Gaim 0.60 - en to hu translation catalogue (417 entries)

en: Away
hu: Távol

en: Back
hu: Vissza

en: Signoff
hu: Kijelentkezés

en: Quit
hu: Kilép

en: Buddy Chat
hu: Csevegés partnerrel

note: buttons
en: Add
hu: Hozzáad

en: Remove
hu: Elvátolít

en: Available
hu: Elérhetö

en: Available for friends only
hu: Elérhetö csak barátoknak

en: Away for friends only
hu: Távol csak barátoknak

en: Invisible
hu: Láthatatlan

en: Invisible for friends only
hu: Láthatatlan csak barátoknak

en: Unavailable
hu: Nem elérhetö

en: Unable to resolve hostname.
hu: A gépnevet nem sikerült megállapítani

en: Unable to connect to server.
hu: Nem sikerül a kiszolgálóhoz kapcsolódni

en: Invalid response from server.
hu: Érvénytelen válasz a kiszolgálótól

en: Error while reading from socket.
hu: Hiba a foglalat olvasásakor.

en: Error while writing to socket.
hu: Hiba a foglalatra iráskor.

en: Authentication failed.
hu: Azonosítás sikertelen

en: Unknown Error Code.
hu: Ismeretlen hiba kód

en: Status: %s
hu: Állapot: %s

en: Could not connect
hu: Nem tud kapcsolódni

en: Unable to read socket
hu: Foglalatot nem lehet olvasni

en: Unable to connect.
hu: Nem sikerül kapcsolódni

en: Reading data
hu: Adat olvasása

en: Balancer handshake
hu: ??? kézfogás

en: Reading server key
hu: Kiszolgáló kulcs olvasása

en: Exchanging key hash
hu: Kulcs csere

en: Critical error in GG library
hu: Kritikus hiba a GG program könyvtárban

en: Connect to %s failed
hu: Kapcsolat a %s-hoz sikertelen

en: Unable to ping server
hu: Sikertelen a kiszolgáló ping-etése

en: Send as message
hu: Küldés üzenetként

en: Looking up GG server
hu: GG kiszolgáló keresése

en: Invalid Gadu-Gadu UIN specified
hu: Érvénytelen a megadott Gadu-Gadu UIN

en: You are trying to send a message to an invalid Gadu-Gadu UIN.
hu: Érvénytelen Gadu-Gadu UIN-re próbálsz meg üzenetet küldeni.

en: Couldn't get search results
hu: Nem sikerül a keresés eredményét lekérdezni

en: Gadu-Gadu Search Engine
hu: Gadu-Gadu keresö motor

en: Active
hu: Aktív

en: yes
hu: igen

en: no
hu: nem

en: First name
hu: Keresztnév

en: Second Name
hu: Vezetéknév

en: Nick
hu: Becenév

en: Birth year
hu: Született

en: Sex
hu: Férfi/nö

note: Line 5
en: City
hu: Város

en: Couldn't Import Buddy List from Server
hu: Nem tudom a partner listát importálni a kiszolgálóról

en: Password changed successfully
hu: Jelszó sikeresen megváltoztatva

en: Password couldn't be changed
hu: Jelszót nem sikerült megváltoztatni

en: Directory Search
hu: Könyvtár keresése

note: } else if (!strcmp(act, _("Set Dir Info"))) { show_set_dir(gc);
en: Change Password
hu: Jelszó megváltoztatása

en: Import Buddy List from Server
hu: Partner lista importálása a kiszolgálóról

en: Export Buddy List to Server
hu: Partner lista exportálása a kiszolgálóra

en: Delete Buddy List from Server
hu: Partner lista törlése a kiszolgálóról

en: Nick:
hu: Becenév:

en: Gadu-Gadu User
hu: Gadu-Gadu felhasználó

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Deny
hu: Elutasít

en: Send message through server
hu: Üzenet küldése a kiszolgálón keresztül

en: Get Info
hu: Információgyüjtés

en: DCC Chat with %s closed
hu: DCC csevegés a %s-vel bezárult

en: <B>%s has changed the topic to: %s</B>
hu: <B>%s megváltoztatta a témát a következöre: %s</B>

note: ERR_NOSUCHNICK
en: No such nick/channel
hu: Nincs ilyen becenév/csatorna

en: IRC Error
hu: IRC hiba

note: ERR_NOSUCHSERVER
en: No such server
hu: Nincs ilyen kiszolgáló

en: Unable to write
hu: Sikertelen írás

en: Kicked by %s: %s
hu: Kizáró %s: %s

en: You have left %s
hu: Elhagytad a következöt csatornát %s

en: IRC Part
hu: IRC terület

en: Channel:
hu: Csatorna:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: DCC Chat
hu: DCC csevegés

en: Server:
hu: Kiszolgáló:

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Online
hu: Elérhetö

en: Extended Away
hu: Távol a géptöl

en: Do Not Disturb
hu: Ne zavarj

en: The user %s wants to add you to their buddy list.
hu: %s felhasználó szeretne téged a partnerei közzé felvenni.

en: Buddies
hu: Partnerek

en: Authenticating
hu: Azonosítás

en: Unknown login error
hu: Ismeretlen bejelentkezési hiba

en: Connection lost
hu: Kapcsolat megszakadt

en: Unable to connect
hu: Nem sikerül kapcsolódni

en: Connected
hu: Kapcsolódva

en: Requesting Authentication Method
hu: Azonosítási módszer lekérdezése

note: we have no chats yet
en: Connecting
hu: Kapcsolatfelvétel

en: Jabber Error
hu: Jabber hiba

en: Room:
hu: Szoba:

en: Handle:
hu: Kezelö:

en: Get Away Msg
hu: Távol üzenet lekérdezése

en: Full Name
hu: Teljes név

en: Family Name
hu: Családnév

en: Given Name
hu: Keresztnév

en: Nickname
hu: Becenév

en: Street Address
hu: Utca

en: Extended Address
hu: További cím

en: Locality
hu: Helység

en: Region
hu: Régió

en: Postal Code
hu: Irányítószám

note: Line 7
en: Country
hu: Ország

en: Telephone
hu: Telefonszám

en: Email
hu: E-mail

en: Organization Name
hu: Szervezet neve

en: Organization Unit
hu: Szervezeti egység

en: Title
hu: Titulus

en: Birthday
hu: Született

en: Description
hu: Leírás

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable
hu: A következö kérdések közül csak azokra adj választ, melyek nem érintenek kényelmetlenül.

en: User Identity
hu: Azonosító

en: Gaim - Edit Jabber vCard
hu: Gaim - Jabber vCard szerkesztése

en: Server Registration successful!
hu: Kiszolgáló regisztráció sikerült!

en: Unknown registration error
hu: Ismeretlen regisztrációs hiba

en: Set User Info
hu: Felhasználói adatok

en: You have been disconnected. You have signed on from another location.
hu: Kapcsolatod megszakadt mivel egy másik helyröl bejelentkeztél.

en: Send File
hu: Fájl küldése

en: Join what group:
hu: Melyik csoporthoz kapcsolódsz

en: Direct IM with %s closed
hu: Közvetlen IM %s-(val/vel) bezárult

en: Direct IM with %s failed
hu: Közvetlen IM %s-(val/vel) megszakadt

en: connection error (rend)
hu: hiba a kapcsolatban

en: major connection error
hu: komoly hiba a kapcsolatban

en: Disconnected.
hu: Lekapcsolódva

en: You have been disconnected from chat room %s.
hu: Kiléptél a következö csevegö szobából %s.

en: Chat is currently unavailable
hu: Csevegés jelenleg nem elérhetö

en: Couldn't connect to host
hu: Nem sikerült a távoli géphez kapcsolódni

en: Password sent, waiting for response
hu: Jelszó elküldve, válaszra várok

en: internal connection error
hu: belsö kapcsolat hiba

en: Unable to login to AIM
hu: Nem sikerült az AIM-re bejelentkezni

en: Signon: %s
hu: Bejelentkezve: %s

en: Signed off.
hu: Kijelentkezve.

en: Could Not Connect
hu: Nem sikerült kapcsolódni

en: Connection established, cookie sent
hu: Kapcsolat létrejött, cookie elküldve

note: Incorrect nick/password
en: Incorrect nickname or password.
hu: Hibás becenév vagy jelszó.

note: Suspended account
en: Your account is currently suspended.
hu: Fiók jelenleg felfüggesztve.

note: connecting too frequently
en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
hu: Gyakran jelentkezel ki/be. Várj 10 percig és próbáld újra. Ha tovább folytatod,még többet kell majd várnod.

en: Authentication Failed
hu: Azonosítás megszakadt

en: Internal Error
hu: Belsö hiba

en: Direct IM with %s established
hu: Közvetlen IM kapcsolat %s-(val/vel) létrejött

en: No reason given.
hu: Nincs magyarázat.

en: The user %lu has denied your request to add them to your contact list for the following reason:
    %s
hu: %lu felhasználó elutasította a kérésed a következö magyarázattal:
    %s

note: Someone has granted you authorization
en: The user %lu has granted your request to add them to your contact list.
hu: %lu felhasználó elfogadta a kérésed.

en: SNAC threw error: %s
hu: SNAC hiba: %s

en: Buddy Icon
hu: Buddy Ikon

en: Voice
hu: Hang

en: IM Image
hu: IM kép

en: Chat
hu: Csevegés

en: Get File
hu: Fájl letöltése

en: Games
hu: Játékok

en: Stocks
hu: Készlet

en: Send Buddy List
hu: Partner lista küldése

en: EveryBuddy Bug
hu: EveryBuddy hiba

en: AP User
hu: AP felhasználó

en: Nihilist
hu: Nihilista

en: ICQ Server Relay
hu: ICQ kiszolgáló közvetítö

en: ICQ Unknown
hu: ICQ ismeretlen

en: Trillian Encryption
hu: Trillian titkosítás

en: <i>User has no away message</i>
hu: <i>Felhasználó nem rendelkezik üzenettel távollét esetére</i>

en: Client Capabilities:
hu: Ügyfél képességei:

en: <i>No Information Provided</i>
hu: <i>Nincs információ megadva</i>

en: The maximum number of buddies allowed in your buddy list is %d, and you have %d.  Until you are below the limit, some buddies will not show up as online.
hu: A megengedett partnerek száma maximum %d, jelenleg %d.  Amíg a korlátot el nem éred, néhány partnered nem fog megjelenni elérhetöként.

en: Exchange:
hu: Váltás:

en: Unable to open Direct IM
hu: Nem sikerült megnyitni a közvetlen IM-et

en: Get Status Msg
hu: Státsz üzenet lekérdezése

en: Direct IM
hu: Közvetlen IM

en: Get Capabilities
hu: Lehetöségek lekérdezése

en: Unable to write file %s.
hu: Nem sikerül írni a fájlba %s .

en: Unable to read file %s.
hu: Nem sikerül olvasni a fájlt %s.

en: Message too long, last %s bytes truncated.
hu: Üzenet túl hosszú, az utolsú %s bájt levágva.

en: %s not currently logged in.
hu: %s jelenleg nincs bejelentkezve.

en: Warning of %s not allowed.
hu: %s figyelmeztetése nincs engedélyezve.

en: A message has been dropped, you are exceeding the server speed limit.
hu: Egy üzenet el lett dobva, túlléped a kiszolgáló átviteli sebességét.

en: Chat in %s is not available.
hu: Nem lehet %s-(ban/ben) csevegni.

en: You are sending messages too fast to %s.
hu: Túl gyorsan küldesz üzenetet %s-(nak/nek).

en: You missed an IM from %s because it was too big.
hu: Lemaradtál egy IM-röl %s-(val/vel) mert túl nagy volt.

en: You missed an IM from %s because it was sent too fast.
hu: Lemaradtál egy IM-röl %s-(val/vel) mert túl gyorsan küldte.

en: Failure.
hu: Hiba.

en: Too many matches.
hu: Túl sok egyezöség.

en: Need more qualifiers.
hu: További opció szükséges

en: Dir service temporarily unavailable.
hu: Szolgáltatás átmenetileg nem elérhetö

en: Email lookup restricted.
hu: E-mail keresés elutasítva.

en: Keyword ignored.
hu: Kulcsszó figyelmen kívül hagyva.

en: No keywords.
hu: Nincs kulcsszó

en: User has no directory information.
hu: Felhasználónak nincsen könyvtár információja.

en: Country not supported.
hu: Ország nem támogatott

en: Failure unknown: %s.
hu: Ismeretlen hiba: %s.

en: The service is temporarily unavailable.
hu: Szolgáltatás átmenetileg nem elérhetö.

en: Your warning level is currently too high to log in.
hu: A figyelmeztetési szint túl magas ahoz hogy bejelentkezz.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently.  Wait ten minutes and try again.  If you continue to try, you will need to wait even longer.
hu: Túl gyakran jelentkezel ki/be. Várj tít percet és próbáld újra. Ha tovább folytatod akkor még tovább kell majd várnod.

en: An unknown signon error has occurred: %s.
hu: Egy ismeretlen hiba bejelentkezés közben: %s.

en: An unknown error, %d, has occurred.  Info: %s
hu: Ismeretlen hiba %d történt. Információ: %s

en: Connection Closed
hu: Kapcsolat lezárva

en: Waiting for reply...
hu: Válaszra várok ...

en: TOC has come back from its pause. You may now send messages again.
hu: TOC újra aktív. Most már küldhetsz üzeneteket.

en: Password Change Successful
hu: Jelszó változtatás sikeres

en: Get Dir Info
hu: Könyvtár lekérdezése

en: Could not connect for transfer!
hu: Átvitelhez nem sikerült kapcsolatot létrehozni!

en: Gaim - Save As...
hu: Gaim - Mentés mint...

en: %s requests %s to accept %d file: %s (%.2f %s)%s%s
hu: %s felkéri %s-t a következő %d fájl fogadására: %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests %s to accept %d files: %s (%.2f %s)%s%s
hu: %s felkéri %s-t a következő %d fájlok fogadására: %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests you to send them a file
hu: %s felkér hogy küldj neki egy fájlt

en: Accept
hu: Elfogad

en: ZLocate
hu: ZHely:

en: Class:
hu: Osztály:

en: Instance:
hu: Példány:

en: Recipient:
hu: Címzett:

en: About Gaim v%s
hu: Gaim v%s

en: Close
hu: Bezár

en: Gaim - Login
hu: Gaim - Bejelentkezés

en: Gaim - Away!
hu: Gaim - Távol!

en: I'm Back!
hu: Újra itt!

en: New Away Message
hu: Új üzenet távollét esetére

en: Remove Away Message
hu: Távollét üzenetének eltávolítása

en: Set All Away
hu: Távol mindenhonnan

en: Group
hu: Csoport

en: Info
hu: Információ

en: Alias
hu: Álnév

en: Add Buddy Pounce
hu: Új figyelmeztetés

en: View Log
hu: Napló

en: Rename
hu: Átnevez

en: Un-Alias
hu: Álnév törlése

en: New Buddy Pounce
hu: Új

en: Remove Buddy Pounce
hu: Figyelmeztetés törlése

en: [Click to edit]
hu: Szerkesztéshez kattints

en: Logged in: %s
hu: Bejelentkezve: %s

en: Warnings: %d%%
hu: Figyelmeztetések: %d%%

en: Capabilities: %s
hu: Lehetőségek: %s

en: Alias: %s               
    Screen Name: %s
    %s%s%s%s%s%s
hu: Álnév: %s               
    Képernyő neve: %s
    %s%s%s%s%s%s

en: Idle:
hu: Inaktív:

en: %s logged in.
hu: %s bejelentkezett.

en: %s logged out.
hu: %s kijelentkezett.

en: Information on selected Buddy
hu: Partner adatai

en: Send Instant Message
hu: Azonnali üzenet küldése

en: Start/join a Buddy Chat
hu: Új csevegés/kapcsolódás csevegéshez

en: Activate Away Message
hu: Távollét üzenetének aktiválása

en: Gaim - Buddy List
hu: Gaim - Partner lista

note: The file menu
en: File
hu: Fájl

en: Import Buddy List
hu: Partner lista importálása

en: Tools
hu: Eszközök

en: Protocol Actions
hu: Protokol események

en: Help
hu: Súgó

en: Online Help
hu: Súgó

en: Debug Window
hu: Nyomkövető ablak

en: About Gaim
hu: Gaim névjegy

en: Buddy List
hu: Partner lista

en: Add a new Buddy
hu: Új partner felvétele

en: Add a new Group
hu: Új csoport felvétele

en: Remove selected Buddy/Group
hu: Kiválasztott partner/csoport törlése

en: Edit Buddies
hu: Partnerek szerkesztése

en: Join Chat
hu: Csatlakozás csevegéshez

en: Join Chat As:
hu: Csatlakozás mint:

en: Join
hu: Csatlakozás

en: Invite
hu: Invitál

en: Buddy
hu: Partner

en: Message
hu: Üzenet

en: Gaim - Invite Buddy Into Chat Room
hu: Gaim - Partner inivitálása a szobába

en: Un-Ignore
hu: Vissza

en: Ignore
hu: Átlép

note: don't remove them from ignored in case they re-enter
en: %d %s in room
hu: %d %s a szobában

en: %s entered the room.
hu: %s belépett a szobába.

en: %s is now known as %s
hu: %s ezentúl %s néven szerepel

en: %s left the room (%s).
hu: %s elhagyta a szobát (%s).

en: %s left the room.
hu: %s elhagyta a szobát.

en: Gaim - Group Chats
hu: Gaim - Csoportos csevegés

en: Topic:
hu: Téma:

en: 0 people in room
hu: 0 tartózkodnak a szobában

en: Send
hu: Küld

en: Warn
hu: Figyelmeztet

en: Block
hu: Tilt

en: Gaim - Insert Image
hu: Gaim - Kép beszúrása

en: Options
hu: Beállítások

en: Gaim - Conversations
hu: Gaim - Társalgások

en: Send message as:
hu: Üzenet küldése mint:

en: Gaim - Save Icon
hu: Gaim - Ikon mentése

en: Disable Animation
hu: Animáció kikapcsolása

en: Enable Animation
hu: Animáció bekapcsolása

en: Hide Icon
hu: Ikon elrejtése

en: Save Icon As...
hu: Ikon mentése mint

en: Removing '%s' from buddy list.
hu: '%s' elvátolítása a listáról.

en: Gaim - Add Group
hu: Gaim - Csoport felvétele

en: Gaim - Add Buddy
hu: Gaim - Partner felvétele

note: Set up stuff for the account box
en: Add To
hu: Hozzáad a következöhöz

en: Set privacy for:
hu: Biztonsági beállítása a következ?re

en: Allow all users to contact me
hu: Mindenki kapcsolatba léphet velem

en: Allow only the users below
hu: Csak a következő felhasználók engedélyezése

en: Deny all users
hu: Minden felhasználó elutasítása

en: Block the users below
hu: A következő felhasználók tiltása

en: Please enter a buddy to pounce.
hu: Add meg a figyelmeztetést

en: Gaim - New Buddy Pounce
hu: Gaim - Új figyelmeztetés

note: <pounce type="who">
en: Pounce Who
hu: Kit figyelmeztetsz

en: Account
hu: Fiók

note: </pounce type="who"> <pounce type="when">
en: Pounce When
hu: Mikor

en: Pounce on sign on
hu: Bejelentkezéskor

en: Pounce on return from away
hu: Ha a távollét megszünik

en: Pounce on return from idle
hu: Ha az inaktív állapot megszünik

en: Pounce when buddy is typing to you
hu: Ha a partner szöveget ír nekem

note: </pounce type="when"> <pounce type="action">
en: Pounce Action
hu: Figyelmeztetéskor

en: Open IM Window
hu: IM ablak megnyitása

en: Popup Notification
hu: Elöugró figyelmeztetés

en: Send Message
hu: Üzenet küldése

en: Execute command on pounce
hu: Parancs végrehajtása

en: Play sound on pounce
hu: Hang lejátszása

note: </pounce type="action">
en: Save this pounce after activation
hu: Figyelmeztetés mentése aktiválás után

en: Gaim - Set Dir Info
hu: Gaim - Könyvtár adatainak beállítása

en: Directory Info
hu: Könyvtár adatai

en: Allow Web Searches To Find Your Info
hu: Web keresők megtalálhatják az adataimat

note: Line 1
en: First Name
hu: Keresztnév

note: Line 2
en: Middle Name
hu: Középsö név

note: Line 3
en: Last Name
hu: Vezetéknév

note: Line 4
en: Maiden Name
hu: Leánykori név

note: Line 6
en: State
hu: Állam

en: Save
hu: Mentés

en: New Passwords Do Not Match
hu: Új jelszavak nem egyeznek

en: Fill out all fields completely
hu: Minden mezöt ki kell tölteni

en: Gaim - Password Change
hu: Gaim - Jelszó megváltoztatása

en: Original Password
hu: Eredeti jelszó

en: New Password
hu: Új jelszó

en: New Password (again)
hu: Új jelszó (mégegyszer)

note: Build OK Button
en: OK
hu: Rendben

en: Gaim - Set User Info
hu: Gaim - Felhasználói adatok beállítása

en: Below are the results of your search:
hu: A keresés eredményei a következők:

en: Permit
hu: Engedélyez

en: Gaim - Add Permit
hu: Gaim - Engedély felvétele

en: Gaim - Add Deny
hu: Gaim - Elutasítás felvétele

en: Gaim - Log Conversation
hu: Gaim - Társalgás naplózása

en: Search for Buddy
hu: Partner keresése

en: Gaim - Find Buddy By Info
hu: Gaim - Partner keresése adatok alapján

en: Gaim - Find Buddy By Email
hu: Gaim - Partner keresése email cím alapján

en: Insert Link
hu: Hivatkozás beszúrása

en: Gaim - Add URL
hu: Gaim - URL felvétele

en: Select Text Color
hu: Szöveg színének kiválasztása

en: Select Background Color
hu: Háttér szín kiválasztása

en: Select Font
hu: Betütípus választás

en: Import to:
hu: Importálás a következőbe:

en: Gaim - Import Buddy List
hu: Gaim - Partner lista importálása

note: We shouldn't allow a blank message
en: You cannot create an empty away message
hu: Üres üzenetet nem hozhatsz létre

en: Gaim - New away message
hu: Gaim - Új távollét üzenet

en: New away message
hu: Új távollét üzenet

en: Away title:
hu: Távollét fejléce:

en: Save & Use
hu: Ment és alkalmaz

en: Use
hu: Alkalmaz

note: show everything
en: Smile!
hu: Mosolyog!

en: Gaim - Alias Buddy
hu: Gaim - Partner álneve

en: Gaim - Save Log File
hu: Gaim - Napló mentése

en: Really clear log?
hu: Tényleg törölni akarod a naplót?

en: Okay
hu: Rendben

en: Date
hu: Dátum

en: Conversation
hu: Társalgás

en: Clear
hu: Törlése

en: Gaim - Rename Group
hu: Gaim - Csoport átnevezése

en: Gaim - Rename Buddy
hu: Gaim - Partner átnevezése

en: Rename Buddy
hu: Partner átnevezése

en: New name:
hu: Új név:

note: Below is basically stolen from plugins.c
en: Gaim - Select Perl Script
hu: Gaim - Perl sciprt kiválasztása

en: Could not open config file %s.
hu: Nem lehet a konfigurációs fájlt %s megnyitni.

en: Received: '%s'
hu: Fogadva: '%s'

en: g003: Error opening connection.
hu: g003: Hiba a kapcsolat megnyitása közben.

en: Gaim - Load Buddy Icon
hu: Gaim - Ikon betöltése

en: Buddy Icon File:
hu: Ikon file:

en: Browse
hu: Tallóz

en: Reset
hu: Töröl

en: Screenname:
hu: Képernyő neve:

en: Alias:
hu: Álnév:

en: Protocol:
hu: Protokol:

en: Remember Password
hu: Jelszó mentése

en: Auto-Login
hu: Automatikus bejelentkezés

en: New Mail Notifications
hu: Új levél figyelmeztetések

en: Register with server
hu: Regisztráció a kiszolgálóval

en: Gaim - Modify Account
hu: Gaim - Fiók módosítása

en: Enter Password
hu: Jelszó megadása

en: Signon
hu: Bejelentkezés

en: You cannot log this account in; you do not have the protocol it uses loaded, or the protocol does not have a login function.
hu: Nem jelentkezhetsz be ezzel a fiókkal. Nincs vagy nem a megfelelö protokol van betöltödve ami ezt a funckiót végrehajtaná.

en: Are you sure you want to delete %s?
hu: Biztos hogy törölni akarod %s?

en: Delete
hu: Törlés

en: Gaim - Account Editor
hu: Gaim - Fiók szerkesztése

en: %s was unable to sign on
hu: %s nem tudott bejelentkezni

en: Signon Error
hu: Bejelentkezési hiba

en: Notice
hu: Figyelmeztetés

en: %s has been signed off
hu: %s kilépett

en: Connection Error
hu: Hiba a kapcsolatban

en: Color
hu: Szín

en: Buddy List Window
hu: Partner lista

en: Pictures
hu: Képek

en: Text
hu: Szöveg

en: Buddy Icons
hu: Ikonok

en: Tab Completion
hu: Kiegészítés

en: Top
hu: Felül

en: Left
hu: Bal oldalon

en: Right
hu: Jobb oldalon

en: Proxy Type
hu: Proxy típusa

en: Proxy Server
hu: Proxy kiszolgáló

en: Manual
hu: Egyéni

en: Sound Options
hu: Hangok beállítása

en: None
hu: Nincs

en: Gaim - Sound Configuration
hu: Gaim - Hangok beállítása

en: Test
hu: Próba

en: Choose...
hu: Kiválaszt...

en: IM Window
hu: IM ablak

en: Browser
hu: Böngész?

en: Logging
hu: Naplózás

en: Sounds
hu: Hangok

en: Away Messages
hu: Távollét üzenetek

en: Plugins
hu: Pluginek

en: Gaim - Preferences
hu: Gaim - Preferenciák

en: Gaim - Prompt
hu: Gaim -

en: Gaim - New Mail
hu: Gaim - Új levél

en: Open Mail
hu: Level megnyitása

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s%s
hu: %s%s%s%s felvette %s-t a partnerei közzé %s%s%s

en: 
    
    Do you wish to add him or her to your buddy list?
hu: 
    
    Fel kívánod venni ezt a partnert a listádra?

en: You do not currently have any protocols available that are able to register new accounts.
hu: Nem rendelkezik új fiók regisztrálásához szükséges protokollal.

en: Gaim - Registration
hu: Gaim - Regisztráció

en: Registration Information
hu: Regisztrációs adatok

en: Register
hu: Regisztráció

en: Please enter your password
hu: Kérjük adja meg jelszavát

en: (%d messages)
hu: (%d üzenetek)

en: (1 message)
hu: (1 üzenet)

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: More Info
hu: További információ
