gaim 0.55 - en to fi translation catalogue (672 entries)

en: Unable to resolve hostname.
fi: Ei kyetty selvittämään isännän nimeä.

en: Unable to connect to server.
fi: Palvelimeen ei kyetty muodostamaan yhteyttä.

en: Invalid response from server.
fi: Kelvoton vastaus palvelimelta.

en: Error while reading from socket.
fi: Virhe luettaessa socketista.

en: Error while writting to socket.
fi: Virhe kirjoitettaessa socketiin.

en: Authentification failed.
fi: Todennus epäonnistui.

en: Unknown Error Code.
fi: Tuntematon virhekoodi.

en: Status: %s
fi: Tila: %s

en: Nick:
fi: Kutsumanimi:

en: Gadu-Gadu User
fi: Gadu-Gadu-käyttäjä

en: Could not connect
fi: Yhteyttä ei kyetty muodostamaan

en: Unable to read socket
fi: Ei kyetty lukemaan socketia

en: Unable to connect.
fi: Yhteyden muodostaminen epäonnistui.

en: Reading data
fi: Luetaan tietoja

en: Balancer handshake
fi: Tasapainottajan kättely

en: Reading server key
fi: Luetaan palvelinavainta

en: Exchanging key hash
fi: Vaihdetaan avaimen hash-arvoa

en: Critical error in GG library
fi: Kriittinen virhe GG-kirjastossa

en: Unable to ping server
fi: Palvelinta ei kyetty pingaamaan

en: Send as message
fi: Lähetä viestinä

en: Looking up GG server
fi: Etsitään GG-palvelinta

en: Invalid Gadu-Gadu UIN specified
fi: Epäkelpo Gadu-Gadu-UIN ilmoitettu

en: Connect to %s failed
fi: %s: yhteyden muodostaminen epäonnistui

en: You are trying to send message to invalid Gadu-Gadu UIN!
fi: Yrität lähettää viestiä epäkelvolle Gadu-Gadu-UIN:lle!

en: Gadu-Gadu Error
fi: Gadu-Gadu-virhe

en: Couldn't get search results
fi: Ei kyetty noutamaan hakutuloksia

en: Gadu-Gadu Search Engine
fi: Gadu-Gadu-hakukone

en: Active
fi: Aktiivinen

en: yes
fi: kyllä

en: no
fi: ei

en: First name
fi: Etunimi

en: Second Name
fi: Sukunimi

en: Nick
fi: Kutsumanimi

en: Birth year
fi: Syntymävuosi

en: Sex
fi: Sukupuoli

note: Line 5
en: City
fi: Kunta

en: There is no Buddy List stored on server. Sorry!
fi: Palvelimelle ei ole tallennettu tuttavalistaa. Pahoittelen!

en: Couldn't Import Buddies List from Server
fi: Ei voitu tuoda tuttavalistaa palvelimelta

en: Buddies List sucessfully transfered into Server
fi: Tuttavalista siirretty onnistuneesti palvelimelle

en: Gadu-Gadu Information
fi: Gadu-Gadu-tietoja

en: Couldn't transfer Buddies List into Server
fi: Ei voitu siirtää tuttavalistaa palvelimelle

en: Buddies List sucessfully deleted from Server
fi: Tuttavalista onnistuneesti poistettu palvelimelta

en: Couldn't delete Buddies List from Server
fi: Ei voitu poistaa tuttavalistaa palvelimelta

en: Password changed sucessfully
fi: Salasanan vaihto onnistui

en: Password couldn't be changed
fi: Salasanaa ei voitu muuttaa

en: Couldn't send http request
fi: Ei voitu lähettää http-pyyntöä

en: Buddies List import from Server failed (%s)
fi: Tuttavalistan tuominen palvelimelta epäonnistui (%s)

en: Buddies List export to Server failed (%s)
fi: Tuttavalistan vieminen palvelimelle epäonnistui (%s)

en: Deletion of Buddies List from Server failed (%s)
fi: Tuttavalistan poistaminen palvelimelta epäonnistui (%s)

en: Connect to search service failed (%s)
fi: Yhteyden muodostaminen hakupalveluun epäonnistui (%s)

en: Changing Password failed (%s)
fi: Salasanan vaihtaminen epäonnistui (%s)

en: Directory Search
fi: Haku hakemistosta

en: Change Password
fi: Vaihda salasanaa

en: Import Buddies List from Server
fi: Tuo tuttavalista palvelimelta

en: Export Buddies List to Server
fi: Vie tuttavalista palvelimelle

en: Delete Buddies List from Server
fi: Poista tuttavalista palvelimelta

en: Send message through server
fi: Lähetä viesti palvelimen kautta

en: Get Info
fi: Hae tiedot

en: DCC Chat with %s closed
fi: DCC-keskustelu %s:n kanssa suljettu

en: <B>%s has changed the topic to: %s</B>
fi: <B>%s on vaihtanut aiheeksi: %s</B>

en: No such nick/channel
fi: Kutsumanimeä/kanavaa ei ole olemassa

en: IRC Error
fi: IRC-virhe

en: No such server
fi: Palvelinta ei ole olemassa

en: No nickname given
fi: Kutsumanimeä ei annettu

en: %s has requested a DCC chat.  Would you like to establish the direct connection?
fi: %s on pyytänyt DCC-keskustelua. Haluatko muodostaa suoran yhteyden?

en: Unable to write
fi: Ei kyetty kirjoittamaan

en: You have been kicked from %s: %s
fi: %s: Sinut on potkaistu pois: %s

en: Kicked by %s: %s
fi: %s potkaisi: %s

en: You have left %s
fi: %s: Olet poistunut

en: IRC Part
fi: IRC Poistu

en: Channel:
fi: Kanava:

en: Password:
fi: Salasana:

en: DCC Chat
fi: DCC-keskustelu

en: Away
fi: Poissa

en: Online
fi: Linjoilla

en: Extended Away
fi: Pidennetty poissaolo

en: Do Not Disturb
fi: älä häiritse

en: Buddies
fi: Tuttavat

en: Authenticating
fi: Todennetaan

en: Unknown login error
fi: Tuntematon sisäänkirjautumisvirhe

en: Unable to connect
fi: Yhteyden muodostaminen epäonnistui

en: Connected
fi: Yhdistettynä

en: Requesting Authentication Method
fi: Pyydetään todennusmuotoa

note: we have no chats yet
en: Connecting
fi: Yhdistetään

en: Room:
fi: Huone:

en: Server:
fi: Palvelin:

en: Handle:
fi: Kädensija:

en: Get Away Msg
fi: Hae poissaoloviesti

en: Full Name
fi: Koko nimi

en: Family Name
fi: Sukunimi

en: Given Name
fi: Etunimi

en: Nickname
fi: Kutsumanimi

en: Street Address
fi: Katuosoite

en: Extended Address
fi: Laajennettu osoite

en: Locality
fi: Alue

en: Region
fi: Seutu

en: Postal Code
fi: Postinumero

note: Line 7
en: Country
fi: Maa

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Email
fi: Sähköposti

en: Organization Name
fi: Organisaation nimi

en: Organization Unit
fi: Organisaatioyksikkö

en: Title
fi: Arvonimi

en: Role
fi: Asema

en: Birthday
fi: Syntymäpäivä

note: Right side: frame with description and the filepath of plugin
en: Description
fi: Kuvaus

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable
fi: Kaikki allaolevat kentät ovat valinnaisia. Kirjoita vain tiedot, joiden luovuttamista pidät sopivana.

en: User Identity
fi: Käyttäjän henkilöllisyys

en: Gaim - Edit Jabber vCard
fi: Gaim - Muokkaa Jabberin vCardia

en: Server Registration successful!
fi: Palvelimelle rekisteröityminen onnistui!

en: Unknown registration error
fi: Tunnistamaton rekisteröintivirhe

en: Set User Info
fi: Aseta käyttäjätiedot

en: MSN Error
fi: MSN-virhe

en: Gaim was unable to send a message
fi: Gaim ei kyennyt lähettämään viestiä

en: You have been disconnected. You have signed on from another location.
fi: Yhteytesi on katkennut. Olet kirjautunut sisään toisesta paikasta.

en: Invalid name
fi: Epäkelpo nimi

en: Join what group:
fi: Mihin ryhmään liitytään:

en: Direct IM with %s closed
fi: Suora pikaviesti %s:n kanssa suljettu

en: Direct IM with %s failed
fi: Suora pikaviesti %s:n kanssa epäonnistui

en: connection error (rend)
fi: yhteysvirhe (rend)

en: major connection error
fi: merkittävä yhteysvirhe

en: Disconnected.
fi: Yhteys katkennut.

en: You have been disconnected from chat room %s.
fi: Yhteytesi keskusteluhuoneeseen %s on katkennut.

en: Chat Error!
fi: Ryhmäkeskusteluvirhe!

en: Chat is currently unavailable
fi: Ryhmäkeskustelu ei ole parhaillaan käytettävissä

en: Gaim - Chat
fi: Gaim - Ryhmäkeskustelu

en: Couldn't connect to host
fi: Yhteyttä isäntään ei voitu muodostaa

en: Password sent, waiting for response
fi: Salasana lähetetty, odotetaan vastausta

en: internal connection error
fi: sisäinen yhteysvirhe

en: Unable to login to AIM
fi: Ei kyetty kirjautumaan sisään AIM:iin

en: Signon: %s
fi: Sisäänkirjaus: %s

en: Signed off.
fi: Kirjauduttu ulos.

en: Could Not Connect
fi: Yhteyttä ei voitu muodostaa

en: Connection established, cookie sent
fi: Yhteys muodostettu, eväste lähetetty

note: Incorrect nick/password
en: Incorrect nickname or password.
fi: Virheellinen kutsumanimi tai salasana.

note: Suspended account
en: Your account is currently suspended.
fi: Käyttäjätilisi palvelu on parhaillaan keskeytetty.

note: connecting too frequently
en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
fi: Olet ottanut ja katkaissut yhteyden liian tiheästi. Odota kymmenen minuuttia ja yritä uudestaan. Jos jatkat yrittämistä, joudut odottamaan vielä pidempään.

note: client too old
en: The client version you are using is too old. Please upgrade at
fi: Asiakasohjelmasi versio on liian vanha. Päivitä

en: Authentication Failed
fi: Todennus epäonnistui

en: Internal Error
fi: Sisäinen virhe

en: Direct IM with %s established
fi: Suora pikaviesti %s:n kanssa muodostettu

en: You missed %d message from %s because it was invalid.
fi: Et saanut %d viestiä %s:lta koska se oli epäkelpo.

en: You missed %d messages from %s because they were invalid.
fi: Et saanut %d viestiä %s:lta koska ne olivat epäkelpoja.

en: You missed %d message from %s because it was too large.
fi: Et saanut %d viestiä %s:lta koska se oli liian suuri.

en: You missed %d messages from %s because they were too large.
fi: Et saanut %d viestiä %s:lta koska ne olivat liian suuria.

en: You missed %d message from %s because the rate limit has been exceeded.
fi: Et saanut %d viestiä %s:lta koska taajuusraja ylittyi.

en: You missed %d messages from %s because the rate limit has been exceeded.
fi: Et saanut %d viestiä %s:lta koska taajuusraja ylittyi.

en: You missed %d message from %s because it was too evil.
fi: Et saanut %d viestiä %s:lta koska se oli liian hirveä.

en: You missed %d messages from %s because they are too evil.
fi: Et saanut %d viestiä %s:lta koska ne ovat liian hirveitä.

en: You missed %d message from %s because you are too evil.
fi: Et saanut %d viestiä %s:lta koska olet liian hirveä.

en: You missed %d messages from %s because you are too evil.
fi: Et saanut %d viestiä %s:lta koska olet liian hirveä.

en: You missed %d message from %s for unknown reasons.
fi: Et saanut %d viestiä %s:lta tuntemattomista syistä.

en: You missed %d messages from %s for unknown reasons.
fi: Et saanut %d viestiä %s:lta tuntemattomista syistä.

en: Gaim - Error
fi: Gaim - Virhe

en: SNAC threw error: %s
fi: SNAC heitti virheen: %s

en: Gaim - Oscar SNAC Error
fi: Gaim - Oscar SNAC Virhe

en: Your message to %s did not get sent: %s
fi: Viestiäsi %s:lle ei lähetetty: %s

en: Reason unknown
fi: Tuntematon syy

en: User information for %s unavailable: %s
fi: %s:n käyttäjätiedot eivät ole saatavilla: %s

en: Buddy Icon
fi: Tuttavakuvake

en: Voice
fi: ääni

en: IM Image
fi: Pikaviestikuva

en: Chat
fi: Ryhmäkeskustelu

en: Get File
fi: Vastaanota tiedosto

en: Send File
fi: Lähetä tiedosto

en: Games
fi: Pelit

en: Stocks
fi: Osakkeet

en: Send Buddy List
fi: Lähetä tuttavalista

en: EveryBuddy Bug
fi: EveryBuddy-ohjelmistovirhe

en: AP User
fi: AP-käyttäjä

en: Nihilist
fi: Nihilistinen

en: ICQ Server Relay
fi: ICQ-palvelimen välitys

en: ICQ Unknown
fi: ICQ tuntematon

en: Trillian Encryption
fi: Trillian-salaus

en: <br><BODY BGCOLOR=WHITE><hr><I>Legend:</I><br><br><IMG SRC="free_icon.gif"> : Normal AIM User<br><IMG SRC="aol_icon.gif"> : AOL User <br><IMG SRC="dt_icon.gif"> : Trial AIM User <br><IMG SRC="admin_icon.gif"> : Administrator <br><IMG SRC="ab_icon.gif"> : ActiveBuddy Interactive Agent<br>
fi: <br><BODY BGCOLOR=WHITE><hr><I>Selite:</I><br><br><IMG SRC="free_icon.gif"> : Tavallinen AIM-käyttäjä<br><IMG SRC="aol_icon.gif"> : AOL-käyttäjä <br><IMG SRC="dt_icon.gif"> : AIM-koekäyttäjä <br><IMG SRC="admin_icon.gif"> : Pääkäyttäjä <br><IMG SRC="ab_icon.gif"> : ActiveBuddy vuorovaikutteinen agentti<br>

en: Username : <B>%s</B>  %s <BR>
    Warning Level : <B>%d %%</B><BR>
    %s%s%s<BR>
    <HR><BR>
fi: Käyttäjänimi: <B>%s</B>  %s <BR>
    Varoitustaso: <B>%d %%</B><BR>
    %s%s%s<BR>
    <HR><BR>

en: <i>User has no away message</i>
fi: <i>Käyttäjällä ei ole poissaoloviestiä</i>

en: Client Capabilities:
fi: Asiakasohjelman kyvyt:

en: <i>No Information Provided</i>
fi: <i>Ei tietoja annettu</i>

en: Your connection may be lost.
fi: Yhteytesi voi olla kadonnut.

en: AOL error
fi: AOL-virhe

en: The last message was not sent because you are over the rate limit. Please wait 10 seconds and try again.
fi: Viimeistä viestiä ei lähetetty koska olet ylittänyt taajuusrajan. Odota 10 sekuntia ja yritä uudelleen.

en: Error
fi: Virhe

en: Exchange:
fi: Vaihto:

en: Unable to open Direct IM
fi: Ei kyetty avaamaan suoraa pikaviestintää

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s. Doing this will let them see your IP address, and may be a security risk. Do you wish to continue?
fi: Olet valinnut suoran pikaviestinnän avaamisen %s:n kanssa. Tämän tekeminen antaa vastapuolen nähdä IP-osoitteesi ja voi olla turvallisuusriski. Haluatko jatkaa?

en: Direct IM
fi: Suora pikaviesti

en: Get Capabilities
fi: Hae kyvyt

en: Unable to write file %s.
fi: Ei kyetty kirjoittamaan tiedostoa %s.

en: Unable to read file %s.
fi: Ei kyetty lukemaan tiedostoa %s.

en: Message too long, last %s bytes truncated.
fi: Viesti on liian pitkä, viimeiset %s tavua katkaistu.

en: %s not currently logged in.
fi: %s ei ole parhaillaan kirjautuneena sisään.

en: Warning of %s not allowed.
fi: %s:n varoittaminen ei ole sallittua.

en: A message has been dropped, you are exceeding the server speed limit.
fi: Viesti on hylätty, ylität palvelimen nopeusrajan.

en: Chat in %s is not available.
fi: %s: Ryhmäkeskustelu ei ole käytettävissä.

en: You are sending messages too fast to %s.
fi: Lähetät viestejä %s:lle liian nopeasti.

en: You missed an IM from %s because it was too big.
fi: Et saanut %s:n pikaviestiä koska se oli liian suuri.

en: You missed an IM from %s because it was sent too fast.
fi: Et saanut %s:n pikaviestiä koska se lähetettiin liian nopeasti.

en: Failure.
fi: Epäonnistuminen.

en: Too many matches.
fi: Liian monta täsmäävyyttä.

en: Need more qualifiers.
fi: Tarvitaan lisää määritteitä.

en: Dir service temporarily unavailable.
fi: Hakemistopalvelu ei tilapäisesti ole käytettävissä.

en: Email lookup restricted.
fi: Sähköpostin katsominen rajoitettu.

en: Keyword ignored.
fi: Avainsanasta ei välitetty.

en: No keywords.
fi: Ei avainsanoja.

en: User has no directory information.
fi: Käyttäjällä ei ole hakemistotietoja.

en: Country not supported.
fi: Maata ei tuettu.

en: Failure unknown: %s.
fi: Tunnistamaton epäonnistuminen: %s.

en: The service is temporarily unavailable.
fi: Palvelu ei tilapäisesti ole käytössä.

en: Your warning level is currently too high to log in.
fi: Varoitustasosi on parhaillaan liian korkea kirjautuaksesi sisään.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently.  Wait ten minutes and try again.  If you continue to try, you will need to wait even longer.
fi: Olet ottanut ja katkaissut yhteyden liian tiheästi. Odota kymmenen minuuttia ja yritä uudestaan. Jos jatkat yrittämistä, joudut odottamaan vielä pidempään.

en: An unknown signon error has occurred: %s.
fi: Tuntematon sisäänkirjautumisvirhe esiintyi: %s.

en: An unknown error, %d, has occured.  Info: %s
fi: Tuntematon virhe, %d, esiintyi. Tiedot: %s

en: Connection Closed
fi: Yhteys suljettu

en: Waiting for reply...
fi: Odotetaan vastausta...

en: TOC has come back from its pause. You may now send messages again.
fi: TOC on palannut tauoltaan. Voit lähettää viestejä jälleen.

en: TOC Resume
fi: TOC Jatka

en: Chat Error
fi: Ryhmäkeskusteluvirhe

en: Password Change Successeful
fi: Salasanan vaihto onnistui

en: Gaim - Password Change
fi: Gaim - Salasanan vaihto

en: TOC has sent a PAUSE command. When this happens, TOC ignores any messages sent to it, and may kick you off if you send a message. Gaim will prevent anything from going through. This is only temporary, please be patient.
fi: TOC on lähettänyt PAUSE-komennon. Kun tämä tapahtuu, TOC ei välitä mistään sille lähetetyistä viesteistä ja voi potkaista sinut ulos jos lähetät viestin. Gaim estää kaiken läpimenon. Tämä on vain väliaikaista, ole kärsivällinen.

en: TOC Pause
fi: TOC Tauko

en: Get Dir Info
fi: Hae hakemistotiedot

en: Could not connect for transfer!
fi: Yhteyttä siirtoa varten ei voitu muodostaa!

en: Could not write file header!
fi: Ei voitu kirjoittaa tiedoston otsikkoa!

en: Gaim - Save As...
fi: Gaim - Tallenna nimellä...

en: %s requests %s to accept %d file: %s (%.2f %s)%s%s
fi: %s pyytää %s hyväksymään %d tiedoston: %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests %s to accept %d files: %s (%.2f %s)%s%s
fi: %s pyytää %s hyväksymään %d tiedostoa: %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests you to send them a file
fi: %s pyytää sinua lähettämään hänelle tiedoston

en: Your message did not get sent.
fi: Viestiäsi ei lähetetty.

en: Class:
fi: Luokka:

en: Instance:
fi: Ilmentymä:

en: Recipient:
fi: Vastaanottaja:

en: About Gaim v%s
fi: Tietoja Gaimista v%s

en: Gaim is a client that supports AOL's Instant Messenger protocol. It is written
    using Gtk+ and is licensed under the GPL.
    
    URL:
fi: Gaim on asiakassovellus joka tukee AOL:n pikaviestiprotokollaa. Se on 
    ohjelmoitu käyttäen Gtk+:aa ja on lisensoitu GPL:n mukaisesti.
    
    URL:

en: Active Developers
    ====================
    Rob Flynn (maintainer) [ rob@marko.net ]
    Sean Egan (coder)      [ bj91704@binghamton.edu ]
    
    Crazy Patch Writers
    ===================
    Benjamin Miller
    Decklin Foster
    Nathan Walp
    Mark Doliner
    
    Retired Developers
    ===================
    Jim Duchek
    Eric Warmenhoven                   [ warmenhoven@yahoo.com ]
    Mark Spencer (original author)   [ markster@marko.net ]
fi: Aktiiviset kehittäjät
    ==============================
    Rob Flynn (ylläpitäjä) [ rob@marko.net ]
    Sean Egan (ohjelmoija)      [ bj91704@binghamton.edu ]
    
    Villit korjausten kirjoittajat
    ==============================
    Benjamin Miller
    Decklin Foster
    Nathan Walp
    Mark Doliner
    
    Poistuneet kehittäjät
    ==============================
    Jim Duchek
    Eric Warmenhoven                   [ warmenhoven@yahoo.com ]
    Mark Spencer (alkuperäinen tekijä)   [ markster@marko.net ]

en: Close
fi: Sulje

note: this makes the sizes not work. GTK_WIDGET_SET_FLAGS(button, GTK_CAN_DEFAULT); gtk_widget_grab_default(button);
en: Web Site
fi: Web-sivusto

en: Signoff
fi: Kirjaudu ulos

en: Please enter your logon
fi: Anna sisäänkirjautumistietosi

en: Signon Error
fi: Sisäänkirjautumisvirhe

en: Gaim - Login
fi: Gaim - Sisäänkirjautuminen

en: Screen Name:
fi: Näyttönimi:

en: Password:
fi: Salasana:

en: Quit
fi: Lopeta

en: Accounts
fi: Käyttäjätilit

en: Signon
fi: Kirjaudu sisään

en: About
fi: Tietoja

en: Options
fi: Valinnat

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Attempting to sign on....
fi: Yritetään kirjautua sisään...

en: Offline. Click to bring up login box.
fi: Ei linjoilla. Napsauta avataksesi sisäänkirjautumisruutu.

en: Away: %d pending.
fi: Poissa: %d odottamassa.

en: Away.
fi: Poissa.

en: New Away Message
fi: Uusi poissaoloviesti

en: Can't create Gaim applet!
fi: Ei voitu luoda Gaim-sovelmaa!

en: About...
fi: Tietoja...

en: Gaim - Away!
fi: Gaim - Poissa!

en: I'm Back!
fi: Olen palannut!

en: Back
fi: Palaa

en: Remove Away Message
fi: Poista poissaoloviesti

en: Set All Away
fi: Aseta kaikki poissaoleviksi

note: Put the buttons in the box
en: Add
fi: Lisää

en: Group
fi: Ryhmä

en: Remove
fi: Poista

en: IM
fi: Pikaviesti

en: Info
fi: Tietoja

en: Add Buddy Pounce
fi: Lisää tuttavailmoitin

en: View Log
fi: Näytä loki

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Un-Alias
fi: Poista alias

en: Buddy Pounce
fi: Tuttavailmoitin

en: New Buddy Pounce
fi: Uusi tuttavailmoitin

en: Remove Buddy Pounce
fi: Poista tuttavailmoitin

en: [Click to edit]
fi: [Napsauta muokataksesi]

en: Logged in: %s
fi: Kirjautuneena sisään: %s

en: Warnings: %d%%
fi: Varoitukset: %d%%

en: Capabilities: %s
fi: Kyvyt: %s

en: Alias: %s               
    Screen Name: %s
    %s%s%s%s%s%s
fi: Alias: %s               
    Näyttönimi: %s
    %s%s%s%s%s%s

en: Idle:
fi: Jouten:

en: %s logged in.
fi: %s kirjautui sisään.

en: %s logged out.
fi: %s kirjautui ulos.

en: Information on selected Buddy
fi: Tietoja valitusta tuttavasta

en: Send Instant Message
fi: Lähetä pikaviesti

en: Start/join a Buddy Chat
fi: Aloita/liity tuttavakeskusteluun

en: Activate Away Message
fi: Aktivoi poissaoloviesti

en: File
fi: Tiedosto

en: Add A Buddy
fi: Lisää tuttava

en: Join A Chat
fi: Liity ryhmäkeskusteluun

en: New Instant Message
fi: Uusi pikaviesti

en: Get User Info
fi: Hae käyttäjätiedot

en: Import Buddy List
fi: Tuo tuttavalista

en: Tools
fi: Työkalut

en: Protocol Actions
fi: Protokollatoiminnot

en: View System Log
fi: Näytä järjestelmän loki

en: Load Script
fi: Lataa skripti

en: Unload All Scripts
fi: Poista kaikki skriptit

en: List Scripts
fi: Listaa skriptit

en: Help
fi: Ohje

en: About Gaim
fi: Gaim:ista

en: Buddy List
fi: Tuttavalista

en: Add a new Buddy
fi: Lisää uusi tuttava

en: Add a new Group
fi: Lisää uusi ryhmä

en: Remove selected Buddy/Group
fi: Poista valittu tuttava/ryhmä

en: Edit Buddies
fi: Muokkaa tuttavia

en: Gaim - Buddy List
fi: Gaim - Tuttavalista

en: Join Chat
fi: Liity ryhmäkeskusteluun

en: Buddy Chat
fi: Tuttavakeskustelu

en: Join Chat As:
fi: Liity ryhmäkeskusteluun nimellä:

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Join
fi: Liity

en: Invite
fi: Kutsu

en: Buddy
fi: Tuttava

en: Message
fi: Viesti

en: Gaim - Invite Buddy Into Chat Room
fi: Gaim - Kutsu tuttava keskusteluhuoneeseen

en: Un-Ignore
fi: Välitä

en: Ignore
fi: älä välitä

note: don't remove them from ignored in case they re-enter
en: %d %s in room
fi: %d %s huoneessa

en: %s entered the room.
fi: %s saapui huoneeseen.

en: %s is now known as %s
fi: %s on nyt nimeltään %s

en: %s left the room (%s).
fi: %s poistui huoneesta (%s).

en: %s left the room.
fi: %s poistui huoneesta.

en: Gaim - Group Chats
fi: Gaim - Yhdistetyt ryhmäkeskustelut

en: Topic:
fi: Aihe:

en: 0 people in room
fi: 0 ihmistä huoneessa

en: Whisper
fi: Kuiskaa

en: Send
fi: Lähetä

en: Block
fi: Estä

en: Warn
fi: Varoita

en: Gaim - Save Conversation
fi: Gaim - Tallenna keskustelu

en: Gaim - Insert Image
fi: Gaim - Liitä kuva

en: Unable to send message: too large
fi: Viestiä ei voitu lähettää: liian suuri

en: Message Error
fi: Viestivirhe

en: Unable to send message: Unknown reason
fi: Viestiä ei voitu lähettää: Tuntematon syy

en: Currently at %d,
fi: Parhaillaan %d:ssa,

en: Setting position to %d
fi: Asetetaan sijainniksi %d

en: Bold Text
fi: Lihavoi teksti

en: Bold
fi: Lihavoi

en: Italics Text
fi: Kursivoi teksti

en: Italics
fi: Kursivoi

en: Underline Text
fi: Alleviivaa teksti

en: Underline
fi: Alleviivaa

en: Strike through Text
fi: Yliviivaa teksti

en: Strike
fi: Yliviivaa

en: Decrease font size
fi: Pienennä fonttikokoa

en: Small
fi: Pieni

en: Normal font size
fi: Normaali fonttikoko

en: Normal
fi: Normaali

en: Increase font size
fi: Suurenna fonttikokoa

en: Big
fi: Suuri

en: Select Font
fi: Valitse fontti

en: Font
fi: Fontti

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Color
fi: Väri

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Insert Link
fi: Lisää linkki

en: Link
fi: Linkki

en: Insert smiley face
fi: Lisää hymiö

en: Smiley
fi: Hymiö

en: Insert IM Image
fi: Lisää pikaviestikuva

en: Image
fi: Kuva

en: Enable logging
fi: Ota käyttöön kirjaaminen lokiin

en: Logging
fi: Kirjataan lokiin

en: Save Conversation
fi: Tallenna keskustelu

en: Save
fi: Tallenna

en: Enable sounds
fi: Ota äänet käyttöön

en: Sound
fi: ääni

en: Gaim - Conversations
fi: Gaim - Keskustelut

en: Send message as:
fi: Lähetä viesti nimellä:

en: Gaim - Save Icon
fi: Gaim - Tallenna kuvake

en: Disable Animation
fi: Poista animaatio käytöstä

en: Enable Animation
fi: Ota animaatio käyttöön

en: Hide Icon
fi: Piilota kuvake

en: Save Icon As...
fi: Tallenna kuvake nimellä...

en: Gaim - Warn user?
fi: Gaim - Varoita käyttäjää?

en: Do you really want to warn %s?
fi: Haluatko todella varoittaa käyttäjää %s?

en: Warn anonymously?
fi: Varoita nimettömänä?

en: Anonymous warnings are less harsh.
fi: Nimettömät varoitukset ovat vähemmän ankaria.

en: Removing '%s' from buddylist.
fi: Poistetaan '%s' tuttavalistalta.

en: Gaim - Remove %s?
fi: Gaim - Poista %s?

en: Remove Buddy
fi: Poista tuttava

en: You are about to remove '%s' from
    your buddylist. Do you want to continue?
fi: Olet poistamassa '%s':n tuttavalistaltasi.
    Haluatko jatkaa?

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Gaim - IM user
fi: Gaim - Pikaviestimen käyttäjä

en: IM who:
fi: Pikaviesti kenelle:

en: User:
fi: Käyttäjä:

note: Finish up
en: Gaim - Get User Info
fi: Gaim - Hae käyttäjätiedot

en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

en: Gaim - Add Group
fi: Gaim - Lisää ryhmä

en: Gaim - Add Buddy
fi: Gaim - Lisää tuttava

en: Add Buddy
fi: Lisää tuttava

en: Contact
fi: Kontakti

note: Set up stuff for the account box
en: Add To
fi: Lisää

en: Please enter a buddy to pounce.
fi: Syötä ilmoitettava tuttava.

en: Buddy Pounce Error
fi: Tuttavailmoitinvirhe

en: Gaim - New Buddy Pounce
fi: Gaim - Uusi tuttavailmoitin

note: <pounce type="who">
en: Pounce Who
fi: Kenestä ilmoitetaan

en: Account
fi: Käyttäjätili

note: </pounce type="who"> <pounce type="when">
en: Pounce When
fi: Milloin ilmoitetaan

en: Pounce on sign on
fi: Ilmoita sisäänkirjautuessa

en: Pounce on return from away
fi: Ilmoita palatessa oltuaan poissa

en: Pounce on return from idle
fi: Ilmoita palatessa oltuaan jouten

en: Pounce when buddy is typing to you
fi: Ilmoitin kun tuttava kirjoittaa sinulle

note: </pounce type="when"> <pounce type="action">
en: Pounce Action
fi: Ilmoittimen toiminto

en: Open IM Window
fi: Avaa pikaviesti-ikkuna

en: Popup Notification
fi: Näytä ilmoitus

en: Send Message
fi: Lähetä viesti

en: Execute command on pounce
fi: Suorita komento ilmoitettaessa

en: Play sound on pounce
fi: Soita ääni ilmoitettaessa

note: </pounce type="action">
en: Save this pounce after activation
fi: Tallenna tämä ilmoitin aktivoinnin jälkeen

en: Gaim - Set Dir Info
fi: Gaim - Aseta hakemistotiedot

en: Directory Info
fi: Hakemistotiedot

en: Allow Web Searches To Find Your Info
fi: Salli verkkohaut tietojesi löytämiseksi

note: Line 1
en: First Name
fi: Etunimi

note: Line 2
en: Middle Name
fi: Muut etunimet

note: Line 3
en: Last Name
fi: Sukunimi

note: Line 4
en: Maiden Name
fi: Entinen nimi

note: Line 6
en: State
fi: Lääni

en: New Passwords Do Not Match
fi: Uudet salasanat eivät täsmää

en: Gaim - Change Password Error
fi: Gaim - Salasanan muuttamisvirhe

en: Fill out all fields completely
fi: Täytä kaikki kentät kokonaan

en: Original Password
fi: Vanha salasana

en: New Password
fi: Uusi salasana

en: New Password (again)
fi: Uusi salasana (uudelleen)

en: Gaim - Set User Info
fi: Gaim - Aseta käyttäjätiedot

en: Below are the results of your search:
fi: Alla ovat hakusi tulokset:

en: Permit
fi: Salli

en: Deny
fi: Kiellä

en: Gaim - Add Permit
fi: Gaim - Salli lisää

en: Gaim - Add Deny
fi: Gaim - Kiellä lisää

en: Gaim - Log Conversation
fi: Gaim - Kirjaa keskustelu lokiin

en: Search for Buddy
fi: Etsi tuttavaa

en: Gaim - Find Buddy By Info
fi: Gaim - Etsi tuttava tietojen perusteella

en: Gaim - Find Buddy By Email
fi: Gaim - Etsi tuttava sähköpostin perusteella

en: Gaim - Add URL
fi: Gaim - Lisää URL

en: Select Text Color
fi: Valitse tekstin väri

en: Select Background Color
fi: Valitse taustaväri

en: Import to:
fi: Tuo:

en: Gaim - Import Buddy List
fi: Gaim - Tuo tuttavalista

note: We shouldn't allow a blank title
en: You cannot create an away message with a blank title
fi: Et voi luoda poissaoloviestiä tyhjällä otsikolla

note: We shouldn't allow a blank message
en: You cannot create an empty away message
fi: Et voi luoda tyhjää poissaoloviestiä

en: Gaim - New away message
fi: Gaim - Uusi poissaoloviesti

en: New away message
fi: Uusi poissaoloviesti

en: Away title:
fi: Poissaolon otsikko:

en: Use
fi: Käytä

en: Save & Use
fi: Tallenna ja käytä

note: show everything
en: Smile!
fi: Hymyile!

en: Alias Buddy
fi: Anna tuttavalle alias

en: Gaim - Alias Buddy
fi: Gaim - Anna tuttavalle alias

en: Gaim - Save Log File
fi: Gaim - Tallenna lokitiedosto

en: Unable to remove file %s - %s
fi: Ei kyetty poistamaan tiedostoa %s - %s

en: Really clear log?
fi: Tyhjennä loki?

en: Okay
fi: Selvä

en: Date
fi: Ajankohta

en: Conversation
fi: Keskustelu

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Gaim - Rename Group
fi: Gaim - Nimeä ryhmä uudelleen

en: Rename Group
fi: Nimeä ryhmä uudelleen

en: New name:
fi: Uusi nimi:

en: Gaim - Rename Buddy
fi: Gaim - Nimeä tuttava uudelleen

en: Rename Buddy
fi: Nimeä tuttava uudelleen

note: Below is basically stolen from plugins.c
en: Gaim - Select Perl Script
fi: Gaim - Valitse Perlskripti

en: Could not open config file %s.
fi: Ei voitu avata asetustiedostoa %s.

en: Preferences Error
fi: Asetusvirhe

en: Receieved: '%s'
fi: Vastaanotettu: "%s"

en: g003: Error opening connection.
fi: g003: Virhe avattaessa yhteyttä.

en: Gaim - Load Buddy Icon
fi: Gaim - Lataa tuttavakuvake

en: Buddy Icon File:
fi: Tuttavakuvaketiedosto:

en: Browse
fi: Selaa

en: Reset
fi: Nollaa

en: Screenname:
fi: Näyttönimi:

en: Protocol:
fi: Protokolla:

en: Remember Password
fi: Muista salasana

en: Auto-Login
fi: Kirjaudu sisään automaattisesti

en: New Mail Notifications
fi: Tiedota uusista sähköposteista

en: Register with server
fi: Rekisteröidy palvelimeen

en: Gaim - Modify Account
fi: Gaim - Muokkaa tiliä

en: Enter Password
fi: Anna salasana

en: Are you sure you want to delete %s?
fi: Haluatko varmasti poistaa %s:n?

en: Gaim - Account Editor
fi: Gaim - Tilin muokkaus

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select Autos
fi: Valitse automaattiset

en: Select None
fi: Poista valinnat

en: Modify
fi: Muuta

en: Sign On/Off
fi: Kirjaa sisään/ulos

en: Delete
fi: Poista

en: %s was unable to sign on
fi: %s ei kyennyt kirjautumaan sisään

en: Notice
fi: Ilmoitus

en: Perl Scripts
fi: Perlskripti

en: Gaim - Plugin List
fi: Gaim - Liitännäislista

en: Gaim - Plugins
fi: Gaim - Liitännäiset

note: Left side: frame with list of plugin file names
en: Loaded Plugins
fi: Ladatut liitännäiset

en: Filepath:
fi: Tiedostopolku:

en: Load
fi: Lataa

en: Load a plugin from a file
fi: Lataa liitännäinen tiedostosta

en: Configure
fi: Muuta asetuksia

en: Configure settings of the selected plugin
fi: Muuta asetuksia valitulle liitännäiselle

en: Reload
fi: Lataa uudelleen

en: Reload the selected plugin
fi: Lataa valittu liitännäinen uudelleen

en: Unload
fi: Poista

en: Unload the selected plugin
fi: Poista valittu liitännäinen

en: Close this window
fi: Sulje tämä ikkuna

en: General Options
fi: Yleiset valinnat

en: All options take effect immediately unless otherwise noted.
fi: Kaikki muutokset tapahtuvat välittömästi ellei muuta ole mainittu.

en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

en: Use borderless buttons
fi: Käytä reunattomia painikkeita

en: Show Buddy Ticker
fi: Näytä rullaava tuttavataulu

en: Show Debug Window
fi: Näytä testausikkuna

note: Preferences should be positive
en: Notify buddies that you are typing to them
fi: Ilmoita tuttaville kun kirjoitat heille

en: Report Idle Times
fi: Raportoi joutenoloajat

en: None
fi: Ei mitään

en: Gaim Use
fi: Gaim:in käyttö

en: X Use
fi: X:n käyttö

en: Log all conversations
fi: Kirjaa kaikki keskustelut lokiin

en: Strip HTML from logs
fi: Poista HTML lokitiedostoista

en: Log when buddies sign on/sign off
fi: Kirjaa lokiin tuttavien kirjautumiset sisään/ulos

en: Log when buddies become idle/un-idle
fi: Kirjaa lokiin tuttavien siirtymiset jouten-/paikallaoleviksi

en: Log when buddies go away/come back
fi: Kirjaa lokiin tuttavien poistumiset/palaamiset

en: Log your own signons/idleness/awayness
fi: Kirjaa lokiin omat sisäänkirjautumiset/joutenolot/poissaolot

en: Individual log file for each buddy's signons
fi: Oma lokitiedosto joka tuttavan sisäänkirjautumisille

en: Browser
fi: Selain

en: Pop up new window by default
fi: Avaa uusi ikkuna oletuksena

en: GNOME URL Handler
fi: Gnomen URL-käsittelijä

en: Manual
fi: Manuaalinen

en: Proxy Options
fi: Välityspalvelimen valinnat

en: Not all protocols can use these proxy options. Please see the README file for details.
fi: Kaikki protokollat eivät voi käyttää näitä välityspalvelinvalintoja. Lue README-tiedostosta yksityiskohdat.

en: Proxy Type
fi: Välityspalvelimen tyyppi

en: Proxy Server
fi: Välityspalvelin

en: No Proxy
fi: Ei välityspalvelinta

en: Host
fi: Verkkoasema

en: Port
fi: Portti

en: User
fi: Käyttäjä

en: Password
fi: Salasana

en: Buddy List Options
fi: Tuttavalistan valinnat

en: Buddy List Window
fi: Tuttavalistaikkuna

en: Tab Placement:
fi: Välilehtien sijoitus:

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Hide IM/Info/Chat buttons
fi: Piilota pikaviesti-/tiedot- ja ryhmäkeskustelupainikkeet

en: Automatically show buddy list on sign on
fi: Näytä automaattisesti tuttavalista kirjauduttaessa sisään

en: Save Window Size/Position
fi: Tallenna ikkunan koko/sijainti

en: Show pictures on buttons
fi: Näytä kuvat painikkeissa

en: Display Buddy List near applet
fi: Näytä tuttavalista lähellä sovelmaa

en: Group Displays
fi: Ryhmien näyttö

en: Hide groups with no online buddies
fi: Piilota ryhmät joissa ei ole sisäänkirjautuneita tuttavia

en: Show numbers in groups
fi: Näytä määrät ryhmissä

en: Buddy Displays
fi: Tuttavien näyttö

en: Show buddy type icons
fi: Näytä tuttavatyyppien kuvakkeet

en: Show warning levels
fi: Näytä varoitustasot

en: Show idle times
fi: Näytä joutenoloajat

en: Grey idle buddies
fi: Näytä jouten olevat tuttavat harmaina

en: Conversation Options
fi: Keskusteluvalinnat

en: Keyboard Options
fi: Näppäimistövalinnat

en: Enter sends message
fi: "Enter" lähettää viestin

en: Control-Enter sends message
fi: "Control-Enter" lähettää viestin

en: Escape closes window
fi: "Escape" sulkee ikkunan

en: Control-{B/I/U/S} inserts HTML tags
fi: "Control-{B/I/U/S}" lisää HTML-lapun

en: Control-(number) inserts smileys
fi: "Control-(numero)" lisää hymiön

en: F2 toggles timestamp display
fi: F2 asettaa aikaleiman päälle/pois

en: Display and General Options
fi: Näyttö- ja yleiset valinnat

en: Show graphical smileys
fi: Näytä graafiset hymiöt

en: Show timestamp on messages
fi: Näytä aikaleimat viesteissä

en: Show URLs as links
fi: Näytä URL:t linkkeinä

en: Highlight misspelled words
fi: Korosta väärinkirjoitetut sanat

en: Sending messages removes away status
fi: Viestien lähettäminen poistaa poissaolotilan

en: Queue new messages when away
fi: Laita uudet viestit jonoon poissaollessa

en: Ignore colors
fi: älä välitä väreistä

en: Ignore font faces
fi: älä välitä fonttien tyypistä

en: Ignore font sizes
fi: älä välitä fonttien koosta

en: Ignore TiK Automated Messages
fi: älä välitä automatisoiduista TiK-viesteistä

en: Ignore new conversations when away
fi: älä välitä uusista keskusteluista poissaollessa

en: IM Options
fi: Pikaviestivalinnat

en: IM Window
fi: Pikaviesti-ikkuna

en: Show buttons as:
fi: Näytä painikkeissa:

en: Pictures And Text
fi: Kuvat ja teksti

en: Pictures
fi: Kuvat

en: Text
fi: Teksti

en: Show all conversations in one tabbed window
fi: Näytä kaikki keskustelut yhdessä jaetussa ikkunassa

en: Show chats in the same tabbed window
fi: Näytä ryhmäkeskustelut samassa jaetussa ikkunassa

en: Raise windows on events
fi: Nosta ikkuna tapahtumahetkinä

en: Show logins in window
fi: Näytä sisäänkirjautumiset ikkunassa

en: Show aliases in tabs/titles
fi: Näytä aliakset välilehdissä/otsikoissa

en: Hide window on send
fi: Piilota ikkuna lähetettäessä

en: Window Sizes
fi: Ikkunakoot

en: New window width:
fi: Uuden ikkunan leveys:

en: New window height:
fi: Uuden ikkunan korkeus:

en: Entry widget height:
fi: Kirjoitusalueen korkeus:

en: Tab Placement
fi: Välilehtien sijoitus

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Buddy Icons
fi: Tuttavakuvakkeet

en: Hide Buddy Icons
fi: Piilota tuttavakuvakkeet

en: Disable Buddy Icon Animation
fi: Poista tuttavakuvakkeen animaatio käytöstä

en: Chat Options
fi: Ryhmäkeskusteluvalinnat

en: Group Chat Window
fi: Ryhmäkeskustelu-ikkuna

en: Show all chats in one tabbed window
fi: Näytä kaikki ryhmäkeskustelut yhdessä jaetussa ikkunassa

en: Show conversations in the same tabbed window
fi: Näytä keskustelut samassa jaetussa ikkunassa

en: Show people joining/leaving in window
fi: Näytä ihmisten saapuminen/poistuminen ikkunassa

en: Tab Completion
fi: "Tab"-täydennys

en: Tab-Complete Nicks
fi: "Tab"-täydennä lempinimet

en: Old-Style Tab Completion
fi: Vanhanmallinen "Tab"-täydennys

en: Font Options
fi: Fonttivalinnat

en: Italic Text
fi: Kursivoitu teksti

en: Select
fi: Valitse

en: Font Face for Text
fi: Tekstin fontin tyyppi

en: Font Size for Text
fi: Tekstin fonttikoko

en: Gaim - Sound Configuration
fi: Gaim - ääniasetukset

en: Test
fi: Kokeilu

en: Choose...
fi: Valitse...

en: Sound Options
fi: äänivalinnat

en: No sounds when you log in
fi: Ei ääniä kun kirjaudut sisään

en: Sounds while away
fi: äänet poissaollessasi

en: Sound Player:
fi: äänisoitin:

en: Command to play sound files
    (%s for filename)
fi: Komento äänitiedostojen soittamiseen
    (%s tiedostonimeksi)

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Sound when buddy logs in
fi: ääni kun tuttava kirjautuu sisään

en: Sound when buddy logs out
fi: ääni kun tuttava kirjautuu ulos

en: Sound when received message begins conversation
fi: ääni kun vastaanotettu viesti aloittaa keskustelun

en: Sound when message is received
fi: ääni kun viesti vastaanotetaan

en: Sound when message is sent
fi: ääni kun viesti lähetetään

en: Sound in chat rooms when people enter
fi: ääni keskusteluhuoneissa ihmisten saapuessa

en: Sound in chat rooms when people leave
fi: ääni keskusteluhuoneissa ihmisten poistuessa

en: Sound in chat rooms when you talk
fi: ääni keskusteluhuoneissa viestittäessäsi

en: Sound in chat rooms when others talk
fi: ääni keskusteluhuoneissa muiden viestittäessä

en: Away Messages
fi: Poissaoloviestit

en: Don't send auto-response
fi: älä lähetä automaattista vastausta

en: Only send auto-response when idle
fi: Lähetä automaattinen vastaus vain jouten ollessa

en: Time between sending auto-responses (in seconds):
fi: Aika automaattisten vastausten lähettämisten väleillä (sekunneissa):

en: Auto Away after
fi: Merkitse poissaolevaksi

en: minutes using
fi: minuutin jälkeen viestillä

en: Messages
fi: Viestit

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Make Away
fi: Luo poissaolo

en: Privacy Options
fi: Yksityisyysvalinnat

en: Set privacy for:
fi: Yksityisyysasetukset tilille:

en: Allow all users to contact me
fi: Salli kaikkien käyttäjien ottaa minuun yhteyttä

en: Allow only the users below
fi: Salli vain allaolevat käyttäjät

en: Allow List
fi: Sallittujen lista

en: Deny all users
fi: Kiellä kaikki käyttäjät

en: Block the users below
fi: Kiellä allaolevia käyttäjiä

en: Block List
fi: Kiellettyjen lista

en: Gaim - Preferences
fi: Gaim - Asetukset

en: Gaim debug output window
fi: Gaim-virheidenetsinnän tulostusikkuna

en: General
fi: Yleistä

en: Proxy
fi: Välityspalvelin

en: Conversations
fi: Keskustelut

en: Sounds
fi: äänet

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: You have attempted to load a protocol which was not compiled from the same version of the source as this application was. Unfortunately, because it is not the same version I cannot safely tell you which one it was. Needless to say, it was not successfully loaded.
fi: Yritit ladata protokollan, jota ei ole käännetty saman lähdekoodiversion kanssa kuin tämä ohjelma. Koska se ei ole samaa versiota, en valitettavasti voi sanoa varmasti mikä se oli. Lienee tarpeetonta sanoakaan, ettei sitä kyetty onnistuneesti lataamaan.

en: Protocol Error
fi: Protokollavirhe

en: %s was using %s, which got removed. %s is now offline.
fi: %s käytti %s:aa, joka poistettiin. %s on nyt poissa verkosta.

en: Disconnect
fi: Katkaise yhteys

en: Accept?
fi: Hyväksy?

en: Gaim - Prompt
fi: Gaim - Kehote

en: Gaim - New Mail
fi: Gaim - Uusi sähköposti

en: Open Mail
fi: Avaa sähköposti

en: %s%s%s%s has made %s their buddy%s%s%s
fi: %s%s%s%s on tehnyt %s:sta tuttavansa%s%s%s

en: 
    
    Do you wish to add them to your buddy list?
fi: 
    
    Haluatko lisätä hänet tuttavalistallesi?

en: You do not currently have any protocols available that are able to register new accounts.
fi: Sinulla ei ole tällä hetkellä käytettävissä yhtään protokollaa joka kykenisi rekisteröimään uusia käyttäjätilejä.

en: Gaim - Registration
fi: Gaim - Rekisteröinti

en: Registration Information
fi: Rekisteröintitiedot

en: Register
fi: Rekisteröi

en: Please enter your password
fi: Anna salasanasi

en: You cannot log this account in; you do not have the protocol it uses loaded, or the protocol does not have a login function.
fi: Et voi kirjata tätä käyttäjätiliä sisään. Et ole ladannut protokollaa, jota se käyttää, tai protokollassa ei ole sisäänkirjautumisfunktiota.

en: Login Error
fi: Sisäänkirjautumisvirhe

en: (%d messages)
fi: (%d viestiä)

en: (1 message)
fi: (1 viesti)

en: Warned
fi: Varoitettu

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: More Info
fi: Lisää tietoja
