gaim-1.30 - en to bg translation catalogue (1608 entries)

en: Error Message Suppression
bg: Скриване на съобщенията за грешки

en: Hide Disconnect Errors
bg: Скриване на грешките при изключване

en: Hide Login Errors
bg: Скриване на грешките при включване

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Auto-Reconnect
bg: Автоматично възстановяване на връзката

note: *< name *< version *  summary *  description
en: When you are kicked offline, this reconnects you.
bg: При прекъсване на връзката, това ви свързва отново

en: Mail Server
bg: Сървър за електронна поща

en: %s (%d new/%d total)
bg: %s (/%d нов/%d общо)

en: Check Mail
bg: Проверка за поща

en: Check email every X seconds.
bg: Проверка за нови писма на всеки Х секунди

en: Point values to use when...
bg: Задаване на стойности за използване при...

en: Buddy is offline:
bg: Потребителят е изключен:

en: Buddy is away:
bg: Потребителят е в състояние "Няма ме":

en: Buddy is idle:
bg: Потребителят е в състояние "Бездействам":

en: Use last matching buddy
bg: Използване на последният подходящ познат

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
bg: Приоритети на контактите

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
bg: Възможност за контролиране на стойностите, свързани с различните състояния на потребителите.

en: Auto-login
bg: Автоматично влизане

en: New Message...
bg: Ново съобщение

en: Join A Chat...
bg: Включване в разговор...

en: New...
bg: Нов/о/а...

en: Away
bg: Няма ме

note: else...
en: Back
bg: Връщане

en: Mute Sounds
bg: Спиране на звуците

en: File Transfers
bg: Трансфер на файлове

en: Accounts
bg: Абонаменти

en: Preferences
bg: Настройки

en: Signoff
bg: Приключване на работата

en: Quit
bg: Спиране на програмата

en: Tray Icon Configuration
bg: Настройки на иконите от системната лента

en: _Hide new messages until tray icon is clicked
bg: _Скриване на новите съобщения, докато иконата в системната лента не бъде активирана

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: System Tray Icon
bg: Икона в системната лента

note: *< name *< version *  summary
en: Displays an icon for Gaim in the system tray.
bg: Показване на иконата на Gaim в системната лента.

note: *  description
en: Displays a system tray icon (in GNOME, KDE or Windows for example) to show the current status of Gaim, allow fast access to commonly used functions, and to toggle display of the buddy list or login window. Also allows messages to be queued until the icon is clicked, similar to ICQ.
bg: Настройване на иконата на Gaim в системната лента (например при GNOME, KDE или Windows):да показва текущото състояние на програмата; възможност за бърз достъп до най-често използваните функции;зареждане на списъка с потребители или прозореца за влизане;възможност за събиране на новопристигналите съобщения, докато не бъде избрана иконата (подобно на ICQ).

en: Gaim - Signed off
bg: Gaim - изключен

en: Gaim - Away
bg: Gaim – няма ме

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Gaim File Control
bg: Gaim - контрол на файловете

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Allows you to control Gaim by entering commands in a file.
bg: Управление на програмата чрез въвеждане на команди във файл.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Gaim Demonstration Plugin
bg: Демонстрационен модул за Gaim

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
bg: Примерно приложение, което прави нещо - виж описанието.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
bg: Това е много готин модул, който прави много неща:
    - Казва кой е написал програмата при влизане
    - Обръща всички входящи текстове
    - Изпраща съобщения на потребители от вашият лист веднага щом се появят.

en: Not connected to AIM
bg: Не сте свързани с AIM

en: No screenname given.
bg: Не сте дали име на екрана (номер в ICQ)

en: No roomname given.
bg: Няма зададено име на стая.

en: Invalid AIM URI
bg: Невалиден AIM URI

en: Unable to open socket
bg: Не може да бъде отворен сокет

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Remote Control
bg: Отдалечен контрол

note: *< name *< version *  summary
en: Provides remote control for gaim applications.
bg: Отдалечен контрол за програми на gaim.

note: *  description
en: Gives Gaim the ability to be remote-controlled through third-party applications or through the gaim-remote tool.
bg: Възможност за Gaim да бъде управляван дистанционно чрез трето приложение или допълнителен инструмент за непряк контрол на Gaim.

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
bg: Настройване движенията на мишката

en: Middle mouse button
bg: Среден бутон на мишката

en: Right mouse button
bg: Десен бутон на мишката

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
bg: Движения на мишката

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
bg: Възможност за движения на мишката

en: Name
bg: Име

en: Instant Messaging
bg: Бързи съобщения

note: "Search"
en: Search
bg: Търсене

en: Group:
bg: Група:

note: "New Person" button
en: New Person
bg: Нов потребител

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
bg: Избор на приятел

note: Add the disclosure
en: Show user details
bg: Показване подробносите за потребителя

en: Hide user details
bg: Скриване данните на потребителя

en: None
bg: Няма

en: Buddies
bg: Познати

en: Add to Address Book
bg: Добавяне към адресника

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
bg: Настройки на интеграцията с Evolution

en: Account
bg: Абонамент

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
bg: Интеграция с Evolution

en: Please enter the person's information below.
bg: Въведете по-долу данните на потребител.

en: Account type:
bg: Вид абонамент:

en: Screenname:
bg: Име (номер в ICQ):

note: Optional Information section
en: Optional information:
bg: Допълнителна информация:

note: Label
en: Buddy Icon
bg: Аватар

en: First name:
bg: Първо име:

en: Last name:
bg: Фамилия:

en: E-mail:
bg: Ел. поща:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
bg: Тестване на GTK сигнали

en: History
bg: История

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
bg: Показване на на скорошно записани разговори в нов разговор.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
bg: При започване на нов разговор този модул ще покаже последния проведен разговор в новия.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
bg: Смаляване при "Няма ме"

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
bg: Списъка с познати и разговорите при преминаване в състояние “Не съм там”

en: Minutes
bg: Минути

en: I'dle Mak'er
bg: Бездействащ

en: _Set
bg: _Задаване

en: _Cancel
bg: _Отказване

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle for
bg: Възможност за ръчно въвеждане на времето, през което сте били в състояние Бездействам

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
bg: IPC Тестов Клиент

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
bg: IPC Тестов сървър

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
bg: Тестов модул за поддръжка на IPC като сървър.

en: Mail Checker
bg: Проверка за електронна поща

en: Checks for new local mail.
bg: Проверка за нова локална ел. поща.

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
bg: Известяване за

en: _IM windows
bg: _IM прозорци

en: C_hat windows
bg: Прозорци за разговор

en: _Focused windows
bg: _Фокусирани прозорци

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
bg: Начини за известяване

en: Prepend _string into window title:
bg: Предварително зададен _низ в заглавната ивица на прозореца:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
bg: Показване б_роя на новите съобщения в заглавната ивица на прозореца.

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
bg: Премахване на известяванията

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
bg: Прекратяване, когато прозореца _стане активен

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
bg: Премахване при _натискане с мишката върху прозореца

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
bg: Преустановяване при _писане в прозореца

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
bg: Преустановяване, когато _съобщението бъде изпратено

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
bg: Преустановяване при та_б - превключване на разговора

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
bg: Известяване за съобщение

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
bg: Възможност за различни начини за известяване за непрочетени съобщения.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
bg: Стартиране на Perl Plugin

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
bg: Поддържа възможност за стартиране на perl-модули.

en: Raw
bg: Суров

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
bg: Позволява изпращането на необработени данни до текстово-базирани протоколи.

en: Lets you send raw input to text-based protocols (Jabber, MSN, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
bg: Позволява изпращането на необработени данни до текстово-базирани протоколи (Jabber, MSN, IRC, TOC).За изпращане - натиснете "Enter" в полето за писане. Обърнете внимание на прозореца за отстраняване на грешки.

en: You are using Gaim version %s.  The current version is %s.<hr>
bg: Използвате версия %s на Gaim. Настоящата версия е%s.<hr>

en: <b>ChangeLog:</b>
    %s<br><br>
bg: <b>Дневник на промените:</b>
    %s<br><br>

en: You can get version %s from:<br><a href="http://gaim.sourceforge.net/">http://gaim.sourceforge.net</a>.
bg: Можете да изтеглите версия %s от <br><a href="http://gaim.sourceforge.net/">http://gaim.sourceforge.net</a>.

en: New Version Available
bg: Има нова версия на GAIM

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
bg: Известяване за нови версии

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
bg: Проверява периодично за нови версии на програмата.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
bg: Периодична проверка за нови версии и известяване потребителя в дневника за промените.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
bg: Изпробване на сигнали

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
bg: Проверява дали всички сигнали работят правилно.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
bg: Прост модул

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
bg: Проверява дали повечето неща работят.

en: Text Replacements
bg: Замяна на текстове

en: You type
bg: Пишете

en: You send
bg: Изпращате

en: Add a new text replacement
bg: Добавяне на нов текстов заместител

en: You _type:
bg: _Пишете:

en: You _send:
bg: _Изпращате:

en: Text replacement
bg: Замяна на текст

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
bg: Заменя текст в изходящите съобщения, според дефинирани от потребителя правила.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
bg: Поддържа SSL през GNUTLS.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
bg: Възможност за SSL през Mozilla NSS.

en: %s has gone away.
bg: %s премина в състояние "Няма ме".

en: %s is no longer away.
bg: %s вече не е в състояние "Няма ме".

en: %s has become idle.
bg: %s - състояние "Бездействам".

en: %s is no longer idle.
bg: %s вече не е в състояние "Бездействам".

en: Notify When
bg: Известяване за

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
bg: Известяване за състоянието на потребител

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
bg: Известява по време на разговор, когато потребителят премине в или излезе от състояние "Няма ме" или "Бездействам".

en: Tcl Plugin Loader
bg: Стартиране на Tcl-приложение

en: Provides support for loading Tcl plugins
bg: Поддържа възможност за стартиране на Tcl-плъгини

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
bg: Отбелязване на познати

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
bg: Хоризонтален списък с приятели с възможност за прелистване.

en: iChat Timestamp
bg: iChat - индикатор за времето

en: Delay
bg: Забавяне

en: minutes.
bg: минути.

en: _Apply
bg: _Прилагане

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
bg: Времеви индикатор

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Adds iChat-style timestamps to conversations every N minutes.
bg: Добавяне на времеви маркери в стил iChat към разговорите всеки N минути.

en: Opacity:
bg: Непрозрачност:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
bg: IM прозорци за разговор

en: _IM window transparency
bg: Прозрачност на _IM прозорците

en: _Show slider bar in IM window
bg: _Показване на хоризонтална лента за прелистване в IM-прозорци

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
bg: Прозорец със списък на познатите

en: _Buddy List window transparency
bg: _Прозрачност на прозореца със списъка на познатите

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
bg: Прозрачност

en: GTK+ Runtime Version
bg: Версия на GTK+

note: Autostart
en: Startup
bg: Зареждане при стартиране

en: _Start Gaim on Windows startup
bg: _Стартиране на Gaim при зареждане на Windows

note: Buddy List
en: Buddy List
bg: Списък с приятели

note: Docked Blist On Top
en: Docked _Buddy List is always on top
bg: списък да се показва винаги най-отгоре върху всички прозорци

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top
bg: _Запази положението на списъка с познати най-отгоре

note: Conversations
en: Conversations
bg: Разговори

en: _Flash Window when messages are received
bg: _ прозореца при получаване на съобщения

en: WinGaim Options
bg: Настройки на WinGaim

en: Options specific to Windows Gaim.
bg: Специфични настройки на Windows Gaim.

en: New passwords do not match.
bg: Новите пароли не съвпадат.

en: Fill out all fields completely.
bg: Попълване на всички полета.

en: Original password
bg: Настояща парола

en: New password
bg: Нова парола

en: New password (again)
bg: Нова парола (отново)

en: Change password for %s
bg: Смяна на паролата за %s

en: Please enter your current password and your new password.
bg: Въведете настоящата и новата си парола.

note: * * A wrapper for gaim_request_action() that uses OK and Cancel buttons.
en: OK
bg: Да

en: Cancel
bg: Отказване

en: Change user information for %s
bg: Промяна на данните за потребител %s

en: Save
bg: Запазване

en: Unknown
bg: Непознат

en: Away!
bg: Няма ме!

en: Edit This Message
bg: Редактиране на това съобщение

en: I'm Back!
bg: Върнах се!

en: Are you sure you want to remove the away message "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете съобщението %s?

en: Remove Away Message
bg: Премахване на съобщение за "Няма ме"

note: Remove button
en: Remove
bg: Премахване

en: New Away Message
bg: Ново съобщение за състоянието "Няма ме"

en: Set All Away
bg: Постави навсякъде състояние "Няма ме"

en: You cannot save an away message with a blank title
bg: Не можете да съхранявате съобщения за състояние Няма ме без заглавие

en: Please give the message a title, or choose "Use" to use without saving.
bg: Задайте заглавие за съобщението или изберете "Използване", за да използвате съобщението, без да го запазвате.

en: You cannot create an empty away message
bg: Не можете да създавате празно съобщение за състояние Няма ме

en: New away message
bg: Ново съобщение за състояние Няма ме

en: Away title:
bg: Заглавие на състоянието "Няма ме":

en: _Save
bg: _Запазване

en: Sa_ve & Use
bg: Запаз_ване и използване

en: _Use
bg: _Използване

en: Chats
bg: Разговори

en: Group not removed
bg: Групата не е премахната

en: Buddy List Error
bg: Грешка в списъка с познати

en: Missing protocol plugin for %s
bg: Няма модул за протокол за %s

en: Registration Error
bg: Грешка при регистрацията

en: Connection Error
bg: Грешка при свързването

en: Enter password for %s (%s)
bg: Въвеждане на парола за %s (%s)

en: Unable to send message. The message is too large.
bg: Съобщението не може да бъде изпратено, защто е твърде голямо.

en: Unable to send message to %s:
bg: Съобщението до %s не може да бъде изпратено:

en: The message is too large.
bg: Съобщението е твърде голямо.

en: Unable to send message.
bg: Съобщението не може да бъде изпратено.

en: %s entered the room.
bg: %s влезе в стаята.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
bg: %s [<I>%s</I>] влезе в стаята.

en: %s is now known as %s
bg: %s сега се казва %s

en: %s left the room (%s).
bg: %s напусна стаята (%s).

en: %s left the room.
bg: %s напусна стаята.

en: (+%d more)
bg: (+%d повече)

en:  left the room (%s).
bg: напусна стаята (%s).

en: Last created window
bg: Последен създаден прозорец

en: New window
bg: Нов прозорец

en: By group
bg: По групи

en: By account
bg: По абонаменти

en: Error reading %s: 
    %s.
bg: Грешка при четенето на%s: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
bg: Грешка при писане в %s: 
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
bg: Грешка при достъпа до %s: 
    %s.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
bg: Файл с размер 0 байта не може да бъде изпратен.

en: Cannot send a directory.
bg: Папката не може да бъде изпратена.

en: %s wants to send you %s (%s)
bg: %s иска да ви изпрати %s (%s)

en: %s wants to send you a file
bg: %s иска да ви изпрати файл

en: %s is not a valid filename.
bg: %s не е валидно име за файл.

en: File transfer complete
bg: Изпращането на файл завърши

en: You canceled the transfer of %s
bg: Отказахте получаването на файл от %s

en: File transfer cancelled
bg: Прехвърлянето на файл е прекъснато

en: %s canceled the transfer of %s
bg: %s прекъсна прехвърлянето на файл %s

en: %s canceled the file transfer
bg: %s прекъсна преноса на файла

en: File transfer to %s aborted.
bg: Прехвърлянето на файл до %s беше прекъснато.

en: File transfer from %s aborted.
bg: Прехвърлянето на файл от %s беше прекъснато.

en: Expander Size
bg: Увеличаване на размера

en: Size of the expander arrow
bg: Размер на

en: 
    Close running copy of Gaim
bg: 
    Спира стартирано копие на Gaim

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
bg: <b>Файл:</b> %s
    <b>Размер на файла:</b> %s
    <b>Размер на изображението:</b> %dx%d

note: Build the login options frame.
en: Login Options
bg: Настройки за влизане

en: Protocol:
bg: Протокол:

en: Screen Name:
bg: Име или номер в ICQ:

en: Password:
bg: Парола:

en: Alias:
bg: Псевдоним:

en: Remember password
bg: Запомняне на паролата

note: Build the user options frame.
en: User Options
bg: Настройки за потребител

en: New mail notifications
bg: Известяване за нова поща

en: Buddy icon:
bg: Аватар:

note: Build the protocol options frame.
en: %s Options
bg: %s настройки

note: Use Global Proxy Settings
en: Use Global Proxy Settings
bg: Използване на общите настройки

note: No Proxy
en: No Proxy
bg: Без сървър-посредник

note: Use Environmental Settings
en: Use Environmental Settings
bg: Използване на настройките от средата

en: you can see the butterflies mating
bg: можете да видите пеперудите да се съчетават

en: If you look real closely
bg: Ако погледнете достатъчно близо

en: Proxy Options
bg: Настройки за сървър-посредник

en: Proxy _type:
bg: _Вид сървър-посредник:

en: _Host:
bg: _Адрес:

en: _Port:
bg: _Порт:

en: _Username:
bg: Потребителско _име:

en: Pa_ssword:
bg: Па_рола:

en: Add Account
bg: Добавяне на абонамент

en: Modify Account
bg: Промяна на абонамент

note: Add the disclosure
en: Show more options
bg: Показване на допълнителни настройки

en: Show fewer options
bg: Скриване на допълнителните настройки

note: Register button
en: Register
bg: Регистрация

en: Are you sure you want to delete %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %s?

en: Delete
bg: Изтриване

en: Screen Name
bg: Име или номер в ICQ

en: Online
bg: Включен

en: Protocol
bg: Протокол

note: XXX: Tidy this up when not in string freeze
en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s%s
bg: %s%s%s%s направи %s негов или неин познат%s%s%s

en: 
    
    Do you wish to add him or her to your buddy list?
bg: 
    
    Искате ли да добавите него или нея в списъка си с познати?

en: Information
bg: Данни

en: Add buddy to your list?
bg: Да се добави ли потребителят в списъка ви?

note: Add button
en: Add
bg: Добавяне

en: Join a Chat
bg: Включване в разговор

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
bg: Въведете подходящите данни за разговора, в който искате да се включите.

en: _Account:
bg: _Абонамент:

en: Get _Info
bg: _Данни

en: I_M
bg: _Съобщ.

en: _Send File
bg: _Изпращане на файл

en: Add Buddy _Pounce
bg: Добавяне на потребител _внезапно

en: View _Log
bg: Преглед на _дневник

en: _Alias Buddy...
bg: _Псевдоним за познат

en: _Remove Buddy
bg: Изт_риване на познат

en: Alias Contact...
bg: Псевдоним на контакт...

en: Remove Contact
bg: Изтриване на контакт

en: _Alias...
bg: _Псевдоним...

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Add a _Buddy
bg: Добавяне на _потребител

en: Add a C_hat
bg: Добавяне на _разговор

en: _Delete Group
bg: _Изтриване на група

en: _Rename
bg: _Преименуване

note: join button
en: _Join
bg: _Включване

en: Auto-Join
bg: Автоматично включване

en: _Collapse
bg: _Разгръща

en: _Expand
bg: _Разширяване

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
bg: Не сте включени с абонамент, който може да прибавя потребител.

note: Buddies menu
en: /_Buddies
bg: /_Познати

en: /Buddies/New Instant _Message...
bg: /Познати/Ново _съобщение...

en: /Buddies/Join a _Chat...
bg: /Познати/Включване в _разговор...

en: /Buddies/Get User _Info...
bg: /Познати/_Данни за потребител...

en: /Buddies/View User _Log...
bg: /Познати/Преглед на _дневника...

en: /Buddies/Show _Offline Buddies
bg: /Познати/Показване на и_зключените потребители

en: /Buddies/Show _Empty Groups
bg: /Познати/Показване на праз_ните групи

en: /Buddies/_Add Buddy...
bg: /Познати/_Добавяне на потребител...

en: /Buddies/Add C_hat...
bg: /Познати/Добавяне на разго_вор...

en: /Buddies/Add _Group...
bg: /Познати/Добавяне на _група...

en: /Buddies/_Signoff
bg: /Познати/Изклю_чване

en: /Buddies/_Quit
bg: /Познати/_Спиране на програмата

note: Tools
en: /_Tools
bg: /_Инструменти

en: /Tools/_Away
bg: /Инструменти/_Няма ме

en: /Tools/Buddy _Pounce
bg: /Инструменти/Познат

en: /Tools/Account Ac_tions
bg: /Инструменти/Действия с _абонамента

en: /Tools/Pl_ugin Actions
bg: /Инструменти/Действия с модул

en: /Tools/A_ccounts
bg: /Инструменти/_Абонаменти

en: /Tools/_File Transfers
bg: /Инструменти/Трансфер на _файлове

en: /Tools/R_oom List
bg: /Инструменти/Списък на стаите

en: /Tools/Pr_eferences
bg: /Инструменти/На_стройки

en: /Tools/Pr_ivacy
bg: /Инструменти/_Уединение

en: /Tools/View System _Log
bg: /Инструменти/Преглед на дневника на системата

note: Help
en: /_Help
bg: /_Помощ

en: /Help/Online _Help
bg: /Помощ/Ръководство

en: /Help/_Debug Window
bg: /Помощ/Прозорец за _грешки

en: /Help/_About
bg: /Помощ/_Относно програмата

en: Rename Group
bg: Преименуване на група

en: New group name
bg: Ново име на група

en: Please enter a new name for the selected group.
bg: Въведете ново име за избраната група.

en: 
    <b>Account:</b> %s
bg: 
    <b>Абонамент:</b> %s

en: 
    <b>Status:</b> Offline
bg: 
    <b>Състояние:</b> Изключен

en: 
    <b>Account:</b>
bg: 
    <b>Абонамент:</b>

en: 
    <b>Contact Alias:</b>
bg: 
    <b>Псевдоним на контакта:</b>

en: 
    <b>Alias:</b>
bg: 
    <b>Псевдоним:</b>

en: 
    <b>Nickname:</b>
bg: 
    <b>Псевдоним:</b>

en: 
    <b>Logged In:</b>
bg: 
    <b>Включен:</b>

en: 
    <b>Idle:</b>
bg: 
    <b>Бездейства:</b>

en: 
    <b>Warned:</b>
bg: 
    <b>Предупреден:</b>

en: 
    <b>Description:</b> Spooky
bg: 
    <b>Описание:</b>Неспокоен

en: 
    <b>Status</b>: Awesome
bg: 
    <b>Състояние:</b>Страхотно

en: 
    <b>Status</b>: Rockin'
bg: 
    <b>Състояние:</b>Смайващо

en: Idle (%dh%02dm)
bg: Бездейства (%dh%02dm)

en: Idle (%dm)
bg: Бездейства (%dm)

en: Warned (%d%%)
bg: Предупреден (%d%%)

en: Offline
bg: Изключен

note: Make menu items sensitive/insensitive where appropriate
en: /Buddies/Join a Chat...
bg: /Познати/Включване в _разговор...

en: /Tools/Room List
bg: /Инструменти/Списък на стаите

en: /Tools/Privacy
bg: /Инструменти/Уединение

en: Alphabetical
bg: По азбучен ред

en: By status
bg: По състояние

en: By log size
bg: По размер на дневника

en: /Tools/Away
bg: /Инструменти/Няма ме

en: /Tools/Buddy Pounce
bg: /Инструменти/

en: /Tools/Account Actions
bg: /Инструменти/Действия с _абонамента

en: /Tools/Plugin Actions
bg: /Инструменти/Действия с модул

note: set the Show Offline Buddies option. must be done * after the treeview or faceprint gets mad. -Robot101
en: /Buddies/Show Offline Buddies
bg: /Познати/Показване на изключените потребители

en: /Buddies/Show Empty Groups
bg: /Познати/Показване на празните групи

en: Send a message to the selected buddy
bg: Изпращане на съобщение до избраният потребител

en: Get information on the selected buddy
bg: Показване на данни за избрания потребител

en: _Chat
bg: _Диалог

en: Join a chat room
bg: Влизане в стая за разговори

en: _Away
bg: Ням_а ме

en: Set an away message
bg: Задаване съобщение за състояние “Няма ме”

en: Add Buddy
bg: Добавяне на приятел

en: Please enter the screen name of the person you would like to add to your buddy list. You may optionally enter an alias, or nickname,  for the buddy. The alias will be displayed in place of the screen name whenever possible.
bg: Въведете името на лицето, което искате да добавите в списъка си с познати. Имате възможност да въведете псевдоним, потребителско име или друго. Псевдонимът ще бъде изведен вместо името, където е възможно.

note: Set up stuff for the account box
en: Account:
bg: Абонамент:

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
bg: В този момент не сте включени с никакви протоколи, които позволяват разговори.

en: Add Chat
bg: Добавяне на разговор

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
bg: Въведете име и подходящи данни за разговора, който искате да добавите във вашия списък.

en: Add Group
bg: Добавяне на група

en: Please enter the name of the group to be added.
bg: Въведете име на групата, която искате да добавите.

en: No actions available
bg: Няма възможни действия

en: Done.
bg: Готово.

en: Signon:
bg: Влизане:

en: Signon
bg: Влизане

en: Cancel All
bg: Отказване на всички

en: _Reconnect
bg: _Ново свързване

en: <span weight="bold" size="larger">%s has been disconnected.</span>
    
    %s
    %s
bg: <span weight="bold" size="larger">%s беше прекъснат.</span>
    
    %s
    %s

en: Reason Unknown.
bg: Неизвестна причина.

en: Reconnect _All
bg: Ново свързване на _всички

en: Time
bg: Време

en: No such command.
bg: Няма такава команда.

en: Your command failed for an unknown reason.
bg: Бяхте изключен по неизвестни причини.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
bg: Не сте включени с абонамент, който може да прибавя потребител.

en: Invite Buddy Into Chat Room
bg: Покана към потребител в стая за разговори

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
bg: Въведете името на потребителя, който желаете да поканите заедно със съобщение за покана.

en: _Buddy:
bg: _Приятел:

en: _Message:
bg: _Съобщение

en: Unable to open file.
bg: Неуспех при отварянето на файл

en: <h1>Conversation with %s</h1>
bg: <h1>Разговор с %s</h1>

en: Save Conversation
bg: Запазване на разговора

en: Find
bg: Търсене

en: _Search for:
bg: _Търсене за:

en: IM
bg: Съобщение

note: Send File button
en: Send File
bg: Изпращане на файл

en: Un-Ignore
bg: Махане на игнорирането

en: Ignore
bg: Игнориране

note: Info button
en: Info
bg: Данни

en: Get Away Msg
bg: Четене на съобщение за състояние "Няма ме"

en: Unable to save icon file to disk.
bg: Файлът с иконата не може да бъде записан на диска.

en: Save Icon
bg: Запазване на икона

en: Animate
bg: Стимулиране

en: Hide Icon
bg: Скриване на икона

en: Save Icon As...
bg: Запазване на икона като...

en: User is typing...
bg: Потребителят пише...

en: User has typed something and paused
bg: Потребителят написа нещо и спря

note: Build the Send As menu
en: _Send As
bg: _Изпращане като

note: Conversation menu
en: /_Conversation
bg: /_Разговор

en: /Conversation/New Instant _Message...
bg: /Разговор/Ново _съобщение...

en: /Conversation/_Find...
bg: /Разговор/_Търсене...

en: /Conversation/View _Log
bg: /Разговор/Преглед на _история

en: /Conversation/_Save As...
bg: /Разговор/_Запазване като...

en: /Conversation/Clear
bg: /Разговор/Изчистване

en: /Conversation/Se_nd File...
bg: /Разговор/Изпращане _на файл...

en: /Conversation/_Get Info
bg: /Разговор/Получаване на _данни

en: /Conversation/_Warn...
bg: /Разговор/Предупре_ждаване...

en: /Conversation/In_vite...
bg: /Разговор/Покана...

en: /Conversation/A_lias...
bg: /Разговор/Псе_вдоним...

en: /Conversation/_Block...
bg: /Разговор/_Блокиране...

en: /Conversation/_Add...
bg: /Разговор/Доб_авяне...

en: /Conversation/_Remove...
bg: /Разговор/Изтрива_не...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
bg: /Разговор/Вмъкване на връ_зка...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
bg: /Разговор/Вмъкване на изображение...

en: /Conversation/_Close
bg: /Разговор/Затвар_яне

note: Options
en: /_Options
bg: /_Настройки

en: /Options/Enable _Logging
bg: /Настройки/_История на съобщенията

en: /Options/Enable _Sounds
bg: /Настройки/Включване на _звуците

en: /Options/Show Formatting _Toolbar
bg: /Настройки/Лента с инструменти за _форматиране

en: /Options/Show T_imestamps
bg: /Настройки/Показване на времеви _маркери

en: /Conversation/View Log
bg: /Разговори/Преглед на историята

en: /Conversation/Send File...
bg: /Разговори/Изпращане на файл...

en: /Conversation/Get Info
bg: /Разговори/Показване на данни

en: /Conversation/Warn...
bg: /Разговори/Предупреждаване...

en: /Conversation/Invite...
bg: /Разговори/Покана...

en: /Conversation/Alias...
bg: /Разговори/Псевдоним...

en: /Conversation/Block...
bg: /Разговори/Блокиране...

en: /Conversation/Add...
bg: /Разговори/Добавяне...

en: /Conversation/Remove...
bg: /Разговори/Изтриване...

en: /Conversation/Insert Link...
bg: /Разговори/Вмъкване на връзка...

en: /Conversation/Insert Image...
bg: /Разговори/Вмъкване на изображение...

en: /Options/Enable Logging
bg: /Настройки/История на съобщенията

en: /Options/Enable Sounds
bg: /Настройки/Включване на звуците

en: /Options/Show Formatting Toolbar
bg: /Настройки/Лента с инструменти за форматиране

en: /Options/Show Timestamps
bg: /Настройки/Показване на времеви маркери

note: The buttons, from left to right Warn button
en: Warn
bg: Предупреждение

en: Warn the user
bg: Предупреждаване на потребител

note: Block button
en: Block
bg: Блокиране

en: Block the user
bg: Блокиране на потребителя

en: Send a file to the user
bg: Изпращане на файл

en: Add the user to your buddy list
bg: Добавяне на потребителя към списъка с познати

en: Remove the user from your buddy list
bg: Изтриване на потребителя от списъка с познати

en: Get the user's information
bg: Показване на данни за потребителя

note: Send button
en: Send
bg: Изпращане

en: Send message
bg: Изпращане на съобщение

note: The buttons, from left to right Invite
en: Invite
bg: Покана

en: Invite a user
bg: Покана към потребител

en: Add the chat to your buddy list
bg: Добавяне на разговора към списъка

en: Remove the chat from your buddy list
bg: Изтриване на разговора от списъка

en: Topic:
bg: Заглавие:

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
bg: 0 потребители в стаята

en: IM the user
bg: Съобщение до потребител

en: Ignore the user
bg: Игнориране на потребител

en: Close conversation
bg: Затваряне на разговор

en: %d person in room | %d people in room
bg[0]: %d човек в стаята
bg[1]: %d хора в стаята

en: <main>/Conversation/Close
bg: <main>/Разговор/Затваряне

en: Debug Window
bg: Прозорец за грешки

en: Pause
bg: Пауза

en: Timestamps
bg: Времеви маркери

en: lead developer
bg: Главен разработчик

en: developer
bg: разработчик

en: developer & webmaster
bg: Разработчик и уебмастър

en: win32 port
bg: порт за win32

en: support
bg: поддръжка

en: maintainer
bg: Поддръжка

en: former lead developer
bg: предишен главен разработчик

en: former Jabber developer
bg: предишен Jabber-разработчик

en: original author
bg: оригинален автор

en: Bulgarian
bg: български

en: Catalan
bg: каталонски

en: Czech
bg: чешки

en: Danish
bg: датски

en: German
bg: немски

en: Australian English
bg: австралийски английски

en: Canadian English
bg: канадски английски

en: British English
bg: британски английски

en: Spanish
bg: испански

en: Estonian
bg: естонски

en: Finnish
bg: финландски

en: French
bg: френски

en: Hebrew
bg: иврит

en: Hindi
bg: хинди

en: Hungarian
bg: унгарски

en: Italian
bg: италиански

en: Japanese
bg: японски

en: Korean
bg: корейски

en: Lithuanian
bg: литовски

en: Macedonian
bg: македонски

en: Burmese
bg: бирмански

en: Dutch; Flemish
bg: нидерландски; фламандски

en: Norwegian
bg: норвежки

en: Polish
bg: полски

en: Portuguese
bg: португалски

en: Portuguese-Brazil
bg: португалски - Бразилия

en: Romanian
bg: румънски

en: Russian
bg: руски

en: Slovenian
bg: словенски

en: Albanian
bg: албански

en: Serbian
bg: сръбски

en: Swedish
bg: шведски

en: Turkish
bg: турски

en: Ukrainian
bg: украински

en: Vietnamese
bg: виетнамски

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
bg: Екип на Gnome Vi

en: Simplified Chinese
bg: опростен китайски

en: Traditional Chinese
bg: класически китайски

en: Amharic
bg: етиопски

en: Slovak
bg: словашки

en: Chinese
bg: китайски

en: About Gaim
bg: Относно Gaim

en: Gaim is a modular messaging client capable of using AIM, MSN, Yahoo!, Jabber, ICQ, IRC, SILC, Novell GroupWise, Napster, Zephyr, and Gadu-Gadu all at once.  It is written using Gtk+ and is licensed under the GPL.<BR><BR>
bg: Gaim клиент за изпращане на съобщения чрез протоколите AIM, MSN, Yahoo!, Jabber, ICQ, IRC, SILC, Novell GroupWise, Napster Zephyr и Gadu-Gadu. Написан е чрез Gtk+ и се разпространява под GPL.<BR><BR>

en: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #wingaim on irc.freenode.net<BR><BR>
bg: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #wingaim на irc.freenode.net<BR><BR>

en: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #gaim on irc.freenode.net<BR><BR>
bg: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #gaim на irc.freenode.net<BR><BR>

en: Active Developers
bg: Активни разработчици

en: Crazy Patch Writers
bg: Луди писачи на кръпки

en: Retired Developers
bg: Оттеглили се разработчици

en: Current Translators
bg: Настоящи преводачи

en: Past Translators
bg: Минали преводачи

en: _Screen name
bg: _Потребителско име (номер в ICQ)

en: _Account
bg: _Абонамент

en: New Instant Message
bg: Ново съобщение

en: Please enter the screen name of the person you would like to IM.
bg: Въведете номерът или адресът на лицето, на което желаете да изпратите съобщение.

en: Get User Info
bg: Показване на данни за потребител

en: Get User Log
bg: Показване дневника на потребителя

en: Warn User
bg: Предупреждаване на потребител

en: Warn _anonymously?
bg: _Анонимно предупреждаване?

en: <b>Anonymous warnings are less severe.</b>
bg: <b>Анонимните предупреждения са по-малко строги.</b>

en: Alias Contact
bg: Псевдоним на контакт

en: Enter an alias for this contact.
bg: Въвеждане заглавие за този контакт.

en: Alias
bg: Псевдоним

en: Enter an alias for %s.
bg: Въвеждане на име за %s.

en: Alias Buddy
bg: Псевдоним за познат

en: Alias Chat
bg: Заглавие за разговор

en: Enter an alias for this chat.
bg: Въвеждане заглавие за този разговор.

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
bg: Опитвате се да изтриете групата %s и всички потребители в нея от своя лист с приятели. Желаете ли да продължите с операцията?

en: Remove Group
bg: Изтриване на група

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
bg: Опитвате се да изтриете %s от списъка си с познати. Желаете ли да продължите с операцията?

en: Remove Buddy
bg: Изтриване на потребител

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
bg: Опитвате се да изтриете разговор %s от списъка си с познати.Желаете ли да продължите с операцията?

en: Remove Chat
bg: Изтриване на разговор

en: %.2f KB/s
bg: %.2f КВ/с

en: Finished
bg: Готово

en: Canceled
bg: Отказан

en: Waiting for transfer to begin
bg: Изчакване пренасянето да започне

en: <b>Receiving As:</b>
bg: <b>Получаване като:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
bg: <b>Получаване от:</b>

en: <b>Sending To:</b>
bg: <b>Изпращане до:</b>

en: <b>Sending As:</b>
bg: <b>Изпращане като:</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
bg: Нямате програма, зададена да отваря този тип файлове.

en: An error occurred while opening the file.
bg: Получи се грешка при отварянето на файла.

en: Progress
bg: Прогрес

en: Filename
bg: Име на файл

en: Size
bg: Размер

en: Remaining
bg: Остава

en: Filename:
bg: Име на файл:

en: Status:
bg: Състояние:

en: Speed:
bg: Скорост:

en: Time Elapsed:
bg: Изминало време:

en: Time Remaining:
bg: Оставащо време:

en: _Keep the dialog open
bg: _Запазване диалога отворен

en: _Clear finished transfers
bg: _Изчистване на приключилите трансфери

note: "Download Details" arrow
en: Show transfer details
bg: Показване на подробности за трансфера

en: Hide transfer details
bg: Скриване на подробностите за трансфера

note: Pause button
en: _Pause
bg: _Пауза

note: Resume button
en: _Resume
bg: _Възобновяване

en: Failed
bg: Прекъснал

en: Pa_ste As Text
bg: По_ставяне като текст

en: Hyperlink color
bg: Цвят на хипер-връзките

en: Color to draw hyperlinks.
bg: Цвят за оцветяване на хипер-връзките.

en: _Copy E-Mail Address
bg: _Копиране на адреса на ел. поща

en: _Copy Link Location
bg: _Копиране адреса на връзката

en: _Open Link in Browser
bg: _Отваряне на връзката в браузър

en: Save Image
bg: Запазване на изображение

en: _Save Image...
bg: _Запазване на изображение...

en: Select Font
bg: Избор на шрифт

en: Select Text Color
bg: Избор за цвят на текста

en: Select Background Color
bg: Избор за цвят на фона

en: _Description
bg: _Описание

en: Insert Link
bg: Вмъкване на връзка

en: _Insert
bg: _Вмъкване

en: Failed to store image: %s
bg: Неуспешно запазване на изображение: %s

en: Insert Image
bg: Добавяне на изображение

en: This theme has no available smileys.
bg: В тази тема няма налични картинки за усмивки.

note: show everything
en: Smile!
bg: Усмивка!

en: Bold
bg: Получерен

en: Italic
bg: Курсив

en: Underline
bg: Подчертаване

en: Larger font size
bg: По-голям размер на буквите

en: Smaller font size
bg: По-малък размер на буквите

en: Font Face
bg: Начертание на буквите

en: Foreground font color
bg: Цвят на шрифта на преден план

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Insert link
bg: Вмъкване на връзка

en: Insert image
bg: Вмъкване на изображение

en: Insert smiley
bg: Вмъкване на усмивка

en: Conversations with %s
bg: Разговори с %s

note: Window **********
en: System Log
bg: Дневник на системата

note: Descriptive label
en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
bg[0]: %s има %d ново съобщение.
bg[1]: %s има %d нови съобщения.

en: <span weight="bold">From:</span> %s
bg: <span weight="bold">От:</span>·%s

en: <span weight="bold">Subject:</span> %s
bg: <span weight="bold">Заглавие:</span>·%s

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
    
    %s%s%s%s
bg: <span weight="bold" size="larger">Имате поща!</span>
    
    %s%s%s%s

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
    
    %s
bg: <span weight="bold" size="larger">Имате поща!</span>
    
    %s

en: The browser command <b>%s</b> is invalid.
bg: Командата за стартиране на браузър <b>%s</b> е грешна.

en: Unable to open URL
bg: Адресът не може да бъде отворен

en: Error launching <b>%s</b>: %s
bg: Грешка при стартиране на <b>%s</b>: %s

en: Select a file
bg: Избор на файл

en: Please enter a buddy to pounce.
bg: Въведете име на потребител

note: "New Buddy Pounce"
en: New Buddy Pounce
bg: Нов потребител

en: Edit Buddy Pounce
bg: Редакция

en: _Buddy name:
bg: _Име на потребителя:

note: Create the "Pounce When" frame.
en: Pounce When
bg: Кога

en: Si_gn on
bg: _Влизане

en: Sign _off
bg: _Излизане

en: A_way
bg: Няма _ме

en: _Return from away
bg: Зав_ръщане от състояние “Няма ме”

en: _Idle
bg: _Бездействам

en: Retur_n from idle
bg: Завръща_не от състояние “Бездействам”

en: Buddy starts _typing
bg: Събеседникът _започна да пише

en: Buddy stops t_yping
bg: Събеседникът _престана да пише

en: Send a _message
bg: Изпращане на _съобщение

en: E_xecute a command
bg: Из_пълнение на команда

en: P_lay a sound
bg: Изпълнение на звук

en: B_rowse...
bg: П_реглед...

en: Bro_wse...
bg: Прег_лед...

en: Pre_view
bg: Пред_варителен преглед

en: %s has started typing to you (%s)
bg: %s започна да ви пише (%s)

en: %s has signed on (%s)
bg: %s влезе в (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
bg: %s излезе от състояние “Бездействам” (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
bg: %s излезе от състояние “Няма ме” (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
bg: %s спря да ви пише (%s)

en: %s has signed off (%s)
bg: %s излезе (%s)

en: %s has become idle (%s)
bg: %s премина в състояние “Бездействам” (%s)

en: %s has gone away. (%s)
bg: %s премина в състояние "Няма ме". (%s)

en: Interface Options
bg: Настройки на интерфейса

en: D_isplay remote nicknames if no alias is set
bg: _Показване на отдалечените псевдоними, ако няма зададен псевдоним

en: Select a smiley theme that you would like to use from the list below. New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
bg: Избор на група от емотикони, които бихте искали да използвате от листа. Нови групи могат да бъдат добавяни чрез влачене и пускане в същия лист.

en: Icon
bg: Икона

en: Description
bg: Описание

en: Display
bg: Показване

en: Show _timestamp on messages
bg: Показване на _времето на съобщенията

en: _Highlight misspelled words
bg: _Осветяване на грешно написаните думи

en: Ignore c_olors
bg: Игнориране на _цветовете

en: Ignore font _faces
bg: Игнориране начертанието на _шрифта

en: Ignore font si_zes
bg: Игнориране размера на _буквите

en: Default Formatting
bg: Стандартно форматиране

en: _Send default formatting with outgoing messages
bg: _Използване на стандартното форматиране за изходящите съобщения

en: _Clear Formatting
bg: _Изчистване на форматирането

en: Send Message
bg: Изпращане на съобщение

en: Enter _sends message
bg: Enter _изпраща съобщенията

en: C_ontrol-Enter sends message
bg: _Control-Enter изпраща съобщенията

en: Window Closing
bg: Затваряне на прозореца

en: _Escape closes window
bg: _Escape затваря прозореца

en: Insertions
bg: Вмъквания

en: Control-(number) _inserts smileys
bg: Control-(number) вмъква _емотикони

en: Buddy List Sorting
bg: Подреждане на списъка с познати

en: _Sorting:
bg: _Подреждане:

en: Show _buttons as:
bg: Показване на _бутоните като:

en: Pictures
bg: Картинки

en: Text
bg: Текст

en: Pictures and text
bg: Картинки и текст

en: _Raise window on events
bg: _Показване на прозореца при поява на събитие

en: Buddy Display
bg: Показване на познатите

en: Show buddy _icons
bg: Показване на _икони на познатите

en: Show _warning levels
bg: Показване на _нивата на предупреждение

en: Show idle _times
bg: Показване на _времето на бездействие

en: Dim i_dle buddies
bg: Избледняване на _бездействащите потребители

en: _Automatically expand contacts
bg: _Автоматично разширяване на контактите

en: Show _formatting toolbar
bg: Показване на инструментите за _форматиране

en: Enable buddy ic_on animation
bg: Разрешаване анимация в иконите

en: _Notify buddies that you are typing to them
bg: _Известяване на събеседниците, че им пишете

note: All the tab options!
en: Tab Options
bg: Опции на табовете

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
bg: Показване на съобщенията и разговорите в табове

en: Show close b_utton on tabs
bg: Показване бутони за затваряне на табове

en: Top
bg: Горе

en: Bottom
bg: Долу

en: Left
bg: Ляво

en: Right
bg: Дясно

en: IP Address
bg: IP адрес

en: _Autodetect IP Address
bg: _Автоматично откриване на IP адрес

en: Public _IP:
bg: Публичен _IP:

en: Ports
bg: Портове

en: _Manually specify range of ports to listen on
bg: _Ръчно задаване на обхват от портове за наблюдение

en: _Start Port:
bg: _Начален порт:

en: _End Port:
bg: _Краен порт:

en: Proxy Server
bg: Сървър посредник

en: No proxy
bg: Без сървър посредник

en: _User:
bg: _Потребител:

en: Gnome Default
bg: Стандартните настройки на GNOME

en: Manual
bg: Ръчно

en: Browser Selection
bg: Избор на навигатор

en: _Browser:
bg: _Навигатор:

en: _Open link in:
bg: _Отваряне на връзката в:

en: Browser default
bg: Стандартен браузър

en: Existing window
bg: Съществуващ прозорец

en: New tab
bg: Нов таб

en: _Manual:
    (%s for URL)
bg: _Ръчно:
    (%s за URL)

en: Message Logs
bg: Дневник на съобщенията

en: Log _Format:
bg: _Форматиране на дневника:

en: _Log all instant messages
bg: _Записване на всички съобщения

en: Log all c_hats
bg: Записване на всички _разговори

en: System Logs
bg: История

en: _Enable system log
bg: _Активиране на историята

en: Sound Selection
bg: Избор на звуци

en: Sound Options
bg: Настройки на звуците

en: _Sounds while away
bg: _Звуци, когато сте в състояние “Няма ме”

en: Sound Method
bg: Звуков метод

en: _Method:
bg: _Начин:

en: Console beep
bg: Конзолен сигнал

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Command
bg: Команда

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
bg: Звук c_ommand:
    (%s за име на файл)

en: Sound Events
bg: Звукови събития

en: Play
bg: Игра

en: Event
bg: Събитие

en: Test
bg: Тест

en: Reset
bg: Изчиства

en: Choose...
bg: Избор...

en: _Queue new messages when away
bg: _Събиране на новите съобщения по време на състояние “Няма ме”

en: _Auto-reply:
bg: _Автоматичен отговор:

en: Never
bg: Никога

en: Idle
bg: Бездействам

en: Idle _time reporting:
bg: Съобщаване на времето, прекарано в състояние “Бездействам”

en: Gaim usage
bg: Използване на Gaim

en: X usage
bg: Х използване

en: Windows usage
bg: Използване на Windows

en: Auto-away
bg: Автоматично преминаване в “Няма ме”

en: Set away _when idle
bg: Преминаване в състояние “Няма ме” след активно състояние “Бездействам”

en: _Minutes before setting away:
bg: _Минути преди преминаване в състояние “Няма ме”:

en: Away m_essage:
bg: Съобщение за състояние “Няма ме”:

en: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Written by:</span>	%s
    <span weight="bold">Web site:</span>		%s
    <span weight="bold">File name:</span>	%s
bg: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Написан от:</span>	%s
    <span weight="bold">Интернет адрес:</span>		%s
    <span weight="bold">Име на файл:</span>	%s

en: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Written by:</span>  %s
    <span weight="bold">URL:</span>  %s
    <span weight="bold">File name:</span>  %s
bg: <span size="larger">%s %s</span>
    
    <span weight="bold">Автор:</span>  %s
    <span weight="bold">URL:</span>  %s
    <span weight="bold">Име на файл:</span>  %s

en: Load
bg: Зареждане

en: Summary
bg: Обобщение

en: Details
bg: Детайли

en: _Edit
bg: _Редакция

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Message Text
bg: Текст на съобщението

en: Shortcuts
bg: Бързи клавиши

en: Smiley Themes
bg: Теми на усмивките

en: Sounds
bg: Звуци

en: Network
bg: Мрежа

en: Browser
bg: Браузър

en: Logging
bg: Записване в дневник

en: Away / Idle
bg: ”Няма ме” / ”Бездействам”

en: Away Messages
bg: Съобщение за състояние “Няма ме”

en: Plugins
bg: Модули

en: Allow all users to contact me
bg: Разрешение за всички потребители да се свързват с мен

en: Allow only the users on my buddy list
bg: Разрешение само за потребителите в списъка ми с познати

en: Allow only the users below
bg: Разрешение само за посочените потребители

en: Block all users
bg: Забрана за всички потребители

en: Privacy
bg: Уединeние

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
bg: Промяната на настройките за състояние “Уединение” се прилагат веднага.

en: Permit User
bg: Разрешение за потребител

en: Type a user you permit to contact you.
bg: Напишете името на потребителя, на когото позволявате да се свързва с вас.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
bg: Напишете името на потребителя, който бихте искали да може да се свързва с вас.

en: Permit
bg: Разрешение

en: Allow %s to contact you?
bg: Да се разреши ли на %s да се свързва с вас?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
bg: Сигурни ли сте се, че искате да позволите на %s да се свързва с вас?

en: Block User
bg: Блокиране потребител

en: Type a user to block.
bg: Въвеждане име на потребител, на когото да бъде забранен достъпа.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
bg: Напишете името на потребителя, на когото искате да забраните достъпа.

en: Block %s?
bg: Да бъде ли блокиран %s?

en: Are you sure you want to block %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да забраните достъпа на %s?

note: * * A wrapper for gaim_request_action() that uses Yes and No buttons.
en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Apply
bg: Прилагане

en: Close
bg: Затваряне

en: That file already exists
bg: Такъв файл вече съществува

en: Would you like to overwrite it?
bg: Искате ли да запишете новия на негово място?

en: Save File...
bg: Запазване на файл...

en: Open File...
bg: Отваряне на файл...

en: Room List
bg: Списък със стаи

note: list button
en: _Get List
bg: _Получаване на списък

en: Buddy logs in
bg: Потребителят влезе

en: Buddy logs out
bg: Потребителят излезе

en: Message received
bg: Съобщението е получено

en: Message sent
bg: Съобщението е изпратено

en: You talk in chat
bg: Говорите в чата

en: Others talk in chat
bg: Други говорят в чата

en: Someone says your name in chat
bg: Някой споменава името ви в чат

en: Unable to play sound because the chosen file (%s) does not exist.
bg: Неуспех за изпълнението на звук, тъй като избраният файл (%s) не съществува.

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
bg: <font color="red"><b>Файлът не може да бъде прочетен: %s</b></font>

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
bg: (%s) %s <автоматичен отговор>: %s

en: Plain text
bg: Обикновен текст

en: Please create an account.
bg: Създайте абонамент

en: Login
bg: Влизане

en: <b>_Account:</b>
bg: <b>_Абонамент:</b>

en: <b>_Password:</b>
bg: <b>_Парола:</b>

note: And now for the buttons
en: A_ccounts
bg: А_бонаменти

en: P_references
bg: Наст_ройки

en: _Sign on
bg: _Влизане

note: short message
en: Gaim %s. Try `%s -h' for more information.
bg: Gaim %s. Пробвайте "%s -h" за повече информация.

en: Unable to load preferences
bg: Настройките не могат да бъдат заредени

en: Gaim was not able to load your preferences because they are stored in an old format that is no longer used.  Please reconfigure your settings using the Preferences window.
bg: Gaim не може да зареди настройките ви, защото са запазени в стар формат, който вече не се използва от програмата. Задайте ги отново от прозореца за настройки.

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
bg: Необходимият модул %s не беше намерен. Инсталирайте го и опитайте отново.

en: Gaim was unable to load your plugin.
bg: Gaim не можа да зареди вашето приложение.

en: The required plugin %s was unable to load.
bg: Необходимия модул %s не можа да стартира.

en: Slightly less boring default
bg: Малко по-малко отегчително

en: Available
bg: На разположение

en: Available for friends only
bg: На разположение само за приятели

en: Away for friends only
bg: ”Няма ме” само за приятели

en: Invisible
bg: Невидим

en: Invisible for friends only
bg: Невидим само за приятели

en: Unavailable
bg: Не е на разположение

en: Unable to resolve hostname.
bg: Неуспех при прегледа на хост.

en: Unable to connect to server.
bg: Неуспешно свързване със сървъра.

en: Invalid response from server.
bg: Неправилен отговор от сървъра.

en: Error while reading from socket.
bg: Грешка при четенето от socket.

en: Error while writing to socket.
bg: Грешка при писането в socket.

en: Authentication failed.
bg: Идентификацията е неуспешна.

en: Unknown Error Code.
bg: Непозната грешка в кода.

en: <B>UIN:</B> %s<BR><B>Status:</B> %s<HR>%s
bg: <B>UIN:</B> %s<BR><B>Състояние:</B> %s<HR>%s

note: res[0] == username XXX this should use gaim_notify_userinfo, but it is unclear to me what should be passed for 'who'
en: Buddy Information
bg: Данни за потребителя

en: Status: %s
bg: Състояние: %s

en: Could not connect
bg: Не може да бъде направена връзка

note: we didn't successfully connect. tdt->toc_fd is valid here
en: Unable to connect.
bg: Неуспешно свързване.

en: Reading data
bg: Четене на данни

en: Reading server key
bg: Четене ключа на сървъра

en: Critical error in GG library
bg: Сериозна грешка в GG-библиотека

en: Connect to %s failed
bg: Свързването с %s се провали

en: Send as message
bg: Изпращане на съобщение

en: You are trying to send a message to an invalid Gadu-Gadu UIN.
bg: Опитвате се да изпратите съобщение до невалиден

en: Active
bg: Активен

note: First Name
en: First Name
bg: Малко име

note: Last Name
en: Last Name
bg: Фамилия

en: Nick
bg: Потребителско име

en: Birth Year
bg: Година на раждане

en: Sex
bg: Пол

note: City
en: City
bg: Град

en: There is no Buddy List stored on the Gadu-Gadu server.
bg: Няма списък с познати, съхранен на Gadu-Gadu сървъра.

en: Couldn't Import Buddy List from Server
bg: Списъкът с познати не може да бъде зареден от сървъра

en: Buddy List successfully transferred to Gadu-Gadu server
bg: Списъкът с познати беше успешно пренесен на Gadu-Gadu сървъра

en: Couldn't transfer Buddy List to Gadu-Gadu server
bg: Списъкът с познати не може да бъде пренесен на Gadu-Gadu сървъра

en: Buddy List successfully deleted from Gadu-Gadu server
bg: Списъкът с познати беше успешно изтрит от Gadu-Gadu сървъра

en: Couldn't delete Buddy List from Gadu-Gadu server
bg: Списъкът с познати не може да бъде изтрит от Gadu-Gadu сървъра

en: Password changed successfully
bg: Паролата е променена успешно

en: Password couldn't be changed
bg: Паролата не може да бъде променена

en: Error communicating with Gadu-Gadu server
bg: Грешка при комуникацията с Gadu-Gadu сървъра

en: Gaim was unable to complete your request due to a problem communicating with the Gadu-Gadu HTTP server.  Please try again later.
bg: Gaim не успя да извърши подадената команда успешно, поради грешка при комуникацията с Gadu-Gadu HTTP сървъра. Опитайте по-късно.

en: Gaim was unable to connect to the Gadu-Gadu buddy list server.  Please try again later.
bg: Gaim не можа да се свърже със сървъра за списъци с познати на Gadu-Gadu. Опитайте по-късно.

en: Couldn't export buddy list
bg: Неуспех при изнасянето на списъка с познати

en: Gaim was unable to connect to the buddy list server.  Please try again later.
bg: Gaim не успя да се свърже със сървъра съдържаш списъка с приятели.·Опитайте по-късно.

en: Unable to delete Gadu-Gadu buddy list
bg: Gadu-Gadu списъкът с познати не може да бъде изтрит

en: Unable to access directory
bg: Директорията не беше достъпна

en: Gaim was unable to search the Directory because it was unable to connect to the directory server.  Please try again later.
bg: Gaim не успя на претърси директорията, тъй като не можа да се свърже със сървъра. Опитайте по-късно.

en: Unable to change Gadu-Gadu password
bg: Паролата за Gadu-Gadu не може да бъде променена

en: Directory Search
bg: Търсене в директория

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password
bg: Смяна на парола

en: Import Buddy List from Server
bg: Внасяне на списък с познати от сървър

en: Export Buddy List to Server
bg: Изнасяне на списък с познати в сървър

en: Delete Buddy List from Server
bg: Изтриване на списък с познати от сървъра

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
bg: Приставка за протокола Gadu-Gadu

en: Gaim encountered an error communicating with the ICQ server.
bg: Gaim се натъкна на грешка при комуникацията с ICQ-сървъра.

en: The user %s (%s%s%s%s%s) wants you to authorize them.
bg: Потребителят %s (%s%s%s%s%s) иска да получат разрешението ви.

en: Authorize
bg: Разрешаване

en: Deny
bg: Отказ

en: Send message through server
bg: Изпращане на съобщение през сървъра

en: Connecting...
bg: Свързване...

en: Nick:
bg: Псевдоним:

en: Gaim User
bg: Потребител на Gaim

en: Unknown command: %s
bg: Непозната команда: %s

en: current topic is: %s
bg: темата в момента е: %s

en: No topic is set
bg: Няма зададена тема

en: File Transfer Aborted
bg: Преносът на файла е спрян

en: Error displaying MOTD
bg: Грешка при извеждането на съобщението за деня

en: No MOTD available
bg: Няма съобщение за деня

en: There is no MOTD associated with this connection.
bg: Няма съобщение за деня, свързано с тази връзка.

en: MOTD for %s
bg: Съобщение за деня за %s

en: View MOTD
bg: Показване съобщението за деня

en: _Channel:
bg: _Канал:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: IRC nicks may not contain whitespace
bg: Потребителските имена в IRC не може да съдържат интервали

note: connect to the server
en: Connecting
bg: Свързване

en: Couldn't create socket
bg: Грешка при създаване на сокет

en: Couldn't connect to host
bg: Неуспешна връзка със сървъра

en: Read error
bg: Грешка при четенето

en: Users
bg: Потребители

en: Topic
bg: Тема

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
bg: Модул за протокола IRC

en: Server
bg: Сървър

en: Port
bg: Порт

en: Encodings
bg: Кодова таблица

en: Username
bg: Потребителско име

en: Real name
bg: Истинско име

en: Bad mode
bg: Лош режим

en: You are banned from %s.
bg: Забранено е да влизате в %s.

en: Banned
bg: Забранено

en:  <i>(ircop)</i>
bg:  <i>(irc оператор)</i>

en:  <i>(identified)</i>
bg:  <i>(идентифициран)</i>

en: Realname
bg: Истинско име

en: Currently on
bg: В момента е в

en: <b>Idle for:</b> %s<br>
bg: <b>Бездейства от:</b> %s<br>

en: Online since
bg: Включен от

en: Buddy Information for %s
bg: Данни за потребителя %s

en: %s has changed the topic to: %s
bg: %s промени заглавието на: %s

en: The topic for %s is: %s
bg: Заглавието за %s е: %s

en: Unknown message '%s'
bg: Непознато съобщение "%s"

en: Unknown message
bg: Непознато съобщение

en: Gaim has sent a message the IRC server did not understand.
bg: Gaim изпрати съобщение, което IRC-сървъра не разбра.

en: Users on %s: %s
bg: Потребители в %s: %s

en: The IRC server's local time is:
bg: Локалното време в IRC сървъра е:

en: No such channel
bg: Няма такъв канал

note: does this happen?
en: no such channel
bg: няма такъв канал

en: User is not logged in
bg: Потребителят не е влязъл

en: No such nick or channel
bg: Няма такъв потребител или канал

en: Could not send
bg: Невъзможност за изпращане

en: Joining %s requires an invitation.
bg: Влизането в %s изисква покана.

en: Invitation only
bg: Само с покани

en: You have been kicked by %s: (%s)
bg: %s ви изрита: (%s)

en: Kicked by %s (%s)
bg: Изритан от %s (%s)

en: mode (%s %s) by %s
bg: режим (%s %s) от %s

en: Invalid nickname '%s'
bg: Невалиден псевдоним "%s"

en: Invalid nickname
bg: Невалиден псевдоним

en: Cannot change nick
bg: Потребителското име не може да бъде променено

en: Could not change nick
bg: Потребителското име не може да бъде променено

en: You have parted the channel%s%s
bg: Вие напуснахте канал%s%s

en: Error: invalid PONG from server
bg: Грешка:

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
bg: Отговори на PING - Закъснение %lu секунди

en: Cannot join %s:
bg: Не мога да вляза в %s:

en: Cannot join channel
bg: Не можете да влезете в канала

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
bg: nick &lt;нов псевдоним&gt;:  Смяна на псевдонима.

en: Reply time from %s: %lu seconds
bg: Времето за отговор от %s: %lu секунди

en: Disconnected.
bg: Изключен.

en: Server requires TLS/SSL for login.  Select "Use TLS if available" in account properties
bg: Сървърът изисква TLS или SSL за връзка. Изберете "Използване на TLS при възможност" в настройките на абонамента

en: Server requires TLS/SSL for login.  No TLS/SSL support found.
bg: Сървърът изисква TLS или SSL за влизане. Нямаме поддръжка на TLS/SSL.

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
bg: Сървърът изисква парола в чист текст през некодирана връзка

en: Plaintext Authentication
bg: Парола в чист текст

en: This server requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
bg: Този сървър изисква парола в чист текст през некриптирана връзка. Да се разреши ли това и да се продължи с влизането?

en: Server does not use any supported authentication method
bg: Сървърът не използва никой поддържан метод за идентификация

en: Full Name
bg: Пълно име

en: Family Name
bg: Фамилия

en: Given Name
bg: Бащино име

en: Nickname
bg: Псевдоним

en: Street Address
bg: Пощенски адрес

en: Extended Address
bg: Разширен адрес

en: Region
bg: Област

en: Postal Code
bg: Пощенски код

note: Country
en: Country
bg: Държава

en: Telephone
bg: Телефон

en: Email
bg: Електронна поща

en: Organization Name
bg: Организация

en: Organization Unit
bg: Отдел

en: Title
bg: Длъжност

en: Role
bg: Описание на длъжността

en: Birthday
bg: Рожденна дата

en: Edit Jabber vCard
bg: Редактиране на Jabber-визитка

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
bg: Данните по-долу можете да попълните само ако и колкото желаете.

en: Jabber ID
bg: ID в Jabber

en: Status
bg: Състояние

en: Middle Name
bg: Второ име

en: Address
bg: Адрес

en: P.O. Box
bg: Пощенска кутия

en: Photo
bg: Снимка

en: Logo
bg: Лого

en: Jabber Profile
bg: Профил към Jabber

en: Un-hide From
bg: Не скривай от

en: Temporarily Hide From
bg: Временно не показвай на

note: && NOT ME
en: Cancel Presence Notification
bg: Отмяна на известията за присъствие

en: (Re-)Request authorization
bg: (Повторно) искане на записване

note: if(NOT ME) shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
bg: Отписване

en: _Room:
bg: _Стая:

en: _Server:
bg: _Сървър:

en: %s is not a valid room name
bg: %s не е валидно име на стая

en: Invalid Room Name
bg: Невалидно име на стая

en: %s is not a valid server name
bg: %s е невалидно име на сървър

en: Invalid Server Name
bg: Невалидно име на сървър

en: Configuration error
bg: Грешка в настройките

en: Unable to configure
bg: Невъзможност за настройка

en: Room Configuration Error
bg: Грешка в настройките на стаята

en: This room is not capable of being configured
bg: Тази стая не може да бъде настройвана

en: Registration error
bg: Грешка при регистрацията

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
bg: Смяната на потребителско име не се поддържа от не-MUC стаи

en: Roomlist Error
bg: Грешка в списъка на стаите

en: Invalid Server
bg: Невалиден сървър

en: Enter a Conference Server
bg: Задаване на сървър за конференции

en: Find Rooms
bg: Търсене за стаи

en: Error initializing session
bg: Грешка при инициализиране на сесията

en: Write error
bg: Грешка при запис

en: Read Error
bg: Грешка при четене

en: Connection Failed
bg: Връзката е прекъсната

en: Invalid Jabber ID
bg: Невалиден ID за Jabber

en: SSL support unavailable
bg: Няма поддръжка на SSL

en: Unable to create socket
bg: Грешка при създаване на сокет

en: Registration of %s@%s successful
bg: Успешна регистрация на %s@%s

en: Registration Successful
bg: Регистрацията успешна

en: Unknown Error
bg: Непозната грешка

en: Registration Failed
bg: Неуспешна регистрация

en: Already Registered
bg: Вече сте регистриран

en: Password
bg: Парола

en: E-Mail
bg: Е-поща

note: State
en: State
bg: Състояние

en: Phone
bg: Телефон

en: Date
bg: Дата

en: Please fill out the information below to register your new account.
bg: Попълнете формуляра, за да регистрирате нов абонамент.

en: Register New Jabber Account
bg: Регистриране на нов Jabber-абонамент

en: Initializing Stream
bg: Инициализиране на поток

en: Authenticating
bg: Идентификация

en: Re-initializing Stream
bg: Повторно инициализиране на поток

en: Not Authorized
bg: Не е разрешено

en: From
bg: От

en: To
bg: До

en: Subscription
bg: Абонамент

en: Error
bg: Грешка

en: Extended Away
bg: Продължително състояние “Няма ме”

en: Do Not Disturb
bg: Не ме безпокойте

en: Password Changed
bg: Паролата е сменена

en: Your password has been changed.
bg: Вашата парола беше сменена.

en: Error changing password
bg: Грешка при смяна на паролата

en: Password (again)
bg: Парола (отново)

en: Change Jabber Password
bg: Смяна на парола за Jabber

en: Please enter your new password
bg: Въведете новата парола

en: Set User Info
bg: Въвеждане на данни за потребител

en: Bad Request
bg: Лоша заявка

en: Conflict
bg: Конфликт

en: Feature Not Implemented
bg: Функцията все още не е реализирана

en: Forbidden
bg: Забранен

en: Gone
bg: Заминал

en: Internal Server Error
bg: Вътрешна грешка в сървъра

en: Item Not Found
bg: Записът не е намерен

en: Not Acceptable
bg: Не е приемлив

en: Not Allowed
bg: Не е позволен

en: Payment Required
bg: Изисква се заплащане

en: Recipient Unavailable
bg: Получателя не е наличен

en: Registration Required
bg: Изисква се регистрация

en: Remote Server Not Found
bg: Отдалечения сървър не е намерен

en: Server Overloaded
bg: Сървърът е претоварен

en: Service Unavailable
bg: Услугата не е налична

en: Subscription Required
bg: Изисква се абониране

en: Unexpected Request
bg: Неочаквана заявка

en: Authorization Aborted
bg: Записването за състояние е отказано

en: Incorrect encoding in authorization
bg: Неправилно кодиране при оторизирането

en: Invalid authzid
bg: Невалидна идентификация

en: Temporary Authentication Failure
bg: Временна грешка при идентификацията

en: Authentication Failure
bg: Грешка при идентификацията

en: Bad Format
bg: Лош формат

en: Resource Conflict
bg: Конфликт между ресурсите

en: Connection Timeout
bg: Прекъсване на връзката

en: Host Unknown
bg: Неизвестен хост

en: Improper Addressing
bg: Неправилно адресиране

en: Invalid ID
bg: Невалиден ID

en: Invalid XML
bg: Невалиден XML

en: Policy Violation
bg: Нарушение на условията

en: Restricted XML
bg: Ограничен XML

en: See Other Host
bg: Преглед на друг хост

en: System Shutdown
bg: Спиране на системата

en: Unsupported Encoding
bg: Кодовата таблица не се поддържа

en: Unsupported Version
bg: Тази версия не е поддържана

en: Stream Error
bg: Грешка в потока

en: Unable to ban user %s
bg: Неуспех при забраната на потребителя %s

en: Unable to kick user %s
bg: Неуспех при изритването на потребителя %s

en: Hide Operating System
bg: Скриване на операционната система

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Jabber Protocol Plugin
bg: Модул за протокола Jabber

en: Resource
bg: Име на ресурса

en: Use TLS if available
bg: Използване на TLS при възможност

en: Force old SSL
bg: Използване на стария SSL

note: Account options
en: Connect server
bg: Сървър

en: Message from %s
bg: Съобщение от %s

en: %s has set the topic to: %s
bg: %s смени заглавието на: %s

en: The topic is: %s
bg: Заглавието е: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
bg: Съобщението не можа да достигне до %s: %s

en: Jabber Message Error
bg: Грешка в Jabber-съобщение

en:  (Code %s)
bg:  (Код %s)

en: XML Parse error
bg: Грешка при обработката на XML

en: The user %s wants to add you to their buddy list.
bg: Потребителят %s иска да ви добави в списъка си с познати.

en: Create New Room
bg: Създаване на нова стая

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
bg: Създавате нова стая. Желаете ли да я настроите или ще използвате стандартните настройки?

en: Configure Room
bg: Настройване на стая

en: Accept Defaults
bg: Приемане на стандартните настройки

en: Error in chat %s
bg: Грешка в чат %s

en: Error joining chat %s
bg: Грешка при присъединяването към чат %s

en: File Send Failed
bg: Неуспешно изпращане на файл

en: Unable to parse message
bg: Съобщението не може да бъде прегледано

en: Syntax Error (probably a Gaim bug)
bg: Синтактична грешка (вероятно бъг в Gaim)

en: Invalid email address
bg: Неправилен адрес на е-поща

en: User does not exist
bg: Няма такъв потребител

en: Already Logged In
bg: Вече сте свързан в

en: Invalid Username
bg: Невалидно потребителско име

en: List Full
bg: Списъкът е пълен

en: Not on list
bg: Не е в списъка

en: User is offline
bg: Потребителят е изключен

en: Already in the mode
bg: Режимът вече е включен

en: Already in opposite list
bg: Вече е в противоположен списък

en: Too many groups
bg: Твърде много групи

en: Invalid group
bg: Невалидна група

en: User not in group
bg: Потребителят не е в групата

en: Group name too long
bg: Името на групата е твърде дълго

en: Tried to add a contact to a group that doesn't exist
bg: Опит за добавяне в несъществуваща група

en: Required fields missing
bg: Липсват нужни полета

en: Not logged in
bg: Не сте свързан с

en: Service Temporarily Unavailable
bg: Временно услугата не е налична

en: Database server error
bg: Грешка в сървъра с база данни

en: Command disabled
bg: Команда е изключена

en: Server busy
bg: Сървърът е зает

en: Server unavailable
bg: Сървърът не е наличен

en: Database connect error
bg: Грешка при връзката с база данни

en: Error creating connection
bg: Грешка при установяването на връзката

en: Unable to write
bg: Записът е невъзможен

en: Session overload
bg: Сесията е претоварена

en: User is too active
bg: Потребителят е твърде активен

en: Too many sessions
bg: Твърде много сесии

en: Passport not verified
bg: Паспортът не е проверен

en: Bad friend file
bg: Лош файл на приятел

en: Not expected
bg: Неочакван

en: Server too busy
bg: Сървърът е претоварен

en: Authentication failed
bg: Неуспешна идентификация

en: Not allowed when offline
bg: Не е разрешено при състояние “Изключен”

en: Not accepting new users
bg: Не приема нови потребители

en: Kids Passport without parental consent
bg: Детски паспорт без родителско съгласие

en: Bad ticket
bg: Лош билет

en: Unknown Error Code %d
bg: Неизвестна грешка %d

en: MSN Error: %s
bg: MSN-грешка: %s

en: Your new MSN friendly name is too long.
bg: Потребителското име, което сте си избрали е твърде дълго.

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
bg: Това е името, с което другите потребители на MSN ще ви виждат.

en: Set your home phone number.
bg: Задаване на домашният ви телефонен номер.

en: Set your work phone number.
bg: Задаване на служебният ви телефонен номер.

en: Set your mobile phone number.
bg: Задаване на мобилният ви телефонен номер

en: Allow
bg: Разрешаване

en: Disallow
bg: Забрана

en: Send a mobile message.
bg: Изпращане на мобилно съобщение.

en: Page
bg: Страница

en: Has you
bg: Ви има

en: Blocked
bg: Блокиран

en: Away From Computer
bg: Няма ме на компютъра

en: Be Right Back
bg: Връщам се веднага

en: Busy
bg: Зает

en: On The Phone
bg: На телефона

en: Out To Lunch
bg: На обяд

en: Hidden
bg: Скрит

en: Set Home Phone Number
bg: Задаване домашен телефонен номер

en: Set Work Phone Number
bg: Задаване служебен телефонен номер

en: Set Mobile Phone Number
bg: Задаване номер на мобилен телефон

en: Enable/Disable Mobile Devices
bg: Активиране/Деактивиране на мобилни устройства

en: SSL support is needed for MSN. Please install a supported SSL library. See http://gaim.sf.net/faq-ssl.php for more information.
bg: Поддръжка на SSL е необходима за MNS. Инсталирайте SSL-библиотека. За повече информация вижте на адрес: http://gaim.sf.net/faq-ssl.php(

en: Failed to connect to server.
bg: Неуспешно свързване със сървъра.

en: <b>Alias:</b> %s<br>
bg: <br>Псевдоним:<br> %s<br>

en: MSN Profile
bg: Профил в MSN

note: Age
en: Age
bg: Възраст

note: Gender
en: Gender
bg: Пол

en: Marital Status
bg: Семейно положение

en: Location
bg: Местонахождение

en: Occupation
bg: Занимание

en: A Little About Me
bg: Малко за мен

en: Favorite Things
bg: Любими неща

en: Hobbies and Interests
bg: Хоби и интереси

en: Favorite Quote
bg: Любим цитат

en: Last Updated
bg: Последно обновяване

note: Homepage
en: Homepage
bg: Интернет страница

en: The user has not created a public profile.
bg: Потребителя няма публичен профил.

en: Profile URL
bg: URL на профил

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: MSN Protocol Plugin
bg: Модул за протокола MSN

en: Unable to connect
bg: Неуспешно свързване

en: %s is not a valid group.
bg: %s не е валидна група.

en: Unknown error.
bg: Непозната грешка:

en: Unable to add user on %s (%s)
bg: Неуспех при добавянето на потребител в %s (%s)

en: Unable to block user on %s (%s)
bg: Неуспех при блокирането на потребител в %s (%s)

en: Unable to delete group
bg: Неуспех при изтриването на групата

en: Writing error
bg: Грешка при запис

en: Reading error
bg: Грешка при четенето

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Our protocol is not supported by the server.
bg: Нашия протокол не се поддържа от сървъра.

en: Error parsing HTTP.
bg: Грешка при прегледа на HTTP.

en: Handshaking
bg: Ръкостискане

en: Transferring
bg: Пренасяне

en: Starting authentication
bg: Стартиране на идентификация

en: Getting cookie
bg: Получаване на бисквитка

en: Sending cookie
bg: Изпращане на бисквитка

en: Retrieving buddy list
bg: Получаване на списъкът с приятели

en: The conversation has become inactive and timed out.
bg: Разговорът стана неактивен и времето за изпращане изтече.

en: %s has closed the conversation window.
bg: %s затвори прозореца за разговор.

en: The user %s (%s) wants to add %s to his or her buddy list.
bg: Потребителят %s (%s) иска да добави %s в списъка с приятелите си.

en: users: %s, files: %s, size: %sGB
bg: потребители: %s, файлов: %s, размер: %sГБ

note: MSG_SERVER_HOTLIST_ERROR
en: Unable to add "%s" to your Napster hotlist
bg: "%s" не може да бъде добавен във вашия Napster-hotlist

en: You were disconnected from the server.
bg: Връзката със сървъра беше прекъсната.

note: MSG_CLIENT_WHOIS
en: %s requested your information
bg: %s поиска вашите данни

en: You were disconnected from the server, because you logged on from a different location
bg: Връзката със сървъра беше прекъсната, тъй като сте се включили от друго място

note: MSG_CLIENT_PING
en: %s requested a PING
bg: %s изиска PING

en: _Group:
bg: _Група:

en: Unable to read from network
bg: Грешка при четене през мрежата

en: Not supported
bg: Не се поддържа

en: Password has expired
bg: Паролата изтече

en: Invalid password
bg: Грешна парола

en: User not found
bg: Потребителят не е намерен

en: Invalid username or password
bg: Грешно потребителско име или парола

en: An error occurred while updating the directory
bg: Получи се грешка при обновяването на папката

en: The user has blocked you
bg: Потребителят ви блокира

en: Unknown error: 0x%X
bg: Непозната грешка: 0x%X

en: Login failed (%s).
bg: Неуспешна идентификация (%s).

en: Unable to invite user (%s).
bg: Неуспех при поканата на потребителя (%s).

en: Telephone Number
bg: Телефонен номер

en: Department
bg: Отдел

en: Email Address
bg: Електронен адрес

en: User ID
bg: Потребителски ID

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { g_string_append_printf(info_text, "<b>%s:</b> %s<br>", tag, value); }
en: Full name
bg: Пълно име

en: User Properties
bg: Настройки за потребител

en: Authenticating...
bg: Идентификация...

en: Waiting for response...
bg: Изчакване за отговор...

en: You have been logged out because you logged in at another workstation.
bg: Връзката беше прекъсната, тъй като се включихте от друга машина.

en: Offline
bg: Изключен

en: Message
bg: Съобщение

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
bg: Модул за протокола Novell GroupWise Messenger

en: Server address
bg: Сървър

en: Server port
bg: Порт

en: Invalid error
bg: Невалидна грешка

en: Service unavailable
bg: Услугата не е налична

en: Service not defined
bg: Услугата не е определена

en: Not supported by host
bg: Не се поддържа от хоста

en: Not supported by client
bg: Не се поддържа от клиента

en: Refused by client
bg: Отказан от клиента

en: Reply too big
bg: Отговорът е твърде голям

en: Responses lost
bg: Отговорите са загубени

en: Request denied
bg: Отговорът е отказан

en: User temporarily unavailable
bg: Потребителят е временно недостъпен

en: No match
bg: Няма съвпадение

en: List overflow
bg: Списъкът е препълнен

en: Queue full
bg: Опашката е запълнена

en: Voice
bg: Глас

en: Chat
bg: Разговор

en: Get File
bg: Приемане на файл

en: Games
bg: Игри

en: Send Buddy List
bg: Изпращане на списъка с познати

en: ICQ Direct Connect
bg: ICQ директна връзка

en: Nihilist
bg: Нихилист

en: Trillian Encryption
bg: Шифроване на Trillian

en: Security Enabled
bg: Активиране на защитата

en: Video Chat
bg: Видео разговор

en: Live Video
bg: Живо видео

en: Camera
bg: Камера

en: Free For Chat
bg: Свободен за разговор

en: Not Available
bg: Не съм свободен

en: Occupied
bg: Зает

en: Capabilities
bg: Възможности

en: Buddy Comment
bg: Коментар за приятел

en: Unable to open Direct IM
bg: Директната връзка е невъжмона.

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
bg: Избрали сте да установите директна връзка с %s.

en: Connect
bg: Свързване

en: Chat is currently unavailable
bg: Разговорите в момента не са налични

en: Could Not Connect
bg: Неуспех при свързването

en: Connection established, cookie sent
bg: Връзката е установена, бисквитката е изпратена

en: Unable to create new connection.
bg: Не може да бъде установена нова връзка.

en: Incorrect nickname or password.
bg: Неправилно потребителско име или парола.

en: Your account is currently suspended.
bg: Абонаментът временно спрян.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
bg: Вие влизахте и излизахте твърде често. Изчакайте десет минути и опитайте отново. Ако продължите с опитите си да влезете сега, ще трябва да чакате още по-дълго.

en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
bg: Версията на програмата, която използвате е твърде стара. Актуализирайте я от %s

en: Internal Error
bg: Вътрешна грешка

en: Received authorization
bg: Получено е разрешение

en: Password sent
bg: Паролата е изпратена

en: %s has just asked to directly connect to %s
bg: %s иска да установи директна връзка с %s

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
bg: Тази операция изисква директна връзка между двата компютъра и е необходима за IM-изображения. Тъй като вашето IP ще бъде разкрито, операцията може да бъде разглеждана като рискова.

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
bg: Моля да получа разрешение да ви добавя в списъка си с познати.

en: Authorization Request Message:
bg: Съдържание на запитването за добавяне:

en: Please authorize me!
bg: Моля, добави ме!

en: The user %s requires authorization before being added to a buddy list.  Do you want to send an authorization request?
bg: За да добавите %s в списъка си с познати, трябва да получите разрешение от потребителя. Желаете ли да изпратите запитване за разрешение?

en: Request Authorization
bg: Запитване за разрешение

en: No reason given.
bg: Няма посочена причина.

en: Authorization Denied Message:
bg: Съобщение за отказано разрешение:

en: Authorization Request
bg: Запитване за добавяне

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
bg: Получихте специално съобщение от
    
    От: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ email from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
bg: Получихте електронна поща по ICQ от %s [%s]
    
    Съобщението е:
    %s

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
bg: %u ви е изпратил познат: %s (%s)

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
bg: Искате ли да добавите този потребител към списъка с познатите си?

en: Decline
bg: Отказване

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
bg[0]: Вие пропуснахте %hu съобщение от %s, тъй като то беше невалидно.
bg[1]: Вие пропуснахте %hu съобщения от %s, тъй като те бяха невалидни.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
bg[0]: Вие пропуснахте %hu съобщение от %s, тъй като то беше много голямо.Вие пропуснахте %hu съобщения от %s, тъй като те бяха твърде големи.

en: You missed %hu message from %s because he/she was too evil. | You missed %hu messages from %s because he/she was too evil.
bg[0]: Вие пропуснахте %hu съобщение от %s, защото тя/той беше твърде зъл/зла.Вие пропуснахте %hu съобщения от %s, защото тя/той беше твърде зъл/зла.

en: You missed %hu message from %s because you are too evil. | You missed %hu messages from %s because you are too evil.
bg[0]: Вие пропуснахте %hu съобщение от %s, тъй като сте твърде зъл/зла.
bg[1]: Вие пропуснахте %hu съобщения от %s, тъй като сте твърде зъл/зла.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
bg[0]: Вие пропуснахте %hu от %s съобщение по неизвестни причини.
bg[1]: Вие пропуснахте %hu от %s съобщения по неизвестни причини.

en: Info for %s
bg: Данни за %s

note: Data is assumed to be the destination sn
en: Unable to send message: %s
bg: Съобщението не може да бъде изпратено: %s

en: Unknown reason.
bg: Причината е неизвестна.

en: User information not available: %s
bg: Няма налични данни за потребителя: %s

en: User information for %s unavailable:
bg: Няма налични данни за потребителя %s:

en: Warning Level
bg: Нива на предупреждение

en: Online Since
bg: Включен от

en: Member Since
bg: Член от

en: Your AIM connection may be lost.
bg: Връзката ви с AIM по всяка вероятност прекъсна.

en: You have been signed off for an unknown reason.
bg: Вие бяхте изключен по неизвестни причини.

en: Finalizing connection
bg: Приключване на връзката

en: Mobile Phone
bg: Мобилен телефон

en: Not specified
bg: Не е определен

en: Female
bg: Женски

en: Male
bg: Мъжки

en: Personal Web Page
bg: Лична страница в интернет

en: Additional Information
bg: Допълнителни данни

en: Home Address
bg: Домашен адрес

en: Zip Code
bg: Пощенски код

en: Work Address
bg: Работен адрес

en: Work Information
bg: Служебна информация

en: Company
bg: Компания

en: Division
bg: Отдел

en: Position
bg: Позиция

en: Web Page
bg: Интернет адрес

en: ICQ Info for %s
bg: ICQ-данни за %s

en: Pop-Up Message
bg: Изскачащо съобщение

en: Search Results
bg: Резултати от търсенето

en: No results found for email address %s
bg: Няма резултати за електронен адрес %s

en: You should receive an email asking to confirm %s.
bg: Трябва да получите електронно съобщение, в което се иска да потвърдите %s.

en: Error Changing Account Info
bg: Грешка при промяна данните абонамента

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address is invalid.
bg: Грешка 0x%04x: Електронният адрес не може да бъде сменен, тъй като зададеният адрес е грешен.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
bg: Грешка 0x%04x: Непозната грешка.

en: Account Info
bg: Данни за абонамента

en: The email address for %s is %s
bg: Електронният адрес на %s е %s

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
bg: Вероятно сте се опитали да редактирате профила си преди да е приключила напълно процедурата по свързване. Профилът ви остава нередактиран; опитайте да го редактирате след като сте се свързали окончателно.

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  Gaim has truncated it for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  Gaim has truncated it for you.
bg[0]: Максималната дължина на профила от %d байт беше надвишена. Gaim я съкрати за ваше удобство.
bg[1]: Максималната дължина на профила от %d байта беше надвишена. Gaim я съкрати за ваше удобство.

en: Profile too long.
bg: Профилът е твърде дълъг.

en: Visible
bg: Видим

en: Unable to set AIM away message.
bg: Невъзможност за задаване на AIM-съобщение за състояние “Няма ме”.

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  Gaim has truncated it for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  Gaim has truncated it for you.
bg[0]: Максималната дължина на съобщението от %d байт беше надвишена. Gaim я съкрати за ваше удобство.
bg[1]: Максималната дължина на съобщението от %d байта беше надвишена. Gaim я съкрати за ваше удобство.

en: Away message too long.
bg: Съобщението за състояние е твърде дълго.

en: Unable To Add
bg: Добавянето е невъзможно

en: Unable To Retrieve Buddy List
bg: Списъкът с познати не може да бъде получен

en: Gaim was temporarily unable to retrieve your buddy list from the AIM servers.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few hours.
bg: Gaim не успя да изтегли списъкът с познатите ви от сървъра на AIM. Списъкът ви обаче не е загубен. Той по всяка вероятност ще бъде достъпен след няколко часа.

en: Orphans
bg: Сираци

en: Could not add the buddy %s because you have too many buddies in your buddy list.  Please remove one and try again.
bg: %s не може да бъде добавен в списъка, защото имате твърде много познати в него. Изтрийте някой потребител и опитайте отново.

en: (no name)
bg: (без име)

en: Could not add the buddy %s for an unknown reason.  The most common reason for this is that you have the maximum number of allowed buddies in your buddy list.
bg: По неизвестни причини %s не може да бъде добавен в списъка с познатите ви. Най-вероятната причина за това е, че броят на потребителите в списъкът ви е достигнал максималният възможен.

en: The user %s has given you permission to add you to their buddy list.  Do you want to add them?
bg: %s ви даде разрешението си да ви добави в техния списък с познати. Желаете ли да ги добавите?

en: Authorization Given
bg: Дадено разрешение

en: The user %s wants to add you to their buddy list for the following reason:
    %s
bg: %s иска да ви добави в списъка си с познати поради следната причина:
    %s

en: _Exchange:
bg: _Размяна:

en: Away Message
bg: Съобщение за състояние “Няма ме”

en: Buddy Comment:
bg: Коментар:

en: Edit Buddy Comment
bg: Редактиране на коментар

en: Get Status Msg
bg: Преглед на съобщението за състояние

en: Re-request Authorization
bg: Повторно искане на разрешение

en: The new formatting is invalid.
bg: Новото форматиране е неправилно.

en: Change Address To:
bg: Промяна на адреса До:

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
bg: <i>не чакате разрешение</i>

en: You are awaiting authorization from the following buddies
bg: Очаквате разрешение от следните потребители

en: Find Buddy by E-mail
bg: Търсене потребител по електронен адрес

en: Search for a buddy by e-mail address
bg: Търсене на потребител по електронен адрес

en: Type the e-mail address of the buddy you are searching for.
bg: Задаване електронен адрес на потребителя, когото търсите.

en: Available Message:
bg: Налично съобщение:

en: Set User Info...
bg: Задаване данни на потребител...

en: Set User Info (URL)...
bg: Задаване данни на потребител (URL)...

en: Change Password...
bg: Смяна на паролата...

en: Change Password (URL)
bg: Смяна на паролата (URL)

en: Configure IM Forwarding (URL)
bg: Настройване на препращането на съобщения (URL)

en: Confirm Account
bg: Потвърждение за абонамент

en: Display Currently Registered Address
bg: Показване на регистрираните до момента адреси

en: Change Currently Registered Address...
bg: Промяна на регистрираните до момента адреси...

en: Search for Buddy by Email...
bg: Търсене на потребител по електронен адрес...

en: Search for Buddy by Information
bg: Търсене на потребител по неговите данни

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: AIM/ICQ Protocol Plugin
bg: Модул за протокола AIM/ICQ

en: Auth host
bg: Сървър

en: Auth port
bg: Порт

en: Encoding
bg: Кодова таблица

en: Cannot fetch the public key
bg: Грешка при получаване на публичния ключ

en: Show Public Key
bg: Показване на публичния ключ

en: User Information
bg: Данни за потребителя

en: Cannot get user information
bg: Грешка при получаване данните на потребителя

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
bg: Отваряне...

en: Import...
bg: Внасяне...

en: Select correct user
bg: Избор на правилен потребител

en: Detached
bg: Откачен

en: Wake Me Up
bg: Събуди ме

en: Hyper Active
bg: Хипер активен

en: Robot
bg: Робот

en: Happy
bg: Щастлив

en: Sad
bg: Тъжен

en: Angry
bg: Гневен

en: Jealous
bg: Ревнив

en: Ashamed
bg: Засрамен

en: Invincible
bg: Неуязвим

en: In Love
bg: Влюбен

en: Sleepy
bg: Сънлив

en: Bored
bg: Отегчен

en: Excited
bg: Развълнуван

en: Anxious
bg: Загрижен

en: User Modes
bg: Режими на потребителя

en: Mood
bg: Настроение

en: Preferred Contact
bg: Предпочитан контакт

en: Preferred Language
bg: Предпочитан език

en: Device
bg: Устройство

en: Timezone
bg: Времева зона

en: Geolocation
bg: Геолокация

en: Get Public Key...
bg: Получаване на публичен ключ...

en: Kill User
bg: Убиване на потребител

en: _Passphrase:
bg: _Парола:

en: Channel %s does not exist in the network
bg: В тази мрежа не съществува канал с име %s

en: Channel Information
bg: Данни за канала

en: Cannot get channel information
bg: Грешка при получаване подробностите за канала

en: <b>Channel Name:</b> %s
bg: <b>Име на канала:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
bg: <br><b>Брой потребители:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
bg: <br><b>Основател на канала:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
bg: <br><b>Тема на разговор:</b><br> %s

en: Channel Passphrase
bg: Парола за канала

en: Add / Remove
bg: Добавяне / Премахване

en: Group Name
bg: Име на група

en: Passphrase
bg: Парола

en: User Limit
bg: Ограничение на потребителите

en: Get Info
bg: Показване на данни

en: Invite List
bg: Списък с поканени

en: Ban List
bg: Списък на забранените

en: Add Private Group
bg: Добавяне на частна група

en: Set User Limit
bg: Промяна на ограничението на потребителите

en: Join Private Group
bg: Включване в частна група

en: Cannot join private group
bg: Грешка при влизане в частна стая

en: Cannot call command
bg: Грешка при изпълнение на команда

en: Unknown command
bg: Неизвестна команда

en: Secure File Transfer
bg: Сигурен пренос на файлове

en: Error during file transfer
bg: Грешка при преноса на файл

en: Permission denied
bg: Достъпът е отказан

en: Cannot send file
bg: Неуспех при изпращането на файл

en: Killed by %s (%s)
bg: Убит от %s (%s)

en: Personal Information
bg: Лични данни

en: Birth Day
bg: Дата на раждане

en: Job Title
bg: Длъжност

en: Organization
bg: Организация

en: Unit
bg: Единица

en: EMail
bg: Ел. поща

en: Note
bg: Бележка

en: Join Chat
bg: Включване в разговор

en: Public Key Fingerprint
bg: Отпечатък на публичния ключ

en: More...
bg: Още...

en: Detach From Server
bg: Изключване от сървъра

en: Cannot set topic
bg: Темата не може да бъде сменена

en: Failed to change nickname
bg: Грешка при промяна на псевдонима

en: Roomlist
bg: Списък на стаите

en: Cannot get room list
bg: Грешка при получаване списъка със стаите

en: No public key was received
bg: Не бяха получени публични ключове

en: Server Information
bg: Данни за сървъра

en: Cannot get server information
bg: Грешка при получаване данните на сървъра

en: Server Statistics
bg: Статистика за сървъра

en: Cannot get server statistics
bg: Грешка при получаване статистиките на сървъра

en: Network Statistics
bg: Статистика на мрежата

en: Ping failed
bg: Неуспешен ping

en: Could not kill user
bg: Потребителят не може да бъде убит

en: Key Exchange failed
bg: Обмяната на ключове е неуспешна

en: Disconnected by server
bg: Изключен от сървъра

en: Resuming session
bg: Продължаване на сесия

en: Verifying server public key
bg: Проверка на публичния ключ на сървъра

en: Passphrase required
bg: Необходима е парола

en: Verify Public Key
bg: Проверка на публичния ключ

en: View...
bg: Изглед...

en: Unsupported public key type
bg: Неподдържан тип публичен ключ

en: Connection failed
bg: Неуспешен опит за връзка

en: Out of memory
bg: Няма достатъчно памет

en: Your Current Mood
bg: Текущото Ви настроение

en: Normal
bg: Нормален

en: Video Conferencing
bg: Видео конферентна връзка

en: Your Current Status
bg: Вашето текущо състояние

en: Online Services
bg: Интернет услуги

en: Message of the Day
bg: Съобщение на деня

en: No Message of the Day available
bg: Няма съобщение на деня

en: Failed to leave channel
bg: Неуспех при напускането на канала

en: Topic too long
bg: Темата е твърде дълга

en: You must specify a nick
bg: Трябва да зададете псевдоним

en: channel %s not found
bg: каналът %s не беше намерен

en: Unknown command: %s, (may be a Gaim bug)
bg: Непозната команда: %s, (може да е грешка в Gaim)

en: Instant Messages
bg: Бързи съобщения

en: Digitally sign all IM messages
bg: Цифрово подписване на всички моментни съобщения

en: Channel Messages
bg: Съобщения към канала

en: Digitally sign all channel messages
bg: Цифрово подписване на всички съобщения в канала

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
bg: Приставка за протокола SILC

en: Block invites
bg: Блокиране на покани

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
bg: Истинско име: 	%s

en: User Name: 	%s
bg: Потребителско име: 	%s

en: EMail: 		%s
bg: Ел. поща: 		%s

en: Host Name: 	%s
bg: Хост: 	%s

en: Organization: 	%s
bg: Организация: 	%s

en: Country: 	%s
bg: Държава: 	%s

en: Algorithm: 	%s
bg: Алгоритъм: 	%s

en: Key Length: 	%d bits
bg: Дължина на ключ: 	%d бита

en: Public Key Fingerprint:
    %s
bg: Отпечатък на публичния ключ:
    %s

en: Public Key Information
bg: Данни за публичен ключ

en: Paging
bg: Страниране

en: Computer
bg: Компютър

en: Terminal
bg: Терминал

en: Signon: %s
bg: Влизане: %s

en: Unable to write file %s.
bg: Файлът %s не може да бъде записан.

en: Unable to read file %s.
bg: Файлът %s не може да бъде прочетен.

en: Message too long, last %s bytes truncated.
bg: Твърде дълго съобщение, последните %s байта бяха отрязани.

en: %s not currently logged in.
bg: %s в момента не е свързан.

en: Chat in %s is not available.
bg: Чата в %s не е достъпен.

en: You are sending messages too fast to %s.
bg: Изпращате твърде бързо съобщения към %s.

en: You missed an IM from %s because it was too big.
bg: Пропуснахте съобщение от %s, тъй като то беше твърде голямо.

en: You missed an IM from %s because it was sent too fast.
bg: Пропуснахте съобщение от %s, тъй като то беше изпратено твърде бързо.

en: Failure.
bg: Грешка.

en: Too many matches.
bg: Твърде много съвпадения.

en: Keyword ignored.
bg: Ключовите думи са игнорирани.

en: No keywords.
bg: Няма ключови думи.

en: User has no directory information.
bg: В директорията няма данни за този потребител.

en: The service is temporarily unavailable.
bg: Услугата е временно недостъпна.

en: An unknown signon error has occurred: %s.
bg: Получи се непозната грешка при влизането: %s.

en: An unknown error, %d, has occurred.  Info: %s
bg: Получи се непозната грешка, %d. Подробности: %s

en: Connection Closed
bg: Връзката е прекъсната

en: Waiting for reply...
bg: Изчакване за отговор...

en: TOC has come back from its pause. You may now send messages again.
bg: TOC отново работи. Сега отново можете да изпращате съобщения.

en: Password Change Successful
bg: Успешна смяна на паролата

en: TOC has sent a PAUSE command.
bg: TOC подаде команда PAUSE

en: When this happens, TOC ignores any messages sent to it, and may kick you off if you send a message. Gaim will prevent anything from going through. This is only temporary, please be patient.
bg: Когато това се случи, TOC игнорира всички съобщения, изпращани до него. Ако изпратите съобщение, може да ви изхвърли. Gaim ще възпрепятства изпращането на всичко. Моля, бъдете търпеливи, тъй като това е временно състояние.

en: Get Dir Info
bg: Данни за директория

en: Set Dir Info
bg: Задаване данните на директорията

en: Could not open %s for writing!
bg: %s не може да бъде отворен за запис!

en: File transfer failed; other side probably canceled.
bg: Неуспешен пренос на файла. Получателят вероятно е отказал получаването.

en: Could not connect for transfer.
bg: Не може да бъде установена връзка за трансфер.

en: Gaim - Save As...
bg: Gaim - Запазване като...

en: %s requests %s to accept %d file: %s (%.2f %s)%s%s | %s requests %s to accept %d files: %s (%.2f %s)%s%s
bg[0]: %s пита %s дали ще приеме %d файл: %s (%.2f %s)%s%s
bg[1]: %s питат %s дали ще приемат %d файлове: %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests you to send them a file
bg: %s иска да им изпратите файл

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: TOC Protocol Plugin
bg: Модул за протокола TOC

note: Basic Profile group.
en: Basic Profile
bg: Основен профил

note: E-Mail Address
en: E-Mail Address
bg: Ел. поща

en: Profile Information
bg: Данни за профила

note: I'm From
en: I'm From
bg: Аз съм от

note: Call the dialog.
en: Set your Trepia profile data.
bg: Задаване данните на Trepia-профил.

en: Profile
bg: Профил

en: Set Profile
bg: Създаване на профил

en: Visit Homepage
bg: Посети интернет адрес

en: Local Users
bg: Локални потребители

en: Logging in
bg: Влизане в

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Trepia Protocol Plugin
bg: Модул за протокола Trepia

en: You have been logged off as you have logged in on a different machine or device.
bg: Връзката беше прекъсната, тъй като се включихте от друга машина.

en: Your Yahoo! message did not get sent.
bg: Вашето Yahoo!-съобщение не беше изпратено.

en: Yahoo! system message for %s:
bg: Системно съобщение от Yahoo! за %s:

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list.
bg: %s отказа молбата ви да го/я добавите в листа си.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list for the following reason: %s.
bg: %s отказа молбата ви за позволение да го/я добавите в листа си поради следната причина: %s.

en: Add buddy rejected
bg: Отказ за добавяне на потребител

en: The Yahoo server has requested the use of an unrecognized authentication method.  This version of Gaim will likely not be able to successfully sign on to Yahoo.  Check %s for updates.
bg: Yahoo-сървърът съобщи за непознат идентификационен метод. Тази версия на Gaim по всяка вероятност няма да успее да се свърже. Проверете %s за нови версии.

en: Failed Yahoo! Authentication
bg: Провалена Yahoo!-идентификация

en: You have tried to ignore %s, but the user is on your buddy list.  Clicking "Yes" will remove and ignore the buddy.
bg:  Опитахте се да игнорирате %s, но той/тя се намира в списъка с познатите ви. Ако изберете "Yes" ще изтриете и игнорирате този потребител.

en: Ignore buddy?
bg: Игнориране на потребителя?

en: Invalid username.
bg: Невярно потребителско име.

en: Incorrect password.
bg: Невярна парола.

en: Your account is locked, please log in to the Yahoo! website.
bg: Абонаментът ви е заключен, моля влезте в страницата на Yahoo!

en: Could not add buddy %s to group %s to the server list on account %s.
bg: Потребителят %s не може да бъде добавен в група %s от списъка на сървърите на абонамент %s.

en: Could not add buddy to server list
bg: Потребителят не може да бъде добавен в списъка

en: Unable to read
bg: Невъзможност за четене

en: Connection problem
bg: Проблем с връзката

en: Not At Home
bg: Не е вкъщи

en: Not At Desk
bg: Не е на бюрото

en: Not In Office
bg: Не е в офиса

en: On Vacation
bg: На почивка

en: Stepped Out
bg: Излязъл

en: Not on server list
bg: Не е в списъка на сървърите

en: Join in Chat
bg: Включване в чат

en: Join who in chat?
bg: Присъединяване към кого в чата?

en: Join user in chat...
bg: Присъедини се към потребителя в чата...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Yahoo Protocol Plugin
bg: Модул за протокола Yahoo

en: Pager port
bg: Порт за пейджър

en: File transfer port
bg: Порт за трансфер на файлове

en: YCHT Port
bg: Порт YCHT

en: %s declined your conference invitation to room "%s" because "%s".
bg: %s отказва поканата ви за конференция в стая "%s", защото "%s"

en: Invitation Rejected
bg: Поканата е отказана

en: Failed to join chat
bg: Неуспешен опит за включване в чат

en: Maybe the room is full?
bg: Може би стаята е пълна?

en: You are now chatting in %s.
bg: Вие говорите в %s.

en: Failed to join buddy in chat
bg: Неуспешен опит за присъединяване към приятелски чат

en: Maybe they're not in a chat?
bg: Може би те не са в чат-сесия?

en: Voices
bg: Гласoве

en: Webcams
bg: Уеб камери

en: User Rooms
bg: Стаи на потребителя

en: <b>IP Address:</b> %s<br>
bg: <b>IP Адрес:</b> %s<br>

en: Yahoo! Japan Profile
bg: Профил на Yahoo! Japan

en: Yahoo! Profile
bg: Профил в Yahoo!

en: Sorry, profiles marked as containing adult content are not supported at this time.
bg: Съжаляваме, но профили със съдържание за възрастни не се поддържат в този момент.

en: If you wish to view this profile, you will need to visit this link in your web browser
bg: Ако искате да видите този профил, трябва да отворите тази връзка във вашият уеб-браузър

en: Yahoo! ID
bg: Yahoo!·име

en: Hobbies
bg: Хобита

en: Latest News
bg: Последни новини

en: Home Page
bg: Интернет адрес

en: Cool Link 1
bg: Готина връзка 1

en: Cool Link 2
bg: Готина връзка 2

en: Cool Link 3
bg: Готина връзка 3

en: User information for %s unavailable
bg: Няма налични данни за %s

en: Sorry, this profile seems to be in a language that is not supported at this time.
bg: Извиняваме се, но не-английски профили засега не се поддържат.

en: The user's profile is empty.
bg: Профилът на потребителя е празен.

en: <b>User:</b> %s<br>
bg: <b>Потребител:<b> %s<b>

en: <br>Hidden or not logged-in
bg: <br>Скрит или несвързан.

en: <br>At %s since %s
bg: <br>На %s от %s

en: Anyone
bg: Някой

en: _Class:
bg: _Клас:

en: _Instance:
bg: _Намерение:

en: _Recipient:
bg: _Получател:

note: XXX: why in the hell are we calling gaim_connection_error() here? Forbidden
en: Access denied: proxy server forbids port %d tunnelling.
bg: Достъпът отказан: сървърът-посредник отказва свързване през порт %d.

en: Proxy connection error %d
bg: Грешка при свързването с прокси-сървъра %d

en: Invalid proxy settings
bg: Невалидни настройки на прокси-сървъра.

note: * Custom away message.
en: Custom
bg: Ръчно

note: * * A wrapper for gaim_request_action() that uses Accept and Cancel buttons.
en: Accept
bg: Съгласие

en: Please enter your password
bg: Напишете паролата си.

en: %s is now known as %s.
bg: %s сега се казва %s.

en: (%d message) | (%d messages)
bg[0]: (%d съобщение)
bg[1]: (%d съобщения)

en: (1 message)
bg: (1 съобщение)

en: %s logged in.
bg: %s влезе.

en: %s signed on
bg: %s влезе

en: %s came back
bg: %s се завърна

en: %s went away
bg: %s премина в състояние "Няма ме"

en: %s became idle
bg: %s премина в състояние “Бездействам”

en: %s became unidle
bg: %s премина в състояние “Активен”

en: %s logged out.
bg: %s излезе.

en: %s signed off
bg: %s излезе

en: an anonymous person
bg: анонимно лице

en: Accept chat invitation?
bg: Да се приеме ли поканата за разговор?

note: for people like myself who are too lazy to add an away msg :) I don't know who "myself" is in this context.  The exclamation point * makes it slightly less boring ;)
en: Sorry, I ran out for a bit!
bg: Извинявай, поизлязох за малко

en: _Alias
bg: _Задаване на псевдонима

en: _Invite
bg: _Покана

en: _Modify
bg: _Промяна

en: _Open Mail
bg: Отваряне на ел. писмо

en: _Warn
bg: _Предупреждение

en: Calculating...
bg: Изчисляване...

en: Unknown.
bg: Непознат.

en: day | days
bg[0]: ден
bg[1]: дни

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часове

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: g003: Error opening connection.
bg: g003: Грешка при свързването.
