %s [<I>%s</I>] ha entrat a la conversa.

en: %s is now known as %s
ca: %s ha canviat de nom i ara és %s

en: %s left the room (%s).
ca: %s ha marxat de la conversa (%s).

en: %s left the room.
ca: %s ha abandonat la conversa.

en: Last created window
ca: Finestra creada per últim cop

en: New window
ca: Nova finestra

en: By group
ca: Per grup

en: By account
ca: Per compte

en: Warn User
ca: Avisar Usuari

en: _Warn
ca: _Avisar

en: <span weight="bold" size="larger">Warn %s?</span>
    
    This will increase %s's warning level and he or she will be subject to harsher rate limiting.
ca: <span weight="bold" size="larger">Avisar %s?</span>
    
    Això incrementarà el nivell d'avís de %s i estarà subjecte a una limitació de velocitat més estricta.

en: Warn _anonymously?
ca: Avisar anònimament?

en: <b>Anonymous warnings are less severe.</b>
ca: <b>Els avisos anònims són menys estrictes.</b>

note: b->name is null after remove_buddy
en: Removing '%s' from buddy list.
ca: Eliminant a '%s' de la llista de contactes.

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
ca: Està a punt d'eliminar a %s de la llista de contactes. Vol continuar?

en: Remove Buddy
ca: Eliminar Contacte

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
ca: Està a punt d'eliminar el grup %s i tots els seus membres a la llista de contactes. Vol continuar?

en: Remove Group
ca: Eliminar Grup

en: New Message
ca: Nou Missatge

en: Please enter the screenname of the person you would like to IM.
ca: Si us plau, introdueixi el nom de l'usuari de la persona a qui vol enviar un Missatge Instantani.

en: _Screenname:
ca: _Nom d'Usuari:

en: _Account:
ca: _Compte:

en: Get User Info
ca: Obtenir les Dades de l'Usuari

en: Please enter the screenname of the person whose info you would like to view.
ca: Si us plau, introdueixi el nom de l'usuari de la persona de la que vol veure les dades.

en: Add Group
ca: Afegir un Grup

en: Please enter the name of the group to be added.
ca: Si us plau, introdueixi el nom del grup que vol afegir.

en: _Group:
ca: _Grup:

en: Add Buddy
ca: Afegir un Contacte

en: Please enter the screen name of the person you would like to add to your buddy list. You may optionally enter an alias, or nickname,  for the buddy. The alias will be displayed in place of the screen name whenever possible.
ca: Si us plau, introdueixi el nom de l'usuari de la persona a la qual vol afegir a la seva llista de contactes. Addicionalment pot introduïr un àlies al contacte. L'àlies es mostrarà en lloc del seu nom d'usuari quan sigui possible.

en: Screen Name
ca: Nom d'Usuari

en: Alias
ca: Àlies

en: Group
ca: Grup

note: Set up stuff for the account box
en: Add To
ca: Afegir A

en: Privacy
ca: Privacitat

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
ca: Els canvis a les opcions de privacitat es realitzen immediatament.

en: Allow all users to contact me
ca: Permetre a tots els usuaris contactar-me

en: Allow only users on my buddy list
ca: Només admetre a usuaris de la llista de contactes

en: Allow only the users below
ca: Només permetre als usuaris indicats més abaix

en: Deny all users
ca: Rebutjar a tots els usuaris

en: Block the users below
ca: Bloquejar als usuaris indicats mes abaix

en: Set Directory Info
ca: Posar Informació al Directori

en: Directory Info
ca: Informació del Directori

en: Setting Dir Info for %s:
ca: Posant la Informació al directori per a %s:

en: Allow Web Searches To Find Your Info
ca: Permetre que els buscadors web trobun la seva informació

note: Line 1
en: First Name
ca: Nom

note: Line 2
en: Middle Name
ca: Primer Cognom

note: Line 4
en: Maiden Name
ca: Nom de la Mare

note: Line 6
en: State
ca: Estat

en: Save
ca: Gravar

en: New Passwords Do Not Match
ca: Les noves claus no coincideixen

en: Fill out all fields completely
ca: Ompli tots els camps per complet

en: Changing password for %s:
ca: Canviant la clau de %s:

en: Original Password
ca: Clau Original

en: New Password
ca: Nova Clau

en: New Password (again)
ca: Nova Clau (un altre cop)

note: Build OK Button
en: OK
ca: D'Acord

en: Changing info for %s:
ca: Canviant la informació de %s:

en: Below are the results of your search:
ca: A continuació estan els resultats de la cerca:

en: Search for Buddy
ca: Buscar Contacte

en: Find Buddy By Info
ca: Trobar Contacte per Dades

en: Find Buddy By Email
ca: Trobar Contacte per adreça de Correu Electrònic

en: Insert Link
ca: Afegir Enllaç

en: Insert
ca: Afegir

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert.  The description is optional.
ca: Si us plau, introdueixi la URL i la descripció de 'enllaç que vol afegir. La descripció és opcional.

en: Select Text Color
ca: Seleccionar Color del Text

en: Select Background Color
ca: Seleccionar Color de Fons

en: Select Font
ca: Seleccionar Tipus de Lletra

note: We shouldn't allow a blank title
en: You cannot save an away message with a blank title
ca: No es pot guardar un missatge d'ausència amb un títl en blanc

en: Please give the message a title, or choose "Make Away" to use without saving.
ca: Si us plau, doni un títol al missatge, o esculli "Posar ausent" per usar-lo sente gravar.

note: We shouldn't allow a blank message
en: You cannot create an empty away message
ca: No pot crear un missatge d'ausència buit

en: New away message
ca: Nou missatge d'ausència

en: Away title:
ca: Títol d'ausència

en: Save & Use
ca: Gravar i Usar

en: Use
ca: Usar

note: show everything
en: Smile!
ca: Sonrigui!

note: Setup the label containing the description.
en: Please enter an aliased name for the person below, or rename this contact in your buddy list.
ca: Si us plau, introdueixi in nom d'àlies per a la persona a sota, o canvii el contacte a la llista de contactes.

en: _Alias:
ca: À_lies:

en: Couldn't write to %s.
ca: No s'ha pogut escriure a %s.

en: Save Log File
ca: Gravar Fitxer de Registre

en: Couldn't remove file %s.
ca: No s'ha pogut eliminar el fitxer %s.

en: Clear Log
ca: Netejar el Registre

en: Really clear log?
ca: Està segur que vol netejar el registre?

en: Couldn't open log file %s.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de registre %s.

en: Conversations with %s
ca: Converses amb %s

en: System Log
ca: Registre del Sistema

en: Couldn't open log file %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de registre %s

en: Date
ca: Data

en: Conversation
ca: Conversa

en: Clear
ca: Netejar

en: Rename Group
ca: Canviar Nom de Grup

en: Please enter a new name for the selected group.
ca: Si us plau, introdueixi un nou nom per al grup seleccionat.

en: Rename Buddy
ca: Canviar nom del Contacte

en: New name:
ca: Nou Nom:

en: %s is not a valid filename.
ca: %s no es un nom de fitxer vàlid.

en: %s was not found.
ca: No s'ha trobat %s.

en: File transfer to %s aborted.
ca: Transferència de fitxer cap a %s cancel·lada.

en: File transfer from %s aborted.
ca: Transferència de fitxer des de %s cancel·lada.

en: Expander Size
ca: Tamany de l'Expansor

en: Size of the expander arrow
ca: Tamany de la fletxa d'expansió

en: Usage: %s command [OPTIONS] [URI]
    
        COMMANDS:
           uri                      Handle AIM: URI
           quit                     Close running copy of Gaim
    
        OPTIONS:
           -h, --help [commmand]    Show help for command
ca: Ús: %s comanda [OPCIONS] [URI]
    
        COMMANDES:
           uri                      Acceptar URI d'AIM
           quit                     Tancar Gaim en execució
    
        OPCIONS:
           -h, --help [comanda]    Mostrar ajuda de la comanda

note: for people like myself, who are too lazy to add an away msg :)
en: sorry, i ran out for a while. bbl
ca: No hi soc. Tornaré tard.

en: boring default
ca: opció aburrada per defecte

en: Could not open config file %s.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de configuració %s.

en: Gaim - Insert Image
ca: Gaim - Insertar Imatge

en: Un-Ignore
ca: Des-Ignorar

en: Ignore
ca: Ignorar

note: Info button
en: Info
ca: Informació

en: Gaim - Invite Buddy Into Chat Room
ca: Gaim - Convidar a un contacte a una conversa

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
ca: Si us plau, introdueixi el nom de l'usuari que desitja convidar, amb un missatge de convit opcional.

en: _Buddy:
ca: _Contacte:

en: _Message:
ca: _Missatge:

en: User is typing...
ca: L'usuari està escrivint...

en: User has typed something and paused
ca: L'usuari ha escrit alguna cosa i s'ha parat

note: Build the Send As menu
en: _Send As
ca: _Enviar Com

note: Conversation menu
en: /_Conversation
ca: /_Conversa

en: /Conversation/_Save As...
ca: /Conversa/_Gravar Com...

en: /Conversation/View _History...
ca: /Conversa/Veure _Històric...

en: /Conversation/Insert _URL...
ca: /Conversa/Afegir _URL...

en: /Conversation/Insert _Image...
ca: /Conversa/Afegir _Imatge...

en: /Conversation/_Close
ca: /Conversa/_Tancar

note: Options
en: /_Options
ca: /_Opcions

en: /Options/Enable _Logging
ca: /Opcions/Activar _Registre

en: /Options/Enable _Sounds
ca: /Opcions/Activar _Sons

en: /Conversation/View History...
ca: /Conversa/Veure Històric...

en: /Conversation/Insert URL...
ca: /Conversa/Afegir URL...

en: /Conversation/Insert Image...
ca: /Conversa/Afegir Imatge...

en: /Options/Enable Logging
ca: /Opcions/Activar Registre

en: /Options/Enable Sounds
ca: /Opcions/Activar Sons

note: From right to left... Send button
en: Send
ca: Enviar

en: Add the user to your buddy list
ca: Afegir l'usuari a la llista de contactes

en: Remove the user from your buddy list
ca: Eliminar l'usuari de la llista de contactes

en: Get the user's information
ca: Obtenir les dades de l'usuari

note: Block button
en: Block
ca: Bloquejar

en: Block the user
ca: Bloquejar a l'usuari

note: Invite
en: Invite
ca: Convidar

en: Invite a user
ca: Convidar a l'usuari

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Underline
ca: Subratllat

en: Larger font size
ca: Lletra més gran

en: Normal font size
ca: Lletra de tamany normal

en: Smaller font size
ca: Lletra més petita

en: Font Face
ca: Tipus de lletra

en: Foreground font color
ca: Color del text

en: Background color
ca: Color de fons

en: Insert image
ca: Afegir imatge

en: Insert link
ca: Afegir enllaç

en: Topic:
ca: Tema:

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
ca: 0 persones a la conversa

en: IM the user
ca: Enviar un Misatge Instantani a l'usuari

en: Ignore the user
ca: Ignorar a l'usuari

en: Close conversation
ca: Tancar la conversa

en: %d person in room | %d people in room
ca[0]: %d persona a la conversa
ca[1]: %d persones a la conversa

en: Disable Animation
ca: Desactivar Animacions

en: Enable Animation
ca: Activar Animacions

en: Hide Icon
ca: Ocultar Icona

en: Save Icon As...
ca: Gravar Icona Com...

en: Calculating...
ca: Calculant...

en: Unknown.
ca: Desconegut.

en: <b>Receiving From:</b>
ca: <b>Rebent De:</b>

en: <b>Sending To:</b>
ca: <b>Enviant A:</b>

en: Progress
ca: Progrés

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Size
ca: Tamany

en: Remaining
ca: Restant

en: Filename:
ca: Nom del fitxer:

en: Status:
ca: Estat:

en: Speed:
ca: Velocitat:

en: Time Elapsed:
ca: Temps transcorregut:

en: Time Remaining:
ca: Temps Restant:

en: File Transfers
ca: Transferència de Fitxers

en: _Keep the dialog open
ca: _Mantenir el diàleg obert

en: _Clear finished transfers
ca: _Netejar les transferències acabades

note: "Download Details" arrow
en: Show download details
ca: Mostrar detals de la transferència

en: Hide download details
ca: Ocultar detalls de la transferència

note: Pause button
en: _Pause
ca: _Pausa

note: Resume button
en: _Resume
ca: _Continuar

en: That file already exists. Would you like to overwrite it?
ca: El fitxer ja existeix. Vol sobrescriure'l?

en: That file does not exist.
ca: Aquest fitxer no existeix.

en: Gaim - Open...
ca: Gaim - Obrir...

en: %s wants to send you %s (%s)
ca: %s vol enviar-li %s (%s)

en: _Copy Link Location
ca: _Copiar Destí de l'Enllaç

en: _Open Link in Browser
ca: _Obrir Enlaç en un Navegador

en: Gaim was unable to guess the image type base on the file extension supplied.  Defaulting to PNG.
ca: Gaim no ha pogut descobrir el tipus d'imatge a partir de l'extensió del fitxer. Prenent PNG per defecte.

en: Error saving image: %s
ca: Error al gravar l'imatge: %s

en: Gaim - Save Image
ca: Gaim - Gravar Imatge

en: _Save Image...
ca: _Gravar Imatge...

en: %s has started typing to you
ca: %s ha començat a escriure un missatge per vosté

en: %s has signed on
ca: %s ha entrat

en: %s has returned from being idle
ca: %s ja no está inactiu

en: %s has returned from being away
ca: %s ha tornat d'estar ausent

en: %s has stopped typing to you
ca: %s ha deixat d'escriure-li

en: %s has signed off
ca: %s se n'ha anat

en: %s has become idle
ca: %s està inactiu

en: %s has gone away.
ca: %s està ausent

en: _Buddy Name:
ca: Nom del _Contacte:

en: Sign on
ca: Entrar

en: Sign off
ca: Sortir

en: Return from away
ca: Tornar

en: Return from idle
ca: Tornar a estar actiu

en: Buddy starts typing
ca: Contacte comença a escriure

en: Buddy stops typing
ca: Contacte deixa d'escriure

en: Open an IM window
ca: Obrir una finestra de Missatges Intantanis

en: Popup notification
ca: Notificació emergent

en: Send a message
ca: Enviar un missatge

en: Execute a command
ca: Executar una comanda

en: Play a sound
ca: Reproduïr un so

en: Gaim - Save Icon
ca: Gaim - Gravar Icona

en: Received: '%s'
ca: Rebut: '%s'

en: g003: Error opening connection.
ca: g003: Error obrint la connexió.

en: %d buddies from group %s were not removed because their accounts were not logged in.  These buddies, and the group were not removed.
ca: %d contactes del grup %s no han estat eliminats perquè els seus comptes no estaven connectats. Aquests contactes i el mateix grup no ha estat eliminats.

en: Group Not Removed
ca: Grup No Eliminat

en: Invalid Groupname
ca: Nom de Grup Invàlid

en: An error was encountered parsing your buddy list.  It has not been loaded.
ca: S'ha trobat un error llegint la llista de contactes.

en: Buddy List Error
ca: Error a la Llista de Contactes

note: rob wants to inform the user that their buddy lists are * being converted
en: Gaim is converting your old buddy lists to a new format, which will now be located at %s
ca: Gaim està convertint la llista de contactes a un nou format, que estarà a %s

en: Converting Buddy List
ca: Convertint Llista de Contactes

en: Gaim - Save Conversation
ca: Gaim - gravar Conversa

en: Unable to make directory %s for logging
ca: Impossible crear el directori %s per al registre

en: IM Sessions with %s
ca: Sessions de Missatges Instantanis amb %s

en: IM Sessions with %s
ca: Sessions de Missatges Instantanis amb %s

en: +++ %s (%s) signed on @ %s
ca: +++ %s (%s) s'ha connectat a @ %s

en: +++ %s (%s) signed off @ %s
ca: +++ %s (%s) s'ha desconnectat a @ %s

en: +++ %s (%s) changed away state @ %s
ca: +++ %s (%s) ha canviat l'estat d'ausència @ %s

en: +++ %s (%s) came back @ %s
ca: +++ %s (%s) ha tornat @ %s

en: +++ %s (%s) became idle @ %s
ca: +++ %s (%s) passa a inactiu @ %s

en: +++ %s (%s) returned from idle @ %s
ca: +++ %s (%s) torna de l'inactivitat @ %s

en: +++ Program exit @ %s
ca: +++ Sortida del programa @ %s

en: %s (%s) reported that %s (%s) signed on @ %s
ca: %s (%s) informa que %s (%s) ha entrat a @ %s

en: %s (%s) reported that %s (%s) signed off @ %s
ca: %s (%s) informa que %s (%s) ha sortit @ %s

en: %s (%s) reported that %s (%s) went away @ %s
ca: %s (%s) informa que %s (%s) està ausent @ %s

en: %s (%s) reported that %s (%s) came back @ %s
ca: %s (%s) informa que %s (%s) ha tornat @ %s

en: %s (%s) reported that %s (%s) became idle @ %s
ca: %s (%s) informa que %s (%s) ha passat a estar inactiu @ %s

en: %s (%s) reported that %s (%s) returned from idle @ %s
ca: %s (%s) informa que %s (%s) ha tornat de la inactivitat @ %s

en: %s (%s) reported that %s signed on @ %s
ca: %s (%s) informa que %s (%s) s'ha connectat @ %s

en: %s (%s) reported that %s signed off @ %s
ca: %s (%s) informa que %s (%s) s'ha desconnectat @ %s

en: %s (%s) reported that %s went away @ %s
ca: %s (%s) informa que %s (%s) està ausent @ %s

en: %s (%s) reported that %s came back @ %s
ca: %s (%s) informa que %s (%s) ha tornat @ %s

en: %s (%s) reported that %s became idle @ %s
ca: %s (%s) informa que %s (%s) ha passat a estar inactiu @ %s

en: %s (%s) reported that %s returned from idle @ %s
ca: %s (%s) informa que %s (%s) ha tronat de la inactivitat @ %s

en: Please enter your login.
ca: Si us plau, introdueixi el seu codi d'usuari.

en: <New User>
ca: <Nou Usuari>

en: Login
ca: Codi d'Usuari

en: Screen Name:
ca: Nom de l'usuari

note: And now for the buttons
en: Accounts
ca: Comptes

en: Preferences
ca: Preferències

en: Sign On
ca: Conectar-se

en: Screenname
ca: Nom d'usuari

en: Load Buddy Icon
ca: Carregar Icones de Contactes

en: Buddy Icon File:
ca: Fitxer de Icones de Contactes:

en: Browse
ca: Navegar

en: Reset
ca: Reiniciar

en: Login Options
ca: Opcions de connexió

en: Screenname:
ca: Nom d'usuari

en: Alias:
ca: Àlies

en: Remember Password
ca: Recordar Clau

en: Auto-Login
ca: Connexió Automàtica

en: User Options
ca: Opcions d'Usuari

en: New Mail Notifications
ca: Notificacions de Nou Correu Electrònic

en: Proxy Options
ca: Opcions del Proxy

en: Proxy _Type
ca: _Tipus de Proxy

en: Use Global Proxy Settings
ca: Utilitzar les Opcions Globals del Proxy

en: No Proxy
ca: Sense Proxy

en: _User:
ca: _Usuari:

en: Pa_ssword:
ca: _Clau:

en: Modify Account
ca: Modificar Compte

en: Show more options
ca: Mostrar més opcions

en: Show fewer options
ca: Mostrar menys opcions

en: _Login
ca: _Codi d'Usuari

en: Please enter your password for %s.
ca: Si us plau, introdueixi la clau de %s.

en: _Password
ca: _Clau

en: Protocol not found.
ca: No s'ha trobat el protocol.

en: You cannot log this account in; you do not have the protocol it uses loaded, or the protocol does not have a login function.
ca: No pot connectar-se a aquest compte; no ha carregat el protocol que usa, o el protocol no té una funció per connectar-se.

en: Are you sure you want to delete %s?
ca: Està segur que vol esborrar %s?

en: Delete
ca: Esborrar

en: Account Editor
ca: Editor de Comptes

en: _Modify
ca: _Modificar

en: Done.
ca: Finalitzat.

en: Signon
ca: Connexió

en: Cancel All
ca: Cancel·lar Tot

en: %s was unable to sign on
ca: %s no ha pogut connectar-se

en: Signon Error
ca: Error al Connectar-se

en: %s has been signed off
ca: %s d'ha desconnectat

en: Connection Error
ca: Error de Connexió

en: Interface Options
ca: Opcions de l'Interfície

en: D_isplay remote nicknames if no alias is set
ca: Mostrar els noms d'usuari remots si no s'ha establert un àlies

en: Icon
ca: Icones

en: Style
ca: Estil

en: _Bold
ca: _Negreta

en: _Italics
ca: _Cursiva

en: _Underline
ca: _Subratllat

en: _Strikethrough
ca: _Tachat

en: Face
ca: Tipus de lletra

en: Use custo_m face
ca: Usar un tipus de lletra específic

en: Use custom si_ze
ca: Usar un tamany de lletra específic

en: _Text color
ca: Color del _Text

en: Bac_kground color
ca: Color del _Fons

en: Show _timestamp on messages
ca: Mostrar marca horària als missatges

en: Show _URLs as links
ca: Mostrar les _URLs com a enllaços

en: _Highlight misspelled words
ca: _Resaltar paraules mal escrites

en: Ignore c_olors
ca: Ignorar _colors

en: Ignore font _faces
ca: Ignorar _tipus de lletra

en: Ignore font si_zes
ca: Ignorar _tamany de la lletra

en: Send Message
ca: Enviar Missatge

en: _Enter sends message
ca: La tecla _Intro envia el missatge

en: C_ontrol-Enter sends message
ca: Control-Intro envia el missatge

en: Window Closing
ca: Tancament de finestres

en: E_scape closes window
ca: Escape tancla la finestra

en: Control-_W closes window
ca: Control-_W tanca la finestra

en: Control-{B/I/U/S} inserts _HTML tags
ca: Control-{B/I/U/S} inserta marques HTML

en: Buddy List Toolbar
ca: Barra d'eines de la llista de contactes

en: Show _buttons as:
ca: Motrar els _botons com:

en: Pictures
ca: Imatges

en: Pictures and text
ca: Imatges i text

en: None
ca: Cap

en: _Raise window on events
ca: _Aixecar les finestres al rebre esdeveniments

en: Group Display
ca: Visualització de Grups

note: gaim_button(_("Hide _groups with no online buddies"), &blist_options, OPT_BLIST_NO_MT_GRP, vbox);
en: Show _numbers in groups
ca: Mostrar _números als grups

en: Buddy Display
ca: Visualització de Contactes

en: Show buddy _icons
ca: Mostrar _icones de contactes

en: Show _warning levels
ca: Mostrar nivells d'_alerta

en: Show idle _times
ca: Mostrar _temps inactiu

en: Dim i_dle buddies
ca: Enfosquir contactes inactius

en: Conversations
ca: Converses

en: _Placement:
ca: _Posicionament:

en: Show IMs and chats in _same tabbed window.
ca: Mostrar Misstages Instantanis i Converses a la _mateixa finestra en fiches.

en: Window
ca: Finestra

en: New window _width:
ca: A_mple de nova finestra:

en: New window _height:
ca: A_lt de nova finestra:

en: _Raise windows on events
ca: _Alçar finestres al rebre esdeveniments

en: Hide window on _send
ca: Ocultar finestra al _enviar

en: Buddy Icons
ca: Icones de Contactes

en: Hide buddy _icons
ca: Ocultar _icones de Contactes

en: Disable buddy icon a_nimation
ca: Desactivar _animació de icones

en: Show _logins in window
ca: Mostrar _codis d'usuari a la finestra

en: Show a_liases in tabs/titles
ca: Mostrar àlies e les fiches/títols

en: Typing Notification
ca: Notificació d'Escriptura

en: Notify buddies that you are _typing to them
ca: Notificar als contactes que els hi està _escribint

en: Tab Completion
ca: Completar amb el Tabulador

en: _Tab-complete nicks
ca: El _Tabulador completa els noms d'usuari

en: _Old-style tab completion
ca: Estic _antic de completar amb tabulador

en: Co_lorize screennames
ca: Co_lorejar els noms d'usuari

en: IM Tabs
ca: Fitxes de Missatges Instantanis

en: Tab _placement:
ca: _Situació de les fitxes:

en: Top
ca: A dalt

en: Bottom
ca: A baix

en: Left
ca: A la dreta

en: Right
ca: A l'esquerra

en: Show all _instant messages in one tabbed
    window
ca: Mostrar tots els Missatges _Instantanis a una sola finestra amb fiches

en: Chat Tabs
ca: Fiches de Converses

en: Show all c_hats in one tabbed window
ca: Mostrar totes les converses a una finestra amb fiches

en: Tab Options
ca: Opcions de Fiches

en: Show _close button on tabs.
ca: Mostar el botó de _tancar a les fiches.

en: Proxy Type
ca: Tipus de PRoxy

en: Proxy _type:
ca: _Tipus de Proxy

en: No proxy
ca: Sense proxy

en: Proxy Server
ca: Servidor de Proxy

en: _User
ca: _Usuari

en: Pa_ssword
ca: _Clau

en: The entered manual browser '%s' is not valid. Hyperlinks will not work.
ca: El navegador manual '%s' no és vàlid. Els enllaços no funcionaran.

en: Browser Selection
ca: Selecció del Navegador

en: _Browser
ca: _Navegador

en: Browser Options
ca: Opcions del Navegador

en: Open new _window by default
ca: Obrir una nova _finestra per defecte

en: Message Logs
ca: Registe de Missatges

en: _Log all instant messages
ca: _Registrar tots els missatges instantanis

en: Log all c_hats
ca: Registrar totes les Converses

en: Strip _HTML from logs
ca: Eliminar l'_HTML dels registres

en: System Logs
ca: Registres del Sistema

en: Log when buddies _sign on/sign off
ca: Registrar quan els contactes es _connecten/desconnecten

en: Log when buddies become _idle/un-idle
ca: Registrar quan els contactes pasen a _inactiu/actiu

en: Log when buddies go away/come _back
ca: Registrar quan els contactes se'n _van/tornen

en: Log your _own signons/idleness/awayness
ca: Registrar la pròpia connexió/inactivitat/ausència

en: I_ndividual log file for each buddy's signons
ca: Fitxer de registre individual per a cada connexió d'un contacte

en: Sound Options
ca: Opcions de so

en: _No sounds when you log in
ca: _Sense so al connectar-se

en: _Sounds while away
ca: _Sons mentre s'està ausent

en: Sound Method
ca: Mètodes de reproducció del so

en: _Method
ca: _Mètode

en: Console beep
ca: Xiulet de la consola

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Command
ca: Comanda

en: Sound c_ommand
    (%s for filename)
ca: Comanda del so
    (%s per al nom de fitxer)

en: _Sending messages removes away status
ca: Al _enviar els missatges s'elimina l'estat d'ausència

en: _Queue new messages when away
ca: Posar els missatges a una _cua mentre s'estigui ausent

en: Auto-response
ca: Resposta automàtica

en: Seconds before _resending:
ca: Segons abans de tornar a _enviar:

en: _Don't send auto-response
ca: _No enviar respostes automàtiques

en: _Only send auto-response when idle
ca: Enviar respostes automàtiques només quan s'estigui _inactiu

en: Do_n't send auto-response in active conversations
ca: No enviar respostes automàtiques en converses _actives

en: Idle _time reporting:
ca: Informe de _temps inactiu:

en: Gaim usage
ca: Ús del Gaim

en: X usage
ca: Ús de les X

en: Windows usage
ca: Ús de Windows

en: Auto-away
ca: Auto-ausència

en: Set away _when idle
ca: Passar a ausent quan estigui inactiu

en: _Minutes before setting away:
ca: _Minuts abans de posar-se ausent:

en: Away m_essage:
ca: Missatge d'ausència

en: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Written by:</span>	%s
    <span weight="bold">Web site:</span>		%s
    <span weight="bold">File name:</span>	%s
ca: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Escrit per:</span>	%s
    <span weight="bold">Pàgina web:</span>		%s
    <span weight="bold">Nom de fitxer:</span>	%s

en: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Written by:</span>  %s
    <span weight="bold">URL:</span>  %s
    <span weight="bold">File name:</span>  %s
ca: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Escrit per:</span>  %s
    <span weight="bold">URL:</span>  %s
    <span weight="bold">Nom de fitxer:</span>  %s

en: Load
ca: Carregar

en: Name
ca: Nom

en: Details
ca: Detalls

en: Sound Selection
ca: Selecció de Sons

en: Play
ca: Reproduïr

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Test
ca: Prova

en: Choose...
ca: Escollir...

en: _Edit
ca: _Edició

en: Interface
ca: Interfície

en: Message Text
ca: Text dels Missatges

en: Shortcuts
ca: Curt-circuits

en: IMs
ca: Missatges Instantanis

en: Chats
ca: converses

en: Tabs
ca: Fiches

note: We use the registered default browser in windows
en: Browser
ca: Navegador

en: Logging
ca: Enregistrament

en: Sounds
ca: Sons

en: Sound Events
ca: Esdeveniments amb so

en: Away / Idle
ca: Ausent / Inactiu

en: Away Messages
ca: Missatges d'Ausència

en: Plugins
ca: Mòduls

en: Debug Window
ca: Finestra de Depuració

en: ICQ Protocol detected.
ca: Detectat Protocol ICQ

en: Please enter your password
ca: Si us plau introdueixi la seva clau

en: (%d messages)
ca: (%d missatges)

en: (1 message)
ca: (1 missatge)

en: %s logged in.
ca: %s s'ha connectat

en: %s logged out.
ca: %s s'ha desconnectat.

en: %s has just been warned by %s.
    Your new warning level is %d%%
ca: %s acaba de ser avisat per %s.
    El seu nivell d'aletra és ara %d%%

en: an anonymous person
ca: una persona anònima

en: User '%s' invites %s to buddy chat room: '%s'
    %s
ca: L'usuari '%s' convida a %s a una conversa: '%s'
    %s

en: User '%s' invites %s to buddy chat room: '%s'
ca: L'usuari '%s' convida a %s a una conversa: '%s'

en: Buddy Chat Invite
ca: Convidar Contacte a Conversa

en: More Info
ca: Més Informació

en: Buddy logs in
ca: Contacte es conecta

en: Buddy logs out
ca: Contacte es desconnecta

en: Message received
ca: Missatge rebut

en: Message received begins conversation
ca: Missatge rebut inicia una conversa

en: Message sent
ca: Missatge enviat

en: Person enters chat
ca: Persona entra a la conversa

en: Person leaves chat
ca: Persona surt de la conversa

en: You talk in chat
ca: Parla a una conversa

en: Others talk in chat
ca: Els altres parlen a una conversa

en: Someone says your name in chat
ca: Algú diu el seu nom a una conversa

en: Unable to play sound because the chosen filename (%s) does not exist.
ca: Impossible reproduir el so perquè el fitxer seleccionat (%s) no existeix.

en: Unable to play sound because the 'Command' sound method has been chosen, but no command has been set.
ca: Impossible reprodïr el so perquè s'ha escolli el mètode de reproducció per comanda i no s'ha establert la comanda.

en: Unable to play sound because the configured sound command could not be launched: %s
ca: Impossible reproduïr el so perque no es pot llençar la comanda de so: %s

en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

en: Not connected to AIM
ca: No està connectat a l'AIM

en: No screenname given.
ca: No s'ha donat un nom d'usuari.

en: No roomname given.
ca: No s'ha donat un nom de conversa.

en: Invalid AIM URI
ca: URI d'AIM invàlida

note: *  DEFINES, MACROS & DATA TYPES
en: Gaim Instant Messenger
ca: Missatger Instantani Gaim

en: Gaim Instant Messenger - Signed off
ca: Missatger Instantani Gaim - Desconnectat

en: Gaim Instant Messenger - Away
ca: Missatger Instantani Gaim - Ausent

en: New
ca: Nou

en: Set Away Message
ca: Establir el Missatge d'Ausència

en: I'm Back
ca: He tornat

en: Exit
ca: Sortir
